Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Střelec

Nalezeno 163 příspěveků, 5 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.01.2010 14:34

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

opravdu Klaus proti Havlovi ?

Střelec 77.?.?.?

nemohu se vším souhlasit

210972

29.01.2010 15:15

Zvrácený svět

výborný článek

Střelec 77.?.?.?

S obsahem článku souhlasím naprosto ve všem. Lépe tu hroznou skutečnost vystihnout není možné. Autore, pište co nejvíc.Dávejte své články kam jen je možné, aby je četlo co nejvíc lidí.

210974

29.01.2010 19:01

Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

Opravdu je rozdíl mezi Havlem a Klausem ?

Střelec 77.?.?.?

Článek je dobrý, ale mám k němu několik připomínek.

Klaus varuje před světovládou. Jak to ale ladí s tím co sám pomáhal nastolit ? Rozvrat národního hospodářství , krachy podniků a uvolnění cesty cizím a nadnárodním společnostem. Pohřbení podniků, které mohly vyrábět, neboť odbyt by měli domácí. Např.zemědělské a potravinářské podniky.

Havel má pravdu v tom, že se naše země mění v gigantickou a nevzhlednou aglomeraci skladišť atd. Rovněž je pravda, že lidí na planetě přibývá natolik, že zdroje nemohou stačit, pokud bude veškeré obyvatelstvo žít na úrovni obyvatel vyspělých zemí. Konstatování této skutečnosti není žádná lež. Otázkou však je co s tím, když je naprosto nepřijatelná umělá redukce lidstva pomocí válek, biologických zbraní a jiných zločinů. Právě tady demonstruje Havel své pokrytectví. Hovoří o humanitě a propaguje agrese.(Srbsko, Irák ...)

Klaus má zase obavy z multikulturality, globalizace a potlačení národních kultur. V článku je dáno najevo, že jsou to obavy méně závažné než ty Klausovy. Proč by měly být méně závažné ? Přece zdravá "matička země" je předpokladem zdravého života lidí. Proto je považuji za stejně závažné jako ty obavy Klausovy, které on dává při každé příležitosti najevo.

Otázka zde je pouze v tom jak oba pánové pracují,o co se zasazují a co je výsledkem jejich činnosti. Podle mne je to u obou jedno a totéž. Práce ve prospěch globalizovaného světa, podřízeného jednomu centru, které je již vytvořeno, ale zatím nedisponuje vládou nad celou planetou. U nás však vládne nepochybně a k tomu přispěli oba prezidenti v uplynulých dvaceti letech svým podstatným dílem.

[naštvaný]

210985

28.02.2010 09:24

Jak může japonský premiér zastavit fackování Japonska

fackování Evopy

Střelec 77.?.?.?

Obdobně by bylo na místě zastavit fackování Evropy. Konkretně mám na mysli soustavné požadavky na odškodňování již dříve odškodněného holokaustu stálým zahrnováním mezi oběti další skupiny osob. [oči v sloup]

213671

03.03.2010 11:38

Izraelci se podíleli na zločinech v americké věznici v iráckém Abú Ghrajb

RE: není se čemu divit

Střelec 77.?.?.?

Ano, je to výborné doplnění článku. Jenom je škoda, že se při hodnocení sionistů u mnoha lidí svezou i normální Židé,kteří také existují. Často jsou házeni do jednoho pytle s těmi, kterým jde o světovládu. Přitom jejich pozice je velmi těžká, pokud se postaví proti sionistům, neboť jsou nazýváni zrádci.

213961

06.03.2010 10:14

Je zotavení skutečné?

kdo to má na svědomí

Střelec 77.?.?.?

Ten kdo má krizi na svědomi si to dokázal zařídit. Banky v soukromých rukách, včetně FED, řídí ekonomiku nikoliv k prospěchu státu ani k prospěchu bank, ale k prospěchu svých majitelů.Ti shrabují jmění a stát je saturuje. Obyvatele USA vrhli do krize, zlikvidovali střední stav a způsobili zbídačení velkého procenta obyvatel. Nepochybně je to promyšlená strategie. Zadlužit obyvatele a mít je v hrsti. Stejná strategie se uplatňuje i mimo USA. Zadlužit země, zruinovat je a potom jim diktovat své podmínky. Zkrátka mít je také v hrsti. Tak se dá chápat i náš veřejný dluh. Přes převodní páky u nás to je pro řídící centrum bez velké námahy dosažitelné.

[naštvaný]

214187

06.03.2010 12:34

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: podívejte na Řecko

Střelec 77.?.?.?

Bubu, mluvíte i za mne. Náš státní dluh nemá původ u nás, ale je důsledkem snahy těch, kteří tak pomáhají k nastolení NWO. Oni nejsou vidět. Vidět jsou jejich převodní páky, které prosazují jejich strategii. Na nás by mohlo být přarazit ty převodní páky. Ale jak, když jsou tak propletené navzájem, že tvoří jeden ohromný a pevný uzel. [naštvaný]

214196

07.03.2010 09:47

Šéf Evropské unie chce řídit ekonomiku z Bruselu

kontrola ano, ale jak která

Střelec 77.?.?.?

Na kontrole nemusí ještě být nic špatného, a to ani na kontrole ekonomické. Kontrola ještě neznamená zásah. Možná, že leckdo z nás uzná, že kdyby byla kontrola v době privatizací u nás a kdyby se z kontroly vyvodily důsledky, mohlo dnes naše hospodářství vypadat jinak i přesto, že se tehdy rozpadly trhy. I přes rozpad trhů jsme měli napojení na země, které pro nás byly odbytištěm a kam se hned nasunuli jiní, především naši západní "spojenci".

Kontrola sama o sobě má sice smysl v tom, že poukáže na případné nedostatky, ale aby měla skutečný efekt, musí být spojena s odbornými doporučeními. To by mělo kontrolovanému subjektu stačit pro nápravu. Další zásahy by se teprve mohly hodnotit jako vměšování do suverenity.

214265

07.03.2010 20:14

Kleopatra podruhé

RE: Hryže tě svědomí, viď?!

Střelec 77.?.?.?

Je otázka co kdo nazývá mít rád. Pocit mít rád existuje a není pravda, že nikdy nikdo nikoho nemá rád. Dokonce to platí i pro zvířata, což mám vypozorované právě na kočce. Ta kočka se ode mne nechtěla hnout, byla také bezprizorná a všude mě doprovázela, při hlazení žužlala moje psty (prý je to projev citu) a k nikomu jinému nešla. Jak by se to jinak dalo vysvětlit ? Také byla přijata do našeho domova. Vydržela 15 let. Už není [pláč]

214305

10.03.2010 10:14

Mexiko porobeno impériem

Praktiky USA jsou platné pro všechny státy

Střelec 77.?.?.?

Mexický scénář je úpně stejný jako v jiných zemích, na nichž má USA zájem. To jsou všechny státy, ale ty co mají suroviny, nebo jsou pro ně na strategických mistech, obzvlášť. Zajistit si spolehlivého spojence z řad státu, pomocí manipulovaných voleb, puče, likvidace opozičního politika, prostě jakkoliv. Vyvolat vnitřní nepokoje a v rámci přátelské nezištné pomoci ustavit svůj pořádek. Případně zinscenovat teroristický útok a v rámci boje proti němu zasáhnout vojensky. Všechno dávno vyzkoušené a fungující. Tam kde jim to z nějakého důvodu uteče (Venezuela), snažit se o dodatečnou likvidaci režimu pomocí likvidace nepohodlných politiků, anebo vrážení klínu i mezi jednotlivé sousední státy. K tomu slouží rovněž dosazení politici, kteří byli vyškolení v USA (např. Saakašvili).

214489

10.03.2010 22:16

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa

RE: Krize kapitalistického systému? Omyl

Střelec 77.?.?.?

Podle mne se vůbec nemýlíte. Superbohatí jsou ve skutečnosti bankéři a zbrojaři. Oni sice škrtají perem, ale stojí je to také nějakou duševní námahu, aby škrtli správně ve svůj prospěch. Bankéři musejí vědět jakým směrem vést toky peněz a zbrojaři musejí zásobovat správné skupiny lidí, aby jednak bylo vražděno podle jejich scénáře a také aby peníze za zbraně dostali zpět. Proto musí oba, jak bankéři tak zbrojaři spolupracovat. Jsou na sobě závislí.

214527

11.03.2010 08:38

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa

hyperbohatí

Střelec 77.?.?.?

Hyperbohatí byli vždycky a téměř všude. Záleží jen na tom jak kdo bude definovat slovo hyperbohatí. Právě dnes nám ve zprávách sdělili, že 3 Češi jsou v americkém žebříčku mezi nejbohatšími lidmi světa. Zde je hranice majetek alespoň ve výši 1 miliarda dolarů. Můžeme je tedy považovat za hyperbohaté ? Možná ani ne, možná by to mohlo být jen prvních 100 nebo 10. To záleží na dohodě. Předpokládám však, že Calimero pod pojmem hyperbohatí vidí ty, kteří pomocí svého bohatství ovládají nejen dění v USA, ale jeho prostřednictvím i ve světě. V minulosti za hyperbohatou můžeme považovat např. církev katolickou. Možná i dnes. Dnešní hyperbohatí mají pro nás význam v tom, že naprosto podstatně ovlivňují dění ve většině světa a potažmo život většiny lidí. Nikoliv pozitivně. Dokud se lidé nezorganizují a neukáží jim, že dál už takto ne, potom se nic nezmění. Potíž je v tom, že hyperbohatí mohou používat svých peněz k dobrému zaplacení svých služebníků, kteří jim na jejich "pořádek" dohlédnou a zajistí ho. Takže jakákoliv změna pokud bude, bude jen krvavá.

214549

11.03.2010 11:27

Explozivní dluhové domino: nadcházející finanční katastrofa

RE: hyperbohatí

Střelec 77.?.?.?

V zásadním si neprotiřečíme. Vyjadřujeme skutečnost jenom jinými slovy. Pojem hyperbohatí může být vyložen rozličně, v diskusích je používán nespecificky. V encyklopedii není uveden. Vy jste ho zde vysvětlil tak jak ho zřejmě chápete. Podobně ho chápu i já, jen s tím rozdílem, že sice v konečné fázi jde o moc, ale ta je docílena pomocí peněz, takže jde i o peníze. Je to moc nejvyššího stupně. Na nižších stupních jde o moc rovněž, jenom tato moc je uplatňována v menším okruhu působení.

214564

12.03.2010 08:31

Zánik cukrovaru v Hrochově Týnci

zloděj křičí chyťte zloděje

Střelec 77.?.?.?

