Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Magnus Maximus

Nalezeno 247 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.11.2008 18:24

Tak tedy Obama

Obama a naftařský průmysl ....

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zajímavý článek o Obamovi přináší PETROL (www.petrol.cz). Podle toho článku, resp. některých amerických analytiků to nebude mít tento průmysl tak jednoduché, ale viz. tento článek.

175301

08.11.2008 20:04

Sláva šéfovi prezidentské kanceláře

RE: Nastoleni Obamy je casti dablova planu

Magnus Maximus 88.?.?.?

Velmi dobrý postřeh. Skutečně jde jednoznačně o rozleptání majoritní bílé populace jak v USA, tak ve zbytku tzv. euroatlantické civilizace. Taková populace je pak výborně ovladatelná. Nečeká nás nic dobrého zdá se.

175356

17.11.2008 12:34

Kam jsme se to dostali?

ÚDIV ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nevím, proč se autor článku nad vším tak podivuje. Historii píší vítězové jak se říká. To bylo je a bude. Kdyby čistě teoreticky tenkrát vyhrál Hitler, resp. byl mocnými kruhy tohoto světa dopředu určen jako vítěz, určitě bychom se učili historii jinak než ted. Vsadím se, že by byly zase jiné knihy na indexu než dnes. Je samozřejmě zarážející, kam jsme se to dostali, ale dalo se to na druhou stranu čekat. A bude hůř ! Také jsem si pro jistotu objednal dané knihy, než to všechno zakáží ... Jo a další zajímavou knihou jsou Hitlerovy rozhovory u kulatého stolu, které byly vedeny u neoficiálního tzv. Hitlerova stolu v době od 21. července 1941 do 31. července 1942. Stojí za to si tu knihu přečíst.

176021

22.12.2008 22:50

Liberální poklesky

RE: Žena je taky člověk pane Lhotáku

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vážení jen taková malá poznámka na okraj. Těm z vás, kteří zde diskutujete na téma vztahu muže a ženy doporučuji výbornou knihu od Jeronýma Klimeše Partneři a rozchody. Nakladatelství Portál 2005, ISBN 80-7367-045-3.

178740

29.12.2008 22:52

Izraelská vánoční nadílka

RE: Obvykle tendenční článek...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Co má Izrael udělat aby byl konečně klid a mír v oblasti ? Na to je přece jednoduchá odpověd.... stáhnout se z okupovaných území. Je to přece tak jednoduché.... Opustit Palestinu. Dobře jste to napsal. Blahé paměti Adolf Hitler navrhoval Madagaskar a dokonce jim tam chtěl vystavět veškerou infrastrukturu.

179191

29.12.2008 23:15

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Magnus Maximus 88.?.?.?

Třikrát BRAVO !!! pane Stwora. Mám stejný pocit. Myslím, že někteří rádoby diskutující byly před dlouhou dobou také na IVTT pana Petra Bakaláře. Já jsem je tady poznal.

179193

25.02.2009 21:14

Prý je zamilovanost choroba

Souhlas se sexuologem ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tentokrát asi moc naštvu paní Jarmilu, ale v daném případě se spíše přikláním k článku pana sexuologa i když ho normálně nemusím. Skutečně zamilovanost není normální duševní stav a lidé by neměli v tomto stavu dělat žádná důležitá rozhodutí. Já si tento stav prožil a za dva roky mě to stálo tolik, že bych za to koupil pěkný byt v Praze, nebo několik bytů například na severu Čech ... Bylo to všechno samozřejmě k ničemu. Za střízliva bych v životě takové peníze nepustil do ženské, která ani nechtěla mít děti a vlastně to nemyslela vážně. Takže tolik k té nemoci. S tím se nedá než souhlasit. Dále Jarmila uvádí v jedné své reakci, že při vyhledávání partnera platí teorie her nikoliv geny. Vysokoškolačka si spíše vybírá vysokoškoláka nikoliv na základě teorie her, ale z toho důvodu, že vysokoškolák má pravděpodobně vyšší inteligenci, kterou pak může předat potomkům, protože inteligence je polygeneticky založený faktor. Žádná žena nechce mít hloupé dítě ani muž samozřejmě, proto při výběru sází raději na vysokoškoláka. A u toho pohledného a hezkého chlapa to platí stejně. Skutečně jsme jen nástrojem evoluce. Zní to možná drsně, je to však realita. Takže tolik k výběru partnera. S panem sexuologem nesouhlasím jen v tom, že zamilovanost je škodlivá pro národní hospodářství. To se asi opravdu spletl. Myslím, že nejlepší cesta je taková, že například sňatek je dobré mít až po zamilovanosti, která se například přehoupne do upřímné lásky. A ještě dodám, že není rozhodně dobré se brát tzv. z rozumu aby se například spojily majetky, tak jak to dříve bylo zvykem u sedláků,kdy se spojovaly grunty a u šlechty. Tato situace přínášela mnohá celoživotní utrpení, však stačí jen připomenout kastovní systém v Indii.

184665

24.06.2009 22:15

Izraelská mluvčí: Kontrolujeme hloupé Američany

RE: židovize, faceSTBook a spol.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Částečně souhlasím. Dovolím si jen podotknout, že již více než dva roky židovizi nesleduji a rozhodně si nemyslím, že jsem sociální mrtvola. Jde jen o to najít jiné informační zdroje. Osobně je mi líto lidí, kteří to všechno baští, co běží v TV, lhostejno jestli je to židovize či nikoliv.

193948

04.08.2009 17:12

Samota moderní doby

Celkem souhlas ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

No článek je trochu zvláštní, nicméně s podstatou věci lze souhlasit. Dnešní společnost je přímo strašlivě atomizovaná. To před rokem 1989 nebylo a nebylo tomu tak ani na západ od nás. Proměna je ohromná, ale k horšímu. Mezilidská solidarita mizí jako pára nad hrncem, spíše už zmizela. Je zvláštní, že nikomu, resp. skoro nikomu nevadí ty spousty kamer v ulicích našich měst, ale i vesnic. Nikomu nevadí snímání otisků prstů na letišti, nidko neprotestuje proti tomu, že budou zavedeny biometrické znaky na občankách, nikomu nevadí postupné instalování palubních jednotek eCall do vozů, což je předstupeň GPS. Všichni budeme pod kontrolou. Takto by se dalo pokračovat ještě dlouho. Po revoluci bylo velmi často poukazováno na to, že dříve byla tzv. dvojí morálka, čili něco jiného se říkalo doma a něco na veřejnosti. No ale dnes je to ještě horší než dřív. No prostě hrůza. V řadě ohledů je dnešní doba pro lidi ještě horší než před rokem 89. Jenže není už kam emigrovat jako dřív.

197191

06.08.2009 22:24

Ministryně pro vnitřní bezpečnost: „Američané budou už navždy žít s teroristickou hrozbou“

RE: Vnitřní nepřítel ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nemáte tak docela pravdu. Vnitřní nepřítel se hledá vždy, všude, bez ohledu na společensko-ekonimcký systém. S tím nemá bolševik nic společného. To už známe z Antiky ... Vnitří nepřítel je vždy nebezpečnější a méně čitelnější než vnější nepřítel. Proto se zpravodajské služby prvoplánově soustředují na vnitřního nepřítele.

197364

06.08.2009 22:29

V Británii chtějí umístit CCTV kamery do soukromých domů a bytů

RE: FAKE

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nepřipadá mi to jako kachna. Dnes jsem to četl v deníku Pravo. má se jednat o tzv. problémové rodiny ...

197365

16.08.2009 22:53

Jak jsem se seznamoval přes inzerát

Seznámení přes Internet ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jsou zde docela zajímavé názory. S některými však nelze souhlasit. Předně úspěšnost seznámení přes Internet je max do 1 % ! To je hodně málo. Sám mám s tímto typem seznamování zkušenosti, ale jen ty horší. Většinou zareagují spíše ztracené existence, o které není zájem. Rozhodně nedoporučuji se seznamovat přes net. Je to ztráta času a energie. Na seznamovacím trhu jsou placené seznamovací kanceláře. Nenapíšu zde název z důvodu reklamy, ale je to mnohem jistější. Tam se pravděpodobnost úspěšného seznámení pohybuje na 91 %. Sám jsem takovou seznamku navštívil a překvapila mě propracovanost celého systému od SW až po tým psychologů, kteří se zabývají předmanželským poradenstvím atd. Přes net se dá dobře sehnat ženská na sex at už zdarma či za peníze, ale pro život nikoliv. Moc dobře vím o čem mluvím.

198014

16.08.2009 22:59

Jak jsem se seznamoval přes inzerát

RE: Reakce panu Stworovi

Magnus Maximus 88.?.?.?

Pane Dalibore na osud se není možno spoléhat. Je třeba mít aktivitu. Měl jste jen štěstí ve své neaktivitě nic víc. Osud jako takový není, spíše je třeba mluvit o určitém determinizmu člověka, který je velký a existuje.

198015

18.09.2009 14:43

Nastupující japonská vláda hrozí roztržkou s USA

RE: sešup

Magnus Maximus 195.?.?.?

Však vládci se hned nevzdají. Nepůjde to tak jednoduše.

200680

07.10.2009 17:17

Ekonomické zotavení je iluze

RE: Placebo a nocebo

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano Vojta to určitě zvojtil i když ne na 100 %. Určitá snaha o světovládu tady jednoznačně je. Myslím si však že nelze svět řídit na 100 % jako například výrobu aut v automobilce. O té světovládě se už píše i mnoha VŠ učebnicích. Já sám jsem měl několik okruhů otázek na toto téma. Je to zkrátka známá věc. Otázka zní nakolik se světovláda povede a samozřejmě kolik to bude stát životů. Je dost možné že to nepřežijeme. To je prostě realita. Ono to asi jinak nepůjde než přes hodně mrtvých. Vždy když se budovala velká imperia, kde se zaváděl jednotný postup ovládnutí společnosti bylo mnoho mrtvých. Každé scelování sebou nese tyto jevy a budování světovlády není a nebude výjimkou. Jinak to ani nejde. Další otázka zní kde , resp. v jakém regionu bude nejvíce mrtvých. Bude to Evropa, Asie, Eurasie, Amerika, Afrika nebo to bude rovnoměrně rozloženo ?

201960

12.10.2009 23:26

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

RE: Osud U.S. Dollaru se bude odvíjet trochu jinak

Magnus Maximus 88.?.?.?

Pane Guru kdepak nějaké ORBO. Přečtěte si článek na Novinkách o tom že energetická krize se odkládá, protože byly objeveny nové technologie, které umožní vytěžit nedostupné zásoby ropy a zemního plynu z ropných břidlic. Toto by mohlo způsobit že se začne spekulovat na pokles cen ropy. Na tuto informaci spíše zareagují spekulanti než na nějaké perpetum ... Bude to určitě stravitelnější i pro širokou veřejnost. Je zajímavé, že se tato informace objevila právě ted v době krize. Je to náhoda nebo účel ? Jestli se ukáže že je to pravda, tak veškeré alternativní zdroje energie mohou mít docela odzvoněno. Myslím že to bude mít dalekosáhlé důsledky.

202309

18.11.2009 19:42

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

Magnus Maximus 88.?.?.?

Pane xmane veřejný sektor nelze odstranit z podstaty věci. Nejblíže se tomuto stavu blížila Anglie v 18. století a bylo to peklo na Zemi. Naopak odstraní-li se veřejný sektor, svoboda zaniká.Doporučuji přečíst: Ekonomie Paul A. Samuelson, William D. Nordhaus, ISBN: 978-80-205-0590-3, 775 s. V této základní učebnici ekonomie najdete odpověd proč je dobrý veřejný sektor a že kapitalismus je jako ohen, to znamená dobrý sluha, ale špatný pán. Proto je nutná jeho regulace. O tom všem se v této učebnici dočtete. Zaregistrujte se na VŠE v Praze. Tam Vám tuto knihu rádi půjčí.

205182

07.03.2010 16:23

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

RE: zaujimave

Magnus Maximus 88.?.?.?

Rozhodně nejsme svědky nového socialistického pokusu ve velkém. To je zásadní omyl. Když použijeme Marxovu terminologii tak v socialismu je tzv. všelidové vlastnictví výrobních prostředků. Jenže ted máme tvrdý kapitalismus, čili výrobní prostředky ovládá soukromý sektor (kapitalisté). Celých 85 % HDP je tvořeno soukromým sektorem. Spíše jde o to, že určitá vrstva velmi vlivných podnikatelů (kapitalistů) využívá určitých systémů, které se využívaly za socialismu ve svůj prospěch. Čili používá se to co se hodí do tzv. do krámu. Může se na první pohled zdát, že se buduje jakoby nová socialistická soustava v podobě EU. To však není pravda. EU a její mechanismy mají sloužit hlavně zájmům nadnárodních multikapitalistů, kam můžeme řadit majitele bank, automobilek, dolů,telekomunikačních společností,SW firem, zemědělsko-potravinářských komplexů (v našem případě Agrofert holding a.s., ropných společností apod. Samozřejmě to odnáší řadový občan nebo živnostník. Prostě podmínky jsou výhodné jen pro určitou skupinu lidí.

