Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané udo1

Nalezeno 1289 příspěveků, 651 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.10.2010 12:01

Ostuda Ameriky

RE: Ostuda Ameriky,ale, ne ostuda tech co to zorganisovali v politice USA

udo1 91.?.?.?

Každá osoba, ktorá podporuje súčasnú tzv. meinstrímovú politiku, nesie nevyhnutne kolektívnu zodpovednosť. Tak isto každý, kto z toho profituje a aj ten, koho tieto udalosti "nezaujímajú".
Ak je niekto súčasťou nejakého systému, čaká ho osud tohto systému vychádzajúci z jeho momentálneho nastavenia.
Nie je podstatné, či je v dnešnom "práve" niečo také zakotvené.
Ak tzv. právo a jeho interpretácia nezodpovedá objektívnej realite a iba chráni koncepčne do absurdity zvrátený systém, stratilo svoju funkciu a je neprípustné sa ním riadiť.
Kto ho v tomto zvrátenom zmysle vedome, či nevedome čo i len podporuje, spravuje, alebo nebodaj vykonáva, toho nečaká ľudská budúcnosť. V rámci kolektívnej zodpovednosti samozrejme ani jeho blízkych a hlavne jeho rodinu. Také sú najvyššie pravidlá, ktoré stoja nad týmto dnešným "politickokorektným" virtuálnym systémom. Mali by si to uvedomiť pre ich vlastné dobro. Dnes ide sociálny čas veľmi rýchlo a stále sa zrýchľuje, čo má hlboké dôsledky. Hlavný diel zodpovednosti a následkov nesú samozrejme navrhovatelia a ich riadiaci aparát, ktorí vždy znovu a znovu obetujú ako fénix..
Dejiny riadiaceho aparátu sa už min. nejakých 3000 rokov stále každých cca. 50 rokov opakujú. Pokiaľ si neuvedomí realitu a svoju ozajstnú úlohu, budú sa opakovať ďalej, resp. príde čas, keď príučku nebude komu opakovať. Trpezlivosť má tiež svoje hranice.

231148

28.10.2010 22:35

Globalizace a militarizace: Hlavní příčiny celosvětové války proti lidstvu

RE: Proc oddaluji tu jednu svetovou vladu,kdyz uz jsou nalezly vsude, kam se podivas.

udo1 91.?.?.?

Variánt budúceho vývoja je 1000 a 1.
Budeme čakať, kým sa nám budú snažiť natlačiť do gebule 1000000 a 1., aby sme si samy zahrali luskáčika? [velký smích]
Ak nie je alternatíva, treba ju sformulovať.
Nemá zmysel strašiť sa navzájom a projektovať stále katastrofickejšie scenáre.
Znova: Qui bono?
Nechajme im ich Šeherezádu a Tisíc a jedna apokalyptických rozprávok. Asi nič iné, ako epilepi nepoznajú, nevedia sa poučiť a preto tak asi aj skončia. To neni náš biznis. Ostatne.. je ich fakt iba zlomok populácie.
Stačí, ak každý pár ovciam vo svojom okolí otvorí oči a spustí sa opačný pyramídový efekt. Všetko bude v poriadku.
Paradoxne je to veľmi jednoduché..

Človek potrebuje bojovať za niečo, nie proti niečomu.

231256

29.10.2010 11:09

Přímá demokracie

RE: Svycarsko

udo1 91.?.?.?

Globálna konceptuálna moc, alias GP(Globálny prediktor), či Polyfémov Nikto s Homérovho Odysea si pravdepodobne pred nejakými 200-300 rokmi z istých dôvodov vybrala švajčiarsko za svoje sídlo. Každý rozumný "pán" chce mať v svojom záhumienku kľud a minimálne zdanie fungujúcej miery. Inak ako zdola nie je možné rozhodovať pre všeobecný prospech. Kvôli udržateľnému bezproblémovému vývoju im ako výborní účtovníci ponechali túto výsadu. Dole spomínané izraelsko-americké korporácie a ich špičky vždy boli a sú iba perifériou GP.

Počas celých známych dejín bola snaha subjektívne kontrolovať objektívny globálny h-is-torický proces koncentrácie všeobecných prostriedkov(dopravy, komunikácie, výroby,..), resp. moci. Že by globálna elita bola so svojimi neobmedzenými prostriedkami, odhodlaním, časom a mnohogeneračnými skúsenosťami neúspešná, je vysoko nepravdepodobné. Ak teda bola úspešná, má s istotou svoju riadiacu štruktúru a podrobne prepracovaný systém predikcie, korekcie a koncepcie riadenia. Keďže priame je neefektívne a ľahko identifikovateľné, používajú s istotou v drvivej väčšine tu už toľko krát spomínané nepriame metódy..

231284

29.10.2010 22:34

Globalizace a militarizace: Hlavní příčiny celosvětové války proti lidstvu

RE: Proc oddaluji tu jednu svetovou vladu,kdyz uz jsou nalezly vsude, kam se podivas.

udo1 91.?.?.?

100, či 200 miliónov..
Aj tak to nie je viac, ako v sociálnopsychológických analýzach spomínaných 5% populácie.
Súčasná situácia je motiváciou pre rast jednotlivca a kolektívu.
Vždy bude Prírodou, Bohom,.. vzhľadom na mieru chápania situácie a postoja más podporená najlepšia možná varianta vývoja. Preto Globálny prediktor pracuje spôsobom analýzy a podpory tendendencii, ktoré koordinuje so svojimi cieľmi. To sa od nich máme učiť. Ak naše ciele budú v užšom súlade s najvyššími cieľmi, bude podporená naša varianta. Preto byť vypracovaná alternatíva tlupoelitárneho Biblického konceptu, ak ešte neexistuje.

Dovolil by som si inak uviesť jeden Váš detail na správnu mieru, aby zase nevznikali nedorozumenia..
40, 50, či 60 miliónov "Židov"..
Vieme, že to nie je národ a ani náboženstvo v pravom slova zmysle.. Judaizmus je v hlbokej podstate jedna z najstarších fašistických ideológii vytvorená pre potreby riadiaceho aparátu spomínanej Biblickej koncepcie pravdepodobne niekedy 3000 rokov dozadu. Starší známy fašistický model je asi už iba indický kastový systém. Judaizmus je len lepšie maskovaný. Najmä jeho neskoršie varianty prerobené na otrokárske ateistické ideológie(dnešné svetové náboženstvá).

V poslednej dobe boli pre riadiaci aparát a otrokov vyvynuté, resp. zvrátené ďalšie ideológie, ktoré sú vo fáze testovania:
tzv. Scientológia, niektoré východné sekty, či extrámne kresťanské a muslimské odnože.

Judaizmus je elitárny spôsob rozmýšľania so silným prvkom nadradenosti, tvrdo egoistickej spolupatričnosti elity a slepej oddanosti spomínaným myšlienkam. Vieme, ako sa správajú k "pochybovačom", či "sebanenávistníkom". Otázky a uvažovanie mimo "normy" tohto virtuálneho systému je pre nich proste neprípustné. To je ich tragédia. Nie sú schopní sa poučiť a vedú svoje okolie do záhuby, pričom by mohli tak veľmi pomôcť. To ale nemôžeme riešiť za nich, iba im priať, aby si boli schopní uvedomiť pre koho pracujú a čo z toho plynie pre ich osud a osud ich potomkov a blízkych. Ochranné mechanizmy, bloky ich ideológie sú nastavené veľmi profesionálne a preto je extrémne ťažké s nimi o tom diskutovať. Väčšinou to končí z ich strany v totálnej ignorácii reality, poprípade v nenávistných hysterických záchvatoch.

231352

31.10.2010 02:12

Globalizace a militarizace: Hlavní příčiny celosvětové války proti lidstvu

RE: Proc oddaluji tu jednu svetovou vladu,kdyz uz jsou nalezly vsude, kam se podivas.

udo1 109.?.?.?

Je to myslim vyzva, ako hovoria nasi bratia v triku americania Quido.. [smích]
To sa zas mozeme od nich ucit.
Cely zivot sa ucime. Treba sa vzdy snazit pytat:
V com ma ten druhy pravdu a preco? Iba tak mozeme ist dalej. V com nesuhlasime, to ignorujeme. GP pracuje rovnako. To je zaklad.
Musime proste postavit alternativu. Nic viac, a nic menej. je to hra v ktorej ide o nas zivot a zivoty nasich deti. Myslim ze sa rozumieme [smích]
Netreba sa bat. Boh, ci najvyssie Vudu nam pomoze. To je iste.
Ak ponukaju lepsie alternativy, aj ked su len docasne, maju proste navrch. Konvergentna vnimava konstrukcia, nie destrukcia. Aspon na tejto urovni..
Oni vidia mozno ciel v nejakom NWO. Co kolvek si pod tym predstavuju..
Mozno to nie je zla vec, to NWO. Mozno si ale my pod tym vieme predstavit nieco lepsie. Nejake globalne koordinacne centrum a taktiez lokalne tu tak ci tak bude. O tom niet pochyb. Otazka je ake bude, co tam budu za ludia a na zaklade coho budu vybrani?

231422

05.11.2010 18:18

Globalizace a militarizace: Hlavní příčiny celosvětové války proti lidstvu

RE: Proc oddaluji tu jednu svetovou vladu,kdyz uz jsou nalezly vsude, kam se podivas.

udo1 91.?.?.?

Bol som nejaký čas odcestovaný - OoO(Out of office)..
Re:quido2 8..
1.Áno, sme svojim spôsobom "odsúdení" ku spolupráci [smích]

2.k článku Zdeňka Patricka:
ktoré konkrétne myslíte?
Pošlite prosím presné linky a ja sa pokusim nájsť si čas a vyjadrím sa ku nim, ak je to pre Vás dôležité.

3.napísali ste:
"Masa lidí je druhořadá a většinou zneužitá."
V podstate súhlasím. Vždy sá nájdu chápajúce, "osvietené" osoby, ktoré chcú masu tam, či onam posunúť. Niektorí pre dobro obecné a niektorí, žiaľ, pre osobné. Z tu neraz spomínaních objektívnych sociologických príčin ľudskej psychiky poväčšine vyhrajú, aj pri stave fifty-fifty, tí druhí. Preto je tak dôležitá práve Vami spomínaná masa, chápanie a nastavenie jednotky masy - mňa, Teba, nás všetkých. Ak nechápe a nezaujíma ju obecný chod vecí, dostaneme nevyhnutne vyššie spomínanú tradičnú situáciu. Všeobecný nezáujem o veci verejné, stres a nedanie času na uvažovanie a vzdelávanie sú z tohto pohľadu pochopiteľne jedným z prvoradých cieľov riadiacej štruktúry elít.
Ak sa masa bude snažiť chápať reálnu situáciu a jednotky masy budú prejavovať snahu osobne bez sprostredkovateľov kooperovať s s Prírodou, Bohom bude pozitívny posun. Ten aj nastal..
Reálnou hybnou silou zmeny spoločnosti je predsa len energia, emócie más.. Cieľom je, aby boli kontrolované ňou samou v kooperácii so spomenutou najvyššou entitou. Ak by sa tento proces zastavil, či dokonca obrátil, mali by sme naozaj vážny problém..

4.napísali ste:
"Proti Gorbačovi byli stovky vlivných osobností, od generálů po intelektuály. Přesto došlo k rozbití SSSR díky tomuto jednomu člověku. Podle učebnice pro ruské policisty byl Gorbačov sionistickým agentem. Příručka má copyright ministerstva vnitra."

5.Ku Gorbačovovi, alias Camel..
Pokiaľ viem, MV Ruskej fedarácie, FSB, či býv. KGB má aj ďalšie, významnejšie verzie s copyrightom a prípadne aj s odporúčaním Dumy, ktoré sú vypracované omnoho komplexnejšie a pojednávajú o role "Camela" v trochu inom svetle..
Niektoré som spomínal a boli tu na ne dané linky.

6.Chelemendik má mnohé zaujímavé názory, ale nebral by som ho všeobecne ako merítko reality..

232028

05.11.2010 18:21

Globalizace a militarizace: Hlavní příčiny celosvětové války proti lidstvu

RE: Proc oddaluji tu jednu svetovou vladu,kdyz uz jsou nalezly vsude, kam se podivas.

udo1 91.?.?.?

dodatok..

7."Můžeme tedy diskutovat o prospěšnosti či opaku NWO, pouze za předpokladu, že legislativní atmosféra nám to dovolí."

Opakujem.. Pokiaľ legislatíva, ktorej úlohou je chrániť súčasný zámerne chybný systém, nezodpovedá realite a potrebám ľudí, je neprípustné sa riadiť podľa jej zvráteností. Kto tak činí, sa ňou snaží ospravedlniť, alebo ju dokonca vytvára, nesie automaticky zodpovednosť. Osobnú a samozrejme aj kolektívnu(rodina a blízki). Ak žije v rámci ilúzie virtuálneho legislatívneho systému, jeho prebudenie bude reálne. Také sú proste najvyššie objektívne pravidlá. Tzv. Právny systém, ako napr. aj tzv. náboženstvá má každý povinnosť hodnotiť. Čo je dobré, používať, čo nie je dobré, aspoň ignorovať, poprípade definovať, ako by to malo podľa jeho chápania a postoja k životu byť. Tam niekde sa autoidentifikuje spoločnosť a jednotlivec.

Vždy inak platilo, pletí a bude platiť toľkokrát spomínané:
"Miera komplikovanosti zákonodarstva je priamoúmerná miere nedôvere spoločnosti v samú seba a z toho vyplývajúcich dôsledkov"

232029

08.11.2010 11:56

Manipulácia – fenomén nového sveta

RE: Jaký model

udo1 91.?.?.?

Re 121..:
Akosi ste pozabudli na 7. zmysel : SVEDOMIE
Stojí nad 6. zmyslom: INTUÍCIOU (vnímaním všeobecnej miery).
Pri 7.zmysle(postoji k nadobudnutým vedomostiam) sa začína delenie na Človeka a nedovyvinutého egocentrika.

121.., mali by ste si uvedomiť základné pojmy v živote.
Keď máte zámerne školou, médiami a infikovanou kultúrou deformované vnímanie, potom sa niet čo čudovať, že prirodzene chcete seba a všetkých okolo zabiť. Prestaňte teda byť egocentrikom. Svet sa netočí okolo Vás, ale okolo Niečoho, Niekoho iného. Skúste kooperovať. V prírode sú pravidlá, tie neexistujú bez cieľov a tie neexistujú bez Tvorcu. Všetko a každý so všetkým primerane súvisí a hrá svoje úlohy. Úprimne a vnímavo hľadajte svoju rolu v tejto veľkej mozaike kolobehu života a nájdete ju. To Vám garantujem. On a Vy, Vy a On. Vstúpte s ním v dialóg bez akýchkoľvek sprostredkovateľov. S každým komunikuje osobne a jedinečne pomocou životných okolností a príbehov, do ktorých vstupuje, keď spíte.
Vy a každý z nás je jeho dieťa, námestník Boha na zemi a podľa toho má konať. Máme sa tu mať dobre, napĺňať svoj potenciál a nie trápiť sa. On nie je úchylný masochista. O tom hovorí aj jedna z tých použiteľných známych biblických fráz: "Buď vôľa tvoja ako v nebi, tak i na zemi".
Inak, aby neprišlo k nedorozumeniu, tzv. "náboženstvá" a ich imitačnú úlohu naozaj nemusím.

PS:
A s tým rasizmom a sebanenávisťou to radšej príliš nepreháňajte, veď snáď aspoň tušíte, ako to v dnešných časoch chodí [smích]

232139

08.11.2010 12:47

Potřebujeme více zpráv ze světa, ne méně

Stratégia

udo1 91.?.?.?

Double impact..
Stará známa stratégia zahltenia a deglobalizácie myslenia.
Ak človek nevidí celosvetovo súvislosti, nevie sa orientovať v zámernej záplave dez-informácii, hodnotiť ich a pracovať s nimi.
Takto jednoducho občan podvedome prejde do apatie, predá kontrolu nad "osudom" seba a svojich detí "osvietenejším" a stane sa ovčanom.
Easy as hell [velký smích]

232141

08.11.2010 20:13

Démonizace historie. Část III.

RE: *Obhajoba Stalina*

udo1 91.?.?.?

Určite by bolo zaujímavé analyzovať pozadie Myron C.Fagana, V.Uškujnika, Chruščova a ďalších podobne zameraných interprétov dejín.
Ich známych, "kluby", ktoré navštevovali a boli nimi patrične ovplyvnení a rodinnú "anamnézu". Zamyslieť sa nad ich osobným podielom na autorstve a v neposlednom rade nad financovaním propagácie spomínaných kompilácii.

1.pol 20.storočia bolo rozhodne veľmi špecifická a jedinečná doba. Nastal spomínaný rezonančný stav sociálneho(zmena technológii) a biologického(obmena generácii) času. Hitler, Roosevelt, Stalin, či Churchill by dnes konali určite inak. Akurát Roosevelt a Churchill boli evidentne pod väčšou kontrolou Globálneho parazita a tak sú dlhodobo pozitívnejšie propagovaní. Napoleon, Stalin, Hitler, Kennedy a pár ďalších sa im postavili a pokúsili sa robiť okrem iného aj nezávislú finančnú politiku, so všetkými nevyhnutnými opatreniami. H-is-torici poväčšine tušia, čo sa od nich očakáva. Inak by museli opustiť svoj status v rámci tohto virtuálneho systému.

Tzv. židia (osoby uvažujúce a konajúce na báze judaistickej ideológie) zohrali samozrejme ako výkonný aparát plánov Globálneho parazita svoju rolu aj pri revolúcii v Rusku na zač. 20.stor. Gulagy budovali oni pre svojich oponentov, keď ešte o Stalinovi nikto nič nevedel. Ako sa hovorí: "Kto druhému jamu kope.. ". Preto potom vykrikovali o "represiách" [velký smích]
Trocký kontroloval armádu a Stalinovi zostal kolaborantský aparát L.D.Bronsteina, ktorý učil nemeckú generalitu koncept Blitzkriegu osvedčený z občianskej vojny. Obranu proti nemu ale nepoznali, lebo ju nikdy nepotrebovali. Tých problémov, čo riešil Stalin a jeho ľudia, bolo viac.

Viackrát som sa stretol so štatistikami, ktoré pre porovnanie naznačujú, že napr.v demokratúrskych USA je v prepočte na obyvateľov o 1/4, až 1/3 viac väzňov, ako za Stalinových represii v ZSSR. Väzenský systém v U.S.sa navyše privatizuje so známymi dôsledkami. Viac väzňov = viac peňazí na jednotku pre "investorov" od daňovych poplatníkov a vraj "ekonomicky efektívnejšie" riešenie sociálnych otázok..

Skôr by som sa teda priklonil k názoru, že Hitler, ako aj Stalin s GP vybabrali, aj keď nakoniec oboch poštvali proti sebe a de facto dostali.
Tudy asi teda cesta nevede..
Samozrejme nechcem tvrdiť, že mnohé Stalinove a Hitlerove kroky neboli z ľudského hľadiska neprípustné..
Ako ale zase na druhej strane naši vzorní amerikojudaizovaní manažéri tvrdia: "Kde sa rúbe les, lietajú triesky."

232178

08.11.2010 22:17

Potřebujeme více zpráv ze světa, ne méně

RE: Plocha nahrazena reklamami.

udo1 91.?.?.?

Výber z internej príručky oddelenia jednej známej organizácie zameraného na tzv.metodický dozor pre šefredaktorov ľubovoľných "slobodných" mienkotvorných pariodík = televízie, noviny, týždenníky, vydavateľstvá
Úlohy:
1. priorita : Riadenie verejnej mienky v zmysle priorít riadiacej štrukúry združení akcionárov
2. priorita : Kontrola politikov v KĽÚČOVÝCH otázkach v zmysle priorít riadiacej štrukúry združení akcionárov.
3. priorita : Riadenie trhu v zmysle priorít riadiacej štrukúry združení akcionárov.
4. priorita : Samofinancovateľnosť, príp. tvorba zisku
.
.
.
Prvá priorita sa samozrejme opúšťa ako posledná a naopak.
Jednotlivé priority majú bližšie špecifikované podpriority.

232191

11.11.2010 20:53

Démonizace historie. Část III.

RE: druhy nejvetsi vrah

udo1 91.?.?.?

re: Vlastimil 154..
"V nedavne ankete se Stalin umistil jako druhy nejvetsi muz ruske historie. Hned za Petrem Velikym. To je, jako kdyby Nemci oslavovali Hitlera. Je cosi shnileho v risi Ruske."

Jestli se nepletu, tak v anketách, a hlavne v tej výročnej vyhral s nemalým odstupom Stalin. Hodnotiť treba aj Stalina(Uncle Joe) a aj Hitlera(Time Magazine r.1938-Man of the year). Objektívne, bez emócii z pohľadu globálneho h-is-torického procesu koncentrácie výrobných a služobných prostriedkov (moci) a hlavne role, ktorú v ňom zohrávalo neobčianske združenie Globálneho prediktora (alias Polyfémov "Nikto" ).

232325

11.11.2010 20:59

Démonizace historie. Část III.

RE: druhy nejvetsi vrah

udo1 91.?.?.?

Erwin 91..
"V Německu byl Hitler a představitelé národního socialismu VYLOUČENI z této ankety. Kdo ví, jak by to dopadlo. A je třeba zdůraznit, že byli vyloučeni zcela demokraticky."

Hmm.. Čo chápete Erwin pod pojmom "demokraticky"? [smích]

232326

11.11.2010 22:48

Démonizace historie. Část III.

