Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 157 příspěveků, 1 jméno: Jan Hanuš.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.12.2018 17:30

Francouzská lekce

RE: Pro pobavení...

Jan Hanuš 77.?.?.?

Přesně to všechno souhlasí. Zdá se, že mluvíme o stejném člověku, nebo je jich fakt víc.

368490

17.12.2018 19:11

Co se na G20 nestalo, je mnohem důležitější, než to, k čemu došlo

Co když je to jinak?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Dřív se mluvilo o tom, že má být každý stát soběstačný. Teď to taky občas zazní. Pod tím pojmem jsem si představoval, že vlastně spokojeně žijeme, nic od sousedů nepotřebujeme, jen občas zajedeme na návštěvu a pokecáme.
Teď to zase vypadá tak, že když nebudeme propojení s celou zeměkoulí prachama i průmyslem, tak chcípneme.
Co když ale existuje nějaký kompromis mezi těmito extrémy. Třeba spojení Číny s Ruskem a Indií, s přispěním Iránu, Turecka a cosi z Afriky, by mohlo fungovat docela dobře (když vyloučím spekulace na burze a jiné zlodějny). Ani swift by asi nepotřebovali. Ale jak by žil ten zbytek z USA na čele, když už nic moc vyrábět neumějí? Nejsou vynervovaný právě proto?

368555

20.12.2018 05:04

Mýtus západní demokracie

Lidé nemají moc.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Zatím je to tak, že všichni věří na to tzv. nenásilí. To je největší podvod, co nám vtloukli do hlavy. Nenásilí nikdy nic nevyřešilo. Když na mě někdo střílí slzný plyn, gumové projektily nebo i ostré, stříká z vodních děl,tak ho nepřesvědčím tím, že si dřepnu doprostřed ulice nebo budu mávat nějakým transparentem. Oni nás ale dokázali tak zblbnout, že tomu věříme. Sami přitom střílí, hází bomby, okrádají sankcemi a žádné transparenty k tomu nepoužívají. Dokud ti prodejní policisté a vojáci budou na straně těch, co vládnou, tak lid žádnou šanci nemá.

368592

02.01.2019 12:11

Požehnaní jsou váleční štváči

Souhlasím.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Přál bych si, aby se tohle slovo objevovalo co nejčastěji. My dokážeme báječně se vším nesouhlasit a předvádět svojí chytrost a sečtělost, ale tím se nedosáhne ničeho. Putin se snaží zajistit mír a sjednotit lidi. Nejsem tak chytrý, abych dokázal posoudit, jestli právě to, jak to dělá stačí, ale věřím mu. Chápu i lidi, že vzpomínají na Sovětský svaz. Bezpečný život a mír zajistit dokázal. Ale chápu i to, že je spousta lidí, kteří kvůli spotřebnímu způsobu života a tučnému kontu klidně vyvolají válku.

368822

06.02.2019 23:32

Washington obnovil závody ve zbrojení

RE: My starší máme šancu ......

Jan Hanuš 77.?.?.?

Cítím to podobně. Ulevilo by se mi.

369464

27.02.2019 07:16

Seriál Most!

Hnus

Jan Hanuš 77.?.?.?

Viděl jsem konkrétně 5 díl a jsem zhnusen. Pak jsem se ptal různých lidí, jestli na to koukají a dozvěděl jsem se, že se nikdo nekouká, ale všichni slyšeli, že na to koukají ti druzí všichni. Nakonec jsem jednoho našel. Ale je to člověk, který žije sám jenom s televizí. Je to jeho přítelkyně. Z Dáši se mi regulérně zvedl kufr. Jsem rád, že žiju mezi lidmi, kteří to vidí podobně.

369942

Mám z toho fakt divný pocit. Buď to udělal nějaký magor doopravdy, nebo je to další 11. září. U těch "dvojčat" se pořád neví, jak to bylo, ale každopádně to někomu posloužilo. Ať už se to teď stalo jakkoli, tak to zase někomu poslouží. Koneckonců už se vyhrožuje tresty za schvalování, a to předem. Normální člověk to jistě schvalovat nebude, ale cenzura internetu se přitvrdit může preventivně. Některé politické strany to využijí k likvidace opozice. Budeme se bát říct názor na cokoli. A o to možná jde.

370374

24.03.2019 18:49

Když dojde na fakta

Povedlo se.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Myslím, že autorům téhle akce se evidentně povedlo vybudit velký zájem a diskuzi. O to zřejmě šlo. Kdyby to bylo křišťálově jasné, ať tak, nebo onak, diskuze by nebyla. Na tom rozruchu a diskuzi se teď dá stavět. Bohužel se jim to povedlo.

370544

11.04.2019 18:31

Američanky v mnoha ohledech ztratily ženskost víc, než Evropanky

Tenkrát na západě,

Jan Hanuš 77.?.?.?

Ten film by si měl každý znovu zkouknout. Mortonové neprohráli, i když jeden zrovna skápnul sám od sebe (dneska se udržují z orgánů mladších, co někde umírají za demokracii, kterou nikdy neuvidí). Jsou na vrcholu pyramidy. Ani padouch Frank neměl sílu to do něj napálit. Možná i ten Frank byl vlastně "klaďas". Ani nevím, kam bych ho do té pyramidy zařadil. Každopádně bych ten film doporučil i do škol a k obecnému vzděláníse. Já mám pocit, že ten Frank by pojal i víc kategorií z té pyramidy a měl moje sympatie v jistém smyslu, protože měl charakter. Má ho někdo teď? A ten Morton taky.
Přemýšlel jsem, kam bych třeba zařadil piráty (ty naše - trávový). Napadl mě ten tlusťoch, co chodil práskat. Ale nevím - je to k diskuzi. A ženský? Typická kurva je tam v tom filmu vlastně vzorem. Skvělá ženská a špičková herečka. Je vůbec možný, že to nafilmovali ti stejní, co nás dnes oblbujou? Je vůbec možný, že takhle změnili názor?

370885

Inteligence a logika na ty, co jsou u moci nikdy neplatila. Dřív měli větší klacky, meče, nebo pálili na hranici. Argumenty ničili.
Dnes stačí rozdat dětem mobily, přeformátovat policii a armádu na boj s vnitřním nepřítelem, protože v případě potřeby budeme všichni teroristi. Zbraně už nám pro jistotu berou, zřejmě s touhle variantou i počítají.
Děti v pubertě se postaví proti vlastním rodičům a prarodičům, jak k tomu vyzývají třeba Mádl nebo Isska. Jsou už stejně předzpracovaní mobilama. Argumenty a logika padnou jako oběť první. Tak co s tím?

374716

18.11.2019 15:39

Cílem „uloupení“ syrské ropy je zmaření obnovy Sýrie

RE: Rusko a Sýrie

Jan Hanuš 77.?.?.?

Vyhnat američany by problém nebyl, ale ten by se objevil potom. Nad Ukrajinou sestřelili letadlo a pak jen čekali, jestli zareaguje Rusko, aby mohli začít 3. světovou válku. Tady je to podobný. Ale nejvíc se to zahustí, až vyhlásí v téhle oblasti nezávislý stát Kurdistán, nebo něco podobnýho. To naštve Turky a bude to ještě horší. Můžeme jenom doufat. že Putin i Erdogan zůstanou v klidu. Fašouni z USA tu válku prostě chtějí a potřebují nové Gliwice.

