Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jan vítek

Nalezeno 88 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.08.2011 19:58

Role muže a ženy v rodině

RE: Tento citát taky stojí za to:

jan vítek 85.?.?.?

to u nás si před jídlem popřejeme dobrou chuť a neděkujeme imaginárním bytostem, které na získání a přípravu jídla nemají vliv. Modlit se,aby ti co nemají co jíst byli nasyceni je alibismus převážně křesťanů, kteří místo aby pomohli, tak se pomodlí aby pomohl někdo jiný, pokud možno někdo všemocný, protože ten se nenadře a je možné po něm požadovat cokoli, jemu to nevadí, když je imaginární.
Zajímalo by mně jak by se všichni tihle Křesťani tvářili, kdyby dostali příkazem místo boha oslovovat někoho konkrétního.
to by pak byly motlitby typu: " a ať jsou všichni hladoví nasyceni tím zbohatlíkem XY z vedlejší ulice, protože ke svým penězům stejně určitě přišel podvodně. "

250072

07.08.2011 20:07

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

jan vítek 85.?.?.?

nemusíte zabíhat do amazonie, i v našich zeměpisných šířkách existoval matriarchát. ale to neznamená, že by měly v tom zřízení ženy větší moc. šlo o funkci vyloženě managerskou. protože jak tady autor řekl, žena zceluje rodinu a taktéž menší komunitu. Matriarchát, stejně jako patriarchát nemá nic společného s bigamií, i když tyto dvě věci mohou jít souběžně. Takže říkat, že je někde matriarchát kvůli nízké plodnosti mužů je nesmysl, protože i v matriarchátu můžou být sexuální vztahy čistě monogamní.

250077

07.08.2011 20:14

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

jan vítek 85.?.?.?

proč by monogamie neměla fungovat sama od sebe? je mnoho živočišných druhů, kde jsou vztahy čistě monogamní, dokonce do té míry, že když jeden partner zahyne, tak uhyne i druhý. Je to jen jedna z cest. chcete být monogamní? buďte. nechcete? nebuďte. je to jednoduché. ale lidi se sdružují do společenství, která ctí společné hodnoty, takže v našem kulturně-historickém prostředí buďto zapadnete nebo budete vyčnívat, přesto si myslím, že zvláště v této republice (díky vysoké úrovni vzdělání a ateismu) se ani při bigamii s vyloženě negativními postoji lidí nesetkáte. pokud vám to bude fungovat doma, klidně mějte vztahy ve více lidech.

250081

06.10.2011 09:58

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

jan vítek 85.?.?.?

Každý absolvent 5 třídy možná, alety tady mícháš hrušky s jablkama. To, že čerpají ekvifery nemá nic společného se spodní vodou a starodávnými studnami jak píšeš. Termín si dohledej ve slovníku. Tvrdit, že kvůli tomu umírají oázy a podobně je nesmysl. Možná si to pleteš s tímhle jevem z jiných částí světa, kde se čerpá spodní voda. V Lybii se ale čerpá voda, která je zakonzrvována hluboko mezi nepropustnými horninami. nemá žádnou spojitost se spodní vodou (která je v daleko nižších hloubkách) ani se studnami, ani s prameny ani s čímkoli co funguje na povrchu. Ta voda je tam bez užitku desítky, možná stovky tisíc let (ne-li miliony). Další tvé tvrzení, že se čerpání zdražuje jak klesá hladina spodní vody je nesmysl, protože váha nadloží udržuje tlak, ta voda se nečerpá, nýbrž z těch vrtů prýští, přečerpávací stanice jsou až dál na trase (a opět, není zde žádná souvislost se spodní vodou, takže její pokles nemá žádný vliv). A o drancování neobnovitelných zdrojů : podle geologického průzkumu je v ekviferech v lybii tolik vody, že při současné spotřebě vystačí na tisíc let. Nehledě na to, že Kaddafí v rámci svého panafrického přístupu plánoval postupně zásobovat všechny suché oblasti afriky, takže nějaké hynutí oáz je kapku mimo. To, že se voda z tohoto systému ztrácí naopak hladinu spodní vody zvyšuje. Jedná se v podsatě o tisíc kilometrů zavlažování.

254621

06.10.2011 10:03

Proberme se, Švejkové!

RE: Řešení tu opravdu existuje...

jan vítek 85.?.?.?

náhodou jsem koukl na tenhle příspěvek. Vy tady používáte takovou myšlenkovou zkratku, kdy jako fakt berete, že ona osobnost boha, té nejvyšší autority je v podstatě neskutečně dobrá, ale kde máte něco, cokoli, jakýkoli důkaz kromě vlastního přesvědčení, že tomu tak je? Co když bůh, pokud takováto absolutní autorita existuje, je ve své podstatě hrozný hajzl, sobecký, namyšlený a znuděný a proto se baví vytvářením světů jako je ten náš a páchá katastrofy aby se pobavil, stejně jako když malé dítě boří klacekem mraveniště a pak se kouká jak se ti mravenci dřou aby to zpravili?

254622

06.10.2011 10:10

Šluknovská výzva zní: Občane braň se!

RE: No hruza :)))

jan vítek 85.?.?.?

krásná reakce, ale dovolím si být hnidopich. Jde mi o tuto větu :" jestlize se nekdo snazi snizovat uroven civilizovane vetsiny na ukor te skupiny lidi, kde soustaji otcove dcery" repspektive o termín "na úkor" jde totiž o to dělat něco ke škodě druhého, pokořit ho, tedy činit to na jeho úkor, k jeho škodě. Takže nechápu a chtěl bych vysvětlit: Jakou škodu z toho mají cigáni, že je vláda chrání a snižuje úrověň civilisované většiny?
[smích]

254623

06.10.2011 23:09

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

jan vítek 85.?.?.?

mé informace jsou naopak velmi přesné v porovnání s těmi vašemi. Neřekl jsem, že se tam čerpadla nepoužívají, ale používají se zejména až na přečerpávání vody po porvchu. Za druhé, neřekl jsem, že nevysychají studny a oázy, ale řekl jsem, že to s čerpáním ekviferů nijak nesouvisí, protože tyto dva systémy nějsou nijak propojené. Voda v ekviferech je od systému spodních vod oddělena vrstvou nepropustných hornin o tlošťce několika set metrů a je tam zakonervována po desetitisíce let a po desetitisíce let nemá na to co se děje výš žádný vliv. Tvrdil jste, že s klesající hladinou je čerpání dražší, kdybych toto přijal jako axiom, tak při zásobách vody na víc jak 1000 let a při době čerpání nějakých 25let se zásoba snížila o 2,5% tedy zvýšení nákladů v neměřitelné úrovni. Jak jsem řekl v předešlém příspěvku, mícháte hrušky s jablkama. Tvrdit, že kvůli čerpání ekviferů vysychají studny na sahaře je stejný nesmysl jak tvrdit, že kvůli tomu vyschla někomu studna v čechách. Když jste tedy zmínil 5 třídu, pak to je pravděpodobně maximum čeho jste dosáhl [smích]

254682

08.10.2011 15:15

Proberme se, Švejkové!

RE: Řešení tu opravdu existuje...

jan vítek 85.?.?.?

právě, že záleží na schopnosti a otevřenosti věci chápat. Je jisté, že za kvalitu našeho života si můžeme sami, ale to není argument, který by popíral, že ona vyšší autorita může být ve své podstatě zlá. Jen spousta lidí není otevřena tuto vatantu přijmout jako jednu z možných. To tedy o té otevřenosti.
[smích]

254803

08.10.2011 15:38

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

jan vítek 85.?.?.?

samozřejmě, že zásoby vody v ekviferech nesouvisejí s přirozenými prameništi spodní vody. To je dáno už z principu věci. Něco spolu souvisí a něco ne, s tím se prostě budete muset smířit. Tvrdit, že zásoby vody v ekviferech souvisí s přirozenými prameništi je prostě nesmysl. Konkrétně v Lybii byla tato voda přes 40000let.
Dále co se nákladů na čerpání týče, stačila by vám definice:

Zvodeň shora uzavřená nepropustným stropem (isolátorem, artéským stropem) s napjatou hladinou. Po provrtání stropního isolátoru vystoupí vody na příslušnou piezometrickou tlakovou hladinu, která leží nad úrovní terénu.

254807

08.10.2011 21:24

Saharská veľká umelá rieka

RE: A teď k té Kaddáfího propagandě trocha faktů

jan vítek 85.?.?.?

pane Vojto, problém s kavitací bývá spíše u předmětů pohybujících se rychle v kapalině (lodní šrouby, turbíny apod), i když i tam může být přínosem (superkavitace). Voda v 4m betonovém potrubí se takovou rychlostí nepohybuje ani náhodou. Nicméně tvrdíte, že lidé v Lybii budou dál trpět nedostatkem vody, pravdou ale je, že nedostatkem vody lidé v Lybii trpí až teď, když jim NATO vybombardovalo vodovody a drží je záměrně bez vody, jen aby je donutili vzdát se vlastní vlády a nechat si vládnout bandou hrdlořezů. Až doteď měli v Lybii, jak se u nás na ostravsku říká, vody po kokot. (doufám, že to neurazilo editora, je to ustálené rčení, takže by nemělo vadit, že je mírně expresivní)

254838

11.11.2011 10:01

Bělorusko se připravuje na obranu proti agresi NATO

RE: Autor je vtipálek

jan vítek 85.?.?.?

to jsou jen čísla, ale byl jsi tam? viděl jsi jak to tam skutečně vypadá? Rozdíl mezi Běloruskem a zbytkem ruska je asi takový jako mezi náma a podkarpatskou rusí a upřímně bych si přál, aby třeba cesty se u nás stavěly a rekonstruovaly stejně rychle a ve stejném rozsahu jako v Bělorusku. Lidi tam jsou spokojení, není tam nezaměstnanost, je tam masivní bytová výstavba.

256909

18.12.2011 21:23

Havel

vyvolený

jan vítek 90.?.?.?

Havla jsem neměl nikdy rád, občasné uveřejňování jeho žvástů na svobodné evropě, kterou jsme měli doma běžně naladěnou, bez nějakého skrývání, protože to bylo každému jedno a nikdo neposlouchal za dveřmi, mně vždycky dokázalo rozladit. Nicméně byl vybrán , někým, netuším kým, aby odvedl v naši republice práci, kterou pro ně odvedl dobře, když ho tak chválí.
Říkal jsem si, že je sice trochu mimo realitu. A skutečně to byl dramatik, protože jeho hry bylo drama poslouchat, ale pořád jsem si říkal, že třeba není nastrčenou figurkou ve hře někoho jiného.
Když ale tuším 19 nebo 20 listopadu 1989 svobodná evropa hlásila, že Havel bude příštím presidentem, tedy v době, kdy se kola revoluce z pohledu většiny národa ještě ani nezačala roztáčet a nikdo neočekával změnu režimu, (kdo tvrdí, že očekával, tak si myslím, že lže. Každý čekal že přijdou nějaké změny, větší či menší, ale nemyslím si, že někdo z nezasvěcených tušil, že se otěže moci tak spořádaně předají někomu jinému), tak mi bylo jasné, že tenhle člověk bude tam, kde ho mocní chtějí mít a bude dělat to, na co byl dosazen, a že to českému lidu nepřinese nic dobrého.

