Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 281 příspěveků, 1 jméno: Jan Hanuš.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.06.2020 10:16

„Velká hra“ Donalda Trumpa?

Fandím Trumpovi.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Zatím věřím tomu, že chce udělat USA soběstačnými. To znamená, že ty základny bude muset rušit, protože na to nebudou falešný dolary. Nám by to pomohlo jako vzor a možná by ta vytoužená soběstačnost, alespoň s vepřovým, konečně byla. Ale piráti to stejně zboří, protože prasata smrdí a čističky jsou drahé. Tak snad alespoň brambory a mrkev k tomu, to by snad šlo.
Jenom doufám, že to nebude jako v té parodii Space Balls, kde velká helma říká: "Zlo vždycky zvítězí nad dobrem, protože dobro je hloupé."
Co se týče černochů, tak jsou k tomu všemu zneužíváni ze všech stran, ale některým se to evidentně líbí.

380134

23.06.2020 11:11

Svět není jen černobílý

Svět je kyvadlo.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Kyvadlo se houpe z jedné strany na druhou a lidé s ním. V politice je to tak určitě u voličů taky. Optimista by mohl doufat, že se kývání ustálí někdy v nějakém normálním místě a bude klid, ale ono to spíš vypadá, že je ten rozkmit čím dál větší. Je to vlastně podivná anomálie, možná ničivé perpetuum mobille. Možná se nakonec roztočí jako větrník. Bude to mela.

380152

25.06.2020 10:12

Sekera v rozpočtu

Smutek v duši

Jan Hanuš 193.?.?.?

Ani teď nevěřím, že si tohle někdo uvědomí. Zastánci covidu jsou tiše zalezlí s hadrem na hubě a myslí si svoje. Rozkrádání čehokoli nikomu v zásadě nevadí, každý si rád něco ukradne taky. Že Havel sliboval míň úředníku a menší úřady je zapomenuto. A za byt v komunistický králíkárně je každý tiše vděčný. Za pár mega ho přeci může mít každý. Obzvlášť teď to půjde, když se bude propouštět, snižovat platy a bonusy. Ale když on za to může ten covid, co se dá dělat.
Lidi jsou tak zpitomělí, že uvěří tomu samému klidně ještě víckrát. Až do dna.
Zavinili jsme si to ale sami. A i to, že jsme neubránili naše děti před převýchovou Chorošem. A z toho jedovatého podhoubí vyrostly jedovaté hřiby a další svinstvo.
Ten pád už nezastaví nikdo. Asi ani Putin.
A bohužel už nemáme ani tu řepu, která zachránila za války spoustu lidí před hladem.

380182

25.06.2020 12:39

Sekera v rozpočtu

RE: Smutek v duši

Jan Hanuš 193.?.?.?

S tou řepou je to jen nadsázka. Nakonec mám hromádku řepy asi 30 kiláků od bytu, to na kole ušlápnu. Chudáci Pražáci.

380187

27.06.2020 11:48

Zničí se bílí lidé sami?

Chaos

Jan Hanuš 193.?.?.?

Mám pocit, že cílem je prostě chaos, boj každého s každým a současně zvýšení zisků těch nejbohatších.
Jinak si ty informace pořád odporují. Jak udělat zlatou miliardu vyhubením bílých? Stejně se nijak moc nemnoží. Vyhubí se sami, barevní to hladce doženou.
A možná je to stejný jako s tou Horákovou. Tak moc chtěla udělat kariéru, až se do toho zamotala a komunisti jí hloupě popravili. Taky budovala nějaké buňky odboje, ale nebylo to v Seattlu. Možná je to osvědčený způsob, jak se někam vyšplhat, ale člověk si při tom občas natluče. Aby to nakonec všechno nedopadlo přesně naopak. Skoro bych si na to vsadil.

380206

29.06.2020 11:48

Tři antiutopie – tři modely pro přetváření Homo Sapiens

A opět z terénu.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Včera jsem byl u kamaráda a zmínil jsem se o jiném kamarádovi, který sedí doma sám, jen s televizí, internet nezvládá. Telefonoval jsem mu, aby vylezl z díry a šel alespoň na pivo, ale dozvěděl jsem se, že všude řádí virus a on se bojí. Bojí se i jít k doktorovi do nemocnice, protože tam to prý řádí nejvíc. Asi to říkají v televizi, sám jí nemám, takže nevím.
Druhý kamarád mi řekl, abych ho nechtěl nasrat, že virus je jen chřipka, protože on tomu věří a hotovo. A drž hubu. Statistiky na internetu jsou propaganda a šmitec.
Měl jsem malinko podezření, že je v tom možná i trochu prospěchářství. Je učitel, má plný plat a učí z domova. Hrozně se mu to líbí.

380246

30.06.2020 11:41

O amerických prezidentech v superlativech

RE: Kupodivu Alexander Hamilton....

Jan Hanuš 193.?.?.?

Nádherný příspěvek. Děkuji

380268

01.07.2020 09:27

Jak jsme prodali Sovětský svaz a Československo za plastové nákupní tašky

Podepisuju všechno,

Jan Hanuš 193.?.?.?

snad jen ta hudba je výjimkou. Byla fuška sehnat třeba Slade, které se mi líbí i dnes. Ale nakonec bych to za všechno ostatní systému odpustil. Člověk nemůže mít úplně všechno.
Co mě ale mrzí, že to ta generace, co tohle zažila, nepřizná ani teď. Když se zeptám, jestli to bylo lepší dřív nebo teď, dozvím se vždycky to samé. Teď je to lepší. Proč? Nebyla svoboda a komunisti zavírali lidi do vězení. A byly fronty na maso a nebyly banány. O tom, co bylo dobře a co je důležitější pro život ani slovo. Já ale nepotkal dřív nikoho, kdo byl týrán a cítil se nesvobodně. Slyšel jsem o pár lidech, kteří utekli na západ, ale bylo to vždy o penězích. Obvykle argumentovali, že se tam dá rychle vydělat na auto. A ti ve vězení byli hlavně zloději. Teď jsou hrdinové a kradou zase.
Každý má nějaké priority a systém neuspokojí všechny, ale některé jsou důležitější než jiné. Pocit viny mám taky, ale je to k ničemu, ty chyby udělá dnešní mládež znovu. Jak to řekla ta genetická badatelka po celoživotním studiu genetiky. Člověk je nepoučitelný.

380286

01.07.2020 18:12

Jak jsme prodali Sovětský svaz a Československo za plastové nákupní tašky

RE: Propagandistický blábol nehoršího zrna

Jan Hanuš 193.?.?.?

Je evidentní, že jste ten režim nezažil a máte to z druhé ruky, nebo politické školení mužstva na VŠ, případně kariérista - viz. dále.
Nikdo za mě nic nikdy nerozhodoval, ani jsem neměl pocit, že by chtěl. Do žádné organizace jsem vstupovat nemusel, nevím o nikom, kdy by byl za to nějak postižen. Naopak vím o lidech, kteří jsou ve vysokých státních funkcí ještě i dnes. Věta, kterou jeden takto uvědomělý kapitalistický soudruh kdysi řekl, to dokreslí: "Do KSČ jeden za naší rodinu vstoupit musí, dvoje příspěvky ale kvůli kariéře platit nebudeme. Budeš to ty, ženo". Je ve funkci pořád a mluví teď jako Vy.
A bojím se teď. Pokud by tenhle můj příspěvek četl, je schopný mě i dnes začít likvidovat. Kamarád. Ale lhát už nebudu kvůli nikomu.

380308

02.07.2020 09:21

Jak jsme prodali Sovětský svaz a Československo za plastové nákupní tašky

Nedá mi to, ještě jeden...

Jan Hanuš 193.?.?.?

