Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 120 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Kertag.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.07.2016 06:00

Brexit: Jak Britové ztratili důvěru své vlády

RE: Omyl Sakere

80.?.?.?

Dube, dube, zadubený!
Saker se pro soudného čtenáře definitivně odepsal jako analytik v článku na Zvědavcovi publikovaném, kde evidentně dokázal, že se ani sám v sobě nevyzná!
Ale strašit, to on dovede strašně. Například kdesi spočítal ruský "výsadek" v Sýrii a srovnal s tureckou armádou. Nejen že mu vyšlo, že s tím množstvím vojáků asi Putin Sýrii neosvobodí (jako by to měl kdy v úmyslu), ale že mu je Erdogan slupne jako malinu, zamane-li si. Na takové počtářské úrovni on analytikuje. On nezná skutečnou váhu jednoho ruského (Putinova) vojáčka, on neví nic ani o vnitřní síle přesvědčení, je to ubohý skladový účetní...
Že i po tom veškerém duševním striptýzu (nejen v onom citovaném článku) zůstal v jádru kmenového "autorstva" Zvědavce, napovídá i o jiných deficitech, i dokonce finančních...

350118

27.07.2016 15:35

Válka s mloky

Ale taky, X vidí nemožnost vzdorovat

80.?.?.?

Lidé proti Mlokům! Je načase, aby to už jednou bylo takto formulováno. Vždyť, upřímně řečeno, normální člověk instinktivně Salamandry nenávidí, štítí se jich - a bojí se jich. Na celé člověčenstvo padá cosi jako mrazivý stín hrůzy. Co jiného je ta frenetická požívačnost, ta neúkojná žízeň po zábavě a rozkoši, to orgiastické rozpoutání, které se zmocnilo dnešních lidí? Nebylo podobného úpadku mravů od dob, kdy se na Římskou říši užuž sesouval vpád barbarů. To není jen ovoce nebývalého hmotného blahobytu, nýbrž zoufale přehlušovaná úzkost z rozvratu a zániku. Sem s poslední číší, než bude s námi konec! Jaká hanba, jaké třeštění! Zdá se, že Bůh z hrozného milosrdenství nechává zchátrat národy a třídy, které se řítí v záhubu. Chcete číst ohnivé mene tekel napsané nad hodokvasem lidstva? Pohleďte na světelné nápisy, které po celé noci září na zdech hýřících a prostopášných měst! V tom ohledu se my lidé už přibližujeme Mlokům: že žijeme víc v noci než ve dne.

350909

05.08.2016 03:57

V prázdných slovech z Říše vlají falešné vlajky

RE: Jako vždy,

80.?.?.?

Vy jste si to tím prezervativem hodně zjednodušil.
Albert Schweitzer by se divil ...

351101

Diskutující to odhalili příliš snadno. Pasti nutno vymýšlet jen s velmi dobrým vcítěním se do reality. A odkrývat je, by určitě bylo nad síly autora článku jak právě prokázal.

351110

21.08.2016 12:47

Krize Evropy

RE: pochopil niekto autora ?

80.?.?.?

Máte naprostou pravdu. Jste totiž jediný kdo pochopil autora a souzní s ním. Jiní to pochopili zcela jinak a nesouzní s autorem.
Zcela adekvátní je, jak jste napsal, myšlenková impotence, proto je evropská civilizace před zhroucením.
ZǍKLADY na kterých evropská civilizace vznikla, jak i Vy připouštíte, nejsou ideální.
Od skoro počátku se do vedení civilizace, jako ostatně skoro do všech užitečných projektů, vetřou individua, kteří sami sobě dosvědčí ba i veškerenstvu kolem, že jen oni jsou pravými vykladači směru a potřebnosti toho projektu.
Nebudu Vám to dále rozvádět, jejich motivací byla jasná kořist na pozadí pěkné bajky, výsledek je dnešní krach. ZǍKLADY totiž postrádali jakýsi sebeopravný mechanizmus, zpětnou vazbu, či jak to nazvat, tudíž nebyli skutečnými základy ale jen vznešenou kulisou. Skutečnými základy byla schopnost se vetřít do čela mas udržet se tam a všestranně těžit ze situace.
Takové ZÁKLADY bychom ale měli pro případný restart nejspíš zbourat, nebo jste jiného názoru?

351396

23.08.2016 03:19

Nedotknutelní

RE: Výtečný článek

80.?.?.?

Prezidentka Argentiny je patrně nevzdělaná v historii, jinak by věděla kam podobný akt přivedl JFK, a tak vlastně dopadla zatím móc dobře. Další otázkou je proč v Rusku se věci také moc přímočaře nehýbou a Putin do této oblasti také nevrtá, vidouce možné jiné nežádoucí konce.
Náš čerstvě dosazený gubernátor národní české banky singruje na podporu už skoro virtuálních měn stejně jako jeho předchůdce, a snaží se "chytře" silou českého hospodářství zachovat stávající či plánovaný WO.
Zasazovat se o změnu těchto poměrů musí minimálně společenství s hospodářskou váhou alespoň půl planety, které není ani ideově jednotné. Je ale ovšem možné, že se "kasíno přenese" do této prozatím zdravější půlky planety, která se po vyčerpání růstu ve výrobní oblasti začne věnovat "nezbytným službám" - home kreditu , sportkám, sazkám, a komerčnímu sportu zvláště, čímž bude snahám o ozdravění finančnictví s konečnou platností v této fázi vývoje zabráněno, a "nezištně" cvičení ještěři kapitána J. van Tocha definitivně zvítězí.
Jediná naděje je, že Xi prokoukl možné důsledky snažení svého českého přítele, a nebo až ÚV Číny pozdrží rozjíždějící se infekci ...

351440

23.08.2016 15:08

Nedotknutelní

Jan Zavřel: Proč všichni lžou?

80.?.?.?

Jen zdánlivě to sem nepatří. Je to název seriálu sedmi pokračování článku na PL.
Je to o tom, že i za stávajících zákonů ve stávajícím monetárním guláši může existovat smrtící konkurence pro banky. A že různé státní i nestátní orgány pomůžou snaživě takovou bankám nebezpečnou konkurenci udolat hlavně lhaním.
Kauza Metropolitního spořitelního družstva (MSD)
Jan Zavřel: Proč všichni lžou? (7. část) Co dodat na závěr ke kauze
Jan Zavřel: Proč všichni lžou? (6. část) Bulvární mediální kampaň
Jan Zavřel: Proč všichni lžou? (5. část) Česká národní banka (ČNB)
Jan Zavřel: Proč všichni lžou? (4. část) Znalecké posudky společností A-Consult plus, spol. s r.o. (A-Consult)
Jan Zavřel: Proč všichni lžou? (3. část) Finančně analytický útvar Ministerstva financí České republiky (FAÚ MF)
Jan Zavřel: Proč všichni lžou? (2. část) Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ Praha)
Jan Zavřel: Proč všichni lžou? (1. část) moc státních zastupitelství

351449

25.08.2016 14:15

Rusko-íránská strategická spolupráce zcela mění situaci

RE: Článek již není aktuální

80.?.?.?

Než ho přeložíte, bude to možná zase zpátky. Článek by stačilo doplnit o upozornění a odkaz na Sakerovo dohady. Důvody můžou být úplně jiné, Sýrie začíná být příliš komplikovaná, turek vyrazil na zteč aniž by si to nechal schválit...

351503

26.08.2016 09:24

Arktida na prahu zhroucení

Zvědavcové, se vzpírají známkováním

80.?.?.?

Momentálně známka 3.4 při 15 známkujících,526 čtených.
Vidět skutečnost může každý vnímavý člověk, zejména takový který v exteriéru tráví více času.
Projevuje se to jako změny složení místního ptactva, hmyzu...
Ptačí oběti globálního oteplování

Nejspíš je už pozdě a naše planeta nám to spočítá i s úroky...
Pokusy o cestu do protisměru, investování do udržení životního prostředí bez "viditelného zisku" je po kapitalisticku zjevný nesmysl.
Přijít na to, že zisk je ta škodná a systém který to posvěcuje zákony je vlastně proti přírodě a zachování života.

351525

26.08.2016 09:58

Rusko-íránská strategická spolupráce zcela mění situaci

RE: Článek již není aktuální

80.?.?.?

když něco píšu, tak o tom něco vím, Jindřichu.
Damašku se to nelíbí a protestoval

351530

26.08.2016 10:55

Rusko-íránská strategická spolupráce zcela mění situaci

RE: Článek již není aktuální

80.?.?.?

Ještě se doplním, abych Vám ten zmatek utřídil.
>Ani Írán, ani Rusko proti Turkovi neprotestovali. Proč asi?

Iránu a Rusku se to hodí (možná i Turka inspirovali) k opětovnému předvedení světového četníka na pranýř, na diplomatické frontě, protože prvořadou zásadou Ruska i Iránu je řešení diplomatické, i co se Kurdů týče. Nikoli rozvrtávání zemí přes najmuté žoldáky, tak jak to dělá světový četník, který si tímto vždy otevře dveře kamkoli potřebuje.
Jinak Kurdové udělají nejlip, když kromě zbraní začnou používat více hlavu a uvědomí si, že všechny sousedy nemohou vyměnit a amíci je za chvíli odhodí jako vymačkaný citrón.

351534

27.08.2016 03:38

Rusko-íránská strategická spolupráce zcela mění situaci

RE: Článek již není aktuální

80.?.?.?

>Já jsem sice nic nepsal o reakci Damašku, ale budiž.
Já myslel, že je to z Vaší strany jen opomenutí, ale vy se chováte jako světovládce Obama, že přehlížíte Damašek.

Oficiální souhlas z Moskvy nebyl, a o možnosti tichého souhlasu jsem napsal:"(možná i Turka inspirovali)".

Ruský prezident Vladimir Putin a turecký lídr Recep Erdogan neměli žádnou dohodu ohledně operace tureckých ozbrojených sil na syrském území, Moskva na to neposkytla souhlas, prohlásil v pátek prezident Akademie geopolitických problémů generálplukovník Leonid Ivašov.

Číst dál: http://cz.sputniknews.com/politika/20160826/375506...

„Jenže Rusko neposkytlo a nemohlo poskytnout souhlas k této operaci. Poněvadž Rusko přísně dodržuje mezinárodní právo a Chartu OSN… Turecko ale svými aktivitami přispívá k zničení existujícího v regionu právního systému," poznamenal Ivašov.

Mírový stav, který by měl být normální, nemůže existovat bez respektování územní celistvosti, a zákonné vlády, to je jakési právní minimum. Obnova tohoto stavu, je jasným záměrem Ruska i Iránu. K tomu patří respektování Damašku jako zákonné vlády.

351553

27.08.2016 04:58

Arktida na prahu zhroucení

RE: Zvědavcové, se vzpírají známkováním

80.?.?.?

Zamýšlel jsem se i nad Vaší inteligencí, neb se mi pořád jeví nevhodné vynechat veškerou kořistnickou činnost člověka jako spolutvůrce životního prostředí a svádět ty změny jen na slunce a externí faktory, zvláště proto, že jde o dobu v níž ještě na planetě existuje člověk. Až tu člověk nebude, ta starost o planetu nám (některým) zase odpadne. Pak budete mít určitě pravdu, obdobně jako s teplotními cykly planety před člověkem.

351554

27.08.2016 11:02

Arktida na prahu zhroucení

RE: Mizérie

80.?.?.?

Klausovo fanynky se činí. Nejlépe jim to jde v míchání jablek s hruškami.
Tak třeba globální oteplování, a lokální oteplování. Příklad s Grónskem je špatně interpretovaný. Jde o lokální jev sice většího rozsahu, a jeho změna bude souviset se změnou mořských a vzdušných proudů. Tyto mají schopnost se vzájemně zavázat, buď krátkodobě nebo i dlouhodobě a vychýlit tak počasí nebo klima oproti dlouhodobému průměru. Krátkodobé jsou změny počasí, dlouhodobé - změny klimatu. Ty krátkodobé mají odraz i v lidových pranostikách (Medard), které teď nejspíš "přemažou" silnější vlivy.
Skuteční klimatologové to mají o dost těžší, než fanynky pana profesora klimakterológie, nebo čeho je on vlastně profesorem.[naštvaný]

351558

27.08.2016 14:58

Rusko-íránská strategická spolupráce zcela mění situaci

RE: Článek již není aktuální

80.?.?.?

Doplním:
Lavrov: Se souhlasem syrské vlády se v zemi nachází pouze Rusko a Írán

Další odkazy ve stejnojmenném článku na cz.sputniknews.com:

Lavrov poradil USA, aby se „podívaly do zrcadla" a splnily své sliby
Lavrov: USA nejsou schopny v Sýrii odpoutat opozici od teroristů

článek:
Lavrov: Se souhlasem syrské vlády se v zemi nachází pouze Rusko a Írán

351566

01.09.2016 14:59

Brzezinski to s impériem vzdává

Trochu pro odlehčení,

80.?.?.?

analytika na PL vtipně:
Po internetu koluje takovýto vtip: „Obama a jeho generálové vedou v Pentagonu diskuzi a nemůžou se shodnout, jaká je nejvhodnější doba pro přepadení Ruska. Nakonec se rozhodnou zeptat Francouzů: Kdy je nejlepší přepadnout Rusko? Francouzi odpovídají: Nevíme, ale rozhodně ne v zimě, to špatně dopadne. Bude tedy asi lepší zeptat se Němců: Kdy je nejlepší přepadnout Rusko? Němci odpovídají: Nevíme, ale rozhodně by to nemělo být v létě. To už jsme zkusili... Co s tím? Někdo navrhuje zeptat se Číny, ta je progresivní a vždy přijde s nějakým novým nápadem. Zeptají se tedy Číňanů, kdy je nejlepší přepadnout Rusko? Číňané odpoví: Hned teď! Rusko začalo stavět ‚Sílu Sibiře‘, ‚Turecký potok‘, kosmodrom ‚Vostočný‘, most na Krym, v nejbližší době chtějí modernizovat Bajkalsko-amurskou magistrálu, staví nové sportovní komplexy pro mistrovství světa ve fotbale a v atletice, plánují těžbu v Arktidě... Zrovna teď by se jim hodilo hodně zajatců!“

351655

06.09.2016 04:23

Sorosovo tažení za globální chaos

Ještě tak vědět co chtít!

