Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 165 příspěveků, 1 jméno: pozorovateľ.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.04.2016 14:13

Epidémia neplodnosti III. Spoločenské faktory, promiskuita a strata záujmu o sex

Neplodnosť na 6. stupňoch riadenia spoločnosti

pozorovateľ 217.?.?.?

Zaujímavý názor z inej diskusie:
-------------------------------------------

Spektátor Čumilovič Puk | 05.04.2016

[...] Alkohol ovšem není jediná věc, co ničí nás Čechy či Slovany, či vůbec Evropany. Jsou zde další drogy: zejména marihuana (dnes tak propagovaná), která má prý mimořádné sterilizační účinky (o čemž uživatelé celkem vůbec neví) při kouření, a pak amfetamin. V marihuaně i amfetaminu patříme k předním světovým producentům i konzumentům - a myslím, že Slovensko je na tom podobně.

Vedle drog na 5. prioritě řízení nás zde "genocidují" další látky a bylo by to na celou knihu. Viz. např. : http://www.zvedavec.org/vezkratce/12520/ + http://www.zvedavec.org/komentare/2016/04/6840-epidemia-neplodnosti-co-nam-media-nepovedia.htm + http://www.zvedavec.org/komentare/2016/04/6844-epidemia-neplodnosti-ii-hormonalna-antikoncepcia-ockovanie-a-ine.htm

V Rusku a na Ukrajině se nyní rovněž hodně šíří HIV! A není daleko doba , kdy to může být stejný problém, jako v subsaharské Africe... Nehledě na další nemoci.

Nezapomeňme však na závažné okolnosti ležící i na vyšších prioritách řízení:

Na 4. prioritě ekonomické podmínky a hospodářská nestabilita nedovolují mladým lidem zakládat rodiny.

Na 3. prioritě vládne ideologie nezodpovědnosti, užívání si.

Na druhé prioritě (náboženství) panuje představa, že je v pořádku chodit na potraty a vést hedonistický bezbožný promiskuitní styl života...

A na 1. prioritě světonázoru vládne představa odkládání rodinného života na dobu, kdy se páry stávají z věkových důvodů neplodnými + ženy často chtějí jen jedno či 2 děti, aby ukojily mateřské pudy (o 1-2 generace dříve ženy chtěly min. 3 a více dětí...).

Dalo by se to ještě více rozebrat. Islamizace Evropy je již boj na 6. prioritě! Neb každá ta priorita řízení společnosti má své hard i soft úrovně, a Islamizace je ze začátku klasická soft úroveň boje, která se v momentě, kdy se muslimové cítí dostatečně silní, přechází v hard úroveň boje. [...]

Z diskusie pod článkom: http://leva-net.webnode.cz/news/kalergiho-plan-a-d...

Pre pochopenie kontextu:

6 priorít (kategórií) všeobecného riadenia/komunikácie/agresie ľudstva:
https://www.youtube.com/watch?v=WEINJQ6wd0Q

347531

10.04.2016 12:13

Epidémia neplodnosti III. Spoločenské faktory, promiskuita a strata záujmu o sex

RE: Neplodnosť na 6. stupňoch riadenia spoločnosti

pozorovateľ 217.?.?.?

pre: Spektátor Čumilovič Puk

len technická poznámka

re: "Lidé dle mých zjištění až na výjimky nečtou moc dlouhé příspěvky a články. Mnohé weby ani nedovolují psát dlouhé diskusní příspěvky. Tvůrce příspěvku to pak nutí snížit kvalitu svého vyjádření..."

Moja skúsenosť je taká, že krátky príspevok si síce prečíta viac ľudí, ale po prečítaní ho automaticky vypustia z hlavy.

Naopak dlhý text síce prečíta menej ľudí, ale informácia z neho im zostane nadlho alebo natrvalo v pamäti.

Veľmi dlhé články majú dokonca vplyv na zmenu svetonázoru, t.j. že po prečítaní nejakého konkrétneho článku človek úplne zmení svoj pohľad na danú vec a tento nový pohľad mu zostane natrvalo.

Takže stojí to za to písať dlhé texty, ale musia byť naozaj kvalitné.

347547

10.04.2016 16:03

Epidémia neplodnosti III. Spoločenské faktory, promiskuita a strata záujmu o sex

RE: Obsah a forma příspěvku

pozorovateľ 217.?.?.?

Ono dosť záleží aj na takej zdanlivej banalite ako sú preklepy. Kedysi som vsádzal na rýchlosť a nezdržoval sa opravami chýb. Potom som sa raz stretol so zaujímavým článkom, ale tak plným preklepov, že som išiel pri čítaní zošalieť. Aby som to dočítal, musel som si to stiahnuť, poopravovať a potom nanovo prečítať. Od tej doby si dávam výrazne väčší pozor aj na vlastné preklepy, keďže každá takáto chyba rozptyľuje čitateľa od hlavnej myšlienky textu.

347554

13.04.2016 11:31

Proč elity nenávidí Donalda Trumpa?

O Amerických voľbách je možno aj tak už dávno rozhodnuté

pozorovateľ 217.?.?.?

Členové Bilderbergu Nezáleží na Trumpovi, Hillary bude americkou prezidentkou tak či tak
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=...

Voľby v USA: výsledky vraj sfalšuje aj opica (článok z roku 2004)
http://tech.sme.sk/c/1767422/volby-v-usa-vysledky-...

V Spojených štátoch počas volieb použili hlasovacie zariadenia, ktoré môže narušiť aj hacker amatér (článok z roku 2015, ako vidno veľa sa za tých 11 rokov nezmenilo)
http://www.hlavnespravy.sk/v-spojenych-statoch-poc...

Môj názor je taký, že už dávno je pripravené sfalšované víťazstvo Hillary a aby pôsobilo dôveryhodne, potrebovali proti nej postaviť čo najslabšieho protikandidáta. Pokiaľ ale bude kandidovať bude vysoko populárny Trump a predsa prehrá, bude to pôsobiť podozrivo a verejnosť môže dostať pochybnosti o férovom priebehu volieb. A to je problém...

347677

20.04.2016 10:51

Světová válka začala

RE: ekvivalenty Hirošimy

pozorovateľ 217.?.?.?

V tomto prípade mi to číslo z wikipédie pripadá dôveryhodnejšie. Bomba Castle Bravo bola najsilnejšou američanmi otestovanou bombou a mala silu 15 MT. Bomba Ivy Mike, druhá najsilnejšia bomba mala 10 MT. Všetky ostatné boli výrazne slabšie, takže výkonom na sumárne číslo 1050 MT naozaj nemajú šancu dosiahnuť.

Videl by som to tak, že autor článku proste urobil matematickú chybu s desatinnou čiarkou. Tiež sa mi podobná vec párkrát stala. Neodsudzoval by som kôvli tomu kvalitu celého článku.

347861

23.04.2016 21:02

Vyhodnocení ankety o Zvědavci

ad "konšpiračné teórie"

pozorovateľ 217.?.?.?

V tomto smere súhlasím s názorom editora, že je dostatok alternatívnych webov, ktoré sa týmto témam rozsiahlo venujú a nie je nutné (žiadúce), aby sa im za každú cenu venoval aj Zvedavec. Práve z dôvodu, že mnohé tieto témy sú zatiaľ natoľko kontroverzné, že by mohli poškodiť dôveryhodnosť samotného webu. Z tohto ohľadu oceňujem prácu editora pri jeho hodnotení dôveryhodnosti zdrojov.
.

Keďže ale diskusia pod článkom má voľnejšie pravidlá a keďže bola v článku viackrát spomenutá téma chemtrails, o ktorých som presvedčený, že sa jedná o akútny a veľmi vážny problém, pre záujemcov dávam k dispozícii nasledovný odborný článok:

Dr. R. Michael Castle: Politické pozadie chemtrails, modifikácia počasia, jedované látky v chemtrails. Detailný článok.
https://diskuter.wordpress.com/2016/04/10/dr-r-mic...

Z úvodného popisu k článku: "Článok podrobne popisuje látky používané v chemtrails, vrátane kontextu v akom program vznikol, aké inštitúcie za ním stoja a s akou bezohľadnosťou je presadzovaný bez ohľadu na názor verejnosti a bez akejkoľvek verejnej debaty či schvaľovania parlamentom. Autorom je R. Michael Castle, vyštudovaný polymérový chemik s 22 ročnou praxou v obore a 15 ročnou prácou pre nadáciu na odhaľovanie environmentálnych rizík. Text bol publikovaný v máji 2006 v nezávislých novinách Idaho Observer."

Nie že by som chcel tomu článku za každú cenu robiť reklamu, ale z môjho pohľadu to bol najlepší článok na tému chemtrails, s ktorým som sa doteraz stretol. Snáď bude niekomu na úžitok.

347975

24.04.2016 11:45

Vyhodnocení ankety o Zvědavci

"konšpiračné teórie" a CIA

pozorovateľ 217.?.?.?

Nedávno som sa stretol s článkom, ktorý tvrdí, že pojem sprisahanecká teória (conspiracy theory) pochádza priamo z dielne CIA a bol po prvý raz použitý v roku 1968 v návode, ako argumentovať proti kritikom správy z vyšetrovania vraždy Kenedyho (tzv. Warren report).

Samotný text článku je veľmi dlhý, takže iba krátky výber z faktov:

V bode 3 popisujúcom protiakciu radia:

- pokiaľ je to možné, vôbec neotvárať diskusiu na túto tému.

- ak to ale nie je možné, majú všetky pochybnosti označiť za "reči o sprisahaní" šírené komunistickou propagandou.

Zbytok dokumentu podrobne rozoberá spôsob argumentácie, ako následne protistranu v diskusii verejne znemožniť.

zdroj:

https://vk.com/wall-86775514_27533 (nemecký text)

https://vk.com/wall-86775514_27533?reply=27534 (ruský preklad textu)

http://www.jfklancer.com/CIA.html (krátky anglický text)

Ukazuje sa, že sa technika natoľko osvedčila, že dnes ju americké a proamerické média používajú doslova masovo.

347994

24.04.2016 18:10

Vyhodnocení ankety o Zvědavci

RE: proč ne chemtrails na zvedavci

pozorovateľ 217.?.?.?

ja len trochu doplním:

ad 1) Hlavným problémom témy chemtrails je, že články na túto tému v českom a slovenskom jazyku sú zatiaľ zúfalo amatérske, ktoré téme nezriedka skôr škodia. Typickým príkladom je orgonet, ktorý síce v dobrej viere publikuje množstvo článkov o chemtrails, ale autor nemá žiadne odborné znalosti na posúdenie kvality článkov a tak publikuje aj do očí bijúce blbosti.

Keď sa človek pozrie na anglicky písané weby, tam je situácia iná a téma chemtrails je spracovaná na veľmi vysokej úrovni. Sú tam rozhovory s profesionálmi najrôznejších oborov: piloti, chemici, lekári, fyzici atď. Koniec koncov, američania zápasia s dôsledkami chemtrails už minimálne 16 rokov a za tú dobu zozbierali množstvo informácií. Bohužiaľ tieto články zatiaľ nikto až na vzácne výnimky nepreložil.

ad 2) a 3) Chemtrails spolu s HAARP je vojenský program podliehajúci mimoriadne vysokému stupňu utajenia. Preto je taký problém získať o ňom akékoľvek oficiálne informácie. HAARP bol vyvinutý ako ionosférická protiraketová zbraň (viac napr. tu: https://diskuter.wordpress.com/2016/04/03/haarp-a-... ), zatiaľ čo práškovanie atmosféry slúži na manipuláciu počasia (hlavne vyvolávanie sucha v nepriateľských regiónoch, poprípade ruinovanie domácich nezávislých farmárov). Vzhľadom na vojenský význam programu je vyvíjané maximálne úsilie akúkoľvek debatu o chemtrails zdiskreditovať, napríklad pomocou nálepiek typu "konšpiračná teória". O tom aká vysoká hra stojí za chemtrails je písané v článku, čo som linkoval vyššie v diskusii: https://diskuter.wordpress.com/2016/04/10/dr-r-mic...

Ale inak súhlasím, v tejto chvíli nie je nutné, aby sa téme venoval aj Zvedavec. Len som využil príležitosť, že sa objavila na túto tému debata v diskusii a prihodil som info, pre prípad, že by bolo niekomu užitočné.

348003

04.05.2016 11:26

Kult Baala a post-moderní zednáři

Dlhý článok na tému vzťahu Chazarov, Rotschieldovcov a kultu Baala

pozorovateľ 217.?.?.?

Stručné zhrnutie obsahu článku:

http://www.hlavnespravy.sk/biblia-sa-dostala-na-zo...

A tu samotný článok:

http://www.osud.cz/utajene-dejiny-neuveritelne-kru...

http://www.osud.cz/utajene-dejiny-neuveritelne-kru...

http://www.osud.cz/utajene-dejiny-neuveritelne-kru...

a jeho nepreložená časť v angličtine:

https://geopolitics.co/2015/03/11/hidden-history-o...

348229

11.05.2016 15:46

Čína plánuje stát se GMO obrem

RE: aby nekdo mohl být obvinen z krádeže GMO

pozorovateľ 217.?.?.?

Monsanto nemusí nič dokazovať. Proste potajomky odobrali vzorky z poľa farmára, povedali, že plodiny obsahujú ich patentovaný gén a následne sa s tým farmárom súdili až do doby, kým neskrachoval kvôli súdnym nákladom. Takto to funguje v USA. Proti finančným a právnickým zdrojom Monsanta nemal žiaden farmár šancu.

348427

19.05.2016 10:17

Hillary Clinton: „Pokud budu prezidentkou, zaútočíme na Írán… Budeme schopni je zcela vyhladit.“

RE: Obávám se, že Hitlary bude prezidentkou.

pozorovateľ 217.?.?.?

re: "O Hitlary bylo údajně rozhodnuto Bilderbergem a to je směrodatné."

Tu je niekoľko článkov k téme:

Členové Bilderbergu: Nezáleží na Trumpovi, Hillary bude americkou prezidentkou tak či tak
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=...

Voľby v USA: výsledky vraj sfalšuje aj opica (článok z roku 2004)
http://tech.sme.sk/c/1767422/volby-v-usa-vysledky-...

V Spojených štátoch počas volieb použili hlasovacie zariadenia, ktoré môže narušiť aj hacker amatér (článok z roku 2015, veľa sa toho od roku 2004 nezlepšilo)
http://www.hlavnespravy.sk/v-spojenych-statoch-poc...

Celý problém podľa mňa je práve v rastúcej popularite Trumpa. Potrebovali proti Clintonovej nasadiť zo strany republikánov niekoho dostatočne nevýrazného, aby záverečné (sfalšované) víťazstvo Clintonov nebudilo podozrenie. Lenže popularita Trumpa strmo rastie a ak príliš očividne sfalšujú voľby v prospech Clintonovej, je riziko, že to verejnosť neakceptuje.

348644

08.06.2016 09:59

Konec M. A. D. – začátek šílenství

USA už od počiatku studenej vojny plánovali prekvapivý jadrový útok proti ZSSR

pozorovateľ 217.?.?.?

...a tejto myšlienky sa po celé desaťročia odmietali vzdať. Tu je zopár zozbieraných textov z internetu na túto tému:
-------------------------------------------------------------------------
Prehľad amerických plánov na prekvapivý jadrový útok proti ZSSR.

1945 Operation Unthinkable (Operácia Nemysliteľné)

"...plánovala prekvapivý útok na sovietske sily umiestnené v Nemecku s cieľom Sovietom "vnútiť vôľu Západných spojencov" a donútiť Jozefa Stalina, aby dodržiaval zmluvy ohľadom budúcnosti Strednej Európy. Keď boli šance plánu ohodnotené ako "fantazmagória", plán bol opustený.

Hypotetický dátum pre štart Spojeneckej invázie do sovietmi ovládanej Európy bol naplánovaný na 1. júl 1945.[1] Plán predpokladal prekvapivú útok až 47 britských a amerických divízií v oblasti Drážďan, uprostred sovietskych línií [1]. To predstavovalo takmer polovicu z približne 100 divízií (cca 2,5 milióna vojakov), ktorí boli v tom času k dispozícii britskému, americkémá a kanadskému veliteľstu [3].

Plán bol ohodnotený vrchným britským velením ako vojensky nerealizovateľný z dôvodu prevahy sovietskych pozemných síl v Európe a Blízkom východe, kde sa mal konflikt odohrať, v pomere 3 ku 1. Väčšina útočných operácií by bola podniknutá americkými a britskými silami, ako aj poľskými silami a až 100 000 vojakmi nemeckého Wehrmachtu. (!!!)

zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Unthinkable

---------------------------------

1945-1946 Plan Totality

"...vypracovaný americkým generálom Dwight D. Eisenhowerom na príkaz prezidenta Harry S. Trumana po skončení Postupimskej konferencie.

Plán predpokladal jadrový útok na Sovietsky Zväz pomocou 20 až 30 atomových bômb. 20 sovietskych miest bolo označených na zničenie v rámci prvého úderu: Moskva, Gorki, Kujbyšev, Sverdlovsk, Novosibirsk, Omsk, Saratov, Kazaň, Leningrad, Baku, Tashkent, Čeljabinsky, Nižnyj Tagil, Magnitogorsk, Molotov, Tbilisi, Stalinsk, Groznyj, Irkutsk a Jaroslavl. (môj komentár: v čom sa to líšilo od plánov fašistov???)

zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Plan_Totality

----------------------------------

1948 Operácia Charioteer

"1948 18. 8. vláda USA přijala Plán Rady národní bezpečnosti č. 20/1. Po zničení SSSR bude vytvořen Protektorát. Ten se ale nesmí v budoucnosti vyvinout v sílu, která by disponovala politickým, ekonomickým a vojenským vlivem. Operace CHARIOTEER počítala s překvapivou agresí proti SSSR. Na 70 měst v SSSR mělo být svrženo 133 atomových pum. Z toho na Moskvu osm a na Leningrad sedm. "

zdroj: (doplním neskôr)

--------------------------------


1949 Operácia Dropshot

"...plánovala zhodenie 300 jadrových bômb a 29 000 vysokovýbušných klasických bômb na 200 cieľov v 100 mestách s cieľom vymazať v rámci jediného úderu 85% priemyselného potenciálu ZSSR.

zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Dropshot

Ďalšie podrobnosti o operácii Dropshot tu:
ht...

Automaticky kráceno

349341

08.06.2016 10:04

Konec M. A. D. – začátek šílenství

RE: USA už od počiatku studenej vojny plánovali prekvapivý jadrový útok proti ZSSR

pozorovateľ 217.?.?.?

...pokračovanie...

Ďalšie podrobnosti o operácii Dropshot tu: http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3...
Vložený obrázek

-----------------------------------

Ďalšie plány:

"Samozřejmě, že všechny protisovětské sabotáže, teroristické činy, provokace není možné uvést. Měli bychom zvláště zmínit angloamerický plán „Nemyslitelné“, který byl odtajněn před několika lety, a nezpůsobil žádný zájem v „demokratických“ médiích. Toto není překvapující, jelikož plánem bylo zaútočit společnými fašistickými, britskými a americkými vojsky na Sovětský svaz už v létě 1945. Jaký demokrat se tohle odváží říct? [.....] V té době Spojené státy, které měly monopol na jaderné zbraně, se začaly připravovat na preventivní válku, která měla být zahájena v roce 1948. Za prvních 30 dnů bylo naplánováno shození 133 atomových bomb na 70 sovětských měst, z nichž 8 na Moskvu a 7 na Leningrad a později se plánovalo shození dalších 200 atomových bomb. Nicméně, kontrolní výpočty ukázaly, že americké strategické letectví v letech 1949 - 1950 stále nemohlo zasadit smrtelný úder Sovětskému svazu, tak aby nebyl schopen odporu (plán „Dropshot“), takže „demokratizace“ byla odložena. [....] Dnes je již veřejně známo mnoho plánů na rozpoutání jaderné války se Sovětským svazem a ostatními socialistickými zeměmi, „Chariotir“, „Trójan“, „Bravo“, „Offtekl“. Američané byli dokonce ochotni zaházet atomovými bombami své evropské spojence, aby poslední Rusové neměli kam běžet od jadernými zbraněmi zničeného Sovětského svazu. Nejvážnější obavy ze strany tehdejšího Sovětského svazu byly, jak se ukázalo později, zcela rozumné. V 70. letech byl odtajněn plán, který byl navržen rozvědkou už 3. listopadu 1945, podle kterého byl schválen atomový útok zároveň na 20 měst v SSSR. Byl naplánován „nejen v případě nadcházejícího útoku SSSR, ale i když úroveň vědeckého a průmyslového rozvoje země dá soupeři příležitost k útoku na Spojené státy nebo na obranu proti našemu útoku“... Ale hrdinské úsilí sovětského lidu, neuvěřitelné totální úsilí pracovníků a intelektuálů dovolilo ekonomický zázrak a zcela nečekaný vývoj jaderné zbraně pro USA. Američané, které promarnili správný okamžik k útoku ještě mnohokrát chtěli zasadit preventivní úder později v 50. letech, ale byli po celou dobu zastaveni strachem z odpovědí."

celý text tu: http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americky...

-------------------------------

349342

08.06.2016 10:06

Konec M. A. D. – začátek šílenství

RE: USA už od počiatku studenej vojny plánovali prekvapivý jadrový útok proti ZSSR

pozorovateľ 217.?.?.?

...pokračovanie...

Single Integrated Operational Plan (SIOP)

Niekedy okolo roku 1960 boli americké jadrové vojnové plány sformalizované do jediného rozsiahleho operačného plánu Single Integrated Operational Plan (SIOP).

V roku 2012 zverejnený tajný dokument zo 60.rokov ukazuje, že USA plánovali "jadrový útok" proti ZSSR a Číne v prípade útoku niektorej z týchto krajín proti USA, dokonca aj v prípade, ak by bol tento incident iba nedopatrením či omylom. Dokument bol zverejnený v stredu vo Washingtone zo strany Národného Bezpečnostného Archívu (National Security Archives). Protokol bol v platnosti až do roku 1968. Americká vláda pod vedením prezidenta Lyndona Johnsona vtedy nariadila preskúmanie plánu, následne čoho bol tento plán pozastavený. [...]

Tento plán predpokladal masívny jadrový úder proti Sovietskemu Zväzu, Číne a Východnej Európe. Strategické bojové sily USA plánovali pri bombardovaní svojich cieľov s nasadením takmer 3500 jadrových hlavíc. Podľa odhadov amerických generálov by útok spôsobil smrť minimálne 285 miliónov a maximálne 425 miliónov ľudí. Niektorí európski spojenci ZSSR by boli týmto "kompletne vymazaní z mapy". (pozn. prekladateľa: 425 miliónov obetí približne zodpovedá celkovej vtedajšej populácii ZSSR plus celej Východnej Európy, t.j. USA plánovali zabiť VŠETKÝCH obyvateľov východného bloku!) . Počas jednej z plánovacích konferencií SIOP žartoval generál Thomas Power: "Práve pracujeme na vymazaní Albánska".

Kennedyho vláda zrealizovala v tomto pláne najvýznamnejšie zmeny a trvala na tom, aby podľa možností neboli bombardované žiadne sovietske mestá. Jadrové vojenské sily sa nemali sústrediť na vraždenie civilistov, ale na svojich vojenských súperov. V roku 1962 bol SIOP pozmenený v tomto duchu, ale stále sa pracovalo s jadrovým úderom, ktorý by stál život milióny ľudí.

Všetko toto viedlo k závodom v zbrojení so Sovietskym zväzom. Vo výsledku za celú dobu obe mocnosti nahromadili dokopy 70 000 jadrových hlavíc.

Do dnešnej doby sú Spojené Štáty jediným národom, ktorý kedy použil jadrové zbrane proti inej krajine (Hirošima a Nagasaki).

zdroj: http://www.gegenfrage.com/dokument-usa-planten-ato..., preklad http://www.hlavnespravy.sk/zapad-nakoniec-povedal-...
-----------------------------

Keď v roku 1959 Rusi vypustili družicu Sputnik, Amerika zostala v šoku, pretože okamžite pochopili, že raketa má dostatočnú nosnosť na to, aby vyniesla na obežnú dráhu plnohodnotnú jadrovú hlavicu a spustila ju kamkoľvek na územie USA. V tomto momente sa územie USA po prvý raz stalo naozaj ohrozené odvetou zo strany Ruska. V roku 1961 nasledovalo vypustenie prvého kozmonauta a odštartovali tzv. vesmírne závody, ktoré ale v princípe iba zakrývali divoký vývoj medzikontinentálnych rakiet. Amerika si uvedomovala, že má iba pár roko...

Automaticky kráceno

349343

08.06.2016 10:08

Konec M. A. D. – začátek šílenství

RE: USA už od počiatku studenej vojny plánovali prekvapivý jadrový útok proti ZSSR

pozorovateľ 217.?.?.?

...pokračovanie...

rokov času, kým Rusi postavia dostatočný počet rakiet, schopných zasadiť Amerike bolestivý protiúder.

