Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 75 příspěveků, 6 různých jmén: Kouba, Nowak, Pavel II., Petr I., Petris, Przemysl Nowak.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.04.2016 12:49

Dnešním vzorem dětí je poseroutka

Když se chce,

Petr I. 46.?.?.?

tak to jde. Poznám školní knihovnu, v níž knihovnice vede děti ke čtení. Nesedí za stolem a nečeká, jestli se náhodou nějaké dítě objeví – většinou k počítači, ale chodí mezi ně, nabízí jim knihy, doporučuje, pořádá akce, zve už prvňáčky do knihovny a součástí návštěv je i, světe div se, půjčit si na místě knihy. Přidělává si tak práci, protože to obnáší upomínat posléze ty zapomětlivé.
Dělá přesně to, co naše profesorka češtiny na gymnáziu. Já se takhle dostal k poezii, kterou jsem do té doby nečetl, ač jsem jinak četl hodně.
Takže kromě vlivu rodičů může pomoci i škola.

347581

19.05.2016 13:15

"Sprisahanie" proti osobe Juraja Smatanu

Je to takové celé roztomilé.

Pavel II. 46.?.?.?

Osočit sepsáním seznamu weby, poskytující jiné informace, než ty Shapirem a jinými individui schválené, je v pořádku, ale když se nějakému havloidnímu sluníčkáři šlápne na kuří oko, je třeba bebíčko pofoukat. Doufám, že ona kreatura brzy rozšíří řady nezaměstnaných, aby mohl ještě více a lépe bojovat za natistické "pravdy".

348650

tak se ani nedivím, že její manžel dal přednost té špindíře Lewinské, která si několik roků ani nevyprala šaty.

348651

06.08.2016 10:54

Mucholapka

Milý pane,

Kouba 46.?.?.?

zkuste jim pustit zprávy České televize. Když to otráví normálního člověka, proč by to nemělo fungovat na hmyz... i když některé hmyzí druhy prý umí přežít i atomový úder. Hm, tak nevím.

351134

15.08.2016 07:36

Západ je krásný

Ach jo,

Kouba 46.?.?.?

je to holt tak.

351274

20.11.2016 12:27

Odsun Němců po druhé světové válce

Kdybych si býval byl všiml,

Kouba 46.?.?.?

jak se dostat ke komentářům, neotravoval bych e-mailem editora.
Já jen poznámku k odsunu. Vyrůstal jsem a dlouho žil na severu Čech. Mohu jen konstatovat, že s odsunem to nebylo tak horké, jak se dnes s oblibou tvrdí. V našem domě o osmi bytech žily čtyři české rodiny, jedna slovenská a tři německé. Jedna z oněch německých byla prokazatelně antifašistická, ostatní se nijak neprofilovaly, ale neřekl bych, že za okupace pluli její příslušníci s davem.
V ulici bydlelo daleko víc německy mluvících obyvatel, takže nějaký o nějakém masívním odsunu se určitě nedalo mluvit. Jít jako kluk po chodníku, a nevědět, že je slušné některé spoluobčany pozdravit Grüss Gott, by znamenalo, že bych to doma po následném žalování schytal, že se nechovám, jak se patří. Šlo totiž o starší lidi a byli jsme vychováváni ke zdvořilosti a úctě k nim.
V mém velmi rozsáhlém příbuzenstvu, počítám-li tak včetně švagry mých rodičů, žili dva bývalí příslušníci Wehrmachtu. Vím to, protože v archivu fotografií je mám vyfocené v odpovídajících uniformách. Pro vysvětlení, šlo o obyčejné dělníky, žádné aktivní členy NSDAP či její sudeťácké odnože. Prostě to byli jen obyčejní Němci a ve válce jim nezbylo nic jiného, než narukovat, jinak... Do zajetí zjevně nepadli, protože se stihli do mého narození přiženit k naší rodině. Přesto nebyli vysídleni ani nijak po válce persekvováni.
V poválečném Německu panovala dost velká bída. Otec, jako totálně nasazený a matka, která za války pracovala v „Říši“, měli na západě i východě své známé. Nešlo, prosím, za války o nějakou kolaboraci. Mnoho Němců se chovalo slušně a nešlo o nějaké vyslovené odbojníky. Pamatuji si, jak se jim posílaly balíčky s obnošenými věcmi po mně, nedostatek tam byl citelný.
Neodpustím si jednu poznámku. Známí našich rodičů, kteří žili v době okupace v okleštěném zbytku republiky, říkávali, že když se na úřadě potkali s říšským Němcem, šlo většinou o rozumné lidi, ale o sudeťácích s úřední mocí mluvili jako o nejhorších sviních (jen cituji).
Později, koncem šedesátých let a v sedmdesátých letech došlo k jakýmsi dohodám a hodně se jich stěhovalo do Německa. Je jasné, že do západního, kde se životní úroveň zvýšila. V podstatě šlo v řadě případů o vypočítavost, ale lecdy se opravdu spojily rodiny. Teprve v téhle době došlo k opravdovému odsunu a Němci se v podstatě z pohraničí vystěhovali, ale o své vůli.

353462

03.02.2017 10:51

Hackerský útok na MZ ČR – provokace na objednávku?

RE: Rozkradený stát díky církevním restitucím? Samozřejmě,

Kouba 46.?.?.?

nejen těmi církevními. Jak hromadily církve majetek, je z minulosti známo — konfiskace rodinám hříšníků, „překvapivé“ změny závětí na smrtelných postelích, dary z majetků mocných, které ovšem vytvořili svýma rukama ti dole.
No a ostatní restituce? Spravedlivé by bylo, kdyby „ukřivděnci“, kteří dostali pole, louky, statky také uhradili závazky, nasekané jejich předky. Skoro každý statek byl zadlužený, ne vinou komunistů, ale jenom kvůli nenažranosti venkovské „honorace“ — mít ještě větší grunt a být tím největším, nejsilnějším a „nejmoudřejším“. Měl jsem předky, kteří na tyhle vydřiduchy dřeli — za postel v komoře, za stravu, jo, vody ze studny se mohli napít zadarmo. Takže na řadě jsou restituce v opačném směru — co bylo v „restitucích“ v uplynulých letech ukradeno, je třeba zase vrátit.

355533

04.06.2017 12:11

Jako štvaná zvěř...

Jako nekuřák

Przemysl Nowak 46.?.?.?

se zákazem kouření v restauracích bezvýhradně souhlasím. Na vajgly jsou odpadkové koše... je to sice možná divné, ale je to tak. Protikuřácké hlídky jsou, soudím, složené s pošahanců, patřících do blázinců, což jsou ostatně všichni aktivisté.

