Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 10 příspěveků, 2 různá jména: Míruzdar, Prokopák.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.05.2014 11:44

Metody Syngenty při umlčování opozice vůči GMO jsou neuvěřitelné

I ty odpovídáš za pěstování GMO plodin

Prokopák 147.?.?.?

Přátelé,
jako vlastník kousku pole, které obdělává "družstvo", jsem vnutil do nájemní smlouvy bod, podle kterého se nájemník zavazuje, že nebude na pronajatém pozemku pěstovat GMO.
Cukali se, ale do smlouvy to nakonec dali. Zatím takové svinstvo nepoužívají. Až začnou, tak už to do smlouvy nepůjde dostat.
Prosím Vás, vnuťte podobný bod do nájemních smluv i Vy.
Děkuji

310405

17.12.2014 08:13

EU požaduje, aby Rusko nouzově vyplatilo EU a Ukrajinu

OK - v čem je problém?

Prokopák 147.?.?.?

Nechápu, proč EU či USA mají námitky vůči něčemu, co je podloženo mezinárodními smlouvami. Vždyť Západ i jeho koncerny dělají to samé - například vůči Argentině, či možná i všem rozvojovým státům světa.
Je pravda, že „Rusko koupilo na konci r. 2013 dluhopisy (ukrajinské vlády) v hodnotě 3 miliard dolarů a dalo si tam doložku, že celkový státem garantovaný dluh Ukrajiny nesmí převýšit 60% jejího HDP"? Nejspíše ano, protože to nikdo nezpochybňuje.
Je pravda, že zadlužení Ukrajiny překročilo 60 % HDP? Nejspíše ano, protože si Ukrajina od Západu půjčuje jak divá.

Rusko, už kvůli svým vlastním finančním problémům má v tom případě ne právo, ale povinnost vymáhat po Ukrajině úhradu dluhu ve zrychleném režimu. To není trest či truc, ale ekonomické právo. Rusko také nebude nikdo šetřit, pokud mu poteče do bot. Rozhodně ne EU či USA, tak co?
Celé to nechápu ani proto, že USA si prostě k těm 50 bilionům dolarů, které dluží (vč. zadlužení jednotlivých států USA a občanů) i tak může klidně nechat od FEDu natisknout další dolary a těmito inflačními bankocetlemi dluh Ukrajiny Rusku urychleně vyplatit. Tedy, pokud chce.
Prostě mnoho povyku pro nic.

323544

21.01.2015 18:39

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: Článok o ničom, autor nemá šajnu čo sa deje

Prokopák 147.?.?.?

Už samotný úvod ("Z historického hľadiska bol jedným z hlavných prúdov americkej zahraničnej politiky „realizmus“, ktorý predstavoval primeranú aplikáciu americkej moci prostredníctvom vymedzených národných záujmov. V rámci týchto záujmov boli americké princípy ostatným krajinám hlásané, ale nie vnucované.") je vlastně propagandistický blábol.
SSA byly od samého svého vzniku agresivní a expanzionistický stát, který se neštítil ničeho, aby rozšířil svou moc vojensky či politicky. Vysledovat to je možné na šíření obsazeného území, likvidaci podřadného indiánského obyvatelstva či záboru Texasu.

Středová část článku je souhrnem, kterým si američtí Demokraté myjí ruce a připravují se propagandisticky na volební řež s Republikány a jejich dalším Bushovským výhonkem.
Mnohé z napsaného je pravda, ale pod výčtem aktivit SSA je zmatečný součet.

Závěr je obdobný. Nastoluje realistické otázky a vytváří dojem, že "ti druzí" to zvořou, ale ve skutečnosti existuje pouze jedna americká moc a ta je za oponou. Demokraté i Republikáni jsou její levou a pravou rukou a z hlediska světa, a dokonce i samotných obyvatel SSA je víceméně druhořadé, která momentálně mává praporem plným pěticípých hvězd.

Celkově mi to připomíná plácaní TOPáků či Svobodných. Ti také realisticky popíší mnohé problémy, ale když mají navrhnout jejich reálné řešení, tak z faktů vydedukují něco, co vše jen zhorší.

325627

17.02.2015 08:29

Únor 48

Desatero pro policejní diktaturu řízenou kartely

Prokopák 147.?.?.?

Nedokáži posoudit pravdivost tvrzení o poválečné situaci v ČSR, protože akašická svědectví nedokáži číst. Vyjadřovat se k nim tedy nebudu.

