Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané l.leimas

Nalezeno 163 příspěveků, 8 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.01.2008 23:19

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

l.leimas 88.?.?.?

Jen pro úplnost, Husovi a Čechům v té době nejvíc vadilo, že církev svatá obecná už má ne jednu, ale hned tři hlavy, tři papeže kteří se vzájemně proklínají, a nejen že si vyhlásili vzájemně válku, ale začali prodávat odpustky, aby měli na válčení. Křesťan proti křesťanovi a odpustky, svět do té nepoznal většího rouhání.
Když pak koncil nechal upálit Jana Husa a neschovávej se za císaře Zigmunda ten nemohl jinak když církev rozhodla že Hus je kacíř. (Toto církevní pokrytectví my cirkev svatá neupalujeme my jenom prohlásíme za… se praktikovalo dost dlouho a je to mezi námi docela pěkné svinstvo, ale sypalo že?) No tak si to Český lid dost dobře nemohl nechat líbit a měl na to. Čechy té doby byly v trochu jiném postavení než dnes.
1 vysoká vzdělanost pro (primitivy většina lidu uměla číst, stála tu univerzita a doporučuji všem najít si pořadí jazyků do kterých byla překládána Bible. Někdo bude překvapen.
2. Ekonomika státu se za vlády Karla dostala na Evropskou špičku a přes tehdejší krizi umožňovala vyzbrojování armády špičkovou technologií. – děly.
3. Genialita Jana Žižky a nejen jeho. Obecné vzdělání a špičková technika vždycky umožňují skoky ve válečnictví. A něco pro ty co Žižku nemají rádi, v době kdy šlo do tuhého nebyl lapka, ale královský hejtman s přímým vstupem ke králi. Tedy na úrovni dnešního ministra nebo náčelníka generálního štábu. A kdyby v té době byl titul hraběte byl by hrabě z Trocnova. A jeho mladický život? Ale božínku vždyť papežem, svatým otcem se stal i pirát i člen hitlerjugend a kdoví kdo ještě, tak co se v tom nimrat a to nemluvím o dnešních politicích
No a tak začaly křížové války, jenže nedostatek vzdělání evropského rytířstva způsobil že zašroubovaní do plechu přijeli před hlavně Žižkových kanonýrů. No duchovní soky, co k tomu dodat. Krmení pro červy.

152861

08.04.2008 22:07

Spravedlnost rozhodla

problém neproblém

l.leimas 88.?.?.?

Mám z toho všeho zvláštní pocit. Na jedné straně zvrhlá, zhovadilá zábava, ale na straně druhé stejně zhovadilé úsilí dostat někoho do kriminálu a pasovat se při tom na ochránce všech ctností.
Přitom ti co si říkají lovci bestií nejsou duševně mnoho odlišní od těch které pronásledují.
Ono totiž vůbec nejde o kočku a její utrpení, ale o to že se tím někdo bavil. Stejně tak nejde o spravedlnost, protože trest už padl. Jen se někdo opět baví pronásledováním jiných lidí. Správné by bylo rozsekat zadek jedněm ale protože už to přehání tak i druhým.
Pravda je taková, že stovky koček a desítky malých psů jsou týdně v tichu utraceny v bednách s CO2 v našich městech pouze proto že je jich moc, desítky jich střelí myslivci jako škodnou v polích a o přejetých nemluvím. A ohlas ? Žádný neb co vrchnost činí zdrávo pro poddané.
Na okraj k tomu psovi, když lovecký pes typu ohař potká kočku je za půl vteřiny v kočičím nebi, jen myslivec to nestihne točit a ani o to nestojí, není blbý.
A kdo měl možnost vidět fotky, které naši vojáci přivezli z mise UNPROFOR a Chorvatské ofenzívy nemá pro kočičí problém pochopení. Zvlášť když ví jak se ke všem svědectvím, které jsou v rozporu oficiální linií podobní, vše ochraňující a super spravedliví lidé a jejich spolky staví. Například Kosovo a Tibet.

158602

09.04.2008 19:28

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

s křížkem po funuse

l.leimas 88.?.?.?

Cha cha cha. Mám dojem že zákony na míru pro vyvolené známe minimálně několik let. Nebo jste snad nečetli novelu zákona o autoškolách konkrétně pasáže o přípravě profesionálních řidičů a umazávání trestných bodů. [chechtot] [chechtot]

158714

11.08.2008 18:28

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: fuj

l.leimas 88.?.?.?

fuj tajbl, pán asi moc číst neumí a tak mu ušlo pár obecně známých maličkostí. Stalin - Gruzinec Chruščov - ukrajinec, Brežněv - ukrajinec, Černěnko - ukrajinec Andropov - armén, Gorbačov - rus. Rusové vládli v sov svazu asi tak jak o my v EU. možná o trochu víc ale moc ne. Viz: za stalina dostala gruzie abcházii i oseti, Ukrajina naši podkarpatskou rus a velký kus polska, stalin na úkor ruska určil východní hranice ukrajiny. Chruščov dal ukrajině ruský Krym, Brežněv poslal k nám tanky a cestou se k nim připojily i Polské a Maďarské. Tak mi řekni fauluse co to tady plácáš?

167744

16.09.2008 18:15

Bojuj proti rasismu. Buď rasista

RE: husité, komunisté, sionisté, protozednáři

l.leimas 88.?.?.?

Jen pro úplnost, Husovi a Čechům v té době nejvíc vadilo, že církev svatá římská všeobecná už má tři papeže kteří se vzájemně proklínají, a nejen že si vyhlásili vzájemně válku, ale začali prodávat odpustky, aby měli na válčení. Křesťané zabíjí křesťany a kupují si odpuštění hříchů! Pro silně věřící Čechy to byl šok, křesťanský svět do té nepoznal většího úpadku.
Češi té doby nebyli žádní dementi z diskuzí na „novinkách.“ Na poměry Evropy zde byla vysoká vzdělanost možná nejvyšší, pro (primitivy většina lidu uměla číst a psát, stála tu univerzita. Doporučuji všem najít si pořadí jazyků do kterých byla překládána Bible. Někdo bude překvapen.
Katolická vrchnost na tom byla se vzděláním bídně a její morální kredit? Nic moc vždyť papežem, svatým otcem se stal pirát a kdoví kdo ještě.
No a tak začaly křížové války, jenže nedostatek vzdělání a přirozené inteligence evropského rytířstva způsobil že zašroubovaní do plechu přijeli před hlavně českých kanonýrů a ti z nich v součinnosti s ostatními druhy vojsk udělali krmení pro červy. To jsou ty krutosti, víme? Češi byli první kdo v té době navrhoval něco jako konvenci o válečných zajatcích, víte to nevíte? Nehodí se takové téma?
Zvláštní téma je král Václav. Byl podle našich učebnic „slabý král,“ ale zahraniční prameny hodnotí jeho kratochvíle poněkud jinak. Například: nepovažují na rozdíl od prostých Čechů dneška máchání kupců v koši ve Vltavě (často do utopení) za něco příkladného. Necení ani podíl na zamordování Jana Nepomuckého ani vlastnoruční zastřelení mnicha v lese při lovu se slovy „má se modlit v klášteře a neplašit mi zvěř“
Ocenění nedošlo ani nabodnutí kuchaře na rožeň kvůli spálené pečeni. Zato má Václav čestné místo v knize šílení vládcové, i se svým Francouzským bratrancem a jeho rodinou.

170760

09.11.2008 14:06

Okolnosti zrodu ČSR - část II.

RE: Masařík je pravé jméno TGM

l.leimas 90.?.?.?

Malá zasedačka staré hodonínské radnice - obrazy starostů za posledních cxca 200 let klan Redlichů tam má několik míst. Doporučuji srovnat rysy jejich a rysy rodiny Masaryků. PS právě u Redlichů paní Masaryková sloužila

175393

17.11.2008 23:55

Havlova ztráta paměti o jeho spolupráci s komunisty

jak to mělo vypadat nesametově

l.leimas 90.?.?.?

Žasnu jak zásadových a spravedlivých občánků se u příležitosti výročí vyrojilo. Trestat věznit ba i věšet komunisty v 89? Nemilí nevážení a nemyslící.
V 89 bylo komunistů téměř 2 miliony. Lidovců necelých 50 000. A každý dospělý občan nad 15 let byl statisticky zapojen téměř ve třech organizacích národní fronty (zahrádkáři, chovatelé drobného zvířetstva, hasiči, svaz žen, sportovci i turisti, svazarmovci svazáci atd atd tuším že bych se dostal někam k šedesáti). Nazývá li to někdo kolaborací a bylo mu tehdy víc než 15 byl určitě kolaboranti. Jeho rodiče byli jisto jistě kolaboranti a dědové byli nejen kolaboranti, ale i strůjci toho zločinného režimu. Tolik stránka morální odstavec první. Otázka má kolaborant právo soudit jiné kolaboranty?
Problém druhý Zorganizovat procesy a vytvořit dva milióny vězňů v 15 miliónovém národě no to by snad nezvládl ani Stalin. A kdo by zatýkal soudil eventuálně popravoval? Nejvíc komunistů bylo v mocenských složkách armádě, policii, justici, ve vládě , v parlamentu, už je vidím jak se nechají bez odporu perzekuovat, když aktivních disidentů bylo kolem dvou tisíc i s rodinnými příslušníky a agenty státní bezpečnosti. ¨
Politika je uměním možného, vyšlo tu několik zajímavých článků o Masarykovi. Myslící člověk z nich pochopil, že nebýt v reálné politice za užitečného idiota vyžaduje vidět svět v širších souvislostech a být v úsudku a činech spíš zdrženlivý, protože nikdo a nic není jenom černé nebo jenom bílé. A kdo se s tím nedokáže smířit měl by si vydělat nějaké drobné pořídit si mašli. Nebo se pokusit být lepší až bude nejlepší v celé republice. Něco jako Hutka Mejstřík a Šetina dohromady.

176061

18.11.2008 19:51

Havlova ztráta paměti o jeho spolupráci s komunisty

RE: jak to mělo vypadat nesametově

l.leimas 90.?.?.?

Ale jo s tím se dá souhlasit, jenže tak svět nefunguje. Když se dělají velké čistky je i malý kolaborant kolaborantem a čím menší tím hůř pro něj, podle zásady velké nepřátele hleď přetáhnout na svou stranu malé klackem, přesně to se i stalo. A tak si myslím že i na ty zahrádkáře by došlo a určitě dřív než na plukovníky stb. Nehledě na to že zahraniční agenti ČS rozvědky (stb) byli polistopadovým sametem prodání jako první, poučen z dějin čs legií řekl bych že byli „Kolčakování“ kdoví jestli na nás Čechy nevzpomněli posledními slovy jako Kolčak „ spasíbo čechosobaki.“ Ale my jich litovat nebudeme že ne? Konec konců dnešní česká rozvědka má díky tomu o starost míň, a důvěrné informace ze zahraničí si může číst v denním tisku.
Na stb odborník nejsem jiní diskutující ví samozřejmě mnohem víc, ale našel jsem si že byla rozdělena na několik částí: rozvědku, kontra rozvědku, vojenskou rozvědku a vojenskou kontra rozvědku, boj s vnitřním nepřítelem, pasy a víza a technickou část možná i něco víc. Koho teda ztrestat jako prvního, kým začít? Něco už víme v prvé řadě to odnesli agenti čs rozvědky v zahraničí (cizinci) zasloužili si to neb určitě donášeli na snaživé české zahrádkáře že kradou na ZZN hnojivo. Pak začalo rozpačité přešlapování a trvá dodnes. Jinak by to asi dál schytaly báby z přepážek pasů a víz, ty sice nikomu nemohly ublížit ani pomoct ale věděly kdo nosil obálky a bonboniéry, aby byl úřad rychlejší a vstřícnější, kdo chodil zadem a podobně. Nebezpeční svědkové! Zlikvidovat! Tak by to fungovalo a ne jinak, protože tak to fungovalo vždycky. A malý kolaborant by byl spokojený, ale jenom než by na něj došlo protože malá svině taky svině a i pro ni se vaří voda. To by pak by bylo Slánského za co soudruzi za co? nebo to řekl někdo jiný? No mohl by.

176143

30.11.2008 15:26

Ruská třetí cesta

rusko

l.leimas 90.?.?.?

Autor bohužel pozapomněl, že ke slovům Rus a Rusko se těsně vážou také slova zrada a lhostejnost k utrpení druhých. A to nemluvím o sovětském svazu, mluvím pouze o Rusku a Rusech. Tak jako pro cary nebyl problém zradit spojence, tak ani pro Gorbačova, (prvního etnického Rusa na čele SSSR) nebyl problém prodat tehdejší spojence za pět minut slávy po Reaganově boku.
A bojím se, že dnešní vedení Ruska není o mnoho lepší. K tomu mne vedou články o reformách Ruské armády. Viz Blisty 25.11. Za odměnu na Sibiř. Ale i jiné. Načasování reorganizací a jejich dopady nemusí být náhodné a chtělo by podrobně prostudovat rozkazy týkající se přípravy jednotek účastnících se bojů v Osetii. A to jak z Kremlu tak vlastní iniciativy „velitelů všech stupňů 58. armády “.Začíná mi to smrdět malou zradou a nechtěným vítězstvím. Co když se počítalo, že 58 dopadne stejně neslavně jako jednotky v Čečensku? Do Oseti se nedostane, masakru nezabrání. Kreml si umyje ruce, zapláče nad Osetií, ale zachrání Abcházii (nebo taky ne), provede reformu v armádě.(udělá čistky ve velení) a udrží si přízeň západu. Je to spekulace, zatím. Ale jen pokud se neukáže, že velitel 58. armády vydal rozhodující rozkazy z vlastní iniciativy. (doplnění PHM, naložení munice, vyslání průzkumných jednotek, včasné zajištění průchodů atd).
Jeden z důvodů snadného vítězství 58. armády byla značná bezstarostnost se kterou Gruzínci vyplýtvali munici na zbytečné ničení osetinských vesnic a měst hlavně Cchinvali s cílem šokovat obyvatele a která jim chyběla v dalších bojích. Gruzínci si museli být hodně jistí že se Rusové do Osetie nedostanou buď vůbec, a nebo pozdě. Třeba až po přeskupení a doplnění gruzínských vojsk. (pak by ovšem měli Rusové malé úspěchy a velké ztráty = důvod k reorganizacím a čistkám., ale všechno bylo jinak. Někdy se tak stane, mnoho autorů když píše o Pearl Harboru se neubráni povzdechu „ kdyby byl americký velitel aktivnější, důraznější prozíravější“ Měl být ale nebyl, no a co když ruský neměl být, ale byl?
Přeju z celého srdce autorovi a Rusku, aby se stalo tím velikým vzorem lásky a duševní čistoty kterým by ho mnozí rádi viděli, ale jsem hodně skeptický.

