Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Vodník

Nalezeno 1066 příspěveků, 57 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.05.2003 01:15

Vyděračský terorismus je populární

Vyděračský terorismus je populární

Vodník 62.?.?.?

Pokud někdo položí svůj život v boji proti nepříteli, třeba i v sebevražedném útoku jako Hezbollah, je to hrdina. Pokud někdo obětuje svůj život tím, že zabije matky s dětmi v autobuse nebo puberťáky na diskotéce, je to vrah a grázl, a Alláh mu místo Ráje nasere

14375

21.06.2003 12:47

Ještě k případu Opočenský

Jsem rovněž zcela na Pavlově straně,

Vodník 62.?.?.?

i v tom smyslu, že ta věková hranice je fiktivní a posunutelná, a že P. Opočenský se u těch osmi- až desetiletých dopustil činu, který by za všech okolností měl zůstat trestným. Na tom přece nemění nic ani to, že ty cikánky už někdo před tím zprznil! Opočenský je v jejich dětské duši (v možná polodospělém těle) utvrdil v tom, že je to o.k.!

15312

21.06.2003 13:34

Štípl vás komár? Žalujte stát o 75 milionů za to, že vás neochránil

RE: Pane Stwora,

Vodník 62.?.?.?

VPI, teď nevím, jestli Ti jde o to dát Stworovi pokouřit anebo jestli Ti letitý pobyt v USA už skutečně naleptal soudnost: vždyť i v tom Tvém podání, jakkoli je to pro toho člověka na vozejčku tragédie, je to nestydatost tahat ze státu milióny za to, že dostatečně nezpanikařil populaci. Kdyby stát vydal náležité varování, tak by ho zas jiná parta zažalovala za šíření paniky, kvůli kterému eventuálně museli odřeknout dovolenou - já Ti nevím, ale odsud mi to připadá jako skutečná nestydatost...

15313

22.06.2003 14:14

Štípl vás komár? Žalujte stát o 75 milionů za to, že vás neochránil

RE: Wodnajs, Wodnajs

Vodník 62.?.?.?

Nevím, měl jsem dojem, že podle Tebe mají ti žalující recht, že vláda byla skutečně nedbalá. [zmaten]

15352

01.07.2003 09:36

Mýtus o malém Izraeli

Mýtus o malém Izraeli

Vodník 62.?.?.?

No já si myslím, že je to přesně tak; proto by mě zajímal nějaký kritický hlas, který by to mohl seriózně zpochybnit (tedy ne detailní připomínky typu, že aškenázim nejsou jen chazarského původu apod.)

15713

05.08.2003 17:21

Amerika zoufale potřebuje hrdiny

RE: Amerika zoufale potrˇebuje hrdiny

Vodník 62.?.?.?

Pane Juchelko,
nedá mi to, abych se nezamíchal do této debaty, třebas toho budu asi litovat. Povšiml jsem si totiž, že nejsem sám, kdo má potíže s Vaším způsobem presentace Vašich názorů, které jinak považuji za inteligentní a konsistentní, a co se týče Bushe a Iráku s nimi téměř plně souhlasím. Naposledy pan Jan Novák (I. Písecký), se kterým naopak sdílím pouze irritaci, s jakou čelí Vašemu lektorování.
Nevím, jestli jste ještě stále toho názoru, že Bushovi voliči jsou kriminálníci. Nezapomněl jste, že Gorea volila jen těsná většina amerických voličů? (že se přesto stal presidentem Mr.Bush má na svědomí zastupitelský systém ve Vaší adoptivní zemi, který považuji za jednu z dalších amerických, řekněme, pozoruhodností). To znamená, že sdílíte vlast s několika desítkami miliónů zločinců! Odkud se potom bere Váš patriotismus, je mi záhadou. Mimochodem, v Evropě by takového šimpanze volila hrstka outsiderů na obou společenských pólech: zde v Holandsku několik kalvinistických fundamentalistů a nejzlotřilejších nemravných velkopodnikatelů. Ba domnívám se (mohu se ovšem mýlit), že i v Česku „domoblbce“ oblafne sice kultivovaný soudruh profesor-vynálezce kupónové privatizace, ale nikoli pologramotný mluvčí nejbohatší hrstky Vašich spoluobčanů.
Dovolím si předpokládat (opravte mě, prosím, mýlím-li se), že jsou pro Vás kriminálníky též všichni voliči KSČ z r.1946. 40% voličů, to znamená opět pár miliónů zločinců!
Je mojí chybou, že se opětovně nechávám vyvést z míry kombinací vysokého intelektu a takřka dětinské naivity. V Česku to jsou intelektuálové z bývalého disentu a Havlova okolí, kteří mluví o Iráku, USA a Izraeli jako Mikin nebo p. Brodský zde (na rozdíl od Vás se ovšem zdráhám tyto pány označit apriorně za zločince). Vaše dopisy Vašemu kongresmanovi jsou jistě snahou chvályhodnou, ale pokud čekáte, že nějaká budoucí Warrenova komise II. poví „americkému lidu“ PROČ ten Bush (a celá ta jeho parta, nenechávejte ho v tom samotného!) vlastně lhali, PROČ do toho Iráku lezli (lidská práva Iráčanů jim visela a visí u prdele a o ropu, jak sám říkáte, taky nešlo, aspoň ne na prvním místě), tedy pak mi, nemohu si pomoci, opět padá dolní čelist...[překvapení]
Zcela podivuhodné mi pak přijde Vaše striktní distancování se od Bushovi administrativy jako něčeho povýtce neamerického. Odpusťte, ale politika je svinská všeobecně, ať americká, sovětská, česká nebo holandská. Mezi Clintonovou a Bushovou administrativou vidím patrně o dost menší rozdíl než Vy, soudě dle Vašich komentářů (nakonec chápu i to, že chytrý republikán po Bushovi by Vám nevadil, ono to totiž opravdu žádný velký rozdíl nedělá). V mnoha ohledech je Bushova Amerika právě tou "typickou Amerikou", jistě pro mnohé. A co se amerického image ve světě týče, nedělejte si starosti! Ten vzal dokonale za své, když předešlý president musel před očima několika set miliónů televizních diváků na celém světě přiznávat, že mu ta macatá židovská kočka žužlala šulína a on ji sondoval hlubku vagíny doutníkem...[smích]

17490

08.08.2003 16:57

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Vodník 62.?.?.?

Pane Stworo,
uvést zdroj jste zapomněl i u mého článku o Disneym, ačkoli jsem Vás o to - vedle zachování nicku - v soukromém mailu výslovně žádal. A to Sprcha ještě existovala! Tehdy jsem nad tím mávl rukou, ale toto je už třetí případ (spolu s předešlým článkem pana cnemo o výchově dětí). Nevím, proč i tentokrát na ten zdroj musel upozornit jeden z bývalých skalních sprchařů, pan Góra...

17687

06.09.2003 11:15

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Vodník 62.?.?.?

Pěkné, pane Peleško, souhlasím s Vámi v této věci

19166

06.09.2003 11:29

Pravda nebo předsudek?

Censura na Sprše?

Vodník 62.?.?.?

Odpusťte, pane Táborský, ale za celé ty dva dny k ní Sanhedrin zatím neměl příležitost. [smích] Censura na Sprše nebyla ani za Klabačky. To jen o vyhazovu hulvátů a grafomanů rozhodoval on sám. Teď o něm bude rozhodovat Sanhedrin. O censuře nebylo, není a bohdá nebude na Sprše ani řeči!

Mimochodem, Sanhedrin se piše s velkým "S" právě proto, že to není žádná židovská velerada. Název "Nejvyšší sovět" vzbuzoval nepřijatelné sentimenty, "Výbor pro obecné blaho" byl zamítnut jako moc dlouhý. [smích] [smích] [smích]

19168

06.09.2003 18:04

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Vodník 62.?.?.?

Pane Malino,

vysrat se v kostele na oltář a utřít si prdel štolou umí každé prase. Zamyslet se nad tím, jestli to všechno přeci jen nemá nějaký smysl, vyžaduje už trochu mozkové aktivity. Argumenty proti křesťanství, zakládající se na doměle nevyhnutelném "šoustání Panenky Marie" jsou smutným svědectvím o prizmatu, skrze který se díváte na svět.

19177

06.09.2003 21:30

Pravda nebo předsudek?

RE: Censura na Sprše?

Vodník 62.?.?.?

Pane Táborský,

bude to možná tím, že máme každý jinou představu o tom, co je to censura a co je to moderování. Provádí to podle mě každý administrátor. Fakt, že na Sprše je ten administrátor společný, předejde IMHO různým drobným či větším "nespravedlnostem", kterých se může snadno dopustit adminstrátor - jednotlivec (osobní sympatie nebo antipatie k jednotlivým diskutujícím apod.)

19188

06.09.2003 21:37

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Vodník 62.?.?.?

Pane Malino,

nevím, co je nenávistného na slovech "štola" nebo "sraní" (o žádném "excrementu" jsem nemluvil), ani slova "prase" jsem nepoužil osobně (ačkoli, mezi námi, já si dovedu představit poněkud větší nenávist, než tu, vyjádřenou oslovením "prase", Vy ne? To žijete na nějaké šťastné planetě... [smích] ). Je ovšem pravdou, že Vaše protikřesťanská argumentace mi svou jednoduchostí a biologickým zaměřením poněkud vybavila představu člověka, kálejícího na oltář. Svůj názor na takové počínání jsem vyjádřil v předchozím příspěvku.

19189

08.09.2003 00:10

Pravda nebo předsudek?

RE: Pravda nebo předsudek?

Vodník 62.?.?.?

Pane Juchelko,

Vaše poslední věta s ohledem na ducha Vašich příspěvků těžko může být brána jako vtip; spíš vzbuzujete dojem, že opravdu jistě víte (jako v případě Iráku nebo čehokoli jiného), že samolibí bafuňáři(?) Michaele "při náboru lhali", aniž byste si připustil na okamžik myšlenku, že Michaela by mohla - jako zakládající členka zavedeného výboru - při náboru lhát adeptům bafuňářství.