Táto situácia sa ďalej vystupňovala v roku 1962 počas tzv. Kubánskej krízy, kedy Rusi umiestnili rakety krátkeho doletu na Kubu, doslova pred dvere veľkých amerických veľkomiest. Treba si uvedomiť jedno: výstavba medzikontinentálnej balistickej rakety bola drahá a náročná, rakety boli obrovské a ťažko skladovateľné. Naproti tomu rakety krátkeho doletu, ako tie na Kube boli malé, mobilné, presúvateľné ťažkými nákladnými autami. Ich výroba bola výrazne lacnejšia.

Po Kubánskej kríze, keď svet stál pravdepodobne len pár hodín od spustenia globálnej jadrovej vojny začali obe strany hľadať po prvý raz snahy o zmierenie. Amerika definitívne pochopila, že beztrestný prekvapivý jadrový úder proti ZSSR je definitívne minulosťou a namiesto toho sa ustálila doktrína "zaručeného vzájomného zničenia".

V 70. rokoch prebiehali pokusy o rozhovory medzi ZSSR na tému znižovania počtu jadrových hlavíc, pretože obe krajiny ich už mali vytvorených toľko, že stačili na niekoľkonásobné zničenie celej planéty.

V 80. rokoch sa situácia znovu vyostrila. Nová vláda Ronalda Reagana prišla s myšlienkou vesmírneho protiraketového štítu, ktorý by znovu dal Amerike výhodu prvého úderu a zbavil ich obáv odvety. To odštartovalo nové kolo nedôvery a zbrojenia. Do tejto atmosféry začalo rozmiestňovanie jadrových rakiet krátkeho doletu v Nemecku a ďalších západných krajinách, ktoré boli schopné zasiahnuť ciele v Rusku v priebehu 10-12 minút, t.j. prakticky bez možnosti protireakcie. Rusko bolo znovu v znevýhodnenej pozícii, pretože na protiúder proti cieľom v USA bolo treba silnejšie medzikontinentálne rakety a dlhšiu dobu letu.

V roku 1983 NATO uskutočnilo provokatívne cvičenie v európe pod názvom Able Archer 83, ktoré ZSSR nesprávne vyhodnotilo ako zásterku na prípravu reálneho útoku. Do tohto napätia sa priplietlo niekoľko závažných incidentov (zostrelenie kórejského lietadla nad Sachalinom a neskôr falošný poplach ruského protiraketového satelitného monitoringu), takže svet znovu len o vlások unikol spusteniu reálnej jadrovej vojny.

Po roku 1984, okrem iného pod vplyvom depresívnych filmov ako "Deň potom" a ďalších, znervózneli z vývoja situácie aj západní politici a začalo sa znovu pracovať na postupnom odbúravaní napätia.

z diskusie: http://www.hlavnespravy.sk/branislav-fabry-nato-o-...

349344

17.06.2016 11:02

Byla poslankyně Jo Cox prostě obětována?

Príprava na sfalšovanie referenda

pozorovateľ 217.?.?.?

Možnože si niektorí myslia, že tento incident zmobilizuje zopár zástancov zostania Británie v EU. Ja si však skôr myslím, že je za tým čosi ešte horšie.

V kontexte posledných prieskumov, kedy tábor Brexitu vedie už o 19%, by bolo sfalšovanie hlasovania pomocou korešpondenčných hlasov a prehodenia hlasov ANO a NIE príliš nápadné a ťažko uveriteľné.

Takže zinscenujú takýto incident, potom hlasovanie sfalšujú a povedia, že ľudia na poslednú chvíľu hlasovali pod vplyvom emócií a že práve z toho dôvodu sa výsledok tak veľmi líši od posledných prieskumov.

Navyše, nedávno Eurokomisia úplne otvorene povedala, že nemá žiaden plán B pre prípad Brexitu, existuje iba plán A:

“Komisia nemá špekulovať o hypotetických situáciách. Komisia nechce uvádzať podrobnosti plánu B, pretože žiadny plán B nemáme, máme len plán A: Británia by mala zostať v Európskej únii ako konštruktívny a aktívny člen EÚ.” (zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/12935/ )

Takže sa obávam, že bude enormný tlak, aby Brexit nebol, nech by sa dialo čokoľvek.

A potom je tu ešte ďalší zádrhel:

"Pokud Brexit vyhraje ma Britanie dva roky na dojednani podmínek exitu z EU. Pouze potom bude parlament GB hlasovat o tom zda prijmou tyto podminky. V případě ze pominky budou příliš tvrdé nebude pro - EU parlament ochotný doporucit exit a tak budou mit Britové zaděláno na vpravde Britske dilema. Parlament bude doporucovat v EU zustat - v zájmu GB ale referendum bude pozadovat vystoupení za kazdou cenu. Nedivil bych se kdyby pak parlament vyhlasil vzhledem ke zmíněným podmínkám referendum druhé. " zdroj: z diskusie na idnes

To jest, nikde nie je istota, že poslanci britského parlamentu sa naozaj budú výsledkami referenda riadiť.

Mimochodom, v jednej diskusii už padla zmienka, že v Británii uvažujú, či kvôli útoku neodložiť konanie referenda.

349614

18.06.2016 17:22

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

Poučenie zo Snowdenových dokumentov

pozorovateľ 217.?.?.?

Síce je to už trochu neaktuálne a doba pokročila, ale stále je to užitočný náhľad do špehovacích techník tajných služieb. Tu je stručný výber užitočných informácií z knižky Glenna Greenwalda "Nikto sa neskryje", ktorý popisuje stretnutie so Snowdenom a podrobne rozpisuje jednotlivé špehovacie techniky NSA:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7916-prvni-ofic... (príspevok z diskusie)

Čo sa od tej doby zmenilo a ako to súvisí s Windows 10

Reakcia na Snowdenove dokumenty v IT oblasti bol v prvom momente šok, pretože realita prekonala aj najpesimistickejšie očakávania paranoikov.

Potom prišla protireakcia v podobe nasadenia masívneho šifrovania dátových tokov na internete. Toto šifrovanie začali používať bežní užívatelia ako aj veľké internetové firmy.
- google začal automaticky šifrovať vyhľadávacie slová
- youtube automaticky začalo šifrovať videá
- facebook konečne začal šifrovať kompletne celú dátovú prevádzku, vrátane fotografií
- ľudia začali viac používať šifrovanie správ v mailoch
- niektoré servery prešli na automatické https spojenie pri zobrazovaní stránok
- ľudia začali využívať na chat aplikácie automaticky šifrujúce dátový tok
a mnoho iného.

Pre NSA to znamenalo nemilý problém, pretože ich cieľové osoby, počítačovo zdatné, prešli na prakticky kompletnú šifrovanú prevádzku.

A preto sa pristúpilo k ďalšiemu kroku a to k nasadeniu odpočúvacích zariadení priamo do počítačov užívateľov. Netýka sa to iba Windows 10, podobne rizikové sú pravdepodobne aj smartfóny s Androidom. Cieľom tejto aktivity je odchytávať heslá, šifrovacie kľúče a texty priamo na strane užívateľa a týmto spôsobom obísť snahy o šifrovanie internetovej prevádzky. A čo viac, NSA posadnutá svojím mottom "zbierajte všetko" by sa rada pozrela aj na offline dáta na počítačoch užívateľov.

Môžeme diskutovať o tom, do akej miery sa jedná o iniciatívu samotného Microsoftu a do akej miery bol k tomu donútený pomocou tajného súdu FISA. Každopádne používanie Windows 10 je enormným rizikom.

349660

18.06.2016 17:41

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

Aký dôvod má Microsoft na agresívne pretláčanie "bezplatného" Windows 10 ?

pozorovateľ 217.?.?.?

Kedysi som nad tým uvažoval a vytipoval som viacero ciest, akým sa Microsoftu "bezplatný" Windows veľmi rýchlo finančne vráti. V praxi sa zrejme bude jednať o kombináciu všetkých popísaných scenárov:

1. Špehovanie užívateľov v prospech tajných služieb. Viď môj príspevok vyššie.

2. Špehovanie správania užívateľov a predávanie osobných dát v prospech marketingových korporácií. S tým môže súvisieť riziko, že Windows 10 raz bude zobrazovať ľuďom reklamné bannery.

Z asi 50 serverov, ktoré analyzoval aeronet a iné servery, na ktoré Win 10 posiela dáta, tak asi 1/3 patrí Microsoftu, asi 1/3 patrí rôznym reklamným agentúram ako doubleclick a podobne, niekoľko serverov bolo identifikovaných ako copyrightové spoločnosti a zopár serverov má zlovestný názov obsahujúci v sebe písmená "nsa"

3. Bonzovanie užívateľov copyrightovým spoločnostiam za nelegálne užívanie hudby, filmov alebo softvéru.

Spomína sa napríklad znemožnenie nainštalovania nelegálneho softvéru či hry. Taktiež je riziko odosielania avíza právnickým kanceláriam typu RIAA a MPAA, ktoré následne urobia v dome raziu.

4. Windows 10 ako "služba" s predplatným

Je reálne možné, že Microsoft po úspešnom pretlačení "bezplatného" Windows 10 na počítač nahrá nejakú novú záplatu (záplatovanie vo Win 10 už nejde vôbec vypnúť), ktorá pozmení jeho správanie do podoby systému s ročným predplatným, aké má napríklad online verzia MS Office. Pokiaľ bude mať užívateľ mnohé svoje dáta na cloudových serveroch Microsoftu, tak môže stáť pred dilemou, či zaplatiť ďalšie predplatné, alebo prísť o dáta.

5. Priemyselná špionáž, diplomatická špionáž

Týka sa nasadenia Windows v priemyselnej sfére a v štátnej správe, kde otvorí zahraničným tajným službám a konkurencii prístup k cenným firemným dátam.

6. Spoluautorstvo Microsoftu na všetky dáta vytvorené vo Windows.

Tento článok aeronetu http://aeronet.cz/news/pravnik-licencni-ujednani-w... popisuje, že licenčné podmienky Windows 10 sú natoľko škandalózne, že do istej miery človeka zbavujú výlučných autorských práv na vlastné súbory a umožňuje Microsoftu, aby tieto súbory ľubovoľným spôsobom využíval v komercii, vrátane predávania tretím stranám.

7. Snaha zničiť všetku softvérovú konkurenciu.

Windows 10 by mohol upraviť spôsob inštalovania súborov podobne ako Android, t.j. smeli by sa inštalovať programy výlučne cez platený Windows Store, kde by boli iba programy schválené Microsoftom. Všetky bezplatné freewarové a open source programy, ako aj staré stále funkčné verzie zo starších Windows systémov, by už užívateľ nemohol používať a musel si zakúpiť novú verziu od vopred určeného zoznamu producentov.

349661

18.06.2016 17:48

Byla poslankyně Jo Cox prostě obětována?

aeronet

pozorovateľ 217.?.?.?

Veľmi zaujímavý článok na aeronete, že v informáciach o útoku na Jo Cox je až šokujúce množstvo nezrovnalostí:

http://aeronet.cz/news/glad-shes-gone-jo-coxova-by...

349662

18.06.2016 18:48

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: cortana

pozorovateľ 217.?.?.?

Pointa je inde. Všetky tieto prístroje s hlasovým ovládaním, či už sa jedná o Cortanu vo Windows, Siri v smartfónoch, Echo od Amazonu alebo okuliare od Googlu, fungujú na zhodnom princípe. Nepretržite nahrávajú všetky zvuky v okolí, dátový tok posielajú na servery materskej firmy, tam algoritmy zvuk analyzujú na kľúčové slová a keď rozpoznajú nejaké známe príkazové slovo, tak vykonajú nejakú akciu.

Podstatné však je, že pre vybraného užívateľa môže byť nastavené ukladanie všetkých nahrávok, resp. nejaký automatický prepis do textovej podoby (s angličtinou je to už značne dobre zrealizované) a analyzovať ich následne na výskyt rôznych iných "kľúčových" slov.

A plány globalistov idú ešte ďalej. Pred časom som čítal články o "inteligentnej domácnosti", kde by boli všetky domáce spotrebiče (od televízora až po žiarovky) ovládané pomocou hlasu. Samozrejme všetky s wifi pripojením na internet a príkazy prekladané do strojového kódu na vzdialenom serveri. Systém, pri ktorom by aj Orwell bledol závisťou.

349668

19.06.2016 15:53

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: Toto je náš trest za chuť krást

pozorovateľ 217.?.?.?

Ja by som ešte doplnil jednu taktiku, ako Microsoft získal svoje monopolné postavenie - a to infiltrovanie do školskej výuky.

Zažil som to v dobe štúdia: len zopár rodín malo doma počítač a väčšina bežala pod DOSom. Na škole v rámci hodín informatiky sa ale z nejakého nepochopiteľného dôvodu po pár hodín venovaných DOSu, pár hodinách venovaných Norton Commanderu, všetka ostatná niekoľkoročná výuka venovala výlučne produktom Microsoftu:
- Windows 95
- Word
- Excel
- Access (!!!!) . Hlavne u toho Accessu to bolo úplne absurdné, pretože v tej dobe (a ani o mnoho rokov neskôr) ho prakticky nikto nepoužíval, ale aj tak stále bazírovali na jeho zvládaní na všetkých stredných aj vysokých školách.

Podstatné je, že vzhľadom na to, že žiaci boli zo školy už vopred naučení, ako robiť s MS Office, všetky firmy automaticky kupovali práve tento softvér, pretože vedeli, že noví zamestnanci s ním budú vedieť automaticky bez zaškolovania pracovať. Všetky konkurenčné kancelárske programy (T602, Ami Pro a iné) v krátkej dobe skrachovali.

MS Office je vlajkovou loďou Microsoftu a bol pravdepodobne hlavným dôvodom, vďaka ktorému sa podarilo monopolné presadenie Windows v podnikateľskej sfére.

Mimochodom, podobnú stratégiu úspechu využil v Nemecku tiež SAP, ktorý sa taktiež v dobe svojho začínajúceho rozvoja natlačil do výukového programu škôl.

349733

21.06.2016 10:57

NATO říká, že nyní má důvod pro útok na Rusko

Vcelku pôsobivé pokrytectvo...

pozorovateľ 217.?.?.?

Vďaka Snowdenovi je známe, že americká NSA odpočúva všetko a každého a neštíti sa ani sofistikovaných praktík nabúravania vládnych počítačov po celom svete. A oni budú niečo vyčítať Rusku???

Prehľad praktík americkej NSA pri sledovaní internetu. Stručné zhrnutie podľa knižky Glenna Greenwalda: Nikto sa neskryje.

Kapitola 3. Prehľad techník, akými NSA monitorovala dáta z internetu
http://www.hlavnespravy.sk/za-hranicami-absurdity-...

Kapitola 4. Škody spáchané odpočúvaním. Význam súkromia v živote človeka.
http://www.hlavnespravy.sk/nemecko-v-style-velkeho...

Jeden zo Snowdenových dokumentov dokonca ukazoval, že NSA má rozpracované postupy počítačových útokov na priemyselnú infraštruktúru krajiny. Dokážu vyradiť z činnosti elektrárne, vodárne, na diaľku vymazať firemné databázy a rôzne ďalšie aktivity, ktoré by mohli vážne ohroziť beh štátu. Asi si vie každý predstaviť, aké dôsledky by malo, keby NSA napríklad zhodila (alebo ešte horšie, zmanipulovala) počítače v nejakej jadrovej elektrárni. Že niečoho takého sú technicky schopní, dokázal pred rokmi vírus Stuxnet, ktorý dokázal pomocou falošných dát vyradiť z činnosti iránske centrifúgy na obohacovanie uránu a to po dlhé mesiace bez toho, aby si obsluha čokoľvek všimla.

349804

21.06.2016 20:54

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: šmírování z WIndows odstranit NELZE !

pozorovateľ 217.?.?.?

Ad zabezpečenie súkromia...

Poviem moju skúsenosť s "telemetriou" vo Windows 7.

Po tom, čo sa tam postupne nainštalovali rôzne záplaty testujúce "pripravenosť" systému na prechod na Win 10, tak mi začal robiť firewall chaotické poplachy, že niečo sa snaží komunikovať s internetom. Keď som skúmal príčinu, vždy mi to ukázalo proces svchost.exe, ktorý je za normálnych okolností zodpovedný za sťahovanie a inštaláciu záplat a množstvo základných činností Windows.

No a čo teraz s tým? Ukázalo sa, že všetky tieto skryté "telemetrické" programy využívajú ako komunikačný bod práve svchost.exe, cez ktorý preposielajú svoje požiadavky von. Ako to zablokovať vo firewalle, keď:
1. svchost je to legitímny windows proces
2. existuje v asi 10 inštanciách naraz a z kažej inštancie beží niekoľko samostatných vlákien procesu
3. a ide cez neho najrôznejšia komunikácia, od overovania licencie, cez sťahovanie bezpečnostných záplat až po utajené odosielanie neznámych "telemetrických" dát na server Microsoftu.

Klasickým firewallom sa toto nedá ošetriť.

Predpokladám, že podobnú schému komunikácie bude používať aj Windows 10.

349821

25.06.2016 10:24

Referendum o Brexitu je nezávazné

Referendové pravidlá v Európe

pozorovateľ 217.?.?.?

Keby sa niekomu hodilo:

Referendové pravidlá v Európe. Zaujímavé na tom je, že západné krajiny buď nemajú inštitút referenda vôbec povolený, alebo je zdegradovaný na nezáväzné doporučenie, popríprade je z referenda vylúčená väčšina zaujímavých tém (ľudské práva, medzinárodné zmluvy). Naopak východoeurópske krajiny majú vo väčšine prípadov výsledky referenda automaticky záväzné, ale pre zmenu veľmi skomplikované požiadavkami na 50% kvórum účasti.
https://diskuter.wordpress.com/2015/01/13/referend...

Tu je prehľad možných obštrukcií, ktoré má Británia k dispozícii, aby zablokovala naplnenie referenda. Od naťahovania času pomocou odstúpenia Camerona, cez rebéliu poslancov, ktorí nie sú výsledkom referenda právne viazaní, až po ekonomické sankcie zo strany EU, s cieľom poškodiť Britániu natoľko, aby v nasledujúcom referende sami žiadali o návrat do EU
http://www.hlavnespravy.sk/bezpecnostny-analytik-z...

A len pre zaujímavosť. Internetové hlasovania o Czexite a Slovakexite

Anketa na Idnes s účasťou okolo 100 000 hlasujúcich dosiahla 53% za výstup.
http://zpravy.idnes.cz/ctenari-idnes-cz-anketa-cze...

Anketa na Hospodárskych novinách o Slovakexite dosiahla 67% za výstup, potom niekto dostal príkaz výsledky sfalšovať a v priebehu hodiny padlo číslo na 51% za zotrvanie. Letmý pohľad ukazuje, že v ankete hlasovalo viac ľudí, než navštívilo stránku s anketou.
http://medzicas.sk/podivne-hlasovanie-v-hospodarsk...

Anketa na Hlavných Správach (v pravom hornom rohu) udáva 90% za výstup
http://www.hlavnespravy.sk/#ViewPollResults

349972

Pred časom som sa prehrabával rôznymi staršími textami v súvislosti gender ideológiou a narazil som na dych vyrážajúce absurdnosti v súvislosti so Švédskom.

- existuje švédska škôlka Egalia, kde v rámci rovnoprávnosti nepoužívajú zámená on a ona, ale akúsi formu "ono", aby si deti slobodne zvolili rod. Všetky rozprávkové knižky sú s homosexuálnou tematikou (dvaja žirafiaci si adoptujú krokodílie vajíčko, rozprávky princ a princ)

- v jednej švédskej škole nútili učitelia žiakov napísať rodičom fiktívny list na rozlúčku pred samovraždou

- švédske feministky zriadili komisiu, ktorá známkuje genderovú korektnosť filmov. Genderovo správny film by mal mať nejakú ženu v typicky chlapskej roli. Väčšina filmových hitov z posledných rokov v tomto genderovom hodnotení totálne prepadla.

- švédske feministky presadzovali zákon, zakazujúci mužom močiť postojačky. Vraj bude vďaka tomu viac rovnosti a menej špiny

- švédske feministky navrhovali zákon univerzálnej dane pre mužov, ktorá má odčiniť všetky zločiny, ktoré muži spáchali alebo ktoré spáchajú v budúcnosti.

- švédske feministky presadili, že zo štátneho znaku s levom bol odstránený jeho penis

- aktivistky vyvíjali na švédskych výrobcov hračiek nátlak, aby začali ponúkať "genderovo korektné" hračky a reklamy na ne. Podľa týchto nových reklám sa chlapci hrajú s domom pre bárbie a dievčatá sa naháňajú so samopalmi.

- na hodinách sexuálnej výchovy bol kvízový test a jedna z odpovedí bola "dievča, čo spí s každým = žinenka"

- v švédskej televízii v detských programoch vystupujú spievajúce penisy a vagíny

- v švédskych škôlkach deti robia súťaže v nafukovaní kondómov

- švédskych škôlkarov donútili zúčastniť sa gay pochodu

- istý švédsky fotograf, po tom, čo opakovane kritizoval bezbrehú imigračnú politiku švédska, skončil zavretý na psychiatrii. Keďže nenašli žiaden paragraf na jeho uväznenie, tak ho označili za duševne chorého paranoika a zavreli na psychiatriu.

- miera znásilnení žien v Švédsku sa blíži rekodným hodnotám v rámci celého sveta a približuje sa stavu vo vojnových zónach. Priemerná švédska žena má pravdepodobnosť 1:4, že bude počas svojho života aspoň raz znásilnená, pričom 90% znásilnení pripadá na imigrantov. Oproti minulosti vraj došlo k neuveriteľnému 1500násobnému nárastu počtu znásilnení.

- švédska juvenilná justícia je podobne rozsiahla a bezohľadná ako tá nórska, len sa o tom menej hovorí. Bol prípad, kedy pri odobratí dieťaťa použili proti matke ohlušujúci granát, bežné sú prípady únosov detí priamo zo školy, v jednom prípade kvôli odobratiu detí zadržali rodinu dokonca v lietadle pred odletom.

- švédska polícia zatkla muža na ulici, pretože bol príliš svalnatý. Odôvodnili to podozrením na užívanie zakázaných steroidov, takže muž skončil vo väzení a polícia urobila u neho domovú...

Automaticky kráceno

350308

...pokračovanie...

a polícia urobila u neho domovú prehliadku.

- švédsko sa snaží presadiť nielen kvóty na počet žien na úradoch, ale najnovšie už aj kvóty na počet imigrantov medzi zamestnancami.

- pracujú na zrušení oddelených záchodov pre mužov a ženy.

- pracujú na zrušení výrazov "chlapci" a "dievčatá", tlačia na zrušenie rozdelenia oblečenia na mužské a ženské

- politická strana Feministická iniciatíva požaduje: prevýchovné tábory pre mužov, zrušenie armády, absolútne otvorenie hraníc, zákaz domácich úloh pre žiakov, povolenie polygamie, zákaz používania áut, zákaz konzumácie mäsa v pondelok, povinná sexuálna výchova v škôlkach.

- švédske feministky otvorene obhajujú moslimských útočníkov znásilnení švédskych žien. Dokonca vystúpili s internetovou kampaňou, v ktorej vyzývajú bielych Švédov, ktorí by sa chceli postaviť na obranu svojich žien, aby sa do toho nestarali.

- bojovníci ISIS, ktorí sa vrátia do krajiny dostanú zadarmo bývanie, podporu a dokonca opateru psychológa.

a mnoho ďalšieho.

Informácie spolu s linkami na zdroje prebraté hlavne odtiaľto:
https://diskuter.wordpress.com/2015/01/09/sexualna...
http://dfens-cz.com/svedska-utopie/

Pri študovaní tých textov ma zo spätného pohľadu zaujalo, že väčšina správ o škandáloch so sexuálnou výchovou na školách pochádzala hlavne z dvoch krajín: na prvom mieste Švédsko, na druhom mieste Nemecko.

Pre zaujímavosť: Švédsko bolo prvou krajinou na svete, ktoré spustilo v 60.rokoch tzv. sexuálnu revolúciu, ktorá spočívala v uvoľnení mravov a tolerancii promiskuity. Dnes vidieť, kam sa za tých 40 rokov odvtedy dopracovali...

350309

11.07.2016 09:09

Levicová politička: Je horší, když ženy znásilňují švédští muži, než když to dělají přistěhovalci

O tom, ako feministky obhajujú islamské násilie proti ženám

pozorovateľ 217.?.?.?

Feministky sa dlhú rolu pasovali do role hovorkýň žien v boji za ich práva, za ich rovnoprávnosť a za ochranu žien proti násiliu zo strany mužov. O to viac paradoxne pôsobí, keď tieto neomarxistky náhle otočia rétoriku a začnú obhajovať farebných imigrantských násilníkov, ktorí majú zjavne v očiach feministiek zjavne vyššiu spoločenskú hodnotu, než ich ženské obete.

Keby to bol ojedinelý prípad zo Švédska, človek by to ešte pochopil, ako omyl v systéme. Ale rovnaká podpora moslimských násilníkov zo strany feministiek ide naprieč celou Európou:

Výber zopár článkov:

Utečenci, vitajte, reagujú na násilnosti v Kolíne feministky. Nemci sú vraj horší ako imigranti
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Utece...

Tu je prípad švédskych feministiek, ktoré obhajovali moslimských sexuálnych útočníkov:
http://medzicas.sk/svedsko-ide-dole-vodou-cast-2-z...

