Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Kosk

Nalezeno 231 příspěveků, 19 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.02.2009 12:35

Mattoni už není

RE: Nefunkční odkaz

Kosk 77.?.?.?

Taky mě to nepustí. Nebylo by to možné opravit, prosím? Tenhle text bych si SKUTEČNĚ RÁD uchoval i v budoucnu (i pro případ, že by to zde bylo nutné smazat). [mrknutí jedním okem]

184138

12.05.2010 00:29

Šifrování není pro odposlechy překážkou

Technologie, které zde popisujete, nebudou fungovat tak snadno.

Kosk 77.?.?.?

Nezapomeňte, že armáda většiny států používá stejné počítače a stejné programy jako mi všichni doma. Jistě lze odečíst zvuky klapání klávesnice a protože zní rozdílně, lze rekonstruovat co píšete, lze také vložit někam do kompu docela malý předmět, který bude zapisovat to,co napíšete... atd

Ale řady šifer jsou známy a jejich algorytmy volně přístupné. Všichni odborníci na šifry nejsou zaměstnanci jen Pentagonu a NSA. Pokud by bylo možné ty šifry (třeba AES) snadno prolomit tak by se jednak nepoužívaly jako standard v armádě řady států, včetně USA a citlivých podniků a za druhé by se to časem dříve nebo později profláklo.

Takže pokud budete mít data na kompu zašifrována některou z šifer, používaných US army a klíč jen ve své hlavě... tak v případě že se státní moc k němu dostane, tak jí zbude jen
1. buď to z Vás vymlátit
2. Mít k dispozici zákon, který Vás umožní zavřit na doživotí i bez průkazu nějaké nedovolené činosti.

Mám za to, že takové zákony už v některých zemích existují. Kdyby bylo možné tyhle šifry snadlo luštit, byly by potřeba?

219148

16.05.2010 17:06

Šifrování není pro odposlechy překážkou

RE: Technologie, které zde popisujete, nebudou fungovat tak snadno.

Kosk 93.?.?.?

Není to pravda. Po světě běhá celá řada schopných matematiků, pro které je tohle výzva a snaží se neustále šifry prolomit. Ne nadarmo byly prolomeno šifrování které používaly mobilní sítě, nebo různé odchrany proti kopírování etc. Existují i soutěže v témže. Je jasné že to nedokážeme Vy nebo já, ale někdo určitě. A pak se to takřka s jistotou proflákne.

Není možné aby většina světa šifrovala metodou, která by byla snadno prolomitelná a všichni se tvářili jako že to není pravda. Proč by to dělali?

Níže se někdo domnívá, že tohle lze snadno prolomit slovníkovým útokem hrubou silou. Nevím jak vy, ale já používám i k mailům kombinace několika neexistujících slov (nic neznamenajících, která jsem si zapamatoval z doby,kdy byly moje děti malé a krom mě je už nikdo nepamatuje spolu s několika čísly a dalšími znaky)

a pokud bych měl na kompu něco "závadného" tak k tomu přidám ještě pár znaků, které nejsou na klávesnici. Paměť mi zatím slouží a nikde to zapsáno nemám. Myslím že většinu mých hesel v žádném slovníku nanajdete a dlouhé jsou dostatečně. To hrubou silou nepůjde - snad NSA, ale ta pomě určitě nepůjde.

219438

24.05.2010 00:04

Nejvyšší soud: Obvinění ze sexuálních zločinů mohou zůstat ve vězení

Není to ale tak úplně od věci, jen bych to dělal jinak.

Kosk 93.?.?.?

Osobně mám po setkání s pedofilem celoživotní následky. Nejsou sice zcela tragické (nejsem někde v blázinci v kleci) ale můj život to ovlivňuje docela dost a hlavně doživotně. V podstatě bych tenhle typ lidí, pokud se jim to prokáže jednoznačně, izoloval natrvalo. Nemusí jít nezbytně o vězení, ale nějaký způsob, jak zajistit aby to neopakovali.

Pokud někdo navíc znásilní a zabije dítě, tak to podle mě kdykoliv zopakuje a není důvod ho ještě někdy propustit mezi normální lidi. Další dítě totiž může být zrovna to Vaše. A že děti nemáte? Možná je mít budete a nebo je bude mít Váš sourozenec, nebo soused...

Nedávno byl nějaký soud se sexuálním vrahem dítěte nějakého velitele speciálních jednotek. Asi bych nedokázal s jeho možnostmi nechat vše na soudech, které ho za pár let pustí zase ven dál znásilňovat a zabíjet. Pokud by ten člověk někdy vyšel z vězení, tak bych to věděl a ušel by tak maximálně dva metry...

Pokud by ovšem byl někde dobře zavřený, nechal bych to tak.

219959

17.11.2010 22:00

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

Tomuhle moc nevěřím

Kosk 93.?.?.?

Takhle o tom nelze seriozně diskutovat. Všeobecně se má za to, že se sexuální orientace nedá naučit. Jasné ale je, že tohle se docela špatně zkoumá.

Ale dovolil bych si to zpochybnit dvěma úvahami: Všichni víme, že homosexuálů je (a i bylo dříve) kolem 4% v populaci. Z logiky věci vyplývá, že valná většina z nich pochází z heterosexuálních párů - rodičů. (Mám tím na mysli kde vyrostli, ne kdo je zplodil, to jen na okraj, aby mě hned někdo nenapadl, že jsem idiot)

Má se za to, že i když na ně objektivně JE značný tlak okolí, tak se jejich orientace navzdory všemu nakonec projeví a není změnitelná. Proč by tomu naopak mělo být jinak? Pokud si myslíte opak tak bych prosil nějaké sedící logické zdůvodnění.

Za druhé, studie, která uvádí údaje typu: 16 až 57% mi tedy nepřipadá moc vypovídající. Chybí zde počty dotazovaných atd. Osobně si myslím že se jedná jen o hypotézu a ne potvrzený fakt.

Zná osobně asi 4 lidi z téhle menšiny, z toho 2 docela dobře. Oba(jsou mužského pohlaví) se narodili v běžných rodinách a měli doma velké problémy, než se osamostatnili. Jeden má i bratra který není homo. A tenhle fakt na ně neměl žádný vliv. Ty další znám spíše zběžně, ale co si pamatuju bylo to přibližně podobně. Jeden měl mou spoužačku za ženu asi 8 let a má s ní dvě vlastní děti. A až pak přišel na to, že je vlastně na kluky...

Tohle by musela potvrdit nějaká velká mezinárodní studie podobně kontgrolovaná jako studie účinku léků. A ne jedna. Do té doby to bude sloužit jen jako argument těm, co je bytostně nesnáší.

Nepatřím mezi ně, ale jsem schopen je tolerovat. Ničím mi osobně neškodí. Konečně, můžu jednoho dne zjistit, že i moje dítě bude třeba takové. A co s tím potom nadělám? A nezapomeňte, že když to nebude moje dítě, může to být třeba to Vaše.

232532

19.03.2011 20:46

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

Já si myslím, že v SUJB mají pravdu a Vy tomu nerozumíte.

Kosk 93.?.?.?

Ono, kde by jste chtěl skladovat palivo,které právě nějaká mechanická ruka vytáhne z reaktoru, nežli někde hned vedle, nežli dostatečně "vychladne" a může se přestěhovat o kousek dál. Asi by jste nechtěl aby "doutnající" tyče [velký smích] jezdili kolem nějakých domků. Vyhořelé palivo se skladuje na několika místech, kdy to, čím operujete Vy jsou trvalá úložiště. To ale jde realizovat skutečně jen na vyjímečných lokalitách. Například dlouhodobě geologicky stabilních. Ty v Japonsku asi nebudou nikde (a nikdy) po ruce. Proto to budou přepracovávat (nebo skladovat) v cizině.

Ale určitě potřebujete i tam dočasná úložiště. Na to zcela čerstvé palivo klidně i v budově reaktoru, a pak další někde poblíž a případně další kousek dále. Každé má jinou funkci a také stavbu.

Konečně kanystr s benzínem má také kde kdo v garáži (když by potřeboval litřík dolít) a nemáte ho přes půl města. Ale taková pumpa s tisíci litry ta už bývá často za městem nebo alespoň na kraji. Je to z podobných důvodů.

239837

No a jak by jste potom chtěl, vy chytráku, zajistit bezpečnost proti vlnám tsunami, (Fukušima byla údajně schopná odolat vlně 7,5 metru - ale přišla 10m) když by jste reaktory zbudoval pod úrovní vodní hladiny a od moře oddělil jen nějakou hrází se stavidlem.

To by asi moc odolné proti přírodním živlům nebylo. Nemyslím že by bylo nějak extra ekologické po podobném průšvihu de facto přemístit elektárnu na mořské dno... [velký smích]

239838

20.03.2011 23:21

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Zapamatujte si datum 19.3.2011

Kosk 93.?.?.?

A co okolní státy, kde se střílí demonstranti zatím po desítkách? To jsou skuteční civilisti, mají jen vlajky. Proč nepomůžeme tem a místo toho těm státům posíláme vojáky a zbraně vládám??? Ti v Libyi mají kalašnikovy, pancéřovky, protiletadlový kulomety a kanony...

Bodejť by je neměli, když je podporuje AlKajda. A my je (nebo JI??)ještě budeme chránit... BÁ-JEČ-NÝ. [bliji]

239926

18.05.2011 19:03

Pozor na stavění strašáků

RE: ORBO a podobné

Kosk 93.?.?.?

Kdyby uvažované technologie "přístupu k potenciálu" byly tak snadné že je dokáže někdo vymyslet na koleně ve stodole, už dávno by je dokázali vytvořit i vědci na mnoha jiných místech. Není možné aby měla jakákoliv energetická loby takovou moc, aby dokázal dohlížet na veškerá fyzikální pracoviště globálně.

Navíc, patentem chránit můžete unikátní konstrukci, ne nějaký obecný princip. A stejně - tohle kdyby byla pravda, tak to prostě žádný patent neuchrání. Kdyby to skutečně fungovalo, obávám se, že by nebylo síly, která by zabránila kopírování takové technologie globálně - a jak jinak by jste to chtěl využívat, nežli to vyrobit a prodávat? A v okamžiku prodeje prvních kusů to má a zná celý svět. A že by to autor zatajil? To by ho museli zabít nebo pekelně uplatit. Ty stránky ale volně existují dál. Nevypadá to moc pravděpodobně.

Ale dobrá, věřte si, čemu chcete. Pokud si ORBO budete moci za pár let koupit domů, nebo alespoň na jeho základě poběží pár pořádných elektráren, tak jsem pitomec já. Pokud se tak nestane, tak si vzpomeňte na dnešek a upravte svoje důvěřování takovýmhle zprávám.

Tak za pět let tady, jo? (pokud nám teda mezitím milého Stworu nešoupnou do nějakého moderního gulagu, nebo na Guantanámo [chechtot]... )

244334

18.07.2011 20:14

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

Článek je směs lží, nesmyslů a na nich postavených konspirací.

Kosk 93.?.?.?

chápu sice obecně, že Editor má rád pohybování, ale tohle je docela silná káva. Skoro bych si dovolil tvrdit, že tohle by vědět měl. Většina bodů uvedených hned na začátku jsou úplný blbosti. Celý jsem to radši nečetl, vydržel jsem jen asi půlku. Pokud hned na začátku někdo vychází z představ že jedna a jedna je sedm, není nutno číst dále...

Stejně tak bych mohl argumentovat tím že neexistuje žádné dostatečně seriozní vědecké pojednání o tom že je voda mokrá. Víte o nějakém? Já tedy ne. A můžeme z toho dovodit, že tedy může být klidně suchá??? Asi ano, na Zvědavci ano.

248288

19.07.2011 00:51

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Článek je směs lží, nesmyslů a na nich postavených konspirací.

Kosk 93.?.?.?

Což o to, tu poznámku dole jsem si přečetl, nebojte. Ale, víte, mám Vás za vzdělance. Možná někdy se zvláštními názory (IMHO = netrvám na tom že to je pravda) ale víceméně za sympatického, vzdělaného člověka.

To že je tenhle článek bohapustý blábol, je nad slunce jasné. Jsem přesvědčen, že i Vám. Je to dle mého soudu úliba části čtenářů Zvědavce, těm, kteří vidí žido-zednářsko-globalistické spiknutí i v tom, když budou v krámě na toaletním papíru růžové kytičky místo modrých.

Nemá cenu mě přesvědčovat, že si tím nejste jist. Kdybych Vám věřil, tak bych si musel myslet, že nejste tím, za co Vás mám. (viz výše). Jinak - Hezký den. [smích]

248315

20.07.2011 10:06

Bude Írán další obětí války o ropu?

No, myslím že občané českého státu

Kosk 93.?.?.?

... si to uvědomí, moudře pokývou hlavou a řeknou něco jako: "no to je teda ale, žejo mámo" ... a pak si otevřou pivo a pustí si v telce nějaký idiotský seriál. A zapomenou. Tož asi tak. [velký smích]

248448

07.08.2011 10:34

Permakultura nefunguje, říkají ekologičtí farmáři

Asi máte pravdu

Kosk 93.?.?.?

