Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané J. H.

Nalezeno 372 příspěveků, 42 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.09.2005 09:12

Pojednání o homosexualitě

RE: Hmmm, the lady DOTH protest too much

J. H. 62.?.?.?

Taky jsem použil slovo "doskočiště". Že bych snil o tom, že jsem sportovec?

72160

23.09.2005 09:18

Pojednání o homosexualitě

RE: Kvadratúra ego

J. H. 62.?.?.?

"Perspektivní" společností jsem mínil jakoukoli kulturu či civilizaci, dokud byla ve vzestupu. A k tomu ostatnímu - víte, není těžké uvádět na pravou míru brožurková moudra, ale ti, kteří jimi argumentují o to obvykle nestojí.
J. H.

72161

25.09.2005 09:37

Pojednání o homosexualitě

Všinměte si prosím,

J. H. 62.?.?.?

kolik lidí mi zde nadává za to, že jsem na nekorektním webzinu zkusil shromáždit alternativní (podle nich zavádějící) informace a naznačit jejich řešení "nekorektním" způsobem.
Nemohu za to, ale dál si myslím, že "korektní" tvrzení slouží i v těchto věcech k tomu, abychom se dostali mimo realitu a stali se ovladatelným stádem. A jestli jsem to udělal špatně - udělejte to líp.
J. H.

72341

25.09.2005 18:42

Střihač

Závislost.

J. H. 83.?.?.?

Rozvinula se zde zajímavá diskuse o drogách. Nad ní mě napadla a přepadla otázka, o kterou bych se rád podělil - pokud vím, z tohoto úhlu se nikdo na věc nedíval. Protože ale zprávy o t. zv. feťácích jsou značně rozporuplné, začnu závislostí, kterou máme dnes a denně na očích - o kouření.
Po staletí spoustě lidí dýmka či doutník vymezovala a zpříjemňovala čas k odpočinku. Náruživí kuřáci, kteří se bez tabáku nemohli obejít nebyli často k vidění. V minulém století se z tabáku stala vysoce návyková droga. Proč?
S měkkými drogami je to podobné. V některých částech světa jsou považovány za běžné osvěžovadlo. Proč ale jejich zastánci ve zmíněné diskusi reagují stejně jako kuřáci, kteří se spoustou řečí snaží zakrýt fakt, že jsou beznadějně závislí na něčem, o čem v hloubi duše dobře vědí, že jim to škodí?
Za nejméně návykový se obvykle považuje alkohol. Jenže - je mi dneska dvaašedesát let a jak si tak vzpomínám, nejméně čtyři mí vrstevníci a kamarádi se už upili k smrti. Tak nevím.
No a nakonec - kdo četl mou úvahu o homosexualitě, mohl si všimnout, že různými „zdá se“, „patrně“ a jinou slovní vatou maskuji skutečnost, že o vlastním mechanizmu vzniku nic nevím. Teď bych si dovolil citovat ještě jedno svědectví: C. S. Lewis ve svých vzpomínkách mluví o homosexuálních praktikách na britských internátních středních školách před sto lety. Tehdy se předpokládalo, že mladší žáci budou sloužit starším. No a někteří sloužili jako sexuální protějšky. Autor dodává, že pokud ví, žádný z nich neskončil v dospělosti jako homosexuál. C. S. Lewis je spolehlivý autor a v této věci nemá důvod, proč by něco tajil nebo předstíral. Tak nevím. Proč to před sto lety vypadalo takhle a dnes se Londýn hemží podivnými postavami, přestože se právo sotva dospělých na styky s opačným pohlavím považuje za samozřejmost?
Takže: Co se za posledních sto let změnilo? Proč, z jakého důvodu jsme se tolik změnili? Jak k tomu došlo? Opravdu si někdo myslí, že je to pokrok čili změna k lepšímu?
J. H.

72364

25.09.2005 19:05

Pojednání o homosexualitě

RE: Homo, lesbo a tak

J. H. 83.?.?.?

>Otázkou homosexuality jsem maličko zabýval a také mě
>napadlo, když už o tom píšete, že by homosexualita mohla
>mít i co do činění s antikoncepcí. Žádná antikoncepce
>není 100%. Vy zde píšete, že homosexualita se tvoří okolo
>9. týdne těhotenství, zřejmě na základě vlivu hormonů v
>ženském těle. Hormonální antikoncepce, alespoň podle toh,
>co o ní jako muž vím, zvyšuje hladinu určitých hormonů a
>zabraňuje oplodnění vajíčka. Pokud tedy nefunguje na 100%,
>tak je docela dobře možné, že dojde k proniknutí spermie do
>vajíčka a tak vlastně k početí, přičemž se žena dál
>zvesela láduje hormony. Možná, že vliv těchto hormonů
>může mít za následek "zteplání" budoucího potomka.

>Znal jsem jednu ženu, která právě takto počala své druhé
>dítě. Po té, co se jí narodila holčička se s manželem
>rozhodli, že další dítě nechtějí a žena začla brát HA.
>Dokonce měla i slabé mezes, jaké bylo překvapení, když jí
>začalo růst bříško a doktor jí oznámil, že je ve třetím
>měsíci. Narodil se František, a je to bukvice jako noha...

>Možná, že by to vysvětlovalo takové pomnožení
>homosexuálů v posledních desetiletích, kdy do sebe ženy
>perou hormony pod tlakem... Kdo ví ??

Dvakrát dík. Zaprvé za to, že se nebojíte myslet, za druhé za svědectví, že mýtus o dokonalé antikoncepci se může udržovat jen nemilosrdnou interrupční praxí.
Co se týtá pomnožení "žužu", řekl bych, že hlavní důvod, proč mladí vstupují do homosexuálních komunit je docela prostě v tom, že jsou to komunity. Problém tedy začíná v tom, že rodina, ve které vyrostli ve většině případů přestala být komunitou. Nejde to ověřit, ale řekl bych, že když komunity pominou, polovina těch "geneticky určených" se vrátí k normálnímu životu.
J. H.

72366

28.09.2005 15:13

Návštěvní den

Díky.

J. H. 83.?.?.?

Dobrá životní filosofie, slušně napsané. Ostatně řekli to tu i jiní.
J. H.

72749

12.10.2005 08:46

Byli jsme v kanadské restauraci...

RE: '..hlavně mi ale vadí to, že se nikde nesmí kouřit...'

J. H. 62.?.?.?

Milí kuřáci, mohli byste se vyjádřit k jednomu mému dojmu? Nikdy dříve mi příliš nevadil kouř z cigaret. Koneckonců, sám jsem léta kouřil. Až potom, co pan Havel věnoval USA koncernům československý tabákový průmysl - který byl státním monopolem už za Rakouska - mi začalo připadat, že cigarety smrdí jak bolavá noha. Já vím, vysvětlíte to tak, že se začaly dělat ze silnějšího - a nepochybně podřadnějšího tabáku. Přes to se nemohu zbavit dojmu, že Američané ekologicky likvidují ojeté pneumatiky tím způsobem, že je melou do českých cigaret. Míň smrdí cigarety mojí sestry, která si je balí z tabáku, určeného k vykuřování skleníků a pařenišť.

74003

13.10.2005 08:34

Svoloč tohoto světa

Ale

J. H. 62.?.?.?

Pár docela dobrých postřehů, dobrý základ pro diskusi, ALE - ruské slovo svoloč znamená lidi, kteří jsou odvlečeni z domova, vytrženi ze svého prostředí, vykořeněni.

74080

14.10.2005 12:10

Svoloč tohoto světa

RE: Ale

J. H. 62.?.?.?

>Slovnik rusko - cesky: svoloč - holota, chatra, pakaz, potvora,
>mrcha, zber, banda, celadka, chaska, luza.

Tak vidíte, jak to měli za komančů překladatelé jednoduché. Jste-li Čech, pak víte, že holota není to samé jak mrcha. Nejblíž ruskému výrazu je asi sebranka. Lidé, kteří přišli kdoví odkud, chovají se špatně a není jim co věřit. Ovšem Rus Vám řekne, že byl ve Frankfurtu a kam se podíval, všude samá svoloč. Chce tím říct, že nikde neviděl člověka, který by se choval jako občan ve své zemi.

74247

14.10.2005 12:34

Svoloč tohoto světa

Jestli dovolíte, pár všeobecností.

J. H. 62.?.?.?

Žena je svým založením vedena k tomu, aby chránila rodinné hnízdo. Dost žen se nesnese v jednom bytě s vlastní snachou, některá i s vlastní provdanou dcerou. Často také mívají sklon k drobné válce se sousedy. Je to naprosto přirozené a ukazuje to na ženu ženskou, tedy dobrou. Je na manželovi, aby tohle jednání korigoval a trval na tom,že bude mít v některých věcech poslední slovo. Jsou tu ale dva problémy. Jednak muži opravdu většinoui nestojí za mnoho, zadruhé, což je horší, ženy většinou nachytají z různých zdrojů brožurkové moudrosti, které je nutí ze všech sil bránit, aby muž měl poslední slovo v čemkoli. Výsledek je, že soužití skutečně není možné. Když se poddá muž, je žena nešťastná, protože o následky svého vítězství určitě nestojí. Když muž ženu ukázní, použije takové prostředky, že se manželství rozpadne.(Opravdu musí? Nevím.) A radu? Snad jen připomenout, že opravdu záleží na tom, čemu věříte, co říkáte a na čem jste si život postavili.

74250

25.10.2005 07:29

Krejčíř začíná mluvit

RE: Ceska politika ...

J. H. 62.?.?.?

>Tak co na to rikate pane Karle z Cech, pane Zorba a ostatni.
>Porad nadavate na americany, jakou maji "zkorumpovanou" vladu a
>co ta vase ceska vlada. Nejdrive si "zamette" pred vlastnim
>prahem a potom "pomlouvejte" druhe.
Rádi bychom, ale když se nám tu všude roztahují smradlavé americké pařáty.

75401

25.10.2005 08:16

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: '..Jsou podelani strachy a strileji na vsechno co se hybe nebo i nehybe...'

J. H. 62.?.?.?

>V souvislosti s podělání strachem - to vaše přirovnání k
>roku 1968 není vůbec od věci, pravda, ovšem trochu v jiném
>slova smyslu. Tehdy rusáci osvobozovali nás. Docela podobně,
>tak jako dnes amíci osvobozují Irák, řekla bych. [mrknutí jedním okem]
Jsem rád, že na to přišla řeč. Přestože Rusové byli tisíckrát slušnější než US boys, byli v té době okupčiki prekljátyje. Dnes, když žijí doma a za své proti nim nic nemám. Podobně, dokud američané žili z našeho hlediska doma a za své, měli naše sympatie. Když se začali roztahovat až k nám, rychle je ztratili.

75404

26.10.2005 13:59

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

J. H. 62.?.?.?

>
>Nerozumim, ze Vam (myslim tim vsechny zucastnene) ten Leho tak
>schazi, ze mu musite ta kazdou skopovinu, co na pise odpovidat.
>Vlastne si ho tu takhle 'vydrzujete'. [oči v sloup]
Když on tak nádherně šaškuje, to se člověk hned cítí být géniem. Je opravdu dobře, že ho tu pan Stwora nechává. A víte, co by mě opravdu potěšilo? Kdybychom se nakonec dozvěděli, že tu svou uvědomělost hrál a všechno to vykládal z hecu.

75627

05.11.2005 07:22

Dušičky

Dušičky - proč ano.

J. H. 83.?.?.?

Mezi obecně lidské vlastnosti patří vědomí, že člověk není jen konzument (který, jak by řekla moje babička jen žere a sere). Člověk je nejen členem určitého společenství, ale i článkem v řetězu svých předků a potomků. Proto každý člověk hodný toho názvu jednak chrání a vychovává své děti, aby jednou byly ozdobou tohoto řetězu, jednak nějakým způsobem uctívá své předky. Kdyby pro nic jiného - ať byli jací byli, zapříčinili vznik toho divu přírody, kterým je vlastní ctěné Ego. No a nejpřirozenějším způsobem uctívání je obřad. V daném případě obřad pouti ke hrobům a obřad kladení věnců. Je smutnou skutečností, že se lidi nechali zblbnout podlou propagandou, která jim namluvila, že tyto obřady jsou něco směšného, zbytečného, ba špatného. Kdo těm žvástům uvěřil, nechal si ze svého života zase něco ukrást.
To, co jsem napsal samozřejmě nevylučuje jiné obřady a způsoby vzpomínky. ale je známá pravda, že to nejobyčejnějčí bývá nejlepší.

