Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lin

Nalezeno 1285 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.02.2010 09:45

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

RE: Jak na to?

Lin 85.?.?.?

Pánové, oba dva, děkuju moc za pomoc a vysvětlení. Už jsem si myslela, že mi to nikdo nevysvětlí. Díky znovu, už jsem to zvládla a jsem registrovaná [smích]

211609

08.02.2010 10:27

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Nebudu rozebírat, jestli byli nebo nebyli zločinci. Zkusím to jinak, protože otázku nevidím černobíle.
Dívám se na komunismus (lépe tedy myšlenky M+E, lidovou vládu) jako na NÁSLEDEK, který se zrodil z hrozných podmínek otroků kapitalismu. Lidé už si byli tehdy vědomi, na čem kapitalismus stojí (a my to dneska znovu objevujeme, ovšem v jiné formě). Chtěli změnu a intelektuálové M+E nabídli teorii (a teorií o Novém světě se dneska taky objevuje dost - tím nemyslím NWO).
Co vím, v počátcích komunistického hnutí to neměli přívrženci vůbec lehké. Ale měli nadšení, měli své sny a svou upřímnou víru ve spravedlivější svět. Nechtěli tak moc, jen ukončit svou bídu a vykořisťování, zajistit svým dětem lepší svět. Původní změny, kterých chtěli dosáhnout bylo - vzdělání pro všechny, zdravotnictví pro všechny a práce pro všechny. Nebyla to jen lúza, sympatizovala s nimi i inteligence, která v určitých směrech daných myšlenek viděla pokrok.
Když pak došlo na uskutečňování teorie v praxi, začaly problémy. I ten nejlepší teoretik si nemůže zajistit "správnou funkčnost lidského faktoru". Zneužít se dá úplně všechno. Tím chci říct, že i dnešní novátor, který je nositelem nádherných myšlenek Nového světa, nemůže předem počítat, jak ty jeho vize a idee budou lidé uplaňovat v praxi. Naše dnešní sny o duchovnějším světě by možná skončily podobně.
Když ponechám stranou politickou špičku, na "lidské bázi", konkrétně v ČR začala mela hned po válce. Převlékaly se kabáty a do lidových samospráv se protlačili prospěcháři a ti, kteří si vyřizovali účty. Najednou se vynořilo tolik partyzánů a protifašistických bojovníků, že kdyby to byla pravda, umlátili bychom fašisty čepicema hned v prvním roce. Ale - spousta svědků už promluvit nemohla a bez žalobce není soudce. Právě tihle prospěcháři se nejvíc vyznačovali zuřivostí a nenávistí, používáním fašistických metod ke všemu a všem, kteří by jen malinko mohli zpochybnit jejich minulost a bezpáteřnost.
Znám to z vyprávění svého dědy, který ve třicátých letech jako mladík ke komunistům přešel a v padesátých letech si to šeredně odnesl. Jen proto, že veřejně neschvaloval praktiky tehdejších "straníků". Už tehdy řekl - vy nejste komunisti, vy jste straníci! Zažíval ohromné rozčarování a vůbec nebyl sám. To, co nastalo, nebylo to, o co bojovali. Najednou bylo jasně vidět, že šlo zas a jen o moc a blahobyt některých. Lidé žili na potravinové lístky - a "elita" si nechala dovážet potraviny z "nenáviděného západu". Paní prezidentová Gottwaldová si jako za "starých časů" vydržovala služky, chovala se k nim jako k otrokyním. Ženské "z ulice" přešívaly pro rodinu co se dalo, protože látky nebyly a milostpaní Gottwaldové (tak si nechala říkat) se dovážely látky až ze zámoří.
Často si na dědu vzpomenu v dnešních dobách.

211914

08.02.2010 15:36

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Lin 85.?.?.?

Vojto, nejsem stoupencem této ideologie a ani žádných -ismů.
1) Nemyslím si, že tu v příspěvcích někdo "obhajuje". Rozumím tomu tak, že se tu říká pouze - ano, je to tak, ale proč nejsou za zločinné považované ty ostatní včetně ideologie církve? Můj dojem je, že se tyto hlasy pokoušejí o objektivní pohled na věc, stojí ve středu a ne v extrému radikálního PRO x radikálního PROTI.

2) Nespoléhejte ve srovnání Severní a Jižní Koree na podání nějakého důkazu, protože to by tyto země také musely mít rovné podmínky obchodu, což nemají. Hospodářská embarga jsou mocným nástrojem likvidace ekonomik [smích] (viz http://www.mpo.cz/dokument40596.html)

3) Četl jste Manifest? Jestli ne, tady je (http://klempera.tripod.com/manifest.htm). Ano, krádež je vždycky zločinem. Otázkou je, kdo krade.

Abyste dobře rozuměl, neříkám tím, že s Manifestem souhlasím (a natož se zřízením, které tu bylo v minulém století). Jen mírně nervózním při sledování vývoje (u nás i ve světě), protože za těchto podmínek vzniká ideální podhoubí pro další - ismus jiné formy. Narůstající bída, nedostatek pracovních příležitostí, nemožnost uplatnění ve společnosti, mizející střední vrstva (která je nejvíce zatížena daněmi), ignorace občanů politickou garniturou, nenažratost přežraných, arogance moci...
Už teď občas v diskusích čtu volání po "silném vládci - osobnosti", v jehož rukách bude veškerá státní moc. Někdo chce dokonce i povolat monarchu [smích] Tak se obávám, aby tyto hlasy nezískávaly víc a víc podpůrců, protože žít v další diktatuře se mi fakt nechce [smích]

211936

09.02.2010 11:23

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Jiný pohled

Lin 85.?.?.?

Na "upokojenie"? [smích] Ale já jsem "pokojná".
Dobře, píšete, že se spravedlnost nemůže konat, pokud bude budovaná bez Boha a s ohledem na jeho záměry. No... já nevím, ale podívejme se do historie hloub než do minulého století. Lidé určitě nejméně tisíc let žili "ve víře" - tedy spíš pod nadvládou církve. Bylo nemožné, aby se někdo nehlásil k nějaké církvi nebo náboženství. Byl by to vážný prohřešek proti tehdejším mravům. [smích] A já se ptám - byl tehdejší svět lepší, spravedlivější a osvícenější? Panovala sociální spravedlnost, bratrská láska? Když měla rozhodující moc a vliv církev, která se Biblí zaštiťuje? Proč už tu tedy dávno nemáme "sociálně spravedlivý svět" podle "návodu" z Bible? Jak dopadly komunity, které s Bohem a ve víře chtěly uskutečnit váš "model"? Vždycky to skončilo rozkolem zevnitř [smích] Tak si vůbec nejsem jistá, jestli je to kvůli nevíře v Boha, že se "nedaří".
A nevím, z jaké Bible čerpáte, když uvádíte údaj "pred 3000 rokmi". Bible tak stará není a protože se říká, že Bible je jen jedna, tak fakt nevím...

212025

09.02.2010 11:32

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Lin 85.?.?.?

Jo, já to vím, že jsem a proto se mi nechce po "změně" vystřídat jednu totalitu za druhou. [smích] Chci, aby změna byla k lepšímu a ne jen kosmetická úprava barev, názvů a pojmů a vystřídání jedné zdi za druhou.

212028

09.02.2010 12:20

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Lin 85.?.?.?

Zdravím, Vojto [smích]
Jsem přesvědčená, že zrušení soukromého vlastnictví v rozsahu, jak se pak dělo v praxi, autoři Manifestu na mysli neměli. Určitě si nepřáli, aby třeba malý zemědělec, švec, pekař atd., který si produkcí vydělává na své živobytí, o tyhle prostředky přišel. Je sranda, že právě v zemědělství ukázala budoucnost formu JZD jako životaschopnou a dá se říct, že jí obdivoval (a uváděl do praxe) i "západní" svět. Proto taky bylo zemědělství po "sametové" zničeno jako první.
Podle mě právě odnětí vlastní iniciativy v cestě za živobytím byla zásadní chyba, na kterou systém dojel. A nemyslím si, že by současný systém byl v tomhle přívětivější. Volný trh je jen iluze. A byrokracie, všemožná omezení formou nařízení, norem, poplatků atd., vezme chuť do práce i nyní. Sám to asi nejlíp víte, s čím vším jste se musel poprat, než jste vůbec začal se svou živností a s čím se perete doteď. Co všechno musíte hlídat, nastudovat, dodržovat, abyste podnikal v souladu se zákonem. Tak - a teď vemte, že jste "jen" šikovný instalatér, který nemá ambice být "podnikatelem", ale jen řemeslníkem, který se uživí sám. Musí nastudovat to samé, co vy a protože se v našich zákonech a novelách vyzná už snad jen prase, musí si zaplatit někoho, kdo to umí. Je to všechno příliš složité a sešněrované na to, aby lidi měli motivaci.

212032

15.02.2010 22:26

Olympiáda z pohledu laika

RE: souhlas až na jediné - indiáni nejsou cikáni

Lin 85.?.?.?

Souhlasím. Za indiány stojí bohaté kulturní tradice, měli svou vlastní zem i způsob života, který jim byl ukradený násilnou "civilizací". Žádní divoši, měli jen jiný styl života. Běloši je převálcovali svými technickými vymoženostmi, ale nemohli se s nimi rovnat co do znalostí přežití ve volné přírodě. Porovnávat kvalitu života technikou mi příjde dost nefér a taky zavádějící. Chtěla bych vidět dnešní "civilizované" bělochy, kdyby jim např. vypli proud. Však už většina neumí ani rozdělat oheň. A taky bych chtěla vidět nás, "civilizované" - co by z nás zbylo, kdyby nám někdo násilně vnutil třeba životní styl indiánů. Pěkně v rezervacích, bez naší techniky, živit se lovem a sběrem, vyrábět si šaty, boty, stavět příbytky. Obávám se, že by víc jak polovina nepřežila první zimu. [smích]
Oproti tomu cikány (jako kmen) údajně vypudili z Indie jejich vlastní lidi, protože byli už tehdejší společnosti "neprospěšní". Ano, je to také přírodní národ, má nějaké svoje tradice a způsob života. Jenže... nějak jsem neslyšela, že by museli o svou zem bojovat, že by byli nahnáni do rezervací a bílí jim sebrali to, co jim poskytovalo jedinou obživu. Taky jsem nikdy nezaznamenala nějakou výraznou osobnost z této komunity - prostě někoho, kdo stojí za historickou zmínku. Kdežto takových indiánů je dost [smích] Nejen slavní bojovníci a náčelníci, dneska třeba i herci.

http://www.youtube.com/watch?v=VYH9U3wlY0k

212648

16.02.2010 20:43

Co znamená být Indiánem v Kanadě

Výborně...

Lin 85.?.?.?

