Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 47 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.03.2020 18:19

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

94.?.?.?

Můžu jen potvrdit, co píšete. Já chytil infikované klíště v době, kdy mně čekala onkologická léčba. Lékaře jsem žádal o dávku doxycyklinu, která je adekvátní a ve světě uznávaná, s tím, že mi poklesne imunita a že se mi tedy může borelióza vrátit. Nevyhověli mi, prý se nemám obávat, že dávka 200 mg denně je dostatečná. No a kdo myslíte, že měl pravdu?

Později jsem se dostal k lékaři, který sám boreliózu měl a s kterým byla řeč. Jenže už bylo pozdě, nemoc přešla do stádia, v němž antibiotika už nezabírají, takže mi pan doktor, stejně jako sobě, už neměl jak pomoci. Kombinace chronické boreliózy s následky ozáření opravdu vedou člověka k myšlenkám, že tohle není k žití. Nakonec jsem se ze všeho dostal tak z 90% až po několika letech, a to s pomocí bylin, tradičního čínského cvičení a experimentování na sobě.

Problém s lékaři je ovšem ten, že až na výjimky nedokážou správně logicky a rigorózně uvažovat, drží se téměř výhradně tabulek a doporučení lékařské komory, což sice mnohdy vychází, ale ne když se setkají s něčím novým. Zato jsou plní arogance. Ty jejich výroky "neprokázalo se", "neexistuje klinická studie prokazující, že..." Já neměl čas čekat na to, až ti schopnější z nich něco prokážou a nebo uspořádají a vyhodnotí klinickou studii.

Když slyším v médiích podobné výroky některých lékařů ohledně koronaviru, jako třeba že se neprokázal přenos viru z matky na plod a proto novorozence neotestují, jímá mě z toho hrůza. Jak by se mohlo něco prokázat, když o tom novém viru vědí všichni houby (snad kromě autorů viru) a na klinické studie nebyl čas.

Těm, kteří novou nemoc bagatelizují, protože má podle nich malou úmrtnost, bych rád něco vzkázal. Na lymskou boreliózu se téměř neumírá, ale mnozí chroničtí pacienti by byli mnohem šťastnější, svého času včetně mě, kdyby to už měli za sebou. Navštivte server borelióza.cz a počtěte si, jak se mají tzv. "Lymies". Pak běžte a nakažte se neznámou chorobou, nejspíš stejně tak umělou, a doufejte, že i když se "vyléčíte", váš zbytek života se nezmění v peklo na zemi. Viz například zde:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Lékaři rádi mluví a píšou o kvalitě života pacientů, kterým se dostalo tzv. "vyléčení". Možná budete mít štěstí, včetně pana doktora, kardiochirurga Pirka (který je ostatně už v té správné věkové kategorii), a vaše kvalita života - se zničenými plícemi - dosáhne předtím zcela netušených kvalit. A pokud ta choroba je umělá, proč myslíte, že vznikla? Aby ti, kteří se "vyléčí", měli stejně hezký a ekonomicky produktivní život, jako předtím?

377459

13.03.2020 22:03

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

94.?.?.?

Omlouvám se, že přidávám ještě dodatek. Článek, na který uvádím odkaz, přesně popisuje moji zkušenost s naším zdravotnictvím. A čím méně máte akademických titulů nebo známých, tím je to horší:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/totalni-selha...

Jelikož mám těch titulů několik, nedovolili si mě přímo vyhodit, ale když vám něco opravdu něco je, nemáte moc chuti a energie se hádat a argumentovat. Moje žena, která chytila boreliózu o pár let později, jednou chtěla být samostatná a nechtěla mne na kontrolu jako doprovod. Ordinující lékař z infekčního oddělení nejmenované nemocnice jí řekl, že je zdravá, i když měla stále ještě velké potíže, prý tam už nemá chodit. Poté, co mne přešel první vztek, rozhodl jsem se případ dále nerozmazávat, jelikož na sobě jsem se přesvědčil, že neumějí nic, stejně by ženě nepomohli. Léčbu jsme řešili podobně, jako u mne.

U koronaviru je to mnohem horší v tom, že pán, kterého odmítli vyšetřit, dál šířil infekci mezi ostatními lidmi. Sice jiná nemocnice, ale zkušenost velmi podobná. Zřejmě s některými lékaři nepohne nic než to, když si na vlastní kůži vyzkouší roli pacienta. Nechci být škodolibý, ale myslím, že koronavirus je k tomu výborná příležitost. Zvlášť když někteří lékaři tvrdí, že by nejlepší bylo, kdyby se nakazili všichni. Výborně, mohou začít u sebe. Škoda jen, že se kromě těchto blbů s diplomem nakazí i množství hodných, nevinných lidí.

377472

14.03.2020 02:13

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

Realistické zhodnocení epidemie

94.?.?.?

Podle mého názoru, realistický pohled na to, co nás čeká, je zde:

https://medium.com/@krivka.adam/koronavirus-pro%C4...

Také z odkazovaného článku vyplývá, že kroky české vlády jsou v zásadě správné, ale mělo k nim dojít o pár týdnů dříve. Že se lidé tomu zdráhají uvěřit, je dost pochopitelné - když se dozvíte závažnou diagnózu, také máte nejprve pocit, že jste jen ve špatném snu a že to nemůže být pravda. Jediná rozumná věc, kterou ještě můžeme udělat, je co nejvíc omezit kontakty s jinými lidmi.

377478

15.03.2020 00:29

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

94.?.?.?

Idioti s medicínským nedovzděláním v Česku opět neměli pravdu - v Británii se nakazil koronavirem novorozenec:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Mimochodem, v Číně to zjistili už dříve:

https://eurozpravy.cz/zahranicni/asie-a-australie/...

U nás odmítli testovat novorozence, protože se přenos z matky na dítě "neprokázal":

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Názorně vidíme, komu svěřujeme svoje zdraví. Nedá se to jinak říct - blbcům. Oni se zřejmě na lékařských fakultách nejspíš neučí, že nepřítomnost důkazu ještě neznamená nepřítomnost samotného jevu? Tragicky zde chybí absence základního matematického vzdělání - alespoň výrokové logiky, tu by potřebovali jako sůl. Pokud by odpovědní lidé chtěli zlepšit úroveň našeho lékařství, zde by se mělo začít.

Kolikrát má lékař před sebou živý důkaz selhání svého léčebného postupu, ale dál bude tvrdit, že je vše v pořádku - chybný prý není postup, ale pacient. Vážení páni lékaři, s výrokovou logikou ani s fyzikálními zákony se zásadně NEPŘEME!

Jako pacient jsem přesně toto od některých (naštěstí ne všech) lékařů zažil osobně několikrát a zároveň si neumím představit, že by takto uvažoval úspěšný absolvent techniky či přírodovědecké nebo dokonce matematicko-fyzikální fakulty. Zde se za podobné věci nemilosrdně od zkoušky vyhazuje.

377499

15.03.2020 01:51

Kde vznikl COVID-19?

Zparchantělá věda

94.?.?.?

Jak člověk zabývající se jiným oborem si netroufám vyslovit vědecky podložený názor, jak vznikl aktuálně nás ohrožujíc virus. Ale mohu přiblížit obecnou atmosféru, která ve vědě dnes panuje.

Před několika lety jsem si na pozvání kolegy založil účet na Research Gate, což je takový "vědecký Facebook", můžete tam vložit své publikace a zároveň si stahovat publikace svých kolegů, případně s nimi diskutovat. Teoreticky o čem chcete. A tak přišla řeč i na odpovědnost vědců za to, na čem pracují a vlastně i za lidstvo, kam ve svém vývoji směřuje. Zmiňovali jsme mj. Alberta Einsteina a jeho pozdější vztah k projektu Manhattan. Tyto diskuze nám posléze administrátoři začali mazat s odůvodněním, že jsou nevědecké. K cenzuře se po našich protestech nikdo konkrétní nepřihlásil, ale pokračovala dále. Já se tehdy naštval a zrušil svůj účet.

Z toho je vidět, že těm, kteří vědu financují, se nelíbí, aby vědec myslel kousíček dál, za roh, na to, kam všechno spěje. Už nemá myslet svobodně, o čem by chtěl, jak to bývalo dřív. Ale většině mých kolegů to bohužel nevadí, je jim to úplně fuk. Takže bych se nedivil, že za dost peněz se možná najdou lidé, schopní vymýšlet jakékoli svinstvo. Nedlouho po příhodě s Research Gate jsem vážně onemocněl, dostal jsem rakovinu a nádavkem ještě Lymskou boreliózu, takže jsem z aktivní vědy na dlouho vypadl. Mělo to i některé (nemnohé) výhody - dokázal jsem se podívat na některé věci s odstupem.

Věda, ve kterou jsem věřil, mezitím značně zparchantěla. Publikuje se dnes především pro to, aby publikace byla někde započítána a zafinancována. To má samozřejmě podstatný vliv na kvalitu, v tom překotném generování článků se dobré myšlenky snadno ztratí, zapadnou. Vše směřuje k záplavě publikací, které nikdo nečte, chaosu, růstu entropie a analogii tepelné smrti Vesmíru. Vzniknou sice poznatky, ale nikdo už je nedokáže najít a prakticky a ve statisticky významné míře ani využít. Nepodřídit se tomuto trendu je velice těžké - když nemáte dost publikací, například i proto, že se zaujetím pracujete na těžkém problému, pro své okolí platíte za podivína a losera. Nebudu psát o sobě, ale zmíním například Petera Higgse, objevitele stejnojmenného bosonu, tzv. "božské částice" a nositele Nobelovy ceny za fyziku. Jeho univerzita se ho předtím chtěla zbavit pro "nedostatečnou produktivitu". Peter Higgs šel svou cestou a nedal se zlomit. Mnozí jiní vědci se však aktivně a rádi účastní tvorby různých řebříčků, pastí a hodnocení, které dělají všeobecný "krysí závod" ještě více krysím.

Určitě nejsem jediný, kdo to vidí a je tím frustrován. Takže nelze vyloučit, že pod povrchem může existovat ještě jiná věda, motivovaná nikoli touhou po poznání a uznání vědeckou komunitou, ale penězi. Od ní pak lze čekat cokoliv.