Censura na Zvědavci není žádným tajemstvím, nicméně netrpím jí ani já, na to sem ostatně přispívám příliš málo. Na Sprše Vás možná "peskovali" nebo "odhalovali", ale necensurovali a to je to, o čem je tato diskuse.

19254

16.09.2003 10:18

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

Vodník 62.?.?.?

S tou kritikou multikulturalismu s Vámi souhlasím, pane Stwora, původně jsem ta slova chtěl vyjmout z Kinkorova citátu. Také to považuji za pitomou doktrínu. Ale u Kinkora se kritika multikulturalismu snoubí s tak primitivním rasismem (který určuje tón celého jeho článku), že jsem považoval za nutné zdůraznit, co je podstatou jeho myšlení, a nezdržovat se svými attitudy k multikulturalismu.

19686

21.10.2003 21:49

Čtrnáct charakteristik fašismu

Protestuji proti tomu termínu "fašismus"

Vodník 62.?.?.?

Bylo by správnější uvést "pravicová diktatura", jakkoli ani tento termín není bez nejasností. Ale ten jediný opravdový fašismus - Mussolliniho režim - zas tak nesnesitelný nebyl, i když to jistě nebyla pohádka. Určitě se v něm žilo lépe než za bolševika v Čechách (o Rumunsku nebo Albánii nemluvě!)

20999

21.10.2003 21:57

Čtrnáct charakteristik fašismu

RE: Čtrnáct charakteristik fašismu

Vodník 62.?.?.?

Pane Hugo,

mne z nezřízených sympatií k Americe určitě nikdo podezírat nebude. Ale co se toho únosu týče: 4 lidé, ozbrojení noži, snadno přemůžou pár letušek a posádku. Zbytek cestujících byl informován, že letadlo je uneseno, aby zachovali klid. Co byste dělal Vy? Já bych se snažil zachovat klid! Ani ve snu by mě nenapadlo, že to ti únosci s tím tryskáčem někam napálí! To se do té doby nedělalo. V tom jednom letadle došlo k boji, protože cestující byli mobilními telefony informováni o osudu těch ostatních letadel; věděli tedy, že se nebude přistávat, že to mají tak jako tak spočítaný a pokusili se tomu zabránit.

To mi přijde daleko logičtější než "selhání CIA, FBI, NSA" a já nevím koho ještě, tváří v tvář žabařům, kteří "zapomněli"(?) arabsky psané instrukce v autě na letišti...[smích]

21000

22.10.2003 08:41

Čtrnáct charakteristik fašismu

RE: Čtrnáct charakteristik fašismu

Vodník 62.?.?.?

Pane Tome,

Bushka Bryndová má sympa kamarády, ale na teroristické magory věřím spíš než na automatického pilota, stejně, jako na nějakou habaďuru spíš než na to "selhání bezpečnostních služeb" [mrknutí jedním okem]

21009

21.11.2003 01:00

Další útok v Istanbulu

Další útok v Istanbulu

Vodník 62.?.?.?

Nehodlám s autorem o ničem polemizovat, ale jednu věc bych rád slyšel vysvětlenu: proč autor ve výrazu "obludný" útok použil ty úvozovky? Byl ten útok v očích autora jen zdánlivě obludný? Ironizuje autor židozednářskou rétoriku? Nebo se jedná o neujasněnou koncepci vyjadřování?

21842

27.11.2003 00:34

Připravme se na BIG BANG

Pane Josefe,

Vodník 62.?.?.?

pro Vaši informaci: v případě války Indie s Pakistánem se o osud "budhystů" bát nemusíte, nežijí ani v jedné z těchto zemí.

22169

27.11.2003 00:47

Řehořek bojující

RE: Boj za svobodu slova

Vodník 62.?.?.?

Pane Juchelko,

píšu za svou osobu, nikoli za Sanhedrin Sprchy, ačkoli se domnívám, že většina jeho členů by se mnou asi souhlasila.

Pro chod Sprchy je relevantní, jak se Boutros el Uam projevuje tam. Nevšiml jsem si, že by s ním na Sprše měl někdo problémy. Jak se chová na jiných fórech pod jiným pseudonymem je látka pro podnikového kádrováka nebo pro Kenetha Starra. Sprcha naštěstí není socialistickým podnikem, navzdory kolektivní správě [mrknutí jedním okem], ani puritánskou partou WASPů.

A zcela soukromě: zaregistroval jsem na Psu asi dva nebo tři příspěvky podepsané "DJ...", které mne nikterak nešokovaly a na úroveň těch diskusí českých islamofóbních nacistů nemají dle mého soudu pražádný vliv.

22170

09.12.2003 20:53

Odpočítávání k apokalypse?

RE: Odpočítávání k apokalypse?

Vodník 213.?.?.?

Pane Zelený, pan Táborský Vám už odpověděl. Já bych připomněl, že fanaticky filosemitské sekty jsou v protestantských kruzích asi běžnější. Tady v Holandsku je parta "Křesťané pro Izrael", jejíž postoj překonává všechny představitelné i nepředstavitelné absurdity. Jelikož se vlastně o žádné křesťany už de facto nejedná, není třeba se podivovat nad naprostou inkoherencí takového postoje.

22608

22.12.2003 22:15

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Vodník 81.?.?.?

Jene Nováku I. (Písecký),

já myslím, že čertíkbertík (ať už si o jeho vyjadřování myslíme cokoli) nás nepřesvědčuje o tom, že se "židákům" nikdy nic nedělo, co by stálo za zmínku. Pouze upozorňuje na IMHO typickou reakci některých židovských kruhů (které reakce tohoto typu budou mít zřejmě v náplni práce) na Gibsonův film. Pokud ho konservativní a novotám nepřející papež schválil, dovoluji si skromně odhadnout, že římskokatolickému učení neodporuje, a jakékoli židovské kruhy do toho nemají co kecat. Nechápu, proč do toho taháte Hitlera?? Má to být reakce typu "šest miliónů mrtvých nestačilo?!" na oprávněnou kritiku izraelského postupu na okupovaných územích?

23233

23.12.2003 00:56

Mikrosoft a svastika

RE: Mikrosoft a swastika

Vodník 81.?.?.?

Jene Nováku I.

přijměte mou omluvu, Vaše reakce nebyla na čertíkbertíka nýbrž na jedinečného, který výslovně mluví o "nezmysloch, ako židi boli a su utláčaní" - oni sice "nie sú", ale "boli" setsakramentsky. Já myslel, že reagujete na komentář o Gibsonově filmu. Tož sorry...

23245

29.12.2003 20:32

Stroj - přítel nebo nebo nepřítel člověka?

Stroj - přítel nebo nebo nepřítel člověka?

Vodník 81.?.?.?

V zásadě jistě souhlas. Ovšem autor popisuje jen poslední, vcelku přirozenou (v rámci celku) fázi procesu, který probíhá v podstatě už velmi, velmi dlouho. Sama průmyslová revoluce je hodně pozdním projevem tohoto "vývoje". Skvělým způsobem se problematikou odcizení člověka od jeho práce zabýval Ánanda Coomaraswamy.

23457

06.01.2004 20:13

Amerika terorizuje planetu

Nezlobte se, ale to je pitomý argument!

Vodník 81.?.?.?

Jednak se týká i jiných občanů, než Amerických, kteří tam třeba musí (služebně, obchodně). Druhak nevidím nic pozitivního nebo omluvitelného na tom, mám-li si odříci návštěvu krásné a zajímavé země jen proto, že její politici mě buzerují nad únosnou míru (pokud mi tedy toto opatření tolik vadí).

23899

10.01.2004 18:38

Hrách na stěnu házet

RE: K tomu kanibalismu

Vodník 83.?.?.?

Nedávno tu dávali velice zajímavý pořad o Bocassovi v televizi. Byl to jistě megalomanický blázen a odporný diktátor a nechával lidi sežrat krokodýlama, nicméně je už prakticky vyvráceno, že by byl lidožrout. Na to byl moc pofrancouzštělý, moc velký obdivovatel Napoleona a de Gaulla. Ten kuchař to svědectví o kusech lidí v ledničce prý vydal pod nátlakem opozice. A i těch jeho obětí nebylo prý v úhrnu ani zdaleka tolik jako Idi Amína (opravdového lidožrouta) nebo Mobutua.

OSN: buďto jeden stát - jeden hlas, lidožrout nelidožrout, anebo rozpustit (asi bych dnes byl pro [naštvaný])

24169

15.01.2004 17:49

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

Vodník 83.?.?.?

Není cikán jako cikán, já osobně znal pár a všichni byli fajn. Bohužel to neplatí obecně. Zločinný je systém politické korektnosti, který dovolí takováhle rasistická rozhodnutí, ta jsou totiž zodpovědná za to, že počet takových případů, jako Červeňákovi, zcela logicky poroste.

24472

19.01.2004 19:48

Kdybych byl francouzským prezidentem...

Kdybych byl francouzským prezidentem...

Vodník 83.?.?.?

Osobně si taky nemysím, že to je moudré tažení, proti šátkům a jarmulkám. Problém je, že ty šátky se stávají symbolem cílevědomé nezaintegrovanosti muslimů v západní společnosti. Ten problém se ale v žádném případě nevyřeší jejich zákazem. Mně se taky spousta věcí na tom vztahu domácí versus muslimští přistěhovalci nelíbí, ale bohužel, způsobily si ho západní vlády samy tím neomezeným zvaním "gastarbeitterů" a jejich následné sjednocování se zbytkem rodiny. Teď tu mají menšinu s úplně jinou kulturou, na kterou budou muset brát ohled (pokud nebude usilovat o zničení společnosti, pochopitelně), protože to jsou před zákonem Francouzi, Holanďané atd.

24671

23.01.2004 01:24

Kdybych byl francouzským prezidentem...