214286

07.03.2010 21:51

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

RE: zaujimave

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tohle samozřejmě nemá být a není socialismus. Anebo socialismus ano, jen však pro někoho. Již dávno jsem si všiml tohoto trendu. V případě bank, automobilek či jiných velkých a krachujících podniků je krásně vidět, že zisky jsou privatizovány, tzn. že peníze tečou do kapes velkokapitalistů (opět dle terminologie Karla Marxe)a případné ztráty a bankroty jsou sanovány z věřejných prostředků, které by měly být použity jinde. V tomto smyslu je to socialismus pro někoho. Když bankrotuje malý či střední podnikatel, stát mu většinou nepomnůže a nenaleje do jeho firmy peníze aby se udržela. Když však krachuje banka, automobilka, energetická společnost či jiná továrna ? .... Však to všichni víme. Následky této sanace ponesou řadoví občané (zaměstnanci), drobní živnostníci a nakonec i stát, který v závěrečné fázi může vyhlásit i bankrot. Ty šílené sumy peněz, které většina států nalila v podstatě do kapes multikapitalistů se musí projevit tak, že nastane inflace. Otázkou je kdy ? Určitě ta situace nastane. Naše úspory budou znehodnoceny. Dále na této situaci je krásně vidět jak stát v kapitalismu je nesmírně slabý (zkorumpovaný) vůči těmto lidem a zároveň silný vůči řadovým občanům. S trochou nadsázky můžeme tvrdit, že multikapitalisté si v tomto systému udělali ze státu jakousi prodlouženou ruku (pěst), kterou udržují pokud možno status quo. V našich podmínkách mezi tyto lidi patří namátkou Andrej Babiš, Petr Kellner, Bakala, Pitr, a jiní. Oni lobují (uplácejí, protože nic jiného to není) ve svůj prospěch a nikoliv ve prospěch někoho jiného u našich zákonodárců. Zkrátka systém v sobě skrývá chyby, a to přímo systémové. Dále si například všimněte, že v USA dělají politiku většinou velmi bohatí lidé. Oni budou tvořit taková pravidla hry, která jsou výhodná právě pro ně a nikoho jiného. Jenže nic netrvá věčně ...

214320

13.03.2010 12:00

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: výborný článek

Magnus Maximus 88.?.?.?

Spíše se také kloním k názoru že Protokoly sionských mudrců jsou asi podvrhem, než pravým dílem. Protokoly jsem nečetl, ale bylo mi to velmi podrobně vysvětleno jedním velmi vzdělaným starším pánem právníkem, který se touto problematikou zabývá celý život. Samozřejmě že se nedá prokázat na 100 % pravdivost či lživost. Jednoznačně se nedá vyvrátit ani jedna varianta. Podvrhu napovídají spíše nepřímé důkazy. Na druhou stranu kdyby to byla pravda, tak záměry zde uvedené jsou tisíkrát horší než Hitler a jeho parta. Tomu peklu na Zemi by se nic nevyrovnalo a živí by záviděly (nebou budou závidět mrtvým). Je třeba si ale uvědomit že nežidé nejsou také žádní beránci. Ted je mi jasné že sklidím hafo kritiky.
Zpět k cukrovaru... Celkem dobrý článek. Jen doplním, že například v roce 1965 vyváželo Československo 0,5 mil.t cukru. Už v roce 1998 to bylo opačně. Je však třeba konstatovat, že ČR nedokázala využít mimořádné konjuktury v tomto odvětví začátkem 70. let ke koplexní modernizaci výroby suroviny a koncentraci kapacit. Tím se tento proces odehrál zcela bez nás. Už začátkem 80. let bylo nutné řešit zastaralost našeho cukrovarnictví. Stagnace byla způsobena pochybnostmi o pěstování cukrovky v 50. letech a nedostatkem investičních prostředků v dalším období v důsledku nízkých odpisů a jejich odvětvového přerozdělování. Naše cukrovary v té době neodpovídaly ani průměru Evropy, protože po válce byly postaveny v té době běžné kapacitě na území ČR pouze dva nové cukrovary, a to Hrochův Týnec a Hrušovany nad Jevišovkou. Oba s kapacitní normou 4 tis.t. Nicméně řada cukrovarů, které prošly modernizací solidně obstály v konkurenčním boji. Zpracovatelská kapacita cukrovarů v ČR se po roce 1989 snížila o 30 %. Tak například do řepné kampaně roku 1999 vstoupilo 11 cukrovarů, které tehdy byly rozděleny mezi tři nadnárodní korporace.
Skupina SDA vlastnila cukrovary Dobrovice (7000t), Mělník (3000t), České Meziříčí (2800 t).
Skupina Eastern Sugar vlastnila cukrovary Hrochův Týnec (4500 t), Němčice na Hané (3000t), Kojetín (2500 t), Zvoleněves (5000 t), Modřany (1700 t).
Skupina Agrana Internacional vlastnila cukrovary Hrušovany nad Jevišovkou (5000 t), Uničov (1800 t), Opava (3200 t).

214765

13.03.2010 12:36

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: výborný článek - cukrovar pokračování ..

Magnus Maximus 88.?.?.?

Z výše napsaného je zřejmé, že trh je v zásadě rozdělen, bohužel v náš neprospěch. Jen pro zajímavost v roce 1918 bylo v ČR 167 cukrovarů a v roce 2000 14. S tím ale souběžně stoupala zpracovatelská kapacita ze 760 t cukrovky za den na 2923 t za den. Zásoby cukru se pokládají vedle zásoby obilovin za strategickou surovinu a pohybují se na úrovni cca 33 % její spotřeby. Je to typicky bursovní komodita. Světová cena cukru je nízká a všechny země EU včetně ČR mají své výrobní náklady vysoko nad prodejní cenou. V EU dochází k poklesu ploch řepy, ale produkce díky veliké regulaci má snahu stagnovat. Zkrátka není to dobrý výhled. Ale stále více zemí i těch, které nemají v produkci cukru žádnou tradici považují soběstačnost při produkci této potraviny vedle obilovin za prioritní v zemědělské oblasti. Pro zajištění domácí potřeby cukru je třeba vyrobit cca 450 tis. t cukru. Cukr v ČR patřil až do začátku 60. let k nejdůležitějším exportním položkám československého zahraničního obchodu. V roce 1921 exportovala ČSR 1,2 mil. t cukru a před druhou svět. válkou se podílela 57 % na exportu cukru z Evropy !!!Ve výnosech cukrovky v té době zaostávala pouze za Holandskem a Belgií a byla před Francií.
A ještě k tej tradici a minulosti: Naši předkové sladili medem a jeho kvašením získávali medovinu. Ve středověku k nám pronikl cukr třinový, který se prodával jako luxusní zboží z Dálného Východu.. Berlínský lékárník a hutní chemik Ondřej Zikmund Marggraf roku 1747 získal kristalický cukr lihovou macerací ze sušeného kořene bílé odrůdy řepy. Jeho žák a zet František Karel Achard tento objev prakticky rozpracoval. No a v roce 1800 až 1805 byl postaven první cukrovar v českých zemích v Hořovicích na panství hraběte Rudolfa Vrbny.
Dalo by se zde psát i o přadných rostlinách kde ČR byla světovou velmocí a dnes to úplně zaniklo až na nějaké množitelské plochy. Je zajímavé že například vlna z Islandu je mnohem levnější než vlna z našich ovcí či vlákno ze lnu i když obletí půlku Země, kde dopravní náklady musí být veliké. To však by bylo na samostatný článek. Takže tak ...

214769

14.03.2010 21:31

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: výborný článek

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dovolím si Vám pane oponovat. V současné době není v zemědělství reálné přejít k samozásobitelství. Zemědělské podnikání stojí velké peníze. Tak například nový traktor v průměru pořídíte za cca 3 mil. Kč i více podle toho jak je silný, sklízecí mlátička (kombajn) stojí cca od 6 do 9 mil. Kč, dále musíte koupit za traktor nářadí, například pluh, sečku, rozemtadlo průmyslových či organických hnojiv, valník. Dále je vhodné mít alespon na část úrody vyhovující sklad, lépe poskliznovou linku. A to vůbec nezminuji se o tom kdyby dotyčný chtěl mít i živočišnou výrobu. To je taky ranec. Musíte zaplatit lidi ve firmě. Na to všechno se musí vydělat, takže není možné produkovat jen pro svojí potřebu a pro lidi ve firmě. Komodita se musí dát na trh. Nemůžete lidem platit obilím. Když budete mít farmu která má řekněme 1000 ha, tak aby to za něco stálo a budete zázemí budovat téměř z ničeho, tak během deseti let proinvestujete cca 120 - 150 mil Kč jako fík.... Samozřejmě že na to si musíte půjčit u bankéřů... Dnes vám na pole s motikou nikdo nepůjde, proto budete potřebovat ty stroje. Dále musíte počítat palivo. Normativ je 100 l nafty na 1 ha čili při té výměře, kterou jsem zmínil spotřebujete za rok alespon 100 tis. l nafty, ale i více podle podmínek ve kterých budete hospodařit. V dnešních cenách jsou to min. 3 mil. Kč za naftu. Sledujete jak ty prachy naskakují ? Vážně není to jednoduché. Obecně vzato zemědělci prodávají své produkty pod výrobními náklady. To je jako kdyby jste vyrobil auto za 100 tis. Kč a na trhu ho prodával za 90 tis. Kč. V zemědělství je to běžný stav ... Rozdíly do určité míry dorovnávají dotace at už z EU (SAPS) či naše národní (TO UP). Bez nich by nebylo možné vůbec hospodařit. A stejně je to ještě většinou málo. Je třeba si uvědomit, že zemědělci v podstatě na celém světě platí krutou daň za sociální smír a za to aby nebyla občanská válka. Celý systém je nastaven tak aby byly laciné potraviny. V zásadě dnes nikomu nekručí v žaludku v západním světě. Nejnebezpečnější je člověk když má hlad nebo když hladoví jeho děti. To udělá všechno na světě aby stav změnil. Čili pro vládnoucí třídu je takový stav nepřijatelný. Takže raději dotace a laciné potraviny než aby hladovělo třeba 15 % populace. Při samozásobitelství, které by se rozmohlo třeba i jinde v EU by nejvíce hladověli lidé právě ve městech. Potraviny by nesmírně zdražily. Ostatně ti lidé kteří ještě žijí a pamatují první republiku (například moje babka) by vám potvrdili jaký byl tenkrát hlad a bída. Dobře se měli jen velkotovárníci, šlechta, církev a velkostatkáři. Zbytek populace byl na tom špatně. Ale to jsem opět odbočil.

214948

17.03.2010 18:47

Peníze a dluh

RE: Přichází společnost naprosté sociální nesouměřitelnosti

Magnus Maximus 88.?.?.?

Pane veraikon můžete být alespoň trochu konkrétní v některých jménech, kteří takto skončily ? Zájímá mě to a rád bych si to našel na netu. Takhle nevím koho mám hledat.

215218

27.03.2010 01:03

Práce je lidstvu vrozena nebo vnucena?

Postoj k práci

Magnus Maximus 88.?.?.?

Práce byla vždy vnímána jako něco opovrženíhodného, co je vhodné tak nanejvýš pro otroky či chudáky. Svobodný a bohatý člověk se poznal podle toho, že nemusel pracovat. To je základní kriterium vzácných statků. Dobré je to co je vzácné. Kristus se k práci nikdy explicitně nevyjádřil, ale v 6. stol. tak udělal svatý Benedikt, zakladatel západního mnišství. Ten rozvinul Kristův postoj k nevyhnutelnému zlu a aplikoval jej i na práci. A tak vzniklo Modli se a pracuj (оra et labora). Dnes je západní kultura posedlá workoholismem a tak už nechápe co je na této větě tak převratného. Položit práci za lidský ideál a dát jí po bok modlitbě je jako udělat rovnítko mezi pánem a otrokem, hlupákem a chytrým člověkem, bohatým a chudým, mužem a ženou ..

215857

03.04.2010 22:00

Změny jsou nutné, ale možná je nyní důležitější, kdo a jak je provede

RE: Mimoň

Magnus Maximus 88.?.?.?

Výborně pane Upak. S vaším příspěvkem plně souhlasím. Historie lidstva je plná takových příkladů. Ty tzv. elity, chcete-li super bohatí se nikdy bez boje a mrtvých nevzdají. Změna musí nastat, bude však krvavá. Jinak to nejde. Takoví velmi bohatí a v důsledku toho velmi vlivní, blahé paměti v našich podmínkách jmenujme Andreje Babiše, Petra Kellnera, Bakalu, Pitra by měly být zlikvidováni.A s nimi mnoho dalších. Tak to v historii lidstva vždy chodilo. Jinak k žádné změně nedojde. Samozřejmě těch lidí je u nás a ve světě více. Už z Antiky jsou zdokumentovány příklady přerozdělování zdrojů ve společnosti. To není komunismus, ale syrová realita. Už od pradávných věků se vždy za určité období nahromadil obrovský majetek u malé části lidí a většina byla více či méně chudá. Tyto obrovské rozdíly nakonec vždy vyústily v krvavé přerozdělení zdrojů. Lidské dějiny nejsou v podstatě o ničem jiném než o tomto přerozdělování. Vždy teče krev. A poteče opět. Pomineme-li eru budování socialismu u nás, tak například už T.G. Masaryk podepsal tzv. pozemkovou reformu, kde šlo v zásadě o to vzít část majetku bohaté šlechtě (mám na mysli půdu) a za drobný peníz ji předat tehdy drobným malo-rolníkům, protože například ve středověku 18 ti šlechtickým rodům patřilo dle různých autorů 80 až 95 % území tohoto státu, to znamená půda, lesy, louky, rybníky a všechny stavby, které tehdy byly postaveny. Další velké majetky měla církev a velkostatkáři. A konečně asi 1 - 3 % zbývalo na zbytek populace, který mohl tenkrát činit cca 5 mil. lidí. Podotýkám, že s tímto počtem si nejsem jist. Ale už z těchto údajů plyne obrovská nerovnováha ve společnosti co se týče majetkového rozdělení a tím pádem i moci. Před Masarykem to byla už Marie Terezie, která prováděla pozemkové reformy. Čili další velké tlaky na přerozdělení ve společnosti přijdou. Jde o to kdy. A ještě malá poznámka: to tzv. znárodňování tedy určitý mechanismus kontroly majetků nevymysleli komunisti, ale tyto mechanismy jsou známy právě už od Antiky, čili nic nového pod sluncem.

