Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané pilgrimdou

Nalezeno 34 příspěveků, 29 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.03.2012 21:06

Nápor NATO na východ

Bolo že to rečí

pilgrimdou 89.?.?.?

keď končil Varšavský pakt, že žiadne rozširovanie NATO nebude! Klamali vtedy a klamú stále.
Dnes som si opäť pozrel dokument Oloupené Kosovo a hlodá mnou myšlienka, že oni idú po Rusku.
Ale to som istotne žiadnu Ameriku neobjavil.
Po zoznámení sa s Védami.sk a http://leva-net.webnode.cz/ som čím ďalej viac presvedčený o cielenom protiSlovanskom spiknutí.

265569

06.04.2012 14:23

Od Srebrenice a Racak po Benghází a Homs

Do neba volajúca nespravodlivosť

pilgrimdou 84.?.?.?

je čím ďalej viac spôsob, akým sa toto zdochýnajúce globálne monštrum snaží udržať svoju uzdu moci za každú cenu.
Takisto ako vo väčšine článkov na Zvedavcovi, teraz napr. aj 'Družstevnictví a socialismus', je do očí bijúci negatívny mafiánsky backround súčasných mocipánov, ktorí v žiadnom prípade nedovolia aby sa ľudia práce mali čo i len zamak lepšie.
Otázkou ostáva, čo s tým ako jednotlivci a národy urobíme. V samospasiteľstvo fenoménu 2012 a tomu, že nejaké systémové vylepšenia dostaneme zadarmo, neverím.
Pred rokmi som myslím u pána Páleša v jeho časopise Sofia čítal niečo o nadchádzajúcom období Slovanov a pomaly sa vzmáhajúce hnutie Slovansko Árijských véd za obrodu zmysluplného života a pravdivé poznanie našich dejín, tomuto faktu akoby (dúfajme) nasvedčovalo.
Nie som žiadny Slovanský nacionalista akoby to možno nazvali naši illuminátski 'priatelia', o čo mi ide, je len to aby ľudia konečne začali hĺbkovo rozmýšľať a dávať si fakty o realite do súvislostí a na základe tohto aj vyvodzovať tomu patričné dôsledky a zmeny vo svojich životných postojoch a náhľadoch. V SLovanstve nevidím akési vyzdvihovanie genetických či tradicionalistických čŕt ale skôr sebavlastné zaradenie sa do prúdu tvorivých jedincov, ktorí nebudú bezducho skákať na mŕtve návnady súdobého pokryteckého režimu. Ktorí sa budú snažiť v prvom rade o poznanie samého seba prostrednítvom meditácií a štúdia stáročiami overených duchovných právd, nie však v sprievode duchovných profesionálov z kostolov či mešít, ale sami objavujúc skutočné hodnoty a krásy, ktoré nám život ponúka. Prevziať zodpovednosť každý sám za seba a prekonať vlastnú lenivosť a neochotu k zmene zaužívaných koľají. Bojkotovať systém v maximálne možnom rozsahu občianskou neposlušnosťou, nie však kolektívne alebo čakať čo mi kto poradí, každý sám by mal vedieť, čo mu vyhovuje. Hlavne nekupovaním zbytočností od novín a časopisov cez aj tak otrávené jedlo a jeho minimalizáciou až po plechové konzervy na kolesách, ktoré sú sami o sebe len nekonečným vyťahovačom peňazí z peňaženiek. Nebudem to ďalej rozťahovať nakoľko tunajši čitatelia su jednými z najinteligentnejších akých môžeš na webe stretnúť (teraz neviem či aj seba sem zaradiť?[chechtot] bisťu).
Lebo ak to neurobíme sami, tak kto?

266435

12.06.2012 13:26

Židé v izraelském museu holokoustu: Děkujeme, Hitlere!

Toto je len politický aspekt

pilgrimdou 84.?.?.?

celej tzv. "židovskej" problematiky. Mám za to, že zákerné a deštruktívne pôsobenie židovskej nadradenosti (a ich neprirodzene zvrátených pohľadov na život) ako aj systematické rozbíjanie najmä Bielej civilizácie spočíva vo viacerých oblastiach. Financie, kultúra a umenie (Holywood), masmédia, pornografia...
Zrejme je toho ďaleko viac, v čom sa môžeme našim chazarským spolubratom poďakovať za tony (zbytočného) utrpenia a preliatej krvi. Memento mori alebo karma sa postará aj o vaše skutky chazarskí diabli!

270549

21.06.2012 13:43

Na správné straně historie

RE: Lavrov to ví, je to mezi řádky...

pilgrimdou 89.?.?.?

