Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané simonx

Nalezeno 92 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.09.2013 00:49

Kapitalizmus- pásomnica ktorá umiera zároveň so svojim hostiteľom?

RE: Co odstavec, to blábol

simonx 81.?.?.?

Možná, a plyne to z diskuse výše, je stále zřejmější, že kapitalismus, a jedno zda v jeho smithovské betaverzi, či tento neoliberální paskvil, je zřejmá utopie. Neudržitelný systém, který vede ke vzniku zoufalých nerovnováh a sociálnímu pnutí, které naivní Hayekův spontánní řád nedokázal pojmout. Ono totiž - v člověku, ať už se narodil v opravdové chudobě v Nepálu nebo Rwandě, či přepychu v Luzernu, lze vystopovat identické sociální vzorce. Sučasná klinická psychiatrie je dokáže exaktně identifikovat ve struktuře neurálních sítí mozku. Nespravedlnost je identifikována extrémní neuralgický bod lidského myšlení s nejvyšší prioritou. S takovou výbavou se těžko může kapitalismus, kde je člověk člověku vlkem, uplatnit. Systém, kde je vychcanost/podvod/zlodějina prostředkem/principem zajištění existence, systém, kde je společenský význam jedince upozaděn významu kapitálu, takový systém je anticivilizační, neboť nepřináší integraci jednotlivců ve funkční celek sebemenší přidanou hodnotu. Je to tedy faktický krok zpět. Můj názor je ten, že kapitalismus se tu 150 drží a rozvíjí pouze proto, že se mu stále daří valit balvan sociálního (ekologického) dluhu před sebou a to proto, že využívá několika nedobrých vlastností člověka, které kultivuje a rozvíjí k dokonalosti. Vedle již diskutované chamtivosti a bezohlednosti, je dle mého názoru NAPROSTO KARDINÁLNÍ velice efektivní živení představy v masách, že jednoho dne to budu já, kdo bude tím, kdo nebude muset makat a bude žít na úkor společnosti. Stanu se tzv. elitou, tzn. samozvaným vlastníkem, který tu a tam hodí do společnsoti nějaký ten drobt... Tenhle mýtus vychází z toho, co je na kapitalismu nejzvácenější a to skutečnosti, že vlastně mohu žít z práce (= na úkor) druhých a je to naprosto v pořádku. Typickým představitel zhmotnění této představy jsou veškeré finanční/bankovní/právní profese. Společenky významnou hodnotu netvoří vůbec žádnou a naopak hodnoty ze systému dryjáčnickým způsobem odčerpávají. Jak zde někdo výše poznamenal - zaplatí to ten, kdo ty hodnoty tvoří.

A k Číně - je to samozřejmě daleko daleko složitější - ale čínský zázrak je mj. umožněn pouze tím, že západní vlastníci přesunuli do číny tvorbu hodnot a importují již pouze zisk (= sobě). A za druhé tím, že západní kapitalisté číně předali příliš levně bohatství vzniklé tvořivostí skutečných tvůrců hodnot (výzkum/vývoj) a čínská ekonomika alespoň ve výrobní sféře tak překročila desetiletí za řádově roky. A za třetí tím, že zápak ztlačený neoliberálními modely, kupuje z číny zboží.

295427

12.10.2014 16:50

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

hmm

simonx 93.?.?.?

Honí se mi toho hodně hlavou, co k tomu dodat. Snad nedosáhnu parametrů "nasíracího příspěvku" dle regulí. Tedy:

1. (méně významné) pan Stwora provedl nesmysl. A nesmysl, jak ze sémantiky slova plyne, těžko vede k cíli. Můžete se tu strhat poklonky a verbálním poplácáváním po jeho zádech, ale je to jen ubohá náplast (= sebeoblbování) uzavřené komunity, kde se nikdo neodváží nahlas říci "jsme v...", protože máme strach nazývat problém pravými jmény a hledat adekvátní řešení. Tím se dostávám k:

2. (více významné) V jeho "proč kandiduji" naleznete všechno možné, jen ne to "proč kandiduji". Vadná analýza se rovná vadná syntéza. Co byste tam jako dělal? Nutkání být bezvýznamným kolečkem soukolí je silnější, než Vy? Nebo se chcete dívat do soukolí z větší blízkosti? Jediným ospravedlnitelným motivem, proč se hnát do veřejné služby je vnitřní potřeba pomoci druhým. Nabídek máte snad málo? Není nic snažšího, než Vás jimi zavalit... Pomáhat druhým je ta nejnevděčnější činnost, co v životě můžeme dělat. Jedinec, který toto neví, musí mít další motivaci, obvykle skrytou. Čímž přecházím k tomu:

3. (nejpodstatnější) Opakovat Fukuyamu by na Vašem serveru byla stupidita. Zlikvidovat tenhle zku...ý systém vyžaduje bohužel více, než jen kandidatury všeho druhu. Na systém, který vychází z podpory nejhorších vlastností a pudů, které jsou v člověku, se musí jinak. Jenže - vytvářejte dokonalou společnost s nedokonalými lidmi. Pro začátek by ale stačilo učit/vychovávat děti (i dospělé) k větší pokoře a mýtit lživé pseudopravdy o svobodě. Nic nemáme ve svých rukách, nikdo. A žijeme na jedné malé planetě a dýcháme jeden vzduch. V tom nic svobodného není.

318949

26.11.2014 00:36

Něžný sametový brutální masakr

No, co dodat...

simonx 93.?.?.?

Přiznejme si, moji milí, že jsme v hajzlu. Lidská společnost je v totálním hodnotovém rozkladu, takříkajíc v neřádu. Přiznejme si též, že společnost stále znovu a znovu generuje jedince s defektními hodnotovými schématy, kteří mají tendenci si vzájemně (pokud cítí profit) vyhovovat. Psát právě zde, že v určité skupině osob je takové procento nezdravě vysoké, že jsou všude, rozlezli se za těch 25 let úplně všude, jako rakovina. A protože jejich vitalita vychozí z dokonalé znalosti slabostí jedince a společnosti, dokáží rozleptávat, elementarizovat veškerá společenská pouta, vše co drží solečnost pohromadě. K tomu využívají vskutku ďábelských prostředků a kupují si nás. A jak vidno, daří se jim. Kecy nebo tlakem se jich již není možné zbavit. Na tom je nosná idea jejich tisíciletých plánů postavena. Vytvořili systém sami pro sebe a my už jsme v něm jen trpění. Dokod toto nedojde většinové společnosti, není šance jak z toho ven. A pokud jí to nedojde všas, věřte, že s námi počítáno již není. Zajistili jsme jim dostatečnou technologickou základnu, dokud o tu nepřijdou, jsou naše šance jako myš proti gorile...

321974

26.11.2014 01:09

Otevírání bran do třetí světové války

strategický postoj ruska...

simonx 93.?.?.?

Na ytb je záznam z nedávného (tuším první týden listopadu) vystoupení V.V.Žirinovského z Moskevské univerzity ke studentům. Překvapilo mě, jak ruští mladí lidé nesmírně spontánně na přednášku, která se nesla vysloveně ve stranicko-politickém duchu, reagují. A mj. i to, že to takto vedené vedení univerzity povolilo. Stranická agitka jako řemen, ale zábavně vedená a se značným historicko-politickým přesahem. Ale k věci - nepřekvapil mě racionální postoj řečníka, který se proti velmi zdrženlivému postoji Kremlu dosti vymezil. Samozřejmě - něco jiného je akademická žvanírna, něco jiného reálná politická odpovědnost s možnými fatálními dopady. Jen doufám, že ona mobilizace "jdou po nás" jim opravdu vydrží, protože po nich skutečně jdou a nejen ti z venčí. Ale závidím jim minimálně to, že oni ještě mají naději, až vykopou kreatůry jako jsou Kudrin, Čubajs, Uljukajev a spol. My jsme se té naděje vzdali příliš snadno. A teď (jako vždy) čekáme, až k nám vír události doleze z venčí...

321975

07.12.2014 13:28

Prezident disident

RE: Ten Milošem zjevně nadšený Onan Franta zapomněl

simonx 93.?.?.?

Ano, kdo má dobrou paměť a nebo rád hledá v archivech televize, jistě si vzpomene na onen záběr od budovy jeho volební kanceláře v Lorentánské, kde netrpělivě po skončení přímé volby přešlapovali novináři. Seshora po dlážděném chodníku funěl rozjařený izraelský velvyslanec jako první gratulující (pokud opomenu škromacha s lahvemi slivovice). To poměrně dokonale vystihuje vše. Rozuměj - jeho staré postoje za doby premiérování, i stávající. Velvyslanec to dokonale vystihnul do kamer při příchodu: "prezident Zeman je velký přítel izraele".

Zeman je, byl a bude poslušný lokaj. Je si zatraceně dobře vědom mantinelů a zbytek je pouze divadlo pro plebs. On prostě pouze dobře pochopil možnosti, které mu tento zkurvený systém nabízí, využívá je a tak se v něm dobře realizuje.

Z výše uvedených důvodů jsem ho nemohl volit. Byť jedním dechem dodávám, že srovnání s tou pokryteckou havloidní stvůrou je jako srovnávat světici s čarodejnicí Albright.

322889

07.12.2014 20:36

Prezident disident

RE: Ten Milošem zjevně nadšený Onan Franta zapomněl

simonx 93.?.?.?

Přesně tak! Posuzujme podle skutků, nikoliv podle keců. A skutky podle toho, komu posloužily. Zde coby premiér stihl opravdu hodně a to se tu bavíme pouze o tom, co známe z médií. Zkrátka a dobře - Zeman plní svoji roli bezezbytku, plnil ji jako premiér, plní ji teď jako prezident. Zbytek je virtuální realita pro ty, co milují sebeoblbování a věří tomu, že svět chce být klamán. Včetně jich samotných. Jenže - tonoucí se... brzy ale přijdete na to, že na tomhle stéble se skutečně udržet nedá.

322914

09.12.2014 12:00

Rezoluce umožňuje Obamovi vyhlásit válku Rusku

Válka nebude, BL to odpískaly

simonx 93.?.?.?

aneb jak to vidí Dolejší:

http://blisty.cz/art/75755.html

323021

Dovolím si vás opravit - trichlorfenoxyoctovou kyselinu alias agent orange vyráběla Spolana v Neratovicích. Dodnes tam mají uzavřený, nezasanovaný část areálu, kde je o řády vyšší koncentrace jednoho z nejsilnějších chronických jedů, který kdy člověk vytvořil, TCDD. O tom, jak to tenkrát bylo, se už napsalo dost. Lze věřit tomu, že soudruzi kvůli vidině deviz opravdu nezkoumali tolik, co obvykle. Koneckonců, kupovali to Nizozemci, nikoliv USA... bohužel, skončilo to v říčních kalech a ekosystému třetiny Viet-namu. Jak říkal Henry v jiné věci: vše co létá, na vše co se hýbe. Alias onen neuvěřitelný vynesený rozhovor Kissinger - Nixon, kdy Nixon chtěl shodit pár atomových bomb a Kissinger mu oponoval. Nixon na to: "ale Henry, nebuď tak úzkoprsý..." K tomu již není třeba další komentář.

329774

23.02.2016 16:30

Říše zla má svět ve smrtelném sevření

RE: Chýba kúsok pravdy

simonx 89.?.?.?

To je ovšem naivňoučký popis. Takhle to vážený liberále nefunguje. Dokonce ani v banánových republikách. Celý problém, který se znovu a znovu opakuje, spočívá v tom, že většina populace touží být u lizu, přeloženo: žít na úkor druhých, nemít žádnou zodpovědnost a neomezené (ekonomické) jistoty. Je potom lhostné, kolik a jakých domorodců nacpete na kapitánský můstek, většina populace sní svůj malý sen o tom, jaké by to bylo, kdyby byla jedním z nich. Tím pádem, výměna můstku nic neřeší. V podpalubí by se o místo nahoře třeba porvali. Problém je v tom, jak je nastavený systém a můžeme se do nekonečna dohodovat, kde je konec systému a kde začátek lidské přirozenosti. Tak či tak je ale pravdou, že tento hrůzný systém ždíme z jedince jen to nejhorší v naivní představě vlastní neomezeně dlouhé recyklace. Proto masírka liberálního individualismu, desintegrace společnosti, masírka konzumu, všechny ty bezmezné každodenní fetiše (ono úděsné pokrytectví), modla úspěchu vždy na úkor mnoha (anonymních) druhých, kteří mě ovšem nezajímají atd. atd. Kořenem je ale pořád totéž - ta zvrácená touha popsaná výše. A systém ji živí, odmala. Co je potom důsledkem -

EHM si vytipuje skupinu těch opravdu ale opravdu snaživých domorodců, kteří opravdu chtějí na můstek. Části se nakecá prostřednictvím NGO jak něco pomohou změnit (idealisté) a části se naslibuje to, co jim onen můstek přinese. Když váhají, potom systém pozitivních a negativních motivací zařídí zbytek. Nyní už jen zbývá jak zařídit, aby vzniknul další fetiš, ona nesnesitelnýá pravda, která se nesmí vyslovit. To, proč reaguje průměrný jedinec tak podrážděně na důkazy o tom, že je to všechno jinak, než si myslel (ty debaty zná většina z nás, myslím). Bude se hrát divadlo liberální demokracie. Máte to všechno ve svých rukách. Konzumujte, žerte a sněte svůj se o úspěchu. Když budete mít štěstí, jednoho dne se taky třeba na můstek dostanete. Ten idealista, ten má situaci lehčí - začne dělat kompromisy, aby... jenže záhy přijde desiluze. Chtěl udělat jedno malé zlo, aby mohl konat velké dobro, jenže dopadlo to opačně. Osobnosti s menší integritou, s rodinami, obvykle vědí, co dělat. Ti druzí jsou vymazáni. Včetně rodin. Pragmatikům je třeba něco najít. Kost pro voliče. Všimněme si ale, že je lhostejné, koho zvolíte. Všichni již dávno pracují pro někoho jiného. Něco pustí, samozřejmě. Za humny se krade nejlépe v klidu. Tedy má-li být dlouhodobá zlodějina úspěšná. Takže idealista slibuje levné zdravotniství pro masy nebo potraviny pro všechny. Pragmatik svobodu a demokracii, tj. příležitosti pro dravce, co chtějí na můstek. Volič ale neví, že to je jenom zástěrka. Ať tam bude ten nebo ten, někdo vydělá vždycky. V tom je ten problém.

345813

23.02.2016 16:31

Říše zla má svět ve smrtelném sevření

RE: Chýba kúsok pravdy

simonx 89.?.?.?

A kdyby náhodou - začalo být masově jasnější, že to je celé podvod. Přitvrdí se - nejlépe demokratickými svobodnými volbami, které mohou změnit. Těmi zásadními, nejdůležitěšími volbami, jaké tu kdy byly. O divadlo je postaráno, voliči zase řeší týž algoritmus.

Je zavrženíhodné či nemorální být naivní? Nebo snad hloupý a nechápat? Není! Je to pouze nepraktické. Klíč je v tom, že ti, co chápou, musí přijmout fakt, že tu na světě nejsou pro to, aby žili na úkor těch, co nechápou. Ale proto, aby pomáhali otevřít těm druhým oči. Bez přijetí této teze si nikdy nic nezmění. Jenže - vysvětlujte to liberálovi...

345814

18.07.2017 00:45

Nevýslovný zločin Viktora Orbána

Co v článku nezaznělo...

simonx 89.?.?.?

Soros se objednal v kauze CEU k Junckerovi. Slyšení se mu dostalo okamžitě (fotografie ze setkání v srdečné a přátelské pracovní atmosféře jsou k dispozici na netu). Druhý den měl xxxx Timmermans tiskovku, kde se tento nebezpečný xxxxx vyjádřil takto:

EC nepřipustí zrušení nebo jiné omezení CEU (a teď to přijde), protože CEU vychovává celou generaci nových evropských vůdců.