216347

10.04.2010 13:17

Zámek

Státní moc

Magnus Maximus 88.?.?.?

Článek je docela výstižný a dobře popisuje obecné trendy. Řadového občana to vůbec jak se zdá nevzrušuje. Je to asi dva měsíce co jsem si nechal udělat nový pas s biometrickými znaky, to znamená otisky prstů (ukazováčků pravé i levé ruky)а oskenovanou rohovkou. Dovolil jsem si malou poznámku o tom že se tyto údaje mohou zneužít a že dnes lidé jsou jako ovce a nechají si všechno líbit. A že za komunistů byly otisky prstů snímány většinou jen osobám, které byly přímo podezřelé z trestného činu a dnes jsou preventivně snímány každému čili se tím dává najevo, že každý je potenciálně podezřelý. Následovala dost prudká reakce úřednice v tom smyslu že tyto poznámky jsou nejsou na místě a je to pro naše dobro. Už jsem myslel, že budu předveden na policii.
Státní moc je třeba vnímat tak, že vůči běžnému občanovi je čím dál tím víc vlezlejší a tvrdší a má větší pravomoci, ale vůči elitám je stát stále bezmocnější. Ti bohatí a velmi vlivní co mají vlastní letadla určitě neprochází kontrolou.Stát se stal jakousi servisní organizací právě pro ty mocné. Mám na mysli velkopodnikatele, skryté elity a obří firmy, ze kterých do státní kasy tečou na daních pěkné peníze. V tomto smyslu je stát v jejich područí a je nesmírně slabý. To že se budou využívat obojky, zámky které odemkne policie, skenery na letištích a bůchví co ještě není dle mého názoru výmysl státního úředníka, ale toto má na svědomí právě multikapitalista, který svůj zájem protlačí právě skrze státního úředníka. Takže za tímto trendem nehledejme primárně stát, ale třeba majitele banky nebo šlechtu která má ve svých rukou velké majetky. Je dobré si znovu připomenout, že cca 75 % HDP je tvořeno soukromým sektorem. A právě od této skutečnosti se odvíjí jeho síla, takže stát je do značné míry vykonavatelem záměrů multikapitalistů. Opět připomenu příklad USA, kde politiku mohou dělat jen bohatí, kteří si ji dokáží zaplatit.

216838

10.04.2010 17:28

Zámek

RE: Státní moc

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vlastnická struktura není nikdy úplně anonymní. Když se chce, lze zjistit všechno. V daňových rájích nejsou namačkány všechny firmy jen část. Neznám podrobnosti, ale určitě i pro toto platí nějaké omezení a dále taková firma není pro ostatní podnikatele moc důvěryhodná. Na druhou stranu když velká firma platí řádně daně ve státě kde podniká plyne jí z toho výhoda protože může právě prosazovat své zájmy prostřednictvím státu. Je to vlastně takový výměnný obchod mezi firmou a státem. Mluvím samozřejmě o velkých firmách jako je například ČEZ, Agrofert holding, automobilky aj. Živnostníci či malí podnikatelé nic neprosadí. Stát v tomto systému tahá za kratší konec. Ne však vůči občanům.

216867

11.04.2010 11:12

Zámek

RE: Státní moc

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak samozřejmě bych si toto netroufl. Máte pravdu v tom, že to celé je záměrně zamotané a složité. Současně mi však dáváte za pravdu v tom, že právě stát je vůči těmto obřím firmám nesmírně slabý a ba co víc, že to je jejich převodová páka vůči řadovým občanům. Proto ty ušetřené miliardy moho používat na nátlak proti státu a prosazování svých cílů skrze stát. Již jsem jmenoval několikrát některé firmy. Je třeba tak činit i nadále a být čím dál tím více konkrétní aby lidé věděli kdo nám ve skutečnosti vládne.

216924

24.05.2010 20:17

Ropná katastrofa v Zálivu: Hrozí katastrofa transatlantického znečištění

RE: Jak dloho to vezme, nez se politici a prumyslnici v tezbe dohodnou.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Naprosto souhlasím s tím, že olejáři mají velký vliv na informace. V tomto směru doporučuji přečíst knihu od Václava Cílka s názvem Nejistý plamen, kterou vydalo nakladatelství Dokořán v roce 2008, ISBN 978-80-7363-218-2. Tato knížka pojednává o ropě a o všem co se kolem ní děje. Dovolím si krátkou citaci ohledně vypouštěných informací pro veřejnost ...
Cituji: Podle bridského sociologa Anthonyho Giddense produkují pouhé čtyři velké zpravodajské stanice, tedy informační monopoly podobné jiným monopolům 90 % všech hlavních světových zpráv. Je zde cítit ruka velkého Otce - Manipulátora. Reakcí většiny lidí na pocit, že jsou manipulováni, je většinou vztek. A o několik odstavečků dále .... Pokud se ptáme spřátelených amerických novinářů, jak se za této situace vůbec dokážou orientovat ve světě, tak odpovídají, že i v těch největších novinách věří jen některým rubrikám či lidem a že svůj obraz o světě získávají kombinací šesti až deseti prověřených internetových zdrojů, z nichž každý dobře ovládá většinou jen jednu či dvě zpravodajské oblasti..... V současné době se informace nedají potlačovat, ale dají se ředit a neutralizovat opačnými informacemi ..... V informační aréně pak vedle sebe stojí dva protichůdné názory podepřené různými komentáři, ale výsledek je takový, že pokud člověk nepracuje pro FBI nebo podobnou organizaci, tak se v záležitosti nemůže vůbec orientovat. Myslíme si že strategie ředění a neutralizace informací se v posledních letech začíná používat záměrně a systematicky s cílem vytvořit neprůhledný informační labyrint. Zatímco dřívější režimy informace skrývaly, dnešní politici a korporace je násobí a trivializují téměř bezvýznamnými, ale zato velkými objemy dalších dat. Pokud je cílem ideologie ovládat masy, pak se totéž děje v současnosti nikoliv přímým působením hesel, ale znejistěním faktů a hodnot ... Tolik Václav Cílek...

220008

30.05.2010 15:53

Karel Schwarzenberg a B´nai B´rith

RE: sleduju

Magnus Maximus 88.?.?.?

To Pastinak: myslím že bezdůvodné mlácení nikdo nepodporuje. Ta akce byla dobře organizovaná, kde za tím stála ODS. Samozřejmě že tehdy si Paroubek naběhnul. Byl zatlačen do slepé uličky a v zásadě nemohl nic jiného dělat. Co se týče toho soukromého pozemku, na kterém akce probíhala je to pravda jen částečně, protože technaři byli roztaženi i na jíných soukromých pozemcích, kde neměli od majitelů povolení. A těm se to samozřejmě nelíbilo, nehledě na to že po jiných akcích jinde v republice zůstal po vás jen nepořádek a škody. Je třeba ještě doplnit, že svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda jiného jedince .... přeloženo do lidštiny: chovej se tak abys neotravoval toho druhého a neznepříjemnoval mu život. Docela mě zaujal obecně vzato styl vašeho (tvého) jednání, ze kterého krásně čiší duševní nevyzrálost ba přímo jednoduchost či prostoduchost. Naprosto přesně tento styl zapadá do tohoto článku :
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

Dovolím si jen malou citaci: Současná mládež není pouze jednou z řady v generaci. Tato generace je historicky jedinečná, je svým způsobem počátkem nové řady. Ve vystoupení na česko-slovenské konferenci jsem hovořil o tom, že přelom mezi současnou mladou generací a starší generací je současně přelomem věků. Tyto generace personifikují gramotnou kulturu a kyberkulturu. Co má tato mládež s předchozími generacemi mládeže společného, je její sociální nezralost, minimální životní zkušenost a život na účet společnosti, ať již se jedná o rodinu či o jiné instituce. Její pohled, postoje a názory jsou jen minimálně vyvozené ze života ve společnosti.

Řada skutečností je však u této generace nových a specifických. Jednou z nich je dramatický pokles četby a pokles tradiční vzdělanosti. Neznalost např. základního fondu světové a české literatury činí tyto mladé lidi závislými na názorech jiných, které jsou jim předkládány již školou, médii či jinými kanály. Mladí lidé postrádají schopnost chápat informace a poznatky v širším kontextu a ani nerozvinuli schopnost kritického myšlení a lehce se tak stávají obětí mediální propagandy a sofistikovaně připravených marketingových programů.

220580

30.05.2010 21:38

Karel Schwarzenberg a B´nai B´rith

RE: sleduju

Magnus Maximus 88.?.?.?

To Pastinak: Ve VV je minimálně jedna známá tvář a tou je Radek John. Mimochodem pěkný gauner a mafián. Čili není pravda, že tam jsou neznámé tváře. Malér je v tom, že v těchto volbách asi došlo k definitivní privatizaci politiky. Právě VV vznikla ze soukromého zájmu. A právě VV jsou jasnou ukázkou totálního kolapsu veřejného prostoru a snahy privatizovat i poslední zbytky demokratické politiky. To je strašně nebezpečný projev toho, kdy si soukromý sektor (Babiš, Bakala, Pitr, Roman, Dyba, Čalfa aj.) založí stranu jako firmu (to je právě VV), použije několik otřepaných marketingových triků a vytváří nám zde další virtuální obchodák, takový další český sen. To znamená, že ve skutečnosti by vládli podnikatelé a nikoliv politici, kteří jsou občany voleni, a to je velice zlé. A právě mladá generace (asi prvovoliči)sedli na lep právě tomu sofistikovanému marketingu. Ve světě kde takto vítězí v politice soukromý sektor je nakročeno do pekel. Vaše (tvoje) argumentace naprosto jasně zapadá do zde uveřejněné mé citace onoho rozhovoru. Unikají vám(tobě) širší souvislosti. VV je mafiánská strana, která byla založena a financována podnikateli z Prahy a částečně i lidmi z ODS. To všechno časem vyplave na povrch. Takže dobrá rada: méně houbiček, LSD a jiných drog a více číst.

220604

05.06.2010 22:48

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Magnus Maximus 88.?.?.?

Já jen malinko doplním, že tuto knihu mám z roku 1990 a vydalo ji nakladatelství SVOBODA. Vůbec jsem si všiml, že asi tak do roku 1995 vycházely v tomto směru zajímavé knihy.

221322

20.06.2010 16:26

Steve Connor: Potřebujeme globální debatu o populaci

RE: INTELIGENCE

Magnus Maximus 88.?.?.?

Rozhodně s Vámi nemohu souhlasit. Nárůst populace v některch částech světa je samozřejmě nepříjemný, ale zasahovat lidem do toho, kolik a zda vůbec mají mít děti je nepřijatelné. To je sociální inženýrství jako řemen. Stačí když lidé jsou už ted tolik omezováni a k tomu by byl ještě nějaký direktor, který by rozhodoval o tom kolik lidi mají mít dětí. Velice dobře si ještě pamatuji jak nám na VŠ říkali, že Země je shopná v pohodě uživit cca 11 miliard lidí. Země má veliký potenciál. Čína je v tomto odstrašující příklad. Nedej bože aby se to samé dělo u nás. Nechme to vše na přírodě.

222408

21.06.2010 22:18

Steve Connor: Potřebujeme globální debatu o populaci

RE: INTELIGENCE

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano nejsme si všichni rovni a rozdíly mezi jednotlivými rasami jsou už na genetické úrovni. Tak například některé léky mohou užívat jen běloši a nikoliv černí. Toto se projevuje například při transplantacích orgánů. Těžko transplantovat srdce černocha do bělocha právě z těchto důvodů i kdyby ostatní parametry byly ve shodě. Kdysi běžela tiskem reklama myslím že od Benetonu kde byly vedle sebe tři srdce, myslím že jedno od černocha, pak bělocha a nakonec asiata s podtitulem, že všichni jsme stejní což je z tohoto úhlu pohledu nesmysl.

222510

26.06.2010 13:04

Steve Connor: Potřebujeme globální debatu o populaci

RE: INTELIGENCE

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nikdo mi mozek nevymývá. Čerpal jsem tyto informace při studiu genetiky na VŠ, kde jsme jí měli několik semestrů ...

