Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané to je jedno

Nalezeno 70 příspěveků, 18 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.07.2008 15:06

Neokonzervativci nejsou typickými představiteli amerických Židů

Překvapivě mnoho amerických Židů je už také nespokojeno s vlivem izraelské lobby na US

to je jedno 82.?.?.?

Známý americký komik Jon Stewart (který je mimochodem sám Žid) si dělá legraci z vlivu AIPACu na americké prezidentské kandidáty ("Nemůžete ani vzdáleně kritizovat Izrael a být zvoleni"):

http://www.youtube.com/watch?v=Xy1dL2p1lJY

(Možná byste to měl pane Stwora dát do samostatného článku a celý skeč přeložit pro lidi, co neovládají angličtinu)

166180

10.04.2009 13:01

Podivné otázky u přijímacích zkoušek

NIC INE IBA TAZKY BIZNIS

to je jedno 78.?.?.?

SCIO je jeden velky biznis a bohuzial uz je asi na 90% skolach uznavany a nejde preto robit inu skusku. je to ciste vydieranie, za toto by sa mali hanbit vsetcia dekani, rektori, prorektori a vsetcia ti papalasi co sa stale stazuju ako su nedoceneni vysokoskolski ucitelia! [bliji] [bliji]

188148

28.04.2009 09:32

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

Pekny clanok...

to je jedno 78.?.?.?

Velmi dobre napisane. Podobny nazor tvrdim uz od vcera na niektorych diskusiach "mienkotvornych" dennikov. Samozrejme treba mat aj cisto prirodne preparaty, ktore lahko zametu aj s takouto srackou. Doba praje pripravenym, nie?

PS: ale neda mi na zaver, co si myslite, ako to skonci? Padne tak 10% populacie, alebo za tyzden uz budeme zase vsade citat o vojenskych manevroch izraela alebo krachu burzy v usa? [bliji]

189685

15.11.2011 18:45

Islámské bankovnictví: zpátečnictví nebo inspirace? – I. díl

RE: Úrok je nezbytný

to je jedno 62.?.?.?

1) stříbro jsem tam hodil schválně, protože jsme chtěli obajsnit pouze jeden konkrétní jev(úrokovou míru) a použití fiat money na to není zrovna vhodné protože se tím zatáhne do hry víc faktorů.

2) Pokud nemáce čistý kapitalismus kde i hodnota peněz je určována na trhu, ale stát vlastní centrální banku (popř. ji vlastní soukromý subjekt, ale stát mu určí speciální postavení legislativou) a pokud zákonem nuceně vymáhá užití určité měny a splácení dluhů v ní, tak to má jisté následky.

3) když tedy stát drží úrokovou míru uměle nízko, zdá se že je míra úspor vysoká ikdyž tomu tak není. Zdroje jsou pak směrovány špatně. Číme déle tento trend trvá tím obtížnější a bolestnější je potom korekce. Míra úspor skutečně není nijak vysoká, ale tiskem peněz a ředěním jejich hodnoty se uspokojují další a další poptávky po půjčkách. To by ale bez onoho zásahu státu nebylo možné. Stříbro si totiž nenatisknete. Proto jsem ho taky uvedl pro ten příklad.


Ale viníky nehledejte v bankách. To jsou jen podniky jako každé jiné. Pohybují se v mantinelech jaké jim nastavuje legislativa. Když by legislativa umožňovala měnovou svobodu, objevily by se banky nabízející směnu ve stříbře. Ale zákon toto nechce. Především protože tisknutí peněz je lukrativní pro stát který si tak může krýt část svých výdajů. Banky by prosperovaly i bez fiat money.

257086

16.12.2014 20:50

Tábor smrti Talerhof (1)

RE: na margo hadky Rusa a Ukrajinca o

to je jedno 78.?.?.?

No já nevím. Z mého pohledu Kyjevskou Rus založili lidé žijící v okolí Kyjeva. Tam dnes žijící Ukrajinci jsou přímí potomci těchto zakladatelů Rusi. Podle mě to jsou normálně Rusové, co pod nadvládou Poláků a jiných zapomněli, že jsou Rusové a přijali nepráavý název svého národa "Okrajina"...

323525

30.12.2014 19:03

Na Ukrajině nejde o demokracii, ale o náš velký prodělek

RE: presne tak

to je jedno 109.?.?.?

No nemáte pravdu ani Vy! Ukrajinci jsou totiž ve skutečnosti Rusové! Přímí potomci zakladatelů Kyjevské Rusi = vlastně ti nejautentičtější Rusové. Potomek Rusa nemůže být nic jiného než-li opět Rus. Ještě na sklonku 19. století Haličané, Rusíni atd. o sobě smýšleli jako o Rusech. Ukrajinštinu pokládali za psaný dialekt Ruštiny, kterou pokládali za svou druhou rodnou řeč. O tom co se stalo s tou zemí pak pojednává seriál článků o koncentračních táborech Talerhoff v R-Ú právě na tomto webu. V oblastech pod kontrolou R-Ú, byli Ukrajinci v podstatě antirusky indoktrinováni! Byli využiti zrádci a odpadlíci od národa, a z nich byl budován "Ukrajinský národ". Po 1WW Polská část Ukrajiny v trendu pokračovala. V SSSR zase na "Ukrajinizaci" pracovali Bolševici...

324196

31.01.2015 15:27

Je demokracia na Západe mŕtva?

Upřímně

to je jedno 80.?.?.?

Siryza nejsou pro Řecko řešením. Četl jsem jejich volební program. A je celkově nereálný. I když je v něm několik fakt dobrých bodů. Mezi ně počítám snahu o odpuštění dluhů. Dluhy Řecka jsou fakt nesplatitelné. Na průměrného Řeka připadá státní dluh cca 750 000,-Kč / na hlavu včetně nezaměstnaných, kojenců, starců, státních zaměstnanců atd. To si dejte do kontextu s HDP té země, které je přibližně stejné jako u nás či i trochu menší. Siryza má v plánu vzít zpět úředníky, které předchozí vláda propustila. Uzákonit minimální mzdu na 750 euro atd. Pokud vše myslí vážně, nemůže se to povést... Ale i tak jim držím palce. Princip je, že i věřitel má mít zodpovědnost za to, kolik a na co komu půjčuje. Když budu vidět někoho, jak druhému půjčuje hodně peněz za lichvářský úrok na hazardní hry, budu takovému věřiteli přát, aby ty peníze nikdy nedostal zpět.

326152

05.02.2015 10:51

USA „bojují“ s teroristy vedenými fiktivními vůdci

No to mě nepřekvapuje.

to je jedno 80.?.?.?

IS navíc před cca 2-3 týdny obdržel jakýsi "islámský certifikát kvality ISO" od islámských učenců univerzity Al Aznar v Káhiře, coby největší autority na Islám v sunnitském světě. Tito učenci rozhodli, že IS nelze vyobcovat z muslimské ummy, nelze vůči němu vyhlásit džihád a na jeho představitele nelze vyhlásit fatwu. Učenci neshledali na IS, a jeho činech nic, co by totiž bylo natolik v rozporu s učením Islámu, aby bylo možno přistoupit k těmto krokům. Po upálení toho zajatého Jordánského pilota z královského rodu titíž učenci IS označili za satanisty a že jejich činy jsou v rozporu s Islámem a je třeba proti němu bojovat. Prohlášení mimo jiné byly spojené s tvrzením, že upalování Islám zakazuje. Je zajímavé, že ta prohlášení nepřišla po té, co IS upálil jedno 20-ti leté jezídské děvče... Navíc v Koránu jsou zmínky o nařízeném upalování zrádců Islámu... Je možné, že IS si takto může získat i hodně příznivců mezi chudými a zoufalými muslimy. Ukázali, že učení je jim nade vše a že neberou ohledy na bohaté... To jim může přivést hodně dalších příznivců... Osobně však nepochybuji, že CIA má prsty ve vzniku a vedení IS. Vedení jsou klasičtí vlivoví agenti. IS je pak satan na anabolikách, kterým CIA chce z oblasti vyhnat čerta Asada. Prostě účel světí prostředky.

326416

28.02.2015 12:39

Copak se stalo s ekonomy a americkou ekonomikou?

No analýza polovičatá, ale ne nezajímavá

to je jedno 109.?.?.?

Prý již zakladatel ekonomie Adam Smith napsal, že kapitál nezná loajalitu a půjde tam kde najde nejlepší podmínky pro svůj rozvoj, tedy zisky. Z pohledu vlastníků kapitálu je tedy jedno, že USA a Západ ekonomicky nerostou, to je problém USA a ne jejich. Oni si své bohatství nyní množí v Číně, Indii, Brazilii a atd. Také napsal, že páni a vlády se za dveřmi vždycky nějak dohodnou... Propletenec tajných společností, kapitálu a vlád tomuto axiomu tedy taky odpovídá. Odpovídá tomu tedy i to, že dnešní ekonomické školy jsou totálně přizpůsobeny požadavkům vlastníků kapitálu. Neslouží všem lidem. Keynes, Hayek, Mises, Freeman, Marx atd. Ti všichni svým dílem spíše pomohli ekonomii jako vědu zamlžit i když objevili i pravdivé principy. Někteří i přímo kryjí frakční centrální bankovní rezervní systém, který je vlastně o půjčování peněz, které ve skutečnosti neexistují a to na úrok. Vše platí střední třídy, a také to kryje inflace, nárůst obyvatel v zemi (zejména díky imigraci), a tudíž růst produkce pro tyto nové lidi ve státě. Lidé na vrcholu si jsou vědomi toho, že vše má své limity. A tak nyní pracují na přetvoření celé planety Země na jeden velký podnik v jejich vlastnictví - tzv. NWO, kde jim bude patřit úplně vše, i naše životy. Globální parazit, kterým jsou, nechce svého hostitele úplně zahubit, ale chce jej transformovat v těleso, které na věky bude sloužit jemu, a zároveň se nebude muset obávat imunitní reakce, která by jej zahubila. To dnes hrozí - stačí když se dost lidí probere a bude ve velkém volit politiky, nesloužícími NWO, začnou se zajímat o různé alternativy, jako jsou virtuální měny, lokální měny, LETS systémy, začnou vést lokální komunitní život, odříznou se od globální farmacie a začnou provozovat alter medidínu, atd. - prostě vše přes co z nás globál elity žijí, přestanou používat. Pro některé antisemity - globální parazit nejsou jen bohatí židé, jsou tam i anglosaské (třeba klan Morgan a Rockefeller), francouzské (Du Pont), italsko - řecké (Onassis), a čínské klany (třeba klan Li) a další státy. Těch klanů je cca 300 - 500 a jsou velice rozvětvené - každý má řádově několik set příslušníků. NWO bude tedy o tom, že tyto klany přestanou mezi sebou soupeřit a sjednotí se v počtu asi 200 000 příslušníků, kteří se stanou novou globální aristokracii + staré šlechtické a královské rody (asi taky několik set tisíc osob) a určitá vrstva boháčů, jako je náš Babiš, či Bakala... (celosvětově 1-2 milióny), bude v roli jakýchsi zemanů, a obyčejný lid, depopulizován, bude v roli nevolníků, starajících se o potřeby dané globální aristokracie... Prostě jak to bylo ve středověku. Ale s tím rozdílem, že obyč člobrďa nebude mít již vůbec kam by utekl před totální kontrolou svého života, a nebude mít ani možnosti vzpoury.

327946

28.02.2015 12:40

Copak se stalo s ekonomy a americkou ekonomikou?

Pokračování

to je jedno 109.?.?.?