359058

06.10.2017 16:46

Babišovo ANO je napojené na zločince Sorose víc, než jsme mysleli

RE: Soros, rok narození 1930

simonx 89.?.?.?

Lze dohledat rozhovor, který Soros poskytnul. Tam, pokud si dobře pamatuji uvádí, že prchal před nacisty se svým starším bratrancem a aby mohl prchnout, ukradl identitu jakéhosi maďara Sorose (jinak je vlastním jménem Goergy Schwarz; co se stalo se skutečným Sorosem, neuvedl) a majetkově si před útěkem pomáhal, ač velmi mlád, tím, že si tu a tam sáhnul na majetek jiných židů, kteří šli do transportu. Když se ho tam novinář ptal, zda takový postup byl v pořádku, Soros odvětil cynicky: byl jsem mladý a bezprizorní, zkrátka oběť zlé doby.

360350

06.10.2017 16:49

Babišovo ANO je napojené na zločince Sorose víc, než jsme mysleli

RE: Sorošova činnost za války

simonx 89.?.?.?

viz výše - lze dohledat rozhovor, který Soros poskytnul. Tam, pokud si dobře pamatuji uvádí, že prchal před nacisty se svým starším bratrancem a aby mohl prchnout, ukradl identitu jakéhosi maďara Sorose (jinak je vlastním jménem Goergy Schwarz; co se stalo se skutečným Sorosem, neuvedl) a majetkově si před útěkem pomáhal, ač velmi mlád, tím, že si tu a tam sáhnul na majetek jiných židů, kteří šli do transportu. Když se ho tam novinář ptal, zda takový postup byl v pořádku, Soros odvětil cynicky: byl jsem mladý a bezprizorní, zkrátka oběť zlé doby. Kdo hledá, najde...

360351

25.10.2017 01:43

Strana, která chce uspět ve volbách, potřebuje jediné: kouzelníka s lidskou duší

gratuluji, že jste na to přišel :)

simonx 89.?.?.?

ale to opravdu není žádná novinka. Lidé se sociálně seskupují podle sympatií, protože jsou podvědomě přesvědčeni, že pokud naváží mimoverbální kontakt podmíněný vzájemnou sympatií, vytěží z tohoto kontaktu (rozuměj: sociální skupiny) více. Je to přeci logické. Pokud budete mít nějaký problém, řešíte ho nejprve s osobami blízkými a až teprve když vyčerpáte okruh osob blízkých, zabrouzdáte se do nejistých vod zbytku společnosti.

Podobně v politice. Zastupitelská demokracie nám byla podsunuta proto, aby vyvolala ve společnosti iluzi, že zastupitelé zastupují zájmy společnosti. Což udržuje systém při životě. Jednak vede k degeneraci zájmu společnosti o rozhodování z přirozených lidských důvodů. A jednak zastupitelé jsou geniální nepropustná zeď mezi centrem skutečné moci a společností.

Aby výše uvedené iluze fungovala, musí zastupitel navázat mimoverbání kontakt. Zkrátka, musí být schopen ve vás vyvolat iluzi, že ho můžete zařadit do okruhu blízkých, uvěřit mu. A aby toto bylo možné, musí použít veškeré dostupné prostředky, kterými byl lidský druh obdařen pro budování sociálních vazeb. Vítězí tedy ti, kteří jich jsou schopni použít více a lépe. Charisma lze tak vyložit jako schopnost prvoplánově zaujmout. Zkrátka nemůžete z něj nebo z ní spustit oči. Všimněte si, že vůbec není podstatná ona verbální část komunikace. S tou se mozek popírá až o jednotky i desítky sekund později.

Tyto principy fungují u seznamování všeho druhu, v teamové práci, i zde v politice mezi lidmi, kteří se fyzicky třeba nikdy nepotkají. Jak ostatně přesně vystihnul Plesl v noční novinářské debatě na CT24 v den po volbách: kdybych si sednul u kafe se Sobotkou, neměl bych si s ním vůbec co říci. Ale i když s většinou toho, co Okamura hlásá, nesouhlasím, vydržel bych s ním sedět klidně dvě hodiny, protože vím, že by to bylo pořád zajímavé.

Problém je ale úplně jinde. Zastupitelská demokracie je protimluv. Podvod. Lidé od nepaměti vědí, že svěřená moc jednotlivci korumpuje a obrací se proti nim. Přesto znovu a znovu tuto moc svěřují jednotlivcům.

Je zajímavé, že společnosti, kde míra mentálního nebo jednodušeji inteligenčního dumpingu dosahuje velmi nízkých hodnot, spějí k přímé demokracii, protože zastupitelská demokracie se tam již zcela vyčerpává (typicky: Singapur, Thaj-wan). Teoretici hovoří o pomyslném levelu "3" (tedy jeden nadprůměrně nadaný jedinec "živí" 3 méně obdařené), který jasně koreluje s výsledky dlouhodobých inteligenčních a vzdělanostních studií ve školství (PISA). A naopak - zastupitelská demokracie selhává u systémů, kde je level vyšší než zhruba 7. V těchto systémech je již tak veliká odloučenost, anonymita mezi těmito svěma částmi společnosti, že ani jedna nemá zájem o udržení dlouhodobé rovnováhy. Spíše uvažují - po mě potopa.

360660

25.10.2017 01:43

Strana, která chce uspět ve volbách, potřebuje jediné: kouzelníka s lidskou duší

RE: gratuluji, že jste na to přišel :)

simonx 89.?.?.?

V těchto systémech se proto nedaří zastupitelskou demokracii prosadit, ani udržet. ČR má po 27 letech budování kapitalismu level asi 6, dokonce jsem zaznamenal i 6,5. Proto nadaní mizí za hranice. Nemíní být solidární svým intelektem.

360661

27.10.2017 02:22

Strach z Babiše

Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

simonx 89.?.?.?

Aneb Quod licet Iovi, non licet bovi. A není nad to vědět, kdo je kdo. Resp. kam patřím.

Povím vám příběh ze života. Měl jsem zvláštního společníka. Inteligentní člověk. Seděli jsme jednou u oběda a on mi vyprávěl o jeho kamarádovi pracujícím u kriminálnky. Tomu se dostal na stůl případ starší dámy, emigrantky, či přesněji bývalým režimem vyexpedované osoby. Ta zde získala možnost se ucházet o nemovitost v Praze po rodičích. A neznalá českého novodobého prostředí si najala realiťáka z Prahy, aby jí s celou záležitostí pomohl. Realiťák byl obdařen obdivuhodu sociální inteligencí a tak netrvalo dlouho a měl od ní podepsaný bianco list, budoucí plnou moc. Další děj lze odhadnout snadno. Dáma nezískala nic, realiťák udělal kšeft roku a věc skončila u kriminálky. Kamarád kriminalista provedl počáteční úkony v přípravném řízení - vyslechl všechny zúčastněné. A když zjistil, že dáma opravdu podepsala bílý list papíru, věc hodil do stoupy s tím, že když je ta ženská tak blbá, tak si za to může sama. Zda se smál, nevím, ale zato vím, že když mi to vyprávěl můj společník, měl úsměv od ucha k uchu.

Všimněme si, jak snadno zdegenerovaná společnost usadila naivitu či důvěřivost na roveň zločinu. Lze se tak zlobit na voliče Andeje Babiše? Samozřejmě, ne.

Babiš je vzpoura průměru. Jedinců, kterým společnost ujíždí pod nohama. Pro ně ztělesňuje sen o bezpracném životě v luxusu, který sní celý život a sen o společenství (s miliardářem), ke kterému mohou patřit (či mu sloužit). Takové představy jsou samozřejmě idealizované, ale takovému jedinci to stačí. Když mu to tam hází, dotýká se svého snu. Aspoň pro jednou, když mu jinak nebylo dopřáno. Smiřme se s tím.

Babišova historická malá zla tak vlastně vůbec nejsou důležitá. Babiše totiž nevolí pro to, kým byl a je, ale pro to, kým by volič chtěl být. A Babiš k tomu má nekonečně blíže než třeba Fiala (ODS) nebo Kalousek. Důvěřují tak ve vykonání velkého dobra, protože dávno ospravedlnili všechna malá (i velká) zla z minulosti. Že to takto v životě nechodí, vím já, víte vy, ale bojujte s postavou vytvořenou ze snů a tužeb. Předem prohraná bitva. Proto ani racionální argumenty nestačí (vyzkoušeno).

360737

02.11.2017 11:10

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

Na stránkách CNB jsou každoročně zveřejňovány tzv. peněžní agregátní ukazatele M2. Ty vyjadřují, kolik bankovek a mincí je v daném roce z emisí CNB v oběhu (měnová zásoba) a kolik měny "vyemitovaly" (vygenerovaly) komerční banky. Lehce dohledatelný údaj.

No a jak je to tedy?

k 30.9.2017
CNB má v oběhu cca 535 mld. CZK (M1)
komerční banky a další peněžní instituce "vyemitovaly" v poskytnutých úvěrech cca 4128 mld. CZK
viz: cnb.cz -> oddíl 4. "peněžní agregáty"

Můžete mi tento rozdíl vysvětlit?

360853

02.11.2017 11:35

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: nechápu...

simonx 89.?.?.?

Vaše dotazy plynou z neznalosti podvojného účetnictví. Pohledávka na straně aktiv a cizí zdroje na straně pasiv jsou položky rozvahové, nikoliv výsledovkové. Ty tudíž nemají žádný vliv na hospodářský výsledek banky a banka z poskynutého úvěru proto neplatí nic. Navíc jsou peněžní služby osvobozené od DPH, tudíž ani zde si stát nepřijde na své. Hospodářský výsledek je daný úroky, které opravdu banka nakonec zdaní DPPO.

360854

02.11.2017 11:39

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: nechápu...

simonx 89.?.?.?

zdaní... tedy po odečtení nákladových položek, že...

360855

02.11.2017 17:30

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: nechápu...

simonx 89.?.?.?

beru to jako řečnické otázky, odpověď znáte sám

360859

03.11.2017 10:41

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

Vy jste skutečně nepochopil vůbec nic.

Banky, včetně těch českých, pracují v uzavřeném systému tzv. částečných rezerv. To v praxi znamená, že poměr půjčka/(bilanční cash) je asi 10:1, po krizi Lehman Brothers a zátěžových testech, které provedla ECB, se dokonce ukázalo, že některé banky v USA a EU mají tento poměr i 40:1! Pro vás: 1 USD "vkladu" půjčili 40x.

Výše jsem Vám popsal agregátní ukazatele, které absorbují veškerý disponibilní bilanční cash - tj. vklady, vlastní kapitál, cizí zdroje (půjčky) atd. Z nich je patrné, kolikráte se 1 CZK "vkladu" otočí ve vygenerovaných úvěrech = kolikráte komerční banky účetně re-emitují 1 CZK. A to prosím - nikde není uvedeno, kolik reálné cash z M1 skutečně v bankách leží. Máme cca 7 mil. osob, které cash mají a využívají, dále maloobchod. Takže je otázkou, kolik mld reálné měny vůči těm 4 bil. CZK vlastně stojí.

A hlouposti typu: banka musí mít na vkladech o 10 % více, než půjčí - to snad nelze ani seriózně komentovat. Až taková je to blbost. Kdyby totiž nebyla, banky by se v případě "run on bank" nezavíraly už po několika hodinách.

360870

04.11.2017 11:22

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

Svatá prostoto! To už ani nestojí za komentář...

Můžete nám, žijícím s nohama na zemi, pouze vysvětlit, jak vznikne nový vklad tím, že 1 CZK, které někdo vložil na svůj účet, banka půjčí 10x nebo 20x? Abychom to pochopili, popište prosím, jak to proběhne.

Mohu vám s tím pomoci?

osoba A vloží na účet 1 CZK. Existuje tedy vklad A = 1 CZK. Účetně je to jednoduché - v aktivech je cash na účtu 1 CZK a v pasivech cizí zdroje 1 CZK.

Popiště, prosím, co se děje dále. A nebo vám mám pomoci i zde?

Dobře. Banka použije 1 CZK z aktiv. Tím pádem vklad A = 0 CZK. Celková cash aktiva A + B jsou 1 CZK. Banka půjčí 1 CZK z aktiv po druhé. Tím pádem vklad A + B = 0 CZK a celková cash aktiva A + B + C = 1 CZK. Mám pokračovat dále? Suma vkladů je pořád 1 CZK. Žádný další vklad nevzniknul, protože cash na účtu banky ukazuje pořád 1 CZK. V cizích zdrojích jsou 3 CZK a v aktivech přibyla položka pohledávky 2 CZK (půjčky). Aktuální výše rezerv je 1/3 (cash/cizí zdroje).

Dále rezervy. Jediné povinné (mandatorní) rezervy jsou banky povinny držet u ČNB a to ve výši 2 % z vkladů nebankovních subjektů (viz třeba wiki: povinné rezervy). Interní rezervy, to o čem si tu píšeme, nic a nikdo neomezuje. Tam existují pouze bankovní účetní standardy a doporučení centrální banky, druhé nikdo nerespektuje (viz eurozóna a nedávný bail--in italských bank financovaný ECB).

360886

05.11.2017 16:28

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

škoda slov...

mezi žádnými dvěma půjčkami nemusí být a ani není žádný vklad

těch 98 CZK se nedostane do oběhu, jsou buď vedeny jako cash na účtu (nikomu je nepůjčili) a nebo pohledávka (půjčili je). V obou případech je bilance cash (= vkladů) na účtu banky stále 98 CZK, nikoliv 198 CZK. To neumíte počítat?

98 - 98 + 98 = 98

Ta cash je stále pouze jedna. Vše ostatní je trik s pohledávkami a cizími zdroji, jak ostatně popisuje autor v článku. Banka drží cash původního jediného vkladu a šachuje se "seznamem" účetních záznamů. Nic více za tím nehledejte. Jinými slovy: pan A vloží 100 CZK, 2 CZK připíše banka na vrub povinných rezerv vkladů a zbylých 98 CZK má tolik vlastníků, kolik úvěrů banka dokáže uzavřít. Aby to účetně sedělo, je proti každému úvěru (pohledávce) vytvořen záznam o cizích zdrojích (které byly virtuálně použity pro poskytnutí úvěru). Bilance (rozvaha) proto sedne, ačkoliv celek je megapodvod, za který by šel kdokoliv jiný, než bankéř, dávno bručet. Aby banka vydělala, první splácíte úroky a pokud by došlo na věc, že by pánové A až XXXX se rozhodli si vybrat, co si vložili nebo půjčili, banku zavřou a všichni mají smůlu. V lepším případě do ní nalejou daňoví poplatníci cash, aby se uspokojili pánové A ... XXXX a nevznikla panika.

Vklad znamená, že se mění bilance položky cash na účtu = někdo přinesl hotovost a vložil ji do banky. Vše ostatní, včetně převodu z jiné banky, je pouze vznik závazku banky = ty peníze tam nejsou!!! Proto NELZE jeden vklad poskytnutím úvěru rozmnožit, ačkoliv vaše srdce po této možnosti evidentně touží.

Rezervy se vedou povinně u ČNB, nikoliv na konto separato v bance. To by to vypadalo.

360909

06.11.2017 16:39

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

pořád to nechápete...

Ten váš "bezhotovostní vklad" učiněný bankou je součástí problému, o kterém píši výše a který je popsán v článku. Podstatou je, že byly bankou vygenerovány prostředky směny, které nemají oporu v reálné ekonomice (banka si je vymyslela) a tyto prostředky, či jejich část může být směněna za reálné hodnoty. Banka si však za tento podvod nechává vyplácet úroky, které ovšem dále směňuje za reálné hodnoty. Z ničeho tak vytváří něco, čímž "peníze" ztrácejí podstatu existence - přestávají být prostředkem směny. A protože bilance funguje v každé ekonomice, ty reálné hodnoty pak někde chybí. Říká se tomuto problému složený úrok systému frakčních rezerv, hledejte na internetu.