80.?.?.?

Článek je moc dobrý. I titulek sedí, což je u většiny článků neobvyklé, skutečně postihuje výsledek snažení Sorosových nadací.
Závěr i Editorův dovětek je ale uspěchaný.
Nekamenujte mne, ale rozrušování, různých pevných tradičních vazeb je pro jakýkoli vývoj zásadně potřebné. Jistěže jde o přitom o míru zásahu,či schopnost adekvátní korekce. Když po staletí koukáte jak se moc a majetek usazují u některých rodů oligarchů, nenapadá vás, že s tím je nutno nějak zakvrdlat a zprůměrovat extrémy. Co tak církve, ustrnuvší ve starověkých pověrách, ovládající miliardy věřících, partaje novověkých "demokracií", kde se ani persóny ve vedení skoro nemění a vy se celý život musíte koukat na ty samé lháře, jednou v koalici a podruhé v opozici.
A vůbec jak je dobře, že se do "soukromí oněch nadací" dostali DCLeaks. Dobrá každá díra v software.
Jen jestli ten Satan už není v nás, tak bytostně zakomponovaný, že ho pořád musíme hledat za každým stínem.
Třeba nám ten Sorosův chaos pomůže najít to podstatné,a oprostit se od balastu, kterým nás dějiny vybavili...
Editorovi se ale v tom Sorosově urychlovači taky podařila dobrá myšlenka o jedné lodi..., jen ty obavy jsou tradiční...
Ano, už začínáme nacházet společné střípky, zatím s obavami.

351710

06.09.2016 10:12

Souboj agresorů

RE: neni treba clanku

80.?.?.?

Bývalo, ale nyní jde do tuhého. Je velký rozdíl když někdo je blázen, a když někdo jen hraje blázna maje k tomu vlohy. Už jen přežít ve zdraví to jedno funkční období...
Američtí prezidenti budou muset svoji důstojnost před světem začít hájit činy.
Obama si ale myslí že stačí zrušit státní návštěvu Filipín

351718

06.09.2016 15:30

Sorosovo tažení za globální chaos

RE: Ještě tak vědět co chtít!

80.?.?.?

Jestli Vás nic lepšího k věci nenapadlo, tak jste si mohl to blití ušetřit, stejně už není skoro kam bezpečně šlápnout bez holin v té Stworově hospodě. Měl by přistavět záchod, či rovnou žumpu, kam by šlo odsunout diskutéry "tryskající spodem či horem" bez odpovídající argumentace.
Ledaže byste takto komplikovaně chtěl vyjádřit nadšení nad stávajícím stavem světa, Evropy či ČR-státu, který narušujeme jen my dva a Soros.

351721

06.09.2016 18:19

Sorosovo tažení za globální chaos

RE: Ještě tak vědět co chtít!

80.?.?.?

Být Vámi, bych se staral o Váš vývoj. Ta vytrvalá péče, hlavně o ty druhé, Vás nakonec zahubí. To je takový typický aktivistický postoj, Vám ani Soros nemusí přispívat, aktivujete i zadarmo (?).
Už Váš nick je lež. Jaképak "výjimečné porušení omerty". Pindáte skoro denně i když nemáte o čem.
Stačí když někdo neradí s Vámi a radí proti Vám, nebo i naopak.
Za všecno ale můžou ti nosatí, pejzatí, obřezanci... Vy za nic. Odblafal jste si své a jste z obliga.
Proč nejdete třeba příkladem s tím zveřejněním adresy. "Spravedlivá lůza" to stejně vezme dům od domu, ale aspoň chvilku by jste byl za hrdinu mezi spoluaktivisty.

351726

11.09.2016 04:14

Souboj agresorů

RE: Autor článku šel jen povrchu

80.?.?.?

Poznámka:
Editore, byla by to škoda, příspěvek by byl i tak přínosem, obohacením diskuse.
Třeba ta analýza z prvního odkazu je skutečný skvost, dokládá že Trump využívá svých možností až do krajnosti.

351777

11.09.2016 04:55

Analýza: Hlavní aktéři sledují v Sýrii různé cíle

RE: korektní slátanina

80.?.?.?

Vy jste to zase tak znekorektnil, že čtenář Vašeho moudra se vznikem Islámského státu bude mít opravdu problém. Tam ta Vaše jedna kniha nestačí. Viz to množství "řezníků", bez kterých by IS byl pouhá fikce, kdepak se "ve vteřině" vzali? Zájmy sionistů jsou nezanedbatelné, ale v reálu stojí tam různé zájmy i místních lidí, popichovaných vnějšími silami, kterým jsou všechny knihy "ukradené", i ta Vaše.

351778

11.09.2016 16:33

Brzezinski to s impériem vzdává

RE: Sachovnice p.B pak je chimera

80.?.?.?

Zajímavá historií podložená úvaha. V podstatě je to o přechodu od skutečných inovací k iluzím. A je to nejen v Americe, Putin je výjimka objevivší se včas, je však otázkou, bude-li mít sdostatek možností zachránit ty, kdož se s úsměvem řítí do záhuby.
Ten destruktivní proces by šlo vysvětlit úpadkem mravů v dlouhém čase, a jistou setrvačností v nižších úrovních společnosti. Nemusíme ani do ciziny, abychom viděli úpadek v kádrové oblasti. Pamětníci pamatují doby, kdy se pro jakoukoli profesi potřebovala určitá příprava - školy, kurzy, zaškolení (viz třeba Baťa), nejlépe ovšem výsledky z předchozí praxe. Stačí se podívat na naše špičky, co řídí stát a parlament který to "kontroluje". Skutečná kvalifikace pro oblast řízení státu nanejvýš teoretická a prakticky nulová (ani králikárnu "řídit" by sami většinou nezvládli), kromě herectví - tedy předstírání , že tomu rozumí, a navzájem si to dosvědčí. Mnozí nemají čas nějakou tu školu absolvovat, neb se ukázalo že je to ztráta času, Trh dodá potřebné papíry, pokud jsou vůbec potřeba.
Prostě chytračení slaví úspěch, trvá to už několik století, možná i více, kdy se za hodnotu při „směně“ podstrčí vždy o něco méně. Důsledky se neprojeví hned. Je to dobře vidět i na historii peněz. Kdy od úzkostlivé snahy udržet všechny pochybnosti stranou, to došlo až do stavu že emitent sám provozuje tu největší penězokazeckou dílnu, eufemisticky zvanou „kvantitativní uvolňování“. Ale i taková prkotina, jako třeba vyznamenání jsou devalvována jak na běžícím pasu, Někteří už ani nemají hruď dost širokou pro další stužky…
Copak se z toho může vyklubat skutečný odborník, nový vojevůdce? Ne, nanejvýš podržtaška, či upřimný fanda svého předchůdce.
Jediné co vzkvétá na tom rumišti nadějí je monetární stroj, který pojídá všechnu energii biorobotů jež ho udržují v chodu zdánlivě nemohouce jinak. Hlavní náplní biorobotů je zajišťovat včasné transakce finanční. Když to nezvládají jsou vyřazení z provozu a zbytek financí je jim zabaven speciálními silami monetárního stroje. Je jim pak dovoleno přežívat na okraji společnosti jako odstrašující a zapáchající odpad. Proto se milí bioroboti snažte včas a svižně platit faktury, a neumdlévat. Každé zaváhání může být vaše poslední, monetární stroj je bdělý...

351790

11.09.2016 23:34

Sorosovo tažení za globální chaos

RE: Ještě tak vědět co chtít!

80.?.?.?

Ještě se doplním, vynechal jsem totiž na Zvědavci oblíbené některé zombie-chiméry, aby jste mne bez alespoň pokusu o zamyšlení se, neposlali rovnou do ...
Jsem už postarší člověk, tak si třeba při pohledu na opečovávané zdravotní konce "naší kandidátky" na nejmocnější ženu planety připouštím, jak na ulici upadnu, a nikdo mne nezachytí, nepodepře...Jak slyším už v pološeru: "ten je nosatej" a jdou dál... národ (Zvědavců?) mne míjí, čemuž jsem vlastně i rád, zbývá už jen čekat než se dostaví ono údajně velké světlo...
Další zombík, rod, mi připomíná pozůstalostní jednání u notáře, i ten cizí notář se mi zdál být bližším...
Poslední chiméra - klasická rodina obecně:
Nejdřív svatba, potom dítě? Tento model se ukazuje jako zastaralý. V současnosti se totiž téměř každé druhé dítě v Česku narodí rodičům, kteří nejsou manželé.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/uz-kazde-druhe-dite-v-cesku-...
Už není skoro co zachraňovat, přesto by se mělo poukázat na to, že bouchat aktivistickou pěstičkou do stolu s typickým D.O.S.T je k ničemu, jedině osobní příklad, kdy se vzory překopírují v tom podstatném do budoucna je řešením, ale v okolním vakuu (či už hnojišti) je to jen marný pokus jednotlivců...
Tak dlouho jsme se osvobozovali od všech závislostí, že nás spolu pojí už jen jazyk, a minulost. Přes všechny vzdorovité proklamace aktivistů se rýsuje v jedné, dvou generacích dobytí Říma barbary. Zatím nemáme proroka na výši (komplikovanosti) doby, nebo ho nechceme vidět...
Možná až na dně...

351793

13.09.2016 18:15

Pět zajímavých zpráv poslední doby

RE: Andrej je podnikatel, ne komunista

80.?.?.?

Autor článku M.P. podobně prudce odsoudil i Nora Godi Kellera propagátora waldorfského školství, které vychází z pedagogických zásad formulovaných rakouským filosofem, esoterikem a sociálním myslitelem Rudolfem Steinerem (1861–1925). Rozvoj waldorfského školství byl přerušen nástupem nacismu. Nacistický režim považoval školy za nepřátelské své ideologii a zahájil proti nim kampaň, v jejímž důsledku se z osmi tehdy existujících škol šest samo zrušilo, zbylé dvě byly zakázány. Po pádu nacismu a obnovení práce waldorfských škol v Německu v roce 1945 se tento typ škol začal šířit do řady dalších zemí, a teď by je asi chtěl zakázat i M.P.
Zvědavec tak místy připomíná tiskový orgán nesmiřitelné partaje - Kdo neklne s námi, klne ...
Norové blbnou, ale ne všichni...

https://en.wikipedia.org/wiki/Waldorf_education
https://cs.wikipedia.org/wiki/Waldorfská_škola

351814

14.09.2016 19:52

Patnáct let po 9/11, nikdy nekončící válka

Alibi

80.?.?.?

Dobře napsaná detektivka, nechávala prostor pro pátrání čtenáře. V popisu se skrývali důležité detaily, které bystrému čtenáři umožnili rozluštit díry v alibi a dospět k závěrům, které o pár vteřin později potvrdil o "trochu pomalejší" detektiv.
Obdobně čtenář či posluchač zpráv z médií má šanci vlastní hlavou dospět k rozkrytí podstatného když hledá rozpory v onom mediálním guláši, který se na něj valí z médií a internetu. Stačí jedna podstatná nesrovnalost, a lze mít za to, že alibi je vyvráceno.
Po rozbití Jugoslávie a odtržení Kosova, bylo dobrým pozorovatelům jasné, že zprávy z „bojiště“ jsou vlastně vyrobeny podle potřeby a ani náhodou neodpovídají skutečnosti. Kdo pozorně sledoval zpravodajství, zjistil, že se podařilo vnutit veřejnosti přes média obrácenou verzi mezi příčinou a následkem. Média totiž přinášela už několik dní před zahájením amerického bombardování Kosova zprávy (slovem) o velkém množství uprchlíků, ale obrazem tam měli celý týden jeden traktor se stěhováním (peřinami)…
Uprchlíky se nakonec „podařilo vyrobit“ skoro až po týdnu bombardování, kterému ale byla přisuzována médiemi role ochránců Kosovanů proti zlé centrální vládě.
Od těch dob jsou pro soudného člověka podezřelé všechny oficiální zprávy -právem. Najít zásadní rozpor v onom alibi „prefíkaného“ zločince není žadný problém. Protože po těch úspěších v mediální výrobě "skutečností", scénáristé si natolik věří, že alibi je od počátku děravé jak řešeto a scénář stojí hlavně na šoku v případě pochybností, že přece není možné, aby vláda byla aktivně zapletena do zločinů proti vlastnímu obyvatelstvu.
Viděli jsme v médiích řadu leteckých neštěstí, tak bezpečně vím, že i při následném požáru se najdou velké kusy letadla a jiných předmětů. Letadlo narazivše do Pentagonu ale anihilovalo. Neexistuje ho ani kousek na žádné fotce či videu, v době kdy má foťák či kameru kde-kdo. O tomto existuje i v češtině kniha: Velký podvod, s podtitulem: Žádné letadlo na Pentagon nespadlo! (stránek 160 + 60 stran dokumentů a fotek). Autor - Thierry Meyssan.
Další skvostná díra „alibi“ všeobecně známá je: Menši bratr zvaný sedmička, který snad úlekem upadl, vidouce ty dva velké jak se skáceli…
Na to člověk nepotřebuje žádné zvláštní vědomosti. A řada dalších děr...
A že jsou zde "detektivové", kteří na to chtějí jinou - vlastní cestou, budiž, že ale dochází vytrvale k opačným výsledkům, je věc spíše patologická. Zdravý badatel by se ve světle oněch zjevných děr spíše ptal, kde dělám chybu…

Zajímavé na celé věci je, jak i po tolika letech i někteří, jinak dobří analytici, tiše našlapují kolem, a státníci zachovávají dekórum. Mít tak možnost se zeptat filipínského prezidenta...

351844

16.09.2016 09:34

Transatlantická dohoda TTIP je možná mrtvá, ale přichází něco ještě horšího

Straším zprava, straším zleva

80.?.?.?