Myslí si, že zemedělci nejen že nemají peníze ale ani ty desítky let. Že je nemá celá tahle společnost. Navíc, jak to líčíte to vypadá až příliš křehce "jedna rostlina závisí na druhé..." to sice v přírodě taky ale tam si příroda během stovek tisíc let vývoje vytvořila mechanisky jak se vyrovnat s tím když něco neklapne.

Vytvářet umělý malý funkční ekosystém jen tak na zahrádce je velmi obtížné. Jinak taky jsem chtěl sehnat jeden druh jablka, o které jsem přišel. Byla to odrůda asi 25 let stará. V zásadě je to takřka bez šance. Tak ať Vám se to podaří.

249998

07.08.2011 13:08

Stanové městečko u New Jersey

Aby jich tam takových městeček

Kosk 93.?.?.?

a nejenom tam ale i třeba zde, ještě pár set tisíc během příštích deseti let nepřibylo...

250023

31.08.2011 21:42

Izrael vede válku proti íránským vědcům

RE: USraleský terror proti Íránu je asi stejně účinný jako terror proti Číně

Kosk 93.?.?.?

Myslím že ve zbraních má Israel zjevnou převazu, ať už v konvenčních tak v jaderných. Irán nejspíše žádnou hlavici nemá a Izrael jich má několik set. A popravdě řečeno, pokud nebude Irán mít srovnatelnou jadernou kapacitu (alespoň 1/10) s Izraelem, tak si Izrael může dělat co chce. Hloupé je, že jí nemá a že pokud by jí měl tak se nemůžeme spolehnout, že jí bude používat jen na odstrašení Izraele - pokud ano, tak bych mu jí přál hned zítra. Ale tak to asi není.

Je to smutné takto uvažovat ale z hlediska bezpečnosti (a z hlediska života bez válek) byl ideální bipolární svět se dvěma supervelmocemi, které mají zaručené že po útoku na druhou bude zničena i ta první. Tato rovnováha je nyní hodně porušena a pokud padne zcela, tak je třetí světová.

A pokud Rusko a Čína skutečně nic neudělají, až dojde v US pořadníku na řadu Irán - lépe ještě předtím -, tak budou na řadě pak oni. Což pro nás znamená výše uvedenou, v pořadí v historii již třetí, záležitost. Snad by jim to mělo dojít, ale mezinárodní politika je natolik neprůhlednou a ošidnou věcí, že lze předpokládat cokoliv. Hlavně pokud to bude pro většinu špatné...

252314

10.09.2011 22:16

Před vměšováním NATO byla Libyje africkým Švýcarskem

Není to moc optimistické ale myslím si, že ktom toho co děláte

Kosk 93.?.?.?

už nic moc dalšího nemůžete. Lidská spodlečnost nefunguje jako tělo ale funguje přesně naopak. Obecně to můžeme vidět v přírodě jako univerzální model. Jak to říkal ten čertík v jednom filmu: "perte se a žerte se..". Jo tak přesně to my děláme, jsme tak vytvořený od přídody a to nepřečůráte. V každém minulém, současném a trufám si tvrdit že i v každém budoucím systému společnosti se to zvrtne tak, že se do vedení dostanou lidé bez morálky, bez skurpulí pragmaticky založený, kteří baží po moci, penězích. A občas i rádi škodí druhým.

Vždycky jsem tvrdil že se od zvířat lišíme nikoliv řečí, nebo používáním nástrojů či abstraktním myšlením ale něčím jiným. Tím že jsme schopni ubližovat jedincům svého vlastního druhu a to i svým blízkým bez toho aby nám to cokoliv přineslo, krom zvracené radosti z toho, že jsme ublížili..

Krom lidí je tento (nebo velmi podobný, nevím jeslti se při tom radují, to možná ne, ale škodí, to ano) vzorec chování experimentálně potvrzený ještě u potkanů. A které dva živočišné druhy zaplavily celý svět, přizpůsobili se všemu a nelze je vyhubit? Ano, správně potkani ... a lidi.

Nevěřím že se to má řešení. Ne s námi, s lidmi. Ale můžete se pokusit si svůj život odžít v klidu, tak jak se o to pokoušíte. Já zkusím to samé. Ale zkusím si k tomu legálně opatřit i toho kalacha (nebo spíše Dragunova, to je mi bližší) [smích]

253009

02.10.2011 21:14

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

A co kdyby se Zvědavec stal cizím majetkem?

Kosk 93.?.?.?

Že by ho převedl na nějaké občanské sdružení (nebo něco podobného), za tím účelem vytvořené s více osobami a sídlící oficiálně v nějakém daňovém ráji nebo nějaké zemi, kam česká justice nemůže. A kde se nesděluje, komu to patří... moc tomu nerozumím ale něco podobného možné je, nevím ale jak je to obtížné ani kolik to stojí.

A tím by se pan Vladimír stal jedním z redaktorů, nikdo by nevěděl, kdo tomu šéfuje a všechny příští žaloby by bylo možno jen na neznámého pachatele. Jak se výše uvádí, není v dnešní době dobré dávat protistraně zbraně do ruky.

V tomto případě by v jakékoliv příští stížnosti pan Vladimír prostě popřel, že by s tím měl něco společného (neurčuje obsah, o tom se radí redakční rada, on tam jen zajišťuje korektní psaní velkých a malých písmen a I/Y), příslušné články osobně nepsal a ani si nepamatuje, jeslti je korigoval a odkázal je na šéfredaktora, jehož jméno by nesdělil (nebo by to bylo jméno nějakého věčně opilého bezdomovce odněkud z dalekého slumu, nejlépe John Smith - něco jako byli Ti dárci ODS). A podepsal by se jen pod články o kočičkách. (do té doby, než kvůli němu vznikne zákon, zakazující lidem psát články o kočkách )

Osobně bych to takto udělal a nechal na justici ať dokáže opak. A při správně zvolené strategii by to bylo nemožné. Pokud by server byl někde, kam ČR nemůže a Vladimír se připojoval přes VPN a zašifroval si komp... nejsem sice odborník ale chtěl bych je potom vidět.

Je ale samozdřejmě možné, že to má nějaký právní háček, o kterém nevím. Ale ztížít jim to maximálně by nebylo od věci, oni taky nepoužívají férové zbraně. [smích]

Nezapomínejte na jednu věc, je pro všechny včetně Vladimíra, důležitější udržet Zvědavec a nebýt v base, nežli si hrát na Mirka Dušína. Ono já chápu, že mu jde o to být čestný a lepší nežli oni. Ale vzpomeňte si na Cimrmana - "můžeš i podlézt ale pak se zase narovnej". Fakt nemá cenu být čestný za každou cenu, někdy je lepší nemluvit pravdu ale být živý, nežli pravdomluvná mrtvola.

Víte Vladimíre, stojí proti Vám tisíce Mažňáků a žádnej Losna...

254329

15.11.2011 15:22

Konec zázračného léku

RE: Oponentské studie

Kosk 93.?.?.?

Problém je ale s cenou takových studií. Jejich obrovská cena je hlavním důvodem, proč se třeba u nás již léky nevyvíjí. Nápad a synthesa je jedna věc, jeho schoválení a finančně náročné studie věc druhá. Na to nemáme. A tak musíme nakupovat ze zahraničí. Někdo by musel tyhle studie zaplatit. A když b je iniciovala pojišťovna byla by to asi ona.

Ve svých důsledcích by to potom zvýšilo cenu léku třeba o 50 nebo více procent. Takže by se muselo s ním více šetřit, ergo by ho prostě občas potřební nedostali. Myšlenka (oponentních studií) je jistě dobrá a logická, ale je otázkou, jelsti by to takhle nestálo nakonec více lidských životů nežli současný sytém. Netvrdím to, jen uvažuju.

257069

15.11.2011 21:45

Konec zázračného léku

RE: Oponentské studie

Kosk 93.?.?.?

Bhužel asi muselo. Vtip studií je mimo jiné v tom, že testujete hodně případů a pak mají statistké výpočty komplikací nějakou vypovídací hodnotu. Studie na stovce lidí nemá žádnou vypovídací hodnotu [pláč] . K tomu si připočtěte nutnost připravit protokoly (to není dvojstránka to je obvykle bichle řádově stovky papírů nebo více na jednoho pacienta - nedělaljsem to, ale v ruce jsem to měl) Je to halda práce a musí to někdo těm doktorům zaplatit. etická komise, někdy nutnost zaplstit účastníkům. Pojištění... atd.

Pak se musí jednat o dvojitě zaslepenou studii - aby jste vyloučili možnost volvnění výsledků. Což počet zpracovávatelů zvyšuje. Taková studie se často dělá na híodně pracovištích, musíš vytvořit smlouvy (advokáti jsou sakra drazí) nebo dokonce v několika státech - překlady... a tak se dá pokračovat. Je to fakt nákladná záležitost.

257105

18.11.2011 11:34

Konec zázračného léku

RE: Zajímavý článek o testování léků a opět Gardasil na scéně..

Kosk 93.?.?.?

Ta čísla sice vypadají na první pohled docela děsivě, ale je otázkou, co by se stalo, kdybychom očkování plošně zrušili (a počkali nějakých 20-30 let). Když je neočkovaný sem tam nějaký jedinec (a všichni ostatní ano), tak se slušně daří zamezit epidemiím.

Tohle se dá jenom odhadovat, nedá se to příliš reálně studovat. Existují oblasti, kde lidé moc očkovaní nejsou ale nejedná se o obří městské algomerace typu N.Y. s obrovskou denní migrací. Takže Vaše srovnání je trochu nesprávné, protože vlastně hledáte komplikace jen očkování - existují, to je pravda. Ale nezkoumáte (a ani nemůžete) jak by vypadal pravý opak, tedy že by se prostě neočkovalo na nic...

Zkuste si ale představit, že by v tom případě, co ho popisuju, mohl existovat taky podobný seznam, kde byl místo asthma, ADHD, autizmu etc. figuroval černý kašel, tetanus, záškrt, obrna, tuberkulosa a podobně. Klidně by se totiž mohlo stát, že by v tomto případě byla ta procenta potom i o několik řádů vyšší a navíc se často jedná o smrtelné choroby.

Konečně, pokud se jewště trochu rozšíří bakterie odolné proti vzácným antibiotikům (což se právě děje) budeme si tohle možná moci vyzkošet v reálné praxi.. [pláč]

257240

18.11.2011 20:59

Konec zázračného léku

RE: Zajímavý článek o testování léků a opět Gardasil na scéně..

Kosk 93.?.?.?

Zdravím

Myslím, že ani jeden z nás jsme skutečnou epidemii/pandemii v zásadě nezažili. Za naší éry prostě zatím nebyla. To že se něco odhaduje dopředu a potom to dopadne jinak může být také omyl metody odhadu. Nezapomeňte, že v tomhle určitě tápeme, neměli jsme možnost si ty odhady moc ověřit, protože za dobu co je lidstvo provádí žádné dramatické pandemie nebyly. Až je budeme provádět 500 let...

Je klidně možné že Amiši jsou tací, jak je popisujete, a je klidně možné že to v chorobách, které uvádíte má nějaký význam. Ale zatím nikdo neví s jistotou jak velký. Možná máte pravdu. Ale jistota to zatím není. Amiši ale budou docela uzavřenou komunitou. Asi nežijí uprostřed velkého města a nejezdí metrem, nestýkají se se stovkami dalších a nelétají letady na dovolené k moři. Nepoflakují se po nákupních centrech a netráví čas na diskoškách a po hospodách, nemám pravdu?

Oni severoameričtí indiáni taky určitě nepotřebovali očkování proti neštovicím celé stovky let. (ono v té době, kdy jsme je nakazili stejně ještě neexistovalo, jde jen o myšlenkový pokus) Až do to doby, kdy jsme jim to tam úmyslně zavlekli a oni vymřeli. Možná by pro ně bylo lepší mít více autistů, nebo asthmatiků než hromadně vymřít na neštovice, kdo ví [mrknutí jedním okem]

Víte, já netvrdím, že nemůžete mít pravdu. Já tvrdím, že to ale z principu věci nemůžete potvrdit průkazným experimentem. Můžete to jen odhadovat z nepřesných vstupních dat. A ještě jich máte málo. Je to teorie a teorií to ještě chvíli zůstane.

Osobně se nedávám očkovat proti každé blbině (například proti chřipce) Ale jsem očkovaný třeba proti Hepatitis B, protože mám větší riziko jí dostat. V blízkém příbuzenstvu mám i některé z Vámi uváděných chorob. Bohužel. Ale nevím za co mohou geny a za co očkování a tak nesoudím ani jedno ani druhé.

Časem lidské vědění pokročí dále a myslím, že pokud někdo něco jednoznačně prokáže, tak se to nepodaří utajit. Ani té nejbohatší farmaceutické firmě. Podvody nakonec vždycky prasknou. Trvá to, ale je to tak.