RE: Můj pohled na roli Stalina

udo1 91.?.?.?

re:Střelec 77..
Obávam sa, že si tak trochu pletiete pojmy "fašizmus" s nacionálnym, resp. internacionálnym "socializmom"..
Tzv. pravica a ľavica neexistuje a de facto ani vtedy neexistovala. Mannerheim by bol pravdepodobne so zmanipulovaným Hitlerom napadol vtedajšie ZSSR aj kvoli Karélii zo severu. ZSSR muselo zaútočiť. Bolo samozrejme do poslednej chvíle viacero variánt a dezinformácii. Ako vždy pri takých operáciách.. Mannerheim bol okrem toho predstaviteľom vtedy zčasti suverénneho štátu. Kameněv, Zinovjev, Bucharin a Trocký boli vnútorní nepriatelia, reálny fašisti, riadení GP. Neni tak podstatné, či vedome, alebo podvedome.. Trockého podľa dosť jasných znakov nezabil Stalin, ale po záverećnej chýbe pravdepodobne GP(symbolickým ALPSKÝM(švajčiarskym) cepínom, ak chápete..). Ostatných poslali do lágrov, ktoré oni sami budovali pre Rusov, Ukrajincov a iné národy býv. ZSSR.

Re:"Stalinovy zločiny otevřeně a spravedlivě zhodnotil i Rus, kterého si zatím velmi vážím, současný ruský premiér."

Ak si dobre pamätám spomínaný citát odpovede Putina na otázku pripraveného redaktora na jeho názor na Stalina:
"Stalin zachránil vtedajší Sovietsky zväz v šialenej dobe, ale cena bola neprípustná"
diplomatická odpoveď na tak háklivú otázku.. hádam chápete [smích]
V.Putin je bystrý, ale nie všetci jeho poradcovia a aparát sú v poriadku.
To sa týka v podstate aj Obamu, ktorý má ešte trochu obmedzenejšie možnosti manévrovania..

Otázka je: "Pre koho pracuje Putin?"
Snáď si nemyslíte, že sa tam dostal iba tak vlastnými silami, resp. že ho tam dal Jelcin [smích]
Niekto mu ho zrejme navrhol ako známu "ponuku, čo sa neodmieta.."

232328

11.11.2010 23:41

Démonizace historie. Část III.

RE: *Obhajoba Stalina*

udo1 91.?.?.?

Myslíte žida L.M.KAGANoviča, či azda niektorého z jeho bratov? On bol predsa gen.tajomníkom na Ukrajine a zodpovedal z veľkej časti za ukrajinskú genocídu-hladomor a masové vyvražďovanie ukrajinskej inteligencie a národných predstaviteľov. Na druhej strane bol výborný logistik a významne pomohol pri industrializácii, ruskom "veľkom skoku" a sťahovaní priemyslu za Ural. Už r. 1929 sa obecne v príslušných kruhoch vedelo, že bude vojna. Neúrody sa na Ukrajine po stáročia opakovali cca. každé 4 roky. Preto sa 1/4 úrody odovzdávala do sýpky. Časť sa vtedy predala západu za úvery, lebo museli kvôli schyľujúcej sa vojne elektrifikovať krajinu. Nemali dosť zlata(hodne zásob zkonfiškovali legionári-viď vznik pražskej Legiobanky). Na západe bola Great depression a v ZSSR Aufbau.. Vo vtedajšej ČSR sa tiež nežilo zle aj vďaka cárskemu zlatu.. Účty sme však platili neskôr..Hlavne Slováci pri umelej občianskej vojne(SNP). Češi došli v podstate kvoli tomu akurát o urán. Naši obyčajní západní bratia však až takú vinu nenesú. Preto sú T.G.M., Beneš a spol. taký problém.. aj keď mali tiež zložitú situáciu a mnohé veci možno naozaj mysleli dobre.. Pravda však vždy víde na povrch..
Späť k téme.. Padlo rozhodnutie obetovať pár miliónov Ukrajincov za ostatné národy ZSSR.. Jedno z mnohých ťažkých rozhodnutí, kde hralo rolu vždy niekoľko aspektov..

quido2 81..:
"To,že se GP podařilo dostat Rusy a Němce proti sobě, je podle mě, naopak důkazem velkých schopností a znalostí GP. Osobně ho vůbec nepodceňuju."

Malé poopravenie, aby neboli zasa nedorozumenia..
GP sú oni, nie on.
(1+11)+(1+11)=22 Osôb "vznášajúcich" sa nad vrcholom riadiacej štruktúry pyramídy. Oko moci.
Máte pravdu, že sa od nich máme hodne čo učiť a oni by sa zároveň mali učiť byť znova Ľuďmi. Kedysi oni sami resp. ich predkovia snáď boli..
Mohli by veľmi pomôcť. Moc je však šialená droga..
Nemajú ľahkú situáciu, ale rozhodnutie a zodpovednosť je, ako na každom jednom z nás, aj na nich. Tiež sa nemôžu vyhnúť niektorým pravidlám.

232329

12.11.2010 10:01

Démonizace historie. Část III.

RE: druhy nejvetsi vrah

udo1 46.?.?.?

Tak, tak. Recht haben Sie Erwin.
Ein Reich, ein Mischvolk und eine politisch korekte Meinung.
Drei mal Heil für das 4. tausendjährige Reich.

232340

12.11.2010 10:47

Před summitem G-20: Jakou muziku si objednal FED?

RE: Hledám ekonoma, prosím

udo1 46.?.?.?

Re:JaJa 27..
"Může mi někdo vysvětlit, proč se v článku několikrát mluví o oslabení US$, ale mrknu-li se na kurz k CZK, tak US$ velmi tvrdě posiluje a to i navzdory tomu, že česká burza též posílila... Takže předpokládám, že na trhu je po těch bezcenných zelených papírkách hodně velký zájem..."

JaJa, hádam nepatríte k dinosaurom, čo žijú v ilúzii, že trh sa riadi sám?

A.."Jakou muziku si objednal FED?"

Že by teda naozaj tú pohrebnú?
Tá ta ta tá ta ta tá ta tá ta ta..
Nejako tomu nahému cisárovi nepasuje žiadne oblečenie.
Trasie sa, je mu zima, ale má absurdné rozmery a to je problém..

232342

12.11.2010 13:16

Finanční základ duchovní expanze Západu do Ruska: technologie Vatikánu

RE: To není zas až tak nová zpráva.

udo1 46.?.?.?

Re:Vodník 94..
"Římští katholíci jsou aktivní v pravoslavných zemích, včetně Ruska, už dlouho.."

To by sme potom mali trochu prehrabať h-is-toriu a posvietiť si na vznik tzv. pravo-slávnej cirkvi. Anlyzovať roky 1340 B.C.... 987 A.D., 1453, 1472, 1547, 1618, 1646, 1917 z pohľadu globálneho h-is-torického procesu vo vzťahu ku kultúre a územiu bývalého ZSSR.

V krajinách našich východných susedov koluje známy vtip o moskovskom patriarchovi, ako o generálnom sekretárovi strany idealistického ateizmu [smích]
Týka sa to samozrejme svojim spôsobom aj rímskeho pápeža..

Bonusová otázka:
Čo znamená v hovorovej reči výraz Pop?
Prach otciv prodavšij..

Tzv.oficiálne hierarchické ateistické "Kresťanstvo" (Pavlianska sekta) prinieslo aj mnoho dobrého skrz početných pozitívnych prvkov, ktoré v ňom pretrvali. Podstata jeho deformácie z ideologického boja počas prvých storočí po jeho vzniku bola dočasne zavŕšená roku 325 na Koncile v Nicea.
Prirodzená nedôvera voči Pavlianizmu a záujmom jeho tvorcov je teda určite opodstatnená. Je súčasťou technologicky pomerne úspešnej, no nemenej vražednej, odborne nazývanej tzv. Biblickej koncepcie riadenia kultúry a koncentrácie moci.. predchodcu a pôvodcu dnešnej formy globalizácie..

Všetko musíme hodnotiť a prehodnocovať, ak dostaneme podozrenie, že daný pohľad neprospieva rozvoju ľudského potenciálu a nezodpovedá objektívnej realite z pohľadu Človeka.
Neexistuje patent na absolútnu pravdu. Možno ju má Príroda, Boh, Allah,..
Z pozície Ľudí existujú iba metódy priblíženia sa ku nej, ktoré závisia od miery chápania a postoja jednotlivca, či kolektívu.

232349

12.11.2010 13:49

Zrada Gazy

Rola AIPAC-u, Izraelu a judaizmu..

udo1 46.?.?.?

Re: Robert Nohejl 59..
Rola AIPAC-u, Izraelu a judaizmu..

Pre GP(Globálny Prediktor, či Parazit) sú neprípustná situácia, aby bol nimi vytvorený výkonný aparát vyzbrojený judaistickou protofašistickou ideológiou koncentrovaný na jednom mieste(Izrahell). Za súčasného stavu je stále ešte nevyhnutné, aby zložka globálneho riadiaceho aparátu bola rozptýlená. Je tak neporovnateľne efektívnejšia vo výkone svojich úloh. Bolo by zaujímavé podiskutovať, nakoľko si tento pohľad na dané fakty riadiaca štruktúra AIPAC-u uvedomuje a či hrá svoju rolu vo vyvolávaní napätia vedome. Pri ich miere chápania totiž musia vedieť, že ich OFICIÁLNE deklarované ciele nie sú v súlade s cieľmi GP. Z toho by vyplývalo, že jedna z ich reálnych úloh je hranie divadla pre judaistický plebs, ktorý je vždy znovu ako prvý obetovaný.
Fénix(alias gp) tak môže vždy znovu a znovu vstať z popola a spraviť reštart.
Reinštálácie asi naozaj nie je schopný a to je škoda..

232350

12.11.2010 16:49

Démonizace historie. Část III.

RE: druhy nejvetsi vrah

udo1 46.?.?.?

Keď som Vás pobavil Erwin, tak to splnilo účel [smích]

Keby bolo ešte trochu viac chápavých úsmevov nad dnešnou situáciou, úplne by to stačilo na zmenu k lepšiemu. Je to v podstate celé tak jednoduché. Pravda a riešenie vždy bývajú skryté na povrchu

232354

15.11.2010 11:58

Finanční základ duchovní expanze Západu do Ruska: technologie Vatikánu

RE: To není zas až tak nová zpráva.

udo1 46.?.?.?

re:Vodník 94..
"Takovou methodou přiblížení je právě např. pravoslavná církev."

Potrebujete azda na dialóg so svojim otcom sprostredkovateľa?
To by nesvedčilo o tom, že máte dobrý vzťah.
Akoby ste iba verili že existuje..

re:Vodník 94..
"U některých těch dat nevidím žádné souvislosti."
K zatiaľ uznávanej h-is-torickej osnove (chrbtici oficiálnych dejín) a tým dátumom..
Prvá zo spomínaných udalostí sa odohrala v starom Egypte.
2. na bývalej Kyjevskej Rusi,
3. v býv. Východrímskej ríši,
4.-7. v býv. Moskovskom kňažestve,
8., ako asi viete [smích], v Petrohrade

Dalo by sa tam samozrejme ešte pár dôležitých dátumov pridať..

232418

15.11.2010 13:15

Vítejte v Indii, sáhibe Obamo

RE: História sa opakuje

udo1 46.?.?.?

Filipovi IV. - Peknému raz možno po celej Európe vystavajú pomníky,
aj keď je smrť akéhokoľvek človeka vždy tragédiou.

Naši tzv. slobodomurári, a nie len naši, prespali dobu.
Asi si naozaj naivne myslia, že môžu reštartovať projekt z 13.storočia. Sú obeťami vlastnej hierarchickej štruktúry a neschopnosti vnímať objektívnu realitu. Preto občas rovnako, ako iné spomínané podobné štruktúry, nútene nesú krutú kolektívnu zodpovednosť v rámci najvyšších pravidiel.

232420

16.11.2010 00:20

Informační válka v kyberprostoru – Velká Británie a Izrael

RE: Britove maji obavy z cinnosti Israelu, mnozi veri,ze oni jsou pravymi Israelity

udo1 91.?.?.?

re:KILLROY 192..
"V Anglii je organizováno hnutí, které se nazývá "British Israel" a které se snaží dokázat, že Angličané nejsou nic jiného než oněch deset kmenů Israele, které po vypuzení z Palestiny se ztratily."

Myslím, že podobné myšlienky sú trochu príliš "konšpiratívne" [velký smích]

Majú však v istom zmysle reálny podklad.
Blízkovýchodná virtuálno-finančná oligarchia v posledných cca. 2500 rokoch počas svojej expanzie v rámci Stredozemného mora a ďalej na severozápad mala vždy snahu miešať sa s lokálnymi tvoriacimi sa elitami. Tento proces slúžil okrem iného aj maskovaniu preberania moci. V istých vyšších kruhoch už paradoxne nehrá úlohu ani tak pôvod, ako oddanosť myšlienke moci pyramídového systému.

KILLROY 192..
"Rovněž je pozoruhodný anglický zvyk dávat dětem jména ze "Starého Zákona" jako David, Samuel atd."

U nás prebieha už pár storočí ten istý proces tzv."kultúrnej výmeny".
Tieto a mnohé ďalšie metódy riadenia kultúry sú prastaré známe prostriedky vojenskej agresie na najvyššej úrovni.
Niekomu sa však môžu na prvý pohľad javiť ako prirodzené samovoľné(samoriadené) sociálne procesy.

K tomu by sa profesionálnejšie určite lepšie vedeli vyjadriť absolventi z odboru dejín umenia z elitnejších vzdelávacích inštitúcii.
Ak sa dobre pamätám, konkrétna špecializácia sa volala:
"Úlohy umenia v riadení kultúry"
Umenie sa z pohľadu využitia elitami vždy vnímalo v prvom rade ako prostriedok formovania podvedomia más a vytvárania a kontrolovania samonosných spoločenských stereotypov (algoritmov samo-riadenia cieľových skupín spoločností a celých národov, resp. kultúr)

232428

16.11.2010 12:17

Finanční základ duchovní expanze Západu do Ruska: technologie Vatikánu

RE: To není zas až tak nová zpráva.

udo1 91.?.?.?

re:Vodník 94..
"Církev není prostředníkem nýbrž léčebnicí, kde se duše má očišťovat, aby dosáhla osvícení a zření Boha. Dialog provádí pravoslavný křesťan při každé modlitbě."

Problém je v tom, že "cirkvi" sa opierajú o bibliu, v ktorej sú 2.bohovia. Jeden, Otec, miluje a pomáha a druhý, pán ničí a zabíja. Boh Šalamúnovej piesne lásky a rasisticko-fašistický boh Izaiiáša. Že by sa kresťanstvo so svojou hierarchiou, tak ako akékoľvek iné "náboženstvo" nebolo dostalo pod kontrolu elít s neobmedzenými prostriedkami, je vysoko nepravdepodobné.
Je takmer nemožné byť v systéme ateistických, na biblii postavených "náboženstiev" a zároveň byť v kontakte s Bohom. Aj pri najväčšej snahe..
Tieto systémy sa v podstate vylučujú, sú antagonistické, aj keď sa snažia prirodzene pôsobiť dojmom kompatibility, či dokonca totožnosti.

Všetky "náboženstvá", kde sa vyskytuje hierarchia sú koncipované ako otrocké ideológie. Judaizmus je zasa príkladom jednej z ideológii výkonného, podľa potreby periodicky holokaustovaného aparátu. Plánovač konceptu sa snaží vždy zostať bezpečne skrytý.

re:Vodník 94..
"U těch dat - co myslíte tím Egyptem? Achnatona? 1453 a 1917 jsem se domníval, že vím, pokřtění Rusi taky, jinak ruské dějiny pořádně neznám a souvislosti mi pořád unikají."

Áno Achnaton. Tam niekde sa datuje prvá h-is-tórická zmienka o boji dvoch základných koncepcii života.
Bonusová otázka:
Prečo si myslíte, že dnešní "kresťania" po každej modlidbe vyslovujú formulku Amen, Amiň, či Amon..
Ku komu sa vlastne modlia a koho systém posilňujú ako baterky?

Okrem ďalších boli 2 kľúčové operácia prebrania kontroly nad pôvodným Ježišovým kresťanstvom:
1. Operácia riaditeľa tajnej služby Synedrimu Pavla z Tarzu
2. Operácia nadaného otrokárskeho politika Konštantína v Nicae. Obe boli prevedené pomerne profesionálne, usudzujúc podľa dnešných príznakov. Obaja boli pravdepodobne výkonnou mocou, neboli plánovačmi.
To, čo sa môže niekomu javiť ako dnešná nefunkčnosť spoločnosti prameniaca s úchylnej predsavy "dedičného hriechu", môže byť pre niekoho dlhodobým zámerom, ak sa chápeme.

Človek je prirodzene od narodenia dobrý.
Sociologicky leží mimo tejto charakteristiky Norm.štat.rozdelenia max.cca. 5% populácie.
Ak ľudia zostanú "ovečkami", bude ich týchto 5% kamikadze ďalej ovládať na ceste do toľko oslavovanej apokalypsy.

Zamyslite sa prosím nad podstatou a nie nad detailami.

232442

16.11.2010 22:31

Kauza Vítkov

RE: Kahal si brání svoje

udo1 46.?.?.?

Nie je podstatné, či to "štátni zástupcovia" v tomto prípade, v prípade Vladimíra, či iných podobných procesoch robia vedome na zakázku, proaktívne koncepčno-ideologicky, či tupo-mejnstrímovo.
Podstatné je, že nesú za to de-facto okamžitú zodpovednosť aj so svojou rodinou a okolím. Detto Kraus, Lasica, Schwarzenberg, Gál, Havel, či Dostál a spol. by sa mali pre dobro vlastné a svojich blízkych čím skôr zamyslieť. Ovplyvňujú osud svojho systému a zároveň ich čaká jeho osud, ak s tým nič neurobia. Vôbec nie je podstatné, či niečo má, či nemá oporu v do absurdity zavedenom "Práve".

Tak isto nie je podstatné kto zabil E.Valka. Podstatné je, prečo objektívne muselo dojsť k tej tragédii. Je to proces tzv. sociálnej hygieny a nikto sa mu nemôže vyhnúť. Taká je doba. Kedysi sa mohli teoreticky spoliehať, že sa to vráti maximálne tak pravnúčatám. Sociálny čas je však dnes cca. od 50.rokov 20.stor. rýchlejší, ako biologický. Neraz sme to tu rozoberali.. Z toho a zo zvyšujúcej sa miery chápania situácie obyvateľstvom, ktoré má za následok nakopenie emócii blízkych najvyšším zámerom, vyplývajú dnešné a zajtrajšie udalosti. Forma je v tomto zmysle druhoradá a je strata času o nej polemizovať.
Zoberme si konečne poučenie z Polyfémovho príbehu [smích]

232473

17.11.2010 12:25

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Jedna z dalších tragédií je, že homouší vytahují k sobě opět homouše

udo1 46.?.?.?

To je tak, keď je overený marginál dlhodobo cielene deštrukčne propagovaný ako "norma"..
O to tvrdší bude musieť byť, žiaľ, následný proces sociálnej hygieny, alebo budeme mať vážnejší problém.

Ak chcú mať nejakú budúcnosť, mali by sa naši homosexuáli zhostiť svojej pôvodnej role v spoločnosti.
Majú určite svoje dlhodobé opodstatnenie.
Nemali by sa takto fašizovať, bo ponesú osud svojich pánov.

232496

18.11.2010 00:03

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Jedna z dalších tragédií je, že homouší vytahují k sobě opět homouše

udo1 46.?.?.?

re: Osel 78..
"Presne toto tvrdili nacisti o Zidoch, nepochybujem, ze aj Turci o Armenoch, a vseobecne, ti, co potrebuju obetnych barankov o tych barankoch..
..A ti, co pobehuju na Gay Prideoch a gay baroch, ti zase obvykle nepracuju na ministerstvach.."


To, že ste sa so spomínaným javom nestretli Osel, ešte neznamená, že neexistuje.
Osobne som sa s jedným a aj druhým javom neraz stretol v privátnej a aj v štátnej sfére. Navyše mi to s detailnými popismi potvrdili mnohí ďalší ľudia. Keď majú "dobrú náladu" určite Vám to radi potvrdia aj zástupcovia oboch spomínaných sociálnych skupín. T.j., ak vás to Osel naozaj zaujíma.
Tzv. nacistov, ako aj tzv. komunistov, či židov by sme sa mali snažiť hodnotiť bez emócii a vecne. Tabu a umelo vytvárané a udržiavané stereotypy sú neprípustné.

Aby ste náhodou sám neboli obvinení z hate-crime [smích]

232537

22.11.2010 01:49

Co když bude NATO v Afghánistánu poraženo?

2 umelé konflikty

udo1 91.?.?.?

Zaujímavé by bolo spraviť diskusiu s cieľom zostavenia hierarchie 10. najpravdepodobnejších dôvodov pre tieto dva dlhodobé umelé konflikty.
Pre vzájomné myšlienkové obohatenie a zvýšenie miery chápania, poprípade koordinácie diskutérov..

232793

22.11.2010 11:10

Co když bude NATO v Afghánistánu poraženo?

RE: Charlie Rose

udo1 46.?.?.?

Mali by sme sa poučiť od američanov. Väčšina ovčanov u nich, tak, ako aj u nás stále ešte žiaľ nechápe situáciu. Tak nesú istú časť zodpovednosti za to, že sú využívaní ako nadrogovaný bojový pes, ktorého ťažko môže mať niekto v obľube a skôr, či neskôr bude odkopnutý, či obetovaný v nejakom gambite.