Ne, že by nebyl důvod bát se (americké spravedlnosti). Např. americký soud odsoudil Irán k odškodnému za 11.září. [zmaten]

Vezmeme-li v úvahu, že pro rozsáhlost předkládané smlouvy ani autor článku přesně neví co obsahuje, je takové varování nejspíše postaveno na předsudcích, byť oprávněných. Ale z větší části to bude jen další bublina, která děsí svým rozsahem a tou neproniknutelností. Korporace se snaží si zajistit zisky do budoucna, ale žádné "šikovně" všeobecně formulované závazky do smluv pro ně nic nezajistí. Zapomíná se, že korporace převedli mimo svůj dosah většinu výroby (offshoring), a noví výrobci si tuto produkci již osvojili natolik, že jsou schopni dokonce samostatného vývoje a expanze a tudíž korporace s většinou produkce již nemohou volně nakládat. V Americe pokračuje detroitizace. To je příležitost pro Čínu, Indii,..., které jistě rozvinou své hedvábné magistrály a sami zvládnou distribuci vlastní výroby.
To korporace mají důvod klepat se strachy, protože zcela přirozeným způsobem vypadávají ze hry jako přebytečný parazit.
Vyloučit přesto nelze, že nějací "naši řídící troubínkové" podepíší s někým smlouvu, z níž nám vyplyne povinnost platit a protistraně platby přijímat. [naštvaný]
Na americké šachovnici zůstane ale nakonec jen Amerika sama, spojenci odcházejí (Filipíny,Turecko).
Zatím je, a snad i zůstane možnost vybrat si partnera pro obchod. Využít volného obchodu, k obchodování bez "přídavných škodlivin".
Filipínský prezident Rodrigo Duterte,(...), převážně štěkal, ale nekousal, tak včera se něco změnilo.

351882

17.09.2016 16:00

Transatlantická dohoda TTIP je možná mrtvá, ale přichází něco ještě horšího

RE: Straším zprava, straším zleva

80.?.?.?

S tím, co jste napsal, mohu jen souhlasit. Tu otázku v úvodu jste možná myslel jako řečnickou. Přesto se pokusím na ni odpovědět.
Já bych asi postupoval už před podpisem zcela jinak. Ve vší slušnosti bych uvítal snahy protistrany o jakousi dohodu, ale požádal bych je o zestručnění této na deset stránek, a jednu úvodní jako stručnou anotaci, v níž budou uvedeny výhody navrhované smlouvypro obě strany oproti stávajícímu stavu. Sdělil bych k tomu, že jde o definitivní stanovisko z mé strany pro případné další jednání, a upozornil bych už předem, že návrh dohody musí být koncipován jako součást stávajícího právního systému...

Ještě se nepovažuje z hlediska vyjednávačů ani TTIP za zcela odepsanou, už je tady další - CETA. Dnes demonstrují v Německu proti oběma desetitisíce, co ale zítra, zase nějaká nová habaďůra. Snad se při tom aspoň odkopou někteří politici.

Původně jsem chtěl pokračovat v úvaze o potřebě (v článku proklamované) - být neustále ve střehu.
To ale degraduje celý lidský život, jen na jakési trvalé "psí honění se za vlastním ocasem" až do konečného padnutí…
Jako jedinec nemáte ani šanci být v obraze, i kdybyste se snažili sebevíc, při tvořivosti některých naddimenzovaných institucí, prostě tu produkci nestačíte přečíst. Marasmus do něhož jsme zabředli jen v oblasti práva je nekonečný.
Nedá moc práce najít další čerstvé výtvory mnohdy i snadné k posouzení, ale při domyšlení zcela zrůdné. Třeba: Z agenta-provokatéra bude teroristický aktivista .

Aby život stál za žití, je nutno zcela programově vypustit ono honění se za tím ocasem, neb nevede k cíli, ba ani k dílčímu uspokojení. Je potřeba se spolehnout na to, že lid žádné zbraně nezastaví, a že zhoršující se situace přivede do čela lidi více či méně radikální od Orbána po Duterteho, či ještě dál.
Historie v tomto je přepestrá, je potřeba jen kultivovaně ji připomínat všem politikům bez rozdílu a podporovat takové, kteří prosazují osobní hmotnou odpovědnost politiků za napáchané škody, až po ty hrdla..

Lidé by hlavně měli energii investovat do spolupráce bez vyčůranosti a chytračení, a měli by tak postupně tyto jevy vytlačit mimo své společenství, sami si určovat tempo „pokroku“, přestat soutěžit ve výrobní expanzi s navazujícím poškozováním životního prostředí... Věnovat se rodině, potomstvu (výchově), jinak je stejně vše marné, zejména v současné žumpovní době.
Prostě správným žitím proti CETA,TTIP, a i jiným současným i budoucím hrůzám.
Hic Rhodos, hic salta.

351927

18.09.2016 12:22

Pohádka o Hezkém království

RE: Hezové si to takto

80.?.?.?

Sice chápu , že vylepšujete jen pohádku. Hezové ale se oproti Vaši manipulaci začali zajímat o politiku, a Bureše si vybrali po zralé úvaze, že hůře už být nemůže po likvidaci všeho přínosného Klasem a Vaňkem. Ta Vaše upravená pohádka by mohla rovnou do ČT, jako pokračování lex Bureš... Fůůúj!

351947

19.09.2016 15:02

Pohádka o Hezkém království

RE: Hezové si to takto

80.?.?.?

>O víkendu byla v Praze demoška - přišlo asi 300 lidí - jasný doklad toho, že Hezové se o politiku nezajímají, a je to jen horší a horší...
Vážený Čumiloviči, ANO, demoška nepřilákala pozornost. Svolal jste ji buď v nevhodnou dobu (dny NATO), možná téma demošky nebylo dost atraktivní, nebo Vaši spoluaktivisti byli málo atraktivní, či dokonce lidu odporní. Tudíž Váš závěr je zcela mimo mísu. :
>Můj doplněk pohádky je zcela na místě.

Já například vidím spoustu nedostatků v ANO, ale zatím na výběr pro mne je jen ANO. Původní okamurovci se rozpadli na snad tři menší bobky, aby ukázali že tento směr volit je ztrátou hlasu. Konvičkovci už nemohou hapeningy opravit ony počátky, takže zbývá jen ten s těmi kalhotami proti NATU, který se zatím nerozpadl ani neodvolal. Ale zase je to dost úzký program...

351974

23.09.2016 03:35

Slyšíme poslední sloku Ódy na radost: Rekviem za zbabělost!

Koluje po internetu

80.?.?.?

>Koluje po internetu:
Po internetu koluje mnohem více komplikovaných konspiračních teorií, a není pak divu, že dochází k závěru:
>Je těžké pochopit a rozumově vysvětlit takovou hlubokou a zrychlující se degradaci Evropy, která se žene do zkázy a ještě jí k tomu hraje orchestr z Titaniku.
Přitom ale lze vše vysvětlit velmi jednoduše - jednou větou:
Vše je důsledkem vítězného tažení „víry“ v zisk (za jakoukoli „cenu“), postavený na chytračení při jakékoli směně.

Ta věta v sobě nese i možnou cestu nápravy. Tu víru nutno vykořenit, bohužel mnozí myslí, že to půjde násilím. Nepůjde, cesta ke spolupráci nemůže začít násilím.

Chytračení má mnoho podob. Nejzrůdnější jsou směny, kdy je skutečná hodnota nahrazena nulou nebo chimérou. Děje se tak například v poslední době „oblíbenou“ metodou podloženou ideologií (vírou) lidských práv. O povinnostech jako protihodnotě tam obvykle není nic, nebo jen ty chiméry. Prakticky každý lidskoprávní aktivista představuje ruku šátrající ve vaší kapse z „vysoce ušlechtilých důvodů“. Dojemnými historkami vymámí miliardy i ze zadluženého státu, který si na to půjčí.
Nezpochybňuji elementární slušnost - povinnost pomáhat lidem v nouzi, ale lidskoprávní průmysl, který na problému vyčarovali lidskoprávní aktivisté. Zajímavé přitom je, jak lidskoprávní aktivisté pomíjí ve svých traktátech viníka vzniku lidí v nouzi. Řeší jen následek - to je základ jejich obživy. Pro ně platí, že potřebují pro svoji existenci více válek, více konfliktů. Zase je tu ten zisk (za jakoukoli „cenu“), krytý chytračením - "ušlechtilými důvody".
Trvalá díra (zatím) na trhu příležitostí pro snadnou obživu je lidskoprávní aktivista.

352088

24.09.2016 17:07

Slyšíme poslední sloku Ódy na radost: Rekviem za zbabělost!

RE: Koluje po internetu

80.?.?.?

Než se dáte do upřesňování jakékoli myšlenky, měl byste se nejdříve zamyslet nad svým chápáním, ne všichni totiž myslí v kategoriích od Marxe, doba přinesla např. lichvu, smlouvy podvodné, ekonomické tunely rozpočtů, tunely i vlastních podniků o cizích nemluvě.
Zisk byl mnou míněn obecněji, něco jako opak ztráty. Míněn hlavně byl jako nadměrný, nepoctivý výsledek tunelování, obchodování či jakékoli jiné směny, včetně oné tržní, kdy např. jde o nerovnoprávné účastníky smlouvy, kde jeden musí - rodina má hlad, a druhý dusí - nemá kam pospíchat.
A ten nadměrný (nesluěný) byť tržní zisk až nakonec. Pominul jsem v předchozím výčtu ty různé funkcionáře zvolené či jmenované, kteří za vysoké platy a náhrady škodí institucím i státu.
Proti směně za slušnou cenu, bych se nevymezoval, ale ta slušná cena spadá spíše do oblasti mravní ...
O tempora, o mores!

352117

28.09.2016 12:52

Obcování

RE: Mám otázku

80.?.?.?

>Hus nebyl biskupem, byl knězem. Jeho zásluhy o rozvoj jazyka jsou nepopiratelné,v oblasti duchovní byl jeho přínos záporný.
Nemohl byste rozvést ten záporný přínos v oblasti duchovní.
Ty nabodeníčka jsou Vám jasná, ale ale přínos v oblasti duchovní, alespoň jak tomu rozumím já, je v odpovědnosti jednotlivce za "používání vlastního mozku" i proti dosavadním "konstantám" - církevním autoritám.
Na tom nic nemění, který reformátor se na něj v dalším vývoji odvolává.

352206

29.09.2016 07:50

Ten, kdo váhá, je ztracen. A Rusko zaváhalo

Radši jsem neznámkoval

80.?.?.?

Roberts nechápe, že Rusko musí být lepší. A toho nelze docílit stejnými podrazy jako dělá Amerika. Rusko musí hledat (či povzbuzovat) síly míru a spolupráce (i v Americe). Rusko nemůže dobývat území, nehodlá se stát okupantem, Rusko chce jen pomoci místním, aby si mohli vládnout sami...

352220

30.09.2016 18:02

Obcování

RE: Mám otázku

80.?.?.?

>Musím říci jedno: takový Hus, jaký je nám prezentován poslední dvě století obrozenci, Jiráskem, Masarykem, Nejedlým, či v poslední době médii, tak takový Hus nikdy neexistoval.

To máte pravdu, Vámi jmenovaní (autoři) se vesměs zabývali tím duchovním odkazem kterým Hus přesahoval svoji dobu.

>Ptal jste se na záporný přínos v duchovní obasti. Dobrý strom poznáte podle ovoce. Ovocem Husovým jsou bohužel Husité v čele se Žižkou a jejich vraždění českého obyvatelstva.

Zkraje jste dělal takové drobné opatrné krůčky a teď najednou takový skok, to je móc šikovný postup s tím ovocem, jak přeskočit to podstatné.
Kdyby Hus nebyl upálen, vzniklo by vůbec husitství?
Já myslím že to podělali svatí otcové, že kritika církevních poměrů a praktik církevních umlčeli takovým hrůzným způsobem. Takže, nejenže neprovedli nápravu, ale sprostě kritika umlčeli.
Lid nezastaví žádné zbraně a nějakého vojevůdce si lid najde. To je ten největší odkaz husitství i pro současnost. Mnozí mocní si ale poučení z toho neberou…

To vše už jsme ale probírali (možná i spolu) v diskusi pod článkem od téže autorky ze dne 16.6.2015 : Hus – sůl země
Jen pro osvěžení paměti dva krátké citáty, jak on to vlastně myslel:

Jako se nám přikazuje, abychom poslouchali představené, ve věcech dovolených a čestných ..., tak se nám přikazuje, abychom se jim vzepřeli tváří v tvář, když žijí v rozporu s božskými přikázáními.

Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. Však poznejte se, vy zloději chudého lidu, neboť Bůh i lid vás vidí.

352279

01.10.2016 07:10

Němci budou v Německu brzy menšinou: skoro 40% dětí do pěti let jsou cizinci

RE: Dramatická chyba, nikoliv ve výpočtu

80.?.?.?

Nepriletia, už sa na tom pracuje.
Článok na PL: Profesor Peter Staněk: Chystá se totální proměna našeho světa. V režii nadnárodních korporací a boháčů. Chudoba a sledování úplně všeho

Z toho dva citáty:

A vidíme už první náznaky, kam to směřuje. Velké nadnárodní koncerny, které měly montážní plošiny, na nichž montovaly auta, kde jedna montážní plošina vyžadovala 1200 až 1400 lidí, teď rozjíždějí montážní plošiny, které se připravují díky průmyslu 4.0, ale potřebují jen 200 až 220 lidí.

A na toto reagovaly i některé prognózy a materiály, které vydal Massachusettský technologický institut, kde jim vychází, že do roku 2030 zanikne 40 až 55 procent všech pracovních míst současnosti, ovšem zaniknou bez náhrady.

352296

02.10.2016 14:10

Němci budou v Německu brzy menšinou: skoro 40% dětí do pěti let jsou cizinci

RE: Dramatická chyba, nikoliv ve výpočtu

80.?.?.?