257278

27.11.2011 00:49

Konec zázračného léku

RE: Zajímavý článek o testování léků a opět Gardasil na scéně..

Kosk 93.?.?.?

Hezký den

Já netápu, mám na to jen jiný náhled nežli Vy.

Srovnávat volně žijící zvířata a lidi to moc nesedí. U nějaký myší či potkanů moc nesejde na tom jeslti jich polovina pojde nebo třeba 90%. Oni to nesledují a příroda s tím počítá. U licí se to takhle nebere, nebo ano?

Ten seznam je hezký ale kterých asi bude nejvíce? Myslím že ta třetí skupina to nebude. Tedy pardon možná někde v Africe ano, Ale tam je taky ta 50% nebo vyšší úmrtnost. Máme tam směřovat i v ČR? No, možná to Kalousek pro nás tak plánuje, ale cíl zdejších lidí to není. Uvažovat o tom jak je to fajn nemá valný smysl, protože to nikdy nepřevládne.

Víte uvedu taky příklad. Hypertenze, vysoký krevní tlak. Nebo cukrovka. Je celkem dobře prokázáno, že pokud bychom jedli tu Vaší biozeleninu, nesolili, nejedli uzeniny a další podobný srač... a neměli nadváhu, tak výrazně klesne nejen hypertenze ale i výskyt diabetu. Jako lékař ještě pamatuju dobu, kdy jsme se snažili lidi přesvědčit, aby se chovali jinak. Po řadě let marných snah se to vzdalo. Lidi prostě solit budou, budou žrát raději na husto klobásy nežli kedlubny a zelí, budou kouřit... Cílem je aby lidé hypertenzi neměli, jelikož jim to prokazatelně život zkrátí. A tak je cpeme těma, jak říkáte "chemickejma svinstvama"

Dožijou se déle. Jinak to nejde, Vaší, možná i lepší cestu není možné prosadit. Máte pravdu že je každý strůjcem... to je pravda.

Jenomže většína lidí se nestane Amiši. Vatšina nebude žít v Bohom zabudnuto kraji v Kysuciach. Většina bude naopak žít v městských aglomeracích, žrát hamburgery a tak dále. A ta opovrhováná západní medicína je hlavně pro ně.

Vaše škola života a informací je fajn. Ale na netu může každý napsat co ho napadne, i blbosti. Nerozeznáte je. Pamatuju si pár lidí, kteří se podlě některých z nich řídili. Nikdo z nich už tu není. Vybrali si špatné informace. Viděl jsem je pak občas umírat. Někteří z nich potom chtěli pomoci, pak, když už to nebylo možné. Nevím, jeslti někdy pochopili svůj omyl, ale už jim stejně pomoci nebylo.

Je jasné, že to nelze aplikovat univerzálně. Ale Vaše přesvědčení také ne. A statistika je docela přesná věc. Srovnejte průměrnou dobu dožití v civilizacích, které se řídí podle Vašich představ a třeba u nás.

Neříkám že děláme vše nejlépe. Ale dožíváme se déle. O dost déle. Mám službu, tak se půjdu podívat na nějaké pacienty a možná jim i předepíšu nějakou ošklivou západní chemii [mrknutí jedním okem] (Posledních asi pět slov berte jako vtip)

257707

04.12.2011 15:09

Poslední zpráva MAAE obsahuje pochybné informace

RE: malá hnidopišská poznámka k transkripci čínšiny:

Kosk 93.?.?.?

Ono, popravdě řečeno, VŠECHNY české transkripce čínštiny jsou docela nesprávné...

258029

06.12.2011 08:57

Jaderná válka na obzoru

RE: Textove nepresnosti, nebo jen autorcina nezdatnost?

Kosk 93.?.?.?

Asi tím chce říci to, že z textu není zřejmé, že instalace ruských raket na Kubu (a tedy do blízkosti USA) byla až reakcí na instalaci amerických raket v Turecku (a tedy do blízkosti CCCP). čtenář neznalý tohoto faktu může nabýt dojmu, že hlavní příčina krize bylo CCCP - ale tomu tak není, jednalo se až o odvetné opatření.

258091

06.12.2011 12:12

Jaderná válka na obzoru

RE: Textove nepresnosti, nebo jen autorcina nezdatnost?

Kosk 93.?.?.?

dobrej vtip [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Jinak ale nemáte tak úplně pravdu. Jako první zvládla jaderné reakce příroda, takže patent na to má ona... [mrknutí jedním okem]

258103

28.12.2011 22:35

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

Lidí je sice hodně

Kosk 93.?.?.?

ale nemyslím že dojde k jiným způsobům jejich snižování nežli tři vyzkoušené a osvědčené způsoby. Většina nápadů v článku spadá do kategorie fantasmagorií.

V historii lidstva se využily tyto tři metody:
Válka (jedinná se dá alespoň zčásti naplánovat a vyžaduje aktivní účast lidí, nevýhodou je souběžná devastace jiných využitelných statků, zejména majetek likvidovaných lidí, nebo států)
Pandemické choroby (většinou je příroda dokáže vytvořit sama, my jí to jen usnadníme našimi způsoby chování - velké populace na jednom místě, např. Uměle vytvořené pandemie jsou IMHO zatím stále nepoužitelné, nelze dobře ochránit populaci, která nemá být cílem. Zkuste si prosím představit utajené očkování třeba miliardy lidí.. )
Hladomory (Tomu můžeme jako lidé také aktivně (na)pomoci, například devastací (nebo odkloněním [mrknutí jedním okem] ) zdrojů některých zemí)

Takhle to bylo doposud a není myslím důvod se domnívat, že se bude vymýšlet nějaký jiný, komplikovaný důvod. Proč, když tyhle tak dobře fungují... [mrknutí jedním okem]

Navíc to stále více vypadá na první z uvedených, nebo máte jiný pocit?

259734

29.12.2011 00:39

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

Kosk 93.?.?.?

Jedna známá taky vyhlížela. Vyhlížela vnuknutí, že jí bůh sešle, nebo ukáže manžela. Těch málo, co jí řekněme "seslal" se prozatím ukázali jako nepoužitelní idioti. Je jí už přes 40, takže to vypadá, že se asi nedočká.

Mám silný pocit, že Vaše očekávání zásadních technologií na bázi "volné energie" dopadne ještě o dost hůře. Ale sny jsou také hezké, konečně třeba zmiňovaná víra v boha je také sen, ale milionům lidí pomáhá přežít. Tak můžete snít nadále [mrknutí jedním okem]

259740

Myslím že by znehodnotili jen úspory. Půjčky by ponechali, i kdyby to bylo u stejné banky. Chování bankovních institucí z osobní zkušenosti i ze zkušenosti známých svědčí spíše o tomto scénáři. Vytřískat z lidí pokud lze vše co mají. Otázka pár zákonů, které naši odpovědní rozpočtáři jistě přijmou, protože přeci není možné aby zkolaboval bankovní systém.

Zatím to tak dělají, dávají peníze občanů bankám už roky a krize se stále prohlubuje. Proč by to měla najednou být jinak?

Nedivme se jim, své vlastní peníze mají totiž také v těch bankách, ne u Vás/Nás.

262588

07.02.2012 15:53

Vytěsňování

Muži mají singletasking

Kosk 93.?.?.?

ženy mají, odjakživa, schopnost řešit paraleně více úloh. Čili multitasking.

262764

Ono se to u nás vyrábí stále (Fy Beznoska www.beznoska.com) Ale pokud si pamatuju od známých ortopedů, tak ti mi už před řadou let říkali, že když ortoped na klinice pužije náhradu od Johnsona (výrazně dražší) tak dostane od firmy cca 5000,- na ruku nezdaněného. Když to chlápek na klinice udělá za měsíc jen dvaceti lidem, má sto táců čistá ruka bokem měsíčně. Asi rok potom to bylo v nějakých černých vovcích či tak...

Ti moji známí používali Beznosku, a čekací termíny byly nejvýše několik měsíců. Na klinikách řádově roky. No a tak kliniky prosadili, že to mohou už dělat jen ta a ta oddělení.

Zdůvodnění zní logicky: lepší podmínky, lepší zkušenosti to je pravda. Ale už nikdo neřekne "počkáte si o rok nebo dva dýl" nebo "bezva, budu mít na nový porsche už letos".

A teď když se ukazuje, že to ke všemu je ještě méně kvalitní, nežli Poldi/Beznoska tak je to zvlášť k zblití.

263332

18.02.2012 01:07

Kolaps současné civilizace

RE: Zpátečnické myšlení

Kosk 93.?.?.?

To je ale nerealistické očekávání. Dejme tomu, že ropa vydrží dalších 100 let za rozumnou cenu. Fajn, pak je článek nesmysl, za 100 let se někam posuneme. Nebo že skutečně někde už existují technologie...? pak dtto.

Ale v úvahu vemte i možnost, že tomu tak není. Že zásoba fosilních paliv nevydrží za únosné ceny ani desetinu té doby a že žádná zázračná technologie není "v šuplíku". V jedné scifi knížce, snad Den Trifidů si pamatuju jak tam pořád někdo čekal, že "přijedou Amíci a daj ten velemaglajz do pořádku". Jenomže nepřijeli. Bez energií a surovin na chemikálie, plasty etc. neumí naše civilizace existovat.

Předpokládejme že první dvě možnosti nejsou pravda. Pak je článek pravdivý. Samozdřejmě s ohledem na to, že nebude stačit mít komunitu schopnou se uživit, ale i si to jídlo ubránit. Protože nastane středověk v té nejhorší podobě, horší nežli si umíme představit, něco, co nikdo z nás nezná a taky vůbec nikdo na to nebude dost připraven. A ten článek je pak hodně pravdivý.

Rád bych byl aby to nebyla tahle třetí možnost. Ale kde berete tu jistotu, že nemůže ..? Já nejsem vševěd, vy ano?

263586

18.02.2012 23:14

Kolaps současné civilizace

RE: Zpátečnické myšlení

Kosk 93.?.?.?

Myslím že to za současných techologií nemůže situaci zlepšit. Jakýkoliv v současnosti známý "jiný druh" paliva je při své výrobě závislý na fosilních palivech a v drtivě věšině se ho sprotřebuje více, nežli získá.

Elektřina se vyrábí v elektrárnách na uhlí či plyn nebo olej, jaderné elektrárny v sobě mají "zabudováno" mnoho fislních paliv už při své výrobě. U vodních platí to samé, do vybudování vodního díla se "nalejou" kvanta fosilních paliv. Sluneční se nehodí všude a bez dotací by se neprosadily. Ostatní jsou marginální.

Vodík se vyrábí za použití elektřiny, takže tam platí to samé.

Biopaliva - tam musíte zorat, pohnojit, sklidit, odvést a zpracovat, to vše je na ropě závislé, ať už jde o líh či řepkový olej nebo podobné.

Indicie tu možná jsou, ale i pochybnosti, fakt si myslíte, že lze ty vysoce vyvinuté technologie utajit po desítky let? Osobně si myslím že nikoliv. Leda by jste vynálezce hned po objevu zmasakroval a znala by to pak jen jedna osoba...

Myslím že snížit spotřebu lze jen tak že se přestaneme takhle množit a nebudeme chtít každý den banány. Ale řekl bych že to spíš Klaus hned zítra podá pět přihlášek do KSČM, než aby lidstvo přestalo blbnou. Dyk to přeci není IN, no ne? [bliji]

263627

08.03.2012 19:18

Skončíme jako Řecko

RE: Proč nikdo nemluví o příčinách?

Kosk 93.?.?.?

Nezapomínal bych na roli ratingových agentur. Je řada států EU, která má větší dluh v přepočtu na HDP vyšší nežli Řecko a dostávají od věřitelů velmi levné úvěry (s úroky pár procent, existují i země, které dostanou úvěr se záporným úrokem). Ale pak ratingová agentura sníží hodnocení např. toho Řecka a ti potom dostanou jen dražší úvěr. Následkem toho se sníží jejich schopnost ten úvěr splácet a na základě toho jim r. agentura opět sníží hodnocení.

Tak to jde dokola až do bodu kdy země už nemá žádnou šanci cokoliv splatit. Následně se jí nařídí úsporná opatření (třeba propustit hromadu lidí, snížit důchody a platy, címž se zhorší jejich kupní síla a krize se ještě prohloubí a také prodat poslední majetek státu který může něco přinést do státní kasy. Samozdřejmě rychle a pod cenou - kupci se již třesou, šup šup. A stát přijde o další zdroje. Ony půjčky Řecku nejdou řekům, ale bankám, které předtím Řecku půjčily.

Tímto způsobem lze zlikvidovat prakticky libovolnou zemi, stačí chtít. Je to jako vypnout vypínač, takový ten stmívací, kde zhasnutí pár minut trvá a není to tak nápadné.

