Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Vojta49

Nalezeno 1585 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.04.2007 15:48

Nová budova Národní knihovny - chobotnice, hlen nebo letenské lejno?

Diskuse o formě - a co účel?

Vojta49 85.?.?.?

Článek i většina diskusních příspěvků hovoří (řekněme si to otevřeně) o čistě subjektivních pocitech, které návrh vzbuzuje. Některé jsou pozitivní, negativní převažují. Nezaznamenal jsem však jedinou! reakci na to, co považuji za daleko významnější. Co naše hlavní město skutečně potřebuje? Kdo zkusil projet přes Letnou v dopravní špičce, ví, o čem hovořím. A teď do stávajícího provozu mají přibýt desetitisíce (asi víc) průjezdů těžkých nákladˇáků, odvážejících vytěženou horninu a přivážejících beton a další stavební materiál.

Většina občanů Prahy je frustrována každodenním pomalým posouváním se v permanentním pražském dopravním kolapsu. Lhostejně zda ve svém voze, v tramvaji či v autobusu. Když už se buduje nová stanice metra, tak na louce, mimo pěší dosah přilehlého sídliště. Jak dlouho ještě strpíme, aby pražští zastupitelé místo řešení palčivých pražských problémů vymýšleli, kterak snadno utratit peníze, které město ani nemá. Co jiného jsou projekty na celkovou rekonstrukci Václavského náměstí, zastřešení jižní části magistrály, výstavbu robotické knihovny pro manipulaci s postupně se rozpadajícími vzácnými tisky.

Projektanti knihovny nám tvrdí, že stavba pojme veškerý budoucí knižní fond ve výhledu padesáti let. Jsem senior. Přesto bych již dnes dal při potřebě studovat vzácný tisk přednost tomu, nemuset absolvovat strašlivou cestu z Prostějova na Letnou, nýbrž si otevřít žádanou knihu v digitální podobě na Internetu. Ta by pak byla k dispozici všem čtenářům i v té nejmenší místní knihovně v Horní Dolní. A vůbec by nevadilo, že už ji někdo jiný studuje.

Kdo a na základě jakých analýz tedy rozhodl o tom, že k pokladům Národní knihovny bude možné přistupovat jen prostřednictvím jakéhosi mechanického (a tedy nezbytně i poruchového a na údržbu nákladného) zařízení na Letné. Proč za tytéž peníze vzácný knižní fond nezdigitalizovat a vlastní publikace pak neuložit v méně konfliktní a výrazně levnější stavbě, která je díky kostantním podmínkám a absenci manipulací udrží v dobrém stavu pro naše potomky.

132292

22.04.2007 22:53

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: A.I./ U.I.

Vojta49 85.?.?.?

Pamatuji opravdový elektronkový počítač Ural v Horské ulici. Programoval jsem už v dobách, kdy počítače hltaly děrné pásky a děrné štítky. Když jsme se v polovině sedmdesátých let dostali k tzv. třetí generaci počítačů, plánovali pyšní japonští projektanti do deseti let pátou!!! generaci. Ta se měla vyznačovat tím, že stroj bude komunikovat s uživatelem v lidské řeči a bude disponovat umělou inteligencí. Cha, cha. Jaký že rok teď píšeme? Jestliže prvním krůčkem k U.I. je, že nový OS od Mrkvosoftu je záměrně naprogramován s velkým bratrem, který neustále dohlíží na svého uživatele, tak to už jsme skoro u cíle [chechtot]
apear(závin)atlas.cz

133606

17.05.2007 23:10

Demokracie budoucnosti

Maličko jiný úhel pohledu

Vojta49 85.?.?.?

Já to vidím poněkud jinak. Všichni zajisté souhlasíme s tím, že "bez práce nejsou koláče" či "každému podle jeho zásluh". V současném politickém uspořádání superliberálních demokracií toto ovšem neplatí. Proč? V běžném životě ano, a v politice ne?

Domnívám se, že volební právo by mělo být odstupňované. Každý nechť se podílí na rozhodování o užití společného bohatství(o tom a ničem jiném politika je) tou měrou, jakou se podílí na jeho tvorbě. Jsem nespokojen se stavem, kdy mám stejné volební právo, jako statisíce příslušníků chátry, lůzy, veksláckých invalidních důchodců a dalších individuí, kteří všichni celý život tráví nicneděláním a čekáním na svou "oprávněnou" měsíční sociální podporu, zatímco já a mně podobní to svými daněmi financujeme.

Všude v běžném životě to znovu a znovu vidíme. Dokud bylo všechno nás všech, chátrání se jevilo jako neodvratné. Ve chvíli, kdy konkrétní majetek získal svého majitele, ten o něj začal pečovat. Města a vesnice jen kvetou. Co zůstalo společné (pošta, dráhy, silnice, mosty) - hanba pohledět. Tvrdím, že všude, kde rozhodují o penězích ti, kteří je vydělali, rozhodují lépe, než sebelépe placení byrokrati. Vsadil bych poslední boty na to, že kdyby u voleb měl každý takovou váhu hlasu, jak na státní správu přispívá, bylo by v této zemi lépe.

Vojta

135543

20.05.2007 13:36

Demokracie budoucnosti - reakce

Opět to vidím trochu jinak

Vojta49 85.?.?.?

Jak autor článku, tak diskutující tvrdí, že většině národa je v naší zemi upírána svoboda podílet se na správě věcí veřejných. Má zkušenost říká opak. Lidé mají ze svobody STRACH. Raději, než se svobodně rozhodnout a nést za své rozhodnutí odpovědnost, dají přednost vrchnosti, která rozhodne za ně a přidělí jim jejich krajíc. Ještě tak jsou schopni v putyce nebo v anonymní internetové diskusi kručet nad svým údělem.

Jestli se mýlím, tak ať do mě hrom (nebo raději těch 60% voličů, kterým ani nestálo za to přijít k posledním parlamentním volbám) bací.

Vojta

135694

29.05.2007 13:03

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

Mnoho povyku pro nic

Vojta49 85.?.?.?

tak zde opět čtu fráze typu "vláda ignoruje názor většiny občanů" a pod. Kdybychom odečetli komunisty a jejich stoupence, kolik slušných lidí se oné "velkolepé demonstrace" zúčastnilo?!? Možná méně, než té technopárty v Trokavci. A co tato zanedbatelná účast skutečných odpůrců radaru znamená? Většině lidí je radar šuma-fuk. Co z toho plyne?
Většinu lidí zajímají důležitější problémy. Přeji všem krásný den.

Vojta49

136347

29.05.2007 21:54

Fiasko na sobotní demonstraci Ne základnám

RE: Mnoho povyku pro nic

Vojta49 85.?.?.?

Ivane,
i já mám děti, ba i vnuky. Věřte, že mi jejich budoucnost není lhostejná. Pokud vystoupíte z anonymity, rád Vám sdělím, co já považuji za důležité pro jejich budoucnost. A vrcholně zpolitizovaný kiosek s radarem v Brdech to rozhodně není.
Vojta49

136398

30.05.2007 22:39

Jen tak...

A co když je to jinak?

Vojta49 85.?.?.?

Co když je to tak, že ONI (příslušníci elit), mají nad námi (obyčejnými lidmi) navrch intelektuálně. Co když ONI, na rozdíl od nás, nejsou líní číst, studovat, přemýšlet a vyvozovat závěry. Co když ONI znají, co je hlavním předpokladem k dosažení úspěchu (pozor - peníze to nejsou). Co když ONI vědí, po čem lidé velmi touží.

Když pak ONI využijí svých znalostí, nám se to jeví tak, že nás ovládají a manipulují s námi pomocí nějakých temných sil. Ovšem není tomu tak. Každý z nás si přece může zvolit, zda se nechá ohlupovat rozhlasem, televizí, bulvárem a nebo si bude číst Ovidia v originále.

Přeji všem krásné počtení
Vojta49

136485

08.06.2007 16:20

Venezuela bez černobílých brýlí

Proč ?

Vojta49 85.?.?.?

Autor článku tvrdí ...Stát by měl mít rozhodovací pravomoci ve strategických oblastech, jako je energie, plyn, voda a ropa...
Já pamatuji, kdy náš stát míval rozhodovací pravomoci ještě i v jiných oblastech. Za to období (1948 - 1989) jsme na světovém žebříčku dosažené životní úrovně klesli z 8. na 46. místo. I dnes zůstaly oblasti, kde rozhodují výhradně státní byrokrati. Zdravotnictví, armáda, policie, školství, pošta, dráhy, silnice. Těžko rozhodnout, kde je korupce a diletantismus horší. Proč bychom měli dobrovolně vydávat do rukou za nic neodpovídajících, líných a úplatných státních úředníků jakékoliv další odvětví?

137199

11.06.2007 01:34

Miliardáři, a jak se jimi stali

Bez nich to nejde

Vojta49 85.?.?.?

Čtu si zde o zlých miliardářích. V poválečném, totálně zničeném Německu vlastnili rozvalené továrny a většinu výrobních prostředků jednotlivci. Nebyli to miliardáři a většinou ani milionáři. U nás jsme se zlých vykořisťovatelů ve 48. zbavili. Všechno bylo nás všech a hleděli jsme k radostným zítřkům. Zatímco ve zdevastovaném Německu se formovala skupina mrzkých milionářů a časem i miliardářů, u nás jsme se stavěli do front na toaletní papír, knihy a ovoce. Když se někdo z naší země čirou náhodou dostal za západní hranici, nevěřil vlastním očím. Jak je možné, že je tam tolik milionářů a miliardářů a přitom většina lidí si tam žije tak, že nám se o tom ani nezdá?

Jsem prostý člověk. Jednomu ale rozumím docela jistě. Na světě existovalo v minulosti mnoho zemí typu ČSSR, SSSR, ČLR, NDR ..., kde nežil jediný miliardář. Životní úroveň všeho obyvatelsta tam byla pod psa. Dodnes existují země bez milionářů (KLDR, Kuba). Stále je tam životní úroveň pod psa. Ve chvíli, kdy se třeba v Číně objevili první milonáři, jede jejich HDP vpřed neuvěřitelnými, téměř desetiprocentními meziročními skoky. A chudých ubývá.

Poučení? Bez milionářů a miliardářů to prostě nejde!!! Ani sebevětší horda místních, okresních, krajských a ústředních tajemníků to nezvládne.

Sláva miliardářům.

137315

12.06.2007 14:48

Přímá demokracie ve světě - aktuality

Chraň nás ... přímé demokracie

Vojta49 85.?.?.?

Volání po přímé demokracii má stejnou mezírku, jako marxismus. Věří totiž ve vzdělaný, pracovitý, čestný, statečný a moudrý lid. Leč pozor! Lid se skládá z lidí. A ti jsou ve skutečnosti většinou nevzdělaní, líní, vychytralí, zbabělí a snadno manipulovatelní. Pak ovšem stačí jeden hejsek typu A. Hitlera, a většina takového lidu jde za ním. Kdo tomu nevěří, nechť laskavě pohlédne na Kubu. Díky tuhé propagandě tam většina obyvatelstva dodnes miluje svého Fidela, i kdyby co jíst nebylo. Za kubánské útrapy přece mohou ONY (čti temné síly v pozadí).

Bože chraň nás něčeho podobného.

137411

13.06.2007 11:39

Přímá demokracie ve světě - aktuality

RE: Chraň nás ... přímé demokracie

Vojta49 85.?.?.?

Paní Jarmilo,
mám jednu malou zkušenost s přímou demokracií. Tu mělo ve svých stanovách družstvo Včela. Pár hejsků s uplacenou klakou "nových členů družstva" pak pomocí přímé demokracie ukradli skupině původních vlastníků majetek za několik miliard.
Vivat přímá demokracie

137457

14.06.2007 13:51

Přímá demokracie ve světě - aktuality

RE: Chraň nás ... přímé demokracie - blažení neschopní

Vojta49 85.?.?.?

Vážená paní Jarmilo,

tedy jinak. Psychologové potvrdili, že lidé skutečně neschopní žijí v blažené nevědomosti o tom, jak jsou omezení. Zatímco schopní lidé svůj výkon podceňují, neschopní nemají ani potuchy, jak špatně jim všechno jde. To ale znamená, že neschopní jsou postiženi dvojnásob. Ve studii, kterou vydal Journal of Personality and Social Psychology konstatují autoři: "Nejenže neschopní dospějí k mylným závěrům a nešťastným výběrům, ale postrádají schopnost si toto uvědomit." Výzkum odhalil, že schopnost 'být schopný' je v podstatě stejná, jako schopnost si svou schopnost uvědomit.

