Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 334 příspěveků, 2 různá jména: Joachim Argon, Joseph Chlor.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.08.2018 08:57

Volání o milost z Ameriky

Ale k čemu by se lidé méli probrat ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Je to snad jinde jiné ? A bylo to kdy někde jinde jiné ?
Všude se najdou vždy velmi vlivné skupiny lidí. kterých hlavní tužbou je moc získat, upevnit, rozšířit, zneužít...a nikolivěk ji pouze využít coby účinný prostředek k tomu, aby se naplňovaly tisícileté tužby lidstva po tom žít spokojeně, v míru, aby ve vzájemné toleranci a úctě lidé pracovali na odstraňování extrémů stávajících a bránili vzniku nových...a to cestou humánní - nejen efektivní, pokud možno. V západním (ale nejenom tam !) světě místo toho panuje takřka bezbřehý (a tedy i extrémní !! ) komunismus...pardon !!! - konzumismus.
Člověk se stává strojem, automatem na plnění úkolů, které před něj a před jeho majitele staví uméle při životě udržovaná soutěž o fiat měnu zatíženou úrokem - vše je podřízeno tomu jak v této soutěži (někdy však charakteru otrokářského řádu pokleslé úrovně - vždyť například ve starověkých Athenách po dlouhou dobu otroci nemusili rukovat do války !!!) urvat co nejvíce, co nejvíce mít možností k otmu, jak co nejvíce zkonzumovat. S čímž je samozřejmé spojena i snaha své konkurenty potlačit, zničit, odrovnat, porazit (což je pohansko- barbarský, nikolivěk křesťanský koncept) ....metody se pak volí různě, zejména podle toho, co je ještě v dané společnosti tolerováno - toto zdá se být jediným kriteriem, což de facto diskvalifikuje celý doposavadní(ý ?) kulturní vývoj lidstva , nejen aktualní vzdělávací systémy.
Výsledkem procesu polidšťování opice je...šimpanz !!!
Nejde tedy jen o americkou utopii, podobné příklady najdeme snad všude...a nacházet stále budeme - pokud se cosi nezmění. Například ty procedury, které umožňují , aby se takovíto vůdcové - šimpanzi, stávali vůdci. Nebo pokud už se jimi stanou, tak aby došlo k jejich mocenské izolaci, což však v demokracii opět je o nalezení a zavedení příslušných procedur (a institucí a jejich organizací).
V monetarizovaném a komodifikovaném lidství, které bytosti proměňuje ve stroje a věci, je to však nesnadné...... v prostředí soutěže o fiat měnu zatíženou úrokem pak nemožné.
Jde víceméně o ÚDĚL. Chtěný - o to perverznější....ale i stálejší.

366133

27.08.2018 09:17

Nová dimenze výročních oslav 21. srpna 1968

RE: 29. září 1938

Joseph Chlor 89.?.?.?

SpÍše by se měli sejít u německého velvyslanectví. A poté jít mávat a pískat před velvyslanectví italské, britské a francouzské. Možná před americké.
Když už tedy nemají na práci nic pořádného a užitečného.
Někteří historici tvrdí, že WW2 začala právě že uzavřením paktu západních mocností v Mnichově 1938. Já se přikláním k názoru, že WW2 byla pokračováním WW1, během dvacetiletého příměří se pouze přeskupovaly síly a hledaly nové strategie (daleko nejúspěšnější se ukázala být ta "americká" - v uvozovkách proto, že jde o příliš obecný pojem..... USA - to je složitá struktura, například různých mocenských zájmů různych zájmových , vlivných skupin lidí - lidí, kteří dokonce ani nemusí být Američany....) systému Zaharoff.

366134

27.08.2018 10:25

Neuvěřitelné. Nepomáhat!

RE: Nepomáhat

Joseph Chlor 89.?.?.?

Musí se akorát zemřít.
" Nepomáhání" Deutsches Reich (verze Weimar) bylo jednou z hlavních příčin , které vedly k WW2,
Bez změn motivací např. obyvatel Afriky k útěku, přímo na místě jejich vzniku....je problém expanze imigrace do Evropy neřešitelný.
Je třeba si ale uvědomit zejména to, že peníze jsou "jen" prostředkem a že jich lze vyrobit takřka neomezené množství. A že mohou vzniknout i jiné peníze, než je úročená fiat měna. Pak teprve lze vést diskuzi o tom, co je tu vlastně " drahé" (i když i dnes, za vlády totality finančního systému měn zatížených úrokem, lze hodnotit - a to tak, kdy člověk rozumný pochopí, že kupovat dražší výrobky či služby ze zemí, které oplývají obyvatelstvem namotivovaným k imigraci do Evropy , je vlastně levné....).
Čína vyvezla motivace lidí k emigraci jiným způsobem, také tento zpětný export kdysi vyvezených tam nespravedlností (kolonialismus, zásahy IMF....) měl i své negativní dopady na ekonomický (a tak i kulturní) život lidí např. Západu - nicméně nedošlo k masivní emigraci z Číny. Své plus samozřejmě sehrál i západní kapitál, investovaný v Číně, poté co žebrající Nixon uspěl u Maa.
Země Afriky ale prostě nejsou Čínou. Ekonomicky, kulturně, politicky. Ale budou docela brzy (ve svém agregátu) populačním násobky Číny. V té době ale už bude pozdě na to chtít se ptát : " A proč naše děti nemůžou si hrát ? "

366136

27.08.2018 12:23

Nová dimenze výročních oslav 21. srpna 1968

RE: 29. září 1938

Joseph Chlor 89.?.?.?

Takové prvoplánovitě antisemitské ( a nesmyslné - mnozí židé během WW2 velmi trpěli, miliony jich zahynuly) příspěvky jak je ten váš devalvují hodnotu tohoto webu.
Jen k jedné věci (kdo vlastné vydělal na WW2 ) , krátké shrnutí, formou odkazu : Christopher J. Tassava : The American Economy during World War II.
Mějte se hezky.

366143

27.08.2018 14:33

Neuvěřitelné. Nepomáhat!

Jen několik krátkých otázek.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Cituji : "....Jeden den v utečeneckém táboře v roli humanitárního pracovníka mi stačil. Změnil jsem úplně názor. Už jim nebudu nikdy pomáhat!...."

A byl to skutečně celý den ? Nebylo to třeba jen několik hodin ?
Stejně ale....i kdyby to byl tak obrovsky dlouhý časový úsek, jakým je celý jeden den (i noc ?)....nebylo by to málo na to, aby dospělý človék " úplně změnil názor " ?
No a když tedy jste ten názor změnil "úplně" - tak jaký byl ten názor předtím - než jste celý jeden den pobyl v roli humanitárního pracovníka - v utečeneckém táboře ?

Hezký den.[smích]

366148

28.08.2018 12:01

Kult „géniů“

RE: Od A.Smith, pres Ricardo,

Joseph Chlor 89.?.?.?

Cituji : "..... diky politice keynesianskych sasku jsou dve tretiny sveta bankrot...."

Můžete to trochu upřesnit ?

Mimochodem - pan Keynes patřil k těm, kteří nesouhlasili s tím, aby Deutsches Reich byla de facto (ale i de iure) sražena na kolena (Versailles 1919). Možná kdyby.....
No a ještě jedno - nebýt keynesianských (a snad i marxovských - viz např. znárodnění AIG a dal. ) intervencí při řešení Velké krize 2008 a násl....tak skutečně mohla se velká část svéta propadnout do chaosu.
Vy byste tehdy dělal co ?

Proč dehonestujete své názorové protivníky ?
Váš oponent má mnohé rozumné názory, byť např. uvažuje o totalitě soutěže o fiat měnu zatíženou úrokem příliš radikálně (zrušení peněz), tady by měly by spíše na místě úvahy např. uvedené v knize B. Lietaer : "Budoucnost peněz" a praktický příklad monetárně -alternativní praxe pana Unterguggebergera - mimochodem násilně přerušeno centrální bankou (postavení centrálnćh bank je ojedinělé - v rámci údajných demokratických režimů zde máme velmi rozhodující organizaci kvazitotalitní povahy...to je absurdní, leč existující - a tedy musí se s tím vypořádat nějakým praktickým způsobem každý človék - občan, obyvatel, producent, konzument, politik, volič.... ).

Hezký den.

366171

29.08.2018 09:09

Rasistické úvahy nad polygenní dědičností

V testu přežití by zase zřejmě propadli Evropané.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Možná i pan Kubáč by propadl - kdyby si měl umět obstarat potravu někde v savaně či v džungli. Nebo kdyby si tam měl umět najít příslušnou rostlinu, která má hojivé či léčivé účinky. Nebo kdyby tam měl vychovat potomka.
Test IQ má určitě své velké přínosy (ale byl i zneužit-. např. v programech euthanazie či při nucených sterilizacích v USA - kdy v roce 2015 Senát přijal zákonná ustanovení v zájmu odškodnění těchto obětí.....), ale tak jak je ve většině případů koncipován, je produktem zdejší civilizace, byl " ušit na míru" obyvatelstvu domorodému. Se vší úctou ke konstruktérům těchto testů a jejich snaze o co největší objektivitu.
Obecně pak platí, že zatím jsou to kmenová společenství, která z hlediska evoluce jsou civilizačně nejúspěšnějśí - trvají totiž mnohem déle než existuje např. civilizace průmyslová, nebo chcete-li " západní". A kdoví jak by tomu bylo , kdyby do těchto kmenových společenství nebylo zasahováno zvenčí (viz např. násilné takřka to vyhlazení tkzv. Indiánů , žijících v souladu s přírodou -kdy v tomto až podnes mohou nám být snad až nedostižitelným vzorem).
Byla to podskupina " bílá rasy" a " křesťanstva" (např. na 94 % Němců a Němek v období nástupu nacismu bylo nějaké křesťanské denominace) , která má - a zřejmě to "dokázala" i díky vysokému IQ příslušných vůdců a vykonavatelů, na svědomí obrovské zločiny proti lidskosti, kdy násilím zemřely snad až stamiliony lidí.

366185

29.08.2018 10:51

Kult „géniů“

RE: Od A.Smith, pres Ricardo,

Joseph Chlor 89.?.?.?

Takhle by ale bylo možné uvažovat takřka o všem, co lidé každodenně řeší - že nejde o řešení , ale jen o odložení problému do budoucna. S takovým scholasticko-sofismatickým (myticko - magickým ?) vhledem se prakticky nedá polemizovat, je nefalzifikovatelný.
USA fiskál na následném prodeji akcií AIG vydělal.
Nevím, co to je " pejzatá mafie".
Škoda , že jste neodpovědél na otázku, jak byste důsledky (2008 a násl.) morálního finančniho hazardu bank a dalších s nima spojených organizací řešil Vy - jinak než keynesianskym způsobem ( a zda už nékde takto postupováno bylo).

Zkuste si nejprve nastudovat, co je to bankrot států (většina lidstva žije ve státní organizaci komplexních civilizací). Možná pak přijdete na to sám , jaké nesmysly sem vkládáte. V současnosti se totiž většina lidstva možná NIKDY neměla lépe...a jsou to kupodivu mnohdy státy s malými státními dluhy - které jsou v situaci blízké bankrotu (měřítko a tak i porovnávání ale zkresluje např. nezahrnutí dluhů sice faktických, ale oficialně nijak nevztahovaných k standardním vyjádřením fenomenu státního dluhu...viz např. aktualní článek na Patria "Project Syndicate: Skrytý dluh Ameriky").
Tím netvrdím, že situace je růžová... a jde zejména o odpovědnost finančního sektoru, ale i on je nucen postupovat v rámci soutěže o fiat měnu zatíženou úrokem ( kterou ale jistěže manipuluje a různě modifikuje tak, že projevy jsou někdy zhoubné). Nicméně moc těchto privátních organizací je dnes už i taková , že někdy umějí (zejména s přispěním státní organizace finančnich toků ) ustanovit novou rovnováhu - pokud je ten proces mírový a nebolestný....tak proč ne.
Vycházejme z reality...ne z různých hysterických projevů, z volání po tom, že už nastala katastrofa, že se všecko hroutí, že nic není řešeno - jen se vše kamufluje (mnohé ano !!!) atd atd. Pak možná zjistíme, že si v mnohém rozumíme a že se de facto můžeme vzájemně jen doplňovat, i opravovat.
Mimochodem - B. Lieater ve své knize " Budoucnost peněz "tvrdí, že všude tam, kde se do vztahů uvnitř komunit zavedl peněžní systém, začla se komunita rozpadat.....[smích]

366188

29.08.2018 11:05

Rasistické úvahy nad polygenní dědičností

RE: hranice jsou dobré

Joseph Chlor 89.?.?.?

Cituji : "...Těší mne, že jsem se díky tomuto velice odbornému článku dozvěděl, že hranice mezi genetickými systémy v lidském společenství existují v prospěch zdravého vývoje lidstva. ..."

Co si představujete pod pojmem " zdravý vývoj lidstva" ?

366189

29.08.2018 15:53

Kult „géniů“

RE: Od A.Smith, pres Ricardo,

Joseph Chlor 89.?.?.?

Ach jo....
Tady máte stručný přehled, snad tomu porozumíte : "AIG Bailout, Cost, Timeline, Bonuses, Causes, Effects"
Cituji : " ....In December 2012, the Treasury Department sold off the last of its remaining shares of AIG. In total, the government and taxpayers made a $23 billion profit from the AIG bailout....."

Hezký den.

366198

29.08.2018 17:56

Rasistické úvahy nad polygenní dědičností

RE: V testu přežití by zase zřejmě propadli Evropané.

Joseph Chlor 89.?.?.?

No ano, to neustálé omílání téhož z pozic etnocentricismu.... který ale samozřejmě vychází z lidské přirozenosti - tak jak byla nám předána evolucí (přičemž " Eva" zřejmé byla černoškou, ale to jen tak na okraj). Takže to chápu.
Napřiklad i šimpanzi se také tak chovají - jejich tlupa je jim nade vše. Dokonce i křesťanská kultura a sociální praxe se s tím musily porovnat...a stále s tím bojují (tedy i samy se sebou).

Ta Vaše " bílá rasa" , respektive její dnešní civilizace, pak není evolučním vrcholem, ba možná je jen deviací, v časoprostoru civilizačního vývoje (Viz např. Tainter : "Kolapsy složitých společností") . Takže aby měla získat nějaké oprávnění na to, posuzovat dle SVÝCH kritérií jiné civilizace, nota bene dokonce vyčítat jim, že nejsou stejné jako ona (tedy " rovné" té civilizaci "bĺlé rasy" - což Vy sám považujete v úvodu svého komentáře za zhoubnou ideologii - tvrdíte , cituji : "....Největší zločiny proti lidskosti se v nedávné historii udály ve jménu pochybné "rovnosti..", tedy jednou a stejnou svou klávesnicí tvrdíte, že je usilování o rovnost zhoubné, abyste takřka ve stejném okamžiku bažil po tom, ať např. " černí" dokonce vytvoří si a udržují stejnou civilizaci...to mi připadá dost groteskní ...), tak to by musela trvat ještě tak asi 30 000 let.
S tou kolonizací prosí prr.
Stačí když se podaří uspořádat poměry zde - na Zemi. Zatím by docela stačilo exploatovat a vyčerpat jen jednu planetu, ostatní počkají.
Zkuste raději zatím emigrovat pouze do té Afriky, ani hvězdy Vám totiž neutečou. Taková misionářská činnost je přece jen realnější.... a mohla by být i užitečnou.
Ale jak pravím - udělat si pořádek ve vlastním domě mělo by mít prioritu. Včetně toho, že se vzdáme konečně všech těch utopií : o jednotné civilizaci, o celoglobálním trhu atd. (o jednotné exkluzivní "rase" ani nemluvě...nebo o jednotné měné).

Nejen Indiáni , to se dělo všude - že se mezi sebou mydlili. A děje.
I v tomto ohledu " bílá rasa" zaznamenala veliké úspěchy - nejen co se týče technologií ( dynamit, bojové plyny, děla, bombardéry, cyklon B, rakety , atomová bomba....).....ale i jejich použití.
Kam se ni hrabou Indiáni. V tom máte pravdu.

366202

30.08.2018 11:21

Kult „géniů“

RE: Od A.Smith, pres Ricardo,

Joseph Chlor 89.?.?.?

Uvodni odstavec (napr. smyslenku o udajnych presunech majetku akcionaru do kapes managementu...potazmo Vase urazky) nehodlam komentovat, Vypovidaji o Vas, ne o mne.
Samotny Ritholz ve sve knize Bailout Nation tvrdi, ze bez zachranneho programu by mohlo dojit k celosvetove pohrome(kam pak vuci tomuto stavet nejake drobne , ktere by AIG mohla zaplatit na danich apod !!!.) . Dale tam prognozuje ztraty ze zachrany AIG az do vyse 450 mlrd USD.
Takze mu celkem rozumim, kdyz se o nekolik let pozdeji (kniha vysla roku 2009) chce ze svych nepodarenych prognoz vymluvit - a poukazuje napr. na to, ze cast akcii byla darovana, coz vsak je protiargumetem samotnym jeho tvrzenim....
Mimochodem - chlubi se v zminene knize tim, ze toxicke derivaty sam shortoval.........tedy na procesech vedoucich ke krizi parazitoval.....

Nepusobite na me dojmem cloveka, ktery zna problematiku,spise dojmem cloveka, ktery napise naprostou hloupost (ze dve tretiny sveta uz zbankrotovaly)...a pak vselijakym zpusobem odvadi pozornost jinam, protoze tento nesmyslny svuj vyrok nema jak prokazat .

Timto povazuji z me strany nasi tuto vymenu nazoru za skoncenou. Nic noveho jsem se totiz nedozvedel , a zrejme ani bych se nedozvedel.
Dekuji, preji hezky den.

Jeste douska :
V zahlavi jedne z kapitol sve knihy Ritholz cituje Keynese.........[překvapení]

366219

30.08.2018 11:43

Rasistické úvahy nad polygenní dědičností

RE: V testu přežití by zase zřejmě propadli Evropané.

Joseph Chlor 89.?.?.?

......Pomocí virgule sestrojené z eldratu jsem zjistila, ze tam "praskla třetihorní tektonická deska a na ní byly pyramidální stavby"......" ....No jasně, že tady tehdy žili obři......".....Třetihorní pyramidy už byly menši, jen 11 metrů...a stále se zmenšovaly...."....
(az byly mensi a stale mensi a jeste mensi - az se staly uplne neviditelne [velký smích])))

No, zasmal jsem se. Takze diky.
Ale nevim, co by ta pani potrebovala, od toho jsou zde prislusni odbornici.
Kazdopadne by jeji nejblizsi okoli melo zvysit ostrazitost - at nedojde k nejake tragedii.

366220

30.08.2018 12:05

Venezuelská migrantská krize povede ke znovuobnovení „Velké Kolumbie“

Zajímavý prognozující pohled na věc...avšak nepotvrditelný.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Proč ?
Nu, protože sám autor uvádí " Velká Kolumbie", tedy v uvozovkách.
To pak se dá pod takovýto pojem zahrnout ledasjaká konstelace společensko-organizační praxe.
Střízlivějšim odhadem je, že se dosavadní venezuelský vládní establishment, který již delší dobu neumí řešit palčivé otázky mětské (např. v pobřežních vesnicích je situace zatím jiná) kriminality, nedostatku vzdělaných kádrů a obecné chudoby, neudrží u moci.....a moc přejde do rukou více proamerického režimu. Snad nekrvavým způsobem. A uprchlíci se začnou vracet (vliv bude mít i zpřísňující se takřka celosvětová represe a prevence - ve vztahu k imigraci).
Jaká pak bude latinskoamerická politika takto změněné Venezuely, tak to si netroufám odhadnout, každopádně era amerických trojských koňů už je nenávratně pryč (avšak Monroova doktrína platí stále).

