Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Pasant

Nalezeno 94 příspěveků, 6 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.12.2003 16:41

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Pasant 212.?.?.?

Jsem-li gramotný a chci-li o něčem diskutovat, poohlédnu se po zdrojích. Pak se mi nestane, že plácám hlouposti, že ano [smích]
Jasně a zřetelně se hovoří o jaderném protiútoku a o tom, za jakých okolností by k němu mělo dojít! Původní zdroj je k přečtení zde
http://www.joevialls.co.uk/myahudi/sunburn.html

22581

31.01.2004 13:19

Česká cesta k demokracii a svobodě ...

Česká cesta k demokracii a svobodě ...

Pasant 212.?.?.?

Důsledky "české cesty" v roce 2010

... Poplatek z dýchání bude platit každý občan ČR, v roce následujícím po dovršení 18 let, který je plátcem některé z daní - ze závislé činnosti (daně ze mzdy) či daně z příjmu z nezávislé činnosti a bude jej platit každá právnická osoba, podávající kterékoliv přiznání k dani z příjmu právnických osob. Plati se za možnost příjmu přiměřeného množství kyslíkem nasyceného vzduchu jakýmkoliv způsobem. Poplatek bude vybírán státem prostřednictvím pověřených orgánů (za tímto účelem přiměřeně navýšeného úřednictva finančních úřadů) v souběhu s platbami příslušných daní. Dle této logiky je poplatek z dýchání chápán jako zvláštní, na třetí subjekt dedikovaná daň z hlavy.
Daň se vybírá na zvláštní konto u ČNB ve prospěch prospěchu bez manipulačních či správních poplatků. Úročena je běžnými úroky ČNB. Osvobozen od platby je každý příjemce sociálních dávek a invalidního či starobního důchodu, který nemá jiné příjmy než tyto dávky a ti, kteří prokazatelně nedýchají.
Rozhodné období pro platbu této daně je jeden kalendářní měsíc. Je možno platit zálohovou platbou za delší období, máte-li v úmyslu dýchat tak dlouho.
Výše poplatku se stanovuje dle míry inflace za rok předcházející a tuto inflaci kopíruje skokem... [naštvaný]

25252

31.01.2004 13:22

Česká cesta k demokracii a svobodě ...

RE: Česká cesta k demokracii a svobodě ...

Pasant 212.?.?.?

Tady by možná nebylo od věci zamyslet se nad tím, co je "šedá ekonomika" a jaké jsou příčiny jejího vzniku. Například v Japonsku, díky geniálnímu daňovému systému, vůbec neexistuje.

25254

01.04.2005 14:06

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

Pasant 212.?.?.?

Což je pěkná kravina, pane Leho, neboť autobusy na vodík vozí lidi na mnichovské letiště už 10 let a nedávno je nahradila nová generace...

47700

02.05.2005 23:20

Žádná válka proti terorismu neexistuje

Žádná válka proti terorismu neexistuje

Pasant 212.?.?.?

Já nevím, proč se pořád někdo vzrušuje nad individuem s nickem "Leho". Z jeho příspěvků je zjevné, že se jedná o lobotomovaného jedince s hromadou komplexů, který tady nesmyslně provokuje z brněnského bytu, že Leho? Máte celý, nebo jen částečný invalidní důchod?

51263

14.11.2005 10:34

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

Oblbování lidí ve velkém

Pasant 213.?.?.?

Buďme věcní.
ČEZ meziročně zvýšil prodej elektřiny o 7,9 % na 46,3 TWh. Přímý vývoz elektřiny ČEZ klesl o téměř 5 TWh (o 37 %), když podstatná část elektřiny určené pro vývoz (4 TWh) byla prodána obchodníkům ještě v tuzemsku (... krásná formulace pro blby...). Jde o důsledek působení nových pravidel, která vyžadují, aby jeden subjekt – vývozce - měl při přeshraniční dodávce na daném profilu jen jednoho zahraničního partnera splňujícího požadavky příslušné přenosové soustavy. Bez tohoto vlivu by faktický pokles exportu činil jen necelou 1 TWh (7,2 %) (sic!). Obdobně je ovlivněn nárůst prodeje elektřiny v tuzemsku, který vzrostl o 7,5 TWh, přičemž ale jen 3,5 TWh je skutečný nárůst dodávky určené pro tuzemský trh. (a občánku, počítej...)

Výroba elektřiny v elektrárnách ČEZ se zvýšila o 1,9 procenta na 45,5 TWh. Nejvyšší podíl na celkové výrobě si udržely uhelné elektrárny a to 55 % (25,3 TWh). Výroba elektřiny v jaderných elektrárnách dosáhla 18,9 TWh (42 % podíl na celkové výrobě). Výroba elektřiny ve vodních elektrárnách dosáhla 1,3 TWh (3%). Výroba ve větrných (kolika?) a sluneční elektrárně (jediné) meziročně vzrostla 3 krát a dosáhla 0,25 GWh. (Potěmkin by řval smíchy.)

Jinak řečeno: ČEZ nesleví kvůli topení, ale vyváží elektřinu (podle zasvěcených zdrojů za dumpingové ceny) ve velkém. Důsledky ekologického dopadu na ovzduší z uhelných a cena za "Entsorgung" pozůstatku jaderného paliva z jaderných elektráren zůstává na hlavě daňových poplatníků. Bez náhrady.

78114

28.04.2006 02:19

Proti Bushovu impériu stojí sjednoceně celá planeta

RE: Zbožné přání

Pasant 85.?.?.?

Proboha, člověče, kde se to brouzdáte? NP je server, který páchají kreténi pro sobě rovné!

104577

29.04.2006 16:46

Proti Bushovu impériu stojí sjednoceně celá planeta

RE: Když Amerika padne, pomůžeme si? - Myslím že ne

Pasant 85.?.?.?

Hmm. Americká radarová základna a odposlechy pro celou Čínu (nejen) ze "střechy světa", to je důvod proč jsou Číňané v Tibetu, na který si brousili zuby ti druzí. A Taiwan? Číňan prostě nechce mít u svého pobřeží trvale zaparkovanou nepotopitelnou americkou letadlovou loď! Nehledě na ohromnou díru ve svých teritoriálních vodách. Tomu se diví opravdu jen hlupáci.

104690

29.04.2006 17:32

Rozdílné vidění světa

Konečně rozumné slovo!

Pasant 85.?.?.?

Nekritičnost i černobílé vidění nevede k ničemu. Měl jsem možnost osmadvacet let vychutnávat vymoženosti cesty k socializmu [smích] Potom následovalo třináct let exilu. Byla spousta příležitostí posuzovat a porovnávat. V současnosti si už patnáct let užívám sledování budování kapitalizmu a snažím se s tím sžít. Neradím zvenčí, žiji tam kde jsem se narodil a kde mám kořeny. Malá země má malicherné problémy, ale nemusí být obývána malými lidmi. Bohužel, ta malost a pivní vidění se dere na povrch i ve zdejších diskusích. Hrdinové, kteří by nejraději všem nabili, prdelkáři - kam vítr tam plášť, hledači vinníků posuzující vše a všechny, kromě sebe.

Dík za Tvůj pohled na věc, Adapo. Člověku dělá dobře, vědomí, že to takhle nevidí sám.

104693

29.04.2006 18:05

Rozdílné vidění světa

Neefektivnost centrálně řízeného hospodářství

Pasant 85.?.?.?

si lze názorně demonstrovat třeba na případě Číny, že [velký smích]
Ono asi hodně záleží na těch, kteří to řídí.

"Volný trh" neexistuje, to je jen jedna z mnoha lží zastírajících nadržování, lobbyizmus, úplatkářství, hrozby silou apod.

Mezi pojmy ¨liberty´ a ´freedom´ je obrovský rozdíl, pouvažujte o tom.

Demokracie v současné podobě je nehoráznost řízená masmédii a financovaná těmi, kdo z toho mají prospěch.

104702

29.04.2006 18:07

Rozdílné vidění světa

RE: Konečně rozumné slovo!

Pasant 85.?.?.?

Čtěte prosím pozorně, madam, a nevkládejte mi do úst něco, co jsem neřekl.

104704

29.04.2006 19:06

Rozdílné vidění světa

K čemu tedy slouží "stát"?

Pasant 85.?.?.?