Ti, kteří se v testech logického myšlení, gramatiky a humoru propadli do poslední čtvrtiny, byli zhusta právě ti, které blud vlastní schopnosti neopouštěl. Když byli požádáni o vlastní hodnocení, jak dopadli v testu logického myšlení, nejhorší osmina se odhadem pasovala do horní třetiny. Do horní třetiny se taktéž pasovala nejhorší desetina respondentů v testech gramatiky. Ti, kteří v horní třetině skutečně byli, však měli tendenci se podceňovat. Pokud jim nebylo sděleno jak to zvládají ostatní, obvykle soudili, že ostatní jsou s nimi ve schopnostech srovnatelní. Když jim bylo dílo ostatních předloženo, zatímco schopní své hodnocení přepracovali, neschopní se nezmohli ani na toto - někteří své sebehodnocení dokonce ještě více nafoukli. Na závěr tohoto odstavce otázka. Kteří (schopní či neschopní) početně převažují. Jak se tento poměr měnil v uplynulém století a jaký vývoj lze predikovat?

Oba jistě známe některé alegorie demokracie. Například - "demokracie je systém, v němž děti volí své rodiče". A čiňme co libo, v podstatě je tomu tak. V přímé demokracii by navíc rozhodovali, zda se budou umývat, či ne, budou-li jíst zeleninu či sladkosti, zda se nechají očkovat, ... Co myslíte, jak by to dopadlo? Opravdu věříte tomu, že názor (mnohdy poněkud tupé) většiny je ten jediný správný? Pakliže ano, je mi velmi líto, ale vzdávám se další diskuse.

Přeji krásný den, Vojta

137505

19.06.2007 02:19

Přímá demokracie ve světě - aktuality

RE: Chraň nás ... přímé demokracie - blažení neschopní

Vojta49 85.?.?.?

Paní Jarmilo,

přečetl jsem pozorně Váš návrh volebního účetního systému. Dokonce jsem přečetl až do konce i diskusi, kterou jste jím vyvolala. Možná by bylo dobré, aby jste se k ní vrátila a pak se trochu zamyslela. Vždyť většina Váš návrh odmítá. Vyjádření se pohybují ve škále od zdvořilé pochybnosti až po nekompromisní odsudek. Já se rovněž připojuji k Vaším odpůrcům. Proč? Vždyť přece politika se neobejde bez nepopulárních opatření. Jakmile parlament takové opatření přijme, bude rozzuřenými voliči rozprášen? Opravdu Vám není podezřelé, že jediný, kdo Váš návrh hodnotí výrazy typu "geniální a bezchybný" jste jen Vy sama? Za dlouhou dobu jeho propagace jste nezískala jediného stoupence?

Přečetl jsem si i jiné Vaše diskusní příspěvky. Přiznám se, že jste mi sympatická svými protikomunistickými názory. Souhlasím s Vámi i v tom, že v politice je mnoho špíny. Ovšem za velmi naivní považuji Vaši domněnku, že byrokratickými postupy (a Váš systém není nic jiného) lze dosáhnout nápravy. Vždy se najdou páni Kožení, Grosové, Doležalové ..., kteří jakkoliv dokonalou byrokracii přechytračí.

Proto navrhuji. Pojďme vymýšlet něco, co by mohlo získat stoupence a k tomu bylo nám, prostým lidem, k užitku. Třeba. Víme, že naši laskaví soudci jsou "nedotknutelní". Jejich pravomoci jsou obrovské, odpovědnost nulová. Ani Váš geniální systém by s nimi nepohnul. Nejsou to volení politici. A to je příčina, proč naše soudy pořádně nefungují. Co takhle motivační systém pro soudce? Oba víme, že motivace nemusí být jen pozitivní. Také oba víme, že mnohdy je zbytečné vymýšlet, když už to udělal někdo jiný někde jinde.

Přeji pěkný den.

137808

23.06.2007 00:17

Problém lidské populace bez servítků

Pláč na špatném hrobě

Vojta49 85.?.?.?

možná by bylo praktické, podívat se trochu blíže na onu proklínanou populační explozi. Třeba v Rusku se dnes ze 150 milionů obyvatel hlásí pětina k islámu. A rodiče této víry plodí v průměru 6,4 dětí. Kdežto "ostatní" Rusové 1,8. A islám je náboženský systém, který určuje i způsob, jakým se má žít v rodině a jak se má řídit stát a kdo stát řídit bude.

Tak schválně. Kdopak zvítězí v ruských demokratických volbách tak asi za 40 let?

138113

23.06.2007 14:27

Hysterie vyvražďování ptáků vesele pokračuje

Cena jediného lidského života

Vojta49 85.?.?.?

Bývaly doby, kdy hejno drůbeže mělo větší cenu, než lidský život. Autor buď zamýšlel svůj článek jako provokaci nebo náleží k obdivovatelům výše zmíněných dob.

Soudím, že lidský život nemůže být vyvážen sebevětším hejnem drůbeže, třeba i rozšířeným o zástup papoušků. Z tohoto pohledu shledávám zákrok veterinářů v Tisové za zcela správný.

Sebemenší riziko, že se zde prokázanou ptačí chřipkou nakazí a zemře byť jediný člověk, je dle mého názoru naprosto nepřípustné. Pokud autor takové riziko v zájmu přežití drůbeže připouští a dokonce doporučuje, pak je úplný ( ... s ohledem na zveřejnitelnost tohoto komentáře autocenzurováno).

138161

25.06.2007 14:09

Krize v Gaze - made in Izrael

Trochu jiný pohled

Vojta49 85.?.?.?

Přes všechny řeči autora o možných vinících palestinského konfliktu z USA a Izraele je dobré se zamyslet nad následujícími fakty:

- většina webových stránek Hamasu i Fatahu je plná neofundamentalismu, nepravd, pomluv, neověřitelných informací. Je to jen demagogie bez nápadu a myšlenky.

- obecně nese islám odpovědnost za to, že téměř všechny země se statutem muslimského státu, z nichž mnohé nejsou vůbec chudé (ropa), jsou nedemokratické, omezují svobodu slova, ženám dávají menšinový statut a trpí analfabetismus.

- výchova dětí v kritickém věku se v muslimských rodinách svěřuje matkám, které neumějí číst a psát a jsou ponižované a utlačované. Jaké vůdce může taková výchova plodit?

- rozpor mezi hrdostí na dokonalou víru a zklamáním z toho, jak druhořadou roli hraje tato víra v současném světě, vede ke hledání viníka. "Kdo nám to způsobil?" Když se nic nedaří, je docela lidské, klást si takovou otázku. Je vždy snazší a vděčnější hledat příčinu našich nezdarů jinde, než u sebe.

Proto soudím, že hlavním viníkem palestinského konfliktu není Západ, ale archaismus islámu a lajdáctví palestinských vůdců.

138375

21.07.2007 14:02

Je NWO „židovskou“ záležitostí?

Lamentace neschopných

Vojta49 85.?.?.?

Já soudím, že je to jinak. V lidské společnosti vždy existovala vrstva nejbohatších, tedy z vnějšího pohledu nejúspěšnějších. A nejsou to jen finančníci. Jsou to i průmyslníci, burzovní spekulanti, rejdaři, velkofarmáři, těžaři, podnikatelé v energetice, ... A kupodivu úspěch těchto lidí není podmíněn jejich národností. Jen jejich schopnostmi, znalostmi, pracovitostí, intelektem. Stačí nahlédnout do přehledu nejbohatších lidí světa.

I v minulosti ti méně úspěšní hledali příčiny, proč neprosperují stejně, jako ti úspěšní. Tehdy bylo na vině jednoznačně božstvo. Lhostejno jaké, ale přálo více těm druhým. Dnes jsme "osvícenější". Na nepřízeň Bohů věří málokdo. Kupodivu na svou neschopnost také. Tak se hledají příčiny úspěchu druhých všude jinde, jen ne u sebe. Tento článek je toho pěkným příkladem. Zde jsou ekonomické úspěchy finančníků podmíněny nikoliv jejich studiem, prací a schopnostmi, leč světovým židovstvem. Docela by mě v této souvislosti zajímalo, kdo může za krachy neúspěšných (židovských) finančníků?

140170

23.07.2007 20:52

Občanská deliberace - v ČR téměř neznámá

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Vojta49 85.?.?.?

Naprostý souhlas. Jen bych do výčtu argumentů, proč to nejde, přidal ten hlavní. Autor článku se už drahný čas snaží tento svůj projekt prosadit. Na Internetu má k dispozici statisíce čtenářů. A přitom se mu nedaří získat pár stovek podpisů pod svou petici. Copak to asi znamená?

140315

24.07.2007 15:02

Občanská deliberace - v ČR téměř neznámá

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Vojta49 85.?.?.?

Jestliže lidé něco skutečně chtějí, po něčem bytostně touží, pak stačí, aby to objevil jeden. Ten pak šíří spontálně informaci dál, i kdyby hrozil kriminál. Jak jinak se dostala mezi slušné lidi většina dokumentů Charty 77 před listopadem 89?
Potřebuje-li jakákoliv idea bombastickou reklamu, stojí za ... Mýlím se?

140360

24.07.2007 21:31

Občanská deliberace - v ČR téměř neznámá

RE: bohulibé, ale neuskutečnitelné

Vojta49 85.?.?.?

...Mocenská změna společnosti se připravovala již dost dlouho ,
několik let, ...

Toto tvrzení by chtělo alespoň jeden racionální důkaz. Tvrdíte-li, že "změna se připravovala", chtělo by to říci kým. Pojem "temné síly" neakceptuji. Kdo byl vůdčí osobností. Kdo hlavním ideologem. Kdo měl na starosti organizaci. Kde se spiklenci scházeli. Jaké organizační schema měla tato organizace, kolik hierarchických stupňů řízení. Jaké kroky měly vést k oné "plánované změně"? Jak to, že dodnes nebylo prozrazeno jediné jméno, nebyl objeven jediný písemný dokument. Náš národ nedokáže utajit zajímavý dokument, pokud o něm ví víc než jeden člověk. Že by "několik let" příprav tak zásadní změny proběhlo bez hromad písemných dokumentů? Že by šťouraví novináři dodnes nic nenašli?

Tvrzení o předem plánovaném listopadu 89 považuji za stejně paranoidní, jako že americké výpravy na Měsíc byly zinscenovány v pozemských atelierech.

Pan Dolejší užívá svobodu slova a může si psát (vymýšlet), co libo. Nevěřte všemu, co je psáno. Vždyť krom svobody slova můžeme i svobodně myslit.

140382

26.07.2007 14:53

Zpochybnění genové teorie

Mnoho povyku pro nic

Vojta49 85.?.?.?

Žije-li někdo v iluzi, že současná věda zná skoro vše, mýlí se. Úroveň lidských znalostí je bídná. Ze 30000 popsaných lidských nemocí dokáže stávající medicína kauzálně léčit asi 3000, u dalších 8000 umí za cenu více či méně škodlivých vedlejších účinků potlačit symptomy onemocnění. U ostatních nemocí jsou lékaři bezradní.

Kolik hypertoniků, léčených beta-blokátory ví, že tento typ léčiva může svému pacientovi posloužit krom snížení tlaku též roztomilou demencí? A přesto se na světě denně užijí miliony dávek těchto léků. A nikdo ani muk.

Zcela oficiální a všestranně schválené spalovny odpadů vypouštějí do ovzduší této planety denně značné dávky dioxinů. Všichni odpovědní vědí, že jde o látky, které se v zemském ovzduší kumulují a budou ve vzduchu cirkulovat celá staletí. Rovněž by měli znát strašlivé účinky dioxinů na teplokrevné tvory (tedy i člověka). A nikdo ani muk.

Všichni lidé z masívní reklamy vědí, že kouření škodí zdraví. Která maminka ví, že podá-li svému děťátku deset deka lahůdkové šunčičky, dostala do něj tolik karcinogenů typu 3-4 benzpyrenu, jako by jej donutila vykouřit krabičku cigaret? A nikdo ani muk.

Dalších podobných skutečných problémů by bylo možno uvést desítky. A soudím, že všechny mají na nás, jako lidstvo těžší dopady, než autorem kritizovaná neznalost současných genetiků.

140531

30.07.2007 14:55

Pesimismus a demagogie

Škoda toho úsilí

Vojta49 85.?.?.?

Patřím rovněž mezi skupinu oponentů pana Poláka. Svými výhradami k jeho návrhům jsem chtěl spíše pomoci. Vždyť z jím kritizované diskuse musí být panu Polákovi patrné, že většina čtenářů neshledává jeho návrhy proveditelnými. A jeví-li se lidem cokoliv jako neproveditelné, prostě to nepodpoří. Je zbytečné za tím hledat něco víc.

Jen my, kteří oceňujeme snahu autorů, konat cokoliv nad rámec občanských povinností, pokoušíme se přispět alespoň kritikou. To, že nás, účastníky této diskuse, označil pan Polák za "placené agenty", považuji za více než nešťastné. Z našich poznámek mohl alespoň něco dovodit. Asi však považuje za lepší, když napříště pod svými články nenalezne nic. Jinak si to ošklivé nařčení neumím vysvětlit.