RE: Kdybych byl francouzským prezidentem...

Vodník 83.?.?.?

Jenže Monikere jestli si křesťan zavěsí křížek na krk nebo ne, to je jeho volba, zatímco šátek na hlavě muslimky je náboženský předpis (ne chador, ne burka, ale pokrytá hlava ano), takže ty milióny muslimek vlastně přestupují nařízení. O jarmulkách si nejsem jist, ale myslím, že jejich nošení je taky daleko méně na libovůli dotyčného než křížek u křesťana.

Pomíjím fakt, že křížek schováte pod tričko a nedáváte podnět k pohoršení, což se šátkem ani jarmulkou udělat nemůžete.

24871

29.01.2004 00:47

Rodiče? Jen takový obtížný hmyz

RE: Alesku

Vodník 213.?.?.?

O panu Juchelkovi si může leckdo myslet cokoli, ale myslím, že jeho omluva za tento komentář byla naprosto zbytečná neboť z autorství takového zvratku by ho nepodezříval jistě ani Dr. Benway.

Na druhou stranu je podezření páně Juchelkovo, co se autorství příspěvku týče, rovněž naprosto neopodstatněné! Pan Juchelka ví velmi dobře, že ač drsnost a určitá variabilita nicků Dru. Benwayovi cizí nejsou, postovat vulgární osobní útok pod jménem oponenta, za účelem tohoto kompromitovat, naprosto není styl Dra. Benwaye.

25142

11.02.2004 20:54

Francouzští politikové si zachovali tvář

Pane Stworo,

Vodník 83.?.?.?

Dovolím si zásadně nesouhlasit s tím, jak francouzská vláda interpretuje požadavky (vcelku rozumné), které uvádíte pod body 1. a 2.

(1) Nebudete zde vytvářet stát ve státě. Budete respektovat naše zvyky a obyčeje.

V pořádku. Ale to neznamená, že taky nebudete nosit šátek, turban, jarmulku, ale že Váš způsob života nám nebude na obtíž. Pokud tohle dodržíte, noste si co chcete a jak chcete. Jestliže francouzská vláda bude obyvatelstvo nutit ke ztrátě identity a k “roztavení v kotlíku”, je to fašismus a Francie na něj doplatí - s čím kdo zachází, s tím taky schází.

(2) Je totiž víc než zřejmé, že vám jde o to, zdůraznit svou odlišnost od ostatních. A od toho už je jen krůček k požadavkům zvláštního, preferenčního zacházení na základě své odlišnosti a toho, že jste v menšině. Ve školách a v úřadech jsme si ale všichni rovni. Vaše víra tím neutrpí.

Ke skutečně prefernčnímu zacházení je to ještě pořádný “krůček”, ale pokud ho budete automaticky očekávat, tak ho vážně přivoláte. Navrch: jestliže naše víra neutrpí rovností v úřadech a na školách, proč by tomu mělo být naopak?, Pokud budou státní školy žáky glajchšaltovat do nějaké bezvěrecké uniformity, lze očekávat nárůst speciálních islámských, židovských a křetanských škol – a jak ta výuka tam bude přispívat k nějakému aspoň částečnému stmelení různorodé společnosti, o tom si nedělám nejmenší iluze!

25580

24.02.2004 18:12

Rabováni na Slovensku

Rabováni na Slovensku

Vodník 83.?.?.?

Povolat armádu bude jediné řešení. Ale pak se mají Slováci na co těšit! Viděli jsme to v Kosovu!

25854

01.03.2004 23:01

Pavel Opočenský na hranici

RE: Pavel Opočenský na hranici

Vodník 83.?.?.?

Kecáte, forby, víte o tom prd. Opočanský se zastal nějakého páru, který se ho o to, pravda, neprosil. Těch patnáct nebo kolik nácků ne něj šlo s tyčema, měl nasráno v gatích strachy a jak po tom prvním mávl kudlou, přesekl mu arterii subclavicularis a kluk vykrvácel; byla to nešťastná náhoda, zabít ho nechtěl.

26047

08.03.2004 23:31

Filipika proti gayům a lesbičkám

Kavole,

Vodník 212.?.?.?

s Vaším názorem se ztotožňuji téměř bez výhrady; ta jediná by byla asi to, že já homosexualitu považuji za nejen menšinovou, ale i nepřirozenou: je "přirozené" když se člověk narodí (barvo)slepý nebo hluchý? nebo je to jen menšinové?

Jinak celý ten humbuk kolem homokultury je způsoben tím, že se doposud nevyrovnala s pronásledováním v minulosti, a čím dřív se o ně okolí přestane starat, tím dřív s tím přestanou - nebo se aspoň nebudou nijak vymykat konzumnímu modu sexu heterosexuálního.

26370

15.03.2004 11:05

Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

RE: Dozivotni vezeni (bez moznosti predcasneho propusteni)

Vodník 212.?.?.?

Míra kriminality např. v USA nebo Záp. Evropě myslím s existencí trestu smrti nesouvisí. Je výslednicí několika faktorů, ale směšně nízké tresty a zákony de facto chránící lotry před jejich obětmi patří mezi ně.

Obecně je ale, myslím, ve Třetím světě (mimo velkoměsta) zločinnost nižší a osobně jsem přesvědčen, že by se nízkými tresty zvýšila.

26587

27.03.2004 02:01

Tohle je horší než zločin. Je to stupidita.

RE: Tohle je horší než zločin. Je to stupidita.

Vodník 213.?.?.?

Pane Táborský,

jací to Židi spískali atentát na Heydricha a proč to pro Čechy (Heydrichem akutně ohrožené) dělali?

27121

10.05.2004 19:56

Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

RE: Muhamedskej sejk volal provolaval dnes..

Vodník 212.?.?.?

Ano, pane Petře, přituhuje. A jak jste napsal, budeme asi všichni zataženi do izraelsko-palestinského konfliktu. Nejsou to ovšem "muhamedi", kteří nás do něj zatahují.

28829

09.06.2004 08:40

Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

Vodník 82.?.?.?

Myslím, že opravdu příliš generalizujete, pane Stwora. A pokud jde o ty slušné a zodpovědné bohaté, já osobně jsem je našel v rodinách bohatých už po generace (tedy kdy se ten zločin stal už dávno), zatímco s těmi nejodpudivějšími typy jsem se setkal mezi "zbohatlíky", kteří sami vyšli z chudých nebo normálních poměrů. Ani toto dělení bych si ale nedovolil paušalizovat.

29585

16.06.2004 18:53

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Myslím si pravý opak, pane Pospíšile.

Vodník 82.?.?.?

S takovými státníky jako Bush nebo Blair se budou tito extrémisté ("muslimové", jak píšete) z řad opravdových muslimů rekrutovat čím dál tím víc.

Příkladem takového nestoudného extrémistického požadavku je ta "muslimská" kráva, s prominutím, už jsem se během čtení bál, že jí to Angličané spolkli. Zaplať Pán Bůh nestalo se.

Šátky na hlavách mi ale nevadí a francouzské tažení proti nim za chytré nepovažuji.

29860

23.08.2004 12:31

Petice »Zrušte KSČM«

Máte pravdu, Šárí.

Vodník 82.?.?.?

Jenže když by se Grebeníčkové a Jakešové byli regrupírovali do nějaké nové totalitářské partaje (která by s jejich vymřením pravděpodobně rovněž odumřela), měli by mladí (třebas i naivní) levičáci možnost založit vlastní, nezkorumpovanou a nepoznamenanou, skutečně levicovou partaj, která v českém politickém spektru chybí.

Levicoví voliči, ale i třeba důchodci nebo jinak sociálně slabí, stojí dnes proto před výběrem: buď volit (proti sobě!) nějakou pravicovou nebo pseudolevicovou partaj anebo bandu zločinců a vrahů, kteří ovšem tvrdí, že zločinci a vrahy "už" nejsou. Na to každý žaludek nemá, ale ti, co ano, tvoří podle mě značnou část z těch 20% voličů gottwaldovské chamradě.

32412

01.09.2004 18:05

A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

Pane Karle z Čech,

Vodník 82.?.?.?

nevím, jestli se mýlíte a nebo vědomě šíříte bludy, ale mohu Vás ubezpečit, že max (pokud se tedy jedná skutečně o jeho komentář; nevím, z čeho jste to vyčetl) nikdy ze Sprchy vyhozen nebyl a píše tam ještě dnes, jak se můžete snadno přesvědčit, kliknete-li si na www. sprcha.com

32871

15.09.2004 22:14

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Souhlasím do puntíku

Vodník 82.?.?.?

A ten odkaz na toho Mozarta je velmi smutný. Jak chce tato civilizace "vzdorovat islamizaci", když hodnoty, které islámské kultuře může postavit, je mj. odpor mladých k vlastním kulturním kořenům a "umění", které by mělo být trestáno tělesnými tresty a/nebo letitým žalářem?!

33566

09.10.2004 19:45

Byl jsem požádán o vyjádření...

Byl jsem požádán o vyjádření...

Vodník 82.?.?.?

Já si nemyslím, že moje emigrace byl omyl. Možná ještě změním názor na stará kolena, nevím. Ale přestože řada lidí integraci do cizí země zvládá daleko lépe než já, přece jsem za těch 25 let ani jednou nezalitoval, že jsem odešel.

A že návrat je druhá emigrace, na tom se shodli všichni ti mí známí, co se vrátili.

34594

02.01.2005 12:44

Rozpaky nad humanitární pomocí

Rozpaky nad humanitární pomocí

Vodník 82.?.?.?

