Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané čochtan

Nalezeno 93 příspěveků, 11 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

25.10.2006 17:31

Jak Hizballáh porazil Izrael II.

Jak porazil HaSSbolah Israel ?

čochtan 84.?.?.?

Tím že dostal méně na pr...l než se čekalo. To je vítězství !!! [chechtot]

119942

25.10.2006 17:35

Jak Hizballáh porazil Izrael II.

RE: Spíše plichta

čochtan 84.?.?.?

A nebylo by lepší, kdyby místo opevňování, které smete dělostřelectvo, věnovali tu námahu na výstavbu hospodářství ?
I když, což plně chápu, úsilovně pracovat to není taková sranda, jako si hrát na vojáčky a hrdinně střílet do vzduchu.

119944

27.01.2010 20:51

Dopis politikům

Jiný podobný z Internetu - Nedlužím nic

čochtan 213.?.?.?

Podobných dopisů běhá na Internetu povícero. Jeden takový jsem dostal nedávno:

Znovu, již po několikáté, jsem se rozčílil nad neomalenou drzostí médií, která mně, jakožto občanovi, periodicky vnucují myšlenku, že mám jakýsi podíl na státním dluhu a vypočítávají mně výši mého údajného podílu.

Znovu důrazně opakuji, že jsem si od nikoho nic nepůjčil a nikomu nic nedlužím. Nikdo, ani stát, není oprávněn půjčovat si mým jménem a zadlužovat mě. Defacto by se jednalo o trestný čin. Nic také nikomu nebudu splácet. Mou osobu si tento stát přivlastnil, aniž by se mě na cokoliv ptal, v okamžiku mého narození, ale to neznamená, že si se mnou může dělat co chce, respektive, mě zadlužit.

Pokud je stát podnikatelskou jednotkou a nedokáže splácet své dluhy, pak zřejmě musí vyhlásit bankrot a musí být zrušen. To ale neznamená,že mám být zrušen i já. Dluh by měl být naúčtován podílově všem, kteří tomuto státu vládli v době od vzniku dluhu. Já jsem tyto osoby nikdy nevolil a jsem, co se týče jejich jednání (proti němuž jsem často protestoval), zcela bez viny.

Z každých 100 % Kč, které vydělám, si tento stát vezme 55 – 64 % Kč formou různých typů zdanění. Další peníze si ode mne stát bere formou daní z nemovitosti a jiných forem zdanění. Když si za zlomek skutečné hodnoty mé práce, kterou mně stát milostivě ponechá, cokoliv koupím, je toto cokoliv také již mnohokrát zdaněno cestou od těžby suroviny k finálnímu výrobku a jeho prodeji. I zde platím v ceně výrobku státu odvody. Stát mně účtuje nejrůznější poplatky. Platím téměř nejdražší elektřinu v Evropě a jsem občanem energetické velmoci. Hospodář stát platí za kilometr silnice třikrát tolik, co kdekoliv jinde, atd. Stát mě připraví zhruba o tři čtvrtiny hodnoty všeho, co vytvořím a vydělám a tyto prostředky prošustruje, nebo přerozdělí neznámo kam. Ani to mu však nestačí, ještě se mě a mé potomky pokouší zadlužit. Kdosi neznámý si na tento stát nabírá nehorázné půjčky, jako by byl stát jen nějakým bílým koněm zločinecké organizace.

Stát, nebo kdosi, kdo se za jeho nálepku schovává, si ode mě bere několikrát větší desátek, než si panstvo kdy dovolilo vzít od poddaného. Udržuje mě v chudobě, abych si nevyskakoval, aby mě snad ani nenapadlo z přebytků založit firmu, začít podnikat a zaměstnávat jiné. Sám stát však pracovní místa nezajistí a těm, kdo nemají práci pak bezostyšně přerozděluje to, co sebral mně, aniž by se mnou cokoliv konzultoval. A teď mně ještě oznamuje jak mě zadlužil, za což pochopitelně nikdo nenese odpovědnost, to udělala nějaká anonymní nezodpovědná krize. Zítra na mě pošle exekutora, aby mně sebral i to poslední, co mně ještě zbylo.

Vážený a milý státe. Milá Česká republiko… Pěkně mě sereš!

Já občan

210804

29.01.2010 22:10

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

Kořeny dnešní argumentace o evropské integraci

čochtan 213.?.?.?

Našel jsem někde na síti při surfování tento zajímavý článek, jenž původně zveřejil na svém blogu Ladislav Jakl:

Dám vám hádanku. Přečtěte si následující řádky a pak si odpovězte: je člověk, který tyto řádky označí za výplod čistokrevného nacismu, provokatér, národovec a extremistický euroskeptik? Nebo spíše poučený demokrat?

„Během padesáti let se budou pokolení, jež nás budou následovat, s jistým pobavením dívat na spory, které se momentálně v Evropě politicky odehrávají. Budou vidět v „dramatických konfliktech národů" mnoha malých evropských států pouze rodinné rozmíšky. Jsem přesvědčen, že během padesáti let se nebude myslet pouze v (pojmech) zemí - mnoho dnešních problémů pak úplně vybledne a mnoho z nich toho nezbude; bude se pak myslet v (pojmech) kontinentů a evropské myšlení budou naplňovat a budou jím hýbat možná mnohem větší problémy.

V žádném případě si nesmíte myslet, že my, pokud zavádíme v Evropě jistý proces pravidel, to děláme proto, abychom jednotlivým národům zkrátili život. Podle mého názoru se musí pojem svobody nějakého národa uvést do souladu se skutečnostmi, před kterými dnes stojíme, a s jednoduchými otázkami účelnosti. Tak jako v rodině nemůže mít jeden její člen právo rušit trvale svou sobeckostí její vnitřní mír, tak nemůže ani jednotlivý národ v Evropě mít natrvalo možnost stavět se proti všeobecnému zavádění pravidel."

Citát pochází z projevu říšského ministra Josepha Goebbelse k českým kulturním tvůrcům a novinářům, proneseného v Berlíně 11. září roku 1940.

Jestliže se vám tyto řádky zdály být výplodem čistokrevného nacismu, opravdu se nemusíte považovat za provokatéra, národovce a extremistického euroskeptika. Možná jste spíše poučení demokrati.

Ladislav Jakl|čtvrtek 4. prosinec 2008

210991

02.02.2010 22:51

Komunistický pátek ve sněmovně

RE: 8-P

čochtan 213.?.?.?

Čemu se divíte? Mám 15-ti letého vnuka. Bydlí s rodiči cca 35 km od Prahy, kde bydlím já. Teď již k nám moc nechodí, ale dříve pokaždé, když mladí přišli na návštěvu, jezdil s nimi. Přišel, zasedl k PC a ty 3-4 hodiny co byl u nás proseděl u her. Hry na PC a basket, to je jediné, co ho zajímá, ostatní je na nic. Na druhou stranu zaplať pánbůh za ten basket. Pořád lepší než drogy.

211282

03.02.2010 00:48

Zdivočelá země

Cenzura i na Zvědavci?

čochtan 213.?.?.?

OK, když již můj příspěvek nebyl zveřejněnm tak bych očekával aspoň nějakou poznámku, neřku-li emailík se zdůvodněním proč. Nejsem si vědom toho, že bych ve svém příspěvku napsal něco co je v rozporu s Vašimi pravidly.

Vodník Čochtan [zmaten]

(Pravděpodobně došlo k nějaké chybě při podávání příspěvku. Podejte prosím znovu. Vaše email odpovídá No Such User Here – Díky - moderátor)

211297

04.02.2010 15:27

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

RE: co to??? - server v torontu

čochtan 213.?.?.?

Dedikovaný server v USA

1. Nejlevnější nabídka:

» 1GB DDR2 Memory
» 80GB SATA Primary Hard Drive
» 1000GB Monthly Transfer
» 2 Cores
» 1.6GHz CPU Speed
» 512KB L2 Cache
» 800MHz HT Speed
» 10Mbps Uplink Port
» 8 IPs (5 Usable)
» Unlimited Remote Reboot Request
» Fully Managed For Cpanel Only

NOTE: Control Panel, RVSkin & Fantastico Not Included With The Price

Additional FREEBIES:

» FREE Upgrade to 100Mbps Uplink Port
» FREE Setup

Please note: Custom partitioning will require extra time to provision your server (up to 48 hours) and more than 29 dedicated IPs request will need ARIN justification approval.
$116.99 USD Monthly.
====================================

2. Nejdražší jejich nabídka:

KTHSL03 - Athlon 64 X2 5200+

This Plan Includes:

» 1GB DDR2 Memory
» 160GB SATA Hard Drive
» 1000GB Monthly Transfer
» 2 Cores
» 2.7GHz CPU Speed
» Brisbane Core
» 128KB+128KB L1 Cache
» 2 x 512KB L2 Cache
» 2000MHz HT Speed
» 10Mbps Uplink Port
» 8 IPs (5 Usable)
» Unlimited Remote Reboot Request
» Fully Managed For Cpanel Only

NOTE: Control Panel, RVSkin & Fantastico Not Included With The Price

Additional FREEBIES:

» FREE Upgrade to 100Mbps Uplink Port
» FREE Setup

Please note: Custom partitioning will require extra time to provision your server (up to 48 hours) and more than 29 dedicated IPs request will need ARIN justification approval.
$127.99 USD Monthly.

Za cca 2.300.- CZK dostat server s těmito parametry, no mně se to nezdá být až tak moc peněz.

211489

13.02.2010 17:23

Zednáři v GE Money Bank?

Jak se stát dlužníkem snadno a rychle. Tentokrát pomocí GE banky

čochtan 213.?.?.?

Na BL je malý zajímavý článeček p. Wagnera, jak ho GE Money Bank doslova okradla o cca 24.000. http://www.blisty.cz/art/51179.html [chechtot]

212487

14.02.2010 21:49

Učit se, učit se, učit se

RE: Jedna škola stačí na celý život, celoživotní vzdělávání nám netřeba?

čochtan 213.?.?.?

Posaďte dědu ze stodvacítky do oktávky. Vyděsí ho svítící displeje, marně bude hledat sytič, při prvním brzdění přistane na předním skle a z cukání ABS ho leknutím klepne infarkt. Že mu vnuk mobilem zavolá sanitku, to už ho trápit nebude.

No já jsem dokonce pradědek. Před léty jsem také přesedlal z Š-120 do bavoráka se vším všudy, včetně té ABS a "pepka mě z toho neklepla". Ale uznávám, že bez neustálého vzdělávání se, nelze slušně existovat. V 36 jsem začal dálkově vejšku, v šedesáti angličtinu, abych se mohl pohybovat na Internetu, nebyl odkázán na překladače a mohl anglicky komunikovat se světem.

Pokud jde o životní změny, mám tím na mysli například změny zaměstnání (tzv.flexibilitu), jsem dokonce zastáncem názoru, že v jakékoliv řídící funkci by člověk neměl být déle jak 5 let. Samozřejmě, než do ni vleze, měl by se půl roku seznamovat s danou problematikou podniku a s tím, co ho čeká. Pak 3 maximálně 4 roky přináší něco nového ze sebe, zbytek žije již z podstaty a je nejvyšší čas pro změnu. Proč asi v historii ti (teď nevím zda to byli američtí, nebo jiní) chytří lidi stanovili 5 let pro prezidenta? A jen pro ty nejlepší dalších 5 let.

Na závěr krátký vtip o té flexibilitě:

Khon zemřel, přijde do nebe a svatý Petr se ho ptá na život. Khon odpoví:
Narodil jsem se v ČSR, do školy jsem začal chodit v Maďarsku, obchodovat jsem začal v SSSR a umřel na Ukrajině.
Svatý Petr - no jo, typický žid, furt se to jen stěhuje.
Khon - Wass heiss? Jaký stěhuje, celý život jsem nevytáhl paty z Užhorodu. [chechtot]

212567

20.02.2010 13:57

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Není špatných ani dobrých lidí.

čochtan 213.?.?.?

Chtěl jsem mít k tomuto blábolu poznámku, ale nechám si ji pro sebe, protože to je škoda všech slov a musel bych porušit pravidla diskuse stran uvedení správného jména pana Palo sk.

213065

Jenom aby se ty dějiny neopakovaly se vším všudy. Protože po případné třetí sv. válce, ti co přežijí, začnou znovu v jeskyních. Když se podíváme na současné zbraňové systémy, ta potřebná "jiskérka" může zahořet kdekoliv na světě.


Nevím, jakými zbraněmi se povede 3. světová válka, ale vím, že každá další se povede kyjí a klacky!

Albert Einstein.

213232

25.02.2010 14:12

Čína obklíčena řetězcem amerických protiraketových systémů

RE: Komu se USA brání?

čochtan 213.?.?.?

Pokud se podíváte na výzbroj jen armád USA a Ruska uvidíte že by USA mohly Rusy převálcovat na jejich vlastní hroudě samozřejmě za válečného stavu obou zemí kdy by obě strany verbovaly nové vojáky kteří by pomohly s obsazením většiho území. USA má převahu téměř ve všech ohledech. Totální převahu má v letectvu, obrněných silách také (díky kvalitě), a i v dalších ohledech.

Pane Antoninus, moc prosím, prostudujte si trochu dějiny 2. světové války. Jakou obrovskou převahu měla Německá armáda v roce 1941, jak v počtech divizí, tak zejména ve zbraňových systémech a jak nakonec dopadla. Ono při mínus 45 stupních je někdy i ta nejlepší technika na nic.

Druhou prosbičku mám, prostudujte si alespoň v základech českou gramatiku. Mě již opravdu bolí oči, když neustále čtu ty ypsilony v příčestí minulém množného čísla (a to prosím nejsem původem Čech a neabsolvoval jsem žádnou českou školu).

213485

07.03.2010 21:02

Cigarety a farizejstvo

RE: závislost

čochtan 213.?.?.?

