Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Anonymus

Nalezeno 573 příspěveků, 3 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.05.2009 22:59

Proč nemůže Senát schvalovat ratifikaci Lisabonské smlouvy

Nejen LS

Anonymus 85.?.?.?

Vážení čtenáři,
nerad píši na politické debaty, ale dnes tento svůj zvyk poruším. A co ještě horšího, musím odsoudit sám sebe!
Jako syn občana, jenž byl mučen v komunistickém lágru v Jáchymově jsem před dvaceti roky přivítal návrat demokracie v ČSR, mylně se domnívajíc, že plně navážeme na slavnou éru první republiky. ( poznámka: Když jsem pátral po převratu o uvěznění mého otce, tak jsem se dozvěděl, že nikdy nebyl zavřen, ale byl na rekreaci, aby dostal kladný poměr k tehdejšímu režimu). Po celou tuto dobu nynějších 20roků jsem volič pravice, v poslední době ODS - za což se všem čtenářům omlouvám.
http://zpravy.idnes.cz/dokument-smlouva-ods-s-obcany-cr-dod-/domaci.asp?c=A060531_122123_domaci_nel
Zde je důvod proč jsem volil ODS - zdálo se mně to celkem rozumné.
Dnes musím konstatovat, že nic z tohoto dokumentu není pravdou. Topolánek (A nejen on)pošlapal a zneuctil co se dalo.
Za co naši předkové bojovali na všech světových frontách? za co prolévali krev a nasazovali své životy? aby je dnes nějaký ..... ( neznám slušný výraz) hodil na smetiště?
Proč naše republika musela donedávna platit nemalé vojenské náhrady za letce, kteří bojovali pod anglickou vlajkou za druhé války?
Na domácí scéně? raději pomlčet. Korupce a protekcionismus narůstá obludnou formou. Dělají se personální čistky, kdy fundovaní odborníci se nahrazují vyloženými diletanty, hlavně, že je zaručeno, že budou loajální ke svým chlebodárcům, odbornost nehraje žádnou roli.
Po těchto zkušenostech se ptám především sám sebe, proč jsme vůbec vycházeli do ulic 17. listopadu 1989? abychom se oklikou vrátili do 50let minulého století? Abychom zneuctili památku našich předků?
S politováním si musím přiznat, že pokud nechci volit farizeje a jidáše dnešního formátu, tak od ČSSD až po ODS přes Lidovce a Zelený tady zůstává jediná volba, buďto Dělnickou stranu nebo komunisty. Velmi deprimující výsledky!!!

190535

07.05.2009 13:57

Proč nemůže Senát schvalovat ratifikaci Lisabonské smlouvy

RE: Nejen LS

Anonymus 85.?.?.?

Neviděl bych to jako paranoiu. Sládka také uštvali. SSO jsem chvíli sledoval, ale mimo to, že má stejný program jako "smlouva s občany" což by se dalo považovat za rozumné, ale zarazily mě takové "chytračinky", kdy představitel není schopen říct jasné stanovisko na některé záležitosti. A asi tak jako za minulého režimu, jsme se museli učit číst mezi řádky, tak dnes tato průprava bude asi také aktuální a pokud politik odpoví dvojsmyslně, je potřeba počítat s tou horší alternativou. A navíc jak se ukázalo, pravici se nedá věřit ani pozdrav, natož něco jiného. SSO bude coby ODS2, včetně některých dosavadních členů, proto lze očekávat další podrazy jen pod jiným názvem. Pokud se jen přemaluje logo, ještě to neznamená, že i jednání se změní. DS - v tomto bojuji sám ze sebou, spíše asi NE. Tak zůstává poslední šance, a to jsou komunisti. Tady je alespoň záruka, že budou všemožně bránit, aby na nás nedopadla EU ohlávka, jak ji nachystali topolánkovci a také jsem si jistý, že sem na naše svrchované území nedotáhnou cizí armádu.
Také nelze očekávat, že by se konaly praktiky 50tých roků minulého století, k tomu je nepustí celosvětová politika.
Já ještě pořád věřím na nějaký zázrak, třeba ústavní soud, nebo nevím už co, ale nechce se mně uvěřit, že několik málo zaprodaných jedinců dokázalo občany této vlasti odsoudit do role evropských poskoků a sluhů. S touto realitou se nemůžu vnitřně srovnat. Vždyť tyto skutky se rovnají vlastizradě, to přeci nemůže projít

190593

12.05.2009 06:25

Prozrazený dokument skupiny Bilderberg z roku 1955 načrtává plán jednotné evropské měny

RE: Casovy faktor je vzdy problem.

Anonymus 85.?.?.?

Možná máš pravdu.
Tento projekt zdaleka není první, kdy chtěli sloučit Evropu. Už Jiří z Poděbrad se snažil o podobný projekt, ale doposud to vždy dopadlo stejně - sjednocení se nekonalo.
Když se neuvede LS do praxe, bude následovat alternativa - obsah bude totožný, jen se změní název. Pokud by se LS uvedla do praxe, je možné, že to bude mít destruktivní charakter, ale v prvé řadě to odneseme na svých hřbetech. A momentálně nevím k čemu bych to přirovnal, možná k monarchii posledních pár roků u konce, kdy byrokracie s policejními složkami drželi systém u moci. Ale i z dějin je jasné, že to nemůže dlouho fungovat. Ale ani dnešní vládci si toto nechtějí připustit a proto by tyto praktiky byly pro všechny kruté, je otázkou na jak dlouho. Už dneska se pomalu rýsuje, že bez povolení byrokrata z Bruselu se nebudeš moci ani vykálet, kdy to bude třeba, ale podle toho, jestli vůbec to byrokrat povolí.

190929

Mirku, z obecného hlediska máš pravdu, ale tady se o tomto rozhodovalo nejméně před třemi roky.
Také předpokládám, že ty pozemky jsou dnes všechny v soukromém vlastnictví a majitelem bude ŘSD ČR, /nebo ministerstvo dopravy/ a tady platí trochu jiná pravidla.
Ale podle fotek a při troše představivosti a znalosti této problematiky je patrno, že tady došlo k jiným chybám a vlčí máky jsou jen výsledek nedodržení pracovních postupů a standardů.
Jinými slovy to vypadá na odfláknutou práci, nebo něco v této kategorii.
K tomuto potvrzení bych potřeboval více detailů, než je zde uvedeno[zmaten]

193784

26.06.2009 05:46

Nový strážce myšlenek

RE: Každý byl v mládí

Anonymus 85.?.?.?

Montážníku, začnu u Komorouse.
Ať už je to číkoliv úspěch, jestli Komorousův, nebo jeho týmu, nechci řešit, protože do detailů nevidím.
Ale nelze popřít, že měli kladné výsledky.
Fišer, si momentálně rozhodně vede lépe než ten s tím ptákem.

Cítím, že se v tomto můžeme spolu dostat do názorového střetu, ale opravdu bych nerozlišoval tyto detaily. I když nemám zrovna nejlepší vzpomínky na minulý režim, rozhodně bych nekádroval lidi podle jejich názoru, ale podle výsledků jejich práce.
Rozhodně je mně milejší komunista, který pracuje, než antikomunista, jehož jedinou kvalifikací je na ně nadávat a za to pobírá nemalý plat od daňových polatníků a výsledky práce žádné, když neberu v potaz nějaké finanční machinace, které byly i na webu zveřejněny. Za které by obyčejný občan šel za katr, a nikdo by se s ním o tom nebavil.

194027

26.06.2009 08:59

Nový strážce myšlenek

RE: Každý byl v mládí

Anonymus 85.?.?.?

Nějak jsem z této odpovědi nepochopil, koho z těch, které jsem jmenoval, chceš srovnávat s těmi dvěma?

194034

16.07.2009 23:07

Úvahy o konsensuálním společenském řádu

RE: Poslední odstavce

Anonymus 85.?.?.?

To chceš říct, že máme spásu hledat u těch, kteří nás už nejednou zradili? Nebudu zacházet moc do minulosti, pravděpodobně Ti to moc neříká.
Proto znovu a ze současnosti: to máme hledat spásu u agresorů a interventů, abychom se jimi také stali?
To máme hledat spásu u těch, kteří vykradli republiku a kteří nás vrhli o 50 roků zpět?
Více jak polovina národa je finančně poddimenzována.
To máme hledat spásu u těch, kteří nás ještě chtějí zbavit suverenity a samorozhodování?
Viz poslední případ s kanadskými vízy.
Doposud prokázali buzeraci všeho směru, od kontroly mailů, odposlechy telefonů, až po kamerové sledování pohybu po celé republice - to snad chceš nazývat demokracií? to si ani totalitáři nedovolili. Nařizování unií zákonů, populárních v předválečném německu?
Tomu chceš říkat demokratický západ?
To co zde píšeš, jsou pouze čítankové bláboly, které nemají s realitou mnoho společného!

195873

18.07.2009 06:31

Dostal zaplaceno a nedodal

Marfuša

Anonymus 85.?.?.?

Kdyby byla robka šikovná, tož by nemusel platit [smích])

195955

20.07.2009 09:40

Washington hraje s Čínou hlubší hru

RE: Co byste si vybrali?

Anonymus 85.?.?.?

Kdyby Čína chtěla něco podnikat, je na to silná dost.
Když se tedy bojíš, co je větší strašák?
Čína pod polototalitním dozorem, nebo rozvrácená a nekontrolovatelná?

196034

20.07.2009 17:35

Dostal zaplaceno a nedodal

RE: Na zasmani dobre

Anonymus 85.?.?.?

Vážený pane, najít pravdu v tomto příběhu a v okurkové sezóně, je asi takové jako uspokojit nymfomanku [smích])
Podobný příběh jsem slyšel již za totality, pouze aktéři byli jiní.
Jinak ten příběh je opravdu jen k nadzvednutí koutků a jít dále, protože když tak o tom přemýšlím, tak řešení tohoto problému by bylo několik jiných.
Ale první co mně zarazilo, byla suma 2500dolarů za královnu krásy...
Za ty prachy musela mít již několikrát přetočený tachometr [smích])
Navíc jedno z možných řešení je již popsáno v příběhu.
No lidi a nátury jsou různé, proto i řešení bude podle toho, proto kdo chce ať tomu věří, a ti ostatní se pousmějí a jdou dále...

196058

21.07.2009 01:08

Dostal zaplaceno a nedodal

RE: Blábol

Anonymus 85.?.?.?

Pane Pacnere,
možná Vás potěším, že jsem kdysi věřil, že Američané vstoupili na Měsíc, dnes o tom nepřemýšlím, jelikož je to věc minulosti.
Prohlédl jsem si zveřejněné snímky - ve své přízemnosti nevím co na nich mám vidět, zřejmě mám absenci potřebné fantazie, kterouž to Vy asi nepostrádáte.
Mimochodem, tady v této rubrice s přistáním na Měsíci, jsme opravdu mimo mísu...(jen pro pořádek)
A teď trochu z jiného soudku:
Před časem na netu obletovaly snímky z Iráku, pořízené američany, které dokazovaly existenci Saddámových zbraní hromadného ničení - zajisté si vzpomenete. Tyto snímky sloužily jako nezvratný důkaz a byl to začátek štvavé kampaně proti suverénnímu státu Iráku. Tato kampaň byla završena vpádem do Iráku a následný děj zajisté Vám není neznámý, až po dnešní dny.
Následně tyto snímky byly zpochybněny dokonce samými Američany a označeny jako podvrh.
Když jsem je prvně uviděl, tak jsem prohlásil, že jakože nejsem grafik, tak bych byl schopen vytvořit v photoshopu věrohodnější materál.
No a na závěr, Vy zde požadujete omluvu za zveřejnění přepisu a překladu nějakého článku.
Co kdybyste se obrátil na opačnou stranu a požadoval omluvu a napravení škod iráckému lidu.
Do Iráku vtrhli po splnění podmínek mírzaručujícího odzbrojení - takže vtrhli HRDINNĚ do neozbrojeného a neschopného se bránit státu!!!
Nebo si snad myslíte, že zotročit miliony lidí a další desetitisíce pozabíjet na základě smyšlené a nepotvrzené lži není hnusná a podlá zbabělost?
Co na to? pane Pacnere

196075

22.07.2009 02:31

Včelí medvídci jsou neonacisté

V čem to žijeme?

Anonymus 85.?.?.?

Když jsem si přečetl tento článek, prolétla mně hlavou věta "Panebože, v jakém bordelu to žijeme?"
Ještě jsem se vrátil zpět na titulky, jestli je to pravda a nepatří to rubriky "HUMOR" popř. "ČERNÝ HUMOR"
Teď se dívám, co jsem vůbec napsal, jestli to náhodou nebude také rasistické? pokud jo, tak to editore smázněte.

Asi řešením pro nynější politické zřízení bude přehodnotit barevnou paletu a všechny barvy mimo modrou a oranžovou, možná ještě zelenou, rovnou zakázat, protože by se mohli dotýkat ožehavých témat.
A to ještě není zcela jisté, že i tak bujná fantazie byrokratických censorů nenajde nějaké souvislosti. Škoda že nežijeme ve virtuálním světě, a nemůžeme si zvolit prostředí bez barvy [smích]) abychom se zavděčili vrchnosti.

Co lidstvo, lidstvem existuje jsem v žádných materálech něco podobného nenašel, že by to nějakému režimu vadilo, a to je prosím co říct. Obávaná inkvizice, proklínané totality, temný středověk se nemůže prokázat podobnou buzerací obyvatelstva coby naše pravdo-lásková demokracie, jak tento neuvěřitelný bordel s oblibou někteří nazývají.

196146

22.07.2009 15:46

Včelí medvídci jsou neonacisté

RE: V čem to žijeme?

Anonymus 85.?.?.?

O půlnoci jsem šel zalehnout, v jednu mně probudili ti tmavěmodří, co tady dělali za bordel, no a před chvílí jsem se vrátil z cest. Stavil jsem se na slovíčko v Praze a samozřejmě, že tohle téma mně nedá klidu, tak jsem to plácnul do placu - a reakce byla asi taková:
Tady v Praze se začínají stahovat kontejnery na sklo a nadále se nebudou instalovat a sklo se bude házet postaru do popelnic. Prý z rasistických důvodů, jelikož je rozděleno na bílé a barevné. Takže kdo ještě máte nějaké zásoby a kontejnery nejsou staženy, tak se toho rychle zbavujte! - za popelnice se platí!

196191

23.07.2009 02:35

Internetoví surfaři dostávají plat za šíření izraelské propagandy

Shoda okolností? - téma k zamyšlení

Anonymus 85.?.?.?

Jestlipak jste se již někdo zamyslel nad tím, co znamená "www"?
Já alespoň ne,...
Na tuto otázku nedávno odpověděl časopis "Spirit"
Písmeno "w", znamená v hebrejštině č. "6"
Další komentář je zbytečný

196224

30.07.2009 10:52

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Souhlas s autorem

Anonymus 85.?.?.?