Analogicky naši ovčania, ak včas nepochopia svoju rolu v tejto hre a nezačnú reálne pracovať na budúcnosti svojej a svojich detí, riskujú osud ostatných figúrok. Naozaj hrať môže iba ten, kto má dostatočnú mieru chápania pravidiel a vie porovnať ciele svoje s cieľmi systému.

232809

23.11.2010 16:25

Co když bude NATO v Afghánistánu poraženo?

RE: 2 umelé konflikty

udo1 46.?.?.?

re: Akronym 89..
Hmm..
Napadli ma podobné body, ako Vás, aj keď možno v trochu inom poradí..

Môj návrh:
1.(identicky s Vašim prvým..)
Ja by som ten Vami spomínaný Fiktívny boj nazval Zastierací manéver.. na odpútanie pozornosti od podstaty celého problému:
Snaha o zachovanie Pyramídového, Tlupoelitárneho modelu spoločnosti za každú cenu. Ten je založený na brzdení rozvoja jednotlivca a spoločnosti všetkými možnými prostriedkami spomínaných 6. zákl. spôsobov komunikácie(vedenia klasickej a informačnej matricovej, resp.R.Bartoškom spomínanej egregoriálnej vojny).
KM(Konceptuálna moc), alias GP(globálny prediktor, nie generálny prokurátor[smích]) sa snaží zabrániť osobnému kontaktu jednotlivca so svojim Otcom(HNR-Hierarchicky najvyšším riadením, Bohom, Prírodou, najvyšśím Vudu[smích]). Odrezať ľudí od pomoci..

2. (Váš 4.a 8.bod) ..
Vytváranie obrazu vonkajšieho a vnútorného nepriateľa (Podpálenie Reichstagu, Dvojičky.."Kto nie je s nami, je proti nám"..A.Hitler 1933, G.W.Bush 2001) pre strašenie americkej a svetovej populácie z dôvodu varianty presadenia zákonov smerujúcich k internacionálnej fašizácii spoločnosti, skrytý za eufemizmus demokratúry.

3.(Váš 10. a 5.bod)..
V konflikte svetových ateistických náboženstiev udusiť priestor pre formujúcu sa interdisciplinárnu analýzu cieľov, metód a štruktúry ich projektantov, či manipulátorov.
V skratke: Identifikáciu Polyfémovho "Nikto" alias GP, či KM, ich pravdepodobného pôvodu a role v objektívnom globálnom h-is-tórickom procese koncentrácie moci.

4.(Váš 2.bod)..
Pomocou spomínaného "náboženského" konfliktu(h-is-tórický islam, kresťanstvo, judaizmus, popr.východné filozofie) zachovať potenciál pre variantu vrátenia času o pár tisíc rokov späť pred začiatok technologického procesu. Apokalypsu "odborníkmi" vnímanú ako ďalší reštart tzv. Biblického projektu.

5. Testovanie rôznych foriem regulácie populácie klasickými a skrytými prostriedkami genocídy. Skúšanie robustnosti sociálnych a ekologických štruktúr a časov ich rekonvalescencie, ako doplnok k analytickým prístupom.

6.(Váš 7.a 9.)..
Zničenie USA, ako ďalej nepotrebného a dnes negatívneho príkladu neudržateľného bezuzdného konzumu(cca.5% svetovej populácie spotrebováva cca.37%-43% energie a surovín). Maskovanie pádu dolára a ostatných zviazaných mien ako dôsledku vojen a zakrytie pravých príčin(úročenie a neexistencia invariantu).

7.(Váš 6.bod)..
Na Afgánskom ťažení sú zúčastnené aj lokálne U.S.elites. Tak ako mnohé ostatné U.S.vojny WWII., Vietnam.. slúžia z ich pohľadu aj k riešeniu vnútorných sociálnych a ekonomických problémov USA. Podobne konali aj predošlé "ríše".

8.(Váš 3.bod)..
Odbyt pre sklady združení akcionárov zbrojárskych koncernov. Testovanie nových technológii zbraňových systémov pri polygónnych cvičeniach, keďže v Afganistane ni...

Automaticky kráceno

232873

23.11.2010 16:32

Co když bude NATO v Afghánistánu poraženo?

RE: 2 umelé konflikty

udo1 46.?.?.?

8.(Váš 3.bod)..
Odbyt pre sklady združení akcionárov zbrojárskych koncernov. Testovanie nových technológii zbraňových systémov pri polygónnych cvičeniach, keďže v Afganistane nie je čo bombardovať.
Aj z tohto pohľadu by bol určite zaujímavejší Irán..

9.Zaistenie strategických dopravných ciest pre energonosiče (ropa, plyn) zo strednej Ázie pri príprave prechodu na nový invariant a stabilizáciu pozície pre "pokrízové" kontrolovanie finančných trhov.

10.Kontrola globálneho obchodu s narkotikami ako 2.genocídnej priority prebiehajúcich globálnych a lokálnych vojenských konfliktov.

Čo sa týka tzv. Blízkovýchodného konfliktu, neraz sme tu rozoberali jeho pôvod, príčiny a podstatu jeho riešenia.
Odvíja sa od pôvodu, role a nastavenia jednej z protofašistických ideológií-judaizmu. Tzv. Židia musia pochopiť svoju rolu v tomto systéme a reálnych tvorcov, manipulátorov svojho obrazu "Boha" a následne sa rozhodnúť..
Týka sa to zčasti aj ostatných, nielen tzv. biblických ideológii..

232874

23.11.2010 20:45

Co když bude NATO v Afghánistánu poraženo?

RE: Charlie Rose

udo1 46.?.?.?

Modlia sa k obrazu Boha, ktorý im niekto dal.
Reálny Boh im však dal aj mozog, ktorý by mali občas používať.

Modlením sa vytvára egregor, odborne torzné pole, ktoré nabíja systém dobyvateľa, či zriaďovateľa daného "obrazu Boha" s príslušnými charakteristikami a regulačnými parametrov.
Iniciáciami, myslením a hlavne emóciami členov "náboženstiev" sa nabíja egregor, matrica prevádzkovateľa. Ten ju potom aktivizovanú riadi v rámci svojich cieľov a k nim vedúcich krátkodobých a dlhodobých regulačných manévrov.

Celý život, spoločnosť, systémy a aj tzv. hmota, všetko funguje na báze týchto matríc. To je princíp tvorenia..
Myšlienka(Informácia) sa nadelí Mierou, usporiada(Slovo, Číslo, Vzorec, Pravidlo = Miera), vykoná a tým sa zhmotní(Hmota).
Matéria(=Energia), Informácia(obraz, predstava), Miera(čas a priestor=časopriestor)
nie Matéria, Energia, Čas a Priestor, ako v oddelených západných tzv. prírodných a humanitných vedách.
Preto je výskum stále znovu a znovu v slepej uličke.
To je pravá podstata trojjedinosti Boha a tvorenia a nás ľudí, ako jeho detí.

V egyptskej knihe boha Tóta skryli žrecovia princíp tvorenia do tzv. systému Sefirot pod výrazy Sefar, Sipur, Sefer.
Oficiálne však učili "poddaných" netvárny 4.jediný princíp. H-is-torické kresťanstvo zasa dogmaticky tvrdí, že tzv. sv. Trojjediná podstata Boha sa nedá pochopiť.
Na 3.jedinom princípe fungujú tzv. elity. Celý princíp matricového riadenia, "tvorenia hmoty z ničoho", telepatie, egregorov, individuálneho a spoločenského podvedomia,.. má podstatu práve v správnom pochopení spomínaného faktu.
Oni nie sú bohovia, iba sa na to hrajú. Simulujú boha. Vždy to tak bolo..

Matrice sú založené na symboloch tej-ktorej kultúry a obrazov a následných emóciách, ktoré sa v rámci spoločenských stereotypov cieľovej skupiny z kombinácie daných symbolov rozvinú. Forma komunikácia, ktorá sa zneužíva ako bojový prostriedok najvyššej 6.úrovne vedenia informačnej vojny (term.prír.elit.Fakulta riadenia). 95% dlhodobých vojenských operácii "elity" sa globálne prevádzkuje práve spomínanými spôsobmi. Tzv."horúce" vojenské konflikty sú naozaj vyvolávané iba výnimočne v rámci okamžitej krátkodobej "korekcie" vývoja. "Vládne" štruktúry štátnych mocí, tajné organizácie a niektoré ideológie slúžia ako výkonná moc tzv.moci konceptuálnej ("levitujúce oko elity" ).

Tzv. "Blockbustery"(prosím zamyslieť sa nad pojmom!!!) ako Hviezdne vojny(pojem Moc..), Matrica(Double impact metóda), Pán prsteňov(znova Moc..), Avatar("hra" s individuálnym kolektívnym podvedomím a rodový, či nejaký planetárny egregor) majú teda až príliš dočinenia s realitou..

Médiá sa snažia v rámci ich úlohy boja o kontrolu podvedomia cieľových skupín a más nahradiť v dnešnej spoločnosti bývalú funkciu náboženstiev a ideológii ako 4.priority moci(term.soc.marketing a manažment, fak.Masmediál...

Automaticky kráceno

232884

24.11.2010 15:31

Co když bude NATO v Afghánistánu poraženo?

RE: Charlie Rose

udo1 46.?.?.?

Tak Vojta49, bol som zase OoO [smích]..
Dub odpoveď na Vašu poslednú poznámku myslel symbolicky, podstata odpovede bola ponechaná na moju maličkosť [smích][smích]
Myslím, že na hodne veciach sa s Dubom zhodneme..

Nikto netvrdil, že správanie ľudí je racionálne. Je tak isto aj emocionálne a tieto dve veci zároveň, tak ako ostatné, nie je možné stavať proti sebe. Riadenie davu funguje hlavne na riadení podvedomia pomocou stereotypov založených viac na emóciách.

To, že je niečo mimo okruhu vášho poznania a Vám sa to javí ako nejaká mystika, ešte neznamená, že to neexistuje.

V egregoroch, "myšlienkových", či torzných poliach platia zákony ako v kvapalinách, plynoch, či elektromagnetických poliach. Čiže analógie funkčných vzťahov hydromechaniky, mechaniky plynov, resp. Maxwellových rovníc, ak Vám to niečo hovorí. Aj keď sú tam isté špecifiká. Regulačné parametre a ich možné diapazóny sme tu veľa krát popisovali. Tak isto základné testovacie deduktívne a analytické metódy.

Väčšina ľudí, čo pracuje s týmito poliami, robí tak "intuitívne", na základe sprostredkovania týchto schopností cez rodové, či kastové egregory. Z toho v náväznosti na BOZP vyplývajú aj tiež tu neraz spomínané riziká.
Sú ale osoby, ktoré vedia s nimi pracovať aj "vedeckejšie", prípadne s vedomím zohľadnením základných bezpečnostných pravidiel.

Tento odbor (technológie nepriameho riadenia, či konceptuálne technológie) sa veľmi dynamicky rozvíja. V niektorých krajinách, kultúrach aj v štátnom školstve a všeobecne interdisciplinárne v akademickej akdemickej obci, rôznych službách, a praktickom politickom, či ekonomickom marketingu (kedysi agitácia a propaganda).

Logicky je nepravdepodobné, že by takéto staré známe mocné techniky zostali nepovšimnuté mocenskými záujmovými skupinami.

Re Vojta49:"Vy se zjevně toužíte stát váženým tak,.."

Nemyslím, že by to bol môj cieľ, skôr chcem pomôcť v informovanosti tých, ktorých zaujíma, ako reálne funguje spoločnosť. V tomto zmysle sú podstatné myšlienky a nie ľudia, ktorí ich vyslovia. Nechcem samozrejme v nijakom prípade znižovať význam indivídua, aby nevzniklo zasa nejaké nedorozumenie.

232925

24.11.2010 16:03

Australan Assange a švédský sexuální skandál

RE: Je to otázka

udo1 46.?.?.?

Treba rýchlo z politicky korektne naladenej verejnej mienky zachrániť čo sa dá.
Aspoň posledné zvyšky [velký smích]
Druh obvinenia nie je podstatný.
Hlavne, aby znelo čo najtemnejšie a bolo "slobodnými" médiami dostatočne spropagované. Výsledok pojednávania nie je až tak podstatný a keď sa zadarí a štátny zástupca so sudcom korektne kolaborujúco preberú časť zodpovednosti, o to lepšie.
No nenahodili by ste na ich mieste potom ešte jednu vlnu titulkov? [velký smích][velký smích]

232927

24.11.2010 17:14

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

udo1 46.?.?.?

Myslím Vj66, že s Etheralom a Hadom myslíte, chcete a hovoríte to isté.
Akurát každý z trochu inej pozície, ale s rovnakým cieľom.
Aj situáciu chápete prakticky identicky.

Na "MYSLI GLOBÁLNE A KONAJ LOKÁLNE" sa určite zhodnete.
V mase "Realitu stále viac chápajúcich indivíduii so spoločnými cieľmi" je budúcnosť. Potom bude prirodzene aj globálna vláda s lokálnymi centrami typu
"A GOVERNMENT FOR THE PEOPLE, BY THE PEOPLE".
Vláda(koordinačné centrum) Vždy priamoúmerne zodpovedá miere chápania a postoju obyvateľov.

Tlak musí ísť zdola. S dnešnou elitou nekooperujúci "vodcovia" nemajú šancu. Na zmenu k lepšiemu sa musí vytvoriť dostatočne veľký sloj spoločnosti. To sa práve deje a my sme svedkami a zároveň aktérmi.

K článku:
Smutne paradoxné je, že pod zástavou protofašistického judaizmu nekošer chazari, gojimskí miešanci a ďalší "korektní konvertiti" systematickým genocídnym holokaustíkom likvidujú pôvodných etnických Hebrejov(Palestíncov).
Že by najvyššie Vudu a jeho pravidlá takto priniesli hmm..spravodlivosť na etnikum, ktoré sa po tisícročia stalo prístaviskom pre najstrašnejšiu zo všetkých ideológii?
Akože sa to hovorí?
Kto druhému jamu kope sám do nej sám?..

..Píše sa to veľmi ťažko s ohľadom na to, že sú to vlastne až praprapra..vnuci pôvodných aktérov.
Ten ich 3000 ročný systém, egregor je tak šialený.., pričom podlieha najvyššiemu známemu systému..
Doba je dnes rýchlejšia a Američanom sa účet za genocídu vrátil už po 6-7 generáciách.
Dnes by ma do takých vecí ako kolektív, či jednotlivec radšej ani nenapadlo ísť..

A čo asi čaká potom vykonávateľov takejto spravodlivosti?
To je otázka, na ktorej by sme sa mali z ich osudu poučiť..
Zmeniť ho musia oni sami, tak ako my svoj.
Pozor však na pravidlá..

Boh, príroda prirodzene podporí tie myšlienky a ciele, ktoré najviac zodpovedajú jeho, jej samým.
To dobre vedia a bohate využívajú elity. Vždy, keď je tlak zdola neudržateĺný, trochu povolia, resp. sa snažia vláčik trochu pribrzdiť, či povykoľajiť.
Dnes je stále ťažie zadržiavať informácie.. zostáva iba nezorientovaných(neschopných hodnotiť) dezinformovať a zahltiť.
Deti by sa mali zásady práce s "faktami" učiť už na ZŠ.

232929

24.11.2010 18:27

Americký úplatek, který smrdí usmiřováním

RE: Fisk jako jeden z posledních mohykánů nezávislé novinařiny,

udo1 46.?.?.?

Je to hlavne tragédia národov a obyčajných ľudí, ktorí sa toho musia zúčastňovať. Zároveň aj naša, keď dovolíme, aby to bolo našou nechápavosťou a ignorantským postojom priamo financované.
Za to bohužial nesieme a ešte budeme niesť zodpovednosť..
A nebudú iba rožky v Tescu drahšie..

"Elita" svoje svinstvá nikdy nebude financovať zo svojich priamych zdrojov. Jej zdroje musia byť postupne priškrtené.
Všetci už hádam vieme ako..
Mali by sme pomôcť Maďarom, brať si z ich prístupu príklad a ísť spolu s okolitými krajinami kúsok po kúsku ďalej. Banky by boli kontrolovane pretransformované na investičné spoločnosti na distribúciu obeživa. To by bolo kryté energiou, ako invariantom najviac zodpovedajúcim množstvu tovarov a služieb. Šialená dlhová ekonomika postupne zmizne. Zrazu sa ako zázrakom vyrieši drvivá väčšina dôchodkových, sociálnych, zdravotných a ostatných umelých "problémov".

Nakoniec postaviť úročenie mimo zákon ako napr. zločin proti ľudskosti. Tak to bolo vo väčšine sveta takmer počas celých dejín. Boli za to vždy opodstatnene najťažšie tresty. Vyhnanstvo aj s rodinou bez možnosti návratu, či okamžitá verejná poprava..
Dnes by hádam stačila obyčajná dlhodobá basa [smích]
Druhá alternatíva je podstata dnešného stavu spoločnosti..

Hovorilo sa:"Es kommt die Zeit!"
Vielleicht ist aber die Zeit schon gekommen..

Treba tu ropuchu uvariť pomaly, aby nebol stres ..
Nič proti zvieratkám.. [velký smích]

232930

24.11.2010 20:01

Co když bude NATO v Afghánistánu poraženo?

RE: 2 umelé konflikty

udo1 46.?.?.?

Ja v podstate nevidím dôvod nebyť optimistom [smích]
Inak nie som žiaden pán. Prosím nevolajte ma tak.
Snažím sa byť človekom a pomôcť k tomu druhým.
Dávnejšie som dokončil techniku(STU)
a neskôr som kvôli práci prišiel k štúdiu
Vami spomínanej politológie a filozofie.
(politický manažment a marketing, riadenie)

O GP, či KM, HNR, .. sme sa tu veľakrát bavili.
Sú to politologické terminy z konceptuálnych technológii riadenia(politického marketingu) z kurzov niektorých prominentných univerzít a firiem. Tam, kde som študoval, sa používali tieto skratky. Na iných univerzitách sú možno iné s tou istou podstatou. Pokiaľ viem, oficiálne sa používajú v tejto forme od konca osemdesiatich rokov. Ako sa nazývali v starších publikáciách neviem.

Pozrite diskusie kde sa tieto pojmy rozoberali, ak Vás to zaujíma.
GPKMHNR-udo
GPKMHNR-udo1
Poslednú dobu mám druhý nik, bo sa stala technická chyba v registrácii. Tak je jeden odkaz na udo a druhý na udo1 [smích]
Sú tam aj odkazy na verejné odborné a univerzitné online textové, mp3 a video knižnice, kde myslím nájdete odpovede na Vaše otázky. Základnú odporúčanú literatúru som tam tiež uviedol aj s presnými linkami do knižníc.
Nie je to nič tak zložité.

GP neni žiaden satan v tom zmysle.
Sú to ľudia, ako my, len trochu viac šalení, ako by bolo zdravé.
Reálna globálna štruktúra riadenia je tam veľmi detailne popísaná a samozrejme aj metódy jej riadenia.
Sú to tiež poväčšine naše staré školské materiály. Učí sa to už nejakých min. nejakých 20 rokov, len čo ja viem. Tvrdili mi ale, že oveľa dlhšie..
Reálna štruktúra, dejiny, vývoj a úlohy OSN, MMF, AIPACU a ďalších Sionistických organizácii, tzv.Slobodomurárských lóžii, Siekt,"Náboženstiev", tzv. Scientológie, marxizmu a ďalších ideológii,jednotlivých korporácii, štátov, .. a hlavne tzv. GP-Globálneho prediktora, či 5., KM-Konceptuálnej formy moci. Všetko v rámci globálneho systému priameho a hlavne podprahového riadenia cieľových skupín a más a globálneho h-is-torického procesu koncentrácie moci.
Je tam aj mnoho nových vecí. Stále to dopĺňajú a obnovujú. Na tých Univerzitách sú na to špeciálne týmy.

Materiály sú odporúčané pre riadiaci aparát štátny celkovo, zvlášť pre silové zložky, vyšší manažment strategických firiem, korporácii, atď..
Analýzy a dokumenty sú po anglicky, španielsky a rusky.
Veľa z toho sme tu ale prediskutovali na fóre po slovensky za posledné roky, ak sa Vám nechce hrabať v tých inojazyčných knihách a prednáškach.

232934

24.11.2010 21:07

Pohlednice pro „samolepkové zločince“ Patrika a Míšu

RE: Cožpak jste se všichni úplně zbláznili?

udo1 46.?.?.?

Čo prosím chápete Veronika pod pojmom nacizmus, resp. neonacizmus a na základe čoho presne sa domievate, že dve spomínané osoby boli "neonacisti"?
Ďalej.. Aký je podľa Vás rozdiel, resp. čo majú spoločné nacionálny a internacionálny socializmus?

Malé upozornenie.. Prosím nepliesť si tzv. nacizmus (nacionálny socializmus) s fašizmom. To je obrovský rozdiel.
Fašizmus a najmä ten súčasný globálny mejnstrímový naozaj nemusím.

Napr. indický kastový systém spojený s "náboženstvom" a ideológia judaizmu(nadradeného "národa", elity) tiež spojenej s pseudonáboženstvom sú klasické príklady zvrhlých nehumánnych protofašistických ideológii.

232942

25.11.2010 00:17

Pohlednice pro „samolepkové zločince“ Patrika a Míšu

RE: Cožpak jste se všichni úplně zbláznili?

udo1 46.?.?.?