258790

18.12.2011 21:31

Havel

RE: cenzura na Respektu

jan vítek 90.?.?.?

a já jsem si myslel, že tě cenzurujou už podle IP
[smích]

258793

30.12.2011 22:41

Malá záchodová úvaha

luxusního?

jan vítek 90.?.?.?

Mně osobně bidet přijde jako odpudivé zařízení a pohled na něj mně přímo ser.... Nikdy bych nebydlel pod jednou střechou s bidetem.
[smích]
Kamarádka taky pere ponožky a kalhotky v bidetu a to mi přijde ještě odpornější.

259892

30.12.2011 22:44

Malá záchodová úvaha

RE: Jenom totální prasátko si po velké potřebě neumyje konečník!

jan vítek 90.?.?.?

brrr, zima. nedivím se, že autor radši zůstal v anonymitě

259894

10.01.2012 02:05

Píšou mi psaní justiční páni

historické kořeny

jan vítek 90.?.?.?

Je to sice hezky napsané, nicméně to v techto končinách je historicky zakořeněné a s tím se těžko něco udělá. Náš právní řád vychází de facto z práva inkvizičního a jak známo za upálení čarodějnice taky musela její rodina zaplatit církvi nemalý peníz. Že by právě proto byla většina upálených z bohatých rodin?
[smích]

260608

12.01.2012 13:13

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: manipulace a lez

jan vítek 90.?.?.?

ok, na tom něco pravdy je, nicméně třeba právě svatovítská katedrála od započetí stavby dodnes nebyla v majetku církve ani jedinou minutu a stejně se o ni soudí.
Pohled na Husity se může lišit, že se chovali barbarsky je jen projevem doby, každý se tak choval. Důležité jsou pohnutky a ne způsob provedení. Sice je škoda památek, které pobořili, ale to jejich prospěšnost Českým zemím nijak nesnižuje, nehledě na spanilé jízdy, které si myslím měly jako folklor vydržet dodnes, aspoň bysme nebyli jako slovani a češi neustále germánskými historiky a jejich přisluhovači zesměšňováni a nebyla by mazána a retušována naše histirie.

260827

14.01.2012 18:22

ČR: Příběh rasového extrémismu

příčina a důsledek

jan vítek 90.?.?.?

Článek je to hezký, jistě napsaný s láskou, ale co je příčina a co následek? Mluví se tu o věci někdy od poloviny devadesátých let, ale příčina je daleko starší. Je už v přidělování bytů a následné vybydlení a přidělení nových jistým občanům. Rasový extremismus je daleko jasnější a netrestaný právě na straně těchto občanů.
Zaplatit jízdné v tramvaji? rasizmus more.
Pamatuju si mnoho případů z první poloviny devadesátých let, kdy skinhedi přijeli dělat pořádek na diskotéku, protože tam cigáni dělali bordel. Jsou teda problémem skini?
Za mých mladých let se bralo jako takový rituál, že když mladí bílí kluci přijdou do vítkovic nebo přívozu, tak přijdou cigáni se porvat. (většinou rvačka začínaly rituálně osočením z pomluvy, takže se třeba ozvalo "more, co si to říkal, že moje máma neumí bruslit?" popřípadě jezdit na kole apod.) Sice se jednalo o takzvanou "cigánskou férovku" ale to moc nevadilo, protože oni jako správná smečka fungujou tak, že když sejmete vůdce, ostatní se rozutečou. Navíc tehdy aspoň měli tolik slušnosti dodržet ten rituál "výzvy k boji". Dnes útočí nečekaně, zákeřně, ozbrojení a sfetovaní.
Kdyby naše vládní garnitura nepodporovala příčinu, nebyl by zde důsledek. Kdyby se lidi necítili ohrožení, nebyli napadáni, okrádáni a vražděni, nebyl by důvod k jakémukoli extremismu.
Ještě příklad k tomu Vítkovu : Kdybych já s rodinou bydlel nabouraný v cizím domě a v podstatě tam neměl co dělat. živil bych se já i celá moje rodina trestnou činností. měl bych plný dům kradené nafty a benzínu. a v případě, že by mi ho někdo podpálil, tak by se mi tam popálilo dítě, protože bych ho tam zapoměl a vzpoměl bych si na něj až bůhvíkdy (stejně jako moje partnerka a zbytek famílie, protože bysme byli posledních několik dnů permanentně v lihu). Dostal bych pak taky zadarmo rodiný dům a byl by mi prominut trest za moje předchozí kurvá.....??

260996

17.01.2012 18:15

USrael ruší společné cvičení

RE: Ja myslim ze si to proste spocitali

jan vítek 90.?.?.?

no, z tím zamáváním to nebude tak horké. už vystavili účet a za poskytnutou vojenskou pomoc chtějí 480 miliard $$ které si vezmou, předpokládám, v ropě.

261247

15.02.2012 14:42

Udělal jsem chybu

RE: Tohle beru

jan vítek 90.?.?.?

s tímhle je u nás trochu problém, na výzvy policie je třeba reagovat. nicméně pokud je stránka na hostingu a nikoli na vlastním serveru, tak člověk logy ukládat nemusí a může policii odkázat na majitele serveru poskytujícího hosting, a pokud je tento v zahraničí, tak se s ním budou špatně domlouvat. Tady je to dost velký zašmodrchanec, oni chodí na zvedavce, který je financovaný dary, které dostává občanské sdružení registrované v ČR. Policie tedy součinnost vyžaduje od občanského sdružení a to je ze zákona povino spolupracovat, pokud žádost nešla na na sdružení, ale na osobu, pak je to jiná.
ohledně jurisdikce.....policie a státní zastupitelství vyšetřují všechny trestné činy o kterých se dozvěděli a je-li tento spáchám na síti, pak je spáchán na celém území republiky, takže se toho může ujmout kdokoli, později, až se bude vyšetřovat konkrétní pachatel, tak podle místa odkud se připojoval a tedy to páchal se dá namítat místní nepříslušnoust orgánů.

263309

16.02.2012 18:03

Držba fyzického zlata je reálnou cestou z nadcházejícího chaosu

RE: Varování pro méně zkušené investory / ekonomy

jan vítek 90.?.?.?

toho bych se moc nebál, zlevnění energií, tedy i zboží nemusí nutně snížit cenu práce nutné k vytvoření tohoto zboží, takže cena se sníží, nikoli však platy zaměsnanců. pokud tedy pokles ceny výrobků bude zapříčiněn pouze snížením ceny energií, tak se zvýší kupní síla a lidé budou více nakupovat....výsledkem tedy není deflace, ale opět a zase jen inflace.
nehledě na to, že většina cen by se asi vůbec nesnížila a producenti by pokles ceny energií a tím výrobních nákladů brali jako extra bonus a ne jako důvod ke snížení ceny.

263460

16.02.2012 19:49

Udělal jsem chybu

RE: Tohle beru

jan vítek 90.?.?.?

musíte uvést všechny údaje jež jsou vám známy. navíc spousta věcí je ošetřena telekomunikačním zákonem. Nehledě na to, že tady jde o základní rozdíl v tom, zdali policie vyžaduje součinnost od občana....nebo od občanského sdružení, které jako takové musí ze zákona spolupracovat s orgány státní správy. Jako občan můžu "mít nevůli cokoli si pamatovat", ale jako sdružení musíš mít všechno v pořádku. Ona by se totiž takovému sdružení dala celkem lehce zakázat činnost......což je daleko jednodušší, než zakázat činnost člověku (pokud pod si nečinností člověka jako celku představím smrt).

263471

16.02.2012 20:09

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

jan vítek 90.?.?.?

Vy tady ale pořád mluvíte o "napráskání" a "udání".
Pokud jsem to dobře pochopil, tak policie chtěla jen vědět odkud se připojovali. takže pravděpodobně neznají jejich adresu, nebo identitu....a nebo vědí, že se připojoali odněkud odkud neměli a jen si to chtějí potvrdit.
Nevidím na tom nic špatného tyhle údaje policii dát. protože všichni by chtěli užívat demokracii v tom smyslu, že si budou dělat co chtějí.....ale svoboda slova musí být vyvážena zodpovědností.
Pokud někde šířím nějaké názory, tak proč by mi mělo vadit, se pod tyto názory podepsat? Abych to dělal anonymně, tak se buďto musím za své názory stydět a nebo vědomě hlásám něco o čem vím, že je trestné. Pokud mám odvahu hlásat něco co je trestné....a pokud jsem třeba i v právu/nebo nejsem a mám pravdu/nebo nemám, nezáleží na tom......tak bych stejně měl mít odvahu to hlásat pod svým jménem a zemřít hrdinnou smrtí.
Pokud někdo něco "pokřikuje zbaběle zpoza rohu" tak nevidím nic špatného na tom ukázat prstem zpoza kterého rohu ten křik jde.
Proto mám radši pravicové radikály, kteří jdou své názory šířit otevřeně, než levicové radikály, kteří to dělají zakuklení , schovaní kapucema a šátkama a posílení drogama. PŘESTO ANI JEDNY Z NICH NEUZNÁVÁM A JEJICH ČINNOST NESCHVALUJI, pouze jeden přístup považuji za čestnější a hodnější člověka.

263473

22.03.2012 14:58

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

jan vítek 90.?.?.?

Česká republika není černou ovcí, podle tuzemslé legislativy se za zbraň považuje vše, co útočník použil k útoku, tedy nejenom předmět vykazující i jinak charakteristiky zbraně.
Takže pokud někoho v čr zmlátím srolovanýma novinama, tak jsem čin spáchal zbraní. Na posouzení soudu pak je, jak dalece smrtící tato zbraň byla.
Naopak policie by na místě, najde-li u člověka například "boxer" měla toto vyhodnotit jako útok na skupinu obyvatel nebo jednotlivce ve stádiu přípravy, protože se jedná jednoznačně o útočnou zbraň tedy mít ji u sebe znamená plánovat útok na něčí osobní integritu. (nemluvě o tom, že takovéto zbraně se dají charakterizovat jako zákeřné)
To, že v čr není dodržován zákon právě policií a je policisty "podivně" vykládán není chyba toho zákona, ale systémová chyba fungování policie.
Naopak třeba meč, je jednoznačně sběratelský předmět, pokud ho ale nepřenáším v tašce ale mám ho schovaný pod bundou, je to jednoznačně s úmyslem někoho napadnout.
I u střelných a palných zbraní je velký rozdíl v tom jak na ně pohlíží právo v čr a nebo právě v USA. V čr u krátkých zbraní musí tyto být nošeny skrytě, diskrétně. Veřejně se ukazovat s bouchačkou za pasem je důvod k odebrání zbrojního průkazu a může vést i k trestnímu stíhání. Kdo zbraň má nesmí tím znervózňovat okolí, veřejně a viditelně nosit zbraň mohou jen příslušníci ozbrojených složek , ale jen tehdy, jsou-li ve službě.
Naproti tomu v USA by to bylo považováno za "skryté nošení zbraně", tedy, že jsi ozbrojen tak, aby o tom nikdo nevěděl, takže asi chystáš nějakou nekalost.

265678

23.03.2012 14:02

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

jan vítek 90.?.?.?