377504

Když příspěvek po sobě čtu, vidím, že jsem nevhodně použil dvojí zápor. Na lékařských fakultách nechybí "absence základního matematického vzdělání". Ona tam naopak bohužel je a chybí zejména ta výroková logika.

377513

17.03.2020 19:43

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

94.?.?.?

(někteří) kvazivzdělaní medicínští dementi opět ztrapňují sami sebe, ale bohužel také klamou obyčejné lidi:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rousky-jsou-z...

Oni je nikde neučili, že virus se šíří (přinejmenším také, a pravděpodobně nejvíce ze všeho) kapénkovou infekcí, a že ty kapénky nemají 100 nm jako jednotlivé viriony, ale jsou mnohem větší, takže se zachytí i na každé jemnější látce, papíru, sáčku od vysavače, ... Oni nevědí, že nákaza je záležitost pravděpodobnosti, která je tím větší, čím větší dávku viru člověk dostane? Nevědí, že chtějí-li epidemii utlumit, musí ztížit viru možnost přenosu a vůbec jeho existenci všemi možnými způsoby?

Kdyby chodili do skutečné univerzity a dávali tam pozor, dověděli by se, že z mnoha souhlasných malých vlivů se složí efekt velký a významný, matematika tomu říká integrální počet. Fyzikové, inženýři a většina přírodovědců ví, že tohle funguje. Bohužel v medicíně je to zřejmě stále velká neznámá a frustrující zkušenost pro pacienta. Například, na Warburgově efektu

https://cs.wikipedia.org/wiki/Warburg%C5%AFv_efekt...

je založena vyšetřovací metoda zvaná PET-CT. Spočívá ve vychytávání glukózy a jí podobných látek nádorovými buňkami. Glukóza nebo jiná podobná látka je označena radioaktivním izotopem a snímána pomocí pozitronové emisní tomografie. V nejmenovaném onkologickém zařízení vám výborným způsobem a opravdu kvalitně provedou toto vyšetření. Ale pak, když čekáte na výsledek, přinesou vám odporně přeslazený čaj a dukátové buchtičky, aby tak cukrem váš nádor pořádně vykrmili (člověk by spíš doufal, že vám budou radit, abyste nádoru znepříjemnili život).

Když v médiích (nepravdivě) vyhlašují, že rouška nechrání svého nositele vůbec, ale jen jejich okolí, má to za následek, že se lidé bojí roušky nosit, aby je v okolí neměli za nakažené. To jenom podporuje šíření viru. Až se zdráhám uvěřit, že je taková demence u vzdělaných lidí možná, pokud v tom ovšem není úmysl.

Ještě jednou tedy: cokoli, co zachytává kapénky letící vzduchem, brání přenosu nákazy, a snižuje její pravděpodobnost. I když přirozeně ne tak dobře, jako respirátor nejvyšší třídy. Je záležitostí mnoha vlivů, jestli se nakazíte, a má smysl omezovat co nejvíce všechny z nich. Jeden izolovaný virion vás pravděpodobně nenakazí, masívní, velké množství spíše ano.

377612

18.03.2020 00:40

Ke koroně a světu

RE: Většinou

94.?.?.?

V podstatě souhlasím. Jistě existují bohatí mocní lidé, kteří ve svých rukou soustředili většinu světového bohatství, ovládají finanční toky a to jim dává obrovskou moc. Mají "nos" na peníze, obrovské zkušenosti a téměř žádné skrupule. Že by byli ještě navíc nějak superinteligentní a plánovali na tisíce let dopředu, považuji za úvahy z říše sci-fi. Mohlo by to tak být, kdyby za tím vším stála nějaká mimozemská bytost, typu "goauld" ze Stargate.

Pokud jde o vědecké poznatky, může někde existovat tajně vyvinutá vakcína proti ledasčemu, může být nějaký vědecký problém dořešen, aniž by o tom vědecká komunita aktuálně věděla. Ale nemůže to z principu být příliš vzdálené tomu, na čem mnoho lidí pracuje a někdo stejně objeví o něco později znovu, nezávisle. Pozemskou vědu nelze mezi pozemšťany utajit na dlouho, tím méně v době internetu.

Inteligenci řízení světa "elitami" bych přirovnal ke vztahu mezi tygry a jeleny v sibiřské tajze. Jsou v rovnováze, ale není to proto, že by tygři nebo jeleni byli nějak superinteligentní. Inteligentní je příroda a procesy v ní. Například přírodní výběr. Evoluce. (Což jsou jen velmi hrubé názvy a rámce těch skutečných procesů.) Tzv. "elity" si také konkurují, bojují o zdroje, mají různé dohody a pravidla. Co když inteligenci vykazuje ten samotný proces, působící mezi nimi?

Nevěřím v existenci nějakého "skoroboha", "poloboha" či "ďábla", který to tu všechno (a špatně) řídí. Podle mne je za celým světem Univerzální vědomí, které je podstatou každé věci, která existuje. Věci a bytosti jako lidé, zvířata, rostliny, jsou stejné podstaty, ale jen některé funkce (vlastnosti) mají "zapnuté" a jiné "vypnuté". Jako třeba různé buňky těla mají stejnou DNA, ale jsou jinak diferencované a vypadají jinak, protože plní jinou funkci. Tím "tělem" je celý Vesmír.

Nebo si můžete představit jeden kód, algoritmus, v mnoha instancích, ve kterých má zapnuté jen některé funkce. Vesmír je zároveň kvantovým počítačem, na kterém instance tohoto algoritmu běží. Není bez zajímavosti, že na elementární částice lze také pohlížet jako na qubity, jednotky kvantové informace.

Univerzální vědomí si věřící často představují jako Boha, moudrého Otce, který je miluje a pomáhá jim. Oni to potřebují. Podle mne má ale Univerzální vědomí spíš duši dítěte, které si hraje, zkoumá, snaží se pochopit a učí se. Jsme to vlastně my v těch různých jeho instancích. Neovlivňuje svět jinak, než samým sebou, těmi svými instancemi a jejich příběhy. Proto je ve světě tolik dramat, bolestí, trápení. Jsme to totiž my, kdo to dělá. Jedni druhým i sami sobě. Jedni "tvůrci" druhým "tvůrcům". A naše pozemské pískoviště (jeho fyzický i informační prostor) je momentálně "tvůrci" přeplněné, takže někteří se ke hře ani nedostanou...

377620

18.03.2020 15:26

Ke koroně a světu

Roušky a polopravdy z médií

94.?.?.?

Tvrzení, že rouška chrání především okolní lidi, je pravdivé.

Lidé by ale měli používat vlastní rozum. Částice viru Covid-19, virion, má velikost cca 100 nm, kapičky rozptylované nakaženým člověkem (kapénková infekce) 20 krát, ale častěji 100-1000x víc, tedy v řádu mikrometrů. To znamená, že není pravda, že rouška vůbec nechrání svého nositele. Chrání jen částečně, ale i to má smysl. Nevýhoda roušek je, že dokonale netěsní při nádechu. To ale je možné ošetřit úpravami při výrobě domácí roušky. Experimentujte.

Rovněž není pravda, že zvlhlá rouška je zcela k ničemu, zvláště když je vícevrstvá. Virion není ryba, aby proplavala vrstvami zvlhlé roušky svému nositeli rovnou do úst. Jenom v ní virus může déle přežívat, to znamená, že je s ní nutné zacházet opatrně, jako s infekčním materiálem. Nedotýkat se vnějších vrstev roušky, látkovou roušku dezinfikovat žehlením, vyvařením, politím vysokoprocentním etanolem (lihem). Umývat si pečlivě ruce a obličej.

Dále, virus je buněčný parazit. Potřebuje k rozmnožení živou lidskou buňku, kterou použije jako replikátor. To znamená, že mimo tělo člověka nebo zvířete se nenamnoží.

Infekce je záležitost pravděpodobnosti, čím menší dávku člověk dostane, tím je větší šance, že se nenakazí, případně se nakazí později a onemocnění bude mít s menší dávkou viru mírnější, pomalejší nástup. To všechno má velkou cenu i pro průběh celé epidemie.

377648

18.03.2020 22:10

Ke koroně a světu

Lékařům musíte lhát...

94.?.?.?

Tento postup radí někteří diskutující za tímto článkem:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Epidemie koronaviru odhalila, v jakém šíleném systému (nejen zdravotnickém) žijeme. Mnoho lidí cinkalo klíči v roce 1989, včetně mě (byl jsem tehdy student), aby nemuseli říkat něco jiného, než si mysleli a než byla pravda. Teď jste nuceni lhát i u lékaře, pokud se chcete pomoc pro sebe nebo své blízké a zachránit jim život.

Mě se poctivost u lékaře také nevyplatila - kdybych řekl, že jsem ztratil recept a nechal si napsat doxycyklin ještě jednou, mohl jsem proti začínající borelióze použít správnou dávku, uznávanou snad všude ve světě (Německu, Rusku, USA,...), kromě u nás. Chronickou boreliózu bych pravděpodobně neměl.

Měli bychom si dobře zapamatovat všechno, co během epidemie zažijeme a uvidíme, abychom mohli adekvátně jednat a volit, až epidemie skončí. Svět už nikdy nebude takový, jaký byl dříve.

377656

19.03.2020 01:52

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

RE: K těm umělým nemocem zařaďme ještě Lymskou boreliozu

94.?.?.?

MichalB: Faktem je, že Borrelia burgdorferi je mimořádně odolná, mazaná potvůrka, která by i byla hodna obdivu, nemít ji v těle jako parazita. Má některé podobné rysy jako rakovina, podobný způsob, jakým se skrývá před imunitním systémem a například také optimální teplotu růstu. Opravdu působí dojmem, jako by si s ní někdo vyhrál...