Jestliže je všechno v soukromých rukou a stát nemá žádné nástroje jak řídit "neviditelnou ruku trhu", zříká se školství a zdravotnictví, obranu přenechává nadnárodnímu paktu a nemá dohled ani nad klíčovým sektorem energetiky, tedy cenami za elektřinu a paliva, k čemu pak ještě slouží? Je to už jen monopolní přebujelá úřednická s.r.o. s vlastními pravidly, dotovaná z daní. To, co si myslí a jak žijí její "podřízení", je vedlejší.

- Nikdy nic není zadarmo. Jen se ty peníze odněkud přelejí. A nebo někde "ušetří". -
Jistě. Nechci se zastávat "socíku", ale tehdy se přelévalo z jedne kasy (či kapsy) do druhé. Dnes se ukradené peníze ztrácejí v tunelech a zisky proudí do zahraničí. Co je v tom ohledu lepší? Přerozdělit doma, nebo vypustit ven?

104712

15.05.2006 12:36

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

O inteligenci a ignoranci

Pasant 85.?.?.?

Dopis je zjevnou a velmi inteligentní reakcí na opakovaná Bushova prohlášení, že k němu "promluvil sám Bůh a vyzval ho, aby zavedl nový světový pořádek". Nedá se tento výrok klasifikovat jako náboženský fanatizmus, s následným spuštěním křížových válek? Mám-li tedy proti sobě náboženského fanatika pak nezbývá, než hovořit v jeho smyslu a jazykem, jemuž (možná) rozumí. Íránský prezident píše přesně v tomto duchu a je si naprosto vědom hloubky farizejství vládnoucího ve Státech. Tento dopis samozřejmě není určen negramotnému, ale inteligenci a "křesťanům" v USA. Bez emocí, jasně a opakovaně, aby to došlo i nejpitomějším, shrnuje současný stav a říká: "KÁŽEŠ VODU A PIJEŠ VÍNO!"

Mnozí hovoří o válce civilizací mezi křesťany a islámem. Jakoby snad byli křesťany, se vším, co k tomu patří. Ale v okamžiku, kdy druhá strana přistoupí na tuto rétoriku a nepokrytě poukáže na fatální rozpory a po lopatě objasní, o čem je vlastně řeč, stane se její mluvčí "náboženským fanatikem" a slova, která jsou pouze moudře nastaveným zrcadlem, šmahem klasifikována jako "náboženský blábol". Kdo tady "netiká správně"?

Svět zblblý médií si pod názvem Iran mylně představuje houf arabských šejků s velbloudy a kalašnikovy. Podíváme-li se ale na Írán podrobně, zjistíme, že nejen jde o jednu z nejstarších kultur na Zemi, ale že dnešní Peršané, navzdory klerikálnímu vedení, zvládají nejen jadernou technologii, ale že mimo jiné mají i vysoce vyvinutý farma průmysl (jaký div, že dosud není nařčen z výroby bio-zbraní, ale to je možná trumf v rukávě....) vlastní satelit na oběžné dráze a excelují v řadě vědeckých odvětví. Rozhodně tam nevládne temný středověk, ten se spíš nezadržitelně vrací do západního světa.
A ještě k "vymazávání států z mapy". Vezměte si k ruce mapu světa, třeba z roku 1900. Najděte si na ní Rakousko-Uhersko. A pak nahlédněte do dnešní mapy a zkuste ho najít tam. Není tam, že? Bylo z ní tedy vymazáno... Čímž tedy, podle zvrácené logiky těch, kterým se to tak líbí, došlo k vyhubení všech národů na jeho území..... včetně našeho. Nebo ne? Podle všude proponované logiky tomu tak nesporně je. [smích]

Originál dopisu, pro ty, které zajímá, je tady - http://tinyurl.com/ljvul

105912

15.05.2006 12:46

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

RE: Dan

Pasant 85.?.?.?

Text přeložený z fársí do francouzštiny a posléze do angličtiny nelze označit za "původní". Je zjevné, že zde zveřejněný český překlad byl pořízen z prvotního anglického překladu, zveřejněného ve Washingtom Post (http://tinyurl.com/ljvul) jak je ostatně uvedeno v záhlaví.
Když se Vám něco nezdá, buďte věcný a nezabíjejte posly zpráv, které se Vám nelíbí. Není to inteligentní, není to fair a už vůbec ne k věci.

105913

17.05.2006 12:28

Hugo Chavez varuje USA

A co tak naučit se číst?

Pasant 85.?.?.?

Jasně tam stojí:
Venezuelský prezident Hugo Chavez varoval při své návštěvě Británie USA, že jakýkoli útok na Írán bude mít „devastující účinky“ a vyžene ceny ropy prudce nahoru. Pozice USA v Latinské Americe se stává marginální.

Máte kuří slep?

106172

17.05.2006 23:46

Hugo Chavez varuje USA

RE: A co tak naučit se číst?

Pasant 85.?.?.?

ano, přečetl jsem si to zřejmě až po opravě. Pohotový, bystrozraký a empatický čtenář upozorní na chybku a nespustí jízlivý jalový tread, který směřuje všude jinde, než k věci. O to Vám šlo? Pokud ne, byla by to tentokrát světlá výjimka. Když se Vám obsah sdělení nelíbí, a vyvolává u Vás mrazení v zádech, nestřílejte posly - v tomto případě se neotírejte o překladatele.
Zkusím se zeptat - kolik přeložených věcí jste už nabídl editorovi Zvědavce Vy?

106240

18.05.2006 22:24

Hugo Chavez varuje USA

RE: Soudruh Hugo Chávez

Pasant 85.?.?.?

Budou ten šrot používat jako cvičné cíle pro SU a protiletadlové střely [smích]

106337

18.05.2006 22:33

Přeje si EU a/nebo USA občanskou válku v Palestině?

RE: Kdyby skutečně šlo Izraeli o mír, už by dávno byl

Pasant 85.?.?.?

Co se týče onoho rozhodnutí OSN, na které se odvoláváte, doporučuji, abyste si ho vyhledal a prostudoval. Dozvíte se zvláštní věc, a to, že podle něj měly vzniknout státy DVA - Izrael A Palestina. Vznikl však jen Izrael, takže evropská podpora Palestinců je vlastně cosi jako sypání si popele na hlavu. Evropané ostatně hlasovali pro přijetí mnoha rezolucí OSN usměrňujících Izrael do kolejí podle původního plánu. Hádejte, kdo je všechny vetoval?

106339

18.05.2006 22:48

Přeje si EU a/nebo USA občanskou válku v Palestině?

RE: Co je to za bláboly?

Pasant 85.?.?.?

Born stupid?
TRY AGAIN!

106340

31.05.2010 22:08

Brutální útok na mírový konvoj v mezinárodních vodách

RE: Hmm.

Pasant 79.?.?.?

Kdyby tady nebyla vůle využít tuto záležitost jiným způsobem, dalo se všechno řešit docela prostě.

1/ Lodě by se v Turecku nakládaly pod dohledem izraelských komisařů - Turecko by na to, coby (tehdy ještě) spojenec, jistě přistoupilo.
2/ Lodě by měly na palubě doprovod, který by zaručil, že se nenaloží cestou na moři nic jiného a bylo by je možné vyložit přímo v Gaze - to by Izraelcům ušetřilo spoustu práce s překládáním...

Tím by se moudře předešlo jakémukoli incidentu, postup by pootočil sympatie vůči Izraeli a vyrazil největší klacek z ruky jeho odpůrcům. Skutečnost, že nebylo zvoleno podobné řešení by tedy svědčila pro diletantství, ovšem ze zkušeností je známo, že tím Izraelité opravdu neoplývají.. snad až na svého času těžké podcenění účinnosti ruských protitankových raket ve válce s Egyptem a posledně síly a stavu výzbroje hnutí Hizbollah v Libanonu.
Nezbývá tedy, než se ptát, čemu má tento bezesporu záměrně rozpoutaný humbuk posloužit? Co se tím kryje? Jak už tady někdo správně poznamenal, pozornosti nějak uniká eskalace izraelských sil vůči Íránu.. a z toho jsem drobátko neklidný. Protože takové snahy už skutečně zapáchají další světovou válkou.

220736

Vašnosti, mohl byste prosím zveřejnit zdroje, v nichž jsou podklady pro Vaše tvrzení? Děkuji.