Manželka absolvovala za komunistů střední ekonomickou se samýma jedničkama. Na VŠ se nedostala kvůli tetičce v Kanadě. Chtěla do Jugoslávie a nepustili ji kvůli tetičce v Kanadě. Pozvali na STB a chtěli informace o tetičce v Kanadě. Teď by to asi chtělo přidat něco opadané omítky a stokrát zavražděnou Horákovou a je tu další zapšklý nepřítel minulého režimu.
Překvapivě se to nestalo. Jugoslávii si vydupala na STB klasickou scénkou, kdy se budova otřásala v základech. Bez následků. Už jí nikdy znovu nepozvali.
VŠ zhodnotila jako celkem nedůležitou věc ve srovnání s tím, že byla coby svobodná matka dobře zajištěná a nemusela bojovat o život. O dítě postaráno bylo.
Dnes je z ní špičková účetní a opět spokojená. Na minulý režim vzpomíná v dobrém. Je prostě inteligentní a úplně normální.

380325

03.07.2020 10:52

2022: Očkovací pas. EU mlčí o podezřelých dokumentech

Něco tu chybí.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Očkování bylo účinné proti bakteriím, jako je třeba TBC nebo tetanus, ale nikdy nefungovalo proti virům. Chřipka je tu pořád a vždycky bude. Je to jako s Windows. Zaplavil celou zeměkouli, s viry jakože bojuje pořád, ale hlavně neustálými aktualizacemi zpomaluje počítač a nutí kupovat nový. Na antivirových programech se živí celá armáda, ale viry jsou tu pořád. A pořád nebezpečnější. A šíří se čím dál víc.
Není rozdíl mezi tímto hnusem a tím člověčím. Hlavní pijavice je pořád stejná - Gates s CIA za prdelí a deep state USA.

380361

05.07.2020 13:32

EP: Usneseni o protestech proti rasismu

Podivné zákony.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Na gymnáziu nám jeden učitel vykládal o tom, že za určitých okolností se může uzákonit cokoli. Jako příklad uváděl, že kdyby Hitler vymyslel zákon, který by zakazoval cyklistiku, budou se vbrzku věšet cyklisti na kandelábrech a lidi tomu budou tleskat. Byl to předvídavý člověk. A my mu nevěřili. Ostatně Orwellovi taky ne.

380395

15.07.2020 20:22

Neexistuje druhá pitva George Floyda

Špatně se mi dýchá.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Mám astma a občas beru Neurol, což je ten Xanax. Velmi špatně se mi dýchá. Zkoušel jsem na sobě tlak na krku podobně, jak je to na obrázku, ale dýchání to neovlivnilo. Nechce se mi věřit, že by se takhle někdo mohl udusit. Je to o něčem jiném.

380560

18.07.2020 10:23

Bílí lidé jsou soudně stíháni kvůli uplatnění práva na sebeobranu

Chtělo se mi říct:

Jan Hanuš 193.?.?.?

Jako cikáni... Ale neměl bych pravdu. Tady, kde bydlím, žádné konflikty nejsou a navíc je vidím velice často pracovat tam, kde se to bílým nelíbí. Na stavbách, úklid města, budov, údržba zeleně. Jsou sice trochu hlučnější, ale to je vlastně normální.
A máme tu i černochy. Všichni úplně v pohodě, někteří už chodí po česku na pivo. Nikomu nevadí a my jim taky ne.
Tu "ameriku" nechápu. Není to fejk?[smích]

380608

18.07.2020 10:53

Bílí lidé jsou soudně stíháni kvůli uplatnění práva na sebeobranu

RE: Kurník a iný dojem.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Vlastně máte pravdu. Taky jsem viděl houfek rozčílených cikánek, ale tahat na ně zbraň by mě nenapadlo. Asi to tam je fakt jiný.

380609

23.07.2020 11:51

EU - země, kde včera projedli zítřek

RE: co chceme dnes ?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Přesně.

380696

25.07.2020 00:09

Čína ztrácí šance na to, aby z jüanu vytvořila rezervní měnu

Zadupat do země...

Jan Hanuš 193.?.?.?

Snad se nebude pan Bašta zlobit, když ho trochu okopíruju: Polemika jako žánr nebývá v naší době příliš populární. Mohou za to internetové diskuze pod nejrůznějšími články, které se většinou změnily na masáž ega pisatele a snahu zadupat do země oponenta, píše Jaroslav Bašta.
Mám pocit, že nejvíc vyniká oblast ekonomie. Čím to?

380719

27.07.2020 20:33

Amerika se stává místem krajní ideologické nesnášenlivosti

Doporučuji film

Jan Hanuš 193.?.?.?

Absurdistán-Idiocracie. Je tam všechno.

380760

29.07.2020 15:49

Desatero zničení českého národa

Nejde jen o národ.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Jde o postupné likvidování poddaných. Nastala nová situace, která tu ještě nikdy nebyla. Dřív byli poddaní nějak užiteční, protože vytvářeli nějaké hodnoty pro své pány. Do budoucna to nebude potřeba. Roboty nahradí skoro všechno, jsou levnější a dokonce se umí už samy opravovat a seřizovat. Např. přímo v Německu už umí vyrobit některé produkty několikrát levněji, než v Číně. Ve fabrice skoro nikdo není, jen pár Turků. Nejvíc lidí je ve vedení. Prokuristů je třeba 10. Největší oddělení je propagace.
Tu zlatou miliardu, nebo ještě míň, myslí vážně. Likvidovat se bude národ, rodina, ale hlavně se omezí množení. Tu pomůže i chřipka přejmenovaná na covid. Na vzdálenost 2m se těžko bude někdo s někým nějak sbližovat. A nějaké demonstrace tím taky odpadnou. LGBT bude trend. Správné názory nám do hlavy napumpují. Už si ani nebudeme moct vybrat, jestli je něco černé nebo bílé. Všechno je jenom černé nebo barevné. Pročpak asi Ivanka Trumpová nosí pořád bílé šaty? A proč to Putin začlenil i do ústavy? Nějak moc se o tom nepíše.
Nicméně to tak není všude. Každý plán se může podělat. Nakonec se budeme radovat, když spadneme do východní zóny. Pokud o nás budou vůbec stát.

380798

02.08.2020 12:09

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

Jan Hanuš 193.?.?.?

Připomíná mi to jednoho řidiče ještěrky u nás v hospůdce. V každé diskuzi zvítězí snadno a rychle: "Byl jsi u toho? Můžeš mi to ukázat? Ne? Tak nemůžeš mít pravdu."

380850

02.08.2020 22:06

Konečný úpadek USA

RE: ...stinohra namisto politickeho dialogu...

Jan Hanuš 193.?.?.?

Tohle se mi stává pravidelně. Existují i výjimky, obvykle se ale alibisticky do diskuze nezapojí a mlčí. Nemají odvahu se té tupé většině postavit a názor řeknou jen mezi čtyřma očima. Blbci se umí báječně podporovat a stává se z nich rozvášněná tlupa.
Naposledy jsem se skutečně naštval, ale naštěstí nejsem vázán na jednu hospodu. Ostatní ano, nikam jinam nechodí. Prostě jdu jinam.
Zcela výjimečně narazím na někoho, kdo to chápe, ale je to jako hledat houby v lese, když nejsou.
Mám strach, že je to marný. Lidi nechtějí používat mozek, chtějí to prostě naservírovat hotový. Většinou se dívají jen na televizi a ani se nenamáhají si něco dalšího najít. A ani ty jiné názory nechtějí poslouchat.
Za to ale mají přehled o všech slevách širokodaleko.