Jsem hluboce přesvědčen, že naší zemi lze pomoci i mnoha jinými, jednoduššími způsoby. Jako první krok bych navrhoval, zakázat ústavním zákonem parlamentu a vládě ČR, svou zemi zadlužovat. A to bez výjímek a s těžkým trestním postihem za porušení tohoto zákona.

Jak by potom asi probíhalo našimi poslanci tak oblíbené (a provozované výhradně na dluh) ono "porcování medvěda"? A jak rychle by se ukázalo, že i v této zemi lze hospodařit bez horentních meziročních rozpočtových schodků. A možná bychom pak mohli z přebytků státního rozpočtu půjčovat vládám jiných zemí a mít se dobře z úroků, jako v onom kýženém Švýcarsku.

140797

02.08.2007 13:07

Dospívání v Bushově Americe

Pocit a výkon moci patří údajně k nejslastnějším zážitkům člověka

Vojta49 85.?.?.?

Souhlasím s autorem v tom, že mocní tohoto světa mají tendenci svou moc zneužívat. Vždy ji měli. O tom, že to v USA zase taková katastrofa není, svědčí prostinký fakt. Autor se pod svou kritiku podepsal a ještě stále žije. Ba ani nesedí v kriminále. Co by se asi tak stalo s člověkem, který by v sedmdesátých létech napsal něco podobného o ČSSR a Husákovi?

140980

04.08.2007 17:16

Buržoazní snílkové

Mlácení prázdné slámy

Vojta49 85.?.?.?

Autorka nás pěkně zpražila. Úmyslně píšu nás, neboť prakticky o každém z diskutujících lze z úspěchem tvrdit, že je buržoazním snílkem. Vždyť všichni sedíme v suchu a teple pod střechou, jsme slušně oblečeni, zdraví, sytí, máme prostředky na připojení k internetu a nikdo z nás nebojuje se zbraní v ruce za svobodu subsaharské Afriky.

Kritika glogalizace je rovněž naprosto nekompromisní. Skoro je mi hanba, že se jí (alespoň prostřednictvím této diskuse) účastním. Jen mi v tom článku chybí taková maličkost. Co paní autorka doporučuje jako alternativu ke globalizaci? Kudy se má ubírat další vývoj lidstva, když jeho současná cesta je tak zavrženíhodná. To jsem se nějak nedočetl. Takže mi celá tato zdrcující kritika připadá jako mlácení prázdné slámy.

141082

05.08.2007 17:55

Buržoazní snílkové

RE: Mlácení prázdné slámy

Vojta49 85.?.?.?

Děkuji za názory pánů Stvory a Pramene. Dočetl jsem se o spoustě "opatření", které by měly zabránit škodlivé globalizaci. S výjimkou daně z kerosinu se však jedná o nesystémové návrhy a chaotické a byrokratické zásahy do ekonomiky. Velmi se podobají tomu, co zkoušeli komunističtí plánovači před padesáti léty ve Východní Evropě. Dokonce i jazyk argumentů jejich stoupenců připomíná místy tehdejší Rudé právo. O tom, k čemu tento komunistický diletantismus dospěl, snad netřeba diskutovat.

Tedy pánové prominou, ale stavění železných opon a státní dirigismus ještě nikdy nepřivedly žádný národ do ráje. Pakliže ano, prosím o příklad.

Na závěr musím přiznat, že současná etapa vývoje lidstva má své stinné stránky. Zná někdo nějakou, která je neměla?

141117

07.08.2007 14:56

Otrokářský systém vrcholí

Konstruktivní návrh řešení problémů

Vojta49 85.?.?.?

Pan Škapík je v tomto našem světě zjevně hrubě nešťasten a na pokraji zhroucení. Na této planetě dodnes existuje ráj, kde všechny panem Škapíkem vyjmenované neduhy neexistují. Nejsou tam drogy, CIA tam nesmí, nadnárodní kartely tam nemají jediné zastoupení. Vřele doporučuji panu Škapíkovi, aby se do tohoto ráje odstěhoval. Jeho problémy budou rázem vyřešeny. Tím rájem je KLDR.

141251

08.08.2007 00:34

Otrokářský systém vrcholí

RE: Konstruktivní návrh řešení problémů

Vojta49 85.?.?.?

Vážím si lidí, kteří se snaží o něco víc, než jen o ten svůj každodenní žvanec. Zdá se pane Škapíku, že k takovým lidem patříte.

Svým příspěvkem jsem se snažil upozornit Vás na cosi důležitého. Kdybyste byl vskutku občanem KLDR, asi by Vás trápily jiné problémy. Psal byste rozhořčené tirády proti severokorejské komunistické diktatuře. Ale to nestačí.

Pouhé konstatování nějakého problému jej neodstraní. V těchto diskusích už několikrát odezněla jedna stará pravda. Jakákoliv kritika, která současně nenabízí nějaké racionální řešení kritizovaného problému, je mlácením prázdné slámy. A vy jste těch problémů uvedl slušnou řádku. A řešení? Žádné.

Co tedy doporučuji. Zkusit nějakou jednoduchou metodu (třeba binární trojúhelník) pro podporu rozhodování. Pomocí této metody si vybrat problém, který se jeví v daném čase jako nejzávažnější. Na něj se soustředit, dokonale jej analyzovat a hlavně navrhnout způsob jeho řešení. Pokud se pak podaří nalézt pro tuto ideu stoupence, měla vykonaná práce smysl. Jinak jde opravdu jen o mlácení prázdné slámy.

Přeji pěkný den

141330

20.08.2007 11:59

Generální stávka

Zasluhuje zastání

Vojta49 85.?.?.?

Náš současný ministr zahraničí žil dlouhá léta v exilu. Přesto píše správně česky. Zato autor tohoto článku náš rodný jazyk nechutně przní.

Proto panu Bartoškovi doporučuji. Namísto stupidních výzev zpět do školních škamen.

142098

20.08.2007 21:51

Generální stávka

RE: Zasluhuje zastání

Vojta49 85.?.?.?

Možná můj příspěvek vyzněl jako rýpnutí. Nezlobte se, ale mě skvosty typu "byli vyčerpány možnosti" opravdu vadí.

K problému radarové základny zatím nemám vyhraněné stanovisko. Proto možná vnímám podobné články poněkud kritičtěji, než vy. V každém případě jak článek, tak většina diskuse pod ním nese zřetelné rysy groupthink. Pokusíte-li se zjistit oč jde, možná už vám slovo "stupidní" nebude znít tolik vulgárně. A třeba i nahlédnete, že umělé rozdmýchávání podobných "problémů" má odvést vaši pozornost od mnohem důležitějších věcí.

142145

22.08.2007 14:27

Hledá se vůdce

Vidím to trochu jinak

Vojta49 85.?.?.?

Jestli on ten neúspěch "generální" stávky nebyl způsoben něčím jiným. Třeba tím, že lidé, ač jsou tak nějak proti jakékoliv cizácké základně na našem území (okupantů jsme si užili dost), nepovažují problém radaru za tak závažný.

Kdybych uměl dát v této diskusi hlasovat, zeptal bych se : Co je důležitější? Zakázat vládě a parlamentu radar nebo jim zákonem zakázat zadlužovat napříště naši zem?

Nebo. Zakázat radar nebo uzákonit povinnost všem státem placeným zaměstnancům (od určité výše platu) každoroční majetková přiznání s citelnou sankcí za majetek, který nejsou schopni odůvodnit?

Vsadil bych boty, že v obou případech by radar prohrál.

142313

23.08.2007 12:46

Jak se rodí New World Order

Lenost a hloupost

Vojta49 85.?.?.?

Nejsem novinář. Přesto soudím, že se autor hluboce mýlí. Pravdu by měl jedině tehdy, kdybychom my všichni byli odsouzenci, sedící uzavřeni ve vězeňských celách, nucení šest hodin denně poslouchtat rozhlas, šest hodin sledovat televizi a zbytek času si krátit čtením bulváru.

Není tomu tak. Jsme svobodní lidé se svobodnou vůlí. Můžeme činit, co nám libo. Ale? Většině lidí se nechce. Tato většina se chová, jako by všichni její příslušníci byli ve výše popsaném žaláři. Prostě jsou líní. Líní něco číst, něco svobodně konat, odmítají se vzdělávat, jsou neschopní se sami rozhodovat.

Lidská lenost a hloupost. Ta je základní příčinou toho, nač si autor stěžuje.

142401

23.08.2007 14:21

Jak se rodí New World Order

RE: Lenost a hloupost

Vojta49 85.?.?.?

Tak to je přesně jeden z argumentů, které rádi užíváme k ukonejšení vlastního svědomí a zakrytí své vlastní duševní lenosti. Vždyť ONI nám nedovolí svobodně myslit, natož si třeba přečíst Ovidia v originále. My smíme jen civět na TV a číst Blesk.

Pane probůh! Pokud se vám zdá tato společnost příliš manipulovaná, doporučuji se přestěhovat do KLDR. Tam budete určitě svobodnější.

142413

27.08.2007 13:03

Švejk nebo Hus?

RE: souhlas, ale co s tim?

Vojta49 85.?.?.?

Před každými volbami nalézám ve své schránce předvolební letáky, tedy propagandu, všech významnějších politických stran. Stejné letáky mají ve svých schránkách všichni obyvatelé našeho desetitisícového sídliště. Přesto! skoro polovina z nich k volbám nejde. Proto se vážně obávám, že žádný leták zde nepomůže.

Jediné, co by dle mého názoru pomohlo, distribuovat voličům osvícení. Jakýsi moudrý člověk konstatoval, že hloupost evolučně zvítězí nad inteligencí. Ve stručnosti říká, že inteligence je dědičná a díky tomu je v ekonomicky rozvitých zemích na vymření. Chytrolíni si berou chytrolínky a s nimi pak zplodí sem tam nějaké to inteligentní dítě. Na druhé straně si "ne tak chytří" berou "ne tak chytré" a plodí s nimi kupy "ne tak chytrých" dětí. Výsledkem je, že se chytrolíni ztratí v moři "ne tak chytrých" a nakonec vyhynou. Už dnes je prý v USA patrná úzká intelektuální elita řídící zemi a "ne tak chytrý" dav, který už ani nechápe "vo co de".

142645

28.08.2007 13:04

Švejk nebo Hus?

RE: souhlas, ale co s tim? Navrhuji pokus

Vojta49 85.?.?.?

Tvrdím, že ani opakovaná bezplatná propaganda nebude fungovat. Lze to snadno ověřit.

Zde či v podobných zdrojích pravidelně vybírat potřebné informace a na svém počítači tisknout jednostránkový informační buletin. Náhodně vybrat deset poštovních schránek. Do nich leták pravidelně (jednou týdně) vkládat. Po deseti týdnech této cílené propagandy požádat čtenáře v posledním letáku o zaslaní krátké SMS v případě, že jsme je získali k podpoře přímé demokracie.

Tak snadný pokus zvládne každý. Nebo ne?

142704

03.09.2007 13:19

Německo neví, zda umožnit policii používat softwarové Trojské koně

Zbožné přání

Vojta49 85.?.?.?

Tvrzení, že "Policejní šmírovací software bude pochopitelně v počítači neviditelné a neodhalitelné", je nonsens. Ještě nikdy v oblasti software nevzniklo nic, co by nebylo v krátké době překonáno. Hackerům zdar.

143052

04.09.2007 17:22

Ministerstvo obrany: černá díra státního rozpočtu

RE: Ja si pockam na cely rok 2008 a tu reformu verjnych financi vcelku.

Vojta49 85.?.?.?

Očekávat solidaritu bohatších vrstev či jejich chuť platit daně je naprosto iluzorní. Proč? Zkuste se někdy projít po luxusních chodbách Finančního úřadu pro ... Stovky dobře krmených úřednic, které jen obtížně předstírají práci. Totéž na ministerstvech, státních zastupitelstvích, soudech, krajských správách ... Máme nejvíce policistů (na počet občanů) v celé EU.

A státní správa nic nestíhá. Diletantismus, korupce, neschopnost a naprosto žádná odpovědnost za své činy. Republice hrozí sankce za desítky miliard korun "díky" zpackaným arbitrážím, vedeným dobře placenými státními úředníky. Věřte, že mi ani tak nevadí představa promrhaných pár stovek milionů na ministerstvu války, jako vize pár miliard, odeslaných v tichosti a za nic na soukromý účet pana Šťávy.

143094

25.09.2007 14:55

Bílí budou v roce 2027 „menšinou“

Barevní nevadí

Vojta49 85.?.?.?

Daleko horší bude, až se ve svých zemích dostanou do menšin ne-muslimové. V Rusku se odhaduje ta doba asi na rok 2055. Protože stupidita islámu přežila tisíciletí, těch padesát let přežije určitě též. Pak se teprve budou naši vnuci divit, kam to nechali jejich dědové a otcové dospět.

