Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jacob

Nalezeno 25 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.03.2009 15:01

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

jacob 208.?.?.?

otázka zní co máte na mysli tím sklonkem antiky, křesťanství bylo do příchodu Konstantina naprosto minoritní záležitostí odhaduje se že tvořilo max 5-10% společnosti ve městě Řím jich bylo cca 50 000 což je z města které mělo minimálně 1 Milion zcela zanedbatelný zlomek obrat přišel až mnohem později kdy bylo pohanství trestný čin pod trestem smrti, a to nejen pro "zločince" ale i pro tolerantní administrativu.

Tehdy započala masová nesmírně brutální Christianizace

Konec antiky byl brutální podnik a křesťanství tuto brutalitu stvořilo.

Pokud vezmu vaše nesmysly o "jalovosti a nemoudrosti" pohanských filosofů tak i zde máte problém novoplatonismus (filosofie konce pohanské antiky) byla vzkříšena v renesanci a praktikována lidmi jako Goethe, Schiller, Hegel atd.

Křestanství je náboženství fanatické lůzy.

Každý křestan je žid nic víc navíc totálně neschopný žid jehož jediná funkce je otročit chazarům, to je mimo jiné problém lidí na tomto webu neschopnost pochopit že křestan je otrok žida, dříve spirituální dnes i fyzický (a to jakéhokoliv žida)

Dříve v dobách pohanského Říma byl žid lůza vhodná akorát tak na trénink legiím nic víc dnes kontrolují svět díky křesťanům

187527

31.03.2009 09:39

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

jacob 208.?.?.?

Obávám se že vaše znalosti historie jsou ubohé.
"Nevím, odkud čerpáte, ale jestli si vynutilo legalisaci, tak zas až tak zanedbatelné jistě nebylo."

legalizace byla zcela jednoznačně vynucena Konstantinem jehož matka prostitutka z Bithynie byla fanatickou křesťankou, vaše argumentace "jistě nebylo" je zcela stupidní, Licinius spolu signatář ediktu milánského záhy křesťany persekuoval.

"To už ale nebylo v antice (ostatně nevím, kdy byl zaveden trest smrti za pohanství)."

Chápu že nevíte asi nemáte ani ponětí co píšete přečtěte si někdy Corpus Iuris Civilis 1.11 Emperor Constantius to Taurus, Praetorian Prefect
Concerning pagan sacrifices and temples If anyone does anything of the kind, he shall be struck down by an avenging sword, the property of the person killed shall be claimed for the fisc. The rectors of the provinces shall be punished similarly if they neglect to avenge such crimes. Given this 1st day of December (354).

Umíte číst? Poprava bez jakéhokoliv soudu nařízena potomky Konstantina a kodifikována Justinianem

"Brutální doba to byla, brutální byli všichni, barbaři ještě víc než Římani a křesťanství právě pracovalo na obrušování těch nejostřejších hran"

To je naprostý nesmysl brutální byli křestané mnohem brutálnější než kdy pohané mimo jiné proto Alarich dobyl Řím.

Křestanství vy zoufalče vraždilo každého kdo neměl zcela identický názor kdyby jste jen věděl něco o masakrech které doprovázeli Koncily které řešili teologické problémy

"Křesťanství taky to nejlepší z novoplatonismu přebralo nebo tím bylo formováno."

Co to tady blábolíte za nesmysly vždyť vy vůbec nemáte ponětí co píšete!

čiré zoufalství

187571

31.03.2009 09:44

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

jacob 208.?.?.?

"A ty bláboly o tom, že křesťani jsou vlastně židi, nemůžu jako křesťan brát vážně."

Aha tak to je jasné "jako křestan" to netřeba dále komentovat

187573

29.01.2013 07:17

¡No pasarán!

Co bude dál?

jacob 193.?.?.?