Na lokální úrovni nikdy buřiči nebudou mít takovou sílu, aby mohli odolat globální policii... Možná, že Židé, jakožto "Bohem vyvolený národ", v té totalitní budoucnosti budou mít nějakou roli. Ale nebudou pány, spíše dráby, nebo účetními a správci či něčím takovým, co bude v té společnosti mít lepší postavení za to, že budou sloužit globál elitám - ale těch skupin bude více, nejen židé. Feudálové se taky nechtěli moc starat o své panství a tak na to měli lidi. To je podobné. Fakt je, že dosud globál elity s židy zacházeli dost šeredně. Holokaust z 2WW je jedním příkladem z mnoha. Země tedy v budoucnu bude pro nás a pro naše duše dost PEKLO. Peklo je totiž vězení pro duše, a podnik Satana a ráj pro čerty. Nějak tak to má fungovat zde na Zemi. UFO v tom je jistě taky nějak zapletené. Ale to bych se musel rozepsat ještě daleko šířeji...

327947

15.05.2015 10:50

Další diplomatické vítězství Ruska

RE: Nesmysl za nesmyslem

to je jedno 80.?.?.?

No nevím. Já myslím, že USA sice dost získali rozpoutáním pekla na Ukrajině, ale situaci jistě zase tak pevně v rukách nemají. Zdá se, že se to zlo USA začíná jaksi karmicky vracet! Ukrajina představuje dnes pro USA a Západ především náklady. A to nejen finanční. Ztrácí i na svém kreditu ve světě. Celý svět viděl, že utratili min. 5 miliard na svržení demokraticky zvoleného prezidenta a jeho Strany regiónů, a že nyní financují lidi zapletené s Ukrajinským nacismem - a to se sčítá s dalšími podrazy, jako je financování terorismu v Syrii a jinde.... To se přeci nedělá! To se přes veškerou propagandu nedaří utajit. Podstatná část světa se tudíž začíná raději stavět na stranu Ruska a bude raději obchodovat s Ruskem, neb se Rusko zdá býti serioznějším partnerem. Dokonce i ve státech NATO, vedených USA, se objevuje politická opozice vůči neetické politice USA. Čína se nyní stává světovým hegemonem a Indie Asijskou velmocí. Rusko si zjevně k sobě Čína přitahuje, a díky debilní politice Západu ji to MOC NESTOJÍ..., jako svého budoucího generálního dodavatele surovin a energii a buduje si vlastní finanční systémy atd. Dnešní vazalové USA jednoho krásného dne se budou chtít utrhnout a jít tam, kde pro ně budou lepší ekonomické vyhlídky. USA to vědí, a tak se snaží své vazaly ještě více spoutat a zničit... Během 10-ti let se může klidně stát, že nacifikovaná zbídačená Ukrajina se bude vylidňovat a lidé odtamtud půjdou za prací do jazykově blízkého Ruska, které začne bohatnout z prodeje surovin a energii Číně a Indii... A nakonec se Ukrajinci proberou ze svého naci - snu a budou chtít integraci s Ruskem, neb ekonomie bude rozhodovat...

332883

08.06.2015 10:28

O užitečnosti kouření

A kdo nejí okurky?

to je jedno 109.?.?.?

divný článek

334246

02.09.2015 09:18

Proč financují Rothschildové přistěhovalectví do EU

RE: Chytremu napoves,hloupeho trkni!

to je jedno 80.?.?.?

No většina národa jsou, jak se vyjádřil i M.Zeman, hlupáci. Měl asi pravdu. Bohužel. A netýká se to jen nás Čechů. Ale všech národů EU. A dá se říci, že čím více na Západ, tím hůře. Situaci obecně asi nejlépe chápou Maďaři a Slováci. Ukrajinci už vůbec ne. Nu a co se týče "trestu za holokaust". Pokud takto židé ve většině uvažují, je to jejich ostuda. Protože: 1. Mnoho našich lidí židy před holokaustem schovávalo a snažilo se je zachránit. S vyhlazením židů Evropané prostě nesouhlasili - ti demokraticky zaměření. 2. Byla to také i Rudá armáda, kdo osvobozoval Evropu od nacismu a koncentráků. Je fakt, že v ní také bojovalo hodně Sovětských židů. Ostatně Rudou Armádu založil žid Trocký. 3. Zdá se, že Adolf Hitler byl financován i bankami v držení židovských klanů! Vypadá to tedy tak, že jedni židé připravili holokaust pro jiné, převážně východoevropské židy! (Aby ne, když, jak se zdá, vyznávají židovské, a nejen židovské elity satanismus - viz. např. Bohemian club, nebo Skull and bones club, kde jsou členy i Anglosaské, Francouzské, Německé i jiné elity.) Pokud tedy se rozhodly zločinné židovské elity vypustit na křesťanskou Evropu minotaura z Islámského světa, musí si uvědomit, že ten nakonec půjde sežrat je... Jestli tedy běžní židé chtějí pomstu, měli by se raději prvně zaměřit na své elity, a finanční elity západního světa...

338904

04.09.2015 11:20

Proč financují Rothschildové přistěhovalectví do EU

RE: Valka jina nez jakou zname

to je jedno 80.?.?.?

Nějak s Vámi nesouhlasím. Standard Oil je firma Rockeffellerů. Nu a to nejsou židé, nýbrž Anglosasé s kořeny v Německu a náboženstvím ofiko Babtisté, podobně jako byl Clinton. Co se týče židů, tak jde ve skutečnosti o velice etnicky různorodou společnost. Mnoho, patrně většina, jich pokrevně snad ani není spojená se syny Izraele. Ale to je téma na celou tlustou knihu. Netýká se to jen národa Chazarů, co v roce 850 přijal Judaismus, neb v té době bylo v Asii i sev. Africe hned několik národů, akceptujících judaismus. Je tedy evidentní, že přední finanční oligarchie dnešního světa nejsou jen židovského původu. Na Západě vládnou i oligarchie jejichž kořeny se táhnou i k starým římským patricijským rodům či staroegyptským a dávným Babylonským klanům atd. Celá šlechta a všichni bohatí lidé jsou pokrevně provázány zcela nad národně. Cítí nikoli nacionálně, nýbrž internacionálně. Existuje dokonce hodně indicii, že ani jejich náboženství není ve skutečnosti judaismus, křesťanství, budhismus, atd. nýbrž nějaká forma satanismu, která jim umožňuje bez výčitek svědomí ke svým světovládným cílům zneužívat svůj vlastní lid (když jsou nadnárodní/internacionální, vlastně ani svůj lid nemají, všimněte si toho! Nu a když vymysleli způsob nové "feudální" organizace své vlády nad lidstvem, zjistili, že je pro ně výhodnější národy zrušit a učinit je internacionálními, podobně, jako jsou oni... Pro mě z toho plyne, že ani židovský národ nemá existovat, a patrně bude bezkrupulózně v budoucnu obětován...). Židé jsou tedy největšími oběťmi manipulací těchto lidí. Oni dokonale pracují s jejich vírou, že jsou Bohem vyvolený národ, což otevírá cestu k tomu, aby s nimi bylo snadno manipulováno. Osobně nepochybuji o legitimitě existence státu Izrael. ALE je zajímavé, že ultra--ortodoxní židé jsou přesvědčeni, že jeho existence je hřích. To je jeden z důvodů, proč osobně odmítám antisemitismus. Ten spadá do stejné kategorie ideí, umožňujících manipulace lidstvem, jako víra v "Bohem vyvolený národ", kterou tedy židům nechci brát a toleruji ji, ale nepochybuji, že je i původcem mnoha jejich životních útrap a strastí. Můj názor je, že "židovské" elity financovaly nacisty za 2WW, aby tak umožnili vznik státu Izrael, aby bylo možno založit na rozbušku na 3WW. Židé se zde v Evropě mezi námi měli dobře, a tvořili zde elity. Těm se stěhovat do Palestiny pod Britskou správou nechtělo! Nacismus byl metodou, na které si jednak "elity" nahrabali,zničili část své potenciální konkurence, přeformátovali svět (Německo definitivně skončilo, jako možný vůdce světa, USa se styly světovým policajtem...) a jednak vyhnali jím židy do Palestiny. Stejná sociální technologie, jako nyní s uprchlickou krizí, kdy bylo prvně nutné rozvrtat země blízkého a středního východu... a aby bylo možno začít tvořit Evropu jako "jednostn

338989

08.09.2015 08:47

Bláznivé stareny!

RE: Perfektní článek

to je jedno 109.?.?.?

Ale ano, je to chyba voličů! U piva všichni jen nadávají, a když přijdou volby, zvolí zase ty samé voly - ty voly, co mají nejvíc bilboardů kolem cest atd. A to za celkem málo i tak mnohdy nesplněných slibů! Třeba za 30,-Kč poplatek u doktora, když bude zrušen. Voliči volí sobecky, nekompetentně a ne státotvorně. Přitom mají možnost politiky vykroužkovat, nebo dané strany vůbec nevolit a volit outsidery jako trest za politiku těch velkých stran. Kdo z těch nadávačů volil třeba Okamuru, který prosazuje přímou demokracii a zákony o referendech? V mém příbuzenstvu všichni, jen bratr vůl naivní volí ANO, neb věří Babišovi... Přitom je to jasné jak facka, volení politici se nás na nic ptát nebudou a budou si dělat po svém = potřebujeme tedy přímou demokracii, jako mají Švýcaři. Od lidí, co tam žijí, vím, že to není snadné, neb pořád musí něco řešit volbami a sledovat situaci, ale je to prý pořád lepší než náš model...

339238

08.09.2015 09:02

Bláznivé stareny!

RE: ===RE: Perfektní článek

to je jedno 109.?.?.?

Operuji s ofiko propagandou, která to tvrdí a voliči na to z blbosti skáčou. Jistěže jsme svým způsobem Německou, Francouzskou a vlastně vůbec Západní Krypto-Pseudo-Kolokolonii. Např.: vodu, kterou jsme si uměli dodávat do domácností kdysi sami, nám nyní prodávají Francouzské a Španělské vodárenské společnosti, a za posledních 25 let nám podražila asi 200x! Lidem to sice vadí, ale ne tolik, aby proti tomu cokoli dělali... Nicméně zákony karmy asi fungují, všichni uprchlíci chtějí na bohatý Západ a ne k nám. Nu a Západ ve své stále pokračující neetice hledá cesty, jak si ulevit a tak vymýšlí kvóty. Á ano jde i o další ořezání suverenity států EU!

339239

15.09.2015 12:27

Nový trend v porno průmyslu: ponižování bílého muže

RE: Starý trend v realite: milujeme bielych mužov.

to je jedno 80.?.?.?

No to porno vůbec nemusí být určeno místním mužům a ženám... ale právě těm Afričanům. Třeba si ti kluci ebenoví myslí, že tady na ně čekají zástupy nadržených bělošek připravených se nechat ojet od ebenového krasavce s velkým, a že za službu dostanou zaplaceno od impotentního manžílka... Pak sem ten kluk ebenový přijde, zjistí jaká je realita - totiž že bělošky více vzruší pohled na naditou peněženku, než na pořádného, ale totálně chudého nevzdělaného chlapa, a tak se jde ze zklamání i frustrace mstít a jde znásilňovat... Já tedy porno neodsuzuji, ať si každý čučí na co chce a jak chce, ale každý by měl vědět, že neznázorňuje skutečnost, ale fantazie. Bohužel spousta lidí je jím tak ovlivněna, že věří, že péra pod 20 jsou malá, že ženy nikdy nebolí hlava, že ženy anální sex nikdy nebolí, že...