Čili ještě jednou - vklad může být učiněn pouze hotovostně, pokud se zde nebavíme o vkladu elektronickou měnou, jejíž objem je regulován společenskou potřebou zevnitř společnosti. Což jistě není náš případ, o kterém se tu bavíme. Jiný typ "vkladu" je podvod a tento podvod vám popisuji výše já a taktéž autor článku.

Divím se vám, že za systém bojujete takovou zarputilostí a obhajujete neobhajitelné, navíc s argumenty zcela mimo.

A k tomu poslednímu - co by potvrzoval? Vždyť jsem vám poslal odkaz na agregátní ukazatele, přímo z ČNB!!! To je vám málo?? Nebo tomu nechcete za žádnou cenu rozumět, tak tento odkaz ignorujete. ČNB tam má i slovníček pojmů, kde máte každý termín polopaticky vysvětlený. Napsal jsem vám, že v bankách je cca 400 mld z 540 mld, které jsou v oběhu. Přesto banky rozpůjčovaly 4 biliony CZK. Čili polopatičtěji - někdo vložil do bank 400 mld. - myslím tím skutečně vložil z prostředků emise ČNB (které se jinak ani omylem nezastávám). A banky rozpůjčovaly 4000 mld. Je tedy zřejmé, že těch 400 mld bude mít asi vícero "vlastníků", čistě aritmeticky desetinásobek. Ze závěrek bank i výročních zpráv ČNB si můžete snadno dovodit, kolik reálných prostředků uteklo mimo ekonomiku na úrocích z neexistujících 4 bilionů a to nechtějme domýšlet, co by se stalo, kdyby si i jen část majitelů účtů chtěla svoje vklady vybrat. Upozorňuji, že tyto ukazatele operují s veškerými aktivy bank, abyste zase nepsal pohádky o tom, že to asi zahraniční vlastník nebo ČNB poskytli bankám biliony CZK (klidně i elektronicky). Ne, tyto prostředky vznikly tak, že banka jednoduše vzala reálný vklad a rozmnožila ho k obrazu svému čistě účetně kdesi uvnitř hardware.

A mimochodem - protože to sem pořád pletete - převod z banky do banky, či uvnitř banky, to je úplně jedno, vytváří pouze záznam typu závazek/pohledávka. Nic v cash banky se nemění. Jestli opravdu věříte, že účetní záznam o pohledávce je "vklad", no potěš pánbůh...

360924

06.11.2017 16:39

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

A doporučuji vám se seznámit s pojmem run na banky. Z něho plyne, jak je to s počtem vlastníků jednoho reálného vkladu. Je to nejlepší důkaz, který vám realita je schopna poskytnout. Navíc i mnohokráte verifikovaný praxí, včetně ČR - IPB či Živnobanka, pokud se nemýlím (píši z hlavy).

360925

07.11.2017 21:39

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

simonx 89.?.?.?

- statistikami ČNB nelze docílit "váš systém"
- nedělají to dle zákonů, nic je nereguluje (proto bail-in & bail-out) - viz tzv. stress testy a jejich legalita a výsledky
- banka nenese žádné riziko, nejedná se o rozložení rizika

Vše, co jsem psal výše, jsem dokládal odkazy, statistikami. Vy od začátku, projděte si to, šermujete nesmysly ("o 10 % více vkladů, něž kolik půjčuje", "rezervy v bance", "peníze zase mizí" atd. atd.)

A jako obvykle - zapomněl jsem nám tu vysvětlit, jak je tedy možné, že existují run na banky a banky rychle zavírají i padají - včetně těch v ČR - a majitelé vkladů (tedy dnes majitelé pohledávky vůči bance, dle loňské direktivy EC už vám vklad nepatří - viz bail-out) se nemají šanci ke své hotovosti dostat. Tvrdíte přeci, že prostředky vygenerované bankou zanikají, a vklady se množí, jak je to tedy možné? Vysvětlíte nám to?

Ať se vám daří.

360941

30.01.2019 11:52

Venezuela - Trumpův plán na převrat má velké nedostatky

Obávám se, že dny Venezuely, jak ji známe poslední dvě dekády, jsou sečteny...

simonx 89.?.?.?

Maduro je technokrat. Nedokáže ani strhnout "little people" na svoji stranu, ani nabídnout části městských, po majetku a bezpracném životě bažnících obyvatel handl, který by mu dal to jediné, o co ještě může hrát - čas. Chávez si v jeho osobě chtěl vytvořit pomník, ale z moderních dějin víme, že pomníky se s pompou odhalují a (v lepším případě) v tichosti boří.
Likvidace Madura (fyzická) by byl aktuálně majstrštyk pro militantní paznehty v US, protože je nyní příliš na očích i v otevřeném střetu s washingtonskou administrativou. Takže by Trumpovi nikdo nevěřil, že v tom nemá prsty a všechny ty upřímné rozhovory o tom, co je a není v US zahr. politice špatně, která dával dávno před zvolením, následované proklamací "America first", by se smrskly do "Killing first". Možná se skloněnou hlavou, ale najednou by stál v dlouhé řadě prezidentů US, svůj mezi svými. Současně by byl vyřešen problém s Venezuelou a nakročeno k vyřešení významnějšího problému pro US pakáž - tím je Kuba. Zřejmě proto operují ve Venezuele jak Ruské, tak Kubánské síly.
Opírat se o "little people" je naivní. Jsou zbabělí, prodejní, mají své sny, které nejsou daleko od pakáže z velkoměst, rozdíl je mezi nimi pouze v příležitostech a vzdělání. Vše další je stejné. Budou prodáni a zobchodováni, jako to bylo v dějinách vždy a všude. Domnívat se proto, že to je část společnosti, o kterou se může Maduro opřít, je hluboce naivní a totální nepochopení fungování lidské společnosti. Ekonomicky zvítězí ti, co si vítězství vyřvou, vymanipulují, vykradou a vylžou. To je kvintesence veškerých společenských změn lidstva, takto to bylo, je a bude, dokud člověk jako druh neopustí ideje konzumu a bezpracného života na úkor druhých jako posvátného dogmatu (jediné) cesty vpřed. A žádná jiná, než ekonomická vítězství už téměř nikoho nezajímají. Bohužel.

369325

12.02.2019 00:58

Skrytá vlastnosť 5G siete

RE: elita sa schová 5 km pod povrch, ale na jak dlouho?

simonx 148.?.?.?

ověřuji a to co cítíte při aplikaci sava skutečně není kyslík, ale chlor. Diskutující výše to popsala přesně, vy se naopak mýlíte. Chlor se při skladování nebo použití chlornanu uvolňuje proto, protože do roztoku difunduje vzdušný oxid uhličitý, v případě aplikace reaguje celé spektrum látek (z desinfikovaného povrchu), což postupně vede k rozkladu chlornanu. Proto je komerční chlornan vždy stabilizovaný hydroxidem sodným (dnes více, než v minulosti kvůli skladovacím podmínkám a povinné expiraci). Pokud jste si všimli odporného zápachu při aplikaci chlornanu do nemytých toalet, na vině jsou derivátu N-chloraminů, vznikajících rozkladem močoviny a purinových bází.

369575

13.03.2019 09:35

Nakupovat základní potraviny je čím dál těžší

desítky druhů rohlíků a chlebů, jeden lepší než druhý...

simonx 89.?.?.?

Doporučuji si přečíst etikety. Za prvé se jedná o pečivo ze zmrazeného polotovaru. A za druhé doporučuji prostudovat složení. NENAJDETE položku bez chemického konzervantu (nejčastěji sorban nebo kyselina sorbová). Tradiční pekařské suroviny jsou v totální minoritě. Majoritou je tvrdá potravinářská chemie. Ňam ňam...

370231

20.06.2019 16:52

Na přednášce Ludmily Hamplové

RE: a co zodpovědnost vůči ostatním...?

simonx 89.?.?.?

"Já chci hájit svoje právo nebýt nakažen někým, kdo uhájil svoje právo nebýt naočkován, ale pak onemocněl právě chorobou, od níž ho mělo očkování ochránit, a posléze nakazil mě nebo někoho mně blízkého."

Proboha, a jak vás jako neočkovaný mohu ohrozit, když jste se nechal (s přesvědčením dobrovolně) očkovat právě proto, abyste nemohl onemocnět = abych vás nemohl nakazit?

372141

22.06.2019 18:20

Demonstrace proti Babišovi

RE: Michal Semin to pochopil nejlepe

simonx 89.?.?.?

Kdo neví, kdo je Ledeen (tedy Ledin):

zde

372173

15.08.2019 10:05

Prague Pride? Demagogie, lži a pokrytectví Sorosovy mafie

Argumentace autora o normálnosti nesměřuje správným směrem...

simonx 89.?.?.?

Homosexuální minorita není uzavřená množina lidí. Nelze ji tudíž ze společnosti vytěsnit, přemístit na jinou planetu a usuzovat na jejich schopnost přežití danou minimální schopností reprodukce. V této minoritě umírají lidé, ale noví se ve stejnou dobu se svojí orientací sžívají, takže by autor článku de facto na tu planetu musel dodávat nové a nové homosexuály vydělené ze společnosti a tím by zajistil - aspoň populačně - přežití této planety. To je základní omyl celého článku. S dalším lze dobře souhlasit. Dotknu se ale ještě dvou podstatnějších aspektů.

V 90. letech se narodila zvláštní generace lidí. Jsou produktem tohoto otřesného světa, který je vytesal do podoby kromobyčejně sobeckých, sebestředných, líných zrůd (čest výjimkám). Stýkám se s nimi, zkušenosti jsou více než bohaté. Mají naprosto nulovou empatii k čemukoliv druhému než jen svým bolístkám, druhé paušálně posuzují podle jediného kriteria - do jaké míry slouží jejich potřebám. Ty jsou neomezené (jsou první generací hyperkonzumu). Mají v sobě zakódován pocit výjimečnosti a s tím jak roky běží, hořknou, neboť zjišťují, že jsou sami, okolí na ně... Nechápou to. A tak viní svět z toho, že neobjevil a nedocenil, co v nich vše dřímá. Jsou odrazem dysfunkční společnosti - touží po bezpracné existenci, která jim současně zajistí pozornost (přeloženo - slávu), proto přispěli k tak masovému rozšíření tzv. nových médií, narcistické vlně selfies atd. atd. Dalo by se napsat více, ale toto není podstatné.

V homosexuální komunitě je obzvláště velký podíl jedinců, kteří skutečně nemají čím společnosti v tvořivé oblasti přispět. Těžko říci, jak to koreluje s heterosexuální populací, ale je možné, že to je synergismus obojího. Zkrátka a dobře, nikde nenajdeme větší zastoupení "moderních profesí" jako zpěvák, stylista, vizážista, asistent, youtuber, zkrátka všech, kde se lze kroutit, tlachat hubou a nemít zodpovědnost (opět: čest výjimkám) než v této minoritě. Mají to v sobě a tento zvrácený opulentní průvod je pouze ukázkou, že si mohou dovolit takoví být naprosto veřejně a společnost to takřka vřele akceptuje.

373051

06.09.2019 17:35

Imploze brexitu, vytvořená v Británii... Johnson však obviňuje ostatní

RE: přeformátování evropy

simonx 89.?.?.?

... ale má. Podívejte, psal jsem zde o tom pro pana Stworu asi před rokem. Ve společnosti je jen málo jedinců, kteří jsou schopni a ochotni nosit kůži na trh. Pro většinu populace je tento svět složitej, vyčerpávající, cizí, zlej, mimo jejich mozkovou kapacitu a dlužno dodat, že systém dělá vše pro to, aby to tak zůstalo co nejdéle. Pokud jste takto vybaven, jediným prostředkem (historicky osvědčeným), který funguje, zbaví vás strachu, stresu, a naopak - dodá vám jakoustakous jistotu, je přilepení se na svojí modlu, ideálně z masa a kostí. Mozek je skutečně energeticky nejnáročnější orgán v lidském těle, takže není divu, že rád využije tuto lokajskou zkratku ("on pracuje pro nás" = tedy i pro mě) a vrátí se k nečinnosti. Co na tom, že jak je lidský druh starý, kdykoliv byla moc delegována na jednotlivce, vždy ji zneužil v neprospěch celku. Nemůže to být jinak a přesto to lidstvo zkouší znovu a znovu.

Ona touha a vlhký sen "být jako on" je pro tyto jedince nekonečným afrodisiakem, zcela paralyzující. Ne psychopatičtí dravci jsou důvodem, proč je svět zesranej od A do Z. Tato ve výsledku lhostejná šedá masa je toho příčinou. Z ní psychopati berou moc, legitimitu i ekonomickou sílu.

Jednoho dne bude lidstvo muset pro svoje přežití zničit sociální modely, které budovalo přes mrtvoly. Zničit majetkovou mezigenerační vazbu (dědictví), tím se automaticky odstraní většina problémů spojená s materiálním egoismem, ale zachová motivace tvořit. Jen bude jinak zaměřena, bude mít jiný cíl. Více vázaný na to, co tu bude po mně. Nikoliv - po mně potopa, jako nyní: žít a užít. Bude muset vzniknout generace nula, která se obětuje pro svoje děti a jejich děti, aby tento bolestivý přerod provedla. Jenže co naplat - šedá masa má jiné sny, nikoliv o tom být generací nula pro svoje děti [smích]

373502

14.09.2019 18:02

Alan Kurdi jako symbol

Milosrdné lži, které se stávají fetišem doby

simonx 89.?.?.?

Každá doba je měla. Informační společnost jim ale dala nový rozměr. Jsou to fetiše doby, tedy milosrdné lži, které hledají příjemce po milionech kusů a umožňují jim vyhnout se přijetí jinak neúnosné pravdy. Jen další zrnko mozaiky obrazu defektní doby, defektní společnosti a defektních jedinců v ní. Ano, svět chce být klamán.

Dobrý kamarád mi vyprávěl příhodu. Dcera jeho letitého kamaráda jela raději na dovolenou do Španělska, než by zůstala s tátou v jeho posledních dnech života zde. Tatáž dcera ovšem na FB komentovala naaranžovaný srdceryvný obraz dítěte vyplaveného na pláži ve smyslu "Proboha, co už víc chcete vidět, aby to s vámi pohnulo?!".

Medián populace je bohužel takový. Slabý, příchylný, ale nestálý v přízni, zbabělý, sobecký. Touží se k něčemu nebo někomu přilepit, mít svoji modlu, kterou je ale schopen promptně vyhandlovat za partikulární výhodu při první příležitosti, kdy se to hodí. Tajně sní, ano ony vlhké sny, o tom, být jedním těch horních 10 tisíc, proto miluje bulvár a sebepitomější příběhy ze života mocných, především ve formě dramatické odpolední tvorby. A když nemůže být, aspoň chce sloužit nebo se zcela poddat (kupř. volič Babiše).

Jeden z nejtěžších momentů lidského života je moment, kdy přicházíme o víru, o modlu a uvědomíme si, že jsme byli oblbováni. Zejména ženy jsou k tomu v tomto primitivním mužském světě náchylné. Ne každý na to má odvahu a velká část tohoto mediánu se tak raději spokojí s milosrdnou lží. Zůstávají tak pasivně lhostejní. Právě tito lidé, tento medián je proto příčinou bídy této zkurvené společnosti a brzy i světa, nikoliv to procento či několik procent dravých psychopatů. Zdravá společnost by se jim ubránila, jako kterýkoliv zdravý organismus. Naše společnost je ale těžce nemocná. Je pouze udržována v kognitivním stavu tvrdou symptomatickou léčbou. Dávky ale nelze zvyšovat do nekonečna.