374745

18.11.2019 23:07

Cílem „uloupení“ syrské ropy je zmaření obnovy Sýrie

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Jan Hanuš 77.?.?.?

Ta situace v Sýrii mě sice dost děsí, ale je tu něco, co mě děsí úplně stejně.
S těmi auty na baterky to vypadá trochu jako vtip, ale vzhledem k tomu, že určitě uvažují o snížení počtu obyvatel planety pod jednu miliardu, tak by ta sranda s auty dávala smysl.
Většina té chudé pakáže, co jim tu překáží, by byla vbrzku bez aut. Pro všechny to určitě nebude, pokrok v bateriích a kompletní přestavba energetiky se neuskuteční. Silnice se vyprázdní a zlatá mládež se bude šťastně prohánět po silnicích, kde zácpy budou minulostí. První krok ke snížení počtu obyvatel tím začne. Dál si to radši nepředstavuju, ale věřím, že tohle myslí vážně.
Naštěstí ale pevně věřím tomu, že žádný plán nevyjde a že do toho odněkud přiletí vidle. Snad se to stane i v té Sýrii.

374756

20.11.2019 12:57

Cílem „uloupení“ syrské ropy je zmaření obnovy Sýrie

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Jan Hanuš 77.?.?.?

Těmi vidlemi jsem nemyslel vyšší moc, ale obyčejnou realitu. To se fakt děje.
Třeba Stalin. Kdyby se neobjevil, byla by spousta věcí jinak. Plán zbořil.
Taky mám děti a taky se mi ty myšlenky na to, co by se mohlo stát vrací, ale nutím se násilím na to nemyslet. Trpím depresemi a když popustím příliš uzdu fantazii, dostanu tak blbou náladu, že se nedokážu zvednout z kanape a dojít si na pivo nebo zahrát volejbal.

374795

21.11.2019 11:59

Cílem „uloupení“ syrské ropy je zmaření obnovy Sýrie

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Jan Hanuš 77.?.?.?

K mým depresím jste nepřispěl, spíš mi pomáhá, když tady čtu články lidí, kteří dokáží věřit v lepší budoucnost a minimálně nad tím přemýšlí. Stránky Zvědavce, včetně diskuze, mají vysokou úroveň, a to mi taky dělá dobře. Třeba na "Nové republice" se mi z diskuze dělá špatně.

374818

30.11.2019 11:30

Nepříliš slepá spravedlnost

Nenávistný komentář?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Co to vlastně je? To se po nás chce, abychom milovali každého stejně a nevyjadřovali se nijak ke zločincům všeho druhu? Znásilňování se přece odsuzovalo vždy a bylo to porušení zákona. Teď už to tak není? Nechápu to.

374986

05.12.2019 07:54

Dotaz z České televize: Jak se cítíte, vy, topící se?

RE: Vážený pán Stwora,

Jan Hanuš 77.?.?.?

Napadený se má bránit tím, že obstará sám důkazy? A nějaká dobře placená slečinka může napadat jak chce? Ona nemusí nic? Pěkně jste to obrátil naruby.

375075

08.12.2019 12:00

Chvála české rozvážnosti

RE: Diskriminace rusů? Co to je?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Sleduju ruské bloggery, TV, rádio. Jsou tam velmi kritické články na Putina, někteří jsou extrémně nespokojení, ale nic o donucených agentech. Dokonce ani na Krymu ne, a tam by se to i dalo čekat.

375191

09.12.2019 13:57

Chvála české rozvážnosti

RE: Diskriminace rusů? Co to je?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Nechtěl jsem nic vyvracet, chtěl jsem jen říci, že hledám informace, a nic, co by potvrzovalo váš názor jsem nenašel. Pokud tedy máte nějaký odkaz na zdroj, rád si to přečtu.

375226

10.12.2019 19:03

Chvála české rozvážnosti

RE: Oblbování gojimů agentem siky

Jan Hanuš 77.?.?.?

Něco jsem od Levašova četl: Přišli jsme z vesmíru, lítají kolem nás duchové, odněkud tryská energie, léčil, ale nevyléčil, mluví s mrtvými, když budu mít šest těl materiální duše, dostanu se za hranice země atd. Prostě cvok. I ten Kafka je lepší.

375253

11.12.2019 16:37

Zlaté doby pokroku končí

RE: konec vlastnického práva

Jan Hanuš 77.?.?.?

Na západě budou automaticky dostávat víc kreditů ti tmavší, a bude vymalováno.

375275

13.12.2019 10:37

Trvalý růst v uzavřeném systému není možný

A jak velký růst?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Téměř všechny úvahy jsou od zdi ke zdi. I v politice. Nikdo nehledá kompromis.
Základní problém je jasně v kapitalismu a v tom, co umožňuje a k čemu lidi tlačí a vychovává. Když od rána do večera tlačí někdo lidem do hlavy, že se mají zadlužit a všechno si koupit hned, tak to je prostě špatně. Lidi tomu podlehnou.
Kdysi bylo hodně dětí, aby bylo víc rukou pro práci na poli, teď se určité skupiny množí, aby bylo víc rukou pro vybírání dávek, což jsou zase jen další peníze pro nákupy všeho druhu. Nekonečně nenažraným kapitalistům to vyhovuje.
Řešením ale není zlatá miliarda ani greténismus. Pravda bude asi někde uprostřed a někdo musí mít odvahu jednotlivé problémy pojmenovat.
Koneckonců i od předchozího režimu je možné se poučit a ne ho jenom negovat a pomlouvat. Všechno špatně nebylo.

375325

14.12.2019 13:14

V Británii volby nedopadly. Co fčil?

RE: K věci

Jan Hanuš 77.?.?.?

Obdivuji Vaší odvahu. Já mám 10.000 Kč důchodu měsíčně a chodím si pro podporu na bydlení. Když si něco málo přivydělám, třeba na brigádě, tak mi o to samé sníží příspěvek. Mám pořád strach, že se to může ještě zhoršit. Bojím se každého dalšího výdaje.

375347

14.12.2019 14:04

Trvalý růst v uzavřeném systému není možný

RE: diskusia...prospěšná!

Jan Hanuš 77.?.?.?

Donedávna jsem taky nevěřil, že diskuze má smysl, lidi se většinou chovají jako fandové svého fotbalového klubu, který za žádnou cenu neopustí. Ale nedávno jsem narazil na výjimku. Objevila se vlaštovička. Diskuze má smysl,ale jde to ztuha.

375350

17.12.2019 10:57

Zprávy ze západního pavilonu blázince

RE: Ale tohle se nebude vztahovat na vyznavače islámu....

Jan Hanuš 77.?.?.?

Tak mám pocit, že na tom Zélandu fakt žijí ti nejbohatší. Chtějí si jako první vyčistit svojí zahrádku. Oni se oplodnit HIV nenechají, to bude pro tu překážející chudou chamraď.

375428

18.12.2019 10:52

Nejpodlejší rána, jakou kdy světové zlo zasadilo Rusku

RE: Super článek, hodnotím jedničkou

Jan Hanuš 77.?.?.?

Stejný názor - MiroKales je fantasticky mimo.