Jsem závislej i nezávislej kuřák. Je mi 73 let, kouřím od svých 16-ti. Začínal jsem s "Detvami" (na Slovensku) krabička 10 kusů za jednu korunu čsl. V nich ale snad ani nebyl tabák, ale jen samotné kořeny. Pak Bystrice (v CZ Partyzánky) za 1,60, Globusky atd. a nejdéle Sparty (krabička 20 ks 8.- Kčs, když jsem chtěl v tvrdém balení 10.- Kčs). V roce 1991, to jsem již podnikal, jsem přešel na krásné doutníčky Brasil Seňoritas - balení 50 ks v krásné dřevěné krabičce ve velkoobchodě za 365.- Kčs. Po skončení podnikání a odchodu do důchodu jsem začal kupovat tabák a balit dutinky. Dnes vykouřím 30 samostatně vyrobených cigaret a náklady na 1 krabičku 20 ks = 30.- Kč. To se dá finančně utáhnout.

Proč píši, že jsem i nezávislej? Kouřím jenom doma, hlavně u PC. Když jdu ven žádné cigára si sebou neberu. Nekouřím nikde venku, u nikoho na návštěvě, nekouřím v autě. Ani mi to nepříjde.

Proč nechci přestat úplně? Jak jsem uvedl, je mi 73 let. Nikdy jsem nebyl marod, mimo - všechny klouby (mám to v genech po mé mamince), vlastní blbostí zlomená noha, záda, a pravidelně každý rok rýma, no a taková stařecká nahluchlost. Když jsem přišel prvně za mou felčarkou pro papír do ŘP, nemohla najít mou kartu a pak mi řekla - no jo vy jste zde byl naposledy před 15 léty s bolesti v zádech. Já se prostě jednou ráno probudím, žádný klouby mě nebudou bolet no a to již budu mrtvej.

Jsem 50 let ženatý, již cca 10 let nemám žádné milenky (ne, že by to nešlo, ale prostě nejsou), nechodím do hospody, nechlastám, (mimo malého panáčka slivovice každý večer na roztažení cév), nejlepší tři kamáradi co jsem měl mi umřeli. O chalupu mě připravil minulý režim, o chatu tento režim, dětičky a vnoučata jsou odrostlé a mají svůj život a svůj svět. Manželka má svou TV a její seriály. Mám jen svůj PC, práci na Internetu, milenku (fenu německého ovčáka, která miluje mě a já jí - koukněte se http://topcz.net/pepina.jpg) a jediný pořádný nešvar 8 kafí a 30 cigaret. Když i s tím přestanu, to zde již opravdu nemusím být. Tak proč si kazit radost ze zbytku života?

214310

19.03.2010 00:50

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

čochtan 213.?.?.?

To jsou opravdu jednoduché počty. Tak jsem si vzal kalkulačku a spočítal přibližný výdělek za mých odpracovaných 42,5 let. Sice si již přesně nepamatuji jak velké % byl odvod na sociální pojištění, protože tenkrát se to nijak nerozdělovalo, ale pamatuji zhruba % mých srážek z btto mzdy. Odhaduji, že z toho bylo cca 15% na sociální (možná i zdravotní) pojištění. Vyšlo mi cca 570.- Kčs měsíčního odvodu, krát 12 x 42 = 290000 Kčs. Podle spotřebitelského koše (stejný byt 504, dnes 5600, benzin 4.- dnes 30, telefon 0,30 hovor, dnes 2,60 minuta atd.) lze stanovit poměr KČS k Kč 1:10, tedy za těch 42 let jsem odvedl státu cca 2,900.000 Kč. Při odchodu do důchodu jsem obdržel vypočítaný důchod 8.200.- Kč, dnes mám po 12 létech 11.000.- Kč. Vezmu průměr cca 9.600.- Kč. Tedy 2900000 : 9600 = 302 měsíců, t.j. přibližně 25 let. Ještě mám 13 let předplaceno.

Klidně bych odebral volební právo lidem nad 70 let,...

Vidím lepší řešení. Již jednou jsem to nabízel na BL. Všem důchodcům vyplácet do věku 65 let plnou průměrnou mzdu a poté by sami (nebo byli donuceni) vyhledali speciální "pracoviště", kde by byli humánně odejítí na věčnost. Vše včetně nedostatku bytů by se vyřešilo. Prostě PĚT let si užívat života a pak sbohem. Skoro bych to i bral.

215333

24.03.2010 02:18

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: Do prdele ja snad budu zit na truc.

čochtan 213.?.?.?

Nejmladší generace podle toho vypadá. Ale podmínky si nevytvořila ona sama. Ta je už zrozena do špíny, kterou mají na svědomí její předkové. Ochotně bořící Rakousko-Uhersko, ochotně zobající zrádci císaře Masarykovi z ruky, ochotně se krčící pod Heydrichem, ochotně vraždící poražené Sudetské Němce, ochotně budující komunismus, ochotně kopající do poražených komunistů, ochotně kolaborující i s ďáblem, jen aby byl na chvíli pocit prosperity. Že tím de facto zlikvidovali budoucnost tohoto národa, nikomu nevadí. Dokud je salám na krámě, a důchod na poště, není co řešit.

Ochotně bojující ve Svobodové armádě (sboru), na západních frontách, v Anglii, u Tobruku atd., po válce ochotně zdarma v rámci tzv. "Akcí Z", postavili stovky kulturních domů, školek, jeslí, rekreačních středisek atd. Kdyby nebylo těch dnešních důchodců, možná byste vážený pane ani nebyl na světě a nemohl psát takové hovadiny, protože by vaši rodičové skončili někde v horším případě pod drnem, v lepším případě na Sibiři.

Je mi 73 let, bydlím v panelovém věžáku 43 let. Když jsem se nastěhoval, nebyl v okolí jediný strom, kousek zeleně. Vysadili jsme desítky stromů, keřů, květinových záhonů. Již jako študák v Gymplu jsem byl v padesátých létech pravidelně měsíc o prázdninách na nějaké brigádě. A makali jsme za stravu a ubytování. Nemyslím si, že jsem se podílel na likvidaci budoucnosti tohoto národa.

A jenom na okraj. Všichni dnes víme, jak to doopravdy bylo s tím sametem. Žádné naše děti nic nevycinkaly. A jestliže si dnes stěžujete na současný stav této společnosti, uvědomte si, že již 20 let se u nás buduje rozvinutý kapitalizmus. Jak dlouho se ještě bude psát o tom, jak ti všiváci komunisti zdevastovali tuto zemi, takže ještě dnes se z toho nemůžeme vzpamatovat?

Mimochodem, mimo bolavých kloubů se necítím nijak nemocen. A s přihlédnutím k mým desetiletým aktivitám na Internetu si ani nemyslím, že bych postupně psychicky degradoval.

215730

10.04.2010 13:04

Smutný konec Mirka Topolánka

RE: pohadka pro dospele?

čochtan 213.?.?.?

Nebo takto?

http://topcz.net/images/hahaha.jpg"

216835

10.04.2010 13:07

Smutný konec Mirka Topolánka

RE: pohadka pro dospele?

čochtan 213.?.?.?

Chybně napsaná URL - oprava:

http://topcz.net/images/hahaha.jpg

216836

13.04.2010 22:56

Zaznamenané americké vraždění v Iráku není „ojedinělý incident“

RE: Primitivni.

čochtan 213.?.?.?

jj, je to zábavné. Člověk stojí před tou podivnou věcí "Internet" a pokládá svou "adamovskou" otázku: "CO TO JE?"

Kdo to neví - náhradní prostředek pro spojení mezi zbytky americké armády po vypuknutí WW3 za předpokladu zničení klasických způsobů spojení. Více na INTERNET [chechtot]

217109

22.04.2010 15:58

Novodobá inkvizice?

RE: Tak nevím

čochtan 213.?.?.?

Bohuzel pro vas vy nemate zpusob jak nekomu zmenit trvale bydliste bez jeho souhlasu (a logicky dluznik ktery se zapira a utika pred dluhy nema duvod to delat).

Tuto možnost máte. Stačí dojít na odbor pro vnitřní věci (alespoň si to myslím, že se tak jmenuje) příslušného úřadu kam bydliště spadá, a požádat o zrušení trvalého bydliště jmenované osoby. Vyplníte lejstro s důvody, najmenujete pár svědků, kteří dosvědčí, že dotyčný tam již léta nebydlí, nebo se odstěhoval atd., a během 15-20 dnů vám příjde rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu na jmenovanou osobu. Pokud úřad nezjistí, kde se dotyčný zdržuje, "vylepí" toto rozhodnutí na úřední desku s tím, že trvalý pobyt má dotyčný na adrese úřadu.

Udělal jsem to takto s mým druhým synátorem, který 20 let doma nebydlel, nadělal dluhy zejména u DP a Městské policie (parkování apod.). Právě z obav možné návštěvy exekutora jsem toto realizoval. Na druhou stranu je to výhodné i pro něj, protože tam, kde skutečně bydlí není hlášen jako v místě s "trvalým pobytem", takže případná exekuce mu nemůže nic sebrat.

217685

03.05.2010 01:39

Kultura strachu

RE: Polepsete se - vy vsichni prispevatele ! A Editor take ! Hlavne Editor !

čochtan 213.?.?.?

Nebo to ukončit tímto citátem:

Jestliže máš skvělou manželku (manžela), okouzlující milenku (milence), daří se ti v práci, vlastníš skvělé auto, nemáš problémy s daňovým úřadem, jestli vždy, když vyjdeš na ulici, svítí na tebe jasné slunce a lidé se na tebe usmívají........je čas skončit s drogami!

218629

29.05.2010 02:37

Tragická předvolební úvaha: Koho volit?

První den odvoleno a Negativní strana nikde!

čochtan 213.?.?.?

Ahoj pane Wenzeli,

konečně po hluboce filozofických článcích, něco pro zasmání. V naši rodině je to podobné, ale trochu jiné. Nám velí náš "bojový pes Pepina". Bojový pes proto, že se bojí jiných velkých psů, některých cizích lidí a pokaždé se schová za mě. Miluje malé pejsky, děti a v domácnosti je hlavou rodiny. Naše Pepina:

Vložený obrázek.

Důkladně jsem prostudoval všechny volební lístky, ale tu naši, "Negativní stranu" jsem nikde nenašel. Já vím, že má být založena až v roce 2084, ale takto to dál nepůjde. To mně bude již 147 a jak budu vypadat jako nový pos(r)anec v nějakém parlamentu (jestli ještě nějaký bude). Milý Wenzeli, zvažte termín založení, ať to můžeme zkusit u příštích voleb, když to teď nevyšlo.

Oddaný člen Negativní strany, Čochtan z Hamerského rybníka v Záběhlicích.

220498

04.06.2010 01:13

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Podstata je ale úplně někde jinde

čochtan 213.?.?.?

Přesně tak! V tom je celé jádro pudla.

221155

13.06.2010 15:07

Školné je správné

RE: nevim, nevim

čochtan 213.?.?.?

Tak nevim jestli je clanek myslen vazne nebo jako cerny humor.

Pane Wenzeli, vložte prosím pro ty pomaleji myslící, Vaši větičku, kterou jste vkládat do svých článků. Tentokráte ji vložím za Vás.

(Články jsou virtuální kompilací zaručených nesmyslů, které nelze brát vážně ani na lehkou váhu.)

Jinak jako vždy, perfektní. Nemohl jsem však nikde v médiích najít volební výsledky "Negativní strany". Hezké letní dny přeje

Čochtan z Hamráku.

221910

25.09.2010 22:00

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

4 Lenky Mrázkové JUDr.

čochtan 213.?.?.?

Tak jsem byl zvědavý, co mi sdělí přítel Google při zadání jména JUDr.Lenka Mrázková. Zde je výsledek:

(Cenzurováno. Nezlobte se, osobní data včetně adresy nelze publikovat. Pokud lidé chtějí, ať si to najdou sami. Editor)

plus JUDr.Lenka Mrázková v seznamu soudcu OS Praha-západ.

Praha je velká, ale 4 Lenky Mrázkové všechny JUDr., to se mi zdá i na Prahu nějak moc. Nemohl jsem to prověřit, je sobota 21:50, ale možná by stálo za to, podívat se na to.


Příspěveček pošlu, ne moc velký (pětikilko). To víte doba je zlá, lidi se v rybnících již moc nekoupou, politici vůbec (ti se řachtají ve svým pos*aneckým a vládním bahně), topit není koho i když by bylo potřeba. Navíc mi vloni vypustili rybník (rekultivace-odbahnění), naštěstí jsem pár hrníčků zachránil. Udělám dobrý skutek, pustím jednu dušičku a hrníček prodám Dr. Mráčkovi do jeho sbírky (Jak utopit Dr.Mráčka - konec vodníků v Čechách). Jak vidíte, žádný konec, ještě žijeme!!!

Váš Čochtan z Hamru.

228743

03.10.2010 10:28

Ve vyšším zájmu

RE: Máte drahého právníka

čochtan 62.?.?.?

Akorát, že ten odkaz http://www.k213.cz/ je nefunkční.

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Lost connection to MySQL server during query in /home/content/k/2/1/k213cz/html/index.php on line 44
CHYBA: Nejde pripojit DB server

229220

01.12.2010 23:14

Cikánská otázka v ČR

RE_Prečo na Slovensku vypukne občianska vojna (SP 217.?.?.?)

čochtan 84.?.?.?

Otevřel jsem si doporučované video http://tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&hraj=..., ale místo článku s nadpisem, mě spíše zaujal tento článek:

Prišlo mailom:
CIKÁNI VE ŠVÝCARSKU

(Třeba tento mail dorazí i ke kompetentním zákonodárcům).

Vrátil jsem se ze šestidenní studijní cesty ve Švýcarsku.
Je tam také hodně cikánů, ale tam vidíte, na rozdíl u nás, jak tvrdě pracují!

Jak mi Renáta, majitelka dvou hotelů a členka městské rady u které jsem byl, sdělila, mají tuto motivaci :

a) dostanou podporu v nezaměstnanosti jen po odpracování souvisle 5 let bez delšího přerušení,
b) odmítnutí nabídnuté práce - žádná podpora,
c) ztráta zaměstnání vlastní vinou, jakou je absence, a požívání alkoholu na pracovišti - žádná podpora,
d) zničení obecního bytu a státního majetku musí zaplatit, jinak jde do vězení a tam musí tvrdě pracovat, aby vzniklé škody uhradili.