339479

15.09.2015 12:43

Migrantes ante portas

RE: Zajímavý dotaz.

to je jedno 80.?.?.?

to nebude na Koňském trhu, to bude ne Velbloudím trhu [smích]))

339482

15.09.2015 12:55

Migrantes ante portas

RE: A co jste čekali?

to je jedno 80.?.?.?

Ano. Karmický zákon zdá se mi, že opravdu funguje. Aneb s čím zacházíš, tím také scházíš, aneb "zlo se nakonec potrestá samo"... Kdo seje vítr sklízí bouři atd. Západ po stovky let tak nějak ojebával zbytek světa. Vím nedá se to zpaušalizovat, ale je zde spousta příkladů takových ojebů. Nu a teď se mu to vrací ve formě imigrační krize. Případ Krymských Tatarů je podobným případem. Ve 13. století přišli na Krym a vybyli původní Rusy a pak cca 50 let terorizovali jih Ruska a území, kterému se dnes nepřesně říká JV Ukrajina. Jednorázový karmický zášleh je mezi roky 1780 - 1945 málem vyhubil. Zánik Římské říše spadá do stejné kategorie. Odsun Sudetských Němců rovněž.

339484

27.09.2015 09:50

Neodvratný pád západních mocností

No nevím nevím

to je jedno 80.?.?.?

Článek je to pěkný a ke Slovanstvu lichotiví. A právě proto je mi to podezřelé, neb před nikým se neponižuj a nad nikým se nepovyšuj. Současný Západ podle mě doplácí na kumulované prohřešky proti zákonům Karmy vyjádřené v mnoha větách, jako: před nikým se neponižuj a nad nikým se nepovyšuj - kdo se povyšoval, bude ponížen, kdo byl ponižován, bude povýšen; kdo s čím zachází, tím také schází (např. Západ zachází s vykořisťováním a zotročováním - asi jej nakonec bude vykořisťovat a zotročovat Islám, na který nakonec také čeká nějaká ta ošklivá karmická past); kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; zlo se nakonec potrestá samo; atd. Současná vysoká úroveň Západu je složena ze 3 hlavních faktorů: vysoká pracovitost/produktivita, vědecko-technický pokrok; a menším dílem nečestné kořistění na zbytku světa, místo toho, aby mu jako "větší brácha" pomáhal... Nu a pro tuto chybu má dnes potíže. Ignorance a neznalost základních principů tohoto vesmíru se prostě nevyplácí. Tím však netvrdím, že ty zákony jsou zákony spravedlnosti. Nejsou, tak jako jakékoli jiné zákony: třeba lidské zákony, přírodní zákony atd.

339982

28.09.2015 10:08

Dopis čtenářky

RE: Trochu o problematice LGBT

to je jedno 80.?.?.?

Nesouhlasím s Vámi, neb si myslím, že jde o komplexnější problém. Ano, existují jakési "programy z prenatálu", a mohou mít svůj vliv na intenzitu "úchylky", jak píšete. Ale jsou zde i minulé životy. Někdo než se znovu narodil, si přál být třeba muž, a narodil se jako žena, nu a to původní zapomenuté přání mu nyní komplikuje život. Někdo třeba byl ženou a tak si na to zvykl, že nyní se toho návyku nezbavil, když se narodil jako muž. Někdo měl již v raném dětství jako kluk v rodině dominantní matku, které se něco nepovedlo, a to dítě, dobrák, se snaží pokračovat v identitě matky a věc napravit - jasně, že na podvědomé úrovni. A takových věcí jednoho může napadnout ještě několik. A vliv může mít celý komplex těchto událostí. Řekl bych ale, že nejdůležitější je vývoj dítěte v děloze po chemicko-hormonálně-biologické straně, kdy se "hardware"mozku utváří, a ono se utvoří chybně a pak diktuje sexuální orientaci... - s tím se pak těžko bojuje, ale že se to dá potvrzuje určité množství lidí, kteří o sobě prý tvrdí, že se jim to povedlo změnit orientaci...

340037

30.10.2015 22:31

Centrální banky: V očekávání šoků zmatek a strach

RE: vždycky nás obehrajou, důležité je nehrát

to je jedno 80.?.?.?

Nemáte pravdu ani jeden. Korunu devalvovala rada guvernérů ČNB pod šéfem Tošovským (tehdejší předseda rady guvernérů) a jeden čas i úřednický premiér vlády. A jmenován do své pozice byl prezidentem Havlem. Prezident a nikoli premiér má právo jmenovat členy rady guvernérů. Soudím, že jmenuje na základě nějakých rad a doporučení a taky s ohledem na své politické zájmy . Klaus na politiku ČNB neměl do doby než se stal prezidentem žádný vliv! Vzpomínám si, že Klaus si často stěžoval na politiku ČNB a bylo to nejednou téma střetu mezi ním a Havlem. Nu a je to taky ČNB, kdo vykonává dozor nad bankami u nás. Tunelování bank (ještě stále státních akciovek) v té době probíhalo právě za dozoru ČNB! Devalvace koruny v době masivní privatizace v 90-tých letech velice nahrávalo a zvýhodňovalo zahraniční kapitál vůči domácímu!!! Nu a dnes má Tošovský teplé místečko v Basileji, v centrální bance centrálních bank BIS (Bank of investement of settlemans).

341185

05.11.2015 16:49

Hnutí Pegida: 10 požadavků na německou azylovou politiku

RE: jen aby to vsechno nebyl podfuk

to je jedno 78.?.?.?

Souhlas. Popsal jste to super. Po tom, co se letos Dojčlandu stalo, je 8% pro AfD důkaz, že Němci jsou v "tam, kde slunce nikdy nesvítí". Vůbec jim nedochází, že kráčí na jatka superholokaustu! Normálně by to mělo vypadat tak, že do ulic vyjdou miliony demonstrantů pro podporu Pegidy, AfD bude mít min. 30% podporu - spíše ale 60%, Merkelka již dávno padla a politici se rvou o přízeň voličů nápady, sliby, ba i reálnými činy, jak Islamizační problém v Dojčlandu zastavit po vzoru Orbána, aby si získali voliče zpět. Všem okolo tvrdím: Přijdeš 17/11 na nějakou demošku? Ne? Pak zjevně ani Tobě vývoj situace ještě tak moc nevadí a falešně doufáš, že i Tvůj problém někdo vyřeší za Tebe! Ale nevyřeší! Vůdcové země, jako Sobotka, JI ZRAZUJÍ NEČINNOSTÍ A JSOU PATRNĚ KOUPENI Sorosem... Když EU a Česko řekněme do února nezavede všechny protiimigrační opatření spojené i s repatriací migrantů do jejich domovin + nezavedou opatření na obranu zemí..., pak se sem v roce 2016 "navalí" několikanásobně více muslimů jak letos, a dost možná, že již na konci roku 2016 v různých zemích EU bude hořet džihádisticko-hybridní proxi válka s charakterem nábožensko-etnicko-rasově-sociálním! V Islámu totiž platí, že co věřící muslim, to bojovník! Každý, kdo tento fakt bagatelizuje, chová se stejně debilně, jako provozovatelé politiky appeasementu ve 30-tých letech 20. století. Evropské státy nejsou schopny dát do kupy miliónové armády. Ty pidiarmádky, co zde máme, budou muset čelit mnoha miliónům muslimů uvnitř EU měst = zde se nedají použít letadla, tanky atd. Jsme svědky doslova bleskového zániku naší kultury! A lidé spí! Běhají po nákupech, řeší kariéry a řeší různé blbosti, zatímco se pomyslně blíží k jejich krkům podřezávací nůž. Raději by měli všeho nechat a řešit politiky, kteří se je zjevně rozhodli vyměnit za jiný lid...

341425

07.11.2015 13:45

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

Úvaha

to je jedno 80.?.?.?

Vypadá to, že dnes osobou s nejmenšími právy na světě je:
Muž ve věku 25-65 let, běloch a křesťan se středoškolským až vysokoškolským vzděláním, převážně pracující či podnikající příslušník středních až vyšších středních vrstev - vrstev poctivě odvádějících státu daně a obecně velice respektujících zákony. Jeho zločin je, že je vlastně tahoun společnosti a tak nemá žádné zastánce a obhájce - nejsou zde žádné NGO organizace mající zájem hájit jeho práva, a tak se po něm jakožto tvůrci hodnot kdekdo "vozí", aby si na jeho úkor přišel k nějakému neetickému příjmu - převážně skrze stát vybírající daně právě od těchto již téměř bezprávných stvoření. Obávám se, že jednoho dne bude tento typ člověka udolán a zmizí ze světa - pak se svět pohrouží do temnoty a bídy.

341511

09.11.2015 20:24

Den, kdy dílky zapadly do sebe

RE:

to je jedno 78.?.?.?

To mě zase "nezvratnost procesu evropské integrace" zní podobně jako heslo "se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak"

341663

16.11.2015 15:10

Útok ve Francii = státní terorismus, ale jakého státu?

RE: Odzbrojeny Francouzi

to je jedno 78.?.?.?

To se mi nezdá - víte kolik opilců by se tam vzájemně střílelo? Podle mě je zde jediné možné řešení - izolace muslimstva!!! Odpadlíci od Islámu můžou pak ven z izolace. Nereálné? Pak odsun dle vzoru Sudetských Němců. Nemožné? Ten kdo to tvrdí je zrádce = do vězení s ním. Protiprávní? Ale jděte! Prvorepublikoví právníci a politici Benešovy dekrety konzultovali se svými Západními kolegy v Británii, a dospěli jasně k závěru, že to je v souladu s právem. To jen Sudetští Němci už podruhé zrazují demokracii, když se domáhají deklarace, že odsuny jsou nelidské a protiprávní...

341926

18.11.2015 15:48

Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?

RE: poznamka k

to je jedno 78.?.?.?

Já myslím, že v Moskvě vše důkladně promysleli a tak není třeba zabývat se otázkou, zda Rusko svým angažmá v Sýrii dělá chybu nebo nedělá. Jisté je, že kdyby se tam neangažovalo, udělalo by chybu tutově. Afghánistán, to je jiný příběh - je totiž jisté, že Brežněv byl Ročildův a Rockeffellerův agent - historici Alan Gery a Larry Abraham to tvrdí třeba ve své knize Spiknutí se neŘÍKÁ, ale i jiní... Jen tak mimochodem, minulý týden jsem zachytil info, že se nedávno sešli Bill Gates, Oprah Winfrey, a několik dalších superboháčů (asi stejně jen služební elity) a na schůzce deklarovali odhodlání zastavit růst populace lidstva na 8,3 miliardách - to bude cca v r. 2027/2028.

342026

26.11.2015 17:47

Kdo je sluníčkář?

Já bych doplnil

to je jedno 78.?.?.?

Je možné, že "sluníčkář" má nějakou mysl měnící chorobu, jako je třeba Toxoplazmóza, u které bylo nedávno prokázáno, že nakažení lidé jsou méně opatrní a dopouštějí se rizikového (například rizikového sexuálního) chování.

342357

02.12.2015 15:52

Jaceňjukovo ultimátum ohledně ukrajinského dluhu Rusku

RE: Další bolehlav pro MMF

to je jedno 78.?.?.?

Ano, přesně tak, Rusové to udělali velice vyčůraně v tom pozitivním slova smyslu, neb se i zbavili "černého Petra" těch, co by "nebohé Ukrajině" nechtěli vyjít vstříc!

342634

03.12.2015 18:47

Trocha biblického ponaučení

RE: podvod s Egyptom

to je jedno 78.?.?.?

