Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 66 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, Censored, Sugar, vousy13.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.10.2016 20:14

Dopis vojáka ze Sýrie

RE: Zamyšlení nad válkou

Censored 84.?.?.?

> Čím víc toho klučina ví, tím hůř se mu bude hledat práce. Pokud je ještě k tomu charakterní, poctivý a pracovitý, tak je dnes prakticky nezaměstnatelný.

To je velmi odvážné tvrzení, pane/paní OR. Zajímalo by mě, čím byste je uměl/a doložit. Kdepak se schovávají ti nezaměstnatelní charakterní, poctiví, pracovití, co toho opravdu hodně znají?

Můj osobní dojem je právě opačný. Prostých (tedy nevzdělaných, hloupých, líných, ...) lidí je všude dost. Ovšem pro současných 110000 volných pracovních míst se nám nějak nedostává právě těch kvalifikovaných, flexibilních, ochotných učit se novým věcem, ...

Důkaz? Pohleďte na naše politické špičky. Kolik mezi nimi najdeme těch pracovitých, charakterních, ... , co už v životě opravdu něco dokázali? Můžete mi nějaké jmenovat? [mrknutí jedním okem]

352503

26.11.2017 17:01

Turecko chce odejít z NATO

RE: Měli bychom ho vyloučit.

Sugar 84.?.?.?

Asi bude do budoucna třeba začít rozlišovat Židy, Judejce, Sémity atd... na skupiny:

1.
Jedinec, který se živí parazitickým způsobem pomocí lichvy a podvodu, ztvárněný např. klasickým filmem Kupec benátský jako Shylock. Ostatní národnosti a etnika jsou pro něj méně než hmyz. Myslí pouze na vlastní prospěch.

2.
Člověk, který zastává hlavní zákony poslané tomuto sémitskému etniku přes jejich osvíceného posla Mojžíše. Tito jedinci jsou vysoce morálními a všichni lidi jsou pro ně rovni. Oni nesou světlo (původní Tóru = zákon).

3.
Tichá masa, která si žije svým životem, každý běžný člověk v rámci svých možností.

Stejné je to u VŠECH věrouk...

361189

11.02.2018 18:29

Žebračka

RE: odlišný názor na popsaný případ

84.?.?.?

Máte naprostou pravdu, pane Plho. Průběžný důchodový systém nikdy nic nenaspořil. Důchodci dostávají ze státního rozpočtu právě tolik, kolik jim stanoví zákon. Dokonce ani nezáleží na tom, zda na to současná ekonomicky aktivní populace vydělá. Nestačí-li příjmy státního rozpočtu, politici si prostě půjčí. A státní dluh bobtná.

Blud o tom, že kdesi kdysi existoval jakýsi "důchodový fond, účet či pytel peněz" je však v naší populaci značně rozšířen. Je to bohužel jeden z typických projevů ekonomické negramotnosti.

Přeji pěkný den [smích]

Vojta

362450

02.07.2018 20:13

Ekonomická migrace pomáhá stagnaci a zaostávání

RE: Prognostika.

84.?.?.?

Váš příspěvek mě velmi zaujal, pane/paní "89".

Proč? Když už Vás někdo nutí "otročit na koleně pod cenou", uměl byste nám říci, kdo to je? Nebo obecněji. KDO na tomto "zlém" světě rozhoduje o cenách veškerého zboží? A také o cenách veškeré lidské práce? Uměl byste toho lotra pojmenovat?

Je-li "půjčování na úrok" dle Vás takovým hříchem, věděl byste, jak vznikají na tomto světě nové peníze? Myslím tím nové peníze pro stále přibývající nové lidi, nikoliv tisk bankovek v tiskárnách.

Tak schválně. [mrknutí jedním okem]

Vojta

365025

04.07.2018 18:04

Ekonomická migrace pomáhá stagnaci a zaostávání

RE: Prognostika.

84.?.?.?

Díky za tak rozsáhlou reakci, pane "89". Reagoval jsem na Váš výrok:

> Nutnost otročit na koleně pod cenou, legálně krást, šmelit a půjčovat na úrok ...

Proč jsem reagoval? Protože podobných "mouder" jsou plné diskuze. Podobná moudra obvykle pronášejí EKONOMICKY NEGRAMOTNÍ lidé. Nic ve zlém. Tvrdím, že stejně ekonomicky negramotní byli téměř všichni premiéři i členové Českých vlád za posledních 20 let.

Proč mě podobné výroky iritují? Představte si, že by evidentně negramotný člověk veřejně kritizoval ty, kteří umějí číst a psát. A spílal by jim, že jen marní čas civěním do jakýchsi počmáraných papírů (či obrazovek) a co hůř, oni sami čmárají (či na klávesnicích vyklepávají) ty zjevně nesmyslné klikyháky. Vás by podobné výroky nechaly v klidu?

Jeden ze základních ekonomických zákonů praví, pane "89", že všechny živé organismy (tady i lidé) se za všech okolností CHOVAJÍ ÚČELNĚ. Co to znamená? Například. Nehrozí-li lidem devastace hodnot z vrcholu jejich hodnotového žebříčku (obvykle ztráta života či zdraví), konají (tedy např. pracují za mzdu, půjčují si za úrok, ...) zcela dobrovolně. Kritizovat takové chování lidí je zcela bezúčelné.

Přeji krásné dny [smích]
Vojta

365059

18.01.2019 09:07

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

vousy13 84.?.?.?

Dobrá,

tedy definujme si militantní ideologie a popišme ty nemilitantní, pod kterými by lidstvo mohlo vybudovat "Království boží na Zemi vůlí lidí" jak hlásají půvosní slova snad všech proroků.

Víte ono je velmi jednoduché něco kritizovat, ovšem nabídnout objektivně lepší řešení dokáže málokdo...

369142

18.01.2019 09:17

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Ne ze bych Ryl

vousy13 84.?.?.?

Omyl, tento konflikt by vymazal celou civilizaci.

Poslední konflikt jaderných velmocí Indie a Pakistánu taktně diplomaticky vyřešil Vladimir Vladimirovič, už tehdy v roce 2002 jsme byli na pokraji globální katastrofy.

Stačil by arsenál pouze těchto dvou zemí a lidstvo by bylo smeteno jako před 12 000 lety. Natož Anglie s Ruskem, kdy by se s velkou pravděpodobností za Anglii postavily USA.