Dovolím si ale namítnout, že pokud by navržené Desatero mělo být kýmkoli přijato, tak vznikne policejní diktatura řízená kartely.
Důvod je prostý. Na rozdíl od Desatera židovského, křešťanského a dokonce i katolického, se v navrženém Desateru neříká ani slovo o Lásce k bližním, Odpuštění, Souladu, či Soucitu. Natož aby byly tyto pro autora zbytečné hlouposti základem společnosti realizovány v praxi. Bez nich jsou si však lidé vlky.
Uvedením do života by navržené Desatero skutečně dovršilo cestu Západu. Pokud má uvedený pisatel skutečně schopnost nahlížet do Knihy života, tak si v ní může počíst o schopnosti Západní kultury zničit vše, co se jí postaví do cesty. Pokud někdo jasnovidný není, tak ať netruchlí, protože není problém si přečíst o nespočetném množství důkazů o zkáze, kterou páchá už více jak tisíc roků západní "kultura" všem ostatním kulturám (včetně NEsvatého působení všech monoteistických náboženství). Západní kultura je genocidní a podle toho také dopadne. Ne proto, že bych si to přál, ale proto, že si to prostě zaslouží.
V současném globalizovaném světě požírá už Západ i sama sebe - podobně, jako bájný Ouroboros.

327256

02.04.2015 08:41

Jemen je odrazem agrese třicátých let a propadu do barbarství

Jemen má smůlu - není v NATO

Míruzdar 147.?.?.?

Jejich chyba.
Kdyby byl Jemen členem obranného souručenství bratrských mírumilovných národů sdružených v NATO, tak by jim jistě všichni členové tohoto celosvětového pilíře svobody a demokracie včetně SSA přišli na pomoc.
Berme si z toho ponaučení a lezme dál našim bratrským mocnostem na západě, severu i za oceánem do zadku a hlavně nebudujme si vlastní obranné síly. Pokud nějaké vojsko potřebujeme, tak pouze proto, abychom je nabídli přátelům pro jejich osvobozovací, mírotvorné a demokratizační vojenské akce.

330362

08.06.2015 18:19

O užitečnosti kouření

RE: A kdo nejí okurky?

Prokopák 147.?.?.?

Souhlasím.
Je divný. Nakupil totiž spoustu informací a každý si v něm může najít mnohé, s čím souhlasí, i mnohé, s čím nesouhlasí, a není v něm podtržena ústřední myšlenka.
Mě například zaujalo zamyšlení nad příčinou současné oficiální snahy po zákazu kouření. Vždyť se tím omezují neviditelná ruka trhu a liberální svobody občanů, což jsou jindy posvátné krávy "demokracie". Zdraví občanů je našim západním oligarchům lhostejné také.
Co když je za snahou o potlačení nikotinismu skutečně ukrytý záměr, kterým je rozšíření narko-obchodu a mafií, což jsou osvědčené páky sloužící prokazatelně k rozvratu společnosti?

334272

25.03.2018 16:46

Neoburžoazie, aneb strůjci kapitalistické apokalypsy
Druhá část

Statistika věda je

Prokopák 147.?.?.?

Pokusím se článek shrnout trochu jinak.
V určitém okamžiku dějin se superelita rozhodla, že pokročí k otevřené globalizaci obyvatel světa (nikoli už kmenů, národů či států).
Byla vytvořena globální kultura vytvářená v anglosaských státech, globální inteligence vychovaná na anglosaských univerzitách a hlavně globální síť korporací řídící národní a státní politiky celého světa.

Koláč společenského bohatství Země je omezený, na každého se nedostane, a navíc počet hladových krků roste. K péči o ně je potřebné najít všude na Zemi všehoschopné a oddané manažery.
V této druhé části seriálu je vlastně popsán vznik společenské vrstvy (či třídy), která je servisní společenskou vrstvou sloužící superelitě. Její pomocníci se odřízli od svých národních a kulturních kořenů, za svěřené peníze si budují své "bohatství", užívají si života (aut, sexu, všeho do přesycení) a ovládají svěřená stáda ovčanů.

Dalším krokem superelity je rozbití veškerých společenských struktur (národnostních, státních, náboženských, rodových, rodinných) a vytvoření demokratické absolutně spravedlivě rovnocenné masy ode všeho osvobozených občanů světa.
Co se týče redukce přebytečných ovčanů, tak v tom pomůže příroda, protože schopnost rozmnožovat se se radikálně a rychle zmenšuje. A až tyto lidské robinzony osvobozené v moři lidstva od společenského zázemí (národa, víry a rodiny) bude potřebné zrušit, stačí vytočit číslo mobilu a po jednom jim nabídnout štěstí někde jinde. Cestou do koncentračního likvidačního tábora se jim už odebere pouze ten mobil a tím zmizí. Nic nového.

363234

16.05.2018 06:32

Dva póly měnové politiky: totální dolarizace a totální odchod od amerického dolaru

Je ještě ČNB instituce česká?

Prokopák 147.?.?.?