To vyjadrenie mi tiež príde také nejaké. Je to síce zaužívaná diplomatická hantýrka ale vieme kde to v minulosti viedlo, nikdy nie k vyriešeniu vecí. Možno hrá Rusko o čas, neviem, ale očakával by som tvrdšie diplomatické postupy. Aj keď si uvedomujem, že by to mohlo spustiť gradáciu vyjadrení v slovnom ping pongu zainteresovaných strán a následne k prehovoreniu zbraní. K čomu sa ale (vraj) tak či tak schyľuje. Napokon, keďže je viac ako pravdepodobné, že aj na Rusi má zločinecký syndikát chazarských globalizátorov a samozvaných vládcov sveta svoje zastúpenie, (o sile "piatej kolóny" sa môžeme len dohadovať), nevylučujem aj možnosť, že sa jedná len a len o napĺňanie ďalšieho scénara parazitov. A napokon bude aj tak ako oni chcú.

Na preklenutie súčasnej a stáročia trvajúcej tragédie vidím jediné riešenie v uvedomení sa každého jednotlivca, že aj 1 človek môže (ako bolo vyššie zmienené), a v rámci fenoménu stej opice napomáhať k prelomeniu kritického bodu na opätovné nastolenie prirodzenej logiky vecí a zdravého spôsobu života. Aj slovanstvo a naša (pravdepodobná) genetická predispozícia bude jednou z ciest. Čo zásadne nepodoporujem, je riešenie krvavou cestou lebo tým sa vlastne znížime na ich úroveň a zrejme im o to aj ide.

270890

22.06.2012 14:35

Útok na média v Americe

A tak sme opäť objavili Ameriku

pilgrimdou 89.?.?.?

a predpokladám, že bude horšie. Divím sa ako môžu vytvoriť rebríček slobody slova, keď prakticky celý tzv. civilizovaný svet leží v područí sionistických mafiánskych magnátov. To rátajú koľko necenzúrovaných článkov vyjde za týždeň na verejnosť? (V tej ktorej krajine a v tom ktorom médiu?)
Noviny nekupujem pekných pár rokov takže viem len z reakcií ľudí na nete, že (aj) na česko slovenských územiach je cielená dezinformovanosť bežnou praxou. Hoci mi nedá podotknúť na margo českej TV, ktorá sa mi vidí o niečo viac otvorenejšia ako napr. STV. (Zas to ale posudzujem len na základe internetových odkazov na jednotlivé programy keďže priamo nesledujem ani jednu). No a keď si sporadicky pozriem British Brainwashing Corp. ergo BBC, tak ma to len upevní v presvedčení, že toto nemusím.
Čo sa trochu divím, že v SŠA sa tých pár odvážnych reportérov a novinárov nespojí a nesúdia sa tiež, napr. za porušovanie ústavných práv na slobodu prejavu a slova. Často a vo veľkom.

270946

02.07.2012 01:46

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

STAROU HISTORII AŽ DO XVII. STOLETÍ JE POTŘEBNÉ PROVĚŘIT

pilgrimdou 84.?.?.?

Všetko vôkol ako i naučené v hlave len klam?

Možno trochu mimo tému, ospravedlňujem sa. Pavučina matrixu, v ktorej sa trepeme ako muchy nespočíva len v súčasnosti ale aj v perfektne upravenej až sfalšovanej minulosti, qui bono človeče?
Dľa mojej mienky všetky tie skorumpované križiacke bratstvá, murári s kružidlom a vševidiacim okom či bláznivé talmudoviny nemôžu stáť za tým, ako nás pekne a postupne spracovali a vymyli ľudskosť a prirodzenosť z mozgu i srdca. Možno sú nástrojmi ale bossovia sú iní. Ale kto alebo čo to je, keď dokázali niečo takéto?http://leva-net.webnode.cz/products/nova-chronologie/

271367

08.07.2012 11:25

Osudový omyl T. G. Masaryka

Pri všetkej úcte k autorovi,

pilgrimdou 2.?.?.?