380874

03.08.2020 10:10

Na západní frontě chaos

Totalita je přirozená.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Když se rozhlédnu, totalita je nejvýkonnější a je všude. Komunistům to nefungovalo z jiného důvodu. Totalita je v každé firmě a funguje nejlíp i v rodině. Zaměstnancům se stanovují pravidla totalitně, nikdo se jich na nic neptá. Dětem v rodině se to stanovovalo taky tak a fungovalo to. Když se jim to nestanoví, vyrostou z nich piráti a všechno zničí. A Gréta to dodělá.
Mám pár kamarádů, kteří jezdí do té totalitní Číny. V podnicích je disciplína, šéfce (mají tam hodně šéfek) se neodporuje. Její slovo je zákon. Na podnikovou oslavu přijdou všichni v rozjásané náladě a šéfovou milují. Snad doopravdy.
I u nás se na to můžeme podívat. Je tu řada korejských, švýcarských, německých i ruských firem. Všude je to podobné. Můžou snad zaměstnanci o něčem hlasovat?
Šéfové velkých firem se krásně na setkáních Bildebergů, a jiných, na všem dohodnou a my při tom jen tiše šoupeme nožkama. Možná ale právě oni na těch setkáních hlasují. Demokraticky.
Za komunistů nikdo dělníky ve fabrikách k ničemu nenutil. Pamatuju frézaře, který si hodil nohy na frézku a nedělal, dokud mu nepřidali "zelenáče". To byl šek navíc. Vydělal 8000 měsíčně, když jsem já měl 1700. Vydíráním. Každý dělal něco jiného, než měl. Mistr na dílně bokem opravoval rádia a televize.
Kde tedy byla komunistická totalita, když jí jeden frézař dokázal potopit? Nikdo s ním nehnul.
Asi má ta totalita víc variant. A demokracie taky.

380887

04.08.2020 13:06

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

Je to marný..

Jan Hanuš 193.?.?.?

Lidi už se rozdělili na dva tábory jako u dvojčat. Každý má své (neoddiskutovatelné) názory a jistotu. Přesvědčit se nedá ani fakty, radši si najde svoje fakta, obvykle někde jinde. Nejlepší jsou z USA, Ruska nebo Číny. Jsou báječně úderná, ale hlavně neověřitelná. Z takového Chile by to moc nezaujalo. A z Tanzánie vůbec ne, prezident je určitě konspirátor jako já. Je to sice vědec, ale jiný, než ti ostatní. Nemá licenci na pravdu.
Nade mnou už jen mávají ti inteligenti okolo opovržlivě rukou. Všichni mají televizi, já ne, tudíž jsem debil a konspirátor.
U nás je všechno báječné, protože je báječný Babiš, Hamáček a Prymula. Dokonce z toho máme novou lásku a svatbu. Virus to zatáhne.
Ty zde popisované příznaky jsem dřív při chřipce míval úplně běžně, takže chřipku nenávidím. Teď k stáru to úplně vymizelo. Asi tu chřipku sežral Covid. Nějak se přestala vyskytovat.
Před televizní hloupostí, která pronikla i do hospůdek jsem už kapituloval. Mlčím a poslouchám ty "informovanější".

380942

06.08.2020 12:57

Ludvík Svoboda – najlepší prezident v histórii Československa

Přemýšlím nad "nezalezi"

Jan Hanuš 193.?.?.?

Znám jenom jednoho člověka, který podobně uvažuje. Je to restituent, kterému byl vrácen velký majetek a jeho rodině komunisti šlápli na nohu. Teď je bohatý, extrémně lakomý a své děti vychovává ve stejném duchu. Nenávist a majetek se bude dědit dál.
Člověk, který se musel živit normální prací a ne zlodějnou to vidí jinak. I já se zpětně komunistům omlouvám, byl jsem asi nevděčný parchant. Teď si to teprve uvědomuju naplno. A i díky těm, co jim na ničem nezáleží.

381016

06.08.2020 16:14

Ludvík Svoboda – najlepší prezident v histórii Československa

RE: Kolik Cechu je ochotno plivat na vlastni minulost

Jan Hanuš 193.?.?.?

To je zvláštní, já nic takovýho neslyšel. Nebude to ze zpráv TV? Tam takhle žvaní.

381024

08.08.2020 08:47

Každý měsíc jsem psal Putinovi!

Trochu jinak.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Já zase slyšel, že majitel lodi mnohokrát žádal o uvolnění lodi, ale soudci v Bejrůtu se tím odmítli zabývat, takže to nakonec vzdal a loď odepsal. Normálně by se asi dali ty papíry dohledat, ale jde o Rusko, takže se rozhodně ztratí a využije proti Putinovi. A možná se to čirou náhodou dobře načasovalo, Chabarovsk se zrovna proti Putinovi bouří.
Ale je tu ještě jeden aspekt. Ten ledek už vybuchnul na různých místech víckrát, třeba zrovna v USA. Ví se, že může za určitých okolností vybuchnout a ani k tomu nepotřebuje další výbušninu. Stačí, když dostatečně dlouho leží, trochu zvlhne a zatuhne, pár nečistot spolu s teplem od sluníčka, a bác. Praštit kladívkem do zatuhlého ledku taky pomůže. Tohle ty úřady musely vědět. Je to jednoznačně chyba místních úřadů. Kdyby se to řádně vyšetřilo, mohl by starosta brečet znovu ve vězení. To se ale nestane. Dozvíme se, že to naplánoval Putin, který si coby šachista spočítal 6 let dopředu, kdy to bouchne.

381071

08.08.2020 19:43

Každý měsíc jsem psal Putinovi!

RE: Zajímavé...

Jan Hanuš 193.?.?.?

Ano, všechno se dá zmanipulovat. Tady se bude manipulovat fest. A covid k tomu. Je to vážně válka. Velice nepřehledná válka. Ale zatím je všechno ku prospěchu těm nejbohatším. Vydělávají skvěle. Všude je plno názorů a statistik, ale detektivní otázku "komu ku prospěchu?" nikdo nepokládá.

381085

10.08.2020 10:58

Izrael ničí východní Bejrút novou zbraní

Je to vážně divný.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Ledek vybuchnout může, nechal jsem si to vysvětlit od experta na výbušniny. Studoval tento obor na Univerzitě Pardubice. Proces se dá i chemicky popsat, ale celé jsem to nedokázal sledovat. Souvisí to ale s tuhnutím podobně jako u hydroxidu. Pak nečistoty a následně třeba rozbíjení sbíječkou, což se asi stalo v tom Texasu nebo i Číně. Tady je to ale v pytlích a není vidět, v jakém stavu to je. Asi do toho pytle nikdo sbíječkou nevrtal. Texas a Čína jsou ale důkazem, že to normálně bouchnout může. Možná jsou nějaké fotografie z těch předchozích výbuchů, mohlo by se to porovnat.
Jinak to ale bude vážně jako s dvojčaty a covidem. Další mlha a dva tábory proti sobě. Zkusím se na to znovu za pár dní zeptat

381112

11.08.2020 11:37

Izrael ničí východní Bejrút novou zbraní

RE: na muj vkus

Jan Hanuš 193.?.?.?

Takhle nějak to vysvětloval ten můj kamarád. Prý k tomu není nutné nic moc přidávat. Konspirace všeho druhu ale budou.

381140

12.08.2020 10:53

Bez vize

RE: o diskusii

Jan Hanuš 193.?.?.?

Konečně něco, s čím můžu souhlasit. Ani tady se nikdo s nikým neshodne. Jak by tedy mohla vzniknout nějaká společná vize? 10 lidí u jednoho stolu bude mít 10 různých názorů a každý věří jen tomu svému. Všechny ostatní je potřeba umlátit argumenty. Kdyby se ale ozval svist biče totality, rázem by se s mávátky v průvodu sjednotili a nadiktované vizi provolávali slávu s párkem v ruce druhé.

381175

12.08.2020 10:57

Vyvěsme červené vlajky!

RE: Trápne, šialené , .........

Jan Hanuš 193.?.?.?

Mám úplně stejný pocit.

381176

12.08.2020 11:11

Každý měsíc jsem psal Putinovi!

RE: Trochu jinak.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Prezentoval jsem názor odborníka na výbušniny, který přesně tento obor vystudoval na univerzitě. Já chemik nejsem, ale věřím odborníkovi, ne dvoum kecálkům.

381177

12.08.2020 19:31

Vyvěsme červené vlajky!

RE: Trápne, šialené , .........

Jan Hanuš 193.?.?.?

I s tím musím souhlasit. Trápit se s klukem, kterému je 35 a neví si rady, je zoufalý.