OK,
možná těžko boxer napasovat do této definice.
I kdyby to měl být pouze můj osobní názor, a i kdyby se s ním nikdo jiný neměl ztotožnit, tak boxer je jednoznačně zákeřnou věcí a kdo ho nosí a odhodlán použít by za to měl být trestán a kdokoli ho skutečně použije by měl být trestán za pokus o vraždu.
Boxer není věc určená na ochranu, nenosí ho pro ochranu maminky s kočárky, ani důchodci venčící pejsky.
Kdokoli použije boxer je jen zbabělec, který nemá odvahu se porvat čestně, chce mít zákeřnou výhodu a je mu jasné a musí mu být jasné, že jedinou ranou může zabít. Takže když ho někdo použije, tak ho použil s vědomím, že může zabít.

Ohledně vstupu do budov s nožem, tady se na mně asi sesypete s kritikou, ale zastávám názor "můj dům - můj hrad" . Jen a pouze majitel budovy určuje pravidla. Když si domů pozvu návštěvu, tak bych určitě byl štěstím bez sebe, kdyby si do mojeho obýváku návštěva vzala nůž "na svou obranu".

265727

26.03.2012 11:42

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

jan vítek 90.?.?.?

ale to už zacházíš do extrému. prostě to cítím jinak. máš u sebe nůž? OK, máš u sebe nůž schovaný třeba v rukojeti hole nebo deštníku? jsi hajzl. Máš u sebe legálně drženou pistoli? OK, v pořádku. Máš u sebe nelegálně drženou pistoli? Jsi hajzl.
A pak jsou tu věci a zbraně, které zasluhují všeobecné opovržení a mezi ně patří právě třeba boxer...a je jedno jestli si to omlouváš právem na sebeobranu. Pokud u sebe mám nějakou zbraň, tak ji musím být schopen použít v případě potřeby, takže pokud u sebe nosím boxer, jsem připraven ho použít a to prostě já vidím jako tak velký morální zločin (nemluvím o zákonech), že prostě takový člověk by do slušné společnosti patřit neměl a měl by být eliminován.

265885

16.04.2012 21:08

Sexmise

Jan Vítek

jan vítek 90.?.?.?

to jste mě překvapil Vladimíre, neznat sexmisi je základní kulturní nedostatek. V době kdy to v tehdejší ČSSR běželo to viděl snad každý. [chechtot]

267065

10.05.2012 08:46

Osvobození Plzně

trocha kulturního přehledu

jan vítek 90.?.?.?

"to bylo slávy, pan starosta gratuloval, bučely krávy" není Burian nýbrž VW (tím nemyslím to auto)

268621

04.06.2012 12:55

2% = 49 x nula nula NIC

snaha se cení, ale autor by se měl nejdříve vzdělávat, než něco začne psát

jan vítek 90.?.?.?

takže , co mně tedy zaujalo nejvíce?
1) vklady v bilionech? velmi "úsměvné tvrzení"
2) kdo by takový krach zaplatil? Celá krása systému je, že pokud banka půjčí určitému množství lidí peníze a oni je vyberou jinde nebo za ně něco koupí, tak bance na straně pasiv vznikne závazek ve výši těchto úvěrů, ale na straně aktiv pohledávky za klienty ve stejné výši + úroky. Takže jediný způsob jak může banka prodělat je, že peníze vyhodí:
- utratí víc než vydělá na úrocích
- poskytne velké množství nedobytných úvěrů
- někdo z vedení si peníze ulije jinam.

Pokud ale banka funguje normálně a jen nemá dostatek disponibilních peněz z důvodu runu na banku, a krachne, tak vždy bude po účetní uzávěrce v plusu, vyplatí své vkladatele a vydělá.

to, že je pojištění vkladů, je jen další podvod na lidi. banka totiž peníze dostane tak , jak ji budou lidi splácet úvěry + dostane úroky....kdyby ale vkladatele nevyplatila hned, ale také postupně, tak by musela platit úroky i jim a tedy by nevydělávala. Je proto lepší, když to jde z pojištění. Banka to sice pak musí do fondu vrátit až se ji sejdou peníze, ale má to bezúročně takže si zachová zisk.

270239

04.06.2012 19:35

2% = 49 x nula nula NIC

RE: snaha se cení, ale autor by se měl nejdříve vzdělávat, než něco začne psát

jan vítek 90.?.?.?

tojo, jen jsem psal, že všechny ty vymyšlené peníze budou po krachu na straně aktiv. Takže dlužníci splatí pasiva banky a bance zůstane úrok. Takže nikdy neprodělá, ani když krachne.
A peníze, které nikdy neexistovaly jsou pak aktivy.
Kdybych já půjčoval peníze, které neexistujou, byl by to podvod.
[smích]

270247

05.06.2012 18:23

2% = 49 x nula nula NIC

RE: snaha se cení, ale autor by se měl nejdříve vzdělávat, než něco začne psát

jan vítek 90.?.?.?

ok, omlouvám se tedy, nicméně podle této statistiky je víc vloženo, než půjčeno, takže tady systém částečných rezerv dostává trochu na prdel. bylo by možná zajímavé zjistit kolik těchto "vložených" peněz jsou peníze "převložené" z jiných úvěrů.
pokud si někdo vezme hypotéku, koupí dům a prodávající ty peníze uloží, tak se zvýší oba ukazatele.

270289

06.06.2012 09:28

2% = 49 x nula nula NIC

RE: snaha se cení, ale autor by se měl nejdříve vzdělávat, než něco začne psát

jan vítek 90.?.?.?

samozřejmě,
ale jediným emitorem "skutečných" papírových peněz v ČR je ČNB nikoli soukromé banky.
poukázal jsem na to, že s 1 reálnou bankovkou se dají ty ty ukazatele takto navýšit do bilionů, ale v případě krachu a poškrtání aktiv a pasiv zbyde jen ta jedna bankovka (a na straně aktiv ještě pohledávka za klienty, ty úroky z těch bilionů)

270306

02.07.2012 20:49

Piráti na internetu

RE: USAMA

jan vítek 90.?.?.?

myšlenka dobrá, jen je tu problém. Myslím v ČR.
Krátce to shrnu:
1) kamarád je majitelem hudebního klubu
2) zároveň hraje v kapele
3) jeden večer hráli s kapelou, jejich kapelou, v jeho klubu jejich vlastní písně
4) Přišel dopis z OSY kde bylo vyčísleno kolik mají za produkci odvést OSE a kolik je pokuta za to, že to neučinili a neodvedli sami automaticky.
5) Pakliže by se zaregistrovali u OSY tak by dostali za to, že jejich písně byly veřejně hrány peníze, které pro ně osa vymohla na organizátorovi akce.

souhrn: za to, že ve svojem klubu se svoji kapelou hráli svoje písničky museli OSE zaplatit cca 2500,- Kč a pakliže se zaregistrují u OSY tak tuto částku (poníženou o cca 2300,- Kč což jsou náklady OSY) dostanou ....tedy vydělají na tom, že se jejich hudba hraje [chechtot]

OSA totiž ze zákona je oprávněna vybírat i pro umělce, kteří si to vyloženě nepřejí a například hotely platí poplatky OSE za každý instalovaný reproduktor (nikoli reprobednu) takže rádio v restauraci vyjde levněji, když má jeden reproduktor než když má třeba 4 reprobedny po 3 reproduktorech.

271407

ten se hlavně nedělá třeba u nás , ale hlavně v německu, kde ale vůbec nejde o to, že je to palivo vyhořelé. když se odváží z německa do francie ke zpracování, tak nikdo železnici neblokuje, ale když se už zpracované a zabezpečené převáží z francie zpět do německa k uložení, tak jsou blokády železnice....protože jak si můžou ti frantíci dovolit vozit do německa vyhořelé palivo. že?

271656

08.07.2012 05:12

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

RE: banco santander a real madrid

jan vítek 90.?.?.?

neřekli, že chtějí vystoupit z EU, ale z eurozóny. To je dost podstatný rozdíl. (už jen proto, že z EU vystoupit nejde)

271657

24.07.2012 23:50

Islámští bojovníci zaplavují Sýrii

RE: Israel to možná ohrožuje

jan vítek 90.?.?.?

jedinci s poruchy? jak krásný češtin. osobně netuším kolik je tady neofašistů, nicméně rádoby demokraté na jiných serverech hlásající odpor ke zvědavci se chovají na internetu tak, že z nich fašismus čiší na dálku.ti se ale nazývají demokraty a plivou na všechny okolo sebe. možná takové znáte, pravděpodobně ano.

272445

26.07.2012 23:04

Nejvyšší soud: Diskuze je ze zákona zakázána

RE: Je to hanebný soudce (a hanební zákonodárci)

jan vítek 90.?.?.?

Nezpochybňuju některá Vaše tvrzení jako taková....ale snažit se je potvrdil lží jim na věrohodnosti nepřidá.
Mírumilovný Irán, který víc jak 300 let nebyl ve válce? Netušil jsem, že jsem tak starý, ale pokud si pamatuju, tak za mých mladých let se asi 10 let v kuse mlátili s Irákem hlava-nehlava (nebo spíš hlava-hlava)

272533

26.07.2012 23:07

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: kdo ohrožuje světový mír

jan vítek 90.?.?.?

Ono to nebude s tím rozdílem ve zbrojení tak horké. Stačí se podívat na rozdíly v cenách zbrojního materiálu v USA a rusku a i laik si spočítá, že rusko za 10% nákladů dokáže pořídit možná až 75% toho co USA

272534

28.07.2012 22:49

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

jen bezvýznamné kecy

jan vítek 90.?.?.?

Všechny tyhle rádoby zodpovědné úvahy jsou o h..vnu. Když někdo má být popraven, tak nevidím důvod proč by to mělo být humáně. Ať trpí, a ať klidně trpí hodně, pravděpodobně si to zaslouží.
Jsem ale odpůrcem trestu smrti z důvodu jeho "nezvratnosti".
Budu odporovat editorovi, když napsal "v prokázaných případech". Co je prokázaný případ? kým? kdo mi zaručí, že čin dneska trestný nebude za pár let označen za hrdinství a naopak?
Takže pro mně je to jasné. Trest smrti NE, radši doživotní vězení. Kecy o finanční zátěži jsou blbost. Doživoťák v base je levnější než kdyby byl venku na dávkách. A že čekání na popravu je nehumání, že je to jako by byl dvakrát potrestán? ať trpí, ať je to jako by byl třeba desetkrát potrestán, on tam totiž není za odměnu.
A pokud dojde k popravě tak ať je klidně krutá, stejně až to skončí mu to už bude jedno....mimochodem, kolik k smrti odsouzených vrahů zabilo své oběti humáně?

272644

29.07.2012 03:58

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: trest smrti povolen ...

jan vítek 90.?.?.?

není otázkou jestli je trest smrti přiměřený danému skutku.....otázkou je, kdo ho vynese? kdo si může být jistý, že je ten proces spravedlivý? co když to vážně byl "vyprovokovaný incident, bodnu do kabátu a v něm byl chlap, upadl mi na kudlu a pak ještě osmkrát" ?
ale teď vážně.....dokud budou soudit lidé...omylní....často hloupí...bez představivosti.....nebo i chytří, ale soudce víc než kdokoli jiný se musí řídit zákony, které jsou zase vytvořeny jen a jen omylnými a často hloupými lidmi. Dokud budou zločiny vyšetřovány omylnými lidmi, kteří mohou ať už úmyslně nebo z nedbalosti či nekompetence některé důkazy přehlídout.....
Do té doby je tak definitivní trest jako je trest smrti naprosto neakceptovatelný.
Pokud ale má někdo jistotu, že by měl být někdo jiný potrestán smrtí....tak ať trest provede sám...a pak ať s hlavou hrdě vztyčenou jde na soud přijmout si svých vlastních 15 let za vraždu.
Pokud voláte po smrti, tak buďte chlap a udělejte to sám a přijměte za to svůj trest.
Souboje taky byly zakázány, ale bralo se za čestné vyzvat na souboj a nebo souboj přijmout. Kdo šel v souboji hájit svou čest do toho šel s tím, že pak za to bude sám potrestán, a možná i trestem smrti.
Takže pokud voláte po smrti a jste ten "neomylný" pak jděte, udělejte co považujete za správné a přijměte svůj trest.