Hmm.. a keď už ideme smerom k detskej pornografii, prečo nejdeme ešte ďalej do extrému, do absurdity a nehájime masových násilných vrahov, otrokárov, či dokonca banksterov, že áno.
Čo s tým ale má spoločné národný socializmus, naozaj nechápem.
Možno som blbý a dostatočne podrobne som nečítal červené, so stále hnedším odtieňom tlačené "Antifa" brožúrky.
Že Hitler bol tak trochu cvok a Nemcom v tej situácii čiastočne uletel dekel, je asi viac-menej jasné.
Treba sa však vždy pýtať ako a prečo k tomu prišlo?
+ obligátne: QUI BONO Veronika?

232953

25.11.2010 09:04

Americký úplatek, který smrdí usmiřováním

RE: Robert nám stárne.

udo1 46.?.?.?

Re: Pasant..
Pokiaľ nás nezaujíma podstata, môžeme sa o príznakoch a variantách informačnej kamufláže baviť, či hádať donekonečna.
Že áno?
..a zadávateľ s profitujúcim sa budú iba uškŕňať..

232974

25.11.2010 11:04

Policejní stát USA: Říše Gestapa TSA

RE: Jen se naplňují prastará zjištění,

udo1 46.?.?.?

hmm.. vyzerá, že chudáci U.S.citizens sú pomaly, ale isto "Nikým" experimentálne smerovaní k nejakej forme fašizmu. Asi však nie "národného", ako skôr internacionálneho.

Prajme im aby si to uvedomili a boli schopní sa ubrániť.
Potenciál na to majú a okrem toho sú to svojim spôsobom naši bratranci, či sesternice ako aj maďari, či nemci.. [smích]

Musíme kooperovať. Máme spoločnú víziu, riešenia a spoločného nepriateľa. Nesmieme sa nechať navzájom znova rozoštvať.

232979

25.11.2010 13:08

Válka o \"svobodné\" mozky

RE: trefeny hrebik na hlavicku

udo1 46.?.?.?

Robil som 5 rokov v jednej veľkej americkej korporácii a tiež sme mali oddelenie, ktorého úlohou bolo po nete mazať všetky negatívne správy o firme. či patrili pod PR, IT oddelenie, alebo mali špeciálny status, neviem. Keď som pri mojich pracovných riserčoch na hlavne fórach videl niečo negatívne, postupne všetko po tichu mizlo [smích]
Viem si predstaviť, že s ešte trochu väčším rozpočtom na oddelenie by sa pre "Nikoho" budúcnosť dalo urobiť ešte vieac. [velký smích]

Re: J.Laroux: Príspevok o Onizme SME sobota 20. 11. 2010 16:00
"Úplne vážne: Naplánovali si november komunisti sami?":

Fašistická podstata denníka Sme je všeobecne známa. U denníka Pravda je to takmer to isté, akurát má mierne posunutú cieľovú skupinu.. Ostatne, ako aj ostatné periodiká u nás a v okolitých štátoch. Sme je však jednou z vlajkových lodí so všetkými dôsledkami pre posádku..

Na mieste osôb autorov Sama Trnku, Lukáša Kodoňa a Pavla Grausa by som si dobre rozmyslel dôsledky ochrany a propagácie antihumánneho globálneho fašistického systému pre seba, blízkych a svoje rodiny v rámci nevyhnutnej kolektívnej zodpovednosti. Alebo sú pre nich peniaze všetko, či dokonca naozaj veria tomu, čo prezentujú?

Nie je podstatné, či majú túto operáciu typu short overstack(marketingový termín pochádzajúci z námornej navigácie=zavedenie danej interpretácie faktov do absurda a ich označenie ako celku za konšpiráciu) z vlastnej hlavy tzv. proaktívne autocenzúrou, alebo priamym príkazom. Podstatné je, že ju a ďalšie vykonali. Budú mať zákonite kvôli tomu problémy. Ide o to, či pochopia prečo sa ich súkromná situácia zhorší a vyvodia z dôsledky, alebo nie. Osobne im prajem aby to radšej čím skôr pochopili. Prosím nebrať ako vyhrážku, ale konštatovanie, varovanie. Sú obyčajnými pešiakmi, žoldniermi prvej línie v prebiehajúcom globálnom informačnom konflikte a obávam sa, že nezvolili správnu, víťaznú stranu.

232990

27.11.2010 01:23

Co když bude NATO v Afghánistánu poraženo?

RE: 2 umelé konflikty

udo1 91.?.?.?

Niekde ma oslovujú Pán, dokonca Ujo [smích][smích]
Na prognostikov sme sa tu neraz hrali,napr..:
ultimatívna prognóza [smích]
Možno je to, čo popisujete, pravý satanizmus..neviem..
snažte sa byť Človekom a pomôcť v tom druhým.. popis, návody máte k dispozícii. Je to na Vás milý akronym a na Vašom pokolení.
Prevezmite zodpovednosť, ak sa cítite byť hoden svojho otca.
konajte v Jeho mene

233187

29.11.2010 00:46

Naděje vkládané do euro se nepotvrdily

musíme kooperovať

udo1 91.?.?.?

Možno prišiel konečne čas a my sme v priamom prenose jednej z najvýznamnejších udalostí v dejinách..
Užívajme si to, sledujme a podporujme tento proces každý v rámci svojich možností..
Rusi a Číňania sa už dohodli dávno. Jasná predstava bola navrhnutá už v roku 1994. Spustenie obchodovania s vlastným košom mimo dolár je iba uzavretie ďalšej etapy a celý ďalší postup je vypracovaný do podrobností. Ide iba o načasovanie.

Nemci by mali tiež už asi začať konať, vytiahnuť to zo šuflíkov a spraviť nevyhnutné. Väčšina Južnej Ameriky je tiež dávno dohodnutá. Juhovýchodná Ázia, najmä Vietnam a Malajzia konajú v tichosti, či bielom šume našich "slobodných" médii už dávno. V USA je tiež aj mnoho rozumných ľudí. Poslať "MMF" a "Svetovú banku" s tými magormi do prdele, keď bránia rozvoju zubami nechtami. Pomaly v kľude znížiť úrokové sadzby na nulu a prejsť paralelne na toľko spomínaný Energoinvariant ako záruku globálnej výmeny tovarov a služieb. Preč z dlhovej ekonomiky.

Ľudia si vedia svoje veci riešiť aj sami. Nepotrebujú psychopatických kamikadze parazitov so zlomeným kľúčom od miešačky. Zrazu sa väčšina umelých sociálnych problémov vyrieši akoby zázrakom sama..Banky len jemne zmenia svoju funkciu na obecne prospešné investičné spoločnosti. Musíme koordinovať postup najmä s Maďarmi, Čechmi, Poliakmi a Rakúšanmi. Politici by sa mali prestať báť a hrať to smiešne tupé divadlo. Veď sami si pripadajú blbo, keď sú mimo dozoru, či ráno pred zrkadlom.

Cisárko je nahý a už to neštebocú len vrabce na streche a pár decák.. Ak nebudú naši volení zástupcovia cítiť trošku viac chápavej podpory zo strany obyčajných ľudí, riskujeme vyostrenie situácie a šialené "krízové scenáre" apokalyptickej projekčnej kancelárie "Nikto"šou.. Je to na každom z nás..

233350

29.11.2010 14:53

Obkličování Ruska, cíl Čína, skutečná role NATO v americké velké strategii (1. část)

RE: Rusko a Cina vedle sebe koexistuji odjakziva - vzdy se umeli dohodnout

udo1 91.?.?.?

Áno, máme spoločné dejiny. Globálny dejinný proces patrí všetkým, ktorí ho správne chápu. Ďalšie je na postoji k možnostiam, ktoré z toho vyplývajú..
Rusi, USA, Číňania, Európa a ďalší majú spoločnú budúcnosť a spoločného nepriateľa. Ich špičky to veľmi dobre dávno vedia a naše Bohu vďaka posledných pár rokov tiež. Majú silnú motiváciu sa dohodnúť, lebo vedia že neexistuje v tomto zmysle alternatíva budúcnosti pre ich, našich potomkov..
Ak Polyfémov "Nikto" alias KM(Konceptuálna moc), či GP(Globálny prediktor, parazit) nezmení naozaj svoj prístup, skončí v prachu dejín. Otázka je, či my s ním?

233385

re:Etheral 85..

Existujú viaceré varianty scenára obetovania(zholokaustíkovania) hlavnej základne globálnych teroristov. Základňa s vlajkou je vždy dobrý cieľ. Ak mám teroristov rozptýlených, zamaskovaných a infiltrovaných po celom svete, načo mi je potom základňa?
Prečo by ma mali zaujímať zvyšky ich ľudských pudov o kľude, bezpečnom prístave, bla, bla..
Raz, dvakrát v dejinách dostali príležitosť normalizácie svojho života, zdania národa, či kultúry, ktoré sú však, ako je známe, nekompatibilné s ich ideológiou..

Hlavní projektanti majú mnoho skúsenosti a hrajú na to, že výkonná komunita globálneho terorizmu bude iba slepo ťažiť zo svojej pozície v cyklickom gambite. Je možné, že bez toho, aby sa osoby vyznávajúce judaistický pohľad na svet zamysleli nad svojou rolou a z toho vyplývajúcim osudom, v blízkej dobe ich základňa padne. Pre Projektantov nie je a nikdy nebola strategickou.
Dnešný tzv.Izrael má budúcnosť iba ako zriadenie Ľudí pre Ľudí, tak ako USA a celý svet.

re:Etheral 85..
"Rusko(,USA,..) se rozkládá samo"
Žiadne impérium, štát, či kultúra sa nikdy nerozpadli samé sebou.. Také niečo v reálnej politike a jej pravidlách neexistuje

233387

Ak má Zvedavec cieľ, čo najobjektívnejšie informovať a byť miestom výmeny a názorov a hľadania riešení, treba určiť tendenciu, ktorou by mal ísť.

1.Viac hláv-viac rozumu. Zvážiť, či portál postupne prerobiť na nejakú formu opensourceu s dohodou na pravidlách a komunitnou správou. Potenciál vyčkávajúcich a aj aktívnych čitateľov je podľa návštevnosti obrovský. čo tak skúsiť postupne trochu uvoľniť zátku osobnej tvorivosti návštevníkov. Vladimír by bol odľahčený pre ďalšie svoje nápady a rodinu, pričom by jeho dielo a myšlienky zostali zachované a boli by zároveň rozvíjané. Samozrejme by sa mohol ďalej zúčastňovať svojimi radami a mal adekvátne nárok na nejakú časť prípadného vyprodukovaného prebytku napr. zo spomínanej primeranej reklamy. Vznikol by priestor na realizáciu pre ďalších ľudí. Do prekladov, správy a technických riešení by prispievali čitatelia, ktorí by sa voľne mohli prihlásiť za členov. Podrobné zverejňovanie stavu hospodárenia by bolo automatické a všeobecne prístupné. Môže sa zaviesť nejaká miestna forma LET systému, či časových, resp. kvalitatívnych jednotiek, za prácu na spoločnom diele s možnosťou rozvitia na ďalšie prokjektíky. Stlačia sa tak náklady. Možno by sa medzi čitateľmi našiel aj niekto, kto má k dispozícii dátové kapacity a by umožnil nejaký čas udomácniť Zvedavec.org u seba, prípadne vo svojej firme..

2.Vyhnúť sa čo najviac, z pohľadu Ľudí nekóšer hotovosti, založenej na dlhu. Možno bude v budúcnosti práve toto jednou z konkrétnych úloh pre OZ Zvedavec. Pokus o predostrenie riešenia spoločného problému podobných webov.. Použiť virtuálnu realitu á la FB na niečo naozaj prospešné..

Zatiaľ by som len v najbližších mesiacoch zvážil takúto alternatívnu tendenciu smerovania vývoja Zvedavca. Ak samozrejme Vladimír príliš na svojom druhom dieťatku osobne nelpie. Ak mu chce dopriať trochu rozletu.. Riziká existujú samozrejme vždy. Preto nechať zo začiatku s dnešnou formou bežať budúcu bezhotovostnú paralelne. Vychytať muchy, aby bola zachovaná kontinuita. Možno už aj u nás dozrel čas na podobné prirodzené riešenia.

Kolektív indivíduii svojpomocne zvyšujúci všeobecnú mieru chápania reality a jeho spoločné ciele blízke najvyšším..
Na dnešnej situácii sa máme poučiť. Má nás motivovať. Čím viac budú naše kroky zodpovedať ozajstným potrebám rozvoja jednotlivca a spoločnosti, tým ťažšie bude pre Voldemortov robiť prieky. Vladimír a ostatní zúčastnení dostanú proporcionálne plnšiu podporu z najvyššej známej inštancie, ktorú nemôžeme pri hľadaní zodpovedných riešení vynechávať.Nach ju nazveme akokoľvek..Čo ľudia neurobia a neukážu sami, to je zbytočné čakať od tzv.politikov.Správu budeme mať naozaj takú, akú si v tomto zmysle zaslúžime.O tom niet pochýb.

Toľko pre začiatok k princípom.O forme by sa dalo hodne diskut...

Automaticky kráceno

233421

1.Dub má pravdu v tom, že akákoľvek forma úročenia je neprípustná. Príde čas, že bude znova trestná.
2.Peniaze musia byť kryté. Pre začiatok asi najlepšie spomínanými energojednotkami, elektrinou, resp. kW paritou. Aspoň v globálnom obchode. Neviem o inej reálnej alternative. Tam smerujú nevyhnutne aj postupné kroky Južnej ameriky, Rusov, Číňanov, JV Ázie, ale aj EU a USA. Alternatíva je ekologická katastrofa, sociálny kolaps a vojna.

To sú 2 základné predpoklady udržateľnej ekonomiky. Jeden bez druhého nemá dlhodobo zmysel. O základnom plate a ďalších detailoch sociálnych, ekologických.. sa dá potom diskutovať ďalej.

Lokálne komunity môžu mať aj napr. nejakú formu kombinácie časových a kvalitatívnych jednotiek..

233424

01.12.2010 01:05

Naděje vkládané do euro se nepotvrdily

RE: musíme kooperovať

udo1 91.?.?.?

dodatok k Re:Akronym..

Existujú však veľmi efektívne operačné možnosti s cieľom zmeny, založené na iných, vážnejších slabinách dnešného systému. Je to najvyššia známa v politickom marketingu vyučovaná forma výmeny informácii(informačnej vojny). Všetko funguje na princípe matríc. Tie sú postavené na stereotypných symboloch jednotlivých kultúr, z ktorých sa rozvíjajú obrazy vyvolávajúce emócie riadiace podvedomie jednotlivcov a más.

Môžete tak vraždiť, robiť komplikované masové atentáty,..
A "odborníci", polícia, novinári a ovčania sa budú hádať 1000+1 variantách možných zodpovedných organizácii a tajných služieb, bla, bla, bla.
A vy, ak ste grázel, sa iba v tichu tvárite mysticky a snažíte sa zdokonaliť príslušné predikčné a korekčné technológie..

Sú tam aj odkazy na podobné dokumenty vypracované v rokoch 1947 a 1948 v U.S. Tzv. Harvardský projekt konkrétne. Momentálne ho vedie myslím ešte stále s.a.Mrs.F.Hill.

Pozrite si hlavne podrobne popísanú organizáciu s technickým označením KM(konceptuálna moc), či GP(Globálny Prediktor), pre ktorú sa odborne skôr používa akronym "Nikto", ako "Oni"[velký smích]

No, dosť bolo na dnes myslím..brú noc Akronym..

233497

01.12.2010 10:08

Naděje vkládané do euro se nepotvrdily

RE: musíme kooperovať

udo1 91.?.?.?

Re: Akronym 89..
Prvá časť komentáru mi včera z nejakého dôvodu neprešla..
Takže ešte raz..

Jednotlivé krajiny, ríše, kultúry, či civilizácie vždy vypracovávali a mali vypracované dlhodobé(aj niekoľko stoviek rokov) strategické plány a spôsoby ich dosiahnutia. Viď prognostické ústavy ČAV a SAV.., bývalých rezidentov, akú úlohu zohrali a v akých sú dnes funkciách. Hlavne tzv. silnejšie krajiny. Raz dávno si niektorí takto pravdepodobne dali za cieľ vládnuť svetu akýmikoľvek prostriedkami. Materiály, podrobné dokumentácie tu boli neraz dané k dispozícii. Dobre si to pozrite, nechajte si to prejsť hlavou a potom hodnoťte realitu. Aj bývalá Slovenská vláda zadala pred časom podobnú úlohu, aj keď v menšom rozsahu, ako napr. tzv. reprezentácia U.S., Ruska, Číny, Izraela atď..
Sú to tisíce a tisíce strán. Stačí ak si ale prejdete úvodných zhruba 2-3 tisíc aby ste boli trochu v obraze o globálnej a našej lokálnej reálnej politike.

Na kooperatívach CCCP, biblii, Hitlerjugend, demokracii, islame, či kibutzoch je mnoho dobrého. To treba podporiť. Ostatné zanikne pri dostatočnom chápaní obyvateľstva samo.

Re: Akronym 89..
"Hmm, aký čas prišiel?"
Zmenu logiky sociálneho správania a jej dôsledky sme tu predsa už toľkokrát rozoberali..

Re: Akronym 89..
"Myslíte si, že tých, ktorí stoja za MMF alebo SB, tých ktorí ovládajú bilióny USD, teraz presvedčí hŕstka inovercov z webu Zvědavec.. to už bolo rozpracované v r. 1994.."
Tých stratégii je mnoho. Tu spomínaná z roku 1988, resp.1994 je najlepšia s akou som sa stretol. Je to detailne vypracovaná alternatíva dnešného systému. Možno sú ale aj lepšie. Ak o nejakej viete, dajte vedieť.

Re: Akronym 89..
"čo bolo vyššie napísané je vlastne negované Vašim posledným odstavcom..."
To je asi nejaké hluboké nedorozumení [smích]
"..notorickým klamárom ako Kalousek , Schwarzen..., Dzurinda, Mikloš.."
v prípade, že politik začne chápať realitu, musí klamať, inak ho systém okamžite vyhodí sám. Inak ak nechápe situáciu a len opakuje, čo mu bolo povedané, zákonite tiež klame, ak sa chápeme..

Bez podpory zdola proste nemôže nič urobiť vo svojej pozícii.
To je jeden z princípov, na ktorom je založený systém ako celok. Je ovládaný formou totality, nazývanou eufemisticky demokracia.
V skratke..: Nezáujem bateriek systému (osôb) a tým ich ľahká manipulácia sú pre celý projekt kľúčové.

Existujú však veľmi efektívne operačné možnosti s cieľom zmeny, založené na iných, vážnejších slabinách dnešného systému. Je to najvyššia známa v politickom marketingu vyučovaná forma výmeny informácii(informačnej vojny). Všetko funguje na princípe matríc. Tie sú postavené na stereotypných symboloch jednotlivých kultúr, z ktorých sa rozvíjajú obrazy vyvolávajúce emócie riadiace podvedomie jednotlivcov a más.

Môžete tak vraždiť, robiť komplikované maso...

Automaticky kráceno

233522

Abstrakt 78..
..upnout svou KONcentraci blíž k sobě i sobě navzájem..

Áno začať riešiť vzťahy medzi sebou. Nedávať za vinu blízkym agresivitu, chyby a prípadné podvody vyplývajúce zo zámerne z nášho pohľadu chybného systému. Identifikovali sme problémy a riešenia, na ktorých máme vyrásť, už dostatočne presne. Treba konať.

Príklad zo života:
Obyčajné, či predvolebné zhromaždenie na dedine, v mestečku.
Starosta, poslanec, či primátor tlácha klasické keci o problémoch financovania opravy infraštruktúry, domu dôchodcov, zdravotníctva a dá návrhy jeho, ich riešení..
Jeden človek zrazu položí chápavú otázku v zmysle spomínaného systémového riešenia pre de-facto všetky komunálne problémy. Dotyčný volený zástupca odpovie niečo nesúvislé v zmysle klasického: Nedorozumenie, konšpirácia, blabla.. a pipina moderátorka občanovi nevráti mikrofón. Podá ho ďalšiemu domnelému ovčanovi, z ktorého sa tiež vykľuje chápajúci občan a položí podobne smerovanú otázku s hore uvedeným riešením.

To sa stane na viacerých zhromaždeniach, interviu a stále viac politikov bude v súkromí a na verejnosti vyzerať ako idioti. O tlupe vypatlaných novinárikov ani radšej nehovorím.. Bude to u nás, u vás, v okolitých krajinách, po celom svete. Pyramída fungujúca na zadržiavaní informácii sa začne sypať. Žiadna informácia, ktorá by mohla brániť rozvoju, nesmie byť zadržiavaná. To sa týka v dlhodobom horizonte aj tzv. autorských práv všeobecne..

Čo budú potom hovoriť "politici" svojim chlebodárcom?
"No vieš Abrahám, tvoje triky už nefungujú, jatočné ovečky to celé evidentne pochopili a navrhujú sami riešenia.."
Abro pôjde do klubu, popíše vážny prúser(fatal system error)a tichí Führeri budú kontaktovať centrálu, čo ďalej, že sa to po 3000 rokoch predsa len masovo prevalilo..

Centrála glob. fašizmu možno ešte skúsi pár trikov z vudu klobúka a keď zistia, že poslední sú v chápaní prví, pochybujem že budú chcieť zholokaustovať našu spoločnú planétku v nejakom z tzv. krízových scenárov. Mnohí z nich samých prehodnotia svoju záškodnícku parazitickú činnosť a budú sa snaźiť pochopiť a pomôcť zámerom najvyšším. Uvoľniť pre ne potenciál masy chápajúcich a kooperujúcich indivíduii.
Chápanie a dôvera Bohu na ceste k jeho cieľom..
Bez tohto základného postoja to nemá zmysel riešiť..