373632

20.09.2019 16:50

Vzdělávání je problém?

RE: Závažné problémy

simonx 89.?.?.?

Jenže tvrzení diskutujícího, vůči kterému jste se ohradil, má skutečně oprávněný základ. Domnívat se, že medián inteligence populace je historicky konstantní je zcestné, stejně jako tvrdit, že ke změně žádoucím směrem postačí změna ve kvalitě vzdělávání. Kéž by to bylo tak jednoduché. Navíc je zde tato mapa, kterou "humanisté" a sociální inženýři tolik nenávidí:

https://ourworldindata.org/uploads/2015/07/ourworldindata_average-iq-by-country-v2.png

o žádném vrcholu křivky na hodnotě 100 nemůže být řeč. Čísla, pokud uvěříme těmto datům, hovoří jasně. Bohužel.

373713

27.09.2019 17:34

Kdo zahájil ten záhadný útok?

Fotografie, které dokládají, že útok přišel z jihozápadního Iráku (a nebo Izraele)

simonx 89.?.?.?

Nakousnul to výše ROMAN1... fotografie, které to dokládají:

Zorientovaná Abqaiq na google maps ve formě fotografie orientované vůči světovým stranám, zde zvětšené a zde zvětšené na celý arabský poloostrov.

Nyní jsou potřeba publikované fotografie s detaily poškození zásobníků ropných produktů. Ty jsou k dispozici zde a zde jako exkluzivní detail.

Pokud zorientujete fotografie s poškozením do originální mapy google, deformací odstraníte 3D efekt, vyjde vám tento snímek. A ten již nepotřebuje zvláštní komentář. Směr je jasný: Jihozápadní Irák a nebo Izrael.

373807

14.10.2019 00:07

Proč chlapi netančí?

RE: Skúsim napísať vlastné skúsenosti a vlastné pozorovania.

simonx 89.?.?.?

Ano, tento sterilní život bez vnějších rizik, ale nesnesitelný uvnitř, to je Huxleyův teorém v praxi. Všeobecné blaho ruku v ruce s lacinými chtíči pro každého v jakémkoliv množství umoří nakonec všechny jednotlivce, do posledního. Nebudou mít již pro co žít. Hrůzná vize [pláč]

Přidal bych ještě jeden pohled. Nevím kdo z vás má tu čest s lidmi narozenými v 90. letech setkávat, ale řeknu vám: neznám bezcitnější, sobečtější a narcističtější stvůry, než tuto generaci. Čest výjimkám. Oni se v sociálních sítích našli, stvořili tyto sítě k obrazu svému a ty sítě stvořily je.

374063

28.10.2019 15:54

Julian možná nepřežije do konce extradičního procesu

RE: A štátna moc mu okázalo ukazuje - KTO JE SILNEJŠÍ

simonx 89.?.?.?

ano, historie je plná dočasně marných obětí. K jedné se dodnes modlí dvě mld lidí. Nic to ale nemění na skutečnosti, že Assange je skutečný hrdina doby a ať už si uvědomoval, jaké to bude mít pro něj následky (s kým si hraje), či neuvědomoval, jednou lidstvo docení, jak historicky prospěšná ta oběť byla. Pokud ji ovšem nestačí jistá část společnosti zobchodovat. Jako to historicky bylo vždy. Jak jste ostatně správně popsal: společnost nechce pravdu. A stát je pouze institucionalizovaná společnost. Takže se můžeme vsázet, kdy pojde ta. Huxley byl blíže, než si myslel. Udusí se, zalkne se v panické hrůze svojí vlastní nenažraností po veškerém chtíči. Tím skape řád, jak jej známe dnes. To bude další restart. A jediné, co tomu může zabránit, je, že nás do té doby vyhubí většinu příroda a nebo minorita majoritu. Kdo věří v cestu ven ve skutečnosti přikládá pod kotel. Stejně jako všichni ti, o kterých píšete, kteří doufají, že ospravedlní tím, že vlastně přikládáním pod kotel se snažili dovést řád do rychlejšího konce. Běda jim. Běda nám...

374318

31.10.2019 11:34

Reklama a válka proti bělochům

je to složitější problém...

simonx 89.?.?.?

To, co autor popisuje je nesporně fakt. Odvedl obdivuhodnou práci a výsledek jeho studie je třeba šířit, ALE:

Všechno to, co v závěru dedukuje, tedy správně dedukuje, by bylo k ničemu, pokud by neexistovaly hlubší pohnutky jít mezirasovému seznamování naproti. Dalo by se napsat mnohé o tom, jak dekadencí a sebepožírajícím chtíčem otrávená západní společnost plná tupých a indoktrinovaných náctek ani jinak skončit nemůže. To však není podstatné. Chci se dotknout něčeho jiného.

Před několika lety publikoval server cupid.com, který provozuje na třicítku lokalizovaných seznamovacích webů, detailní analýzu mezirasové atraktivity. Průzkum je jedna věc, ale analýza data z prokliků profilu uživatelů, kteří mají fotku, sami napráší svoji rasu a jsou jich ročně stovky tisíc, to je podstatně věrohodnější materiál. Snadno tak server vidí, jak se rasově k sobě rasy mají. A závěry to byly mimořádně zajímavé - aspoň pro mne, kterého to zajímá.

Z celého průzkumu vyplynul top pár. Hledají se navzájem. On, jakmile na baneru její obraz visí, klikne a naopak. Je to bílý muž a asiatka. O víkendových letech Lufthasy do Bangkoku, kde byste nenašli ženu, se již napsalo mnohé. Důvody, proč je to tak, jsou mnohé. Fyzická atraktivita, předsudky, zkušenost. Asijské ženy si o bílých mužích vždy myslí, že jsou bohatí, gentlemani, respektují ženy, jsou inteligentní a stabilní v páru. Bílí muži, že jsou (mladé i starší) asiatky křehce půvabné, poddajné, respektující autoritu muže, stabilní v rodině, pracovité a nejsou tupé. Tak vzniká kompatibilita. Ačkoliv reálné zkušenosti ze sezdaných párů již tak růžové nejsou - problémem bývá zejména vazba manželky na rodinu, která se tak stává, chtě něchtě, dalším členem domácnosti, o kterého se bílý muž musí postarat.

Atraktivita bílé ženy pro černocha nebyla zdaleka tak značná. Opačně již vůbec ne - naopak: bílé ženy majoritně klikají po běloších, na druhém místě mají v preferenci hispánce. Nejhůře dopadly černošky. Dokonce ani černoši nevyjadřují četností klikání svůj extrémní zájem.

Nyní lze namítnout - ano, kdo proboha hledá partnera na internetu. To je defektní jedinec, který si nedokáže najít nikoho v okolí. A tak stále nespokojený si myslí, že najde něco extra mimo. Co konečně vyhoví. Ano, to je pravda. Ale nic to nemění a tom, koho tedy v takovém případě hledá. A zde je faktor primární atraktivity - i rasové atraktivity - klíčový.

Pokud tedy bílá náctka skončí v náruči černocha, reklama se mohla jistě podepsat na tom, že jí tato možnost napadla a nevytěsnila ji jako nesmysl. Ale bez elementární atraktivity by to možné nebylo. Píši to s plným vědomím faktu, že ženská sexualita je nesmírně složitý mechanismus, kterému nikdo nerozumí, nejméně ovšem ženy samy.

374352

13.11.2019 16:27

Čemu máme věřit

Ohrožený Tomáš Sedláček, který ovlivnil autora

simonx 89.?.?.?

Je to třeba ještě rozvádět? [smích]

374618

10.12.2019 08:47

Pozdní pláč nad nevratnou katastrofou

Manipulátoři, cenzoři a status quo

simonx 91.?.?.?

Podle autora byl příspěvek “Bäume werden weinen” z 8.8.2019 dne 14.8.2019 na 30 dnů smazán Facebookem v rámci duchovní očisty německého (životního) prostoru sociálních médií. Aneb - o dveře vedle to budou mazat a my budeme tvrdit, že nelze prokázat autorství. Další nemá smysl komentovat.

Co ovšem má smysl komentovat je, co z textu plyne. Totiž, že nám dorůstá generace, která odmítá naše status quo. A blížíme se kvapně k momentu, kdy už příčiny stavu nebudou podstatné. Půjde o vlastní krk.

Pokud je v domácnosti otec, matka, prarodiče, několik dětí a jedno dospělé si přivede domů osobu, se kterou nemíní ostatní členové domácnosti koexistovat, právě pro tyto případy byl respektován od pradávna status quo. I kdyby jen jediný člen domácnosti měl problém, zůstává vše při starém. V opačném případě si pár hledá místo jinde. Je to bolestivé, ale v rámci přirozeného řádu lidské společnosti.

Část společnosti ovšem přestala tento status quo respektovat. Motivů je možné identifikovat mnoho, opakuji, nejsou podstatné, protože pokud v rodině přestane ono dospělé dítě status quo respektovat, přijde na řadu konflikt a katarze. Konflikt musí logicky nastat, nastane a jde jen o to, kdo bude lépe připraven uhájit svoje status quo. Zda stávající a nebo dojde na chmurný Karimův scénář a bude nastolen nový.

Připravujme se. Hosta už máme zde. Pokud se budeme utěšovat, že je pořád ve vedlejším pokoji, přijdeme o domácnost i o milované, kteří ji s námi sdílí.

375241

19.05.2020 14:39

Kissingerova oslavná řeč

RE: Kissinger? Šmejd®

simonx 89.?.?.?

toto je skutečný majstrštyk, kterým se podařilo jednoho dne většinu společnosti přesvědčit, že dějiny se hýbou dílem náhody. A bude hůře, mladí lidé jsou většinově už tak hluboce indoktrinováni, že už nedokáží rozeznat příčinu a následek a tato jejich slepá víra roste s tím, jak jsou přesvědčeni, že mají vše ve svých rukách, což jim systém tluče do hlavy ráno, v poledne i večer. Nejsmutnější ovšem je, že jim nelze pomoci. Katarze nastane až v okamžik, kdy kolektivně procitnou. Což systém rafinovaně oddaluje. A tak položit si otázku, kterou by si na základě přečtení vašich strohých 3 řádků položil jako důkaz pravdivosti těchto řádků každý, kdo nemá v palici slámu: komu posledních sto let prospělo, si nejsou schopni. Raději si vybrali sebeklam, než si přiznat bolestivou pravdu. Smutný obrázek o člověku a civilizaci.

379507

16.06.2020 09:56

Krach dolaru se blíží

Dedolarizace je zbožné přání

simonx 89.?.?.?

a není na obzoru, ani pořadu dne a nic na tom nemůže změnit ani krátkodobý výkyv hodnoty USD v clearingových operacích. Americký dolar je nejúspěšnější exportní artikl USA. Dokud budou "kupující", tedy poptávka, bude se vnitřní obchodní bilance USA transformovat skrze vnitřní dluh zahraničních věřitelů. A jak známo, z cizího krev neteče a USA mají dostatek nástrojů, aby motivovaly státy stát se novými věřiteli. Podobně jako v lidské společnosti je chování USA umožněno zbabělostí ostatních zemí a lidskými "kvalitami" jejich vůdců, kteří se rádi a ochotně nechávají korumpovat. Samozřejmě, USD. Ostatně - 17. ledna 2020 nakoupila ruská centrální banka vládní dluhopisy USA za 10 mld. USD. Žádná dedolarizace se tedy nekoná.

380007

20.06.2020 18:20

Už v upoutávce na své OVM je Václav Moravec nestranný až běda

RE: Článek podařený, diskuse slabší...

simonx 89.?.?.?

Smím se zeptat, kolik biologického života bylo třeba k dosažení poznání této "hloubky"?

Předně - jak si můžete vůbec dovolit srovnávat kvalitu života indiána na území dnešní Kolumbie před staletími, když o této civilizaci víte naprosté kulové a pokud něco, je to výplod optiky naší "civilizace", která zaručeně vede k naplnění lidské existence, takže to bude zaručeně optika kompatibilní. Připomínáte mi ty chronické porovnávače socíku a poplyšáku, kteří se jsou schopni dostat dokonce až k banánům a vložkám, jejichž dostupnost je civilizačním vrcholem.

Dalo by se napsat mnoho, ale zestručním to:

Ze srdce vám přeji - užívejte si všechny vymoženosti dělby práce, peněz, globální výměny zboží, které nás dovedly tam, kde jsme. Naplňujte jimi váš život, ať se můžete znovu a znovu divit, jak je možné, že se to vše znovu a znovu s.re, když tohle všechno přeci máme?!? Protože jsem ale člověk pozitivní, napovím vám: začátek konce nastal v momentu, kdy dělba práce začala vést k přebytku a jeden vykuk z tlupy si řekl, že by mohl na tomto přebytku (bezpracně) založit existenci. Normální funkční společnost by ho vypráskala, čili vrátila zpět do reality k tvorbě hodnot, které skupina potřebovala k udržení existence. Tento jed se ale rozšířil a dnes z tvorby reálných hodnot společností těží nejvíce ti, kdo hodnoty netvoří vůbec a nebo dokonce záporné. To je jediný neoddiskutovatelný přímý důsledek historického vývoje dělby práce společnosti - vše ostatní je pomíjivé, v čele s těmi bezcennými cajky, které vám tak imponují a za jejichž existenci ještě lidstvo draze zaplatí. Za ty parazity si můžete dosadit všechny ty, kteří se nám vnucují a přesvědčují nás, že je potřebujeme.

Ovšem tou největší vadou dělby práce je fakt, že umožnil jednotlivci delegovat odpovědnost za svůj osud na druhé. A rozvinul tak zbabělost a všechny formy zotročování, které známe doposud.

380114

01.07.2020 12:46

Tři antiutopie – tři modely pro přetváření Homo Sapiens

RE: Alexandrova říše....

simonx 89.?.?.?

...což je ale vrcholně utopická teorie ("volný trh").

S rostoucí vzdělaností obyvatelstva se totiž začal vytrácet zájem být nadále prostředkem ospravedlňování systému, je-li šance dosažení ekonomického cíle asi jako myš proti gorile, na jedné straně, a naproti tomu kumulací profitu z udržování systému získala minorita (nejen ekonomická) privilegia, která z podstaty zničila rovnováhu, ze které tento jejich profit vzešel - "Competitiveness is the sin!" (Rockefeller). Toto je mimochodem klíčový důkaz ekonomické teorie, proč je kapitalismus utopická teorie a volný trh nesmysl. Obojí kalkuluje s nekonečným množstvím zdrojů, obojí kalkuluje s nekonečnou schopností životního prostředí sebezacelovat rány způsobené lidským chtíčem, obojí kalkuluje s nekonečným lidským životem (příležitosti) a obojí nebere v potaz, že člověk má fyzické potřeby, které musí uspokojit nyní, nikoliv za rok, až se "na mě usměje štěstí". Že se drží takovou dobu je důkazem, jak dobře ona minorita dokáže atakovat nejnižší pudy jednotlivce a vyvolat v něm očekávání, že to bude právě on, kdo se stane dalším prvkem minority. Jsem s vámi za jedno, že peníze musí odrážet reálné hodnoty. To je svatý grál a důvod, proč platidla vznikla. Ale poukazovat na období průmyslové revoluce je naprostý nonsens. Zkuste obejít sousedy a zeptat se jich, zda jsou včetně potomstva smířeni s dožitím v bídě města průmyslové revoluce v UK. Hádejte kam vás pošlou [mrknutí jedním okem]

380295

15.07.2020 23:04

Neexistuje druhá pitva George Floyda

RE: Trocha čísel

simonx 89.?.?.?