Jak to, že si dnes Topolánek stěžuje v médiích, že je to samý podraz a neférovost? Vždyť se všemožně se svými kumpány snažil právě tyto praktiky uvést do života, čemu se dnes diví?
Nechci spekulovat jestli je tak naivní, nebo přímo blbý, že si už ani do huby nevidí ( ono to koncem vyjde nastejno), ale tito lidé přeci nemůžou snad ani vystrčit hlavu z úkrytu, pokud mají alespoň kousek něčeho, čemu se říkalo "svědomí"

Tomu se nemůžete divit. Takové jsou praktiky všech drzých šejdířů. Kritizují své dřívější činy tak jako by je spáchal někdo jiný. Podívejte se např. na Kalouska. Roztrubuje jak se musí napravit rozpočet a přitom ho sám zprznil. A část občanstva mu na to skočí a dává mu preference. Neuvěřitelné, ale je to tak. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

214640

18.03.2010 16:20

Co je špatně s Izraelem?

RE: Co je to za nesmysl ?!?

Střelec 77.?.?.?

Možná už se chystá zařazení ČR mezi platiče holokaustových desátků. Předseda vědecké rady ČLK Herman připravil omluvu za memorandum z roku 1938, v němž se požadovalo omezení činnosti Židům v lékařských, právnických a technických oborech. Dokument prý přispěl k persekuci lékařů židovského původu. Sice o holokaust zde přímo nešlo, ale ono se dá ze všeho něco vydobýt. [mrknutí jedním okem]

215299

22.03.2010 19:40

Mnoho povyku pro nic

O čem ten článek je ?

Střelec 77.?.?.?

Diskuse se vede o homosexualitě, namísto o tom o čem článek je. Přitom se v něm poukazuje především na to, že politici a představitelé státu namísto aby se zabývali závažnou otázkou ztráty velké částky peněz a korupce, vyřádí se na nepodstatné a naprosto okrajové záležitosti, která by se dala odbýt jednoduchým napomenutím. To co je důležité nikoho z nich nezajímá. Dělá to dojem jakoby zlodějina a podvody byly přirozené, normální a nebylo třeba se o ně vůbec starat. A ten kdo na ně upozorní je dehonestován kvůli malichernosti a jeho slova překrucována. V článku je poukazováno i na další závažné negativní společenské jevy. Toho by bylo třeba si všimnout.

215640

23.03.2010 17:00

Kapitola z knihy: Alexandr Dubček, Pražské jaro, Sametová revoluce

Výborný článek

Střelec 77.?.?.?

Konečně hodnocení roku 1968 s nímž mohu souhlasit. Neznám všechny podrobnosti, které zde autor uvádí, ale závěr této části je podle mne pravdivý a charakterizuje situaci té doby. Dvě věci vidím trochu jinak.

Nemyslím si, že by u kritiků reformního hnutí 1968 šlo o naivitu, ale o záměrně zkreslený pohled na věc v souhlase s jejich potřebou vést stát po převratu směrem k rannému kapitalismu.

Dále si myslím, že pro diplomaty USA byla srpnová intervence nejen pouze rodinnou záležitostí východního bloku, ale zároveň vítanou skutečností. Bylo jasné, že nastane nepřátelství uvnitř východního bloku a že se SSSR zdiskredituje před světem. Nic lepšího si nemohli přát. [cool]

215704

27.03.2010 12:12

Pravda zemřela a s ní i Svoboda

Kéž by měl editor pravdu

Střelec 77.?.?.?

Editor napsal : "A dnes, díky internetu, jsme informováni tak, jak nikdy v minulosti. Internet jako zdroj informací získává náskok před tištěnými novinami a televizí. Vidíme té vládnoucí chátře do karet a do žaludku. Neukryjí nic. Ještě chvíli to budou lepit. Možná budou lidi zavírat, omezovat internet, chrlit svou propagandu a plivat po všem, co je nad nimi. Ale dlouho to nevydrží. Nemůže. Je to proti zákonům Vesmíru."

Mé přání je, aby to bylo tak jak to editor napsal. Avšak se bojím, že zde je přání otcem myšlenky. Ačkoliv internet získává náskok, tak není jen hlasatelem pravdivých informací, ale možná ještě více hlasatelem dezinformací, scestné kultury a bezobsažných hloupostí typu bulvár. Pro běžné občany jsou to témata přitažlivější než seriozní rozbory závažných společenských jevů a politických rozhodnutí.

Že jsou ty uvedené špinavosti proti zákonům Vesmíru. Možná ano, ale zákon Vesmíru je, myslím, také zákon o zmaru všeho existujícího, k němuž jednou dojde. Není současná prohnilost společenských elit právě počátkem zmaru ?
[pláč] [pláč]

215871

27.03.2010 14:28

O jedné knize

RE: Neuveritelne a doslova fascinujici

Střelec 77.?.?.?

Hano, někteří určitě zajímají, ale nejsou to ti, kteří by mohli ovlivnit dění. Mám tuto útlou knížku také přečtenou, pravda, je to už několik let. Jenže moje možnosti jsou omezené. Mohu skutečnost pouze zaznamenat. Ti z nás, kteří by mohli pro jméno ČR ve světě, zde konkretně v USA něco udělat, mají docela jiné starosti. Některé vyjmenuji. Předně jak využít svou funkci k tomu, aby přišli k co největším penězům. Za další, aby se ve výnosné funkci co nejdéle udrželi. Aby jim nikdo nepřišel na případné podfuky a manipulace. Pokud už přijde, aby se z toho dokázali vylhat. Možná, že někdo na oko něco pro věc udělal, ale možná se to omezilo jenom na výlet do USA za státní peníze a po návratu zkonstatování, že se nezdařilo. To ovšem nemohu napsat s jistotou, je to jen má spekulace. [pláč]

215874

27.03.2010 22:06

Práce je lidstvu vrozena nebo vnucena?

RE: vzpominky na mladi

Střelec 77.?.?.?

Cizí kapitál nás snadno pohltil proto, že celé to bylo předem připravené. Všimněte si, jak rychle se všechno odehrávalo. Aby v popřevratových zmatcích bylo možno využít chaos a politickou nevyjasněnost, tápání těch, kteří nebyli zasvěceni do toho co se chystá a nastavit podmínky pro destrukci hospodářství, zadlužení státu a tím ho učinit závislým na nadnárodních společnostech a cizím kapitálu, který je v rukách skrytých elit. Tak jsme se stali vazaly. Naprostými. Přes převodní páky, kterými jsou naše bývalé i současné elity.

215893

31.03.2010 17:20

Afghánští vojáci jsou podřadní, tvrdí mariňáci

RE: Zatim jsou to jen prvni vlastovky,

Střelec 77.?.?.?

Nedělejte si calimero ani naděje ani iluze, že se u nás v dohledné době v podřízeném vztahu k USA něco změní. Není možno. Není to ani tak to co píšete, co nás k nim váže, ale je to spíš závazek našich politických elit, které se ve skutečnosti staly spolupracovníky, jistě placenými, této velmoci. Od počátku popřevratového období dokazují poplatnost proamerické politice, která nás už stála zničené hospodářství, závislost na cizím kapitálu a ohromné zadlužení. Přitom ve vedení státu a našem parlamentu je stále stejná garnitura úředníků a politiků. Co můžeme jiného očekávat, než pokračování stejné destrukce. Včetně nohsledského vysílání vojáků do válečných zon USA.

216086

31.03.2010 17:34

Euroasijská šachová partie s vysokými sázkami: Nový geopolitický energetický kalkul Ruska

Rusko už není nepřítelem Evropy

Střelec 77.?.?.?

Vynikající článek. Zdá se, že se karta trochu obrací a že Rusko se začíná dostávat do lepší pozice vůči USA. To je jediná naděje pro svět, protože v opačném případě by nakonec NWO byl skutečně nastolen a lidstvo by prošlo redukčním kataklyzmatem podle jeho organizátorů a zastánců. Přejme si, aby se Evropa sjednotila s Ruskem a aby společně odolali náporu, který se z USA šíří. Na dřívější animozitu k Rusku je třeba zapomenout, dnes se doba změnila a v této fázi není Rusko ani agresorem, ani nepřítelem.

216087

02.04.2010 20:34

Pentagon používá Haiti jako výcvikový prostor

RE: Rozumný postup.

Střelec 77.?.?.?

Myslíte, že US nemohou neprovozovat války ? Buďte ubezpečen, že nechtějí, ne že nemohou. Je to v jejich nenasytném zájmu o ovládnutí surovinových a energetických zdrojů a jejich dopravních cest.

Vy jste si jistě přečetl článek na který jste sám upozornil. Divím se, že jste si z něho nevzal to co z něho zřetelně lze vyčíst. Že příčinou pádu Haiti do propasti byli nejprve Francouzi a po nich nastoupili Američané. Se svým osvědčeným postupem. Připravit nepokoje, nastolit do čela svou loutku, zadlužit stát i s pomocí MMF a dále prostor ovládat bez ohledu na stav obyvatel. Přece je známo, že právě Haiti se stalo první černošskou republikou již počátkem 19. století. Jenže počátkem 20. století (1915) zapracovaly USA a pokračovaly tak jak jsem napsala. Aristide, který byl schopen Haiti povznést, byl odstraněn. Dokonce mu nebylo umožněno ani po zemětřesení přijít na pomoc, přestože se nabízel. Američané měli ještě před zemětřesením připravenou armádu, která na Haiti ihned po zemětřesení nastoupila a dělala pořádek podle svého. To, že pomáhali mizerně, to máte svatou pravdu. Humanitární pomoc zadržovali dlouhou dobu, lidem nedávali ani potraviny ani vodu a trosky zahrabávali buldozery i s mrtvými lidmi. Otázkou je, jestli ti lidé byli všichni opravdu mrtví. Jediní, kteří ihned pomohli byli kubánští zdravotníci a Venezuela, která smazala Haiti jejich dluh.

Naprosto soulasím s větou
"Neumím si představit, kdyby např. po velkých povodních v ČR místo pomoci (k obově) dorazily nějaké armády a na zpustošeném území si udělaly výcvikový trenažér. ",

216243

02.04.2010 20:47

Bombové atentáty v ruském metru

RE: kdo je kdo

Střelec 77.?.?.?

Quido,

oba vaše komentáře za jedna. Je vidět, že víte a je záslužné, že nejste pohodlný to sem pověsit. [cool] Dík.

216245

03.04.2010 10:51

Pentagon používá Haiti jako výcvikový prostor

RE: Rozumný postup.

Střelec 77.?.?.?

Pane SPECZ, zde s vámi mohu již v některých věcech souhlasit. Nabyla jsem ne zcela jistého dojmu, že váš první komentář byl rekognoskací.

Američtí vojáci v blízkosti Haiti byli zjevně připraveni k akci. Nastoupili okamžitě a okamžitě měli připravenou organizaci, vzali na sebe právo pouštět k pomoci složky podle svého rozhodování. Zajímavá je informace, která se brzo po zemětřesení objevila, že toto zemětřesení na Haiti nebylo spontánní. To samozřejmě lze vzít jenom na vědomí, důkaz nikde nenacházím. Právě tak jako nenacházím důkaz toho, že zemětřesením trestají USA v poslední době vzpurné Japonce. Mohu to brát jenom jako informaci "jedna paní povídala".

