Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 6 příspěveků, 1 jméno: Milan Antal.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.11.2018 12:24

Rusko je znevýhodněno kvůli své víře, že Západ se řídí zákony

RE: Robertse už nečtu

Milan Antal 62.?.?.?

Určite, niektoré Robertsove postrehy sú dobré. Ale napr. v odborných ekonomických, finančných globálnych otázkach sa nevyzná. Hovorí, že je zvláštne, že Rusko a Čina si udržiavajú závislosť na americkom doláre.

To je neznalosť fungovania globálneho finančného systému. Rusko a Čina by sa radi odstrihli od dolárového systému, lenže to nie je také jednoduché. Ten systém sa vytváral desaťročia, dolár plní funkciu globálnej meny, v ňom sa uskutočňujú ropné platby a s ním je zviazaný aj globálny finančný platobný systém SWIFFT. Ktorý zahŕňa 11 000 bánk a kontrolujú ho Američania. Práve toto im umožňuje uvaľovať sankcie na rôzne krajiny, napr. znemožniť kúpiť Indii ruský systém S-400. Dá sa to obísť jedine platbou v národných menách.

Lenže platba v národných menách prináša určité riziká strát, preto sa dá používať len obmedzene. Rusi vytvárajú svoj finančný platobný systém, Číňania podobne, cez Šanghajskú zlatú burzu a zavádzanie platobného systému za ropu v juanoch.
Lenže to je znovu len nahradenie jednej národnej meny - dolára - ako globálnej inou menou - juanou alebo rubľom. Jednak by to trvalo roky, pokiaľ by získali potrebnú silu a jednak použitie národnej meny znovu nerieši celý problém.

Dolár by musel byť nahradený globálnou menou, niečo podobné ako euro. Ale lepšie vyvážené. Až potom prestanú byť krajiny závislé na USA, americkom dolári.

368116

26.01.2019 15:49

Washington jmenoval prezidenta Venezuely

Svetové demokratické spoločenstvo menovalo nového amerického prezidenta

Milan Antal 62.?.?.?

Na sociálnych sieťach sa šíri takéto prehlásenie:

Svetová demokratická verejnosť vníma politické, ideologické, ekonomické a vojenské zasahovanie Spojených štátov amerických do záležitostí suverénnych krajín, rozvracanie prosperujúcich krajín a celých regiónov, odstraňovanie demokraticky zvolených predstaviteľov, ako konanie ohrozujúce demokraciu, svetovú bezpečnosť a budúcnosť ľudstva.

Svetová demokratická verejnosť z tohto dôvodu neuznáva za legitímne súčasné americké vedenie a rozhodla sa menovať prezidentkou USA ekologickú a politickú aktivistku a herečku Pamelu Andersonovú.

Podpisujem. Samozrejme, nejde tu o zvolenie Pamely Anderson, nie je to reálne, ale zrkadlové nastavenie americkej politike, alebo hoci aj voči španielskemu premiérovi, ktorý dnes zasiahol tiež do venezuelských záležitostí. Ak by sa podarilo, aby prehlásenie podpísali milióny ľudí, bolo by ty pre strojcov prevratov nepríjemné, pretože by sa začala používať ich metóda aj proti nim samým.

369248

20.05.2019 23:16

USA porušily pravidla hry v bankovním světě

USA si pília konár pod sebou

Milan Antal 62.?.?.?

Z krátkodobého hľadiska všetky tie sankcie proti Rusku, Číne, Iránu, obmedzenia pre Huawei prinesú pre USA prospech. Nejaké tie miliardy navyše.
Ale z dlhodobého hľadiska vedú k úpadku USA.

Prudko sa znižuje dôveryhodnosť USA ako obchodného, politického, či iného partnera. To ľahké vypovedávanie dohodnutých zmlúv, zavádzanie ciel aj proti spojencom, obchodné vojny, zakazovanie budú viesť k tomu, že do spolupráce s USA bude ochotných ísť menej krajín a firiem, obávajúc sa nevypočitateľnosti amerických krokov.
USA sa snažia izolovať dosť krajín, lenže tým zároveň sa začínajú sami izolovať od zvyšku sveta.
V podstate USA začínajú nahrádzať ekonomické nástroje silovými, menia sa na svetového diktátora.