ale akosi som nepochopil pointu. Článok mi pripadá akoby napísaný z pohľadu ideálneho stavu vecí, ako by mohla politika fungovať, keby...
...keby sme netušili (ale dnes to vlastne s istotou vieme), že nitky vládnutia nekončia v parlamentoch ani prezidentských palácoch ale sa zbiehajú kdesi v nadnárodných mamutích bankách londýnskych či zaoceánskych, a kadejakých iných podivných inštitúcií bilderbergovského charakteru. Takže je úplne od veci hodnotiť stav politického systému takýmto spôsobom.
...keby sme teda o tomto všetkom nemali ani paru, mohli by sme sa baviť aj o tom, že "už starí Rimania", prípadne o Platónovej predstave ideálneho vládcu.
...keby tu neboli informácie o praktikách a morálnych hodnotách TGM, napr. tu
(Okolnosti vzniku ČSR)

http://www.spolocnyblok.org/?p=3933

A k navrhovanému prezidentskému systému či zmene ústavy atď., to si naozaj myslíte, že takto by to postačilo a hurá!, ideme opäť budovať svetlé zajtrajšky? A že by sme to mali (My ľudia...) odsúhlásené "z hora"? Zatiaľ žiaľ, väčšinová spoločnosť nedospela do stavu aby mohla rozhodovať sama o sebe, takže toto bude jediné, na čom sa zhodneme.
Keby som napoznal Vaše ďalšie články tak by som povedal, že ste zaspali dobu pán doktor!

271669

08.07.2012 21:04

Osudový omyl T. G. Masaryka

RE: Pri všetkej úcte k autorovi,

pilgrimdou 92.?.?.?

Vďaka za link, boli to pre mňa úplne nové informácie a v podstate som ani nezostal po prečítaní práce prekvapený. Vzhľadom k dosiaľ zistenému to dáva ďalší celistvejši obraz vykonštruovanej mozaiky, zvanej história, demokracia a sloboda.
Vraví sa niečo o vyššej inteligencii vyvolených ale podľa všetkého ju využívajú len na sprosté o/vyyebávanie, takže v tomto prípade ťažko vôbec o inteligencii hovoriť. Viem, Ameriku som týmto neobjavil, len sa pokúšam zamyslieť aké to môže byť, keď človek s úmyslom klamať, musí dávať pozor aby ho neodhalili. Naviac, slová o rabínskej dialektike zo štúdie mi silno pripomínajú myslenie ďalšieho (tiež nepracujúceho!) chráneného etnika na našich územiach, aj keď pravda to prvé je o trochu sofistikovanejšie.
Ešte raz vďaka a všetko dobré prajem.

271698

16.07.2012 09:56

Nejvyšší soud: Diskuze je ze zákona zakázána

RE: Zádny strachy

pilgrimdou 92.?.?.?

Človeku v mojej (finančnej i právnej) pozícii neostáva len zaželať veľa šťastia a aby to nezašlo do pre Vás nepríjemných krajných medzí.
Pri čítaní článku mi blesla hlavou myšlienka "David Duke", možno by stálo za to pána doktora prinajmenšom informovať a snáď by sa aj pomoci dostalo?

http://www.davidduke.com/

271972

18.07.2012 10:45

Militarizované olympijské hry v Londýně evokují Orwellův román 1984

To sa fakt divím

pilgrimdou 89.?.?.?

a popri tom mi napadlo, prečo v súvislosti s takouto fraškou sa nenájde ani jeden (!) športovec (keď už nie krajina), ktorý by túto zvrhlosť bojkotoval? Z minulosti predsa bojkoty pamätáme...

272176

19.07.2012 10:06

Militarizované olympijské hry v Londýně evokují Orwellův román 1984

RE: OH pre odvážnych a samovrahov?

pilgrimdou 89.?.?.?

Keďže ma nepriazeň osudu zaviala do Sev. Írska (aká to irónia, pred pár rokmi by som to tak nenazval), pevne dúfam, že tak zákerný plán sa nezrealizuje a ani prípadný spad sem nezasiahne [bliji]
Na druhej strane som sa dozvedel, že tu (UK) isté veci nie sú trestné. Ale možno by ma začali stíhať za popieranie genocídy Slovanov, jeden nikdy nevie [zmaten]

272235

19.07.2012 10:25

Lži média fabrikují události

RE: Média se snaží zavděčit mocným, hlavně finančně mocným

pilgrimdou 89.?.?.?

Je to všetko jeden veľký humáč a hoci nikomu neprajem nič zlé, teším sa na deň keď sa uvedomí kritické množstvo obyvateľstva. Hoci už včera bolo pozde.
Osobne oficiálne sračkomainstreamy pár rokov nesledujem, včera podvečer (18.7.) som náhodou zavadil na pár sekúnd o BBC a zábery tam nevypadali vôbec dobre, že bol zavraždený nejaký minister a ešte niekto. Bojové mestské scény z celej krajiny aj Damašku. Neviem do akej miery to bolo zmanipulované ani sa tým nemienim podrobne zaoberať.
Každopádne vďaka za článok, informácie v ňom podané ma utvrdzujú v mojom doterajšom postoji nesledovať spravodajstvá presstitútok. A pán Boh zaplať za zatiaľ nezávislý internet.