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Již hlavička článku vystihuje bez dalších komentářů plně dění v naší vlasti, a každé další slovo je jen ekvivalent již uvedeného.
Občanská Demokratická Strana - donedávna vládní. Bez dlouhého mučení se musím přiznat, že jsem byl jejich voličem i přes některé výhrady, ale po uplynulém vládnutí, které zafungovalo asi jako Opthal na unavený zrak, budu velmi zvažovat, který lístek příště vyberu, ale zmíněnou společnost již NIKDY!
Proč tahle společnost má v názvu "demokratická", když demokracii je vzdálená, asi jako já ke hvězdám? Potkal jsem se s mnoha jinými názvy, které byly označovány jako hanlivé, např. "destrukční" a dalších podobných se mně zdají příhodnější, než ta oficeální verze.
Někteří představitelé této strany si vybrali jako své životní nepřátele kuřáky a po vzoru Antonína Koniáše proti nim vedou svatou válku opravdu nevybíravými způsoby, pro které bychom našli vzor v třicátých létech minulého století v Německu.
Rozvedl jsem trochu nadpis, abych oklikou u něj skončil, když odmyslím tuhle omáčku.
Neodpustím si nakonec jednu poznámku, či dotaz.
Jak je možné, že významný člen této zmíněné strany a poslanec za tuto stranu může iniciovat úřední zásahy do soukromého vlastnictví omezující způsob podnikání, a to bez náhrady ušlých zisků. Není to přímo v rozporu se stanovami této strany? Nepatří tento poslanec do nějaké jiné strany, nechvalně známé z minulého století?

196678

04.08.2009 15:12

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Pro HHBB a jeho oponentům

Anonymus 85.?.?.?

Někdy dříve jsem četl vyjádření japonských lékařů ke kouření.
Ve stručnosti: Na celém kouření je nejškodlivější dehet, který spolehlivě vyvazuje kofein a při pití kávy jsou škodlivé alkaloidy vázány řepným cukrem.
Tzn. jestli chcete kouřit a zároveň žít zdravě, musíte si k cigaretce dát silnou kávu a osladit řepným cukrem.
Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to funguje!
Stovku cigaret a k tomu 15 dvojitých turků, samozřejmě oslazených a nevím co, nebo kdo je doktor!

Podle MUDr. Králíkové CSc, která ve své protikuřácké kampani uvádí, že jedna cigareta připraví kuřáka o 5minut života a při průměrném věku 72,5 jsem dnes již daleko za průměrem. A při pohledu na fotografii zmíněné doktorky můžu říct, že vypadá jako moje starší sestra [smích])

Ranní kašlání, co zde někdo zmiňuje, nemůžu sloužit. Kašlu pouze při nachlazení.

Obrázek s porovnáním plic je starý a profláknutý podvod. Byl jsem na besedě s policejním patologem. ( pravděpodobně jej nezpracovali novodobí inkvizitoři, a mluvil podle skutečnosti. Navíc je to uznávaný odborník!)
Nelze poznat podle plic, které jsou od kuřáka a od nekuřáka, je to pouze propaganda. A ty snímky nabízející se k porovnání, jsou plíce deformované rakovinou, opět není nikde k tomu seriozně doplněno, že se jedná o plíce kuřáka. Pouze si tento snímek přivlastnili inkvizitoři jako nezvratný důkaz a naivní lidé jim to baští

197186

04.08.2009 19:43

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

Anonymus 85.?.?.?

Pročetl jsem všechny příspěvky, na tvůj jsem reagoval z důvodu, že mně mluvil z duše.
Myslím, že kdyby lidé byli rozumní a ne fanatici, v jakémkoliv oboru, žilo by se nám lépe.
Já tam, kde se nekouří, buďto nechodím, anebo se zdržím, ale tam kde se kouří se nechci nechat omezovat.
Ale k argumentům - nějaký onkolog zde mudruje nad škodlivostí kouření. Tento člověk by měl nejvíce dbát na to, aby znal pravdivé příčiny rakoviny plic, a ne jako zmanipulovaná ovce řvát nepodložené nesmysly a ještě se přiznat, že je onkolog. Sám na sobě by měl pracovat a i kdyby stokrát slyšel nějaký nesmysl, měl by se při svém povolání a ve svém zájmu sám nezaujatě starat o své poznatky.
Jak mně tento člověk chce vysvětlit, že rakovina plic odstartovala po druhé válce, když tabák na evropském kontinentě je znám minimálně 500 roků - jaká je v tomto souvislost?
S těmi devadesátiletými, kteří zemřeli s cigaretou v koutku bych mohl uvést několik příkladů. Naopak znám rodinu, kde se nikdy nekouřilo a nikdo z nich nekouří a doktor je odmítl ošetřit, z důvodu že kouří a ještě lžou. ( trpí sylným astmatem)

Co se týče statistik, o to se nedá opírat, protože je to zmanipulované. Když si např. starší člověk zlomí nohu a v této souvislosti dostane zápal plic a zemře, a v kartě u doktora má záznam že kouří, je automaticky tato souvislost přičtena kouření, a další podobné případy.

197200

05.08.2009 19:04

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

Anonymus 85.?.?.?

Vážený kousku89....
od bodu 2.
pokud jste četl pozorně, tak byste tento bod ani nepsal. Nebudu kopírovat znovu již napsané, jen doplním příkladem. Můžete také namítat, že vám vadí hlasitá hudba, a když přijdete na diskotéku tak se budete chtít domáhat zákazu hudby?
Normální člověk pochopí, že pokud přijde dobrovolně do nějakého prostředí a chce v něm setrvat, zřejmě bude muset akceptovat toto dané prostředí. Já jsem nepsal, že budu za Vámi chodit a foukat na Vás kouř, z čehož se mně snažíte nařknout! Já Vás neobtěžuji v nekuřácké hospodě svým kouřem, proto prosím Vy neobtěžujte svou přítomností mne v kuřácké hospodě, anebo se tolerujme v klidu. Nešlo by to?
Statistiky? - věřte si čemu chcete. Já mám své zkušenosti.
Že výzkumy stály hodně času a peněz Vám můžu odsouhlasit, ale neodsouhlasím Vám škodlivost kouření tak jak je uváděna. Kdybyste nebyl zaujatý a uvažoval, tak byste k podobnému závěru došel také. Už jen podle jednoduché životní a historické rovnice a můžete si k tomu přibrat Vaši oblíbenou statistiku, které věříte.
Jen co já si pamatuji, znal jsem lidi, kteří kouřili a rakovinou netrpěli a naopak. /nevylučuji, že kouřili a rakovinu dostali/
Ale ukažte mně třeba z 19tého popř. první poloviny 20tého století výskyt rakoviny, natož v souvislosti s kouřením. Můžete použít i statistiku. A nebo tehdejší kouření neškodilo, a dnes škodí? jak je to tedy? Nezdá se Vám logické, že zde něco nehraje?
Vysvětlete prosím, proč v Řecku je největší spotřeba tabáku na hlavu a nejmenší výskyt rakoviny a v Německu je tento trend úplně obrácený. Opět si k tomuto můžete vzít statistiku!
A o náklady na případné léčení si zase až tak moc nedělejte starosti, jelikož denně zaplatím jen na kouření cca 200kč na dani státu, což je nějakých 70000ročně a to navíc k již placenému zdravotnímu pojištění. Spíše bych měl obavy, že nyní se částečně přiživujete z mých daní! Jsem pro solidaritu, ale jen do určité míry! Co Vy na to?

197257

05.08.2009 21:36

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

Anonymus 85.?.?.?

to byl já

197269

06.08.2009 00:25

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

Anonymus 85.?.?.?

Vážený kouřím již přes 40 roků, doposud nemám žádné problémy a zdraví si vážím, né, že né...
Ale tento bod vynechejme, máme na to každý svůj názor.
Takže i vklad by mohl za tu dobu být dostatečný.
Marodit, nemarodím tak to mám zatím v rezervě.
Co se týče hospod ( o restauraci nebyla řeč, ale budiž)
Chodím pouze na jídlo někde po cestě, jinak na vysedávání v hospodě nemám čas a po jídle chci dobré kafé a popelník, pokud něco z toho chybí, odcházím a více se nestavuji, můžete si tam klidně sedět Vy, já Vás obtěžovat nijak nebudu..slibuji.
Na nekuřácké hospody si nestěžujte, pokud si je budete sponzorovat, bude jich dost, ale ne si vynucovat něco, co si sponzorují jiní, to je ten rozdíl. Pokud majitel usoudí, že se mu vyplatíte, nebudete muset omezovat jiné a iniciovat žádný zákon.
Jinak Vám poradím, v mléčném baru se rozhodně nekouří, tam zajisté budete mít vítanou možnost bojovat za prostředí.
A také jste doposud neodpověděl na položené otázky, co se týče srovnání Řecka a Německa. O tom, jak se kouřilo, v době, kterou jsem popisoval, něco vím. Kouřily i ženy, Kouřily se cigarety většinou bez filtru, kouřila se domovina - pokud víte co to bylo. Podle dnešních cigaret to byl teda materiál, ale rakovina nebyla.
A to chcete psát, že jste odborník???
Co kdybyste se více zaměřil v souvislosti s rakovinou, třeba na chemizaci potravin? - to je v naprostém pořádku?
Jako neodborník říkám, že není, a rozhodně to má větší vliv na rakovinu než kouření.
Celá věda je v tom, že je potřeba najít obětní beránky a kuřáci jsou vhodný terč, jak je vystrnadit ze společnosti, ale pravda je poněkud jinde. Vím, že v tommto je to ode mne boj s větrným mlýnem, ale život mně již naučil používat rozum a nenechat si vnutit "pravdy" které ještě bývají vždy s přívlastkem že to vymysleli vědci, v tom okamžiku začne blikat výstražná dioda, že něco není v pořádku. Ale Vás to třeba život také naučí, ale chce to čas [smích])
A kdyby náhodou požadovaný efekt dlouho nepřicházel, zkuste si bafnout, nikotin stimuluje mozkové buňky, ale to zajisté jako odborník víte, že jo?

197283

06.08.2009 00:56

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

Rozděl a panuj

Anonymus 85.?.?.?

To s tím rozeštváváním je stará pravda a v tomto případě to zřejmě platí stoprocentně. Ani bych se nedivil, kdyby dělení na kuřáky a nekuřáky byla taktéž jejich práce.
Někde jsem měl překlad, který unikl censorovi na net, popisující návod jak naložit s východní evropou.
Jen stručně, co jsem si zapamatoval: Najít vhodné pomocníky a prostřednictvím jich vnucovat naše názory a označovat je jako jediné správné. Pokud by se našel někdo, kdo by to chtěl kritizovat, veřejně je zesměšńovat a vytláčet na okraj společnosti... atd.
Není tohle zrovna pozice presidenta a jeho názorů, nebo že by jen náhoda?
PS: Pokud ten originál někde najdu, přidám jej sem

197285

06.08.2009 02:24

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

Útržky

Anonymus 85.?.?.?

Bohužel, je to smazané, ale podailo se mně najít části textu:
Vždyť američtí prezidenti mnohokrát prohlašovali, že slovanská hrozba musí být jednou provždy odstraněna. Proto se dnes přepisují dějiny, že jsme vlastně potomci Keltů a ne Slovanů.
..................
Musíme být v ekonomické a ideologické rovině podřiditelní. Pokud se podaří dosáhnout kontroly politické, finančně-ekonomické, technologické a informační zevnitř bez zjevného vnějšího nátlaku, jen dobře, v případě, že by se tyto metody vyčerpaly, .........................

Dále musíme akceptovat kontrolovanou degradaci národa, kontrolované mezinárodní spory, vymýcení národních zvyklostí a implantace nových, tak zvaně "světových". Snížit vzdělání a medicínu na minimum ekonomickým tlakem, za současné propagace opaku. Vštípit národu komplex méněcennosti z komunistické minulosti, čímž se docílí levného zdroje pracovních sil, jako např. v Etiopii nebo Somálsku.
Započali jsme tím, že se nenápadně zaměnily lidské hodnoty za padělky a nutíme lidi v tyto padělky věřit. Jak? Nalezli jsme stejně smýšlející lidi, pomocníky a spojence přímo z našich řad. Nadále budeme všemožně vydržovat a vyzdvihovat takzvané tvůrce, kteří budou zavádět a vtloukat do hlav lidem a jeho povědomí kult sexu, násilnosti, sadismus, zradu - zkrátka praktiky globální tržní společnosti. Budeme společnost obratně a nepozorovaně rozdělovat do vzájemně nepřátelských skupin, např. "kuřáci versus nekuřáci", apod. V případě, že někdo pochopí, oč tady jde a těch nebude mnoho, budou terčem posměchu a dále prohlášeni za odpad společnosti. Ostatní, kteří si manipulaci neuvědomují budeme nadále ekonomickými nástroji posouvat do situace, kdy budou zápasit o udržení svoji existence, čímž se vytěsní z přehledu o veřejném životě. K tomuto stavu jsme také dospěli neustále se komplikujícími zákony, které ve své podstatě mají jen znepřehlednit a zamlžit situaci, ale především zaměstnat veřejnost nicneříkajícími a nicneřešícími aktivitami. ..............

Bohužel, není to celé, pokud by to někdo našel v kompletním vydání, ať to sem dá, popř. link

197290

06.08.2009 23:15

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

Anonymus 85.?.?.?

Že existovaly jiné nemoci, nepolemizuji, ale bavili jsme se o kouření a následně o rakovině, která je údajně zapříčiněna kouřením.
Nechci Vám brát Vaše přesvědčení o Vašem vědomí a co kolik stojí, ale zde jste moc nepřesvědčil, když jste uvedl, že roční daň z mých cigaret by nestačila na katetr, pokud bychom se nebavili o celkovém zařízení, které by zřejmě využívalo více pacientů a tudíž logicky by se náklady dělily.
Ale je také možné, že Vás vedla zaslepená nenávist ke kouření ke zveličení, nebo mírně řečeno k nepřesné formulaci.
Argument o pravdách - Já nezpochybňuji seriozní vědecké výzkumy, ale zpochybňuji zprávy, které zneužívají týmy odborníků k propagaci svých bludů a tyto bludy, aby tomu dodali vážnost většinou začínají: (nějací) vědci zjistili... a následuje tak bombastický objev, že se potom nedivím, pokud se toho chytí nějaký sponzor a odmítá vědu financovat. Laik se diví, čímže se vůbec ti vědci zabývají, než by dělali něco užitečného.
k chemizaci - nemusím nic říkat od stolu, existuje hodně studií a důkazů a přesto se tyto preparáty používají. začněte se trochu zajímat o to, co je nám vůbec nabízeno jako potraviny a z čeho jsou vyráběny. Projděte si nějaký provoz, např. ať Vás dlouho nezdržuji, zkuste si na vlastní oči zjistit, z čeho se vyrábějí známí gumítci. pokud budete mít zájem, dám Vám více podobných tipů. Najděte si jen seznam Eček a projděte si jejich vlastnosti a vliv na zdraví. Navíc u nás byly zakázány a dodnes jsou v mnoha státech zakázány, ale s otevřením trhu se hodně norem muselo podřídit EU a tím dnes absorbujeme látky, minimálně podezřelé z karcinogenních účinků. Vemte si obyčejný "Sprite" a projděte si obsah a dojdete i k rakovině plic, popř. trávicího ústrojí.
Mimochodem, víte co je ACC? zřejmě to budete vědět, ale jde mně o to, jestli víte a máte zkušenosti s tímto a jaké.
Statistika - opět nelze ji úplně vyřadit, je to nějaké vodítko a nic jiného momentálně nemáme, ale musíte uznat, že není úplně přesná, ale je tu jiný problém, který statistiku úplně diskriminuje a to je opět účelové zneužívání různými pseudoodborníky, kteří potřebují zmasírovat vědomí občanů a přitom se neštítí v zájmu svých cílů započítat i letopočet.
Pokud budete mít informace, které jsem popsal a vezmete v potaz co všechno absorbujeme, tak opravdu nepotřebujete statistiku, ani vědecký tým na to, abyste od stolu mohl prohlásit, že nemůže být pravdou, aby rakovina plic byla zapříčiněna jedním faktorem a to kouřením!
A na závěr, asi se budu opakovat, a nejen sebe, je zde hodně podobných poznámek, dokonce jsou zde i obrázky a grafy, dokonce i obrázky plic, když vyjedete kousek hore.
Ptám se Vás jako odborníka, za kterého se vydáváte: jsou ty obrázky prokazatelně plíce člověka který kouří, anebo je to jiná příčina těchto deforma...