Adam: Mně pomohla přírodní antibiotika, když už to medicína vzdala. Ne, že by měla sílu Borrelii v mém těle vyhubit, jen jí hodně znepříjemnila život, zpomalila růst a trochu srovnala šance ve prospěch imunitního systému. Ale máte pravdu, je to "zábava" na léta, možná opravdu na celý život. Také mi pomohl Qigong, tradiční čínské cvičení, které aspoň na chvíli dá pocit úplného zdraví a životního štěstí. Sice zprvu jen na minuty po cvičení, ale postupně, během měsíců a let se to prodlužuje. Dělá to život snesitelný (nebo aspoň skoro).

Samozřejmě je velmi frustrující, že uzdravování trvá tak dlouho. Kompletně mě to změnilo, přišel jsem o celkem slibnou vědeckou dráhu, ale zase se naučil věci, na které bych si jinak (nejspíš nikdy) nenašel čas. A spřátelil jsem se s ... jak to jen správně říct ... Univerzálním vědomím [smích].

Pan Stwora: Mně se ta "Kalinka" líbila. Jsem rád, že jsem klikl a podíval se. Hezké, čisté, nic vulgárního. Nečekal bych to od serveru s takovým názvem. Tyto dvě instance Univerzálního vědomí se mi zdály velmi povedené. Hravé Vesmírné Dítě si dalo záležet a jistě se nad svým výtvorem nepohoršilo [smích].

377659

19.03.2020 10:44

Ke koroně a světu

Selhání odborníků

94.?.?.?

Vysoké školy se při svém rozhodování o zrušení prezenční výuky zjevně řídily tímto názorem:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zavirat-skoly-j...

Pro ty, co nechtějí číst odkazovaný článek, lékař a rektor UK radí školy nezavírat (3. února 2020). Pouze brněnská Mendelova univerzita se rozhodla správně kontaktní výuku zrušit. My ostatní jsme učili v posluchárnách plných prskajících a kašlajících studentů, některých evidentně s horečkou, ještě celý týden. Samozřejmě bez jakýchkoli ochranných pomůcek. Byl jsem z toho značně nesvůj, že vedení vysokých škol čeká až do prvního průšvihu. Nakonec to byla Babišova vláda, která měla víc rozumu, než někteří kolegové, renomovaní profesoři medicíny.

Celý minulý týden jsem očekával, že mi zavolá někdo z hygieny s tím, že jsem učil studenta s koronavirem. Asi se to už nestane, buď jsem měl štěstí, nebo to už nejsou schopni dohledat. Čtrnáctidenní lhůta brzy uplyne a pak už to bude bezpředmětné.

Každý se samozřejmě za život mnohokrát zmýlí, ale mnozí kolegové vědci se snad ani smrti nebojí víc. Jediná věc je považovaná za ještě horší - když se na omyl navíc i přijde [smích]. Časem tedy bude stále zřejmější, nakolik byla prognóza pana profesora a rektora UK správná.

377665

19.03.2020 13:27

Ke koroně a světu

Dýchání přes mokrý hadr (pro F&T)

94.?.?.?

Začněme jednoduchým pokusem. Namočme kus hustší látky, třeba kapesník, do vody a zkusme přes něj dýchat. Moc dobře to nejde, že? Získáme tím odhad, jaký vliv má vlhkost na propustnost z látky ušité, domácí roušky.

Nyní si shrňme, na jakém principu funguje rouška, nebo-li ústenka.

1) Roušku má nakažený člověk. Když vydechuje, část vzduchu prochází přes roušku a část mezerou mezi obličejem a rouškou, která se vytvoří nadzvednutím roušky vlivem tlaku vydechovaného vzduchu. V každém případě, rouška zachytí část infekčního aerosolu a část přesměruje do stran, takže tento aerosol vychází ven s menší rychlostí a šíří se do menší vzdálenosti od nakaženého. Tím rouška chrání ostatní nenakažené lidi. To je její hlavní funkce. Tedy, podle hesla:

Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mne.

2) Roušku nosí zdravý člověk. Když se nadechne, správně ušitá a nasazená rouška se přisaje k obličeji a vzduch proudí přes několik vrstev tkaniny. Dejme tomu, že vzduch obsahuje viriony, částice viru. Pomiňme, jestli obsažené v kapénkách, nebo samostatně, letící vzduchem. Některé viriony se zachytí ve tkanině, některé projdou. Ať je poměr mezi nimi jakýkoli, jsou to jenom ty viriony, které by člověk bez roušky vdechl všechny.

Zjistili jsme tedy, že některé viriony zůstávají v roušce. Kultivovat se tam ovšem nemohou, potřebují k tomu živou lidskou buňku. Takže jejich počet se nemůže zvýšit. Připusťme, že některé viriony překonají několik vrstev tkaniny a nějak se dostanou do těla nositele roušky. Stále některé v roušce zůstávají, takže jich nositel roušky dostane do těla méně.

Všimněme si, že tyto úvahy platí stejně, je-li rouška zvlhlá, nebo ne. To znamená, že ani vlhká rouška neškodí, není horší, než žádná. Pouze chrání svého nositele méně.

3) Problém vlhkých roušek z tkaniny řeší skládané, vícevrstvé roušky. Pokud má rouška správnou konstrukci, funguje jako primitivní respirátor s výdechovým ventilem. Více vrstev klade větší odpor vydechovanému vzduchu, který uniká převážně kolem nadzvednutého okraje roušky. Vnitřní vrstva sice vlhne, ale zároveň se vlhkost odpařuje přes vnější vrstvy, které vlhnou méně, nebo vůbec.

4) Virion je malá částice, schopná se šířit v kapalině např. Brownovým pohybem. Avšak tolik volné kapaliny mezi vlákny tkaniny v normální situaci není. Virion nemá mnoho šancí překonat dvě nebo tři vrstvy. Naopak, pokud již uvízl v drobné kapičce vlhkosti, proud vzduchu už ho nemůže snadno strhnout, aby pokračoval v cestě k budoucímu hostiteli.

Netvrdím, že nemáme brát vážně slova lékařů, ale používejme i vlastní rozum, abychom ověřili, jsou-li ta tvrzení pravdivá. Podívejme se také do Japonska nebo Číny. Mají tam lékaře, kteří nejsou hloupější, než ti naši a s epidemiemi typu SARS mají víc zkušeností.

377672

19.03.2020 15:11

Ke koroně a světu

RE: Většinou

94.?.?.?

Nerozumíte správně tomu, co mám na mysli ve svém příspěvku - myslím, že ani trochu. Spíš myslím bráníte svoji vlastní představu, pravděpodobně křesťanskou, kterou jsem ale nechtěl napadnout nebo narušit.

Univerzální vědomí, Podstata všech věcí, Bůh, Tao,.. jsou jenom slova, lidské pojmy pro něco, co jimi vystihnout nelze. Ale když už o tom píšu, nějaký pojem bohužel použít musím a vždycky to bude neúplné a nedostatečné.

Univerzální jsem použil ve smyslu odvozeniny od slova Universum, tedy Vesmír. Univerzální vědomí, tedy naplňující celý Vesmír, nicméně to nemyslím tak, že je (byl) nejdřív nějaký Vesmír a v něm vzniklo nějaké Vědomí. Spíše naopak, všechny věci včetně celého Vesmíru a všeho, co existuje, vzniklo "hrou myšlenek" tohoto Vědomí, ale "hra", "myšlenky" i "vědomí" jsou zase jen lidské pojmy, které skutečnost vystihují jen trochu. I slovo "skutečnost" je takový pojem. A jelikož "hra" je spojena s představou dítěte, použil jsem termín "Vesmírné Dítě" (zase jen plně nevystihující slova).

Takže by neměl vzniknout dojem, že člověk je něco víc. Ne, toto první a jediné skutečně existující vytvořilo všechny "druhotně" existující věci (včetně rostlin, zvířat a lidí) a v různé míře se stalo i jimi. Proč, to se těžko chápe, ale protože jsme mu podobní, můžeme pochopit aspoň kousek. Pro mne je to tedy tak, že chtělo poznat samo sebe v těch různých svých instancích a to právě že nejvíc "zevnitř".

Tedy ne jako ve středověké představě, kdy Bůh uplácal člověka z hlíny a už se jakoby nestaral o jeho vnitřní svět, prožívání atd. Ani že se stal jen jedním člověkem jako v Novozákonní představě, ale všemi. V každém ale jinak a v různé míře, jelikož každý je jiný. Jenže většina lidí si toho není vědoma. Nevnímá to.

Dál už o tom nechci moc psát, protože většina lidí by ihned odmítla z toho vyplývající důsledky. Tedy jen něco málo, můj osobní pohled. Vím, že mu na mně záleží. Cítí se spoluodpovědné za vážné nemoci, které jsem musel překonávat. Jelikož k tomu vytvořilo ve světě podmínky. Není v tom žádný ďábel, satan, ani to nebyl nějaký "trest". Je to všechno součást mně samého, mého (s)tvoření, utváření. Chce být u toho, se mnou a mnou. Je. Je hravé. Čím víc je (s) někým, tím víc si uvědomuje odpovědnost svého tvoření. V tomto smyslu se vyvíjí, poznává, jaké to je existovat v různých formách. Ale pozor, co jsem napsal, dělá dojem jistého procesu v čase. I čas je ale vytvořená "věc". Vesmírné Dítě není podřízeno času. Existuje jakoby v "teď", které ale trvá stále. A opět jsou to jenom přirovnání.

Zkušenost s matematikou a fyzikou mi pomáhá se vyrovnat s těmito vjemy a uklidnit vědomou mysl víceméně konzistentními představami. I když "mysl" je spíš buddhisticko-zenový pojem a ve skutečnosti nic takového nikde není.

377674

21.03.2020 12:21

Proč se projev čínského velvyslance v Ruzyni netlumočil?

Změna, která nastává

94.?.?.?

Politikové EU a NATO jsou naprosto mimo realitu, evropská a transatlantická solidarita se rozpadla. Tito lidé popostrkovali svět k jaderné válce Ruskem a Čínou. Jak jsou na válku západní země připraveny, vidíme na současné epidemii. Vůbec. Putin měl pravdu - v takovém případě prostě zdechnou. My bohužel s nimi.

Když se podíváme na křivku růstu počtu nakažených, je to čistá exponenciála (s počátkem posunutým doprava):

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboa...