233526

Re:jean.laroux 85..
"V současném systému tedy NELZE půjčovat bez úroku. Musel byste tedy zakázat nejen úročení ale i půjčování. "

Toľko krát to tu bolo mnohými vysvetlené Jean..

Požičiavať peniaze áno, ale za podiel na zisku.
To je na prvý pohľad malý, ale pri trochu podrobnejšej analýze sociálneho dopadu, obrovský rozdiel oproti úroku.
Tak isto záruky za požičané financie môžu zostať.
To nie je problém. Malé postupné zmeny týmto smerom. Uvidíte, ako sa zrazu "samy sebou" začnú riešiť umelé problémy financovania zdravotníctva, školstva, dôchodkového systému, infraštruktúry,..

Samozrejme zvážiť aj dubom a mnohými ďalšími opodstatnene navrhovaný deflačný princíp správy obeživa. To som v predchádzajúcom príspevku zabudol..
Prebytočné peniaze sa totiž vždy kumulujú u "elity". Cieľom ekonomiky má byť materiálne zabezpečenie obyvateľstva a jeho istota v zajtrajšku. Ak ceny dlhodobo klesajú kvôli neustálej optimalizácii výroby, môže človek v kľude plánovať rodinu, budúcnosť, vzdelávať sa,..
Ekonomika dnes nie je veda. Jej úlohou je stále ešte kamufláź reálnych ekonomických procesov a funkcie trhu.

Je dávno známe, že chaos, nedôvera vo vlastné schopnosti a v nami vytváraný a volený správny aparát je dlhodobo cielene vytváraná.
A nie len u nás..

Scenár roku 1989 prebehol v tej, či onej forme už doslova tisícekrát počas h-is-tórie. Tiež sa to tu x-krát rozoberalo. Páky rozkladu spoločnosti pred a po roku ´89. Či to Havel, Gál, Šuster, Klaus, Mečiar a spol. robili vedome, alebo boli riadení iba podvedome, nie je dnes až tak podstatné. Základný predpoklad je vyvolať v ovčanoch v tomto zmysle neoprávnený pocit viny za situáciu. Deckám správcovia systému stále ešte bohužial od mala vštepujú do hlavy pohľad na svet vo forme vzájomne nesúvisiacich procesov. Potom si poniektorí ovčania naozaj myslia, že sa veci dejú akoby samy sebou, alebo sú tzv. preregulovaní do "konšpirácii". Všetky procesy v prírode a aj v spoločnosti sú buď riadené, alebo profesionálmi z oboru dotiahnuté do formy samoriadenia.

Toť základný postoj "elít" znalých interdisciplinárnych (prírodovedno-technicko-humanitných) teórii a ich aplikácii v oblasti prognózy(predikcie) a korekcie budúcnosti.
Mali by to vedieť samozrejme všetci od ZŠ..
Podstata je vyslovene banálna..

233527

02.12.2010 01:35

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

ktokoľvek

udo1 91.?.?.?

Ktokoľvek by chcel riešiť veci správne ako Julian Assange, V.Mečiar, V.Klaus, M.Dzurinda, Ježiš, Mohamed, možno na začiatku dokonca aj V.Havel, či F.Gál, bude podobne zneužitý "Nikto"-šmi. Ak ob(v)čania oficiálneho systému nechápu podstatu jeho fungovania, dá sa aj najlepšia a najčistejšia myšlienka prevrátiť do absurda.
Možno teraz aj Julian má pochybnosti o tom, pre koho vlastne pracuje, resp. ho nútia pristúpiť na tzv. ponuku, ktorá sa nemôže odmietnuť..
A on, ak sa budú podobné správy stále častejšie vyskytovať aj na alterstríme, to vzdá a pristúpi.
Je to stále a vždy bude, ako naši západnejší susedia zvyknú hovoriť, na Ottonormalverbraucherovi..
"Súkromie" elity nesmie existovať a v tom je podstata boja mnohých..

233578

02.12.2010 12:13

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: dezinformačná kampaň CIA

udo1 46.?.?.?

Ďakujem Jean. Veľmi dobre ste popísali situáciu v obidvoch horných príspevkoch.
Evidentne sa situácia vyvíja a aj chápanie ľudí. To je dobre.
Ľuďom treba dať metódu priblíženia sa pravde.
Nikto sa nemôže tváriť, že má absolútnu pravdu.
Inak sa všetci utopíme v tom mori zámerných dez-informácii.
Treba masu indivíduii, z ktorých vie čo najviac konať samostatne a hodnotiť v zmysle prospechu všetkých. Ak sa prihlásia k snahe o pochopenie a kooperáciu so zámermi Otca, Alaha, Boha, či ako to nazveme.. Možno raz pochopíme aj to, čo je za Ním. Neviem..
Treba neustále zvyšovať mieru chápania a zlepšovať postoj k životu čo najväčšieho počtu ľudí. To je tendencia, cesta. Jeden z hlavných cieľov Človeka.

Ako sa hovorí:
"Niet vecí bez obrazu"
dodatok:Boh nie je vec.
Každý si musí tzv. dôkazy jeho existencie zhodnotiť sám.
S každým hovorí osobne cez životné okolnosti.
Každý ho vníma čisto intímne. Preto nemôžu byť všetky "náboženstvá" iné, ako ateistické.

233615

Re:Rene Bartosek
"Velký investor si skutečně může najmout experty, kteří jsou schopni posoudit perspektivu nějaké velké investice, ale co malé byznysy nebo jednotlivci, rodiny, tam to s posouzením návratnosti bude problém".

Rene, ak budeme hľadať dôvody nemožnosti riešenia situácie v detailoch dnešného nefungujúceho systému, vždy ich nájdeme.
Ide o to, určiť správne ciele, hľadať riešenia problémov a identifikovať kľúčové podmienky, za ktorých sú realizovateľné.

Je to o postupnom prestavení systému ako celku.
Občania sa vždy musia zaujímať o situáciu a mať snahu reálne riadiť svoje spoločné ciele ekonomické a ostatné, akokoľvek sa ich majitelia "slobodných" mienkotvorných médii snažia v tom demotivovať.
Bez chápania a angažovanosti masy to proste nepôjde. Systém je jednoducho správne takto nastavený. Má to svoj veľmy hlboký dôvod.
Právo, nie len občianske a obchodné sa musí zjednodušiť a nastaviť tak, aby slúžilo záujmom občanov a nie elity.
Stále zároveň platí a vždy bude, že miera komplikovanosti zákonodateľstva je mierou nedôvery spoločnosti v samú seba.

Pre banky, ako správcovské a investičné spoločnosti bude úlohou distribúcia peňazí so spomínanými cieľmi. Či tam bude podiel "štátu", bude sa to riešiť zákonmi, alebo tendenciou k samoregulácii na spomínanych princípoch systému, ako takého, sú kozmetické detaily. Takisto formu družstevnú, akciovú, OZ,.. možme rozoberať tiež za spomínaných predpokladov..
Dlhodobo bude nutné meniť aj pozíciu tzv. investorov. Zisk je dôležitý aj ako motivácia, no nemôže byť na prvých miestach v cieľoch podnikania. To inak vo všeobecnosti platí aj dnes a platilo vždy, ak sa správne chápeme.

233619

02.12.2010 13:33

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: Co je víc pravděpodobné?

udo1 46.?.?.?

RE:Antiseptik
"vlády a tajné služby západního světa"

Asi by ste mal pri štúdiu politického marketingu a riadenia problém so zápočtom [smích]
Nič v zlom..

Žiadne "vlády a tajné služby západního světa" neexistujú samostatne v tomto zmysle. Je iba koncept, systém, zložený z jednotlivých častí s rôznymi úlohami. Je riadený ako celok z 99% nepriamo bezštruktúrnymi metódami. Centrum je z bezpečnostných dôvodov logicky vždy skryté a jeho parametre sa dajú určiť iba deduktívne podľa prejavov jeho periférie.
Ak by som mal ich ciele, čas, prostriedky a odhodlanie, pracoval by som + - rovnako. Tie osoby a ich mená nie sú zaujímavé. Zaujímavé sú ich metódy ovládania más. Technológie.

Spomeňte si na príbeh o Perseovi a Gorgóne.
Musí Vám a každému stačiť poznať ich obraz. Nemusíte ich vidieť priamo, ak sa chápeme..

To platí aj pre ich perifériu. Akékoľvek "Tajné" organizácie, sekty, specslužby,..
Treba poznať známe ozajstné ciele a princíp fungovania..

V prípade komplikácii môcť sa vždy zdvihnúť o inštanciu vyššie v chápaní, komunikácii(či ak chcete vojne) a tam riešiť problém.
Potom netreba nože a rakety. To je jeden z hlavných princípov rôznych foriem priorít tzv. informačnej vojny.

233623

02.12.2010 15:49

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: Vyborny clanek

udo1 46.?.?.?

Na zverejniť informácie, alebo nie, majú Nemci jednoznačnú odpoveď Jain..[velký smích]
Zase klasicky zámerne zle položená otázka.
Vajce, alebo sliepka. Pravica, či ľavica. Konzervatívec, či liberál. Tí novinári naozaj iba tak dokonale hrajú debilov, či väčšina nimi naozaj je?
Toť otázka do pléna..[velký smích]
Týka sa zase raz miery chápania..
Odpoveď:
Áno, presne tak, drvivá väčšina je naozaj úplne tupá tlupa bez samostatného myslenia, hodnotiaca podľa "autority" a stupňa vlastnej "oddanosti". Navyše do krajnosti vygumovaná politicky korektnou autocenzúrou. V tomto zmysle konšpirácia de-facto naozaj neexistuje. V tom má mejnstrím pravdu. Ak šéfredaktor, či dáky manažér "intuitívne" nevie, čo sa od neho očakáva, tak proste letí.

Vo vyšších pozíciách fakticky neexistujú direktívy. Riadenie funguje takmer výlučne nepriamo, podprahovo. 95% činností, čo počas dňa vykonáme, robíme podvedome. Nemusím sa predsa detailne sústrediť na pohyb, keď si zaväzujem šnúrky. Malé decko, keď sa to uči, áno. Ja to robím automaticky, podvedome. Keď kontrolujem s minimálnymi nákladmi tu toľko krát spomínanými bežnými psychologickými prostriedkami podvedomie jednotlivca, či kolektívu, načo budem míňať veľké prostriedky na vytváranie a kontrolu fyzického ľahko identifikovateľného riadiaceho aparátu?
Ibaže by som bol začínajúci ešte amatérsky nešikovný Fantomas, Dr.No,apod.. [velký smích][velký smích]

A keď ľudia začnú cítiť, že sa deje niečo úplne iné, ako sa oficiálne deklaruje a budú to chcieť nechápavo dáko pomenovať, poviem HA, KONŠPIRÁCIA [smích]
Mačka s myšami v stodole..
Ak ale zrazu z myšiek budú inteligentné potkaníky, ktoré už čo-to prežili a možno potrebujú aj zmenu stravy, bude mať cica mica poprdeli špás..

Treba zverejniť, čo je pre chod spoločnosti dôležité, t.j.:
Akékoľvek dokumenty tzv.vlád, tajných služieb, všetko, čo sa týka riadenia más, soc.zabezpečenia, zdravotníctva, ekonomiky, financí musí byť verejne.
Privátna sféra ako rodina, atď. by mala byť chránená.
To je dlhodobá tendencia. Kontinuita musí byť zachovaná. Žiadne šoky. Postupný prechod, chápanie, vývoj jednotlivca a spoločnosti. Musí byť navrátená dôvera spoločnosti v samú seba.
Aj tak v dlhodobom horizonte pravda a jej dôsledky vždy vídu na povrch. Na tom stojí svet. Objektívna realita je iba jedna a mali by sme limitne smerovať k je čo najväčšiemu chápaniu. Je to jednou z našich úloh.

Novinári, ktorý vedome a nevedome robia medvediu službu "elitám" v momentálnej tendencii
1.zviesť systematické šmírovania obyvateľstva a stratu súkromia na nejakých "hackerov","Bin Assanga" a podobne..
2.propagácie na tomto bububu.. založené nutné hnedé "sprísnenie" informačnej bezpečnosti.
3.nutnosti zavedenia represívnych opatrení pre všetko, čo je mimo apokalyptického mejnstrímu.
4.poprípade šialenej snahy o kontrolu, či likvidácie internetu ako celku.
.
.
ďalšie si sn

233633

02.12.2010 15:54

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: Vyborny clanek

udo1 46.?.?.?

pokračovanie..

Novinári, ktorý vedome a nevedome robia medvediu službu "elitám" v momentálnej tendencii
1.zviesť systematické šmírovania obyvateľstva a stratu súkromia na nejakých "hackerov","Bin Assanga" a podobne..
2.propagácie na tomto bububu.. založené nutné hnedé "sprísnenie" informačnej bezpečnosti.
3.nutnosti zavedenia represívnych opatrení pre všetko, čo je mimo apokalyptického mejnstrímu.
4.poprípade šialenej snahy o kontrolu, či likvidácie internetu ako celku.
.
.
ďalšie si snáď domyslíte..[smích]

ŽúŽo-via[smích] hedonisti (žurnalisti žoldnieri.. za obligátnych 30 strieborných) ponesú nevyhnutne aj s rodinami osobnú zodpovednosť. To je znova iba dobre mienené upozornenie, konštatovanie..

Zasa je to hlavný "slobodný" mejnstrím Sme, Pravda,..a spol.
Iba sa znova potvrdilo, že Schutz & company. sú tvrdí fašisti. Ich rodičia a starí rodičia, čo zažili tábory sa musia v hrobe obracať. Možno nesú aj časť viny, že nepoučili dostatočne svojich potomkov o stovky generácie trvajúcej skúsenosti tienistej stránky tvrdošijného spočívania na zvrhlých neľudských ideách založených na kedysi dávno nainfikovanom "elitárnom" protofašizme-judaizme. Ukázali im benefity, ale nie čím za to platia. Generácia našich "slobodných" novinárov je tak tupá že si sama nevie zrátať 1+1..

233636

03.12.2010 00:43

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: dezinformačná kampaň CIA

udo1 46.?.?.?

Áno, máte pravdu Jean. Cesta je svojím spôsobom jedným z cieľov. Je iné niečo robiť odporúčane, dôverujúc niekomu, alebo po vlastných skúsenostiach. Možno aj ten "Boh" chce osobne cez naše skúsenosti lepšie spoznať, potešiť sa zo svojho diela. Aj v ňom je asi kus dieťaťa.

Nesmieme zároveň zabúdať užívať si primerane život, cestu. Aj v maličkostiach.. Boh nie je masochista a určite nechce, aby sme sa tu trápili.
"Buď vôľa tvoja ako v nebi tak i na zemi.."
Vyzdvihovanie utrpenia, ako pozemského cieľa vyzerá bohužial len ako zámerné úchylné nedorozumenie z dielne projektantov a dobyvateľov niektorých "náboženstiev".
Treba zároveň rozlišovať "náboženstvá" ako pôvodné dobre myslené učenia, vnuknutia a na druhej strane h-is-tórické inštitucionalizované rituálne hierarchické aparáty s úplne inou funkciou.

Fandím, či už kresťanským cirkvám, moslimom, budhistom, zástancom judaizmu,.. a ostatním, aby jednak pochopili čo majú spoločné v pozitívnom zmysle, ale aj negatívnom. Odkiaľ pochádzajú a nakoľko asi tak boli schopné odolať v priebehu vekov tlaku elít s ich prostriedkami, skúsenosťami, časom a odhodlaním. Úprimne sa zamyslieť, či sa im naozaj nemohlo podariť dostať tak mocné nástroje ovládania más priamo, či nepriamo pod svoju kontrolu a prevrátiť ich podstatu na opak svojho pôvodného určenia..

233683

04.12.2010 03:41

Na co čeká NATO v Afghánistánu?

RE: Iz som to aj na tychto forach par krat napisal

udo1 91.?.?.?

Kto z toho profituje, že v Amerike je kopec lacného koksu a v Rusku heroinu.
Hádam len nie američania??

233729

05.12.2010 23:58

Na co čeká NATO v Afghánistánu?

RE: Iz som to aj na tychto forach par krat napisal

udo1 91.?.?.?

Hmm, no, to možno hej. Asi potom ide o to, čo chápeme pod výrazom "američania", resp. či napr. Siemens a Volkswagen vlastnia Nemci, Švajčiarsko Švajčiari a Izrael židia.

233764

06.12.2010 16:02

David Irving - Morgenthauův plán

RE: Morgenthau byl Zid nemeckeho puvodu, proto ta z neho cisici nenavist.

udo1 46.?.?.?

re:waterfall

Máte svojim spôsobom pravdu Waterfall, tak isto ak poviem napr. komunista, či národný socialista, vzniká určité klišé a nie všetci zástancovia danej ideológie plne do tohoto klišé zapadajú. Možno dokonca pravá podstata pojmu a klišé nekorešponduje. Veľkú rolu tam hrá zámerná dlhodobá deformácia dejín, verejnej mienky a podvedomia más celkovo zohráva svoju rolu. Nie je však vždy tak jednoduché deformovať generačné skúsenosti..

Na myšlienkové prúdy platí ako všade známe Normálne štatistické rozdelenie s obrazom Gaussovej krivky.
Premisa o tzv. židovskom správaní na niekoho, kto má rodinné a spoločenské pozadie vychádzajúceho z dejinami preverenej ľudsky problematickej judaistickej ideológie, teda v tomto zmysle rozhodne platí. Je to najstaršia známa a ni(e)kým veľmi profesionálne spracovaná teoretická mafiánska príručka s miestami nádherným obaalom.

Samozrejme sú určite Ľudia vychádzajúci z judaistického pozadia, ktorí tomuto klišé nezodpovedajú a boli a sú naozaj veľkým prínosom pre spoločnosť. Treba však podotknúť, že situácia týchto jedincov býva z objektívnych dôvodov zvlášť komplikovaná
Obávam sa, že H.Morgenthau jr. nepatrí k týmto Ľudom..

233812

06.12.2010 20:45

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 46.?.?.?

re:jansmith1984
"E/elita-y" sa vždy snaží podporiť tendencie kompatibilné z ich cieľmi. Je to oveľa menej náročné, ako vytvárať vlastné. Ak je treba, infiltrujú ich, prispôsobia fiktívne "alternatívy", prípadne sa ich snažia preregulovať do extrému.
Potom položia naschvál blbú otázku a rehnia sa ako sa na nej blbci hádajú..

Správna otázka je teda:
Ako by sa dnešná situácia dala využiť pre ciele "elity" z jej vlastného pohľadu, pozície?

Varianty sme tu popisovali. Teraz už iba sledovať, hodnotiť a učiť sa na ich postupe. Sme v škole a všetko je hra, kde ide o život a budúcnosť našich prapravnúčat.
Následne vypracovať vlastné varianty budúcnosti a použiť dané technológie.

"Elity" evidentne stratili schopnosť predikcie. Snažia sa už iba korigovať. Fungujú ako programovo adaptívny modul.
Majú vážne problémy a možno väčší strach, ako ten, ktorý umelo vytvárajú u tlupy sluhov a ovčanov.

233825

06.12.2010 21:36

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: Podezřelé

udo1 46.?.?.?

re:bejbous 213..
"Mě každopádně zaráží to, že Assange říká že 9/11 NEbyl inside job a že ho štvou lidi co se zabývají falešnými konspiracemi jako 9/11."

Otázka je, čo chápete pod pojmom inside job?

Pri tak rozsiahlej operácii museli byť použité matrice. Inak tak veľké množstvo tak rozličných ľudí a načasovanie nie je možné mať pod kontrolou.
Potom naozaj takzvané konšpiračné teórie sú tak trochu konšpiračné a ďalej od reality.
V U.S., Izraelských, Britských..tajných službách, vláde, armáde sú osoby ktoré evidentne ovládajú matričné obrazové informačné technológie na tu neraz spomínanej báze M-I-M.
Nemyslím však, že by dotyčné osoby zrovna dodržiavali prísahu a pracovali pre svoje krajiny a občanov.

V tomto zmysle máte Bejbous zčasti pravdu.

233827

07.12.2010 11:45

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 91.?.?.?

RE[překvapení]racle 178
"Ako som už dávnejšie povedal tzv. skutočný voldemorti-potomkovia egyptských hlavných kňazov(oni robili predikciu, elity sú/boli súčasťou výkonného aparátu), vycúvali spoza elity, jednoducho prešli na iný projekt, čo je teraz na rozdiel od predchádzajúcej verejnoprospešný-dobré pre ľudstvo ako celok."

Veľmi dobre si pamätám na toto vaše vyjadrenie Oracle.
Zvlášť ma zaujalo..
Opakujem teda otázku:
Na základe čoho ste prišli k úsudku, že členovia a potomkovia tzv. Hierofantskej egyptskej protofašistickej kasty, neskôr skrytej v kolene Lévy celkovo zásadne zmenili svoj postoj k životu?

Ja som v spomínanej debate vysvetlil, prečo si myslím, že to je vysoko nepravdepodobné. Aj keď niektorí z tzv. Hierofantov občas možno s touto myšlienkou hereticky koketujú. Tam už ale nejde iba o život, ale aj o ďalšie vážne dôsledky pre dané osoby a ich okolie.
Vy ste následne už neodpovedal jestli se nepletu..

V tom, že Rockefellerovcov, Rotshieldovcov, Trischeta, Junckera, Bernankeho, Wolfowitza, Havla, Gála, Jakaboviča, Demeša, Dostála, Valka, či Chodorkovského,.. nemajú problém hocikedy predhodiť "prasatám" do válova, máte samozrejme plnú pravdu.
Dotyční to myslím už aj dobre chápu. Aspoň poväčšinou..

