Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 18 příspěveků, 1 jméno: Jan Šimůnek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.10.2004 18:41

Ako sa mi predstavili feministky

Ako sa mi predstavili feministky

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Doporučoval bych namalovat pár kresbiček nahatých chlapečků, hodit je sousedce do schránky a zavolat policii[vyplazený jazyk] .

35035

19.11.2004 22:50

Arafat zemřel na AIDS? Tak tohle je opravdu nechutné!

A proč nechut?

Jan Šimůnek 81.?.?.?

>další území z těch ubohých 22 procent, která zbyla
>z původního státu Palestina, než mu byl zločinně ukraden...
Kdyby Arabové hned po vyhlášení dvoustátí Palestina - Israel nezaútočili, tak k žádnému "ukradení" nemuselo dojít; stejně jako kdyby si sudetští Němci nevydupali Mnichov, tak by nebyli vykopnuti po prohrané válce do Německa.

>Arafatova diskreditace ...
Mezinárodního teroristu diskreditují jeho činy. Už za organizaci atentátu na olympiádě měl viset za nějakou hodně citlivou část těla v průvanu.

>Jen uvažte, jaká absurdnost - sousedící stát blahosklonně
>dovolí prezidentovi vedlejšího státu odejít na léčení do jiné
>země...
Palestina není stát, ale autonomní území Israele. Např. Putin by se asi také vyjadřoval k odjezdu a návratu Basajeva do Čečenska.

>nebyla provedena pitva a Arafat byl hned druhý den po smrti
>pohřben ...
To odpovídá islámskému pohřebnímu rituálu, v tom jsou Židé nevinně. Pokud by to byla otrava, tak by k její diagnostice asi laboratorní testy z několikadenní hospitalizace stačily (alespoň na úrovni vyslovení podezření na otravu).

>Představa pětasedmdesátiletého dědka, který nemá nic lepšího na
>práci, než si do svého téměř zbořeného sídla zvát mladíky...
Mezi nakažením se a vypuknutím choroby může uplynout u AIDS i dest let a další léta se nemoc rozvíjí. Pokud před +- deseti lety zplodil dceru (která AIDS snad nemá, nepřál bych jí to), tak měl i na to, aby se nakazil.

A pokud se týká úvah "nevypadá na AIDS".
Uvědomte si laskavě, že AIDS je dost mnohotvárná nemoc. Ne všichni pacienti umírají s nádory na kůži a s mnohočetnými infekcemi. HIV citlivé buňky jsou i v mozku - a pacient umírá pod pestrou neurologickou symtomatikou (včetně příznaků zničení smyslových buněk, např. v oku), nebo jako totálně nepříčetný (podobně jak bývali nemocní s mozkovou syfilidou). Imunokompetentní buňky jsou i v játrech, takže AIDS může vyvolat i jaterní potíže. Ta játra by ale mohla být poškozena i následkem metastázování nějakého nádoru komplikujícím AIDS nebo finální sepsí.
Nádory (i sekundární u AIDS) se navíc u starších pacientů dost obecně rozvíjejí pomaleji než u lidí mladších. V řadě případů mohou mít i (s trochou cynismu) "dobrou" prognózu: Stihne zemřít bez souvislosti s nádorem. Takže stáří je spíš argument pro než proti.
Arafat prostě nebyl ve věku Ladislava Pohrobka, který to měl odbyto za pár dnů (byť nešlo o AIDS, ale leukemii).

A případné potvrzení této diagnózy bych rozhodně neoznačoval jako "nechutnost". Konec konců, dodalo by mu to jakýsi lidský rozměr.

37208

28.11.2004 16:23

Výměna baterie

Výměna baterie

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Výměna baterií u hodinek pro mě přestalabýt problémem v momentě, kdy jsem dostal mobil. Teď už hodinky ani nenosím.

Moje předchozí strategie byla následující: Hodinky od vietnamců za 100,-Kč +/- a potom vyhodit, protože většinou probourání se k baterce nepřežily. Vydržely v průměru kolem dvou let.

37699

02.12.2004 07:24

Ukrajina - velká reality show?

Ukrajina - velká reality show?