Je s podivem, že pseudohumanisté - Havel (on tam jezdil jako disident v totalitě za spisovatelem Kohoutem, tak to tam musel vidět !)
a Kocáb a další dnes nekřičí a veřejně nekritizují Švýcarskou konfederaci, že nechce zadarmo, bez odevzdané práce živit parazity...

A nikdo v rámci Evropy nemluví o rasismu ve Švýcarsku !!!
Proto chci, aby ty různé neoprávněné podpory a sociální dávky platily parlamentní strany, když dopustily takovýto stav rasismu naruby !!!!!

Mgr. Pavel SKÁCEL

Proč to proboha nelze zavést u nás? Vždyť je to tak jednoduché. [zmaten]

233570

14.12.2010 01:43

Vyřešte problém s osobou blízkou!

Ustanovení o "osobě blízké" jak ho vidím já.

čochtan 84.?.?.?

Můj názor je, že celou problematiku tzv. "osoby blízké" je nutno vidět v širším rozsahu. Celý ten problém není nic jiného, než reakce lidí na mizerně vypracovaný, odsouhlasený, vydaný a zejména uplatňovaný "Zákon o provozu na pozemních komunikacích (zák.č. 361/2000 Sb)" někdy omylem označovaný jako "Silniční zákon", což je něco úplně jiného. Když na vás někdo zaútočí holí, automaticky budete hledat všechny možné způsoby obrany. V daném případě státní správa nekvalitním zákonem s řadou nesmyslných ustanovení, ale zejména v aroganci, sprostotě a vychcanosti úředníků státní správy, (tím mám na mysli i policii) při jeho uplatňování v praxi, ve své podstatě zaútočila na řidičskou veřejnost. Ta se pak brání jak může a hledá, někdy i ne zrovna férové cesty ke své obraně.

Teď někdo možná namítne, že srovnávat tento zákon s holí je nesmysl, protože bez zákona bychom se na silnici asi vzájemně pozabíjeli. Osobně si myslím, že 99% řidičské veřejnosti nemá vůbec nic proti tomu, aby existovala nějaká pravidla usměrňující provoz na komunikacích. Dokonce si myslím, že to takto podobně vidí i těch 270 diskutujících na D-FENS blogu, byť to jsou z 90% liberálové a majitelé aut z nichž asi nejhorší je BMW řady 7 (alespoň z jejich diskusních příspěvků to tak vyplývá). Jde spíše o to, co vše a jak formulované by podobná norma (zákon) měla mít.

Nechci se zde podrobně zabývat problémy při tvorbě tohoto zákona. To by možná dalo na samostatný článek. Jako jeden z hlavních nedostatků vidím to, že ho tvořila skupina asi dobrých odborníků v oblasti teorie, ale nepamatuji, že by byli přizvání odborníci z praxe (majitelé větších dopravních firem apod.). A
nejhorší co si kdo mohl vymyslet, byla možnost volné diskuse s připomínkami od 180 poslanců a 80 senátorů. Tam měl dostat možnost dávat připomínky jen ten, kdo prokáže, že rozumí řízení silniční dopravy. Pak to dopadá jako například v Praze, kde žije cca 1,250.000 obyvatel, z toho 1,249.750 naprosto perfektně rozumí městské dopravě a kecá do ní no ten zbytek těch 250 jsou ti blbci co tomu ho*no rozumí a řídí to. Svého času jsem mezi těch 250 blbců také patřil.

V důsledku toho vznikl zákon, který udělal z občanů - řidičů skupinu bezprávních lidí a z policistů a úředníků vytvořil novou vrchnost s takřka absolutním právem nad osudem těchto novodobých
"nevolníků".

K čemu máme "Přestupkový" zákon, který v § 22 definuje přestupky v oblasti silniční dopravy a sankce za ně, když nový zákon sice tento § ve svém znění uvádí, ale ve své podstatě ho nedodržuje. Porovnejte si znění zákona o přestupcích a sankce s ustanoveními a sankcemi podle zákona o provozu na pozemních komunikacích.

234205

14.12.2010 02:06

Vyřešte problém s osobou blízkou!

Pokračování

čochtan 84.?.?.?

Každý vrah, lupič, nebo jiný odsouzený byť na 15 let má právo po uplynutí poloviny trestu, požádat o podmínečné odpuštění zbytku trestu. Ne tak novodobý nevolník řidič. Potrestáme ho odebráním řidičáku za 12 bodů na dva roky, může si požádat o vrácení ne po roce, ale po dvou létech.

Proč má vůbec o to žádat, když stanovená doba již uplynula? Proč mu ten řidičák není navrácen automaticky, tak jak je vrah automaticky po odpykání trestu propuštěn na svobodu, aniž by o to musel žádat. To je ten blbeček, který 5x špatně zaparkoval, jednou jednou jel o 5 km rychleji a jednou zapomněl doma doklady, protože si ráno ve spěchu vzal jinou bundu, opravdu horší než podvodníci, lupiči a vrazi?

Každý jiný zaznamenaný přestupek je po čase z evidence vymazán. Ne tak dopravní přestupky. Ty má každý řidič v registru zaznamenány na věčnost. Takže i po 20 létech vzorného ježdění, když pak uděláte nějaký přestupek, každý policista se podívá do registru a vytáhne na vás všechny vaše hříchy z minulosti před 20 léty. Možná se mýlím, ale ve stávajícím zákoně jsem nikde nenašel ani slovo o tom, že registrované přestupky jsou automaticky, po době stanovené zákonem, z registru vymazány.

Samozřejmě je zde na místě námitka - nedělejte přestupky. To však může napsat jenom ten, kdo buď nejezdí vůbec, nebo jezdí jako sváteční řidič jednou za měsíc 150 km. Ten kdo používá auto jako profesionál, nebo jako nutný prostředek k výkonu jeho povolání, ví dobře, že i při maximálně snaze o dodržení všech pravidel, se čas od času nějakého přestupku dopustí každý. Mluvím z praxe, mám najeto nějakých 1,5 miliónů km (zatím bez nějaké větší nehody) a řidičák od roku 1959.

Divíte se stále tomu, že se lidi začali bránit proti tomu bordelu a bezpráví? Začali se bránit tak, jak to kdo umí. No a jednou z možností je i důsledné využívání práva, které nám poskytuje "Listina" - Každý má právo odepřít výpověď, jestliže by jí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobě blízké. Otázkou zůstává zneužívání tohoto práva v případech, kdy by šlo o opravdu závažné porušení zákona (příklad - 90km na omezení 40 před školou, nemocnici apod.). Ale to je již na svědomí každého jednotlivce, kdo zvolí a uplatní tento způsob obrany. Osobně ho nevyužívám, ale ani neodsuzuji. Odjakživa platí pravidlo - na hrubý pytel, hrubá záplata. A pokud se státní správa vůči nám řidičům bude chovat jako ten hrubý pytel, platí na něj hrubá záplata - uplatnění všeho co lze použít i když jsem si vědom toho, že ten přestupek jsem skutečně spáchal.

Státní správa má nemalý podíl na bordelu, kterému se v ČR říká silniční a městská doprava. Protože další text přesahuje možnosti diskusního příspěvku, kdo má zájem, může si ho přečíst http://wp.sms-praha.cz/?p=281.

234206

20.12.2010 02:12

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

čochtan 84.?.?.?

No, já bydlím v Praze, sice v družstevním bytě, který jsem si koupil, takže zvyšování nájmu mi nehrozí, ale i tak platím družstvu 4.600.- za služby + 2.040.- Inkaso + cca 2.000.- kabelovka, internet a telefon. Mám důchod 11.000.- Kč, manželka 10.400.- a nevidomý syn 8.700.-. Jsme tři a Pepina (fena německého ovčáka). Tedy cca 30.000.- pro 3 lidi a psa. No a musíme nějak vyjít. Je fakt, že nakupuji v Tescu, hadry boty u Vietnamců, mohu si dovolit na měsíc 25 litrů benzinu a 30 cigaret (vlastní výroba za 48 Kč 30ks) denně. Nechodím do hospody, nechlastám, sedím 12 hodin u PC a ušetřím tak 500.- měsíčně na dovolenou do SK pro 2 lidi s ubytováním u mé ségry. Námitky abych přestal kouřit neberu, protože to je jediná nectnost, která mi zbyla a když se ji vzdám, to již zde opravdu nemusím být. Jak vidíte, dá se vyjít i v Praze z 10.000 měsíčně.

Jinak pro pana Waterfalla - 6 let jsem měl malou, ale dobrou firmičku se zaměřením na mezinárodní stěhování (to v CZ nedělal nikdo jenom Čechofracht a já). Fungovalo to přesně dle správných zásad KKKK - Kdy, Kde, Komu a Kolik za zakázku. Jinak jsem si ani neškrtl. Zavřel jsem to v okamžiku, kdy si v CZ otevřely pobočky mamutí stěhovací firmy z NSR a Holandska. To bylo, jako bych si otevřel krámek s potravinami vedle Kauflandu. V Česku podnikat s malou firmou, bez zázemí dobrých známých na těch správných místech, nebo mít v záloze alespo%n milion, je sebevražda. To se jen stále modlíte, aby vám zákazníci proplatili faktury, jinak jste v druhotné platební neschopnosti a exekutor je na cestě.

234564

23.12.2010 23:17

Symbióza vlád a korporací

RE: KODEX ALIMENTARIUS

čochtan 84.?.?.?

Nemusíte gůglit. Video s českými titulky najdete ZDE.

K tomu přehledný článek co v Česku jíme za sajrajt. Čtěte jen ti z vás, co máte dobrý žaludek.

Hezké Vánoce všem!

234795

06.01.2011 01:40

Zlehčování zboží

Co žereme!

čochtan 84.?.?.?

Kdo má dobrý žaludek, může si přečíst výňatek z článku JUDr. Jaroslava Janečka, advokáta a rozhodce při Hospodářské a Agrární komoře ČR:
http://www.protiprudu.info/mate-na-to-zaludek.html

235622

19.01.2011 02:46

Malé vítězství rozumu

Ach jo........

čochtan 84.?.?.?

Nechci zde polemizovat s nekuřáky, zda a jak je kouření škodlivé, nebo ne. Vycházím z vlastních zkušeností a z vlastního života. Zítra, vlastně již dnes, protože v Česku je již 02:05 hodin 19. ledna, je mi právě 74 let. Kouřím pravidelně od svých 16 let. Kouřil jsem i značky, které asi 90% ze zde diskutujících vůbec nezná. Takové DETVY (krabička 10 kusů za 1.- Kčs) na Slovensku Bystrice (v Česku to byly Partyzánky) 10 ks za 1.60 Kčs a mohl bych pokračovat. Dnes díky cenám kupuji tabák Paramount a balím dutinky - 30 denně. Takže závislej kuřák!

Za celý život jsem byl 1x v nemocnici, když jsem si vlastní blbostí zlomil nohu. Můj dědeček celý život kouřil, umřel v 91 tak, že přišel z lesa, sedl do křesla, bábě řekl, jsem nějak utahanej a umřel. Maminka umřela v 92 létech, celý život dělala v zakouřeném prostředí v hospodách. Její bratr kuřák v 76, ale na něm se podepsalo 6 let Jáchymova v padesátých létech. Naproti tomu tchýně, celý život nekouřila, žádné stresy, taková ta vesnická žena s pravidelnou stravou, zemřela v 63 létech na rakovinu žaludku. Tchán - zavilý nekuřák umřel v 80 na rakovinu plic. Švára, zavilý nekuřák v 56 na rakovinu slinivky. Takže to až tak moc špatný s tím kouřením nebude. Spíše si myslím, že je to v genech.

Já vám řeknu, co mnoha lidem chybí. Jediné kouzelné slůvko, které na 100% dokáže vyřešit všechny problémy. V rodině, na pracovišti, mezi sousedy atd., atd. Je to prosím TOLERANCE. Když přijedu k mladým co bydlí v Kralupech a jsou nekuřáci, ani mě nenapadne si zapálit. Prostě toleruji nekuřáky. Naopak, když přijedou mladí k nám a sednou si do obyváku, tolerují, že tam hulím. Mají možnost si jít sednout jinam. V ložnici, jídelně, u kluka v jeho pokoji se nekouří. V obývaku ano, protože manželka také kouří, tak to nikomu nevadí. Když jdu jednou za čas do restaurace na oběd, v životě by mě nenapadlo si tam zapálit, i kdyby to byla kuřácka restaurace. Ale když jdeme do "Dřeváku" na pivo, všichni vědí, že k pivu patří i cigáro. Komu to vadí, ať tam nechodí.

Buďme vzájemně k sobě ohleduplní a tolerantní a uvidíte, že život zas není taková kurva, jak si myslíme. Zamyslete se nad tím. Vy nekuřáci, když vás na ostrůvku stanice MHD ofoukne dieselák, který tam trovna podřadí z 4 na 3 s meziplynem, také to není nic příjemného, ale nekřičíte "zakázat dieseláky." Vy kuřáci respektujte nekuřáky a tam kde nemusíte nekuřte. I tak závislý kuřák jako já klidně vydrží 3-4 hodiny bez cigarety. Pak uvidíte, že to jde žít vedle sebe!

Na závěr citát:
Jestliže máš skvělou manželku (manžela), okouzlující milenku (milence), daří se ti v práci, vlastníš skvělé auto, nemáš problémy s daňovým úřadem, jestli vždy, když vyjdeš na ulici, svítí na tebe jasné slunce a lidé se na tebe usmívají........je čas skončit s drogami!

236381

27.01.2011 00:56

Do hola!

Hezké

čochtan 84.?.?.?

Hezké, až na ty fotky, které se mi v IE 7 nezobrazují. Sám jsem to vloni v létě zkusil (ne zcela, ale na 2 mm) a musím uznat, že to je velmi praktické. Na zimu jsem to však nechal zarůst. Obnovím zase v létě.

236860

03.02.2011 02:20

Aktivizace občanské společnosti

Hezký článek, ale v praxi k ničemu

čochtan 89.?.?.?

je to jen další "pláč na nesprávném hrobě". Když si otevřete 50 jiných blogů najdete tam dalších 50 stejných, nebo podobných článků. Otevřete BL a je to to samé. Všichni prostě konstatují, že současný stav u nás je prostě řečeno v hajzlu. Rovněž tak všichni vědí PROČ a KDO ho tam dostal.