Předně to vypadá, že jste příspěvek, na který reagujete, ani nečetl (celý).
>Máte pohled na automatizaci jak v 30 letech.
Z vývoje jsem pryč 20 roků, tak jsem si půjčil názory i článek profesora , který se tím zabývá. Z citátů plyne, že jde o perspektivu do roku 2030.
>Mění se stupeň technologické vybavenosti v průmyslu i v domácnostech.
To znám, zrovna nedávno jsem si koupil tablet, abych si dopřál více pohodlí. Tak jsem zjistil, že je tak vybavený, že se po mně už nechce nic víc, jen s Googlem ve všem souhlasit, a lajkovat a tvítovat. Bože, kde jsou ty časy, když jsem sestavoval počítač z jednotlivých dílů, či dokonce pro děti dělal počítač z brouků, vyráběl tišťáky, odléval tlačítka pro klávesnici z pryskyřice… a měl pak vše zcela pod kontrolou...
>Nicméně pokud jste součásti tohoto technologického pokroku budete vědět, že nic nefunguje samo a nové technologie generují i nové místa i pracovní obory (kvalifikovanější) přímo na těch linkách. K tomu se musulmani apod. nehodi.
To vím, jen jde o to, že chytré stroje, potřebovali velmi málo kvalifikované práce (seřízení, programování, opravy), a více manuální (pro cvičenou opici) - "krmit" stroje, doplňovat materiál.. A celkový přínos automatizace byl větší zisk + menší provozní náklady, úspora pracovní síly , počítáno na stejný objem výstupu.

>Mimoto se otvírá cesta ke hvězdám, technologie na to už máme.
Ano, už dávno, od dob Gagarina, či toho psa (lajky) před ním.
Ale, že bych myslel, že je to dobrý nápad chtít vybydlet další planety...

>Pouze chybí zdroje těm kdo na to už know how mají neb jsou zasekaní ve válkách.
Ale zatím je to „zasekání“ atraktivnější pro zisk který rozhoduje

>Kdo ovládne kosmos první vyhraje.
Co vyhraje? Nový prostor pro odpadky!

>Světovému četníkovi došly všechny zdroje, které získal z WWI a WWII a potřebuje svět kolem něj zabrzdit jinak do 10 let bude hrát třetí housle po Evropě a Asii.
Snaží se, ale možná dříve vstanou noví příživníci, a jen si vymění housle---

Především placená práce je podmínkou existence lidí, tady a teď, ta budoucí je opravdu "ve hvězdách"...

A rozdávání peněz bez protihodnoty (odvedené práce), to může vydržet jen chvíli, než se i ti co ještě makají naštvou, a přeřadí se taky do fronty na peníze...(Toto není míněno proti projektu Základní příjem)

Vše je otevřeno, hlavní bitva musí proběhnout v oblasti mravní, jinak to půjde jen dál ke dnu, chtěl bych doufat, že pomalu...

352329

02.10.2016 16:41

Němci budou v Německu brzy menšinou: skoro 40% dětí do pěti let jsou cizinci

RE: Dramatická chyba, nikoliv ve výpočtu

80.?.?.?

Kdybych já usiloval o vládu nad planetou, tak bych zcela jistě začal postupně nahrazovat bioroboty(lidi), skutečnými roboty, protože ti nemají ty různé špatně definovatelné chiméry jako čest, svoboda, soukromí, únava, nechuť, nemoce, nadváhu, podváhu, city, lásku, nenávist... Roboti se dají "vypnout", naprogramovat od, až po. Neunaví se, jsou mnohem výkonnější. Budou takoví i k nerozeznání od lidí, tak to viděl už Čapek před 96 lety v R.U.R.. Příkazy či přání mohou plnit s úsměvem nebo bez, tak jak budou naprogramováni, podle reakce okolí či nezávisle. Vyřadí se při poruše či skončení předpokládané životnosti, rozeberou je na prvočinitele jiní roboti, vše beze zbytku bude recyklováno, žádné hnití už zaživa, či rozklad červy.
Někteří mohou organizovat i vzpouru robotů, aby to nebyla úplná nuda...Pracuje se na samoučení a umělé inteligenci. Budou umět všechny živé i mrtvé jazyky, dokonalý pravopis...
Už dnes na tom i armády pracují, nasazují (zatím nedokonalé) roboty na nebezpečné operace, neb roboti se nebojí o svůj život. Mít ochranku z robotů by bylo k nezaplacení, rychlé reakce (letící kulka - hadr), to by pak nemusel říkat:" I ty, Brute, můj synu?"
Pro bioroboty (lidi) už dnes, při pokračující automatizací a robotizací, se nedostává práce. Proč dál devastovat planetu miliardami lidí, jde už jen o poslední etapu a pak alou do kytek, a tady někteří se děsí křížení na nějakou poslušnou hnědou rasu podle nějakého takygenetika Kalergiho. To by se totiž vůbec nemuselo podařit, dnešní genetici vědí, že výsledek nemusí být nutně průměr, ale také od obou ty "nejlepší vlastnosti", proto se taky provádí klasické šlechtění. Ale někdy (hlavně u potravin) se upřednostňují jako "nejlepší" největší objem či váha - no hodně potravin (šmejdu) pro masy... Ovšem spolehnout se na výsledek divokého křížení, bez úředního dohledu, to budou ti roboti úplná jistota, plánované počty, kvalita, bez zbytečných emocí.

352334

02.10.2016 17:32

Němci budou v Německu brzy menšinou: skoro 40% dětí do pěti let jsou cizinci

RE: Dramatická chyba, nikoliv ve výpočtu

80.?.?.?

Likvidace raketových odpališť jadernými zbraněmi v prvních vteřinách konfliktu, je jasná věc, už nějaký pátek. Bylo to řečeno dávno, hlavně Polsku, které si tam od počátku tahá NATOvské posily, jako kdyby to byla nějaká pomoc. Leda do hrobu.

352335

Nevím na kolik ví autor, co Clintonová vydrží během besedy. Myslím, že bylo správné netlačit na pilu hned zkraje. Kolaps zkraje by byl nevhodný, stačili by do termínu voleb pohodlně dodat náhradu. Gradace přijde, (z vývoje celé kampaně to plyne), a žádný naslouchací systém ji nepomůže. Další věc je, že Trump se musí s těmi reformami krotit, aby nevyděsil zbrojní a bankovní sektor, armádu, a hlavně aby přežil až do inaugurace, pak si musí pořídit dobrou ochranku, nebo hodně dvojníků.
Chválím pasáž o mýtu řízení ekonomiky "pákámi v Oválné pracovně",obdobné nesmysly jsou v předvolební době obvyklé po celém světě.
Konec, ne začátek, korunuje dílo!
Mně nebude vadit, když nakonec zvítězí kontumačně ze zdravotních důvodů, někteří analytici totiž naznačují, že volební systém a rozložení sil ve volebních obvodech je pro Trumpa značně nevýhodné.
Je to obdoba mnohých voličů u nás, kdy příslušnost ke straně je pro ně nepřekonatelnou překážkou pro užití rozumu, to budeme moci posoudit už o víkendu, nakolik si lidi opět zvolí "své oblíbené strany"!

352469

12.10.2016 20:58

Kdy dojde světu trpělivost s USA?

Až na toho Babiše, celkem dobrý popis situace.

80.?.?.?

Článek je užitečný a potřebný k hledání cest z marazmu v němž se nacházíme.
Nebudu Vám tady pitvat toho Vašeho Babiše, pane Lhoták, hrubě jste si skutečného přitesal do podoby fackovacího panáka.
Uvedu jen malý příklad někoho, kdo podle Babiše něco dokázal a do vašeho schematu nezapadne ani náhodou:
Pokus o likvidaci Evropy a „němý Sobotka“. Máme prý zaděláno na velký problém. Znepokojující slova od známé novinářky a Babišovy poslankyně

Nakonec dnes máme po volbách: Vox populi, vox Dei. Můžete sice namítnout že to byl hlas lůzy, kterou si Babiš koupil za slíbenou koblihu, a proto nerozpoznal v řadě jiných stran nabízenou možnost zvolit skutečné „aristokraty ducha“.
Většina voličů, podle mne, usoudila i přes antikampaň „ skoro všech“, že státní kasu nutno přísně hlídat stejně jako podnikovou, a že Babiš má výsledky, a ta strana – nestrana, bez různých vymezovacích (programových) hesel, sice nevypadá „čitelně“, ale nevytváří dopředu problémy,které pak jdou jen těžko řešit, když už v programu prohlásili… Ostatně si myslím, že sestavit program z netunelování, nekradení a řádného hospodaření dost dobře nejde, to jsou věci samozřejmé, a akcent na jednotlivé problémy musí vyplynout z okamžité situace, tím nezamítám koncepčnost či plánování...
Dobře hospodařit jako stát, je ve světě peněz, dluhů a ůroků velmi důležité, skoro bych řekl, že plebs (zůčastněný ve volbách) právě úspěšně složil zkoušku z finanční gramotnosti.
To není málo, ale to podstatné i nadále zůstává k realizaci: Spojit se spolu proti všemožnému chytračení tak, že sami budeme dávat ve směňování hodnot bližnému svému raději více, než méně protihodnoty. Něco jako kapitalizmus s lidskou tváří...

Pro případnou kritiku mého pohledu na věc z řad „zdejších přísných logiků“, že jsem ve svém příspěvku nesestavil obecně či jmenovitě seznam viníků stávajícího marasmu od dob Adama až po dnešek uvádím, že tak činím záměrně, protože takový seznam je kontraproduktivní. I tím, že nese negativní náboj odsudku a nenabízí trvalé uzdravení odvádí pozornost čtenáře do slepé uličky.
Seznam ale, může být, jen by měl být pozitivní. Mohl by obsahovat konkrétní jména osob, firem, koncernů, které nechytračí a nabízí ve směně přiměřenou protihodnotu. Takový „udržovaný seznam“ by se mohl stát základem pro vznik nového společenství spolupráce… možná i nového vesmíru šťastných lidí.

352583

13.10.2016 04:30

Kdy dojde světu trpělivost s USA?

RE: Až na toho Babiše, celkem dobrý popis situace.

80.?.?.?

>Přesto tvrdím, že je lepší volbou, než ostatní strany v parlamentu, protože v nich jsou cizopasníci naprosto k ničemu. Také nemají žádné ambice změnit systém, ani začít dělat skutečnou nezávislou politiku ve prospěch národa, a navíc kradou.
Předtím ale taková kvanta chytrých slov, pane Lhoták, aby jste nakonec poradil národu totéž (jako já) - koho měli volit, zatímco národ na to přišel i sám.
Já „ANO“ ale nevolil, vědouce, že bude i bez mého hlasu mít dost od ostatních. Chtěl jsem jim tam zvolit důstojnou opozici - SPD(+SPO), bohužel do 5% chybělo asi 8 hlasů v kraji Středočeském (baště ODS), a tak jsem se vlastně zbytečně namáhal.
Je doba peněz, dluhů, úroků a též oligarchů. K tomu patří, že hospodář ovce stříhá, ne naopak. Zdá se mi ta láska k moudrosti poněkud slepá, když jako příští fázi vývoje vidí vládu aristokracie ducha.
Hlavně jste neporadil jak na to , a děsím se toho, že by případný řídící „aristokrat ducha“ měl o hospodaření představy v lepším případě vyčtené z knih. Takových „aristokratů ducha“ máme totiž už dnes značnou část politiků i parlament. Oni nejenže žvaní, ale už i řídí. Výjimka - skutečný hospodář Babiš, který si ve prospěch celku od svého hospodářství "odskočíl" do vlády dělat hospodáře státu.

352589

14.10.2016 02:48

Maďarské referendum a německý "morální imperialismus"

RE: Neplatné?

80.?.?.?

To je dobrý postřeh, který ukazuje, že takovou účast nemají mnohé jiné platné volby. Např. ty naše poslední krajské - průměr 34,57%, nejvyšší účast ve Zlínském kraji = 38.5%. Odhlédneme-li od právnických kliček, logika napovídá, že je to silné doporučení pro maďarskou vládu i parlament, a tak bude nejspíš i použito. Média tím kvikotem chtějí našince zmást, že se vlastně nic nestalo, a tudíž se nic nedá dělat ani u nás, takové hotové alibi pro naše s...botky.

352600

17.10.2016 17:04

V Sýrii se strhávají masky

Proč vítězí Zlo nad Dobrem

80.?.?.?

Takový základní příklad najdeme už na dětském pískovišti. Bábovičku z písku vytvořit dá mnohdy starost, zato rozdupnout jde hned. V dospělém provedení je to třeba bombardování.
Krást. loupit je mnohem rychlejší než vypěstovat, vyrobit.
Pak existují tak sofistikované metody, jako dluh-úrok, kdy se zdánlivě nic špatného neděje, jde v podstatě o podvodnou smlouvu, kterou našinec většinou vnímá jako výhodu. No a pak tu máme zastupitelskou demokracii, kdy si ty kradlousky sami ve volbách potvrdíme. Takový mandát sám o sobě ani pro soudce neznamená závazek k voličům , ale jak bylo potvrzeno při různých příležitostech, a ty nejvyšší soudní stolice to potvrdili, že mandát je zvláštní kapitál daný poslancům k zobchodování.
Už po volbách vidíte na poslaneckých tvářích tu radost (z vítězství), ne starost a obavy jak ty sliby, přeexponované v té předvolební řeži, splní.
Lidé odjakživa přemýšleli nad tím, jak se mít dobře bez „potu tváře“.
Stačí ale i drzost, nápad nemusí být nijak chytrý. Majitel pasti se cítí být v právu:
Turistická past
Další skvělý vhled do člověka: 1929 Velký krach.cz
O krizi 1929, film (český zvuk) vznikl u příležitosti hypoteční bubliny 2008, proložen vzpomínkami potomků přímých aktérů krize, základy masové kultury dluhu, i úvod do podvodů na burse. Celé to dokládá spontánnost zabřednutí do „kultury dluhu“, kdy ani později známí zbohatlíci a bankéři netušili, jakou zbraň hromadného ničení spustili, či pomáhali spustit. Všem se zdálo, že jde o skvělou příležitost k zbohatnutí, jen málokdo pochyboval. Potřebuje to ale i trochu pevné nervy u poslechu některých frází: „Ekonomika vzrostla za rok o 50%“., to ovšem byla řeč o bublině.
Z toho všeho je vidět, že lidé jsou nepoučitelní, i dnes čekáme na krach možná ještě větší, jen většina o něj nestojí, a ti, kdo by to mohli odstartovat jsou opatrní, protože ví, že by bezcennost papírků, potrefila nejvíc jejich napěchované žoky. Že se přitom tisknou i nové dokud to jde, hlavně je rychle uplatnit za něco reálného nebo aspoň příjemnou iluzi.
Ale tentokrát je dobro připraveno zvítězit. Začne to v Sýrii. Protože nyní je dobro vyzbrojeno lépe než zlo i zbraněmi, nejen idejemi. Pro Zlo to bude definitivní konec, proto ten strach, že psychopati jež si Zlo postavilo do čela, raději zničí vše, než by se smířili s porážkou.
To vítězství ale nebude úplně definitivní, to bude potřebovat překreslit cesty, žebříčky hodnot pro všechny, jinak se opět dříve nebo později Zlo na trůn vrátí, s naší pomocí. Protože bez spolupráce nás všech to samo nedokáže.