A navenek se rozhlásí, že to řekové prožrali. Proč? Protože psychologové vědí, že davu, masám je potřeba rázně ukázat na nějakého viníka (je jedno, zdali za to může či nikoliv) a dav ho ochotně lynčuje. (Zde alespoň myšlenkově) Nikomu z Nás nepřijde divné, když budete v Řecku platit (dejme tomu) dvojnásobek za chleba, nebo za ošetření u lékaře. Ale když Nám někdo ukáže, že Řekové mají dvojnásobnou minimální mzdu, tak většina z nás vyskočí jako čertíci se slovy "Mají co chtěli, nenažranci..." Je to smutné, ale je to vážně tak. Příště to někdo udělá s námi a taky nás budou jiní nenávidět, že jsme to prožrali. A prožrali? [mrknutí jedním okem] Máte pocit že ano?

264913

09.03.2012 10:54

Skončíme jako Řecko

RE: jaké problémy má řecko?

Kosk 93.?.?.?

Vtip je ale v tom že těch 130 miliard nedostane ve skutečnosti Řecko...

264946

12.03.2012 21:31

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Nemohu souhlasit

Kosk 93.?.?.?

Myslím si, že budete bohužel velmi blízko pravdy. Což je smutné a nemá to řešení.

265127

19.03.2012 17:56

Wen signalizuje něco nového

RE: JaJa

Kosk 93.?.?.?

Ano. Například můžete zvolit buď čerta, nebo čerta, případně někdy i čerta. A tím ovlivníte že Vás do pekla odnese v prvním případě čert, kdežto ve druhém čert. Dokonce se někdy může stát, že Vás tam odnese i čert.

Kdežto v totalitě by Vás tam prostě jenom odvedl nikým nevolený, samozvaný, totalitní a nedemokratický čert.

(Ale v pekle budete v každém případě. To jen tak na okraj [mrknutí jedním okem] )

265489

22.03.2012 12:59

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Kosk 93.?.?.?

To jen ukazujete podobné (ne stejné) myšlení z Vaší strany. Židé nemohou za vše, a jako etnikum byli hodně pronásledování a hodněkrát trpěli, vesměs jako nevinné oběti. Ale někteří z nich (Bohužel ti mocní, což se nevyhnutelně pojí s penězi) mohou za řadu věcí. Ale to není jejich specifikum, to funguje obecně.

Vaše vidění světa je podobně jednostranné. Majitelné velkých bank mohou za utrpení či smrt tisíců (nebo milionů) lidí. Pro stále větší a bezohlednější zisk jsou schopni potopit celý svět. A pokud jsou někteří náhodou židé, tak je to nijak neomlouvá.

Nevím, jak tomu bylo v minulosti ale jsem přesvědčen, že většina dnešních, zejm. našich bohatých (a je fuk, co jsou zač) se k majetku dostala nepoctivě. Myslíte že chci být jako oni, nebo jejich peníze? Že potřebuju někoho nenávidět?

Nemyslím si to. Ale ke svému životu potřebuju trochu jiný svět, nežli je ten současný. Svět ve kterém je možno přežít a normálně existovat. Jsem snad pro tohle prosté přání nějaká zrůda? Možná pro Vás ano...

265672

23.03.2012 21:28

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Kosk 93.?.?.?

Ano, to skutečně znamená že je ukradli a skutečně tomu státu. On sice, neměl majetek ze kterého bychom mohli žít do dnes, ale kdyby nebylo nepoctivců z jejich řad a ze řad té či oné vládní garnitury, tak by z toho majetku zbylo více pro stát a jeho občany. Daně se od nich často vybírat nedají, protože sídlí v daňových rájích, nebo jsou majetkem cizích společností a zisky i daně putují za hranice.

Stát platí výdaje? Spíše se zdá že se stát chce placení výdajů, o kterých mluvíte zbavit, a platit už jen za neprůhledné zakázky ušité na míru "kmotrům". Na školství, bezpečnost, sociální potřeby nebo zdravotnictví pro běžného občana zůstává stále méně.

Řadu podniků nechal stát pod heslem "nejlepší hospodář je vlastník" zrpivatizovat zájemcům ze zahraničí, kteří měli předpoklady ... například vlastnili podobný podnik jinde. A ti se postarali ... často právě o likvidaci levně koupené konkurence, vybrali co se dalo a zbytek zlikvidovali. Vy vidíte masu vydělávajícíh občanů, já zase masu nezaměstnaných. Kdyby takových případů bylo pár, ale jsou jich stovky.

A vůbec se nebráním tvrzení, že mezi bohatými podnikateli jsou i slušní lidé. Rozhodně jich však není většina. [mrknutí jedním okem]

Změnili se lidé hodně. Nedávno jsem testoval svého bývalého kolegu, pro kterého jsem kdysi udělal nějakou grafickou práci, když něco potřeboval rychle. Nikdy nezaplatil. Setkáváme se ještě v jiné práci a tak jsem se jen tak ze zvědavosti zeptal, jestli by mi nedal na nějaký projekt do soutěže nějakou cenu (v ceně cca několika set korun z produkce toho podniku)

Nepotřebuju jí, jen jsem chtěl vidět reakci. Bylo zábavné sledovat, jak mi vykládá jak je vlastně chudej a že tohle prostě nemůže. Krátce nato se sebral (asi po půlhodině práce, za kterou dostane zaplaceno jako za 8 hodin) a odjel svým půl roku starým autom za mega. Hodně by se dalo vyprávět o tom jak podvádí svoje klienty, ale asi to nemá cenu.

Lišíme se mimo jiné tím, že on je starší, a nutno přiznat, že je podnikavější a není rozhodně blbej. To je pravda. Ale že jeho morální zásady jsou také někde jinde to je také pravda. Kdo koho tu vlastně živí, nemám pocit že on mě... [mrknutí jedním okem] Když to po sobě čtu možná máte i trochu pravdy.. po těch letech občas i někoho nesnáším. Asi ano.

265752

Je zábavné sledovat, jak se v určité (převažující) části internetových zpravodajských serverů neopomíná zdůraznit členství toho pána v SS. Není to jistě nic hezkého v jeho životopise, ale mám dojem, že něco podobného má v tom svém i papež... U něj to ale asi nevadí, protože drží o izraelských hlavicích spořádaně hubu. [mrknutí jedním okem]

266598

22.04.2012 21:10

Velký restart

to nepůjde

Kosk 93.?.?.?

mluvíte tam o tom aby se přihlásili akademici lékaři a tak podobně, opravdová elita národa. Necítím to tak. Víte jsem zrovna lékař, a my nejsme ve skutečnosti elita národa, která by Vás měla někam vést. Jo, jsme šikovní a vzdělaní, umíme Vám pomáhat a když je Vám zle máte nás za bohy. Ale jsme také chamtiví, ješitní, zlomyslní, mstiví, bezcitní .. prostě máme všechny tyhle běžné lidské vlastnosti taky. [mrknutí jedním okem] Je to obvykle skryto v pozadí, ale věřte tomu, že jsme stejní lidé jako Vy i se všemi ctnostmi a nectnostmi.

Vím to, protože v tom žiju už cca dvě desítky let a vidím to, na povrchu vidět není. Nikdy bych se nepřihlásil, protože právě Ti kteří by tam se mnou byli (kteří se umí probojovat na vrchol a do politiky šli už v minulosti) tam šli z prospěchu, a jsou to právě ti, kteří mají minimální morálku. A jsou to shodou okolností lidé, kteří to s důvěřivci umějí a většina z nich by byla u vesla i po "restartu".

Nepřežil bych s nimi a proto bych tam vůbec nešel. Nemám na to ani trochu chuti. Měl jsem známého, který byl v politice krátce po revoluci a byl to právě ten slušný a poctivý. Vzdal to a nevzpomíná na to rád. (spíše by si nafackoval)

A jestliže tomu tak je v našem městě bude to i jinde podobné. A i v jiných profesích. Nečekejte příliv těch, kdo tohle spasí z těhle řad. Ti, co se tam dostanou, budou totéž, co je tam teď. Vím o čem mluvím, mnohokrát jsem zažil skutečnou povahu řady svých kolegů na vlastní kůži. Víte, tu skutečnou, ne tu co je běžnému smrtelníkovi skryta za maskou lékaře. A jejich prodejnost. Jasně, nejsou takoví všichni. Ale ti, kteří se tam po restartu dostanou, tak ti přesně takoví budou. Bohužel. Tohle není cesta, která by mohla něco snadno vyřešit. [pláč]

267511

23.07.2012 02:12

Bude zatraceně těžké financovat svatou válku NATO

RE: lidove povstani

Kosk 37.?.?.?

Svobodu nám přináší fakt, že nejsou jen americké základny ale i další velmoci. V okamžiku, kdy zcela převládne jen jedna velmoc je po svobodě. Historie o tomto učí docela přesvědčivě, každý kdo vládl neomezeně začal utlačovat. Kdo toto nechápe je nenapravitelný ... či spíše bude nesvobodný.

272358

18.08.2012 22:14

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Je hezké, jak málo stačí inteligentovi jako jste Vy, aby jste dokázal bezpečně na první pohled odhalit, že je druhý negramotný. Možná by Vás mohl angažovat Cermat, využití Vaší osoby by přišlo určitě na méně nežli ty maturity... [velký smích]

Na rozdíl od Vás ale vím, že tento "deviantní vzorec chvání" se jen tak někomu vštípit nedá. I lidé propuštění z věznice, kde se museli účastnit tohot vzorce chování se po návratu snadno vrátí k tomu co jejch osoba preferuje. A naprostá většina 4% (neli všici) je z 96% rodin. Jestliže to je naučitelné, kde to odkoukali?

Vy jste pravděpodobně jen jedinec s malou tolerancí, který by je asi nejradši nějak izoloval a fakt že v každé populaci jich bude přibližně stejně - i když někde, kde to je trestné to budou tajit, ale budou tam -, jelikož jde vlastně o normu (nemyslím jejich "vzorec chování" ale ten fakt že se vyskytovali, vyskytují a vskytovat budou i nadále) prostě ignorujete.

Máte pravdu, že já se s tim nijak nechlubím, ale taky se nepohoršuju nad tím že oni pořádají takové pochody. Oni by je totiž asi nepořádali, kdyby se k nim většina populace chovala jako já. Bez předsudků, jako k ostatním lidem. Ale to Vy asi neumíte a tak jim vlastně dáváte záminku nějak se zviditelnit a ukázat, že jsou také lidé.

Oni vlastně pochodují kvůli Vám a Vám podobným. Protože s prominutím myslet si, že - cituji - pokud bude společnost samej buzík... - spíše tohle je známkou ne negramotnosti ale neznalosti, minimálně dějin. V dějinách byly doby, kdy tohle bylo dost normou - vpomeňte si na římany, tam to bylo běžnější po dosti dlouhou dobu - a je dnes mezi jejich potomky více "buzíků"? Není, je jich pořád stejně.

Vytváří to totiž příroda, a ta nehledí na Vás nebo na mě a naše názory. A pokud vymřeme nebo zdegenerujeme, nebude to kvůli buzíkům. Toho bych se nebál. Hezký den. [smích]

273478

18.08.2012 22:26

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Pochod od prírody holohlavých sa tiež nerobí.

Kosk 93.?.?.?

Myslím že to tak nie je. Špeciálne u Vás na slovenskú existuje klub nespravodlivo plešatých, ktorý pochody organizuje a tiež organizuje mesiac úcty k plešatým. Jasne - je to recesia. Ale toto by sa dalo tiež tak brať. Keby sme boli trochu nad vecou.

273480

18.08.2012 23:43

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Vadi i nevadi

Kosk 93.?.?.?

mě také nevadí. Konečně jestli jsou jich 4% tak jen v Praze jich bude více jak 40 tisíc a v celé ČR 400 tisíc. tam bylo 10 tisíc a určitě minim. poloviina byli nějaký kámoši a recesisti, novináři a tak podobně.

Můžete zaručit, že v ve zbytku populace není 1% exhibicionistů? [chechtot]

Mě také nevadí třeba komunistické manifestace, nebo sjezzd ODS - a ty ovlivňují můj život a dost víc. Co se mi nelíbí tak tam nejdu. Ale pohoršovat se nad tím že někdo jde, nebo s tím souhlasí? Proč bych to dělal? Když to není v mém bytě nebo po 10 té večer? Kašlu na to.

273489

18.08.2012 23:52

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Deviantní vzorec chování částečně vštípit lze, například dětší vojáci, to ano. Ale pokud většina z těchto, jak říkáte "deviantů" (tohle oslovení IMHO znamená že je dopředu prostě máte "odsouzené" a nepřistupujete na žádný dialog) pochází z hetero rodin, tak jak k tomu přišli? Výchovou? To asi sotva, že? Existují nějaké rozsáhlejší důkazy o tom že jich věší počet vznikl nějakou převýchovou v homo-rodinách?

Myslím že v tomto ohledu existuje kulový a je to jen Vaše fantazie.

A ano, jeslti jich existuje po staletí (a nejspíše po tisíciletí) stále určité, víceméně neměné procento v populaci, tak je to norma. Stejně tak jako třeba debilů, nebo naopak členů mensy. Nebo pihovatejch.