Jaderné zbraně jsou reálně bezpečnostní pojistkou, která funguje jako odstrašující faktor globální války pro válečné štváče. Proto si USA dovolí maximálně na naftové beduíny...

369143

18.01.2019 09:33

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Věřte Britům??

vousy13 84.?.?.?

Anglie zradila všechny a vždy, pokud to bylo v jejích zájmech.

Nikdy jí nezajímaly mezinárodní smlouvy. Jediný problém, který z mravního hlediska tamní elita vždy řešila – jak vysvětlit vlatním občanům své křivárny?

Anglie s Německem reálně nebojovala. Z pohledu statistiky 2. sv. se jednalo o nevýznamné boje oblastního významů. Samozřejmě je díky debilizační mašině filmového průmyslu vyšroubovaly do závratných rozměrů, aby nevzdělaný divák div nepadal na prdel před chrabrostí Angličanů. S holohoaxem podobnost čistě náhodná...

369144

19.01.2019 20:10

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Může se stát, že můj pohled na dějiny je jiný než váš...

Ovšem, neměl byste začínat konfrontačním tónem, pokud si u diskuzního partnera vyžadujete objasnění procesů, které sám nechápete. Bez urážky, berte to jako formu diplomacie.

Anglie reálně vstoupila do války, až když bylo jasné, že SSSR na východní frontě porazí Německo a může dojít až k Atlantiku. Do té doby Anglie Německu pouze přihrávala potřebné zdroje a vodila ho jak mopslíka na vodítku. Stačí se kouknout na kroky anglické vlády. Lordi ze City vždy válčili rukama podřízených států.

Nehledě na rozpracované štábní plány Unthinkable a Rankine, kdy Anglie po konci války plánovala úder proti SSSR v tandemu s Německem, Polskem a USA.

369159

19.01.2019 20:13

Pád impérií: Londýn, Washington a Paříž jsou na pokraji kolapsu

RE: Připomíná mi to

vousy13 84.?.?.?

Myslíte, že Rusko je dnes svobodná země, nehledě na 90. léta mafiánské perestrojky, kdy ztratilo miliony obyvatel?

369160

19.01.2019 21:05

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

vousy13 84.?.?.?

Dobrá pokročme na vyšší úroveň, trochu dále za oponu Médea(y).

Opominu, že by bylo třeba definovat termín komunismus, který dle vašeho příspěvku chápete přesně naopak, než etymologicky tento termín znamená. Případně jak byl zneužit Marxistickými pohlaváry světové revoluce...

Zjednodušeně: ideologie (křesťanství, liberalismus, buddhismus atd.) je vyjádřením světonázorových myšlenek v lexikální formě, podle kterých má být řízena společnost.

Realita je taková, že pokud nenabídnete objektivně kvalitnější systém řízení, vždy bude upřednostněn ten, který alespoň NĚJAK řídí a je uveden v praxi.

Co říkáte na jedny z posledních slov J.V. Stalina před jeho vraždou?:
"Problémy v ekonomice vyřešíme díky plánovanému hospodářství i kdyby to stálo miliardy rublů. Ale bez nové ideologie nás čeká smrt, smrt! Bez nové ideologie se nám může stát, že zcela zdiskreditujeme socialistický systém a světlou ideu komunismu."

Zde se již Josif Vissarionovič silně dostal za červenou čáru a to se neodpouští. Do tohoto písečku si světové zákulisí nikoho nepustí.

369162

19.01.2019 23:27

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Nebojte se o mě, mám načteno pravděpodobně více než vy...

Německo se reálně na žádnou válku s Anglií nepřipravovalo minimálně do roku 1945. V prvních fázích zbrojení Hitler poskytoval minimální zdroje na rozvoj námořní flotily, bez které nikdy nemohl ani pomýšlet na obsazení Anglie.

Analýza generálního štábu mu určila potřebné množství cca 300 ponorek pro napadnutí Anglie. Zde máme tempo vyzbrojování německého námořnictva:
1936: 21 ponorek
1937: 1 ponorka
1938: 9 ponorek
1939: 18 ponorek
Takto se chystáte na válku, kde chcete obsadit mlhavý Albion?

Ztráty Anglie ve vámi uvedených bitvách:
Bitva o Anglii (10.7.–15.9.1940): 840 zabitých 2350 zraněných
Invaze na Krétu (20.5–1.6.1941): 790 zabitých 270 zraněných
Za celou válku Anglie ztratila 390 000 obyvatel (0,6% z celkových ztrát 2. sv.)

Porovnejte to s ostatními bitvami a pak si to ještě raději poměřte s celkovými ztrátami ostatních států. Přičemž si uvědomte, že Anglie s Německem jsou od sebe pár stovek kilometrů.

Rudolfa Hesse drželi v lágru 46 let, aby se veřejnost nikdy nedozvěděla, jaké záruky dostal od Londýna před útokem na SSSR. Přitom je evidentní, že tam letěl s mírovou smlouvou. Hitler věděl, že nemůže bojovat na dvou frontách.

Cílem zákulisí byla válka mezi Německem a SSSR. Tak se stalo...

369164

20.01.2019 19:57

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Obávám se pane Chlor, že jste velmi ovlivněn mocnou Médeou a celý politický projekt 1. a 2. světové války hodnotíte pouze z několika statických údajů, přičemž ty ostatní taktně pomíjíte.

Shodneme se, že cílem projektu 2. sv. bylo, aby Německo a SSSR vzájemně vykrváceli, následně by západní spojenci (Anglie, USA, Francie, Polsko) zbytky obou armád rozprášili a tím by byl završen vysněný "Drang nach Osten".

Jaké možnosti měl Stalin, když chápal, co je cílem zákulisí? Vedení Sovětského svazu vidělo jak západ Německu postupuje jeden zdroj za druhým bez odporu a Německo sílí. Jistě studoval i Mein Kampf a projevy Adolfa Shekel-grubera.

Měl Stalin jinou možnost než podepsání smlouvy s Německem, když Angličané a Francouzi nechtěli vůbec spolupracovat? Sovětský svaz nebyl v roce 1939 připraveno na válku a každý rok byl pro rozvoj armády kriticky důležitý. Přičemž jistě víte, že Německo mělo smlouvy podepsány se západními státy dříve než se Sovětským svazem.

Stalin se vyjádřil naprosto přesně již 10.3.1939:
"Vypadá to, že Německu byly věnovány části Československa jako půjčka k rozpoutání války se Sovětským svazem. Ale Německu se nějak přestává chtít splácet."