352659

18.10.2016 10:59

V Sýrii se strhávají masky

RE: Morálka křesťanská je falešná

80.?.?.?

Kdyby byl lidskou přirozeností kanibalismus, tak by dodnes byl tento exces mnohem frekventovanější. Je to i v naší deodorantové civilizaci "vzácnost", která dostává potom maximální publicitu. Masověji se vyskytl jen v extrémních podmínkách nouze, tedy ze zoufalství.
Pošahanci potřebují zásluhy, tak bych to viděl.
Ale pokud jde o Vaše předky, si netroufám tvrdit nic, snad to budete vědět lépe.

352691

19.10.2016 11:51

V Sýrii se strhávají masky

RE: Morálka křesťanská je falešná

80.?.?.?

Vidíte, a to byl jen 30 let odstup, ale někteří vytvoří obor paleogenetika, přitom mají problém najít alespoň nějaké kosterní zbytky, ovšem o masovém kanibalismu jsou nás schopni informovat jako třeba nick padma o pár příspěvků výše. Když takový archeolog ví, že v Čechách je z období Lengyelské kultury dochováno pouhých 26 kosterních hrobů, tak se začne pídit po těch zbylých...
O člověku je hořkých zvěstí víc než dost, ale nějak se mi zdá, že pro některé, zejména lidskoprávníky, je toho stále málo. Jako by si chtěli dalšími "odhaleními" zvýšit prestiž a vlastní potřebnost...

352724

23.10.2016 03:17

Pořád ještě nevidíte žádné nacisty?

RE: Ukrajina je na tom velice zle, hlavně průměrní občané trpí

80.?.?.?

Brečíte dobře, ale na špatném hrobě. Náckovství - t.j. národovectví postavené na nenávisti k jiným etnikům, národům, dokonce uvnitř stejné země, přináší své hořké plody. Nestabilita generovaná vlastenci - nácky odrazuje od pomoci i takové "dobráky" jako MMF, SB, i EU. Všechno se z větší části spolehlivě rozkrade. Žádní poradci (i sebevíce snaživí) tento podstatný deficit neopraví. Porošenko nemá na to udělat doma pořádek, možná opět Janukovyč...

352791

04.11.2016 11:43

Kauza Zeman aneb puč sudetských Němců 2016

RE: maru dokončení

80.?.?.?

>To, samozřejmě nevylučuje existenci oligarchů vlastenců. ANO však reprezentuje ty druhé.
Ti vlastenečtí oligarchové požívají ochrany a pomoci prezidentů, aby jim na důchod a věčnou památku "na spolupráci" financovali knihovnu, institut, nebo lihovnu.

353113

04.11.2016 13:04

Kauza Zeman aneb puč sudetských Němců 2016

RE: maru

80.?.?.?

Tento odkaz jsem zmatečně zařadil jako odkaz na příspěvek 353037,
správně patří k http://www.zvedavec.org/nazory_7102.htm#ptr353073
vztahuje se k textu:
"Vzpomínám na obrázek, který sem nemohu dát, protože ho prostě u sebe nemám.

Prezident Zeman s úsměvem a půlitrem piva v ruce.
Připíjí si s paní Martinou Rosenbergerovou a panem Martinem Půtou. Ti také drží své půlitříky a usmívají se. Martina je navíc hezká kočka."...

353115

09.11.2016 05:52

Největší podvod v dějinách voleb byl odhalen v USA

Článek je konspirační blábol

80.?.?.?

Článek je konspirační blábol, měl jsem problém to dočíst.
Trump zvítězil navzdory zmanipulovaným předpovědím, Amerika se probouzí ze svého "snu", sčítání hlasů probíhá normálně...

353233

09.11.2016 06:10

Hysterie protikuřáckého běsnění už nemůže být vyšší

Narkomani všech zemí spojte se

80.?.?.?

Narkománie = ztráta soudnosti, o tom svědčí i tento článek a i výběr článků v době finále amerických voleb, které tentokrát jsou skutečnou událostí a ne obvyklým cirkusem...
Cesta ke zdravému myšlení existuje. ale proti vůli narkomana to nejde. Zákazy to podstatné neřeší ani se o to nesnaží, jde jen o líbivou polovičatou snahu "zákonodárců".

353235

11.11.2016 05:01

Budoucí prezident Trump

RE: pravda je jednoducha

80.?.?.?

Vy zrejme máte prístup za oponu, alebo je to volne prístupné?
Reči čo chceli počuť, počuli. Čo bude robiť teraz, sa len uvidí.

353286

11.11.2016 06:53

Sobotka netuší, kde se tady ten Afghánec vzal...

To bych rád věděl, kdo snižuje známku tohoto článku

80.?.?.?

opus -i. že se nestydíš!

353287

14.11.2016 20:53

Volby vyhrála dělnická třída

Všichni se spikli proti Zvědavcům

80.?.?.?

Všichni se spikli proti Zvědavcům: Clintoni, Soros, Brzezinski, a samozřejmě Trump, a také média.
Abych v tom neudělal ještě větší guláš, než někteří zdejší scénáristé, začnu Trumpem a jeho dlouhodobou názorovou konzistencí, která plyne z cca 10 knih, jichž je autorem a týkají se politiky a podnikání - T.Haas na PL:.
Děste se Zvědavcové naposledy, začíná století pravdy, konec konspiraček, sice to ještě chvilku potrvá postaru, tak si to ještě užijte.

Všichni co mají hlavu na přemýšlení, bez ohledu na rasu, vyznání či vlastní majetnost vidí pozvolný rozpad Ameriky, popsáno termínem detroitizace, ale úplnější by to bylo nazvat to ukrajinizací. Z civilizačního motoru se stali hromadou šrotu.
Ne, že by nebylo potřeba už dříve přibrzdit všemožné plýtvání, úspornější politikou... "Koumesové" ale objevili poslední pedál pro "akceleraci" do propasti - penězokazeckou dílnu (kvantitativní uvolňování). Tak se stalo, že "Elity" rozvrátili Ameriku bažením po nekonečných ziscích. Všechny opěvované svobody (obchodu, pohybů...) byly zneužity k obohacování parazitů na úkor tvůrců. Postupně si pro to uvolnili mnohé zákonné zábrany a "americké kasíno" vyrábí k tomu navíc mnohamiliardové bubliny. Ukrajinizaci napovídá vysoce neefektivní investování do čehokoli, ať do zdraví či zbrojení, peníze se cestou jaksi poztrácejí.
Je tu ale konečná, vzniká nová světová monetární báze.
Ti. co mají Ameriku jako svou vlast, a nejsou v zajetí boha peněz, či víry v lidská práva bez povinností, by chtěli Ameriku opět velkou. Že to tentokrát bude úspornější je jisté.
Tak se stalo, že Trump je prezidentem všech, kromě parazitů. Některým to možná zatím nedochází. Je i příslibem obratu pro ostatní lidi na zemi.
Sluníčkáři, bůh jim odpusť jejich slepotu, nevidí reznoucí rozpadající se infrastrukturu ani chudobu velkého procenta amerických lidí.
I jestřáb Zbig vidí, že Role USA jako světového policajta končí, ale neexistuje velmoc, která by mohla tuto roli převzít. a už před volbami "úkoluje" budoucího prezidenta USA ke globální restrukturalizaci moci.
Myslím, že i Hillary s Obamou jsou rádi, že rezatou americkou káru měli komu předat k opravě. Opravář se vyzná, na rozdíl od předchozí osádky, nejen v utrácení cizích peněz.
Jen Soroš (ne)ví co s penězi.
Přejme Trumpovi aby se mu dařilo naplňovat postupně vážně míněné sliby, a těšme se na plody spolupráce napříč kontinenty v novém šťastnějším světovém řádu.

353380

14.11.2016 22:31

Volby vyhrála dělnická třída

RE: Volby vyhrála dělnická třída?

80.?.?.?

M.Moore vysvetľuje prečo Trump vyhrá: (SK dabing)
Dělnická třída také nejspíš vyhraje, ale bude to nějakou chvíli trvat.

353381

21.11.2016 21:03

Odsun Němců po druhé světové válce

RE: Můj kamarád Sudeťák

80.?.?.?

Takže myslíte, že žádné smíření a mírové nažívání se sousedy není možné, ba ani žádoucí. To budeme muset teda přidat ve zbrojení, jestě více se zaintegrovat do NATO, abychom si mohli vyskakovat podle Vašeho gusta.
Myslíte si, že to opravdu vedou férově v tom Práglu, když Němce "odsunuli", Slováci odešli sami, a Moraváci a Slezané se také necítí dobře.
Historii je nejlepší přenechat historikům, jen aktivisté či "politikové", kteří chtějí vyplout po zádech rozvášněných davů do dějin, "vytahují" neúplné či překroucené dějiny. Pro našince dá dost námahy najít i kdo si začal...
Už zakladatelé moderního demokratického státu začali podvodem, vyrobili "československý národ", také za účelem potlačení německé menšiny...
Pak si osvojili roli staršího bratra...

353475

>Proč SAA neprovede konečné zúčtování s teroristy?
Protože by se to brzy rozkřiklo, a teroristé by se snažili prodat svoji kůži co nejdráže, což by vedlo u SAA ke zbytečným ztrátám. Ať trpí ti. kdo teroristy vytvořili nebo dopravili do Sýrie, či schvalovali. Takto stačí teroristy jen trochu podusit ve vlastní šťávě... To nemá chybu.

353524

Snažím se poctivě odpovědět na otázku, proč je lepší umožnit odchod (odjezd) teroristů, než se snažit je zlikvidovat v hustě obydlených oblastech. Konečné zúčtování nelze provést, pro velké množství ohnisek v osídlených oblastech. proto bylo zvoleno postupné vyklízení touto "podivnou metodou", která rychleji a bezestrátověji čistí postupně jen Sýrii, neřeší Turecko ani Evropu.
O tom je vlastně základní idea článku.

353535

23.11.2016 21:54

Prastaré spirituální kořeny rusofobie

RE: Rusofobie

80.?.?.?

Myslím že pravdu máte oba. Trump to říkal mnohokrát v předvolební kampani, že Putin přechytračil Obamu i Hillary (i Bushe). Putin skutečně potajmu obnovil sílu armády, v "kulisách spolupráce" s NATO a západními partnery. Americe skutečně došli baterky nejen ve vojenské ale i v ideové, a v první řadě i hospodářské oblasti. Detroitizace a ukrainizace Ameriky (defraudace a korupce, rozklad) jsou důsledkem nekontrolovatelné nenažranosti "elit". To platí pro celý Západ, jen o tom ještě neví, důkazem je populární Merkelová se svým vyznáváním hodnot...

353538

24.11.2016 08:48

Jak Trump ví, že kvůli neustávajícímu globálnímu oteplování bude Země za 100 let neobyvatelná?

To známkování (momentálně 3.1(21)) byste měli slovně rozvést

80.?.?.?

, alespoň někteří. Od toho je tu na Zvědavcovi diskuse. Titulek je sice hodně provokativní, ale stojí za ním Bannon, investigativní hvězda s mocným aparátem skutečně vědecky neúplatným. A "přidané" téma Irán a Trump...
Nebo nejste mocni slova?

353544

26.11.2016 15:02

Evropští vlastizrádci šílí

Lidskoprávní aktivisté to je cizí ruka šátrající ve vaší kapse!

80.?.?.?

Z větší části jsou to ale jen užiteční idioti omámení "náboženstvím" lidských práv. Nikdy žádné skutečné hodnoty pro spoluobčany nevytvořili, jsou přisáti na cecík státního rozpočtu, to platí někdy i u neziskovek, viz Josef Provazník: Proklepli jsme si Sorosovu neziskovku Open Society Fund Praha.
Nejspíš všechna ta dnes mnohastránková "Koncepce" vznikla postupně z nadbytku času, prostoru, peněz bruselského "zastupitelstva", kde v podstatě nedělají všichni nic jiného, než odstraňují bariéry pro snazší domluvu a ovládnutí molocha. Zkraje ty konce z toho tolik nečouhali jako dnes. Lidé, kteří ani netuší jak hodnoty vznikají, jsou schopni je celými náručemi rozdávat, stejně jako bankéři půjčkami dluhy. Z toho posledního hlasování je vidět, že ani tak jasná blbina není velké většině dobře placených poslanců jasná.
Inventura se blíží, trump netrump...

353643

27.11.2016 10:35

Prastaré spirituální kořeny rusofobie

Prastaré spirituální kořeny rusofobie jsou na Marsu

80.?.?.?

Saker (raroh), jak jinak, se rozhlíží do široka, z vysoka. S tím Marsem jsem to trochu přehnal, ale hledat kořeny rusofobie za horizontem několika generací je příliš. Člověk dnešní je z velké části produktem současné a včerejší "výchovy". Dál do historie hleděti je tak možná dobré pro historiky, jenže zde takové nemáme. Tady jsou hlavně věřící (včetně ateistů), kteří hlavně sobě věří, že do problému vnesou jasno na základě své víry. Tam by ovšem slušelo přinejmenším držet odstup a určitý respekt k vírám ostatním. To ovšem od politicky nekorektních zvědavců těžko čekat. A tak vlastně jedni jinověrci vnucují čtenáři představu jak věří jiní věřící, či jak by dokonce měli věřit...
Dnešní rusofobie, má hlavně propagandistické kořeny v hledání potřebného nepřítele pro znovuoživení zbrojní produkce Západu a případné expanze k ovládnutí bohatství Ruska.
Jinak ještě existuje "přirozená" rusofobie od Ukrajinců, kteří jsa dědičně ublížení (s ohledem na polohu velmocí a Ukrajiny), v národním obrození nenašli své kořeny ve svém okolí, ale své sousedy pojali jako své největší nepřátele, a sebe nikoli za okraj nýbrž centrum všehomíra...