177160

12.12.2008 19:05

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

l.leimas 90.?.?.?

možná někde mají zdravotnictví zadarmo, ale u nás to nikdy nebylo a není. Jestli nevěříš podívej se na výplatní pásku. Zdravotnictví je placené cestou povinného zdravotního pojištění a tak tomu byly i za komunistů. A toto pojištění platí i lidé bez zdanitelných příjmů. Pokud dospělý člověk nemá na zdravotní pojištění nebo mu unikne tato povinnost, zdravotní pojišťovna na něj rychle ( "po vhodném prodlení") pošle exekutora. Už hodně vesnických prosťáčku přišlo o domek po rodičích když státem (obcí?) určený opatrovník "pochybil".(Viz katastr nemovitostí nařízené exekuce.) Srovnej s Vesničko má středisková.
PS: ctěl bych být tak jednoduchý jako ty. A nebo děláš někomu advokáta?

178039

13.12.2008 00:05

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

l.leimas 90.?.?.?

Ejhle vohnout, miluju vohnouty, dají se drtit lisovat, vymačkat jako citron a ještě i poděkují, Když na vohnouta vezme pán karabáč vohnout mu rád řekne jak ho má mlátit, aby to nejvíc bolelo. Vohnout má úžasný úžasně jednoduchý život, vlastní názor si přečte v novinách vládní strany nebo ho uslyší v televizi, Ale jinak jsou vohnouti k ničemu, vždy připravení zalézt, zradit uhnout, neví co je čest, odvaha, zodpovědnost.
V padesátých letech vohnouti chodili na politické procesy a křičeli psům psí smrt, protože to vrchnost označila jako správné. Dnes ze stejného důvodu vohnout chválí poplatky, a radar, zítra si pořídí šikmé oči a natře hubu na žluto. Jediné štěstí že vohnoutů u nás není ani 30 procent.

178054

31.12.2008 21:44

Operaci „Lité olovo“ předcházely měsíce plánování

RE: Israel bude bojovat ,dokud nevyžene všechny Araby z jejich území

l.leimas 90.?.?.?

zajímavá informace je v nedávno vyšlé knize Velká vlastenecká katastrofa. V přehledu vojáků zajatých rudou armádou za druhé světové jsou dva národy které bych na straně Německa a jeho spojenců nečekal. Po prvotním vydýchání dokážu strávit cca 300 romů (možná to byli jenom cikáni) ale víc než 10 000 no hádejde koho? to mi vzalo dech.

179381

11.01.2009 01:52

„Ukrajina sa na tento spor pripravovala mesiace“

RE: Já být teď na Ukrajině

l.leimas 90.?.?.?

ublíženost Ukrajiny z doby SSSR? Vtip? Chruščov, Brežněv, Černěnko. Tři Ukrajinci po sobě v čelě státu. A od Chruščova ruský Krym jako malý dárek. Od Stalina pak naši podkarpatskou, kus Polska a i Německého Pruska kousek. Tomu říkám křivda.. Křivdu mají až teď, trhli se od ruska a mysleli že se bez nich Rusi podělají. A věděli proč, ukrajinská klika v době SSSR převedla na ukrajinu většinu moderních výrob rakety letadla tanky aj. Jenže rusko se nepodělalo a to Kyjev irituje a Moskva zato vidí ukrajince jako podrazáky. Ten článek to vystihuje dost přesně.

180524

25.01.2009 20:47

Návod na zničení naší civilizace

smlova s bohem

l.leimas 90.?.?.?

Celý problém je, že pan W.L. Bibli asi nikdy nečetl a pokud náhodou ano, tak nad ní nepřemýšlel Jako většina lidí.

182091

10.03.2009 18:04

Už zase straší s nukleárním Íránem

RE: dobrý článek

l.leimas 90.?.?.?

přečetl jsem si, ale nedivím se. prodejnost a hloupost většiny ruských a později sovětských generálů byla za posledních 200 let neskutečná a neuvěřitelná, zrazovali cary zrazovali bolševiky zrazovali Rusko většinou jim to prošlo a bylo jim odpuštěno. Četl jsem nedávno knihu velká vlastenecká katastrofa, vřele každému doporučuji, přestanete se divit veletočům ruské politiky a budete se divit jedinému. Jak je možné že ruský národ ještě žije, kde v sobě bere tu sílu, Nad tím se zamýšlejí i autoři knihy.

186231

30.03.2009 19:42

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

l.leimas 90.?.?.?

Velmi odvážný názor. Celá potíž je v tom, že nevíme za koho kopete, tak ani není jasné kam vlastně ta urážka křesťanství míří. Křik o otročení křesťanů chazarům může mít různé důvody. Například víru části militantních rabínistů, že, když odvedou křesťany od víry v Ježíše Krista přinutí Hospodina k seslání nového mesiáše.
Jinak starý Řím, proč ne šlechtitelské pokusy římských patricijů byly velmi průkopnické, například křížení otrokyně a prasete…. Kam jsme se mohli dostat kdyby křesťanství nepostavilo podobné aktivity mimo zákon. I když kdo ví třeba něco z pokusů přežilo…. Že.?

187540

25.05.2009 19:43

Evropa možná o zlepšení vztahů s Ruskem vůbec nestojí

RE: Rusko je cíl

l.leimas 90.?.?.?

fakt je, ře Krakovský rabín, byl po staletí osoba číslo jedna. V Londýně a New Yorku to mnozí neviděli rádi. Pak příšel Dolfi. a kde je dnes krakovský rabín

191911

27.05.2009 17:54

Přestárlý muž obtěžován kanadskou policií RCMP

RE: Já u toho nebyl , takže nemohu soudit,ale co vím jistě,

l.leimas 90.?.?.?

Co čekáte od policie? Vemte si tu naši a ta je na světové poměry dost slušná aspoň zatím to mi věřte, 14. března 1939 přísahali věrnost republice a 16. března pronásledovali odbojáře víc než gestapo. A co je nejhorší neviděli v tom žádný problém. Stejně tak v roce 48, při falšování důkazů v politických procesech, v 68 ani v 89. A to nemluvím o roce 1918. Prostě sloužím, sloužím hrdě, jsem totiž slouha. To je krédo mnoha policajtů. Čest výjimkám, ale těm to většinou vrchnost brzo spočítá.

192065

18.06.2009 17:22

Shrnutí průběhu domovních prohlídek, zatýkání a obvinění údajných pořadatelů koncertů

RE: To obvinění to je fakt síla

l.leimas 90.?.?.?

jen na okraj, pomahači a chrániči jsou už pár roků tak hrdí na svou "práci" že sundávají nejen identifikační čísla, ale i jména. Prostě když se vám jakýkoli pracovník úřadu jako vnitro, NBU apd představí, buďte si jisti že vám řekl v lepším případě jméno krycí (někde ve svazku registrované), nebo jméno smyšlené, nedohledatelné. K čemu to dělají? Nechť posoudí každý sám. Ale krycí jména některých lidí vstoupila hluboko do pamětí jako třebaV.I.L. nebo J.V.S. Že by příklady táhly?

193604

20.06.2009 16:00

Shrnutí průběhu domovních prohlídek, zatýkání a obvinění údajných pořadatelů koncertů

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

l.leimas 90.?.?.?

Ale příteli, u tak zvané osoby blízké přece vůbec o nějaké právo a odpovědnost nejde. Když o té věci mluvíš proč nepovíš čtenářům co je opravdu ve věci? Povím to tedy sám, jednoduchý výběr peněz to je oč tu běží. Pokuta jako trest přestupci vyžaduje odhalit a usvědčit viníka a to je u přestupků které trvají někdy jen zlomek sekundy velký problém, zvlášť když ukončením nežádoucího jednání (snížení rychlosti vozu, například) zanikne obvykle i skutková podstata a většina důkazů.
Možnost udělat si z přestupků v dopravě zlatý důl komplikuje právě povinnost najít a usvědčit konkrétního viníka. Majitel vozu se nevymlouvá na osobu blízkou jak tvrdí propaganda, ale odmítne podat vysvětlením s odvoláním na zákon o policii, nebo městské policii a tím pádem penízky udělají úřadu pápá. Proto se 90 procent občanů ani nedozví že jejich auto tu či tam vyfotili a to se má změnit? Odstraněním tohoto důkazního břemene nastanou zlaté časy pro držitele licencí na autorizované měření rychlosti a jiné podnikatelské aktivity a těch není vydaných zrovna málo úřad pro metrologii se činil. Jen ta zatracená osoba blízka brání průchodu práva, nebo penězovodu?
Jak to bude krásné až se to změní že? Uzavřu s obcí smlouvu postavím radar nastavím záznam na 54 km/h. To je hranice přesnosti měření plus minimální požadovaná tolerance a už jenom vypisuji složenky. To bude ráj, pečení holubi dovolená na Havaji. A když bude málo lupenů obec přidá značku 30 a tam už je tolerance jen 2 km.. Jedeš 33? Zaplať hade minimální pokuta 1500..
Srovnávat přestupek v dopravě s únikem nebezpečné látky no ty máš ale žaludek, Nebezpečné látky škodí i desítky let, desítky let pak trvá protiprávní stav a cena odstranění škod jde mnohdy do milionů, pokud se vůbec odstranit dají. Ale rychlost vozu? Snížením rychlost mizí problém, ale tady nejde o problém jde o peníze. O vaše peníze přátelé, o hodně peněz..
Proč neřekneš že statisticky už to vědí? Že jedna kamera za den zaznamená až tisíc (podle hustoty dopravy) překročení rychlosti o 4 a víc km jen pět se jich obvykle řeší a tři se dotáhnou do konce. To je 6 tisíc denně na kameru a radar a tři úředníky. (komise musí být tříčlenná) za rok dva miliony milion firmě milion obci. Obec zaplatí komisi a zjistí že jí nic nezbylo. Ptá se proč, a firma odpoví zrušte osobu blízkou a budete se koupat v penězích. A starostové lobují agituji a těší se. Těšíte se také přátelé? Tisíc krát dva tisíce to jsou dva miliony denně, budeme se koupat v penězích.
Ovčan půjčí dceři auto ta ho v pořádku vrátí a za týden dojdou složenky na deset tisíc. Ovčan se podívá na ty co došly jemu koupí si mašli a jako slušný člověk si jijde hodit, nic jiného mu nezbývá.

193730

21.06.2009 12:27

Shrnutí průběhu domovních prohlídek, zatýkání a obvinění údajných pořadatelů koncertů

RE: LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

l.leimas 90.?.?.?

podnikatel tu povinnost přece už dávno má. A lobing je silný více než dost. Proč asi páni poslanci pořád hledají cestičky jak příslušné změny do zákona dostat, zákon o silničním provozu je nejčastěji novelizovaná právní norma, ale z důvodu bezpečnosti to nedělají, naše bezpečnost jim neleží ani u paty. Jenom krátký výpočet denně se u nás pohne až šest milionů aut napsáno to vypadá takto 600000000 a zemřou průměru tři osoby na den. napsáno to vypadá takto 3. Pravděpodobnost že budete mít smrtelnou nehodu je podle této velmi zjednodušené nicméně výstižné metody 3/6000000 tedy 1/2000000 tj 0,000005%.To už má velmi blízko k přirozené "mortalitě" v uvozovkách přirozeně protože takové užití toho slova je nesmyl, ale chtěl jsem poukázat na něco jiného a to na zdravotní a fyzický stav účastníků silničního provozu. Na základě tohoto jednoduchého odhadu nechci říkat výpočtu si troufnu tvrdit že za většinou vážných nehod můžou být a asi jsou zdravotní problémy některého z účastníků nehody (řadím tam i únavu atd. jako stav organismu) nehody na silnicích jsou tak zneužívány k utahování smyčky kolem občana a jeho dodatečnému zdanění. To je můj názor.
Spousta společností má v těch projektech veliké peníze a slibují si jejich rychlé zhodnocení. Okolnosti spojené se soukromým měřením rychlosti už přece stály na jaře místo samotného ředitele úřadu pro metrologii. Použiji krásnou větu z pána prstenů "svět temnoty se dal do pohybu" [chechtot]
Ty radary jsou tak nastaveny protože každý přestupek se musí projednat ve správním řízení. Až tuto povinost nebudou mít půjdou na minimální toleranci. Majitel vyfoceného vozu jenom dostane složenku a zaplatí. Nebo udá řidiče a bude proti němu svědčit. Se vším všudy co to přináší.
Nespoléhejte na znalost trestního práva, přestupky se řeší podle přestupkového zákona a ten je o hodně jiný. Tam občan mnoho práv nemá. Mnoho doktorů práv na něm zaplakalo.
Hezký den a hodně optimizmu.