Automaticky kráceno

197370

06.08.2009 23:17

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

Anonymus 85.?.?.?

Omlouvám se, ale uvádím dovětek_

Ptám se Vás jako odborníka, za kterého se vydáváte: jsou ty obrázky prokazatelně plíce člověka který kouří, anebo je to jiná příčina těchto deformací?
A co se týká zmíněné diskotéky, Váš názor neberu, tak jako neberu přirovnání s capsicinem.
např. pokud půjdu po chodníku a vy na mě stříknete spray, je to napadení a musíte počítat s adekvátní odezvou, a nesrovnávejte to s kouřením, je to nesrovnatelné.
Pokud jste člověk rozumný, nepoužívejte podobných příkladů, degradujete se tím do role bezhlavého a nepřemýšlejícího Koniáše a pak se nemůžete divit, že přijde podobně přízemní reakce
Ostatní jsem již popsal minule...

197372

08.08.2009 14:58

CIA a Mossad propagují v severním Iráku hlásání evangelia

RE: Útržky

Anonymus 85.?.?.?

Čoveče, když jsem otevřel ten odkaz, jako by na mě dýchlo záhrobí [oči v sloup]
Jsou ty texty dosti podobné, tento je psán pro Rusko:
http://www.netsocan.cz/socan/num0407/pohledzdola....
Podle Googla byl podobný text i zde na zvědavci, je také nedostupný.
Ale přesto jsem se dobral až k "Dullesově plánu", ze kterého jsem vybral několik úryvků pro posouzení:
Literatura, divadlo, kino budou zobrazovat a oslovovat nejnižší pudy a vášně. Všemožně budeme podporovat a vyzdvihovat tzv.umělce, zastávající a ztělesňující v lidském vědomí kult sexu, násilí, sadismu a zrady, zkrátka všelidskou nemorálnost. Chaos a nepořádek vytvoříme i řízením státu. Neviditelně, aktivně a trvale budeme podporovat nepoctivost úředníků, korupci a všechno, co vede k svévolnosti. Byrokracie a nesvědomitá práce budou vydávány za ctnost. Čestnost a poctivost budou na posměch a nikomu nepotřebné, budou patřit minulosti. Sprostota a drzost, lež a klam, opilství a narkomanie, živočišný strach z druhých, nestydatost, zrady a nacionalismus a nepřátelství ...
... Hlavním cílem bude mládež. Začneme ji rozkládat, mravně kazit a zbavovat cti. Z mládeže vychováme cyniky, vulgární lidi, hlupáky, neotesance a kosmopolity. Tohle učiníme! "

Nepřipadá Vám tento plán povědomý z praxe?

197461

10.08.2009 00:10

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

Anonymus 85.?.?.?

Vážený, jak vidno, když zmizí emoce, začíná s Vámi být i rozumná řeč, ale zřejmě nás pan editor brzy vykáže do patřičných míst, proto se raději vzdálíme, (alespoň já) abychom se mohli potkat u jiného, stejně závažného tématu.
K Vašemu příspěvku: dnes v klidu zajisté odsouhlasíte i další mé argumenty, a to, jestliže vezmete v úvahu chemikálie v potravinách ve formě konzervantů a dalších příměsí, k tomu zbytky chemických systémových prostředků na ochranu rostlin, k tomu ne zrovna čistý vzduch a pokud nejsme schopni izolovat organismus, který také není vždy stejně odolný ke všem negativním vlivům, nemůžeme v tomto ohledu brát statistiku za objektivní, výsledkem vždy budou nic neříkající čísla, ze kterých vyčteme pouze, že minulý rok zemřelo x lidí, z toho x mužů a x žen, kouřilo z tohoto množství x jedinců, a to je všechno, ostatní výsledky jsou jen spekulace!
Zúžení tepen - zkoušel jste se zamyslet, zda na toto nemá větší vliv, než kouření například bezkofeinová káva? ( co v tomto případě statistika? ani se s tím nezabývá)
pokud budete tímto směrem pátrat, dojdete k zajímavým závěrům.
A na závěr si neodpustím trochu jinou teorii. Já si to na rozdíl od Vás můžu dovolit, jsem laik a pokud nebudu mít pravdu, budu pořád laik, ale Vy jako odborník si nemůžete nic podobného dovolit, to je rozdíl mezi námi dvěma. A navíc podle pani Králíkové a jejich propočtů, bych už měl dávno mít obléknuté dřevěné pyžamo, a nežvanit zde.
Zhruba do doby nástupu Hitlera k moci se o kouření až tak moc nediskutovalo, ale ten zřetelný přelom nelze přehlédnout. Do té doby byl nikotin považován za užitečný a byly mu připisovány universální léčebné účinky. Nyní si uvědomuji, že se dodnes používá kyselina nikotinová jako stimulátor k hojení pletiv a nikomu to nevadí.
Tak ten jiný pohled: "Plutonium" je zvláštní látka, která se uvolňuje z každého jaderného vybuchu do ovzduší. Při výzkumu bylo za velmi přísných podmínek zjištěno, že vdechnutí 1miligramu této látky zapříčiní rakovinu plic. Je spočítáno, že v ovzduší poletuje 200x větší množství, než by bylo potřeba k likvidaci všeho živého a navíc tato látka má poločas rozpadu kolem 50000let. Také v této souvislosti bylo prokázáno, že kuřák má vytvořenu ochranou vrstvu, která zabraňuje vniknutí do vnitřních tkání, což je jedna z hlavních cest.
Na tento pokus bylo obětováno desetitisíce myší a krys, které v laboratorním prostředí byly vystaveny zvířenému prahu ozářeném plutoniem - účinek 100%.
Další pokus byl vystavení těchto zvířat účinkům cigaretového kouře v ohromující dávce 200 cigaret denně a to několik let a opět v laboratorních podmínkách - účinek se nedostavil - ani jedna rakovina plic!
Poté byl zaveden další pokus ve smíšených podmínkách a rakovina plic byla prokázána pouze u 60%, a bylo prokázáno, že...

Automaticky kráceno

197510

10.08.2009 00:12

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

RE: Pro HHBB a jeho oponentům

Anonymus 85.?.?.?

Omlouvám se, ale prosím ještě jednu větu a dám týden pokoj [smích]

Poté byl zaveden další pokus ve smíšených podmínkách a rakovina plic byla prokázána pouze u 60%, a bylo prokázáno, že tabákový kouř působí hojivě i zpětně. Okamžitě byl uplatněn tlak státního dozoru a tato fakta výzkumu prof. Schrauzera byla zatajena.

Máte o čem přemýšlet

197511

16.08.2009 10:05

Loučení ptáka

Příroda

Anonymus 85.?.?.?

Tento příběh je velmi dojemný,
proto to trochu odlehčím.
Příroda celkem poskytuje mnoho pěkných pohledů a někdy i ponaučení, jen se dívat.
Podotýkám, že to nejsou fotomontáže.
Holub Hhřívnáč v jezeře na vodě
http://img249.imageshack.us/img249/5296/clip1a.jp....
detail
http://img134.imageshack.us/img134/4591/clip4c.jp....
žába na stromě a ještěrky na hromadě dříví
http://img228.imageshack.us/img228/5815/clip6.jpg....
http://img80.imageshack.us/img80/5108/clip5.jpg .

Obrázky změněny na odkazy. Příliš velký rozměr. Editor

197989

20.09.2009 11:02

Kořeny totalitní ideologie

RE: Pan Liska - expert na pytloviny

Anonymus 85.?.?.?

Díky bohu, že alespoň zde může působit svobodná vůle a sám se rozhodnu co nebudu, a co budu číst. Lischkovy články alespoň nikoho nezarmoutí, ale na druhou stranu nelze obviňovat jen autora, ono záleží i na čtenáři. Kdo čte pozorně a dle průpravy z minulosti, si své najde. Pro ty ostatní jsou články o ničem a s tímto i souhlasím. Kdo si nezaslouží vědět, je zbytečné mu to servírovat lopatou

200804

21.09.2009 21:00

Kořeny totalitní ideologie

RE: Pan Liska - expert na pytloviny

Anonymus 85.?.?.?

Nu což...
zajisté jste si všimnul, že tento styl vyjadřování, je něco jako lakmus, který okamžitě sdělí barvu strávníka.
Někdy také použiji obdobný způsob, zvláště pokud jsem mezi neznámými lidmi. Riskuji i toho blbce, ale přesto, že narazím na tvrdou stěnu, lze vidět i světélka... a rendlíky jsou seřazeny [smích])

200899

23.09.2009 13:23

Česká republika chce dělat drahoty s podepsáním Lisabonské smlouvy

RE: CO ZAČAL HITLER, DOKONČUJE MERKELOVÁ!

Anonymus 85.?.?.?

PRO sxi 80...
Hledal jsem zmíněný článek, ale bohužel neúspěně.
( pokud by někdo o něm věděl, myslím by nebylo na škodu jej zveřejnit znovu)
Ale tento text, přesně okopírovaný jsem našel zde:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/senato...
ze dne 01.09.2009 22:50

Pan Orálek již žádný blok na idnes nemá...
_____________________________________________________
přeci si nějakými imperialistickými živly nenecháme narušovat a rozvracet naši ...idnes přeci nemůže dopustit, aby někdo nynější systém pravdivě pojmenoval a popřípadě ještě poštval lid proti ... ( podrobnosti na videu - ačkoliv je to celkem na první pohled nezajímavé, je dobré se nad tím zamyslet i v této souvislosti)
[url]http://www.youtube.com/watch?v=MOCzPU-uq-k&feature=related[url]

200992

23.09.2009 18:57

Česká republika chce dělat drahoty s podepsáním Lisabonské smlouvy

RE: Demonstrace!!!!

Anonymus 85.?.?.?

Je Morava také okolí Prahy?
Anebo je Praha předměstím Moravy?
jak to tedy je? nebo jsme jen naplaveniny?
Omlouvám se za rýpanec a k věci.
Čtenáři,
ať jsme jací jsme, ale jsme!
Pokud projde LS, už dále nebudeme.
Nyní máme snad jednu z posledních příležitostí vyjádřit své sympatie k EU. Nespoléhejme se na "naše" zástupce (parlament, senát atd). Zástupci to možná jsou, ale nikoliv občanů čr. Alespoń ne dle toho, jak hospodaří se svěřenými hodnotami, jak kopírují průzkumy veřejného mínění, jak reagují na případné petice atd...
Z nedávné minulosti jsme se mohli přesvědčit o jejich nadřazenosti nad veřejným míněním, které smetali ze stolu s arogantností sobě vlastní. Dělají si co chtějí, bez ohledu na cokoliv. Na nás vytrčí prst "kalousku jsi jednička", a v tom lepším případě nám sdělí, že jsme stádo tupounů a ničemu nerozumíme, s výmluvou na složitost situace!
Každý soudný člověk a rodič je odpovědný svým potomkům za předání majetku, který zdědil po svých rodičích. A český stát je také náš majetek, proto je morální povinností každého z nás, předat jej dále, abychom se nemuseli pod hroudou obracet.
Pojďme podpořit pana presidenta!!!

201004

23.09.2009 22:33

Česká republika chce dělat drahoty s podepsáním Lisabonské smlouvy

RE: Dopadne to dobře

Anonymus 85.?.?.?

Vážený pane, nedělám presidentovi advokáta, on to nepotřebuje, a také možná že o to ani nestojí.
Ale k Vašemu článku. Kdybyste pozorně sledoval co Klaus dělal a dělá, tak byste nepokládal otázky, které jste položil.
To na co se ptáte, byly velmi rafinovaně mediálně vytvořené mýty.
Cílem pravděpodobně bylo jeho odstranění z politiky, nebo jeho diskredidatace v očích lidí, jelikož byl a je trnem v oku příznivcům krátkých kalhot.

A chtěl bych se zeptat Vás, podobným způsobem.
proč píšete na net a přiznáte se, že fandíte Klausovi. Tím prakticky říkáte, že Vám také záleží na tom, co a jak bude s republikou.
A teď otázka:
Proč to děláte? co z toho budete mít? Jde Vám o popularitu?
Pokud si odpovíte, budete znát odpověď i na Vámi položené otázky.

201015

15.11.2009 23:56

Vtip nebo provokace?

Vtip - ale nejapný

Anonymus 85.?.?.?

Když už to má policie v ruce,
tak rovnou podat trestní oznámení na neznámého pachatele.
A´t to vezmou jedním vrzem a neplýtvají časem zbytečně.
I kdyby to bylo posláno jakým koliv způsobem, ten mail se dá dohledat, ze kterého PC byl odeslán

204867

21.12.2009 20:32

Jak se probační a mediační služba ČR reprobovala

asi bez titulku i bez komentáře

Anonymus 85.?.?.?

...on ten článek je sice psán asertivní formou, ale je tak vyčerpávající (čti: celkově kompletní), že se k tomu nedá nic říci, ani dodat, pouze smutně přikývnout a potvrdit pravdu.
Ale jestli autora povzbudím...? ( asi opak může být pravdou)
ono je to snad ve všech oborech stejné.
Člověk si nutně musí položit otázku/y)(mnoho otázek), na téma co je vlastně "normální" myšlení, kdo vůbec udává tón těchto nesmyslů, jaký je význam a smysl podobného jednání a vystupování... (nabízí se velmi jednoduchá a přímočará odpověď, a možná nebude daleko od skutečnosti)

207636

28.12.2009 00:50

Dopis Dolores Umbridgeové

Dilema...

Anonymus 85.?.?.?

Vážený pane editore, v žádném případě by mně ani ve snu, nenapadlo tento dopis slučovat s nějakou osobou, ale přímo ...
a ejhle... chtěl jsem napsat ze zvyku, že "s národem", ale ono to není pravda.
Národ, je pojem, jež má své parametry,
ale existuje společenství jež snad jediné na celém světě si oslovení národ nejenže nezaslouží, ale navíc by toto slovo bylo nemístně pošlapáno.
Ještě jsem nezačal psát, ale již budu raději končit, přiznám se, že mám trochu špatnou náladu z letošních vánoc.
A proč?
Nedívám se na Tv a rádio místně vypínám, ale přesto namísto tradičních koled z rádia, se dozvím " jsem anděl,v kapse mám lubrikační gel, namažu si perutě a vezmu tě do nebe..."
jdu za manželkou do obýváku, z televize střelba jako u Verdunu, prý am. film, jdu do pokoje za dcerou a slyším " všechny je pozabíjet..."
ani se nedívám, jen položím otázku, na co se díváš?
am. pohádka
a to ani nechci popsat co mi nadělil Ježíšek.
Ale abych nebyl zase tak moc tajemný, tak se podělím:
Papuče zn. "The SAMLUX S.R. OSHOES" - samozřejmě je neobuji, protože ta firma má snad vzory ze Somálska
Ten zbytek jsem už ani nerozbaloval, se slovy, at to odnesou tam kde to vzali, že obdarovaný natáhl kopyta po prvním dárku.