358141

26.07.2017 10:46

Nová hedvábná stezka bude probíhat Sýrií

A to je dobře,

Petris 46.?.?.?

lidé se mají spojovat, ne rozdělovat.

359242

05.08.2017 15:25

My 2

Pří vší úctě, pane Stworo,

Nowak 46.?.?.?

nic jste nepochopil. Netušíte, jak je krásné, když se mají dva rádi (že do sebe tamty věci pod břichem se plandající jaksi nezapadají, není podstatné). Netušíte možnosti. Hlavní představitelka by mohla v pokračování (bylo by nanejvýš přínosné) povít nějaké děcko ze směsi získané od obou milců. Xenofobní matka by mohla buď prohlédnout (to by bylo opravdu nejlepší) a stát se milující babičkou nejlépe dvojčat, vyrůstajících v harmonické bukvičnaté rodině, nebo spadnout ze skály, protože se vyjeví její tajná vášeň devastovat třeba nějakého toho lišejníka nížinatého, zachráněného před vytopením zastavením stavby plánované přehrady obětavými Dětmi Ze mě či Ne ze mě, jedno jest. Do toho zamontovat všechápající učitelku mateřské školy, ana učí, že objímat se chlapec s chlapcem není zase nic tak špatného a nejlépe, když je jeden bílý a druhý černý. I dívky lze do líbaček připustit zabalené do kukel, třebaže jsou ještě mrňavé. Jako dojemný závěr mi přijde, jak všichni kráčejí vstříc skvělé budoucnosti uprostřed průvodu procházejícího Rudým náměstím v Moskvě pod názvem „Гей прибывает“ s pozadím zoufalého Putina, který zobrazen na velkoplošné obrazovce podepisuje abdikaci a předává moc podřimujícímu Karlu Janovi Nepomukovi Josefovi Norbertovi Bedřichovi Antonínovi Vratislavovi, jakožto novému politbyru v jedné osobě.

359415

08.09.2017 12:26

Epizoda 13. Proč Londýn dal Hitlerovi Vídeň a Prahu, část 3.

Zajímavá závěrečná poznámka

Kouba 46.?.?.?

O kabinetním jednání britského premiéra s Hitlerem po podepsání Mnichovského ostudného dokumentu se skoro nikde nepíše. Také se málokde uvádí, že vzniku Československa mnozí v Londýně nepřáli, byli pro zachování Rakousko-Uherska a on jim ten profesůrek z Prahy (Kde to město vlastně leží?) kazil.

359912

10.01.2018 16:44

Centra našich životů

Vážený pane,

Kouba 46.?.?.?

nevím přesně, kde žijete, jen tuším. Podívejte se na mapu. Odhaduji, že to máte něco málo kilometrů do dvou blízkých městeček. Leccos v nich najdete, ostatně i v obou kromě jiného také sauny. V jednom je vyhlášená čínská restaurace, kromě jiných, také slušných, rozumí se od bufetu s tradičním českým jídlem až po luxusní. Drobné obchůdky v každém z nich, kavárny zrovna ne, ale příjemné cukrárny, kde lze posedět a dát si kávu ano. Najdete v nich též trochu skromnější supermarkety. Když se to vezme kolem a kolem, kdo nechce, nemusí vytáhnout z oné lokality paty.

361870

12.01.2018 11:41

Centra našich životů

RE: špatné?

Kouba 46.?.?.?

Jojo, až se splní sen vládnoucího zlomku, děti se seznámí s látkou na nějakém zařízení, říkejme tomu zatím ještě počítač, zvládnou testík, obdrží certifikát o postupu do dalšího levelu, časem takhle odmaturují, i vysokou školu vystudují. Jo, praktická cvičení? Na co? Chemikálie, elektřina, skalpel kazí oči, obraz buňky či řez stonkem rostliny na na monitoru kvalitnější. Ušetří se za školníky, uklízečky, elektřinu, teplo... a učitele. Já vím, hloupá analogie, ale třeba...

361897

12.01.2018 12:01

Centra našich životů

Nic se nesmí přehánět.

Kouba 46.?.?.?

Osobně dávám přednost jednomu supermarketu, nebudu říkat kterému. Vyznám se v něm, vypracovaný seznam nákupů mi umožňuje v něm pobývat jen krátce, vím, kolik mě co bude stát. Vše vyčtu z webové stránky. Dojedu domů, vyložím přepravky a mám měsíc klid od nakupování.
Obchodní centra občas navštěvuji. Občas mám chuť mít kolem sebe hodně lidí, Václavák mě netáhne, změnil se podle mě k horšímu. Kdysi dávno jsem centrem Prahy chodíval rád.
Službám dávám přednost právě v oněch uličkách města, ale právě třeba dobrá gulášovka je nejlepší právě v nějaké malé masně, o ovárku ani nemluvě. Nevyhýbám se ani obchodům asijského původu, tuhle jsem snědl i kebab, ale nezaujalo mě to. Že jsem přispěl k nějaké nám nepřátelské organizaci? Nevím.
Dělám vše podle nálady, neomezuji se ve smyslu: tam ano a tam nikdy.
Na druhou stranu mi vadí chátrání center měst a městeček a navštívil jsem jich dost. Jenže zamysleme se, proč tam mají předražené zboží. Znáte ceny nájmů? Víte, jak se drobných obchodníkům a živnostníkům házejí klacky pod pod nohy? Jen těch různých povinností a k tomu musí uživit dodavatele energií, účetní, různá sdružení jako OSA, Intergram a nově prý podobnému svazu zvukařů, což zdaleka není vše. A jeden takový musí vydělat především na tohle. Prostě nic není jednoduché.

361898

29.01.2018 12:42

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

Vyhrál Zeman,

Kouba 46.?.?.?

1. což je z mého pohledu dobře.
2. Prohrála neobjektivní média a nátlakové skupiny připomínající fašisty.
3. My, burani z venkova, v životě neúspěšní, méně inteligentní a nevzdělaní… ale fuj, sebrat nám volební právo, to je řešení… jsme ovlivnili volby.
4. Cukrovka, neuropatie a další neduhy… inu, nepříjemné, ale dá se zvládat. Také se při chůzi občas zapotácím, omezuji v jídle ledasco, ale jestli slouží srdce, mozek a je chuť něco užitečného dělat, tak není nejhůř. Roosevelt prezidentoval z vozíčku. Zvládl i vedení války, což není jen velení na frontách, ale organizace zázemí, což je pro velmi důležité.
5. Těším se, jak všichni, kteří slibovali, že v případě vítězství Milana Zemana budou emigrovat, výhružky splní. Ještě by to chtělo vrátit se k jedné svatováclavské tradici a ročně odesílat do Němec 120 volů. To by se to tady propucovalo, jak prohlásili z forbíny svého času V&W.
6. O Drahoše se bát nemusíme, senátorskou židli má podle všeho jistou, pokud bude kandidovat v Praze.