76978

19.11.2005 07:26

Listopad

Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

J. H. 83.?.?.?

Pro ilustraci: Víceméně ze zoufalství sleduji na Primě Magora Zemana. Prozatím poslední díly líčily, jak chudáka magora pronásledovali zlí revizionisti a jak jim to se sovětskými tanky za zády oplatil. Je to poučné nejméně ze dvou důvodů. Jednak si člověk uvědomí, že komunisti sami v šedesátých létech připustili a i přiznali zločiny padesátých let. Velkou část postižených amnestovali, některé i rehabilitovali. V některých případech byli i potrestáni strůjci nejhorších nehorázností. Pro normalizaci ovšem zvolili staré Plzákovo heslo: "Zatloukat, zatloukat, zatloukat." Je to asi znak všech normalizací - že se lže. Právě tím, že jsou lidé proti lžím bezmocní, jsou doháněni k rezignaci a zoufalství.
Za druhé nám seriál v předstihu líčí, jaká až neskutečná pakáž se ujme boje za svobodu a demokracii, když komunisté zvolili koryta pod ochranou vojsk Varšavské smlouvy. Jak můžeme čekat, že se z jedné normalizace přehoupneme po krátké mezihře do druhé.
Takže ono nezbývá, než si pamatovat. Ještě jednou dík.

79130

19.11.2005 19:31

Nevinen! Izraelský důstojník, který vystřílel 17 kulek do palestinské školačky, byl osvobozen

RE: Tak to jste asi nebyli na vojně

J. H. 83.?.?.?

Jak vidím, tady to chce citát z klasika:
"Sajnere, ty vole, ne abys zastřelil nějakou bábu, která půjde okolo"! řekl dozorčí roty Černík. "Já na ní zavolám ruce vzhůru a to provedu třikrát. Pak teprve budu střílet" zahihňal se vojín Sajner. "Von je úplně blbej. Neměl bys mu vzít ten samopal"? řekl potichu vojín Kefalín. "Nikdo na mně nemůže chtít, abych odzbrojil strážného lidově demokratické armády" řekl důstojně Černík. Pak se obrátil k Sajnerovi: "Zatracený jelito" řekl mu skoro laskavě. "Na ten samopal se ani nepodíváš a budeš chodit od brány ke strážnici. Když přijde diverzant, pošleš ho do hajzlu". "A co když nebude chtít"? ptal se Sajner. "Tak skočíš pro mně a já to s ním domluvím" odpověděl Černík. "Hlavně nestřílej".

79189

21.11.2005 18:08

Listopad

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

J. H. 83.?.?.?

Prosím vás, nepřipadají vám ty řeči, které jsme léta slyšeli od politiků a ještě teď se objevují na diskusních fórech, mimo jiné i zde už trochu jednotvárné? Myslím tím žvásty o komunistické devastaci morálky, české malosti a podobně. Dovolím si tvrdit, že všechno je jinak.
Na úvod si rozeberte krásné české slovo zahálka. Je to něco, co je přirozenému cítění naprosto odporné, takže člověk, který zahálí musí tuto svou činnost zahalovat čili maskovat. Platí to i o dalších špatných lidských vlastnostech, třeba prodejnosti, přestože nemají tak názorný název. No a to je základní věc, kterou si musíte uvědomit o lidech, kteří nám byli před šestnácti lety propagandou představeni jako Morální Velikáni. Platí to i o těch, kteří tu propagandu vytvářeli a šířili. A jak se maskovali? Většinou podle zásady „zloděj křičí chyťte zloděje“.
Byla a do určité míry ještě je to roztomilá doba. Zatímco se rozkrádaly miliardy mluvilo se o tom, jak Češi kradou v samoobsluhách, zatím co si všehoschopní zakládali doživotní bezpracné zlaté trafiky se mluvilo o české lenosti, zatímco mocní lezli do prdele komukoli, kdo o to sebeméně stál mluvilo se o české bezpáteřnosti a tak dál. Když pak přišla řeč na ty velké, obvykle se ozvalo, že každý má takovou vládu, jakou si zaslouží. No dobrá. Jsou u nás miliony lidí, kteří podnikají za velice bídných podmínek, dřou se jako živnostníci od nevidím do nevidím nebo aspoň tvrdě pracují, aby se poctivě uživili. Ti si vládu nezaslouží?

A proč to dost dlouho fungovalo? No jednak Češi tenkrát věřili politikům, kteří jim byli propagandou nabídnuti tak, jak by měli věřit Evangeliu. Když člověk, kterému dneska řeknou leda Vašek - šašek prohlásil, že demoralizovaní Češi kradou v západních samoobsluhách, jezdili lidi houfně do Vídně, krást do tamnějších samoobsluh. A ti, co sami nekradli se s tím chlubili.
Za druhé si lidé, kteří říkají podobné roztomilosti neuvědomují, že mluví také o sobě. Když třeba podobné řeči vede člověk, který se na západě tvrdě protloukal, než si vydobyl slušné postavení, vůbec mu nedochází, že podle vlastních teorií měl vlastně pojít někde u plotu, protože je přece taky Čech.

79439

22.11.2005 10:17

Listopad

RE: Jistě. Dobré a pravdivé zůstává i tehdy, když to pozdější normalizátoři pošpiní.

J. H. 62.?.?.?

Reagoval jsem víc na tón některých příspěvků než na ten jeden konkrétní. Cílem bylo vysvětlit, že když se budete dívat na lidi doma optikou disidentsko - normalizátorské propagandy, uvidíte padouchy bez ohledu na to, jací skutečně jsou. Ve skutečnosti to někdy pravda je, někdy není - samozřejmě.
Přikládám osnovu:
Lumpi špiní svoje spoluobčany, aby sami vypadali lepší.
Při druhé normalizaci nabyl tento jev obrovských rozměrů.
Lidé tomu věřili ze dvou důvodů.
Jednak ti, kteří se prohlásili za osvoboditele a Morální Velikány získali u nich netušenou autoritu - čili z hlouposti.
Za druhé se ti, kteří podobné šplechty opakovali také cítili lepší a neviděli, že vlastně špiní sebe samé - čili z hlouposti.

79573

25.11.2005 08:03

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

Dovoluji si nesměle podotknout,

J. H. 62.?.?.?

že Harry Potter je notná špína. Je mytologickým vyjádřením představy, že pomocí zla je možné konat dobré. No a z toho kouká čertovo kopýtko životní filozofie, podle které je dobré to, co se mi zrovna hodí.
Ostatně krásným vyjádřením těchto, dnes obecně přijímaných představ je právě činnost organizace na ochranu autorských práv, o které se mluví v diskusi. Je jistě chvályhodné postarat se, aby autoři měli ze svého díla také profit a nemuseli žebrat na ulici. Ovšem způsob, jakým tato organizace postupuje přináší profit hlavně jí a kulturu ničí.
A tak je to se vším. Nemůžete mít cokoli, aniž se dostaví vedejší a většinou nezamýšlené důsledky. Nemůžete mít Harryho Pottera a nemít OSU.

80137

26.11.2005 09:48

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

J. H. 83.?.?.?

Tady jakákoli slova zřejmě nic nezmohou. Ale přece:
1) Proč jsem vůbec zasáhl do této diskuse - Nedávno měl pan Stwora článek o tom, že „západ dohasíná“ není jen sentimentální písnička, ale drsná skutečnost. Zmínil se také o chorobném individualismu. Přesnější by asi bylo říct: Jsou lidé, kteří by s tím úpadkem a rozkladem chtěli něco dělat. Jenže, až na pár okamžitě umlčených výjimek vycházejí z předpokladu, že „já to myslím dobře, proto každý, kdo něco vidí jinak je padouch“. To ovšem znemožňuje sjednotit se na čemkoli (snad kromě nějaké primitivní ideologie). Budeme si to tedy muset vyžrat, protože tato společnost je jednotná jedině v razantním odmítání jakéhokoli externího pravidla, co je dobré a co ne.
2) Magie v dnešní podobě je dítětem novověku - přesně řečeno renesance. Vyrůstá tedy ze stejných kořenů jako věda. Mají stejný cíl - získat moc a používají stejnou metodu - techniku (jedna hmotnou, druhá duchovní). Rozdíl je v tom, že věda se ukázala být účinnou, rostla a košatěla, kdežto magie nepřinesla výsledky a ustoupila do pozadí. Dnes, jak se dostavují nezamýšlené důsledky technické civilizace se lidé čím dál víc zajímají o magii. Jenže si moc neuvědomují, co bylo v začátcích jasné. V magii, stejně jako ve vědě existují praktiky, které jsou sice možné, ale nefér. Věda nás zavedla tam, kde jsme, protože tato externí pravidla nedodržovala.
3) V pohádkách platí zásada, že je nutné dodržovat pravidla hry možná ještě víc. Hodní čerti Boženy Němcové jsou asi posledním varováním pro církve: Protože se církve staly bez výjimky spojenkyněmi svévolné světské moci, lidé se obracejí ke konkurenci. Mají tedy svůj smysl. Naproti tomu Drdova hodná strašidla jsou na pováženou. Další, větší výstřelky moderních socialistických „pohádkářů“ jsme považovali za snahu zblbnout a vykořenit mládež, aby byla materiálem pro totalitu. Jenže pak přišla „svoboda“ a s hrůzou jsme zjistili, že na západě je to ještě horší. Nemohu si pomoci, ale z Bowlingové na mně hledí německo - americký sen o Supermanovi, který stál u zrodu fašizmu německého a stojí u zrodu amerického. Nadčlověk, který vychází z těch nejskromnějších poměrů, aby zachránil svět - jenže sám pro sebe. Pokud zde zůstanou další lidé, pak jako obecenstvo pro Veliké činy Velikého.

80290

26.11.2005 20:35

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

J. H. 83.?.?.?


>A proč soudíte, že je nesmyslné uctívat vzory (světce)? Co
>je podle vás modlitba ke svatým a co je na ní špatného? Že
>by "sola scriptura"? [mrknutí jedním okem]
Pokud jsem byl informován, modlitba ke svatým je špatná i podle Římskokatolického pojetí. Katolíci mluví o prosbě za přímluvu (pros za nás, svatá boží rodičko) a od modlitby jí odlišují.

80352

26.11.2005 20:47

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

J. H. 83.?.?.?

Už jsem tu viděl něco podobného mnohokrát. Ve skutečnosti je smysl celého příběhu tento: U Ježíšova odsouzení se sešli zástupci tří mocí. Moci národní a náboženské reprezentované Židovskými knězi a staršími - jestli se Vám to líbí, tak jim říkejte Judejci - moci světské, dnes bychom řekli globalizační reprezentované Pilátem a moci bezmocných, tedy lidem. Tyto tři moci spolu navzájem tvrdě bojovaly. Shodly se jen na jednom: "Ukřižuj, ukřižuj"! A takhle to chodí dodnes.

80355

26.11.2005 21:42

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

J. H. 83.?.?.?

>A já myslím, že Otec nebeský toho dotyčného člověka
>opravdu někde je, ale že se docela dobře snáší s Apollonem
>a jinými bohy. Částečně se pronikají a částečně spolu
>sousedí. Hleď, na nebi je náramně mnoho místa. Jsem rád,
>že tam je také Otec nebeský.“

Čapek není tolik neortodoxní, jak sám sobě připadá. V Bibli najdeme několik míst, kde Bůh mluví s jinámi bohy - např. začátek knihy Job. Ovšem vždycky se zdůrazňuje, že Bůh je šéf a bohové podřízení. V listech ap. Pavla čteme, že tito "páni" vlastně nejsou bohové, právě proto, že jsou podřízení. Jinými slovy - náměstků může být celá řada, ředitel jeden.

80363

27.11.2005 13:57

Pilátovo krédo

RE: jestli-ze se shodli...

J. H. 83.?.?.?

>Tak proc si Pilat myl ruce?

Nejspíš proto, že je měl špinavé. Z bible i z historie víme, že v jiných případech neváhal "smísit krev zbožných Židů s krví jejich obětí". Tady ustoupil nápadně ochotně. Nesporně se mu hodilo, že vina zůstane na jiných.

80500

28.11.2005 09:08

Pilátovo krédo

RE: Biblia a tzv. Biblia.

J. H. 62.?.?.?

Jistě. Jako v tom Havlíčkově epigramu:
Staň se synku atheistou, to je víra jistá;
sám Pán Bůh je přece také atheista.

