Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 113 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.06.2017 09:44

Heršvec, kde mám vlastně doma?

Otázka pozdě. Odpověď - „bruslení“ migranta.

80.?.?.?

Migranti opět překvapují. Bylo napsáno i ověřeno sdostatek. Přesto nové pohledy. Domov migranta byl dosud tam, kde si dobíjí mobil. Ejhle, a dnes i tam, kde si ho pamatují v restauraci i s jeho oblíbeným jídlem.
Právo opustit domov a ztráta práv dělat vše jako dosud je komplement.
Migrant se sám vykořenil v očekávání jiných přínosů a nemá právo v novém prostředí prosazovat své představy zejména proti tam zavedeným pořádkům. Lidově řečeno: neměl by do ničeho kecat ani v původní ani nové domovině. Vidíme ale pravý opak. Migrant je obvykle apoštol svého pojetí světa a prudí tam i onde.
Migrace je prohra, ať už mimo okres, kraj, zemi či kontinent. Každé prostředí je naplněno lidmi jisté „víry“ (nejen náboženské). Lidé moc nefilosofují ale napodobují své vzory porůznu získané z tradic a „informačních toků“. Udržovat (konzervovat) „víru“ svých otců a dědů lze jen se svými „souvěrci“- sousedy, hlavně nepodlehnout gravitační síle monetárního stroje a jeho produktům v informačních tocích (už možná pozdě?).
Ve městech obvykle věří například, pod vlivem „receptářů“, že pampeliška je ošklivý plevel, a mnohý takto věřící by mohl z fleku do receptáře radit, jak založit trávník prolitím zahrady Roundupem. Tito věřící vlastní-li vysněný trávník, soutěží potom v „hukotu sekaček“ několikrát za týden, zatímco horskou louku sekají jen několikrát za rok. Voňavé seno z horské louky slouží dále jako potrava hospodářských zvířat, tráva z „lordských“ trávníků je považována za odpad, není ani majiteli zkompostována pro následné hnojení nýbrž vyvážená (za peníze) jako bioodpad, a hnojení trávníků je prováděno (za další peníze) ...

Toto jsem napsal, jsa rovněž kdysi pomýlený migrant vnitrostátní, ovšem dnes již pozdě (ale přece) prozřevší.

358267

09.06.2017 14:42

Komentář k závěrečnému komuniké vůdců skupiny G7

Pane Lhoták,

80.?.?.?

představte si, že máte dobře placené místo v některém vrcholovém orgánu G7.
Šéf dorazí za vámi, že je potřeba připravit koncept pro závěrečné usnesení... Protože jste se propracoval do své funkce již mnoha podobnými službičkami dříve, nebudete mít problém stvořit tak hutnou vatu, že bude pro mnohé skoro jako skutečná koncepce budoucího, a když to proložíte učeným slovem "inkluze", které zrovna letí v jistém oboru, tak si můžete být jist, že nebudou připomínky ani dotazy. Přece většina toho šéfování spočívá v tom, že šéfa nic nepřekvapí a všemu rozumí...
Divím se Vám, že jste tomu věnoval takového času. Myslím že není ani na místě přikládat tomu váhu, je to jen jedno z dalších slohových cvičení o které se opírají jen ti, co sami nevědí jak nejlépe posloužit svému šéfstvu.

358299

09.07.2017 04:40

Extremista Jan Hus?

RE: tady

80.?.?.?

Výchova jistě význam má, ale ne ten , že ukazuje cestu. Výchova by měla ukázat možnosti volby., i ty které se Vám/vám/nám nelíbí. Hecovat k pravdě, by si Hus možná dnes, maje naše zkušenosti z prohraných bitev, rozmyslel. Vždyť ani
včas nestíháme účinně reagovat na všechno to utahování šroubů, natož se zabývat ještě tím, kdo drahé kožichy věší na kuběny...
Někdy je lepší uhnout, podlézt, přikrčit se a přežít. Myslet si vždy můžete co chcete, tam je celá svoboda. Chtějí-li okolnosti po vás šaškovat, ať si užijí do sytosti. Copak nebylo dost Husů, Palachů, a dalších, a přesto kdejaký trouba zkouší na nás kvóty a jiné srágoroviny.

A Švejk opustil hospodu "U kalicha" v průvodu civilního strážníka, kterého se optal, když vyšli na ulici, stíhaje jeho tvář svým dobráckým úsměvem:
"Mám slézt s chodníku?"
"Jak to?"
"Já myslím, když jsem zatčenej, že nemám práva chodit po chodníku."

358915

Já se vám divím, že tak vytrvale řešíte snad potisící pětipéčko. Už to, že vám naznačuje svým nickem, že (nejspíše narozdíl od vás) má všech pět "pé" pohromadě, je úplná diagnóza, která ale problém neřeší.
Máme zde ale jednoho jen s jedním pé, gosudara přeudatného, který také nejspíš věří na palačinkový efekt, a na rozdíl od nemohoucího pětipéčka poskytuje podporu amíkům od začátku proti afgánské "základně". Lze dohledat ve filmu O. Stone o gosudarovi, který ani otázkou nezpochybnil gosudarův úsudek, ač jinak předváděl ve filmu šťourala profesionálního.

359351

I tenhle Váš příspěvek je hlavně o Vaší domýšlivosti, nikdo na Vás nemá, samí domýšlivci bez reálných výsledků v praxi.
>Pokud vás mých 5 p v nicku podráždilo, tak je to tak správne. Pri volbe nicku jsem si rekl, že je to dobrá udice, na kterou se chytají takoví, kterí rádi domýšlí. Ač jsem již dávneji vysvetlil, že zkratka nicku ve skutečnosti znamená opravdu neco jiného.
To je pěkný argumentační gulášek. Takže nickem jste chtěl dráždit, dokonce jste připravil udici pro domýšlivce bez fantazie ale/nebo nick znamená něco jiného.
Vy už při volbě nicku se chystáte dráždit, očekáváte diskusní protějšky s fantazií, kteří si představují něco jiného, než běžná asociace navozuje.
Může být, ale pak každá diskuse s Vámi bude vždy k ničemu, protože obvyklé je sdělovat myšlenku na základě "společné báze asociací". S Vámi by už od čtení nicku jeden potřeboval na každé Vaše slovo Váš výkladový slovník.
Což jste právě předvedl s tím nickem.
Končím, protože jak jsem o dvě věty výše došel k závěru, že každá diskuse s Vámi bude vždy k ničemu, kromě Vašeho producírování se. To, to je pro Vás to potřebné nedostatkové zboží, a ne reálné problémy k řešení s rovnocennými protějšky. Protože takoví v celém širém světě neexistují, kromě snad prof.Bažanta.
Jediné co by mne ještě zajímalo, co soudí profesor o Vašem nicku.

359357

07.08.2017 16:58

My 2

RE: Ohľadom mýtu o 4%

80.?.?.?

Ještě kdybyste znal i něco z historie starého Řecka a Říma, podloženou řadou literárních dokladů naučené homosexuality v masovém měřítku, pak byste nemíchal jablka s hruškami. Nebo to znáte a záměrně,,, Ale to zde již zaznělo před řadou let s citacemi i prameny...

359480

08.08.2017 22:14

Anglosaská sportovní mafie přišla o rozum

RE: Kdyby nedopovali

80.?.?.?

Moc si to zjednodušujete, vážení ve vláknu nade mnou. "Doping" je i vitamín C! Jenže velké zázraky neudělá. Zakázat obecně dopředu doping to sice lze v obecné rovině, ale pak je to jen otázka manipulace, kdo koho uvrtá mediálně do kauzy. Je to pak spíše o tom, kdo vládne médiím s největším dosahem. Jinak jde o přímý útok na logiku práva - zpětně činit trestným to, co ještě dnes neumíme ani pojmenovat. I různá technická vylepšení možno někdy považovat za pokrok (materiály pro snížení odporu prostředí...), ovšem na některá musíme pohlížet jako na zjevný podvod (neviditelný přídavný motorek s aku). Burkini/y by jistě nikdo nezvolil v plaveckých disciplínách, možná tak akvabely.

359511

29.08.2017 04:49

Konspirační teorie

Skvělé, až na ten optimistický závěr

80.?.?.?

- o tom pokračování svobody. Svoboda nebude možná pokračovat ani tam, svody jsou velké. Už i Indie sešla z cesty. Západní oligarchové už jistě mají vyměněné své dolárky za perspektivnější měny, kasína na Východě čekají s otevřenou náručí. Dodáme tam zábavu i pro bohatnoucí lid východu - sazky, sportky, home kredity... a nakonec beznaděj.

359749

13.09.2017 06:37

Facebook: Podvodné reklamní kampaně jsou svalovány na Rusko

Radši jsem neznámkoval.

80.?.?.?

Reklama je snad od slova klamat. Dobrý výrobek , politik, či cokoli jinak užitečného reklamu nepotřebuje, mezi lidmi se to jaksi samo roznese. Co reklamu potřebuje, je to, co by jinak na odbyt nešlo. Navíc vše s reklamou související poškozuje normální vnímání okolí, výhled na krajinu, prostě kam oko pohlédne - vše je zaprasené reklamou. Z takového pohledu vidím článek pitvající vzájemné okrádání-se vykuků za zbytečný. Stačilo napsat: Perte se a žerte se!

359985

Trochu pozdě, situace je natolik nakloněná ke konci stávající civilizace, že to i autorkám uniká.
Ono se jen zdá, že stačí „pár čestných demokratů“ aby zaplnili většinu v parlamentu. I ve starém Řecku se demokracie účastnilo jen svobodné obyvatelstvo. Ukrajinizace celé civilizace je ve finále, jakýkoli pokus o nápravu selže, protože všechny necky ve kterých tato civilizace plave nad vodou jsou příliš děravé. Už za socíku se o něm vtipkovalo oprávněně, že jde o necky s deseti dírami a devíti špunty. Socialismus měl ve vínku špatně základní: „dohnat a předehnat“. Prostě ale i mravně to řídili lidé s rozhledem žížaly. Bez pokročilé chemizace, automatizace tak napáchali poměrně málo škod. Dnes ale jsou zjevně vidět efekty „hlubokého státu“ nejen v rezavějící Americe. Skoro na vše chybí peníze. Ale když se nakonec nějak vyšťárají, skončí u různých gangů bez naplnění původního určení, někdy už se ani nenamáhají ani o předstírání, případnou efektivnost někde nelze ani kontrolovat („neziskovky“). Jde o tak silný efekt, že lze vytušit že nejde o drobné, ale o hlavní toky. Společnost řídí gangy vnořené v „hlubokém státě“ ve svůj finanční prospěch. Z vývoje je patrné hlavně to, že parlament a demokracie nemá očišťující efekt, ale naopak. Chybí zde možná jen nějaká esence mravnosti.

„Sám svobody kdo hoden
svobodu zná vážiti každou,
ten kdo do pout jímá otroky,
sám je otrok “

Otrokářství máme zakódované i v jazyce (a možná i v genech).
Třeba slovo „medvěd“, zní podobně jako vševěd. Asi to bude o chytrosti onoho tvora, nejspíš je chytřejší než pracovité včelky. Co on o tom medu všechno ví? Ví, že mu chutná, umí ho najít, umí se ho zmocnit, je-li na dosah. Přitom navíc poničí včelí architekturu... Toť vše. Pán tvorstva (nebyl to ani trochu jako Kollár) mu kdysi přisoudil název medvěd, ale výstižnější by bylo medzloděj, když už ve vztahu k medu. Na druhou stranu musíme uznat, že se něčím živit musí, takže se živí vším co najde, nic si nedopěstuje.
Pán tvorstva med taky zná a oblibuje, ale med si také sám nedopěstuje. A takové troškaření jako medvěd nemůže provozovat pro masy spotřebitelů na trhu, tak to trochu zprůmyslní, snad mu to ani nepřijde jako otrokářství, když o včelstva včelař „pečuje“. Sebere jim sice vše co užitečného pro sebe vyprodukují a pak je opečovává náhražkama: cukrem a antibiotiky, když už jim „překopal“ i přirozené prostředí pesticidy a jiným smogem.
Jsme ale stále jen medvědí civilizace zdokonalená masovostí otrokářství, které už ani nevnímáme. Obdobně jsme překopali planetu pro mnoho jiných živočišných druhů, které už skoro najdeme jen v ZOO a červených knihách.
Jsme přece pán tvorstva, necítíte zde původ oněch nadlidí u některých ideologií (věrouk).
(následuje Dokončení)

360010

(Dokončení)

Oligarchizace dostoupila vrcholu. Velké peníze (konta) se snaží všemi směry o expanzi. Uskupení která navenek (i podle zákona) se tváří že něco řídí, neřídí nic, pouze předstírá řízení a většinou jen vidíme intrikující jedince (zavedené politiky) aby se udrželi u koryt, protože kromě intrikování nic jiného neumí. Zde se mi vybavuje Batismus jako filtr pro rychlokvašky. K tomu abychom to vše překonali bychom potřebovali ideologii (věrouku) vítězící a jednotící celou planetární populaci vedoucí ke skromnosti vůči prostředí, zdrojům. Opatrnickou spolupracovnickou, žádnou - poručíme větru, dešti, či svobodu soukromého podnikání. To jsou ty ideje které nás dovedly do slepé uličky.
Ale to co tady už rozvádím je jen scifi.. Takže končím.
Možná by to chtělo něco užitečného, co ještě zvládnout lze časově do kolapsu, třeba jak vytvořit místní obranné uskupení proti loupeživým gangům…
Možná složit píseň o pravdivých příčinách konce této civilizace, která by měla šanci zlidovět a tak přenést informace do doby, kdy se bude opět otvírat nová cesta.

Mimo téma: Učitelům nepřidávat, učitelství je hlavně o poslání. Ty jednoduché pitomce co jdou po penězích to rovnou vyloučí. Až bude všem tvůrcům hodnot veseleji nepochybně i zásluhou učitelů, pak se na ně také zcela jistě i finančně dostane. Za to, co školy produkují dnes, jsou myslím ještě nadhodnoceni, výjimky zcela jistě jsou. Ale tohle téma zcela jistě o penězích není, to co je slyšet jsou jen předvolební intriky.

360011

15.09.2017 08:28

Skutečně šokující zpráva skupiny BRICS

RE: Válka bude

80.?.?.?

Válka nebude, nemá budoucnost. Je jen potřeba dočkat, než se k moci dostanou v USA vojáci realisti. Takoví co umí počítat, kolik "sekyrek" doletělo, kolik ne. Proto se čeká a nefackuje "naostro". To čekání probíhá asi tak, že jeden řekne: máš tři pokusy, po třetím jsem na řadě já.

360028

15.09.2017 08:41

A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt

My zahrádkář(i),

80.?.?.?

jsme zásadně proti všem smradlavým pokusům, škodí povětří i úrodě. Kima je nutno držet na uzdě, respekt mu neubyde. Zachvíli by tu mohl s atomovkou v ruksaku pobíhat kdejaký vytlemenec.
PCR se asi nemůže dočkat "hřibovitého počasí", dal jsem pětku za myslitelský výkon.

360029

15.09.2017 15:07

A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt

RE: My zahrádkář(i),

80.?.?.?

To co píšete zkraje, konstatoval i Putin v Číně na BRICS sešlosti, a v podstatě omluvil Kimovo zbrojení. Rusko je mnohonárodnostní stát již od dob carů, a dnešní tandem Putin - Lavrov jsou skuteční odborníci na mezinárodní vztahy s respektem k potřebám i ostatních států (národů a etnik). Chtějí -li dosáhnout trvalého míru v Sýrii musí uklidnit všechny obavy i okolních účastníků, bez ohledu na jejich "historické přešlapy". Tím si třeba (domýšlím) zajistili podporu pro určitý scénář řešení i od Israele. Také musí nechat gestikulovat silácky USA, bez zbytečného rozčilování se. Trump to nepotřebuje pro sebe, ale též musí čekat, než ten močál začne vysušovat. Tím nemíním ten čerstvý hurikánový přísun vody.

360041

17.09.2017 01:46

Rasové a genderové stereotypy v seriálech, filmech nebo pornu

Nedívejte se na to, žijte svůj vlastní život

80.?.?.?

Vybírejte si, je to čím dál horší, navíc to krade čas.
Já vyrůstal na literatuře, přečetl jsem stovky knih už v raném dětství, ani televize tenkrát nebyla - hrdinové -objevitelé nových obzorů, kontinentů. Zdroj většinou- vesnická obecní knihovna. Asi to bylo i tím, že než někdo tu knihu vydal, setsakra přemítal jestli bude k užitku. I ta červená knihovna (pro mne tenkrát nedostupná) měla určitou úroveň pohádky pro dospívající.
Autore, i Editore zdá se, že jste ztraceni. Asi jako jedna moje kolegyně z práce, která když se neúspěšně pokoušela učit jezdit autem na louce, konstatovala, že i ten jediný strom ji nějak moc přitahoval...

