Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 20 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, lubosmat, Miroslava, Místní.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.05.2020 19:59

Když smyšlenka zvítězí

RE: Modrá pilulka

Miroslava 193.?.?.?

Ještě jednou chci zdůraznit, že bílá civilizace se stala lídrem lidstva, když v ní dominovalo křesťanství. Vše, co bylo před ním odkryto ve vědě a vytvořeno v technice se dnes vyučuje na základní škole včetně toho, co vymysleli v období antiky staří Řekové a Římané. Vše velké v kultuře, technice, vědě, ve státním řízení se zrodilo v bílé civilizaci v epoše křesťanství.

Udivují mě některé komentáře, v nichž je dominance křesťanství připisována dominanci církve. Chtěla bych objasnit, že převládání křesťanství označuje, že tehdy v národech představovali většinu věřící křesťané. A právě tito věřící křesťané rovněž převládali mezi těmi, kdo řídil stát, formoval vědu, vynalézal novou techniku, stavěl města, komponoval velikou hudbu, literaturu, malířství, učil, léčil, soudil,…Díky ohromnému přínosu věřících byly zformovány takové systémové mechanismy, které zabezpečily vůdcovství ve všech sférách.
Křesťanské církve, to není instrument řízení společnosti, to je cesta k Bohu. Ano, byť cesta mnohdy klikatá. Stává se, že i věřící činí nedobré skutky, včetně duchovních, ale to neznamená, že církev je obecně destruktivní. I mezi lékaři lze najít nesvědomité darebáky. Existují dokonce případy, kdy vědomě zabíjeli své pacienty. Znamená to tedy, že medicína je obecně špatná? Samozřejmě, že ne. Dozvídáme se o nemále případů nečestných lidí v policii. Znamená to, že policii zrušíme? No jasně, že je to úplná blbost. V českých věznicích jsou uvězněny desítky tisíc Čechů, z nichž nemálo z nich jsou vrahové. Znamená to tedy, že český národ je špatný? Samozřejmě ne. Stejně tak je to s církví, která sestává z hříšníků, kteří se chtějí spasit, proto přišli do chrámu Božího.
Co se týče pohanství (v jednom z komentářů) bylo předurčeno k zániku, protože už neodpovídalo tehdejší úrovni rozvoje lidstva. V prvních století křesťanství se pohanství snažilo sebe ochránit likvidujíc krutým způsobem křesťany. A nehledě na snahy římských císařů zaštítit pohanství, ztratilo vliv.

Lidé s ateistickým myšlením velmi nesnadně chápou spojení mezi sílou ducha národa a vírou v Boha. Bezbožná společnost v podmínkách demokracie nemůže existovat. Nemůže dokonce obhájit ani své hlavní národní zájmy, nemůže ochránit vlastní zem, kulturu, svébytnost od přistěhovalců. Dnes to vidíme v EU přímo před našimi zraky. Proč? Protože spolu s odchodem křesťanstvím odchází i SÍLA DUCHA NÁRODŮ. Otevřete, prosím, oči! Primitivnější národy pohlcují Evropu. Proč oni mají duch a tam, kde žije 10-15% přistěhovalců, původní obyvatelstvo začíná odcházet, přestože je jich mnohem víc. Ve Francii, v severních zemích Evropy jsou už celá města a oblasti v megapolích, kde dominují přistěhovalci, čtvrti, kde jsou zatím v menšině, ale už se tam snaží ko...

Automaticky kráceno

379683

26.05.2020 20:02

Když smyšlenka zvítězí

RE: Modrá pilulka

Miroslava 193.?.?.?

pokračování:

Existují čtvrti, kde jsou zatím v menšině, ale už se tam snaží komandovat. Odpověď je prostá: přestože jsem méně rozvití, leč mají víru v boha a spolu s ní i sílu ducha. V celé Evropě dnes žije 5-7% muslimů, ale my už se jim přizpůsobujeme a na veřejných místech zakazujeme naše křesťanské symboly, abychom je neurazili.
Všichni ti, kteří veřejně aktivně vystupují proti křesťanství, nebojí se urážet věřící, se naivně domnívají, že tím napomáhají rozšiřovat řady ateistů a likvidují "Biblický koncept ovládání lidí“. Ve skutečnosti ovšem očišťují cestu satanismu, všem zvrácenostem a hnusu, které ubíjí mravnost. A společnost s nízkou úrovní mravnosti buď rychle zdegraduje nebo se transformuje v diktaturu.

Křesťanství a mravnost jsou spojeny nejtěsnější vazbou. Nutnost mravního povznesení je hlavním smyslem života křesťana, neboť do ráje se může dostat jen ta duše člověka, pro niž je touha po rajské společnosti rodná. Ateismus jako učení, víra v nebytí Boha a všeho nadpozemského, nemá ŽÁDNÉ mravní učení. Ateismus nemůže odpovědět, co je DOBRO a co ZLO, co je dobré a co špatné. V ateismu neexistují kritéria rozlišení dobra od zla, dobrého od špatného. Dokonce na nejprostší otázky nezná ateismus odpověď. Proč mám být dobrým, když mám potěšení v konání zla a trestu se mohu vyhnout? Proč bych měl pracovat na společenském zájmu, a ne pouze na tom vlastním? V čem je smysl života člověka a lidstva? Proč by se měl někdo starat o to, jak bude žít další pokolení?...