Americké vojáky, kteří jdou do Afgh. lze sice brát jako oběti, ale oběti, které ví do čeho jdou. Jejich účast není snad povinná. A konec konců USA mají přece dost prostoru kde si mohou cvičit vojáky na vlastním území.

216291

03.04.2010 17:30

Bombové atentáty v ruském metru

RE: kdo je kdo

Střelec 77.?.?.?

Vaše argumentace mi připadá demagogická. Srovnáváte nesrovnatelné. Současnou dobu a časy minulé a dávno minulé. Přistěhovalectví a výboje. Dávám za pravdu č. 216272, že by se měli přistěhovalí přizpůsobit domorodým. Ve slušné společnosti to tak je. Dokonce i protokoly o státních návštěvách jsou v tomto smyslu sestavovány. Ale to je jiné téma než je téma článku. V něm se jedná o bombové útoky v ruských městech, aktuálně v Moskvě. Samozřejmě je prvořadá otázka kdo za nimi stojí. Zatím je možno se oprávněně domnívat, že to nejsou ani Čečenci ani obecněji muslimové. Ti jsou zajisté jenom zpracovaní a nastrčení chudáci, kteří jsou obalamuceni obdobně jako jsme byli obalamuceni my, když jsme podporovali sametovou revoluci. A celý ten umělý terorismus ? Komu slouží a kdo na něm vydělává ? Zatím především stát Izrael, který si tak bere do rukou bič na Palestince a Írán a drží jím v šachu další arabské státy. A straší Evropu i USA, kde má své věrné spojence.

216329

05.04.2010 12:35

Americko-ruská smlouva skutečné ohrožení neřeší

Může nás tato smlouva uklidnit ?

Střelec 77.?.?.?

Americko-ruská smlouva je zřetelně divadlem pro veřejnost, a to především pro západní veřejnost. Ono moc nezáleží na tom jestli se limitují počty pohotovostních jaderných hlavic nebo ne, protože je jich pořád dohodnuto dostatek k vyvolání celoplanetární katastrofy. V této době se asi není třeba obávat jaderné síly ani Ruska ani USA. Nebezpečné jsou další země jaderné zbraně vlatnící, které je mohou použít v lokálním konfliktu. Ten může snadno změnit charakter na celosvětový. Nehledě na to, že se taková zbraň může dostat do rukou nějaké zájmové skupiny mimo státní dohled, která může fungovat ve vlastní režii, anebo jako něčí nastrčená loutka. [naštvaný]

216439

06.04.2010 10:02

Dekadence

Výborný článek

Střelec 77.?.?.?

Dekadence. Zmatení a převrácení hodnot. Zlý záměr. To je přesně vykreslená situace 20. století i dneška. Abnormality pokládané za přednost. Vystavované na odiv. Předvádění zvráceností. Násilí ve všech formách. Dá se předpokládat, že důsledek bude odobný jako ve starém Římě. Dekadence způsobí rozpad společnosti. [oči v sloup]

216499

06.04.2010 19:29

Rusko versus Amerika: Nebezpečí militarizace Arktidy

RE: Rusko=ekologie

Střelec 77.?.?.?

Zde Rusku moc fandíte. Fandím mu sice také, ale ne tam, kde si to nezaslouží. Rusko a ekologie nejde moc dohromady. Možná nevíte jak ničí jezero Bajkal, jak tam nastavěli papírnu a jiný průmysl a odpadní vody pouštějí do této nejčistší vody a největší zásobárny pitné vody na světě. Jak zamořili Karské moře jaderným odpadem. Co se stalo po zásazích do vodotečí, které ovlivňovaly Kaspické moře s touto vodní plochou.

216516

07.04.2010 21:37

Kristus na tapetě

Lidstvo na tapetě

Střelec 77.?.?.?

Nemohu mluvit k církvi, nejsem věřící, ale na každý pád se mi jeví, že křesťanské desatero by měl dodržovat každý, ať je věřící nebo ne. To, že jej nedodržují mnozí věřící a možná i někteří duchovní, neberu jako něco mimořádného. V každém společenství se vyskytnou černé ovce. Znepokojující je, když se vývoj ubírá po špatné koleji. A to se, myslím, v této konzumní době děje a je to uměle vyvoláváno. Lidstvo je tlačeno k povrchnosti a nekulturnosti. Potom se s ním dobře manipuluje.

216583

08.04.2010 09:46

Kyrgyzská tulipánová revoluce v prdeli, kam dávno patřila

patří tam

Střelec 77.?.?.?

Tam by patřily všechny revoluce režírované CIA, ale nemuselo by to být tak jadrně sděleno. Vypadá to, že Rusové začali o své bývalé republiky lépe pečovat.

216603

08.04.2010 15:00

Kyrgyzská tulipánová revoluce v prdeli, kam dávno patřila

RE: Jen poznámka

Střelec 77.?.?.?

I když máte Sašo pravdu, přece není nutno překládat všechno doslova, ale tak, aby se zachoval význam. Používání vulgarit je už příliš časté a o to nechutnější. Češi by se nemuseli opičit ve všem a především ne v tom špatném. Už tak je u nás hrubosti nadmíru.

216629

08.04.2010 16:18

Kyrgyzská tulipánová revoluce v prdeli, kam dávno patřila

RE: Jen poznámka

Střelec 77.?.?.?

Pane Stworo, jakkoliv si vás pro vašeho Zvědavce moc vážím, zde s vámi zajedno být nemohu. Expresivní slova jsou vždycky úderná, protože z nich čiší emoce, ale co z toho ? Zprávy z Kyrgyzstánu přece slouží k informování a ne k vyvolání okamžitých akcí, aby musely být úderné. Podle mne je používání vulgarit móda, která slouží, jak zde napsal anonymní pisatel, určitým silám k tomu, aby lidé byli vulgární, zlí a hloupí. Občané si dnes už od dětství zvykají na sprostotu ve veřejných projevech. Tím jsou k hlouposti, nekultivovanosti a hrubosti přímo vedeni. Promiňte mi, že odbočuji od tématu článku, který mi, až na to jedno slovo, dělá dobře na duši. [smích]

216634

Tohle vraždění může neodsoudit jedině člověk bez jakéhokoliv soucitu. Úplně z míry mě vyvedl článek Jana Šterna na Aktuálně, kde velebí Spojené státy za včerejší podpis smlouvy o omezení jaderných hlavic a poukazuje na jeho demokratické úsilí, boj za lidská práva a snahu o lepší život vlastních lidí. Nejvíce hodnotí garanci USA nezávislého vývoje východoevropských států.
Naprosto směšné.

216742

10.04.2010 09:31

Zámek

problémy lze někdy řešit

Střelec 77.?.?.?

Je možno se také nechat naverbovat jako nájemný terorista US tajných služeb a budete mít zajištěno, že nebude kontrola ani vaší osoby, ani vašich zavazadel. Jenom je otázka co se s vámi stane potom, až vás "odhalí" přímo v letadle. Po určitém mediláním show zmizíte z pozornosti, ale možná i ze světa.

A otevření zámku ? Dnes není problém. Právě nyní je v našich sdělovadlech probíráno téma bumping. Ten byl původně určen pro otevírání visacích zámků. [oči v sloup]

216798

10.04.2010 10:28

Smutný konec Mirka Topolánka

Rytířskost a férovost v ODS

Střelec 77.?.?.?

Odstranění Topolánka ve férovém, rytířském politickém souboji u ODS by bylo netypické. |Neférovost a nerytířskost, tím se tato strana vždycky vyznačovala. Rovněž zákeřným napadáním politických protivníků. Rány pod pás dovedl ordinovat Dalík, možná naordinoval i tuto pro svého přítele.

216809

10.04.2010 14:31

Smutný konec Mirka Topolánka

RE: Topolánek...

Střelec 77.?.?.?

Kdybyste měl pravdu ve svém závěru, bylo by to dobré. Jenže nezapomeňte na náhradní poravici. Možná ještě horší, porotože mazanou. Jestli ti ovládnou politiku, tak se máme na co těšit. My, včetně těch hlupáků co je budou volit. Strana recyklátů TOP09. Vypadá to, že právě tato strana je postrkována ne-li k vítězství, tedy alespoň k dobrému výsledku. Financováni jsou dobře, odkud, to si jistě domyslíme. Uctívaný kníže a vychytralý Kalousek (nekalousek)si budou lépe vědět rady než primitivní Topolánek. Ti se sockami zatočí. [naštvaný]

216848

12.04.2010 12:53

Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku

RE: já s tím souhlasím

Střelec 77.?.?.?

To je ono. A ještě je dobré si uvědomit, kdo se o řecký dluh postaral. Že to byli ti samí skrytí organizátoři, kteří se starají o dluhy mnoha dalších zemí. Dluhy jsou jedním z nejlepších prostředků k ovládání.

Fakt je to košér. [bliji]

217032

12.04.2010 16:31

Washington plánuje nové vojenské základny v Brazílii a Peru, aby zastavil Venezuelu

Brazilie bude bojovat proto pašování drog a terorismu

Střelec 77.?.?.?

Boj proti pašování drog a boj proti terorismu mohu být zástěrky pro cokoliv. Když se USA někdo nehodlá podřídit, je označen buď za teroristu, nebo dostane nálepku přípravy na válku a důvod k sankcím je na světě. O nich rozhodují výhradně Spojené státy a není mi známo, že by sankce vyhlásil někdy někdo jiný. Ostatní je pouze plní. Posvěcení OSN je jen formalita.

217052

13.04.2010 08:31

Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku

RE: já s tím nesouhlasím

Střelec 77.?.?.?

Váš sarkasmus se míjí cílem. Je třeba si můj komentář nejdřív pozorně přečíst, potom teprve kopnout. Nemám v něm nic co by mluvilo proti vašemu tvrzení. Otázka je jenom, zda to co vy uvádíte, dokázalo způsobit řecký státní dluh. Přispět k němu jistě ano, způsobit asi ne. Jenže proč bychom ho měli platit my, když dokonce nejsme ani v eurozoně. Já si odpovím. Protože je snaha o to zadlužit i nás co nejvíc, abychom byli také co nejlepším objektem pro vydírání světovým finančním centrem, kterému naše vazalské vlády slouží.

Proti tomu by se měli občané postavit. Jenže by to musel někdo zorganizovat. Podle mého soudu by to mohly být například odbory. Jde přece o peníze, které stát vybere od zaměstnaných osob. Naše odbory zřejmě na takovou akci nestačí. Bohužel.

217075

13.04.2010 18:54

Americký imperiální plán. Rychlý globální úder

RE: Americky globalni uder s Israelskym politicko-vojenskym vedenim.

Střelec 77.?.?.?

In-oceane,

takovýto renonc je sice pozoruhodný, ale obsah článku je natolik znepokojující, že vzor pro Sochu svobody by mi vůbec nedělal vrásky. Začti se do jednotlivých odstavců článku a možná tě zachvátí deprese a bude tě tlačit noční můra. To co je připraveno a ještě se zdokonaluje, má postihnout svět před oceánem, ale nikde není zaručeno, že se to světa za oceánem nedotkne. Pozdrav od zajocha.