222848

04.07.2010 13:18

Státní databáze v EU versus George Orwell a skutečná svoboda

RE: Boze boze

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano pan Matějka je Klausofil a sionista. O tom není pochyb. Tímto článkem ve skutečnosti útočí na stát a jeho pozici. Vadí mu že stát tvoří různé databáze o občanech podle různých výběrových kriterií a že řada údajů je veřejně přístupná. Určitě kdyby tyto databáze tvořily soukromé společnosti (jako že velké korporace tyto databáze tvoří),tak by pan Matějka psal oslavné články na toto téma, protože to tvoří soukromý sektor. Určitě by pak vypisoval spoustu důvodů jak je to pro občany užitečné a výhodné. Takto se pan Matějka chová jako obyčejná prodejná děvka. Jistě zneužít se dá všechno, ale v tomto případě je správné, že část informací je veřejně přístupná, naopak těch veřejně přístupných informací by mělo být mnohem více. Mám na mysli konkrétní vlastnickou strukturu společnosti - její skutečné vlastníky. Vedou mě k tomu ryze praktické důvody. Tak například jestliže s někým obchoduji jako obchodník - zaměstanec či jako obchodník - podnikatel, je naprosto nutné vědět o té druhé straně maximum informací. Nemám na mysli samozřejmě housky na krámě. To proto aby bylo minimalizováno riziko podvodu, tzn. že dotyčný podnikatel odebere zboží a nezaplatí. Za panem Matějkou stojí právě takové podnikatelské kruhy, které si přejí pokud možno maximální anonymitu a nepřehlednost. V takovém případě se podvody provádějí mnohem lépe. Čili já s touto skutečností problém nemám.

223289

05.07.2010 12:27

Státní databáze v EU versus George Orwell a skutečná svoboda

RE: Boze boze

Magnus Maximus 88.?.?.?

Podívejte, budete-li podrobně číst přízpěvky pana Matějky, tak důkazy najdete už v jeho článcích. Jeho články vyznívají jasně, a sice jsou to útoky na pozici státu jako takového na jeho sílu. Stát totiž na jedné straně jakoby posiluje svoji pozici v oblasti represí vůči občanům, čili že primárně proti občanům a na straně druhé oslabuje svoji pozici v oblasti sociální, tedy ochrany svých občanů. A přesně tento trend ( to znamená oslabování pozic v sociálnu a posilování pozic v represích) je jasně vidět v přízpěvcích pana Matějky, který je součástí určitého názorového proudu, který je podporován mocnými tohoto světa potažmo tohoto státu. Stačí jen dobře číst, a to i mezi řádky (mezi řádky především). Samozřejmě že pan Matějka na plnou hubu nebude možná přímo psát oslavné články, ale rozhodně bude vyzdvihovat výhody. Kdyby totiž za ním nestály podnikatelské kruhy jako za stranou VV už by dávno napsal kritický článek/články o tom jak je nepřijatelná postupující privatizace veřejného prostoru, na kterou upozornují mnozí pravicoví politici na západ od nás. Pan Matějka je součástí této scény. Co se týče volebních programů, tedy jakýchsi preambulí tak se dá říci že všechny strany mají velice líbivé programy. To je však jen jedna strana mince. Přečtěte si například volební progrma TOP 09 či VV. Je to líbivé čtení, ale realita je jiná - školné, zvýšení DPH, snížení resp. likvidace podpory stavebního spoření,rušení porodného, pohřebného, zvýšení spoluúčasti pacientů na min. 25 %, snížení podpory v nezaměstannosti,změna zákoníku práce ve prospěch zaměstanvatelů a v neprospěch zaměstanců, změna důchodového systému v neprospěch nás všech krom bohatých lidí, kteří beztak důchod od státu nebou potřebovat, zvyšování cen energií kvůli fotovoltaice, zvašování věku odchodu do důchodu ... A to jsme teprve na začátku. V roce 2011 budou jen parametrické změny, ale od roku 2012 budou změny systémové čili mnohem větší. V programaovém prohláení se o těchto skutečnostech nic nepíše. Ta samá situace platí i pro stranu svobodných.

223340

06.07.2010 11:20

Proč je větší krize stále před námi?

RE: Leveragovat? Prosím přeložit.

Magnus Maximus 88.?.?.?

S tím kasinem je to docela trefné. Jde o to že na jedné straně se hromadí obrovské finanční přebytky. Tyto přebytky firmy a banky už nemají v reálné ekonomice prostor kam je investovat. Na straně druhé vede stagnace příjmů z práce k zadlužování lidí. Tlak na zadlužování domácností přímo souvisí s těmi velkými přebytky, které nelze výnosně investovat do výroby zboží a služeb. Jestliže rostou příjmy majitelů a akcionářů velkých firem na úkor pracujících, kde jejich reálná kupní síla stagnuje, pak domácnosti v dostatečné míře nemohou nakupovat zboží a služby těchto firem. Všechno se nedá vyvézt do ciziny a tak řešením se stává zadlužení domácností. Splátky úroků z těchto dluhů přinášení obrovské zisky finančníkům. Jenomže problém kam investovat zisky nejbohatších stále narůstá. A zde právě nastupuje kasinový kapitalismus. Velké finanční přebytky jsou vrženy do spekulací. Když jde všechno dobře tak lze z toho vyvařit mnohem více než z obyčejné výroby a poskytování služeb. Od roku 1980 se mění postavení bank. Předtím fungovaly jako doplněk výroby a zabezpečovaly fungování reálné ekonomiky. V současné době jsou firmy a celá odvětví jen pouhými pěšáky v kasinovém kapitalismu. Firmy se zaměřují jen na tvorbu zisku pro malé skupiny spekulantů. Vedení firem je zde jen od toho aby akcionářům zajištovalo tak 10 - 15 % zhodnocení akcií, protože investoři požadují z peněz investovaných do výroby a služeb takový výnos, jako by investovali přímo do finančnictví. V tomto světě pak akcie klesají a stoupají bez vazby na výkony firem a podniky jsou zavírány i když jsou rentabilní. Bankéřům se postupně podařilo se zbavit všech pojistek, které po zkušenostech z ekonomické krize 30. let regulovaly jejich provoz. Banky začaly na trh zavádět nebezpečné bankovní produkty. Jedná se například o tzv. sekuratizaci čili banka poskytne úvěr a tento úvěr je převeden do podoby cenného papíru a tento je pak bankou prodáván dále. Pro banku je to výhodné z toho důvodu, že si rozloží riziko na ty kdo tyto papíry koupí, tzn, jiné bany, penzijní fondy, firmy, jednotlivci. Riziko nesplacení úvěru nezmizí, jen se dále rozloží na osatní. No a právě přenos rizika umožnil bankám zvyšovat půjčky do nepředstavitelných rozměrů. Banky ani v tom případě nemusejí navyšovat svůj kapitál.

223382

06.07.2010 11:43

Proč je větší krize stále před námi?

RE: Leveragovat? Prosím přeložit. - pokračování

Magnus Maximus 88.?.?.?

Banky vlastně vytvořily takové bankovní letadlo. Úvěry které byly převedeny na cenné papíry byly okamžitě prodány dále. Banky se vůbec nezajimaly o to jestli klienti úvěry splatí. Čím více úvěrů banky vytvořily, tím více prostředků měly na další nekryté půjčky. Za tyto cenné papíry pak ručily další banky. Různé agentury udělovaly těmto produktům stále nejvyšší ohodnocení. Tyto agentury byly placeny zase těmi bankami. A tak pořád dokola. Bylo by to ještě na dlouhé psaní. Závěrem lze souhlasit s tím že nás ještě pořádná krize čeká. Osobně si myslím že válka je nevyhnutelná. Nic jiného to podle mě nevyřeší. Vytvářejí se další spekulativní bubliny, do kterých se nalévají peníze. Vtip spočívá v tom, že na té bublině vydělají jenom ti spekulanti, kteří tam pošlou peníze jako první. Ti ostatní už ne. Tohle nejde do nekonečna. Takže se máme na co těšit. Ještě taková malá poznáma. V roce 1999 byl v USA zrušen GLASS - STEAGALL ACT z roku 1933, který reagoval na hospodářskou krizi ve třicátých letech tím že zakazoval poskytování těch nejnebezpečnějších bankovních produktů. Stalo se to za vlády Clintona a Greenspana. Židi v tomto procesu opět hrají ústřední roli. Po zrušení tohoto zákona stačilo několk málo let k tomu, aby se krize rozlila do celého světa. Někdo zde na tomto foru kdysi dal link na krátké video, kde jakýsi rabín hovoří něco v tom smyslu že třetí světová válka bude at se to těm blbým Gojínům líbí nebo ne. Jak to tak pozoruji vypadá to že to všechno do sebe pěkně zapadá a že se to podle našich obřezaných spoluobčanů sune ke zdárnému cíli.... No bude ještě veselo.

223383

06.07.2010 20:24

Proč je větší krize stále před námi?

RE: Leveragovat? Prosím přeložit. - pokračování

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak samozřejmě že s tou válkou se mohu mýlit. Avšak systém vykazuje stejné paralely jako ve třicátých letech. Ke spuštění krize došlo v okamžiku kdy se prokázalo, že lidé kteří získali vysoké úvěry na pořízení vlastního bydlení i přesto že se vědělo že to nebudou schopni splatit, skutečně nebyli schopni splácet své úvěry. Když se totiž při přerozdělování vyrobeného bohatství poměr sil přikloní na stranu těch nejbohatších, tak to vede k nahromadění takových přebytků, že je nemožné je utratit v luxusní spotřebě, ale ani utratit formou investic do reálné ekonomiky. Takže peníze se přesunují do oblastí finančních spekulací, kde se množí za jakoukoliv mez. Takhle se vytvářejí ty spekulační bubliny jako byla napříkald ta hypoteční. Nastalo obrovské předlužení díky stavebním hypotékám, protože kapitál potřeboval jinou bublinu ke svému růstu když v roce 2001 praskla bublina internetová. V rámci tohoto systému není možné jen tak bublinu propíchnout. Ještě než splaskne, je třeba přelít peníze do jiné bubliny, protože v reálné ekonomice je už málo místa kde se dá hodně vydělat. Na jiném místě se nafoukne bublina o něco větší. Veškerá regulace bankéřů má malou naději na úspěch, protože by snižovala příležitosti velkých majetků na růst. Pro takové množství peněz už by pak nebylo žádné využití.Ty peníze by se mohly dát na platy zaměstanců nebo do veřejného sektoru, jenže to pak sníží investiční příležitost pro soukromé fondy. To co se ušetří na platu zaměstanců zvýší pak zisk podnikatelů a akcionářů, část z tohoto zisku mají pak v kapsách top manažeři. Privatizace veřejného sektoru je tak poslední velká příležitost umístnit peníze někam, ked přinesou více peněz. Z tohoto důvodu si myslím že nás nečeká nic dobrého. Systém jednou praskne.

223411

06.07.2010 23:22

Proč je větší krize stále před námi?

RE: leverage, úroky a odpovědnost

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zatrhnout ano, ale je to velice těžké ba přímo v dnešní době nemožné, protože kapitál má takovou sílu, že pro něj není problém poslat během několika dnů do kolen celý evropský kontinent. Konečně bankéři teprve až po válce byli zkroceni na určitý čas. A myslím že to bude muset řešit další válka, aby byli přiškrceni. Další problém spočívá v tom, že dnes se všechno točí kolem růstu Růstu jak píše Bělohradský, což je špatně. Dříve firma plnila několik funkcí, jednak šlo o dlouhodobý rozvoj podniku, dále tvorba bohatství pro celou společnost, potažmo vlastníky a akcionáře, dále udržení či růst zaměstnanosti, posilování sociální koheze a samozřejmě tvorba zisku. Dnes je vše podrobeno jen tvorbě zisku. Na ostatní funkce firmy se nebere zřetel. To je zásadní obrat, který nastal někdy v roce 1980. A v současné době jsou vydět výsledky tohoto názorového proudu. A bude hůř. Jako obchodník tuto situaci vidím každý den, kdy většina podnikatelů se vůbec nesnaží zajistit pokračovatele ve firmách, nesnaží se tvořit podmínky pro další generaci a firmy vedou stylem po nás potopa. To je příznivé prostředí pro ekonomické predátory typu Andreje Babiše, Bakaly a jiných, kteří pak tyto firmy ve velkém kupují a se zaměstanci v těchto firmách zatočí po svém. A dále tím posilují svoji monopolizující pozici na trhu, což není vůbec dobře, protože pak jednají jen z pozic síly a z faktu, že drží všechny podstatné výrobní zdroje. Možná to všechno má své kořeny v určitém morálním úpadku společnosti, nebo chcete-li naší euroatlantické civilizace. Ostatně je známo že podniky se v minulosti slučovaly vždy když byla krize či společnost v úpadku nebo před válkou.

223423

06.07.2010 23:29

Proč je větší krize stále před námi?

RE: v diskusi nezohledňujete bezohledný růst úroků z půjček v USA

Magnus Maximus 88.?.?.?

No možná že něco na tom bude. Mám jednu kamarádku v bance, která se tam zabývá poskytováním hypoték. Už při poskytování jakéhokoliv úvěru na bydlení banka prý údajně dopředu počítá s tím, že asi tak 10 - 15 % klientů nebude schopno úvěry splatit. To bylo za situace, kdy zde u nás byla konjunktura. To prý je dávno zjištěno empiricky. Přesto však se úvěry poskytnou. A to mluvíme jen o úvěrech na bydlení a nemluvíme o úvěrech na podnikání. Kolik pak procent banka počítá, že se jí už peníze nevrátí ?