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Jestliže vládou podporovaný kandidát zvítězí nad opozičním přibližně 53:47 a prokáží se nějaké nějaké volební podvody, tak je i ve více demokratickém státě než Kučmova Ukrajina vcelku jasné, že skutečný poměr hlasů byl opačný nebo ještě lepší pro kandidáta opozice.[smích]
To, jestli existuje nebo neexistuje nějaká organizace, která Ukrajincům pomáhá organizovat nátlak na státní moc, je v tomhle případě prostě vedlejší.

37951

10.12.2004 22:06

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Nejvyšší soud posvětil sňatky gayů a lesbiček ...

No, a co hrozného se stalo? Perverzní křesťanská morálka zase utržila další ránu. S výjimkou zemí postižených křesťanstvím a iudaismem převažovala vůči homosexualitě všude spíše tolerance. Takže podobné zákony nejsou ničím jiným než návratem k normě.

Křesťanskožidovský model manželství a rodiny prostě není jediný možný a není ani potřebné aby byl vnucován lidem, kteří na podobné pitomosti nevěří.

38301

13.12.2004 22:23

Britské listy si opět střílejí do vlastní nohy

Mě dost fascinují naši profesionální antirasisté,

Jan Šimůnek 81.?.?.?

že jim nedochází jedna základní věc: Romové (cikáni) jsou jediné etnikum, se kterým jsou v Česku potíže. Pochopitelně, existuje nějakých 0,0něco procent pochybných jedinců, kteří z vrozeného rasismu nenávidí i některé druhy sedacího nábytku [chechtot] , ale jinak mládež ze svého středu nevylučuje ani černochy (nebo černošské míšence), ani děti asijských národů. A nemění na tom nic ani soustavné vysloveně rasistické vymývání mozků, které provádí ČT1 proti Vietnamcům. Přitom jsou jak černoši tak ti asiaté od většinové populace podstatně etnicky odlišnější než ti Romové. Takže hledat chybu jenom u české většinové populace je prostě o něčem jiném [velký smích]

Kousek od nás bydlí nějací Vietnamci. Ráno odjedou s přeplněnou starou škodovkou na trh, večer se vracejí, evidentně sedření. Ani se neválejí po ulici vožralí, ani nepálí na zahradě kabely, odmontované ze signalizačních zařízení na železnici. A zatím mě ani nepřepadli a neokradli. Tak nevím, proč by mi měli vadit [zmaten]

A dcerka jiných Vietnamců byla nejlepší kamarádka naší dcery na základní škole. Nikdy jsem neměl pocit, že by mě měly nějak odpuzovat její šikmé oči nebo barva pleti. [vyplazený jazyk] Nehledě k tomu, že ve mě vyvolává hluboký obdiv, jak zvládla za osm let češtinu (první třídu absolvovala na Slovensku, což bylo dobré tak na totální zmatek na způsob vyjmenovaných slov po R [chechtot] ) Po deváté třídě se dostala na prestižní gymnázium a studuje nyní tam. Když si představím, že bych měl skládat přijímačky na gympl ve Vietnamu, jak bych asi dopadl ... [pláč]

38528

16.12.2004 21:55

Agent s teplou vodou

Naprosto perfektní fintu vymyslel kamarád

Jan Šimůnek 81.?.?.?

na agitující Jehovisty, kteří se chovají naprosto stejně vlezle:

Začal je agitovat do církve Satanovy. Ani ho nenechali zajít pro informační materiály [vyplazený jazyk]

38751

20.12.2004 15:23

15 let od sametu IV. – Policie splývá s organizovaným zločinem

15 let od sametu IV. – Policie splývá s organizovaným zločinem

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Problém spočívá v tom, že byla ražena "právní kontinuita" s komunistickým režimem. Nebyl akceptován fakt, že kdo se podílel na práci silových složek komunistického režimu (policie zcela jistě, ale též soudy a prokuratury), je buď morálně bezcenný, nebo přímo zločinec.

Tehdy měli všichni dostat padáka a měla se vybudovat úplně "z gruntu" nová policie a soudnictví. Patrně by to ze začátku bylo dost těžké, ale touhle dobou bychom už byli za vodou.

Druhá věc je, jak naznačuje Kuk, že ti naši policisté a soudci dělají to samé, co jejich kolegové v jiných zemích, akorát díky jejich blbosti (a určité neusazenosti poměrů, kdy mezi jednotlivými zločineckými klany ještě nejsou dohodnuty pevné hranice) se na ně s větší pravděpodobností přijde.