272658

29.07.2012 04:11

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

jejich zaopatření? Máte představu kolik je v ČR doživotních vězňů? Víte kolik stojí jejich zaopatření? To číslo je tak směšné, že to opravdu není tak vysoká cena za to, aby se zajistilo, že nedojde k "omylu" nebo k nějakému "spravedlivému procesu".
Padlo tu jméno Horáková. Nejde o humanizmus, ale právě o zabránění takovým případům. Kdyby nebyl trest smrti, dostala by doživotí....a za pár let, třeba za deset by třeba už byla doma (spoustě lidí zmírnili tresty) a třeba by se dožila i rehabilitace.
Ale právě proto, že voláte po tak definitivním řešení jako je smrt, právě vy "spravedliví" jste příčinou takových konců jako byla právě horáková.

272659

29.07.2012 19:18

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

samozřejmě, a dostáváme se zase ke statistice, která jak víme, je přesný souhrn nepřesných čísel. Náklady na jednoho odsouzeného jsou vyjádřeny poměrem nákladů celé vězeňské služby na jednoho odsouzeného (tedy platy, údržba budov, investice). Jedná se o poměrnou část celé rozpočtové kapitoly.
U nezaměstnaného je to ale trochu jinak, protože podporu dostává pouze určitou dobu, pak je placen už z jiné kapsy, platí ho sociálka, která většinu nezaměstnaných dokrývá i souběžně s podporou. Takže pokud si sečtete SKUTEČNÉ náklady na jednoho nezaměstnaného, tedy i poměrnou část nákladů sociálky, nákladů obcí, výdaje za budovy a investice nejenom úřadu práce, ale i jiných institucí, které se podílejí na péči o nezaměstnané. Dále náklady různých vládních i nevládních organizací, které jsou placeny z rozpočtu a jejichž "prací" je integrace různých nepracujících skupin..............TAK SE V CELKOVÉM ČÍSLE NÁKLADŮ NA JEDNOHO NEZAMĚSTNANÉHO DOSTANETE DALEKO VÝŠE NEŽ JSOU NÁKLADY NA JEDNOHO VĚZNĚ.
Trvám na tom, že trest smrti je nesmysl pro svoji definitivnost. Nejde o nějakou humanitu, ale o zdravý selský rozum.
Uživit nějakých 20 nebo 30 doživotních vězňů není tak drahé a upřímně, kdyby tam těch 30 doživoťáků nebylo, tak by nestámo míň věznic, ani by nebylo míň bachařů, protože je to jen nepartný zlomek z celého počtu sedících, takže kdyby tam nebyli, tak by se náklady snížili nikoli o Vámi zmiňovaných 318 tisíc na osobu, ale pouze o stravní dávku, tedy cca o 50 tisíc na osobu.
Mimochodem diskuze tady na Zvedavci poněkud upadá, začíná se tady nadávat do pseudohumanistů, komunistů a podobně. Možná se budu opakovat, ale to je chování fašistů (ať už sami sebe označují jakkoli, třeba za demokraty)

Vaše tvrzení, že kdyby lidi podporovali trest smrti, tak by horáková popravena nebyla, ale byla popravena právě proto, že pseudohumanisti jsou proti trestu smrti je taky dosti úsměvné. Ona je právě krásný příklad toho, proč by trest smrti existovat neměl. Kdyby nebyl, nebyla by popravena. A nemá to nic společného s tím jaký byl nebo nebyl režim nebo kdo se dostal nebo nedostal k moci nebo kdo koho vraždil nebo nevraždil. Na téhle úrovni není otázka oprávněnosti či neoprávněnosti trestu smrti postavena. Jde jen a pouze o to, že ten trest je nevratný a i kdyby došlo třeba jen k jedné jediné chybě, justičnímu omylu, tak je to nevratné a neospravedlnitelné a je zcela jedno v jakém režimu by se to stalo.

272695

29.07.2012 19:35

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Neco ze zivotni zkusenosti: Hamletovo,byt,ci nebyt,tod je otazka.

jan vítek 90.?.?.?

tady jste nakousl zcela jiné téma než je oprávněnost, či neoprávněnost trestu smrti. Vždy se může, třeba po letech prokázat, že se jednalo o justiční omyl. Proto by místo trestu smrti měl být trest doživotního vězení. Pokud se objeví nové skutečnosti a proces bude obnoven a v nově obnoveném procesu bude schledán nevinným, pak ať je propuštěn. V opačném případě doživotí má být doživotím.
Můžete namítnout, že když je vina bez pochyb prokázána.....bla...bla.....tím se ale jen otevřou vrátka pro justiční vraždy, protože to bude zase jen a jen soudce, kdo prohlásí, že vina byla bez pochyby prokázána. Proto by ani hypoteticky tahle možnost neměla být soudcům dána.
prostě tady mícháte jablka a hrušky dohromady. Když řeknete, že chcete trest smrti, aby se nestalo, že ten člověk bude za slušné chování propuštěn......chcete tedy vraždit preventivně?.
Nemělo by se spíš debatovat o tom, že doživotně odsouzený by neměl být nikdy propuštěn, pokud není očistěn místo toho volat po trestu smrti?

272697

30.07.2012 10:53

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Argument pro trest smrti

jan vítek 90.?.?.?

Dovolím si malou poznámku,
už kdysi jsem zde psal, že nemám rád extremismus v jakékoli podobě, přesto však si více vážím pravicových extremistů než levicových. lépe řečeno pravicových si lze alespoň trochu vážit, kdežto levicoví zasluhují dle mně jen opovržení.
To vše pro jeden jediný důvod, pravicový extremista, ať už je jeho názor jakkoli špatný, jde se svým názorem mezi lidi veřejně, se svým obličejem a svým jménem. Nebojí se pod své názory "podepsat". kdežto levicoví extremisti jsou banda sfetovaných hovad, které umí jen rozbíjet cizí majetek a nemají ani tolik odvahy nebo slušnosti, aby své názory hlásali pod svým jménem. Všechny jejich demonstrace jsou si podobné tím, že je to anonymní dav v kapucích a s šátkama přes hubu. Takže jakkoli by jejich názory mohly být dobré a kvalitní, nikdy si takový názor nezaslouží být slyšen od zbabělce.

Teď zpátky k vašemu příspěvku, všiml jsem si, že se pod své, rádoby chytré, příspěvky nepodepisujete. Je to samozřejmě Vaše právo a je to samozřejmě demokratické, každý se může demokraticky rozhoudnout být zbabělcem, ale jak jsem řekl, kdo se stydí pod své názory podepsat by neměl být slyšen. Proč by lidé měli brát argumenty od někoho, kdo sám se za své argumenty stydí?

272723

30.07.2012 11:32

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Jen poznámka pod čarou.
V ČR je dána vězňům zákonná povinnost pracovat, pokud pro ně věznice práci zajistí, v opačném případě si vězni náklady svého věznění platí sami, popřípadě jim roste dluh,pokud svévolně pracovat nechtějí.
Protože ale je nesmysl aby doživotním vězňům rostl dluh (protože by ho těžko po skončení trestu splatili), tak právě jim věznice práci zajišťují....a oni rádi pracují, protože se aspoň nenudí.
takže tvrdit, že právě tito vězni nás stojí nějaké peníze je nesmysl.

272727

30.07.2012 17:05

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Argument pro trest smrti

jan vítek 90.?.?.?

samozřejmě jsem nemyslel, že má být uvedeno jméno včetně rodného čísla. Člověk může třeba dlouhodobě používat na netu nick, takže jeho názory v diskuzích jsou lépe stravitelné, i když ta identita není ověřitelná.
Vkládat ale zcela anonymní příspěvky mi přijde ...... zhovadilé.
Ohledně akcí v reálném prostředí....pokud jde nějaký dav lidí, kteří hlásají nějaké věci a nesou svou kůži na trh, jdou takříkajíc s odkrytým hledím, pak to jsou lidi, kteří své věci alespoň věří a jsou ochotní za ni bojovat nebo něco změnit (bez ohledu na to co hlásají) a už jen to si zasluhuje určitou míru respektu.
Naopak dav zakuklených individuí se šátkama přes hubu, házející dlažební kostky, zapalující auta apod. je jen kriminální sebranka, která chce jen dělat bordel a ničit majetek druhých , a je zcela jedno jak ušlechtilé ideály při tom hlásá, protože o ty ideály nejde, je to jen záminka k dělání bordelu.
Takže ano, takové skupiny jako ANTIFA a podobně by se měly trestně stíhat a jejich členové by měli sedět.

272738

31.07.2012 09:34

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

OK, jste tedy příznivcem justičních omylů a vražd, marně kličkujete a mluvíte o ochraně vrahů. Pokud někdy omylem byste vy sám byl nespravedlivě odsouzen k trestu smrti ač byste byl nevinný, tak tímto sám prohlašujete, že souhlasíte s tím a přejete si, abyste byl okamžitě popraven, ok? Tvrdíte, že budete s trestem smrti souhlasit i jako nevinný a budete rád, že bude proveden, protože nemáte zájem se hájit ani čekat, jestli se objeví nové důkazy, které by Vás očistily a osobně budete sám žádat, aby byl trest vykonán co nejdřív.
Je to tak? Zachoval byste se takhle?
Brečíte pěkně, ale na špatném hrobě, Vaše stížnosti na cenu péče o doživotní vězně jsou projevem choré mysli chudého člověka. 1000,- kč denně, při 35 doživotních vězních je necelých 13 milionů kč. I kdyby nepracovali, tak je to pořád směšná suma, je to plivanec v moři, je to tak málo, že člověk, který je schopný uvažovat v reálných číslech se nad takovou cifrou ani nemůže pozastavit.
Kdyby došlo byť jen k jedinému justičnímu omylu, na kolik byste si vážil takto ztraceného lidského života? Na kolik si ceníte třeba života svých rodičů nebo dětí? Myslíte si, že justiční omyl se nemůže přihodit nikomu z vašeho okolí nebo Vám osobně? Potom nejste jen naivní, ale i velmi hloupý člověk.
Když řešíte takové směšné sumy a jde Vám evidentně pouze o finance, proč nepopravit třeba všechny kuřáky? Léčba nemocí jež si přivodili kouřením stojí ročně tisícinásobně vyšší částky.
Cena života je nevyčíslitelná a ani pobyt 35 věznů po několik stovek let nestojí tolik, aby to vynahradilo jediný justiční omyl.
A znovu opakuju, tady nejde o nějakou humanitu nebo ochranu práv odsouzených, ale o ochranu práv nás ostatních. O ochranu práva svobodného člověka. O naše právo na ochranu před justičnímy omyly a nebo přímo před justičnímy vraždami.

