Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 24 příspěveků, 1 jméno: Kosk.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.02.2014 22:25

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

RE: Trochu obecněji...

Kosk 37.?.?.?

Tohle je velmi, velmi obtížné posoudit (IMHO reálně nemožné). Asi se shodneme, že případ pana editora je ten, který by trestán být neměl. Na druhou stranu, jak se postavit k jiné "svobodě slova" například ten ujetý reverend, co v US pálí ty Korány. Díky němu byly nepokoje, kvůli kterým zemřelo docela dost neviných lidí.

Podle mě by za tohle trestán být měl, způsobil smrt hodně lidí a nemá dost, chce asi další mrtvoly. Můžete říci, že to je netolerantníma fanatikama, ale ruku na srdce, kdyby Vás někdo jako dítě vyměnil a dal do jejich kolébky, ta se chováte stejně...

Asi dovedeme odhadnout, že psát, že je správné že tu cikánskou holčičku Natálku popálili je věc hodná opovržení a asi by mělo být trestné. Holka je dítě a nemůže za svou rasu či za své rodiče, ať už jsou jacíkoliv.

A zase - od rodičů znám případy kdy vyvolená rasa se chovala ohavně. Ale nemohu o tom mluvit, jelikož by mě zavřeli. Kdybych to ale řekl třeba o rusech, dostanu medajli.

A tak tu máme dva problémy: jak to napsat do zákona tak aby to bylo jednoznačné (za předpokladu že by ten zákon takto někdo vůbec napsat chtěl [mrknutí jedním okem]). Aby to nebylo závislé na názorech "znalců". Takový znalec třeba v oboru statika, tam to má jednoduché. Matematika je exaktní věda. Ale v tomhle? Stačí aby se špatně vyspal, nebo se mu obžalovaný nelíbil... [mrknutí jedním okem] A nikdo mu to nemůže vyvrátit

Druhá věc je, že jsme ve státě, kde když svážete policistu a pak ho bezbraného bez milosti podříznete, tak dostanete tu medajli (Mašínové) a na druhé straně když řeknete že Izrael páchá válečné zločiny, tak můžete případně skončit ve kriminále... co v takovém státě vlastně chcete/chceme? I kdyby ty zákony napsal sám pámbůh, je nám to prd platné... [velký smích]

304862

29.12.2015 22:42

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: madari

Kosk 37.?.?.?

Nevím odkuď maďaři pocházejí. Ale pojem ugrofinská jazyková rodina není čirý a už vůbec ne dějepiský výmysl. Je to, když už, tak "jazykovědný" výmysl. Ale nejspíše to není žádný výmysl, tahle nevzniklo během posledních let. Učili jsme se to už skoro před 40 ti roky a ani tehdá to nebyla žádná novinka.

343630

29.12.2015 22:44

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: Ohlasy na vánoční řeč Zemana jsou vcelku očekávané

Kosk 37.?.?.?

Musíte lépe číst. Ono se tady nesrováná reakce jako takková ale fakt, že jsme se museli poviněn učit, že chartisti jsou podvraceči republiky, ale nikde nebylo k sehnání, co vlastně chtějí nebo říkají. Stejně tak 2000 slov.

343631

05.03.2016 18:40

Uvězněn v autě

RE: Moderní supertechnika je pojištěna starou osvědčenou možností:

Kosk 37.?.?.?

Ale nelézt předním sklem. To je dvouvrstvé, není kalené a tak se tříští na jehličky, navíc je lepené (folie uprostřed mezi skly) a vážně dost odolné. Naopak boční skla jsou bezpečnostní/kalené v tom smyslu že se rozpadají na takové ty kostičky, co neřežou.

Najděte si rescue nůž od Victoriínoxu, který má jednak speciální pilu na řezání předního skla (hasič, který to předvádí má také ale speciální oděv, zejména rukavice, jinak by byl v háji) a také má úderovou plošku na rozbití těch postranních skel.

Podobný hrot mívá i nástroj na řezání pásů, který je dobré mít s sebou. Bývá také na "taktickém peru" nebo kubotanu. Princip je, že úder kamkoliv do skla bočních oken vyvolá rozpadnutí celého okna na "relativně" neškodné kostičky.

346408

15.07.2016 16:23

Mnichovská dohoda 2016

RE: Plán je jasný

Kosk 37.?.?.?

Ano. Skočíme.

350443

15.07.2016 16:25

Mnichovská dohoda 2016

RE: Plán je jasný

Kosk 37.?.?.?

My? My sa nejprv spýtame tetičky Merkelovej či smieme.

350444

15.07.2016 16:33

Kdo seje vítr, sklízí bouři

RE: Popis reality super

Kosk 37.?.?.?