Každá vyspelá ekonomika potrebuje globálny trh. To sa prejavuje dnes aj v prípade Číny, ktorá sa fakticky stala lídrom globalizácie, preto potrebuje pre svoje nadmerné kapacity globálny trh Uzavieranie sa USA do národných hraníc bude znamenať zníženie efektívnosti ich produkčných kapacít. Globálna deľba práce napr. medzi USA a Činou prinášala prospech aj USA aj Číne. Zrušenie tejto deľby práce prinesie ekonomický útlm obom krajinám a celému svetu, ale určite si tým narobia viac problémov USA ako Čína. Ak má Čína výkonnejšiu ekonomiku ako USA, tak ju politické zákazy nezastavia.

371583

02.12.2019 17:14

Represivní tolerance

RE: Neoconi jsou zakukleni marxiste

Milan Antal 62.?.?.?

Určite, môžete si to vykladať ako sa Vám hodí, ale dobré závery si vyžadujú aj objektívne poznatky. A my sa potrebujeme v tomto propagandou zdeformovanom svete vrátiť k objektívnemu poznaniu, inak ako ľudstvo zanikneme, vyhubíme sa.

1. Čo ma spoločné Trockij s marxizmom? On bol skôr anarchoľavičiar, ale nie marxista, on chcel svetovú revolúciu, hoc by svet aj v ohni vojny zahynul, hoci na to neboli vo svete, hlavne západnom, podmienky. Marxizmus je pritom postavený vyslovene na uznávaní objektívnych podmienok, teda úrovni výrobno-technologického procesu.
2. Bol by som tiež zvedavý, čo majú spoločné neokonzervatívci a troskisti - veď stavajú jednak na úplne inom spoločenskom systéme a neokonzervatívci už z titulu svojho názvu presadzujú skôr udržanie status quo aj za cenu vojen. Naopak, trockisti chceli radikálne, anarchisticky prerobiť tento svet, čo úplne protirečí neokonzervativizmu.

375007

08.02.2020 19:35

Koronavirus – jaká hra se hraje?

Účasť USA môže a nemusí byť

Milan Antal 62.?.?.?

Účasť USA sa ťažko preukazuje, ale vedie k nej množstvo stôp.
Pred časom bol uverejnený článok Načo je USA biologická slučka okolo Ruska. Rozoberá sieť biologických laboratórií USA v krajinách bývalého ZSSR. Načo USA preboha slúži takáto sieť, oni to určite nerobia z lásky k ľudstvu, ale potrebujú to použiť.
Pred časom boli zverejnené informácie ruského vedenia, tuším sám V. Putin sa pozastavil nad informáciami, že Američania zbierajú genetický materiál Rusov. Nuž, tá sieť laboratórií v ázijských krajinách zrejme zbierala aj genetický materiál Aziatov. A tu sa natíska odpoveď, prečo koronavírus zasahuje len Aziatov.
Nedá sa to dokázať, ale preboha, načo je USA zbierať genetický materiál ľudí po svete, za tým môže spočívať len veľká lumpárna. Kľudne aj taká ako koronavírus. Nech USA prestanú robiť takéto kroky a potom ich ťažko niekto bude podozrievať.
Ale teraz sa logicky javia ako hlavný podozrivý.
Ako hlavný podozrivý vystupujú na pozadí ich hospodárskej, obchodnej, informačnej vojny proti Číne. So svojím starým spoločenským systémom Číne jasne hospodársky, technologicky nestačia, a tak namiesto toho, aby svetu ponúkli niečo pozitívne, snažia sa zničiť svojho konkurenta. V logike ich posledných krokov voči Číne sa javí objavenie tohto koronavíru, predtým prasačí mor ako súčasť ich vojny proti svojmu konkurentovi.
Nedá sa to dokázať, ale stopy vedú týmto smerom.