To nemůže skončit jinak, než kolapsem. Naši politikové, aspoň ti, kterým ještě trochu rozumu zbylo, by měli začít uvažovat o změně orientace. Přestat poslouchat nerealistický blábol z Bruselu a Washingtonu a začít napravovat vztahy. Se všemi, protože pomoc budeme potřebovat. Chápu, že jim to připadá těžké, ale oni jsou pružní, umějí to dobře. Zvládnou to. Hřiba s Novotným (Pavlíka, který "to má v hlavě srovnané" ) pošlete se vykoupat do Vltavy. Svojí hrou na zahraniční politiku ohrozili celý národ.

Vládní politici: Děláte to dobře, zdá se, že máte smysl pro realitu. Pokračujte v tom, co lidem v této zemi prospívá a oni vám odpustí chyby i nahrabané majetky.

Většina opozice: Utečte. Bohužel neumím poradit, kam, koronavirus bude brzy všude. Tady ani nikde jinde to hezké nebude, a to zjevně není pro vás. Opakováním bruselských blábolů jen házíte klacky pod nohy těm, kteří se snaží něco užitečného dělat. Nejste nám k ničemu. Za to, že nejsou zdravotnické pomůcky, můžete především vy. Rozkradli a zrušili jste sklady civilní obrany, když jste byli u moci. (Ostatně to nejspíš platí i pro část vládní koalice, ČSSD. Ale teď se aspoň snaží.)

377749

21.03.2020 15:53

Dvě zprávy - která je pravdivá?

RE: To je dobrá poznámka

94.?.?.?

Téměř všechno je relativní a nic není tak špatné, aby nemohlo být ještě horší. Zdravotnictví se zdá dobré především lidem, kterým nic vážného není. Ale jistě to může být libovolně-krát horší, než bylo a je u nás.

Za nízkou úmrtností u nás a v dalších zemích bývalého východního bloku možná stojí ještě nízký počet nakažených, ale možná také proočkovanost obyvatelstva. Například proti TBC.

377765

21.03.2020 19:14

Dvě zprávy - která je pravdivá?

Panika? Asi jak kde a u koho...

94.?.?.?

Byl jsem před chvílí nakupovat v supermarketu nedaleko kolejí, kde bydlí studenti lékařské fakulty. Naprosto nedodržují doporučené odstupy, chodí v početných skupinách, protlačují se kolem regálu, kde si vybíráte zboží (jídlo) a snažíte se co nejrychleji opustit supermarket. Jdou tam tudy, i když si na tom místě přímo nic vybrat nechtějí, líní udělat pár kroků navíc, aby se vyhnuli jiným lidem. Napadlo mne zakašlat (přes roušku) v naději, že mi to zjedná trochu místa. Nic, naprostá ignorance.

Bezohlední, zjevně přesvědčení, že jsou nezranitelní, že koronavirus Covid-19 se bojí jejich nekompletního a už teď úžasného vzdělání. No, já fakt nemůžu tvrdit, že naše zdravotnictví je skvělé. Takhle tu válku s epidemií nevyhrajeme.

377775

21.03.2020 22:18

Proč se projev čínského velvyslance v Ruzyni netlumočil?

RE: Změna, která nastává

94.?.?.?

Možná byste mohl reagovat s uvážením toho, že ne každý dělá to, co kritizujete. Například já jsem si kopací míč z Babiše neudělal, naopak, chválím to, co dělá česká vláda v čele s ním na jiných místech tohoto webu.

Nepatřím mezi jeho voliče, to, že je oligarcha mi neimponuje, ale oceňuji, že je schopný manažer, určitě mnohem lepší, než by byli opoziční politikové mu jdoucí po krku. Snaží se, z boje neutekl a dokonce se mi zdá, že je schopný překonat své ego ve prospěch lidí této země (a vyjednávat s Čínou a zprostředkovaně i s Ruskem). Takže zrovna on je ten typ, který by se mohl pragmaticky obrátit i ke spolupráci s Ruskem, pokud by se Bruselu a Washingtonu přestal bát. K čemuž s rostoucím průšvihem v tzv. západních zemích možná jednou dojde. Nic jiného ani rozumný a pragmatický politik udělat nemůže, pokud se západní "společenstvo" zhroutí. Jestli tomu říkat kolaps nebo katastrofa - není spíš to slovíčkaření? Mám raději suchá vyjádření.

Pokud jde o systém vládnutí, nemám žádný vyhraněný a preferovaný model, ale držím se taoistického pohledu na správnou a rozumnou míru všeho. Tedy i pokud jde o hromadění majetku oligarchů. Nemám iluze, že zbohatli čestným způsobem, ale pro život lidí je důležitá hlavně únosná míra a to, jak se dotyční chovají v jiných ohledech. Ty prachy jim nezávidím, celý život jsem chtěl hlavně poznat, jak funguje Vesmír, a peníze jsem považoval za trochu méně důležité. Následkem čehož mám toho prvního o něco víc a druhého trochu míň, přesně jak jsem chtěl.

Takže, pro mně za mně, ať je klidně v čele předseda "demokratické" vlády s prezidentem, generální tajemník, ruský car nebo čínský žlutý císař, hlavně když nechá lidi v klidu žít, zakládat rodiny a chrání je před nejhorším bezprávím a útlakem. S tureckým sultánem bych měl možná problém a s fuhrerem, posílajícím lidi do plynu, zcela určitě. Jinak (po zkušenostech s tímto a předchozím režimem) myslím, že člověk je velmi přizpůsobivý a na společenském zřízení zase až tolik nezáleží. Hlavní je klid v zemi a stabilita.

377785

22.03.2020 02:14

Proč se projev čínského velvyslance v Ruzyni netlumočil?

RE: Změna, která nastává

94.?.?.?

Ještě pár slov k demokracii. Ona by se mi za jistých předpokladů líbila, ale spíš se mi zdá, že je to s ní jako se zidealizovaným komunismem. Obojí, demokracie i komunismus jsou sice možné, ale jen jako obálka a nálepka čehosi, co zatím vždycky bylo ve skutečnosti něčím jiným. Tzv. reálný socialismus si aspoň na komunismus nehrál a nikdy netvrdil, že jej dosáhl, viděl jej vždycky jako vzdálený cíl. Ne že by se mi ten režim, v době, když jsem v něm žil, líbil. Byla tam spousta přetvářky a kariérismu. Ale stejně byl poctivější v tom, že si nehrál na to, čím nebyl.

Ačkoli nejsem historik, mám za to, že společnost s demokratickými ideály existovala vždycky jen chvíli. Lid se pokaždé ukázal jako nikterak moudrý a schopný vládnout sám sobě, což mělo za důsledek, že mu ta moc byla následně někým ukradena. Jak moc je lid moudrý v tzv. západních demokraciích, vidíme výborně teď, v době epidemie. Neschopný své vlastní ukázněnosti obchází tzv. "lid" všechna rozumná opatření.

Kým byla lidu moc ukradena tentokrát, přesně nevíme, známe jen nejviditelnější prostředníky. Prodejné politiky a nadnárodní korporace. Ale buďme realisté, nakonec vždycky někdo vládnout bude, buď nějaký revoluční výbor, nebo oligarchové a banksteři. A za nimi vždycky ještě kdosi. Pokud se nechceme o tu moc s nimi servat a realizovat se v politice, což věřím, že většina lidí, včetně mě, nechce, nezbývá než se s tím smířit a žít normální lidský život. Ti nahoře by to měli umožnit (ať si říkají, jak chtějí). Pokud to umožní, je to skoro víc, než člověk může doufat - a za mě je to OK.

377789

22.03.2020 11:40

Proč se projev čínského velvyslance v Ruzyni netlumočil?

RE: hlavně když nechá lidi v klidu žít,

94.?.?.?

Asi jste to špatně četl, podobně jako pan libertarian, jenže z druhé strany. Vážně jsem takto doslova tvrdil, že právě Babiš nechá lidi v klidu žít? Nemohl jsem to takto formulovat, jelikož to nevím. Babiše jsem nicméně nevolil, takže brečíte na úplně špatném hrobě, oslovte jeho voliče.

Podle mne je u moci vždycky "lotr", mohl bych vysvětlovat proč, ale bylo by to na dlouho. Znáte snad nějaký příklad, kdy to bylo jinak? Představte si v téhle chvíli u moci Kalouska, Hřiba, Novotného. Němcovou nebo knížete. Nebo Sobotku, Fialu, Zaorálka, Filipa... Toho chlápka od Pirátů, s dredama, jehož jméno jsem už zapomněl. Koho byste tam chtěl? Aby bylo reálné, že ho lidi zvolí? Kdo z nich není lotr, eurohujer nebo aspoň blb? Kdo z nich by neotevřel hranice a nechal lidi se demokraticky shromažďovat a šířit virus, který je demokratický úplně nejvíc ze všeho? Co byste na Babišově místě za epidemie dělal Vy, líp než on?

Možná patříte k těm, co se o moc chtějí servat. Tak to udělejte. Kandidujte a přesvědčte lidi, že jste lepší. Pokud se jen míníte rozčilovat nad situací, kterou nedokážete změnit, klidně v tom pokračujte, ale dovolte mi vyjádřit názor, že je to k úplně ničemu.

Pohoršujte se dál, že jsem u moci ochotný tolerovat lumpa, jemuž jsem do urny nehodil lístek ani jednou, ano, přiznávám se, je to velmi nemorální a obzvlášť cynické. A úplně super-špatné je, že jsem si dovolil ocenit jeho činy během krize, které mi připadají dobré. To už je úplně vrchol, co jsem si dovolil, jak by mohl "lump" udělat jedinou dobrou věc, když je to přece jednou lump, ne?

377801

22.03.2020 14:35

Proč se projev čínského velvyslance v Ruzyni netlumočil?

RE: Změna, která nastává

94.?.?.?

Podle mého názoru je značně problematické zhodnocení, co jsou ta správná pravidla. I zde, na Zvědavci by se na tom dva lidé asi těžko shodli.

