Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané MARTin - anonym

Nalezeno 94 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.06.2013 09:14

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Nepodmíněný příjem

MARTin - anonym 94.?.?.?

Lidé potřebují jistý příjem, ne práci.

Na tu myšlenku základního příjmu + strukturální změnu daně jsem narazil v podstatě až včera a zpočátku jsem měl mnoho výhrad + mi to připadalo jako levičácká utopie.

Po shlédnutí tohoto filmu mám sice stále 3 námitky/pochybbosti, ale i tak si myslím, že ta myšlenka je skvělá a že by to skutečně mohlo fungovat za určitých okolností, či to alespoň stojí za bližší zkoumání a každý by se s tím měl seznámit.

Vynikající film k tématu, doporučuji poctivě shlédnout celý:

http://youtu.be/2mP3b86zVvo

291043

12.06.2013 14:48

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Nepodmíněný příjem

MARTin - anonym 94.?.?.?

To byla jedna z prvních myšlenek, které mne napadly - něco ve stylu, že je to levičácký blud a utopie.

Jenže na druhou stranu - to, že má člověk vůbec nějaká základní práva daná narozením je přeci také tím, že v určité fázi vývoje dali lidé přednost nárokovému systému proti zásluhovému. Vždyť čím si narozeném miminko "zasloužilo", aby mělo vůbec nějaká práva?

Čím si třeba černoch zasloužil, aby se s ním nejednalo jako s dobbytčetem (doslova), a čím si třeba konkrétní žena zasloužila, aby měla právo volit. Nebo čím si 95% populace na západě zasloužilo, aby mělo právo cestovat a vlastnit majetek? Ničím. Prostě na základě historického vývoje a většinou činů jejich předků, uznáváme jejich nárok. Dříve to samozřejmé nebylo, dnes je.

Tedy to, že lidé upřednostnili v konkrétních věcech nárokový systém oproti zásluhovému mohlo sice vést ke kolapsu nebo válce, ale to neznamená, že je to špatné. Pokud tedy za dobro nepovažujete stav, kdy většina populace nemá žádná práva, protože si je "nezaslouží".

Takže pokud máte k základnímu příjmu výhrady, možná by bylo lepší uvádět je konkrétně a konkrétně diskutovat, místo odsouzení na základě paušálu typu - "čtyři nohy (zásluha) dobré, dvě nohy (nárok) néé".

291261

14.06.2013 07:23

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Dokud budeme dělit lidi na my a oni

MARTin - anonym 94.?.?.?

Dobrý postřeh a dobrý příspěvek.

Vydělování se je to, co oslabuje snad nejvíc ze všeho a vede to k nekonečným bojům, ve kterých jsou jen poražení. Poukazování především na rozdíly tam, kde 99% toho máme společného.

Umělé vytváření dojmu, že ONI jsou úplně jiní než my, nebezpeční, nepochopitelní - to vše jen vytváří strach, agresivitu a předem vylučuje snahu o komunikaci.

Nejsou to jen cikáni vs bílí. Jsou to muži vs ženy, mladí vs staří, bohatí vs chudí, pravice vs levice, křesťané vs muslimové, židé vs nežidé, křsťané vs pohané, věřící vs ateisté, věda vs mystika, heterosexuálové vs homosexuálové, Češi vs Němci, Češi vs Rusové, Češi vs cizinci, Češi vs Moravané, Praha vs Brno...

Věčné, otravné, bezvýchodné války a boje, kdy jsou proti sobě stavěni často i členové jedné rodiny, sousedi... místo společného řešení problémů jako lidstvo, pak všichni jen mrháme svým gigantickým potenciálem na to, abychom si ze života dělali peklo.

Pokud někdo hledá věc, která měla v celé historii na svědomí nejvíc života, tak je toto právě toto vydělování. Na osobní úrovni to vede k pocitu osamělosti a neúplnosti. Na skupinové úrovni to vede k pocitu, že rozdíl mezi MY a ONI je důležitější než to, co máme společného.

Vydělování se je jedna ze základních vlastností lidského ega. Není racionální, je spíš emoční/podvědomá. Logika zde pak slouží jen ke zdůvodnění potřeby ega to vydělení obhájit a dát té z toho vzniklé nenávisti a strachu zdání logiky.

A může to být klidně tak dementní argument, jako třeba "zabili nám Ježíše Krista", používaný vůči židům nebo "mohou za všechno násilí na světě", vůči mužům, případně "nejsou to lidé, jsou to zvířata i s celou pseudovědou na tom postavenou", proti černochům.

291386

15.06.2013 08:12

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Dokud budeme dělit lidi na my a oni

MARTin - anonym 94.?.?.?

Buďte fér.

Bílý člověk se množil tak usilovně, že osídlil země jako jsou: USA, Kanada, velká část jižní Ameriky, Austrálie, Kuba, Jižní Afrika...

Jen v USA bylo v roce 1790 něco přes 3 mil bílých obyvatel a v roce 2010 to už bylo 223 miliónů.

Takže tvrdit, že ať oni zůstanou kde jsou a my (bílí) zůstaneme kde jsme je vtipné potom, co bílí často brutálním násilím, otrokářstvím a genocidou obsadili co šlo. Bílí lidé se při své expanzi roztáhli do celého světa, vysávali Indii, ničili Čínu drogama, donutili Japonsko otevřít se jim, zacházeli s černochy jako s otroky, programově vyhlazovali domorodé obyvatelstvo pro zlato, pro půdu, pro větší zisk.

Teď, když jim dochází pára, zbohatli, dávají přednost osobním požitkům a pohodovému stylu před starostí o velké rodiny, tak jim není hloupé argumentovat tím, že oni jsou přeci na svém a nikam nelezou, tak chtějí jen to samé. [smích]

Přitom souhlasím s tím, že by se nám žilo pohodlněji, kdyby tu bylo méně obyvatel, žilo by se nám pohodlněji, kdyby tu byli samí lidé naší kultury a rasy... Jenže to ještě neznamená, že je v pořádku pokrytecky si to odůvodňovat lhaním si do kapsy.

Populace světově roste. A prostě jen proto, že my bílí lidé máme momentálně svou populační explozi a osídlování světa za sebou, tak to neznamená, že si populační explozí neprojdou i ostatní a že se k nám nebudou tlačit tak, jako jsme se natlačili na jejich území my. Upřímně proti tomu, co my bílí (když už to tedy budeme dělit na bílí a zbytek světa) prováděli třeba obyvatelstvu obou Amerik se k nám cikáni, Turci, Vietnamci a podobně chovají neobyčejně pěkně. Přeci jen je vidět, že bílý člověk si stále udržel moc a je považován za nebezpečného (viz jeho vlastní arogance, s jakou se dívá na ostatní rasy).

Může se nám to nelíbit. Můžeme proti tomu dokonce i bojovat. Ale je trapné tvářit se, že nám dělají něco, co my jsme jim neudělali. A dělali bychom to klidně dál, je to prostě jen o tom, že si chceme raději užívat pohodlí, než se dál množit. Není to žádný doklad toho, že jsme lepší.

291471

16.06.2013 09:38

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Umělé vytváření dojmu, že ONI jsou úplně jiní než my, nebezpeční, nepochopitelní

MARTin - anonym 94.?.?.?

IMHO protože byly a do značné míry jsou cizí element.

V historii není stěhování jednoltivých skupin, kmenů nebo národů nic neobvyklého.

1. Buď příchozí zabrali území násilím a původní obyvatelstvo téměř/úplně vyvraždili (Austrálie, USA).

2. Nebo si příchozí původní, většinové obyvatelstvo dočasně nebo trvale podrobili (třeba Indie a její kasty, Jižní Amerika, Mexiko, různé oblasti při stěhování germánů a předtím keltů, bílí v Jižní Africe).

3. Nebo ti noví i původní obyvatelé dál žili vedle sebe se zachováním své svébytnosti, více méně v míru, ale s tím, že občas to dělalo potíže (Němci v Čechách, kdy to například i po několika stech letech soužití vyvrcholilo násilným odsunem Němců).

4. Nebo se nová či původní skupina rozpustila v té jiné (germánské obyvatelstvo po příchodu slovanů na území Čech třeba). To je hodně časté, zanikly takhle celé skupiny a národy. Mimochodem svým způsobem to hrozilo i Čechům za Rakouska Uherska, že se rozpustí v Německém národě, kdy se proti tomu bojovalo národním obrozením.

V podstatě díky tomu, že jich bylo málo a tomu, že si židé a cikáni nemohli nová území dobýt a trvale obsadit, by se normálně rozpustili v původním obyvatelstvu a prakticky jako židé a cikáni zanikli.

Jenže zrovna u těchto dvou národů byla jejich odlišnost, nepřizpůsobivost nebo "kulturní síla" a tradice tak velká, že si udrželi svébytnost i dlouhodobě obklopeni jiným většinovým obyvatelstvem.

Svým způsobem vyčítat cikánům nebo židům to, že se nepřizpůsobili a působili jako cizí element znamená svým způsobem i vyčítat jim, že jako cikáni nebo židé nezanikli, nerozpustili se ve většině. Pro nás je to nepříjemné a otravné. Pro ně je to úspěch ve snaze o přežití jejich identity.

PS: podobně byla třeba pro Němce naše otravná naše snaha o to, abychom přežili jako Češi a nestali se prostě součástí Němců. Svým způsobem jsme byli stejně nepřizpůsobiví.

291553

16.06.2013 10:58

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Dokud budeme dělit lidi na my a oni

MARTin - anonym 94.?.?.?

Já si pamatuji cikánské ghetto i za komunistů. Kousek od místa, kde jsem tehdy bydlel, bylo několik starších činžovních domů, kam se sestěhovali převážně cikáni. Bydlelo tam i pár dalších lidí, ale cikáni tvořili rozhodně víc než 50%. Po pár letech to tam vypadalo klasicky - páchnoucí močí, ošunťelé, poničené, řev, bylo nebezpečné tudy procházet.

291566

16.06.2013 11:19

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Umělé vytváření dojmu, že ONI jsou úplně jiní než my, nebezpeční, nepochopitelní

MARTin - anonym 94.?.?.?

Jak si to tak čtu, ještě dodám:

oni jsou cizí element - mají jinou kulturu, pochází z jiných krajů, mají do značné míry jiné hodnoty - lepší nebo horší. Jsou to přistěhovalci - stejní, jako byli kdysi keltové, po nich germáni, po nich slované, jako byli kdysi Maďaři.

Jen na rozdíl od nich jich bylo moc málo a byli moc málo organizovaní na to, aby to tady vzali silou. Kdyby bylo cikánů víc a byli silnější, třeba by na nějakém území Evropy podrobili místní obyvatele a teď by tam měli svůj stát. Mají na výběr buď žít zde jako cizí element a nebo se rozpustit ve většině - tedy jako svébytná kultura zaniknout. Většina etnik se snaží si svou kulturu udržet.

To není o tom, zda jsou třeba cikáni z hlediska většinové společnosti i problémoví. To je už jiné téma (podle mně jsou). Ale prostě že jsou zde cizí element je fakt - buď jako cizí zůstanou nebo jako cikáni zmizí, zaniknou (a budou jen jako Češi).

Jinak zrovna Češi jsou poměrně xenofobní a rasistický národ. Je zde citelný rasismus dokonce i vůči zde žijícím Slovákům, natož pak vůči ukrajincům (byť jsou pracovití a vesměs bezproblémoví) nebo vietnamcům (kolik Čechů se k nim chovalo a místy stále chová bez důvodů nadřazeně, s pohrdáním?). Když Čech přijde na diskotéku, kde uvidí několik stolů s vietnamci/ukrajinci/cikány, nejspíš se otočí a odejde (nemusí to tak být všude, je to jen osobní zkušenost).

Je to IMHO dané i tím, že zde máme poměrně jednolité obyvatelstvo. Židy, na které Češi celý středověk pořádali občasné pogromy a utlačovali je, víceméně vyvraždili nacisti. Původní české cikány taky. Němců jsme se zbavili sami při odsunech. Mimochodem i ti Němci, jakkoli kulturní a pracovití, zde z hlediska Čechů působili nakonec víc potíží než přinášeli - proto jsme jim také sebrali majetky a vyhnali je přes hranici.

Takže je podle mne fér mluvit jak o tom, čím a v čem jsou různé minority problémové, tak i o tom, v čem je majorita nesnášenlivá a xenofobní. Xenofobní a pohrdavý přístup není v pořádku, i když je tam člověk doma (i jeho předci se tam téměř jistě přistěhovali). Ono to totiž není jen o národu. Máme to jako Češi i v rámci jednotlivých měst a krajů (naplavenina, cizák v nové škole, tradice s tím, že ukradl dívku z jiné vsi, nevraživost mezi vesnicemi, Praha vs Brno, Pragocentrismus...).

291570

16.06.2013 11:26

Proč bílí extrémisté nechtějí přijímat multikulturní obohacení?

RE: Dokud budeme dělit lidi na my a oni

MARTin - anonym 94.?.?.?

Mně v tomto Cikáni nepřijdou až tak odlišní od Čechů. Znám případ stavební firmy, kde majitel zaměstnával převážně "sociálně slabší". Část z nich cikánů, část z nich Čechů. Výplatu dával vždy za ten den.

Fungovalo to tak, že všichni přišli do práce, odmakali si svoje, dostali peníze. No a část (Cikáni i Češi) z nich, pokud jim peníze zbyly, pak pravidelně šla do hospody a začala pít/hrát automaty. Když peníze došly včas, druhý den šli do práce. Když ne, byli tam hned od rána a pili dál. Majitel věděl, že pokud chce lidi do práce, musí ráno do hospody a prostě si je sám přivést (pokud nebyli tak opilí, že ho posílali do prdele, případně nebyli schopní komunikovat).

Pořád to ale fungovalo lépe, než kdyby jim dával výplaty týdenní, s tím souhlasím. Jen málokdo si může dovolit každý jeden den řešit, zda mu lidé přijdou do práce nebo se zrovna na tuhle směnu vykašlou. To jde jen u málo prací.

Možná je to extrém, ale prostě alkoholik/hazardní hráč mi v tomto přijde stejný, Cikán jako Čech.

291572

20.06.2013 09:37

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Už to nekuřte

MARTin - anonym 94.?.?.?

Clo není samospasitelné. Pokud začnete zavádět příliš vysoké daně a vyženete své výrobce do ciziny, tak i když se clem, musíte náhle mnohem víc věcí dovážet. Je fuk, že si z toho vyberete clo, protože ve výsledku stejně peníze z toho státu jdou do státu jiného, místo aby zůstaly doma. Tedy chudne na tom stát jako celek. Kromě toho to výrazně podpoří pašování a vůbec šedou ekonomiku jako celek.

Navíc clo nepřinutí dovozce zlevnit čistě pro váš trh, naopak zvedne ceny toho zboží pro vaše obyvatele - minimálně pokud nemá konkurenci v domácím výrobci (kterého jste ale předchozím zvýšením daní vyhnal).

Kromě toho pokud uvalíte na ostatní země vysoká cla, udělají to samé i ony vám. Tedy ani zbývající vaši výrobci nebudou moct konkurenčně vyvážet, což ještě podpoří přesun výroby jinam, pokud nemáte dost velký trh, aby se vyplatila výroba pouze pro něj.

Ve výsledku tak vaši občané mají mnoho věcí z dovozu za mnohem vyšší ceny, vaši exportéři nemohou úspěšně exportovat, a vaši lidé mají méně pracovních příležitostí. Také kvete šedá ekonomika, protože pašovat přes hranice je poměrně snadné a lákavé.

291797

22.06.2013 07:36

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

MARTin - anonym 94.?.?.?

Souhlasím s tím, že není důvod jakkoli postihovat dobrovolné sexuální praktiky dospělých lidí, pokud tím neomezují nebo neohrožují okolí.

Já osobně jsem v tomto velmi liberální. Pokud by například žijící člověk dal souhlas s tím, aby jeho tělo bylo využito při nekrofilních hrátkách, mně osobně by to nijak nevadilo - je věc každého člověka, k čemu chce použít své tělo. Stejně tak bych já osobně byl ochotný tolerovat i určité formy zoofilie, pokud při ní prokazatelně nebude probíhat týrání zvířete (masový chov slepic je rozhodně větší týrání zvířat než soulož s velkým psem, který se na to vyloženě těší).

Je také pravda, že čím větší teror třeba vůči homosexuálům, tím větší je pak "morální bič" proti většinové společnosti, které to samozřejmě bude vše připomínáno a použito k prosazování čehokoli.

Co se výchovy dětí homosexuálními páry týče, jsem na rozpacích. Je to myslím akceptovatelné u dlouhodobě stabilních, homosexuálních párů, které jsou jinak dobře zajištěné a žijí v ostatních ohledech spořádaným životem. Co se týče případné výchovy dětí lidmi veřejně vyznávajícími zoofilii, nekrofilii a podobně, jsem proti.

Jenže já jsem na druhou stranu spíš proti i aby děti vychovával pár žijící v otevřeném dominantně- submisivním vztahu třeba paní-otrok, 24/7 a toto třeba zákonná úprava neřeší vůbec. Je ale pravda, že se na to dívám čistě z pohledu laika, zajímal by mne názor odborníka na to, jak se dítě vyrovná třeba s tím, když uvidí tátu/mámu v pozici otroka a druhého rodiče v pozici pána, který doma prakticky nic dělat nemusí.