369172

21.01.2019 10:00

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Rezun je lhář.

Celá zvěrstva, která páchaly kádry pod vedením Trockého se celý život snažil hodit na J.V. Stalina. Ovšem, co čekáte od člověka, který zradil svou zemi a přeběhl od GRU do náruče MI-6.

Kdo myslíte, že jej celý život financoval? Nebo myslíte, že jen tak utečete do Londýna a hned vás vezmou k James Bondům, ještě když jste ten "póvl z Ruska"?

369183

21.01.2019 10:42

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

vousy13 84.?.?.?

Doporučuji si přečíst Mein Kampf

Hitler tam velmi dojemně a s láskou popisuje Anglii. Není se čemu divit, když jeho vychovatelem byl američan operativec Ernst Hanfstaengl. Tajné služby jsou vždy podřízeny globálnímu zákulisnímu řízení. Ani Churchill nechápal, že Hanfstaengl pracuje z vyšší úrovně, než je on sám. Bral ho pouze jako přítele Hitlera.

Samozřejmě, že se svým vychovatelům Hitler občas vyškubl z vodítka, ale celkově šlapal po vymetené cestičce. To vše na úkor Němců a Rusů.

Drážďany, Hamburg, Norimberk, Kassel = válečné zločiny, za které měly být obžalovány odpovědné politické špičky v Norimberku vedle nacistů.

369184

18.02.2019 18:36

Otevřený dopis občanům USA od prezidenta Nicoláse Madura

RE: Je tragikomické,

84.?.?.?

Ne, opravdu nejsem "příznivcem" USA, pane Salimone. A nejsem ani rusofobem. Rád se Vám přiznám, co mám rád. Své potomky, svobodu, kritické myšlení, svou révu, knihy pánů Koukolíka, Ridleyho, Dawkinse, Zrzavého, ..., bridge, windsurfing, hřiby v jihočeských lesích, ... V oblasti idologií jsem značně kritický ke všem ...ismům. Soudím, že každá ideologie ohlupuje své vyznavače.

Vaše odpovědi na mé prosté otázky o vlivu kohokoliv na krizi ve Venezuele jsou sice laskavé, ale neuspokojivé. Proč? Vaším hlavním argumentem je údajné americké embargo na vývoz Venezuelské ropy. Uměl byste doložit, jak dlouho trvá? Případně popsat, jak lze podobným embargem zabránit protřelým Čínským, Arabským, Tureckým a dalším obchodníkům s ropou, aby ve Venezuele ropu nakupovali a dál s ní obchodovali? Dokázal snad někdo zabránit hrdlořezům z Islámského státu, aby ve velkém prodávali kradenou ropu? Ani náhodou.

Dle mého soudu je hlavní příčinou Venezuelské krize ideologie. Ideologie socialismu, jejíž zhoubné následky si užíváme dodnes i my. Třeba v naprostém nedostatku domácího kapitálu. Který vede k odlivu dividend do rukou jeho zahraničních vlastníků. Ve Venezuele jsou tragické následky této ideologie ještě znásobeny totální ekonomickou negramotností a ignorancí venezuelských mocipánů.

Přeji všem krásné dny
Vojta

369719

30.12.2019 20:19

Žebříček největších agresorů

RE: Ohlupování není nikdy dost, aneb vůle

vousy13 84.?.?.?

Opět jste zde se svým neexistujícím projevem od Stalina na politbyru?

Ten KOBa vám tedy opravdu leží v žaludku. A víte, co je pro vás nejhorší? Na světonázorové úrovni již globalizace dle Ruska porazila Anglosaskou, ostatní úrovně budou následovat. Stačí si analyzovat statistiku informačního pole. [chechtot]

Chodil od domu k domu,
klepaje na cizí dveře,
se starým dubovým panduri,
se svou písní nechytrou.

V jeho melodii a písni,
jako čistý sluneční paprsek,
zněla veliká pravda,
vznešený sen.

Srdce zkamenělá,
bojovat přinutit dokázal,
mnohým probudil mysl,
dřímající v hluboké tmě.

Ale lidé, zapomenuvše Boha,
chránivše v srdci tmu,
plnou číši jedu,
připravili jemu.

Řekli: „Buď proklet!
Pij až do dna…
Tvoje píseň je nám cizí,
a tvoje pravda nám netřeba!

J.V.Stalin (17 let)

375632

31.12.2019 15:01

Musíme skoncovat s bankovním socialismem

RE: Jsem trochu rozpačitý...

vousy13 84.?.?.?

Zlatý standard je mrtev!

Může posloužit pouze při přechodu na energo-invariant jako stabilizační moment, vzhledem k celkové produkci zlata globálně.

Je třeba odstranit od našich hrdel lichvářské pijavice, aby jen jako investiční firmy s podílem na zisku úvěrovaných projektů fungovaly a ne na úvěrech s úrokem sály naši krev až k záhubě.

Rothschildové jsou otroky jako my, jen na jiném stupni davoelitární pyramidy. Ovšem odpovědnost mají daleko vyšší a tím i nad jejich hlavami gilotina trvale visí. Hlavu jim občas setne a tak hlavní impuls na změnu musí jít od nás.

Tak formujme informační pole, abychom změnili budoucnost našich dětí. Informační válka je na svém vrcholu...

375659

02.01.2020 08:08

Nemyslit stádně je trestné

Liberalismus = Fašismus

vousy13 84.?.?.?

Je jen jeho kulturní modifikací, kdy očividný fašismus již začal být pro ovce příliš rychle identifikovatelný. Pokud liberasti kvičí, toť slastná hudba pro mé uši.

375703

02.01.2020 11:36

Žebříček největších agresorů

RE: Můžou ti pitomci,

vousy13 84.?.?.?

Stalin neodešel do minulosti,
rozpustil se v naší budoucnosti.

Pierre Courtade

To mu nemohou zapomenout. Pokud by Stalin nevyšel metodologicky nad marxismus k bolševismu a nezradil světovou revoluci, dnes by se na západě o něm učilo, jako o nejdemokratičtějším vůdci 20. století.

375712

03.01.2020 11:17

Co má společného neúspěch "chvilkařů" a průzkum, že za bolševika bylo lépe?

RE: Článek postrádá příčinu ideologie komunizmu

vousy13 84.?.?.?

Znáte z dějin nějaký příklad, kde by existoval Komunismus na státní úrovni?
Já tedy nikoliv...