272762

31.07.2012 10:10

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Vodníku, víš co je společné, pro všechny oběti justičních omylů a nebo justičních vražd? Společné mají to, že si všichni...stejně jako ty...mysleli, že jim se to stát nemůže.
Takže řekni upřímně....je pro tebe to riziko, že dojde k omylu a bude popraven nevinný člověk akceptovatelné? Trváš na tom i za předpokladu, že by se jednalo o tebe nebo tvé příbuzné?

272764

01.08.2012 21:19

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Teda editore, neblbni!

jan vítek 90.?.?.?

Jasně, všichni si můžou být vědomi toho, že někdo něco udělal, ale ten jediný kdo rozhodne a čí rozhodnutí to bude, které určí kdo zemře bude jen a jen ten soudce.
Oháníte se tím, že tam kde to bude 100% prokázané, ale právě tohle otevírá cestu těm justičním vraždám a omylům, kdy soudce "bude mít za 100% prokázané" že někdo něco udělal, a pošle někoho na smrt protože mu jako důkaz bude stačit jen jeho vlastní přesvědčení. Proto by tuhle pravomoc zabíjet lidi ten soudce neměl mít. Jak už jsem řekl, není to o ochraně vrahů před smrtí, ale o ochraně nás, ostatních před možností být svévolně zabit.
A neříkejte mi, že by to nedělali. Dělali by to stejně jako to dělali kdykoli, kdy k tomu měli tu moc.
Rozhodně je lepší, když budou lidi v hospodě reptat, že ten nebo onen prokázaný vrah "pouze" sedí na doživotí, když je nám všem jasné, že to udělal........než aby ti samí lidé reptali, že ten či onen byl popraven přestože nám všem je jasné, že neudělal nic.
Já netvrdím, že neexistujou případy, kdy je jednoznačné, že pachatel je vinen a nikdo nemá pochyb......ale umožnit někomu vydávat rozsudky smrti jen otevře dveře tomu aby docházelo i k justičním omylům nebo justičním vraždám.
Živit pár doživoťáků je malá cena za to, že možnost těchto "omylů" eliminujeme.
Všichni znáte gang soudce Berky, že? Opravdu byste chtěli takovýmto lidem dát právo rozhodovat o životě a smrti?
Že ho nakonec chytli? OK, ale kolik lidských životů a firem zničil? Kolik lidí by tźa tu dobu mohl takovýto člověk nechat zabít?

272824

02.08.2012 08:53

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

Kdo se vyhýbá odpovědi?
už několikrát jsem psal, že krásný příklad je právě Horáková.
Můžete argumentovat, že to bylo na politickou objednávku a že režim dokáže zabíjet i tajně. Režim může zabíjet tajně a každý to dělá, ale takovýhle veřejný proces je vzkaz pro lidi co se jim stane, když nebudou držet hubu. tady nešlo o nějakou Horákovou, ale o doručení vzkazu celé společnosti.
Dostáváme se k jednoduché matematice....pokud by trest smrti nebyl, nebyla by popravena. Hotovo, tečka.
Teď mi uveďte vy nějaký rozumný argument, proč si myslíte, že "teď už by se to nestávalo" když tam sedí stále ti samí soudci.
Osobně znám soudce alkoholiky, znám soudce závislé na drogách, znám soudkyni, která se mstí za napadení dcery.
Soudci nejsou žádní nadlidi, jsou mezi nima hovada jako kdekoli jinde. Protože jsem realista tak vím, že se kdykoli , komukoli, třeba i mně může stát, že mně někdy budou soudit neoprávněně.....a v takové chvíli bych skutečně nechtěl, aby soudce měl pravomoc rozhodovat o mém životě.

272847

02.08.2012 11:02

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

>> Byl jste nekdy u soudu jako
>porotce a mate alespon mlhave poneti, jak probiha proces s
>vrahem?

Zapoměl jsem reagovat na tuhle Vaši část......Tady jsme v ČR, takže nikdo tady nemůže být porotcem, protože tady žádné poroty nemáme. Soudí soudce a to naprosto stejně vraha jako zloděje, není v tom rozdíl. Pokud je to pro čin, kde je trestní sazba tuším do 5 let, pak soudí soudce sám, pokud hrozí sazba vyšší, soudí senát složený ze tří soudců. Předseda senátu + dva přísedící. Na konci soudu se senát odebere k závěrečné poradě, kde přísedící mají pouze poradní hlas. Předseda senátu pak vynese rozsudek "dle svého vědomí a svědomí".
Takže žádná porota, žádné jednomyslné stanovisko poroty. Je to jen a pouze rozhodnutí jediného člověka, který sám rozhodne o vině a trestu.
Jedno z hlavních pravidel našeho právního systému je pravidlo "volného hodnocení důkazů". To znamená, že tady neexistuje "tvrzení proti tvrzení" jako v americe. jako důkaz může sloužit vše, co je u soudu řečeno nebo předloženo nebo může jakkoli osvětlit důležité skutečnosti. Tvrzení jednoho účastníka je dukazem...tvrzení druhého účastníka je důkazem...a soudce, podle pravidla "volného hodnocení důkazů" se sám podle svého "vnitřního vědomí a svědomí" rozhodne, kterému důkazu dá jakou váhu.
Pasáže v uvozovkách jsou přesné citace zákona, kdyby Vás napadlo, to napadat jako nějaké moje smyšlenky či názory.

272851

03.08.2012 08:39

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Klickujete jako postreleny zajic!!!

jan vítek 90.?.?.?

právě, já bych třeba neprotestoval a byl bych sticha, kdežto vy byste se stejně jako dnes rozplýval nadšením nad trestem smrti a vyzýval k dalším.

272889

07.10.2012 22:55

Statistiky: Ženy často zneužívají domácí násilí v boji o děti

RE: Hmm, tak to je, ale jak to změnit?

jan vítek 90.?.?.?

milá jarmilo, to by nejdřív ti, kdo už zvoleni jsou museli odhlasovat a uzákonit spodní limit volební účasti třeba 30% jinak by byly volby neplatné. Ale to oni neudělají. Stačí se podívat kolik lidí je v politice na všech úrovních a lidí přímo závislých (vojáci, hasiči, úředníci ve státní správě).
I kdyby Vás všichni poslechli a nešli volit....tak stačí aby šli volit ti, kterých se to týká a zvolili sami sebe a volby by byly platné.
Vaše agitace je v tomhle směru naprosto nesmyslená. Jediná cesta je zvolit někoho úplně jiného, kdo to změní....ale to už tu bylo např. ve 48. roce

276709

24.10.2012 11:50

Americká a britská vláda věděly – na den přesně – o japonském útoku na Pearl Harbor

článek pěkný, ale pozdě

jan vítek 90.?.?.?

Je to trošku zbytečné, teda podle mně, psát něco, co je všeobecně známé. Ten článek má sice jakousi hodnotu tím, že shrnuje fakta, ale nepřináší žádné nové informace.

277723

21.06.2013 10:35

Musíme platit daně? Já říkám ne!

pěkná konina

jan vítek 84.?.?.?

daň za zaměstnance samozřejmě platí a odvádí zaměstnavatel, zaměstnanci se jen na výplatní pásce ukáže kolik peněz bylo odvedeno...a dostane jen čistou mzdu.
Údaj o dani je tam jen z toho důvodu, aby bylo možno spočítat kolik z takto odvedené daně dostane zaměstnanec zpět ve vyúčtování...pakliže má nárok na daňové úlevy například má-li děti. Existuje totiž nezdanitelné minimum a nezdanitelné minimum dítěte se odečítá z daňového základu rodiče.
K dokonalému štěstí autora článku by tedy stačila malá úprava v tom smyslu, že zaměstnavatel by údaj o dani přestal na výplatní pásce uvádět.
Pokud autor dostává výplatu včetně daně (a nikoli jen čisté peníze) a pak chodí tuto daň někam zaplatit tak bych byl velice zvědavý kde žije, zjevně ne v ČR.

291884

21.06.2013 11:10

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Opět Vít

jan vítek 84.?.?.?

jako, že OSVČ jsou paraziti? zajímavý, ale zcela zcestný názor.

291889

23.06.2013 22:23

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Opět Vít

jan vítek 84.?.?.?

takže teď ses ukázal......u tebe jde jen o závist, že za tvoji práci si zaměstnavatel účtuje 550-800 ale tobě dává jen 150 hrubého a ty..chudáček... musíš vydělávat i na jeho režijní náklady.....ale je to tvůj zaměstnavatel, kdo vytváří tu práci, kdo má ty zákazníky, know-how apod. kdybys byl schopný to dělat sám, tak bys to dělal sám a bral 800,-
Místo toho ale pořád jen plkáš, že ti, kdo ty pracovní místa (takové na jakém pracuješ ty) vytvářejí jsou paraziti.
kdyby nebylo těchhle parazitů, tak by zaniklo přes 30% pracovních míst v republice...a třeba zrovna to tvoje....a pak by ti ten parazit co ti dává práci najednou chyběl.
A to, že ty do sociálky odvádíš skoro 30.000 měsíčně? A hrubý plat máš 150,- ?? tak to bys musel pracovat skoro 650 hodin měsíčně protože abys měl odvody na sociálku 30.000 (odvody na sociálku + odvody na sociálku zaměstnavatele za tebe) tak bys musel mít na výplatu 67.500 čistého (95.000 hrubého / 127.300 superhrubá)

292042

23.06.2013 22:39

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Opět Vít

jan vítek 84.?.?.?

A pokud máš 150,- hrubého tak při 173 hodinovém pracovním měsíci je to 25.950,- hrubého / 19.945,- čistého...a na sociálku odvádíš 1.687,-
to jsou jednoduché počty.
zálohu na daň z příjmu máš 3.150,- Kč
takže sorry, odvádíš míň než skoro každý osvč.
Víš co...proč nejdeš za svojim šéfem v práci nebo majitelem firmy a neřekneš mu, že je parazit? Bylo by zajímavé sledovat jestli by se mu ta myšlenka líbila.
Mimochodem OSVČ je podnikající fyzická osoba, takže pokud bude mít třeba 50 zaměstnanců...pořád je to OSVČ. Je to parazit, který dává práci 50 lidem.....a ti lidi jsou přínosem pro státní kasu, protože platí daně, ale on je parazit protože neplatí nic (jak ty tvrdíš). Takže pokud by se všichni tihle paraziti rozhodli přestat podnikat, tak by zanikla třetina pracovních míst v republice (tím nemyslím místa těch parazitů, ale místa jejich zaměstnanců) takže kdyby se paraziti rozhodli přestat vysávat systém, tak by třetina lidí šla na pracák (a tím pádem přestali odvádět peníze a místo toho brali dávky)
pak bys konečně byl spokojený, že?
a myslíš, že by ty lidi přijal někdo jiný? že kdyby všichni malí obchodníci a trafikanti propustili zaměstnance, že by je třeba přijalo tesco? to asi těžko...ti by jen byli rádi, že se jim zvýší tržby.