... tak to bychom měli. Malý vzorek stálého zdroje svárů - dohadovat se o civilizovanosti cizí kultury. [oči v sloup]
Vážení, zamyslete se, prosím, jak je snadné vzbuzovat vášně kvůli odlišnostem. Každý z nás vyrůstal v nějaké kultuře, něco je nám blízké, něco na hony vzdálené. Kdyby mě někdo chtěl donutit pít ještě teplou zvířecí krev nebo jíst syrové maso, rybu, červa - poblinkala bych se, raději uhynula hladem a měla dotyčného za barbara a uzurpátora. Jiný by zase blinkal z našeho knedlu a svíčkové. Velmi bych se stavěla na zadní, kdyby mě někdo nutil mlátit sebou sedmkrát za den o kobereček čelem k Mecce. Neméně radikální rebel bych byla, kdyby mě někdo nutil chodit v neděli do kostela a ke zpovědi. Šílené by pro mě bylo, kdybych se kvůli cizímu bontónu musela vzdát svého oblečení a hopkat po venku v bederní roušce nebo zabalená od hlavy až k patě v nějakém hadru. Považovala bych to za barbarské, silně omezující a ponižující. A rebelovala bych...silně [smích] Z mého pohledu by byli barbaři "ti okolo". Z jejich pohledu bych byla barbarem já. Tak co s tím? Oni by "polidšťovali opici" a já bych se snažila o totéž, ovšem v opačném směru. Pravděpodobně by tu "civilizovanost" vyhrál ten silnější a v tom také vězí jádro pudla.
Seberte někomu jeho kulturu a zvyky, vnuťte tu svou - a máte zaděláno na problém.
Takhle to probíhá na celém světě. Napochodují charitativní organizace (dříve misionáři), začnou šířit "osvětu" a rázem se vyrojí tolik problémů, o kterých do té doby "napravovaní" neměli ani tuchu. Obávám se, že i cikánská "otázka" by dneska byla zcela jinde, kdyby se jim za první republiky nezatrhlo kočování.
Víc k tomu nemám co říct a fakt netuším, jestli jsem opravdu civilizovaný člověk (jak si myslím) a ne čirou náhodou barbarská rasa k něčí "převýchově". [oči v sloup]

212736

18.02.2010 21:33

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

Asociace...

Lin 85.?.?.?

Volební program a obzvláště chování DS mi silně připomíná NSDAP v minulém století. Mám dojem, že historie se opakuje a budeme to zažívat všechno znovu. V době krize, chudoby a ohromné nezaměstnanosti se takovýmto stranám velice daří, neboť hrají na citlivou strunu. Nacionalismus ale není vlastenectví. Novodobí nacionalisté využívají neschopnosti a "neplodnosti" levice i pravice a je vidět, že se jim to daří. Zákaz ale nic neřeší. Myslím si, že konkrétně v tomto případě se dosáhne pravého opaku a poluparita DS ještě stoupne, protože zákaz z nich paradoxně udělal "nepohodlné, umlčené mučedníky".

Pro srovnání doporučuju tento článek o naplňování sociálního programu NSDAP:
http://www.punk.cz/index.asp?menu=3&record=10593

a také tento článek o současném nacionalismu v Evropě:
http://globalpolitics.blog.tyden.cz/clanky/3140/nacionalismus-po-evropsku.html

212922

18.02.2010 22:04

Nie je žart ako žart

RE: Scaner NE

Lin 85.?.?.?

No ano...holky si fakt užijou... ale smíchu [chechtot] Na světě není nic komičtějšího než nahatej chlap, to jen pánové si myslí, jak jsme z jejich nahoty hin [vyplazený jazyk]

212923

19.02.2010 17:34

Nie je žart ako žart

RE: Scaner NE

Lin 85.?.?.?

Ano, máte pravdu. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. [smích]
Russell Crowe jako gadiátor byl opravdu moc sexy, ale kdyby ve filmu pobíhal nahatej a tak jako vy by chtěl prezentovat svého "sexy brkouna", byla by to fraška a prvotřídní komedie.
No jo, nebudem to rozpatlávat... [smích] Když si myslíte, že se ženy kácí vzrušením při pohledu na vašeho brkouna, tak si to dál myslete. A na to, co ženy skutečně vzrušuje, byste měl snad přijít sám, ne? Přeci vám to tu nebudu vypisovat [chechtot] Jen to chce méně koukat na porno, méně dát na erotický časopisy a více se realizovat v praxi. [mrknutí jedním okem]

213008

19.02.2010 17:46

Nie je žart ako žart

RE: Scaner NE

Lin 85.?.?.?

Zdravím vás [smích] Domorodci asi vědí, jak to je a proto muži málokdy chodí úplně nahatí. Spíš než odpudivý pohled bych řekla opravdu směšný. Být démonem, nelekla bych se, ale přímo počůrala smíchy a fakt bych k tej vesnici už nikdy nešla, abych smíchy neumřela. Nechci se nikoho dotknout, ale... [smích] Představa nahatých chlapů, křepčících okolo ohně nějaký ten "tatankový tanec" ve mně vzbuzuje skutečně záchvaty.... ale ne vzrušení [chechtot]

213010

22.02.2010 18:45

Hra kolem zemního plynu

Áha....

Lin 85.?.?.?

Tanečky kolem středního východu neberou konce a zdá se, že jsem pochopila, proč je to také místo s nejhustějším teroristickým osídlením. [smích] Irák už je ze hry a zbývá tedy Írán, že? Že by se jako náhodou přišlo na to, že bájný Usáma teď bydlí tam? [smích] No...koneckonců... světu už je dávno mediálně předkládaný obrázek "barbarského" Íránu, který nedodržuje lidská práva, žijí tam přeci krvelační muslimové a usilují zničit zbytek světa. Tak jakýpak copak.... [smích]
Teď v téhle oblasti přituhuje a USA "alarmuje síly". Prý: "Američtí činitelé konstatují, že účelem rozhodnutí je zabránit Íránu, aby zaútočil na sousední státy. "
Jaké? Saudskou Arábii, Turecko, Irák, Ázerbajdžán, Afghanistán, Pákistán? Proč by to, proboha, dělal? Z článku jasně vyplývá, že Írán je v jakémsi hospodářském i politickém "vakuu" a má dost starostí, aby vůbec v této izolaci přežil. Tak nevím... možná se ze zoufalství zblázní a půjde napadnout státy okolo, aby se tolik nebál [smích]

213192

Nad "mravní zkázou" se diskutuje hodně a až příliš. Někdo vidí důvod v bývalém režimu, někdo v současném režimu a myslím, že jen málokdo si uvědomuje, že na vině je jakýkoliv systém postavený na síle. I tady na Zvědavci jsem si už několikrát přečetla, že "silnější vyhrává" je dáno přeci přírodou. že i u zvířat to tak je, že přežívají silnější a adaptabilnější. No... pravda... ale já jsem člověk [smích] Jsem sice taky z rodu zvířat, ale proč bych se jako zvíře měla chovat, když mi byl daný nástroj k myšlení a možnosti volby. A systém, jedno jestli socialistický nebo kapitalistický, mi předkládá zvíře jako vzor. Úspěch je měřený schopnostmi "ostrých loktů". Vítězí bezpáteřní a silnožaludeční. Prostě - rvaví a všeho schopní. Jak pak chcete apelovat na nějakou morálku? Jsou ti, kteří na morálku kašlou a vítězí pomocí kliček, háčků, obezliček a podpásovek skutečně lepší než ti, kdo mají v sobě ohled, soucit a smysl pro fér hru? Jsou životaschopnější? Snažíme se děti vychovávat k nějakým morálním hodnotám, ale dostanou "na prdel" hned ve školce a velice brzy zjistí, že být čestný, pravdomluvný, ohleduplný a férový je v "silovém" systému handycap a ne výhoda.
Snít o morálnějším světě za takto nastaveného systému, je "la utópia", protože systém nás nutí se rvát a to "volným stylem".
Dokud bude systém postavený na síle (moci), bude skutečnými hodnotami žít stále jen těch pár snílků, kteří budou válcováni vychytralými, kteří si morálku "ohnou", jak se jim to bude hodit.

213196

22.02.2010 19:47

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Lin 85.?.?.?

Hm... to se vám řekne - uniforma. Ale jaká? Vím já, kdo vyhraje? Když jedinou známou válčící stranou bude Írán, ovšem s malou pravděpodobností výhry? Mám si dát ušít americkou, izraelskou, čínskou nebo indickou? Nebo dokonce ruskou?! [oči v sloup]

213197

22.02.2010 20:09

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Lin 85.?.?.?

Jak - na nás nic nebylo?! Nahatá nejdu nikam [cool]
A parádní generálská by se šikla, to jo. Možná taková nějaká z Hvězdných válek, to by možná zabralo na všechny případný strany. Invaze z vesmíru...
[smích]

213200

22.02.2010 21:12

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Lin 85.?.?.?

Jak je to o tom psu a holi? [smích] Každý spáchal nějaké lumpárny, byť kradl babičce cukr nebo hašlerky.
A s tím neznámým ostrovem - nevím, nevím... Pak bychom mohli být za uprchlého a dokonale maskovaného Usámu a jeho komando.
[smích]
A teď vážně:
Stejně jsem zvědavá, jakou najdou záminku, když je už roky jasné, že si na Írán brousí zuby.

213209

22.02.2010 21:13

Hra kolem zemního plynu

RE: Áha....

Lin 85.?.?.?

Myslíte TOP model a lá Harpagon? [smích]

213211

23.02.2010 22:20

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 85.?.?.?

Anonymní pisateli, možná jste přehlédl, že oněch 74 miliard je v příspěvku uváděno v dolarech a ne v korunách. A tento údaj není zcestný, alespoň podle tabulky

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2079rank.html

213340

24.02.2010 11:57

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 82.?.?.?

Áááá...a tady si někdo přivstal, aby čumákoval na hokej, ne? [smích]
Já a robot? Tak.. dostala jsem už hodně přídomků v diskusích, ale s robotem jste první a vedete [chechtot]
No - a jestli jsem něco rozdupala (což nebyl vůbec můj úmysl), tak určitě nepovedenýho, co nestálo za to, abyste měl možnost postavit nové a lepší [mrknutí jedním okem]
Startovala jsem, protože jste se dost blbě vysmál příspěvku, který jste si ani pořádně nepřečetl. A než jsem nalovila ty "grafy a tabulky", už se ozval i ten, kterého se to týkalo. Takže - jen moje pomalost. Můžete dneska v klídku dospat bez noční můry konspirací a robotů [smích]

213376

24.02.2010 13:45

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 82.?.?.?

A víte, že mě to dost pobavilo? [chechtot]
Náhoda je sice blbec, ale v tomhle případě jí můžu poděkovat aspoň za čtvrthodinu smíchu. A vůbec - vy máte "anti" už ve jménu a já svůj "čínský původ" asi taky nezapřu. Takže - vzhůru na špici pyramidy, máme na to! [cool]

Náhoda je opravdu "blbec" a vždycky se někdo lapne. Přitom mě jen trklo, že píšete jasně o zahraničním dluhu a proto se vyjadřujete v dolarech. Pan anonymní pisatel jako oponent vytáhne tabulku "státního dluhu" (což zdaleka není dluh zahraniční, existují i vnitřní dluhy) a tak i přes oponentovy pádné argumenty vznikl rázem galimatijáš.
Zdravím vás a přeju hezkou středu [smích] (a doufám, že pozdravení nebude zas braný jako "důkaz ústředí")

213392

24.02.2010 17:20

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Lin 85.?.?.?

..šmankote... to jsem teda pěkná blbka [oči v sloup]
No vidíte, já si vás nějak popletla a v tej "anonymní řadě" jsem vás měla za jednoho. Omlouvám se, fakt mě to mrzí a opravdu jsem si myslela, že tím "botem" myslíte mě. LI jsem sice pochopila, ale zbytek mi nějak unikl. [oči v sloup]
Tak, prosím, promiňte... Nechtěně jsem vás dostala do pozice "za dobrotu na žebrotu".
Začátek ajpiny pro mě zas tak směrodatný není, protože já taky píšu ze dvou. Tak tomu zas tak nevěnuju pozornost a vidím, že bych občas měla.
Pěkný den i vám, Antiseptikovi ať vyjde pohovor a vám dle přání. Zdravím a ještě jednou omluva [smích]

213415

27.02.2010 20:25

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Vážně? V případě, že spoluautor Deklarace nezávislosti USA Thomas Pain je chorý marxistický bezmozek, pak máte pravdu. On je totiž autorem myšlenky "základního příjmu".
Nedorostlými puberťáky jsou v případě platnosti vašeho tvrzení politici několika evropských zemí (např.Rakouska, Švýcarska, Německa), protože právě oni se danou myšlenkou vážně zaobírají. Možná mě budete mít za úplnýho blázna, ale i u nás, v ČR, probíhají už několik let studie na dané téma (Akademie věd ČR a Univerzita Karlova).

