Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 14 příspěveků, 1 jméno: Barney.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.06.2019 01:01

Majdan roku z Václaváku

Prognóza ekonomického vývoje po úspěšném Majdanu z Václaváku

Barney 46.?.?.?

Zajímám se především o ekonomiku/ekonomii, proto sem dám prognózu vývoje ekonomiky po vítězství soudruhů z ODS/TOP09/STAN. Soudruzi v prvním roce po svém tak vymodleném a Sorošem zaplaceném vítězství ve volbách, vedeni svou ideologií, především razantně sníží daně. Načež se jim rozpadne příjmová stránka rozpočtu. Sekera státního rozpočtu v prvním roce jejich vlády bude ve výši asi 150-200 miliard Kč. Po zděšení, kam se to ženou, začnou druhý rok razantně škrtat. Omezí investice, takže stavebnictví půjde opět do deprese, omezí a dokonce sníží platy a důchody, takže obchodníkům klesnou tržby (k čemu jim pak budou nulové daně). Deficit se přelije i do zdravotnictví. Obchod bude stát, proč by pak měla prosperovat výroba? Výroba se omezí a naroste počet nezaměstnaných. To vše povede k dalšímu omezení příjmů státního rozpočtu a k dalším škrtům. Škrty ještě více prohloubí depresi a následně i deficit státního rozpočtu. Pokud v té době bude v krizi i zahraničí, bude se celý proces ještě více násobit.
Ano je to jednoduchá úvaha, ale takové už věci obvykle bývají. Viděli jsme to za Kalouska, který málem udusil českou ekonomiku, kdy okolí rostlo, a uvidíme to znovu. Pražská kavárna a její voliči jsou nepoučitelní. Dokud nezažijí opravdovou ekonomickou depresi na vlastní kůži, nepochopí. Bohužel přitom budou trpět i lidé mimo Prahu.

371983

22.06.2019 01:14

Demonstrace proti Babišovi

Může jít také o privatizaci zdravotnictví a důchodů

Barney 46.?.?.?

O peníze jde vždy až v prvé řadě. ODS stále mrzí, že musela po prohraných krajských a senátních volbách odpískat Julínkovu privatizaci zdravotnictví, zdravotní daně, tedy nějakých 300 mld. Kč ročně. TOP 09 zase mrzí, že ji Babiš spolu se Sobotkou odpískal důchodovou reformu, tedy nějakých 500 mld. Kč jdoucích ročně na důchody, které by jinak mohly jít do akciového kasina. Umíte si asi představit ten vztek vlivných skupin, když o výše uvedené sumy přišly. Babiš se privatizovat zdravotnictví nechystá. Nechystá se ani privatizovat důchody, naopak je zvyšuje, čímž penize přesouvá k důchodcům a obírá případné penzijní fondy. Odstraněním Babiše by se cesty k privatizaci otevřely.

Možná, že jde i o dostavbu Temelína, kvůli které padla Nečasova vláda. Skutečnou příčinu bysme se dozvěděli až po případném vítězství Majdanu roku z Václaváku, ale to si snad zde nikdo nepřeje.

372162

25.06.2019 01:36

Demonstrace na pozadí celoevropského boje

Nenávist k Babišovi poroste, novou vládu pak sestaví demagogblok

Barney 46.?.?.?

Manipulátorům z Milionu chvilek nenávisti a z médií se podařilo lidi přesvědčit, aby všechny své frustrace směřovali k jediné osobě, k Babišovi. Tím ale nahrávají stranám, které v nich v minulosti ony frustrace z politického vývoje vyvolaly - ODS, TOP 09, STAN, KDU-ČSL. Manipulátoři odmítají založit vlastní stranu, neboť by se ukázalo, že kromě programu antibabiš, nic jiného nabídnout nemůžou. A tak nenávist roste a roste. Podle mě to Babiš nemůže ustát. Nakonec rezignuje. Výše uvedené strany spolu s (neschopnými a zmatenými) Piráty založí novou vládu. Pod tíhou "úspěchů" této vlády nadšení postupně vyprchá a nastoupí nová frustrace a nová manipulace. Nakoho pak budou manipulátoři směrovat nenávist, nedokážu dohlédnout. Máme se na co těšit.