193759

15.07.2009 20:29

Více „změn“

RE: Alfa zareni

l.leimas 90.?.?.?

dobře vědět,Tak že když se vojákovi střepina dostane pod kůži nebo vdechne částice z rozbité střely třeba po průletu pancířem stačí pár centimetrů vzduchu a má vyhráno, nebo pro jistotu použije cigaretový papírek. Jak prosté jak geniální. A ti hloupí kmáni to nechápou a klidně umírají na ozáření. no má to logiku.

195791

21.07.2009 19:16

Partnerský život, manželská morálka

a zase ta despotická rodina

l.leimas 90.?.?.?

Souhlasím, článek se velice špatně čte. Ale troufnu si soudit, že autor patří do společnosti rozbíječů rodiny. Dovolím si trochu poukázat na cíle a metody těch lidí a organizací, proč jim vlastně ta rodina, klasická rodina tolik vadí.
Rodina jako základní hospodářsko sociální jednotka má opravdu ekonomický základ, to není žádný nový objev. A disciplína členů rodiny také, ale ta nemá nic společného s útlakem členů rodiny, ale naopak s jejich ochranou a schopností vydobýt a uchránit přístup ke zdrojům. Semknutá a dobře fungující rodina nikdy nezchudne. Spíš naopak, vytváří svou strukturou synergický efekt a stává se úspěšnější. Navíc přirozená schopnost rodiny vytvářet rod dává jeho členům možnost prosazovat se hodně vysoko a hodně daleko. Rod R. zde často vzpomínaný nám budiž příkladem. Proto ideálem dnešních vlád jak víme loutkových spíše více nežli méně je atomizovaná společnost ovčanů bez zázemí bez ochrany, ovčanů naprosto závislých na státních institucích. Jejich libovůli a zlovůli. Proto se bojuje proti rodině všude a pořád , ikdyž se to někdy halí do líbivých hesel rodina základ státu apd. Zájmem bankéřů, velkých i malých korporací a jejich majitelů i manažerů, soudců, politiků, policistů a jiných je atomizovaná společnost se kterou si mohou dělat co chtějí. Konec konců všichni výše vzpomenutí patří už dávno do velkých a silných rodin případně rodů, které vliv a majetek už mají, tak proč by si měli nechat růst konkurenci. (z peněz půjčených v rodině se obvykle neplatí úroky vůbec, natož bance, z úrody kterou vám vypěstovali rodiče stát DPH neuvidí, na domě postaveném svépomocí developer nezbohatne, když ( manželka, syn, dcera či bratr) neudá policista nevyšetří, soudce neodsoudí, atd. atd. Prostě stará rodina nepřítel nových pořádků.
Přeju hezký den.

196122

28.07.2009 17:04

Stane se díky prasečí chřipce z lidstva stádo volů?

zapadá to do sebe až moc

l.leimas 90.?.?.?

Ale zapadá to do sebe, bohužel, jen je třeba něco připomenout.
1.) očkovací kampaň je zaměřena na mladé dívky které ještě neměly pohlavní styk.
2.) V kampani se rovnou říká, že pro ženy zejména ženy matky nemá očkování smysl.
Tedy nemá smysl a je drahé, předpokládaný výsledek = žena prvorodička se očkovat nenechá. To je žádoucí protože komplikace u druhého dítěte by byly vzbudily nemístné dotazy.
Potrženo pokud má preparát vliv na plodnost objeví se první vážná podezření tak za deset let. Dalších pět až deset budou probíhat šetření vědecký výzkum vyšetřování a až pak případné soudní procesy. Tedy deset až patnáct let. To je jistota faktické beztrestnosti.
3.) Otázka snižování obyvatelstva, Když jsem přečetl všechny články o penězích, které zvědavec publikoval, napadá mne jediná myšlenka. Nemusí jít prvoplánově o snižování počtu lidí, ale peněz. Ať to bereme jakkoli jsou Evropané a Američané nejbohatší lidé na světe. Pokud se podaří výrazně zredukovat euro-americkou střední třídu zůstanou obrovské majetky ke kšeftování s přistěhovalci. Ten příklad známe z Ameriky a není třeba ho rozebírat.
3.) Vrátím se zpět k očkování dívek. Zneplodněním většiny bílých dívek z bohatých a vzdělaných (chudé rodiny nemají na drahé očkování a nevzdělané to nezajímá) se naplní:
A- vize mnoha multikulti sociálních inženýrů a jejich užitečných idiotů o novém věku
B -také kapsy medicínských společností, než to ty zoufalé ženy vzdají utratí neskutečné peníze na léčení a asistovanou reprodukci.
C - tímto teprve dojde k definitivnímu rozvalu křesťanské rodiny a morálky, protože bude zasažena na nejcitlivejším místě, bílá vzdělaná žena Bude zavržena pro neschopnost počít a porodit a bude se dívat jak na její místo nastupuje cizinka. Důsledek: Dcery budou nenávidět své matky a budou jich ne miliony, ale desítky milionů po celé Evropě o Americe nemluvím.
To je lákavá vize pro mnohé multikulti agitátory a magory, jenže pokud tak bude, bude to peklo pro všechny i pro ně.
PS: A proč si myslím že je opravdu důvod k obavám? Protože za očkování dívek přijela z Ameriky agitovat "teta Madla". A kam přijel tento posel pravdy a lásky tam vždycky tekly krvavé slzy a kopaly se hromadné hroby. Přeju hezký den.

196525

14.08.2009 14:58

Americký obranný raketový systém je nejdražší podvod století

RE: Zdá se mi, že je to všechno velký omyl.

l.leimas 82.?.?.?

protiraketová obrana a radar jsou dvě různé věci. Nefunkčnost jedné nevylučuje funkčnost druhé. Radar asi funkční bude, funkční ve smyslu šmírovacího zařízení, které bude s*rát sousedy tedy Rusko. Asi jako když si dáte silný dalekohled na balkon a fotíte detajly hvězdy v protějším okně. Taky vás nebude mít ráda, jenže ta s tím nebude moct nic dělat. Rusko je v trochu jiné situaci a je předvídatelné podle zásady velkého a malého psa. Nechápete? Nevadí, napovím, velkého psa obvykle přesvědčujeme buřtem malého holí. Rus se s Amerikou nakonec dohodne a nám nakopne zadek. To je to co chápe 70% národa ale nedokáže pochopit voličstvo některých stran.

197909

28.10.2009 12:05

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

RE: Velká část lékařů a zdravotníků v ČR očkování proti prasečí chřipce odmítlo!

l.leimas 90.?.?.?

Myslíš že se připojí jméno Lupka ke jménům jako Kryl, nebo Bárta aj? vzpoměňme na Karla jeho písní. Hodí se k dnešku http://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8

203473

16.11.2009 13:17

Život po 20 letech kapitalismu

Direktiva Allana Dullese

l.leimas 90.?.?.?

Ta direktiva Allana Dullese, není nic jiného než výpis z "protokolů". Jak tady kdosio "protokolech" prohlásil " na to že jsou padělek fungují bezchybně" [zmaten]

204915

17.11.2009 22:22

Život po 20 letech kapitalismu

RE: Mlous Jakes

l.leimas 90.?.?.?

myslím že to tak i bylo. Gorbačov i někteří jiní byli jen "užiteční idioti" na něčí šachovnici. Ostatně jako většina z nás. Doporučuji poslechnout si něco z poslední tvorby Karla Kryla na youtube.com Konkrétně "Demokracie, Kádrujímne, a Hlaryjó. Budete mít pocit že to psal dnes. A zároveň vás napadne jestli jeho smrt byla jen takový obyčejný infarkt.

205104

01.12.2009 20:58

BIS zoufale bojuje všemi prostředky o svou existenci

někoho dveřmi jiného oknem

l.leimas 90.?.?.?

pan autor ze skromnosti neřekl, že v budově oné "ctěné" instituce bývá občas taky velmi silný průvan a ten kdo neuní včas zavřít oči, hubu a hlavně okno snadno z toho okna vyletí. Hlavně když je nový a neumí se zařadit. Ne každého v těch dobách vyhodili dveřmi jako p.Hučína. Sloužilo by ke cti kdyby o tom něco řekl, ale pak by asi něl oknofobii.

206109

12.12.2009 23:39

Velká hra: USA, NATO a válka v Afghánistánu

RE: vsetko je OK

l.leimas 90.?.?.?

přesně a výstižně, píšu sto bodů. Ale radost nemám.

206880

15.12.2009 19:11

Ateistický národ v banánové republice

ateismus v čechách

l.leimas 90.?.?.?

Myslím že tak výstižně a přesně příčiny českého ateizmu ještě nikdo nezformuloval. Gratuluji. No a pan Čulík? Škoda řeči, cynik by řekl "nomen omen" a nebo "koho chleba jíš toho píseň zpívej". Čert ví za koho pan Čulík "kope"

207064

07.02.2010 21:19

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Pan Čulík

l.leimas 90.?.?.?

realita tlačí p.Čulíka tvrdě do kouta a nutí odkrývat karty. Říká se koho chleba jíš toho píseň zpívej, ergo kladívko podle písně poznáš zpěvákova chlebodárce. Čulíkovy BL jsou jen propagačním servrem, pro manipulování veřejným míněnm. Když se to nedaří p.Čulík cítí rouzhoupanou půdu pod nohama a ztrácí nervy i výšku. Pěkný večer přeji

211875

09.02.2010 19:59

Otevřený dopis poslancům a senátorům Parlamentu ČR

RE: Neouhlas

l.leimas 90.?.?.?

nějaká forma sociální dávky: například přídavky na děti. To ale propaganda nříká. Ovčanovi stačí říct 50% a ví že sociální dávky jsou zneužívány, že je tam i on zjistí až mu seberou přídavky na děti pak bude kvičet. A těch 10 milionů ztráty státu na mrtvém při autonehodě, no to nejsou náklady na léčbu, ale daně které mrtvý už státu nezaplatí.

212083

20.02.2010 15:48

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.

l.leimas 93.?.?.?

legrace bude až se v Katyni potká polský prezident s ruským (možná se tam sejdou premiéři) a překvapený Polák se dozví že vraždy mají na svědomí Bandera a jeho boys. A je to možné, ti Poláci byli postřílení německými zbraněmi a svázáni německými provazy. (papírové provazy Rusko nevytábělo). Němci tehdy Ukrajince (Banderu) podporovali a Ukrajinci Poláky zabíjeli rádi. Tak že, jestli mají Rusové nějaké důkazy vytáhnou je právě v Katyni na tom setkání. Určitě není náhoda že pozvání přijali právě po Banderově jmenování. Pro Ukrajinskou teorii hovoří i místo vraždění. NKVD by určitě nevolila místo tak blízko civilizace (v rekreační oblast když o kousek dál jsou hluboké bažinaté lesy) a Němci by stříleli jinými nejlépe ruskými zbraněni. Kreml by to po válce určitě tajil a Ukrajinu z mnoha pochopitelných důvodů chránil, kromě jiných důvodů, Chruščov Brežněv a Černěnko byli Ukrajinci. Zájem chránit Ukrajinu ale dnešní Rusko nemá. Jinak profesor Hájek (účastník vyšetřování v Katyni a vyslanec ČSSR v OSN,ten který vstup vojsk prohlásil za okupaci a v 68 zůstal v USA), O Katyni napsal knihu se závěrem že SSSR za vraždani nestojí. A ten závěr nikdy neodvolal.

213073

22.02.2010 18:24

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.

l.leimas 88.?.?.?

Celý problém se vším slovenkým té doby je že to bylo slovenské. Tedy v prvé řadě fašistické a hitlerovské, v druhé řadě jak to říct zdvořile "nepříliš statečné" Řekl bych že nejlepší popis vojensko politické reality Slovenska 38 - 45 dává kniha generála Viliama Sachera "Dukla bez legend". A že se o ní moc neví, no není divu ani v Husákovském "Těžkoslovenku" nestáli o to popisovat chování většiny Slováku v Anglii nebo v SNP. Čest vyjímkám i o nich je ta kniha, ale o vyjímkách byla celá poválečná glorifikace SNP. Ale vyjimka je vyjimka a zbabělost je zbabělost. Například ponechání Francouzkých bojovníků u Strečna svému osudu a útěk slovenských otcou a synou domů mamičkám pod zástěry. No asi tak bych viděl i pana profesora patologie. Kdo zaručí, že nebyl fašista když Slovenko bylo spojencem Hitlera.

213191

23.02.2010 14:05

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Tohle jen tak nezotpovime,ale otazka je spatna, hrdina a nebo fasista.

l.leimas 93.?.?.?

uklidni se drahý slovenký bratře, jestli chceš popíšu slovenské loučení s českými (moravskými) dělníky na Myjavě a Staré Turé v letech po rozpadu republiky. A pak přidám ještě i jejich jednání a chování když se ti stejní po vlně ekonomických úspěchů Slovenska přišli nabízet jako levná pracovní síla do kordárny Velká n. Veličkou. Můžeš tu mít výroky a výkřiky i s jménem datem a místem. Snadno ověřitelné protože pamětníci jěště žijí. Pak budeš moc blít lépe a radostněji a třeba se i někdo přidá.

213297

04.03.2010 19:36

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

k části policie justice a trestná činnost

l.leimas 88.?.?.?

policie a justice je existenčně přímo závislá na tvz. težkém zločinu, vraždy násilí a krádeže, ty stvořily policii a ty dělají občana povolným vůči krácení občanských práv. Ovčan ve strachu ze zločinu podporuje rozsáhlé policejní pravomoce. Ty pravomoce, ale policie nepotřebuje a nepoužívá k ochraně práv občana, ale naopak k jeho škodě a posílení moci elit kterým policie slouží. A stejně tak justice. Tento monopol na ochranu "občana" je nejžárlivěji střežený monopol, monopol moci. To jen pro ty kteří to jěště nepochopili. prostě lump je policisty nejlepší spojenec. Z čeho by jinak žili. No a opčan (od opice) řečený řádný je prostě jen tažné zvíře.