360064

18.09.2017 17:45

Rasové a genderové stereotypy v seriálech, filmech nebo pornu

RE: Nedívejte se na to, žijte svůj vlastní život

80.?.?.?

> Ja sa to snažím robiť.
To nemůžete zvládnout. To byste musel předem znát obsah jakékoli pohádky, či právě přicházejícího jiného pořadu.
Jediná možnost by byla, kdyby se skuteční umělci sdružili k záměru tvořit paralelní plnohodnotnou kulturu pro děti i dospělé na internetových médiích, včetně kolektivního dohledu, nikoli ale jako kritiku stávajícího hnojiště.
Žít svůj vlastní život znamená ho žít na plný úvazek, ne se zabývat většinu dne tím, jak zařídit, aby to hnojiště méně smrdělo. Pro autora či Editora by bylo možné na těchto kulturních kanálech vytvořit okno s názvem Z hnojiště, které by bylo dostupné po dobu jedné hodiny v noci (navrhuji od dvou do tří) včetně diskuse.
Včera bylo pozdě!

360095

03.10.2017 10:43

Co ti říká vlast?

editore, co s tím

80.?.?.?

Nedaří se mi odeslat příepěvek, po pokusu o odeslání se zobrazí:

Forbidden

You don't have permission to access /pridat_nazor.php on this server.

360268

03.10.2017 10:57

Co ti říká vlast?

Vlast je mrtvá.

80.?.?.?

Vlast je mrtvá. Vlastenci totiž nejsou. Ti co se jimi chtějí vidět, jsou jen rozhádaní tlučhubové. Obrazem toho je slavná tlučhubárna – parlament. Oni tam jen (par)lamentují nad stavem, do kterého vlast (zemi) přivedli. Hlavně ne žádná upřimná spolupráce, ale jen vyhrocené středověké divadlo na opozici a koalici.
Ale co to blábolím , oni perfektně spolupracují když si hodlají zvednout „náhrady“, ba i oposmlouvu vytvoří, jen aby mohli odklánět z rozpočtu pro různé lobingem označené priority. Nejvyšší stupeň spolupráce nastává v okamžiku, kdy nezanedbatelná síla tlačí na alespoň trochu pořádku a blíží se volby, a hrozí, že by se někteří po volbách museli jít živit poctivou prací. Ta představa je hrozná, oni mnozí ani netuší jak poctivá práce vypadá.
K té předvolební agitaci, volby toho moc nevyřeší, to sdružování podle nepodstatných příznaků i rozdělování se na stovku stran a hnutí napovídá mnohé. Co nám bude platný v parlamentu vlastenec, který věří, že potřebné peníze lze kdykoli vypůjčit (třeba přes dluhopisy) na nesmírně potřebné budování infrastruktur, apod., který nezná reálný svět, plete si potřebné se zbytečným podle zrovna běžící reklamy, či lobingu.

Snad volič rozpozná koho je nutné se zbavit a dá šanci novým dosud nezkorumpovaným. Třeba někdo přijde i na to, že spolupráce, ne divadlo je to pravé, že vlastně všichni zvolení by se měli proporcionálně podílet na vládě i kontrole, že jedině spoluprací lze obnovit naději v lepší zítřek.
Včera bylo pozdě!

PS: Editore, děkuji za opravu.

360270

05.10.2017 10:33

Co ti říká vlast?

RE:

80.?.?.?

>Tedy "učit se, učit se, učit se"...
To učení ale nutno rozvést. Chytrých i moudrých určitě bude dost, jen nespolupracují na řešení ve prospěch celku. Je to i o zdejších diskusích i hlavním zaměření Zvědavce. Nehledá se řešení, ale viník marasmu, ale hlavně ne viník v nás. Proto jsme tam, kde jsme. To, že odhalíme parazita, ještě tam kdesi v dálce (za oponou) nic neřeší, on se nezastydí a nepolepší, je mimo náš dosah. Tady žádné informační pole nepomůže, je to slepá ulička, i kdyby se tou ideou nakazilo 99% celosvětové populace, tak případná exploze nic nevyřeší, vše spadne do opětovného stavu konkurence, závisti a nespolupráce. To co má každý na dosah a může ovládat, je vlastní mysl a záměr, a použít je hlavně ke spojení vývojem odseparovaných atomizovaných jednotlivců, obnovit spolupatřičnost (lásku) do dílčích uskupení kteří si "nezištně" pomáhají, a tím akcelerují celé paralelní společenství.
Budeme-li pokračovat v nastoupeném, budeme mít problém i s domluvou. Vybydlují se potřebná slova a pěstuje se pachuť ironická, třeba ta "pravda a láska". "Banksteři" také nejsou přesně označeni, je v tom příliš emoce zastiňující podstatu. Nic gangsterského na nich nenajdeme při poctivém zkoumání. Oni jen nabízí "službu", nikoho nenutí ji přijmout.
Je potřeba využívat moderních technologií ve svůj prospěch, zavést paralelní kulturu, ale plnohodnotnou, přestat usilovat o polidštění ukradených mainstreamových médií, vytvořit paralelní plnohodnotné kulturně - zpravodajské kanály s výrazným potlačením kritiky stávajícího systému (den má jen 24 hodin, ty které věnujete žumpě, nevěnujete kráse kolem sebe). Žít svůj život, své štěstí, svou radost s lidmi „podobného“ názoru, a nevěnovat se ani na poloviční úvazek, natož plný, kritice toho hnoje. Sdělovat si po síti cenné pozitivní informace o těch kteří umí mít dost, zejména v obchodech či službách, „dělat reklamu těm co nekradou“, těm, kteří již nastoupili tu správnou cestu. Těm, co už dnes dávají do "společného" víc než musí, a investují tak do budoucnosti.
Včera bylo pozdě!

360320

06.10.2017 10:39

Stát a občina – apologetika společenství Tradice

RE: Nic nového pod sluncem.

80.?.?.?

Myslím, že jste to skoro řekl posledním odstavcem, to byl poslední vlastenec s potřebnou mocí a intelektem, nastoupil nepotismus, geronti schopni sloužit se drželi míst až do skonání, nemajíce ideově co nabídnout, postrádajíc tu jiskru jednoty osobní s cílem a prací. Zaostávání a rozklad byl nevyhnutelný. Celé to mělo odraz i u nás. Dělníci u moci s rozhledem žížaly, čekali až jim dorostou ratolesti vzdělané na školách...

360344

06.10.2017 11:02

Lithium - vláda schválila krádež století

RE: Nesmyslný článek

80.?.?.?

I kdyby došlo, nejde o smlouvu, ale o memorandum, ve všech případech užití tohoto slova, jak to ve Wiki píší, jedná se o akt právně nezávazný (např. záznam o jednání). Je potřeba vlastní názor zohlednit ve volbách a tlačit na partaje aby se před volbami dostatečně "odkopali".

360345

08.10.2017 06:20

Co ti říká vlast?

Blahoslaveni chudí duchem...

80.?.?.?

Míval jsem kdysi šéfa, který do toho viděl mnohem více, tedy ani ne tak do politiky, ale do vzdělání. Když jsme kdysi na počátku vědecko-technické revoluce přemýšleli nad "šíleným" nárůstem informací - říkal, že existují dva extrémy (a já se s tím dodnes ztotožňuji):
a) jednotlivec zná vše o ničem
b) jednotlivec zná nic o všem
Od těch dob uplynulo cca 50 let, a "pokrok" ve všech oblastech tyto extrémy učinil mnohem nedostupnější pro jednotlivce a tak se i domluva mezi jednotlivci (i když zanedbáme vliv ega) stává mnohem vzácnější. Každý má svého boha či globálního prediktora, na kterého věří, a ruský mužik na tom není o moc lépe. Báťušku cara vystřídal po revolučních kotrmelcích báťuška gosudar. Jen ten jasný problém s timurovci a kvakinovci se nám snaží pjakinovci zamlžit jakousi všeobjímající teorií, která dokud to vychází podle zkušeností z minula, tak slavně cituje z historie, ale když to nejde, tak tam vloží jako trumf GP. Možná, kdyby zkratku šlo vyložit jako "globální parazit", tak by to dávalo mnohem více smyslu. Ale blbě by potom znělo že GP je nucen spolupracovat s gosudarem. Tolik na okraj.
Problém jsem tím ale naznačil. Základem pro domluvu nemohou být různě zpracované údaje ani teorie pro narůstající složitost "matrixu", ale poctivý přístup bez chytračení v normálních nepoškozených pojmech klasických. Totéž je nezbytné pro každodenní interakci s okolím. Jinak to bude jen další vrstva zamotávání problémů do mlhy. Nic není potřeba vymýšlet nově, stačilo by, kdyby zdejší badatelé četli ty staré knihy, ne pro pikantní citování archaických bludů, ale jako návod k žití. Není ani divu že tam nakonec najdou, že Hospodin vyhubí národy jako klaté, když se k sobě lidé chovají konkurenčně, soutěživě, pěstují závist a spolupracují jen na různých lumpárnách. Koneckonců si nic jiného nezaslouží, a že do těch konců spadnou i bez Boha jako přímý důsledek svého chování.
Království nebeské je i vaše, není nezbytné být chudý duchem, ale cosi to potřebuje ...

360393

08.10.2017 08:46

Babišovo ANO je napojené na zločince Sorose víc, než jsme mysleli

Radši do toho moc nevrtejte!

80.?.?.?

Minimálně z taktických důvodů je nevhodné oslabovat před volbami, byť i pravdivými argumenty, hnutí ANO. Mohlo by se totiž stát, že by to dovolilo těm zbylým střepům (TOP,ODS,KDU,ČSSD) slepit vládu bez ANO. To by sice mohlo vést brzy k revoluci, ovšem i ty nekrvavé revoluce končí obvykle opakem požadovaného, nanejvýš ovce přešoupnou do jiného kotce...
A ten SOROS přece poskytuje jen peníze, a když zvážíte, tak nebýt těch peněz, vývoj by se zadrhával na jejich nedostatku. Dodal přece jen katalyzátor, takhle už dnes zažijeme to, co by možná zažili až naši vnuci, a tak proměnil celou planetu v zemi kde zítra znamená již předevčírem. Základní ingredience by tu ale byly stejně, jen méně aktivní...Někteří mu připisují neprávem nadlidské schopnosti.
Možná kdybyste si ho tolik neošklivili a vlídně mu napsali o podporu vašeho projektu, třeba by...

360395

10.10.2017 04:15

Proč zůstáváme chudými příbuznými?

PROČ ZŮSTÁVÁME CHUDÝMI PŘÍBUZNÝMI?

80.?.?.?

PROČ ZŮSTÁVÁME CHUDÝMI PŘÍBUZNÝMI?
Po zásluze!
Ve vrcholné politice jsme po léta neměli nic jiného, než jednostranně zaměřené imitace politiků, ani náznakem politiky s všestranným rozhledem a životní praxí. Podíváme-li se na jejich (vypěstované) následníky je to obvykle ještě horší, než oni sami. Obklopují se v rámci mocenských pyramid fanoušky, pokud možno zjevně hloupějšími, čímž vynikne opět jejich "velikost", a nepostradatelnost. Co z toho vzešlo? Moloch poradců opět nezahrnující komplexnost řešení, a tím i nezodpovědnost za cokoli.
Lepší zatím nevidět.
Článek taky hledá jakési technické vysvětlení z určitých útržků reality i s velmi pochybnými zato populárními kritérii. Chudoba je vážná věc, je to předstupeň konce. Ale o tento druh chudoby autorovi nejde, jde mu o to být srovnatelně bohatí jako otrokářské a kolonialistické metropole(Fuj!):
>metropole bohatnou a periferie chudnou, nestaňme se periferií velkého celku!
Už se stalo! Jsme až neviditelná periferie pro migranty, pro obchodníky, pro kapitál.
Musíme zkusit vyměnit řízení, moc naděje nemáme, jeden scénář horší druhého.
Nejhorší ale na celém článku je víra, že to spraví jen politika.
Odmravnili jsme se, tam je ten pes zakopán, žádné technické čachry to nespasí.
Zatím ani náznakem nikdo z kandidátů nehledá kapitalizmus s lidskou tváří...
Tomu ale nepomůže kritika vrcholových parazitů, pro ně je to spíše ocenění, jak se jim daří za podpory úplně všech, včetně jejich kritiků. A kritikové, když je to náhodou napadne, nebo si to zde přečtou, jen přidají na kadenci a zesílí svoje megafónky... [pláč]
Nejlepší bude začít změny od sebe. Včera bylo pozdě!

360442

23.10.2017 05:48

Nééé. ANO nééé!

Jako obvykle, Zvědavec s křížkem po funuse

80.?.?.?

Tak babičku,
pro kterou vždy byla
válka s lidojedy legrace.
Tu babičku
za pár dní zabila
volební agitace.

Mary,
bojovná Mary,
už nesedává v sedle,
ve volbách byla vedle.
Stoletou Mary,
babičku Mary
volbama zabitou
vzal k sobě Manitou.

https://youtu.be/cAr6KvFZR9E

Dle starých pramenů kdysi kraloval
starý vetchý král.
Řečeného krále nikdo se nebál,
každý se mu smál.
...
Kdepak jsou ty časy, kdy se národ smál, krize se nebál.
Jak se všechno mění,
Jak ten čas letí,
Žijem ve znamení
kulturních století.
Dnes už lid nepozná,
koho se má bát
a komu se smát.

Z čista jasna, kde se vzal,
pan Nikdo tu se vzal,
křičel, jak si předsevzal:
„Já chci vládu!“
Nemluvil a jenom řval,
co nedal, to sliboval,

https://youtu.be/ZmylE31zfGw

360567

23.10.2017 15:55

Nééé. ANO nééé!

Praha je korupce ráj!

80.?.?.?

Bydlím chlup za Prahou (polní cestou 30 minut na MHD). Vždy jsem byl překvapen volebními výsledky v obci, okrese i kraji. Lidi mi na první pohled připadali normální a ve svém okolí jsem nenacházel žádné vysvětlení pro tu orientaci na korupční strany, i když odmyslím mladou generaci, která je povrchní a zpracována posametovým antikomunismem a dnes i různými „lidskými právy bez povinností“. Vysvětlení pražsko-středočeské anomálie je velice prosté.
Politika je dnes hlavně o distribuci lupu. Lupem nejsou jen hotové zašmelené peníze z rozpočtů ale i různé „výnosné“ pašalíky včetně krytí korupce. Strany vládní, ze své moci obsazují personálně centrální úřady a instituce. a tím distribuují výnosné bydlo mezi své přátele. Tito pak tvoří pevné jádro voličů jejich přátel ve stranách korupce. Praha je tak „díky“ mnohým centrálním institucím korupce ráj! A protože ani pražané nestačí na tak rozsáhlou „činnost“, vypomáhá jim také blízký středočeský kraj.
Korupční strany dobře vycítili trend pronikání přes další bariéry korupce a proto ta jejich všeobecná mobilizace, kdy na Babiše koordinovaně zaútočili, a setrvávají z principu v nepřekonatelné opozici jednak vůči ANO, ale též vůči novým stranám které mají shodný pohled na korupci.
Babiš se filutovsky nejdříve nechá odmítnout od „blízkých stran“, aby mu jeho voliči odpustili konečnou dohodu s "extrémistickými fašisty SPD".
Kdyby to nevyšlo budou nové volby, a volič namíchá do hry lepší karty. Někteří se "odkopají" v mezičase a opět se situace zjednoduší.
Hůře již bylo!

360601

Snad příště.
Byl jsem volit, žádné charisma mne neoslovilo, volil jsem tzv. menší zlo. A to bych mohl volit i ty vaše idoly, jenže mně u nich většinou chybí přirozenost. Vesměs špatní herci, kteří se snaží vecpat do role. Těm bych nehodil ani desetník do klobouku, natož se převlíkl z pracovního, jel autem k volební místnosti (celkem 6 km), a lístek s jejich jménem vkládal za plentou do orazítkované obálky...
I jen hrát dobře (vybranou) roli vyžaduje duši s plamenem (jiskrou), to nejde naučit. No a pak jsou velmi potřeba předchozí výsledky, pro mne "nepopsaný list" nemůže proklouznout hned na prvním místě kandidátní listiny. Plkálistů jsou totiž tuny, u nichž si člověk nemůže být jist, jestli tu svěřenou moc budou vůbec schopni samostatně (bez nápovědy) uchopit a přiměřeně použít.
Z některých Vámi uváděných charismatiků se mi dělá spíše šouflo.
Není to přírodou, lze se i vypracovat od počůrávájícího se ošklivého káčátka až do státnické pozice, ale tvrdou a poctivou prací, především na sobě. (Fitko ani kavárna či hulírna nejsou hlavní pracoviště.)
Neokouzlitelný volič.