A tu prípad z Francúzska. Skupina študentov vyzývala, aby si dievčatá vyskúšali jeden deň v škole v hidžábe. Škola sa od akcie dištancovala, naopak feministky ju podporili:
http://www.novinky.cz/zahranicni/401720-den-hidzab...

Naozaj má ešte niekto dojem, že feministky bojujú za prospech bežných žien?

V rámci prevencie násilia zakážu dievčatám nosiť v kabelke slzný sprej. Pod hrozbou či už pokuty (Dánsko) alebo polročného väzenia (Švédsko).

Dánsko: http://www.novinky.cz/zahranicni/392948-danka-se-u...

Švédsko, Fínsko: https://www.youtube .com/watch?v=J6kjvWKuVkE

A ešte jeden prípad zo Švédska

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1488...

Švédské feministky právě zahájily kampaň proti mužům, kteří by je snad z nějakých nepochopitelných důvodů chtěli bránit před znásilněním ze strany imigrantů.

Feministky ve Švédsku vystartovaly s akcí namířenou proti mužům, kteří jsou po zavraždění dvaadvacetileté pracovnice střediska pro tzv. uprchlíky ochotni vzít spravedlnost do vlastních rukou. Založily hashtag #inteerkvinna („netvoježena“) a píšou o své nenávisti k rasismu, fašismu, bílým mužům a jiným věcem, které se v souvislosti s výše uvedeným zavražděním mladé ženy probouzejí. Emotivně varují, že se Evropané stavějí proti imigrantům. Feministky prohlašují, že se bojí švédských nacionalistů, kteří je mohou sexuálně obtěžovat.

--------
A mierne mimo tému: o pozadí feminizmu, jeho prepojení na neomarxizmus a homosexuálneho hnutia a o jeho skutočných cieľoch:

https://diskuter.wordpress.com/2015/07/07/frankfur...

350311

11.07.2016 10:18

Putin to nevydržel a varoval novináře před válkou

Roky trvajúca jadrová vojna, boj proti družiciam a život elít v krytoch

pozorovateľ 217.?.?.?

Niekoľko tém, na ktoré sa v médiach zabúda:

1. Roky trvajúca jadrová vojna:

Úryvok z jedného článku:

Televize v atmosféře zvýšeného zbrojení začaly produkovat pořady předvídající scénáře raketové jaderné války. Obrovský ohlas, který vyvolal v roce 1983 film Den poté (The Day After) televizní společnosti ABC, vypovídá o tom, jak silný byl strach z jaderného nebezpečí ještě v 80. letech. V den vysílání film zhlédlo sto milionů lidí a dodnes se jedná o jeden z nejsledovanějších televizních pořadů. Společnost ABC dokonce zřídila zvláštní telefonní poradenskou linku určenou emocionálně rozjitřeným divákům.

Ve filmu byla zachycena klasická vize té doby - několik tisíc raket bude použito během pár dní, pak válka skončí. Zemřou miliony lidí, přeživší budou většinou trpět nemocí z ozáření. Málokdo si tehdy uvědomoval, že pokud by jaderná válka jednou začala, mohla by trvat celé měsíce, ba i roky. Tisíce dalších hlavic by neúprosně hledaly ty, kdo přežili první údery.

úryvok z článku Život v týlu. Strach z jaderné války v USA, ktorý vyšiel v časopise Válka speciál: 74 let vývoje atomových zbraní (vydané 06/2016)

Tento scenár by mohol byť do istej miery odstrašujúci pre vojnových štváčov, pretože by elitám ani po niekoľkých rokoch od vojny nedával istotu bezpečia prežitia.


2. Protidružicová vojna na obežnej dráhe Zeme

K navádzaniu balistických rakiet ako aj k prieskumu a vyhodnocovaniu výsledkov útoku je nutné využitie satelitov na obežnej dráhe Zeme. GPS satelity sú zodpovedné za navádzanie rakiet, špionážne satelity za vyberanie cieľov a kontrolu úspešnosti útoku.

Pokiaľ by došlo k ostrému konfliktu, jeden z prvých krokov obrany bude snaha o zničenie satelitnej siete na obežnej dráhe. Rusi aj Američania majú množstvo protisatelitových zbraní, od kinetických projektilov cez laserové oslepovače. Po zničení časti družíc sa na obežnej dráhe rozšíri mrak rýchlo letiacich trosiek, ktorý pravdepodobne v horizonte hodín zničí úplne všetky družice na príslušných obežných dráhach, vrátane telekomunikačných a meteorologických satelitov. Technologicky sa tak na niekoľko storočí prepadneme do doby pred začiatkom kozmického veku, pretože troskami zaplnená obežná dráha sa niekoľko storočí nebude dať používať (ako vôbec niekedy v budúcnosti)


3. Život elít v protiatómových krytoch

Toto je tiež téma, ktorá sa vôbec nerozoberá. V prípade globálnej vojny a stiahnutia sa do protiatómových krytov môžu byť životy "elít" v priamom ohrození. V takto vyhrotených situáciach totiž dochádza k rozpadu pôvodného rebríčka hodnôt a je veľmi pravdepodobné, že tieto elity budú pozabíjané vlastnými ochrankármi v snahe zlepšiť si vlastné vyhliadky prežitia a zabezpečiť viac zo zásob potravín.

350318

12.07.2016 10:22

Co je NATO – skutečně?

USA a NATO už od konca druhej svetovej vojny nepretržite plánovali prekvapivý jadrový útok proti ZSSR...

pozorovateľ 217.?.?.?

...hlavne v dobe, kedy Rusko ešte žiadne jadrové zbrane nemalo.

Aby som to sem nekopíroval dvakrát, tak dávam link na môj starší text so sumarizáciou plánov Unthinkable, Totality, Dropshop, Charioteer až po SIOP z rokov 1945 až 1960:
http://www.zvedavec.org/nazory_6945.htm#ptr349341

Pred pár mesiacmi americké archívy zverejnili podrobnosti plánu SAR z rokov 1956-1959, ktorý s desivou detailnosťou popisuje zoznam cieľov určených na likvidáciu.

Tento dokument obsahuje zoznam viac ako 1200 lokalít, ktoré boli určené na likvidáciu, z toho niekoľko stoviek pripadá na územia Východnej Európy a Číny. Niekoľko desiatok miest určených na zničenie bolo aj na území Československa. Keď sa človek detailne pozerá na tento zoznam, s údesom zistí, že na likvidáciu boli vybraté prakticky všetky väčšie mestá v Československu, s Prahou a Bratislavou na vysokých stupňoch priority.

Mrazivá sumarizácia týchto miest sa objavila nedávno na jednom blogu:
http://karolondrias.blog.pravda.sk/2016/07/03/zoznam-miest-na-slovensku-a-v-cesku-ktore-usa-planovali-bombardovat-jadrovymi-zbranami/

Pri podrobnom skúmaní textov vyplýva, že NATO v rámci prekvapivého útoku plánovalo zhodenie 4 ťažkých vodíkových bômb na Bratislavu, 3 vodíkové bomby na Brno, 5 vodíkových bômb na Ostravu, 2 vodíkové bomby na Pardubice, 3 vodíkové bomby na Plzeň, 5 ťažkotonážnych vodíkových bômb na Prahu a bomby slabšej ráže na prakticky každé väčšie mesto v ČR a SR. Číselník typov plánovaných bômb nebol odtajnený, ale dá sa predpokladať, že sa jednalo o použitie vodíkových bômb so silou od 200 kT až po veľmi silné ráže o 1,7-6 MT.

Zverejnené texty nie sú kompletné, takže napríklad nie je zrejmé, čo presne znamenali jednotlivé číselníky pri vojenských objektoch v rámci konkrétneho mesta. Dávam ale do pozornosti kódové číslo 275, ktoré sa nachádza v zozname vojenských cieľov pri každom jednom meste. Tento kód označuje cieľ "population", t.j. likvidácia civilného obyvateľstva bola v mnohých prípadoch hlavným a jediným dôvodom útoku na mesto.

Len by som ešte dal ako poznámku, že autor blogu podľa mňa chybne interpretuje dané číselníky a zamieňa zoznam vojenských objektov v meste s počtom plánovaných bômb. Napríklad Praha má vymenovaných asi 60 vojenských objektov a k nim 5 súradnicami označnených lokalít. Autor blogu to ale interpretoval spôbosom, že sa jednalo o plán zhodenia 60 bômb, čo je podľa môjho názoru nezmysel.

Ďalšie články súvisiace s týmto odtajneným dokumentom:
http://zemavek.sk/articles/view/pentagon-chcel-zni...
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/390162-us...
http://zpravy.idnes.cz/usa-jaderna-bomba-0ek-/zahr...
[url]http://www.protiprudu.org/usa-planovalo-zhodit-atomov...

Automaticky kráceno

350353

12.07.2016 10:24

Co je NATO – skutečně?

RE: USA a NATO už od konca druhej svetovej vojny nepretržite plánovali prekvapivý jadrový útok proti ZSSR...

pozorovateľ 217.?.?.?

...pokračovanie...

http://www.protiprudu.org/usa-planovalo-zhodit-ato...

Ešte by som v tejto súvislosti zdôraznil niekoľko ukážok mimoriadne cynického uvažovania amerických plánovačov:

- plánovali zhodenie niekoľkých vodíkových bômb na Východný Berlín, pričom ich ani trochu netrápilo, že v dôsledku toho zabijú aj mnoho obyvateľov Západného Berlína

- plánovali zhodenie bômb na maďarské mestá na rakúskom pohraničí, pričom ich netrápilo, že tým budú postihnutí aj ľudia v neutrálnom Rakúsku

- podobne plánovali zhodenie bômb poblíž hraníc s neutrálnym Fínskom

- Čína v dobe vytvorenia plánu nemala žiadnu vlastnú jadrovú bombu ani sa nevyjadrovala, že by bojovala ako spojenec ZSSR. Napriek tomu v zozname figuruje plán na masívne bombardovanie čínskych veľkomiest.

- celý ten boj proti komunizmu a za "oslobodenie" okupovanej východnej Európy plánovali zrealizovať spôsobom, že by zabili prakticky všetkých obyvateľov na tomto území. Skúsil som pozrieť osud môjho mesta v simulátore a vyšlo mi, že aj pri použití konzervatívneho odhadu sily 200 kT by jediná bomba zabila úplne každého v danom meste. Pokiaľ by zhodili podobné bomby na všetky mestá zo zoznamu, rádioaktívny spad by spoľahlivo zamoril aj celé okolité územie a zabil aj všetkých ľudí z okolitých dedín, ktoré neboli cieľom priameho úderu. Ten plán bol tak precízne vypracovaný, že v prípade absencie protiatómovej obrany (a tá v tej dobe naozaj neexistovala), by údery a následný spad zabili naozaj všetkých alebo aspoň drvivú väčšinu ľudí daného štátu.

Celý tento plán, podobne ako predošlé plány vychádzal z predpokladu prekvapivého úderu, pričom sa očakávalo, že USA a štáty NATO utrpia minimálne alebo žiadne škody z odvetného úderu. Dá sa predpokladať, že po pár týždňoch/mesiacoch od útoku, keď by opadla najhoršia rádioaktivita, by vojská NATO zamierili na územie východného bloku aby toto vyľudnené územie obsadili a rozdelili si jeho zdroje.

350354

15.07.2016 14:45

Kdo seje vítr, sklízí bouři

RE: Nadpis článku nie je presný

pozorovateľ 217.?.?.?

Nechávam na zamyslenie:

Imigrantská vlna: zrada politikov proti vlastným národom a čo proti tomu podniknúť
https://diskuter.wordpress.com/2016/06/10/imigrant...

350438

25.07.2016 11:45

O strachu

Je to zložitejšie...

pozorovateľ 217.?.?.?

Dobrý deň pán Stwora.

To je pomerne zložitá téma a dá sa na to pozerať z niekoľkých pohľadov.

Za prvé: cením si toho, že máte odvahu publikovať web pod svojím plným menom. Podobne ako trebárs bloger "Vlk" z vlkovobloguje alebo admin Ján Korál z NWOO.

Za druhé: rovnako dobre chápem každého, kto dáva prednosť anonymite pri publikovaní riskantných textov. Ukážkovým príkladom je šéfredaktor VK z aeronetu, ale aj množstvo ďalších blogerov a portálov.

Nejde tu len o vyslovenú zbabelosť. Ide tu aj o ochranu svojej rodiny (viete si predstaviť, ako leží elitám v žalúdku šéfredaktor z aeronetu?) a tiež o istú mieru osobnej slobody vo vyjadrovaní (môžem písať aj o politicky silne nekorektných témach, kde by som si inak musel dávať veľký pozor na jazyk, prípadne tému úplne obísť).

Tu totiž vôbec nejde len o riziko právneho prenasledovania za texty. (Možno trochu aj áno, človek pri súčasnom nástupe fašizmu nikdy nevie, čo bude o pár rokov a či v súčasnosti normálny text s kritikou islamizmu nebude o pár rokov hodnotený ako trestný čin). Hlavný problém je ale v tom, že človeka si môžu vyhliadnuť na pomstu neoficiálnu a terorizovať jeho rodinou, prípadne ho vyhodiť z práce a podobne.

V tomto smere je predsa len rozdiel, či pod plným menom publikuje niekto v dôchodkovom veku, alebo či sa jedná o mladého človeka s rodinou a celou budúcnosťou pred sebou. Nevyčítajte im to.

Je tu aj ďalší faktor a podľa mňa veľmi dôležitý. Tým, že ľudia majú možnosť písať anonymne, tak NWO má problém všetkých týchto ľudí podchytiť. Síce sa to dá zrealizovať analýzou internetovej prevádzky a súdnymi žiadosťami o vydanie IP adries, ale je to pomalé, drahé a v prípade anonymizérov takmer nemožné. To značne globalistom komplikuje snahu o podchytenie opozície.

Tým, že vyzvete ľudí, aby vyšli z anonymity, tak dáte systému možnosť urobiť si kompletný zoznam problémových osôb a keď príde vhodná doba, tak systém tieto osoby bude môcť rýchlo odstaviť.

Momentálne sa ešte nenachádzame v aktívnom boji proti NWO, ktorý by si vyžadoval hrdinov a mučedníkov. Momentálne stále celý boj spočíva v rozplietaní informácií o sprisahaní v pozadí a prezentovaní týchto informácií čo najširšej verejnosti. A práve táto časť boja sa dá dobre realizovať aj pod rúškom anonymity. Je to tak trochu ako partizánsky informačný boj. Dôležitá je akcia (zverejnená informácia) a nie kto ju zverejnil. Ani tí partizáni by do boja nešli, ak by boli známe ich mená a vedeli by, že pomsta postihne ich rodiny.

Takže ešte raz to zopakujem: snaha o anonymitu nemusí automaticky znamenať zbabelosť, ale je to skôr zodpovednosť v zmysle nepodceňovať protivníka a nevystavovať zbytočným rizikám svojich blízkych.

350781

26.07.2016 21:13

O strachu

Anonymita je forma ochrany pred obťažovaním zo strany slniečkárov...

pozorovateľ 217.?.?.?

Napíšem praktickú situáciu... Určite si spomínate pred pár týždňami na aféru poslankyne Nytrovej, ktorá v rozprave k téme homosexuálnych adopcií spomenula súvis homosexuality s pedofíliou a rôzne ďalšie nebezpečné faktory homoadopcií (promiskuita homosexuálov, domáce násilie atď).

Určite každý postrehol, aký divoký mediálny lynč sa okolo toho strhol. Pritom všetko, čo povedala, bola pravda a dá sa pri troche googlovania ľahko dokázať odbornými štúdiami. Napriek tomu bolo navrhnuté vylúčenie zo strany a výzvy k verejnému ospravedlneniu.

Dajme tomu, že by som do diskusií pod novinovými článkami začal vkladať linky na vedecké práce, ktoré dokladujú jej tvrdenia, že homosexualita sa naozaj často kryje s pedofíliou. Alebo vedecké práce dokladujúce výskyt HIV v homo-komunite. Skrátka čokoľvek na podporu trvdení danej poslankyne.

Je jasné, že z právneho hľadiska by nebol žiaden dôvod, aby človeka za také texty poťahovala polícia. Je však veľmi pravdepodobné, že homosexuálni aktivisti by takéto niečo len tak neodpustili a v prípade reálnej identity by mal človek na krku dlhé mesiace trvajúci mediálny lynč, obťažovanie svojej rodiny, vyhrážky najrôznejšieho typu až po riziko osobnej pomsty nejakého príliš afektovaného a "deprimovaného" aktivistu.

Dávam sem práve tento príklad, pretože pred dvomi rokmi prebiehala na Slovensku veľmi emotívne vyhrotená diskusia o témach registrovaných partnerstiev a nenávisť homoaktivistov v tých diskusiách dosahovala intenzity, ktorá ďaleko presahovala čokoľvek, čo predvádzajú dnešní "hate free" slniečkári.

Mimochodom, asi to nie je náhoda, že pred 3 rokmi hlavný mediálny magnát Murdoch prišiel s názorom, že anonymita v diskusiách pod novinovými článkami je škodlivá vec a že ju treba odbúrať. A v priebehu pár mesiacov všetky veľké média začali tvrdo pracovať na de-anonymizovaní svojich diskutérov. V ČR to dotiahli do dokonalosti, bez odoslania naskenovaného OP sa napríklad nedá zaregistrovať do diskusie v Idnes. Na Slovensku podmienili diskusie na SME predplatným v podobne 1 eura mesačne (samozrejme platiť sa dalo iba z účtu), ostatné portály pre zmenu smskovými autorizáciami (na Slovensku neexistujú anonymné SIM karty). Keby k týmto prípadom dochádzalo postupne a náhodne, veril by som tomu, že išlo iba o skvalitňovanie diskusií. Ale keďže všetky média tieto novinky zaviedli v rovnakej dobe, verím tomu, že to bolo cielené. A že niekomu anonymné diskusie veľmi prekážali.

350889

26.07.2016 21:26

O strachu

RE: Poznamky...

pozorovateľ 217.?.?.?

>>Jednak neni pravda, ze nejhorsi je "podani vysvetleni". V Nemecku zacali
>>zabavovat pocitace.
>
>Ale no tak. Ušlo vám par detailů. My nežijeme v Německu, neživíme 2
>miliony kobylek, necítíme "historickou vinu". Pokud je podezření z
>trestného činu, může policie na celém světě zabavit počítače. I u
>nás. Takže obecné prohlášení "začali zabavovat počítače" by se
>slušelo doplnit kdy, za jakých podmínek a zda to bylo s nařízením soudce
>nebo jen svévolný akt.

Toto by som vôbec nepovažoval za banálnu vec. Dlho som si myslel, že v prípade takého problému si vystačím so zálohovaním. Lenže prípad nedávnej razie voči Adamovi B. Bartošovi ukázal, že keď polícia chce, tak zabaví úplne všetko, od počítačov, zálohovacích externých harddiskov, DVD diskov, doma aj na firme, až po všetky mobilné telefóny. Človek zostane doslova bez dát...

Podobný prípad sa udial nedávno aj v Nemecku. Polícia urobila raziu za protiutečenecké texty na facebooku a asi 60 ľudí buď pozatýkala a zabavili im počítače.

Perspektíva vrátenia techniky môže byť v horizonte dní (ak si polícia iba skopíruje dáta), alebo v horizonte mesiacov či rokov (ak budú tvrdiť, že počítač musí analyzovať odborník). Pre človeka, ktorý má v počítači dáta súvisiace s prácou (napríklad účtovníctvo, faktúry, kontakty na zákazníkov), to môže byť fakt veľký problém...

Ohľadom prenasledovania ľudí za text na internete, tu je zopár varovných prípadov:

http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/nemecky-par-od...

http://www.hlavnespravy.sk/nemecke-urady-sa-vo-vel...

http://www.aktuality.sk/clanok/355841/na-facebooku...

350891

11.08.2016 20:04

Místo jaderného odzbrojení jsou tu americké atomové bomby pro Evropu

Amerika už od konca druhej svetovej vojny neprestáva snívať o prekvapivom jadrovom útoku proti Rusku...

pozorovateľ 217.?.?.?

Ešte v dobe, keď ZSSR nemal žiadnu jadrovú bombu (a Američania sa mylne domnievali, že ani tak skoro mať nebude) tak mali rozpracované početné plány, ktoré počítali s prekvapivým jadrovým úderom proti ruským veľkomestám, pričom kalkulovali s tým, že oni sami neutrpia žiadne vlastné škody.

Podorobnejšie som to už písal v predošlých príspevkoch, takže sem dám iba linky:

Plány Unthinkable, Totality, Charioteer, Dropshot, SIOP a ďalšie
http://www.zvedavec.org/nazory_6945.htm#ptr349341

Odtajnený plán SAR z konca 50. rokov, ktorý okrem iného detailne popisoval plány na bombarodvanie vodíkovými (!) bombami proti krajinám Východnej Európy, vrátane Československa
http://www.zvedavec.org/nazory_6981.htm#ptr350353

Všetky tieto plány vychádzali z primárneho predpokladu, že Rusko buď jadrové zbrane vôbec nevlastní, alebo že USA má prevahu 10:1 v počte a navyše je chránené oceánom pred odvetným úderom. USA pritom mohli k prekvapivému útoku využiť letecké základne v Západnej Európe a predovšetkým v Turecku. Až s rozvojom raketovej techniky si USA uvedomili riziká vlastných škôd a konečne začali s Ruskom jednať o zmiernení napätia.

Ešte menej je známe, že USA používalo jadrové vydieranie aj proti rôznym ďalším, výrazne slabším nejadrovým krajinám. Len zopár príkladov:

- vyhrážky proti Severnej Kórei a Číne počas Kórejskej vojny. Existoval dokonca pripravený plán leteckého jadrového bombardovania proti 27 čínskym veľkomestám.

- jadrové vyhrážky proti Číne v súvislosti s konfliktom o Taiwan koncom 50.rokov

- vyhrážky Egyptu v súvislosti so Suezskou krízou

- vyhrážky Severnému Vietnamu v súvislosti s americkými neúspechmi vo Vietnamskej vojne

- za zmienku stojí aj úvaha Veľkej Británie, ktorá v prípade neúspechu boja o Falklandy hrozila Argentíne použitím jadrových raketiet Polaris proti vybraným argentínskym mestám.

Posledné udalosti ukazujú, že USA sa svojich snov o jadrovom útoku proti Rusku ani dnes nevzdali. Kedysi argumentovali, že dôvodom zbrojenia je Stalin, komunizmus a nepriateľský politický systém ZSSR. Dnes už v Rusku nie je komunizmus ale rovnaký kapitalizmus a demokracia ako v USA, ale napriek tomu americká rétorika je rovnako nepriateľská, ako v dobe studenej vojny. Jasne to dokazuje, že problémom nebol sovietsky komunizmus, ale záujem USA o ruské územie a o ruské zdroje.

351243

11.08.2016 20:07

Místo jaderného odzbrojení jsou tu americké atomové bomby pro Evropu

Desať pravidel vojnovej propagandy

pozorovateľ 217.?.?.?

1. My nechceme vojnu

2. Vina je výlučne na strane nepriateľa

3. Vodca nepriateľa má démonické rysy (“služobník diabla”)

4. My bojujeme za dobrú vec

5. Nepriateľ bojuje zakázanými zbraňami

6. Nepriateľ sa zámerne dopúšťa krutostí. U nás sa jedná o nedopatrenia

7. Naše straty sú minimálne, tie u nepriateľa enormné

8. Uznávané osobnosti, vedci, umelci a intelektuáli podporujú našu vec

9. Naša misia je posvätná

10. Kto pochybuje o našom spravodajstve, ten stojí na strane nepriateľa (zrada)

Arthur Ponsonby, 1. Baron Ponsonby of Shulbrede (* 16. feb 1871, + 23. marec 1946)

Ponsonby je často citovaný ako autor vety “Keď vypukne vojna, pravda sa stáva jej prvou obeťou“, publikovanej v knihe Falsehood in War-time, Containing an Assortment of Lies Circulated Throughout the Nations During the Great War (1928).

-------------
Pripadá vám to povedomé?

351244

06.10.2016 14:48

Babišovo ANO utužuje korporátní cenzuru a diktaturu v  EU

Zopár doplňujúcich poznámok...

pozorovateľ 217.?.?.?

Mal by som k tomu článku zopár poznámok:

1. Ten nápad s cenzúrou internetu zaručene nepochádza z hlavy komisárky Jourovej. Je to do očí bijúca kópia zákonov, ktoré presadil v minulom roku nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas a ktorý v Nemecku zaviedol cenzúru internetu pod dohľadom kontroverznej neziskovky Antonio Amadeo Foundation, vedenej nemenej kontroverznou Anettou Kahane, bývalou agentkou Stasi.

Viac k téme situácie v Nemecku tu:

Anetta Kahane: Ako bývalá agentka Stasi terorizuje nemeckú verejnosť a internet
https://diskuter.wordpress.com/2016/07/28/anetta-k...

Tu je dvojdielny článok popisujúci, akým spôsobom bola zavedená facebooková cenzúra najprv v Nemecku a potom o pár mesiacov neskôr presne rovnakým spôsobom pre celú EU

https://diskuter.wordpress.com/2016/06/10/facebook...

https://diskuter.wordpress.com/2016/07/27/facebook...