80654

30.11.2005 12:28

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

J. H. 62.?.?.?

Víte, ono je to dokonale popsáno v básni "Křest svatého Vladimíra" od Karla Havlíčka. Protože Bůh - tedy skutečný Bůh - odmítá posluhovat lidem, mocným i bezmocným, je popraven. No a "za ním toho novináře, ouvej ouvej ach ach, šmejkal po břiše nelidsky na ocase valach". Současně s Bohem je popravena i svoboda. Na jejich místo nastupuje náboženství jako technologie moci.
Protože jde nejen o historický příběh, ale i o mýtus, děje se tak v různých podobách stále. "Pohřbívají, co Kristus zasel, a vždycky, když tomu už uhrabávají hlínu na hrobě, zjistí, že je to nejen živé, ale že se to objevilo ještě někde jinde. Není divu, že nás nenávidí" C. S. Lewis

81073

30.11.2005 13:44

Kdo ovládá Ameriku? IV.

RE: V souvislosti s vlivem medii

J. H. 62.?.?.?

To je zajímavé, co říkáte. Mně leho připomíná bolševické propagandisty z padesátých let. (Mimochodem, proto je tak populární, že lidem chybí ty kydy z Rudého práva, kterým se od srdce smáli.) Jenže ti se často nechali přivést pomocí argumentů do rozpaků, ne-li k zamyšlení. Leho opravdu připomíná spíš propagandisty normalizační, o kterých člověk neví, co říkají z přesvědčení a co za peníze.

81078

01.12.2005 13:23

Pilátovo krédo

RE: O technologii moci

J. H. 62.?.?.?

Když s vámi je to těžké. Mluvíte o "vědě" a přitom se o skutečně vědecké poznatky nezajímáte. To, čím arguentujete bylo pravda někdy v polovině 19. století, kdy si vědci představovali fyziku tak jednoduchou, že švýcarské hodinky byly proti ní zázrak. Od té doby čím více poznáváme, tím méně víme. Podle dnešních vědomostí je náhodný vznik života ze sebesložitějších anorganických sloučenin, (které předpokládáme jen proto, abychom vznik života nějak vysvětlili) méně pravděpodobný než že dokážeme náhodně složit hodinky tím způsobem, že nasypeme součástky do pytle, přidáme k nim všechno možné a začneme jím třást. Ostatně těm hypotetickým anorganickým sloučeninám, o kterých si myslíte, že se z nich život vyvinul, by se vedlo asi podobně, jako součástkám hodinek mezi kamením. Skuteční vědci tedy říkají "nevím", případně "za současného stavu vědy nelze na otázku odpovědět".

81242

09.12.2005 12:56

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

Máte pravdu, pane Stwora.

J. H. 62.?.?.?

Lidé ztrácejí soudnost, kam se podíváte. Vypadá, že to bude muset vyhnít. Škoda. Měly tyto poměry i některé příjemné stránky.

82698

12.12.2005 11:58

Reklama

Je roztomilé,

J. H. 62.?.?.?

jak lidi dovedou bojovat za zachování svého otroctví. Když řeknu mojí segře, její dceři či vnoučatům, že podle televizní reklamy nakupuje leda nesvéprávný idiot, stanou se z nich okamžitě soptící satorie.
Co dodat: Je jistě možné si na TV reklamu zvyknout. Můžete si například zvyknout, že vám po pokoji poletují během jídla dámské vložky s křidélky. Nemyslete si ale, že to zůstane bez následků. Pravděpodobně je to mimo jiné jeden ze zdrojů všeobecné ztráty soudnosti.

83066

13.12.2005 07:57

Reklama

RE: Je roztomilé,

J. H. 62.?.?.?

Jaksi Vám z toho vypadla svobodná vůle - tedy fakt, že si člověk může zvolit, koho bude poslouchat. A že jeho volba je respektována. (Když si zvolí, že skočí z mostu, vzdává se tím všech ostatních voleb - a to je také respektováno.)
Je nakonec dost jedno, jestli říkáme ufouni nebo démoni. Podstatné je, že když zvolíme nedat se od nich vláčet, nezbyde nám, než hledeat oporu jinde. Je samozřejmě možné běhat za Budhy nebo katolickými svatými - jenže proč chodit za kováříčky, když můžeme jít za Kovářem. A Ježíš Kristus proto na svět přišel, proto byl popraven a vstal z mrtvých, aby přinesl život všem, kteří o něj stojí.

83217

15.12.2005 09:36

Názor na současný pokus o právní úpravu euthanasie

Nejsnáze člověk obelže sám sebe.

J. H. 62.?.?.?

To totiž lže někomu, kdo je předem rozhodnut uvěřit.
Ale k věci: Lidem, kteří se snaží odstranit utrpení tím, že zabijí trpící je nutno důrazně doporučit, aby začali sami od sebe.
Pro nás ostatní pak platí pravidlo, abychom si dali dobrý pozor na ty, kteří se snaží PRO SEBE prosadit právo, aby mohli beztrestně zabíjet - samozřejmě ty druhé.

83644

15.12.2005 10:17

Reklama

RE: Je roztomilé,

J. H. 62.?.?.?

>No, přeci jen vidím nemalý rozdíl mezi Budhou(y) a
>katolickými světci. [mrknutí jedním okem]
Nepochybně. Ale nechtějte na mně, abych pochopil, co vlastně o tom Ř.K. církev říká. Vždycky, když jsem něco takového zkusil, narazil jsem. Spolehl jsem se, že když něco řekla katolická autorita, případně když je to napsané v katechizmu, že se to také drží. V praxi se ale ukázalo, že to část Církve vykládá ještě kreativněji, než CIA metody výslechu. Zbytečně jsem dožral dobré lidi, což mě dodnes mrzí. Jeden příklad z mnoha: Byl jsem ujištěn, že katolíci, stejně jako zbytek světa označují slovem "modlitba" rozhovor s Bohem, nebo božstvy. Protože "církev zvítězilá" není božstvem, není dost dobře možno komunikaci se svatými nazvat modlitbou. A ejhle - ono je to všechno jinak. Asi je to tak v pořádku, když to tolika milionům lidí nevadí, ale pro hlupáka jako já je to rána do hlavy.

>O to se často přu se svými protestanskými přáteli. [mrknutí jedním okem]
No já se s Vámi přít nebudu.

83648

16.12.2005 09:38

Názor na současný pokus o právní úpravu euthanasie

RE: Svet hore nohami. O zodpovednost sa nehlasi nikto.

J. H. 62.?.?.?

Moje milá. Záleží nakonec jen na vás, aby ty sračky, které dnes předstírají, že jsou muži prostě neměly nárok. I v těch nejprimitivnějších společnostech je "muž", který nedokázal, že uživí rodinu a přesto se pokusí o pohlavní život nemilosrdně utracen. Ale to by nebyla svoboda, že. Jenže ono není možné vyhlásit právo na pohlavní vyžití i pro flákače, lenochy a jinak méněcenné a nedopadnout tak, jak dopadáme.

83774

19.12.2005 08:55

Průzkumy veřejného mínění

RE: Trochu zase OT

J. H. 62.?.?.?

>Ve vetsine demokratickych zemi se lidem dari lepe nez v
>levicovych diktaturach. S tim hovno nadelate.

Propagandisté v USA tomu možná i věří. My v Čechách víme své.

84358

22.12.2005 11:47

Registrované partnerství: konečně úspěch

V důsledku to ublíží hlavně homosexuálům.

J. H. 62.?.?.?

Nevím, jestli jste si všimli, že tuhle zvrhlost prosazovali hlavně lidé, kteří sami homosexuální nejsou a z důvodů, o kterých se můžeme jen dohadovat.
Důsledek každé neodůvodněné výsady samozřejmě je, že lidé mají skutečný důvod těmi zvýhodněnými, v tomto případě homosexuály opovrhovat. Vzpomeňte si na všeobecné mínění o komunistech za minulého režimu. Nebo ještě lepší příklad: Dokud být šlechticem znamenalo jednak závazek k ušlechtilosti, jednak povinnost vojensky chránit, třeba i za cenu vlastního života oddané poddané, bylo šlechtictví úctyhodnou výsadou. Dneska je leda úpadkovým projevem méněcenného snobství.

85092

04.01.2006 12:50

Čas, aby muži byli zase muži

Dvě varianty „typického“ (nejen) Američana.

J. H. 62.?.?.?

Článek poskytuje velmi přesný a nemilosrdný obrázek častého typu „západního“ “muže“. Je dojemné, že v diskusi skoro nikdo tuto skutečnost nepřiznává. Ono asi není příjemné vidět vlastní portrét bez masky. Diskutuje se spíš o dalším, bohužel také dosti častém typu - různé varianty mužnosti totiž dnes prosazují většinou fašizující jedinci či skupiny.
Závěr by tedy mohl znít: Buď sračka, nebo fašoun, případně kombinace obojího. Ostatní skupiny jsou statisticky a hlavně mocensky bezvýznamné. Pěšky jako za vozem. To jsou vyhlídky.

Když chceme hledat řešení, měli bychom v první řadě hledat příčinu. Ta hlavní je přímo před námi, ale spousta lidí si dává velkou práci, aby jí nebylo vidět. Někteří lidé se v diskusích ptají, cože vlastně přineslo křesťanství dobrého a prospěšného. Daly by se jistě jmenovat objevy, třeba hromosvod nebo genetika, ale není to podstatné. To hlavní, co křesťanství přineslo vyhlásila moderní doba za přírodní zákon a nazvala ho pokrok. Je příznačné, že k tomu, aby člověk něčemu takovému věřil, je třeba nevidět, že například čínská kultura je starší než evropská, Číňané jsou v mnohém důmyslnější, ale k žádnému pokroku zde nedošlo - dokud britské křižníky nevpluly do čínských řek a nerozstřílely z děl čínská velkoměsta.
Křesťanství totiž „objevilo“ člověka jako jednotlivce. Pro každou jinou kulturu je obec daleko důležitější než jedinec. Obec nejen přežívá smrt občanů, ale ve skutečnosti jim umožňuje žít. Proto bylo ve starověku vyhnanství daleko těžším trestem než smrt.
Křesťanům bylo zjeveno, že ve skutečnosti je každý člověk nesmrtelný duch, určený pro věčnost. Společnost je tedy koneckonců nepodstatná a její úloha je služebná. Láska k lidem ovšem velí udržovat jí co nejlépe a nést odpovědnost za slabší. Důvod, proč to nikdy nefungovalo dokonale a po čase přestalo fungovat vůbec je třeba hledat v lidském hříchu, jmenovitě modlářství.
Modlářství spočívá v tom, že člověk má snahu hledat záchranu v tom, o čem na jiné úrovni dobře ví, že si to sám vytvořil. Dokud je to ořezaný klacek nebo šišatý kámen, není to tak zlé. Horší je, když hledá spasení ve vlastní filozofii, ideologii nebo theologii. No a přesně to se západní společnosti stalo. Dnešní člověk považuje sám sebe za bečku sádla, která za pár let akorát znečistí kouřovody v krematoriu. Přesto si nárokuje to, co by si možná mohl nárokovat nesmrtelný duch. Nároky ostatních, případně celé společnosti je ochoten respektovat jen tehdy, když sám uzná jejich oprávněnost.
J. H.

86599

04.01.2006 12:57

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Je to blabol....

J. H. 62.?.?.?

>Jak Jizni Korea, tak Jizni Vietnam byly napadeny svymi komunistickymi
>sousedy ze severu a Spojene Staty obema napadenym zemim
>pomahaly.

>Ty jsi Trodasi se studiem historie skoncil jeste pred sametakem,
>zejo?

Nezdá se mi to. Tak blbý sen jsem v životě neměl. Komunisti nás obveselovali blbou propagandou, ale Američané jsou v tom nesporně lepší. Jen tak dál.
J. H.
>
>

86600

09.01.2006 08:38

Co se v mládí naučíš...

RE: Pozirani mrtvol

J. H. 62.?.?.?

>Co se pozirani mrtvol tyce, takovehle pribehy jsme si vypraveli
>jako deticky na pionyrskych taborech. Pokud se pamatuji dobre,
>zminena kniha byla sepsana svedskym etnologem/folkloristou z
>Bergen University, a jde o neredigovane pribehy posbirane mezi
>detmi samotnymi.
V tom je právě ten rozdíl mezi kulturou a pakulturou, případně mezi řádem a neřádem. Kdysi mohly děti už z toho, odkud informace pocházely rozlišit jejich kvalitu a význam. Je, nebo měl by být rozdíl mezi tím, co se dozvídají z knih a ve škole a tím, co se povídá někde za rohem či pod duchnou.
Bylo například zvykem, že se děti dozvídaly některé věci tak, že si hrály někde za cihelnou ve křoví "na doktora". Byly to věci, o kterých pak celý život věděly, že pocházejí z křoví za cihelnou. Jestliže se jim stejné věci vykládají ve škole, stanou se z nich znalosti a dovednosti ušlechtilé a chvályhodné.
Podobně je rozdíl, když se některé věci píší na stěny záchodků a když z nich někdo dělá "odborné" knížky, určené ve skutečnosti pro potěchu senilních zvrhlíků - přečtěte si Osudy dobrého vojáka Švejka.
J. H.