217100

14.04.2010 11:22

Americký imperiální plán. Rychlý globální úder

RE: Americky globalni uder s Israelskym politicko-vojenskym vedenim.

Střelec 77.?.?.?

In-oceane, ano. Mám v paměti tvoji svobodomyslnost. S lecčíms ve tvých postojích mohu souhlasit, ale lecos mi zůstává vzdálené. Píšeš, že je ti lhostejná minulost i budoucnost, žiješ tady a teď. Jenže minulost má vliv na tvoje žití teď a budoucnost nebude jenom taková, jakou si ji připravíš ty. Nežiješ na světě sám, ale s několika miliardami dalších, z nichž ti vlivní tvoji budoucnost, stejně jako současnost i minulost, ovlivňují. V tom zapeklitém propletenci lidské společnosti existuje sama sebou a nesmírným majetkem vyvolená skupina lidí, která má v rukou kormidlo světa a která si uvědomila, že se lidstvo přemnožilo. No a zcela podle způsobu jakým se redukují přemnožení škůdci se chystá naložit s přemnoženým lidstvem. Podle Malthuse jsou jedním ze způsobů redukce války. V souhlase se stavem poznání jsou dnes připraveny a zdokonalovány válečné prostředky, které jsou v blogu nastíněny. Ty píšeš, že se nestrachuješ, neboť to stejně neovlivníš. Musím ti dát za pravdu a ocenit, že takto dokážeš k věci přistupovat. Obvyklé to však není a myslím, že většina lidí, která si dokáže skutečnost představit, klid nezachová.

Moje naděje je v tom, že vyvoleným to nevyjde tak jak si představují. Myslím si, že čím více lidí bude obeznámeno se situací ve světě, tím těžší bude vyvoleným uplatnit svoje představy. Ony už se v historii několikrát mocným otěže vymkly z rukou. Bohužel to vždycky bylo velmi krvavé.

217132

14.04.2010 14:26

Americký imperiální plán. Rychlý globální úder

RE: Americky globalni uder s Israelskym politicko-vojenskym vedenim.

Střelec 77.?.?.?

Například Napoleonovi s jeho Francouzi, nebo Hitlerovi s jeho nacisty. Jistě vás to napadlo, ale možná je nepovažujete za mocné své doby, anebo jejich vojenskou porážku nepovažujete za vymknutí z rukou. Například by bylo možno zahrnout do této skupiny i třeba Cesara, který stále vítězil, až byl zavražděn. Světovládní Mongolové nakonec zůstali jako národ s necelými třemi miliony obyvatel na převážně suchém a obtížně obyvatelném území. Ve Vnitřním Mongolsku, kde žije necelých 24 milionů obyvatel nejsou jistě všichni Mongolové. Tataři, kteří se ve svých výbojích dostali až na Moravu a uřezávali křesťanům uši, jsou celkem bezvýznamně rozptýleni po Asii.

Je dobré připomenout, že většinu z těchto potenciálních světovládců potřeli Rusové.

Uvádím jenom příklady. Jistě by se našlo podobných více. Vždyť dějiny lidstva jsou ve skutečnosti dějiny válek.

217144

14.04.2010 17:02

Americký imperiální plán. Rychlý globální úder

RE: Americky globalni uder s Israelskym politicko-vojenskym vedenim.

Střelec 77.?.?.?

Tak to je tedy! Pro mne je poučení vždycky vítané. Jenom nemám jasno v tom, kdo byli ti mocní nad Cesarem, Mongoly a Tatary. Napoleona a Hitlera podle některých řídili sionisti. Že by i ty dávné velikáše ? Mám zřejmě hluboké mezery ve vzdělání.

Hrana sionistům a óbrboháčům ? Připadá mi to jako přání otcem myšlenky, ale s radostí se budu mýlit.

217154

14.04.2010 21:33

Je čas osvobodit Čečence

RE: Čečensko

Střelec 77.?.?.?

Oblast Kavkazu je odedávna významná a odedávna se o ní bojovalo. V 1.SV, ve 2.SV i nyní před případnou třetí. Světový kapitál tam zaměřuje svou pozornost nejen kvůli surovinám, ale i kvůli strategické poloze. Rusko je už obklíčeno skoro ze všech stran, zatím ani ta vymknuvší se Ukrajina není jistá. Z Gruzie se stal vazal a ostatní státy střední Asie bývalého SSSR lavírují. Na veškerých diverzích proti Rusku má zájem jedno světové centrum se svou převodní pákou na Blízkém Východě. Jakkoliv údajně bojuje proti muslimskému terorismu, tak jej proti Rusku podporuje.

217166

15.04.2010 10:01

Hlavní židovské americké organizace obhajují pokoření Ameriky Izraelem

bezvýznamný Izrael ?

Střelec 77.?.?.?

Jakýpak je to ekonomicky bezvýznamný stát, když vládne světovým kapitálem. Významné americké banky jsou v židovských rukách, významný průmysl také a tisk rovněž. Kdyby jen americký kapitál. Dnes jsou v jejich rukách vlády mnoha zemí. Naše rovněž. Ten kdo má soustředěny finance a do jehož ruk významné zisky plynou, ten má prostředky na to, aby hýbal světem. Jakpak by si Netanjahu nedělal z USA kašpárka a nechoval se drze, když židovské peníze , ovšem vytahané z kapes hloupých gójimů, plynou z USA do Izraele.

Celá Evropa i Amerika si platí své vlastní porobení.

217201

15.04.2010 14:18

Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku

RE: já s tím nesouhlasím

Střelec 77.?.?.?

Pane Vojto49,

nějak tady mícháte jedno s druhým tak, že to nedává pravdivý obraz.

1. Výsledkem toho, že opozice, tedy ČSSD nenastoupila vládu po vládě ODS je schodek 192,2 miliard Kč ? Nějak mi to neštymuje. Vždyť takový (nebo přibližně takový) schodek právě zanechala vláda ODS s nejlepším ministrem financí (dle Topolánka) Kalouskem. "Úředníci" ho jenom dostali do vínku. Pokud si vzpomínám, tak popřevratový stát nebyl zadlužený. Dluh, který způsobovaly na pokračování vlády až do doby než nastoupila ta Paroubkova, se stále zvyšoval. Teprve Paroubkova vláda ho začala snižovat. Nový nástup ODS k moci nám předvedl co je to ranný kapitalismus a jak rychle lze dluh navyšovat.

2. Bylo by dobré osvěžit si paměť ohledně mezinárodní ostudy ČR. Pokud si pamatuji, tak ostudu způsobil předseda vlády Topolánek svým hrubým a hloupým jednáním na mezinárodní scéně. Vyvrcholením bylo praní špinavého prádla ČR Topolánkem v Evropském parlamentu den po pádu vlády, kdy byl dokonce ze strany EP napomenut, že nemá řešit své domácí problémy tam.

217223

15.04.2010 21:49

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Katyn II How satanist say

Střelec 77.?.?.?

Nechcete se někde, třeba v encyklopedii, seznámit s tím co je to NWO ? Nechtěl byste nám předložit nějaký důkaz, ale důkaz ne hypotézu, že Rusáci lžou ? Ta 50. léta, Stalin a Lenin - to si z nás utahujete ?

217245

16.04.2010 08:59

Alespoň krátce k pádu polského letadla

RE: Katyn II How satanist say

Střelec 77.?.?.?

Mám na mysli nikoliv lži z historie, i když na všechny také asi nemáte důkazy. Mám na mysli lži Rusů týkající se pádu letadla s polskými potentáty, kteří letěli dělat show do Katyně.

217282

17.04.2010 12:11

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: A jejda.

Střelec 77.?.?.?

Prostej člověče, vy nejste toužista ? Vy byste si nepřál mít pohodlný život, mít stále dost prostředků na zajišťování svého živobytí, svého zdraví a všeho toho i pro svou rodinu ? I kdybyste mi to potvrdil, tak vám to nemohu věřit.

Bezdomovci i nadmíru bohatí přece existují. Mezi nimi však mnoho lidí, kteří na tom nejsou tak zle jako bezdomovci, ale zase nikterak dobře, aby se o nich mohlo napsat, že žijí v pohodě a dostatku. Rozhodně to není jenom jejich vinou, ale vinou systému, do kterého bylo lidstvo vlákáno, vmanipulováno, lží a klamnou propagandou dotlačeno. Bylo slibováno, do lží se vmísila sem tam pravda, aby ta lež vypadala věrohodně a nyní jsou sklízeny výsledky. Část společnosti (ta nepatrná) si libuje v nadbytku, druhá část (ta větší) nuzuje a třetí část (ta podstatná) si zatím nemůže tak moc stěžovat. Jenže málo z té třetí části vidí dál a uvědomuje si, že ji nečeká žádné skvělá budoucnost a že NWO je cílem těch nejmocnějších z Londýna a N.Y. Co plyne z toho, že lidstvo má být podstatně zredukováno, by si asi každý dokázal představit, kdyby si to připustil, anebo o tom vůbec věděl. Jestlipak si to dokážete představit také ?

Článek je výborný a kdyby se netýkal tak závažných otázek, tak by byl velmi zábavný.

217364

17.04.2010 20:42

Když...

RE: Tohle je mnohem aktualnejsi basen

Střelec 77.?.?.?

"I v těch nejlepších případech jde o narušování cizích kultur, a v patách tomu nezištnému jde zištný obchod a postupný rozvrat původní civilizace. Nakonec i ta mateřská bílá civilizace sama sebe "zdokonaluje" špatnými vzorci k týmž koncům, to je to opravdové břímě bělochů."

Pisateli, který si přejete zůstat v anonymitě, toto jste vyjádřil velmi výstiženě.

Názorně vliv bělochů na primitivní společenství popsal náš cestovatel A.V.Frič ve svých dílech a s půvabem a humorem jeho zážitky sestavila do knihy Čerwuiš, aneb z Pacheka do Pacheka oklikou přes střední Evropu manželka jeho vnuka Yvonna Fričová. Alberto Vojtěch tam dává do protikladu indiánskou čestnost a smysl pro férovost a přímé jednání s podlostí, intrikářstvím a přetvářkou civilizovaných křesťanů. Indiáni, o které se jedná , jsou paraguajští Čamakokové.

A.V.Frič zanechal v Paraguayi dceru Hermínu. Narodila se indiánské mamince Lorai a zemřela v loňském roce ve věku přibližně 105 roků. Zůstala velmi rozvětvená rodina, která je z ČR zásluhou paní Fričové podporována prostřednictvím sdružení Checomacoco v hospodářství, zemědělství, vzdělání a zdravotnictví. Mezi českou a paraguayskou částí sdružení probíhá čilý styk a řekla bych, že pomoc ze strany "bílých" je zde poskytována tím správným způsobem a indiánské komunitě s českou krví bylo významně pomoženo.

217395

18.04.2010 10:27

Kdyby, kdyby, kdyby…

RE: Nesmysly mluvíte Vy

Střelec 77.?.?.?