273490

18.08.2012 23:55

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Zatím jsem u Máma má maso, Ema má mísu... Ale lepším se [velký smích]

273492

19.08.2012 13:17

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

To by bylo fajn, kdyby bylo možné někoho k nějaké pořadované vlastnosti vychovat a v další generaci to bylo už geneticky podchyceno. Tak nějak uvažoval tuším Lysenko, ten ruský "genetik" Ale bohužel to tak nefunguje. Něco si o genetice přečtěte, nežli začnete plácat blbosti.

273526

19.08.2012 13:20

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Vy máte alečspoň smysl pro humor, to se cení [mrknutí jedním okem]

Za mých mladých let byl právě tenhle slabikář. A dneska ani nevím jelikož se s dětmi učí manželka. Ale za dva roky se budu moci u druhého dítete podívat znovu... [smích]

273527

19.08.2012 13:29

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Já si ale stále myslím že kdyby se většina heteropopulace nad tím nevzrušovala, tak by takové pochody nebyly. Proč by nemohli běhat po městě?

Jsou země kde bych naopak já nemohl svou ženu políbit veřejně na ulici, nebo kde bych byl považován za úchyla když umeju svý vlastní děti ve vaně a nemám při tom houbu na půlmetrovým klacku a černý brejle (nadsázka ale mám konkrétně na mysly spojené státy).

Myslím si že homo i hetero jsou lidi, Vy i oni nemohu za orientaci s kterou se narodili, je to i u zvířat a prostě bychom se měli všichni naučit žít v klidu vedle sebe.

Možná jsem deviantní já, když mi takoví lidé nevadí. Ale taky mi nevadí Sparťani, Slávisti, Baníkovci a tak podobně. Jsem, nebo si to alespoň myslím, tolerantní. Ale okolí takové moc není. A právě proto že se dokážeme nesnášet kvůli koninám, tak s námi lze manipulovat. A to vláda ráda využívá. [smích]

273529

20.08.2012 01:09

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 37.?.?.?

Příliš snadno a bez důkazů soudíte druhé. Právě fakt, že jsem z hetero skupiny a přitom mě tu docela dost lidí pokládá za homo je ukázkou Vašich (a jejich) myšlenkových pochodů.

Jenom proto že zastávám náor, že mají 4% stejná práva jako my si někde uspořádat průvod (a ono to alespoň dle fotek spíše bylo cosi jako maškarní) Vám stačí na to mě zařadit (a pro jistotu rovnou odsoudit).

Jestli tak uvažujete i v ostatních případech, vysvětluje to Vaší netoleranci. Nemusíte být ale nějak smutný, tohle je docela rozšířený jev, je nám to asi jako lidem vlastní.

Víte, já jsem profesí lékař a troufnu si tvrdit, že jsem se naučil jsem se na svoje bližní pohlížet jinak nežli je běžné. Nevidím v nich například šmahem simulanty nebo obtížný hmyz. Nemám jim za zlé, když třeba v opilosti nespolupracují. Snažím se jim pomáhat a nerozlišuji, co jsou zač. Já tu nejsem od toho abych je soudil, jsem tu od toho abych jim pomohl. A nějak mi tenhle pohled na svět přerostl i do té "civilní" části.

Možná právě proto je to pro mě odchylka, zatímco pro Vás úchylka, což vyjadřuje Vaše vnitřní přesvědčení o tom že to je jejich vina. Existuje to i jinde než u lidí a snad těžko budete třeba krysy podezírat z toho že to jsou vědomí "úchyláci". Ale u lidí to klidně řeknete.

Dejte si pozor, většina z nich pochází z běžných hetero manželství. Takže máte 4% šanci na to že to bude zrovna Vaše dítě. Je to šance malá, ale rozhodně větší nežli výhra ve Sportce. Tím nechci říci že bych Vám to přál.

273558

20.08.2012 21:41

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 37.?.?.?

Aha. A nezkusil by jste mi to teda najít v MKN 10 (když jste tak chytrej)? (mezinárodní klasifikace nemocí - 10 revize - zatím poslední) Tam je leccos, včetně třeba havárie kosmické lodi. Ale homosexualita tam není, milej zlatej.

Takže lékaři kteří by to označovali za seuální deviaci to asi nebudou, to můžeou bejt tak nějaký strejcové z hospody...

O mé profesi si myslete co chcete,je to Vaše právo.

273613

02.09.2012 14:53

„Bezpilotní banditismus“: Americká nevyhlášená válka Pákistánu

RE: Dnes tam a zítra tady

Kosk 37.?.?.?

Jako jakékoliv letadlo. Bude na jednu stranu málo odolný (musí létat dlouho a tak nebude mít pancíř, naopak má šíroká křídla) ale na druhou stranu těžko zasažitelný (může létat vysoko, jeho senzory mají velký dostah a Helfire má dolet asi 16 Km) Takže když by byl nízko, stačí protiletadlový kulomet. Ve výšce spíše raketa třeba i ta ruční. Nebo ho sestřelí jiné letadlo, stíhačce se neubrání. Je pomalý, nemá dobrou manévrovatelnost a je vidět na radaru (nové typy nebudou a možná přibude jejich vlastní ochrana) Možná by byly efektivní zbraně na principu EMP.

BTW mě spíše zaráží, že Pákistán jim nějaké ty drony nesundá (technologii na to má určitě). To znamená IMHO že v zásadě ty útoky schvaluje, nebo jsou pro jeho vládu výhodné a tak jen dělá bububu v OSN - kde to vyzní do ztracena.

274232

29.09.2012 10:39

Přímý útok na prezidenta

Nesmyslný čin? Asi ano...

Kosk 93.?.?.?

Selhání ochranky? Pokud to nebylo domluvené tak je to ochranka na prd, to taky ano.

Je Klaus osobnost s vlastními názory? To jistě je (je otázkou, proč, ale to asi ví jen on sám a - nezapomeňte - je to navýsost pragmatický člověk!

Na druhou stranu nesouhlasím s názorem autora, že byla kuponová privatizace jen omyl, selhání... nebo jinak, že se na ní má tako nazírat. Jestliže jste jednou člověk s nejvyššími funkcemi, máte prostě automaticky také nejvyšší odpovědnost. Prostě nesmíte tako závažně chybovat. Nikdy. Správné je nazírat na to jako záměr. Na všechno to okolo.

V pravěku by vůdce tlupy, která se vrátila z velkého podzimního lovu s prázdnou byl určitě zbaven vůdcovství, a dost možná také i sežrán. To že dnes nebojujeme pazourky a létáme do vesmíru ještě neznamená, že by jsme se od té doby moc lišili. Alespoň když se podívám na vztahy mezi lidmi.

To že je Klaus velmi inteligentní, vzdělaná, že má styl i vystupování (což je vše pravda) ho nezbavuje odpovědnsoti za to, jak to zde vypadá. I kdyby po něm pojmenovali to největší letiště na celém světě.

275809

30.09.2012 00:04

Přímý útok na prezidenta

RE: Varovanie

Kosk 93.?.?.?

Nebral bych to na lehkou váhu. Může to samozdřejmě být pitomost [mrknutí jedním okem] ale stejně tak dobře nemusí. Stačí se podívat na stánku o tomto člověku na Facebooku a na reakce lidí. Většina mluví o bolševických kreténech z KSČM. Je ped volbami a na způsob, jakým dosáhnete vítězství je irelevantní. A voličstvo, tedy my všichni jsme v zásadě docela tupé stádo (mne nevyjímaje) proti profesionálním týmům a psychologii nemáme šanci.

275876

03.10.2012 16:27

Statistiky: Ženy často zneužívají domácí násilí v boji o děti

S tím že to je 50/50 nelze nežli souhlasit.

Kosk 93.?.?.?

Je jasné, že to nakonec vypadá zcela jinak, což je ale dáno tím že my muži máme jednak většinově větší fysickou sílu a jsme od přirody naprogramovaní na to se prát, bojovat, takže výsledky násilí z naší strany jsou pak vidět.

Ale ženy umí mnohem lépe nežli my bojovat a napadat slovy. Jsou v tomhle ohledu schopnější, respektive asi i chytřejší. Ono to vypadá jako blbost, ale lze tím ublížit stejně tak dobře, jako pěstí.

Moc dobře si pamatuju z dětství, když otec několikrát matku udeřil. (Byly to facky a neskončilo to nijak vážně a nikde se to neřešilo) Ale já tomu byl přítomen, a občas jsem musel matku násilím odvést a někde jí zamknout. Obvykle jsem pak ty facky schytal já, jelikož otec již nevnímal, kdo před ním vlastně stojí.

Totiž tomu "násilí" ze strany otce předcházelo několik hodin verbálních provokací, urážek, výčitek, nadávek a ka podobně ze strany matky. Otec se snažil to nevnímat, někam odejít ale chodila za ním a ryla do něj tak dlouho až mu ty nervy ruply.

Troufnu si tvrdit, že jen mizivé procento ze zdejších čtenářů by na takovou ženu ruku nevztáhlo. A výsledkem by byla statistika potvrzující to, že násilníci jsme my muži.

Netvrdím, že moje matka byla jen provokatér, byla jinak i velmi obětavý, pracovitý a zodpovědný člověk a s otcem vycházeli většinově velmi dobře. Ale byly chvilky ... Stejně tak jsem si jist že za mnohé násilí v rodinách nesou vinu jen muži. Jen jsem chtěl poukázat na fakt, že verbální násilí také bolí a ubližuje, ale nezanechává stopy, které lze ukázat na fotkách před soudem. A není pak ve statistikách.

276319

13.10.2012 23:33

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

Je tam pár dobrých blábolů

Kosk 37.?.?.?

zejména tohle: Roztok kysličníku titaničitého ve vodě bude ...

Chtěl bych teda vidět ten roztok. Oxid titaničitý je zcela nerozpustný ve vodě, rozpouští se jen v některých silných kyselinách. Co sníte, to vykadíte. Beze změny. V kyselině chlorovodíkové se to nerozpouští a lučavku královskou v žaludku nemáte (teda pokud nejste třeba Kalousek, u něho si nejsem jist... [mrknutí jedním okem] )

Nedaleko nás se nachází porůznu rutil (což je totéž). Pokud není omletý v ornici nebo v potoku, má po vykopání krásné lesklé krystaly. Kdyby se samovolně rozpouštěl, budou minimálně matné.

Existují nějaké studie, které potvrzují nebezpečí při jeho masivním vdechování. Tedy pro lidi z výroby. Zvýkačkou nebo tabletou léku se neotrávíte, ani si rakovinu nepřivodíte.

Nezapomeňte že například titanové předměty v těle jsou natolik chemicky inertní a neškodné, že dlahy, implantáty atd není třeba odstraňovat po celou dobu života. Nekorozivnost je zajištěna právě tenkou vrstvou oxidu titanu na jejich povrchu.

Čili shrnuto, určité riziko je, pokud pracujete v závodě na výrobu titanové běloby (tuším je v ČR jedna zvláště velká). Ale pokud jen pijete mlíko, jíte jogurty a žvejkáte žvejkačky, máte mnohem větší šanci, že Vás trefí šlak, když čtete tohle diskusi, než že Vás ohrozí TiO2 [smích] Ale samo, věřte si čemu chcete...

277080

08.11.2012 18:35

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem

Kosk 93.?.?.?

Většina si přála spravedlnost, svobodu. Kapitalizmus si přál Havel a spol (a aby lidi neodradili, nazvali to tržní hospodářství - existuje na netu zvukový záznam rozhovoru, kde to Havel explicitně potvrzuje, že právě proto použili tento termín, aby nevystrašili lidi a aby to prošlo). [bliji]

Pokud je považujete za většinu tak neumíte počítat. I když co se vlivu a moci v současné době týče tak máte pravdu. [pláč]

278701

08.12.2012 13:28

Americké jednotky se shromažďují na turecko-syrské hranici

a proč ne...?

Kosk 37.?.?.?

Co si pamatuju, tak všechny běžné bomby, které jsem kdy viděl, měly za cíl způsobit co největší destrukci, jakou dovedou. Jasně - existují i málo destruktivní speciální bomby, jako byly ty s vodivými uhlíkovými vlákny použité během agrese proti srbsku, ale popravdě řečeno, mám silné pochybnosti že pokud by například USA bojovaly s teroristy podporovanými třeba AlKajdou na vlastním území, že by nepoužívali něco přeci jen krapet účinějšího.

Takovéhle zbraně můžete použít jen v případě absolutní letecké nadvlády, kdy si můžete dovolit s protivníkem hrát... Nemyslím že to popisuje situaci Asada a syřanů.

280260

15.12.2012 16:58

Cenzura internetu

RE: Pár postřehů

Kosk 93.?.?.?

Nabízí se několik možností: Postaví šifrování mimo zákon, nastaví (podobně jako u exekutorů) presumci viny a uvězní Vás do té doby dokud to nevzdáte a nerozšifrujete.