292044

24.06.2013 07:50

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Opět Vít

jan vítek 84.?.?.?

to není žádná konstrukce..je to zcela pochopitelné...když jezdím autem proto, abych zajistil práci pro svoje zaměstnance, tak to nedělám pro svoji radost nebo ve svém volném čase. na to, abych zajistil práci musím vynakládat náklady. není tu řeč o tom jestli je jeden pivař a druhý ne, protože to je věc, kterou dělají ve svém volném čase. je jedno kolik na spotřební dani a za co odvedu po pracovní době...tady je řeč o tom, že musím zaplatit statisíce naspotřební dani v pracovní době, abych zajistil práci pro lidi, kteří pak budou stejně jako ty brečet, že platí daně.
Lidi jako jsi ty jsou paraziti...navíc s velmi pochybným charakterem vzhledem k tomu jak se tu prezentuješ.
OSVČ i zaměstnanec má daň z příjmu naprosto stejnou a to je 15%....stejně tak mají i stejné nezdanitelné minimum a stejné daňové úlevy třeba právě na úroky z hypoték apod.
zdravotní pojištění taky odvádějí stejně, jediné v čem je rozdíl je to, že nemusí platit sociální pojištění...ale pokud se ho rozhodně platit, pak ho má vyšší než zaměstnanec a nedostane z něj ani 50% oproti zaměstnanci například v případě nemoci.
A k těm tvým zaměstnancům......pracující matka tří dětí má tak vysoké daňové úlevy a daňové bonusy a nezdanitelné minima na osoby, že na výplatu dostane víc, než kolik je hrubá mzda.
To my vysvětlete, kolik taková zaměstnankyně přinese státu, když v kolonce "čistá mzda" má vyšší částku než v kolonce "hrubá mzda"

292069

24.06.2013 08:02

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Omyly s danemi...

jan vítek 84.?.?.?

já jsem psal 15% daň z příjmu, nikoli z tržeb. Ty si vypočítáváš daň z hrubé mzdy, ok. to je možná 6%, ale daň se počítá z daňového základu už poníženého o tyto položky(po odečtení nákladů + soc-zdrav popřípadě paušálu) a stejně ak u zaměstnanců je daň počítána z daňového základu poníženého o odvody......a pak má samozřejmě i zaměstnanec právo si daň ponižovat o daňové bonusy jako úroky hypotéky apod.
příklad:
pokud má zaměstnanec 15.000 hrubého, pak superhrubá je 20.100,- a záloha na daň 945,- záloha na daň tedy ze superhrubé je u zaměstnance pouhých 4,7% na rozdíl od vašich 6% .
a jakožto záloha je to navíc lehce nadsazené, pak se dělá roční vyúčtování, kdy většina zaměstnanců dostane zpět nějaké korunky jako vyrovnání daně (právě kvůli daňovým bonusům)

292071

25.06.2013 20:38

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Opět Vít

jan vítek 84.?.?.?

ano..je to nákladová položka..pokud odečítám skutečné náklady, tak ji odečítám..pokud odečítám paušál, pak je to jedno, protože odečítám 60%.
pokud by ale nebyla nákladovou položkou, pak bych PHM musel platit ze zdaněných peněz...takže by litr nafty stál podnikatele 41,50 a ne 36,- Kč protože by musel nejdřív svoje peníze zdanit 15% a pak teprve koupit naftu. To by ale podle Vás bylo v pořádku platit sám za naftu 36, ale po OSVČ chtít aby platili 41,50.
tím, že si snížím daňový základ o náklady je v pořádku, ty jako zaměstnanec máš taky snížený daňový základ o odvody, tedy o náklady.
Pořád argumentuješ tím, že tu je 800.000 OSVČ a 4 miliony plátců ze závislé činnosti.......ale znovu opakuji, víc než třetina těch 4 milionů jsou zaměstnanci těch OSVČ a jen díky nim maji prácovní místa. Jsou to právě OSVČ kdo jim ty pracovní místa vytváří. kdyby to ti tvoji "paraziti" zabalili, tak půlka národa chcípne hlady......a neříkej, že by je zaměstnal hned někdo jiný. Když se zavře 20 malých obchůdků....zaměstná jejich zaměstnance třeba tesco? to asi těžko. tesco se současným počtem zaměstnanců zvládne 500% nárust obratu.
další věc...když jsem měl autoservis a 7 zaměstnanců.....tak ti zaměstnanci vydělali průměrně měsíčně cca 20.000,- já jsem musel zajistit objem práce za 350.000,- měsíčně abych vyžil a zbylo cca 35.000,- pro mně. takže když nebudu brát odvody...tak 15% z 35.000,- je 5200,- daň za mně a zaměstnanci za tu dobu odvedli 15% ze 140.000 (7 lidí po 20.000) ve výši 21.000,-
TAKŽE VY TVRDÍTE, ŽE ONI DRŽÍ EKONOMIKU A JÁ JSEM PARAZIT PROTOŽE ONI ODVEDLI 21.000,- A JÁ JEN 5.200,-....ALE BEZE MNĚ BY NEBYLO ODVEDENÉ NIC.

292165

25.06.2013 20:46

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Opět Vít

jan vítek 84.?.?.?

ohledně spotřební daně.......když najedu ročně 120.000 Km....což je běžný nájezd.....a třeba tranzit žere kolem 12 litrů (zátěž, kolony atd.) tak projedeš ročně 14.400 litrů nafty takže při spotřební dani 11,- Kč/litr je spotřební daň 158.400,- Kč
a teď si to vynásob třeba 3 nebo 4x protože to je běžný počet vozidel v malých firmách.
Kamarád má ve firmě 6 lidí a z toho jsou 4 obchoďáci s nájezdem přes 250.000 km ročně. Tak si to spočítej.
u sběrek (DHL,PPL,TOPTRANS apod.) nebo u většiny pekáren a tak jezdí rozvozy šoféři kteří jsou taky OSVČ a jezdí na smlouvu.....ti mají nájezd třeba 300 km denně.....tedy 7200 km měsíčně.....tedy 84.400,- Km ročně a to jezdí v podstatě kolem chalupy, žádné dálkovky.

292166

25.06.2013 20:53

Musíme platit daně? Já říkám ne!

RE: Omyly s danemi...

jan vítek 84.?.?.?

píšeš:

Jeste jednou - kdyby mely firmy platit 15% dan z prijmu, nebudou mit prijem zadny, rozpusti ho do platu manazeru a spravni rady, ktery by podle tohoto navrhovaneho systemu nebyl zdaneny vubec... Firma, co je tady jenom pobocka nejake nad-narodni firmy (a takovych je tu spousta, mozna ze vetsina...), svou produkci bez zisku proda sve materske firme v zahranici, ktera tam nekde v danovem raji odvede sve dane (coz se deje uz ted)...

takže...pokud by to dali k platu managera...tak by ten manager zaplatil 15% stejně jako daň ze svého příjmu...takže pro stát se nic nemění, dostane svých 15% jen pro heriota to dostane od hodného zaměstnance, nikoli od zlého podnikatele......
....a to, že nednárodní společnosti vyvádějí zisky do daňových rájů? to je fakt...tím státní kasa trpí....ale není to k tématu této diskuze, protože tohle ti zlí OSVČ nedělají. to dělají velké/hodné firmy
prostě velké/hodné firmy s hodnými/heriot zaměstnanci tady trpí aby živili darmožrouty OSVČ

292167

26.06.2013 09:46

10 let vězení za zahalenou tvář při protestech

je to v pořádku

jan vítek 84.?.?.?

Vágní formulace v zákoně sice v pořádku nebudou...ale zákaz zakrývání obličeje v pořádku je.
Pokud někdo má nějaký názor, který chce hlásat...nebo podporovat veřejně, tak by měl být schopný se pod ten názor podepsat (prokázat identitu odhaleným obličejem). Pokud chce jednat anonymně....pak jedná nelegitimně.
Jasným příkladem jsou zfetované individua (antifa a jim podobní) se šátkama přes hubu, kteří chodí tropit výtržnosti (vlastně demonstrace) a zakrytou hubu mají jen proto, aby si mohli beztrestně hodit kamenem, rozbít výlohu, vyrabovat obchod, podpálit auto apod.

Níkdo si nezakrývá obličej, aby se vyhnul odpovědnosti za své názory, ale aby se vyhnul odpovědnosti za své odsouzeníhodné chování.

292186

20.07.2013 06:59

Co týden dal

vzkaz od dárce

jan vítek 84.?.?.?

ten transparentní účet používají lidi jako nástěnku kam pověsit svoji reklamu.....nicméně ten plivanec , že je lhář a zloděj byl podpořen "darem" pouhý jeden halíř..tedy nejmenší částkou která existuje a tedy jde převést. Psát tedy, že to je vzkaz od dárce je víc než nadnesené. Kdyby to napsal někdo, kdo třeba předtím daroval nějaký ten milion, pak by to mělo nějakou váhu, takhle to jsou jen hospodské kecy, navíc od ubožáka, který to svoje tvrzení nepodpoří ani jednou jedinou korunou. Je to spíš hanba pro toho "dárce".
Ohledně toho, jakou má nebo nemá tato vláda podporu je to něco jiného...a myslím, že jste velmi mimo mísu.
Vláda podporu dostane a to téměř se 100% jistotou a to hned z několika důvodů:
1) Jednání o rozpuštění sněmovny bylo jen divadlo, vládní koalice má stále nadpoloviční většinu a nikdy by nepřistoupili na předčasné voly, protože mají právě teď malé preference a ve volbách by neuspěli.
2) Druhý pokus o sestavení vlády by dostala čssd...a to se zejména top09 vůbec nehodí a je pro ně lepší rusnokova vláda, takže bez ohledu na to, co říkají v médiích top09 vládu podpoří, stejně tak i LIDEM, protože to je zájmová skupina možná 10 lidí a jejich éra skončí volbami, nemají členskou základnu, nikdo je nepodporuje, za nikoho nemluví, jen za sebe.
3) o podpoře čssd už vláda jedná...a získá ji.

293582

20.07.2013 07:49

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Všudepřítomný strašák feminismu

jan vítek 84.?.?.?

Kači, ty ten sex tam nějak mediálně zatracuješ, ale ne všichni mají stejné zkušennosti jako ty. Já osobně mám tu zkušennost, že ženy vyžadují daleko víc sexu než většina chlapů, stejně tak daleko víc podvědějí a mají daleko víc náhodného sexu než většina mužů........a obzvlášť v dnešní době...není problém najít 16 letou holku, která už měla víc než třeba 10 sexuálních partnerů.....a je to jednoduché, mohla bys je jen nechat rozpočítat jako v tělocviku na první/druhá.
Podle statistik jsou prý více nevěrní muži...podle zkušennosti zase ženy....ale ono to nakonec možná bude vyrovnané.
Chlapi dozajista loví a holky se drží role být lovené, aby z toho vyšly morálně čistší, ale když už jde o nevěru ve vážném vztahu nebo manželství, tak v tom ženy dozajista vedou...minimálně tím, že do nevěry dávají city, což je 100x horší než to jen se s někým vyspat.
A že ženy nejsou ovládány rozkrokem? Co třeba usmiřovací sex? myslíš, že tohle je něco co většina chlapů chce? Tohle většina chlapů dělá jen aby uklidnili domácí situaci. Chlap by po hádce šel radši někam se odreagovat nebo na pivo, jenže ví, že kdyby to udělal a kdyby nebyl usmiřovací sex, tak až by se vrátil z toho piva, tak by ho neukojená žena čekala ještě víc nasraná s válečkem na nudle v ruce. Když ale na tu "ženskou" hru přistoupí, tak mu pak ta holka ještě na to pivo ještě dá peníze.