Výpočet je matematicky správně, ale nikoliv z pohledu farmakodynamiky. V prvé řadě, fentanyl je látka vysoce lipofilní (nerozpouští se ve vodě, ale v tucích). Jakýkoliv titr (stanovení obsahu v biologické tekutině) je tedy omezen na minimální rozpustnost (skutečně v ng/ml) v případě vodného titru a nebo celkovou dostupnost, pokud je započten i obsah ve veškerých lipofilních složkách tekutiny. Laicky řečeno: je rozdíl měřit volný fentanyl a celkový fentanyl ve vzorku (vč. vázaného). To za prvé.

Za druhé: letální dávka LD50 pro člověka je velice nízká. Uvádí se hodnota 1 - 2 mg, u primátů je kupř. 0,02-0,03 mg/kg. Předávkování je tudíž velice snadné a teď jsem se díval na wiki, kde uvádějí (a odzdrojují) 29 tisíc úmrtí v roce 2017. To je neuvěřitelné číslo.

Za třetí: lipofilní substance (a nevíme, zda aplikoval do žíly, či nepřímo, kupř. mastí nebo pod jazyk) mají tendenci mít velmi plochou FD křivku, jinými slovy se samy udržují v kvazidepotní formě a uvolňují se do krve postupně. Číslo, které uvádí pitevní zpráva je hodnota aktuálního volného fentanylu na 1 ml plazmy z níž lze celkovou dávku odhadnout bez znalosti historie organismu (kdy to tam pustil, zda byla jediná atp.) jen velmi obtížně. Ani forenzní analýza by moc nepomohla, byl by to velice hrubý a spekulativní odhad. Jistě ale budou existovat klinická data, která statisticky sumarizují, že je-li titr v plazmě x ng/ml, musela být dávka větší než XXXX mcg a tudíž se muselo jednat o předávkování. Asi by se to dalo dohledat.

Stačí takto?

380562

Dobře, budeme tedy počítat:

V Pražské aglomeraci je cca 1,5 mil. vozidel (1,1 Praha), denně je dle statistik v provozu na hlavních svazcích cca 800 tis. vozidel, pokud budeme uvažovat, že každé jedno vozidlo právě uskuteční cestu tam a zpět, máme k dispozici 400 tisíc vozidel denně. Dále předpokládejme minimalistickou energetickou výbavu 10 kWh/vozidlo a den. Ještě se k této hodnotě vrátím. To jsou 4 GWh el. energie denně. Pokud budeme uvažovat, že provoz vozidel se děje v průběhu 12 hodin denně, 12 hodin stojí a existuje cosi jako normální pracovní čas, musí se 400 tisíc vozidel v Praze a okolí nabít každý den v průběhu 12 hodin. Pro zjednodušení nebudu uvažovat špičky. Při 100 % účinnosti přenosu ze zdroje do akumulátorů by bylo potřeba mít zdroj s výkonem 1/3 GW. Pokud je současně účinnost VN přenosové soustavy asi 80 %, účinnost NN rozvodů asi 90 % a účinnost nabíjení asi 90 %, máme celkovou účinnost asi 65 %. Tím vychází výkon zdroje cca 540 MW.

Bavíme se jen o Praze a okolí. Nebavíme se o zimním období - nikdo vám nebude celou šichtu sedět ve vymrzlé dodávce, kde se od rána do konce směny mlží čelní sklo a řídí se v rukavicích. Dále - Praha je velice specifický terén z důvodu Vltavského údolí a četných převýšení, které kladou nároky na výkon. A opět - i pokud byste zařídil hvězdnou brzdnou rekuperaci u svahů, jaká asi bude účinnost...

Můj nekvalifikovaný odhad je, že reálná průběrná denní spotřeba el. energie na vozidlo bude kolem 20 kWh a jsme tak na hodnotě 1 GW výkonu, čili další Mělník I. až III. Jo a nebo elektrokola a v zimě běžky. A samozřejmě, hromadná doprava má enormní rezervy, ale to je jiná debata a otázka, proč jednotlivec potřebuje osobní vozidlo (koně, mulu, vola...)

380664

Jen zdvořile připomínám, že TČ mají v rozmezí teplot 0 - 4 °C provozní COP pod 2,0 vlivem častých odmrazování (reálně kolem 1,8), u suššího vzduchu pod -5 °C to sice odpadá, ale COP nativně klesne na hodnoty kolem 1,5, které pod cca 12 °C dále klesají spolu s topným výkonem (až k limitně 1,0). Tzn. na přitápění v průběhu podzimu a jara jste schopen TČ uspořit cca 50 % kapacity akumulátoru, ale v zimě, kdy topení opravdu potřebujete, vám TČ moc nepomohou. Nehledě na výkon. Dnešní osobák má ztrátového tepla z motoru v kWh. Schválně se podívejte, jak velký musí být kompresor a výměník jednotky podobného výkonu a jak dlouho trvá vyhřátí místnosti takovým systémem vzduch-vzduch při 0 °C.

Dále: tepelná izolace vozidla bude narážet na ztráty okénky, nižší účinnost izolace vlivem pohybu vozidla (dynamika prostupu tepla) a materiály - pokud bude požadována nehořlavost, potom minerální materiály vyžadují tloušťky typu 10 - 15 cm (využití plastových pěn s retardéry hoření bude spíše odmítnuto z důvodu ECO iniciativ - nulový potenciál recyklace). Což se dramaticky promítne jak do vzhledu vozidel, tak do velikosti sloupků, světlosti atp. Bude třeba důkladně tep. izolovat i podlahy. Pokud okénka případně i části karoserie budou z izolačních víceskel, karoserie bude tep. izolovaná, součástí bude výkonné TČ pro vytápění... to nebude auto za lidovku.

380685

Osobně si spíše myslím, že se půjde cestou levnější, tj. automobily budou v době mimo provoz připojeny on grid a v době topné sezóny (zde cca 200 kal. dnů) se budou mimo provozní čas temperovat, aby se zmírnil odběr spojený s roztopením tepelně vysoce vodivé karoserie s relativně velkou tepelnou kapacitou. Dnes si to neuvědomujeme, protože i miniaturní diesel po řádově minutách jízdy při okolní teplotě hluboko pod 0 °C vygeneruje kWh tepla. Je to side product jízdy, takže to nikoho nezajímá. Ale v okamžiku, kdy se bude počítat každá kWh, se zájem rychle najde a budou se hledat ekonomicky efektivnější řešení, než je odběr z akumulátoru off grid. To samozřejmě nic nemění na tom, že se všechny cesty, které zmiňujete, jistě budou rozvíjet, ale jsem poměrně skeptický k jejich masovému rozšíření v jednom balíku. Důvodem je hlavně rozdílnost klimat a tendence k unitarizaci výrobků. Balík opatření, který popisujete, bude potřeba s jinou mírou zde, s jinou na Sicílii, s jinou ve Finsku a s jinou v Dubaji, kde nebude de facto třeba vůbec - postačí stávající air cond. To se nebude monopolům líbit a bude se hledat levnější řešení, které lze sekat po milionech kusů.

Samozřejmě, neuvažuji možná východiska typu, že se osobní přeprava, myslím individuální, zcela utlumí a půjde se jiným směrem. Výroky o cenách pohonných hmot kolem 100 CZK/litr, aby se automobilismus ve stávajícím objemu odstranil, už jsem zaznamenal a jsou dohledatelné (EU parlament).

380693

27.07.2020 09:49

Když EU pomáhá...

RE: Není to vina kapitalizmu

simonx 89.?.?.?

Velice hluboké myšlenky.

Pro začátek - mohl byste nám vysvětlit, kdo jsou ti "tvůrci bohatství" a co je ono "svoje právoplatně nabyté bohatství", o které se váš hluboký výklad opírá?

380745

27.07.2020 16:57

Když EU pomáhá...

RE: Není to vina kapitalizmu

simonx 89.?.?.?

Jen pro dokreslení - můžete nám tu ještě sdělit, kolik let biologického života bylo třeba pro takovou hloubku životního poznání?

380756

31.07.2020 14:19

Operácia CIA Splinter Factor

jen je třeba ještě dodat..

simonx 89.?.?.?

...že hlavní postava příběhu se narodil jako Izaak Fleischfarb. Tím je řečeno vše. V tichosti dožil pod programem na ochranu svědků v USA.

380822

01.08.2020 10:16

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

simonx 89.?.?.?

anglosasové? Izaak Fleischfarb narozený v Haliči? [smích]

380832

02.08.2020 11:50

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

simonx 89.?.?.?

Myslím, že se dobýváte do otevřených dveří. Finální zprávu statického posouzení pádu WTC7 (ver. březen 2020) si můžete stáhnout sám.

Prof. Hulsey se zabývá chováním staveb při teplotních extrémech a je na tomto poli publikačně i pedagogicky dostatečně aktivní. Totéž oba spoluautoři.

Pokud si dnes zadáte vyrobit větší krov, nejedná se o rekonstrukci historické stavby podléhající ochraně a hledáte ekonomicky přijatelnou variantu, skončíte u tzv. kanadského systému, který se s ohledem na složitost navrhuje výhradně pomocí software, žádný seriózní statik by si v současnosti nedovolil systém čítající stovky vaznic jako párátek počítat od stolu ab initio, minimálně první iteraci jistě. Pokud by chtěl manuálně výpočet přesto provést, opět by použil modely, podobně jako software. Vytýkat tedy u takto staticky náročné stavby, kde navíc (viz zpráva) vychází statik z lokální incidence poškození (oficiální data z analýzy sutin a fotografie/videa z pádu WTC7), že byl použit software, je solidní podpásovka.

Na str. 109 a 110 Zprávy je s poukazem na fakta z ohledání sutin po pádu WTC7 (oficiální data) vyloučeno, že by k destrukci mohlo dojít tak, jak oficiální zpráva předkládá. Autoři nespekulují, co bylo příčinou, pouze vyvracejí oficiální verzi. Nenabízejí alternativní vysvětlení. To již není úlohou statika. Proto lze mít zprávu za dostatečně průkaznou a objektivní, zvláště potud, že oficiální zpráva "Trade Center" se dosud nebyla schopna s uvedenými argumenty k WTC7 vypořádat. Spíše bych řekl, že se pracuje na obecném scénáři "Warenova zpráva 2", tj. co nejrychleji zapomenout.

380849

02.08.2020 13:05

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

simonx 89.?.?.?

Dobře. V tom případě nám zde analyticky dokažte, ale opravdu na Joul přesně, že budova WTC7 spadla po iniciaci pevnostní poruchou vyvolanou lokálním požárem. Debaty typu: já tvrdím, vy dokazujte, opravdu nemají smysl. Tedy ring volný...

380853

02.08.2020 17:27

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

simonx 89.?.?.?

Takže zase víra, nic jiného nemáte. Mohl jste to napsat rovnou.

380865

02.08.2020 17:58

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

simonx 89.?.?.?

Oficiální verzi ani zbla nevěřím. Dodnes živě vidím, jak přiběhne reportér s kameramanem pod dvojku v plamenech a v živém (!) vysílání se ptá nějakých lidí stojících a pozorujících požár: "co tomu říkáte? co říkáte tomu náraz letadla?" Ti lidé na něj koukají, vůbec netuší, o čem mluví. Reportér tedy zatlačí: "...no, to letadlo, co narazilo..." A jeden z těch pozorujících do toho: "my tady stojíme už dlouho a žádné letadlo nenarazilo..." A reportér už úplně zoufalý: "ale narazilo, ukazovali to v televizi!"

Jinak pozor. Opakujete technický nesmyl. Ocelové konstrukce mají pevnostní charakteristiky garantované do cca 350 °C. Při teplotách kolem (pouhých) 470 °C dojde ke snížení všech pevností na cca 20 - 25 % proti původnímu stavu "za studena", říká se tomu kritická teplota ocelové konstrukce. Čili rozhodně není třeba, aby se ocel tavila, aby došlo ke zhroucení ocelové konstrukce. Druhá věc je samozřejmě fakt, že veškeré budovy, včetně WTC, byly navrženy požárně tak, aby ocel jako hlavní konstrukční materiál byla protipožárně ošetřena.

380866

02.08.2020 18:28

Konečný úpadek USA

RE: ...stinohra namisto politickeho dialogu...

simonx 89.?.?.?

No vidíte, čímž se dostáváme k podstatě. Systém se tak dlouho drží, tj. dokonale seberecykluje bez jakékoliv možnosti změny, protože dokonale využívá mentality takové části populace, která postačuje (je nezbytná) pro tuto recyklaci a současně velmi chytře podporuje všemi prostředky udržení a rozvoj mentality této části populace správným směrem. Dohadovat se tedy o tom, zda to jsou degenerovaní lidé v populaci nebo nastavení pravidel v systému (jak se děje v příspěvcích výše), nemá smysl. Je to odvádění pozornosti od podstaty.

Uvedené je symbióza, proto to tak pěkně funguje a je to zdánlivě nezničitelné. Současně je to ale i klíč k odpovědi, jak z pekla ven.

380868

02.08.2020 23:56

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

simonx 89.?.?.?

WTC7 je opravdu argumentační průser. Ani už se nesnažili, aby to nějak věrohodně aspoň vypadalo. Proto mě udivují jedinci (viz diskuse níže), kteří prostě za žádnou cenu nechtějí připustit, že by oficiální verze mohla být fikcí, ačkoliv mají dnes již legendární příklad ve formě zprávy Warenovy komise, která vše opřela o hypotézu "magic bullet". Což je fikce na kvadrát, ale pokud je náležitě mediálně podepřena, vydrží téměř dvě dekády. Což stačí, aby se zapomnělo. A tak raději budou věřit milosrdné lži, byť sebepitomější, než by si připustili bolestivou pravdu. Znovu a znovu se od vás dožadují důkazů, které vědí, že jim nejste schopni předložit. Zatímco oficiálnímu příběhu jim stačí věřit. Svět chce být klamán.

Špalír s Giulianim v čele utíkající od hořící WTC7 a křičící na novináře, čumily atd. "utíkejte, spadne to!" mluví sám za sebe. Naštěstí existuje záznamová technika, takže tato videa jsou stále k dispozici.

380877

03.08.2020 00:02

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

simonx 89.?.?.?

ale kdeže, jak vidíte, vám stačí víra, že oficiální vysvětlení je realitou. Nic jiného ve vašem světě nepotřebujete.
Já udělal pouze to, že jsem vás vyzval - doložte to, co tvrdíte. A co jsem se dozvěděl? Prd. Podle očekávání. Okamžitě jste to stočil do osobní roviny. Takže nejsou argumenty. Podle očekávání.

Jak jsem psal - víra. Vám víra stačí, nám ne. My jsme zvídaví - viz název serveru [mrknutí jedním okem]

380878

03.08.2020 00:06

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

simonx 89.?.?.?

a abych si vypůjčil váš argument: jednou lhali ve zprávě Warenovy komise, lžou i o ve zprávě o WTC. Tak nějak jste to říkal, ne?

380879

04.08.2020 15:06

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Když někdo kýchne

simonx 89.?.?.?

Toto je ukázkový příklad vadné analýzy.

Patogeny se šíří ventilací ústy a nosem nikoliv jako kapsule/kapsidy/částice, ale jako součást drobných kapének, obsahujících kromě vody z hrtanu také hleny, minerály, kondenzát z nádechu a všech mikronových a submikronových částic, co byly zachyceny dýchacím traktem. Tyto kapénky, proto se tomu říká kapénková infekce, mají určitou distribuci částic. Uvádí se rozsah mezi 0,3 až 100 mikrometrů, distribuce (rozložení jednotlivých velikostí částic) je závislá na mnoha faktorech, jak tělesných, tak klimatických. Existují zhruba tři základní škály velikosti v tomto rozsahu, které se také liší tím, kde se částice tohoto aerosolu zachytí.

Při neemočním, klidném hovoru, se uvolňují řádově tisíce aerosolových částic. Při zakašlání až o dva řády vyšší počet, při kýchnutí až o tři řády vyšší.