222014

25.07.2010 11:53

Ach ten zdravý, nekuřácký svět

RE: Hezký článek, věřím tomu až na tohle

Pasant 79.?.?.?

(Mimo téma. Je mi líto, ruším celé vlákno. Editor.)

224847

18.09.2010 13:35

Velká cholesterolová lež

RE: Varování a pochyby selského rozumu

Pasant 79.?.?.?

Milé Sašo. Ve WM magazínu nenajdete jediný placený článek. To na okraj.
Každý člověk se něčím živí, tak i penzionovaný Dr. Lundel (nevím proč ty uvozovky, kdybyste si dal tu práci zjistil byste, že se jedná o M.D., česky MUDr., špičkového specialistu, který publikoval množství prací o chirurgii). Nebo se u nás snad odborné knihy neinzerují, a někde rozdávají zadarmo?
Jinak si počínáte stejně, jako všichni lidé bez argumentů - namísto v článku obsažených fakt napadáte "posly zpráv", a to hned dvakrát - autora a vzápětí i časopis, který zveřejnil podstatné body jeho práce - bez reklamy. To svědčí o jisté malosti Vaší osoby, nemyslíte? a nepleťte do toho selský rozum, ten Vám evidentně chybí.

228279

The default username and passwords used by the worm's writers have been publicly known since they were posted to the Web in 2008......

.. a jen úplné hovado nechá běhat JAKÝKOLI systém na defaultu! Ovšem zdá se, že hovada jsou skoro všichni...

229251

09.10.2010 23:00

Historie fašistických plánů na vybudování jednotné Evropy

RE: Z jinych historickych pramenu dnes uz vime, co bylo pro Evropu pripraveno

Pasant 79.?.?.?

Pane Nohejle, můžete prosím uvést citovaný zdroj? Předem děkuji.

229726

02.11.2010 22:59

Přímá demokracie

Přímá demokracie a svébytnost kantonů

Pasant 79.?.?.?

Není to až tak růžové, jak to navenek vypadá. Pravdou je, že Švýcaři nebyli zdevastováni několika desetiletími zhoubné ideologie a vědí, co je společenská etika a mají národní hrdost. Co se týče referend - na úrovni obcí jsou na vysoké úrovni, ovšem v rámci kantonální a federální správy už se projevuje těžká masáž sdělovacími prostředky. To je jako všude jinde, a nebýt zmíněného zdravého základu, dávno by to sklouzlo někam jinam. Jinak řečeno, vládní iniciativy a politici "u vesla" mají masivní podporu ve sdělovacích prostředcích. Hlasování se také často sdružují do bloků a otázka, zda být PRO nebo PROTI bývá šalomounsky zahalená. Ne všichni se dnes orientují ve složitých otázkách, a tak se uchylují k hlasování podle toho, jak jim je sympatický či nesympatický ten který politik, i když za sympatickým zjevem a projevem může čekat past. (Vím o čem mluvím, žil jsem tam 12 let a měl možnost porovnávat.)

Co se týče jazyka a kantonální svébytnosti, v každém kantonu se mluví jiným nářečím, což se týká všech, bez rozdílu, zda jde o "německou", italskou či francouzskou část. Navíc se tam hýčká původní retorománština, která je vedle němčiny (Schriftdeutsch), francouzštiny a italštiny čtvrtým úředním jazykem. Schweizerdeutsch - pro většinu Němců nesrozumitelný dialekt, se zcela běžně používá v rozhlase i státní televizi, a nikomu to nepřijde podivné, nebo dokonce směšné. Něco podobného si u nás vůbec nedovedu představit! Představte si, že např. brněnské lokální rádio začne docela běžně používat hantec... olomócké hanáčtinu apod. To by bylo řevu.

231784

25.11.2010 03:39

Americký úplatek, který smrdí usmiřováním

Robert nám stárne.

Pasant 79.?.?.?

Místo aby si položil dvě nejzákladnější otázky:
1/ o jaký typ letadel se jedná
2/ k čemu mají být použita,
se utopil v kotli rozvařených klišé. Jak je vidět, vůči šikovné propagandě už nejsou odolní ani staří zajíci.
Takto se věc, která by měla být hlavním předmětem zájmu, ihned ztrácí za plentou asociací vyvolávaných stále stejnými patetickými pojmy. O tom ostatně svědčí i oba předchozí příspěvky.

PR odborníci, kteří vymysleli jak přemístit spoustu vojenských letadel, patrně upravených pro jistý záměr, tak, aby to nevzbudilo podezření, se při čtení podobných článků jistě mohou umlátit smíchy stejně tak, jako český čtenář nad jazykem překladu.

Z prohlášení nicméně vyplývá, že k přípravám bude využito celých 90 dnů. Obávám se, že to nebude žádná malá věc.

232955

27.03.2011 13:13

Bééé! Já nechci nové auto!

ROHS

Pasant 79.?.?.?

Co se týče kurvítek, je tady jedno naprosto univerzální. Dá se dokonce říct, že jde o programově zavedené zločinné opatření. Jde o tzv. normu ROHS. Podařilo se ji zavést díky hysterii vůči zlému olovu, které se ve směsi s cínem používalo k letování. Bylo zárukou toho, že pájka difunduje do materiálu a vznikne trvalé, spolehlivé spojení.
Vymýcení zlého olova má za následek, že zhruba po dvou letech se projeví to, čemu se říká "cínový mor" - cín se prostě začne rozpadat na prášek a začnou se projevovat přechodové odpory. Jinými slovy - životnost elektroniky je předem naprogramovaná na 2 - 4 roky. Bezolovnatý cín se nesmí používat v leteckém průmyslu a kupodivu ani v automobilových počítačích.
Poslední dobou se v bazarech začínají objevovat velká množství elektronických součástek SMD za směšné ceny, většinou v celých rolích, z nichž se osazují v automatických linkách. Pokud tyto součástky nebyly ve vakuovém balení, jsou k ničemu, připájet se vám podaří možná jednu z deseti, a kdo ví, jak dlouho spoj vydrží.

240501

02.04.2011 03:08

Sčítat či nesčítat?

RE: napadlo někoho

Pasant 79.?.?.?

... přípravka na čip. Ober-chef sčítání to jasně napsal na jejich webu: "Další sčítání bude zase za deset let, ale to už nebude potřebné, protože do té doby budou všichni mít čip."

240930

02.04.2011 22:11

Organizovaný zločin jako základ geopolitiky nového světového řádu

RE: *Deset pokynů na Gregorijských kamenech*

Pasant 79.?.?.?

To vcelku vůbec nejsou špatné myšlenky, problém je jen v tom, jak přesvědčit národy, aby se úměrně nemnožily aniž by nevyhynuly, a jak se při nízké porodnosti postarat o lidi v důchodovém věku. Nicméně, dalo by se toho dosáhnout v období, povězme, 150 let s tím, že přestanou nesmyslné výdaje na zbrojení a umělé udržování živých mrtvol za cenu nesmírných nákladů na zdravotnictví.

Kde jsou ty časy, kdy starý indián řekl, že je hezký den na umírání, vylezl na kopec, zahalil se dekou a spokojeně odešel ze světa...
Lpíme na životě, i když je už i pro nás bezcenný a nevnímáme, jakou se stáváme zátěží. Starý indián to věděl. Udržování mrtvých "při životě" na přístrojích je stejné zvěrstvo, jako dlouhodobá údržba jistého Vladimíra Iljiče či Gottwalda.

240977

02.04.2011 22:38

Víme, co chceme?

RE: Trošku kritiky...

Pasant 79.?.?.?

Máte v tom trochu nepořádek, víte? Medicínu, matematiku atd., do totálně zaostalého křesťansko-římského světa přenesli z Indie Arabové. "Věrozvěsti" byli pátá kolona, která Evropu naopak těžce nabourala a přinesla několik století úplné tmy plné nenávisti, kterou pak křesťanská Evropa úspěšně exportovala do celého světa... Křížové výpravy, 200 let trvající genocida obyvatel Jižní a později Severní Ameriky.. atd. Za tyhle vymoženosti, které stály život asi miliardu lidí, se později omlouval dokonce i papež. Pro Vás to ale asi budou jen "kolaterální škody". Opravdu si myslíte, že bez křesťanství by se nevyvinula civilizace? Zajeďte si do Španělska a prohlédněte si Alhambru.. je to "jejich" chlouba...
Bible je cenzurovaný historický záznam, nic víc. Sestavili ji vítězové. Počtěte si raději v Apokryfech a dejte si to celé dohromady. [mrknutí jedním okem]

240980

02.04.2011 22:52

Kupovat nejlevněji?