379684

08.09.2020 10:31

Užitečný idiot

PR příprava Kandidáta

193.?.?.?

Je vysoce pravděpodobné že to může být jinak. Volby prezidenta se blíží a systém musí vygenerovat nějaké kandidáty na nejvyšší ústavní funkci. Tyto je třeba připravit, aby věděli co je pak čeká - než jedete do Himalájí, tak se obvykle dělají s oddílem přípravná soustředění v Krkonoších, Tatrách a v Alpách aby jste tušili, že to fakt nebude růžová procházka po náměstí kavárny ke kavárně, a že nahoře sakra fouká a přituhne. Pak jim musíte udělat životopis, a v neposlední řadě jakékoliv PR, aby byli představeni veřejnosti a vešli tak v známost.

Zatím se o funkci na hradě přihlásil jen Generál a Brankář. To je málo. V tuhle chvíli už za našimi zády nejspíš probíhá patrně casting a konkurs na jednotlivé role v plánovaném divadelním představení.

Znáte jméno starosty Horních Měcholup? Víte kdo je předseda rozpočtového nebo branného výboru v senátu nebo ve sněmovně?

Když se plánovala výměna garnitur v roce 89, tak už od roku 84, jezdili někteří lidé na stáže a univerzity, do zahraničí aby měli v životopise napsáno "zkušenost na západě". Přednášel na univerzitě v XYZ za našimi hranicemi a pod. A novináři (západní) s nimi dělali rozhovory, aby jim vyrobili "věhlas".

Tyhle akce se opakují s železnou pravidelností - v naší kotlině minimálně od roku 84, kdybychom zahloubali v novinách do prvních třech poválečných let a do přelomu konce Rakousko - Uherska a první republiky našli je vysoce pravděpodobně i tam. (Například poslanec Ota Hora po roce 45, Edvard Beneš jako mladíček kolem roku 1908 - studentský dopisovatel z Paříže apod.)

Víte jak dlouho se plánuje divadlo, třeba muzikál, než se to pustí na scénu na premiéru? klidně i dva tři roky. Je třeba připravit spoustu věcí, zajisti autorská práva, kostýmy, osvětlení, zjistit jestli mají herci volno v diáři atd. "Franto, jak se máš. Hele dělám teď na jednom představení a vzpomněl jsem si na tebe... Mám tu takovou super roli, která je pro tebe na míru."

Po roce 89 například taková Praha 6 a její orgány městské části, fungovaly jako spolehlivý generátor kádrů na další funkce ve státní správě. Naprosto opakovaně.

Do teď Vystrčila nikdo neznal, nyní o něm mluví celá země a nenajde se víceméně člověk co by nevěděl jak vypadá. Je třeba ho představit té skupině voličů, se stejným naladěním, aby měli nějakého charakterního hrdinu až vypukne další představení.

Myslím si že uvedení páně Vystrčilovo do La Scally a Metropolitní na páté Ave. proběhlo navýsost dobře a produkce ušetřila desítky miliónů za výlepy plakátů, a celostránkové reklamy v novinách. Média se můžou přetrhnout - a to jak mainstream, tak alternativa. Výborný tah.

381837

08.09.2020 11:51

Byly to vraždy, nebo sebeobrana?

Je ti několik ale

Místní 193.?.?.?

Je tu ovšem několik zásadních ale... , která je třeba také zmínit a doplnit.

Než začnu s těmi ale, tak jen podotknu, že to tam docela znám, a když jsem slyšel jméno města - tak na rozdíl od většiny lidí jsem přesně věděl, kde to město je. Řadu let jsem v metropolitní oblasti Chicaga žil a cestoval za známými po okolí, byl u nich doma, nebo v kavárnách a obchodech co tam jsou. Kenoshou jsem x krát projížděl na cestě z Chicaga do Milwaukee a protože ja na pobřeží, tak jsem tam byl rámci poznávání v rekreačním přístavu a v parku na Michiganském jezeře. Dokonce z toho mám někde fotku s Kolumbovou sochou, kterou si tam instalovali.

Teď ta zásadní ale: Není plnoletý. Nevidíme co se dělo před tím, než se dostal na zem. Nevypadá to na rabovaní. Jde spíš o pouliční šarvátku. White trash.

Kluka v pátek, nebo v sobotu večer ani nepustí třeba do Friadys nebo do hospody, protože tam bude stát ochranka ve dveřích a dovnitř pouští starší osmnácti let, aby pak uvnitř nemuseli kontrolovat občanky kolik komu je.

Podle mé znalosti oblasti, jak jsem viděl to video, je to z nějaké rezidenční oblasti a ne z Shopping mallu, nebo nějakého centra města. Je to typická řadová ulice s parčíkem, "nikde v Americe", typická second streetv Sleepy Hollow.