375738

03.01.2020 22:43

Co má společného neúspěch "chvilkařů" a průzkum, že za bolševika bylo lépe?

RE: Komunizmus to je pro vrchní komunisty všechno zadara.

vousy13 84.?.?.?

Komunismus jen pro elitu = fašismus.

375748

04.01.2020 15:30

Co má společného neúspěch "chvilkařů" a průzkum, že za bolševika bylo lépe?

RE: Komunizmus to je pro vrchní komunisty všechno zadara.

vousy13 84.?.?.?

A vy čekáte, že nenažraná elita bude vytvářet spravedlivý systém pro občany? Čím větší část společnosti se zapojí do politického života, tím rychleji bude systém pracovat pro blaho většiny.

V dnešním kapitalistickém uspořádání elitu nezajímá osud ostatních lidí ani biosféry. Celý systém a jeho kultura je v základu vystaven anti-společensky. Což kurátorům projektu dává možnost neustále využívat konfliktní potenciál pro své cíle.

O jakém uspořádaní společnosti přemýšlel představitel opravdového Bolševismu (ne ve slovech, ale ve skutcích) J.V. Stalin...

"Je těžké si představit, jakou „osobní svobodu“ požívá nezaměstnaný, který chodí hladový a nemůže najít zaměstnání. Skutečná svoboda může existovat pouze tam, kde bylo zrušeno vykořisťování, kde nedochází k útlaku člověka člověkem, kde není žádné nezaměstnanosti ani chudoby, kde člověk není hnán strachem, že bude zítra zbaven práce, domova a chleba. pouze v takové společnosti je osobní i jakákoli jiná svoboda skutečná a nezůstává jen na papíře."
J.V. Stalin v rozhovoru s Royem Howardem

"Soudruh Stalin si vytyčil velký úkol dosáhnout pětihodinového pracovního dne. Dokážeme-li to, bude to velký přelom. V devět nastoupíte do práce a už ve dvě hodiny skončíte, bez přestávky. Naobědváte se a máte volno. Už jenom tím kapitalismus doběhneme, protože oni si to dovolit nemohou, oni potřebují svůj zisk a jejich dělníci – a jak to, že Rusové mohou pracovat jen pět hodin a žít si dobře? My také chceme socialismus a Sovětskou Moc, my také chceme žít jako lidé. A to bude mírový nástup komunismu."
Deník L.P. Beriji, Ekonomické problémy SSSR (J.V. Stalin)

Je třeba si uvědomit, že o takovém systému tito představitelé Bolševismu přemýšleli již před cca 70 lety.

Natož v dnešní době, kdy cca 90-95 % veškeré potřebné práce mohou vykonávat automatizované stroje díky IT, je to jen na nás...

375755

06.01.2020 11:21

Sulejmání a různé úhly pohledu

RE: Aké

vousy13 84.?.?.?

Reálně se v dějinách vždy takový akt rovnal vyhlášení války.

375798

07.01.2020 11:54

Přiblížila se Putinova hodina

RE: Jakou drogu Roberts požívá?

vousy13 84.?.?.?

Roberts = exkurz do cílů globální elity

Místo predikce již jsou dnes spíše jen korektorem, aby se globální civilizace nesesypala do finální války, po které by lidstvo včetně nich přestalo existovat.

Absolutní moc, kterou disponovali se jim zákonem času hroutí a tak do tandemu musí, ač neradi, brát Putina, který jediný je gramotným krizovým manažerem globální politiky.

375813

07.01.2020 16:46

Přiblížila se Putinova hodina

RE: Jakou drogu Roberts požívá?

vousy13 84.?.?.?

Abychom měli opravdu jasno...
Roberts je jen hlásnou troubou (tiskovým mluvčím pro dav) globální elity.

1. Vůbec není jisté, že to byla akce Trumpa.
2. Musel se k tomu tak nebo tak přihlásit, jinak by ztratil kredit.
3. Zákulisí stojící za ním se z toho musí snažit vytěžit maximum pro své cíle:

a) Stažení USA ze světové scény četníka, agresora a parazita.
b) Podpora Trumpa veřejností USA a oslabení šílených neocons.
c) Posílení Íránu jako budoucího centra islámského světa.
d) Pomalý odpis židovské ideologie a demontáž Izraele.
...

A ideálně, aby celou situaci svými zdroji utáhlo Rusko. Royal flush drží Rusko s Putinem, tak uvidíme co hodí globální elita do banku. Protože je jasné, že samotný Írán nebude schopen tuto situaci dohrát dle potřeb.

375819

08.01.2020 22:00

Přiblížila se Putinova hodina

RE: Je připravena půda pro Putina a Rusko, aby se ujali vedení světa? Cha, cha.

vousy13 84.?.?.?

Přesně jak říkáte... [velký smích]

Veliká škoda, že občas Putin nemůže vzít otěže silněji do rukou jako Stalin.

To by Gref, Rogozin, Medvedev, Čubajs a podobná verbež dávno makali v gulagu, vzhledem ke škodám co provedli na národech Ruské federace.

375854

13.01.2020 19:15

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: Cestování do satanska?

vousy13 84.?.?.?

Kde máte ty původní hodnoty Slovanů a jak je chcete aplikovat na dnešní globalizovaný svět? Chcete se vrátit do starověku, lézt po stromech a čekat na Conquistadory?

Nepleťte si komunismus s marxismem. Již jsme to tu rozebírali snad 100x. Komunismus (Commune Niké) je myšlenka stará jako lidstvo samo. Reálně je opakem toho, co vyznává židovstvo, pokud použijeme objektivní terminologii. Tak to prosím opět nepleťte dohromady.

Stalin se celý život snažil o nastolení opravdového komunismu! Akorát používal terminologický aparát marxismu. Jiná teorie nebyla vypracována, což si sám uvědomoval ke konci svého života a bral ji jako další etapu jeho práce. Tím vystoupil nad úroveň marxismu a podepsal si ortel u světového zákulisí.

375993

14.01.2020 17:56

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: co tají demokratura ? podnikání za socializmu

vousy13 84.?.?.?

Studujte Rudolfe a jistě se to dozvíte.

Stalin = komunista (bolševik)
Chruščov = marxista (trockista)

376047

15.01.2020 21:11

Postoj velení Zemské domobrany k připravovanému zákonu proti domobranám

Já ti dám Koudelku...

vousy13 84.?.?.?