RE: Nelze se spoléhat na spotřebitele

Pasant 79.?.?.?

S tou Čínou to nesedí. Čínské firmy jsou schopné a ochotné dodat prvotřídní zboží, pokud je objednáno. Na rozdíl od ostatních výrobců jsou ale stejně tak ochotné vyhovět přání zákazníka a použít podřadné materiály. Je jim to jedno, nehrají si na "značkové". Vyrábějí mimochodem i spoustu velmi kvalitních komponentů montovaných do nářadí renomovaných evropských značek.

Jak to tedy je? Vede "maximalizace zisku".
Příklad: z Číny se sem dovážejí sluneční kolektory s vakuovými trubicemi, prodávané za lidovou cenu okolo 22k Kč. Nádoba je přitom z práškem lakovaného plechu. Při jedné objednávce jsem si jednu takovou soupravu stáhl (zbyl prostor v kontejneru). Stála v přepočtu zhruba 5000 Kč i s dopravou... a nádoba je z nerezu - protože to u plechu vyšlo o 1 USD navíc za kilo!
Nenadávejte na Číňany, mohou za to prasáci, kteří sem tahají podřadné zboží a prodávají je se ziskem až 300%. Dalším viníkem je stát, který má dostatek zkušeben, které by sem takové zboží vůbec neměly pustit.. ale jak se říká, "Za peníze v Praze dům." A každý ouřada má svou cenu...

240983

26.04.2011 13:43

Co je demokracie?

Podklady jsou zde

Pasant 79.?.?.?

http://www.ulozto.cz/3229684/zelena-kniha-kaddafi-zip

242682

26.04.2011 15:23

Co je demokracie?

RE: Demokracie funguje

Pasant 79.?.?.?

Dobrá satira. Ale ještě trochu pilujte na stylu. Místy to totiž vyznívá, jako byste to myslel vážně. A to jistě nechcete, že? [mrknutí jedním okem]

242686

27.04.2011 00:23

Co je demokracie?

RE: přežilé formy.

Pasant 79.?.?.?

Co to má společného se strachem? Jen pokračování staré písničky: "Všechny naše hříchy na sebe vzal Vykupitel."
Teď se budeme ukolébávat vírou, že nás spasí nějací mimozemšťané?
Pokud tady jsou, sledují nás, bez emocí jen jako zajímavý pokus, a v žádném případě nebudou zasahovat do žádného vývoje. Takový je zákon, všechno ostatní je "hřích", a ten už se jednou stal.

242726

všechno proběhlo podle plánu - začíná velká sklizeň...

Německá centrální banka Deutsche Bundesbank bude ochotna přispět k navýšení zdrojů Mezinárodního měnového fondu (MMF) na pomoc zemím eurozóny ohroženým dluhovou krizí, jen když totéž udělají nejen ostatní země Evropské unie, ale i další země světa. Uvádí se to v dopise nejvyšších činitelů Bundesbanky německému ministru financí Wolfgangu Schäublemu, jehož obsah dnes získala agentura Reuters.

"Předpokládá se, že k tomuto financování přispějí i ostatní země EU podle svých kvót u MMF. Mimo to Bundesbanka předpokládá, že ke zvýšení zdrojů MMF významně přispějí i země mimo EU," píše se v dopise prezidenta Bundesbanky Jense Weidmanna a člena bankovní rady Andrease Dombreta z 9. prosince. Představitelé banky v něm nastínili podmínky, za nichž by Bundesbanka poskytla MMF další půjčky.

Na konci minulého týdne se summit EU dohodl na zvýšení zdrojů MMF o 200 miliard eur (5,1 bilionu Kč) z rezerv centrálních bank zemí EU, k nimž by se dobrovolně přidaly i některé další země světa. Bundesbanka uvedla, že kdyby ji o to MMF požádal, bude připravena poskytnou formou bilaterálních úvěrů až 45 miliard eur. To by zvýšilo rozsah úvěrové linky Bundesbanky pro fond na trojnásobek.

258516

26.01.2012 19:07

Superkonspirační teorie o lidské oběti

Naprosto normální ´proočkovanost´...

Pasant 78.?.?.?

Myslím, že tady k tomu je jakýkoli komentář zbytečný

http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/177-predcasne-narozene-deti-jsou-pouzivany-jako-pokusni-kralici-ve-zmanipulovanych-testech-vakcin

A těm, jimž vypláchli mozek, doporučím statistiky ústupu infekčních chorob, z nichž naprosto jasně vyplývá, že k rapidnímu ústupu těchto onemocnění došlo zlepšením životních podmínek dávno předtím, než někdo přišel s"očkováním"! S tím se u většiny fatálních chorob prokazatelně začalo až tehdy, když jejich výskyt byl takřka mizivý.

V "méně rozvinutých zemích" byly nemoci jako neštovice apod., před příchodem reprezentantů "vyšší kultury" naprosto neznámé a vymizely nikoli očkováním, ale souběžně s tím, že se v té vyšší kultuře objevila kanalizace a základní hygienické návyky, tudíž přestali své doma pěstované choroby roznášet... [mrknutí jedním okem]

P.S. Paní Pattek věděla, zač bojuje a oč jde. Její vlastní dítě zmrzačili očkováním.

261680

26.01.2012 20:51

Jak to vidí Marie v Sýrii

RE: Slovenský fotograf Jozef Ďurica

Pasant 78.?.?.?

waterfall.. kolik je Vám let? 15, nebo více?

261688

22.02.2012 17:15

High-Tech podvod v Homs?

Jak se dělají "důkazy"

Pasant 78.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=EAIxyTJh4VY&feature=related

a takto to vytvořili - fanatici minometem z nějakého baráku,
a tomu odpovídají i poškození.

http://www.youtube.com/watch?v=vdvCP16ebc8

263845

18.03.2013 21:25

Za největší nebezpečí považuje Zeman kmotrovské mafie, neonacisty a novináře

RE: Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde... aneb pro dubové palice..

Pasant 78.?.?.?

Euroval se vztahuje na země, v nichž je zavedeno euro. Zeman vlastně souhlasně jedním dechem prohlásil, že Česko přistoupí k euro "možná tak za pět let".. z toho vyplývá, že se dovedně vyhnul konfrontaci.. nehádá se o fangličky a věci nepodstatné, nechce si zabouchnout dveře.. do pěti let.. to je při současném stavu věcí a vývoji v EU asi tak stejné, jakoby řekl, že nikdy.. páč euro nebo EU, jako ta dnešní, už nebude.. anebo se zvetí natolik, že nebude potřeba euroval. Nepodceňujte ho. Ví naprosto přesně, co se hraje a jak se to musí hrát. [mrknutí jedním okem]

286602

24.10.2013 19:30

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

Asi takto

Pasant 78.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=ISYtDsivzkY

A propos... má u nás vůbec ještě někdo, kdo disponuje jakous inteligencí a schopnostmi, šanci vystavit se volbám, aniž by byl následně rozcupován? Nemyslím. To jen ukazuje, jakou chybou bylo rozbití starého Rakouska. Je načase si uvědomit, a historie to nesčetněkrát prokázala, že tento národ si neumí vládnout, že je mu třeba vládnout, a to velmi pevnou rukou.

298520

24.10.2013 19:51

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

... a ještě něco

Pasant 78.?.?.?

Řízení státu... hmm. Málokdo si uvědomuje, co to vlastně znamená. Zjednodušeně řečeno, vynecháme-li soudnictví do nějž jsou soudci jmenováni, zde existují dva pilíře, z nichž jeden by měl být nosným. Takovým pilířem, doslova páteří státu, jsou státní úředníci přijímaní do služby podle svých schopností a odbornosti. Tito lidé by neměli být ovlivnitelní politikou a neměli by být vyměňováni podle libovůle momentálně vládnoucí strany, či koaličních partnerů. Tak tomu je ve všech okolních zemích, jen my jsme zatím výjimkou - a v tom je zakopaný pes. Kompetentní úředník na ministerstvu financí musí mít možnost sdělit svému ministrovi, že jeho požadavek je totální blbost, pokud tento s takovou přijde. Dnes by ho čekal okamžitý vyhazov, pokud ovšem už hned na počátku nebyl nahrazen přítelem pana ministra! Takto jsou ministerstva plná šedivých myšek a přikyvovačů bez jakékoli odpovědnosti za následky vznikající v důsledku špatných politických rozhodnutí! V tomto guláši pak není problém uplatit kohokoli. Povšimli jste si, že o tom mluví jen jediný člověk?