Nevidíme hordu borců jak s basebolovými pálkami rozbíjejí výlohu, a tlačí se dovnitř.
Nebo tatíka jak sedí na gauči a chrání se před lidma co vtrhli do jeho domu, nebo hrdinu co jako starší brácha chrání mladou sestřičku před chátrou co se derou do domu.

Za to vidíme partu borců jak běží po ulici s různým náčiním a to i bílejch. A akci.
Taky vidíme jiný další lidi za nima, vzadu, co jdou po ulici někam jinam a tý věco se neúčastní.
Vypadá to spíš na střetnutí fotbalových nebo hokejových fanoušků a ještě k tomu omezené.

Nehodnotím teď samotných 30 sekund akce, ale celkovou situaci.

I když přistoupíme na to že nějakej lokální ňouma politik, nebo jen starší známej vyzval lidi že se mají bránit... tak...
Tak náš "hlavní hrdina" má sedět večer doma a bránit svůj majetek a ne obecní a to speciálně kvůli tomu, že mu není osmnáct.
Kluk by měl sedět doma a připravovat se na přijímačky na vysokou, pokud nechce skončit jako ty co se s nima střetnul a ne pobíhat po ulicích.

Není dospělej a kromě toho že nedostane ani v sámošce pivo a v baru panáka, tak bez povolení rodičů nesmí večer ven. Čili problém teď bude mít nejen on, ale i jeho rodiče - protože budou muset vysvětlovat na sociálce, jaktože kluk pobíhá po ulici s bouchačkou v kapse.

Situace by byla jasná, kdyby:
Seděl doma na gauči, nebo si spravovala něco v garáži a ty borce by rozstřílel tam, pak by šlo o útok na jeho dům. To tady ovšem není.

...pokračování...

381842

08.09.2020 11:59

Byly to vraždy, nebo sebeobrana?

pokračování - Několik Ale

Místní 193.?.?.?

... dokončení...

Byl na návštěvě nebo na brigádě u známejch, kteří vlastní krámek třeba s potravinama, nebo podobně a on se stal účastníkem napadení a rabování toho objektu v době kdy tam byl. Pokud snad náhodou k něčemu takovýmu došlo, tak on by musel nejřív zavolat policii - a teď je teď pronásleduje na ulici.
To se tu ovšem evidentně taky neděje. (nikdo Policii nevolal a rabování nehlásil)

Mladík, místo co by seděl doma a učil se na vysokou, se nechal zmanipulovat nereálnými Hollywoodskými filmy a dodává si ego na fotkách s rychlopalnou, automatickou puškou a teď podlehl omámení doby a kouzlu okamžiku, nechal se zmanipulovat sociálními sítěmi a akčními trháky a vyrazil VEČER na výzvu do ulic nasát atmosféru revoluce lhostejno z jaké strany.

On se neocitl shodu okolností a nešťastných náhod na místě činu. On na místo činu vyrazil.

Do toho konfliktu se naprosto evidentně nedostal tak, že šel po ulici, šel do práce, nebo se vracel ze školy a náhodou ho napadli tři borci co jeli kolem na skejtu. Šel jako nezletilý aktivně do místa dění.

Mimochodem nejde jen o Američany v Americe. Během svého pracovního pobytu zrovna v téhle oblasti ve státech jsem byl na pohřbu několika Čechů, kteří už se domů nevrátí. Po třicet. Pod čtyřicet. Násilná úmrtí - a to ani nechodili na akce do centra a stalo se jim to v okolí domova nebo zaměstnání. Jo a pachatelé byli ve všech případech bílí.

White trash.

Jeden z těch pachatelů měl tu samou kliku, co tenhle, že zrovna probíhaly volby (lokální) a demokrati na sebe křičeli s republikánama, takže se jim vražda hodila jako téma, a ten pachatel se tak stal symbolem boje za nařízení - zrušení zákona XYZ... A případ byl na titulkách místních novin po řadu měsíců, protože jeho kauza a kauza dotyčného mrtvého českého občana (emigranta) se stala z kauzy kriminální kauzou politickou.

Obě strany předvolebního boje a média se toho teď chytí a zneužijí to pro svůj prospěch.

Mladej má teď to samé štěstí: Teď z něho udělají ikonu a symbol politického boje.

Jako z Palacha a jiných.

V půlce srpna už začínají akademické semestry, mohl sedět ve škamnech a balit spolužačky na Wisconsin College.

Není to hrdina, je to vůl..
Není to ovšem hrdina, je to zmanipulovanej chudák.

381843

08.09.2020 14:58

Byly to vraždy, nebo sebeobrana?

V lokálních souvislostech

Místní 193.?.?.?

Aby bylo zřejmé že se jedná o politický boj doplním to ještě do místních souvislostí, které z Česka nejsou patrné, aby bylo zřejmé o jaký případ se jedná.

V oblasti Chicaga byl počet násilných úmrtí v posledních letech kolem 850 případů ročně. (Kenosha je hodinu od Chicaga). Dřív to bylo na půlce. To jsou asi tři denně.
V této statistice nejsou započítaní ti co nezemřeli, ale "jen" byli postřeleni. Takže ten borec s půlkou ruky se do toho nepočítá...