366221

30.08.2018 18:03

Afghánistán: Ostudná válka Ameriky

RE: Klub přátel USA - zápisné 20 dollarů

Joseph Chlor 89.?.?.?

Jenze tito (a mnozi dalsi, nejen pisalci) "jsou" liberaly jen proto, ze si tak rikaji, nebo ze si tak nechavaji rikat.
Podobne tomu bylo uz kdysi - viz napr. Toequemada a cela jemu podobna sebranka rekrutujici se prevazne z rad katoliku ...ti si taky o sobe mysleli - a take to okazale davali nejevo - ze jsou KRESTANY. Avsak byli to naopak ulhani a proradni heretici, verim, ze pokud ma pravdu evangelista Matous, tak dli dnes v mukach vecnych.....
Vpravde maji tito nasi " liberalove" blize ke korporatfasistum konzumistickeho modu. Vsak rada z nich je placena ruznymi oligarchy, napriklad majitelem hedge fondu.

katolicky , catholic : lat. catholicus. z reckeho katholikos....vseobecny, tykajici se vsech, univerzalni (tedy fasisticky ???)

366235

02.09.2018 11:44

Liberální světový řád je mýtus

Uvnitr rodin (rodina - zaklad statu !!!) se zije po komunisticku.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Znam sice jednu rodinu, kde manzelka mesicne fakturuje manzelovi sluzby , ktere poskytuje rodine vyhradne ona (jake ma sazby za poskytovani sexu neni znamo)...ale ani ona neusiluje o hromadeni takto ziskaneho trzniho teritoria a financniho kapitalu za tim ucelem, aby obsadila dalsi a dalsi teritoria (a mohla tak fakturovat dalsi a dalsi castky a ziskavat tak dalsi dodatecny kapital...a treba si na takovouto praci za takto ziskany kapital najimat na tuto praci jine zeny a ty pak vysilat ve svem financnim a trznim zajmu do dalsich a dalsich teritorii atd atd..).
Ne , i ji (pokud tedy je znamo) staci neimperialisticke a antibyznysove schema, nekdo by to mohl nazvat treba STAGNACI - a nebyl by, co se tyce uziti a vyznamu slov ekonomickeho zargonu, daleko od pravdy.

Jde samozrejme o " dobrovolny " (uvozovky proto, ze maloktere chovani subjektu je v prirode cineno dobrovolne, i pudy u zvirat jsou vlastne prostredkem donucovacim, zvire nema tu svobodu, aby tyto pudy mohlo odvrhnout....u cloveka k tomu navic pristupuji i omezeni, narizeni, regulace atd, dane kulturou) typ komunismu. Obdobne jak je tomu v komunitach napr. Hutteritu v Severni Americe (take tam funguje rada omezeni, dana mj. spolecenskym tmelem techto spolecenstvi, ve kterem prevazuje nabozenska slozka).
Jak se to ma potom s liberalnim radem a zivotem lidi uvnitr rodin ? Ktere faktory, ktere hybne motivace, determinanty a predispozice ,kterymi se vnitrni zivot rodin ridi a naplnuje, vyplyvaji z povahy komunistickeho schematu - a ktere z povahy liberalniho (autenticky liberalniho, tedy ne liberalismus jako prostredek souzici k zotrocovani individua ci mas, ale liberalismus jako idea vedouci k osvobozeni jednotlivce i spolecenstvi jednotlivcu) ? Je mozne ze liberalismus a komunismus vnitrniho zivota rodin mohou - ve svych protikladech , vytvorit takovy druh rovnovahy, na kterem pak lze stavet i vyssi organizacne - spravni celky spolecnosti ? Je mozne oddemonizovat pojem " komunismus" tak, ze se posune smerem k pojmu " liberalismus" - ze obsahy jednoho pojmu naamalgamuji a posleze mozna i hybridizuji obsahy pojmu zdanlive to protichudneho takovym zpusobem, ze se nova kvalita rovnovahy dokaze promitnout do zivotni praxe i mimo vnitrni zivot rodin ?
Evropane jsou pythagorejci (bludy o zidovstvi Evropanu jsou nesmyslem), uvazuji v parametrech. Coz je mj.,( pratelstvi je sdileno, proc nespoluvlastnit i kus dreva nebo hadru ?) privedlo k tomu, ze dali prednost spolecnemu vlastnictvi.

366275

03.09.2018 11:22

Září v českých dějinách

Jen malé doplnění.

Joseph Chlor 89.?.?.?

13. září 1938
Teroristický útok zfanatizované německé henleinovské luzy na četnickou stanici v Habartově (mimochodem - poměrné pravdivě na tuto teroristickou akci upomíná scéna z Vávrova hraného filmu " Dny zrady"....na netu pak např. text "Habersbirk (Habartov) – 13.9.1938 Skutečný začátek druhé světové války?").
Připomeňme si tedy památku těchto skutečných hrdinů a oběti boje s německým nacistickým terorismem - zavražděni byli praporčík KOUKOL, četníci ROUBAL a ČERNÝ, strážmistr KŘEPELKA. Strážmistr PARDUS (před jeho očima teroristé mučili jeho ženu, jemu samotnému prý do ucha vyryli hákový kříž....), PŘIBEK a Růžena PARDUSOVÁ naštěstí zraněním nepodlehli a přežili. Čest vzdejme i všem ostatním, kteří tehdejšímu terorismu Němců a Sudeťáků aktivně bránili.
Jen tak mimochodem - tehdy ještě nebyla podepsána dohoda mezi Německem, Velkou Británií, Francií a Itálií (tkzv. Mnichovská " dohoda" ) - která mj. postoupila Německu i obec Habartov....ale už 19. září 1938 Británie a Francie vyzývají československou vládu, aby odstoupila pohraniční oblasti s více než 50 % německého obyvatelstva Německu.....bez ohledu na teroristické útoky , prováděné touto " většinou" - za přispění jejich spojenců v Deutsches Reich....bez ohledu na umučené a zavražděné československé četníky, vojáky, důstojníky a další občany.....

Douška.
Daniel Herman si ale vybral pro svou kandidaturu do Senátu obvod č. 44 (Chrudimsko – Havlíčkobrodsko). A volby proběhnou až v říjnu - to už bude ČTV a spol. vzpomínat asi na zábory Němců, možná však přijdou na přetřes i obdobné události, jako byla ta v Habartově - např. "Liptaňská tragédie 1938"....

366288

03.09.2018 15:27

Září v českých dějinách

RE: Díky za celou sérii

Joseph Chlor 89.?.?.?

Rakousko -Uhersko bylo první novověkou evropskou říší, která uznala islám (po zabrání Bosny a Hercogoviny).

366291

04.09.2018 12:43

Budou z důvodu obnovy Sýrie zkonfiskovány nadnárodní společnosti?

" Vítěz bere vše".

Joseph Chlor 89.?.?.?

Otázkou ale je kdo je (jsou) vítězem (i). Jak to hodnotit.
Obecně pak platí že jsou to ti, kteří vyjdou vítězně (profit, nové trhy, nová bezpečnostní rizika - a tak i nové příležitosti jak budovat nový " Krvavý kruh"....) v agregátu zisků z celého Krvavého kruhu : tvorba a eskalace bezpečnostních rizik - zbrojení a jeho financování - válka - poválečná obnova - " humanitarizace války" - tvorba a eskalace nových bezpečnostních rizik - ...etc etc...)
Do hry samozřejmě vstupují i parazitní organizace (zejména média a různé humanitarizující " neziskovky" - často jsou zřizovány a financovány primárními vítězi..... ale i politické organizace či showbyznys).
Kupodivu mohou být vítězi i penzijní fondy (coby kolektivní investor).

Ano, irakizace určitě hrozí, platy nejen to lidí zaměstnaných ve správě země jsou "
díky" válce mizerné - tedy bude zde velká afinita k radikalizacím, respektive k hledání zaměstnání tam, kde platí lépe ....což může znamenat nejen korupci, ale i přímou účast v staronových či nových teroristických džihadistických organizacích.
Což ovšem opět prospívá vítězům (viz výše). Ne náhodou je totiž zlatou slepkou našich zbrojařů a je úvěrujících bank již po několik let Irák - tamní situace. Ale nejen našich ("The Business of War Is Booming for Europe’s East").
Utrpení mnohých jinde rovná se obrovské zisky nemnohých onde.
Tak je třeba zejména posuzovat otázky " porážek" i "vítězství ", jednou se tak snad i tkzv. " historici" (určitě ale ne čeští, ti jdou ode zdi ke zdi - vždy vepředu před papežem) doberou konečně správného hodnocení WW1 a WW2 - kdo vlastně tu byl poražen a kdo je tam vítězem.

366308

05.09.2018 10:16

Je další agrese USA proti Sýrii již naplánována?

"To by v tom byl čert, abychom Rusům ten jejich úspěch v Syrii nepřekazili ! "

Joseph Chlor 89.?.?.?

.......Tak takhle možná uvažují ti, kteří mají plné huby Pravdy, Lasky , Demokracie, Spravedlnosti atd.a plné kapsy napalmu, raket , bomb a příslušných akcií firem.

Co by to byl za svět, ve kterém se tolik snažíme (viz zejména US výdaje na " obranu") - aby byl lepší (viz showbyznys via Hollywood) , lidštější (viz např. My Lai či svazek se Saudskou Arábií), demokratičtější (viz např. Majdan), jistější (viz finanční krize 2009 a násl.), bezpečnější (viz vyvolaní džihádu a uprchlických vln), spravedlivější (viz např. podpora kosovských teroristů).....a najednou přijdou Rusové a začnou nám tady ( i tam) zavádět jejich pořádky, dokonce mají tu drzost, že v Gliwic...eh, teda v Tonkin...ale ne...samozřejmě že v Londýně zaútočí chemickými zbraněmi - na obyvatele země, která je členem NATO.
To tedy ne, soudruzi !!!
Jak by k tomu přišly naše hrdinné armády - vítězové od Kabulu a od Bagdádu !!! Které se tolik snaží - už téměř celou jednu generaci, vybojovávat tu na věčné časy naplánovanou vojnu s teroristy (které jsme předtím spoluvytvořili)...tolik materiálu, tolik nafty, peněz jakbysmet ...snad milion mrtvých a miliony zraněných, ožebračených a vyhnaných (odsunutých ?) ....tak hezky to prostě funguje už leta, nikdo nám do toho nešťoural, ba i ty zbabělé Čechy a hloupé Slováky jsme do toho krásně zatáhli....
....A najednou - kde se vzali, tu se vzali....., jsou tu Rusové !!!! A že prý budou teroristy likvidovat, vytlačovat, ničit - ale pozor !!!! Oni to skutečně myslí vážně !!!
A provádějí to rychle !!!! Už ani nestačíme měnit taktiku - natož vymýšlet jak dál naložit - s tím naším byznysem.
Takto ne, soudruzi.Toho jsme si nezasloužili. Takto kvartály modré nebudou.
To by ještě nakonec mohlo dopadnout tak, že Rusové uspějí i v udržení pořádku v poválečné Syrii, že se váleční a další uprchlíci vrátí do Damašku i jinde,.že se domácí pustí do obnovy své země a budování své budoucnosti v mírových podmínkách.... že se prostě situace vrátí tam, kde byla za Assada.
Jak pak bychom před celičkym tím našim světem pak opět vypadali my ?!?? Jak bychom vypadali před Bohem (Hospodin vyvaleného národa) ?!??
Soudruzi (a soudružky), toho bohdá nesmíme připustit !!!
Jacku, podej sem tu bednu. Ukážu vám nyní jak se to dělá.

366317

06.09.2018 11:21

Je další agrese USA proti Sýrii již naplánována?

RE: Jak bolsevici stali ve fronte na revoluci az posledni...

Joseph Chlor 89.?.?.?

Cituji : " ....Kdokoliv by chtel vedet neco, jak vypada Socialismus s lidskou tvari , mel by se podrobne podivat na situaci v Nemecku 1933-40..."

Podívejme se tedy na některé tehdejší údajné " prosocialisticko-lidské" události .... i když ne podrobně, ale jen heslovitě:
Program " Die Straße frei " (dem Sturmabteilungsmann) - špiclování, sběr údajů osobního charakteru, vyhrožování, zastrašování, glajchšachtování občanů a občanek.
Zapálení Reichstagu a následná likvidace lidí, označených již dříve za nepřátele, první mučírny gestapa a koncentrační tábory.
Privatizace : zejména Deutsche Reichsbahn (tehdy největší veřejno-právně podnikatelský subjekt na světě), Gelsenkirchen Bergbau, Vereinigte Oberschlesische Hüttenwerke AG , Deutsche Bank, Dresdner Bank, Deutsche Schiff-und Machinenbau AG Bremen “Deschimag”, Hansa Dampf.....a také viz stranicko -privatni (nacistické - NSDAP) podniky veřejného zájmu jako byly Die Deutsche Arbeitsfront, Nationalsozialistiche Volkswohlfahrt , Winterhilfe....
Přijetí Zmocňovacího zákona a tak ustanovení fuhrerovského jednopartajního režimu.
Posílení moci SS .... Noc dlouhých nožů. Vznik SD. Podpora iredentistickým pangermánským hnutím i živlům např. v Čechách a na Moravě.
Přijetí a aplikace Norimberských zákonů.
Zákaz "svobodných" (existovaly stranicky vázané odborové aktivity, v širokém spektru - ale existovala např. i antistranická Freie Arbeiter-Union Deutschlands) odborů. Rozkradení (de facto partajnická privatizace) jejich majetku, likvidace jejich k novému režimu neloajalnich funkcionářů.
Konverze hospodářství na válečný konjunkturalismus, osekávání produkce spotřebního zboží (Němci se v obsazené Praze roku 1939 nemohli nabažit nabídky obchodů).
Obsazení Rakouska a Československa, předchozí a následný teror a systematické vykrádání ekonomik těchto států (viz kdyby už jen uměle nastavený kurz koruna - marka).
Křišťálová noc. Příprava holokaustu.
Nucené sterilizace a programy euthanasie.
Napadení Polska a rozpoutání obrovského , těměř celosvětového krveprolití - za účelem získání lebensraumu (kolonie) , likvidace nižších ras a sovětského pokusu o zavedení "socialismu" (šlo také o diktátorský druh kapitalismu, avšak s naprostou převahou centrálně byrokratických elementů , soukromý kapitál byl naprosto nevýznamnou složkou tržních sil ).

Tolik k "socialismu s lidskou tváří" v Německu let 1933 - 1940,
(tím nepopírám, že se mnoho lidí v Deutsches Reich verze NSDAP mělo v těch letech lépe jak předtím, možná se dokonce cítili i svobodněji...a určitě hrději....pohroma přišla až v dalších letech, poměrně zasloužená )

366327

07.09.2018 11:17

Globální aliance ve jménu zla

Proč ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

I ze vzpomínek přímých účastníků (" Od Zborova k Bachmači") vyplývá, že jak politické a vojenské vedení, tak i vojáci - legionáři, chtěli svůj boj s Němci, dotáhnout až do konce. Kdy ruská vojenská moc se de facto zhroutila .....navíc byla tato fronta znepřehledněna různými revolučními, anarchistickými a iredentistickými silami do takového stupně, že např. boj s Němci by zde znamenal i boj s Poláky či s Ukrajinci . Pročež bylo rozhodnuto o přesunu na frontu západní .
Docela dobře ten chaos dokumentuje pozdější situace na Sibiři, např. v oblasti působení Kolčaka - " cara Sibiře". Kdy bylo nesnadné postavit se na stranu, která by odpovídala cílům československého zahraničního odboje.
Usuzovat dnes, že "....světová válka byla těsně před koncem. Stačilo pár měsíců vyčkat ..." - to je poněkud nesmyslné. Tak tehdy nebylo ještě možné přemýšlet - zejména vojáci - vlastenci tak nemohli přemýšlet (" no co, stejně už jsme to vyhráli...tak alou domů, po vlastní ose, způsobem zelených kádrů"), tak by celou svou věc nejen že poškodili morálně, ale (viděno aktuální optikou !!!) ...i realně.
„Zpětné zrcátko je vždy čistší než čelní sklo.“
(W. Buffett)

366349

07.09.2018 11:25

Zabere čas, než nová zahraniční politika Německa vůči USA přinese výsledky

Moc nového bych od tohoto karierního právníka neočekával.

Joseph Chlor 89.?.?.?

https://en.wikipedia.org/wiki/Heiko_Maas

366350

08.09.2018 11:34

Je další agrese USA proti Sýrii již naplánována?

RE:

Joseph Chlor 89.?.?.?

Děkuju.
Mějte se dobře.

366366

10.09.2018 09:36

Kauza Skripal: Záhada pokračuje

Dalsi zahady viz napriklad .....

Joseph Chlor 89.?.?.?

.....vlkovobloguje.wordpress.com a clanek https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/09/07/nov...

366426

11.09.2018 10:50

Trump obvinil Kubu ze „sonických útoků“ na americké diplomaty

A není to málo ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Cituji : " ....Lékaři z USA uvedli ve zprávě, že všech šest diplomatů, kteří prošli celou řadu testů, mají nějaké poškození mozku....."
Někdy mám totiž takový pocit, že nějakým poškozením mozku trpí i prezidenti a členové jejich administrativ. Možná daleko vážnějším než ti diplomaté.
Usuzuji na to z jejich činů.
Kdy například v rámci údajného šíření demokracie zavádějí v různých oblastech světa chaos...anebo v rámci údajného boje s terorismem napomáhají vytváření a konsolidaci teroristických organizací.
Umírají při tom statisíce lidí, miliony přicházejí o své zdraví, o své příbuzné, o své domovy, o štěstí a budoucnost....

Ale dost možná, že naopak jsem to já - kdo má poškozený mozek. A že tito lidé naopak mají to vše velmi dobře vymyšlené , promyšlené a připravené - jak co do průběžných výsledků, tak i konečných důsledků. Kdy na těchto procesech vydělávají jak oni, tak i jejich loutkaři, kumpáni a nohsledi. Nejen peníze - ale i posty, zpevňování a rozšiřování své takřka již dynastické moci, svého vlivu (tedy i vlivu na to, aby někdy v budoucnu opět mohli takto svět " demokratizovat" či " odterorizovávat".....
Asi se začnu od nynějška pořádně kolem sebe rozhlížet - zda například naši cikáni či naši zkorumpovaní úředníci nepodnikají na mě " sonické útoky". Nebo naši novináři. Snad kvůli tomu neskončím jednou v blázinci.

366449

12.09.2018 10:59

Trump obvinil Kubu ze „sonických útoků“ na americké diplomaty

RE: cikády

Joseph Chlor 89.?.?.?

Ne uvedomely, ale navedeny. Ruskem.
Vycvikovy tabor techto cikad se naleza na rusko-cinske hranici, pobliz vesnicky Sing Song Strong. Cikady samotne se verbuji zejmena v Syrii, v Iranu, v Severni Koreji, ve Venezuele a v no go zonach eurounijnich mest..
Tridi se podle vzrustu a inteligence - vysoke a chytre se pouzivaji pro boj s nepritelem v obydlenych zonach, hloupe a male jsou nasazovany do humanitarnich misi v poustich, pralesech a v horach.
Kazda do boje vyslana cikada ma pridelenu svou unikatni CP adresu, je pojistena proti urazu a je pod statni penzi. Vyslani cikad musi schvalit rusky parlament, nestaci pouhe rozhodnuti prezidenta. Parlament take schvaluje kazdorocni rozpocet techto misi, vcetne vydaju na servisni sluzby, PR a pripadne statni pohrby (pokud je co pohrbivat, nekdy staci pouhe seskrabani zbytku ze steny, popripade pretreni steny novou malbou).
Vsichni pozustali eventualne kolateralne ztracenych cikad jsou povazovani za pribuzne hrdinu a v tomto smyslu je take prostrednictvim medii vyrozumena i verejnost - ta je soucasne take vyzvana k tomu, aby usporadala dobrovolnou verejnou sbirku. Jeji spontannost a dobrovolnost doziraji a kontroluji prislusne policejni organy a tajne sluzby. To se vsak jiz deje bez ucasti parlamentu.
Nepouzite a nepouzitelne cikady se ususi, semelou a pridavaji do masokostni moucky. Tou se pak krmi vsechen ten ostatni dobytek. Popripade se extrahuji a plni se jimi lahvicky po vonavkach - ty pak ruske tajne sluzby rozdavaji bezdomovcum v Anglii, za velkeho zajmu anglickeho tisku a pod dozorem britskeho parlamentu.