Teprve druhým, a obměnitelným, pilířem je zákonodárná moc, tzn. političtí představitelé, mezi něž se řadí poslanci NS, senátoři i přímo volený prezident.

---------
Jinak... chodíval jsem tady moc rád, protože se zde scházeli lidé schopní rozumné diskuse. Avšak poté, co jsem se probral touto "volební", zjišťuji, že tito lidé buď časem kamsi zmizeli, anebo ztratili motivaci podílet se na podobné výměně názorů. Až na možná dva příspěvky se vlastně všichni stavíte na stranu anarchie. Řešení, jak v zemi najít bezúhonné, schopné a inteligentní volitelné lidi, nenabídl nikdo... Jste zralí pro příchod diktatury.

298526

24.10.2013 22:39

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

RE: Jak dlouho ještě...

Pasant 78.?.?.?

Hlupáci jsou hlupáky proto, že nechápou a nepochopí. A proto musí být k zodpovědnosti vedeni. ZODPOVĚDNÝMI lidmi.

298539

24.10.2013 22:52

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

RE: Takový divný masochismus,alibizmus a nesvéprávnost,mi to připadá....

Pasant 78.?.?.?

No, možná by Vám stálo za to malinko dostudovat skutečnou historii, která se značně liší od klišé vlastenecké propagandy. [mrknutí jedním okem]

http://vznikcsr.wordpress.com/

298542

24.10.2013 22:55

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

RE: okamury usvit?

Pasant 78.?.?.?

Poněkud povrchní posouzení, nemyslíte? Bártu lze přece vykroužkovat, což spousta lidí jistě využije. Ale, na druhou stranu, určitě jsou i lidé, jejichž hlasy přitáhne. A volby jsou o získání co největšího počtu hlasů.

298543

25.10.2013 22:33

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

RE: Takový divný masochismus,alibizmus a nesvéprávnost,mi to připadá....

Pasant 78.?.?.?

Chce to spapat šrrroubeček a být v klidu. [smích]

Každá válka je svinstvo, v tom se shodneme.. ale, kdyby ty národy tehdy zůstaly pospolu, a společně sundali monarchii (možné to bylo, viz legie), byly by na tom mnohem lépe, než když se Britony a Amíky nechaly nadšeně rozpustit do bezvýznamných státečků.. což, mimo jiné, posléze umožnilo nástup Hitlera. Kdyby se tehdy Rakousko-Uhersko nerozpadlo, pak by se to nestalo a nebylo by tady dvakrát tolik hrobů, jako po první válce.
Dnes se to zase pomalu "sjednocuje", jeden dobrovolný Anschluss po druhém, a místo monarchů nám diktují idioti z Brusele. Tož tak.

298598

01.11.2013 01:13

Island: Revoluce pod vedením bankéřů

RE: Sedliacky zdravý rozum.

Pasant 78.?.?.?

Dej si dva mastné šroubečky a nerybízluj.

298995

08.04.2014 00:11

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

Situace je trochu jiná!

Pasant 78.?.?.?

Omlouvám se za nepřeklad, ale vsadím se, že to zvládnete docela dobře sami.

ВОТ ЭТО НОВОСТЬ!!! ​
По ТемзеТВ - английский канал показывают: в парламенте обсуждают, как обычно, с утра украинский вопрос (дежурный). Оказывается, вчера Пан Ги Мун в ООН сделал интересное заявление, и почему-то в украинском СМИ упорно молчат о нем!..

Дело в том, что Совет безопасности ООН в очередной раз рассмотрел вопрос Украины, и эксперты вынесли следующее заключение в рамках международного права: оказывается, что со времен развала СССР Украина не провела и не зарегистрировала должным образом в ООН демаркацию своих границ как государства... Они остаются по границам административным округом СССР согласно обычному договору в рамках СНГ, который в ООН не имеет законную силу.

Поскольку, у страны нет ее официальной границы в рамках международного права, то говорить о ее нарушении кем-либо нет оснований. Также нет оснований говорить о сепаратизме,т.е. насильственном изменении конфигурации границы. Нельзя изменить то, чего не существует!

308118

08.04.2014 00:53

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

... tak jo...

Pasant 78.?.?.?

Na anglickém kanálu Thames TV: v parlamentě se ráno, jako obvykle, diskutovala ukrajinská otázka (službu konající reportér). Ukazuje se, že včera Pan Ki Mun v OSN učinil zajímavé prohlášení, a v ukrajinských masmédiích se o něm, kdoví proč, úporně mlčí!..

Záležitost spočívá v tom, že RB OSN opakovaně projednávala ukrajinskou otázku a experti došli v rámci mezinárodního práva k následujícímu závěru: ukazuje se, že v době rozpadu SSSR Ukrajina neprovedla a nezaregistrovala náležitým způsobem u OSN demarkaci svých hranic jako hranic státu... Ty takto zůstávají hranicemi správního okruhu SSSR podle obyčejné smlouvy v rámci SNS, což nemá v OSN právní sílu.

Jelikož země nemá své oficiální hranice v rámci mezinárodního práva, pak hovořit o jejich narušení kýmkoli není opodstatněné. Není také opodstatněné hovořit o separatismu, t.j. násilné změně konfigurace hranic. Nelze změnit něco, co neexistuje!

308119

08.04.2014 17:21

Do světa se vrací válečný stav

A co když je všechno jinak, aneb - eso v rukávě

Pasant 78.?.?.?

Z anglické Thames TV (službu konající reportér): V parlamentu se ráno, jako obvykle, diskutuje ukrajinská otázka. Ukazuje se, že včera Pan Ki Mun v OSN učinil zajímavé prohlášení, o němž ukrajinská masmédia, kdoví proč, úporně mlčí!

Jde o to, že RB OSN opakovaně projednávala ukrajinskou otázku a experti na mezinárodní právo dospěli k následujícímu závěru: ukazuje se, že Ukrajina po rozpadu SSSR neprovedla a náležitým způsobem u OSN nezaregistrovala demarkaci svých hranic jako hranic státu... Ty takto zůstávají hranicemi správního okruhu SSSR, podle všeobecné smlouvy v rámci SNS, a tudíž mimo právní moc v OSN.

Jelikož tato země nemá oficiální hranice v rámci mezinárodního práva, hovořit o jejich narušení kýmkoli není opodstatněné. Rovněž není opodstatněné hovořit o "separatismu!, tj. svévolné změně konfigurace hranic. Nelze změnit něco, co neexistuje!

308161

04.05.2014 01:21

Několik faktů o Putinovi

RE: Putin je jistě mimořádný státník

Pasant 78.?.?.?

Jak jste přišel na toho "diktátora"? Vyložte prosím běh svých myšlenek, píšu článek o ovlivnitelnosti primitivní propagandou, a Vaše odpověď mi pomůže. Předem děkuji.

309421

Jakým typem nebo druhem duševní choroby trpí pachatel tohoto článku?

http://zpravy.idnes.cz/komentar-ukrajina-putin-odesa-palata-ds4-/zahranicni.aspx?c=A140503_110655_zahranicni_aha

309899

30.06.2014 12:58

Dotaz české poště

RE: pořadníkový automat

Pasant 78.?.?.?

Patrně Vám ušlo, že autor byl na poště u přepážky ÚPLNĚ SÁM! [mrknutí jedním okem]

312452

05.07.2014 23:07

Skutečný Majdan je v Novorusku

RE: Nic se nezmění

Pasant 78.?.?.?

PROROCTVÍ HOPI

"Přijde čas, kdy ze země bude vystupovat mystická mlha, oslabující mysl a srdce všech lidí. Vodítka moudrosti a znalostí se rozkymácejí a Velké Zákony Tvůrce v lidské mysli zaniknou. Děti budou mimo kontrolu, už nebudou poslouchat vůdce a rozbují se nemravnost a konkurenční válka z hrabivosti."