Osobně si myslím, že pro dítě je sice výchova homosexuálním párem zátěž, ale ne taková, jako třeba výchova v heterosexuálním vztahu, ve kterém však chybí láska nebo je přítomno domácí násilí. Otec násilný alkoholik nebo matka manipulující vyděračka je podle mne pro dítě mnohem horší, než "dvě mámy - dva tátové".

Možná nejlepší by bylo, kdyby se aspoň u adopcí zavedl určitý formulář výhod/nevýhod, ve kterém by homosexualita páru byla sice nevýhodou, ale ne automatickou diskvalifikací. Prioritu by měl mít heterosexuální pár žijící v manželství, jako upřednostňovaný model, ostatní variace (hetero mimo manželství, homo páry...) by měly mít zvýšené požadavky v jiných oblastech - i tak to však pro děti může být pořád podstatně lepší, než žít v sirotčinci.

Co se týče pedofilie, tak to rozhodně ne! Je možné se bavit o posunutí věkové hranice pro soulož třeba z 15ti na 14 let. To je na diskuzi mezi odborníky, rodiči, samotnými dospívajícími a podobně. Ale i zde by měla být zákonná úprava která by vedla k tomu, že nebude postižena soulož mezi 14 ti letou/tým a 16 ti letou/tým, ale rodiče budou mít možnost chránit své děti před vztahem mezi třeba 15 ti letou/tým a 50 ti letou/letým.

291940

22.06.2013 14:48

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Ach jo

MARTin - anonym 94.?.?.?

Nejsem na tyhle věci odborník, ale v rámci diskuze to jako argument beru. Také to nehodlám nijak hájit nebo prosazovat, jen si prostě uvědomuji, že já osobně bych to byl schopný tolerovat, za předpokladu, že bude zajištěno, že při tom zvířata nebudou týrána. V praxi se klidně může objevit spousta jiných argumentů proti, které by to stejně znemožnily a to i kdyby zde byla vůbec ta vůle ve společnosti.

Jinak osobně si myslím, že jsou horší věci i z hlediska rizika přenosu těch chorob, než je sexuální styk se zvířaty, který zde v omezené míře byl zřejmě vždy (genetické manipulace, velkochovy, čím se zvířata krmí...)".

291967

24.06.2013 07:05

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Ach jo

MARTin - anonym 94.?.?.?

Pracujete s hlediskem reinkarnace a přitom to mícháte se svými vlastními spekulacemi a předsudky. IMHO.

Některé nauky říkají, že v rámci reinkarnace se člověk rodí vždy několikrát jako muž a několikrát jako žena. Krajní reinkarnace, kdy člověk prožil minulý život jako muž a teď je ženou mohou v těchto případech vést k tomu, že ten člověk se se svou novou rolí ještě nesžil a tak se buď dál cítí jako muž, kterým byl v minulé inkarnaci a nebo ho například dál přitahují ženy. I toto je jedno z vysvětlení z oblasti duchovního světa a není tam třeba tahat žádný "zločin a trest".

Mimochodem pokud ještě máte nezvládnuté ego nebo nějaké vazby, přitahování k příjemnému a odpuzování od nepříjemného..., tak to je také "nechtěný dárek" z minulého života. Je to ve své podstatě "choroba" a jako každá jiná zanikne, když se odhalí prvotní příčina nemoci. Takže pokud propagaci homosexuality odmítáte jako propagaci choroby a řešíte zda může těžký epileptik nebo homosexuál vést společnost... může egoista nebo člověk s nezvládnutou myslí řídit auto, vést společnost nebo vychovávat děti? Proč raději někde nerozjímá v ústraní, místo aby ze své "choroby" dělal z nouze ctnost a veřejně ji prezentoval na Zvědavci? [překvapení]) Mimochodem to je rýpnutí do nás obou.

Mimochodem homosexualita se vyskytuje i u zvířat.

292065

24.06.2013 15:28

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

MARTin - anonym 94.?.?.?

Jen na okraj a čistě pro pořádek. Sex se zvířaty v Čechách není trestný od roku 1950, kdy byla zrušen zákon z dob Rakouska-Uherska. Trestné (spíš asi jako přestupek) by mohl být, pokud by u zvířete v důsledku sexu došlo k nějakému poranění a podobně. Souhlas zvířete - jakožto věci - zákon myslím neřeší a řešit nebude. Jinak by ho pravděpodobně musel řešit i u velkochovů třeba krav, kde jsou kravám proti jejich vůli odebírána telata a jsou pravidelně, masově a průmyslově "sexuálně obtěžovány" na vemenech tak, že z toho ta vemena hnisají a tak dokonce musí být limit na množství hnisu na litr mléka.

Prostě souhlas, že sex se zvířaty je nechutný a nehodný člověka. Na druhou stranu, případné týrání zvířat aspoň u zvířat velikosti velkého psa nebo prasete je jako argument ve společnosti, kde jsou zvířata držena v koncentrácích a průmyslově vražděna a kde lze běžně koupit mléko (kojeneckou výživu pro telata) nebo třeba telecí maso (tedy maso z mláďat krav) dost pokrytecký.

Tím s tématem zoofilie končím. Je to okrajové téma, je to ubohá záležitost, ale je na něm vidět, jak pokrytecky mnozí lidé přemýšlí.

292101

24.06.2013 18:25

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

MARTin - anonym 94.?.?.?

Postrádáte souhlas druhé strany? A to na co se zvíře těší nebo netěší je docela jedno? Co je tedy podle vás projevem souhlasu u zvířete. Například při pohlavním styku mezi zvířaty začne pes naskakovat na fenu. Pokud fena podrží, mají styk. Očividně z obou stran odsouhlasený. Těžko budete tvrdit, že ta fena toho psa znásilnila.

Při pohlavním styku mezi psem a ženou začne pes naskakovat na ženu. Pokud žena podrží, mají styk. Těžko tvrdit, že ta žena psa znásilnila. Dá se samozřejmě řešit, zda ten pes nedělá jen to, k čemu byl vycvičený. Dá se řešit i to, zda je v pořádku, aby žena podržela psovi. Ale to je otázka dobrých mravů a morálky té ženy - ne toho, že by byl znásilněn pes.

Podobně je to u muže a feny. Fena když má chuť, točí se zadkem a dává ocas na stranu. To podle mne ví a viděla (stejně jako naskakování u psa na lidi) většina chovatelů. Je podle mne hloupost dělat z toho znásilnění tím, že budeme tvrdit, že zde nebyl souhlas. Maximálně by se to dalo brát tak, že je to "nesvéprávná, svěřená osoba", jenže naštěstí/bohužel pes není brán jako osoba, ale spíš jako majetek.

Je tu proti té zoofilii zvláštní argumentace, postavená na tom, že je zde podsouváno týrání/znásilňování zvířat. To je podle mne aspoň ve vztahu typu pán/dost velký pes většinou zbytečná obava a vyznívá to velmi pokrytecky když vezmete v úvahu, jak se chováme ke zvířatům kvůli mléku, masu a jiným našim požitkům. Myslím, že vytáhnutí o život bojujícího prasete z chlíva, jeho zastřelení jateční pistolí a rozřezání na kusy je horším porušením "práv zvířat", než to, že ho nějaký ubožák v chlévu souloží. Samozřejmě - je to věc názoru.

Osobně zoofilii odsuzuji spíš jako:

- činnost nedůstojnou člověka
- činnost v rozporu s dobrými mravy
- nebezpečí vzniku nákazy a pohlavních chorob
- nevhodné chování ke zvířeti obecně (člověk by měl mít za partnera člověka).

To všechno jsou argumenty proti a upřímně lze je vznést proti mnoha jiným sexuálním praktikám a lidským činnostem. Proto, jak jsem psal na začátku, osobně bych byl zoofilii ochoten tolerovat (ne schvalovat nebo dokonce doporučovat), pokud bude zajištěno dobré zacházení se zvířetem, zvíře to bude dělat dobrovolně (ne prostituce zvířat) a zvíře neutrpí zdravotní újmu. Což je vlastně stav, který už zákonně daný je. Snad jen nevím, jak by zákon řešil zoo bordel.

S těmi ostatními věcmi co jste napsal/a souhlasím. Většinou jde spíš o sociální parazitismus a jak jsem psal, je to podle mne pro výchovu dítěte horší, než milující se homosexuální pár. U těch puberťáků - no jak jsem psal, je to na diskuzi a je kolem toho mnoho tabu. Fakt je, že se sexuálními hrátkami začíná část dětí už ve velmi raném věku. Jen se o sexuálních činnostech včetně masturbace mezi dětmi běžně moc nepíše.

292107

25.06.2013 01:01

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Ach jo

MARTin - anonym 94.?.?.?

Domýšlíte si do textu který jsem napsal co tam prostě není a to ani v náznaku.

Není tam ani ospravedlňování nějakého chování a ani tam není přímý vztah mezi tím, zda něco dělají zvířata a zda je to tedy v pořádku pro lidi.

K vaší otázce: jsem lidská bytost.

PS: to s těmi zvířaty zmiňuji v tomto případě zejména v souvislosti s předchozím příspěvkem, který se snaží vysvětlit homosexualitu na základě "nechtěných dárků z minulých životů" a popisuje ji v podstatě jako chorobu chování a říká, že by homosexualita měla vést spíš k vnitřnímu rozjímání a zamyšlení. Tedy pokud by to tak bylo, tak se to stává už na zvířecí úrovni a ne až na lidské úrovni a je těžké chtít rozjímání a zamyšlení po zvířeti. Předpokládal jsem, že to dojde...

292127

27.06.2013 09:27

Korejská válka dosud neskončila

RE: Typické chování USA

MARTin - anonym 94.?.?.?

Rád bych si přečetl nějaký vyvážený popis dění, pokud toto je stupidní demagogie. Dáte odkaz prosím?

292240

27.06.2013 17:23

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

MARTin - anonym 94.?.?.?

Když pominu, že jste kromě kritiky mou uváděných znaků nenapsal co je vlastně u zvířete výzvou k sexu, tak souhlasím. Já netvrdím, že je zoofilní chování vůči zvířatům zcela v pořádku. A dobrá, souhlasím s tím, že sexuální zneužití zvířete by nemělo být přehlíženo, dokonce souhlasím s tím, že zvíře by nemělo být bráno jako věc.

Jenže v první řadě je v takovém případě, kdy zvíře nemá být věc, ale bytost se svými právy třeba řešit ne to, zda někdo někde sexuálně zneužije svou fenu/psa/kozu/krávu/koně/prase, ale ty stamilióny/miliardy zvířat, které jsou celý život držené na omezeném prostoru, cpané kdejakým svinstvem a po celoživotním věznění zabité, rozporcované a snědené. Případně zneužívané na získávání mléka a podobně.

Pohoršovat se nad sexuálním zneužíváním zvířat ze strany pár úchylných jedinců ve společnosti, která hromadně konzumuje průmyslově získávané maso a mléko, ve společnosti, kde je mléko tlačené reklamou už malým dětem za doprovodu veselé hudby a veselých malovaných kraviček... To mi přijde divné, zvrácené, pokrytecké a neužitečné.

Je to jen útočení na snazší cíl. Napadají se tu v zájmu práv zvířat chutě a potřeby zoofilů, ale zároveň se přehlíží chutě a potřeby většiny populace, které vedou k nesrovnatelně většímu utrpení zvířat.

A vzhledem k tomu, že je společnost reálně taková, jaká je, tu řeším zoofilii spíš z hlediska té lidské morálky a zdraví člověka. Protože z hlediska práv a důstojnosti zvířat je to v naší společnosti strašlivá bída.

Mimochodem: sám příležitostně maso a sýry jím. Prostě mi to chutná a tak si to občas dopřávám. A mimo jiné právě proto, že vím, jak kvůli mým chutím musí jiní tvorové trpět, tak mi přijde hloupé se tu nějak obouvat do zoofilů (zoofilie - láska ke zvířatům).

292284

04.07.2013 07:27

Svět je pro Snowdena malý

Reakce světa a evropských států

MARTin - anonym 94.?.?.?

jsou pro aspoň letmé nahlédnutí toho, jak to v zákulisí funguje ještě zajímavější, než informace, které Snowden vynesl. Mimochodem vůbec jsem nečetl nějakou reakci české diplomacie/prezidenta/ministra zahraničí na Snowdena a obecně sledování EU ze strany USA. Byla nějaká reakce?

292678

12.07.2013 12:54

GSK žiada ospravedlnenie za článok „Povinné očkovanie = fašizmus v zdravotníctve?“

Pokud GlaxoSmithKline půjde do soudního procesu,

MARTin - anonym 94.?.?.?

tak si podle mne dost ublíží. Ten člověk, se kterým se chtějí soudit, je očividně schopný poměrně inteligentně argumentovat (aspoň z pohledu mne jako laika). Navíc autor toho článku působí i poměrně odhodlaně. Tedy nebude to úplně snadné.

Je také pravděpodobné, že o tom případu budou psát snad všechna alternativní média a možná se toho časem chytnou i nějaká větší.

A pokud je to propojení GlaxoSmithKline se slovenskou státní mocí pravdivé, tak sice toho pisatele mohou odsoudit, ale hodně se tím odkopou a přitáhnou mnoho pozornosti k vlastním praktikám.

Skoro si přeji, aby do toho procesu šli. Naneštěstí pro autora toho článku by to zřejmě znamenalo roky potíží a výdajů a dost možná i policejní šikany.

Pokud bude proces, rozhodně to budu rád sledovat.

293163

12.07.2013 13:06

GSK žiada ospravedlnenie za článok „Povinné očkovanie = fašizmus v zdravotníctve?“

Mimochodem - kdybych já byl tím autorem,

MARTin - anonym 94.?.?.?

asi bych se snažil o smířlivější řešení. Protože je fakt, že v atmosféře, kde jakákoli zmínka o židech, fašismu, nacismu nebo koncentračních táborech zavání extremismem a problémy a vše je nesmyslně vyhrocené, je prostě snaha jakékoli firmy vyhnout se spojení s tím slovem pochopitelná.

Tedy bych navrhl omluvu ve stylu - I když si stojím za tím, že současné propojení státní sféry a GSK, stejně jako vynucování povinného očkování obecně není v pořádku... omlouvám se společnosti GSK za to, že můj článek mohl vyznít jako spojování fašismu a GSK.

Nemyslím si, že by GSK měla cokoli společného s fašistickým režimem, rozumím tomu, že je to pouze další společnost, která využívá své bohatství a vliv, stejně jako špatné slovenské normy a nedůsledná pravidla na samou hranu zákonnosti.

Srovnání s fašismem je pouze přirovnání, které mělo poukázat na to, jak nešťastný a neakceptovatelný je současný stav a podmínky kolem povinného očkování na Slovensku.

293166

12.07.2013 20:54

GSK žiada ospravedlnenie za článok „Povinné očkovanie = fašizmus v zdravotníctve?“

RE: Mimochodem - kdybych já byl tím autorem,

MARTin - anonym 94.?.?.?

Dobře, to je váš přístup. Jste drsný, čestný a neznáte strach ani kompromisy. Hotový paladin. Tedy... až na ten slovník. Takže hotový akční hrdina. Chybí vám zřejmě už jen ten rotační kulomet. A hned jak se k tomu dostanete, tak tu pakáž rozstřílíte na maděru a bude pěkně na světě. [mrknutí jedním okem]

Já bych se, pokud bych byl autor, snažil snížit šance, že budu žalován kvůli jednomu slovu, za které mne někdo může chytat a vytrhávat ho z kontextu. A budu se muset možná roky vláčet po soudech, bude mně to stát hromadu peněz, soupeř bude mít výborné právní zastoupení a budu souzen ve státě, který kritizuji právě kvůli tomu, že si s ním i jeho občany vytírá řiť korporace, která má třikrát větší obrat než ten stát.

Přitom to, co tu korporaci skutečně štve a ohrožuje není to slovo fašismus, ale to, že někdo bude vytrvale poukazovat na její provázanost se státem, korupování úředníků a lékařů, neprůhledný proces schvalování očkovacích látek, negativní účinky, vědecké práce mluvící proti povinnému očkování a další podobné věci. A to chce čas, peníze a klid na práci.

Ten fašismus je prostě jen něco, co se dá použít jako záminka k tahání po soudech.

Samozřejmě je to čistě můj přístup. Klidně může být horší a méně účinný než ten váš.

293190

15.07.2013 07:52

Řecký dluh zůstává stejný navzdory opatřením

Co teď?

MARTin - anonym 94.?.?.?

Co se bude dít dál?

293324

28.07.2013 06:25

Budoucnost Egypta vypadá stále více krvavě

Vůbec nechápu,

MARTin - anonym 94.?.?.?

co se to tam děje.

Revoluce proti Mubarakovi vynesla k moci islamisty, které lidi pod vlivem revolučního nadšení volili a teď s nimi nejsou spokojeni? Ve stylu, že pro revoluci byli dobří, ale mimo revoluci jsou pro běžné obyvatele moc radikální?