233867

07.12.2010 16:50

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Pěkně napsáno

udo1 91.?.?.?

RE:Estmate
"vládci tohoto světa jejichž jméno nesmíme vyslovit, rozhodli vzít urychlovač času do svých rukou."

"Zrýchlovanie", či linearizácia sociálneho času je objektívny proces. (Z hľadiska obrazného, priestorového, resp 4D je to samozrejme špirála..)
Zmenu logiky sociálneho správania, ako 2.významného faktoru súčasných zmien a "stresu" sme tu rozoberali.

Kedysi bol čas cyklický. Zmena generácii bola rýchlejšia ako zmena technológii. Tá zásadne vplýva na sociálne zmeny, keďže človek je jediný druh na zemi, ktorý v podstate všetko, čo potrebuje vyrába. V 1.pol.20.stor. predbehla frekvencia zmeny technológii frekvenciu zmien generácii. 2 svetové vojny a mnoho revolúcii po celom svete. Ľudstvo ako celok, systém sa dostalo do rezonančného stavu cez ktorý našťastie prešlo. Sociologický bol tento proces a stav popísaný a relatívne presne datovaný do dnešnej doby zhruba pred 3000 rokmi. Prislušné dokumenty boli nájdené v hrobkách egyptských veľkňazov a nachádzajú sa v berlínskom múzeu. Vtedajšie riadiace štruktúry nevedeli z hľadiska predikčných variánt a riadenia dohliadnuť za túto dobu a preto je dali pomenovanie apokalypsa. Boli schopní taktiež zhruba datovať aj začiatok technologického procesu a z toho vyplývajúcu nevyhnutnú stratu udržateľnosti pôvodného systému pyramídového elitárneho tandemného riadenia prediktor-korektor založeného na blokovaní informácii. Dnes je na to spomínaný termín "Zmena logiky sociálneho správania".

Preto aj dnešní politici mysliaci v kontexte starého modelu nie sú reálne schopní vykonávať svoju funkciu. Zároveň, ako pekne obrazne hovoria Nemeckí politológovia:
"Die Politiker bekleiden ein Amt".
Vo voľnom preklade to znamená, že politik len dáva tvár funkcii, úradu vytvorenému systémom, ktorý má svojich spomínaných správcov. Ak nespĺňa politik správcom preddefinované parametre danej funkcie, je systémom automaticky(akoby sám sebou) vyhodený, či zlikvidovaný..
Samozrejme na 99% nepriamo..
Mnoho z nich to do konca funkčného obdobia žiaľ vôbec nepochopí a správajú sa čisto podvedome, z pohľadu ostatných ľudí(voličov), nejako "čudne".
To isté platí pre novinárov a ďašie dôležité funkcie systému.
Tam majú "konspibusters"[smích] pravdu, keď tvrdia že žiadne rozkazy, direktívy de-facto neboli a preto sa ani nedajú dokázať novinármi, či na súde..

Skrátka a dobre, systém je navrhnutý na staré podmienky dosť profesionálne a sú v ňom zabudované skúsenosti min. nejakého toho tisícročia snahy riadenia globálneho h-is-tórického procesu koncentrácie moci.
1. objektívny faktor je teda tiež spomínaná objektívnosť globálneho procesu koncentrácie moci a subjektívnosť jeho kontroly, z čoho tiež vyplývajú veľmi závažné dôsledky.

V elitných kruhoch a školách sú tieto 2 faktory základom celej koncepcie súčasného politického marketingu a manažmentu.

Toť krátky výlet...

Automaticky kráceno

233872

08.12.2010 02:02

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Kooperace místo konkurence?

udo1 46.?.?.?

re:1+1

Taktiež nesúhlasím s "výměnou konkurence za kooperaci" 1+1..

Už sme sa veľakrát bavili o tom, že by bolo dobré aj pre posledných dinosaurov konečne vytriezvieť z dlhodobo zámerne deformovanej reality kde ni(e)kto proti sebe stavia dokonca ešte aj kooperáciu a konkurenciu.. to je fakt už príliš..

Dve spojené nádoby, ktoré jedna bez druhej nemôžu existovať. Samozrejme, ak ich zle zadefinujeme ako pojmy, môžeme naozaj skončiť v slepej uličke.
To isté platí pre socializmus a kapitalizmus - plán a trh, liberalizmus a konzervativizmus, komunizmus a náboženstvo,..

Ako môže byť trh(prostriedok) bez cieľa? Azda už nikto neverí že sa zázračne riadi sám?? Jeho prvoradou úlohou je napĺňať základné materiálne potreby ľudí, aby sa mohli duchovne rozvíjať. To samozrejme nevylučuje primeraný zisk, ktorý ak nebudeme kontrolovať, dostaneme napr. dnešnú situáciu zlatých padákov,..

Kooperácia bez rozvoja, cieľa, motivácie, konkurencie? Nič predsa nestojí a neustále sa musí zlepšovať. Inak zahynie. Vo svete, vesmíre predsa nikde neexistuje niečo statické. Všetko sa vyvíja, kmitá v nejakom smere, priestorovej špirále. Všetko so všetkým primerane súvisí. Pojem náhoda v tomto zmysle sa nedá predsa popísať iným výrazom, ako konšpirácia.

Marxizmus = materialistický ateizmus = Boha niet
H-is-tórické kresťanstvá = idealistický ateizmus = Boh je, ale je taký a taký. Ak v to neveríš, si ateista! WTF?
Veria v Boha, ale neveria svojmu vlastnému Otcovi..

Komunizmus(common)=spoločný, obecný
Katolikos=všeobecný, prospievajúci všetkým

Vnímavé prispôsobenie sa situácii bez zohľadnenia skúseností?
Znova: WTF? Ako niekoho zdravo uvažujúceho môže vôbec napadnúť postaviť proti sebe liberalizmus a konzervativizmus, poprípade tak ešte aj charakterizovať politické strany? To isté tzv. "ľavica" a "pravica". Ani politici samy sa začínajú vyhýbať týmto absurdným novinárskym priznaniam nechápania reality.

Aj plazy, ktoré sa nerozvíjali, vymreli.
Niektoré naplnili svoj potenciál a dnes máme vtáky a cicavce..
Ako sa zachovajú ľudia?
Stanú sa z nich Ľudia?

233892

08.12.2010 13:19

Vyjímečný stav ve Španělsku

RE: Domček z karát

udo1 91.?.?.?

Ajajáj..a zasa testujeme reakcie ovečiek na to, či ono..
Že by už boli ready, alebo predsa ešte trochu vyčkať?..

Ostatne, testovanie reakcii systému je oveľa menej náročné na prostriedky, financie, ako hĺbkové analýzy.
A Ni(e)kto-ši nie sú zlí účtovníci..
Následne pristúpime na základe zozbieraných údajov k sociologickým modelom a ich regulácii, dlhodobím a krátkodobím riadiacim operáciám.

Návod na žabí guláš:
Tu štipka demagógie, tam hrstí dez-informácii naviac, za lyžicu fašizmu, pomaličky zohrievať a žabací guláš je uvarený.
Keď to žabám nevadí, poďme teda zasa k stolu..

233911

08.12.2010 14:43

19 zemí se obřadu udílení Nobelovy ceny nezúčastní

RE: Článek

udo1 91.?.?.?

Ako že to kedysi bežní ľudia vnímali ocenenia ÚVKSČ??

Aj keď.. ak by boli dali k tomu podobnú sumičku, možno nejeden morálny, zásadový človek by sa dal zlomiť, zhostil sa svojej role a defiloval by tiež so zdvihnutou pravicou v dlani, či pästi..
Chápem, že mnohí odmietajú svojim prijatím 30.strieborných legalizovať túto kľúčovú fašistickú propagandistickú deštitúciu.
K čomu vlastne asi tak slúži drvivá väčšina všetkých medzinárodných ocenení? Hlavne umeleckých a "Neziskovkových"..
Musíme predsa nejeko zlegalizovať a spropagovať našich politrukov, či nie? Celebriťky..

Občas tam samozrejme musíme dať aj nejakého normálneho človeka s prirodzenou úctou u ovečiek, ak sa dá kúpiť našimi papierikmi.

Oscar, Cannes, Benátky,..
Musíme predsa propagovať hlavne Block-bustery a k tomu správne namiešaný kokteil z ďalšieho "l´art pa pour l´art" aby sa v tom tie sr..čky stratili aj pre citlivejšieho diváka a išli priamo na miesto určenia = do PODVEDOMIA..

Aké bezpečnostné mechanizmy prirodzených sociálnych pravidiel majú vlastne tieto Blocbustery ničiť a aké majú vytvárať?

Umenie vždy bolo, je a bude základným mechanizmom riadenia.
O tom teoretické umelecké disciplíny a hlavne odbor dejín umenia na našich druho- a treťotriednych "univerzitách" pre plebs mlčia.

Umenie vytvára emócie a je postavené na symboloch, ktoré sa v podvedomí ľudí rozvinú do naprogramovanej série obrazov, príbehu, informačného algoritmu správania sa. Je zakódovaný v koncepte riadenia kultúry v kontrolovanej časti spoločenských stereotypov. Viď klasika-biblické príbehy, grécke báje a povesti,..
Keď túto matricu správania sa pomocou napríklad série filmov naplníme emóciami, behom presne kalkulovateľného času začína pracovať. Tak dlhodobo riadia dotyční, znalí technológie, podvedomie jednotlivcov a más. Nie nadarmo sa odborne Hollywood volá hlasnou trúbou demokratúry. Režiséri o tom vôbec nemusia vedieť. Sú riadení nepriamo ako politici, či novinári..

V roku 1968, keď bola zavedená aj "Nobelova" cena za ekonómiu, mnohí zodpovední vedci protestovali a odmietli tento čin ako absurdný, keďže známou úlohou ekonomiky nie je priniesť svetlo do procesov materiálneho zabezpečenia populácie, ale ich kamuflovať. V tom zmysle to nie je a nikdy nebola veda. Oficiálne AKOŽE nevedela popísať procesy v zmysle predikcie a riadenia..
Seriózny ekonóm teda ani nikdy nemohol dostať takéto ocenenie.
Detto cena "Za mier", či literatúru..
Ostatné, vedeckejšie(od slova vedieť) odbory, aj keď sú tam tiež veľmi vážne koncepčné problémy, boli takto zneužívané na snahu o legalizáciu podvodu na obyvateľoch.
Je tiež dobré si pozrieť kto vlastne spomínané ceny udeľuje, motiváciu a zloženie komisii..

Čína a ostatné spomínané krajiny majú v mnohých svojich pohľadoch hlbokú pravdu, keď sa nechcú zúčastňovať na týchto amorálnych fraškách..

233913

08.12.2010 14:53

Vyjímečný stav ve Španělsku

RE: EU neni demokraticka

udo1 91.?.?.?

Treba sa naučiť bojovať na vyšších prioritách všeobecných prostriedkov vedenia vojny. Nože, kalachy a rakety sú na najnižšej úrovni. Nemáte dlhodobo takto šancu ubrániť sa a rozvíjať sa.
Systém je tak správne nastavený, aby Vás nútil zvyšovať svoju mieru chápania a postoj.

233914

08.12.2010 16:29

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

udo1 91.?.?.?

Vojta49 81..
"Závěr? Žádná změna nezbaví lidi vzájemné soutěže. Ani tzv. základní příjem, ani mimořádná úroveň vzájemné spolupráce, ani nic jiného. Ve chvíli, kdyby soutěž ustala, nastane stagnace, rozklad, úpadek. Bohužel."

Áno, súťaž.. pri vzájomnej spolupráci..

Vojta49 81..
A v každé soutěži vítězí ti schopnější nad těmi méně schopnými.

Hádam sa len nechcete Vojta charakterizovať ako zviera?
V človeku je síce trochu živočícha..
Myslíte si ale, že to jej jeho celý potenciál?

233918

09.12.2010 01:07

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 91.?.?.?

RE: Oracle
Lévy nie je to isté, čo Hierofanti.
Globálny Prediktor bol po migrácii podľa záznamov u kasty Lévy pár storočí skrytý po tom, ako sa hebrejský tzv. biblický projekt osvedčil a stabilizoval.
Časť zrejme zostala v Egypte, lebo stratila predikčné schopnosti a opustila systém tandemného riadenia.

Kanaansky exulanti spustili tzv. Delfský Orácul [smích], ktorým riadili relatívne udržateľne po niekoľko storočí veľkú časť Stredomoria.
Pomocou Alexandra Macedónskeho dostali následne svoju niekdajšiu vlasť znova pod kontrolu. Jeho známy učitelia a ich učitelia boli v podstate bez výnimky školení v Egypte a následne významnými funkcionármi Delfského oráculu a ďalších systémových inštitúcii. Macedónsko bolo z istých dôvodov opäť jednou z kariet, ktorá vyšla. Viaceré samozrejme nevyšli, s čím sa však vždy, aj dnes, kalkuluje..

re: Oracle
"Len aby ste mali predstavu, ASI? vo védskych textoch sú opisy schopností starých brahmanov"

Muži svetla? Je na nich veľa popisov, charakteristík..
Ovládali evidentne klasické technológie na báze tu mnohokrát detailne popisovaného chápania M-I-M.
Všetko sú to len a len technológie.
Ako sme hovorili, kde končí chápanie, začína mystika..
Pre niekoho jednoducho niet mystiky a má v tomto zmysle pravdu.
K týmto znalostiam, možnostiam ľudského intelektu a možnostiam využitia jeho potenciálu sa behom tisícov rokov pravdepodobne dopracovali lokálne elity v Mezopotámii, Egypte, Indii, Latinskej Amerike, Číne,..
Niečo z toho môžu byť aj rezíduaa predošl-ej-ich civilizác-ie-ii.
Tam už sme ale na hrane špekulácii, aj keď..

1.Fakt je, že Egypt jediný mal dlhodobú udržateľnú vládu, ktorá sa skonsolidovala vždy aj po vážnych prírodných katastrofách.

2.Podľa dostupných záznamov identifikovali na časovej osi obdobie zmeny logiky sociálneho správania a z toho vyplývajúce dôsledky.

3.Ďalej boli egyptskí kňazi schopní identifikovať objektivitu globálneho dejinného procesu a subjektivitu jeho riadenia. Tam videli svoju pozíciu, ak si rozumieme. Vytýčili si zacieľ dostať globálny dejinný proces koncentrácie výrobných prostriedkov, dopravy, komunikácie, informácii,.. moci..pod kontrolu svojej organizácie. Prostriedky, skúsenosti, odhodlanie obetovať všetko a bezpredmetnosť času boli ich oporné body v začiatkoch tejto informačnej vojny nejakých pár tisíc rokov dozadu.

Dôvodov je viac. Toto sú, ak ma pamäť neklame, 3. primárne, na základe ktorých sa vo vyššom politickom marketingu a manažmente usudzuje, že následníci egyptských Hierofantov ((10+1)+(10+1)=22) sú tzv. elitou elít. Jadro globálnej skrytej riadiacej štruktúry, Polyfémov "Nikto", Globálny prediktor, či spomínaná Konceptuálna moc, ktorá popisovanými nepriamymi podprahovými technikami kontroluje a vytvára ideológie, médiá(4.forma moci). Na ich báze sa ďalej vytvárajú zákony, vláda ich vykonáva a súdy potom chránia de-facto nie ob...

Automaticky kráceno

233936

09.12.2010 01:11

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 91.?.?.?

pokračovanie Re: Oracle

Dôvodov je viac. Toto sú, ak ma pamäť neklame, 3. primárne, na základe ktorých sa vo vyššom politickom marketingu a manažmente usudzuje, že následníci egyptských Hierofantov ((10+1)+(10+1)=22) sú tzv. elitou elít. Jadro globálnej skrytej riadiacej štruktúry, Polyfémov "Nikto", Globálny prediktor, či spomínaná Konceptuálna moc, ktorá popisovanými nepriamymi podprahovými technikami kontroluje a vytvára ideológie, médiá(4.forma moci). Na ich báze sa ďalej vytvárajú zákony, vláda ich vykonáva a súdy potom chránia de-facto nie občanov, ale Konceptuálnu, 5.formu moci, ako takú. Cieľ jej konceptu sme tu tiež popisovali. Zachovanie otrokárskeho pyramídového systému riadenia, založeného na zadržiavaní informácii, brzdenie rozvoja jednotlivca a kolektívu,atď..

Bývalé a súčasné oráculy, sekty, "náboženstvá", tzv. Sionisti, Slobodomurári, Scientológovia, mnohé "Neziskovky", MMF, FED, OSN, .. sú len a len funkčne definovanou perifériou Nikto-šou.

Pre viac detailov z bežne vyučovanej elitológie si môžete v súčasnosti už stiahnuť materiály aj z bežných univerzít.
Linky tu boli tiež uvedené mnohokrát.. a je tu aj google, youtube,..nemôže sa všetko stále predkladať druhým na tanieri, bo sa nenaučia variť [smích]

re: Oracle
"ale on(Boh) povedal, že to je nás svet(to hneď po stvorení) a on sa do toho priamo (ani nepriamo) nebude zasahovať, a že dôsledky a následky svojich činov a rozhodnutí máme niesť sami.
"


Áno, následky nesieme, to nie je nič nové a Boh stále zasahuje do našej mozaiky, lebo má svoje zámery. Je to predsa jeho dielo. Či je niečo za tým, čo veľa ľudí nazýva Boh, neviem..

re: Oracle
"Čo sa týka tej "vybranej spoločnosti", čo ste vymenovali, oni sú len kulisou a nástrojom nič viac nič menej. Že pán Klaus?"

Veď ako ináč sa to dalo pochopiť-kulisa, nástroj..to hádam netreba explicitne ešte raz zvýrazňovať??

A Klaus?
Hrá svoju rolu. Otázka, na koľko vedome?
Tiež sa učí a vie, že má dosť slabú pozíciu.
Robí aj na svoje pomery trochu prehnané divadlo.
Je pomerne inteligentný a mohol by dosť pomôcť.
Škoda ho, a ľudí okolo neho, ak bude ďalej takto pokračovať.
Podobne, ako Bobošíková..

Možno som fakt blbý [smích],
ale stále som Oracle z vášho popisu nepochopil,
ako ste došli k Vašej charakteristike Voldemortov?

233938

09.12.2010 16:54

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

udo1 91.?.?.?

Ja Vojtovi49 odpoviem rovno 3. doplňujúcimi otázočkami, aby sme rýchlo prešli cez potenciálne nedorozumenia..

Vnímate Vojta svoje okolie, svet, vesmír, ako vzájomne primerane súvisiace procesy s istými pravidlami, alebo je všetko podľa Vás bezcieľna náhoda?

Vo vesmíre neexistuje nič statické, všetko sa mení, všetko sú procesy s nejakou tendenciou. Proces je buď riadený, alebo samoriadený(aj random algoritmus je formou riadenia), keď nevieme identifikovať subjekt riadenia. To samozrejme ešte neznamená, že neexistuje..

Myslíte si teda, že môžu existovať procesy s pravidlami bez cieľa a ten bez autora?
Nemyslím tým samozrejme nejakého bradatého deda [smích]

Následne, ak sa nejaký proces dopracoval k tak sofistikovanej n-tite, akou je človek, myslíte, že by mohol byť v súčasnej forme konečným výbehovým štádiom, určeným k "zániku", alebo má ešte istý rozvojový potenciál?

233971

10.12.2010 11:58

Město nebo romské ghetto?

RE: Ve skole: Dezo, co dostanes k Vanocum pod stromecek? Tvoje kolo!

udo1 91.?.?.?

Naši představitelé Martin?

To sú oproti globálnym banksterom teskorožkovreckári.
Platia ich v podstate za to aby kradli a banksteri mohli vo svojich "slobodných" novinkách napísať:

"Ajajáj, chceli ste demokratúru?
Did Moroz prišou i priňos Vam ten baliček aj do vychodnej jevrikopy. Trochu síce smrdzi, no zabalený je šumne, ta ňe?
Ale zase ten Nami schvaľeny a Vami slobodne zvoľeny Pišta Lakatoš s Dežom Nagyom pokradli dve kilečká grúlí z vétriesky. To ne naša durosc. Ta budzece v zime opiať hladuvac a na jar Vam pomožeme. Dame vam jiščo váce totej demokrutury a Palomu Araňošovu za p-rezidentku, že by ľepše bulo. Ta ňe?
(A ňeže zabudnece nejaky toten šumny naklad nam za "pomoc"[velký smích], jak sme še dohodli, bo zle budze..!!!)"


Nie je mi celkom jasné, ako celá ta "vopičárna" [velký smích] vôbec môže ešte niekoho prekvapovať. Je to bohužial momentálne chaotickým štandardom. Nevedia kudy-kam. Elita sa topí v svojich x+1 variantách, ktoré pripravovala pre ovce..

Prečo tomu tak je, sme tu rozoberali. Tak isto riešenia..