Zajímavá zpráva: http://www.blisty.cz/2004/12/31/art21342.html

39435

05.01.2005 18:50

Ápenland

Jano,

Vodník 82.?.?.?

nezlob se, ale já si myslím, že nemůžeš srovnávat znalosti Čechů o hlavním městě nějaké prdele ve Střední Asii (mimochodem v Kazachstánu mají nové hlavní město, ale ani nevím, jestli je to to staré přejmenované a nebo nové) a znalosti Holanďanů o Česku! Holanďani ani nevědí, jestli je Kazachstán skutečně stát, jestli jím třeba není taky Balúčistán, a Česko(slovensko), k jehož hranicím mají od hranic cca 800 km si dnes, 15 let po plyši a po Havlovi, opět pertinentně pletou s Jugoslávií (nevzpomínáš si na jednu vtipnou Češku, která jim tam na tyhle trapasy odpovídala, že je tam „lepší počasí než tady, v Dánsku“ ?[mrknutí jedním okem]). Na druhou stranu oni nepochybně mají více tolerance i k těm, které považují za opice, než Češi k těm, které považují za sobě rovné(?).

39728

08.01.2005 23:43

Muslimská invaze do Evropy úspěšně pokračuje

Homogenní společnost...

Vodník 82.?.?.?

...ano, i mně se po ní stýská: panečku, taková česká ladovská vesnička, samí katolíci, vepřo, knedlo atd. Jenže stýskat si můžu třeba i po tom, jaké to bylo bezva v Čechách za Keltů nebo prvních Slovanů. Realita je jiná. A realita v současné Evropě je ta, že muslimská menšina tu je a zůstane. Nevtrhli sem, nepřitáhli sem, byli sem pozváni našimi bílými (post-)křesťanskými, ve svobodných volbách zvolenými vládci a tito vládcové jim dovolili přizvat si rodiny, takže jich tu je skutečně dost. Pokud se Vám to nelíbí, musíte se obrátit na evropské politiky 60.-80.let, to jim a jejim voličům chyběl pud sebezáchovy, pokud to tak chcecte nazývat. Jestli se ale nechcete smířit s realitou, nezbývá Vám než občanská válka s cílem buď genocidy nebo etnicko-náboženské čistky všech evropských muslimů. Tento postoj je ale IMHO svědectvím nikoli pudu sebezáchovy nýbrž niterné sebedestrukce.

Autor tohoto výrazně (a nesmyslně) islamofóbního textu ať si zalistuje v učebnicích dějepisu: Karel Martel nebyl franský král nýbrž majordomus a faktický vládce říše.

40078

11.01.2005 17:57

Rok posilování moci

Rok posilování moci

Vodník 82.?.?.?

Já rovněž souhlasím s většinou toho článku. S výjimkou toho pasívního kouření (minimálně to obtěžuje spolupřítomné) a té stati o pedofilii: pedofily, pokud se neprojevují nějakým sexuálním obtěžováním, by měla společnost nechat na pokoji stejně jako homosexuály. Ale v momentě skutečného zneužívání dětí – a to jsou všechny případy nevirtuální dětské pornografie – by se mělo sáhnout k velmi přísným trestům!

40318

12.01.2005 00:00

Rok posilování moci

RE: Koureni

Vodník 82.?.?.?

Souhlas. Z čuchání cizích prdů nedostal ještě nikdo rakovinu [mrknutí jedním okem], navrch „kdo krká a prdí, zdraví si tvrdí“, zatímco kdo hulí, zadělává si na řadu průserů.

Pokud by vznikla nějaká sociálně inženýrská „Společnost za kulturní přeměnu ve smyslu akceptace věřejného prdění“, asi bych ji podpořil!

40337

12.01.2005 00:05

Rok posilování moci

RE: Rok posilování moci

Vodník 82.?.?.?

V tom druhém punktu bych námitku měl: virtuální animované dětské porno sice děti nezneužívá, ale zase rajcuje pedofilovo libido, takže se tento může změnit z neškodného na prznitele, pokud mu onanie před computerem přestane dostačovat. Těmto lidem by bylo pomoženo jiným způsobem lépe. Ne každý může být Foglar, ale ten ventil by měl jít někam tím směrem. To je ovšem v dnešní společnosti - kde lásku nahradil sex, jak správně píšete - dost problém...[pláč]

40338

19.01.2005 02:06

Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

Mno, nevím jestli "se" na ni čekalo...

Vodník 82.?.?.?

...(kdo a proč na ni čekal?), za svou osobu příchod na maškarní ples v uniformě s háknkrajcem nepovažuji za ukázku vkusu. Nicméně je naprosto bez jakýchkoli pochyb, že kdyby přišel v rubašce s brigadýrkou s rudou hvězdou, tak by nikdo ani nepípl. Rovněž hysterie kolem Zítka na jedné straně a naprostý nezájem co se týče komunistických ideologických tiskovin na straně druhé (ba vysílání takového majora Zemana) je mimo jakoukoli diskusi svědectvím o pozoruhodné nevyváženosti a ideologickém prizmatu většiny "veřejného mínění".

40816

19.01.2005 19:20

Harryho uniforma aneb záminka, na kterou se čekalo

Pane Lojzo,

Vodník 82.?.?.?

to, že někdo nemá rád Němce, jiný Rusy další Židy nebo Čechy, to není nic nového, to tak bylo odjakživa. Zmatek, o kterém píšete, by nemohl způsobit nevyváženost, kterou mám na mysli. Takový zmatek by musel způsobit naopak směsici názorů, relativně vyváženou.

Smrt Suslova s tím nemá nic společného, Alfred Rosenberg se taky zhoupnul v Norimberku. A právě proto, že jsem zvyklý myslet bez pomoci druhých, začal jsem se této nevyváženosti podivovat už asi před 20 lety.

40898

01.02.2005 14:11

Kdo vládne v Evropě?

Kdo vládne v Evropě?

Vodník 82.?.?.?

Pane Stwora,

děláte IMHO stejnou chybu jako O. Neff: když chcete uvést článek "z druhého břehu", opačný názor, vybíráte článek jednoznačně zaujatý a zcela jednoduše napadnutelný, i přes některá mepochybně správná fakta v něm. Ono existuje i dost inteligentních pravicových článků, se kterými polemizovat má smysl a je to i challenge

42039

02.02.2005 01:09

Kdo vládne v Evropě?

Pane Peshmerga,

Vodník 82.?.?.?

Vy jste neslyšel o tom, že celá řada lidí z Guantanama byla propuštěná, protože byli prokazatelně nevinní?? Že je afghánští bojovníci prostě pochytali (třebas i v Pákistánu) a prodali Američanům jako Taliby a teroristy? Jistě, že mezi nimi jsou i skuteční zločinci, ale rozhodně to nejsou všichni!

42114

10.02.2005 16:45

Pod Grossem se houpá židle

Jaký "Čuňas" z předchozího komentáře?

Vodník 82.?.?.?

Já znám "Čuňase" Stárka, ale toho pána na fotce neznám.

42963

14.02.2005 14:49

Rozpočet jako jahoda

Správne, pán google!

Vodník 82.?.?.?

intelekt sam o sebe vzdy nestaci, ba moze byt niekedy na skodu. fantazia, predstavivost, meditacia..

Čo je horšie ako hlupák? Inteligentný hlupák!

43282

14.02.2005 16:17

Rozpočet jako jahoda

Pane Táborský,

Vodník 82.?.?.?

jak to děláte, když odpovídáte na něčí příspěvek, že se Vám ten text, na který reagujete, zobrazí světle azurově se znamínkem ">" na začátku?

43301

14.02.2005 21:52

Rozpočet jako jahoda

Potrefené huse magnusi maximovi

Vodník 82.?.?.?

(aby si někdo nevykládal mé mlčení jako souhlas)

Snad při své zázračné inteligenci neočekáváte, že bych na jediný bod z té snůšky arogantních výmyslů, které jste tu uvedl, seriózně zareagoval?

43342

14.02.2005 23:39

Rozpočet jako jahoda

Pane Karle z Čech,

Vodník 82.?.?.?

>Vodníku, když reaguješ na příspěvek, zmačkni tlačítlo VLOŽIT
>text příspěvku.

Díky! [mrknutí jedním okem]

43356

25.02.2005 19:57

Kdo vládne

TraTome

Vodník 82.?.?.?

Používání ochuzeného uranu sice není nelegální (což ovšem neznamená, že je to správné a humánní), nicméně ten kauzální nexus máte špatně:

>Ona totiž žádná neexistuje a proto je USA používá.
USA používá ochuzený uran nikoli proto, že neexistuje smlouva, která by ho zakazovala, nýbrž proto, že se jim to hodí. Používali by ho stejně, i kdyby nějaká taková smlouva existovala. Copak neexistují smlouvy, zakazující přepadení suverénního státu, bombardování civilního obyvatelstva, střílení zraněných nebo mučení zajatců? Na všechny tyto smluvy Američané zvysoka nakašlali, nemyslím tedy, že by je od používání ochuzeného uranu odradila nějaká smlouva.

44257

26.02.2005 12:48

Kterak židé zkrášlují Prahu

Kterak židé zkrášlují Prahu

Vodník 82.?.?.?

Nežiju v Praze, ale můj známý zdědil v restituci dům v centru Starého Města. Podle něj celou Karlovku a většiny tzv. "Královské cesty" vlastní ruská mafie; rasový původ těchto bývalých kágébáků můj známý nesledoval, a tak tezi pana Krále nemohu potvrdit.

44299

06.03.2005 13:01

Korupce pohlcuje OSN

To je dobrá otázka, pane leho!

Vodník 82.?.?.?

Jak si to Vy vysvětlujete??

45042

11.03.2005 21:21

Zaslíbené 11. září

Pane leho,

Vodník 82.?.?.?

>Otazky typu komu 11. zari pomohlo a komu uskodilo jsou
>otazky konspirativnich teoretiku
Proč? Já si naopak myslím, že jsou pro myslícího člověka přirozené, zejména když jejich výsledky jsou z velké většiny takové, jako uvádí autor článku. Za těchto okolností si naopak otázky tohoto typu neklást se mi jeví znamením zabedněnosti a naivní důvěry ve sdělovací prostředky.