360662

Občas se stane, že našim zvráceným představám fandí někdo mnohem "vědečtěji" než my sami. Jsme tím tak dojati, že nás opouští i mateřský jazyk. Jako editor se nemáte vymlouvat na chybu. Hlavně byste si ten vlastní výpotek měl alespoň třikrát po sobě přečíst, než to pustíte čtenářům, opouštějí totiž Zvědavce ti, co myslí vlastní hlavou a nedělají Vám jen fanoušky. Že se Vám volební výsledek nelíbí, na to máte právo. Jako myslitel jste nejspíš před volbami udělal málo nebo spíše nic, co bylo potřeba aby volič hlasoval v souladu s Vašimi představami. Ale to neznamená, že byste nutně musel uspět, i kdyby jste měl pravdu. Vesmír je mnohodimenzionální, neboli cesty Páně jsou nevyzpytatelné, a volič není takový jednorozměrný kašpar, kterého jste právě v článku vykreslil, abyste si dokázal, že problémům, které stojí před námi všemi, rozumíte právě jen Vy, a voliči, kteří hlasovali jinak jsou vedle, svedeni jakýmsi charismatem.
PS:
Pro méně zdatné češtináře:
>že bych z toho udělal vlastní článek,
znamená, že to bude ve výsledku Stworův článek s využitím diskusního příspěvku, ne jak bylo myšleno, že to bude otištěno jako samostatný článek.

360739

27.10.2017 07:26

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

80.?.?.?

No jo. Zase bajky. Zkuste nás (hlupáky) navést na tu správnou cestu. Napište koho jsme měli volit, kdo by nás vyvedl z toho bordelu v němž jsme až po krk. Žádné abstrakce, konkrétní kandidující politiky či strany, za nimiž je z minula vidět nezpochybnitelný (reformní) výsledek, něco hmatatelného.

Jste zaujatý, na Babišovi jste nenašel nic dobrého, jen malá zla (současná i minulá).

Co tak snižování zadlužení státu. To byl přece program ANO který se uskutečnil, a snad i bude pokračovat. Betonová loby slzí skrze analytiky, že se postavilo málo dálnic, že se jen dokončilo rozestavěné. Kubera se čílí, že z národa chtějí udělat účtenkovkou národ udavačů.
Copak je na požadavku účtenky tak strašného? Strašné bylo to, že někteří si vykládali svoje podnikatelské svobody už od sametu jako bezbřehé, a dosavadní systém to jen legalizoval.
I ta trocha pořádku není málo, ale velká věc je snížení státního dluhu, je to jednak perspektivně správný směr (i ideově), a pak úspora obsluhy dluhu, znamená snížení úniku kapitálu.
Hospodaření je hlavně o šetření. Utratit jakkoli velké peníze není žádné umění. Umění je utrácet rozumně za věci nezbytné a perspektivní a dluh nezvětšovat, ne všem nasypat do žlabu tolik, až v tom hamtaj paprčema, a navíc na dluh.
ANO, řídit stát jako podnik. Je též potřeba poděkovat ostatním složkám vlády, že to strpěli, i když není jisté, jestli to návazné vykopnutí Babiše z vlády nebyla obranná reakce z absťáku těchto složek a nabalených lobistů.
Mně se dokonce zdá, že i volnoobchodníci vyslali před volbami signál nespokojenosti s vývojem skrze skokové zdvojnásobení ceny másla a po volbách to přitvrdili ztrojnásobením ceny vajec, takže návazné klesání životní úrovně voliče je na cestě. Moloch se zlobí.

360742

27.10.2017 10:04

Proč společnost znovu a znovu volí svojí zkázu?

Pojďte pane, budeme blábolit chvíli spolu

80.?.?.?

>Pokud budete mít nějaký problém, řešíte ho nejprve s osobami blízkými a až teprve když vyčerpáte okruh osob blízkých, zabrouzdáte do nejistých vod zbytku společnosti.
To dospělí lidé nedělají.
Když mám problém se zubem , jdu k zubaři.
Tak, kam se poděl můj doposud dokonalý zrak?, jdu k očaři.
Blízkých osob se neptám (neobtěžuji zbytečně), a ač nejsem brabenec tak pupenec kyselinou leptám, leptám a na svou bídu si nezareptám.
Ty, ač nejsi brabenec,
se taky rád hlasitě chechtej, chechtej
a na svou bídu si nezareptej.

360750

27.10.2017 11:01

Strach z Babiše

RE: Závěr je naprosto mylný

80.?.?.?

Pojďte cc, budeme se chvilku učit argumentovat, čtenář i Editor promine.

>Babiš za svoje působení v politice zdvojnásobil svůj majetek (i když to "nepotřeboval" ).
No a co má být, co z toho plyne?
Jo, ale Vám se za jeho působení v politice zkrátila délka penisu na polovinu. Tam bude ta souvislost !! Ani se nedivím, že jste si to takhle nepředstavoval. Nebo jste tím konstatováním chěl vzbudit sympatie čtenáře k šikovnosti Babiše?

>Obecně platí, že čím víc lidé mají, tím víc chtějí
Kde jste k tomu přišel, asi se (onehdá za ranního kuropění) zvedla silnice a Vás praštila do hlavy, a od té doby zobecníte na co přijdete.

360752

27.10.2017 17:24

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

80.?.?.?

>Nemáte ale pravdu v tom, že Babiš může za snižování zadlužení státu - na to má vliv ekonomika o kterou se Babiš nezasloužil a také trochu zlikvidování zásob, které vytvořily předchozí vlády a omezování investic.

Moc se mi to nechce rozebírat, jednak nemám rád ony ukazatele růstu, neb už Werich zpíval cca před osmdesáti lety o růstu ekonomiky:
Je to divný svět, divné věci,
když je pro lidi třeba,
pálit laciné žito v peci,
aby zdražil chleba.

Ale pokud si vzpomínám, za období s "růstem ekonomiky" předešlé vlády zvyšovaly zadlužení...
I přijít na to, že se postradatelné zásoby dají použít k oddlužení, "neobjevily" předchozí vlády, ale raději obsluhou dluhu přikrmovaly banky. Takže zase zásluha Babiše, nevím oč se snažíte.
Dovoz cizinců na práci nemůže apriori odmítat, rovněž nemůže rovnou vystupovat z EU, to by bylo jako zahájit opravu domu zbouráním všech ošklivých zdí, není sebevrah. Postup zčásti určí okolnosti, dozrání problémů...
Ekonomika státu by měla zajistit zejména soběstačnost a přiměřené rezervy včetně inovací, žádné další podnikatelské úsilí v materiální tvorbě pro vývoz není žádoucí (plundrování nenahraditelných materiálních zdrojů).
Na výběr je jenom tento hospodář. Zde bych chtěl propagovat jednu již dříve napsanou myšlenku: Že by se mělo stát (ústavní) normou profesní praxe v oboru (a přilehlých) a růst do pozic ve státní správě přes letitou praxi... Poradce může mít jen zkušený praktik, který je schopen rozpoznat i jejich hodnotu, jinak bude cirkus jako u soudů, kde se soudce přiklání k názorům různých znalců, jiný zase při odvolání k jiným...
Včera bylo pozdě!

360767

28.10.2017 13:22

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

80.?.?.?

Dluh může růst z různých důvodů, i v důsledku změny kurzu, nejde o nové zadlužování. Váš argument je dobrý tak pro hlupáky - souvěrce. Podrobný rozbor by ukázal že šlo o prodej dluhopisů od jedněch (tuzem.) spekulantů k druhým (zahr.) v souvislosti s ukončením intervencí ČNB, a očekávaným růstem koruny. Další položkou bude zadlužování se občanů ČR u zahraničních bank - hypotéky, půjčky. To vše mne netíží, ani v tom necítím závazek.

Koblihy jím vyjímečně, je v tom bílá smrt.

Čapí hnízdo i kdyby na něj byla podvodem přidělena ona směšná sumička jako dotace, mělo vést (když už) k pranýřování a stíhání dotační instituce a schvalovatele této dotace, dále na tehdejší vlastníky. Všichni mnou zmínění jsou zjevně podle vyšetřovatelů jen loutky v rukách Faltýnka a Babiše. 1,5 mil. oprávněných voličů to považuje za předvolební manipulaci proti ANO a vzdorují tomu aktivně, nebyl jsem mezi nimi, ale myslím si totéž.

Podívejte se jak dopadl Kalousek, jeden z čelných iniciátorů této aféry, opustilo ho charisma, nahradil ho Feri.
Snaživý Vy jste jako Kalousek, ale snaha nestačí.

360783

28.10.2017 15:00

Strach z Babiše

RE: Babiš v současnosti nemá platné lustrační osvědčení a není tedy poslancem.

80.?.?.?

A co tak zrušit všechno pozpátku, co bývalá vláda s ministrem financí Babišem provedla, přece už tenkrát měl neplatné lustrační osvědčení...[zmaten]
Vy jste jistě věcí právnických znalý, možná byste mohl zjistit kolik stojí opačné rozhodnutí. Vše, jak jsem zaznamenal je na prodej, říká se, že je to jen otázka ceny. Možná ho podvedli, a ani mu nedali možnost se "vyjádřit".
Aby nám rozhodoval soud v Euro-cizině o našich ústavních činitelích, proti vůli zdejších oprávněných voličů je nepřípustné. Myslím, že ANO bude nuceno (po tomto kotrmelci) začít uvažovat o vystoupení z EU z důvodu nestability právního prostředí EU.

360785

28.10.2017 15:22

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

80.?.?.?

Zdá se že jste mimořádně natvrdlý, když nemůžete pochopit , že ten nárůst zahraničního dluhu, znamená jen změnu adresy vlastníků dluhopisů, nikoli nové dluhopisy, a současně znamená pokles vnitřního dluhu státu (vůči tuzemským institucím a občanům). Většina z nich, byla možná vydána ještě za Kalouska. To makročíslo navíc zahrnuje vše, i soukromé dlužníky, za něž stát ani jednotlivci neručíme.
To se nám to argumentuje, když prdu rozumíme.

360786

29.10.2017 14:14

Strach z Babiše

RE: Babiš v současnosti nemá platné lustrační osvědčení a není tedy poslancem.

80.?.?.?

To vypadá, že platnost lustračního osvědčení je jakási libovůle soudů. Jednou ho vydají, potom zase někdy zneplatní, bez ohledu na nějakou pevnou vazbu do reálného světa. Zrovna se jim přestal líbit, tak mu to zneplatnili. To agentství je jen jakási záminka, není pro věc samotnou důležité. Agent neagent, hlavně že má papírek, jakousi licenci na bezúhonnost. Teď zrovna už není bezúhonný, tedy už měsíc. Prostě se rozhodnutím soudu, jednoho rána probudil jako občan druhé kategorie.

360795

02.11.2017 03:38

Sorose vyhánějí z Turecka, Maďarska a Rakouska

No, a jak to nakonec dopadne? Jirka zvítězí!

80.?.?.?

Jirka zvítězí.
Ti, kteří jsou proti, jsou jednotlivci , kterým se dočasně podařilo zmobilizovat své spoluobčany. Když si představíme, jak by se situace vyvíjela samospádem, tak vlivem chtíčů různé podoby zde zůstane akorát smetiště, poslední (lidojedi) zajdou až už nebude co "jíst". Není síla, která by obnovila smysluplný úsporný řád. Je skoro jedno jestli se ještě stačí smíchat rasy samospádem nebo se tomu pomůže organizovaně. Atomizace bledých tváří dosahuje takového stupně, vlivem vývoje techniky se kterou není sto udržet mentálně krok, že vymírá v objetí se svými sofistikovanými "náhradními partnery". Prostě blahobyt je metla lidstva, jen dokud se ryje držkou v zemi, sní lidé o hvězdách. Ode zdi ke zdi.
No a Jirka to jen urychluje penězi, které se také oddělili od zboží a práce, takže mohou být v množství neomezeném drženy u člověka, který pro ostatní nikdy nic směnitelného nevytvořil. Jo, ale peníze samy nic nemohou udělat, mohou jen urychlit ty "transakce" milionů chtivých pomocníků. Tomu nejde trvale odolat plotem ani zákonem. Těmi Jirkovými pomocníky jsme vlastně my všichni.

360844

23.11.2017 09:50

Jak jsem nakupoval se stylistkou

Co tím chtěl básník říci?

80.?.?.?

Když vidím, že někteří konzumují poezii jako buřty, napadá mne stará kantorská otázka: Co tím chtěl básník říci?
Nebudu pitvat básníkovy "technologie", ale půjčím si jeho výrazivo a polopatisticky to přerovnám pro snazší pochopení, básník promine.

Šaty nedělaj člověka

Je to tak, třeba je to k nevíře,
že to spíše putna je, co dělá uhlíře.
Je to tak, je to zcela k nevíře,
že nám z mnicha krunýř udělá rytíře.

Je to hloupost odvěká, šaty že dělaj člověka.
Kdo je nemá, ať od lidí pranic nečeká.
Dokavaď jsme naha
tý od hlavy až po paty,
nikdo neví, kdo je hloupý a kdo jen hambatý.

Podle kabátu mnohý měří,
lháři ve fraku tupec věří, protože

Je to hloupost odvěká, šaty že dělaj člověka.
Kdo v hadrech čeká na štěstí, ten se načeká.

Je to hloupost odvěká, šaty že dělaj člověka.
Hormony když pospíchají, tak se navzteká.

Už jen ten nadpis článku, ta nesamostatnost, opouštění vlastní identity z něj přímo čiší.
Jistě, pomocník se někdy potřebuje, třeba po úrazu hlavy.
Poradce na všechno, trenér(-ka) na různé orgány (sebevědomí), zůstává pak člověk ještě sám sebou? Nestává se z něj takto politik, nebo rovnou oběť hlubokého spiknutí?
Disident v zastoupení - jednou za čas se mohl projevit, že chce bílou, že chce zesvětlit…
Taky nejsem z nutného nakupování hadrů nadšen, ale co se dá dělat. Když ovšem pomyslím na Stworův absťák z nekouření, tak v jeho případě je větší nákup v zastoupení přímo nutnost, pak si může odskakovat na cigárko kdy si zamane. Je tam snad někde zmínka o zkoušení oděvů na sobě? To bývá ta největší fuška, několikrát se převlíknout do, a z. Takže to vidím, že to nakupování spíše prohulil před vchodem do kšeftů.
No a ty šaty nepomohou, je to jen pozlátko, copak jste ještě nikdy neslyšeli celebrity v přímém přenosu. Jsou i výjimky...

361155

27.11.2017 00:18

Zemanova cesta do Ruska a akce globalistů

RE: článek pravdu prznící

80.?.?.?

>Všechny vládnoucí společenské třídy bojují proti třídám ovládaným,
>vedou proti nim třídní boj, aby si udrželi privilegia. A třídy ovládané
>se tomu musí bránit, pokud se chtějí z područí vymanit. K tomu slouží
>vzdělání, vzdělání obecné i specificky třídní. A k tomuslouží ony
>tolik proklínané revoluce.
Po té únorové se do čela dostanou "naši známí soudruzi", a ve finále tam zůstane už jen kůl v plotě, zjevně pro veliký úspěch- pak přijde další "sametová listopadová" parazitistická a z té se dostáváme k prvnímu nerevolučnímu pokusu mas zbavit se opozičně smluvních mafií volbou nového účetního, od něhož si lid slibuje návrat z červených čísel a tak lepší perspektivu.
Ani Putin neshledal potřebu jásání nad 100 -letým výročím VŘSR, která mimo jiné dovedla Rusko až k Jelcinovi ...
Ani ta francouzská nebyla ničím jiným než začátkem dneška, lid je i přes vyjímečný stav dva roky trvající, omámený multi-kulti evropanstvím.
Článek je až příliš netradiční v náhledu na dějiny, a naznačuje spíše důslednou evoluci pod kontrolou, jako řešení.
Toho Zemana bych viděl jinak. spíše jako šavlový tanec mezi pukavci s cílem co nejdéle vydržet, výsledek má být ta bravura, až s přistáním na lafetu...
Těm revolucím by šlo zabránit, ale bez soudnosti na obou stranách to nepůjde, zejména vlády by neměli čekat až na přetečení poháru..

