Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Oracle

Nalezeno 1417 příspěveků, 380 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.03.2007 13:33

Evropský stát, ano či ne?

Co sa da povedat

Oracle 91.?.?.?

Od jedneho na nic statu a systemu k druhemu [bliji]

130087

05.03.2007 14:20

Evropský stát, ano či ne?

Cuduj sa svet

Oracle 91.?.?.?

Z jedneho na bic statu a systemu do druheho bez toho aby som vystrcil nohu z "Uzgorodu". [bliji]

130092

06.03.2007 12:49

Zklamal jste mě, pane prezidente

Prezident

Oracle 91.?.?.?

Vravi sa, ze kazda krajina ma taku vladu, parlament atd. aku si zasluzi. A teraz sa pitam co komu urbobili Cesi? [vyplazený jazyk]

130202

18.03.2007 19:19

GeM - program na zrušení mužské pohlavní identity

Ouha -osie hniezdo

Oracle 91.?.?.?

Ako povedal rabín v tom blbom vtipe: Máš pravdu. [velký smích]
Akože až na autora tohoto článku má v určitom ohlade má pravdu každý a to len preto že ten istý problém vidíme z roznych uhlov. Proste je to tak a vela s tým nenarobíme.
No teraz moj pohlad na príčiny: niekde sa stala chyba možno je zatím zrec možno len kolektívna ludská blbosť ktorou trpí až 99,999% ludstva vrátane mňa [chechtot] ,pretože keby robil každý to čomu najlepšie rozumel a čo najlepšie zvládame- čiže co je jeho predurčenie- ako to robí vetšina domorodých a ´primitývnych´ kmeňov a nielen kecali o tom tak by bolo všetko fajn a tým samozrejme nemyslím ze by sme mali pobehovať skoro nahý hoci na niektorých ludí a politikov by bol určite zujímaví pohlad [oči v sloup] [vyplazený jazyk]. Skratka by to s nami nešlo dolu vodou .

131129

16.04.2007 12:20

Politeia

RE: nitram" článek četl, zrejme zle

Oracle 91.?.?.?

Pojem poulična lúza-bezmocná lúza poprvé použil Aristoteles vo svojej práci Politea, ktorý zaoberá s formami vlády. Aristoteles to rozdelil do 2 kategorií po 3, pričom dobré sa mohlo zvrhnúť na zlé.
Dobré formy vlády:
Dedičná monarchia-umožňuje vládcovi vládnuť spravodlivo
Vláda aristokratov-vládnu ludia uspôsobený rodom i dušou
Otrokárska demokracia-ľud volí z najlepších možných kandidátov
Zlé či najhoršie typy vlády-na čo sa to môže zvrhnúť:
Tyrania z dedičnej vlády-kde vládne samozvaný vládca, ktorý strachuje o svoj život a moc
Vláda oligarchie z vlády aristokratov-vláda penazí a boháčov
Ochlokracia-demokracia-"demokratúra"-vláda pouličnej lúzy, každý vládne a nenesie zodpovednosť za nič.
A teraz nech rozhodne čo tu máme na celom svete [bliji]

133028

21.06.2007 10:40

Úpadek moderní společnosti trochu jinak

Bez nadpisu

Oracle 87.?.?.?

Slovo vykrínuté do pustiny. [pláč]

137976

31.07.2008 14:08

Rusko převzalo kontrolu turkmenského (světového?) plynu

Môj pohľad, alebo shrnutie stavu sveta (prosím nejakú reakciu)

Oracle 91.?.?.?

PODĽA MŇA SIONISTA NIE JE ŽID.
Súhlasím s pánom editorom (či pani editorkou) s tým, že by som chcel dodať niekoľko vecí.
Sionisti priviedli svet na pokraj katastrofi či na prah III. svetovej, nehovoriac o tom že prakticky rozbili spoločnosť so svojimy machináciami (rozpadnuté rodiny, morálka sa nenosí, agresívny feminizmus, politická korektnosť atď), a Rusi to vedia. Takže im chcú vypáliť rybník a urobili jednu logickú vec, začali viesť proti nim ekonomickú vojnu ( vlastne proti USA, pretože ona je ich hlavnou zbraňou).
Takže ak by som bol na mieste Rusov urobil by som toto: dohoda s ostatnými štátmi z brehu Kaspickáho mora a s Teheránom ohľadom prdaja ropy, plynu a ďalšia o atómovej energie (za ropu a plyn a/či uránovú rudu atómová elektráreň či palivové tiče) či vojenský pakt, prakticki by to pokrylo breh Kaspického mora dohoda so štátmi z Latinskej Ameriky (zadný dvor USA), ekonomicko-politicko-vojenská dohoda s Činou, Indiou, Brazíliou, Venezuelou atď.
Dopad: ekonomická závislosť USA od Ruska a Arabských emirátov- uzemnenie Sionistov v Izraeli(ekonomicky nevýhoná vojna s Iránom podporovaný Rusmi v takej či onakej forme [oči v sloup]- USA by to totálne položilo), USA a vo Veľkej Británií nehovvoriac a o to že EU by musela tak skákať ako Rusko píska (asi 60% energie získava Eu od Rusov-nech každý si domyslí čo chce).
Dúfam že saniekde nájde toľko rozumu aby III svetová nevypukla.
P.S. Nepodceňujte rozumové schopnosti Rusov lebo keď sa do niečoho vložia, tak je to poriadne spravené(desing síce nie je bohviečo viď Sputnik.

166473

06.08.2008 22:19

Jak uhlídat ženu?

Ješkovy oči alebo biologicko-socialno-histericko-historický prehľad

Oracle 91.?.?.?