272236

10.10.2012 16:30

Západ směřuje k ústupu ze Sýrie

FSA

pilgrimdou 92.?.?.?

Len maličkosť. Nepáči sa mi označenie "FSA" keď sa veľmi dobre vie, že ide o psychopatickú zberbu platených vrahov. To je začiatok legitimizácie a akoby uznanie ich oprávnenosti pre to, čo robia. Ak sa už nemôže použiť skutočné pomenovanie, napr. "teroristi", "najatí rebeli", "piata kolóna", tak by sa malo uvádzať "takzvaná FSA". Aspoň na stránkach, kde sa hovorí pravda a veci sa nazývajú pravým menom. Lebo sa môže stať, že to skončí tak isto ako so skupinou albánskych teroristov, s ktorých sa po zázračnej metamorfóze vďaka americkej demokratúre stala uznávaná politická vládna banda, okupujúca Kosovo.

276867

17.10.2012 22:06

Celosvětová drogová mafie a banky (I. díl)

To sú prachy!

pilgrimdou 92.?.?.?

Vážení a predstavte si ešte peniaze, ktoré globálna antihumánna klika márnotratne vydáva na svoje hrátky na cínových vojačikov a 007 špiónov. Vojnami a drogami spôsobujú neuveriteľné a nepredstaviteľné utrpenie a smrť po celom svete. Ak by boli všetky tieto peniaze použité inteligentným spôsobom v prospech spoločnosti, ergo pospolitého ľudu, tak tu do týždňa máme komunizmus!

Nie som prekvapený ale zhnusený určite.

277362

20.10.2012 03:06

Celosvětová drogová mafie a banky (II. díl)

A to je len špička ľadovca!

pilgrimdou 92.?.?.?

Vážení, o všetkých ostatných protizákonných (rozumej protiľudských) aktivitách samozvaných vyvolencov sa môžeme len dohadovať a človeku z toho naozaj nabieha husia koža. Niektoré ich relatívne mierne prejavy síce zažívame denne, niečo sa dozvieme z takýchto správ, (vďaka za článok), ale čo sa skutočne deje "za oponou" nebudem ani domýšľať.
Nepovažujem sa za veriaceho klasického typu, ale toto je diabol sám a jeho robota!

277522

28.10.2012 02:22

Poučení z balkánských válek a bitva o Kosovo dnes

A tak tu máme európske izraelsko...

pilgrimdou 92.?.?.?

...časovaná bomba, ktorá vybuchne v hociktorý čas aj viac krát za sebou. A prepáčte mi, nemám to vo zvyku ale nemôžem si pomôcť - svine! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

277976

01.11.2012 01:02

Institucionalizované státní vraždy a volby 6. listopadu

Novodobé Imperium Romanum

pilgrimdou 92.?.?.?

má teda už aj svoju obdobu Pretoriánskej gardy v novom mundúre, s novými zbraňami a globálnym dosahom.
Ak začneme príliš ne"demokraticky" dvíhať hlavy, môžeme ich tu aj s drónami čakať. [naštvaný]

278249

03.11.2012 01:52

Jak demokracie umírají

Len sa pýtam

pilgrimdou 92.?.?.?

"Jedním z nejpoučnějších svědectví je autoritativní dílo Williama L. Shirera „Kolaps třetí republiky: Zkoumání pádu Francie v r. 1940."

Akú skutočnú hodnotu majú všetky takéto historické diela a analýzy, keď len pertraktujú všeobecne známe fakty bez uvedenia skutočných pák a motivácií zo zákulisia? Nechcem za každú cenu hľadať všade spiknutie, ale dnes je už snáď bez pochýb, že stovka najbohatších rodín to na planéte manažuje a vytvára vlastný obraz sveta.

Z tohto pohľadu tieto knihy, diela a ich uzávery vlastne okrem zaznamenaných historických faktov neoznamujú vôbec nič a ako také sú len táraním a fantáziou ich autorov.

278265

03.11.2012 13:26

Jak demokracie umírají

RE: Demokracie neumiraji,protoze se demokracie nenarodi.

pilgrimdou 92.?.?.?

Veľmi pekné vyjadrenie, ktoré ma inšpirovalo k úvahe (aj keď možno mierne mimo obvyklých vôd, v ktorých sa zvykne plávať na tejto stránke) ohľadom cirkevných predstaviteľov, ktorí "vodu kážu a víno pijú". Táto otázka ma vlastne už dlhšie zaujíma, keď predpokladám, že nielen cirkev ale aj ostatní samozvaní vládcovia Zeme majú určite prístup k iným (utajeným?) informačným zdrojom poznania a napriek tomu rúhavo ignorujú fakt zákonného prejavu napr. karmy (o ktorej všeobecnej platnosti nemám osobne najmenších pochýb alebo o reinkarnácii - nech už je to čokoľvek).