214050

12.03.2010 21:24

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: výborný článek

l.leimas 88.?.?.?

problém je, že tady nejde ani o orientaci, jako o vydírání na základě kompromitace. Své by o tom mohli vyprávět plukovníci z ministerstva obrany. Protřelá bukvice v nízké hodnosti se snaží chlastat s plukovníkem a vlést mu do postele, aby ho mohl vydírat. Když se to podaří jednomu přitáhne si "kamarády" plukovník to zařídí. Rozjede se systém, a začnou se dít věci že se člověk diví.
No a když se hošové můžou skrz anál prosazovat na jednom ministerstvu nebude náhoda, že jsou ve vedení na druhém. Myslím že s vyjímkou školství [chechtot] to bude na všech podobné.

214692

14.03.2010 21:52

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

RE: výborný článek

l.leimas 88.?.?.?

protokoly se dají snadno najít na netu, a není v nich nic víc nic míň než podrobný návod destrukce rodiny, společnosti a občana. A to ve dvou rovinách, konkrétní co je třeba dělat a udělat okamžitě a kam směřovat úsilí v budoucnu. Co prosazovat a co nedopustit. Jaké lidi prosazovat na vedoucí místa, jaké nazory podporovat apd. Jaké dopady to bude mít ve společnosti. A jaký to přinese prospěch. Vzhledem k současné situaci a výhledu do budoucna nemá vůbec smysl bádat nad tím jestli je to nebo není podvrh. Tady stačí staré římské "v čí prospěch" a normální selský rozum.

214953

26.03.2010 18:18

Práce je lidstvu vrozena nebo vnucena?

RE: Buď pozdraven pan Ježíš Kristus verzus Ahoj

l.leimas 88.?.?.?

Rád se přidávám, opravdu velmi pěkný článek. A věta "vezni kridu i piší... " Mi jednu postavičku učitele ruštiny ze Slovácka opravdu připomíná. Jeho nesmrtelné výroky typu " odkuda vy idiote.." se dodnes v lidové slovesnosti pravidelně vzpomínají.
Že by jsme znali stejné lidi? [smích]

215856

14.04.2010 20:38

Je čas osvobodit Čečence

RE: Ropa

l.leimas 88.?.?.?

Nesmysl, Rusové jsou měkcí, kdyby to vzali do ruky "našinci" bylo by na celém kavkazu brzo jak na Lipně a to jsou Češi slabý odvar světové špičky, my dostali jednou příležitost udělat doma pořádek a byl za pár týdnů a prakticky bez mrtvých. Angličani udělali během pár let takový pořádek se Skoty a Iry že se nemohli ani vzájemně dopočítat no a rázem je přestalo bavit bouřit se. Američtí Indiáni byli jiní tvrďáci než rozmazlení Čečenci, ale stačilo pár let a byl a je od nich pokoj. Pakistánští Paštuni si taky mysleli že na ně nikdo nemá, přitom stačilo pár týdnů a stěhovali se takovým tempem, že se nestačili divit. A ten který zůstal má průjem jenom uslyší na nebi motor. A to memluvím o Afghanistánu, Iráku ani o Jugoslávii. A ani jsem nezmínil světového šampióna v pacifikování nevstřícného entnika.

217164

15.04.2010 12:44

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Vubec se mi to nelibi

l.leimas 93.?.?.?

Docela nedávno se za podobných okolností zabilo prakticky celé velení polského letectva. Jenom to letadlo bylo nové, španělské výroby a stalo se to v Polsku tak se o tom moc nemluvilo, ale dohledat se to dá i na netu. Asi to nebude náhoda, ale systém.

217217

15.04.2010 15:24

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Není to poprvé.

l.leimas 88.?.?.?

Přidal bych, že se bavíme o zemi kde když nedávno dokončovali dálnici stavěnou ze dvou stran minuli se o 6 km. A že dokončovaný železníční tunel má špatný profil zjistili až při slavnostním otevírání, .... nevešel se do něj vlak. A osobní zkušenost kdo nepotkal na silnici polské řidiče neví co je adrenalin. Tak co můžeme čekat ve vzduchu?

217232

15.04.2010 16:49

Je čas osvobodit Čečence

RE: Ropa

l.leimas 88.?.?.?

Ale tady se nám někdo krásně rozpovídal. Že by brat zo Slovenka? To by sme sa mohli rozprávat o bojoch pri Strečně, o zbabělých Francouzech a statečných Slovácích nebo to bylo naopak? Kdo to neustoupil je u Strečna pohřbený a kdo zdrhl? A tak podobně. Nebo sem jen zabloudil někdo kdo neumí pravopis? Ale když říkám, že jsou Rusové měkcí tak k vím co dím. Neříkám že jsou zbabělí, to ani náhodou, Rus zbabělý nikdy nebyl, ale měkký to ano, vždyť by ani nedokázali pobít cara a jeho rodinu. Lenin to dobře věděl a radši na to poslal tvrdší nátury. Béla Kunn a Imre Nagy (ano přesně toho později popraveného „taky Maďara“ a bojovníka proti komunismu) oba byli členy vražedného komanda. Putin to vpálil Maďarům v 2006 když řvali, aby se jim Rusi omluvili. Zbytek jmen si nechal pro sebe, ale i to stačilo aby ztichli nejen Maďaři.
Ono ani v NKVD která uměla dělat pořádek s nepřizpůsobivým obyvatelstvem moc Rusů nesloužilo to byla výsada jiných a ti už dnes v Rusku ani moc nežijí, Tedy jejich potomci se radši opalují někde ve středozemí.

217234

15.04.2010 17:08

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: neco tady neni OK

l.leimas 88.?.?.?

Říkáš že to letadlo přistálo, nebo že se zapíchlo nosem do země jako ti Poláci? Možná Tě to překvapí, ale drobný rozdíl v tom je. Ne že bych tě podceňoval, ale přistání se havárie opravdu něříká ani když sedneš mimo letiště nebo na břicho.

217235

16.04.2010 14:48

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Není to poprvé.

l.leimas 93.?.?.?

Ano beru zpět, Rusko má zájem chránit Ukrajinu apropo všiml jste si jak se v poslední době Ukrajina chová? Když Putin slíbil Tuskovi účast na Katyňské pietě stáhla Timošenková stížnost proti volbě prezidenta, zároveň ukrajinký soud začal rozhodoval a snad už rozhodl a Banderovi titul hrdiny odebral, pak nabídli Ukrajinci Gazpromu účast na modernizaci pplynovodů a ropovodů, Janukovič byl poslední dobou v Moskvě víc než doma. Sám sebe se ptám, je to náhoda? Nebo něco za něco. A Putin v Katyni mluvil, a vlastně nic neřekl.

217308

16.04.2010 21:31

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Katyn II How satanist say

l.leimas 88.?.?.?

http://eretz.cz/content/view/9685/ napsal "Polskému vrchnímu rabínovi zachránilo život dodržování šabatu.. ", No vida aspoň nějaká dobrá zpráva. Jak málo stačí k záchraně života. dodržuješ šabat přežiješ. jak prosté

217328

19.04.2010 17:22

Alespoň krátce k pádu polského letadla

pohřeb prezidenta

l.leimas 88.?.?.?

Pohřeb prezidenta, jak příznačné. Nad rakví hlavy polského státu se sklání Německý a Ruský prezident a k tomu sekunduje delegace Ukrajiny. Zástupci národů které mrtvý prezident moc „nemusel“ a řadoví Poláci je nesnáší. Tak tito jediní z významných států si udělali čas k poslednímu pozdravu. A kde jsou ti Polskem milovaní a obdivovaní spojenci. Kde je Amerika, Anglie, Francie, NATO a Evropská unie. Nikde , zůstali doma kvůli nepřízni počasí.. Tolik oficiální zpráva. Premiér Maroka neriskoval a doletěl malým letadlem, Šaškašvili to riskl a přiletěl velkým letadlem, jeho žena jela sama autem přes půl Evropy a co zbytek staré Evropy?. Nic jenom hromada výmluv, trapnosti a ubohosti. Jediná výjimka Brusel, dvě hromady ubohosti vedle sebe. Prostě se na Kačinského a celé Polsko … jednoduše vysmolili. (To je slušně a po Ostravsku). Mez námi ne poprvé a myslím, že když o něco půjde ani ne naposledy. Co můžeme čekat od států které mají tak takové vedení, bojím se že nic.

217487

19.04.2010 20:26

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: pohřeb prezidenta

l.leimas 88.?.?.?

No nevím jak ty, ale já být na Obamově místě tak než do Polska na pohřeb šel bych radši v Americe na na golf. Nemyslíš?

217492

25.05.2010 19:00

Nedostižná nadstandardní morálka disidentů, kněze Umlaufa a Mladé fronty dnes

RE: nemohu se zbavit

l.leimas 88.?.?.?

Ano, velmi pěkné od římského katolíka a k tomu kněze. To je přímo osobní nasazení. Něco jako „Kalousek proti korupci a zadlužování“. Pikantní totiž je, že první literárně doložený disident, byl Jidáš Iškariotský pěkná postava. Moc se o ní nemluví, ale beze zbytku splňuje definici českého disidenta a jěště i něco navíc. Posuďte sami. Nesouhlasil s Kristem, přemýšlel, a vymyslel. Třicet stříbrných zazvonilo. Pak sice ševelila ještě i osika ale to už doloženo není. Doloženy ale jsou nové teorie Vatikánu které se loni objevily: a že to Jidáš vlastně myslel dobře, byl vlastenec, plnil boží záměr a měl by byt rehabilitován. Z tohoto pohledu nám pan farář nám prostě říká více Jidášů do české politiky. Však si je zvolte šance je za pár dní.
Přeju pěkný večer.
PS: „říkej Jidášovi třeba disident Jidášem zůstane a zrazovat bude dál.“

220110

11.06.2010 23:18

Kravská úvaha

RE: Šťastná krajina ...

l.leimas 88.?.?.?

Kdyby jenom krávy, též volů dostatek se tu najde, pasáčků pár, pasáků a sviní taky. No a k větší radosti lidu obecného sem tam nějaká ta hyena. Prostě zemský ráj to napohled.... .

221805

11.06.2010 23:56

Kravská úvaha

RE: Šťastná krajina ...

l.leimas 88.?.?.?

Nezrazuji nikoho, čím taky, že nejsem slepý? Navíc se mi tu líbí, tak už tady taky nějaký pátek žiju. A jak se zařazuju? Jednoduše hovězí mám rád a vepřové taky neodmítám a jěště jsou tu i ovce. Ovce je dobrá pro hyenu. Tak od ní mám obvykle pokoj ostatně slovy klasika pes psa pozná. Však ovcí je tu dost. No tak se zařazuju. Stačí?
PS: Možná víš kdo byl Werich, ale pro jistotu, byl to velký český herec a autor. Velice chytrý pán to byl, ne jen tak nějaký druhořadý dramatik. No a tento pan Werich v závěru jedné hry říká "Když jsi orel neurážej hovnivály, když si hovnivál buď si zvykni nebo dělej něco jiného, ale když jsi zajíc ... tak to je moc zlý.

221812

14.06.2010 20:52

Školné je správné

školné - skutečný důvod

l.leimas 88.?.?.?

Úžasné sledovat, jak učeně se diskutuje o školném, co to přinese, jestli bude motivovat studenty nebo pedagogy, přinese li víc peněz školám nebo ne a tak podobně.
Školné nepřinese nic z toho o čem se tady mluví, kvůli tomu se ani nebude zavádět. Pravý důvod zavedení školného leží v problémech bankovního sektoru, který je v krizi a potřebuje nové klienty kteří si půjdou půjčovat peníze. Proto velkokapitál (bankovní domy, peněžní fondy a podobné firmy) tlačí na politiky, aby školné zavedli. A ti většinou poslouchají. Proč ne vždyť ministerstvo školství dovolilo vzniknout mnoha vysokým školám, ty nabraly mnoho studentů a dnes je nemá kdo platit tak je pro školné.
Pro jsou i studenti vyšších ročníků a absolventi. Dobře ví, že je už školné nepostihne, ale jeho zavedení ztíží ostatním přístup ke vzdělání a tím si absolventi posílí postavení na trhu.
Pro je i řada obyčejných občanů kteří se nechali nakrmit propagandou že je moc vysokoškoláků a do učení "na řemeslo" nikdo nechce. Tak věří, že přibude kvalifikovaných řemeslníků. Jenže chyba lávky - učební obory byly a jsou placené a nedostatek řemeslníků je toho příčinou. Když učeň nesežene "sponzora" - firmu která mu vyučení zaplatí tak se docela prohne. Když sežene, tak po vyučení dva až pět let maká za minimální mzdu, na tom se nic neměnilo už od doby CK monarchie. Paradoxně nejlevněji se dá získat výuční list cestou úřadu práce nebo v rámci výchovného programu v nápravném zařízení. To je taková naše perlička. Na to peníze jsou.
Proti nejsou ani osmnáctiletí - nejmladší voliči, ti proto že nechápou jak lehce se peníze dají půjčit a jak těžce se někdy splácí. Tomu se říká nedostatek životní zkušenosti.

222020

29.08.2010 22:50

Továreň na duchovno - 1.časť

RE: Akaze Bozia pritomnost?

l.leimas 88.?.?.?