Vzpomínám si na jeden vtip před rokem 89. Smutný muž říká: Otevřu noviny Lenin, pustím televizi Lenin, Jdu do kina Lenin, mám strach otevřít i konzervu. Něco podobného se podařilo i volebnímu týmu K.S. Stejně tak volební tým podcenil i schopnost našeho čtení mezi řádky, tak jak vše co Karel nešťastného řekl bylo okamžitě náležitě omlouváno a vysvětlováno všemi možnými způsoby, možná jim to mladí baštili, ale dospělejší populace ne. U mladých využili emoce kolektivní vzájemnosti a opozice vůči rodičům Sám mám tuto zkušenost se synem studujícím v Praze. Začne období používání špinavých zbraní,dehonestace budoucího prezidenta a jeho rodiny (viz článek v IDNES 28.1. o paní Zemanové nebo narážky bývalého soudruha Jana Krause o vztahu Zemana a jeho dcery). Otázku zda oba nejsou služebníci jednoha boha jsem si taktéž pokládal, nicméně takovou optiku vidění reality nemáme, zde je potřeba čekat co bude. Vzhledem k ihned zahájeným hulvátským útokům na M.Z. a přímo i na jeho rodinu se toto nezdá být pravděpodobné.

283885

11.07.2013 07:35

Korupce v přímém přenosu

Špatný krok

jacob 193.?.?.?

Jmenováním J. Fischera MF je těžká politická chyba a M.Z, který tuto partiji hraje mistrovsky, se vrátí jako bumerang. Mne se tento jmenovaný ministr nelíbí a nebude se líbit i velké části veřejnosti. Jeho tragikomické obhajování způsobu hrazení nasekaných dluhů připomíná "Křišťálového Standu" a zároveň naprosto podlamuje důvěru současné jmenované vlády. Dle mého názoru tímto krokem ztratila Rusnokova vláda šanci i když oproti oponentům a občanům mají obrovskou výhodu - budou ovládat státní kasu a státní aparát, pokud se udrží.

293068

11.04.2014 08:28

Evropané plánují vytvořit konsorcium a koupit ukrajinský systém přepravy plynu

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

jacob 193.?.?.?

Co mají a nechtějí lidé vidět a znát je dáno naprosto jednoduše a každý selský rozum tomu rozumí, ale za dané situace, kdy se propaguje myšlenka, že všichni jsou happy a každý má právo a je friendly či podebné demagogie ukrývá tu základní myšlenku vědět kdo na které straně břehu stojí a samozřejmě si uvědomit, na kterém břehu jsem já. Propaganda, že všeobjímající láska kapitálu, demokracie a práv menšin nás oblažuje je opak skutečnosti - požírá nás to. Žádný pasák ovcí si nedá do ovčína vlka i když mu mile se usmívající soused bude tvrdit, že vlk je polepšený, obarvil se na bílo a zkouší žrát trávu. Takovým hloupostem, ale dnešní generace věří a ještě tomu tleská a pokud vlk "podlehne" a otevře vrata ovčína dalším vlkům je "podlehlý vlk" politován a mrtvé ovce jsou zohledněny jako obětí nové vzájemné tolerance a spolupráce. Spolupráce ano, ale vlk zůstane vlkem a ovce ovcí. Ovce může přečůrat vlka, když bude držet hlavu nahoře a nečumět jen po zelené trávě. Jenomže když ta tráva je tak zelená a šťavnatá ..................

308291

05.05.2014 06:57

CENZURA: Česká televize neodvysílá volební spot NE Bruselu - Národní demokracie

RE: Ani se České (?!) TV nedivím

jacob 193.?.?.?

O tvých daních většinou rozhodují Ti, které jsi nevolil a tudíž se nemusejí presentovat na to mají své poskoky, kteří si zaplatí PR z tvých daní. Ostatně proč by měl někdo o tobě rozhodovat za Tvé peníze?
ČT si nemá koho co mazat na chleba.ČT je veřejnoprávní a zda spot je takový nebo makový jí nepřísluší posuzovat. Jedině, že by tam seděli soudruzi (bývalí komunisti) ze schvalovací komise, kteří rozhodují o tom co je a co není správné.
Co nasoudíš v dnešní době a i když něco vysoudíš co s tím. Volby nezastavíš, čas běží a pak si může každý s nějakým soudním rozhodnutím víš co? Volby proběhly.
Dobrá nemají to profesionálně uhnětené a ...? Kdy se v TV denně koukáme na téměř přímý přenos kdejaké sebevraždy, vraždy krvavé nehody a jiných zcela obsahově prázdných spotů ...... pravda jsou profesionálně sestříhané, udýchání reportéří nám sdělují naprosto převratné nesmyslné info téměř z místa činu. Tak v tomto
přehršeli pokleslých zpráv, filmů se jeden z tvého pohledu nepovedený volební spot zcela ztratí ............Ostatně někdo má rád vdolky a jiný holky

309560

29.07.2014 07:01

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: Otroctví v hyper/super je pouze důsledkem přebytku gum na trhu práce

jacob 193.?.?.?