Alebo žeby naozaj pre nich neplatili tie isté večné zákony ako pre nás? Z niektorých prameňov sa možno dozvedieť, že medzi nami a "nimi" je istý rozdiel v samotnej podstate našich existencií, že to teda nie sú entity, ktoré sa rodia opakovane ale len raz, a teda nikdy "nežnú to, čo zasiali". Tým by sa vysvetľovala ich odvaha porušovať zákonitosti bytia a naviac, svojim príkladom negatívne "inšpirujú" aj ostatných, zavádzajúc rozklad a chaos do tradičných poriadkov zavádzaním nových "moderností", prevracajúc pôvodné a originálne (božské?) hodnoty naruby.

278282

05.11.2012 12:42

Je Zvědavec na odpis?

RE: Myslím si

pilgrimdou 92.?.?.?

S úpravou webu som úplne spokojný a nemenil by som nič, najmä ak to pýta peniaze.
S (mojou) finančnou podporou žiaľ nerátajte, som rád, že mám vôbec prístup na net a z toho istého dôvodu mi je aj otázka anonymity celkom ukradnutá. Nebojím sa ich, veď čo mi môžu urobiť (keď ani vziať nemajú čo)? Naviac oni sú tí "zlí chlapci" a nie my, právo (aj Bohovia) je na našej strane, čoho sa teda obávať?

Patrí Vám moja vďaka za prácu, ktorú odvádzate, ako i za tunajšie inteligentné fórum. A netrápte sa, lebo to je, čo oni chcú, tak prečo im nadbiehať? Všetko je tak ako má byť.

278399

06.11.2012 02:34

Balkanizace Evropy

Divide et Impera

pilgrimdou 188.?.?.?

Neviem v akom zmysle sa "plánuje" osamostatnenie častí západoeurópskych krajín, ale napr. Severné Írsko má vlastnú menu platnú vo zvyšku UK, tiež aj vlastnú vládu ale administratívne patria stále pod Londýn. Takže v tomto smere o samostatnosť ani nejde. A žiadnu tragédiu by som nevidel ani v osamostatnení Škótska, veď je (jedine) s Anglickom geograficky spojené a väčšina vecí (zrejme) ostane po starom.

Napriek tomu delenie slovanských krajín sa zdá, že viedlo aj vedie k definitívnej nevratnej fragmentácii, viď napr. do istej miery negativizmom zaťažené vzťahy (nie síce bežné ale časté) medzi Čechmi a Slovákmi, alebo nepriateľstvo Poliakov k Rusom. Z najnovších dejín skoro katastrofické rozdrobenie Juhoslávie alebo Ruska.

Zdá sa mi, že sme to zas len my Slovania, kto tu dopláca na separatistické vlny, či už naše vlastné alebo cudzie. Aj keď otázkou je, či aj tie vlastné nie sú iniciované v skutočnosti z vonku.

Možno nastala doba, keď to budeme my, kto sa začne spájať vo veľké a od parazitov nezávislé ekonomické celky, a naopak to bude Západná Európa, ktorá pôjde do "kytek". [vyplazený jazyk]

278482

14.11.2012 13:29

Rallye po českých vesnicích

Je to naša vlastná chyba!

pilgrimdou 94.?.?.?

Ako prakticky čokoľvek v súčasných reáliách, je aj tento problém len odrazom nášho zvráteného vkusu.

Magor a nedovzdelanec je ten, kto má chute sa (veľkou rýchlosťou bezúčelne prevážať hore dole) - pretekať, ukázať tým druhým, že on je tu najväčší borec. A ešte väčšími magormi sú milióny TV športovcov a fanúšikov, prizerajúcich sa svojim idolom, a po "športovom" stretnutí dlho vzájomne komentujúci priebeh tak "vzrušujúceho" stretu. Platí to na celý súdobý "šport", jeho súperenie a peniaze v pozadí.

Normálny človek sa nevzruší pri človeku rovnakého pohlavia a tiež sa nevzruší nad tuposťou a nudou športových podujatí. Hlavní aktéri nie sú športovci, lež mentálni úbožiaci túžobne dychtiaci po peniazoch, tak ako ich fanúškovia, neschopní inej zmysluplnej činnosti a tak zabíjajú svoju nudu a biedu duše. Že je to len ďalšia zbraň systému aby nám bolo "dobre" v opojení zatiahnutí do sveta umelého matrixu, je viac ako jasné.