375454

26.12.2019 10:09

Tři oříšky pro Popelku – Multikulturní, neomarxistická analýza

Všichni proti všem

Jan Hanuš 77.?.?.?

Daří se těm parchantům nás kompletně zničit. Mladá generace už bojuje proti vlastním rodičům i prarodičům a "elity" tomu napomáhají (Mádl-Issová), greténi spolu s planetou proti všemu, úchylové proti normálním, menšiny proti většině, staré panny proti matkám a dětem, ti co nemají proti těm co mají - chvilkaři...
Žereme se navzájem, a to je to, co chtějí.

375560

Než Kalouska, Němcovou nebo sudeťátský chvilkaře s bývalou šlechtou za zády, tak to radši všechny pekelníky s ďáblem v čele. Babiš má můj hlas.

375737

06.01.2020 19:29

Sulejmání a různé úhly pohledu

Doufám v kompromis.

Jan Hanuš 77.?.?.?

V téhle oblasti má pořád ještě velký vliv Putin. Zatím ustál všechno, protože se nechce nechat vyprovokovat k válce. Snad se mu i zde podaří schladit horké hlavy a nic moc se nestane. Ale jistý si úplně nejsem. Mám pocit, že to je ještě silnější kafe, než letadlo nad Ukrajinou.

375805

09.01.2020 11:21

USA jsou nyní ve válce, de facto a de iure, JAK s Irákem, TAK Íránem

I v bahně je naděje.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Když jsem byl mladý, několik hodin denně jsem cvičil, aby mě "bitkár" nepřepral. A podařilo se, měl jsem klid. Ti slabší se skutečně lísali k tomu nejsilnějšímu. Já nebyl kolektivní, takže ke mně ne, ale měl jsem klid. Asi to tak funguje i ve velkém.
Věřím ale, že tu jsou síly, které se tomu umí postavit, ale zatím chtějí jen klid - trénují.
Jsem optimista, věřím, že se tomu zlu nakonec postaví, a to i přesto, že trpím depresemi. V těžkých chvílích kupodivu převládne optimismus.
U pánů Sakera a třeba i Robertse asi převládá pesimismus. Chápu to a nedivím se. Někdy je dobré si představit, co by mohlo nastat nejhoršího, ale poddat se tomu nelze.
V podstatě jsem nejvíc zmatený z toho, že se v tom člověk špatně orientuje. Dřív bylo vše přehlednější, dokonce i budoucnost se dala celkem dobře předvídat. Teď to nejde. Nebo to už nedokážu.

375859

13.01.2020 01:11

Omluva Milana Kundery Kohouta

Taky se omlouvám

Jan Hanuš 77.?.?.?

Přesně takhle to cítím taky. Vytiskl jsem tisíce letáků pro OF v Praze s pitomými kecy Havla a jemu podobných. Věřil jsem, že to pak bude lepší. Nebylo a není. Každý den si říkám: " Kéž bych to neudělal." Bojím se o děti a o vnoučata. Sám si to nikdy neodpustím

375938

13.01.2020 11:29

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: Omlouvani na zapade je zneuzivani.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pravda, U toho pána mám problém dohledat, co chtěl vlastně sdělit. V poslední době už čtu jeho příspěvky ob několik vět, a obsah zůstává stejný. Je to moc do široka. Takhle mluvila moje bejvalka. Usínal jsem u toho.

375962

13.01.2020 11:53

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: krutý omyl

Jan Hanuš 77.?.?.?

Ano, proto tu taky teď žádný ráj není a nebude.

375964

13.01.2020 19:33

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: Taky se omlouvám

Jan Hanuš 77.?.?.?

Nepochopil jsem Váš příspěvek. V tom, co zmiňujete se celkem orientuju, ale vůbec jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat. Sdělil jsem jen své pocity, které vycházejí z vlastní zkušenosti. Je mi jedno, jestli se takhle vyjádřil Kundera nebo Kohout, nebo nějaký důchodce. Je to nakonec jedno, jestli spisovatel nebo agitbásník, jsou to taky jenom lidi a mají právo se mýlit.
A co se týče těch stran, tak sice ty Vaše doporučované právě nyní vypadají sympaticky, ale nerad bych se opět dočkal nějakého zvratu. To se teprve ukáže. A že bych věřil chorošovi, nebo TV, no fuj. Ale občané nevládnou zcela určitě.
Stát A ani B neexistuje, to je snad jasný. Nálepky se stejně vymýšlejí až nakonec. A volby od zdi ke zdi už vůbec nedělám, to je právě ta největší chyba.
Pocity si ale ponechám, jsou jen moje.

375995

14.01.2020 12:47

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: Já s pánem nesouhlasím v jedné věci

Jan Hanuš 77.?.?.?

Kapitalismus může mít lidskou tvář jedině tehdy, když jsou vlastníci bank a výrobních prostředků natolik vyděšeni, že je to k té lidskosti donutí. Např. východní blok. Sami to neudělají nikdy.
Skutečná změna může nastat jen výměnou této party za jinou, tedy změnou vlastnictví. V rámci kapitalismu, který se cítí silný, nemůže nastat žádná podstatnější změna. Nemluvím o návratu k tomu, co jsme už zažili, ale nějaký podobný směr to nabrat musí. Ostatně se to i leckde probouzí, ale zatím slabě.

376033

14.01.2020 17:11

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: Taky se omlouvám

Jan Hanuš 77.?.?.?

To je to "od zdi ke zdi", zmýlil jsem se , myslel jsem, že to pochopíte. Dál reagovat nemá smysl.

376044

proč vůbec někdo střílí na cíl, který odlétá. Měl by přeci přilétat. Tohle snad vidí jistě.

376101

A co když to omyl nebyl? Komu to prospělo a komu ublížilo?
Pozice Iránu celkově se zhoršila, ta ohromně bojeschopná armáda najednou vypadá směšně. Vládnoucí ajatoláhové oslabili. Kdyby se to stalo v USA, tak bych si tipoval, že tím chtějí sesadit Trumpa nebo v Rusku Putina. Nemůže to být podobné?
A nebo to udělal někdo jiný a Irán to vzal na sebe z nějakých důvodů, které neznáme. Koneckonců sami Ukrajinci napoprvé uváděli teroristický útok, ale pak změnili názor. A kde je pořád ta černá skříňka?

376110

16.01.2020 22:25

Byl íránský raketový operátor oklamán za účelem sestřelení ukrajinského letadla nad Teheránem?

RE: V letounu vybuchly nálože v motorech

Jan Hanuš 77.?.?.?

Tomu se mi chce věřit úplně nejvíc. Británie měla už v Iránu svoje zájmy a navíc se odněkud vynořuje potomek Rezá Pahláví a dere se k moci. Jinak je o tom "sestřelení" podivuhodně málo informací. Po Ukrajině byl humbuk přes celou zeměkouli a tady jsou všichni podezřele zticha.

376121

18.01.2020 13:29

Už máme v politice i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

Mladí a bezdětní jsou cílem.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Dřív se říkalo, že na vojnu jsou odváděni v 18 letech, protože jsou snadno ovladatelní a nemají zodpovědnost za děti a rodinu. Nemají tedy problém ničit a zabíjet. Jsou to ideální vojáci. Proto si tuto mladou generaci vybrala globální elita jako armádu. Ničení je jejich program a na špagátkách mobilů jsou pro tento účel ideální.