Zasa je to na Ferovi, Maťo, Jožovi a Anči zo sídliska, či z Hornej-dolnej.
Buď im to prestane byť jedno, alebo rožky v Kerfúre zasa zdražejú..
Keď politici vidia, že barani sú stále baranmi a ešte ich mnoho verí ožratému kšeftárovi-úžerníkovi bačovi a jeho pacholkovi("slobodným" médiám), nemôžu nič riešiť, aj keby chceli. Ak nebudú mať podporu zdola, nič nemôžu zmeniť. Na to hrá aj feťák bača a vždy naleje ovciam do žlabu s vodou aj pár deci makového odvaru a svoloč podebatuje o následných príjemných haluziach a dobrákovi chudákovi pacholkovi, ktorému všetci stále krivdia..
Pár baranov občas ostrihajú, predajú, či zabijú a spravia ďalší žúres..
Všetko má nejaký zmysel..
Možno sú tu preto, aby sme sa od nich naučili ignorovať nám nanútený absurdný systém a vytvorili si nám vlastný.
Ako Gréci, Íri, Španieli, Portugalci.
Nič si od globálnej mafie nepožičali, tak im nemajú čo vrátiť.
Tak isto my.. Od koho máme tie ničím nekryté "loove" požičané?
Od Nemcov, Holanďanov, Švajčiarov? Tudle..
Tí sú niekoľkonásobne viac zadĺžení ako my a Češi.
Samých nás budú humanitárne embargovať a následne bombardovať.
Keď sa nás ale veľa dá dokopy..
Don´t let them fuck us!!!

234000

10.12.2010 12:43

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 91.?.?.?

RE: Oracle

Boh zasahuje a veľmi konkrétne do života každého jednotlivca a aj spoločnosti. Keď s ním nekomunikujete, neznamená to, že Váš otec nekomunikuje s Vami. Napr. aj cez životné okolnosti. Nemyslím si Oracle, že by ste životné udalosti vnímali ako navzájom nesúvisiace náhody, alebo snáď áno? [smích]
Boh tiež zasahuje hlavne na princípe podporovania pozitívnych tendencii. Ak nemá čo podporiť smerom k svojim cieľom, môže samozrejme nastať naozaj problém. Tak sa pravdepodobne už neraz stalo. Viď neustále prízvukovanie evidentnej skúsenosti s apokalypsou so strany elity.
Hlavnou stratégiou elity je odpojiť ľudí od ich Otca, Boha, Allaha,.. a jeho neustálej pomoci. Animalizácia, prípadne zombifikácia,..
Presvedčiť ich, že :
a)Boh buď nie je,
b)alebo že je taký, aký nie je a ak tej blbosti neveríte, tak ste "ateista" a pôjdete do pekla [smích]
c)veriť v neho, namiesto veriť jemu
d) tvrdiť, že aj tak ho jeho dielo nezaujíma, nemá s ním žiadne zámery a nezasahuje ..

Re: Oracle
"hore dole to bolo najviac 15 ľudí, 7 ľudí to riadilo, zvyšok tvorili ich učni/dediči funkcie"
Odkiaľ máte tieto informácie?
Ja som svoje zdroje uviedol..
Ak to viete tak presne a prečo "najviac 15 ľudí"?
Aký mali podľa Vás tí 7 systém rozhodovania?
Psychologický princíp riešenia kľúčových problémov, analýzy minulosti, "predpovedanie" budúcnosti a výkonu moci u staroegyptských 20 Hierofantov a 2 hlavných žrecov som popisoval.

Ako to teda bolo. Nebodaj tých vrchných 7 hlasovalo?
To hádam nie .. [smích]

Čo chápete pod pojmom Voldemort?
Je to symbolické pomenovanie, ako z Harryho Pottera, či tam máte najaký etymologický základ?

Židia sú Kanonenfutter a my sme potom MG Futter [smích]
To máte pravdu Oracle..

Oracle:
"3) priviesť ľudstvo pomocou systému na pokraj vyhubenia-to by mala byť 3. svetová
4) dôsledkom toho, pokecať sa Bohom"


WTF??? To snáď nemyslíte vážne? Kto Vám Oracle toto s prepáčením natlačil do hlavy??
To by teda neznelo príliš rozumne od týpkov, čo pár tisíc rokov akože mali pomerne udržateľne riadiť globálny h-is-tórický proces koncentrácie moci.. [velký smích]

A že by boli fakt tak blbí a nevedeli pokecať s Bohom normálnym, bežným spôsobom. Ak by nepoznali princípy a pravidlá najvyššieho známeho systému, ako by asi tak mohli vôbec pomýšľať na svetovládu?? Proste by si ich nemohli prispôsobiť svojim potrebám a vytvárať pretenziu Boha, ako druhý základný princíp svojej moci..

Re: Oracle
"Prišli na to pred asi 12 rokmi, že tento postup nevedie ku želanému výsledku(trvalo im to že, totiž pýcha im zatemnil mozog)."

Znova:
Kto Vám prosím takéto niečo povedal, alebo kde ste to čítali??
Ak to má byť argument, neznie zrovna moc presvedčivo. To asi uznáte..

Re: Oracle:
[i]"Inak oni sú kombináciou neviditeľnej čiernej diery a mužov využívajúcich pre vedu ešte neprebádaných ľudských schopností, preto až na...

Automaticky kráceno

234003

10.12.2010 12:49

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 91.?.?.?

pokračovanie..

Re: Oracle:
"Inak oni sú kombináciou neviditeľnej čiernej diery a mužov využívajúcich pre vedu ešte neprebádaných ľudských schopností, preto až na niektoré výnimky ani vlastná rodina nevie čo v skutočnosti robia."

To ako myslíte vážne? Vaša formulácia neznie teda moc vierohodne..
Viete, čo to fyzikálne je čierna diera, keď používate daný pojem v tomto kontexte?

Možno ale podstatu "Voldemortov" z vášho pohľadu viete vysvetliť aj podrobnejšie..
Čo vy na to?

234004

10.12.2010 19:57

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

udo1 91.?.?.?

re: Vojta49..
Re:
Pane Udo1.
1. Random algoritmus je metoda náhodného výběru a do reálného řízení má daleko.
2. Ano, môžu existovať procesy s pravidlami bez cieľa. Např. vznik, vývoj a zánik hvězd.
3. K vysvětlení stávající sofistikované (když myslíte) úrovně života nepotřebuji žádné speciální tvořivé síly. Téměř vše lze vysvětlit s užitím přírodních zákonů. Zda je někdo vymyslel, nebo jde o základní vlastnosti prostoru, hmoty a času nevím. A nepovažuji toto vědění za podstatné. Myslím, že důležitější je, znát je.


Dobre Vojto49, ak nechcete, alebo nemôžete z nejakých dôvodov realitu pochopiť na tejto úrovni, treba ísť klasicky na ďalšiu..

1. Random(tzv. náhodný) algoritmus je neoddeliteľnou súčasťou komplexnejších algoritmov riadenia. Hádam aspoň chápete, že tak isto ako v prírodných a spoločenských vedách, je vysoko negramotné stavať proti sebe absolútny poriadok(dokonalú) harmóniu a chaos, ako motor zmeny. To je ako tupo stavať proti sebe v politike konzervativizmus a liberalizmus. Ako sme spomínali, buď vnímate svet ako jeden celok, kde všetko so všetkým primerane súvisí..mozaika.. Alebo ako kaleidoskop, ktorý akokoľvek otočíte, vždy dostanete iný s predchádzajúcim nesúvisiaci obraz. Stačí zdravý sedliacky rozum..

2.Ak vnímate Vznik, vývoj a zánik hviezdy obmedzene ako ojedinelý proces vytrhnutý z kontextu, tak ako vznik, vývoj a zánik bunky, potom sa naozaj môžete domnievať, že nemá cieľ [smích]

3. Hmm..takže tvrdíte Vojta49, že zákony existujú len tak samy pre seba a samy od seba, tak isto, ako tie v parlamentoch. Neexistujú teda ciele, záujmy a ani Vy sám asi žiadne nemáte..
Ako l´art pour l´art. Človek keď tvorí, tak iba pre to umenie samé. Nemá z toho potešenie, naplnenie potreby, skúsenosť, kontakt s druhými..
No, každopádne zaujímavý, netradičný pohľad na svet, ale budiš..

Vojta49:
"Zda je někdo vymyslel, nebo jde o základní vlastnosti prostoru, hmoty a času nevím. A nepovažuji toto vědění za podstatné. Myslím, že důležitější je, znát je."

Možno bude práve v tejto Vašej formulácii chybička..
Čas a priestor je iba formou miery, hodnotenia, číslo..
V tomto zmysle, na tejto úrovni chápania čas a priestor naozaj neexistuje. V tom mal Einstein pravdu, keď operoval s výrazom Časopriestor. Tak ako je veľmi závažná otázka: Prečo bola od 50.rokov min.storočia propagovaná tzv.Teória veľkého tresku?.. Ak nie je začiatok a koniec, nie je objektívne ani čas.
Urýchľovač v CERNE..správy..1 tisícinu sekundy po "začiatku(veľkom tresku)" existovali tie a tie častice. Čo chápeme pod slovom "ZAČIATOK"? Bolo predtým azda "NIČ"?"NIKTO"?
Ako sme sa bavili..Je veľmi ťažké približovať sa realite, ak vnímame svet na princípe Hmota, Energia, Čas, Priestor. Či v prírodných, alebo humanitných vedách. Energiu nie je možné oddeliť od hmoty, je iba zmenou jej stavu. Objektívnosť ex...

Automaticky kráceno

234018

10.12.2010 20:09

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

udo1 91.?.?.?

pokračovanie..

Vojta49:
"Zda je někdo vymyslel, nebo jde o základní vlastnosti prostoru, hmoty a času nevím. A nepovažuji toto vědění za podstatné. Myslím, že důležitější je, znát je."

Možno bude práve v tejto Vašej formulácii chybička..
Čas a priestor je iba formou miery, hodnotenia, číslo, slovo, kód, usporiadanosť informácii, pravidlá..
Pravidlá a ich poznanie sú kľúćové. V tom máte tiež pravdu Vojto. Boha niekde nazývali aj Vševesmírnou Mierou, Pravidlom. Boh je mierou všetkého a miera(pravidlá) je-sú Boh..
Možno tu potom viacerí myslíme to isté, len to každý trochu ináč vyjdruje. Chyba je potom v našom pojmovom aparáte a nie v nás zvedavých [smích][smích]

V tomto zmysle, na tejto úrovni chápania čas a priestor naozaj neexistuje. V tom mal Einstein pravdu, keď operoval s výrazom Časopriestor. Tak ako je veľmi závažná otázka: Prečo bola od 50.rokov min.storočia propagovaná tzv.Teória veľkého tresku?.. Ak nie je začiatok a koniec, nie je objektívne ani čas.
Urýchľovač v CERNE..správy..1 tisícinu sekundy po "začiatku(veľkom tresku)" existovali tie a tie častice. Čo chápeme pod slovom "ZAČIATOK"? Bolo predtým azda "NIČ"?"NIKTO"?
Ako sme sa bavili..Je veľmi ťažké približovať sa realite, ak vnímame svet na princípe Hmota, Energia, Čas, Priestor. Či v prírodných, alebo humanitných vedách. Energiu nie je možné oddeliť od hmoty, je iba zmenou jej stavu. Objektívnosť existencie samotnej informácie zostáva takto skrytá. Nemôžeme potom začať vedome tvoriť. Nenapĺňame tak jednu zo svojich esenciálnych potrieb.

Princíp Hmota, Informácia, Miera to umožňuje.
Tzv. Trojjedinosť Boha, či Prírody, Alaha, Najvyššieho Vudu..[smích]
Je to zhmotňovanie Našich, prípadne Jeho predstáv..
Najprv mám v hlave myšlienku, informáciu-obraz. Keď jej Slovom, rukami,..dám formu, nadelím ju mierou vznikne niečo nové, materializujem. Všetko pracuje na princípe matríc. Je to tak jednoduché. Pravda leží vždy na povrchu. To, čo neviem pomenovať, nepomenujem, akoby neexistovalo, pretože s tým nemôžem cielene pracovať, v tom s Vami súhlasím..

Zaujímavá otázka je Kto?Kedy? a Prečo? dal fatálny blokovací deformovaný 4-princíp ako infekciu do vedy a vzdelávania.
Potom máte aj Vy Vojta49 také problémy, aké máte.

Prosím skúste sa Vojta49 zamyslieť nad podstatou a nehľadajte zasa nejaké kozmetické nezrovnalosti. Nikto nie je dokonalý.
Možno ani Boh, Príroda a Tie naše zákony samy o sebe, ak sa rozumieme [smích]

234021

10.12.2010 21:17

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 91.?.?.?

re: Oracle 178

Ok, Oracle, súhlasím, trochu moc sa tu vykecávame [smích]
Som však presvedčený, že debata sa rozhodne týkala podstaty nie len tejto témy..

Áno, súhlasím, 2 hlavní Hierofanti, podľa Vás Voldemorti sú popisovaní aj ako žreci..
Vedi-aci budúcnosť a schopní ju zmeniť.
Z gréckeho výrazu hierofantos..

Hmm..takže Megre, Anastázia. Sú dosť Védicky zameraní. Védy sú moc zaujímavé, no problémik je, že podstatou tiež tlupoelitárne pyramídovo postavené.. Pravdepodobne preto aj prehrali kedysi dávno vojnu s dokonalejším tlupoelitárnym modelom, Biblickým konceptom..
Medzi mojimi známymi bolo pár ich priaznivcov a bol som sa aj pozrieť na ich školeniach.
Je tam kus pravdy, zaujímavé metódy, no ku mnohým ich pohľadom a názorom som naozaj skôr skeptický. To už ale fakt asi nie je úplne k téme.. [smích]

Inak som tu viackrát popisoval 2 hlavné dôvody, prečo "Voldemorti" strácajú kontrolu..
Nemyslím teda, že by to bolo preto, že hlavná Dvojka, resp. Dvadsaťdvojka by zmenila podstatu stratégie.
Aj keď tam určite sú tlaky..
No, uvidíme, aké budú výsledky ďalších priebežných analýz od ostatních..

234026

13.12.2010 04:08

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 91.?.?.?

Re: Oracle
bol som preč ..
Ešte malé upresnenie Oracle..
Keď ma pamäť neklame, bol označovaný typ 2 hlavných Hierofantov ako Znachari. Oproti žrecom je tam istý odborný rozdiel.

"Ideálna by bola sociálna pyramída s holografickou vnútornou štruktúrou, kde ten istý jednoduchý vzorec by sa opakoval až na vrchol pyramídy, kde by sa každý rešpektoval a vedel aké sú pravidlá."

V podstate súhlasím, aj keď by som to vyjadril trochu konkrétnejšie..
Riadiaca, či skôr koordinačná štruktúra vždy bude, lebo je potrebná v organizovanej spoločnosti s akýmikoľvek cieľmi. Aj v prípade pozitívnom pre všetkých.
Musí byť založená na voľnom prístupe ku všetkým spoločensky a individuálne podstatným informáciám. A zase sme pri Miere(6.zmysle) a pri postoji, morálke, či Svedomí (7.zmysle)..
Princíp moci dnešnej pyramídy je zadržiavanie informácii, poprípade dezinformácia, kamufláž..eufemizmus..z pravidla má opačne zámery, ako tie, ktoré deklaruje. Iba tak môže (ne)fungovať. De-facto silno brzdí rozvoj. Pokiaľ to ľudia nepochopia, existuje potenciál vážnejšieho problému.
Ktokoľvek, kto zadržuje z tohto pohľadu relevantné informácie, kolaboruje zo systémom a čaká ho nevyhnutne jeho osud(podstata dlhodobej neudržateľnosti napr. tzv. autorských práv a patentov).

V tom zmysle sa dá zo systému vyjsť iba toľko spomínaným zvyšovaním miery chápania zamerania a fungovania systému a jemu nadradeného systému. Znie to možno na prvý pohľad trochu zložito, ale je to v princípe veľmi jednoduché.

Práve v tomto bode má svoje pravé miesto aj vyjadrenie:
"A poslední budú prvými a prvý poslednými".
Pri vyššej miere chápania nás "posledných [smích]" nemá elita šancu, keďže sme schopní riešiť problémy o úroveň ďalej. Oni tam v ich stave nemôžu, pretože by to bola pre nich samovražda. Samozrejme pokiaľ nezmenia svoj základný postoj(aj preto ma tak zaujalo vaše tvrdenie Oracle, že ho vraj zmenili).
Pokiaľ plebs nechápal, mohli sa uchýliť v konfliktoch vždy o úroveň vyššie a tam riešiť problém vo svoj prospech.
V dnešnej dobe túto možnosť prirodzene stratili.

V hlbokej podstate svojho a tiež kolektívneho podvedomia každý vie, aké sú pravidlá.. to sme tu tiež neraz rozoberali..

234134

Princíp "Divide et impera" zahraničnej politiky chronických imperialistov sa od dôb starého Egypta a Ríma naozaj nezmenil, nech ho nazveme hoci aj "Právom národov na sebaurčenie", alebo "individualizmom" a pod..
Akcentovanie atomizácie, separácie, zamedzenie kooperácie pod myšlienkami nezodpovedajúcimi cieľom agresora.
A voila máme napríklad "občiansku" vojnu riadenú zvonku..

Odb.:
"Neustále zvrácanie a preregulovávanie prirodzených tendencii pretenzívnym Subjektom riadenia globálneho h-is-tórického objektívneho procesu koncentrácie moci.."

Aj podľa von Clausewitza bola
"Vojna iba pokračovaním politiky(diplomacie) inými prostriedkami".

Samozrejme to platí aj opačne.

234213

14.12.2010 11:33

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 46.?.?.?

Kulty vždy boli cielene vytvárané, poprípade kontrolované žrecmi, znacharmi. Áno, degradácia v kaste žrecov bola zriedkavá, no občas sa vyskytovala. Existujú príklady.

Nepamätám si však, že by sa napr. Megre vyjadril v zmysle zmeny základného postoja dnešných žrecov-znacharov.
Presnejšie, nikde som sa nestretol s podobným názorom.
Preto ma tak zaujíma, odkiaľ pramení toto Vaše presvedčenie..

234214

14.12.2010 11:38

WikiLeaks: Velký nebezpečný podvod americké vlády

RE: Rejp

udo1 46.?.?.?

Pokusov o utopenie v mori dez-informácii, kamufláží bude už iba exponenciálne pribúdať. Wikileaks je iba začiatok. Je veľmi dôležité, aby sa ľudia naučili hodnotiť informácie..
Vnímať ich vždy neosobne z pohľadu záujmu "elity"
a porovnať čo korešponduje s mojimi záujmami(podporiť) a čo nie(vedome ignorovať, zosmiešniť).
Samozrejme v závislosti od vlastnej miery chápania chodu vecí a postoja k životu..

234215

14.12.2010 11:58

Čas se zrychluje, zintenzivňují se změny a ty opravdu podstatné se blíží

RE: Základní aspekt života změnit nelze

udo1 46.?.?.?

Vojta s Hadom, idete na to z dvoch pilierových pohľadov toho istého celku, ktoré bohužiaľ vinou "vzdelávania" a znetvorených spoločenských stereotypov kladiete absurdne proti sebe..

Vojto49 má pravdu v tom, že deti sú veľmi dôležité a keď ich nebudeme robiť, nesplníme jednu zo svojich prirodzených príjemných úloh a nebude život. Pravdu má aj Had v tom, že ak nepôjdeme ďalej v poznaní, postoji a snahe urobiť spoločnosť lepšou, tiež nebude život.

Všetci predsa chceme, aby život bol a chceme sa z neho aj prirodzene tešiť.

Hádam len cieľom nemá byť pár harakiri cvokmi propagované utrpenie?

234217

14.12.2010 19:00

WikiLeaks: Velký nebezpečný podvod americké vlády

RE: Rejp

udo1 91.?.?.?

Tak, ako aj v CIA, Mossade, MI6, MI5, MSS,"Globálnych službách",.. aj v FSB sú rôzne myšlienkové prúdy.
Áno, mnohé pohľady do FSB priniesli ľudia z býv. KGB, rozhodne však nie všetky. Najradšej by samozrejme boli, keby celý svet bolo jedno veľké Rusko. Tak isto Izraelci a Američania, ktorí majú pocit, že to v podstate realizovali. Obdobné pohľady na "zvyšok" sveta majú aj Číňania a niektoré ďalšie krajiny. Jednotlivé "h-is-tórické" úlohy príslušných národov, či ideológii majú mnohé podobné črty. Často to aj otvorene priznávajú. Pôvod tejto myšlienky tkvie tiež v ich intuitívnom, či vedomom vnímaní objektivity globálneho dejinného procesu koncentrácie moci. To treba mať pri jednaní s nimi vždy na zreteli [smích]

Môžeme sa ale aj hodne naučiť. Ak chcú naše malé národy a ich kultúra prežiť, je nevyhnutné, aby sme sa snažili mať neustále vyššiu mieru chápania všeobecného chodu vecí, ako väčšie národy, kultúry a ideológie. Inak budeme mať problém zvlášť v dnešnej dobe zrýchľovania sociálneho času. Nebudeme mať reálne predikcie, ciele a budeme riadení možno nie úplne v prospech nás a našich potomkov..

234244

15.12.2010 11:17

Perspektiva juanu v mezinárodních financích

RE: Co se tyce

udo1 91.?.?.?

Hmm..
prečo Salickij nespomína Rusku, Číne, Indii, Arabskom klasteri a aj na západe na konferenciách toľko spomínané krytie energoinvariantom, kWh?
Musí predsa o tom vedieť.
Že by politicko-strategické nariadenie RAN-u idúce od nových kádrov?

V odborných kruhoch v tomto panuje zhoda. Otázka je iba načasovanie.. koordinácia s paralelným nevyhnutným znížením úrokov na nulu a zákonnou transformáciou funkcie bánk na investičné spoločnosti.

Aj keď na druhej strane by z toho do budúcna plynuli pre dnešnú formu spoločenského zriadenia v týchto krajinách, ale aj západných, isté riziká vyplývajúce nielen zo zmeny technológii.