Pane Bože, kde jsou ty špatný doby, kdy ničeho nebylo a kdy já s konfekční postavou jsem na prodavačku zároveň s pozdravem vybafl číslo a ta se mně zeptala na barvu a pak popošla k výstavce do zvolených parametrů a na první pokus to sedělo, jako by to někdo šil na mě, ať to byly šaty nebo boty, z rádia jsem slyšel že "na vánoce vánočku..." a v televizi jsem se nerušeně podíval na Popelku či Mrazíka

208173

20.01.2010 17:58

Francie obvinila Spojené státy z „okupace“ Haiti

RE: nový styl válčení

Anonymus 85.?.?.?

Jen tak na okraj.
Ono je již podezřelé to, že se vůbec USA zapojili do humanitární pomoci a ještě v tak velkém měřítku.
V minolosti to nikdy takto masové nasazení nebývalo. Pro srovnání:
Když se odváděla humanitární pomoc pro USA z ČR při záplavách po hurikánu, tak to dělalo v přepočtu na člověka(čr) přes 70Kč, a naopak, když přišla pomoc z USA, při povodních Prahy, pomoc dělala v přepočtu na občana(usa) kolem 20haléřů.
Jaké byly pomoci při jiných katastrofách? třeba v Gaze?

210018

02.02.2010 05:28

Zdivočelá země

Není co dodat,

Anonymus 85.?.?.?

ale neodpustím si poděkování autorovi za velmi ceněný výčet položek, který by si případný čtenář velmi pracně opatřoval, pokud by se vůbec k některým údajům propracoval.

Jen tak pro doplnění:
Už ani ti sebevrazi nejsou co bývali. Pamatuji si, když se upálil Jan Palach a následně i Jan Zajíc.
Po obou zůstal dopis na rozloučenou. Dnes, když je někde zpráva o sebevraždě, ještě ani u jednoho se podobný dopis nenašel, který by informoval o důvodu zoufalého činu.

Kladu si otázku - nepíší? nebo je to tím, že už vývoj dospěl do takové fáze, že se lidský život stal také spotřební položkou, včetně hodnoty osobnosti a podle toho jsme informováni.
Když chci vyhodit děravé ponožky, také o tom nikomu nesděluji.

Omlouvám se, je mi trapně z té poslední věty, ale bohužel takto to vidím.

211196

02.02.2010 05:48

Komunistický pátek ve sněmovně

RE: No to se do toho autor pěkně obul

Anonymus 85.?.?.?

Čoveče, co si s podobným problémem nalámu hlavu je skoro neuvěřitelné. Ale nedávno mě "nakopl" Venezuelský president Chavéz. Jen ještě nevím jak to zařídit.
"JAK"
Tak trochu zpřísnit podmínky, možná by stačilo vrátit staré komunistické normy na kvalitu všeho a tvrdě je dodržovat. Byrokratů tady máme, že bychom s nimi mohli dláždit, tak je využít, aby na to dohlédly, a kdo by se nepodřídil a šidil, vyráběl změtky a atd. znárodnit bez náhrady. A ti ostatní by budto odtáhli, nebo by sekali latinu.
Ale ještě chybí to hlavní "KDO"

211197

02.02.2010 06:52

Zdivočelá země

RE: zivot v koncentraku

Anonymus 85.?.?.?

Tady nikde nebyla řeč o nějakých manýrech. Pokud jsem četl, je to převážně hospodářské srovnání, ale nikdo tě k ničemu nenutí a nenutil ani tehdy.
Já v té špatné době žil, velmi dobře si pamatuji co to obnášelo.
Rozhodně jsem se nenudil a nezašíval. Byl jsem vytížen i o víkendech - takže o pavalování na kavalci nebylo ani pomyšlení.
Na schůze jsem chodil jen minimálně, poslední, na kterou mě vyštvali, mě s tála prémie (osobní hodnocení). Do prvomájového průvodu, tam jsem byl naposled ve škole, někdy v době do roku 1970.
A ve finále, asi tři roky před pádem režimu, když sem si s jedním soudruhem vjel do chlupů natvrdo a praštil občankou na stůl ( tehdy se dávalo razítko do občanky, pro ukončení pracovního poměru), jsem byl asi první soukromník na okrese. Nikdo mě nijak neubližoval. Zaplatil jsem měsíčně 50Kčs poplatek, tato částka kryla sociální a zdravotní pojištění a pak jsem koncem roku odvedl daň z příjmu, a nikdo si mě nijak zvlášť nevšímal a já měl klid.
Když jsem si někdy zašel na pivo, tak jsem jej s chutí vypil, ale dnešní patoky, snad mimo Bernarda, se nedají pít a také do hospody nechodím. Mimo to, bylo tady 37 hospod,bufetů a jídelen dohromady, dnes je tady přes 100 podobných zařízení.

čtverky - byly sice hlučné, ale ve trojce se dalo slušně běžně posedět, a když jsem šel do dvojky, tak měl každý stůl své soukromí, klid a pořádek. Když jsme jednou trochu přebrali a kolega si začal pobroukávat "Ej od Buchlova..." přišla servírka a diskrétně nás upozornila "pánové, tady nejste v bufetu" a byl klid, nikdo si nic nedovolil.
Dnes pokud bych chtěl nerušeně posedět s nějakou návštěvou, bohužel takové zařízení neexistuje.
Tak takový byl život v koncentráku, podle tebe. Dnes je to horší, ale není kam odejít... o to je to nejhorší, podle mne

211200

02.02.2010 08:58

Komunistický pátek ve sněmovně

RE: 8-P

Anonymus 85.?.?.?

To co tady píšeš, by možná byla pravda tak v roce 1990, ale dnes není doba daleko, kdy je ještě budeme prosit, aby přišli zpátky k vládě, aby republika začala trouhu prosperovat

211205

02.02.2010 21:16

Komunistický pátek ve sněmovně

RE: 8-P

Anonymus 85.?.?.?

Vážený, tvoje názory mě připomínají člověka bez vlastních zkušeností a názorů. Je mi tě skoro líto, že máš natolik implantované vědomí, že nerozeznáš o čem mluvíš.
Uvedu příklad. Nedávno jsem přijímal pracovníka, jenž se proukázal maturitním vysvědčením s vyznamenáním na průmyslovce. Při běžném pohovoru jsem nějak zastříhal ušima, protože jsem měl dojem, že při nesmyslných větách ten člověk nereaguje, tak jak má. Tak jsem si jej pozval na pohovor mezi čtyřma očima.
Vezmu to letecky - Co byla Atlantida. Kdo byl Diogénes, Platon, Pythagoras... z tohoto jsem se dozvěděl, že zná pythagorovu větu, a že to byl matematik. Bohužel odkud, ze které doby a další alespoň přibližné informace neexistovaly.
Kdo byl Král Šalamoun, Cleopatra, nebo princezna se Sáby. Co, nebo kdo byl Herekles, Heraklovy sloupy popř. Semiramidiny zahrady...bohužel pusto a prázdno.
Kdo, nebo co byl, bylo, nebo byla "Kazi", kdo byl Pribina, kdo nebo co byl "Samo"... výsledkem byly vytřeštěné oči, asi jako kráva před velkým kopcem.
Kdo byl Černín, Valdštejn ad. - to byli pražští občané, měšťané.
Mimochodem Prokop Holý byl vynálezce hromosvodu.
Kdo byl Baťa, kdo byl Kolben už jsem dostal velmi hrubé odpovědi, jako švec a továrník..no budiž
Aurora je vojenská ponorka... zimní palác...nic
Stalin něco jako Hitler v rusku. Komunismus v čechách - despotický režim, kde mučili lidi. No dobře, kafé máme dopito, už tě nebudu mučit, nejsme přeci ve škole, že?
Ale prosímtě, za chvíli budou volby, koho budeš volit?
ODS
Jsi o tom tak moc přesvědčen?
No, přečtu si, co kdo, co nabízí v programu, a podle toho se rozhodnu. Ale vím, že komunisty volit nebudu, všechno by ukradli.
Poté jsem vytáhl "smlouvu s občany" - přečti si to a řekni mě co je z toho dnes pravda.
Číst asi uměl, ale tak nemožně pomalu, že jsem už byl i nervní...
ale poznal, že z toho není v praxi vůbec nic..., ale za to může Paroubek...to věděl.
Nebudu dále kritizovat tohoto chlapce, byl mě sympatický, a není to první případ, kdy středoškolák s dobrým prospěchem nezná svou historii, nebo ji má velmi zprasenou.
Tak tohle připisuji na účet dnešnímu systému, který si vychovává analfabety. Mě osobně je to celkem šumafuk, já ten zbytek nějak dožiji, ale děsím se toho, co tihle budou vytvářet, až zmizí odsud i ta naše generace. Oni snad budou ochotni přijmout i teorii, že se vylíhli v močálech a demokrati ze států je zcivilizovali...
Velmi smutné poznatky i konstatování...
lidi pracujte na sobě, ve vlastním zájmu

211270

02.02.2010 23:28

Komunistický pátek ve sněmovně

RE: 8-P

Anonymus 85.?.?.?

Čochtane vím, znám to velmi dobře. Mám také potomky i vnuky, úplně si to živě vybavuji. Ale tohle je také o pohldonosti rodičů. Toho malocha je třeba zaujmout, vyprovokovat, aby on sám chtěl být lepší nežli ty, nebo rodiče, třeba ve směru, který ty mu naznačíš.
Rozhodně je špatně mu počtač vypnout a strčit mu knížku a čti, toto budeš možná někdy potřebovat... toto nefunguje, ale příklad jak to udělat, jak něco vymyslet, co mě usnadní život, jak vyzrát nad maličkostí...
Jak nakopnout míč aby letěl rovně, jak jej nakopnout aby letěl obloukem... oni o tom nemají ani tušení, proto je to nepřitahuje
jak se zorientovat v přírodě... a postupně přidávat.
Je to jednoduché, ale chce to trpělivost, kterou za tebe nikdo neudělá.
Např. vemeš zrcátko a na stěnu budeš vysílat znaky morseovky ( i když ji neznáš), ale princip vysvětlit umíš, potom mu podstrčit Morseho a dotáhnout třeba až po Teslu...
Pojď uděláme! ( ne uděláš) tohle...
nemůžu, musím hrát wofku...
tak co jsi? chlap nebo baba?
no chlap...
tak pojď, ať to těm babám ukážem, že něco umíme...víš oni tě podezírají, že neumíš nic než mlátit do klávesnice... a wofka počká....
třeba napoprvé nevydrží..ale čas to srovná...
proto musíš mít svatou trpělivost
a nakonec dojdeš k tomu, že ten mlaďoch začne přetvářet rodiče...
ale násilím ten trend nezlomíš

211286

03.02.2010 05:40

Komunistický pátek ve sněmovně

RE: 8-P

Anonymus 85.?.?.?

Podívej, také je moc věcí, které nevím, a možná bych měl,
ale ty otázky by mohl zvládnout i absolvent základní školy, alespoň část, když beru v úvahu, že alespoň někdy se mu podařilo do té školy dojít a alespoŇ něco si zapamatovat

211318

03.02.2010 20:29

Komunistický pátek ve sněmovně

RE: 8-P

Anonymus 85.?.?.?

Už jsem nechtěl ani reagovat, ale doufám, že editor přehlédne, že si tady dělám z tohoto fóra zpovědnici, ale třeba se někdy polepším.
Za tu princeznu se omlouvám, je vidět, že jsi pozorný, samozřejmě máš pravdu.

-Jsem, nebo nejsem komunista? toť otázka, na kterou asi neodpovím, protože to není tak jednoznačné. Nejprve bychom si museli vyjasnit pojem "komunista". Já osobně se za něj nepovažuji, ale mnoho oponentů mě za něj označuje. Já osobně si myslím, že mám pravicové myšlení, ale nechybí mi sociální cítění. ( otázkou je míra jednoho i druhého)
Mojím vzorem je Baťa. Pokud jsem komunista, je třeba i tohohle člověka takto označit. Jeho myšlenky sdílím a s nimi souhlasím, chybí mi maličkost - jeho schopnosti, odvaha, prostě jeho formát se vším všudy!

Já osobně jsem nebyl obdarovám vlastnostmi, jako je nenávist, závist a další podobné, za což děkuji... nevím komu... Bohu? rodičům?... Osudu???..., ale děkuji!

Samozřejmě nemůžu souhlasit s velmi mírně řečeno "PŘEHMATY" Gottwalda, ani s názory třeba Jakeše, ale našel by se i pozitivní člověk v tom marasmu, např. Štrougal, ale to není obhajoba, ten systém byl špatný z podstaty.

- volby: Proč komunisty?
To, v čem dnes žijeme, je obdobný marasmus, jako byl ten předešlý, pouze s tím rozdílem, že za komančů tě uklidili nedemokraticky do lágru, nebo v lepším případě na blázinec, mnohdy i bez soudu, jako mého tátu šoupli do Jáchymova bez odsouzení ( bylo to klasifikováno jako rekreace, aby dostal kladný přístup, k tehdejšímu režimu), a přitom zabavili veškerý majetek.
a nyní Tě zlikvidují "demokraticky", jako se stalo mě. Likvidace škrtem pera jednoho úředníka. přesto, že jsem měl vypracovány posudky od špičkových znalců, které hovořili v můj prospěch, jsem od soudů na svou obhajobu upustil, na radu svého právníka, který se v tomto pohybuje. Radu mě dal, jako dobrý kamarád. Bitvu bychom vyhráli, ale prohráli bychom válku. Nikdy ti nedají pokoj, pokud tě neuštvou. Máš smůlu, že jseš náš, a ne zahraniční, je tady třeba udělat prostor pro cizince. Rozšíříš pouze řady Soudků, Stehlíků, Železných ad. (Tyhle jsem uvedl, protože je můžeš znát, alespoň jejich kauzy), jsou další o kterých se nemluví.
A teď mě řekni - není to stejné? jestli tě šoupnou bez soudu do lágru, nebo z tebe udělají demokraticky bezdomovce?
V tom lágru ti dají alespoň žbrundu, kterou si můžeš odpracovat, tady tě Bém pozve na štědrý den na polévku zdarma, to je ten rozdíl, ale jen jednou do roka...

A můj názor? v momentální situaci není na obzoru žádná politická síla, která by mohla tento bordel zastavit, snad jen komunisti, i když ani tím si nejsem moc jistý.
prostě stav beznaděje... tož tak

Čest práci a nashle někdy u jiného tématu

211377

04.02.2010 03:29

Otcové mají práva také!

RE: Nikomu se k tomu nechce psat.

Anonymus 85.?.?.?