Ze všech těch komentů zde je ten Váš asi nejlepší. Já jsem na netu nedávno viděl film o Ježíšově hrobě v Indii - opravdu tam tedy asi je v Kašmíru pod kontrolou muslimů. Dnes jsem tohoto názoru: Jesus (hebrejsky spasitel) bylo v době před cca 2 000 lety v oblasti Palestiny časté chlapecké jméno u horních vrstev společnosti (Kristus znamená rovněž spasitel v některém starším řeckém dialektu). Minimálně jeden židovský hoch tohoto jména se s rodiči či spíše vychovateli dostal do Indie, do oblasti dnešního Kašmíru, stal se Budhistickým mnichem a byl rovněž velmi dobře vzdělán v Hinduismu i jiných vírách Indie. Ve věku kolem 30 let se vrátil do svého rodiště, a tam se snažil uvést do povědomí tamních v judaismu zatvrzelých lidí koncepce Budhismu a Hinduismu v dobrém úmyslu, že to barbarskou oblast středomoří zcivilizuje. Patrně již on sám tuto víru rozšířil o některé koncepce judaismu, gnosticismu a staroegyptské či zoroastriánské představy atd., aby byl pro své současníky srozumitelnější a aby svou nauku obohatil o nápady či koncepce, které se mu samému líbily a přišlo mu, že by mohly být k užitku. Možná, inspirován staroegyptskými a řeckými i jinými gnostickými představami se opravdu i nechal ukřižovat a to i přežil, aby pomohl svým židovským učedníkům, zatíženým judaismem, v pochopení jiných náboženských konceptů... Ale to již asi hodně spekuluji. Nu a pak od té doby je jeho dílo různě pozměňováno a překrucováno. Ztráta originality Ježíšova učení spočívá min. v těchto bodech: 1. Něco špatně pochopili již sami první učedníci. 2. Něco učedníci zmotali se svými židovskými a asi i jinými náboženskými představami. 3. To pak dále interpretovali svým žákům, kteří opakovali chyby svých učitelů. 4. Když konečně to učení bylo sepsané, tak když písaři přepisovali text předlohy, různě si práci usnadňovali... třeba tak, že vynechali nějaký ten odstavec či větu, nebo slova a nebo si to zkrátili vlastní svévolnou úpravou textu... 5. Pak se to učení šířilo různými směry světem, a došlo to tak daleko, že kolem roku 300 n.l. se již duchovenstvo hádalo o své víře, neb změny v textech evangelii a všech těch různě roztroušených dílkách byly příčinou různých výkladů atd. Toho se chytli mocní té doby, a různice využili k postupné změně té nové víry. Samozřejmě změnu i urychlili působením svých agentů, aby tu víru v její původní podobě co nejvíce rozvrátili - neb je velice trápila, viz. pronásledování křesťanů ve Římské říši. Kolem roku 330 udělal císař Konstantin první Nikejský všecírkevní koncil, za účelem sjednocení víry. Nu a z již dosti pozměněné Ježíšovy nauky vyházeli vše, co se jim nehodilo! A ty věci se týkali hlavně gnosticismu, což zůstalo zachované třeba v Nag Hammádí... Tak byla kodifikována Bible a Nový Zákon a k tomu byl přilepen Starý Zákon. 6. P...

Automaticky kráceno

342695

08.12.2015 17:18

Devátý týden ruského zásahu v Sýrii: Říše vrací úder

RE: rusku nejde o mier

to je jedno 78.?.?.?

Rusko tím, že rozpustilo před 25 roky Varšavskou smlouvu a RVHP a před 24 roky SSSR jednoznačně dokázalo, že mír chce - udělalo to v domnění, že tím zahajuje novou éru míru a spolupráce mezi národy. Rusko bylo bohužel podvedeno! Ale co naplat, válka je klamání, jak řekl již prorok Mohamed, a znáte to - běda poraženým, jak věděli již staří Římané... Dnes Rusko stojí v bodě, kdy se buď vojensko-ekonomicky postaví znovu na nohy - a bude muset patrně desítky let čelit neustálému tlaku ze strany Západu..., - nebo se zhroutit, a vydat veškeré své bohatství Západu a pak projít genocidou svého národa. Přečtěte si: http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/generalni-tajemnik-uv-ksc-milos-jakes-pravdive-svedectvi-o-17-listopadu-1989.html

342910

08.12.2015 22:02

Devátý týden ruského zásahu v Sýrii: Říše vrací úder

RE: Zajíma mě, kdy se socha velikého Václava rozpadne pod tíhou argumentů

to je jedno 78.?.?.?

No ti disident, co se k nim nedostala ani kačka byli vlastně jen takoví užiteční idioti...

342927

14.12.2015 11:26

MMF vstoupil do studené války; odpustil Ukrajině dluh vůči Rusku

RE: Impérium se hroutí

to je jedno 80.?.?.?

Co já vím, tak za ty dluhy UA ručil zprostředkovatel obchodu, který ty dluhopisy prodával = měl by je tedy proplatit on, což ale může znamenat jeho bankrot (vláda by to musela sanovat)..., Pak je zde ještě snad precedens, kdy Argentina žádala o prodloužení lhůty splatnosti nějakých svých dluhopisů a nějaký soud to na žádost věřitelů zamítl... Takže je zde ještě cesta souzení se..., tak jako tak je to špatný signál vůči trhům, neb investoři si příště budou více rozmýšlet komu půjčí a komu ne...

343066

16.12.2015 11:01

Igor Matovič: Fico chráni zlodejov! (Kauza kompa na Dunaji)

RE: Matovič nemá čo hubu otvárať

to je jedno 80.?.?.?

Takže zloděj křičí chyťte zloděje... Klasika. Fico je taky gauner. Takže taky klasika. Jeden gang teď tedy jde po krku jinému gangu. Mafiánská klasika. Je možné, že Matovič je na Fica poštván USA ambasádou. To je taky klasika... Zákony jsou asi fakt jen pro nás plebs a vrchnost si své záležitosti řeší nad zákony po svém - silově propagandistickými metodami...

343147

17.12.2015 13:48

Renomovaný americký vojenský expert vysvětluje, jak Turecko napadlo ruský Su-24

A co ukázala ta nalezená černá skříňka?

to je jedno 78.?.?.?

A co ukázala ta nalezená černá skříňka? To jsem se nedozvěděl ä mohlo by to do událostí vnést více světla... Nebo jde o materiál používaný zatím jen pro zákulisní hrátky?

343201

29.12.2015 14:55

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: madari

to je jedno 78.?.?.?

Jo, to dává smysl. Viděl jsem nějakou přednášku, kde přednášející tvrdil, že do dnes není jasné proč zanikla Velkomoravská říše. Je docela možné, že ve Slovanské Panonii byli Maďaři vazalskou menšinou a že nebyli zase tak početní, jak si dnes kdekdo myslí, a že měli s Moravskými knížaty nějakou vojenskou dohodu - podobně jako to udělali původně tatarští kozáci s Moskevskými knížaty (kazak = kazach = svobodný člověk), kdy za rozsáhlá privilegia bojovali za rozšiřování teritorii a hlídání hranic Ruska = v souvislosti s tím přijali pravoslaví a postupně se míchali s Rusy a tedy národnostně se pro sebe výhodně dobrovolně rusifikovali. V Bulharsku se stalo zase, že se slovanizovala vládnoucí válečnická elita původem z národa povolžských turkických Bulharů. Soudím tedy, že toto kdysi nebylo nic neobvyklého a že v Panonii se při zániku Vel.Mor. k tamním válečnickým Maďarským kmenům přidali tamní Slovanské kmeny, které se zase rychle asi dobrovolně postupně Maďarizovali, neb byl jazykově na daném území Maďarský jazykový element silnější než Slovanský...

343604

04.01.2016 19:01

Třináctý týden ruské intervence v Sýrii: demaskování lží

RE: To podstatné článek neřekl

to je jedno 78.?.?.?

Ať je to jak je to, faktem je, že když vládne něčí letectvo nad bojištěm, pak ten někdo vládne i bojišti samému, a nad bojištěm v Sýrii vládnou "Vzdušné a kosmické síly Ruské federace"! Pokud tam jsou vojáci Číny, Iránu a Hizballáhu a já vím ještě koho, jsou tam se svolením toho, kdo vládne nebi. Kdyby se vládce nebe rozhodl, že nebe opustí, vojska daných států se ocitnou ve velice prekérní situaci = okamžitě na ně zaútočí letadla NATO atd. = vojska daných států jsou v podstatě vojsky toho, kdo vládne nebi. Pravda, jsou tam i kvůli zájmům svých zemí = jde o shodu zájmů, ale šéf smečky je Rusko. Tak to prostě je.

343860

04.01.2016 19:20

Třináctý týden ruské intervence v Sýrii: demaskování lží

RE: Saker rika:

to je jedno 78.?.?.?

Nemusíte mít pravdu. Kdyby IS ovládl Sýrii, otevřelo by to Izraeli cestu k legitimizaci okupování Golanských vrchů, které by si mohl nyní zákonně definitivně připojit ke svému území. Oblast obývají snad převážně Drúzové, kteří jsou proizraelští, a Ti by žádali o připojení území k Izraeli s odůvodněním, že se mají právo tam schovat před IS a že již nemohou mít nic společného se Sýrii. Izrael by navíc vypadal moc dobře jako ochránce utlačované menšiny. Pod Golany je prý hodně ropy a Izrael má dost šikovnou armádu, aby se odtud dobře bránil před IS nájezdníky. Pro Izrael je IS dobrá karta! Izrael je schopen mobilizovat v případě potřeby miliónovou armádu (i více!) - a ta si s IS celkem hravě poradí. Kdyby IS na Izrael zaútočil po té co by ovládl Sýrii..., a Izrael by IS vyprášil kožich, mohl by pak vypadat ještě lépe před mnoha Araby a pro Izrael by se otevřela cesta, jak s dalším sousedním Arabským státem uzavřít mírovou smlouvu, neb by v tom státě určil politické poměry... Sýrie je pro Izrael zároveň cesta, jak dostat ven z Libanonu sobě nepřátelský Hizballáh..., a pak by se konečně mohl zbavit Palestinců... Ne násilně, ale finančními stimuly je dostat ven z Palestiny, aby šli do vylidněné Sýrie... To je jedna z mnoha teorii! A mě dost vysvětluje, proč Izrael s IS obchoduje a pomáhá mu. IS z vojenského hlediska pro Izrael problém není. A z geopolitického může Izraeli skvěle posloužit... Izrael ale asi udělal chybu - Rusko v oblasti má také své zájmy, a asi mu nic nedal za opuštění oblasti = v zákulisí měl dávno zaplatit a myslím, že Putin na to čekal... a teď to již nejde, neb by Rusko ztratilo tvář... Ale kdoví...

343862

07.01.2016 14:23

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

Napadlo mě zda by se ten objev nedal použít i

to je jedno 78.?.?.?

Napadlo mě zda by se ten objev nedal použít i ke komunikaci na obrovské vzdálenosti místo rádiových vln... V kosmonautice by to jistě našlo uplatnění a asi i v počítačové technice či vědeckých přístrojích atd.

343968

07.01.2016 14:34

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

RE: Co si lide vyberou, Primitivni zivot a nebo smrt,jako darek vedcu?

to je jedno 78.?.?.?

Pán nechápe, že S.Korea, jejíž drahý vůdce Kim do nedávna žil a studoval ve Švýcarsku..., je zde proto, aby fungovala jako vynikající strašák na nás obyčejné lidi. Obchodníci se strachem či chaosem pak z nás můžou vyždímat větší zisky - třeba na zbrojení, nebo vynervovaní lidé konzumují více antidepresiv atd. Myslíte si, že je normální, že ruční granát v naší armádě stojí 15 000,-Kč? Nu a co se týče vědy, já ji podporuji - zdá se, že už pro nás objevila Boha i lidského ducha - a to nás může nakonec vlastně i zachránit.