376159

19.01.2020 10:41

Už máme v politice i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

RE: bezdůvodné urážky

Jan Hanuš 77.?.?.?

"Lokální politické nuly" skutečně nesedí, je to spíše škodná. Kéž by to byly jenom nuly.

376180

Myslím, že to je stejný druh akce, jako zvýhodňování menšin vůči většině, např. LGBT, podpora rasismu pod heslem boje proti rasismu, hlavně podporou imigrantů, a pod. Cítím za tím mafiánskou partu, která chce ovládnout zeměkouli. Použijí jakoukoli metodu k vytváření nenávisti mezi lidmi, rozbití tradičních vztahů, rodiny a státu, aby mohli vládnout.
Ten nadpis bych poopravil na "Rozbij a panuj".

376220

že se někdo umí podívat na 50 léta i jinak, než černobíle. Víc takových názorů..

376269

22.01.2020 11:14

Vondrovic air base pro nevítězící US Army

RE: Polarizace v Cesku

Jan Hanuš 77.?.?.?

Myslím, že pan Rudolf K. ten "komunismus" nezažil. Jinak by nemohl takhle blábolit. Článek je výstižný a pravdivý. Napsal bych to stejně do posledního slova.

376306

22.01.2020 15:24

Vondrovic air base pro nevítězící US Army

Nevím jak ostatní,

Jan Hanuš 77.?.?.?

ale já žil takto:
2-3 krát týdně diskotéka nebo kino, v plesové sezoně každý ples (1-2x týdně), každý den na nějakém sportovišti (volejbal, fotbal), o prázdninách u moře v Bulharsku nebo Rumunsku (obvykle 4-6 týdnů). Celkem u moře asi 120 týdnů. O víkendu vždy na horách nebo na koupališti.
Kupoval jsem všechny časopisy, co byly na stánku, protože byly levné. Totéž knihy.
Vystudoval jsem zdarma.
Byt 3+1 jsem dostal zadarmo od Tesly a ani jsem nemusel čekat. Chodili za mnou náboráři a nabízeli lepší práci. V podstatě jsem myslel jen na zábavu. Žádný starosti, který by se musely řešit úvěrem s exekutory v pozadí.
Neznám vůbec nikoho, kdo by si tehdy stěžoval (s výjimkou nedostatku banánů, kližky nebo jater), to slyším teprve dnes. Neumím si představit, že by to všechno šlo zvládnout dnes.
Je mi jedno, jak ten systém někdo pojmenuje, ale já byl spokojený.
Jmenovat všechno to, co dnes lidem vadí by bylo delší a je otázka, co je pro koho důležitější. Ale zase mám čas čumět do počítače, fakt pokrok.
A pro rejpaly - ve straně jsem nebyl.

376314

23.01.2020 19:14

Kdo je dnes víc? Vláda a stát nebo ČT?

RE: Pro autora

Jan Hanuš 77.?.?.?

Užívejte dál uživateli, taky jsem zvědavý, co ještě objevíte. Co vlastně šňupete?

376338

24.01.2020 14:25

Sto tisíc pro Milion chvilek za jediný den

RE: Co mi vadí.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Věřím, že úmyslně tu nikdo nelže, ale splést se může každý. Obzvlášť v číslech. Stačí napsat opravu a nečílit se, neukvapovat se.

376357

28.01.2020 12:52

Rodina je základ státu

RE: Zmatené

Jan Hanuš 77.?.?.?

Dobře shrnuto, neřekl bych to lépe. Jen malá vzpomínka: Po revoluci se tu objevila nějaká genetická inženýrka z Anglie. Tvrdila, že po celoživotní studiu genetiky došla k závěru, že lidi jsou zcela nepoučitelní a musí všechno opakovat pořád dokola. Nakonec i ten feudalismus třeba bude a možná i doba kamenná. Chvilkaři a greténi pokládají základy.

376446

29.01.2020 12:34

Německo se zříká uhlí, Evropa plynu

RE: Německo páchá sebevraždu v přímém přenosu

Jan Hanuš 77.?.?.?

Taky mám pocit, že jde hlavně o likvidaci Německa, ale nechápu proč a co bude dál.

376481

29.01.2020 13:08

Německo se zříká uhlí, Evropa plynu

Komu ku prospěchu?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Najednou mě napadlo položit si tuhle jednoduchou otázku. Asi to bude ku prospěchu nějakým investorům, kteří z toho budou těžit, ale nejvíc to vlastně zase pomůže Rusku. Putin se už teď těší, že bude tepleji. Už v minulosti se Rusové snažili vyřešit problémy kruté zimy. Putin už plánuje, jak oteplení využít k rozvoji Ruska. A když krachne Evropa, tak co má být? Rusko může být kompletně soběstačné. Cožpak je nutné všechno vozit kolem celé zeměkoule sem a tam? Dřív jsme byli na soběstačnost pyšní, tak proč ne znovu? Rusové mají díky klimaalarmismu a pitomcům z Evropy nakročeno dobře. Jestlipak za tím ten dareba Putin nakonec není?

376483

02.02.2020 12:45

Rusko podpořilo Írán v konfrontaci s USA

RE: Kdo se jeste dostatecne nenabazil Rusaku?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Ze země, kde jsem se narodil se nikdy stěhovat nechci, i kdyby tu zase byl Hitler. Je potřeba bojovat a pracovat pro svou vlast. Kdo to příliš snadno zahazuje, nebo i k tomu vybízí, je zbabělec.
Není na místě zjednodušovat pojmy na "Rusák" a pod. A už vůbec to nesouvisí s předchozím režimem. Doba se změnila a nic nebude jako dřív. I Rusko je úplně jiné a komunisti tam jsou naprosto bezvýznamní. Vládne Putin a "Babišové".
Ale Ruska bych se fakt nebál, až tu zavede robotu Čína, to se teprv orosíme.
Srovnávat pořád něco s minulostí je stejné, jako říkat, že ta doba byla blbá, poněvadž ty auta byly fakt ošklivý a nic moc nejezdily. Ale ono to tak bylo všude. A nebyly mobily - fuj.

376558

06.02.2020 11:54

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Není to tak jednoduché

Jan Hanuš 77.?.?.?

Myslím, že se ten problém se zase řeší systémem "od zdi ke zdi". Kdybych to hodně zjednodušil, tak je to podobné, jako bych chtěl pochopit, jak funguje a kde se tu vzal, nějaký úřad, který vůči mě aplikuje brutální pravidla a okrádá mě. Mám se za to naštvat na úřednici za přepážkou nebo pátrat po vrchním šéfovi, který je na Bahamách a přepočítává zlaťáky. Úplně lidsky se naštvu na úřednici za přepážkou. Ona je ale také malou součástkou v tom aparátu, takže se trochu spolupodílí a profituje z toho. Ale je tu spousta mezičlánků. A všichni typičtí úředníci přišli z nějaké tajemné země? Je to národ?
A není nakonec viník někde úplně jinde? Vždyť zrovna církev křesťanská, která původně trestala za lichvu, povolila výjimku pro židy, kteří jako první mohli legálně používat úrok. Zbohatli na tom a církev z toho taky něco měla.
Teď peníze ovládají svět. Ale kde to začalo a kdo za to může? Příliš to všichni zjednodušují. Nedá se to moc snadno rozparcelovat. Myslím, že se to nějakou analýzou, nebo nenávisti k tomu, či onomu, vyřešit nedá.