Že člověk který věří v Boha je zbabělec, no tak to kandiduje na výrok roku. Je vidět že jsi znalostí teologie nepoznamenaný. Na okraj co je potom podle tebe člověk který věří předpovědi počasí, televizi nebo politikům? Kolik lidí u nás, ale i na Slovensku před volbami uvěřilo, že se máme moc dobře a že se s tím musí něco rychle udělat, jinak se za třicet let budeme mít tak strašně špatně, že se toho poděláme my i naše děti.. Neuvěřitelná pitomost, žasnu že je tolik trotlíků kteří nepochopili, že jim servírují peklo naopak. A že se najde se dost lidí , kteří budou myšlenku „ nejdříve se musíme mít hůř, abychom se neměli ještě hůř" obhajovat..

226974

01.09.2010 19:49

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Technická poznámka

l.leimas 88.?.?.?

Útočná puška – Sturmgewehr název zbraně zavedl někdy v roce 1944 Adolf H. protože se mu v jeho velikášství líbil. Do té doby wehrmacht používal název Maschinenpistolen (MP , MPi. (Strojní pistole) ( přesně Maschinenpistole 43/44; MP43/44) pro Sturmgewehr 44 (StG44), první útočnou puška na světě. Anglicky mluvící země se už jenom opičily po Adovi. Submachine gun – doslova podstrojnípistole “gun = cosi”třeba zbraň, významů je mnoho, od pistole přes zloděje až po toto no pánské přirození.. Tak si Anglosasové zavedli útočnou pušku - Assault rifle. Protože český název samopal nemá s těmito patvary žádnou souvislost je zavádění termínu útočná puška jenom výraz anální speleologie některých českých aktivistů. Jazyková logika totiž žádá i pušku obranou a ta není. PS: Výraz útočná puška v češtině, opravdu není moc šťastný, příliš evokuje představu agresivní nepříliš chytré třeba domovnice atp

227283

24.09.2010 18:38

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: A je to tady!

l.leimas 88.?.?.?

Držím Vám palce (pěsti) Vladimíre, máte se na co těšit. Ale my ostatní taky
Viděl jsem docela nedávno rozsudek, ve kterém samo soudkyně uznává vinným řádného a všemi potřebnými licencemi vybaveného obchodníka a opraváře zbraní že, cituji z rozsudku“ ….nezjištěného dne prodal neznámé osobě zbraň hromadně účinnou neznámého typu …
A obvinění veřejně činného občana, které bylo po letech naštěstí odloženo, ale náklady na obhájce cca 400000Kč. Cituji :Neznámého dne převzal od svého známého neznámou částku za účelem ovlivnění neznámého úředníka aby rozhodl v neznámé věci, neznámo jak…..
Tak občane těš se, růžová budoucnost nás nečeká, už je tady.

228661

24.09.2010 20:29

„V zájmu Izraele“: Proč Rusko neprodá raketový systém S-300 Íránu

RE: Valka a doba pred valkou , to vse je velky obchod, predevsim.

l.leimas 88.?.?.?

proběhlo to tiskem stalo se to někde ve ve žlutém moři. Nebylo to úplně po boku, ale v "torpédovém postavení" tj asi 700m.

228669

29.09.2010 17:57

Kolaps západní morálky

Nová doba - nové svědomí a jiné aspekty

l.leimas 88.?.?.?

Všímáte si jak se dnes používá obvinění z korupce? Velmi podobně jako kdysi se obviňovalo z čarodějnictví. Když na odstranění nepohodlného občana nestačí obvinění z korupce přidají přípravu vraždy osob v tomto pořadí 1. celníka 2. novináře 3 policisty soudce svědka. Nikdo veřejně činný, ani žádný podnikatel si nemůže být jistý svou bezpečností a není schopný se ze smyčky takového obvinění vyvléct. Ať to dopadne sebelépe jeho pověst kariéra obchodní činnost vše je v tahu. Korupčníky nesnáším, ale boj s korupcí se nám potichu mění na hon na čarodějnice.
A na okraj, prosadí li véčka Humlův nápad s "osobou blízkou" ve skutečnosti se jedná pouze o uzákonění možnosti pokutovat (finančně trestat) občana bez nutnosti hledat a usvědčit viníka. Pak nás potěš Bůh. Nastane úsvit nového průmyslu - údávání a pronásledování občana za odměnu, tentokrát všech a těch nejobyčejnějších hlavně. Huml není nadarmo a zadarmo lobistou největšího dotadavatele šmírovací techniky do ČR. A mezi véčkaři je takových víc.
Stejně zajímavá myšlenka je pokutování řidičů podle majetku - když každý majitel dvoupokojáku v krajském městě je milionář. Nebo podle příjmů - jednatelé s.r.o. společností mají obvykle minimální příjem, pokud vůbec nějaký a z podstaty věci všechen majetek převedený na příbuzné. Tak vítejte v pekle ovčani

228988

29.09.2010 20:36

Kolaps západní morálky

RE: Nová doba - nové svědomí a jiné aspekty

l.leimas 88.?.?.?

Pana Humla slušní lidi nezajímají, on jenom prosazuje názory těch co ho platí. A grázl na silnici je podle našich zákonů každý, kdo tam vyjede, jen někteří užiteční idioti, neznající dopravní předpisy si to nechtějí připustit. Typickým příkladem je malá znalost značek IJ4a, IJ4b, IP11b nebo V5, ale i mnohé jiné ve své podstaťě velmi zákeřné ustanovení, jejiž porušování nikoho neohrožuje. Děje se běžně, ale jen velmi špatně se dokazuje, tak se nepostihuje. Už vidím jak radnice budou platit osvětové kampaně aby občan neplatil zbytečně. Cha Cha. Až bude moct radnice poslat např 10 x složenku na a 2500kč pirátovi silnice za to že jeho dcera manželka nebo on sám postavili auto typu šáde 120 nebo Felicia předkem k vozovce a ne k chodníku tak to udělá bez milosti a pirát si to půjde hodit, ale dobře mu tak špína jedna lump a podvodník si to zaslouží. A ještě má dvoupokoják, byt za milon, však mu to exekutor vymaluje. A ty se na to už těšíš viď? A protože úřad má na přestupek rok a chce ho prodloužit na tři může se pokut nagenerovat několik set tisíc, záleží jen na počtu kamer na silnicích. Navrhovaná zněna zákona nechce řešit bezpečnost na silnicích, ale chce udělat kšeft firmám jako radarcz aj. Pan Huml jenom otevírá možnost automaticky posílat složenky za banality nebo naschvály vytvořené radnicí.

228996

16.11.2010 22:21

Kauza Vítkov

RE: tresty jsou v pořádku

l.leimas 88.?.?.?

V době procesu ležel v Brněnské úrazovce v bezvědomí mladík z Břeclavi, který cestou z práce opakovaně narazil hlavou na dřevěnou tyč, na silnici a pak na podrážky bot příslušníků diskriminované menšiny, jediný usvědčený diskriminovaný dostal později trest, 2500kč pokuty ve správním řízení, ta pokuta pravděpodobně ani zaplacena nebude . Média politicky korektně ani nepípla..
Myslím si, že ti co schvalují tresty z Vítkova nebo volají po tvrdších, jednak neví co činí a navíc jenom potvrzují slova jistého rabího, který tvrdí že ... Vzpomínáte? Prostě osel je k tahu a hotovo proč litovat jeho těžký osud, když má přesně to co si přeje.

232472

17.11.2010 15:20

Kauza Vítkov

RE: tresty jsou v pořádku

l.leimas 88.?.?.?

mám stejnou zkušenost, co tak tiše a společně popřát všem zúčastněným "vyšší" spravedlnosti? Přidat se může každý.

232506

18.11.2010 18:29

Kauza Vítkov

RE: tresty jsou v pořádku

l.leimas 88.?.?.?

O pomstě mluvíš jenom ty. Spravedlnost je něco jiného, chápeš, nechápeš? Jestli nechápeš, nevadí.

232601

21.11.2010 19:50

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

l.leimas 88.?.?.?

říkáš " Ten "deštník" na tom nic moc nemění" dovolím si řecnickou otázku je velký je rozdíl nezi "deštníkem" a klackem? A jak vlastně poznám jestli to co strýček Sam drží v ruce je deštník a ne hůl. Co když je jako obvykle všechno jinak

232778

23.11.2010 18:54

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

l.leimas 88.?.?.?

No, tak tohle to jsi nakoupil od ruského přeběhlíka Suvorova, na tvém místě bych se jeho citováním moc neztrapňoval. Víš kdybys něco o vojenství doopravdy věděl, tak taky víš že "útočná formace" je podstatně silnější než obranná to za prvé a 14 dnů před útokem je armáda už k boji připravená, má plně rozvinuté druhé sledy, připravené zálohy a vyřešen způsob doplňování ztrát. Jednotky prvního sledu jsou vyvedeny ze stálých posádek a doplněny na sto procent, vojska mají vydanou munici, na štábech probíhají veliteská cvičení, každý důstojník už ví co má dělat, všude je pořádek a disciplína a ne takový bordel jako byl tam. Představa že velkou armádu připravenou k útoku zaskočím když zaútočím dřív vychází tak možná z pohádky Šíleně smutná princezna, ale ne z reality. Kdyby byla Rudá Armáda opravdu čtrnáct dnů před dnem "D" Tak při její velikosti pronikající Němce jedno duše zavřou zničí a za dva týdny jsou před Berlínem

232882

24.11.2010 21:26

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

l.leimas 88.?.?.?

Básník tím chtěl říct že.......?

232944

25.11.2010 18:33

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

l.leimas 88.?.?.?

Je to sice proti Mt-7,6 ustanovení o diskuzích a internetových zvlášť, ale pokusím se odpovědět. Na prolomení obrany je potřeba převahu minimálně 3 násobnou, jinak dopadněš zle. Dál musíš mít zajištěné zásobování, boj není bojová hra a voják se po zásahu obvkle už nezvedne, prostě je spotřební materiál, stejně jako střelivo technika a zbraně. Musíš ho mít dost předem a pak ho musíš doplňovat, to znamená funkční dovézt na bojiště a raněné s poškozeným materiál odvézt, mrtvé zakopat šrot odvézt do hutí. K tomu musíš mít týl rozuměj hlavně dopravní prostředky které mají dostatečnou nosnost a průchodnost a lidi kteří to zvládnou tedy, hlavně to musí umět. Jinak si nabiješ hubu jěště hůř. Nic z toho Stalin neměl, ani to moc nebudoval. Zapomněl jsem, voják se chce taky najíst, technika ošetřit a dotankovat, to je další problém který v útoku musíš řešit a to na rozdíl od obrany každou chvíli na jiném místě, ale vždycky dál a dál. No, tolik teorie by snad stačilo, to už by pochopil i Hurvínek.
K praxi, všechny ruské ofenzívy 1. světové krachly právě na problému se zásobováním a já pochybuju, že by to Stalin a jeho melody boys zapomněli, taky si toho dost užili. Kdyby Stalin opravdu řešil vpád do Evropy, tak nákladní auta, řidiči a výcvik v reálných podmínkách by byla priorita aspoň tři roky předem, víš? Ale Stalina armáda a vojenské cvičení příliš nezajímala, tak maximálně se šel ukázat na přehlídku. SSSR té doby neměl v dostatečném počtu auta pro civil ani pro armádu, proč myslíš že brali od Američanů tolik terénních náklaďáku? Bez nich by se do Německa nikdy nedostali. A ještě jednou k pomeru sil, R.A. u Berlína měla 7 až deseti násobnou podle druhů zbraní a měli co dělat aby obranu prolomili a to už Německo mlelo z posledního. Pro pomaleji chápající, je to sice divné, ale vojáků útočících proti rovnocenému nepříteli v obraně (úroveń výcviku a výzbroje) ubývá kupodivu rychleji než těch co ce brání a to až do prolomení obrany a zahájení pronásledování. (k tomu ovšem nemusí dojít jeli obrana dostatečně pružná a hluboká) Na okraj ani výcvik ve střelbě nebyl v RA z úsporných důvodů priorita a to před válkou ani po celou válku. Kašlali na to, tak nějak se ta jejich armáda podobala té dnešní naší.

233014

25.11.2010 19:55

Norimberk: pouhá historie?

RE: Mnoho veci je postaveno,tak, rikajic na hlavu, proces v Nurimbergu , jeden pripad z mnoha.

l.leimas 88.?.?.?

Ano, to by mohlo odpovídat, podle současných ruských zdrojů, padlo na východní frontě do sovětského zajetí.
Němců 2 389 560, Japonců 639 635, Maďarů 513 767,Rumunů 187 370, Rakušanů 156 682,Čechoslováků 69 977, Poláků 60 280,Italů 48 957, Francouzů 23 136, Jugoslávců 21 822, Moldavanů 14 129, Číňanů 12 928, Židů 10 173, Korejců 7 785, Nizozemců 4 729, Mongolů 3 608, Finů 2 377, Belgičanů 2 010, Lucenburčanů 1 652, Dánů 457, Španělů 452, Romů 383, Norů 101 Švédů 72

233019

26.11.2010 23:49

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

l.leimas 88.?.?.?