Nikdo k tomu nepíše -
viděl jsem ten článek cca před dvěmi hodinami...
nevím jestli se mám přiznat, jsem chlap, ale slzy jsem měl až na bradě...
od té chvíle co jsem to přečetl, jsem nebyl schopen nic udělat, mám v hlavě vakuum...

zkoušel jsem to hodit do googlu... nikde ani zmínka...
no nic, dál to nejde pokračovat

Upřímnou soustrast a osobní sílu!

211407

04.02.2010 23:52

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

Něco také přidám

Anonymus 85.?.?.?

Pročítám různé názory najednou příspěvek "odkud vylezlo tolik blbů..." - opravdu trefně pojmenovaná tato směsice názorů. proto jsem se rozhodl, že ty řady rozšířím.

Vážení, platby čehokoliv jsou vždy nepopulární, ale musíme si uvědomit co chceme. V dnešní době není nic zadarmo a nikdo nebude donekonečna na něco doplácet, byť by tu práci měl seberaději. Časem vždy přijde okamžik zlomu, kdy dojde trpělivost. Ono to není až tak prvotní rozhodnutí dotyčného, jako ho k tomu donutí související okolnosti ve kterých žije, nebo chce žít. Nikdo by dobrovolně nezaměnil byt za krabici od PC, popř na zimu tepelák. Ani Mikuláš s Ježíškem nechodí každý den, protože by už dávno byli minulostí.
A proto máme možnost volby, a nyní jsme na tahu my, čtenáři, návštěvníci. Chceme - nebo nechceme - jiná alternativa není zřejmě v současnosti možná. Byly pravděpodobně zváženy všechny dostupné a rozumné možnosti, a dospělo se k bodu, který je naznačen na začátku - platba.
Ted jde o způsob. Buďto si zaplatíme paušálně nějakou částku ( třeba 500Kč/rok - pokud to bude postačovat), anebo si předplatíme kredit - příklad 10Kč/den a ten se bude odečítat jako např. u tel.hovoru, anebo nějakou částku přímo za článek.
A můžeme hlasovat, která možnost bude pro nás výhodná.

PS: Editore pokud to posoudíš jako nesmysl, smaž to!

211565

05.02.2010 00:32

Kam zmizel zlatý poklad republiky?

Zlatý poklad

Anonymus 85.?.?.?

Knihu jsem nečetl, ale s těmi informacemi jsem se již v minulosti setkal. Že výsledek ( viz tabulka) je až takový, jsem ovšem netušil.
A pro doplnění : Za naše vojáky v anglii jsme ještě donedávna spláceli tzv náhrady. Dokonce prý tam byla i položka paušálně za rakev, i v případě že ji dotyčný nepotřeboval

211576

08.02.2010 04:24

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Anonymus 85.?.?.?

Karle, promiň, ale trochu doplním, popř. upravím.
V prvé řadě KOMUNISMUS, asi nikde na světě neexistoval a neexistuje, pokud nebudeme tento systém spojovat s prvobytně pospolnou společností. Dále si myslím, že je to nereálný sen a v praxi nemyslitelný a neuskutečnitelný.
Pokud něco neexistuje, nemůže být ani zločinné ani spravedlivé, zkrátka NIC.
To, o čem mluvíme, nebo chceme mluvit a posuzovat, byl SOCIALISMUS, pod vedením komunistických stran.
Dále se nemíním zabývat a polemizovat nad detaily ( prosím nevytýkejte, že 100mil. byl detail - není), ale nechci posuzovat něco, o čem jsem se dozvěděl z doslechu, nebo si přečetl. Jsou to informace, které někdo zpracoval a můžou být poznamenány jeho sympatiemi, nebo antipatiemi k danému tématu, můžou být také zkresleny na politickou objednávku viz dnešní "Ústav pro studium totalitních režimů", podle kterého se zkresluje předešlý systém a tento paskvil je přejímán pro výuku školní mládeže.
Můj pohled na věc: Nic se neděje samo od sebe, ale pokud chceš sklízet např. kukuřici, musíš ji zasít, a to platí pro všechny činnosti. Není to žádný nový objev, už v bibli byl citát " co zaseješ, to sklidíš, nebo kdo s čím zachází, tím i schází"
Opět se vrátím do dnešní doby.
Čtu a slyším např. manipulace s byty OKD + různé mlžení a názory mnohdy protichůdné. Ať už je pravda jakákoliv, tu neposoudím, ale výsledkem budou okradení občané, kterým zůstane jen pocit ukřivdění a někdo, kdo to způsobil, proti kterému bude dlouho v jejích myslích uložena informace satisfakce.
Takových podobných případů bychom jen v posledních dvaceti rokách napočítali nespočet.
Jelikož se dá předpokládat, že režim první republiky byl s tím dnešním dost totožný atd.
Z toho co jsem popsal, lze se ještě divit tomu, jaké události jsou popisovány v období padesátých roků. Že to v mnohých případech odnesli i lidé, kteří nic nezavinili, už v době kdy se dostanou masy do pohybu nikdo zkoumat a řešit nebude a také neřešil a v budoucnu také řešit nebude.
V minulosti je popisováno x povstání obyčejného lidu proti vrchnosti s různými výsledky. ( tehdy ještě Marx a Engels nepopsali definici komunismu - tudíž to nebylo komunistické hnutí)
Ještě bych připomenul staré české přísloví: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se jednou donese pivo!

Semínka ze kterých tato sklizeň pochází: Lichva, Zlodějny, Podvody ad.
Příčinou může být nestálost zákonů, které se neustále velmi rychle pozměňují a vzniká dezorientace, čímž se kryjí a legalizují zmíněné "osiva" na objednávku těch, co potřebují zmíněné nešvary legalizovat.

Závěrem - Lze všechny "selské bouře" dnes zahrnout do pojmu komunistické zločiny?
Já bych řekl že ne, je to lynč, je to jistá satisfakce "ublížených", výsledky jsou jaké jsou,pořád stejné, ať je pojmenujeme jakýmkoliv přívlastkem

211898

08.02.2010 06:15

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

Anonymus 85.?.?.?

No, dobře už si nedovoluji polemizovat [smích]

211903

10.02.2010 17:58

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: double edge

Anonymus 85.?.?.?

no jo, ale když to ponese IP PC, který odklikl nechtěné politické žblechty, tak se dotyčný přihlásí sám [smích]

212175

10.02.2010 20:30

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: Na internetu jako nazí...

Anonymus 85.?.?.?

Ano je to smutné až děsivé čtení.
Když jsme se rozloučili s horlivými domovními důvěrnicemi, přes všeliké pomocníky VB a agenty STB a cca 20roků jsme pro ně nenašli kloudného jména. Pro všechno to zaslepení a plivání po minulosti, jsme si ani nevšimli a nepředstavovali, že nám vzrůstla obluda ještě děsivější, zahrnující všechny doposud proklínané šmíráky a bonzáky.
Ale na všem zlém, se dá najít něco pozitivního (zatím nevím,co)
Ale jedno je celkem zřetelné, vždy, když systém překročil únosnou mez těchto aktivit, označovalo to konec tohoto sytému.
Vzpomeňme si na historické dokumenty z Rakouska-Uheska, konce bolševika máme někteří ještě v živé paměti.
Dříve jsme poslouchali "Hlas Ameriky" dnes se trochu kompas pootočil a čteme, nebo posloucháme svobodné informace z Hlas Ruska.
Co se týče sítí, jako Facebook a další podobné, ty jsou pod pernamentní kontrolou všech možných centrál. Je to výborný nápad, jak všechno a všechny kontrolovat neroztříštěně pod jednou střechou.

k nicku: "Problemboy"
Co autora velo nebo drží u tohoto, ti nejlépe zodpoví on sám.
Ale myslím, nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že to bude minimálně podobné, co trápí mně.

Je sice mnoho informací rozházených po netu, i v češtině. Ale je velmi smutné, že procento lidí, kteří jsou jakž-takž v obraze, co se vůbec děje nepřesáhne 5% populace, a to je alarmující! Potom se nemůžeme divit, že vývoj jde takovým směrem jakým jde, a Topolánek má na hlavě svatozář, TOP09 má přes 10% preferencí a další mně nesrozumitelné a nepochopitelné jevy, pokud by byla informovanost na patřičné úrovni, a nenalhávali si do vlastní kapsy.

212198

10.02.2010 23:27

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: Na internetu jako nazí...

Anonymus 85.?.?.?

To nebylo věšení hlavy, ale popis situace.
Jestli se změny dožiji, není důležité, ale změna přijde a myslím není daleko.
Připadá mě to jako bažina...když ji jen pozoruješ, tak to vypadá že bys mohl i projít, ale když šťourneš klacíkem, tak to výstražně bublá [pláč]( or [smích]) - jak kdo, a jak pro koho

212215

11.02.2010 21:02

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

RE: double edge

Anonymus 85.?.?.?

Pozor, záleží jak které.
Kdysi jsem narazil na tento:
http://www.anonymouse.cz/anonymizer/
sice jsem jej nepoužil, ale zjistil jsem, že výsledkem anonymity tohoto zázraku je plné zvěřejnění IP.
Vyzkoušej třeba na Studna.cz v diskuzi pod programem, je to i se servisem [zmaten]

212308

12.02.2010 12:20

Starej se sám o sebe!

RE: Hezká rada, ale provedení ?

Anonymus 85.?.?.?

To: GammaRay, ale i ostatní přispivatelé.
"Existuje spousta neparlamentních stran" - ano, existuje. Bohužel, žádná nenabízí REÁLNOU změnu stávajícího.
Lidé nesouhlasí s poplatky u lékaře, lidé chtějí změnu, lidé cítí, že je spoutává a tíží břemeno byrokracie - my zrušíme poplatky, my uděláme změnu, my snížíme byrokracii...sliby ale nereálné, to znamená, že se nezmění vůbec nic, možná tváře v politice, ale výsledek bude stejný, ne-li horší.
Chci konkrétní popis co a jak budou dělat, ne pouze jen líbivé plácání do vzduchu v souladu s většinovým přáním. Na zázraky a pohádky jsem již dávno přestal věřit.
>Zruším poplatky< - ale zabezpečím zdravotní systém těmito kroky...
>Udělám změny< - takové a takové a docílím toho tímto!
>Snížím byrokracii< - chachá... navýšením stávajícího stavu
>Tyto hesla mají všichni a nikdo s tímto nic nedělá<, v mnoha případech to ani nelze bez velmi radikálních a bolestivých kroků, proto se každý, kdo se dostane k lizu spíše vyhojí na těch, co jej k moci dostali, zvýší daně, zvýší odvody a poplatky a navýší stav státních zaměstnanců. Pokud by chtěl dodržet volební sliby za předpokladu, že nezatíží obyvatelstvo, je to bianco politická sebevražda a s takovou představou tam přeci nikdo nejde, anebo ANO?
Proto, abych zde nepopisoval další možnosti, proč to, či ono je nereálné, se musím přiklonit k názoru "Karel Vraný". Vyhnat ďábla satanem, je snad jedna z možných variant a bezbolestných možností. Pokud tuhle možnost lidé nepochopí, už existují jen bolestné varianty.
Ještě se jednou vrátím - žádná strana, ani ty malé nenabízejí konkrétní reálné řešení, pouze všeobecné líbivé sliby a vzletné projevy, které stejně nebudou mít sílu uskutečnit.
Prozatím konkrétní a reálné nabídky udělali - DS, Republikáni a KSČM, ale i zde není zajištěno, že sliby dodrží.
Je možné, že tyto strany stávající garnitura zakáže, i přes vyhrané volby, je president nemusí pověřit sestavením vlády.
V případě, že je nezakáží, že budou vládu sestavovat, ještě nemusejí se změnami uspět, protože neprojdou senátem za předpokladu, že budou mít ve sněmovně většinu.
Takže si nechejme zdát raděj o Sněhurce nebo o Alibabovi a 40 loupežnících, konce si většinou pamatujeme z mládí a rozčarování nad výsledkem nebude tak dramatické.

212344

12.02.2010 18:16

Starej se sám o sebe!

RE: Hezká rada, ale provedení ?

Anonymus 85.?.?.?

Opět Vám hoši uniká jádro pudla.
Jste tak definitivně přesvědčeni, kdyby jsme všichni drželi bobříka "NEVOLIT", že by bylo bezvládí?
Já ne!
On by stačil Topolánek s Paroubkem, aby si každý hodil do urny svého protikandidáta[chechtot], a jsou výsledky 50:50
ale podstata je ta, že volby by byly platné! Tak jako by volilo celé spektrum voličů, pouze ti další, co by nevolili, by měli "NULA" a utřeli by!

212394

12.02.2010 20:33

Starej se sám o sebe!

RE: Hezká rada, ale provedení ?

Anonymus 85.?.?.?

No, já ten optimismus nesdílím.
T1 : P2 - převedeno do češtiny by znamenalo, že Paroubek by ovládal 2/3 sněmovny cca 132 poslanců, Topolánek zbytek.
A teď ten optimismus, nebo pesimismus.
Volby jsou platné, jelikož nikde není stanoveno minimální množství pro neplatnost.
Jde o zaplnění sněmovny, což už nijak nesouvisí s účastí ve volbách.
Lze předpokládat, že z řad těch dvou táborů by se potřebný počet nenašel?
Že by trpěli až takovou morálkou a ctí, že by ty dva nechali ve štychu?
Že by se až tak moc trápili účastí? Že by se trápili tím, že v dalších volbách někdo sežene víc jak dva hlasy?
Jak mě dnes bolí zub, tak se musím smát [velký smích]
Vždyť by neměl kdo vznést a hlavně odhlasovat nedůvěru. Snad, že by Topolánek odkoupil 40 přeběhlíků. A pokud by se mu to rychle nepodařilo, je možné že by Paroubek prosadil ve sněmovně zákaz modroptáků.
No takové vážné téma, a nějak se to chlupatým ke zdi otáčí

212404

13.02.2010 00:27

Starej se sám o sebe!

RE: Téma k zamyšlení

Anonymus 85.?.?.?

Vojto, osvícený monarcha je takový, který nepotřebuje naše rady, na to má hradního šaška.
Jelikož já nejsem osvícený a ani monarcha, tak ti navrhnu několik možností.
Všiml jsem si, že celkem slušně kalkuluješ, tak ti tu výsadu ponechám. Počítej úspory
- sloučení zdravotních pojišťoven do jedné státní
- redukce byrokracie 50%
- zjednodušení, zprůhlednění práva (tyto dvě položky jdou spolu)
- vystoupení z unie a z NATO
- Omezení importu potravin na pouze takové, které si nedokážeme vyrobit, nebo vypěstovat a následně podpora vlastních výrobců a zemědělců
zatím počítej

212420

13.02.2010 00:51

Starej se sám o sebe!

RE: Téma k zamyšlení

Anonymus 85.?.?.?

-Podpořit vytvoření alespoň jedné slušné stavební společnosti se zaměřením na silniční stavitelství s ryze českým vlastnictvím, třeba i státním. Okamžitě poklesnou ceny staveb o 10-15%.
To jsou provize stávajících firem s cizím vlastníkem. Z každé získané zakázky tyto sumy okamžitě odplouvají do zahraničí a za zbytek se teprve staví. To znamená že se staví i bez těchto částek. Jestliže se staví za 30-70miliard ročně, spočítej úsporu.
-Zakázat aktivity láskypravdových agitátorů. Svou aktivitou zavírají dveře exportním firmám.
-nenakupovat podle politických priorit, ale podle kvality a ceny, to jsou priority, které nekřiví trh

psal jsem na začátku, nejsem osvícený, ale ještě bych nějaké možnosti našel

212425

13.02.2010 01:17

Starej se sám o sebe!