376636

09.02.2020 10:59

Koronavirus – jaká hra se hraje?

Komu ku prospěchu?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Vzhledem k tomu, že vstupní data nejsou ověřitelná, je to zatím jen o víře, kdo má, nebo bude mít pravdu. Silně mi to ale připomíná ekoaalarmismus a greténismus. Tam se taky nedá nic ověřit, ale panika je slušná. Slouží to výhradně pánům peněz, takže za tím budou. Mám pocit, že chtějí poškodit úplně všechny. Proč, to se ukáže brzy.

376748

11.02.2020 11:24

Dobíjení e-aut zdražuje

Je to záhada.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pjakin tvrdil, že má být v Evropě islámský chalifát, poněvadž jsou muslimové skromnější a zdrojů na planetě je málo. Taky prý nemají dost kvalifikovaného personálu, takže by ty atomový elektrárny mohly vybouchnout. Byl jsem v Arábii a skromně tam nic nevypadá. Na ulicích samá SUV, ženský s tím jezdí na nákupy po jedné. Pěšky nechodí nikdo, je tam hic. Ty vysoké domy jsou komplet celé nasvícené a ještě během dne mění barvu. Vodu z moře odsolují elektrikou. Prostě to převaří. Kvalifikovaný taky budou, když už umí vyrábět vlastní rakety. Úsporně tam žijí jen dělníci na stavbách, což jsou převážně imigranti z jiných zemí, hlavně ze Sýrie.
Tak kdo teda ten chalifát bude tvořit. Možná jen ti nejchudší, kterých se nakonec chtějí ti bohatí zbavit úplně všude. Pro nás to asi má platit taky.
Bill Gates to nakonec řekl. Na planetě stačí 1 miliarda lidí, ostatní asi mají vychcípat. Zřejmě tu má být pohřebiště pro mamuty. Pro chudý. Nebo podhradí staronové šlechty v staronovém feudalismu.

376794

11.02.2020 13:29

Dobíjení e-aut zdražuje

RE: komu je článok určený ?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Myslím, že nám vládne mafie. Regulérní mafie se všemi zásadami, které mafie má. Oni věří jenom penězům a zisku. Drží většinou pohromadě, i když tuatam někoho ze svých řad taky oddělají. Prostě mafie. Ostatní jsou tu jen proto, aby platili výpalné nebo klidně chcípli. Dovolávat se pochopení u mafie je naivní. My jsme naivní, oni ale hloupí nejsou. Jsou jen nekonečně nenažraní. Koneckonců na ničení čehokoli se vždycky vydělalo nejvíc. S kopce to půjde určitě, protože právě my se na nic nezmůžem. Ta elektroauta jsou jen nová finta pro zisk, tomu prostě nikdo, kromě Greténů, věřit nemůže. Ale tam to omlouvá puberta a nedovzdělanost. Záškoláctví pomáhá báječně.

376800

11.02.2020 13:58

Ne, ještě nejsme mrtví. A nebudem

Praha není úplně ztracená

Jan Hanuš 77.?.?.?

Žil jsem v Praze 20 let. Není tam všechno prohnilé, i když je tam přeci jenom jiná atmosféra. Já mám Prahu rád, i když tam už nebydlím. Je tam ale asi nejvíc "chytrých" studentů, takže je to dobrá základna pro neziskovky, kde se nemusí makat. A stahují se tam parchanti ze všech stran. Babiš přeci taky není Pražák. Ani Husák nebyl.

376801

12.02.2020 16:40

Dobíjení e-aut zdražuje

RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků

Jan Hanuš 77.?.?.?

A není pod tím podepsán Dr. Le Grace?

376847

15.02.2020 21:35

Co dělat?

Mám strach.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Mám strach, že neuděláme nic. Manipulátoři dokázali proti sobě postavit normální a nenormální, děti proti rodičům nebo prarodičům, ženy proti mužům. Důchodci jsou na odstřel. Nikdo se na nic nezmůže. Každý má někde nějakého nepřítele. Zatím odolává jen Putin. Držím mu palce, ale bude mít co dělat u sebe doma. My se na to spolehnout nemůžeme a na sebe asi taky ne. Zase mě chytají ty deprese. Rád bych i něco udělal, ale netuším co. Volby moc nepomůžou, ale je to jakási malilinkatá naděje.

376922

16.02.2020 13:24

Co dělat?

RE: Mám strach.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Jsem v té kategorii, že už nějak dožiju, ale střílet bych se ještě naučil, i když jsem k tomu měl odpor. Už nemám.

376936

22.02.2020 11:15

Trikolóra - pár poznámek burana

Spojit, ne rozdělit.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Každá nová strana jenom všechno rozmělňuje a zhoršuje šance na změnu. Dokud se lidi nezačnou spojovat, nic se nezmění. Trikolora jen oslabí druhé. Nemá šanci na silnější postavení a SPD díky tomu taky ne. Ať je to jak chce, nejsilnější podporu má Babiš. A díky tomu, jak ho pořád propírají, je nakonec nejprůhlednější. Princip řízení chápe každý, takže i smysl toho, co hlásá, je jasný. Dnes už každý pozná, kdy lže a kdy mluví pravdu. U těch nových se nepozná nic.
Bohužel vnímám sliby ostatních stran jen jako kamufláž. Nedokážu jim věřit.
A ty profláknutý ksichty, včetně "starýho" to jednoznačně utápějí. Ještě "íčko" k tomu a je vymalováno.
Je to jako s tím Ruskem. Dokud jsou ty státečky spojené Putinem, jsou celkově silní. Až se rozdělí na jednotlivé státečky se skvělými programy, půjdou do kopru taky.

377020

25.02.2020 09:20

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokace

Nemá to úroveň.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Je neuvěřitelný, čím se hřibové živí. Ještě že z něj není doktor. Hrůza mě jímá, čeho by byl schopen. Ani si neumím představit, jak bezcharakterní člověk musí být, aby se takhle debilně hrbil před americkými vrahy.

377069

26.02.2020 10:11

Volby morového roku

Kolik vlastně?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Uvítal bych srovnání, kolik lidí nad 60, třeba v Itálii, umře celkem, kolik z toho na co. Takhle mám pořád dojem, že to může být manipulace s nějakým cílem. Oni pořád hledají způsoby, jak nás děsit.

377112

28.02.2020 02:48

Volby morového roku

RE: CO TAK UVAŽOVAT JAK EPIDEMIE OVLIVNI EU A ČR!

Jan Hanuš 77.?.?.?

Tohle vnímám jako stížnost s pitomým závěrem na druhou. Co by se tak pánovi ráčilo? Světovou revoluci nebo snad geniální systém, který by vyhovoval všem? Pokud možno na celý zeměkouli? Já očekávám po odeznění koronavirusu korunavirus. Ten to určitě vyřeší. A je to.

377141

28.02.2020 10:27

Volby morového roku

RE: CO TAK UVAŽOVAT JAK EPIDEMIE OVLIVNI EU A ČR!

Jan Hanuš 77.?.?.?

Nastudoval bych tři seriály: Mafie v Chicagu, Mafie v New Yorku a Mafie na Slovensku.