Nicméně je to prakticky jedno, protože hledat skutečnou demokracii, v níž by moc nakonec nebyla usurpována jednou úzkou skupinou, nějakou mafií, je jako hledat modrého, zeleně puntíkovaného jednorožce. Podle mne nezbývá, než se smířit s nedokonalostí politického systému, ať je jakýkoli a věnovat se svému každodennímu životu a praktickým věcem.

(Jestli myslíte, že ne, jednejte podle svého. Já osobně znal jednoho monarchistu, mého bývalého studenta. Považoval se za šlechtice, byl to blb a větší a nadutější pako jsem asi nikdy nepotkal. Koho by si přál v roli českého krále nevím, ale předpokládám, že knížete. Toho, co má k lidu blíže...)

To vše za předpokladu, že ten systém není špatný nebo zločinecký přes míru. Kde přesně ta míra nebo hranice je, je opět těžká otázka. Pro mne je jasně a nepochybně zločinecký třeba německý nacistický režim za 2. světové války nebo Islámský stát.

377810

22.03.2020 15:03

Dvě zprávy - která je pravdivá?

RE: pekne od mantinelu po druhý mantinel

94.?.?.?

Připojil bych se k panu Butorovi. Napište něco konkrétního, kromě naznačování, jak jsou všichni pitomí. Nějaký konkrétní názor. Ať vidíme, co jste zač.

Demokracie je podle vás špatná. OK, beru. Nefunguje dobře. Ale co místo ní navrhujete Vy? Monarchii? Diktaturu proletariátu? Nacismus? Islámský stát? Tzv. teokracii křesťanského typu, třeba vládu svaté inkvizice? Vládu vědců? Co vlastně je to pravé - podle Vás? Co byste navrhoval dělat, aby společnost byla lepší?

377812

22.03.2020 15:27

Dvě zprávy - která je pravdivá?

RE: Panika? Asi jak kde a u koho...

94.?.?.?

Těžko říct. Učím jinde, na jiné fakultě a mezi "svými" studenty jsem nějaké evidentní sluníčkářství nepozoroval. Zato někteří mladší kolegové opravdu zastávali názor, že nejlíp by bylo, kdyby se nakazili všichni. Přikládám to jejich nízké informovanosti o vlastnostech viru Covid-19 a jeho schopnosti mutovat. Ani mladí lidé nejsou v bezpečí, např. na internetu koluje rentgenový snímek zničených plic mladého člověka. Dlouhý život s tímto zmrzačením jistě nebude nic příjemného, já osobně bych raději volil smrt.

377814

23.03.2020 19:24

Podivné techtle mechtle s rouškami na vládní úrovní

RE: epidemie? kolosální podvod století!

94.?.?.?

Jestli byli Američané na Měsíci nevím, ale to, že některé scény byly natočeny na Zemi prozrazují dva jevy středoškolské fyziky - matematické kyvadlo a vrh šikmý vzhůru.

Jde o to, že perioda kmitů (u matematického kyvadla) nezávisí na jeho hmotnosti, ale pouze na gravitačním zrychlení. Některé komíhající se předměty na klipech jakoby z Měsíce periodou odpovídají spíše pozemské gravitaci. Taktéž výška, kterou dosáhnou zrna písku, která se uvolní při chůzi astronauta, není tak velká, jako by měla v měsíční přitažlivosti být. To ještě není neprůstřelný důkaz, že tam nebyli, jen že se něco točilo na Zemi ve studiu.

Pochybností je hodně, ale pokud tam přesto byli, můžou si za ně sami. Raději měli říct, to a to jsme natočili na Zemi, jelikož jsme chtěli cestu běžným lidem více přiblížit. A na místě (na Měsíci) to natočit z nějakých důvodů nešlo. Oni to ale neudělali, spíše se chovají jako potrefená husa, chycená při lži, jako už ostatně mnohokrát. Pak už nikdy nemáte šanci poznat, kdy americká vláda zrovna mluví pravdu.

377865

24.03.2020 03:25

Proč se projev čínského velvyslance v Ruzyni netlumočil?

RE: hlavně když nechá lidi v klidu žít,

94.?.?.?

Promiňte, prosím, to je potřeba se pořád někomu zodpovídat z toho, co si myslím? Zleva, zprava, shora i zespodu? Proč lidi nemohou jen vyjádřit názor a akceptovat, že někdo si myslí něco jiného?

Pouze jedna věc: KSČM s panem Filipem jsou politicky téměř neviditelní, takže je nelze ani pochválit, ani kritizovat. K tomu, abych o nich cokoli relevantního řekl, nemám žádný podklad. To myslím jako zdůvodnění stačí, ale ještě více jsem ho jmenoval prostě proto, že se mi jednoduše zachtělo. Kromě toho, pan Filip se schází s lidmi, které jsem jmenoval, v jedné sněmovně. Jistě tedy není pošpiněn ani tím, že jsem jeho jméno napsal s těmi politiky do jednoho řádku.

Asi tak už pětkrát jsem napsal, že nejsem Babišův volič, to, čím je, mi neimponuje (a nechci to dále rozvádět, napsal jsem to jinde) a proto ho nevolím. Nicméně jsem ocenil jeho chování během krize. Jak by se choval v takové krizi pan Filip z KSČM, nemám nejmenší tušení, v žádné akci jsem ho nikdy neviděl a nejspíš ani neuvidím. Že podpořil Babišovu vládu je mi známo, asi to byl správný krok, ale jelikož s Babišem nemám nic společného, nemám důvod k vděku ani k Filipovi.

377878

24.03.2020 23:00

Coronadeprese 2020

RE: Plno kecu

94.?.?.?

Pokud jde o přežití viru Covid-19 mimo tělo, takovou studii, americkou, jsem nedávno četl, spolehlivá bezpečná doba, po které už virus není aktivní na všech površích, má být až 3 dny. Informoval o tom i nějaký český server, možná Novinky. Předchozí údaje, pocházející z Číny, byly až nějakých 8-9 dní, což byly spíš nepřímé odhady, vycházející z vysoké nakažlivosti.

Také byl publikován rtg snímek poškozených plic. Poškození zřejmě vyvolává zánětlivá (imunitní) reakce, podobně jako u Lymské boreliózy (i když v jiných tkáních - u boreliózy např. v kloubech). Pokud vím, šlo o člověka v produktivním věku, žádný "děda". V možnost poškození srdce bych také věřil u těžšího průběhu.

Neplodnost - to by nejspíš musela nastat zánětlivá reakce i v reprodukčních orgánech. Kdyby to bylo běžné, jistě by se o tom psalo víc. Co jsem se ale dočetl z poměrně solidního zdroje, Covid-19 napadá i tenké střevo.

Na nějaká vyhodnocení, jak často a nakolik poškozuje různé orgány a je-li toto poškození nevratné, je určitě příliš brzo. Tyto účinky jsou ale pravděpodobně zatím nedoceněné, když to nezabíjí, tak co, že... Lymská borelióza nezabíjí prakticky vůbec, ale znepříjemnit a zničit lidský život dokáže téměř dokonale.

Že má Covid-19 pravděpodobně umělý původ, vysvětluje např. dr. Soňa Peková v některém z videí, zveřejněných na You Tube. Netvrdí, ani nevyvrací, že je to biologická zbraň. Můžeme o tom jen spekulovat.

Na první pohled nízká smrtnost by svědčila proti teorii biologické zbraně. Jenomže požadavky na vysokou nakažlivost i smrtnost jsou navzájem dost protichůdné. Pokud by virus rychle zabil většinu svých hostitelů, šířil by se pomaleji, nebo vůbec. Bylo by snadnější epidemii zastavit. Zatímco Covid-19 je z hlediska šíření naprosto dokonalý.

Kromě toho, může jít o zbraň tzv. "humánní", či "humanitární". Co když prostě hodně zabíjet ani nemá, jen má působit škody. Těžko se mi například věří, že tato choroba nějak záhadně přeskočila z netopýrů, hadů či jiných zvířat na člověka, když Číňané své stravovací návyky prakticky neměnili ne desítky, ale spíš stovky nebo i tisíc let. Jak to, že taková nákaza teď najednou?

Můj odhad tedy je, že může jít o zoufalý "polibek smrti" od bývalého hegemona budoucímu, který ale ve svém původním určení selhal a vymkl se kontrole. A nebo jde o "humanitární" náhradu světové války, která by byla příliš riskantní. Původce - viník - se hledá velmi těžko a ještě hůře se vina prokazuje. Na rozdíl od světové války naprosto ideální světová katastrofa, za kterou (skoro) nikdo nemůže. A největší filantropové světa se při ní mohou vyřádit v přišívání svého knoflíku hladovému a ještě sklidit i patřičný vděk...

377921

25.03.2020 01:47

Coronadeprese 2020

RE: Plno kecu

94.?.?.?

Podle mého názoru, jde o (koronavirové) divadlo - nikoli o komedii - ale zcela vážné a napínavé divadlo, ve kterém si ještě rádi zahrajeme, protože nehrát vypadá jako velmi riskantní. Virus je totiž reálný a nikdo - ani jeho tvůrci - přesně nevědí, co udělá a jaké budou škody, ani kdo přesně umře. Případně, kdo jako "hlavní cenu" vyhraje zbytek života ve zmrzačení.

Jelikož virus mutuje a to je náhodný proces. Může sice zmizet v létě, ale moc pravděpodobné to není. Spíš se bude ve vlnách vracet a benigní se může stát třeba až po mnoha letech. Takže nás pravděpodobně čekají nová a nová kola této "hry".

Když někdo argumentuje tím, že na jiné nemoci, kromě chřipky třeba TBC a další, umírá ve světě mnohem víc lidí, nebere v úvahu exponenciální průběh nákazy. Tímto tempem bude za měsíc až dva nemocných mnohem víc lidí, než kdy najednou bylo na TBC. Totéž s chřipkou o pár měsíců později.

To je, podle mne, největší nebezpečí. Zdravotní systém to nemůže unést v žádné zemi, pokud bude mít epidemie volný průběh. Sociální a ekonomický dopad na celý svět bude nedozírný, a jistě toho bude i pořádně zneužito k napakování se mnohých.