144465

25.09.2007 21:06

Bílí budou v roce 2027 „menšinou“

RE: Barevní nevadí

Vojta49 85.?.?.?

No ovšem. "Zaručené" prognózy o tom, kterak do konce tisíciletí dojde ropa, uhlí, z nedostatku potravin propukne celosvětový hladomor, bude rozpoutána světová válka o zdroje vody, ... jsem četl již v šedesátých létech. Nic z toho se naštěstí nestalo.

Nebuďte proto smutná/ý. Lidé pravidelně naprosto chybně určují budoucí rizika. Co soudíte o tomto tvrzení: jako příležitostný řidič jste dnes ujel 60 km. Pravděpodobnost vaší smrti vlivem dopravní nehody přitom činila asi jedna ku milionu. Jste-li profesionální řidič a za volantem trávíte celou pracovní dobu, činí pravděpodobnost vaší smrti vlivem dopravní nehody jedna ku padesáti. Fakt nebo fikce?

Přírodní zákony se pramálo starají o to, co si my lidé myslíme. Ty prostě jen fungují. Takže žádný strach. Naše planeta nás zcela jistě přežije.

144484

25.09.2007 22:54

Velký bratr nás všechny sleduje

RE: Sledování vadí - nevadí

Vojta49 85.?.?.?

Jen dvě drobné poznámky:

1. Nikdo zatím ani zdaleka netuší, jak pracuje lidský mozek. Proto dosud nemáme vysněnou umělou inteligenci. Uvažovat, že do deseti let to zjistíme a navíc budeme schopni myšlenky skenovat je více než odvážné. Docela zřetelně si vzpomínám, kterak jsme v roce 1975 programovali počítače třiapůlté generace a pyšní Japonci ohlásili spuštění systémů s umělou inteligencí na rok 1985. Cha cha.

2. Za deset let bude po této planetě cupitat skoro deset miliard lidí. Budou-li všichni šmírováni, kdo zbude na vyhodnocování těch miliard terabytů našmírovaných dat?

Přeji méně paranoidních obav a více osvěty.

144493

25.09.2007 23:28

Bílí budou v roce 2027 „menšinou“

RE: Barevní nevadí

Vojta49 85.?.?.?

V historii této planety již proběhlo nespočet událostí, které byly z vašeho pohledu katastrofické. A život dál jen kypí. Proč? Nejvyšší evoluční zákon se vždy dokázal i s tou nejhrozivější katastrofou vypořádat. Neexistuje žádná zkušenost, která by potvrzovala opak.

Tedy? Život na této planetě definitivně skončí, až Zemi pohltí naše kolabující Slunce. Přiznávám, že je možné, že my lidé už u toho nebudeme. A to je dobře nebo špatně?

144495

26.09.2007 14:52

Bílí budou v roce 2027 „menšinou“

RE: Barevní nevadí

Vojta49 85.?.?.?

V tom případě se omlouvám.

Svou první poznámkou jsem chtěl sdělit svou obavu z chvíle, kdy zcela demokratickými postupy (prostě jen vysokou natalitou přečíslí nemuslimskou populaci) ovládnou některou z velmocí muslimové. Nastolí islámský stát, namísto ústavy a demokratického práva zavládne šaríja. Na rozdíl od Afghánistánu však budou mít k dispozici obrovský arsenál zbraní hromadného ničení. Co asi nastane? Spokojí se s bombardováním nemuslimských soch?

Vy jste na to reagoval/a poznámkou, že větší ohrožení vidíte pro naši planetu a její životní prostředí již v horizontu desítek let "v "brilanci" vědeckého materialismu současnosti".

Opravdu si neumím představit, v čem to nebezpečí konkrétně spatřujete a nedokážu odhadnout, kým a jakými prostředky budou "na rozdíl od těch lidských, vymoženy přírodní zákony".
Věřte, docela rád bych to zjistil.

Máte-li čas a chuť na další diskusi na toto téma, navrhuji nazatěžovat tento server a použít e-mail.

144545

27.09.2007 16:16

Holocaust, během kterého zmizely milióny lidí…

Vskutku aktuální zpráva

Vojta49 85.?.?.?

V dalších přesných výpočtech milionů lidských obětí bych doporučoval zaměřit se na Čingischánovo válečné běsnění. Jako obzvlášť důležité bych viděl vyčíslit počty jeho obětí odděleně pro Evropu a Asii.

144585

27.09.2007 16:55

Bílí budou v roce 2027 „menšinou“

RE: Barevní nevadí

Vojta49 85.?.?.?

Obdivuhodný objem příspěvků. Jsou-li však vytrženy ze souvislostí, mnoho z nich vyčíst nelze. A procházet celé rozsáhlé dikuse je nad mé možnosti. Takže jsem nezmoudřel. Díky.

144586

27.09.2007 22:03

Holocaust, během kterého zmizely milióny lidí…

RE: Vskutku aktuální zpráva

Vojta49 85.?.?.?

Autor oné citované knihy sám uvádí, že skutečnými historickými prameny je doloženo cca 100 tis. padlých vojáků. Ano, to jsou skutečné oběti koloniální války a čest jejich památce.

Ovšem všechny další autorem uváděné počty údajných obětí údajného holocaustu jsou naprosto "daumiální" (čti z palce vycucané). Proč?

Sám autor uvádí, že agresor utajoval počty svých obětí. Pochopitelně. A kdo by za napadenou stranu dokázal na tak ohromném území shromáždit alespoň trochu hodnověrná data, uměl-li číst a psát sotva jeden z tisíce?

Tedy. Lze vůbec v daném místě a čase nějaký holocaust prokázat?

Mimochodem. Kdy konkrétně "dojedeme na "brilanci" současného vědeckého materialismu"?

144597

02.10.2007 15:01

Přibylo těch, kteří nemají

RE: Sláva, Zvědavec funguje!:)

Vojta49 85.?.?.?

Naprosto souhlasím s tímto názorem. Navíc bych se rád informoval, kterak mohla za komančů rodina dostat byt. Zde si paní Jarmila plete pojmy s dojmy. Ano, rodina možná dostala dekret na obecní byt. Ten jí však rozhodně nepatří! Bude-li jej chtít někdy skutečně vlastnit, bude si jej muset od stávajícího vlastníka odkoupit. Za hotové či na hypotéku. Jako všichni ostatní vlastníci. Takže co že to všechno dostala rodina paní Jarmily od komančů?

144800

10.10.2007 14:49

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

Vojta49 85.?.?.?

To, že "živí budou závidět mrtvým" provolávali různí proroci různých apokalyptických vizí už mnohokrát. A vida. My si zatím sedíme v teple a bezpečí u svých počítačů, dobře zdravotně i sociálně pojištěni, prima napapáni a plácáme a plácáme a ...

145236

11.10.2007 01:22

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

Vojta49 85.?.?.?

Nesouhlasit můžete. Jen bych rád viděl, jak měníte svůj osud se třicetiletým obyvatelem plechové boudy na předměstí Karáčí, který má na krku negramotnou ženu, šest hladových fakanů, ve vnitřnostech místo potravy kopec červů a vyhlídky? ... Nepřežije čtyřicítku. Ten snad má důvody ke stížnostem. Ovšem stále nechápu, na co si stěžujete vy.

145269

11.10.2007 17:44

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

Vojta49 85.?.?.?

Pravda, žádná katastrofická znamení doby nevidím. Rád se nechám poučit. Jedno však vidím zřetelně. Myslíte-li své pochmurné výhružky vážně a topí-li se Vaše myšlení v těchto paranoidních představách, nezávidím Vám. Musí to být trýznivé.

Je prokázáno, že lidé s optimistickým náhledem na svět žijí déle a prožívají kvalitnější život. Stačí se poohlédnout po běžně dostupných statistikách. Např.: Za poslední desetiletí výrazně stoupla životní úroveň obyvatel této planety. Současně v porovnání s předchozím desetiletím poklesl počet mrtvých z lokálních válek. Ve mně to vzbuzuje dobrý pocit a optimismus.

Jistě. Vše by určitě mohlo být ještě lepší. To by nás však musela evoluce vybavit nějakými úplně jinými vlastnostmi. Asi bychom se pak nejmenovali lidé a nežili bychom na planetě jménem Země.

145317

12.10.2007 00:35

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

Vojta49 85.?.?.?

700.000 mrtvých civilistů v Iráku za poslední 4 roky je smyšlený a naprosto nesmyslný blábol. Ovšem Vy tomu věříte tak, jako byste je osobně počítal. Žádné rozumné argumenty zde nepomohou. Ani statistiky OSN.

To, co zde předvádíte, je groupthing. Jestli jste se s tím pojmem ještě nesetkal, lze hledat také v češtině - skupinová stupidita. To je to, čemu podléháte. Obávám se, že Vám není pomoci. Je mi líto.

145336

15.10.2007 12:26

Americké rádio zůstává v centru Prahy

Logika jako řemen

Vojta49 85.?.?.?

O čem že vypovídá "umístění této americké propagandistické stanice v centru Prahy ..."? Z mého úhlu pohledu jen o lajdáctví, diletantismu a neschopnosti toho, kdo o pronájmu té budovy rozhodl. A kdo ani přes výslovné sliby není schopen nalézt v Praze místo vhodnější.

O tom, že tato rozhlasová stanice významně přispěla k porážce totality ve východní Evropě, není pochyb. Kdyby každý z diskutérů, kteří zde po ní plivají, přispěl k protikomunistickému odboji alespoň miliontinou toho, co tento rozhlas, mohli jsme mít svobodu o 15 let dříve.

Ano. Je velmi snadné kručet v hospodě nad pivem či v anonymní internetové diskusi a kritizovat, špinit a živit svůj milovaný protiamerický groupthing. Což takhle namísto neustálého spílání a blábolení o tom, kterak "živí budou závidět mrtvým", zkusit vymyslet cokoliv smysluplného, co by alespoň trochu lidem pomohlo?

145458

16.10.2007 13:30

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Logika jako řemen

Vojta49 85.?.?.?

No ovšem. Nadávky, tykání, spílání, hněv. Paranoidní víra v "temné síly", které vše zmanipulovaly. A tím chcete "ovlivnit běh světa a mařit tajné plány ..."? Zkusil jste si někdy přečíst něco o motivaci lidí?

Věřte, že si vážím energie, kterou vynakládáte. Chcete-li však přimět lidi k aktivitě, musíte je motivovat pozitivně. To, co činíte Vy, škodí. Lidi to deprimuje. Vyvolává to v nich pocity malosti, vzteku, bezmoci a marnosti.

V neposlední řadě stálým omíláním svých deprimujících "pravd" škodíte sám sobě. Jak jsem na to přišel? Každému občanu této země je jasné, že prohlubující se zadlužování obecně je cesta do pekel. Ať už sebe sama, své rodiny nebo své země. Vy to opravdu nevidíte?

A co s tím můžeme dělat my? Vymyslet způsob, kterak prosadit zákonnou normu, zakazující politikům a vládě další zadlužování naší země. To by bylo něco!!!

Další námět. Vy jste dozajista spokojen se současnou soudní praxí. Většina lidí ne. Některé kauzy "úspěšně" probíhají již od revoluce, v jiných vítězí všechno, jen ne spravedlnost. Někteří soudci zřetelně spolupracují s mafií. Jistě. Soudní moc musí být nezávislá. Nic však nebrání tomu, aby obsahovala prvek vnitřního hodnocení a motivace soudců. Tedy metodu, která poměří kvalitu a výkonnost jednotlivců navzájem. Ti nejvýkonnější pak budou mimořádně odměněni, ti nejhorší odvoláni. Jen ji prosadit. A zírali bychom, jak nám najednou justice funguje.

Další námět. A nebo radši už ne. Jste-li postižen velmi hlubokou vírou ve své "pravdy", budete stejně výše uvedené náměty považovat za malicherné v porovnání s Vaším "očekávaným Armagedonem".

Přeji krásný den

145506

17.10.2007 22:53

Americké rádio zůstává v centru Prahy

RE: Logika jako řemen

Vojta49 85.?.?.?

To není utopie, leč skutečnost. Asi 15% nejbohatších financuje z 85% tuto naši zem. Již nyní. Myslíte, že tomu tak není? Zkusme počítat. Čtyři miliony těch nejchudších s podprůměrnými platy odvede ročně na daních z příjmu v průměru každý asi 20 tis. korun. Tím do státního rozpočtu přispějí 4 x 20 = 80ti miliardami korun. Podobnou částkou přispějí ještě daní z přidané hodnoty a spotřební daní ze svých nákupů. Celkem 160 miliard. Provoz této země (tedy státní rozpočet) vyžaduje skoro 1.000 miliard korun. Kdopak jsou asi ti, kteří bez velkého nářku zaplatí ten podstatný zbytek?