Čučkař!
Co chceme, když necháme na klíčových postech lidi, kteří byli školeni MI6 a jezdí si pro vyznamenání do CIA. To je jako po kapsáři chtít, aby dával milodary.

376087

18.01.2020 21:27

Už máme v politice i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

RE: Bezuhlíková komedie v muslimské Evropě

vousy13 84.?.?.?

Z části ano, ovšem...

Jen málokterý muslim, četl a ozřejmil si Korán (připomenutí) a snaží se jej aplikovat do svého života. Stejně jako křesťané nepraktikují "Blahou zvěst Ježíše Krista".

Pokud jste Korán četl, je patrné, že je nejméně zkreslený ze všech svatých knih. I proto "civilizovaný" západ pod kuratelou nadnárodní obřezané lichvářské mafie na muslimské národy neustále útočí. Lybie, Irák, Írán, Egypt, Sýrie atd...

Neboť Korán:
zakazuje lichvu
– zakazuje narkotika
– uznává všechny proroky abrahámských věroučení
– nepraktikuje kódující otrockou morálku jako Nový zákon
– poskytuje pochopení trojjedinosti
atd...

Bohužel, toto chápání se předává především v súfijské tradici, běžný dnešní muslim je pasen různými muftí či imámy. Ale i tak je samotný Korán pro globalizaci na základě skoupení světa pomocí lichvy obrovskou překážkou...

376169

19.01.2020 10:12

Už máme v politice i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

RE: Bezuhlíková komedie v muslimské Evropě

vousy13 84.?.?.?

Neberte to nějak zle, ale...
Jak se můžete vyjadřovat k něčemu, co neznáte? Takový přístup mají děti, ovšem u dospělého to vypadá poměrně hloupě.

Nicméně, jak jsem vám již psal, by nebylo špatné již vyskočit z vlaku protokolů, které na své oběti působí jako neurotoxin. Neboť nihilismus nikam nevede.

376179

19.01.2020 18:03

Už máme v politice i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

RE: Bezuhlíková komedie v muslimské Evropě

vousy13 84.?.?.?

Možná by stálo za to, definovat pojmy, kterými se neustále oháníte:
– mojžíšismus
– ježíšismus
– mohamedánismus

Protože tím, že jména proroků ať úmyslně či neúmyslně spojujete s historicky vzniknuvšími ideologiemi jste dosáhl přesně toho, co bylo po tisíciletí cílem světového zákulisí a to:

Maskovat antisociální ideologie, kde Boha není za jména pravdověrných proroků. Přičemž všichni nám historicky známí proroci, měli v podstatě stejné světonázorové myšlenky, které předávali lidem.

To, jestli ti proroci byli pravdověrní si musí každý dle své morálky a metodologie poznání zhodnotit sám, žádného kněze k tomu nepotřebuje.

376190

20.01.2020 17:15

Je proč stranit Trumpovi

RE: ....zas mlácení prázdné slámy...

Sugar 84.?.?.?

Ano, pojdmě se rovnou střelit do čela. Přeci nemá vůbec smysl vymýšlet alternativu, protože svět je neměnný a nedá se nic dělat. [chechtot]

376236

20.01.2020 17:24

Gwyneth Paltrow, kampaň MeToo a jak urazit důstojnost osoby, která žádnou důstojnost nemá

RE: Kdyby to nebylo doopravdy, byla by to náramná sranda.

Sugar 84.?.?.?

První útok jde vždy na morálku, poté následují další priority. Jen proto jsou štětky jako Gwyneth Paltrow médii posláni do první linie informační války.

376237

20.01.2020 17:36

Je proč stranit Trumpovi

RE: V mnohém souhlas, ale co lze očekávat i časově nedaleko?

Sugar 84.?.?.?

Slabomyslnost je bohužel ve vašem chápání, k čemu reálně mají sloužit peníze.

Základní nepodmíněný příjem je objektivní vývoj do budoucna při osvobození společnosti od lichvářské mafie s využitím současné efektivity výroby a služeb.

Nebo jste proti:
a podporujete umělou zaměstnanost a nadvýrobu zboží, díky čemuž jsme se ocitli v biosférické krizy planety Země.

Pokud myslíte, že je ještě další varianta globálního řízení výrobních prostředků, děkuji za rozšíření obzorů rosco...

376240

20.01.2020 17:49

Je proč stranit Trumpovi

RE: V mnohém souhlas, ale co lze očekávat i časově nedaleko?

Sugar 84.?.?.?

Finanční systém se bude muset změnit a i elity to již chápou min. desítky let. No jak vyskočit z vlaku, který je vozí mezi Davosem a Curychem a je jim v něm tak bezpečně skvěle bez toho, aby si natloukly?

Toť úloha pro špičkového manažera globální ekonomiky. Rychlý neuvážený manévr může ekonomiku poslat do krachu švihem obřezaného fascio.

376241

20.01.2020 23:42

Je proč stranit Trumpovi

RE: V mnohém souhlas, ale co lze očekávat i časově nedaleko?

Sugar 84.?.?.?

Umíte číst?
Tedy znovu, obšírněji...

Základní nepodmíněný příjem (ZNP) bude možno zavést, při osvobození finančního systému od lichvářské mafie.

Protože úrok je základním prvkem generujícím inflaci. Jedná se o hru s nenulovým součtem, v zásadě se neliší např. od rulety, kde zisky lze také vyjádřit procenty (úrokem).

S matematickou jistotou znamená hra s nenulovým součtem postupné stahování zdrojů do rukou této mafie. Samozřejmě, že občas nějaké to kasino (banka) padne, ale celkově bankovní systém globálně je vždy v plusu.

Neexistuje jediný mravně ospravedlnitelný důvod, proč by neměl fungovat ZNP a to postupně globálně. Stovky generací našich předků se snažili o evoluci výroby a služeb. V dnešní době min. 90–95 % mohou vykonávat automatizované stroje z celkového energozabezpečení systému a všichni lidé budou mít dostatek.

Ta řešení ZNP jsou dávno v šuplíku na západních univerzitách cca 30 let. Momentálně se vyčkává, co dále. Elita řeší základní problém – co s lidmi, pokud jim povolíme takovou svobodu?

Protože toto osvobození s sebou přinese (hlavně u spodních sociálních vrstev, kterých je globálně nejvíce):
1. Gradaci chápání socio-naturálních procesů.
2. Rozvoj tvořivého myšlení díky zbavení se stresu každodeního boje o chleba.