RE: Téma k zamyšlení

Anonymus 85.?.?.?

Ale jo, našlo by se určitě více možností, to co jsem napsal, jsme jen sesbíral, co mě slina na jazyk donesla.

třeba náhrada antonovů, kterým končí životnost 2014, starými herkulesy za 4miliardy, z toho 2 možná budou létat a dva na náhradní díly
kdyby rovnou koupili nové antonovy, mají staré na náhradní díly zadarmo

212431

13.02.2010 01:20

Starej se sám o sebe!

RE: Téma k zamyšlení

Anonymus 85.?.?.?

lidi nemusejí být úplně spokojeni,
určitě nebudou, ale to nevadí, naopak, nespokojenost je motor pro další vylepšování

a dobrou, jdu na kutě

212432

13.02.2010 12:53

Starej se sám o sebe!

RE: Prosim vysvetle mi nekdo jak by se to dalo na svete lepe zorganizovat…..?

Anonymus 85.?.?.?

Vážená dámo, nejprve musíte vysvětlit co očekáváte pod pojmem "lepší" a potom lze ušít, alespoň virtuálně, systém téměř na míru [smích]

Zrovna na tomto foru jsem nastínil několik možností, které by mohli něco změnit, snad k lepšímu, alespoň se dále nezadlužovat a vytvořit pracovní příležitosti, to je to, co mnoho lidí dnes trápí. Je nasnadě, že pokud na 1 pracovní místo je 18 uchazečů, tak neobstojí argumentace od politika, že kdo chce, tak si práci najde, nebo že se lidem nechce dělat a další podobné.
Také se dočtete, že není účelem udělat lidskou sebranku spokojenou. Dokud neuvedeme do chodu perpetum mobile, je přímo nutností, aby byla nespokojena!

Existuje také něco, jako se dříve říkávalo "vlastenectví". Nebudu tento fenomén popisovat do detailu, snad mimo naše dnešní politiky, každý ví jaký to slovo má význam.
Na toto téma, jsem zde (v jiných forech) také uvedl některé texty.
A teď položím otázku:
Jak si mám vážit politika, anebo co si mám o něm myslet? když veřejně na adresu válečných veteránů, hrdinů světových bojišť, kteří prolévali krev za českého lva, on si dovolí říci:
"...uvědomte si, že jste za zenitem a vaše biologické hodiny dotikávají, nemůžete očekávat od politiků nějaký mimořádný zájem"

Tohle si dovolí říci člověk z vrcholné politiky, který v minulých vládách zastával ministerské posty a dnes zastává funkci předsedy strany, která si za svou prioritu dává (mezi jinými) - úctu, důstojnost...

Nepozdává se Vám, že zde je něco špatně?

212468

13.02.2010 15:51

Starej se sám o sebe!

RE: volby

Anonymus 85.?.?.?

Nezlobtese, ale udělat z voleb "kočku v měchu" a pokud to nevyjde, další v řadě o tom by se mohlo uvažovat, pokud by nám bylo okolo 20 roků, ale my, kteří si pamatujeme doby, kdy ještě hnědé uhlí rostlo nastojatě a brontosaurus si o něj drbal záda, si již loterii dovolit nemůžeme, pokud opravdu chceme změnu, abychom se ji dožili.

Nevím proč to musím donekonečna popisovat, ale zkusím ještě to trochu rozvést.

Pokud opravdu chceme změnu a nechceme se dále dívat na profláklé obličeje, třeba v novém kabátě, tak nejjistější je volit komunisty. Vím, je to proti všemu možnému rozumnému přesvědčení, nicméně to může být ta páka, která pootočí kolem.

I kdyby nakrásně KSČM volby vyhrála, nebo ideální by bylo kdyby dosáhli alespoň 50% - neznamená to, že by tady byl komunismus, nebo socialismus, nebo podobný nešvar.

President by je nepověřil k sestavení vlády, možná by ani ve vládě nebyli, protože by je tam nepustili.
Ale kontrolovali by 50% sněmovny, čímž by neprocházeli různé paskvily, které nyní jsou realitou.
Nynější mafiáni by si museli dávat setsakramenský pozor, protože by byli pod tvrdou opoziční kontrolou.
Je záruka, že ty hlasy nepropadnou, tuto záruku nemáme u menších stran a propadlé hlasy opět posilují ty, co se dostanou do parlamentu.
A co nejdůležitější, jedna i druhá strana by se konečně začala zajímat o voliče v celém období vládnutí, protože by měli oprávněný strach z příštích voleb a báli by se udělat jakoukoliv zásadní chybu.


Spoléhat se na ODS a ČSSD jako opozici, je krátkozraké. ČSSD je to samé co ODS, jen trochu upravený model pro ty naivnější.

Pokud tohle ještě někdo nepochopí a nařkne mě z komunismu, tak mě asi nezbyde nic jiného, jak to napsat na lopatu...[chechtot]

212482

13.02.2010 20:42

Starej se sám o sebe!

RE: Hezká rada, ale provedení ?

Anonymus 85.?.?.?

Na spodu této debaty jsem to popsal polopaticky!
Tahle idea mě nepřesvědčuje. Je zde velké riziko, že se lidé na dálku neshodnou, což je pravděpodobnější. A pokud by to prošlo, že strana přesáhne 5%, jsou tam v pozadí nachystané zálohy pro přeběhlíky.
A volič zase bude hledět na zázrak, jak se nic nepohnulo tak jak si představoval.

Ale dovedeš si představit, že by třeba štětináč přešel k červenáčkům, já ne... a pokud jo, tak to by byla teda "bomba"

212511

13.02.2010 23:12

Starej se sám o sebe!

RE: Hezká rada, ale provedení ?

Anonymus 85.?.?.?

Jsou to spekulace, a s největší pravděpodobností by žádný pozitivní výsledek nepřinesly, ani v případě, že by se lidé trefili do některé strany.
Ale to co jsem popsal, je šance na změnu a celkem reálná!
Protože jinak žádných změn nedosáhneš. Oni ti je dobrovolně neumožní a volič po volbách je bezbranný.
Volbami jim prakticky podepíšeš bianco směnku a pak se nestačíš divit

212525

14.02.2010 16:19

Starej se sám o sebe!

RE: volby

Anonymus 85.?.?.?

to: GammaRay

Vzpamatovat se?
Jak kdo.
Ono záleží na tom, co kdo chceme.
Pokud nechci žádnou změnu a chci stávajícího kostlicce popotáhnout dále, tak se přidám k Tvému názoru. Nad takovými se nynější straničtí lídři jen tetelí blahem a mnou si ruce!
Tato příležitost, kterou jsem popsal, nebude donekonečna. Časem ten skanzen stejně zanikne, ale nyní skýtá možnost uklidit hlasy, aby nebyly zneužity bursíky apod.
Podívej se
sem.
K tomuto si připočítej další malé strany, které možná mají šanci: Piráti, Zeman, Bobošíková, Občané a John.
Už z tohoto je zřejmé, že opravdu šanci mají tak dvě, možná tři z tohoto výčtu. I kdybych měl pravdu, že se tam ty tři dostanou, nebudou mít sílu cokoliv změnit. Pojedou na voze, který potáhne Topolánek, nebo Paroubek, a za čtyři roky? budeme tam kde dnes, jen trochu více zklamaní a dluh bude přes 1,5bil. Kč a budeme se dohadovat, kdo koho bude volit, aby se to někam poposunulo.
Ale i na tomto je něco pozitivního, abych nebyl jen skeptik. Po volbách nastane další utáhnutí opasků a samozřejmě, že těm, kteří je dostali ke korytům. A může se stát, že lidé vyjdou do ulic, protože pracovní místa budou ubývat a státní nenažranost (a nejen ta) bude nabývat, aby nasytila státního kostlivce.

212553

19.02.2010 19:54

Jsem homofob? Podle příručky ano

RE: Brzo už budu taky příslušník utlačované menšiny ...

Anonymus 85.?.?.?

Tento příspěvek je za 1*, lépe to snad ani napsat nejde!
Jo, zvrácenost světem vládne.

213019

22.02.2010 23:01

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Autor vylévá vaničku i s dítětem

Anonymus 85.?.?.?

Vojto49
-Profesor s mým tátou házeli...
Když zmíníš "A" musíš říci i "B", ono poloviční pravdy jsou vždy líbivější.
Tady kde bydlím v padesátých létech dělali šťáry v jednom kuse, hledali zbraně, kompromitující materiál a bůhví co ještě, vždy to byl zástupný důvod, aby měli možnost otravovat, nic jiného. Hlavním důvodem bylo, že jim otec nechtěl podepsat dobrovolné předání majetku k společnému hospodaření a dospělo to až tak, že bez soudu jej poslali na "Rekreaci" do jáchymovského pekla - někdo ví dobře co to bylo - takže obhazování uhlí byla v tomto srovnání opravdu selanka. ( i když nepříjemná pro dotyčné)
Ale chci tím říci, že zapomínat nelze, ale na nějaké zášti, či mstě se stavět nedá, a my nežijeme minulostí, ale žijeme dnes, a to co bylo, je bohužel za námi. Žádná satisfakce to plně nenahradí!
Podstatou věci je, že jsme dostali (my všichni) do opatrnosti naši vlast, a máme povinnost ji předat dalším generacím.
Současný stav všeho ovšem naznačuje, že jsme za dvacet roků byli velmi špatnými hospodáři, dokonce horší, než ti proklínaní komunisté, nebo socialisté, nebo jak je chceš nazývat. Za dvacet roků jsme zlikvidovali přes 2mil pracovních míst a u všech se nedá říci, že zanikly pro ekonomickou neefektivnost. Většinou se tak dělo na popud politické zlovůle, aby se uvolnil prostor pro importované firmy, nebo jejich komodity. Když socani začali vytvářet nové pracovní místa, jen na podporu cca 20000 míst padlo několik miliard.
Kolik asi bude stát vytvořit další pracovní místa? když dnes je cca 0,5 mil nezaměstnaných?
Není náhodou tahle armáda nebezpečnější, než minulý režim?

- Co je ve Švýcarsku, nebo Švédsku..., no je pěkné o tom vědět, ale musíme si hlídat, co máme doma a ne jen obdivovat sousedův dvorek a na svůj se ani nepodívat.
- Bohužel i v tomto bodě má autor pravdu, podle dosavadního vývoje, všechno co není podle yenkiů je nepřátelské a proto dnes bojujeme s bývalými obchodními partnery a mnohdy ani nevíme proč! Když už se nějaký důvod najde, časem se zjistí, že byl nepravdivý!

213227

01.03.2010 19:38

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Autor ví zřejmě o komunismu a normalizaci kulový, jinak by nemohl tento

Anonymus 85.?.?.?

Pamětníku, nevidím to jako blábol. Jsou to celkem realistické a reálné skutečnosti. To co popisuješ znám z vlastní zkušenosti, i když jsem ještě tenkrát neměl ten správný náhled, o co vlastně kráčí. Ano, připouštím, bylo to strašné, bylo to zavrženíhodné a proto dokud budu dýchat, nemůžu s takovými praktikami souhlasit. A jelikož s tím nemůžu souhlasit, musím dát zapravdu pisateli (ce) "Yvetta" a zároveň vyjádřit souhlas i s autorem.
A důvodem proč vyjadřuji souhlas, jsou právě ty zavrženíhodné skutky, podstrčené tiskoviny a jiné podobné. A dále, je to všudypřítomné šmírování - ať to tehdy byly úředně otevřené dopisy nebo odposlouchávání telefonu až po kráčející stíny. Nerozlišuji název, a je mě jedno, jestli se tohle svinstvo nazývalo, nebo ještě nazývá "komunistická STBáčtina", ale posuzuji skutky. A bohužel, musím přiznat, že ti minulí aktéři byli úplní amatéři, v porovnání s dnešními demokratickými odborníky, a to doslova na všech úrovních! A neměj mi za zlé, že Tvůj příspěvek hodnotím mírně, jako od člověka neinformovaného, který se zatím s ničím podobným nesetkal, nebo o tom ani neslyšel, anebo což je horší varianta, si nechce skutečnost popravdě přiznat, anebo ten nejhorší scénář je, že pisatel je provokatér.
Na nikoho neútočím, nemám žádný zájem na tomto, ale nějak nemůžu pochopit, kolik lidí se ani nesnaží vidět kolem sebe. Potom se také nelze divit, že stav je, jaký je!
Možná už také píšu offtopic.

213796

02.03.2010 20:10

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Omezte, prosím, počet svých příspěvků

Anonymus 85.?.?.?

HESTROYi, nebuď takvý puntičkář.
Tykání vs Vykání, myslím, alespoň podle sebe, že tykání není výsada soudruhů. Nikdy jsem v ničem podobném nebyl, ani pionýrem ne, a také na fóru Tykám. Už jen z titulu anonymity.
No, také bychom mohli vzít v úvahu, že je to únikové krytí zad v případě, kdy dojdou argumenty, popř. je zbytečné dále komunikovat.
Ono vždy lépe zní "běž do..." než "běžte...tamtéž" [smích]

213931

04.03.2010 18:56

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Me to šmírování přímo se*re

Anonymus 85.?.?.?

> -IP adresu mám sice také společnou cca 100uživatelů<
>-Moje IP se nemění<
>- podaří se schromáždit chaos <
ale i tohle je dohledatelné, vím to z rozhovoru od správce sítě
> - g-mail < ,
některé aplikace, registrace přímo vyžadují zavedení g-mailu, otázkou je, jaké data jim poskytnete
> Microsoft (Bing)<
myslím si, že google a microsoft, jsou dvě krávy mající stejného pasáka, a pasoucí se na stejné louce, tak je pravděpodobné, že i výkaly budou stejné [smích]
>Anonymizer<
- může někdo sem dát tip na nějaký funkční anonymizer?
Pokud použijete anonymizer, výsledek je asi takový, že záznam vypadá takto: Anonymizer>Vaše IP - to znamená, že přímo upozorňujete na to, že máte nějaký důvod, proč chcete být anonymní [překvapení]
Pokud použije switcher, tak mnohdy, pokud je IP opravdu skrytá se skoro nikam nedostanete, ani na toho google. (otázkou ještě zůstává, zda proxy adresa, přes kterou se připojíte, není ještě horší než BigBrother, nemluvě o tom, že ta adresa může být vytvořena přímo tím, kterému se snažíte uniknout)
HideIP a podobné, nemá cenu ani hodnotit, jelikož jsou to nefunkční hračky

214047

05.03.2010 00:14

Google dokáže šmírovat všechny lidi na planetě

RE: Me to šmírování přímo se*re

Anonymus 85.?.?.?