343970

10.01.2016 21:57

Pravda v křivých zrcadlech Bible

RE: Dejiny pišou vitezove

to je jedno 109.?.?.?

Koukněte na tento odkaz: http://www.tarrdaniel.com/documents/Ufology/skycritters.html Jestli to nejsou náhodou takhle nafocené anorganické bytosti? Jistě to může být i fake atd. Podobných obrázků a videiček nagůglíte hababuk, když dáte do vyhledavače hesla jako criters, rod, amoeby a UFO

344213

10.01.2016 22:15

Pravda v křivých zrcadlech Bible

RE: židozednářská kritika bible

to je jedno 109.?.?.?

Já do toho vstoupím. Západořímská říše bůhvíproč šla do úpadku, ale šla. Těch faktorů asi byla fůra, a stopy vedou ke ztrátě původních ideálů. Pak ji zaplavili Germáni a ta říše zanikla... původní obyvatelstvo říše bylo germanizované nově příchozími a ztratilo civilizační kontinuitu svých předků... Nově příchozí Germáni mnohdy nerozuměli vědě, kultuře a vzdělanosti Říma a vlastně tím vším i pohrdali! Ostatně neměli téměř žádné kulturně-civilizační dějiny, a to jediné co vyznávali, byl boj, dobývání, loupež a síla! A tak zanikla i vzdělanost dávného Říma. Nu a Evropská civilizace začínala znovu od nuly. Paralely s dnešní dobou? Asi ano. Nově příchozí byli prvně pokřtěni, byla jim dána nějaká malá vzdělanost a kultura (začínalo se znovu z nemnoha klášterů), písmo a písemnictví atd. A pak teprve přišla renesance... V těch časech nevzdělaní barbaři i s křesťanstvím zacházeli barbarsky - a to jsou ty dějiny honů na čarodějnice, upalování, vraždění kacířů atd.

344215

10.01.2016 22:18

Pravda v křivých zrcadlech Bible

RE: Křivá zrcadla

to je jedno 109.?.?.?

Sedznamte se s tímto textem: http://www.nwoo.org/2015/11/27/slomo-sand-jak-byl-vynalezen-zidovsky-narod/

344216

10.01.2016 22:34

Pravda v křivých zrcadlech Bible

RE: Mnoho blábolů o ničem :)

to je jedno 109.?.?.?

Já se samozřejmě k Bibli, jakožto cennému zdroji informací i kulturněhistorickému odkazu obracím. Nicméně: Nejsme my lidé na Zemi v tom obrovském Vesmíru nějak moc domýšliví, že si myslíme, že Bůh se zajímá zrovna o nás? O židech ta otázka platí ještě více... Nu a pak je u Bible problém v: opisech - před vynálezem knihtisku si písaři usnadňovali život - tu a tam vypustili nějaké slovo, či celý odstavec, či něco pozměnili...; v překladech, kdy z původní aramejštiny něco přeložili špatně do řečtiny či latiny... Třeba s tím slavným desaterem... Nemělo by tam být napsané Nezavraždíš (člověka). Třeba v létě, když zabiji moře much a komáru, již hřeším proti desateru ve velkém... Článek je pro mě tedy naprosto skvělý...

344217

11.01.2016 19:43

Pravda v křivých zrcadlech Bible

RE: Křivá zrcadla

to je jedno 78.?.?.?

Já též netvrdím, že se Sandem souhlasím ve všem. Jde spíše o toto: Vůdcové Starého Egypta se stali předky dnešních globálních elit. A již tenkrát faraoni s 22 hierofanty (kdy 11 přicházelo s evolučními řešeními a 11 s revolučními řešeními - jak ve fotbale, kde míč představuje Zemi!) řešili, jak vládnout Zemi. Kanaán/Izrael byl doslova dvorek Starého Egypta! Takže si můžeme myslet, že židé (pravděpodobně potomci faraóny poražených a zajatých Hyksóských semitů), jakožto otroci Egypta, byli dále "šlechtěni" pro účely elit Egypta (prvně na Sinaji a pak v Kanaanu). A dodnes těm elitám slouží! Poskládejte si to jako mozaiku. Viz. https://www.youtube.com/watch?v=tzFVEuZibes
nebo i zde: http://www.adcz.cz/bible-a-vira/videa-bible-a-vira/totalni-utok/216-islamske-konexe/

344267

12.01.2016 17:53

Centrální banky jsou nepředvídatelná monstra

Je to tak a ještě doplňuji:

to je jedno 78.?.?.?

K "Intervence proti Koruně": Když se ekonomika modernizuje = dováží se stroje, technologie atd., je blbost držet měnu podhodnocenou - spíše naopak... ale v momentě, kdy výroba jede na plné pecky a je třeba vyvážet produkci, pak se hodí měnu rozumně podhodnotit. Co se pamatuji, od roku 1989 se to u nás dělalo vždy naopak! Německo, tím, že má podhodnocené Euro, protože je zdrojem technologii a nemusí tedy skoro nic dovážet, takto jen vydělává! ČNB na počátku finanční krize v roce 2009 naši měnu mělo devalvovat (už jen proto, že nebyl předpoklad nákupů strojů a technologii ze zahraničí), a nedevalvovala! A když se ke konci roku 2013 začínaly ekonomické ukazatele zvedat, což znamenalo i nákupy strojů a technologii na modernizace a investice, pak ČNB najednou devalvovala a to enormně! Osobně jsem však nepřítelem devalvací a zasahování ČNB do ekonomiky vůbec. Nástroj devalvací by měl být užívat jen vzácně v době krizí a velmi uváženě a v součinnosti s komplexními opatřeními vlády, jejichž součástí by mělo být i udržení zisků či kapitálu doma. V této souvislosti, kdy domácí vývozci jsou v držení zahraničních vlastníků, jinak devalvace koruny tedy nedávají opravdu žádný smysl! K "Falešné argumenty ČNB": Je zvláštní, že HDP na hlavu a rok je u nás na 65-70% HDP Německa, platy jsou však cca na 30-35%! Koho tak enormně dotujeme? K "Žába na prameni": Nedává smysl nakupovat Eura, která jsou rovněž devalvována (viz. "kvantifikativní uvolňování" ECB)= je to vývoz našich hodnot ven. K "Společnost jako celek devalvaci měny odmítá": Doplnil bych "nejde o to ovce pást, ale stříhat..." Když si ty devalvace jako národ necháme líbit, nejme tedy v podstatě ovce? K "Dokonalá mediální masáž": Ano, nejsou to prokazatelně ideologie, kvůli čemu se dnes vedou války, ale peníze. Viz.: http://www.eurasia24.cz/alternativy/355-starikov-sssr-byla-vyhlasena-studena-valka-po-stalinove-odmitnuti-vedouci-role-dolaru Nu a kdo dnes ví, že např. centrální banka Sýrie není zapojena do světového systému centrálních bank? Podobně si svou dělal svého času Kaddáfí, který chtěl zavést zlatý africký Dinár... Nástup měn, jako Bitcoin spíše vítám = když mohou dělat peníze z ničeho banky, mohou tedy již i občané... Ale o skutečné celospolečenské řešení nejde. K "Státy nejsou schopny vykonávat kontrolní funkci": Je to jednoduché, pokud výkon kontrolní funkce umožní zvýšení zisků a moci bank, bude se vykonávat, a pokud ne, pak se nebudou vykonávat! V případě Řecké krize šlo o záchranu investic Německých a Francouzských bank... i záchranu výhodnosti EURA pro německou ekonomiku, kdy Německo bude sklízet benefity a na nechtěných věcech se budou podílet všichni = taková verze socializace ztrát a privatizace zisků. Zbytek článku - super!

344317

18.01.2016 18:18

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Máte tam chyby. Více gůůůůglite než něco někde napíšete Viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Sudet%C5%A1t%C3%AD_N%C4%9Bmci
Dle toho článku České země měly kolem 10 600 000 obyvatel a Němců bylo cca 3 200 000! A nejen v Sudetech ale v celém Česku. Dle všeho v Sudetech o 3.5 mil. obyvatel žilo na 500 000 Čechů + Němečtí i Čeští židé! Vyhánět lidi z domovů začali Němci - viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Vyhn%C3%A1n%C3%AD_%C4%8Cech%C5%AF_ze_Sudet_v_roce_1938
Pak zde je Slovensko - to dle: https://cs.wikipedia.org/wiki/Slovensk%C3%A1_republika_(1939%E2%80%931945)
Slovensko tedy patrně mělo cca 2,6 mil. obyvatel většinou Slovenské národnosti + cca 300 000 ? maďarskou menšinu (nemám nervy to vše gůůglit) než oblasti s Maďary připadly Maďarsku... a pak zde byla cca 300 000 Podkarpatská Rus s Rusíny a mnoha menšinami... A židů v celé ČSR bylo taky kolem 300-350 tis. Celé Československo i s Podkarpatskou Rusí mělo cca přes 15 mil obyvatel! V této souvislosti je holým faktem, že Němci v předválečném Československu byli po Češích (správně po Čecho-Moravo-Slezanech) druhým nejpočetnějším národem. Až pak byli bratři Slováci jako třetí v pořadí, kteří se jako národ z 1000 let starého národnostního útlaku ze strany Maďarů teprve začínali otřepávat... o vzpamatovávání lze mluvit až od roku1945... Další menšinou byla ta Maďarská následovaná Židy (rozdělené na České židy, Německé židy, Slovenské židy Rusínské židy), Rusíny a Romy... pak byli Poláci a další již málo početné menšiny... Téměř 50% obyvatel předválečného ČSR tvořili tedy Češi. A myslím, že žádný národ či žádnou menšinu ve společném státě vyloženě neutlačovali...

344589

18.01.2016 18:43

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Máte v tom hokej. Vůbec není pravda, že Němci měli jen poloviční hlas! Kde jste takovou lež vůbec vzal? Němečtí Henlainovci byli sice 2 nejsilnější stranou po r. 1935. Ale oni od počátku neměli za cíl stát se součástí Československé koaliční vlády! V září 1938 na poslední schůzi mezi Vládou ČSR a Henlainovci došlo k nabídce, že ČSR přistoupí na všechny politické požadavky Henlaina a spol.- o nichž, jak se později ukázalo, si sám H. a jeho šéf Hitler mysleli, že na ně Československo nebude moci přistoupit..., dle principu, požadovat více, než může být ochoten protějšek splnit... Na další schůzi již H. nepřišel a rozpoutali teror v pohraničí... Cílem od počátku bylo rozbití ČSR, okupace jeho teritoria a zřízení satelitního Slovesnkého štátu... A o tom zbytku, co jste napsal... To se nedá ani komentovat... Zjevně nevíte, co je gůůgle a tak vypouštíte do světa kraviny. Československo lidi nekádrovalo dle národnosti! V pohraničí byly školy, kde se vyučovalo v němčině! Atd. atd. a pod. Ostatně, dle Vaší logiky by se Maďaři na Slovensku měli právo odtrhnout? Nu a co třeba Lužičtí Srbové v Německu - po staletí Němci utlačovaní? A co třeba...? A můžeme se zde v Evropě zase začít vraždit!