377150

28.02.2020 22:06

Jak to, že černá Afrika odolává coronaviru?

Pesimista

Jan Hanuš 77.?.?.?

Fascinuje mě, jaký velkolepý funus má několik Italů. Loni umřelo 38000 Američanů na chřipku a nikdo kvůli tomu Kaufland nevykoupil. Teď zmizela mouka a všelicos trvanlivého. Lidi budou péct chleba v zemljankách nebo ve sklepě. Kvůli Američanům nikdo loni nic nekupoval a chleba nepekl. Ten humbuk je tak obrovský, že to prostě nemůže být pravda. Někdo nás tahá za nos. Oni tu hybridní válku fakt umí. Možná přijdou i Marťani. Koneckonců, už tady byli. Nakoupil jsem bůček a budu ho jíst bez chleba.
P.S. Dal jsem si panáka, abych vydržel.

377157

29.02.2020 17:23

Jak to, že černá Afrika odolává coronaviru?

RE: Panika nebo ne?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Chechtám se a chechtám.. Díky.

377165

01.03.2020 12:35

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru pro lety do vzdáleného vesmíru

RE: Nějak tomu nerozumím

Jan Hanuš 77.?.?.?

Nejsem na to odborník, ale představuju si to tak, že jaderné palivo něco pořádně ohřeje a vrhá to ven. V Americe nedávnou zemřel jeden vynálezce, který chtěl vzlétnout s raketou na parní pohon. Jednou se mu to i povedlo, ale pak to s ním pláclo o zem. Chtěl dokázat, že země je placatá a že všichni o té kulatosti lžou. Nebo by mohl vygenerovat elektrickou energii a pak by se jako v elektronce ze staré televize směrovaly a urychlovaly ionty nějakého plynu. Nějaká zásoba materiálu tam ale být musí, jinak by to nemohlo nic tlačit.

377185

02.03.2020 00:40

Přestaňme tleskat umanutým nedospělým dětem

Je tu film.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Odpoví na řadu otázek ohledně politiky, voleb, proč kapitalismus a ne socialismus, jak se vyrábí názor, ale i na to, proč se máme po ránu cpát vajíčkama nebo slaninou. Je to univerzální téma k celé řadě příspěvků. Film se dá stáhnout třeba na Ulož.to, i jinde.
A jmenuje se: Propaganda, továrna na souhlas.

377200

02.03.2020 15:53

Přestaňme tleskat umanutým nedospělým dětem

RE: Je tu film.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pravda, taky nevěřím, že se na to někdo koukne.

377224

Při tom neuvěřitelném množství mutací, které už vznikly a pořád vznikají je neuvěřitelné, co se vytvořilo právě kolem této mutace. Byly tu už i horší a nevznikly v laboratoři. Příroda má mnohem větší fantazii než člověk. Ale jenom člověk z toho dokáže vyrobit takový humbuk a využít toho. Osobně si myslím, že je to ku prospěchu jak USA, tak Číny. Trump chce vrátit firmy do USA a Čína se jich chce zbavit. Je nakonec jedno, jak se to rozšířilo, ale komu je to ku prospěchu je vidět. A supermarkety se přiživily zvýšeným obratem a zbavily se starých, v podstatě už neprodejných, zásob. A lidi se taky pěkně projevili. Dřív při zdražení lili benzín i do vany a teď mají plnej sklep rejže a mouky. Fakt by mě zajímalo co s tím budou dělat. Já jsem docela naštvaný, protože nemám ani lžíci mouky a nemůžu si udělat guláš.
A ta mohutná diskuze je taky fajn, člověk si ani moc nevšimne, jak krásně usáci prohráli v Avghánistánu, Trump vyhraje volby a muslimizace nic moc. A vůbec, vlastně se jinak nic neděje, jen ten virus...

377259

Právě jsem zhlédl názor Pjakina na adrese https://fct-altai.ru/ (rusky)
Česky to bude možná za týden zde:https://www.youtube.com/channel/UCEB0x0zrM5P9GC0Do...

377264

Přesně tak.

377273

04.03.2020 10:19

Nástup nové levice

Je to přežitek.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Bipolárně černobílé to bylo jen po válce do "revoluce". Zvykli jsme si na to. Politici jsou obecně jen obslužná vrstva pro vládce světa a ještě k tomu na dost nízké úrovni, asi tak na úrovni herců a novinářů. Je jedno, jaký název tomu dáme, pořád je to jedna stejná pakáž. A všichni pracují pro prachy, rozhodně ne pro nás. A mimochodem - ty názvy někdo cíleně vymýšlí a nejsme to my. Jsou to jen účelové nálepky, které obvykle platí trochu ze začátku, ale ke konci už vůbec ne. Další nálepky budou..

377282

05.03.2020 13:20

Vykonstruovaný proces s Julianem Assangem: USA a UK na lavici obžalovaných

RE: Výborné objasnenie faktov, .......

Jan Hanuš 77.?.?.?

Zkouším si představit, jestli by se ovčania chovali podobně, kdyby byl dotyčný muslim nebo černoch. Myslím, že by Londýn hořel a paní soudkyně by se plížila kanálama. Co když ta naše bílá rasa fakt zdegenerovala?

377310

12.03.2020 11:36

Bergamo v obležení: svědectví lékaře z centra epidemie

RE: koronavirus je sice divadlo

Jan Hanuš 77.?.?.?

Mám podobný názor. To divadlo je tak profesionálně vedené, že to prostě nemůže být pravda. Je to rozehráno na všech úrovních. Možná i ten dopis nějakého doktora z Itálie je toho součástí. Je to tak mediálně přesvědčivé, že to musí být bouda.

377428

12.03.2020 17:10

Bergamo v obležení: svědectví lékaře z centra epidemie

RE: koronavirus je sice divadlo

Jan Hanuš 77.?.?.?

A možná bude i penzijní reforma. Nikdy bych nevěřil, že to překoná i Grétu. Chudák holka musí trpět. Ale to uzavření a hlídání hranic se mi celkem líbí. I Babiš z toho něco vytěží a Trump skáče radostí. Dneska půjdu na pivo, když je to dovolený. Doufám, že nevykoupili vodku.

377433

12.03.2020 23:15

Bergamo v obležení: svědectví lékaře z centra epidemie

Dnešní hláška od piva.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Kdyby měl Babiš pivovary, tak se hospody nezavřou.

377439

13.03.2020 18:30

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

RE: Mocné globální struktury si s námi pohrávají. .

Jan Hanuš 77.?.?.?

To je i můj odhad, ale když jsem to řekl v hospodě, málem mě ukamenovali. Ta panika je fakt šílená, lidi se díky tomu projevují děsivě.

377460

13.03.2020 20:27

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

Mám nápad.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Když už tak usilovně bojujeme proti nějaké nákaze, tak co třeba zavést znovu státem placenou nemocenskou, aby se lidi mohli v klidu vyléčit. Už to tady sice bylo, ale proč to znovu nezkusit?

377464

14.03.2020 13:03

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

Mám email od vlády.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Tak to tu ještě nebylo, vláda má o mě zájem. Je to ale stejně divný. Kdyby za tím byl Putin, tak bych čekal, že se chystá napadení Ruska, všichni by se na tom vyřádili. Teď už tak neslyším, že ti Rusáci..., ale zase jsou tu netopírožrouti, co jezdí hlavně do Itálie, aby to tam vyhubili. A doktoři na to kašlou a pořád nemají ten lék. Je vůbec nějaký na nějakou libovolnou virózu?

