Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Olas

Nalezeno 141 příspěveků, 52 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.05.2009 21:03

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: hmm

Olas 79.?.?.?

Pane Stwora, je mi lito, že tak uboze argumentujete. To s protestem má asi toli společného jako kráva s baletem. Opravdu i mě tento Váš "bliják" zaskočil. Rád jsem velmi často zabloudil na stránky Zvědavce, ale mám dojem, že jste se zařadil do jednoho šiku s těmi, jejichž slintání jste zcela poprávu kritizoval.

192239

09.06.2009 21:14

Americký zájem o oblasti kolem Kaspického jezera bude pro Rusko problém

RE: Kde je Osama Bin Laden?

Olas 79.?.?.?

Církev potřebuje Satana a peklo, jiní pro totéž potřebují teroristy. Nu a naši "demokrati" a jejich hlásné troby zase komunisty. Viděl jsem cár papíru s krvavou rukou a nápisem "Zachvátí-li tě, zahyneš" bylo to z produkce masmedii 3. říše. No jak je vidět, lecčemu jsme se přiučili. Nu a pro naše sdělovací prostředky je vhodný i Šukášchvíli. [zmaten] [zmaten] [zmaten]

192943

11.06.2009 13:10

Nejprve si přišli pro „nacisty“...

RE: proč obhajovat nácky a skinheady?

Olas 79.?.?.?

Souhlasím s Vámi. Bude nejlepší podle Vašeho prizmatu zajistit všechny muže schopné potence za možnost případného znásilnění. I když ještě nic neudělali je tu nebezpečí vlastnictvi nebezpečného organu s nimž lze podobný čin spáchat. No a impotenty raději sbalit též protože svůj stav možná jen předstírají.

193075

13.07.2009 13:22

Idiotské hry v Pamploně

RE: Adrenalinové sporty?

Olas 79.?.?.?

Vážení přátelé, jsem nadšen tím jak jste "pochopili" smysl článku. Napadlo mě přitom jedno staré pořekadlo :
"Co je volovi po sobotě když jde v pátek na jatka!" Možná, že by bylo vhodné si v klidu a bez unáhlených reakcích celý článek přečíst znovu a vychutnat si onu nadsázku. Přejí Vám krásný den. [zmaten]

195576

Po přečtení Vašeho příspěvku mě napadla jedna asociace. I když sám se mohu považovat spíše za dřívějšího neinformovaného obdivovatele všeho Made in USA a v žádném případě rusofila, fascinují mě v současné době kritikové všeho ruského a hlavně ti, kteří v období totality z nich těžili, s nimi kšeftovali (televizory, radia, benzin, koberce a další) a rádi si nechali v hospodách nalévat od okupantů aniž se jim požíváním huba zkřivila vědomím od koho nyni ti hurá vlastenci piji (občas až do bezvědomí) a kteří se v této době ochotně rektálně zanořovali do jejich (občas to slyšívám - tlustých pr... tedy zadků) s nezvyklou ochotou. A tak mi napadlo, že tito dnes hurá vyznávači "atlantské kultury" jsou ochotni v případě vzestupu Osmánské říše nosit fez a na zadek si vytetovat půlměsíc. Nic proti Vám, ale zamyslete se prosím. Orientace odezdi ke zdi se nám již mnohokrát vymstila.

196676

30.07.2009 10:56

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Zvrhlá demokracie

Olas 79.?.?.?

V mnohém s Vámi mohu souhlasit, sám jsem rovněž nekuřák, ale fascinuje mě rovněž prohlášení jednoho známého hudebníka, že restaurace mají platit za reprodukovanou hudbu rozhlasových stanic (všichni majitelé maji koncesi na provozování TV a rozhlasu a totéž i všichni občané bez ohledu na to jestli TV maji, za TV platí) protože poslechem jeho skladeb všem lépe chutná bez rozdílu zda se výtvor panu kuchři podařil a nebo zda to co proléváme hrdlem je opravdu ta objednaná, plnohodnotná a kvalitní tekutina. Asi bude více těchto "zkratů a zvratků" v našem Absurdistánu. Nemohu ovšem s Vámi souhlasit v interpretaci Vašeho názoru "Choďte tedy jinam" Tam jinam by mohli stát například jiní "géniové" kteří přišli stejným způsobem na základě vlastní pseudofilozofie zatýkat muže schopné erekce za možnost znásilnění s odůvodněním stejným jako v případě poslechu rozhlasu nebo TV že onen orgán vlastní. Souhlasím s vámi v jednom konkrétním. Stupidit v naší pseudo demokracii je v současné době více jako racionálních nápadů.

196679

06.08.2009 08:02

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

RE: Útržky

Olas 79.?.?.?

Příteli, po přečtení Vaši reakce mě napadlo Vám doporučit lépe si znovu pročíst příspěvek na nějž jste tak "úžasně" ironicky zareagoval a trochu si připomenout všechny mediální manipulace lidmi tohoto, ne příliš starého státu od jeho vzniku po současnost. Stačí si prostudovat tiskoviny napříč politickým spektrem, které od vzniku tohoto státu až po dnešek vyšly (knihovny, archívy..atd.) a přehodnotit snahy vydavatelů a majitelů. Fascinuje mě současná manipulace "Jsme přece atlantská kultura", když na bázi archeologie a jejich dokladů víme, že tato kultura je indoevropská (Mohedžodaro, Harapa, Perzie...atd.) I to je manipulace a sázka na to, že si v záplavě TV fantasmagorií třeba ani nevzpomeneme co již bylo. No a mládež a vůbec mladší generace ? Stačí dotaz "Co jsi četl v poslední době..?" a porovnat slovní zásobu při jejich rozhovoru v němž pomineme-li vulgarní výrazy dominují ukazovací zájména a gestika. Šlágrem současnosti je nepamatovat si a možná i neuvažovat. Přeji příjemný den a plné uspokojení.

197306

12.12.2009 10:58

Velká hra: USA, NATO a válka v Afghánistánu

Nobelova cena

Olas 94.?.?.?

Realizace Bushova prohlášení "Trvalá svoboda" je možná už nyní na každém hřbitově. Demokracii nastolíme i kdybychom měli všechny vystřílet a abychom v tom nelétali sami, přibereme evropské blbečky. No a bude všude mír, tak proč pochybovat nad Nobelovou cenou míru a jejím udělením....?

206846

28.12.2009 20:55

Vážený pane prezidente, přeji Vám vše dobré v roce 2010!

RE: idealista...

Olas 94.?.?.?

Připomeňme si výrok tohoto člověka z období startu privatizace "Více takových Kožených" Mám dojem, že kdyby těch Kožených bylo více, tak při koncepci "Tržních mechanismů a jejich proklamované regulační schopnosti" bychom asi v současnosti seděli na Sahaře a uvažovali odkud dovážet písek. Naši užasnou vlastností je zapomínat. Zapomínat jak Havlovy výroky, záruky a prohlášení, tak i Klause a jeho ekonomické ekvilibristiky a prognózy. Asi bych byl opatrnější v hodnocení tohoto jedince, který měl v příslušné době veškeré páky v rukou a už tehdy mohl zafungovat ve smyslu svých současných proklamací. Trochu mi to rezonuje s výrokem z filmu Knoflíková válka - "Kdybych to byl věděl, tak bych sem nechodil".

208235

09.02.2010 00:07

Základny, rakety, války: USA konsolidují globální vojenskou síť

RE: Placené informace

Olas 78.?.?.?

Fascinuje mě, kolik toho lidé dokážou nakafrat kvůli jedné stovce měsíčně. Navíc, nikdo tu nikoho násilím nenutí setrvávat a platit, takže to kafrání nechápu už vůbec.

Ne, nechci se přiklánět ani na stranu řešitelů platit (a kolik), ani na stranu těch, kteří hlásají neplatit nebo jak platit...atd. Spíše mě zaulala množina keců a mlácení prázdné slámy kolem nově vzniklé situace. První dva články z 4.2 a 6.2 zabraly 134 a 207 komentářů vlastně o ničem a silně mě připomněly atmosféru prostředí hospody té nejnižší kategorie naštěstí bez fyzických inzultací. Vzájemného osočování "moudrého" upozorňování a dalších invektiv až daleko za hranice dobrého vkusu bylo .... ?

Úroveň dnešní diskuze opět jaksi postrádala skutečnou názorovou věcnost a aktéři se znovu věnovali všemu jinému než reakci na obsah článku.

Myslím si, že to dosti naznačuje o osudu "uzavřeného" Zvědavce. Uvidíme co z toho vzejde .... ?

211982

10.02.2010 20:49

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: Na internetu jako nazí...

Olas 78.?.?.?

Podíváme-li se na tolik oblíbený Facebook,vytváříme a přispíváme sami do databází, dokonce s našimi fotografiemi, zážitky, přáteli..... a činíme tak zcela dobrovolně.

Konečně opravdová diskuse na velmi ožehavé téma. Rád bych věděl (i když tuším) kdo je za tou Tsunami jménem Facebook. Co se týká "toho špicl programu" byl jsem upozorněn přítelem pracujícím v IT, že prográmek je možno "obdržet" zcela nenápadně i jako součást zdánlivě nezávadné zprávy a jeho spuštění může být zcela nezávislé na vědomí uživatele.

Pokud někdo z vás ví více - informujte ostatní.

212199

10.02.2010 21:32

Dva druhy pravicových voličů

RE: Odpověď od jednoho ze středních vrstev...

Olas 78.?.?.?

Přeji všem pohodové odpoledne bez třídní nenávisti.....?

Tak to se Vám podařilo ! Po uslintaném obsahu výzva hodná duševního akrobata.

212200

12.02.2010 18:20

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

RE: no, krize neskoncila

Olas 78.?.?.?

Mám dojem, že jste trochu (nebo více) vedle. Ani Rusko ani Čína nemůže mít zájem na rychlém zhroucení dolaru. Pokud by k tomu došlo v krátkém čase mohl by se na našem trhu objevit toaletní papír s potiskem cenných popírů made-in USA a úpisů včetně volných dolarů. Nevím co by mělo za smysl podřezávat si pod sebou větev. Nedomnívám se, že číňané jsou stádem hlupáků jak se nám občas (i velmi často) snaží naznačit naši novinoví vejtrubové. Pokud vím ještě nedávno tu bylo naznačováno jednou AMERO či AMRO a když se plebs zahltil je kolem toho jaksi ticho.
Napadá mě souvislost kolísání ceny dolaru s kolísáním cen našich podniků před divokou privatizací do rukou privatizátorů.

212395

25.02.2010 15:14

Tvoje HDP na moji hlavu

RE: Prozření

Olas 78.?.?.?

K tvorbě člena NERVv

Závratná kariéra
reakce na článek “Další biftek už je moc“

2008 – Sedláčkovi je 31 let to znamená že dobu jeho vzniku je možno datovat do roku 1977

2006 – je označen za ekonomického genia Made in USA

2003 – konec dvouletého působení v týmu Havel his Boys a další funkce ve vládních strukturách

2001 – Sedláčkovi je 24 roků a je povolán na Hrad mezi The Havel Boys

2000 – pokud absolvoval řádné studium končí nějakou VŠ

1996 – ukončení nějaké formy SŠ umožňující start na VŠ

1992 – ukončení 9. ročníku ZŠ

1983 – teoretický start do ZŠ

1977 – vznik genia


Napadá mě, že největším problémem chápání závratného vzestupu něčeho takového, jsou tzv. kupecké počty a existence nesmyslu zvaného komparace teoretických znalostí s praktickou zkušeností a realitou.