Nebo je to spíš nějaká celková geopolitická záležitost (Izrael, Sýrie, Írán?).

Prosím pěkně - co se to tam vlastně děje a proč?

293933

29.07.2013 07:46

Ztraceni v ghettu

Velmi zajímavý článek

MARTin - anonym 94.?.?.?

Pro mne rozhodně podnětné informace.

https://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/565 - https změnit na http.

293962

30.07.2013 06:53

Dönmeh: Tajemství Středního východu o němž se nejvíce šušká (část 1)

Velmi zajímavé téma,

MARTin - anonym 94.?.?.?

vůbec jsem netušil, že nějaký Dönmeh existuje.

O to víc pak zamrzí jednostranný pohled autora, který vylučuje, abych to mohl aspoň prozatímně brát jako dobrý, neutrální zdroj informací.

293990

28.08.2013 19:17

Sýrie: Další chystaný válečný zločin Západu

RE: ALBERT PIKE, vzorový iluminát,

MARTin - anonym 94.?.?.?

Díval jsem se po tom dopise, který měl Albert Pike napsat. Zdá se, že první, kdo existenci toho dopisu zmiňuje je William Guy Carr ve své knize Pawns in the Game z roku 1955. Zdá se ale, že ani v ní přímo netvrdí, že ten topis je zdrojem té strategie 3 světových válek.

Podle wiki ke spojení toho neprokázaného dopisu a té strategie došlo až na stránkách threeworldwars.com.

Jinak ani Carr netvrdil, že ten dopis viděl. Tvrdil, že se o něm dozěděl od kardinála José María Caro Rodrigueze, který prý tvrdil, že ten dopis byl v roce 1925 v knihovně Britského Musea.

Samotné Britské Museum popřelo, že by tam takový dopis byl. Ovšem i když budu ignorovat, že je to tvrzení snad z třetí ruky, bez jakéhokoli důkazu a od autora konspiračních knih, tak i kdyby byl, tak ani Carr netvrdil, že na něm byla popsána výše zmíněná strategie.

Prostě tvrdit na základě takhle vratkých informací, že Albert Pike napsal strategii 3 světových válek, to mi přijde dost mimo.

Pokud k tomu máte další zdroje a důkazy, uveďte je prosím.

295111

13.09.2013 16:17

Francouzi volají: Rusko, zachraň nás!

Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!

MARTin - anonym 94.?.?.?

Jak USA, tak západní/střední má mnoho věcí, které si zaslouží kritiku a nápravu.

Odklon od lidských práv, dělení majetku mezi bohaté a chudé, štěpení společnosti tím, že se na tématech jako jsou práva menšin včetně těch sexuálních, rodina a vztahy mezi muži a ženami dělá byznys a lidé a hnutí co to mají řešit často spíše škodí. Přistěhovalectví a pokrytecký multikulturalismus, přebujelá byrokracie, zneužívání ekologie, nástup geneticky upravených plodin, konzumentský přístup, manipulace médii, válkychtivost, kolonialismus a hyenismus na slabších a zaostalejších státech... Je toho hodně a mnoho jsem toho ani nezmínil.

Jenže i když máme tyto všechny problémy, tak to neznamená, že Rusko, Čína, Irán, Venezuela či Bělorusko jsou nějaké majáky svobody a naděje.

Tohle - citace:Rusko a spolu s ním několik málo dalších svobodných zemí, jakými jsou např. Čína, Irán, Venezuela či Bělorusko, jsou nadějí - je velký nesmysl.

Rusko je skvělý stát a v současné době působí v určitých věcech jako cenná protiváha proti ambicím pitomců z USA/Izraele/EU, ale má přebujelou mafii a navíc tendenci manipulovat ostatními státy a těžit z kolonií stejně jako jiné velmoci. Mentalita je tam pokřivená tatarským útlakem a komunismem. Má blíž k diktátorským režimům pevné ruky, než ke skutečné demokracii. Lidská práva jsou tam nic moc a nebýt kritiky ze západu, je to ještě horší. Navíc ještě poměrně nedávno jsme byli vykořisťovanou kolonií SSSR a 20 let nás vojensky okupovali. To, že nás teď ovládá někdo jiný neznamená, že Rusko není stejný parchant jako vždy.

Čína starobylá a může nás hodně naučit. Také je to však diktatura, kde člověk neznamená nic. Čínští turisté - jejich zbohatlická, často stranická smetánka - jsou obvykle arogantní a špatně vychovaní. Podnikatelé se chovají bezohledně mezi sebou i ke všem chudším, které vytěžují na úroveň, která by na západě okamžitě vyvolala demonstrace. Je tam ohromná korupce, ničení životního prostředí a cenzura na úrovni, kterou si zde na západě nedovedeme pořádně ani představit. Toho, co mi kritizujeme jako cenzuru na internetu by si v Číně ani nevšimli. Kam se jezdí na nelegální transplantace orgánů? Do Číny. Odkud jsou? Z vězňů. To co čínský režim dělá třeba vyznavačům Falun Gongu je na západě nepředstavitelné. Představa, že by na západě zavládly čínské poměry je děsivá.

Irán je země s úžasnou a bohatou historií. Také to je země, která v rozporu s tím, jak ji vykreslují západní média není žádný válečný agresor. Ale že by byla nějakým majákem svobody? Je to islámský stát, spíš diktatura než demokracie. Práva žen nebo vůbec spravedlnost vůči ženám (50% obyvatelstva) tam jsou na velmi špatné úrovni. Vysoký stupeň cenzury i útlaku ze strany úřadů, náboženská netolerance, časté popravy, mučení...

296061

13.09.2013 22:38

Francouzi volají: Rusko, zachraň nás!

RE: Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!

MARTin - anonym 94.?.?.?

Píšete dost obecně, těžko na to reagovat.

To, jaké věci jsou, je ovlivněné jejich vývojem a historií. Německo by nebylo takové jaké je, kdyby na něm neležel stín nacistického režimu, prohry druhé světové války, rozdělení a následného spojení... a to zase vycházelo z uspořádání po první světové válce... Rusko není SSSR, ale je jím ovlivněné. Stejně jako věcmi před SSSR. Například sám Putin působil za SSSR v KGB a také jako špión. SSSR a současné Rusko jsou dost provázané a to i přes hluboké změny, kterými Rusko prošlo.

Za komunismu zde obracelo s nadějí mnoho lidí tvář k USA. Často dost nekriticky. Obracet v současné době tvář s nadějí k Rusku, Íránu a Číně jako ke svobodným zemím, to chce podle mne hodně velkou dávku zaslepenosti. Rusko je určitě důležité jako protiváha USA, pokud tu roli dokáže plnit. A celkově má mnoho věcí, které jsou nám prospěšné a jako každá země si zaslouží úctu. Ale to neznamená, že nemá vlastní závažné problémy - mimo jiné právě s tou svobodou.

Jinak důvody, proč lidé obrací tvář s nadějí jednou tam a jindy zase zpět jsou podle mne v podstatě stejné ve všech časech, na všech místech. Doufáme, že za nás někdo vyřeší naše problémy. Když nás šikanuje kluk v rudém tričku, s nadějí se obracíme k tomu v modrém. Když nás šikanuje ten v modrém, idealizujeme si toho co nás šikanoval předtím. Je to přeci úplně jiná třída/místo a jiný ročník/čas. Faktem ale je, že slabé, nerozhodné, líné a zbabělé bude vždy někdo šikanovat.

Nechápu význam slova svoboda? Možná máte pravdu. Poučte mne prosím.

Jsem zaujatý a nejsem objektivní. Jsem ztotožněný se svou myslí a egem, nemohu být objektivní.

Mé znalosti jsou jaké jsou. Snažím se je zlepšovat a aktualizovat. Budu rád, když mi v tom pomůžete.

296086

14.09.2013 21:08

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Obama neni muzem ,ktery urcuje co bude a co ne,musi cekat co oni mu reknou,co ma delat.

MARTin - anonym 94.?.?.?

V zápisech antických historiků kolem roku 0 o něm těžko může být nějaká zmínka, když kolem roku 0 se měl Ježíš (v té době z hlediska antického světa naprosto nevýznamný Žid) narodit a historici obvykle píší o historii.

Nějaké informace o historické osobě Ježíše jsou zde:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Historick%C3%BD_Je%C5%BE%C3%AD%C5%A1

Dá se imho říct, že Ježíše nelze historicky doložit úplně bez pochyb. Není se co divit, nebyla to ve své době pro antický svět nijak důležitá osobnost, proslavil se v podstatě až posmrtně jak se šířilo křesťanství. Různých židovských proroků ostatně v té době bylo víc (například Jan Křtitel).

I přesto si však myslím, že je dost dobových pramenů (z roku 100+, tedy necelé století po jeho smrti), které ukazují, že i pro první křesťany byl Ježíš skutečnou historickou postavou. Zmiňují se o něm jak antické, tak židovské prameny. Historicky byl také celkem realisticky zasazen do dobových reálií.

Osobně nejsem křesťan. Přijde mi nejpravděpodobnější, že Ježíš byl velmi schopný prorok, mystik, mág (Kabbala) a náboženský učitel a reformátor, který měl talent a prošel výcvikem u esejců nebo u jiné esoterické skupiny. Pravděpodobně bylo mnoho jeho schopností výjimečných i mezi tehdejšími četnými mágy a mystiky.

Věřím, že dosáhl stavu osvícení. Osobně ho řadím na úroveň dalších velkých světových náboženských učitelů, jako byl Budha nebo Zarathuštra. Pokud bych bral za pravdivou teorii reinkarnace, nejspíš by byl Ježíš avatarem své doby.

Také je pravděpodobné, že jeho původní učení bylo velmi čisté a dobré (ostatně stejně jako učení mnoha jiných velkých mystiků). Je škoda, že se rychle našlo dost lidí, kteří to učení zneužili pro vlastní obohacení a moc, ale tak to prostě chodí s každou ideou a dobrou myšlenkou, jakmile přitáhne dost lidí.

Modlitba k Ježíši Kristu tak podle mne může být velmi prospěšná, stejně jako snaha nechat se jím vést. Má mou hlubokou úctu a obdiv, což už tak úplně nemohu říct o některých náboženských organizacích, které se k jeho odkazu hlásí.

296136

03.10.2013 06:43

Proč za mnou Snowden přišel

Výborný článek.

MARTin - anonym 94.?.?.?

Děkuji.

297260

09.10.2013 17:23

Co nám přináší masová imigrace z Afriky, komisařko?

RE: Co nám přináší masová imigrace z Afriky?

MARTin - anonym 94.?.?.?

Vtipné. [smích]

Když se na tu mapu ale tak dívám, tak ten rozdíl je menší, než jsem podle všech těch pověstí čekal.

Kongo s průměrnou délkou penisu skoro 18 cm je na tom sice slušně, ale jinak většina Afriky, hlavně severní je na tom v podstatě podobně jako Česká Republika (skoro 16 cm průměr) a dost zemí je na tom hůř (asi takové to arabské obyvatelstvo?).

A i když podle té statistiky mají Češi průměrně skoro o 1,5 centimetru větší penis než Němci, o víc než 1,5 centimetru větší než Poláci nebo Rakušané a dokonce i o půl centimetru větší než Slováci [mrknutí jedním okem] , nevím o tom, že by k nám ženy z okolních zemí jezdily za sexem a platili jsme v Evropě za nějaké vyhledávané nad samce. Naopak občas se píše, že vyhledávané jsou ze strany západních cizinců Češky (a to by měly být od svých soukmenovců zvyknuté na lepší). [velký smích]

Možná, že jsou Češi marketingově jen dosud neobjevené sexuální mašiny! [cool]

Mimochodem gratuluji Maďarům! Průměr 16,5 cm, tomu říkám výbava obávaného nájezdníka! U žen oblíbené výlety do lázní v Maďarsku mi s touto informací začínají konečně dávat smysl. A to jsem v poslední době navíc několikrát slyšel, že skuteční Maďaři jsou k ženám velmi galantní.

297578

20.10.2013 07:21

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

Dělal jsem si ten test na Respektu

MARTin - anonym 94.?.?.?

Vyšlo mi 40% ekonomických svobod, 60% osobních, tedy sociální demokrat velmi blízko středu - spíš tedy nevyhraněný v tomto směru.

To je zřejmě i důvod, proč mi celé dělení na levici a pravici připadá méně podstatné, než mnoho jiných věcí.

Jsem tak ochotný volit jak "levici", tak "pravici" spíš podle toho, jaký mám dojem, že se rozhoduje a jedná v otázkách osobních svobod, korupce, jak schopní a rozumní jsou tam lidé...

Blíží se volby a já opět nevím, koho volit. Kdysi jsem byl volič ODS (jakožto živnostník), ale cítím se unavený jejich skandály a zlodějinami. Pokud má někdo radu, poraďte prosím.

Některé věci pro mně důležité:

- lidská práva (žádné věznění bez obvinění, žádné mučení, co nejméně špehování, vyšší podíl lidí na státní správě - celkově věřím, že lidé si dokáží většinu věcí rozhodnout sami a co neumí teď, se prostě naučí postupně pomocí vlastních chyb)
- rodina (má mít vysoký stupeň podpory a ochrany pokud její členové pracují, fungují... odebrat dítě z rodiny by nemělo jít "jen tak", právo dítěte na vlastní rodinu a právo rodičů na vlastní dítě by mělo mít svou důležitost)
- určitý pocit férovosti (nelíbí se mi jak fungují exekutoři třeba)
- ochrana zdraví (důsledné normy na kvalitu potravin a výrobků a informace o výrobcích, možnost používat bylinky, odpovědnost farmaceutických společností za jejich výrobky)
- snižování byrokracie (ohlašovací povinnosti na všechno možné v každém možném úřadě a podniku v době, kdy ty úřady mohou být snadno propojené, často se stěhuji a tohle mně už roky štve)
- daně (mi nevadí v principu, vadí mi, když se platí zbytečně moc a zbytečně moc se pak na daních přerozděluje, celkově bych rád stát štíhlejší)
- dotace (obecně možná na pár výjimek kterým nerozumím abych hodnotil ((zemědělství)) zrušit, souhlasím s tím, že křiví trh a opět - přesně na toto se také musí vybírat daně)
- homosexuálové mi jsou ukradení, jejich průvody jsou mi ukradené, ať si dělají co chtějí, dokud nesahají na moje práva
- přistěhovalci jsou vítaní, pokud pracují, platí daně, jejich děti chodí do školy a oni neporušují zákony. Argument, že berou práci neuznávám, schopní lidé nikdy neberou práci, pro schopné lidi je práce vždy dost, protože kde jsou schopní, pracovití lidé, tam se vždy žije časem dobře a ta krajina jde nahoru. Pokud je přistěhovalec na dávkách, jeho děti nechodí do školy nebo on porušuje zákony, měl by být ihned vyhoštěn.

298216

20.10.2013 14:03

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: pokračování mého rozhodování

MARTin - anonym 94.?.?.?

Ve volební kalkulačce mi vyšla největší shoda s:

75% LEV 21 - Národní socialisté
75% Česká pirátská strana
72% Pravý blok

Lev 21 - Paroubek = pro mne nevolitelné
Česká pirátská strana - možná, ve většině věcí se s nimi shodnu. Nikdy jsem je nevolil, protože mi prvně vadí ten název Piráti (pouze podřadný problém) a potom i když souhlasím s tím, že současná pravidla kolem copyrightu a podobně nejsou v pořádku, nelíbí se mi představa, že např. napíšu nějaký článek, vydám knihu nebo něco nahraji a nebudu mít zisk ze své práce, protože to bude kde kdo volně sdílet na svých stránkách (a ideálně na nich bude mít nasazený Google Adsense, takže on z toho zisk mít bude). Prostě i když jsou mi sympatičtí, připadá mi to tak trochu jako podporovat zločince.
Pravý blok - této straně jsem se věnoval před lety a říkal jsem si, že je vážně škoda, že jí nešéfuje někdo, kdo by na mně působil dost příčetně na to, abych si ho uměl představit ve vrcholných politických postech.

298248

21.10.2013 16:05

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: Vy jste dobrej, schopní (nezvaní přišelci) prý neberou práci ...

MARTin - anonym 94.?.?.?

Rozumím tomu, že v praxi se objevují s přistěhovalectvím různé druhotné problémy. Mafiáni, snižování ceny části práce, zneužívání právní džungle a podobně.

Na druhou stranu. Schopný člověk práci nebere, schopný člověk práci vytváří a přitahuje. Dám příklad.

Do ČR z ciziny přijde 10 000 velmi schopných a pracovitých třeba zdravotních sester a lékařů. Vezmou některým místním (méně schopným) zdravotním sestrám a lékařům práci? Ano. Sníží cenu práce jednoho lékaře? Asi ano. Krátkodobě. Máte pravdu. Část lidí, kteří vlastně ve zdravotnictví nemají moc co dělat, bude muset odejít. A třeba budou na podpoře nebo třeba začnou dělat něco, v čem budou lepší.