Jarmilo, shrnula jste to přehledně. Možná jste čerpala z poučné publikace Jiřího Maška Mráz přichází z Bílého domu a doplnila novějšími aktualitami. Co myslíte, jak to může skončit ? Je podle vás už něco na obzoru ? Můžeme se k něčemu upínat jako k naději ? Bude to opět Rusko, které rozhodne o osudu toho kdo si činí nárok na světovládu ? Jaká bude úloha Číny ? Na čí straně bude stát ? Nebo bude jednat samostatně ve svém zájmu a se snahou sama se dostat do čela namísto dosavadních hegemonů ?

217416

19.04.2010 10:58

Jednali lékaři na politickou objednávku?

Nesvéprávný Klaus ?

Střelec 77.?.?.?

Asi málokdo by chtěl být v této situaci v kůži Adama Bartoše. Jako novinář do záležitosti vidí hlouběji než prostý občan. Proto by měl občany objektivně informovat. Občany, kteří nemohou být informováni přímo ze zdrojů, ale jenom prostřednictvím medií a toho co na vlastní oči vidí. Bohužel za panem presidentem mnoho pozitivního vidět není. Na prvním místě "zásluha" na rozkladu národního hospodářství a na vzniku ekonomických elit, které nevznikly poctivým způsobem, ale k majetku přišly tunelováním, jak se eufemisticky nazývá vykrádání. Potom se na všechno jeho konání hledí s nedůvěrou a opomíjí se i jeho správné kroky, jako bylo například odsouzení bombardování Srbska, odsouzení uznání samostatného Kosova, gruzínské agrese. Podvědomně se ve všem hledá něco skrytého temného. Podobné je to i s jeho odmítáním Lisabonské smlouvy. První podezření bylo, že má strach, aby mu někdo zvenčí neviděl do karet a aby nebyl odsunut na druhou kolej.

Při zprávě o tom, že by měl být prohlášen za nesvéprávného, mě v první chvíli napadlo, že se jedná žert. Vždycky se totiž choval velmi svéprávně. Dost dlouho mi trvalo, než mi došlo, že je to míněno vážně a že by za tím mohly stát vážnější zájmy.

Jenom na dokreslení si pořipomeňme jeho výrok, který napsal ke kosovské krizi:" Názory nemusí být nutně správné jen proto, že je vyslovily naše spřátelené velmoci a že jiný názor mají státy, které mezi naše nejbližší spojence nepočítáme. Nebudeme jednat dospěle, dokud si na samostatné postoje po půlstoletí povinného přikyvování "mocným spojencům" konečně nezvykneme. Teď k tomu máme dobrou příležitost." Tohle rozhodně není výrok nesvéprávného člověka.

217479

24.04.2010 09:53

Finanční podvody: Kultura hrabivosti pod palbou kritiky

Barack Obama

Střelec 77.?.?.?

Barack Obama asi ví ledacos, ale především to, že musí být poslušen. Nesmí se protivit těm, kteří ho nechali zvolit prezidentem a kteří by mu to spočítali, kdyby se začal stavět na zadní. Skutečná možnost změnit současný kasínový systém je v tom, že by se našlo více vlivných senátorů, kteří by nebyli závislí na bankéřích a dokázali prosadit vyšetření starých podvodů v bankovním systému a jeho následnou kontrolu.

217862

26.04.2010 14:24

Spojené státy vypustily na oběžnou dráhu tajnou vojenskou bezpilotní loď

Co bude následovat ?

Střelec 77.?.?.?

"Političtí analytikové upozorňují, že pokud je projekt X-37B určen vojenským cílům, mohl by být interpretován jako porušení dohody o vesmírném prostoru z roku 1967."

Jestliže se porušení dohody zjistí, co bude následovat? Budou na USA uvaleny přísné sankce ? [chechtot]

217971

26.04.2010 18:57

Velká krize, lidský kapitál a politické nebezpečí v USA

RE: Nic se neděje

Střelec 77.?.?.?

Esoteriku,

já se bojím, že to nebude tak jednoduché a že se ty dopady neomezí na USA. Spíš si myslím, že až u nich pára nadzvedne pokličku, že si naorganizují opět nějaký teroritický čin,(obdoba 11.září) a obrátí pozornost na zevního nepřítele. Tak se to dělá obvykle. Směr jejich agrese potom může být na východní Evropu, tak jak to připravují. My, jakožto jejich věrní přátelé, se můžeme klidně stát základnou pro jejich bojiště a potom přátelství - ne přátelství, můžeme být obětováni.

218010

29.04.2010 21:33

Kultura strachu

Klausovo vlastenectví

Střelec 77.?.?.?

"U nás nesmím zapomenout na prezidenta Klause. Opět si představte, že jsme mohli mít takového Švejnara nebo – Pánbůh chraň – grázla a zaprodance Vondru či zcela zdegenerovaného Schwarzenberga. Vím, že Klausovi mnozí z vás nemohou přijít na jméno, ale pravdou je, že je to politik a diplomat světového formátu, který nemá mezi evropskými politiky rovnocenného partnera. A zdá se mi, že je vlastenec. Pokud není, alespoň se tak tváří a zatím to své vlastenectví nikdy nezradil." - citace z článku.

Pane Stworo, téměř se vším ve vašem článku souhlasím, ale s hodnocením Klause nemohu a rozhodně se neraduji, že je naším prezidentem i když ti další, které jmenujete, by asi byli ještě horší. Je pravda, že s mnohými jeho kroky souhlasím, například v záležitosti uznání Kosova, bombardování Srbska, gruzínské agrese a j. Ale co se týká domácí politiky, tam mi připadá, že jednal v režii těch, v jejichž zájmu bylo rozvrátit národní ekonomiku a dostat ji pod patronaci cizího kapitálu. To co u nás ještě pracuje už většinou nepracuje pro nás. Zisky jdou jinam. Množství podvodů, které se nesměly prošetřit a objemy rozkradených hodnot nesvědčí o jeho vlastenectví. Všechno to bylo činěno za jeho vlády, za dobu kdy byl ministrem financí a pokračovalo to za vlády jeho odchovanců, jimž k poslední vládě, která později padla, účinně pomohl. Že by po získání prezidentské funkce se nějak radikálně změnil k lepšímu ?

218354

30.04.2010 15:32

Tragédií k upevnění moci

hodnota lidí

Střelec 77.?.?.?

Téměř se vším co autor napsal lze souhlasit. Jenom mi není jasné jak je myšleno to, že životy všech lidí jsou stejně hodnotné. Jestliže se to vezme z pohledu osoby jakžto živého tvora, bez ohledu na společnost, potom samozřejmě. Život jako život, v jednom okamžiku začíná a v jiném končí. Tady jsou si rovnocenné. Jenže to by musely jednotliví lidé, tedy jednotlivé životy být izolované a spolu navzájem nesouviset. Avšak tomu tak není. Navzájem jsme každý z nás na někom závislí, někdo koná pro nás a my konáme pro jiné. Potom je velký rozdíl mezi hodnotou jednotlivých jedinců. Někteří vykonají pro společnost mnoho, jiní málo, něčí činnost je dokonce záporná, tedy destruktivní. Z tohoto pohledu nemohu souhlasit s tím, že životy lidí jsou stejně hodnotné. Jakpak jsou stejně hodnotné například životy profesora Wichterle a vraha Kájínka ? Tím ovšem nechci podporovat nějaké vyvyšování se a nadřazování jedněch nad druhé. Nikoliv. S každým by se mělo jednat s lidskou úctou, avšak s vědomím jeho skutečné hodnoty pro společnost.

Komedie, které se děly kolem smolenské tragedie byly trapné a bylo z nich jasné o co komu jde. Jedněm o sebezviditelnění, jiným o politické body, dalším o pracovní náplň a jistě i další zájmy hrály svou úlohu. Jeden národ si v tuto dobu alespoň nakrátko připadal jako střed světa.

Závěr: Znakem této doby je umělé vytváření celebrit a VIP, aniž by tyto osoby měly hodnotu, která je jim přisuzována a aniž by si zasloužily úctu, která je jim prokazována.

218447

01.05.2010 09:50

Kultura strachu

RE: Stwora je pry znamy estebak

Střelec 77.?.?.?

Hm. Já V. Stworu - Andreje jako známého estébáka neznám. Takže asi moc známý nebude. Podle toho jak jste to napsal tak asi ani nevíte kdo to estébáci byli. [oči v sloup]

218508

03.05.2010 10:24

Kalouskovo Panoptikum

Střelec

Střelec 77.?.?.?

V deníku Právo z 27.dubna t.r. bývalý soudruh, po převratu člen dalších stran, jinak bývalý ministr průmyslu Vladimír Dlouhý udělal TOPu velkou reklamu. Nevím o tom nic bližšího, ale jeví se mi, že hodlá s touto stranou dělat kariéru. Bylo by to přirozené, mezi recykláty patří.

218650

03.05.2010 10:28

Kalouskovo Panoptikum

RE: Efektivní kampaň

Střelec 77.?.?.?

Vynikající komentář Sam Ting Wongu. [cool]

218652

06.05.2010 09:38

Největší výkupné Shaloma Bernankeho

laický pohled

Střelec 77.?.?.?

Nejsem z oboru, ekonomie je mi dost vzdálená, ale zajímlo by mne, jak dlouho může takové papírové tvoření hodnot fungovat. Nejspíš tak dlouho, dokud si ti kteří skutečné hodnoty tvoří, nechají výsledky své práce vykrádat mocnými šejdíři. Jestli si jednou uvědomí, že drobty ze stolu mocných, navíc drobty bezcenné, jim nepřinášejí adekvátní odměnu za jejich práci, možná účinně zasáhnou.

218811

06.05.2010 09:48

Finanční systém a jak je to vlastně s tím kapitalismem

RE: Díky za diskusi 3

Střelec 77.?.?.?

S tímto názorem musím bezvýhradně souhlasit. Moudrá věta, která mi utkvěla v paměti z dětství, zněla: "Lidé by museli být andělé, aby se dal vybudovat komunismus."

218812

06.05.2010 15:22

Seznam „zlých hochů“?

RE: Opravdu zli hosi

Střelec 77.?.?.?

Pane Bílý,

zkuste si připomenout, kdo ovládá veškerá media v Severní Americe a v západní Evropě, včetně našich. Bohužel to nejsou vlády, ale skuteční predátoři. Do jaké myslíte, že patří skupiny ? Putin možná je bývalý důstojník KGB. Ale tvrdíte to tak jistě, jako byste viděl doklady o tom. Ale myslíte, že jako bývalý KGB nemůže pracovat ve prospěch svojí země ? Zatím to vypadá, že si mohu Rusové gratulovat k takovému politikovi, který dokáže své území ochránit od skutečných světových predátorů. Bohužel se takoví nenacházejí na významných postech u nás. Proto jsme už zcela sežráni.

218826

07.05.2010 11:13

Seznam „zlých hochů“?

RE: Opravdu zli hosi

Střelec 77.?.?.?