344593

18.01.2016 19:16

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Píšete neskutečné koniny. Stát se nerovná národ! Země koruny České takto ve svých hranicích (ve skutečnosti větších než dnes) existovali již minimálně od Zlaté buly Sicilské! Ze začátku jako součást jakési konfederace středověkých království s názvem Svatá říše Římská Německého národa a později jako součást Habsburské říše - a i v rámci Habsburské říše na Český trůn usedali panovníci (králové) z rodu Habsburků! Chápejte, že císařství není to samé, co království (císař je král králů)! Tehdejší státní statut Českého království vůči Vídni byl na úrovni někde mezi Autonomii a Federálním státem! Poslední Český král Ferdinand Dobrotiví zemřel roku 1875 a další Habsburk na trůn již neusedl! Uhersko vůči Vídni bylo na úrovni spíše konfederace! Proto i R-Ú monarchie! Objasněte si tyto právně - státně - národnostní termíny. Dle Vaší koncepce by si např. Romská menšina kdesi na nějakém našem území v momentě, kdy by na tom území získala většinu... mohla dané území prohlásit za svůj stát! Máte v tom děsný bordel! Ohledně Českých Němců: na naše území jejich předci přicházeli dobrovolně s tím, že budou patřit k této zemi a to již od dob Přemysla Otakara I. Již za R-Ú monarchie požadovali určitou územní svrchovanost v rámci Českého království za Matternicha - a Vídeň to z politických důvodů zamítla = hrozně by jí to asi komplikovalo státní administrativu!!! Když o něčem víte prd, tak si to nastudujte do detailů a pak k tomu mudrujte! O národnostních třenicích píšete taky koniny - na světě snad není stát, co by neměl národnostní menšiny! = nelze si vytvořit stát národní bez národnostních menšin!!!

344595

19.01.2016 16:12

Zeman boduje u západní veřejnosti

RE: U koho Zeman boduje, není důležité

to je jedno 78.?.?.?

Přesně. Podívejte se na toto[vyplazený jazyk]odobnosti mezi Islámem a nacismem:
1. Teorie o nadřazenosti jedné skupiny lidí nad jinými
– Islám: Muži nad ženami, muslimové nad nevěřícími
– nacismus: árijská rasa nad Slovany či nad židy
2. Právo pro nadřazené lidi utlačovat podřadné lidi:
– Islám: lze bít ženy, lze žádat zvláštní daně po nevěřících či je zabít
– nacismus: lze zotročovat Slovany, vybíjení židů či Romů a Slovanů
3. Požadavek teritoriální expanze pro nadřazené lidi vůči podřadným lidem všemi formami a tedy i násilně:
– Islám: džihád po celém světě dokud se celý svět nepromění v jednu ummu
– nacismus: požadavek na lebensraum pro árijskou rasu a vyhlazovací válka na východě Evropy
4. Požadavek populační expanze nadřazených lidí vůči podřadným lidem:
– Islám: ženy muslimky i nemuslimky mají hlavně rodit děti svým mužům muslimům, hlavně chlapce
– nacismus: AH řekl, že ženy by měly být hlavně v domácnosti a rodit árijské děti a vychovávat Německé muže – bojovníky.
5. Nenávist k židům a homosexuálům.
6. Pohrdání demokracii.
7. Požadavek po velmi tvrdém trestání i malých zločinů.
8. Ničení populací jiných skupin lidí:
– Islám: kradení dětí nemuslimům a jejich převýchova (např. hojně provozované Osmanskou říší – viz. např. janičáři) + násilné konverze
– nacismus: program lebensborn a poněmčování rasově vhodných lidí…
9. Spojenectví se světovým kapitálem:
– Islám: financován přes rod Bin Ládin, přes rod Saudů atd., vřelé vztahy s rodem Bush atd.
– nacismus: financován předními finančními klany Evropy, vztahy s rodem Bush atd.
10. Historie vzájemných vřelých vztahů mezi muslimy a nacisty. Muslimské SS divize s turbany. Obdivné výroky muslimských muftíů na adresu Hitlera a naopak Hitlerovy obdivné výroky na adresu Islámu.
11. Prosazování svých cílů i terorem i lhaním:
– Islám: dnešní i historický terorismus, nauka Taqtiya o přetvářce muslimů
– nacismus: terorismus v Československém pohraničí, nedodržování podepsaných mezinárodních smluv.
12. Oběti:
– Islám za 14 století prý až 270 mil. nepřirozeně zesnulých osob ( viz. zjištění historika Billa Wernera)
– Nacismus 50-60 mil. osob za 2WW.
13. Regulace sexuálního života:
– Islám: žena muslimka se nesmí vdát za nemuslima a přísné tresty za nemanželský pohlavní styk, ženské obřízky, burky
– nacismus: rasové zákony mimo jiné zakazující pohlavní styky Němců s jinými etniky.
Neměl by svět s tímto něco udělat? Vždyť s touto náboženskou ideologii v budoucnu zanikne: svoboda, spravedlnost i vše hezké…

344634

19.01.2016 16:45

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Jste mimo. Sudetští Němci se pod vlivem extrémního nacionalismu otočili zády k naší demokracii! Všechny své skutečné či domnělé rozpory se svými českými spoluobčany a sousedy měli možnost řešit demokratickými postupy - a Henlainovci byly by dosáhli splnění 100% svého deklarovaného volebního programu z roku 1935, neb jim to Československo nabídlo (chtělo pro ně udělat více než R-Ú za Metternicha!) - jenže o to jim nešlo, jim šlo o to být pátou kolonou Hitlera! Sudetští Němci právo na svou samostatnost neměli! Země koruny České (později Království České od dob Marie Terezie) nikdy od Zlaté buly Sicilské nebyly zrušeny! Na pražský trůn usedali Habsburkové i v době R-Ú monarchie! Poslední Český král byl Ferdinand dobrotivý - zesnul roku 1875... Němci, kteří sem přicházeli a usazovali se zde, souhlasili, že oni a jejich potomci budou součástí naší země... Neměli právo ji trhat! My jsme je nezavlekli do žádného světového konfliktu... Již níže jsem to někomu vysvětloval, přečtěte si můj příspěvek pod mým nikem tojejedno. Národy a státy a národnostní menšiny - v tom všem je podstatný rozdíl. Národnostní menšiny nemají jen tak "mírnix-tírnix" právo se od mezinárodně uznaných států odtrhávat! To jen za zvláštních okolností, mezi které patří pošlapávání jejich občanských a lidských a demokratických práv! A to se v ČSR prokazatelně nedělo!!! Do minulosti se dívejme pro poučení a do budoucnosti s nadějí! Já tedy nezůstávám v dobových intencích a se Sudeťáky nemám žádný problém, ale jak to bylo, to nelze měnit! Někteří Slováci si stěžují na tzv. útisk ze strany Čechů. Jenže Slováků na Slovensku před rokem 1938 žilo na 2,6 mil. zatímco Maďarů skoro 800 tis.! Celé dnešní Slovensko jsou bývalé Horní Uhry! Od zániku Velké Moravy (jako Moravana mě to mrzí, ale stalo se a už se to nedá vrátit!) ta země neměla žádnou uznanou státnost... Štefánik a Masaryk, aby to z pohledu mezinárodního práva nějak bylo průchozí, museli Slovensko (Horní Uhry) s Podkarpatskou Rusí připojit k Česku a k tomu si spytlíkovali jakousi teorii o dvouvětvém národu Československém... Již jen kvůli tak dlouhému slovu to asi nebylo funkční... Ale to tenkrát nemohli vědět. Po bitvě každý generál.

344636

19.01.2016 17:51

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Pardon, ale rozčiluje mě pošlapávání naší historie z Vaší strany. Československo mělo oboje - přání národů i hranice historických území (snad jen s výjimkou jihu Slovenska - ale v Maďarsku zase byly a jsou enklávy Slováků, a tak se vše řešilo dle hranic zemí Uherských - což Vám zjevně uniklo)! Němci již v dobách, kdy přicházeli na území Království Českého či dříve Zemí koruny Českých, tímto jasně deklarovali přání patřit k této zemi - a to platné i pro potomky! Co na tom, že v dobách Habsburků naše země neměla samostatnost, ale jako království zrušena nikdy nebyla! Rozpad R-U byl zcela podle mezinárodního práva, neb šlo o stát agresora, který svou válku prohrál, s čímž musel počítat při vyhlašování války! Že to Němci po rozpadu R-U M. začali cítit jinak? Rozumím tomu, ale mezinárodní právo a mezistátní právo má svá pravidla... Naši lidé, co zůstali ve Slezsku či Polsku - třeba Kladsko (které se asi již popolštilo) - museli a musí respektovat tyto fakta a ne se snažit odtrhávat se snahou přijít k nám... Nejsem na historii atd. odborník a ani jsem se za něj nikdy nevydával, ale některé věci jsou jasné a jednoduché. Nicméně nejde vše vepsat do jednoho diskusního příspěvku. Osobně však nepochybuji, že daleko odbornější a lepší debata probíhala před rokem 1918 v kruzích Západních i Českých či Slovenských politiků či právníků a historiků atd., a že se tam určitě řešilo i co s Němci...! Můj závěr je z toho, co vše vím, že nešlo o akt svévole a křivdy na Němcích, jak zde dnes tvrdíte a mnozí jiní!!! Ne vždy, když někdo vnímá křivdu, je mu křivděno! Nicméně: Československo nezakládali jen Češi! Vůbec největší zásluhu za vzniku toho státu měl M.R.Štefánik! (Masaryk byl (mám za to) po matce Němec, ale pokládal se za Čecha!) A bylo to tak i z rozhodnutí vítězů 1.WW než obyvatel těch území - a my jsme v podstatě byli poražení, neb jsme byli součástí poraženého státu! Z pohledu toho státu R-U ČS legie byly vlastně vlastizrádci. Nezapomínejme, že třeba vojevůdce Radecký kdysi, i další Češi... byli věrni R-U. Za 1WW si Italové stěžovali, že Češi se v beznadějné situaci raději nechají postřílet, než aby se vzdali, tak věrně válčili za svého Císaře pána = nedívejme se na R-U jen optikou poválečné propagandy a slávy ČS legii. Nic není tak jednoduché a jednoznačné. A že mnozí Němci v tom státě být nechtěli? Již jsem to jednou psal, oni na toto naše historické území šli s tím, že budou patřit k této zemi! Podle Vaší logiky by se dnes mohli chtít odtrhnout Arabové s územím Mareseile od Francie, kde začínají mít většinu... Ale tak to to není! Ani s teorii národních států o 5% nemáte pravdu. Francie např. se skládá z historických území: Akvitánie (ještě se tam hovoří okcitánštinou!), Burgundsko, Normandie, Bretoňsko (Keltové!), Francké území...

344640

19.01.2016 18:08

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Nemáte pravdu a je vidět že nemáte ponětí o síle působení propagandy, šeptandy, užití agentů, lží atd. Slováci (snad i drtivou) většinou do Mnichovské zrady stáli při nás! Až když byl Mnichovem ten stát okleštěn, vše se tam začalo dost měnit - fašistická propaganda byla efektivní. Další národnostní menšiny: židé = měli nás rádi, jak Čeští, tak Němečtí tak i Slovenští či Rusínští..., Rusíni - měli nás rádi a dodnes náš národ v tom kraji má vynikající pověst! S Poláky je to horší. Někteří nás měli rádi a jiní ne v oblasti Těšínska - ale byli pod vlivem propagandy nacionalistického předválečného Polska... I nemalá část Němců stála při nás! Maďaři - nás měli radši spíše jak Slováky... obecně ale část z nich ČSR podporovali a část ne. Měli jsme do M.Z. i dobré spojence: Jugoslávii - kde nás měli rádi všichni! A Rumunsko! Co jste napsal - za to byste si měl normálně nafackovat. Nic o historii nevíce. Přečtěte si aspoň W.Churchilla, aspoň první díl 2WW, a "Špion, kterému nevěřili" od Plukovníka Františka Moravce!