223425

07.07.2010 23:55

Proč je větší krize stále před námi?

RE: Leveragovat? Prosím přeložit.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Kdepak s těmi akciemi se rozhodně nemýlím. Znám tohle z vlastní zkušenosti. Je tomu asi tak tři roky kdy na komoditním trhu naprosto nesmyslně šly nahou ceny komodit. Mám na mysli obilí. Během asi 1 měsíce stouply ceny o cca 200 % !!! a po určitou dobu se udržely. Zvýšené ceny na burze neměly naprosto žádnou vazbu na zvyšující se poptávku. Čili lidi sežerou stále stejně, resp. poptávka po zemědělských komoditách mírně roste, spolu se zvyšováním populace. Ale tento růst je mírný. To zvýšení cen jasně odpovídá těm spekulacím, o kterých jsem zde psal. Investoři se znažily vyštavit peníze z nějaké bubliny. Komodity se tedy ve velkém začaly skupovat bez vazby na poptávku jen za účelem vydělání peněz. To trvalo jen určitou chvíli a pak bublina splaskla. Takže to co jsem napsal o těch akciích si za tím stojím. Nebo další příklad - cena rýže začala klesat jen z toho důvodu, že v určité provincii v Číně napršelo asi o 20 mm srážek více a tím se očekávala větší sklizeň což je samozřejmě nesmysl. Pracoval jsem v jedné velké obchodní firmě cca 23 tis. lidí, kde majitel je jediným akcionářem a v žádném případě akcie svého podniku nebude dávat na burzu, právě z těch důvodů o kterých jsem psal. Ta firma patří do první desítky u nás a myslím dvacítky v Evropě. Takže žádný nýmand. Čili za těmi akciemi si stojím. Burza je obyčejná ruleta, která má s reálnou ekonomikou pramálo společného. Systém je špatně nastaven. Tak například u penzijních fondů to funguje tak, že ty peníze které si lidé ukládají na stáří se právě skrze brokery investují na burzách, protože penzijní fondy nesmí ze zákona obchodovat přímo na burze. tak se to obchází tímto způsobem. Naprosto absurdní situace, která však dokresluje celkový stav, spočívá v tom, že kdyby například šéf nějakého penzijního fondu byl hodně opatrný a nechtěl riskovat ztrátu úspor lidí na stáří a tudíž by nesázel na ruletě/burze, šel by okamžitě do prič.... Nejlepší situace pro takového šefa nastane když bude sázet a vydělá třeba těch 15 % o kterýcch jsem psal. Může se však stát, že vsadí špatně a pošle do kolen celý penzijní fond. V takovém případě se mu NIC NESTANE a ještě dostane odměnu za to že se se nažil zhodnotit akcie o těch 15 %. To že drobní středatalé přijdou o své důchody nikoho nezajímá. On jen doloží, že se snažil a že sázka nevyšla. A je v pohodě. Takže takhle to celé funguje. To je ta honda za tím růstem Růstu.

223484

28.07.2010 21:19

Střední třída v USA se rychle zmenšuje. A zde jsou statistiky, které to dokazují

RE: jeden vetsi blabol nez druhy

Magnus Maximus 88.?.?.?

Kapitál je skutečně stahován ze stran bank a mocných tohoto světa. S Kellerem nelze než souhlasit. Toto mi bylo potvrzeno některými kantory přímo na katedře ekonomiky na VŠ. Takže žádný blábol. Knihu jsem četl a je to vynikající četba, ze které však bolí hlava. Celou řadu jevů, o kterých je v knize řeč, vidím okolo sebe a částečně zažil i na sobě. Já však zapoměl na to, že pro některá asociální individua je přebujelým socialismem vyplácení podpor v nezaměstnanosti,vyplácení důchodů důchodcům, dostupná lékařská péče či existence zákoníku práce. To je pak těžké s takovými primitivy diskutovat.

225069

29.07.2010 20:57

Střední třída v USA se rychle zmenšuje. A zde jsou statistiky, které to dokazují

RE: jeden vetsi blabol nez druhy

Magnus Maximus 88.?.?.?

Připadáš mi jako placený provokatér / diskutér. Jak můžeš tvrdit, že se dnes univerzity hemží bezmozky? Na základě čeho tak usuzuješ ? Ten termín se spíš hodí na tebe dle tvých reakcí. Keller není vzděláním ekonom, nicméně ve své poslední knize hojně cituje autory, kteří jsou vzděláním ekonomové. Uvedená literatura je opravdu bohatá. Publikace je v tomto směru vyvážená a pravdivá. Jen na doplnění zrovna dnes jsem četl v novinách, že šef jedné nejmenované počítačové firmy má roční plat v přepočtu na naši měnu 35 miliard ... To jsou ty rozdílné sociání světy....

225128

30.07.2010 21:11

Klimatické zbraně: Více než pouhá konspirační teorie?

RE: chemtrails= kapitalni kravina

Magnus Maximus 88.?.?.?

Veroniko máte dobré postřehy a souhlasím s Vámi. Stan je obyčejný placený provokatér / diskutér nic víc. Je zbytečné se nechat vytáčet.

225225

30.08.2010 23:33

Více imigrantů pro Evropu, říká Brusel

RE: Bruselští poskoci mocných

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jen malá připomínka. Tou vykořeněnou nebude na 99 % Ruska, ale Ukrajinka. Ti Rusové, kteří zde jsou patří do trochu jiné sorty. My samozřejmě slyšíme jen ruštinu, ale Rusové naprosto precizně poznají Ukrajince jednak podle obličeje, dále podle oblečení a samozřejmě podle řeči, protože ukrajinská ruština je jiná než ruská. Dále dokáží bezpečně poznat Ukrajince východní a západní. Jinak souhlasím s tím jak je v Praze slyšet ruština. Bylo by vhodné ji opět oprášit. Rusové jsou nám etnicky, nábožensky, kulturně, ale i způsobem života rozhodně blíž, než Romové či jiné tmavé národy /etnika/ či národy /etnika/, které mají šikmé oči. Rusové sami v dnešní době čelí velkému tlaku různých jiných národů, jako jsou například Uzbekové, Turkmeni, Tadžikové, Dagestánci, ale koneckonců i Číňané. Všechno je to podle toho co mi bylo sděleno pěkná pakáž, která je samozřejmě podporována mocnými tohoto světa. Těmi skrytými elitami. Držme Rusům palce,protože oni představují zatím jakousi hráz proti přílivu těchto hord do Evropy.

227049

05.09.2010 00:51

Socialismus a filmová kultura

RE: Mafiánský kapitalismus založený na ustavičném růstu do nicoty,příliš kulturu nepodněcuje.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Máte dobrý příspěvek a postřeh. Připojuji se k Vám a souhlasím. Víte ještě mám na živu moji stoletou babičku, která je celý život přesvědčenou komunistkou a do dnešních dnů má legitimaci a platí si známky. Ani na chvíli nikdy nezapochybovala. Má to štěstí, že netrpí žádnou stařeckou senilitou, mozek má bystrý a lze se s ní bavit jako s dospělým člověkem. I na tom počítači umí pracovat. Jen má trochu slabší zrak, ale na svůj věk je v pohodě. Nekolikrát jsem se s ní bavil proč je pořád ve straně po tom všem, co ted víme. A ona mi řekla mimo jiné právě to, co jste naznačil ve svém příspěvku, že šlo o pokus vybudovat spravedlivější společnost, kde by nebylo takových hrozných sociálních nerovností, bezdomovců, kde by nerozhodovala malá ale velmi bohatá skupina velkokapitalistů o životě ostatních lidí. Toto všechno je třeba ještě zasadit do kontextu třídního boje na život a na smrt. Ani jedna strana si nebrala servítky. Viděla na vlastní oči a taky samozřejmě pocítila na vlastní kůži co to je být chudým člověkem. Sloužila v kuchyni na dvoře ve Vídni a osobně se znala i s mladým Masarykem. Mimochodem byl to obyčejný ožrala a budižkničemu... V době jejího mládí byl téměř veškerý movitý a nemovitý majetek rozdělen mezi šlechtu, katolickou církev,velkostatkáře a velkotovárníky. To byla malá skupina lidí, která v té době mohla mít i s rodinami několik tisíc osob. Na druhé straně zde tehdy bylo několik milionů lidí, kteří neměli skoro nic a skoro nic jim nepatřilo. Jejich život byl pěkně těžký. Toto všechno hrálo roli v utváření jejího světonázoru. Když někdo tenkrát zabil nějakého buržousta, nebralo se to zase tak vážně, protože to bylo bráno jako odveta za to, co musely snášet generace předků. Společnost tenkrát byla ohromně nadržená si to pěkně vyřídit s těmi pracháči a válka byla výborným katalizátorem, který vše urychlil. Nebýt toho všeho možná že by nám ted stále vládlo několik šlechtických rodů. Takže toto vše mi vyprávěla a ještě mnohem víc. A hle v dnešní době tu vzniklo opět několik superbohatých, kteří mají ohromný vliv. Přpomenme si některé šmejdy : Bakala, Pitr, Háva, Andrej Babiš - ten je mimořádně nebezpečný pro společnost, dále několik šlechtických rodů, kterým byl opět navrácen majetek. Pomalu se tak vytváří podobná situace jako před světovou válkou. Ještě moje matka jako malá holka si pamatuje například na to, že ve vesnici byl místní lékař a u něj se samozřejmě platilo. Ten lékař běžně nechal umírat lidí jenom proto, že mu za návtěvu nemohli zaplatit. Tenkrát se platilo pět korun za návštěvu u lékaře / dnes třicet/. Taky se tenkrát tvrdilo, že ta pětikoruna není nic, ale pro chudé z obecních pastoušek to byly peníze. Po nástupu komunistů dostal provaz. A bylo to velmi kvitováno....

227530

05.09.2010 01:07

Socialismus a filmová kultura

RE: Mafiánský kapitalismus založený na ustavičném růstu do nicoty,příliš kulturu nepodněcuje.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ještě malý dovětek. Už Marie Terezie / a dost možná, že někdo před ní..../ začala provádět pozemkové reformy, kde podstatou pozemkové reformy je odebrání hektarů a statků bohatým a přidělění chudým nebo přesněji těm, kteří tolik majetků nemají. Protože už v té době se jasně vědělo, že když doslova několik jedinců vlastní skoro všechno a zbytek skoro nic, tak společnost / stát /civilizace/ se nemůže dále rozvíjet a stává se uzavřenou. Nehledě na to, že tato situace vytváří z dlouhodobého hlediska ohromné napětí ve společnosti. Ani na okamřit nepochybuji o tom, že nastane přerozdělování majetku od bohatých k chudým, byt se to v dnešní době jeví jako utopie. tento proces nastane. Otázkou je kdy k tomu dojde. Přerozdělení bude muset být krvavé, protože bohatí se svého vlivu a majetku nevzdají po dobrém.

227532

05.09.2010 01:14

Aristokracie a dělba moci

RE: Ta úvaha nepostrádá na zajímavosti.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Aristokracie přisuzuje svá privilegie nikoliv na základě předpokladu vyšší etické i estetické vyzrálosti, ale na základě toho, že Bůh jim tato privilegia svěřil. Oni že jsou bohem vyvoleni hlavně k tomu aby hromadily po celé generace majetek a tím i velký vliv.

227533

05.09.2010 11:46

Aristokracie a dělba moci

RE: Mel bych otazku.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Je zajímavé, jak se zde někteří diskutující upínají k elitám, jakožto k něčemu dokonalému, co povede tuto společnost tím správným směrem. A možná že ve skrytu duše by jim tito jedinci rádi prokazovali své služby. Takhle jednají malé děti, které jsou nesamostatné a nikoliv dospělí jedinci. Je vidět že společnost není dostatečně vyzrálá a je bojácná, když se stále k něčemu upíná. Tu k Hitlerovi, tu ke Stalinovi, tu k bohatým lidem,tu k aristokracii, která ke svému majetku přišla většinou za pomoci zločinu. Je to jako kdyby otrok se upínal ke svému otrokokáři jako k nějaké ikoně. Ta nesamostatnost myšlení mě děsí. Je to psáno v takovém Jochovském stylu.

227555

07.09.2010 23:55

Židé v Íránu jsou na tom mnohem lépe, než Palestinci v Gaze

RE: Zřejmě bude nezbytné

Magnus Maximus 88.?.?.?

http://czech.ruvr.ru/2010/09/07/19241764.html

V tomto odkazu je uvedeno, že dodávky paliva paliva do jaderného výzkumného reaktoru do Iránu se budou konat podle plánu, jenž je navržen Vídenskou skupinou, kde je Rusko, USA, Francie. Zdá se že vše je trochu jinak a lid je opět klamán. Možná že s válkou proti této zemi to nebude tak horké.

227731

13.09.2010 00:06

Nežít se lží!

RE: 200 let pospolu

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tu knihu lze sehnat, ale jen první díl. Mám ji taky doma. Druhý díl, který pojednává o Židech v politice až téměř do současné doby sehnat nelze, alespon zatím. Lze si jí půjčit v knihovně.

227963

13.09.2010 00:15

Nežít se lží!

RE: Hodne moudrych lidi to vi, ale....

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jen taková malá poznámka k T.G.M. Všiměte si, že dnes se Mysarykem vlastně vůbec nikdo neohání. Vůbec se nepřipomíná v médidích. Po revoluci měl Masaryka každý plnou hubu,hlavně politici. Dnes nic. Že by ideály tohoto pána v dnešní době nevyhovovaly zdejším mocným ?