Celkem souhlas, hlavně s posledními body od g-mail níže.
Ale konkrétně tenhle anonymizer jsem měl na mysli:
http://anonymouse.cz/anonymizer/
Vykecá i to co neví!
Ip sice změní, ale hned za ní je Vaše IP nezměněná.
Podle nastavení někdy ani první IP nezmění, vypíše jen "www.Anonymizer" - vašeIP

Nezkoušel jsem s Anonymizerem jít na google. Lépe řečeno jsem anonymizer nezkoušel vůbec, ale vím že kolega jej použil, nebo používá a já aniž bych znal jeho aktivity, jsem jej dohledal přes google podle jeho IP, jelikož ji znám. A upozornil mě také známý rukopis, kterým se vyjadřuje, proto jsem dohledával googlem a tak jsem náhodou došel k tomuto závěru a funkčnosti anonymizeru.

A na google, pokud si google nepřečte Vaši IP, tak se na něj nedostanete. Vyzkoušejte si!
A není to jen záležitost Google, ale třeba i Yahoo a jiných.
Třeba použitím switcheru, který dokáže opravdu skrýt IP, nebo zaměnit. Je to asi jediný prográmek, který to umí, a ne že to jen prezentuje.
Proto jsem vznesl ten dotaz, protože neznám účinný prostředek, (program) který by fungoval bezproblémově.

A ještě k identifikaci společné IP. Většinou jsou kryté NAT, a pokud takovou adresu zachytnete a necháte najít tracerem, ukáže na mapě pouze centrálu, ne mou IP. Takže pokud jsem připojen v Ostravě na pražskou wifi síť, ukáže mi na mapě Prahu (příklad)

214069

12.03.2010 02:42

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

Anonymus

Anonymus 85.?.?.?

Opět smutné svědectví výsledků dnešních vlezdoprdelkových vlád.
Bohužel zdaleka není prvním a ani posledním smutným výsledkem.
Taktéž skončil cukrovar v Kojetíně, v Hulíně, Všetulích a další.
Podobný osud postihl i Poldovku, Kolbenku (ČKD)a další
dnes jsou na pořadu dne dřevařské giganty, jako Štětí, Ždírec, Ptení...
Jak dlouho ještě budeme tohle trpět a nečinně přihlížet, jak se likviduje a rozkrádá beztrestně dědictví "otců"?

214626

12.03.2010 03:34

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: Anonymus

Anonymus 85.?.?.?

Tak mě ten článek vytočil, že ani nevnímám, co do které kolonky vypisuji. Ne, že by tento článek byl novinkou, znám jej z dřívějška, ale jsou tyhle snímky ( nejen tyto) pořád iniciátory nějakého vychýlení z rovnováhy. Ta bezmocnost něco proti tomu udělat, ta beznaděj na to, že nebudeme nadále přihlížet podobným jevům.
Nedávno jsem zaznamenal stížnosti nad chováním německých policistů vůči - obdivuhodným českým občanům. Není tohle přímo výsměchem?
Dnes si na problém korupce zveme americké experty - je to asi tak, jako při pokeru přizvat hráče s cinknutými kartami.
Jedinou činností dnešní vlády, je vyhnat policajty na silnice a buzerovat a buzerovat za každou maličkost, vytáhnout i malicherný důvod pro zaplacení pokuty. Ukázat, kdo je tady pánem!
Všechny weby s povinnou registrací, aby se eliminoval "Vox populi"
Volební agitky jsou v režimu amerických agentur.
Jak to, že si dnes Topolánek stěžuje v médiích, že je to samý podraz a neférovost? Vždyť se všemožně se svými kumpány snažil právě tyto praktiky uvést do života, čemu se dnes diví?
Nechci spekulovat jestli je tak naivní, nebo přímo blbý, že si už ani do huby nevidí ( ono to koncem vyjde nastejno), ale tito lidé přeci nemůžou snad ani vystrčit hlavu z úkrytu, pokud mají alespoň kousek něčeho, čemu se říkalo "svědomí"

214627

12.03.2010 16:00

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: No a?

Anonymus 85.?.?.?

Kde jsi byl na školení?
Cukr byl vysoce zisková komodita. Nemluvě o tom, že cukrovary tady vyráběly cukr několik století, a pravděodobně nebudeš chtít někomu namlouvat, že za Franz Josefa byly uzavřené hranice a že to byl ten minulý režim, o kterém chceš mluvit. Navíc o kvalitě bych nediskutoval, protože ta byla na vysoké úrovni a cena cukru z cukrovaru byla 2.20Kčs
A cukr ze zámoří, se s naší kvalitou rovnat nikdy nemohl!!!

A mimochodem, už aby to tady ten bolševik vzal nazpět do péče. Po celodenním martiriu v 50ti tisícovém městě jsem se vrátil, kdy jsem potřeboval sehnat gumové těsnění, ale marně. Až jsem si vzpomněl na jednoho dědu, který mi věnoval kus gumy, abych si jej mohl vyseknout. Ne, že jsem v krámě nesehnal originál těsnění, ale ani tu gumu na vyseknutí. Minule jsem se vrátil v podobné náladě, kdy jsem chtěl koupit komponenty k autonavijáku.
Lanko, sponky, kladičky a háček...nemožné sehnat.
Za komančů jsem tohle zboží dostal v každém kovomatu běžně k dostání, a za pár haléřů!
A jako zákazníkovi je mě srdečně jedno, jestli to bylo jen proto, že byly uzavřené hranice, ale nakoupil jsem, co jsem potřeboval.

214668

12.03.2010 22:01

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: Nadějné vyhlídky

Anonymus 85.?.?.?

Danielo, tento článek je asi dva roky starý. Ale pravdou je, že se kolem toho moc nemluvilo.
Přiložený obrázek je z Googlemap, je to ukázka co zbylo po cukrovaru v Kojetíně. Donedávna na té mapě ještě byl neporušený, i když ve skutečnosti už neexistoval.
Vložený obrázek
Cukrovar v Kojetíně byl před předáním společnosti ES kompletně zmodernizován, přesto po dvou rokách šel k zemi. [pláč]
Neponechali ani nové ubikace, třeba pro bezdomovce na vybydlení. Byly to nové, moderně zařízené a vybavené garsoniery.

214698

13.03.2010 15:11

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: Likvidace Českého státu

Anonymus 85.?.?.?

>To, co vypadá jako export, je v převážné většině přesouvání polovýrobků či polotovarů z fabrik s cizími investory...

Tenhle systém má ještě jednu pozoruhodnou vlastnost, a to celkem daleko závažnější.
Pro snadnější pochopení uvedu příklad.
1/ Vyrábíme automobil v celkové hodnotě 0,5milionu. Automobil se vyrobí a zkompletuje zde v republice, včetně komponentů, které dodají místní firmy. Ale vždy se nějaká maličkost musí dovést ze zahraničí. Pro příklad uvedu třeba gumičky do stěračů.
A teď nastává účetní kouzlo, kdy dovezené gumičky mají hodnotu 100tis a zbytek auta 400tis. Nejen, že podle tohoto poměru se dělí daně, ale pak se také poukazuje, že češi mají malou výkonnost v porovnání s importem. Tato praxe je běžná u všech firem, se zahraniční účastí.
2/ Firmy, které participují na státních zakázkách. V tomto oboru neznám ryze českou firmu. A proto, ihned po získání zakázky odchází 10-15% do centrály v zahraničí a za zbytek se teprve staví. Pak si ve zprávách vyslechneme, že stavíme nejdražší silnice na světě.
3/ Zahraniční partner si zajistí výrobu nějakého tovaru. Samozřejmě s exkluzívní smlouvou, že odebere celou produkci, ale nesmí se ani kus prodat bokem navíc! Takže výrobce je limitován pouze takovou výrobou, jakou mu odběratel odebere, nic víc. Aniž by výrobek opustil republiku, naloží se na dopravu, ale při vykládce z dopravy, už je ošetřen zahraničními doklady. Konkrétní výsledek je ten, že výrobce dostane 10% ceny a 90% je zisk a samozřejmě výkon odběratele. Tuto sumu zaplatí čeký zákazník, protože jinou možnost koupit výrobek nemá.
Mohl bych pokračovat dále, ale myslím tyto příklady postačí, aby si čtenář udělal představu, jakým způsobem nám pomáhá zahraniční kapitál, zahraniční vlastník.

214790

14.03.2010 06:14

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: No a?

Anonymus 85.?.?.?

Na jakém školení?
Dříve soudruzi chodili na VUML, a dnešní fanatici na VUMP.
( kdybys nevěděl co to je, tak "Večerní učení modrých plků)
Kdybys ten disk potřeboval v době "za bolševika" v tržním hospodářství (mimo východní zónu) asi by jsi jej také nesehnal.
Ještě můžeš dodat, že za císařpána nebyl internet, a nyní jej máme.
Další diskuze je naprosto zbytečná!
Ale nicméně, asi v Tobě ještě nějaké jádro dříme. S tím druhým příspěvkem s Tebou celkem souhlasím.
A jinak, nebavme se tedy o tom co potřebuji já a co ty. Každý máme své potřeby, a každý je chceme ukojit.
Ten disk třeba koupíš, ale nenajíš se jej! A pokud půjde vývoj stejným způsobem, za nějaký čas ani ten disk nekoupíš, anebo jej budeš velmi pracně hledat.
600tis lidí bez práce, pro mléko chodíme jako v 50tých s konvičkou, výdělky 60% populace nepokryjí životní potřeby ( ne tím, že jsou neschopní, nebo líní)
Tak tohle se Ti líbí?
Mě ne!!! A neberu argumenty, že těch zhruba 3 mil. pracovních míst, které zde byly zrušeny, zankly jen pro ekonomickou neefektivnost, nebo neschopnost konkurence. To snad uznáš i Ty.
A tohle se mě nelíbí. Není to soutěž, ale diktát, kde nevládne cena a kvalita, ale podrazy a špinavosti, taktéž nekvalita.

214875

16.03.2010 08:01

Zaseknutý plynový pedál u Toyoty – další hoax?

Toyota

Anonymus 85.?.?.?

Jsem běžný uživatel, doplním palivo a něco do ostřikovačů, dofoukám gumy a to je všechno. Mám Toyotu a do servisu jezdím pouze vyměňovat spotřební materiály - olejové náplně, brzdové destičky, žárovky a pod.
Jiné závady tohle auto prozatím nemělo.

215070

16.03.2010 10:05

Dopis prezidentovi

RE: kámen úrazu

Anonymus 85.?.?.?

K článku se nechci vyjadřovat, musel bych jej odsouhlasit a podepsat.
Ale k levici a pravici.
Mám dojem, že učebnicové poučky jsou pro praxi k ničemu.
L+P v čekém podání je vždy hybrid všeho dohromady. Spíše to vypadá jako střed zleva nebo prava, a pojmenování je zřejmě jen jméno pro rozlišení. Klasická levice nebo pravice se nevyskytuje.
Ale šlendrián, který je v článku popsán, a který je realitou bývá ve slovnících pod heslem "Mafie"

215078

16.03.2010 18:55

Dopis prezidentovi

RE: kámen úrazu

Anonymus 85.?.?.?

>Zánik zemědělství. Opravdu? A proč tedy nikde nevidím ty lány >ladem ležící půdy? Když v ČR zaniklo zemědělství, kdo všechna >ta pole obhospodařuje? A proč? ... Zase nesmysl?

Vojto49 pokud ty pole ladem chceš vidět, musíš také vyjít do přírody, a ne to všechno řešit od stolu. Přijeď na zlínsko a já tě provedu, abys viděl ty "nádherné" kultury bodláků. Sjeď u Brna z dálnice a jeď směrem na Telč, Jindřichův Hradec. Pokud bys přijel na kafe, provedl bych tě i u nás po "nádherných" ladem udržovaných polích, nikým neobdělávaných - semeništěm komárů, klíšťat atd.
Tím polem, bez újmy na zdraví neprojdeš!

215111

24.03.2010 10:13

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

Výklad pojmů 2

Anonymus 85.?.?.?

>Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

Hned v nadpisu je základní chyba.
Pokud si ještě pamatuji, tak Bůh nekleje a neproklíná, ani jinak netrestá, ale ochraňuje [oči v sloup]

215747

24.03.2010 10:15

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

RE: Výklad pojmů ...

Anonymus 85.?.?.?

pojem národ je přesně specifikován v naučném slovníku
ale američani národ nejsou, je to sebranka desperátů a zlodějů koní

215748

24.03.2010 17:28

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

RE: Výklad pojmů ...

Anonymus 85.?.?.?

Já bych řekl, že je přesně specifikovaný.
Tady je obrázek z Oťasa:
http://img86.imageshack.us/img86/5962/slna.jpg
a tady link na wikipedii.

215782

25.03.2010 20:41

Bachmannová: Bůh prokleje Ameriku, pokud se postaví proti Izraeli

RE: obri plakat

Anonymus 85.?.?.?

Omlouvám se,
samozřejmě jsem oříznout mohl.
Už to nyní neopravím.
Tohle mně nedošlo, většinou se na stránce obrázek zmenší, a lze jej šipkami roztáhnout.
Příště si dám pozor, abych nerušil a neprudil.
Promiňte!

215823

11.04.2010 00:22

Smutný konec Mirka Topolánka

...aneb, vlk se nažral a koza...

Anonymus 85.?.?.?

Vážení diskutující, že jste ještě ochotni vstřebávat ty mediální bludy. Je to jen divadlo.
Čtěte zde: http://http://fasulis.blog.idnes.cz/c/130704/Je-to....

216906

11.04.2010 00:47

Smutný konec Mirka Topolánka

RE: ...aneb, vlk se nažral a koza...

Anonymus 85.?.?.?

Oprava
...smutný konec.

216907

22.04.2010 02:02

Novodobá inkvizice?

Anonymus

Anonymus 85.?.?.?

Pravděpodobně bych si představoval, že tenhle článek je ze soudku humoru, kdyby se v současné době nevyskytl případ přímo doma. Nebudu sdělovat podrobnosti, je to v šetření.
Dokonce se ani neztratil OP, ale zřejmě únik osobních dat existuje, jak? zatím jen dohady.

Prý se dají uzavírat falešné smlouvy i na kopii OP, některé společnosti v tom problém nevidí. Vzpomeňme si, kde všude chtějí kopírovat OP? Banky běžně, dokonce i někteří zaměstnavatelé tyto praktiky nekompromisně požadují, jinak se s nimi nedomluvíte.
Kde se všude vyžadují kopie ŽL - u každého výběrového řízení je přímo podmínkou vydat kopie, třeba i registrace od FÚ ad. a ještě potvrzené notářem.
Stát přímo k těmto nešvarům zavedl protichůdný zákon.

Není náhodou kopie takového dokladu považována za pokus falšování?

Každému rozumnému člověku by bylo jasné, že nikoliv, ale jak je vidno v tomto Kocourkově je dnes možné cokoliv.

Ať už dopadnu jakkoliv, i kdyby se nakonec ukázala pravda, pokud se to vyřeší, kdo uhradí ztracený čas? nervy a další. Už kolem toho chodím 14dnů, kolotoče - právník, policie, cestování po celé republice - veškerá smysluplná práce musí jít bokem.
Proč - když mě někdo osloví, že mu dlužím ( a není to pravda), musím já prokazovat svou nevinu?
A to jsem po dotyčných chtěl maličkost - na základě čeho chtějí nějakou sumu?
Smlouvu, objednávku, fakturu, nebo jiný věrohodný podklad - nic!
My chceme tuto sumu a starej se...

217628

22.04.2010 10:32

Novodobá inkvizice?

RE: co na to říct.