372214

08.07.2019 01:36

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky

Za prodej majetku státu dluh

Barney 46.?.?.?

Začátkem 90. let stát vlastnil v podstatě všechno. Postupně skoro všecho prodal. Logicky náš stát by měl být nyní ohromně bohatý, když všechno prodal. Jaká je ale realita? Má stát na účtech haldy peněz? Ne. Má DLUH asi 1600 mld. Kč. Tedy za prodej všeho, dostal DLUH 1600 mld. Kč. To je podobné, jako byste vlastnili dům. Prodali ho. A místo peněz na účtu byste dostali dluh nějakých 5 milionů korum. Takto prosím hospodařili tehdejší politici/ekonomové.[bliji] To je výkon hodný na nějakou anticenu.

Strany a politici, kteří takto "úspěšně hospodařili" se nyní po zádech Milionu chvilek nenávisti snaží dostat opět k moci. Ještě je co privatizovat (rozuměj vykrást) - zdravotnictví a důchody.

372394

27.11.2019 20:19

Pokrok za třicet let

Kapitalismus leží na JIPce

Barney 46.?.?.?

Při adoraci současného ekonomického systému se stále zapomíná, že v roce 2009 utrpěl infarkt a mrtvici a dnes leží na jednotce intenzivní péče a je při životě udržován transfuzemi nové krve a kapačkami v podobě kvantitativního uvolňování (tiskem peněz) a zápornými úroky (z kterých mají radost střadatelé a penzisti na celém světě). Vůbec nikdo není schopen říci, co ony transfuze a kapačky udělají s ekonomikou v budoucnu a jak se budou léčit budoucí krize, když se již dnes vystřílí všechny náboje.

374941

19.08.2020 00:14

Vědí Bělorusové, co jim hrozí?

My to víme, Bělorusové očekávají zázrak ze západu, který nepřijde

Barney 46.?.?.?

Ekonomický vývoj Běloruska bratříčkujícího se s Ruskem pod vládou Lukašenka byl poměrně pozitivní a to až do roku 2014. Nevím, co se v tom roce stalo. Asi zafungovaly protiruské sankce. HDP v PPP na hlavu v konstantních dolarech stoupl v Bělorusku z 8000 USD v roce 1990 na 18000 USD v roce 2014. Naopak Ukrajině nepomohlo nic. Ani proruská orientace před Majdanem ani zpřetrhání vazeb s Ruskem a orientace na hodný Západ po Majdanu. HDP v PPP na hlavu v konstantních dolarech klesl na Ukrajině z 10000 USD v roce 1990 na 8000 USD v roce 2017 (další roky raději neuvádí). Zdroj dat je Světová banka. Ekonomickou úroveň Běloruska a Ukrajiny lze sledovat i z televizních záběrů. Bělorusko upravené a čisté, cesty udržované. Na Ukrajině špinavé paneláky a vymleté díry na silnicích.

https://www.google.cz/publicdata/explore?ds=d5bncp...

Ale nepochybujme, že až do Běloruska vtrhne neviditelná pracka trhu hodného západu, která nejdříve zprivatizuje a pak zavře většinu továren, tak za pár let to i v Bělorusku bude vypadat tak jak dnes na Ukrajině. A to se vyplatí.

381311

14.09.2020 01:34

Po nás potopa

Dávám Americe ještě několik desetiletí

Barney 46.?.?.?

Řeči o tom, že USA jsou ve vážných problémech a už už jim hrozí krach, slýchávám od doby, co jsem začal brát rozum, a to už je poměrně dávno. Mezitím se rozpadl východní blok a USD je stále neochvějně na pozici světové měny. Římská říše procházela vážnými krizemi několik staletí před svým definitivním zánikem. Když se nakonec rozpadla, nikomu to ani moc nevadilo. Dnes běží čas mnohem rychleji. Doufejme tedy, že US impérium má před sebou už jen pár desetiletí. Hodně bude záležet na Číně, které zatím současný stav vyhovuje. Až doroste ekonomicky, vojensky, technologicky, tak jednoduše shodí USD z pozice světové měny a tím uštědří Impériu ránu přímo do srdce. Ale moc bych se neradoval. I my jsme součástí západu. A až světu bude vládnout čínský Juan, podstatně se zdraží všechny "hračky", které teď levně z Číny dovážíme.