227964

15.09.2010 22:20

„Horký“ podzim v Evropě, čili vzpoura zoufalců

RE: Po dobrím to nepůjde!

Magnus Maximus 88.?.?.?

No zde máte něco k tomu Batovi a jeho systému ...
http://www.zlin.estranky.cz/clanky/batuv-system-_batismus_/batova-skola-prace_-klub-abs

Já bych toho pána tolik nevychvaloval....

228169

18.09.2010 21:43

Castrovo „vyznání“

RE: Bratrska pomoc

Magnus Maximus 88.?.?.?

Píšete, že krize byla jaksi na spadnutí a krach bank ji jen odstartoval. Ale ta krize nespadla jaksi z nebe, nevznikla sama od sebe. Někdo / něco / jí zapříčinilo.

228316

19.09.2010 12:28

„Horký“ podzim v Evropě, čili vzpoura zoufalců

RE: Po dobrím to nepůjde!

Magnus Maximus 88.?.?.?

Bata aktivně podporoval Hitlera. Všimli jste si na fotu těch zvednutých pravic ? Nebylo to jen v těch zvednutých pravicích... Dále vychovával poslušné otroky. Jeden příspěvek zde hovoří o jakémsi brabencoidním způsobu života. S tím nelze nelze než souhlasit. Zdaleka to nebyl ideál podnikatele. V jeho firmě vládla atmosféra strachu a udavačství. On se inspiroval nacionálním socialismem v Německu. Podnikový systém měl stejné rysy. Ostatně i současnosti v našich luzích a hájích můžeme najít podnikatele, kteří se inspirovali do určité míry nacionálním socialismem a Hitlerem a některé jeho prvky se snaží implementovat ve své firmě. Zářným příkladem je Žid Andrej Babiš.

228366

21.09.2010 18:03

„Zvrácený svět“: Evropa a cikáni

RE: Zbytecne vyhozeny penize

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak EU taky moc nemusím, nicméně je jasné, že v případě rozpadu by to v počáteční fázi znamenalo katastrofu hlavně pro takové země jako je ČR, která je silně proexportně orientována. Dále na tuto instituci jsou navázány dotace, které by skončily. To by znamenalo ohromný výpadek příjmů právě pro nás a posílení pozic například Německa, kterému by odlehlo. Dále by to určitě znamenalo konec volného pohybu osob po Evropě tak jak ho známe dnes, nehledě na to že by rozpad asi odstartoval válku. V každém případě by nastaly neskutečné problémy. Evropa by pak byla z globálního hlediska ještě více oslabena v porovnání například s Asií nebo i s Ruskem. Osobně si nemyslím, že se EU rozpadne. Politici budou dělat vše pro udržení celistvosti a myslím že další státy ještě přibudou.

228455

28.09.2010 14:58

Stuxnet – první počítačový virus určený k fyzickému zničení konkrétního cíle

RE: méně senzace, více reality

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dobrá připomínka pane kavol. V Iránu asi JE nemůže skončit jako to bylo v Černobylu, protože je tam postaven principiálně jiný typ reaktoru, kde je havárie tohoto typu vyloučena. Nemám vzdělání v tomto oboru čili nemohu vést odbornou debatu, ale nabízím link, kde je toto objasněno.: http://atominfo.cz/2010/09/kolem-cernobylu-bude-postaven-novy-sarkofag/
Zde se mimo jiné píše, že černobylská JE používala reaktory typu RBMK - grafitové tyče jako jakýsi moderátor a vodu jako chladící medium. Příčinou havárie bylo údajné tepelné zkroucení pouzder grafitových tyčí kvůli špatnému chlazení, což snížilo schopnost jejich moderace. Pak narostla teplota a tlak páry a došlo k výbuchu. Po havárii se začal používat reaktor typu VVER - tlakovodní vodou chlazený, který je na JE Temelín či Dukovany. Více informací je na uvedeném linku.

228903

28.09.2010 15:26

Nešlapej na mě: Pravicová revoluce v Americe

RE: Zákonité, ale přesto překvapující

Magnus Maximus 88.?.?.?

Finský či dánský kapitalismus nutně nemusí vyústit ve fašismus, stačí když v něj vyústí kapitalismus v Americe a o zbytek bude postaráno. Kapitalismus není jenom nereformovatelný, když je ponechán sám sobě, tak je také neživotaschopný a spěje k vlastnímu zániku / viz. například Samuelson: Ekonomie ISBN 978-80-205-0590-3, 775 s., lze půjčit na VŠE../.Proto musí být regulován. Jakmile stát ztrácí sílu například všezahrnující privatizací, tak je potom zle. Stát musí být silný a aby byl silný musí mít dost majetku. http://www.blisty.cz/art/54577.html
Je naprosto zrůdná myšlenka, že když všechno bude soukromé a za všechno si budeme platit, takže budou vyřešeny veškeré problémy systému. Tím se naopak násobí. Pohledme například na Anglii na přelomu 18. a 19. století, kdy tenkrát tam byl téměř čistokrevný kapitalismus, kde veřejný prostor byl téměř nulový. Pro lidi práce to bylo peklo na zemi.

228906

28.09.2010 22:27

Stuxnet – první počítačový virus určený k fyzickému zničení konkrétního cíle

RE: méně senzace, více reality

Magnus Maximus 88.?.?.?

No čtu to raději v originále, protože překlad je tedy slušně řečeno tvrdej /asi je to přeloženo nějakým tím internetovým překladačem / ... ale jinak dobrý odkaz. Je vidět, že mezi diskutujícími je celá řada správných zvědavců.

228951

30.09.2010 13:36

Kolaps západní morálky

RE: Nová doba - nové svědomí a jiné aspekty

Magnus Maximus 88.?.?.?

Měrko nelze s Vámi souhlastit v názoru, že majitel vozu by měl odpovídat za auto jako je tomu u zbraní. Předně auto není prvoplánově konstruováno a považováno za zbran. Slouží k přepravě osob a zavazadel s tím spojených, popřípadě jiného nákladu. Zbran je prvoplánově konstruována k zabíjení. Čili hned na začátku je třeba z této zkutečnosti vyvodit příslušné závěry. Dále v praxi může nastat několik situací. Například co se stane, když vám auto někdo ukradne a na přechodu pro chodce někoho zabije ? Jako majitel vozu budete zodpovídat za auto a budete muset pracně dokazovat, jak bylo auto zabezpečeno proti krádeži nebo jestli to vše náhodou nebylo fingované, kde za tím vším mohla být likvidace nepohodlné osoby například. Kdyby byl přísně uplatnován stejný princip jako u zbraní, tak máte velký problém. Každý kdo byl na vojně nebo policajt nebo jakýkoliv držitel zbraně vám zde napíše v jaké situaci se ocitne dotyčný, který o zbran přijde at už z nedbalosti či například ve rvačce s útočníkem. Jak budete řešit situaci, kdy například jako majitel firmy ve které je několik služebních vozů, kde se na nich střídají různí řidiči ? Po spáchání přestupku máte opět zodpovědnost... Dále nebylo by v zásadě možné půjčovat auto například manželovi, manželce, dětem, kamarádovi, protože tam vzniká riziko zodpovědnosti za přestupek. Co budete dělat když auto někomu půjčíte, on udělá přestupek a potom bude tvrdit, že neřídil ? V této krátké reakci je popsáno několik modelových situací. V reálném provozu určitě nastanou ještě mnohem složitější případy. Takže i já se kloním k názoru, že všchno toto má sloužit k úplně jiným účelům, než tak jak je to prezentováno, resp. tak jak by to mělo být chápáno. Zkrátka krok za krokem se zde připravuje prostředí, ve kterém lidi budou žít v neustálém strachu a nejistotě co přijde. Ani na okamžik nepochybuji o tom, že nakonec na dobu před rokem 1989 budeme ti kdo jí pamatují vzpomínat s láskou a ronit slzy po dobách minulých. Jestli si myslíte, že tato vláda a vlády před ní si počínají nekoncepčně, tak se mýlíte. V tomto směru je vše dobře promyšlené a velmi rafinované. Jenže drtivá většina lidí v každodením shonu není schopna nebo nemá šanci se zastavit a zamyslet se nad životem a fungování současné společnosti. Je třeba si uvědomit, že vše souvisí se vším. K honu na čarodejnice /někdo to zde zmínil v příspěvku/ docházelo hlavně pro majetek. Velmi známou postavou byl ve své době například Jindřich František Boblig z Edelstadtu /to by však bylo na jiný příspěvek/. No takže skutečně pak může nastat situace, kdy se lidi budou udávat kvůli majetku aby se k němu dostali...

229027

30.09.2010 14:25

Kolaps západní morálky

RE: To video je dost neuveritelne, ale je to autenticke.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Co se týče těch patologických jedinců tak si ještě jasně pamatuji na to, jak jsem se připravoval na zkoušku z socilogie. V jedné učebnici byl uveřejněn výsledek rozsáhlého průzkumu společnosti USA. Jasně bylo uvedeno, že v USA je v populaci přítomno cca 5 % /sic!/ naprosto patologických jedinců, kteří jsou chopni úplně všeho a nemají žádné výčitky svědomí. Citově totálně tupí lidi, kterým naprosto chybí jakýkoliv cit. V podstatě jsou z tohoto hlediska odpadem společnosti. S těmito ,,lidmi" se nedá nic dělat žádná převýchova to nespraví. Závěry výzkumu poukazují na to, že USA jsou tímto stavem specifické, protože nikde jinde se tolik asociálních jedinců nevyskytuje. Čili dochází se k závěru, že toto způsobuje systém panující v USA. Ti asociálové jsou produktem amerického kapitalismu. Tenkrát mě to šokovalo. Dnes se už nedivím. Když zapátrám v knihovně, myslím že jsem schopen najít tu učebnici sociologie. Když si uvědomíme, že v USA je cca 350 mil. lidí a z toho 5 % asociálů ... Je to potom pěkná síla. Není třeba se pak už ničemu divit. Já osobně nechápu, jak pro někoho může být Amerika vzorem demokraciea volného trhu. Ve skutečnosti vykazuje v mnoha směrech známky rozvojových zemí.

229029

03.10.2010 23:12

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Tak nam zrovna sefuju bankari/kupci, no a?

Magnus Maximus 88.?.?.?

No tak o té spokojenosti by se dalo asi polemizovat... Nicméně co se týče volného času, tak za feudalismu to bylo lepší, protože bylo mnoho například církevních svátků. A když byl svátek, tak se nepracovalo. Na fakultě nám kdysi kantor při výuce sociologie řekl, že tenkrát se snad nepracovalo ani z 50 % tak jako dnes, právě například díky těm svátkům. Tenkrát bylo zdá se mnohem víc volného času než dnes. Na druhou stranu lidi neměli žádnou volnost. Nemohli se bez povolení panovníka /církve/ přesunout ani do vedlejší vesnice či města, nemohli mít svatbu, nemohli jít na školu /do učení/ a spoustu dalších jiných skutečností jim omezovalo život. Já bych tedy nevolníkem být nechtěl.

229270

30.10.2010 00:42

Česko Slovensko má talent?

Česko má talent ..

Magnus Maximus 88.?.?.?

Toto je mimo jiné jeden z mnoha důvodů, proč se již několik let na TV nedívám a věřte, cítím se mnohem lépe a je i více času na četbu.

231360

30.10.2010 20:09

Česko Slovensko má talent?

RE: Mnoho lidí na televizi nekouká ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano já ji také nemám a nesleduji tak 4 až 5 let. Rozhodně si nemyslím, že můj život by tím byl ochuzen a měl menší kvalitu. Naopak. Máte rozhodně pravdu v tom, že TV je skutečně zdraví škodlivá. Ve svém konečném důsledku možná více než kouření /i když silný kuřák na tom je na asi hůř/. Mám známého vystudovaného psychologa, který se nejprve oboru přímo nevěnoval a dělal reklamy do časopisů a TV, včetně podprahových reklam. On ani na vteřinu nepochybuje o škodlivosti TV na lidskou psychiku. Jeho děti ji můžou sledovat tak max hodinu, a to jen dvakrát týdně a pouze pohádky. Víc jim nedovolí. Na toto všechno je jen jeden recept ... nedívat se na ní. Nic víc, nic méně. Je to vlastně úplně jednoduché. To však neplatí jen o TV, ale i o pokleslých časopisech. Prostě vyhýbat se tomu. Je děsivé jak toto zařízení proniklo do všech hospod. Místo aby si lidi povídali, tak mnohdy čumí u piva na televizi. Naši předkové neměli ani TV, mobily či multiplexy a žili plnohodnotný život.

231405

17.11.2010 18:09

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Sexuální orientaci člověka lze libovolně měnit výchovou?

Magnus Maximus 88.?.?.?

>Kdyby bylo možné homosexualitě člověka naučit, musel by
>fungovat i opačný postup. Homosexuál by měl jít
>"převychovat" na heterosexuála. Až dosud však nebyl
>zaznamenán jediný ověřený případ, kdy se něco takového
>podařilo. Čím to? [velký smích]

No ne tak docela. Kdysi jsem četl studii, že v populaci existuje určité procento jedinců, kteří jsou tzv. na hraně mezi hetero a homosexualitou. A právě v těchto případech může výchova jedince přeorientovat na homosexuála v případě že rodiče jsou stejného pohlaví. V lepším případě na bisexuála.