Problém je, jak z toho ven. Ono je to moc hezky řečeno - nutno se sjednotit atd. Jenomže kde najít toho "sjednotitele"? Ke stávajícím politickým stranám (napříč politickým spektrem) nemám ani 10% důvěry. Vezměme to postupně:

- stávající strany vládní koalice - beze slov, všichni víme své
- Soc.dem - pro mě nepřichází v úvahu. Jednak je to parta rozhádaných "korytářů", jednak řada z nich se přesně podepsala na tom marastu co zde je. Nemusím to snad ani dál rozvádět.
- komunisti - ti se odepsali v roce 1990, když se nepřejmenovali na nějakou jinou levicovou stranu. Dnes jsou nepřijatelní ne jenom pro ostatní partaje, ale i pro cca 90% populace. Navíc se ani za 20 let nedokázali sjednotit a pořád tam jsou minimálně dva proudy - Grebeníček, Šmahelová a spol. a na druhé straně lidi kolem Dolejšího a spol.
- lidovci - nevím, nevím, ale těžko asi vstanou z popela
- všechny ostatní se pohybují v limitu 0.01% - 3.5% a velmi těžko docílí požadovaných 5%
- odbory - to co je u nás nejsou odbory, ale lidi, co si na odbory hrají. Osobně mi stačí, když se bývalý šéf odborů stal šéfem senátu. Zatím jsem u žádné frakce "odborů" neviděl něco konstruktivního, co by mohlo zamávat se současným stavem,
- různé aktivní skupiny jako například "Pro alt". Kdybych měl něco napsat ke každé, to by bylo na samostatný článek.

Tak jenom Pro alt:
Podíval jsem se hlavně na jména a povolání. Sociologové, umělci, historici, pedagogové, studenti filosofie apod., básníci, jeden intelektuál vedle druhého. Kristepane, co tihle lidi chtějí vymyslet? Nebo si myslíte, že lidé jako básníci, sociální antropologové, historici umění, umělci typu Jiřího Davida s jeho slavným "Srdcem" nad Pražským hradem, atd., mají nějaký zájem o to jak zde žijí a budou žít normální lidi jako jsem a tisíce ostatních? Já si to nemyslím. Možná to není ten nejlepší názor, možná jim křivdím (nebo aspoň některým z nich), ale "umělci" v tomto státě mě zklamali již v roce 1990 a zatím jsem za uplynulých 20 let neviděl v jejich chování a jednání žádnou změnu.

Bohužel nevidím žádného "Petra Millera", který by dokázal dát dohromady 200.000 lidí z ČKD a přivést na Václavák. Nějaké demonstrace v síle 30.000 lidí jsou bezcenné. Dostat na Václavák půl milionu lidí není tak jednoduché. Vyžaduje to "organizaci a peníze". Ani jedno v CZ (mimo horních 10 tisíc) zatím nevidím. Vše ostatní je jenom konstatace stávajícího bordelu, bez návrhů na reálné řešení. Tento stát jsem odepsal v lednu 1990 a následných 20 let mi dalo plně za pravdu.

237530

05.02.2011 01:55

Pohledy na hospodaření v různých politických či náboženských uskupeních

RE: Opravdu k popukání.....

čochtan 89.?.?.?

Škoda, že se autor článku nepodepsal, abych mu mohl osobně
"poblahopřát" k charakterizaci "OBOU krav".


Chodí to emailem, já to zkopíroval z "reformy.cz" a mám dojem, že tam to bylo jako originál.

237632

15.02.2011 23:24

Neskromný pan Čulík

RE: Britské listy

čochtan 89.?.?.?

1) KSČM je pobočkou tunelářů, defraudantů a privatisérů z ODS na levici.

Ale, ale pane MoUdrostraku to snad ani nemyslíte vážně. Ne, že bych KSČM miloval, ale stavět ji do rovnítka s tuneláří ODS a TOP09, to snad ne. Nespletl jste si to náhodou s ČSSD? Tam je těch tunelářů a privatisérů požehnaně.

Pokud jste měl na mysli bývalou KSČ, pak ano. Protože ve všech našich partajích se to bývalými komunisty jenom hemží.

To, že poslanci KSČM dali u voleb přednost Klausovi před Švejnarem, na to může být moře názorů. Můj je, že ze dvou zel, volili to menší.

238149

15.03.2011 01:28

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

RE: Autor nemá informace a činí závěry? Tak to je borec!

čochtan 89.?.?.?

Já tedy nejsem právník, ale jako bývalý kriminalista jsem si podobnou akci ani nedovedl představit. V tomto státě má každý plnou hubu demokracie a tato akce nám v praxi ukázala jak to s tou demokracii je u nás v praxi. Dovolím si citovat část článku Štěpána Kotrby z BL z 11.03.2011 - http://www.blisty.cz/art/57693.html

Soudce Obvodního soudu pro Prahu 6 JUDr. Kryštof Nový, který vydal povolení k zásahu, musel vědět, jaké je znění zákona o rozhlasovém a televizním vysílání. Musel vědět, že "zajistit důkazy ve věci důvodného podezření ze spáchání trestného činu ohrožení utajované informace" v případě, že zde je kolize s právem na ochranu zdroje, takto nelze. Pokud to nevěděl, tak je nekvalifikovaný idiot. Pokud to věděl, vydal vojenské policii protiprávní oprávnění, které v mezní situaci mohlo znamenat i smrt zasahujících.

§ 41 zákona 231/2001 Sb. : Ochrana zdroje a obsahu informací

(1) Fyzická osoba nebo právnická osoba, která se podílela na získávání nebo zpracování informací pro uveřejnění nebo uveřejněných v rozhlasovém nebo televizním vysílání, má právo odepřít soudu, jinému státnímu orgánu nebo orgánu veřejné správy poskytnutí informace o původu či obsahu těchto informací.

(2) Fyzická osoba nebo právnická osoba, která se podílela na získávání nebo zpracování informací pro uveřejnění nebo uveřejněných v rozhlasovém nebo televizním vysílání, má právo soudu, jinému státnímu orgánu nebo orgánu veřejné správy odepřít předložení nebo vydání věci, z nichž by mohl být zjištěn původ či obsah těchto informací.

(3) Právy podle odstavců 1 a 2 nejsou dotčeny zvláštním právním předpisem stanovené povinnosti nenadržovat pachateli trestného činu a překazit nebo oznámit trestný čin a ve vztahu k těmto zvláštním právním předpisem stanoveným povinnostem ani povinnosti, které jsou stanoveny v trestním řízení.

Nepostupuje-li orgán veřejné moci v souladu se zákonem, nepožívá ochrany veřejného činitele. Tak praví zákon. Pak policista není policista, ale útočník. A proti útočníkovi lze použít přiměřené obrany. Přiměřenou obranou vůči útočníkovi ozbrojenému automatickou zbraní může být i jeho bezprostřední fyzická eliminace.


Jen tak pro zajímavost můžete se ještě podívat na další kratičký článek téhož autora "Co pojí soudce Nového k armádní policii?" - BL - http://www.blisty.cz/art/57719.html

239518

15.03.2011 01:44

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu

RE: Autor nemá informace a činí závěry? Tak to je borec!

čochtan 89.?.?.?

Ještě bych chtěl dodat. Podle mého názoru, tam vůbec nešli kvůli nějakému jednomu tajnému dokumentu. Jednak byl odtajněn a pak je zcela jedno, zda na kameru byl ukázán originál (tajný), nebo odtajněný, protože tajný je obsah a ne ten list papíru. Ti tam šli s příkazem sebrat vše, co byť vzdáleně souvisí s armádou. Proto těch X pytlů dokumentace, 3 PC, řada CD atd. Otázkou je, komu ze současných i bývalých ministrů, náměstků a generálů začíná být tak horko z kauz, které se pomalu ale jistě vynořují na povrch z toho armádního (a nejen armádního) bahna.

239519

27.03.2011 13:58

Bééé! Já nechci nové auto!

RE: Nepotřebujete myslet, něco umět.

čochtan 89.?.?.?

Co máte všichni s tím kloboukem?

No z mé bohaté praxe za volantem všeho možného (ŘP od 1959 a cca 1,5 mil.km - zatím bez nějaké větší nehody), mohu jen potvrdit to co se obecně říká. Jak vidím řidiče v klobouku, buď rychle předjet, nebo zastavit a nechat ujet. Kdysi, když ještě v CZ byly SPZ podle okresů, u mě platilo pravidlo:

1. Největší "PAKO" na silnici - řidič s SPZ ME (Mělník) v Trabantu a s kloboukem na hlavě,
2. Na druhém místě řidič s SPZ ME v jakémkoliv autě i bez klobouku,
3. Na třetím místě řidič v klobouku z jakéhokoliv města, nebo státu.

Bylo to ověřeno nejenom mnou, ale řadou dalších mých známých.

Jinak dávám plně za pravdu autorovi. Nejlepší auto (z té starší éry), s kterým jsem kdy jezdil, byla VOLHA M-21. Pohodlný, poměrně rychlý, bezporuchový auťák. První větší opravu (mimo výměny gum) jsem dělal po 120.000 km výměnu tlumičů. Najezdil jsem s ni 300.000 km. Seřízení motoru? Desítka klíček, šroubovák, dobré uši a 15 minut práce.

V novější době nedám dopustit na BMW jakékoliv třídy. Měl jsem 318, 520i, a končil jsem s 525i. Všechny jsem vždy koupil ojeté, ale ve velmi slušném stavu. Bylo to v době, kdy jsem měl malou spediční a dopravní firmu. S tím posledním jsem ujel něco přes 200.000 km (od Valencie až po Moskvu) až mi ho v roe 2006 někdo ukradl. Sice se po 14 dnech našel, ale vybrakovaný, tak jsem ho trochu srovnal a šel do světa. Dnes již nepodnikám, tak mi bohatě staší Ford Mondeo Tourer r.v. 1997. Koupil jsem ho za obrovskou cenu 28.000 CZK, jeden majitel z NSR, servisní knížka k tomu, splňuje EURO 2, takže poplatek státu za převod 3.000.-Kdo má zájem se podívat, jaké auto se dá koupit za pár korun, může kliknout:http://topcz.net/images/mb.jpg,http://topcz.net/images/mp.jpg, http://topcz.net/images/mz.jpg. Má to ABS, Klima, 1,8 obsah, 16 ventilů a chodí jak hodiny.

240504

16.05.2011 18:18

Recept na zdravou snídaní

Ach jo.......

čochtan 89.?.?.?

Musel jsem chvíli s příspěvkem počkat, protože když jsem si přečetl ty jogurty, vločky a další, abych se vpamatoval, musel jsem odskočit od PC a ukrojit si pořádný kus domácí klobásky (od přítele z SK).

Moje životospráva je příkladem toho, jak se žít (alespoň podle všech možných odborníků) nemá. Posuďte sami:

Ráno ať chci nebo ne, vstávam v 07.30. Budí mě moje přítelkyně Pepina, která má v hlavě hodinky. Nevím, jak to dělá, ale i když je změna na letní čas, během dvou dnů si to v hlavě srovná. Dojdeme spolu do trafiky pro noviny a mamině pro cigára. Já si dělám cigárka sám (dutinky) z tabáku. Následuje bohatá snídaně - kafé a cigárko. Pokud vím, že nikam nepojedu, ještě panáček domácí slivovice. Pak PC a v průběhu dopoledne další kafé a několik cigaret. V 10.30 s Pepinkou ven, pak oběd podle toho co mamina uklohní. Po obědě do večeře 2-3 kávy a ne moc cigaret. Večeře jsou u nás studené. Odpoledne Pepinka, práce u PC, po večeři jakbysmet. Kolem půlnoci procházka s Pepinkou a spát jdu kolem 02:30.

Takže suma sumárum - 5-6 káv denně + 30 cigaret, 5x procházka. Takto to funguje co jsem zavřel fyzickou firmu (1998) a začal dělat jen na PC. Nestěžuji si, je mi 74, cítím se zcela fit, i když po pravdě řečeno, když náhodou někdy vypadnou oba výtahy, vyšlápnout těch 12 pater do bytu, mi dělá trochu potíže.

Na snídaně nemám žádný recept. Ale na specialitky k obědu jich mám požehnaně, protože v neděli vždy vařím já a pokaždé dobrou specialitku. Má-li někdo zájem, nebo pan Vladimír udělá místo, pošlu, nebo napíši. Budete se olizovat. Upozorňuji však, že to jsou dobrotky, ale silně nezdravé, plné tuků, vajec, sýra, tedy všeho co nám odborníci nedoporučují.

Přejí všem dobrou chuť! [chechtot]

244193

27.06.2011 23:32

Otevřený dopis - Promopro alias Vondra

Česko a Island?

čochtan 89.?.?.?

Moc hezky se čte o tom Islandu. Kde ale najdou Češi někoho, kdo to za ně vše udělá? Na BL najdete článek pana Dr. Murína, z Bratislavy - Britské listy. Není to přímo k tomu o čem je tento článek a diskuse, ale je to docela trefná a ne zrovna lichotivá charakteristika českého národa. Bohužel v mnoha věcech pravdivá.

246924

13.07.2011 17:50

Cíl: zničit svobodný internet

RE: A proto pravicujme, tunelujme!

čochtan 89.?.?.?

Jenom chci ten obrázek poopravit:

Vložený obrázek

247892

03.08.2011 01:39

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon

RE: Pan Babáček to pořád ještě nepochopil.

čochtan 89.?.?.?

Zdroj: Přemysl Janýr – Britské listy

Přijel Brežněv a Husák svolal na Staroměstské náměstí manifestaci pracujících aby ukázal, jak už má zemi pod kontrolou. Od příštího měsíce se zdvojnásobují ceny, vyhlásil. Ať žije KSČ, začal skandovat dav a Brežněv uznale pokýval hlavou. Platy se snižují na polovinu, vyhlásil dál. Ať žije soudruh Husák, skandoval dav a Brežněv údivem zakroutil hlavou. A polibte nám všichni prdel, zakončil Husák projev. Skandování utichlo, v davu to začalo šumět. Teď jsi to přehnal, povídá mu Brežněv. Vzápětí se k nim prodral jeden z organizátorů. Soudruhu, lidé potřebují vědět, jestli se mají řadit do dvoustupů či trojstupů.