87286

09.01.2006 10:37

Co se v mládí naučíš...

RE: Pozirani mrtvol

J. H. 62.?.?.?

O tom je ale právě řeč. Kdysi se některé věci vypravovaly v chlívě. Nebylo to proto, že by byly nějak zásadně zavrženíhodné, ale proto, že tam patří. Když jste je vytáhl mimo chlív, byl jste chlívák. Když si je ale přečtete v krásné literatuře, nejste najednou chlívák, ale kulturní člověk. Naopak lidé, kteří by Vás chtěli s těmi věcmi poslat na patřičné místo mohou být prohlašováni za pokrytce.
Ve skutečnosti je to něco podobného jako srát v obyváku. Na tělesných potřebách není nic špatného, když se vykonávají na místech k tomu určených. Jenže vždycky se našli lidé, kteří z nějakých důvodů to chtěli mít jinak. No a vždycky bylo úkolem společnosti poslat je na patřičná místa. Tato funkce společnosti je v poslední době ochromena. Aspoň vidíme, s kým se spojují tvůrci nového světového pořádku
J. H.

87310

09.01.2006 19:00

Co se v mládí naučíš...

RE: Pozirani mrtvol

J. H. 83.?.?.?

Nechápu. Mythus je vzorový příběh, který znázorňuje nějakou všeobecnou pravdu. Tedy příběh, který se doslova vzato asi nikdy nestal, ale v jiném slova smyslu se děje pořád. Jak s tím prosím Vás souvisí holčička, která cumlá oko své mrtvé babičky?
Řekl bych, že ti, kteří Vás obelhali Vám namluvili, že podstatné jsou detaily a na celku nezáleží. Dále Vám zatajili, že může být velký rozdíl mezi tím, jak věci vypadají a tím, co jsou.
J. H.

87374

11.01.2006 08:20

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

J. H. 62.?.?.?

Lidi zlatí, mně je trapné to pořád opakovat, ale ona se politika dělala tehdy stejným způsobem jako dnes. Ježíš překážel jak vůdcům národa a náboženství, tak zástupci státní, dnes bychom řekli globální moci a koneckonců i lidu. Dal totiž všem najevo, že Bůh, právě proto, že lidi miluje nebude je poslouchat ani jim posluhovat.
Židovští starší vedli Ježíše k Pilátovi v přesvědčení, že to svedou na Římany. Pilát jim dal zapravdu tak, aby to vypadalo, že jde o dílo Židů. Nakonec se to svedlo na navedený dav, který volal "ukřižuj" a "jeho krev na naše hlavy" v přesvědčení, že odpovědní jsou přece ti nahoře. Docela jako dneska.
J. H.

87597

11.01.2006 10:19

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Chtělo by to trochu soudnosti

J. H. 62.?.?.?

Vystihl jste to přesně, i když jste to asi tak nemyslel. To je ono. Udělat co chci a důsledek strčit na Boha. Toho pak odsoudit a nejraději ukřižovat. Proto se říká, že Bůh nemusí nikoho trestat - lidé se vytrestají sami. Bůh naopak zařizuje, že věci většinou dopadnou daleko lépe, než vlastně měly. No a nejvíc pak nadávají lidé, kteří (obrazně řečeno) měli umřít a místo toho dostali pár facek.
J. H.

87605

16.01.2006 08:08

Jak by to mělo být a není

RE: nas nejvetsi problem

J. H. 62.?.?.?

Těmhle řečem jsme se smáli už za komunistů v padesátých létech. Snad byste měl začít číst jiné brožurky. "Vědecký" "atheizmus" je jaksi z módy.
Ve skutečnosti je tohle náboženství mnohem starší. Ta snaha svést vlastní špínu na Boha, případně náboženství těch druhých je asi věčná. Nemyslete si tedy, že Vaše náboženství je něco nového, protože je "atheistické".

88512

16.01.2006 12:12

Jak by to mělo být a není

Asi jediné, co je možno v tuto chvíli dělat.

J. H. 62.?.?.?

Jistě. S článkem je nutno souhlasit. Neříká ostatně mnoho nového - podobné zásady byly viděny jako správné u nás po válce, v osmašedesátém, po osmadevadesátém jako později pohrdaná „třetí cesta“. Podle podobných zásad se řídila ekonomika západní Evropy v šedesátých létech. Podobně vypadá tradiční program sociální demokracie. Aby mě někdo nechytal za slovo - byly zde samozřejmě rozdíly v tom, jak byly stejné cíle dosahovány. Například silně progresivní daň donutila pana podnikatele, aby to, co vydělal okamžitě investoval - do podniku, mezd, výhod pro zaměstnance a pod. Bylo to pro něj lepší než to vykázat jako zisk a nacpat státu. A také rozhodně jednodušší, než řada administrativních zásahů, které navrhuje autor článku.

Pro naději do budoucna bych se vrátil do historie. Před asi dvěma sty lety několik intelektuálů usoudilo, že český národ je třeba znovu přivést k životu, přestože v té době už prakticky neexistoval. No a během sta let se podařilo nemožné. Jak to dělali: Zaprvé měli rádi nejen svou představu, ale i ty podruhy a služky, na které byl český národ během minulých dvou století redukován. Za druhé nehledali důvody, proč to nejde, ale ale způsoby, jak alespoň něco málo udělat. Když nic jiného, pro začátek říkali, že je to správné, přestože se to jeví nemožné. No a zatřetí je to asi první příklad ekumenické spolupráce. Ti lidé pocházeli z evangelických, katolických i bezvěreckých kruhů. O svém přesvědčení se hádali obvyklým způsobem, ale v tom podstatném byli zajedno.

A na závěr něco, co se nebude líbit: Bez Boha to nepůjde. Království boží bez Boha se tu budovalo v devatenáctém a dvacátém století a dneska jsme tam, kde jsme. Ostatně - často se tu zmiňuje Desatero. Když si ho někdo doopravdy přečte, zjistí, že hned první přikázání zní „Já jsem Hospodin, Bůh tvůj. Nebudeš mít jiného boha kromě mně“.
J. H.

88540

20.01.2006 07:45

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

Dva ze způsobů, kterými se z lidí, kteří původně měli na víc stávají užiteční idioti:

J. H. 62.?.?.?

Svoboda svědomí poskytla velký prostor dvěma typům rozumbradů, proti kterým zbytek společnosti v poslední době nemá obranu. První metoda využívá skutečnosti, že moudrost a slušnost hodnotíme porovnáním. A je samozřejmě daleko pohodlnější očernit dtuhé, než být sám moudrý a slušný. Netřeba to rozvádět. Mudrce a Morální Velikány, kteří hlavně kydají špínu na své okolí vidíme na každém kroku. Že je jejich „moudrost a velikost“ neuchrání před tím, aby naletěli na kdeco také nemusím moc připomínat.
Druhá metoda, jak být snadno a rychle chytrý využívá fakt, že nesmysl se snadno vymyslí, ale často je těžké se na něj rozumně odpovědět. Asi všichni jsme to zažili v pubertě. Člověku to začne samostatně myslet a nestačí se divit, na jaké samozřejmosti ti dospěli a tím pádem staří pitomci nepřišli. V normální společnosti je zaražen v rozletu, aby si neublížil a časem sám zjistí, že pitomec byl on, protože si to z neznalosti představoval jako Hurvínek válku. Po létech vidí stejné projevy u svých synů a případně i vnuků. „Pubertální“ stav je pro svého nositele velice příjemný, protože mu navozuje dojem, že je vševědoucí. Proto tam, kde společnost netlačí na lidi aby dospěli vidíme davy tako postižených přerostlých puberťáků. Ve skutečnosti je ale takového člověka možno vodit za nos kdejakou sofistikou, zvlášť když jí vymyslí podobně postižení.
Prostě a jednoduše - je to tak, jak čteme hned ve třetí kapitole první knihy v Bibli: „Budete jako bohové, poznávajíce dobré a zlé“. No a chtěli být moudří a zjistili, že jsou nazí. Jenže k tomu, aby to zjistili, museli prozřít. Řečeno biblickým jazykem - museli připustit, že Bůh přichází.
J. H.

89431

23.01.2006 10:22

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

J. H. 62.?.?.?

>Je nutno to domyslet do důsledku ! To ne, že: "Bůh nás
>stvořil k obrazu svému ..." jest v Bibli napsáno ... nýbrž,
>že: " ..bohové nás stvořili k obrazu svému..." ! Vím, že
>panbičkáři vyskočí z kůže. Ale Starý zákon "obšlohli"
>Izraleliti v době babylonského zajetí. A v Babyloně to měli
>od Sumerů.
Ve skutečnosti ovšem Starý Zákon používá pro Boha plurál majestikus. Tedy něco, co bude dost lidí znát leda z písničky "dou voni vobejdo jeden". Doslova přeloženo by izraelské vyznání znělo: "Slyš Izraeli, Hospodin, bohové naši Bůh jeden jest". Ono je asi lepší číst odbornou literaturu a ne blboučké brožurky.

>V Bibli se o Bohu s velkým B mluví opravdu zcela střídmě.
V Bibli se o Bohu s velkým B nemluví vůbec. Stará hebrejština nezná malá a velká písmena.
>Věda nicméně sama o
>sobě není nic jiného než jakési nové náboženstvi.
Věda je ve skutečnosti způsob poznávání, který ostatně umožnilo právě křesťanství, když oddémonizovalo přírodu. To, že si někteří lidé t. zv. "vědu" dosadili do hlav místo náboženství je jiná kapitola.

90006

26.01.2006 09:34

František Mrázek zastřelen

RE: Já to vidím tak, že....

J. H. 62.?.?.?

>Honem začněte psát, at každý z vás ukáže, kdo tomu víc
>rozumí a ví o co se jedná [smích]
Zloděj křičí "chyťte zloděje". To ostatně neplatí jen o tomhle příspěvku, ale o celé světové politice. Takže je to vlastně příspěvek stylový.
J. H.

90452

26.01.2006 12:03

František Mrázek zastřelen

Takže to nakonec dopadlo nejlíp, jak mohlo.

J. H. 62.?.?.?

Alternativa totiž je, že by tak deset let probíhala hra na soudy a odvolávání, ze které by za naše peníze byla velmi dobře živa řada soudců a jiných právníků. Pak bychom ho museli tak deset let živit v rekreačním zařízení Ministerstva vnitra. Takhle se to vyřídilo během desetiny vteřiny.
P. S. jestli vám snad připadá, že je mi to k smíchu, tak se mýlíte. Je mi spíš k pláči.
J. H.

90472

03.02.2006 06:18

Zdánlivá svoboda projevu

Snad by se Muslimové měli zeptat sami sebe,

J. H. 62.?.?.?

jestli je vůbec mohou urazit tvorové, kteří si nechají zapálit v ulicích tisíc aut a pak se ještě víceméně omluví těm, kteří to udělali.
J. H.

91737

07.02.2006 12:28

Riziko mluvit pravdu

Všechno je jinak.

J. H. 62.?.?.?

1)Pravda je v 99 procentech případů orthodoxní.
2)To jedno procento pravd, které jsou neorthodoxní a pravdivé má zásadní význam.
3)Představa, že když je něco neorthodoxní, je to automaticky pravdivé a pokrokové má na svědomí víc životů, než všechny fašizmy, fanatizmy a další -izmy dohromady. Mimo jiné umožňuje člověku, který je dokonalý pitomec cítit se jako génius. Je to ostatně vidět i na tomto článku. Jana Husa ani nenapadlo zpochybňovat transsubstanciaci. Dokonce se mu to ani nekladlo za vinu, přestože byl upálen proto, že odmítl odvolat věci, které se mu za vinu kladly, přestože je nikdy netvrdil. Heliocentrické soustavy Galileových současníků dávaly při praktickém použití daleko horší výsledky než starší soustava Ptolemaiova. To jen tak letmo.
J. H.

92254

09.02.2006 12:28

Karikatury Proroka Mohameda

RE: SVOBODA, SVOBODA tisku a EU

J. H. 62.?.?.?

Prosím vás (je tu spousta odborníků) když někdo vylizuje prdele, je to orální sex nebo anální?
J. H.