Ale pane Bílý. Je přece známo, že media na západě, tedy ta významná, vlastní Rupert Murdoch se svou korporací, mediální magnát, který se angažuje i v jiných částech světa. Je to věrný příznivec republikánů a obdivovatel klanu Bushů. Jestliže vytýkáte Putinovi KGB, tak proč nevytýkáte prezidentu G. Bushovi šéfování obdobné instituce v USA ? Proč nevytýkáte celému klanu Bushů podporu nacistického Německa, a to až do poloviny válečných let, kdy jim to bylo alespoň administrativně zatrženo ?

Vrátím se k mediím. U nás nepozorujete cenzuru ? Já ano. A úplně stejně rozsáhlou jako v předlistopadovém režimu. Pozoruji přímo lži, které jsou v tisku, TV i rozhlase uváděny. Ale ještě mnohem zákeřnější vidím manipulace. Prostě uvádění polopravd a věcí vytržených ze souvislostí. Když se uvede alespoň kousek pravdy navozuje to u prostých lidí dojem, že je pravda všechno. Co jiného než lež je tvrzení, že ČSSD zadlužuje tuto zemi, když nejvíce ji zadlužila vláda s ministrem financí Kalouskem, který nyní kříčí, přímo řve, jak to zadlužila ČSSD a že se s tím musí něco udělat a pochopitelně z toho si má každý odvodit, že recyklovaní ve straně TOP09 se toho rádi ujmou a dokáží to.

Tuto otázku by bylo možno rozebírat hodně dlouho. K tomu tu není prostor. Přeji vám, abyste měl možnost seznámit se s problematikou mediálních masáží prakticky prováděných a s jejich cíli. Na internatu to lze najít.

218871

07.05.2010 13:19

Budeme se podepisovat třemi křížky?

Zářné zítřky

Střelec 77.?.?.?

Tento vývoj je přirozený. Je třeba ho vidět v souvislosti se západními trendy. Jestliže jsou lidé předurčeni k redukci a ti ponechaní k službě elitám, potom nepotřebují umět číst ani psát. Otroci to nepotřebují. Otroci musejí poslouchat příkazy a pracovat.

Taková stupidnost nebyla ani za toho zatracovaného minulého režimu. Mne osud obšťastnil vzděláním všech stupňů za socialismu. Děkuji mu za to. Ač nemám humanitní vzdělání tak básniček znám větší počet. To jenom pro dokreslení jak se dříve vzdělávalo.

Co by na tento vývoj asi řekl prof. Wichterle a co asi na to říká můj guru prof. Zahradník.

218884

07.05.2010 18:14

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: Narok na vzdělání

Střelec 77.?.?.?

Milá Jacqeline,

to co jste zde popsala je ještě větší obžaloba kanadského školství než to co zde napsal Vladimír v základním článku. Je s podivem, že i v takovém školství se mohou najít děti, které se později v životě dokáží uplatnit. Vy píšete kolik vás stálo námahy a času zajistit svým synům kvalitní vzdělání a že jste ve skutečnosti to co bylo potřebné zajistila vlastními silami. Zasloužíte hlubokou poklonu. Podle toho co zde čtu nabývám přesvědčení, že v Kanadě jsou asi vzdělaní jenom odborníci, t.j. ti, kteří se systematicky zásluhou svých rodičů připravili na svou profesi a ostatní jsou jednoduší a málo vzdělaní. Nedovedu si takovou společnost představit. Položím hloupou otázku. Jak je to s dělníky? Oni umějí jenom nacvičené práce a při jakýchkoliv mimořádných situacích by si neporadili ? [překvapení]

218904

07.05.2010 21:06

Seznam „zlých hochů“?

RE: Jen přemýšlím...

Střelec 77.?.?.?

Lin, s vámi lze téměř vždy souhlasit. Přemýšlíte velmi logicky. Na vaši otázku proč "svobodným novinářům" vadí dva politici, kteří jsou zároveň vlastenci (u nás je to skoro sprosté slovo), by mě napadlo velmi rychle vysvětlení. Jistě ho máte i vy, jenom jste položila řečnickou otázku. "Svobodní novináři" jsou svobodní jenom do té míry, dokud slouží majiteli, spojenému s řídící imperiální skupinou. Jejím cílem je ovládnutí světa a Putin s Ahmadinežádem jim to kazí. To že byl Putin v KGB mluví v současnosti v jeho prospěch, jak píšete.

218917

08.05.2010 16:11

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

Don Quichote

Střelec 77.?.?.?

Pane autore, váš úvod je snad logický, ale nepřesvědčil mě, že by bylo vhodné napodobovat všechno co se kde na světě uděje. To, že jsou dostupné sprosté klipy a že jakási osoba předkládá k nahlédnutí své intimnosti snad neznamená, že se to musí napodobovat. Vraždy také existují a zatím ještě nejsou doporučovány k napodobování. Je mi jasné, že je část lidstava, která se potřebuje vzrušovat vulgaritami a sprostotou, ale nemyslím, že by bylo vhodné to ještě podněcovat. Podle mého by se měly podněcovat ušlechtilé zájmy a obracet pozornost lidí na to lepší v nich. Potom by třeba část občanů nevyhraněných byla ovlivněna v dobrém. Jestliže Ezra Pound potřeboval být nechutný, měl z toho dvojí užitek. Uvolnil se a ještě ze sebe udělal kritika. Tak to praktikují i jiní umělci. Své perverze balí do uměleckosti.

Já se proti takovému stavu často ohražuji a někdy sklízím dost hrubé reakce i za použití vulgarit. Připadám si v této otázce donkichotsky. [smích]

218954

08.05.2010 17:16

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: Autor natuknul zazivne tema

Střelec 77.?.?.?

Pane n.z., zde jste mi promluvil z duše. Poslední dva odstavce z vašeho komentáře jsou naprosto pravdivé. Včetně hodnocení vzdělání v Rusku. Přitom naši lidé se dívají na Rusy skrze prsty a mají je za primitivní. Musím poukázat na to, jak se oproti našim dětem snaží děti z některých jiných států vzdělání získat a vzdělání si velmi váží. O naší mládeži se toto ve všeobecnosti říci nedá. Naší mládeži jde především o získání papíru. Jeho skutečná hodnota může být klidně nulová.

Že je Praha zahlcena škvárem se nedá popřít. Bohužel to není jen Praha, ale i jiná města a místa u nás. A co jazyk ? Vždyť ten se doslova przní všelijakými anglismy, používanými snad proto, aby jimi byla předvedena světovost. Jistě je leckde nutné je použít není-li český výraz, ale proč jimi nahrazovat pěkná česká slova. Proč reprízujeme , jsme zainteresováni, registrujeme, přidáváme ingredience atd. Ze sdělovacích prostředků se na nás tyto hrůzy neuslále valí a naši lidé už asi ani neznají slova, která jim odpovídají v našem jazyce (tedy ekvivalenty [smích] )

218958

09.05.2010 10:56

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

další od D.Q.

Střelec 77.?.?.?

Prosím. Leckomu se jistě jeví moje kritika vulgárností (mám na mysli především samoúčelnou vulgárnost), která je předváděna v kdejakém uměleckém kuse, ba dokonce už i v opeře nebo v baletu, jako úzkoprsá. Možná si někdo vzpomínáte na aféru ostravského ředitele Národního divadla moravskoslezského, takto operního pěvce Luďka Golata, který nutil aktéry k tak sprostému předvádění, že se i oni sami vzbouřili. Vím, že je to současný trend a že umělci i "umělci", aby vzbudili pozornost, hledají způsoby jak co nejvíce šokovat. Vulgární vyjadřování, kterého se zde několik z vás zastává, je ten nejnižší stupínek současné kultury hrubiánství. Ještě se to nedá nazvat perverzí. Podle mne je však rozdíl mezi použitím sprostých slov v soukromí a na veřejnosti, kde již působí na společnost. Divíme se, že studenti neuznávají své pedagogy, že napadají spolužáky i dospělé a že u nich vzrůstá brutalita. Nezdá se vám, že by to mohlo souviset s celkovým kultem ošklivosti, který je v současném, rádoby nekýčovitém umění zastáván ? Nevím jak kdo, ale já s nelibostí pozoruji perverze, které jsou lidem předváděny. "Umělecké" zobrazování vnitřností, suchých mrtvol, lidských exkrementů a podobně. Rozmach homosexuality a zcestných sexuálních praktik v to počítám.

Určitě mne odborníci na umění zkritizují, jistě se vysmějí i nému laickému pohledu na společnost a umění. Je to jejich právo, neboť obor, který je mi vlastní, je naprosto odlišný. To co zde uvádím je jenom moje vidění světa. Mám dojem, že posláním umění je lidstvo duševně povznést a ne na něho působit negativně.

218996

10.05.2010 09:58

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Don Quichote

Střelec 77.?.?.?

Pane Steve, leckde jsme se v názoru shodli, ale zde je zbytečné mě přesvědčovat nebo povzbuzovat. Můj názor se nezmění. V reakcích na moje výhrady k vulgaritám mi byly často s gustem předloženy další. Snesu je, takže pokud to mělo být potrestání nebo výsměch, tak se minul cíle. Jenom jsou mi nechutné. Navíc je považuji za povzbuzování společnosti k hrubiánství, které vede k brutalitě. Ale to už se opakuji. Umělce, kteří se takto vyjadřují, podezírám buď z duševní úchylky - říká se tomu koprolálie, anebo z nutnosti na sebe upozorňovat za každou cenu.
Přesto, že si zde nenotujeme, vás srdečně zdravím. Jenom na vysvětlení, aby to nevypadalo, že jsem zženštilý mužský, uvedu věc na pravou míru. Jsem žena. Mužský nick jsem použila podle znamení mého narození. Dodatečně vidím, že to moc vhodné nebylo.

219045

10.05.2010 18:42

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Don Quichote

Střelec 77.?.?.?

Hestroyi, víte co ? Raději si mých textů nevšímejte. Nebudu vám nic vysvětlovat, ale jenom vám napíši, že jste nepochpil především vy mne. Vaše rady do života a povídání o cukrové vatě si schovejte pro někoho mladšího. Já už jsem si v životě něco prožila a tou cukrovou vatou jsem zrovna sycena nebyla. To mi věřte. Vaše poučování o svobodě je sice krásné, ale zřejmě platí ta svoboda jenom pro vás. Když jsem se já svobodně vyhádřila, tak mě zde osobně napadáte a vykládáte cosi o tom, že nerozumím umění. Jak vy to můžete vědět ? Nebo je umění jenom to sprosté ? Jestliže mě chcete poučovat, tak si nejdříve pořádně přečtěte co jsem napsala. Píšete totiž mimo. Vůbec jsem se nevyjadřovala k básni, tu jsem ani nečetla, ale ke sprostotě v životě. A to je snad rozdíl, ne ? Tak jak vy chápete určité skutečnosti je vaše věc a mě zase nechte to moje chápání. Barbínky mě sice nikdy neoslovovaly, ale přece jen kdybych měla srovnávat, tak jsou mi příjemnější než hovna. A jestli mě chcete nabádat v oblasti výchovy tak vězte, že toho koho jsem měla za povinnost vychovat jsem vychovala tak, že by mi mohl leckdo závidět.