Dle mého názoru příliš jednostranné vidění světa a názor zakládající se na omezených zkušenostech s reálným světem. Hlavně se mi líbí, že dobrý zedník si vydělá i 30 tisíc(podtrhuji písmeno i). Těch 30 táců po zdanění a zaplacení všech nutných výdajů je taky almužna. Jen by mne zajímalo těch 30 táců za kolik odpracovaných hodin v měsíci.

314244

31.07.2014 07:40

Třetí světová válka již začala

RE: Vážený pán editor,

jacob 193.?.?.?

No pokud má chába paměť sahá tak pravoslavní i křesťani jsou vraždění celkem hojně a nemám pocit, že by se tyto dvě náboženství mezi sebou vraždila. Pravoslavní jsou genocidně vytlačování ze svých dosavadních desticí už delší dobu což křesťany začiná postihovat až nyní.

314458

13.10.2014 07:18

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

RE: Máte tu zkušenost za sebou a výzvu před sebou

jacob 193.?.?.?

Rozbory můžeme dělat jaké chceme, ale stačí se podívat na volební účast. Lid volby nezajímají a k volbám chodí spořádaně straníci nebo za pivo zaplacení fanoušci. Lidi obecně politika nezajímá, oni jsou šťastní, že zaplatí složenky, oslaví vánoce a dostanou se do Chorvatska na dovolenou. Byl dostatek času jen tak pro mou zvědavost poslouchat názory mých známých, kolegů, příbuzných, hospodských štamgastů (taky občas chodím na pivo) apod. na volby. Vždy jsem jen tak naslouchal a přikyvoval, nevedl jsem žádné diskuze. Za sebe můžu říct, že jsem si vyslechl mnohé, především, že všechno je na něco, ale žádný názorový postoj. Dnes mám pocit, že z hruba z několika desítek diskuzí (názorů) jsem šel k volbám pravděpodobně pouze já. Volby vyhrálo "ANO" a když jsem se zeptal "Proč budou volit" zněla odpověď "Babiš nepotřebuje krást" nebo mají moji "Důvěru". Smiřte se s tím, tak jako já, že jsme národ paštikářů, kterým stačí dát do talíře kus žvance, k tomu pivo a TV a volební agitace je právě o tomto. Na to ovečky slyší, protože žijí dnešním dnem, kdy platí složenky, jdou na pivo a plánují co na vánoce. Vláda již ovečkám rozdala dárky "zvýši platy ve státní sféře, zvýší minimální mzdu a určitě nějaké ty sociální dávky" a ostatní je nezajímá.

319012

15.10.2014 06:39

Proč ropa klesá

RE: Něco mi to připomíná....

jacob 193.?.?.?

Kdyby ropa ve skutečnosti slevnila o 20 % a následně petrochemické výrobky, byl by to tak obrovský tlak na ceny, že by to zadlužený západ nerozdýchal. Pravidelně si stěžují v Evropě na nízkou inflaci až deflaci. ECB záporné úrokové sazby a do toho slevnění petrochemických výrobků o např. 10 %. Tam se točí obrovské prachy a jsou na PHM navázány ještě různé daně. Jako politikum pro ovečky fajne, ale v reálu to američan nebo evropan nepozná. No nemám aktuální info o HDP Ruska, ale je konec roku jak moc je to poškodí? Chvíli se budou utěšovat jak ta nízká cena ropy Rusy drtí a pak to vystřelí, protože ty ušlé zisky musí někdo olejářům doplatit. [překvapení]

319120

24.11.2014 06:42

Setkání G20 v Austrálii

RE: Co myslite,vsechny ty sjezdy za miliony dolaru,k cemu jsou?

jacob 193.?.?.?