213619

27.02.2010 21:17

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Lin 85.?.?.?

Já se ozývám [smích]
Podal jste zajímavou hypotézu a myslím, že vůbec není od věci.
Moje soukromá teorie je podobná, až na detail. Japonsko vyjednává hlavně s Čínou a jejich vztahy nabírají na intenzitě. Některé prameny mluví o vytvoření jakési asijské hospodářské aliance a to za účelem zbavit se vlivu a "obchodních manýrů" USA. Docela mi do téhle mozaiky zapadl i článek tady na Zvědavci - a to o "ropných a zeměplynových hrátkách" se Středním východem.
A Rusko? Hmmm... [smích] Podle mě si nechává v rukávu své trumfy, o jeho záměrech se dá jen spekulovat. Osobně si myslím, že obchodování s Ruskem má velkou budoucnost a bude vytvořeno něco jako "evropská aliance" (vím, zní to srandovně, ale mnohé události tomu nasvědčují).
Amerika o svůj celosvětový vliv definitivně příjde (jo, spekulace a ještě k tomu moje).

213626

27.02.2010 22:00

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

No...já na cizí mozky odkázaná jsem a posuzovat můžu jen podle svýho selskýho rozoumku. A ten mi říká, že stávající systém (včetně toho bankovního) je na pytel [smích] Když se podíváte na loňský vývoj plnění našeho státního rozpočtu, je to celkem jasné a bez naděje na lepší vyhlídky. Tady už nepomůže ani svěcená voda.
Proč tedy mozky jako vy, které vědí, že např. Stiglitz kecá, znají lepší cestu a jsou přímo "v branži", nic nedělají? Nebo dělají a není to vidět?

213629

28.02.2010 00:35

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Můžu mít dotaz? [smích]
Vysvětlil jste to krásně, to ano. Konkrétně mně je tohle jasné.
Vycházíte z dosavadního systému. Směnný systém, který funguje na základě poptávky a nabídky a kde je zdaňovaná lidská práce. Dost dobře fungoval v dobách, kdy témeř každý člověk skutečně cosi produkoval a hlavně - MOHL produkovat.
Ale co se stane, když zemědělec podojí krávu a mléko od něj nemá kdo koupit? Je celkem jedno, jestli je zrovna nadbytek mléka nebo nedostatek jiných produktů, za které by mohl mléko směnit. Vynaložil své úsilí nadarmo a ke vzácnému statku nedospěje.
A co se stane, když úsilí vynaloží stroj a vyprodukuje bez použití lidské práce? Nebylo by tedy lepší stavět až na zdanění spotřeby produktu?
A co se týká vaší zmínky o přerozdělování... Já tedy nevím, jestli jsem vás dobře pochopila, ale k tomu přerozdělování dochází právě nyní. Důchodový a sociální systém je moloch, který toho sežere víc než dost. Mzdy a režie na provoz nejsou zanedbatelné. Takže přerozdělovatele platíme a to královsky.

213643

28.02.2010 00:59

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Keď Amíci chcú vojnu tak ju aj dostanú.

Lin 85.?.?.?

Já děkuju za doplnění infa [smích]
Je potěšitelné, že jsme oba došli k téměř stejné hypotéze, zvláště pro mě. Nevím sice, jestli si Rusko buduje zrovna "Imérium dobra", ale jeho vystupování nasvědčuje právě tomu byzantskému heslu, které jste uvedl v závěru. Zatímco si polovina světa myslí, že jim došel dech, oni se v tichosti zajišťují podle svého.
Díky a ahoj [smích]

213646

28.02.2010 12:14

Řecko jako zástěrka?

RE: Základní příjem je hodně odvážná teorie, ale také nikoliv bez šance!

Lin 85.?.?.?

Hm... tak právě o tohle jde. Sociální podpora, která je velice štědrá a pro některé skupiny ještě štědřejší. Jde to tak daleko, že se jim platí i nájem, elektrika, pomůcky pro děti, potraviny... Vy vidíte nějakou motivaci k práci při tomto systému?
Systém základního příjmu by ale tohle všechno odboural. Nevykručíš si nic víc, protože jsi dostal, abys mohl přežít.
Já osobně jako velkou demotivaci vidím právě skutečnost, že po nástupu do zaměstnání dostanu ve výsledku míň, než když jsem byla v klídku doma na dávkách (to myslím obecně a ne osobně).
Bohužel, skutečnost je taková, že dneska pro někeré skupiny neexistuje práce, za kterou by mohly dostat dobře zaplaceno, protože jsou schopni vykonávat jen nekvalifikovanou práci (viz. vzdělání, odbornost).

213682

28.02.2010 12:22

Řecko jako zástěrka?

RE: Základní příjem je hodně odvážná teorie, ale také nikoliv bez šance!

Lin 85.?.?.?

Nevím, ale mám nepodložené informace, že adekvátní základní příjem, tak, aby bylo možné ho ufinancovat, by se v podmínkách ČR pohyboval:
12 tisíc pro osoby v produktivním věku
6 tisíc pro osoby v neproduktivním věku.
Celkem by nás to přišlo na 1,1 bilionu. Vzhledem k tomu, že výdaje na "sociálno" v loňském roce dosáhly cca 40% celkových rozpočtových výdajů (a příjmy sotva cca 30%), je jasné, že situace je neudržitelná.
Pro zajímavost tabulka:
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/7226/_s.155/10202?docid=124309

213683

28.02.2010 12:38

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Jo, já vaše příspěvky četla, jsou fundované a určitě zobrazují realitu. K bankrotu a zhroucení to celé směřuje a to delší dobu. Jenže... nějak se mi nechce věřit tomu, že bankrot je východiskem. Vidím to právě opačně - že bankroty jsou cílem. Pokud zbankrotuje např. ČR, znamená to, že bude celá někomu patřit. Věřiteli nebo věřitelům. A jelikož dluh státu je vlastně dluhem občanů, tak vážně nevím, jaké východisko mám v bankrotu vidět.
Jestli se mýlím, vyveďte mě, prosím, z omylu. [smích]

213684

28.02.2010 17:47

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Stane, já nemám zatím v otázce základního příjmu jasno, protože neznám dost informací a proto se ptám. Zajímá mě to, protože jsem na něm shledala jak PRO, tak PROTI a jsou téměř v rovnováze.
Co mi ale je (snad) jasné, že na systém, který dneska funguje, už bylo před lety zaplaceno šrotovné. Je otázkou času, kdy se zhroutí. Osobně jsem si první evropské státní bankroty "datovala" do letošního roku, tak nevím...
A já si opravdu neumím představit, co bude a co to bude obnášet pro "neprominenty". Obávám se, že to zhroucení systému neprojde jen tak a "bezbolestně".
Děkuju vám za odpovědi i za trpělivost.

213701

28.02.2010 18:12

Řecko jako zástěrka?

RE: Základní příjem je hodně odvážná teorie, ale také nikoliv bez šance!

Lin 85.?.?.?

Současný systém na to nevybere, to je jasné. Ten nestačí vybrat ani na pokrytí stávajícího systému.
Systém základního příjmu staví na dani ze spotřebovávaného (hotového a prodaného) zboží (tj. DPH, ale vyšší).
A ano, taky vidím problém ve výši částky pro "produktivní a neproduktivní". Spíš by bylo pro mě přijatelnější rozdělení na "děti a dospělé". Mám v téhle otázce mnoho nejasností a jasné mi je jen to, že za dnešních podmínek a "nastavení" systému to fungovat nemůže.
Základní příjem byl sice zkoušený už v minulosti, ale jen lokálně. Stál ale vždy na vlastní emisi tzv. doplňkové měny.

213702

28.02.2010 18:42

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Jo... chudák zemědělec [smích] Ale vy víte, že zrovna na tohle jsem v otázce nemyslela. Měla jsem na mysli regulovaný trh, kde nemá možnost prodat nadprodukci - nebo tlaky "dohod" mezi výkupci, kdy všichni nabízejí mizernou cenu. Zemědělec byl blbej příklad [smích]
Stát vám toho skutečně ukradne strašně moc a to nejen daněmi. Napočítejte do toho např. i správní poplatky, kdy si stát vymyslí nějaký "povinný úkon" pro občana a nechá si to všechno zaplatit. Sranda je, že když si vymyslí stát povinný úkon, který požaduje po občanovi (viz statistika, povinné hlášení pro daně, sociálku, zdravotku, odesílání neschopenek, povinné sledování výkonů atd.), bere to jako vaši bezúplatnou povinnost. Není to jen u doktorů, ti se jen první ozvali. Jinak všichni zaměstnavatelé "řeší" neschopenky na své náklady od počátku(a nejen je).
Souhlasím, že socko i zdrávko není žádným pojištěním, ale další daní. Lituju ty, kteří si dodnes myslí, že si takto "spoří na důchod". Je to krádež, nic jiného. Ne nadarmo se mění podmínky (odpracovaná léta a věková hranice) pro výplatu důchodu. Ne nadarmo máme unikát, superhrubou mzdu, která sice o málo, ale přece jen odvod zvedla. Málokdo také zaregistroval, že se odvod na sociální pojištění nenápadně rozdělil na dvě části - důchodovou a tzv. "politiku zaměstnanosti". I ta složitost je záměr... čím méně lidí do toho vidí, tím více se jich nechá v klídku okrádat.
Naše světlá budoucnost má černou barvu.

213703

28.02.2010 21:30

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

RE: Pán Whitney je zrejme cowboy, ktorý zastrelil svojho koňa na ktorom jazdil.

Lin 85.?.?.?

Ano, Lin by souhlasila [smích]
Doba není zralá na nějaká planá gesta, která by vedla jen k otevřené rozmíšce a myslím si, že Japonci to moc dobře vědí.
Za světové situace, kterou bych nazvala "hledáním vhodného viníka", vůbec není dobře dávat příčinu ke konfliktu.

213714

04.03.2010 21:04

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

Ať si šmíruje...

Lin 85.?.?.?

Díky za zajímavý článek [smích] Vůbec mě to nepřekvapuje, spíš mě překvapují ti, kteří si dodnes myslí, jak jsou za tou umělohmotnou fólií anonymní. Velmi úsměvná v tomto směru je komunita "četařů", kteří si myslí, že když jim server dovolí mazat profily a měnit nicky, jsou ve svém inkognitu (četovém i mejlovém) zcela bezpeční. A vůbec jim nedojde ani taková drobnost, že když "někam" odesílají své přihlašovací heslo, je také asi "někde" zarchivováno.[velký smích]
Vždyť i ten, kdo vám poskytuje zpřístupnění netu, má o vašich aktivitách dokonalý přehled.
No... osobně si myslím, že technologie nám jsou vždy zpřístupněny za nějakým záměrem a pokrok lidstva asi jediným nebude. Díky mobilu a satelitům si vás najdou a přiblíží kdekoliv - třeba jak se nahatí opalujete na zahradě.
Ale nejde vždy jen o šmírování na bázi "Velkého bratra". U všeho jsou jen lidé a ti jsou schopni ať už za úplatu, protislužbu nebo jen "z kamarádství" vyzradit třeba vaše skryté číslo, přihlašovací heslo...

214056

05.03.2010 21:06

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

Statistický úřad?

Lin 85.?.?.?