Dlouhodobě při takovém přívalu šikovných a pracovitých lidí v oblasti zdravotnictví se:

1) zlepší kvalita zdravotnictví v ČR, na tom vydělají všichni
2) jakmile první schopní podnikatelé postřehnou příležitost, založí nové kliniky... díky schopnému a levnému personálu sem začnou jezdit na zákroky lidi ze zahraničí. Pokud ostatní zákony nebudou nastaveny úplně blbě, tak to druhotně zvedne příjem nás všech (úklid, stravování, oděvy, materiál, stroje, nábytek, stavby...). Tedy víc šikovných lékařů může znamenat víc práce pro šikovné uklizeče i třeba zedníky.

Prostě pro šikovné a schopné lidi se práce najde vždy, pro ty se vyplatí ji i vytvořit. Schopní lidé jsou bohatství každé země. Je nesmysl posílat je pryč.

298313

26.10.2013 06:03

Kdo likviduje Ratha?

Děkuji

MARTin - anonym 94.?.?.?

za zajímavý článek

298604

01.11.2013 08:23

USA vedou války častěji, než jen jednu za rok

Pro srovnání,

MARTin - anonym 94.?.?.?

1) kolik vojenských akcí/válek za těch posledních 237 let vedly státy v současné době spojené do Evropské Unie? Jsme na tom lépe, abychom na USA mohli ukazovat prstem? Koneckonců jako Evropa jsme měli lví podíl na vyvolání například obou světových válek.

2) kolik vojenských akcí/válek za posledních 237 let vedly státy patřící do oblasti Sovětského Svazu (Rusko a jeho satelity)?

299003

01.11.2013 17:09

USA vedou války častěji, než jen jednu za rok

RE: Pro srovnání,

MARTin - anonym 94.?.?.?

Je pátek, čeká mne víkend. Konečně víc času na práci. Jsem v pohodě. [smích]

299031

01.11.2013 17:30

USA vedou války častěji, než jen jednu za rok

RE: Pro srovnání,

MARTin - anonym 94.?.?.?

1a) my jako současní lidé, občané v ČR s tím máme společného asi tolik, kolik mají současní lidé, třeba indiáni někdě v Oklahomě s vojnami, které vedly USA - prostě osobně to moc neovlivnili a neovlivní, rozhodaovali o nich vždy spíš ti silnější, ale přesto se na té káře vezou, dobrovolně či nedobrovolně... Jsme v NATO a EU, oni jsou v USA

1b) kolik s tím máme společného třeba jako Česko, Morava a Slezsko? No nejprve jsme válčili v rámci Rakousko Uherska, pak v první světové, pár menších dalších konfliktů, pak v druhé světové, pak pár střetů na straně Sovětů a v nedávné době se účastní naše armáda války v Zálivu, v Afghánistánu, v Iráku, v Mali... A opět jsme součástí EU i NATO.

Prostě je snadné říkat, jak jsou USA strašně agresivní a kolik vedli za posledních 236 let válek a ano je to pravda. Jsou agresivní a vedli mnoho válek. Jenže to bereme lacině celek (Hawaj a Aljaška se třeba připojili až roku 1959).

A prostě aby bylo možno říct, zda jsou agresivnější než je jinde ve světě obvyklé, tak je třeba porovnávat je s jinými, svými rozměry a členitostí obdobně velkými uskupeními. Ideálně s námi, jako s Evropou, či aspoň státy současné Evropské Unie. Protože my se k těm státům připojili podobně, jako se Aljaška připojila k USA. A tak podobně jako ta Aljaška musíme být také v určitém smyslu před zbytkem světa být odpovědní za činy Evropy, protože jsme její částí.

2) Určitě bylo obětí agrese mnohokrát. Ostatně jako mnohé státy Evropy. Přesto nevidím jasnou souvislost. Přeci to, že je třeba Rusko napadené Japonskem pak nijak neospravedlňuje třeba to, že samo napadne Finsko. Jen to vypovídá něco o tom, že válečná agrese je mimo Ruska vlastní i Japonsku.

Kdo financoval zavedení komunismu a v roce 1612 vypálil Moskvu? Jména neznám, tipl bych si, že asi někdo už mrtvý.

299033

01.11.2013 17:44

USA vedou války častěji, než jen jednu za rok

RE: Pro srovnání,

MARTin - anonym 94.?.?.?

Ještě obecněji.

Co máme my, Češi společného třeba s tím, že v Nigérii žije většina lidí pod dva dolary na den?

Wiki:

Významnou komoditou Nigérie je ropa. Země je 6. největším exportérem této suroviny, přičemž 60 % všech těžebních polí má licencovaná společnost Royal Dutch Shell. Bezohledná těžba si však vyžádala obrovskou daň, kterou vyspělé státy úspěšně ignorují jak politicky, tak mediálně. Od roku 1958, kdy těžba ropy touto společností začala, byly zabity tisíce obyvatel, kteří s těžbou a devastací přírody a životního prostoru nesouhlasili. Nejhůře dopadly Ogoniové, jejichž čelní představitelé byli v roce 1995 popraveni nigerijskou vojenskou vládou. V roce 2012 došlo k mimosoudnímu vyrovnání mezi Royal Dutch Shell a jejich pozůstalými ve výši 15,5 milionu dolarů...

Nigérie byla ještě donedávna kolonie. Pak tam byla řada dosazených vojenských diktátorů. Podpořit zbraněmi, atentáty a penězi svou stranu je snadné. Diktátoři si mohou žít pohádkový život, ale za cenu, že spolupracují s vyspělými státy a jejich společnostmi a umožňují jim plundrovat svou zem. Pokud se vzepřou, jsou zabiti, najednou se začne řešit, že jsou diktátoři a podobně a prostě skončí.

Nigérie je přitom stejně jako většina podobných států extrémně zadlužena. Kdo je zadlužený, má smyčku na krku, je dluhový otrok a vzepřít se prakticky nemůže. Když lidé v Nigérii bojovali proti vytěžování jejich země a drancování přírody, byli zabíjeni po tisících místními diktátory, kteří byli řízeni a podporováni vyspělými státy a společnostmi jako Royal Dutch Shell.

Takže můžeme se pohoršovat nad ubohými a zoufalými činy Afriky, ale fakticky hlavní vinu má vždy ten, kdo má inteligenci, znalosti, prostředky a moc. A to jsou západní státy z Pařížského klubu a třeba Shell.

A každý jeden z nás, kdo tankuje třeba v Shell je tichým společníkem a podporovatelem toho, co se tam děje. Svět je propojenější než se zdá a často než by se nám líbilo. A tak prostě každý kdo tankuje u Shell (a jinde to bude asi podobné), tak je přeneseně zodpovědný za drancování Nigérie. A podobných vazeb jsou tisíce.

299037

02.11.2013 08:30

USA vedou války častěji, než jen jednu za rok

RE: Pro srovnání,

MARTin - anonym 94.?.?.?

Ten odkaz nefunguje.

299091

08.11.2013 09:34

Komu USA dluží? (I)

Velmi zajímavý článek,

MARTin - anonym 94.?.?.?

těším se na pokračování.

Rád bych si přečetl podobný článek s analýzou toho, komu dluží Česká Republika (a kdo případně naopak dluží jí). Pokud někdo poskytnete odkaz na nějaký dobrý zdroj, budu velmi rád.

299351

08.11.2013 09:55

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

MARTin - anonym 94.?.?.?

Tento paragraf asi nechápu.

1. Téměř každý předmět většího rozsahu si přeci opatřuji nebo kupuji s úmyslem nebo minimálně s ohledem na to, abych ho mohl v případě chuti nebo potřeby se ziskem prodat, směnit nebo získat jinou výhodu.

Například pokud kupuji dům, tak pokud možno takový, který je momentálně pod cenou a mohu ho opravit, zrenovovat, vylepšit a ve vhodné době ho prodat pokud možno se ziskem.

Pokud kupuji auto, tak je to proto, abych z toho měl výhodu - tedy aby mi to auto vydělávalo buď tím, že ho sám užívám k vydělávání nebo tím, že pokud ho zrovna na to nevyužívám, aspoň si tam dám reklamu, budu ho pronajímat (třeba jen za protislužbu)... už dát si tam nálepku od McDonalds a chtít pokaždé pití navíc je přeci využití toho auta k získání výhody, byť v menším rozsahu. Ale prostě je to ten princip.

Pokud kupuji pozemek, tak zase budu hledat takový, který mně momentálně vyhovuje a u kterého je navíc pravděpodobné, že postupem času jeho cena poroste. Aby až ho budu já nebo třeba i moji potomci prodávat, bylo to se ziskem.

Přijde mi, že ten paragraf jak je napsaný, postihuje prostě základní a všeobecně prospěšnou lidskou snahu dělat věci výhodně.


Je zde někdo, kdo by mi vysvětlil výhody toho paragrafu, pokud nějaké jsou?

299355

08.11.2013 16:13

Komu USA dluží? (I)

RE: Kto sa má tak dobre?

MARTin - anonym 94.?.?.?

Kdo konkrétně půjčuje USA netuším.

Obecně v ČR je prý přes 18 000 lidí, jejichž majetek je více než 1 milión dolarů.
Z toho zde máme asi 50 lidí s majetkem přes miliardu korun a 4 lidi s majetkem přes miliardu dolarů.
Ti první čtyři (Petr Kellner, Andrej Babiš, Pavel Tykač, Karel Komárek ml.) sami mají majetek dohromady asi tak 200-300 miliard korun.
Pro porovnání - státní dluh ČR je kolem 1,7 biliónu korun.

Na celém světě je asi 12 miliónů lidí s majetkem přes 1 milión dolarů.
Z toho je necelých 1 500 dolarových miliardářů.
5 nejbohatších lidí USA má dohromady majetek asi 230 miliard dolarů (asi 4,4 bilióny korun).

Celkem se dá říct, že na světě je poměrně hodně lidí s majetkem dost velkým na to, aby hledali možnosti a prostor k investicím.

299366

08.11.2013 16:52

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

MARTin - anonym 94.?.?.?

Rozumím a díky za vysvětlení.

Je jasné, že tento paragraf by v dnešní společnosti už místo neměl jak je napsaný.

Na druhou stranu je fakt, že zákony a pravidla, které by omezovaly spekulanty a zakazovaly spekulace by mohly být velmi přínosné i dnes. A to jak spekulace finanční, tak majetkové.

299368

26.11.2013 09:00

Oligarchie versus planeta Země

Automaticky předpokládáte,

MARTin - anonym 178.?.?.?

že běžní lidé si většinově přejí příklon k "zelené energii"? Možná čistě teoreticky, jako pěknou myšlenku.

Prakticky si podle mne hodně lidí spojí zelenou energii spíš s podvody kolem dotací, se zdražováním, s nejistotou ohledně globálního oteplování a manipulacemi v té oblasti... Ostatně podívejte se, kolik lidí volilo ekologicky zaměřené strany.

Mně osobně to připadá tak, že zde není dostatečná vůle k přechodu na plně obnovitelné zdroje celkově, zdaleka ne jen mezi oligarchií. Lidé by nejspíš řekli že jsou pro, pokud se kvůli tomu nebudou muset ničeho pro ně podstatného (maso, auta...) vzdát.

Navíc osobně třeba ani nevím, zda je takový přechod reálně možný. Za stavu, kdy celý svět má přestat těžit uhlí, ropu a další neobnovitelné energie. Kolik solárních elekráren, kolik větrných, jaderných a dalších je třeba postavit (s tím, že už tak proti jaderným elektrárnám je ve společnosti odpor), aby byla zabezpečena současná energetická spotřeba + ještě podstatně vyšší spotřeba, kterou budou časem mít v současnosti rostoucí ekonomiky (Indie, Čína...)?

Kolik energie se musí vyrobit aby lidé mohli přestat jezdit na ropu a začali hromadně jezdit na něco jiného? Na co? Kde a jak se to vyrobí? Jaké budou ve výsledku ceny? Je to vůbec reálné bez toho, abychom nepomřeli hlady, protože budeme pole a potraviny používat jako palivo do aut?

Přitom veškeré modely, které budou počítat s tím, že lidé přestanou jíst maso, přestanou jezdit auty, přestanou se chovat jako konzumenti, případně se začnou mít rádi a na celém světě spolupracovat místo konkurence, jsou podle mne zatím utopie, ne aspoň teoreticky funkční model.

Pokud máte nějaký kvalitně zpracovaný zdroj s propočty toho, jak vůbec technologicky ten přechod provést, jaké celosvětově zdroje, jaké budou ceny a podobně, tak ho sem prosím dejte. Velmi by mne to zajímalo.

299888

28.11.2013 06:59

Západní ochrana dětí slouží k ničení jejich životů

Velmi málo faktických informací

MARTin - anonym 178.?.?.?

Jediné co se tam píše v podstatě je, že otec vzal dítě k sobě a unesl ho do jiného státu. Pak se musel vrátit, ale soud mu svěřil dítě do péče a snaží se ho izolovat od matky.

Neuvádí se důvody pro rozhodnutí soudu. Není tam žádné vyjádření sociálních pracovníků. Není tam, zda matka byla bezúhonná nebo třeba prostitutka a feťačka. To, jak na tom byl s možnostmi vychovávat dítě otec. Každopádně pokud se hned po porodu začali o dítě přetahovat a otec s ním dokonce odjel do jiné země, očividně v té rodině nebylo vše v pořádku. Nic konkrétního jsem se ale v článku nedozvěděl, jen se po mně chce, abych to co se stalo ve Finsku automaticky odsoudil a jako rodič se bál o to, že mi vezmou děti.

V poslední době jsem četl víc podobných alarmistických článků. To téma je velmi závažné, jenže mně prostě chybí konkrétní informace, prostor pro vyjádření druhé strany (otec, soud, sociální pracovnice) a snaha o objektivitu.

299990

29.11.2013 13:25

Západní ochrana dětí slouží k ničení jejich životů

RE: Velmi málo faktických informací

MARTin - anonym 178.?.?.?

Tak prvně není únos jako únos. Je rozdíl když někomu dají pytel na hlavu a proti jeho vůli ho někam odvezou a je rozdíl, když dítě odveze jeho vlastní rodič v době, kdy ještě není rozhodnuto, komu z rodičů to dítě soud svěří.

Teď k té otázce:

Může být drogově závislá prostitutka, která šlape na trase pro "cikánské" pasáky, žije v zimě a špíně, natáčí pornografii nebo prostě žije nemorálním stylem života, o své dítě není díky své situaci, závislosti i psychice schopná se starat, může být sama souzena pro nějaký závažný trestný čin, může být matkou, která týrala své předchozí dítě, které jí již bylo odebráno, její vlastní příbuzní a známí mohli vypovědět, že se o dítě nedokáže postarat a že dítěti s ní hrozí nebezpečí, mohla jakožto drogově závislá, v minulosti trestaná nebo duševně nemocná porušit nějakou formu dohledu a opakovaně se nedostavit na kontrolu...

Prostě může být v jakékoli situaci, která by normálně vedla k tomu, že by jí sociálka dítě odebrala a řešila, zda ho dát opatrovníkovi, do pěstounské péče nebo do ústavu. Nevím, jaké podmínky mají přesně ve Finsku, ale mohou to být úplně normální věci a důvody.

Otec by pak byl logická volba a ten únos by bylo sice protiprávní, ale svým způsobem pochopitelné jednání směřující k ochraně dítěte.

Pro mně důležité je, že se z podobných článků nedozvím, zda tam nějaké podobné věci hráli roli a nebo ne.

300044

29.11.2013 20:50

Západní ochrana dětí slouží k ničení jejich životů

RE: Velmi málo faktických informací

MARTin - anonym 178.?.?.?

Ok. Trochu jsem hledal. Četl jsem ten článek na Freeglobe, našel jsem si to vyjádření britského poslance. Našel jsem si také zdůvodnění prezidenta Václava Klause, proč vetoval zákon, který pak stejně asi prošel. S více informacemi souhlasím, že to vypadá na pěkný průšvih a závažný problém.

Více lidí z mého okolí v poslední době s obavami mluvilo o juvenilní justici, jenže mně vždy odkazovali právě na takové články, jako je tento.

Díky za nasměrování.

300068

08.12.2013 07:01

Souložili někdy sociálně ekologičtí Nesehnutí jen tak, pro radost?

Minimálně ty vítězné reklamy

MARTin - anonym 178.?.?.?

jsou většinou trapné a ten sex je tam narvaný zbytečně.

Na druhou stranu, kdybych byl mladší, možná by se mi líbily víc. Všímám si, že co mám vlastní rodinu a jak mi přibývají léta, jsem na tyto věci přísnější. Takže to asi bude hodně i o cílové skupině.

Typická reklama, kdy si uvědomuji, že nejsem cílová skupina je reklama na nanuk Mrož. Nese motto vyrobeno s láskou k ženám, já osobně jsem si z toho vzal to, že Mrož je nanuk pro homosexuály.

http://www.youtube.com/watch?v=tMARjujmgN8

Kdyby byly v reklamě na zmrzlinu pěkné, polonahé ženy a ta reklama by vzbuzovala pocit, že třeba lízat tu zmrzlinu je jako ochutnávat ženu, byla by mi ta reklama nejspíš mnohem sympatičtější. Takže ve výsledku je to dost možná skutečně spíš o osobních preferencích.