>Je vseobecne
>znamo, ze situace v Afghanistanu je pro bezne obcany uz
>dneska nesrovnatelne lepsi, nez kdykoliv pred valkou. Vim to
>nejen z novin a kolegu vojaku, ale od par znamych Afghancu,
>kteri tam jezdi.
Hm, lepší asi bude, mj. i proto, že se tam teď pěstuje a vyváží daleko víc opia než před tím...[smích]) Ale ještě není všem dnům konec (jak v dobrém tak ve špatném smyslu slova).

>A co volby v Iraku? Dneska je uz jasne, ze
>iracky lid ma mnohem vice sanci na svetlou budoucnost nez
>pod Saddamem.
Mno, tenhle Váš optimismus bych chtěl mít, panečku!...

>A co stahovani syrskych vojaku z Libanonu?
Víte, že demonstrace proti stažení syrských vojsk z Libannonu, kterou onehdá svolal Hezbollah, byla podle nejskromnějších odhadů tak trojnásobná?

45668

11.03.2005 21:39

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Pán google,

Vodník 82.?.?.?

>PS.:aj keby mala pisat tym perom (a nepisala), ktore
>pouzivali letci RAF-u v 1944, ako sa dostalo do lagru
>Bergen-Belsen k slecne Frankovej? objednala si tu novotu cez
>internet?
Ja som to nečítal a že je to podvrh, počujem poprvýkrát, takže sa do toho nebudem miešať. Iba mám dojem, že Anna ten deník písala, keď bola zašitá v Amsterodame a že končí, keď ich udali. V tom lágru už hádam nič nepísala. Aspoň v tejto forme som to videl vo filmovom aj divadelnom spracovaní...

45669

12.03.2005 14:18

Zaslíbené 11. září

TORA BORA

Vodník 82.?.?.?

[smích]))) to sa Vám podarilo! Keď Američania vtrhli do Afghánistánu, písaly sa tu v novinách o Tora Bora také veci, že by architekti sovietských a amerických vládnych protiatómových krytov bledli závisťou. Až som sa pýtal sám seba, ako to tam tí Amíci staviali, keď zem okupovali Sovieti. A hľa - to bolo vraj zopár tunelov, vyhrabaných v hore...[pláč]((

45744

12.03.2005 14:25

Zaslíbené 11. září

Pane leho,

Vodník 82.?.?.?

>Jiste, prvomajove demonstrace v byvalem CSSSR byly taktez
>mnohem pocetnejsi nez demonstrace proti rezimu v roce 1988 a
>1989 pred listopadem, ze ano. Taky se hrnete na demonstraci,
>kdyz si nejste jisty jestli ji vubec prezijete?
Na prvomájové demonstrace se lidi hrnuli, protože "museli", pod hrozbou ztráty zaměstnání a nebo i jen nějakých výhod. Chcete říct, že těch 400 000 (podle neoficiálních odhadů jeden a půl miliónu) tam šlo proto, že je někdo domutil? Kdo? A jak? A proč? Jeden a půl miliónu? Tam? To je teda frajer!

Anebo chcete říct, že ty demonstrace za odchod syrských vojáků byly tak malé proto, že bylo občanům vyhrožováno smrtí pokud se jich zúčastní? Máte na toto tvrzení důkaz? Hamás neútočí mimo Izrael a Hezbollah pouze na vojenské objekty, nikdy ne (primárně) na civilisty.

45747

15.03.2005 16:18

Hrozí Evropě občanská válka?

Hrozí Evropě občanská válka?

Vodník 82.?.?.?

Poněkud bych poopravil líčení situace v Holandsku. V článku to vypadá tak, jako bychom tu byli na pokraji občanské války. Není tomu tak.

Po vraždě van Gogha sa na pár týdnů zvýšilo napětí, několik mešit a kostelů chytlo plamenem (škoda byla většinou zanedbatelná a prozrazovala amatéry, 11ti až 15ti letí byli v několika případech dopadeni), zároveň se ale ukázalo, že je na obou stranách též spousta dobré vůle problémy řešit a největší překážkou - i pro muslimy - je zažraná politická korektnost, která poznamenala Holandsko nejvíc, řekl bych, ze všech evropských zemí, a které se zbavuje jen pomalu a obtížně. Politici se nyní odvažují navrhovat (zatím, bohužel, ještě ne uskutečňovat) řešení, která by se neodvážili navrhnout před 15 lety a tato řešení mají bouřlivou podporu občanů, a to mnohdy i samotných muslimů.

Ovšem pokud si temné síly rozpoutání všeevropské občanské války přejí, tak jim v tom nic nezabrání. V Jugoslávii si to vyzkoušeli...

46116

17.03.2005 01:34

Válka v pražské židovské obci sílí

Dotaz autorovi

Vodník 82.?.?.?

Ten Wiener z Bánayiho skupiny je ten letec z RAF? To je velmi slušný člověk, který si zaslouží obrovský respekt.

Naopak od Tomáše Jelínka jsem kdysi četl dost irritantní cancy...

46277

17.03.2005 16:31

Hrozí Evropě občanská válka?

RE: Hrozí Evropě občanská válka?

Vodník 82.?.?.?

Velmi bych ocenil, kdybyste svá tvrzení doložil linky!

Sám žiji v Utrechtu a cizinců tu není většina; nejsem si ani jist, je-li tomu tak v Amsterdamu nebo Rotterdamu, ale tam se to bude polovině blížit, ať z té nebo oné strany. "Neholandský" tu ovšem ještě zdaleka neznamená "muslimský": právě v Rotterdamu jsou mraky Antiliánů, kteří jsou mnohem větším problémem než muslimové. Jsou tu i mraky Surinamců, ale ti se považují za Holanďany a to včetně hindustánských muslimů (asi byste se divil, jaké rozdíly jsou mezi muslimy ze Surinamu, Turecka a Maroka).

Vodníkovi uniká lecos, ale pokud je pro Vás "multikulti" totožné s "muslimským", pak máte poněkud indiánské představy o zdejším životě [smích] Ostatně Holanďané se povětšinou ke své kultuře staví tak laxně, že je tato na vymření a není divu, že kulturám jiným (najmě americké) těžko může konkurovat, i když se tyto nijak nevnucují (většina muslimů, hinduisti, židé, pravoslavní Řekové nebo Rusové atd. atd.)

46357

17.03.2005 16:47

Hrozí Evropě občanská válka?

Tak jsem si to našel sám.

Vodník 82.?.?.?

Tato zpráva http://www.mikado-ggz.nl/artikel.php?artikel_id=53 je z 13. srpna 2003:

Rotterdamské centrum pro výzkum a statistiku (COS) vyčíslilo, že kolem r.2017 bude 57% obyvatel allochtonních. Teď je to 46%. Jedná se najmě o Surinamce, Antiliánce (z těchto dvou skupin se ale druhá generace často stěhuje mimo Rotterdam), Kapverdiánce, Turky a Marokánce.

V Amsterdamu je to 48,1% (mám ale pocit, že jsem zaslechl něco o tom, že dnes už je to přes 50), v r.2020 se odhaduje 57,3%. V Utrechtu to bude v r.2015 33%, zde je to ale relativně víc Marokánců a méně Turků.

Na tomto linku máte pěkné grafy: http://www.cbs.nl/nl/publicaties/publicaties/algemeen/index/index1310.pdf. A rovněž zde: http://www.cbs.nl/nl/publicaties/artikelen/algemeen/webmagazine/artikelen/2002/1014k.htm.

46358

18.03.2005 19:04

Hrozí Evropě občanská válka?

Pane 62...

Vodník 82.?.?.?

Já jsem taky allochtonní Utrechťan. Můžu Vás ubezpečit, že o Utrechtu vím víc než 90% rodilých Utrechťanů, ač se politických aktivit ani veřejného života prakticky nezúčastňuji.

Utrecht má prý 270 243 obyvatel, ale nevím, počítají-li se do toho i studenti. 20 000 přibylo vskutku anexí Vleuten/De Meern a stavbou satelitního městečka Leidsche Rijn.

Zde máte poměrně vyčerpávající link k utrechtské situaci: http://www2.utrecht.nl/smartsite.dws?id=69549 Mějte stále na paměti, že "allochtonní" neznamená "muslimský" a že pár autochtonních se muslimy stalo (znám osobně dva). Podívejte se na etnický podíl, kde se v kolonce "overig westers" nacházím i já! Mám čtyři děti!! HOLANDSKO - TŘESIŽ SE, TŘESIŽ!!! [cool]

46473

19.03.2005 13:12

Hrozí Evropě občanská válka?

Pane 62...potřetí

Vodník 82.?.?.?

Nezapomeňte taky na to, že Maroko se modernizuje a že místní marokánská komunita v ghettech žije v Maroku šedesátých let. Takže těch mnohdy nečekaných a protichůdných faktorů je ve hře příliš mnoho na to, aby se daly dělat nějaké závěry.

Já jsem si za 22 let vytvořil k Utrechtu opravdový vztah, znám jeho historii i dialekt (přestože ho neovládám) a jeho vývoj ke kosmopolitnímu západnímu velkoměstu mi vadí. Myslím, že k jeho zániku jakožto starého holandského města přispívá mnohem víc rodilý Utrechťan, „duší Holanďan“, který má na sobě completely americký outfit, pracuje v nějakém nadnárodním businessu, ve volném čase pěstuje skating, dělá fitness, sedí před MTV nebo soap a na dovolenou jezdí na Floridu, nežli já, který žiju jeho středověkým duchem, seznamuju s jeho historií a památkami návštěvy (ale mnohdy i ty rodilé Utrechťany).

46505

19.03.2005 13:57

Hrozí Evropě občanská válka?

Pane 62...podruhé

Vodník 82.?.?.?

(tento text patří před předchozí)

Píšeme opravdu o různých věcech. Já jsem jen chtěl poopravit temný obraz jak ho líčí článek. Vy jste na to reagoval zprávami o demografickém posunu (který přece nikdo nepopírá) s poněkud přehnanými číselnými údaji. Já jsem na to uvedl linky nikoli na nějakou po-ko propagandu nýbrž na oficiální statistiku.