366468

12.09.2018 11:14

Sýrie - USA oznámily absurdní plán na neomezenou okupaci

Škoda že už nežije pan spisovatel divadelních her Václav Havel.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Snad by napsal - na toto již po dekády vskutku živé téma, nějakou slavnou, kritiky neustále upřímně chválenou a diváky pravidelné a hojně navštěvovanou divadelní hru.
Mohla by se třeba jmenovat" Neodcházení".
Anebo " Čekání idiota"......popřípadě " Válečná slavnost".....anebo aspoň " Smetiště " (srovnej s " Letiště").
Třeba by tak konečné dostal za ženu tu Nobelovic dceru míru. A půl snědeného království k tomu.

366469

17.09.2018 11:57

Taková normální rodinka

K poznamce editora.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Cituji : "A tohle, prosím, není trestné! Pořádají se hony na každého, kdo se pomazlí s dítětem nebo vystaví někde jeho nahatou fotku a tyhle zrůdy naprosto legálně zničily život patrně normálnímu dítěti a jsou za celebrity."

Jak znicily ten zivot ?
V posledku preci jde o to, co se DEJE...a ne o to, JAK TO VYPADA.

Jiste, pusobi ti lidi komicky (ale ne zrudne !!!). O tom zadna.
Urcite nevypadaji tak seriozne jak vypadal Hitler....anebo Stalin...nebo Torquemada...potazmo Julius Ceasar...anebo Bush.....ci Hillary Clinton....(a dalsi a dalsi).
To se prece take pozna na prvni pohled, ze....

Zij a nech zit.
Toz asi tak.

366563

17.09.2018 12:27

Polsko se k smrti obává nákazy „sociálních chorob“ od EU

Socialni praxe krestanske verouky....

Joseph Chlor 89.?.?.?

... tedy jednoho z mnoha exceptualnich starovekych nabozenskych konceptu, se ale take ukazala byt zhoubnou, v mnoha svych projevech (vcetne nabozenskych valek, genocid puvodniho obyvatelstva Amerik, inkvizice....).
Stavet proti islamu ci hodnotovemu nihilismu (nezamenovat s vedeckym atheismem !!!) kriz - to je cesta do pekel. Evropane by meli chtit byt pythagorejci. To je jejich poslani.

K tomu mala technicka.
Dle studie PEW s nazvem "The Future of World Religions: Population Growth Projections, 2010-2050 " maji ve svete bohuzel posilovat do sebe zahledene staroveke veroucne instituce (a tak zrejme i jejich organizacni slozky), atheistu ma ubyvat.
Je to paradoxni. A vpravde nesmyslne. Ale asi tomu tak proste bude. Bohuzel lide zatim nechteji byt svobodnymi a modernimi. A to masove.

366565

20.09.2018 17:50

Za slušnosťou „slušných“ liberálov sa skrýva nenávisť a lož

Základem a východiskem funkčnosti stávajícího systému....

Joseph Chlor 89.?.?.?

...je skutečně víra.
A sice víra v hodnotu fiat měn zatížených úrokem (ten zprvu odmitala všecka tři velká , do starověku - ale i pravěku...a také i do sebe sama zahleděná náboženství, respektive věroučné koncepty,(povíceru exceptuálního, tedy rasistického charakteru - kupodivu včetně křesťanství : i to vylučuje ty, kteří sice snaží se žít dle Krista , ale odmítají být nekriticky loajální ke všem těm různým dogmatickým ustanovením, včetně " Vyznání víry " ).
Tato víra je ale také neliberální. Věří se totiž zhusta jen v totalitu dané monopolní fiat měny, která je svou povahou, svými vlastnostmi a svým založením antikomunitní, antagonizující, a tak i barbarizujíci. Soutěž o tuto měnu vyvolala již řadu velkých neštěstí , včetně dvou (někdy se tvrdí, že šlo jen o jednu válku, s krátkým mezidobím o charakteru příměří ) velkých válek.
Všimněme si pak, že ač řada učebnic "ekonomie" (spíše jde o soubor různých komentářů systému , který pouze trošku humanizoval systém otrokářský, než aby šlo o vědu, která vykládá jak se oikos chová či chovat má tak, aby lidé byli vůči sobě lidmi...a ne např. vlky nebo sviněmi) ) začíná popisem terorie o nákladech obětované příležitosti a teorie substituční, tak už na následujících stránkách je výklad zcela absurdně podřízen totalitě jedné fiat měny zatížené úrokem. Tedy je zcela opominut ten fakt, že se naši pseudoekonomičtí mudrlanti vzdali možnosti substituce monopolu jedné měny a že vůbec nepočítají s náklady takovéto obětované příležitosti.
Taková " ekonomie" je samozřejmě paskvilem....a ti, kteří si na ní vybudovali kariéry budu možná jednou řazeni k těm největším podvodníkům a lhářům, kteři se kdy na planetě Zemi pohybovali.
Ale to už tu nebudeme, potrvá to totiž ještě velmi dlouho než lidé přijdou na to, že byli a jsou klamáni takovým způsobem, že v posledku oni sami usilují o to, aby jejich klamná individuální i společenská existence byla ještě více klamnější. Víra ve výše nastíněnou totalitu je totiž natolik silná a sebezpevňující , že každá touha po svobodě je ve srovnání s ní jen banálním žvástem, je jen komediálním vystoupením - někdy však s výrazně morbidním nábojem i jeho projevem, to se pak platí ta daň, z takovéhoto chování, většinou ji platí otroci (otrokářům).

366650

21.09.2018 19:54

Za slušnosťou „slušných“ liberálov sa skrýva nenávisť a lož

RE: Základem a východiskem funkčnosti stávajícího systému....

Joseph Chlor 89.?.?.?

Jeste male doplneni. Pro ty, kteri proste bez nektere te staroveke veroucne tematiky nemohou se obejit : www.michaeljournal.org....zejmena "An interview with a former Swiss banker" ... a pak take "How to apply Social Credit locally"....

366676

24.09.2018 11:09

Syrsko-ruské vítězství je jediný způsob, jak pomstít izraelsko-francouzské údery

Trochu mimo téma, omlouvám se.

Joseph Chlor 89.?.?.?

V mediích se někdy objevuje názor, že za několik málo let mají v ruské armádě převažovat muslimové.
Již po dekády je pak zde zjevná snaha jistých zájmových mocenských skupin užívat vnějšího muslimského elementu coby beranidla (radikální islám coby protizbraň vývozu vulgárního marxismu ?) proti Rusku (SSSR) . Také politika udržování a eskalace napětí v regionech, ve kterých je mezikonfesní a mezidenominační antagonismus již sám o sobě neustálým a velkým zdrojem třenic, válek, chaosu, hraje do karet těm, kteří možná spekulují na vyvolání džihádu přímo uvnitř ruského státu.
Což by v součtu mohlo vyvolat násobně nebezpečnější konflikt, než je přeci jen stále to " pouze" konvenční válka v Syrii. Zejména pokud by do takovéhoto ohně přilili svůj olej Ukrajinci ...nebo západní neojaničáři (rázem by prekerizovaní " západní" muslimové získali slušně placenou práci i seriozní statut).
Ale jde jen o malou spekulaci (a velké upozornění směrem k těm, kteří ve své naivitě nazírají Rusko coby pevný val , jakousi instanci poslední obrany vůči eventualnímu útoku islamizujícího elementu na naši civilizaci), o nic víc. Jen taková poznámečka.

Se základní tezí článku naprosto souhlasím.
Ale upozorňuji znovu na to, že bude zde velká snaha takovému úspěchu Ruska a jeho spojenců zabránit. Již " jen" z historického hlediska by bylo doslova katastrofou -pro příslušné mocensko propagandistické zájmové skupiny a jejich placené poskoky, například z vedení různých " neziskovek" - kdyby Rusové a jejich spojenci dokázali to, co se kdysi podařilo Spojencům ve vztahu k Deutsches Reich - včetně probenigní inkorporace profašistických a pronacistických struktur , do (staro)nového režimu - což nedokázal (nebo to byl záměr ?!?! - viz zmínka výše, o živení a eskalaci orientálních konfliktu a jejich využití) Pentagon plus jeho " NATO hilfskorps" v Iráku, kdy výsledkem byla mnohem větší terorizace prostoru, než jak tomu bylo za Saddama.
Irakizace Syrie - to bude heslem a politikou těch, kteří v eventualnim úspěchu Ruska spatřují katastrofu, fiasko své, svých kumpánů a svých nohsledů (včetně všech těch různých kreatur a bezmozků v masmediích).

366720

25.09.2018 12:18

Existuje skrytá ruka za ,střetem civilizacíʻ v Evropě?

Že by pomsta za holokaust (atd.) ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Izraelizací (neustálý pocit strachu z ohrožení nejen zvenku, ale i zevnitř může vybudit a katapultovat latentní frustrační náboje uvnitř duší lidí tak, že extremismus stane se normálem) Evropy skutečné mohlo by se dosáhnou hned několika "vítězství".
1. Tady máte odvetu za to, co jste nám působili po staletí a co vygradovalo v holokaustu.
2. Hleďte se konečně zcela jednoznačně postavit na naši stranu, jen tak přežijete - pod našim vedením.
3. Vaše sektářství se opět neosvědčilo, dokonce ani v konfrontaci s velmi zaostalým Orientem. Naše náboženství je mocnější , životaschopnější - to vaše si neví rady ani s jeho plagiátem, dokonce vy sami uvnitř svých zemí produkujete islamisty.
4. Nemáte nic na čem můžete dál stavět, jste navíc pouhými dlužníky - tedy otroky.
5. Budete se nakonec zase rvát mezi sebou.... a my na tom opět vyděláme.
6. Jak jste velcí - tak jste blbí.
7. Máte zdánlivě vše..ale nemáte nic, protože nemáte budoucnost. Dokonce si volíte za své vůdce nepřátele této budoucnosti.

(jde jen o hypotetické teze, o hypotetické zamyšlení se nad fiktivními záměry konkret...eh, fiktivních osob....)

366737

27.09.2018 09:23

Existuje skrytá ruka za ,střetem civilizacíʻ v Evropě?

RE: Jen tak pro zajímavost:

Joseph Chlor 89.?.?.?

Nu a Jehosua Nazarejsky , zvany Kristus, nebyl snad zidem (Zidem) ?
Pavel , puvodne Saul, taky nebyl zidem (Zidem) ?
A kym tedy byli ? (Pavel se sice odvolal k cisari, ze je take i Rimanem...avsak pochybuji, ze by Gamaliel prijal za sveho zaka " pohana" a ze by sanhedrin sveril vedouci funkci ve svych represivnich organech " pohanovi" ...nekdy se tvrdi, ze byl Saul dokonce clenem samotneho sanhedrinu...dale - jsou zde zminky o tom, ze Saul - Pavel jeste i pri sve "krestanske" misi za pobytu v Jeruzaleme platil chramove poplatky.... ).
Mala zvlastnustka - Michalangeluv David ma predkozku. A mnoha umelci vyobrazeny Adam ma zase pupek (tedy i Hospodin vyvoleneho naroda ma snad mit pupek ?!?!?).
Chybicky se asi vloudily.[velký smích]

366776

I kdyby se nasly hromady dukazu, ktere by usvedcovaly ruske jednotlivce, skupiny ci organizace z toho, ze se snazili ovlivnit prezidentske volby v USA ...tak co by z toho vyplyvalo ?
Nu, vyplynul by z toho zaver, ze uvedene subjekty si pocinaji obdobne , jak jejich americke protejsky. Mozna ze s vetsim uspechem.... a rozhodne mene agresivne (nefinancuji a neorganizuji zadne majdany, nevyrabeji falesne dukazy o vyskytu zbrani hromadneho niceni - na jejichz zaklade pak provedou vojenskou intervenci...).
Je tomu obdobne jako s natlakem na Iran. Kdy ten vsak pozaduje jeste mene operacniho prostoru jaky maji jiz dnes ve smeru svych jadernych programu Izrael...nebo Pakistan. A pozaduje teoreticky mnohem mene, jak jiz dnes prakticky maji napriklad prave ze USA (zatim jedina zeme na svete , jejiz statni organy provedly valecny utok jadernymi zbranemi - s cilem usmrtit jednim takovym uderem co nejvice lidi).
A kdyz uz jsou v clanku zmineny kradeze emailu napr. Hillary Clinton....tak nebylo by proste nejlepsi obranou Hillary Clinton a jejiho volebniho stabu, kdyby ve svych emailech zachovavali kriteria pravdomluvnosti, poctivosti, ferovosti, kompetentnosti atd. ? Kdo je zde vinikem ? Ten, ktery se docela hanebne chova...anebo ten, ktery to odhali, poukaze na to ?

Jedna havet se snazi presvedcit okolni prostredi o tom, ze druha havet je stejne takovou haveti jakou je ona.
V podstate je to jen komicke (groteskni ?) a ubohe , neni v tom ani spetka serioznosti.
Ale jde o moc, o velkou moc...takze se ta vaznost nejak musi vyfabrikovat. Nelze totiz zit s vedomim , ze veskera moc je od kasparku a grotesknich figurek ci od grazlu...veskera moc je preci od Boha (Hospodin vyvaleneho naroda) !!!!
No a v tomto je konzervativnim i udajne to liberalni NYT. Musi takovym byt, pozaduji to jeho majitele - tedy provadeci organy vule Hospodina vyvaleneho naroda......

366779

29.09.2018 18:14

Existuje skrytá ruka za ,střetem civilizacíʻ v Evropě?

RE: Jen tak pro zajímavost:

Joseph Chlor 89.?.?.?

Dik za odpoved.

366802

01.10.2018 12:19

Kapitulace nebo odpor?

Menšiny však mohu být také přínosné.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Záleží pak jak na na kvalitě , tak na kvantitě. Jak menšin, tak i většiny (a tedy i prostředí , ke kterému se menšiny nejprve vztahují a posléze jej přetváří).
Je třeba si v těchto souvislostech uvědomit význam tkzv. " disidentsví" - kdy poměrně zanedbatelná menšina může nést v sobě kognitivně -emoční náboj takové kvality, že může představovat základ pro úspešné zvládnutí nových a tak zatím i neřešených a zdánlivě neřešitelných problémů celé společnosti. Z historie známe takové skupiny, byť ne všechny byly úspěšné (většinová moc je ve své mocensko-politické setrvačnosti nejen potlačovala, ale i pronásledovala a hubila).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Achillovou patou však tehdy mohla být i příliš silná a široká vazba velení československé armády na vojenské (i zpravodajské) kádry francouzské (a tak také i na jejich představy o způsobech vedení eventualní války, majících docela blízko k tradici rakousko-uherské / " pevnostnÍ " strategie, která skončla v prusko-rakouském konfliktu málem že ne katastrofou/).
Obecně pak na cizí kapitál (cizí kapitál rovná se i cizí zájem) jako takový (tedy nejen lidsky, ale i hmotný a finanční). Znovu je tak třeba upomenout na totalitu fiat měny zatížené úrokem a na řešení, které v tomto směru úspěšně praktikovali Unterguggenberger a spol. (zde malá zajímavůstka : Unterguggenberger působil ve Woergel, kteréžto město se nalézá u řeky Inn - Schicklgruber se narodil v Braunau, těž u řeky Inn).
Mimochodem - byl to Daladier který se mél v čele několika desítek francouzských úředníků seznámit s velice úspěšným projektem kolkované prokomunitní měny přímo na místě. Jenže zasáhla rakouská centrální banka (pod vlivem Rothschildu ?) - a tento vpravdě DISIDENTSKÝ projekt (který, kdyby se rozšířil i jinde, mohl být protiváhou militaristického řešení Hiterova a spol. ) zastavila.

366826

04.10.2018 17:21

Lesbička: Pomocou matematiky učím deti o homosexualite

Proč ne ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Je jen dobře když děti nebude pobuřovat homosexualita (pokud samozřejmě nejde o hysterické davové scény či obdobné propagandistické akce....anebo o homosexualni styky vynucované - např. v prostředí katolického kleru) jako taková, je jen dobře když budou vědět kam až může různé bigotní monstra či jinak zakomplexované jedince přivést jejich údajná to křesťanská " víra" (někdy sublimovaná do holé nenávisti) - tedy až k schvalování pronásledování , stigmatizaci a likvidaci lidí odlišně sexualně orientovaných, a to jen kvůli této odlišnosti (jistěže například homosexúální pedofily z řad organizací zvaných " církve" je třeba trestat, dle litery zákona). Kdy naštěstí dnes již nemají tu moc, danou kdysi takovým lidem fuhrerem a jeho mocenským aparátem.
Apropo, zde zmiňovaná " křesťanka" (po rozvodu konvertovala) Kuby je zastánkyní celibátu .....kdy tato předpotopní a spíše jen " křesťany" vylhaná instituce je příčinou mnoha tragedií, zločinů - právě že sexualního charakteru.
No, tak trochu tragikomické , že....

366897

04.10.2018 17:36

Trump pronesl řeč na půdě OSN - a svět se směje

Je to groteska...anebo tragedie ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Že údajně to nejstarší moderní demokracie vygenerovala v údajně to svobodných volbách duel Trump - Clinton(ová) ?
Člověk neví zda se má smát nebo má brečet. A zda nemá vše zahodit. Vše, co ho dělalo dosud člověkem (Homo sapiens sapiens) hodit na jednu hromadu a slavnostně to podpálit - v rámci akce " Fiasko 2000 -letého vývoje".
Tohle je tedy výsledným produktem oné údajně to nejvyspělejší země nevyspělejšího civilizačního okruhu planety Země ?
K čemu pak jsou všecky ty knihovny, university, vědecké studie , etické kodexy, náboženské spolky, nadace....k čemu je to masivní zadlužování se ? K tomu, aby nám vládl trumpenproletariát ?
Vypadá to čím dál tím více na ten brek. Bohdá aby si to odbrečeli Amíci...a ne , jako takřka tomu bylo obvykle, zbytek světa.

366898

07.10.2018 21:23

Bezpečnost, bezpečí! - diktatura demokracie

RE: Cui bono ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

A ještě byste na tom všem (od příprav různých agresí, přes vytváření souhlasu tkzv. veřejného mínění...až po poválečnou obnovu či byznys založený na strachu) vydělal a odepsal majlant z daní (agrese atd. humanizující nadace, podpora vzdělávání v rámci systému Zaharoff....).
Otroci by to nejen zatáhli a zbaštili....ale celé jásavě podporovali, vyžadovali. Dokonce by kvůli tomu někteří chtěli obětovat i své životy , nejen životy jiných lidí.