344642

19.01.2016 18:28

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Asi neumíte číst, sorry. Přečtěte si to ještě jednou. V jednom případě popisuji tu část známou jako Česko - 10 600 000 a v druhém případě celé Československo - 15 mil.! A to je sakra rozdíl!!! Ten stát existoval pouze 20 let. A za tu dobu neměl šanci na svém území zlepšit výrazně životní podmínky všech obyvatel - zejména historicky zaostalých východních regionů. Od roku 1929 vypukla světová krize. Od roku 1933 musel ten stát dávat hodně energie do obrany po nástupu Hitlera k moci! Kdy podle vás měl ten stát stihnout pro ty lidi něco udělat? Němci měli úplně stejná volební, občanská či lidská práva jako Češi či kdokoli jiný!!! Dávám odkazy jako příklad: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sudeton%C4%9Bmeck%C3%A1_strana a http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/doc-phd-eva-broklova-drsc-narodni-mensiny-v-ceskoslovensku.html Vaše tvrzení o menším hlasu německém než Československém je nesmysl... Němci dostávali maximální práva v rámci daného zřízení, aby se nekřivdilo ostatním... Nu a budovat ten stát jako Švýcarsko? Že to nikoho nenapadlo tenkrát? Ani Slováky, ani Němce, či Maďary...? Inu, po bitvě každý generálem...

344644

19.01.2016 18:39

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Ano, to je dobrá poznámka, ale nic nemění na faktu, že se Sudety neměli právo od ČSR odtrhávat! Měli právo třeba propagovat restauraci R-U Monarchie demokratickými postupy... Pořád to zde píši dokola. Národ, národnostní menšina a stát, to jsou rozličné entity! Pokud nějaká národnostní menšina žijící v mezinárodně uznaném státě není prokazatelně utlačována, nemá nárok nějaké území od toho státu odtrhávat... A Československo mělo svou právní kontinuitu navazující na Království České v rámci R-U a navazující na dřívější Země koruny České!

344646

19.01.2016 18:50

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Ano máte pravdu, ale jak pravil jeden náš herec "Historie je jedna velká iluze psaná vítězy." A toho jsme všichni nejspíše obětí! A s tím ani já a ani Vy nic nenaděláme! Nicméně, kdo má v srdci touhu po pravdě, bude se držet známých faktů, nikoli spekulací, a bude připraven kdykoli změnit názor na základě objevů nových informací. Zde známým faktem, nikoli spekulací, je, že ČSR 1918-1938 byl demokratický stát! Ale osobně nepochybuji, že třeba nějaký blbý Čech na Slovensku s místními jednal povýšenecky či nespravedlivě, když tam byl třeba jako úředník... Bohužel... na základě těchto událostí však nelze s fakty zacházet dle "Jsou nějaká fakta v rozporu s mými názory? Tím hůře pro daná fakta!!

344647

19.01.2016 19:26

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: Kdy konecne se odhali pravda o valkach?

to je jedno 78.?.?.?

Celkem souhlas, ale máte tam chybu, V ČSR nežili bývalí němečtí občané, nýbrž bývalí Rakousko-Uherští poddaní/občané. A ty dva státy spolu měly i válečné konflikty... Anšlus Rakouska... to je kapitola sama pro sebe. Dodnes mi není jasné zda to většina Rakušanů chtěla či ne. Sudetští Němci v rámci ČSR požívali všech občanských, volebních, demokratických i lidských práv, jako všichni ostatní obyvatelé toho státu, a v pohraničí se s nimi, co vím, komunikovalo i v jejich jazyku či měli vlastní školy, kde se učilo jejich jazykem. Kde se zde bere ten mylný mýtus o národnostním útlaku Němců? Nepíší zde placení agenti Sudetoněmeckého Landsmanšaftu? Pamatuji si z jedné knihy o roce 1938, že u nás byl na návštěvě nějaký USA politik, aby zjistil, zda my Češi jsme fakt takové svině na Němce, jak tvrdí Hitler, a odjel s konstatováním, že na světě nazná stát, kde by nějaká národnostní menšina požívala takových práv, jako ta německá v ČSR!

344650

19.01.2016 19:42

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: Tak zvaný západ zradil a zradi vzdycky

to je jedno 78.?.?.?

ano[smích]

344653

19.01.2016 19:53

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Jste mimo... Čechoslovakismus nebyl podvod, ale pomoc pro Slováky... Pro svou vlastní samostatnost jsme to vůbec nepotřebovali! Naše zem - tedy Čechy, Morava a Slezsko měla svou státoprávní kontinuitu trvající přes 1000 let! Němci na naše území přicházeli dobrovolně... a dobrovolně se na našem historickém území stávali menšinou! Prvně jsme byli jako samostatný stát součástí jakési konfederace samostatných království jménem Svatá říše Římská Německého národa a pak jako nesamostatné Království České v rámci R-U říše - ale pořád království s vlastní státní identitou! Nu a co vím, Masarykova matka byla Němka! Vaše logika odpovídá logice, že ve svém bytě pronajmete sousedovi pokoj a on si začne myslet, že mu již ten pokoj patří! Jak můžete kopat do naší historie a podrývat naše historické právo na naše historická národní území? Nejste agent Sudetoněmeckého landsmanšaftu?

344654

19.01.2016 20:04

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: Autor sa mýli...

to je jedno 78.?.?.?

Bratře Slováku, byla to i Vaše demokracie! I Vaše! Demokracie je všech občanů, kteří v daném státě žijí a mají volební právo... Ale možná si Vy osobně myslíte, že jsme Vás Slováky asi měli nechat raději na pospas Maďarům... Ten stát existoval směšných 20 let! V roce 1929 vypukla Velká hospodářská krize. V roce 1933 v Německu začal vládnou Dolfík a ČSR muselo začít hodně zbrojit. Kdy jako co měl ten stát dokázat? Podívejte se dnes na samostatné Slovensko - 23 let od rozdělení ČSFR... Měli jste daleko lepší výchozí pozici než ČSR 1918-1923. A co jste vše ve své zemi za tu dobu svedli? Pořád s úrovní demokracie u Vás nejste spokojeni - jako my u nás! Demokracie nejsou dokonalé, ale dají se evolucí zlepšovat - není třeba do nich kopat!

344656

20.01.2016 01:05

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 80.?.?.?

Volby byly jen z: Komunistická strana, socialistická strana, lidová strana, sociálně demokratická strana. KSČ měla v ústavě zakotvenou svou vedoucí roli - pojistku, kdyby jí to nevyšlo, nu a hlídalo se jak lidi chodí k volbám a koho volí, vše bylo dokonale podchycené... Dnes je to jiné. Můžete si udělat svou stranu a nechat se volit. Bez peněz to ale nejde... Ale to je již o něčem jiném. Slovák Babiš u nás s ANO se do politiky dostal, ale měl na to prachy... Ona ta demokracie nikde asi není absolutní - vždy je něčím lízlá... oligarchii, klérem (jako v Iránu) atd. Váš příměr s KDH nedokazuje, že předválečná ČSR demokracii nebyla!

344671

20.01.2016 01:20

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 80.?.?.?

Tak, já jsem taky zastáncem myšlenky zachování R-U, ale s jiným spravedlivým vnitřním uspořádáním - a toho se dalo dosáhnout i evoluční cestou. Náš národ byl průmyslově-podnikatelskou elitou toho státu. Nakonec bychom dnes R-U vládli my. Jsem přesvědčen, že Československo nakonec nejvíce svědčilo Slovákům. Ba i ta Benešovská teorie o dvouvětvém národě Československém, nám škodila a Slovákům pomáhala. Ale na Československo se nedívám negativně, ale naopak. Nejsem ani fanatickým odpůrcem a ani fanatickým příznivcem. Když už tu bylo, mělo být budováno - a bylo toho hodně, co se povedlo za tak krátkou dobu v tak nepřející době. Nemáme se fakt za co stydět. A pokud se v něm někdo necítil dobře, měl možnost to měnit demokratickými postupy. Co se týče R-U: Kdo dnes ví, že v Rakousku po roce 1918 zůstalo na 1/2 mil Čechů? Postupně opravdu poněmčovaných, bez možnosti na úřadech používat svůj jazyk? Podobně Slovinci, Slováci, Maďaři, Chorvati, Srbové, Bosňáci... To by se nestalo v R-U! Nic si nenalhávejme ale. Rakouští Němci byli po staletí zvyklí na postavení panského národa. O toto postavení náhle přišli a těžko se s tím smiřovali...

344674

20.01.2016 01:38

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 80.?.?.?

My jsme žádné legie nezakládali! Ty vznikly z dezertérů a válečných zajatců... (poměrně malá část národa - ale nehaním je!). Když píšete toto, nikdy jste se důkladně nepokusil zbavit toho čím vás krmilo státní školství - které ovšem náhodou splnilo svou roli dobře, neb je po vyjití ze školy na každém z nás, jak budeme nabyté vědomosti dále rozvíjet a není možné malým dětem poskytnout tak hluboký vhled do problematiky, jak zde rozebíráme. Škola tedy poskytla základní vhled neb více udělat nemohla. Touha Němců nepatřit do Československa je stejně legitiní, jako touha Čechů nepatřit do R-U. Rozdíl je jen v tom, že Němci mají své státy a své národní území, a my taky své... a oni náhodou žili na našem národním území jako hosté - a ještě nám zde poroučeli... A my jako suverén na svém území máme právo určovat, jak to tady bude vypadat, stejně jako oni... A oni sem šli dobrovolně s tím, že na našem národním území budou naší menšinou. Češi (bylo jich 1/2 miliónů - dnes jsou poněmčení!), Slováci, Slovinci, Maďaři atd, co zůstali v Rakousku a nechtěli tam žít, se mohli sebrat a odstěhovat se sem, a stejně Němci do Rakous či Němec. Opakuji tedy: Stát, národ, menšina... to jsou různé entity!!!

344676

20.01.2016 01:45

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 80.?.?.?

Výborný popis. Díky. Z něj je jasné, že rozbití R-U Čechy je taky mýtus. Šlo v podstatě o nezadržitelný rozkladný proces v důsledku války ve kterém měli svůj podíl všechny národy R-U

344677

20.01.2016 01:53

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 80.?.?.?

Až na to, že židi v koncentáku neměli žádná práva a dozorci všechna... a Sudetští Němci měli stejná práva jako všichni ostatní... A to je dost rozdíl. Nemohli dostat větší práva než všichni ostatní, jak byli zvyklí z dob R-U. Prostě nám Čechům i kdybyste se po.ral nepřišijete, že jsme někoho utlačovali, protože neutlačovali! Váš argument je argumentační podpásovka! Takto se nediskutuje. [bliji]

344679

20.01.2016 11:00

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 80.?.?.?