Promiňte, nerozumím, proč potvrzení o bezdlužnosti mám zaslat na statistický úřad. Potřebuju vysvětlení, protože podle mě se tato organizace "vymáháním dluhů" nezaobírá. Může se tak klidně stát, že vám bude potvrzení vrácené zpět (v lepším případě) s dopisem, že "nejsou kompetentní".
Autorovo řešení má dost do sebe, což o to. Ale... Podle mě není dobře vycházet z potvrzení, které vyžadují banky k úvěrům.
Občan platí ze zákona státu daně, sociální a zdravotní pojištění. Výběrem jsou pověřené právě sociální správa, zdravotní pojišťovny a finanční úřady. Pak jsou ale také "obecní" poplatky, které občan platí své domovské obci (např. za odvoz odpadu, za psa, školku, družinu, správní poplatky atd.) Ti kteří bydlí v obecních bytech, odvádějí obci nájemné a zálohy na energie. Obec je samosprávní jednotka státu a možná by nebylo od věci "obohatit" potvrzení ještě o to "obecní" - tj. - že občan nedluží ani své obci. Nevím, je to jen podnět k zamyšlení.
Dál už jen váhám nad účinností tohoto potvrzení. A opět jen přemýšlím, tak to mé myšlení berte s rezervou...
Podle mě by musela být nejdříve podána hromadná žaloba na stát, že mě bez mého vědomí a bez mého mandátu zatížil dluhem, který chce teď splatit např zvýšenými odvody. K této žalobě by se dokládala potvrzení a čestná prohlášení. Nevím ale přesně, co je v zákonech uvedeno v mandátu a povinnostech poslanců. Tuším ale zlé... Obávám se, že volbami (mandátem) jsem mu dala plnou moc k "vedení státu" a k rozhodování a tím i rozhodování o státních (společných) financích. Bude to obdobné jako v kterékoliv jiné firmě (právnické osobě)a tím rozdílem, že firemní mandát může být odebrán okamžitě po nějaké valné hromadě a v případě státu je mandát platný do dalších voleb. Ne nadarmo mají poslanci mandátní smlouvu. Prosím, ponechte zatím stranou, že u nás volíte stranu a ta pak deleguje své poslance.
No...každopádně bez důkladného právního rozboru si netroufám nic tvrdit, ale jisté naděje by tu být mohly.

214161

05.03.2010 21:32

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Přečetla jsem si argumenty o "zdaňování" práce strojů.
Podle mě zdaňovaná není.
Pořízením stroje si vlastník podle odpisového plánu rovnoměrně rozloží náklady na pořízení stroje a tím sníží i daňový odvod. Každé pořízení výrobního prostředku je u nás nákladem, o který se může ponížit příjem a tím se ovlivní i daňová zátěž (daní se pouze ZISK a ne příjmy).
Člověk, který pracuje v zaměstnaneckém poměru však žádné své vynaložené náklady uplatnit nemůže a vždy zdaňuje svůj příjem.
Zaměstnavatel je navíc za svého zaměstnance státem zatížen odvody, které zaměstnanec nikde na výplatní pásce nevidí. Patří k nim odvod na sociální pojištění (tuším cca 26% ze superhrubé mzy, měnilo se to) a odvodem na zdravotní pojištění (cca 9.5%).
A to všechno jsou náklady na "zajištění a udržení příjmů" zaměstnavatele, tj. - snižuje se tím příjem a tím i vlastní daňový odvod zaměstnavatele.
Co tím chci říct?
Že zaměstnanec vyjde zaměstnavateli mnohem dráž než stroj. A hodnota odvedené daně z příjmu (je u nás "rovná" ve výši 15%) zdaleka neodpovídá hodnotě odvedené státu za zaměstnávání člověka.

214165

05.03.2010 21:55

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Nesprávná východiska

Lin 85.?.?.?

Budu vycházet z toho, co jste napsal - a to - že práce stroje je ekonomicky výhodnější. Myslím, že právě o tohle jde, Vojto. Neměla by být. Pokud jsou náklady na práci zaměstnance i náklady na práci stroje stejně daňově uznatelným nákladem, měla by být tedy stejně zdaněná i jejich práce.
Píšete, že stroj taky něco stojí (servis, PHM...). Ale všechno to jsou náklady, o které si ponížíte svoje příjmy (včetně nákladů na pořízení stroje) a tím i ovlivníte zisk a tím i výsledný daňový odvod státu na dani z příjmu.

214166

05.03.2010 22:07

Řecko jako zástěrka?

RE: V ekonomii nula od nuli pojde, ale, jeste mame min nez je nula.

Lin 85.?.?.?

Šrotovné je jen takový bonmot... jako že to půjde k sešrotování. [smích]
Zaujala mě zpráva ze dneška a myslím, že už jsem pochopila, co bude po vyhlášení státního bankrotu. Nemýlila jsem se, bohužel.
Němci vzkázali Řecku, aby si ze zadlužení pomohlo odprodejem ostrovů, památek, budov ... takže rozprodejem toho, co dělá stát státem.

214167

05.03.2010 22:36

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: informační nahota

Lin 85.?.?.?

Janko, napsal jste o "hlídání klávesnice". Pod pojmem "hlídané" si spíš představím něco, co nechci, aby věděli ostatní.
Nevím, jestli bych to v tomto případě tak nazvala. Spíš nás to šmírování zbaví jisté "schizofrenie" mezi virtualitou a občanským životem. Je překvapivě mnoho takových, kteří se pod domnělou anonymitou virtu chovají zcela jinak, než jako občani. V občanském životě vzorní, povolní, loajální, bez jediné poskvrnky - a ve virtu prasata, dávající průchod všem svým pečlivě skrývaným úchylkám, sklonům a "nevyřčeným myšlenkám".
Často si od tuláků po virtu přečtu, že virt je jen hra a virtuální papír snese všechno. Tak to ale není. Člověk nemůže být rozdělený na "virt" a "skutečnost". Je to tentýž člověk a domnělá virtuální anonymita jen odhaluje jeho pravou tvář. Člověka, který je schopný vám ve virtu např. nadat do sviní a v realitě na vás mluvit vybraným jazykem a ještě napomínat "ke slušnosti".
Myslím, že tohle všechno by mohlo "šmírování" odstranit.
Proto jsem taky napsala - ať si šmírují, protože virtuální schizofrenií netrpím.

214168

06.03.2010 11:55

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Statistický úřad?

Lin 85.?.?.?

Janko, trochu si to ujasníme, ano?
Pokud žádáte o potvrzení bezdlužnosti, ouřada odmítnout nemůže a ani nemá právo se vás ptát, k čemu ho potřebujete. Proto je ten "papír" taky zpoplatněný správním poplatkem.
Horší to je při podání "papíru", protože musí být směrováno tam, kam patří. Pokud podáte špatně, ouřada "papír" odmítne a právě s tím, že jemu nepřísluší se s tímto vaším papírem zaobírat. Takže podání čehokoliv není jedno, pokud chcete, aby se jím někdo musel zaobírat.
ČSÚ ale pracuje dle "zakázek státu" a k těm zjišťování "množiny s ČP" nepatří.
A obecní poplatky se netýkají dluhu občana? Hm... Nebudu rozebírat, ale neodpustím si připomínku. Obec je též veřejný sektor a jestliže někdo dluží obci, dluží i veřejnému sektoru.
Jestliže má váš nápad k něčemu být, měl by být občan "čistý" vůči celému veřejnému sektoru.
A úplně na závěr... Stránky "nejsmeovce" jsem četla už včera a nesouhlasím, že čestné prohlášení je právně závazný dokument. Nezakládá se totiž na vymahatelném právu, ale "jen" na mé cti. Proto je to jen "čestné prohlášení".
Zamyslete a odpovězte si, proč např. v případě vašeho úvěru nestačí napsat právě ono "čestné prohlášení" a je vyžadováno potvrzení od úřadů.
Bod B vašeho "prohlášení" se mi jeví jako zcestný. Jestliže chcete docílit odpovědnosti vlády za státní dluh (tj. aby ho splatili ti, kdo si ho způsobili), podle mě MUSÍTE být čistý VY vůči státu - tj. ve všem, co vám bylo dosud státem právoplatně vyměřeno a dáno k úhradě.
Janko, je mi jasné, že se snažíte "něco" dělat, ale jestli dobře chápu váš úmysl, plně by postačilo dát do obálky místo volebního lístku své "čestné prohlášení", ovšem trochu přeformulované. Dosáhlo by se tím stejného efektu - tj. vyjevit skupinu nespokojených.

214193

06.03.2010 12:00

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Janko, nepíšu o stroji, ale o daňově uznatelné nákladovosti stroje, tak se tolik nečertěte, protože jste to vy, kdo nechápe.
Říkám ( a už jsem to tu psala), že pokud je uznávána nákladovost na zaměstnávání člověka a stroje stejně, měl by být stejně zdaněný i produkt jejich práce.

214194

06.03.2010 12:12

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: K práci strojů

Lin 85.?.?.?

..a znovu oprava... už jsem jednu napsala, ale není tu vidět [smích]
Mělo být - zdanění vykonané práce - a ne produktu práce (ten už zdaněný je).

214195

06.03.2010 13:27

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Nesprávná východiska

Lin 85.?.?.?

Vojto, nijak bych tu práci stroje nepitvala podle výkonu nebo důležitosti. To bychom se mohli také dostat k výkonům a důležitosti práce lidské [smích]
V podstatě jsem shledala zacházení s prací lidskou a strojovou stejnou do jediného bodu a tím je zdanění příjmu za vykonanou práci. Pokud budu vycházet z toho, že jakousi mzdou pro stroj jsou náklady na jeho provoz, údržbu, pak "náklad na provoz a údržbu" člověka je zdaněný jaksi navíc a to daní z příjmu.
Tahle daň je "patnáctek", který odvádíme své domovské obci - tedy veřejnému sektoru. Obec by tedy měla s tímto patnáctkem nakládat tak, aby alespoň udržela standart pro občanský život (veřejné osvětlení, provoz školských či zdravotnických zařízení, údržba komunikací, opravy městských budov atd.)
A teď mám dilema.
Jestliže tuto daň zrušíme (což by bylo z hlediska "pitvání nákladovosti" nejúčinnější), pak by pravděpodobně nastalo placení veškerých nákladů na můj "občanský život" (viz výše - provoz škol, osvětlení, údržba komunikací atd.)
Takže - chtělo by to i změnu ve financování veřejných rozpočtů.

214201

06.03.2010 16:01

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: K práci strojů

Lin 85.?.?.?

Janko, tvořit si neopodstatněné domněnky vám skutečně jde. Ale nic víc. Zatím jsem tu od vás nepostřehla žádný pádný argument nebo vysvětlení vašich "myšlenkových pochodů".
A vezmu to od Adama. V příspěvku o strojích jsem vám dávala za pravdu, že práce strojů zdaněná není a podala svůj pohled, proč by zdaněná být měla. Reagoval jste pouze svým "zděšením", že nejsem schopná pochopit a na můj (chabý) pokus obhájit své stanovisko (které je stejné s vaším) reagujete tímhle. Tož ...váš "chápající potenciál" opravdu nejsem schopná pochopit, protože reagujete jako deprivant. Nepředložil jste žádný argument, žádné vysvětlení, z čeho vycházíte a proč jsou pro vás moje závěry nepřijatelné. Zmohl jste se pouze na vlastní "posudky", co dle vás jsem schopná nebo neschopná pochopit.

214213

06.03.2010 19:11

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Statistický úřad?

Lin 85.?.?.?

Nechápu tu vaši rozhorlenost. Měla jsem dojem, že o diskusi stojíte, když jste článkem představil svůj nápad. No... asi jsem se trapně spletla. Vaše "diskuse" tomu nasvědčuje - už mě posíláte i k plotně.
Protože zjevně o názory ani připomínky nestojíte, ukončuju tuto naši diskusi. K vašemu "řešení" se nepřipojím, protože v TÉTO formě má pouze hodnotu správních poplatků, vytažených z mé kapsy a efekt je nula.