361194

28.11.2017 22:00

Třicet let britský tajný dokument zamlčoval pravdu o EU

Dokument od koho, pro koho, utajován před kým ????

80.?.?.?

Kdo se měl řídit dokumentem od neznámého úředníka? Vlády, poslanci? Nakonec nic netušící předseda vlády doporučil referendum pro případný odchod z EU, a sám se divil, že lid ho využil k odchodu. Ti Britové mají ale tajné dokumenty! Až odtajní že tráva je zelená, to bude teprve mazec !!!

361225

09.01.2018 14:26

Urážet náboženské symboly v 21. století je opravdu nemístné

Hulvátství jako přirozené lidské právo

80.?.?.?

Hulvátství jako přirozené lidské právo
To tedy koukám, i když jsem si zde na ledacos zvykl.
Smotat dohromady Tweina, zdravý smích s náboženskými symboly, je možné jen z úrovně, která připouští možnost prohlásit cokoli za posvátné. Snad by se šlo ještě „posmívat“ lecčemu dobře vyfutrovanou argumentací, ale víru a její symboly slušný člověk vynechá, už jen při vzpomínce na věřící lidi, kteří mohou i po své smrti sloužit živým v tom podstatném za příklad.
Do diskuse se ale chystají jinačí kalibry, než výsměch. Nepřehlédněte, jsou již za dveřmi. Nejdříve se tím vybaví silové rezorty, aby měli pravdu takřka definitivní. To bude panečku teprve adresná demokratická diskuse.

361849

26.01.2018 12:45

Když vyhraje Drahoš...

RE: Ale máňo, k čemu to oblbování? Jakýpak Kalouskův Drahoš? Když už, tak Sörösův Drahoš!

80.?.?.?

>Drahoš je pro mě ukázkový...
Co Zeman? Byl u moci u všeho co zakládalo dnešek. Povolil průlety NATO nad územím ČR k bombardování Jugoslávie a tak spolupracoval s Havlem a balkánskou řeznicí. Výkonnou pravomoc měl Zeman, jako předseda vlády.
Guvernérem ČNB, která znehodnocovala českou měnu jmenoval...
...
Vy "Zemanovci" jste taková zvláštní sociální bublina, že nevidíte co nechcete vidět, jako zamilovaní.
Římský klub zakládal Kalousek se Zemanem, Drahoš je možná členem...
Zeman může být rád, že těch diskusí nebylo víc. Usápnul pro sebe na Primě v pořadu Česko hledá prezidenta (galaxie).skoro dvakrát více času, ale slov bylo skoro stejně za tu dobu. Obávám se že nemá cenu jít volit Drahoše, protože pokud nevyhraje, tak brzy budou nové volby s novými kandidáty (prognosťáku), Dlouhým...
Tak obepnout křeslo , jako Zeman, žádná popínavka nedokáže. Asi chce ještě jednu velkou slávu ve funkci hlavy státu...
Jinak, Vás ani nepočítaje, jsem při této příležitosti odepsal většinu prozemanovských analytiků, protože jsou pro Zemana ochotni vyměnit zjevnou pravdu za propagandu, nositele pravdy stačí označit za pravdoláskaře, havloidy, sluníčkáře...
Ani ten Pjakin neodobřil Zemanovské perspektívy, protože si pamatuje, jak Zeman před návštěvou Ruska, zpochybnil referendum na Krymu, a navrhl Putinovi se z toho vyplatit... Jen Porošenko se mu odměnil, skrze Femen, aby potvrdil Zemanovu proruskou orientaci (Putinova děvka). Zato v Rusku s těmi Zemanovými bonmoty měli mnozí plné ruce práce.
Do Číny dodává houmkrediťácký matroš silnější než opium.
Ale to všechno píšu zbytečně, protože:
"Když dva jsou jako jeden, v máj promění se leden... "

362138

26.01.2018 15:50

Když vyhraje Drahoš...

RE: Perspektiva.

80.?.?.?

Obávám se, že jde o nereprezentativní vzorek, nebo o přání jež bylo otcem Vašeho příspěvku.
Židovské obce budou většinou volit Jiřího Drahoše, odhadl zástupce plzeňských Židů

362143

27.01.2018 03:34

Když vyhraje Drahoš...

RE: Ale máňo, k čemu to oblbování? Jakýpak Kalouskův Drahoš? Když už, tak Sörösův Drahoš!

80.?.?.?

Přišel jsem si velmi stručný po nálezu na Vlkovo Kose.
Pečlivě vyzdrojováno a zdokumentováno:https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/25/moj...

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/26/moj...

malé ukázka:
ZEMANOVI GANGSTEŘI
Jaroslav Kmenta - novinář·23. leden 2018
ZEMAN A JEHO PLETKY S TOFLOVÝM GANGEM
Jedním z mnoha problému prezidenta Miloše Zemana je, jaké spolupracovníky si vybírá. Mohl bych tu strávit hodiny vypisováním všech těch Šloufů, Mynářů a Nejedlých… Ale co jste dosud možná netušili, je, že Miloš Zeman se ve své někdejší straně SPOZ obklopil lidmi, kteří k němu přivedli mafii.
Toto není žádná fake news. Mám na to důkazy. Miloš Zeman se znal a stýkal s Michalem Toflem. Tento někdejší policista a později člen Zemanovy strany SPOZ se stal hlavním aktérem gangu, který vydíral podnikatele. Tofla pak v červnu 2010 zastřelil nájemný vrah. Rozstřílel ho samopalem před jeho domem v Brně.
Dosud se tajilo, že ještě na jaře 2010, pár měsíců před vraždou, se Tofl se Zemanem opíjeli na statku v Hodoníně. Připomínám, že to bylo v době, kdy Zeman chystal svůj comeback a kdy se vracel z Vysočiny na politické výsluní.
Fotografie z akce v Hodoníně přikládám… Tofl je v pruhované košili vlevo.

362147

29.01.2018 00:53

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

Na Soroše mi nesahejte!

80.?.?.?

Na Soroše mi nesahejte!

My (někteří) máme zato, že je nezbytná jasná kauzalita v příběhu Zločin a trest. V každém případě je nezbytné ponechat jednotlivci odpovědnost za jeho konání, a nepřevádět ji na jeho sponzora. Jestli aktivista dostává jen peníze na svoje aktivity, nebo je k těm penězům též „sponzorem“ úkolován k činnostem, a je tak vlastně jakýmsi zaměstnancem. I v tom druhém případě je ale zodpovědný za své skutky. Činnost sponzora lze považovat za škodlivou, jen pokud se mu to úkolování škodlivých aktivit prokáže. Stopa peněz je pouze pomocný faktor.
Ve světě je spousta různých nápadů, které se bez peněz neobejdou. I zdejší prozemanovskou sociální bublinu si obvykle účastníci platí sami, ale mám podezření, že občas to tu zasponzorují i učené společnosti z oblasti výzkumu duševního zdraví…

Sám bych (mít nato) sponzoroval nějaké snaživce, aby urychlili vývoj od mafiánského žvanivého parlamentarizmu ke svobodné společnosti s přímou demokracií, nebo i třeba osvíceného království. Žádná forma není nezbytná, spokojil bych se i se s funkční zastupitelskou demokracií. Proto někteří mafiózové nemají rádi Soroše, protože ohrožuje "staré pořádky".
Celkem chápu, že aktivista je nejlepší na plný úvazek, kterého sponzor zajišťuje alespoň na úrovni výborně placeného zaměstnance v daném místě.
Bohužel se mnohdy stává, že tempo které by mělo být něžně-revoluční vezmou do rukou nějací zmrdi na sociálních sítích, či v internetových bublinách a organizují „velký třesk“ (třeba ve volbách), mnohdy jim v tom pomáhají i další internetové ne-neutrální technologie jako třeba Google, který nefér preferuje některé výsledky svých služeb.
Sám Soroš na některé tyto aktivity „technologií“ letos v Davosu upozornil. Referuje o tom i Sputnik v češtině:
Sociální síť Facebook a Google představují hrozbu pro společnost, prohlásil miliardář George Soros na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Jeho slova uvádí časopis The Business Insider.


Zdejší sociální bublina může sice vyvolat třesk ve volbách a narušit tak pokojný vývoj svojí autosugescí Zemanovské ochrany před ošklivými muslimy, což povede k odevzdání svého osudu do rukou někoho, kdo tu ochranu zcela jistě nesvede, jak svědčí to první období prezidentování, kdy neohlídal ani vlastní standartu… Druhou věcí je "hluboký stát" který nejen v Americe řídí prezidenty s mnohem většími "pravomocemi".

Pokud jde ale o kvality příštích generací, žádné kejkle s výpočty generací nepomůžou. Vše bylo spolehlivě prošvihnuto před mnoha generacemi, postupně od počátku technické revoluce, kdy se „člověk začal osvobozovat“ až se nakonec osvobodil i od rodiny.
...Pokračování

362174

29.01.2018 01:02

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

Na Soroše mi nesahejte!

80.?.?.?

Pokračování...

Technika posledních desetiletí ho natolik uchvátila, že bez těch mačkacích krabiček nemůže být v bdělém stavu ani na chvíli. O některých krásách dřívějšího způsobu bytí se nedoví ani do smrti. Člověk svojí podstatou, a pomalostí zaostává za technikou, a bude nejspíše vyřazen robotickou konkurencí do biošrotu. Pokud ovšem ještě dříve nedojde ke kolapsu celé rakovinně bující civilizace.
Člověci vychovaní každý na jiný způsob i při nejlepší vůli k sobě nepasují, snesou se stěží na tu krátkou chvíli k "vyvrcholení těch směšných pohybů". A pak šup od sebe, jsouce ve všech směrech nekompatibilní. Nemohou spolu hospodařit, každý má o tom jinou představu. Jedině Single.
A výchova je o vzorech, i vzorech rodiny. Kde jen vzít funkční vzor. Už před 50-ti lety bylo pozdě, ale s trochou svaté trpělivosti to ještě šlo. Škola je spíše o zařazení se do společnosti, ale základem pro charakter musí být rodina. Jinak si to neumím představit.

362176

29.01.2018 08:53

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

Ještě že jste vyhráli!

80.?.?.?

To by jinak bylo zase o spiknutí staťáku, bonmotech o sčítání...

Ale co vlastně jste vyhráli?

Poslechl jsem si dnes v klidu ze záznamu Zemanův projev po vítězství ve volbách a zdá se být jakýmsi bodem obratu (snad po pohledu na bránu věčnosti), čemuž se zdráhám uvěřit po zkušenostech s dřívějším egomaniakem. Sliboval dokonce pokoru. Přijde mi jako Ivánek z „Mrazíka“ jak mudruje: Jaký dobrý skutek mám vykonat?... Zázraky se možná dějí, ale i kdyby to tentokrát bylo myšleno úpřimně, moc nadějí to na ůspěch stejně nemá. Už jen proto, že i okolí by muselo sdílet aktivně toto prozření a začít spolutvořit spolupráci a ne konkurenci. Všichni obklopující ho egomaniaci by museli rovněž taky přešaltovat, což je i na pohádku příliš velké sousto. Ale i kdyby zůstalo jen u úpřimných nepovedených pokusů o nápravu, i ten drobek by stál za to, alespoň pro poučení ostatním…

Dědeček hříbeček hodnotil dosavadní život Ivánka: „Vychvaloval ses až do nebe a rád jsi měl jen sám sebe. Pro sebe jsi jen žil a lidem jsi ublížil.

Toto období je ve dvou dílech podrobně zdokumentováno Vlkem z jeho blogu Kosa :
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/25/moj...

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/26/moj...

362186

30.01.2018 14:34

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

RE: Myšlenku kromě šumováni a hry škatulata hejbejte se, či obcujte jsem nenašel

80.?.?.?

Divím se, že Vám to stálo za námahu, psát reakci na můj příspěvek, když jste v něm nenašel myšlenku, na kterou by šlo reagovat.
Spíše jste tomu plně porozuměl, ale nemaje protiargumenty jste k němu ze vzteku přilepil svůj páchnoucí blekotavý bobek.

362238

03.02.2018 13:13

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

RE: Vždy se nakonec vyzvrací představitel vlády v opačném gardu ...

80.?.?.?

Nezlobte se, že Vám do toho "monologu" furt kafrám. Kytičkovo článek byl prvoplánově o tom, že pokud nezvolíme Zemana prezidentem, tak je s příštími generacemi mravně konec. Namotal tam taky Sorose, jako zdroj zla.
Zachránce příštích generací byl zvolen, ale podle Vaší diskusní vytrvalosti to vypadá, že vyhrál Drahoš (se Sorosem v batohu na zádech jako s nápovědou). Je snad jasné, že Zeman dnem i nocí bdí nad perspektivami mladých generací. Jmenoval profesory (v zastoupení) a soudce dokonce osobně. Všem tak zajistil z vašich daní nadstandardní příjmy, a nezávislost na Sorosovi. Soudce vybral mladé nezatížené životem, aby je to snad nesvádělo k použití vlastních zkušeností a nebyli tak odkázáni na servis znalců závislých na penězích...
Jinak jsem neskutečně rád, že Vám Soros žádné peníze nesvěřil. protože co Vy byste potom vyváděl neradno vůbec domýšlet. Vlastní zodpovědnost si připouštíte jen pokud nemáte ty Sorosovy peníze.

362288

10.02.2018 22:29

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

RE: Vždy se nakonec vyzvrací představitel vlády v opačném gardu ...

80.?.?.?

Zcela náhodou jsem dnes narazil na video, které může pomoci k pochopení Sorosových aktivit.

362414

11.02.2018 14:41

Žebračka

Nebýt jedna velká díra v našich neckách (ČR),

80.?.?.?

tak by bylo mnohem veseleji.
Nouze naučila BListy housti. Tak se tam dá i najít užitečná informace.
V článku: Tahle země je (už jenom trošku) naše
8. 2. 2018 / Jiří Hlavenka
autor uvádí graf (od T. Pikettyho):

Vložený obrázek

Autor píše: "Srovnává kapitálové toky v zemích Visegrádu: zelené sloupečky jsou čisté příjmy z EU ("evropské dotace" ), červené jsou pak součty všech odtoků kapitálu z dané země…
Odtok z ČR je vůbec nejvyšší ze zemí V4, dle grafu se blíží osmi procentům HDP a za loňský rok půjde o částku okolo 340 miliard korun. Za tyto peníze by se - jen pro představu - daly dostavět všechny tratě vysokorychlostní železnice ve čtyřech směrech napříč republikou, nebo dostavět všechny chybějící dálnice a ještě by kupa peněz zbyla"
...
Mohlo by toho být podstatně více nebýt transformace hospodářství pod dohledem "prognostiků" na levné montovny.
Bohužel nás nečeká nic hezkého, neb mezi jinak nadějnými řídícími technokraty chybí vizionář s "dohledem na okrajové podmínky" úlohy. Všichni jsou schopni akorát řešit trojčlenku, snad i u toho nekrást, ale to je málo. Je potřeba začít šetřit životní prostředí, směřovat ke skromnosti, expanzi přísně hlídat. Některé zdroje jsou neobnovitelné, v některých znečištěních jsme už možná překročili Rubikon.
Skutečné poznání má velké zpoždění za chamtivostí. opravdová věda možná ještě stihne ukázat jak jsme měli správně žít...
Ale není důvod k truchlení, nekonečný vesmír je nejspíše sám zdrojem života, v extrémních podmínkách beztíže se projevem atomárních sil v prostředí plasmatu řetězí obdivuhodné geometrie spirály (možná vzniká takto život, viz AC24 ). My jsme se zdá se nepovedli.

362442

22.02.2018 04:27

Stávající světový řád je odsouzen ke zkáze

Skvělý rozbor = Armagedon nevyhnutný!

80.?.?.?

Nedotažený závěr:
>Nějaká nová Jalta, ale v širším měřítku s přihlédnutím k zájmům všech zemí světa, včetně těch nejmenších. Jde o zformování nových principů mezinárodních vztahů, které budou odpovídat současné úrovni morálního a intelektuálního stavu vývoje lidstva. Je to jediný způsob, jak se vyhnout Armagedonu, jehož hodinová ručička se nevyhnutelně blíží ke dvanáctce.