K oblíbeným diskusím, zda bylo hůře dříve či dnes budiž připomenuto, že za minulého režimu to byl jen vtip.

Když režim skončil, byla země bez dluhů a disponovala majetkem kolem 15 bilionů korun v dnešních cenách, neboli kolem 1 milionu korun na každého občana. Z jeho výnosů mu hradila školy, zdravotní péči i důchod.

Stát je nejhorší hospodář, vyhlásil Klaus. Ať žije privatizace, skandoval dav. Není špinavých peněz, vyhlásil Klaus. Sem s nimi, skandoval dav. Bohatství zlodějů bude prokapávat ke každému, pokračoval Klaus. Ať žije Kožený, skandoval dav. Vytvoříme kapitálově silnou vrstvu obyvatel, vyhlásil Klaus a dav se začal řadit do čtyřstupů na kupónové knížky.

Už nic nezbylo, jsme v dluzích, potřebujeme další, vyhlásil po dvaceti letech Kalousek a rozeslal občanům složenky. Ať žije rozpočtová zodpovědnost, skandovali a šli ho zvolit.

Tak čemu se ještě kdo diví?

249747

24.08.2011 23:10

Při obléhání Tripolisu velí teroristům MI6

Část z emailu od českého vrtaře v Libyi

čochtan 89.?.?.?

Je to originál informace, kterou mi zaslal člověk, který žil a pracoval 10 let v Libyi.

V naší televizi jsou ty "pravdy",….proč je napadena Libye podávané dosti odlišně od skutečnosti. EU se potýká s ohromnými finančními problémy, a jedna evropská země po druhé upadává do bankrotu. Zóna eura je opravdu zdecimovaná a má veliké problémy. USA všechny své zdroje utratily před 12 léty a vnitřní i zahraniční dluhy představují 36 bilionů dolarů.

EU a USA dluží Libyi za dodávky ropy skoro 200 miliard dolarů a nemají valnou chuť dluhy splácet. V roce 2012 končí koncese velkých naftových společností, které mají právo na těžbu libyjské ropy a ten „drzoun“ Kaddafí požaduje zplacení dluhů, a hrozí, že pokud nebudou dluhy uhrazeny, tak uzavře mezistátní smlouvy s jinými zeměmi a společnostmi.

Sakrapes, co s tím? Jednoduše a jako vždy a všude vyvoláme rozmíšky, uděláme z Kaddáfího tyrana lidu a vstoupíme do jeho země. Přineseme "svobodu"… vyženeme Kaddáfího….zlikvidujeme dokumenty o dluzích a obsadíme libyjská ropná pole. Je to jednoduché a osvědčené. Svět už nějakými bláboly nakrmit není problém.

Vím, že žádný libyjský občan nemá skutečné důvody, aby se bouřil proti režimu Muamara Kaddafiho. Jestliže se podívám na životní úroveň libyjského národa od svého vstupu jako vrtaře vodních zdrojů do jeho země, po její opuštění, tak mohu s čistým svědomím prohlásit, že Kaddáfí vytáhl Libyjce jako pouštní pastevce ze staletých nor. Zvelebil města, zavlažil poušť, vybudoval průmysl a komunikace a uvedl v život výhody, které jim zabezpečuje jeho stát. Tedy mají se velmi dobře. Libye má 6,5 mil. obyvatel a má 14 mil. registrovaných automobilů. Když chce někdo studovat v kterémkoliv státě na světě a požádá o podporu ve studiu, který stát mu zajistí byt, auto, stravu, bezplatné studium a měsíční stipendium 2.300 dolarů? V Libyi ano. V Libyi se neplatí voda, elektřina, plyn, daně a úvěry jsou bezúročné. Žil jsem tam 10 let v různých městech a nikdy jsem neviděl, ani jednoho žebráka. Přál bych všem lidem Česka, žít v libyjské tyranii, kde neznají utahování opasků, tunely, krádeže a vize chudoby ve stáří…

Jestli je pravdou ta částka 200 miliard dluhů za ropu a přihlédnu k ekonomické situaci v Itálii (na pokraji bankrotu), Francii (nebezpečí snížení ratingu), Anglie (také nic moc), tak se nedivím, že zejména tyto státy stojí za vším.

251782

28.09.2011 21:39

Proberme se, Švejkové!

Re_Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

čochtan 89.?.?.?

Takovou snůšku arogantních blábolů vůči normálním (nešlechticům a nevyvoleným) lidem z "ulice" jsem již dlouho nečetl. Na Vaše příspěvky pod anonymním nickem 89.?.?.? jen tato odpověď:

Vložený obrázek

Myslím, že více ani není potřebné dodat.

Vložený obrázek

Werich, jak bojoval proti komunistům, tak se dnes musí v hrobě ne obracet, ale přímo rotovat.

254128

08.10.2011 01:35

Kdo krade nejvíc?

Co jsme si zvolili, to máme!

čochtan 89.?.?.?

Výňatek z BL:

Zdroj: Přemysl Janýr – Britské listy

Přijel Brežněv a Husák svolal na Staroměstské náměstí manifestaci pracujících aby ukázal, jak už má zemi pod kontrolou.

Od příštího měsíce se zdvojnásobují ceny, vyhlásil. Ať žije KSČ, začal skandovat dav a Brežněv uznale pokýval hlavou. Platy se snižují na polovinu, vyhlásil dál. Ať žije soudruh Husák, skandoval dav a Brežněv údivem zakroutil hlavou. A polibte nám všichni prdel, zakončil Husák projev. Skandování utichlo, v davu to začalo šumět. Teď jsi to přehnal, povídá mu Brežněv. Vzápětí se k nim prodral jeden z organizátorů. Soudruhu, lidé potřebují vědět, jestli se mají řadit do dvoustupů či trojstupů.

K oblíbeným diskusím, zda bylo hůře dříve či dnes budiž připomenuto, že za minulého režimu to byl jen vtip.

Když režim skončil, byla země bez dluhů a disponovala majetkem kolem 15 bilionů korun v dnešních cenách, neboli kolem 1 milionu korun na každého občana. Z jeho výnosů mu hradila školy, zdravotní péči i důchod.

Stát je nejhorší hospodář, vyhlásil Klaus. Ať žije privatizace, skandoval dav. Není špinavých peněz, vyhlásil Klaus. Sem s nimi, skandoval dav. Bohatství zlodějů bude prokapávat ke každému, pokračoval Klaus. Ať žije Kožený, skandoval dav. Vytvoříme kapitálově silnou vrstvu obyvatel, vyhlásil Klaus a dav se začal řadit do čtyřstupů na kupónové knížky.

Už nic nezbylo, jsme v dluzích, potřebujem další, vyhlásil po dvaceti letech Kalousek a rozeslal občanům složenky. Ať žije rozpočtová zodpovědnost, skandovali a šli ho zvolit.[chechtot]

Celý článek je na http://blisty.cz/art/59512.html

254767

21.10.2011 00:59

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Omlouvám se za jadrnější výrazy

čochtan 89.?.?.?

A kdepak v tom článku byla nějak poškozena:

nezbytná práva a svobody druhých, bezpečnost státu, veřejná bezpečnost, ochrana veřejného zdraví a mravnosti.

Já jsem nic takového v tom článku neviděl. Vy ano?

255675

17.11.2011 20:42

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

RE: rodná čísla

čochtan 89.?.?.?

No v nějakém diskusním příspěvku by to nemělo být, ale jinak osobně se nijak nerozčiluji, když se někde na oficiální stránce u mého jména objeví i r.č. a plná adresa. V okamžiku, kdy jste OSVČ (nebo jednatel s.r.o.) to přece dnes není žádná tajná informace. Jste plátce DPH? Vaše DIČ začíná CZ+rč. a je na každé vydané faktuře. Jste jednatel, nebo společník s.r.o.? Na každé VF je IČO vaši společnosti a kdokoliv si může v Obchodním rejstříku najít výpis podle IČO a najde tam nejenom jméno, ale r.č. + další osobní data všech společníků. Tak proč by mě mělo vzrušovat, když se na nějaké stránce v souvislosti s mým jménem objeví moje adresa? Osobně to mám na každé obchodní stránce, kde je odkaz na "O nás" a po kliknutí se otevře stránka s mými daty. Totéž se týká bankovního spojení a čísla účtu - je to na každé VF, tak jaké utajování? U bankovního účtu přece existuje možnost mít jeden účet čistě osobní (kam mi chodí důchod, mzda apod.) a druhý podnikatelský, který pak zadávám na všechny doklady.

257193

19.11.2011 22:42

Sametové rozkradení republiky

Jenom dotaz na názory ostatních

čochtan 89.?.?.?

Článek hezký, ale pro nás tzv. postarší (v lednu mi bude 75), ve své podstatě nic nového pod sluncem.

Mám spíše dotaz na chytré lidi, návštěvníky tohoto webu - jaký je váš názor na novou iniciativu ANO 2011, vedenou p.Babišem?

Přiznám se, že osobně nevím, jak se k tomu postavit. Mně osobně nevadí, že byl léta v KSČ. Já tam byl také, rovněž mi nevadí a nezkoumám, zda byl, nebo nebyl agentem StB (ono, kdyby se náhodou jednou otevřel ten trezorek s tzv. "Z" záznamy, které první ministr vnitra chytře uklidil, asi by se mnoho z nás divilo, kdo všechno tam byl).

Mně jen nejde nějak do hlavy, proč by se měl nějaký miliardář zajímat o to, jak si žije 90% ostatní populace. Nebo mu jde skutečně o "likvidaci korupce" v Česku (alespoň částečnou) ==> zviditelnění ==> možnost politické funkce třeba i té nejvyšší. Opravdu nevím, ozvěte se ostatní!

257317

20.11.2011 09:15

Sametové rozkradení republiky

RE: Jenom dotaz na názory ostatních

čochtan 89.?.?.?

No jo, jenomže autor toho článku tak nějak nepatří mezi mé oblíbence a server, na kterém je článek zveřejněný, taktéž. Pan F.Matějka je oblíbeným autorem "svobodných", zejména na webu Reformy.CZ, který má velmi blízko k pánu, který ten zpackaný a rozkradený přechod od "reálného socialismu" k "stávajícímu kapitalismu" u nás spustil.

I když na druhé straně, asi dost z toho co píše, může být pravda.

257340

13.12.2011 11:17

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Kam jdou BL a ruské volby

čochtan 89.?.?.?

Podle mého názoru, Britské listy, zejména po odchodu Štěpána Kotrby, se pomalu ale jistě přesouvají do úrovně podobné jako jsou Internetové Lidovky, Reflex a řada dalších českých médií. Vezměte si dnešní vydání. Z 20 článků tam na prvních místech naleznete tato témata:

Krize na britských univerzitách - to, co přijde do Čech
Jak David Cameron likviduje Velkou Británii
Neobratné Cameronovo bruselské veto vyvolává v britské vládě rozhořčenou kritiku
Lord Owen: Cameron si připravil rozklad své koaliční vlády
Hnutí Occupy se pokusilo zablokovat přístavy na západním pobřeží Ameriky
Libra posiluje proti euru

Já nevím, zda v této, pro české lidi v tak mizerné době, někoho zrovna zajímá, zda si Cameron připravuje rozklad jeho vlády.

K ruským volbám BL (jak píše pan Stwora), zveřejnily 3 videa, která měla dokumentovat podvody ve volbách. K tomu jsem poslal panu Čuulíkovi tento email:


Dobrý den,

jelikož redakce BL odmítla zveřejnit můj článek týkající se "Lhaní ministra Drábka o sociální reformě" (článek lze najít na
http://www.wp.topcz.net/?p=636#more-636)z důvodu, že byl příliš emotivní, zasílám tentokráte jen email s pár větami a odkazy, jako reakci na zveřejněné články "Příklady falšování ruských voleb na internetu" a "Článek plný ubohosti".

Vámi publikovaná videa nedokumentuji vůbec nic.

1. První video s odkazem na http://www.youtube.com/watch?v=gTfvkObmigY&feature..., reportér Konstantin Jankajuskas (již to jméno není ruské, spíše připomíná Litvu, Lotyšsko), místopředseda nějakého nevládního sdružení - Solidarnost, objevil na WC deset hlasovacích lístků vyplněných pro vítěznou stranu "Jednotné Rusko".
Můj dotaz:
a) jak věděl reportér, že na tom WC jsou pohozeny tyto lístky, protože tam šel najisto, aniž by cokoliv, kdekoliv hledal,
b) co to dokazuje, ty lístky tam mohl pohodit kdokoliv.

2. Druhé video s odkazem na http://www.youtube.com/watch?v=xaqcVKl5Hp8&feature... má dokladovat, že za hlas pro Jednotné Rusko obdržel dotyčný 1000 rublů. Kde proboha to na tom videu je nějak zdokladováno? Pustil jsem si ho 3x, ale nic podobného jsem neviděl, ani neslyšel.

3. Třetí video s odkazem na http://www.youtube.com/watch?v=8HcAZwGezIc&feature... má dokumentovat, jak někdo vkládá do urny hlasy pro Jednotné Rusko. Video je nahrané skrz nějakou škvíru ve dveřích a nedokumentuje nic. Dokumentuje, že nějací 3 lidé stojí před nějakou bednou a vkládají do ni nějaké papíry. Toť vše. Jak z toho někdo poznal, že jde o volební místnost, že jde o volební urnu a že ti lidé tam vkládají hlasovací lístky pro Jednotné Rusko, aby zfalšovali volby?

258444

13.12.2011 11:21

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

Pokračování

čochtan 89.?.?.?

K článku - emailu pana Pavla Rampíra:

Jestliže pro redakci BL stále platí jejich slogan "Deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví", měla by si dát práci a trošku zagooglovat. Nevadí, udělal jsem to za ni já. Na stránkách "Hlas Ruska" - http://czech.ruvr.ru/2011/12/06/61647176.html, lze najít stanoviska řady mezinárodních pozorovatelů.

Podle Internetového deníku "Vaše věc.cz" je zajímavé stanovisko izraelského ministra zahraničí Avigdora Liebermana, podle nějž byly ruské volby "spravedlivé a demokratické". Odkaz - http://www.vasevec.cz/podle-izraelskeho-ministra-z...