Fuj, to je ale ošklivá představa! Ale bojím, bojím, že ne moc vzdálená od reality [naštvaný]

38905

21.12.2004 00:03

15 let od sametu IV. – Policie splývá s organizovaným zločinem

15 let od sametu IV.

Jan Šimůnek 81.?.?.?

> Vy jste snad spadl z jahody, myslite si
> ze v narode bylo po revoluci par tisic
> lidi, kteri byli pripraveni delat u policie ?

Nebylo, museli by začít od píky samovýukou metodou pokus - omyl. Dnes by ale byli už provozuschopní a šli bychom nahoru.

Možná k témuž budeme dokopáni za pár let ještě po pár takovýchto skandálech. A do té doby bude mít práce polcie a soudů co do kvality trvale sestupný trend.

38918

07.01.2005 00:26

Zločincem snadno a rychle

Zločincem snadno a rychle

Jan Šimůnek 81.?.?.?

V Česku vím o případu vypálení oka (tedy, z oka se nekouřilo, jenom na něj postižená nevidí) dívce, kterou z hecu sledoval vojáček z tanku a posvítil si na ni laserovým zaměřovačem.

Vím také o případu, kdy si klučíci hráli tak, že za tmy oslňovali na silnici před zatáčkou řidiče. Pár jich skutečně tu zatáčku nevybralo. Ono je to něco jiného, než světla protijedoucího auta, protože vás absolutně nic nevaruje. Můžete zazmatkovat nebo na okamžik ztratit orientaci. Když proti vám jede blb, co nezhasne dálkové reflektory, tak se díváte jinam, nebo přivřete víčka (tedy, krom hodně sprostého nadavání, alespoň já ... [chechtot] )

Dotyčný pán je zkrátka vůl a být pilotem těch letadel, tak budu žádat, aby dostal 25 lískovkou na sedací partie [naštvaný] .

39873

08.01.2005 14:56

Muslimská invaze do Evropy úspěšně pokračuje

Nemáte úplnou pravdu

Jan Šimůnek 81.?.?.?

V křesťanské Evropě (byť ne ve všech zemích) dlouhodobě přežívala a úspěšně přežila komunita nekřesťanů - Židů. Podmínky, v jakých žili byly +- srovnatelné s podmínkami, za kterých dodnes žijí křesťanské (nebo s jiným náboženstvím) komunity v islámských zemích. Vyznavači islámu se v křesťanských zemích usazovat nechtěli a ve Španělsku, které je předtím vyhnalo, na ně byli alergičtí.

Problém měly náboženské sekty, které byly chápány jako "zločinné pozměnění" jediného správného křesťanství (on tak byl křesťanským světem několik staletí chápán i islám - jako křesťanská sekta). Proto se vůči jiným křesťanským společenstvím zasahovalo ostřeji než vůči Židům.

Nicméně byly i ve středověku křesťanské odnože, které se vzájemně tolerovaly. Např. mezi nestoriány a řínskými katolíky byly úmluvy o vzájemném uznání náboženských úkonů a katolík se mohl účastnit nestoriánské mše, aniž by k tomu potřeboval zvláštní dispens (jako dodnes pro účast na mši některé prostestantské církve). Praktický význam to mělo pro poutníky do Číny a přilehlých zemí, kde se nestoriáni po celý středověk vyskytovali - mohli provádět obvyklé náboženské úkony, aniž by byli vystaveni nařčení z hereze.

40029

09.01.2005 00:05

Muslimská invaze do Evropy úspěšně pokračuje

RE: Muslimská invaze do Evropy úspěšně pokračuje

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Mrkněte se někdy na stránky českých muslimů (autory jsou konvertité, manželky muslimů, případně muslimové zde dlouho žijící a "naturalizovaní"). Je to dost síla a člověk se přestane Španělům divit, že je po rekonquistě v zemi nechtěli.

40084

11.01.2005 23:20

Rok posilování moci

Rok posilování moci - ad úcta ke stáří

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Ta měla význam a stáří bylo hodnotou, když bylo průměrné dožití populace 25 roků (bez započtení dětské úmrtnosti) a lidé po padesátce byli extrémně vzácní.
Dnes, kdy sedmdesátky dožívá (ve vyspělých zemích) +- polovina populace a většina té druhé umírá až krátce před ní, stáří žádnou hodnotu a výjimečnost nepředstavuje.
Je to smutné, ale je to obraz toho, jak morálka a další podobné jevy reagují na změnu podmínek, ve kterých společnost existuje.