Určitě je pro lidstvo nesmírnou škodou, že se tento náš genius nevydal cestou technických studií. Zajisté by byl v současnosti držitelem Nobelovy ceny za vynález a realizaci stroje o němž již mnoho let sní “konstruktéři“ na celém světě. Perpetum Mobile by jeho zásluhou bylo realitou již přinejmenším 15 let, čímž by se zcela zamezilo globálnímu znečišťování. Arabští šejkové by přišli na “buben“, Topolánek by byl ušetřen jednání o plynu s Putinem i ukrajinskou Pletýnkou, v atomových elektrárnách by se pěstovaly žampiony a hlíva ústřičná (houbám radioaktivita prospívá) no prostě ráj to napohled.

Bursík a jeho Greenboys by se mohli věnovat vydávání leteckých průkazů netopýrům a výzkumu i zdůvodnění proč čmeláci v rozporu se zákony aerodynamiky (malá křídla v poměru k chlupatému tělu) létají a madam AU, AU by opět mohla cajdat po Praze v kostýmu anděla a převádět děti přes ulici.

Svého času za totality kolovaly vtipy o Lysenkovi, Mičurinovi a dalších. Jeden z vtipů byl i na téma výživy. Hovořilo se o tom, že v tehdejším SSSR experimentátoři dosáhli úspěchu ve snížení spotřeby krmení pro koně na 50%. Pokus se podařil na 100%, ale kůň, zvíře bez erudice a edukace o tom nevěděl a vzápětí zdechl.

Škoda, že autor výroku o vynikajícím a prospěšném 10.-ti denním hladovění nežil v té době.

Vhodné k ověření jeho teorií by bylo třeba Somálsko a poučování tamních domorodců o prospěšnosti jejich hladovění. Afrikou a třetím světem by určitě znělo HOSANA, HOSANA.

Pikantní je i skutečnost, že země kde dozrávají ekonomičtí géniové uvedeného typu je sama v ekonomickém kolapsu zmítána krizí nebývalých rozměrů.

213492

06.03.2010 21:16

Cigarety a farizejstvo

RE: Něco v těch cigaretách je...

Olas 78.?.?.?

Mohu Vám doporučit k shlédnutí "Dokumenty v České Televizi" z produkce "A Kuiv Productions and National Film Board of Canada co-production With the contribution of france 2" pod názvem "The TOBACO Conspiracy" - A film by Nadia Collot. Nevím zdali byl tento film ČT v TV vysílán, ale bylo ho možno nalézt na Netu. Spoustu toho co zde bylo napsáno Vám tento film rozkryje.

Možná by stálo zato se zamyslet nad skutečností proč kuřáci dýmek se nestávají "otroky" nikotinu.
Snad ještě na závěr definice cigarety:

"Cigareta je kousek daňového výměru do něhož je zabalena trocha tabákového sena."

214242

16.03.2010 19:31

Dopis prezidentovi

RE: kámen úrazu

Olas 94.?.?.?

Platbou za nemálo zbytečného času...

Pročítal jsem Vaše verbální akrobacie génia podprůměrnosti z Vaši víkendové produkce a dnešní douška "Platbou jsou mi reakce ostatních..." mě přesvědčila, že jste pouze psychický narcis.

Nu což, hrdě se k tomu hlásíte a pokud Vám stačí k uspokojení tak málo, tak vzhůru do další verbální onanie.

215112

20.03.2010 19:03

Asimilácia začína

RE: Není asimilace jako asimilace :-)

Olas 94.?.?.?

V ČR už působí nejméně 5 let tzv. "rómští pedagogičtí asistenti".

Určitě "ekonomicky zajímavá" činnost pro aktivisty. Chybí mi ale k posouzeni jednotná spisovná cikánština, historicky doložený verifikovaný původ tohoto etnika a třeba i pedagogika, která by vycházela hlavně z toho, jak donutit rodiče aby posílali svoje potomky za věděním.

Nebezpečí plynoucí z případných vzdělávacích úspěchů je pro toto etnikum nedozírné. Představme si modelově, že by tito mladí a vzdělaní jedinci odmítli žebrat, nezákonně se obohacovat a chtěli dokonce se živit pouze prací na legálních působištích vlastní činností.

No pro rodiče ostuda jako trám. Horor !

215461

24.03.2010 10:20

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

RE: Výklad pojmů ...

Olas 94.?.?.?

Mozete definovat pojem "narod"?

Národ - (latinsky natio, tedy plémě, lid, je historicky vzniklá pospolitost lidí, vytvořená vzájemným působením různých národotvorných faktorů jako jsou jazyk, geografická kritéria, i ekonomické vztahy. Tedy parametr založený i historicky na národním vědomí vycházející z etnických vztahů. Národnost je etnická jednotka jako výsledek evolucionistické koncepce ve vývojovém řetězci vycházejícím z kmenové příslušnosti předcházející vzniku národa.
Vzniká na bázi pokrevních svazků a územních pospolitostí, splýváním kmenů ve vyšší etnické jednotky i postupným nahrazováním dialektů jednotným jazykem.

Doufám, že to stačí. Zkuste se zamyslet i nad specifikem určitého etnika žijícího na našem území. Přeji krásný den se spoustou energie.

215749

03.04.2010 11:26

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Tabu Jobbik

Olas 94.?.?.?

Pavle z Brna,
bylo by určitě vhodné si zmiňované dekrety nastudovat s přihlédnutím k době kdy vznikaly a teprve po dobré analýze celého problému se pustit s chladnou hlavou do podobných úvah.
Ano, Maďaři jak správně uvádíte nemají nic proti Slovákům pokud ti budou žít jinde než na Slovensku. Podobně lze interpretovat i Němce co se týká jejich názoru na Sudety a vůbec na celou naši republiku. Totéž tvrdí i Poláci v proslulém "Ostravica granica", kteří okamžitě po podepsání Mnichovské dohody byli rychlejší na Slezsku než samotní Němci. Nikdo z těchto národů nemá nic proti Čechům, pokud tito budou jinde než jsou jejich představy.

Doporučil bych osobně, nechte problém Slováků samotným Slovákům. Starejme se raději co se děje na našem hnojišti a nestrkejme frňák do problémům s hlubšími kořeny viděnými prizmatem "Co Brňák to frňák".

Přeji Vám skvělou náladu a dostatek času k přemýšlení.

216295

03.04.2010 18:07

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Mali by ste najprv poznať

Olas 94.?.?.?

Vážený příteli, nevím proč, ale při pročítání Vašich řádků mě napadlo to typické "Co je volovi po sobotě když jde v pátek na jatka". Neberte to prosím jako urážku, ale pouze jako zhodnocení toho co jste napsal.
Mějte příjemný den a snažte se rozkrýt podstatu problému spočívající v základním Machiavellistickém mechanizmu ovládání davu, spočívajícím v jednoduchém schématu "Je nutné poštvat lidi (plebs, národy, etnika) proti sobě a v klidu dav dále manipulovat pomocí obratných proklamací, pseudoideí a spravedlivých??? nároků". Nevím proč se zajímáme o problémy jiných a neřešíme mnohem palčivější problémy vlastní.

216331

04.04.2010 16:48

Maďarská naděje má jméno Jobbik

RE: Tabu Jobbik

Olas 94.?.?.?

Snad by bylo dobré se zamyslet nad tím, kdo nás v Praze zastupuje. Pokud si pamatuji, tak vždy v několika vlnách ze všech krajů bez rozdílu se stěhovala tzv. zastupitelská "elita a její suita" do Prahy, kde okamžitě stylem POTURČENEC HORŠÍ TURKA se z nich stali ti Vámi označení "čížci" se vším všudy. Je zajímavým detailem, že odjakživa jsme se zajímali o vše co se dělo ve světě, ale už jaksi jsme zapomínali na to co se děje u nás. Bylo to za komunistu a je to i dnes a snad ještě horší. Ještě pikantnější je skutečnost, že všichni co se "umatlali" s komunisty se rázem stali horliví a odvážní komunistobijci.
Se zlou pochodíte, když jim toto připomenete. Občas si říkám "Kdo tedy byl tehdy komunistou".
Věřím pevně, že tito jedinci by, pokud by se naše země propojila s Tureckem, měli rázem na hlavě fez a na zadku vypálený půlměsíc.

Tohle bude asi problém naši společnosti.

216401

05.04.2010 11:07

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

Několik ekonomických návrhů na řešení

Olas 94.?.?.?

Chtěl bych pouze připomenout, že v tomto státě žádná strana (nejsem obhájcem ČSSD) nevládla sama. Vzpomeňme jen několik "epochálních" nápadů pokusně realizovaných na občanech. Tržní mechanismy - utrhni co můžeš, divoká privatizace - architekt který položil na lopatky Poldi Kladno, odborníci z USA - experti na likvidaci Tatry atd.
Mohu zcela zodpovědně prohlásit, že jak před listopadem, tak i po něm jsem utrácel pouze to co jsem zcela oficiálně a tedy plně zdanitelně obdržel jako úplatu za svoji ekonomicky prospěšnou činnost. Tedy nevím, že bych osobně (a určitě je nás většina)se měl podílet na vzniklém dluhu tohoto státu na jehož řízení jsem se nepodílel a ani moje případné připomínky nikdo nebral. Ke svému životnímu štěstí nepotřebuji Pandury a rovněž tak ministry obrany, kteří "sestřelí" vlastní letoun, když si v maskáčích hrají s pistolí na vojáky. Hledejme skutečné podílníky na tomto marastu a marasmu.

216431

05.04.2010 22:31

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

RE: Zelinka navrhuje v zásadě to, co kdysi Pol Pot. Znárodnění bank (firmy přijdou na řadu později),

Olas 94.?.?.?

Mejlo, souhlasím s vámi.

Pokud si vzpomeneme třeba na Chile, Honduras, Panamu, Columbii a další jako na příklad Afganistan, Irak.... a další napadne nás myšlenka a její částečná realizace předchozím prezidentem USA tzv. "Trvalá svoboda" realizovaná ve smyslu "Kdo nesouhlasí s naši politikou je terorista" odvozená od původního komunistického " Kdo nejde s námi jde proti nám" která jaksi podivně rezonuje s jinými hesly ve smyslu "Nastolíme vám demokracii i kdybychom vás měli všechny zlikvidovat". Nevím proč, ale při procházce kolem hřbitova mě napadla stejná asociace. Nikdo tam neprotestoval, všichni ležící mlčením dávali najevo asi svůj souhlas trvale svobodných občanů.

Souhlasím s Vámi, musíme založit více základen mimo majoritní území a běda všem kdo s námi nebudou souhlasit.

Nastolíme trvalý mír.

216469

15.04.2010 11:28

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Historie se opakuje...

Olas 94.?.?.?

Plně s Vámi souhlasím. Udivuje mě, že se nikdo zatím nezmínil o stupiditě naši "galérky" vyhlašující u nás státní smutek, včetně pastýřských doporučení pro všechny ovčany na dva dny.

Samotní poláci jsou rozděleni 50 na 50 ohledně uložení ostatků. No snad ještě chybí mauzoleum.

217210

22.04.2010 20:07

Novodobá inkvizice?

RE: Všechno v článku je pravda

Olas 78.?.?.?

Souhlasím s Vámi. Je však s podivem, že jste se nepoučil. Stačilo přece se prohlásit Romem a nikdo by po Vás nic nechtěl ba naopak, dostal byste nejrůznější sociální podpory a prebendy. Navíc by se Vás hbitě všichni Kocábové, Džamily a další, kteří ze stupidity nás všech žijí okamžitě zastávali protože tito exoti z toho žijí.