Měl jsem známého Chirurga co dělal v jedný nemocni (jedný asi z dvaceti, nebo třiceti) a ten mi tvrdil, že jim tam během sezóny tohle dovezou na sál několikrát za den. Do jedný nemocnice.

Kromě domácího násilí se jedná o potyčky uličních gangů. Street gangs. Tohle co vidíte na videu - tam bylo už dávno před současnými nepokoji, Floyd sem, Floyd tam. Akorát - protože nebyly volby, tak se to zrovna nepropíralo v hlavním čase, ale jenom v rubrice kriminalita v novinách "Suburban review", nebo "Kenosha Times".

Čili viděno z lokálního kontextu - jedná se o "běžnou událost", jakejch je tam na pořadu tak tři až pět během jedinýho všedního dne...(spíš večera, jako tady) Když tam jste tak už to ani nevnímáte ze zpráv, protože se to v těch milónech obevytel ztratí, takže dokud vám neodprásknou kámoše z hospody, tak to už tomu nevěnujete pozornost.

Viděno tímhle pohledem to připomíná rvačku pouličních gangů, kdy se znuděný borci vydali do ulic, tak jako každej pátek, podobně jako u nás se vyjede na zápas Sparty do Ostravy, nebo na Baník do Prahy, aby se zažili nějakej adrenalin. Což se tedy borcům rozhodně povedlo.

Tento případ bude zneužíván politiky a médii obou stran, během předvolebního období ke zvyšování čtenosti a házení špíny na oponenty.

Až bude po volbách, po nikom z těch čtyřech už ani neštěkne pes. A ti co jezdí dnes na místo aby se tam ukázali, se patrně dále v případu angažovat nebudou. Mouřenín posloužil, vydal se podle pokynů z FB tam kam měl, mouřenín může jít.

Dva borci budou mít pohřeb. Jeden trvalý následky, Snad jen v případě osvobozujícího rozsudku (pod politickým dohledem a tlakem) bude v budoucnu označen za nevinného. To je však s ohledem na okolnosti, že šlo z pohledu zákona o rvačku - a my nevíme kdo ji vyprovokoval, velmi nejisté. Do tý doby si zatím posedí v chládku.

Bez Facebooku, bez mobilu, i bez tý svý sbírky zbraní.

A může přemýšlet jestli se ho zastane ten borec co na sociálních sítích vyzval lidi aby se šli bránit, náhodu sám neseděl doma a nečuměl na telku a jestli pro něj teď něco udělá - když reagoval na jeho post na FB.

381850

08.09.2020 21:39

Byly to vraždy, nebo sebeobrana?

RE: V lokálních souvislostech

Místní 193.?.?.?

Ano. Nic z toho co píšete nerozporuji a celkem souhlasím. Aktuální čísla jsem nehledal, uvedl jsem ty poslední co jsem si pamatoval z hlavy. Ten trend byl jasně rostoucí, když to vyskočilo z těch Čtyřista-něco na 85O. Čili klidně to už mohlo takto exponenciálně vyskočit až tak vysoko na ty hodnoty co uvádíte vy. Byl jsem tam skoro dekádu, a přes rok tam teď nejsem a ty data už pár let nesleduji.
To na věci. že je tam evidentně několik takovýchto stříleček denně (místo pár za měsíc nebo za rok), celkem nic nemění.

Také s vámi souhlasím s tím, že přesně na severu Chicaga, hned za hranicemi Evanstonu a možná i před nimi a nahoru dál je Trumpovo, nebo republikánů - a víceméně to tak bylo vždycky. Zažil jsem tam dvě, nebo tři prezidentské kampaně a při poslední jsem naprosto přesně předpověděl, že navzdory New York Times, ČT, a dalším médiím Trump vyhraje a porazí Clintonovou, práve proto že jsem neseděl v downtownu, ale jezdil po menších obcích a předměstích a nežil v sociální bublině liberálního velkoměsta.
Hned za hranicí města okamžitě vlaječky s McCainem.

Dodneška mě ovšem mrzí že jsem si nevsadil, bych byl v děsným balíku.

Kenosha je Trumpův obvod, a bylo od něj opravdu velice chytré, že sednul kvůli týhle události do letadla hned tam přiletěl dát svoji podporu lokálním lidem a ukázat se tam. Jsou to pro něj rozhodně body pro a dobrá strategie, kterou ukazuje voličům které potřebuje kde stojí. Přesně takto udělal minulé volby - a ty voliče teď potřebuje.

S pojmem White trash je třeba zacházet opatrně, asi jsem ho neměl uvádět, není to přesně vymezené. Každý si může představit co chce, a já jsem to v tom příspěvku nespecifikoval exaktně. S tím s vámi také souhlasím, osobně měl jsem před očima některé konkrétní lidi. Znám spoustu lidí z hospody, hodně bílejch co byli někde v base, ale vesměs v násilí nejeli. Nejvíc z nich mělo DUI, sem tam někdo ubalil manželce, domácí neshody, ňáký drogy, čórky, a sem tam ty zbraně. Kriminalitu barevných je ovšem evidentní taky, tu nijak nezpochybňuji. Samotné právo farmářů vlastnit flintu jako takové pak taky nijak nezpochybňuji.