Na stránkách Internetového deníku Global Research.ca lze najít článek, dokumentující vměšování USA do voleb v Rusku.
Originál odkaz - http://www.globalresearch.ca/index.php?aid=28060&c...
Český překlad odkaz - http://www.outsidermedia.cz/Spojene-staty-pristize...

Pan Rampír ve svém emailu píše - Paní Čurdová možná nic neviděla ale desetitisíce Rusů jsou asi blbečci, že vyšli do ulic, dostali zaplaceno ze zahraničních centrál, to se za Vás psalo, že? Možná by si měl přečíst článek "Emails expose watchdog's dollar deals", zveřejněný na RT.COM - http://rt.com/news/election-america-golos-support-..., český překlad lze najít na webzinu Zvědavec - http://www.zvedavec.org/komentare/2011/12/4728-e-m...

Odpověď pana Čulíka:

Je mi líto, ale těch příkladů je na internetu stovky. Podívejte se na YouTube.
Mějte se


Prostě a jednoduše. Kritika něčeho co zveřejnil velký bohemista a demokrat Čulík, je nevhodná.

258446

18.12.2011 22:08

Havel

Docela slušný diskusní příspěvek

čochtan 89.?.?.?

Z diskusního příspěvku na Parlamentních listech:

Tváří v tvář, smrti majestátu
povinnou úctou platím daň
z třiceti stříbrných nepřijatých mnou
mnou však skrytých v dlaň.

Tváří v tvář, smrti majestátu
se stydím, Havle za tebe.
Za tvoji minulost, za vrahům omluvy
za to mě hanba zazebe.

Největším Čechem jsi dneska zván,
však Hus se v hrobě obrací.
Na pravdu a lásku sis jen hrál
k západu klaněl ses devocí.

Kdo Čechem je, a svůj národ zradí,
kdo právo má se Čechem zvát?
Za každou cenu chtěl's, (kterou jsi neplatil)
postavou našich dějin se stát.

Média v ódách konají závody.
Já si však nemyslím, že mají důvod.
Nechtěl jsi zemi svou nikterak spasit
v pýše tvé, je tvých činů původ.

Tváří v tvář, smrti majestátu
přeji ti klidný sen a lehkou zem.
Tváří v tvář, smrti majestátu
tě prosím - nevracej se sem.

Zdroj - http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Zemrel-Vacla...

258807

19.12.2011 20:13

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: národní smutek?

čochtan 89.?.?.?

Dokonce (pokud se v TV nepřeřekli) TŘÍ denní národní smutek. Navíc nějak nemohu pochopit, proč má mít vojenský pohřeb, včetně převozu rakve na lafetě přes půlku Prahy. Ano, kdyby byl ještě ve funkci, tak to beru, protože prezident je u nás vrchním velitelem branné moci. Jenomže on byl již X let "normálním občanem" dokonce nevojákem! Tak proč vojenský pohřeb?

258952

23.12.2011 02:04

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: Politická korektnost-duševní vězení

čochtan 89.?.?.?

V roce 1939? Vlastne hej, veď i já som bol na fronte, ležal za guľometom a jak sme bili tých komunistov - čo to vravím - fašistov. No čo bolo, bolo, terazky som majorom.

259328

24.12.2011 12:30

A od zítra se nařizuje truchlit

Netruchlit - žít naplno!

čochtan 89.?.?.?

Vložený obrázek

259445

27.12.2011 00:20

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Dobrý článek!

čochtan 89.?.?.?

To: lyrik 89.?.?.?
---------------------
Článek pod prvním odkazem je docela zajímavý, ale článek pod tím druhým, to je tedy síla! Jen 4 odstavce na ukázku:

Nepřátelé Říše se něčemu přiučili. Po I. světové válce byl karmický útok veden nadále z pozadí, dokud se Říše pod vedením Adolfa Hitlera od této duševní svírací kazajky neosvobodila a neuvědomila si zpět svoji vlastní sílu. Po II. světové válce byla instalována vláda vazalů, správa obsazené Říše. Tato vláda vede karmickou válku dál přímo z místa činu.

Nikoli bojovné geny mají být Němcům "odvychovány", neboť válčeníchtivých národů najdeme na zeměkouli přehršel. Němci jsou zde spíše vyjímkou. Jsou to ti, kteří budují, ne ti, kteří všechno rozbombardují. Dokonce i propagandističtí historikové, kteří “seriósně” šíří oficiálně pozohýbanou verzi historie musí uznat, že v obou světových válkách vyhlásili protivníci Říši válku a ne naopak.

Na konci II. světové války bylo Německo v největší nouzi. Naši stateční vojáci padli na frontě, byli zamordováni ve válečném zajetí a vítězi nelidsky nahrnuti do zajateckých táborů v Porýní (Rheinwiesenlager – zajatecké “tábory” spočívající v kilometrových plochách louky, obehnaných ostnatým drátem. Žádné přístřeší, žádná kanalizace, žádné záchody, jen tráva a plot – pozn. ZV). Ženy a děti zemřely v bombových nocích, byly znásilňovány soldateskou, vyhecovanou Iljou Ehrenburgen, zemřely hladem nebo umrzly. Tito lidé odešli na onen svět ve chvíli, když bylo Německo v největší nouzi, oni přinesli tu největší oběť.

Vlajka svobody dosáhne až na onen svět, ohlásí konec stoleté války, ohlásí vítězství Říše. Takto fungují zákony karmy a protože takto fungují, nezbývá než říct: Mám štěstí – jsem Němec!


O milionech mrtvých, koncentrácích, spálených zemí - Polska, Ukrajiny, Ruska, bombardování Anglie (Coventry), atd., nějak ani slovo.

259610

27.12.2011 00:30

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Docela fajn článek

čochtan 89.?.?.?

Jak to chodí u nebeské brány?

V době, kdy byl třídní původ jediným kritériem kvality, přišel před nebeskou bránu zemřelý člověk.

Svatý Petr Petrovič ho začal kádrovat:
Čím by tvůj otec?
Průmyslník.
A matka?
Dcera obchodníka.
A tvoje manželka?
Šlechtičná.
No a co jsi ty dělal celý život?
Hodně jsem cestoval a napsal několik knih.
No to bude těžké. Měšťácký původ, intelektuál, no nevím, nevím. Ale jak se vlastně jmenuješ?
Karl Marx.

259612

02.01.2012 16:38

2012: Svět nad propastí

RE: Chuť do války

čochtan 89.?.?.?

Jen mám malou obavu, co s námi bude, až nás už coby/vá námezdný a žoldácký Kanonenfutter nikdo/vá nýčko potřebovat nebude?!

Ti co přežijí začnou znovu:

Vložený obrázek

Ostatní se budou bavit:

Vložený obrázek

PF 2012

260029

10.01.2012 18:21

Píšou mi psaní justiční páni

RE: .

čochtan 89.?.?.?

Asi takto:

http://www.youtube.com/watch?v=lPbmAAGwLJU

260666

15.01.2012 00:48

ČR: Příběh rasového extrémismu

RE: Pane Stuchlíku

čochtan 89.?.?.?

Naprostý souhlas paní Jarmilo. Ještě pár takových článků a některých diskusních příspěvků jak jsem si přečetl k tomuto článku a Vladimír si může začít objednávat letenku do Prahy k nástupu výkonu na Pankrác.

261044

19.01.2012 20:51

Rok 2012 – Kdo uteče, vyhraje

RE: Systémový kolaps je nutný

čochtan 89.?.?.?

No tak to jsme dva. Zrovna dnes (19.01.) je mi 75 a jsem také Vlado. Hezký den. [chechtot]

261377

20.01.2012 16:21

Rok 2012 – Kdo uteče, vyhraje

RE: Systémový kolaps je nutný

čochtan 89.?.?.?

Díky. Měl jsem a mám ho pořád rád. Jeho Dvacet tisíc zlodějů, Veteráni a K slávě odsouzeni mám doma. Akorát jsem nevěděl, že se narodil 19.ledna. Dokonce mám dojem, že kniha Dvacet tisíc zlodějů, byla i zfilmována. Ale to si již opravdu nejsem jist.

261406

31.01.2012 23:20

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

Možný způsob jak zaplatit (poslat) dar

čochtan 89.?.?.?

Tak trochu podnikám na Internetu v odvětví prodeje softwarových produktů, ke kterým jsem při nákupu dostal Master Resell Rights, nebo u některých Private Label Rights (t.j. vše včetně zdrojů). Nškteré zajímavé jsem přeložil do češtiny, aby je mohli kupovat i lidi v Česku. Mám vybráno pár zajímavých o které by možná byl zájem i u této komunity. Pokud bude pan Vladimír souhlasit, upravím nabídkové stránky tak, že při kliknutí na PayPal tlačítko, bude platba přesměrována na PayPal účet Vladimíra (doufám, že ho má, pokud ne, je to otázka 10 minut zdarma). Tak by dotyčný dárce 10 USD nedával tyto zcela zdarma, ale dostal by za to nějaký zajímavý produkt.

Příklad jednoho produktu: VideoWebWizard - aplikace, která umožní jakékoliv video v jakémkoliv formátu automaticky konvertovat do FLV formátu a vytvoří Javascript pro vložení na stránku. Nabídkovou stránku najdete na http://top4eu.com/zved/wizcz.html.

Jak to funguje, lze vidět na http://www.youtube.com/watch?v=_PVcGy3_nPM a http://www.youtube.com/watch?v=WxWFlL6PaCU.

V nabídkové stránce NEKLIKAT na KOUPIT, zatím tam není kód pro Vladimíra!!!!

Doufám, že se zde Vladimír ozve, zda s tím souhlasí, nebo ne.

262062

31.01.2012 23:38

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

čochtan 89.?.?.?

babi, babi, teď jste ztratila i poslední kousíček sympatií. Nevím, kolik Vám je, ale poslal bych Vás na školení k mému lepšímu já (to je prosím ta paní co u ní již 51 let bydlím). Její názor je: Jen jednou by mě nějaký chlap uhodil. V tu ránu by měl kopanec kolenem do koulí, že by se svíjel hodinu v mrákotách. A mezitím by měl kufr za dveřmi. A já s tím naprosto souhlasím. Ženská, která se nechá mlátit od manžela, není ženou, ale hadrem! Možná, že jste na něm finančně závislá, nebo byt kde bydlíte je jeho, nebo já nevím co, ale VŽDY je nějaká obrana. Těch možností je dnes moře. Nechat si od lékaře napsat posudky, které potvrdí, že Vás uhodil, podat trestní oznámení. Když ho zavřou, byt Vám zůstane. To bych raději byl na sociálních dávkách, než se nechat mlátit od manžela.

262064

01.02.2012 01:12

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: mně to přijde

čochtan 89.?.?.?

Lin, máte úplnou pravdu. Jen se podívejte pánové tvorstva jak vás vidí jiní:

Vložený obrázek

Jinak článek považuji za snůšku psychologických hovadin. Je mi 75, s jedinou manželkou jsme 51 let, mám 3 syny, 1 vnuka, dvě vnučky, dvě pravnučky, jsem naštěstí zdráv, možná proto, že hulím od 16 let 30-40 cigaret denně, žeru samá "zdravá" jídla, jako vepřo-knedlo-zelo, bůček s kůrčičkou, svíčkovou apod., souložím minimálně 1x týdně (s vlastní ženou) a kolik jsem měl milenek zde nebudu uvádět. Za základ spokojeného života považuji jediné slovo a to je TOLERANCE. Jako technik a ekonom, miluji všechny psychology, psychiatry a podobnou hávěť, která neví, co to je život v realitě.

Mír s Vámi!

262073

01.02.2012 01:14

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: mně to přijde

čochtan 89.?.?.?

Zapomněl jsem, každý večer panáka dobré moravské slivovice! Lepší by bylo ráno, ale holt PaCH by to za volantem nepochopili.

262075

17.02.2012 01:11

Podvod Miroslava Kalouska za 114 miliard

RE: nadpis

čochtan 89.?.?.?

Lidi jsou, zejména v davu, lehce manipulovatelní a chytří šmejdi toho umí využít. Hezky to napsal (jako úvod ke svému článku) pan Přemysl Janýr v BL. Dovoluji si z něj ten úvod ocitovat:

26.7.2011
Zdroj: Přemysl Janýr – Britské listy

Přijel Brežněv a Husák svolal na Staroměstské náměstí manifestaci pracujících aby ukázal, jak už má zemi pod kontrolou. Od příštího měsíce se zdvojnásobují ceny, vyhlásil. Ať žije KSČ, začal skandovat dav a Brežněv uznale pokýval hlavou. Platy se snižují na polovinu, vyhlásil dál. Ať žije soudruh Husák, skandoval dav a Brežněv údivem zakroutil hlavou. A polibte nám všichni prdel, zakončil Husák projev. Skandování utichlo, v davu to začalo šumět. Teď jsi to přehnal, povídá mu Brežněv. Vzápětí se k nim prodral jeden z organizátorů. Soudruhu, lidé potřebují vědět, jestli se mají řadit do dvoustupů či trojstupů.

K oblíbeným diskusím, zda bylo hůře dříve či dnes budiž připomenuto, že za minulého režimu to byl jen vtip.

Když režim skončil, byla země bez dluhů a disponovala majetkem kolem 15 bilionů korun v dnešních cenách, neboli kolem 1 milionu korun na každého občana. Z jeho výnosů mu hradila školy, zdravotní péči i důchod.

Stát je nejhorší hospodář, vyhlásil Klaus. Ať žije privatizace, skandoval dav. Není špinavých peněz, vyhlásil Klaus. Sem s nimi, skandoval dav. Bohatství zlodějů bude prokapávat ke každému, pokračoval Klaus. Ať žije Kožený, skandoval dav. Vytvoříme kapitálově silnou vrstvu obyvatel, vyhlásil Klaus a dav se začal řadit do čtyřstupů na kupónové knížky.

Už nic nezbylo, jsme v dluzích, potřebujem další, vyhlásil po dvaceti letech Kalousek a rozeslal občanům složenky. Ať žije rozpočtová zodpovědnost,skandovali a šli ho zvolit.

