Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 1 jméno: Jan Hanuš.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.11.2017 08:48

Proč přetrvává nenávist vůči bělochům

Konečně správně pojmenovaný problém

Jan Hanuš 94.?.?.?

Ani si nevzpomenu, že by někdo takhle přesně, ale i univerzálně, popsal stav současné společnosti. Zřejmě té západní, o té druhé straně zase tak moc objektivních informací není. Mám pocit, že ta závist je ještě univerzálnější, tady u nás se naštěstí omezuje na udání souseda, že má lepší auto nebo barák, což stačí jako předpoklad, že určitě krade. Nevěřím, ře se to může změnit, ale věřím, že musí existovat způsob, jak zabránit tomu sekání sekyrama a mačetama. Ale mám pocit, že k tomu taky nějak chybí vůle. Proč? Prý nás může zachránit z toho bahna Rusko, ale neumím si představit jak. Vzor je to zakázaný (tedy kladný). Asi by snad musely znovu přijet tanky, jinak si to představit neumím. Zdá se mi, že po dobrém se nevyřeší nic. Je to nenásilí vůbec k něčemu?

361057

12.12.2017 10:05

Noví evropští barbaři

Kudy ven?

Jan Hanuš 94.?.?.?

Rád čtu tyhle články, které odhalují problém ze všech stran a už to také chápu ze všech úhlů pohledu, ale pořád nevím kudy z toho ven. Nedokážu uvěřit tomu, že to mohou změnit volby. Spíš na mě jde deprese z toho, že prostě nemáme šanci. Nebo musí téct krev?

361420

28.12.2017 11:41

Co stojí v Česku dobro?

Dobrá úvaha

Jan Hanuš 94.?.?.?

Z prvního příspěvku mám pocit, že si ho napsal Sobotka sám, jinak si to vysvětlit nedovedu. Ten článek je srozumitelný, ty NGO by se měly rozebrat v souvislosti se vším ještě podrobněji.

361638

02.02.2018 11:08

Únor v českých dějinách

Jak je to s tou propagandou?

Jan Hanuš 94.?.?.?

Jednu věc nechápu. U nás se měla propaganda používat jako když se solí, jinak vzbuzovala odpor. Z propagandy USA nemám pocit, že by jí takhle opatrně používali. Dokonce mám pocit, že je to komunistická propaganda na druhou. V čem je vlastně rozdíl? Nějak ho nemůžu objevit.

362274

13.02.2018 08:46

Zastavení bílé genocidy: Izraelský pohled

Odvážné

Jan Hanuš 94.?.?.?

Souhlasím skoro se vším, ale ty zákony se mi nelíbí, to tu fakt bylo a objevuje se to v jiné podobě zas. Stačilo by migranty ekonomicky znevýhodnit. Podporu by si zasloužili spíš ti, co alespoň někdy pracovali. Nebo i ti, co nestihli odpracovat potřebný počet let do důchodu a nyní žijí jako žebráci. Kdyby tyhle podmínky platili pro jakékoli imigranty, donutilo by je to k práci nebo k odchodu.

362500

19.02.2018 09:35

Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?

RE: Konečně

Jan Hanuš 94.?.?.?

Mě to trápí i v souvislosti s Ukrajinou. Mám pocit, že Rusko/Putin hraje o čas, ale pořád nemůžu přijít na to, co ten čas přinese. Nebo je tu horší varianta, že prostě nejsou peníze na financování a bylo potřeba je nasměrovat jinam, možná na ty vnitroruský problémy, důchody, platy apod. Celkově to vůbec nechápu. Jenom chápu jedno, že američani skutečně udělají cokoli, aby Rusko nevyhrálo a aby je mohli poškodit kde se dá. Vlastně si myslím, že anglosioni nic jiného než škodit neumí. Nevzpomenu si, že by někdy někde něco pozitivního udělali. Vždyť z toho rabování žijí, jako kdysi loupeživé bandy pirátů.

362671

19.02.2018 10:40

Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?

RE: Novodobá Atlantída

Jan Hanuš 94.?.?.?

Špičkový přirovnání, jen aby to dopadlo tak dobře, jako v té báji..

362674

12.04.2018 19:00

Možnosti anglo-sionistů

Saker a pesimismus?

Jan Hanuš 94.?.?.?