Tak příště - ihned se přihlašte k nové identitě a i bez práce dostanete důchod ve výši, které byste jako normálně pracující nikdy nedosáhl.
Pevné nervy a neváhejte.

217704

08.05.2010 22:07

Atény v plamenech – a krize udeřila v srdci EU

RE: Se ani nedivim, ze to tak krachlo

Olas 78.?.?.?

Je to určitě neomluvitelný ale i nepochopitelný průšvih. Nemůžu však jaksi pochopit jak to, že ekonomičtí géniové z MMF nepřišli na to co se odehrává v Řecku a řeckém hospodářství již dříve. Ta situace nevznikla ze dne na den. Pokud si dobře všímám eurokomisařů a všech těch úžasných mozků v Bruselu, kteří nám málem nařizují jak a kolikrát se můžeme a máme nadechnout, že tito experti jaksi za své půlmilionové měsíční platy přehlédli to, co se chystalo a k čemu došlo. Opravdu si někdo z vás myslí, že tato situace vznikla v tak krátké době? Kdo nás najednou krmí údaji o 14. nebo 15. platech i o výši důchodů údajných řeckých nefachčenků, co bude výsledkem této náhlé mediální bouře. Proč nás masmédia již dříve neinformovala o tom všem. Kde jsou ti pověstní "hlídací psi demokracie". Měli snad pokyn od svých pánů "Do boudy AZORE"!

218972

26.05.2010 15:56

Volby zla

RE: Dotaz

Olas 94.?.?.?

Byl by to určitě skvělé !
Podmínkou k napodobení či následování příkladu Švýcarska a jeho forem evropské i globální orientace by bylo nutno se jinak politicky i občansky chovat a ne hýkat blahem jednou směrem na východ a vzápětí na západ. Nevšiml jsem si, že by se Švýcarsko angažovalo v Afganistanu, Iráku, či kdekoliv jinde. Domnívám se, že zde je právě to "jádro pudla". Bohužel šlágrem pro spoustu našich spoluobčanů se stalo oblíbené klišé "Já to neřeším!" a také čekání "Někdo by to už měl řešit!" Asi nám nepomůže vykřikovat kdo byl 40 let komouš a kdo homouš , ale všímat si, kdo se nebál a nekradl.

220206

29.05.2010 12:47

Nejít k volbám je výrazem osobní odpovědnosti

RE: Několik otázek

Olas 94.?.?.?

Co zapřičiňuje, že komunisté se opět "derou" k moci?

Je zajímavé, že náš "dramatik" se před dvacíti roky obklopil obrkomunisty (Čalfa, Dyba, Dlouhý a další) a dlouhá léta to nikomu z těch současných komunistobijců a antikomunistů nevadilo, a právě po uplynutí oněch dvacíti roků na jejímž začátku vypukla divoká privatizace a bývalí komouši se napakovali se náhle objevilo stádo kritiků současných komunistů. No a začalo zaklínání Satanem, pardon komunisty. Raději prosazujeme zrušení KSČM než bychom se snažili o odhalování těch kteří naši ekonomiku nejen zruinovali, ale navíc rozprodali a zadlužili. Volby skončí a zase bude do příštích voleb ticho po pěšině. Asi tak, jak to dopadlo po povodni 1997 v Troubkách. Mám neblahý dojem, že na další roky se jak s povodní, tak i vladnoucí galerkou nebude nic dělat.
Zase začne fungovat hospodský parlament (kde všichni vědí co dělat, ale nikdo nic nedělá) ale po návratu z hospody budou cestou ti "odvážnější" proti nevhodné politice a režimu protestovat shazováním odpadkových košů, kácením dopravních značek a případně čmáráním po zdech.
Nejsem ani pesimista, ani optimista pouze realista, který si všímá.

220524

31.05.2010 22:24

Řecko vyzýváno, aby se vzdalo eura

RE: Srovnávací studie

Olas 78.?.?.?

Obě písmena jsou na klávesnici vedle sebe a při trošce nepozornosti a nebo ve spěchu se lze přehmátnout. Zkuste se zamyslet nad tím, zda Vy jste pan dokonalý. Doufám, že tento příspěvek projde cenzurou.

220738

03.06.2010 12:20

Svědectví očitých svědků likvidují lži Izraele

RE: Chudák maminka s miminkem....

Olas 78.?.?.?

To "Kdyby, kdyby..." mi připomíná jednu z filmových hlášek "Kdyby babička měla koule, tak by byla dědečkem".

221065

07.06.2010 11:59

Pohľad späť

RE: Slovenština, to je tedy jazyk ...

Olas 78.?.?.?

Jsem přímo fascinován kolik času (asi 19 hod.)je věnováno v "plodné" diskuzi něčemu, co nemá nic společného s obsahem a smyslem původního článku "Pohľad späť". To o čem se v rozpětí asi 19 hod. jaksi uniklo mému chápání.
-------------------------------------------------------------
Pozn. k editorovi: název mého příspěvku přímo korespondoval s původním názvem, navíc podle statistiky příspěvků jsem byl jako první. Nějaké chybějící "číslo", jsem ani dodatečně nenašel. Při posuzování obsahu bylo možno příspěvek zařadit. Veškeré indicie a identifikátory byly "OK".

221439

07.06.2010 12:57

Pohľad späť

RE: Trocha optimizmu a menej frustrácie, kamarát

Olas 78.?.?.?

Autor článku má stále možnosť zažiť reálny socializmus, napr. v Bielorusku, KĽDR, na Kube, keď mu chýbajú hodnoty, o ktorých píše.

Nevím kde jste našel touhu autora původního článku po vámi zmiňovaném reálném socializmu. I já jsem patřil k těm, kteří vítali změnu cinkáním klíčů po vzoru pražáků. O co byly větší naděje ohledně budoucího vývoje naši (pokud je to vlastně ještě naše) společnosti, o to větší je zklamání co se z toho vytvořilo a reálně existuje. Je pouze naši chybou, že už tehdy jsme si nasadili růžové brýle spolu s klapkami na oči.

To co vy doporučujete není nic jiného než klapky na oči, které se dávají pohřebním koňům aby se neplašili a viděli jen to co chceme. Něco podobného se odehrálo před několika dny, kdy spousta občanů jako správní ovčané nešli k volbám. Snad jste to ani tak nemyslel jak jste to napsal. V žádém případě to není řešení.

221442

09.06.2010 17:12

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

RE: Zbytečný článek

Olas 78.?.?.?

Bohužel, to co prezentujete je podle vaši rétoriky ještě ubožejší než to co sám kritizujete. Hodnocením něčeho ve stylu "Všechno je blbě...'" nelze dopět k žádnému řešení. Kuchařovi při hodnocení jeho výtvoru určitě nepomůžu slova "Všechno je blbě", chci-li nějakou změnu, musím vědět jakou a znám-li řešení jsem povinen ho specifikovat, jinak se stávám oponentem 4. cenové skupiny.
Pokuste se vyslovit konkretní řešení (jste doufám plátcem daní), které by mohlo být nápomocno řešení. Nepomůže tvrdit že všichni jsou stejní. Hodnotíme-li jednotlivce musíme se v zájmu objektivity zbavit nánosu špíny a mediálních fekálií.
Domnívám se, že tato diskuze by měla poskytovat více než kritiku něčeho, co většinou vnímáme, měla by se snažit o nabuzení, motivaci, komparace informaci... no dosti. Bohužel v našem systému se nevyplatí ani to, pamatovat si výroky našich "pseudopolitiků".

221590

09.06.2010 21:38

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

RE: Zbytečný článek

Olas 78.?.?.?

Nevím jak jste přišel na "tápání". Pokud si ještě jednou přečtete můj příspěvek a zamyslíte se, určitě pochopíte na co jsem reagoval a proč. Je s podivem jak "mnoho lidí" se spíše skrývá za frázi "Já to neřeším" a podobně. Pročítám-li některé příspěvky zde na Zvědavci nabývám dojmu, že se jedná spíše o verbální ekvilibristiku (Já znám, já vím, já jsem četl, já mám univerzální pravdu...atd) někdy hraničící s duševní akrobacií. Pochopitelně vnímám i kvalitní názory a příspěvky, které podávají reálné informace k problémům zde ventilovaným. Nemusí se jednat o souhlas, skvělé jsou i věcné, důvodové negace spojené s vysvětlením a objasněním toho, co snad bylo opomenuto a nebo je nesprávné. Nevím jak jste dospěl k tzv. pomoci náznakem nabídkou Izraele.... ?
Co se týká toho jak píšete "potácení se v rozměrech" od onoho mezníku velkého přechodu k něčemu dokonalejšímu s čím jsem se osobně snad až příliš ztotožnil, nabývám stále více dojmu, že se pouze jednalo o výměnu dostupnosti k lizu. Mějte se skvěle.

221616

10.06.2010 10:31

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

RE: Zbytečný článek

Olas 78.?.?.?

Díky za upřesnění. Já jsem v tomto případě pouze realista vědomý si obecně známého "Tempus fugit" i toho "Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš". Tak jak nelze zopakovat rok 1968, tak nelze zopakovat rok 1989 a tím pádem nevěřím, v tom jsem realista (nejsem pesimista ani optimista), že v nějakém časovém horizontu, jak uvádíte, dojde ke změně. Již v době částečného uvolňování (asi kolem roku 1964),jsem se dostal k informaci, jak se dělá cena zlata a hlavně kdo ji tvoří. Pochybuji, že tito lidé "za oponou" připustí jakoukoliv změnu. Loutkoherci a loutky jsou jimi zcela bezpečně ovládání. No ale naděje přece jak se tvrdívá, umírá poslední.... , tak snad. Mějte se jak nejlépe dovedete a jak vám okolnosti vámi neovlivnitelné to dovolí. Krásný den.

221673

16.06.2010 14:39

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Psychologové, psychiatři soudní znalci......

Olas 78.?.?.?

Trochu jste mě zaskočil voláním po vládě Boží.

Rád bych se od vás dozvěděl, kterého Boha máte na mysli. Všechny hlavní náboženské směry vyznávající jednoho Boha, učení jedné knihy se vyznačují vzájemnou nenávistí. Pokud vím nejvíce válek v dějinách lidstva bylo vedeno vzájemnou náboženskou nenávistí. Ještě dnes se vraždí katolíci a protestanté ve jménu své víry. Pokud je to to ovoce o kterém se zmiňujete, pak opravdu br... to tedy nemusím.

A snad ještě dovětek. Jestli si dobře pamatuji, tak spousta našich "disidentů" utíkala právě přes Jugoslávii za podpory těch, kterým dnes nejsou schopni tito "disidenti" přijít na jméno.

Nevím doposud kam zařadit ty, kteří bombardovali Srbsko a ty, kteří to prohlásili za "humanitární" bombardování. Napadá mě v souvislosti s tímto prohlášením, že by se mohlo v masových sdělovacích prostředcích objevit sdělení "Dežo Plakátoš humanitárně ubodal souseda Fera Šutrháziho". Později by byl Dežo navržen na Nobelovu cenu míru.

Krásný den a díky.

222139

16.06.2010 20:43

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Psychologové, psychiatři soudní znalci......

Olas 78.?.?.?

No nevím, nějak mi vámi poskytnuté vysvětlení příliš nesedí. Pokud vím, zakladatelem Strážní věže v Brooklynu, v roce 1870 byl horlivý mladý muž Charles Taze Russell (1852 - 1916)a tedy i učení Svědků inicioval tento jedinec ke kterému se postupně přidávali další SJ. Pokud toto společenství znám, byla jeho existence před krachem neboť podle původní předpovědi měl v roce 1914 nastat konec světa a pouze přibližně 144000 SJ se mělo dočkat spasení.
Další podivností je záměna kříže za kůl i prohlášení "Ježíš byl velký člověk" jak zní i název knihy produkce Strážné věže.