263491

01.03.2012 13:52

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

Velký Bratr nás hlídá všude

čochtan 89.?.?.?

No jo, bez kamer dnes ani ránu. Do jaké absurdity to až jde, si můžete přečíst na blogu http://wp.topcz.net/?p=58#more-58, kde je v přízemí obytného družstevního baráku rozmístěno sedm kamer hlídajících dva vchody do domu (uzamčené 24 hodin elektronickým zámkem) plus další dvě ve výtazích. Oficiálně proti možným zlodějům, ale ve skutečnosti jen hlídají družstevníky. Nikdo neví, kdo každý má k záznamům přístup, jak dlouho a kde se tyto archivují atd. Nejhezčí na tom je to, že lidem je to jedno. Těch pár jedinců dostalo nálepku "věčných stěžovatelů" a tím to zhaslo.

Kam to vše dospěje? Asi tam, jak to ukázal tvůrce hezkého filmu "Demolition Man" se Sylvesterem Stallonem a Sandrou Bullock v hlavních rolích.

264366

03.03.2012 22:58

Jak jsem vezl motor do Ruska

Jen pro upřesnění

čochtan 89.?.?.?

1. Autorem článku na tom blogu je majitel blogu, což lze snadno zjistit, takže pan Vladimír to mohl zjistit jediným kliknutím na odkaz "O nás".

2. Samozřejmě se jednalo o Polsko - Běloruskou hranici, ale ten motor se skutečně vezl do Ruska (alespoň si myslím, že Moskva je skutečně v Rusku), proto ten nadpis "Jak jsem vezl motor do Ruska".

3. Vše co je v tom článku napsáno odpovídalo skutečnosti, včetně těch dalších dvou celnic a posledního vojáka u závory. Bylo to úplně stejné, jako na hraničním přechodu Varta mezi NDR a NSR v roce 1985, kdy jsem jel služebním autem do NL (kvůli uspoře deviz se jezdilo z ČSR přes Vojtanov do NDR a poté do NSR) a absolvoval jsem podobnou maškarádu.

Já nevím, jak to tam vypadá dnes. Ten motor jsem tam vezl v roce 1998. To, že příslušníci té společnosti, která "zajišťovala pořádek na přechodu" mluvili rusky a pohybovali se na polském území, mě také překvapilo. Ale ne až tak moc.

4. Pokud si někdo myslí a je přesvědčen, že to bylo jinak, jeho věc, nikomu moje názory nevnucují a nehodlám nikoho o ničem přesvědčovat.

264578

04.03.2012 02:01

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Jen pro upřesnění

čochtan 89.?.?.?

To já doopravdy nevím, vím jenom, že po ujetí cca 1-2 km jsem zastavil u dalšího baráku s halou a přišel ozbrojenec (ono se tam v té době těžko poznalo, zda je to celník, nebo pohraničník, protože všichni měli stejné zelené uniformy) a opět mi udělal důkladnou prohlídku vozidla. A po cca 1-2 km další. Naprostá shoda s NDRáckými celníky a pohraničníky v tom roce 1985 na přechodu Varta. Tam ty NDRáky tenkráte ale ani tak nezajímalo, co vezu, ale zda někoho nevezu.

264590

Odeslal jsem před chvíli příspěvek a zapomněl jsem předtím kliknout na přihlásit. Takže to není od Anonyma.

265999

22.04.2012 20:53

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: demokracie jako vláda lůzy je úpadek, slepá ulička

čochtan 89.?.?.?

Absolutní monarchie?

Ale to již zde před 300 - 400 lety bylo. Sice jsem v té době nežil, ale pokud nám historici nelžou, nemyslím, že by si podaní např. "Jeho osvíceného Veličenstva Ludvíka XVI" žili, nějak neřku-li nad poměry, tak aspoň slušně. Ano šlechta jo, ale zbytek národa asi nic moc. Jinak by asi Jeho Veličenstvo neskončilo tak jak skončilo. A že by se tam nevyskytovala korupce, udavačství a podobné rozmařilosti, o tom snad nepochybuje nikdo.

Moc se mi líbí z toho příspěvku - šlo by i o jeho prestiž, dostání očekávání, nedělitelná/neředěná pravomoc ale i odpovědnost. Moc hezky napsáno. Zejména ta odpovědnost, komu? Svému svědomí a bohu! To je v reálu snad ještě horší než u nás prezident, protože naše ústava aspoň nepředstírá, že by prezident někomu za své činy odpovídal.

Žádný, sebe osvícenější monarcha by nemohl být odborníkem na vše, co vyžaduje správu státu (země). Takže nutně by musel mít pár poradců a poradců poradců. Tedy základ pro korupci, akorát by se nekorumpovali ministři, náměstkové a sem-tam nějaký ouřada, ale vesele by se korumpovali "poradci", pak jejich rádci a ouřadové ve výkonu. Nebo si to představujete tak, že VŠE (banky, průmysl, zemědělství terciární sféra) by patřilo králi? Kdo by pak ty podniky řídil? Managment + zbytek firmy by byli zaměstnanci krále? Nebo jakoby státu? To snad ne. To by je jakoby přímo řídil Monarcha? Nebo jim pověřený NĚKDO? Těch NĚKDO by muselo být hezkých pár, aby ukočírovali managment několika set podniků. Jak by to asi ten monarcha zařídil, že by se stávající miliardáři dobrovolně zbavili svého majetku a předali ho do rukou monarchy?

Druhá cesta by byla, že by z nich "Osvícený monarcha" udělal něco jako "podmonarchy" (bývalé zemany, knížata, grófy atd.). V ten moment by však značná část průmyslové a terciární sféry byla soukromá (tedy ne v majetku majestátu)a na korupci je zaděláno. Akorát, že by to všimné nešlo státním úředníkům, ale úředníkům majestátu, což je v podstatě totéž.

K poslední větě v prvním odstavci - žádné diskreditace, odposlechy, odpadlíci, AHA, Blesky, Haló noviny a podobně. Ono jich bylo v těch monarchiích málo? Je fakt, odposlechu málo, protože nebyl telefon, nebyly mobily, radiostanice TV atd., takže chudák Monarcha a jeho "rádci a poradci" museli dát zavděk ústním donášečům, anonymním dopisům a JPP (jedna paní povídala), atd. Kdyby v té době byla technika na dnešní úrovni, hej to by si takový kardinál Richelieu a jemu podobní lebedili.

Milý pane "tmo 89". Váš nápad je ještě větší utopie, než ten komunistický komunismus, kdy každý bude pracovat podle svých možností a každý dostane vše podle jeho potřeb.

267509

23.04.2012 10:29

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: demokracie jako vláda lůzy je úpadek, slepá ulička

čochtan 89.?.?.?

Vážený pane tmo89:

1. Nepamatuji se, že bychom spolu chodili do školy, nebo pásli husy, tak nevím jak si dovolujete mně tykat.

2. Neumím číst, tak si podstatnou část Vašeho příspěvku zkopírujeme:

Byl by to osvícený, samojediný vládce. Výkonná moc, všemi povinně plně respektovaný vládce. A lidu by se zpovídal jen proto, že by chtěl, protože by byl osvícený a věděl by, že lid potřebuje vědět, co se děje a proč. Nicméně nikdo a nic by jej neomezovalo a nenutilo k ničemu. Žádné parlamenty, senáty, soudy či petice. A hlavně žádná žumpa v podobě politických stran. Cokoliv by založil, bylo by okamžitě založeno/zřízeno, cokoliv by zrušil, bylo by bez debat zrušeno jako škodlivé či nežádoucí... protože jen on by byl zodpovědný sám svému svědomí a Bohu, že koná dobro pro lid a pro stát (šlo by i o jeho prestiž, dostání očekávání, nedělitelná/neředěná pravomoc ale i odpovědnost). Žádné volby a schůze a hlasování a zdlouhavé vyjednávání podpory, většiny, zamítání dobrých věcí menšině většinou a podobné pitchoviny, co tady běžně zažíváme. Žádné diskreditace, odposlechy, odpadlíci, AHA, Blesky, Haló noviny a podobně. Když by potřeboval, přizval by si odborné poradce (ale jen zlomek, než jich zaměstnává stávající mašinérie). Parlament by bylo jen čestné těleso zástupců stavů, s poradní funkcí (přednášelo by monarchovi návrhy a ponížené prosby).

Takže podívám-li se na citovaný odstavec a porovnám s vládnutím jak mnou zmíněného Ludvíka, tak i Vámi vyzdvihované Marie Terezie, tak nějak tam nic nenacházím. Konkrétně celé období vládnutí Marie Terezie nebylo nic než jedna válka za druhou mezi dalšími "osvícenými", jak urvat pro sebe další kus území a za koho provdat některou ze svých "osvícených" dcer, aby se zabránilo další válce. Jediný čin, který ji lze připsat k dobru bylo to, že porodila (mezi dalšími 15 dětmi) nejstaršího syna Josefa II, který se poté stal skutečně "osvíceným" a proslul na tu dobu nevídanými reformami.

3. Ani ve Vaši supermoderní monarchii žádný panovník nemůže existovat bez výkonného aparátu. Tedy ne jenom "pár poradců, když si je bude přát", ale výkonný aparát. Je jedno jak se nazve. Každopádně musí mít nějakou armádu (k tomu příslušné velení), policii, pochybuji, že by se obešel bez tajné policie, plus něco, někoho, kdo bude spravovat zemi, protože sám to nemůže zvládnout.
Píšete žádné soudy - OK, když Franta Vomáčka v Horní dolní ukradne sousedovi krávu, tak se to "nějak" dostane až k panovníkovi a ten rozhodne o potrestání. No při stávající kriminalitě bude mít co dělat. Takže Vaše povídání o tom, jak bude vše řídit s pár poradci je utopie.

267554

23.04.2012 10:30

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: demokracie jako vláda lůzy je úpadek, slepá ulička

čochtan 89.?.?.?

4. Odpovědnost vůči vlastnímu svědomí beru, ale odpovědnost vůči bohu? Vaši víru Vám neberu, věřte si v jakého chcete boha. Ale nesnažte se nás ostatní přesvědčovat o tom, jak to bude správné, když "osvícený" bude odpovědný neexistujícímu bohu.

5. Vládnoucí autority tvrdě trestaly korupci tak od nějakého ouřady níže. Korupce mezi sebou (knížaty, hrabaty, atd.), byla součásti vládnutí, takže žádný rozdíl mezi tím a současnou tzv. demokracií.

Přejí Vám hezký den.

267555

23.04.2012 14:06

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: demokracie jako vláda lůzy je úpadek, slepá ulička

čochtan 89.?.?.?

No jo, nemáme-li argumenty přejdeme k vulgaritě. Váženy pane tmo89, podle způsobu Vašeho vyjadřování Vás odhaduji do věkové skupiny "cátníků" t.j. od 20 do 40 let. V době, kdy já jsem dělal první státnice na univerzitě, Váš tatínek s maminkou se rozhodovali zda si zasouložit, aby Vás zplodili. Takže podobné kecy jako tyto Vaše o tom, jak by "moderní monarchie" povznesla tuto dnes zkorumpovanou zemi, jsem již slyšel a četl 100 krát. Děkuji nechci, nemám zájem aby mým dětem a vnukům zde vládl jakýkoliv "osvícený" monarcha s jeho hrabaty, knížaty atd. Stačí mi dnes u nás jeden kníže-pán a mám ho plný zuby.

Tento web se vyznačoval a vyznačuje tím, že diskutující jeden druhého neuráží. Dokonce to má pan Vladimír i ve svých podmínkách. Tak se toho laskavě držte a pokud k tomu nemáte dostatečně vysoké IQ, jděte na jiné webziny, kde můžete kohokoliv nazvat jakkoli a nikomu to nevadí.

Josef II, i kdyby nic jiného neudělal, tak mu vděčíme za dvě rozhodující věci. Sebral majetky Římsko-katolické církvi, které předtím tyto formou inkvizicí apod., nakradla a zrušil nevolnictví. Chápu, že Vás to, jako příznivce monarchie, nesmírně irituje.

Jinak o tom, jak dnes funguje moderní nová absolutní monarchie, se může každý přesvědčit. Stačí si pustit vysílání TV Al Jazeera, nebo podobné stanice, přečíst si pár článků a hned vidí, jak spokojeně žije 95% populace v monarchiích středního východu. O tom, že těch zbývajících 5% se má nadmíru dobře není pochyb. Proč by to u nás mělo vypadat jinak?

267570

24.04.2012 01:25

Velký restart

RE: Zrovínka dneska

čochtan 89.?.?.?

Dám Vám jen jeden malinký konkrétní případ a zbytek si snad každý domyslí:

V listopadu 1989 jsem byl ředitelem jednoho středně velkého podniku. Někdy v září přišel za mnou vedoucí ZÚ (zvláštních úkolů) s tím, že se nám nevrátil jeden zaměstnanec z dovolené v Kanadě a že to je již týden co měl být doma. Zeptal se mě, zda to má tedy ohlásit, nebo co má dělat. (Povinnost byla po týdnu takový případ ohlásit na StB). Řekl jsem mu ať ještě pár dnů počká, že se mu mohlo něco stát, mohl onemocnět atd. Kluk se skutečně za další týden vrátil a přinesl potvrzení od nějakého doktora, že byl nemocen. Tím jsem to považoval za vyřízené.

18.listopadu v podniku vzniklo OF a podívejme se, ten klučina se čirou náhodou stal předsedou OF a ze šuplíku vytáhl kompletně připravené seznamy OF na jednotlivých závodech, kontakty na studenty, kteří druhý den přišli na "návštěvu" do podniku atd.

Já jsem příliš starý chlap, abych věřil na náhody. Rád bych viděl toho doktora v té Kanadě, co mu podepsal ten papír.

Jen tak mimochodem, ten dotyčný pán, kterému jsem zachránil prdel tím, že jsme jeho prodloužený pobyt nenahlásili StB, se mi odměnil tím, že zařídil, abych se stal jedním z prvních nezaměstnaných v ČR. Na jeho požadavek a požadavek OF jsem byl na den mých 53 narozenin 19.ledna 1990, odvolán z funkce a propuštěn z podniku. Že se porušil tehdy platný zákoník práce nikoho nezajímalo.