Z biologického hľadiska obe pohlavia sú rovnocenné.
Z tohoto vyplýva že žena a muž sú či mali by byť zo sociálneho a právneho hľadiska rovnocenný, rovnoprávny no nie rovnaký (čo je cieľom feminizmu, čo by viedlo k tomu že ľudský rod by vymrel-škaredý koniec vymrieť na vlastnú blbosť nie? [velký smích] ). Pozor ja netvrdím že rovnocennosť zo sociálneho hľadiska je to isté ako feminizmus.
Historický prehľad (či histerické faktoidy [vyplazený jazyk] ):
V starovekom Japonsku ženy mali významnú úlohu vo verejných veciach (viď cisárovná Džingó údajne v roku cca 360 viedla inváziu do Koreje-ešte k tomu tehotná-tehotná žena s lietajúcimi hormónmy, chudáci generáli [vyplazený jazyk] ).Hoci v neskorších časoch verejný význam žien poklesla vplyvom učenia Konfúcia, ale Japonky stále udržiavajú rodinné tradície pri živote (hoci dochovali správy o ženách, ktoré prevádzali svojich mužov na bojiská a zvíťazili, či o ženách ktoré mali dobré literárne vzdelanie alebo mali moc ako regentky de jure a fakticky riadily štát a boli pri tom matky, manželky či milenky mocipánov).
U Aboriginálov žijúci ako tak usporiadaný kmeňový život ctia staršie ženy, ako uchovávateľky tradícií ( kam tým mierim nech to každý domyslí, ak vie [oči v sloup] [velký smích] ).
U starovekých Partov zas (aj) heterosexuálny muži nosili mejkap mnohokrát viac ako ich ženy [oči v sloup] -mimochodom slobodný muži aj ženy boli rovnoprávny.
Staroveký Egypt- síce ženy sa nerátali do populácie pri sčítaní ľudu ale (asi) inak mali rovnaké práva ako muži a mali dokonca aj predmanželské zmluvy (dochovaná správa od istého obchodníka, že keď sa rozídu tak sa o ňu a jej dieťa sa postará -kam sa my hrabeme [zmaten] ).
Geograficky k nám najbližšie sú zas Kelti- muži aj ženy boli rovnoprávne a rovnocenné(ženy mohli byť aj náčelníkmi- hoci relatívne zriedkavo sa to stávalo), každý člen spoločnosti mal definované práva a povinnosti atď.
Takže náš Rímsky model je nanič, to vyplýva z toho že Rimania mali absolútnu moc nad životom manželky a potomkov (prakticky manželka bola majetkom manžela a strojom na rodenie detí-budúcich vojakov- viď staroveké Rímske rodinné právo pred a po Augustových reformách, dodávam že napriek tomu že ríša padla jej právny systém určitými zmenami pretrvala (súkromný názor tento systém vymyslela tá istá sorta ľudí, ako feminizmus, konkrétne poloprimitívni barbari s tým rozdielom, že teraz majú školu a niektorý zas nemajú penis ale vagínu).
Zhrnutie:
Za tento stav môžu jedine naše zlé voľby pri rozhodnutí ako máme usporiadať náš sociálny systém-nehovoriac o tom že sa vybudovalo "obludný systém požierajúca ľudí"(neskôr to vysvetlím).
Ps. Jeden čínsky kmeň a Sparťanov som vynechal naschval.
Pss. Prosím reakciu!!!

167206

06.08.2008 22:19

Sarkozy si udělí právo řídit tajnou policii

Aha

Oracle 91.?.?.?

Znova hrátky údajne mocných tohoto sveta. [smích]

167210

07.08.2008 13:48

Jak uhlídat ženu?

RE: Překvapení ...

Oracle 78.?.?.?

Súhlas, je nezaujímavé sledovať, že nikto na môj príspevok nereaguje, ale kydajú si navzájom na hlavu.
Ale na oplátku je zaujímavé sledovať že koľkým už rupolo v debne. [chechtot]

167291

08.08.2008 13:43

Jak uhlídat ženu?

RE: Zednářští historici a ženy

Oracle 78.?.?.?

He? [zmaten]
Ako vidím, Vy ste to prečítali veľmi zbežne, osobne si myslím že aj slepec čítajúci Zvedavec "brájlovým" písmom by to prečítal pozornejšie [velký smích] , pretože som nikde nepoužil slovo matriarchát.
Takže priveďme veci na pravú mieru:
-Vy si mýlite Aboriginálov s Pápujcami, pretože u Aboriginálov existuje pojem otcovstva t.j. muž vie že ktorá žena mu porodila dieťa risknem že u nich existuje aj manželstvo, kým u Pápujcov žena je "majetkom" mužov kmeňa a oni naozaj nevedia kto je ich dieťaťom.
-mimochodom písal som o rannom Ríme t.j. obdobie kráľovstva, republiky a ranného cisárstva ergo to nieje úpadkové obdobie
- Kelti žili v tom istom období ako Rimania-hoci ich podrobila Rímska vojenská mašinéria-čerpal som z Írskych písomností, súkromná poznámka určite ste dávali pozor na hodine dejepisu, lebo ja píšem o dobe bronzovej-železnej nie o kamennej, pán Pozorný [vyplazený jazyk] .
-cisárovná Džingó údajne žila okolo roku 360 nášho letopočtu.
-Sparťania boli Grékmi, ich štát zanikol asi po 100 rokoch po bitke pri Thermopilách dôsledkom zbury otrokov, podotýkam u nich ženy boli naozaj len stroje na rodenie chlapcov do armády-takže aké úpadkové obdobie, keď oni to praktikovali prakticky od založenia ich štátu?
-ešte stále existujúci čínsky kmeň, u ktorých vedúcu úlohu majú ženy, neexistuje manželstvo a deti vychovávajú aj strýkovia z matčinej strany- takže aký nefungujúci matriarchát?
-u väčšine zvierat žijúci v stáde obsadzuje vedúcu pozíciu buď najschopnejši jedinec(aké sú kritéria, to záleží od druhu) alebo najstaršia samica, prečo by to malo byť inak ľudí to neviem (myslím na rodených vodcov, alebo na na vedenie pripravených ľudí- nie na naše rádoby vodcov viď Bush, Topolánek, Fico a ďalší).
-nechápem prečo si myslíte, že žena ktorá vie reálne zhodnotiť situáciu bez hystérie a emocionálnych výlevov musí mať nutne samčie vlastnosti a chladné srdce- veď na tom ako kvalitný je vodca nerozhoduje pohlavie, ale osobnosť a okolnosti či spoločenské zriadenie-viď legendami opradená Libuša. Osobne si myslím že máte strach z takých žien, ktoré nie sú hlúpe husi a majúce ako-takú sebaúctu a nepodriadia sa mužovi. Mimochodom moja matka je slobodná matka, ktorú milujem a je dračica ktorú rešpektuje i jej šéf, lebo síce je tvrdá ale férová a ak by mala diplom tak by bola určite dobrým vedúcim (mimochodom skúšala ma vychovať a usmerniť -viac menej sa to jej aj podarilo, ona za to nemôže že ja som tvrdohlavý). No dobre nemáme tu miešať rodinu.
-neznášam -izmy (a zednárov) ale Marx mal v mnoho veciach pravdu, ale jeho riešenia problémov boli nefunkčné.
- z biologického hľadiska človek je mierne promiskuitný tvor, ktorý by zniesol aj monogámiu (porovnanie veľkostí semenníkov gorily, šimpanza a človeka).
Záverom:
Osobne si myslím že tupec s diplomom je iba tupec. [vyplazený jazyk]