„Byly dvě revoluce, jedna mravní, revoluce duchů, jež pronikla pravdami a polopravdami, jejichžto základové potrvají; druhá byla zločinná a barbarská, a ta se dá velmi snadno vykořenit, jakmile jí moc vypadne z rukou.“
( Mallet du Pan)

No, doba pokročila, konzumistický otrok ztučněl, zlenivěl a je zbabělý.
Takže snadné to rozhodně nebude. Rychlé ale možná ano.
Uvidíme.
[velký smích]

366939

08.10.2018 13:22

Volby, volby: Mafiáni a tlučhubové mají žeň. Mirek Dušín nepřišel

S pohřbem ČSSD je tomu trochu jinak.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Už před mnoha lety (to byli na vrcholu moci) jsem několik vůdčích osobností v ČSSD oslovil s tím upozorněním , že pokud se nezbaví určitých lidí , kteří na krajských, magistrátních a komunálních úrovních rozkrádají (samozřejmě přes nastrčené figurky, příbuzné , klienty a patrony) co se dá a rozhodně nejsou příkladem socializovaného a demokratického člověka....tak že postupně celou tuto rádoby socialně- demokratickou mafii přetvoří v podivínskou sektu na okraji politického spektra. Ne nepodobnou kmotrovské ODS.
Takže nejde o nějakého Miloše, nýbrž o soustavnou a vytrvalou práci samotných funkcionářů ČSSD, o výsledek této práce. Své samozřejmě přidalo i zdání (konjunktura je téměř celosvětová, lze se tedy výhodně na ní přiživit - vytlouct z ní politický kapitál, byť země je bez vlastní vize a dokonce takřka i bez vlastní ekonomiky, tak je zde zdání úspěchu) úspěchu , kterého dosáhlo ANO (byť premierem byl pan Sobotka) ve svém vládním angažmá, popř. v komunální politice.
No a ten známý stádní princip (stádo jde za svým vůdcem, tedy za " úspěchem"). A taky gymnasista (se svým vzděláním by na MV neprošel ani na post referenta nějakého nevýznamného oddělení, kdyby měl projít procesem kvalifikovaného výběru) Hamáček v čele této maf...eh, strany, ten už není ani hrobařem, je jen plačkou. To taky ničemu nepřidalo, co se týče důvěry v takovou organizaci - která nedokáže vygenerovat si lepšího předsedu (všimněte si, jak se absolvent gymnasia Hamáček jak čert kříži vyhýbá tomu, aby někde měl veřejně řečnit o potřebě kvalitního vzdělání, např. ve vztahu k tkzv. průmyslu 4.0.....)
Není mi líto maf...eh, strany, kde se obyčejný řadový straník musí umět prosadit tak, že leze do zadnice těm nahoře a pomlouvá ty dole. Což je informace z první ruky. Otázkou je, zda to jinde - u jiných maf...eh, stran, chodí jinak...

Drahoš ?
Zabral Schwarzenberg a jeho číro...proč by neměl zabrat Drahoš a jeho manže...eh, jeho slušnost ?
Pokud se to dobře zmarketinguje.....tak se to i dobře prodá.

366959

12.10.2018 12:03

Rozdělí se cesty USA a Saúdské Arábie?

Malá technická.

Joseph Chlor 89.?.?.?

"Ekonomika" (uvozovky jsou použity kvůli tomu, že jde někdy jen o pochybné spekulace do pochybných bankovních produktů) USA potřebuje arabské petrodolary. No a ty se neobejdou bez podpory a vstřícnosti finančních trhů - které jsou ovládany zejména anglosaským kapitálem (některé zlé jazyky tvrdí, že židovským...což by však vrhalo pak podivné světlo na tolik na odiv stavěný - a někdy na úkor obyčejných lidí i uskutečňovaný, tvrdý antagonismus, který prý panuje mezi Araby a Židy), nazvěme ho politicky korektně " americký".
Pokud si pak k této morbidní grotesce přimyslíme i tu eventuální skutečnost, že velká části údajných židů (Židů) je původu chazarského a že naopak mnoho tkzv. Palestinců je zřejmě více semitsky " čistých", jak jsou tito potomci původně modlářských hord přivandrovalých sem z východních stepí.....tak pak nezbyde než smích či pláč.
Neb takovou moc , jak tento zrůdný rámec fungování věci lidu změnit, v rukou nemáme - timokratický způsob vlády toto neumožňuje, moc patří de facto ze zákona a tradičně těm, kteří rozhodují i o tom, které geografické obĺasti a které jejich obyvatelstvo bude mezi sebou válčit, bude se mezi sebou nenávidět.
Tato moc je odebratelná jediným, a v podstatě nerevolučním, vysoce liberálním postupem - zrušením monopolů fiat měn zatížených úrokem a jejich postupným nahrazováním měn prokomunitních, nespekulativních, demokraticky kontrolovaných.

367035

19.10.2018 01:26

Zlo plodí zlo

Pokud by by NATO a spol. neohrožoval významný nepřítel....

Joseph Chlor 89.?.?.?

...musel by být vymyšlen, respektive vyprodukován. Což není až tak těžké, zejména pokud máte v rukou tak silné hybné páky jakou je například takřka monopol na ovládání celosvětové rezervní měny ( a přístup k úvěrování , které vychází z takové moci, tato moc je určuje - tedy určuje i to, které státy mohou být nadále přáteli, které alespoň trpěnými konkurenty...a které budou státy nepřátelskými, popř. budou rozvráceny).
No a že je pro ty, kteří takovýto (a další, např. zbrojně -geopolitický) takřka monopol drží ve svých rukou, výhodné, aby do svých špinavých kšeftů zatáhli co největší část lidstva (a tak i příslušné trhy - včetně trhů s veřejným míněním a politickou mocí)....to je jasné. Taková je také jedna z odvrácených stran globalizace. Nehledě na to, že se tak rozprostře původní , poměrně jednoznačné určitelná, lokalizovatelná vina - na více viníků, do jiných a vzdálenějších lokalit. Mám pro to svůj pracovní název - " izraelizace prostředí" (může přerůst až v " irakizaci"....zde malá technická : "naši" zbrojaři mají za poslední roky největší odbyt v Iraku a jeho okolí....Irák je pro ně rájem na zemi - " díky" komu ????).

Douska.
Takovy clanek by jinde v ceskych udajne to " liberalnich" (zrejme od slova " libreto") , " zapadnich" (zrejme od slova " Zapadakov" ) a " nezavislych " ( na kom a na cem nezavislych ?!??!) byl zcenzurovan, autor mozna zablokovan - jeho IP adresa. Tedy bylo by postupovano jako v Severni Koreji ci v Iranu - coz jsou ale udajne staty nepratelske zapadnimu liberalnimu svetu. Temito staty , jejich rezimy cesti aj.cenzurari- novinari od rana do vecera strasi zdejsi muze, zeny i deti.....coz je na grotesku nebo na reportaz z blazince (naprosto komicke je to, ze se to deje i na webu patricimu panu Bakalovi).
Je to skorem jak za nacistu ci komousu.

367143

19.10.2018 01:41

Evropská unie změní režim v Británii, aby naštvala USA

RE: Bruselské famfárium

Joseph Chlor 89.?.?.?

Britanie ma nejake " imperium" ?
Muzete ho aspon trochu popsat ?

367144

22.10.2018 11:53

Zabití Džamála Chášakdžího trvalo sedm minut

Jedna pravda je ta.......

Joseph Chlor 89.?.?.?

....že přes NATO a USA jsme také spojencem Saudské Arábie. A de facto je Turecko naším ochráncem ( porovnejte stavy a výzbroje naší a turecké armády).
Takhle to zařídili naši nekomunističtí papalá...eh, zástupci. A vůbec jim to nevadí (jenže ono to nevadí ani těm, kteří je za své zástupce ustanovili, ustanovují a ustanovovat budou...jinak by je přece za své zástupce nechtěli).
Naše cenzurářská špína už jen přizvukuje, taky musí být z něčeho živa.
No ale koho teď za nepřítele ? Nepřítel přece musí být !!! Jinak by se ten náš wahabisticko-liberálně- konzervativně demokratický spolek zhroutil !!!
Rusko. Slovanské Rusko. To je docela solidní nepřítel. Na toho třeba jednou poštvem i ty naše islamisty, jen co je dobře vyzbrojíme, jen co si je dobře vykrmíme (k tomu jeden Churchillův citát, z jara roku 1919 : "„ Je třeba dát Německu najíst a přimět je k boji proti bolševismu.“).
A je to.
Vyměníme jen prostě Němce za muslimy. Potřebné znalosti a praxi už mají, zbytek jim (pro)dodáme. Pak si umyjem i ty naše slovanské ruce..... a budem slavit.

367207

24.10.2018 18:58

Zabití Džamála Chášakdžího trvalo sedm minut

RE: Coz jestli mel novinar prozradit

Joseph Chlor 89.?.?.?

Nebyl jen Lenin, neslo jen o Rusko, cituji : " „Němci měli pro všechny nepřátelské země - Francii, Velkou Británii , Itálii a Rusko – již dlouho vypracovány plány pro vnitřní zradu. Všechny tyto plány si byly navzájem podobné. Zaprvé to byly neshody s podporou silně levicových stran, dále pacifistické články psané podplacenými defétisty nebo inspirované přímo Německem, a nakonec navázání dobrého vztahu s prominentní politickou osobností, která by posléze převzala vládu nepřátelského státu a vyjednávala by o míru.“
/pro Velkou Britanii vybrali Němci Ira sira Rogera Casementa, pro Francii Josefa Caillauxe a pro Rusko Lenina/
Krom toho - platili i jine sve 5. kolony v Rusku. Totez ale delali treba i Japonci.
I dnes se to deje, takove veci. Nebudeme radeji jmenovat, dnes maji usi nejen steny, ale dokonce i vzduch.

367268

24.10.2018 19:00

Zde jsou požadavky, které Ekvádor předal Assangeovi pro ukončení izolace

Velmi trefná poznámka editora.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Byť druhu morbidního humoru.

367269

24.10.2018 19:16

Muslimský Londýn: 423 nových mešit, 100 šárijských soudů

Trochu to připomíná fenomen stetlu , napriklad v Halici za Franc Jozefa.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Ostatne ty staroveke bajky , ktere jsou pro takoveto komunity i pseudokomunity hlavnim socialnim tmelem....jsou si podobne, jakoby byly ze stejneho draciho vejce.
Existuji vsak obdobne komunity krestanske, ty vsak nemaji svetovladnych ambici, striktne se drzi prikazani " Nezabijes" (a zrejme i " Nepodvedes") , vcetne odmitani vojenske sluzby. Kupodivu v Severni Americe a kupodivu hospodari (vnitrne, vne samozrejme museji pohybovat se v ramci trhu souteze o fiat menu zatizenou urokem, neni znamo, ze by nektera z tamnich komunit kracela ve slepejich pana Unterguggenbergera) v systemu kvazikomunistickem.
Napriklad Hutterite.
Kdy za celou dobu jejich tamni existence nebyl udajne uvnitr teto komunity spachan hrdelni zlocin. Mimochodem - svymi koreny sahaji az k pvotnim krestanskym cirkvim ....pres Valdenske, Husity, Muntzera, Habany, Moravske bratry....tedy maji jakysi genealogicky vztah ke zdejsimu geografickemu prostoru a jeho obyvatelum. Kteri vsak v zadnych takovych komunitach neziji, to by jim Babis, Klaus, Hamacik ci Grebenicek dali !!!

367270

24.10.2018 19:25

Muslimský Londýn: 423 nových mešit, 100 šárijských soudů

RE: Kdo ovládá islám?

Joseph Chlor 89.?.?.?

No, ono H. Arendt ale napsala treba i toto :

Sebeklamná teorie, doprovázená přesvědčením, že židovský národ byl vždy pasivním trpícím objektem křesťanského pronásledování, vlastně přispěla k přežití a modernizaci starého mýtu o vyvolenosti a nezbytně vedla k novým a často velice komplikovaným metodám vydělování, které potvrzovaly starověkou dichotomii.“

Ostatne kdysi se tvrdilo, ze kdyz chces vypadat sectele a vzdelane, tak cituj Nietzscheho. A ze si stoprocentne najdes jeho vyrok jak na podporu, tak i na vyvraceni - jakehokoliv tvrzeni.
(To nema byt vytka, jen takova poznamka - na odlehceni, abychom si neprikladali takovou dulezitost...a uz vubec ne tim, ze budeme odvolavat se na dulezitost jinych osob - byt by skutecne mohly i byt dulezite. Neb i takove osoby nebyly nic nez hresici bytosti...samozrejme az na Hospodina vyvaleneho naroda a Allaha a jeho proroka)
[smích]

367271

25.10.2018 15:26

Muslimský Londýn: 423 nových mešit, 100 šárijských soudů

RE: Trochu to připomíná fenomen stetlu , napriklad v Halici za Franc Jozefa.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Vubec nevim, co rozporujete. Zrejme sam sebe. To by mohlo byt priznakem nejake dusevni choroby.
Jestli mate prujem, tak zkuste boruvky.
Hezky den.

367285

25.10.2018 16:10

Pokrytectví svatoušků

RE: Svet sa nachadza v sieti mafianskej destrukcie

Joseph Chlor 89.?.?.?

Zajimavym faktem je pak to, ze nejenze Mogileviche (Ukrajinec zidovskeho puvodu) varoval nekdo u nas (tehdy pry ridil ve Stredni Evrope byznys s LTO.... pozdeji pak angazoval se na Ukrajine, jeho vysetrovaci spis ztopil jeden z vysokych pomajdanovskych funkcionaru tamniho establishmentu), kdyz uz se chystalo jeho zatceni v Praze...ale zejmena to, ze ho sice Putin v Rusku nechal chytit, zavrit a vyslychat, ale posleze ho PROPUSTIL NA SVOBODU.
Proc asi ? A co dela dnes ?

Saudskou Arabii si nemohou zejmena americti vladcove financniho systemu (globalni financni kasino) pohnevat, v dusledku stazeni petrodolarovych investic a likvidity by mohlo dojit k rozvratu takrka revolucnimu. Ktery by vsak, na stejne strane, mohl postihnout i vladu samotnych Saudu (jejich drzby jsou valuovane v USD, ten kdyby padl, tak tezko by meli jak drzet dal na uzde mistni obyvatelstvo....), coz by vsak take mohlo znamenat to, ze by se mistni arzenaly zbrani dostaly do rukou jeste horsi verbeze nez je tam dnes.
Je to v podstate podobna past (a podobny verdikt) jako ta , ktera nuti Cinany, aby drzeli ve velkem dolarova aktiva. Kdyby zacli masivne se jich zbavovat, tak by ztratili mozna tolik, ze by padly tamni vlady. Coz by asi taky mohl byt problem, celosvetovy.
Absurdni na tom vsem je to, ze i dolar je fiat menou.

To mafianstvi vychazi take i z totality menovych systemu. Vsimnete si, ze takrka kazda ucebnice ekonomie sice na zacatku postuluje paradigmata nakladu obetovane prilezitosti a substituci statku....aby vsak na dalsich strankach uvazovala nadale pouze a jen v totalite jedne meny (kterou ani v demokratickych zemi neovladaji parlament a vlada - ale totalitni organizace, ovladane vetsinou zvenci - at jiz nejakymi subjekty nebo procesy, ktere tyto subjekty ridi, administruji ).
Zacnete substituovat, respektive amalgamovat paralelni alternativou vsem tem mafiim jejich nejvlivnejsi prostredek..a zacnou se pomalu hroutit (pokud tedy neinfiltrovaly by i alternativisty, o coz samozrejme by se pokousely, jenze pri elkem poctu alternativ by to proste nezvladly, leda nejakou fasistickou silou).
Mafii proste porazite jen jinou "mafii" (komunitami benigne jednajicich osob a subjektu, ktere postupne vemou malignim mafiim jjeich rozhodujici moc).
Evolucne, bez revolucniho boje.

„Marx by nemohl kapitálu nikdy ublížit, protože špatně rozpoznal příčinu kapitalismu."
(Silvio Gesell)

367286

26.10.2018 10:21

Obnova ztraceného státu

RE: I to Polsko zradili,

Joseph Chlor 89.?.?.?

S tim Polskem to nebylo tak jednoduche - ze by Polsko bylo pouhou obeti, i kdyz to tak vypada. Svou roli tam sehralo kukacci vejce v podobe statutu Gdanska, averze vuci Rusku ( a tak i absolutni odmitani toho, ze by sovetska vojska mohla vyuzit " polsky koridor"), kvalita tamniho rezimu....
Byl schystan polsky " Mnichov", avsak Beck a spol. odmitli hrat roli jakou sehral u nas dr. Hacha. Navic Hitler uz byl rozhodnut, tlacil Polaky obdobnym zpusobem jak mu v Ceskoslovensku pomahal tlacit ke zdi Benese Henlein a spol.
Uz ale Churchill v dubnu 1941 psal ve svem dopise Stalinovi mj. toto :

„Jsem velice rád, že jsem obdržel vaše poselství a že se z mnoha zdrojů dovídám o statečném boji a mnoha energických protiútocích, s nimiž ruská vojska hájí svou rodnou zem. Plně si uvědomuji, jaké vojenské výhody jste dosáhl tím, že jste přinutil nepřítele rozmístit a zasadit své síly na frontě posunuté na západ, a tím vyčerpat část síly počátečního náporu…..“

A predtim napr. :

"Vůbec si nepřeji hájit akce sovětské armády v okamžiku, kdy k nim dochází. Bude ale spravedlivé připomenout dvě věci : Sovětská vláda by to nikdy nepodnikla, kdyby nezačala vláda německá, která vtrhla do Polska bez vyhlášení války. Za druhé : Akce sovětské armády spočívá v přesunutí hranice de facto do té linie, kterou v době versailleské konference doporučoval lord Curzon. Nemíním hájit akce sovětské vlády či jakékoli jiné vlády, kromě své vlastní. Takže jen uvádím nesporná historická fakta."
(lord Halifax, 4.října 1939)

Ostatne " pomoc " Polsku, ze strany jeho zapadnich " spojencu" spada do obdobi zvaneho " Podivna valka" - kdy napriklad francouzske politicke vedeni absolutne odmitalo napadat Nemecko ze vzduchu , protoze (parafrazuji) by se " Nemci mohli nazlobit a v odvete shazovat bomby na francouzske pozice, na francouzska mesta, na francouzske vesnice...."

Nabizi se zde i jista paralela USA - Afghanistan (Irak, Syrie...). Kdy vsak samozrejme ze USA nejsou SSSR a Afghanistan (Irak, Syrie...) neni Polskem.
A kdy neexistuje zadny pakt , obdobny paktu mezi Nemeckem a SSSR. A kdy uzemi Afghanistanu je od uzemi USA vzdaleno nekolik tisic kilometru, tedy ani se nejedna o zadnou " frontu".....

367293

26.10.2018 19:44

Obnova ztraceného státu

RE: První Republika neměla ve své podobě budoucnost.

Joseph Chlor 89.?.?.?

" Historie" se samozrejme neustale pretvari a vyviji, nekdy ciste ideologicky ucelove ...ale nemelo by se pri jejich vykladech naduzivat slova " kdyby", zejmena pokud jde o podmineni existence ci neexistence takovych slozitych utvaru jako jsou organizace zvane " stat".... a uz vubec ne tak, ze se vytvori hypoteticka "historicka" konstelace skutecnosti, ve ktere nijak nepusobi (protoze neexistuje) tak vyznamna udalost (soubor velmi slozitych a obrovsky vyznamnych jevu, procesu a souvislosti) jakou byla WW2.
To se posunujeme do oblasti naprosto jalovych zvastu, doufam ze nikolivek zamyslenych tak, aby tyto zvasty mely mit nejaky propagandisticky ucel. To by bylo zle - zejmena pokud by takovyto producent takovychto jalovych zvastu toto delal zadarmo a tak touto svou cinnosti nijak nepodilel se na zvysovani HDP.
Preji hezky zbytek vecera.

367306

29.10.2018 11:29

My kacíři

Jen nekolik poznamek.

Joseph Chlor 89.?.?.?

" Katharos" - cisty, ocisteny (od spiny, od viny)....
Latinsky sanctus ?!?

Voltaire mj. bohatl na obchodu s otroky.