267636

12.05.2012 00:03

Česká republika je velmocí – v pornografii

RE: Zapomeli jste na zoofilni pornostars .....

čochtan 89.?.?.?

Jen malá gramatická oprava. Prosím NE v Bruselu, ale v BRUSELI, protože podstatné jméno BRUSEL se skloňuje podle vzoru PRDEL.

268778

12.05.2012 00:14

Česká republika je velmocí – v pornografii

RE: Dnes taky?

čochtan 89.?.?.?

Ta dvě centra potvrzuje i tato příhoda:

ŽENA:

Leží vedle mě, vůbec mne neobejme. ... Dívá se do stropu... Kdo ví, nad čím přemýšlí. Jsme spolu už dva roky. Dost dlouho na to, aby ho napadlo vyměnit mě. Za mladší. Přece jen jsem za ty dva roky dost přibrala. Zamračil se, to není dobré. Myšlenkami je někde úplně jinde. Ztrácím ho. Už se mnou určitě nechce mít nic společného...Co mám proboha udělat? Jak ho získat zpět?.....

MUŽ:

Moucha na stropě. Jak to kurva dělá, že nespadne?

268780

13.05.2012 21:55

Tsipras zveřejnil podmínky své vlády: Zrušit úsporná opatření, banky pod veřejnou kontrolou...

RE: Také Česko by potřebovalo podobná opatření!

čochtan 89.?.?.?

Vážený pane, v roce 1981 jsem odcházel do jiného podniku z tehdejšího NVP (dnes Magistrát hl.m.P.). V té době NVP přímo řídil 186 podniků a organizací na území Prahy, které pod něj přímo spadaly. V té době měla celá ČSSR celkem 10 krajů, včetně Prahy jako krajského města. Když jsem v tom roce 1981 odcházel, zaměstnával NVP (Magistrát) 960 úředníků, včetně Primátora atd.

Dnes Magistrát přímo neřídí žádný podnik, nepřímo jen DP Prahy (protože je to akciovka) a k 31. prosinci 2008 působilo na Magistrátu hlavního města Prahy 1799 zaměstnanců (http://cs.wikipedia.org/wiki/Magistr%C3%A1t_hlavn...

Kraje byly napřed zrušeny, aby se opět zřídily, ale pro změnu jen pro ČR jich dnes máme 14.

Můžete prosím, jenom trošinku, jemně naznačit nějaké oprávněné důvody rozmachu té administrativy?

268876

23.05.2012 10:05

Poprava pro výstrahu

RE: Všimli jste si ?

čochtan 89.?.?.?

No ono to tak jednoduché s těmi odposlechy není. Je nutné dělat rozdíl mezi odposlechy telekomunikačních zařízení, které jsou prováděny na podkladě soudem vydaného souhlasu a tzv. prostorovými odposlechy. V prvním případě se záznamy dělají na zapečetěném zařízení, nelze s nimi v podstatě nijak manipulovat a někdy mohou být připuštěny jako důkaz. V druhém případě jde vždy o nelegální činnost. Jak asi se dostane štěnice do vašeho bytu? To si ji tam ti obvinění dali sami, nebo ji tam umístila policie v době, kdy byl byt prázdný? Osobně se divím, že policie vůbec přiznala že podobné odposlechy byly uskutečněny. První co bych se zeptal, jako obviněný by bylo, jak policie získala tyto záběry. Kdo, kdy a jak umístil odposlechové zařízení do bytu a na čí souhlas. Pochybuji, že by se našel soudce, který by k něčemu podobnému dal souhlas.

Druhá věc je otázka zda vůbec došlo k nějaké trestní činnosti. Ani policie, ani státní zastupitelství například ani nezná výši způsobené škody. To, že byl projekt rekonstrukce zámku přepracován a rozpočet navýšen, bez posudku soudního znalce nic neříká, že to navýšení (prostředky pro úplatky), bylo nebo nebylo oprávněno. Ale žádný znalecký posudek neexistuje. Takže ani policie ani státní zastupitelství nemůže prokázat, že těch 7 mega, pochází z trestné činnosti. Zatím to vypadá tak, že mimo odposlechů, nemá policie v rukou takřka vůbec nic.

Tady někdo psal - nečtěte tolik Britské listy. Tentokráte to doporučuji. Zajímavý článek na http://www.blisty.cz/art/63535.html. Ještě se možná budeme všichni divit.

269502

01.10.2012 00:27

Přímý útok na prezidenta

RE: Varovanie

čochtan 89.?.?.?

Přesně toto mě napadlo. V posledním průzkumu (i když jim moc nevěřím), by v libereckém kraji vyhrála krajské volby KSČM. Takže první co mě napadlo, bylo - práce Kubice, jak zdiskreditovat komunisty, vyvolat vůči nim u lidí odpor s cílem ovlivnit tak volební výsledek. Proto byl vybrán bambula, který byl dva měsíce (do začátku září) členem KSČM a samozřejmě maketa pistole, respektive pistolka na plastové kuličky.

Jenomže po shlédnutí dnešních večerních tel. novin na Nově, jsem změnil názor. Ne, že by mě TV Nova nějak ovlivňovala, protože již delší dobu na jejich zprávy nekoukám, ale tentokráte tam uvedli přepisy hovorů mezi členy ochranky. Nevím, jak je získali, protože nějaký odborník na práci ochranky tvrdil, že tyto hovory jsou dvojitě chráněny proti odposlechům, ale oni je uvedli. Můžete je najít na http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/bacha-na-berku-kri.... Podle těchto hovorů, ta ochranka byla jen stádo korunovaných blbců. Druhou variantou může být, že to skutečně bylo vše nahráno a ty přepisy dostali jen s cílem diskreditovat ochranku. Ví je bůh a svatý Václav - Erben: kpt. Exner.

275936

03.10.2012 10:08

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: osobnost VK

čochtan 89.?.?.?

Česko - Havla!

276266

03.10.2012 10:44

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: Prezident Klaus

čochtan 89.?.?.?

No pane Nováku, jak sám píšete, nejste ekonom, takže podle Vás, se ta privatizace holt nějak musela udělat a nejlepší cesta byla si ta, kterou zvolil pan Klaus + jeho spolupracovníci pan Dušan Tříska a Tomáš Ježek. O tom jak zcela legálně a nádherně proběhla, za přímé účasti pana Klause a paní Lívie Klausové, (to jen na ty názory, jak si rodina pana Klause vůbec nic, mimo chilského pera neukradla), si můžete přečíst v článcích na:

http://pasivny-prijem.com/tunel.html
http://pasivny-prijem.com/okradeny_stat.html

Obrovský jeho podíl na rozkradení Česka mu nikdy nikdo neodpáře. Ty stovky miliard, které šly do ztracena, respektive do kapes vyvolených, tam šly s jeho přičiněním a požehnáním.

To, že se za 20 let z vysoce průmyslově vyspělé země se zemědělskou produkci, která dokázala uživit celou populaci, stalo jedno velké překladiště, montovna cizích automobilek s naprosto nefunkční zemědělskou produkci, má obrovský podíl právě pan Klaus.

276271

06.11.2012 01:50

Je Zvědavec na odpis?

RE: Co mi schází na Zvědavci

čochtan 89.?.?.?

To: MoUdrostrak 90.?.?.?

Vy znáte v Česku nějaké "odbory"? Likvidaci jednotných odborů a vytvořením X svazových odborů došlo k likvidaci odborového hnutí jako takového. OK, když se odborářům nelíbili bafuňáří ve vedoucích funkcích ROH, tak je měli vyházet, dát tam schopné lidi, ale strukturu neměnit. Dnes má každé odvětví svůj svaz, kde si hoši hrají na svém písečku a nezajímají je problémy jiných svazů. A nemusí to být jen profesně odlišný svaz. Například jen u ČD je několik svazů. Mašinfírové mají svůj, administrativa také, jiní jakbysmet atd. Pak dochází k případům, kdy mašinfírové chtějí vyhlásit stávku, ale ostatní se nepřipojí, protože problémy mašinfírů je nepálí.

Druhou otázkou je z jakých lidí se rekrutuje nejvyšší svazové vedení, t.j. zi, co mají zaštítit jednotlivé svazy. Když se podívám, že bývalý šéf odborů pan Štěch je dnes předsedou senátu a dnešní šéf (jméno si nepamatuji), po demonstraci na Václaváku jde si sednout do hospody s Kalouskem a ještě se nechá načapat bulvárem. Co si mám myslet o těchto odborářích?

Jinak Vám dávám za pravdu. Jedině odbory by byly schopny něco udělat. Mají k tomu to nejdůležitější - finance. Ono dostat nějakých 200 tisíc lidí na Václavák není žádná levná sranda.

278480

05.02.2013 17:52

Britamgate: Organizování útoků pod falešnou vlajkou v Sýrii

RE: Millitary server hacked. Confidential data!!!

čochtan 89.?.?.?

ten odkaz nefunguje, respektive - Unknown Paste ID!

284321

24.02.2013 01:51

Vláda svým jednáním zpochybňuje význam samotné existence Ústavního soudu

RE: Jen je nechejme,

čochtan 89.?.?.?

kdo to bude co odpoví rudým terorem? To je myšleno, jako že Češi? Pokud mě paměť neklame, tak to bylo naposledy v době Jana Žižky.

285356

02.04.2013 21:08

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

RE: Využiji tohoto článku

čochtan 89.?.?.?

Zkuste se občas podívate na:

http://czech.ruvr.ru/ nebo

http://english.pravda.ru/

jsou tam občas zajímavé články a jednomu není na škodu dostávat informace i z jiné strany.

287540

02.04.2013 21:43

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

RE: Teď už máme, co (jsme?) chtěli. Tak jaképak demonstrace?!

čochtan 89.?.?.?

No, ono je to také tak, že

1) když se na*erou:

- Bulhaři, (Rumuni) - vezmou do rukou Kalašnikovy,
- Maďaři - šavle,
- Slováci - valašky, no a
- Češi - půllitr piva (nebo se to píše půl liter?) a je po demonstraci.

2) Praha má dnes cca 1,250 tisíc obyvatel, včetně nemluvňat. Když odečtu 1/3 nemluvňat a dětí, nějaké % důchodců, kterým v restitucích byla vrácena alespoň kadibudka (a proto je jakákoliv levice FUJ), značné % úředníků v centrálních úřadech, magistrátu, městských částech, ministerstvech atd., kteří by třeba i chtěli demonstrovat, ale z obav o svůj flíček nepůjdou, nemalé % bankovních úředníků z téhož důvodu a nemalé % důchodců starších 70 let, kteří jsou rádí, že ráno vstanou z postele, KOLIK lidí vám zbyde na nějakou demonstraci? A přivézt lidi z venku, to je drahá legrace. KDO na to má peníze a je ochoten je obětovat a organizačně zajistit? Odbory? Které odbory, když ta parta není schpna se ani domluvit mezi sebou? Jestliže bývalý šéf odborů (p. Štěch) dnes dělá předsedu Senátu, tak co si má obyčejný občan myslet o odborech? Funkce v odborech = peníze a cesta na vyšší politickou pozici.

287542

02.04.2013 21:50

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

RE: takže

čochtan 89.?.?.?

Na to je podobná odpověď:

Ze zápisníku slovenského partyzána:

28. augusta - urobili sme útok a vyhnali Nemcov z doliny.
30. augusta - Nemci pritahli zálohy a vyhnali nás z doliny.
3. septembra - zmobilizovali sme čo sa dalo, urobili proti útok a vyhnali Nemcov z doliny.
5. septembra - bača sa nasral a vyhnal nás všetkých z doliny.

Ať žije SNP.

287543

02.04.2013 22:27

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

RE: nuž -

čochtan 89.?.?.?

Fuj! Samé vážné příspěvky, hromady mrtvol, co tak trochu se zasmát?

Mladý Karol Wojtyla je v roce 1943 v polském Krakově
pronásledován ulicemi mladým německým esesákem se samopalem. Wojtyla se bojí o život a vroucně se při běhu ve snaze zachránit se modlí k Bohu:

"Zachraň mi život, obětuji ti celou svou existenci! Zachraň mi život, obětuji ti celou svou existenci! Zachraň mi život, obětuji ti celou svou existenci!"

Pořád nic. Wojtyla se dostane do slepé uličky a mladý esesák se samopalem ho už dohání. Wojtyla poklesne na kolena a zoufale se z posledních sil před esesákovým samopalem modlí k Bohu.

Tu se na poslední chvíli rozestoupí nebesa a ozve se boží hlas: "Nezabíjej ho, to je budoucí papež mojí Církve!" promluví z nebes Bůh.

Esesák sklopí samopal, obrátí se k nebi a osloví Boha:
"A co já?"

Bůh:
"Ty budeš papežem po něm."

287545

21.05.2013 23:30

Kolaps amerického dolaru a podvodná měnová válka Japonska

RE: Tenhle clanek nema chybu

čochtan 89.?.?.?

Ten článek je hezkej a pravdivej, ale nám v Česku houbes platnej. Nebo jinak, neměl byste zbytečných tak něco kolem 100 mega kousků toho hajzl papíru? Adresu a číslo účtu pošlu obratem. Dolar je v hajzlu, ale u nás před 14 dny stál 18.70 Kč a dnes 20.30 Kč. A protože CZ koruna je svázaná s Euro, tak to spíše vypadá, že ne dolar, ale Euro jde do hajzlu.

290090

28.10.2013 01:19

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Teď, když máme, co jsme chtěli...

čochtan 86.?.?.?

Praha má 21 městských částí. Kromě dvou nevýznamných (bývalé okrajové obce připojené k Praze) ve všech ostatních zvítězila TOP09. Kdyby ale jen zvítězila, ale při účasti kolem 75% všude dostala od 25 do 55% hlasů. Sám jako Pražák to nechápu. Kdyby to bylo na Praze 1, 2, 6, což jsou bašty ODS a TOP09, ale i v částech,(Praha 4, 7, 9, 10) kde 80% občanů bydlí v panelácích, tedy nejde o nějaké zrovna bohaté lidi, i tam všude vyhrála TOP09. Lidi jsou prostě nepoučitelní.

298770

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
743 477,65 Kč

Poslední aktualizace: 12.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 227 769