362201

11.02.2018 08:03

Žebračka

Cožpak my, starší,

Kouba 46.?.?.?

nějak dožijeme, ale dnešním čtyřicátníkům a mladším budoucnost fakt nezávidím... a nejen z důvodu popisovaného v článku.

362426

11.02.2018 10:43

Žebračka

RE: Paní by se měla stát zpěvačkou.

Kouba 46.?.?.?

Jenže pan Nohavica mě pokaždé potěší.

362432

11.02.2018 10:59

Žebračka

RE: Sociální systém v ČR je zcela dostatečný

Kouba 46.?.?.?

Jenže to by museli ku prospěchu všech také přispět občané na společnosti parazitující, jako například Bakala, Kalousek, Rittig, Janoušek a další početnou skupinu snad vyjmenovávat netřeba, když připomenu spoustu lehkoživků, přisátých na státní rozpočet. Pochopitelně též najít cestu, jak odlišit skupinu žijících na společenském dně, kteří jen natahují ruce (je mezi nimi mnoho ,bílých‘, nemyslete si) od skutečně potřebných. Začnou-li se navíc zvedat postupně mzdy na nějakou rozumnou úroveň (nechytejte mě za slovo, nejsem ekonom, neumím nastavit nějakou hranici), zvýší se odvody, zastaví-li se odtékání zisků, aby byly investovány především u nás atd., je toho víc, budou peníze i na důchody.
K věku odchodu do důchodu snad jen poznámka, že zkrácením odchodu do důchodu se také mimo jiné zvýší počet pracovních míst, nebo se mýlím. Ovšem to by velká masa důchodců neměla být nucena makat, aby měla na základní životní potřeby. U státních úředníků by měl být nástup do důchodu povinný, aby dostali příležitost mladší.

362434

12.02.2018 11:44

Žebračka

RE: = RE: Paní by se měla stát zpěvačkou.

Kouba 46.?.?.?

1. Jednoduchými a chytlavými melodiemi.
2. Nádhernými texty.
3. Báječnou ostravštinou.
Jinak nechápu, proč je třeba zdůvodňovat, proč se mi něco líbí, ale budiž.

362471

16.02.2018 12:38

Pozdrav z Muslimic

Zvědav,

Kouba 46.?.?.?

o co v Teplicích vlastně jde, jsem se do nich vypravil. Nic dramatického! Za dvě hodiny trmácení se ulicemi a parkem mě míjely snad dvě nebo tři ženy se zahalenými vlasy, ale s obličeji vystavenými okolí. Míjel jsem několik krámků s českými a arabskými nápisy, v podstatě jedna, možná dvě ulice. Míjela mě škola, rozumí se několik jejích tříd. Dítě s arabskými rysy jsem neviděl.
Jenže...
Tohle je jen hladina, viditelný povrch. Skrytá našim očím je majetková struktura, čili co komu patří, viz ruské Karlovy Vary, a to už není žádná sranda. Každý si domyslí možný tlak na zaměstnance – přijmeš či nepřijmeš. Jen tvé rozhodnutí a žen s dětmi se to týká pochopitelně také.
K tomu všemu jsem si jistý, že jde jen o předvoj či výsadek. Zpočátku promile, nikomu nebijící do očí, poté procenta, desítky procent a vlivná síla schopná prosadit zcela demokratickou cestou zákony, reflektující jejich obraz společnosti, je tu. No a poté bude rozhodovat o životě všech nějaký český ajotalláh. A bude samozřejmě pozdě.

362606

19.02.2018 18:17

Pozdrav z Muslimic

RE: Zvědav Zmínka

Kouba 46.?.?.?

o podstatně umírněnějším německém etniku by mě pobavila, kdy neměla smutné až tragické pozadí.
Karl Hermann Frank jako knihkupec (zvláštní, jak ti knihkupci dělají kariéru i dnes) z Karlových Varů patřil asi mezi nejumírněnější. Dlužno však podotknout, že ti opravdu umírnění, horníci, dřevaři, zemědělci putovali na frontu, v horším případě na tu východní. Mohu jen dodat, že dva mí vzdálení příbuzní, kteří se přiženili do naší rodiny, opravdu odmašírovali v uniformách kamsi do neznáma. K jejich štěstí se vrátili. S nacistickými bojůvkami neměli ostatně nic společného. Levicoví aktivisté přežili (či nepřežili) válku v koncentračních táborech.
Ti méně umírnění dostali funkce v okupovaných zemích, mimo jiné i v gestapu, uměli zpravidla česky. Moji známí, mezi nimi i jedna Slovenka žijící v Praze, o nich říkala, že šlo o největší svině.
„S říšským Němce šlo mluvit rozumně, ale s nimi ne a mě od vězení zachránilo, že jsem byla občankou tehdy spojeneckého státu,“ mi několikrát zopakovala. Podotýkám, že vzhledem k jejím aktivitám do února 1948 ji ani předchozí režim zrovna dvakrát moc nemiloval.
Kromě jiného velká skupina zfanatizovaných přívrženců velkého vůdce zcela jistě umírněně zavraždila několik četníků, financů a českých úředníků. Asi už tehdy vynalezla termín umírněné opozice.
Jak se řada ,umírněných‘ Němců chovala zcela jistě v intencích křesťanské lásky ke konci války k účastníkům pochodů smrti, k uprchlým letcům z německých zajateckých táborů, jsou také k dispozici svědectví.
Připomínat chování řady umírněných po válce je asi už zbytečné.
Ty skutečně mírné jsem měl jako kluk za sousedy. Velké množství jich nebylo odsunuto, v ulici, kde jsem vyrůstal bylo dobré umět pozdravit i německy. Na období válečného běsnění měli díky řadě svých spoluobčanů nepěkné vzpomínky.
Už jen drobnou poznámku pro ilustraci. Tři z kluků, které jsme tehdy znali, byli vychováváni svými matkami ke zcela otevřené ,umírněné‘ nenávisti k českému, slovenskému a dalšímu živlu, zdůrazňuji, že sprostě nadávali i mým kamarádům, jejichž rodiče pocházeli ze Slovenska. Naší nevýhodou bylo, že byli o nějaký ten rok starší.