214239

07.03.2010 12:45

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Změnu - a nejen ekonomiky - chápe jako nezbytnou pravděpodobně každý, kdo se realisticky dívá na současný stav a je schopný vysledovat, k čemu povede.
Základní příjem jsem viděla, přednášku taky a představte si, pořád mám jakýsi pocit z nedotaženosti. Jsou tu sice nádherně vysvětlěné příčiny i důsledky současného stavu, jen ta řešení, jak z toho ven, plavou a rozplývají se v nekonkrétních frázích. I tady v diskusi padají, i ve vašem příspěvku jsou. Krásně se řekne - přestat danit práci lidí a zdanit spotřebu, zdanit použité suroviny, práci strojů a použití zdrojů - ale hůř prakticky udělá. Chybí mi tu jasný a účinný postup, realizovatelný v praxi. Jak chcete přimět banky, aby netvořily "vzdušné" peníze a na nich postavené úroky? Čím chcete přimět vládu země, aby nás už nezadlužovala? Kde máte ten účinný nástroj? To ČP? Ale prosím vás... Už jen z principu, že jeho "platnost" je půl roku a ve volbách jste dal mandát vládě mj.i k hospodaření. Jste tedy něco jako "spoluviník" dluhu a ČP se z toho nevyvážete.
Jistou šanci jsem viděla v letošních volbách (ale Janko jí nechal bez povšimnutí), kdy by přeformulované ČP bylo vhozeno místo volebního lístku s tím, že jako občan nevyužívám svého volebního práva, protože za současné "nabídky" nemám důvěru, nemám koho volit a tak tedy nedávám nikomu mandát k tomu, aby mě zastupoval a nadále zadlužoval.
No... je to vlastně jedno. Janko má svůj plán, který chápe asi jen pár osvícených, nechť ho tedy realizuje a sklidí zasloužené ovoce.
Protože nevidím zdejší nesouhlasné hlasy jen jako "zakódovaný strach" a "neschopnost změny myšlení", ponechávám Jankem nabízené řešení s díky ležet.

214273

07.03.2010 22:46

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Ach jo, Janko... [smích]
Souhlasím s vámi, že jsem nepochopila efekt "zastavení úroků", i když historii odměny za práci znám.
Díky za vyčerpávající odpověď a kdybyste mě trocha míň podceňoval, možná byste došel k tomu, že jsem pochopila (dokonce i to, o co vám jde). Chápu princip Základního příjmu (dokonce jsem o tom otevřela vlastní diskusi, abych se o slabinách něco víc dozvěděla), chápu, že zdaněním spotřeby má dojít k vyrovnání, chápu i to, že daň ze spotřeby strojů (PHM, údržba, technické zhodnocení) je vlastníkům vrácená (jako DPH na vstupu, proto jsem se tu rozepisovala o nákladech). Jen nechápu, čím chcete odstranit tu obludu ve formě dnešního bankovního systému a vládnoucí elity.
A teď od věci:
Možná se budete divit, ale i přes to, že se moc nechápeme, si vás vážím. Protože se snažíte opravdu něco dělat a ne jen mluvit. Ponechám stranou, do jaké míry je váš návrh realizovatelný, podstatné je, že vůbec je. Víte, moc mě mrzí, když se lidé "na palubě Titanicu" zaobírají nekonečným diskutováním, jestli je lepší socialismus nebo kapitalismus, jestli se dřív žilo líp nebo hůř, jestli je názor levicový nebo pravicový atd. - místo toho, aby se urychleně "učili plavat v ledové vodě". Podle mě je dneska ouplně jedno, jestli je někdo pravice nebo levice, jestli dřív bylo líp nebo hůř, kdo spáchal větší zločiny - protože JSME VŠICHNI na Titanicu! Nechce se mi věřit, že všechny chytré hlavy, které by byly schopné "něco" vymyslet a hlavně realizovat, vymřely. A plánování postupů, jejich realizace v praxi, je doménou mužů. Žena umí docela dobře upozorňovat na skryté slabiny, takže je ve vašem zájmu jí dopřávat sluchu. I když se vám její připomínky zdají jako pitomé. [smích] Dobrou noc.

214326

09.03.2010 14:01

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: jak z toho ven?

Lin 85.?.?.?

Mám jednu poznámku:
Při současném počtu obyvatel asi nebude prostor pro tento vámi navrhovaný způsob života - aby každý měl baráček, vlastní studnu (nehledě na to, že zdroje vody jsou buď zničené nebo zamořené) a vlastní pozemek k obživě.
Je to sice starý a osvědčený způsob, ale obávám se, že návrat k němu nebude možný pro každého, kdo bude chtít.

214428

09.03.2010 14:06

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: jak z toho ven?

Lin 85.?.?.?

Áááá - byl jste rychlejší [smích] Bylo to první, co mě ve spojitosti s návratem k rolnictví (?) napadlo a než jsem to vysmolila, už jste tu byl se stejným.
No... možná právě kvůli tomuto modelu se se současným stavem populace do budoucna nepočítá...

214429

09.03.2010 14:15

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

Pro autora

Lin 85.?.?.?

Díky za pohled, který ukazuje politiky jako zboží. To mě fakt nedošlo. Vždycky jsem se podivovala, že např. u nás vymýšlejí trakař, který už ve světě dávno jezdí. Přičítala jsem to spíš jejich nadutosti (že přece "oni" to umějí líp). Koukám, že jen ta nadutost v tom nebude [smích]
PS: Zdravím a díky za včerejší kytku pro zdejší ženské diskutérstvo. Potěšila [smích]

214430

09.03.2010 14:28

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Ajo [smích] Máte pravdu, že v ledový vodě bych asi moc dlouho nevydržela a plavat taky ne. Bude určitě lepší vyhodit zbytečnu zátěž a zacpat díry, nejlépe těmi, kteří je navrtali.
Zdravím a doufám, že se při tom roztáčení kol kapitalismu aspoň občas vynořujete [smích]

214432

09.03.2010 14:42

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: přátelé,

Lin 85.?.?.?

Nápad s "hrky" je dost dobrý. Zástupná internetová měna, za kterou je možné směňovat zboží [smích] A je docela sranda, že s něčím takovým nepočítá ani náš zákon (pokud mi něco neuniká), takže by to vyjít mohlo.
A když jsem se tak zamyslela nad netovou anonymitou, máte vlastně pravdu.
Zdravím a dík za povídání.

214434

09.03.2010 15:01

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

Situace...

Lin 85.?.?.?

... je ještě horší, než jsem čekala.
No...tak hlavně, že všechny prognózy, které zdaleka nebyly tak černé, byly ještě loni označované jako "panika" a "konspirace". Hlavně, že k nám Klaus (mistr v obou ekonomie) v novoročním projevu sděloval, že krizi máme úspěšně za sebou, že budoucím generacím nic nedlužíme a to, co dlužíme nyní, hravě splatíme. Chce to jen utáhnout opasek (po kolikáté už), více skromnosti a makat...
Jen by mě fakt moc zajímalo, jestli se USA někdy dostane do podobné situace jako Řecko. Ptám se blbě, vím, ale fakt mě to zajímá, protože někteří tvrdí, že k tomu nikdy nedojde, protože pak by to znamenalo celosvětový ekonomický kolaps.

214438

09.03.2010 20:13

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

RE: Situace...

Lin 85.?.?.?

René, "topení" špatných zpráv klidně přenechte jiným a počkejte s tím na nějaké dobré. [smích] Bolestná střízlivost má svou výhodu v tom, že vám myšlení neotupí a být pasivně otupělý asi být nechcete, žejo... [smích]
Po takových zprávách není divu, že se člověk cítí jako prase po první ráně. A je fakt, že těžko odhaduju, co sebou kolaps odnese - jestli jen tu shnilou část nebo všechno vyrve i s kořenem.
Proč jsem se tak blbě ptala? No... protože když např. ve svém okolí prohodím, že můžeme skončit jako Řecko nebo že na dolar bych nevsadila ani pětku, koukají na mě jak na Marťana a chechtají se, že to přeci NIKDY nenastane (zdůvodnění různé - od toho potrhlého, že "Amerika je veliká a mocná", přes naivní "oni nám pomůžou" až po průměrné "nepřipustí zničení sebe sama" ).
Tak vidíte... takové reakce nejsou o nic bolestnější než ty grafy.
Ahoj - a snad neurazím, když vám tu nechám písničku pro bolestnou střízlivost.
http://www.youtube.com/watch?v=tjs-_ojEd00

214458

09.03.2010 21:25

Reakce na článek Čteme si v preambuli Ústavy

RE: jak z toho ven?

Lin 85.?.?.?

No jo, kdyby tomu tak nebylo, už máme hladomor dávno, nemyslíte?

ALE nabízel/a jste:
"...a pritom staci tak malo, vodu ze studne, na topeni krb, na vareni kamna, na teplou vodu lazenska kamna. Mensi policko se zahradkou, nejaka ty domaci zviratka a uvidite jak hodne vam klesnou zivotni naklady. A vlastni prebytky vymenovat s jinymi."

K tomu je potřeba mít vlastní pozemek i dům, nejlépe i kus lesa - ne dodávku potravin z farmy. A to není možné pro všechny při dnešním počtu lidí. Umíte si představit takovou Prahu, kdyby každý chtěl farmu? Kdepak by se asi ty pozemky pro všechny vzaly, když rozloha půdy není nafukovací?

214465

10.03.2010 17:42

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

RE: Trilion uz neni co byval

Lin 85.?.?.?

Mně ta stránka funguje [smích]
http://mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/podle_uzivatele.html

Ale jestli čekáte, že tam bude napsaný "půjčeno od banky Pišty Hufnágla z Horní Dolní", tak jste se trapně spletl [vyplazený jazyk] Mají to tam tak hezky "statisticky" zakamuflovaný pod názvy jako:
"12203 Ostatní měnově finanční instituce soukromé pod zahraniční kontrolou"
nebo
"12503 Pojišťovací společnosti a penzijní fondy soukromé pod zahraniční kontrolou".

Vojto, díky, početla jsem si.

214509

10.03.2010 17:48

Finanční zpráva americké vlády za rok 2009 je venku

RE: Situace...

Lin 85.?.?.?

Čína prý už ne, už Japonsko.
Však taky Řecku nabídli, ať prodají a že se z toho (silně pochybuju) dostanou.
No... tak už se těším, až u nás budeme dražit Karlštejn a Pražskej hrad. [velký smích]

214510

11.03.2010 17:19

Na horizontu se vynořují nové balkánské války

RE: Jedině vojenská síla

Lin 85.?.?.?

O spravedlnost a záchranu nějaké "utlačované" menšiny tu evidentně nejde, to správně tušíte. Jestli se nepletu, v Kosovu tvoří (asi) 90% obyvatelstva Albánci a to jsou muslimové. Takže - uvažuju takto:
Jestliže jsou nám muslimové v případě válek na Středním východě vykreslováni jako teroristi a všeho schopní barbaři, proč je to v případě Albánců v Kosovu zcela jinak. Proč se genocida v Palestině hájí tím, že to jsou přeci "útoční terorističtí muslimové" a proč máme útoky Kosovců brát jako "boj proti útlaku, boj za svobodu". Palestinci za svou svobodu a proti útlaku nebojují? Proč se nenajdou takoví "agilní humanisti", aby si pospíšili s uznáním Palestiny jako "svobodného a multikulturního" státu jako tomu bylo v případě Kosova?
Nevím, jestli uvažuju správně, ale tohle mi fakt nesedí... Vychází mi z toho, že "někdo" má eminentní zájem na tom, aby tahle po léta "národnostně" pokojná oblast byla "žhavá" a krvavá.