293586

20.07.2013 10:27

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Všudepřítomný strašák feminismu

jan vítek 84.?.?.?

kači..to, že holky to tak mají jsem řekl jako fakt, jako pravdu o stavu jaký v dnešní době je.....pravdou taky je, že kluci v tom samém věku většinou ještě žádnou sexuální partnerku nemají. V tom jsou kluci, výchova/nevýchova, prostředí/neprostředí prostě zabržděnější.
O tom uspokojení a usmiřovacím sexu.....tady nejde o to jak to mám nebo nemám doma já, protože já tuhle hru nehraju, usmiřovací sex jsem nikdy neměl, protože nemám rád hádky a rozhodně nepolezu do postele s někým, kdo na mně chvíli předtím vřískal, to si to nejdřív musí hezky napravit v reálném životě. Mluvil jsem ale celkově o schématu usmiřovacího sexu jako takového....kdy to takhle prostě funguje. Klidně si udělej anketu mezi svýma známýma a kamarádama..a kamarádkama (tím myslím ty co jsou v dlouhodobém vztahu) a zjistíš, že většina holek usmiřovací sex vítá, kdežto většina chlapů ho jen má aby měli klid.....popřípadě aby si zasloužili nějaké to kapesné na pivo)
To, jakým způsobem se tě snažil kdo dostat do postele je v souvislosti s tímhle naprosto irelevantní, protože s člověkem se kterým nemáš dlouhodobý vztah asi těžko budeš mít usmiřovací sex, že?
Že někteří chlapi používají podivné techniky k zmanipulování holky do postele je sice pravda, ale jak říkám, holky v tomhle nejsou jiné, jediný rozdíl je v tom, že když holka chce náhodný sex, tak to má mnohem snažší...ale to je dáno tím staletým, ženami hýčkaným mýtusem, že chlap je ten zvrhlík, který svádí a ony ty hodné, které podlehnou. Je to jen PR a holkám to dá taky někdy hodně práce "nechat se lovit, ale hlavně vyprovokovat toho od koho se chtějí nechat svést"
Pokud by se pak mělo brát procento různě podřezaných zápěstí, tak si nemyslím, že by to udělalo víc chlapů než žen. samozřejmě, že jako heterosexuální žena se v životě setkáš více s muži, a tím pádem podobné patologické chování vidíš jen na mužích.
A bohužel...možná vlivem tvých životních zkušenností nebo to už prostě máš jako povahový rys....ale prostě vidíš jen co chceš, nebo spíš to, s čím ses setkala u mužů...třeba 50...a nesetkala ses s tím u žen (protože jsi s žádnou nechodila) takže z vlastní zkušennosti znáš jen sebe, a sebe bereš za normální.....tedy počítáš, že ženy jsou normální protože jinou zkušennost nemáš, ktežto chlapi normální nejsou, protože s nima špatné zkušennosti máš.....ale nenapadlo tě někdy, že naprosto normální heterosexuální chlap bude mít tytéž zkušennosti, pouze v opačném gardu?
Možná by nezaškodil občas více nezaujatý pohled.

293591

30.07.2013 15:38

Kdo zabíjí mužství v Česku

RE: Všudepřítomný strašák feminismu

jan vítek 84.?.?.?

no...tohle ovšem nesouvisí s uvažováním rozkrokem...i když vzdáleně ano... kde je nabídka je i poptávka. ale podíval bych se na to z druhé strany, proč je tolik nabídky? proč tolik holek radši roztahuje nohy aby měli peníze zadarmo a bez práce a nejdou radši pracovat? Není to spíš vizitka toho jaké jsou ženy a ne vizitka toho jací jsou muži? Kolik mužů si řekne "nechce se mi makat , půjdu se prodávat" ? proč to neudělají? není to spíš o tom, že ženy uvažují rozkrokem tak nějak víc komerčněji?
Druhá věc je, že bordel, je zařízení, kam chlapi chodí, aby nebyli nevěrní. Když chci být nevěrný, jdu sbalit holku někam ven, když nechci, jdi do bordelu. Za ty peníze si tam totiž nekupuju sex...ale klid po sexu, kupuju si to, že mi nebude nějaká čůza telefonovat a vyzvánět u dveří a ničit mi život. To, že žena nejde do bordelu neznamená, že by nešla jinam za sexem, ale to je nadlouho a nechce se mi tolik psát.

294006

24.09.2013 15:04

Najde se strana, která zabrání odírání občanů na vodném a stočném?

RE: Ještě dnes

jan vítek 84.?.?.?

No, tady si dovolím nesouhlasit. Skupuje firmy, které jsou před krachem a staví je na nohy....v tom nevidím ničení pracovních míst.
Narozdíl třeba od Bakaly, který vykradl z OKD desítky miliard a firmu porcuje a prodává. Po něm tu zůstane jen pustina a statisíce nešťastných lidí. A to nepřeháním, protože na OKD je v regionu navázáno tolik firem a pracovních míst, že se to přímo či nepřímo dotkne cca 50.000 rodin.

296742

člověče, jste mimo mísu.
1) jsme v EU a z té se nedá vystoupit....pokud by čez prodával lidem elektřinu za nižší cenu, pak bysme platili pokutu do EU, protože jejich firmy obchodující s energiemi by nebyly konkurenceschopné. Možná si nepamatujete na vynucené skokové zdražení elektřiny před cca 3 lety, kdy němci zavřeli několik jaderných elektráren a cena se tím pádem zvedla v německu a musela být zvednuta i u nás. Takže prvním krokem by muselo být vystoupení z EU, do té doby to jsou jen žvásty.
2) Max 10% zisk? to je populistický nesmysl. Vycházet se musí z ceny v místě a čase obvyklé. je naprosto běžné mít zisk 50 nebo 60 nebo i 90% a není to neobvyklé a nečestné.......
Takovou věc o 10% zisku může říct jen někdo, kdo nikdy nepodnikal. Kde by firmy vzaly z 10% zisku peníze například na vytváření rezervního fondu? Navíc stavební firmy produkují zisk v sezóně max 7-8 měsíců a zbytek roku žijou z tohoto zisku. To byste chtěl, aby každý říjen šlo na pracák cca 1,5 mil lidí pracujících ve stavebnictví a přidružených oborech? ty firmy si je drží, platí jim mzdu, odvádějí za ně daně, nic z toho by nebylo navíc by se jim platila podpora.
položím Vám otázku...jaké procento zisku má například advokát (když si náklady účtuje odděleně od advokátní odměny, z té si pouze hradí kancelář) nebo architekt, který si čmárá doma a jako výrobní nástroj má jen pravítko, tužku a razítko? (samozřejmě, že dnes PC a ne tužku, doufám, že chápete nadsázku)
3) trest smrti je nesmysl, je zneužitelný, vždy může dojít k justičnímu omylu nebo přímo justiční vraždě. Nikdo by neměl mít pravomoc legálně zabíjet lidi jen podle svého uvážení. Správné je doživotní vězení bez možnosti zmírnění trestu.....tam je pořád možnost řízení obnovit pokud se najdou nové důkazy a nespravedlivě odsouzeného propustit....ale zkuste propustit popraveného.

296785

26.09.2013 13:42

Hrátky kolem horníků

pěkný článek, ale o h....ě

jan vítek 84.?.?.?

Myslím, že autor mluví z neznalosti prostředí. Odstupné v takovémto rozsahu není nic neobvyklého. Nová huť snižovala stavy 3x a odstupné bylo ještě daleko vyšší. Právě proto, že už tu s tím v regionu zkušennosti jsou se o tom i uvažuje.
Spousta lidí odstupné utratila. Jiní začli podnikat.
Je to věc každého jak své peníze utratí a nikdo nemá právo to nějak odsuzovat nebo hodnotit.
Myslím, že autora by takovéto články přešly, kdyby se začal do peněženky koukat někdo jemu a komentovat za co kde a kdy utratil peníze.
[chechtot]

296849

14.10.2013 12:22

Právo nevolit

RE: Bohatý levičák je rozmar, chudý pravičák je blbec.

jan vítek 84.?.?.?

mezi mládeží a lidmi ze střední třídy? Za operaci 200.000,- ?
Podle bankovních standardů je střední vrstvou ten, kdo kromě běžných výdajů a příjmů má disponibilních alespoň 10.000.000,- Kč
Nemyslím si, že by příslušník střední třídy radši umřel než by za nutnou operaci dal 200.000,-
[smích]

297825

20.10.2013 17:13

Mattoni tajně skupuje tisíce hektarů s obřími rezervoáry

článek o ho..u

jan vítek 84.?.?.?

cokoli co je hlouběji než 1m pod povrchem spadá pod "horní zákon".
to, že je něco pod Vašimi pozemky znamená celkem nic, protože Vám to nepatří. Jasně, můžete dostat povolení vrtat a čerpat, ale taky ho dostat nemusíte.
Je úplně jedno komu patří pozemky nad spodní vodou, tady nejsme v USA, aby si vlastník půdy mohl dělat nárok na to, co je pod ejho pozemkem.

298259

21.10.2013 10:52

Mattoni tajně skupuje tisíce hektarů s obřími rezervoáry

RE: článek o ho..u

jan vítek 84.?.?.?

jasně....ale to se bavíme jen o čerpání tepla nebo o klasickou studnu. Když hledači vltavínů v lese hloubí díry, taky porušují zákon, pokud kopou hlouběji než 1m.
Ohledně klasické studny pak zákon stanoví, že vlastník studny musí vodu na požádání poskytnout až třem sousedům (pokud by tím vzhledem ke kapacitě studny sám netpěl nedostatkem vody.
Nicméně.....není přece potřeba kupovat rozsáhlé pozemky nad zásobárnou vody, stačí mi koupit si jeden metr čtvereční a tam umístit vrt. Kupovat rozsáhlé pozemky by mělo smysl jen k zabránění přístupu k vodě jiným...ale to by vyžadovalo koupit pozemky naprosto všude kam tento zdroj vody dosahuje, jelikož voda, jak známo, teče. Vzhledem k tomu, že majiteli pozemků nepatří to, co je pod nimi...nemohl by si stěžovat, že člověk, který vlastní jen 1 m2 pozemku čerpá 90% vody (s patřičným povolením.
myslím si, že článek hledá problém tam, kde není....každý rozumný člověk investuje do pozemků, pokud na to má...a je rozumější investovat do pozemků, kde je voda než do těch, kde bude sucho. thats all.

298300

27.10.2013 15:06

Opravdu chceme kmotra Babiše?

kalosek č.2?

jan vítek 84.?.?.?

Myslím si, že to není zcela přesné.....
1) nemyslím si, že by Babiš byl horší než Kalousek.
2) nemyslím si, že by Babiš byl bohatší než Kalousek.(Kalousek jen peníze neukazuje)
3) nemyslím si, že by Babiš peníze vyloženě nakradl, na rozdíl od Kalouska.

(tímto jen říkám své pocity, nikoho neobviňuju, neříkám, že by se čehokoli dopustil, nikoho nepomlouvám ani nevyzývám aby cokoli činil či trpěl.....podobnost se skutečnými osobami či událostmi je zcela náhodná)

298713

29.10.2013 10:53

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Teď, když máme, co jsme chtěli...

jan vítek 84.?.?.?

myslíte to tak, že TOP 09 získala hodně hlasů? že někdo výsledky upravil směrem nahoru?