A jak jsem se díval na ten web Nesehnutých, musím říct, že bych docela fandil firmě, která by začala dělat reklamu na sebe pomocí drsnějších, politicky a sexuálně nekorektních videí s dobře vyváženým humorem a nadsázkou.

300452

13.12.2013 06:43

Dvojí metr EU na Ukrajině je naprosto ostudný

Statistika?

MARTin - anonym 178.?.?.?

O to, že když se podíváme na průzkumy mínění, zjistíme, že protestující na Ukrajině nepodporuje více než 45% lidí.

Takže... kolik procent lidí ty protestující podporuje?

300656

13.12.2013 07:10

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

RE: Nelíbí se mi,

MARTin - anonym 178.?.?.?

Souhlas s prvním odstavcem.

Je dost ubohé popsat boj podrobeného národa za vlastní identitu, za svobodu náboženství jako něco rasistického, separatistického...

Češi také slaví své "separatistické vítězství" nad Rakouskem-Uherskem, podpořené "odporným teroristickým činem v Sarajevu", které vedlo k založení samostatného československého státu.

I my Češi jsme se přeci "rasisticky separovali" od Němců natolik, že jsme dokonce částečně znovuvytvářeli náš jazyk, jen aby se tu nemluvilo němčinou.

A tak jednostranně a tendenčně jak je tu teď popisovaná snaha Židů, tak byly snahy Čechů popisovány také (například před Druhou světovou válkou).

300657

13.12.2013 10:52

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

RE: Nelíbí se mi,

MARTin - anonym 178.?.?.?

>boj podrobeného národa za vlastní identitu

O národu Židů v druhém století před naším letopočtem (viz článek).

>za svobodu náboženství jako něco rasistického, separatistického...

ve druhém století před naším letopočtem...


Prostě mi vadilo, že někdo napadá boj Židů ve druhém století před naším letopočtem za nezávislost a náboženskou svobodu jako separatismus, terorismus a podobně jen proto, že ti, kdo jsou za Židy nebo židy považováni dnes nejsou v oblibě.

Prostě taková "logika" - nemám tě rád, jsi svině, takže i tvůj pradědeček byl svině a pokud bojoval v první světové válce, určitě to byl vrah a terorista, protože ty jsi svině.

Dnešní Židy ani židy v té reakci neřeším.

300667

13.12.2013 10:58

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

RE: Nelíbí se mi,

MARTin - anonym 178.?.?.?

Protože komunismus jako ideologii neřadím na stejnou úroveň jako nacismus. A o sionismu vím moc málo na to, abych chtěl souhlasit nebo nesouhlasit.

Komunismus jako vládnoucí ideologie pro masy je nesmysl. Jeho zneužitím navíc napáchali lidé co ho zneužili strašná zvěrstva. Jenže podle mně stále může dobře fungovat například v malých komunitách, kde prostě všichni dokážou vyjít s tím, že všechno je všech a ten dělá to a ta zas tohle. Osobně jsem to zažil třeba v některých online hrách v partě kamarádů. Jistě se najdou i jiné příklady, kde v menší skupině přátel nebo vhodných lidí může dobře fungovat. Takže své omezené využití třeba komunismus IMHO má a neberu ho automaticky jako čirý nesmysl nebo zlo.

300668

13.12.2013 11:08

Dvojí metr EU na Ukrajině je naprosto ostudný

RE: Statistika?

MARTin - anonym 178.?.?.?

Nevšiml jsem si, že je tam pod tím odkaz na originál a ten překlad je matoucí (přesněji pochopil jsem to přesně obráceně z něj). Díky moc.

...we learn that no more than 45 percent of the people actually support the protesters in Ukraine.

Současný překlad: zjistíme, že protestující na Ukrajině nepodporuje více než 45% lidí.

Skutečný význam: zjistíme, že protestující na Ukrajině podporuje maximálně 45% lidí.

300669

13.12.2013 15:46

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

RE: Objektívna trestno-právna zodpovednosť príslušníkov dnešného judaizmu

MARTin - anonym 178.?.?.?

Víra v nadřazenost vlastního národa není rasismus, ale nacionalismus, případně šovinismus obecně.

Aby to mohl být rasismus, muselo by jít o rasu.

Obecně nacionalismus, tedy víra v to, že jejich země/národ je lepší než ostatní se vyskytuje nebo vyskytoval u mnoha lidí mnoha národů. Japonci, Američané, Rusové (pokud se porovnávají s Ukrajinci, Kazachy a dalšími), blízko k tomu mají/měli i Němci a Francouzi a zřejmě i ti Židi.

Obecně v době ohrožení, pokud chce národ přežít jako národ (a nestát se třeba součástí jiného národa), tak tyto tendence budou sílit.

Věřit v nadřazenost vlastního národ ja IMHO nebezpečné (vede to snadno k válkám), v některých společnostech vysmívané (Češi k tomu třeba mají sklony), ale závažný trestný čin to snad není nikde na světě.

Mimochodem dokonce i pokud je někdo rasista v tom smyslu, že věří, že jeho rasa je nejlepší na světě, nedopouští se tím pravděpodobně ani přestupku a to až do té doby, dokud nezačne tvrdit, že ostatní lidé z jiných ras jsou méněcenní a nezačne tento názor propagovat. Je to podobné jako když Coca-Cola může tvrdit, že je nejlepší pití na světě, ale nesmí tvrdit, že Kofola je horší a špatná.

Mimochodem pokud ve vás voda vře a máte tyto agresivní a nenávistné tendence (chtít dostat do vězení každého kdo se hlásí k judaismu - asi 14 miliónů lidí), možná byste měl začít s tím odstraňováním rasismu spíš u sebe. Protože rasismus je v první řadě ne považování se za lepšího, ale šíření zášti vůči někomu.

300680

14.12.2013 08:10

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

RE: Celá věc je mnohem jednodušší...

MARTin - anonym 178.?.?.?

To podle mne zbytečně hrotíte.

Menora je židovský náboženský a kulturní symbol. V USA žije největší nebo druhá největší komunita židů na světě. Skoro šest a půl miliónu židů. Oproti celkovému počtu obyvatel USA jsou to sice jen řekněme 2%, ale židé v USA vždy tvořili aktivní, dobře viditelnou, bohatou a významnou menšinu. Na tom není nic špatného.

Kromě toho židovské náboženství je jedno ze tří Abrahámovských náboženství (je tedy převažujícímu křesťanství blízké - v podstatě předchůdce a Menora je tak svým způsobem zapadající i do křesťanství), pro USA jsou navíc Židé spojenci na blízkém východě.

Vzhledem k tomu, že judaismus předcházel křesťanství, musí ho křesťanství do určité míry uznávat (čerpá z něj). Podobně islám do určité míry uznává judaismus i křesťanství. Naopak judaismus neuznává ani křesťanství, ani islám a křesťanství neuznává islám. To je prostě výhoda i nevýhoda prvního. Svým způsobem je tak judaismus pro křesťanství přijatelnější než třeba islám.

Část té historické averze vůči židům může podle mne pramenit z toho, že zatímco my (jako křesťané - mluvím o historii), jsme jejich učení a proroky odmítnout nemohli, máme je v bibli a byli to všechno Židé, tak oni naše proroky odmítali a ještě pro ně křesťanství není monoteistické náboženství (trojjedinost) a v každé debatě tak měli mnoho argumentů do čeho rýpat. Protože my jejich zákony zpochybnit moc nemohli, oni naše vždycky.

Ve výsledku ta Menora neukazuje to, že by USA byl židovský stát, ale prostě to, že židovská kultura, náboženství a samotná ta menšina tam má velký vliv.

Kdyby se muslimové chovali přátelsky v zemích kde žijí, byli bohatí podnikatelé a uznávaní umělci a nebyl tam ten geopolitický konflikt, byla by Merkelová držící ramadán v pohodě.

Mimochodem klidně může přijít někdo, kdo začne tvrdit, že kříž je symbol cizího národa, národa Římského a Italského. USA jsou prostě multietnické. Velký vliv tam mají protestanti, zednáři (kteří to tam pomáhali zpočátku hodně budovat a vliv si určitý udrželi), katolíci (kvůli organizovanosti), židé (historické důvody, bohatství, spojenci, angažovanost), černošské komunity (viz prezident)...

300705

14.12.2013 08:21

Poražen Talibanem se Washington rozhodl zasáhnout proti Rusku a Číně

RE: Velký problém

MARTin - anonym 178.?.?.?

Na Youtube je možno shlédnout video/videa, ve kterých jakýsi chlápek v důchodu s odborným vzděláním dokazuje, že všechny ty historické stavby (Stonehenge, pyramidy...) šly postavit i pomocí tehdejších nástrojů prostě za pomocí kladky, pák a různých stavitelských vychytávek. Staví podobné věci (samozřejmě ne kompletně) a vesměs sám.

Velký a smutný nedostatek lidí, kteří mají v oblibě duchovno je ten, že často odmítají klasickou vědu a nerozumí jí. Svá tvrzení pak zakládají čistě na svých přáních a víře a lidem vědecky přemýšlejícím to zní (oprávněně) jako bláboly. Naopak mnoho vědců zase odmítá přemýšlet a zkoumat určité duchovní a mystické oblasti a nechávají ideologii, finanční prospěch, strach ze zbytku vědecké komunity a podobně omezovat nebo přímo diktovat jejich vědecká bádání.

Tím nijak nepopírám, co jste napsal (podstata není fyzické tělo). Spíš ta forma a důkazy (pyramidy v Egyptě), které vědecky myslící lidi podle mne spíš odradí stejně, jako věčné spojování duchovna s pověrčivostí, čistě subjektivním extatickým prožíváním vydávaným za objektivní fakta a nebo rovnou tmářstvím (náboženství často).

300706

14.12.2013 09:51

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

RE: Země je Velký Izrael

MARTin - anonym 178.?.?.?

Židé přišli do USA jako vesměs chudší utečenci. Stěhovali se do velkých měst (New York třeba).

Bylo tam pár bohatých průmyslníků a podobně, většina z nich byli potulní prodejci, šičky a rukama pracující lidé v obchodě, průmyslové výrobě a službách.

Díky své píli, soudržnosti a důrazu na vzdělání postupně přebrali celý textilní průmysl v New Yorku, zbohatli a začali se mnohem více věnovat umění, vědě a financím.

Není to tak, že by do USA přišli samí bohatí lichváři a skoupili to tam. Dokázali to díky dřině, šikovnosti a vzdělání.

30-50% studentů nejprestižnějších univerzit v USA jsou židé. Asi 35% Nobelových cen které šly do USA dostali židé. Tvrdit, že židé zbohatli machinacemi s penězi je nesmysl. Na začátku většina žádné peníze neměla. Vydřeli je a šikovně investovali.

V Čechách máme podobnou situaci s Vietnamci. Přicházeli s holým zadkem, ochotni neskutečně dřít. Celá generace se obětovala, aby děti mohly studovat. Před dvaceti lety to byli stánkaři žijící v obchůdcích, úslužnější než komunismem zkažení Češi.

Teď někteří skupují obchody, restaurace, hotely, začínají postupně ovládat celá odvětví služeb. Pokud si dalších 20 let udrží pracovitost, stanou se Vietnamci v Čechách vyloženě milionářskou podnikatelskou vrstvou. Když se podíváte na stránky Makra (obchod pro podnikatele), zjistíte, že má web v češtině a vietnamštině.

Věřím, že až začnou být Vietnamci široce vnímáni jako úspěšní a bohatí a vzdělaní, tak se v ČR teprve proti nim zvedne vlna zášti a nenávisti. To bude keců, jak to nakradli, jak vysávají místní, jak jsou odporní, cizí... Při nejbližší příležitosti se bude mluvit o zabavování majetků... To, že si Vietnamci majetek vysloveně vydřeli, že neměli žádné životy, že jejich malé děti byli vychovávané českými babičkami, protože máma a táta byli pořád v práci... na to se už téměř nikomu nebude chtít vzpomenout.

Tak funguje nenávist vůči úspěšným, tak funguje chuť ospravedlnit si, proč vztáhnout ruce na to, co mi nepatří, na plody práce jiných.

Neříkám, že židé nebo Židé jsou svatí a že nedělají i špatné. Dělají. Lichva je hnus. Velké banky a vlastně většina finančnictví je hnus. Jenže to není o židech. Je to o nás.

Jsme ochotni dřít, plnit své sny, vzdělávat se, dopřát to i svým dětem, spolupracovat, snažit se, zajímat se o veřejný život, dávat do toho čas a peníze? Pak je vše v pořádku a za deset, dvacet let jsme nahoře.

Nejsme? Pak nám zbývá fňukání, že jsme montovna Evropy, že máme blbé politiky, blbou vládu, že nás EU vysává, že nás rozkradli Němci, Rusové, že máme blbé sousedy, že...

300711

14.12.2013 19:21

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

RE: Celá věc je mnohem jednodušší...

MARTin - anonym 178.?.?.?

Upřímně řečeno, moc toho o tom tématu nevím.

Předpokládám, že například Mojžíš získal určité vzdělání jako kněz v Egyptě. Co bylo před Mojžíšem, to těžko říct. Po něm se i u Židů jistě objevilo několik lidí s hlubokým poznáním. Koneckonců byla to společnost, která si vážila svých proroků. Na druhou stranu, uběhlo mnoho staletí a spousta věcí se mohla postupně měnit, překroutit, ta společnost mohla hodně zkostnatět.

Fakt je, že židovské nauky obsahují propracované informace o duchovním světě a dalších podobných věcech. Takže nějaká kontinuita tam zůstala zachována. Něco málo jsem zkoušel studovat, ale bez znalosti hebrejštiny a nebo zasvěceného výkladu... Tyto věci obvykle mají víc vrstev.

O tom, jaká bytost je bůh Židů nebo prostě co je základem jejich víry spekulovat nechci a nechci se na to téma v současné době ani bavit. To, co se z původního židovského učení zachovalo a co bylo ztraceno nebo změněno v průběhu třeba středověku moc netuším.

Obecně uznávám, že prakticky všechna velká náboženství byla dřív či později infikována lidskou hrabivostí a touhou po moci a překroucena k získávání a udržení moci. To v podstatě není chyba těch náboženství, takto dopadne v lidské společnosti asi jakákoli víra, ideologie, filosofie, která je dost úspěšná a začne oslovovat davy. Současná věda není výjimkou, přes všechnu snahu skutečných vědců, i věda je hojně zneužívána. Přesto to neznamená, že by náboženství nebo věda neměli žádnou hodnotu a smysl.

Posuzovat činnost židů obecně, na to si netroufám. Jistě je mnoho, možná milióny dobrých, poctivých a pracujících židů, matek a otců, lidí upřímně věřících. Vy asi myslíte spíš lidi, kteří jsou na vrcholu společnosti v tom smyslu, že ovládají média a finance a zároveň jsou židé.

No jejich činnost dlouhodobě v souladu s demokratickou společností není. Současné nastavení finančního systému je značně škodlivé a neudržitelné. Svým způsobem je pozitivní, že zatímco minulé období tu byl Mars / Samael a jeho odvrácená strana vedla k obřím válkám, teď je tu Michael a jeho odvrácená strana holt vede k Mamonu (už podle jména). Peníze jako zásadní téma, stejně jako homosexualita jsou z tohoto hlediska pochopitelným jevem. A upřímně za mne osobně pořád raději finanční krize způsobené hrabivostí než světové války a vražedné diktatury v rudém. Snad časem nezměním postoj. .o)

Na druhou stranu - v souladu s demokratickou společností není ani činnost většiny obyčejných lidí dole. Prostě neznalost, lenost, pokrytectví a pasivita vždy přitáhne nějakého toho poháněče s bičem.

Každopádně děkuji za rozhovor. Rád si přečtu případný komentář, ale už pravděpodobně nebudu reagovat.

300730

14.12.2013 20:22

Poražen Talibanem se Washington rozhodl zasáhnout proti Rusku a Číně

RE: Velký problém

MARTin - anonym 178.?.?.?

Veda taktiež tvrdí, že Sfinga je stará 10 000ky rokov, o čom sa ale nehovorí, pretože podľa vedy vtedy žiadny človek schopný takýchto stavieb neexistoval.

Která věda to tvrdí? Převažující vědecké výzkumy datují sfingu do doby Staré říše, 2558- 2532 př.n.l. To samotné z Velké Sfingy v Gíze dělá asi nejstarší a největší sochu světa.

Ano, existuje i mnoho jiných, spíše okrajových hypotéz. Někdo spočítal podle pozic souhvězdí a orientace Sfingy, že Sfinga byla postavena 10 500 před naším letopočtem. Toto ale není důkaz! To je stejné, jako bych vzal orientaci Pražského hradu, hrál si se souhvězdími a nakonec prohlásil, že Pražský hrad je orientován stejně, jako bylo třeba před pěti tisíci lety souhvězdí vodnáře a tak je pět tisíc let starý. Více zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Orion_correlation_theory

Další hypotéza je založená na erozi vodou, která měla dokládat ještě mnohem vyšší stáří Sfingy. Také už okrajová. Více třeba zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Sphinx_water_erosion_hypothesis

Každopádně rozhodně není pravda, že by se o tom nemluvilo. Naopak ti tvůrci těch teorií se dočkali (očekávaně) široké pozornosti. Třeba ten první si tím zajistil skvělé prodeje knihy. Mnoho vědců je k tomu opakovaně vyjadřovalo, byly o tom pořady v televizi, existují různé, mnohem pravděpodobnější vysvětlení nebo přímo důkazy, které tyto "ujeté" hypotézy vyvrací. Stačí si to chtít přečíst.