Ale budiž. Je zajímavé, že každá církev, každý náboženský směr prohlašuje to své jako jediné originální a pravdivé.

Nějak jsme se ovšem oba jaksi odchýlili od původní myšlenky autora článku a jeho výzvy. Škoda, že nebudeme zřejmě schopni ověřit realitu. Informace podávané našimi sdělovacími prostředky jsou upravovány ve smyslu "Naše pravda" je jediná. Dovolím se zaptat: "Existuje skutečná pravda.. ? nebo je to pouze individuální projekce reality jak ji vnímáme a jak ji přijímáme.. ?"

Nevím, ale už malé dítě se ptá ve smyslu chápání reality svým filozoficky znějícím dotazem "PROČ...?"

222163

16.06.2010 21:12

Dopis muslimům od Radovana Karadžiče

RE: Psychologové, psychiatři soudní znalci......

Olas 78.?.?.?

Asi s vámi mohu souhlasit. Ovšem, kdyby tito hrdinové odešli způsobem který popisujete, odcházeli by s holými zády nebo zad.. ? Prachy jsou potřebné no a vyšlo jim to.

Vzpomínám, jak jsme si za předchozího režimu vyprávěli vtip o velikosti naších lesů ze kterých se po mnoha poválečných letech stále vynořovali noví partyzáni.
Nu a rok 1989 a hlavně to co následovalo umožnilo těmto exotům hlásit se k "hrdinství", zvláště, když si na tom i jiní přihřáli svoji polívčičku.

222165

30.06.2010 00:16

Až na Vondru dobrý

RE: Chápu dobře,

Olas 78.?.?.?

...že autor jásá nad možnou "obrodou" ODS a jakýsi návrat k ideím?

"Obroda ODS" je něco tak absurdního asi jako záměna zemských pólů. Snad se to dá ještě přesněji vyjádřit tím lidovým " Z kur.. anděl nebude i kdyby ji desetkrát světili!" Kde byl autor článku těch ne málo roků co se ODS formovala do dnešní podoby, jak to že ho nebylo slyšet v boji proti nepravostem... ? Je rovněž zajímavé jak Nečas včas opustil linii kritiky a odmítavého postoje vůči tzv. kmotrům ODS. Je také pikantní jak se rázem začaly vytahovat jakési podivnosti (novináři a spol.) kolem Radka Johna. Mouřenín vykonal službu, mouřenín může jít. Takže pokud je toto opěvovaný návrat ODS do pozice pravicové strany ... ? Pusťte nás ke korytům a my vám postupně vysvětlíme, že jste nesprávně pochopili naše předvolební sliby.

Napadlo mě, kdy už konečně opustíme linii pravice - levice a začneme se vážně zajímat o stav ČR.

223027

30.06.2010 09:00

Až na Vondru dobrý

RE: zradar

Olas 78.?.?.?

Pokud p.Bartoš zjistil, že se nechal opít hloupými kecy, budiž mu ke cti, že si to přiznal a uvědomil si, že se mýlil..... ?

Neopíjel se dost dlouho... ? Reakce na "hloupé kecy" je spánek, alespoň dle vysvětlení našeho "Trautenberga". Tak ať pan Bartoš nadále se raději "opíjí" a nebo v případě "hloupých keců" raději podle návodu našeho exota spí jako Šípková Růženka.

Domnívám se, že toto náhlé procitnutí a hodnocení nového pseudokurzu v politice ODS je jaksi předčasné. Výměna postů těch, kteří si podle mínění těchto nastupujících již dosti nahrabali, ještě není změnou. Uvidíme snad za rok nebo dva co se změnilo.

Obávám se, že je to "věrchuška" pouze v novém kabátě.

Přejme si raději někoho, kdo bude mít zájem o naši republiku jinak něž doposud, (doporučuji si znovu poslechnout Kabáty).

Krásný, slunečný den všem. [mrknutí jedním okem]

223047

01.07.2010 13:28

Paranoia Američanů vstupuje do další fáze

RE: Co jsme se dozvěděli letos v Egyptě

Olas 78.?.?.?

Kedze tieto info mam ale z reci pri pive (cital som Mitrochinov Archiv, vies ze ...)
Mohu doporučit ještě další zdroje zaručených informací. Jednou podobnou je PAZI (Pavlačová Agentura Zaručených Informací) a popřípadě osvědčená (na celém území ČR, SR, nebo dříve ČSFR ale i ČSSR) JPP (tedy Jedna Pani Povídala) a určitě existují i jiná zaručená vlákna KGB, které mají zaručené archvní info., kde lze nalézt vysvětlení nevídaného kousku, jak dvěma letadly shodit tři mrakodrapy. Teroristé Jirky Křováka už jaksi vyšuměli, tak je zapotřebí vytáhnout z rukávu další ohrožení naši demokracie, kterou si rozvracet nejakým Obamou nedáme. Takže je asi zbytečné uvažovat nad nějakou verifikací informací. [mrknutí jedním okem]

223152

01.07.2010 19:12

Volby – zpráva o stavu společnosti

RE: To chce klid.

Olas 78.?.?.?

Mediokracie vychází a vegetuje na ideologii dané společnosti. Z toho lze odvodit i její orientaci a způsoby manipulace veřejnosti.

Ideologie je funkční služebnost vůči skupině, kde skupina vedoucí společnost, mající k dispozici masmédia ať již přímo nebo jinak, určuje hodnoty. Ideologické teze jsou posuzovány z hlediska funkcí, které plní vůči skupinám věřících v jejich pravdivost a snažících se druhé skupiny přimět k této víře.“

Hned po roce 1989 se začala formovat i profilovat nová kategorie novinářů, publicistů a redaktorů. Tato samozvaná klaka se nazvala “HLÍDACÍMI PSI DEMOKRACIE“. Po krátkém působení bylo možno analyzovat a dedukovat proč hlídací psi demokracie. Často v minulosti používaným jménem pro psa byl AZOR.
Aktuálně Zmanipulovatelný Ochotný Redaktor (Reportér) bezpečně se orientující směrem, který mu naznačil majitel jeho ekonomického obojku.

Autor správně uvádí, že za stav společnosti a hlavně té nastupující generace jsme přímo i nepřímo odpovědni také v nemalé míře MY sami. Z kraje padesátých let přišla ze školky neteř a zacitovala básničku, kterou je pani ředitelka naučila. “Dědeček a babička ujídají chlebíčka, patří do hrobečka“. Možná se s něčím podobným setkáme v podání Issové a Mádla, popřípadě jim bude přizvukovat radar lady Parkánová. Kdoví. Jedno je však jisté. Tehdy jsme se nedali tak zmanipulovat nebo skrýt za dnes moderní prohlášení střední vrstvy “Já to neřeším“. Takže co dál…. ?

223187

09.07.2010 20:58

Ve jménu kuřáků!

RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Olas 78.?.?.?

Určitě zajímavá informace.

Pokud je ověřená, tedy seriozně ověřená i ověřitelná je to unikát. Vzpomínám na podobné zprávy o zdatných Kavkazanech dožívajících se skoro plošně díky zdravému ovzduší, které si pro jistotu filtrovali přes tabák a hojně svlažovali pálenkou vlasní provenience požehnaného věku 104 - 114 roků. Později to utichlo a zlí jazykové pokoutně šířily zprávy, že dotyční křepcí staříci nevěděli ani kde a ani kdy se narodili.

Ale budiž. Pročetl jsem snad všechny reakce na článek editora a vřele bych všem doporučil shlédnout film "The TOBACCO Conspiraci". Objevoval se a opět ztrácel na nejrůznějších adresách. Naposledy na níže uvedené adrese.

http://video.google.com/videoplay?docid=2381319551154599703#

Vřele doporučuji, zamyslet se nad tím, proč pro původní konzumenty tabáku se neobjevoval syndrom návyku. Jakous inspirativní info. v tomto směru lze ve filmu nalézt.

Jen naokraj. Nekouřil jsem, kouřil jsem, nekouřím. Nejsem nikterak polarizovám. Trpělivost a příjemné dívání. Diskuzi později.

223670

09.07.2010 21:12

Ve jménu kuřáků!

RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Olas 78.?.?.?

Poznámka k předchozímu.

Film i s českými titulky naleznete na:

http://sm3.blog.cz/0910/the-tobacco-conspiracy

Pro ty kteří se nechtějí trápit s mluveným slovem a někdy i problematickou výslovností.

Zdravím.

223672

09.07.2010 22:07

Ve jménu kuřáků!

RE: Kouřila 95 let. Ve 102 ji to přestalo bavit

Olas 78.?.?.?

Naposled doplňuji.

Film se objevil (jak jsem si právě ověřil) i s českým dabingem.
Tak a už dám opravdu pokoj.

Příjemný večer, noc, den (nehodící vynechejte)a nashledanou na stránkách.

223681

15.07.2010 08:21

Dejte si rajče

RE: Hygiena

Olas 78.?.?.?

Dobrá připomínka, jenže se obávám, že by náš vrchní hyjenik (pardon hygienik)nás poučil jako v případě nedýchatelného a škodlivého ovzduši v Ostravě a okolí slovy "Ostraváci jsou na to zvyklí". V případě potravin by jeho výrok určitě zněl ve smyslu "Češi jsou na humus zvyklí, tak co".

Předvedl to v případě vakcímy (tolik doporučované a vychvalované), že když měl jít příkladem a nechat se tím humusem naočkovat, tak ho jako na zavolanou schvátila normální chřipka což léčil klasickým způsobem bez zázračné vakcíny.

224102

17.07.2010 17:01

Zamyšlení nad diskuzí za článkem o kouření

RE: tolerance, nezname slovo.

Olas 78.?.?.?

Pročítal jsem příspěvky na článek předchozí i na tento a napodlo mě, že obsah mnoha příspěvků lze bezpečně srovnat s plyny vycházející z rektálních otvorů. Důkladně "provoní" své okolí, ale plachty lodí nenapnou, vrtule ventilátorů neroztočí a ani nohavice kalhot se jimi nezatřepou. Zvukový efekt je srovnatelný s mnoha příspěvky.

Napadá mě ještě při pročítání obsahu některých příspěvků srovnání s pokoutně šířenou básní z období moji pubescence(snad prý od Vrchlického) "Balada o hovně".

Nápisy "Kouření zabíjí" na produktech skýtající výrobcům miliardové zisky ohodnoťme sami..... kuřáci i nekuřáci.

Ještě na odlehčení definice cigarety: "Cigareta je kouskem daňového výměru do něhož je zabaleno trochu tabákového sena".

224315

30.07.2010 16:43

Populace, eugenika a moc

RE: Populace vs. zdroje

Olas 78.?.?.?

Určitě lze souhlasit s názory uváděnými v diskuzi....

Fascinují mě úvahy v globálních parametrech řešení budoucnosti lidstva na této planetě, o šlechtění populace, dědičných zákonitostech, eugenice …. sem tam nějaký ten Hitler a pele mele vlastně o ničem ….. no raději dosti.
Nebylo by lepší zamyslet se nad současnosti v rámci Evropy. Co takhle budoucnost nás evropanů … ? Ze statistických údajů fertility vyplývají až hrozivé údaje. Na.př. stav v EU hodnocením 31 zemí v rámci EU vykazuje 1,38 dítěte na rodinu. Mohu doplnit o některé státy EU:
Anglie 1,6
Řecko 1,3
Německo 1,3
Itálie 1,2
Španělsko 1,1
Francie 1,8 (rodilí Francouzi) + 8,1 (přistěhovalci nejčastěji arabové)

Pro nás, tedy naši republiku bývá uváděno číslo 2,1 které, je zapotřebí aby neklesala populační křivka, ve skutečnosti je toto číslo vyšší (asi 2,6) tedy dva za dva (nemoci, úrazy, úmrtí).