Osobně bych si dovedl představit i situaci, kdy již jednou zašifrovaný disk zašifrují podruhé, čímž jaho majitel ztratí možnost ho rozšifrovat a bude ho možné na podkladě toho, že je "zatvrzelý zločinec" ponechat ve vězení doživotně. Až jich už bude na samotkách sedět dejme tomu dvacet, tak ostatní budou sdílnější a přístupnější přiznat heslo. A těch dvacet? Říká se tomu povolené ztráty, prostě budou sloužit jako výstraha a budou mít smůlu.

Může být trestné i jen vlastnit šifrovací program nebo na něj někde uvést odkaz (podobně jako dnes když uvedete odkaz na warez a tak podobně)

Mohou to také nechat být ať si šifruje kdo chce, co chce. Ale vzhledem k cílům našich vládnoucích elit se dá předpokládat jejich strach z nás (záměrně nám škodí a takoví se vždy báli) a tak je tato možnost nepravděpodobná...

280637

13.01.2013 16:13

Volební divadlo – první kolo

RE: Slava

Kosk 93.?.?.?

To je bohužel asi pravda. Kterou zřejmě málokdo dokáže vidět. Přesto, že jim sedí přímo na nose.

282196

21.01.2013 22:54

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: NEmáme se za co stydět.

Kosk 93.?.?.?

To asi nemohlo. To je pravda. Ale řekňeme, že polovina (pro jednoduchost představy) mohla. Tak co by jste dělal Vy? začal je soudit, dokazovat, obhajovat, soudy by se vlekly... roky, desítky let, staletí, tisícíletí... (při rychlostí naších soudů klidně [velký smích] ) to prostě není reálné.

Mezitím by si to lidí s nimi vyřídili po svém. A ti, co byli vyhnáni by byli zmasakrováni. Neříkám že vyhnání nemců bylo ideální řešení, ale v tom poválečném období možná ano. A teď, tolik let po válce je jediná možnost to nechat spát.

No vlastně ne, mohli bychom si samozdřejmě dát s němci po držce a udělat další světovou. Chcete? Já ne.

283033

22.01.2013 00:12

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese

Kosk 93.?.?.?

Tenhle text je možná fake, vytvoření Sládkovými republikány. Alespoň se něco podobného tvrdí následujícím odkazu http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/201...

283042

01.02.2013 13:27

Hollande se bojí vlastní armády

Jestliže se mocní tohoto světa

Kosk 93.?.?.?

začínají bát vlastních armád, tak čím chtějí v budoucnosti udržet svou moc?

Všeobecně tyrani, diktátoři a podobná svoloč vládnou s pomocí armády, policie, tajné policie a pak nějakých těch věznic a mučíren. Pokud o tohle přijdou, jak mohou udržet svou moc?

(pokud je ovšem tahle zpráva pravdivá)

284112

01.02.2013 21:17

Hollande se bojí vlastní armády

RE: Vojevůdce.

Kosk 37.?.?.?

Nj.no, to je možná hezká myšlenka nechat zkrachovat národní státy... Ale co potom? Jak pokračovat? Dovedete si představit ten chaos, všichni proti všem? Doma nemám ani vzduchovku...

284133

05.03.2013 22:06

Velezradil Klaus?

Nevím pochopitelně jestli to je velezrada

Kosk 37.?.?.?

ale z uvedeného by mi na to nejvíce seděla ta amnestie. Její zvláštní rozsah, který osvobozuje valnou většinu největších ekonomických grázlů nebude náhoda. Bude to s pravěpodobností hraničící s jistotou záměr. A tak to je potom, v mých očích velezrada.

Na jejich obětech, na zbytku obyvatel, na těch 10 dolních milionech... Ještě si snad někdo myslíte, že tu je právní stát? Že tu je, nebo byla někdy demokracie? Že je spravedlnost slepá? Že snad máte nějakou šanci na pravdu a lásku? U mě tohle byla poslední kapka. Už jsem přesvědčen zcela a nevývratně, že jsme jen a pouze mafiánský stát.

Ukazuje na to i fakt, že právě touto částí se nebude ten soud zabývat. Nemohl by to totiž tak snadno zamítnout jako nějaký podpis pod jmenováním soudce etc. Uvidíte že ty ostatní důvody tak dopadnou.

285890

20.03.2013 23:34

Poté, co se banksteři pokusili ukrást peníze z bankovních účtů na Kypru, chtějí s tím začít všude

RE: Kyperští politici před zdaněním včas ukryli do ciziny 4,5 miliardy eur

Kosk 37.?.?.?

Tohle by nemělo zapadnout. Je to dobrá ukázka jak to s námi myslí. Sami si to ukryjí a nás oberou. Pamatujte si tohle. IMHO z celé diskuse nejdůležitejší fakt. [mrknutí jedním okem]

286777

20.03.2013 23:45

Ještě jednou "Frenštát"

Paneláky

Kosk 37.?.?.?

jsou z panelů, které obecně mají deklarované vlastnosti ale spojení panelů (ona místa, kde z panelů vyčnívá výztuž a překrývá s dalším panelem , to se svaří jen zlehka aby to drželo při stavbě a zalije betonem, to je docela slabé místo.

Otec byl stavař a pamatuji si, že říkal, že pokud to je udělaný správně (kalitní beton, zvibrovaný etc.), tak to má pevnost takřka jako monolitní beton, ale je prý problém, že na rozdíl od toho panelu z panelárny se to dělá velmi nekvalitně a bez kontrol. A že ty spoje jsou často odfláknutý tak, že v případě, že zboříte na kraji paneláku spodní patro, může dojít k dominovému efektu a celý ten panelák se složí jak domek z karet. Což tak nějak byl tenhle případ.

Vzhledem k tomu že postavil stovky staveb a nikdy mu nic nespadlo [mrknutí jedním okem] tak si myslím že se v tom asi krapet vyznal.

286779

24.03.2013 23:34

Houžvičky

RE: Pane Stwora

Kosk 37.?.?.?

Na tomhle něco je. Přesně ze stejných důvodů jsem odjakživa proti tomu aby zde mohli k volbám i lidé, kteří jsou trvale, nebo na desítky let v zahraničí (a plánují se sem vrátit do důchodu).

Pokud bychom připustili, že volby něco změnit mohou (už si to nemyslím ale někdo ano), tak mají volit Ti, jejichž životů se to týká. Tedy zde žijící občané. Rozhodně zde žijící Vietnamec nebo Číňan, pokud má občanství nejspíše bude volit lépe, nežli Čech žijící trvale v Torontu.

Tím neukazuji na Editora [mrknutí jedním okem], neboť mám na mysli lidi, co sem nejezdí, nežijí a jen někdo zvolí.

287061

29.04.2013 00:45

Co znamená evropská integrace pro Srbsko

Takže na světě prostě už

Kosk 37.?.?.?

ve všem rozhoduje NATO, USA a EU. Pro cokoliv se rozhodnou, tak to tak i bude a basta. Bez vyjímky, námitky se nejen nepřipouštění ale budou se i tvrdě trestat. Trestat se bude i nedostatečně vyjádřený souhlas. (například pokdu nebude potlesk ve stoje, dlouhý a skandovaný) Pěkné vyhlídky. Nemít rodinu, asi bych se přihlásíl k Mars One...

289010

06.07.2013 18:36

Výchova žumpalistů Babišem

To jsou mi dohady

Kosk 37.?.?.?

Babiš má politickou stranu, se kterou se hodlá dostat do sněmovny, což se v naších krajích už dávno a právem (byť je to smutné) považuje za čirý byznys. Ale do každého podniku musíte nějdříve něco vložit aby to následně něco vyneslo.

K politické straně ve volbách potřebujete mít na své straně media a koupit si je celá, je rozhodně nejsnažší. A asi i nejlevnější. A po volbách? Budou další volby, a do té doby je potřeba spolupráce s tikem. Proč je třeba Parkanová a další na svobodě a Rath v base a nikomu to neva? (Ratha bych tam nechal, jen bych mu přidal společnost) Je to práce medií, která Vám(Nám) vymejou mozky.

Kdo si před dalšíma volbama vzpomene třeba na pár let starý rozsudek soudu, který umožňuje zvoleným poslancům před volbami voličům lhát? Záměrně a legálně lhát! Nikdo, jako ty vovce tam zase pudem a zvolíme je znovu a znovu a znovu...

No a Babiš není blbej, naopak je chytrej a tohle ví, tak si koupil ty noviny a vyhraje ty volby. Nebo alespoň tak aby se mohl s někým spojit, kdo pak na 4 roky ovládne stát a za odměnu dostane pár zákonů šitých jeho podnikání na míru.

To nemá s tím co ti novináři psali nebo ne nic společného. Je to jen akvizice prostředků reklamy před zvolením do sněmovny...

292819

06.07.2013 23:52

Výchova žumpalistů Babišem

RE: To jsou mi dohady

Kosk 37.?.?.?

Tu definici přímo jsem asi nečetl. Ale jakou může tak asi mít v "parlamentní demokracii" českého typu, která spočívá v tom, že lidé většinově získávají informace z medií, kam je umísťují šikovné PR agentury a následně je někdo zvolen a jeho činy mohou (a jsou) být i v příkrém rozporu s tím, co před volbami sliboval a to vše navíc ještě ovlivní prezident který může pověřit sestavením vlády kohokoliv a tak značně ovlivnit výsledek voleb. Pak se ještě sestaví různé koalice, přímo v parlamentu vznikou i nové strany...

I když stejně - všichni mohou voličům lhát a také to dělají.. není jedno, kdo je zvolen? (Chci tím říci: lze si skutečně vybrat? Nebo je to jen fikce?)

Myslím, že představa řady lidí (hlavně politiků), že po zvolení mohou poslanci 4 roky dělat naprosto vše není ta správná. Měla by být nějaká hranice, nějaká možnost jak se bránit. Můžou z nás ze všech třeba nadělat paštiku a prodat jí levně do Afriky? Podle představ takového Kalouska by to asi šlo.. [mrknutí jedním okem]

292840

08.07.2013 00:20

Výchova žumpalistů Babišem

RE: To jsou mi dohady

Kosk 37.?.?.?

Jojo, taky jsem kdysi slyšel, že něco jako nezávislý tisk existovalo. Bylo to ale asi dávno, protože nikdo z lidí v mém okolí, a to jsou mezi nimi i lidé 80+ si na to nějak nepamatuje. Možná je to kolektivní sklerosa, nebo to s tím nezávislým tiskem byla odjakživa jen fikce (alespoň v našich končinách).

Je to tak už odspoda. Radnice zde vlastní městské noviny, informační portál, teď i televizi, kterou promítají lidem v kině, chybí už jen rádio. A to možná že o něm jenom nevím... Je to tak všude okolo.

292893

13.08.2013 12:13

Po Lavabit zavírá další šifrovaná internetová služba

RE: internet

Kosk 93.?.?.?

To není přesná formulace. Jistě že lze zjistit, jakým způsobem je soubor zašifrován. Kouzlo asymetrických šifer je právě v tom že je snadné zjistit jak byl zašifrován - ale je nemožné v rozumném čase ho dešifrovat. Šifruje se vaším veřejným klíčem, který je volně k dispozici. Ale na rozšifrování téhož potřebujete svůj soukromý klíč a bez něj to nepůjde.

Je samozřejmě možné Vás lapit a vymlátit to z Vás, nebo Vás zavřít při jen podezření na doživotí (tohle má již v podstatě US v zákonech) nebo Vás čapnout se zapnutým kompem v ruce, případně odposlechnout Vaše heslo jiným způsobem: přidaný čip v kompu, odposlechnout zvuk kláves a tak podobně. Možností je hodně.

Ale bez tohohle a bez Vašeho soukromého klíče není v současnosti možné kvalitní šifru rozluštit v rozumné době. Nicméně, jak jsou nám odebírána ústavní práva a my se nebráníme, tak se dá předpokládat že si necháme sebrat i právo na soukromí a pak budou postupy z předchozího odstavce běžné. Nakonec budeme mít povinně kameru snad i v prdeli a ještě jí budeme pravidelně a dobrovolně leštit optiku. [mrknutí jedním okem]

294329

15.08.2013 11:38

Zpověď předního psychiatra: pomáhal jsem vymýšlet ADHD coby nemoc

RE: Problém je trochu jinde

Kosk 93.?.?.?

Tohle je velmi přesný a rozumný popis problému a i situace s léčbou. Děkuji za něj.

Ale myslím si, že ve zdejším auditoriu to nepadne na úrodnou půdu, jelikož si většina zdejších přispěvatelů nedokáže uvědomit propastný rozdíl mezi psychickou odlišností a dejme tomu zlomenou nohou.

Mám na mysli hlavně to, že tu zlomeninu uvidí na RTG kde kdo, nemluvě o chirurgovi nebo rentgenologovi, kdežto tyhle poruchy chování, tam už to hodně záleží na schopnostech toho kterého psychiatra a jeho zkušenostech. Které mohou být dost odlišné a -někdy- je musíte mít takzv. "od boha".