40335

15.01.2005 23:47

Firma Monsanto žaluje farmáře za pirátství

RE: Firma Monsanto žaluje farmáře za pirátství

Jan Šimůnek 81.?.?.?

GMO samy o sobě problém nejsou, problematická je soja jako taková. Je silně alergogenní, za syrova obsahuje látky, které jsou jedovaté a její olej má problematické spektrum mastných kyselin.

Na druhé straně je levná a dá se cpát skoro do všeho, od margarinu po párky. Přitom (vzhledem k láci suroviny) se na tom vydělá podstatně víc, než na potravinách z jiných surovin, protože je možné ji relativně více předražovat.

Jediné rozumné řešení je bojkotovat soju jako takovou, bez ohledu na to, jestli je GMO nebo není. Ale to znamená i bojkot levných uzenin (některé párky obsahují v sušině až 80% sojové bílkoviny) a tlak na povinnost deklarovat nemasové příměsi do masných výrobků.

40642

26.01.2005 22:34

Osvětimské zamyšlení

Osvětimské zamyšlení - vysvětlení počtů

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Němci posílali k likvidaci míšence do 1/16 "židovské krve". (Každý obyvatel protektorátu si musel sehnat potvrzení o "árijském, původu" až ke pra-pra-pra-rodičům.) I míšenci museli nosit hvězdu a spousta z nich skončila v koncentráku. Protože za Rakousko-Uherska i za první republiky se dost Židů dalo pokřtít a bylo také dost smíšených manželství (i nemanželských dětí), bylo takových míšenců relativně dost.
Židé je přitom v některých statistikách neuvádějí, pro ne byli "rasově nečistí" stejně jako pro Němce. Dokonce i různé "vykupovací akce", které během války několikrát proběhly, byly zaměřeny jen na čistokrevné a pravověrné, míšenec nebo nepraktikující (či dokonce čistokrevný ale pokřtěný) Žid se do nich nedostal, leda výjimečně.
Počty těchto lidí, kteří byli podle Norimberských zákonů Židé, ale podle židovského práva gójim, mohou dělat ve statistikách problémy - proto vám mohou některá čísla zdánlivě protiřečit. (Dokonce bych řekl, že statistiky, které Židy definují různě, si musejí protiřečit zákonitě.)

Jinak původní vynálezci plynových komor jsou Rusové, ale technicky na to neměli (nehledě k tomu, že "přirozená úmrtnost" v GULAGu byla postačující), takže v rámci předávání technických zkušeností to dali Němcům někdy po uzavření paktu Molotov - Riebentrop. A taky se netrávilo jenom Cyklonem B, takže Leuchter skutečně mohl najít nulové vzorky. Trávilo se např. i kyanovodíkem (jako v USA). Lidické děti byly zčásti otráveny v "pojízdné plynové komoře" výfukovými plyny (rovněž původně ruský vynález).

Velice zajímavý je také román Jana Weisse "Dům o tisíci patrech", který už za První republiky predestinuje vraždění v plynových komorách - geniální intuice, nebo něco jiného? Podle některých teorií zvlášť velké katastrofy vysílají "předvlny", které je předstihují až o několik let ...

41546

03.02.2005 20:40

Kamarád mého syna

Kamarád mého syna

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Jeden vzdálený příbuzný si z Ruska dovezl encefalitidu. Mělo to průběh zhruba jako nemoc šílených krav, ale až do konce byl mentálně OK, jen postupně (2-3 roky) ochrnoval, až zemřel. Asi ho něco poštípalo, neví se, co. [pláč]

42264

15.02.2005 00:11

Vzpomínka na drážďanské peklo

Vzpomínka na drážďanské peklo

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Poslední hromadné vraždění v Terezíně bylo zorganizováno někdy 3. nebo 4. 5., tedy těsně před pražským povstáním. Takže opravdu každý, kdo jim chyběl, se nějak promítl do spojeneckých ztrát i prostého nesmyslného vraždění na konci války. Ze zálohy vás odstřelí i 13. letý kluk z HJ i 70+ dědek, co sotva udrží kvér. Z tohoto hlediska ten "masakr" zachránil životy tisíců, možná desetitisíců spojeneckých vojáků.