92485

01.03.2006 12:47

Balkánská Kolumbie Kosovo na cestě k nezávislosti

Člověk si prostě nevybere stranu.

J. H. 62.?.?.?

Média, zvaná liberální se právem navážejí do Bushe. Mají pravdu. Ovšem rozbití Jugoslávie, tedy zločin ještě podlejší než Irák se událo za Blila Slintouna neblahé paměti. Takže ono je to vlastně pěšky jako za vozem.
J. H.

95278

02.03.2006 13:25

Balkánská Kolumbie Kosovo na cestě k nezávislosti

V čem je problém.

J. H. 62.?.?.?

Čteme to tady pořád. Zločiny fašizmu, zločiny komunizmu, zločiny sionizmu, bušizmu a tak dál. Ne že by to nebyla pravda. Zádrhel je v tom, že se zdroj problémů hledá jinde než kde je. Vina opravdu není v padoušské ideologii, totalitě, vůdci či rasové dispozici. Pramenem zla je obecná lidská vlastnost. V těchto případech se projevuje jednak tím, že člověk je velice ochotný nenávidět a za druhé lidskou ochotou udělat, o čem se jinak docela dobře ví, že je to špatné, když si člověk myslí, že je za to odpovědný někdo jiný. Jsou to zkrátka některé projevy toho, čemu křesťané říkají hřích. Moderní době se podařilo hřích popřít a prohlásit za středověké tmářství, takže na to, co se děje jen tupě zíráme.
Můžete jistě namítnout, že k tomu, abychom viděli skutečnost nepotřebujem používat tohle nepopulární slovo. Tenhle postoj má ale jednu zásadní vadu. Bez tohoto pojmu a všeho, co k němu náleží vidíme velmi dobře zločinnou omezenost druhých, ale ne svou. Tak se stává, že socializmus bojoval proti fašizmu, ale uvnitř něj se děly věci dost podobné tomu, co u nepřítele potíral. Izrael poprávu poukazuje na holokaust - a podívejme se, co dělá s Palestinci. O Bušistánu ani nemluvě. A nemyslete si, že se vás to ani trochu netýká. Všimněte si třeba zde oblíbeného antisemitizmu. Lze právem pochybovat, že někomu z těch, kteří zde vylévají svou nenávist nějaký sionista osobně ublížil. Totéž lze říci o ještě zavilejším antikomunizmu. Je zajímavé, že lidé, kteří mají komunistům co odpouštět jsou často smířlivější. A nemyslete si, že se to netýká mně. Já ale aspoň vím, že je to jev nežádoucí a snažím se proti tomu něco dělat - přinejmenším to nedávat nahlas najevo.
J. H.

95496

04.03.2006 11:47

Balkánská Kolumbie Kosovo na cestě k nezávislosti

RE: V čem je problém.

J. H. 83.?.?.?

a) Moc mě mrzí, jestli můj příspěvek vyzněl tak, že by se mělo odpouštět každému všechno. Tyhle pseudokřesťanské žvásty mi naopak pijí krev.
b) Děkuji, že jste tak názorně demonstroval, oč mi jde. Váš přístup je stejný, jako u fašistů, sionistů i komunistů. Dovolím si ho shrnout: "Protože by odhalení padouši, kteří jsou naším třídním nepřítelem mohli škodit, je třeba jejich skupinu potrestat za všechny zločiny, ze kterých je někdo obvinil či nařknul." Tím, že na tento program přistoupíte, spáchá Vaše skupina spoustu zločinů, za které bude pronásledována, až se režim obrátí. A tak dál do úplného vyhubení.
Pro názornost: Většina zločinů, které komunisti spáchali v padesátých létech vycházela z přesvědčení, že příliš demokratický převrat v osmačtyřicátém zachoval spoustu "bývalých", kteří teď škodí. No ale - šestnáct let po převratu tomu už věřili jen ti největší prosťáčkové.
Nebo jinak: Prostým pohledem se můžete přesvědčit, že zatímco se v posledních šestnácti letech pořád odhalují, napravují či odpouštějí zločiny minulosti, zločiny přítomnosti rostou nad Himaláje.
J. H.

95781

08.03.2006 07:30

OSN přijalo rezoluci zakazující revizionismus

Milí popírače holokaustu,

J. H. 62.?.?.?

nechal bych stranou právní stránku věci, stejně jako procítěné výkřiky o svobodě smýšlení. Raději si všimnu věci, která mi připadá důležitější. Máte jistě pravdu, že se vyskytuje skupina lidí, kteří vyžadují všechno možné v podstatě proto, že jejich dědečkové byli před šedesáti léty holokaustováni. Máte pravdu, že je to jev nechutný. Jen jste si jaksi nevšimli, že tihle jedinci zdůvodňují svoje nároky tvrzením, že že i dnes jsou ohrožováni a že jsou tady síly, které se chystají holokaust zopakovat. Toto tvrzení dokládají vašimi nápady a tvrzeními. Takže nakonec vaše činnost nejvíc prospívá těm, proti kterým se domníváte bojovat.
No a protože myšlenková úroveň popíračů holokaustu většinou odpovídá tomu, o čem Jan Werich říkal „on to dělá částečně z blbosti a částečně za cizí peníze“, nedivil bych se, kdyby se popírání holokaustu konalo za peníze, které pocházejí od sionistických organizací.
J. H.

Pár poznámek k vašim argumentům: Co se týká počtu zavražděných Židů - prameny prostě říkají to, co říkají. Je celkem pravděpodobné, že jsou tendenční - počet mrtvých byl menší, než se udává. Jenže jakýkoli pokus tyto údaje „upřesnit“ ztroskotá na tom, že si tyto upřesněné údaje nelze ověřit. Takže tato čísla jsou sice možná objektivní, ale zaručeně vycucaná z prstu - prameny říkají, co říkají. No a říkat „hledání pravdy“ tomu, že si vymyslím jiné údaje než oficiální - nezdá se to vám samotným nějak divné?
Jestliže někdo hledá plyn na místě, odkud před šedesáti lety odplynul, je to už na první pohled záležitost pro psychiatry. Jestliže hledá pevné sloučeniny, které by měly vzniknout při styku plynu se stěnami komory, není to o moc lepší - plynové komory byly upraveny na pietní místa, všechny potenciální škodliviny dokonale odstraněny a pokud něco zůstalo, muselo to během šedesáti let zákonitě zmizet při nutných opravách. Ostatně sami rozumnější popírači už přišli na to, že se tenhle nesmysl nedá hájit.
No a nakonec to nejdůležitější - podle ovocí jejich poznáte je. Už zběžný pohled do diskuse nad těmito články ukáže, že „popírači holokaustu“ k sobě přitahují lidi, kteří jsou ochotni uvěřit čemukoli, jen když jim to umožní někoho nenávidět, nadávat a vraždit - prozatím jen ústy.

96467

12.03.2006 11:04

Miloševič je mrtev

RE: Ať tomu budou říkat jakkoliv, je to vražda.

J. H. 83.?.?.?

>Jeho krev padá na hlavu krvavých, pažravých a ziskulačných
>Fuhrerů světa na počátku 21 století.

>Čest jeho památce, hanba, opovržení a trest jeho vrahům.
Přesně tak. A je nakonec jedno, jestli ho otrávili přímo, nebo ho zabili vyčerpáním, když musel léta rozbíjet vymyšlená obvinění.
A ještě jeden obrázek, který myslím si uazuje velmi dobře, kam tato pakultura spěje: Za požár říšského sněmu byla před léty přiřčena vina skupině balkánských komunistů v čele s Jiřím Dimitrovem. Když se proti nim nenašly důkazy, byli propuštěni. Milada Horáková mohla mluvit u soudu co chtěla, dostala provaz za přečiny, za které by v civilizovaném státě dostala tak rok vězení. No a Miloševič byl od začátku umlčován. Když ani to nepomohlo a ukázalo se, že se proti němu obvinění prostě nedá vykonstruovat, umřel jak na zavolanou.
J. H.

97010

12.03.2006 16:52

Miloševič je mrtev

Nezapomeňte na propagandu.

J. H. 83.?.?.?

Mluví se tu mimo jiné z různých hledisek o tom, kdo vlastně může za rozklad Jugoslávie. Jedno většinou necháváte stranou. Propagandu, která měla funkci dělostřelecké přípravy před vzájemným vražděním. Fakt, že pod záminkou svobody slova byl poskytnut plný prostor nacionalistickým a proteroristickým demagogům, kteří dokázali v rekordní době oživit staré, zapomenuté spory a vzájemná provinění, a tím rozeštvat lidi. Fakt, že tato propaganda byla velmi dobře financovaná ze zdrojů, které si lze snadno domyslet. Protože zprávy z Jugoslávie jsou nejasné a Jugoslávie neměla být výjimkou, nabídnu vám dva příklady, které máme v ČR před nosem, jen se podívat:
1) Moravští nacionalisté byli před patnácti lety na Moravě dosti populární. Pak se ukázalo, že ČSFR je krotká a poddajná, takže nebude potřeba použít jugoslávský scénář. Takže tato strana prakticky zanikla, patrně proto, že vyschnul zdroj jejich příjmů. Znám jen jednu její oběť. Ten hodný hoch je ochoten, pokud ho kamarádi hned na začátku nepošlou do patřičných míst, celý večer vykládat, jak zlí Češi tisíc let ubližovali hodným Moravanům.
2) Otázka odsunu přestala být otázkou zhruba před třiceti lety, když jednak čas zahojil rány a když sudetští Němci definitivně zjistili, že si odsunem z dlouhodobého hlediska rozhodně finančně nepohoršili. Způsob, jakým byla věc po převratu znovu otvírána, způsobil zprvu rozpaky nejen na české, ale i na německé straně - aspoň podle toho, co jsem v té době slyšel. Tady je ovšem rozdíl proti předchozímu příkladu. Zrušení Benešových dekretů je cílem lidí, kteří doufají, že si pak nahrabou, nebo si už nahrabali. Cílem natolik důležitým, že jsou ochotni investovat, samozřejmě do propagandy. Výsledky vidíme.
J. H.

97050

14.03.2006 09:11

Poselství

RE: Dobrý článek

J. H. 62.?.?.?

>"Mějte se na
>pozoru před falešnými proroky, kteří k vám přicházejí v
>ovčím rouchu, ale uvnitř jsou draví vlci. Po jejich ovoci je
>poznáte. Což se sbírají z trní hrozny nebo z bodláčí
>fíky?
Je problém, když se slovo o jednotlivých prorocích aplikuje na celou církev. Mně se každá církev, kterou jsem blíž poznal jevila jako sem tam fíkovník a kolem bodláčí.

97414

17.03.2006 09:06

Manželský dialog

RE: VECERE...

J. H. 62.?.?.?

>Nicméně, pere se samo, žehlí se samo, dítě přes den
>téměř umírá hlady (kolik dětí?), vysává se samo, prach
>se utírá sám, nádobí se umývá samo, zašívá se taky samo
>(jednou si dám tu práci a spočítám všechny ty jednotlivé
>peachoviny, schovávající se za zdánlivě nevinným slůvkem
>"úklid" [naštvaný] )
Pamatujete se na Čapkovu Martu? (Článek s "apokryfem" Marie a Marta se tu před časem objevil.) Ta se taky chudinka ani nezastavila, ani neslyšela to, po čem toužila a navíc jí ten padouch s pinďourem shodil - a ještě k tomu před sestrou.
Zákonitě Vás to štve, ničí a ponižuje. Jenže k tomu, aby se našlo řešení by se muselo začít jinak a odjinud. Jistěže - ale proč bych si tady měl nechat nadávat.
J. H.

98024

17.03.2006 12:56

Registrované partnerství schváleno...

RE: Je to tragedie

J. H. 62.?.?.?

>Svoboda bez následků je a vždy byla pouze odsud podsud ve
>velmi malé míře.
Lidi zlatí!
Svoboda bez následků je možná jedině v izolační cele psychiatrické léčebny. Tam můžete svobodně dělat, co vás napadne a neublížíte ani jiným, ani sobě.
Svoboda znamená a vždycky znamenala, že moje rozhodnutí a jednání má význam, tedy i následky a já jsem za ně odpovědný. Jestli chcete svobodu bez následků, jdete všichni do stejného hajzlu, ať už pod jakýmkoli praporem.
Tahle představa je ostatně jedním z hlavních příčin úpadku. A jednáme jako alkoholici v posledním tažení. Podobně jako oni jsou přesvědčeni, že další štamprle je vyléčí, i my chceme víc tohoto paskvilu, kterému říkáme "svoboda".