353661

27.11.2016 13:08

Putin (konečně) začal čistit Medveděvovu vládu

RE: Tohle zacistovani je v Rusku nekonecna prace

80.?.?.?

Obavy jsou víc na místě, než by se mohlo na první pohled zdát. Gosudar se snaží, ale jeho rozhled je v hospodářské oblasti bídný. Co podědil po Jelcinovi v mnohém jen udržuje. Klíč přes korupci je málo, klíč přes - kdo tleská s námi, taky není to pravé. Prostě spravovat oligarchostán je problém. Každý oligarcha je hlavně ego. Respektování potřeb země, u nich nemá tradici, byli jen rychlejší při "privatizaci". Objevivší se liberalismus je i základem nahlížení na ekonomiku, možnosti ovlivnění bez plánování a vynucení plánu - mizivé. Poradců - teoretiků má dost, ale ne každý kdo vidí díru by ji uměl zalátat. Stará tradice je vysát statek a užívat v pařížských kasínech... Takové - po nás potopa!

353669

To byla předvolební řeč, pro kompenzaci Čínské hrozby na straně HC a demokratů. Předvolební guláš se obvykle po volbách vyhodí, a začne se realističtěji, aby to vůbec bylo k jídlu.

353733

>Jak pak podle vás mají voliči vybírat svou reprezentaci, když považujete
>za normální totálně po volbách otočit?
Předně to vypadá, že Vám ani nejde o ty chudáky voliče a jejich problém s výběrem reprezentace, ale že máte sám problém správně přečíst obsah příspěvku na nějž reagujete. Ale také může být, že jste jen nahodil udičku s návnadou abyste mohl předvést své diskutérské triky, podsouváním počínaje. Nepovažuji za normální totálně po volbách otočit, ale považuji za dokonce potřebné aby kandidát byl před volbami v obraze natolik, aby byl připraven v diskusi na jakoukoli závažnější otázku mít připravenou odpověď, pokud možno pravdivou. Do zahraničí přesahující odpovědi nutno vhodně otupit, byť pro domácí publikum vypadají razantně. Globální oteplování je fakt, "přídavek" lidský k němu je otázka, a jako hoax je některými vnímáno již více než deset let s původem ale americkým. Není-li vhodná pravdivá odpověď k mání, je použit vhodný mix, pravd, polopravd a lži.
Věřící ať v to či ono, je možné zaujmout právě pomocí neurčitého ale razantního mixu, (těžko by obsáhli složitost problému), a přimět je tak dokonce k účasti ve volbách…
Ale pokud jde o rozumného voliče, tak jistě ví, že si musí vybrat ze dvou konkrétních možností, i s nedostatky jež v sobě zahrnují. Chytřejší volič vidí i rozpory ve slibech a možnostech svého vybraného kandidáta, takže přímo očekává, že se po volbách teprve uvidí co bude naplněno, a neděsí ostatní, že totálně otočil ještě před inaugurací.
Taková je zatím doba, možná v budoucnu bude možné netaktizovat a říkat pravdu, ale pořád ještě budou jiné nepředvídatelné možnosti, např. přírodní katastrofy s nejvyšší prioritou a na volební sliby bude tak dokonce nutno zapomenout.

353745

02.12.2016 16:32

Odkaz Fidela Castra: Síla idejí. Život v solidaritě

RE: Dneska je apríl?

80.?.?.?

Len technická poznámka. Pán Jánoš, tá reakcia hestroy-a nebola na Vás. Treba sa Vám zorientovat podľa čísel u príspevku. To, že príspevok bol pod Vašim je iba o tom že bol napísaný neskoršie. Hestroy reagoval na prvý príspevok značky JN s číslom 353771.

353794

09.12.2016 02:04

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

Kořalny versus zdraví národa a rodiny

80.?.?.?

Trochu bych to rozvinul.
>Na malých obcích, kde má hospoda také jinou, spíše "sociologickou"
>funkci, je nutné určité dohody s místním zastupitelstvem, které si musí
>uvědomit, zda chce v obci mít pohostinství a také mu nastavit příslušné
>podmínky. Tady bohužel vůbec neplatí, že trh vyřeší vše!
Svatá pravda! Ta sociologická funkce spočívá zejména v tom, že narkomani - ochlastové a čoudilové si zde hlavně posilují sebevědomí vychloubačnými kecy a ze své bídné mzdy čí sociálních dávek zde podstatnou část zanechají, na úkor rodiny a vyživovacích povinností. Opustivše hospodu už po několika krocích si ulevují od přebytku tekutin očůráváním okolí, to v lepším případě. O horším - ponechám na čtenářových zkušenostech, abych nebyl za škarohlída.
Ano, místní zastupitelstvo by mělo k tíži hospody nařídit zřízení a udržování veřejných záchodků (s provozem 24 hodin denně), počet a umístění dle velikosti hospody a sítě podobných jiných zařízení. Viz Eulálie Čubíková obstruuje.

> EET vůbec není tak špatné opatření, jak se v článku píše.
Ano, pokud nějaké hospody v důsledku EET zkrachují, jde o velmi důležitý pozitivní vliv na zdraví národa a rodiny, hospody jsou přímým pokračovatelem kořalen (viz Solženicin).
Zdraví národa, rodiny a veřejný pořádek by měli mít přednost před ekonomickým narovnáním, i když i toto vítám.

353991

09.12.2016 13:51

Tarotová předpověď pro svět v roce 2017 časopisu The Economist

RE: Vsechno je jinak

80.?.?.?

>Dovolím si podotknout že jim to celkem vychází, ...
Akorát, že v 2015 ani netušili, že osobnost roku 2016 podle Time bude Trump, který v předpovědi na rok 2016 v mraku hlav zcela chybí.
Je to jako ve sportce uhodnout dvě čísla.

354017

12.12.2016 16:08

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

No nazdar! Deset nových zbytečných regulací?

80.?.?.?

Jsem líný rozebírat zdejší obhájce stávající Cochcárny, tak jsem si vypůjčil z komentáře J.Moláčka. Tam je to o kouření, ale i zdejší diskutéři o EET by se v tom mohli poznat.
Jozue: „No nazdar! Deset nových zbytečných regulací?“
Áron: „Jozue má pravdu. Hospodin pomalu okrajuje naši svobodu. Tos' nemohl odmítnout?“
Mojžíš: „Bylo mi to blbý. Přece jenom, vyvedl nás z egyptského otroctví.“
Jozue: „Nesmysl! To není zásluha Hospodina, ale masy obyčejných izraelitů, kteří svou nevýkonností a pouhým pasivním žitím v kulisách propagandy, které už nikdo nevěřil, vytvořili předpoklady pro náš exodus.“
Áron: „Přesně tak. Ale tys byl vždycky naivní pravdoláskař. Tak povídej.“
Mojžíš: „První přikázání je: V jednoho Boha věřiti budeš.“
Áron: „No, to jsem si mohl myslet! Takže sotva jsme přestali poklonkovat faraónovi, tak se máme hrbit před někým jiným?“
Jozue: „Mně to teda připadá horší než ten Egypt! Vždyť je to cenzura. Zase bude povolený jen jeden oficiální názor? A když někdo řekne, co si myslí všichni, tak co jako ksakru?“
Mojžíš: „Hele, bacha, pak tu je: Nevezmeš jména Božího nadarmo! A Hospodin říkal něco o potrestání synů až do čtvrtého pokolení. Ale pánové, nerozčilujte se, trojka vám zaručeně zvedne náladu. Poslouchejte: Pomni, abys den sváteční světil. Dobrý, ne? Vždycky v sobotu si pěkně odpočineme!“
Jozue: „Já se picnu! To chce nikým nevolený Hospodin rozkazovat majitelům firem, kdy můžou mít ve svých vlastních, soukromých podnicích otevřeno?“
Mojžíš: „No, on říkal, že ti nejchudší, co pořád jen dřou, aby měli aspoň jeden den klid.“
Áron: „Tak tohle může říct jenom neomarxista! Měls‘ mu vysvětlit, že právě ti nejchudší na to doplatí nejvíc! Třeba ti chudáci, co pracují pro mě – jen tak tak, že neumírají hladem. A Hospodin je chce připravit o jednu denní mzdu?“
Jozue: „Navíc – podnikatelé budou muset ušlý zisk nějak nahradit. Takže zdraží zboží a chudí na něj nebudou mít!“
Áron: „Já teda říkám otevřeně – můj kamenolom, moje pravidla!“
Mojžíš: „No, já nevím. Ale hele, čtyřka je v pohodě: Cti otce svého i matku svou.“
Jozue: „To že je v pohodě? Vždyť je to sociální inženýrství! Co má nějaká instituce co strkat nos do rodinných vztahů?“
Áron: „Přesně! To bychom to dopracovali! Nakonec to někdo ještě otočí a nebudeme ani smět řezat vlastní děti, ne? A že si to ten můj syčák Eleazar občas zaslouží, jen co je pravda!“
Mojžíš: „Hm. Ale poslouchejte, pětka, ta je jasná: Nezabiješ. No? To je přece fakt důležitý. Přece člověk je božím obrazem!“
Jozue: „No tak to už je úplná blbost. Kdy prosím tě něco vyřešil plošný zákaz?

...

354089

12.12.2016 17:47

Itálie – zinscenované referendum, rodí se další parlamentní puč

RE: Jeden bod bych přidal

80.?.?.?

Normální je nejdříve vytvořit hodnotu a pak ji "spotřebovat". Stát by vůbec neměl, vyjma nějaké neočekávatelné katastrofy, žít na dluh. Měl by stejně jako našinec se nezadlužovat a vytvářet přiměřené rezervy pro očekávatelné mimořádnosti, a utrácet s rozumem teprve to, co bylo vyděláno. Takže rozpočet na příští rok by měl být jen z toho, co se vybralo na daních a nahospodařilo ve státních organizacích v předchozím roce.
V případě nutnosti "půjčky", by si stát jako "suverénní emitent" mohl vytvořit vnitřní bezúroční dluh emisí potřebných peněz, s tím, že tento bude uhrazen přednostně z příštích příjmů.

354092

13.12.2016 13:06

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

RE: asi neníRE: Zbytečná hysterie okrádačů státu

80.?.?.?

Jindřichu, to vypadá logicky. Ale měl bych otázku: proč jen tak málo? Vy být v jeho kůži byste si jistě odpustil 10x více., zvláště, když je to tak jednoduché. Přece byste nešel do politiky napravovat kalouskoviny, ale zbohatnout ještě více.

354102

18.12.2016 14:36

Chudnutí a růst, aneb HDP versus HND

RE: Jo, s tím HDP je to ošemetné

80.?.?.?

Ano, HDP vzroste když budete např. topit obilím v lokomotivách. To není o užitečném hospodaření. Taky HDP poroste, když zaplácáte celou zemi betonem , aby doprava mohla dovážet co bychom si jinak dokázali vypěstovat a vyrobit sami, čímž bychom dali mnohým práci i mzdu. Tady se pořád hledí na vývoz jako na zdroj budoucích inovací, i ty chytré mozky je potřeba udržet doma a zaplatit.
Všeobecné adorace budování infrastruktury jsou jen maskou pro vykrádání zdrojů... Soběstačnost měla být nosným programem, to by ovšem nesměla dostat
vesla naší lodičky vekslácká ekonomická elita. Bohužel ještě dodnes přetrvávající nepořádky v hospodaření např. výběru daní jsou mravním bahnem, v němž se někteří tak dobře zabydleli, že se snaží všemi nemožnými způsoby zabránit v ůklidu.

354185

19.12.2016 20:03

Chudnutí a růst, aneb HDP versus HND

RE: Jo, s tím HDP je to ošemetné

80.?.?.?

>Nemůžu si pomoci, ale mám pocit, že uživatel "Anonym 89.?.?.?" je v této
>diskusi především proto, aby zde psal o dobrých skutcích současné vlády
>a především Ministerstva financí.

Píšete jinak dobře, ale tady jste vedle jak ta jedle!
Dotyčný propaguje vládu - myšleno jen čssd, předsedu Bohouše, ale už vůbec ne min. financí, to za nic dobrého ve vládě podle něj nemůže.
Máme s ním letité zkušenosti, kdy nám statistikou dokazoval zvyšování naší osobní životní úrovně a my jsme mu to po léta srozumitelně vyvraceli, jak i nyní pod vašim článkem.[mrknutí jedním okem]

354216

19.12.2016 20:44

Ukrajinské perspektivy – Skylla a Charybda Porošenkova režimu

RE: musíme připojit ostatní území bývalé Ukrajiny k Donbasu,“ připomenul Konovalov.

80.?.?.?

Cíl se nemění, jednotná Ukrajina s autonomními prvky. Nebude-li podle minských dohod obnovena, pak bude obnovena ze strany Donbasu. Porošenko je ve vleku extrémistických sil a tak iniciativa nejspíše přejde na Donbas. Začištění extrémismu nebude procházka růžovým sadem. Kyjev má stopku dnes i u všech původních iniciátorů puče, hlavně jako nenasytná díra pro pomoc všeho druhu. Donbas tak nepřímo dostává souhlas k takovému jednání.

354217

20.12.2016 03:25

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

RE: asi neníRE: Zbytečná hysterie okrádačů státu

80.?.?.?