Při migrační vlně fertilních etnik je otázkou snad 25 let, než bude rodilý Evropan na území Evropy exotem ukazovaným v rámci rezervací.

Řešení lze vidět v zabezpečení mladých rodin a podporou výživy do 3 až 4 dětí na rodinu. Rozhodne-li se někdo pro větší počet, musí si tento nadstandard řešit sám. Velkovýrobci dětí a požitků z jejich nadprodukce by byli nuceni řešit problémy plynoucí svoji nadprodukce sami.
Domnívám se, že zde je priorita lokálního řešení před globálním.

225203

30.07.2010 18:58

Populace, eugenika a moc

RE: Populace vs. zdroje

Olas 78.?.?.?

Stále tu budou 4 děti u chudých minorit .... !

Nevím jestli jste pochopil moji připomínku. Platí "Nejdříve si udělejme jasno v prioritách a potom řešme problémy dlouhodobého charakteru.
Pokud u minorit, jak jste je specifikoval, které se brzy takto stanou majoritami, dojde k omezení fertility na 3 nebo 4 děti místo současné populační exploze (Dežo 22 dětí se třemi manželkami - nedávno na TV) a naopak podpory mladých (produktivních) rodin a to nejen ekonomicky (daňová zvýhodnění, vyšší příspěvky na druhé a třetí dítě), ale i posílením celospolečenského statusu namísto hlásaných stupidit (jedno dítě stačí) v masmediích je zde určité dosažitelné pozitivum.

Stěhování na jiné planety, jak jsem se dočetl v předchozích příspěvcích, ponechejme snílkům, autorům sci-fi a jiných fantasmagorik, kde to za nás vybojují hrdinové hvězdných jednotek US Army. Zůstaňme u reality na této planetě a nejlépe v této lokalitě.

Přeji příjemný den zde u nás a hlavně nyní.

225213

31.07.2010 00:31

Populace, eugenika a moc

RE: Populace vs. zdroje

Olas 78.?.?.?

"zajímavá" myšlenka. a to "lokální" je které?

Lokální, tedy pro nás jako evropany z hlediska fertility a vůbec problémů s migrací jiných kultůr a kulturních vzorců, které spolu s nimi vyvstanou je Evropa, alespoň v současné situaci, kdy v krátkém horizontu času je lze při momentálním vnímání obecných priorit považovat za neodkladné.
Pochybuji, že by evropané hromadně migrovali někam do oblastí orientu s doménou arabského etnika, či snad někam dál (Mongolsko, Vietnam...atd.) jako levná pracovní síla.
Toto byla původní myšlenka priorit a jeji orientace. Tedy řečeno v obecné rovině, řešme nejdříve věci akutní lokální a po jejich zvládnutí se zaměřme na řešení globální.

Určitě není špatné se v širším horizontu zamýšlet nad velkými globálními projekty řešení v delším časovém horizontu. I dům je nejlépe stavět od základů.

225242

01.08.2010 18:41

Radar je mrtev, ať žije Centrum

RE: Proč je ten expert v uvozovkách???

Olas 78.?.?.?

Nyní tam sedí ministr s kterým si budeš jistě rozumět...

No tím bych si nebyl jistý. Zatím mě paměť neklame a tak si vzpomínám jak Šaša Vondra z týmu Havelboys krátce po převratu tvrdil, že jak padne Varšavská, bude zbytečné NATO.

Asi je lepší si nepamatovat a už vůbec nevzpomínat co ten který duševní otrhanec dříve hlásal.

225382

13.08.2010 10:31

Strašlivá derivátová bublina by jednoho dne mohla zničit celý světový finanční systém

RE: .. a tohle je ta nejsrandovnejsi vec !!

Olas 78.?.?.?

Jednoduchý svět. Až jim skoro závidím .... ?

Nelze se tomu vlastně ani divit. I u nás se mezi lidmi rozšířily, díky účinné ideologické masáži prováděné masmédií všeho druhu tzv. "Phrases killers", které slyšíváme z úst většiny spoluobčanů typu "Já to neřeším...., To nemůže být pravda..., A co říkají ti druzí...., Tohle by si vláda nedovolila..., Ale kdoví jak je to doopravdy..., Není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu..." apod.
Objevil se nový vzor VIP, CELEBRITA a maxi model pro mládež - FRIKULIN (Free-Cool-In).
Nejčtenější periodikum - BLESK, stále stupidnější seriály v TV, nepochopitelná lhostejnost občanů, servilita těch, kteří se snaží dostat do řad pseudoVIP ....!
Nevím a nechápu, proč se neustále přikláníme k někomu ...

226174

31.08.2010 20:53

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Vrah? nebo spíše oběť? /2 pokračování

Olas 78.?.?.?

Kdo je vinníkem?

Nelze než souhlasit se vším co jste napsal až na jedno opomenutí. Kdo že je viníkem... ? Každý, kdo se ohání dnes populárním "Já to neřeším...", každý z nás svoji jhostejností, každý kdo opojen před dvacíti roky náhle instalovanou tzv. demokracií pod taktovkou těch, kteří rychle zapomněli i na své prvotní proklamace a báchorky o silné ruce trhu. Jaksi jsme přehlíželi různé Kocáby a jiné hochštaplery.

Tedy kdo je viníkem ... asi my všichni, kteří se nechali opíjet rohlíkem pravdoláskovců.

227168

07.09.2010 10:25

Řídí Izrael Taliban?

RE: .. Ja si myslim,

Olas 78.?.?.?

Izrael je nas otec i matka.

Nesmíme zapomínat, že Bůh věnoval tuto planetu pouze jedinému, vyvolenému národu a jedině tento zde může pouze rozhodovat i vládnout. My, jako zvířata v lidské podobě buďme vděčni, že nás tito vyvolení nechají s jejich svolením žít.

Zavrhněme proto jakékoliv ne právě kosher informace a konzumujme pouze to, co nám masmédia připraví a předžvýkají. Státem placeni vejtrubové přesně ví co smíme a co je již za hranicí něčeho co bychm vlastně ani sami nechtěli slyšet.
Volejme Hosana.

227684

18.09.2010 21:32

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Prezident není jeden z nás.

Olas 78.?.?.?

Mohu s Vámi jen souhlasit.
Tento náš představitel asi trpí stařeckou demencí. Stačilo by kdyby v Novoročním projevu předstoupil před národ a zavspomínal na své výroky již ve funkci ministra financí a následně prezidenta tohoto státu. Bylo by určitě nesmírně zajímavé vyslechnout si jeho zdůvodnění i vysvětlení všech výroků, prognóz a poučení, která ochotně rozdával. Neopomenutelná je i jeho úloha při budování ODS (Organizace Destrukce Státu) se sponzory, kteří byli fiktivní. Stal se vzorem pro čelní představitele u kormidla tohoto "Ostrova stability v rozbouřeném moři krize" což jsou slova dalšího exota naší vlády M. Topolánka v době kdy ekonomika šla ke dnu.

228314

03.10.2010 13:19

Triumf kupců a jeho genealogie

RE: Nihil novi sub sole

Olas 78.?.?.?

Autor všechny ty haněné skupiny lidi potřebuje. O čem by psal, on to kladně neumí - kopat do druhých je přece tak zábavné a pohoršovat se nad špatností - to je zas tak ušlechtilé...

Jsme-li v suchu a teple, sytí a spokojení nechápu proč bychom (i autor původního článku) měli o tom psát. Jsme-li v deští, blátě tedy v nějakém pro nás nepříznivém prostředí asi je logické, že se o tom zmiňujeme. Těch oslavný ód o tom jak se máme, jak se budeme mít, o zářných zítřcích jsme již dříve v dřívějších dobách toho slyšeli dost sa dost a slyšíváme doposud.

Nevím a nechápu z čeho pramení vaše "geniální" ironie a snad to co vyžadujete v závěru vaší reakce od autora přízpěvku nám sám zpřístupníte.

Možná, že v závěru vašeho přízpěvku chybí věta "Bla, bla, bla, co jsem to vlastně chtěl říct... ?"

229228

04.10.2010 15:52

Proč USA nemluví s Íránem

Otázkou je proč. Proč všechny americké vlády nebyly ochotny začít dialog s Íránem s cílem vyřešit konflikt, když to bylo

Olas 78.?.?.?

Nevím proč, ale nabývám dojmu, že nové varování všech před teroristy vzešlé jako novum z USA je pouze příprava k zdůvodnění akce proti tomuto státu. I když nemám voucher, pročítal jsem článek u přítele a oba jsme se shodli, že informace z USA přímo korespondují s diplomatickým postojem k návrhům na jednání. Asi už probíhá výcvik "teroristů", který potvrdí hrozící nebezpečí.

Snad dojem zůstane jen dojmem, a když to bylo potřebné tak dvě letadla zbořily tři mrakodrapy. Dovednost teroristů nemá mezí.

229309

09.10.2010 15:14

Historie fašistických plánů na vybudování jednotné Evropy

RE: Myšlenka sjednocené Evropy není špatná

Olas 78.?.?.?

Pokud EU funguje na principu volného trhu jako dosud pak tu vidím jistý problém.
Ano, tento problém ovšem vězí ve vnímání tří základních postulátů již z doby francouzské revoluce. Jsou jimi EGALITE, FRATERNITE, LIBERTE.
LIBERTE - všichni jsme v EU svobodni, FRATERNITE - všichni v EU jsou přece bratři, EGALITE - no to je ta základní chyba, jaká pak rovnost... NO,NO,NO to přece nejde !
Podrobíme-li analýze reálný stav společnosti lehce zjistíme, že na světě ať chceme nebo nechceme je více nespravedlnosti než spravedlnosti. Spravedlnost se stala jaksi luxusem. Čestnost se stává společensky nebezpečnou protože je nekorumpovatelná. Nebezpečným se nestává darebák, ale naopak čestný člověk. Společnosti i pospolitosti rozlišují jedince z hlediska zájmu o ně pouze na dvě skupiny:
- na ty, které lze korumpovat a kteří za to stojí, tedy jedince prezentující a zajišťující určitý ekvivalent hodnoty,
- a ty, které nestojí zato korumpovat.
Stoprocentně nekorumpovatelní jsou v současnosti pouze obyvatelé hřbitovů, kterým jsou hodnoty reálného světa již smrtelně lhostejné.
Elementární prvek lidské společnosti - člověk, je teoreticky vzato svobodná bytost. Jeho svoboda je však relativním pojmem, který matematicky vyjádřeno je v poměru přibližně 1:6000000000. Existence zla umožňuje konat dobro. Jedinec, který "poctivě vydělal" miliony na úkor těch chudších věnuje na charitu s velkou pompou 80 000,- Kč a my všichni jásáme. Chudoba někoho jiného dává bohatému pocit nadřazenosti. Na závěr snad dva citáty:
- Protože pracuji pro blaho lidstva, nemám čas zabývat se jedinci. V.I.Lenin
- Piju, lžu a děvkařím a proto mají lidé pocit, že mi mohou věřit. J. Heller
A kousek z E. Fromma a jeho Být či mít. Jsem tím víc, čím více mám; tedy musím chovat nepřátelské city vůči těm druhým; ke svým zákazníkům, které chci podvádět, ke svým konkurentům, kreré chci zničit, ke svým dělníků, které chci vykořisťovat. Nemohu být nikdy uspokojen, protože mé nároky nikdy nekončí; musím závidět těm co mají více a bát se těch, kdo mají méně. Všechny tyto pocity však musím potlačovat abych se jevil sobě (ostatním stejně jako sobě) usměvavým, racionálním, poctivým, laskavým člověkem, jakým se věřejnosti snažím prezentovat.
Na závěr pro některé debatéry - E.Fromm rozhodně není komunista.