167399

12.08.2008 08:58

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

Blbci v Bielom Dome

Oracle 78.?.?.?

Tí kreténi v Bielom Dome sa škaredo prepočítali, keď si mysleli potom čo im (asi) Turkmensky plyn zhrabli spred nos, tak Abchádzko nechajú Saakašvilimu (im).

167785

13.08.2008 10:39

Strach a zahálka v Zelené zóně

RE: konecny obraz

Oracle 78.?.?.?

Demokracia=vláda nadnárodných korporácií, tajných skupín a sionistov.

167886

13.08.2008 22:30

Washington svou chybou riskuje atomový konflikt

RE: Lubo999

Oracle 78.?.?.?

Chlape ti si to len teraz zbadal že o čo tu ide. [zmaten]

167960

13.08.2008 22:17

Strach a zahálka v Zelené zóně

RE: konecny obraz

Oracle 78.?.?.?

[zmaten] Nejako mi to nezapaľuje.

167961

13.08.2008 21:54

Strach a zahálka v Zelené zóně

RE: konecny obraz

Oracle 78.?.?.?

Mám nápad, urobme nové náboženstvo, nech Orwell je našim prorokom, jeho knihy našou Bibliou a názov nášho náboženstva Orwellizmus. [velký smích] [vyplazený jazyk] [chechtot]

167962

13.08.2008 22:36

Strach a zahálka v Zelené zóně

RE: konecny obraz

Oracle 78.?.?.?

Bude to problém, myslím že ponorka by bola lepšia. [vyplazený jazyk]

167963

14.08.2008 07:15

Válka v Gruzii: izraelská spojitost

Aha

Oracle 78.?.?.?

Hm, je zaujímavé, že niektorý ľudia sú urobiť zo seba blbca a z huby riť len kvôli tomu aby zakryli svoje skutočné ciele.

167995

14.08.2008 13:31

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: Informace o flotile vůbec nejsou potvrzené

Oracle 78.?.?.?

Dúfajme že máte pravdu Vy a nie písateľ pôvodného článku.

168026

14.08.2008 21:11

USA na cestě do Perského zálivu, blokáda nebo válka proti Íránu?

RE: SS-Onyx, prípadne SS-Sunburn.

Oracle 91.?.?.?

Na isto to vedia len špióni, ale už asi majú v Teheráne tie rakety, dúfam bez atómiek.

168066

Áno,hlavne keď žiješ v USA. [pláč]

168098

16.08.2008 09:16

Sky News nachytaná při lži

RE: Hodila

Oracle 78.?.?.?

A, ten link je ešte tam? [cool]

168154

16.08.2008 16:52

Sky News nachytaná při lži

RE: Provázaný svět, aneb trocha relity

Oracle 84.?.?.?

Môjty Bože, propaganda. [bliji]

168170

17.08.2008 08:57

Drážděný medvěd vrací ránu

HM

Oracle 78.?.?.?

Až nato že je to Emeričan, napísal dobrý článok. [cool]

168194

17.08.2008 09:00

Drážděný medvěd vrací ránu

RE: Chutné video

Oracle 78.?.?.?

Asi mu chutí, tak nech ho zje celý. [cool]

168195

17.08.2008 20:52

Drážděný medvěd vrací ránu

RE: Chutné video

Oracle 91.?.?.?

Najhoršie je to, že mu po tom všetkom žerú kecy o tom že je najväčší demokrat Kaukazu. [bliji]

168217

17.08.2008 20:55

Drážděný medvěd vrací ránu

RE: Je Buchanan opravdu tak rozumný?

Oracle 91.?.?.?

Typická diverzantská akcia na tému rozdeľuj a panuj.

168219

18.08.2008 09:55

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Novinari ? Podla mna uz v mainstreame neopracuju

Oracle 91.?.?.?

Pre istotu ja v novinách zásadne nečítam správy len komentáre, karikatúry, komixi a výroky slávnych, lebo mám pocit že všetko je variáciou na to isté téma a vlastne je o ničom. [pláč]

168244

18.08.2008 10:13

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná

Oracle 84.?.?.?

Nesúhlasím s tým tvrdením, že Rusko nemôže vyrovnať USA v kvalite a kvaantite hitech zbraní, myslím že oni sa tým jednoducho nechvastajú neustále, a neustále to rozvíjajú v tichosti a hlavne TAJNE.
Dodávam že pri súčasnej politike USA zdravé množstvo paranoje nezaškodí, lebo radšej byť paranojik ako byť (rádioaktívna) mŕtvola.
"Ak si parnojik, ešte to neznamená že ťa nesledujú." [vyplazený jazyk]

168247

18.08.2008 10:21

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Uz to tu stoji za vsechny prachy...

Oracle 84.?.?.?