Čína nemusí nikam spěchat. Impérium slábne každým rokem. Jenom deficit federální vlády v letošním fiskálním roce bude přes, těžko uvěřitelných a představitelných, 3 000 miliard USD. V současné koronakrizi je to také poprvé, kdy neroste cena "posledního bezpečného přístavu" - USD ale cena "poslední jistoty" - zlata.

381968

20.03.2021 00:32

Světovou epidemii duševního zdraví způsobuje systém, v němž jsme nuceni žít

Socialistická ekonomika se vyvíjela poměrně dobře

Barney 46.?.?.?

Nedělám si srandu. Musíme si uvědomit, že měla na nohou několik těžkých koulí. A to v podobě:
1) Industrializace Slovenska, kdy se v podstatě ze zemědělské země stala země průmyslová.
2) 220 000 hlavá armáda s 4000 tanky a 400 letadly stále 6-8% HDP. V dnešních poměrech bychom museli na armádu dávat 480 mld. Kč, abychom se vyrovnali té socialistické.
3) Socialistické Československo bylo nuceno vyvážet zbraně různým spřáteleným státům na úvěr, který se často nesplácel. Přišli jsme tak o mnoho mld. USD, které by se jinak mohly použít v civilním sektoru na zvýšení životní úrovně.

Mzdy byly sice bídné jako dnes, ale mnoho služeb a statků se dávalo v podstatě zadarmo. Například byty, domy na nenávratné půjčky, poukazy do lázní. Náhradový poměr důchodů byl někde na 60%. Do důchodu se chodilo v 55,60 lety. Nikdo nestrašil, že nebude na důchody.

Dále se postavilo nějakých 3 miliony panelákových bytů, které podle Havla měly být už dávno zbourané a my měli žít všichni ve vilách. Realita je taková, že za 30 let se postavilo jen minimum bytů, takže jedna socialistická králíkarna v Praze stojí 5-7 milionů Kč.

387456

22.04.2021 23:41

Za vyhoštěním ruských diplomatů z Česka stojí Bidenův režim

Boty za to dám, že za současnou situací je snaha vyřadit Rosatom z dostavby Dukovan

Barney 46.?.?.?

Tak, jako bylo odstranění Nečase motivováno odstraněním Rosatomu z dostavby Temelína.

Problém je, že "hodný" americký Westinghouse 40 let nepostavil žádnou jadernou elektrárnu. Během tak dlouhé doby staří zkušení odborníci odcházejí do důchodu a umírají. Noví se musí učit vše od základu, včetně chyb začátečníků. V hustě osídlené střední Evropě si nemůžeme dovolit žádnou americkou zkušební elektrárnu, ale pouze ověřený koncept, který nám nabízí třeba zrovna ten "zlý" Rosatom. Čeští energetici prý udělali při stavbě Temelína s Westinghousem jen ty nejhorší zkušenosti. Vše prý zachraňoval německý Siemens. Až Westinghous dostaví doma bezproblémově nějakou JE a bude ji pár let bezproblémově provozovat, pak je možno o jeho účasti na stavbě JE ve středné Evropě uvažovat.

388198

01.05.2021 12:51

Znamená to snad, že zprávě BIS o Vrběticích nevěříte?

RE: J. Tkadleček-ředitel KŘ P ČR Zínského kraje - jeho tehdejší vyjádření k Vrběticím!!!!!!

Barney 46.?.?.?