381190

13.08.2020 13:00

„Lublinský trojúhelník“ způsobí mnoho problémů v rusko-běloruských vztazích

Nebude to tak horký.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Lukašenko je darebák, ale pořád nejpřijatelnější partner pro Putina. Poláci si můžou přát cokoli, ale zatím jim nikdy nic moc nevyšlo. Myslím, že se Lukašenko bude snažit něco vydojit z Ruska vydíráním, ale nezmění se nic.

381203

13.08.2020 21:28

„Lublinský trojúhelník“ způsobí mnoho problémů v rusko-běloruských vztazích

RE: Nebude to tak horký.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Do tuhého jde už všude. Mám strach, že máte pravdu, ale zubynehty se snažím si udržet trochu optimismu.

381212

14.08.2020 11:20

Koronavirus je nový „terorismus“

Jen kdyby

Jan Hanuš 193.?.?.?

tohle vymyslel Putin. To by by byl řev.
Mladí si tu aplikaci stáhnou rádi, poněvadž je to určitě "kůůůl". A budou se po pirátsku udávat sami, nikoho dalšího k tomu potřebovat nebudou. Pavlík Morozov by měl mít sochu na Václaváku. S mobilem a hadrem na hubě.

381222

15.08.2020 10:56

Mají v Bělorusku jiné obušky?

Zalezeme do kanálů?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Film Demolition Man vypadá jako scifi pohádka, ale ono se to vážně tím směrem sune. Pohádky končí dobře a všechny zachrání rozmrazený chlapák Silvester Stallone. Možná by byl potřeba i dnes. Lidi sami nic nezmění, radši zalezou do kanálů. A jak by se to mělo řešit je tam vlastně taky ukázáno. Je to stejně obdivuhodný, jak někteří autoři dokázali předvídat budoucnost lidstva.

381232

17.08.2020 10:23

Putin a Rusko čelí velmi vážné krizi v Bělorusku

Pro Putina

Jan Hanuš 193.?.?.?

by asi bylo nejlepší udržet Lukašenka u moci i za cenu toho, že z něj bude ještě větší diktátor a neoblíbený parchant. Získal by čas a zatím se budou USA dál rozkládat a upadat do chaosu. Pokud tedy nezvítězí i tam ďábel. Stát se může cokoli.

381265

18.08.2020 16:40

Vědí Bělorusové, co jim hrozí?

Kolik jich asi je?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Jak tak brouzdám, už jsem viděl zprávu, že jsou jich tisíce, statisíce a dokonce i prý možná miliony. Z 9 miliónů! Fakt solidní zprávy.

381306

19.08.2020 05:07

Lukašenko: „Zemi nikomu nedáme, situaci udržíme“

Rozšíření obzorů.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Pokud by měl někdo zájem si rozšířit znalosti o organizování barevných revolucí a jejich zákulisí, včetně úlohy Číny a terorismu, doporučuji ke shlédnutí seriál Spjashije (Spící). První serie je s českými titulky, druhá asi jen Rusky. Obzvlášť úloha Číny je zajímavá. Ale i to, jak se ten dav v ulicích vyrábí.

381315

19.08.2020 14:17

Lukašenko: „Zemi nikomu nedáme, situaci udržíme“

RE: Rozšíření obzorů.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Nenapadlo mě, že je kolem toho seriálu tak strašný rozruch. Nedá se už najít, režisér se stáhl do ústraní a už nechce nic filmovat. V Rusku je o tom veliká diskuze. Zřejmě se strefil do černého a je v háji. Pravda se zveřejňovat nesmí.

381322

19.08.2020 17:54

Lukašenko: „Zemi nikomu nedáme, situaci udržíme“

RE: Rozšíření obzorů.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Děkuji za odkaz, já to stáhnul z Leva-Net a Vimeo, a tam jsem to už nenašel. Ten režizér se prý omluvil, že to nějak špatně vyznělo.

381326

19.08.2020 18:14

Lukašenko: „Zemi nikomu nedáme, situaci udržíme“

RE: Rozšíření obzorů.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Nedalo mi to a našel jsem to vyjádření režizéra. Třeba jsem to špatně přeložil, někdo to může zkontrolovat.
https://www.rbc.ru/society/13/10/2017/59e0f3e19a79...

381327

23.08.2020 14:06

Černoši, kteří mediálně neexistují

Skvělý článek,

Jan Hanuš 193.?.?.?

nemá chybu. Ale kvalitní přemoudřelý čecháček si vždycky nějakou najde.

381443

24.08.2020 09:28

Až Poláci vystřizliví

RE: Moje prispevky na obhajobu Ruska se miji ucinkem

Jan Hanuš 193.?.?.?

Pane Kavane. Vaše názory znám dávno a dokonce jsem si pročetl Váš blog. Reaguje se na to ale dost těžko, protože je to dost hloupé a mimo realitu. Nicméně je to Váš názor, já ho respektuji, ale žádná smysluplná diskuze být nemůže.

381464

24.08.2020 10:39

Proč není Česko víc jako Švédsko?

RE: Nesmysl

Jan Hanuš 193.?.?.?

Vy ale máte trpělivost. Já už to vysvětlování vzdal, jsem z toho unavený a ti s hadrem na hubě jsou čím dál víc agresivní. Ještě chvíli a nepustí mě do hospody na pivo.

381470

25.08.2020 08:46

Česká republika posílá běloruským aktivistům deset milionů z našich peněz

RE: Ne nadarmo ten Babiš už z vnějšku mi připomíná krysu...

Jan Hanuš 193.?.?.?

Babiše nesnáším už dávno. Lže úplně ve všem, ale pak si chytře koupí důchodce nějakým rouškovným a oni ho budou volit. Já tedy určitě ne.

381512

Když chce někdo vydělat, vymyslí si nějaký podfuk a prosadí lobisticky do zákonů a vyhlášek.Např. bezolovnaté pájení si prosadila firma Philips, aby zlikvidovala konkurenci. Keců kolem ekologie bylo plno, ale ve zdravotnictví a vojenství byla ihned výjimka, protože to dlouho nevydrží a musí se pak pořád kupovat nové zboží. Nic ale nefunguje věčně. A tak se zase vymyslí něco nového, třeba Gréta nebo imigranti. I to Německo řídí nějaké firmy.
Atom vadí, ale když to bude Westinghouse u nás, tak zase ne.
Momentálně Turecko vydírá Němce imigranty ale ti samí Němci tam mají své továrny. A za války spolupracovali Němci s Turky výborně.
Někdy stačí i okoukaný ksicht, jako třeba u Lukašenka a už se někdo chystá krást.
Ti, co se šplhají nahoru, stejně jako ti, co tam už jsou , si vymyslí cokoli pro prosazení svých zájmů, moci a zisku. Když to nejde tankama, třeba to půjde s covidem, rotačkama, rasismem, LGBT, vydíráním... Každý jak umí.
Nakonec vyhrajeme my Češi. Nebudeme se sice mít extra dobře, ale do nějakého teplého zadku určitě zalezeme. A dokonce budeme energeticky soběstační. Ti, co zalezou hlouběji se i víc ohřejou. Nebo přihřejou?

381544

27.08.2020 08:11

Peníze. Jsme víc, máme-li jich víc?

Otec byl komunista.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Asi podle dnešních měřítek, a hodnocení doby minulé, zvláštní. Nabádal mě, abych se nehonil za kariérou, penězi a majetkem. Prý jsou důležité vztahy a máme si pomáhat navzájem. O lidech, kteří chtěli mít za každou cenu dům, auto a pod. říkal, že to jsou masňáci. Doteď vlastně nevím, co to slovo znamená, ale věřil jsem mu a řídil se tím.
Teď jsem tedy chudý, ale nikdo mi nevěří, že to tak doopravdy je. Mají pocit, že ty těžký prachy tajím a někde schovávám. Když to řeknu nahlas, tak se shovívavě usmívají a mají to za dobrý vtip. Dávám v hospodě větší spropitné, což je podezřelé. Ti bohatí přežmoulají každou kačku a přemýšlí, jestli dát ty kačky dvě nebo dokonce tři.
Babička byla pošťačka a já jí pomáhal roznášet důchody. Od babky, co dostala důchod 400Kč, jsem dostal 5Kč na čokoládu. Ženská, co dostávala důchod z Německa v bonech, nám hrubě vynadala do zlodějů, když pošta zavedla poplatek 1Kč za složenku. Barák měla výstavní.
Asi za to všechno fakt můžou komunisti, církev je přeci tak poctivá. A Kalousek taky.