2. Celá tá záležitosť s bojom proti "hate crimes" až šokujúco pripomína nemecký zákon o Volksverhetzung, t.j. o štvaní proti národom. Pôvodne prijatý v 60. rokoch na vysporiadanie sa s dedičstvom nacizmu, v súčasnosti je používaný na umlčiavanie kritkov akejkoľvek vládnej agendy: či už sa jedná o tému homosexualizmu, feminizmu alebo imigračnej politiky. Trestná sadzba 5 rokov.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemec...

Slovo "Volksverhetzung" sa veľmi ťažko prekladá do iných jazykov, navyše aby sa príliš neupozorňovalo na pôvod zákona, vymyslel sa pojem "hate crimes", "zločiny z nenávisti", "zločiny nenávistného prejavu". Ale tá inšpirácia pôvodným nemeckým zákonom je neprehliadnuteľná.

3. Ohľadom vzťahu Jourovej k ANO. Treba si uvedomiť, že eurokomisári fungujú tzv. "úplne nezávisle" a to na komkoľvek, vrátane príkazov vlastného štátu. Úlohou eurokomisárov je "zastupovanie záujmov únie" a pokiaľ ich nezastupujú, strácajú nárok na eurodôchodok.

Je teda absolútne bežné, že eurokomisári v EK konajú v rozpore dokonca aj s názormi strany, ktorá ich tam vyslala. Každého je možné spracovať, či už úplatkom alebo vydieraním. Navyše eurokomisári sú len akýsi hovorcovia. Riadia rezort, ktorý im bol pridelený náhodne, nemajú k nemu žiadnu odbornú kvalifikáciu a tak sa iba podpíšu pod návrh, ktorý za nich vypracoval v pozadí niekto iný, kto nechce byť s tým zákonom verejne spájaný.

O fungovaní Europarlamentu a Európskej komisie viac popísané tu: https://diskuter.wordpress.com/2015/01/13/europsky...

4. A na záver. V súčasnej dobe sa stáva bežnou praxou, že politické strany sú infiltrované neomarxistickými aktivistami, ktorí razia polit...

Automaticky kráceno

352435

06.10.2016 14:49

Babišovo ANO utužuje korporátní cenzuru a diktaturu v  EU

pokračovanie:

pozorovateľ 217.?.?.?

...ktorí razia politiku odlišnú, než je názor vedenia strany. Keď mám dať príklady zo Slovenska:

Robert Fico zo Smeru razí pomerne jasnú protiimigračnú a konzervatívnu politku, ale jeho minister Lajčák (podľa uniknutých dokumentov spriaznený so Sorosom) pretláča presný opak: podporu imigrantom, podporu homo-lobby, financuje podvratné neziskovky zo štátnych grantov.

Richard Sulík zo SaS taktiež vystupuje silne euroskepticky a protiimgrantsky. Napriek tomu väčšinu jeho strany tvoria radikálni liberáli, presadzujúci vítaciu kultúru pre imigrantov, homosexuálne manželstvá a adopcie, legalizáciu drog atď.

Chcem tým povedať, že volič má problém, rozhodnúť sa pre nejakú stranu, pretože v každej strane existuje takéto neomarxistické krídlo, ktorého sa vedenie strany nedokáže zbaviť. Akonáhle sa strana dostane k moci, tak toto ľavicové krídlo sa snaží vplývať na politiku, bez ohľadu na názor šéfa strany. A logicky uvažujúci človek vie, že vyhodiť takých ľudí zo strany nie je jednoduché, pretože by to celé ľako mohlo skončiť palácovým prevratom a zvrhnutím šéfa strany.

352436

17.10.2016 16:28

V Sýrii se strhávají masky

RE: Článek - pár dobrých postřehů, ale ne vysvětlení

pozorovateľ 217.?.?.?

Myslím, že toto sa k tej téme vcelku hodí...

------------------

Ako prebieha pád impéria.
https://diskuter.wordpress.com/2016/10/16/ako-preb...

Paralela s rímskou ríšou, britským impériom a na základe toho odhad budúcnosti amerického impéria.

Článok je veľmi dlhý, ale podstata je asi takáto: veľké impérium sa nikdy nerozpadne okamžite. Podobne ako sa pomaly rozrastalo, tak v dobe úpadku bude postupe pomaly strácať kúsok po kúsku svoje územia, spolu s tým, ako bude slabnúť. Platilo to pre rímsku ríšu, osmanskú ríšu, britské impérium a zrejme bude podobný proces platiť aj pre americkú ríšu.

Samozrejme za predpokladu, že nikomu v USA nepreskočí a v rámci frustrácie nad končiacou sa érou americkej slávy nevyhodia do povetria celý svet v štýle "keď nie my, tak nikto"...

352658

22.10.2016 14:30

Hranice Ukrajiny – historie

Výrazne podrobnejšie o histórii hraníc Ukrajiny...

pozorovateľ 217.?.?.?

Ukrajina

V dávnoveku bolo územie Ukrajiny obývané najrôznejšími národmi. V antickej dobe tu existovalo kráľovstvo Skýthov, na pobreží Čierneho mora existovali grécke a gótske kolónie. Stredná a severozápadná Ukrajina bola osídlená Slovanmi.

V 9.storočí bolo územie pod čiastočným vplyvom Chazarskej ríše, ktorá vyberala na ovládanom území tribút. V roku 882 novgorodský knieža Oleg ovládol Kyjev, čím vzniká prvý východoslovanský štát, Kyjevská Rus. Následne zjednotené vojská Slovanov vedú vojenskú výpravu proti Chazarskej ríši, ktorá je dobytá a jej územie sa ocitá pod vplyvom Kyjevskej Rusi.

Po rozpade Kyjevskej Rusi vzniká niekoľko samostatných kniežatstiev.

V 13.storočí je veľká časť územia dobytá tatárskymi (mongolskými) nájazdníkmi a dostáva sa pod vplyv tatárskej “Zladej hordy”.

Po úpadku moci tatárov sa veľká časť územia dostáva pod vplyv Litovského kniežatstva, na juhu sa vytvoril tatársky Krymský chanát a východ sa dostal pod vplyv Moskovskej Rusi.

V roku 1569 s uzavretím Lublinskej únie prechádza väčšina Litvou ovládaného územia Ukrajiny pod poľský vplyv.

Na juhu stále vládnu Krymskí tatári, vazali osmanského sultána a podnikajú časté lúpeživé nájazdy a odvádzajú miestne obyvateľstvo do otroctva Osmanskej ríše. Z tohto dôvodu sa na dlhú dobu na danom území nedokázalo vytvoriť žiadne trvalejšie osídlenie.

V rokoch 1648-1651 prebehlo veľké kozácke povstanie, ktorému sa podarilo poraziť poľské vojská a viedlo ku vzniku Kozáckeho hejtmanátu, ktorý býva vnímaný ako predchodca dnešnej Ukrajiny.

V nasledujúcich rokoch prebiehali opakované konflikty medzi kozákmi a poľskými vojskami so striedavými pokusmi o zmierenie či dokonca vytvorenie poľsko-litovsko-kozáckej únie.

V roku 1667 bolo územie Kozáckeho hejtmanátu rozdelené medzi Poľsko-litovskú úniu a Rusko, s deliacou čiarou podľa rieky Dneper. Východná ukrajina požívala po pripojení k Rusku ešte po istú dobu určitú mieru autonómie, ktorá bola postupne okliešťovaná, až bola v roku 1764 úplne zrušená.

O niekoľko desaťročí neskôr pri delení Poľska v rokoch 1793-1795 bola k Rusku pripojená aj stredná a západná Ukrajina, s výnimkou Haliče a Bukoviny, ktoré pripadli Rakúsko-Uhorsku.

Koncom 18.storočia bola zlikvidovaná tatárska a turecká moc na juhu Ukrajiny a toto územie sa tiež dostáva pod vplyv Ruska, pod názvom Nová Rus.

V 19. storočí po celej Európe, vrátane Ukrajiny prebiehajú procesy národného obrodenia s požiadavkami nezávislosti, čo viedlo k represiám zo strany Ruska a zákazu používania ukrajinčiny.

Po bolševickom prevrate v roku 1917 prebehla na území Ukrajiny vojna so snahami o nezávislosť od Ruska.

Prvá Ukrajinská ľudová republika (UNR) existovala v rokoch 1917-1919. Územným rozsahom sa UNR značne podobala hraniciam dnešnej Ukrajiny. Po jej porážke sa sa západná Ukrajina stala súčasťou 2.poľskej republi...

Automaticky kráceno

352782

22.10.2016 14:35

Hranice Ukrajiny – historie

RE: Výrazne podrobnejšie o histórii hraníc Ukrajiny...

pozorovateľ 217.?.?.?

pokračovanie:

...stala súčasťou 2.poľskej republiky, zatiaľ čo východná časť sa stala súčasťou ZSSR.

V septembri 1939 bolo na základe zmluvy Ribbentrop-Molotov zabraté územie západnej Ukrajiny, ktoré bolo pod kontrolou Poľska.

Počas druhej svetovej vojny v rokoch 1941-1944 bolo územie Ukrajiny okupované Nemeckou ríšou, pričom v dôsledku tohto obdobia zahynulo 7 miliónov jej obyvateľov.

Po nemeckej porážke boli k Ukrajine pripojené najzápadnejšie regióny Volyň a Halič, ktoré predtým patrili Poľsku.

V roku 1945 za kontroverzných okolností bola Československom odstúpená v prospech ZSSR oblasť Podkarpatskej Rusi, ktorá bola pričlenená do územného celku Ukrajiny.

V roku 1954 z rozhodnutia N. Chruščova bolo pod správu Ukrajiny pripojené ruskojazyčné územie Krymu.

Počas politického chaosu v roku 1991 v ZSSR využila Ukrajina podobne ako početné ďalšie sovietske republiky príležitosť a vyhlásila nezávislosť.

Následný prechod na trhovú ekonomiku sa niesol v podobe veľmi silného hospodárskeho prepadu a všeobecného prepadu životnej úrovne.

V súčasnosti je Ukrajina rozpoltenou krajinou, kde medzi sebou súperia dve pomerne početne vyrovnané národnostné skupiny Ukrajincov (v západej Ukrajine) a Rusov (na východnej Ukrajine). Politická situácia je dlhodobo nestabilná a striedajú sa proeurópeske a proruské vlády, často vymieňané po demonštráciach na námestí. Krajinu tiež ničí vysoká korupcia.

zdroj: https://diskuter.wordpress.com/2016/05/08/historia...

Poznámka: článok je výrazne rozsiahlejší a okrem Ukrajiny sa podobným spôsobom venuje histórii hraníc Litvy, Lotyšska, Estónska a Fínska a ich vzťahu k Rusku... Je to poučné čítanie na pochopenie, prečo sú dlhodobo vyhrotené vzťahy medzi pobaltskými republikami a Ruskom a že riešenie tejto situácie nebude vôbec jednoduché.

352783

23.10.2016 11:24

Hranice Ukrajiny – historie

RE: Výrazne podrobnejšie o histórii hraníc Ukrajiny...

pozorovateľ 217.?.?.?

Súdiac podľa článku, čo som dal vyššie, aj podľa iných indícií, zrejme Ukrajinci už nie sú čistá verzia ruských génov.

Východná Ukrajina, ktorá bola dlhú dobu pripojená k Rusku, bola do značnej miery uchránená tatárskeho vplyvu.

Naopak západná Ukrajina sa podchvíľou s niekým nedobrovoľne mixovala. Najprv s tatármi (Krymský chanát), potom s Poliakmi. Pravdepodobne práve táto prímes poľských a tatárskych génov z nich robí tie povahovo problematické osoby, akými ukrajinci dnes sú. Ľahko manipulovateľní propagandou a zároveň s vyšším sklonom k násiliu.

Neviem posúdiť, ako veľmi sa líši ukrajinčina od ruštiny, pretože zrejme aj tento faktor v krajine budí silné emócie. Pokiaľ by si bola ukrajinčina a ruština natoľko podobná ako čeština a slovenčina, zrejme by tam príliš veľa konfliktov nevznikalo - obe strany by si automaticky rozumeli bez trápenia sa s cudzím jazykom. Ak sú ale oba jazyky vzdialenejšie a vyžadujú prístup štýlom výučby cudzieho jazyka, viem si predstaviť, že to mnohých stresuje a irituje.

Koniec koncov, to je hlavný dôvod konfliktov napríklad aj v Lotyšsku a Estónsku. Lotyština je jazyk vzdialene podobný nemčine a nemá s ruštinou nič spoločné. O to viac, že majú aj odlišné písma (azbuka vs latinka). Podobné je to s estónčinou - to je pre zmenu ugrofínsky jazyk podobný fínštine a tiež nemá s ruštinou nič spoločné. Výuka takto rozdielnych jazykov zaberá človeku obrovské množstvo životnej energie (rádovo 5-10 rokov štúdia jazyka), čo samozrejme každého strašne irituje, ak je k tomu tlačený nasilu. Práve o tom je väčšina národnostných konflikov v krajinách.

352800

25.10.2016 12:07

Establishment zachvátila panika

O tom, že voľby budú zmanipulované, svedčí čoraz viac indícií...

pozorovateľ 217.?.?.?

Členové Bilderbergu: Nezáleží na Trumpovi, Hillary bude americkou prezidentkou tak či tak
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=... (článok z februára 2016, keď sa ešte len rozbiehali primárky)

Voľby v USA: výsledky vraj sfalšuje aj opica (článok z roku 2004)
http://tech.sme.sk/c/1767422/volby-v-usa-vysledky-...

V Spojených štátoch počas volieb použili hlasovacie zariadenia, ktoré môže narušiť aj hacker amatér (článok z roku 2015, veľa sa toho od roku 2004 nezlepšilo)
http://www.hlavnespravy.sk/v-spojenych-statoch-poc...

A najnovšie články:

Trump hovorí o miliónoch “mŕtvych duší” registrovaných v amerických voľbách . 1,8 milióna voličov zaregistrovaných k voľbám už nie sú nažive, ďalších 2,8 milióna je zaregistrovaných naraz vo viacerých štátoch, 24 miliónov voličských preukazov má v sebe rôzne chyby a klamstvá a volebné preukazy boli vydané dokonca aj cudzincom bez amerického občianstva
http://www.hlavnespravy.sk/trump-hovori-o-milionoc...

Voľby budú zmanipulované v prospech Clintonovej. Myslí si to 44% opýtaných.
http://www.konzervativnyvyber.sk/v2/volby-v-usa-bu...

Viac než mesiac pred konaním volieb boli náhodou objavené zapečatené hlasovacie urny s tisíckami už vyplnených hlasovacích lístkov pre Hillary.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/13391/

Milióny amerických voličov sa chystajú hlasovať v predstihu, pomocou poštového hlasovania...
http://www.hlavnespravy.sk/usa-volby-pocty-hlasuju...

Plus sa spomína, že Hillary sfalšovala už samotné primárky, kde mal podľa pôvodných predpokladov zvíťaziť Jim Sanders.

Takže tak...

352885

25.10.2016 18:40

Establishment zachvátila panika

Zaujímavý článok: Volby jako náboženský rituál kolektivismu

pozorovateľ 217.?.?.?

Tento článok prináša zaujímavú myšlienku, že síce žijeme vo forme oligarchistickej diktatúry, ale všetci títo diktátori potrebujú voľby ako formu rituálu na „posvätenie“ svojho vládnuceho postavenia.

- - -

„Je nám zakázáno vybírat si, čím budeme doma svítit. Je nám zakázáno vybírat si svobodně, s kým vstoupíme do pracovního vztahu. Nesmíme si zvolit, zda při prodeji domu nabídneme kupujícímu informaci o jeho energetické náročnosti. Brzy si nebudeme smět vybrat, zda se v naší soukromé hospodě nebo restauraci bude kouřit nebo nebude, zakazuje podomní formu prodeje. A tak bychom mohli pokračovat dlouho. Všechny tyto zákazy mají něco společného, určitý klíčový rozdíl, jež je odlišuje od prakticky srovnatelných regulací příkazové ekonomiky před rokem 1989: stát je před nás předkládá jako něco, co je pro naše dobro a čím nás chrání. A, pokud stát nepřijde s něčím opravdu absurdním, většina veřejnosti takovým zákazům souhlasně přikyvuje.

Je tu však jedna výjimka, jedna nejvyšší odpovědnost, kterou si stále ponecháváme, ačkoliv je ve své podstatě s konceptem dnešního pečovatelského státu v rozporu. Tento rozpor se však přechází taktním mlčením. Přestože nám stát zakazuje žárovky, zakazuje nám diskriminovat, zakazuje nám ohrožovat svoje zdraví, předkládá nám bezpočet pravidel, která nás mají chránit před důsledky vlastních činů, stále smíme dělat něco, co je vlastně něčím daleko odpovědnějším a co vyžaduje nesrovnatelně víc přemýšlení, než vybrat si, zda vstoupíme do zakouřené putyky nebo raději ne: smíme se účastnit demokratického procesu, smíme volit ve volbách.“ […]

„Je to jakási moderní obdoba božského práva na vládu, o nějž opírali svou moc středověcí králové. A tou nejvyšší formulací božského práva vládnout je pak v moderním kolektivistickém státě výsledek demokratické volby, jakási nejvyšší, nezpochybnitelná forma sociologického průzkumu a vyjádření nejvyšší vůle společnosti.

Jestliže moderní kolektivisté přiznávají lidem právo volit, a tedy si vybírat, kdo bude řídit jejich životy, neznamená to samozřejmě, že by snad kolektivisté pokládali občany za kompetentní právě v této jedné jediné záležitosti. Proces demokratické volby je v jejich očích stejně jako kdykoliv jindy jen dalším jednáním sumy nepodstatných a zanedbatelných hlupáků. Volbu však kolektivisté potřebují, je to jejich šamanské vzývání, jejich mystický rituál, bez něhož se kolektivistické náboženství neobejde. Rituálu voleb se sice účastní bezvýznamní lidé, ale promlouvá mocný lid.“

celý článok: http://zalom.blog.idnes.cz/c/336656/Volby-jako-nabozensky-ritual-kolektivismu.html

352891

28.10.2016 00:41

Ideologické zbraně globalismu. Feminismus

Radikálny feminizmus v boji proti tradičnej rodine

pozorovateľ 217.?.?.?

z článku: https://diskuter.wordpress.com/2015/04/11/radikaln...

"Štúdia sa venuje pozadiu vzostupu feministického a genderového hnutia a popisuje procesy, pomocou ktorých sa feministkám darí zavádzať metódy policajného štátu a získavať silný vplyv v krajine. Významnú pozornosť venuje deštruktívnemu vplyvu rozvodovosti na spoločnosť a ničeniu role otcov rodín."

A citát zo záveru článku:

Ďalekosiahle dôsledky genderovej politiky:

– žiadna civilizácia dlhodobo neprežije masívnu a plošnú kriminalizáciu mužskej časti svojej populácie
– oslabenie vojenskej sily krajiny násilným začleňovaním žien do armády
– oslabenie ochoty mužov slúžiť v armáde, ak vedia, že v ich neprítomnosti sa s nimi môže ich žena kedykoľvek rozviesť a po návrate zo zahraničia ešte budú trestne stíhaní za neplatenie výživného, o ktorom bolo rozhodnuté v ich neprítomnosti
– pokles pôrodnosti, ktorý vedie k otvoreniu krajiny masovej imigrácii
– kvôli zavedeniu dôchodkového systému sa ešte viac zredukovali dôvody na zakladanie veľkých rodín, ktoré mali slúžiť ako poistka na starobu.
– zavedenie antikoncepcie a potratu presunuli rozhodovanie o potomstve z rodiny čisto iba na ženu.
– rozvody môžu byť nielen rozbíjačom rodín, ale aj dôvodom strachu a neochoty mužov k vstupu do manželstva. (toto už mám potvrdené z viacerých zdrojov priamo z môjho okolia)

…posledná podkapitola poukazuje na to, že aj staré antické civilizácie Grécko a Rím pred svojím zánikom prechádzali procesom zrieknutia sa rodinného života. A zdôrazňuje, že nikdy v minulosti, ani v starej antike, nebola kampaň proti rodine tak militantná, ako v súčasnosti.

352934

28.10.2016 12:40

Ideologické zbraně globalismu. Feminismus

RE: Globalizmus - diktatúra deprivantov a psychopatov.

pozorovateľ 217.?.?.?

Pozor, treba rozlišovať tradičný ekonomický marxizmus (ktorý bol boji proti kapitalistom a ochrane utlačovanej robotníckej triede) a takzvaný nový marxizmus, označovaný tiež ako kultúrny marxizmus, resp. neomarxizmus (ktorý bojuje proti národu ako celku a ochraňuje najrôznejšie problémové menšiny).

Klasický marxizmus vychádza z myšlienok Karla Marxa. "Nový" marxizmus vychádza z myšlienok tzv. Franfurtskej školy, ktorá začínala pod názvom "Inštitút marxizmus na univerzite vo Frankfurte". Obe vetvy sa veľmi výrazne od seba líšia.

Veľmi dobré porovnanie je v tomto článku: http://www.white-media.info/stara_vs_nova_levice.h...

Vyberiem len úryvok:

2. REŽIM A ELITY

Stará levice - Diktatura proletariátu
- během revoluce pracující dělnická třída převezme moc, zlikviduje opozici a vybuduje socialistický režim
- proletáři (dělnická a rolnická třída ) se stávají elitou. Ve školství, ve veřejné sféře a při rozdělování státních benefitů jsou zvýhodněni lidé dělnicko-rolnického původu

Nová levice - Diktatura menšin
- menšiny a imigranti jsou systematicky zvýhodňováni a nadřazováni nad bílé občany
- zavedeny kvóty, zvýhodňování menšin ve školách i v zaměstnání, významná část financí ze státního rozpočtu směřuje k menšinám a s tím spojeným neziskovkám, výborům, projektům, sdružením apod.

- prosazeny zákony kriminalizující odpor k imigraci a menšinám
- školství a média podřízeny účelům propagandy, antirasismu a multikulturní výchovy s cílem podlomit obranyschopnost bílého národa proti náporu imigrantů a menšin
- totalitní tendence : zakazovány jsou i konkrétní knihy a hudba, tabuizována je řada témat, cenzura internetu

3. NEPŘÍTEL

Stará levice
- považovala za hlavní nepřátele buržoazii, podnikatele, bohaté sedláky, církev atd.
- umělé vytváření vnitřních nepřátel ( revanšisté, kontrarevolucionáři ), na které lze svalit vinu vždy, když něco nefunguje
- perzekuce míří na lidi "buržoazního" původu a všechny odpůrce režimu

Nová levice
- hlavním nepřítelem je konzervativní většinová společnost, bílá střední třída, etnicky a kulturně jednotný národ, tradiční hodnoty, národní hrdost.
- nálepkování a šikana nepřátel - odpůrci imigrace a neomarxistického režimu jsou označeni jako extremista, nácek, rasista, xenofob, homofob atd. Snaha je vyřadit z politiky a z veřejného diskurzu
- pokud jsou s menšinami problémy, vina je svalena na "rasistickou" většinovou společnost
- perzekuce a kritika namířena hlavně proti bílým. Pokud bílý projevuje rasismus, je tvrdě pronásledován, pokud rasismus projevuje barevný imigrant, neomarxisté ho omlouvají a snaží se to zamést pod koberec.

------------
Ohľadom pôvodu vzniku neomarxizmu, doporučujem tento veľmi dobrý článok: http://romanprazak.blog.idnes.cz/c/95274/ . Popisuje históriu a príčiny vzniky neomarxistick...

Automaticky kráceno

352946

28.10.2016 12:49

Ideologické zbraně globalismu. Feminismus

RE: Globalizmus - diktatúra deprivantov a psychopatov.

pozorovateľ 217.?.?.?

Pokračovanie:

...a príčiny vzniku neomarxistickej vetvy a dôvody, prečo sa odklonila od pôvodných marxistických myšlienok.

Tiež vysvetľuje dôležité pojmy spojené s neomarxizmom:
- kultúrna revolúcia
- kritická teória
- kultúrny pesimizmus
- represívna tolerancia
- nálepkovanie oponentov pomocou nálepiek typu fašista, nacista, extrémista, homofób, xenofób atď
- diktatúra vo vzdelávaní (multikulti agenda v školách, genderová agenda...)

Je to veľmi užitočné na pochopenie zámerov a mentality súčasných slniečkárov...

Zopár citátov:

Kritická teória:

"Například za použití kritické teorie kulturní marxisté neustále opakují, že Západ nese vinu za zločiny genocidy proti každé civilizaci a kultuře na niž narazil.(Má se snad Západ omlouvat za to, že byl silnější, vyspělejší?Chápali vůbec tito „učenci", že život=konkurence?A co kdyby byla Evropa kolonizována asiaty, černochy?Myslíte, že by se omlouvali?)V rámci kritické teorie se neustále opakuje, že západní společnosti jsou v dějinách největšími nositeli rasismu, sexismu, nativismu, xenofobie, homofobie, antisemitismus, fašismu, nacismu a bůhví čeho ještě.V rámci kritické teorie se tvrdí, že zločiny Západu vycházejí z charakteru Západu, jak ho utvářelo křesťanství.Jedním moderním příkladem, je útočná politika, za níž „zástupci", a „lidé určení ke komunikaci s médii" nikdy nebrání vlastního kandidáta, ale neustále útočí na opozici."