219062

10.05.2010 18:49

Je Ezra Pound nepublikovatelný?

RE: Asi jsem přestřelil, co?

Střelec 77.?.?.?

Že by vás Vladimír Stwora nutil zde setrvávat ? To jistě ne. Když se vám zde nelíbí, že to jde od 10. k 5. máte jednoduché řešení. Jsou takové stránky, kde vás s vašim pohledem na svět určitě přivítají. Kdybyste nevěděl tak vám poradím.

219063

11.05.2010 09:23

Svobodní lžou, Řecku jsme nepůjčili ani 1 €!

RE: Tunel veřejných financí

Střelec 77.?.?.?

Snad by se dalo doplnit, že Bilderberg je jenom jednou částí aliance, která usiluje o nastolení Nového světového pořádku. Kromě něho tam patří například i Ilumináti, Svobodní zednáři, CFR, JASON Society a další. V jejich rukách jsou i nejvýznamnější finanční instituce, včetně MMF. Ti, kteří Řecko do dluhů dostali, ho nyní "zachranují".

219094

11.05.2010 14:45

Budeme se podepisovat třemi křížky?

RE: Elementární geografická neznalost

Střelec 77.?.?.?

k AM: Tady se musím připojit k Steve, který sice zemitě, ale naprosto výstižně okomentoval váš vstup. To vás nenapadlo, že ve srovnání s problémy, které hýbou naší společností je vaše výtka komická ? Vy když mluvíte o našem státě tak vyjmenováváte Čechy, Morava a Slezsko ? Já tedy ne. A ač žiji na Moravě, zkracuji si vyjádření na Čechy, české a pod. Zkusím od dneška v rozhovorech dodržovat dikci Ústavy České republiky a přeříkávat všechny 3 země a počkám, až se mě někdo zeptá, jestli jsem zdravá na hlavu. [velký smích] [zahanbení]

219117

17.05.2010 14:52

Zabte bílé!

RE: .

Střelec 77.?.?.?

Pane nebo paní smoke, vy jste zde vyjádřil přesně i můj náhled na věc. Bílí, kteří žijí v JAR dnes, nejsou ti, kteří území kolonizovali. Jsou to jejich potomci ale i další přistěhovalci, m.j. i od nás. Je absurdní je vinit za to, že tam žijí, když se tam narodili (tedy kromě přistěhovalců).

To, že tam řádí gangy černých výrostků a třeba i starších je ostudou té země, ale je docela možné, že je to podněcováno i odjinud, aby ten dříve prosperující stát byl devastován a připraven k ovládnutí. Taková taktika je běžná, není nová a je osvědčená.

Obecně vzato si myslím, že multikulturní společnost, jak je v současnosti opěvována, je nezdravá a je proti přirozenému uspořádání světa. Lidé by měli v převážné většině žít ve své přirozené kultuře. Nedávno už jsem to kdesi zde psala. Je něco jiného, když se začlení do cizí kultury pár lidí a něco jiného, když vzniknou "velké menšiny" a navíc když se soustřeďují do ghet. Tam už si dělají nároky na tolerování jejich zvyků a nakonec z toho vzniká obvykle oboustranná nenávist. Jednotlivci se většinou snadno začlení do místní komunity a mohou ji obohatit. Gheta se takto nechovají.

Čím víc se budou kultury mezi sebou promíchávat, tím více bude vznikat center nenávisti a s tím spojeného násilí. Je to vidět zřejmě i v případě JAR, kde bílí se tam dostali do velmi špatné situace i když tuto situaci si snad sami nezavinili.

219521

17.05.2010 17:50

Zabte bílé!

RE: za 90 procent problémů afriky můžou běloši

Střelec 77.?.?.?

Pane Vojto 49, není tomu tak jak vy píšete. Haiti byla první země v Latinské Americe, kde se dokázali černí otroci osvobodit a zorganizovat si vlastní stát. Vyhlášení bylo již na začátku roku 1804.Od té doby prosperovali až do roku 1915, kdy je okupovaly USA. Ty jim v roce 1957 vmanipulovali ve zfalšovaných volbách do čela Duvaliera, myslím, že byl lékař. Z něho se vyklubal neskutečný diktátor, naprostý korupčník a za jeho vlády bylo Haiti zcela devastováno. Takže nikoliv černí, ale bílí mají na svědomí katastrofální úpadek Haiti. Další historii už znáte a možná také znáte okolnosti americké pomoci Haiti při zemětřesení.

219530

18.05.2010 17:41

Prognóza 2012: Směrem k novému světovému sociálnímu řádu (Díl 2.)

Trochu jiný pohled

Střelec 77.?.?.?

Autor článku rozebírá stav a předpověď vývoje tak jak je zřejmé z pohledu západního světa. Ale nevidím, že by bral v úvahu roli zemí, které dosud nejsou pod přímým vlivem USA, respektive jejich utajených elit. Rusko, Čína, Írán, velká část Latinské Ameriky, která Spojeným státům "uhnula" a ubírá se svou vlastní cestou s tím, že má i snahu vymanit se z vlivu dolaru. Jistě, po převratech v roce 1989 bylo mnoho zemí Evropy vtaženo do sféry vlivu USA, čímž USA získaly k ovládání další značné teritorium a značnou pomoc pro své výboje vedle hospodářské kořisti. Avšak Rusko se nevzdává ve střední Asii a Čína prosazuje obratným způsobem své zájmy v Africe. Vrchní elity v USA spoléhají na nevzdělanost a naivitu Američanů. Jenže jejich praktiky ožebračení velké části obyvatel přece nemohou být trvale snášeny. I naivní člověk potřebuje určitý prostor k životu a určité podmínky. Tohle všechno bych viděla jako překážky k dosažení světovládného cíle. Nelze brát za hnací sílu společnosti jenom část světa.

219613

19.05.2010 10:41

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Nejde o napravu

Střelec 77.?.?.?

Vladimíre, vy se neobáváte, vy to víte, že Esmate má pravdu [mrknutí jedním okem]

219656

21.05.2010 15:24

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: je to k popukani,

Střelec 77.?.?.?

Stane, opravdu je Brzezinski blbeček, anebo je toto označení podle vás synonymem slova gauner.

219843

Že katastrofa ovlivní oblast Golfského proudu je už zřejmě jisté. Že to tam postihne oceánskou faunu i floru je pochopitelné. Jsou už nějaké předpoklady jak to ovlivní klima na západní polokouli a v západní části východní polokoule ? Pokud je mi známo, tak počasí v Evropě se tvoří kromě u Islandu i v Mexickém zálivu, jehož charakter se nyní asi změní.

219889

26.05.2010 12:15

Co Bilderbergerové rozhodnou u Íránu?

RE: plány na válku veřejně?

Střelec 77.?.?.?

Války a společenský rozklad v zemích, na které je zaměřena pozornost a které mají být zdrojem zisků, jsou základní prostředek k dalšímu získávání moci a bohatství. Války jsou sice "profláknuté", ale pořád účinné a pořád vyvolávají strach tam kde to jejich iniciátoři potřebují. Obzvláště v posledních desetiletích, kdy válkaři ztratili přirozeného oponenta v zemích "východu", jak jsou bývalé soc.země nazývány. Nějaké války iniciované USA jsou ve světě permanentně. Ovšem nyní, když USA získaly velké množství spojenců, kteří by se dali přesněji nazvat satelity, mají protivníka pouze v Rusku, Číně a Íránu a zčásti v některých zemích Latinské Ameriky. Zbytek světa tancuje stále podle té samé píšťalky. Rozvrácené země nakonec musejí své hospodářství postavit na nohy pomocí dluhů a jejich zdroje přecházejí do rukou světového kapitálu. Ten bohatne a obyvatelstvo chudne. Státy ŠOS, které jsou v předešlém komentáři zmiňovány, mají sice velké zásoby energetických surovin, avšak kromě Číny a částečně Ruska jsou součástí tohoto uskupení státy, v nichž mají své sítě rozprostřeny USA a jeho chráněnec Izrael. No a právě na diplomacii Číny a Ruska bude záležet jak se bude válečníkům nadále dařit.

220184

26.05.2010 15:17

Co Bilderbergerové rozhodnou u Íránu?

RE: plány na válku veřejně?

Střelec 77.?.?.?

Janko,

možná jsem se nesrozumitelně vyjádřila, ale neměla jsem celkem v úmyslu s vámi polemizovat, ale spíš dát poznámku k válkám a sdělit jak se dívám na současnou pozici světového kapitálu a jeho způsob získávání dalších příjmů. Pokud jsem nazvala USA ochráncem Izraele, nebo naopak Izrael chráněncem USA, potom jsem neuvažovala o ničem jiném než o současnosti, tedy o jejich současném vztahu. Podle mne nemůže být pochyb, že Izrael má mezi ostatními státy u USA výsadní postavení. Stačí porovnat vztah USA-Izrael a USA-Írán. Je jasně vidět co všechno prochází Izraeli, který nemusí žádná lidská práva dodržovat. Může vlastnit jaderné zbraně, může donekonečna vytloukat odškodnění z holokaustu, může používat pojistné Palestinců na stavbu domů židovských osadníků na okupovaných územích a žádné sankce se nekonají. Pokud kdy došlo na nějaké rezoluce OSN, Izrael si z nich nic nedělal. Co se chystá na Írán o tom snad nemusím psát. Podle tohoto zdroje -

http://www.prisonplanet.com/us-begins-massive-military-build-up-around-iran-sending-up-to-4-new-carrier-groups-in-region.html

vyplouvají do vod kolem Íránu další válečné lodě s nákladem letadel a vrtulníků a s několika tisíci námořních pěšáků. A to přesto, že Írán plní požadavky na něj kladené ohledně jaderného materiálu. Navíc inspekce v době před nástupem nového šéfa MAAE Jukiji Amana doložila, že žádné jaderné zbraně nebo jejich vývoj v Íránu zjištěny nebyly. Jak potom zdůvodnit přípravu agrese vůči této zemi.

220202

26.05.2010 15:35

Jedenáct znamení, že se americká vláda stala přerostlou obludou

co mi v článku chybí

Střelec 77.?.?.?

Autor článku vypočítává faktory, které ovlivňují vztah amerických obyvatel k USA. Mezi jiným konstatuje, že státní sociální dávky a mandatorní výdaje ruinují USA a mohou způsobit zničení financí amerického státu. Zdá se mi, že ale zapomíná na největší finanční zátěž USA a tou jsou výdaje na zbrojení a války. Nebo jsou to podle něho výdaje natolik důležité a přirozené, které slouží blahu Američanů, že o nich není vůbec třeba mluvit ? Pokud zprávy z USA neklamou, tak potom jsou to největší výdaje jaké USA platí. A pokud další zprávy z USA neklamou, potom zdravotní a sociální pojištění je v USA zcela nevyhovující. Tak nevím, jestli článek nebyl napsán proto, aby upozornil Američany, že se musejí uskrovnit, protože jsou stejně nenasytní jako Řekové, které se o tom snaží mocní světa v poslední době přesvědčit.