Na Vaši metodu (někdy se tomu říká hra na Jánošíka) dojely všechny socialistické země. Tak dlouho a tak moc tam vládci (komunističtí diletanti) brali těm bohatým (konfiskace, znárodňování, kolektivizace a devětadevadesátiprocentní! daň ze zisku úspěšných fabrik), až se ti bohatí na všechno vy...ignorovali a hromadně se snažili emigrovat. A země chudly a chudly, až to lidé nevydrželi a komunisty vypráskali. Kdo tak dosud neučinil, má dodnes rýži na příděl.

Pokud zavedete "zbohatlickou daň", bohatí Vám prostě ze země odejdou. Oni jsou totiž schopní si stejně hodně vydělat i v zahraničí. Za období 1948 až 1989 odešlo z Československa více než 2 miliony lidí do exilu. A co myslíte, byli to ti chudí a podprůměrní, důchodci a invalidé?

Proto naléhavě vyzývám. Hýčkejme si své milionáře, a úspěšné podnikatele. Bez nich by nám bylo v této zemi ouvej.

145582

17.10.2007 23:13

Fraška na spravedlnost

Oblíbené mlácení prázdné slámy

Vojta49 85.?.?.?

Čtu v diskusi množství siláckých slov o tom, kterak v naší zemi dodnes beztrestně žijí zločinci z bývalého režimu. Jsou i tací, kteří hovoří o 50% obyvatelstva. Já bohužel nikoho neznám. Ovšem co brání těm, kteří tak zaníceně popisují konkrétní osoby, podat trestní oznámení?!? Když to šlo s Polednovou, mělo by to jít i s ostatními.

Nebo je to všechno opět jen mlácení prázdné slámy?

145585

18.10.2007 14:28

Fraška na spravedlnost

RE: Oblíbené mlácení prázdné slámy

Vojta49 85.?.?.?

O naší mocenské elitě nemám žádných iluzí. Je přesně taková, jakou si zasloužíme.

Mé pošťouchnutí patřilo diskutérovi, který zde označil polovinu naší populace za zločince, spjaté s minulým režimem. Je příslušníkem skupiny, která v této diskusi hraje hru "na Bubáka". Bubák v jejich hře nabývá různých jmen a podob. Vám určitě nemusím uvádět, jakých.

Občas zkouším přilákat pozornost "vyznavačů velkého Bubáka" k reálným problémům tohoto světa. Zatím marně.

Ostatně díky za kompliment a na revanš.

145614

24.10.2007 13:55

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

A co dál?

Vojta49 85.?.?.?

Z tradičně rozhorleného projevu pana Škapíka jsem pochopil, že nejvíce světu škodí :

1. Politici. Dobře, vystřílejme je jako škodnou. Zásadní otázka - kde končí politici a začínají obyčejní lidé? Je pražský primátor politik? A starosta Tábora o 38 tisících obyvatelích je politik? A co radní v Kardašově Řečici? Jsou to politici? Starosta Ouholiček o 73 obyvatelích je také politik?

2 Zákony, základní nástroje politiků, jimiž nás zotročují. Dobrá, zrušme je šmahem. Jsme přece všichni osvícení, tak se bez nich obejdeme. Každému je přece jasné, že zrůdné Hitlerovo převedení silniční dopravy do pravého jízdního pruhu bylo násilí. Takže od teď každý v tom pruhu, v kterém se mu víc líbí.
A když náhodou svým teréňákem někoho sejmu? Nic se neděje, žádné zákony nehrozí.

3. Práce. Tou nás politici zotročují. Ihned ji zrušme. Již od zítřka zůstaňme všichni pěkně doma. Nejsou žádné zákony, takže si můžeme chodit nakupovat do hypermarkáda za pět prstů. A pak budeme pěkně celý den sedět u svých PC a vymýšlet takovéto kra.iny.

-----------

Jestliže pane Škapíku kritizujete, měl byste nám rovněž ukázat, kudy dál. Jinak si můžeme myslet, že opět jen mlátíte prázdnou slámu.

145838

25.10.2007 18:16

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: A co dál?

Vojta49 85.?.?.?

Zásadně nesouhlasím s tím, že stav věcí odpovídá tomu, jak je pan Škapík popsal. Třeba právě ti politici. Jsou to většinou vzdělaní, slušní a pracovití lidé.

Jako v každé lidské skupině jsou i mezi nimi deprivanti, kteří lžou stejně snadno, jako dýchají. S nevinným úsměvem na tváři vám na otázku, "kde berete ty peníze", opáčí.
V nočním stolku.
A kdo je dává do toho stolku?
Manželka.
A kde je bere manželka?
Já jí je dávám.
A kde je berete vy?
No vždyť už jsem vám řekl, že v nočním stolku.

No uznejte. Může být něco ještě křišťálovější?

Tomu, co zde provádí pan Škapík, se v teorii propagandy říká "cejchování". Častým a rozhorleným opakováním jednoduchého tvrzení, třeba že všichni politici jsou dobytkové, nám pan Škapík vymývá mozky. Po nějakém čase, kdy bychom měli mezi různými politiky volit, se nám v hlavách rozsvítí červené světélko s nápisem "politici=dobytkové". Přestaneme přemýšlet, vše je nám jasné a volit nejdeme.

A teď se pokusme spolu zamyslet, komu je to ku prospěchu? Ať mluvíme o jakýchkoli volbách. Kdo přijde vždy v plném počtu? Komunističtí přívrženci. Ti jsou stoprocentně disciplinovaní, věří svému bludu a volit budou třeba i v komatu. Je jich relativně málo. Kdyby k parlamentním volbám přišli všichni voliči, sotva by se komunisté do parlamentu dostali. Rozšíří-li negativní propaganda "blbou náladu", spousta slušných lidí k volbám nejde. A ejhle! Okrajová skupinka komunistických fanatiků má v parlamentu tolik křesel, že spolurozhoduje o osudu naší země. Fuj!!!

To je ten důvod, proč se já a někteří další rozumní lidé snažíme v těchto diskusích o poněkud jiný úhel pohledu na debatované problémy.

Na závěr to nejdůležitější. Chci-li něco v našem světě změnit, budu k tomu spíše potřebovat:

A) zlost, malověrnost, neschopnost nalézat řešení, víru v temné síly či jiné BUBÁKY, odevzdanost, iracionalitu, pesimismus, nespokojenost se vším, hnus, ...

B) racionální kritické myšlení, nápady, elán, víru ve vítězství dobra, kreativitu, vytrvalost, bojovnost, optimismus, ...

A teď se prosím na chvíli vraťte k diskutovanému článku. Evokuje ve Vás (a samozřejmě i ve většině ostatních čtenářů) spíše pocity ad A) nebo B)?

145910

30.10.2007 17:30

License to Kill

Kořeny jsou jinde

Vojta49 85.?.?.?

Jsou feministkami husopasky, dojičky krav či prodavačky z hypermarketu? S pravděpodobností hraničící s jistotou nejsou.

Co je skutečným cílem feministek? Rovná práva? Která?

Muži a ženy mají přece odlišnou sexuální psychologii. Vrozené evoluční faktory přiměly ženy, aby si vybíraly muže podle jejich schopnosti opatřit jim potravu, poskytnout ochranu, bezpečí a vysoký sociální statut pro ně i jejich děti. Ženy tedy vyhledávají "dominantní muže". Signály vysokého postavení jako moc, peníze, inteligence a vzdělání jsou to nejdůležitější.

Muži na druhé straně, jsou geneticky podmíněni tak, aby vyhledávali sexuální vztahy s ženami, které projevují schopnost mít děti, jako je zdraví, mládí a krása (krása je muži chápána hlavně jako absence jakýchkoliv odchylek od průměru).

V tomto vysoce intenzivním světě namlouvání, plném konkurence, jsou zájmy mužů a žen v podstatě neslučitelné. Vznikají z nich radikálně odlišné strategie a protistrategie svádění. Ženy podvádějí v otázkách, kolik je jim let a jak jsou zdravé a fyzicky atraktivní (jen z toho žije kosmetický a módní průmysl). Muži podvádějí v tom, kolik mají finančních zdrojů, jaké mají kariérní vyhlídky a jak jsou ochotni se angažovat ve vztahu dlouhodobě.

Vzhledem k těmto evolučním předpokladům pak vzniká typický manželský pár - ženy se totiž vdávají společensky směrem nahoru a muži směrem dolů. Tím se dostávají do "manželské nevýhody" vysoce postavené ženy. Muži ve vysokém sociálním postavení mají k výběru obrovský rezervoár potenciálních partnerek, avšak vysoce postavené ženy, které si chtějí manželstvím sociálně polepšit, mají jen velmi omezený výběr mužů. Mužská tendence brát si ženy z nižší společenské kategorie prostě znevýhodňuje ženy, které mají vysoké postavení.

Feministky se často posmívají tomuto vzorci jako patriarchální strategii, jejímž cílem je podřídit ženy mužům. Muži sociálně potvrzují podřízenost žen tím, že si pro manželství vybírají mladší ženy z nižších společenských kategorií. Tato mužská strategie tedy přispívá ke společenské marginalizaci vysoce úspěšných žen.

Feministky se, jak se dá očekávat, odmítají vdávat "dolů", do nižších společenských kategorií. Hledají na trhu "zajímavé" muže - což je feministický eufemismus pro dominantní muže.

Je zákonité, že řada těchto žen odpovídajího partnera nenalézá. Další jsou v manželství frustrovány tím, že ač byly přesvědčeny, že si berou budoucí ředitele zeměkoule, mají ve skutečnosti doma subalterní úředníčky.

Za toto ovšem někdo může a je potřeba jej co nejpřísněji potrestat. A jsme u podstaty feminismu. Vůbec jim nejde o práva. Potřebují potrestat nás, mača.

A co s tím? Zavést na školách předmět evoluční biologie a učit se, učit se a učit se.

146144

30.10.2007 23:54

License to Kill

RE: Kořeny jsou jinde

Vojta49 85.?.?.?

Uznání od kolegy potěší dvakrát. Také jsem programoval a jezdíval na semináře do Havířova.

146170

31.10.2007 22:32

Politika a my - aneb pane krotiteli nebylo toho už dost?

RE: A co dál?

Vojta49 85.?.?.?

JeneSmithi1984, vážím si Vašeho zápalu, s nímž se snažíte změnit tento svět. Svým příspěvkem jsem chtěl říci, že svět není černobílý, jak jej líčí pan Škapík. Jeho způsob kritiky příliš připomíná články z Rudého práva z dob normalizace. Komunisté tehdy běsnili proti kontrarevoluci. Vtloukali nám do hlav, abychom okupaci své země považovali za bratrskou pomoc. Od té doby jsem na jakékoliv vymývání mozku alergický.

Soudím, že Vás tyto skutečnosti příliš nezajímají. Vidíte problémy jinde. Tedy k tomu, co zajímá Vás. Volby ve Spojených státech jsem neměl čest kontrolovat. Proto nemohu posoudit jejich korektnost. Naprostá většina američanů dnes přece nevolí své vůdce dle jejich idejí, nýbrž dle vizáže. K čemu tedy manipulovat volby? Vždy zvítězí ten hezčí. Porovnejte si vizáže amerických prezidentských kandidátů už od dob J.F.K.

K 11.9. Podíval jsem se na doporučený pořad. Slyšel jsem jen množství emotivních slov. Neviděl jsem žádný důkaz spiknutí. Není pochyb. Mnoho lidí v souvislosti s touto tragédií selhalo. A ti se snažili své selhání zakrýt. To je lidské, nikoliv tajemné. Rozumím tomu, proč média stále znovu tuto kauzu démonizují. Je to vše o penězích. Kdo podá senzačnější svědectví, bude mít vyšší sledovanost či prodá větší náklad. A proč má údajné spiknutí stále tolik stoupenců?

Již malé děti sledují s daleko větším zájmem předměty, které se pohybují neobvykle. O lezoucí mouchu ztratí zájem brzo. Předmět, vykonávající nečekané pohyby, udrží zájem dětského diváka nesrovnatelně déle. Tento zájem o neobvyklé věci s námi roste. Přímo magicky nás přitahují tajemné, astrální, metafyzické a jinak nesmyslné jevy. Co je běžné a snadno vysvětlitelné, nás nebaví. A jsme u toho. V minulosti to byli Moloch, Anubis, Poseidon, Ceres, Quetzalcoatl, Tór, Perun, ... a stovky dalších, říkejme jim třeba BUBÁK. Lidé v ně věřili tolik, že jim byli ochotni obětovat své i cizí životy.