Pán editor, navrhujem mu trest za takéto správanie.
Nápíšte jeho mailovú adresu na nejakú stránku s pochybným obsahom, nech ho zaplaví spam. [vyplazený jazyk] [velký smích] [chechtot]

168249

18.08.2008 14:24

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Myslím si, že možnost ruského jaderného úderu proti Polsku je zcela reálná

Oracle 91.?.?.?

No hej, systém včasného varovania, bez dobrých radarov to nezaobíde, ale na zostrelenie rakety to ešte nestačí, pretože raketa môže niesť rušičku a klamné ciele,či oboje(modernizácia nosných rakiet). Vyzerá to tak že USA chystajú vojnu proti Rusku-dúfam že Čína sa vzchopí a dôjde mu že keď vycúva spoza Rusov, tak ďalšia môže byť ona-dúfam že na vojnu nedôjde.
Ďalej to vyzerá to tak že Izrael (chvost) chce zatiahnuť do vojny USA (pes s ktorým sa kýve) s Iránom, pretože pohlavári majú oprávnený strach o svoje stoličky (a hlavu).

168275

18.08.2008 14:31

Novináři všech zemí se spojili ... na řadě jsme my

RE: Vládci světa

Oracle 91.?.?.?

Pravda, veď medzi čiernou a bielou je kopa sivých odtieňov. [velký smích]

168277

19.08.2008 08:45

V ten den, kdy umřela pravda

Skvelí článok

Oracle 91.?.?.?

Skvelý článok a píše viacmenej pravdu, škoda že nepripraveným a nervovo jedincom vrie krv a obchádza ho pocit [bliji]

168372

19.08.2008 18:53

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

Systém

Oracle 91.?.?.?

Bohu žial Solženicin má pravdu, ale len z časti.

168415

19.08.2008 20:03

Válka v Jižní Osetii může odstartovat nové kolo soupeření mezi USA a Ruskem

RE: Jen o čem se nesmí hovořit, nikde...

Oracle 78.?.?.?

Ale houby, USA len tak tvári že rešpektuje pravidlá.

168419

20.08.2008 08:19

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: Demokracie - jen podle vzoru USA a Anglie

Oracle 78.?.?.?

pekné, ale nedokončené.

168446

20.08.2008 17:58

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: Bohužel-reakciu!

Oracle 78.?.?.?

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] a ešte raz [chechtot]
Techno-taliban a tokajúci hlucháň(google} počúvajte!
Problém je so systémom, pretože akékoľvek meno mu dáme je to ten istý zotročujúci, mŕzačiaci systém ktorého sme otroci od základu až po vrchol (lebo naozaj o všetkom rozhoduje systém-žiadny človek) lišiaci len vo vonkajších prejavoch.
Navrhujem ho rozbiť-spôsobom akým to navrhoval Vladimír Megre-prečítajte jeho knihy poriadne-iste sektárstvo podľa mainstreamu ale ...
A beztak je lepšie mať nad sebou benevolentného pseudo-diktátora trpiacu ako-tak iný názor a dbajúci o blahobyt svojho štátu a život svojich občanov (viď Rusko, Dubaj?), ako kadejakými klikami zvolenú bábku (USA, atď) či iný utlačovateľský režim v réžií jedného človeka(Egypt, Severná Korea) či jednej politickej strany (Čína).
Takže: ŽIME V PRAVDE!

168498

20.08.2008 18:02

Nezapomeňte na Jugoslávii

RE: Škoda

Oracle 78.?.?.?

Ktorý už údajne nechlastá ako dúha. [cool]

168499

21.08.2008 18:55

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: Bohužel-reakciu!

Oracle 91.?.?.?

Demokracia je ilúzia a je pre človeka neprirodzená, veď žiadny primát nemá demokraciu (zastupiteľskú už vôbec), vždy ich vedie silný, chytrí a obľúbený jedinec-no ako u väčšiny zvierat je vodca, kto vedie stádo.
Mimochodom našich politikov volia za peniaze boháčov-ako úradníkov v Ríme, každý vie čo sa tam dialo na sklonku republiky. Ďalší historický príklad ovládnutie Aténskeho štátu boháčmi a demagógmi.Piráti sa nerátajú.
Preto som označil Medvedeva a Putina za benevolentných kvázi diktátorov dbajúcich o svoj ľud a blahobyt štátu.

168611

21.08.2008 21:01

Před 40 lety...

Pred 40 rokmy som ...

Oracle 84.?.?.?

... ešte nežil, lebo mám len 24.
Takže veľa si osobne nepamätám, ale z toho čo mi povedala mama urobil som tento obraz:
-za predchádzajúci režim si musel chodiť do práce, inak ťa zatkli.
-niektoré tovary si nemohol dostať-ekonomické problémy, veď to robili politici, či ekonómovia s prázdnymi hlavami. [oči v sloup]
-zato mali ľudia ekonomickú istotu a keď si držal hubu a krok, tak si mohol celkom dobre vyžiť-teraz musí robiť to isté ale bez tých sociálnych istôt.
Čo sa týka terjšieho Ruska , mali by sme s ním vychádzať dobre inak jeho ekonomické a vojenské svaly o veľa sťažia náš život-mimochodom radšej mať nad sebou vodcov kalibru Putin a spol ako tento háveť (Bush, Parkanová, Fico, Topolánek, Šarkozy)-iste Putin nie je demokrat (skôr benevolentný kvázi diktátor), ale ani Bush a spol(sú to bábky).

168621

22.08.2008 08:11

Proslov na Harvardské univerzitě v USA z roku 1978

RE: Bohužel-reakciu!

Oracle 78.?.?.?

Len aby ťa za to nezatkla myšlienková polícia [vyplazený jazyk]

168653

22.08.2008 10:50

Před 40 lety...

RE: Pred 40 rokmy som ...

Oracle 91.?.?.?

Nikto nereaguje som z toho smutný. [pláč]

168668

22.08.2008 16:00

Před 40 lety...

RE: Pred 40 rokmy som ...

Oracle 84.?.?.?