Kultúrny pesimizmus:

"Kritická teorie pak ve svém konečném důsledku vyvolává tzv.kulturní pesimismus-pocit odcizení, beznaděje a zoufalství, za něhož lidé, přestože žijí v blahobytu a svobodě, pohlížejí na svou společnost a vlast naprosto absurdně, jako na utlačující a nehodnou loajality a lásky.Noví marxisté pokládají kulturní pesimismus za nutný předpoklad revoluční změny."

Represívna tolerancia:

"V „represivní toleranci"(jak nesmyslný protimluv!)volal po nové „ osvobozující toleranci", která vyžaduje „netoleranci k pravicovým hnutím a toleranci k levicovým hnutím"!!!"

A tiež toto:

"Pro kulturní marxisty nestála žádná věc výše, než zrušení rodiny, kterou pohrdali jako diktaturou a inkubátorem sexismu a sociální nespravedlnosti.Erich Fromm tvrdil, že rozdíly mezi pohlavími nejsou vrozené, ale že jsou funkcí západní kultury(jakoby to byl výmysl západní civilizaceJ)! Vystupování proti tzv pozitivní diskriminaci(produktu kulturního terorismu nových marxistů) se posuzuje tak, že člověk je rasista.Zastáváte-li názor že ve společnosti existují role, které se pro ženy příliš nehodí, jste označen za sexistu.Jste-li přesvědčen o tom, že počet přistěhovalců je příliš vysoký, aby se udržela soudržnost společnosti, jste nativista a xenofob.Jste-li přesvědčen, že homosexualita není přirozená, jste homofob.

Slova jsou zbraně-řekl Orwell.Nazvete-li oponenta rasistou nebo fašistou,...

Automaticky kráceno

352947

21.03.2017 14:45

Stínová vláda v Británii, centrum světovlády

Možno bude niekomu k úžitku:

pozorovateľ 217.?.?.?

Pyramída riadenia sveta

Vložený obrázek
https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/...

13 najvplyvnejších rodín sveta:
http://chromik.wz.cz/49dynastie.html

Menný zoznam členov výboru 300
http://veksvetla.cz/kdo-jsou-clenove-vladnouciho-v...

Kniha s podrobnými informáciami
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/lit...

http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/lit...

356600

29.03.2017 13:30

Manipulují naše děti a když se na to přijde, hrozí žalobami

Klasická salámová metóda neomarxistov

pozorovateľ 217.?.?.?

Vyberám z článku iba časti, ktoré sa týkajú multikultúrnej agendy...

Frankfurtská škola, aniž by ostatním blíže odkrývala své záměry, prosazuje pro zdárný postup „sametové“ kulturní revoluce mezi jinými následující věci:

1. zvláštní trestnost rasových zločinů;

2. zavádění nového jazyka a změnu obsahu a vnímání pojmů;

3. sexuální výchovu a šíření homosexuality mezi dětmi;

4. podkopávání autority učitelů a školy;

5. podporu přistěhovalectví ke zničení kulturního rázu země;

6. rozšíření užívání drog;

7. útok na náboženství;

8. nejistý právní systém nastavený proti obětem zločinů;

9. závislost na státu nebo státních příspěvcích;

10. ovládnutí sdělovacích prostředků;

11. oslabování role rodiny a její rozbití.

[...]

"Škola rozlišuje dva druhy revoluce: politickou a kulturní. Kulturní revoluci, která rozkládá řád zevnitř, považují za dlouhodobý plán zaměřený zejména na rodinu, školství, sdělovací prostředky, oblast pohlavního života a populární kulturu.”

“Jednou z podstatných zásad zmíněné kritické teorie je nutnost rozložit současnou rodinu. Stoupenci frankfurtské školy učí, že „dokonce i částečné zhroucení rodičovské autority v rodině může vést ke vzrůstu připravenosti následujících pokolení přijmout společenskou změnu“”

Sociální psychologové zítřka budou mít několik školních tříd, na nichž budou zkoušet různé metody, jak navodit neotřesitelné přesvědčení, že sníh je černý. Brzy se dostaví řada výsledků. Za prvé, že vliv domova narušuje kýžený výsledek. Za druhé, že toho nelze tak docela dosáhnout, pokud indoktrinace nezačne už před věkem desíti let. Za třetí, že velmi účinné je opakované odříkávání veršů doprovázených hudbou. Za čtvrté, že přesvědčení o bílé barvě sněhu je nutné představit jako chorobný sklon k výstřednosti. Teď ale předbíhám. Je na budoucích vědcích tyto zásady upřesnit a zjistit, na kolik přijde, aby děti uvěřily, že sníh je černý, a o kolik bude levnější, uvěří-li, že je tmavě šedý. […] Až se tyto postupy podaří dovést k dokonalosti, pak jakákoli vláda, která bude mít po generaci na starosti vzdělávání, bude schopna ovládat své občany bez nutnosti armády či policie.“”

“Během našeho šetření jsme se zúčastnili symposia o sexuální výchově v Liverpoolu, kde jeden z řečníků nastínil taktiku sexuální výchovy slovy: ‚Pokud se nedostaneme k sexuální výchově, děti budou prostě následovat mravy svých rodičů.‘ Záhy se ukázalo, že se sexuální výchova má stát nástrojem podomních prodavačů sekulárního humanismu.”

skrátená verzia: https://diskuter.wordpress.com/2015/07/07/frankfur...

celý článok: http://www.tedeum.cz/4_2014/frankfurtskola_0414.ht...

356728

pre omara:

re: "Prosím Vás, viete niekto ako vyzerala/prebiehala 2. svetová svetová vojna (aspoň v Európe) naozaj? Bez pátosu, just the facts mum!!!"

Nie je to síce úplne to, na čo sa pýtaš, ale niektoré základné odpovede tam nájdeš. Samozrejme, ber to len ako jeden z pohľadov a nie ako automatickú pravdu:

História, o ktorej sa v dejepise nepíše
https://diskuter.wordpress.com/2017/04/29/historia...

357744

14.05.2017 19:52

Aktivistka Antify odjela do Turecka s muslimským fešákem, byla znásilněna a bita...

Tento fenomén som si všimol už viackrát u rôznych prípadov slniečkárov

pozorovateľ 217.?.?.?

Títo ľudia sú tak intenzívne fixovaní na svoju ideu, že neexistuje argument, ktorý by ich presvedčil o opaku, a to ani ich vlastná zlá skúsenosť.

Čítal som najmenej dva rôzne prípady slniečkárok z Nemecka a Švédska, ktoré boli znásilnené imigrantmi, ktorým pomáhali, ale ani to ich názor nezmenilo. Tretím prípadom bol nejaký švédsky aktivista, ktorého tiež homosexuálne znásilnil imigrant. Aj po niekoľkých rokoch ľutuje, že na neho podal trestné oznámenie, imigrant skončil vo väzení a on si spätne vyčíta.

Do istej miery to má prvky náboženskej viery. Neexistuje žiaden racionálny argument, ktorý by ich presvedčil, že sa mýlia.

V jednej diskusii mi niekto vysvetľoval, že slniečkárski aktivisti majú problém s vnímaním súvislostí. Neviem už presne ako ten problém pomenoval, niečo v zmysle "lineárne myslenie" alebo tak nejak. Podstatou bolo, že títo ľudia všetky udalosti a správy vnímajú ako izolované incidenty, z ktorých si nedokážu odvodiť zovšeobecnenie a nejaký trend. Takže bez ohľadu na to, koľko správ o kriminalite imigrantov si prečítajú, stále budú veriť, že sa jedná o náhodné incidenty, ktoré nič nevypovedajú o správaní celej skupiny.

Zľahka mimo tému:

Hovorí sa o tom, že svetové elity investovali obrovské finančné zdroje do výskumu psychológie človeka. Vďaka tomu majú dokonale zmapovanú ľudskú mentalitu a vedia presne, ako majú na konkrétnych ľudí vplývať, aby konali v súlade s požiadavkami elít.

-----------------------
A len taká zaujímavosť:

Celý svet obletela fotografia mladej skautky, ktorá sa postavila agresívnym neonacistom. Je to úplne inak, tvrdí nestranný účastník, čo potvrdzuje aj samotná skautka
http://www.hlavnespravy.sk/cely-svet-obletela-foto...

"Skautka: “Povedal, že sa bojí, že aj mňa raz znásilnia, bolo to vtipné”"

357813

15.05.2017 14:09

Profesor Rainer Mausfeld, přednáška na téma: Strach mocenských elit z národa

Pyramída hierarchie svetovej moci. Stručný prehľad pre začiatočníkov

pozorovateľ 217.?.?.?

Môže sa niekomu hodiť ako úvodný orientačný prehľad významu a histórie najdôležitejších používaných pojmov a vysvetlenie rozdielov medzi nimi:

- globalisti
- slobodomurári
- ilumináti
- satanisti
- B'nai B'rith
- Prieuré de Sion
- Sionisti vs. Židia
- Čierna šľachta
- Okrúhly stôl
- CFR
- RIIA
- Skull and Bones
- Thule
- Council of 13
- Najvplyvnejšie bankárske rodiny sveta
- Výbor 300
- Bilderberg
- Rímsky klub
- Trilaterálna komisia
- OSN
- Bank for International Settlements
- Medzinárodný menový fond
- Svetová banka
- Tavistock Institute of Human Relations
- FED
- IRS
- FBI
- CIA

celý článok tu:

https://diskuter.wordpress.com/2017/05/11/pyramida...

357831

01.06.2017 10:53

Střelba v Chomutově ukázala na policejní super-mindrák

Jeden prípad zo Slovenska

pozorovateľ 217.?.?.?

Udialo sa to niekedy v 90tych rokoch, detaily si už nespomínam, ani na lokalitu. Išlo približne o to, že sa pohádal biely s susediacou rómskou rodinou. Rómovia sa rozhodli nenechať to tak a v noci mu tlupa 4 rómov vylomila dvere na dome a vtrhli do bytu. Majiteľ v panike zobral brokovnicu a v pyžame v predsieni vlastného bytu ich postrieľal (troch zabil, jedného postrelil). (resp. 5 vtrhli do domu, 4 zastrelil, jedného postrelil, detaily si presne nespomínam)

Napriek do očí bijúcej jednoznačnosti, že sa jednalo o nutnú sebeobranu, sa okolo neho niekoľko rokov ťahal súd a reálne hrozilo, že skončí vo väzení za viacnásobnú vraždu. Napokon bol našťastie oslobodený. Možno by niekto k tomu dokázal nájsť zdrojový článok.

---

Potom si ešte spomínam na ďalší prípad obrany legálne držanou zbraňou. Predavač zlatníctva (možno profesiou bývalý policajt). Do obchodu mu vtrhla štvorica ozbrojených maskovaných lupičov. Predavač siahol do zásuvky stola, vytiahol pištoľ a začal po nich strieľať. Prvý lupič bol mŕtvy na mieste po zásahu do srdca. Druhý dostal zásah do krku, utiekol, ale na úteku zraneniu podľahol a komplici sa ho zbavili cestou vyhodením z auta. Útočníci aj predavač boli zo skupiny "bielych". V tomto prípade bolo vyšetrovanie veľmi rýchle a prípad bol uzatvorený ako ukážkový príklad nutnej sebeobrany. Aj toto sa odohralo niekedy v 90tych rokoch.

358042

03.06.2017 10:33

Přední američtí vědci potvrzují, že současným cílem USA je dobýt Rusko

Prehľad amerických jadrových útočných plánov proti Rusku od roku 1945

pozorovateľ 217.?.?.?

Plány Unthinkable (1945), Totality (1945-1946), Charioteer (1948), Dropshot (1949), SIOP (1962) a iné.
http://www.zvedavec.org/nazory_6945.htm#ptr349341

Odtajnený detailný plán SAC z konca 50tych rokov, ktorý v sebe obsahoval okrem iného masívne jadrové bombardovanie Československa
http://www.zvedavec.org/nazory_6981.htm#ptr350353

Kto si chce prečítať podrobnosti priamo od zdroja, môže tu:
https://nsarchive.gwu.edu/nukevault/ebb538-Cold-Wa...

358103

06.06.2017 13:12

Agenda Bilderbergu 2017

Pyramída hierarchie svetovej moci. Stručný prehľad pre začiatočníkov

pozorovateľ 217.?.?.?

Môže sa niekomu hodiť. Začiatočníci obvykle majú v týchto pojmoch zúfalý chaos.

Prehľad najznámejších tajných spoločností, história ich vzniku, ich vzájomné vzťahy, najvýznamnejší predstavitelia atď.

https://diskuter.wordpress.com/2017/05/11/pyramida...

----

Pre pokročilejších:

Zoznam 35 najvplyvnejších tajných aj menej tajných organizácií zasahujúcich do riadenia sveta. Iba zoznam názvov. Link do diskusie:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10434-odhaleni-...

358239

03.07.2017 13:40

Jak se stal pro bandu zločinců sen o migraci skutečností

Nový svetový poriadok. Ako si z vlastných peňazí financujeme svoju depopuláciu.

pozorovateľ 217.?.?.?

Veľmi voľne súvisiace...

Nejde tu iba o naše nedobrovoľné financovanie imigrančnej vlny, ktorá nás má zničiť. Elity rozpracovali množstvo ďalších likvidačných stratégií, ktoré si financujeme buď nedobrovoľne z daní alebo dobrovoľne vlastnou naivitou.

Tu sú rozpísané tri základné stratégie, ako si občania financujú vlastnú likvidáciu:

1. Financovanie spotrebiteľom

2. Financovanie zo štátneho rozpočtu

3. Financovanie z rozpočtu OSN.

celý článok tu: https://diskuter.wordpress.com/2017/06/01/novy-sve...

----------

Ja ešte k tomu doplním:

Čo ten linkovaný článok nespomína je, že v skutočnosti si svoju likvidáciu financujeme nie až tak veľmi z vlastných peňazí, ale predovšetkým vlastnou prácou. Peniaze sú len peniaze. Nedajú sa zjesť a nedá sa z nich strieľať. Ale dajú sa použiť ako motivačný faktor, aby ľudia vyrábali potraviny alebo zbrane.

Aby som to ukázal na príklade. Dajme tomu, že elity majú k dispozícii miliardu dolárov, ktorú potrebujú použiť na likvidáciu určitej populácie na určitom území. Vhodia tieto doláre do ekonomiky a rozdelia ich medzi jednotlivé skupiny populácie. Jedna skupina populácie bude za peniaze vyrábať jedovaté GMO potraviny, druhá skupina bude vyrábať jedovaté vakcíny.

Poľnohospodári síce budú vedieť, že nesmú jesť svoje vlastné výrobky, ale nevedomky otrávia svoje deti jedmi z vakcín. Lekári budú vedieť, že nesmú dávať vakcíny svojim deťom, ale otrávia ich nevedomky z GMO potravín. V praxi je samozrejme použitý omnoho širší mix zákerných stratégií (viď linkovaný článok), ktoré ľudia financujú svojou prácou a zároveň sa nimi sami ničia.

Samotné elity na vrchole pyramídy pritom k likvidácii populácie nemuseli pohnúť ani prstom, stačilo im správne nasmerovať svoje virtuálne peniaze a ľudia si sami vyrobili nástroje, ktorými sa následne vyzabíjali.

Toto je podľa mňa dôležitá myšlienka, ktorú treba pochopiť, aby sme sa dokázali ubrániť genocídnym stratégiam elít...

358795

05.08.2017 15:10

My 2

RE: one

pozorovateľ 217.?.?.?

V prípade presviedčania mužov to má homo-propaganda ťažké, muži majú skutočne veľmi hlbokú vrodenú averziu k všetkému súvisiacemu s homosexualitou.

Ale iné je to v prípade dospievajúcich dievčat, ktoré pod vplyvom médií majú dojem, že lesbický sex je cool, a že na ňom vlastne nič zlé nie je. Zažil som, že istá veková generácia dievčat sa doslova chválila, že mali aspoň raz sex so ženou a brali to ako akési plus v ich spoločenskom statuse. To bolo pár rokov dozadu, teraz je už tlak propagandy slabší a homo-téma dostatočne zdiskreditovaná.

Ďalšia zákernosť homo-propagandy je útok na úplne začínajúcich dospievajúcich, ktorí ešte len hľadajú svoju predstavu o živote a prežívajú prvé sklamania v láske. Títo sú veľmi ľahko manipulovateľní a keď neuspejú u opačného pohlavia, propaganda ich môže nasmerovať k homosexuálnym experimentom. O pár rokov síce väčšina z nich precitne a pochopia, že boli podvedení, ale ten pocit vnútornej hanby sa s nimi ponesie po zbytok života.

A potom je tu "pokroková" propaganda na školách na Západe. Tam sú deti už od prvých tried základnej školy (alebo dokonca škôlky) vystavované homosexuálnym podnetom a homo propagande v rámci povinnej sexuálnej výchovy. V rámci tzv. "nediskriminácie" sú úplne malým deťom vysvetľované detaily nielen heterosexuálneho, ale aj homosexuálneho styku a vo vyšších ročníkoch sú tieto deti dokona nabádané, aby si v rámci budovania tolerancie a pochopenia vyskúšali homosex. styk so svojimi kamarátmi.

Toto je snáď tá najzákernejšia propaganda, pretože detská sexualita sa vyvíja okrem iného aj pomocou tzv. imprintingu, t.j. zafixujú sa im prvé sexuálne ladené zážitky ako vzor správania. Ak teda sú už od malého detstva konfrontované s homosexuálnymi vzormi, môžu mať neskôr problém správne sa identifikovať.

359414

05.08.2017 15:26

My 2

Ohľadom mýtu o 4%

pozorovateľ 217.?.?.?

V skutočnosti homosexuálov nie sú ani 4%. Už bolo mnohokrát preukázané, že toto číslo pochádza zo zmanipulovaných Kinseyho výskumov, kde pracoval so vzorkami väzňov z väzníc a so vzorkami dobrovoľníkov. To automaticky nadhodnotilo skutočný počet homosexuálov vo vzorke. Navyše Kinsey čísla ešte ďalej umelo zvyšoval, pretože za homosexuála vo výskume označil každého, kto absolvoval aspoň raz v živote homosexuálny styk: vrátane väzňov alebo študentov, ktorí urobili v mladosti jednorazový experiment. Rovnako za homosexuálov automaticky zarátaval bisexuálov.

Niektoré výskumy sa dokonca snažia číslo homosexuálov ešte viac umelo zvyšovať a udávajú až 10%

Seriózne výskumy udávajú počet homosexuálov na približne 2,5%, pričom približne 1,1% sú jednoznační homosexuáli a 2,4% sú bisexuáli. Okrem toho je tu tiež skupina asxuálov, ktorí bývajú tiež v nekorektných výskumoch zaradení do homosexuálnej skupiny.

Články s viac informáciami:

http://www.postoy.sk/homosexualita_a_mytus_o_4perc...

http://patarak.blog.sme.sk/c/361428/ako-je-to-teda... .

Tento druhý blog podrobne vysvetľuje, prečo štúdia Alfreda Kinseyho z roku 1948 o 10% homosexuálnych mužov nie je reprezentatívna. Spomína viacero kritických slabých miest štúdie:
- analyzuje výskyt homosexuálneho správania a nie homosexuálnej orientácie. Medzi homosexuálov zaraďuje každého, kto podstúpil homosexuálny styk - napríklad väzni, tínedžerské experimenty a podobne.
- týka sa iba mužov
- väčšinu vzorky tvoria bieli muži z mestského prostredia
- založená na dobrovoľníkoch (volunteer bias)
- medzi homosexuálov zaraďoval aj bisexuálov

---

Za zmienku stojí, že hoci sa stále argumentuje vrodenosťou homosexuality, tak doteraz nebol nájdený jednoznačný gén, ktorý by ju spôsoboval. Naopak boli viaceré štúdie, ktoré preukázali, že u jednovaječných dvojčiat sa homosexualita objavila u oboch detí iba v asi 50% prípadov.

Viac napríklad tu: http://www.homosexualita.cz/?c=100#14

A potom tu máme presne opačnú tému, viaceré štúdie naznačujú, že veľmi vysoké množstvo homosexuálov a lesbičiek zažívalo v detstve sexuálne zneužívanie:

http://web.archive.org/web/20150116213315/http://z...
"„V roku 2001 realizoval Archív sexuálneho správania na neklinickej vzorke 942 dospelých porovnávaciu štúdiu výskytu traumy zneužitia v detstve medzi heterosexuálmi a nie – heterosexuálmi. Podľa autorov štúdie 46 % homosexuálnych mužov a 22% lesbických žien uviedlo homosexuálne zneužitie, ktoré prežili vo svojom detstve. Heterosexuálni muži uviedli len 7% prípadov prežitého homosexuálneho zneužitia v detstve a heterosexuálne ženy len 1%.“[36]"

Okrem toho sa hovorí o tom, že niektoré chemické látky z životného prostredia dokážu zmeniť sexuálnu orientáciu živočíchov. Tieto zmeny boli pozorovan

359416

05.08.2017 15:40

My 2

RE: Ohľadom mýtu o 4%

pozorovateľ 217.?.?.?

pozorované u morských vtákov kontaminovaných vysokými dávkami DDT, ktoré následne zakladali lesbické páry pri hniezdení. Ako jeden z významných faktorov vzniku homosexuality sa tiež udáva Bisfenol A, ktorý sa používa v množstve plastových nádob na potraviny, v USA sa napríklad donedávna bežne nachádzal v dojčenských fľašiach pre malé deti.

----------

Rôzne užitočné texty

http://www.homosexualita.cz/?c=100 ...všetko možné, výskyt HIV u homosexuálov, promiskuita, okolnosti vyradenia zo zoznamu chorôb, podiel v spoločnosti

Homosexuálna revolúcia ...história, ako homosexuálne hnutia infiltrovali politiku a postupne pretláčali ďalšie a ďalšie svoje požiadavky
https://web.archive.org/web/20150730223127/http://...

Návody ako argumentovať proti homosexuálnej propagande

https://web.archive.org/web/20160506130011/http://...

http://www.homosexualita.cz/?c=105

20 proti-otázok, akými argumentovať proti homodiskutérom:

https://sites.google.com/site/tvojoponent/sexualit...
https://sites.google.com/site/tvojoponent/sexualit...

----
História a detaily prepojenia feministického a homosexuálneho hnutia
0/node/29" rel="nofollow" onclick="window.open('https://web.archive.org/web/20150728101114/http://zdravysex.sk[cool]0/node/29');return false;">https://web.archive.org/web/20150728101114/http://...

359417

05.08.2017 15:42

My 2

RE: Ohľadom mýtu o 4%

pozorovateľ 217.?.?.?

Tak ešte raz posledný link, snáď sa podarí lepšie:

História a detaily prepojenia feministického a homosexuálneho hnutia
https://web.archive.org/web/20150728101114/http://...

359418

05.08.2017 18:22

My 2

pre: Aju

pozorovateľ 217.?.?.?

Preberám komentáre tak ako som ich ponachádzal v rôznych diskusiách. Názor nech si urobí každý sám:

Pro koho Židé chtějí sňatky homosexuálů? (Nathanael CZ)
https://www.youtube.com/watch?v=m4ZFXICOr4w

Podstatou videa je, že židia vo svetových vrcholových funkciách presadzujú celému svetu homosexuálne svatby a homosex.správanie, ale zároveň ho mimoriadne prísne zakazujú vlastným židovským súkmeňovcom. Komentátor otvorene hovorí, že homosexuálne správanie je pre "Gójov", a cieľom je oslabiť a zdecimovať západnú kresťanskú kultúru, ktorú židia dlhodobo vnímajú ako svojho konkurenta a nepriateľa.

---

Americký viceprezident Joe Biden tvrdí, že za homosexuálnym hnutím stoja židia a ešte im za to ďakuje:
http://www.lifenews.sk/content/viceprezident-usa-%...

"Predstavitelia židovského národa v médiách sú vo veľkej miere zodpovední za prijatie manželstiev homosexuálov v Amerike, uviedol viceprezident Joe Biden. [...] „Stavím sa, že 85% všetkých z týchto zmien, či už ide o Hollywood alebo sociálne médiá, sú dôsledkom pôsobenia predstaviteľov židovského národa v tomto priemysle,“ uviedol. „Ten vplyv je obrovský, naozaj obrovský. A, dodal by som, že to je dobré.“ [...] Viceprezidentov chválospev komentátor Jonathan Chait z New York Magazine označil za prehnaný naznačujúc, že rasisti si už osvojujú Bidenovu reč ako dôkaz tajnej židovskej konšpirácie."

----

Okrem toho bolo spomínané, že mnohé mimovládky, aktívne propagujúce homosexuálnu ideológiu boli priamo napojené na Sorosove financie a riadiace centrum OSF

Zoznam neziskoviek napojených na financovanie z OSF.