Anonymus 85.?.?.?

Nemít nic je pěkná myšlenka, ale zřejmě nerealizovatelná. Někde musíš mít trvalou adresu, i když nejsi jejím vlastníkem, anebo bude celá republika mít jednu společnou adresu "Most Barokádníků"?

Zbavit se majetku na někoho z rodiny - budiž, ale co pak? Tito lidé jsou také zranitelní, a také se můžou dostat do hledáčku, jako každý jiný. Myslím toto není řešení, pouze přehození horkého bramboru na někoho jiného.

Vzít spravedlnost do vlastních rukou? Je to myšlenka velmi primitivní, bohužel asi jediná možná. Po arogantním a nadřazeným jednání exekuční firmy ( navíc ještě se zahraničním zastoupením) jsem neměl k tomuto kroku daleko. Už jsem i počítal, že mám knot svíčky tak max. na 10let, pokud bych neměl odvahu to vzít jedním vrzem. No, zatím je hra na začátku, jaký bude vývoj ukáže čas, ale míra trpělivosti je již nyní na nule.

217655

24.04.2010 22:00

Novodobá inkvizice II.

Inkvizice je mírné slovo pro tuhle mafii.

Anonymus 85.?.?.?

Do nedávné doby, bych si myslel, že podobné příběhy jsou smyšlené, nebo přinejmenším zkreslené. Bohužel musím uznat, že je možné skoro všechno, i neuvěřitelné.
Setkal jsem se v životě už s různými situacemi, ale vždy proti sobě stáli dvě nějaké strany a bylo možné z toho učinit nějaký závěr. V tomto případě dlužník a věřitel. Tyhle dvě strany bývají někdy velmi variabilní, ale vždy se doposud podařilo udělat závěr takový, abychom se mohli rozejít podáním si ruky.
Jsem ochoten připustit i prohru, umím ji přijmout, pokud uznám, že jsem byl neopatrný nebo neobezřetný. Ano, i za chyby se platí.
Pracuji pro různé firmy, většinou se domlouváme ústně, a potvrzení dohody, je podání si rukou. Jsem ze staré školy, a slovo je pro mě víc, než cár papíru. Můžu potvrdit, že s partnery jednáme na rovinu a bez podrazů, také nemám nesplacených pohledávek, a ani nemám dluhy. Vím, je to určité riziko, ale porušení těchto pravidel znamená z kola ven, a cesta zpět je nemožná. Podotýkám, že tento systém nelze praktikovat u firmy, se zahraničním vlastníkem. (neznám takovou firmu - většinou se jedná o zlatokopy, a okamžitě by situace využili ve svůj prospěch - nedoporučuji)
Ale k aprílu jsem obdržel exekuční výměr, navíc od firmy se kterou nemám já, a ani nikdo z rodiny nic do činění. Nejprve jsem je oslovil, aby byli konkrétní, a sdělili nějaké podklady, na jakém základě vznikl dluh. Do dnešního dne nereagují na žádnou žádost o podklady, ale jen chtějí zaplatit nějakou sumu.
Poskytli seznam dlužných faktur, ale žádná z těch faktur nebyla nikdy doručena. Dokonce údajný věřitel poskytl kopii smlouvy, kde všechny nacionály souhlasí, jen podpis je trochu divný. Smlouva je sepsána na člena rodiny, ale ten ji nikdy s touto firmou neuzavřel. Nikdy v minulosti a ani současnosti nikdo s touto firmou neměl žádný kontakt, přesto existuje údajný dluh.
Požádal jsem o pomoc ombudsmana - to je zbytečná ztráta času. Ačkoliv se mě pan Motejl jevil do této doby sympaticky, s tímto prý nemůže pomoci. Pomohl pouze rodinný právník, který je vždy v pravou chvíli ochoten zasáhnout. Také musím pochválit pana vyšetřovatele, opravdu jsem se setkal s profesionálem na svém místě - ale plnou chválu vyjádřím, až po uzavření tohoto martiria.
Závěrem - jsem z tohoto velmi zhnusen!
Kdo z běžných občanů má možnost, že má u ruky ochotného a schopného právníka. Kdo má vůbec možnost se bránit, takto nekřesťanskému útoku pod pás. V jakém bordelu to vlastně žijeme? Náklady na prokázání neviny se pomalu už blíží údajnému dluhu. Může si občan s příjmem cca 10-15tis Kč dovolit se vůbec bránit takové mafii?
Vážení, myslete si co chcete, ale po Topolánkově politické léčbě, jsem zde psal, že budu volit komunisty. Ano, já doposud pravicový volič! A tento případ mě v tom jen utvrzuje. Navíc, nějaký Němec nyní ve volební kampa...

Automaticky kráceno

217888

24.04.2010 22:02

Novodobá inkvizice II.

RE: Inkvizice je mírné slovo pro tuhle mafii. - dovětek

Anonymus 85.?.?.?

Ano, já doposud pravicový volič! A tento případ mě v tom jen utvrzuje. Navíc, nějaký Němec nyní ve volební kampani přesvědčuje voliče, že bude dělat právo pro občany! Nevíte někdo, kdo to je? a jakou má minulost?, že tak okázale vystupuje?

217889

29.04.2010 23:34

Kultura strachu

RE: Klausovo vlastenectví

Anonymus 85.?.?.?

to: Střelec

Dovolím si dát do placu svůj pohled.
Za klausových vlád došlo k mnoha, mírně řečeno přehmatům, za což je obviňován. Ano, vinu nese jako předseda vlády, ppř. člen vládního týmu. Bohužel, tady neměl prostor pro individuální kroky - musel ctít vládní (koaliční) dohody, a tyto prosazovat, třeba i proti své vůli. Otázkou je, jak by to vypadalo, kdyby z tama odešel, aby si zachoval vlastní tvář, předpokládám, že ještě hůře, protože pravdoláskovci by měli o hodně volnější ruky.
Vzpoměňme, jak prskal Ježek, když mu šáhli na kuponovku, atd...
Dnes je individuální figurou, a do jisté míry může lépe prezentovat své názory, proto je, jaký je a byl, jaký byl.
Myslím, že momentálně bychom asi lepšího politika za presidenta nevybrali. A opatruj nás celý nebeský tribunál, jestli se tam dostanou švejnaři a podobní šarlatáni.

218363

03.05.2010 08:56

Kalouskovo Panoptikum

politická praxe členů TOP09

Anonymus 85.?.?.?

Zde je částečný sumář úspěchů:
http://www.hop09.cz/uvod/

218645

03.05.2010 20:44

Obava o úrodu

RE: Nakonec

Anonymus 85.?.?.?

Na sentimenty je teď příhodná doba,
rozkvetlá příroda, májový čas...

...ale realita nás dohání a mílovými kroky.
Dovolím si také trochu zavzpomínat a vytáhnu na osvětlení, jen podstatné věci k tématu.
Pamatuji si velmi dobře, kdy jsme s kolegou porovnávali přírodu v osmdesátých letech u nás a tehdy západním Německu.
Byli jsme na týdenním školení na ochranu rostlin, a v tu dobu se sem začínaly ve větším měřítku dovážet chemikálie ze západu, (pokud na to byly devizy).
Pro porovnání, když jsme procházeli lesem, nebylo slyšet pípnout ptáčka, motýla apd. hmyz velmi nepatrně. Zajíc? to asi v německu viděli akorát někde v muzeu vycpaného. Jedním slovem - mrtvá příroda. Po přejezdu hranic obrovský rozdíl - ráj na zemi.

17. listopadu..asi nějaký den později, jsem se také šel podívat, co se to vlastně děje ve stojatých vodách. Jak jsem tak postával pod podloubím a sledoval "revoluční cvrkot". Viděl jsem lumpy, kteří sotva stáli na nohou, jak se hrnou k mikrofonu, přímo z lokálu a po vzletném projevu "PRYČ S KOMUNISTY" se museli jít opět posílit, aby za půl hodiny přišly nám opět oznámit zmíněné heslo. Tak jsem tak uvažoval, co nám to přinese. Mýlil jsem se naprosto ve všem.
Když jsem viděl ty lumpy - tak jsem prohlásil, že budou první mezi nezaměstananými.
Kolegovi, který každý týden emigroval (slovně) vždy někam po zeměkouli, jsem řekl, že už nikam nemusí, že si jej to našlo samo
A já sem si říkal "Tu lopatu ti žádný režim z ruky neveme"
Lump má firmu napojenou na městský úřad a legálně krade víc jak za komoušů, kolega emigruje zase, ale trochu si pootočil kompas a já tu "lopatu" musím sakra pevně držet, abych o ni nepřišel.
Postupem času, jak se postupně všechno likvidovalo, nastoupil na post ministra zemědělství Lux, a v tu dobu přišla řada na včelaře a včely, a tehdy na obhajobu své politiky uvedl, že včely nepotřebujeme, že med dovezeme a levněji, než bychom mohli vyrobit.
A toto jsou pro mnohé nepochopitelné detaily, proč třeba v tomto neměl ministr pravdu, nebo lépe řečeno, proč já mu tuto pravdu nechci uznat.

Další detail - prostředky na ochranu rostlin (chemikálie) byly až možná přepečlivě zkoušeny, než byly povoleny pro použití v provozu. Nad tímto bděly výzkumáky a hygiena. Pro použití byly vydávány celostátní metodiky, neexistovalo žádné experimentální použití čehokoliv. (možná v domácích podmínkách). Použití některých prostředků muselo být povoleno OHS, a tito si na to dohlédli. Pracovníci, kteří s těmito prostředky přicházeli do kontaktu, museli mít tkzv. "Jedové zkoušky", u některých byly vyžadovány přísnější státní zkoušky. Také běžný člověk se k těmto prostředkům nedostal bez zkoušek a příslušné certifikace. Dnes jediná certifikace je pouze "asshole".

Závěrem? zatím ještě není příroda úplně mrtvá... ZATÍM!

Pro vlastní zku...

Automaticky kráceno

218683

03.05.2010 20:46

Obava o úrodu

RE: Nakonec-dovětek

Anonymus 85.?.?.?

Pro vlastní zkušenost porovnejte jen "Raid" a "Biolit" třeba na mravence.
Při použití "R" budete mít problém v uzavřené místnosti zásah přežít, ale mravenci, těch se to nějak nedotýká.
"B" naprosto opačný účinek. ( tak jak má být)
Mohl bych zde vyjmenovat spoustu dalších prostředků ( údajně moderních), prý ty naše nebyly k ničemu a byly zastaralé. Praxe mě ovšem ukazuje jiné výsledky, ale to by bylo na odborný článek a šel bych hlavou proti stěně.
A konkrétně na včely má také negativní vliv pyl z GM kultur - opět na delší psaní.

218684

14.05.2010 17:19

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Vojto, chtělo by to konkrétnější popis toho, z čeho usuzeješ, že pod správou "nás všech" se z toho stal zastaralý neprodejný brak.
Navíc firmy, které jsi vyjmenoval je snůška nesmyslů. Každá z těch jmenovaných firem, má jinou historii. Jména, které jsi uvedl je totéž, anebo minimálně nelze tyto jednotky zahrnovat do jedné kategorie.
Proto navrhuji, aby jsi si vybral některou firmu. Jména raději nevybírej, je lepší o něčem nemluvit, ale rovnou Ti všeobecně k tomu řeknu tolik: Kdyby v dnešní době podnikal T. Baťa, tak by byl psancem rovněž, a detaily k osobám dále nerozvádějme, nemá
to význam, jsou to procesy "ála 50roky komunismu"

A pro pořádek si zapamatuj, že řetěz je tak pevný, jako jeho nejslabší článek, a totéž platí i o bohatství společnosti.

Těším se na výběr konkrétní firmy, abychom se dopracovali k tomu zastaralému a neprodejnému braku. Z Tvého příspěvku totiž vyzařuje "Goebbelsovská propaganda" v podání pravdoláskových žoldáků

219296

14.05.2010 22:03

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Vojto, vidím, že se Ti nějak nechce obhajovat ty Tvá moudra, které jsi tady zveřejnil, a ani se nedivím, že raději statečně děláš mrtvého brouka. Jen mě mrzí, že mi kazíš radost z výsledků tohoto tématu. Já totiž ty firmy, které jsi jmenoval tak trochu znám, jen jsem čekal na závěrečný smeč.
Ono je něco jiného pohybovat se v praxi a vidět a mít vlastní poznatky, než přinejlepším sedět u poče a blábolit nesmysly pro oblbnutí ...náctiletých, zejména před volbami.
Nedovedeš si představit, jakou bych měl radost vidět v reálu, kdybys tyto slova, které jsi zde napsal, řekl některému zaměstnanci z jmenovaných firem do očí.

Podle Tvých slov, by to vypadalo následovně:
Např. "Tatrovka", to byl tak zastaralý a neprodejný vrak, že jsme byli nakonec rádi, že si jej američani zprivatizovali, zrušili postatnou část výroby, vyházeli 90% zaměstnanců a nakonec jej zanechali jako zástavu pro banky. Aby vůbec mohli dodat několik vraků pro armádu, potřebovali sesbírat po Evropě komponenty k výrobě supermoderního hybrida, který bohužel už nikdo jiný než naše armáda nekoupí.
Také kdybys náhodou někde slyšel, že jmenovaným firmám nejvíce pomohl Havel se svou politikou, koketováním s Dalajlámou, atd. tak tomu vůbec nevěř. Že američané uvažovali o výrobě nadčasového komunistického Tatraplánu v dnešní době, to jsou také pohádky.
Podle Tvých slov to byly zastaralé a neprodejné vraky, tak si na tom trvej, ale asi budeš muset změnit adresu, tady zřejmě své obdivovatele nenalezneš.

219323

14.05.2010 23:03

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Jestli jsi si fšiml, tak do toho socialismus netahám. Oni totiž ty firmy si žily tak trochu svým životem a sem-tam se probral nějaký důležitý soudruh, a aby ukázal, že sedí na správném místě, vypustil nějakou myšlenku, která většinou byla kontraproduktivní - ale to by byla jiná parketa. Že se některé provozy začaly propadat ve vývoji, nepopírám. Ale nemůžu připustit, že by to bylo až tak špatné, jak bylo prve napsáno.
A pokud to porovnám s dneškem, po 20 letech, tak ČKD je srovnáno se zemí, Tatra s Aerem balancují nad krachem a teď zřejmě čekají, až to někdo vybrabčil, že to koupí Rus, jako třeba LET Kunovice, a začne to znovu stavět na nohy.
Jen ještě dovětek.
Já v žádném případě nevelebím minulý systém, ale nemůžu připustit, že všechno bylo špatné, a že jsme tady lezli po haluzích, pokud jseš objektivní, dáš mě zapravdu.

219333

15.05.2010 00:21

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Dávám Ti zapravdu, přeskoč ČZ, a pojďme dále, můžeš zahrnout třeba náhradou Pragovku

219339

15.05.2010 00:32

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Anonymus 85.?.?.?

Upřesňuji - ČZ motocykl,
to jsou ty vstupy soudruhů, co jsem popsal na této stránce,
motocykly byly odsouzeny jako nesocialistické, nebo tak nějak, proto jsem také k seznamu těch firem uvedl, že je to směsice, která má každá svou historii - a nelze to šoupnout do jedné kategorie

219340

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
733 087,90 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 238 208