Mně by spíš zajímalo, proč jste se rozhodl věřit právě tomu, že Sfinga je tak stará a že se o tom nemluví? Přesvědčily vás důkazy, logické argumenty, pročetl jste si o tom nějaké vědecké práce z různých zdrojů, zajímal jste se jak vlastně archeologové a geologové odhadují stáří... a nebo tomu prostě chcete věřit, protože je to romantické a tajemné a vůbec?

Pokud to máte skutečně prozkoumané a rozhodl jste se na základě faktů a důkazů, ok, to beru. V opačném případě, vzpomeňte si třeba jak snadno se šířila panika s koncem světa 2012. Přesně takto se šíří i podobné zvěsti o Atlantidě, o stáří Sfingy, o utajených perpetum mobile, o tom, že lidé nikdy nedoletěli na měsíc, o mimozemšťanech a jak to vláda tají...

Tím neříkám, že nic z toho nemůže být pravda. Jen to, jak slabé argumenty lidem stačí k tomu, aby podobné zvěsti šířili a věřili jim, to je prostě smutné. Jak pak takoví lidé mají nahlédnout do sebe sama a nenechat se zmást první vějičkou svého ega, které jim řekne - dokázal jsi to, už máš schopnosti, už máš osvícení, hle teď ovládáš anděly, hurá to je určitě astrální cestování a ne jen tvá představivost vybuzená drogami...

Pokud lidé své poznání nestaví jak na osobní zkušenosti, logice i kritickém myšlení (náboženství, filosofie a věda), jak chtějí kdy získat jakýkoli, byť nepatrný kousek pravdy?

300731

06.01.2014 07:21

Dvojitý bombový útok ve Volgogradu – první hodnocení

Ibn al-Khattab?

MARTin - anonym 178.?.?.?

Proč je Ibn al-Khattab považován za sběř, u které se všichni shodli, že jeho spravedlivá poprava/zabití/zákeřná vražda posloužilo spravedlnosti. Četl jsem o něm jen na anglické Wiki a podle toho co tam píšou to byl prostě velmi úspěšný záškodník/bojovník/partyzán na straně Čečenských extremistů/separatistů/bojovníků za svobodu a sebeurčení. Hlavní a nejznámější útoky jeho jednotky byly zřejmě namířeny proti ruským vojákům, obrněné technice a podobně.

302094

že ta tvrzení nejsou pravdivá nebo aspoň, že ty fotky a výpovědi jsou nedůvěryhodné / podvržené?

Co pokud Asad a jeho vláda tyto činy ve vězeních skutečně páchá? Potom byste souhlasili s jeho odstavením a potrestáním vězením / popravou spolu s těmi, kdo se na tom podíleli?

303507

30.01.2014 14:00

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Velmi dobrá a velmi důležitá otázka.

303598

31.01.2014 16:57

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Jako nejnerealističtější vidím hned tu první část: "plně svobodný systém bez jakékoli vládnoucí skupiny".

Jak konkrétně si představujete, že by takový systém mohl být prosazen (jaké jsou podmínky jeho vzniku), jak by mohl fungovat (jak se budou přijímat rozhodnutí, kdo je bude vymáhat, kdo bude mít moc legislativní, soudní a kdo výkonnou, ekonomickou...) a jak bude zajištěn proti zneužití, či zvrhnutí se do diktatury?

Jinak osobně si myslím, že současný systém potřebuje mnoho změn a bude velmi těžké (pokud vůbec možné) jich dosáhnout. Prostor pro zásadní změnu režimu, která by vedla k lepšímu, tam ale moc nevidím.

303695

31.01.2014 17:39

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Osobně jako témata pro příštích několik desetiletí vidím toto:

1. Sjednocování světa. Doba malých a středních nezávislých národních států míjí. Jakýkoli menší nebo i střední stát může být snadno uvržen do nekonečných bojů a není schopný se bránit pár tisícům profesionálních fanatických zabijáků, kteří budou v žoldu silnějších kočovat po světě. Budou vznikat větší uskupení, které spolu budou soupeřit. To nemusí být tak špatné, jen se to nesmí moc vyhrotit. V současné době probíhá vymezování budoucích hranic mezi těmi bloky. Asi se nevyhneme dalším válkám v zastoupení, organizovaným převratům a dalším podobným hnusům.

2. Živá společnost se silným důrazem na právo. Je třeba vytrvale dávat najevo, že pro lidi je právo důležité a to i v jiných zemích. Je to jediné, co pohne jak korporacemi (hlas spotřebitelů), tak velmocemi (hlas voličů). Díky internetu a dalším prostředkům mohou rychle vznikat podpůrné sítě lidí napříč zeměmi, které mohou mít během několika měsíců tolik členů, že s nimi bude muset počítat jakákoli vládnoucí skupina. Budou důležité jednotlivé osobnosti. Musíme prosadit co největší podíl přímé demokracie. Pokud se to povede, lidé se budou pomalu učit rozhodovat a vládnout si - vlastními chybami.

3. Podporovat rozvoj, důležitost a práva středních a nižších vrstev. Lidé mají šanci pokud se budou aktivně zajímat, budou potřební a ozbrojení. Možná opět zavést nějakou formu základního vojenského výcviku pro masy (muže i ženy bez rozdílu). Nepovinného, ale s výhodami. Ozbrojená, vycvičená populace má šanci se bránit teroristům i chuti vládnoucích skupin o její utiskování.

4. Určitá forma základního příjmu a překopání fungování daní (danit spíš spotřebu než výrobu) bude vzhledem k upadající pracovní síle třeba. S velkými bloky přichází mor nadnárodní byrokracie. Bránit se dá větším podílem přímé demokracie, aktivní snahou populace o podíl na rozhodování a přístupu k informacím...

5. Svobodné informace. Velký boj dneška. Díky za Zvědavce a další zdroje. Pokud se podaří udržet jakž takž svobodný internet, máme částečně vyhráno.

6. Zásadní změny ve finančnictví. Omezení lichvářství. Spekulativních finančních operací... Pokud je třeba banky zachraňovat, měly by být zrušeny/znárodněny. Na poli peněz a finančnictví asi budou podobně dramatické události, jako byly v minulém století na poli vojenském. Tahle doba je o ekonomice a o penězích. Předtím bylo negativním tématem krveprolití zvrhlých diktátorských systémů, války a genocidy, teď je to finanční otroctví a plutokracie.

A tak dále... Vidím to spíš na snahu o evoluci (kterou bude místy asi třeba vynutit a prosadit silou), než o revoluci a změnu režimu jako takového.

303703

01.02.2014 16:09

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Jsem. Učil jsem se to a učím se to už pár desítek let, kdy se poznávám, učím se co chci a jak funguji.

A i v páru s manželkou vládu nepotřebujeme, domluvíme se.

Naše díte - to už určitou vládu potřebuje, samo si zatím vládnout nemůže. Takže zde máme první formu vlády ve společnosti - rodičovskou. A to jsme teprve u komunity tří lidí.

Pak si vezměte vesnici, třeba pouhých 1500 lidí. Ani to nemusí být velké město jako je Praha. Někdo vybírá poplatky - za odpad, za psy, lidé se na tom sice domluví, ale platit potom musí, i když se jim nechce. Nejde aby část platila na ostatní. Už na vesnici tedy potřebujete určitou formu vlády (někdo to prostě musí zařizovat, organizovat, někdo k tomu dělá vyúčtování a někdo také musí dokopat ty, kterým se platit nechce). Je to taková ta místní vláda - v podstatě pár lidí, co se pořádně nikomu nezavděčí, v podstatě všem slouží a je to spíš ta organizace, ale vláda to už je. Musí mít práva, aby mohli mít zodpovědnost - mají víc zodpovědnosti, takže musí mít víc práv.

Na úrovni okresu, kraje nebo dokonce státu se už pak jednotliví lidé domlouvají těžko na konkrétních věcech. Je třeba čím dál víc lidí, kteří to rozhodují a organizují skutečně jako profesi - tedy vykonávají vládu na plný úvazek. Někdo plánuje silnice, někdo chytá zločince, někdo je soudí - na to všechno je potřeba mít zvláštní práva i odpovědnost.

A to už neřeším specializované úkoly větších společností - například lidi nesvéprávné, psychicky nemocné, lidi, o které je třeba se postarat a rozhodovat za ně (tedy jim vládnout).

Takže vláda je podle mne potřeba. Čím větší celek, tím abstraktnější záležitosti musí řešit, tím hůř tomu většina lidí rozumí a posoudí to. Je třeba odborníky, je třeba organizátory, je třeba vládce.

Mít nějakou formu vlády je stejně potřebné, jako mít nějakou formu úklidu odpadu. Sám po sobě si uklidím, ale větší komunity na to mají obvykle specialisty. Vláda, zákon a organizovanost nejsou sprostá slova.

303759

01.02.2014 16:22

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Do casu Jezise Krista...

Myslite doktrinu krestanstvi? Tam bych rekl, ze to bylo docela dobre formulovane - proste monoteisticke nabozenstvi s pomerne striktne formulovanou moralkou a tradici mnoha staleti bylo obohaceno o nekolik myslenek (Miluj blizniho sveho... blizni je i Samaritan ne jen Zid... sirte uceni mimo Zidy, i puvodni temata jako vsemocny, vsudypritomny a vsevedouci Buh, tema odpusteni a slitovani...) a zacalo byt sireno v prevazne polytheisticke/filosoficke spolecnosti. Rozhodne bylo co sirit - byl tam novy myslenkovy obsah. Dostatecne novy na to, aby lidem stalo za to pro ty myslenky umirat a aby se ty myslenky jasne odlisovaly od dosud v Rimskem a pozdeji i okolnim svete prijimaneho nazoru na svet.

Jezis siril pro mnoho lidi nove myslenky jak to delat a jak to ma fungovat a az to, ze podle tech myslenek zilo stale vic lidi a nechteli se tech myslenek pres pronasledovani vzdat vedlo k tomu, ze ty myslenky byly siroce prijate (a samozrejme do urcite miry prekroucene a zneuzite ve prospech posileni moci).

To, co ted chybi jsou prave ty nove myslenky jak zit a cemu verit. Kdyz budou a kdyz budou dost lakave, cesta jak je prosadit se uz vzdy najde. Nestaci jen nespokojenost se stavajicim stavem, to je pouze nutna podminka.

...mozna myslenka prime demokracie a zakladniho prijmu... by stala za uvahu a vyzkouseni...

303761

03.02.2014 06:23

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Dobrá připomínka.

V podstatě jsem v současném systému nemyslel vyloženě přímou demokracii ve stylu, že by všechna rozhodnutí závisela na všech lidech, kteří by je museli vykonávat. To by byla zásadní změna, výměna jednoho systému za jiný. Myslel jsem opět spíš evoluci.

Spíš "narovnání, napřímení" současné demokracie. Tedy větší motivaci, aby se lidé zajímali a podíleli se na rozhodovacím procesu, aby ho sledovali a aby z toho pro ty kdo mají na starosti organizaci a a vládu mohli vyvodit snáze důsledky.

Je fakt, že technika (hlavně internet), umožňuje větší zapojenost běžných lidí do kontroly vlády a jejích činů než kdy předtím bez toho, aby to na společnost vyvíjelo nějak extra velké nároky. A když nic jiného, tak je rozhodně lepší mít společnost, která se cítí součástí rozhodovacího procesu a za jeho výsledky (a hlavně i chyby) se cítí zodpovědná a svému podílu na rozhodování věří.

303842

03.02.2014 06:57

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Téměř žádná fakta nelze plně ověřit. To je iluze. Téměř vše je závislé na určitém základním vzorci myšlení - paradigmatu, který sám o sobě je neověřený, ale je přijímán automaticky, bez ověřování.

Celé lidské vnímání a myšlení funguje na základě víry. Dokonce pokud mozek někde něco očekává, tak si tam danou věc doplňuje a člověk ji pak vidí, slyší, cítí (třeba chybějící písmenka do slov, obsahy do nezřetelných tvarů, pocit strachu do nejasných situací) - to vše funguje na principu víry, že to tam je nebo může být.

Navíc člověk sám funguje spíše podvědomě než vědomě (většinu toho co se děje, co vidíme, ve skutečnosti nezpracovává naše vědomí, ale podvědomí a my se zaměřujeme jen na malý výsek), také nevíme obvykle co myšlenkově děláme když spíme. Většina našeho rozhodování je ukryta před námi samotnými (viz různé kořenové vzorce pochycené v raném dětství, které nás výrazně ovlivňují, ale nejsme si vědomi toho, že bychom je dobrovolně přijali a obvykle je nemůžeme jen tak změnit).

To všechno vede k tomu, že člověk je i sám pro sebe v podstatě velkou neznámou. A tak věří, že nějaký je, věří, že nějací jsou jeho nejbližší, věří, že nějaký je svět. 99% toho, co považuje za běžně přijímané, prakticky celá jím akceptovaná realita, je v podstatě jeho víra.

Systematizovaná víra společná pro celou skupinu je nutná pro přežití společnosti. Společnost potřebuje, aby se realita jedinců v ní žijících co nejvíc podobala. To vede ke sdíleným hodnotám (věříte, že vražda je špatná, ale ověřil jste si to někdy skutečně?), ke sdíleným předsudkům (moč je fuj, protože nás to naučili rodiče - kdo si to v dospělosti ověřuje), sdílené kultuře a obvykle také k nějaké formě náboženství.

Například vědecký materialismus, fašismus, komunismus, socialismus, kapitalismus - to všechno jsou v podstatě formy náboženství pro ty, kdo v ně věří. My těm vědcům obvykle nerozumíme, ale my jim věříme, protože se vědě daří lidi přesvědčit, že pro ně zajišťuje pokrok, že je pro ně nezbytná - tak jako by jsme kdysi věřili kněžím, kterým by jsme také nerozuměli.

Mimozemšťan z vašeho příkladu by nejspíš uznával, že s jistotou neví nic. Buď by pak stejně pro zjednodušení svého života přijal určitý styl nazírání na realitu (víru - tedy v podstatě náboženství, i kdyby to měla být věda), případně několik realit, mezi kterými by podle potřeby přepínal a nebo by byl překvapený pokaždé, když by po dalším kroku došlápl na zem, když by narazil na zeď, každý další člověk by pro něj byl zcela novou, neznámou bytostí - prostě žádná předchozí očekávání, žádné předsudky, protože to plyne z víry, že něco nějak bude nebo je, bez ověřování.

303844

03.02.2014 17:24

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Žid řídící Francouze

MARTin - anonym 62.?.?.?

UF.

Když je někdo lichvář a podrazák a šmejd, tak je žid (Žid), i kdyby byl Eskymák (Inuita)...

Když je někdo lakomec, tak je to jasně Skot.

Když někdo poslouchá rap a nosí zlaté řetězy, tak je černoch (Afroameričan).

Když vám někdo vykrade auto, tak je to Cikán (Rom)!

Když se někdo nepostaví vrchnosti a místo toho všechno sabotuje a dělá si z toho srandu, tak je to Čech (Čech, Moravák nebo Slezan).

A když někdo maká jak barevnej, tak je Číňan!

To je opravdu logika hned za dva rohy a předčí i logiku: nese pytel, je to pytlák! [smích] [oči v sloup]

303910

10.02.2014 07:28

Základem dobré reklamy je psychologická manipulace

Zajímavý článek

MARTin - anonym 93.?.?.?

Škoda, že nejde trochu víc do hloubky nebo aspoň do šířky (víc konkrétních příkladů a jejich rozbor).

Základní myšlenka, že tento druh reklamy je tak úspěšný, protože je v dnešní době náhražkou spirituality (mystiky, hledání duchovna), je velmi zajímavá.

Takto pojímaná reklama (stále se dělá i klasičtější, založená prostě na chvále produktu) vlastně pomáhá zastírat to, že konzum který propaguje, dělá z lidí vyprázdněné bytosti bez opravdového štěstí, ať už osobního nebo rodinného. Zkrátka proto, že člověk který veškerou svou energii věnuje honbě za přeludem studny, nemá čas se pořádně napít.

304370

14.02.2014 08:13

Svátek lásky nebo války?

Valentýn je komerční svátek,

MARTin - anonym 93.?.?.?

ale i tak je dnes nedůstojné řešit rozmíšky a obviňování mezi muži a ženami. Ať už mají jakékoli zaměření nebo vyznání.

Přeji všem mužům i ženám příjemný den. [smích]

Mimochodem spíš bych si někde rád přečetl dobré tipy na originální dárky, překvapení, věci které potěší (a nebude to hloupý konzum).

304650

14.02.2014 09:20

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

Ostuda

MARTin - anonym 93.?.?.?