Čtení s porouměním asi není tvoje silná stránka viď? Trošku si přehlédl, že jsem psal o nákladních autech a týlu a ne o tancích. A mělo to svůj důvod. On ten tank, jakýkoli, je na týlovém zabezpečení víc závislý než cokoli jiného. Jenom jeho spotřeba, která začíná někde u dvou a půl litru na 1km až do deseti litrů na kilometr, čteš dobře na jeden kilometr, klade obrovské nároky na zásobování PHM a to nemluvím o opravách střelivu atd. Prostě tank bez funkční logistiky, dříve týlu, to je jen hromada šrotu. Co dokáže kombinace mizerného výcviku a stejně mizerné logistiky ostatně ukázala bitva o Charkov 1942 a právě tu logistiku SSSR vůbec nebudoval a útočné operace před válkou necvičil, jinak by je sovětští důstojní nemohli prasit tak jak je prasili. Konec konců až do Stalingradu na co šáhli to podělali a nepomoct jim u Moskvy příroda, kdoví jak by dopadli. A právě toto je je hlavní důkaz, že útok na Německo nepřipravovali, jinak by "byli připraveni" Chápeš? Jestli ne , nevadí neřeš to. To ale na druhé straně přímo volá po otázce, k čemu potřeboval SSSR tak velkou armádů? Už jsem to tu kdysi rozebíral, tak jenom zopakuji, že na začátku války měl SSSR cca 24000 tanků různého typu a kvality. K čemu, když neměly reálnou schopnost útočit a jak se ukázalo ani bránit? Jediné rozumné vysvětlení je toto: Rudá Armáda byla stavěná, aby udržela v poslušnosti možná v otroctví lid Sovětského Svazu, jak kdo chce, je to trochu smutné, ale nejreálnější. A myslím, že i národy SSSR to tak cítily a proto byla slavná Rudoá armáda "osvoboditelka" po válce v tichosti přejmenována na Sovětskou. Ještě něco, Hitler se tak bál, že o sovětském Rusku mluvil jako o obru na hliněných nohou, do kterého se žduchne a spadne.., a neříkej, žes to neslyšel. A k těm bolševikům, bolševismus je takový způsob vládnutí, kdy většina, rusky (bolše - více) jednoduše a bezohledně menšinu válcuje. Tak když to slovo rád používáš říkej raději "rudí bolševici" aby si někdo nemyslel že kritizuješ Nečasovu vládu [chechtot]

233183

27.11.2010 13:49

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

l.leimas 85.?.?.?

[velký smích] [velký smích] [velký smích] S rozumen v koncích, viď? To se mi líbí, pobavils mě a nezlob se, že se Ti směju René. [velký smích] . Víš , když chceš diskutovat, musíš umět a nebát se myšlenku uchopit, zpracovat a srozumitelně vyslovit. Také znalost gramatiky, aspoň částečná pomůže, ale hlavně, vědět něco o tématu, kusé znalosti nestačí. Když nemáš znalosti,jsou k Tobě oponenti jízliví(Mt 7,6) Ale to nic, nikdo není dokonalý, snažil ses. Příště se připravíš líp. Viď?

233225

29.11.2010 11:06

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

l.leimas 93.?.?.?

No René, kdybys mlčel, zůstal bys filozofem, ale nevadí, je to Tvůj boj. A k tomu zmíněnému příspěvku, chybí ti u něj závěr, myšlenka, cokoli co by mu dávalo smysl.
Například píšeš, kromě jiného, že Fini byli na válku připraveni, no byli, nikdo Ti přece nebude netvrdit opak, když se připravovali, tak byli připraveni. Když student přijde na zkoušku a uspěje, znamená to, že se připravoval a naopak. Jestli Suvorov, kterého někteří vzývají jako ikonu, tvrdí že SSSR nebyl připravený na obranu, protože se připravoval na útok, tak já mu nevěřím. Copak se dá věřit vysvětlení studenta, nepřipravenému na lehčí zkoušku, že je rovnou připraven na nejtěžší? A útok je podstatně náročnější disciplína než obrana. Ale toto není štábní kurz a ty nejsi kadet, ale jak sám říkáš „velmi lidový člověk“, tak že jednoduše, Rudá armáda na začátku války, se bránit neuměla a v útoku byla trapná. Ta se rozhodně na žádnou válku nepřipravovala. Jejích 25 000 většinou plechových tanků a víc než 5 000 000 nevycvičených vojáků, jak tu už bylo připomenuto, bylo dobrých a potřebných tak na šikanování venkovských mužiků, kteří se jim nemohli bránit. To bylo také jediné co celá R.A . uměla a většinu své historie dělala. A to je celý můj katechismus.
No, a abych Tě nedráždil, tak dál už budu respektovat Mt 7,6. To je rovnou i k sionismu víš?

233372

29.11.2010 21:46

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

l.leimas 88.?.?.?

Problém je, že na příčinách útoku Německa na SSSR se historici nejsou schopni dodnes shodnout. Nedávno jsem v televizi, myslím Z1 to bylo, zaregistroval další teorii „Hitler zaútočil na SSSR protože ten, nepodařeným dobrodružstvím ve Finsku prokázal neschopnost vést válku a jevil se jako snadná kořist. Bleskovou porážkou SSSR prý chtěl Hitler přinutit Anglii ke kapitulaci. Přiznám se, že tuhle jsem neznal.. Už tu loni byla i teorie, že druhou světovou zavinilo Polsko .. Ale to nic. V roce 2003 jsem využil příležitosti a přátelského rozhovoru s důstojníkem Bundeswehru (už byl v záloze), abych se ho zeptal na jeho názor. Uvedl jsem to slovy že je mi divné, že do toho šli, chvíli lapal po dechu, ale pak mi řekl, že odpovědi jsou v britských archívech ... No taky odpověď, ale myslím, že upřímná.. Tak příčiny války by samy o sobě asi daly nejméně na jedno vlákno.Ale na takovou debatu si netroufám.
Příčiny porážek R.A. na začátku války jsou dodnes hlavně v Rusku předmětem neustálých debat. V Rusku před rokem 2007 proběhla akce kdy se k příčinám porážek vyjádřila řada historiků a publicistů a jejich názory byly v roce 2007 publikovány. U nás jeden díl vyšel pod názvem "Velká vlastenecká katastrofa" v roce 2008. a obsahuje stati M.Solonina, V Suvorova, M. Barjatinského, M. Morozova, M. Melťuchova a J. Muchina. Co autor to jiný pohled na věc, ale s výjimkou Suvorova a Muchina žádný nevysvětluje proč se tak stalo, ale soustřeďuje se spíš na vyvracení některých dříve posvátných pravd. V každém případě práce každého z nich by byla na samotné vlákno, ale jednoduchou a jasnou odpověď stejně nenajdeme. Na čem se s vyjimkou Suvorova (ten takové otázky neřeší a má ve všem jasno) shodují, tak že armáda byla nevycvičená, důstojnický sbor mizerný a o morálce vojska se nedá mluvit.... Jinak pro Aristokrata : nad Tvými otázkami by byla zajímavá debata, ale obávám se, že tu pro ni není dost místa, Ale můžeme to zkusit. Jen tak na okraj, do konce září 1941 ztratila RA 15500 tanků 66900 děl a minometů, 4000000 pěchotních zbraní. Poměr ztrát mužstva Wehrmacht/ RA. 1/12. Tanků 1/24. Ale nejtěžší porážky roku 1941 nepřišly v prvním měsíci války, Kyjevský kotel - srpen a Vjazemský kotel září - říjen,.Tak že o překvapivém útoku, který naráz zdecimoval bojeschopnost RA se dá jen těžko mluvit.. A další kruté porážky přišly ještě i na jaře 1942. Pro si myslím a obhajuji, že hlavní příčinou katastrofy 1941 byla mizerná morálka a vycvičenost RA jako celku a jejího důstojnictva zvlášť.Ona není ani tak docela pravda, že SSSR neměl předem vybudovány stálé obrané linie, soustavy pevnůstek se táhly do vnitrozemí až do hloubky 400km, jenže osádky z nich většinou utekly bez boje.

233412

29.11.2010 21:49

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

l.leimas 88.?.?.?

Příčiny mizérie, to už je jen moje dedukce Rudá armáda nebyla osvoboditelka, ale hlavně utlačovatelka vlastního lidu a na tento úkol stačila taková jaká byla. Kdyby Stalin chtěl útočit, byl by si podle mého přezkoušel její připravenost a nedostatky by začal včas řešit. Zkušenost s ostudným debaklem dobře rozehraného, ale pak zpackaného útoku už měl od Varšavy a zas takový magor aby se nepoučil nebyl, ale neudělal to. A tak zjistil, že má armádu na draka až ve Finsku a už s tím nemohl nic moc dělat, aby neprovokoval. Tak se prostě spolehl na to, že R.A. je jedním slovem obrovská a nemůže prohrát. V tom s Tebou René souhlasím.
Přeju všem hezký večer.
PS: Jestli někomu vadí tykání v diskuzích na internetu tak si to neberte osobně, už jiný nebudu, [smích]

233414

13.12.2010 22:07

Vyřešte problém s osobou blízkou!

I mistr tesař se utne a jiná moudra

l.leimas 88.?.?.?

Až na výjimky si netroufám o nikom říkat že je blbeček, alebo po slovensky hnoj, obvykle si vystačím s výrazy jako inteligent nebo rovnou génius. Dnes to tady génii přímo přetéká, To jen abychom si vymezili hřiště..
Vzhledem k okolnosti, že většina diskutujících má evidentně potíž číst s porozuměním, viz
I mistr tesar se utne a svoji profesionalni chytrost si odsedi za mrizemi. Tak pro pomaleji chápavější si dovolím opakovat
Prohlásit, v rozporu s pravdou, že přestupek spáchala jiná osoba, lhostejno zda blízká či jiná je křivé obviňování, a to je trestný čin, možná to někoho z vás překvapí ale i u nás. Něco jiného však je, říct státnímu jako obvykle špatně placenému a momentálně nestávkujícímu úředníkovi, že nebudu v daném případě podávat vysvětlení ani svědčit, ať si důkazy a svědky najde jinde.
V případě „ mistra tesaře, který se uťal“ je třeba neplést pojmy a dojmy, na to evidentně australský soudce dojel a právě ten rozdíl D-Fens vysvětluje. Že šlo o soudce nejvyššího soudu není nic divného, protože i soudce je jen člověk. Zajímavé právní povědomí předvedl i jeden soudce našeho, českého (nebo snad moravského, nebudeme se v tom nimrat,) krajského soudu, když chtěl, aby byl za přestupek potrestán řidič tramvaje který mu nedal přednost na přechodu pro chodce. Dozvuky této snahy rezonují v akci „chodec nemá přednost před tramvají“ nikdo si totiž netroufl ctihodnému soudci říct že je dokonalý génius.
Ostatním slušným lidem kteří mají stejné názory jako poslanec za KSČM Karel Šidlo, bych připomenul, že už před lety jsem slyšel výrok policejního šéfa, cituji „ nejsou žádní slušní lidé, je jenom póvl na který se ještě nepřišlo“. to jen aby jsme si připomenuli jak o nás dole smýšlí vrchnost a rychleji pochopili dvě zprávy radostnou a smutnou. Většina zde přítomných diskutujících jsou opravdu slušní lidé, to je ta dobrá, smutná zpráva je, že o většině z nich si to nemyslí ani jejich žena natož sousedi. Jsme v Čechách že? No a třešnička nakonec,. Malá otázka co si asi masmédia, myslí o Zvědavci a jeho čtenářích? Mají nás za slušné nebo ne? Tak to by bylo hřiště i pravidla..

234192

13.12.2010 22:11

Vyřešte problém s osobou blízkou!

I mistr tesař se utne a jiná moudra

l.leimas 88.?.?.?

A co je vlastně ve hře. No přece bezpečnost občanů, že ano. Co jiného, všichni to přece říkají v novinách, novinkách i v televizi, Ale jsou lidé, kteří tvrdí, že zastánci policejních represí zapomínají říct fóru, že průlom v zákoně se nechystá kvůli několika trotlům, kteří umí projet obcí 150. Těch je pár, tak hubená koza se špatně dojí, do tak bídného kšeftu by své miliony nikdo nikdy neinvestoval. Zlaté prasátko je skryto v milionu ovčánků, kterým tu a tam ujede noha a jedou rychlostí 55 km/h padesát metrů od cedule konec obce , . to je ta lovná zvěř o kterou v tomto špinavém kšeftu jde. A stejně tak jde o kšeft i při špatném parkování a jiných přestupcích.
Vážení slušní diskutující, protože o pravidlech silničního provozu u nás, něco maličko vím, tak s klidným svědomím můžu říct, že každý kdo tvrdí, že on přestupky nedělá se plete, pravda je taková, že jenom nezná předpisy. Ano, nezná, tak jako je neznali výše zmínění soudci, protože projet při dnešním provozu větší město a nedopustit se jednání, které se při troše vůle nedá nazvat přestupkem je pouze věcí náhody, opět pro méně chápavé připomínám, že přestupek není jenom překročení rychlosti a navíc podle našich zákonů je přestupkem i překročení rychlosti o jeden km/h. (Jenom nepřesnost policejních radarů nutí jejich uživatele tolerovat +3km/h. při padesátce, ale pokud vám naměří 54 byť na sekundu, máte problém silniční piráti.)
Tak že, pokud úřad nebude mít povinnost trestat výhradně viníka a přestupek nebude muset složitě dokazovat, tak jenom každou fotku ze systému pošle s příslušnou složenkou majiteli vozu a o to jde, klidně se vám pak podaří nastřádat 5 flastrů za den, jeden každý 2500Kč, že je něco špatně se dozvíte za dva týdny, no to je cca 175000 Kč,

234193

13.12.2010 22:14

Vyřešte problém s osobou blízkou!

I mistr tesař se utne a jiná moudra

l.leimas 88.?.?.?

Pak bude šok, to aby si každý majitel vozu přidal do povinné výbavy aspoň metr pevného měkkého provazu, někteří řidiči kamionů už vědí na co, že? Jistě Stát dobrotivý nás ochrání. Ano vláda by likvidaci slušných občanů nedopustila, ale na silniční piráty se musí zostra, ať si třeba skočí z mostu nejlépe s celou rodinou. Že by takovou krutost nikdo neudělal? Ale jděte, jsme v Čechách víme.
Připomenu nedávný výrok jedné státní zástupkyně: „právo a spravedlnost není totéž“.