No aspoň niekto.
Beriem čo ste napísali-veď si toho nepamätám veľa a môžem urobiť obraz len sprostredkovane-teda skreslene.
Môj osobný názor je že každý štát potrebuje svojho Masaryka, a teraz pre Rusko je Putin a Medvedev Masarykom-vodca veľkého formátu, veď už sme mali dosť Benešov ba čo horšie aj Stalinov či Hitlerov. Iste Ruská mentalita je iná to beriem, ale hlavne teraz sú potrebný veľký a dobrý vodcovia s perspektívou, a nie klamajúci politici ovládaný z pozadia rôznymi klikami, lebo to s nami dopadne veľmi zle.
Iste nie som demokrat, aspoň nie "západného typu" lebo terajší diktát "väčšiny" (stáda) tiež sa mi dajako nesvedčí ale ani diktatúra jedného človeka či systému.
Potrebovali by sme volených zdola odvolateľných osvietených absolutistických vládcov-ale to už je téma na fórum.
Navrhujem novú tému na fórum: Teória a problematika vládnutia, štátnej správy a byrokracie -iste sme lajici, ale snáď prídeme na niečo prevratné.

Očakávam odpoveď.

168688

22.08.2008 16:06

Před 40 lety...

RE: Pred 40 rokmy som ...

Oracle 84.?.?.?

Upresňujem, nazval som ho benevolentným kvázi diktátorom ale myslím si že osvietený vládca by bolo vhodnejšie, či Ruský Masaryk [vyplazený jazyk] .

168690

22.08.2008 19:16

Před 40 lety...

RE: Pred 40 rokmy som ...

Oracle 84.?.?.?

Diktátor? [zmaten] Toto slovo som teraz nepoužil, skôr staro Činsky model že cisára v prípade nemravnosti mohli zosadiť z trónu, či indiánsky model kde mohli zvoliť ale aj zosadiť náčelníka.
Mimochodom napíšte mi svoj názor na Masaryka, lebo si myslím že veľa toho s Nemeckom nemohol urobiť, veď bol emigrantom v USA s minimom vplyvu na cisárov Nemecka a R-U.

168714

22.08.2008 19:20

Před 40 lety...

RE: Pred 40 rokmy som ...

Oracle 84.?.?.?

No veď, dobrý vládca nielen načúva svojmu ľudu ale aj pozná ich skutočné potreby.

168715

22.08.2008 19:27

Před 40 lety...

RE: Pred 40 rokmy som ...

Oracle 84.?.?.?

Nechcem chváliť Putina až príliš(iste má svoje chyby), ale Rusi s ním mali šťastie, v tichosti im ho aj závidím.
Naklonujme ho. [mrknutí jedním okem] [chechtot] [chechtot]

168717

22.08.2008 19:44

Před 40 lety...

RE: Pred 40 rokmy som ...

Oracle 84.?.?.?

Ale poriadne. [smích]
Ide tu o systém a vládcu.
Systém- odvolateľný "náčelník"(lepšie slovo som nenašiel), zvolia ho a šéfuje do smrti či do odvolania zdola.
Vládca-chlapík ktorý má prírodzenú autoritu, vie čo treba urobiť, takmer každý ho poslúcha a vie čo je to morálka.

Chápeš? [mrknutí jedním okem]

168718

22.08.2008 21:54

Před 40 lety...

RE: Pred 40 rokmy som ...

Oracle 84.?.?.?

Nesúhlasím, lebo sa to môže rozšíriť vertikálne a v rozumnej miere to rozšíriť horizontálne.
Myslím tým, radu ktorá je zložená z miestnych vodcov a ktorá vymenuje aspoň jedného svojho člena na rozumné presadzovanie danej záujmov komunity o úroveň vyššie atď a to by skončilo niekde na úrovni prezidenta s tým že by oj on zostal aktívnym členom svojej komunity. Teda aj on bol odvolateľný(ako ktokoľvek iný), iste pritom bez riadneho dôvodu by sa to nedalo urobiť.
Bolo by potreba zaviesť ročné hlásenie že čo všetko urobil ten dotyční.
Zatiaľ to je všetko.

168728

17.09.2008 20:39

Americká ekonomika – loď v bouři a bez kormidla

NECH ŽIJE VITRIOL!!

Oracle 78.?.?.?

Americké ekonomika – loď v bouři a bez kormidla-dodávam aj bez motoru a kapitán je šialenec v delíriu.

170870

27.10.2008 11:02

Mutované osivo pro Mezopotámii

Poburujúce

Oracle 91.?.?.?

Poburujúce je nehoráznosť tých chorých mozgov, ktorý sami seba nazývajú vedcami. Zatvoriť ich do celi a púšťať ich von na vzduch na 1 hodinu raz za 24 hodín ako to robia tým najhorším väzňom v USA. ale predtým im skonfiškovať všetok majetok a rozdať napr. Iračanom- to isté urobiť ich zamestnávateľom (myslím aj fyzické osoby ktoré to vlastnia).
Lebo to čo robia je nielen zločin proti prírode, ale aj proti ľudskosti.

174004

27.10.2008 11:03

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Oracle 91.?.?.?

Toť otázka. [chechtot]

174005

27.10.2008 19:42

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Oracle 91.?.?.?

Podľa mňa GMO je nebezpečná vec, pretože odoberať a pridávať do genetickej výbavy organizmu cudzie gény je nebezpečné, síce z toho asi nebude Vojna Trifidov ale čert nikdy nespí.
Mimochodom ktovie aké nebezpečie znamená GMO na organizmus konzumenta vrátane človeka, či na ekológiu.

174050

27.10.2008 20:25

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Oracle 91.?.?.?

Takže, potraviny obsahujú aj iné pre telo dôležité látky a nielen minerály a vitamíny, a teraz si predstavme ten cudzí gén spôsobí cez rôzne mechanizmy že rastlina či živočích začne produkovať silný jed alebo mutagén, či vymkne sa nám kontroly, či sa pri vkladaní génu do organizmu sa ten gén dostane do vírusu-pandémia (a to nielen medzi ľuďmi je možná) ako vyšitá.

174053

27.10.2008 20:31

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Poburujúce

Oracle 91.?.?.?