Drážďany byly posledním +- fungujícím železničním uzlem v zápolí východní fronty. Jejich zničení znamenalo, že Hitler nemohl (nebo jen omezeně a se značnou spotřebou tekutých paliv, které pak chyběly motorizovaným jednotkám) přesouvat vojáky podél fronty a reagovat na manévry sovětů. Opět se to promítlo do méně účinné německé obrany a menších ztrát na spojenecké straně (a zčásti i na straně německé; některé oblasti byly méně účinně bráněny a rychleji se ocitly za frontou).

Současné pobití lidí znamenalo, že tam bude zmatek a práce na opravách kolejí se opozdí, a že ty práce nebude mít kdo dělat. Spojenci v té době přišli na to, že rozbombardovat soustruh je méně efektivní než zabít dělníka, který u toho soustruhu pracuje. (Snad poprvé byl tento přístup uplatněn při bombardování Peenemünde, kde byly baráky technického personálu prioritním cílem - a zpozdilo to ostřelování Anglie raketami V2 o dlouhé měsíce a patrně to i zabránilo ostřelování USA.)

Další věcí je, že mnozí z těch uprchlíků byli němečtí kolonisté, kteří šli na východ s vidinou statku obsluhovaného slovanskými otroky / nevolníky. A ti podporovali Hitlera velmi zuřivě až do hořkého konce, víc než Němci v centrálních oblastech Německa.

Jestliže někdo rozpoutá válku, drancuje a vraždí v řadě zemí, a hodlá z toho profitovat, tak holt nesmí kňučet, když na něho také dojde.

43363

16.02.2005 23:16

Vzpomínka na drážďanské peklo

RE: Vzpomínka na drážďanské peklo

Jan Šimůnek 81.?.?.?

Trodasi, byla válka a byli to Němci, kdo ji začal a kdo z ní udělal válku totální, na život a na smrt. Naprosto stejným způsobem, jak centrum Drážďan byl zlikvidován střed Coventry. Shořela City, historické centrum Londýna s řadou (bohužel částečně dřevěných) domů, pamatujících ještě Shakespeara nebo Defoea.
Nemluvě o Lidicích, Oradouru, stovkách vypálených osad a měst v Polsku, Bělorusku a na Ukrajině.[naštvaný]

Na diskusi v NP kdosi připomenul verše:
"Německé kostely hoří jako svíce,
je to pomsta za Lidice"

Byli to také Němci, kdo první uvažoval o výrobě a použití jaderné zbraně. Einstein přesvědčoval Roosewelta o nutnosti Projektu Manhattan na základě zpráv o tom, že se Němci o něco takového pokoušejí (měl je snad od Bohra, který byl v okupovaném Dánsku). Naštěstí na to odborně (ale především co do průmyslové kapacity) neměli a zbrzdilo je i několik nekvalifikovaných zásahů
nacistické verchušky včetně samotného Hitlera.

Prostě totální válka proti fašistům musela být dobojována až do jejich kapitulace, jiná reálná možnost nebyla. V té době už také bylo známo, že Němci nerespektují ani elementární pravidla války (v bitvě v Ardenách nasazovali oddíly převlečené do amerických uniforem a bezohledně vraždili zajatce). Zároveň už také spojenci prošli hrůzou prvních osvobozených koncentráků. [naštvaný]
Reakce na tyhle věci byla vcelku logická a předvídatelná: Ohledy vůči německým civilistům se prostě snižovaly. Je to smutné, ale vyplynulo to z událostí, které Němci nastartovali.

A jasně jsem také uvedl: Cílený útok explozívními bombami na nádraží by prostě německou dopravu neochromil (nehledě k tomu, že ani nebyl technicky možný): Měli dost lidí s lopatami, aby ty tratě uvedli do alespoň částečně provozuschopného stavu během pár hodin. Za bojů ve Francii (i ledaskde jinde) se jim podobné opravy podařily. Udělat z celého města zbořeniště byla asi jediná šance, jak tomu předejít.

43625

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
778 031,93 Kč

Poslední aktualizace: 19.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?