Čímž exponenciálně vzroste konkurence elitě na řídící funkce = postupný konec davo-elitarismu. Konec pyramidy...

376255

21.01.2020 07:53

Atomy pro mír vs. Atomy pro válku: Jediné řešení pro íránsko-americké vztahy

RE: A co Teslovy technologie?

Sugar 84.?.?.?

"Rusko i USA je samozřejmě mají, ale z mocenských důvodů je nepustí a plánují zavraždit kohokoli, kdo se jim s tím postaví do cesty a nenechá se koupit."

Kdo konkrétně v Rusku a v USA, to by mě opravdu zajímalo? Vypadá to siky, že máte přístup k zpravodajským informacím s nejvyšším stupněm zabezpečení. [velký smích]

376260

21.01.2020 10:32

Atomy pro mír vs. Atomy pro válku: Jediné řešení pro íránsko-americké vztahy

RE: A co Teslovy technologie?

Sugar 84.?.?.?

Zajímalo by mě, odkud a kdo na sikiho tím laserem útočí? Možná mu jen mamka zasvítila ukazovátkem do oka a on z toho dostal paranoiu... [chechtot]

376267

21.01.2020 13:24

Je proč stranit Trumpovi

RE: V mnohém souhlas, ale co lze očekávat i časově nedaleko?

Sugar 84.?.?.?

Přesně, ZNP nahradí v budoucnu všechny sociální dávky a bude poskytován všem členům společnosti od narození dle jejich demograficky podmíněných potřeb. Každá věková či zdravotně způsobilá skupina potřebuje jiné finanční zabezpečení – to snad chápe káždý Člověk.

Dá se říci, že to bude kritické snížení nynějšího parazitismu elit na práci společnosti. Společnost nebude tak vydíratelná penězi, které mají fungovat pouze jako směnný prostředek, ne zboží samotné.

ZNP řeší mnoho problémů:
– nepřehledný sociální systém
– zbytečně přebujelou byrokracii
– obrovský stres populace a tím špatný zdravotní stav
– nesvobodu při výběru povolání
– nechuť k práci v současném systému
...

Mnoho účastníků v diskuzích se v oponentuře opírá o názor typu:
"Jasně dáme lidem peníze bez práce a půlka populace se ufetuje či uchlastá". Zde bych chtěl z psychologického hlediska upozornit, že v tomto názoru se zrcadlí morálka samotného diskutéra. Ať si každý sáhne do sve-doma...

Sociální systém se buduje na dekády dopředu a zkusme se vžít do situace po zavedení ZNP...
Člověk se narodí a rodiče na něj mají dostatek času, energie a lásky, díky tomu, že nejsou stresováni penězi. Při přechodu do dospělosti si prakticky může vybrat své povolání, protože minimální základní životní potřeby má zajištěné. To samé vě věku, kdy nemá již sílu pracovat.

Ale, podmiňuje to:
– zrušení úroku a navrácení peněz jejich původní funkci do bank států
– zdanění práce strojů jako výdobytků celé civilizace v jejích dějinách
– růst chápání společnosti, aby to sama po elitách vyžadovala
– ideálně zavedením energo-invariantu.

btw: minulý týden o zavedení zdanění práce strojů hovořil např. Robert Fico...

376274

21.01.2020 13:37

Je proč stranit Trumpovi

RE: V mnohém souhlas, ale co lze očekávat i časově nedaleko?

Sugar 84.?.?.?

Rozumíte tomu jak koza petrželi, např.:

"ZP nelze financovat ani pomoci soucasneho legalizovaneho penezokazectvi, natoz bez neho."
"Ekonomicke zakonitosti nelze politikou zmenit, na tom si uz vylamali zuby bolsevici a na tom si vylame zuby i soucasna zidobolsevicka bankovni elita."
"pro fungujici system kryte meny je urok nepostradatelnym regulatorem kreditniho trhu"
dále jsem to ani nečetl...

S vámi vůbec nehodlám vést diskuzi, protože nerozumíte ani základní terminologii, natož funkci ekonomiky ve zdravé společnosti.

Ale děkuji za rychlý exkurz do vašeho vědomí a zařazuji si vás na seznam klenotů zvědavce k sikimu a kálesovi, kam právem patříte. [chechtot]

376276

21.01.2020 13:39

Atomy pro mír vs. Atomy pro válku: Jediné řešení pro íránsko-americké vztahy

RE: A co Teslovy technologie?

Sugar 84.?.?.?

Bacha siky!
Viděl jsem, jak ti do skříně vlezl agent KGB, asi Putin. [velký smích]

376277

22.01.2020 07:57

Vondrovic air base pro nevítězící US Army

RE: Polarizace v Cesku

vousy13 84.?.?.?

V čem konkrétně autor lhal? Protože já tam nenašel nic, co by vypadalo jako lež.

To, že nesnášíte bolševiky je vaše věc (jste menševik?), ale neznamená to, že jste zastáncem objektivní pravdy.

376296

23.01.2020 10:17

Vondrovic air base pro nevítězící US Army

RE: Polarizace v Cesku

Sugar 84.?.?.?

Rudolfe Rudolfe...
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

376327

23.01.2020 21:41

Kdo je dnes víc? Vláda a stát nebo ČT?

RE: Pro autora

Sugar 84.?.?.?

Víte co, už si Kobu neberte bez prominutí do huby...

Tohle si můžete zkoušet někde u Fridrichové nebo Schwarzenberga. Proč neoblažujete svými nacistickými žvásty sortu lidí, která má stejně pokřivenou morálku?

Např. z jednáních v SSSR cca 2–3 týdny před podepsáním R-M je naprosto jasné, že západ (Francie a Anglie) se s SSSR vůbec dohodnout nechtěl. Západ do SSSR poslal nezpůsobilé figury, které ani neměly pověření svých vlád jakékoliv smlouvy podepisovat. Co měla diplomacie SSSR dělat? Měli donekonečna bez výsledku lézt do prdele prolhané Anglii? Přičemž západní státy smlouvy s Německem již dávno měly podepsány.

Naopak okamžitě po napadení SSSR Německem 22.6. měl Hitler možnost celá jatka ještě zastavit, Stalin dal Německu šanci – okamžitě začali rádiově vysílat, že SSSR napadení bere jako provokaci a vědí, že německý národ nechce válčit a přejí si dodržet vzájemnou smlouvu o neútočení.