>Nějak jsem nepochopil smysl příspěvku... Já nevím, proč tak "málo". Co se týká rozkrádačky, tak je to "podle sebe soudím tebe"?
To tedy nepochopil, kromě Vámi naznačené možnosti, se naznačuje i možnost, že ministr financí je vázán pravidly a vládou, ba že ani na konkrétní osobě ministra tak moc nezáleží, že i částka se určí podle pravidel (vypočte), a přiděluje firmám nikoli sobě, mně ani Vám.
K tomu přidám, že se ani v tomto nejedná o střet zájmu ministra financí, že jde o zodpovědně povinný i kontrolní proces ministerstva financí, neboť jde o přidělení peněz daňových poplatníků.
Že se o střet zájmů jedná ve vládě vždy, když se "obchodováním" obchází čistý aritmetický princip svobodného hlasování ministrů, bez ohledu na téma či osoby.

Přeji Vám do těchto Vánočních dnů zkrácení vedení a méně nenávistných či "závistných" příspěvků, v našem i Vašem zájmu.
Možná je ten Babiš (náš Trump), to nejlepší ze změn, které jsme si (jako) naivně vyzvonili klíči...

354218

22.12.2016 01:19

Chudnutí a růst, aneb HDP versus HND

RE: Jo, s tím HDP je to ošemetné

80.?.?.?

>Koho onen zdánlivě erudovaný diskutér podporuje či nepodporuje, je
>vedlejší.
Pro Vás možná. Bohužel tento zdánlivě erudovaný diskutér je spíše vytrvalý troll, kterého obsah článku zajímá jen potud, že je o pavědě ekonomické a potřebuje zde takové užitečné idioty, kteří se v tom s ním budou rochnit a on bude s červeným hadérkem pobíhat po zdejší aréně a dráždit znalce i neznalce té pavědy s cílem propagovat ÚŽASNÉ zvedání životní úrovně za vlády Bohouška a čssd. Taková předvolební kampaň, shrnuto obvykle v poslední větě jeho příspěvků, pro méně chápavé užitečné idioty.

Užijte si ho, ale ani vektory a skaláry z té pavědy exaktní vědu neudělají!

354270

22.12.2016 17:12

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

RE: asi neníRE: Zbytečná hysterie okrádačů státu

80.?.?.?

Myslíme stejného Babiše. Ten obrázek, jak jste namaloval asi ani jeho netěší. Po volbách do toho spadl, sám tomu nemohl uvěřit.
Ale zkusme to pochopit, materiál (tedy zdroje), třeba to rčení o biči, jak s ním nezapráskáš. To ani moc tvarovat nejde, spíš někam uklidit, dát šanci ať si taky jinde užijí, Vy byste tam poslal určitě někoho s vidlemi, jako byl ten z UKIPu. Takhle zabil dvě mouchy jednou ranou, jedna hyperaktivní moucha všem na očích, schválená koalicí už ani není jako jeho matroš. Nechat ji doma, tak by mu každou noc přestavěla celé hnutí, že by tam nebylo k hnutí.
No asi tak. Ty naše spojence nejvěrnější uspokojit, nekoukat na ně podrážděně, když si umanou demonstrativně hrkat kvérama od Aše po Znojmo, tak tam dáte někoho, kdo se zvládne usmívat i když není čemu, či naopak vykouzlí osudovou vážnost, podle scénáře...
Dál to jistě zvládněte sám, není to jak se zde někteří snaží namluvit, že když to žere žáby a lítá jako čáp tak to je čáp.
Není. Je to bocian!

354284

22.12.2016 22:06

EET je ekonomická katastrofa, bude znamenat pád Babiše?

RE: asi neníRE: Zbytečná hysterie okrádačů státu

80.?.?.?

Pořád se nechytáte. Tak otázečka: Je žádoucí aby Naťácká armáda získala víc vest nebo míň za ty samé prachy? Jasně, čím dražší, tím lepší, levnější je automaticky podezřelé z nižší kvality. A jasná prozápadní orientace navíc jako třešnička na dortu.
Navíc má Babiš při větším tlaku po ruce rovnou kandidáta na odvolání, co se jen B nasháněl, než mohl "zrekonstruovat vládu". Samé klady...
Nebo později jako šestý či kolikátý odboj...

354291

29.12.2016 16:00

Někteří z nás jsou na tom špatně

RE: Charit i nadací je jak na*ráno, stačí se poptat na sociálce!

80.?.?.?

Nic neposílejte Modrá Strako, už jsem poslal i za Vás. Vy si kupte radši nového mobila, protože přece platí: kolik mobilů máš tolikrát jsi člověkem, nebo jsem to popletl a je to o kreditních kartách, či kontech v bance...

354404

01.01.2017 11:47

Někteří z nás jsou na tom špatně

RE: Charit i nadací je hodne jak vidno z Vaseho seznamu

80.?.?.?

Tak, tak, přidáte svoji levnou pravdu o chytání rybek = člověku s prázdným břichem ať obvolává nadace když je v tísni, tak třeba tu nadaci "Člověk v tísni".
Tyto nadace vesměs nejsou od toho, aby hbitě pomáhali nuzným, ale aby sebepropagovali na pompézních akcích, dobře se měli, v přepychu žili, na prezidenty kandidovali...
Analýzy opřené o účetnictví těchto nadací svědčí o tom, že přes 90% vybraných prostředků nadace spotřebují přímo pro sebe. A i o tom zbytku lze pochybovat, jak mne před pár lety jedna informovala, že po tsunami zakoupili očkovací látku pro proočkování dětí někde v oblasti Indického oceánu (přesně si nepamatuji). Od těch dob házím škemrání nadací bez otevírání obálky do koše, a rád občas přispěji přímo potřebnému, doufaje, že se mu podaří chytnout se liknavých možností pomoci od státu, a udržení vlastních aktivit.
Zkoumat, jak moc si dotyčný za to může sám, jestli je opravdu na dně, jestli by nemohl sám ještě prodat něco do bazaru, či zdravý orgán k transplantaci aby mohl doplatit nájem, mi přijde i na konci současné civilizace přespříliš.
Nadace Modrá Straka se taky snaží, nešetří písmeny, aby ušlechtile zdůvodnila ochranu svého majetku před "žebravými nájezdníky". Připouštím ale, že nadace Modrá Straka občas taky pustí chlup, a za účasti státního notáře vylosuje dvě lízátka pro hladové děti v Zimbabwe...

354481

02.01.2017 01:03

Někteří z nás jsou na tom špatně

RE: Charit i nadací je hodne jak vidno z Vaseho seznamu

80.?.?.?

Proč tady pořád nabízíte pobyt na LDN-ce, když dotyčnému kdesi nabíhá dluh za podnájem, který bude muset zaplatit. Podle mne se má, pokud je toho jinak schopen, vrátit do svého podnájmu a začít řešit resty. tak jak to jde. Jistě by byl rád i za dobrou radu či pomoc se žádostmi. Jenže to někdy potřebujete někoho ochotného , znalého nastražených pastí. Myslíte, že na těch sociálních institucích vám někdo nezištně a hlavně komplexně poradí? Omyl, nejspíš čekají na všimné. Takže mnohdy nezbývá, než ty srágoroviny (zákony), které produkují parlamentní a senátní zmetci, nastudovat a poradit si sám. Bohužel každý na to nemá, a i já se dostávám do stádia nevolnosti, když mám do těch srágorovin i jen koukat. Tak třeba každý důchod (i invalidní) je podmíněn počtem odpracovaných roků. Kdyby scházel měsíc máte smůlu, a nejste-li ve stavu to dopracovat máte smůlu definitivní. Je ale všeobecně neznámá možnost doplatit sociálce pojištění za onen chybějící měsíc, a na důchod máte pak nárok. Vyzkoušeno v praxi, neporadí a neporadí.
Dovolte abych se pousmál nad Vaším závěrem:
>Žijí tu i vážněji nemocní a postižení lidé a nechcípají na ulici. Považte!
Bezdomovci kteří zahnívají na ulici, to bude podle vás asi jiná kategorie, jde nejspíš o jejich hobby a tuzemské ne-Clintonovské nadace jim jen dopřávají svobodu zahnívat...

Člověk je nádoba křehká, mnohdy i jen dobré slovo včas, či trocha peněz ho zachrání ...

354497

02.01.2017 01:27

Už šlechtí „nové Němce“

RE: Teoryje.

80.?.?.?

Důvod k rozdělení byl jednoduchý. na Slovensku byli "opožděni ve vývoji" zrovna jako v šedesátém-osmém. V Čechách už cítili privatizátoři (připraveni v prognosťáku) Slováky jako nežádoucí brzdu. Kdežto na Slovensku zkraje mysleli, že společné se rozkrádat nemá, než jim nakonec už v samostatném státě taky došlo, že je to poslední šance jak zbohatnout...

354498

02.01.2017 01:56

Berlín - další falešná vlajka

Je úplně jedno jaké máte informace,

80.?.?.?

když nejste schopni žádné "společné akce". Než přijdou volby, vznikne dalších deset stran k těm devadesáti registrovaným. Nejste sto dorazit ani na jednu demonstraci společně, ani ten centrální státní svátek oslavit důstojně a společně. Pod vlajkami svobody názoru a svobody slova se generuje nezvládnutelný chaos, není zapotřebí žádných False Flag akcí, to je spíše setrvačnost, či způsob jak vykázat zdání řízení toho chaosu, a zajistit si postup v pyramidě konzumu.

354499

02.01.2017 08:25

Někteří z nás jsou na tom špatně

RE: Charit i nadací je hodne jak vidno z Vaseho seznamu

80.?.?.?

>To jim také lžete Vaše bludy, že Soros = Nadace pro transplantace kostní dřeně, Vy idiote?
To že mi podsouváte své smyšlenky, jasně ukazuje na Vaše chápání reality, a seriozní diskuse. Já už se lekl, že Vám Editor pronajmul Zvědavce natrvalo, tak jsem ty Vaše "moudra" vyrazil zkorigovat.
Co má společného Nadace pro transplantace kostní dřeně s případem pana Hartmana, Vy exaktní dokazovateli?

Přeji Vám brzké uzdravení, péči o lidstvo a Zvědavce přenechte jiným, kdo umí pokaždé napsat nové neotřelé postřehy a neomamují zde przněním češtiny a dvěmi, či třemi rádoby vtipnými floskulemi o zinkajících pepících či lídlujících mařenkách.

354503

02.01.2017 11:09

Někteří z nás jsou na tom špatně

RE: Charit i nadací je hodne jak vidno z Vaseho seznamu

80.?.?.?

To byste musel taky umět číst, tak například slovo vesměs znamená zpravidla, ale také povětšinou, převážně. Takže moje vyjádření zahrnuje i případnou výjimku.
Otočit to čistě na Sorosovo nadace a postavit proti tomu (jedinou?) užitečnou nadaci, která s diskutovaným případem ale vůbec nesouvisí, je jen Vaše dílo.
Diagnozu nechám na čtenáři.

Mám osobní zkušenost s tuzemskými ne-Sorosovskými nadacemi, jejichž žádosti o příspěvek obsahovali tlusté obálky s individuálním oslovením, plné náročné grafiky, že jsem se pokaždé cítil zahanben se svým pár-stokorunovým příspěvkem...

354509

02.01.2017 16:07

Někteří z nás jsou na tom špatně

Základem diskuse pod článkem je práce s textem.

80.?.?.?

Základem diskuse pod článkem je práce s textem. S textem článku, případně s odkazy v něm. Z toho lze usoudit na problémy s nájmem u pana Hartmana. Z článku: "Mám čas do půlky ledna vše zaplatit jinak mi ukončí nájemní smlouvu. Alespoň, že už zase z domova pracuji, ale nemám šanci ten deficit z marodění doplatit." Na BL uvádí: "Ten nájem jsem nebyl schopný platit ty 4 měsíce z toho co jsem strávil v nemocnici. 4 x 6500 = 26000 Kč. -"

Co z toho vyrobil zdejší nick MoUdrostrak. Jakýmsi divným propojením nemoci a zdraví usoudil, (že se ho to netýká), že to plně spadá do kompetence sociálky a zdravotních nadací.
To je přesně ten „oslí můstek“, kterak propojit věci nesouvisející - nedoplatek nájemného a zdravotní nadace, sociálku a tak převést téma diskuse úplně jinam - k chvále zdravotních nadací, a sociálky, které vše přepychově opečují, a pokud někdo není s tím spokojen a hledá pomoc jinde, tak je to podle Modré straky podvodník.
Nebylo nic jednoduššího, napsat místo "seznamu úctyhodných nadací" jen tu jedinou, která za pana Hartmana zaplatí dluh na nájmu do půlky ledna.
Nadace Modrá Straka ale nemaje takovouto informaci, alespoň nasypala
pár stránek písmen místy „červeně napěněných“ k vyvolání zdání, že argumentuje k věci.
Sociálka zafunguje později, ale asi ne se zpětnou platností.
Diagnozu opět přenechám čtenáři.

354520

03.01.2017 06:37

Někteří z nás jsou na tom špatně

Vážený pane Opatrný (na své peníze),

80.?.?.?