Zde je pes zakopán.
Úroveň morálního a intelektuálního stavu vývoje lidstva, dospěla do konečného stádia. Od vzájemného přechytračování, k přechytračovaní sebe sama. Že tudy cesta nevede je jasné každému, kdo se někdy pokoušel hrát sám (proti sobě) se sebou nějakou strategickou hru, např. šachy.
Protože nejvyšší vrstvu "ředitelů zeměkoule" tvoří v drtivé většině egomaniaci bez zpětné vazby na realitu, je výsledek jasný. Titulek článku: STÁVAJÍCÍ SVĚTOVÝ ŘÁD JE ODSOUZEN KE ZKÁZE je pravdivý, bohužel se vztahuje i na celou jeho základnu.
Vše, co by mohlo znamenat žádoucí obrat, patří do oblasti scifi. I kdyby byli egomaniaci (nějakým zázrakem) nahrazeni, "hluboké státy" by těch pár jedinců velmi rychle nahradili poslušnými.

362728

25.06.2018 23:14

Kérka

RE: Tetování jako jeden z příznaků úpadku naší civilizace

80.?.?.?

Myslím, že jste se zrovna ulovil, zejména v pasáži o nadřazenosti, a toleranci.
Znal jsem zrovna nějaké věřící skromné a obětavé pro druhé. Ba i básník a zpěvák (nebudu jmenovat), o kterého odkaz dnes pečují právníci, měl "šéfa nahoře".

364918

28.06.2018 14:54

Kérka

RE: Tetování jako jeden z příznaků úpadku naší civilizace

80.?.?.?

>Děkuji za milou odpověď.
Rádo se stalo.

>A příště, až budete číst psaný text, zkuste rozlišit mezi "všichni" a někteří". Hodně >by to mohlo pomoci k jeho pochopení.
Takže se Váš příspěvek nevztahoval na onu paní, s níž Editor slušně nesouhlasil, ale jen na některé křesťany, bůhví odkud. To jste si měl, ale v prvé řadě, uvědomit Vy před psaním, tu paní jste vlastně použil jako "oslí můstek" .
Jestli jste se chtěl jen vlichotit do přízně Editora a nabídnout mu své lovecké služby, tak se taková “analýza” jakýchsi některých křesťanů do tohoto vlákna opravdu nehodí, hlavní téma je o tetování.

>Ti dobří lidé, o kterých mluvíte, byli dobří
>proto, že byli křesťany, nebo byli prostě dobří lidé? Mohou podle vás
>být dobří lidé i bez toho, aby byli křesťany? A kde tito lidé skončí? V
>pekle? To tvrdí církev.
Máte děsné představy o pekle a církvi a hlavně o těch lidech.
Ale i lidé jiné víry včetně ateistické mohou být dobří, alespoň si to myslím. Nakonec jsme všichni nějak věřící a odseparovat to nejde.
Ti lidé byli dobří, a účastnili se i života církve (své farnosti), veřejně se k církvi hlásili, a já nevím proč byli dobří.
Nezkoumal jsem to, asi to bylo nějak dohromady, jako když dobře svítí žárovka. má dobrý kontakt v objímce, pevné vlákno, správné napětí. Nevrtám se v tom, dokud funguje, a Vám bych to taky radil, i když žárovku bychom mohli rozpitvat snadno. Člověk je ale mnohem složitější, i jeho život který ho neustále formuje. Život člověčí je dlouhá řada interakcí.
Být Vámi, začnu "číst život", a nespěchám do diskuse.
Ten nick zahoďte, skutečný idiot je vzácnost hodná pozorování, něco jako perlorodka.

364978

01.07.2018 12:48

Kérka

RE: Tetování jako jeden z příznaků úpadku naší civilizace

80.?.?.?

Já tušil, že to bude nad Vaše síly, ale snad to pomůže jiným.
Proč ale vůbec reagujete, máte přece prázdniny. Nojo v ústavu to vyjde vlastně nastejno...

365012

04.07.2018 07:38

Trumpova armáda shazuje každých 12 minut bombu a nikdo o tom nemluví

RE: == RE: Jediná naděje je, že to USA nakonec ekonomicky zrujnuje

80.?.?.?

Na tu pjakinovštinu zapomeňte, i když nějaké racio v tom je. Ale je to hlavně nekonečná podpora báťušky gosudara. Nejlépe to dokládá v jednom z posledních "OTVĚTů" sdělením. že Francie je "seriozní partner". To na pozadí historie pro našince ne-oligarchu neobstojí, zejména i při dnešním francouzském neokolonialismu v Africe.
Báťuška jedná se všemi xindly ve své snaze o lepší svět. Sám nemění pro jistotu nic, co jakž-takž funguje, lepší náhradu obvykle nemaje. Velmi se na to hodí termín samoděržaví - "samo děržit". Všude prioritně toleruje až podporuje skutečné síly schopné vládnout, byť jsou to i otrokáři, feudálové, korporace, oligarchové. Tak pořád zve i od nás (ČR) na pokec i zjevné politické skoro-mrtvoly. Jako by říkal, podpořím i vás, až na to budete mít dost vlastních sil, t.j. až jeho podporu nebudete potřebovat, protože se sami udržíte.
Ten GP je dobrý akorát na to, aby zamáznul všechna rozporná "děravá", nelogická místa v přáních Pjakina. Je to protipól oka ve vrcholku pyramidy, či dokonce jen jiný obraz téhož, se svojí jakoby vševidoucností, nadřazeností všemu pozemskému, zdánlivou nevyzpytatelností a nepospícháním (má dost času), takto by mohl připomínnat i Boha. jehož je Pjakin prorokem...

365051

07.07.2018 18:20

Kérka

RE: študovat bibli už nebudu

80.?.?.?

Nevím jestli se autor, nebo jiný katolík, do nichž se navážíte svoji ateistickou logikou, odpoví vůbec. Ale myslím, že to odpověď potřebuje.
Tož slyšte vy domýšlivče a i jiní zdejší mudrci logičtí, jinak troubové.
Nikdo, kdo jen trochu ví o čem je řeč, nebude řešit a radit jinému věřícímu jak má správně věřit, jak má interpretovat texty knih aj. Tak mohou produktivně diskutovat pouze ti, kteří se snaží své chápání objasnit souvěrci, nebo někomu blízkému.
Zde jsou často nesnášenlivě interpretovány texty knih, lidmi věřícími logickému myšlení, želbohu nemají k tomu ani tolik nadhledu a z toho plynoucí tolerance jako kdyby diskutovali "staré pověsti české". Snaha odvodit logikou z knih víru, hlavně její "kazy", je pošetilost na n-tou. Nejsou to žádní noví Assange-ové, ten přináší totiž konkrétní závažná a nezpochybnitelná fakta s vazbami na konkrétní lidi, a ne obecná tvrzení o fanatismu či kazisvětsví těch či oněch věřících.

365097

07.07.2018 18:37

Červenec v českých dějinách

RE: 4. prokletí: kecy o karmě ...

80.?.?.?

Vysekl jste to trefně, ač nerad přidám:
Premiér se učí česky, i primátorku hlavního města si museli vypůjčit z "cudziny".

365099

08.07.2018 01:00

Kérka

RE: študovat bibli už nebudu

80.?.?.?

Jestli jsem to Vaše pobavení pochopil, tak zůstáváte v přesvědčení že miliardy různých věřících jsou pod Vaši úroveň. No, a oni si už po zaregistrování Vašeho vstupu myslí totéž. Zdálo-li se Vám, že sedíte u jednoho stolu, a můžete spolu diskutovat (Vašim způsobem), tak to bylo jen Vaše zdání. Odešli od Vašeho stolu. Mne (a moji víru) do toho netahejte, jsem zde jen proto, abych objasnil hloubku Vašeho diskusního vítězství.

365108

08.07.2018 10:59

Kérka

RE: študovat bibli už nebudu

80.?.?.?

Prostě, typický arogantní pjakinista, který navíc věří v GP, též v putinomiku a podporuje liberála gosudara, který sice geniálně řídí dvě oblasti(obrana a zahraničí) ale zbytek nechává nenákladově vyhnít, spoléhaje na své tradiční zázemí - mužiky-burlaky - viz poslední důchodová reforma. Jestli nakonec ustojí do klidového stavu závody ve zbrojení, je více než ve hvězdách, protože racionalita protějšků prahnoucích po trvalé expanzi zisků (zbrojaři, bankéři) je postavená na síle těch zbraní, cyklech ničení a následného půjčování na obnovu. Že to planetu mění v neobyvatelný smeťák si tyhle mozky neuvědomují.
Jen taková prkotina jako zbytky kokainu v řekách, ve srovnání se zbrojařským popelištěm, ničí úhoře říčního.
I přes snahy některých aktivistů o zlepšení v oblasti životního prostředí, je situace z principu neřešitelná. protože se závada odstraňuje až po globálním zamoření, pokud se na ni přijde. Bezpečný způsob vlastně neexistuje, protože dohlédnout a zkoumat důsledky dříve, než se "novota" zavede do praxe pro možné "nechtěné úniky" a vlastně svobodu podnikání podobných světlonošů jako Monsanto.
No a do toho všeho ještě církev nová, církev Pjakinova.

365115

08.07.2018 14:51

Kérka

Pátá Mojžíšova, napsal jste dlouhý za ..v.. (málo) stojící příspěvek.

80.?.?.?

Nebudu to celé pitvat.

Globálně: Nevhodnými příklady cupujete Mt. v situacích, které tam nebyly, a nemohly být ani míněny Mt., a tudíž nakonec uboze podvodem zvítězíte nad Mt., biblí a celým dosud známým vesmírem.

Konkrétně:

>„…kdo tě uhodí do pravé tváře, nastav mu i druhou“ (Mt5,39), je
>prostě debilizace otroků. Normální je přiměřená obrana. Nikoli
>preventivní vraždění na cizím území, jak páchají nadlidé, „bohem"
>vyvolení.
Toto Mt. mínil pro situace nedorozumění mezi blízkými lidmi, nikoli mezi zjevnými či dokonce ozbrojenými nepřáteli. Zcela jistě takový návod od Mt. vede k žádoucímu usmíření, než Vaše normální přiměřená obrana mačetou s useknutím ruky či hlavy. To vede jen k další gradaci nepřátelství a k ziskům výrobců mačet, které takovým výkladem Mt. podporujete.

Nadlidé, Vaše oblíbené téma Mt.ve své době neznal, ale Vy jim pomáháte všude, vaši XX-tajenkovou nerozlišující mluvou, na způsob ať si každý za ty zločince dosadí co se mu hodí. Vy totiž i ty slušné, kteří by z toho jejich blázince rádi pryč, oštěkáváte celoplošně aby se té svobody, sdílené s takovými jako Vy, báli.

>„Milujte své nepřátele“ (Mt5,44), abyste činil něco zvláštního,
>speciálního, za což si údajně zasloužíte odměnu, vstupenku do
>„království nebeského“(Mt5,20).
Mnohdy ani žádné nepřátele nemáte, ale vyrobí Vám je takoví čtenáři knih, jako jste Vy, Pátá Mojžíšova. No a Mt. míní nezatěžujte se nenávistí, třeba se ukáže omyl, nebo se podaří obrousit nežádoucí na obou stranách, nebo-li na mačety je času dost...

365124

08.07.2018 17:19

Kérka

RE: študovat bibli už nebudu

80.?.?.?

>Nevkládejte mi do úst, co jsem neřekl! Nikdy bych netvrdil, že je jakýkoliv
>člověk pod mou úroveň. Tvořit sociální hierarchii je cílem současných
>ideologií.
Nikdo Vám nic nevkládá do úst, to jen fešácky fabulujete. Ale napsal jste ironicky v reakci na předchozí, toto:
Logika nám netřeba, stačí nám modla a víra v něco, co nám hierarchie konfesní víry označí za tu pravou a je nám jedno zda jde o křesťanství, buddhismus, islám, atd... Jediné co mění náš -ismus je lokalita kultury ve které jsme vychováváni.

Vám stačí následovat tento odkaz a vlastní mozek a metodologie poznání je zbytečná? Ach jaj, Issa z vás pláče, no i tak jednoho dne jeho myšlenky a dalších proroků zastíní lži historicky formovaných konfesí.


Takže tímto ne-tvrdíte, že Váš vlastní mozek a Vaše metodologie poznání je nadřazená těm konfesním vírám, ale že konfesní věřící jsou nad Vaší úroveň, jsou nadřazeni nad Vaši metodologii poznání.
Buď nerozumíte tomu co píšete, nebo já tomu nerozumím. Obojí dohromady nejde. Vaši souvěrci Vás jistě podpoří, ale soudný čtenář jistě pozná jak se věci mají .

Tady se na Zvědavcovi schematicky uplatňují nesmířlivé (extrémní) proslovy, jako ten Váš, a které v kritických dobách pak tvoří základ nežádoucí nesnášenlivosti.
Obecně bychom potřebovali, aby v dobách krize lidé plebejci různých věr, národností bok po boku při sobě stáli a používali hlavu na řešení oné krize, nikoli na obnovování rozporů mezi samotnými nimi na základě věr, konfesí a jiných předpřipravených názorových schemat, jako jsou např. "Sudety".

365131

09.07.2018 04:42

Kérka

RE: študovat bibli už nebudu

80.?.?.?

Voltaire měl na náboženství Vámi citovaný názor, ale měl i jiné překvapivé
názory. Hrstičku jsem nejen pro Vás vyzobal z
https://citaty.net/autori/voltaire/

„Vtipné řeči nic nedokazují“

„Žijícímu člověku jsme povinováni ohledem, mrtvému pravdou.“

„Ó lidská hlouposti, jak umíš člověka přimět, že jako papoušek se chopí toho, co nechápe či nepochopí.“

Tajemství úspěchu je - mlčet o tom, co nevíte.

„Nekonečnou malost provází bezmezná pýcha.“

365154

09.07.2018 05:38

Kérka

RE: Mt. mínil pro situace nedorozumění mezi blízkými lidmi. - Něco je napsáno, ale význam je jiný?

80.?.?.?

To, co jste napsal se dalo čekat, Vyjímečně jsem se z "nadbytku času" věnoval Vašemu škodění lidstvu. Jste jako škráblá gramofonová deska, jakmile se dostanete do onoho místa, následují tytéž výlevy. Že tímto nepomáháte ke zlepšení situace to Vám ani po upozornění nedochází. Očekával jsem to, Vaše černobílé vidění je přímo reklama (sice negativní) pro kritizované obecné poměry. Diskutér jste neférový,nereagujete na argumenty protistrany, a když už, tak je nejdříve pootáčíte, nazobáváte nové z historie bez vazby na souvislosti. No a já zase nemám tolik času abych ten váš vysoce produktivní sračkopád mohl rozebírat detailne odstavec po odstavci, větu po větě, denně. Navíc kazíte průměr diskusní úrovně Zvědavce...
Sbohem Pátá...

365156

09.07.2018 07:14

Kérka

RE: študovat bibli už nebudu

80.?.?.?

Tady už by se možná dalo diskutovat produktivně.
Klidně Vám mohu odsouhlasit Vaše první tři odstavce, s tím že ta "logika" ale bude, kus od kusu jiná. To se Vám jistě nelíbí, ale já vycházím z reality existence kvanta konfesí, jejichž existenci mi moje logika nedovoluje popřít. Kdyby konfese neexistovali, a existovala jedna logika, pak by byli všichni téže víry jako Vy. Ale nejsou.
S dalším odstavcem mohu taky souhlasit, až na to heslo, pro mnohdy isolovaný autonomní charakter vývoje těch konfesí v dobách dávných, kdy nebyl nikdo kdo by to taky mohl realizovat jako myšlený záměr v duchu toho hesla. Myslím, že je zde na místě uznat spíše dělení přírodními překážkami než vymýšlet něco jako GP.
To heslo má jistě dnes možnosti naplnění, a je toho potřeba se obávat kvůli možnosti vyvolání konfliktu, až války.

Ty Sudety jsou tam dobře, je to také připravený detonační prvek vzešlý z poválečného odsunu Němců z Československa. Obě strany si to šolíchali nikoli k tlusté čáře, a otevření budoucí spolupráce, nýbrž k oživování starých křivd s falešnými nadějemi na odplatu.
A tak jak jsem napsal, nejsou zde potřební lidé pro spolupráci v řešení stávajících problémů, a žádné styčné body. Ale jakmile někdo, přece jen projeví moudrost a pokusí se tyto trendy narušit usmířením udělají z něj zdejší diskutéři zrádce. Ještě se přitom navzájem odekorují vlasteneckými tituly, takže abych to ukončil ve zdejším řízném duchu, Nejsou to žádní vlastenci jsou to podvraťáci, dokonce když je to pro ně potřeba i překrucovači historie.
Objevil jsem zajímavý web s tematikou nedávné historie, tady odkaz na jeden střípek:http://nassmer.blogspot.com/2016/03/mne-zda-se-kdy...

drobek z textu:
"Tehdy hned po válce stačil jen výkřik: tamhle jde Němec nebo zrádce – a již se dav na něj vrhl. Byl jsem svědkem. Někdo vykřikl: „Támhle jde služka od toho zrádce…“ Služka, člověk, který za nic nemůže (nehledě k tomu, že ani její pán nic neudělal, jak se později bezpečně prokázalo). Ten výkřik ale stačil, aby ji lid tak nebezpečně zmlátil, že nedopravit ji policie na stanici, kde jsem ji ošetřil, byla by to těžko přežila."