Eric Blair (George Orwell) okrem známych románov napísal aj knihu úvah a jedna pojednáva práve o prázdnote a nezmyselnosti športových podujatí, konkrétne rozoberal prvý povojnový hokejový zápas Sovietov s anglánmi. Odporúčam.

Je to náš vlastný odraz, naše egoistické záľuby v ponižovaní druhého, honba za materiálnom ako i neschopnosť vyplniť časové medzery voľna v neustálom vyhľadávaní činností tela alebo mysle. A tak žneme svoju žatvu.

279076

14.11.2012 21:36

Rallye po českých vesnicích

RE: Je to naša vlastná chyba!

pilgrimdou 188.?.?.?

Celý život každého jednotlivca a nie len čas voľna by mal byť naplnený snahou a činnosťou o sebavzdelávanie a osobný rast. V mojej reakcii mi nešlo o vymedzenie sa v zmysle "čo robiť" (nie som ani kazateľ ani filozof s oprávnením alebo povolaním poúčať a už vôbec nie určovať, čo väčšina má-nemá robiť), ale poukázať na to, že poväčšina našich činností je vyplnená robením čohokoľvek, čo potlačí našu nudu a pokiaľ možno vyvolá nejaký druh vášne. Týmto sa aj ospravedlňujem za použitý hrubý výraz, nebolo tým mienené nikoho uraziť.

PC hry, šport, TV (šport), streľba, četba brakov, novín, časopisov, bezúčelné telefónovanie... Nie je nutné ovládať latinu, keď už ste toho Vergília nahodil, aby ste si ho prečítal. Ale rozhodne trávime (všeobecne) veľmi málo času rozhovormi s blízkymi (ale i cudzími ľuďmi-ešte tak v krčme možno), výletmi do prírody či pestovaním nejakého koníčka, pri ktorom sa realizujú naše tvorivé aspekty. V Čechách kedysi fungoval Sokol a pomerne široká základňa všeľudovej telesnej aktivity-môj otec to tam ešte zažil, vesloval. Koľko z dnešných starších i mladých robí niečo pre svoje telesné zdravie? (A tým nemyslím športové stŕhanie sa v honbe za rekordmi a výkonmi). Následne "v zdravom tele-zdravý duch".

Na jednej strane je mnoho zlého od tých pri moci a v pozadí, na strane druhej im ale sami v mnohom ustupujeme a dovoľujeme. Tým, že sme leniví si zariadiť vlastný život podľa seba aspoň v čase voľna. Ja makám celý život manuálne takže viem niečo aj o robote na panskom, a nemusím určite hneď po práci spať. Možno to bude aj mojou pešou turistikou, jógou, vegetariánstvom, Marcom Auréliom (nie v origináli). Momentálne mám rozpracovanú slovanskú tradičnú košeľu - nikdy predtým som nešil ani nevyšíval, takže to na prehliadku nebude, ale je to moje vlastné dielo. A mám z toho vcelku fajný pocit naplnenia a pohody [smích]

279114

15.11.2012 00:53

Rallye po českých vesnicích

RE: Je to naša vlastná chyba!

pilgrimdou 94.?.?.?

Ani neviete ako sa vo všetkom triafate do čierneho. S komunistickým obvinením, tučným zadkom, dokonca ste sa zmohol aj na kvázipsychologický posudok, gratulujem vám. Opak je síce pravdou, čo je však vo vašom prípade úplne jedno.
Samozrejme máte pravdu s tým futbalom, eseje od "poloboľševika" som čítal pred asi 10 rokmi, ako aj s Orwellovým rozborom, na čo som aj narážal, žiaľ nie všetko sa dá do príspevku vložiť, nakoniec nie som ani tak múdry ako vy. Jednalo sa len o osobný názor a ak s tým máte problém, nech sa páči, je to vaša nasr.anosť a nie moja.
Možno keby ste ale čítal moje slová viac sústredene, nenapadlo by vás to, čo ste zo seba (v rozhorčení?) vychrlili. Ale ako som povedal, vo vašom prípade to bude úplne jedno.
Prajem len hodnotné športové zážitky [cool]

279137

20.11.2012 16:24

Proč nová válka proti Gaze?

RE: Israel drzi Jihadisty na uzde

pilgrimdou 94.?.?.?