Vážený pane Opatrný (na své peníze),
kdykoli si troufnete vstoupit do diskuse, měl byste si uvědomit, že smysl Vašeho příspěvku bude dekódován, a bude-li komu stát za námahu, pak bude i komentován.
>Anonyme, nejen, že nemáte pravdu, ale klamete vědomě a s chutí.
Výkřik do tmy, jinak by to chtělo dokázat zvláště to klamání...
>Já tady žiju a vycházím z nejen svých praktických! zkušeností.
To je zajímavá zpráva, pro nás z Marsu.
>Pobyt v LDN hradí ZP, takže na nájem zbývá, ať z důchodu nebo nemocenské stejně, jako když pacient leží v nemocnici.
Ovšem jak zde v diskusi již zaznělo, doma může pracovat a snažit se zabránit svému vystěhování na ulici, k němuž by došlo v půli ledna jak je z jiných také zde v diskusi publikovaných údajů zřejmé.
Takže dalším poleháváním v LDN by nastoupil na cestu bezdomovce, či by zůstal do konce svých konců na LDN. Myslím, že zvolil dobře.
>Kecy o všimném na sociálce nebo u revizního lékaře jsou trapné.
To jste rozhodně přesvědčivě nevyargumentoval.
Jde o moji osobní zkušenost z jiného případu, který jsem podrobně rozvedl ve svém příspěvku a dovolil jsem si využít svých praktických zkušeností.
>Po amputaci vás nepustí domů za týden a určitě ne bez toho, že by vás nezkontaktovali sociální pracovníci. Ti by v tomhle případě zařídili HNED aspoň základ - berle, vozík, dávku v hmotné nouzi, pečovatelku zdarma - pokud by dotyčný o to stál a pokud říká pravdu.
To je vedlejší co všechno mu nabídli, nakolik je to pro něj použitelné, hlavní je, že to neřeší dluh na nájemném 26 000.-Kč, a očekávané vyhození z bytu v půli ledna, což je hlavní problém pana Hartmana.
>Bezdomovci neráčí využívat ani ani přespání v charitě, kam nesmí přijít opilí, práci nevezmou ani jako metaři, tak jak se má o ně stát starat? Nosit jim čúčo na ulici? Platit za ně nájem a energie, lékaře, vyplácet rentu?
>Stát je mrcha, to mně povídat nemusíte, ale v tomhle - základní věci - funguje. Netahejte sem víčka pro nemocné děti a dlouhá čekací doba na grant na auto pro invalidy, tady systém selhává, ale většina základního funguje jako nikde na světě.
Ty bezdomovce jste pěkně okecal, jenže oni nebyli vždy bezdomovci, zřejmě jen nějak vypadli z toho základního co podle Vás funguje jako nikde na světě.
Podle mne jim nebylo včas pomoženo, nebo příliš spoléhali na takové znalce reality jako jste Vy.
Vy někde vidíte, že bych sem tahal víčka pro nemocné děti... To je schíza jak vyšitá...
>Nevařím z vody jako vy. Vyléváte si žluč, ale konkrétního jste neuvedl nic, jen plivance.
>Tak doufám, že se vám ulevilo.
Diagnozu ponechám na čtenáři.


Pokračování následuje

354542

03.01.2017 06:56

Někteří z nás jsou na tom špatně

Vážený pane Opatrný (na své peníze),

80.?.?.?

Pokračování>Dotyčný strádající pán neudělal skoro nic proto, aby nestrádal - a já osobně bych pomohl až poté, co selže systém. Proč máme platit za něco, nač má nárok automaticky a co už jsme jednou zaplatili v daních?
>Ten nářek, jak si musel "stáhnout příručku pro vozíčkáře" atd - ale prosím vás. To je jak o Karkulce.
Ano pane Opatrný, kolik toho udělal strádající pán to nesvedu posoudit a Vy si počkáte až systém selže (až bude z něj bezdomovec), pak mu budete nosit to čůčo.
Nad tím nářkem se zamyslete, zdá se že slyšíte něco co jiní neslyší.
>Zkuste místo jedovatého plivání logiku. Tenhle člověk může zhnusit spoustu lidí s dobrou vůlí, takže příště už skutečně potřebnému nepomohou.
>O to jde.
Takže Vy jste zde i jako ochránce chudých vdov a sirotků, nejen vlastní peněženky, to je vážné, příznaky jako u lidskoprávních aktivistů ...
>Chcete-li být za morální vzor, klidně zafinancujte člověka, který nevychází se světem ani sám se sebou, a ostatní k tomu nenuťte.
Jak nevychází se světem? Nějak mi to uniklo, to bude asi nový řečnický obrat...
Moje diskusní příspěvky jsou podle Vás jen jedovaté plivance a vaření z vody, že by mohli třeba Vás nutit k zafinancování?
>Přeji vám prozření.
Komikem až do konce

354543

06.01.2017 02:43

Rasismus? Hm...

Taková bílá kůže, by dopadla nejhůře.

80.?.?.?

Radši jsem článek neznámkoval, je příliš jednostranný, takový "anti-multikulti". Zajímalo by mne, jak by ten článek vypadal, kdyby si Editor tu anti-multikulti orientaci zakázal, a pokusil se vcítit do interakce majitelů, producentů, režisérů, fotografů, návrhářů interiérů fitka či pornostránek z úhlu - abychom jako firma byli atraktivní, žádaní t.j. abychom vydělávali. Konkurence v dizajnu je obrovská i vlivem levné techniky (přístroje, internet).
Taková bílá kůže (sádlo), by dopadla nejhůře, musela by být alespoň opálená, ale ani taková zvláště u žen kulturistických bez trochy toho sádla, to je prostě hrůza větší než všechno ostatní. Pochopitelně, že napnutá, ne scvrklá...
Já bych do toho fitka radši dal pěknou krajinku, to bych jistě dostal padáka, a na pornostránkách je takový únik zcela nemožný, takže kontrasty, extrémy všeho druhu...
To promíchávání ras bychom neměli podporovat, protože to přináší pro zúčastněné řadu komplikací, bohužel to nejde dělat jinak, než každý sám za sebe ovládat hormony.
Tedy, pokud vůbec jde ta reprodukce ještě dělat klasicky...

354677

10.01.2017 10:59

Plošné vybíjení nevinných, neškodných ptáků pokračuje

Kluci proročtí,

80.?.?.?

neměli byste aspoň nějaké pozitivní proroctví.
Proroctví je také součást řízení, stejně jako předpovědi války nevedou k míru a spolupráci ale k přípravě na válku, zbrojení, úkryty, rakve či až kontejnery...

354861

10.01.2017 18:18

Cílem USA je rozbít Rusko pomocí závodů ve zbrojení

RE: Rusi krachuju pravidelne

80.?.?.?

Hned nahlásit na ministerstvo pravdy Babišovky jako proruský web!

354887

11.01.2017 14:57

Plošné vybíjení nevinných, neškodných ptáků pokračuje

RE: Zvláštní

80.?.?.?

Výjimky se najdou, ale zkuste vyjmenovat třeba sněmovní Mudry, kteří se dopracovali vyšších postů, jako ministrů... Jednak bych k nim nešel ani s bolavým zubem, natož s infarktem. Většina obecně je napojena na farmaceutický zlořád, a jen část z nich se snaží neuškodit pacientovi. Viz diskuse o povinném očkování, a jiné...
Třeba celostní medicína, dnes popelka u macechy vědy, která kdysi byla vlastně základem oboru. Specializace ucpali pramen vody živé, a sebe povýšili na vrchol medicíny...

354918

11.01.2017 16:25

Manželství s Tunisanem

kdo je doopravdy L.C. ?

80.?.?.?

Vy budete asi s MoUdrostrakem stejná "krevní skupina", když od něj čekáte nějaké povznášení a on skoro vždy mluví o penězích a jejich metamorfózách, ba i v téhle diskusi o 1/2člověku- ženě je to jako o zboží. Není pochopitelně důležité jak nabyl a kolik majetku, pokud nejde o mezilidské vztahy ale třeba o vodu na Marsu...Také, když někdo prohlásí o zloději, že je zloděj, z něj nedělá bělostnou lilii.
A to je i o Vás, bělostná lilie se pozná podle...

354926

11.01.2017 17:35

Rozpad národů

RE: Všetko by bolo OK keby!

80.?.?.?

Vy jste to četl asi moc rychle, u Švýcarů jde, podle autora článku, o stavbu soustátí, která není primárně postavena na základních národnostech ale na mnoha samostatných územně svéprávných celcích, a tak jsou ty národnosti (i případné jejich spory) upozaděny, to si řeší na úrovni kantonů. Máte pravdu v tom, že jako celek mají výjimečné postavení... Obávám se ale, že z toho mají jen na společné investice jako např. komunikace silniční či železniční, ale že jednotlivci z toho pečené holuby nepadají přímo..., a kantonům asi také ne.
Problém právě jak autor navrhuje je řešitelný na základě sdružování samostatně hospodařících s naprostým oddělením celé legislativy (čili i kultury), spojených do soustátí na bázi vyjmenovaných konkrétních společných kooperací, orientovaných zejména vůči vnějšku.
Problém nepůsobí "velcí" vůči "malým", ale nenažraní aktivisti kteří z historie vytáhnou údajné staré křivdy, a ctižádostiví maršálové a zbrojní pažravci všeho druhu.
Opravdu je to nenažranost která se snáze prosazuje skrze centrální stát s pravomocemi "zděděnými" po otrokářích či feudálech, se slabými až atomizovanými (o)kraji, které jsou odkázány i pro své fungování na centrální rozpočet.
Zkuste vyjmenovat oprávněné "nedoriešené spory", jestli přijmete zásadu, že si spory mají řešit domácí politicky bez vnějšího zasahování. Jistě, i kdybychom měli nechat jeden "kanton" ve středověku a jiný třeba v pravěku. Nevměšovat se, nechat je uzrát, nenapovídat, stejně nevíme co si počít s vlastní svobodou.
Hlavní problém je prosadit takové zásady do povědomí všech lidí, aby neskákali na lep různým vyčůránkům, kteří rozbroje připravují pro již zavedené nekalé kšefty.

354931

12.01.2017 17:12

Plošné vybíjení nevinných, neškodných ptáků pokračuje

RE: Zvláštní

80.?.?.?

Sněmovní Mudři jsou voličem pečlivě vybraný vzorek ve volbách, a tak budou nejspíše reprezentovat po stránce kšeftování, korupce, i odborné.
Existuje ale i velké množství výjimek, bohužel v nových přistupech a staronových oborech (celostní medicína) jsou jen první vlašťovky, těmi ostatními zavedenými dokonce ostrakizovány.
Máte-li problém s kyčelním kloubem, nikdo vám nebrání navštívit opraváře specialistu.
Mně se jen nezdá, jak ti vzdělanci na povel pochodují, a masově likvidují živé tvory bez jakékoli záruky. Kdyby to nechali bez zásahu, tak by se aspoň našli odolné kusy pro další chov. Prostě to nemá logiku, nebo má nějakou kšeftařskou logiku, kromě zjevného děšení obyvatel.
Už K.Čapek psal v "Bílé nemoci" jak se choroby (ne)mají ponechat lékařům, i jak to s tou pandemií nakonec dopadne, Tady na obzoru ani ten jediný Galén není:
NOVINÁŘ: Pane dvorní rado, náš list by chtěl informovat veřejnost
z nejpovolanějších úst –
DVORNÍ RADA: – o takzvané bílé nemoci čili pejpinském
malomocenství, já vím. Bohužel se toho o něm píše ažaž. A příliš
laicky, pane. Po mém soudu se choroby mají ponechat lékařům.
Pište o nich v novinách, a většina čtenářů hned začne na sobě
hledat dotyčné příznaky, ne?
NOVINÁŘ: Ano, ale náš list by právě chtěl veřejnost uklidnit –
DVORNÍ RADA: Uklidnit? Člověče, čím ji chcete uklidnit? –
Koukejte se, je to… těžká choroba, a šíří se jako lavina – Pravda,
pracuje se na ní horečně na všech klinikách světa, ale – (Krčí
rameny.) Zatím je naše věda bezmocná. Napište lidem, aby se při
prvních příznacích obrátili s důvěrou k svému lékaři, a je to.
NOVINÁŘ: A jejich lékař –
DVORNÍ RADA: – jim předepíše mazání: těm chudším
hypermangan a těm zámožnějším peruánský balzám.
NOVINÁŘ: Pomůže to?
DVORNÍ RADA: Ano, proti zápachu, když se otevrou rány. To je
druhé stadium choroby.
NOVINÁŘ: A třetí stadium?
DVORNÍ RADA: Morfium, mládenče. Nic než morfium. A dost o
tom, ne? Je to ošklivá nemoc.
NOVINÁŘ: A je… velmi nakažlivá?
DVORNÍ RADA (tónem přednášejícího profesora): Jak se to vezme.
Neznáme totiž mikroba, který naši chorobu přenáší; víme jenom,
že se neobyčejně rychle šíří; dále že není přenosna na žádné zvíře
a že se nedá naočkovat ani člověku – aspoň mladému člověku ne;
ten krásný pokus udělal sám na sobě doktor Hirota v Tokiu.
Bojujeme, příteli, bojujeme, ale s neznámým nepřítelem. Můžete
napsat, že na mé klinice se na věci pracuje už třetí rok;
publikovali jsme o naší nemoci slušnou řadu vědeckých statí,
hojně a s uznáním citovaných v odborné literatuře

...

354970

12.01.2017 20:10

Manželství s Tunisanem

RE: kdo je doopravdy L.C. ?

80.?.?.?

Máte pravdu.
Ta moje první věta se moc nepovedla, chtěla dvě různé věci najednou - charakterizovat Moudrostrakův vztah k "hodnotám", a současně charakterizovat zdejší diskusi o ženách. On jen o agresivních zlatokopkách, zlaté kleci...

354978

13.01.2017 02:47

Rasismus? Hm...

RE: Rasismus ? HM.....

80.?.?.?

Velmi dobré postřehy!
Obvykle nechválím, ale Váš příspěvek víc než dobře ukazuje jaké nesmysly (zbožná přání) obnášejí zde tolik populární Kalergiho "genetici".

354992

13.01.2017 03:29

Americký stát ve státě se topí v problémech

RE: no

80.?.?.?

nerad do toho fušuji, ale zkusím svůj cit pro češtinu.
Hluboký stát, (hluboký příkop). Krátké sice, ale ani hlubinný by nebylo lepší. Je to takový překlad-nepřeklad řekl bych anglicizmus. Mate tím přídavným jménem, že jde o jeho popis, nikoli o vnitřní "díl" státu.
Jádro státu by neutrálně vystihlo vnořené služby státu, ale byl by to pionýrský čin s malou šancí na uchycení se.
Tajná mocenská elita, prosakuje sice samo jádro, ale představuje spíše něco jako přidaný nádor.
Stát ve státě je asi to nejlepší, co popisuje i tu stávající deformaci jádra nádorem i jeho místo uvnitř státu.

354993

14.01.2017 01:08

Plošné vybíjení nevinných, neškodných ptáků pokračuje

Volby se blíží.

80.?.?.?

Babišovi preference rostou i s tím EET. M.Benda (zombie ODS) láká voliče sliby, že to EET zruší už letos.
KDU aby nepropadla roštem potřebuje taky téma. A ono zrovna chřipkové období.
Teď jen předvést rozhodnost, a bodíky nabíhají...

355028

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
778 031,93 Kč

Poslední aktualizace: 19.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?