"Když už konec bude blízko, spatříme polární záře (aureolu) kolem nebeských těles. Čtyřikrát se objeví i kolem Slunce jako memento, že musíme reformovat, že se lidé všech barev musí spojit a povstat za přežití, a že musíme odhalit příčinu našich dilemat. Jestliže předtím neudeří lidské zbraně, pak nastane mír."

"Přijde čas, kdy zakusíme opožděné jaro a brzké mrazy, to bude znamení návratu ledové doby."

"Máme za to, že militarismus se rodí z nespravedlnosti, bídy a nevědomosti tam, kde absolutistický vládní systém nechce vyslechnout stížnosti menšin. Takže lidé se uchylují k násilí, demonstracím a dokonce k terorizmu, protože nevidí žádný jiný způsob jak být vyslyšeni. Co můžeme dělat, když vůdci našeho světa a národů jednají jako blázni, pokoušející se řešit problémy konfrontací s nimi? Můžeme jen znovu citovat proroctví našich předků. Doufáme, že vás to bude zajímat, abyste byli lépe informovaní, protože se za nějaký čas vyplní."

"V souladu s tímto proroctvím, ten den přijde, když budou pronásledováni lidé ve vysokých postaveních. To bude příčinou, že se nakonec všechno vymkne kontrole. Hon nabude na síle a bude se šířit. Tuto situaci možná dokonce spustí sama Země. Nakonec nás to dožene až k tomu, čemu biblická verze říká Armageddon ( hopijská verze je velmi podobná ). Bude to finální, rozhodující bitva mezi dobrem a zlem. Přihodí se to pod jedním Bohem nebo náčelníkem. Pak bude vynesen závěrečný soud nad zkaženými. Budou sťati a už víckrát nepromluví.
Jestliže se to neuskuteční, nakonec dojde k totální zkáze přičiněním člověka nebo zásahem přírody. Pak bude nový život muset znovu začínat z jednoho děvčete a chlapce. Toto je děsivé proroctví a mnohými nebude podporováno."

312737

05.07.2014 23:15

Skutečný Majdan je v Novorusku

RE: Kdo je fasista ?

Pasant 78.?.?.?

Pozorovatel pozoruje, a to VŠE, co se děje na VŠECH stranách. Nedělá předčasné závěry, sbírá fakta. To, co tady prezentujete, je výsledek promytí mozku "sdělovacími" prostředky, které neinformují, ale sdělují klientům, co si mají, a co si smí, MYSLET. Váš "názor" svědčí o tom, že jste velmi mladý a nerozumíte ani slovo rusky. Z toho (vlastně obou) důvodu ztrácíte jakékoli oprávnění cokoli relevantně komentovat.

"Fašismus je spojení vrcholné politiky s mocí korporací." (Benito Mussolini) -- pozorujte a zjistěte, kde tomu tak je...

312738

06.07.2014 15:18

Skutečný Majdan je v Novorusku

RE: Kdo je fasista ?

Pasant 78.?.?.?

Senilita je hrozná věc...
(Viz Slovník cizích slov.)

312796

22.07.2014 00:09

Informační válka

FAKTA!

Pasant 78.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd...
A míček je na straně velkohubých.

313711

22.07.2014 17:23

Byla to Putinova raketa!

Oba letové zapisovače předány!

Pasant 78.?.?.?

"Opolčenci" v noci na dnešek za velké účasti médií předali oba nepoškozené letové zapisovače, "černé skříňky", členům malajské komise. Malajci je prohlásili za majetek Malajska, s tím, že budou předány expertům Mezinárodní komise pro bezpečnost letového provozu.

313764

22.07.2014 17:29

Byla to Putinova raketa!

Vše vysvětlující dokumentace z US satelitu...

Pasant 78.?.?.?

http://s00.yaplakal.com/pics/pics_preview/0/8/2/35...

313765

22.07.2014 17:31

Byla to Putinova raketa!

RE: ...

Pasant 78.?.?.?

Ano. Ukrajinští teroristi, takto "majdanem" dosazená "vláda", ponesou celou zodpovědnost. To si pište!

313767

23.07.2014 11:26

Byla to Putinova raketa!

RE: Nepřehlédli jsme, že 3. světová válka již začala?

Pasant 78.?.?.?

Sašo, největší neštěstí je srážka s blbcem... Proč to vychutnáváte? [mrknutí jedním okem]

313847

23.07.2014 11:29

Byla to Putinova raketa!

RE: tah je na opici Obama

Pasant 78.?.?.?

Start rakety BUK provází velmi intenzivní rachot srovnatelný se startem tryskového letadla, slyšitelný v okruhu min. 10km. Za letící raketou zůstává výrazná spalinová stopa viditelná na hodně kilometrů. Ve výšce cca 1000m překonává raketa rychlost zvuku, což generuje transsonický třesk slyšitelný min. na 20km. Letadlo bylo setřeleno v odpoledních hodinách takže by uvedené projevy startující rakety musely zaznamenat tisíce lidí v okolí. Na informačních webech (ruských, ukrajinských i opolčeneckých) NIKDE není žádné svědectví o tom, že by někdo v nějakém směru něco uslyšel nebo zpozoroval... zato jsou svědci tvrdící, že v tomto prostoru v kritickou dobu manévrovala "sučka".

313850

23.07.2014 11:33

Byla to Putinova raketa!

RE: Carlos

Pasant 78.?.?.?

No. Porovnal jste si časy zveřejnění na Twitteru s časem událostí? "Carlos", ať to byl kdokoli, by musel být jasnovidec.

313852

23.07.2014 11:40

Byla to Putinova raketa!

RE: ...

Pasant 78.?.?.?

Definujte, prosím, pro neznalé, pojem "terorista" a "terorizmus".

Znám to např. takhle:
"Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických cílů. Terči teroristických akcí jsou většinou civilisté."

Ostřelování městských čtvrtí, nemocnic, škol a městské infrastruktury (vodárny, trafostanice, nádraží...) raketomety, minomety a těžkým dělostřelectvem, je tedy co?

313854

23.07.2014 11:52

Byla to Putinova raketa!

RE: Podstata podchytena

Pasant 78.?.?.?

Neexistuje absolutně žádný důkaz, že by byla vypuštěna jakákoli raketa ze systému BUK na kterékoli straně.
Opakuji:
Start rakety BUK provází velmi intenzivní rachot srovnatelný se startem tryskového letadla, slyšitelný v okruhu min. 10km. Za letící raketou zůstává výrazná spalinová stopa viditelná na hodně kilometrů. Ve výšce cca 1000m překonává raketa rychlost zvuku, což generuje transsonický třesk slyšitelný min. na 20km. Letadlo bylo setřeleno v odpoledních hodinách takže by uvedené projevy startující rakety musely zaznamenat tisíce lidí v okolí. Na informačních webech (ruských, ukrajinských i opolčeneckých) nikde není žádné svědectví o tom, že by někdo v nějakém směru něco uslyšel nebo zpozoroval... zato spousta svědků sledovala ve stejné oblasti činnost "sučky".

313857

24.07.2014 00:04

Lékaři v Gaze: zalátáváme oběti před dalším mučením

RE: Aerolinky z celého světa zrušily lety do Izraele, ČSA budou létat dál

Pasant 78.?.?.?

"Civilisté a civilní infrastruktura – včetně lékařských pracovníků, zdravotnických center a ambulancí – by nikdy neměly být terčem. Humanitární pomoc a její pracovníci by měli mít neomezený přístup za každé situace – ne jako laskavost, ale jako právní zodpovědnost."

Analýza pana Whittalla získá spoustu sympatií mezi ostatními humanitárními organizacemi a u představitelů EU, kteří shledávají, že jejich pomoc na okupovaných palestinských územích nebo v Gaze je brána Izraelci jako jistá – či je dokonce zneužívána. Humanitární projekty EU, jak v Gaze, tak na Západním břehu, byly zničeny izraelskou armádou – kdy se následně jen velmi zřídka objevila kritika i od samotné EU, která nemá na MSF žádné vazby.
----------
sakra... a pro jihovýchod Ukrajiny platí něco jiného???

313910

24.07.2014 00:08

Lékaři v Gaze: zalátáváme oběti před dalším mučením

RE: Aerolinky z celého světa zrušily lety do Izraele, ČSA budou létat dál

Pasant 78.?.?.?