365157

13.07.2018 10:18

Alza překročila hranici

Co tady otravuješ Stworo s tím katolickotalmudistickým Husou.

80.?.?.?

Původně jsem myslel, že článek je dobře napsaný, a vystihuje podstatu prohřešku Alzy. Ale diskuse ukazuje, že to podstatné nezabírá. Diskutuje se hlavně o Alzovi ze všech možných jiných stran - služeb, reklamy, srovnávají ho zde s Mironetem… Alza nakonec v tichosti svůj přešlap odmazal, ale to je ale hlavně zásluhou zdejší “Páté...” neb Alza se zalekl, že si ke všemu odhodlaná "Pátá..." veřejně vytáhne z vaginy toho jejich zeleného skřeta...
Ovoce práce zdejších antikonfesijních bijců je to nepochybné. A v souvislosti s TGM, a Husovi jako pilíři 1.republiky jde i o jasný talmudistický spiknutí. Takže pokud jste chtěl vzbudit pohoršení nad přešlapem Alzy vůči Husovi, měl jste začít osvětou. Že není katolík jako katolík, že i katolík může vymyslet něco nadčasového, že může být soucítící s plebsem i sociálně. Já zkoušel tu osvětu jen pár chvil předtím, než jste objevil Alzův přešlap, a jistě víte jak jsem ve zdejší diskusi dopadl. A vůbec si nejsem jist jestli byste s tou osvětou Vy uspěl.
Někdy to zkuste [mrknutí jedním okem]

365283

13.07.2018 11:57

Trump jedná s EU jako s idioty

RE: Asi proto ,ze jiz davno IDIOTI jsou..

80.?.?.?

Toho Trumpa nezvládáte, ani to poslední přirovnání nesedí. Trump dělá velmi užitečné věci. Otvírá lokální přetlaky všude kde to jen jde, aby ustál situaci, nejen svoji. Určitě ho Putin pochválí i za ty protiruské sankce. To není míněno ironicky.
Trefnější přirovnání je rodeo. Vyvažování - balance. Zbavili ho všech možných poradců, bere všechny nabízené, ministrů -poslední -"zahraniční" ministr Pompeo je ve funkci kratší dobu než moje okurky ve skleníku. Jeho povinností je dostat do reálného obrazu všechny, kdo si o sobě jen trochu myslí, že by mohli udělat díru do světa. Kromě té poslední... Kromě McCaina snad už dostali funkci všichni jestřábi. Musí si ošahat v praxi meze svých fantazií. Pak se možná dohodnou s Putinem na něčem reálném s utlumením zbrojení. A Amerika si sníží své zájmy na únosnou mez. Tuhle jsem se musel chechtat, když jsem četl co si slibují od příštího setkání s Putinem.
Například chtějí psát, či se spolupodílet na nové ústavě pro Sýrii.

365287

14.07.2018 16:11

Trump jedná s EU jako s idioty

RE: Jako hystericka modni prehlidka

80.?.?.?

Předně, globálně s Vámi souhlasím. Mám ovšem obavy, že zde na Zvědavcovi mají všichni posunutý čas mimo realitu. Váš Borýsek s mopem už není ve funkci,
Ruku do ohně bych za Junckera sice nedal, ale to nebyla ožralost, jako mnohdy předtím, ale neuropatie, kterou potvrdilo více zdrojů.
Asi se informujete o všem dění jen ve zdejší rubrice ve zkratce. Tam to není, zato je tam "fejkovina" o účasti Hamáčka a Babiše na Nato summitu, ale byl si tam "za nás" "posedět" jiný neuropatik aby vyjádřil podporu Nato.
Asi jste nečetl důvody v mém předchozím příspěvku, proč nechává vykopávat své přátele z míst vládních ministrů a nahrazuje je Neokony. Takže vlastně nemám nač navázat, kromě konstatování, že tak opravdu činí, ale v zájmu věci, v zájmu míru, v zájmu Ameriky i Ruska..., jak jsem to v předchozím příspěvku popsal. Vládní funkce nejsou pro přátele, i Malá musela pryč..., Udržovat své přátele ve funkci, když není podpora ve stranách, je snad pěkné, ale je to plýtváním času a mohlo by dogradovat k odstranění Trumpa samotného.
Takový heroický výkon jako sušit washingtonskou bažinu, nelze silou, ale hlavou. Bude to asi po jednotlivcích, kteří ještě rádi opustí své posty, nejdřív se ovšem musí dostatečně ztrapnit při konkrétních akcích, nejdřív jim musí dojít to, co Trumpovi už dávno, že Amerika je rezatá a rozpadající se herka před kolapsem, že tisknutí peněz musí přestat a bublina kvantitativně uvolňovaných praskne se silou převelikou, pokud si všichni nevezmou příklad z Islandu. Navíc síla o kterou se dříve opírali je dnes jen drahý šrot i kyž ještě nebezpečný.
To ovšem nemůže takhle prezentovat doma. Tak se snaží něco vylicitovat ohledně zbrojení v Nato, dokud ještě existuje. Hned boduje na třech stranách, u zbrojařů, neokonů, ale i lidu (Amerika first). Že z toho nic nebude, není v tuto chvíli důležité, a on to ví.
Na strašení Putinem bude Polsko a Litva málo, a udržování armád po celém světě něco stojí, tiskárna na peníze končí.
Trumpa jste stále nepochopil a to divadlo kolem také.
>Je treba na misto parasitickych kriklounu dat prilezitost schopnym, bez moznosti moralni a materialni korupce , na misto sluhum uchylnosti vseho druhu a pathologickym, parasitickym skudcum.
Souhlasím s tím vašim závěrem, bohužel v Americe ale i jinde je k tomu potřeba hodně peněz, a bohudík Trump si potřebné sehnal.

365311

15.07.2018 15:04

Trump jedná s EU jako s idioty

RE: Zmylena neplati !

80.?.?.?

>Predne Trump nahlas a verejne KRICEL ze chce Boryska /i s mopem/, jako Predsedu
>Vlady u britu.....

V Británii nejdříve kritizoval, pak podpořil Mayovou, a Borýsek je dnes soukromá osoba. Ale co není dnes, může zítra být. Ovšem věřit tomu, že to bude zásluhou Trumpa, to je skoro diagnoza pro ústav.

>Navzdory vasi omluve a vysvetleni s velkym porozumenim pro vozralu...

Ovšem co se vynořilo nově, Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv. To jsou zřejmě ti přátelé o nichž tak básníte v celém příspěvku.

> Vy asi neznate plne CENU PRATELSTVI . Tolik duleziteho v zivote kazdeho.
>Skutecneho pratelstvi. kdy zijeme hned nekolik zivotu !!!

Přátelství je intimní záležitost, nesměnitelná za jakési funkce, nebo snad stavěná veřejně na odiv?

>Tady snaha vysvetlovat a porozumet Trumpove slabosti a pripusteni tech , kteri
>jsou viditelne proti jeho volebnim slibum.???? Nehraje.

Nic jste nepochopil, když nejde o "divadlo", tak jsou to účelové kroky.

> A odstranovat sve pratele ??? To jiste hovori o kvalitach dotycneho !

Jakpak je odstranil, přáteli nejspíše zůstávají, ale ne ve státní funkci, možná mu to sami doporučili.

>A nikoliv Borysky.Boltony , Haley a jine trapne loutky..
>Mimo to kazda pomoc proti cetnym nepratelum, prijde k dobru.
> O jakem zajmu o jakych vecech se zminujete bez konkretnich prikladu ?

Výsledek se odehrává v jiné rovině, nikoli obsazováním úřadů vlády USA, a kdo mu v tom pomáhá a jak, určitě nezveřejní na Twitteru. Už dnes je ale jasným výsledkem. že nadcházející výsledky jednání s Putinem nebude možné ze strany jestřábů zpochybňovat, protože se ho účastní už od přípravy. Tak je vlastně Trump "ustanovil do funkce Putinových agentů", a nebude v tom sám.

>Protoze i Hitler obdaril a odmenil sve "kamarady". Za zasluhy.
Všemi ostřelovaný Trump si to nemůže dovolit, už dávno by byl odstraněn.

> Priklad Islandu ovsem neni reseni pro USA. Tady jsou ponekud velke rozdily.

Jaké rozdíly? Lidé odhlasovali. V USA sice může trvat déle, než pochopí, že je v zájmu každého občana, aby soukromé pohledávky bank, (bubliny) nebyly přenášeny na něj. A nejen v USA.

>Ale vsechny PROBLEMY Trumpa se viditelne jeste daleko vice zhorsuji ZHORSUJI ,
>pridavanim stale vetsiho poctu trilionu na jejich reseni.S vasim doporucenim.

Peníze jsem nevymyslel, natož volební systém v USA. Snílkovství na konci civilizace, která je tomu bytostně poplatná, Vám nepomůže, a realitu odmítáte, jako údajné "moje doporučení".
Taky jsem nebyl zcela v obraze, ten koblížkář tam byl taky a odbyl to navyšování NATO nějakou procentuální chytristikou.

Favelo, měl jsem o Vás lepší mínění, taktika a strategie Vám asi nic neříkají, divadlo jakbysmet, ale právě o tom to je.

365325

20.07.2018 05:48

Vazalské státy NATO trpí Stockholmským syndromem

RE: trudeova legace

80.?.?.?

Trudoe-a, jeho dědečka a babičku bych neřešil, byl autorem vybrán jako jasný příklad. Našinec na něj totiž nemá páky. Ale co tak naše místní "elity" bonmotající se a jejich mluvky, ty bychom mohli alespoň nezvolit... Oni netrpí žádným syndromem ale vyčůraností, jako všichni, kdož pochopili, že čert dělá na větší hromadu. Že se oni svezou s ním do "pekla", to by ani tak nevadilo, ale svezou i nás...

365418

23.07.2018 12:08

Následky summitu v Helsinkách: Americká „demokracie“ v akci

Libertarian je bezmocná figúrka, hodná poľutovania.

80.?.?.?

Putin to vie, ale vie tiež, že akákoľvek nádej je treba.
Trump je tam za nás všetkých, ktorí nechcú závody v zbrojení, ktorí chcú aby Amerika bola naozaj veľká, ale nie na úkor celého sveta, a nie je tam len za SEBA.
Je tam aj za Putina, ale i za celú Ameriku. Aj dokonca za mnohých z tých, čo sa stavajú proti nemu. Stačilo by sa opýtať, naozaj chceš nukleárnu vojnu s Ruskom? Ešte bude chvíľu trvať, kým to kvalifikovanej väčšine dojde, že už to nepôjde po starom. Diplomacia má oporu v "počítaní tomahawkov", a BRICS je ekonomicky neporazitelný. Chce to len čas.
Možno v druhom funkčnom období...

365465

03.08.2018 16:21

Příliš teplý týden

Vy fakt nemáte nic užitečnějšího na práci, než číst Klausovo výpotky.

80.?.?.?

U koho se vyučil ten génius klimatologie. Pokud bych se chtěl u něj něčemu přiučit, tak jedině ve věcech v nichž prokázal praktické výsledky. Třeba jak ukrást nepozorovaně před kamerou pero. Nebo veřejně za potlesku rozkrást celý stát, tedy zprivatizovat. Či jak vyřadit i to ubohé soudnictví z provozu, aby velcí zloději měli konečně klid.
Žádné prostředky nejsou dost velké, k udržení obyvatelnosti planety pro lidi. To ovšem není téma do diskuse s veksláky, kteří ani netuší, že iniciátorem katastrofy může být jen vánek křídel motýla.

tak se vlastně podařilo udělat z toho nejpotřebnějšího ministerstva, prodejnu odpustků a kdo tomu ministerstvu rozumí nejvíce, no přece vrchní vekslák a jeho kamarádi...

365568

22.08.2018 07:38

Padesát let

Rusáci nikoho nesundali, ani nikoho nedosadili!

80.?.?.?

Souhlasil bych skoro se vším, jen ne s tím, že článek pana Stwory je geniální.
Jsem taky přímým účastníkem, užitečným idiotem, navíc poněkolikáté. Kdyby Aeronet zveřejnil také fotku závěru průvodu, tak tam budu v poslední "odtržené" řadě jen já, v oné době student. Taky jsem tím žil, a dýchal. Tondu ale nesundali Rusáci ani nedosadili Dubčeka, jak vy mudrujete, to bylo tehdy v místní moci, jako i dokonce neúčast Rumunska v oné akci.
Tonda se "sesadil sám" s jeho pohrdáním Slováky (Matica slovenská), při jednání v Blavě jezdil prý snídat do Brna. Pan Stwora líčí hlavně tu emocionální rovinu, ale byli i jiné pro některé aktéry vrcholu politiky důležitější, osobní rehabilitace v uvolněném prostoru, osobní ambice. Výsledkem po různých tahanicích v politbyru byl kompromis - naiva Dubček, pro onu dobu naprosto nevhodný. Snad největší vinu na krachu "Pražského jara" mají umělci, literáti, kteří uspěchali porod onoho nedonošence. Výsledek se dal čekat, to píši s odstupem času, tenkrát jsem si taky myslel, že jsme připraveni ukázat všem břídilům jak má fungovat socialismus s lidskou tváří.
Umělci a jiní škrabálkové nejsou obvykle konfrontováni s realitou, a také obvykle nejde o návod jak žít se má. Oni možná ani netuší jakou ideologickou diverzi provádí. Už za hlubokého socialismu vznikali pohádky pro děti zdánlivě úžasné, ale ideologicky rozvratné. Například o krtečkovi, který okopává a zalévá jahody! Náš věšitel medailí, tuto ideodiversi spolu s Homekreditem exportuje svému "příteli Xi-mu" do Číny- "Demokratická opozice" spolu s Havloidy mu poskytují dokonce kouřovou clonu neutuchajícím pokřikem o tom jak nás táhne na "východ".
"Šance" na změnu se opět dostavila v r.1989. To jsem ovšem byl opět za užitečného idiota, ale jen 14 dní, než jsem se stihl v tom víru událostí zamyslet nad tím, kteří soudruzi ano, a kteří ne.
Jediná naděje pro budoucno je Xi, s tím, že nekompromisně rozpozná přítele od nepřítele a zařídí kurs podle toho. Bez mravního obrození (i vynuceného), jde jen o vexláctví, kde vítězí větší balík.

365995

07.09.2018 20:33

Globální aliance ve jménu zla

RE: Krásné jubileum

80.?.?.?

Jen jestli to nebyl Wilson, kdo předával část pokladu Masarykovi, když tomu nádraží (Praha-střed) se říká dodnes mezi pamětníky "Masarička", ale Hlavní nádraží bylo přezdíváno "Vilzoňák".

366359

09.09.2018 17:16

Co předcházelo imigrační invazi. Novodobé dějiny v souvislostech, krok za krokem

Pár kacířských myšlenek navrch.

80.?.?.?