Pokud nemáte ústní roušku, částice se uvolňují vesměs laminárně. V takovém případě existuje opět určitá distribuce částic z pohledu dráhy doletu (daná hybností částic). Pokud si však nasadíte roušku, dojde k dramatické změně proudění nosného plynu kolem aerosolu a proudění se stane turbulentním. A to i tehdy, pokud je oko v sítu vláken tkaniny o řády větší, než je velikost částic. Můžete si to ostatně zkusit sám. Dejte si do chladného prostoru zrcadlo a až se dostatečně vychladí a vydechněte ústy silněji směrem k zrcadlu ze vzdálenosti cca 30 cm a následně totéž zkuste s obyčejnou hadrovou rouškou. Uvidíte zásadní rozdíl - v praxi se to testuje částicovými analyzátory, tento pokus situaci zjednodušuje kondenzací aerosolu a páry, proto je nutná krátká vzdálenost.

Nikoliv tedy oka tkaniny ve smyslu filtru, nýbrž oka tkaniny ve smyslu hradla jsou tím, co omezuje rozptylování kapének aerosolu po okolí.

Pokud jste byl někdy v jihovýchodní Asii, což je zřejmě nejefektivnější chřipkový kultivátor na Zemi, tam je po desítky let běžné, že CELOROČNĚ vidíte v hromadné dopravě i běžně na ulici lidi s rouškami. K té kultuře to patří. To co vídáte zde v únoru, tj. kolem sebe prskající sobce, co žmoulají v ruce prosmrkaný kapesník a s touto výbavou jdou mezi lidi, je tam velice vzácný jev.

Zde se z roušky stalo politikum. Fajn, nemám s tím problém. Vaše argumentace je ale věcně mimo.

380953

05.08.2020 00:19

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Když někdo kýchne

simonx 89.?.?.?

To záleží na okolnostech.

Pokud jste v uzavřeném prostoru haly, kde je umělá vertikální ventilace, potom ne, resp. pravděpodobnost je statisticky zanedbatelná. Pokud jste v uzavřeném prostoru, kde je ale horizontální ventilace, doma tomu říkáme průvan, potom za jednu minutu i dále! Virulence (infekčnost takového viru) bude potom záležet na mnoha faktorech - jaká je vlhkost a teplota vzduchu, kolik aerosolových částic se dostává do fluida (vznosu, jinými slovy: kolik dotyčný vydechuje, vykašlává), o jak velké aerosolové částice (kapénky) jde (tj. jaká je ona distribuce).

Účelem roušky je uvedené zmenšit, nelze to úplně potlačit, to by vás museli narvat do skafandru. 75 metrů je absurdum, ale na vzdálenosti kolem 1 - 2 metrů má v infekčním prostředí rouška skutečně smysl. Byť, jak jsem psal, je to nyní (další) symbol tyranie, takže o spor o smyslu těm, co ji odsuzují, už dávno nejde. Kdyby se ale zde, jako v jihovýchodní Asii rouška stala běžnou kulturní záležitostí (jsem nakřáplej, jdu mezi lidi a tak si beru roušku), nikdo by to teď tak neřešil a nebyly by kolem toho takové emoce.

Současně bych chtěl ale zdůraznit druhý extrém. Nošení roušky preventivně je debilita a sebepoškozování. Nosní a ústní sliznice je vybavena pro imunitní boj s infekcí prvního sledu a pokud předřadíme tomuto prvku další, ztrácíme přirozenou obranyschopnost v první linii.

380976

05.08.2020 00:29

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Když někdo kýchne

simonx 89.?.?.?

ještě doplním: po 75 metrech bych se nebál ani v průvanu. Ten aerosol bude po takové vzdálenosti tak neskutečně naředěný okolním vzduchem... virulence v takové situaci bude mizivá. To byste tam fakt musel účelově stát a z dýchat hodiny a naproti by musel být někdo, kdo by ty hodiny kašlal, prskal, kýchal, aby to bylo z pohledu infekčnosti významné. Většina částic nedoletí 75 metrů ani v laminárním proudění průvanu dlouhého chodby domu nebo haly.

380977

05.08.2020 14:08

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Když někdo kýchne

simonx 89.?.?.?

Pochopil jste to naprosto přesně a správně. Ještě bych doplnil, že to, co svým pohledem popisujete, je důvodem, proč se chřipkové viry tak dobře šíří vzduchem právě v období chladných měsíců a nebo v prostředí s vysokou rel. vlhkostí vzduchu. Je to způsobeno tím, že jedině v takovém prostředí se udrží onen aerosol, je stabilizován. Pokud je teplota vzduchu příliš vysoká a je suchý, dojde přirozeným způsobem k rychlém odparu a virus tak ztrácí svůj transportér (medici tomu říkají lat. vehiculum), z fyzikálního hlediska ztrácí částice hybnost (m x v) a snáze se uzemní. Sekundární šíření probíhá i na prachových částicích, ale tam je pravděpodobnější chytnout bakteriální patogen, než virový (tipnul bych si).

380992

05.08.2020 14:12

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Když někdo kýchne

simonx 89.?.?.?

Však se také mnoho lékařů (což já nejsem) opakovaně vyslovilo velice kriticky k plošnému nošením masek a to i takových, které lze považovat za poměrně konformní k režimu/systému.

380993

26.10.2020 08:45

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

ano, scénář zdánlivě realistický, ale...

simonx 89.?.?.?

celý tento systém stojí a padá s vírou obyvatelstva v bezpracný život a neomezený individuální konzum - že to budu jednoho dne já, kdo bude žít na úkor společnosti s neomezenými zdroji pro uspokojení všech svých potřeb. Proto se tak dlouho drží, proto se neustále jeho udržovači recyklují a je jich stále dost. Tato opojná droga ve scénáři ale automaticky vyčpí. Nejrychleji to pocítí hlavní soukolí systému: ekonomika. Ta je postavena na realizaci myšlenek individualit a motivací pro tyto individuality jistě není všeobecné blaho. Takový podnikatel by dlouho nevydržel, speciálně se státem za zády.

V okamžiku, kdy se odtrhne individuální motivace ztrátou uvedené víry, zmizí OKAMŽITĚ i veškeré další důvody, proč mám daný ekonomický subjekt jako fyzická osoba (dříve podnikatel) podporovat. A podnikatelský duch nelze vynutit. Podobně jako nelze skladatele donutit k tomu, aby složil hit. Pokud by v průběhu jednoho, dvou či klidně čtyř kvartálů došlo k rozervání vazby mezi "shareholdery" a podnikáním, pak vzhledem k tomu, že veškerá produkce nutná pro smysluplný život v mantinelech tohoto systému (od potravin až po zbytné zboží) je založena na existenci této vazby, došlo by k naprostému rozvratu celé ekonomiky (hlad, nedostatek zboží, nepředstavitelná kriminalita, pokusy o autonomní zóny atd.). Zjednodušeně řečeno: nebude důvod pracovat, nebude důvod se snažit, nebude důvod k jakémukoliv úsilí. Scénáře katastrofických filmů se stanou realitou.

Můžete namítnout: přechod od kapitalismu k socialismu též proběhl. Ano, to je pravda. Ale moudře ponechal individuální vlastnictví, aby udržel elementární motivaci danou základním sociálním instinktem člověka: vytvářet si zázemí.

Přetvořit člověka v bytost, která zcela rezignuje na světské potřeby, je vlhkým snem mnoha budovatelů zářných zítřků a bude možný pouze tehdy, pokud se zcela rozerve intergenerační vazba a vytvoří se generace 0. To ale vyžaduje daleko více, než co těch pár řádků popisuje. Proto je uvedený scénář nereálný.

383451

26.10.2020 10:59

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

RE: ano, scénář zdánlivě realistický, ale...

simonx 89.?.?.?

pane kolego, nevíte nic o mě, ani o tom, čeho se držím nebo nedržím, ani prd o mých obzorech. Střízlivě jsem zhodnotil realističnost provedení v čase, jak je v příspěvku editora uveden. Nic více. Pokud jste frustrován, což evidentně jste, z toho, že se společnost nevyvíjí směrem, jak byste si přál a máte pocit, že jako jediný chápete, co se kolem vás děje, přej vám a zejména vašemu okolí, abyste jednoho dne zmoudřel. Bude to úleva pro všechny [mrknutí jedním okem]

383463

27.10.2020 09:28

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

RE: ano, scénář zdánlivě realistický, ale...

simonx 89.?.?.?

uf, tak ještě jednou... psal jsem o tom, zda je REALNÉ, či realistické, aby v čase o kterém původní příspěvek, došlo ke změnám, jak jsou popsány. A můj názor je ten, že není. I kdyby to nebyl fake, je to v daném čase neproveditelné.

Veškeré sociální a majetkové přesuny vyžadují obrovskou porci byrokracie. Na tom je západní společnost založena. Běžte si přeregistorvat auto, kupte si parcelu, podejte si stavební povolení, běžte si pro dávky na pracák... A teď si představte, že dojde ke krizové situaci, kdy nebude v dostatečném počtu práce schopné obyvatelstvo pro zajištění chodu firem, že nebudou fungovat základní služby, bude nedostatek základních komodit nutných k přežití, populace tedy plebs bude v permanentním stresu, ... a představte si, že chcete začít provádět plán, jak je popsán. A máte na to 2 kvartály. Potřebujete bezchybný represivní aparát, abyste odstranil rebelii a zajistil vlastní bezpečnost, potřebujete bezchybnou byrokracii a je lhostejné, zda se veškerý majetek bude přesouvat mezi desítku, stovku nebo tisíc nových majitelů všeho, potřebujete mít zajištěné základní zdroje pro plebs - potraviny, vodu, zábavu a k tomu opět potřebujete určité procento plebsu, které zkorumpujete. K tomu potřebujete i jistou dávku štěstí, aby se tato opatření nekryla s přírodními živly.

Vše to, co společnost brzdí a jako společnost otravuje zevnitř - dysfunkční stát, přebujelá byrokracie, sobecký individualismus, absence mravů, víra v bezpracný život atd. - vše toto je současně brzdou i pro změnu, jak je v článku popsána. Popsal jsem z mého pohledu jeden dílčí prvek. Ale je jich daleko více a všechny by způsobovaly kritické problémy, místy i kolaps uvedených změn.

Že vůbec kdokoliv uvedenému textu uvěřil, svědčí o tom, jak málo fungování stávající společnosti rozumí. Za 3 nebo 4 kvartály neuděláte vůbec nic. I jako diktátor byste si rozbil hubu. A oni to vědí, proto tak úporná snaha o Průmysl 4.0, o robotizaci v zemědělství a totální digitalizaci všech sociálních jevů (od kontaktu s byrokracií, až po peněžní systém). Naštěstí pro nás je k tomu tak strašně ještě daleko...

383507

01.12.2020 15:23

Vakcíně proti covid-19 bychom se měli za každou cenu vyhnout

RE: Tak jsem si rozlikl jeden odkaz ...

simonx 89.?.?.?

Ne, podívejte, už jsem to zde jednou psal. mRNA vakcíny nejsou nebezpečné z pohledu ireverzibilní změny lidské DNA, to je samozřejmě nesmysl. To hlavní nebezpečí spočívá ve dvou aspektech této moderní technologie:

1. Exogenní mRNA, jako jakýkoliv proprietální genetický materiál, nepatří do mezibuněčného prostoru. Buňky využívají mRNA interně ke kódování biosyntézy proteinů - mRNA je kód, podle kterého ribozom složí protein přesné sekvence aminokyselin a kvarterní struktury (3D). Kupř. jen signálových proteinů a peptidů využívá organismus tisíce. Nevíme a nikdo to není schopen ani garantovat, ani změřit, ani důkladně dlouhodobě studovat, jaké sekundární střednědobé natož dlouhodobé efekty vypuštění mRNA cílené k tvorbě imunitně stimulačních proteinů vyvolá a nebo jen může přispět vyvolat. Buňky mezi sebou komunikují prostřednictvím nesmírně sofistikovaných messangerů od jednoduchých fragmentů až po složité exosomy. Tato technologie je typická ukázka arogance člověka.

2. Zatímco u standardních vakcín přeci jen jistý dohled nad účinnou složkou je možný - imunochemické metody jsou dobře propracované, u mRNA vakcín budete muset pouze věřit, že v sekvenci není ať již úmyslně nebo neúmyslně část, která bude kódovat biosyntézu proteinu, který s vámi nebude mít nejlepší plány. Jen upozorňuji, že zatímco nejsilnější chemické jedy účinkují v mikrogramech na kg (člověka), biologické jedy dokáží totéž v množství o tři až šest řádů nižším. Ale není třeba myslet až tak fatalisticky - proteiny mohou mít neurodegenerativní účinky, mohou způsobovat rozpad osobnosti, deprese, kontrolovat a vyvolat v podstatě všechny nežádoucí stavy vnitřní i vnější, co si dokážete představit. mRNA má samozřejmě omezenou životnost, ale nikde není psáno, že životnost určité části sekvence nemůže být uměle prodloužena, molekulární biologie to umí. U mRNA vakcíny budete již zcela v područí víry v to, že to s vámi systém, který vám ji nabízí, myslí dobře.

Až sem produkt Moderny a jiných firem doleze, je na každém, ať se na základě výše uvedeného sám rozhodne.

384417

11.12.2020 15:04

Kapitalismus a prosperita

výkřik do tmy

simonx 89.?.?.?

Kapitalismus je ostudná a anticivilizační obludná utopie. Tento reálkapitalismus, který zde máme, je logickým vyústěním nekompatibility potřeb jednotlivce, potřeb společnosti a potřeb systému. Systém kalkuluje s nekonečným objemem zdrojů, nekonečnou délkou lidského života a tudíž i nekonečnem příležitostí. Jednotlivec brzy zjistí, že život je velmi konečný a zdrojů je zde jen tolik, kolik mu společnost dovolí získat. Že se kapitalismus v této civilizační etapě stále drží, je jen důsledkem faktu, že mu daří živit onen vlhký sen, že to budu jednoho dne já, kdo bude kontrolovat společnost a tudíž i zdroje pro druhé. Začíná se s tím již v dětském věku a drtivá většina dospělé populace si už ani neodkáže připustit, že by to mohlo být všechno jinak. Až tak je indoktrinačně tento systém efektivní, až tak dobře dokáže tuto lidskou slabinu využívat.

Co s tím? Východiska autora jsou zcestná a návrhy řešení bohužel (tudíž) také. Rockefeller říkal "Competition is a sin". Tato kratičká věta v podstatě vystihuje vše. Kapitál má tendenci autodestrukce základů, na kterých je kapitalismus založen. Vede k přirozené degeneraci systému v různých směrech, toto vše kolem je jen začátek. Anticivilizačnost tohoto reálkapitalismu je nejzhoubnější a nejvíce viditelná právě v aspektu, který byl historicky brán jako ospravedlnění jeho existence: tvorbě materiálních hodnot. Dnes vidíme, že je to děsivá fabulace, která dobře posloužila a slouží hrstce, zatímco většině přinesla degeneraci, zplundrované životní prostředí a náklady, které ponese společnost budoucích generací.

Vše to, co autor popisuje, je naivní zbožné přání, které by vedlo k témuž cíli, jen s drobnou oklikou. Globální kapitál již dávno ovládl ČR a nepřipustí jakoukoliv ztrátu na takto získané moci. Dobrovolně se jí nikdy nevzdá. Bude korumpovat šedou masu průměru konzumem a předhazovat falešné viníky, aby se touha plebsu po krvi uspokojila. Do doby, než vyčerpá všechny své pozemské zdroje a nebo zlikviduje přímo či nepřímo tuto masu. Je jen otázkou, co nastane dříve.

384684

15.12.2020 01:44

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

Jsem u samotného okraje propasti a máme nakročeno...

simonx 89.?.?.?

Zatímco u vyvíjené mRNA vakcíny Moderna mRNA-1273 tu a tam zazní pochybnosti, potichu, bez velkých emocí k nám doputovala mRNA vakcína Pfizer označená jako BNT162b2.