Nestačí, bohužel, jen odebrat krev, či vyplnit nějaký jednoduchý dotazník. Ale i za předpokladu, že to zdaleka všichni psychiatři nemusí vždy rozhodnout zcela dokonale bych v nich neviděl apriori agenty výrobců Ritalinu nebo podobných medikací. To je přehnaná reakce. [mrknutí jedním okem]

294407

26.09.2013 14:45

Hrátky kolem horníků

RE: Kecy

Kosk 93.?.?.?

Pokud považujete za kecy vyslovení obavy, že to mohou rozfofrovat dříve, nežli jim vznikne nárok na podporu v nezaměnstnanosti, kde nejspíše minimálně část z nich nakonec skončí (je krize a je vysoká nezaměstnanost, kdyby jste to náhodou nepostřehl...), tak kecáte spíše Vy.

Já bych se toho u nich docela reálně bál. Konečně, když mohou začít například chlastat a hrát na automatech (nebo dělat jiné kraviny) jiní nezaměstnaní, proč zrovna horníci by tomu měli být nějak zvláště imunní. To že se umí přispůsobit fysické dřině a jsou to možná vesměs dobří lidé, ještě neznamená, že se dovedou obratem přispůsobit čemukoliv na světě.

296851

26.09.2013 22:22

Hrátky kolem horníků

RE: Kecy

Kosk 37.?.?.?

Jo, tak to tedy beru z5. Horníky konkrétně neznám - v okolí už doly nejsou desítky let, ale řadu lidí z jiných profesí a mám tak nějak příležitost je vidět, jak dopadají. Ale to jsme si nerozuměli, takže se omlouvám. [mrknutí jedním okem]

296879

11.10.2013 15:11

Homosexualita

On by byl vhodný nějaký rozumný kompromis, ale to se nestane

Kosk 93.?.?.?

Homosexualita je faktem, něčím co zde je tisíciletí a nepodaří se s tím ani do budoucna nikdy nic dělat. Není to nějak ovlivnitelné, pokud ovšem dytyčné jedince nezavřete na samotku. Asi se s tím faktem, že homosexuálně zaměřené osoby existují a existovat budou, budeme prostě muset smířit.

Na jednu stanu není dobré tvrdit dětem že to je normální ale na druhou stranu to vlastně normální je. Vtip je ve výkladu toho slova normální. Pokud to berete jako vyjádření faktu, že homosexuálové existují, existovali a existovat budou, tak je to pravda.

Pokud to berete tak, že to je žádoucí vzorec chování, který by se měl ze zvědavasti napodobovat, tak to pochopitelně správné není.

Možná by bylo fajn, kdyby se lidé jako je autor článku přestali rozčilovat nad tím, co stejně nemohou ovlivnit. I kdyby jste se postavili na hlavu, tak tu homo budou i nadále. A mohli by jste je přestat pronásledovat a vysmívat se jim. Proč to dělat? Pár jich znám, jsou to lidé jako Vy nebo já, jen si to prostě dělají doma jinak. Daně platí, do průvodů nechodí. Ty Vám nemůžou ničím vadit... tedy pokud to Vy sami nechcete, aby Vám vadili

A na druhou stranu by si mohla druhá strana odpustit ty velkolepé průvody, které mají v naší společnosti jeden nežádoucí vedlejší efekt. Většině (jako jsem já) je to šumák, dozvím se to jen, když se náhodou podívám na net. Ale určitou skupinu méně tolerantních jedinců (a s postupující krizí se bude ta skupina zvětšovat, uvědomte si to) to bude popuzovat. Budou se zvětšovat konflikty a kdoví, jestli Evropa jednou nakonec neskončí v nějakém obludném fašizmu. Pak si nějaký idiot vytáhne fotky z těhle gayparade, či jak se to jmenuje a účastníci i náhodní diváci mohou skončit v nějakém lágru.

IHMO si myslím že by obě strany měly ubrat a přestat si všímat jedna druhé. Máme dost o hodně důležitějších problémů, než tohle. Nebo nemáte ten pocit? [mrknutí jedním okem]

297694

12.10.2013 16:53

Homosexualita

RE: mnoho povyku pro nic

Kosk 93.?.?.?

Přesně.

297735

12.10.2013 18:36

Homosexualita

RE: mnoho povyku pro nic

Kosk 93.?.?.?

Mohl bych vědět, čím je konkrétně krev od homo škodlivá? Pokud je dotyčný dárce negativní na infekční choroby (což se testuje vždy), tak se ničím neliší a nelze jí nijak rozeznat. Je to stejné jako krev od černocha, araba, muslima, křesťana, vietnamce, bělocha nebo ateisty, politika nebo dělníka ve fabrice. Je prostě stejná. Stejná. Jako ta Tvoje. [mrknutí jedním okem]

297738

16.10.2013 10:15

Jablka

Tohle znám ještě v horším provedení

Kosk 93.?.?.?

Prodával jsem před lety chaloupku a byla součástí pozemek, jen v pronájmu, se vzrostlými stromy. Nový majitel si to vše koupil (byl finančně někde jinde) a zrenovoval k bydlení. Jako jednu z prvních úprav pozemku to obešel s motorovou pilou a pokácel vše, co se i jen podobalo ovocnému stromu. Nepočkal ani na první úrodu, udělal to asi za 14 dní poté, co to koupil.

Mimo jiné asi 4 jabloně, jednu hodně vzrostlou, ale v plné síle, která dávala rok co rok bez jakékoliv péče 20-40 beden velkých rubínů (strom "jak hrom" ) a další mladý rubín, který dokázal zatím dát tři bedny (každý rok se zvyšovalo množství o cca jednu tu velkou bednu/přepravku).

Pozemek v té části ovodných stromů byl svažitý, takže vytvořit tam hřiště nebo bazén jen tak nešlo, cestu a parkoviště si udělal jinde. V objektu byl dobrý sklep. Bylo to cca 3500 čtverečních metrů, měl prostoru dost. Zeptal jsem se ho, proč ty stromy skácel, že dávaly zadarmo množství výborných jablek. Pohrdavě odfrkl, že ON si je koupí v supermarketu.

Výraz v jeho tváři říkal celkem jasně: Jenom socky, jako ty, budou trhat jabka na vlastní zahradě, já na to mám abych si je koupil.

Hm, nikdy jsem neviděl supermarket, kde by byly rubíny té velikosti. Přesně v té nadmořské výšce jsou navíc původně vypěstovaný takže tam bylo ideální klima pro ně (a zdravý bez stříkání, obvykle nám v tom skelpě vydržely do dubna). Navíc zadáčo, bez stání fronty, bez dovážení domů, bez práce, jen natáhnout ruku. Možná mu vadila představa, že to bude dělat na podzim lupení. Ale v okolí je les, který sice nestíní ale listů z něj navane vítr mnohem více.

Asi tohle jednání nikdy nepochopím. Co bych za to dal kdybych takovou zahrádku s rubínem měl. [pláč]

297970

16.10.2013 10:23

Zrod „deamerikanizovaného“ světa

RE: Nejásat!

Kosk 93.?.?.?

Nejásáme. Ale nejlépe bylo v období, kdy bylo několik mocností přibližně vyrovnané síly. Nebylo tolik válek a tak dále. Amerika zcela nezmizí. Ale kdyby přišla o svou jednoznačnou hegemonii a musela se o to místo dělit s dalšími dvěma či třemi mocnostmi, nakonec by to možná pro svět přineslo více dobra než takto.

297971

21.11.2013 22:11

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

Jste nejspíše magoři

Kosk 37.?.?.?

Podobná vakcina se používá v ČR a díky tomu jsme země prakticky bez vztekliny. Nějak Vám nedochází že je to choroba v praxi neléčitelná (donedávna nedokázal přežít nikdo, dva nebo tři úspěchy jen s malými komplikacemi nevyváží cca 55 000 lidí ročně na světě, kteří zemřou v dost nepříjemných a bolestivých křečích).

Neexistuje na ní žádný spolehlivý lék. Prostě zemřete. Jakmile se objeví příznaky... Zatím by Vás krom izolace asi uspali a nechali zemřít v anestesii, ale při stále se zvyšujících úsporách tohle nemusí pro každého za pár let platit...

Občas ještě můžete najít plastový obal od vakciny v lese - našel jsem ho asi před deseti lety. Je na něm dost srozumitelně napsáno aby jste na to nesahali. A nemluvte mi o dětech. V lese rostou i můchomůrky a taky je nemůžete na ně nechat jen tak sahat. Pokud je nehlídáte, tak jste pitomci.

Zřejmě by jste měli raději v lesích hejna vzteklých zvířat a stovky či tisíce mrtvých lidí ročně. Tak by to vypadalo, kdyby se zvířata neočkovala. A jak jinak to chcete s nimi udělat? Dát lišce do nory pozvánku k veterináři? Už jí vidím jak přiběhne. [velký smích]

Občas to s těmi konspiračními teoriemi přeháníte. Neumíte si představit, jak vypadá život v zemích kde tohle není. Tam totiž běžně lidi na dovolenou nejezdí. Šanci dožít se dospelosti má méně než každý druhý, spíše tak každý čtvrtý nebo pátý. Ale jasně, mají svobodu. Mohou svobodně zkapat, ale nemohou si svobodně vbrat druhou alternativu.

Možná si to ale budete moci vyzkoušet. Ještě pár let experimentů s ekonomikou a-la Kalousek a podobných se zdravotnictvím a můžeme být rázem ve středověku. Se všemi jeho vymoženostmi.

299745

22.11.2013 01:05

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Jste nejspíše magoři

Kosk 37.?.?.?

Nenechám. [smích] Myslím že to vidíte poněkud přehnaně. Pokud by umíralo 20-30% lidí po očkování ať už jakémkoliv, tak to není možno utajit. Očkování má sice své pro a proti, existuje řada nežádnoucích účinků, ale zatím obecně převažují výhody nad nevýhodami. Teorie o tom že třeba alergie či autizmus je následkem očkování jsou sice zajímavé ale není je tak snadné dokázat nebo vyvrátit. Zatím to jsou jen teorie.

Rozhodně jsem ale přesvědčen že utajit 30 mega mrtvol a dalších 70 mega vážně postižených není reálně možné. Stovky či tisíce možná ano, miliony ne. Chápu, že firmy vyrábějící léky jsou někdy bezohledné, ale na řadu jejich podvodů se přišlo. To co říkáte by musely vědět minimálně desítky tisíc lidí. Určitě by se našel nějaký "očkovací Snowden", který by se postaral aby to nevyšumělo.

Očkování proti vzteklině bývalo dříve skutečně dosti nebezpečná legrace. Ale druhá možnost, tedy smrt ve 100% vycházela tedy sakra hůře [smích] Je asi pravdou, že zatímco toto očkování pro lidi prošlo vývojem a je nyní mnohem bezpečnější nežli před nějakými 30 ti roky, kde existovaly i fatální komplikace, tak očkování rozhazované v lesích se tím trápit možná nebude. Liška sem,liška tam... Ale i tak - že by to způsobilo katastrofální vyhubení třeba zrovna těch lišek či dalších zvířat není pravda. Jsou tam pořád.

BTW první očkování vytvořil L Pasteur (právě proti vzteklině), který zemřel ještě v předminulém století, takže nevzniklo v koncentrácích, kde naopak neočkovaní lidé na mnoho infekčních chorob zemřeli.

Nakonec Vaše představa o poškozování genetického kodu, ono víte očkování může čistě teoreticky mít lecjaké negativní účinky ať už samotné tak i přidané látky. Ale genetický kod poškozovat nebude. DNA je příliš dobře chráněná, aby jí mohla tak snadno rozhodit očkovací látka. Dovede se díky reparačním mechanizmům vyrovnat (v rozumné míře) s radiací a s expozicí karcerogenům. A proč zrovna jen očkování proč ne třeba Penicilin, nebo opékané buřty? Také jsou to cizorodé látky... A i kdyby, zjistit něco takového a dokázat to u lidí předpokládá delší studie, na celé generace (aby se to mohlo projevit), než které jsme mohli jako lidstvo zatím vytvořit. Bude to spíše spekulace. Peace.

299750

22.11.2013 23:38

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Jste nejspíše magoři

Kosk 37.?.?.?

Jaky myslíte třeba během padesáti let nebo tak nějak? Už živě vidím jak někdo prohlíží umrtní listy třeba jen miliardy lidí za například jen deset let a hledá v nich souvislosti s očkováním. A pak to nějak dokazuje - hodnověrně (exhumace, nebo laboratorní testy uložených vzorků). Myslím že by bylo levnější a snažší, kdyby si polovina Prahy odletěla na rok na Mars jen tak pro srandu králíkům.

Takový výzkum prostě nelze provést - náklady by byly více nežli astronomické. Je to buď zcela smyšlené nebo si alespoň někdo ta čísla vycucal z prstu.

299787

23.11.2013 00:02

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Jste nejspíše magoři

Kosk 37.?.?.?