Sociologických studií je napsáno habaděj a předpovídají věci nejrozličnější. Neříkám, že by se měly ignorovat, ale žádné evangelium to není. Bude záležet nejen – jak píšete – na skutečných Holanďanech, ale právě i na imigrantech všeho druhu, jakým směrem se bude ubírat. 99% z nich nemá na destrukci zdejšího systému zájem, kritizuje po-ko a dost jich podporovalo Pima Fortuyna. Naštěstí už ta po-ko povoluje a problémy se už smějí pojmenovat, lze se tedy nadít toho, že se začnou i řešit.

46506

19.03.2005 13:59

Hrozí Evropě občanská válka?

Pane 62...podruhé (pokr.)

Vodník 82.?.?.?

Z velkých měst se bohatší Holanďané stěhují ven, to je pravda. Ani já bych nedal dítě na školu, kde je polovina Marokánců. Neříkám přeci, že je vše v pořádku a ideální. Incident s vyštvanou rodinou byl zatím ojedinělý a způsobil dost rozhořčení (navrch se jednalo o kriminální mládež, která nemá v sobě kulturu [i[žádnou[/i]). Ale občanská válka? Sice ji samozřejmě v budoucnu vyloučit nemohu, ale momentálně si ji neumím moc představit.

Váš předposlední odstavec by vyžadoval odpověď velice rozsáhlou, na jakou tu není místo. Základním argumentem je, že Holanďani ve své utilitární kosmopolitní progresivitě de facto zavrhli vlastní kulturu jako poněkud obtížný balast a přejímají o stošest americké a jiné „globální“ elementy, przní si dobrovolně jazyk amerikanismy a postupným odcírkevněním a odvrhováním křesťanství se připravují i o jakéhokoli kulturního nositele (utilitární bezvěrectví nemůže být nositelem žádné kultury). Tento proces prakticky nepostihl první generaci muslimských přistěhovalců (a jen ti nemluví holandsky, přejí si cestovat do Mekky a být pohřbeni v Maroku), ale částečně už druhou a lze se domnívat, že bude postupovat nadále.

46507

21.03.2005 23:10

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Homosňatek sám o sobě...

Vodník 82.?.?.?

...považuji za nesmysl z jakéhokoli pohledu a boj o něj za trapné sebezviditelňování dotyčných homosexuálů. Pokusím se vysvětlit proč.

Pokud partnerské soužití bez sňatku získalo právně stejné postavení jako soužití manželské (tj. práva kolem dětí, důchod, vdovský důchod, dědictví apod.), považuji i heterosexuální občanský sňatek "na národním výboru" za naprostý nesmysl. Je to taková obsahuzbavená tradice jako moderní Vánoce: kapr, dárku stromeček, orgie materialismu a jen pár "bigotů" si vzpomene na "Ježíška". Tak i svatba je příležitost, aby se sjela přízeň, zakoupila a darovala dárky, ožrala se do němoty, Anglosasové mají ještě tu bachelor party, kdy ženich smí snad skoro všechno, ale nemluví o tom, atd. atd.

V této situaci - a ta aspoň v Holandsku existuje - má sňatek smysl pouze pro věřící lidi, v kostele, jako rituál, kdy jejich spojení prostřednictvím kněze požehná a posvětí sám Hospodin. Jinak je to sentimentální tyátr bez nejmenšího obsahu. Pokud se povolí sňatky homosexuálům, jdeme o krok dál: svatební sentimentalita má svůj původ v žánrovém obrázku "panny nevěstinky" a "ženicha", a to ještě z dob, kdy přistupovali "k oltáři". Nikdy ale nepřistupovali k oltáři dva ženichové nebo dvě nevěsty a tak pro tuto sentimentalitu nenacházím opodstatnění.

46668

21.03.2005 23:11

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Homosňatek (pokr.)

Vodník 82.?.?.?

Z tohoto punktu je tedy homosňatek logicky nezdůvodnitelný, pokud je homosexuální soužití před zákonem zrovnoprávněno s heterosexuálním. Oddávat homosexuály v kostele - jak se tomu snad někde u protestantů děje - je v Církvi pochopitelně naprosto vyloučeno.

Nejsem proti homosexuálnímu soužití a jeho zrovnoprávnění, ale jsem proti tomu nazývat to "manželstvím", evt. s adoptovanými dětmi "rodinou" a nepovažuju to za soužití rovnocenné heterosexuálnímu.

Abel: homosexuál se může zdržet projevů své orientace. Pedofil se musí zdržet projevů své orientace. (Je otázkou času, kdy se zvedne boj za lidská práva pedofilů?) Fakt je, že do sexu mezi dvěma dospělými jedinci nikomu nic není. Pokud ale mluvíme o sňatcích, tak je to o něčem jiném. Jak správně rozlišuje např. detergent, je IMHO zásadní rozdíl mezi sňatkem a registrovaným partnerstvím. Pokud spolu žijí dva chlapi, měl by zákon pamatovat na takové věci jako vdovský důchod, dědictví apod.; mimochodem kde je psáno, že oba zaregistrovaní partneři spolu žili sexuálním životem? Třeba (z náboženských důvodů) oba to „obrovské vypětí energie“ (Abel) vyvinuli! Anebo si dovedu představit dva staré kamarády, kteří oba měli rodiny, ovdověli a na stará kolena šli spolu bydlet jako kámoši. Oba heterosexuálové, tj. žádný sex. Předpokládám ovšem, že by si oba v takovém případě – registrované partnerství, ne registrované partnerství – nějaké otázky dědictví asi právně pojistili.

46669

21.03.2005 23:20

Cesta do hlubin politicky korektní duše

"Homorodina"

Vodník 82.?.?.?

Já jsem stále toho názoru, že adopce homopárem je lepší než děcák. Ale pouze za té podmínky, že se takovému homopáru s dětmi nebude říkat "rodina", neboť to není rodina, ale jakýsi luxusní "miniděcák". Pokud se tomu říká "rodina", tak to má pak možná horší dopad na dítě než děcák.

46670

22.03.2005 16:33

Cesta do hlubin politicky korektní duše

To bych řekl!

Vodník 82.?.?.?

Podívejte se, jak se (některým) změnil pohled na přepadení a okupaci Afghánistánu nebo Iráku, když se to nazvalo "osvobození" nebo "vývoz demokracie" - a to je prosím lež! "Homorodina" žádná rodina není, je to vlastně lež, a nazve-li se pravdivě(ji) - miniděcák - bude ten stav přijatelnější pro společnost, dítě i jeho okolí.

46747

27.03.2005 13:27

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Alžběto,

Vodník 82.?.?.?

nejsem si úplně jist, jestli tomu Vašemu poslednímu odstavci rozumím. O tom, že pojmy "levice" a "pravice" jsou přežilé a slouží jen k matení a mlžení jsem se kdysi už rozepsal (http://www.sprcha.com/story/2003/1/20/23622/4140), tyto pojmy měly jasný a nemanipulovatelný obsah snad jen v tom Konventu, kde vznikly. Nicméně ty ostatní pojmy, přestože s nimi politici a média manipulují obludným způsobem, svůj zcela jasný a nezaměnitelný obsah mají! Na rozdíl od orwellovské novořeči, válka není mír, svoboda není otroctví, pravda není lež. Záměrným mlžením a matením těchto pojmů nás chtějí dostat tam, aby nám mohli bez uzardění naservírovat lež, nenávist, válku a otroctví jako pravdu, lásku, mír a svobodu, a zároveň nás zbavit argumentace s poukazem na to, že ty pojmy vlastně obsah nemají a že jde o marketing. Nejsem si jist, jestli to tak daleko může dojít (a proklet buď každý, kdo vývoji tímto směrem napomáhá!!), ale takováto devalvace symbolů (jimiž slova a pojmy jsou) by byla naprostým koncem mezilidského dorozumění, civilizace a společnosti, bez možnosti návratu!

47191

28.03.2005 13:07

Nechat žít nebo nechat zemřít?

Alžběto,

Vodník 82.?.?.?

Možná, že přání je u mě otcem myšlenky, ale domnívám se, že započatá devalvace symbolů (v náboženství a mystice dnes již téměř zcela dokonaná) v oblasti lidské řeči ještě tak daleko nepostoupila, i když už je to hodně daleko, hlavně v politice. Mám pocit např., že v právě vedené válce je stále ještě hodně lidem, jak v USA, tak v Evropě a jinde ve světě, zcela jasné, že se jedná o lež a vylhanou záminku, a to i v případech, kdy tu válku podporují: řeknou Vám, že ta lež byla oprávněná, na místě, ale neřeknou, že by to byla tím pádem pravda. Další ukázkou byla válka v Jugoslávii, kdy se lhalo jako nikdy před tím od Druhé světové války, a hle – již rok, dva poté to začlo vyplouvat na povrch a – aspoň zpětně – se lež ukázala být lží (je pravda, že ty statisíce vyhnaných Srbů z toho bohužel nic nemají).

Jak jste napsala: chcete-li lhát, musíte znát pravdu. Tento přístup ještě jednoznačně dělá rozdíl mezi lží a pravdou. Ten zlomový moment nastane, až lež „za určitých okolností“ nebude lží, ale pravdou, dobro zlem a nenávist láskou. Zatím se tak děje IMHO výjimečně.

BTW, jaké to výročí jste měla na mysli dnes v ponělí?

47271

04.04.2005 13:15

Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

Hm, a víte to jistě?

Vodník 82.?.?.?

>Apropos, je lepší když vládnou světu nedokonalé USA než
>dokonalý ajatoláh.

Já si myslím, že je dost důvodů se domnívat, že každá světovláda je na hovno, a že v tomto ohledu by skutečně dokonalý (bez ironie) ayatolláh nemusel být ještě horší než nedokonalé USA. Fascinuje mě u Čechů jejich ochota nechat se ovládat, cq. okupovat Amerikou, ačkoli teprve před nedávnem odešli okupanti sovětští. Jako by si Češi tu existenci bez nějakého toho "páníčka" už neuměli představit...