Z anglány mají historicky bohaté zkušenosti Čína a Indie. Jižní Amerika s USA. Rusové zase s Evropou a Afrika taktéž. Vznikl BRICS, který má na nové uspořádání světa naprosto odlišný názor. Máme zde opět bipolární svět. Otázka zní: Kdo už dnes tahá za kratší konec.

321841

27.11.2014 06:23

Otevírání bran do třetí světové války

RE: Zplozenci válek

jacob 193.?.?.?

Hitler taky uzavřel pakt se Stalinem. To není argument.

322065

01.06.2015 06:51

Washington opět cílí na ruské plynovody

Záměr nebo omyl

jacob 193.?.?.?

To, že Rusko se dostala do "roztržky" s Ankarou může být omyl nebo záměr. Spíše to druhé. Tady se hraje velká hra o velké peníze na desítky let dopředu. Rusové spolu s Čínou rozehrajou kartu se zbrojením a ta položí západ i USA. Krom toho málokdo postřehl, že všichni významní finanční hráči jsou již v Šanghaji. Game is Over.

333851

02.06.2015 06:47

Začne šílený Míša další válku?

RE: Změna na Ukrajině

jacob 193.?.?.?

Saakašvili je provařená figura jak ve světě tak na Ukrajině. Místním náckům i domácím se nebude líbit, že jim rozkazuje nějaký přivandrovalec (protektor).Saakašvili si je vědom, že tam přišel jako protektor a Oděsané to tak budou cítit i zbytek Ukrajiny.

333889

13.06.2015 08:50

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: konec světa!

jacob 78.?.?.?

Co udělal Obama: dal velké pardon nelegálům. Co se děje na pracovním trhu USA? Stávající dobře placené místa jsou rušena a na jejich nastupují méně placení imigranti. O co se snaží korporace. Zrušit státy, národy a závest globální pravidla pod heslem Větší pes jebe.

334626

21.06.2015 16:34

Může Sýrie přežít?

RE: Několik vakuových bomb a je po

jacob 78.?.?.?

Už Kleopatra řikala, mýlí se ten, kdo se domnívá, že se vládne v senátu ............

335174

21.06.2015 20:06

Může Sýrie přežít?

RE: Nejen Sýrie

jacob 78.?.?.?

To je pravda, ale světovládce nesmí míti prázdné kapsy jako slavná G7

335182

22.06.2015 16:52

Babiš se nám vyprázdnil

RE: No comment

jacob 78.?.?.?

Proč? Nic nového nepřinesl. Babiš zloduch. Ti co je volí idioti. Něco nového pod sluncem. Už jen nélepka, že ten kdo volil Babiše je idiot mi říká a hle další moudrý.

335247

17.07.2015 20:22

Česká tradice boje proti rozpínavému islámu

RE: Myslím, že se autor mýlí.

jacob 78.?.?.?

No já by jsem oddělil dvě věci křesťanství a církev. Dále mezník kdy přestala být církev katolická. Dnešní podoba církve v čele s papažem má už s křesťanstvím málo společné. Jinak o nedělních věřících souhlasím.

336730

18.07.2015 16:50

Americký dolar a Bretton-Woods jsou vyřízené

RE: Príliš naivný článok !

jacob 78.?.?.?

Jejda tak tuto agitku jsem už dlouho nečetl. Už jsem nabyl přesvědčení, že pravda, láska a tržní hospodářství spí. Zatracení mluvkové na Zvědavci ve své podstatě drží tyto země nad vodou neuváženým utrácením za jejich zboží a chudý US proletariát je na food stamps - cca 50 miliónů lidí. Jenomže já už nevím jak více podporovat ten US EU proletariát, když každou vydanou korunu naše centrální banka zaštiťuje nákupem dolaru. Čím více porosteme, tím více dolarů musíme nakoupit, no není to úžasné.

336763

22.07.2015 06:57

Nový Zvědavec je (téměř) zde!

Pokrok nezastavíš

jacob 193.?.?.?

Bude mi teskno po starém Zvědavci.

336950

09.05.2017 07:15

Absurdita vystřídala jinou

RE: Překrucování dějin je již bohužel smutný fakt

jacob 193.?.?.?