381560

27.08.2020 13:48

Peníze. Jsme víc, máme-li jich víc?

Tak jsem to poslal.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Odeslal jsem Zvědavci 106Kč, což je 1% z mého důchodu. Je malý, poněvadž jsem byl lenivý. Doufám, že to dojde, na bankovní placení jsem totálně pitomý a vůbec to nepoužívám samostatně. Tohle je poprvé, co to zkouším sám. Sorry.

381574

29.08.2020 09:16

Co se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?

Komu ku prospěchu?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Zase těm nejbohatším. Celé je to řízené a financované, samo se to neděje. V pozadí ale nejsou jenom Židi, jak si to někdo zjednodušuje. Jsou tam všichni bez rozdílu rasy, ale s tím nejtučnějším kontem. Bankéři, šéfové nadnárodních firem a obslužná pakáž politiků. Ani už nemá smysl je jmenovat, je jich hodně.
A jak dopadne bílá rasa? (Ale nakonec i ta černá.) Zkouknul bych pro inspiraci Elysium, Šílený Max, Hrozny hněvu.

381601

30.08.2020 12:56

Co se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?

K zamyšlení z Ruska

Jan Hanuš 193.?.?.?

Koukal jsem na ruskou kriminálku. Mafiánský boss tam říká své přítulkynini, že jí odveze kamkoli, třeba do Miami. A ona na to: "Tam nechci, jsou tam černoši."
To multikulti se do Ruska prostě musí narvat, moc si dovolují.

381622

30.08.2020 16:45

Co se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?

RE: To: Jan Vítek (Odpověď náctiletému pisateli) - Je to STÁLE stejná Amerika

Jan Hanuš 193.?.?.?

Máte úplně pravdu. Po určitou dobu se ale Amerika i celý západ chovali z donucení dobře pod tlakem východního bloku. Nic jiného nemohli dělat, neměli dost sil a báli se. A my je tehdy zrovna obdivovali, vypadalo to lákavě. Reklamu si dělat umí. I dnes reklamě podléháme. Pořád nás někdo klame. A pořád se mu to daří.
Ale ti, co chtějí USA a celý západ předělat, už všechno skrýt nedokážou. Nicméně se jim to pořád dost dobře daří. Těch zmanipulovaných je pořád víc.

381626

30.08.2020 22:57

Peníze. Jsme víc, máme-li jich víc?

RE: Příklady táhnou, šmejdi nám vládnou

Jan Hanuš 193.?.?.?

A opět tu platí, co řekla ta genetická badatelka. Lidi se nikdy nepoučí, nejsou toho schopni, a tak se to bude opakovat pořád dokola.

381635

01.09.2020 15:23

O 40. výročí polské Solidarity jinak

Nové metody.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Zřejmě už nestačí dosazovat zrádce do vlád, už se pracuje globálně. Ve starší hře o ovládnutí planety Red Alert vyhrává ten, kdo první zničí elektrárny a těžbu surovin. V reálném světě na to stačí jedna Gréta. Placená je za to luxusně.
Firmy, co prodávají alternativní zelené energie taky vydělají luxusně.
Dementní Biden nastartuje horkou válku.
Zdá se, že se pubertální mládí spojilo s dementním stářím do ničivé kombinace. Co neukradnou a nezničí piráti, to bude vybombardováno. Zlatá Solidarita.

381662

02.09.2020 09:37

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

Podivné..

Jan Hanuš 193.?.?.?

Zrovna včera mi jeden inženýr v hospůdce vykládal, jak je ta Čína hrozná. Nemají tam demokracii, ale tuhou totalitu a střílejí do lidí. Ověřit se to nedá ale, protože mají úplně izolovaný internet. Zlí komunisti lžou, lidi se bouří.
On je přejde humor, až jim tam tu západní demokracii nainstalují a Biden jim potopí loďstvo. Tohle se trpět nebude.
A stejně všechno ukradli z USA.[smích]

381676

02.09.2020 10:00

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

Ještě maličkost.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Pokoušeli jsme se domluvit s některými firmami v Číně ohledně výroby jakéhosi výrobku. Měli zájem, slušně nás přijali, ale k domluvě nedošlo. Ocenili sice naše nápady v oblasti vývoje, ale požadovali k tomu i zkušenost z prodeje hotového výrobku, nejlépe alespoň za 3 roky. Nápady nestačí.
Fascinující pak bylo, že i v celkem malé firmě je neuvěřitelné množství vývojářů všeho druhu.

381679

02.09.2020 16:56

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

RE: predpoklady k rozvoji

Jan Hanuš 193.?.?.?

Opět malá zkušenost: Při těch našich pokusech něco vyrobit v Číně jsme se potkali s mladým Číňanem, který se choval úplně stejně, jako kdokoli jiný. V Číně prolezl nějaké fabriky, aby pak nastoupil u firmy v Německu, protože mu dali vyšší plat. Žádná ideologie, prostě pragmatik.

381688

03.09.2020 19:56

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

RE: kde bude největší vnitřní trh pro umělou inteligenci

Jan Hanuš 193.?.?.?

Zajímavý pohled na umělou inteligenci nabízí 23. díl 5. série Castle na zabití.
Jmenuje se Lidský faktor.

381728

04.09.2020 10:31

Roušky jako symbol podvolení

Všichni mají pravdu.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Rouška je skutečně zpolitizovaná a je to nástroj podvolení se, ale nemusela by být. Tak jí zneužili ti nahoře a politikům se to taky hodí.
Kdyby sloužila jen k tomu, že si jí člověk vezme na cestu k doktorovi a zpátky domů s neschopenkou a plně placenou nemocenskou, bez strachu, že člověk díky marodění přijde o práci, tak by to k něčemu bylo. A muselo by to platit pro každou chřipku nebo virus obecně, vlastně pro jakoukoli nemoc.
Teď je to ale skutečně zneužito jako vybraný nástroj k ovládnutí lidí a jejich rozdělení. Další důvod se hádat. To se páníčkům líbí.

381749

07.09.2020 12:10

Byly to vraždy, nebo sebeobrana?

RE: Kdysi Američané říkali:

Jan Hanuš 193.?.?.?

Já smazal řadu filmů, které se mi i dřív líbily, ale teď je nemůžu. Navíc jsou tam černoši nejvíc na postech šéfů. Asi zadání. Dokonce i ve sportu mi to začalo vadit. Oni tu nenávist tou protekcí a tlakem na lidi spíš šíří. Vždycky jsem si chtěl udělat názor na cokoli sám, ale teď mám pocit, že to do nás perou pod tlakem a že se nemůžu svobodně rozhodnout.

381815

07.09.2020 22:43

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

RE: kde bude největší vnitřní trh pro umělou inteligenci

Jan Hanuš 193.?.?.?

Trochu mě překvapuje, že se celkem malá firma, která se zabývá distribucí součástek, vyjadřuje k celkem složitému problému. Jako vývojář jsem sice tuatam taky navrhnul, že by se od nich dalo něco koupit, ale tohle? Že by ve skladu součástek byl i nějaký fachman na tu inteligenci? Tady bych se fakt nevzdělával. Tady se nakupuje.

381827

08.09.2020 15:10

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

RE: kde bude největší vnitřní trh pro umělou inteligenci

Jan Hanuš 193.?.?.?

Odkaz na základní pochopení problému jsem tu už dával. Zřejmě jste ho vůbec nepoužil. Podruhé to dělat nebudu a do problému umělé inteligence se ponořit nechci.

381851

09.09.2020 12:00

Konec evropské civilizace

RE: Roušky jsou dobrovolné

Jan Hanuš 193.?.?.?

Lže, nebo jsou ti dole papežštější než papež. V autobuse pořád poslouchám, že roušky jsou povinné a z Billy mě chtěli hned vyhodit, jen co jsem překročil vrátka.