Jsem trochu překvapen tím odhadem Sakera a poprvé s ním nesouhlasím. Nevěřím, že je to tak zlé nebo že neexistuje jiné řešení. Američané melou z posledního, to je fakt, ale úplně stejně se chovali i v běžném obchodním styku, kdy sice nehrozilo, že budou padat bomby, ale zase hrozili soudem a arbitráží, a tak. Spousta firem v této situaci raději odstoupila se svou nabídkou, než by se tahali po soudech. Je fakt, že k nějakým soudům i došlo. Možná že anglosasové taky někam něco vystřelí, ale nebude to katastrofální. Oni se prostě bojí a pes, který se bojí prostě kouše. Ale nakonec zaleze do boudy. Věřím, že to tak bude i teď. Pár kousanců, a konec.
Taky se samosebou chtějí trochu pomstít, že prohráli a dál prohrávat budou. A taky jsou nějak čím dál blbější, což už asi pozná každý. (Není to nakonec záměr?)
Ale uvědomuji si, že Saker je o několik levelů dál než já, takže je to prostě jen můj názor.

363573

14.04.2018 21:38

Kompilácia štatistík úspešnosti sýrskej protivzdušnej obrany

Je to obchod

Jan Hanuš 94.?.?.?

Stovka tomahavků nezničila nic moc,budou se muset zmodernizovat. Zakázka. Byly porušeny dohody tak brutálně, že teď můžou Rusové dodat S300 kam se jim zachce. Zakázka. Irán si je nakoupí jako první, budou mít radost, posílí si pozici. Další zákazníci se pohrnou, vždyť to funguje. Aniž by Rusové cokoli udělali, syrská armáda sestřelila všechno, co se jim zdálo důležité. Jaké jsou vlastně škody?

363627

17.04.2018 08:39

Humanita a morální svědomí Ruska vedou k válce

RE: Přesné hodnocení

Jan Hanuš 94.?.?.?

Jedna věc mi na tom nesedí. Západ chce hlavně vyrabovat nerostné bohatství Ruska. Jak by pak rabovali, když by to bylo zamořené?

363733

17.04.2018 18:50

Humanita a morální svědomí Ruska vedou k válce

Trochu optimismu

Jan Hanuš 94.?.?.?

I když já sám trpím depresemi, tak si v těchto věcech kupodivu zachovávám optimismus. V jedné české pohádce král jednoho království říká:"My bychom tu válku i vyhlásili, jen kdybychom věděli, že vyhrajeme."
Pořád věřím, že ten knoflík nikdo nezmáčkne. Všechny války proti Rusku byly kvůli surovinám, jaký tam byl politický systém nikoho nezajímalo. Jelcina na západě milovali, protože nastartoval velké rozkrádání Ruska. Putina nenávidí, protože právě tohle zatrhnul a ještě je tak trochu přečůral. Ty suroviny ale chtít budou pořád. Vždyť to už i řekli, že je nespravedlivé, aby to Rusko mělo samo pro sebe. Nevzpomínám si jen, kdo konkrétně to řekl, ale byla to nějaká ženská, jestli se tenhle pojem ještě může používat, jinak nahradit pojmem "osoba".

363751

21.04.2018 17:03

Běda, tohle nebere konce!

To nekončí určitě.

Jan Hanuš 94.?.?.?

Sice pořád věřím, že neodpálí ty jaderný arzenály, ale provokace na MS ve fotbale by se hodit mohla. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby to bylo ještě horší, než "dvojčatový fake". Třeba šílené zvíře Putin/Asad odpálí uprostřed zápasu na hřišti ty kanystry s chlorem, co našel v Dumě, aby se nakonec ukázalo, že tam byl "novičok" vyrobený v licenci USA v Salisbury. Scotland Yard to určitě odhalí, viníka už známe. Ještě štěstí, že až sem ty tomahawky nedoletí.

363797

22.04.2018 16:19

Běda, tohle nebere konce!

Běda, Sakera chytá pesimismus

Jan Hanuš 94.?.?.?