Lety obnovily, možná dočasně, dvě ruské společnosti, které stahují ruské cestující, kteří tam uvázli a nedočkali se žádné podpory. Je mezi nimi i spousta dětí. Nechali je spát na holé zemi a navrhli jim, aby šli do palestinské oblasti... hledat nějaké hotely.

313911

28.07.2014 13:06

Svět odsouzen k zániku kvůli bezstarostnosti Západu

RE: co by měl putin dělat

Pasant 78.?.?.?

Není to tak prosté, viz ZDE

314204

28.07.2014 13:11

Svět odsouzen k zániku kvůli bezstarostnosti Západu

RE: Článek vynikající - hlavní váleční štváči označeni velmi chybně

Pasant 78.?.?.?

Z proroctví Hopi:

"Máme za to, že militarismus se rodí z nespravedlnosti, bídy a nevědomosti tam, kde absolutistický vládní systém nechce vyslechnout stížnosti menšin. Takže lidé se uchylují k násilí, demonstracím a dokonce k terorizmu, protože nevidí žádný jiný způsob jak být vyslyšeni. Co můžeme dělat, když vůdci našeho světa a národů jednají jako blázni, pokoušející se řešit problémy konfrontací s nimi? Můžeme jen znovu citovat proroctví našich předků. Doufáme, že vás to bude zajímat, abyste byli lépe informovaní, protože se za nějaký čas vyplní."

"V souladu s tímto proroctvím, ten den přijde, když budou pronásledováni lidé ve vysokých postaveních. To bude příčinou, že se nakonec všechno vymkne kontrole. Hon nabude na síle a bude se šířit. Tuto situaci možná dokonce spustí sama Země. Nakonec nás to dožene až k tomu, čemu biblická verze říká Armageddon ( hopijská verze je velmi podobná ). Bude to finální, rozhodující bitva mezi dobrem a zlem. Přihodí se to pod jedním Bohem nebo náčelníkem. Proroctví říká, že pak budeme všichni mluvit stejným jazykem (konečně se domluvíme)."

314205

05.08.2014 11:29

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: Rozhodně nejde o díry od kanonu

Pasant 78.?.?.?

Se slůvkem "rozhodně" bych šetřil.

1./ Nikdo, ani Rusové v brífingu, nikde neuvedl, že letoun nebo letouny, které se v kritickou dobu motaly kolem Boeingu, byly SU 25! To je stejně zavádějící, jako mantra o raketě ze systému BUK. Na stejné výšce bylo zjištěno nejméně jedno další neidentifikované, s největší pravděpodobností vojenské letadlo. Bodka.

2./ UK se pochlubila, že disponuje i mnohem výkonnějšími letouny, viz https://www.youtube.com/watch?v=XA7SeIbT1l0

3./ Dvě tato letadla mohla vzít liner do "nůžek" a doslova rozstřílet pilotní kabinu. Podle záznamu z palubního zapisovače piloti netušili vůbec nic. Tím byla odpočátku eliminována možnost, že by se na záznamu objevilo byť jediné slovo o tom, že letadlo bylo napadeno.

314843

05.08.2014 11:40

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: diery

Pasant 78.?.?.?

Přesně na takovou pitomost se čekalo... malinký problém je ale v tom, že by napřed museli sestavit dohromady celou kabinu, aby při expertíze odpovídaly trajektorie střel. A určitě by do toho pro zábavu stříleli z obou stran... Navíc by ti lumpové museli mít k dispozici letecký kanon, nabitý střídavě průbojným a tříštivo-trhavým nábojem ráže 30 mm, dopravit ho na místo a použít za přítomnosti spousty svědků. Ale to všechno jsou přece jen bezvýznamné detaily, že? [mrknutí jedním okem]

314844

05.08.2014 12:44

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

K nadpisu článku

Pasant 78.?.?.?

Velitel jednotky dal svým lidem v bezvýchodné situaci přikaz k stažení do bezpečí. To znamená ústup, který byl za dané situace jedinou možností. Ti vojáci tedy v žádném případě nejsou dezertéři. Pokud by tady měl být někdo "souzen", je to velitel jednotky, ale především vrchní velení, které dopustilo tento stav.

Dezertéry se, v přeneseném smyslu, stanou pouze ti vojáci, kteří zůstanou v RF, ale -- podle výpovědí mnoha zajatců, sbírají chlapce, kteří nikdy nebyli na vojně, prostě na ulici, internují je a následně posílají na bojiště. Tihle kluci nikdy nesložili vojenskou přísahu, takže v případě, že se vzdají nebo přeběhnou, je rovněž nelze prohlásit za dezertéry.

Navíc prasklo, že vojákům nebylo umožněno hlasovat v prezidentských volbách, což ještě více zpochybňuje jejich výsledek - je totiž docela možné, že za ně hlasovala "armáda"...

314849

05.08.2014 12:51

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

RE: K nadpisu článku

Pasant 78.?.?.?

Ech. Pardon... zaplakal jsem tady na falešném hrobě [zahanbení]
Jedná se o tenhle článek http://aeronet.cz/news/ukrajinsti-dezerteri-v-rusk...

314851

07.08.2014 02:15

Ignotum Per Ignotus - Vysvětlení neznámého ještě více neznámým

Držet vlka za uši

Pasant 78.?.?.?

"Uloví-li" někdo vlka tak, že ho drží za uši znamená, že má vázané obě ruce a v podstatě nemůže nic dělat, a běda, když mu jedno ucho vyklouzne... opravdu, docela pitomá situace. [mrknutí jedním okem]

314968

Všem, i zdejším diskutujícím, jaksi uchází, že se zcela vytratil pojem solidarita! Ti zoufalí lidé prchají ze zničených měst, a mnozí zahynou, jen proto, že NEMĚLI PENÍZE na lístek na vlak!!! Co je to za zhovadilost?? Kdo je do toho vlaku nepustí? Konduktér? Vládnou železnici v Doněcku a Luhansku fašouni? Nebo jak to vůbec všechno je? To prostě hlava nebere...

315678

27.08.2014 22:03

Monsanto a Ukrajina

RE: kdo chce kam..

Pasant 78.?.?.?

Problém je ještě jinde, a velký. Dovede si někdo představit rozsah průšvihu, když vítr přenese pyl z GMO pšenice z ukrajinských lánů do Ruska? A nejen tam? Ty osevní plochy jsou gigantické, tedy pokud je osejí...

316262

28.08.2014 00:20

Obama destabilizuje evropskou ekonomiku: Sankce prohlubují krizi

RE: zajímavá uvaha...

Pasant 78.?.?.?

Leč poněkud přivelmi zastaralá. Ukrajinská armáda je před totálním zhroucením, má obrovské ztráty na lidech a výzbroji, která houfně přechází do rukou "opolčenců", včetně skladů munice. Jihovýchod postavil na nohy skutečnou armádu, která žádné zásobování odjinud nepotřebuje! Ukrarmáda prchá z Marinupolu, tzn. že DNR a LNR v podstatě ovládají celou hranici svého území s Ruskem a dole na jihu velkou část pobřeží.
Mamlasové v bruseli začínají obracet a barončina želví tvář už se netváří tak happy... Bude se vyjednávat a zdá se, že Evropa začíná nejen chápat, že košile je blíž, než kabát, ale že tady jde přímo o spodní prádlo. Počítat s tím, že Mrkelové narostou koule se sice nedá, ale voliči a hlavně průmyslníci by ji mohli někam dotlačit... Uvidíme, podzim to odhalí. [mrknutí jedním okem]

316263

26.10.2014 01:44

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

špatný odkaz na "nevybuchlou raketu"

Pasant 78.?.?.?

Na záběrech je pouze hnací a naváděcí část rakety. Oddělená bojová hlavice musela dopadnout jinde. Takových "nevybuchlých raket" ukazují spousty.
Pro porovnání
http://cs.wikipedia.org/wiki/OTR-21_To%C4%8Dka#med...

Otázkou je, kam opravdu dopadly hlavice, co nesly, a kolik jich nevybuchlo - a proč. Sabotáž?

319798

26.10.2014 01:53

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

RE: Saker je prilis zahledeny do konfliktu s Ukry

Pasant 78.?.?.?