Věřit v něco tajemného a magického nám působí příjemné mrazení. Je to vlastnost našeho mozku. A ta je příčinou naší iracionality a stupidity. Co hůř. Když ve svého BUBÁKA jednou uvěříme, vyhledáváme cíleně jen ta fakta, která jeho existenci potvrzují. A zcela ignorujeme nebo bagatelizujeme informace protikladné. Nejšťastnější jsme, když nalezneme další vyznavače téhož Bubáka. S těmi si pak svého Bubáčka pěstíme a vzájemně se utvrzujeme ve správnost své víry. Běda však, odváží-li se někdo jako já v BUBÁKA nevěřit. Marně se snažím vyznavačům Bubáka vysvětlit, že termín "skupinová stupidita" není urážka. Že to není ani hloupost, mentální retardace, ani nedostatek informací. Definici, příklady a základní projevy lze na webu snadno nalézt. Věnujete-li studiu tohoto fenoménu alespoň pár minut, bude naše příští diskuse plodnější.

146215

04.11.2007 18:42

Americké děti blbější než necky

Kde je příčina?

Vojta49 85.?.?.?

Autor článku se snaží identifikovat příčiny "blbosti" svých žáků. Podle mně zapomněl na tu nejdůležitější. Intelekt je bohužel dědičný. Výchovou prostě nelze učinit z imbecila špičkového lékaře, právníka, ba ani operátora obráběcího centra.

Jak je to s intelektuální úrovní obyvatel civilizovaných zemí za posledních sto let? Roste, stagnuje nebo klesá?

Chytrolín s chytrolínkou zplodí za život jedno či dvě děti. Zato ti méně chytří se dokáží obklopit pěkným houfem potomků. Chytrolínka rodí nejdříve kolem třicátého roku věku. Za sto let stihnou chytrolíni tři generace. Ta méně chytrá se nechá poprvé "zbouchnout" už v šestnácti. Za sto let pak dokážou ti méně chytří "otočit" i pět generací.

Zde je dle mého soudu hlavní příčina úpadku vzdělanosti populace, a to nejen americké. Řešení bohužel neznám.

146432

06.11.2007 14:45

Globální pyramidy moci

Trochu jiný pohled

Vojta49 85.?.?.?

Takto nahlížejí toto téma komunisté :

Nejvyšší formací třídní společnosti je imperialismus… Ten V. I. Lenin definoval jako parazitický, zahnívající a nad propastí…

V. I. Lenin dále zdůrazňoval, že nelze porozumět ani jedinému jevu mravního života v třídní společnosti, pokud nevycházíme z jejího třídního rozdělení, ...

Soudruh Stalin nás učí .... Studovat novou třídní společnost bez ohledu na to, co si sama o sobě myslí a nepopisovat ...

Tomuto cíli slouží i spojení boje proti diskriminaci s bojem třídním, protože třídní charakter společnosti podmiňuje a násobí odcizení a diskriminační ...

C í l e m komunistů je odstranění třídní společnosti, v níž jedni vykořisťují a ovládají druhé, a vybudování sociálně spravedlivé komunistické společnosti, ...

---------------------------------------------------------


Já si naopak myslím, že pokusů o beztřídní společnost už bylo dosti. Stalin si onu "špičku pypamidy" brutálně vyvraždil, ostatní komunističtí diletanti ji ze svých zemí vyhnali do exilu. Jen z Československa emigrovaly v létech 1948 až 1989 2000000 (slovy dva miliony!!!) lidí. A určitě to nebyli lidé, ze spodních pater autorčiny pyramidy. A důsledek? Totální mravní úpadek (krom pár stovek těch nejstatečnějších všichni občané trpně odkývali bratrskou pomoc v 68. roce) a beznadějné zaostávání ve všech oborech lidské činnosti.

Proto vyzývám. Važme si a hýčkejme svou špičku pyramidy. Bez ní by nám bylo ouvej.

146572

06.11.2007 15:34

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Pokus o probuzení?

Vojta49 85.?.?.?

Opravdu moc hezky rečeno. Jen mi to maličko nevychází. V kterých zemích se mají lidé lépe? Ve Švýcarech a Švédsku nebo v Korejské LDR a na Kubě. V zemích od "Š" je těch "mocných a bohatých" nepočítaně. V těch od "K" nejsou žádní!!! Tak proč k sakru nemají na Kubě a v KLDR blahobyt? A kdy už se ti lidé ve Švédsku a Švýcarsku probudí a ty své mocné vypráskají, aby mohli žít jako v KLDR?

Asi mám někde myšlenkovou chybu. Nebo to bude tím, že rodiče ze mně chtěli vychovat tvrdého chlapa. Zdařilo se jim to napůl. Zůstal jsem natvrdlý. Proč jinak bych to "probuzení" nechápal?

146576

06.11.2007 22:55

Americké děti blbější než necky

RE: Kde je příčina?

Vojta49 85.?.?.?

Určitě máte pravdu v tom, že intelekt potomstva nekopíruje IQ rodičů. Odchylky na obě strany jsou obvyklé. O tomtéž hovoří i pan Ponkrác.

Já ve svém příspěvku odhaduji statistický vývoj průměrné intelektuální úrovně obyvatel vyspělých zemí za poslední století. Nikdo ji nezměřil a změřit nedokáže. To co tvrdím, je můj osobní odhad.

Ještě před několika málo sty lety dokázaly epidemie moru, cholery či tyfu vyhubit celé rodiny s chabým IQ, projevujícím se absencí základních hygienických návyků. Hladomory a kruté zimy si pak vybíraly daň rovněž z řad těch méně schopných. I ve válkách spíše přežívali ti schopnější.

V moderních státech zdravotní a sociální zabezpečení zcela vyřadilo vlivy přírodního výběru na kvalitu nových generací lidí. Jsem přesvědčen, že působí dokonce kontraproduktivně. Roste kvantita lidské populace leč klesá její kvalita. Platí-li oficiální statistiky porodnosti v rómských a nerómských rodinách v ČR, nemůže tomu být jinak.

146595

06.11.2007 23:42

Globální pyramidy moci

RE: Trochu jiný pohled

Vojta49 85.?.?.?

A jak by to změnilo důsledky, kdyby šlo "jen o půl milionu" emigrantů?

Na zdroj svého čísla si nevzpomínám. Jistě vím jen to, že krajanské české a slovenské společnosti v USA a Kanadě mají dohromady přes jeden a půl milionu členů.

146597

07.11.2007 13:46

Globální pyramidy moci

RE: Trochu jiný pohled

Vojta49 85.?.?.?

Stará moudrost praví: Každý národ má takovou politickou reprezentaci, jakou si zaslouží.

Ostatně špičku pyramidy zdaleka netvoří jen politici. Jsou v ní především vědci, podnikatelé, umělci, špičkoví lékaři, právníci, učitelé, ... Vskutku všemi pohrdáte?

146635

07.11.2007 15:23

Civilizace skončí, když se lidé přestanou obávat následků svých činů

RE: Pokus o probuzení?

Vojta49 85.?.?.?

Sen o spravedlivém světě, kde všichni lidé budou svobodní, budou si rovni a budou milovat své bližní, je velmi starý. První Utopii vymyslel Platón, další Táborité, také filosof Thomas More. Heslo „Liberté, Égalité, Fraternité" razili francouzští revolucionáři, Marx snil o spravedlivé beztřídní společnosti, Lenin chtěl vybudovat komunismus. Většina náboženství přesouvá společnost s takto ideálními vztahy do míst, označovaných obvykle slovem Ráj. I já jsem kdysi věřil, že něco podobného by mohlo fungovat. Zásadní otázka zní: Proč se to ani v jednom případě nezdařilo?

Myslím si, že nejprve musíme nalézt odpovědi na otázky :

Jak vznikl svět?
Jakým základním zákonem se řídí?
Kdo jsou lidé?
Jsou lidé (jak si většina z nás pyšně myslí) cílem evoluce nebo jen jednou z jejích přechodných forem?
Co si lidé vědomě přejí a čemu věří?
K čemu jsou lidé uzpůsobeni evolučně?
Chtějí lidé opravdu svobodu, rovnost a bratrsví?
Co je racionalita a co její opak?
V čem tkví lidská moudrost?
Mají v sobě lidé více sobectví či altruismu?
Řídí se lidé více emocemi či rozumem?
Co je to "tragédie obecní pastviny"?
... a ještě asi tisíc dalších.

Pokus o zodpovězení každé z těchto otázek vyvolá řadu dalších. A podobné úvahy daleko přesahují rámec diskusí na Zvědavci. Shledáváte-li taková témata zajímavými, jsem Vám k dispozici na
svém e-mailu.

146638

07.11.2007 21:43

Globální pyramidy moci

RE: Trochu jiný pohled

Vojta49 85.?.?.?

Je mi líto, paní Jarmilo, ale ona stará moudrost vskutku platí. Důkazem toho jsou mimo jiné i Vaše příspěvky v této diskusi. Dodnes jste nezískala žádného zaníceného stoupence své myšlenky.

Vy vidíte řešení všech problémů v přímé demokracii, případně ve Vašem účetním volebním systému. Já naopak tvrdím, že dokud budou lidé líní, nevzdělaní, zbabělí, vypočítaví, chamtiví, sobečtí, ..., nic z Vašich návrhů nepomůže.

Ve všech společenských formacích na lidi platilo jediné. Odměna a/nebo trest. Někdo by řekl motivace. Faraóni s dobře nastavenými motivačními pravidly dokázali přimět davy, aby postavily stavby, nad jejichž velkolepostí dodnes žasneme. Baťa dokázal pomocí promyšleného motivačního systému vytvořit výrobní a obchodní impérium světového významu.

Komunističtí diletanti "dokázali" pomocí demotivujícího kádrování a prostřednictvím nivelizace mezd během pár desetiletí totálně zničit původně špičkové světové značky Tatra, JAWA, ZETOR, ČZ, Baťa, Walter, Škoda, Aero, ... a fakticky rozvrátit celou ekonomiku této země.

Nabízím. Pojďme společně hledat způsob, jak prostřednictvím systému odměn a trestů primět politiky (a také justici, policii, armádu, ...) k tomu, abychom se za jejich činy nemuseli stydět.

Předem varuji, je to nesmírně obtížný úkol.

146671

08.11.2007 13:31

Globální pyramidy moci

RE: Vzpoura

Vojta49 85.?.?.?

Odhaduji, že nejpozději do deseti let (pravděpodobně již dříve), budeme volit po internetu. Co budete paní Jarmilo dělat potom?

146710

08.11.2007 19:24

Přichází televizní zpravodajství

RE: V posledních letech

Vojta49 85.?.?.?

Ano, máte naprostou pravdu. Většina lidí se svobody nesmírně bojí, protože by museli nést odpovědnost za svá rozhodnutí. A co si tedy tito lidé přejí? Rádi se vzdají své svobody ve prospěch osvíceného pána, který rozhodne za ně a přidělí jim jejich krajíc (z toho pak žijí populisté typu Paroubek).

Potíž je v tom, že 95% těchto lidí je současně přesvědčeno, že jejich schopnosti jsou nadprůměrné. Očekávají tedy nadprůměrný krajíc. Ten ovšem (z pochopitelných důvodů) nedostávají. I hledají viníka. Samozřejmě všude jinde, jen ne u sebe.

Články pana Škapíka jsou důkazem mých slov. Vždyť ve všech jde o jediné. O hledání viníka.

146730

09.11.2007 13:53

V Čechách sa razí nová cesta k prosperite

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Vojta49 85.?.?.?

Někteří evoluční biologové to vidí jinak. Všechny formy života na této planetě jsou dle nich jen více či méně dokonalé "vehikly". Tyto vehikly si pro sebe postavily naše geny s jediným cílem. Aby se reprodukovaly a co nejvíce pomnožily. A geny jak známo nepřemýšlejí, necítí, neplánují, nevěří v Boha, neznají lítost, ony se jen reprodukují.

Je-li to pravda, pak základním cílem lidského bytí je množit se, bez ohledu na následky. Tomuto nejvyššímu reprodukčnímu cíli pak samozřejmě slouží všechny naše vědomé i nevědomé potřeby, jako je nutkání dýchat, jíst, pít, vyměšovat, pářit se, potřeba tepla, bezpečí, touha po uznání druhých, touha po moci a penězích.

Všechno co lidé dělají, podporuje výše uvedenou myšlenku.

Je rovněž známo, že více než 99% rostlinných a živočišných druhů, které kdy obývaly tuto planetu, již dnes neexistuje. Kde je psáno, že zrovna my (lidé) jsme tím druhem, který je vyvolený mezi všemi a bude existovat věčně?

146770

09.11.2007 15:22

Přichází televizní zpravodajství

RE: V posledních letech

Vojta49 85.?.?.?

Souhlasím s tím, že jsme obklopeni lží. Nezbývá, než užít vzdělání, zkušeností a kritického myšlení. Obvykle to pomáhá rozpoznat pravdu od lži.

Ovšem jsem trochu na rozpacích, o které zásadní svobody jsme připravováni. Krátká příhoda pro dokreslení.