V poslední době mám pocit, že se vážně šíří názor, že válka je navyhnutelná. U pana P.C.Robertse mě to až tak moc nepřekvapuje, pesimismus tam byl od začátku, ale Saker? Vždyt je to dravec.
Já tu depresi mám doopravdy, ale současně věřím, že ani v americký armádě nejsou idioti a chtějí vychovat děti a vnoučata. Nějaký prachy k tomu samosebou, a důchod. Prodat někomu nějaké to vojenské tajemství asi problém nebude, odpálit zásoby ze skladu, když končí záruka-, ale nechat se vypařit nebo „jenom“ zamořit, protože si to přeje zapšklý dědek-Burns, co má už polovinu orgánů v těle z Ukrajiny nebo odjinud?
Děsit lidi je celkem tradiční záležitost těch mocných. Můžu se vyděsit z imigrantů, z humanitárního bombardování, hackerů za každým rohem - rusové jsou fakt nejlepší, pálí jim to-, z oteplování něčeho nebo všeho, nebo že se budou rušit důchody. Chcípneme tak nebo tak. Není to cíl?.
A nebudem chodit k volbám - stejně to nemá smysl. Oni se zvolí sami. Ožrat se v hospodě. Nebylo to tu už? Ale kupodivu v hospodě převládá optimismus. Dokonce se celá hospoda dokáže pohádat o to, koho volit. Nádhera.
ONI nechtějí jadernou válku, chtějí, abychom se báli. A daří se to. Dokonce i Saker.

363810

07.05.2018 10:52

Historický odkaz Karla Marxe: 200 let od jeho narození

RE: Varovny odkaz Marxe.

Jan Hanuš 94.?.?.?

Je to sice pravda, ale přemýšlím, co to změní, když to budeme chápat. Jedna badatelka v oblasti genetiky řekla, že po celoživotním bádání došla k tomu, že zkušenosti jsou nepřenositelné. I kdybychom pochopili Marxe, Nietzeho nebo Pjakina, tak to zřejmě nezmění nic. Studenti půjdou do ulic poněvadž je to bžunda a loutkovodič hromadí kapitál. Možná za to může nějaký ten gen, ale kudy z toho? K čemu jsou pak vize o lepší budoucnosti? Možná je má jen ten Pjakin a občas nějaký sci-fi optimista. Ale ono se to stejně nakonec nějak rozpadne a začneme znovu. Optimista Pjakin věří, že když se budeme učit, můžeme něco ovlivnit. Ale můžeme se doopravdy sami a včas učit? Nad Marxem a Nietzem začneme přemýšlet až v důchodu, ale to už nám nevěří nikdo. Ani vlastní děti ne.

363999

11.05.2018 09:26

Opětovné jmenování Medveděva: Nevypadá to dobře

Pořád věřím.

Jan Hanuš 94.?.?.?

Myslím, že ta výměna kádrů není tak snadná a taky je možná lepší mít nepřítele na dohled a pod kontrolou. Trumpovi to taky nejde moc rychle, ale věřím, že to nakonec dobře dopadne, i když to zatím vypadá, že nepřátelé mají navrch.

364097

02.06.2018 18:56

Bude Putinova politika ústupků úspěšná?

RE: P.C.Roberts - provokatér

Jan Hanuš 94.?.?.?

Mám stejný pocit.

364476

21.08.2018 18:13

Padesát let

Jsem nadšený

Jan Hanuš 94.?.?.?

Doteď jsem si myslel, že na takový článek nemůže nikdo reagovat. Mám totiž kamarády, kteří jsou sice takzvaně vzdělaní, poněvadž mají VŠ, ale někdy kolem roku 89 se jim zablokoval mozek. Nejde s nimi diskutovat, protože se od té doby přestali zajímat jak o svůj obor, tak i o ostatní věci. A tím nemyslím jenom politiku. Od určité doby jedou jenom po jedné koleji, vlastně se jedná jenom o sport. Určitě budou vědět, kdy přesně se zhroutil Ronaldo, nebo jak hrála Kvitová, ale jakékoli jiné téma sklouzne do období asi tak do toho roku 89. Pak se čas a studium taknějak zabrzdily. Už je nikdo nenutí studovat, nikdo je nenutí aktualizovat fakta o historii. Jsou perfektně naučeni sledovat ČT, což je utvrzuje v tom, že mají pravdu. Jasně, ČT se zabrzdila taky. Vůbec nic netuší o alternativních webech a jsou přesvědčeni, že to nemá smysl se tím zabývat. V ČT to říkají taky. Nová historická fakta jsou určitě propaganda od Putina, a nemá cenu je číst. Jenom omylem z někoho vypadne, že si nejvíc peněz vydělal za komunistů v Rusku, třeba na stavbě nějakého potrubí. Ale stejně jsou to svině, ty rusáci. To ví každý.
A tak jsem nakonec rád, že na takovýto příspěvek přijde tolik ohlasů. Znamená to, že to přeci jenom někoho zajímá. A v hospodě holt - Kvitová...
A chyby dělá každý, ta data až tak důležitá nejsou, a co podstata?