98057

20.03.2006 13:22

Výročí bombardování Jugoslávie

RE: Mno, nejen jiné informace, pane kemo,

J. H. 62.?.?.?

>Jo, meli jsme je tehdy postrilet. Bohuzel to nebylo z praktickych
>duvodu mozne.
Vida vida. Tak už jsem pamětník. Docela dobře si vzpomínám, že totéž říkali v padesátých létech komunisté o "třídních nepřátelích". A co je dojemné - říkali to i ze stejných důvodů. Nebyli totiž ochotni připustit, že to, co vnímali jako pokrok je cesta do nikam, bez naprosto zásadní modifikace původní představy (ostatně dodnes nikdo neví jaké) naprosto neperspektivní.
Totéž platí i dnes. Tak jsme si lumpi mysleli, že nám ten kapitalizmus pomůže, a drek nám pomohl (Mírně modifikovaný citát z Osudů dobrého vojáka Švejka.). A stejné povahy jako tehdy chtějí i dnes vraždit. Kdosi řekl, že ODS je pravicová strana bolševického typu, a ono to platí o celém našem slavném antikomunizmu. I když - šestnáct let po převratu, tedy v roce 1964 to už i mezi těmi komunisty říkali jen ti největší prosťáčci.
J. H.

98702

21.03.2006 12:11

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Návrat ke klasické rodině je možný

J. H. 62.?.?.?

> Všeobecně matastázující liberální tolerance,
>znamená ve skutečnosti toleranci ke všemu,
Dovolil bych si doplnit "ke všemu zlému."
>Liberalismus vytváří
>prostředí, ve kterém je morálka více metaforou než
>skutečností. Svým mravním relativizmem vytváří
>předpoklady na prosazení síly a úspěchu nad právem.
Liberalizmus je samozřejmě široký pojem. To, co platí o tom dnešním, totálně zdegenerovaném nemusí platit vždycky o každém.
> Liberalismus znovunastolil pravidla
>chování, která ovládala primitivního člověka.
Tady bych si dovolil protestovat. Žádná primitivní společnost nemohla při takových pravidlech chování přežít. Tahle ostatně také nepřežije.
>chápání neomezených práv sa stalo najvětším bezprávím.
>Primitivismus a idiocie, toť současnost. Po ovoci jejich,
>poznáte je...
Tady opravdu není co dodat. Snad jen se pod to podepsat.
J. H.

98968

22.03.2006 08:31

Násilné protlačení registrovaného partnerství a krize demokracie

RE: Nemohu odolat,

J. H. 62.?.?.?

>Ale pane Zorbo, nebuďte směšný. To, že se něco dříve
>trestalo, neznamená, že by se to mělo tresta i teď.

>Třeba takové kacířství.
Uááá!
Ono se dneska netrestá? Rozdíl je v tom, že kdysi ten upalovaný to měl za čtvrt hodiny za sebou a navíc jeho poprava byla svědectvím (martyriem). Dneska je takový člověk izolován, takže přestane existovat, přestože fyzicky žije. Může se leda vykecat na Internetu. Zřejmě je to pro režim lepší, než kdyby podobně postižení zakládali třeba trampské osady.
J. H.

99280

22.03.2006 11:10

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 62.?.?.?

S „morálkou“, kterou hlásá moderní společnost, zvláště ta liberální, nemůže delší dobu přežít ani to nejprimitivnější společenství. Platí to ve všech oblastech, ale na morálce pohlavní se to dá nejjednodušeji ukázat. V každé funkční společnosti, zvláště v těch primitivních, které si nemohly dovolit čímkoli plýtvat platilo, že sexuální aktivita je dovolena jen tomu, kdo prokázal, že dokáže uživit rodinu, tedy jedinci z „chovatelského“ hlediska perspektivnímu. Pokud se někdo pokusil praktikovat nějaké své právo na sexuální vyžití, následovaly nejtvrdší tresty. Výsledkem bylo, že se rodily děti v mezích možnosti zdravé, které byly většinou dobře živeny a vychovány. Společnost vzkvétala.
Aplikováno na „registrované partnerství“: Sexuální orientace nezakládala právo na praktikování čehokoli. Veřejně přiznávané a tolerované homosexuální praktiky byly a jsou neklamnou známkou rozkladu a blízkého konce. To už tady ostatně řekli různým způsobem mnozí.
Dneska je jiná doba. Představu, že je normální žít bez sexu a že sexuální život je výsada pro ty schopné - a ještě ne vždycky - odmítne tady za velkého řevu kdekdo.
Myslím si, že rozdíl v životním postoji pramení hlavně z toho, jak člověk vnímá sebe sama. Staří považovali za lidské to, čím se člověk liší od zvířat. Jako správný pak viděli stav, kdy člověk řídí a jeho tělo poslouchá. Dnes je to přesně naopak. Moderní člověk zdůrazňuje, co má společné se zvířaty a považuje za správné dělat, co tělo poroučí.
Výsledek: Jestliže jste otroky vlastního těla, nedivte se, že se cítíte být zotročení. Nedivte se, že je nad vámi vládnuto manipulací a demagogií. Otrokům se nedá vládnout jinak, než pomocí cukru a biče.
Co s tím: Křesťanství jste odmítli - pochopitelně, víra vede ke svobodě. Pohanskou ctnost (přesně řečeno výbornost), kterou jsem se snažil nastínit na začátku obvykle odmítáte taky. Takže se tu rýsuje vyhlídka: Stádo obvykle končí na jatkách. No, třeba to vidím moc černě. Možná ještě dostanem čas a příležitost.
J. H.

99304

23.03.2006 10:17

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 62.?.?.?

Prosím Vás, když už opisujete brožurková moudra, snažte se opisovat více k věci, aby bylo na co navazovat.

Abych Vás nezahltil, pokusím se Vám přiblížit prozatím jen tu část příspěvku, která je o svobodě: Nemohu a nechci Vám bránit, když považujete za svojí svobodu fakt, že otročíte co já vím třeba vlastní sexualitě, jídlu, spoustě blbých hraček, kterých jsou plné obchody a reklama nám namlouvá, že je potřebujeme, myšlenkám, které jen vzbuzují libé pocity, frázím, co ve skutečnosti nic neznamenají a co já vím čemu. Snažil jsem se vysvětlit, že v případě, že se v tom necítíte svobodný, je to znamení, že Vás cit ještě nezradil.
Chtěl jsem Vám ukázat dvě věci: Jednak že když se svoje pocity snažíte léčit tím že žádáte víc této "svobody" jednáte jako umírající alkoholik, přesvědčený, že ho další štamprle postaví na nohy. No a zadruhé jsem chtěl ukázat, kam tahle "svoboda" vede. No co. Kdo chce kam - až se ucho utrhne. Já pořád můžu umřít jako člověk.
J. H.

99667

24.03.2006 08:44

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 62.?.?.?

>Domnívám se, že tato úvaha nemůže vycházet např. ze
>společenského postavení české ateistické manželky a
>arabské muslimské manželky.
No, můžu Vám stručně popsat, jak v praxi vypadá společenské postavení průměrné české manželky. Brzy ráno vstát bez ohledu na to, jak se cítí a za pomoci stále dražších šminek se přestrojit za elegantní sexy dámu. Obstarat domácnost a děti, upravit fasádu a vyrazit do práce. Jestli chce dostat stejný plat, musí zastat stejnou práci jako statný, zdravý chlap. Vzhledem k tomu, jaké má výdaje jí většinou nic jiného nezbývá. Průběžně upravovat fasádu. Obstarat nákupy, děti a domácnost - případně tyto věci zorganizovat, což dá často ještě víc práce. Přitom pokud možno nevypadnout z role elegantní sexy dámy, aby se mužíček případně nepoohlédnul jinde. V noci mu samozřejmě být k dispozici bez ohledu, jak se sama cítí. Cpát se chemií, která jí na většinu života rozhodí, aby měl mužíček svoje pohodlíčko. Pokud možno si držet nějakého milence - ne proto, že by snad o to stála, ale v záloze, kdyby mužíček vzal roha, aby měla nějaké zázemí. A to jsem polovinu věcí zapomněl. Kdyby mně někdo nabízel něco podobného a říkal tomu svoboda nebo společenské postavení, praštil bych ho hovnem mezi rohy.
J.H.

99956

25.03.2006 18:43

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 83.?.?.?

>Pane Hruška, nebudete vy nakonec feminista?
Spíš se snažím být realista. Dalo by se to samozřejmě popsat i z mužského pohledu, ale takové řeči k ničemu nejsou - ledaže se člověk vykecá a tím si uleví.
Mně připadají moderní manželé jako dva otroci, připoutaní těsně k sobě, kteří se navzájem chtě nechtě zraňují. Myslím, že se musí začít od svobody, o které jsem zkusil začít diskutovat, i když nevím, k čemu to povede.
J. H

100169

25.03.2006 18:54

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 83.?.?.?

>Zato když někdo znásilní arabskou manželku, tak jí (té znásilněné) náleží podle práva šeríja trest smrti. A nikdo se jí nebude ptát na její názor.
Neznám "arabské právo šeríja", ale vím něco o Starém Zákonu, ze kterého vychází. Podle něj je Vaše tvrzení blbost. Nejen že nebyla znásilněná (samozřejmě) trestaná, dokonce zde najdeme první příklad předpokladu neviny v dějinách. Když byla znásilněna na místě, které bylo z dohledu a doslechu, předpokládalo se automaticky, že se bránila, že tedy byla opravdu znásilněná a nevymlouvá se.
Víte, tahle povídání o mravech v minulosti či v různých nepřístupných zemích jsou obvykle snůškou nesmyslů. Často ani nejde o úmyslné lži, ale odpozorované jevy jsou posuzovány z pohledu tržní mentality, kterou nám přinesl kapitalizmus. (Který, jak musím ke své hanbě dodat, vyšel z protestantské morálky. Před patnácti lety se tím dokonce někteří učení hlupáci z řad evangelíků chlubili.) Lidé, kteří v tom žijí rozumí sami sobě i svým zvykům úplně jinak a jsou v nich šťastní - na rozdíl od nás.
J. H.

100172

26.03.2006 17:06

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 83.?.?.?

>Musí chtít oba. Ale opravdu chtít, nehledat problémy tam, kde
>nejsou.
Právě že je problém shodnout se na tom, co je problém. Víte, připadá mi, že Vám ani tak nevadí ta nikdy nekončící dřina jako to, že za ní neslyšíte žádné uznání. (Otrok je povinen sloužit do roztrhání těla a nemůže čekat žádnou odměnu nebo pochvalu, natož to, že v něm někdo bude vidět a respektovat člověka.) Moralisté by Vám poradili, abyste začala prokazovat uznání Vy, že to bude druhé inspirovat, aby Vám to oplatili. Měli by to někdy sami zkusit.
Tohle je ovšem jedna z oblastí, ve kterých víra osvobozuje. Jestliže přijmete Ježíše Krista a zjistíte, že On přijal Vás, stane se toto vzájemné přijetí základem nejen pro Váš osobní život, ale i pro vztahy s druhými lidmi.
>Co chci říct je to, že s
>tou vaší myšlenkou o otrocích souhlasím. Jen by si ti dva
>měli ujasnit, čí otroci vlastně jsou.
Naprostý souhlas. Jen to nechci rozvádět, avych Vás ještě víc nevyděsil.
J. H.

100300

26.03.2006 19:21

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 83.?.?.?

>To, co píšete o těch vztazích - víte, já mám asi vážně
>strašlivý pech, blbou karmu, nebo já nevím co. Ale jsem
>živoucím důkazem toho, že chovat se k lidem tak, jak bych
>chtěla, aby se oni chovali ke mně, nikam nevede.
No, já jsem tenhle recept shodil tím, že jsem poradil těm, kteří ho dávají, aby to někdy sami zkusili.
Je samozřejmě správné se tak chovat, ale napřed musíte sama stát na takovém základu, aby Vás nerozházelo, když se oni budou chovat přesně opačně.
Situaci v manželství komplikuje, že muž a žena všeobecně myslí jiným způsobem. Nic na tom nemění, že to skoro nikde není respektováno. Najít potom společnou základnu, když si ani neuvědomujeme první potíž opravdu nejde.
To, že si spousta lidí vylévá vztek na těch, kteří se z nějakých důvodů nemohou bránit zažiil asi každý. Ledaskdo z obou stran. Postiženému obvykle nezbývá než být splachovací. Ovšem od člověka, se kterým bych měl mít to nejdůvěrnější společenství to bolí mnohonásobně, já vím.
J. H.