229708

18.10.2010 01:17

Malá úvaha o pyramidách

RE: smutek a marnost

Olas 78.?.?.?

Rád bych doplnil. LIBERTARISMUS je od 1930 roku především z USA pocházející politická filozofie, jakou LAISSEZ-FAIRE společnost požaduje. Zdůrazňuje, že každé individum má právo na život a majetek. Svoboda, vlastnictví a rovnost před zákonem jsou směrnicí této politiky. Nevím zda je vhodné použít pro E.Fromma a jeho "Mít nebo být?" uváděnou kategorizaci. Zajímavým je v tomto kontextu jeho "The Anatomy of Human Destruktivity" (Anatomie lidské destruktivity). Zajímavé je i Frommovo poselství:
"Kdybychom si uvědomili, co skutečně víme o sobě a o druhých, nemohli bychom déle žít tak, jak dosud, nemohli bychom přijímat tolik lží!"

No a závěrem ještě jeden zajímavý citát:
"Čím méně jsi a čím méně se projevuješ svým životem - tím více máš, tím více odcizenější je tvůj život."
Karel Marx
ASI NELZE REALITU BYTÍ VNÍMAT POUZE PRIZMATEM DICHOTOMICKÉHO "ČERNÁ-BÍLÁ"

230184

31.10.2010 10:32

Česko Slovensko má talent?

RE: Pravicujme - tunelujme - humanitarne bombardujme - kolektivne aplaudujme

Olas 94.?.?.?

70% oVcanu nevi,

Fascinuje mě představa, že by některý občanů po právu vyznamenávaný za svůj čin toto vyznamenání demonstrativně odmítl s odůvodněním, že nechce být zařazen do stejné kategorie jako Mašínové a spol. Nedovedu si ani v nejbujnější fantazii představit tu smršť, kterou by to vyvolalo.

Lidé ani nepípnou, když se náš humanistický bombarďák objeví někde na fóru a zvrací svá moudra. Jsou státy, kde se dav alespoň projeví bučením. Stále jaksi hledáme v lidech tohoto typu něco dobrého, něco vyjímečného, něco ... ?

Schovali jsme se za klišé typu: "Já to neřeším, na TV se nedívám, ale platím... atd." Nejrůznější platby a poplatky přijímáme a .... ?

Čekám jen, až naše genialita ve vedení státu přijde s nápadem trestat nebo zpoplatnit dospělé muže za jejich mužství s odůvodněním, že jako nebezpeční nositelé onoho nástroje jsou možnými potenciálními sexuálními delikventy. Zdá se vám to přehnané? A co takhle nejrůznější nadace, fondy solidarity (již od předchozí éry), sbírky, humanitární pomoci a další, které jsou pouze "trafikami" pro několik jedinců. Nikde nenajdete seriozní informaci o jejich hospodaření.

No a když se ozvete na fóru, tak vás okřiknou i vaši známí. "Máš to zapotřebí?" Není to pouze v pasivním nesledováním TV jako debilboxu a placením koncese bez jakéhokoliv protestu.

231444

Co takhle doplnit váš výběr o vznikající a intenzívně se prosazující TOTALITNÍ DEMOKRACII podle diktátu Jirky Křováka "Kdo nesouhlasí s USA podporuje teroristy". Naši demokracii prosadíme i za cenu humanitární likvidace všech odpůrců.

Církve všech směrů mají jako své strašidlo Peklo a Satana, my máme teroristy a všichni kdo s námi souhlasí maji jako globální strašidlo komunisty.

233283

10.12.2010 10:11

Město nebo romské ghetto?

RE: Bum,bum!

Olas 78.?.?.?

nastolit zde korporátní fašišmus ... ?

Proč ... ? Domnívám se, že úplně stačí náše současná stále více praktikovaná totalitní demokracie pod taktovkou trojklaky. Jsme svědky vytvářejícího se hybridu demokracie ve smyslu kdo nejde s námi, jde proti nám. Jak to již nastinil Jirka Křovák - Kdo nesouhlasí s naši politikou podporuje terorismus. Co se týká nepřizpůsobivých je tu Kocáb and his boys.

233994

20.01.2011 11:47

Poněkud odlišný pohled na kauzu ABL

RE: Vidím to podobně

Olas 78.?.?.?

Po delší době mě toto téma oslovilo. Chci se zeptat všech kritiků, co je špatně...? Domnívám se že v našem politickém "smetišti" jaklákoliv akce týkajíce se objastnění čehokoliv se ocitne v masivní kritice všech těch, kteří sic nemajíce cokoliv konkrétního říci k danému problému se ozvou. Domnívám se, že právě tato skutečnost napomáhá těm, kteří rádoby kritizují vše co zrovna není v linii jejich myšlení bez toho, že by sami analyzovali situaci vzniku problému. Nevím proč se většina připomínků orientuje na problémy globálního charakterum, bez konkrétních problémů týkajicích se toho co nás asi nejvíce zajímá. Určitě jsou důležité problémy dodržování všeho čím se zbývají nejrůznější instituce (dobře z toho profitující) bez jakých koliv výsledků (kdo se bude zajímat o názor repre. 10 mil. ve vztahu k více než 10 miliard.) Připadá mi to občas jaiko štěkání ratlíka na bernardýna. Vraťme se ale zpět. Co je dobré pro občana... ? Věřím, že na můj příspěvek nikdo nezareguje. Řešit budeme raději vlastní duševní akrobacie. Promiňte mi.

236478

29.01.2011 09:59

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Znásilňování a uzurpace přirozeného

Olas 78.?.?.?

Článek, který pracuje s nadsázkou je výborný....

S tím lze jen souhlasit. Celý systém socializace mladého člověka se nazývá "Výchova a vzdělávání". Chtěl bych upozornit na jednu jaksi v poslední době opomíjenou skutečnost, že tento proces výchovy a vzdělávání začíná už v rodině a škola by ho měla dále rozvíjet. Staré přísloví říká "Kde nic není tam ani čert nebere". Totéž platí i o oblasti výchovy a následně vzdělávání, kterou jaksi z vlastní pohodlnosti opomíjíme.
Nekritizujme pouze úroveň našeho školství, zamysleme se i nad současným obecným vnímáním toho základního a motivačně prioritního prostředí kterými jsou rodina a rodiče. Nějak mi stále absentuje v hodnocení úrovně našeho školstí rodina a její působení.

To, že s našim školstvím neustále manipulují nejrůznější géniové absolutní podprůměrnosti, je realita, kterou bereme jaksi samozřejmně. Sami s pobavením sledujeme jak TV NOVA ve svém zpravodajství ukáže video natočené žáky a studenty (koš na hlavě učitele) a vzápětí se rozčilujeme nad tím, že učitel natočený žáky v jiné situaci, kterou byla perfektně řízená provokace, propleskne provokatéra. Všichni jsme odsoudili učitele (co si to ten zločinec dovolil), ale nikdo se již nezamýšlel nad skutečností, jak to že spolužák toho provokatéra měl perfektně připravený mobil k focení. Společnost jednoznačně a horlivě odsoudila učitele. Jak ten dopadl ...? Víme všichni. Možná by bylo dobré se zamyslet nad tím, kdo řídí naše školství a koho volíme do čela této společnosti.
Nenechme se rušit při sledování TV nějakým výchovným procesem, nelam me si hlavu tím, co naše ratolesti dělají. A dějepis ... v padesátých letech se v učebnicích tuší začerňovaly nevhodné pasáže, dnes jsme na tom lépe když nám dvacíti - třícíti letí vykladači dějin vysvětlují jak to všechno bylo.

237024

09.02.2011 09:42

Na každé prase se někde vaří voda

A co Mirda Kalousků ... ?

Olas 78.?.?.?

A co Mirda Kalousků ... ? Jeho politické kariera : KSČ, KDU-ČSL, ODS, TOP 09 a lze věřit podle dynamiky jeho politické orientace, že už má na pozadí vytetován půlměsíc a ve skříni fez pro případ, že by podle jeho "ekonomických dovedností" ho Turecko uznalo jako svého emíra. A abych nepodcenil škálu jeho dovednosti se rychle orientovat, věřím, že už vlastní i dostatek černé barvy k splynutí s geografickým prostředím působení dalšího našeho veleúspěšného podnikatele a uprchlíka záchodovým okénkem s několika miliardami v kalpsičce trenýrek.

237823

28.02.2011 09:53

Džin na drátku, aneb prověrka teorie „řízeného chaosu“praxí

RE: Pokud to bylo vyvoláno.

Olas 78.?.?.?

Pane Rene, nevím jestli Váš odhad situace není trochu mylný. Dějiny nám ukázaly, že i ortodoxní věřící správně zfanatizovaní páchali zvěrstva i ve vlastních řadách. Nepodceňoval bych zpravodajské agentury v pozadí této řetězové akce na blízkém východě. Když se květinové a barevné akce ukázaly jako málo účinné přikročilo se k davovým akcím. Stačí jen těm nejhlasitějším nabídnout "Ty přece můžeš být v čele, můžeš mít to co jsi doposud záviděl, na co jsi díky svojim (ne)schopnostem nedosáhl ...." a je vymalováno. Jak třeba u nás dopadli tzv. disidenti? Několik z nich se dostalo do čela a ti další byli rázem zapomenuti ba co více odsunuti a do čela se dostali běžci na dlouhé tratě. Příkladem je současný ministr financí (KSČ, KDU-ČSL, ODS, TOP 09, .... ?) i další smějící ce zcela otevřeně do tváří zbytku národa. I arabové jsou lidé a i mezi nimi se najdou hajzlíci.

238767

Díky přesvědčil jste mě.

238782

09.03.2011 00:37

Co je \"ruské\"?

RE: Feministky (bez partnera) maji smulu

Olas 78.?.?.?

P.S. Jinak normální bylo, že rodiče vybírali nebo schvalovali partnery.

Po přečtení jsem si vzpomněl na jeden výrok.

Myšlienka vydatej slovenskej ženy .... ja som velmi rada, že mi manžela vybrali rodičia. Pri pomysleni, že som si takého kokota našla sama, by ma jeblo!

239128

22.03.2011 21:30

Strategie zničení Libye

RE: Bezpečnostná rada OSN odmietla mimoriadne zasadnutie, o ktoré požiadala Líbya

Olas 78.?.?.?

Příteli, částečně s Vami souhlasím, ale i nesouhlasím. OSN se stala zástěrkou k realizaci něčeho co je prezentováno ovčanům jako něco co je v zájmu všech sdružených pod fikci pseudo organizace OSN hájící práva automity, svobodné koexistence všech vůči všem. Stádnost nás všech nám davá pocit bezpečí bez ohledu na dosavadní zkušenosti. Asi je zbytečné vše připomínat. Před chvílí jsem sledoval program TV ČR24 a bylo pro mě šokující na co se účastníci dotazovali. Stručně bylo to něco ve smyslu Bla...bla... bla. Promiňte mi (doufám že to editor pustí), ale některé diskuzní přízpěvky mi připomínají i tento program a jeho dotazy.