362688

21.02.2018 14:55

Tajný americký vládní program pro výchovu budoucích proamerických kádrů, část 3

Možná jsem si měl dát tu práci

Kouba 46.?.?.?

a spočítat všechny ty lidičky v článku se vyskytující, abych si uvědomil, kolik lehkoživků parazituje v naprosto zbytečných funkcích konzultantů, poradců, šéfů různých institucí, nemluvě o takzvaných neziskovkách starajících se jen samy o sebe. Co to všechno stojí prachů naprosto vyhozených do vzduchu. Kolik kanceláří, z nichž by mohly být byty pro mladé rodiny. Ach jo!

362715

22.02.2018 12:42

V našem světě není spravedlnosti

Třicet miliard je dost,

Kouba 46.?.?.?

aby nakonec skončily v kapsách „ochotných budovatelů“ lepších zítřků kdysi jakž takž fungujícího Iráku. Jasně, Saddám nebyl určitě žádný anděl a způsobil mnohé utrpení (proč mu však nebylo dovoleno vypovědět vše, co vše jsme se nesměli dozvědět a která jména nesměla padnout stejně jako u Kaddáfího, Noriegy a možná i dalších). Mám podezření, že se zase někdo řádně nakapsuje. Jen ti lidé, kteří onu dobu museli přetrpět, budou mít stejně jako doposavad velké kulové... nic.

362736

15.03.2018 14:37

Bude u nás...?

Tenhle článek

Kouba 46.?.?.?

mi dodal naději, že to se světem zase není až tak moc špatné, když se najdou lidé se schopností pojmenovat, co kdekdo tuší. Některá fakta se mnou ovšem otřásla a říkal jsem si: „Proboha, jsou to přece mladí lidé po maturitě!“

363069

sháňka po krémech na boty hnědé, žluté a černé barvy. Určitě se vyplatí nakupovat akcie jejich výrobců.

363097

20.03.2018 13:06

Piráti už se za nás perou

Směrování Pirátů

Kouba 46.?.?.?

muselo být každému rozumnému od začátku jasné. Jsou jen předvojem... čeho, lze jen odhadnout. Jejich návrhy jsou jen pokusným balónkem. Kecy o organizovaném zločinu a úniku prachů jsou opravdu jen kecy. Úniky jde řešit jinak, především kvalifikovaným přístupem berňáku a následně hospodářskou kriminálkou.
Bojím se, protože stačí jen skulinka, malé prolomení a následky si lze představit. Stačí jen z naší historie připomenout ne příliš slavnou úlohu obhájců v procesech z padesátých let – myslím ve většině případech. Připomeňme si, že zločinem se pomalu stává projev vlastního názoru na migraci a veřejně pronesená poznámka, že Rusko by také mohlo mít v něčem pravdu.
Takže co takhle tvrdší postih huličů a rozšířit povinnost advokátů spolupracovat s vyšetřovali i v tomhle? Kdo hulí, je přece i potencionálním dealerem.

363164

21.03.2018 17:16

Historka s Novičokem je dalším podvodem ve stylu irácké ZHN

To celé je podle mě pitomost.

Kouba 46.?.?.?

Skripal po pěti letech vězení už byl neškodný. Nemusím mít moc fantazie, abych si domyslel, že všechny ohrožené agenty Rusové stáhli a nahradili jinými.
Padlí agenti zpravidla začínají pracovat pro podsvětí,.. třeba.
Když odpraví Amíci nějakého svého člověka, jako například Bin Ládina (o čem by tak asi vyprávěl), tak jde o záslužnou činnost přenášenou on line, v podstatě vražda v přímém přenosu.
V případě Rusů mám pocit, že by použili jiné prostředky, méně nápadné, vypadaly by jako nehoda, pokud by jim tenhle člověk za to stál.

363179

26.03.2018 05:22

Všechny chlapy preventivně zavřít

Mno...

Kouba 46.?.?.?

kdyby se ten kriminál podobal mé milované hospůdce a sešel bych se tam se svými kamarády (jsem si jistý, že určitě), s několika babami nepodléhajícími tomuhle feministickému šílenství a dostával bych dávky, jaké obdrží každý měsíc individua zvláště se přizpůsobivší velkorysým pobídkám změkčelých ouřadů, tak proč ne.

363238

11.04.2018 11:05

Indicie, že v Sýrii byl proveden „obratný kousek“ s chemickými zbraněmi

Vtírá se mi myšlenka,

Kouba 46.?.?.?

zda celou situaci média, která se už dlouho vymykají soudnému rozumu, celou situaci jen nerozehřívají. V čím zájmu? Inu za posledních několik dní i díky novým sankcím poklesla o hodně hodnota rublu a hodnota akcií ruských firem v době, kdy se začínala ruská ekonomika stabilizovat. Vidím stále snahu dotlačit Rusko k tomu, aby začalo samo sebe rozprodávat, jako tomu bylo za Jelcina.

363542

17.05.2018 11:10

Západ nebo Východ?

Na Havla

Kouba 46.?.?.?

se sluší jedině už konečně zapomenout.

364227

19.05.2018 07:53

Začala Putinova strategie konečně fungovat?

Je možné jen otázkou doby,

Kouba 46.?.?.?

kdy jestřábi v čele Izraele vystřídá někdo rozumnější. Obyčejní lidé na obou stranách mají, řekl bych, už dost harašení zbraněmi. Jak jsem nedávno kdesi četl, obě strany chtějí totéž, ale bohužel na stejném území. Také jsem někde četl, že Gaza by se mohla stát součástí Egypta. Jestli by se uvolnilo ono nezdravé napětí zejména u mladých lidí, bylo by dobře. V mládí jsme se bavili, chodili tancovat, na večírky s přáteli ničím neohrožováni, snad jen „zlými imperialisty“ (ač ti nám vlastně ukázali za posledních téměř třicet roků, zač je toho loket), ale tenkrát to nikdo nebral vážně. Bohužel stále platí, že nikdo, kdo o válkách rozhoduje, ani nikdo z jeho blízkých do války nemusí. Pravda, „Bibiho“ nejstarší bratr zahynul při jedné z úspěšných protiteroristických operací, ale jestli má být izraelský premiér tímto nějak psychicky zatížen, neměl zastávat funkci, v níž se rozhoduje o životech jiných lidí.
Průšvihem ovšem je, že na válce a na neštěstí jiných někteří vydělávají. A v tom je ten problém.