Jsem laik, ale obávám se, že je možné odpovědět i záporně.
V rámci fixace kurzu koruny ČNB zakoupila za cca 2 biliony Kč Eura. Pokud by za tuto hodnotu místo Eura zakoupila zlato a zbavila tak ČR nepřímo státního dluhu, který by zlatem postupně umořovala, chápal bych to. Akce by měla významnou hodnotu pro státní měnu a tedy i ČR.
Navíc by se naše kačka stala měnou krytou alespoň částečně něčím jiným, než hodnotou potištěného papíru a důvěra k ní i k naší ekonomice by stoupla, což by bylo výhodné pro zahraniční obchod.
Místo toho si ČNB nakřečkovala virtuální 2 biliony čekající na vypnutí elektřiny či vynulování počítadel a zbavila stát suverenity. Stačí, aby se ECB či EU zamračili nebo přišla finanční krize, a znahodnocená či nedobytná Eura se v ČNB vypaří (koneckonců už jen samotné následné zhodnocení Kč připravilo náš stát o cca 10 % hodnotu uložených Eur), kdežto náš státní dluh budu vymáhám podobně jako ze Řecka...

364199

02.11.2018 15:49

Jak přežít svou prekarizaci

V každém šprochu pravdy trochu

Prokopák 147.?.?.?

Souhlasit bych dokázal (alespoň částečně) snad s každým příspěvkem této debaty.

Spolu s autorem článku se také domnívám, že je dobré se zabezpečovat proti budoucí nejistotě ukládáním momentálních peněz do třeba i drobných nemovitostí, protože sociální zabezpečení se bude postupně tenčit a tenčit.
Globalizaci a prekarizaci však nepřečůrá tím, že rozloží svůj majetek daleko od sebe, protože unifikace nikdy nebude absolutní. Nebude proto schopen mít trvale přehkled o místní judikatuře a zákonitě na to doplatí. Stačí, když bude přichycen pro nesprávnou úhradu nějaké daně či třeba jen místního poplatku. A to se mu časem jistě stane...
Druhým problémem je to, že u vzdálené nemovitosti nemůže pružně reagovat na změnu místní situace. V sousedství se objeví rizikoví spoluobčané či dálnice a až bude chtít svůj byt znovu pronajmout, tak zjistí, že už nemá téměř žádnou hodnotu.

Pokud se tedy chce zabezpečit do budoucna, tak doporučuji:
1) velkou rodinu (viz například válečné zkušenosti ze Sarajeva či historické zkušenosti našich předků),
2) hromadit (třeba i drobný) majetek na jednom místě, které má pod dohledem a kde má dlouhodobé zázemí a kontakty,
3) soustředit se na soběstačnost (půda, les, voda, znalosti, dovednosti).
Závěrem ještě dodám, že i tak není žádná jistota, ale alespoň mu stoupne naděje na lepší zabezpečení v budoucnosti a hlavně - místo upachtěného celoživotního hamonění bude žít jako člověk (v příjemné společnosti a smysluplně).

367453

05.11.2018 18:19

Prekarizace – polemika s názory čtenářů

Ničemu neutečeš, protože běháš v kruhu

Prokopák 147.?.?.?

Vážený pane, neodsuzuji Vás.
Vy jste vlastně jen popsal to, co dělá naše inteligence, naši lékaři a jiné kádry, pro které jsou důležitější pěníze, než vlast. A takových je zvláště mezi mladými většina. Nejste výjimkou, v ekonomické nomády putující po EU se proměnila polovina mladých Bulharů, Ukrajinců, lidí z pobaltí,...
EU toto programové odnárodnění podporuje politikou (liberalismem), školstvím (Erasmus), NGO, ekonomickou nerovností regionů,...
Vlastně se tomu nějak přizpůsobujeme všichni tím, že se těch krysích závodů účastními. Pokud se jich zúčastníme.

I mně samotnému je líto, že neznám jinou cestu, než z vnucované hry vystoupit tím, že se uskromním, pokusím se najít věrnou pracovitou ženu, dobře vychovám dvě až čtyři děti, budu pracovat na soběstačnosti osobní i skupinové, no a když Bůh dá, tak se někde pokusím získat také někde bokem nějaké nemovitosti...
Máte pravdu, že to všechno je nejisté. Partner Vás může opustit, děti budou nějak oslabené, atd. Kdo to ale neriskuje, tak prohrává kvalitu svého života. Bude osamocen, nakonec i nemocen, opuštěn,...

V životě se vždy všechno zvrtne. Ale také se všechno každému vrací. Domnívat se, že skrblení a honění za mamonem či nemovitostmi Vás zajistí, je naivní. Třeba Vám jednou ten Váš skorobezďák pomůže víc, než všechno vaše bohatství, které jste po světě nahonil [smích]

367531

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 77 čtenářů částkou 12 265 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 0

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Měnové kurzy

USD
21,44 Kč
Euro
25,54 Kč
Libra
29,83 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,20 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,44 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 102,03 Kč
1 unce stříbra
556,77 Kč
Bitcoin
837 761,09 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?