Paul Volcker aktualne tvrdi toto, ve vztahu k soucasnemu systemu v USA (dle meho lze vztahnout i na zdejsi system mocensky) :
"Polarization between (and even within) political parties, accompanied by the ever-growing influence of highly concentrated wealth, has paralyzed key elements of public policymaking….we're developing into a plutocracy…...We've got an enormous number of enormously rich people that have convinced themselves that they're rich because they're smart and constructive. And they don't like government, and they don't like to pay taxes….. no force on earth can long resist the thousands of individuals and hundreds of millions of dollars in the Washington swamp aimed at influencing the legislative and electoral process….."

"Zadna sila na zemi..." - takze jde de facto o konecny verdikt ? O konecnou fazi souteze o fiat menu zatizenou urokem ? Ktera je dana objektivne - vychazi z vlastnosti uzivaneho financniho systemu, neni tedy nejakym zamerem, spiknutim, bozim dilem atd . ?
Pak nema cenu se snazit tento system zmenit, pokud tedy plati ono " no force on earth". Jde totiz o verdikt, uz ani ne o ultimatum. O konecny verdikt, definitivni.

Co na to kaciri (a kacirky) ?

[cool]

367349

30.10.2018 13:31

USA chtějí zrušit další smlouvu o kontrole zbraní kvůli své válečné ekonomice

V casopise Fortune vysel v roce 1934 clanek...

Joseph Chlor 89.?.?.?

...s nazvem " Arms and the Men.
Doporucuji si ho precist. Lze tam nalezt zajimave udaje o urcitych osobnostech tehdejsiho zbrojarskeho privatniho byznysu a o tom, jak jsou vlastne i v tkzv. " demokraciich" obycejni lide za nic nez za otroky, ba snad jeste otroky v horsim postaveni jak byli otroci napr. ve starovekych Athenach (protoze tam nemusili narukovat a jit do valky). Kdy take nemaji ani sajnu o tom, co se ve skutecnosti deje, ktera moc a kym a jak je vlastne vyzbrojovana a jak s nima tedy jejich otrokari hodlaji nalozit. Dozvedi se to az z novin, radia nebo televize. A to jeste jen (vetsinou) formou lzi.
Pak take doporucuji clanek od autora jmenem Tassava : "The American Economy during World War II". Tam se zase dozvite, ze az diky valecne konjunkture (valecne spotrebe v ramci programu konverze hospodarstvi) dokazaly USA vybrednout z Velke Deprese, tedy ze nebyl to New Deal, ktery znamenal predel v celospolecenske ekonomice smerem od bidy (samozrejme jak pro koho) k prosperite . Stat se zde sice take zadluzoval, ale " diky" valecnemu a zejmena povalecnemu boomu vlastne takto "investoval" - do zvelebovani privatniho sektoru doma a do niceni privatniho sektoru jinde, coz se mu pak vratilo na danich z konjunktury a expanze, plus z pujcek.

367368

02.11.2018 08:14

Jak přežít svou prekarizaci

Jak bych slysel exkomouse a exbankere Volodu Dlouheho.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Nebudu se radeji ptat, zda nas dobrovolny nomad plati v tom Polsku radne dane...a zda tedy tem Ukrajincum nepronajima byt na cerno....to by mohlo vest az k prekerizaci autora clanku.
Pan autor v clanku pise : "....Hledání stability v politice může vést k fašismu, v náboženství k fundamentalismu....."
Takze hledani nestability v politice k napr. fasismu vest nemuze ?
Ve vztahu k nabozenstvi penez se pak samotny autor chova jak ? Nefundamentalne ?
Obdobnych protiv je tam vice. Neni se cemu divit -autor totiz vychazi z premis, z optiky cloveka, ktery se sam a hrde hlasi k tomu, ze se chce stat soucasti fasizujicich sil a tyto chce pomahat dal rozvijet, pokud se mu podari dal byt dobre mazanym koleckem v nekterych to ohledech az nelidskeho mechanismu....
Jeden citat gurua svobodne trzni mezinarodni ekonomiky (ono tomu tak ale neni, vsak dokonce i Adam Smith mel na mysli DOMACI, ANGLICKOU prosperitu...tedy i on vedel, ze v ramci prostredi totalitniho financniho systemu je nutne se chovat jako vlk mezi ovcemi) :
„...Názor pracujících tříd, že používání strojů je často na úkor jejich zájmů, není založený na předsudku a chybě, ale je v souladu se správnými principy politické ekonomie….“
(David Ricardo)
Adam Smith pak povazuje NEKTERE lidi temer za dobytek : "...Každý druh živočichů se přirozeně rozmnožuje jen potud, pokud mu stačí prostředky k obživě, a tuto mez nemůže žádný druh překročit. Ale v civilizované společnosti může nedostatek prostředků k obživě zamezit další rozmnožování lidského pokolení jen mezi nejnižšími vrstvami, a toto omezování se může dít jedině tak, že většina dětí, které přicházejí na svět z jejich plodných manželství, hyne....."
(Adam Smith : "Bohatství národů")

367430

02.11.2018 11:37

Jak přežít svou prekarizaci

Ten " citat" mate odkud ? Muzete dat odkaz ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

O Barnettovych koncepcich (nejen o nich) se pise v clanku "Barnett’s Five Flows of Globalisation". Z nej je zjevne i to, ze nejde o hry neomarxistu...ale o uplne jine hybne sily. Ty obvykle - tedy ty, ktere pres financni system ovladaji firmy, domacnosti i vlady (a tak i parlamenty , ale i monarchicke dvory).

367444

02.11.2018 18:23

Jak přežít svou prekarizaci

RE: Ten

Joseph Chlor 89.?.?.?

Mel jsem na mysli nejaky prvotni zdroj. Kde (popr. kdy) to dotycny rekl nebo napsal..

367459

04.11.2018 09:50

Zákeřný mýtus o magickém americkém vojákovi

A prece minimalne jedna americka vojenska kampan byla uspesna.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Bylo tomu tak v pripade zasahu proti (statnimu ?) terorismu nemeckemu (pomineme jeho genezi). Kdy slo mozna o nejprospesnejsi , nejkulturnejsi cin (zlomeni a deaktivace nemeckeho militarismu) , ktery urcite struktury USA vubec kdy provedly - co se tyce 20. stoleti, respektive spolupodilely se na vykonu takovehoto cinu..
Kdy je tedy na miste se ptat (pokud jeste jsou ale vubec zde dobra vule a inteligence dostatecne k tomu, aby v tkzv. " historii" hledaly a nalezaly se zdroje pouceni, inspirace atd. .... a nikolivek pouze prostredky propagandy ci namety k tomu, jak oduvodnovat postupy pro vetsinu spolecnosti skodici a zmatecne, maligniho charakteru a imperialniho druhu) :
Co zasadniho chybi dnesnim (respektive povalecnym) vojensko-politickym " resenim" - at uz umele vyvolavanych , prirozene vzniklych, domnelych nebo klamnych, popr. skutecnych konfliktu, kdy zasahuji zde tedy aktivne zejmena Pentagon a jeho podporovatele, patroni a jeho kanonenfutr ? Co zasadniho a duleziteho to je, ze se nedari zvladnout tyto konflikty, kvazikonflikty ci pseudokonflikty (vzdy bude zalezet na optice vimani a hodnoceni - jestli napriklad vnimajici, posuzujici a hodnotici vychazi ze svych pouhych tuzeb po soukromem zisku, a to za kazdou cenu....nebo jde o naivni aktivisticke utopisty...nebo o krminalniky.... o psychopaty ...atd atd.) obdobne pomerne uspesnym zpusobem, jak tomu bylo pri denacifikacni (samozrejme ze dulezitou soucasti byla i inkorporace nacistu do nove vytvarene organizace statni, vcetne takovych jako byl napr. dr. Hans Globke - mam -li uvest patrne nejkriklavejsi pripad) a demilitarizacni kampani provedene v Deutsches Reich.
Dalsim krokem melo by byt kobercove bombardovani odpovednych otazkou " PROC se tak nestalo (nedeje) ?! ".
Misto toho vidime vsak v otrockych masmediich co ?
No prakticky nic, krom propagandy a infantilniho zvatlani. Vyjimky prominou.
A to uvazuji urcite skupiny americkych triumfalistickych utopistu ci pomatencu znova o " ruske akci".....Proboha, jak asi ta by skoncila ?!!?

367506

05.11.2018 12:01

Prekarizace – polemika s názory čtenářů

Autor má pravdu v tom.....

Joseph Chlor 89.?.?.?

...že než nutně nakonec k odzbrojující frustraci vedoucí pouhé" hospodské" mudrování (včetně mudrování alternativního, např. na konspiračních webech) , tak to je skutečně mnohem efektivnější a zdravější soukromá, individuální akce -vedoucí k změně k lepšímu (choulostivá to věc...ale nějakě příklady z praxe by se našly) aspoň na úrovni individua či rodiny.
Prostě bez organizace nelze provést nějakou významnou, plošnější změnu....a už vůbec ne změnu " systému " (finančního ?....ten je totiž onou lodí, kterou na moři již nepředělá ani lodivod, ani kapitán, ani plavčíci...už je prosté hotová, tak jak byla vyrobena v docích).
Avšak je vůbec nutno změnit systém revolučně ?
Není možno jej postupně amalgamovat , postupovat v rámci substitučně paralelních alternativ ? S VYUŽITÍM výhod rozvinutosti "systému" , například jak valuuje zboží , statky, služby...?
I to však vyžaduje čin (viz např, Unterguggenberger) a tedy i organizaci.
Prvním krokem by asi mělo být ustanovení politické strany, která by prosazovala podporu detotalitarizace měnového systému, na lokálnich úrovních (v podstatě je divné, že toto už dávno nepodporují strany, které o sobě tvrdí, že jsou proliberální, prodemokratické, antitotalitní......). Poškozených lokalit je u nás k mání dost.

Ostatně jaký je rozdíl mezi fyzickým nomádem...a nomádem "psychickým" (místo akce se utápí v ˇjezerech slov, vět, odstavců....)?
Není ten fyzický nomád nakonec odvážnějším, více tvůrčím....a tak i svobodnějším ?

367526

08.11.2018 10:30

Na ekvádorském velvyslanectví došlo k pokusu o násilné vniknutí

Lepe bude na svete az tehdy....

Joseph Chlor 89.?.?.?

.....kdy bude vladnout v USA takova vlada, ktera Assangeho vyznamena,
Neverim tomu, ze se to stane v teto generaci. A neverim tomu , ze to bude uskutecnitelne bez procesu dekonverze stale jeste (skorem 3 generace po valce !!) provalecne a dluzni americke "ekonomiky".

367616

09.11.2018 11:36

Proč by Trump chtěl závody ve zbrojení?

Co se tyce v dolarech vyjadrenych vydajich na zbrojeni....

Joseph Chlor 89.?.?.?

.....tak bych byl opatrny. Je znamo, ze v USA zbrojarsko-politicko-financni komplex funguje jako vysavac na danove vynosy. V Rusku se za stejne penize poridi daleko vice muziky.
USA maji ted trochu problem s tim, kam se vrtnout. Ropy maji svoji dost - takze nebyt vazeb na Izrael, tak by jim uz nemelo stat za to ani usilovat o
podrizeni si Syrie, Iranu, Iraku atd. (samozrejme ze Suez je stale strategickym stredobodem tamniho vesmiru !!!) Melo by jim v podstate jit jen o to, udrzovat tam pri zivote rozvrat a chaos (vcetne ziveni siitsko - sunnitskeho antagonismu) - a tak i prilezitosti spojenych s vyzbrojovanim, valcenim a povalecnou obnovou. Totez v Evrope (pokus s dovozem blizkovychodniho rozvratu se zatim ale nastesti nezdaril...a zrejme po rekonstelaci politickeho vedeni EU to budou mit urcite kruhy jeste slozitesji a nesnadnejsi - implantovat do Evropy chaos, coby perspektivni a nejsnadnejsi prostredek jevi tak nyni se nejvice poputinovske Rusko, s vyuzitim zejmena polske a ukrajinske rusofobie).
Jenze je tu dale ta Cina....a prave ze stale ambicioznejsi Rusko.
Islamske beranidlo, nasmerovane proti Rusku ? Pokud by se podarilo militarizovat nalady uvnitr ruskeho muslimstva - tak se podari dosud funkcni model blizkovychodniho rozvratu vyvezti do Ruska (pak ale potespanbu nas vsecky). Z toho mam nejvetsi strach. Ze postputinovske Rusko se stane takovymto cilem, takove taktiky a operativy.
Obchodni valka s Cinou pak bude znamenat jedine - posileni Ciny. Neb okolni svet uz neni jen o vyjimecnem bohatem anglosaskem kolonialnim panovi a zastupech pariu, lacnych po jeho koralcich a puskach. Takovych panu uz je dnes mnoho - nejen mezi Cinany..... a pariove se tak maji moznost rozhodnout (neplati tolik pro vazalske pseudostaty typu tech, ktere tvori udajnou " transatlantickou vazbu").
Politikou CR by melo byt uspesne manevrovani mezi vsemi temito vlky. Mam strach proto z toho, ze by se na Hrad mel nekdy dostat clovek podobny Schwarzenbergovi, svym transatlantickym triumfalismem a naprostou porobou vuci aktualnimu mocenskemu centru, kteremu jsme do jiste miry po(d)robeni......
Nebude to jednoduche, z historie totiz vime, ze jednim z nejdulezitejsich ukolu hracu vsech tech ruznych Great Game, Drang nach Osten apod. je branit ve sjednoceni se Slovanstvu. Vcetne toho, ze ovlivnuji relevantnim zpusobem formy a zpusoby vlady v jednotlivych slovanskych zemich, ba nekdy i formy a obsahy jjeich statopravniho usporadani. Klidne se v techto hrach spoji treba i s islamskym zivlem (vsak vime, ze se kdysi spojili dokonce s Hitlerem).

Trosku odbocim, snad to editorovi nebude vadit.
A sice upozornim na clanek o clenu DS jmenem Yang , ktery chce byt prezidentem USA a chce zavest tam celoplosny jednotny prijem 1 000 USD. Kdy neco podobneho uz leta funguje na Aljasce (universal basic income - UBI in Alaska). Mozna to nekoho bude zajimat.

367649

13.11.2018 10:55

Sýrie: Mír nastane tehdy, až bude odstraněna džihádistická ideologie

Obecneji vzato je to o tom.....

Joseph Chlor 89.?.?.?

.....ze starovek neskoncil - starovek trva. A samozrejme pravek (tedy lidska prirozenost predkulturni, dana (pre)dispozicemi biologickych jednotek zvanych " Homo spaiens sapiens").
Jde v podstate "jen" o to , aby se starovekymi a pravekymi motivy svych vasni ovladana plutokracie (a jejich opory a patroni jak z ekonomicko-mocenskych struktur, tak i z pelechu onech starovekych nabozenskych verouk a pover) neutrhla zase z retezu. Kdy pad z vetsi vysky byva mnohem bolestnejsi jak kdyz se pada z vysky mensi - tedy obyvatelstvo zemi vyspelych ma mnoho co ztratit, obyvatelstvo zemi nerozvinutych jen malo (zato mohou mnoho ziskat). Plutokracie se vsak dnes jiz umi proti padu pojistit, jak de facto, tak i de iure (zdaleka nejde jen o to, ze je mnohde zrusena instituce " trest smrti".....nejvetsi pojistkou je nemennost, historicka trvalost, nezrusitelnost " ustav").
Ostatne " Dabel" byl take vynalezen, vymyslen...nejen " Buh". I instituci " Dabla" pak vyuziva minimalne jedna cela vladnouci trida, uvazujici v obsazich a parametrech starovekeho a pravekeho intelektualniho diskurzu. "Dabel" je nejen pro tuto tridu mozna jeste dulezitejsi jak " Buh". Nekdy jeji protagonisty , jejich poskoky, klienty a otroky dokonce pohlti tak, ze uz na nic jineho nez na " Dabla " nemysli. A tak se sami postupne stavaji " Dablem". Ale tvrdi, ze jednaji na zaklade vule Bozi a ve jmenu Boha.
Kdyby to nebylo tak vazne, tak by to bylo k smichu.
Jenze ono to je strasne vazne, zejmena pak proto, ze v tkzv. demokraciich se tak " Dablem" stava samotny " lid", o sve udajne to "svobodne" (napr. viz komodifikovane volby a managovane verejne mineni - coz rohodne nejsou atributy a ramce svobodneho hledani a nalezani SOUHLASU, jde spise o fasizovani verejneho prostoru a jeho ucastniku a divaku) vuli. Kdy pak je ale takrka nemozne chtit po takovem" lidu" , aby drzel " svou" plutokracii na uzde, neb takovyto " lid" je TVURCEM takoveto plutokracie, takovyto " lid" tuto plutokracii VYZADUJE, CHCE ji.
Zevrubneji pise o Dablu Messadie, viz "Obecné dějiny Ďábla".
Srovnej pak s obrazkem " pyramida kapitalismu" - co jsou to penize a zda je tedy nutno menit jejich charakter, povahu, druh a zejmena jejich vztah ke komunite (existuji, a tech je vetsina, barbarizujici - rozdelujici , maligni meny -penize...ale mohou existovat i prokomunitni ,spojujici a benigni penize...pricemz lze v ramci potrebne reformy postupovat nerevolucne, prvni amalgamovat druhym, v ramci skutecne NETOTALITNIHO intelektualne - ekonomickeho a tak i moderniho diskurzu), to se malokdy zminuje v kterekoliv z hiearchii teto pyramidy kapitalismu, az takovehoto stupne otroctvi bylo dosazeno " kulturne".....
V podstate by to melo byt tom, ze slusny a rozumny Homo sapiens sapiens by mel volit pouze ty subjekty a procesy, ktere se chteji vydat cestou takovehoto odtotalitarizovani zivota lidi.
Je ale zde vubec takovato nabidka ?!?? Zatim je to jen o ubohem a falesnem dilematu " euro vs koruna".

Ptali se jednou Solona : „Jaká je nejlepší ústava ?“
Odpovedel jim :" „ Pro koho a kdy ?“

367750

13.11.2018 11:26

Jako ovce na porážku

Jde o zpetny dovoz kdysi vyvezenych nespravedlnosti.

Joseph Chlor 89.?.?.?

" Jak se do lesa vola...tak ti da hajny facku". Nebo-li vse . cos kdysi spachal, te jednou dozene (samozrejme ze vyjimky existuji).
V pripade Ciny (Indie apod.) to probihalo a probiha v rovine ekonomicke, v pripade Afriky demograficke a kulturni. Coz celkem odpovida, Cina se kulturne Zapadem rozvratit nikdy nedala, slo zde o barbarizaci socialne-ekonomickou (jen opiove valky vrhly Cinu zpet o nekolik generaci).
Nejde tedy o zadny cileny utok na " bilou rasu", odvazuji se tvrdit, ze obdobne by se reexportovala nespravedlnost vztazena i naopak.
Napr. " osadnici" (viz USA) vsak dokazali reexportu nespravedlnosti zabranit - jednak provedli takrka naprostou kulturne -civilizacni genocidu domorodcu, jednak domorodce vytlacili skutecnou KOLONIZACI (tedy naprostym obsazenim jejich zivotniho prostoru).

To pak, ze se reexportuje cilene tak, ze jsou oblibenou destinaci reexportujicich i zeme (a jejich obyvatelstvo) , ktere kolonialismus nijak masove neprovozovaly a ze nejsou volany k odpovednosti ty subjekty, ktere z kdysi to vyvezene nespravedlnosti nejvice tezily.....a naopak dopada dnesni reexportovana nespravedlnost casto na ty subjekty (objekty) , ktere napr. z kolonialismu nevytezily nikdy nic, ba dokonce na nem tratily (danove vynosy, kterymi byla financovana napr. britska kolonialni sprava, sly z penez take tech subjektu, ktere mohly kolonialni expanze poskodit dokonce existencne), to uz je jen a jen o neschopnosti vykonavat instituci spravedlnosti, respektive o zneschopneni celych narodu.