214588

Ale když on je ten Afghánistán celkem dobrá spojnice mezi Středním východem a Asií. Tak co kdyby se přeci jen povedlo vyvádět íránskou ropu a plyn? A nedej bože - bez účasti korporací?! A co už vůbec nesmí nastat - aby se díky tomu chudé země v oblasti nějak vymanily ze své chudoby a místo políček s mákem začaly pěstovat třeba bavlnu. Nenene - ta země prostě musí být stále nestabilní a zničená vojenským "působením", protože se tím zabije víc much jednou ranou. To těm zpropadeným pacifistům nedochází?! [oči v sloup]

214592

14.03.2010 21:25

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Současný kapitalismus je rakovina společnosti a čím dříve bude poražen,tím lépe!!!!

Lin 85.?.?.?

No... jak to tak vypadá alespoň u nás, bude každý uchazeč o práci zaměstnán jako úředník [cool]

214944

14.03.2010 22:02

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Současný kapitalismus je rakovina společnosti a čím dříve bude poražen,tím lépe!!!!

Lin 85.?.?.?

René, asi budu působit všelijak, ale...
Já si myslím, že se ten socialismus jen tak sám nepoložil a článek p.Marshalla (Ekonomické domino) mi to potvrzuje (viz část o neoliberalismu).

214956

... mě v článku zaujala víc, než jiné - a to:
"Čím horší věci se budou dít v eurozóně, tím více bude americký dolar posilovat..."

215038

Mně ani tak nejde o finanční trhy... nehodlám někam rychle investovat svoje "polštáře", protože žádné nemám [smích]
Jde mi spíš o to, co z toho plyne a jaké máme možnosti (zda je vůbec máme) nepotopit se dřív nebo stejně s USA.

215043

Díky, takovou nějakou odpověď jsem očekávala, protože mě napadá v této souvislosti dost situací, které mohou nastat.

215044

16.03.2010 21:49

Dopis prezidentovi

RE: kámen úrazu

Lin 85.?.?.?

Můžu potvrdit, protože u nás na severu Čech je to stejné. Smutné, protože se jedná o zrestituovanou půdu. Byla předaná jako pole a dneska tudy ani neprojdete.

215123

no...a nebo tak.... [vyplazený jazyk] [chechtot]

215232

Nevím, jak z toho ven a "den poté" si nepředstavuju vůbec růžově.
Přehrála jsem si dneska odkaz na přednášku sociologa p.Kellera (uvedl ho Montazik v diskusi pod článekm o penězích a dluhu) a ani on nemá jasné řešení. Snad jen v tom, aby se spojily určité vrstvy obyvatel (ty, které nesou celé financování státního aparátu) a postupovaly společně. A v tom je asi dost potíž...

215235

17.03.2010 23:33

Peníze a dluh

RE: Jde o starší systémový problém,ale současná ekonomika musí řešit naléhavější věci!!!

Lin 85.?.?.?

Děkuju za odkaz na přednášku. Dost se mi osvětlilo a všem doporučuju k poslechu.
A zeptám se vás, poprosím - jestli bych si nemohla tenhle odkaz použít pro uveřejnění jinde.

215237

17.03.2010 23:42

Setření plivance z tváře

Dvě možnosti

Lin 85.?.?.?

Jsou jen dvě možnosti, kdy si člověk v takové situaci setře plivanec z tváře bez viditelné reakce.
Buď je plně v moci toho, kdo plive - nebo si odvetu načasuje na příhodnější dobu.

215240

17.03.2010 23:53

Americko-izraelský útok na Írán je nevyhnutelný

RE: Reálné riziko okupace Iránu ze strany USA a Židů je od roku 2005

Lin 85.?.?.?

Taky si mysím, že celá akce musí vzbudit dojem "spravedlivé války". Nedá se na to jít stejně jako v případě Iráku, to by za současné situace těžko prošlo a USA podporu Evropy potřebují.
Vzhledem k tomu, že se v Evropě očekávají velké sociální bouře, předpokládám, že konflikt nastane také z důvodu "odvrácení pozornosti" rebelujících obyvatel.

215242

18.03.2010 22:25

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

No...fakt jednoduché počty, to tedy jo. Počítal jste to? Kolik ten důchod jako myslíte, že je? [vyplazený jazyk] Určitě usuzujete podle sebe a jste pravděpodobně živnostník, který platí minimum (a pravděpodobně si "optimalizuje" svůj základ pro výpočet). Pak ale i ten váš důchod bude minimum a potrvá daleko déle, než to "své" vyčerpáte.

215323

19.03.2010 08:20

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 82.?.?.?

Pane, nedá mi to, protože názor, který tu prezentujete, se mi dost příčí.
Pletete si spoření s účastí na důchodovém systému. Proč myslíte, že ten systém vůbec vznikl? Proč myslíte, že lidi už někdy v pradávnu zjistili, že je výhodnější žít v nějakém společenství - tedy i v instituci, zvané stát? Odpověď jednoduchá - protože jako "sám voják v poli" máte dost omezené šance na přežití.

Poprosím vás, abyste si nejdřív zjistil, v čem spočívá důchodový systém, v čem spočívá největší zadluženost státu a teprve pak tu psal cosi o tom, že důchodci zadlužují stát.
Váš výpočet je chybný od samého základu, protože celkový odvod je 35% za zaměstnance a pouze OSVČ (jasná nerovnost, ze zřejmých důvodů) platí cca 15%. Protože odvody byly cca do r. 92 stejné a OSVČ platí snížený odvod cca 18 let, nejsou to důchodci, kdo zadlužuje stát.

A vůbec - při "filosofii", kterou tu prezentujete, se naskýtá otázka, k čemu vlastně je lidské společnosti něco takového jako stát. Pojďme ho zrušit a vraťme se do ranného feudalismu - nebo ještě líp - k prvobytně nepospolné společnosti - a bude to fajn, ne? [oči v sloup]

215355

20.03.2010 08:57

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

No...Blažková... při tom, co jste tu napsala, nejste ve svých "kristovkách" o nic víc "občansky vyzrálá", než byli např. vaši rodiče.

215422

20.03.2010 09:33

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Aha... [smích]
Takže - zrušit stát v dnešní podobě...
Vzhledem k tomu, že jste se nevyjádřil jasně, co tím myslíte (je rozdíl mezi zrušením státu a "státu v této podobě"), budu předpokládat.
Jestliže chcete zrušit stát jako takový, pak si budete dozajista schopný zabezpečit ouplně všechno sám - tj. budete mít svou soukromou kliniku, pokud se rozmáznete při autonehodě, zaplatíte si svoje sešívání dohromady nebo transplantaci ledviny zcela sám, zaplatíte si i potahy a údržbu všech komunikací, po kterých jezdíte, školy i s učiteli pro své děti, svou ochranku, pokud budete mít s někým spor, prostě ho vodbachnete nebo on vás, protože nastoupí "právo silnějšího", pokud jste věřící, budete mít svou vlastní svatyni i s farářem atd.atd.
Prosím, neříkejte mi ohrané "všechno chci zprivatizovat a pak si budu platit služby", protože tohle nefunguje. Kdyby ano, už dávno tu takový "nestátní" systém někde máme.
Princip státu stojí na vztahu jedinec x celek. Jedinec se uvolí odvádět část svých hodnot státu za protislužbu. A stát se zaváže k "výkonu" té protislužby.
Dál se pokuste zamyslet nad otázkou, čím je vlastně výpadek na důchodovém systému způsobený. Život lidský je od narození k důchodu poměrně dost dlouhý na to, aby "velení" mělo čas se dopředu připravit a podniknout nějaké kroky. Není to tedy problém, který vznikne ze dne na den a nedá se dopředu předpokládat.
Vy vidíte výpadek v "nadčerpání" současných důchodců. Já ho naopak vidím v nedostatečných příjmech. Polistopadové vlády udělaly hodně populistických kroků ve prospěch jedné skupiny obyvatel a jaksi pozapomněly na důsledky. Na výpadku se podílejí i tací, jako jste vy, kteří porušují zákon a neodvádějí, co zákon ukládá (alespoň to málo po "optimalizaci" svého výdělku). Pokud nemáte trvalé bydliště v zahraničí, nevím, jak si jinak sám můžete rozhodnout o neplacení do důchodového systému.
A malá poznámka na konec: uvědomte si, že důchodový systém vyživuje mj. i vaše rodiče nebo prarodiče, protože vy sám nedáváte nic a jak jste sám napsal - i kdybyste dával, nestačí to na jejich důchody.

215423

20.03.2010 10:07

Asimilácia začína

Není asimilace jako asimilace :-)

Lin 85.?.?.?

Jen pár informací:
V ČR už působí nejméně 5 let tzv. "rómští pedagogičtí asistenti". Mají usnadňovat komunikaci na linii dítě-škola-rodič. V MŠ u předškoláků, v družinách, na prvních stupních ZŠ.
Jsou to lidé z rómského etnika a mají být tedy spojovacím článkem a to nejen v jazyce.
Za těch pět let jsou výsledky mírně řečeno "stejné"... [smích]
Oproti tomu jiné komunity (mj. i Vietnamci nebo Číňané) žádné své "PP" nemají a přesto děti dosahují v českých školách velmi dobrých výsledků. Často to bývají premianti, mají velký rozhled i velkou snahu se učit, nejsou s nimi kázeňské problémy.
Děti z těchto jiných komunit přicházejí do školy nejen vybaveny perfektní znalostí češtiny (rodiče už od mimina zajišťují české chůvy), ale mnohdy jsou připravené daleko líp, než děti české (barvy, dny v týdnu, tvary, slovní zásoba, způsob vyjadřování, sociální chování...atd.) U rómských dětí jsou tyhle znalosti trvalým kamenem úrazu, v mnoha případech si z rodiny nenesou ani hygienické návyky. Takže v jazykové bariéře problém asi nebude [smích]

215424

20.03.2010 18:51

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Ten druhý pilíř už naši velitelé našli. Leží už dva roky na příslušných stolech a zatím k jeho předložení "nebyla příležitost". [smích]Zatím se na něj zuřivě připravují jen "finanční obchodní zástupci" s vidinou tučného zisku za uzavřenu smlouvu.

Protože se jedná o podobný model, jaký mají Slováci už pět let, nechám tu odkaz na jejich pětileté zkušenosti.
Nic moc... protože přelít odvody do soukromých penzijních fondů je mírně řečeno průser (zvláště v dnešní době).

http://www.literarky.cz/domaci/81-domaci/2113-slovenska-penzijni-lekce

215460

20.03.2010 19:14

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Takový zákon by byl k ničemu. Už z principu, že stát dopředu jen odhaduje výši příjmů do systému.
Další nesmyslností by bylo, kdyby důchodce jednou pobral 10 tisíc, podruhé jen dva - jen proto, že se "nevybralo". Rázem byste měl dalšího žadatele o doplatek do životního minima, takže byste musel hrábnout do jiného polštáře. Žádná hráz proti "mezigeneračnímu konfliktu", protože pak byste zas důchodcům vyčítal, že vám ujídají sociální dávky.
Peníze na důchody by se v rozpočtu našly, ovšem to by musela vláda "přehodnotit" celou rozpočtovou skladbu a účelněji vynakládat prostředky. Neděje se to a víc než kdy jindy platí - z cizího krev neteče (viz nadhodnocené státní zakázky, nesmyslné projekty, nekontrolované dotace).
V čem vám ale dávám za pravdu jsou populistické kroky českých vlád. Krásně je to vidět i na současných volebních programech. Oranžoví chtějí rozdávat to, co nemají - modří zase populisticky "podporují podnikání", ovšem za podmínky nižších příjmů do státní kasy (konkrétně i do důchodového systému) - takže? Výsledkem v obu případech bude ještě větší propad a zadlužení. Ta hrstka, která ještě něco odvádí, celý systém neutáhne, to dá rozum...