To neštěstí a rvačka v Kenoshi je ovšem nejasné, byl jsem bohužel svědkem podobných událostí víc, než by mi bylo milé a příjemné - a my nevíme co bylo před tím a kdo si začal a nakonec z toho budou patrně tratit všichni co se toho účastnili a žádnej vítěz nebude. S vyjímkou politiků. Lose-Lose situace.

381860

09.09.2020 10:01

Byly to vraždy, nebo sebeobrana?

RE: Jo Ty Mistni Chlapci

Místní 193.?.?.?

Ale no tak. O můj názor tu přeci vůbec nejde, ten může a je každému šumafuk.
Je celkem lhostejné co si myslím já, ale co říkají aktuálně platný zákony a vyhlášky, co díky tomu uvidí státní zástupce a vyšetřující soudce, policie a nakonec porota.

Samozřejmě že lecjaký voják měl nejen 17, ale třeba šestnáct, a zalhal o svým věku. A pak byl hrdina. I dnes vás naberou do armády pod 18 - se souhlasem rodičů. Jenže dnešní souvislost u tohoto případu je jiná.

Doba osidlování a Smith & Wesson, aktuálně dneska něběží. Kongres nevyhlásil válku, hlavní hrdina není člen ani jedné z legálních ozbrojených sil. Nemají tam LM ani PS VB a on nemá pásku na ruce. Jestli by si chtěl zažít, ty starý dobrý časy, na který tu vzpomínáte, tak musí použít stroj času a nebo Play Station. V Kenoshe zrovna není stav ohrožení. A domobrana je, že brání domov. Oblast v místě bydliště. Nebyl to starosta, nebo lokální šerif, kdo svolával do zbraně, ale nějakej jeho kamarád nebo idol co ho kluk sledoval na FB - který k tomu evidentně neměl z hlediska jejich zákonů oprávnění.

Takže... Já tu jen upozorňuju na souvislosti, které tu doposud nikdo nezmínil, aby byl obrázek kompletní.

A soud se a sociálka se bude ptát, nejenom na to jak proběhlo těch 30 vteřin, ale jak k incidentu došlo, co mu předcházelo a kdo ho vyprovokoval. Soud není pohodová diskuze pod článkem, odvolávání se na historii nikomu nepomůže.
Kdyby ta sebeobrana byla tak evidentní, jak si někdo myslí že je, tak ho po akci pustili domů. Kdyby to byl prodavač za pultem co brání tržbu už je doma. Kdyby to byl borec co mu vlezli do baráku, už je doma. Ale má na krku paragraf. Ne co si myslím já, ale jak to vidí místní.

Jde o pouliční rvačku s důsledkem zabití. A bude se řešit nejen, jestli to byla sebeobrana, ale proč byl na tom místě, co tam dělal. Pokuď doteďka to bylo tak, že tři měli záznam v rejstříku a jeden čistý hrdina ne, tak teď už maj potenciální záznam v rejstříku čtyři.

Vedle mě v apartmentu, byli takoví milí sousedé, fajn kamarádi, ale měli italské manželství. Takže na ně občas zavolal někdo místní policii. Dvakrát sebrali preventivně jeho, přes noc v cele, jako že prevence domácího násilí. Ovšem potřetí už sebrali oba i ji. Protože si všimli, že původcem šarvátky není soused, ale je obětí provokace, protože ona čistě pro zábavu, za žárlivosti a z poctu že jí to baví, se ho vždycky záměrně snažila uvýst do varu. I ty policajti mu to pak říkali. Když je pak zabásli oba dva. My víme že ty za to nemůžeš... Ale nakonec seš to ty kdo se neudrží a obrací se to proti tobě. Musíš to uhlídat. Tady to bude podobný, Ne já, ale vyšetřující soudce a sociálka se budou ptát jak se tam vzal, a co tam dělal.

Je možný že ho osvobodí a vyhodnotí to jako sebeobranu.

381866

09.09.2020 13:30

Byly to vraždy, nebo sebeobrana?

RE: V lokálních souvislostech

Místní 193.?.?.?

Měl by jste si klást jiný otázky než co by dělal někdo z Chatu když by ho honil "dav", ale proč ho ten dav honil.

Základem sebeobrany - jak sděluje kdejaký profesionál z oboru, třeba na youtube není hromada zbraní, ale vyhnout se konfliktu.

Kluk jak vyšlo najevo, přišel na nějaký shromáždění lidí, v kostele Krále Ježíše Krista, na šedesátý ulici, jako by se chystal přehlídku u příležitosti osvobození na Rudým náměstí - kde byl jedinej takhle viditelně vyzbrojenej. Bez kámoše nebo parťáka. Nikdo jinej jako on a tam nebyl. V pohodě, klidně - ano je to jeho právo! Pokuď na to psychicky a mentálně má.