240084

03.04.2011 11:35

Je naše země připravena na výrazné změny?

RE: Mravnost nade vše ?

Olas 78.?.?.?

V tomto se s panem Zelenkou neshodnu.
Chybí lidový DOHLED nad prací politiků. Chybí možnost KLEPNOUT je okamžitě přes prsty. Zde se již dostáváme k úvahám nad tzv. popopřímou demokracií.


Jenom stručně k Vaši vizi : "Vy nás zvolíte a My vám možná dovolíme", myslíte si, že nějaká instituce libovolného typu dovolí těm, kteří ji pomohli instalovat dovolí KLEPNUTÍ přes prsty. Tak to prosím promiňte.
Tato vize spočívá spíše v oblasti SCI-FI. Zatím v době dávné i nedávně minulé se taková vladnouci skupina zatím nevyskytovala. Ani kvalita tzv. ODBORNÁ nezaručuje nezkorumpovatelnost, mírněji řečeno přizpůsobivos prostředí které má silné donucovací mechanismy.
Podle Hochvelda: „Ideologie je funkční služebnost vůči skupině, kde skupina vedoucí společnost, mající k dispozici masmédia ať již přímo nebo jinak, určuje hodnoty. Ideologické teze jsou posuzovány z hlediska funkcí, které plní vůči skupinám věřících v jejich pravdivost a snažících se druhé skupiny přimět k této víře.“

Není to nějaký nesouhlas s Vámi, ale spíše jen doplnění o něco s čímž je nutno počítat.

241015

04.04.2011 08:45

Britský azyl pro hodného teroristu

RE: Vylisovat na podesve dneska!!!

Olas 78.?.?.?

Pracují-li pro nás je to osvobozenecké hnutí, nepracují-li pro nás (nemusí pracovat ani proti nám) pak jsou to jednoznačně teroristé.

241067

04.04.2011 18:43

Britský azyl pro hodného teroristu

RE: terorista

Olas 78.?.?.?

"ze je tam ropa a ze je diky blizkosti Evropy export te ropy snadny."

Zdenku Z, dovolte abych Vám za informaci poděkoval. Netušil jsem, že cena ropy se řídí blízkostí Evropy a ne její kvalitou. Vzbudil jste ve mě naději, že brzy vtrhneme do dalších zemí s "naši humanitární" pomocí kde příslušníci různých kmenů jsou odměňováni jak píšete různým způsobem. Napište prosím kde začneme a uplatníme zkušenosti z Afganistanu, Iráku ... atd.
Nastolíme jim demokracii i kdyby ji třeba zrovna tu naši nechtěli. Prostředky na to máme.

Potěšil jste mě.

241099

13.04.2011 12:42

Stanislav Křeček, sčítání 2021: Policie na to u vás doma dohlídne!

RE: Chudak Matejka

Olas 78.?.?.?

Možná milý anonyme by bylo vhodné nenálepkovat člověka s jiným názorem tím uboze verbálně populárním ... soudruh, komouš, socan, atd.používaným k dehonestaci člověka s jehož nárory právě nesouhlasíme. Možná by pro dnešní vládní kabaret platilo upravené předchozí "Prospěcháři všech zemí spojte se".

Je pro mě doposud nezodpovězenou otázkou, proč lidé s určitým nedostatkem vlastní etické kultury verbálního projevu používají dnes "módní" označování. Jak říká prof. Bělohradský - chybí nám naslouchat.

Nenutím Vás, ale zkuste se nad tím zamyslet zamyslet. I na vás slunce svítí. Přeji příjemný den.

241721

14.04.2011 18:19

Stanislav Křeček, sčítání 2021: Policie na to u vás doma dohlídne!

RE: Chudak Matejka

Olas 78.?.?.?

Potěšil jste mě, jsem rád že jsem se ve Vás nemýlil. Zase přidělujete - komouše, sionistické poskoky, ale jaksi jste zapomněl na sebe. Mám z Vaší reakce dojem, že pro Vás se nejlépe hodí ŽUMPA jako označení vyplývající z Vaši ubohé verbální i duševní akrobacie.

Jste dokladem toho, že s HUMUSBOYS vašeho typu se nedá diskutovat.

241837

15.04.2011 17:28

Dokument OSN navrhuje dát „matce Zemi“ stejná práva, jako mají lidé

RE: Vymáhání práv

Olas 78.?.?.?

Souhlasím s Vámi. Napadá mě ovšem kacířská myšlenka. Dostane Matka Země stejná práva jako mají např. Palestinci a další "luxusně" si hladovějící a podpoměry žijící afričané.

Mám spíše dojem, že si opět někdo buduje "trafiku" opět se zaštiťuje tímto nedefinovatelným, nereálným a vlastně ve skutečnosti neuchopitelným předsevzetím.

Co takhle uzákonit na této planetě zdravý rozum. Myslím, že by to uvítala nejen Matka Země.

241937

30.04.2011 22:44

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Redomptorista Josef Furnis 1847 .....

Olas 78.?.?.?

Děs a hrůza ....

A co další tělní otvory ... ?

242929

02.05.2011 16:24

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Kat presidentem?

Olas 78.?.?.?

Co mne překvapilo .... ?

Napadlo mě, že jaksi rychle po "veleúspěšném vybombardování" vojenského cíle v obytném domě a zabití Muhamarova bratra a vnuků přišla obratem zpráva jako padlá z nebe, že byl dopaden a zabit (snad aby nepromluvil) samotný Usáma i fůsama.
Ihned byly k dispozici záběry jásajících povstalců (v počtu asi 8 kusů), které ale rychle byly nahrazeny jinými jásajícími.
Bude zajímavé koho obratná CIA nastrčí jako hodnotnou náhradu.

Jen jsem si tak náhodou vzpomněl, že už dříve za neposlušnost (iniciaci arabů hospodařit s ropou samostatně - OPEC) byla zabita "humanitárně" Muhanarova dcera. Jako záminka sloužila diskotéka v NSR i když nejprve to bylo přisuzováno Rudým brigádám.

243099

02.05.2011 18:06

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Nevim nevim

Olas 78.?.?.?

Také s vámi souhlasím ... ?

Zajímavé je, že Usáma má na všech fotkách stejně otevřená ústa i lehce vypláznutý jazyk. Nemohu uvěřit, že by umírající člověk (tedy tvar a otevření jeho úst včetně vyplaznutého jazyka) vypadal stejně jako za svého života. Vše ostatní by se ještě jaksi dalo snad i tolerovat.

243119

17.05.2011 11:33

Církevní majetek

RE: Pokr. K cirkevnimu majetku

Olas 78.?.?.?

Proč dělit lidstvo na věřící a nevěřící, která církev je ta pravá... ?

Proč nemohu důvěřovat církvím, sektám a jakýmkoliv náboženským směrům ?
V tradici tzv. evropského teologického myšlení, včetně knihy Genesis, se musí člověk cítit vinen, protože se dědičně narodil jako hříšník. V tradici východního, asijského teologického myšlení tím nejlepším co člověk může učinit, je opustit tuto pozemskou realitu co nejrychleji a připojit se tak k Nejvyšší jednotě. A tak v obou teologiích i filosofiích je člověk definován jako neadekvátní, neúplný tvor, nedokonalých vlastností z nichž se musí neustále vykupovat, aniž by se do nich dostal svým vlastním přičiněním. Je tak předurčen
k vině a nicotě ještě dříve, než začne chápat jakoukoliv podstatu svého bytí a vědomí dobra či zla. Jeho vinou se stává vlastní existence.
Projevím-li však tuto svoji pochybnost, jsem okamžitě všemi těmito proroky, kazateli, svědky, hlasateli a zvěstovateli ihned zatracován a zařazován k tzv. ateistům (a někdy i komunistům), aniž bych sám podával jakýkoliv důkaz o nějaké svoji orientaci. Naopak, dnes a denně pak tito věřící v jednoho boha, hlasatelé náboženství jedné knihy, lásky k bližnímu svému, tak podávají na bojištích celé této planety důkazy své nesnášenlivosti spojené i s vražděním.

244243

20.07.2011 11:53

Co nám západní média neřekla

RE: Milionova demonstracia nema velku vypovedaciu hodnotu v totalite....

Olas 78.?.?.?

Opravdu děláte svému jménu čest.

Nevím, ale osobně budu raději vládou korumpovaný než zadlužovaný a ožebračovaný.

248456

04.09.2011 16:19

Gerald Celente: Žádné daně, žádný sex. Jen válka!

RE: Se zbraní v ruce

Olas 78.?.?.?

No a za takovejch dalších 50 let, po nich ani pes neštěkne, po hrdinech.

Připomenul jste mě dřívější dobový vtip:

"ČSSR má nehlubší lesy. Ještě třicet let po válce z něj stále vylézají noví partizáni." V současné době se situace opakuje a po dvacíti letech se začínají objevovat třicetiletí bojovníci proti komunismu. Vyznamenáváme exoty .... no raději dosti. Ústavy pro zkoumání doby minulé máme vytvořeny, historii tu skutečnou postupně negujeme, přepisujeme a dehonestujeme. Sázíme na zapomnění, znechucení a hlavně na manipulaci s fakty. Mladší generace je zpracovávaná dezinformací a zahlcením různými stupiditami z debilboxu TV.

Je to ale hlavně vina nás všech. Raději se zabýváme Ugandou Burundi (tím nás masírovali v předchozí éře) než bychom se věnovali vlastnímu smetišti.

252502

30.09.2011 19:47

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Tak a už toho mám plný zuby.

Olas 78.?.?.?

Proč to všechno dělají? Co tím sledují....?

Odpověď najdete v knížce "VLADAŘ" od Niccolo Machiavelliho. Asi jste toto dílko četla, ale stojí to za připomenutí.

No a jak se to jeví, tzv. ZASTUPITELSKÁ DEMOKRACIE je nahražována pomalu a jistě TOTALITNÍ DEMOKRACIÍ (My diktujeme a vy demokraticky posloucháte a přikyvujete).
Bohužel spousta našich spoluobčanů se k těmto problémům vyjadřuje "Já to neřeším" nebo "Já to neprožívám" atd.

254249

03.10.2011 21:32

Šluknovská výzva zní: Občane braň se!

RE: hroznej článek

Olas 78.?.?.?

předat tuhle zem Němcům, protože oni tu byli přece také dřív

Možná, že by bylo pro Vás prospěšné si trochu doplnit a rozšířit vědomosti studiem historie a demografie tohoto území dříve než přijdete s nápadem předat toto historicky doložené území třeba keltům nebo frankům ... !

Jinak lze s Vámi souhlasit o právě ne zrovna smysluplnosti předchozího. Navrhněte a napište k danému problému něco víc, než "Neobjektivní článek nulové kvality".

254379

05.10.2011 10:22

Šluknovská výzva zní: Občane braň se!

RE: hroznej článek

Olas 78.?.?.?

romové platí za ubytovnu 20 000 měsíčně. To se mi zdá trochu moc.

Doufám, že se důrazně obrátíte na majitele těchto takto oceněných bytů (mimochodem majitel je rom) a vysvětlíte mu, že to co provozuje a za co bere takové částky je nehorázné a případně mu zajedete domluvit.

Přeji hodně úspěchu v této osvětě.

254518

19.10.2011 22:20

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Je mi vzteky ZLE!

Olas 78.?.?.?

Nebylo by lepší ve vší slušnosti, ale drsně to co uvádíte napsat přímo pani soudkyni.