Ten rasismus je samozrejme prvotne nebiolologicky....je ekonomicky, socialni.
Rasy do toho primichavaji ruzni magori a odklaneci pozornosti. Cinani a Africane nemohou za to, ze maji jinou barvu pleti apod. nez belosi. Pokud sel indicky maharadza nebo cernossky nacelnik na ruku - tak zil v prepychu.
Tak uz to proste v kapitalismu chodi. Zakladem je hrabivost, kdyby byli Indove bili jak mramor, stejne by jim to bylo houby platne (mimochodem - i my se radime k Indoevropanum).
Penize neznaji rasove biologicke motivy, penize znaji jen a pouze zas penize, tedy vice penez.

Pozorne tedy sledujme dnesni pachani (vyvoz) velkych nespravedlnosti.
I ty se jednou totiz mohou dovezt "zpet" (bohuzel opet ke skode obetnich beranku, falesnych viniku atd...skutecni vinici zustanou mnohdy nepostizeni) , pozor zejmena na chaos vyvazeny do zemi jako jsou Irak, Libye, Syrie.....
Kdyz uz tedy jsme jen za divaky, tak se koukejme pozorne a bez bilych bryli.

367751

17.11.2018 10:34

Tady přece nejde o blbych 50 milionu ani o rybařeni v Artěku…

Jen k jedne "nepresnosti" (je jich v clanku vice) ...

Joseph Chlor 89.?.?.?

... A sice k tomu, ze Westinghouse nebyl uz ani v te dobe "americky", byt se stale oznacoval jako US firma. Patril Toshibe (pravda ale je , ze pres 30 % akcii v Toshibe dnes drzi American Funds Europacific Growth Fd) . Byl tedy zhruba tak americky, jako je napr. Skoda MB ceska.
Dle clanku " Toshiba sells nuclear group Westinghouse in $4.6bn deal" v dubnu 2017 tato firma(Westinghouse ) zbankrotovala (lide z vedeni Toshiby vyjadrovali obavy, zda vubec muze tento koncern ve stavajici podobe dale existovat) a byla pozdeji prodana kanadske investicni financni skupine Brookfield. Bankrot Westinghausu byl udajne zapricinen prilis tahlymi a financne narocnymi pripravami nekolika projektu stavby jadernych reaktoru v USA, z nichz nakonec seslo, potazmo jejich dalsi vyvoj se ukazal byt nejisty.
Kazdopadne by se jim ale jisty kseft, zarizeny napriklad lidmi ze Svazu Kavarenskych Sovetu Ceske republiky hodil (ale to samozrejme i konkurencnim firmam - ktere vsak nebankrotuji). Byt pochybuji, ze by mudrcove ze Svazu Kavarenskych Sovetu vubec meli potuchy, co se v te dobe s Westinghousem, nejen po majetkove -pravni strance, deje.

Jeste neco - davat dotace miliardarum je proste nemravne, nedustojne, hyenicke a zvracene...a to i kdyby z nich postavili takovi zebravi miliardari treba i mesitu nebo utulek pro opustene milence fararu. Zvysovat miliardarskym rodinam jejich uz tak vysoky zivotni luxus (standard zivota) je barbarstvim (jeste vice spolecnost takovy proces rozdeluje). At uz by se to delo zakonnou ci nezakonnou cestou - to je celkem podruzne, to je uz jen technikalie......

367832

17.11.2018 11:10

Tady přece nejde o blbych 50 milionu ani o rybařeni v Artěku…

RE: Opravdu?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Takze kdyz nekoho predek byl clenem ci spolupracovnikem StB - tak jsou timto poznamenani vsici jeho potomci ?
Nehlede na to, ze ti nejvetsi sibri StB maji z takovychto vykuchanych pramenu StB jednu velikou srandu. Mozna ze je dokonce sami nechavali vyrabet a vykuchavat, mozna ze temi, kteri se dnes stavi na antibabisovske pozice.

Co pak treba s detmi nejvyssich nacistickych pohlavaru ? Ne kazdy potomek nacistickych emiru a pasu se vydal cestou takovou, jak napr. Gudrun Burwitz (Himmler). Goeringova jedna tusim ze vnucka (nebo neter ?) se dokonce dala dobrovolne sterilizovat ( coz tedy uz povazuji za hysterii).
Existuje o tom dokument na You Tube : Hitler's Children.

Cim se lisite od tech hyen, ktere tak nevybiravym zpusobem dnes zasahuji do soukromi Babise jr. ? Dokonce mi pripada, ze by chteli zlomit lekarske tajemstvi a dostat se k jeho zdravotni dokumentaci.

ANO, nejaka spojistost Babis -Lorenc (Penta) - Junek (Chemapol, UV KSC, StB...Lucerna - Havel ?!??? - krvave oleje ) - trida megakapitalistu - " tradicni" pravicove politicke strany a jejich aparaty ......tady muze byt. Ale pujde vzdy zejmena o financne-majetkove zajmy, mozna s vyuzitim kontaktu , jake mohli mit exponenti StB ci KSC mezi sebou. Avsak vypovidaci hodnota takoveho seznamu, ktery jste sem dal, je v teto souvislosti nulova. Stejne tak by totiz bylo mozne vytvorit seznam NECLENU a NESPOLUPRACOVNIKU StB (a jejich potomku ) a poukazat pri tom na to, ze v kazdem meste ci kraji byla z nich vytvarena mocenska struktura ODS , kmotrovskeho charakteru a tunelarsko -rozkradacskeho modu (pan Babis podniky konsolidoval, budoval...srovnej s angazma USA a Ruska v Syrii, Rusku take nemohou odpustit, ze zejmena diky akcim sysrko-ruske koalice se lide vraceji domu a IS je decimovan).

Proste ty seznamy jsou vykuchane do te podoby, aby se vesmes to obycejni lide zrali mezi sebou ...a oberlotri se jim i proto smali. Potazmo je milostive zamestnavali, pujcovali jim na urok, zarizovali jim inflaci, nebo je vyhazovali z prace, v dobach krizovych..
Uzivat termin " rodinny prislusnik" -ve vztahu k takovym seznamum a tak , jak to delate, ,je tak trochu estebacko.komousske, nemyslite ? Prinejmensim infantilni.

367833

20.11.2018 18:22

Hold první světové válce - triumf lží a prázdných frází

Macron, coby byvaly exponent financniho imperia Rothschildu nemuze jinak.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Nemuze zacit mluvit o tocich kapitalu pred valkou a v predvecer valky, o systemu Zaharoff, o tom, kam mely nainvestovano politicke lumpenelity, o potrebe nahradit skomirajici poptavku prirozenou (tehdy neexistovala masova reklama) poptavkou valecnou, o reseni nezamestnanosti pri pomoci masoveho vybijeni lidi...a hlavne o tom, ze valka - a nejen valka, ale cely ten Krvavy kruh ( valka- povalecna obnova - zbrojeni - valka) je pro nektere lidi obrovskym kseftem, jedinecnou, neopakovatelnou prilezitosti.
Nemuze to rict zejmena proto, protoze by mnoho lidi zaclo premyslet a nakaslalo by na pristi takove magaksefty elitarske luzy.....nehlede na to, ze by mohli dosud to obycejni lide zacit delat neobycejne veci - tedy neco delat se systemem, ktery k valkam neodvratne vede, zejmena s jeho vnitrni i vnejsi totalitou financni .
Sam sebe by tak Macron zlikvidoval. Prinejmensim by se spolecensky znemoznil.
A to nejde - nase herecko -divacka pseudodemokracie pozaduje, aby herci hrali sve role zodpovedne , peclive, vkusne, bez nejakych trapnych vystrelku, proste " tradicne".
Ostatne na to zajdem - na podobne tradice.
Neda se s tim vsak nic delat (Paul Volcker, 2018) , dokud se nesahne na totalitu fiat men zatizenych urokem. Ktera je ale take jiz tradici, velmi pevnou tradici - tak pevnou, ze s ni nezamava ani Velka Valka.... dokonce ani dve Velke Valky (ani tri Velke Valky ?!??).

367900

21.11.2018 16:52

Děkovat veteránům za jejich „službu“ – ale proč?

RE: Zase: do Síně slávy!

Joseph Chlor 89.?.?.?

II-II q. 65 : „K druhému se musí říci, že větší moc musí míti větší donucování.
Jako však obec je dokonalá společnost, tak vládce obce má dokonalou moc donucovací:, a proto může dáti tresty nenapravitelné, totiž zabití nebo zmrzačení. Otec však a pán, kteří vládnou domácí rodině, která je nedokonalou společností, mají dokonalou moc donucovací v lehčích trestech, které nezpůsobují nenapravitelnou škodu. A takové je bití.
K třetímu se musí říci, že vésti ke kázni chtějícího je dovoleno komukoliv. Ale přidržovati ke kázni nechtějícího náleží pouze tomu, jemuž je svěřena péče o druhého. A k tomu náleží trestati někoho ranami.“

/Tomáš Akvinský : Theologická suma/

To uz neni metafyzika, to je ideologie moci (vcetne moci tyranske ci plutokraticke), jejiho represivne -nasilnickeho vyjadreni. Kterazto ideologie muze byt prave ze i oporou pro ruzne agrese, realizovane " vládci obce" (tedy napr. nejakym vladnim establishmentem pseudodemokratickym), kdy jsou udileny tresty nenapravitelne, prostrednictvim najatych lidi: napriklad zoldneru - smerem vne obce ci katu - smerem dovnitr obce.
Nekrestanska ideologie moci, pokud tedy za krestanskeho nepovazujeme Rimana i zida Saula zvaneho Pavel :

Ř 13,1 : "Každá duše vrchnostem povýšeným poddána buď. Neboť není vrchnosti, jediné od Boha, a kteréž vrchnosti jsou, ty od Boha zřízené jsou."

Kteryzto koumak chtel snad nechat zotrocit i duse lidi, nejen tela.

367919

22.11.2018 13:29

Děkovat veteránům za jejich „službu“ – ale proč?

RE: Zase: do Síně slávy!

Joseph Chlor 89.?.?.?

Pro odbourani Vasi propagandy podotykam, ze tehdy vladl Rimu tkzv. Nero.
Jak bylo nalozeno pak tehdy s temi, kteri zrejme drzeli se prikazu tkzv, Boha (coz je ovsem snuska jak pomerne logickych a vysoce etickych prikazu, tak i vyzev ke konani genocid ci k zavlekani osob nezidovskeho puvodu do osidel lichvy atd atd.) asi vite (i kdyz jsou cisla napr, dle Gibbona pry dosti prehnana).
V Bibli lze najit vse, dokonce je tam jednou Davidovo (mimochodem - dle Bible by nemel byt prijat do shromazdeni izraelitu") narizeni ohledne scitani lidu prisouzeno coby puvodci Bohu, ale jinde Satanu.
Bible je neco podobneho jak tvorba Nietzscheho, taky lze u nej nalezt citat pro podporu takrka jakekoliv argumentace, vcetne vyvraceni takoveto argumentace protiargumentaci. To nepopiram.
Howgh (neni mym zamerem plevelit zde diskuzi dal a dal do staroveku a jeho povidacek...treba az nekam k praveku).

367935

26.11.2018 11:18

Vzpoura Žlutých vest

K tomuto druhu sarkasmu bych mel jednu dilci realii z Izraele.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Jde o dokument BBC s nazvem" Israel's forgotten Thai workers" (na YT je vsak jiz jen upoutavka).
Krom popisu otrockych podminek, za jakych v Izraeli pracuji nekteri gastarbeiteri, se tam dozvite dosti alarmujici skutecnosti ohledne chemickych postriku uzivanych v izraeleskem zemedelskem byznysu. Nektere zle jazyky tak doporucuji se zcela izraelskym zemedelskym a potravinarskym produktum vyhnout.
Ono vubec stoji za zamysleni uvaha, zda se v Evrope nejake zajmove skupiny nesnazi prosadit " izraelizaci" Evropy, bud minenou coby pomstu, potazmo coby sled procesu majicich za ukol oslabit (a tak dostat do podrizeneho postaveni) silu, vahu a moc " Evropy". Kdy pak je velmi diskutabilni otazka, zda EU podporovat - ci pomahat rozbijet (srovnej se kazdy sam se sebou).
Dialektika mocenskych geopolitickych hratek je proste velmi slozita. A financni globalni supertrida obrovsky mocna. Dnes jiz muze - zejmena diky premedializovani takrka veskere reality , tykajici se temer vseho lidstva na Zemi , primo verejne mineni vytvaret, nejen ovlivnovat.

367997

26.11.2018 11:42

Vzpoura Žlutých vest

Mozna jde jen o docela obycejnou ulitbu statu soukromemu kapitalu.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Kdy ruznymi pakami a procesy budou staty nuceny financne podporit konverzi uzivani spalovacich motoru aut na elektromotory. Vcetne uziti danove politiky. zejmena v casech, kdy by se cena ropy mela pohybovat pod urcitymi urovnemi a pusobit tak protismerne - ve vztahu k rozmarum tech investoru, kteri se rozhodli (at jiz sami ci z donuceni - vnejsi realitou) pro elektromobilitu. Pripomenme si v teto souvislosti americkou cenovou bridlicovou revoluci a eventualni jeji ruske a dal. pokracovani a mozna ze i prohloubeni (maji se tedy napriklad zeme jako je Saudska Arabie , ale mozna i Iran, obavat proc Ruska ?!??). A zohledneme i to, ze Macron je byvalym Rothschildovym exponentem (ale jiz de Gaulle de facto vytahl do vysoke francouzske " politiky" Pompidoua", tedy nic noveho pod salajicim sluncem globalniho financniho nebe to neni).
Proste nove rozmary investoru a jejich naplnovani a uspokojovani si budou vyzadovat obrovskych prostredku, aby diskontni cash flow v prostredi inflacnim byl odpovidajicim - temto jejich vasnim a predstavam. Potazmo v prostredi, ktere cenove nebude prilis nakloneno takoveto (nepopiram ze v posledku prinosne - z hlediska zivotniho prostredi) konverzi - a nejde jen o pripadne dlouhotrvale nizke ceny ropy, ale i o rozbijeni monopolu a oligopolu ve vyrobe elektriny, ktera bude onou novou " ropou" (a u ktere zrejme nekdy v budoucnu dojde take k pokusum o podobne prokorporativni jednani ze strany zkorumpovane politicke slechty, tedy o jeji " dodaneni", v zajmu uspokojovani rozmaru investoru, tedy o jejich aspon castecnou remonopolizaci a reoligopolizaci).

367998

27.11.2018 01:32

O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

Mozne souvislosti mohou byt i tyto :

Joseph Chlor 89.?.?.?

1. Rusku se v podstate dari temer dokoncit vycisteni uzemi Syrie od islamistickych sekt smrti (SS). Ve stejne dobe dochazi vsak napr. v " americkem " Afghanistanu k eskalaci nasili a uz i opravdu vysoce zasvecene osoby zpochybnuji tu " politiku, ktera je bohuzel i leitmotivem vrcholnych predstavitelu nasi republiky (vice napr. na vlkovobloguje : "Co už ví i americký generál a odmítá pochopit Zeman s Babišem a také o rozdílu mezi našimi mocnými a britskou královskou rodinou"). Tedy ma snad Rusko vitezit (a s nim i statisice Syranu a Syranek, kteri se mohou vratit DOMU) ...a Zapad pod vedenim USA ma byt za bridila ?!??? To nemohou urciti lide pripustit !!
2. V procesu Brexitu dochazi ke komplikaci - T. May (mj. hlasovala kdysi dvakrat pro invazi do Iraku) muze byt odstrelena i casti sve parlamentni frakce , nejen opozici. Tedy take ma zajem na tom odklonit pozornost verejnosti jinam, popripade primo pouzit false flag udajneho ruskeho ovlivneni referenda o Brexitu.
3. Jen pred nekolika dny byl schvalen ukrajinsky rozpocet....a to takovy rozpocet, ktery vyhovuje pozadavkum IMF ( na rozhodnuti IMF pak cekaji pripadni dalsi zapadni investori do ukrajinskych dluhu ci donatori a tak i ochranci tamniho katastrofalniho rezimu), ktery pred nekolika mesici zablokoval dalsi sve financni transe , cilene na Ukrajinu . Vice napr. na : "Deputies pass budget as Ukraine seeks to unlock frozen IMF billions" od Reuters. Miliardy dolaru a eur vsak maji byt vykoupeny mj., treba i tim, ze se zvednou ceny plynu a to az o dalsich 25 %. Kdy dokonce i takova persona jakou je Tymosenkova se tim citi hluboce pobourena, takovym diktatem, Reuters pise , ze " ...Yulia Tymoshenko, a former prime minister who has led some early opinion polls for next year’s race, has denounced the price hike as a “genocide against the Ukrainian people”....".
4. No a blizi se prezidentske volby....ktere by mohly smest celou mistni squadru, ta tak potrebuje nejaky sjednocujici motiv - a to se vzdy hodi nejaky " spolecny" a jednoznacny nepritel. Tymosenkove coby potencialne uspesne prezidentske kandidatce tak klesne brada a " narod " si sobe za vudce zvoli samozrejme ze toho NEJROZHODNEJSIHO, ktery trima v ruce co nejvetsi klacek a tim hrozi tomu spolecnemu nepriteli.
Jenze on mozna hrozi celemu svetu.
To je ten problem.
(Znovupripojeni Krymu k Rusku samozrejme nebylo provedeno zrovna cistou formou a cistou rukou ...ale jednak netekla krev....a dale : co Texas ?....co Hawai ?...tam doslo napr. ke krveproliti,...vadi nekomu dnes, ze Texas ci Havaj , nmeluve snad o celych USA , jsou soucasti USA ???? )

Jinak nejaka fakta (je jich poskrovnu, ale i tak to stacilo napr. Lipavskemu z Piratu k tomu, aby napsal a zverejnil svuj proklamativni clanek " Když lev krotí medvěda: receptář pro českou politiku vůči Kremlu") doplnuji tamni autori prave ze napr. na vlkovo bloguje : "Ukrajina řinčí zbraněmi. Proč?".

368015

28.11.2018 10:05

O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

RE: Štvanice na Rusko

Joseph Chlor 89.?.?.?

"....K povaze definicí patří, že jsou nutně omezující. Dodávají rámec statickému obrazu něčeho, co je lépe postřehnutelné v pohybu, přinášejí podobu ve stylu "strnulé sochy" tam, kde by bylo lépe nahlížet na danou věc jako na proces . Definice bývají často plodem neodolatelné záliby intelektuálů brát programová prohlášení za něco směrodatného, a tedy např. ztotožňovat fašismus více s tím, co hlásal, než s tím, co se v jeho jménu činilo. Úsilí o dokonalou definici fašismu cestou jeho redukce na co nejdokonalejší frázi, místo aby otevíralo otázky o původu a vývoji fašismu, spíše je vylučuje..."

(Paxton: Anatomie fašismu)

Douska.
Je pak vrcholem cynismu, kdyz "definuji" fasismus samotni fasiste, napriklad prostrednictvim svych organizaci, potazmo prostrednictvim jimi financovanych, nasili a dalsi projevy fasismu humanitarizujicich, organizaci (vcetne medii , oficialnich " pedagogickych" instituci ci neziskovek). Nebo prostrednictvim nejakeho " anonymniho kolektivu". [velký smích]

368047

28.11.2018 13:30

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

A co kdyz prevazna vetsina lidi bude neco takoveho sama pozadovat ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Napriklad v dusledku at jiz doma vygenerovaneho ci importovaneho ekonomickeho chaosu ? Respektive pri pouhe hrozbe takovehoto chaosu( tedy mozna bude stacit lebonovskymi metodami zpropagovany a implementovany " pocit neustaleho ohrozeni") ?
Vsak soutez o fiat menu zatizenou urokem taktez lide prijali za svou, masove touzi po tom, aby v ni v kazdem okamziku sveho " zivota " dosahli na co nejvyssi pricky. Kdy neustale se celebruji ti, kteri v ni nejvice " uspeli", davaji se za vzor (samozrejme ze zbrojari a je uverujicic bankeri to delaji bud decentne... anebo radeji vubec netouzi po popularite - a tak zustavaji zraku verejnosti skryti, tedy nejvyssi dosazene mety uspechu jsou stejne neviditelne, coz jen podtrhuje aburditu takoveto soutezivosti).
A pritom je prave ze tato soutez dulezitym a mozna i hlavnim faktorem zpusobujicim konflikty, revoluce, valky, genocidy, niceni zivotniho prostredi..... Lide mnohdy miluji tuto soutez vic jak sebe (sve zdravi) , vic jak sve sousedy, sve blizke, nekdy dokonce i vic jak sve (pseudo)rodiny.