Princip je ďábelsky prostý. Proč by se měla složitě rekombinantní cestou vyrábět prostřednictvím hybridomů (očkovací) protilátka, když je možné tuto protilátku vytvořit přímo v buňkách pacienta tak, že mu podáme kód, na základě kterého ribozomy tuto protilátku vyrobí. Tímto kódem je řetězec mRNA, kde každá trojice bází kóduje jednu aminokyselinu budoucího proteinu protilátky.

Bohužel, vše má svůj rub a líc. Zatímco u chemofarmak (to jsou běžné tablety či kapsle s paracetamolem atp.) je možné mít úplnou kontrolu na tím, co do sebe dávkujete, i biofarmak (kupř. rekombinantní inzulin) je to již spíše semikvantitativní informace a u produktů genetického inženýrství je taková kontrola de facto nemožná. Ano, budou vám tvrdit, že je vše ověřené, že je to pod kontrolou. Budou lhát. Není a nemůže být. Informace o tom, co je aktivní součástí biofarmaka se neděje tak, že se sleduje "co je vše přítomno", nýbrž "kolik je přítomno toho, co má účinkovat", tzv. aktivita. Zbytek se zahrne do paušalizujícího pozadí měření, kupř. jako "endotoxiny" (monoklonální protilátky).

Představme si situaci, že součástí řekněme čtvrté vakcinační kampaně bude vakcína, která obsahuje modifikovanou mRNA, aby kódovala produkci 5 % chronicky vysoce patologického proteinu. Nejen, že to nikdo nezjistí, nelze to totiž testy zjistit - obraz všech tisíců přirozených proteinů v buňce vs. všech tisíců proteinů obohacený o tento jeden šmejdský zkrátka nelze současnými klinickými metodami zjistit, ale především to nebude podezřelé - nebudou akutní symptomy.

mRNA vakcíny jsou další level. Test individuální víry v systém, vědu, která nás spasí a dobré úmysly těch, co na systému "léčit, ale nevyléčit" báječně vydělávají. Je to báječná synergie. Páni systému získají úplnou kontrolu nad populací, protože jsme jako bytosti kompletně řízeni signálovými peptidy, což jsou jakési intra a inter-buněčné informační bloky. Ano, příliš velká část populace buď čeká ve smyslu Huxleyho instantní nekonečné rozkoše na svoji další pilulku blaženosti, která za ně vyřeší "problém" a budou za ni bojovat - s námi, samozřejmě - do roztrhání těla. Další část rychle zjistí, že je lepší se mýlit se stranou, než mít pravdu proti straně. A tak se přizpůsobí.

Vakcína obsahuje látky udržující ionotovou sílu a iontové kanály v rovnováze (chlorid sodný, draselný), pufr pH (fosfát), antikoagulační látky (kalcium fosfát a sacharoza) a tři složky liposomu, což je nanočástice, která nese uvnitř mRNA a zajistí tak průchod mRNA buněčnou membránou (cholesterol tvoří lipofilní kostru liposomu a dva tenzidy ALC a LC zajišťují, že tento liposom drží pohromadě).

384773

15.12.2020 01:44

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

(dokončení) Jsem u samotného okraje propasti a máme nakročeno...

simonx 89.?.?.?

mRNA vakcína neobsahuje thimerosal ("rtuť ve vakcíně") jako konzervant, nepotřebuje ani hlinité soli ke stimulaci imunitní reakce. Jde daleko dále...

384774

15.12.2020 09:55

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: Jsem u samotného okraje propasti a máme nakročeno...

simonx 89.?.?.?

ano, omlouvám se, psal jsem hodně pozdě v noci, mělo to skutečně být "protilátka a antigen", to ale na věci nic nemění.

384780

15.12.2020 10:08

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: Vakcina Pfizer

simonx 89.?.?.?

Zavedení (navázání, odborně konjugace) molekul PEG do struktury se používá pro zvýšení rozpustnosti složitých biomolekul s lipofilními řetězci ve vodě. Zjednodušeně řešeno, ke zvýšení afinity k vodě. U LC je smysl podobný, vytvořit amfifilní dipól. LC má vysoce lipofilní část a vysoce hydrofilní část tvořenou PEG a účinkuje tak jako tenzid - detergent. Pokud se přidá ke směsi cholesterol - voda způsobí podle poměru složek, že se mohou po roztřepání vytvořit liposomy, což jsou kulové částice tvořené membránou z cholesterolu, které uvnitř ve vodném prostředí nesou fragment mRNA. ALC a LC tyto částice stabilizují.

384781

15.12.2020 18:13

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

:D

simonx 89.?.?.?

Tento příspěvek mě ale opravdu pobavil.

Začíná obhajobou apatické symptomatické západní medicíny a končí demagogií jako prase, tj. strašení mrtvolami! Krásný, takřka učebnicový příklad, že zde jde o dobře dávkovanou kombinaci strachu a víry. Podělaní jste až tolik, že jste rezignovali na elementární pud sebezáchovy. A víru ve vědu spasitelku si nenecháte nikým vzít. Vždyť nás dostala až tam kde jsme! Ano, v tom se právě lišíme. My to, kam až jsme se dostali, vidíme, vy ne. Inu, namíchali vám dobrý koktejl...

384789

15.12.2020 18:14

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: :D

simonx 89.?.?.?

(patří k příspěvku pisatele Kosk)

384790

04.01.2021 15:20

Elektromobily budou vyžadovat tři nové elektrárny

RE: ocekaval jsem

simonx 89.?.?.?

dojezdová spotřeba se udává v kWh/100 km, nikoliv kW/100 km [smích]

385357

23.01.2021 13:58

Západ připravuje Navalného k rozvratu Ruska

RE: Rusko uz rozvratene davno je

simonx 89.?.?.?

Nedá mi to, abych nereagoval. Váš příspěvek nelze než podepsat. Západ otrávil ruskou společnost tím nejefektivnějším nástrojem jaký má k dispozici: kombinací západní pseudodemokracie a bezmezného individualistického konzumu. V Rusku tak vyrůstá již druhá vykořeněná generace, tupá a omezená přesně v duchu západních "hodnot" připravená prodat kohokoliv a cokoliv za pomíjivé pozlátko, které nabízí západ. K tomu je třeba připočíst odvěký mindrák, umě pěstovaný, kterým jsou všechny slovanské národy postiženy vůči západu. Nekritický obdiv a přijímání všeho západního jako etalonu dokonalosti a naplnění smyslu existence je předzvěstí nedobrého konce pro Rusko. Z Ruska emigrovalo 150000 špičkových IT odborníků. Ti lidé necítí žádnou sounáležitost se společností, kulturou, jedou jen sami na sebe a za sebe. Připomíná mi to mladého Kubánce, barmana, který mi v Havaně před dvěma lety vyprávěl s naprostým odhodláním v očích, kterak při nejbližší příležitosti zdrhne. Svůj monolog uzavřel takto: "Co můžu tady? Tady nemůžu nic! V Americe může být každý milionářem!". Právě tímto jedem je ruská společnost promořena skrze na skrz. A zatímco dnešní padesátníci mají tyto tužby tak nějak přízemní, nedokáží se již od domoviny odpoutat, ti o dvacet, třicet a nebo pětatřicet let mladší mají v sobě zakódován odpor vůči všemu tradičnímu ruskému, vůči ruské kultuře a společnosti jako takové. Vidí západ, který jim předkládá onen falešný obraz, že to právě oni budou vyvoleni k tomu, aby pocítili západní styl života naplno. Mladí lidé mají tendenci věřit, potřebují to. A tato víra rozbije do jedné a půl dekády Rusko, jak jej známe dnes. Uvidíte. Základy této destrukce byly založeny již před zhruba 20 lety. Západ se samozřejmě bude snažit, aby to bylo dříve.

Kapitolou pro sebe jsou zdejší diskutéři. Vytvořili si v hlavách obraz nereálného Ruska jako jakéhosi posledního záchytného bodu, protože jim jinak nedává svět smysl. A jsou tak nekritičtí, naprosto fanaticky podjatí vůči jakémukoliv vykreslení ruské reality, které jim do jejich schématu nezapadá. Tento fanatismus, ode zdi ke zdi, jim zalepuje oči a než si přiznat bolestivou pravdu, raději se budou bít za milosrdnou lež. Škoda. Jedině pochopení fungování společnosti může vést ke změně. Nikdy ne idealizace. Ta vede vždy do horoucích pekel - jako každá lež.

385947

23.01.2021 14:33

Lubomír Volný: Chtěl bych vám říct, jak to vnímám já

RE: Feri

simonx 89.?.?.?

Popsal jste to naprosto přesně - je to v kombinaci povrchní vizuální odlišnosti a dovednosti najít a těžit rentu již v tomto věku. Obojí tupé mládeži bezmezně imponuje. Vzhledem k tomu, kolik má na soc. sítích followerů, lze snadno dovodit, jak jsou hodnotově jeho vrstevníci nastaveni...

385949

24.01.2021 13:37

Západ připravuje Navalného k rozvratu Ruska

RE: A to nejnovější Navalného video jste viděli?

simonx 89.?.?.?

v této věci bych každému doporučil shlédnout ruský film Durak https://www.csfd.cz/film/387008-hlupak/prehled/, ke stažení je na uloz.to, včetně českých titulků. Film není v Rusku moc známý, pikantní je, že jeho vznik byl podpořen (vládním) fondem pro kinematografii, ačkoliv řeže tak silně do živého, že i velmi otupělý divák bude mít po shlédnutí o čem přemýšlet. To garantuji. I když se jedná o filmařskou fikci.

385978

16.03.2021 16:54

Glosa: Fantastická připomínka německé okupace Československa na ČT

v tichosti...

simonx 89.?.?.?

... a bez velké pozornosti se kolem nás formuje nový status quo. Každý podobný pokus ale vždy vede ke střetu. Jako v domácnosti, kde si jeden člen přivede domů nechtěného, ačkoliv zbytek domácnosti nesouhlasí. Pochopte, kompromis v takové situaci nelze najít. Člověk jako druh je takto vybaven.

Zatímco po 2WW psali dějiny na západě (sionističtí) vítězové a na východě Stalin, tři generace stačily k tomu, aby se mapy překreslily a příběhy převyprávěly. Přidám jeden, čerstvý a velice intenzivní.

V roce 1981 natočil německý režisér Petersen podle vlastního scénáře film Das Boot. Je to příběh námořníků německého wehrmachtu sloužících na jedné německé ponorce. Snímek nesoudí, neidealizuje, nestylizuje, neomlouvá, nerelativizuje. Ukazuje německou válečnou mašinérii, které byl každý z námořníků součástí, ať chtěl a nebo ne, ať již věřil německé propagandě více nebo méně.

V roce 2018 se tématu (a hudebního leitmotivu) chopili dva noví scénáristé a vytvořili seriál, který je aktuálně již ve třetí sezóně. Děj se odehrává ve dvou osách, v civilní v La Rochelle a vojenské - na ponorce: mladý německý kapitán, jenž je synem hrdiny ponorkového loďstva za 1WW, dostane zvláštní misi. Na ponorce mu ale vypukne vzpoura a je vysazen na člun, se kterým se dostane do New Yorku. Tam pozná černošskou jazzovou zpěvačku a zcela jí propadne. V USA jsou mocné síly, které si přejí vítězství Hitlera a jedná se o odpudivé rasisty a on je tímto vším rozpolcen.

V La Rochelle je šéf tajné německé policie, člen SD. Z počátku bez uzardění pro dobro Německa a tisícileté říše likviduje vše, co mu stojí v cestě. Najednou, když je povolán do elitní skupiny na východ do "pracovních táborů", začíná pochybovat o správnosti. Je vnitřně rozpolcen. Dějem se táhne jako červená nit osud židovské rodiny, která musí prchat a které je na stopě.

Seriál propašovává do podvědomí diváka pozoruhodná paradigmata: špatní jsme nebyli my (nacisté), špatní byli ti, co nám dávali prachy na zbraně, my je jen používali k tomu, k čemu jsou určeny; USA jsou náš přítel na věčné časy. Bylo nešťastné, že (společný) zájem na likvidaci východu nepřevážil - podívejte, kolik s tím máte starostí teď; náckové měli tolik pochybností. Pokud došlo na krev, měl na tom stejnou vinu i ten, kdo ji prolil. Nácek k tomu byl okolnostmi dotlačen. Nemohl jinak...

387378

29.03.2021 01:16

Po skončení COVIDu-19 přijde nová pandemie

ach bože...

simonx 89.?.?.?

...tato pitomost vyšla už před pár měsíci na nechvalně proslulém serveru tadesco. Kdo není líný, doporučuji, ať si dohledá na serveru espacenet tuto patentovou přihlášku. Co zjistí?

Toto je předmětná patentová přihláška.

V sekci vlevo INPADOC patent family si můžete rozkliknout všechny přihlášky vážící se k prioritě, kterou získal spolu s dalšími původci (inventors) v roce 2015 a dále v sekci Priority number(s) celou skupinu priorit, která se k uvedené patentové přihlášce váže.

A teď přijde to překvapení: rozklikněte si dokument přihlášky a v něm je celá anabáze, jak k přihlášce došlo, včetně "Filled: May 17, 2020"

(taktéž Google)
"2015-10-13 Priority to US201562240783P
2016-10-13 Priority to US201615293211A
2017-04-24 Priority to US15/495,485
2019-02-11 Priority to US16/273,141
2019-12-05 Priority to US16/704,844
2020-05-17 Application filed by Richard A. ROTHSCHILD
2020-05-17 Priority to US16/876,114
2020-09-03 Publication of US20200279585A1
Status Pending"

Co tohle všechno znamená? Milý pan Rothschild si podal v roce 2015 dvě přihlášky vynálezu, spolu s kolegy z nemocnice, kde pracuje. V souladu s procesními postupy během let 2015 až 2020 přihlášky křížili, vysávali, až vznikla skupina uvedená výše. Původní přihlášky z let 2015 až 2019, kupř. zde se vůbec COVIDu netýkají, jsou o jakémsi informačním systému pro dohled nad pacienty. Chytrý pan Rothschild chytl příležitost za pačesy, a protože patent ještě nebyl udělen, promptně v roce 2020 rozšířil působnost přihlášek s prioritou i na COVID-19. Je to možné? Ano, dokud patent není udělen, můžete v prioritě kličkovat poměrně dosti.

Více to komentovat není snad potřeba...

387666

09.04.2021 15:45

Jan Baťa – Spolupráce

být cynikem, škodolibě bych se culil

simonx 89.?.?.?

Čemu? Jak se těmto do morku kosti věřícím ideologům systému bortí jejich utkvělá představa, protože reálkapitalismus ukazuje svoji pravou tvář. Není jediný, kdo této zhoubné utopii podstavené na kalkulu v lidskou nenažranost a bezmeznou potřebu žít na úkor druhých věří a do roztrhání těla ji bude bránit. Stačí se začíst do diskuse výše. Článek je tak vlastně takovou komickou metamorfózou slavného projevu M. Jakeše - no, trochu jsme to s tím kapitalismem přehnali... Slýchám tyto výplody jedinců, kteří jsou sami kvintesencí problému často. Před nedávnem si pustil hubu na špacír vědecký pracovník Hořejší, často citovaný zastánce COVID restriktivní politiky a vědeckých metod k potírání COVIDu, že bychom tu potřebovali zpátky ten esoterický, hřejivý kapitalismus, co tu byl v 50. letech. Řekl tvor přisátý na eráru od školních lavic.