Toto rozhodnutí soudů a vůbec celý průběh toho řízení je ostudou české jurisdikce.

304661

16.02.2014 21:36

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

Trochu obecněji...

MARTin - anonym 93.?.?.?

Co myslíte? Mělo by být zpochybňování nebo popírání holokaustu, případně komunistických zločinů trestné? Asi všichni zde vnímáme, že současná situace (viz tento rozsudek) není spravedlivá.

Jak by tedy tato věc měla být nastavena a posuzována, aby to bylo spravedlivé?

304853

17.02.2014 05:34

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

Osobně si myslím,

MARTin - anonym 93.?.?.?

že by v těchto případech mělo být rozlišeno, zda jde prostě o jiný názor, o diskuzi a pochybování a nebo o útočný, agresivní akt. Tam by měla být důsledně uplatňována pomluva, hanobení národa a rasy a případně další podobné věci.

V mnoha případech se nám to samozřejmě nebude líbit, ale ochrana svobody by měla být výš než možnost potrestat pár ignorantů, pokud ti ignoranti neútočí.

Říct, že při holokaustu umřel milión židů, že Angličané nemasakrovali Bůry, že Turci neprováděli genocidu na Arménech, že země je placatá, že jsme nepřistáli na měsíci, že bůh je ve skutečnosti maňásek, kterého mám ve skříni - to nejsou útočné názory, je to prostě značně okrajový názor. Ten by však měl jít svobodně hlásat a hlavně mělo by být v pořádku o něm svobodně diskutovat. Je nezbytné, aby lidé směli svobodně přemýšlet, mluvit a tvořit si vlastní názory.

Veřejně pálit korán (nebo bibli), tvrdit, že mrtvý cikán - dobrý cikán, že všichni židi jsou zloději a je třeba je hladit, ponoukat k útočným válkám, veřejně přát jakékoli konkrétní osobě nebo skupině osob utrpení a smrt protože je jiné rasy, národnosti, pohlaví nebo vyznání - tohle je podle mne ten typ projevů, který by měl být postihován. Jako přestupek a ve zvlášť závažných případech, které vyvolaly zvlášť závažné následky i jako trestný čin.

Zkráceně: ve svobodné společnosti je podle mne v pořádku pochybovat o tom, zda vůbec nějací židé existovali nebo existují. Divné, ale v pořádku. Je špatné tvrdit, že existující židé by měli být vyvražděni. To už je podle mne ten útok, kde svoboda jedné strany je na úkor svobody druhé strany.

Takhle si v současné době myslím, že by ta pravidla měla být nastavena.

304873

17.02.2014 17:40

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

RE: Osobně si myslím,

MARTin - anonym 93.?.?.?

Velmi zajímavý pohled z jiného úhlu. Děkuji.

Potřebuji nějaký čas na promyšlení toho, co jste napsal, než k tomu zaujmu nějaký svůj postoj. Nad tím, že by zákon mohl nebo měl být špatný už proto, že stanovuje historická fakta jsem nikdy nepřemýšlel.

304894

25.02.2014 06:48

Posunuje se Ukrajina k občanské válce a velké konfrontaci velmocí?

RE: Einsteinova rovnice č.2

MARTin - anonym 93.?.?.?

Konečný výsledek této rovnice pro celý svět je 42! [mrknutí jedním okem]

305314

25.02.2014 07:04

Může Washington svrhnout tři vlády najednou?

RE: Pan Dolejší z BL by vám vysvětlil, že tomu tak není a vše je přirozený vývoj

MARTin - anonym 93.?.?.?

Podle mne má v tom článku na Britských listech pan Dolejší v mnohém pravdu. Věci skutečně nebývají tak černobílé. Navíc vyčítáme médiím, že očerňují každého, kdo neskáče podle západu/USA... .

Jenže fakt je, že hned v předchozím článku o Ukrajině si můžete všimnout, že pisatel skutečně dělá z protestujících na Ukrajině, ve Venezuele... nesvéprávné blbečky, případně, pokud jim uzná inteligenci, tak rovnou z ciziny placené kolaboranty.

A pan Dolejší má pravdu v tom, že tohle prostě dělají jak klasická média, tak alternativa. Když se lidem nelíbí něčí názor nebo postoj, tak místo aby vyvraceli ten názor nebo ještě lépe aby se snažili ten názor nebo postoj pochopit a poučit se z něj, tak znemožní nositele toho názoru. Je to jednodušší, ale vede to k primitivně černobílému vidění světa a brání to vzájemnému porozumění, které jediné někam skutečně vede.

Takhle jsme pořád v kruhu. My jim nerozumíme, oni nám také ne. My jim nechceme rozumět, oni nám také ne. My je očerníme, abychom nemuseli přemýšlet nad tím, co říkají a proč dělají to co dělají, oni nás také. S tak černými, zlými a cizími bytostmi komunikovat nemůžeme, oni také ne. BOJ!

Takže opravdu pochybuji, že protestující na Ukrajině jsou všichni přitroublí studenti, fašisti nebo placeni z ciziny. Určitě bylo a je mnoho dobrých důvodů, proč protestovat proti Janukovičovi, proč jeho kliku svrhnout.

Ukrajina a Ukrajinci mají objektivní potíže. A je upřímně řečeno drzost, povýšenost a hloupost, když někdo jednu z těch stran sporu kompletně znemožní jen proto, že se nechce zabývat její situací, jejími argumenty a protože si vybral nějaké globální vidění světa a do toho se snaží naškatulkovat všechno a všechny.

Na závěr: děkuji za zajímavý odkaz. [smích]

305315

26.02.2014 15:14

Může Washington svrhnout tři vlády najednou?

RE: Zajímavé je především, jak popírá vliv USA & Co, který je očividný

MARTin - anonym 93.?.?.?

Zajímavé mi na tom přijde to, že pro nás jako pro Českou Republiku není příliš výhodný ani příliš silný západ, ani příliš silné Rusko.

A rozhodně je pro nás nevýhodná válka. Jako jeden z malých států jsme vždy příliš snadno obětováni, příliš snadno zneužiti.

Asi nejvýhodnější je pro nás být obchodní a diplomatickou křižovatkou, kde se stýká vliv západu a východu v době míru. Dostáváme zprávy z obou stran, což zdejším zajišťuje určitou toleranci vůči propagandě a vždy jedna strana může zabránit, aby si s námi ta druhá strana vytírala pozadí příliš násilně.

Samozřejmě i to má své nedostatky, ale je to myslím pořád lepší, než aby si nás jedna ze stran příliš pevně začlenila do svého soukolí (okupace Němci, okupace Sověty...).

Válka, to je úplná konečná. Vojska přes nás půjdou tam, vojska přes nás půjdou zpátky. Sami nemáme na této úrovni mocností vojsko, co by stálo za řeč. Čech válečný štváč = masochista.

Co se týče povahy mocností, není třeba dělat si iluze. Úctu k lidským životům, k lidským právům, cítění s obyčejnými lidmi, ohleduplnost k jiným národům - tu nemají na žádné straně.

Nemělo ji Britské Impérium (Bůrové, Indie, Čína, Afghánistán). Neměla ji Německá Říše (Polsko, koncentráky...). Neměl ji Sovětský svaz (Ukrajina, vysidlování, Afghánistán...). Nemá ji USA / NATO (Vietnam, Kambodža, Jižní Amerika, Irák, Afghánistán...). Nemá ji ani EU, přes všechny své řeči.

Ani nemohou mít. Na všech stranách se totiž nejvíc derou k moci vždy největší gauneři, egoisté a často ji také dosahují ti s nejostřejšími lokty a nejmenšími morálními zábranami. Vrcholná politika je IMHO přehlídka psychopatů. [mrknutí jedním okem]

305392

31.03.2014 15:37

Potvrzeno: Plány NATO na útok pod falešnou vlajkou na Turecko odhaleny

RE: Kolik ještě?

MARTin - anonym 178.?.?.?

Naneštěstí, vrah je kde kdo, kdo má příležitost, prostředky a motivaci.

Vraždil Starověký Řím, vraždili různí mongolští, avarští, hunští a tatarští nájezdníci, vraždili germáni, vraždila Svatá Říše Římská, vraždili arabští islámští vládci, vraždilo Ruské Impérium, vraždila revoluční a Napoleónská Francie, vraždili všichni kolonizátoři od Španělů a Portugalců až po Britské Impérium, vraždilo nacistické Německo, vraždila maoistická Ćína, vraždil Sovětský Svaz, vraždí USA a NATO.

Kdo má moc a příležitost, velmi často a bez výčitek vraždí ty slabší.

Není zde žádná velmoc, která by měla čisté ruce. Geopolitika je hrou ega. Tam kde vládne ego, tam rozhodují jen vlastní ambice, moc a prospěch.

Záměrně vyvolané hladomory, zavlečené nemoci, vraždění ve jménu náboženství nebo ideologií včetně té současné multikulturní a demokratické, války v zastoupení, při kterých si dva silní vyřizují účty přes menší země, které jsou při tom úplně zničeny, otroctví nejrůznějšího typu až po to dluhové, lži, propaganda, cenzura, atentáty, taktika spálené země, hromadné znásilňování, mučení - v podstatě nic nového.

Není zde žádný konkrétní zločinný stát, který by byl odpovědný za všechno zlo a který by bylo možno zničit, aby byl konečně klid. Stejně jako v politice, po odstranění jednoho zloděje přijde další.

307636

01.04.2014 22:20

Potvrzeno: Plány NATO na útok pod falešnou vlajkou na Turecko odhaleny

RE: Kolik ještě?

MARTin - anonym 178.?.?.?

Máte pravdu v tom, že naše západní civilizace bílého člověka má velký vražedný potenciál. Hluboce zakořeněné přesvědčení, že bílý člověk je nadřazený nad člověkem žlutým, hnědým, černým... umožňuje vraždit skutečně odporně snadno. A samozřejmě vlivů je víc.

Na druhou stranu, v historii najdete celou řadu příkladů ukrutností jiných civilizací. Masakry, kterých se dopouštěli Japonci na Číňanech za 2 sv. války třeba v Nankingu i jinde a jindy. Genocida Arménů ze strany Turků. Ukrutnosti mezi Turky a Bulhary. Vzájemné masakry Číńanů (dynastie Qing vs Ming třeba). Masakry v Koreji. Spousta vyvražďování v Africe. V jižní a střední Americe. V arabském světě před i po islamizaci. Co se týče Ruského Impéria, tak například opričnina a rok 1570 (dávno před Napoleonskými válkami). Rusové jsou úžasný národ, ale co se týče vražd, mučení a dalších zvěrstev, rozhodně nemají čisté ruce. Ani my Češi, Moravané a Slezané nemáme.

Vůbec to není jen záležitost Anglů, Sasů nebo Židů. Není to záležitost žádné konkrétní civilizace. A zničením nebo bojem proti nějakému konkrétnímu národu tyto ukrutnosti nezmizí. Naopak.

Je to v lidech a je to o lidech. O jejich egu.

307718

12.04.2014 12:55

Kyjev zařadil zpátečku ohledně referenda

RE: Opsané

MARTin - anonym 178.?.?.?

Ten Twitter mne pobavil.

308336

14.04.2014 10:19

Násilí a teror: Ukrajinská a kolumbijská cesta k budování impéria

Naprostý rozpor s Wiki:

MARTin - anonym 178.?.?.?

"Kolumbie je demokratickou prezidentskou republikou a unitárním státem s decentralizovaným řízením. Současný politický systém vznikl na základě procesu modernizace zahájené přijetím Ústavy v roce 1991. V roce 1998 byl podle pravidel nové Ústavy zvolen prezident, viceprezident, Kongres a regionální zastupitelstva. Nová konstituce charakterizuje zemi jako sociální právní stát, unitární a decentralizovanou republiku s částečnou autonomií regionálních úřadů, založenou na participativní a pluralistické demokracii. Pro vnitropolitickou situaci v zemi byla charakteristická zejména vytrvalá snaha o konsolidaci reforem v politické a ekonomické oblasti. S nástupem prezidenta Uribeho v roce 2002 došlo ke zlepšení mezinárodního postavení Kolumbie, převládala snaha o širší projekci hospodářských výsledků do sociální oblasti, problematika boje proti narkomafii a s ním spojeným terorismem. Politika Uribeho administrativy se projevuje nekompromisním vojenským přístupem k řešení vnitropolitické situace, otevřeným ozbrojeným bojem proti gerile FARC a ELN, tlakem na dodržování lidských práv a bojem proti obchodu s drogami."

Tak jak to tedy v Kolumbii je?

308435

07.05.2014 20:07

Neschopnost telepatie neomlouvá!

RE: Ctihodný exekutor Vrána přiznává,

MARTin - anonym 178.?.?.?

Možná proto, že většina lidí nemá schopnost nebo možnost exekutorům skutečně z vlastního rozhodnutí ublížit fyzicky nebo psychicky (maminka na mateřské, babička důchodkyně, slabí a hodní lidé).

Z těch co ty schopnosti mají, tak většina inteligentních lidí zůstane u toho mluvení, případně se brání právně, pokud na to mají prostředky a schopnosti.

Ti agresivnější a nebezpečnější zase nemají ve zvyku si věci promýšlet a vybijí se na tom, kdo tam fyzicky přijde. A to je často zase nějaký buď zoufalec, který nemá peníze a tak musí dělat i tento hnus a nebo napůl zločinec a vymahač.

Je asi málo lidí, kteří by si vše promysleli, zvážili pro a proti včetně toho, že sami umřou nebo doživotně zůstanou ve vězení, zjistili si informace, prostředky a udělali si čas a pak šli chladnokrevně zabít někoho, s kým přímo nepřichází do styku a kdo se nejspíš snaží se zabezpečit jak se dá a má na to i peníze. Docela by mně zajímalo, jaký psychologický profil musí mít člověk, který toto udělá - tedy chladnokrevně někoho zavraždí aby se pomstil a protože to považuje za spravedlivé.

309823

21.05.2014 06:50

Svět jako továrna na popelníčky

Globální velmoc, regionální velmoc

MARTin - anonym 178.?.?.?

Rusko je podle mne "pouze" silná regionální velmoc, podobně jako třeba Čína nebo Indie. Má velmi slušnou armádu a z doby, kdy bylo vedoucí silou globální velmoci SSSR, i jaderný potenciál ke zničení jakékoli jiné země. Má také ohromnou rozlohu, mnoho obyvatel a celkem nezadluženou, jakž takž rostoucí ekonomiku a velké množství surovinových zdrojů. Tady to ale pomalu končí a je fakt, že Rusko v porovnání s SSSR není ani se svými spojenci / vazaly (různé státy a státečky kolem Ruska) schopno příliš zasahovat a ovlivňovat velkou část světa. Po rozpadu SSSR už se sice trochu vzchopilo, ale oproti bývalé slávě a síle je prostě nižší liga.

USA jsou globální velmoc, byť s problémy a zřejmě upadající. Mají jednoznačně největší a nejsilnější armádu na světě, která je schopna zničit téměř jakoukoli jinou zemi světa i za použití pouze konvenčních zbraní. Mají ohromnou rozlohu a mnoho obyvatel. Ekonomika je sice silně zadlužená a závislá na importu, ale díky pozici globální velmoci se to USA zatím daří zvládat a držet ostatní státy v pozici, že je může uplácet papírky. Dolar je světová rezervní měna. Světová síť internet má své nejdůležitější opěrná body, společnosti a většinu provozu v USA, což je pro USA další výhoda (špionáž a podobně). Světová finanční síť je do značné míry ovlivnitelná z USA, což dává USA lepší možnosti k uvalování sankcí. Masová "kultura" je převážně produkovaná nebo aspoň řízená z USA (jen si vezměte podíl filmů z USA a jinde), což umožňuje ovlivňovat svět šířením amerického pohledu na svět. USA těží i z pozice angličtiny, byť zde je to i tím, že USA jsou do určité míry dědicem Britského Impéria. Mezi spojence / vazaly USA patří takové státy a uskupení, jako jsou Kanada, Austrálie, EU - tedy samy dost velké na to, aby si mohly nárokovat pozici regionální velmoci.

Do budoucna má zřejmě největší potenciál stát se další globální velmocí Čína. Díky masivní populaci, obchodnímu přebytku, ohromné výrobní síle a investicím po celém světě. Zatím k té globální velmoci se vším všudy podle mne ale nedospěla. Chybí jí k tomu zbavit se dolaru jako světové měny, uzavřít širší vztahy s okolím (udělat z nich spojence / vazaly), vybudovat armádu, schopnou zasahovat kdekoli ve světě...

310377

08.06.2014 07:53

Češi, nejzamračenější národ Evropy, se změnili v nevoliče

RE: Sme národy prestarnutých Svišťov!

MARTin - anonym 178.?.?.?

Mnoho druhů zvířat se přemnoží, a potom, když není co jíst, tak prostě umřou.

http://21stoleti.cz/blog/2004/12/03/mracna-kobylek-pustosi-urodu/

Je klidně možné, že podobné to bude mít i člověk. Pro úrodu jsou kobylky, požár nebo možná i přemnožení lidé katastrofa, ale z jiného hlediska mohou klidně plnit v přírodě očistnou funkci. Jako oheň, který vypálí kus lesa.