220205

28.05.2010 09:19

Řekové to chápou

tvrdá ruka na Řecko

Střelec 77.?.?.?

Prosím vás, vy zastánci tvrdé ruky na Řecko. Nezdá se vám, že USA jsou na tom s dluhy hůř než Řecko, ale mají tu výhodu, že dolar je pořád ještě, bohužel, světová měna, že není ničím podložený a tedy si jej USA může tisknout podle libosti ? Vy zastánci dobrého hospodaření, ještě vám nedošlo, že to co slyšíte z našich sdělovadel jsou informace zkreslené a podané v souhlase s vazalským chováním naší vlády ?

220396

28.05.2010 13:07

Řekové to chápou

RE: tvrdá ruka na Řecko

Střelec 77.?.?.?

ad 3) Poraďte to americké administrativě. Třeba se odváží dát na vaši radu a vzepře se zkorumpovanému kongresu, ale především své řídící složce. Omezí vojenský rozpočet, vypadne ze SV a nebude začínat nový konflikt kolem Koreje. Zlikviduje svých několik stovek vojenských základen na cizím území a přestane tancovat podle iluminátské muziky.

220420

28.05.2010 13:13

Řekové to chápou

RE: Nechápu...

Střelec 77.?.?.?

Pěkně jste to napsala. [cool]

220421

30.05.2010 20:11

Volby zla

RE: Volby nedopadly špatně

Střelec 77.?.?.?

Laskavý pane,

děláte si legraci ze sebe nebo z nás co váš komentář čteme ? Kdysi bývalo po zdech psáno: Kdo to čte je vůl. Nevím jestli se mám právě začít považovat za toto tažné zvíře.

220592

30.05.2010 21:38

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

Politika lží

Střelec 77.?.?.?

byla implantována i k nám. Velmi rychle po převratu a naše politické elity ji zavedly s velkým úspěchem. Nejsmutnější na tom je, že velká část našich občanů ji akceptuje, což potvrdily poslední volby. [naštvaný] [bliji]

220605

01.06.2010 13:34

ČLR – USA: Skutečně spolu?

RE: USA-Čína-Rusko

Střelec 77.?.?.?

Zapomínáte na to, co by chtěly získat USA od obou. Myslíte, že to Čína neví?

220825

03.06.2010 23:22

Balkán v síti „nového světového řádu“ (I)

Balkán a Bilderberg

Střelec 77.?.?.?

Balkán v síti nového světového řádu a Evropská unie pomáhá tu síť zatáhnout. Jenom poznámka. Zasedání Bilderbergské skupiny není v červenci, ale v červnu, podle http://www.fondsk.ru/. Skupina má, kromě jiného, řešit vyprovokování takových ekonomických otřesů, které zajistí plnohodnotnou světovou ekonomickou vládu.

221142

05.06.2010 19:47

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Na síly BRIC můžme spoléhat do té míry, do jaké budou schopny odolat silám NWO. Právě tak je to se samotným Ruskem, které má hodně těžkou úlohu a na něj můžeme opět spoléhat, jako už několikrát. Zde bych začala už ve středověku, kdy Rusko odvracelo od Evropy pohromu mongolských nebo tatarských nájezdníků. Naposledy to bylo za II.SV. Ovšem nyní je situace pro tento stát ještě nepříznivější vzhledem k jeho naprostému obklíčení v podstatě nepřáteli, kteří mají snahu dostat ho pod svou kontrolu a tedy do područí, podobně jako dostali celou Evropu. Až dojde k lámání chleba je možné, že Rusové budou opět nárazníkem, který bude prolévat krev. Právě v této době probíhá ve Španělsku výroční zasedání Bilderbergu, kde se jedná o globální ekonomické vládě a způsobech jak jí dosáhnout. Hlavní taktikou má být vyvolání takových otřesů, které by daly záminku k ustavení takové vlády. Naším zástupcem v Bilerbergu je Schwarzenberg. Tohle ovšem prostí voliči TOP nevědí. Jsou přesvědčeni, že volili něco nového a ne ty staré podvodníky, jak nazývají ČSSD a ODS.Je pravda, že TOP nevolili jen mladí, ale i střední a dokonce generace seniorů. [bliji]

221299

05.06.2010 23:24

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Napsal jste to velmi výstižně a sama jsem domněnku o zfalšování v jakési diskusi také napsala. To, že nejen TOP, ale i VV byly preferovány ze zahraničí je jasné už podle toho kolik měly na své kampaně peněz a kde je tak nahonem vzaly, když byly zcela nové (i když jedna se starými kozly). Schwanz. je členem Bilderbergu a to je skupina nejbohatších, takže o peníze nebyla nouze. Jenomže při mém soukromém průzkumu volební nálady před volbami mi vycházelo, že skutečně lidé těm dvěma stranám hlasy dají. A bohužel, tak jak jsem napsala, byli takto zblblí lidé prostí, ale i vzdělaní, včetně seniorů.

Ještě jedna poznámka. Nevím, proč si ČSSD brala jako konzultanta pro volební agitaci americkou firmu. Tam mohla klidně počítat se sabotáží své kampaně a nikoliv s prospěšností.

221325

05.06.2010 23:39

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Řekla bych, že zásadní bude schopnost jednotného postupu Ruska a Číny. Obě země jsou obtočené US základnami a obě jsou v zorném poli světových chamtivců. Rusko má bohaté energetické i jiné surovinové zdroje a Čína chytrou zahraniční politiku. Z chapadel NWO, zdá se, uniká i Latinská Amerika. To jsou ty příznivější zprávy. Naši lidé si málo uvědomují, že pro nás je důležité především Rusko. Naše podvodné elity dělají všechno proto, abychom byli k Rusku nepřátelští a mnoho občanů jim to žere. K naší škodě.

221327

06.06.2010 10:42

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Leo69, i pro vás Lin

Doporučuji přečíst si tento odkaz, který mě velmi zaujal v originále: http://www.fondsk.ru/article.php?id=3069, že jsem si s ním dala práci :http://www.outsidermedia.cz/Novy-pad-do-chaosu-1.aspx

Tam najdete z pera ruské novinářky potvrzení svých názorů.

221345

06.06.2010 10:48

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Nejen mládež

Střelec 77.?.?.?

Lin, k vašemu výstižnému popisu nemůžu mnoho dodat. Jenom tolik, že se přece jenom setkávám i s takovými, kteří hledí na Rusko realisticky. Jenže ti to nevykřikují jako ti s opačným názorem.

221347

07.06.2010 22:17

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa

Střelec 77.?.?.?

Aha. Tak tak je to. No já se trápím především s tím jak to ti mocní vládci světa chtějí provést s plánovanou redukcí lidstva. Jestli formou vyvolávaných epidemií, hladem, odstřelem přebytečných, odebíráním dětí a jejich házením ze skal, zrušením nemocnic a zastavením výroby léků nebo humanitárněji povinnou antikoncepcí, což bude redukce na delší dobu.

221473

09.06.2010 16:27

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa

Střelec 77.?.?.?

Vážení pánové Vojto 49 a Janko,

oponujete zde nějakými tvrzeními, jenže připusťte si, že je to tvrzení proti tvrzení. Obojí bez argumentů.

Pane Janko, vaše teorie o světě jako firmě vůbec neberu, považuji je za nesprávné. Prosím vás jakápak firma, kdo ji založil, kdo ji vlastní ? Kdo jsou její zaměstnanci a v jaké hierarchii ? Vím, rádi by to byli Bilderbergové, Trilaterální komise a další samozorganizované skupiny, které samozřejmě, že nekalým způsobem nahromadily bohatsví (libo v jak dlouhém období), jehož prostřednictvím se snaží dosadit své lidi do rozhodujících institucí světa a bohužel se jim to daří přinejmenším na severoamerickém kontinentě a v Evropě. Ostatní osoby, které samy nedosadily, získávají korumpováním prostřednictvím placení volebních kampaní a podobně. Dosud jim v cestě stojí některé státy a na ně líčí způsobem převratů v sousedních zemích a opět dosazováním vlastních lidí, viz zářný příklad ČR. V tom je jim účinným prostředkem tisk, vlastněný těmi samými lidmi.

Váš rádoby vtipný text adresovaný mně se mě vůbec nedotkl. Ani nechtějte vědět co si o jeho kvalitě myslím. Píšete zde také o schopnosti planety uživit tolik a tolik lidí. To jste si odvodil z čeho ? Sám jste to vyzkoumal ? Ještě jste nikdy neslyšel o problémech s vodou a předpovědi, že o vodu se mohou vést války ? Vašich 8 miliard lidí potřebuje i tu vodu a také čistý vzduch, který však budou ty miliardy lidí zamořovat.

Pane Vojto49,

moje předešlá odpověď platí částečně i vám. Neprozradím vám, proč jsou někteří lidé fascinováni redukcí obyvatelstva. To byste se musel zeptat těch, kteří si ji přejí. Já to nejsem. Alespoň ne redukci násilnou a drastickou těch, kterým byl již život dán. Já si přeji jediné, aby se množství lidí nezvyšovalo na úkor kvality života lidské společnosti. Aby to s lidstvem nakonec nedopadlo jako s kvasinkami, bakteriemi a s plísněmi, které se nakonec uchytí a narostou na substrátu z odumřelých kvasinek a bakterií, před tím přemnožených.

Pro oba vtipné pány : Myslím, že aktivity ve světě, které vycházejí ze severoamerického kontinentu předvádějí snahu o ovládnutí světa dost přesvědčivě. Alespoň pro mne ano. Války v Asii, stovky vojenských základen po celém světě, potřeba pokořit Írán a pro všechno toto vytváření falešných záminek (např. 11. září, komponovaná íránská hrozba a další) jsou pro mne důkazy dost přesvědčivé. Ani jeden z vás mi nepředložil nic přesvědčivého. Oba vaše texty mi připadají bezobsažné.

Oba mi promiňte, že reaguji dost opožděně. Notebook mám umístěný na stálém místě a bývám často mimo.

221586

09.06.2010 19:37

Skupina Bilderberg konspiruje v latinské Americe

RE: Řízení světa

Střelec 77.?.?.?

Vážený Janko,

myslím, že jste dospěl k nejlepšímu možnému řešení, a tím je vzdát se diskuse se mnou. Je to dobré pro vaše nervy, které by možná těžko skously moji zatvrzelost a mně tím ušetříte čas, který zbytečně věnuji plané diskusi, na kterou je mi mého času líto. Ponechte si svoje legendy o potřebě celosvětové firmy a já si ponechám svoje obavy z této firmy. Snad se vyjadřuji konkretněji než vy se svými metaforami.

221604

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
778 031,93 Kč

Poslední aktualizace: 19.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 465 031