Tedy jsem spise skeptikem - co se tyce toho, ze by lide masove, pri urcitych konstelacich politicko-mocensko - spolecenskych a pri adekvatnich a adekvatne pouzitych pakach, pusobicich na vedomi a podvedomi jednotlivce a mas , nemeli nejenze zabran takovyto policejne -dobytkarsky system tolerovat, ale troufam si tvrdit, ze by ho sami hlasite vyzadovali - at se zavede.... a at je i dostatecne tvrdym, represivnim, trvalym, duslednym....
Tak muze dokonce vzniknout novy typ cloveka : otrok, ktery bude po svem zotrocovani volat, bude chtit v nem " zit", bude v nem i chtit zemrit..
Ale to neni nic noveho, to vedeli nejen Zamjatin a pod., ale uz davno pred nim napr. nekteri katolicti papalasi. No a take i bankeri - fuhrerove fiat men zatizenych urokem, ze ....to je snad uz dnes jasne skoro kazdemu otroku.

Douska.
Mozna snad jedine kdyby hlidali indiferentni (a tedy postupovali by ciste algoritmicky a objektivne) roboti. Ale i ty zatim musi nekdo vyrobit, vlastnit, ovladat je, programovat, vymyslet jim kurvitka atd atd.
Ostatne mozna ze lidi nebude uz treba - aby zivili parazity a jejich poskoky, neb si tito koumaci vystaci s roboty (pokud je naprogramuji i na valky ,na umirani , na konzum atd atd.).
Jenze k cemu by pak potrebovali hlidat roboty, proc ?
Takze by konecne nastalo to tolik kyzene " Bozi kralovstvi" ? Z hlediska tech nekolika vyvolenych asi ano, zejmena pokud by se rozmnozovali uvazene, prozirave.

368053

05.12.2018 14:10

Erdogan se pomstil Sorosovi

Je Soros ve stretu zajmu ?

Joseph Chlor 89.?.?.?

Je tu totiz zajem majitele hedgoveho (strucna charakteristika HF je takova, ze se snazi vydelavat na KAZDE prilezitosti , ktera oficialne nespada pod oblast kriminalnich cinu, tedy napr. jak na prilezitostech vyplyvajicich z rozkvetu firem ci statu - tak i na prilezitestech spojenych s upadky firem ci statu...ale naprikladi i men) o tvorbu zisku, ale je tu i zajem ovlivnovat vlady , parlamenty, staty, politicke a dalsi mocenske struktury - udajne ve prospech budovani otevrene demokraticke spolecnosti (ale i uvnitr ni funguje samozrejme moc oligarchu a oligarchickych struktur, vcetne partajnickych mafii a korumpovatelnych politiku). A to formou mimovolebnich tlaku - od propagandy, pres vzdelavaci organizace a media ....az po organizovani poulicnich nepokoju.
Muze tedy Soros vydelavat i tak, ze prostrednictvim svych nevladnich, nikym nevolenych organizaci privadi ruzne subjekty (mozna az na urovni statu) , pusobici na planete Zemi, do takovych stavu, do takoveho stadia, ze pak je uz jen pouhou technikalii - aby bylo dosazeno zisku ? At jiz epizodniho, jednorazoveho nebo systematickeho.a dlouhodobeho ...at jiz na zaklade nasledneho rozkvetu ci upadku.
Pomerne nedavno napriklad pozadoval, aby staty ( jejich fiskaly) poskytly zaruky , pokud by se planovane obchody nevydarily :
"G. Soros: Ukrajinské záchranné lano pro Evropu"

Zajimavym je, ze zhusta vsici ti, kteri aktualne utoci na pana Babise s tim, ze je ve velkem stretu zajmu, zcela zmlknou, kdyz je rec o Sorosovi.
Nekteri z nich jsou pak prostrednictvim Sorosovych organizaci primo placeni, kdy komickym je to, ze o sobe prohlasuji, ze jsou " nezavislymi" - tady uz asi ale pujde o dusevni nemoc.

Douska.
Bylo by vsak cirou spekulaci pohlizet na migraci do Evropy tak, ze by na ni mel Soros nejak vydelat ci vydelavat. Byt on sam tvrdil toto :
"Evropa musí skončit se sobectvím".
Nicmene napr, turecke dluhpisy tusim ze aktualne nesou 16 %.....

368203

09.12.2018 14:21

Ukrajina se za podpory USA připravuje na fázi vojenských provokací

Podobnym zpusobem bylo kdysi Japonsko....

Joseph Chlor 89.?.?.?

...postaveno pred dilema : nechat se vyhladovet - anebo jit do valky. Za aktivni ucasti prave ze USA.
Tedy nejde o nic noveho. Ttransportni cesty jsou ale dnes mnohem diverzifikovanejsi a mezinarodni obchod take i mnohem provazanejsi. Takze pochybuji ze by do takove blokady USA a spol. sli. Paklize ano, tak by bylo zcela jasne, ze nejde o nejakou Ukrajinu a jeji lid a jeji lumpen elity...ale o to,jak opet spustit Velky Vyvar (rozumej Velkou Valku, ktera se odehrava daleko od uzemi USA...coz je ovsem v dnesnim svete take dost problem, nikde neni zaruceno to, ze by Rusko nepouzilo jaderne zbrane i proti USA).
Ostatne zajimalo by me, jak by USA reagovaly, kdyby se nedaleko mostu pres Golden Gate prohanela vojenska plavidla Ruska...nebo kdyby Rusko vyjednavalo s Mexikem a Haiti o vojenskem spojenectvi namirenem proti USA.

Idealni by bylo, kdyby si to Rusko a Ukrajina vyridily mezi sebou, bez zasahu zvenci.
A urcite by mela mimo stat Ceska republika, kdyz, tak at si Petr s Pavlem nabali plnou polni, vemou si kvery a jdou si tu svou vojnu vybojovat (nejlepe za sve), svymi zivoty, ne ze budou zas nasazovat zivoty jinych (v pripade zoldneru je tomu proste jinak, to je ciste jejich trzni rozhodnuti, tedy zde litost na miste neni - pokud by byli zabiti).
To je jedna z obrovskych lzi - ze mame byt zodpovedni takrka za vse , co se kde ve svete sustne, Bohuzel byla nalita tato lez do hlav uz detem v zakladni skole. A to tak dukladne, ze kdo toto rozporuje, je okamzite oznacen coby nepritel , egoista, zpatecnik a snad i kolaborant. Navic se tato odpovednost FAKTICKY konstruuje v REALITE - prave ze i prostrednictvim zoldneru, placenych z dani obcanu Ceske
republiky, to je obrovska zrudnost, nazyvejme to treba i " spojenectvim" - to je jedno, jde proste o zneuzivani (vydirani ?) velkeho rozsahu, na nejvyssich urovnich.
Vsak i ona Ukrajina je vydirana, nejen zneuzivana, viz posledni akce IMF, ktere dokonce i takova Tymosenkova oznacila za " genocidu ukrajinskeho naroda".

Mam strach o Ceskou republiku.
Protoze v pripade valky (Velkeho Vyvaru) by mohla byt mezi prvnimi obetmi, moc dobre totiz Nemci, Francouzi atd, vedi, ze jsme nespolehlivymi " partnery" (byt zneuzivanymi a spatrovanymi coby zoldaci), ze nasi lide nemaji zajem o boj s Ruskem. Procez by mohlo dojit k nejakemu takovemu umele vyvolanemu incidentu, aby prave ze na Ceskou republiku dopadly jaderne naloze jako prvni.
To neni hysterie, to je nazor skeptika.

368285

09.12.2018 20:31

Ukrajina se za podpory USA připravuje na fázi vojenských provokací

RE: Podobnym zpusobem bylo kdysi Japonsko....

Joseph Chlor 89.?.?.?

Tak nejak....
Az na tu pani Langsadlovou. Ona neni tupa krava, vi moc dobre co dela. Co se ji vyplati. Aby mela neustale dost sadla.
[velký smích]

368299

10.12.2018 20:36

Komu slouží BIS?

RE: Čeka

Joseph Chlor 89.?.?.?

„ Rusové jsou příliš, příliš útlocitní. Nejsou schopni uplatňovat silná opatření revolučního teroru.“
(Lenin)

368336

Jiste by nasla a vycvicila mnoho ochotnych konfidentu, pardon - oznamovatelu, kteri by udavali, pardon - oznamovali lidi kvuli tomu, ze jsou transgenderfobnimi.

A co tak zridit neziskovku " Transgender Hodnoty" ?!?
Treba v ramci organizace " Evropske Hodnoty " ?

[velký smích]))))

Ja se picnu.
Kdyz se na internetu spila Rusum malem ze ne do podlidi (dosti beznymi vyrazy jsou : " rusky ksindl", " ruska svoloc" , " mongoloidni sebranka", " vecne opili muzici". " nevzdelani a negramotni muzici"....) tak to blahosklonne prechazeji vsichni. Hrozi vsak mozna doba, kdy farmaceutickymi koncerny produkovanym bytostem se nebude moci rict krive slovo....protoze vas obvini snad hned z nekolika zlocinu najednou..... nehlede na to, ze kdyby slo o obeti radeni farmaceutickych koncernu z rad osob zidovskeho puvodu, tak vas snad zavrou na dozivoti.

Tohle chteji zapadni tkzv. liberalove zavadet i na Ukrajine ? V ramci eurounijniho sblizovani se ? No nevim, nevim....jen aby pak neuskutecnil se nekdy v budoucnu majdan v Bruseli.....ukrajinske obyvatelstvo je pomerne konzervativni, co se tyce pohledu na " evropske hodnoty".
(mimochodem : The “Snipers’ Massacre” on the Maidan in Ukraine, Ivan Katchanovski, Ph.D.)

368349

13.12.2018 10:03

Francouzská lekce

K te zkratce hodnotici kapitalismus, dve poznamky.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Ono to ale je spise o prostredku, ktery soudoby kapitalismus stale pouziva, kdy nedba ani svych zakladnich teoretiku, " ekonomu". Nez by slo o podstatu .
Tito slavni ucenci prece postuluji teorie nakladu obetovane prilezitosti a teorii substituce statku. Vetsinou coby vychozi paradigmata svych dalsich uvah kdy ovsem tyto dalsi uvahy pocitaji pouze s jednou TOTALITNI menou, ktera je navic ve sve hlavni mase sveho pouzivani zatizena urokem.
Druha poznamka se tyka kvality kapitalismu, ktera samozrejme ze je dana zejmena nejmasoveji pouzivanym financnim systemem (totalitni fiat mena zatizena urokem), tento je hlavnim motorem oligopolizace a monopolizace moci, vytvareni nesoumeritelnych socialnich rozdilu a tak i hlavnim motorem barbarizace civilizace, jak na vnitrostatni, tak i na globalni ci lokalni urovni. Kdy nekteri dokonce to ryze pravicovi obhajci kapitalismu mluvi o " predatorskem a sebeznicujicim " kapitalismu.

Ty protesty vsak nic duleziteho nezmeni. Jsou to v podstate pouhe ad hoc vykriky spatne organizovane a pomerne slepe masy.
Jde v zasade jen o symptomy, nikolivek diagnozu...a uz vubec ne o terapii..

368425

20.12.2018 09:10

Mýtus západní demokracie

Paul Volcker aktualne tvrdi, ze ....

Joseph Chlor 89.?.?.?

...s tim neni schopna udelat nic zadna moc na svete.
Paul Volcker asi vi o cem mluvi, sveho casu byl jednim z nejvyssich fuhreru financniho systemu fiat men zatizenych urokem.
Ja mu docela verim, vsak se staci podivat jen na to, jak bylo naprosto rozbito mezinarodni mirove hnuti - lidem se proste jednoho hnusneho dne v mobilu objevi zprava, ze jsme napriklad ve valce s Ruskem.... a to bude asi tak vsecko, co se " demokraticky odehraje, v souvislosti s moci " lidu" ( co se tyce jejiho vyjadreni se ve vztahu k vecem miru a valky) . Proste se jim to oznami jako hotova vec - tak jako se napr. chovancum v blazinci oznamuje , ze do odvolani se zakazuji prochazky po venku nebo cumlani bonbonu..

368597

22.12.2018 00:15

Mýtus západní demokracie

RE: v demokracii sa politici SLOBODNE nevolia

Joseph Chlor 89.?.?.?

V prostredi komodifikovanych a propagandou zahlcenych " voleb " (jde spise jen o hlasovani , kdo ty seznamy vetsinou pak vytvari...radeji no comment ), doprovazenych obrovskymi asymetriemi socialnimi, ekonomickymi ci prave ze informacnimi...nelze hovorit o " svobodnych " volbach.
Kdyz pak vetsinou dokonce neni ani mozne vyvazit pravo jedince zvolit jeho odpovednosti za vysledek takoveto volby (tedy mit moznost SVUJj hlas odvolat...pouze pripomenu , ze jiz nekolik hodin po volbach je konstelace skutecnosti odlisna od te, jaka byla pred volbama ci behem voleb), toz tak to uz je jen nejaka hra infantilu c blaznu....to uz snad neni ani cirkus.
Ostatne zkuste se zamyslet nad tim, co to je - ona " demokracie", ale potlacte formalismus, zabyvejte se obsahem slova - jeho vyjadrenim v REALITE a prihlednete k etymologii a puvodnimu vyznamu teto formy politickeho usporadani nejakeho spolecenstvi lidi, respektive oduvodneni jeji existence a existence prislusnych procedur, vcetne prvotnich vyberu v demech (pro zakladni seznameni doporucuji Bleicken : Athenska demokracie).
Nebudte liny, vzdelavejte se.
Mozna pak casem pochopite i to, o cem ze to vlastne pisete...az vas zase nejaky nutkavy pocit privede k tomu, abyste ostatni poucoval.
Hezke svatky.

368635

24.12.2018 08:51

Dědeček den před svou smrtí vybral z banky milion

Komodifikovane (jeste lepe - monetarizovane) vztahy mezi lidmi...

Joseph Chlor 89.?.?.?

...tyto vztahy promenuji, to je snad jiz dnes jasne kazdemu. Pricemz na vine urcite nejsou penize jako takove, ale jejich druh, charakter a zpusob pouzivani (vcetne jejich administrace, distribuce...).
Trvale maji byt benigni vztahy. Dobre vztahy, to je (v dnesnim svate vsak zrejme spolu s nejakou zakladni pozemkovou a zbranovou vybavou a domobranskou organizaci) nejlepsi zaruka, i do budoucna. Ty jsou skutecne k nezaplaceni.
S malou vyhradou (vyplyvajici prave ze ze skutecnosti dlouholete existence komodifikacnich a monetarizacnich snah a tendenci -jak zpoplatnit takrka vse, co nese zisk...chtel jsem puvodne napsat, ze vse, co se hybe i nehybe).
Existuje totiz urcita vyse sumy, kdy je mozne zaplatit (ale i vyplatit ci preplatit !!!) i vztahy mezi lidmi.... kdo tvrdi opak , tak si nalhava, potazmo je nucen lhat druhym.
Na to pozor, zijeme totiz v prostredi souteze o fiat menu zatizenou urokem, ktera je barbarizujici , antikomunitni, totalitni, nachylna k tezaurizaci (tragikomicky pripad tezaurizace pomylene, maligni - svymi dusledky ,viz tento pribeh). Zijeme v tom prostredi jiz tak dlouho a tak otrockym zpusobem, ze si ani neuvedomujeme moznost eventualni zmeny, natoz promen faktickych vztahu -mezi lidmi, ale i mezi lidmi a zviraty, mezi lidmi a rostlinami, mezi lidmi a prirodou, ktere nam nase tolik oblibena soutez prinesla, prinasi a prinaset bude.
Ale to uz bych se opakoval...a tedy i nudil. Takze jen heslovite : Adam Votruba, Paradox uroku; Bernard Lietaer , Budoucnost penez;, zejmena pak Unterguggenberger - vpravde to Jezis Kristus nasi doby.

Davam za jedna, protoze neni nad pribehy ze zivota. Sila tohoto pribehu je v tom, ze poukazuje na silu penez fiktivnich, mytickych, bajeslovnych..... Na to, jak i takoveto imaginarni penize dokazi rozvratit konkretni vztahy rodinne.
A ted si predstavte misto fenomenu penez fenomen" spasy", zpusobu zivota vecneho, zpusobu posmrtne existence, zpusobu jak zit vecne. Co to dela s lidmi, byt jde jeste o vetsi fikci jak v pripade vysnenych (fakticky neexistujicich ) penez. Co to dela s rodinami, sousedskymi vztahy, se vztahy mezi narody.
Kam se na tohle hrabou penize.

368671

27.12.2018 12:31

Dědeček den před svou smrtí vybral z banky milion

RE: Dedecek to Posral

Joseph Chlor 89.?.?.?

Pise se o dobe pred 100 lety.
V roce 1918 stala unce zlata v dolarech kupni sily cca 19 - 20 (udaje se lisi cca o dolar).
V dnesnich dolarech (inflation calculator) je to cca 340 (USD), kupni sily. Respektive 310 - 350. Unce zlata pak je dnes za cca 1200 USD dnesnich dolaru, coz je v dolarech roku 1918 cca 72 USD.
Jak tomu bylo s cenou v nominalu meny pouzite dedeckem, to samozrejme nevim...museli bychom vedet co to bylo za menu.
Kazdopadne se zda, ze tehdy bylo levneji. Ale je treba se na tyto udaje divat opatrne - spotrebni kose se menily, kvalita zbozi tez.....jen to zlato se jakoby nemenilo, ale preci ano, ve sve hodnote kupni sily.

368725

30.12.2018 09:19

Zaslepení „antitrumpismem“

Jen mala oprava.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Tu valku samozrejme jeste nevyhrala ani syrsko-ruska koalice. A nejde jen o " kurdskou kartu". Je tam jeste treba udelat mnoho prace represivni i preventivni (ale i " rekonstrukcni" ) ....aby se mohlo mluvit o vitezstvi,

368757

02.01.2019 08:52

Požehnaní jsou váleční štváči

Male pripomenuti (zfasizovany mainstream neustale.....

Joseph Chlor 89.?.?.?