234194

14.12.2010 20:34

Vyřešte problém s osobou blízkou!

RE: Proč ty pejorativní urážky?

l.leimas 88.?.?.?

Pane Humle nechte toho, už jen tvrzení, že „spravedlivý proces je zaručen přezkumem u soudu“ je lumpárna, protože neříkáte, že ten přezkum není zadarmo. Pouhý „poplatek“ za podání je dnes vyšší, než kolik může běžný český milionář, majitel škody Felicia, dvoupokojového bytu a hypotéky dát na svou obranu a má se znovu zvyšovat. Nehledě na fakt, že vy se snažíte nastavit zákon tak, aby v případě, že úřad, bude mít problém najít viníka, mohl ze zákona potrestat jinou, předem danou osobu. Můžou mi říct na čem asi bude moci občan postavit svůj odpor?
A pane poslanče, jen tak pro pořádek, nápad aby řidiči platili podle majetku, není náhodou z vaší dílny? To pak půjde rychle z milionář bezdomovec a hypotéka na krku.
Ale váš nápad není nic nového, ve staré dobré Anglii měli podobný zákon, na válečných lodích. Když se nenašel viník zbičovali plavčíka, jo holt právo není žádná spravedlnost. I právo "První noci" bylo právo.
Víte pane poslanče, pořád obcházíte zásadní problém, když se vám zdá, že víc pokut znamená víc bezpečnosti tak proč neprosadíte u vašeho ministra Johna ať něco z kancelářských policajtů jde k dopravce, přestupky řešené namístě jsou výchovnější a žádné výmluvy u nich neplatí.
A na závěr pane poslanče, když máte potřebu hrát si na spasitele a chránit životy mnoha občanů, zkuste pro začátek být skromnější a začít něčím menším. Dnes se na stránkách Britských listů objevila zpráva o matce v nouzi. Co tak jí poslat nějakou korunu ať nemusí o vánocích mrznout. Určitě bude vděčná za všechno.

234248

16.12.2010 22:46

Vyřešte problém s osobou blízkou!

RE: Proč ty pejorativní urážky?

l.leimas 88.?.?.?

Magistře Humle, uražen být nemáte proč, říct o někom, že není příliš bystrý není přece urážka, právě tak, jako body, které řidič dostane spolu s pokutou přece nejsou druhým trestem, že? Řidič to tak sice vidí, ale vy mu snadno vysvětlíte, že se mýlí.
Pane poslanče, snažil jsem se pochopit o co Vám vlastně jde. Jestli dobře chápu, podstatu vašich legislativních iniciativ, tak hledáte způsob, jak pokuty za přestupky zjištěné v rámci provozu automatických systémů sledování provozu na pozemních komunikací, převést do stejné roviny jako výše zmíněné trestné body. Jde vám o to, aby tato pokuta nebyla trestem. Geniální myšlenka.. Odpadlo by složité šetření, dokazování, odvolávání a podobně. Řešilo by se to stejně jednoduše jako poplatek za popelnice, fotka složenka zaplať nebo přijde exekutor. Opravný prostředek pouze soud, fajn, zapomínáte ovšem na rovinu vysvětlit o co by u toho soudu šlo, ať to beru jak chci vychází mi jediné „pokud se „človíčku budeš chtít soudit, tak především na své náklady. A budeš muset sám: označit viníka, usvědčit ho a výsledek předložit úřadu na stříbrném podnose. A to budeš riskovat, že ten koho označíš za pachatele přestupku se nepřízná a ty skončíš ve vyšetřování pro podezření z trestného činu pomluvy nebo rovnou křivého obvinění. Ä úřad se jen bude smát,a vzkáže ti, že si máš rozmyslet komu půjčuješ auto. Ohromné poslanče Humle a na to jste přišel sám? No gratuluji.. To že hlavními dodavateli výše zmíněných systémů jsou vaši bývalí kolegové ze Sboru národní bezpečnosti budeme pro tento případ považovat za bezvýznamnou náhodu.
Připomeňte lidem poslanče Humle, že se dá pokutovat překročení rychlosti o víc jak tři km/h, připomeňte též zájem soukromých firem o provozování radarových měření. Jsme v Čechách či v Česku tak příklad: Když jako starosta instaluju, nebo třem firmám povolím na konci obce tři kamery po deseti metrech, kdo mi v tom zabrání? Vy? Ne nikdo. A když ty kamery v krátce po sobě na třech různých místech zachytí jedno auto jak jede 54km/h tak se jedná o tři přestupky, to je 7500kč. Chápete to? Pane Humle, tento Váš nápad má potenciál udělat z tisíců rodin bezdomovce.
Víte pane poslanče, důvěřivý a částečně naivní D-fens si myslí, že nejste natolik bystrý, aby Vám došlo, jaké dopady na životy lidí, všech lidí bude ten nápad mít. Ale jestli Vás to potěší tak já si myslím, že bystrý jste dost a dopady vám jsou jasné, ale je Vám to jedno, vždyť jak říkáte stačí dodržovat PSP.a může být radaru .... Trochu z lidského citu vám chybí. Zamyslete se nad tím. A na rozloučenou, pane poslanče, jestli Vám vadí, že zde lidé vystupují pod nicky (přezdívkami) tak sem nechoďte, koneckonců kdo Vás sem zval? Přišel jste sám. Nikdy jste tu nechyběl a myslím ani chybět nebudete.

234410

20.12.2010 19:19

Rusko by nevyhrálo případnou válku ani s NATO, ani s Čínou

RE: Rusove valku neprohraji

l.leimas 88.?.?.?

Souhlasím, taky si myslím, že by to nebylo tak růžové, jak to někteří malují. Problém je v tom, že většina zněn k lepšímu, neproběhla od ledna 68 do srpna, jak se obecně předstírá, ale právě do ledna 68.
Osobnost Dubčeka si možná také zbytečně idealizujeme. Byl před 68 v SSSR na studiích a setkání s Brežněvem a lidmi kolem něho měl víc než dost. Po srpnu zůstal ve funkci a jeho reálný vliv na politiku nebyl malý jak ho využil? Také se mi nechce zapomínat, že to byl on kdo podepsal zákony na základě kterých byly rozehnány demonstrace v roce 69.
Mám za to, že postava Antonína Novotného se zbytečně démonizuje a nálepkuje (běžný výraz neostalinista Novotný) a nikdo nepřipomene například:
A.) Že svou relativně nezávislou politikou, zejména ve vojenství, ležel v žaludku některým lidem ve vedení SSSR a hlavně nechtěl dovolit rozmístnění sovětských vojsk v československu.
B.) Mnoho funkcionářů KSČ ho nenávidělo, protože jin sáhl na platy a prebendy,
C.) Nenáviděli ho také poslanci a mnozí ministři protože jim snížil platy, poslancům rovnou na celostátní průměr. Sám šel příkladem.
D.) Neměli ho rádi na vnitru, nejen že začal reálně provádět rehabilitace,. (za Dubčeka který si je rád přivlastňoval, už rehabilitace jen dobíhaly a po srpnu byly zastaveny úplně,) ale také trestat viníky nejkřiklavějších excesů. Kdo si vzpomene při vyslovení jména Novotný, že osobně zatkl ministra vnitra Baráka? Barákovo odsouzení pak v éře Dubčeka, květnu 68 prohlásil nejvyšší soud za nezákonné, jak výmluvné. Ministr vnitra, který má čisté ruce a v té době to je úsměné.
Podle mne Dubček a jeho lidi s radostným souhlasem Brežněva, podrazili Novotnému nohy kvůli korutům a vítězná klaka se pak rvala o koryta tak intenzivně, že zapomněla splnit slib a pozvat Sovětskou armádu do Československa. Tak Sověti přijeli sami, připomenuli soudruhům co slíbili a z okupace byla rázem internacionální pomoc.
S přihlédnutím ke zkušenostem získaným v poslední době si dovoluji mít na celý 68 rok svůj vlastní, výrazně méně optimistický názor. Do určité míry podepisuji názor p. Václava Klause když říká že v 68 o nic nešlo, protože, .. jestli jsem p. prezidenta dobře pochopil tak, "jenom lotr lotra vyhnal od koryta". S tím naprosto souhlasím, ale musím doplnit, že podle mne to v 89 bylo přesně naopak..
Novotný aspoň, když šel do penze, daroval své úspory státu, s tím že mu důchod stačí. Bylo to deset milionů tehdejších korun, jsem zvědavý na pana Klause.

234588

25.01.2011 19:05

Anglosasové

RE: Demografie je problém Ruska.

l.leimas 88.?.?.?

dobrý večer René, přidávám se ke kolegovi, klobouk dolů, Vaše příspěvky mají myšlenku úroveň i hloubku, přeju hezký večer. [smích]

236790

14.02.2011 13:40

Neskromný pan Čulík

p.Čulík

l.leimas 93.?.?.?

Že kope za "někoho" (a neřeší nějaké "padni komu padni") ) šlo poznat z řady článků a zejména komentářu, které p.Čulík napsal, Ale on evidentně "kope" i za prachy [chechtot] [chechtot] Nic nového pod sluncem.

238061

22.02.2011 19:08

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 88.?.?.?

Ohnivě napsané, jen škoda, že současné vědecké objevy a poznatky v genetice říkají, aspoň co se Markomanů a ostatních evropských kmenů týká něco zásadně jiného. A tak to vypadá že buď zavrhneme genetiku jako pavědu a zachráníme renomé klasické "historie" včetně keců o vybití Markomanů,nebo budeme brzo přepisovat evropské dějiny a renomované historiky včetně římských pošleme na smetiště. (Mezi námi nedovedu si představit, že by kmenový svaz k němuž Markomani patřili a který zle zacvičil se Římem, vrcholem evropské civilizace podlehl nějakým přišlým nýmandům)

238461

23.02.2011 12:59

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 93.?.?.?

No asi znáš z roku cca 300 n.l. nějakou další evropskou říši na úrovni Říma, tak pověz co mi uteklo, ale neříkej nácky to bys mne nepotěšil, ti se objevili asi 17 století později a originál Markomany už nepotkali.

238502

23.02.2011 18:09

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 88.?.?.?

Ano, opravdu se obávám, že čtení s porozuměním může být tím zásadním problémem. Už přiznávají i politici, že úroveň čtení a chápání v českém jazyce není valná. Snad pomůže malá věcná nápověda "náckové" nežili v prvních stoletích našeho letopočtu. Začínají se objevot cca na začátku 20 století. A pokud se právě včera nepřišlo s převratnou novinkou, tak pořád platí, že na začátku letopočtu tj. v době Markomanů a Kvádů, byl Řím vrcholem evropské civilizace a to je oč běží,

238516

24.02.2011 20:07

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 88.?.?.?

To: hc 90.?.?.? a tomu v anononymitě,
Chlapci předpokládám že umíte číst, tak ještě jednou a pozorně, .
Debatu jestli byl Řím „spíš než vrchol civilizace prachsprosté impérium“ považuju za zbytečnou, protože v kontextu problému o kterém se tady jedná je nesmyslná. Za druhé vrchol civilizace a prachsprosté impérium nebo válečnický stát, se vzájemně nevylučují, spíš naopak, bez ohledu, jestli se to někomu líbí nebo ne, už jste si mohli sami všimnout že „civilizace“ není budhistická seance, ani nedělní škola. Nakonec doporučení, chlapci, přečtěte si definici vrcholu a nezačínejte jalové diskuze, na téma co to je.

Připomínám, že debata v této části vlákna řeší pouze první dva řádky příspěvku MoUdrostrak 88.?.?.?
MoUdrostrak 88.?.?.? napsal My, bila (slovanska/keltska/anglo-saSSka/zidovska) "rasa" jsme na nyni nami obyvanem uzemi vyvradili Markomany a Kvady (Indiany, Palestince, Aboriginy-at si kazdy dosadi to "sve" .
Já říkám, že současné poznání nepotvrzuje, že jsme vyvradili Markomany a Kvady, když pro nic jiného, tak proto že, že byli příliš dobrými válečníky a jejich kmenový svaz dokázal zle zatopit Římu a Řím slovy hc 90 tky, „byl válečnický stát, . Tak takový kmenový svaz by nedovolil nějakým nýmandům z východu (Slovanům) nic víc, než potichu odtáhnout z Moravy zpět do pripjatských bažin, kam nás klasická historie odkazuje.
Pro ty chápavější, vypadá to spíš tak, že Slovani žijí mezi Dunajem, Rýnem a Vislou už dobrých 3000 let a s neslovanskými kmeny na tomto území vycházeli většinou v dobrém, ve válkách proti Římanům byli často spojenci. Tak, že je nejpravděpodobnější že Markomani a jiní jsou naši předkové. A pokud chcete, podívejte se jak republika vypadá geneticky nápověda DNA y, budete se divit kdo tu všechno žije.
Přeju hezký večer.
PS: Doufám, že ode mne nečekáte porušování ustanovení Mt 7,6 o internetových a jiných diskuzích.

238573

25.02.2011 18:26

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

l.leimas 88.?.?.?

Být „civilizovaný“ znamenalo především žít v místě, v němž panují právní normy římského občanského práva. To slovo je Latinského původu, tedy římské, bez eufemismů být civilizovaný znamená být podroben Římu. To je ve vší stručnosti kořen slova civilizace. Řím je tedy sám ze sebe vrcholem civilizace, stejně jako je katolická církev sama ze sebe ta „nejcírkvovatější“. A to bez ohledu na naivní představy o civilizaci jako oáze kultury, vzdělání a slušnostito. Možná někdy, ale zatím opravdu ne.

238608

25.02.2011 19:08

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

l.leimas 88.?.?.?