Těžko toto hodnotit z našeho pohledu - z toho jde pouze říct, že si nejspíš podřezáváme větev sami pod sebou určitým jednáním nebo že jsme napomohli vyhynutí (a rozmnožení) některých jiných druhů. Můžeme třeba říct, že i díky lidskému působení byly vyhubeny některé druhy velryb, blboun nejapný a třeba téměř kompletně vyhuben vir dětské obrny. Na druhou stranu, napomohli jsme šíření třeba holubů, potkanů a třeba některých plísní žijících na lidech.

Lidem se líbí velryby a nelíbí se jim potkani a vir obrny. Automaticky budou litovat velryby (proto jsme zlí), ale neřeknou si, že jsme jako lidstvo dobří, protože díky nám přežívají stamilióny potkanů.

Nám lidem to připadá, že ničíme život na této krásné planetě. Jenže to co je krásné je právě to naše lidské hledisko. Kdyby lidé nebyli, komu budou velryby připadat krásnější a důležitější než potkani? Asi velrybám. Potkanům nejspíš ne.

Má planeta jako celek důvod upřednostňovat velryby před potkany? V minulosti nejspíš vyhynulo obrovské množství dinosaurů a jiných nádherných tvorů a lidé u toho nejspíš nebyli. Bylo to z hlediska planety špatně? V rámci vesmíru vybuchují a přetváří se celé hvězdy - a třeba to má také svůj smysl - proč si myslet, že zrovna lidé se vymykají z přirozeného řádu?

Mimochodem právě v zemích, kde je ta žena, auto a barák se lidé často rozmnožují méně - a přirozeně vymírají. Viz skoro celé původní obyvatelstvo Evropy. Takže očividně to nefunguje tak jednoduše, že čím víc je jídla, tím víc máme dětí. Je tam víc faktorů.

Nevím, s kým se ve velkých městech setkáváte vy. Já tam znám fajn lidi. Takové, kteří pracují na svém rozvoji, přemýšlí o životě, udržují si morálku a žijí tak, aby byli skutečně lidmi.

Společenské rituály, přetvářka - to mají i zvířata, přetvařují se v zájmu svého přežití i rostliny. Pro život ve společnosti jsou zkrátka určité normy chování zřejmě třeba. Chápu, že některé se vám líbit nemusí, ale podle mne tomu dáváte přílišnou důležitost.

311238

16.06.2014 07:54

Jihovýchod prodán západním naftařským firmám

Dá se nějak ověřit, zda to není výmysl?

MARTin - anonym 178.?.?.?

Je někde přístup k nějaké té smlouvě?

Nebo aspoň nějaké jiné důkazy, že ta smlouva vážně existuje?

Případně aspoň ukázky toho, že by takto postavená a prosazovaná smlouva existovala a fungovala mezi Shell a nějakým jiným státem?

311700

18.06.2014 08:05

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

Nerozumím tomu

MARTin - anonym 178.?.?.?

Chápu, že systém jak fungují exekuce je v mnoha věcech špatný. Samotného mne ohromně štve fikce doručení, je to zvěrstvo, zejména pokud se člověk často stěhuje.

Na druhou stranu, nerozumím tomu, proč jsou ti pánové až tak moc zničení.

1. Příjmy je možné mít na černo. Klidně může jít někam mít nádobí a brát si stovku na den + jídlo k tomu zdarma. Stejně tak pokud půjde dělat práci jako číšník, může mít minimální plat (který mu seberou na exekuce), ale k tomu další polovinu na černo. Pořád jsou ještě obory, kde se na černo pracovat dá. I kdyby měl na černo taxikařit - dá se najít a domluvit někdo, kdo má licenci, kdo má auto a s tím se střídat třeba v noci. Příjmy jdou na majitele auta, on dostává peníze na ruku. Stát prakticky o nic přicházet nemusí (ten hlavní taxikář to může danit), exekutoři na nic nemohou.

2. Platit nájem za byt je podle mne luxus v takové situaci. Jsou ubytovny, kde se počítá s exekucemi a podobně. Prostě smlouva je napsaná tak, že vše do puntíku patří majiteli a je na to smlouva. Přitom to vše má dohromady cenu tisícovku (stará postel, starý oprýskaný stolek, židlička, trocha starého nádobí, sporák, pračka a další věci na chodbě - co víc chlap potřebuje?). Ok, tak když přijde exekutor, tak mu zabaví televizi, kterou si malinkou koupí za dvě stovky. Notebook snad není až takový problém schovat, je to jen o tom vzájemně se varovat a notebook někomu strčit. Kromě toho všeho - může si přeci vybavit příspěvek na bydlení aspoň na pár let. Jsou ubytovny, kde lidi žijí právě z těch příspěvků, takže podle toho se napíše smlouva, dostane i trvalé bydliště (není problém s doručováním).

3. Pokud ne ubytovna, tak když na to přijde, místnůstku kde přespí mu také někdo v hotelu a podobně, kde bude dělat údržbáře, mýt nádobí nebo dělat jinou podobnou práci za pár šušňů na přežití poskytne. Wifi je obvykle v celém hotelu - takže připojení na internet je. Sám jsem takto lidi zaměstnával - problém nejsou exekuce (exekutor jejich je mi ukradený), ale to, že ti lidé obvykle pijí, hrají automaty a kradou. Pokud narazím na někoho, kdo je v takových potížích, že pracuje za jídlo, přístřeší a kapesné, na černo, prakticky celý den podle mých potřeb a ještě je za to vděčný - beru všemi deseti. Přitom to vůbec nemusí být práce 12 hodin denně. Spíš takový ten Franta, co vymění žárovky, protáhne ucpaný záchod, uklidí na půdě, dojde koupit to či ono...

Ano, je to nic moc život. Pro rodinu to není (i když znám člověka a vy asi také, co má milióny dluhy a žije a funguje v šedé ekonomice). Ale chlap sám, pokud dokáže pracovat, že by nepřežil a chcípal hlady? Možná starý a nemocný muž, tam je to pak průšvih.

311829

19.06.2014 00:02

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Hlavou proti zdi

MARTin - anonym 178.?.?.?

Na těch stránkách se píše: "deklarace lidských práv, kterou se vláda ČR zavázala dodržovat, jasně říká: ...,,Stát je povinen občanovi zajistit takový finanční příjem mzdou či sociálními dávkami, ze kterého bude občan s to si uhradit DŮSTOJNÉ bydlení, ošacení, a zdravou stravu" ...

Už ten úvodní text mi připadá jako manipulace. Ale možná ho jen špatně chápu.

Tady je odkaz na tu deklaraci: http://www.osn.cz/dokumenty-osn/soubory/vseobecna-deklarace-lidskych-prav.pdf

Jde o články 23 až 25. Podle mne tam není nic o tom, že by stát byl povinen zajistit finanční příjem na důstojné bydlení, ošacení a zdravou stravu. A je to podle mne i nesmysl. Pokud všichni přestaneme pracovat, kdo nám to zajistí?

Je tam, že každý má právo pracovat (tedy nikomu nesmí být z nějakých důvodů, třeba náboženských nebo politických určitá práce zakázána). Každý má právo na spravedlivou odměnu (tedy stejnou jako ostatní). Každý má právo na takovou životní úroveň, aby si zajistil blahobyt (tedy například není možno někomu nařídit, že nesmí vlastnit majetek a musí žít v bídě).

To, ale neznamená, že stát musí každému zajistit práci (navíc takovou práci, aby dotyčný byl spokojený) nebo že každý musí pracovat - jen na to má právo. Stejně tak stát není povinen každého živit - navíc (byť by se měl snažit pomáhat sociálními dávkami) - to ostatně ani není možné. Je to tak, že každý má právo živit se sám a žít v blahobytu a důstojně - pokud pro ten blahobyt a důstojnost dělá odpovídající věci (OSN nedeklaruje pečené holuby rovnou do úst).

Je fakt, že mi připadá, že proti té deklaraci jde fikce doručení (právo na spravedlivý proces) a to, že ten systém u dlužníka funguje tak, že mu efektivně zabrání vrátit se někdy do normální společnosti v mnoha případech až do konce života (není tam promlčení, ani možnost zbavit se nějak dluhů ani po padesáti letech třeba u OSVČ).

311873

20.06.2014 08:54

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Pravicující Česko je na dobré moUdré cestě

MARTin - anonym 178.?.?.?

Člověče, MoUdrostraku, vy umíte psát i normálním stylem a ne jen tím odporným, donekonečna se opakujícím, vyumělkovaným hnusem? Super!

Vaše příspěvky se snažím číst, protože mám ověřené, že mají občas zajímavé sdělení, které by bylo škoda minout.

Ale ta forma mne už také pěkně štve. Něco jako kdyby měl člověk, se kterým si povídám vždy a pokaždé potřebu k tomu co říká zopakovat stále stejný vtip (který mi už na začátku nepřišel nic moc) a ještě to záměrně dělal hláskem stylizovaným do ukňučeného buzeranta s mentálním postižením.

Mně jako čtenáři je to skoro fuk. Když zjistím, že se mi to nechce louskat a překládat do normální řeči, tak to prostě přeskočím. Pokud se ale editor snaží opravdu ty příspěvky číst, aby je "zkontroloval", tak chápu, že z toho po všech těch Pepících a Mařenkách roste.

Vlastně pochopil bych i kdyby si vaše příspěvky tiskl a bral jako terče na střelnici. [mrknutí jedním okem]

311973

20.06.2014 09:30

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Fikce doručení

MARTin - anonym 178.?.?.?

Nesouhlasím s vámi.

Podle mne fikce doručení počítá jen s lidmi, kteří někde stabilně bydlí (pokud možno zaměstnanci), mají trvalé bydliště a korespondenční adresu stejnou a jsou neustále k dispozici. Jenže tak to prostě nefunguje.


Ten člověk může:

1. být v nemocnici dlouhodoběji (má smůlu)

2. být ve vazbě (má naprostou smůlu, nepřebere ani nevyřídí nic, generální plná moc nefunguje a skoro nikdo ji neuznává, pošta tam i zpět jde i několik týdnů a to až poté, co ji někdo přebere v místě bydliště (pokud není do vlastních rukou) a přepošle ji. Snažit se vést spor s úřady, jednat s věřiteli nebo exekutory z vazby je IMHO prakticky nemožné - rok ve vazbě a člověk končí ekonomicky zruinován a i když je nakonec rozhodnuto o nevině (spíš mu soud dá aspoň nějaký trest a pošle ho domů, aby nemusel vyplatit odškodné) a třeba dokonce dostane těch 500 až 1000 korun na den, tak mu to způsobí právě i kvůli fikci doručení ohromné potíže. Vím to, jeden takový podnikatel z mého okolí je teď ve vazbě a řeším pro něj různé věci. Fakt by mě zajímal návod na to, jak to má člověk ve vazbě udělat, aby neskončil ekonomicky zruinován.

3. odjet na pár měsíců do zahraničí (ano, i tam kde není internet) nebo pár měsíců jezdit třeba karavanem

4. často se stěhovat - třeba pokud se za 5 let desetkrát stěhujete, tak... a datová schránka je novinka a nevyužívá ji zdaleka každý

5. datová schránka existuje a je reálně přístupná mnohem kratší dobu než fikce doručení, navíc mít přístup na internet není žádná povinnost - opět se zde předpokládá, že něco všichni mají, i když to tak prostě není (třeba právě u lidí, kteří prochází exekucemi, kdy jim exekutor zabavil i ten jediný notebook).

6. Navíc nejde jen o to, jak to funguje teď (datová schránka). Spousta lidí je postihnuta nebo dokonce ekonomicky zničena fikcí doručení z doby před x lety, kdy prostě datová schránka běžná nebyla, ale fikce doručení se používala.

311977

20.06.2014 15:10

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Fikce doručení

MARTin - anonym 178.?.?.?

Dobře, uznávám. Těm, kdo doručují poštu (nejen státu, fikce doručení si zavedlo po vzoru státu i mnoho jiných organizací) se ulevilo, mají to snazší.

Stát hodil odpovědnost na lidi.

Jenže pokud tvoříte zákony tak, že házíte odpovědnost za to, co má dělat stát na lidi, protože je zde parta vyčůránků, tak ta parta vyčůránků tu bude stejně, ale normální lidé na to dojedou.

Předtím doručování nějak fungovalo a když se vyskytly netradiční okolnosti (někdo se doručení bránil), tak to bylo pro stát těžké a stálo to peníze a vyčůránci se díky tomu leckdy vyhnuli potížím.

Teď doručování nějak funguje a když se vyskytnou netradiční okolnosti (dovolená, nemocnice, vazba, časté stěhování, ztráta domova, exekuce), tak je to pro lidi těžké a stojí je to peníze a lidi se do potíží naopak dostávají, i když by jinak nemuseli.

Rozdíl je imho v tom, že lidé většinou nemohou napařit pokuty a poplatky státu, státním úředníkům, stejně jako bankovním ústavům, dodavatelům elektřiny, plynu, vody, leasingovým firmám a podobně. Normální lidé se se státem nebudou deset nebo dvacet let soudit, nebudou hnát úředníky k ústavnímu soudu a potom ještě k mezinárodnímu, aby se domohli práva při pochybení úřadu nebo soudu.

Takže když něco nestihne doručit nebo vyřídit úředník, vlastně se pro stát tak moc nestalo. Můžete podat podnět na nadřízený úřad, případně se soudit a soud maximálně rozhodne, že to ten úřad má udělat a případně dá pokutu (kterou stejně neplatí ten úředník konkrétní a rozmělní se mezi platby všech lidí). Jakékoli souzení se soudy je těžké až nemožné. Protože normální člověk není s úředníkem (jako vykonavatelem státní moci) rovnocenný, nemá stejné možnosti.

Takže když zodpovědnost úřadu přenesete na lidi, tak tam kde by na úřadu docházelo k prodlením, ztěžováním práce a pokutám, dochází k bezdomovectví, sebevraždám, rozvratu rodin a doživotním dluhovým pastem.

312008

20.06.2014 22:58

Jak zlikvidovat živnostníka

RE: 5 let růstu

MARTin - anonym 178.?.?.?

Nevím jak v té jejich firmě.

Co jsem viděl na dvou případech ze svého okolí, tak v takové chvíli nemusí být snadné proměnit rychle majetek na peníze.

Pokud odběratel dluží za pár měsíců práce 20ti lidí, tak to může být třeba dva milióny, když se to sejde u víc velkých odběratelů, tak jsou to třeba 4M. Náklady na odvedení práce už firma zaplatila, nájmy a podobně také, takže tím vyčerpala většinu volných prostředků (tady se kvůli tomu dokonce už zadlužili) a čeká se na platby. Dluží ještě třeba 600 000 korun DPH z plateb, které jim ovšem nepřišly a možná ani nepřijdou, pár set tisíc korun ostatní dluhy a když by přišly peníze, tak po zaplacení dluhů a výplat zbude pár set tisíc korun, co by normálně sloužily jako rezerva.

I pokud ta firma něco má, tak to budou nějaké specializované stroje, v nejlepším případě auta a budovy. Pokud auta/auto obstavili spolu s účty a pak pod cenou vydražili (ještě ho kvůli tomu podvodu zadlužili), zbývají nemovitosti.

Teď jsem sám pro někoho nemovitost i pod cenou prodával přes půl roku. Ono jak je tam exekuce, tak se hůř jedná, musí být odhad, řeší se podmínky kupní smlouvy, pak se čeká než bude zrušená exekuce po zaplacení (exekutor zrušil ihned, ale na úřadě ten výmaz visel přes měsíc bez ohledu na lhůty a pak se teprve ukázalo, že exekutor udělal chybu, takže dostal dalších deset dní na opravu...), pak se dá návrh na vklad nového vlastníka (další měsíc) a během té doby tam nesmí skočit žádná jiná exekuce ani na pár korun, jinak zase minimálně čtvrt roku v háji.

Pokud mu mezitím dluh pár desítek tisíc korun rozprodali po pár tisících třeba čtyřem různým exekutorům (mně tohle kdysi udělala ČKP), tak ty dluhy mohou narůst vyloženě raketově. A jak na to vztáhnou ruku exekutoři, už se to nemusí povést prodat vůbec (vlastně se to ani nesmí při určitých typech exekucí) a dražby mohou být velmi nevýhodné.

Celkově se mohou miliónové majetky rozplynout jak pára nad hrncem kvůli dluhům původně v řádu stovek tisíc a přesto zůstanou miliónové dluhy.

312052

28.06.2014 09:06

Bretton Woods II a George Soros

RE: BWII

MARTin - anonym 178.?.?.?

"Spekulativní kapitál je přesně tím, co tvoří to, co schází té části reýlné ekonomiky, která tvoří statky pro širokou veřejnost a vytváří kulturní a spravedlivé ekonomické prostředí."

Prosím o vysvětlení.

PS: pokud to dokážete vysvětlit za použití jednoduchých slov, jednoduchých vět, logicky a srozumitelně, moc rád si vaši knihu přečtu. [mrknutí jedním okem]

312407

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
742 629,92 Kč

Poslední aktualizace: 20.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 484 066