Ale učili + to co jsem se naučil, jsem si dále rozvíjel, protože jsem předmět historii měl velice rád. K "zfušované historii" - kopejte si jak je libo, ale některé obecné základy, hlavně z nedávné doby, jsou prostě vědecko-historické axiomy, a ty neokopete i kdybyste se na smrt ukopal. A když mě nějaká informace chybí, sáhnu do knihovny či zagůůglím - což Vy evidentně neděláte. Již výše jsem pod svým nickem dával odkazy na různé stránky dokumentující, že mám pravdu - vyhledejte si to a i další informace, protože to, co sem píšete, to smrdí vlastizradou - věřím, že proto, že nejste informovaný, že jste i dezinformovaný a děláte ze sebe užitečného idiota, což je pro nás Slovany hodně typické. Český král je, Němce, však ke zvelebení zemí Českých nezval s tím, že jejich potomci pak budou měnit hranice této země! Ani Habsburkové neměnili hranice Království Českého jak je napadlo (pouze po prohrané válce s Pruskem, kdy jsme přišli o téměř celé Slezsko) a ctili je, byť si to místní Němci přáli měnit (nejvíce po tom volali za kancléře Metternicha - známého Čechofoba, a ani ten jim nevyhověl!) - a ti k tomu měli spíše mandát z pozice moci, feudálních vlastníků a toho, že byli korunovanými či nekorunovanými Českými králi a panovníky! Kdy vlastně končilo vlastnictví země králem a stalo se vlastnictvím lidu v dané zemi žijící? Jak probíhal právně historický přechod tohoto vlastnictví? Jak byly chápány národy ve středověku a jak v 19. století a jak dnes? Víte vůbec, že náboženství v jisté době bylo důležitější než národ? Že v jisté době lid byl chápán spíše jako nějaký dobytek - panovníci (kteří mnohdy měli 2 či více rodných jazyků) dbali spíše na to, aby poddaní sledovali jejich náboženské přesvědčení a na jejich etnické složení koukali spíše, jako zemědělec na zajímavost, že některé jeho krávy jsou strakaté a jiné hnědé. Chápejte, že v těchto procesech i v jejich chápání probíhal a probíhá určitý vývoj. Nemyslete si, že ve Francii, či Británii nebo v USA mezi právníky, historiky a politiky neprobíhali diskuse o poválečném uspořádání Evropy po 1WW! A toho se účastnili mimochodem jiné kapacity, než jste Vy či já. Hraniční čáry si politici v případě Evropy nekreslili svévolně jak je napadlo. A nejsme jediný stát na jehož pohraničním území vznikly oblasti s menšinami, které tam měli v té oblasti většinu. Jiným takovým příkladem je Finsko, na jehož ostrovech v Baltu žili převážně Švédové - a to mnohem déle, než u nás Němci - dokonce tam na zvaní panovníků nepřicházeli, ale žili tam snad od nepaměti! A ani Švédsko a ani tamní Švédská menšina si nenárokovalo odtržení daných ostrovů od nově vzniklého Finska! Všichni tato pravidla mezinárodního uspořádání ctí! Bylo to v Evropě tak snad už od dob Římské říše - posledních 1000 let se k tomu vyjadřovali p...

Automaticky kráceno

344694

20.01.2016 11:05

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 80.?.?.?

Dokončení:
Všichni tato pravidla mezinárodního uspořádání ctí! Bylo to v Evropě tak snad už od dob Římské říše - posledních 1000 let se k tomu vyjadřovali papežové a Římský císař i další instituce, až pak Společenství národů a dnes OSN. Tato pravidla nyní nějak nedodržovali USA v případě Srbského Kosova..., museli se dělat kvůli tomu nové rezoluce OSN... Krym je jiný případ. Byl autonomní stát (tedy měl již nějakou státoprávní identitu) a Majdanská revoluce tamním obyvatelům svrhla jimi volené politické zástupce = došlo k pošlapání politických, právních, lidských práv občanů Krymu = jde zase o jinou situaci, kterou popisují i mezinárodní rezoluce OSN! Ostatní řeči kolem jsou dlouhodobě neudržitelná propaganda. V případě Donbasu sám Putin říká, že neuvažují o připojení Donbasu k RF, že patří k Ukrajině - i když Porošenko to Rusku dokonce nabídl! Rusko ví, že s ohledem na své menšiny u sebe musí ctít mezinárodní pravidla a zachovat si tvář... Krym byl ještě obhajitelný, Donbas již ne (a nemyslete si, že by se Rusko dalo zastavit, kdyby vědělo, že může... - nejsou naivkové, jako za Gorbyho). Mé argumenty jsou správné a dobře podložené. Argument, že po stovky let na nějakém území žije nějaká menšina a tak má nárok dané území odtrhávat kdykoli si vzpomene je zcela mylný, neb i když tam žili dlouho, nestali se vlastníky té dané části země ale maximálně tak spoluvlastníky! A to je sakra rozdíl! I u nemovitostí platí, že jeden spoluvlastník nemovitosti bez souhlasu ostatních spoluvlastníků nemůže s danou nemovitostí jen tak nakládat - jsou tam různá zákonem daná omezení pro případ rekonstrukcí, prodeje atd.! Pletete si pojmy s dojmy, hrušky s banány i jablkama atd. Diskusi končím. Mé argumenty jsou dobré, dobře podložené a dobře odůvodněné. Vše co tvrdím, kdybych stál u pomyslného soudu, bych byl schopen doložit hromadami historické literatury i odkazy z internetu. Na emoce, dojmy a jakési etnicko-národní cítění se nedají brát ohledy. U Vás, to co jste ve své informovanosti zanedbal, to opravovat nebudu. Buďte intelektuálně poctivý a vše z naší i Evropské historie si pořádně nastudujte. Já to udělal. Původně jsem si o Sudetoněmeckém pohraničí myslel podobné nesmysly jako Vy, cosi o právu národů na sebeurčení... Pak jsem objevil, že to tak jednoduché není! A stálo mě to hromadu času učinit ten objev. Kdo tvrdí takové věci o Sudetech, jako Vy, s.re si do vlastní kapsy a koná obecnou nespravedlnost.

344695

20.01.2016 15:37

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Kdo to jsou ti "my"? ČS legie ze zajatců, přeběhlíků a dezertérů zakládali Francouzi a Rusové! Již tenkrát se začínalo objevovat cosi na způsob "psychologické operace" proti nepříteli. Užívali to všichni = není to jen o propagandě a lžích. Jen někteří obratněji a jiní méně obratně. Takto nějak vznikl na území Německem a R-U okupované části Ruska národ Ukrajinský! Jistě to je již v tajných učebnicích armád. Našli si k tomu zakládání ČS legii své agenty z řad důstojníků a politiků našeho národa. Propaganda, co se rozeběhla na územích R-U, rychle změnila postoj obyvatelstva v náhledu na Monarchii... Chápejte, je to jako třeba s vyvražděním rodů Vršovců a Slavníkovců - můžete se na to dívat jako na odporné řádění Přemyslovců, nebo jako na státotvorný čin, či oběma způsoby nebo i jinak, je-li to možné! Nebyly jen ČS legie, ale i Maďarská zahraniční vojska, Slovinská zahraniční vojska, dokonce i Německá zahraniční vojska... - bojující na straně Ruska či Francie! A pak po VŘSR dokonce na straně Bolševiků... zatímco naši legionáři až na výjimky na straně Bělogvardějců... Nejsme pupek světa. Už se té naší národní sebestřednosti konečně zbavme! A dívejme se na problematiku s větším odstupem. Jinak - před rokem 1930 většina Sudetských Němců skutečně inklinovala k restauraci R-U! Naše tehdejší tajné služby měli především na starost bránění této možnosti! Vím z historické literatury. Otázky kladete dobře, odpovědi na ně jsou - stačí jen hledat. Masaryk a Henlain - srovnání značně kulhá. My jsme např. S.N. menšinu nezavlekli do válečné vřavy, kterou jsme společně prohráli, jako jejich R-U nás. Povinností krále vůči svému lidu je ochránit jej před neštěstími - v momentě, kdy to nesvede, ztrácí legitimitu... Království České - či země České, byly ve spoluvlastnictví Čechů, Moravanů, Slezanů, Němců, židů atd. Podívejte se na zákony o nemovitostech. Dost paralel. O tom, co se s nemovitostí má dít rozhodují většinoví spoluvlastníci - a ani ti si nemohou dělat co chtějí, pro vše platí hodně zákonů, na Království České lze nahlížet obdobnou optikou. Království České mělo určitou státní subjektivitu - Sudety již ne! Dokonce ani za Habsburků neměli ani úroveň jakési autonomie, samosprávy či čehokoli takového v rámci té země! Závěr: trhat se neměli nárok v žádném případě!!! Všimněte si, jak moc usilovali o to Hitler i Henlainovci vytvářet aspoň zdání jejich národnostního útlaku ze strany Čechů, aby před mezinárodním společenství alespoň trochu mohli obhájit touhu trhat se... Usilovat o restauraci monarchie, byť na jiné platformě, asi ano. Ale to je již jiný příběh...

344708

20.01.2016 18:09

Den, na který Západ rád zapomíná

RE: tendencne, ale budiz

to je jedno 78.?.?.?

Dám odkaz na vynikající text a tím to to uzavírám: http://www.mzv.cz/file/637455/NAR_MENS_MONOGR_20_stran.pdf
a to se závěrem - odtržení Sudet legitimní nebylo.
Likvidaci R-U jsme neprovedli jen my Češi, ale všichni - i Rakušáci sami.
ČSR při svém vzniku udělala řadu chyb, ale v té hektické době to asi bez chyb nešlo a nebyly takového charakteru, aby někoho opravňovali označovat nás za vědomé utlačovatele národních menšin...
Vznik Československa byl legitimní.
Osobně, kdybych v té době žil, bych se zasazoval za zachování R-U s jiným uspořádáním... A to i s Císařem Karlem, který dle mého byl dobrým panovníkem, ale vládl jen 2 roky! A v debilní době. R-U prostě neměla do války se Srbskem jít! Srbové splnili po atentátu v Sarajevu všechny podmínky R-U až na jednu jedinou!!! To se dalo vyřešit třeba uvalením hospodářských sankcí, ale ani ty neměly být - již to bylo krajní řešení... Vyhlašovat válku Srbsku byl prostě zločin!!! Zachování míru za těch okolností bylo důležitější!!! R-U by však válku Srbsku nevyhlásilo bez postrčení ze strany Německa!!! A Německo naletělo na falešnou diplomatickou hru Anglosasů!!! Nedbalo varování vynikajícího politika kancléře Bismarcka, že Německo se nikdy nesmí zaplést do války s Ruskem!!! Viz. i články zde na Zvědavci...

344711

20.01.2016 18:44

Rasově smíšená Evropa - cíl "elit"

RE: Ovladatelnost?

to je jedno 78.?.?.?

Kallergi byl rasistický magor a prase! Samozřejmě, že míšenci různého druhu nejsou méněcenní a ani vícecenní jak my. Ale takto to psal a koncipoval Kallergi! Když se k tomu Kallergimu nějací EU politici hlásí, je to podobné, jako by se hlásili k nějaké formě nacismu = Big prů.er! Pak z toho vznikají sociální experimenty, svými rozměry ještě děsivější, než to, co zde bylo za bolševiků (jako kolektivizace, znárodňování všeho, gulagy atd.). Důsledkem bude pekelné utrpení obyvatel EU - zejména těch původních! Už jen proto, že se to celé provádí nepřirozenými umělými metodami. Až vypuknou nevyhnutelné třenice mezi nově příchozími a domorodými, umožní to vládním elitám zavést diktaturu, zničit vzdělanost... a s ní přirozenou inteligenci a vykořenění budeme všichni... - což nesouvisí s vrozenými vlastnostmi, nýbrž s výchovou - asi jako když nebudete sportovat, budete fyzicky slabý, a když Vám nebude dovoleno přemýšlet a vzdělávat se a budete neustále stresován, zblbnete z toho... A když bude přerušena kontinuita předávání životních zkušeností z otce na syna či z dědy na vnuka... budete mít vykořeněnou populaci - a to se již i děje... A i když nevzdělanci nejsou zdánlivě ovladatelní, ve skutečnosti se jim vládne velice dobře! Kůň je taky silné zvíře, ale slabý člověk mu nasadí klapky, a jak mu slouží! Brazilci jsou soudržný národ - drží je pohromadě Katolicismus, Samba atd. Mám pocit, že tam není rasová nenávist, jako v USA ...

344714

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
742 629,92 Kč

Poslední aktualizace: 20.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 483 875