Vždy když se objeví jakýsi, více či méně zdařilý popis globálně monetaristického stroje, vynoří se odkudsi diskutující s koulejícíma očima navrch hlavy, a začnou třeštit o majetcích toho ani ne procenta lidstva. Ten majetek má však jakousi hodnotu jen v daných souvislostech, a kdyby si k tomu přidali třeba ještě zbylé planety sluneční soustavy, tak se nic na věci nezmění, ten majetek "užívají" pouze zprostředkovaně, a jen pokud fungují korporace a otroci.
Celý ten mnohokrát přebarvovaný zdokonalovaný otrokářský systém po celá ta staletí nepřináší nic nového, kromě poznání, že vím, že nic nevím, a zpopelňovaní zdrojů planety. Pokaždé když se zjeví nový objev, je z důvodu (obvykle) zisku nasazen do provozu dříve, než se zjistí všechny zejména škodlivé důsledky jeho nasazení (viz např. naposledy vymyšlené samorozpadající se plastové tašky). A tak se pořád cosi vyrábí a původní zdroje surovin se rychle zmenšují i záměrně krátkou životností oněch výrobků (kurvítka). Výrobky tak rychle přechází v konečné stádium - popeliště. To částečné prozření potřeby třídit odpad, nic neřeší, snad jen trochu oddálí vyčerpání surovin.
Kdyby výrobní činnost nevykonávali otroci – bioroboti, ale automaty – stroje. tak by ten růst zisků šlo mnohem více urychlit, o zkrácení užívaní na nula vteřin. A čerstvý výrobek by mohl být okamžiitě podrcen a případně zčásti roztříděn na druhotné suroviny. Výrobci - korporace by ušetřili na mzdách a tak by mohli naplnit i podstatnou redukci obyvatelstva třeba i v kvalitě Kalergiho plánu.
Konec konců, míst pro skutečnou tvůrčí činnost v současné době je neskutečně málo, špičku v technice drží několik málo firem, někteří už jen kopírují, či do popeliště inovují aplikace.
Lidstvo vůbec nemělo nastoupit do fáze honby za ziskem, tuto svobodu jednotlivce si mělo zakázat.
Z člověka se tak stává přetěžovaný zdroj a hladový konzument a tím pádem i šroubeček monetárního stroje, který malému množství zajišťuje iluzi velkého bohatství, za cenu zpopelnění planety.

366413

On není pitomec. To jste si tu diagnozu příliš zjednodušil. To je jiná nemoc. On si vsugeroval, že je opravdu veliký odborník na všechno, a tím jak mu odporujete, ho v tom jen utvrzujete, je to prorok - spasitel nás blbů.
Jak by mohl skutečný odborník diskutovat o teplotě podle barvy tekutého kovu, odezíraného z obrazovky, když ta barva spíše vypovídá o režimu nastavení obrazovky než o tom tekutém kovu. To, že našel odkazy na několik spřízněných "odborníků", patří k věci. Celá ta oficiální verse je ale jinak argumentačně děravá jak řešeto, to si fakt jeden musí vzít do "práce " tu největší rybu - barva tekutého kovu odezíraná z monitoru.
Že, ta demolice byla připravena opravdu perfektně, dokonce třikrát, umožnilo ji osladit všemi hollywoodskými efekty - dýmovnice, čekání, a konečně překvapivý pád.
Že gravitace je sviňa, a ne vždy je demolice jako podle pravítka do půdorysu jsem našel na Youtube:
Top10 wrong demolition
https://www.youtube.com/watch?v=XHcCbY2wY38
TOP 100 BEST Implosions Explosion - Building Demolition Compilation #1
https://www.youtube.com/watch?v=6EYXzULmOJs
High EXPLOSIVES, TOP 33 Spectacular BUILDING DEMOLITION
https://www.youtube.com/watch?v=9eh7hMOMWoo

366442

12.09.2018 20:07

Co předcházelo imigrační invazi. Novodobé dějiny v souvislostech, krok za krokem

Cenu za nejlepší, nejpřesnější, nejlevnější, a nejrychlejší demoliční postup získává...

80.?.?.?

(malá chvilka napětí)
... získává zdejší génius pětipéčko a kolektiv profesorů...
Demolice kerosinem, jak geniální a přitom prosté. Postup je vhodný zejména pro demolici výškových staveb v husté zástavbě kvůli velké přesnosti, která nezávisí ani na typu paliva, stačí cosi vhodné pro diesel-agregáty, v nejhorším by možná vystačil i řepkový olej (můj zlepšováček). Na umístění paliva taky příliš nesejde, stačí od sedmého podlaží výše, letadlo vůbec není potřeba, jak plyne z trochu rozpačitého vyjádření samotného pětipéčka:
>Uz podesate pisu, ze ve WTC7 horely zasoby paliva pro dieselagregaty celeho komplexu WTC, ktere byly umisteny nepochopitelne na podlazich tusim 7-9, at me nechytate za slovo,

Ověřeno na WTC, třikrát bezchybně.
Toť vše, prosím o potlesk uznání pro jednoho z mála géniů, které tato planeta kdy nosila. Předstihl všechny demoliční inženýry - hlavy studované nejmíň o století.

366481

13.09.2018 22:04

Lži ohledně více pracovních míst v USA

RE: Všechny tři komentáře off topic

80.?.?.?

Nemohl, byste to brát alespoň jako zpětnou vazbu? Článek je sice skvělý, od skvělého autora, se světovou tematikou. ale sám si myslím, že by bylo žádoucí alespoň půlku článků věnovat místní tematice (deep state v ČR, ale třeba i ty holky). Článků typu "jak lžou" bylo poslední dobou až příliš, a tenhle je pro našince spíše jako silný informační šum. Například téma o extrémním počasí je všude odbýváno dosti hloupě, a už vůbec ne z hlediska potřeb produkce potravin. Všichni spoléhají na trh, jeho rostoucí ceny to ale nevyřeší. Když nebude co jíst, tak bychom potřebovali spíše více ilegálních migrantům abychom se dlouho netrápili...

366499

14.09.2018 09:13

Evropský parlament porušil zákon, aby ztrestal Maďarsko za odmítání migrace

Článek by bylo vhodné doplnit

80.?.?.?

o důležité pasáže námitek maď. ministra zahraničí, které dokládají naprostou cochcárnu i v obsahové části, nikoli jen při sčítání hlasování.
Viz PL:
„Zpráva obsahuje 69 závěrů, z nichž 13 se týká problémů, které již byly vyřešeny. Zpráva tyto otázky znovu otevírá, čímž jinými slovy říká, že nemá smysl uzavírat dohodu s institucemi EU, protože ty mohou již dohodnuté body kdykoli znovu otevřít,“ zdůraznil ministr. V 19 případech probíhá jednání...

366502

14.09.2018 21:17

Evropský parlament porušil zákon, aby ztrestal Maďarsko za odmítání migrace

Jedině na Babiše je spolehnutí

80.?.?.?

Pátá..., Vy se z toho talmudu a dalších písemností jednou zblázníte.
Už od dob pana "Čistého" máme s Izraelem "společnou vládu", která zatím většinou sídlí na dvou různých místech. To jste patrně, opojen těmi archaickými písemnostmi, zatím nezaregistroval. Kdyby se příliš "přehřál" Blízký východ tou rozvrtávací politikou, "čisté Česko" by se mohlo hodit...
Toho Okamuru bych viděl jen jako náhradu, nevalné jakosti, který to stejně jako dnes, bude z povzdálí podpírat.
Dělat z toho parlamentního aktu závěry, je poněkud předčasné. Pokud ta šou bude pokračovat bez revize sčítání hlasů, lze se také dočkat toho, že konečné potrestání Maďarska bude definitivně zablokováno celou V4 plus Rakouskem, které jakoby je taky pro potrestání Maďarska. Ale přístup k věci byl komentován Kurzem, že tak vážná obvinění se mají projednat. Jinak také řečeno, chcete projednávat , prosím, ale raději jste to neměli chtít. Asi tak...

366518

14.09.2018 21:46

Evropský parlament porušil zákon, aby ztrestal Maďarsko za odmítání migrace

RE: Dokončení: Omluva a oprava data - Globální zákon o migraci má být podepsán v prosinci

80.?.?.?

Takže všichni jsou pro, jen maru je proti. Není v tom moc domýšlení bez přemýšlení? Jistě se na migraci bude chtít někdo přiživit, či zcela živit, i dnes se tak už děje,, ale nechat to samovolnému vývoji také nelze. Myslím, že je třeba přivítat snahu o řád, co z toho nakonec bude,,,?
Máte snad nějaké jiné řešení, kromě děšení?

366520

S tím Kalergim a nadrasou mi přijdete podobně jako chovanci jistého zařízení, když si potmě povídají: "V noci, když je dobře vidět paprsek svítilny, by šlo zcela jistě po něm vyšplhat až na měsíc, nebo ke hvězdám…"
Jedna věc je představa a přání, druhá možnost uskutečnění.
Ten baron Louis to je co? Sedlák ?, kameník ? nebo aspoň spisovatel? Jo hrabal, pod sebe co šlo, ten jeho přítel ten aspoň podle textu čtenář knih, ale nejspíš taky nemakačenko- hrabal, oni se pak můžou kamarádit na úrovni. A polichotilo jim, že je Kalergi v tom svém spisku označil za něco lepšího za vůdčí rasu. Vidouce to jako životaschopný projekt přispěli mu do začátku a založili hnutí domýšlivců, co budou řídit tu záměrně zdebilizovanou rasu.

No, zdravé jádro má ten spisek, hlavně v tom, že ty národové se nějak moc neosvědčili zejména v sousedské spolupráci. Někdy jen vlastní vinou, jindy je někdo ponoukne ke konfliktům. Někteří národové mají vzpomínky - lépe nevzpomínat. Ale tlustou čáru za minulostí miluje málokdo. Najde-li se někdo takový, hned se z něj jiný “dobrák” snaží udělat minimálně zrádce národa.
Bývali národové holubičí povahy, přesto v kritických dobách dílo neobstálo, I to Masarykovo. Aby to zkraje prošlo vymysleli i "národ československý" aby vyrobili tenkrát potřebnou argumentační většinu na vyčleněném území. Ale to jste neměl jistě na mysli když jste uvedl Masaryka. On byl podle Vás nejspíše přesvědčený Kalergik, co chystal křížení rasa-nerasa. Já myslím, že cítil nedostatečnost toho národního jako snadno vznětlivý materiál, nakonec ani odsun německé menšiny nezabránil privatizátorům k rozdělení i toho zbytku.

A co jako ta nadrasa bude řídit. Tedy, pokud zůstaneme vně toho zařízení zmiňovaného na začátku.
Jak budou ovládat onu podrasu? Budou pokřikovat na ně: "Dělejte, dělejte!"
Už dnes je vidět, že i ti, kteří ve složitých podmínkách byli nuceni užívat mozek tvůrčím způsobem, při dosažení určité úrovně už kromě destrukce (rozšlapávaní cizích báboviček) si pro potvrzení své vůdčí role mohou akorát opakovat pro sebe, či mezi svými: Jsme vůdčí nadrasa, jsme vůdčí nadrasa. A tak plynou týdny celé, krní takto od neděle do neděle - až do IQ tykve.
Neboli práce šlechtí, ale skutečná a tvořivá. A domýšlivost debilizuje.
Co se týče míšení ras jsem skeptik, našlápnuto bylo I bez Kalergiho. Je to jen otázka času. Proto NĚKTEŘÍ, kteří již chtějí žít co nejdříve v budoucnosti, toto mísení ras chtějí urychlit. Jiní se tomu brání, někteří hloupě, sepisováním traktátů proti mísení ras, jiní chytře, jako Poláci v Anglii, když udrží nastoupené trendy(?) bude Anglie polská.Polky vedou porodnost v Británii.

366548

05.10.2018 18:24

Washington jako stroj na sankce

RE: Já sankce plně podporuji

80.?.?.?

Dobré, jen toho Putina jste nepochopil. On taky chce více sankcí, a jak toho docílit "nejlevněji" je jakoby slovní protest proti těm sankcím. Na druhou stranu, způsob jak ustavit nové vztahy na základě skutečných hodnot, a ne chimér z přání potřebuje ony nesmysly, aby "smysly" na pozadí toho vynikly.

366913

Mnohem lepší verze z AE News (momentálně zatracovaného na Zvědavcovi).https://aeronet.cz/news/jamal-skripal-turecko-niko....
Když už jde o konspirace a scénáře, tak bych nevyloučil možnost záměrného zpackání (odhalení agenta) turky. Motiv: dva autoritativní vůdcové (islámu) na jednom BV smetišti.
O odhalení 9/11 bylo už opakovaně napsáno vše podstatné, snad kromě barvy trenýrek únosců letadel.

367180

20.10.2018 11:21

Váš životní styl už nalajnovali jiní

RE: Ano, všechno spěje dík pokroku k osvobození od dřiny.

80.?.?.?

>Ja jsem verici clovek, takze verim ze Absolutni Inteligence dala fyzickemu zivotu ve vesmiru nesmirne komlikovanou strukturu, tak komlikovanou ze nedokazu prijmout, aby se na zaklade chaotickych nahodnych retezcu udalosti poskladala samo o sobe "pouze" DNA, ani za miliardy let mi to neprijde mozne.
Miliardy let v nekonečném vesmíru jsou zanedbatelné nicky. Možná se ještě dožijete důkazů výroby zřetězení DNA jako výsledku fyzikálních atomárních sil a jejich valenčních schopností, že živé je obdobně organizováno stejnými silami jako neživé, jen pro vznik vyžaduje méně běžné podmínky jako např stav beztíže...
Ten statečný žurnalista o němž píšete na konci, byl jen spotřební zboží tajných služeb viz https://aeronet.cz/news/jamal-skripal-turecko-niko...

367182

20.10.2018 13:19

Zlo plodí zlo

RE: diskusia ???

80.?.?.?

To jste asi četl jiný článek, pan Stwora nekritizuje státní moc, vrchního velitele armády Zemana, ani vládu Babiše. Spíše kritizuje spolu s Kollerem technické nedostatky. Ukazuje na Vaši spoluúčast finanční a spojenecko-řiťoleznou. Vypíchnul sice herce Stropnického, ale "naše" kolaborace s NATO je přece už od sametu. Jedna z prvních akcí po vstupu do NATo bylo povolení přeletů na bombardování Srbska. Vláda M.Z. povolila bez dlouhých diskusí.
Dnes je spíše zajímavé jak vůbec nesejde na tom co si lidé myslí a jak se dějiny vyrábí virtuálně-průmyslově, a taky vše ostatní potřebné.
Kde vzít (hrdiny) a nekrást.
Někdy si hrdiny ve velkém množství připravíme takřka nechtěně. To třeba posadíme celou vládu do jednoho letadla, a náležitě uděláme pilotům dusno aby pořádně přistáli, nevezou přece žádný hnůj.
Ale k věci.
Tak si představuji kolikrát asi museli vystoupit z "auta" a ono nic. Obyčejný Afgánec, bez přibližovadla k oněm pannám v muslimském ráji.
Jak vyrobit hrdinu. Dnes už vše se vyrábí cíleně, nejen potřebný nepřítel ale i profesoři na VŠ. Takový profesor i kdyby na veřejnosti vystrkoval obnaženou zadní či přední díru, nebo obojí (zatím se snad ještě nestalo), bude svými kolegy hájen jako platný profesor, neboť splnil stanovená kritéria výroby profesorů.
Ti, kdož nechtějí jen přešlapovat na místě, a chtějí mít výsledky, si potřebné – nepřátele, teroristy, hrdiny a jiné připraví. Takže abychom získali hrdiny, musíme jim připravit ty teroristy.
V článku zásadně chybí, že posledním aktem bylo nakročeno k naší opětovné pomstě, že tím vlastně jsme byli vyzváni…
Zelený mozek nikdy neprohrává, když tak jen bitvu, ale celou válku nakonec…
(taky).

367184

20.10.2018 14:49

Váš životní styl už nalajnovali jiní

RE: Ano, všechno spěje dík pokroku k osvobození od dřiny.

80.?.?.?

Nějak jsem to odbyl, ale četl jsem někde ve zdejší diskusi námitku se kterou se zcela ztotožňuji: Proč by vysoce inteligentní bytost stvořila takový nedokonalý produkt. Podíváme-li se, tak je stvořen spíše k obrazu zvířecímu. Vrozené dispozice jsou skutečně na úrovni medvěda. Sežrat něco dobrého, ukrást med včelám, když medvídě zlobí tak ho plácnout.
Má-li z něj být něco víc, je nutná dlouhodobá výchova, mnozí "medvědové" na to nemají buňky ani čas. Zvládnou stěží mluvení a osvojení si jakési slovní zásoby. Zpřístupnění konzervovaných polovědomostí přes písmo aktivně i pasivně už svěřují speciálním biorobotům. Než je z toho dítka vychytralý otrokář např. včelař, uplyne z jeho života skoro první třetina. Pak se druhou třetinu plahočí jako šroubek monetárního stroje, a když neudělá žádnou větší numerickou chybu, se dočká penze, kdy si může konečně učesat myšlenky na které dříve neměl čas. A kdyby se mu podařilo i státi se moudrým, tak se ukáže, že ta moudra jsou věci nepřenositelné, nepřekopírovatelné dobré tak nanejvýš pro vlastní potěšení a tak vlastně zbytečné. Když konečně něco slušně umí začínají ho opouštět opotřebované orgány, až nakonec zajde zcela zvířecím způsobem, obvykle bývá potom zahrabán, poslední dobou pro nedostatek místa ho zpopelní a výsledek uloží do nějaké nádoby. Prozíravější se nechají rozptýlit k výživě a cirkulaci hmoty bez budoucích nákladů.
I v tom vrcholném období umí pouze analýzu, na syntézu se vzmůže vyjímečně v nějakém úzkém okruhu činnosti. O mnohoparametrických úlohách jakými je komplikované podhoubí skutečných forem života si může nechat jen zdát.
Budoucnost jako takovou lidstvo nemá. Roboti to vidí již dnes. Lidstvo je příliš plýtvavé, likviduje planetu i nenávratné zdroje. Je načase aby roli nespolehlivých pomalých o to více domýšlivých lidí převzali roboti, dokud je čas. Lidi je možno v budoucnu udržovat jako hračky pro zábavu robotů v prodejnách fauny v různých velikostech a různých barvách. Speciální kategorií budou klony známých VIP z doby před rokem R00.