Tohle zase naráží na fakt, že podobnou granciozní akci nelze utajit. To není akce pár specialistů, kteří přiletí, zastřelí Ládínka a zmiznou. V tom by jely desítky tisíc lidí. To se prostě proflákne. (Kdyby nakrásně ne v USA, u nás určitě [chechtot] )

Hexavakcína je proti těmto chorobám: záškrt, tetanus, dávivý kašel, hepatitida B, haemophilus influenzae, dětská obrna. Krom Hepatitdy B a Hemofilu jsou to dávno používané vakciny (jen novější typy, myslím to že jsou to proti chodobám, které se očkují desítky let)

Hepatitis B: Bylo jí infikováno asi 2 miliardy lidí, je to jedna z nejrozšířenějších infekčních nemocí. 25% přejde do chronické fáze a způsobí komplikace: cirhosu, hepatocelulární karcinom... Považuje se za sexuálně přenosnou. Je docela běžné, že lidé dnes cestují z ČR i do ČR. Už Vám to začíná docházet? Existují studie, které v endemických oblastech výskytu prokázaly významné snížení těchto chronických stadií po očkování populace.

Hemofilus způsobuje mimo třeba meningitis, často s následky, také epiglotitis, zánět hrtanové příklopky. Viděl jste to někdy? Já ano, jezdím totiž se záchrankou. Je - bohužel- fakt, že lékaři záchranky nemají často dostatečnou praxi s intubací malých dětí, která je někdy potřeba. Nezbytně potřeba! Je to něco, co se opravdu nedá naučit z knížky a na zkoušení Vám děti nikdo moc nepůjčí, což je pochopitelné. [mrknutí jedním okem]

Tento (výše uvedený) stav se jen tak nezmění. Lékařů, kteří to budou umět vyřešit nebude jen tak přibývat. Jednou z možností jak pomoci těm dětem přežít je plošně populaci proočkovat. Nepomůže to v každém případě ale počet úmrtí to sníží.

Ale můžete to samozdřejmě považovat za spiknutí proti Vám. Jen doufám že zrovna Vaše dítě nikdy epiglotitidu nedostane a nebudete si to muset prožít. [smích]

BTW v jedné vakcině máte také méně vedlejších látek než v šesti samostatných, které se podeřívají z nežádoucích účinků. Proto je kombinovaná vakcina výhodnější, nežli šest zvláštních.

299788

23.11.2013 13:41

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Jste nejspíše magoři

Kosk 37.?.?.?

Už Vás vidím jak to vyrábíte sám. A i samotná ČR nemá dost financí na to aby vyvíjela léky sama, takže ani vakciny. Pravidla jsou dnes tak složitá (a drahá) že na to nemáme.

Název PENTA vychází z faktu že u zrodu firmy stálo pět spolužáků. Název HEXA je z toho, že se jedná o vakcinu pro šest chorob.

BTW teď jsem si uvědomil, že jsme si včera koupili nějaký DUO pack kosmetiky... vyráběl jsem si kdysi překladač desítkové soustavy do HEXAdecimální... a naše včely stavěly HEXAgonální buňky v plástvích... husiti měli PENTAgonální tvar štítů a nakonec i slunce vysílá záření, které má DUÁLNÍ charakter, jelikož je současně vlna i částice... máte pravdu svět je toho plný [chechtot]

299800

23.11.2013 18:18

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Byt si myslim, ze biologicka valka je to co se mozna chysta

Kosk 93.?.?.?

Ona ale orální vakcina třeba proti obrně má svá rizika, Virus může zmutovat a očkovaní ho šíří. Což u současné formy v Hexavakcině neplatí, jelikož tam je jen antigen a ne celý oslabený virus. Takže já bych v orální vakcině problém přeci jen trochu viděl.

299803

23.11.2013 18:24

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Jste nejspíše magoři

Kosk 93.?.?.?

To asi nebude pravda. srovnatelné množstí s 100 mega je pořád řádově 100 mega. A ukažete mi zemi, která má někde 100 mega očkovaných a 100 mega neočkovaných. Nebo srovnatelné země. Nemůžete totiž srovnávat třeba Švýcarsko s Kamerunem, tam Vám to zkreslí jiné životní podmínky. A země, která by očkování nechala jen tak na libovůli lidí a měla populaci cirka USA, taková neexistje.

BTW mě taky nepřeočkovávali proti žloutence. Ale udělali mi titr protilátek. Takže možná ano, ale tak za dalších 10 let. V době kdy mě očkovali prvně nebyly ještě tyhle dlouhodobé zkušenosti.

299804

24.11.2013 00:50

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Jste nejspíše magoři

Kosk 37.?.?.?

K Vaší malé poznámce: Uvádí se že asi třetina světové populace byla infikována tímto virem a kolem 600 000 lidí na její následky zemře za jedinný rok. Těžko k tomu přišli jak pana Marie k outěžku, takže až tak vzácná choroba, jak uvádíte Vy to asi nebude.

Nemějte mi za zlé, ale budu věřit spíše WHO [mrknutí jedním okem] http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs204/en... nežli soukromému webu, jako je http://www.slobodavockovani.sk Jistě mají právo na názor, ale není možné, aby jednotlivci rozhodovali o očkování populace. To by mohli za chvíli chtít stavět domy bez plánů, nebo jezdit s auty bez řidičských průkazů a třeba každý druhý i vlevo.

299814

24.11.2013 00:54

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Jste nejspíše magoři

Kosk 37.?.?.?

No, já sice žiju v představě že je jich tak nějak 250 mega (zeměpis mi nidky moc nešel), ale to na věci nic nemění. S jistotou i tam existuje povinné očkování, takže těch,co očkovaní nejsou a nepřišli někde přes hranice nelegálně zase tak moc nebude

299815

24.11.2013 00:56

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Soukroma spolecnost za dolary na Vas vysype i

Kosk 37.?.?.?

To sice máte pravdu, ale v soukromé společnosti, která bude ten jed dávat do konzerv a bude mít řádově tisíce zamastnanců, aby tím mohla "nakrmit" miliony populace se najde někdo, kdo to práskne.

299816

24.11.2013 12:51

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Byt si myslim, ze biologicka valka je to co se mozna chysta

Kosk 37.?.?.?

Hm, některým jedincům možná už zdegenerovala, když Vás tak čtu [oči v sloup]

299826

24.11.2013 22:10

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Jste nejspíše magoři

Kosk 37.?.?.?

To ani nemám. Před svými třemi zákroky v životě jsem při posledních dvou určitě trauma neměl, ten první si nepamatuju, to sem byl fakt malej.

Možná že je to tím, že ty zákroky sám dělám jiným a tak, na rozdíl od Vás velmi dobře vím do čeho jdu a že se nemusím bát. Ale Vy se klidně bát můžete, jsme přeci ve svobodném státě (alespoň v tom smyslu že se můžete svobodně bát, to ostatní už nevím, nevím [mrknutí jedním okem] )

[chechtot] [chechtot]

299833

24.11.2013 22:15

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Soukroma spolecnost za dolary na Vas vysype i

Kosk 37.?.?.?

Hehe, to asi ne, ale tak nějak bych si tipnul že metráky kyanidu se do továren na Colu zase tak běžně nedováží. Do likérek možná sem tam nějaký ten metyl, ale asi to nezpůsobí masové vymírání.

Tyhle chemikálie nevyrábí hned tak někdo a taky je jen tak někomu neprodávají. To nejsou cukrátka z pouti. Ono když tajná služba někoho sprovodí ze světa tak to asi utajíte, kor když se jedná třeba o Mosad. Ale otrávit polovinu populace to je trochu jiné kafe.

Pokud tedy nemáte na mysli politiky, ty dokážou otrávit lidi masově... (myšleno samozřejmě trochu jinak) [chechtot] [chechtot]

299834

25.11.2013 17:05

Reakce na "že jsem jsem vám nevynadal"

RE: o zvířatech a lidech

Kosk 37.?.?.?

Nevím, proč to či ono dělá pan Čulík. Ale jeho články jsou stejně tak plné nenávisti, jako ty, které kritizuje. Alespoň ty o rasizmu. Neříkám, že se nesnaží dělat dobrou věc. Možná že ano. Neumím ani zjist jestli prosazuje cizí, nebo jen svůj vlastní názor, nebo je někým placen.

To jsou spekulace a do těch se pouštět nebudu. Ale způsob jeho kritiy je nejen neslušný ale v zásadě i protizákonný. Existuje totiž cosi co se jmenuje "podněcování nenávisti proti skupině osob" a tou skupinou se nemyslí jen rasa, ale i třeba víra nebo přesvědčední či jinak definovaná skupina.

A tou mohou být i redaktoři nějakého internetového serveru, nebo třeba příznivci krajní levice. Také asi leckdo, na kterého je vztažena nespravedlivě kolektivní vina. Je za to tuším i nějaká trestní sazba.

Je jasné že šéfredaktorovi Blistů to projde (a osobně mu nepřeji ani nic zlého, dělá hodně dobrých věcí), ale bylo by dobře kdyby mu to řekl i někdo, koho on je ochoten vnímat. Bylo by to k prospěchu nejen nám všem, ale i Blistům a konečně dost možná že nejvíce právě těm jenž se raději nesmí jmenovat.

Mám ale obavy že to zůstane v kategorii zbožných přání...

299866

26.11.2013 09:11

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

RE: Britské listy a pan Čulík

Kosk 93.?.?.?

Pod to bych se také podepsal. Jinak jsou jeho BL velmi kvalitení server a vcelku i vyvážené. I jeho články, pokud nejsou o rasizmu.

Ale na rasizmus má svůj vlastní názor a možnost s ním o tom komunikovat se rovná nule. Podle něj existuje u nás jenom jedno schéma a to rasizmus většinové populace proti cikánům a proti židům. Nic jiného se tu prostě nevyskytuje a vyskytovat nebude. A na principu kolektivní viny označí za zločince obvykle hned nějakou velkou skupinu.

Přitom, kdyby nebyl tak demagogicky nesmiřitelný a až zlý, tak bych bral i jeho články o rasizmu, on má nakonec částečně pravdu. (A mě vem čert, jenomže on takhle působí i na tisíce jiných a to už pak JE problém). Respektive má pravdu docela hodně, ale forma, kterou to sděluje, je krajně kontraproduktivní...

Není prostě možno v civilizované společnosti říci jednou větou: "Jste zlý tvrdí rasisti protože třeba (popíráte holocaust) a tak půjdete do plynu." Je to samozdřejmě nadsázka, možná trochnu nevhodná, ale ukazuje to jeho způsob myšlení. Nebo alespoň tak na mě působí.

Dělá medevědí službu a není si to asi schopen uvědomit. Škoda.

299891

26.11.2013 19:03

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

RE: hmm

Kosk 37.?.?.?

Ten člověk má ale minimálně trochu pravdu. Celá cikánská populace u nás, není dohromady tak drahá jako desetina nšich politiků. A radši ať to cikáni prolijou chřtánem než aby to spadlo do klína Nečasovi, Kalouskovi a podobné svoloči.

Cikání taky nezneužívají politiky na to aby zakryli svoje hříchy, kdežto politici to naopak dělají.

BTW rómští bezdomovci neexistují proto že prostě oni drží víc pohromadě, což je vlastnost chválihodná. Nemusíme na nich obdivovat moc věcí ale zrovna tuhle bychom měli. Co děláme my s našimi blízkými, když nemají kde bydlet, nebo jsou v jiném průšvihu? Zavřeme dveře a zapomeneme na ně. V tom jsou Cikáni lepší nežli my.

A p. Stwora? IMHO by mohl být někdy ména radiální v těch svých názorech. Aby za čas neskončil jako ten demagog co šéfuje Blistům. I když popravdě je to jen jeho věc, že.
[mrknutí jedním okem]

299919

27.11.2013 12:58

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

RE: Britské listy a pan Čulík

Kosk 93.?.?.?

Je to klidně možné. Ale také je fakt, že tohle lze s trochou snahy napasovat na jakékoliv medium na světě, i kdyby ho provozoval Archanděl Gabriel. [mrknutí jedním okem]

299953

27.11.2013 13:01

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

RE: hmm

Kosk 93.?.?.?

Jistě, politici jim nastavili určítá pravidla, která oni prostě jen využívají. Konečně kdo z nás se nesnaží v rámci daných pravidel se mít co nejlépe?

a pak, když si za jevištěm vesele kradou (politici) tak dikány vyystrčí na jeviště a baví se tím, jak na ně padají rajčata [velký smích]

299954

28.11.2013 09:29

Západní ochrana dětí slouží k ničení jejich životů

RE: Velmi málo faktických informací

Kosk 93.?.?.?

To je pravda. Ale to, že otec to dítě vzal do jiného státu a vrátil se s ním až poté co prohrál soud za únos (a jedná se o únos) něco napovídá. Možná že matka není bezúhonná, ale co by musela tak strašného dělat aby se to vyrovnalo (a předčilo) únos...?

299996

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 1

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 306 776