Celé protiruské tažení západu je ze strategického hlediska nesmírně hloupé. Skutečným nepřítelem západu je (a hlavně bude) Čína. Zkuste si představit miliardu 450 miliónů bohatých Číňanů. Ekonomická síla této země a postupně i vojenská bude obrovská. Ekonomika USA jednou bude proti té čínské trpaslík. Rusko je přirozený nepřítel Číny. Ta například považuje některé oblasti dálného východu za své území dočasně okupované Ruskem. Společné protiruské a protičínské tažení západu žene tyto země do mírného spojenectví z rozumu. Kdybychom s Ruskem spolupracovali, získali bychom mocného spojence v budoucí (snad jenom) studené válce s Čínou. Ale elity západu asi nejsou schopny uvažovat dlouhodobě, narozdíl od Ruska a Číny.

388425

01.05.2021 23:16

Znamená to snad, že zprávě BIS o Vrběticích nevěříte?

RE: J. Tkadleček-ředitel KŘ P ČR Zínského kraje - jeho tehdejší vyjádření k Vrběticím!!!!!!

Barney 46.?.?.?

Anglosaské zadržování Ruska tehdy mělo racionální i iracionální (strach ze Slovanů) důvody. Dnes je ale boj s Ruskem minulostí a s Čínou budoucností. Rusko má pouhou desetinu populace Číny a Čína roste každý rok o 6.5%. To je podle parity kupní síly o 1000 miliard USD ročně. Jestli anglosaský svět uvázne v minulém boji s Ruskem, čeká ho dlouhodobá stagnace, zatímco čínský svět vybuduje asijské a poté africké a jihoamerické impérium. Nemusí proto dělat žádnou speciální hospodářskou politiku. Stačí pouhý ekonomický růst.

388448

01.05.2021 23:29

Znamená to snad, že zprávě BIS o Vrběticích nevěříte?

RE: Protiruská hysterie se stupňuje

Barney 46.?.?.?

Smutné je poznání, že v celém českém mediálním prostoru jen kejhají husy, jak je ve Vašingtonu ideově naočkovali. Kdyby se vrátili komunisti, kejhaly by tyto husy podle nich. Vlastní myšlení je nedostatkové zboží. Bohužel. Zdejší prostor je trochu vyjímkou.

388449

02.05.2021 16:33

Znamená to snad, že zprávě BIS o Vrběticích nevěříte?

RE: J. Tkadleček-ředitel KŘ P ČR Zínského kraje - jeho tehdejší vyjádření k Vrběticím!!!!!!

Barney 46.?.?.?

Na desetiletí plánují Číňané. Vyplývá to z jejich tisícileté historie. Rusové jsou šachisté. Ti plánují na několik tahů dopředu. Čím lepší šachista, tím na více tahů dopředu myslí. Západ "plánuje" (fuj plánují jen komunisté přece) maximálně do další čtvrtletní výplaty dividend (mající dnes původ jen v tiskárně FEDu). Na západě vládne ideologie volného trhu. Trh vyřeší vše. Není potřeba nic plánovat. Je to dokonce podle ideologie kontraproduktivní. Na trhu existuje jediné pravidlo. Maximalizace zisku za každou cenu. I za cenu přestěhování výroby do Číny, které západ dovedlo tam kde je.

K Rusku. Právě, že Rusko má tak obrovské zásoby všeho, tak se obávám budoucí války. K čemu směřuje to mediální protiruské tažení. Jedině k válce. A tu si nepřeji.

388466

03.05.2021 12:43

Znamená to snad, že zprávě BIS o Vrběticích nevěříte?

RE: Vrbětický bizár pokračuje

Barney 46.?.?.?

Spíš bych sázel na nějaké akce v Německu. Je akutně nutné zastavit dostavbu skoro hotového NordStream II. Jinak hrozí vznik prosperující Evropsko-Ruské oblasti (výrobky za plyn a ropu), což si za oceánem fakt nepřejí. Zůstali by tam tak osamocení.

Německu se divím, že si tento tak životně důležitý projekt dokázalo vyvzdorovat. V ostatních případech se chová tak, jak se na okupovanou zemí sluší a patří.

388481

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,01 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,08 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 059,69 Kč
1 unce stříbra
577,96 Kč
Bitcoin
840 727,84 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?