V sedmdesátých létech jsem absolvoval vodácký zájezd po slovenských řekách. Řeka Poprad na chvíli zatéká do Polska. I bylo potřeba získat jednodenní doložku k občanskému průkazu na cestu do PLR. V odpovědi na mou žádost mi bylo sděleno "udělení výjezdní doložky vaší osobě není v zájmu republiky". Naprostá bezmoc. Ze 40 lidí v autobusu jsem byl jediný, kdo doložku nedostal. Proč? Nevím, ale cítil jsem to jako těžkou nespravedlnost a ztrátu svobody.

Dnes mám pocit, že si mohu myslet a říkat co chci, dělat cokoliv, co neporušuje práva ostatních lidí a cestovat kam si zamanu. Tedy, které svobody jsou nám dnes upírány? Dobré by bylo též uvést, kým.

Jsem naopak přesvědčen, že pod záštitou lidských práv se děje mnoho zla. Třeba. Bodrý muž s mozkem vyžraným alkoholem trpí otevřenou tuberkulózou. S poukazem na svá práva odmítne léčení. V hospodě, kam jde žebrat o pití, za jediný večer nakazí padesát lidí.

Podobně dámy a pánové ve věznicích. Listina lidských práv jim zaručuje, že nemusí pracovat. Ovšem na teplo, bezpečí, světlo, hygienu, jídlo, kulturu, sport a oděv právo mají. A tak místo nezbytných oprav silnic a mostů financujeme ze svých daní sladké lenošení tisíců potrestaných. To Vás nechává chladným?

146773

10.11.2007 16:34

Občanská iniciativa D.O.S.T

A co dál?

Vojta49 85.?.?.?

Přečetl jsem si text článku dvakrát. Pochopil jsem jediné. DOST bylo "společenského pokroku". A co dál?

Společenský pokrok byl v celých lidských dějinách spojen s rostoucí osvíceností lidí. Jen díky společenskému pokroku jsme se přestali bát bludiček, polednic a hejkalů. Zanechali jsme vymítání ďábla, uctívání bůžků a většinou už nevěříme ani na uhranutí či černou kočku přes cestu. Rovněž díky osvětě jsme přestali upalovat čarodějnice a knihy.

Otevřeně řečeno. Jako základní dokument nějaké občanské iniciativy je tento text velmi slabý. Odhaduji, že si mnoho příznivců nezíská.

146816

10.11.2007 16:07

Přichází televizní zpravodajství

RE: Takže co?

Vojta49 85.?.?.?

Takže jsem to nepochopil. V čem tkví efekt této sofistikované a nákladné akce? Co se asi tak stane v neděli večer, v pondělí a další dny po akci? [zmaten]

146817

10.11.2007 17:11

Globální pyramidy moci

RE: Trochu jiný pohled

Vojta49 85.?.?.?

Nejsem si jist, zda dobře rozumím větě "nabídnutím volby mezi odměnou za nic nebo zodpovědností za své rozhodnutí". Jako že mám volit mezi jistotou slušné sociální podpory nebo nejistotou vydělávat si jako podnikatel, když nic pořádného neumím a ještě k tomu jsem líný se něco učit? To myslíte vážně?

Rovněž nerozumím, jak s tím souvisejí případné předčasné volby? Dle mého názoru jde naprostá většina lidí do politiky zejména pro vlastní prospěch. Pro co jiného? Tím prospěchem jsou pak nejen peníze, ale též společenská prestiž a moc. Předčasné volby s tím neudělají vůbec nic.

Docela rád bych také viděl člověka, který má "dobrý projekt" a není schopen jej realizovat. Prosím o odkaz na některého z nich. Dobrý projekt je charakteristický tím, že má i jiné stoupence, než svého autora.

146819

11.11.2007 00:04

V Čechách sa razí nová cesta k prosperite

RE: V zásadě je to stále jednom a tom samém.

Vojta49 85.?.?.?

Budete se Pietroo divit, ale neodarwinismus (tak se soudobá věda o evoluční biologii nazývá) rozhodně není móda ani víra. Nemáte představu, kolik vynikajících mozků, vědců, jste svým odsudkem urazil.

Bohužel to příliš nesvědčí o Vašem rozhledu a zároveň je to škoda, neboť se připravujete o poznání důležitého tajemství. Stačí trochu studovat, třeba knihy Richarda Dawkinse. A náhle zjistíte, že rozumíte tomu, proč je svět takový, jaký je, proč jsou lidé sobečtí, proč se Vám víc líbí dívka s útlým pasem než břichatá, ... Prostě poznání je fascinující.

Ovšem cituji : "jít k podstatě věcí je totiž namáhavější ...", než rádoby zasvěceně plkat ve zdejší diskusi.

146835

11.11.2007 13:25

Občanská iniciativa D.O.S.T

RE: A co dál?

Vojta49 85.?.?.?

Máte pravdu v tom, že lidé namísto v klekánici dnes věří v jakási spiknutí, temné síly či jiné Bubáky, aniž pro ně mají jediný konkrétní důkaz. Já bych z toho ovšem určitě nevinil pokrok. Tuto "zásluhu" má dle mého soudu spíše lidská blbost, stupidita a iracionalita.

146851

11.11.2007 15:55

Přichází televizní zpravodajství

RE: V posledních letech

Vojta49 85.?.?.?

Argument o odmítání udělování amerických víz nesedí. V mém případě mi vycestovat zakázaly české úřady. To je bezesporu újma svobody. Odmítne-li Vás kdokoliv přijmout jako hostitel, je to jeho právo a nikoliv Vaše nesvoboda. Nezbývá, než jet tam, kde jste vítán.

V druhém případě máte pravdu. Tedy do té míry, z jakého úhlu pohledu se díváte. Jste-li členem skupiny, která se rozhodla s kýmkoliv se 10.11. porvat na Josefově, máte svatou pravdu. Úplně jinak to uvidíte, jste-li provozovatelem kavárny tamtéž. Váš dlouhými léty k dokonalosti vypiplaný podnik Vám 10.11. totálně zdemoluje tlupa holohlavých rabiátů ve rvačce s černými zakuklenci. To, co si pak pomyslíte o shromažďovacím zákonu, nelze spisovnou češtinou vyjádřit.

Naprosto zajedno jsem s Vámi v názoru na pravdomluvnost našich politiků. Někteří lžou stejně snadno, jako dýchají. Otázka je, proč jim to stále prochází?

146861

11.11.2007 23:03

Občanská iniciativa D.O.S.T

RE: Jakoby těch kravin nebylo DOST...

Vojta49 85.?.?.?

Janko, janko,

doporučoval bych o něco méně THC. Pak by ses třeba i dokázal vrátit zpoza hranic prostoru a času. Také ty obrazy v hlavě by určitě daly pokoj. A zítra už by bylo třeba se odrazit ode dna
[chechtot]

146882

13.11.2007 17:47

Agonie demokracie

Tak hurá do toho

Vojta49 85.?.?.?

Cosi nás nutí, za něco bojovat. Hledáme skryté motivy, obáváme se o demokracii, zvažujeme varianty spiknutí, spíláme politikům, novinářům, nacistům, ...

Ale proti komu a za co bojovat? Za totality to bylo snadné. Nepřítel je komanč a cíl je svoboda.

Dnes je to těžší. Nepřátel je mnoho. Často jsou rafinovaně skryti, viz spiknutí fiktivního přistání na Měsíci, spiknutí ze 17.11.1989, spiknutí kolem WTC. Též nám hrozí ONI, kteří : nám berou svobody, ohlupují nás, manipulují námi, tisknou si neomezené množství peněz, vykořisťují nás, ... A konkrétní jména nepřátel?

Ještě mnohem horší je to ovšem s otázkou, ZA CO BOJOVAT? To nějak nevíme, ale o to budeme nesmiřitelnější. A konkrétní a zřetelné cíle?

Stará moudrost praví: Mládí nikdy nepřijme svět jako dar od svých otců, mládí si jej potřebuje samo vybojovat.

Tak hurá do toho [mrknutí jedním okem]

147082

19.11.2007 12:37

Nicolas Sarkozy: Referendum o EU bychom prošvihli

Netuší, která bije

Vojta49 85.?.?.?

Ano. Většina lidí u jen trochu složitějších otázek naprosto netuší, oč jde. Netvrdím, že by tušit nemohli. Oni prostě nechtějí. Nač studovat "nějaké bláboly o EU", když si mohu přečíst pikantní drb v Blesku, Šípu, či jiném "kvalitním" periodiku.

Tvrdím, že tito lidé jsou lúza. Rovněž tvrdím, že neexistuje v lidské historii precedens, kdy lúza rozhodla správně. V žádné době. Kdo mě přesvědčí o opaku?

147498

19.11.2007 22:33

Nicolas Sarkozy: Referendum o EU bychom prošvihli

RE: Krize

Vojta49 85.?.?.?

I já si dovolím pár slov k Tvé otázce, Herbage. Ptáš se, co se stane s naší zemí, co se světem. Já soudím, že (s výjimkou kosmické katastrofy) se stane jen to, co uděláme my, lidé. A co tedy uděláme?

Mnozí z autorů i diskutérů zde zuřivě usilují o to, změnit lidi. Předělat líné, podlé, nevzdělané a stupidní sobce v pilné, čestné, osvícené a moudré altruisty. Ale to nelze! Člověka celé věky trpělivě a krok za krokem formovala nestranná a objektivní síla. Evoluce. Žádný prorok, filosof ani diktátor lidi změnit nedokázal. A nikdy nedokáže.

Lze jediné. Změnit každý sám sebe. Nikoliv vírou. Jediná cesta je v poznání. Až najdeš odpovědi na otázky: proč žijeme, oč usilujeme, proč musíme zemřít, k čemu máme tak velký mozek, jsme spíše racionální nebo emocionální bytosti, co je to moudrost, ... a ještě mnohé další, porozumíš.

Máš-li sílu současně se svým studiem poznávat to, co nás škola nenaučila, hledej práce autorů Richard Dawkins, František Koukolík, Matt Ridley.

Poznávat je skoro stejně opojné, jako mít moc.

147540

20.11.2007 10:10

Práva cikánů

RE: Musí sa na nich tvrdo

Vojta49 85.?.?.?

Pod tento názor se podepisuji. Je zapotřebí autority a motivace. Tomu cikáni rozumějí.

Kupodivu toto pravidlo platí i na značnou část gadžovské populace.

(Článek je zařazen v kategorii HUMORU – moderátor.)

147571

20.11.2007 11:22

Práva cikánů

Pro moderátora

Vojta49 85.?.?.?

Asi všichni rozumíme tomu, že jde o článek z kategorie HUMORU.
Když si však znovu přečtete text, zjistíte, že přinejmenším prvních devět bodů popisuje sice smutnou, ale PRAVDU.

147574

21.11.2007 22:24

Časy se mění

RE: [2] časy se mění - NĚCO NENORMÁLNÍHO???

Vojta49 85.?.?.?

V tomto případě téměř bez výhrad souhlasím s 2xs. A pokud skutečně soudíte, že máte právo vydělávat namísto svých 8 tisíc 50, budete muset své schopnosti nabídnout tomu, kdo je ochoten Vám za ně těch 50 nabídnout. A pokud se v Česku nikdo takový nenalézá, prostě Vám nezbude, než se do toho Německa přestěhovat. Co Vám brání?

Je to úplně stejné, jako u těch volů. Na jejich straně řeky je tráva zpasená a podupaná. Na druhé šťavnatá a hustá. Žádné spílání přírodě ani prosby volskému pánubohu tu šťavnatou pastvinu na jejich břeh nepřenesou. Voli za ní musí přeplavat. V opačném případě by přestaly platit přírodní zákony.

147679

22.11.2007 16:19

Časy se mění

RE: [2] časy se mění - NĚCO NENORMÁLNÍHO???

Vojta49 85.?.?.?

Není pravdou, že kapitalismus stojí a padá s růstem zisků. I stabilní zisky stačí. Je to něco, čemu se říká "evolučně stabilní strategie".

Užitím pravidel "evolučně stabilní strategie" jsou známy některé paryby, například žralok bílý, nazývaný též lidožravý. Ač se nám některé jeho praktiky nelíbí (třeba nejsilnější žralůček sežere své sourozence ještě v útrobách matky), funguje jim to tak dobře, že přežívají ve srovnání s jinými druhy bez větších změn celé věky. Jako by pro ně evoluce skončila.

Je-li tedy systém kapitalistických vztahů evolučně stabilní strategií, může odolávat změnám prostředí také velmi dlouho.

147738

22.11.2007 17:15

Americký senátor: váleční veteráni bez domova jsou hanbou Ameriky

RE: Normalni reakce

Vojta49 85.?.?.?

Lesan má pravdu. Armádní dril po čase udělá z lidí naprostá hovada. Opakovanými pokusy bylo ověřeno, že asi 60% z vysloužilců stiskne spoušť proti zcela neznámému člověku za odměnu $4, sdělí-li jim k tomu testující osoba "palte, přebírám odpovědnost". Přitom při podpisu podmínek pokusu jim bylo jako testovaným osobám zdůrazněno právo kdykoliv z testu odstoupit bez ztráty odměny. Přesto bez dalšího uvažování vypálí a zabijí nevinného člověka, a to za celé $4.