Na druhou stranu, lidstvo by se teoreticky mohlo víc spojit k nějakému užitečnému cíli, což snad dojde do té doby idiotským vládám a vládnoucím klanům, které posouvaly svět ke globální válce. A snad už nebude tolik plýtvat vším možným (zdroji, intelektem, časem,...) na hlouposti.

377923

25.03.2020 09:51

Coronadeprese 2020

RE: Plno kecu

94.?.?.?

Odkaz na jednu ze mnou jmenovaných studií:

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2004973

Po novém přečtení vidím, že jsem si dobu přežití viru nezapamatoval zcela přesně, na plastech a železném povrchu přežívá i déle než 72 hodin, i když ve velmi zredukované koncentraci.

Také je ze studie patrné, že Covid-19 se chová sice podobně, ale je výrazně odolnější, než původní SARS.

377930

25.03.2020 10:17

Coronadeprese 2020

RE: Plno kecu

94.?.?.?

Po zmínce o divadle se mi vrátila vzpomínka na zajímavý film Sergeje Strižaka, Hry bohů. Zde je odkaz na jeden z mnoha dílů:

https://www.youtube.com/watch?v=1MeqyLcDJlk&featur...

Film mi kdysi velmi pomohl v hledání odpovědi na to, kdo nebo kým vlastně jsme. Je to stále aktuální, i když se to přímo netýká epidemie. Doporučoval bych nebrat tento film úplně doslova. Sergej Strižak je režisér, umělec a tedy vidí svět prizmatem divadla, v němž lidé jsou herci. Jde o symbolický jazyk, Strižakovi vlastní. Teoretický fyzik nebo odborník na informatiku by zase volili přirovnání a termíny ze svého oboru. Podobně třeba i nadšený hráč počítačových her...

377932

25.03.2020 22:16

Coronadeprese 2020

RE: Aktuální vysvětlení.

94.?.?.?

Promiňte, ale nakažlivost větší než u chřipky je naprosto a jasně prokázaná.
Kvůli ní se epidemie velice rychle šíří, a počet nakažených exponenciálně vzrůstá, což může mít za následek, že zkolabuje nejprve celý zdravotnický systém a po té i celá společnost (stát). K vysoké nakažlivosti přispívá také bezpříznakový počátek nemoci.

Bohužel to byli právě někteří mediálně známí lékaři, kteří neměli správné informace, vytvořili si (mylný) úsudek podle své zkušenosti a Covid-19 bagatelizovali. Tím spolu s médii přispěli k rozšíření nesprávného dojmu, že jde jen o novou variantu jakési "chřipky" (jejíž původce nepatří mezi koronaviry) nebo "rýmy" (kterou způsobují jiné druhy benigních koronavirů).

Úmrtnost je v dané souvislosti pravděpodobnost, že náhodně vybraný člověk z celé populace zemře na koronavirus. Smrtnost udává pravděpodobnost, že náhodně vybraný člověk z množiny všech nakažených zemře na koronavirus.

Úmrtnost je zatím nízká, protože epidemie je v začátku a počet nakažených je v dané chvíli relativně malý (vzhledem k jiným chorobám). Smrtnost u Covid-19 je mnohonásobně vyšší než u chřipky, udává se, že je kolem 3,7 procenta (podle toho, z jakých zdrojů je čerpáno) a přesné vyhodnocení zatím nikdo nestíhá.

Smrtnost také velmi závisí na tom, jestli zdravotnický systém stíhá, nebo ne. Pokud budou nemocní bez pomoci, smrtnost se dramaticky zvýší - viz např. Itálie.

Viz také:

http://www.szu.cz/tema/prevence/chripka-versus-kor...,

kde je všechno velmi dobře vysvětleno.

377960

26.03.2020 11:46

Koronavirus a Gatesova nadace

Trocha spekulace

94.?.?.?

Zajímavé, nabízí se několik možností, různě pravděpodobných:

1) Všechno je to fake, hoax. Neexistuje žádný koronavirus, epidemie, ani Bill Gates. Windows jsou podvrženy Vladimírem Putinem.

2) Bill Gates je převtělený Nostradamus a jeho žena převlečená Baba Vanga.

3) Bill je převlečený dr. Moriarty.

4) Virus rozšířili mimozemšťané. Billovi dovolili, aby lidstvo zkusil varovat.

5) Billův s nápad s epidemií někdo převzal.

...

Osobně si nemyslím, že Bill Gates je ten zločinec, který epidemii přímo vyvolal. Nesedí mi to k jeho profilu: Možná by se jej měl někdo zeptat, odkud své informace o budoucí epidemii měl, ale pochybuji, že bychom se něco dověděli. Zde si můžeme Billa (také) poslechnout:

https://www.geekwire.com/2020/bill-gates-warned-us...

Mně to tak připadá, že Bill je členem skupiny vlivných lidí, kteří se snaží odvrátit státní klany a elity (včetně vojenskoprůmyslového komplexu, především v USA) od zbrojení a posouvání světa k jaderné válce. Takže Bill jezdí po světě, varuje a ukazuje jiné nebezpečí. Navrhuje syntézu vojenskoprůmyslového komplexu a big pharmy jako únik od válečného programu. Bill a jeho "kámoši" válku nepotřebují, vypustila by jim rybník. Zároveň zde vzniká široké pole pro rozvoj IT, které, přiznejme si, přešlapuje delší dobu na místě.

Jenomže jiní mocní - státní elity - nechtějí poslouchat. Mají své ekonomické zájmy a plány. Stále řinčí zbraněmi a humanitárně bombardují kde koho. Válka je na spadnutí. Billovy obavy neberou vážně. Jelikož Billovi "kámoši" nemají přímou výkonnou moc, zbývá jenom jedno: obavy se musí nějak naplnit. Část státních elit "sedne na lep" a přidá se k plánu, aby si vyrovnala účty s Čínou.

Neříkám, že bych epidemii chtěl jakkoli vychvalovat, ale stále je to milionkrát lepší, než jaderný Armagedon. Blázni, co řinčeli zbraněmi teď na vlastní oči a zblízka uvidí milióny lidských tragédií. Uniknout tomu nejde, média se postarají. To by za války nešlo. Šílenci ve vedení militantních států uvidí i vlastní nepřipravenost. Veřejné mínění bude s globálními elitami, mezi něž patří i Bill, za jedno a přeformátování světa podpoří.

A vydělat se na tom dá úžasně, v IT především. Jak by ne, když před podobnou hrůzou ochrání jen fyzická izolace všech lidí navzájem a tělesnou, smyslovou realitu (kterou považujeme za skutečnou) postupně nahradí realita virtuální. Samozřejmě bude zaveden i sociální kredit a spousta atraktivních služeb pro "hodné" občany. Microsoft Teams jsou jednou z prvních vlaštovek nového způsobu práce. Zajímavé, jak se Microsoft připravil.

Možný je ovšem i jiný scénář, pokud se zmutovaný virus úplně vymkne kontrole...

377979

26.03.2020 15:44

Coronadeprese 2020

RE: Aktuální vysvětlení.

94.?.?.?

Také bych řekl, že vaše úvahy jsou téměř správné, ale ve srovnání nového viru s chřipkou se snažíte porovnat dvě neporovnatelné veličiny. U chřipky je to také tak, že mnoho lidí chřipku přechází (např. u nás na fakultě prakticky všichni, jelikož není za ně náhrada) a k lékaři v takovém případě ani nemá smysl chodit, prostě odučíte a jdete si lehnout domů. Stejně Vám lékař u chřipky nemá jak pomoci, kromě napsání neschopenky v případě, že je vám opravdu velmi zle. (Samozřejmě právě takto tomu bylo i v době začátku koronavirové epidemie.)

Mimochodem, já neměl neschopenku ani na léčbu rakoviny ani Lymské boreliózy. Na všechno jsem měl buď dovolenou, nebo jsem si domluvil všechny zákroky a vyšetření tak, aby výuku nenarušily. Na VŠ je dnes docela běžné, že je-li to s někým opravdu špatné, vynesou ho z pracoviště rovnou v rakvi.

Takže těch registrovaných případů chřipky je, podobně jako u Covidu-19, jen nepatrná část. Máte pravdu že, skutečná smrtnost je u obou nemocí mnohem menší, ale neexistuje žádný rozumný způsob, jak obě tato čísla přesně získat a porovnat. Snad přes nějakou anonymní dotazovací studii, jenže tam zase nebude jistá diagnóza. Domnívám se (ale nevím to jistě), že smrtnost se v medicíně vždy počítá z počtu registrovaných případů daného onemocnění a ne z nějakého nejistého odhadu.

Stejně tak i uváděných 80 % případů s lehkým průběhem je "hausnumero", protože počet skutečně nakažených nikdo nezná. A otestovaní lidé možná vůbec nepředstavují náhodný výběr. Když tohle uvážíme, jeví se i velmi rozšířená domněnka o velkém počtu neregistrovaných případů s lehkým průběhem jako nedostatečně podložená.

Pokud jde o to číslo 3,7 %, sám jsem to nepočítal, zapamatoval jsem si je z nějakých dřívějších údajů z Číny, které byly zveřejněny, když se u nás ještě nic nedělo. Počítat to z dat České republiky je ale dost zavádějící, jelikož epidemie je zde na samém začátku a je zde velmi silně omezována. Například tentýž poměr pro Itálii vychází 10 %, Španělsko a Írán přes 7 %, Francie a Británie přibližně 5 %, ... To jsou země, kde epidemie byla omezována jen málo nebo vůbec. Jakmile dostatečně naroste počet nakažených, bude to podobné všude. Pro celou Čínu to v současnosti dává 4 % a jelikož nové případy skoro nepřibývají, číslo už bude blízko své finální hodnoty.

Údaje pro tento příspěvek jsem čerpal odtud:

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboa...

377987

26.03.2020 15:52

Koronavirus a Gatesova nadace

Možná stopa o vzniku Covid-19

94.?.?.?

https://stanradar.com/news/full/38766-ssha-obvinil...

377988

26.03.2020 17:00

Coronadeprese 2020

RE: Aktuální vysvětlení.

94.?.?.?

Ještě poznámka k počtu testovaných případů a počtu záchytů onemocnění.