Ovšem tím na sebe (zbytečně) upoutal, přitahoval pozornost a jednoznačně si tak říkal o potenciální třeba verbální konflikt. Nevím jestli jste už jste slyšel o všech těch střílečkách v kostelech a ve školách a v obchoďákách a v hospodách, nebo v nemocnici za poslední roky, kde borec s automatickou puškou vybílil nějakou akci?

Bejt oblečenej jako ostatní a v batůžku schovanýho Glocka, nikdo by si kluka ani nevšimnul. Přijde, pobaví se, nikdo si ho ani nevšimne, nic se nestane a zase jde domů.

Na tý akci došlo k nějaký roztržce a při ní došlo k nějakýmu (prvnímu) výstřelu.

Na videu - co bylo zveřejněno, pak vidíte, že po ulici beží banda nějakých lidí a co honí borce s puškou.
Jak víte proč ho honí a kdo je kdo?
Jak víte, že ti tři co za ním běží nehoní "patriota a vlastence", ale borce co právě někde vystřelil na akci a oni se ho teď snaží zadržet?
Jste si jistý, že to není ten borec z Ostravy, co přišel s bouchačkou do nemocnice, nebo ten borec co na Moravě vystřílel hospodu?

Jak víte, že když na něj skáče snožmo ten první borec, že to není ve skutečnosti chlápek, co se snaží odzbrojit kluka, co před deseti minutama střílel po hádce v kostele?

Dává vám logiku, že dva neozbrojený chlápci z nichž jeden nemá v ruce vůbec nic, a druhej má jenom skateboard "ohrožují" kluka po zuby ozbrojenýho ryhlopalnou automatickou puškou? Vy by jste někoho takovýho naháněl a chtěl mu sebrat pušku? Ukážete nám to?

Pokud ho tedy ten "dav" ohrožoval - jak je možný, že ten s ustřelenou rukou je teď na svobodě a kámoši se sním ukazujou na Twitteru?

Ani negři, ani duševní negři. Všichni čtyři byli bílí.

Jeho filosofická jasnost by klidně vylezla ze sklepa - když v tý oblasti deset let žila, a chodila tam normálně po americku na akce jako jindy. Ale jeho filosofická jasnost by nechodila na ty akce s viditelně vystavenou obří flintou, protože
- když tam jste - jednoznačně vidíte že to vůbec nikdo nedělá, takhle se neukazuje a nevystavuje, ani v tom Wisconsinu ne, protože je to to totální kravina.
A proto by jeho filosofickou jasnost rozhodně nenaháněl dav a nemusel by řešit vaší otázku co by kdyby.

381872

21.09.2020 22:13

Poláci sestavují exilovou vládu Běloruska

RE: S Poláky si ještě asi užijem.

lubosmat 193.?.?.?

Vy naozaj veríte v niečo také, ako "Voľba ľudu alebo sedliakov"?

Posledné dve dejstvá tejto politickej šaškárne práve na Slovensku ma presvedčili, že je to len a len podvod na nič nechápajúcej väčšine, ktorú s gustom pácha "zasvätená" menšina.

Tak ako sa šľachtia plemená psov a mačiek (selekciou), tak sa selektujú aj členovia vlád v súčasných "demokracách".

Ten výsledok prediktu máme na tanieroch v globálnom svete terbárs v podobe zaflusaných rúšok.

382219

14.10.2020 05:00

Racionální deklarace proti COVID-represi

Za třetí: plošná restriktivní opatření musí být politikum, nikoli diktát expertů

lubosmat 193.?.?.?

V tomto bode som temto cekom zaujímavý a vyvážený článok prestal čitať.

Je to totiž úplne naopak, to "politikum" prevalcovalo v danom prípade všetkých "expertov", pravdaže ak sa vôbec nejakí v politike vyskytujú.

To čo sa deje "NEJEN V ČESKÉ REPUBLICE" je kríza politických systémov "západu", ktoré hľadajú v jednom šíku výhovorku na to, prečo sa nedá dostiahnuť TUR "TRVALE UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ" tak, aby sa týkal väčšinovej časti populácie, prečo už 30 rokov trčíme "podotýkam" tí šťastnejší v tzv. rozvinutých "demokratických" krajinách kdesi medzi rozvinutým "socializmom" a úpadkovým "kapitalizmom".

No a teraz sa pokúsim ten článok vystavaný na mylnom predpoklade od "za třetí" dočítať.

382982

14.10.2020 05:40

Racionální deklarace proti COVID-represi

Za sedmé: média jsou jediným vítězem parazitujícím na pandemii. Mají odpovědnost.

lubosmat 193.?.?.?

No nejako som to predsa len zvládol až do konca.

Nie je to pravda, médiá prehrali svoju vojnu už dávno, ešte v čase, keď sa stali nástrojom reklamy a politickej propagandy, už dávno sa nám médiá nesnažia niečo vysvetľovať, oni nám to servírujú a nútia nás to s prepáčením zožrať aj s tým papierom na čom sú tie "ŽVÁSTY" natlačené.