364260

23.05.2018 13:06

Americká ambasáda pokřtěná krví

Moc tomu všemu nerozumím.

Kouba 46.?.?.?

Tento příspěvek mi připadá dost hloupý a hlavně jednostranný. Soužití mezi Araby a Židy je zatíženo mnohými velmi špatnými událostmi a je nutné slyšet obě strany a hlavně nezapomenout na vytvoření států na území Blízkého východu, nalinkované bývalými koloniálními mocnostmi. Balfour ani Milner, který samotnou deklaraci podle všeho zformuloval, snad Židy nebyli. Já vím, adresátem byl Rotschild, šéf britských sionistů. Odhlédněme od všeho toho a zkusme připustit, že cílem bylo vytvořit několik rozhádaných států, aby anglickým lordům (a posléze vládcům USA) zůstala možnost do dění v regionu kdykoliv zasáhnout. Izrael je pochopitelně umělým útvarem, ale ostatní státy také. Vše se stalo ve snaze zabránit silnému panarabskému státu, který by podobným vlivům bránil.
Také je nutné mít na paměti, že když už tam ti Židé jsou, musí se bránit. Východní Jeruzalém by stále zůstal arabský, kdyby před šestidenní válkou Egypt a další arabské státy včetně váhajícího Jordánska neharašily zbraněmi.
Uzavřu jen svým oblíbeným tvrzením, že dokud budou na válkách leckteří vydělávat, budou umírat lidé. Ti leckteří pocházejí ze všech možných houfů – židovských, arabských, britských, francouzských, ale také ruských oligarchů.

364308

29.05.2018 05:20

Svatba prince Harryho

Jakobíni sice byli poněkud hrr,

Kouba 46.?.?.?

ale s aristokracií to fakt uměli.

364388

30.05.2018 13:12

Svatba prince Harryho

RE na anonymního pisatele.

Kouba 46.?.?.?

Pro tohle tvrzení jsem nenašel žádný podklad. Naopak Anglie poskytla pomoc povstalcům proti revoluci.

364420

01.07.2018 12:43

ChudácI rusofobní pisálci, kterým nikdo nevěří

A co jiného mohli oba hoši napsat?

Kouba 46.?.?.?

Ze prvé by jejich příspěvek bez plivanců neotiskli a za druhé by je po chvále průběhu mistrovství žádné noviny nezaměstnaly.

365011

01.07.2018 12:51

Německo a Sýrie

Muslimské bratrstvo

Kouba 46.?.?.?

je banda fanatických muslimů. Nepotírali je pouze otec a syn Asadové, ale také v Egyptě. Brali je jako mor.

365013

04.07.2018 04:34

Je úprava genů nový název pro eugeniku?

Ze životopisu pana Gatese

Kouba 46.?.?.?

vyplývá, že se v přírodních vědách asi moc nevzdělával. Když o biologii ví kulové, není divu, že je pochybnými experimenty nadšen.

365048

10.07.2018 13:32

Alza překročila hranici

Reklamy Alza nevnímám,

Kouba 46.?.?.?

tak jako všechny reklamy, můj mozek je prostě nepřijímá, nejsou pro mě důležité. Vzhledem k tomu, že nemám televizi, dost jich mě míjí a z Yotube si raději cokoliv stáhnu, než bych se nechal otravovat nějakým žvatláním, co je pro mě to nejlepší. Na mé schránce visí „Nevhazujte, prosím, reklamy“, což je respektováno. Objeví-li se v ní výjimečně nějaký leták, ukládám jej do koše k tomu účelu připravený.
S Alza a jejími zaměstnanci mám ty nejlepší zkušenosti. Reklamace pokaždé vyřídili k mé spokojenosti opravou, či vrácením peněz, nebo výměnou zboží. Na základě mé zkušenosti ovšem nemíním zevšeobecňovat.
Podobně dobré zkušenosti jsem měl také s firmou Mironet, ale svou blízkostí se pro mě stala Alza dostupnější. Myslím si, že je každého věc, kam chodí nakupovat, důležité je, že je spokojený.

365197

10.07.2018 13:49

Žádná pátá kolona v Kremlu? Zamyslete se znovu!

Prezident Putin

Kouba 46.?.?.?

je zkušený politický hráč a dobře ví, že politika je v mnoha případech záležitostí kompromisů a drobných ústupků. Potřebuje co největší podporu od lidí, kterou podle všeho má, ale také podporu vlivných Rusů, především z řad oligarchů. Je také nutné si uvědomit, že Rusko je kapitalistický stát, nejde o nějaký ,kryptosocialistický’ režim.
Zmíněná důchodová reforma může být jen ve stádiu úvah a co my o jejích detailech víme. U nás byla koncipována tak, aby odklonila korunky soukromým pojišťovnám, což je samozřejmě špatně. Pokud si někdo chce platit vlastní pojištění, nic mu nebrání, ač si myslím, že to nemá tak trochu logiku. Kdo má velký příjem, může si naspořit a po čase investovat sám, kdo vychází jen taktak, „na pak“ mu nezbývá.
Spekulace o nějakých rozporech mezi Medvěděvem a Putinem, reprezentujícími dva údajně odlišné tábory, jsou podle mě mylné. Dva lidé mohou mít na jednotlivosti odlišný názor, ale myslím si, že zájem na tom, aby se Rusko stalo silným a stabilním státem, sdílejí oba.

365198

11.07.2018 11:03

Žádná pátá kolona v Kremlu? Zamyslete se znovu!

RE: vlastizrádce Medvěděv

Kouba 46.?.?.?

Jojo, ono ošidné slovíčko „údajně“, tak moc oblíbené, když chybí fakta.

365233

06.08.2018 09:44

Vyjádření k incidentu v Teplicích

Jediné řešení je

Kouba 46.?.?.?

po prvním přestupku, rozumí se přestupku, ať je to třeba špatné parkování, okamžitě vyhostit s celou rodinou včetně sourozenců a jejich rodin. Nechtějí dodržovat pravidla, tak ať táhnou.
Jestli se to někomu zdá tvrdé opatření, tak oni testují, kolik si můžou dovolit.

365604

06.08.2018 09:48

Turkmenistán se otáčí zády k Rusku a padá do rukou teroristů

Řekl bych,

Kouba 46.?.?.?

že kdosi tady buduje cíleně líheň islámských extremistů a Putin to určitě není.

365606

03.10.2018 12:48

Lesbička: Pomocou matematiky učím deti o homosexualite

Mít tu moc,

Kouba 46.?.?.?

tak ta kráva letí ze všech škol na světě.