47921

nezlobte se, ale musím se Vás zeptat: pochopil jsem to správně, že Vy, Alžběta, považujete americkou válku v Iráku za pokračování boje za mír jinými prostředky? Není to Vámi pracovně (z nějakého důvodu) zaujímané stanovisko pro účel debaty?

48381

>Dále, položíte-li si otázku v čím zájmu je současné
>počínání USA na Středním Východě?, vyjde Vám v rovnici, čí
>národní politika je prováděna v politice USA.
Mně v této rovnici nevychází americká národní politika; současné počínání USa tam není v zájmu USA.

>Amerika éry Bushovy se domnívá, že mír na Středním Východě
>lze způsobit prosazováním takové politiky, jakou USA na
>Středním Východě nyní prosazuje. Toť vše.
[i)Amerika[/i] éry Bushovy? Domníval jsem se, že tak leda Vajthaus a neocons...? Zrovna od Vás mě ztotožnění s tímto přístupem (které se domnívám ve Vašich příspěvcích rozeznávat) překvapuje.

>Představa Bushovy administrativy o míru na Středním Východě
>je to, co vidíme v období 2001-2005. Nic víc, nic míň. Je to
>pokračování americké mírové politiky z období po 9/11/2001
>jinými prostředky.
Hitlerova představa o míru v Evropě bylo to, co jsme viděli v koncentračních táborech [pláč]

>Chápu, že Vy si asi pod bojem za mír představujete něco
>jiného, než co si představuje americká vláda.
Já si pod "bojem za mír" nepředstavuju nic jiného než pod pojmem "prcání za panenství" [pláč]...

48422

09.04.2005 15:16

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

Dovolím si ne úplně souhlasit, pane Němec.

Vodník 82.?.?.?

>...Hitler zidy
>vyhubit chtel, koncentracni tabory staly(stoji), lidi v nich
>zemrelo velmi mnoho a je uplne jedno kolik, at uz zidu nebo
>tech ostatnich.
To je, pane Němec, jedno jen z toho punktu, že zabíjení nevinných lidí, Židů, cikánů, Čechů nebo Němců, je lumpárna, bez ohledu na to, jestli jich bylo šest miliónů, šest tisíc nebo jen šest, dokonce i kdyby byl jen jeden.

Tady jde spíš o to, že s - IMHO zcela nepochybným - falšováním (=zvyšováním) počtu obětí vzniká otázka: kdo a proč to dělal? Já vím, že zde na Zvědavci celá řada lidí okamžitě opáčí to, co je nejvíc nasnadě: "No přece Židé, proto, aby ovládli svět". Mně by ale zajímala odpověď od Židů samotných, nebo od jejich nekritických ctitelů a obhajovatelů. Jak vysvětlí, že dnes, 60 let po válce, není znám počet židovských obětí Druhé světové války a je zakazováno zpytovat jak ten počet, tak způsob, jakým sešli se světa.

48562

10.04.2005 15:34

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

Pane Dušane,

Vodník 82.?.?.?

nechtěl bych se Vás dotknout, je mi líto, jestli někdo z Vašich příbuzných v koncentráku zahynul, nicméně jste tu dokonale demonstroval to, o čem jsem mluvil: výhybky ("není to jedno, jak?"), apel na emoce, žádný věcný argument. Tak se nikam nedostaneme, víte.

Já si myslím, že je to dost velký rozdíl. Vrah mého dědečka (a jiných dědečků) zůstává lumpem non plus ultra, ale není zodpovězena otázka, proč si někdo vymyslel vyšší počet zabitých dědečků a průmyslově-sériový způsob jejich eliminace, načež kriminalizoval pochyby o těchto výmyslech (pokud to tedy opravdu výmysly jsou, o čemž jste mi nepomohl se přesvědčit, sorry). Pokud se Vás tohle téma emocionálně dotýká, měl byste to dát na vědomí a nebo do této debaty vůbec nevstupovat.

48669

10.04.2005 15:39

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

Pane Němec.

Vodník 82.?.?.?

>V te hromade cisel
>nabizenych ze vsech stran se uz pravda davno ztratila.
No už za tohle byste mohl být některými lidmi nařčen z antisemitismu, bacha! [mrknutí jedním okem]

>At se
>klidne prepisi ucebnice na "pri holocaustu zahynulo nekolik
>milionu lidi, z velke casti zidu...", ja jsem pro.
Já jsem taky pro. Ale tím jste nezodpověděl otázku všetečných historiků poválečného období: kdo a proč s těmi čísly po válce manipuloval?

48670

10.04.2005 22:58

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

Mluvíme o dvou rozličných věcech, pane Němec.

Vodník 82.?.?.?

Ve věci vraždění Židů nacisty jsem s Vámi více méně zajedno. Ale já mluvím o poválečném problému falšování počtu obětí a historie vůbec. To je problém, ve kterém nacističtí zločinci už žádnou roli nehrají, jsou nanejvýš statisty.

Kdybyste se dočetl, že spartakiádní vrah utopil dvacet ženskejch, načež by se ukázalo, že jich bylo jen pět a že je uškrtil - Vás by nezajímalo kdo a proč z toho udělal jinou story? Mne teda určitě! A to ne kvůli vrahovi samotnému! A tady nejde o pět nebo dvacet ženských, tady jde o x miliónů celého etnika a dopad této události na poválečnou historii!!

48713

11.04.2005 01:43

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

O nic jiného mi nejde, pane Němec

Vodník 82.?.?.?

>...ale urcite by me zajimalo kdo
>rekl, ze 6, kdyz vedel ze 3. Ale to nejdriv musite dokazat,
>ze lhal a jeste si byt jisty proc.
Někdo, myslím tady na Zvědavci, tvrdil, že to byl Ilja Ehrenburg, a to už v lednu 1945 (to byla Anna Franková ještě naživu!) Pokud se toto číslo tehdy ustanovilo jako oficiální počet, tak bych to jako uspěchanou chybu snad omluvit mohl. Jestliže se ale po celých 60 let o takto furiantsky vyhozeném numeru zakazovalo pochybovat - přinejmenším byli pochybovači skandalizováni a označováni za neonacisty a antisemity - je mi to krajně podezřelé a bagatelizování stylu "no jo, tak se spletli, no" mě neuspokojuje. Vás ano?

48732

11.04.2005 13:23

Výročí masakru v Dair Yasin

Já nesouhlasím, pane Táborský.

Vodník 82.?.?.?

Deir Jasin byl bezpochyby odporný a snad i nikoli ojedinělý židovský masakr. Nicméně vím od očitých svědků o několika Deir Jasinech v Jugoslávii, jejichž oběti by za podřezání krku děkovali se slzami v očích. V ukrutnostech se vyznamenávali zejména bojovníci Al Kajdy (aktivně tam působící za mlčenlivého souhlasu USA a Evropy), chorvatští Ustaši a srbští Četnici (Arkánovi Tygři) jim vydatně konkurovali.

Můj známý, major holandské armády, který tam byl po válce s UNPROFOR (ne ve Srebrenici), si přivezl chorvatskou ženu. Ta mi vyprávěla, jak opustily vesnici, ve které zůstali jen bojeschpní mladíci a muži. Z protější stráně pak byly svědky, jak jim alkajďáci před popravou vypichovali oči, odřezávali uši a jazyky.

48772

11.04.2005 13:23

Výročí masakru v Dair Yasin

Já nesouhlasím, pane Táborský (pokr.)

Vodník 82.?.?.?

Člověk, se kterým jsem pracoval, mi vyprávěl, jak jeho strýce svázali ostnatým drátem, polili benzínem, zapálili a když hořel a řval, tak oheň udusili, pak ho zas zapálili, zas udusili atd. dokud nevypustil duši. Ve Srebrenici mohli muži mluvit o štěstí, že byli jen zastřeleni – tedy ti, co chytli smrtící kulku, protože očití svědkové vyprávějí (nejen ze Srebrenice) o zahrabávání zraněných živých lidí.

Podle znalců ovšem i jugoslávské hrůzy dalece překonává Rwanda. Nejen počtem obětí. Slyšel jsem o skupině mnoha desítek (stovek?) lidí, shromážděných v nějakém kostele. První den jim usekali ruce v zápěstí, druhý den nohy u kotníků, atd., teprve po týdnu byli mrtví (někdo tam asi četl 120 dní Sodomy). Já bych se taky asi nechal radši podříznout Židem v Deir Jasinu než se nechat rozsekat na fašírku nějakým Hutuem.

48773

12.04.2005 00:40

Výročí masakru v Dair Yasin

Pane Táborský,

Vodník 82.?.?.?

o Němcích snad nikdo nepochybuje, že je to kulturní národ a jak se chovali na Ukrajině!

V té Jugoslávii bojoval každý s každým, tedy i Chorvati proti muslimům (např. v Mostaru). Na té stráni jednak měli dalekohledy, druhak tam pak po nějaké době do té vesnice přišli zpátky a ty mrtvoly viděli. Jak poznali, že to jsou alkajďáci, jsem se jí neptal.

Taky se nechci přebíjet atrocitami. Jen jsem Vás chtěl upozornit, že Deir Jasin opravdu nebyl jediný a ani nejhorší. Co je na něm unikátního je, že žádný z účastníků těch ostatních masakrů se nikdy nestal uznávaným a světem respektovaným premiérem.

48831

15.04.2005 22:50

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Vodník 82.?.?.?