Myslím to tak, zavrieť ich na SAMOTKU a počkať kým sa im rozloží myseľ (to trvá asi tak 10-20 rokov), pretože čo robí Monsanato a spol. je asi 1000 násobne horšie než to čo im ja navrhujem.

174054

27.10.2008 20:32

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Poburujúce

Oracle 91.?.?.?

Viem vyznel som sa ako radikál a sadista.

174055

29.10.2008 13:26

Mutované osivo pro Mezopotámii

RE: Mutovane

Oracle 78.?.?.?

Pred X rokmi jeden (asi) Talianský vedec urobil, kŕmil myši GM zemiakmi, 80% z tých myší dostalo rakovinu zažívacieho traktu.
No vrhol sa naňho lobing s tým že jeho práci chýba vedeckosť a zaľahol po ňom zem. [bliji]

174228

12.11.2008 11:05

Genocida formou GM semen

Pííp

Oracle 78.?.?.?

No a teraz by som mal 100 chutí vedúcich a vedcov Monsanato a spol. poslať do Indie farmárčiť-nemyslím že by to prežili. [oči v sloup]

175619

22.12.2008 12:00

Liberální poklesky

RE: Znovu a znovu

Oracle 91.?.?.?

Pravda.
Viacmenej má v mnohých veciach pravdu, lenže problém začal v časoch Ríma nielen "vyvraždil" Keltov (kultúrna genocída) a zničil Egypt, ale jeho pričinením zanikla dynastia tolerantných Partov a bola nahradená agressívným "zeleným mozgom" dynastie Sasanidov. A teraz otázka, na koho sa neustále sa odvoláva neustále? Na Rím.
Viem som na nich naštvaný, ale právom.

178714

23.12.2008 01:28

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

Pekný článok

Oracle 91.?.?.?

Na 100% s ním súhlasím-terajšia situácia je už neudržateľná, systém padne.

178745

23.12.2008 20:01

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Pekný článok

Oracle 78.?.?.?

Problém je v tom že banky nemajú peniaze, tak chcú štátne peniaze ale USA tiež nemá peniaze niežto zbytok sveta na podporu USA-máme svoje problémy bez tak. Za takýchto okolností nielen veľké banky sa zrútia (kvôli toxickým hypotékam) ale aj celé štáty vyhlasujú bankrot ergo buď sa prebuduje teraz systém na základe iných princípoch (žiadna šanca) alebo padne a môže sa cirkus začať odznova (na nových, alebo skôr na starých princípoch).

178797

24.12.2008 00:59

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

Oracle 78.?.?.?

Dokončiť!!!!!

178812

25.12.2008 15:29

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: nesmysl

Oracle 78.?.?.?

Staroveký Egypt mal menu krytú pšenicou, v Číne dosť dlho sa udržalo ako platidlo ryža a v Japonsku až do konca šógunátu sa vyberalo daň v kokách (japonská veka?) ryže od roľníkov.
Takže ako navrhuje jeden nie príliš uznaný hospodársky poradca štátne meny by sa mali zakladať na košíku surovín (ako zlato, železo-železná ruda, drevo, meď, hliník, pšenica, ryža, antimón, platina, striebro atď. všetko čo má reálnu hodnotu) nie na dlhu.

178862

25.12.2008 15:33

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: metoda Mandrake

Oracle 78.?.?.?

Však to spôsobili tie toxické hypotéky na burzách že žiadna banka neverí tej druhej.

178863

26.12.2008 19:32

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: reseni samozrejme existuje,

Oracle 78.?.?.?

Hovoríme o kompletnom prebudovaní finančného systému lebo tento systém je dlhodobo pre ľudstvo neudržateľný, škodlivý a aj tak 90-93%peňazí prakticky nemá žiadnu hodnotu (porovnajte ceny z Československa z 50. rokov 20. storočia a ceny po zavedení Eura na Slovensku-bolo to tu). Takže čo máte proti oveľa silnejším menám s oveľa väčšou kúpnou silou? [zmaten]
A mimochodom nemyslím že HDP v novom systéme bude tak dôležitý; ale prečo by sme nemohli rátať HDP inak.

178926

29.12.2008 21:29

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Oracle 78.?.?.?

Po prečítaní "nových diskutujúcich" príspevkoch som položil túto otázku: Sú to hlupáci nepoznajúci skutočnú situáciu Palestínčanov alebo emocionálne prázdni psychopati?

179176

30.12.2008 09:59

Izraelská vánoční nadílka

RE: Poľovačka na pakáž

Oracle 84.?.?.?

No hej zovšeobecňovanie a predsudky VŽDY narobia problémy. [pláč]

179236

30.12.2008 20:46

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Oracle 91.?.?.?

Pekne napísaný príspevok, ale nemáte pravdu.
Použijúc váš príklad nový nájomcovia nasťahovali protiprávne nerešpektujúc rozhodnutie súdu čiže protiprávne(Izrael nerešpektuje rezolúcie OSN ohľadne Palestínčanov, ich územia a práva na život v ľudských podmienkach).
Pravdu povediac Palestínčania v pásme Gazi žijú v horších podmienkach ako náš dobytok na priemernej ekofarme. [pláč]

179297

31.12.2008 03:00

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

Oracle 78.?.?.?

Súhlasím. [cool]

179337

05.01.2009 01:53

Kdyby Hamas neexistoval

Emotívny článok

Oracle 91.?.?.?

Bohužiaľ pravdivý a nikto to v mainstreamu to nezverejní. [pláč]
Mimochodom odkiaľ to je a nezverejníte aj iné články od autorky?

179646

07.01.2009 01:42

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

Malá oprava

Oracle 78.?.?.?

Indiáni poznali alkohol-kvasenú z kukurice a z agáve-ale ohnivá voda čiže whiskey bola pre nich príliš silná. A choroby ako ovčie kiahne ich kosili na tisíce či milióny.

179915

07.01.2009 01:59

Kdyby Hamas neexistoval

RE: 50ti shekely

Oracle 78.?.?.?

I tak je to silne nadhodnotená mena. [vyplazený jazyk]

179917

07.01.2009 02:06

Kdyby Hamas neexistoval

RE: Světová nadvláda Izraele

Oracle 78.?.?.?