377488

16.03.2020 08:51

Euroatlantismus se hroutí před očima

Vynikající článek.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pořád sice věřím, že ten virus až tak moc nebezpečný není, ale je to špičkový test. A vleze až do hospody. Pořád platí, že kdybych cokoli z toho článku řekl v hospodě, tak mě ukamenují. Jednou si ode mne i jeden člověk odsedl se slovy, že tohle se nedá poslouchat, v televizi říkali... Otestuje nás to všechny.

377543

Planetu ničí honba za ziskem, kterou plodí kapitalismus a my současně taky. Za ziskem se honí mladí i staří. Pokud to chce někdo oddělit, tak je to zadání toho celého programu, jehož součástí je k-virus. Jde o rozbití rodiny a státu.
Nevím ale co mají ti mladí v plánu. Vyhubí svoje rodiče a prarodiče, kteří je porodili a vychovali? A pak co? Budou rabovat tu zachráněnou planetu, ze které jim jejich rodiče a prarodiče cosi ujídali? Hlavně ti staří, ti se asi cpou od rána do večera.
U nás potkávám chráněné občany, kteří jsou těžce obézní už v dětství, a to z dávek. Taky se budou likvidovat?
Pak ti mladí zestárnou, asi bez dětí, a spáchají hromadnou sebevraždu, protože je nebude mít kdo likvidovat? Nebo si mezitím vymyslí nějakou fintu, jak zase chránit ty nové staré,

377559

Vy byste mohl řídit debaty v TV místo pana Moravce. Evoluci vám nenahradím a nic nového nevymyslím, ale politický systém není totéž, co evoluce. Politické systémy se mění pořád a v tomhle je změna možná. Změna určitě nastane a název se vymyslí potom. A evoluce poběží dál.

377566

17.03.2020 10:58

Ke koroně a světu

Výborně shrnuto

Jan Hanuš 77.?.?.?

Protože rád pozoruji, co se děje v okolí, tak zase něco přidám.
Momentálně tu jeden hodný a akční člověk pomáhá lidem rozdáváním dezinfekce. Nic proti, dezinfekci v lahvičce od firmy J&J jsem měl doma vždycky a občas jí i použil. Je tam napsáno: "Ničí i některé viry". To slovíčko "některé" bude asi důležité. A tak jsem to zkusil i na opar. Tomu viru to ale asi chutnalo, protože se zvětšil. Ale bylo to zadarmo a hezky to voní. Mají to v nemocnici u vchodu.
O to ale úplně nejde. Ta akčnost mi připadá, jako správně organizovaná mobilizace nebo cvičení CO. Napadlo by snad někoho rozdávat dezinfekci na chřipku ještě nedávno? A to je to u těch vchodů už dávno.
A mimochodem - firma J&J žije z těch chemikálií úplně nejvíc. Asi náhodou je taky z Kanady. Možná se náklady v nemocnicích zvednou o nově vyvinutou dezinfekci, která bude ničit "některé" viry. Jinak to funguje spíš na bakterie (některé).

377585

17.03.2020 13:48

Ke koroně a světu

Tak mě napadlo..

Jan Hanuš 77.?.?.?

Skoro se to bojím napsat. Patřím k těm parchantům, co mají málo peněz a chodím si pro příspěvek na bydlení. Původně tam byla fronta až na ulici, ale úředníkům vadilo, že překážíme na chodbě. Tak zřídili pěknou, velkou, čekárnu, kde se vejde určité víc jak 100 lidí a fakt tam jsou. Když se někdo ulije na chodbě, je pokárán a nahnán do čekárny.Teď se bojím, že tam vtrhne orouškovaná policie, všechny nás zatkne a nandá mastnou pokutu. Likvidační bude určitě. A příspěvek se zruší. Bylo to taky v plánu? Že by i tohle "všichni k pumpám" vymyslel? Babiš fakt maká.

377592

17.03.2020 18:10

Ke koroně a světu

Počítal jsem roušky na ulici

Jan Hanuš 77.?.?.?

Objížděl jsem na kole pár obchodů a počítal roušky. Mladí, tak asi do 30 let věku, měli roušky pěkné a profesionální, nic nezanedbali. U starší to už začalo haprovat. Od 40 asi už se objevovali spíše šátky nebo šály, ale jen u žen, a to ještě jen alibisticky přes bradu. Od 50 výš už jsem nezaznamenal žádnou roušku. Navíc jsem měl nepříjemný pocit, že kdyby si ti mladší vyměnili roušky za ty pomalované, jako na Ukrajině, tak už stačí jen vydat povel. Je to nějak naruby. Ale nejsem v Praze, třeba je to tam jinak.

377606

18.03.2020 09:46

Kdepak je kavárna?

Zatím viru fandím.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pořád věřím, že není tak nebezpečný, jak se říká. To porovnání dat s uvězněnými důchodci na výletní lodi, v rozporu s oficiálními daty, to potvrzuje. Ale trefil se do černého. Kéž by ty neziskovky a ty ukňouraný záludný "umělce", s kavárnou včetně, spláchl.
Babiše taky pořád nemám rád, ale čím dál víc ho obdivuju. On na té vlně surfuje bravůrně.
Bohužel přijde o něco horší doba. Je to kuriozní, ale už před 20 lety asi jsem si typoval, že nás jednou ovládnou Číňani - a ono se to blíží. Ale netěším se.
A pořád si myslím, že to taky zorganizovali spolu s těmi globalisty. Pokud je za tím státní elita USA, ta se jim to vymklo a vrátí se to jako bumerang.
Ale nikomu ten názor nevnucuji. Na veřejnosti už se i bojím něco o tom říkat. Tenhle pocit jsem už jednou zažil.
Jinak ale - Goebels by žasnul, možná by ty tanky ani nevyjely, tohle je lepší.

377634

18.03.2020 12:36

Kdepak je kavárna?

Dobrý nápad.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Není můj, vymyslel to můj syn a maká. Nabídl pomoc všem důchodcům v domě, kde bydlí. Zajistí zdarma nákupy i roušky, protože to pro někoho může být problém. Tady nejde o to, jak je virus nebezpečný a kdo ho vymyslel, ale dopadá to na každého. Solidarita by být měla. To se od kavárny a parchantů, jako je Hrušínský, nedá čekat. Ten můj klučina píše, že začít musí každý sám u sebe. To velké dítě teď učí mně. A je na tom mnohem hůř finančně, než já s tím mizerným důchodem a příspěvky na bydlení. Díky synku.

377642

19.03.2020 10:51

Škandál na pobočke Slovenskej pošty

RE: Paniku už infikuje mozky mnohých....

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pravda, ale už se to bojím říkat nahlas. Oči lidí se mění, jak v tom filmu "Já robot". I tam byli roboti (sakra, jaký y) řízeni z centra.

377666

19.03.2020 12:35

Kdepak je kavárna?

Měním názor, omlouvám se.

Jan Hanuš 77.?.?.?