381871

09.09.2020 15:47

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

RE: kde bude největší vnitřní trh pro umělou inteligenci

Jan Hanuš 193.?.?.?

Dobrá, našel jsem to znovu. Je dobré si stáhnout 23. díl 5. řady seriálu Castle na zabití, který se jmenuje Lidský faktor. Je to sice jen detektivní seriál, ale ten díl je právě o umělé inteligenci použité v armádě. Je užitečné to vidět. Nebude problém to stáhnout. Třeba tady https://uloz.to/hledej?q=castle+na+zabit%C3%AD+5x2...

381878

10.09.2020 09:37

Otrávit Nord Stream-2

Nechápu Putina.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Proč dovolil, aby toho idiota odvezli do Německa? Vždyť je to pořád dokola. To se ještě nepoučil nebo to nemá pod kontrolou?

381893

11.09.2020 11:37

Pryč s Big Pharma, Go home, Bill

Zase virus

Jan Hanuš 193.?.?.?

Ví vůbec někdo o viru, který by se podařilo zlikvidovat očkováním? Ani u obyčejné chřipky se to nepodařilo, a to je nejvíc a nejdýl zkoumaná. A co AIDS, Ebola, opar (obzvlášť ten pásový), zarděnky, spalničky, příušnice? A s covidem je to jinak?
Rusům věřím asi nejvíc, ale i tak mám pochyby. Ledaže by byl tenhle virus fakt uměle vyrobený takovým způsobem, aby se dal vypnout. Patent nakonec v USA mají a i ve Windows jsou zadní vrátka. Vlastně ve všem, v čem má prsty Gates a jemu podobní šmejdi.

381917

11.09.2020 15:00

Budou mít Hillary a demokraté občanskou válku, kterou se snaží vyprovokovat?

RE: Nepodcenujte Trumpa

Jan Hanuš 193.?.?.?

Věřím tomu, ale tady se to nesmí říkat. Dokonce ani u piva ne. To samý s covidem.

381922

11.09.2020 17:03

Pryč s Big Pharma, Go home, Bill

RE: Zase virus

Jan Hanuš 193.?.?.?

Abych to zase nepopletl. Mutuje covid nebo nemutuje? Ruská vakcína funguje nebo nefunguje?

381927

12.09.2020 09:52

Pryč s Big Pharma, Go home, Bill

RE: Zase virus

Jan Hanuš 193.?.?.?

Věřím Vám úplně. Nakonec začínám i chápat naštvanost černochů v Africe, protože na nich Big Pharma vážně dělá pokusy. Na nás asi taky. Chce se mi sice těm Rusům věřit, ale nějak už nedokážu ani tohle. Pokud to ale nepřímo nařídí přes všelijaká omezení, tak to bude peklo. Nakonec jsem rád, že už jsem si něco užil. A mladým budovatelům světlých zítřků to je asi jedno. Budovat ničením je bezva zábava. Určitě na to bude i nějaká zábavná aplikace v mobilu.

381940

12.09.2020 11:37

Listopadové volby jsou o bělošství, o ničem jiném

RE: křivé frňáky nejsou běloši

Jan Hanuš 193.?.?.?

Pravdivé. Jen bych přidal, že je tu spousta dalších, kteří si podobný rypák pořídí, aby si taky lízli. Parchantů je všude pořád dost. I šmudla Vystrčil si určitě něco takového obstará.

381942

15.09.2020 09:12

Udělejme ze symbolu konformity symbol odporu

S kým se ale domluvit?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Hned včera, opět v hospůdce. Jen jsem naznačil něco o viru a hned se ozvalo: "No jo, zase nějaká blbost z internetu." A opět inženýr. Ale alespoň už vím najisto, že to říkají lidé, kteří internet doma vůbec nemají, nebo ho neumí používat. Sledují jen hlavní zprávy v TV a sport.
Tupost se neuvěřitelně rychle šíří, je to totiž pohodlnější. Lidi, co dřív četli a studovali skripta najednou dřepí v křesle u TV. Jakoby zamrzli v čase. Už i ten internet je pro ně složitý, tak ho radši pomluví.
Páni inženýři, stydím se už za ten titul.

381996

17.09.2020 21:41

Udělejme ze symbolu konformity symbol odporu

RE: Roušky proti antirouškám

Jan Hanuš 193.?.?.?

Jsou to právě tři dny, kdy začal kamarád panikařit, že má covid. Naměřil si teplotu 38°C a cítil se strašně unavený. Okamžitě začal dělat opatření. Ono to ale do druhého dne přešlo a třetí den, což je dnes, je zase zdravý. A je klid.
Dřív jsem míval chřipku se stejnou teplotou a trvala týden. Nikdo nepanikařil, nikdo neblbnul, prostě čaj a trochu klidu na kanapi.

382072

19.09.2020 11:05

Incident v Bille

RE: Jak Je vidět debilizace společnosti se daří

Jan Hanuš 193.?.?.?

Přesné. Krásným důkazem té debility je situace, která se běžně vyskytuje v hospůdkách se zahrádkou. Tam nikdo roušku nemá a všichni jsou jeden na druhého namačkáni. Ale stačí malá zmínka o tom, že je ta rouška jen velký humbuk a zastánci roušek mi prskají do obličeje z blízka své nadávky a urážky všeho druhu. Nejvíc oblíbené slovo je "konspirátor". Zřejmě ve své debilitě věří tomu, že pivo covid odpuzuje.
Bohužel je pravda, že nerouškaři jsou bázlivější a tak se nikdo nezastane. Jen "mezi čtyřma" a potichu. A pak slyším tiše: "Já si to taky dávám jen pod nos."
A jsou i tvrdě konspirační hospůdky, kde tu roušku nemá nikdo. Ale to nanapráskám, aby nebyl nájezd fanatiků. I když.., asi by moc nedopadl, chodí tam ti svalnatější.

382104

19.09.2020 11:12

Incident v Bille

RE: presný popis reality

Jan Hanuš 193.?.?.?

S tím novičokem jste mě pobavil. Budu to muset dát k dobrému u pivka. To bude mela.

382106

19.09.2020 12:06

Incident v Bille

RE: Jak Je vidět debilizace společnosti se daří

Jan Hanuš 193.?.?.?

Kamaráda to taky zdrclo, když měl jeden pouhý den teplotu 38°C a cítil se strašně unavený. Druhý den nic. Kdyby o covidu nevěděl, tak by ho to vůbec nezdrclo a šel by normálně práce. Netvrdím, že je dobré nakazit ostatní chřipkou, ale blbnout se u toho nemusí.

382115

20.09.2020 08:16

Incident v Bille

Nemáme tu Václavák,

Jan Hanuš 193.?.?.?

ale panika být musí. Otestujeme fotbalisty. Podezřele dobře hrajou. A hned tu máme C19, a hned třikrát. V hospodě se vrhá rouškofil na řidiče autobusu, který ty hochy někam vezl a vyžene ho z hospody. Dotyčný se provinil navíc tím, že byl na dovolený v Chorvatsku. Jasný případ. Někdo přidá hlášku, že někdo jiný leží doma a je mu blbě. Ten sice na testu nebyl, ale je to přeci jasný.

382145

22.09.2020 11:39

Kozel zahradníkem

RE: Opravdu byste se, pane Stworo, měl ve svých soudech krotit.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Prymula je zelený mozek do party s Faucim, Gatesem, Serešem... V partě s Babišem a babou Merkel to je to nejhorší, co nás mohlo potkat. Ze zelených a hamižných mozků mám strach už od vojny. Na tom se dodnes nic nezměnilo. Konflikt zájmů je tam zcela určitě. Babišovi z toho ale taky kápne, takže teď bude Babiš poslouchat rozkazy s nadšením. Nakonec už začal. Už se omlouvá a sráží paty.