232523

21.11.2010 18:35

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

Magnus Maximus 88.?.?.?

E 123 máte dobré postřehy. Připojím ještě svůj komentář: Všiml jsem si, že se často útočí na stát a jeho instituce. Stát udělal to či ono. Jenže za tím státem jsou dnes skuteční vládci, a to jsou ti bohatí, vlivní, velmi majetní. V našem případě starý známý Babiš, Kellner, naftař Komárek, Bakala, Háva, dost možná i Pitr a mnoho dalších. Zkrátka ti, kteří mají ohromné majetky a z toho plynoucí ohromou moc, klidně změnit i zákon ve svůj prospěch. Dnes se tomu elegantně říká lobbing čili prosazování svých zájmů skrze politiku. Čili oni jsou loutkáři a stát v jejich rukou je loutka, se kterou pak působí na zbytek populace. Stát je loutkou mimo jiné i proto, že nemá skoro žádný majetek čili z této skutečnosti plyne, že nemá moc být sám sebou. Je odkázán na příjmy z daní od lidí a příjmy ze státního majetku jsou minimální. Stát ve službách bohatých plní jen výběrčího daní a zároven slouží jako ozbrojená pěst na lidi. Nic víc. Chápu že mnoho lidí je naštvaných jenže oni brečí na špatném hrobě. Jejich agrese by se měla obrátit právě proti bohatým a mocným a nikoliv proti státu. Stát ted do určité míry plní podobnou úlohu, jakou například ve středověku, ale i později plnili Židi. Ve středověku panovník výběrem daní pověřil namnoze právě Židy, resp. je pověřil i jinými nepopulárními úkoly. Samozřejmě oni ochotně sloužili. No a když už byla situace pro normální lidi neúnosná, tak toto v první lajně odnesl právě Žid a ted kdo stál za ním /panovník/ většinou zůstal ušetřen. Na toto téma je dobré přečíst Solženicyna a jeho Dvě stě let pospolu. Tak dnes tuto roli plní stát. Bohatí si upravují státní aparát ve svůj prospěch a v neprospěch ostatních. Tuto skutečnost je dobré mít na paměti. Čili mezi námi normálními lidmi a těmi skutečně mocnými stojí stát.Nakonec nejlépe tento stav je vidět v USA, kde vrcholovou politiku dělají právě jen ti bohatí a vlivní, protože si musí zaplatit volební kampan, která jde mnohdy do milionů dolarů. Do amerického senátu se nikdo z normálních lidí nedostane. Někteří určitě řeknou že alespon neutrácí peníze danových poplatníků, jenže to není dobře neb se do politiky nedostane nikdo takříkajíc z ulice. Čili bohatí si tvoří zákony a podobu fungování státu opět jen pro sebe a manipulují lidmi. Je smutné že si to Američani neuvědomují. Dobře je toto vidět na těch čajovnících, které financuje jakýsi Koch /Žid/. Stačí mu na to pár mil. dolarů a lidi mu dělají užitečné idioty.

232774

21.11.2010 21:20

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

Magnus Maximus 88.?.?.?

>Jdete po správné stopě. Jen ještě toto: někteří, z těch
>jmenovaných jsou opravdu loutkáři, ale nehrají své kusy,
>scénář jde od vrchnosti. Od té vrchnosti, která si je najala
>jako bílé koně-mega koně. Vybavila je obrovským vstupním
>kapitálem a nadělala z nich své vazalské barony. Za odměnu
>užívají výhody z majetku, který pro tuto vrchnost spravují.

Tak ano to vím. A není to jen z mé hlavy, ale z hlav i některých podnikatelů, se kterými jsem měl možnost mluvit na toto téma. Těm už je to také jasné. Nakonec dnes jsem se zájmem sledoval rozhovor s jedním z nich na Z 1, kde mluvil něco o tom, že karty jsou rozdány, takže co řešit. A dále řekl něco o tom že se snaží sjednotit, přesněji řečeno najít styčné body i s jinými podnikateli z jiných oborů a vytvořit společný postup vůči politikům. Řekl bych ve finále fakticky vládnout nad lidmi. Ještě se budeme divit.

232782

21.11.2010 21:56

Raketový systém proti komu?

RE: Jenom 270 mil.?!?

Magnus Maximus 88.?.?.?

>"Čínu atomovkami donutit USA půjčovat?" Donutit Čínu
>atomovkami půjčovat Spojeným státům jistě nejde, ale zbavit
>se tak svého vlastního šíleného dluhu vůči Číně
>navždycky, to už jo, ne?

Nesmysl. Totální jaderná válka nebude. A už vůbec ne s Čínou. USA si nikdy nedovoly bombardovat území Číny ani v době kdy probíhala válka v Indočíně. V této souvislosti doporučuji přečíst knihu s názvem Válka od politologa Oskara Krejčího. Jaderná zbran je zbran posledního soudu a je několikrát lidsky a technicky jištěna proti nechtěnému odpálení. A kdyby náhodou přece došlo k odpálení proti cizímu státu, tak i po té jsou vytvořeny bezpečnostní mechanismy aby k jaderné válce nedošlo. Nehledě na to, že v současné době se již do výzbroje zavádějí strategické nejaderné zbraně, které se jim vyrovnají a mají tu přednost, že nezamoří prostředí. Klidně proběhne třetí světová a jaderné zbraně nebudou použity. A na závěr taková perlička: od druhé svět. války bylo zatím v dosavadních válkách zabito cca 31 mil. lidí. Čili taky slušné číslo.

232783

28.11.2010 00:48

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

RE: úrovně identifikace

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vážený pane, multi-kulti ideologie a její prosazování v dnešní podobě je rakovinou každého národa. Tak například v sobotní příloze Práva je docela hezký článek o vraždách ze cti, které se praktikují v EU v rámci muslimské komunity. Na tom článku bylo dle mého názoru nejzajímavější to, že se již otevřeně tvrdí jakým problémem jsou nepřizpůsobiví jedinci cizích etnik, kteří nepřijmou kulturu hostitelské země a dále trvají na svých zvyklostech. V EU je podle tohoto článku již 16 mil. lidí z muslimských zemí. To už je moc. Takový článek třeba ještě před takovými třemi lety by myslím ani nemohl být vytisknut v celostátním mediu. To celé již poukazuje na závažnost celého problému. Určitá malá příměs cizích etnik hostitelskou zemi může obohatit a nic se nestane. Záleží však na té míře jako ostatně ve všem.

233256

29.11.2010 00:29

Na co čeká NATO v Afghánistánu?

Patrioti ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

No tak o těch patriotech se dá myslím pochybovat. Ti co tam jedou jsou obyčejní žoldáci za peníze. Vlastně jsou jako prostituti, nic víc. A nelituji žádného z nich, který se vrátí v zinkové rakvi. Oni moc dobře vědí do čeho jdou.

233348

>Nic lepšího si nezaslouží ani oni ani my. Počítám
>víceméně s přirozenou rekukcí obyvatelstva v čr o 80-90% v
>následující dekádě. Bude to tvrdý boj o přežití a ti kdo
>přežijí dají základ nové spravedlivějí společnosti.

To si nemyslím. Musela by prudce klesnout porodnost v tomto období nebo vzrůst úmrtnost například v důsledku epidemie. Zatím tomu nic nenasvědčuje.

234022

24.12.2010 00:10

Symbióza vlád a korporací

RE: O důvod víc být liberálem

Magnus Maximus 88.?.?.?

Řešením je možná malý stát v určitých oblastech, ale to se nestane, protože velké firmy potřebují silný stát na prosazení svých zájmů. Velké holdingové společnosti nikdy nepůjdou proti omezování vlivu státu. To je proti jejich zájmům. Nakonec to všichni můžeme vidět například co se týče změn v zákoníku práce apod.

234800

27.12.2010 16:30

Proti Novému světovému řádu

WikiLeaks už téměř nefunguje ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vím že někteří řeknou že toto je mimo téma, nicméně si myslím že to souvisí s budováním NWO.
http://www.techzon.cz/wikileaks-funguje-uz-jen-diky-mobilni-sluzbe-google-291
Na tomto odkazu se uvádí, že WikiLeaks funguje už jen díky mobilům, které mají systém Android. Všichni už jí odřízli. Právě zde na tomto je vidět jak tzv. elita postupuje globálně společně, když se jí děje něco proti srsti. Vidíte a pak že se internet nedá efektivně cenzurovat. Zdá se že toto lze provádět velice snadno. Stačí aby se několik společností /majitelů/ domluvilo a je vymalováno. Právě tady na tomto oni odkrývají co jsou zač, své záměry a co od nich můžeme očekávat. Už ani na vteřinu nepochybuji o tom, že tento svět je řízen tajnými společnostmi a politici jsou jenom kašpárci na jevišti. Přitom zveřejněné depeše neměly až takový význam. Nic supertajného. Anthony Giddens tvrdí že pouhé čtyři velké zpravodajské stanice produkují 90 % všech světových zpráv. Jsou to informační monopoly. Všichni jsme manipulování podle potřeb mocných.

235010

27.12.2010 22:21

Proti Novému světovému řádu

RE: WikiLeaks už téměř nefunguje ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

No s tím Madarskem je to docela zajímavé. Tvrdá pravicová vláda a přitom znárodnění penzijních fondů, resp. jakýsi návrat k původní formě důchodového systému, který mimo jiné osobně schvaluji. Jestli by se povedlo v Madarsku to o čem píšete, tedy možnost půjčovat bez úroku, tak by byla bomba. Světová židovská obec bude dělat vše pro to, aby se tento záměr nepovedl. Nakonec včera jsem při brouzdání na netu kdesi četl, že Madarsko bylo upozorněno, že jestliže bude pokračovat ve svých krocích, ztratí předsednictví v EU tuším. To je jasný signál, že to hochy s pejzama, kteří nás drží pod krkem skrze banky začíná štvát. Jde to proti jejich plánům. Jistě jsou mezi nimi i nežidé, ale židé jsou v tomto resortu jaksi dispropočně zastoupeni. Bude zajímavé sledovat další kroky Orbánovců a spol. Již několikrát jsem přemýšlel o tom, co by se asi stalo kdyby lidé vzali banky útokem a začali vybírat své peníze. Já myslím že v určité fázi by banky vydaly zákaz vydávat peníze lidem. Čímž by však bylo jasně lidem ukázáno, kdo ve skutečnosti vládne a kdo je tu kašparem. Já myslím že nejen banky, ale všechny instituce, které akumulují peníze od lidí jsou zároven jejich potenciálními nepřáteli a jdou proti nim. Veškeré zlo je třeba hledat v bankách a různých investičních fondech.

235038

30.12.2010 00:14

Proroctví apokalypsy

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Lidstvo se musí vždy poučit až z katastrofy. Je to přece normální, protože jedinci určité generace, kteří zažijí něco ošklivého například válku či hladomor, postupně zestárnou až vymřou docela a zmizí z planety. Zmizí tedy přímí účastníci dané události či událostí. Zážitek je nepřenositelná záležitost. Stokrát můžete někomu říkat jaké to je být opilý, ale jestliže ten druhý tento stav nikdy nezažil, tak vás nikdy skutečně nepochopí. A v tom to právě je. Další generace jsou odsouzeni k tomu, aby prošly něčím podobným nebo ještě horším. Varování prostě nepomůže. Za nějakou dobu se na druhou svět. válku bude nahlížet jako na bezvýznamnou záležitost a znovu se tak otevře prostor například pro fašismus, ale i pro marxismus možná v jiné formě. To je prostě nekonečný proces. Faktem však je, že každá další válka či apokalypsa je brutálnější a vyžádá si více životů.

235147

30.12.2010 17:07

Proroctví apokalypsy

RE: Proroctví asi není v lidských silách změnit.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Na tyto stránky jsem nikdy nepsal a ani nevím o čem byly.

235173

30.12.2010 23:34

Proroctví apokalypsy

RE: Bezúročné peníze - úvěry ?

Magnus Maximus 88.?.?.?

No kdysi dávno, ale z historického hlediska včera se úrok za půjčení peněz nevybíral. Bylo to považováno za silně nekřestanské. Nakonec i dnes v Izraeli máte někde na dveřích bank ceduli, že Žid Židovi půjčí bezúročně. Žid nežidovi nikoliv ... Co vy na to ?

235199

02.01.2011 12:21

Íránské zápisky

Přednáška ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

No znám taky jednoho, který tam byl asi měsíc. Je to však již deset let, možná i více. Velmi podrobně mi o té zemi vyprávěl a nemohl si lidi a tuto zemi vynachválit. V zásadě mluvil stejně jak se píše v článku. Lidé velmi přátelští, téměř žádná kriminalita, benzín téměř zdarma. Neměl vůbec problém s ubytováním, natož pak s penězi. Hodně mluvil o kvalitních vodních dýmkách. Prostě samý superlativ. Vůbec se mu nechtělo zpět. A to byl tehdy aktivním sionistou ... Čili zdá se že článek nemusí až tak moc přehánět.

235346

09.01.2011 13:37

Franto, osol to!

RE: OČIMA EVROPANA.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ten film je dobrý. Vyjadřuje podstatu věci. Nakonec ve včerejších LN o tom píše sociolog Možný. Vysokoškolačky mají málo dětí. Některé studie hovoří o tom, že až 30 % vysokoškolaček bude u nás bezdětných. Tento trend je patrný i jinde.