215467

20.03.2010 20:33

Peníze na dluh a peníze bez dluhu

RE: Doplnění

Lin 85.?.?.?

Tomu bezdomovci ještě, prosím, vysvětlete, že je to tak naprosto v pořádku a že to tak má být. A jestli se bude víc snažit, bude na tom ve svých desetitisíci letech líp. Určitě se mu bude líp usínat [smích]

215478

20.03.2010 21:33

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Milá Blažková, je obdivuhodným důkazem vašich vyzrálých kristovek, jak mě bez znalosti čehokoliv bližšího rovnou odesíláte kamsi. Dokonce jsem pro vás "ono".
Pod občanskou vyzrálostí si představuju totéž co vy, proto jsem reagovala a to vám zřejmě (asi nedopatřením, když se považujete za občansky vyzrálou) uniklo.
Klíčema jsem nezvonila, důchodce ani předdůchodce nejsem, svůj důchod taky nedostanu (ač odvádím) a přesto bych si nikdy nedovolila napsat ten obviňující komentář, na který jsem u vás reagovala.

215482

21.03.2010 21:56

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

Vy jste ale prve psal něco jiného [smích]
Souhlasím s oddělením důchodového polštáře od státního rozpočtu, protože to je základ pro nějaké fungování. Souhlasím se stanovením jasných pravidel.Dál už tak moc ne.
Vycházíte z předpokladu, že to jsou důchodci, kdo zadlužuje ČR. Nesouhlasím a to tak, že velmi. Ten, kdo nás zadlužuje, jsou vládnoucí straníci (úmyslně nepíšu politici) a to jednak populistickým snižováním příjmů do státní kasy (mj. i do důchodového polštáře - viz letošní volební program ODS) a jednak neprůhlednými, nekontrolovanými a zbytečnými výdaji. Peníze by se našly, ale to by se ze státního rozpočtu nesměly přelévat do soukromých kapes. Důchodový systém není neprůhledný (takže žádná černá díra), tam je jasně vidět, kam peníze šly. Což se o jiných rozp.kapitolách říct nedá.
Váš návrh vydat ze systému pouze to, co se vybere, nepokládám za řešení, protože :
a) Důchodovému věku se pomalu přibližují i silné ročníky 70-tých let a ti, kdo v té době budou produktivní, tohle nemůžou utáhnout, protože to jsou naopak ročníky velmi slabé a to ještě mnozí z ČR odešli nebo ještě odejdou, až vyrostou a dostudují (protože ČR není nejlepší místo k žití). Neutáhnou to ani v případě, že je zatížíte třeba 80% odvodů (za což vám určitě poděkují). Nevím, kolik pak budete takovému důchodci přerozdělovat... možná tak dvě stovky měsíčně a jsem zvědavá, co pak s tím...
b) Jestliže já dneska odvádím (vy ne, vy jste se vyhnul) ze zákona určité procento ze svého příjmu, pak netuším podle jakého kritéria bych pak měla brát stejně jako ten, kdo odvádí minimum. Jestliže chcete důchody procentuelně i přerozdělovat (každý rok), tak jsme ještě v horší situaci, než v bodě a). Pak já např. budu brát stovek pět, jiný jen pajdu. A jelikož stát zaručuje jakési životní minimum, pak ve výsledku stejně všem doplatí, ovšem z jiného než důchodového polštáře. A jsme tam, kde jsme byli - už jsem to tu psala. Nebo zrušíte i to minimum a pak nevidím důvod, proč přispívat v produktivním věku na nějaký systém.
c) jestli namítnete, že se každý má na stáří zajistit sám, souhlasím...ovšem musíte mu taky k tomu dát příležitost - tj. - umožnit pracovat s odpovídajícím příjmem. Jestliže je dneska u nás víc jak 60% (tuším) obyvatel s příjmy hluboce pod státním průměrem (a skoro 10% nezaměstnaných), pak nevím, z čeho se na stáří zajistí.
Můj návrh je - přímá demokracie se zodpovědností politiků, možnost je odvolat ihned a ne až po volebním období, zprůhlednit hospodaření (povinnost uveřejňovat za ministerstva konkrétní výdaje) a zavést každoroční kontrolu účelnosti vynaložených prostředků.
A tady jen tak pro obrázek jeden článek:
http://www.patria.cz/Zpravodajstvi/1586850/deti-by-si-nemely-hrat-se-sirkami.html

215559

22.03.2010 19:42

Nebude na důchody, ale banánů a toaletního papíru bude dostatek

RE: jednoduché počty

Lin 85.?.?.?

No jo, mně je to jasný, jenže vyprávějte to těm našim u kormidla. Nevědí, kudy kam a tak se snaží "humanitně a tržně" vybruslit. Bohužel, jak sám vidíte i tady, tenhle "nápad" najde odezvu i u části obyvatel, protože si neuvědomují následky (asi stejné jako u vás).

215641

22.03.2010 22:04

Mnoho povyku pro nic

Folklór?

Lin 85.?.?.?

Všimla jsem si jedné věci:
Jakmile někdo otevřeně kritizuje poměry a bordel nebo vznese pochybnost k hlásaným "pravdám", okamžitě vyrukuje "někdo", kdo označí dotyčného za nacistu, komunistu, teroristu, extrémistu, levičáka, anarchistu, rasistu... (další repertoár doplňte sami).
Samo o sobě by to bylo úsměvné, ale v českých poměrech se okamžitě strhne hysterie, ve které se předhánějí různí "znalci" ve svých "posudcích" a to by v tom byl čert, aby se pro dotyčného nějaká nálepka nenašla!
Při tom všem "rozboru vět" se jaksi pozapomene na význam těch vět. Ten se v humbuku docela rozplyne a to je, zdá se, účel.
Tohle se netýká jen Duška, je to všude.
K Duškovi :
Podle mého neřekl nic, co by poškozovalo práva jiného člověka nebo menšiny. Dokonce nepoužil ani nadávku.

PS:Možná jednou budu souzená jako nácek, když pronesu větu, že zase zdražili plyn [oči v sloup]

215649

Po přečtení první, co mě napadlo - jestli tohle není nějaký předaprílový vtípek. Jinak to snad ani není možný. Pochybuju, fakt... Tohle je absurdní [smích]
Souhlasila bych s "nevyprostitelnou propleteností", ale zbytek bych přiřadila spíš k projevu nějakého fanatika a ne kongresmanky (tady přiznávám, že mě škodolibě těší, že vymyté politické hlavy nemáme jen u nás).
Jaký "zvláštní vztah Boha k Izraeli"? Jestliže je Bůh, jediný spravedlivý, jak by mohl protěžovat stát nebo národ? A budiž, i kdybych slovo "vyvolený" nahradila slovem "povolaný", pak se povolanost vztahuje ke konkrétnímu času a místu. Jestliže byli Izraelité kdysi k něčemu povoláni, pokaňhali to (a završili vraždou), zklamali na plné čáře. Někdo se pravděpodobně zasekl v čase [oči v sloup]
A copak přátelství s "povolaným" udělá "povolanou" i mě samotnou? To si vážně kongresmanka myslí, že USA požívají nějakých zvláštních "božích výsad" díky vazbám s "vyvoleným" Izraelem?
Nějak mi to hlava nebere a vzpírá se uvěřit... [zmaten]

215753

24.03.2010 11:30

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

RE: To je vtip?

Lin 82.?.?.?

Aha [smích]
A pak že mnohobožství existuje jen u primitivních barbarských národů [chechtot]

215757

24.03.2010 12:02

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

RE: Neskutečné!

Lin 82.?.?.?

[chechtot] [velký smích]

Nezlobte se na mě, ale já jsem z toho článku fakt odbouraná [velký smích]
Myslím, že už mi konečně došly i snahy ČR o "nerozlučné bratrství" s USA. Však přeci být kamarádem kamaráda vyvoleného je přeci, kurňa, terno!!! [chechtot]

215760

24.03.2010 21:11

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa - část 3.

RE: Idealni material pro uskutecneni cistky.

Lin 85.?.?.?

Nebojte, René, ono to zas není tak zlý s tou nastupující generací, jak by se mohlo z tej jednej diskuse zdát [smích] Najde se jich dost, kteří to mají v hlavě srovnanější, než my nebo generace před námi. Jsem v tomhle směru optimista. A docela možná je ta jejich frustrace ze světa, který je obklopuje, nakopne k nekompromisním a správným řešením.
Takže - žádný depky, přísnej zákaz [cool]

http://www.youtube.com/watch?v=520i3NwqT7g&feature=related

215793

Dneska toho moc nenadiskutuju, protože mám mozek kdesi na procházce a ještě se nevrátil [smích]
Tak vám tu (zdánlivě) od věci napíšu bonmot z pera mého známého, který prohlásil, že z demokracie máme u nás jen to DEMO. Na plnou verzi jsme se doteď nezmohli...

215794

28.03.2010 09:33

Práce je lidstvu vrozena nebo vnucena?

Rozdíl

Lin 85.?.?.?

Nevím, jestli otázka v názvu je položená správně. Je totiž rozdíl mezi prací a "prací".
Práce tvořivá, kterou dělám z vlastního rozhodnutí, vidím v ní účel, prospěšnost, smysl, realizuju se v ní - ta přináší radost, vlastně je to můj koníček, který dělám ráda. Takovou práci dělám s radostí a výsledek mě těší, bez ohledu na únavu nebo vyčerpání.
Oproti tomu práce "vnucená", kterou jsem okolnostmi přinucená dělat (ať už pro získání "hmoty" nebo jen proto, že se "to" samo neudělá), práce, ve které nevidím žádný smysl, prostě mě nebaví a žádnou radost mi nepřináší. K takové se musím kopat, výsledek nepřináší uspokojení, ale jen úlevný pocit, že "už to mám za sebou", cítím se unavená, vyčerpaná až znechucená.
Závěr: Myslím si, že práce není lidstvu vrozená. Je jen dobrovolná nebo vnucená.

215904

28.03.2010 22:11

Pravda zemřela a s ní i Svoboda

Chápu autora

Lin 85.?.?.?

Je vysilující a moc těžké být hlasem, odhalujícím realitu. Je skličující být zapovídán a umlčován. Ale nejhorší ze všeho je být odsuzován nebo zesměšňován těmi, pro které voláte a hlásáte. Tak to je, že málokdo chce slyšet pravdu a je schopný podívat se realitě do tváře. Pro některé lidi je daleko pohodlnější předstírat, že se nic neděje - že přeci slunce pořád svítí a Země se pořád točí. Nechtějí vědět nic, co by jim nabouralo jejich iluze a "sladký sen". Posílají vás do háje s těmi "negativy" a "konspiracemi", prý si nechtějí kazit den, chtějí slyšet nějakou srandu nebo něco, co je pobaví. Prý - máme svých starostí dost, takže "starosti světa" nás nezajímají.
Tahle doba je zvláštní, opravdu. Je tolik dostupných informací, tolik statečných hlasů podává pomocnou ruku - ale přesto pro velké množství lidí zbytečně.
Je těžké se ubránit skepsi. Volat mezi hluchými...
Pravda ale nezemřela, ani nemůže, ta je nezávislá na lidské hluchotě a slepotě. Svoboda zatím taky ne - ještě nám nevzali svobodu myšlení, citů a pocitů.
Všem volajícím hlasům bych chtěla vzkázat, že nemáte zodpovědnost za hluché a slepé. Je jen na nich, kdy se rozhodnou zbavit se svých "neduhů". A žádná transformace ani tolik přetřásaný (a nepravdivě vykreslovaný) rok 2012 jim nepomůže.
Autorovi přeju, ať si tohle brzy uvědomí a vrátí se k psaní pro ty, co ho potřebují.