298845

29.10.2013 10:59

Teď, když máme, co jsme chtěli...

cenzura?

jan vítek 84.?.?.?

pročpak můj příspěvek, který jsem psal cca předevčírem neprošel cenzurou?

298846

01.11.2013 18:12

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Teď, když máme, co jsme chtěli...

jan vítek 84.?.?.?

jaká náhoda? pokud máme omezený počet voličů .... a pokud jednomu křivka rovnoměrně klesá, tak logicky druhému bude zcela zrcadlově stoupat.
Teď neberu čssd, která má svoje skalní příznivce...ani ANO, které sebralo voliče z celého spektra, ale jen komunisty a top09.
jako první měli spočítáno v nejmenších okrscích..tedy v těch logicky levicovějších a postupně byly větší a větší...tedy pravicovější a pravicovější.
Nevidím v tom ani náhodu, ani podvod. Vidím za tím jen demenci některých lidí, že můžou volit Kalouska.

299042

01.11.2013 20:39

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Teď, když máme, co jsme chtěli...

jan vítek 84.?.?.?

tak moc rád bych viděl nějaký ten proletariát třeba v brně nebo praze.....každá městská socka se považuje za střední třídu a u té je přece v módě volit pravici.

299058

06.11.2013 16:00

České zlato ukradené nacisty? To nic...

RE: Nebylo ta sbírka na československý zlatý poklad náhodou v roce 1938?

jan vítek 84.?.?.?

lidi se neskládali na bolševiky, ale na to, aby se české zlato mohlo vrátit z anglie. Anglie totiž kromě toho, že část zlata předala němcům, tak zbytek zablokovala jako záruku za "válečný úvěr". Peníze, které česká exilová vláda čerpala z tohoto úvěru sloužily na placení výcviku, jídla, ošacení, výstroje a výzbroje (s výjimkou letadel) českých vojáků..a to jak v británii tak na východní frontě. Že jsem bojovali za anglii je pěkné..ale bojovali jsme za vlastní peníze. Československo doplatilo válečný úvěr tuším někdy v roce 1984, kdy se české zlato vrátilo do republiky. Pamatuju si s jakou slávou ho v ruzyni vykládali z letadla, bylo to v přímém přenosu v televizi.
takže....lidi se neskládali na české zlato (že by dělali sbírku na pořízení pokladu pro komunisty)...ale na vyplacení českého zlatého pokladu z británie.

299264

06.11.2013 16:05

České zlato ukradené nacisty? To nic...

RE: To české zlato ukradl Redlich-Masařík ruskému carovi.

jan vítek 84.?.?.?

jestli nějaké zlato..a kolik..bylo ukradeno carovi je jiná kapitola, která s českým zlatým pokladem nemá nic společného. Nebo, že by v rusku ukradli sudy se zlatými dukáty (které tvořily většinu českého zlatého pokladu)?? to asi těžko.

299265

26.12.2013 17:21

Vánoce Smolíka McFiggina

před a po kristu

jan vítek 84.?.?.?

k tomu, kdy se Ježíš narodil či nenarodil a od toho odvozené označování letopočtu a termínu přidělování dárků......bych rád uvedl jedno.
Vždy jsem zastával názor, že termínem "před kristem" by měly být označovány léta před jeho narozením......a "po kristu" léta po jeho smrti.
A argument, že je tím myšleno jeho narození neobstojí, protože "jeden myslel a......" . Termíny mají být přesné.

301419

21.06.2014 21:22

Jak zlikvidovat živnostníka

RE: chce to změnit systém

jan vítek 84.?.?.?

kdo z Vás podniká?
měli byste vědět, že tohle už se napravilo a stačí do faktury napsat, že přenáším povinost odvést DPH na zákazníka a on sám musí poslat mě částku bez DPH a DPH odeslat finančáku.....

312092

05.08.2014 10:33

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: diery

jan vítek 84.?.?.?

Sloužil jsem u podobné zbraně na vojně. měli jsem rakety Volchov...to je trochu modernější a účinější než baterie BUK.
nevím kolik nálože nesla raketa, kterou měli použít, ale Volchov nese 500Kg TNT a 500Kg ocelových šrapnelů o průměru 20-40 mm.
K výbuchu rakety dochází cca 30 metrů od cíle, kdy je proti cíli vržen kužel šrapnelů, který má v okamžiku střetu s cílem průměr cca 20 metrů. nedá se tomu utéct.
Představa prezentovaná americkýmy filmy, kdy pilot stíhačky udělá rychlý manévr a raketě se vyhne je nesmysl....tyto rakety dělají obraty s přetížením 12G. Pokud letí sevřená formace, tak jediná raketa ji může smáznout celou.
Volchov má délku kolem 11 metrů a BUK něco pod 10, takže asi nese o něco menší nálož, ale ne o moc.
To, jak je to letadlo poškozené daleko víc vypadá na raketu.

a že je poškozen hlavně kokpit? na tom není nic divného. tyto rakety se navádějí současně třemi způsoby.....radarový kontakt je primární.....dále raketa sleduje tepelnou stopu.....a pak jsou dva operátoři v kabině, kdy jeden hlídá horizontální rovinu a druhý vertikální (zejména v prvních 5 sekundách letu, než se odpojí prachový motor). trajektorie letu je taková, že raketa se navádí před vzdušný cíl a a exploze jde proti směru letu cíle.

314835

07.08.2014 15:15

Varování od ženy za pultem

článek o ho..u

jan vítek 84.?.?.?

zaprvé je starý...a zadruhé je to nesmysl, který si někdo vycucal z prstu.
Jo, když je okurkový sezóna.
Neříkám, že se podobné nešvary nedějí, ale je to donéma spíše malých prodejen.......a u těch si lidi udělají časem sami obrázek a nekupují tam. Pokud by to byl opravdu velký řetězec, tak by to neprobíhalo tak jak "paní" napsala, a pokud by to tak probíhalo a ona tam už nepracovala, tak proč neuvedla o který řetězec se jedná, který vedoucí dává takové pokyny a kasíruje peníze?
Znám spoustu lidí pracujících ve velkých řetězcích a takhle to opravdu nefunguje (ne, že by se neděly žádné nešvary).
Většinou to je tak, že zboží, které se neprodá a druhý den by se prodávat už nesmělo vedoucí toho konkrétního úseku dá do slevy (často i 90%) a zaměstnanci si to rozeberou domů sami a rádi.
Co se platů týče, tak prodavačky nejsou na vrcholu potravního řetězce, nicméně minimální mzda byla před třeni roky 8.700,- Kč, takže 7.000,- je nesmysl a to i ve zkušební době, leda by se jednalo o zkrácený úvazek.
Pokud se jednalo o vetší řetězec, pak zde ze zákona do toho mluví i odbory a dojednávají kolektivní smlouvu.
Jasně, že prodavačka nemůže čekat, že dostane hned třeba 15.000,- čistého při nástupu ( i když v praze a středních čechách asi jo), ale po nějakém čase je plat kolem 15.000,- naprosto běžný, zejména pokud má dotyčná děti, tedy úlevy na daních.

315010

09.08.2014 10:19

Varování od ženy za pultem

RE: článek o ho..u

jan vítek 84.?.?.?

napsal anonym, který ví o všem všechno.
mnoho let se právě v tomhle segmentu pohybuju...i když ne jako zaměstnanec, ale vidím jak to kde chodí napříč řetězci.
Nicméně moje přítelkyně pracuje mnoho let v TESCO.....po třech letech se dostala platově na nějakých 18.500,- čistého a teď se ji měl zvedat plat o 3.000,- prtože měla postoupit na vyšší pozici o kterou ale nestále (moc práce a zodpovědnosti navíc za blbé 3.000,-)
Moje bývalka dělala v jiném řetězci a její matka dělá prodavačku v podobných obchodech celý život.
Znám hodně lidí ze středního managementu ve skoro všech řetězcích půcobících v ČR.
Podnikám or roku 1995, takže legislativu spojenou s podnikáním znám.......takže třeba o těch odborech, každý zaměstnavatel, který má nad 15 zaměstnanců musí umožnit činnost odborům a dojednávat s nimi kolektivní smlouvu.
TEDY.....MÁM VELMI PŘESNOU A JASNOU PŘEDSTAVU JAK TO CHODÍ A JAK NE.....A TO CO BYLO V ČLÁNKU JE VYCUCANÉ Z PRSTU NA ZÁKLADĚ NĚJAKÝCH ZBĚŽNÝCH ZKUŠENNOSTÍ Z NĚJAKÉ MALÉ PRODEJNY A POKUD TA PANÍ CO TO ZAŽILA SKUTEČNĚ EXISTUJE, TAK JE TO ZBABĚLÁ MRCHA, ŽE NEPODALA TRESTNÍ OZNÁMENÍ...A TOTÉŽ PLATÍ O REDAKCI, KTERÁ PŮVODNÍ ČLÁNEK VYDALA, POKUD ZNALA FAKTA A NEKONALA.

315142

14.08.2014 12:29

Varování od ženy za pultem

RE: článek o ho..u

jan vítek 84.?.?.?

kdyby to zaměstnavatel uváděl, tak by porušoval zákon a celkem rychle by byl donucen úřady podnikání ukončit. V řetězcích jako je TESCO , LIDL, KAUFLAND apod. odbory běžně fungují. Pouze firmy do 15 zaměstnanců nemusí umožnit zřízení odborů na pracovišti.
Co se platů týká, moje přítelkyně (se kterou žiji 13 let) je prodavačka v TESCU a běžně domů nosí 18-19.000,- čistého.
Takže to s těmi platy nebude tak špatné jak se snažíte tvrdit.
To je jen běžná vlastnost čechů, tvrdit, že mají málo.
Doktoři stávkují, že mají málo, že přece nemůžou brát při nástupu tak málo jako prodavač v McDonald´s.....a přitom mají plat přes 50.000,- čistého při nástupu.
učitelé brečí, že mají údajně minimální mzdu a přitom berou minimálně 20-25.000,- čistého.
v téhle zemi se prostě jen brečí.
Pokud máte plat 11.000,- hrubého, tak proč neodejdete? lépe placené práce je všude plno....nezaměstnanost de facto neexistuje, to se jen lidem nechce pracovat.
Kdyby všichni odešli, tak by ten zaměstnavatel začal dávat větší mzdu. V tomhle neviditelná ruka trhu funguje. A pokud by na větší mzdu neměl, tak by přestal podnikat a uvolnil by místo jiným.

315400

15.08.2014 18:42

Varování od ženy za pultem

RE: článek o ho..u

jan vítek 84.?.?.?

běžně jsem viděl platy lékařů kolem 120-150.000,-
50.000,- měsíčn má kdejaký obvoďák.
V tom TESCU nemá 16.000,- hrubého, ale 18.500,- čistého. ono je potřeba vydržet v jedné práci a zvyšovat si kvalifikaci...nastupovala taky za 11.000,- čistého...ale za 3-3,5 roku to vylezlo na současných 18.500,-

315475

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 2

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 2

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 5

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,88 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,67 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,16 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 887,06 Kč
1 unce stříbra
549,99 Kč
Bitcoin
814 473,50 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 68 809 636