>Americké pojetí svobody je tedy něco jiného, než české
>pojetí svobody, ale i něco jiného, než pojetí svobody
>švýcarské. V čem je jiné? Například v tom, že Švýcaři ani
>Češi momentálně nepotřebují, narozdíl od USA, aby k přežití
>svého státního celku museli exportovat pojetí demokracie a
>svobody do dalších států planety Země.
To nevím. Ale já osobně jsem vnímal návrat do Evropy (západní, pochopitelně) po dvou letech v USA jako osvobození; třeba v tom, že jsem mohl jít v noci do parku, mít víc volna než 10 dní v roce, nebýt ohrožen propastným sociálním propadem v případě smůly (anebo i lajdáctví nebo lenosti), uznávám ale, že hektickým dynamickým povahám může vyhovovat více svoboda americká. Znám tu řadu Američanů, kteří tu žijí už mnoho let a do Ameriky by se nevrátili ani za nic.

>...obsahem slova demokracie není nic více, než technologie
>moci, odlišná od technologie zvané monarchie. K jakému účelu
>je však takováto technologie moci používána, o tom slovo
>DEMOKRACIE neříká vůbec nic.
Zcela brilantní charakteristika. Být Vámi, dám si pozor: ta vaše americká (a i naše evropská) "demokracie" byla povýšena na piedestal posvátnosti a za souhlasného bučení stáda voličů nemilosrdně zatočí s každým, kdo by tuto, jak říkáte, "technologii", chtěl ohrozit - a zpochybňování dokonalosti a svatosti demokracie už takovým ohrožením je (když budeme chtít), doba je zlá a dochází k přehmatům atd....

49246

vím o Zündelovi málo a tak nemíním do debaty podstatněji zasahovat. Ale několik obecných poznámek bych měl.

Ani ti z "popíračů", kteří popírají existenci plynových komor, netvrdí, že Židé byli za Hitlera ve vatě. Připouštějí, že jich mnoho zahynulo v táborech - vyčerpáním, nemocemi, týráním atd., ale nikoli v plynových komorách. Tento názor si, při své svéráznosti, zaslouží, aby byl diskutován a evt. vyvrácen, nikoli kriminalizován!

To, že za války nebyli Židé pronásledováni vůbec, to je samozřejmě falšování historie, ale to snad kromě několika úplných nacistických primitivů netvrdí nikdo.

Pokud se Zündel provinil propagací genocidální ideologie, měl by z toho být obviněn a za to posazen evt. do lochu. Pokud s ním dělají to, co dělají, aniž byl formálně obviněn, považuju to za skandál, i kdyby šlo o Charlie Mansona. Navrch tím prokazují medvědí službu obětem nacismu (ať už v jakékoli podobě), neboť vyvolávají zřetelný dojem, že potřebují něco skrývat.

49710

20.04.2005 00:54

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Pane židobolševiku,

Vodník 82.?.?.?

máte naprostou pravdu co se nácků týče. Článek a diskuse ovšem není o tom, jaký humus byli nacisti, ba ani o tom, jaký humus je (nebo není) pan Zündel, nýbrž o tom, jaký humus je zavřít někoho - kohokoli - bez obvinění a soudu na tak dlouhou dobu.

49757

21.04.2005 22:03

Válka v židovské obci se přiostřuje:

Paní Alžběto,

Vodník 82.?.?.?

>Je to velmi poučný příběh, takřka
>příručka první pomoci pro kontakt našich křesťanských předků
>s židovskou kulturou, neboli pěkně česky hendbůk.

Mohla byste to trochu rozvést?

50087

21.04.2005 22:09

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Vodník 82.?.?.?

>Němci vlastně za Třetí Říše také byli jen vězni ve vlastním
>státě, úplně stejně jako Rusové trpěli za Stalina či jako
>když Češi trpěli v éře normalizační, což?

Já si to osobně myslím. A překvapuje mě, že někdo, kdo život v totalitě poznal, má na to jiný názor.

50090

22.04.2005 19:23

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Vodník 82.?.?.?

Říkává se někdy, že každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. To je IMHO pravda jen částečně. Považuji totalitní diktaturu - jev, vyskytující se v této podobě až ve 20.stol. - za jakousi společenskou rakovinu. Některé národy měly to štěstí, že je nepostihla, jiné ale na ni krutě doplatily. Nemyslím si, že je nějaký národ proti ní bytostně imunní.

Taková totalita může nastat i parlamentní cestou, jako v ČSR (nic na tom nemění to, že kdyby v ČSR parlamentní cestou nenastala, tak by nám byla vnucena pučem nebo invazí), ale jak se jednou na těle národa zabydlí, je konec. Už je pozdě bycha honit. Je to ovšem na prvním místě národ sám, který je obětí této diktatury. Výjimečně ji lze svrhnout krvavým pučem, načež ovšem vítězní pučisté nastolí (neb jsou k tomu mnohdy nuceni) diktaturu ještě krvavější.

Ta diktatura může mít ale různé podoby - a zde je oprávněná parafráze mého uvodního výroku: každý národ má takovou totalitu, jakou si zaslouží. V Maďarsku gulášovou, v Polsku nacionálně polokatolickou, v Česku bonzáckou, v NDR esesáckou a v Rumunsku nebo Albánii prostě naprosto příšernou.

Na oplátku poprosím já Vás o rozvedení toho názoru o Knize Ester ve vedlejší diskusi [mrknutí jedním okem]

50225

23.04.2005 02:48

Válka v židovské obci se přiostřuje:

RE: Paní Alžběto,

Vodník 82.?.?.?

>Kniha Ester podle mne není součástí Starého zákona náhodu,
>pane Vodníku.
To není žádná kniha Písma Svatého, paní Alžběto. [smích]

>České zdroje, nad pod vlivem katolicismu, se často tváří,
>jako kdyby Bible svatá byla neměnným dokumentem od počátku
>věků až dodnes.
Není tohle spíš přístup protestantský?

>Faktem ale je, že až Koncil Nikajský - též
>Nicejský - (325) to byl, pokud vím, co rozhodl o tom, které
>judaistické texty mají být součástí Starého zákona. A to
>včetně Knihy Ester.
To je pravda.

>Proč byla Kniha Ester do Bible svaté zařazena, to se zpětně
>spekuluje těžko. Domnívám se však, že to nebylo náhodou, a
>že oněch údajných 318 účastníků, zastupujících cca 1800
>biskupů, rozhodlo po zralém uvážení.
I to (a nejen to) rozhodlo.

>V následujícím textu se soustředím na to, jaký význam Kniha
>ester pro křesťany podle mne má.
Budu se těšit.

50287

25.04.2005 13:59

Válka v židovské obci se přiostřuje:

Alžbětě a Osmdesátce

Vodník 82.?.?.?

Alžbětě děkuji za zajímavé vysvětlení. Oběma pak ještě doplňující informaci: mezi těmi apokryfy, které protestanti z Písma svatého svévolně vyškrtli, patří i tzv. "Přídavky k Ester" (řazené obvykle mezi "Júdit" a "Knihu Moudrosti"), v nichž je Bůh zmiňován velmi frekventně (viz "Modlidbu Mordokajovu" a "Modlidbu Ester").

50539

26.04.2005 20:30

Kopaná a sdělovací prostředky

Fotbal je náhražkou války.

Vodník 82.?.?.?

Autor článku má smůlu: i mně, žijícímu v zahraničí a o fotbal naprosto se nezajímajícímu, se doneslo, že "baníkovci jsou ti nejhorší".

Omlouvám se všem slušným fotbalovým fanouškům, je dost možné, že jich je většina (přinejmenším polovina [mrknutí jedním okem]), nicméně ti nejnápadnější a nešjhlučnější tvoří - aspoň zde v Holandsku - skutečné společenské dno. Věřím, že tomu tak bude i jinde, v Anglii, Itálii, Česku, u sparťanů i baníkovců. Je zcela charakteristické, že za jugoslávské války rekrutoval Arkán svoje Tygry právě z těchto lidí. Jsou to agresivní hovada, kterým mimo zvířecí pudy zbývá žalostně málo. V dobách války excelovali tito podlidé v prvních řadách fronty a v sadistických excesech na dobytém území. V dobách míru po II. světové válce v Evropě se postupně staly fotbalové zápasy arénou, kam si tato stvoření chodí vybíjet nashromážděnou agresivní energii.

A zde říkám: snad je škoda těch poklidných nedělních zápasů v kopané ze 60.let, nicméně pokud si tato individua dnes vybíjejí mindráky, vztek a agresivitu sami na sobě navzájem, a nikoli na cigánech, barevných, cizincích, homosexuálech atd., pak zaplať Pán Bůh za fotbal!

50715

03.05.2005 01:19

Kdo vězní novináře v Iráku?

RE: Kdo vězní novináře v Iráku?

Vodník 82.?.?.?

>Bolševické režimy padaly koncem 80. a začátkem 90. let jeden
>po druhém proto, neboť si jejich obyvatelstvo už prostě
>další vládu bolševiků nepřálo.
Zásadní nesouhlas, Alžběto. Myslím, že v letech 1969-1970 si bolševický režim nepřálo mnohem víc lidí než v r.1989 a bylo jim to prd platné.

Zcela zásadní podmínkou pro změnu režimu v ČSSR a dalších satelitech byla - ostatně od samého začátku - změna režimu v Sovětském Svazu. A k té došlo, domnívám se, pod tlakem okolností na prvním místě rázu ekonomického. Ne snad díky nějaké jednorázové "ekonomické katastrofě", jak píšete, ale díky trvale nefunkční a chronicky upadající ekonomice, vyčerpání reserv a z toho plynoucí neschopnosti udržet tempo zbrojních závodů. V listopadu 1989 se po Palachově týdnu nikomu moc do ulic nechtělo a estébáci museli sami vypustit přes Uhla do světa falešnou zprávu o zabití Martina Šmída, aby dostali do pražských ulic (venkov ještě spal tvrdým spánkem) kromě studentů i tisíce dalších lidí. První dělníci se tam objevili až ve čtvrtek 23.11., den na to to Jakeš teda konečně vzdal.

51279

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 0

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 963,78 Kč
1 unce stříbra
547,80 Kč
Bitcoin
910 676,64 Kč

Poslední aktualizace: 1.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 68 773 233