Jedna vec sú vraždy ľudí a druhá je celé to pozadie konfliktu. Jeden zaujímavý vysvetľujúci názor je napr. tu:

http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/5319-palestina-jedine-judenfrei-.aspx

Príde mi to ako keď sa slepci pri zisťovaní čo je slon, hádali a každý tvrdil, že slon je práve to miesto, ktoré ten ktorý práve skúmal, noha, chobot, ucho...
Kto z nás môže tvrdiť, že reálie Blízkeho Východu pozná natoľko, že môže tvrdiť: je to tak a tak a inak byť nemôže?
Podotýkam, že sa nestaviam na ani jednu stranu, len sa pýtam, či si môžeme dovoliť jednoznačne posúdiť vinu a nevinu, alebo hodnotíme len na základe predpokladov a domienok, prípadne osobných sympatií-antipatií?

Veď nejde o nič, "len" o vraždenie, ktoré nás ako druh sprevádza minimálne posledných, ako tak zdokumentovaných 2000 rokov. Východiská sa hľadajú neustále a konflikty veselo frčia ďalej.
Sú takí čo tvrdia, že svoj podiel viny nesie ako útočník tak obeť!
Sme my všetci útočníci alebo obete?

279381

30.01.2014 01:50

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

Bravúrny článok

pilgrimdou 94.?.?.?

Veľmi zaujímavá je aj diskusia pod originálnym artiklom, kde medzi inými švajčiarsky nick FabioHerrero hovorí o dátume 9.2.2014 ako o možnom dni rozchodu Švajcu s EÚ.
Ej, bisťubohu, tlakuje sa nám kotol, tlakuje...

(FabioHerrero said...
As a Swiss I can only say... ...perhaps starting the 09.02.2014 we will depart from the EU dream. ) [vyplazený jazyk]

303576

19.03.2014 20:47

Další Anschluss na Krymu

RE: Zopar detailov, ktore clanok opomina

pilgrimdou 94.?.?.?

Ohľadom zaužívaného obrazu Stalina existuje pomerne nové dielo od súčasného ruského historika Rudolfa Konstantinoviča Balandina - Malenkov : tretij voždʹ Strany Sovetov:

http://www.worldcat.org/title/malenkov-tretij-vozd...

v ktorom na základe archívnych materiálov demystifikuje mnohé, aj úmyselne vytvorené skreslené obrazy o Stalinovi. Neospevuje ho ale ani nezatracuje a s množstvom odkazov dokazuje, že ako väčšinou, všetko je inak.

Dva linky na Solženicinove 200 rokov spolu, v češtine:

http://uloz.to/xPtBVgbe/dve-ste-let-pospolu-alexan...

http://www.fastshare.cz/2960250/dve-ste-let-pospol...

307035

25.05.2014 11:40

Apel plukovníka Strelkova

Ono aj náš všeľudový

pilgrimdou 94.?.?.?

česko-slovenský "mám v p.i.cz.i.z.m.u.s" je akoby istým metafyzickým (?) synonymom doby a "vox populi-vox dei" prejavom nezáujmu o zapájanie sa do čertovych hrátok. Hoci ruku do ohňa za to nedám a je to len myšlienková špekulácia.[zmaten]
Pričom som ale podporovateľom aj sympatizantom východoukrajinského odporu voči Kyjevu.

310641

07.08.2014 11:05

Varování od ženy za pultem

Rozdiely

pilgrimdou 87.?.?.?

medzi Východom a Západom sú vskutku zarážajúce a jeden by sa až s konšpiračnou zaujatosťou opýtal, či je to naozaj len využitie "hlúposti" ľudí alebo úmysel. Ono sa síce hovorí, že Západniari by si to nenechali ľúbiť ale vedˇ aký je len rozdiel medzi Nemcom a Anglánom, nehovoriac už o Frantíkoch a ostatných južanoch. Ale takisto medzi mentalitou českou a slovenskou.

V článku žiaľ chýba nejaký záver v zmysle "ako z kola von", je len popisom bahna, v ktorom sme sa ako národy po "Veľkom oslobodení z jarma totality" ocitli.
Pravdou ostáva, že sme v p.r.d.e.l.i takže v duchu "všetko zlé je na niečo dobré" by sa možno ľudia mali konečne zamyslieť nad svojimi mentálnymi programami, ktoré riadia naše životy a priamo podmieňujú ako myslenie tak konanie. Zmeniť zákony o zamestnanosti by bolo asi na dlho ale ovplyvniť kvalitu ponúkaných, najmä potravinárskych výrobkov, môže každý a okamžite. V ceste však stojí tak bolestivá predstava zmeny neuvedomelých stravovacích návykov, avšak aj to sú len programy, ktoré možno pozmeniť či úplne vymazať a nahradiť novými. Nemyslím, že pindanie a neustále sťažovanie sa, bez najmenšej konkrétnej akcie niečo kedy zmení.