147739

22.11.2007 17:25

Nicolas Sarkozy: Referendum o EU bychom prošvihli

RE: Krize

Vojta49 85.?.?.?

Fungují-li evoluční mechanismy jen tehdy, je-li k dispozici volná ekologická nika, kam se podělo těch 99% vyhynulých rostlinných a živočišných druhů? Není ono to spíše tak, že tyto méně úspěšné formy života prostě podlehly tlaku prostředí a forem úspěšnějších?

O tom, že evoluce probíhá stále, ba dokonce přímo ve žhavé současnosti, prosím nepochybujte. A vůbec nejde o volné niky. Selekčním faktorem je někdy přímo člověk. Některé bakteriální kmeny se nám podařilo vybavit takovou mírou odolnosti na antibiotika, že si lékaři zoufají. Dokonce jsem slyšel černý humor typu : "tak dámy a pánové, tento kmen stafylokoka není citlivý na žádný známý druh antibiotika a je schopen rozpustit plastikovou hadici".

Podobně je tomu s řadou rostlinných i živočišných škůdců, kde si selektujeme stále odolnější druhy nesprávnou aplikací insekticidů a herbicidů. To snad není evoluce?

O tom, kterak některé silné myšlenky změnily kulturní tradice člověka, není pochyb. Ovšem že by nějaká idea změnila základní, evolucí získané, biologické či psychosomatické vybavení lidí (a o něm jsem hovořil), to se rád nechám poučit [mrknutí jedním okem]

Použiji-li obrazné srovnání, "je to lež jako věž", určitě to neznamená, že dávám dohromady vysoké stavby s nepravdami, či ano? [velký smích]

147740

27.11.2007 00:02

Logická čtvrthodinka

RE: IQ a podobné testy

Vojta49 85.?.?.?

S IQ bych se tolik netrápil. Jsou přece známa dítka s IQ nad 140. V Mense je jich habaděj. Mnohá z nich jsou naprosto nesnesitelní spratci. Ostatně soudím, že řešení testů IQ lze do určité míry natrénovat.

Možná, že u toho Křováka půjde spíše o moudrost než o inteligenci. Skoro mám pocit, že inteligence či "inteligence" je poměrně dost. Opravdovou moudrost už dlouho marně hledám. Tedy po pravdě. Myslím, že znám jednoho moudrého člověka. Jeho iniciály jsou F.K. Znáte také někoho?

148070

27.11.2007 12:32

Rozhovor s Israelem Shamirem: Antisemitismus neexistuje. Zatím.

RE: ŽId nebo nežid

Vojta49 85.?.?.?

... co může být horší, něž splašené, bezduché stádo.

---

Myslím, že "honák". Tedy alespoň mám ten dojem, že v lidské historii nikdy bezhlavé stádo ničeho nedosáhlo. Zato šílení "honáci" typu Marx, Lenin či Hitler s těmi svými stády dokázali "věci".

148098

27.11.2007 23:42

Logická čtvrthodinka

RE: IQ a podobné testy

Vojta49 81.?.?.?

Souhlasím. Svět je ODJAKŽIVA v rukách inteligentních šílenců. "Normální a obyčejní lidé" to obvykle považují za výsledek jakéhosi spiknutí proti nim. Základní principy evoluce ukazují, že tomu bohužel nemůže být jinak.

Vsuvka pro pobavení.
Je naprosto šílené muset nosit paví ocas. Nejen, že není k ničemu dobrý, ale přímo překáží. Přesto paví slepice tvrdošíjně dávají přednost těm pávům, jejichž ocas je ze všech největší. Vidí v tom důkaz zdraví a výtečné fyzické kondice. Jinak by si organismus páva nemohl dovolit takovou zbytečnost. A tak paví slepice svou sexuální volbou selektují ptáky se stále šílenějšími ocasy a jejich geny přenášejí do dalších generací. Pávi bez ocasů ostrouhali a své geny dál neprotlačili.

A zas vážně.
Stoupenci evoluce věří, že náš mozek (a s ním i inteligence) je v evoluci paralelou pavího ocasu. Alespoň zatím nikdo nepřišel s rozumnějším vysvětlením původu našeho velkého mozku. Ale! Posledních pár generací si tu evoluční selekci stále výkonnějších mozků trochu kazíme něčím, čemu říkáme sociální stát. V něm se kupodivu úspěšněji rozmnožují ti "bezocasí pávi". Důsledkem toho by mohlo být, že se jednoho dne dostane svět do rukou NEINTELIGENTNÍCH šílenců. A věřte, že toho se bojím.

148139

28.11.2007 17:20

Daňový kusanec

Bez daní to nejde

Vojta49 81.?.?.?

Když tak čtu příspěvky čtenářů, přání neplatit skoro žádné daně je téměř jednomyslné. Vyskytl se i hlas, který zavrhuje i stát jako příčinu většiny zla.

Tedy dobrá. Zkusme na chvíli předpokládat, že od příštího roku jsou všechny daně a s nimi spojené služby zrušeny.

Na Nový rok začnou hned po půlnoci vřeštět ti, kterým nepřijela rychlá na zavolání. Nepokojeni jsou též majitelé vyhořelých domů a bytů. Hasiči nikde. Druhého ledna nedostane třicetina důchodců svůj důchod. Ba dokonce ani invalidé. Jednak není odkud vzít a nefunguje ani Pošta. Stejně tak ve dnech následujících.

Policajti zavřeli. A nějaký dobytek nám v noci ukradl z parkoviště skoro nové auto. Bez policejního protokolu s námi v pojišťovně zdvořile vypoklonkovali. A školy jsou také zavřené. Tedy ty státní. Sice tam děti toho moc nenaučili, ale co s nimi tedˇ?

Nasněžilo. Pluhy a sypače nikde. A manželka si na ledovce asi zlomila nohu. Nezbývá, než navštívit soukromou kliniku nebo léčitele. Státní nemocnice mají také zavřeno.

Sněhová kalamita vrcholí. Snad by pomohla armáda? Bohužel, je také rozpuštěna.

Jak dlouho by šel takový "nedaňový" ráj vydržet? Všichni práceschopní by v krátkém čase utekli do států typu "daňové peklo" a v tomto "ráji" by potichu umírali hladem jejich staří rodiče.

Tak radši asi ne, co?

148196

29.11.2007 00:50

Logická čtvrthodinka

RE: IQ a podobné testy

Vojta49 81.?.?.?

Ta zatrápená inteligence přece začala už od pěstního klínu a sekeromlatu. Jaderná bomba je dětská hračka proti tomu, co ještě přijde. A přesto jsme to zatím přežili.

Ovšem bylo by zajímavé, kdyby nám matička příroda namísto velkých mozků nadělila stejně jako pávům. Velké a krásné ocasy [velký smích]

148219

29.11.2007 11:18

Daňový kusanec

RE: Bez daní to nejde

Vojta49 81.?.?.?

Možná, že jsem to i pochopil. Mně pro změnu provokuje poslouchat neustálé žvanění, jak VŠECHNO JE ŠPATNĚ. Což tedy namísto nadávek zkusit vymyslet, jak to udělat, aby VŠECHNO BYLO DOBŘE.

148234

29.11.2007 13:35

Daňový kusanec

RE: Bez daní to nejde

Vojta49 81.?.?.?

Rozumím. VŠECHNO JE ŠPATNĚ. Tak jsme to srovnali cé-čtyřkou se zemí, těch stopadesát jsme defenestrovali. A CO DÁL?

148241

29.11.2007 15:18

Daňový kusanec

RE: Bez daní to nejde

Vojta49 81.?.?.?

Ještě jste zapomněl San Marino. Všechno země s mnohaletou kulturní tradicí. A v Čechách? Od roku 1938 zde platí nepsané pravidlo: "kdo nekrade, nelže a nepodvádí, je hloupý přisluhovač ještě hloupějšího režimu".

Ano. Byli a jsou i tací, kterí se této "životní filosofii" vzepřeli. Dnes jsou příliš staří nebo v exilu. A tak je česká politická elita složena z "nepříliš elitních" lidí.

Pan Ortega by k tomu poznamenal. "Vzpoura a následná vláda davů není ničím menším než vládou lidí, kteří jsou nejméně způsobilí revoltovat nebo vládnout. Sám se sebou spokojený davový člověk není jen nejméně způsobilý řídit záležitosti společnosti; není toho prostě schopen vůbec".

Ale kde ty schopné a čestné vzít? To poraďte.

148243

29.11.2007 21:04

Daňový kusanec

RE: Bez daní to nejde

Vojta49 81.?.?.?

To zní lákavě. Pochybuji, že by fungovalo decentralizované školství, doprava, zdravotnictví, průmysl, zemědělství a další rezorty. V případě potřeby nové liniové stavby je už za dnešního stavu obtížné dosáhnout konsensu. Dopravní spoje, končící chaoticky na hranicích krajů také nejsou to pravé. Jak potom rozhodnout o umístění úložiště jaderných odpadů a dalších nezbytných celorepublikových investic.

A kdyby se to i přes mé pochybnosti povedlo, objem veřejných zakázek to nezmenší. A to je dle mého soudu ten med, na nějž se slétají jako vosy chamtiví politici. Dobrá, o zadávání zakázek na stavby silnic, dálnic a železničních koridorů, zásobování armády a policie, dodávky IT technologií do škol a pod. se nebude rozhodovat centrálně, nýbrž z úrovní krajů, okresů a měst.

A nyní zásadní otázka. Kde je záruka, že ony hromady veřejných peněz nepřilákají na tyto nižší úrovně stejné hordy deprivantů, jako jsou ti dnešní centrální. Jen jich bude řádově víc a ještě více peněz z našich daní skončí v jejich kapsách.

Je mi líto, ale toto asi řešením nebude.

148253

30.11.2007 14:37

Daňový kusanec

RE: největší zloděj je stát

Vojta49 81.?.?.?

Autor má nepochybně naprostou pravdu. Řešení vidím v jediném. Každý politik, soudce a policista od stanovené hranice platu je povinen každoročně předkládat podrobné majetkové přiznání. Finanční úřady přenesou větší část pozornosti na tyto osoby. Nebude-li státní úředník schopen prokázat zdroj svého majetku, bude přísně potrestán včetně propadnutí nedoložené části majetku. To by se pan Čuně, Gros a mnozí další kroutili.

148294

01.12.2007 14:02

Portugalský expremiér přiznal, že byl ve věci Iráku napálen

RE: Jsem téhož názoru - neblbněte

Vojta49 81.?.?.?

Dva uranové doly a tisíc odstředivek na obohacování uranu měl Saddám jistě jen tak na hraní. Fotky a popisy viz http://www.ruleta.nazory.cz/jadro.php. Ty komise vskutku našla. Ale ?!? To přece ještě nejsou zbraně, že?

148344

02.12.2007 19:04

Stařec a silnice

RE: jo

Vojta49 81.?.?.?

Někteří lidé tvrdí, že jsou-li u člověka hlad, žízeň a sexuální pud zcela ukojeny, on sám není spokojen. Na rozdíl od zvířete nejsou tím jeho nejnaléhavější problémy vyřešeny, ale právě začínají.

Ti lidé také říkají, že člověk je nemocný rozumem. Ten mu totiž umožňuje pracovat s pojmem budoucnost. A ta je vždy nejistá. A po té nejisté budoucnosti s naprostou jistotou přijde smrt. Cosi úplně neznámého, o čem vůbec nic nevíme. A neznámých věcí se my lidé odjakživa strašlivě bojíme.

Strach je nepříjemný. Proto hledáme způsob, jak jej kompenzovat. Od nepaměti proto lidé v něco věří a něco uctívají. Je lhostejno, zda Baala, Jehovu, komunismus nebo Tisíciletou říši.

Těm, kteří věří, to velmi usnadňuje život. My ostatní se zmítáme, jako onen stařec.

148391

02.12.2007 22:58

Stařec a silnice

RE: jo

Vojta49 81.?.?.?

Dle mého soudu souvisí morálka s vírou jen volně. Některé činy věřících jsou z pohledu nevěřících (tedy věřících v cosi jiného) katastrofálně amorální. A samozřejmě naopak. Morální pravidla jsou pak většinou definována právě onou konkrétní vírou pro své věřící. Jiní věřící mají jiná.

Co mají však víry v cokoliv (tedy i v ten komunismus či tisíciletou říši) společného zcela jistě? Řeší problém neznámé (a pro většinu lidí nejisté) budoucnosti. Jakmile dospějeme do kýženého Ráje, Komunismu, Říše, čas se zastavuje. NENÍ další budoucnost a s ní spojená nebezpečí. Krása.

148399

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
733 087,90 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 239 542