Pohádky o hodných miliardářích, co jako pastýři vedou svoje ovečky k báječným životům, které jim předem naplánovali. No, měly by zůstat jen ve světě pohádek. Kam patří. Realita nám bohužel ukazuje, že tento zhoubný utopický anticivilizační systém, kde nakonec vše, co bylo ve jménu (a k ospravedlnění!) tohoto systému vytvořeno, bude násobně v budoucnu zaplaceno, má stále dostatečnou základnu duševních mrzáků, kteří se modlí za svého laskavého a moudrého pastýře a nebo těch, kteří udělají cokoliv, aby se mohli tím pastýřem stát. Proto se nemůžeme pohnout z místa, jako společnost. Zmizela nám možnost geografické volby. Otrava je již celoplanetární, pokud je nezpochybnitelné, že člověk je suchozemský tvor. Veškeré výkřiky o renaissanci či vracení se k základům jsou pouze škemráním o čas těchto monster. Rozklad západní civilizace postavené na tomto systému už nelze zastavit. Je to přirozený očistný proces, který povede k hledání jiných cest. Jedno je jisté. Průvodcem nebude ani Smith s desítkami uctívaných apologetů těchto volovin, ani Baťa.

387849

15.04.2021 11:59

Západní kultura nenávisti ohrožuje světový mír

No... Článek sice hezký ale podstata je jinde.

simonx 89.?.?.?

Východní národy jsou plošně postiženy zvláštním sebeklamem, určitým pocitem méněcennosti vůči západní kultuře. Ztotožnění s hodnotami, které představuje západ, ve smyslu "takoví chceme jednou být", je typickým znakem všech východních národů a představuje společenské tabu, o kterém se nediskutuje. Zkuste otevřeně vyjádřit sympatie k ruské kultuře - pokud se vám dostane jen odezvy typu "Tak se tam odstěhuj, ty šašku!", bude to zřejmě jeden z těch laskavějších komentářů. Ukrajinec zdrhá k nám, ne do Ruska. Slovák k nám, ne na Ukrajinu. Čech do Německa nebo Velké Británie, ne na Slovensko, či na Ukrajinu nebo dokonce do Ruska. A čísla, moji milí, mluví za vše.

Z pojelcinovského Ruska zdrhlo do vízově (a pracovně!) problematických spojených států 600 tisíc občanů Ruské Federace. Mezi nimi je zhruba 100 tisíc IT specialistů (Zjuganov, konference k anexi Krymu), kteří v Rusku zoufale chybí. Podívejte se, jaká je oficiální a neoficiální diaspora Čechů, Slováků a Poláků v Británii. To jsou otřesná čísla.

Jsme tím otráveni dokonale. Tento kult uctívání západní kultury, myšlení, způsobu života, hodnot jsme přejali jako civilizační východisko. Stal se tak součástí většinového myšlení. Týká se de facto všech aspektů života, nejvíce ale samozřejmě individualistického konzumu (tento svět je zde, aby uspokojoval moje potřeby), který je rysem západní civilizace (a který tak úspěšně exportuje po světě v mylném domnění, že jí to zajistí nesmrtelnost z důvodu nekonečného růstu spotřeby). Na malých příkladech lze ilustrovat leccos. Před rokem 1989 bylo možné přijít ke slušným příjmům jako sběrač odpadků ve vlacích přijíždějících ze západu. Odhozené plechovky od Coca-Coly nebo Fanty, či různě potištěné použité igelitky bylo možné dobře zpeněžit. Byly totiž ze západu. Mladé Rusky před rokem 1989 by upsaly duši za jeansy s "americkou vlajkou" na zadnici. Kdo je měl, byl in, byly totiž ze západu. Toto je v nás, vážení. Směřujeme na západ. Jdeme (zpět) do Evropy.

Před několika lety proběhl v Rusku průzkum, který se v různých obměnách opakuje. Měl za cíl zjistit, kde by mladí Rusové do 25 let chtěli strávit život, pokud by měli dostatek zdrojů. A výsledky se nemění, spíše se v čase zhoršují. Tedy pro ruskou společnost. Z výsledků plyne, že pokud by měl mladý Rus či Ruska dostatek zdrojů, aby si s přesunem aspoň udržel stávající sociální status (bydlení, práce, zábava, rodina), každý třetí by okamžitě z Ruska zdrhnul, samozřejmě na západ. Ukazuje to na chorobnou idealizaci západu. Že stále je vnímán jako východisko a etalon života snů, který je jen pro vyvolené. Dlouhodobě tvrdím, že nenajdete většího fanatika cizí kultury než emigranta první generace. I kdyby ryl držkou v bahně, bude plivat na předchozí a hájit novou. Druhá generace vše vidí mnohem realističtěji.

387933

16.05.2021 20:08

Obrázky o ukrajinském snu

RE: Zeman vyvěsil izraelskou vlajku místo vlajky EU -pokračování

simonx 89.?.?.?

Zeman je příliš inteligentní na to, aby nevěděl, za jakou kliku vzít, kde na dveře zaklepat a kde se hluboce uklonit. Že to vede k (pochybným) cílům a naplnění jeho zjevně neukojitelných ambicí, si ověřil již před mnoha lety. Lze si jen odplivnout za prázdnými a lacinými vzlyky bojovníků proti realitě, která jim nevoní, ale kteří jsou kdykoliv připraveni obhajovat svoji další a další modlu, která jim tutéž realitu spoluvytváří. Tu Zemana, tu Putina, tu... A nejlépe to ještě okořenit nějakou spletí zkazek typu "já do toho vidím", kterou nejdou ani prokázat, ani vyvrátit. Ale lze jim věřit. A o to tady jde - o víru. Když se neosvědčila jedna, najít rychlou a efektivní náhradu. Někdy je pravda tak nepříjemná a bolestivá, že se raději spokojím s milosrdnou lží. Ryji přitom rypákem ve sr..., ale je mi dobře. Už je nás takových víc a všichni tomu společně věříme. Nebo aspoň se o té víře navzájem ujišťujeme. Takoví jsme. A proto jsme, kde jsme.

388803

18.05.2021 18:09

Covidové hoaxy a fakta

RE: podvod stoleti

simonx 89.?.?.?

ale tak jistě, západní alopatická terapie je založena na necílené medikaci. Rve do vás antibiotika, jejichž distribuce (rozložení v organismu v čase) je z pohledu cílené léčby naprosto pochybná až skandální. Přesto se takto léčí už téměř 80 let, antibiotika takto brala drtivá většina z vás a já též (v dětském věku, než jsem jim dal Adiós). Účelem těch předražených klinických studií je zjistit, jakou dávku do vás naprat, aby se dosáhlo v dané tkáni ještě efektivní aktivity (koncentrace) v čase a současně to způsobilo minimum kontraindikací (nežádoucích účinků) ve zbytku organismu. Po příčině onemocnění, natož v celostním pohledu na organismus vč. stav ducha, se západní medicína nikdy nepídila, protože to koliduje se (západní) vědeckou metodologií a nelze to zahrnout do technologie "léčit, ale nevyléčit".

Chci tím říci, že konotace, co uvádíte (sliznice a krev. plazma) je správná, logická, jenže nabourává příliš zavedené dogma západní medicíny. Je to součást vady systému - ono instantní řešení způsobující blaženost (Huxley) a tabletka, která vám ji dá. Bohužel, drtivá většina populace po té tabletce (která vyřeší problémy za vás) touží. A systém jí rád poskytne. Tím se ovšem vracíme zpět na začátek. Vakcinace je možná, protože část populace ráda uvěří a následně ráda toto řešení přijme. Nic více v tom není třeba hledat. Bohužel.

388841

20.05.2021 16:34

Střední východ a „Velký Izrael“: Bude válka

RE: Bibi spĺňa zadanú úlohu

simonx 89.?.?.?

No, přál bych si sdílet váš optimismus, ale nesdílím jej. Tato opatření totiž mají spíše symbolický charakter, tj. fungují jako politická deklarace (pro plebs), rozhodně nemohou být nástrojem, který by pomohl vyvádění aktiv z Ruské federace. Ostatně (na ruské poměry) o "pár ulic dále" od téže Dumy sídlí poradenské firmy, které komukoliv, kdo na to má, v duchu liberálních principů volatility kapitálu, vytvoří mlžnou clonu, kde budete anonymně vlastnit dále. Se podívejte, kolik je podobných jen v Praze, dnes už to neinzerují tak okatě, ale jsou to stejné firmy se stejnými poradci jako koncem 90. let. Těch několik obecně mocensky motivovaných monstráků v RF na tom nic nemění.

A dvojí občanství? Již se to tu řešilo - vstupem do výsostného teritoria dané země deklarujete svoji identitu pasem. Pokud nepraskne hloupostí, neopatrností, či dílem náhody, že máte v náprsní kapse dva pasy a nejsou stejné rezidentury, nemá (mimo vlastní zpravodajskou působnost) jak daný stát zjistit, že máte druhé občanství. Ano, nepodceňovat aktivitu udavačů - ale i tak, tohle se těžko prokazuje. A navíc - má-li již zkorumpovaný úředník druhý pas, existují ambasády a je vysoce pravděpodobné, že vám před jakýmkoliv trestem nakonec zdrhne. Ostatně západem může být následně využit jako další nástroj propagandy - podobných vykuků z RF, které zde ČR tak láskyplně opečovávala, bylo jen za poslední roky několik.

Tohle vše je o něčem daleko hlubším, systémovějším. Je to o určité hluboce patologické devótnosti východu vůči západu ve všech ohledech (kultura, životní styl, systémová pravidla, politické uspořádání, hodnoty atd.). Občan RF okrade své spoluobčany a s nakradeným zmizí na západ. Občan RF vystuduje doma a zdrhne na západ. Je to podobné u nás. V Rusku jen vše násobně větší, intenzivnější, jak co se částek týče, tak fluktuace týče. Ta společnost jako taková nemá vnitřní pojítka, nedrží pohromadě. Jako by byla otrávená zevnitř a každá buňka čeká na příležitost, jak se z celku vymanit. Když se ptali mladých Rusů v anketě, kde by chtěli žít, mě-li li by na to, třetina by okamžitě zdrhla na vysněný západ... V tom je ten problém. A ten žádné zákony nevyřeší. To je o nastavení společnosti, o základech kultury.

388909

21.05.2021 21:55

Kdo určuje americkou zahraniční politiku?

RE: ... a Praha byla zachráněna ...

simonx 89.?.?.?

O tuposti autora hovoří výše uvedené řádky samy. Budiž. Co je ovšem k zblití, že tradičně poněmecku lže a je mu to na tomto serveru tolerováno. Stačí, že ty odporné lži, kterými se snaží ty ku..vy vyvinit jsou více a více rozlezlé jako rakovina po celé střední Evropě a systematicky ji otravují zevnitř... Gestapo totiž skutečně vydalo v týdeníku Přítomnost dne 27. srpna 1939 dosti neobvyklé upozornění českým občanům - ale znění bylo: nechoďte na gestapo se stížnostmi a žádostmi, ale využívejte protektorátní policii! Netýkalo se udavačství...
A jen mimochodem - ti hodní bratři, kultivovaní Němci, mi v koncentráku umučili tetu mojí babičky a otce mé babičky již na počátku okupace, tedy během té idylky, popravili - zjevně měli oba tu smůlu, že byli pro německý životní prostor příliš idealističtí, ty imbe..le...

388933

23.05.2021 13:11

Čím „pandemie“ obohatila naše vnímání světa

Daň z nemovitého majetku & Piráti

simonx 89.?.?.?

Piráti přišli s nápadem financovat svoje otřesné sociální experimenty z majetkových daní již dávno. Tento týden první kapitolu z příručky "O čem Ivan Bartoš sní, když zrovna není v rauši" představili.

Stávající daň z nemovitého majetku (NM, tzv. majetková daň) je v ČR nastavena kromobyčejně rovnostářsky. Koho to zajímá, zde je souhrn principů zdanění NM v EU. Lze si všimnout, že základem daně v EU je hodnota majetku v různých podobách. Většina majitelů NM si ani neuvědomuje, že v ČR je to jinak. V ČR je daň z NM vypočítána pevnou sazbou na 1 m2 pozemku nebo stavby a výsledná daň je upravena zákonným koeficientem větším než 1 a následně tzv. místním koeficientem, jenž je v gesci municipality. Za dům o zastavěné ploše 200 m2 s 1 NP poblíž mosteckého Chánova zaplatíte na dani v roce 2021 2x3,5 tj. 7 násobek daňové sazby na 1 m2 a daň činí 3854 CZK. Za identický dům ve vilové čtvrti na pražském Břevnově zaplatíte daň 5500 CZK (2x5,0). Hodnota obou nemovitostí je naprosto neporovnatelná - odhadem podle map cen obvyklých asi tak 1:30, je to opravdu neuvěřitelný rozdíl.

Argumentace Pirátů je ryze ideologická. Věcně vzato je to demagogie, lež a podvod. Odvolávají se na zkušenosti z EU, kde je ovšem základem daně reálná, tzv. právní hodnota nemovitosti a USA, kde pro změnu neexistuje DPH a místní sales tax je na třetině či čtvrtině evropských sazeb a při nákupu zboží mezi státy je často nulová. Daňový mix v USA je úplně někde jinde.

Piráti vědí, že zvednout daň "z bydlení" by jim letos způsobilo velké předvolební potíže. Tak svůj záměr hodili na podnikatele a podniky a uvedli jej tak, že dojde k postupnému (!) zvýšení. Doufajíc, že podniky jsou vlastně společensky anonymní, nevolí a nebudou slyšet. A doufajíc, že pro řadu jejich voličů, kteří nenávidí kohokoliv, kdo má více majetku, než oni sami, to bude prvotřídní předvolební tahák. Ve smyslu - budeme se mít zase dobře, ale zaplatí to každý, jen ne já.

Stávající výpočet daně je kocentrický. Vede k tomu, že se mi vyplatí provozovat nemovitost v Praze. Až dojde k navýšení daně z NM u bydlení, a k tomu samozřejmě dojde, povede to přesně k opačnému jevu, než jakým Piráti odůvodňují svůj záměr. Ještě se zvedne poptávka po nemovitostech v bohatých regionech, které lze lépe komerčně využít - není tajemstvím, že pronájem 1 m2 k bydlení v Praze a v Mostě je zkrátka úplně někde jinde. Řádově. Je to dáno kupní silou v regionu.

388969

24.05.2021 11:27

Minsk se zmocnil nejcennějšího zdroje opozice

RE: Rusofilské žvásty

simonx 89.?.?.?

Ale takto otázka přeci nestojí... Jestli se mi líbilo "za Husáka", nijak nesouvisí s tím, zda se mi líbilo za Havla, za Klause a líbí za Zemana. Při zachování elementární soudnosti si proto dokáži poměrně dobře představit, jak bude vypadat běloruský scénář po Lukašenkovi. A ani bůhvíjaká fantazie k tomu není třeba, vše je tak jasné, až to bolí. Ostatně na jih od Běloruska máme takovou laboratoř demokratizace podle západních představ docela na očích.

388988

26.05.2021 12:09

Lze vysoudit normální svět? Nebo nám zmizí pod rukama?

Šlechtění zbabělosti...

simonx 89.?.?.?

Knihy Kinnleye neznám, mají ale překvapivě pozitivní odezvu. Čeho jsem si ale všiml již dávno, jak západní kultura přenáší řešení společenských problémů na fiktivní superhrdiny a touto omáčkou jsou krmeny děti už od plenek: komiksy, později animované filmy na jejich základě a v poslední dekádě i hrané - s rozvojem digitálních efektů (Marvel, ale nejen). Vzorec je vždy stejný: společnost je ve svrabu a není schopna ničeho jiného, než tiše trpět a čekat příchodu spasitele s nadpřirozenými schopnostmi, který problém vyřeší (za ní). Společnost, natož pak jednotlivec nemají šanci s problémem pohnout. Spasitel se následně stane modlou. Tento modus se opakuje znovu a znovu, je de facto ideologií komiksů.

389059

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
743 477,65 Kč

Poslední aktualizace: 12.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 226 202