100343

27.03.2006 07:52

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 62.?.?.?

>Hmmmm,.. A proc zrovna Jezise Krista?
Protože je cesta, pravda i život.
To není nauka. Přišel jsem, zkusil jsem, funguje to.

Ostatně, na rozdíl od Vás, já Vám Vašeho pánbíčka neberu. Jen bych si dovolil citovat Martina Lutera, který řekl, že člověk je továrna na výrobu bohů. Takoví pánbíčci bývají šití na míru, proto jsou pohodlní. To Ježíš je často hrozně nepohodlný, ale zase je pravdivý. Záleží, co se komu líbí.
J. H.

100470

27.03.2006 11:40

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 62.?.?.?

>Jo,...byla doba, kdy lide s Bibli Svatou vtrhli do zeme,kde
>domorodi obyvatele verili na odkazy predku,........
>*Nejste hodni nasledovani, pokud nepriznate omyly, ktere se vasi
>"bratri" dopousteli na homo sappiens sappiens.
To mi připomnělo Černé barony: "Znal jsem křesťana Rúžičku" řekl Kefalín "a ten pořád vyčítal židovské rodině Hájkových, že zabili Ježíška. Hájek to co nejrozhodněji popřel a řekl, že to udělali Khonovi".
J. H.

100489

27.03.2006 17:29

Registrované partnerství - jiný úhel pohledu

RE: K morálce, zvláště pak sexuální.

J. H. 83.?.?.?

Víte, mně se líbí, jak před Pánem Ježíšem kličkujete. Jako zajíc.
Mohl jsem pomocí argumentů uvést Vaše tvrzení na pravou míru: Ameriku začali obsazovat zavšivení tuláci, které rodící se kapitalizmus vyhnal z domovů. Evangelizovat je dalo daleko víc práce než evangelizovat Indiány. Někteří si nakonec vytvořili svou verzi křesťanství, umožňující ve jménu té jejich "svobody" vraždit. Jejich potomky můžete vidět kolem současného prezidenta USA. Ale ono to není podstatné.
ČLOVĚČE NEŠŤASTNÁ, NEVĚŘTE NÁM, VĚŘTE PÁNU JEŽÍŠI. JEMU SE VYDEJTE, NE NÁM.
J. H.

100541

29.03.2006 12:20

Její a jeho deníček

RE: Monozí dnes věří...

J. H. 62.?.?.?

> Proč
>tak lidé zhloupli? Protože si hrají na bohy.
>Zapomněli, že jsou stvoření, ne stvořitelé. Nalhali si, že
>to, co je dobré, je třeba teprve vynalézat, vyexperimentovat,
>objevit, evolučně k tomu dospět. Opak je však pravdou. To, co
>je dobré, je potřeba jen z minulosti přijmout a být tomu
>věrný.
Jistě. Beze sporu. Ale stejně si myslím, že jako celek to není příliš dobře napsané. Rád bych to zkusil líp, ale nějak mi to nejde. Chce to rozmyslet, ale než s tím budu hotov, stejně se bude mluvit o něčem jiném. Navíc to vypadá dlouhé.
S něčím si vůbec nevím rady. Co třeba s tím všudypřítomným podezřením, že na mné ten druhý parazituje? Jak rozlišit, kdy to je a kdy není pravda?
J. H.

100941

30.03.2006 06:15

Její a jeho deníček

RE: Monozí dnes věří...

J. H. 62.?.?.?

Víte, připadá mi netaktické říci, že žena má být muži pomocí. V lidech, zvlášť v lidech ženského pohlaví je od nejútlejšího věku pěstován podmíněný reflex, že být někomu pomocí, natož někdy někoho poslechnout je nanejvýš ponižující. (Vzpomeňte na stýce Františka ze Saturnina.) Protože tahle představa není přijata rozumem, není jí možno rozumnými argumenty vyvrátit. Možná je lepší zkusit přiblížit tyto věci tak, že Bible přirovnává jakékoli lidské společenství, zvláště pak manželství k tělu. Manželé jsou jedno tělo. A víme, jak to v těle chodí. Oko vidí, hlava vyhodnotí a nohy někam dojdou. Je naprostá pitomost vyhlašovat některou z těchto činností jako vyšší, případně jinou jako ponižující. Podobně by mělo ve VZÁJEMNÉ poddanosti fungovat manželství.
Promiňte, povinnost volá. (Včera jsem zase vynášel vodu ze sklepa.)
J. H.

101101

30.03.2006 17:24

Její a jeho deníček

RE: Monozí dnes věří...

J. H. 83.?.?.?

>Já bych to viděla takhle, to dychtění a panování, tedy
>jakože ona bude dychtit, samozřejmě, ale on bude panovat,
>takže když nebude chtít, tak si prostě lehne na břicho a
>nepůjčí TO a nepůjčí. A ona ho holt nepřepere.
Johoho! Dobrýýýý! Ale textu se dá rozumět i jinak - třeba takhle: Nechci nijak zlehčovat potíže, nebezpečí, bolesti a ostatní těžkosti porodu. Ale skutečnou hrůzu, která může přivést děvčata k frigiditě a kdovíco ještě z něj najednou udělal způsob, jakým se o něm začalo smýšlet a mluvit. S mužskou vládou nad ženskou touhou je to v jistém smyslu skoro stejné. Muž může nebo nemůže. Někdy je to třeba k vzteku nebo k pláči. Ale tak velký problém to zase nemusí být. Problém, vedoucí ke krizím, neurózám, impotenci a podobně z toho udělá způsob, jak se o tom smýšlí a jak se to komentuje. No a z fyzického zániku, sice nepříjemného, ale koneckonců nutného se stala SMRT. Prostě takový okamžik prozření, po kterém celý svět zčernal.
Nutno dodat, že křesťanské obrácení může někdy vypadat přesně naopak. Okamžik prozření, po kterém se všechno vrátí do normální podoby.
J. H.

101172

31.03.2006 18:06

Její a jeho deníček

RE: Monozí dnes věří...

J. H. 83.?.?.?

Honzo, řekl bych, že neberete vážně ty lidi, ale naopak příliš vážně jejich řeči. Koneckonců, proč by se člověk nemohl ze svých zmatků, strachů a ubohosti vykecat? Tonoucí se stébla chytá. Já vím, ono to bolí vidět lidi, jak jdou ke dnu a přitom se křečovitě drží stébla. Jenže, když jim budete to shnilé stéblo brát, leda se s Vámi poperou. Nezbývá než doufat, že až se ještě víc nalokají, začnou se ohlížet po záchranném kruhu.
J. H.

101382

31.03.2006 18:20

Její a jeho deníček

RE: Monozí dnes věří...

J. H. 83.?.?.?

V pohodě. To víte, já si nemohu pomoct, pořád musím poučovat. Tak třeba k tomu, co Vás o pár příspěvků výše naštvalo - on je rozdíl mezi "být někomu k pomoci", třeba invalidním rodičům, a "vykonávat pomocné práce", třeba při úklidu města. Jenže kolik lidí to respektuje?
J. H.

101388

31.03.2006 18:59

Její a jeho deníček

RE: Monozí dnes věří...

J. H. 83.?.?.?

>Podle mě,by muži a ženy měli
>kooperovat
.Nenadřazovat se jeden druhému,neponižovat
>se,ale chovat se k sobě jako rovný k rovnému bez ohledu na
>pohlaví.Stejně,jako žena by měla pomoci muži,měl by i muž
>pomoci ženě.
Je to jistě krásné a ušlechtilé - do okamžiku, kdy jeden chce vlevo a druhý vpravo. A v manželství neexistuje demokratická většina. Mohl bych uvést spoustu důvodů i "důvodů", proč by mužovi mělo být (dosti často)dáno zapravdu. Uvedu jeden: Víte, znám jen jedno manželství, ve kterém má žena poslední slovo a funguje to už řadu let. Typická žena bojuje o dominaci a když vyhraje, začne být strašně nešťastná. Manželství se rozpadne.

>Právě takové bludy jako je třeba bible rozdělily ženy a
>muže,protože bible se snaží jednoho vyzdvihnout a druhého
>jen zotročit.A vy jste jeden z toho vymazaného zástupu,kdo
>tomu všem tleská,protože se to zrovna hodí.

Aspoň atheistické brožurky to říkají. Vlastně brožurky - komunisti to vydávali v brožurkách. Dneska se to tiskne na křídovém papíře. Cituje to tu pořád dokola spousta lidí, kteří by přece komunistickou brožurku nevzali do ruky.
J. H.

101397

01.04.2006 17:35

Její a jeho deníček

RE: Monozí dnes věří...

J. H. 83.?.?.?

>Pan J.H. to, myslím, velmi dobře vystihl a popsal: Manželé
>jsou jedno tělo.

LIDI ZLATÍ, TO SNAD NE!!!! To jsem samozřejmě vyčetl z bible. Poprvé to najdete hned na začátku v Gn 2, 24 a pak mnohokrát.
J. H.

101578

03.04.2006 08:28

Dopis válečného veterána prezidentu Spojených států

RE: Většina proti menšině vládnoucích není až tak bezbranná

J. H. 62.?.?.?

> Vezmete to tak: chlap dostane
>sanci, proflakne ji a tak jde... a prijde dalsi. Nemyslim si, ze
>v beznych situacich se zamestnavatel zbavuje dobreho pracovnika
>tak snadno.
No, já to znám trochu jinak. Chlap ve zkušební době dře jak vůl za pár šupů a když by mu měl zaměstnavatel přidat, vyhodí ho a vezme jiného. To je zkušenost z Londýna.
J. H.

101842

04.04.2006 09:09

Jak zlomit vaz Paroubkovi II

RE: U voleb mě již nikdo nikdy neuvidí

J. H. 62.?.?.?

Nenechte se odradit, volte komunisty. "Opozice je skupina lidí, kteří zabraňují vládě, aby propadla vražednému šílenství. Dělají to tak, že ochromují její činnost." To napsal A. Bierce před stopadesáti lety o vládě USA. Platí to i dneska. A všude, kam dosáhly její pařáty.
J, H,

101990

06.04.2006 08:22

Tiše tleskám, abych nevyplašil

3 v 1

J. H. 62.?.?.?

1) Po Havlovi opravdu není těžké být lepší prezident. To by zvládla i naše uklízečka.
2) Pan Parkinson napsal před čtyřiceti lety, že jediný způsob, jakým se může dostat schopný člověk na vedoucí místo tam, kde se neschopní darebáci zabarikádovali je, že si hraje na blbce tak dlouho, až ho jako neškodného povýší. Pak odloží masku. Pan Klaus je čítankovým příkladem tohoto postupu. Byly doby, když v televizi plácal idiotské žvásty na úrovni Pepka Vyskoč a sdělovací prostředky nad tím říjely, jmenovitě redaktorky viditelně ucvrkávaly do kalhotek. Pak sdělovadla přes noc otočila - a dalo se tušit, že na Klausovi přece jen něco bude. Výsledek předčil očekávání. V tomto bodu souhlas s panem Stworou.
3) Populizmus je snaha o popularitu za každou cenu. Dneska, když jsou lidi zklamaní, naštvaní a bezradní, je nejlepším trikem populizmu najít na všem něco špatného a na každém nějakou špinavost. A to je přesně to, co dělá pan Král. I já si jeho příspěvky rád přečtu, přestože vím, že jsou to zčásti blbosti.
A jako bonus: Je otázka, jestli by nám byla dovolena jiná cesta k vyloupení národa, než kterou jsme absolvovali. Je dosti pravděpodobné, že v případě jakéhokoli projevu vlastní vůle bychom byli humanitárně vybombardováni. Ostatně, v poměru k okolním státům jsme dopadli docela dobře.
J. H.

102369

06.04.2006 13:33

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan Klaus

J. H. 62.?.?.?

>Hmm, takze Vy si myslite,
>ze obcan se nema pravo k praci sveho presidenta vyjadrovat. Vy mi
>tedy znite jako ta 'tvrda stara skola'! [chechtot]

Ale samozřejmě, že máte právo se vyjadřovat. Ovšem každý jiný má stejné právo Vám říct, že Vaše vyjádření je blbost. To holt je opravdu ta stará a pro Vás tvrdá škola.
J. H.