382245

23.09.2020 09:55

Nová úvaha nad prezidentskými volbami v USA

USA nemám rád, ale

Jan Hanuš 193.?.?.?

lidi tam jsou na tom podobně jako my. Někdo je rozeštvává a staví proti sobě různé skupiny. To je u nás už taky a zelený mozek Prymula se od Hitlery určitě něco přiučí. Ještě štěstí, že tu zatím nemáme rasismus. Ale oni nám ho sem naverbují taky. Na povel.

382292

24.09.2020 12:02

Nová úvaha nad prezidentskými volbami v USA

RE: Strašný článek.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Saker není velitel bojového útvaru, ale člověk. která má přehled a realistický názor. Ostatně, depresivnější je spíše Roberts, jehož radami bych se zrovna neřídil, ale pravdu má taky. Malovat si vše narůžovo je dobré u piva, protože si tam chodíme zlepšit náladu, kterou nám neustále budou zhoršovat Prymulové, Kalousci, šmejdi v pozadí a prodejní parchanti.
Můj kamarád z Bostonu mi říkal, že tam chodí republikáni do jedné hospody a demokrati do druhé. Do jedné spolu nechodí, aby si nekazili náladu a nehádali se. Pro zlepšení pocitu je dobré si spolu zajásat, ale není to diskuze, je to relaxace. Možná povzbuzení do boje. A to tu chceme?

382342

24.09.2020 22:02

Nová úvaha nad prezidentskými volbami v USA

RE: Spíš bych to viděl na výběr ....

Jan Hanuš 193.?.?.?

Já bych s tím docela souhlasil. Není důvod tam dávat rozchechtanýho smajlíka. Možná nejsme ti nejrozumnější, ale v tenhle národ celkem věřím. A to i tehdy, když to vypadá, že jsme hlupáci a máme spoustu špatných vlastností.
Neumíme se v kapitalismu nijak moc prosadit. Vynálezy nám vždycky někdo ukradl, protože jsme byli hloupí nebo prostě neměli odvahu se prosadit. Nebo to byla pohodlná česká vyčůranost.
Je to tak i dnes. Prodáváme se levně, ale kupodivu pořád celkem dobře přežíváme a asi i dál přežijeme. Mám pocit, že se máme pořád nejlíp ze všech. A to i přes to, že volíme ve volbách neuvěřitelný svině. Jsme svým způsobem originální.

382351

26.09.2020 12:30

Experiment Haiti

RE: Článek je jednou z možností, jak přiblížit běžnému člověku „výhodnost“ obohacení

Jan Hanuš 193.?.?.?

Když si něco neumím představit ve velkém, udělám to v malém, třeba právě na příkladu Babiše. Je to člověk, který má určitou moc a mohl by přispět k řešení problémů, o kterých se tu píše. Kdo jiný by to sakra měl už dělat? Zvolili jsme si ho proto.
A co dělá Babiš? Přemýšlí, jak zvětšit svůj kapitál a moc. Cikáni i černoši ho budou zajímat jen v případě, že pomůžou posílit jeho moc. Je mu totálně ukradený, jak se množíme, vraždíme, vzájemně se okrádáme.., jak vlastně žijeme. Hlavně aby se prodalo víc rohlíků Penam a sraček z Kosteleckých uzenin. K tomu něco řepky a chemikálií a spokojenost je tu. A když tomu napomůžou jakékoli jiné rasy za jakýchkoli podmínek, jenom dobře. My si o tom můžeme hezky pokecat, ale Babiš se nezakecá. Vydělává.
Vyřešit to ale stejně neumíme. Ani v malém.
A opět se utěším, jako ten co padal z desátého patra: "Zatím dobrý."

382417

28.09.2020 12:09

Experiment Haiti

RE: na Haiti zjevně málo diskutovali o ekonomice

Jan Hanuš 193.?.?.?

Pěkně jste to vystihl. Já na univerzální inteligenci nevěřím a už vůbec se to nedá měřit nějakými testy. Někdo je dost chytrý na to, aby vydělal peníze a ovládl tím jiné lidi, kteří se hodí zase na jinou práci, v jiné době by zase vyhrál ten "inteligentní", který chápe, že nejlepší nápad je dobře ovládat meč.
Co se týče dědičnosti, tak to bude spíš ta Gaussova křivka. Dřív se říkalo, že nejlepší je, když se kombinují geny z hodně vzdálených oblastí a ne pořád v jedné vesnici. Ale ani to nemusí být pravda. V Rusku jsou určitě hodně inteligentní a velice sečtělí lidé a ačkoli Pjakin věří, že nejvíc lidem pomůže, když budou číst tlusté knihy, až tak moc to k prosperitě nevede. Asi těch faktorů bude víc.
Zajímavě to vyjádřil agent CIA v seriálu "Spící". Řekl zhruba toto (o Rusech): "Vy jste chytřejší než my a tvoříte lepší věci, ale neumíte zachovat hodnoty. Měli byste být spíš protestanti. My, když něco vytvoříme, tak to po sobě neničíme." Je to jen přibližně, přesně si to nepamatuju, seriál se ale určitě dá stáhnout, je zajímavý.
A to, že vládnou pořád stejní lidé, není dáno inteligencí, ale dědictvím majetku a moci.

382461

01.10.2020 11:39

Ke knize Sebedestrukce Západu

Je to v nás.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Když stařenka ve filmu Policejní akademie rozbila kamenem pouliční lampu a šťastně se po činu usmála, zdálo se nám to veselé. Když rozpustilá mládež pomaluje sprejem nebo fixou všechno, co se pomalovat dá a přidá k tomu nějaké výřezy žiletkou v dopravním prostředku, tak mlčíme a neděláme nic. Je to jen rozpustilost. Přeci je nebudeme fackovat. Fuj.
Od malování a žiletek se dostáváme do vyššího levelu a boří se. Někdo zmlátí nebo znásilní holky a zavíráme oči. A dělají to dokonce "Francouzi", kteří jsou pověstní obdivovatelé ženské krásy. A opět zavíráme oči.
Dav se vlastně chová úplně přirozeně v podmínkách, jaké jsou k dispozici.
Člověk, který v mládí nepoznal, co je to pevná ruka otce, nepoznal žádné mantinely a ani teď je nikdo nenastaví, žádnou kulturní revoluci nepotřebuje.
Trochu fanatismu do toho, a je vymalováno.

382547

05.10.2020 10:09

Až do hrdel a statků

RE: Ja se tu Opakuji, Ale Budiz..

Jan Hanuš 193.?.?.?

Věřím tomu. Taky se opakuju - USA nemám rád, ale to je kvůli těm válkám a vybírání výpalného od poddaných a kvůli patolízalství našich politiků. Ale ti vlezou mezi půlky kamkoli.
Trump je určitě nejlepší prezident a věřím i tomu, že chce to válčení zastavit. A vrátit do USA práci pro lidi je určitě taky to nejlepší, co může udělat. Přál bych si, aby to u nás bylo taky. Nemusí být všechno vyrobený v Číně. Neznám ale nikoho, kdo by ho tu měl rád. Propaganda opět vítězí. Vážně máme blízko k těm ovcím, jak říká libertarián.

382643

05.10.2020 10:44

Zatím nekomentovaný výsledek voleb

Trochu jinak.

Jan Hanuš 193.?.?.?

O USA a o Británii se říká, že je lepší být jejich nepřítelem, než přítelem. Trochu si to poupravím čistě pro sebe.
Babiše rád nemám, mám vůči němu spoustu výhrad, ale konkrétně mně, chudému důchodci, pomáhá snadněji přežít. Mám dokonce i na pivo. Takže beru pro přežití "nepřítele".
Když se skamarádím s piráty, tak mě okradou a v brzku oběsí na první větvi, coby darmožrouta, který jim cosi užírá. S ODS - z bláta do louže. U ostatních netuším vůbec nic. Nejistota je ještě horší.
A fakt je, že toho Babiš neprovedl tolik, co o něm mainstream šíří. Je na tom podobně, jako Trump. A možná jsou i jeho šance podobné. Teď by si fakt mohli podat ruku. Chybí už jen to, aby chytil covid. To by bylo jásotu.

382646

05.10.2020 11:57

Zatím nekomentovaný výsledek voleb

RE: Stará vesta - Babiše nemám, nemám, nemám rád,

Jan Hanuš 193.?.?.?