Nepřesné: jde o nastolení totalitní společnosti, která se prvně krvavě vypořádá se všemi slušnými svobodomyslnými lidmi a pak se všemi extrémními neřády...

Takhle to nebude. To první si umím představit ale proč likvidovat extrémní neřády..? Ti jsou přeci výborně použitelní pro krvavé vypořádávání se s první skupinou. Laciné, efektivní, vyzkoušené.

Druhá varianta není téměř nemožná ale absolutně nemožná. To spíše se všechni tygři začnou hned ode dneška živit výhradně salátem, než by lidé dodržovali nějaké morální stadardy (a vysoké už vůbec ne)

350445

15.07.2016 22:10

Kdo seje vítr, sklízí bouři

RE: Popis reality super

Kosk 37.?.?.?

Fajn, to první můžete mít pravdu. AZOV na Ukrajině také čásem půjde od válu, až dodělá potřebnou "práci".

Ale to druhé, tam si myslím že můj "pesimizmus" je na místě. Znal jsem politika po "revoluci 89" který to vzdal. Protože byl opravdu morální. Nedalo se tam vydržet. Znal jsem ho roky před tím, nežli se tam z naivity dal. Jeden z mých nejúspěšnějšícfh kolegů v práci - jak finančně, tak v komunlní politice a jiných prebendách byl právě takový amorální zákulisní podrazák. Vyzkoušel jsem si to opakovaně na vlastní kůži. Znám i další příklady

Lidé mají v povaze být "slušní" ve značném procentu. Ale být hajzl je ekonomicky i jinak výhodné. Nikdy se tedy nestane, že by nějaká společnost byla vytvořena z masivního/převážného množství morálních jedinců. Druhá strana má v rukou všechny trumfy. To není pesimizmus, jen reálný ohled na svět. Důkazem je mi zejména historie. Kde v ní najdete civilizaci, kde tomu bylo jinak...?

Osobně si myslím že třeba morální kodexy, či desatero a podobné vytvářejí ti z dané společnosti, kteří si jako první uvědomí, že pokud zbytek společnosti bude k jeho dodržování (do)tlačen a oni to budou porušovat, budou ve výhodě.

Pracuji s lidmi a nejsem vyložený pesimista. Řada z nich je těch "slušných". Ale ti úspěšní jsou většinou jiní. Jiní v myšlení. A málokdo si to dokáže i jen uvědomit... natož s tím bojovat. [pláč]

350468

15.07.2016 22:15

Kdo seje vítr, sklízí bouři

RE: Zase? Z AEnews

Kosk 37.?.?.?

Nestříleli na auto zepředu ale ze strany. To jen ve filmech se hrdina postaví problému čelem, v reálu se kryjete. Jsou tam vidět mírně oválné díry v předním skle, které to povrzují. Stříleli ze strany přes přední sklo, konkrétně z pravé strany z pohledu řidiče. Proto jsem perforace předního skla na místě spolujezdce.

350469

20.09.2020 22:24

Incident v Bille

Autor článku ty lidi zesměšňuje a diví se...

Kosk 37.?.?.?

že z toho nejsou bůhvíjak odvázaný. Ti lidé se toho opravdu bojí a Covid je skutečný - tedy ten virus. A není to jenom rýma, které odezní v 99,9% (i když je to také koronavir) Ale až za roky se bude vědět, jak moc či málo byl/bude nebezpečný. Dnes, kdy do toho vstupují ekonomové a politici a podobně jsou všechny názory z kategorie "Asi, možná, snad". I ten Váš - ale neberu Vám ho, třeba máte pravdu.

Je to ale, upřímě řečeno, ubohost se někomu kdo se toho jen bojí vysmívat - a to přesně jste udělal. [pláč] To nebylo "zlehčení" ale snaha ho zesměšnit. Měl by jste mít pochopení pro bližního svého, který ná prostě jiný názor a bojí se toho. Já na své ambulanci roušku nosím a musí jí mít i pacient. Nikdo si nestěžoval, možná s nimi jednám zdvořileji ale na druhé straně nikdo tam nevleze bez roušky a nedělá "hůůů". Jde jim i mě o to, že když se nakazím a budu několik týdnů mimo, tak mají ošetření třeba i 50 Km jinde. A v případě, že bych náhodou nátahl bačkůrky (jsem riziková skupina) tak budou jezdit jinam už trvale. A protože to nechci ani já ani pacienti, tak si vyhovíme. Jsme lidé, proč bychom neměli.