102386

13.04.2006 09:30

Jak je to se stávkami studentů

RE: Jedna věc

J. H. 62.?.?.?

Naprosto precizní.
Snad by se daly doplnit některé další důvody, proč se studenti "angažují". Připomenu pubertální přdstavu, že všechno vím a všemu rozumím. Přichází, když člověk objeví svět myšlení a úzce souvisí s tím, že když do něčeho nevidím, připadá mi to jednoduché. Je cílem výchovy přivést mladého člověka ke skutečnému poznání. Bohužel výchova se dneska nenosí, takže přibývá lidí, kterým tato agresivní naivita zůstává celý život. Přitom, právě proto, že jsou přesvědčeni, že oni přece všechno prohlédli a všemu rozumnějí naletí na kdeco. Je to obrovská příležitost pro falešné vůdce všeho druhu. Ti jí nejen využívají, ale také se systematicky starají, aby skutečné vzdělání a výchovu co nejdokonaleji potlačili.
Dalším důvodem je pýcha. Neochota podřídit se hierarchii, i když je dána naprosto jednoznačně.
Jsou to vlastnosti všelidské. Vzpomínám si na záběry z čínské kulturní revoluce, na kterých studenti bitím vysvětlovali svým profesorům nové poznání.
J. H.

103337

13.04.2006 10:25

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

J. H. 62.?.?.?

>Ale jaképak posluhování svým žádostem, žádné žádosti
>neexistují, je to vše jenom vymyšlená virtualita.

Ono je asi nejlepší vrátit se tam, odkud jsme nabrali špatný směr, tedy do středověku. Tehdy lidi věděli, že vnější svět existuje nezávisle na nás. Že vstupuje okny našich smyslů do vědomí. Mentální obraz, který si tvoříme může být více nebo méně správný. Také naše reakce na vnější svět může být více nebo méně přiměřená.
J. H.

103343

14.04.2006 06:50

Jak je to se stávkami studentů

RE: Byt studentem v tomto osvicenem tisicileti je nadmiru tezke, verte mi.

J. H. 62.?.?.?

>Milý Suliko, tvrdit, že pracovní síla je zboží je hodné
>starého Říma. Jak daleko je doba, kdy bude toto zboží opět
>možné prodávat na trhu otroků?
Tady jde o určitý omyl. V otrokářské společnosti nebyla zbožím práce, ale lidé. To mělo pro ně výhodu, že jejich tržní cena je chránila před svévolí majitelů. V dnešní "svobodě" to funguje tak, že majitel vytěží pracovní sílu a po použití jí vyveze do příkopu. A pracovní síle se namlouvá, že je svobodná. "Namísto chleba žvejkáme hesla - divnej blahobyt".
J. H.

103405

14.04.2006 07:45

Jak je to se stávkami studentů

RE: Co mne fascinuje

J. H. 62.?.?.?

>Kdyby lidé místo povinných 180 hodin měsíčně pracovali 120
>hodin měsíčně, tak těch 60 hodin měsíčně by mohl
>pracovat někdo jiný- tím by přibylo pracovních míst.
Jo - jenže, jak jsem si dost často všimnul, spousta lidí je ochotná dobrovolně a ráda pracovat přes čas, aby si přivydělala. Podobně důchodci často pracují za vysloveně žebrácké platy, ze kterých by se bez důchodu neuživili. Prostě ta mezilidská solidarita, která kdysi umožnila sociální hnutí dneska chybí.
J. H.

103409

14.04.2006 11:02

Jak je to se stávkami studentů

RE: Co mne fascinuje

J. H. 62.?.?.?

>To přece J.H. není vůbec na závadu.
No, já si myslím, že nedostatek mezilidské solidarity je dost na závadu.
>Kdo chce, ať si pracuje
>třeba 300 hodin měsíčně, když ho to baví, ať se třeba
>upracuje k smrti, má na takové jednání nárok.
Problém je v tom, že každý zaměstnavatel bude brát přednostně workholiky. Vždyť už dneska máte teoreticky možnost si vyjednat pracovní dobu celkem libovolně, ale nikdo to nevyužívá.
>Prostě tvrdím, že osmihodinová pracovní doba je neúnosná,
>škodlivá, že je to přežitek.
Souhlas. Jenže lidé se budou prát o kdejaký nesmysl, ale tím, co by jim mohlo pomoci pohrdnou. Proti tomuto zmatení je nutno se postavit, ale nevím jak.
Viz ostatně Francii. Možná bylo třeba zmíněný zákon modifikovat, ale těžko považovat za vítězství jeho odmítnutí.
J. H.

103422

14.04.2006 12:17

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

J. H. 62.?.?.?

>Je naprosto směšné, když otrok víry v Boha, přednáší
>zde, člověku svobodnému,
>Clověk věřící hovoří do zdi víry, která mu ozvěnou
>vrací to, co chce slyšet.
A je opravdu poučné, že nic takového neplácá nikdo, kdo má možnost porovnávat.
J. H.

103429

14.04.2006 21:16

Jak je to se stávkami studentů

RE: Byt studentem v tomto osvicenem tisicileti je nadmiru tezke, verte mi.

J. H. 83.?.?.?

>Eh? Takže vlastně zlaté otrokářství? To se mi snad zdá...
Naopak. Právě jste se probudil.

103451

18.04.2006 09:02

Homofobie 3.0

Ha ha ha

J. H. 62.?.?.?

No, zvkášť chytré to není, ale v jednom směru hluboce pravdivé. Musíme se nad tím smát, abychom nezačali řvát hrůzou. Ale k věci:
Pan Havel je výtvor propagandy. Za komunistů nám byl podstrčen jako symbol svobody. "A podle zákona paragraf šavle....." pamatujete si. Dneska už ho berou vážně už jen lidé, kteří si nejsou ochotni přiznat, jak tehdy naletěli - a jemu podobní. Nestál by za řeč, kdyby se nenašli lidé, kteří jeho "názory" sdílejí.
Jedná se o skupinu lidí, kteří hluboce pohrdají ostatními a nenávidí fakt, že jsou na nich existenčně zcela závislí. Považují za své právo, aby jim tato méněcenná většina opatřovala pohodlí a nepřipouštějí, že by z toho pro ně mohly plynout povinnosti, které určil někdo jiný než jejich vlastní já. Za jediné dobro považují vlastní fyzickou existenci, doprovázenou příjemnými pocity. Jsou podobni laboratorní myšce, které byla do mozkového centra pro rozkoš voperována elektroda a spínač od ní umístěn v její kleci. Myška našla spínač a teď mačká a mačká....
Jestliže je bude společnost živit až do jejich smrti, může pak klidně zaniknout, nevidí důvod, proč by měla dále existovat. Nejsou tedy schopni přijmout, že existence společnosti je závislá na rodině, která další generaci nejen zplodí, ale i připraví pro život. Že další generace musí být vychována pro heterosexuální svazek, aby byla štafeta života předána dál - "vychovávat" děti mezi homosexuály je naprosto zvrácené.
Tito chudáci poklesli tak hluboko, že povařují za "lásku" šoustání či jiné pohlavní aktivity
J. H.

103678

19.04.2006 18:58

O lživé evoluční teorii

RE: Paní Jarmilo

J. H. 83.?.?.?

>Ježíšikriste, jakápak křesťanka

Dobrá otázka.
Musím Vás ale varovat: Když půjdete za pravdou, snadno se z Vás křesťanka může stát. Pravda je totiž potvora - zavede nás někam, kam jsme nechtěli. (Holt ženská.)
J. H.

103810

20.04.2006 12:26

Dva způsoby, jak hledat pravdu

RE: pokud vim

J. H. 62.?.?.?

>pokud je mi znamo v prvnich staletich krestanske ery byly stovky >evangeii,
Dost lidí asi napadne, že svědectví jednak musí být k věci a zadruhé že má jen malý význam uchovávat řadu svědectví, která opakují přesně to samé. Myslím si, že kánonická evangelia byla vybírána podle těchto zásad. Dnes se ovšem posuzují trochu jinak. Jestliže se některé pasáže shodují, autoři opisovali a text není důvěryhodný. Jestliže se neshodují, text není důvěryhodný, protože se nedokázali shodnout. O TO MI ALE NEŠLO - pro víru v Ježíše Krista to skoro nemá význam. Chtěl jsem na jednoduchém příkladu ukázat, že tento způsob posuzování, pokud se používá jinde, působí zmatení.
Otázku kolem vzniku novozákoního kánonu dokonale zazmatkovali jiní přede mnou. Zdá se, že nejpravděpodobnější je proces, při kterém ta evangelia, která byla „mimo mísu“ byla postupně opouštěna. Zachovala se většinou v archivech klášterů. Ostatně kniha „Evangelia, zvaná apokryfní“ vyšla i v češtině. V prvním dílu je jich (těch evangelií) asi deset. Leží na pultech specializovaných knihkupectví a pokud mohu soudit, je o ní pramalý zájem. Ke každému textu je spousta doplňujících informací, takže, pokud máte zájem, můžete si za malý peníz opatřit všechna známá fakta.
J. H.

103867

20.04.2006 12:49

Dva způsoby, jak hledat pravdu

RE: Mate to spravne, ale

J. H. 62.?.?.?

>Ale to je asi uz na jiny clanek "o moralce"!
> - jak ktere - jak koho - a jak pro koho [pláč]
Jistě. To, že někdo mluví o morálce, mě nezbavuje povinnosti rozlišovat. Jakékoli rozlišování, které má mít smysl se pak musí dít "zevnitř", napřed sám musím být morální bytost. To se nedá vyřešit jedním článkem, už proto, že - jak správně říkáte - morálky od tvorů nemorálních máme velice pestrou nabídku. To, že si někteří říkají křesťané, chodí do kostela a modlí se na věci nic nemění.
J. H.

103871

21.04.2006 06:32

Sluneční elektrárny - proč je, krucipísek, nestavějí?

RE: Dotaz

J. H. 62.?.?.?

No jo, ale já bych řekl, že metan je docela výhodné palivo. Proč ho takhle upravovat?
J. H.

103941

21.04.2006 08:13

Dva způsoby, jak hledat pravdu

RE: Mate to spravne, ale

J. H. 62.?.?.?

>Tady totiž taky každej tvrdí, že nemužu kritizovat politiku
>nějaké strany, pokud v ní nejsu. Což je ovšem kravina,
>protože až v ní budu, nebudu moct kritizovat už vubec nic!
>(leda až na politiku jiné strany - či jiné náboženství!)

Promiňte, asi se nedovedu jasně vyjádřit. Bylo to myšleno tak, že - v případě, který uvádíte - napřed musím pochopit politiku jako takovou: Její účel, legální cíle i metody. Jinými slovy musím se do ní vžít, poznat jí zevnitř. Pak mohu odhalit demagogii jedné strany a je málo pravděpodobné, že naletím na demagogii strany druhé.
J. H.

103953

21.04.2006 09:01

Dva způsoby, jak hledat pravdu

RE: Dva zpusoby, jak hledat pravdu,

J. H. 62.?.?.?

>Nemohu odporovat ani vasi argumentaci; mne slo spis o to, zda
>autor dve predestrene cesty k hledani pravdy vidi, jako jedinne
>mozne.
Opravdu mě bolí, jak se nedovedu vyjádřit. Cílem článku bylo připomenutí, že poznávat a posuzovat cokoli mohu opravdu v podstatě jen dvěma způsoby: Buď do věci proniknout, čili poznat jí "zevnitř" - to je ovšem velice pracné, časově náročné a nakonec většinou zjistím, že jednoducé a jednoznačné závěry jsou v nedohlednu. Nebo přijmout jednoduchý a jednoznačný pohled zvenčí, který mě umožní vidět sama sebe jako génia, ale zároveň skutečnost znásilní. Mimochodem - tento přístup krásně demonstrují ti, kteří v této diskui hlásají protikřesťanské dogmata.
Podobenství z křesťamské oblasti jsem použil proto, že je dobře znám a připadají mi jednoducá a velice názorná. Ostatně na to v článku upozorňuji.

>Vira (clovek muze verit i v neco jineho, nez je Bozi existence) a
>nebo nabozenstvi?
Slovo víra je možno používat v různých významech. V křesťanském slova smyslu to není víra v boží existenci, ale osobní vztah k Ježíši Kristu.
J. H.

103956

21.04.2006 11:13

Homofobie 3.0

RE: Ha ha ha

J. H. 62.?.?.?

No výborně. Teď už jen malou operaci na kotrbě, elektroniku, baterku a vypínač do kapsy a bude hej. Nač si ničit záda při obšťastňování dívek a buzíků, játra chlastem, nohy při shánění drog či nervy při zneužívání vlastní moci. Tohle má přece jinou úroveň.
J. H.

103972

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 1

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 2

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 5

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,88 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
19,67 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,16 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 887,06 Kč
1 unce stříbra
549,99 Kč
Bitcoin
814 473,50 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 68 809 507