366868

18.10.2018 11:18

Zlo plodí zlo

Příspěvku bych vytknul jen jeden omyl.

Kouba 46.?.?.?

Nejsme řiťolezci jako celek. Jen řada lidí a zdá se, že většina, vlezdoprdelky vytrvale volí. Nechápu to. Nic pro nás neudělali. Čeští vojáci by měli chránit nás a v současné době před možným nájezdem kobylek.

367122

03.11.2018 09:37

Jak přežít svou prekarizaci

RE: pro p. Gilíka

Kouba 46.?.?.?

Přidávám se, Také souhlasím s editorem. Zlu je třeba se postavit, spojit se s dalšími a aktivně vzdorovat. Když můžou vyřvávat na Václaváku různí ti... tak tam jít křičet taky. Začne malý hlouček, ale lidi se postupně přidají, i když pomalu.

367472

13.11.2018 11:54

Jako ovce na porážku

Možná se pletu,

Kouba 46.?.?.?

shlédl jsem ono ,dílo‘ jen zběžně, ale připadalo mi jako čistě stupidní... teda ty zachycené různé výroky a tak, kresby školácké, hodilo by se do pražské putyky, kde se scházejí antifácké fetky.

367754

27.11.2018 12:32

O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

Jak jinak nazvat režim,

Kouba 46.?.?.?

který se dostane k moci sprostým pučem, navíc podporovaným silně ze zahraničí? Navíc jde o vypjatý nacionalismus, jehož nositelé se snaží násilím odnárodnit všechny ostatní. Takže jak jinak než jako ukronacisty, v lepším případě ukrofašisty. To, že se cosi povolí, ale jen do té míry, aby nic z toho neohrožovalo vládnoucí vrstvu, neznamená, že by oligarchové, kteří si zemi rozparcelovali, chovali v srdci lásku ke svobodě a demokracii. Až půjde do tuhého, rozumí se, až se lidé rozhodnou volit jinak, než jak vyhovuje, nastolí se docela obyčejná diktatura. Ony se ty různé dobrovolnické prapory neudržují jen tak pro nic.
Určité náznaky jsou patrné u nás. Lidi nezvolili podle přání „demokratů“ a všechno je špatně, kravály v ulicích, štvaní v médiích a přiznat se někde v hloučku „jediných správných“, že jste volili Zemana, tak abyste raději odešli.

368022

18.12.2018 15:38

Jak by mohl Babiš vyřešit „střet zájmů“?

Ono to není tak jednoduché, takže snad jen poznámku.

Kouba 46.?.?.?

Těsně po válce byla řada evropských zemí zpustošena. Nejvíc Německo a západní části tehdejšího SSSR. Lidé trosky odklidili, postavili spoustu nových budov, zprovoznili továrny, obdělali pole atd. V padesátých letech řada lidí na západě zpychla. Turci přišli do Německa, Alžířané a další obyvatelé severních států Afriky do Francie. Proč? Inu, místní nechtěli dělat údajně špinavou práci, tj. například umývat nádobí v restauracích, svážet odpadky a dosaďte si sami. I ti nejhloupější Francouzi, Němci, Britové a další se považovali za něco víc a že by sáhli na práci, považovanou za podřadnou, tak to ani náhodou. Řada z nich raději začala brát sociální dávky, protože státy měly na to je poskytovat i notorickým nefachčenkům. Na východ od železné opony nikoho nedováželi, důvody nechme být stranou. Například u nás nemakačenkové museli alespoň docházet do nějakého zaměstnání a předstírat práci, jedno na jaké úrovni. Také v kancelářích, na stranických a dalších sekretariátech se jich nacházelo dost.
Krimigrace je zcela jasně organizovaná. Kašlu na nějaké důvody, na nějakého ,Sereše‘, na sluníčkáře, kavárenské povaleče všech zemí, kteří se spojili. Jde jen o prachy… o strašlivý balík penízků, končících v něčích kapsách jak u těch, kteří se už dávno nějak nakapsovali, tak určitě u nových, kteří zavětřili a vycítili, že se naskytuje možnost. K tomu připočtěme různé spolky, parazitující na státním rozpočtu, čili na penězích lidí, kteří opravdu makají a vytvářejí hodnoty. Nikdy bych nelitoval korun, které stát dá na společenství, starající se o nemocné, staré, děti a třeba i o lidi, kteří se chtějí zbavit různých závislostí. Ale , sörou‘ mě natažené ruce různých začleňovacích tlup (včetně oněch gender blouznivců, bojovníků za práva LGTBlbců a dalších). Nevěřím, že by zaměstnanci brali nějaké nadměrné platy, ač si určitě přijdou na své, ale k továrnímu pásu by nepáchli, dokonce ani za přepážku třeba na sociálku, aby si na vlastní kůži zkusili, co zakoušejí denně ženské tam sedící od těch, kteří znají jen svá práva a o školství v problematických oblastech ani nemluvě.
Kobylky táhnou tam, kde vyčenichali tučnou pastvu. Nedivím se jim. Jenže někdo jim pomáhá, protože z toho má. Ti kapitáni bárek a parníků jsou jen pěšáci. Řekl bych, že hledat novodobé otrokáře je nutné ve skleněných palácích. Svého času si nahamonili své majetky mnozí aristokraté a zakladatelé dynastií díky rabování kolonií, kšeftování s otroky, obchodem s opiem. Kdejaká bankéřská rodina má na rukou krev z válek, které financovala, často na obou stranách konfliktů. Přitom se ofrňovali nad galejníky, odvážené do nejstrašnějších oblastí, z nichž mnozí jen ukradli bochník chleba. Takže bych závěrem jen parafrázoval slova jednoho rabína: „Leccos je jinak.“

368572

03.03.2019 09:47

Trump se nestydí za svůj plán poslat teroristy ze Sýrie zpět do Evropy

Evropa by se měla poučit z USA.

Kouba 46.?.?.?

Takže zřídit v Grónsku kopii věznice na Guantanámu, navrátilce bojující za ISIS do nich uvěznit podle stejných podmínek, a to včetně těch štětek, které tam šly za svými láskami.