Některé hlouposti typu "Sovětské tanky vjely do osvobozené Prahy" mne většinou rozesmutní. Příště napište Sovětské tanky vjely do osvobozeného protektorátu Čech a Moravy. Mimoto zde je potřeba připomenout hrdinství občanů Prahy, kteří se s holýma rukama postavili miliónové perfektně vyzbrojené armádě, jejíž součásti byly jednotky SS. Byla to největší bitva Čechů s Německou armádou ve II. světové válce, Příjezd sovětských tanků do Prahy byla faktická i symbolická tečka znamenající ukončení Německého protektorátu, zánik Slovenského štátu, okupace Oravy a Těšínska Polskem (před 1.9.1939), okupace Jižního Slovenska Maďarskem. Na základě tohoto byla obnovena státní moc v ČSR a obnoveny hranice státu ČSR z počátku roku 1938. Položte si otázku a mohlo to být jinak?

357700

09.05.2017 13:39

Absurdita vystřídala jinou

RE: Překrucování dějin je již bohužel smutný fakt

jacob 193.?.?.?

Děkuji za popsání sledu událostí, které podtrhují hrdinství občanů Prahy. Jednotky SS a spousta Němců, civilistů, řádili i po podepsaném příměří. Co to bylo za příměří či kapitulaci? Část Německé armády se dala na ústup a druhá část, nemalá, se odmítla podřídit a dále sváděla boje s obránci Prahy. V Praze stále probíhaly boje s jednotkami SS a s fanatiky z řad Německých civilistů. Položme si otázku byl nebo nebyl v Praze mír? Co by se dělo, kdyby SS měla dostatek času, vzpamatovala se po zjištění, že Wehrmacht vzal do zaječích, zformovala se, doplnila mužstvo o poblázněné německé civilisty a zahájila soustředěné vojenské operace k ničení města a obyvatel. Tady se dá jen říct Bůh ví. K tomu faktickému ukončení války v ČSR. Obnova ČSR jako státu proběhla ihned po osvobození v původních hranicích před Mnichovem. Tento stav byl dán dojezdem Rudé armády do Prahy. Dnes to bereme jako neměnný fakt, taky to mohlo být jinak. Jih Slovenska mohl být Maďarský, Těšínsko Polské a zbytek Slovenska mohlo být taky Polské apod. Slovensko nebylo okupované Německem, ale byl poražen Slovenský štát spojenec III. říše, Tiso dostal od Hitlera nůž na krk - vytvořit štát nebo je nechá rozdělit mezi Poláky a Maďary a Poláci měli na tomto dělení Slovenska velký zájem v roce 1939 a Maďaři v malé válce v roce 1939 rovnou jih Slovenska obsadili a asi by chtěli více. Chutě rozparcelovat ČSR po I. WW tady přece byly a nezačínaly Sudety a ČSR svádělo pohraniční šarvátky se svými sousedy nejenom na Těšínsku. Měli jsme západní a východní Německo po II.WW, proč by nemohlo být západní a východní Československo po II.WW. Po roce 1992 máme opět Český a Slovenský stát (západní a východní Československo). Poslední otázka. Které státy světa uznaly současné hranice nově vzniklých států po rozpadu Československé federativní republiky. Zapátrejte a zamyslete se nad tímto argumentem.

357710

20.08.2019 16:18

Srpen 1969 – konec nadějí

RE: Splnilo se Písmo svaté

jacob 193.?.?.?

Ano pan Jacob říká šlo o rivalitu dvou křídel komunistické strany. Tzv proreformní bylo údajně poražena, možná byla proreformní ta druhá parta. Ta první byla prvně nazvána proreformní a tak to musí být pravda. Ve skutečnosti se drala k lizu ta část nových komunistů, která se kovala v akčních svázáckých výborech 50. let (rozumějme profesionální straníci). Reformní byl Novotný ten položil základy nové doby a Smrkovský to zazdil jeho ekonomickou reformou z 65 roku, která utlumila ekonomický růst společnosti a s tím vznikly problémy.
V podstatě šlo o převzetí moci ve státě novými komunisty, kteři přišli s líbivými hesly o socialismu s lidskou tváři, cenzuře apod, a proto byli ochotni zneužít lid této země a spojit se s kýmkoliv kdo byl nápomocen v jejich úsilí. Tak se chovali i po roce 1989.
Tak praví Jacob

373136

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 373,53 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
755 693,59 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 254 922