Nerad to říkám, ale jste zjevně úplně mimo informační toky. Junta v Kyjevě válku potřebuje, jinak skončí. Budou tu agonii prostě prodlužovat. Na frontu posílají mladé kluky, a ty, kteří už si tam užili a pochopili, oč se jedná, ty domů nepustí. Ani po nedělních volbách.

Zkuste nahlédnout sem
http://dnrtv.ru/videochat/

319800

26.10.2014 01:56

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

RE: Ukazuje se, že příměří bylo těžkou taktickou chybou.

Pasant 78.?.?.?

Ta "nejaka konferencia" je tady

http://eng.kremlin.ru/news/23137

319801

29.10.2014 18:56

Putin: Systém globální bezpečnosti vážně podkopán

RE: Молодец

Pasant 78.?.?.?

Nechápu, proč všichni pořád "pátrají" po zdroji?
Proč nejdete přímo ke kováři a sbíráte paběrky? [mrknutí jedním okem]

Přímý zdroj je tady
http://eng.kremlin.ru/news/23137

tady
http://eng.kremlin.ru/transcripts/23137

a tady
http://kremlin.ru/transcripts/46860

319992

21.11.2014 01:57

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Nedejme se rozdělit!

Pasant 78.?.?.?

Máte pravdu. O Vladimíra by se jeho ochranka v Praze měla postarat více, než dobře... smrdí to Sarajevem.

321625

21.11.2014 02:02

Žádná americká ambasáda! Všechno bylo spontánní!

RE: Podvrh

Pasant 78.?.?.?

Aha, takže máte dojem, že ty červené karty byly fata morgana a vůbec neexistovaly? Pokud nepopíráte jejich existenci, zůstává pořád otevřená otázka, kdo to zorganizoval, kdo je rozdal, a kdo to zaplatil. Nebo ne? Nechápu, kam to chcete zahrát. Pomozte mi. [mrknutí jedním okem]

321626

23.12.2014 04:45

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Lidé milí, fanděme ... rozumu

Pasant 78.?.?.?

Ano. Buď poslušný otrok a ber, čím tě krmí. A budeš se mít fajn.
Přesně tak ses ale mohl mít i předtím, když jsi držel hubu a krok a nestrkal nos do politiky.

Tak CO se změnilo? Jen barvy.

323875

23.12.2014 04:48

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Lidé milí, fanděme Rusku!

Pasant 78.?.?.?

Émilku, skousni šroubek a nech ho bejt... je to prostě B L B. Poručík Dub byl extra inteligent. [mrknutí jedním okem]

323876

23.12.2014 05:01

Jak Vladimir Putin rozrušil strategii NATO

RE: Strategie oligarchů je jasná, genocida. A poddolaroni prosí. Proč by jim měli krmit tažné voly?

Pasant 78.?.?.?

Sežereme je spolu.
Jen pitomec dosud nepochopil, že NĚT je NĚT!

Dělat si z huby prdel je výsadou té druhé strany.

323877

23.12.2014 05:15

USA vyhlašují (měnovou) válku Rusku

Říká autorovi článku něco pojem "spotřební koš"?

Pasant 78.?.?.?

Veškeré potraviny a ostatní věci denní potřeby si Rusové nakupují za rubly. Obrátíme-li to, pokud dnes Rus prodá pár dolarů, co má pod polštářem, získá za ně více rublů - jimiž v Rusku platí - než předtím. Kde je ta bída?

Článek je neaktuální. Uměle vyšroubovaný dolar mezitím už zase spadl a bude padat i nadále.

323878

10.01.2015 05:56

Tak kdopak nám to vraždí v Paříži?

RE: Útočníci zapomněli v autě své doklady

Pasant 78.?.?.?

GLADIO?

Potřebuju utáhnout režim. Jak na to, v zemi plné muslimů?

1/ Vytipuje se cíl. Velmi vhodná je redakce provokativního plátku, který se s nevybíravým hnusem naváží do všeho, co se týče jakékoli víry, nejen islámu. Tihle lidi víří nálady, které máme nejméně zapotřebí, ale je jisté, že vzhledem k "profesi" to bude mít obrovský dosah.

2/ Vytipuji pachatele, které si předem odchytím a dám "k ledu" na předem určené místo.

3/ Provedu "akci", ve které hraje roli nejméně šest, ale spíše víc, osob, dva vlastní vykonavatele (kteří následně v poklidu zmizí v některé z okolních kaváren), osoby filmující na střeše (nejméně jeden z tam přítomných mužů má na sobě neprůstřelnou vestu) dvě další osoby hrající "kavky", které střílejí na ulici slepými náboji a sehrají divadlo se "zastřeleným" policistou, hulákají alláhu akbar a odjedou černým autem, které "vysoce profesionální pachatelé" později nabourají a nechají stát společně s doklady... Zastaví si auto (opět vysoce profesionálně) ušetří řidičku, kterou "hodí na zadní sedadlo" a jedou směrem k místu, kde jsou u ledu "pachatelé" (zastřelení zřejmě téměř současně s obětmi v redakci). Cestou, aby bylo jasné, co přivedlo policii na "stopu", "vysoce profesionálně" vyloupí benzínovou pumpu a pokračují v jízdě... už následovaní celou policejní kolonou (!).

4/ Falešní "pachatelé" dorazí na místo, kde "vezmou rukojmí", syna majitele tiskárny, ostatní nechají uniknout. Po neúspěšném "vyjednávání" vyrazí speciálka, vybraná jednotka (možná tatáž jako v Paříži) uvnitř sehraje divadlo, herci jsou vyměněni za už mrtvé "pachatele" a rukojmí osvobozen. Sláva.
Ale vloudila se chybička, jakýsi blázen naletěl a vzal věc vážně - vzal rukojmí v pařížské kavárně... kterou "specialisté" následně šturmovali s tím výsledkem, že společně s tím magorem pět s šesti rukojmí přišlo o život. Po těch ovšem neštěkne ani pes.

5/ Svět strne v úžasu, nosí se květiny a bleskurychle se objeví už známý slogan: Všichni jsme..." Státníci kondolují - a režim může přitvrdit.

Video s šarádou u policisty je tady http://vimeo.com/116191117 - znalec si na zpomalených záběrech povšimne, že kalach nevyhodil nábojnici... slepou totiž bez úsťové brzdy vyhodit neumí.

324810

12.01.2015 06:03

Kruhy na vodě

Dobrý námět k zamyšlení

Pasant 78.?.?.?

Ano, pracoval jsem svého času s mnoha muslimy, byli to Turci a lidé z bývalé Jugoslávie. Turci byli v pohodě, Jugoslávci - někteří pravoslavní, jiní katolíci, si se "svými" muslimy šli místy až po krku. Turci se toho nikdy neúčastnili. Spíš těmi jugoslávskými také-muslimy docela pohrdali, ale tak nějak přátelsky.

No, ať už je to jak chce, naše evropské načálstvo v tom má prsty pěkně hluboko. Způsob, jakým do Středního východu dloubou vládci Severoameričanů, je pochopitelný - střízlivě viděno - oni to ani jinak neumí a je to součást jejich deklarovaných politických snah.

Skutečnost, že se s nimi svezli lidé se směšného poloostrova na západě obrovské Eurasie, který si v 17. století namísto "Křesťanský svět" začal říkat Evropa, je zarážející. Zahodili jsme všechno, co nás dělalo silnými, co stavělo na nohy náš dnešní svět. Následky budou nepěkné.

324902

Jojo. Švýcaři jich mají hafo... třeba nám nějaké půjčí, ne?

329172

No, byl to sice známý saxofonista Bill Clinton, ale to nic nemění.

329826

Oba mimo:

Prvním americkým prezidentem, který navštívil české země, byl George Bush mladší. Dorazil do Prahy jako hlavní postava oslav prvního výročí 17. listopadu 1989 a rozhodně si nemohl stěžovat na nevlídné přijetí. Na zcela zaplněném Václavském náměstí vystoupil společně s Václavem Havlem a předal zde svůj dar – repliku pověstného Zvonu svobody. [mrknutí jedním okem]

329920

17.01.2016 17:46

Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec

RE: Ta diplomka je vážně příšerná sračka :-)

Pasant 78.?.?.?

A co teprf mi ženi... ynteligenc je upadajýcý.

344546

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 373,53 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
755 693,59 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 254 968