215919

29.03.2010 20:22

Pravda zemřela a s ní i Svoboda

RE: úhel pohledu

Lin 85.?.?.?

Opravdu si myslíte, že autor článku Paul Craig Roberts je jedinec s nízkými příjmy, který si neumí sám zařídit život, bojí se ztráty práce, nemá žádný finanční polštář pro budoucnost, neumí investovat do svého dalšího vzdělávání, nemá super ženu, děti a "něco" mu chybí?
Jestliže ano, pak budete asi jeho blízký přítel, že ho tak velice dobře znáte a umíte určit důvody, proč píše.

215972

29.03.2010 20:42

Problém jménem zadluženost

RE: Koho to zajímá?

Lin 85.?.?.?

Pane, nejde o žádnou víru v zázrak, o chleba nebo placení u doktora.
Divíte se, že státní dluh může někoho vůbec trápit a podle vás je to "fanoušek státu". Jo, takovým lidem se běžně říká vlastenci. Lidé, kteří jsou si vědomi, že zemi, ve které žijí, nemají zadarmo, ale stojí na na mnoha hodnotách, penězi nevyjádřitelných. Vědí, že jinou nemají, že v ní mají své kořeny a v každé jiné zemi budou jen přistěhovalci bez identity. A národ, který ztratí svou vlast, svou identitu, je odsouzený k zániku.
Pro vás asi divné, protože - jak sám píšete - vy se přizpůsobíte bez ohledu na nějaký stát a v podstatě je vám jedno, jak s ním kdo nakládá.

215974

29.03.2010 21:00

Práce je lidstvu vrozena nebo vnucena?

RE: Rozdíl

Lin 85.?.?.?

Vojto, teď jsem napsala odpověď, ale nebyla jsem přihlášená. Takže až se tu objeví, je ode mě [smích]

215976

Díky za sérii článků. Čtu jako detektivku.
Neumím okomentovat nějakými vlastními fundovanými závěry. Můžu jen podotknout, že Rusko nikdy "nespalo". Možná po rozpadu SSSR bylo na čas ze hry, ale po nástupu Putina (snad nejsem moc mimo) se hodně změnilo a postupy Ruska jsou už opravdu o promyšlené šachové partii. Jsou ve výhodě, protože soupeř ho ve své nadutosti hodně podcenil.

215982

29.03.2010 22:29

Problém jménem zadluženost

RE: Máme i dluhy vůčí sobě

Lin 85.?.?.?

Chtěla bych vás doplnit.
Ano, tahle doba nutí člověka k rozhodnutí. Mnozí pochopili, mnozí stále ještě ne.
Sny (pro mě výstižnějším slovem jsou cíle), které popisujete (barák, kariéra atd.) jsou ale sny NEtvořivé, pouhá "iluze o štěstí". Dosažením se pocit štěstí dostaví jen krátce, pak zmizí a díky naší falešné iluzi nastoupí okamžitě jiný. Proto to nekonečné kolo, o kterém píšete.
Naše cíle by se měly zaměřit jiným směrem. Každý člověk (a opravdu každý, to si troufám tvrdit), se cítí šťastným pocitem, že pro někoho něco znamená, že je důležitým v jeho životě, že nežije zbytečně, nepochopený, odmítaný nebo opuštěný. Touží být uznávaný pro své schopnosti, dovednosti, pro svou sílu, kterou dokáže "řešit" život.
A ano, samozřejmě... ten bezpečný úkryt by pro jedince měla být jeho nejbližší rodina. Pro rodinu je nezbytné bezpečí širšího území, na kterém žije.
Vím, že my tu v diskusích nevyřešíme "problém" státního dluhu (řešení určitě má, všechno má nějaké řešení). Diskuse jako takové určitě nemají tu moc změnit něco okamžitě a střelhbitě. Co ale umožňují je porovnávání názorů, které může vést i ke změně našich rozhodování právě k účelu, abychom si své rodinné přístavy bezpečí mohli vůbec realizovat.

215986

29.03.2010 23:25

Třetí světová válka již začala

RE: Pštrosí politika

Lin 85.?.?.?

S omluvou se vám do toho zamíchám [smích]
Asi jde o zásadní nepochopení. Problém není v Židech, ale v prosazované politice Izraele. Už to tu bylo napsané, že právě nestabilitou, kterou v oblasti působí, vyhání pak arabské obyvatele směrem do Evropy a "vy si tam poraďte". Že žili dva tisíce let bez státu a teď ho mají je ještě neopravňuje předvádět, co předvádějí. Žádnému jinému státu na světě by to beztrestně neprošlo.
Píšete, že Židé jsou silný národ se silnými jedinci. Ano, to jsou, také si toho hodně museli přetrpět. Je ale mnoho takových národů včetně Čechů, Moravanů a Slezanů. Nikdy jsme neměli na růžích ustláno a mnohokrát v historii nám náš stát roztrhali na kusy. Náš vlastní stát taky není vůbec starý, jen cca o 40 let starší, než Izrael. Neumím si ale představit, jak bychom pochodili, kdybychom se začali rozpínat, vyhlazovat Slováky, Poláky, Rakušany, Němce - s tím, že tato území jsou naše "dědičná" a vydobil nám je když ne Přemysl Otakar, tak určitě Karel IV.
Dál nesouhlasím, že jsme konkrétně tady v Čechách součástí židokřesťanské civilizace. Křesťanství nám bylo násilně vnucené a nemáme tam tedy své kořeny. Však i křesťanské svátky musely být postavené na těch našich původních, pohanských.

215989

30.03.2010 22:04

Problém jménem zadluženost

RE: Víte koho máte volit

Lin 85.?.?.?

Nejdříve k tomu "remcání". Veřejný život opravdu zajímá jen úzký okruh lidí a důvody jsou různé. Od otrávenosti (že voličův hlas straník potřebuje jen o volbách, jinak nedbá na nějaké výtky) po docela obyčejné přetížení sháněním prostředků k obživě. Proč se zajímat o veřejný život, když politici vůbec nedbají na vůli občanů a naopak se cítí dotčeni, když se někdo fundovaný zajímá a předkládá jiná řešení.
Ad "viníci". Nevím, ale podle mě jsme ve volbách dali mandát skupině lidí, aby tuto zemi vedla a aby hospodařila s penězi, které dobrovolně odevzdáváme. Viník je tedy jasný a na vývoji státního dluhu se podepsala jak levice, tak pravice. Tím narážím na vaši úvodní větu. Na řeči typu "za všechno můžou občani, protože špatně volej" jsem už docela alergická, protože je to v našich podmínkách (viz možnost vlivu občanů na odvolání provařených politiků nebo dokonce stran před vypršením poslaneckého mandátu) alibismus nejhrubšího zrna.
Koukla jsem na váš odkaz a na první pohled se zdá být celkem přijatelný. Ovšem na druhý pohled se shledávám se stejným typem propagandy, jakou mají i jiné strany.
Státní dluh roste ne od r.98, ale průběžně už od r. 93. Bod 6 je postavený na hypotéze růstu HDP, bod 7 souhlas, bod 8 nedoporučuju v podobě, v jaké je uváděný. Bodu 9 moc nerozumím, ale ty "daně z hazardu" jdou v první řadě obci do jejího obecního rozpočtu. Bod 10 opět nesouhlas kvůli jedné prosté skutečnosti, v programu vůbec nezmíněné - a to - kde vzít pracovní místa pro ty "rychleji dostudované" a "později v důchodu". Závěr tohoto bodu s "12-ti miliardami daní navíc" vyznívá sice optimisticky, leč populisticky. Bez příjmů tito lidé sotva co odvedou a pokud příjmy mít budou, chybí mi tu nějaký "plán", jak docílit výběru daní bez úniků. Takže cifra pouze matematická, papírová. Bod 11 souhlas, bod 12-14 s rozpaky, protože je to pro mě už tenký led a netuším, čí dluhopisy stát vlastní a jestli by prodejem vůbec něco získal. Bod 15 ano, je potřeba vzít politikům možnost libovolně "pracovat" s půjčováním.
Zcela mi ve výčtu snižování státních výdajů chybí kontroly účelnosti vynakládaných prostředků a roční povinné uveřejňování hospodaření ministerstev = na co konkrétně a komu. Jedná se mi o státní zakázky, předražené nebo nesmyslné "projekty", dotace atd.
Tak...to je jen na druhý pohled a jistě by se dalo najít mnohem víc nedostatků.

216053

31.03.2010 21:20

Problém jménem zadluženost

RE: Víte koho máte volit

Lin 85.?.?.?

Jéééžiš.... omlouvám se, ale ta "anonymní" reakce je moje, zase mi vypadlo přihlášení.... [oči v sloup]

216100

31.03.2010 21:33

Problém jménem zadluženost

RE: Máme i dluhy vůčí sobě

Lin 85.?.?.?

Zdravím [smích] Jsem ráda, že se v podstatě shodneme i v pohledu na možná "řešení" dluhu. Vím, že nebezpečí "přenosu" na fyzickou osobu hrozí (a je víc než reálné, jinak by sekáči dluhů nebyli v takovém klídku) a proto mi veřejné dluhy vůbec nejsou lhostejné, ač sama za sebe jsem si žádné dluhy nenasekala. Líbí se mi jedno řešení, někde jsem to slyšela nebo četla, už nepamatuju - a to spočívalo na principu, že nikdo nemůže půjčit to, co ve skutečnosti nemá a dožadovat se vrácení. Banky také půjčují hodnoty, které nemají a nikdy neměly, jsou jen virtuální. Tak proč pak chtějí vrátit skutečnou hodnotu a ne tu virtuální? [smích]Kdyby bylo po mém, vrátím jim taky jen virtuální číslo, které si namastím v počítači.
Dál souhlas, že "mesiášský syndrom záchrany lidstva" je k ničemu. Netrpím jím. Přesvědčovat kohokoliv o čemkoliv je marné plýtvání vlastní energií. Můžu podat jen informaci a jak s ní kdo naloží je čistě jeho věc. Ostatně - už kdosi moudrý napsal, že ten, kdo přesvědčuje, potřebuje být sám přesvědčován.
Pěkný večer [smích]

216101

31.03.2010 21:39

Problém jménem zadluženost

RE: Máme i dluhy vůčí sobě

Lin 85.?.?.?

Podle nicku jste asi muž a tak mě dvojnásob těší vaše uznání. Zvláště na těchto stránkách, kde se to jen hemží dobře informovanými vzdělanci (muži). Bez mučení přiznávám, že občas při čtení příspěvků v některé diskusi rozumím snad každému třetímu slovu [velký smích] ( [oči v sloup] ) a marně v sobě pátrám po něčem, čím bych se mohla zapojit.
Díky za povzbuzení [smích]

216102

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 81 čtenářů částkou 13 390 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 3

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 7

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Německý hlavní patolog bije na poplach: "Vakcína je příčinou úmrtí ve 30-40 % pitvaných, nedávno očkovaných osob."15.09.21 18:00 Německo 0

Transgender vyhrál v ženských smíšených bojových uměních - a užíval si to15.09.21 13:26 USA 2

UK oficiální dokumenty: Na covid nejvíce umírají lidé po druhé dávce vakcíny15.09.21 12:52 Británie 1

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
16,99 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,80 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 245,26 Kč
1 unce stříbra
483,77 Kč
Bitcoin
926 802,81 Kč

Poslední aktualizace: 21.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 312 382