Ako to je?
Keď si paranojik to ešte neznamená že ťa nesledujú. [cool]
Tak nečumte do blba a pozrite čo sa deje okolo! [naštvaný]
Čo sa tu deje je príprava na totálnu nadvládu morálne skazenej a skorumpovanej úzkej elity nad celím svetom. [naštvaný]

179919

07.01.2009 02:16

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Myslím, že to již nebude mít Izrael tak jednoduché.

Oracle 78.?.?.?

Ste vtipálek.[vyplazený jazyk]
Tí fanatický psychopatický zdegenerovaný idioti to teraz neurobia. Urobia to po tom čo ich totálne vybombardujú- ako to urobili Nemci po druhej svetovej.

179922

11.01.2009 02:50

„Ukrajina sa na tento spor pripravovala mesiace“

RE: Plynový pat

Oracle 91.?.?.?

Čo dodať, nič nové pod Slnkom. [cool]

180533

11.01.2009 18:55

„Ukrajina sa na tento spor pripravovala mesiace“

RE: Modre puppet states

Oracle 91.?.?.?

Dobre vidím že podľa množstva je viac štátov proti činom Izraelu a všeobecnej agresie ako za?
A chceš týmto naznačiť že "modrý sú pod papučou"? [mrknutí jedním okem]

180585

11.01.2009 18:59

„Ukrajina sa na tento spor pripravovala mesiace“

RE: 2009

Oracle 84.?.?.?

Zmena vládnucej garnitúry USA? [zmaten]
Kde to ste človeče? [překvapení]

180586

12.01.2009 02:44

„Ukrajina sa na tento spor pripravovala mesiace“

RE: Ukrajina hraje špinavou hru

Oracle 91.?.?.?

Všeobecne nikdy som nemal príliš vysoké mienku o kvalite ruskej práci kvôli SSSR (však uznajme do práce zväčša chodilo na oddych), ale keď museli niečo urobiť a keď sa vložia do toho tak je to urobené.

180620

12.01.2009 16:25

Objasní nám Člověk v tísni záhadu, kam zmizelo 220 dětí?

RE: Člověk v tísni je banda zbabělých, bezchrakterních nohsledů

Oracle 78.?.?.?

Podľa najnovších štúdií hyeny lovia o niečo menej tak často ako levi, ale väčšinou sú to mrchožrúti a plnia tak dôležitú a prospešné úlohu v prírode.
Bohužiaľ Chazarský sionisti nemajú nijaké prospešné využitie. [oči v sloup] [vyplazený jazyk]

180679

13.01.2009 09:12

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: deti

Oracle 78.?.?.?

Súhlas.

180764

14.01.2009 10:57

Podíl kola na poničení člověka

RE: Ne kolo, ale objev ohně.

Oracle 78.?.?.?

Provokatér. [chechtot]
Autor sa mýli, najprv bola plochosť myslenia potom nôh. Pretože akokoľvek vyspelá je civilizácia keď sa dostanú k moci skorumpovaný jedinci tak je s ním a s okolím koniec viď: Atlantída podľa Hopiov alebo Aztékovia a Majovia.

180913

15.01.2009 03:20

Izraelští vojáci se vydávají za bojovníky Hamásu

Hm

Oracle 91.?.?.?

A že sa čudujú že prečo strelili do vlastných radov.

181049

22.01.2009 02:58

Nové koště dobře mete anebo opravdu změna?

To rušeni outscoringu (?)

Oracle 78.?.?.?

Zujímavé. Možno nie je taká veľká hlúposť.Pozrime na za a proti.
Za-zlepšenie obchodnej bilancie štátu, väčšia zamestnanosť, viac príjmov z daní, rast ekonomiky a zlepšenie životnej úrovne.
Proti-zníženie konkurencieschopnosti firiem.
Čo vy nato?

181714

22.01.2009 03:18

Nové koště dobře mete anebo opravdu změna?

Ad Obama

Oracle 84.?.?.?

Pán Stwora
Obama je teraz naozaj nečítatelný, ale všetko ukáže čas, zdá sa že rozohral svoju vlastnú hru a keď má chrbticu tak pokúsi urobiť to čo sľúbil, ale ako sa to hovorí?
Drž priateľa blízko ale nepriateľa ešte bližšie.
Myslím si že je až príliš vedomí svojej situácie-vie ako môže dopadnúť keď neurobí to čo "má"- takže zatiaľ tancuje tak ako pískajú iný.
Ale či je skutočne takí je to otázne.

181716

22.01.2009 03:48

Inaugurace 2009: den truchlení

Ad autor

Oracle 78.?.?.?

Jeho obavy sú na mieste. Ale dúfam že nebude mať pravdu.

181719

22.01.2009 03:51

Nové koště dobře mete anebo opravdu změna?

RE: Ad Obama

Oracle 78.?.?.?

Ups. Ale zhrnutie neuškodí že? [mrknutí jedním okem]

181720

23.01.2009 02:49

Nové koště dobře mete anebo opravdu změna?

RE: Faktem je, že Obama je silně rozporuplný

Oracle 84.?.?.?

Pergil máš nejaký problém s muslimami? [zmaten]

181843

23.01.2009 11:55

Nové koště dobře mete anebo opravdu změna?

RE: To rušeni outscoringu (?)

Oracle 78.?.?.?

Koho mám uraziť nato aby ste my nato reagovali? [mrknutí jedním okem]

181884

23.01.2009 17:22

Nové koště dobře mete anebo opravdu změna?

RE: To rušeni outscoringu (?)

Oracle 78.?.?.?

Dá zrušiť, a tak ako to navrhol pán Stwora (zvýšené zdanenie za ouscourované pracovné miesta a to v každom štáte). Tuším kardinál Rischelieau(?) zaviedol podporu vlastných výrobcov a uvalil obrovské clá na cudzie výrobky- fungovalo to veľmi dobre Ľudovít XIV. mal čo rozhajdákať.
A čo sa týka frakčných rezerv súhlasím. Ale mena krytá len zlatom vecou je nestabilná, použiť treba aj iné suroviny-napríklad starý Egypťania používali obilie a zle dopadli v suchu. Preto by bolo dobré aby všetky meny boli kryté košíkom (rôznych) surovín.