K vykopávkám, Keltům a celému 19 století.
V 19 století věděli Evropané o historii velmi málo. V podstatě jen to, co se zachovalo v písemné formě a toho moc nebylo. Nálezy všeho druhu se běžně falšovaly, včetně těch písemných, viz třeba naše „rukopisy“. Dodnes se hádáme kdo měl pravdu.
Aby toho nebylo málo, tak schopnost myslet v širších souvislostech byla při vší úctě k předkům hodně blízká nule. Stačí si všimnout tehdejší veličiny, historika Josefa Pekaře, který byl schopen připustit, že Žižka se narodil kolem roku 1360, pak napsat, že byl v mládí v loupežnické tlupě, a přitom se opírat o doklady, „Rožmberské“ které datovalo toto loupežnictví do let 1405 – 1409, dál to neřešil. Chyba v počtech na úrovni třetí národní a kolik trotlů ji dodnes opakuje. Stejně „inteligentním“ oslím můstkem vyřešil příčiny vítězství husitských vojsk,“husité byli strašně zuřiví“ prostě cimrmanovština..
A tak se tenkrát vědecky bádalo, dnes by to nestačilo ani na titul bakaláře v Plzni.
Ale to není až tak důležité, jako bomba která doslova tiká pod „vědou“ zvanou „Evropská historie“, Čtení DNA chromozomu y , ukazuje nepříjemné souvislosti. Stručně a zjednodušeně, pokud za Kelty považujeme Iry, jsou Keltové nejen Skotové a Velšané, ale také Angličané, Španělé, Portugalci Francouzi včetně Beneluxu a většina Němců., keltské geny pak má v sobě i cca 25 procent Čechů a Moravanů. Prohlásíme li za Slovany většinové obyvatelstvo Ukrajiny, Polska a západu Ruska pak jsou Slované vcelku pochopitelně také Slováci, ale i Maďaři., Ti snad dokonce víc než my, protože u nás vychází slovanské obyvatelstvo na cca 36% v Maďarsku až kolem 50%, Slováci z toho mají škodolibou radost, sluší se však přiznat že v Maďarsku, je toto zkoumání zatíženo velmi malým počtem vzorků. Kolem dvaceti procent slovanské krve pak má i sever a východ Německa, jih Švédska, Norska a Island. No a DNA na rozdíl od vykopávek či rukopisů nezfalšuješ. Na pohřebišti na území Německa se také našel nejstarší vzorek slovanské DNA starý 3000 let. Vedle těchto dvou skupin DNA, už na sever od Dunaje žádná podobně velká není. Vytrácí se tak Germáni. Považovat za Germány něco z toho co zbylo, bude problém, bylo jich ve srovnání se Slovany a Kelty pár a navíc především ve Skandinávii. Tak, že vše spěje k závěru, že Germáni byli obyvatelé Germánie, tj území mezi Rýnem, Dunajem a Vislou, bez ohledu na kmenovou příslušnost. Navíc mnozí budou muset skousnout trapnou věc, že slovo Germán, je s největší pravděpodobností slovanské. Pro ty kteří mají problém jestli se mají zařadit mezi Slovany nebo Kelty mám, ale dobrou zprávu. Na našem území se nachází i geny uralských národů a mongolů plus dalších osmi včetně ... Test DNA vám za nevelký poplatek udělají.a bude v makovici jasno.

238614

26.02.2011 20:37

Na Blízkém východě se budou znovu rozdávat karty

RE: Obávám se,

l.leimas 88.?.?.?

[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] Hezky napsáno

238674

26.02.2011 21:20

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: Napřed se blouzní o tom, že jsme Kelti, a teď jsme i Markomani ?

l.leimas 88.?.?.?

Pár odkazů
http://cs.wikipedia.org/wiki/Haploskupina_R1a_(Y-DNA)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Haploskupiny_chromoz%C3%B3mu_Y_lidsk%C3%A9_DNA

velmi zajímavý o ČR,
http://www.genebaze.cz/cgi-bin/ydhd.cgi?lang=cz&n=cz

http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml
http://www.eupedia.com/europe/neolithic_europe_map.shtml

238677

28.02.2011 21:51

Džin na drátku, aneb prověrka teorie „řízeného chaosu“praxí

zajímavý článek k tématu

l.leimas 88.?.?.?

občas i na Osudu jsou články, které stojí za přečtení

http://www.osud.cz/zapadni-bankerske-klany-se-pokusily-prevzit-moc-nad-arabii-afrikou-uspesne-1

238792

08.03.2011 17:49

Co je \"ruské\"?

RE: Absolutní nepochopení rozdílu mezi Rusy a Indoevropany!

l.leimas 88.?.?.?

Pěkný příspěvek a výstižný, zejména to že zmiňovaná mutace R1a1 je znakem Indoevropanů, nikoliv pouze Rusů. Co se jana Husa týká je těžko říct co popletl autor a co překladatel. Možná, protože znalost ruštiny začíná být u nás problém to překládal jenom překladač. Kdo ví jak uština překládá slovo mistr ve smyslu univerzitního hodnostáře a tady jde navíc evidentně o zpětný překlad, Jan Hus byl navíc rektorem university, tak že by dnes titul profesora určitě měl. Tento problém bych považoval za nepodstatný a neřešil ho, v článku jsou jiné "pozoruhodnosti" které stojí za kritiku, nebo rozbor, ale i tady je otázka co byla neznalost či fabulace autora a co je neumětelství překladatele.

239102

08.03.2011 22:17

Co je \"ruské\"?

RE: autor se nechal trochu unést...

l.leimas 88.?.?.?

Kdo zvládá trochu angličtinu může mrknout na tyto stránky, je tam toho o R1a1a mnohem víc, česká wiki má dobře zpracovanou R1b (ketlskou?), ale R1a a její mutace nás nějak nechávají chladnými. Na anglických stránkách je toho mnohem víc.

http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_R1a_(Y-DNA)

kdo chce vidět jak vypadá mapa DNA v české republice tak tady je odkaz.

http://www.genebaze.cz/cgi-bin/ydhd.cgi?lang=cz&n=cz
skupina J (Aronská)

239117

09.03.2011 21:47

Co je \"ruské\"?

RE: Skryta historie

l.leimas 88.?.?.?

Samozřejmě, že na stranu vítěze! Opak je totiž mnohem nepříjemnější. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

239201

20.03.2011 17:22

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: r.m.

l.leimas 88.?.?.?

Co ktomu dodat, Snad jenom že z pohledu současné elity je právě to špatně, že se řadový člověk má dobře. Není třeba chodit daleko, vzpomeňte si doma zdravotnictví zdarma? Fuj hamba zrušit a už je téměř zrušeno. Vzdělání? reformovat tak dlouho až bude placené i základní školství, proč myslíte že probíhá permanentní školská reforma už dvacet let a výsledky nenese? Protože výsledkem bude všeobecně zpoplatněné vzdělávání a jako bonus nevalné úrovně. A penzijní systém? Jenom zopakuju slova Kalouska budoucí důchodci budou hrát poker se smrtí. Tedy kdo si špatně určí dobu vlastní smrti bude mít problém s důchodem, když si naplánuje, že bude žít dlouho dostane malý důchod (pokud na něj vůbec dosáhne), ale když bude žít déle než naplánoval nebude mít na konci života peníze vůbec.(no aspoň mu v mrazu nebude líto rychle umřít) A tohoto dobráka volilo dvacet procent volů nebo voličů? už ani nevím jak je to správně této utěšené země. Jak ve středu připoměl Dr Fr. Koukolík, nezapomínejme, že naši zem Američani názývají Mickey Mouse state a Rusové "obezjannyje gosudarstvo. A to nás musí naplňovat hrdostí. [chechtot] [chechtot]

239890

20.03.2011 19:40

Vybombardovat Libyi. Čtvrté dějství celosvětového cirkusu

RE: Tady se musím trochu zastat USA a jejich nochsleddů.

l.leimas 88.?.?.?

taky se říká "kdybys mlčel, zůstal bys filozofem"

239908

22.03.2011 18:52

Strategie zničení Libye

RE: Demagogie...

l.leimas 88.?.?.?

Někdy si kladu otázku: Je to užitečný idiot, nebo dobře zaplacený provokatér?

240069

22.03.2011 22:07

Strategie zničení Libye

RE: Demagogie...

l.leimas 88.?.?.?

Jestli tomu příspěvku dobře rozumím, tak vyčítáš Lybijcům, že cizince zaměstnávají, ale nedávají ji občanství Libyje. Proto se tito dobří hoši legitimně musili vzbouřit a naší povinností je toto povstání podporovat. A už je mi jasné proč Kadáfí říká, že za povstáním nestojí Libyjci, ale al kajda. A proč povstání bylo po rychlém nástupu stejně rychle likvidováno. Ona Libyje prakticky nemá policii evropského typu, natož policii pořádkovou (těžkooděnce), tak je nedemokratická, proto něměl kdo proti vzbouřencům včas zakročit. Ale to není tak zajímavé jako smysl těchto slov "všechny výhody mají jen libyjci. Ostatní přistěhovalci mají smůlu a ty tvoří přes 80% zbouřenců" Chce snad autor říct, že cílem tohoto humanitárního příměří má být, aby Libyjci makali na gastarbajtry? A to myslíš vážně? Copak my snad dáváme práci cizincům proto, aby tito povstali a ovládli nás? No bůh chraň Královnu až totéž napadne ty miliony Pakistánců v Anglii. Už vidím Charlese u soustruhu, nebo Nečase u pluhu. No tady se žačínají objevovat myslitelé.

240087

23.03.2011 21:31

Strategie zničení Libye

RE: Dobre...

l.leimas 88.?.?.?

Milý Pastiňáku, to co tady předvádíš je buď klasický piár (Public Relations) nebo pubertální exhibování ..náctiletého smrádka. Taktika je stejná, plesknu nějaký nesmysl a chci aby se kolem něho diskutovalo. Puberťáci to dělají spontánně, ale s čistým srdce, které se dá otevřít a poznat, školený PR agent úskočně, rutinně a do svého „srdce“ nikoho nepustí. Pastiňáku v tom cos psal není nic jednoznačné, ani žádná souvislá myšlenka, nic jenom hromada slizu. Už tě na to upozorňoval René Bartošek, když se Tě ptal „Co chce básník národu říct? Nereagovals. Kdyby se za této situace s tebou do diskuze někdo pustil, snadno ho zesměšníš. Na nesmysl se totiž nedá dobře odpovědět. (všichni určitě známe otázky typu „ může Bůh, když je všemocný stvořit tak těžký kámen, že ho sám neuzvedne?). Tvůj poslední vstup je přesně podle tohoto mustru. Jediný způsob jak se dobrat oč ti jde a kdo jsi jsou "proti" otázky, ale na ty nereaguješ, nebo je odbýváš. Tak že člověkem čistého srdce asi nejsi. A to vrací znovu do hry otázku „užitečný idiot nebo placený provokatér?

240169

24.03.2011 22:42

Strategie zničení Libye

RE: Jeden diktator dobry,druhy diktator zly,zalezi jen na tom,jak fouka vitr.

l.leimas 88.?.?.?

Zajímavý postřeh i myšlenka , mně to vychází dost podobně. Hezký večer

240246

24.03.2011 23:24

Strategie zničení Libye

RE: Dobre...

l.leimas 88.?.?.?

Pastiňáku, pastiňáku, proč sis dal jako přezdívku název kořenové zeleniny, když to považuješ za nadávku? Nebo tě rozčílilo slovo exhibovat? Ale to přece není nadávka. Doufám, že si nepleteš manifestaci s masturbací. Možná by ti prospělo pár hodinám doučování, tvůj písemný projev by se určitě zlepšil. No ale to není tak důležité, něco ti řeknu pastiňáku, to jak jsi hodnotil ty zmrzačené děti o tobě vypovídá víc než si myslíš. Je v tobě citu asi tolik, co v té oběšené zrůdě v případu "Aničky". K takovým týpkům opravdu ůctu nechovám. A když se ti Zvědavec nelíbí tak proč sem chodíš. Abys vyhrožoval zavřením, a zrušením zvědavce? Jen si ty sám dej pozor, abys se svou povahou neskončil v lapáku. Víš, že kdo s čím zachází, tím také schází.

240248

26.03.2011 20:57

Intervence v Libyi: Hnaná ropou nebo humanitarismem?

RE: Takže letadlo bez označení.

l.leimas 88.?.?.?

to je dobře René, že jsi ten rychlík připoměl, byla to a nerad používám taková slova prasárna největšího kalibru. "Svobodná a nezávislá média o tom ani nepípla. Podobný případ bylo i dobytí města Kninu chorvaty. Podle českých příslušníků UNPROFOR, kteří vjeli do dobytého města mezi prvními, ležely v ulicích desítky možná stovky povražděných civilistů včetně žen a dětí. Mezi tím pobíhala hysterická komisařka OSN nebo něčeho podobného a ječela ať se "to" uklidí dřív než "to" někdo nafotí. A někteří naši vojáci "to" i nafotili a zájem? A média? [chechtot] Nezájem Ticho po pěšině. [chechtot] [chechtot] Po čase jsem skoro pochyboval, že jsem takové svědectví na vlastní uši slyšel. Ale pak začali mít Chorvati roupy a v televizi se hned začaly ojevovat zajímavé informace, jako podezření, že v Kninu jsou hromadné hroby ...." Choroši začali být najednou hodní a televize mlčela, v celé Evropě. Tak že můj názor: pokud naše televize někoho nebo něco chválí ( v hospodářství nebo politice, obchodníky či politiky) jde to určitě o lumpy nebo lumpárny. A na opak. A ještě jsem se nezmýlil.

240451

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 1

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 305 458