Tak já navrhuju dvojče Bidena. Tady bude dost velká zásoba dědků s blížícím se Alzheimerem nebo Parkinsonem. Mohl bych kandidovat i já.[smích]

382655

06.10.2020 11:09

Matematika a koronavirus

Zelený mozek

Jan Hanuš 193.?.?.?

je zelený mozek. Ale kdo by si nechtěl něco přivydělat? Snadný prachy bez práce. Lidi ho sice budou nenávidět, ale to zeleným mozkům nevadí, na vojně je to náplň práce.
Babišovi by to vadilo, tak se radši od rozhodováni zde stáhl. Tomu zase spolehlivěji vydělají hlasy voličů a trochu provize od dcerky lampasáka k tomu.
Teď tu máme hodného a zlého policajta. Vydělají oba.
Ostatně se nouzový stav bude velmi hodit kdekomu. O státní zakázky bez veřejné soutěže s vyššími cenami se všichni poperou.Ten statisticky výkonný virus je zlatý důl. A i daně se těm bohatším odpustí. Musí se přeci "zachraňovat". Tohle sežere každý, pomáhat si musíme. Hlavně těm nahoře. A oni nám za to něco slíbí.
Neznám nikoho, kdo by tu matematiku uměl používat, piráti by jí nejradši zrušili. S privatizací výuky se to stejně stane, vzděláni není pro každého. To jen Putin si to pořád myslí. Trouba.

382694

06.10.2020 21:24

Matematika a koronavirus

Nerad opět, ale..

Jan Hanuš 193.?.?.?

V matematice jsem celkem vynikal. Na gymnáziu i na VŠ. Knihu pro výuku statistiky na VŠ ekonomické v Praze jsem kolem roku 1980 přepsal do malého sešitu, aby to budoucí ekonomové snadněji chápali a udělali zkoušku. Bylo to ve třech barvách dle důležitosti a pravděpodobnosti otázek zkoušejícího. Trochu tím reaguji i na to, že si podle názoru někoho neuvědomuji, že je Prymula profesor a lékař. Uvědomuji si to, ale o to nejde. Matematika i statistika je děvka pro všechno a tituly nestačí. A speciálně na VŠ.
Teď např. frčí program Matlab. Mám z něj nějaký certifikát, program je strašně drahý. Dá se v tom nasimulovat cokoli. Ale funguje to? Např. se dá nasimulovat crash test na auto nebo letadlo. Dřív se muselo několik desítek aut rozmlátit o zeď, teď stačí třeba jen tři a dál se rozběhne simulace. To samý třeba pro Boeing. Ušetří se prachy.
Autor to v podstatě rozebral dobře statisticky, ale i tak je potřeba zapojit rozum a zvážit souvislosti.
Nic proti statistice, ale je to zase jen nástroj. Nic proti profesorům, ale dřív se říkalo - pošli studovat blbce, vrátí se studovaný blbec.

382724

08.10.2020 00:06

Matematika a koronavirus

RE: Nerad opět, ale..

Jan Hanuš 193.?.?.?

Matlab je jen celkem komplikovaný nástroj, který zpracuje data stejně jako třeba Excel. Je tam jen mnohem víc možností. Neumím zvládnout Matlab celý, stačí zvládnout jeden modul, a i to je dost těžké. Jsem vývojář elektroniky, takže podlaží tam narvat neumím. Ale vynechat se nic nedá. Správná data na vstupu jsou nejdůležitější.
Ale je pravda, že se těm výsledků docela věří a prezentace výsledků je skvělá.
Když to dostane do ruky Prymula, tak nám graficky a statisticky zdůvodní cokoli. A lidi tomu budou věřit. Stačí právě ta data na vstupu zadat trochu jinak. A je to.

382779

08.10.2020 11:13

Jablko daleko od stromu nepadne

Je to všude.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Dívám se už podruhé na ruský seriál "Válka policajtů". Je to mnohem drsnější než celý Holivůd. Je to o spravedlnosti a korupci, převážně v oblasti Petrohradu a s vazbou na Moskvu. Je to velmi depresivní a končí to špatně. Autor kritizuje korupci a dosazování lidí na pozice za prachy a ze známosti, marný boj se zločinem a bezprávím. Padne tam věta:"Někdo může úplně všechno, někdo zase vůbec nic."
Poctivý člověk, který nemá správného tatínka nebo kamaráda, je v háji a živí se zločinem. Metody zločinců jsou navíc mnohem drsnější než v Americe.
Autoři to možná ukázali až moc zjevně, až moc drsně, protože režisér se zašil na dáču a omluvil se za to. Diváci se dožadují pokračování (já taky), zřejmě i kvůli těžce depresivnímu závěru. Všichni by si přáli trochu optimismu. Aspoň ve filmu.

382793

08.10.2020 13:27

Jablko daleko od stromu nepadne

RE: Je to všude.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Stáhnul jsem to přes torrenty, ale je to čím dál těžší, krade to jůtůb. Přidám nějaké nazvy, pod kterými se to hledat na gůglu:
Ментовские войны, Mentovskie voyny, Mentovskie voyni, Mentovskie vojny Kiev, Mentovskie vojny Odesa.. Pro zúžení výběru přidat скачать.
Je celkem 11 serií plus Kiev a Odesa. Přeju úspěch.

382797

08.10.2020 13:32

Jablko daleko od stromu nepadne

RE: Je to všude.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Ještě jsem zapomněl - scénář je asi ze 70% pravdivý, psal ho náčelník petrohradské policie. Zbytek je vymyšlený.

382798

08.10.2020 18:37

Jablko daleko od stromu nepadne

RE: Je to všude?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Ano, je skvělý. Obzvlášť zajímavá je druhá série.

382802

08.10.2020 18:39

Jablko daleko od stromu nepadne

RE: Je to všude?

Jan Hanuš 193.?.?.?

Oprava. Spletl jsem si to se seriálem "Spící". Ten je ruský.

382803

08.10.2020 18:43

Jablko daleko od stromu nepadne

RE: Je to všude.

Jan Hanuš 193.?.?.?

Ano. Ten seriál to právě docela dobře ukazuje i z hlediska vývoje. První díly jsou za Putina, pak Medvěděv a opět Putin. Ten vývoj a změny tam vidět jsou. A i to, jak se největší mafiáni a oligarchové toho Putina bojí. Chce to se na to kouknout.

382804

09.10.2020 10:18

Dvacet let po druhé intifádě je vítězství Izraele téměř úplné

Záhada.

Jan Hanuš 193.?.?.?

O Židech se skutečně nemluví. Člověk neví, co se říct může a co ne. Nikdo se radši moc nevyjadřuje.
I v politice je to tak. Klidně můžou Putinovi něco sestřelit nebo vybombardovat, ale je to tak nějak mezi kámoši. Taková malá hospodská roztržka se stíhačkami. Ale věřím, že normální lidé, kteří musí pracovat a netisknou peníze, se chovají slušně a stejně jako všude.
V Moskvě jsem se taky cítil bezpečně, ale jen do okamžiku, než mi Moskvič řekl, že do ulice o pár metrů od centra nemám chodit sám ani přes den. Nic zvláštního tam přitom nebylo. Normální ulice. Ale přesto varování: "Neznáš to tu."

382818

A s kým? Pořád jsem obklopen lidmi, kteří toho zločince obdivují, že nás chce zachránit. Bojím se čím dál víc říct svůj názor. V hospodě by mě rozcupovali. Dokonce mi už předem zakazují cokoli o viru a Prymulovi říkat. Vůbec bych se nedivil, kdyby začali lynčovat.
Ale přitom je zajímavý, že se čím dál víc množí lidi, kteří si tu roušku hned u východu ze supermarketu co nejrychleji servou a šťastně se zatváří.
Jsme holt vystrašení a o to vlastně celou dobu jde. Šířit strach a za záclonkou toho děsu si pohodlně nakrást.

382835

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 2

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
742 629,92 Kč

Poslední aktualizace: 20.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?