V poslední dnech pozoruji cvrkot na FB a žasnu. Naše zatracovaná mládež, co kouří marjánku a jejichž vzhled někdy vzbuzuje u nás starších divné pocity, najednou maká až to sviští. I z toho FB je zřejmé, že to dělají s nadšením, že je to baví a vidí v tom nějaký smysl. Možná, možná - kdyby měli normální práci, která by měla smysl a mohla by je bavit, bylo by mnoho věcí jinak. Nabízí ale kapitalismus něco podobného ve firmách, Práce u pasu ve Foxconnu by mě taky nebavila. Evidentně je hodně těch slušných, co se do neziskovky koupit nedají. Mrzí mě, že jsem se na ně díval tak ošklivě.

377670

20.03.2020 10:28

Společné prohlášení ministrů zahraničních věcí V4 a Německa

Díky za vysvětlení editora.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Už po prvních pár větách jsem začal upadat do zmatku a měl jsem pocit, že něco nechápu, že nevidím smysl toho. Myslel jsem si, že mě asi už rozum opouští a nedokázal jsem to dočíst. Přeskočil jsem na závěr a to mě zachránilo. Jinak bych pořád hledal, kde je chyba. Vždy jí hledám první u sebe. To by mě ale asi dodělalo. Takže díky za vysvětlení.

377704

20.03.2020 16:35

Společné prohlášení ministrů zahraničních věcí V4 a Německa

RE: Díky za vysvětlení editora.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Tak jsem si to přečetl ještě jednou. Jsou to asi zrádcovský kecy, ale myslím, že jenom kecy. Taková věrnostní prohlášení se dřív vykřikovala pořád dokola, ale nic se tím neměnilo. Přestávali jsme to vnímat. Nevěřím, že nějaký Petříček to může změnit. Prostě jen potvrdil, že bude lízat pořád tu stejnou díru, ale nerozhodne nic. Pjakina občas sleduju, ale je fakt, že to dost okecává. Možná si to jenom přeje, aby se V4 spojila, my si to taky přejeme, ale pořád rozhodují jiní. Petříček to nebude, je to jen taková prodejná filcka. Ostatně - dělá ostudu pořád.

377716

20.03.2020 17:17

Společné prohlášení ministrů zahraničních věcí V4 a Německa

RE: Díky za vysvětlení editora.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Oprava. Nějak automaticky jsem napsal filcka, ale mělo tam být ficka-služebníček. Asi to podvědomí, nebo co..

377718

21.03.2020 12:43

Dvě zprávy - která je pravdivá?

Komu ku prospěchu?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Vždycky jsem si tuto otázku pokládal, jako klíčovou, ale teď jsem na to nějak zapomněl. Přivedl mě k tomu znovu kamarád, který Babiše tak nenáviděl, že by ho byl schopen nakrájet do guláše a sežrat. Teď ho miluje, poněvadž "dělá pro lidi".
Já ho volil, protože jsem oceňoval jeho managerské, obchodní a jazykové znalosti, a je pracovitý. Ve srovnání, třeba se Sobotkou, vypadal jako génius. V minulosti prý chodil po práci vykládat uhlí na nádraží.
A najednou se objevily pochybnosti. Virus mu extrémně pomáhá. Určitě pomáhá i těm nejmocnější, které ale nevidíme. Je to náhoda, že jim tak hrozně pomáhá?
Myslím, že nejde spolehlivě zjistit, jestli vznikl virus náhodou nebo úmyslně, ale jednoznačně pomáhá těm nahoře. Babiš nám "pomáhá", ale různé firmy krachují a on je určitě skoupí. Zbohatne na tom. Získává hlasy do voleb. Bude z něj car.
A v jednom věřím Pjakinovi - náhody v tomto neexistují.
Z celého je mi špatně, morálka u mě začíná vítězit nad odborností. Babiš můj hlas ztratil.
Ten virus musí být umělý, prostě to cítím. Chudým ublíží, bohatým pomůže.

377751

21.03.2020 15:24

Dvě zprávy - která je pravdivá?

RE: A co když je v každé zemi rozšířen jiný typ viru?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Dobrá poznámka. Jsem alergik a mám i astma. To člověk občas špatně dýchá! Za komunistů mě jenom vyháněli z tramvaje, protože jsem pořád strašně kýchal a teklo mi z nosu. Často jsem radši šel několik hodin pěšky, protože jsem se bál vlézt do tramvaje. Teď sice "jen" špatně dýchám, ale radši mezi lidi nelezu, panika je šílená. V roušce se mi dýchá tuplem blbě. A nedejbože kýchnout..

377761

22.03.2020 15:48

Koronavirus a krize: Co nechápou čeští „ekonomové“ porevoluční epochy

Co to znamená?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Chápu, že se něco takového blíží. Chápu, že nikdo přesně neví kdy. Ale co to, třeba jen přibližně, znamená pro normální lidi. Asi bude inflace, ale jak velká asi? Bude se zdražovat, ale jak hodně asi. Budou fronty na práci? Přežijou důchodci? Atd. Ani Chazin to neví?

377815

23.03.2020 14:01

Podivné techtle mechtle s rouškami na vládní úrovní

Babišova vláda a supermarket.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Když se na to podívám, jako 80% obyvatel, tak si můžu říct, že supermarket doplnil zásoby, protože neustále myslí na naše dobro a jeho jedinou starostí je, abychom se měli dobře a mohli pořád papat. Manažer se rozplývá radostí, že nám chutná.
Nebo si můžu myslet, že to dělá hlavně pro zisk. Patřím asi k té menšině co si myslí právě tohle. Neupírám zásluhy Babišovi nebo supermarketům, ale z lásky k nám to nedělají. Nakonec na ty my "obyčejní" doplatíme nejvíc. Oni ne. Už teď jim v hlavách šrotí kalkulačky - kolik to asi vydělá?

377858

24.03.2020 01:03

Novela zákona umožní vojenským zpravodajům šmírovat internet

Jsem si jistý.

Jan Hanuš 77.?.?.?

C-virus s tím souvisí určitě. Je to salámový plán, jak změnit všechno na celé zeměkouli. Koneckonců, víc prostoru tu není. Je to ještě razantnější, než 3WW. Kam se hrabou bomby.

377876

25.03.2020 10:47

Správné myšlení o migrantech a Řecku

I Švejk to komentoval.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Možná budu nepřesný, četl jsem Švejka už je to hodně dávno a přesné citace si nepamatuji, ale smysl ano. Třeba mě někdo poopraví.
O Turcích tam padla otázka přibližně takto:"Věříš Turkům? Věříš těm pohanům?"
A o Němcích:"Němci jsou potvory, že jim není v světě rovno." Tahle věta v německém překladu není. Bohužel jsem originál Švejka i německou verzi daroval komusi, takže už to nemůžu ověřit. Ale bylo to tam.

377937

25.03.2020 15:20

Coronadeprese 2020

Aktuální vysvětlení.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Překvapilo mě, jek někdo vysvětluje nebezpečnost toho viru. Prý není důležité, že se nedá statisticky prokázat větší úmrtnost nebo nakažlivost, než má chřipka, ale nebezpečí spočívá v tom, že jsou přeplněné nemocnice a systém kolabuje. Tohle chřipka nedokáže.
Že by ty nemocnice byly přeplněné kvůli panice, kterou vyvolávají politici a novináři ani zmínka. Evidentně se dá zdůvodnit cokoli.

377947

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 373,53 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
755 693,59 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?