Toto je asi najcennejší úlovok z celého úniku. Ukazuje zoznam neziskoviek pôsobiacich v krajinách EU, názvov podprojektov, na ktorých sa práve podieľali, popis cieľov týchto projektov, kontaktné osoby a vyplatená finančná suma na daný projekt. Finančná podpora na konkrétny projekt sa pohybuje od 50 000 do 250 000 dolárov. V dokumente je zoznam asi 50 rôznych neziskoviek. V rámci ich náplne činnosti sa veľmi často objavujú podobné témy: podpora homosexuálnej a genderovej ideológie, podpora moslimskej imigračnej vlny, podpora multikultúrnej ideológie, podpora eurointegrácie. Veľmi často sa medzi cieľmi objavuje mobilizovanie mladých ľudí, aby sa zúčastnili volieb.

Z mien neziskoviek, čo ma zo zoznamu zaujali alebo boli mediálne značne známe:

– DEMOS (mobilizácia ľudí pomocou sociálnych sietí k voľbám do europarlamentu)
– EUobserver
– Hungarian LGBT Alliance
– ILGA-Europe (organizácia presadzujúca celoeurópsku homosexuálnu agendu)
– Media Diversity Institute (podpora imigrácie)
– Migration Policy Group (podpora imigrácie)
– Migrants Rights Network (podpora imigrácie)
– Nadace Open Society Fund Praha (OSF centrála pre celú EU so sídlom v Prahe)
– OSF-Brat...

Automaticky kráceno

359426

05.08.2017 18:25

My 2

RE: pre: Aju , pokračovanie

pozorovateľ 217.?.?.?

– OSF-Bratislava (bratislavská centrála OSF pre Rakúsko, Česko, Grécko, Slovensko a Veľkú Britániu)
– Transparency International (!!!)
– rôzne iné nadácie s názvami obsahujúcimi pojem “Human Rights” (“ľudské práva”)
– Hungarian Helsinki Comitee
– European Network Against Racism (Európska sieť proti rasizmu)
– European Women’s Lobby (podpora žien z etnických minorít)
– a rôzne ďalšie neziskovky bojujúce proti “rasizmu”

detailný zoznam tu: http://aeronet.cz/news/seznam-sorosovo-neziskovek-...

zdroj tu: https://diskuter.wordpress.com/2016/09/14/sorosove... , tu je ešte výrazne viac textu o prepojeniach Sorosovej OSF na homosexálne hnutia po celom svete.

----

Homoagenda býva tiež súčasťou plánov na depopuláciu sveta.

Dva rôzne zdroje s mierne sa líšiacimi zoznamami bodov, ale oba zdroje udávajú podporu homosexualizmu, feminizmu a genderizmu na vysokých pozíciach priorít snáh o redukciu svetovej populácie a budovania NWO. Nebudem sem kopírovať dané zoznamy, je to príliš dlhý blok textu, kto chce, môže si ich pozrieť v linkovaných dokumentoch:

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2960...

https://diskuter.wordpress.com/2015/07/07/frankfur...

359427

16.08.2017 11:49

Pro Severní Koreu jsou sankce, uvalené Radou bezpečnosti OSN, vražedné

Infografiky medzinárodného obchodu KLDR

pozorovateľ 217.?.?.?

Obchodní partneri:

http://www.aljazeera.com/mritems/Images/2017/8/7/b...

359588

16.08.2017 11:51

Pro Severní Koreu jsou sankce, uvalené Radou bezpečnosti OSN, vražedné

RE: Infografiky medzinárodného obchodu KLDR

pozorovateľ 217.?.?.?

Tak ešte raz:

Obchodní partneri
Vložený obrázek

Vložený obrázek

zdroj: http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=16...

359589

16.08.2017 14:03

Pro Severní Koreu jsou sankce, uvalené Radou bezpečnosti OSN, vražedné

Informácie z prvej ruky o živote v Severnej a Južnej Kórei

pozorovateľ 217.?.?.?

Nie všetko je také, ako nám prezentujú hlavné média....

Severná Kórea
-------------

Spoločnosť česko-kórejského priateľstva a ich dojmy z návštevy v Severnej Kórei. Detailný rozhovor o podmienkach v krajine a o mentalite severokórejcov.
http://plus7dni.pluska.sk/Zahranicie/Oslovuju-sa-m...

ďalšie články:

V metropoli Severní Koreje rostou mrakodrapy jako houby po dešti
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/444115-v-me...

Proč je Trump tak posedlý Severní Koreou? Není to jen jaderný program, podívejte se na video
http://www.eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2407-proc...
Článok popisuje, že napriek extrémnemu hospodárskemu embargu a sankciám sa KLDR podarilo vytvoriť ekonomický model, vďaka ktorému začína v posledných rokoch čoraz viac ekonomicky prosperovať. Rastie životná úroveň, dostupnosť tovarov, áut a krajina je schopná realizovať aj odborne vysoko náročné projekty ako je raketový a jadrový výskum.Južná Kórea
-----------

Korea, jak ji neznáme, část 1 a 2. Rozhovor časopisu Nový Prostor s koreanistou Vladimírem Tichonovem. Rozhovor popisuje brutalitu neoliberalistického kapitalizmu v Južnej Kórei a ťažkú deformáciu mentality juhokórejcov všadeprítomnou proamerickou propagandou. Je tam tiež zaujímavá zmienka o tom, že severná a južná kórea sú v súčasnosti už prakticky dva oddelené národy, ktoré začínajú mať problém si dokonca aj vzájomne jazykovo rozumieť.

https://deliandiver.org/2014/08/korea-jak-ji-nezna...
https://deliandiver.org/2014/08/korea-jak-ji-nezna...

ďalšie články:

Jižní Korea jako „ráj“ oproti severnímu „peklu“? Čtěte, pokud nechcete vidět černobíle
http://www.eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/2410-jizn...
Článok popisujúci zúfalú ekonomickú situáciu mladej generácie v Južnej Kórei, ktorá svoju vlastnú krajinu prirovnáva feudálnemu peklu dynastie Čoson.

359593

18.08.2017 11:28

Charlottesville - past na Trumpa

Ešte z iného zdroja a ešte viac detailov

pozorovateľ 217.?.?.?

Stane se Charlottesville Altamontem alternativní pravice?
https://deliandiver.org/2017/08/stane-se-charlotte...

"Kolem tři čtvrtě na dvě toho dne se stal dvacetiletý James Fields, který do Charlottesvillu přijel kvůi Unite the Right, účastníkem srážky aut, při níž zemřela žena, a 19 dalších lidí bylo zraněno. Podle dostupných videozáznamů události Fields projížděl ulicemi města normální rychlostí, když na jeho auto podle všeho zaútočili levicoví demonstranti. Zřejmě ze strachu o svou bezpečnost šlápl Fields na plyn a narazil do auta před sebou. Další video pak jasně ukazuje, jak se na jeho vůz zezadu řítí vlna násilníků, Fields řadí zpátečku a z místa ujíždí. Fields byl obžalován z vraždy druhého stupně."

359618

24.08.2017 13:57

Epizoda 13: Proč dal Londýn Hitlerovi Vídeň a Prahu, část 1.

RE: Som zmeteny

pozorovateľ 217.?.?.?

pre tartusa:

re: "Tak kdo chtěl zaútočit na SSSR, Hitler alebo Británie? Člověk sa v tom straca. A samozřejmě by sa hodilo napisat dovod, preco chceli zaútočit na SSSR."

Takže na úvod. Začiatkom 20.storočia bolo Britské impérium najmocnejšou ríšou sveta (ovládali v tej dobe 1/4 povrchu planéty a 1/4 svetovej populácie). A žili myšlienkou, že by cheli raz ovládnuť celý svet. Taká staršia verzia "nového svetového poriadku" a myšlienky "svetovej vlády" so sídlom v Londýne.

Lenže už koncom 19. storočia sa minuli ľahko získateľné územia v rozvojových krajinách a zostávajúce územia boli bránené silnými európskymi monarchiami.

Takže čo urobiť? Ideálne poštvať tieto európske monarchie proti sebe a z ich trosiek po dlhej zničujúcej vojne zozbierať plody víťazstva pre Britániu.

O tom bola prvá svetová vojna, v ktorej malo vykrvácať Nemecko v boji proti Rusku.

Potom mal v oboch krajinách nastať prevrat, vládu mali prevziať komunistické revolučné zbory (financované Britániou a Amerikou) a odovzdať dobyté krajiny pod kontrolu Britov.

A to sa nepodarilo podľa plánu. V Rusku totiž bolševici odmietli poslúchať a keď sa dostali k moci, tak ukázali svojim chlebodarcom z Británie dlhý prostredník a odmietali sa s nimi ďalej baviť.

Takže bolo treba priviesť ZSSR znovu k "rozumu" a aby to nepôsobilo príliš okato, tak Británia namiesto vlastnej útočnej vojny vyzbrojila k tomuto účelu Nemecko. Znovu s naivnou vierou, že Hitler ich bude poslúchať a dobyté územie ZSSR im potom prenechá.

Vieme, ako sa história vyvinula. Hitler si príliš uvedomil svoju silu a namiesto poslúchania Britov začal raziť vlastnú vojenskú politiku, ktorá s Britmi už nepočítala. Takže sa Briti museli (či sa im to páčilo alebo nie) pustiť do vojny s Nemeckom a aj keď v nej napokon zvíťazili, bolo to Pyrrhovo víťazstvo.

Hoci formálne v dobe skončenia WW2 bolo Britské impérium stále papierovo najväčšou ríšou sveta, iba 3 roky od jej skončenia sa Britské impérium vyčerpané náročnou vojnou začalo spontánne rozpadať. Na miesto bývalej najmocnejšej ríše sveta nastúpili USA. A z Britov sa v priebehu pár desaťročí stala bezvývznamná ostrovná krajina v Európe, vystupujúca ako vazal USA.

359699

25.08.2017 12:10

Epizoda 13: Proč dal Londýn Hitlerovi Vídeň a Prahu, část 1.

RE: To zidovstvovyhlasilo Nemecku valku

pozorovateľ 217.?.?.?

Bez komentára...
----------------------

Hootonov plán – ako nechať zmiznúť celý národ.
https://diskuter.wordpress.com/2016/04/02/hootonov...
"Ako Hootonov plán bývajú označované myšlienky Harvardského antropológa Earnesta Hootona zverejnené v roku 1940, ktoré kladú do pozornosti rasové vlastnosti Nemcov a namiesto psychosociálnej prevýchovy propagujú biologické “prešľachtenie” a nahradenie ako nutné opatrenie k ich úspešnému a trvalému podrobeniu. ... Za týmto účelom doporučil Hooton, ktorý bez rozdielu považoval všetkých Nemcov na “morálne slaboduchých” [2], zredukovať počet pôrodov u Nemcov a podporovať do Nemecka prisťahovalectvo cudzincov, predovšetkým mužov."

Kaufmannov plán https://en.wikipedia.org/wiki/Germany_Must_Perish!
– prezentovaný v roku 1941 z pera židovského američana Theodora Newman Kaufmana, ktorý vyzýval, že “Nemecko musí byť kompletne zničené” a navrhoval to docieliť pomocou plošnej sterilizácie Nemcov. Prekvapujúco údajne práve v jeho diele po prvý raz zaznel pojem “konečné riešenie” a týkal sa paradoxne plánu genocídy nemeckého národa v prípade jeho porážky v druhej svetovej vojne.

Morgenthauov plán http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/05/sssr-n...
– prezentovaný koncom roku 1943, ktorý počítal s rozdelením povojnového Nemecka do 6 samostatných republík, demontážou celého nemeckého priemyslu so zámerom následného vyvolania hladomoru, ktorému mala podľahnúť značná časť populácie.

Kalergiho plán http://nejvic-info.cz/kalergiho-plan-legalni-genoc...
– jeho cieľom je vytvoriť pomocou miešania bielej, žltej a čiernej rasy univerzálnu hnedú rasu ľudí s IQ 90, ktorí “budú dostatočne inteligentní na to, aby mohli pracovať, ale málo inteligentní na to, aby chápali”.

359713

04.10.2017 15:21

Lithium - vláda schválila krádež století

RE: Nic nového pod sluncem

pozorovateľ 217.?.?.?

Pre tých, čo nemajú časť na prečítanie samotnej knihy, je k dispozícii aspoň krátka prednáška...

Video: „Jak jsme se stali kolonií“ – přednáška Ilony Švihlíkové
http://aeronet.cz/news/video-jak-jsme-se-stali-kol...

Prvých 30 minút je prednáška, zbytok sú nedôležité otázky z publika...

360301

04.10.2017 15:28

Lithium - vláda schválila krádež století

RE: Mandát im dala Demokracia.

pozorovateľ 217.?.?.?

Zastupiteľská demokracia nie je nič iné, než podvod na občanoch. Aby mali pocit, že sa podieľajú na moci a nebúrili sa proti činov samozvanej vrchosti...

Prednáška profesora Rainera Mausfelda. Ilúzia demokracie. Strach mocenských elít z národa. Ovce a pastieri, elity a ľud.
https://diskuter.wordpress.com/2017/06/08/prednask...

Z úvodného stručného zhrnutia obsahu:

-----------------

Prvá časť prednášky popisuje metaforu pastiera a stáda oviec. Autor sa zamýšľa nad tým, či pastierovi stáda ide naozaj o blaho oviec, alebo ho viac zaujímajú záväzky voči majiteľovi stáda.

Ďalej sa rozoberá otázka, prečo je pre ľudí demokracia tak atraktívna. Odpoveďou je, že ľudia majú v sebe geneticky zakódovaný pocit odporu voči útlaku a túžbu po slobode. A že demokracia spĺňa v očiach ľudí tento ideál. Z pohľadu vládnucej vrstvy je však demokracia nežiadúca, keďže ich pripravuje o moc a zdroje. Preto zaviedli iluzórnu demokraciu, kde ľudia majú dojem, že sa prostredníctvom volieb podieľajú na riadení štátu, ale v skutočnosti rozhodujú iba o bezvýznamných, vopred určených veciach.

Potom pokračuje prednáška vysvetlením techník vládnutia:

– tvrdá sila (hard power) je vláda z pozície sily. Táto vláda má tú nevýhodu, že budí prirodzený odpor ľudí a vedie k riziku revolúcie.

– mäkká sila (soft power) je snaha otupiť ľudský odpor voči tvrdým technikám vládnutia. Namiesto sily sú používané rôzne stratégie manipulácie verejnosti, aby mala falošný dojem slobody a podielu na moci. Do tejto skupiny patrí ovládanie ľudí pomocou médií, školstva, humanitárnych nadácií, manipulovaním názorov a emócií, vytváraním ľahostajnosti, presmerovávaním hnevu verejnosti na zástupné ciele.

Elity majú k dispozícii enormné zdroje znalostí z oblasti výskumu psychológie, vďaka ktorým nás vedia manipulovať bez toho, aby sme si to akokoľvek dokázali uvedomiť.

Jedna z techník manipulácie ľudí bolo vytvorenie ilúzie, že ľudia sa delia na “múdrych” a “hlúpych”, inak povedané na elity a ľud, pastierov a ovce. A že je úplne prirodzené, že hlúpy ľud zverí vládu nad sebou múdrejšej elite.

Vládnuce vrstvy sú dodnes presvedčené, že je prospešné, ak budú svojmu ľudu klamať.

Potom nasleduje popis techník manipulácie vôle voličov, aby napriek demokracii v krajine stále poslúchali plány samozvaných elít.

1. Riadenie demokracie prostredníctvom vyvolávania apatie.

Elity rôznymi stratégiami ohlupujú svoj národ (médiami, školstvom, konzumom), aby vôbec nemal záujem sa starať o veci verejné.

2. Riadenie demokracie prostredníctvom “otrávenia mysle”.

Cieľom je vypnúť u ľudí prirodzený inštinkt obrany proti manipulácii.

a) afektívne – nasmerovaním hnevu verejnosti proti falošným cieľom: menšinám, azylantom, ru...

Automaticky kráceno

360302

04.10.2017 15:32

Lithium - vláda schválila krádež století

pokračovanie

pozorovateľ 217.?.?.?

...rusom…

b) kognitívne – manipulovanie pomocou prekrúcania významu slov: voľný obchod, protestní voliči, záchranný dáždnik (euroval), terorizmus, humanitárna intervencia, vedľajšie škody (collateral damage), kritici globalizácie.

Ďalej sa používajú rôzne ponižujúce pojmy na umlčanie diskusie: sprisahanecká teória, antiamerikanizmus, populizmus.

Ďalej sa používa technika prezentujúca výnimočnosť vládnucich elít. Autor prednášky to ilustruje na príklade prezentovania výnimočnosti USA, ktoré majú na základe ich výnimočnosti právo porušovať medzinárodné zmluvy, ktoré sami podpísali.

3. Riadenie demokracie pomocou manipulácie názorov a indoktrinácie.

1) aktuálna indoktrinácia – je realizovaná pomocou masmédií. Vytvárajú názory spoločnosti, vyvolávajú vo verejnosti strach, určité informácie sú “zneviditeľnené”.

2) hlboká indoktrinácia – je realizovaná pomaly a dlhodobo a pretvára celý svetonázor ľudí. Umožňuje “zneviditeľniť” celé alternatívne formy usporiadania spoločnosti. Riadená je všetkými spoločenskými inštanciami: školy, univerzity, média, kultúra, zábavný priemysel.

Potom sú vysvetľované tri príklady hlbokej indoktrinácie, ktorej sme boli vystavení tak, že nás ani nenapadlo o danej téme pochybovať:

– Ideológia “dobrotivého impéria”. Podstatou je tvrdenie, že Amerika je dobrotivá veľmoc, ktorej možno za každých okolností dôverovať, všetky činy robí pre naše dobro a všetky jej protiprávne kroky sú ospravedlňované jej morálnou nadradenosťou.

– Mimovládne organizácie, ktoré sa hrajú na humanitárne nadácie, ale v skutočnosti svoju činnosť využívajú na plíživé presadzovanie svojej propagandy.

– Ideológia zastupiteľskej demokracie. Sme tak naočkovaní touto indoktrináciou, že nie sme schopní si vôbec pripustiť, že sme v skutočnosti podvádzaní a že na beh štátu voľbami nemáme žiaden vplyv. Indoktrinácia je tak hlboká, že nie sme schopní ani len uvažovať o nejakých alternatívach k demokratickému systému.

Na záver autor prednášky porovnáva neoliberalizmus s fašizmom a konštatuje, že oba systémy majú až prekvapivo veľa spoločných rysov:
– nenávisť voči slabým a chudobným,
– pretváranie spoločnosti do hierarchicko-elitárskej formy,
– uctievanie tematických kultov (neoliberalizmus uctieva trh, nacizmus uctieval národ/rasu),
– násilné pretváranie osobností ľudí podľa požiadaviek systému

------
Potom nasleduje samotný text prednášky, je veľmi dlhý, ale stojí za prečítanie.

V skutočnosti jediná pravá demokracia je referendová demokracia. A práve tej sa súčasní politici desia a zubami-nechtami bránia... Pretože s referendami by reálna moc v krajine naozaj prešla do rúk ľudí a už by neboli odkázaní na frustrujúce taktizovanie pri výbere nepredvídateľných politikov pri voľbách...

360303

26.10.2017 15:06

Proč společnost znovu a znovu volí svojí zkázu?

Apropo problémy zastupiteľskej demokracie...

pozorovateľ 217.?.?.?

Dávam ako podklady na zamyslenie, možno niekomu budú k úžitku...

Alternatívne typy demokracie: Priama demokracia, nepriama/zastupiteľská demokracia, liberálna demokracia, neliberálna demokracia, dekracia rád, participatívna demokracia, demokracia konsenzu, inkluzívna demokracia, demarchia, bázická demokracia a iné...
https://diskuter.wordpress.com/2017/06/08/alternat...

Ako reformovať súčasný demokratický systém? Mix zastupiteľskej a referendovej demokracie.
https://diskuter.wordpress.com/2015/11/30/ako-refo...

---
Osobne si myslím, že skôr či neskôr bude nevyhnuté prejsť na iný systém, než je partokracia založená na koaličnej väčšine.

Posledné série volieb v európe ukazujú, že sa politické spektrum rozpadlo na tri hlavné prúdy (pravica, ľavica a "extrémisti"), z ktorých ani jedna strana nie je schopná vytvoriť väčšinovú koalíciu. Pokiaľ sa politici nebudú schopní dohodnúť na nejakej zmysluplnej koalícii, tak skôr či neskôr bude musieť prísť riešenie v podobe hlasovania o jednotlivých témach pomocou referend alebo pomocou dočasných jednorazových hlasovacích koalícií v parlamente.

Paradoxne tieto jednorazové hlasovacie koalície by mali k demokracii viac, než súčasné zložitými kompromismi trápené koaličné vlády na celé volebné obdobie, pretože by napríklad umožnili schvaľovanie určitých tém od opozičných strán a zároveň by sa zjednodušilo vyjednávanie kompromisov medzi stranami, ktoré majú čiastočne zhodný program a čiastočne nezmieriteľný...

360716

04.11.2017 00:44

Sorose vyhánějí z Turecka, Maďarska a Rakouska

RE: o Sorosovi vědí i vrábci na střeše - proč vy to potřebujete popírat?

pozorovateľ 217.?.?.?

Výrazne viac k téme dokumentov zverejnených skupinou DC Leaks:

http://www.quintus-sertorius.net/news/sorosovy-dok...

360878

18.11.2017 19:34

Vojenské hrozby armád USA a Jižní Koreje jsou provokace k jaderné válce

OSN je nástroj globalistov ako budúca jedna svetová vláda

pozorovateľ 217.?.?.?

Ohľadom OSN nemožno mať žiadne prehnané očakávania.

OSN bola od počiatku koncipovaná ako budúca svetová vláda pod kontrolou globalistov/sionistov/iluminátov/whatever... Nikdy nebola plánovaná ako zmysluplná inštitúcia, ktorá by zastupovala oprávnené záujmy všetkých občanov sveta.

OSN bola založená z iniciatívy Rockefellerovej rodiny prostredníctvom aktivít organizácie CFR (Council of Foreign Relations) v roku 1945. Jedno z jej úplne prvých rozhodnutí bola rezolúcia o vytvorení štátu Izrael.

Vytvorenie OSN je od začiatku spájané s plánmi sionistov na vytvorenie globalizovaného sveta riadeného jednou svetovou vládou, ktorú samozrejme zhora budú ovládať oni. Tzv. protokoly sionských mudrcov vznikli v roku 1897 a obsahovali okrem iného plány na zriadenie svetovej vlády. Prvý pokus bol po roku 1918 v podobe zriadenia Ligy Národov, kde sa snažila o dianí v celom svete rozhodovať skupina niekoľkých desiatok najsilnejších štátov sveta. Po druhej svetovej vojne bola Liga Národov nahradená Organizáciou spojených národov, pričom jej právomoci boli výrazne rozšírené. Predovšetkým jej bola pridaná právomoc intervenčných vojsk, ktoré mali právo vojensky napadnúť ľubovoľnú krajinu na svete. Vojská OSN mali byť základom budúcej svetovej armády, samozrejme pod hlavným velením Washingtonu a Pentagonu.

OSN je totálne nedemokratická inštitúcia, ktorá nemá žiadne morálne právo rozhodovať o vojenských zásahoch

V OSN sú síce zastúpení predstavitelia všetkých krajín sveta (Valné zhromaždenie), ale títo ľudia nemajú prakticky žiadnu právomoc, keďže výsledky hlasovania VZ sú iba nezáväzné výzvy.

Hlavnú moc v OSN má Rada bezpečnosti, ktorá je tvorená piatimi stálymi členmi, zodpovedajúcimi v dobe vzniku 5 najmocnejším ríšam planéty (Britské Impérium, Francúzske impérium, Rusko/ZSSR, Čína a USA). Títo piati členovia majú okrem hlasovacieho práva tiež právo veta. Komparz im dopĺňa 10 cyklicky volených krajín, ktoré majú prakticky nulový vplyv a obvykle hlasujú podľa toho, aký nátlak na nich hlavné mocnosti vyvinú. Zloženie rady bezpečnosti OSN absolútne nezodpovedá súčasnému rozloženiu síl vo svete, napríklad v zásade bezvýznamné Francúzsko a Británia majú stále členstvo, naproti tomu tak veľké krajiny ako India, Brazília alebo trebárs aj Nemecko, sú úplne ignorované.

Rada bezpečnosti OSN mala mať podľa definície výlučné právo schvaľovať vojenskú intervenciu proti ktorejkoľvek krajine sveta. V praxi sa však tento plán zadrhol na tom, že ZSSR a Čína odmietali hrať podľa plánov chystaného NWO a tvrdošijne vetovali všetky zásadné plány Ameriky.

Užitočné súvisiace texty:

https://diskuter.wordpress.com/2017/05/11/pyramida...

https://diskuter.wordpress.com/2017/10/18/new-worl...

361093

22.11.2017 16:27

Jak jsem nakupoval se stylistkou

Malé plus

pozorovateľ 217.?.?.?

Dávam autorovi malé plus za dobrý literárny štýl. Malo to vtip, dynamiku, chvíľky napätia (scéna s revízorom), romantiku, len tak ďalej [mrknutí jedním okem]

361145

28.11.2017 17:00

Třicet let britský tajný dokument zamlčoval pravdu o EU

Poznámky podľa knihy španielskeho autora Robina de Ruitera z roku 2008

pozorovateľ 217.?.?.?