376733

02.03.2020 19:13

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru pro lety do vzdáleného vesmíru

RE: O ruský raketový program se nebojím

Milan Antal 62.?.?.?

Osobne si myslím, že USA už svoje predstavy nedokážu zrealizovať. Jednak im k tomu budú chýbať financie, ale hlavne odborníci. Inžinieri a inžinierske štúdium v USA vymierajú.
USA stratili schopnosť stavať atómové elektrárne, nepostavili žiadnu desiatky rokov. Ich firma Westinghouse je dlhodobo v úpadku.
S úžasom sa dá pozorovať, že krajina, ktorá vyslala ľudí na Mesiac, nedokáže dnes vyslať ľudí ani na obežnú dráhu. Teraz ponechajme bokom otázku, či boli alebo neboli na Mesiaci. Americký kozmický program je založený na ruských raketových motoroch RD-180. Aj vojenský raketový program. Už niekoľkokrát oznamovali, že ich prestanú používať, pretože už bude k dispozícii vlastný motor, ale ako v poslednej dobe upozornili odborníci, zrejme to nebude skôr ako o 5 rokov.
USA už nie sú schopné súťažiť s Čínou v nových komunikačných technológiách, chýbajú im k tomu inžinierske kádre.
Celý problém spočíva v zastaranom spoločenskom systéme USA. Tu platí princíp súladu formy s materiálnym obsahom. Určitá forma (systém väzieb) dokáže viazať len určité množstvo matérie. Do vodíkovej väzby nenatlačíte 20 protónov a 20 elektrónov, vyžiari ich.
Preto USA sa dnes darmo predstavujú ako hegemón zemskej civilizácie, so svojou zastaranou formou to už nedokážu. Ako hegemón by mali vysielať do civilizácie pozitívne impulzy, vízie, programy. Oni však už nesúťažia napr. s Čínou v predstavovaní nových vecí, ale v ničení svojho konkurenta.
A k tomu prispôsobujú aj svoj vzdelávací systém. Na úkor inžinierskeho štúdia posilňujú rôzne humanitné odbory, potrebujú tisíce odborníkov na ovplyvňovanie a manipuláciu verejnej mienky, žurnalistov, na prácu v rôznych think thankoch, na prácu v treťom sektore rôznych krajín, na prácu v množiacich sa spravodajských agentúrach,v armáde, v chemických a biochemických laboratóriách, ap. Prakticky aj ich prínosy vo Windowse, Googli, Facebooku, Gmaili, YouTube, ap. slúžia už hlavne Američanom na sledovanie ľudí po celom svete.
Hlavná pozornosť USA je dnes upriamená na sledovanie ľudí, konkurencie, "nepriateľských" aktivít (teda pre USA, hoci môžu predstavovať pre ľudstvo prínos) a ich ničenie.
Vyhlásenia o programoch letov na Mesiac a Mars sa už dotýkajú skôr určitých skupín vedcov, ale spoločnosť ako celok na tom nemá enormný záujem, ani peniaze. A tento problém sa bude prehlbovať.
Rusko má dlhodobé skúsenosti a koncepciu vesmírnych letov, ale zrejme sa bude nasledujúce desaťročie tiež stretávať s nedostatkom financií.
Najviac možností, financií a plánov v tomto smere má dnes Čína. Obchodné vojny, koronavírus ju môžu trochu pribrzdiť, ale sama osebe predstavuje dostatočnú ekonomiku a trh, aby sa vysporiadala s týmito problémami.

377232

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 70 čtenářů částkou 11 342 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,01 Kč
Euro
25,45 Kč
Libra
29,64 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,20 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 069,62 Kč
1 unce stříbra
583,10 Kč
Bitcoin
814 042,66 Kč

Poslední aktualizace: 16.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?