......pripomina Hitlera , ale takove lidi jako je on ignoruje, potazmo zesmesnuje).
A sice osoby jmenem Karl Liebknecht. A jeho osamelosti, v boji s militarismem (jak priznacne pro dnesni casy, kdy relevantne silne globalni mirove hnuti NEEXISTUJE - pres vsecky ty vymozenosti,jako jsou socialni site a moderni zpusoby premistovani se), viz napr. anglicky preklad casti jeho reci v Reichstagu, kdy KL byl JEDINYM poslancem za socialni demokracii, ktery se postavil proti valce : "This war, which none of the peoples involved desired, was not started for the benefit of the German or of any other people. It is an Imperialist war, a war for capitalist domination of the world markets and for the political domination of the important countries in the interest of industrial and financial capitalism. Arising out of the armament race, it is a preventative war provoked by the German and Austrian war parties in the obscurity of semi-absolutism and of secret diplomacy."
Dale viz jeho osobni angazma pri odhalovani skandalu, znameho pod nazvem " Kornwalzer" - kdy v onech casech mozna jeste obyvatele a obcany pobourilo zjisteni, ze si zbrojarske firmy zakladaji a financuji natlakove-lobbyisticke agentury na zpracovavani politiku a byrokracie ve smeru prosazovani jejich zajmu (obchody se smrti a masovym utrpenim lidi).
Vice napr. na " wirwollenkeinenkrieg" : "Vorkriegzeit 1914: Karl Liebknecht warnte im Mai im Reichstag vor dem großen Krieg und der Rolle der Rüstungsindustrie als treibender Kraft der Spannungen". Z kterehozto serveru jeste jedna citace , slova M. L. Kinga, velmi podstatna, z hlediska dalsiho eventualniho vyvoje v Evrope, ale i jinde na svete :

"„ Those who love peace must learn to organize as effectively as those who love war,“

Pokud si lide nevynuti na svych vladach (tedy na svych otrokarich a jejich poskocich a komplicich) pro zacatek alespon zrizeni Ministerstva pro mir, nebudou mit zadnou sanci - az se zase zacne troubit tu k udajne to spravedlive preventivni utocne vojne, jindy zase k jeste udajne to spravedlivejsi vojne obranne.
Bez ucinne, efektivni a rozhodne organizace to proste nepujde - obcane a obcanky(ale i obcancata) dopadnou jak za toho Liebknechta - par osamelych lidi bude recnit a upozornovat, masy s nima budou souhlasit....ale nebudou mit vsici tito dohromady ZADNOU MOC, jak zmenit rozhodnuti kseftmanu se smrti a masovym utrpenim , respektive jejich poskoku a kumpanu ve statni masinerii - kterekoliv zeme v Evrope.
Vsak jak dopadl osamely dr. Galen ? Zmanipulovane a nevedome masy ho uslapaly.

Douska.
V kontextu vyse uvedenych slov jevi se mi , ze penize vydavane na provoz mnohych politickych fasizujicich neziskovek, jsou vyhazovanim penez panusatanovi do oblak. Ty penize mely by obdrzet takove organizace, ktere pracuji na veci zachovani miru (a ne na veci stvani lidi proti sobe - a lhani, ze toto stvani a lhani jsou " evropske hodnoty" ).
Existuji ale vubec ?
Mozna, ale jsou na ubyte.
Zatimco obskurni , castecne dokonce to promilitaristicke spolky, vzkvetaji. A to za penize danovych poplatniku.

368812

04.01.2019 13:40

Požehnaní jsou váleční štváči

RE: Male pripomenuti (zfasizovany mainstream neustale.....

Joseph Chlor 89.?.?.?

Nu ano, "A" jste zvladl dostatecne (vytrzenim citace nekolika slov z vet a kontextu) , jenze je treba dodat i B.
A sice ze Marx pise z pozice cloveka, ktery byl aktualne svedkem toho, jak caristicke Rusko intervenovalo pri potlaceni madarske revoluce. A obaval se intervence caristickeho rezimu dal na Zapad.
Marx take doufal v povstani Polska proti carskemu ruskemu rezimu. Neveril, ze by v Rusku nekdy mohly etablovat se vnitrni sily, schopne svrzeni cara ( a kdyz uz, tak veril spise inteligenci, nez rolnikum /delnicka trida tehdy v Rusku prakticky neexistovala/.
Tedy jeho slova lze interpretovat i tak, ze Nemecko melo Rusum prinest svobodu, tedy svobodu politickou, urcite zatim ne i svobody ekonomicke. A pokud se skutecne zajimate o Marxe, tak byste mel vedet, ze jeho teorie o revolucnim proletariatu se tyka kapitalistickeho rezimu - ktery tehdy v Rusku prakticky neexistoval. A ktery tedy bylo nutne dle Marxe implementovat zvenci, v tom mela byt spatrovana ona revolucnost nemeckeho elementu, ktery si zrejme idealizoval.

Mimochodem - uvazovani jiste casti pozdeji zijici levicove inteligence nemecke bylo analogicky opacne, verili naopak v import ruske revolucnosti do Nemecka.
Opet si ale skutecnost udealizovali.

A konecne, pozdeji Marx sve nazory na Rusko pry meni, vcetne prehodnoceni sveho usudku o primitivnosti a reakcnosti rolnickych ruskych mas. Ale to mam z druhe ruky, z odkazu na "The Late Marx and the Russian Road" od Teodor Shanina.

Douska.
Me predchozi vyroky nijak nemaji implikovat, ze s Marxem souhlasim. Rozhodne ne ve vsem. Jsme priznivcem amalgamacni, alternativni prace, na zmene skutecne PODSTATY (financni system, kterym se Marx prakticky vubec nezaobiral) systemu politicko-hospodarske organizace moderni komplexni spolecnosti - via takovi lide jakymi byl Unterguggenberger. Ktery snad jednou obdrzi posmrtne Nobelovu dceru za mir i ekonomii.
To jen pro pitomce, kteri me tady osocuji, ze miluji " rudochy".

368878

05.01.2019 20:18

Zamyšlení nad současným stavem bezpečnostních služeb ČR

Radsi do toho nevrtejte.

Joseph Chlor 89.?.?.?

At na Vas neposlou nejakou mafii.

368915

06.01.2019 13:22

Zamyšlení nad současným stavem bezpečnostních služeb ČR

RE: Z internetu:

Joseph Chlor 89.?.?.?

On ten nazev " vezensky kapo" pusobi prvoplanove a tak jaksi okamzite na mysl cloveka konzumujiciho internetova moudra tak, jako ze dotycny ve funkci kapa byl vzdy a jen a pouze vezne tyrajicim grazlem, kolaborantskou svini, rozestvavacem, charakterove deviantnim clovekem, proste lidskym odpadem....

Avsak pravda, jak uz to ostatne tak byva temer vzdy, byla preci jen trochu jina, nekdy naprosto opacna - jak vyplyva ze svedectvi tech, kteri taborove peklo prezili. A kteri tvrdi, ze do dosti velke miry prave ze " komunisticka", respektive politicka (na rozdil od samospravy zajistovane kriminalnimi sociopatickymi a psychopatickymi zivly, vcetne vrahu...tkzv. " zeleni" - dle oznaceni na satech) samosprava (lageralteste,blockalteste, kapo....) samosprava tabora dokazala zabranit tomu, aby teror byl jeste vyssi, nez jaky tam byl uz tak.
Strucne receno nekdy to diky komunisticke (byli oznaceni cervenym trojuhelnikem - Winkel) samosprave tabora byl udrzovan takovy stav, ze nebyly zavdavany zbytecne priciny (neporadek na baracich, chaos v kartotekach, presnost v dennich hlasenich...) k terorizovani - ze strany spravy tabora. Lide necsociopaticti a nepsychopaticti take vice inklinuji k projevum empatie a solidarity - nez sociopate a psychopate. Coz se pry take projevovalo - bylo proste pro vezne lepsi mit na mistech, na kterych slo aspon malilinko o "necem" (nekdy slo o zivot !!!!) vyznamnejsim rozhodnout , lidi o povahach a charakterech nekriminalnich.
A take slovy jednoho z vedoucich taboru Buchenwald , valecneho zlocince Schobera : " Tak co mám dělat ? Když jsou blokoví červení, politizují. když jsou zelení, tak kradou. Vem to čert, ať jsou raději červení."

Zkuste treba toto prime svedectvi :
https://www.sokolnice.cz/resources/upload/data/2731_Zpravodaj_04-2013_priloha.pdf

Ostatne kdovi jak byste se choval za danych podminek Vy. Nebo ja. Nebo on, potazmo oni .

Takze pozor, nesud unahlene (a uz vubec ne na zaklade mainstreamem dodanych agitprop zkratek, memu apod.). Don´t judge too quickly, my dear.
A hlavni je to, nepripustit znovu situaci - kdy nekdo bude takove tabory chtit zrizovat a provozovat. O to jde, z hlediska uzitku tkzv. historie tykajici se fenomenu koncentracnich taboru.

368926

06.01.2019 16:57

Zamyšlení nad současným stavem bezpečnostních služeb ČR

RE: Z internetu:

Joseph Chlor 89.?.?.?

A Vy jste tam byl ?
A coby SS - mann...anebo SA - mann?
[velký smích]

Propagandisticke kecy (plus popis fota zhruba stejne validity ) z intermetu, o formatu a obsahu " prý", sem vkladate tak jedine Vy. A pak s nima machrujete .

Howgh.

368928

07.01.2019 14:50

Svět bude v roce 2019 ušetřen globálního konfliktu

Jen dve zalezitosti pripomenu.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Jaderne zbrane Pakistanu (nejen Pakistanu !!!) v podstate zaridila Cina, ta udajne take je hlavnim clankem rozvoje pakistanskeho jaderneho programu i dnes.,
Pro pripad nejakeho mocenskeho prevratu v Pakistanu, kdy dusledkem by mel byt vznik nejakeho rezimu islamistickeho a ostre nepratelskeho Zapadu (ci Izraeli) , maji americke tajne sluzby a Pentagon prichystane reseni ala Chuck Norris - ozbrojena komanda obsadi dulezite (z hlediska mozneho pouziti jadernych zbrani ) uzly a trasy. Coz mi pripada dosti mrazive usmevne.
Takze zejmena pozor na nejake " pakistanske jaro " !!!

368940

11.01.2019 01:17

Co se stalo s „ropným zlomem“?

Je to proste.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Jednak je znamo, ze nejen Saudove (ale i dalsi ropne staty ci banky a financni instituce) lzou - pardon, zkresluji - co se tyce bilancovani zasob ropy, ktere maji pod svou kontrolou.
Jednak doslo k technologickemu pokroku v tezbe ropy ....a jeho vyuziti zejmena v USA, s cimz Hubbert nepocital.

Nebylo dokazano NIC, co se tyce teorie o neustalem vznikani ropy uvnitr zemskeho plaste. A uz vubec ne jakymysi zahadnymi " sovetskymi vedci."
Tady jde proste jen o pana Engdahla (jakkoliv si ho vazim) urputne trvani na jeho predstave.

Kazdopadne je skvele, ze se zrejme podari zvonovitou krivku " oil peak" jednak zplostit ...a jednak ji castecne substituovat krivkou zrejme to zejmena danou narustem spotreby elektriny, ktera vsak muze byt mene strmejsi, z duvodu vyssi ucinnosti, efektivity . Ale posledni slovo nerekl ani vodik.... a samozrejme i plyn.
Je to skvele, ze se nesplnily prognozy analytiku napr. Bank of America - kdy ropa uz v roce 2015 mela stat 300 USD /bar.
V necem proste kapitalismus funguje dobre...ba snad i vyborne..

369010

14.01.2019 12:37

Neokonzervativci změnili Trumpův plán ohledně stažení vojsk ze Sýrie

Je treba uznat ten fakt, ze....

Joseph Chlor 89.?.?.?

.....snad jedinou nestabilitu dokazala americka okupacni moc potlacit (predejit ji) v povalecnem Nemecku. Vcetne vsak toho, ze byly vyuzity cetne nacisticke kadry (asi nejkriklavejsim pripadem je dr. Hans Globke), dokonce i pri adminsitraci Marshallova planu (banker Josef Hermann Abs, predtim arizoval napriklad ostravske hute). No a vcetne toho, ze po nejakou dobu stale fungoval fenomen spojenectvi, byt jiz nahlodavan staronovymi triumfalisty.
To v Iraku proste hodili " saddamovce " pres palubu. Kde si je pak nasel napriklad ISIL. Ani nemusil moc hledat, zrejme se jim sami hlasili - kazdy potrebuje nejaky zdroj obzivy..
Ami se chovaji logicky. Vedi, ze v Syrii vznikne (mozna i s jejich prispenim) prostredi nachylne k "irakizaci". Takze pak to vitezstvi rusko-syrske koalice utrpi sramy na krase, bude zpochybnitelne. Neb neni mozne, aby se Rusku povedlo to, co se nepovedlo Amikum a spol. v Iraku, Afghanistanu, Libyii...to by proste bylo skandalni !
To by diskreditovalo vsecky ty demokratizacni snahy USA, NATO . to by generovalo otazky typu : " A staly ty dva biliony dolaru a milion povrazdenych lidi a miliony vyhnanych lidi...stalo to vubec za to ?!??". Coz je otazka velmi nebezpecna, naleptava samou podstatu zapadnich kapitalistickych pseudodemokraciim, mozna ze dokonce i jejich civilizacni statut.
Jiste, nesmeli bychom se ptat napriklad Krvave Mady, to je jasne. Tam by ta odpoved byla celkem predvidatelna.

369068

14.01.2019 12:46

Má česká armáda smysl?

Ma. Zatim je bohuzel armad stale treba.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Avsak ne pod fatalnim vlivem rimskym, videnskym, francouzskym, nemeckym, sovetskym ci americkym. Musi byt vice samostatna, co se tyce veleni , lidskych a materialnich zdroju ,ideologie, strategie, operativy....
Maly stat se proste musi chovat jako devka, kdyz se velke staty chovaji jako grazli.
Brat od grazlu to, co nutne potrebuje - ale davat jen naoko.
V tomto svete nelze jinak, takova musi byt prakticka diplomacie malych statu. Pokud uz se neumi (ale neni to jen o umeni, je to samozrejme o realite, o moznem - vcetne umozneneho, konkurenci napr. zapadorimskou ci nemeckou nebo anglosaskou) sjednotit v nejaky prirozeny (napriklad celoslovansky) velky stat.

369070

14.01.2019 12:54

Co se stalo s „ropným zlomem“?

RE: to je legrace

Joseph Chlor 89.?.?.?

Valka cast ropy navic vznika migraci. Na urovnich kapilarni elevace.
Nevzdelana jelita si ale stale mysli, ze lozisko ropy je nejaka kaverna vyplnena metamorfovanou biomasou, neco jako jakesi podzemni jezero.
Mejte se, je dobre ze zde zazni obcas nejaky rozumny , ideologicky a politicky ne prilis predpojaty hlas.....

369071

17.01.2019 14:06

Pád impérií: Londýn, Washington a Paříž jsou na pokraji kolapsu

Toz snad uz konecne vyhraje profesorka E. Warren.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Nebo si fakt zacnu myslet ze co Amik - to priblbly previt ci nafoukany pucmidrat.

Tezko muze byt pod vladou rezimu globalniho financniho kasina nejaka entita na pokraji kolapsu, pokud lide masove stale chteji soutezit o menu, kterou ma vladnuci moc takoveto entity pod svou kontrolou....a muze si ji zadministrovat de facto i de iure tak, jak se ji zachce.
Problem nastane az ve chvili, kdy soutezicich zacne (at uz subjetivne a svobodomyslne k tomu motivovani ci objektivne vylucovani) masove ubyvat. Anebo v dusledku naredeni takoveto souteze alternativami ci prizivniky, potazmo nejakym " novym" nabozenskym konceptem.

369132

17.01.2019 14:13

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

Ja bych to spise videl na nejake protiimigracni namorni akce.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Protoze Britanie neeuroexituje jen tak, ze by tu otazku nastolil " lid" .
Neco za tim vezi, nejaky problem, ktery bude mit v brzke dobe kontinentalni Evropa.
Mozna problem nasobne imigrace - nekolikrat masivnejsi nez byla ta predloni. Plus problem dzihadisticke apokalypsy ?
( Dore Gold ve sve knize " Boj o Jeruzalém" pise, ze dzihadisticti apokalyptiste veri, ze bitva, ktera ma predchazet dnum "poslednimu soudu" , se ma odehrat v severni Syrii. Pote bude islamem dobyt jak Rim , tak i cela Evropa. V tech dnech ma pred mahdim, ktery si v Jeruzaleme zrobi svuj hlavni stan, tam prijit antikrist(dadždžal). Avsak vrati se Jezis , oznami svetu nadrazenost islamu.... a spolu s mahdim porazi i dadždžala. Islam tak ovladne /jen kontinentalni ?/ Evropu)

369133

20.01.2019 01:13

Proč chce Británie zaútočit na Rusko

RE: Anglie s Německem reálně nebojovala.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Ponorky byly urcite zapotrebi, ale nejsou az tolik dulezite - co se tyce invaze v prostoru kanalu La Manche, ve zminovanych casech . Jsou spis ejen podpurnym prostredkem. Ostatne viz invaze Spojencu v Normandii.
Vas oponent ma pravdu - zkuste napr. " Nazi- soviet economic relations" , tam tu dynamiku importu (kveten 1940 - cerven 1941) zretelne vidite. A taky je pravdou to, ze az do napadeni SSSR Nemeckem bojovala Britanie s Hitlerem vicemene sama.
Vy mate taky pravdu, Hitler chtel puvodne tahnout proti SSSR spolu s teutonskym bratrem - s Britanii. Britanie pak spekulovala na vycerpani se obou kontinentalnich velmoci ve vzajemnem konfliktu a na jejich mocenske oslabeni.
SSSR pak na valku Nemecko - Zapad, nasledny rozvrat a revoluci.
Dodnes je pomerne velkou zahadou, proc vlastne rozhodl se Albion garantovat Polsku jeho hranice (proc tedy negarantoval hranice Ceskoslovensku - ktere preci slulo svou zbrojni vyrobou i vybavenim sve armady ???). Jaky byl skutecny duvod, zda nehraly v tom roli spekulace na zisky z valecne konjunktury.
Kazdopadne vsak nevyhlasila Britanie valku SSSR, tak jako Nemecku. Kdyz obe tyto velmoci obsadily casti Polska (leccos ale vyplyvalo z fenomenu existence tkzv. Curzonovy linie). To je take pravda.
Pravdou vsak je i to, ze Stalin Nemecku do posledni chvile duveroval, coz je take zatim ne zcela dostatecne vysvetleno (kazdopadne svou roli sehralo i Japonsko, respektive nebezpeci , ze by SSSR musil bojovat na dvou frontach, takze slo asi jen o drzeni zuriveho psa na voditku).

Souhlasit se vsak da i s Napoleonem, ktery tvrdil, ze " historie jsou jen zvasty".
[velký smích])

Douska.
Zkuste zlousknout THE ORIGINS OF THE SECOND WORLD WAR od A.J.P. Taylor.
Je to pomerne stare, ale dost nestranne.

369165

25.01.2019 11:17

Washington jmenoval prezidenta Venezuely

Na vesnicich bylo celkem fajn, lide mili, bezpecno, levno.

Joseph Chlor 89.?.?.?

Ve meste nevim, vesmes vsici mistni doporucovali nevzdalovat se mimo hotel. A uz vubec ne v noci.
Ja chapu, ze nekdy rezim neumoznuje svobodnou diskusi, svobodne jednani...ale vynahrazuje to treba tim, ze poskytuje valne vetsine obyvatelstva bezpeci, zajistuje bezpecnost pred nejen to kriminalnimi zivly tak, ze vetsina lidi je spokojena.
Pokud pak ale nejaky rezim nedokaze ani poskytnout svobodu, ani zajistit bezpecnost ...... tak proc by mel takovy rezim dal existovat ? Proc to cele zivit ?

Trump je symptom. Docela humorny, takze urcite prijatelnejsi nez jemu podobni vsici ti naskrobeni pitomci a pitomkyne, vpravde nekdy jednajici daleko odporneji jak Trump.
Je to symptom predchazejici bud reforme...nebo rozkladu.
Ja jsem optimista, takze verim v reformu.
Nebo aspon kdyby vyhrala profesorka Warrenova. Ta mi pripada dost normalni.

369221

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 1

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 0

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 3

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,52 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
30,01 Kč
Kanadský dolar
17,69 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
19,84 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,49 Kč
100 maď. forintů
7,00 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,51 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 080,26 Kč
1 unce stříbra
515,56 Kč
Bitcoin
1 286 239,61 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?