21. Evropa
=========

…kapitola bola napísaná v dobe, keď v EU prebiehala snaha o prijatie tzv. Európskej ústavy. V dobe písania knihy bola táto ústava zablokovaná odmietavými postojmi Holandska a Francúzska a autor predpovedal, že bude schválená obkľukou pod iným menom. (Čo sa naozaj stalo a bola schválená v podobe Lisabonskej zmluvy a pre istotu po predošlých skúsenostiach tentoraz bez schvaľovania občanmi v referendách, moja pozn.)

…autor poukazuje na to, že EU vykazuje všetky znaky skrytej totalitnej krajiny.

…jej jednotlivé nové vlastnosti sú zavádzané bez potrebnej diskusie s občanmi, často doslova potajomky. Euro väčšinu krajín EU ekonomicky poškodí.

…EU porušuje mnoho princípov demokracie:

– sú schvaľované zákony obmedzujúce prístup občanov k textom schvaľovanej a schválenej legislatívy
– niektoré schválené dokumenty nie sú vôbec verejne publikované a nie je možné do nich ani na požiadanie nahliadnuť. A to ani pomocou súdnej žaloby (moja poznámka: ukážkovým príkladom tohto prístupu bolo utajované schvaľovanie kontroverznej zmluvy TTIP)
– zákony sú v EU prijímané v tak rýchlom tempe a v takom množstve, že o nich nemajú prehľad dokonca ani europoslanci
– demokraticky volený europarlament nemá takmer žiadne právomoci, iba poradné a deklaratívne (schvaľovanie rôznych nezáväzných výziev)
– celá moc v EU je v rukách občanmi nevolených samozvaných inštitúcií: Európska komisia, Európska centrálna banka, Európsky súdny dvor.
– neexistuje trojpilierová deľba moci na zákonodarnú, výkonnú a súdnu. Tie isté osoby majú v EU všetky tri právomoci.
– mnohé zákony sa pretláčajú v tichosti. Ak si ich verejnosť nevšimne, tak začnú platiť, ak sa verejnosť ozve, stiahnu sa a po čase v tichosti schvália nanovo.

…potom sa kapitola venuje téme chystanej Európskej ústavy a upozorňuje na niektoré úplne absurdné špecifiká:

– mnohé texty nie sú v euroústave vôbec definované, budú určené až neskôr pomocou vykonávacích vyhlášok. Tie tak môžu mnohé honosne znejúce pasáže z textu euroústavy obrátiť na úplný opak.
– oslabuje sa zákonodarstvo v oblasti sociálnej solidarity a ochrany bežných občanov a naopak posilňujú sa práva veľkých korporácií
– umožňuje použitie trestu smrti v prípade mimoriadnych udalostí (vzbury, povstania). Zároveň povoľuje neobmedzené zatýkanie, vrátane nezletilých a duševne chorých
– možnosť zadržiavať ľudí vo vyšetrovacej väzbe až 9 mesiacov bez vznesenia obvinenia
– obmedzenie práva na informácie a na prejavenie názoru
– povinnosť pre štáty financovať sa pomocou úverov od súkromných bánk (!!!)
– oslabuje sociálnu ochranu zamestnancov, umožňuje zvyšovanie pracovného času až na 65 hodín týždenne…
– zavádza “právo” na prácu už pre 13-ročné deti

…v závere kapitoly autor píše, že v trezoroch vlád EU sú už pripravené hotové plány na na...

Automaticky kráceno

361221

28.11.2017 17:03

Třicet let britský tajný dokument zamlčoval pravdu o EU

RE: Poznámky podľa knihy španielskeho autora Robina de Ruitera z roku 2008

pozorovateľ 217.?.?.?

(pokračovanie)

…v závere kapitoly autor píše, že v trezoroch vlád EU sú už pripravené hotové plány na nastolenie nového svetového poriadku a iba sa čaká na vhodnú zámienku, kedy bude možné začať tieto plány realizovať (moja poznámka: kniha bola napísaná v roku 2008. V súčasnosti tu máme imigračnú vlnu moslimských džihádistov, rastúcu hrozbu terorizmu a “extrémizmu”, čo sú zrejme práve tie zámienky, ktoré vlády EU potrebujú na začatie realizácie projektu NWO v EU)

…v závere autor poznamenáva, že EU bude mať krátku budúcnosť, pretože v rámci budovania NWO budú v dohľadnej dobe EU a USA demontované a v súčasnej podobe prestanú existovať. (čo je tiež vcelku vizionársky odhad na rok 2008, ktorého realizáciu vidíme v súčasnosti v podobe stupňujúceho sa politického chaosu v EU aj v USA)

celá kapitola 21: https://diskuter.wordpress.com/kniha-2-kapitola-21...

komentáre k ďalším kapitolám knihy:

https://diskuter.wordpress.com/2017/10/31/robin-de...

https://diskuter.wordpress.com/2017/11/02/robin-de...

361222

28.11.2017 17:17

Třicet let britský tajný dokument zamlčoval pravdu o EU

Výroky európskych politikov

pozorovateľ 217.?.?.?

Krátke ale drsné...

To je docela síla. Výroky evropských politiků, ze kterých by vás mělo dost mrazit...
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16352...

Perla týždňa. Pozoruhodné výroky známych ľudí…
http://www.napalete.sk/perla-tyzdna/

361223

29.11.2017 15:05

«Sexuálně nesprávné chování»: USA zachvátilo šílenství

Rôzne komentáre z diskusií:

pozorovateľ 217.?.?.?

Možno mierne vytrhnuté z kontextu, keďže sa jednalo o iné tematické diskusie:

...

"Už začínam viac chápať, v čom bola sila tzv. Hegeliánskej dialektiky. Systém ničenia sveta pomocou stratégie kladivo-nákova. Vytvoria sa dva extrémne protiklady, ktoré budú systém drviť z oboch strán, až ho napokon zničia úplne.

Príklady: boj nacizmu s komunizmom, ktorý mal rozdrviť celý pôvodný spoločenský systém.

Ďalší príklad: jednostranná komercionalizácia a agresívna propagácia vianoc a z druhej strany tlak na úplný zákaz vianoc. Pôvodné tradície budú uprostred tohto procesu úplne zničené.

Tretí príklad: sexualita. Na jednej strane hypersexualizácia spoločnosti, sexuálna výchova detí, pornografia, promiskuita, všade na plagátoch eroticky podfarbené reklamy. A na druhej strane feminizmus a kampane proti sexuálnemu obťažovaniu, ktoré kriminalizujú akýkoľvek záujem muža o ženu. V prostedí týchto dvoch nesplniteľných tlakov mladí ľudia psychicky skolabujú, uzavrú sa do seba a prestanú nadväzovať vzťahy."

..

"Len či celé "meetoo" nie je hlavne snaha reagovať na správy o znásilňovaním žien imigrantami, ktoré sa množia. Proste za každú cenu posilniť argument, že aj domáce obyvateľstvo znásilňuje, aby trochu utlmili odpor."

...

" . Mnohé z tých typických akcií "sexuálneho obťažovania" v skutočnosti fungujú a prinesú zo strany ženy pozitívnu odozvu. Muž potom vie, že môže pokračovať ďalej.

Problém je, že zákonite z času na čas muž narazí na ženu, ktoré o sex naozaj nemá záujem a siahnutie na koleno alebo na zadok ju naštve. V minulosti by sa to riešilo jednoduchým zauchom a muž pochopil správu. Dnes ak má smolu, tak žena nepovie nič a o pár dní naňho podá trestné oznámenie... A predsa len, skončiť trebárs aj len na pár dní vo väzení za obyčajné siahnutie na zadok, je fakt drsné..."

...

Z rozhovoru v novinách s psychológom Robertom Mathe: "Na druhej strane sú však aj ženy, ktoré nemajú partnera, sú nastavené tak, že si ho chcú nájsť. Keď sú v nejakej spoločnosti, nevedome sa vyzývavo pozrú na nejakého muža, ktorý sa im páči, prehodia si vlasy alebo si cudne preložia nohy a zakryjú si lono. Na tieto gestá môže zareagovať viacero mužov. Nech ich je päť. Štyria budú takí, ktorí sa žene nebudú páčiť, ale budú robiť pokusy, aby si získali jej priazeň. Avšak ona si pripustí bližšie iba toho jedného. A tí štyria budú obvinení z obťažovania, pretože reagovali na jej výzvy?"

...

Absurdistan: Rozprávka o Šípkovej Ruženke bola zaradená medzi témy sexuálneho obťažovania
http://www.hlavnespravy.sk/je-vobec-vhodne-pobozka...

361238

30.11.2017 11:28

«Sexuálně nesprávné chování»: USA zachvátilo šílenství

RE: Schody do pekla...

pozorovateľ 217.?.?.?

rozšíril by som to o nasledovné kroky

1777 - ilumináti
1848 - marxizmus
1879 - sionizmus (protokoly sionských mudrcov)
1925, resp. 1956 (v závislosti od konkrétneho autora, ktorý myšlienky formoval) - neomarxizmu alias frankfurtská škola

ale v zásade pochádzajú všetky tie stupne vždy od autorov jediného konkrétneho etnika...

361245

01.12.2017 12:23

Sex z našich životů jednou provždy vymýtíme

Ďalší krok k depopulácii...

pozorovateľ 217.?.?.?

Frankfurtská škola, aniž by ostatním blíže odkrývala své záměry, prosazuje pro zdárný postup „sametové“ kulturní revoluce mezi jinými následující věci:

1. zvláštní trestnost rasových zločinů

2. zavádění nového jazyka a změnu obsahu a vnímání pojmů

3. sexuální výchovu a šíření homosexuality mezi dětmi

4. podkopávání autority učitelů a školy

5. podporu přistěhovalectví ke zničení kulturního rázu země

6. rozšíření užívání drog

7. útok na náboženství

8. nejistý právní systém nastavený proti obětem zločinů

9. závislost na státu nebo státních příspěvcích

10. ovládnutí sdělovacích prostředků

11. oslabování role rodiny a její rozbití

Jedna z hlavních myšlenek frankfurtské školy navazuje na Freudovo pojetí sexuality a vykládá jej ve smyslu „pansexuality“ zahrnující nevázané ukájení pohlavního pudu, stírání rozdílů mezi pohlavími a překonání tradičních vztahů mezi muži a ženami. Proto jsou jejími dalšími záměry:

a) útok na autoritu otce, odmítání rozdílných rolí otce a matky a uzmutí rodičům jejich práv jakožto hlavním vychovatelům dětí

b) odstranění rozdílů ve výchově chlapců a dívek

c) odstranění veškerých projevů zvláštního postavení muže, např. přítomností žen v ozbrojených složkách

d) prohlášení žen za „vykořisťovanou třídu“ a mužů za „vykořisťovatele“

Münzenberg shrnul úsilí frankfurtské školy následovně: „Západ zkazíme tak, až bude smrdět.“

https://diskuter.wordpress.com/2015/07/07/frankfur...
--------

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zasvec...

- Snížení počtu obyvatel Země
- Povolenky k rození dětí
- Nové pojetí sexu, sex bez reprodukce
- Sexuální osvěta mládeže jako nástroj světové vlády
- Podpora potratů jako nástroj ke snížení počtu obyvatel Země
- Podpora homosexuality
- Nové technologie reprodukce bez pohlavního spojení
- Zánik rodiny
- Ulehčení umírání a zavedení pilulky smrti
- Omezení přístupu k bezplatné zdravotní péči a tím vyloučení starších lidí ze systému
- Přísně kontrolovaný přístup k lékům
- Úmyslně se zkomplikuje diagnostika nových nevyléčitelných nemocí
- Potlačování léčby rakoviny
- Vyvolávání srdečních infarktů
- Sloučení náboženství a zánik starých náboženství
- Školní docházka jako nástroj indoktrinace – úsilí zaměřené k slepému a odevzdanému přijetí určitého učení názorů či postojů, které nepřipouští diskusi ani kritiku
- Odstranění některých knih z knihoven
- Změny zákonů, jež vyvolají sociální a morální chaos
- Podpora spotřeby alkoholu a užívání drog
- Větší počet věznic
- Nulová psychologická a fyzická jistota
- Kriminalita jako nástroj ovládání společnosti
- Sex a ...

Automaticky kráceno

361257

01.12.2017 16:02

Sex z našich životů jednou provždy vymýtíme

Orwell 1984

pozorovateľ 217.?.?.?

Až desivo mi to pripomenulo scénu z Orwella. Ešte pred nedávnom mi to pripadalo nereálna absurdnosť...
---
Asi v polovině dopoledne vyšel Winston ze své kóje na záchod.

Z druhého konce dlouhé jasně osvětlené chodby přicházela osamělá postava. Byla to dívka s tmavými vlasy. Uplynuly čtyři dny od toho večera, kdy ji potkal před starožitnictvím. Když se k ní přiblížil, všiml si, že má pravou ruku v pásce. Z dálky ji nebylo vidět, protože byla stejné barvy jako její kombinéza. Pravděpodobně se poranila, jak otáčela jedním z velkých bubnů, na nichž byly „načrtnuté“ zápletky románů. To byl v Oddělení literatury běžný úkaz.

Byli od sebe asi čtyři metry, když dívka zakopla a upadla jak široká tak dlouhá. Hlasitě vykřikla bolestí. Zřejmě padla na poraněnou ruku. Winston se zastavil. Dívka se vztyčila na kolenou. V tváři byla nezdravě bledá, a její rty se proto zdály ještě rudější než předtím. Upírala na něho oči s prosebným výrazem, který vyjadřoval spíš strach než bolest.

Ve Winstonově nitru se mísily zvláštní pocity. Před ním je nepřítel, který se ho snaží zabít; také lidská bytost, která trpí bolestí a má možná zlomenou ruku. Instinktivně vykročil kupředu, aby jí pomohl. Ve chvíli, kdy padala na ovázanou ruku, jako by tu bolest cítil na vlastní kůži.

„Stalo se vám něco?“ zeptal se.

„To nic není. Moje ruka - za chvilku bude v pořádku.“

Mluvila, jako by jí srdce vynechávalo. Opravdu strašně zbledla.

„Nezlomila jste si nic?“

„Ne, už je to dobré. Chvilku to bolelo, to je všechno.“

Napřáhla k němu zdravou ruku a on jí pomohl vstát. Trochu se jí opět vrátila barva a už vypadala líp.

„To nic,“ opakovala. „Jen jsem se trochu uhodila do zápěstí. Děkuji vám, soudruhu.“

A odešla původním směrem tak svižně, jako by se opravdu nic nestalo. Celá příhoda netrvala ani půl minuty. Bylo zvykem, který nabyl povahy instinktu, že člověk nedával v obličeji znát své pocity. Když se to přihodilo, stáli navíc přímo před obrazovkou. Ale i tak bylo velmi obtížné skrýt chvilkové překvapení, protože v těch dvou třech vteřinách, kdy dívce pomáhal, mu vsunula cosi do dlaně. Nebylo pochyby, že to udělala záměrně. Cosi malého, plochého. Když vcházel do dveří záchodu, vložil to do kapsy a ohmatal špičkami prstů. Byl to útržek papíru složený do čtverečku.

Teprve na pisoáru se mu podařilo papírek trochu rozvinout. Zřejmě na něm byl napsán vzkaz. Na okamžik byl v pokušení vejít do některého záchodu a hned si to přečíst. Ale dobře věděl, že by to bylo šílenství. Nebylo místa, kde by si člověk mohl být jist s větší určitostí, že ho obrazovky neustále sledují.

Vrátil se do své kóje, usedl, útržek papíru hodil nedbale mezi jiné papíry na stole, nasadil si brýle a přitáhl si speakwrite. Pět minut, řekl si, přinejmenším pět minut! Srdce v pr...

Automaticky kráceno

361259

01.12.2017 16:03

Sex z našich životů jednou provždy vymýtíme

RE: Orwell 1984

pozorovateľ 217.?.?.?

(pokračovanie)

Srdce v prsou mu bušilo nebezpečně hlasitě. Naštěstí práce, kterou právě dostal, byla pouhá rutina: opravoval dlouhou řadu čísel, což nevyžadovalo soustředěnou pozornost.

Ať už je na tom papírku napsáno cokoli, musí to mít politický význam. Pokud mohl předpokládat, byly dvě možnosti. Za prvé, a to bylo nejpravděpodobnější, je ta dívka agentka Ideopolicie, jak se obával. Nevěděl, proč by Ideopolicie měla doručovat vzkazy takovou cestou, ale asi mají své důvody. Na tom papírku měla být hrozba, předvolání, rozkaz spáchat sebevraždu, nebo nějaká léčka. Ale byla tu ještě jiná, divočejší možnost, která ho neodbytně napadla a kterou se marně snažil potlačit. Že totiž nepochází od Ideopolicie, ale od nějaké podzemní organizace. Možná že Bratrstvo přece jen existuje! Možná že ta dívka je jeho členka. Absurdní nápad nepochybně, ale vybavil se mu přesně v okamžiku, když ucítil papírek v ruce. Teprve po několika minutách ho napadlo jiné, pravděpodobnější vysvětlení. A ještě teď, i když mu rozum říkal, že ten vzkaz nejspíš znamená smrt, tomu nevěřil, nerozumná naděje přetrvávala, srdce mu bušilo a jen stěží se bránil tomu, aby se jeho hlas netřásl, když polohlasně odříkával čísla do speakwritu.

Sroloval dokončenou práci do svitku a vsunul ho do pneumatického potrubí. Uplynulo osm minut. Posunul si brýle na nose, vzdychl a přitáhl si další hromádku papírů, s útržkem navrchu. Vyroloval ho. Stálo na něm velkým, nepravidelným písmem:

Miluji tě.

Několik vteřin byl tak omráčen, že neodhodil tu kompromitující věcičku do paměťové díry. Než to nakonec udělal, neodolal a ještě jednou si to přečetl, aby se ujistil, že tam ta slova skutečně jsou. Přitom dobře věděl, jak nebezpečné je projevit přílišný zájem.


(z románu 1984 od George Orwella)

361260

01.12.2017 19:53

Sex z našich životů jednou provždy vymýtíme

RE: Orwell 1984

pozorovateľ 217.?.?.?

Z jedného kontroverzného zdroja mám tvrdenie, že George Orwell (román 1984) aj Aldous Huxley (román Brave New World) boli členmi tajnej spoločnosti Fabiánov a že práve vďaka tomu mali informácie o tom, čo je pre svet chystané. Takže neboli až tak veľkí vizionári ako skôr mali prístup k insiderským informáciam a literárnou formou ich sprístupnili verejnosti.

361265

08.12.2017 01:26

Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě?

Na tému amerických programov vývoja biologických zbraní...

pozorovateľ 217.?.?.?

Kniha o chemtrails. Kapitola 8: Morgellons – vlákna ktoré dýchame a jeme.
https://diskuter.wordpress.com/2017/03/04/kniha-o-...

Prvá tretina kapitoly ponúka nahliadnutie do amerického bakteriologického výskumu a jeho dlhej histórie testovania chemických a bakteriologických látok na nič netušiacej civilnej populácii. Druhá tretina kapitoly popisuje výskum Clifforda Carnicoma venujúceho sa záhadnému a desivému patogénu Morgellon. Posledná tretina kapitoly ponúka akýsi pokus o rady pri liečbe morgellonov, ale nie moc užitočné. Text je veľmi dlhý a pre mnohých bude zrejme značne šokujúci.

- - -
Britská vláda priznala, že desiatky rokov testovala na miliónoch Britov bakteriologické zbrane
http://www.nwoo.org/2016/12/20/britska-vlada-prizn...

"Milióny Britov boli súčasťou vývoja bakteriologických zbraní. Rozsiahle územia Británie boli vystavené baktériam sprejovaným v rámci utajovaných testov. Britské Ministerstvo obrany premenilo veľké časti krajiny na jedno obrovské laboratórium za účelom vykonať sériu tajných testov bakteriologických zbraní na verejnosti. Čerstvo zverejnená vládna správa poskytuje po prvý raz podrobnú oficiálnu históriu britských pokusov s biologickými zbraňami z rokov 1940 až 1979. Mnohé z týchto testov zahŕňali vypúšťanie potenciálne nebezpečných chemikálií a mikroorganizmov nad rozsiahlymi obývanými oblasťami bez informovania verejnosti."

- - -
Z knihy španielskeho spisovateľa Robina de Rouitera:
https://diskuter.wordpress.com/kniha-1-kapitola-17...
- Rímsky klub a jeho plány na redukciu svetovej populácie
- Laboratórny pôvod choroby AIDS a jej úmyselné rozšírenie do sveta pomocou infikovaných vakcín
- Očkovanie ako nástroj šírenia chorôb a poškodzovania zdravia. Rakovina ako ďalšia úmyselne šírená epidémia.
- atď...

361350

08.12.2017 12:11

Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě?

RE: Nemusime chodit daleko

pozorovateľ 217.?.?.?

re: "vzdyt pri soucasne evidenci pres PC jim nic nebrani delat pokusy na lidech a do beznych vakcin zamontovat i pokusni. Statistika vyhodnoti."

Presne o tomto sú súčasné plány na informatizáciu zdravotníctva a skladovanie zdravotných záznamov občanov v jednom centralizovanom registri.

Jedna vec je, že takto je možné ľahko preskúmať zdravotnú dokumentáciu nepohodlnej osoby, napríklad za účelom vydierania. Druhá vec je, že centralizovaný zdravotný register je ideálne miesto na robenie biologických experimentov, vrátane kontrolných vzoriek nezasiahnutých jedincov.

Kedysi to museli Američania robiť tak, že si na svoj experiment vybrali nejaké malé odľahlé izolované mestečko, kde bola nízka migrácia obyvateľov do okolia, rozprášili alebo naočkovali príslušné patogény, a potom to porovnávali s "kontrolnou vzorkou". Teraz môžu infikované vakcíny zamiešať náhodne medzi celú populáciu a aj tak dokážu pomocou IT dokumentácie spätne vysledovať a vyhodnotiť výsledky.

361357

08.12.2017 19:40

Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě?

RE: Na tému amerických programov vývoja biologických zbraní...

pozorovateľ 217.?.?.?

ach ty neveriaci Tomáš...

Skús sa konečne premôcť, nájsť si čas a prečítať aspoň toto

Kapitola 4: Jedy padajúce z oblohy. Oblasti využitia chemtrails na vojenské, geoinžinierske a klimatologické účely, podrobný rozpis zloženia a účelu jednotlivých látok
https://diskuter.wordpress.com/2017/02/25/kniha-o-...

Kapitola 3: Distribučná infraštruktúra programu chemtrails. Mená zainteresovaných vojenských a civilných spoločností, kódové názvy programov, zoznam základní, dodávateľov, zastrašovanie a umlčiavanie pilotov...
https://diskuter.wordpress.com/2017/02/25/kniha-o-...

Mne to pripadá, že debata s tebou je v štýle "zapchám si uši a nechcem počuť nič, čo by spochybnilo môj svetonázor"... Ak je pod linkovanými článkami otvorená diskusia, pridaj tam svoje proti-argumenty...

Ja mám jednu stratégiu, ako jednoducho rozlišujem reálne správy od dezinformácií.

Reálne správy v sebe obsahujú veľa faktografických údajov: mená, dátumy, lokality, správne použité odborné pojmy (fyzika, chémia, mikrobiológia, technika, it...), všetko nejakým spôsobom hľadateľné cez google. Pokiaľ väčšina z toho je správna, beriem správu ako vysoko pravdepodobnú.

Dezinformácie sú celé písané v hmlistej neurčitej podobe, s čo najmenej detailmi, s množstvom prázdnej informačnej vaty a obohatené o typické pojmy "myslíme si", "domnievame sa", "pravdepodobne", "zrejme", "podľa nemenovaného zdroja", "údajne" atď. Články sú často emotívne ladené, buď útočne alebo posmešne.

Na okraj témy: Osobne som zástanca témy existencie globálneho otepľovania aj pristátia američanov na Mesiaci. Napriek tomu som si našiel čas a vôľu prečítať si argumenty klimaskeptikov a apolloskeptikov. A keďže som dokázal väčšinu ich argumentov odborne vyvrátiť (bez argumentačných faulov), potvrdil som si, že mám pravdu ja. Môžeš rovnaký analytický postup použiť na vyššie linknuté články a prípadné námietky smerovať do diskusie pod článkami.

To je môj posledný komentár k téme chemtrails, keďže zabordelujeme diskusiu off-topic témou.

361362

08.12.2017 20:00

Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě?

RE: Na tému amerických programov vývoja biologických zbraní...

pozorovateľ 217.?.?.?

p.s. predsa ešte jeden dôležitý dodatok:

re: "...produkovany dopravnymi linkami"

Toto je najväčší omyl, ktorý môžeš v tejto téme mať. Drvivá väčšina chemtrailov nie je rozprašovaná civilnými lietadlami, ale vojenskými nákladnými lietadlami US Air Force (v USA) a lietadlami NATO (v EU). Používajú sa špeciálne upravené cisternové Boeingy, ktoré bývajú za normálnych okolností používané k dotankovávaniu stíhačiek počas letu. Popri vojenských lietadlách sa operácie zúčastňujú tiež dôkladne preverené súkromné firmy (tzv. kontraktori), ktoré používajú vlastné nákladné lietadlá, do ktorých sú naložené vopred pripravené sudy s príslušnou chemickou zmesou. Piloti lietadiel nemajú vôbec tušenia, čo presne v daný deň rozprašujú, nemajú na to oprávnenie, iba vykonávajú príkazy a sú viazaní prísnou mlčanlivosťou. Inak im hrozí súd za vlastizradu a ohrozenie národnej bezpečnosti krajiny a buď dlhoročný kriminál alebo zničujúca pokuta. V najextrémnejšom prípade teoreticky aj trest smrti. Chemtrails je vojenský program veľmi vysokého významu.