370033

jestli je neplacení dluhů, závazků vůči firmám i soukromým osobám v pořádku. Na Youtube lze shlédnout mnohé ,frajery‘, jak se řítí bezohledně po silnicích i v ulicích, sprostě nadávají všem ostatním, nebo jakéhosi mladíka, který se vysmívá ochráncům pořádku a ještě za to sklízí obdiv puberťáků. Neplacení výživného je u mnohých už obvyklé. V některých čtvrtích a ulicích v letních měsících do půlnoci vyřvávají osoby, které nechodí do práce a jen čerpají různé dávky a podpory. Vybydlují se nejen byty, ale celé domy a jejich ,dobyvatelé‘ se smějí stěhovat do nového, cestovat dokonce do zahraničí, aby se poté vraceli a natahovali ruce za ušlými dávkami. Je kouření, pití alkoholu, hra na automatech chválihodným zvykem? Nejde pochopitelně o to, aby letití kuřáci či opilci najednou přestali, ale aby nezačali ti, kteří mají život před sebou.
Přitom do různých seznamů dlužníků upadnete tak snadno. Bodový systém bych ponechal mimo diskusi. Je mnohem spravedlivější než pokuty, kdy pro někoho je tisícovka hodně a pro jiného smítkou v peněžence.
Nehoruji pro šmírovací systém, to ani náhodou. Ale jestli nemalý počet lidí v Číně doplatil své závazky, je to úplně špatně?
Mimochodem, nestačí už dnes se vyslovit o některých ,pravdách‘ na internetu a můžete mít zaděláno na problém? Můžete v zaměstnání vyslovit jiný názor, než ten hlásaný šéfy? Zeptejte se prodavaček v supermarketech, jestli nejsou sledovány na každém kroku, a to pomalu i na záchod. Takže nevím, jestli je Čína o mnoho horší než svět, ve kterém žiji. Ostatně mohu jen spekulovat o tom, že se naši ,moudří‘ vládci jen třesou, až to budou moci pomalu, plíživě zavést také tady.

370076

10.03.2019 10:09

LGBT přechází do útoku

Ať si dávají Oskara komu chtějí.

Kouba 46.?.?.?

Pro mě se už dávno staly ceny udělované onou filmovou akademií signálem, že mohu vítězné filmy vynechat.

370173

10.03.2019 13:31

LGBT přechází do útoku

Zrovna mě napadlo,

Kouba 46.?.?.?

jestli by se neměly na celém světě neměly zakázat takzvané duhové pochody a jim podobné, protože přispívají ke globálnímu oteplování.

370177

11.03.2019 07:50

LGBT přechází do útoku

RE: Chystám se napsat knihu: bude to o životni tragedii černého

Kouba 46.?.?.?

No jo, ale co když se ten Marťan vymkne z rukou a nechá se přeoperovat na Marťanku. To aby se upírka nechala předělat na... ach jo, začínám ztrácet přehled.

370189

25.03.2019 10:51

Svět podle Brentona Tarranta

Asi se budu opakovat,

Kouba 46.?.?.?

ale tenhle čin byl nesmyslným zločinem. Terorismus sám o sobě nesmyslný je. Účinnější (a daleko pracnější) je organizovat se proti danému systému, který rozevírá náruč vůči plíživé invazi. Situaci je nutné zvrátit legálními prostředky podle sloganu písně „až nás půjdou milióny...“. V Evropě zárodky podobných hnutí už jsou, ač nálepkovány jako extremistické. Také je nutné přinutit další velké strany, aby změnily svůj postoj, a to od bezbřehého vítačství.
Migrace je samozřejmě běžná a dokonce žádoucí. Ne však v té současné podobě. Především nesmí být masová a hlavně nesmí směřovat za ničím nezaslouženými výhodami. Navíc by měla být obousměrná. Já vím, zatím je v podstatě neuskutečnitelná díky podmínkám v zemích, kde islám je státní náboženství. Rozumí se pro každého, kdo chce praktikovat jinou víru či žádnou.
Takže opravdu si myslím, že atentáty nejsou řešením a k ničemu nevedou.

370555

11.06.2019 14:24

Herci na brigádě

RE: Herci a héérečky... v jednom bych nesouhlasil.

Kouba 46.?.?.?

V dobách, kdy převládá svrab, čili panuje hlad, bída nedostatek, převládá útlak, bývá umění právě jediné, k čemuž se lze upnout, rozumí se dobré a kvalitní umění. V době, která se nazývá alžbětinská, určitě pro mnoho lidí nebyl život procházkou, a přesto se lidé chodili dívat na představení, mimo jiné i na kusy největšího dramatika... zajisté největšího až po... ale nechme toho.

372007

02.10.2019 11:53

Tyčkařky v Dauhá daly Světu příklad

RE: Není to z jiného světa a není to ani vina přímo vlád

Kouba 46.?.?.?

Nevím, proč by si 80 tisíc lidí muselo hledat jinou práci. „V“ podle všeho cosi obhospodařuje, co je potřebné. Pracovali by dál, třeba v jiných, menších firmách, nebo možná přímo ve službách místních lidí.

373895

19.10.2019 13:11

Dobrý člověk ještě žije!

Myslím, že by tohle mělo být normální.

Kouba 46.?.?.?

Zachoval bych se stejně jako ta paní. Také to beru za jakousi „půjčku“ na oplátku, kterou mi možná v budoucnosti poskytne podobně někdo úplně jiný.

374170

21.10.2019 10:59

Nedržme už Babiše u vesla - začíná být pro nás nebezpečný

No jo, to je hezké,

Kouba 46.?.?.?

ale jak na to? Nevolit ANO (já je nevolil, nikdy bych nevolil stranu, která má v čele partaje miliardáře nebo milionáře), znamená uvolnit cestu TOP-09, ODS a Pirátům (záloha obou předchozích). Jméno Klaus ve mě vyvolává dost neblahé vzpomínky na dobu, kdy nás ten starší dostal tam, kde jsme. Socani to prošvihli už před lety, když skočili na tzv. „neomarxistické“ bludy (se skutečným novým marxismem to nemá prakticky nic společného). Takže Babiš je asi nejlepší řešení ze všech těch oproti těm daleko příšernějším.

374214

17.11.2019 15:38

Nemáte mozek? Tak mazejte na Letnou. Tam potkáte své blízké

Už aby bylo alespoň

Kouba 46.?.?.?

20. listopadu. Média a kanály jako je Česká televize budou sice plné nadcházejících vánoc, ale všechno lepší než všechno to tlachání chlívkařů.

374720

05.12.2019 09:03

Dotaz z České televize: Jak se cítíte, vy, topící se?

Před dvěma desítkami

Kouba 46.?.?.?

let jsem daroval televizi jednomu invalidovi a odhlásil ji. Mám klid a dost času, například na čtení.

375078

06.12.2019 11:00

Návštěva britského politického vězně

Teď zrovna čtu,

Kouba 46.?.?.?