Jediným víťazom v tejto špinavej hre sú tu opäť politici.

Autor sa hrá v článku s pojmom "EXPERT", v jednom prípade tento pojem zhadzuje a v druhom prípade vyzdvihuje, v ponímaní diskutérov na tejto platvorme sa jedná o klasický Trolling.

Teraz vtip:

"Expert je človek, ktorý vie čoraz viac o čoraz menšom počte vecí, a ten najväčší expert je človek, ktorý vie úplne všetko o ničom."

Čo však robia politici s tzv. EXPERTNÝM NÁZOROM (pravdaže keď sa im to hodí, keď svet ovládala cirkev robila to isté):

EXPERTNÝ NáZOR = FAKT = AXIÓMA = DOGMA

Stretávame sa v dobe temna s tým, že nás niekto riadi nie na zéklade spoločenskej dohody, ale na základe DOGIEM.

382983

01.12.2020 02:40

Volby v rozpolcené společnosti

KDE SA PODELI ODBORY?

Lubosmat 193.?.?.?

Je to ako náhrada výskumu a vývoja projektovým riadením, ak sa nám niečo neosvedčilo (bez ohľadu na okolnosti), starý projekt rozšliapeme a nahradíme ho novým a pravdaže pod novým vedením.

Strata kontinuity prináša nové a nové straty.

V čom vlastne spočíva "rozpolcenost společnosti"?

Zrejme v tom, že voľba už nie je voľbou, staré mechanizmy riadenia spoločnosti stratili svoje opodstatnenie, pozor ale, čim v nepriateľskejšom prostredí žijeme, tým viac sa vedenie spoločnosti blíži k diktatúre.

Zoberme si napríklad súčasný stav na Slovensku:
1) Predpokladajme že to "vláda SR" na čele s CAPUTOVICOM myslí dobre,
2) Okolité prostredie je plné "nebezpečného" vírusu.
3) "Vláda" sa rozhodne vyhlásiť núdzový stav a dokonca povolá na pomoc "armádu".
4) Hoc "demokraticky" zvolení predstavitelia štátu sa začínajú v mene všeobecného blaha "boja s HNUSOBOU" správať despoticky, svoje rozhodnutia odmietajú podrobiť nielenže kritike opozičnej, ale aj tej odbornej a spoločenskej.

Jednoducho sa z demokratov stávajú vojačikovia schopní vo svojom presvedčení boja za dobro a sppravodlivosť zničiť všetko okolo seba bez ohľadu na dôsledky.

Rôznorodosť názorov začína byť prekážkou a uzurpovanie moci je vyšším cieľom než presadzovanie akýchsi "Hodnôt".

Keď po niekoľkonásobnom pokuse o akúsi "voľbu" šliapnete do "s prepáčením" toho istého exkrementu, nemožno očakávať nič iné ako "ROZPOLCENÚ SPOLEČNOST".

Kde sa podeli ODBORY, čas na GENERÁLNY ŠTRAJK dozrel.

Voľakedy odôvodňovali naši "postkomuniti" po 89, že jeden z hlavných dôvodov prečo je mzda v rovnakých podnikoch na západe vyššia od tej tuzemskej, je vklad západných odborov do vyjednávania lepších a lepších pracovných podmienok v podmienkach kapitalizmu voľnej súťaže.

ODBORY by mohli byť niečím, čo by mohlo vrátiť spoločnosti stratenú rovnováhu, ale stále vo mne rezonuje tá istá otázka: KDE SA PODELI ODBORY?

384396

01.12.2020 03:02

Vakcíně proti covid-19 bychom se měli za každou cenu vyhnout

Vnášanie codzorodých látok do tela na nosičoch z emulzií kovov = chemická lobotómia!

Lubosmat 193.?.?.?

Neviem síce aký nosič je použitý na vnesenie účinnej látky do tela vo vakcíne proti chrípke , aby dostatočne dlho pôsobila a priniesla "želaný" výsledok, no pri očkovaní malých detí sú to emulzie kovov.

Prečo sa vlastne používajú takéto "kovové" nosiče účinných látok? Lebo organizmus ich jednoducho z tela nevie vylúčiť a ukladá ich priamo do mozgu. Čo spôsobí takáto toxická emulzia v mozgu rozvíjajúceho sa dieťaťa si neviem ani predstaviť.

Už rozumiem odporcom očkovania malých detí!

Štát sa snaží ušetriť na zdravotníckej infraštruktúre a dopuje populáciu jedmi podobne, ako keď chcete sadiť cesnak a pred sadením ho ponoríte do moriaceho roztoku, ako profilaktika pred chorobami a škodcami.

Politické riadenie spoločnosti je jej choroba a škodca zároveň, doposiaľ na tento mor nebola vynájdená žiadna účinná liečba.

384398

07.01.2021 12:57

Kozel zahradníkem v Bílém domě

US-gerontokracie

193.?.?.?