Zabudni na orgonet a jeho octovanie a hľadaj seriózne odborné články, obvykle v angličtine. Ako dobrý štart je googlovanie slova "Project Cloverleaf".

361363

10.12.2017 23:15

Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě?

RE: Na tému amerických programov vývoja biologických zbraní...

pozorovateľ 217.?.?.?

HAARP Patent. Autorom je Bernard J. Eastlund, pôvodne bol jeho výskum verejný, neskôr bol patent skúpený americkou armádou spolu s firmou, ktorá ho vlastnila
http://www.google.com/patents/US4686605

Patent na rozprašovanie kovových častíc z lietadiel za účelom boja s globálnym otepľovaním. Stratospheric Welsbach seeding for reduction of global warming. United States Patent 5003186
http://www.google.com/patents/US5003186

Prehľad patentov súvisiacich s rozprašovaním častíc do atmosféry
https://web.archive.org/web/20070103135423/http://...

USAF: Weather as a Force Multiplier ­ Owning the Weather 2025 – 1996 Planning Report. Štúdia amerického letectva ohľadom ovládania počasia pomocou radarov a rozprašovaných kovových častíc
https://web.archive.org/web/20060930204813/http://...

Návod americkej armády k systému RFMP/VTRPE (Radio Frequency Mission Planer / Variable Terrain Radio Parabolic Equation )
www.dtic.mil/get-tr-doc/pdf?AD=ADA248112 , laické info tu: http://www.nwoo.org/2016/12/13/styri-americke-voje...

Assessing the direct occupational and public health impacts of solar radiation management with stratospheric aerosols. Odborná štúdia varujúca pred zdravotnými dôsledkami používania chemtrailových programov v rámci boja s globálnym otepľovaním.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC47175...
preklad tu: http://www.nwoo.org/2016/11/23/odborna-studia-na-t...

Politické pozadie chemtrails. Vojenské programy, manipulácia s počasím, HAARP. Toxické látky v chemtrails a ich dopad na životné prostredie. Článok polymérového chemika a environmentalistu Michaela Castle. Je predsedom nadácie na odhaľovanie environmentálnych rizík a okrem iného autorom viacerých návrhov zákona, ktoré sa snažili v americkom kongrese dosiahnuť plošný zákaz stratosférických aerosolových programov
http://www.nwoo.org/2016/12/09/politicke-pozadie-c...

Oficiálne stránky štátu Texas súvisiace s udeľovaním licencií na modifikáciu počasia:
Texas Department of Licensing and Regulation – okrem iného udeľovanie licencií aj na modifikáciu počasia.
https://www.tdlr.texas.gov/weather/weathermod.htm
West Texas Weather Modification Association – operácie modifikácie počasia vykonané v roku 2016 s detailným popisom
http://wtwma.com/operations_page.htm

Prejav šéfa CIA z 29. júna 2016 o nutnosti programu SAI (Stratospheric Aerosol Injection) v rámci boja s globálnym otepľovaním
https://www.cia.gov/news-information/speeches-test...

Rôzne oficiálne názvoslovie ...

Automaticky kráceno

361394

10.12.2017 23:20

Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě?

RE: Na tému amerických programov vývoja biologických zbraní...

pozorovateľ 217.?.?.?

Rôzne oficiálne názvoslovie používané pre chemtrailové programy:
https://diskuter.wordpress.com/2016/11/19/oficialn...
Solar radiation management (SRM)
Carbon dioxide removal (CDR)
Geoengineering
Stratospheric aerosol injection (SAI)
Cloud Seeding

Užitočné názvy projektov:
- Project Cloverleaf
- Project Indigo Skyfold
- RFMP/VTRPE (Radio Frequency Mission Planer / Variable Terrain Radio Parabolic Equation)

Spektroskopická identifikácia bária priamo v čiarach za vojenskými lietadlami:
- Methods have been developed over the last several months which appear to confirm the existence of extraordinary levels of barium within our atmosphere. https://web.archive.org/web/20060930204813/http://...
- The following is a list of conditions, observations and analyses which focus direct attention on barium and barium compounds within the investigation of the aerosol operations
https://web.archive.org/web/20060930204813/http://...
- The identification of barium in the atmosphere as a result of aircraft aerosol activities continues to be confirmed.
https://web.archive.org/web/20060930204813/http://...
- The unusual presence of the element barium in the atmosphere now appears to have been affirmed through the methods of spectroscopy.
https://web.archive.org/web/20060930204813/http://...

Existujú rôzne výpovede bývalých členov programu.

Existuje množstvo videí dokumentujúcich, že chemtrailové lietadlá dokážu v priebehu sekuny zapnúť alebo vypnúť trysky. Videl som to tiež viackrát na vlastné oči.

Existuje prípad z Kalifornie, kedy bola miestna vláda hnaná občianskou iniciatívou pred súd a kde vypovedali na túto tému pred súdom rôzni odborníci na meteorológiu, piloti a technici.

Dalo by sa ku každému nájsť výrazne viac linkov, ale aj tak by to nikto nečítal...

361395

11.12.2017 00:24

Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě?

RE: Na tému amerických programov vývoja biologických zbraní...

pozorovateľ 217.?.?.?

ad "ze naklonovat podobnych prac sa daju za par tisic EURO desiatky"

Ak sa pozrieš podrobne, tak zistíš, že dávam linky na PATENTY, odkazy na oficiálne webstránky americkej Air Force, CIA, odborný lekársky portál NCBI, webové stránky Texaskej samosprávy atď... To nie sú nejaké "pseudoamatérske práce" na objednávku. Mnohé texty navyše pochádzajú ešte z 90. rokov, t.j. nie je to niečo zbúchané na kolene v posledných rokoch.

ad HAARP.

Tak fajn, skús prelúskať ten HAARP patent, predpokladám, že ak máš profesionálne vzdelanie v súvislosti radarmi, bude ti ten text zrozumiteľnejší než mne. Keď nič iné, stojí za prečítanie jeho posledný odsek so zhrnutím a výpočtom oblastí nasadenia.

ad bárium.

Diaľková spektroskopia sa robí klasicky, nasmerovaním objektívu na osvetlený objekt a analýzou zistených spektrálnych čiar. A z nich Carnicomovi jednoznačne vyplynulo, že v čiarach za lietadlami sa nachádzali obrovské množstvá bária, ktoré tam jednoducho nemali čo hľadať: bárium sa nenachádza ani v leteckom palive ani v leteckých motoroch. Ostatné prvky z chemtrailov sa spektroskopicky analyzujú horšie, ale báriové čiary sú veľmi zreteľné. Carnicom sa téme chemtrails venuje už od 90.rokov, pretože žil v púštnej oblasti Texasu, kde sa práškovanie začalo ako jedno z prvých v USA a bolo mu jasné, že púštne prostredie je príliš suché na to, aby umožňovalo dennodenne oblohu pokrytú križujúcimi sa "kondenzačnými čiarami".

ad "Preco by lietadlo s tryskami ich nevedelo behom sekundy zapnut? "

Tak možno sa k tomu vyjadrí profesionálny pilot, ale mne pripadá značne absurdná predstava, aby dopravné či nákladné lietadlo len tak bežne počas letu na 20 sekúnd vyplo motory a plachtilo voľnoletom. Poprípade aby zapínalo a vypínalo motory v desaťsekundových intervaloch.

ad "Ak by chceli dostat do populacie jedy, tak najjednoduchsie to maju cez potraviny, .... Naco cez motor"

Možno kvôli tomu, že primárny účel chemtrailov je iný, než otráviť populáciu na zemi. Jedná sa primárne o zbraň na vojenské účely (radary novej generácie) a vojenské využitie počasia (vytváranie búrok, vytváranie sucha). Chemtrailové čiary sú neželaný vedľajší efekt týchto hier, ktorý sa americkej armáde nedarí pred verejnosťou skryť. Zjednodušene povedané, ak lietadlá vysypú do atmosféry kovové elektricky vodivé mikročastice hliníka a bária, tak okolo nich automaticky začne kondenzovať vzdušná vlhkosť a vytvoria sa čiary. Aj keď by si organizátori projektu radšej želali, aby zostala čistá modrá obloha.

361398

22.12.2017 09:26

České knihovny v drtivém sevření multikulti lobby

Rozcestníky tabuizovanej študijnej literatúry

pozorovateľ 217.?.?.?

Len veľmi na okraj témy... Niektoré knihy človek v knižniciach nenájde a je odkázaný iba na dobrovoľnícke internetové preklady a elektronické verzie...

Nasledujúce zdroje sa môžu niekomu do budúcnosti hodiť. Hlavnou tematickou líniou všetkých týchto troch elektronických knižníc je literatúra dokumentujúca a bojujúca proti zavádzaniu totalitnej svetovlády a nového svetového poriadku.

Spiknutí proti církvi a lidstvu. Dobrovoľnícke zoskupenie venujúce sa prekladom zahraničnej tabuizovanej literatúry do češtiny, hlavne k téme sionizmu.
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/

Národně vzělávací institut. Rozsahom najväčšia z daných troch databáz s knihami a odbornými štúdiami venovanými témam NWO, politiky, sionizmu, histórie, politickej korektnosti atď. Tematicky členené s možnosťou vyhľadávania
http://www.vzdelavaci-institut.info/

Knižná databáza z webu NWOO. Dominujú hlavne knihy a beletria súvisiaca so zavádzaním Nového svetového poriadku.
http://www.nwoo.org/literatura-a-ke-stazeni/

Zoznamy kníh z týchto databáz sa čiastočne prekrývajú, najvýznamnejšie knihy sa nachádzajú vo všetkých troch databázach.

361543

22.12.2017 11:07

České knihovny v drtivém sevření multikulti lobby

RE: Tohle je šílené

pozorovateľ 217.?.?.?

Konkrétne s Marxom to až tak veľa spoločného nemá. Je totiž treba rozlišovať ekonomický marxizmus (Karl Marx, rok vzniku cca 1848) hovoriaci o revolúcii proletariátu a kultúrny marxizmus (inak tiež zvaný Frankfurtská škola alebo neomarxizmus, hlavný predstaviteľ Herbert Marcus, rok vzniku cca 1960) hovoriaci o kultúrnej revolúcii a revolúcii "utlačovaných" minorít.

V nasledujúcich textoch je to detailne vysvetlené. Každý text sa venuje inej časti témy, ideálne prečítať všetky tri na plné pochopenie problematiky.

Stará vs. Nová Levice
http://www.white-media.info/stara_vs_nova_levice.h...
Prehľadne vypísané rozdiely medzi klasickým ekonomickým marxizmom a kultúrnym “novým” marxizmom. Vysvetlené sú rozdiely medzi voličmi/sympatizantmi, formou vládnej diktatúry, ideologickým nepriateľom, revolučnou formou cesty k moci, prístupu k rodine, kultúre a umeniu, atď.

Neomarxizmus. História a ideologické nástroje Frankfurtskej školy.
https://diskuter.wordpress.com/2017/10/28/neomarxi...
História a príčiny vzniku neomarxizmu a jeho bojové nástroje, jeho najvýznamnejší predstavitelia. Druhá polovica článku popisuje najtypickejšie ideologické zbrane Frankfurtskej školy: kultúrnu revoúciu, dlhý pochod inštitúciami, kritickú teóriu, kultúrny pesimizmus, likvidáciu rodiny a kresťanstva, ovládnutie školstva, jednostranné zvýhodňovanie menšín na úkor majority, sexualizáciu spoločnosti, represívnu toleranciu, pozitívnu diskrimináciu, politickú korektnosť, umlčiavanie opozície pomocou dehonestujúceho nálepkovania atď. Frankfurtská škola je synonymum pojmov ako “nový marxizmus”, neomarxizmus, “kultúrny marxizmus” a “Nová Ľavica”.

Frankfurtská škola. Feminizmus a LGBT-hnutie v širšom kontexte. Homosexuálne a genderové ideologické nástroje Frankfurtskej školy. Snaha o rozvrat rodiny, vymývanie mozgu detí v školách, genderová ideológia atď
http://www.tedeum.cz/4_2014/frankfurtskola_0414.ht...

361548

24.01.2018 14:09

Pravda o „falešných zprávách“

Situácia na Slovensku - pokus o sabotáž proti webu Hlavné správy

pozorovateľ 217.?.?.?

Zúfalci z mainstreamu už siahajú aj po zúfalých činoch. Provokatér z Denníka N sa pod falošnou identitou spojil s redakciou Hlavných správ a pokúšal sa im do spravodajstva podstrkávať hoaxy.

- - -

Pod falošným menom som písal hoaxy pre Hlavné správy
https://www.hlavnespravy.sk/pod-falosnym-menom-som...

"Novinár Denníka N Jakub Goda si vymyslel falošnú identitu a pod touto identitou komunikoval s redakciou Hlavných správ, pričom sa snažil prepašovať na Hlavné správy nejaký hoax, vymyslenú správu, aby nás následne mohol zdiskreditovať.

Novinár Denníka N zistil, že prepašovať hoax na Hlavné správy nie je také ľahké, zverejnili sme mu iba články, ktoré boli po obsahovej stránke v poriadku, i keď nižšej autorskej úrovne. Hoaxy a nezmysly mu neprešli, no nedal sa odradiť. Nakoniec slávil úspech a jeden vymyslený článok sme mu uverejnili."

- - -

Výsledok provokácie novinára Godu bol presne opačný, než plánoval. Čitatelia Hlavných Správ vyjadrili masívnu podporu redakcii a to aj finančne, vďaka čomu sa dlhodobo finančne podfinancovanej redakcii podarilo vyzbierať za daný mesiac viac ako 10násobok obvyklej čiastky príspevkov od čitateľov.
https://www.hlavnespravy.sk/reakcia-nasich-citatel...

362089

26.01.2018 15:22

Dilema uprchlíků - Německo se přetahuje se střední Evropou kdo z koho

Netradičné vysvetlenie príčin moslimskej imigračnej vlny...

pozorovateľ 217.?.?.?

Radikálny islam ako žoldnier sionizmu
https://diskuter.wordpress.com/2018/01/26/radikaln...

"Krátka knižka (cca 40 strán textu) popisuje, ako xxxxx infiltrovali mohamedánske náboženstvo s cieľom využiť ho ako nástroj na zničenie xxxxx nenávideného kresťanstva."

362141

10.02.2018 22:07

Žebračka

Postupné nenápadné zrušenie dôchodkov

pozorovateľ 217.?.?.?

Ja to vidím tak, že súčasné vlády a korporácie len hľadajú elegantný spôsob, ako dôchodky pre ľudí úplne zrušiť. Budeme síce ďalej povinne celý život platiť dôchodkové poistenie, ale žiaden dôchodok za to nedostaneme...

Trend je jasný...

Spojené štáty sú vo vážnych problémoch. Penzijné fondy musia škrtať dôchodky. Dôchodcovia môžu zostať úplne bez dôchodkov (04/2016)
http://www.hlavnespravy.sk/spojene-staty-su-vo-vaz...

Dôchodková kríza aj v Nemecku: Očakáva sa zdvihnutie dôchodkového veku až na 70 rokov (04/2016)
http://www.hlavnespravy.sk/dochodkova-kriza-aj-v-n...

Nemecká federálna banka chce zvýšiť dôchodkový vek na 69 rokov (08/2016)
http://www.hlavnespravy.sk/nemecka-federalna-banka...

Pracovat budeme až do smrti, jsou smířeni mnozí Češi. Na důchod si nespoří (10/2016)
http://ekonomika.idnes.cz/dokaze-se-stat-postarat-...

Štyridsiatnici pôjdu do penzie v 65 rokoch, mladší v 70-tke
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/320450-styri...

Prvé dôchodkové fondy v USA vyhlasujú bankrot. Dôchodcovia si nemôžu dovoliť ani lieky (03/2017)
http://www.hlavnespravy.sk/prve-dochodkove-fondy-v...

Důchodci, do práce. Ministr Pilný (ANO) nalil čistého vína ohledně penzí
http://www.zvedavec.org/vezkratce/14323/

Lidé by měli pracovat do sedmdesáti, tvrdí ekonomové (05/2017)
https://www.novinky.cz/ekonomika/439047-lide-by-me...

Němci budou muset chodit do důchodu v sedmdesáti, tvrdí ekonomové (08/2017)
https://www.novinky.cz/ekonomika/445722-nemci-budo...

Stovky ľudí v Bratislave pochodovali za skorší odchod do dôchodku (10/2017)
http://www.hlavnespravy.sk/stovky-ludi-v-bratislav...
"Sme ľudia, nie stroje, chceme sa dožiť dôchodku. Tieto heslá dnes kričali stovky ľudí v uliciach Bratislavy počas pochodu, ktorý zorganizoval Odborový zväz"

*

Môj pohľad na vec je taký, že dôchodkové fondy boli rozkradnuté a vlády nás teraz pripravujú na to, že mladšia generácia už žiadne dôchodky nedostane. Prijať zákon o zrušení dôchodkov by však bolo neprijateľné. Takže namiesto toho sa zvýši dôchodkový vek tak, aby sa čo najviac ľudí dôchodku buď vôbec nedožilo alebo aby ho čerpali nanajvýš pár mesiacov.

Ďalšia vec je, kde sa vlastne majú tí 70-roční kandidáti na dôchodok zamestnať? Je množstvo pr...

Automaticky kráceno

362411

10.02.2018 22:08

Žebračka

RE: Postupné nenápadné zrušenie dôchodkov

pozorovateľ 217.?.?.?

(pokračovanie)

profesií, ktoré sa nedajú vykonávať v tak vysokom veku, je to nebezpečné pre daného človeka aj jeho okolie. Či už sa jedná o profesie ako chirurg, zubár, pilot alebo trebárs aj murár, pokrývač, baník... Navyše v kontexte nadchádzajúcej štvrtej priemyselnej revolúcie, kedy vplyvom robotizácie má už o 10-20 rokov zaniknúť tretina až polovica pracovných profesií, je dvojnásobná otázka, kde všetkých týchto ľudí s odloženým nástupom na dôchodok zamestnať.

V praxi to teda môže skončiť tak, že v 50tke človek skončí v práci ako nadbytočný a ďalších 20 rokov sa bude pretĺkať životom bez peňazí, pretože prácu nezoženie a na dôchodok nemá nárok...

362412

10.02.2018 22:34

Žebračka

RE: Postupné nenápadné zrušenie dôchodkov

pozorovateľ 217.?.?.?

A tu sú absurdné perspektívy do budúcnosti

Zrušené pracovné pozície nebudú podľa správy Bank of America Merrill Lynch nahradené v odlišných odvetviach (11/2015)
http://www.hlavnespravy.sk/rozdeli-rozvoj-technolo...

Roboti povedou k likvidaci 50 procent pracovních míst, varuje ekonom Bank of England (11/2015)
http://blisty.cz/art/79828.html

Roboti do třiceti let rozpoutají masovou nezaměstnanost, varují vědci (02/2016)
http://ekonomika.idnes.cz/roboti-vyvolaji-do-trice...

Riziku upracování se k smrti čelí v Japonsku více než dvacet procent zaměstnanců
http://ekonomika.idnes.cz/sebevrazda-japonka-rekla...

OSN zverejnila správu, podľa ktorej v najbližších rokoch viac ako 65 percent pracujúcich stratí zamestnanie. Nahradia ich roboti (11/2016)
http://www.hlavnespravy.sk/osn-zverejnila-spravu-p...

*

Je tu aj ďalší problém.

Média vyčítajú ľuďom, že sa vraj príliš spoliehajú na dôchodky a nešetria si ďalšie peniaze na samostatnom bankovom/investičnom účte.

Lenže to v sebe obsahuje hneď niekoľko zásadných problémov.

1) Ľudia už dnes štátu odvádzajú 45-55% z celkového superhrubého zárobku v podobe kombinácie daní a povinných poistení. Ďalšie peniaze padajú na živobytie a v horšom prípade na úroky pre banky (hlavne za splátky hypoték). Z čoho si majú šetriť ďalšie finančné rezervy, keď žijú od výplaty k výplate?

2) Lenže ani ľudia, čo majú vyššiu výplatu, si moc nepomôžu. Aj keď budú poctivo šetriť, tak väčšinu úspor im za tú dobu zožerie inflácia (vytváraná bankármi). Zoberme si aj relatívne optimistický scenár 2% ročnej inflácie. Za 10 rokov zožerie takáto inflácia 20% z hodnoty úspor. Za 30 rokov zožerie 60% hodnoty úspor (zjednodušene rátané, nechce sa mi trápiť výpočtom kumulovaných percent). A to je ten najoptimistickejší scenár. Vzhľadom na to, ako ECB, ČNB, FED a ďalšie "centrálne" banky do trhu tlačia nové a nové peniaze, to bude iba horšie. Vo výsledku aj človek, čo si poctivo šetril na dôchodok, tak z peňazí nič zmysluplné nebude mať.

A ďalej.

Iná vec je, ak má človek malý dôchodok a žije niekde na vidieku, s vlastným domom a vlastnou záhradou. Životné náklady sú relatívne nízke a k dôchodku si ešte prilepší produkciou potravín z vlastnej záhradky. Ak človek žije v podnájme vo veľkomeste, tak potrebuje každomesačne veľké výdavky za nájom, nákup predražených potravín z hypermarketov a permanentku na hromadnú dopravu.

Skrátka, systém v podobe ako funguje teraz, je nastavený vysoko neférovo a nedá sa zmysluplne oklamať.

362415

16.02.2018 11:46

Pozdrav z Muslimic

Dva články, prečo niekto veľmi aktívne podporuje šírene islamu do kresťanskej Európy

pozorovateľ 217.?.?.?

Nechávam bez hlbšieho komentára.

https://diskuter.wordpress.com/2018/01/26/radikaln...

http://www.white-media.info/zide_a_muslimove_koope...

362604

05.03.2018 17:02

Válka proti mužnosti

Zženštievanie mužov

pozorovateľ 217.?.?.?

Na prvý pohľad je tento komentár mimo tému, ale po prečítaní pochopíte, prečo sem patrí... Nebudem to skracovať a upravovať, iba skopírujem.

- - -
Očkovacia vakcína, vyvolávajúca neplodnosť:

Anti-hCG vaccines are in clinical trials (1992). Vývoj vakcín spôsobujúcich autoimunitu proti tehotenskému plodu.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1514026

A tu nasadenie v praxi. Obrovský škandál na pôde WHO a UNICEF: Protitetanové vakcíny boli v Keni využívané na sterilizáciu žien! (2014)
https://www.hlavnespravy.sk/biskupi-kene-sa-obavaj...

- - -
Anti-fertility vaccines.(1989)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2665354

"Vaccines are under development for the control of fertility in males and females. This review discusses developments in anti-fertility vaccines ... A single injection procedure for the sterilization or castration of male animals ... is expected to be on the market in the near future. Vaccines inducing antibodies against the human chorionic gonadotropin have gone through phase I trials with satisfactory results. ... Research to identify sperm antigens for incorporation into second generation vaccines is in progress."

Voľne zhrnuto: záverečné fázy vývoja vakcín, ktoré spôsobia produkciu protilátok proti spermiám (spôsobia neplodnosť mužov) a produkciu protilátok proti hCG (human chorionic gonadotropin), ktoré spôsobia autoimunitu proti plodu a spontánne potraty spojené s neplodnosťou u žien.

Aká to náhoda, že po celom svete nevysvetliteľne klesá plodnosť mužov aj žien...

- - -

Vaccines for control of fertility and hormone dependent cancers (1992).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1618603

Z abstraktu: "Where antibody GnRH antibodies were induced, the LH, FSH and testosterone levels declined. "

Preložene: vakcína produkujúca protilátky proti základným pohlavným hormónom zodpovedným za uvoľňovanie vajíčok u žien a tvorbu spermií u mužov.

LH = Lutropin https://cs.wikipedia.org/wiki/Lutropin

FSH = Folitropin https://cs.wikipedia.org/wiki/Folitropin

Testosteron https://cs.wikipedia.org/wiki/Testosteron

Všetky tri hormóny sú dôležité pre tvorbu spermií. Tu môže ležať odpoveď na otázku, prečo majú muži každým rokom menej a menej spermií a prečo sa stále viac správajú a vyzerajú zženštilo.

Tí h*jzli majú dokonca tú drzosť, nazvať túto vakcínu ako prevencia rakoviny prostaty, tým že potlačia u mužov tvorbu pohlavných hormónov.

- - -

A birth control vaccine is on the horizon for family planning. (1993)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7683889

Toto ak správne interpretujem naznačuje, že sa dané protihormonálne antigény dajú naviazať na tetanusové a dipheriové toxíny, čím by sa dali pribaliť do protitetanusových vakcín.

Podobne aj táto štúdia:

Vaccines for control of...

Automaticky kráceno

362892

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
767 625,14 Kč

Poslední aktualizace: 20.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?