181914

23.01.2009 23:09

Nové koště dobře mete anebo opravdu změna?

RE: To rušeni outscoringu (?)

Oracle 91.?.?.?

Konečne niekto s kým môžem diskutovať. [vyplazený jazyk]
Viem politici by to rozkradli i Lajo 14 [vyplazený jazyk] rozhajdákal na vojny-vtip:
Prečo nemajú včely parlament?
Pretože potom by nemali med!
Takže potrebujeme prebudovať celý náš systém, moje predstavy:
1)Politici sa volia na neurčité obdobie s tým že sa dajú odvolať kedykoľvek
2)Starostovia jednotlivých obcí tvoria zhromaždenie žúp, z tohoto zhromaždenia X počet ľudí je volení do zhromaždenia krajov a zo župy sú volený ľudia do vlády-zasadnutia sú verejné
3)Prácu vlády(10-30 ľudí) uľahčuje činnosť odvolateľných vymenovaných odborníkov, prezident sa volí z členov vlády alebo sa vystrieda každý z jednotlivých žúp-zasadnutia sú aj tajné
4)Suroviny patria štátu(kovy atď) ale po vyťažení firma môže ponechať časť (asi 60%) na výplaty a chod firmy a investície-farmári odovzdajú asi 10-30% župe-podpora chudobných, štát dobre platí vymenovaných odvolateľných úradníkov-každý má právo na to aby mal čo jesť, nosiť a mal kde dôstojne bývať
5)Peniaze sú kryté surovinami a produktami z fariem
6)Energetická sieť je tvorená jednotlivými mikroelektrárňami - každá budova má svoju a nadprodukcie odovzdáva nadprodukciu tam kde to je potrebné-podobný systém ako bittorrent-vysoká decentralizácia a stabilita
Viem dosť divné ale furt lepšie ako to čo máme, to šaškovanie s frakčnými rezervami a zlato a striebro sa nedá jesť tak základ všetkého by mala byť farmárska produkcia

181931

24.01.2009 02:32

Návod na zničení naší civilizace

...

Oracle 91.?.?.?

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]
Škoda že je to pravda. [pláč] [bliji]

181946

Krásny článok, emotívny a bohužiaľ pravdivý. [pláč]
Bárs by ľudia boli múdrejší. [pláč]

182111

Moderná vojna je už raz taká, zabíja hlavne nevinné. [pláč]
Ale čo previedol fašistický Izrael je genocída rovnajúci sa rozmermi spáchanými vojakmi a SS-ákmi 3. ríše-a ešte k tomu politická špička USA a celého sveta aj tlieska (nehovoriac o väčšine izraelských občanov). [naštvaný] [pláč] [pláč]
Myslím že na dušičky zapálim na pamiatku zabitých detí a ostatných civilistov sviečku.

182113

26.01.2009 14:46

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: Vsichni jste vedle

Oracle 91.?.?.?

Ty jeden siofašistický [bliji] . Že ťa ešte matka Zem nepohltila za takú nehoráznu propagandu a hory klamstiev a poloprávd.

182172

28.01.2009 02:39

Nabucco přenechme Verdimu

RE: Nabucco je perspektivní stejně jako chlap po stovce v posteli. Možná jo, možná nic.

Oracle 91.?.?.?

Ryba smrdí od hlavy, hlavne kto presadzuje Nabucco a čie peniaze stoja z presadzovateľmi?
Odpoveď je myslím jasná (pre slabších USA). [mrknutí jedním okem]
Myslím si že by štáty EU by mali podporiť Južný a Severný ťah, veď Rusi nie sú blbci (občas naívni) a preto si myslím že trasu a zdroje majú zabezpečenú politicky a finančne.

182294

29.01.2009 21:13

OSN:

...

Oracle 91.?.?.?

Dúfam že ten zločinecký sionisticko-fašistický režim čoskoro padne v Talmudistáne (pre slabších v Izraeli-je to niečí vynález, asi môj [vyplazený jazyk] )lebo čo sa tam vyvádza v mene sebaobrany a odvolávaní na holokaust je nehorázne, nechutné a genocídne!!
A teraz poprosím prisluhovačov sionistov aby moje tvrdenia vyvrátili relevantnými dôkazmi, nie prázdnymi rečami a blbou propagandou (Izraelské zdroje sú plné propagandy, takže oni sa nerátajú)!!!!

182449

30.01.2009 03:29

O Slovanech úplně jinak

RE: Nevědecký blábol

Oracle 91.?.?.?

Ako to je: Chvost ostane chvostom aj keď ju premenuješ na nohu. [vyplazený jazyk]

182481

31.01.2009 16:28

Nabucco přenechme Verdimu

RE: MAlbi

Oracle 84.?.?.?

Ja nato len toľko: Jedzme hovno, tých pár miliárd múch predsa sa nemôže mýliť. [cool] [chechtot]

182624

31.01.2009 16:35

O Slovanech úplně jinak

RE: Je to výborné,

Oracle 84.?.?.?

Ďalší link odkiaľ by sa mohla stiahnúť tá kniha, lebo ten link je prakticky mrtvý, alebo my to pošlite mailom (hoci aj zazipovaný).
Dík za pomoc.

182625

01.02.2009 21:22

O Slovanech úplně jinak

RE: A čo tak Sanskrit, respektíve pozrime sa na Indiu.

Oracle 91.?.?.?

Navrhujem na meno toho jazyka: Védsky jazyk-dosť neutrálny a má to cveng. [cool]
Mimochodom linky na stiahnutie knihy pána Horáka sú mŕtve- prosím nový link alebo my ho pošlite na email adresu.

182728

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 1

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
25,45 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,89 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 948,45 Kč
1 unce stříbra
546,03 Kč
Bitcoin
847 915,33 Kč

Poslední aktualizace: 5.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 68 819 617