Bohužel Němci vsadili na koně světového zákulisí a na to doplatili...

376341

24.01.2020 19:53

Kdo je dnes víc? Vláda a stát nebo ČT?

RE: Pro autora

Sugar 84.?.?.?

Chcete toho liberasta zabít? [chechtot]

376372

25.01.2020 21:01

Vondrovic air base pro nevítězící US Army

RE: Polarizace v Cesku

Sugar 84.?.?.?

Můžete mi vysvětlit vy všeználku spojení "komunistická diktatura"?
Jak jej chápete a jak se projevuje v řízení super-sociálního systému?
Děkuji...

376395

01.02.2020 11:32

Trump předložil návrh na „Obchod století“

RE: Proc vam vadi Izrael, ktery je 3000 km daleko?

Sugar 84.?.?.?

Vám nevadí, když se někde děje svinstvo a nějaký národ je dekády uzavřen v koncentračním táboře? Nebo myslíte pouze narcisticky na sebe a "po mě potopa"?

376529

01.02.2020 12:01

Který společenský systém je nejlepší, toť otázka

RE: Americký pejsek s ruskou kočičkou vaří a my z toho blijeme...

Sugar 84.?.?.?

Chápete vůbec alespoň trochu reálnou politiku?

Jak chcete v globální ekonomice obstát sám se státem s 10 mio obyvateli, který nemá vlastní zdrojově-finančně-technologickou základnu pro celkové zajištění funkce národního hospodářství a státnosti?

Pokud nebudete v nějakém paktu, silnější hráči s pokleslou morálkou vás okamžitě kolonizují. Dříve RVHP nyní EU, jaký pakt byl/je lepší z hlediska sociologických statistik vám je doufám jasné.

376531

01.02.2020 17:05

Trump předložil návrh na „Obchod století“

RE: Proc vam vadi Izrael, ktery je 3000 km daleko?

Sugar 84.?.?.?

V Rusku přeci již od dob SSSR existuje židovská autonomní oblast a Putin jim několikrát nabídl pomoc.

Je to jen na nich, buďto finální holocaust pod mečem Íránu (smrt), nebo asimilace s ostatními religiemi pod duchovními kořeny ruské civilizace (život).

Uvnitř židovstva momentálně probíhá boj o světonázorové pozice.
To si musí vyřešit sami, historie jim již dala spoustu lekcí.

376540

06.02.2020 11:16

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Autor a následovníci Moseho...

Sugar 84.?.?.?

Jim třeba znáti:
– Jak vznikla ideologie současné židovské víry (Tóra, Talmud).
– Jak byla naroubována na starověký sémitský kmen.
– Kdo byl autorem tohoto projektu.
– Jaké byly cíle tohoto projektu.

A v návaznosti...
– Dějinný proces globalizace a s ním spjatou židovskou víru v co možná nejširší mozaice. Tím rozhodně nemyslím začínat až dvacátým stoletím, kdy již proces gradoval ve své završení.

Neboť, není důsledku bez příčiny! A bez těchto základních kamenů nelze pomoci ani židům, ani ostatním.

Mimochodem, Sémité jsou v dnešní době hlavně Arabové. I ti, kteří konvertovali v minulosti z židovské víry na Islám. Z čehož plyne jasný závěr, kdo je dnes objektivně antisemitou.

376634

07.02.2020 15:06

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

RE: Autor a následovníci Moseho...

Sugar 84.?.?.?

Zdravím,

jelikož je historie na 2. úrovni řídících prostředků, bylo by velmi pošetilé vycházet pouze ze současnosti.

A to z velmi jednoduchého důvodu: existují procesy řízení přesahující i několik generací, které pokud nebudete schopen identifikovat, nemáte možnost, jak jim čelit.

Např. zmiňovaná globalizace, která je objektivním jevem v evoluci lidstva. Právě proto, že ji celá tisíciletí málokdo byl schopen definovat, tak její forma, je taková, jakou je dnes. Vyhovuje vám to?

O židovstvu doporučuji přečíst samozřejmě Bibli i Korán a na základě toho práce autorského kolektivu VP SSSR, např. "Základy sociologie", "Sinajský pochod". Kde je to podrobně rozebráno.

376690

08.02.2020 01:02

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

RE: Židé?

Sugar 84.?.?.?

Pokud by Joseph Flavius nebyl židem, mělo by smysl se vaším primitivním příspěvkem vůbec zabývat.

Jakou máte vy Rosco metodologii poznání?

Zatím jsem slyšel od vás jen kritiku k ostatním. Jste nihilista, nebo posíláte ovečky záměrně do inferna pro pár shekels?

Pojďte s barvou ven, rukavice byla hozena...

376710

08.02.2020 01:15

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

RE: Židé?

Sugar 84.?.?.?

Někdo identifikoval... Kdo, proč, jak?

Např. vzhledem k Střední Evropě... židovské války.
Jaký byl cíl v objemnějších procesech řízení globalizace?
Řím bly jen zdrojem koncentrace řízení – nic víc pro ty jenž reálně vládnou.

Epizoda dějin detto: Egypt, Judea, Helenia, Roma, Helvetia...
Kdo nezná minulost, nemá budoucnost!!!

376711

10.02.2020 14:24

Proč dal Západ na jeden den Putinovi pokoj?

RE: Putin a KGB

Sugar 84.?.?.?

Opět vítejte pane Navalnyj.

90. léta bezbřehých rozkrádaček v Rusku skončila.
Tak co s tím? Půjdete trdlovat s plakátem Vency na Letnou? [chechtot]

376765

11.02.2020 10:10

Proč dal Západ na jeden den Putinovi pokoj?

RE: Putin a KGB

Sugar 84.?.?.?

Podle jakých socioekonomických statistik vy experte rozlišujete,
zda je někdo agresivní či ne?

376788

12.02.2020 08:41

Sociální experiment Žít Brno

„Divide et impera“ v praxi...

Sugar 84.?.?.?

Ať si to žoldáci ze ziskovek Žít Brno a IQ Roma servis uvědomují nebo ne,
jsou jen veřejnou strukturou kurátorů projektu...

Kdy záměrně je na jedné straně pěstován „člověk parazitický“ a z druhé strany „člověk udřený“. Tímto kurátoři projektu velmi jednoduše vytváří vnitřní sociální napětí.