Např. "Seznámil jsem se s Vaši právnickou ekvilibristikou hodnou minulého století a proto se cítím Vámi takto oprávněm se k tomuto paskvilu vyjádřit ..... "

Možná ..... ? Nu což.

255564

28.10.2011 17:52

A co dál, Stworo?

RE: no hard feelings ...

Olas 78.?.?.?

Jedinú zásluhu za boj o slobodu slova máte hore u Najvyššej spravodlivosti.

Nechci vám kazit iluze, ale za dobu existence lidstva na této planetě se tzv. "Nejvyšší spravedlnost" jaksi neprojevila. Pochybuji, že se najde někdo, kdo by mohl tuto existenci a hlavně její funkci potvrdit a doložit fakty.

Spíše mě připadá ohánění se a zaštiťování se "Nejvyšší spravedlností" jako jakési východisko z beznaděje. Je to stejné jako Bushova "Trvalá svoboda" která se hodí snad jen na brány hřbitova stejně jako dříve použité "Arbeit mach frei" nad jinými bránami. Trp kozáče, možná budeš atamanem.

Snad by bylo lepší pouvažovat v rámci diskuze nad nějakou reálnou aktivitou.

256180

31.10.2011 13:16

A co dál, Stworo?

RE: no hard feelings ...

Olas 78.?.?.?

Je mi líto, že jste nepochopil zásadní myšlenku toho co jsem napsal. Nespoléhejme se na nějakou "Nejvyšší spravedlnost". Žijme raději součastností. Až příjde "Nejvyšší spravedlnost" bude nám to smrtelně jedno. S realitou součastnosti to nemá nic společného.

Co se týká vašeho doporučení, Bibli psali a přepisovali lidé (viz. Kumránské svitky v Izraeli, a též tehdejší psavci - Řekové). O moje zdraví nemějte péči, pro vás asi platí to biblické "Blahoslaveni chudí duchem neb jejiž jest království boží."

Pokud v budoucnu chcete reagovat nezůstávejte v anonimitě.

Žijeme dnes a řešíme problémy dneška. Nespoléhejme se na to, že to bude řešit někdy někdo za nás. To byla ta myšlenka. Snad to pochopíte. Žádná "Nejvyšší spravedlnost" nevyřeší současnou justici.

256278

05.11.2011 08:50

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Dobrý

Olas 78.?.?.?

Východiska jsou jen omezená

Dovolím si východiska doplnit dalším bodem:

4) Co takhle požadovat, aby politické strany a nejen politické, ale rovněž církve a další pseudosdružení fungovaly pouze z členských příspěvků bez jakéhokoliv latentního sponzorství a tzv. darů. Domnívám se, že by tak rázem prořídly řady dosavadních sympatizantů.

Určitě je to nereálné, ale zamyšlení se nad tím je výživné. Proč jako nestraník mám přispívat na něco nebo někoho, kdo mi nejen nepomáhá, ale naopak mě omezuje a z moji byť nechtěné finanční spoluúčasti luxusně profituje.

A ještě maličkost. Velmi mě pobaví, když mi někdo komu je už 35 let vysvětluje jak to bylo např. v roce 1968. Připouštím, určitě jsem něco propásl. Kdybych v pivovaře válel sudy jako např. humanista kulisák, mohl jsem mít i já Mercedes.

No už dosti....

256602

05.11.2011 13:51

Opožděná obžaloba (na úsvitu IV. odboje?)

RE: Pravdivá úvaha.

Olas 78.?.?.?

A přesto za několik let se bude tomuto období říkat "Zlaté staré časy".
To je paradox vnímání reality existence.

256630

17.11.2011 13:17

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

RE: nepochopil jsem

Olas 78.?.?.?

Možná by byl vhodný dotaz, jak byli zdaněni cikáni alias rómové po dvouleté "dovolené" v Kanadě a jak jim byl účtován doplatek za nájmy bytů do kterých se bezproblému vraceli a kolik platili za nově přidělené byty. Jaké daňové přiznání podávali.

Možná by bylo lépe se více zajímat o to co se děje lokálně více než globálně.

257170

18.11.2011 20:35

Sametové rozkradení republiky

RE: Ideály revoluce a Václav Klaus jako jejich zloděj

Olas 78.?.?.?

Fascinuje te mě svojí znalostí poměrů předchozího režimu. Stačí mi k verifikaci toho co hlásáte a vyhodnocení toho o čem tak erudovaně nebo lépe erodovaně píšete. Jen trocha matematiky na bázi kupeckých počtů dá zcela jasný obraz o "hloubce" toho, čím se jaksi suvereně oháníte.

Jak jste zdůraznil je vám 32 roků což naznasčuje, že v roce sametového převratu vám bylo celých deset roků (32-22=10). Připomínáte mi jednoho pedagoga ročník 1941, který studentům vyprávěl jak pomáhal na slovensku partizánům. Jak jim na tátově motorce vozil zbraně, potraviny a tajné zprávy.

Kdyby ta pseudo revoluce se všemi proklamacemi byla míněna vážně tak jako první akt ekonomického narovnání mělo být majetkové přiznání. Od roku 1953 (měnová reforma) byla převážná většina příjmů (alespoň těch legálních) do roku 1989 centrálně evidována.

I já jsem se pod dojmem událostí připojil k cinkačům klíčema představoval jsem si vše trochu jinak. Ovšem už první dva roky mě přesvědčovaly o něčem trochu jiném. Při dohadech jestli spojovník nebo rozdělovník mě napadl název pro naši realitu spíše Butik republik.

Nevím, asi nemá cenu se více rozepisovat. Mohu vás ujistit, že nejsem ani rudý, ani modrý nebo oranžový či zelený nebo Totálně Ohlupovaný Parazity naší společnosti.

Mějte se skvěle a doufejte, že to bude pro vás přinejmenším i v důchodu do něhož spokojeně dospějete jako křepký stařík s důchodem při jehož částce vaše euforie dosáhne maxima.

257276

20.11.2011 10:41

Sametové rozkradení republiky

RE: Jenom dotaz na názory ostatních

Olas 78.?.?.?

"Za každým velkým majetkem se skrývá zločin" ..... kdopak to řekl?

257344

21.11.2011 14:05

Film USA

RE: x

Olas 78.?.?.?

Nebo spíše udeřil hlavičkou o hřebík.

257427

03.12.2011 11:12

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Pane Stworo, pokud označujete letištní kontrolu jako gestapáky,

Olas 78.?.?.?

Opět jste mě nezklamal.

Asi by bylo pro vás vhodnější místo Mejla označení DIDUS INEPTUS. Po zpětném prolistování vašich příspěvků jsem zjistil, že tento tvor na zemi nevyhynul a že jste jeho skvělým reprezentantem.

Fascinuje mě vaše úúúúžasná orientace. Podle vašich předchozích příspěvků jsem nabyl dojmu, že se ve vašem případě jedná o exotického jedince jehož stáří (vše co znáte a pamatuje te si) překonává i Kavkazké 140-leté staříky.

258014

04.12.2011 13:07

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Pane Stworo, pokud označujete letištní kontrolu jako gestapáky,

Olas 78.?.?.?

Drahý Luxore

Jste mediální hvězda. Nezmohl jste se na víc než záměnu jmen. Vlastní text by pro vás byl problémem. Podíval jsem se i na vaše příspěvky a rychle jsem od monitoru ucuknul aby mě vaše žlučovité hleny nepotřísnily.

Jen tak dál jste geniální nebo lépe genitální manekýn již zaniké firmy Primeros.

258028

19.12.2011 19:57

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: Krásný článek,

Olas 78.?.?.?

bohužel se u nás najde spousta zaslepených tupců co z Havla budou dělat hrdinu a pěstovat jeho kult.

Nebudou, už to dělají. Více jak před dvěma roky jsem prohlásil před dobrým známým, že nejzáslužnějším činem Havla pro vlast bude jeho úmrtí. Přítel mě ihned oponoval s tím, že právě jeho úmrtí bude startovacím bodem pro všechny jeho nohsledy a že se dočkáme oslav, které tu nebyly.

Dnes se ukázalo jakou měl přítel intuici. Dokonce se chystá i zákon a tak možná se dočkáme rekordu zastiňujícího dřívější oslavy a tryzny komunistických pohlavárů.

258950

31.12.2011 15:11

Malá záchodová úvaha

RE: Je dokázané,

Olas 78.?.?.?

Předběhl jste mě. Je úžasné jak se rozvinula debata o hovně. Možná, že by pro příště mohl editor zavést debatu o kondomech. To by bylo....

259916

04.01.2012 14:24

Rozděl a panuj

RE: ceski nacionalisti

Olas 78.?.?.?

co říkají dnešní Češi a Slováci na situaci z pohledu samostatnosti či ponechání společného státu.

Domnívám se, že bychom byli z názorů dnešní generace všichni poněkud rozčarováni. Je poučné poslouchat některé třicátníky jak zasvědceně hovoří o době před listopadem 1989. Jejich informovanost je poznamenána masívním působením sdělovacích prostředků, nezájmem o vlastní budoucnost (zákoník práce, důchodové ožebračení, zdravotnictví ... atd.) a zkreslováním vlastní identity. Občas i mě samému připadá, že je lepší si nepamatovat (viz nedávná tryzna) činy státníků, proslovy a tvrzení politiků, ujišťování o tom co je pro nás dobré a co ne. Národní hrdost je v současné době prezentována jako něco vysoce nevhodného. Kde je např. osobní hrdost státníka, který si nepanatuje vlastní výroky a proklamace staré ani ne 20 roků ale i ta nejnovější tvrzení doprovázené eskamotérským činem s pérem.

Nejsem pesimista ale realista realista a proto se domnívám, že výsledek podobného průzkumu by byl přinejmenším podivný.

260126

04.01.2012 18:17

Rozděl a panuj

RE: Nesuhlasim :)

Olas 78.?.?.?

Tak narazil Dubcek

Pouze Vás doplním. Bylo by zajímavé se zamyslit nad "včasnou" havárii, smrti Dubčeka. Stažení z hlasování Dr. Sládka a jeho psychiatrické vyšetření ... a spousta dalších podivností té doby.

Možná, že je zde opět účelově vytvářen antagonismus Češi - Slováci tak jak se vytváří něco účelově podobné Mladí versus Důchoci.

Pamatuji si dobu, kdy vnučka přišla ze školky s básničkou "Dědeček a babička ujídají chlebíčka patří do hrobečka." Zase tu máme "Kdo nejde s námí jde proti nám".

260150

04.01.2012 19:01

Rozděl a panuj

RE: S článkem souhlasím

Olas 78.?.?.?

"trpěli jsme za Čehúnů".

Víte určitě že pitomci jsou po obou stranách hranice. Oni nás nazývali "Čehúni" a od nás směrem k nim znělo podobné "Čoboli".V současnosti pražáci nazývají zbytek republiky "Vidláky".

Něco podobného probíhá i současnosti v rámci EU. Naši občané se nechávaji strhnout ke kritice "Řekové si žijí nad poměry" namísto abychom se ptali proč byla takto horem pádem zřizovaná EU. Pro bohatší státy v rámci EU jsme opět přítěží my. Musí nás korigovat, usměrňovat, kárat a kritizovat a dávat nám najevo svoji nadřazenost. I naši západní sousedé mají po sjednocení problémy s tzv. Vesis na které údajně doplácejí.

Napádá mě, že je zde účelová manipulace veřejného mínění.

260158

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 70 čtenářů částkou 11 342 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,26 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
29,75 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,20 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 737,00 Kč
1 unce stříbra
576,29 Kč
Bitcoin
826 174,78 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 374 517