Asi bude musieť ísť tlak zas a znova zdola od informovanej verejnosti.

234281

15.12.2010 14:31

Perspektiva juanu v mezinárodních financích

RE: Co se tyce

udo1 91.?.?.?

Hmm..
prečo Salickij nespomína v Rusku, Číne, Indii, Arabskom klasteri a aj na západe na konferenciách toľko spomínané krytie energoinvariantom, kWh?
Musí predsa o tom vedieť.
Že by politicko-strategické nariadenie RAN-u idúce od nových kádrov?

V odborných kruhoch v tomto panuje zhoda. Otázka je iba načasovanie.. koordinácia s paralelným nevyhnutným znížením úrokov na nulu a zákonnou transformáciou funkcie bánk na investičné spoločnosti.

Aj keď na druhej strane by z toho do budúcna plynuli pre dnešnú formu spoločenského zriadenia v týchto krajinách, ale aj západných, isté riziká vyplývajúce nielen zo zmeny technológii.

Asi bude musieť ísť tlak zas a znova zdola od informovanej verejnosti.

234299

16.12.2010 12:48

Perspektiva juanu v mezinárodních financích

RE: Symboly.

udo1 91.?.?.?

Re:in-ocean
"Pisete, ze penize jsou take symbol.."

Nie je mi celkom jasné, co tím jako chtel básník ríci?

Slovo je kód, miera, ktorou vytváram obrazy v hlavách ostatných podľa tej kultúry, kde sa nachádzam a jej zaužívaných spoločenských stereotypov, noriem.
Symbol je zjednodušený obraz nejakého komplexného dynamického spoločenského procesu. Má kľúčový význam pri vytváraní, riadení spoločenského podvedomia danej kultúry. Je základným prvkom dlhodobého riadenia más pomocou tzv. kultúrnych matríc.

Väčšina pôvodných písiem bola založená na symboloch, znakoch charakteristických pre zmýšľanie danej kultúry. Z tohto pohľadu je hláskové písmo degradáciou. Napr. Číňania aj preto svoje písmo neopustia. Bol by to závažný hlboky útok na podstatu ich kultúry. V Rusku na túto tému prebieha v odborných kruhoch nie len na univerzitách veľká diskusia, nakoľko azbuka bola pôvodne tiež znakovým písmom symbolov. Počas niekoľkých "reforiem" v posledných storočiach však bola zdegradovaná.

In-ocean, máte pravdu v tom, že z istej pozície možno vnímať peniaze ako symbol.

V biblii je aj napísané:
(Genezis)
"Na začiatku bolo slovo, to slovo bolo od Boha a to slovo bolo Boh"
Korán:
(Stať ekvivalentná zmyslu Genezis)
"Boh stvoril rôzne veci a nadelil ich mierou"

Boh je iným slovom aj všeobecná miera, miera všetkého, slovo, cez ktoré tvorí. Rukami, vydaním zvuku,frekvencie, kmitavého impulzu..tvoríme. Cielene. Zhmotňujeme svoje obrazy. Niekedy aj čisto myšlienkami. Všetko tvorenie, zhmotňovanie pracuje na princípe usporiadania informácie, obrazu.
Zhmotňujem tým, že informácii nadelím mieru. Dám svojmu obrazu pravidlá.
Preto bolo vo väčšine kultúr číslo 3 "sväté":
MATERIA+INFORMÁCIA+MIERA
nie 4
1, 2
1 + 2, 3 + 4
(Hmota+Energia("Duch" ))+((Čas+Priestor)=Časopriestor)
4 sú potom vlastne 2 kategórie. Objektívna existencia informácie, obrazu, tým pádom zostáva skrytá.
Ráno si vytvorím obraz, matricu, čo chcem robiť počas dňa a slovami, činmi ju napĺňam, zhmotňujem = tvorím

Na princípe 4., resp 2. základných kategórii nie je možné naplno cielene vedome tvoriť, plánovať, riadiť svoju budúcnosť, svoj osud.
Riadia ho potom iní pomocou 3.kategórii.
Nie vždy zrovna v náš prospech, ako vidíme.
Problém je, že všetky prírodné a humanitné vedy sú zámerne založené na systéme 4, resp.2.
Je to malý, obrovský rozdiel, ak si uvedomíte podstatu.

Nie je to nič nové, stará, obecne známa vec, akoby niekto povedal..
Pokiaľ však veci, procesy nepomenujeme, nedáme im názov, slovo, prípadne symbol, akoby neexistovali, lebo ich nemôžeme efektívne riadiť v zmysle našich cieľov.

234381

16.12.2010 16:55

Perspektiva juanu v mezinárodních financích

RE: Co se tyce

udo1 109.?.?.?

..a všeobecná deflačná technologická dividenda, ktorú ste minule pripomenuli..
Tá je ale v podstate tiež podmienená invariantom a zamedzením úročenia. Tak, ako aj akákoľvek zmysluplná forma základného platu. Hádam to len v tichosti chcú doladiť. Aj tak je to z dlhodobého hľadiska nevyhnutné.

Novinári musia byť o tom samozrejme ticho. Len nerozumiem celkom, prečo sa o tejto top téme viac nediskutuje na webzínoch. Všade je o tom ticho. Zrejme sa to snažia odignorovať a získať čas, ktorý im uteká.

234390

17.12.2010 00:18

Perspektiva juanu v mezinárodních financích

RE: Co se tyce

udo1 91.?.?.?

re: dub

Myslím, že sa úroveň diskusii, miery chápania ľudí najmä v posledných mesiacoch, týždňoch hodne zlepšuje. Nielen tu..
Stále je to ale nedostačujúce..

Tendencia je dobrá a chápem tých magorov, že sú ticho vo vyjadreniach k navrhnutým riešeniam. Ich systém bol v posledných rokoch v podstate odkrytý a nedokáže fungovať v tomto stave. Nebol na to projektovaný.
Majú stav "Babo raď ", ako vy Češi a Moraváci pekne hovoríte [smích]
Špičky ich výkonného aparátu sa na nich obracajú s fundamentálnymi otázkami z nižších inštancii a oni nemajú udržateľné odpovede. Tým strácajú autoritu u vlastného "manažmentu"..
Uvidíme..

Možno máte pravdu, že plné odkrytie "kódu" by za tejto situácie pre exponované osoby mohlo niesť isté riziká.. Viď posledné udalosti, nehody..
Obávam sa však, a nielen ja, že nie je možné zaviesť uvedené zmeny v ekonomike a vzdelávaní zhora bez podpory obyvateľstva. Bolo by to proti základným pravidlám systému. Na to v podstate zrejme GP-KM&Co. aj hrajú. Je to stará známa tzv. revolucionárska pasca. Na mieste zodpovedných by som za tejto situácie tiež zatiaľ do toho oficiálne s fanfárami nešiel. Myslím, že riziko je momentálne neprijateľné. Treba počkať, kým bude najmä z fór jasné, že je spomínaná problematika bežným predmetom diskusie.

Každopádne to vrie.. dôležité je, aby bol prechod dlhodobý a plynulý.. Dúfam, že "elitka" neurobí v panike nejakú sprostosť..

234414

18.12.2010 00:44

Perspektiva juanu v mezinárodních financích

RE: Co se tyce

udo1 91.?.?.?

re: dub

Dúfam, že nebude treba ryť až tak hlboko držkou v zemi, ako vravel Kryl [smích], no tiež mám obavy.
Utrpenie, či smrť každého jedného človeka je tragédiou.
Musíme sa snažiť urobiť maximum a dôverovať.
Všetko má svoj zmysel, ale na druhej strane načo to zbytočne komplikovať.

234457

20.12.2010 16:02

Pochybnosti o udržitelnosti eura

RE: Je treba vidiet veci v sirsich suvislostiach

udo1 46.?.?.?

To ako Calimero myslíte vážne, že podľa Vás "nemecké banky" vlastnia Nemci, "švajčiarske" Švajčiari,..?

Mohli by sme tu pošpekulovať akým spôsobom sú vyvíjané tlaky na "nemeckú" vládu, aby podporovala politiku "záchranných" balíčkov a tlačila do tejto absurdity ostatné krajiny. Každý triezvo uvažujúci Nemec vie, že je to vyslovene proti ich záujmom a ničí to ich imidž. Nie sú idioti. Občania spolkových zemí na tom šialene prerábajú. To len naše tupé "slobodné" médiá sa snažia vytvoriť dojem, že naši západnejší susedia na "záchrane" bánk na daniach, či dividendoch zarobia. Zase raz slepú oddanosť SSchutz&co. fašistickej "elite", alebo ich senilita.

Od určitého stupňa "zasvätenosti" neexistuje rozdiel v cieľoch tzv. "americkej" a "európskej" zahraničnej politiky.
Vzniká otázka: Pre koho Radičová pracuje?
a ešte dôležitejšie: Či vie pre koho pracuje?

Možno sa u nej naozaj prihlásil jej vlastný Človek.
Možno ju čaká aj s Orbánom nie h-istórická, ale kľúčová dejinná úloha.
Ak sa pre túto neľahkú cestu rozhodla, mali by sme jej popriať veľa zdravia a sily a každý podľa svojich schopností pomôcť.
Ak nie,..
Budeme sledovať ďalšie kroky..
Dôverujme, ale preverujme.

Ešte by bolo zaujímavé rozobrať Calimero, čo chápete pod slovom bankár?

234579

20.12.2010 20:07

Pochybnosti o udržitelnosti eura

RE: Euro nemôže padnúť

udo1 46.?.?.?

RE:Tak je to 78..

Áno, matematika hrá na burze, trhu istú nie nevýznamnú rolu. Vždy ale bola, je a bude, ako aj burza a trh iba prostriedkom k dosiahnutiu obecne prospešných, či neprospešných cieľov.

Ešte stále sa bohužiaľ aj medzi verejnými činiteľmi, manažérmi a v riadiacom(výkonnom) aparáte všeobecne, nájdu ľudia, ktorí zastanú na Vami popisovanej úrovni chápania politicko-ekonomických sociálnych procesov.

234593

20.12.2010 22:05

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

udo1 46.?.?.?

Knihu "Zvoniace cédry ruska" resp. "Anastázia", ako zdroj takého vážneho tvrdenia, nepovažujem za dostatočné. Sú tam zaujímavé myšlienkové konštrukcie, no bol by som, čo sa týka Megreho skôr opatrný.. Nič v zlom..

Aj tak ma to ale zaujíma [smích]

Môžete mi poslať prosím link na originál Vášho voľného traktátu?
Niekde v 6.-7. knihe, či v poslednej?
Hmm.. Dajú sa rôzne pochopiť..
Ak máte aj v ruštine. Preklad vždy čiastočne deformuje..
Kedysi som ich mal v rukách,, no to je dávno a nečítal som všetko.

Pre mňa z Vašich formulácii totiž vôbec nevyplýva tvrdenie, že žreci-Znachári v dnešnej dobe naozaj opustili svoje ciele, resp.že by boli také, ako ich Vy popisujete. Nekompromisne na nich pracovali po tisíce rokov a obetovali vedome milióny, možno miliardy ľudských životov. Tak robustná tendencia sa nezvykne opúšťať zrazu. Je to vysoko nepravdepodobné, aj keď nechcem tvrdiť, že nemožné. Aj u nich prebieha boj dobra a zla.

A.Lincoln:
"Lepších anjelov našej prirodzenosti občas premôžu temné stránky a dobro vždy nezvíťazí".

U Znachárov to samozrejme platí skôr opačne [smích]

Existujú však tzv.kritické body.

V.N. Puzakov (Megre) ma zaujíma skôr z trochu iného pohľadu. Jeho rola.
..a.. pohľad kolegu, či oponenta na realitu môže byť aj inšpirujúci a poučný. Tak isto pohľad nepriateľa..

234597

21.12.2010 12:48

Pochybnosti o udržitelnosti eura

RE: Je treba vidiet veci v sirsich suvislostiach

udo1 91.?.?.?

Ak by boli Vami spomínané banky "nemecké", mali by byť vo všeobecnosti majitelia Nemci, mať sídlo v Nemecku, platiť tam dane, odvody, reinvestovať "zisk", atď..
Možno som Vás ale zle pochopil a vy ste to mysleli úplne ináč..

234636

21.12.2010 13:14

Pochybnosti o udržitelnosti eura

RE: Nemecký verejný dlh dosiahne historický rekord

udo1 91.?.?.?

Cieľom "elity" vždy bol fašizmus a jeho rôzne formy.

Z ich pohľadu sú v každej ideológii, náboženstve, v akomkoľvek zriadení podporované v prvom rade prvky vedúce dlhodobo k fašizmu. Lokálnej tvoriacej sa volenej, či nevolenej elite je vždy časom ponúknutá možnosť spoluparazitovať pod patronátom globálnej "elity". Ak je lokálka neposlušná, pristúpi sa k tzv. obriezke a vyberie sa nová lokálka. Všetko samozrejme nepriamo. Priame, štruktúrno-hierarchické riadenie je vyslovene iba doplnkové a zriedkavo používané. Platia statusové pravidlá založené na podprahovom riadení parametrov "demokratického [smích] " systému ako celku.

..a..áno, kumulačný dlh je mocný prostriedok k moci, tichému postupnému neodvratnému zotročeniu spoločnosti.
Preto bola akákoľvek forma úverovania po tisícročia trestaná ako jeden z najťažších zločinov. Trest smrti, alebo vyhnanstva sa týkal nielen jednotlivca a jeho rodiny, ale často celej komunity v rámci správneho chápania kolektívnej viny.

234637

21.12.2010 14:19

Pochybnosti o udržitelnosti eura

RE: Je treba vidiet veci v sirsich suvislostiach

udo1 91.?.?.?

akronym:
"pavúk vlastníctva,napr. takej DB alebo Credit Suisse ? Alebo ešte lepšie, aký je vlastnícky pavúk, napr. takej SNB alebo ČNB".

Mená nie sú podstatné. Dôležitý je cieľ a metódy, princíp práce ich periférie z pozície elít. Jedným zo základných princípov bezpečnosti skutočnej "elity" je bezpodmienečné utajenie totožnosti. Sociológia elít, ako odbor, funguje preto z veľkej časti deduktívne. Podľa analýz minulých a dnešnej situácie poznáme ich postoj a postupy a vieme odhadnúť nimi preferované varianty vývoja budúcich udalostí. Tak fungujú "privátne" analyticko-prognostické firmy a tiež prognostické ústavy jednotlivých štátov. Odkazy na knižnice príslušnej litertúry a odborné anlytické práce som tu viac krát uviedol. Ak Vás to Akronym naozaj zaujíma, kliknite na moje meno..

k Schutzovi a jeho inteligencii(chápaniu chodu vecí obecných)..

Myslíte, že je inteligentné pokračovať v tom, čo robí on, keď mu je jasné, čo bude nevyhnutne nasledovať pre neho a pre jeho rodinu a blízkych? Po tisícročia je to stále to isté. Navyše sme tu neraz spomínali objektívnu linearizáciu sociálneho času a jej dôsledky.

Otázne je, či je tak naivný a myslí si, že z toho vyjdu bez následkov, alebo nerozumie ani základným spoločenským procesom.
Rozhodne jeho konanie zrovna nesvedčí o jeho inteligencii.

Radičová..
Písal som:
"Mnoho politikov je už dobre informovaných"

O Radičovej je známe, že fungovala aj vo Vami spomínaných štruktúrach. Tie sú prísne hierarchické hlavne v informovanosti.
V ich pyramíde nekompromisne platí základný algoritmus:
"Mierou svojho chápania pracuješ na seba a mierou nechápania na toho, kto chápe viac".
Ako vysoko postúpila v štruktúre globálneho riadenia?
Úprimne: Neviem.
Či a aké ďalšie zdroje informácii okrem domovskej pyramídy má, je mimo okruhu mojich znalostí. Preto kladiem spomínané otázky.
Možno má nejaký čitateľ detailnejšie a čerstvejšie informácie ako my.

Klaus a Merkel?..

Klausa sme tu rozoberali a Merkelová tiež nemá ľahkú pozíciu.
Jej súkromné názory nehrajú až takú rolu.
Vždy treba mať na pamäti, ako Nemci tradične veľmi exaktne hovoria:
"Die Merkel?..Sie bekleidet ja nur das Amt des Kanzlers, wie auch Schröder, Kohl,.."
a to doslovne.

Majiteľom úradu spolkového kancelára, či premiéra, prezidenta de la republique, je systém. Ten má svojich správcov, alebo sa riadi sám. Ak sa riadi sám, tak ho tiež niekto musel do stavu "samoriadenia" dostať..
To sme tu ale tiež neraz podrobne rozoberali aj s odkazmi na príslušnú odbornú literatúru.

234638

22.12.2010 02:48

Pochybnosti o udržitelnosti eura

RE: Je treba vidiet veci v sirsich suvislostiach

udo1 46.?.?.?

Re: 95
"Musela som sa 2x pozriet ,ci ste to naozaj pisali Vy, udo1
"Radicovej by sme mali popriat vela stastia?""


Ako sa hovorí:
"Do tretice všetko dobré".
Vytrhli ste to z kontextu. Dávajte prosím pozor, čo robíte.
Z každej myšlienky sa dá takto vytvoriť jej opak.

Treba v ľuďoch podporovať to dobré, ak sa nájde čo i len náznak.
Verejnosť by mala sledovať činy koordinačného aparátu a hodnotiť ich. Podľa chápania a činnosti "plebsu" sa vždy vyvíjala kvalita života. To je železné pravidlo. Keď masu uvediem v stav negatívneho, namiesto pozitívneho postoja so správnou dávkou nihilizmu, akákoľvek prirodzená pozitívna zmena v zapredanom výkonnom aparáte nemá šancu proti samoriadenému systému. Ľudia sú baterky s energiou ich vlastných (spomínanými systémovými algoritmami kontrolovaných) emócii. V tomto prípade negatívnych.
To je jednou z hlavných úloh našich "slobodných" závislých médii a osôbok typu SSchutzkoko.

Napr.:
1.V minulých storočiach pri tzv.h-is-tórickom kresťanstve:
Akcentovanie hriešnosti, strachu potenciálneho "pekla" po smrti, čo v štatistickom merítku spôsobuje u väčšiny populácie pasivitu v otázkach riadenia reálneho spoločenského života. Nebezpečenstvo urobenia "fatálnej" chyby. Je to z tohto pohľadu veľmi zákerný, profesionálne vyprojektovaný spoločenský stereotyp vychádzajúci z hlbokých dlhodobých študii sociálnej a individuálnej psychológie hlavne tzv."západnej" kultúry.

2.Dnes vo viac sekularizovanej spoločnosti:
Hlavne zámerne zle vysvetľovaná relativizácia až nihilizácia akéhokoľvek názoru spojená so snahou rozšírenia zoznamu "popieračských tabu tém" (tzv.spoločensky nebezpečných názorov) a tlačenia celého zákonodárneho, výkonného a súdneho aparátu do úplného absurda odtrhnutého od reality. Z podobných postupov vždy vyplývajú osvedčené elegantné možnosti pre fašizujúce tendencie v spoločnosti. Viď dejiny..
Vždy sa stane to čo chce ľud. Vox po(pa)puli [velký smích], vox Dei.
Ako "elitka" by som sa teda musel nevyhnutne snažiť kontrolovať vôľu, emócie ľudu.

Qui Bono teda?, ak chceme z princípu nenávidieť I.Radičovú, pýtam sa 95..
Treba hodnotiť jej jednotlivé kroky. Urobila viacero zaujímavých, nie zlých.
Otázka je, či nehrá iba rolu syčiaceho plynu obozretne dočasne popúšťaného ventilu.

Ideálne by bolo, ak by napríklad aj Vami spomínaný Soros naozaj zmenil svoj postoj. Ak sa aj u neho objaví náznak, treba ho podporiť. Samozrejme nie je na škodu mať vyššiu mieru chápania chodu spoločnosti ako on, aby ste vedeli identifikovať potenciálny podvod. To nie je tak zložité. GP-KM&co. pracujú rovnako, len s opačným garde. Osoby ako G.Soros sú naozaj paradoxne dosť obmedzení vo vnímaní reality, lebo sú súčasťou hierarchie a obeťou svojho statusu.

Dúfam, že toto obšírnejšie vysvetlenie postoja pomohlo odstrániť naše nedorozumenia 95..

234672

22.12.2010 13:53

Pochybnosti o udržitelnosti eura

RE: Nemecký verejný dlh dosiahne historický rekord

udo1 89.?.?.?

Celkom dobre ste Erwin popísal dnešnú formu fašizmu [smích]
..eufemisticky nazývaného demokratúra..

Fašizmus je vždy nejaká forma vlády "elity". Jej cieľom je vládnuť paraziticky na úkor druhých pomocou obmedzovaniu ich informovanosti a zabránenia rozvoja ich potenciálu ako ľudí. Máva vodcu a nejakú ideológiu, príp. "náboženstvo".
Jedna zo základných protofašistických ideológii je bez pochýb aj spomínaný judaizmus, indický hinduistický kastový systém a v podstate všetky systémy spadajúce pod uvedené parametre. Tak aj naša "demokracia" je zas a znova čisto formou skrytého fašizmu. Môžem ho nazvať aj h-is-tórický islam, či "kresťanstvo", marxizmus, či iný eufemizmus.
Viď etymológia, dejiny slova fasca.
Ešte zaujímavejšie by boli snáď už iba jednotlivé varianty jeho abreviatúrneho, znakového rozboru.
Tam začina hlbšie chápanie súčasných a dejinných sociálnych a filozofických procesov.

234712

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 3

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 70 362 376