Potenciální nakažení jsou testováni podle kontaktů s už prokázaně nakaženými, což evidentně pravděpodobnost záchytu zvyšuje. Náhodný výběr to tedy určitě není a skutečný počet nakažených, podle mého názoru, klidně může být i značně menší, než odhadujete.

Pak by se ani smrtnost nesnížila tak dramaticky, jak vyvozujete.

377990

26.03.2020 22:30

Coronadeprese 2020

RE: Aktuální vysvětlení.

94.?.?.?

Domnívám se, že je to proto, že při současné rychlosti (exponenciálního) růstu počtu nakažených Covidem-19, tedy pokud opatření vlády dostatečně nepomohou, bude přibližně do 1 měsíce větší počet nakažených, než na chřipku za celý rok, při násobně větším počtu mrtvých. Vždyť se stačí podívat do jiných zemí, kde epidemii téměř neomezovali a bude to jasné.

Pokud to stále někdo nechápe - počet nakažených se v České republice každý den zvětší přibližně 1,2 krát. Vezměte si kalkulačku a násobte 1,2 x 1,2 x1,2 x... Kolik těch 1,2 musíte mít, aby celkový součin překročil stovku? Takže když nyní máme necelé 2000 nakažených, za tento počet dní by to bylo 200 000. A ještě jednou za tu stejnou dobu 20 miliónů. Prostě do pár týdnů máme nakažené úplně všechny, s množstvím lidí, kteří potřebují intenzivní péči, např. plicní ventilaci a které zdravotnictví nevládne. Tedy následně mnoho mrtvých. Co je ještě potřeba vysvětlovat?

V zemích, kde epidemii neomezují, je koeficient mnohem větší, než 1,2. Tedy k "průšvihu" dojde ještě mnohem dříve.

U obyčejné chřipky se tolik nemocných najednou nikdy nenakupí v krátkém čase a jejich potíže budou i méně vážné.

378002

29.03.2020 18:09

Slovenské elity a koronavirus

Jen malá poznámka

94.?.?.?

Pan Brand poněkud podceňuje domácí kutily a konstruktéry (různé materiály schopné filtrovat vzduch poměrně kvalitně jsou stále ještě na trhu a mnoho lidí je má i běžně doma, stačí zapřemýšlet, určitě je to o mnoho tříd lepší, než to rozstříhané tričko). Také mezi těmi zmíněnými dvěma a čtyřmi metry je pořádný rozdíl, možná dokonce fatální.

S článkem v podstatě souhlasím, jen bych nechtěl, aby z něho vznikl dojem, že nic nemá cenu. Možnost nakazit se je vždycky otázka pravděpodobnosti, souhry mnoha vlivů a dávky viru, kterou člověk dostane. Rovněž je značný rozdíl v pohledu z hlediska jednoho člověka a z hlediska celé populace. Různé to "brzdění" epidemie bych přirovnal k třecím silám v nějakém soustrojí. I když z hlediska jedné součástky je třecí síla malinká, superpozice všech třecích sil může soustrojí zastavit.

Takže přemýšlejme, kde a čím můžeme tu epidemii přibrzďovat a buďme si jisti, že to cenu má a že děláme správnou věc (i když se může stát, že zrovna nás to od nákazy neochrání).

378068

29.03.2020 22:05

Slovenské elity a koronavirus

Hrdinové nemají kapacity

94.?.?.?

Kdybyste náhodou přemýšleli, k čemu máme armádu, tak určitě ne k ochraně nás, občanů této země. Zde je důkaz:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Z článku není úplně jasné, o jakou pomoc se mělo jednat, jestli o přesun nemocných seniorů a personálu na jiné místo, nebo o něco jiného. Nicméně když kraj Vysočina oficiálně požádal Armádu ČR o pomoc, předpokládal bych, že zadání bylo dostatečně konkrétní.

Čím se vlastně zabývá česká armáda teď? Matně si vzpomínám, že jakousi problematickou misí v Afghánistánu, kde dělá křoví univerzálnímu okupantovi. Ovšem s Talibanem byl nedávno uzavřen mír. A také se naše armáda měla účastnit cvičení Defender Europe 2020, které ovšem bylo zrušeno, nebo silně omezeno. Čím je tedy naše slavné vojsko dnes tak zaneprázdněné, že je nemůže tedy pomoci několika starým a nemocným seniorům? A co vrchní velitel, také senior, nemohl by prostě vydat rozkaz a smýt tak tu hanbu?

378075

30.03.2020 02:10

David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit

Ono je to složité

94.?.?.?

Podle mého názoru je virus reálný, jeho nebezpečnost spočívá především v rychlosti šíření a schopnosti mutovat (i když to druhé je jen domněnka, zatím bez věrohodného důkazu). To, že na koronavirus umírá množství lidí v krátkém čase, včetně lékařů a zdravotních sester, je také varující a nevídané. Například i u nás:

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Že by toto vše bylo mediálně zinscenované, nepovažuji za možné. Naopak, aby bylo možné utáhnout lidstvu otěže a omezit svobody, je potřeba reálná hrozba, jelikož na mediální humbuk jsou už všichni zvyklí.

Co bylo první, jestli pandemie a pak nápad ji zneužít, nebo naopak, je těžko říct. Osobně se domnívám, že na počátku byl nápad jedné velmoci "zatopit" jiné velmoci, přesně v politickém stylu těch prasáren, které se dějí už několik staletí, od vyvražďování původního obyvatelstva a zabíjení vyjednávačů až do dnes. Tak proč by měli mít skrupule s vyvoláním jedné malé, lokální pandemie. No a náhodný faktor, Murphyho zákony, anebo skrytý protiúder napadené velmoci způsobily tento celosvětový průšvih.

Proč si myslím, že celosvětová pandemie nebyla v plánu? No protože je příliš náhodná, nepředvídatelná, prostě Pandořina skřínka, která nejde jen tak zavřít. Taky karma, chcete-li. Boží trest nikoliv, ale empirický zákon, že špatné věci se ději občas i dobrým lidem a těm špatným se občas i vyhnou.

Z hlediska Nejvyšší bytosti nám daná šance změnit se, rozvinout v sobě to nejlepší. Jako třeba rakovina. Výzva, která chce celého člověka a plné nasazení, prostě dát boje všechno, i s tím, že není jistý výsledek. Ale přesně to patří k věci, jinak by to byla jen fraška. Má to i nemnoho výhod - když si zachraňujete život, konečně děláte něco smysluplného, namísto tisíců blbostí, které na vás navalili ostatní - nadřízení, společnost i nejbližší okolí.

Nechci vnucovat svůj pohled, ale mám za to, že teď jsme před takovou výzvu postaveni všichni a tou "rakovinou" není jen koronavirus (je jen "poslední kapkou" ). Jako odpověď potřebujeme najít především vlastní autentičnost. Víc než nějaké imaginární společenské hodnoty. Ano, nechceme, aby nás někdo špehoval, fízloval a nutil nás, co si máme myslet. Ale jsou tu i další "ale". Níže je odkaz na jistý rozbor toho, proč dnes západní společnost selhává:

http://www.novarepublika.cz/2020/03/america-first-...

V pozadí se rýsuje otázka, co je správnou mírou našeho pojetí "svobody" a jestli ji vůbec známe.

378082

30.03.2020 09:03

David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit

RE: Složité to není

94.?.?.?

Kdyby to bylo tak, jak to vidí pan Icke, lidé ze Západu by byli velice moudří a zodpovědní v obraně svých demokratických hodnot (možná jsem měl dát úvozovky), už jenom tím, že koronavirus ignorují. Číňané by byli ty nejhloupější, totalitou zmanipulované ovce, když manipulaci globalistů "sedli na lep" nejvíce a jako první.

Čas brzy ukáže, jak je to doopravdy a prověří, čí hodnoty a vidění světa je více pravdivé a v souladu s přírodou.

378090

30.03.2020 12:15

David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit

RE: Ono je to složité

94.?.?.?

Nechci být hrubý, ale já bych zase řekl, že někteří lidé s naprosto minimálním matematickým vzděláním stále nechápou, co je to exponenciála, případně aspoň geometrická řada. Tak se bude epidemie vyvíjet, nebude-li omezováno její šířeni.

Uvažuji, zda tito lidé vůbec navštěvovali aspoň střední školu - zopakovat si látku by bylo pro ně mnohem užitečnější, než tu stále něco dokola vykřikovat o "ovčanech".

Porovnávejte ta čísla s jinými chorobami, ale nejen dnes, ale také za měsíc, za dva, za půl roku. Případně si to zkuste vypočítat odhadem už teď, nebo požádejte někoho, kdo to umí (mně prosím už ne, napsal jsem to na různých místech Zvědavce nejméně pětkrát).

378097

30.03.2020 14:28

David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit

RE: Ono je to složité

94.?.?.?

Máte pravdu a je samozřejmé, že exponenciální růst počtu nakažených narazí na limit, když je populace lidí konečná. Jde ale o to, co přesně tím limitem bude.

Podle obrázku, Covid-19 je na 2-3. místě, pokud jde o nakažlivost, u spalniček je navíc také inkubační doba srovnatelná. Je zde ovšem významný rozdíl v proočkovanosti obyvatelstva proti spalničkám i ve smrtnosti. Proočkovanost výrazně snižuje možnost podobné epidemie.

S léčbou spalniček a dalších srovnatelných nemocí (zarděnky, příušnice,...) existuje i velké množství zkušeností, s Covid-19 bohužel nikoliv, což zvětšuje nejistotu kolem této nemoci.

378105

30.03.2020 19:15

David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit

RE: Ono je to složité

94.?.?.?

Ještě taková technická poznámka. Ve tvaru, ve kterém exponenciální funkci uvádíte, by asi popisu epidemie moc neodpovídala - kdyby v exponentu bylo to "mínus", funkční hodnota by klesala (při rostoucím t) k nule. Všiml jsem si toho až po odeslání své odpovědi.

Kromě toho, uvádíte exponenciální funkci při základu e (základ přirozených logaritmů), ale ten základ je právě důležitou charakteristikou rychlosti růstu. Není to přímo chyba, jelikož platí vztah a^b =e^(b. ln a), tj. každou exponenciální funkci můžeme na tento přirozený základ přepočítat.