235774

11.01.2011 20:49

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

RE: ad výše

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dobrý příspěvek Guru. Půjčka jest cesta do pekel jak říká jedno staré židovské přísloví. Ano skutečným vládcem nad firmou v případě úvěru je poskytovatel cizího kapitálu. Jenže bez provozního úvěru lze dost těžko podnikat.

235867

25.01.2011 22:55

To že je elita národa?

RE: Bratrstva

Magnus Maximus 88.?.?.?

Přesněji řečeno jen určitá vrstva komunistů v bývalé partaji. Řadoví členové a skutečně přesvědčení komunisté to moc nerozjeli. Je třeba si uvědimit, že KSČ jako jakákoliv jiná strana má hierarchickou strukturu a tedy její členové na určitých úrovních mají omezený přístup ke kontaktům a tedy i informacím.
Dále k těm židům. Škoda že nejsou a asi nikdy nebudou statistiky, kolika procenty z uváděného počtu šesti milionů zlikvidovaných židů se na tomto podíleli východní židé, hlavně z Ruska, západní židé, dále jestli likvidací byla zasažena spíše židovská chudina nebo jestli toto zasáhlo i bohaté židy nebo jestli byl spíše postižen židovský venkov či židi z města nebo rozdělení podle profesí apod. Určitě to nebylo rovnoměrně rozloženo. Myslím že na ten holokaust bychom asi začali pohlížet trochu z jiného zorného úhlu než je tomu ted.

236806

12.02.2011 10:40

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Já teda nevím...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jistě v tomto směru má Osel pravdu, že tyto země jsou technologicky zaostalé. To předvedení bude znamenat emancipaci vůči Izraeli. To je totiž první krok a nejdůležitější. Bude-li zlikvidován Izrael tak toto se během jedné max. dvou generací hodně změní. To v jakém stavu je Egypt a spol je zásluha právě židů a jejich otroků /vazalů/ hlavně v USA, ale i EU. A propo všimli jste si přinejmenším dvojího metru stran například Lukašenka a Mubáraka ? Lukašenko je prý diktátor, který utiskuje svůj lid. Přitom jen několik lidí dostalo pendrekem přes záda. Do lidí na demostracích nenechal Lukašenko střílet jako Mubárak. Přitom nesmí do EU ani jeho blízcí spolupracovníci. No Mubárak nechal postřílet min. 300 lidí a nic se neděje a ještě mu EU či USA nabídne azyl. Má miliardy na kontě, prý více než Gates. Nebo třeba hladomor v Egyptě, který je násobně horší než v KLDR. Každý soudný člověk musí vidět pokrytectví Západu. [bliji]

237941

12.02.2011 12:08

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: Čeští novináři

Magnus Maximus 88.?.?.?

A vida ! Já měl asi opět pravdu i když mě to netěší. Dnes na BL píše o tom, že manažer Google pro Blízký východ a severní Afriku Wael Ghonim, jenž prý organizoval demonstrace v Káhiře poděkoval židovi Marku Zuckerberkovi za roli Facebooku při dosažení svobody. Čili je to možná celé v režii Mossadu, kdy bylo v zájmu židů vyvolat tzv. revoluci s předstihem a klíčové posty pak obsadit svými lidmi aby byla celá záležitost pod kontrolou než aby se do vzniklého prostoru nahrnula skutečná opozice. Takže starý známý scénář snad už od Antiky. Nakonec kdo má pod kontrolou Facebook, ICQ, Twitter apod.

237946

18.03.2011 14:49

Izraelské líbánky s Evropou pomalu končí

Libye ...

Magnus Maximus 88.?.?.?

Přidám zde okopírovaný názor z diskuze na serveru Novinky ohledně vyhlášení bezletové zony nad Libyí. Je to sice trochu OT, ale s Izraelem to má souvislost ...

Jasný a tak to prostě je. Je to jenom byznys nic jiného. Zkopíruji sem pár vět se mnou a jedním diskutujícím na jiném portálu. Doufám, že po přečtení Všem bude jasné oč jde...

"Tajný služby
A já stále nechápu jednu věc, že lidi nechápou.

Víte co znamená v CIA terminologii "covert operation" ? Zkuste si to zjistit lidičky... Tady jde o rozklad státu zevnitř a o svrhnutí režimu. Určitá elitářská skupina z toho bude profitovat..."


"Tak vzhledem k tomu, že v arabsko-černošské Francii je před volbami a Sarkozy dnes nemá v průzkumech ani na LePenovou, spíše bych to vyděl na utváření umělého tématu do voleb, neúspěšného Sarkozyho v neúspěšné Francii. Británie je sice po volbách, ale základ je stejný - řešit vlastní marasmus dekadence na účet druhých, jen aby onen vlastní marasmus nebyl vidět. A US? Podobně jako dnes úpadková Francie a Británie - vedou jen válečná dobrodružství na dluh! Proč Američany příliš neznepokojují nákladné války? Protože je vedou na dluh!"


"Ano. A kdo si myslíte , že tiskne ty peníze ? FED !

FED je ve vlastnictví několika bank Největšími podílníky "Federální Rezervy" se staly:

1) Rodina Rotschildů 2) Pařížská Banka "Lazard a Bratři" 3) Italská Banka "Israel Moses Seif" 4) Rodina Warburgů 5) Banka Lehmann v New Yorku 6) Banka Kuhn Loeb v New Yorku 7) Rodina Rockefellerů 8) Banka Goldman Sachs v New Yorku

FED jak mile vytiskne jeden dolar, tak ho předává USA vládě s tím, že USA vláda, jim vrátí ten dolar úroky, takhle se vydělává [smích]""Půjde to však takto donekonečna? Aneb rychle padající Západ, Čína zbavující se dolarů, války v arabském světě a vysoká inflace

239765

20.03.2011 20:32

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Tak předně co se týče zničení letadla nad Lockkerbie či výbuchu na diskotéce, tak nic není známo o tom, že to nařídil přímo plukovník. To tvrdí jen USA a spol. Dále i kdyby by toto skutečně byla pravda, tak to nezakládá žádné právo na současné bombardování Libye. Toto je výsměch mezinárodnímu právu. Dále plukovník má naprosto hlavní zásluhu na tom, že bohatství z ropy je rozdělováno mezi lidi. Kdyby tomu nechtěl, tak by tomu tak nebylo. On ani Libye nikoho neohrožovala ani neohrožuje, tedy žádný západní stát nemá v tomto případě právo se vměšovat do vnitřních záležitostí této země. Jakým právem na křídlech bomb šíříme naší představu tzv. demokracie ? Ano vím není to o demokracii, ale černém zlatu....

239909

20.03.2011 21:09

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ano nemáme se vměšovat do vnitřních záležitostí Libye i kdyby povstalce stříleli z vrtulníků. Je to tiž vnitřní spor, tedy obdoba občanské války země, která nikoho nenapadla. A v občanských válkách se právě řeší spory o tom, jaký má stát být. Proto je nemístné se vměšovat.

239911

Veškeré reportáže na téma JE v Japonsku mi připadají, jakoby měly zakrýt úplně jiný mnohem horší problém jinde ve světě a zároven u lidí vyvolávat paniku. Před nedávnem jsem četl zajímavou brožuru od našeho politologa Oskara Krejčího s názvem Válka, ISBN 978-80-7431-029-4, kde uvádí, že od 16. července 1945 do 25. května 2009 bylo na světě zatím provedeno 2052 jaderných testů atomových zbraní, dílem ve vzduchu, pod zemí, ale i pod vodou ... Z toho plyne že do prostředí se za ta léta dostalo určitě velké množství radioaktivních částic, hlavně na začátku testů, kdy zřejmě ještě nebyly takové znalosti v této oblasti jako dnes. No a v souvislosti s těmito testy jsem na netu kdesi četl, že právě tyto testy mají na svědomí miliony mrtvých po celém světě. Myslím že v porovnání s tím je havárie JE v Japonsku zatím procházkou růžovým sadem. Tím samozřejmě nesnižuji vážnost situace. Je zajímavé, že USA za výše uvedené období ztratily a NIKDY NENAŠLY 11 jaderných bomb ... To tedy oficiálně přiznaly. V bývalém Sovětském svazu to bylo určitě podobné, ale přesná čísla chybí ... Celé mi to připadá podezřelé takový masívní zájem medií, kdy víme pomalu o každém japonském prdu.

240387

27.03.2011 22:46

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: V Benghází začíná vyřízování účtů. Máš majetek jsi darebák.

Magnus Maximus 88.?.?.?

Hlavně na tom odkazu je nejzajímavější právě to foto, kde ten človíček na Toyotě pálí z té zbraně. To je americká a podle fota úplně nová zbran. Nepochází tedy z vyrabovaného vojenského skladu plukovníka. Takže opět lež. Kdepak jí asi sebral ? ...

240545

27.03.2011 23:02

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Zajimave cteni - koalice utocniku je pred rozpadem

Magnus Maximus 88.?.?.?

http://afinabul.blog.cz/1103/ako-sa-dovaza-revoluc...

Malá poznámka k tomuto odkazu. Ta fota už tam nejsou... Musíte kliknout na ruský web... Normálně ty fotky mu zlikvidovali ... Boj zuří i na netu.

240548

03.04.2011 10:25

NATO kope v Libyi hrob pro Evropu

Konec bombardování

Magnus Maximus 88.?.?.?

http://www.blisty.cz/art/58041.html

V této zpávě se hovoří o tom, že konflikt je v patové situaci. Obě strany hledají mírové řešení a USA oznámily, že už nebudou bombardovat. Vzbouřenci nemají disciplínu, odhodlání ani velení. Když na ně druhá strana začne střílet, utíkají ... Amíkům se toto nějak nepovedlo. Ted už začínám pomalu chápat proč Rusko se zdrželo hlasování a nebylo proti. Zdá se že čas ukáže že toto byl nakonec dobrý diplomatický tah, který zpočátku vypadal jako zrada ruských zájmů v oblasti. Nakonec na tom možná Rusové vydělají nejvíc. Myslím že vzbouřencům dochází že za plukovníka se měli lépe a pod USA a spol. tomu tak nebude.

241012

25.04.2011 01:25

Politický marketing a války v minulém století

Rusko

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vážení zaráží mě jakási idealizace Ruska a jeho obyvatel. Oni nejsou stejní jako my. Uvažují naprosto jinak, a to ve všem. Jejich způsob myšlení je jiný než náš. Ted po návratu odtud konstatuji že si nejsme podobní. Naše vidění Ruska je stále ovlivněno jednak obrazem, který byl budován ještě před rokem 1989 a jednak polistopadovou propagandou. Realita je jiná.

242614

02.05.2011 00:39

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: panu Robertovi a Quidovi

Magnus Maximus 88.?.?.?

Trockij nebyl otráven, ale zabit cepínem do hlavy.

243026

02.05.2011 19:21

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

Falešné foto

Magnus Maximus 88.?.?.?

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/232255-fotog...

No tady píší že foto je podvrh...

243136

02.05.2011 20:36

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Můj názor

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nerozumíte. Je to hra jsou to hráči /soutěžící. Oni hrají globální ruletu s vědomím že vše lze zničit. Když budete hrát nezodpovědně ruletu, můžete přijít o všechno. Ale to vzrušení ze hry to je to pravé ořechové. Nic víc. Nehledejte v tom nic hlubšího.

243153

04.05.2011 17:46

Jsme otupělí zlem

RE: Kdo to kontroluje??

Magnus Maximus 88.?.?.?

Dobrý ... ani jsem nevěděl že něco jako politická psychologie vůbec existuje a hned vidím v univerzitní knihovně několik disertačních prací na toto téma. Člověk se stále má co učit.

243356

08.05.2011 10:30

USA šíří chaos ve střední Asii

RE: SOVĚTY

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ještě stojí za povšimnutí jak dlouho to na tom webu visí na přední stránce. Jiné zprávy za chvíli zmizí z přední strany. Je to jen další způsob protiruské propagandy. A propo opět čtu od Irvinga jeho knihu o Goebbelsovi za účelem oživení si informací. Tak právě tento způsob vynalezl on. Jeho metody jsou využívány i v dnešní době. Nic nového pod sluncem.

243706

28.05.2011 11:57

Jak jsem málem dostal přes hubu

Zákrok

Magnus Maximus 88.?.?.?

Chování toho tmavokožce mě vůbec nepřekvapuje. Ono s našimi tmavšími spoluobačny je to podobné. V některých situacích je třeba se postavit na obranu at už svojí či cizí. I za cenu prohry. Jde o důstojnost. Nejhorší ze všeho je když se hrbí hřbet. To si potom člověk nemůže vážit ani sebe sama. Nebojte se toho, že dostanente po hubě. I tak vaše sebevědomí půjde nahoru. Jde o to se postavit.

244963

05.06.2011 20:01

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: handywerte.de

Magnus Maximus 88.?.?.?

Nevidím tam Nokia 6300 případně 6700 Classic.

245569

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 1

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 0

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,52 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
30,01 Kč
Kanadský dolar
17,69 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
19,84 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,49 Kč
100 maď. forintů
7,00 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,51 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 080,26 Kč
1 unce stříbra
515,56 Kč
Bitcoin
1 286 239,61 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 70 410 129