367186

22.10.2018 17:02

Zabití Džamála Chášakdžího trvalo sedm minut

Reuters: úplně jinak, bez krve, snad se jen všichni z toho po....

80.?.?.?

Podľa správy agentúry nebola vražda novinára naplánovaná. Kráľovské úrady vyslali do Turecka 15 ľudí, ktorí mali presvedčiť Chášukždího, aby sa vrátil do vlasti. Na stretnutí sa mu začali vyhrážať, že ho omámia drogami a unesú.

Novinár kládol odpor, vytrhol sa a volal o pomoc, kvôli čomu agenti spanikárili. Pokúsili sa novinára umlčať, ale prehnali to, oznámil zdroj.

Vrahovia chceli svoju vinu utajiť, zabalili telo do koberca, odviezli ho v konzulátnom aute z budovy a odovzdali “miestnemu spojencovi”, istanbulskému obyvateľovi.

Jeden zo zločincov vyšiel z konzulátu v oblečení zosnulého, aby videokamery zachytili odchod Chášukdžího z budovy.
https://www.hlavnespravy.sk/reuters-zverejnil-pric...

367209

03.11.2018 15:10

Jak přežít svou prekarizaci

RE: pro p. Gilíka

80.?.?.?

>Přidávám se, Také souhlasím s editorem. Zlu je třeba se postavit, spojit
>se s dalšími a aktivně vzdorovat. Když můžou vyřvávat na Václaváku
>různí ti... tak tam jít křičet taky. Začne malý hlouček, ale lidi se
>postupně přidají, i když pomalu.

Já bych se přidal taky, ale jste příliš stručný.
Co vlastně budeme křičet na tom Václaváku. Dejte nějakou ochutnávku hesel, abych viděl jestli to pomůže p. Gilíkovi a podobným případům, a za jak dlouho. Podle mne času není nazbyt, i p.Gilík jde na to moc zeširoka. Potravinový kolaps v důsledku klimatických šoků je za dveřmi.
Podstatná témata dne jsou vám opět utajena, spolupracují na tom dokonce všichni, jedni z aktivistické posedlosti, druzí z implementované blbosti. Věří totiž že stačí mít jen dost peněz, a vše si mohou koupit. Jídlo v kritických chvílích nebude k mání ani za peníze, ani za zlato.
Zásoby, uskladnění, příprava na další možné klimatické šoky.

367482

03.11.2018 21:11

Jak přežít svou prekarizaci

RE: Otroku, zamiluj si korporátní fašismus, musíš Velkého bratra milovat!

80.?.?.?

>Dnes s Vámi nemohu souhlasit, v gojích nikdy nepřetrvávalo nic, co jim v
>danou dobu nenatloukli účelově do dutých makovice jejich vyvolení
>pastýři. Jediná gojská přirozenost ze závist až za hrob. Ty vlastnosti,
>o kterých sníte, vymizely z genofondu už před půltisícem let.

Ač nerad dávám za pravdu "páté...", tak jako letitý pamětník, mohu odsouhlasit, že v nás pamětnících ještě přetrvávají hodnoty lidství, kdy sociální „jistoty“ spočívaly v ohleduplném spolužití, ve vzájemné výpomoci mezi příbuznými nebo sousedy., jak si to pamatujeme z dob svého mládí, (z dob začínajících JZD). Týkalo se to praktických a vzájemně výhodných činností, kdy si navzájem opláceli výpomoc při sezónních zemědělských pracích, ale i při draní peří, a i takových radostech jako domácí zabíjačka, kdy se "výslužka" objevovala několikrát za zimu.
Ta léta byla koncem zasloužené skutečné samostatnosti, a nezávislosti venkova na vrchnosti. Všechna další osvobozování od dřiny byli chytáním do pasti monetárního stroje, ač mnozí o tom nevědí dodnes, a obzvláštní zoufalci filosofičtí hledají v tom jakési spiknutí ...
Ani s tou závistí to nebylo tak hrozné, jak fabulujete, lidé si takříkajíc viděli alespoň na vesnici "až do hrnce". Myslím, že dokonce mívali i radost z cizího úspěchu jako ze svého, pro tu vzájemnou provázanost.

367499

27.11.2018 00:23

Vzpoura Žlutých vest

RE: Žádná vzpoura není spontánní

80.?.?.?

Konečně jsou ty vesty odhaleny, benzin v tom jede taky jako poslední kapka.
Macron měl hned po té trapné oslavné komedii abdikovat. Róčild daleko, i ochranka bude muset myslet na sebe. A pak ty zapomenuté tradice, mají na to dokonce takový šetrný nástroj...
Zdejší konspirativci to mají ale na tisíc let dopředu nalajnované.
Francouzi začínají myslet na sebe, to je ta nejlepší zpráva...

368014

29.11.2018 21:25

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

Pravidla ? Nebo (svobodná) cochcárna ?

80.?.?.?

Přečetl jsem značnou část příspěvků čtenářů, většina - bída a utrpení.
Začnu s potřebou pravidel tam, kde snad nikdo soudný nepovede diskusi o jejich potřebě: silniční provoz. Každou chvíli ale vidíme, že si někdo přiohne literu ke své potřebě. Někdy bezpečně, někdy nebezpečně i pro jiné, jindy dokonce naschvály -většinou jako reakce na domnělé újmy.
Pokus o řešení - polomanuální bodový systém pro řidiče, který příliš nefunguje neb podřizování se pravidlům chybí už ve výchově v rodině, pak škola a parta či internet. Článek i čtenáři toto chybně zjednodušuje na Východní a Západní důraz na kolektiv nebo individuum.
Jasný důkaz si pamatuji dodnes - cca 27 let. Po otevření hranic kolem 1990 roku jsem se zvědavě a s pár drobásky v kapse byl několikrát podívat do blízkého pohraničí s kolegy z práce na ten západní zázrak (NSR), a přivézt si třeba z bazarů zboží zde nedostupné. Možná jste to zažili taky, ale pro mne je to dodnes šokující zážitek, jak jsem tam osobně řídil dopravu v malém městečku s průběžnou úsporně úzkou dvouproudou silničkou. Nejdříve jsme zevlovali do výloh a tak hledali “potřebné zboží”. Z časových důvodů jsme se také snažili skouknout výlohy i na druhé straně silničky, času bylo málo a my byli tak zvědaví na ceny i vlastní možnosti nákupu. Pak se mi po chvíli zdálo být divné, že už snad pokolikáté auta zastavují, když jsme se odtrhli od prohlížených výloh, abychom skoukli ty na protější straně ulice. Nebyl tam žádný přechod pro chodce, ale auta v obou směrech zastavila, aby nám umožnila přejít silnici (což my jsme ale neměli v úmyslu), nevím jak to tam funguje dnes, ani jestli to měli v pravidlech.
Není to tedy prioritně o individuum versus kolektiv, je to o výchově ve vztahu k pravidlům. Různým pravidlům, přestože na určitých úrovních funguje jen právo “silnějšího”, právo větších peněz - korupce.

Už jste asi dlouho nikde nečetli (kdysi nadějnou zkratku) BRICS.
To “B” padlo na “nenechavost” ve vedení státu.
Rusko je na cestě westernizace, sice ještě Putina nepohřbili, ale ten nemá čím čelit touze mas po vyšší a vyšší životní úrovni, (ne že bych jim to nepřál) ale s tím pozvolna nastupuje i ta korupce voliče za asfaltové silnice, za rychlou výstavbu moderního bydlení v Moskvě, že to skoro vypadá že tu mezinárodní krizi potřebuje i Putin, aby měl čím “oslovit” masy. Vzniká kacířská otázka: “Kdo potřebuje nezávislé putinovské Rusko, když formálně je to oligarchostán, který stejně jako “mužik” pošilhává po západních pozlátkách.
Pokračování...

368107

29.11.2018 21:57

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

Pravidla ? Nebo (svobodná) cochcárna ?

80.?.?.?

...Dokončení

Čína potřebuje putinovské Rusko k překlenutí svých vlastních nedostatečností k dosažení úplného a respektovaného vítězství nové morálky. která ctí pravidla pro pokud možno bezkonfliktní rozvoj civilizace, protože jen tak se lze odvrátit od katastrof, které jsou dosavadními “mravy” nastolovány ve všech oblastech života na Zemi.
Současné mravy na mezinárodní úrovni, potřebují k překopání sílu větší (i vojenskou), než mají celoplanetární sdružené síly zla, které k udržení své moci generují všechny možné konflikty.
Začít ale musí Čína u sebe, stanovit pravidla a vytvořit podmínky pro jejich udržování výchovou, dohledem a tak vytvořit podmínky pro vnitřní bezkonfliktní rozvoj. A stát se nezištným vzorem i pro jiné země…
Jestli ten systém bude potřebovat trochu digitalizace, energie… atd, bude to skoro zadarmo.
Mudrování o svobodách individua v takovém systému je zbytečné, není smyslem omezovat svobodu individua více, než je nezbytné pro svobodu jiných individuí, a v neposlední řadě též pro konečné osvobození od zla, které dosud vítězí na všech “frontách”.

Jde vlastně o nahrazení vševědoucího Boha, či karmy jiným “všudypřítomným” a “vševědoucím”, pro potřeby Číny i budoucího světa. Smyslem počítání sociálního kreditu je dovychování k ctění pravidel, žádná buzerace ani šikana, systém musí reagovat na zlepšení individua “zapomínáním starých hříchů”.

Včera bylo pozdě...

368108

01.12.2018 17:24

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

RE: Pravidla ? Nebo (svobodná) cochcárna ?

80.?.?.?

Skoro bych i souhlasil, ale co platilo na poměry přirozené, těžko aplikovat na současný humus. Čína má poslední šanci zvrátit tu západní přirozenost, vycházející z otrokářských tradic, ke kterým opět směřujeme. Ruskou budoucnost prošustrovali geronti ve vedení země, a dorazil to Gorby, spoléhaje na to, že nezbytnou perestrojku uskuteční lidé iniciativně jaksi sami. Jen trochu povolil otěže…To co zbylo Putinovi je pro mravní obrodu i jen Ruska nepoužitelné. Tak zbývá jen Čína, jiný naturel lidí, kolektivní vedení, a zásadní nesmlouvavost k podstatným kazům ve správě země.
Jak bude vypadat návaznost na nízký sociální kredit u “108-čky” nevím, možná tak, že mu nikde nic neprodají kromě suchého chleba a vody. Ušetří za vězení, bude-li se škubat více, pak ho převedou pokud je mladý na náhradní orgány, pokud je to starý nepoužitelný matroš, potom ho nejspíš použijí ke hnojení po náležitém před-zkompostování. Nejdřív mu ale seberou klávesnici a počítač, zruší připojení k internetu, neb nechat rozkládat společnost vychloubačnými řečmi o porušování desatera si nejspíš nebudou moci dovolit...
Je mi jasné, že bude pištět: šikana, šikana...[velký smích]

368136

04.12.2018 18:50

Proč Němci dali přednost Rusku před Amerikou?

RE: český podpindosník

80.?.?.?

>Zeman se aspoň pokouší o trochu diletantský projekt kanálu Labe-Odra kde by chtěl taky přepravovat zboží. Ale zbytek politiků má stále hlavu hluboko zabořenou v americkém zadku a nevidí a neslyší co se okolo děje.
No jen abyste se nedivil. On ten Babiš taky slyší na vzletná slova o budování infrastruktur, a už i slibuje rozjet další dálnice za stovky milionů, tak proč ne taky Zemanův hedvábný kanál, Merkelová s Macronem taky vydali povely k přechodu na ekologii a zdejší geronti se taky přidají. Macron pod tlakem "žlutých vest", sice načas odložil daně, ale Němci ani nepípli, jak jim nařídili nákladní elektromobily.
Na kanále pak bude řádit Zeman sám se svým Challengerem.
Je velkým neštěstím, že se řeší "Babiš", bezvýsledně summituje, přežvykují po devadesáté migranti pro ještě větší nabobtnání ega zúčastněných, ale neřeší kam to makací vládnutí směřuje. Že tihle trojčlenkoví vládní machři svými byznis-plány nadělají nakonec větší škody než Kalousek, a prošustrují peníze na nadbytečné - nepotřebné, škodlivé infrastruktury, místo aby hledali odpovědi na klimatické šoky, zabezpečení potravinové soběstačnosti, vytváření rezerv...
Sebrat zemědělství z rukou výrobců a vrátit ho zemědělcům (jestli už nevymřeli).

Ještě k těm trojčlenkovým machrům, tak to jsou ti, kteří neuvažují o okrajových podmínkách úlohy. Počítají přesně: Když jeden zedník postaví dům za rok. za jak dlouho ho postaví 365 zedníků? No přece za jeden...

368197

04.12.2018 20:28

Vzpoura Žlutých vest

RE: Žádná vzpoura není spontánní

80.?.?.?

spomínaný nástroj na šetrnou dekapitaci státu ZDE

368199

04.12.2018 21:04

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

RE: Pravidla ? Nebo (svobodná) cochcárna ?

80.?.?.?

Peking: Čínská vláda vyzvala k zakročení proti rostoucímu počtu okázalých svateb v zemi...

Zdroj:https://www.lidovky.cz/svet/cina-zakroci-proti-oka...

368200

06.12.2018 17:35

Proč Němci dali přednost Rusku před Amerikou?

RE: český podpindosník

80.?.?.?

Ta ekologická přepravní rychlost se moc nehodí pro velkou většinu zboží v současnosti přepravovaného, rychlostí přepravy se nahrazuje všestranná nesoběstačnost naší ekonomiky. A jak "ekologové" velí, ani to uhlí a ropné deriváty nejsou perspektivním zbožím, nahradí je super-čistá energie, kterou rovněž nepůjde vozit kanálama.
Je to skutečný kumšt, přijít s tím nápadem v roce extrémního sucha (vyschlé řeky), s očekáváním obdobných klimatických extrémů do budoucna.
Ale s tím rozumem do hrsti mohu souhlasit, ani tak maloučko ho nebylo...

368235

07.12.2018 13:09

Hlavní položka agendy na summitu G20: Sbohem, americké impérium

RE: Může vzestup Číny ohrozit zájmy a mocenské postavení Ruské Federace?

80.?.?.?

Asi moc koukáte na Pjakina. Rusko bude ještě rádo zbrojním a surovinovým přívažkem Číny. Putin se moc neorientuje, asi jeho poraděnkové nestíhají realitu. Na Summitu si vybral náhradou za (vynuceně) trucujícího Trumpa jasná "esa": Putin jednal s Macronem o Ukrajině. Se saúdským princem se vřele přivítal O Macronovi od znalce Francie: Macron končí. Chtěl být Bohem, dnes není ničím. Zažíváme poslední dny Páté republiky?

Titulek ale taky příliš nesedí: Hlavní položka je na summitech vždy: sešli jsme se abychom se sešli i příště. Jinak ale článek dobře vystihuje tu hlavní skrytou položku.

368243

07.12.2018 23:57

Proč Němci dali přednost Rusku před Amerikou?

RE: český podpindosník

80.?.?.?

Připojím sem odkaz na reportáž:Sucho trvá, rejdaři na Labi si zoufají .
To pochopitelně není nic pro Vás, řekněme si upřimně, Vy jste prodchnut do značné hloubky evropskými hodnotami. Jakmile nemáte kde vzít peníze na takovou libůstku hned Vás napadají EU-dotace,,,
Budoucnost je v soběstačnosti malých územních celků, v návaznosti na místní zdroje. Každou korunu ke potřeba investovat s rozmyslem do obnovy hlavně soběstačnosti, je to dobrý předstupeň pro skutečnou nezávislost a skutečnou svobodu.

368250

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 1

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?