365976

05.11.2018 12:13

Prekarizace – polemika s názory čtenářů

Souhlasím i trochu nesouhlasím

Jan Hanuš 94.?.?.?

Jsem už v důchodu, takže to můžu porovnat i z vlastní zkušenosti. Když jsem byl mladý, měl jsem potřebu bojovat a to i hodně aktivně. Zakládal jsem v Praze OF a byl i na první přednášce Václava Klause. Vytiskl jsem tisíce letáků podle podkladů od Václava Havla. Takže jednu akční zkušenost mám.
Ale tahle akce nesplnila mé očekávání, jsem těžce zklamaný. Úplně chápu, že se někdo přizpůsobí tomu, co je. Je to jeho právo a volba. Dnešní mladší generace se ostatně taky přizpůsobuje a po revoluci nevolá. Leda snad, že by se to objevilo na mobilu jako zajímavá akční hra. Pochybuji, že by se někdo odhodlal si kvůli boji za lepší zítřky přečíst tlusté knihy vnitřního prediktora.
Ale na straně druhé bych znovu bojovat šel a mám pro to hned dva důvody. Naděje, že se to může zlepšit je vždycky dobrá a člověk jí potřebuje. A současně bych mohl napravit to, co jsem sám zavinil zakládáním nějakého OF a zvoněním klíčema. Ale netuším, co by vlastně člověk mohl reálně udělat. Vykřikovat názory v hospodě nepomůže, chodit k volbám nepomůže, jít na václavák nepomůže, odvážně zkritizovat šéfa v práci nepomůže. Tak co vlastně pomůže? Pomůže názor na Zvědavci? Fakt nevím.
Vlastně jsem se nakonec, jako úplný ateista, začal modlit. Modlím se, aby nebyla válka a aby se lidi naučili respektovat názor toho druhého bez urážek. Ale to je asi naivní přání.

367527

24.11.2018 16:05

Merkelová hluboce otřásla Německem, rozmanitost hluboce otřásla západní civilizací

RE: moc smutný článok

Jan Hanuš 94.?.?.?

Líp bych to vyjádřit nedokázal. Do posledního písmenka.

367966

13.12.2018 11:48

Francouzská lekce

Kapitalismus byl zajímavý,

Jan Hanuš 94.?.?.?

když měl konkurenci ve východním bloku, který sociální jistoty nabízel zdarma. To byla asi chyba, lidi si nikdy neváží toho, co je zdarma. Dnes se kapitalismus vytratil a je z něj totalita bez konkurence. Čína se sice snaží o jakési úpravy a bojuje s chudobou, ale vysloužila si zatím jen sankce a nenávist z druhé strany. Další RVHP nebude, budeme se mít jenom hůř. Ale stejně je to fajn, že se žluťásci odhodlali. I když prohrajou, je to malá jiskřička naděje. Třeba se někdy rozhoří...

368427

13.12.2018 19:34

Francouzská lekce

Pro pobavení...

Jan Hanuš 94.?.?.?

Mám kamaráda, který na všechno, včetně hnutí žlutých vest, reaguje úplně stejně: Když bolševici útočili na Zimní palác, tak zavraždili spoustu lidí a některý i víckrát (asi Romanovce). Putin je komunista a je to taky svině.
Netuším, jakou to má souvislost s těmi žlutými vestami, ale tenhle způsob argumentace mi připomínají některé příspěvky. Nevím jak reagovat.

368454

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 77 čtenářů částkou 12 265 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 0

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Měnové kurzy

USD
21,44 Kč
Euro
25,54 Kč
Libra
29,83 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,20 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,44 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 102,03 Kč
1 unce stříbra
556,77 Kč
Bitcoin
837 761,09 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?