Ale názornější asi bude označit q jako poměr počtu nakažených v sousedních dvou dnech a pak počítat s přibližným odhadem růstu

q^t = e^(t.ln q) = exp (t.ln q).

Samozřejmě, v reálném případě nebude q konstanta a čím bude epidemie více tlumena, tím bude q menší. Pokud q bude menší než 1, počet nakažených bude klesat. Naopak velké q, o hodně větší než 1, znamená prudký růst.

Např. v ČR bylo q po několik minulých dní o něco málo méně, než 1,2. Na kalkulačce si může kdokoli snadno spočítat, kolik dní při tomto kvocientu je potřeba, aby se počet nakažených zvětšil zhruba 100 krát. Je to o něco málo méně, než 1 měsíc (přesněji 25 až 26 dní). V zemích, kde nechali epidemii volný průběh, je q mnohem větší.

Kdyby se toto dělo, v krátké době by koronavirus předhonil počtem nakažených většinu známých chorob, včetně zmiňovaných spalniček (které brzdí právě proočkovanost obyvatelstva), nebo chřipky, kde růst brzdí za mnohá léta získaná částečná imunita.

Každý myslící člověk jistě uzná, že takový vývoj by byl katastrofický v libovolně vyspělé zemi a pokud ta choroba není přímo banální (tj. taková, že si prakticky každý pacient poradí sám), je čeho se obávat.

To samozřejmě nic nemění na možnosti a chuti některých lidí epidemie zneužít.

378114

31.03.2020 01:44

Covid-19: propaganda a manipulace

Marnost...

94.?.?.?

Tento článek mne přesvědčuje, jak marné je bojovat proti lidské hlouposti. Nezbývá, než počkat a přesvědčit se na vlastní kůži, co vlastně byla pravda.

Podle teorie, podané v tomto článku a zastávané mnohými diskutujícími na Zvědavci, včetně pana editora, se státy, které epidemii neomezují, chovají zřejmě nejrozumněji. Údajně nejlepší je koronavirus ignorovat. Prymula je fanatik a foneticky vyslovovaná Uršula "Lejnová" je potom génius, když byla proti uzavření hranic a omezení pohybu. Tak tedy uvidíme, jak to celé skončí.

Připouštím, že se mýlím. Omyl je lidský a normální, takže mi to v tomto smyslu nevadí. Nicméně pro mne končí tato série příspěvků. Už na nic v této souvislosti reagovat nebudu, přinejmenším do doby, než uvidíme nějaké to rozuzlení.

378123

06.04.2020 13:35

Operace Rouška

Rozuzlení...

94.?.?.?

Tak ani nebylo potřeba čekat příliš dlouho. Někteří diskutující kritizovali vládu za drastická omezení osobních svobod v souvislosti se zpomalováním šíření epidemie. Nuže, nyní můžete, i s váženým panem editorem, vládu i fanatika Prymulu začít chválit. Vláda totiž otočila o 180 stupňů, začíná operace "Promoření":

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/tiskova-konfe...

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clan...

Mnozí jste tvrdili, že těmi opatřeními na zastavení epidemie jsme manipulování globalisty ve jménu nového světového pořádku. Já napsal příspěvek, který pan editor nepustil (a nebo má někde skrytý cenzorní článek, aniž by to tušil). Psal jsem v něm, že k manipulaci sice dochází, ale úplně jinak, než tušíte. Napsal jsem, že politici EU, WHO a další subjekty (které jsem nejmenoval) mají zájem na tom, aby se epidemie šířila, jak vyplývá z jejich doporučení, která státům i jednotlivcům dávají. A že když jste proti rozumným opatřením české vlády, jste s zajedno s paní Merkelovou, panem Johnsonem (který už šel mezitím příkladem a náležitě promořen leží v nemocnici), paní Uršulou L., WHO,... Což je samo o sobě velmi zajímavé, že?

A pokud jde o WHO, to, kromě názoru na roušky mj. oficiálně tvrdí, že zprávy o škodlivosti ibuprofenu při léčbě Covidu-19 jsou nepravdivé a ibuprofen naopak doporučuje:

http://www.szu.cz/tema/prevence/muze-ibuprofen-zho...

Dal jsem sem do zamítnutého příspěvku odkaz, v němž pan doktor MUDr. Igor Bukovský vysvětluje, jak je to ve skutečnosti. Nebudu zacházet do velkých podrobností, na rozdíl ode mne pan dr. Bukovský vystudoval medicínu a jeho odborné vysvětlení má hlavu a patu. Jen bych podotkl, že pokud člověk dostane doporučení od některých zdravotnických autorit, měl by zbystřit pozornost, vyhledat si co nejvíce informací a pak pečlivě zvážit, zda by neměl udělat pravý opak. Zatím se mi to vždy velmi vyplatilo. Video s dr. Bukovským si můžete najít na You-tube. A pospěšte si, možná tam už dlouho nebude.

378401

06.04.2020 17:18

Operace Rouška

RE: Rozuzlení...

94.?.?.?

Ale pane editore, Vy přece rozhodujete o tom, co zveřejníte a co ne. Mám svoje důvody, proč jsem se neregistroval a nejsem povinen Vám něco k tomu vysvětlovat a zdůvodňovat.

Ale jeden z nich je právě tento - já si nemyslím, že mám patent na rozum a že vždycky píšu bůhvíjak hezky. Když se Vám něco nelíbí, tak to neberte, snadná pomoc. Za posouzení a případné zveřejnění je odpovědný editor a právě takto se mi to líbí.

K Vašemu povolování stavidel: Zjevně mám jiný názor než Vy a zdvořile si dovolím ho ponechat. Raději dobrovolně omezím svoje chování a nebudu se vehementně domáhat svých jakoby demokratických práv, než bych nesl odpovědnost, že by kvůli mně zemřel někdo zbytečně. Já se už do tváře vlastní smrti díval a vím, jaké to je.

To je druhý důvod, proč jsem psal anonymně - asi by mne omezovalo ve svobodě vyjadřování se o sobě, kdyby to bylo pod mým plným jménem. Určitě jsem nikoho neurážel a nevyjadřoval se o nikom tak, že bych mu to nemohl říct i z očí do očí. Takže v tom to není. Já mám svobodu rád, ale je to pro mě něco úplně jiného, než si o ní myslíte Vy. Vy si dělejte, co uznáte za vhodné. Já dělám přesně to samé a mluvit si do toho nedám.

Tento komentář uveřejňovat nemusíte (stejně jako jste nemusel brát ty předchozí), je to jen mezi námi. Hlavně si to přečtete. Ale jak chcete, Vy jste přece editor, je to na Vás.

PS: Jestli jsem nebo nejsem hrdina, tak v tom mi Váš názor nejde ani do paty.

378410

06.04.2020 17:31

Operace Rouška

RE: Rozuzlení...

94.?.?.?

A ještě maličkost: Umožnit něco na svém serveru a pak se zlobit, že té možnosti lidé využívají, není nic jiného, než pokrytectví. Tedy, podle mého názoru.

378411

07.04.2020 02:17

Operace Rouška

RE: Rozuzlení...

94.?.?.?

V této diskusi už pokračovat nechci, neb se mi zdá, že vše podstatné už bylo řečeno. Ale pokud si pamatuji, už jednou jsem Vám napsal, že asi špatně čtete nebo chápete to, co píšu.

Z jakéhosi podivného důvodu si mne řadíte mezi babišovce, kdežto jiný diskutující mi zase podsouval, že na Babiše a vládu kydám špínu. Ve skutečnosti jsem psal, že se mi některé akce vlády líbily (bez ohledu na všechno ostatní). Motiv, proč to vláda dělala, jsem neřešil, a co má ANO ve volebním programu, je mi teprve jedno. Zajímavější je, proč teď pan Prymula a pan Vojtěch otočili o 180 stupňů.

Ač to mnohým připadá o několik řádů konspirativnější, než si dovolí zdejší největší "konspirátoři", jako důležitější vidím úplně praktickou otázku: Když náhodou Covidem-19 onemocním, mám si při horečce, na počátku nemoci, vzít ten Ibalgin, jak mi radí WHO, nebo raději Paralen? A když si zjistím správnou odpověď, nasnadě je druhá otázka - proč mi proboha WHO dává takové rady? Řekl bych, že to může být fatálně důležitý problém doslova pro každého.

Tak jako i to, jestli tím zpomaluji epidemii, když nosím roušku a omezuji svoje sociální kontakty. Ačkoliv WHO to prohlásila za blbost a zbytečnost. A když jsou zdejší konspirátoři a alternativci zajedno s těmito doporučeními a chtěli by třeba ještě otvírat hranice jak chce EU, mají v oku trám jak dělo.

Tak o tomhle píšu, možná to uráží zároveň Babišovy odpůrce i příznivce, ale volby s i celým ANO jsou mi úplně ukradené. Stejně jako to, že to někoho uráží. Už jsem to tu psal, ale znova - prošel jsem si dvěma zajímavými nemocemi a podle pánů doktorů jsem tu už pár let neměl být. Tímhle prizmatem se dívám na svět a politika partají je mi víceméně u zadele. K volbám nicméně chodím a nevolím žádné strany oligarchů a těch, co tuhle zemi rozkradli.

Jenom bych poznamenal jednu věc. Povahově jsou příznivci "mainstreamu" a tzv. "alternativy" v průměru dost stejní. Převažuje postoj typu "mám přece právo", bez ohledu na to, jak jsou na tom ti ostatní. Skoro by se mi chtělo říct, že si lidstvo koronavirus plně zaslouží. Nebýt jedné věci: málo kdy se stává, že prožité trápení a "zlo" udělá člověka lepším. A obvykle ti "hodnější" to "obserou" za ty, co jsou "svině". Takže máme jedinou možnost, pokud chceme, aby opravdu "bylo líp". Začít prvně u sebe.

378426

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 70 čtenářů částkou 11 342 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,26 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
29,75 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,20 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 737,00 Kč
1 unce stříbra
576,29 Kč
Bitcoin
826 174,78 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?