Konfliktní potenciál následně použijí pro tyto cíle:

A) Odvedení pozornosti „člověka udřeného“ od důležitějších procesů řízení.
B) Záměrnou degradaci „člověka parazitického“ při dosahování pocitu, že spravedlnost před zákonem je jen relativní pojem. A díky příslušnosti ke své skupině získám výhody nad ostatními.
C) Vybití negativních emocí „člověka udřeného“ nahromaděných během jeho života v nespravedlivém systému řízení společnosti na „člověku parazitickém“, v případě potřeby kurátorů. Čímž samotný kurátor zůstane plně skryt.
D) A tím ještě větší odloučení „člověka parazitického“ od „člověka udřeného“.

A tak stále dokola...

Ziskovky zrušit a vše vrátit pod státní řízení, jinak nebude klid. Těžko jejich sponzoři zde nemají své cíle, když do nich vkládají své zdroje. A ty cíle mohou být plně anti-společenské.

376827

12.02.2020 08:53

Proč dal Západ na jeden den Putinovi pokoj?

RE: Putin a KGB

Sugar 84.?.?.?

Pokud nepoužijete statistiku, věříte tedy všem blábolům konspiračních teorií, ať mají jakékoliv cíle? A podle čeho rozlišujete, co je pravda a lež?

Zajímalo mě, jak porovnáte agresivitu východu vs západu, když už se s tím tady neustále oháníte. Ale na to zjevně nemáte a hned vše schováte za závoj tajné služby.

376828

12.02.2020 21:07

Sociální experiment Žít Brno

RE: Každá kurváreň má vinníka

Sugar 84.?.?.?

V tomto máte z určitého pohledu pravdu. Stejně situaci hodnotí i elity...

Ovšem mnohdy záměrně se zapomíná na prvky systému,
který vytvořili záměrně sociopaté na vrcholu pyramidy:

– debilizující vzdělání kódující pedagogikou
– zvrácená kultura degradačních požitků
– nedostatek zdrojů pro většinu obyvatelstva
...
Sami tento systém vytvořili.

Ale neházejme flintu do žita. Informační věk nastoupil a je jen otázkou času, kdy se pyramida zhroutí. Co může dělat úplně každý, je měnit informační prostředí, které statisticky ovlivňuje chování celé společnosti.

Ať je to dělník, filosof, či bývalý bankéř... [smích]

376861

12.02.2020 23:20

Proč dal Západ na jeden den Putinovi pokoj?

RE: Putin a KGB

Sugar 84.?.?.?

Ve vší skromnosti...

Dle vašich příspěvků jsem přesvědčen, že mám nastudováno mnohonásobně více zdrojů o historii než vy. Na jakoukoliv přímou otázku vždy odpovíte omáčkou bez obsahu.

376864

12.02.2020 23:29

Proč dal Západ na jeden den Putinovi pokoj?

RE: Putin a KGB

Sugar 84.?.?.?

[chechtot]
Možná by stálo za to, udělat psychologický profil tohoto magora. Podle mě tu alobalovou čepici velmi pravděpodobně opravdu nosí.

376865

13.02.2020 19:42

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysli

RE: Ono to určitou výhodu má

Sugar 84.?.?.?

Akorát by bylo fajn, aby každý chápal,
že ti gauneři v ČT nerozhodují prakticky o ničem.
Jsou to pouze protektoři na území okupovaného státu
a až páníčkovi doslouží, milerád je nakopne do anusu.
Kdo by je také živil, až budou nepotřební...

376888

V té době každý vrcholný politik západní Evropy byl v nějaké zednářské lóži – Masaryk, Beneš, Rašín nevyjímaje.

První republika byla zákulisím pěstována jen na jateční výkrm Německa pro 2. sv. válku. Za tím hledejme celý průmyslový a ekonomický zázrak, který byl takto malému státu dovolen.

Stejně tak První republika byla v úvodu částečně zdrojově zajištěna zdroji SSSR, viz. problematika carského zlata, legiobanky, transsibiřské magistrály, techodu atd. Dodnes si tuto nespravedlnost Rusové pamatují. I proto v 68. zrovna neplakali, když do Prahy jely tanky.

Dav nevědomý spokojeně s plným břichem bečí,
aniž ví, že pasáček už brousí nože na porážku.

376904

V pravdě ano, každý z těch politiků měl jiné cíle globální elity.
Zda si to uvědomovali či ne je nyní druhořadé:

Havel = zdrojově vydat ČSSR přesně dle Washingtonského konsenzu západním státům, které v 80. letech již lapaly po dechu (Černé pondělí). Perestrojka a RVHP zhroucení jejich život prodloužila o 3 dekády. Dodnes živíme vysokou životní úroveň našich kolonizátorů.

Masaryk = rozvoj průmyslu pro budoucí uchopení Německem. 1. a 2. sv. jsou jen etapy stejného procesu. Např. i segregace národnostního obyvatelstva na veřejných postech, měla vyústit ve zteč. Nebo si myslíte, že nějaký jedinec Masaryk z První republiky mohl diktovat nadnárodní politiku a ekonomické procesy?

To by bylo vskutku naivní z pohledu globální politiky. Asi jako názor, že Švýcarsko je tak bohaté díky šikovnosti svých občanů a války se jim staletí vyhýbají proto, že si "sami zvolili" nezávislost.

376908

Pokud se bavíme o KSB. Doporučuji prostudovat DVTŘ, jinak je opravdu těžko pochopitelné, jak někdo z pozadí může tahat za nitky. Zdá se, že zastáváte podobný názor jako p. Hampl, který historický proces posuzuje jako náhodný sled událostí, bez možnosti většího zásahu samotnými lidmi. Co tímto postojem k dějinám p. Hampl sleduje, můžeme každý posoudit dle vlastní morálky...

Jak ovšem psal již A.S. Puškin:
„Lidský rozum, řečeno lidově, není prorok, ale hádající, který vidí celkový chod věcí a může z toho vyvodit hluboké předpoklady, často časem potvrzené. Ale nedokáže předvídat náhodu – mocný okamžitý nástroj Boha."

Náhoda z pohledu řízení neexistuje, je to jen nechápání probíhajících procesů v příčino-důsledkových stavech, pokud přijmeme, že existuje Bůh, který s každým komunikuje prostřednictvím životních okolností.

Nebo si také myslíte, že se to samo nějak náhodou a vznikl dokonalý harmonický vesmír?

376918

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
743 477,65 Kč

Poslední aktualizace: 12.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?