Americký prezident Joe Biden - 78 let
Prozatímní předseda amerického Senátu Chuck Grassley - 87
Mluvčí Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosi - 80 let
John Kerry, zvláštní vyslanec pro klima, 77
Ministr zemědělství Tom Vilsack - 70
Americká velvyslankyně při OSN Linda Thomas-Greenfield - 69 let
Ministr pro bydlení a rozvoj měst Marcia Fudge - 68
Ministr obrany Lloyd Austin - 67
Janet Yellen, sekretářka ministerstva financí - 67
Ministr zdravotnictví Xavier Besser - 62
Energetická tajemnice Jennifer Granholm 61
Tajemník vnitřní bezpečnosti Alejandro Mallorcas - 61
Ministr vnitra Deb Haaland - 60

385460

05.02.2021 16:06

Hoši z Harvardu to zkrátka vezmou jednou zkrátka

Kopanec do (_!_)

193.?.?.?

V těchto hodinách, v Moskvě, jednají S.Lavrov a šéf diplomacie eu Borrellem. Jen tak, během jednání, mezi slovy, před dezertem…
„V Rusku byli diplomaté z Německa, Polska a Švédska prohlášeni za personu non grata za jejich účast na nekoordinovaných protestech na podporu kriminálníka Alexeje Navalného“. Jasnější signál „Tam je vaše místo!“ neexistuje.

„Jestli draka neizbežna, nado biť pervym“. Funguje to.

Je známo na tisíc způsobů, kterak probudit Ruského medvěda a dostat ho z brlohu, ale zatím není znám jediný způsob, jak ho dostat zpět. A ten už se probudil…
Konečně.

386318

05.02.2021 17:07

Pácha vláda PLG. Igora Matoviča vedome trestné činy?

Smutné je, že sa bavíme o neexistujucej pandémii!

Lubosmat 193.?.?.?

1) Obe fázy celoplošného testovania zvýšili chorobnosť na respiračné ochorenia.
2) Počet potitívnych zistení je na hranici chybovosti testov, teda falošných pozitívnych zistení.
3) Absurdné testovanie zdravých ľudí zaťažuje zdravotníctvo pseudochorými,
4) Zvyšujúci sa počet pacientov na lôžkach je spätným rázom neposkytovania základnej zdravotnej starostlivosti tým, ktorí to potrebujú aj z iných dôvodov než sú respiračné ochorenia,

Všetci ktorým zomrel člen rodiny na diagnózu COVID19 by mali podať na zdravotnícke zariadenie žalobu za neúmyselné zabitie z titulu dôvodného podozrenia na zanedbanie základnej zdravotnej starostlivosti.

Nemožno predsa liečiť všetkých pacientov bez rozdielu na jediné ochorenie.

Keď prídete do nemocnice napríklad s akútnym zápalom slepého čreva, najskór Vás poženú na nezmyselný test, a ak budete pozitívni, tak Vás potom asi pošlú na 10 dní do karantény? Zriadenec pri odbere sopľov, keď ho ovraciate žalúdočnými kyselinami, zrejme skonštatuje že je to ťažký atypický priebeh ochorenia COVID-19 a pošle Vás zdochnúť domov.

386319

15.02.2021 21:20

Státní teror pozastaven pokračuje

RE: Soudruh Grolich, hetman Jihomoravského kraje za sudeťáckou KDU

lubosmat 193.?.?.?

Musím sám na seba reagovat, v tom parlamente hanobil babky Jožo Pročko, ten Rasťo Piško sa tam ešte nedostal.

386646

28.02.2021 07:58

Je čas řešit kulturu?

Kultúra versus umenie

lubosmat 193.?.?.?

Ešte by som chcel dodať niečo k veci.

Som chlapec pochádzajúci zo severu Slovenska, v detstve som ešte vídal ľudí odetých v rázovitých krojoch, každá dedina mala charakteristický a niečím sa odlišujúci, takisto reč mala svoje odchýlky, nehovoriac o zvykoch, obyčajoch, rôznych ľudových piesniach a tancoch.

Starí rodičia rozprávali doma rôzne historky a ohovárali v príbehoch obyvateľov okolitých dedín a miest.

Spomínate na odrazy týchto starších kultúrnych čias v umení: „Ťapákovci, Sváko Ragan, Slovácko sa nesúdi ...“

Čo nám ponúka umenie teraz? Pozrite si ocenené výtvory OTO /z otrasných televíznych odrhvačiek/.

Naznačujú nám „umelci“ že už nemajú z čoho čerpať? Mediálny priestor je zamorený výtvormi ktoré podsúva do nášho povedomia zahraničná mafi a stávame sa príjemcom cudzej kultúry, čiže recipientom. Navyše je to recepcia „príjem“ z jedinej správnej monokultúry.

386983

04.03.2021 11:33

Chystá sa vojenský konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom?

My máme jiné starosti

193.?.?.?

Vláda stojí před vážnějším neřešitelným problémem: jak od nás dostat daně, které nemůžeme platit, aby je mohla utratit za to, co nepotřebujeme.

387104

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 2

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
742 629,92 Kč

Poslední aktualizace: 20.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?