že milosrdní Britové pustili z vězení nějakého muslimáka Khana (pozor, neplést se starostou Londýna stejného příjmení), který následně na to vraždil, zatímco s politickým vězněm zacházejí jak s mnohonásobným vrahem. Fakt hnus!

375126

09.12.2019 09:11

Rozborová zpráva k Istanbulské úmluvě

Typické pro

Kouba 46.?.?.?

současnou Evropskou unii je vytváření předpisů, nařízení a veškerého dalšího balastu, aby se právo stalo složitější a nepřehlednější. Prospěch z toho mají jen právníci a různí ti neziskoví hlídači a práskači.

375209

20.12.2019 03:54

Demokracie nebo cochcárna?

Ale nejsme jim šumafuk.

Kouba 46.?.?.?

Naše voda, lesy, louky a pole se hodí. Nevím proč, ale nějak mě napadá, co asi tak stojí za požadavkem, aby Babiš prodal do svěřeneckého fondu vložený majetek (což asi udělat nemůže, když ho už přímo nevlastní)? Inu, hlodá ve mně podezření, že jde o lukrativní sousto a možnost ovládnout zase nějaký ten kousek české (zde spíše československé) ekonomiky. Kdo tak asi slintá při pohledu na obrovský majetek? Za koho kope vedení onoho hnutí? Že si líznou také mnozí z opozice?

375486

20.12.2019 04:04

Byl Epstein agend Mossadu?

Celý svět

Kouba 46.?.?.?

je prolezlý agenty, špiony, jo leckde také rozvědčíky. (Platí ještě rozdělení na hodné rozvědčíky a zlé špiony?) Přes postele sbírání informací fungovalo nejlíp. Ale dovolím si jen poznámku. O bývalé československé rozvědce, rozumí se i o té poválečné, se mluvilo jako o velmi efektivní a špičkové. No a po převratu jsme ji zaměnili za čučkaře.

375487

pobavil jsem se... i když mám obavy, aby se tohle nestalo za několik let naprostou realitou.

375552

14.01.2020 12:27

Příliš mnoho bělochů v ledním hokeji

Určitě by bylo dobré

Kouba 46.?.?.?

také sledovat počet „bukvic“, různých těch „trans“ a trvat na zvýšení jejich zastoupení. Jestli neumějí bruslit, nevadí, hlavně když se vylepší obraz sportu v očích multikulti magorů.

376032

Pilot požádal kvůli nějakým problémům o povolení přistát zpátky a pravděpodobně se začal otáčet směrem k letišti. Alespoň tak to uváděly první informace.
U nás svého času fungovali na velitelských stanovištích PVO důstojníci, kteří koordinovali civilní lety (uměli perfektně anglicky včetně „letecké hatmatilky“). Jestli je Íránci nemají, tak snadno může dojít ke konfliktu.

376107

27.01.2020 13:31

Davos jako rituál

Takže další setkání

Kouba 46.?.?.?

hochů, co spolu mluví. Popijí, pojedí a možná dají vydělat místním obchodníkům jako jedinou trochu užitečnou věc.

376413

08.02.2020 14:38

Proč lžou na jedno brdo?

Kdysi dávno se říkalo,

Kouba 46.?.?.?

že učitelé a učitelky jsou služkami režimu. Není to tak úplně pravda. Zažil jsem v šedesátých a sedmdesátých letech řadu kantorů, kteří předkládali svůj pohled na společnost, ač nebyl vždy v souladu s míněním byrokratických struktur.
Zato novináři si „honosné“ označení jako slouhové režimu z větší části zasluhují. Hrstka statečných se do nejrozšířenějších médiích nedostane. Naštěstí zatím ještě fungují nezávislá média.

376727

11.02.2020 10:18

Dobíjení e-aut zdražuje

Zatím jsem se nikde nedočetl,

Kouba 46.?.?.?

jaké škody denně napáchají válečné konflikty, které „tu a tam“ rozdmychává jistá zaoceánská velmoc pod heslem svých zájmů.
Elektroauta by byla báječná věc, ale holt ty baterie... ach ty baterky! Tužkové by to nespasily? [zmaten]

376789

11.02.2020 10:21

Ne, ještě nejsme mrtví. A nebudem

To vím dávno,

Kouba 46.?.?.?

že lidi na venkově ještě tolik nezblbli.

376790

25.02.2020 08:45

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokace

No a co,

Kouba 46.?.?.?

až se poměry změní, přejmenujeme tohle na náměstí na Náměstí Vladimíra Putina.
Konec konců, rozptýlily se nakonec i atomové hřiby, pravda, škod nadělaly dost.

377067

02.03.2020 12:55

Přestaňme tleskat umanutým nedospělým dětem

Jako hodně malej kluk

Kouba 46.?.?.?

jsem to zkusil jen jednou. Byly mi čtyři roky, možná o rok víc. Tatínek mě měl opravdu rád... a možná právě proto. Vytáhl opasek z kalhot, hodil mě na gauč a napráskal mi, čímž vymezil hranice, přes které cesta nevede. Kdyby se zachoval jako „demokrat“, asi bych ho přestal mít časem rád a určitě bych si ho přestal vážit.
No a maminka? Když jsem se zachoval jako spratek, pomohla vařečka, jejíž velikost byla úměrná mé umanutosti. Nebylo jí třeba často, spíše výjimečně.
Já vím, v politice to tak nejde. Policejní pendreky problémy nevyřeší. Jenže při důsledné výchově v rodinách a patřičnému vzdělání by různí Patočkové, Minářové šanci neměli a Gréta by zůstala takovým domácím magorem.

377216

02.03.2020 13:05

Jak to, že černá Afrika odolává coronaviru?

Měl se včera uzavřít Staromák.

Kouba 46.?.?.?

Zjevně tam vypukla epidemie šílených krav přenesená taky na voly. Šířila se od tribuny. Nebyla nutná žádná velká dezinfekce, jen ty vypláchnuté mozky ponechat nějakou dobu v karanténě, třeba by nastalo hromadné vrásnění šedé kůry mozkové a v hlavách leckterých by se rozsvítilo.

377219

03.03.2020 12:48

Erdoganův problém - náš problém

Snad sluší připomenut,

Kouba 46.?.?.?

že právě z Turecka proudily do Sýrie davy teroristů. Takže Erdogan pláče sice hezky, ale řečeno slovy pana Felixe Holzmanna, na cizím hrobě.

377254

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
778 031,93 Kč

Poslední aktualizace: 19.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?