Sám som prestal jesť mäso (a nech to nevyznie ako agitka lebo toto je jeden z mnohých najžhavejších problémov s obrovským množstvom dalších súvislostí) ešte za prezidenta Husáka a rozhodne mi nič nechýba, naopak, ako dnes vidno aj na príklade "velekrámov", možem hovoriť a tak to aj cítim, len o pozitívnom zisku. Na úkor nikoho.

Súčasní veľzmrdi na riadich postoch opraty postupne priťahujú a tí, čo niečo pamätajú vidia zreteľne, že trendy sú negatívne a čakať pomoc od spomenutých zmrdov je nielen strata času ale aj naivné. Stačí len málo a tým je rozhodnutie niečo začať osobne konať, lebo ak nie dnes tak kedy? Na druhý príchod Krista, ktorý za nás povyťahuje horúce gaštany z ohňa totiž neverím.

314998

07.08.2014 11:18

Varování od ženy za pultem

RE: Rozdiely

pilgrimdou 87.?.?.?

Vlastne, som zabudol dodať, pani z článku ponúkla jedno veľmi efektívne riešenie a tým je prerušenie a odchod z takejto práce nepráce. Je však podmienené takým istým konaním ostatných ľudí a to v masovom meradle. Sám som tak pár krát v živote urobil napriek samozrejmým následkom z takéhoto kroku vyplývajúcich.

314999

12.08.2014 09:25

Odmítněme zpěv války!

Bratia českí,

pilgrimdou 84.?.?.?

budˇte radi aspoň takejto "lastovičke", to na Slovensku podľa všetkého uvedomelá inteligencia a umelci vyhynuli úplne. Sa vskutku divím, že prinajmenšom tí zo staršej generácie ako Ráž či Nagy čušia. Alebo taký Lasica mal vždy čo povedať, (hoci u tohto je zrejme jasné odkiaľ vietor fúka). Alebo som len nepostrehol?

315290

25.02.2015 18:41

Hra bez pravidel

RE: Až na závěr výtečný článek

pilgrimdou 94.?.?.?

Čo už len iného možno od psychopatických mozgov a servilných lokálnych poskokov očakávať?
A ak je pravdou aj táto informácia tak to situáciu zamotáva dokonale.

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/21...

327833

16.06.2015 20:14

Michal Kesudis potřebuje pomoc

RE: Každopádně ti rád něco přidám

pilgrimdou 195.?.?.?

Nereagujem konkrétne ale všeobecne a ak niečo (pravdivé) napíšem alebo proti režimu vyhlásim tak si za tým budem stáť všetkými dvadsiatimi a ako Češi hovoria, žádné sraní s mladou paní.

To znamená, že okamžite nastupuje hladovka a ostrý prejav občianskej neposlušnosti voči zvrátenému sionistickému režimu a jeho prípadným zákrokom proti mojej osobe. Všetky ich úrady či súdy ignorujem a nedostali by odo mňa ani korunu na nejakého parazita-právnika. Zverejňovanie je zrejme zbytočné, (viď prípad RNDr. Ľuboslav Václav, ktorého protiprávne držia v blázinci v Sučanoch), lebo celá republika by sa o prípade nedozvedela (a vzhľadom k premnoženiu debilov by to aj tak mali na háku) a malý okruh ľudí (zo susedstva či z internetových diskusií) nezaváži. Viem, píšem teoreticky ale na viac fórach si servítku pred ústa nekladiem a dnes jeden nikdy nevie. Nebojím sa ich a som ochotný aj schopný ísť (za pravdu) až do konca! Pokiaľ oni neuznávajú nás ako národ a teda ani mňa, tak neuznávam ani ja ich, ani vládu, ani šaša prezidenta (hovorím o Kiskovi) a o skorumpovaných mafiánoch v parlamente ani nehovoriac, do čoho zapadá aj tzv. spravodlivosť.

Možno Sokrates ctil zákony svojho mesta aj potom keď išli proti nemu samému, ja jeho názory v tomto nezdieľam.

334854

21.03.2016 18:01

Sexuální výchova dětí na Slovensku

Čaká sa predsa na upgrade!

pilgrimdou 185.?.?.?

A viete prečo tú knihu neschválili? Nespĺňa požiadavky najnovších trendov a to je súlož s černochom! Takže toto musia naši drahí babráci "soudruzi ze Slovenska" rozhodne napraviť aby zapadli do korektných a výchovných multikulti jebačiek! [bliji]

347039

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 0

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 7

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 233,15 Kč
1 unce stříbra
560,71 Kč
Bitcoin
784 853,54 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 425 827