Když jste měl onehdá ten soud(y), a šikanoval Vás stát za pitomost, za převzatý článek z netu, fandil jsem Vám. Ale tady si myslím, že jste v tom obchodě byl na nesprávné straně. Kdybych tam náhodou byl a někdo Vám jednu vrazil, tak Vám samozdřejmě zavolám pomoc a pomohu i sám - jako lékař to mám i jako povinnost. Ale líto by mi Vás tedy nebylo. Zkuste se na sebe podívat z odstupu, opravdu máte vždy a ve všem pravdu a celý okolí svět jsou idioti? Já si to o sobě nemyslím.

382171

28.09.2020 21:19

Incident v Bille

RE: autor popisuje typicky priklad omezeneho sebestredneho mysleni

Kosk 37.?.?.?

Ohleduplnost se teď moc nenosí, bohužel. Asi to není dost COOL a IN, dokonce ani TRENDY. To že se to může snadno zvrtnout (Israel je - třeba - docela blízko velkého průšvihu) si nepřipouštějí. Nebo si prostě myslí že bačkory natáhne někdo jiný a je jim to fuk. Proč slevit byť i jen o fous a projevit se vstřícně.

Že nejsou vstřícní ke státu bych i pochopil, taky občas nejsem, ale k obyčejnému člověku, který není zrovna ministr... hlava mi to nebere. A že na tento problém nemá nikdo recept a v učebnicích to nikde nanačtete (a na rozdíl od nás, co si tady jen tak kecáme, existují lídé co za to mají odpovědnost) a musí vytvářet závazná pravidla... pravdu oni mají, že. Oni mají recht vždy i když ještě nic neřekli.

Mají plná ústa jasné pravdy (té své), Hipokrata a tak podobně ale nic jim neříká pojem evidence based medicine, lege artis a tak dál. Je jim u zadní části že lékař například bude posuzován před soudem jestli se řídil doporučenými postupy a ne nějakými kecy z netu. Když by se mi to stalo a měl bych problém, budou se dobře bavit.

A představa, že jejich svoboda končí tam kde začíná svoboda jiného je pro ně asi něco zcela nepředstavitelného - možná mají jen jednorozměrné chápání a myslí si že jejich svoboda zahrnuje celý vesmír + rozpínání na milion let dopředu.

BTW jednou mě diabetik s hypoglykemií dokázal zvednou jednou nataženou rukou, a to vážím metrák a on měl tak 70. Ani to nemusel být psychotik [mrknutí jedním okem]

382471

30.10.2020 23:25

Sérum nebo dryák?

RE: dryák?

Kosk 37.?.?.?

Mě očkovali před 4 mi dny. Krom lehké citlivost druhý den po aplikaci nemám žádné problémy. Jsem očkovaný asi po osmé, podle zdejších kapacit bych asi měl být tutově mrtvola. Ale nějak se vymykám a nikdy jsem problémy neměl...

BTW tenhle chlapík o jehož názorech se tu píše je zřejmě - původem - nějaký postarší psychiatr. To je nepochybně ten nejpovolanější, který by měl hodnotit očkování.

Doufám tedy, že jeslti se jednou pomátnu (nikdy nevíte [mrknutí jedním okem] ), že na příjmu bude někdo jiný... [velký smích]

383661

01.11.2020 18:31

Sérum nebo dryák?

RE: dryák?

Kosk 37.?.?.?

Asi nepopere. Je to (v Evropě) tzv subjednotková vakcina, tedy jen část předem usmrceného viru. Je pravda, že to nemusí fungovat, prostě nevíme jaký bude "ten letošní". V tom máte pravdu, skutečně.

Ale když se projdu v lese a prolezu ve snaze najít nějakou houbu pár křovin jsem poškrábaný až kam. A co myslíte že se těmi škrábanci dostane do mého těla? Taky různé živé organizmy, viry, plísně a tak podobně.

To že tu oba jsme (Vy i já) je způsobeno tím, že to naše tělo běžně zvládá. Kdyby to fungovalo, tak jak uvádíte, tak tu za ty roky ani jeden už dávno nejsme.

Takže ANO, očkování nemusí fungovat. Ale NE, nic ve mě mutovat nebude. (Tedy časem dostanu IM či nějakou rakovinu, jelikož na tohle zemře většina lidí a u těch zhoubných nádorů často o nějakou mutaci jde. Ale ta není způsobena očkováním na chřipku. To by ti, co nejsou očkovaní museli být skoro nesmrtelní. Zvláště ti s mutací, která zabraňuje ateroskleroze - tedy chrání před IM a CMP. Ti by v podstatě mohli zemřít jen na úraz nebo infekci.

Jinak vylepšování a zrychlování virů v laboratořích zatím nezvládáme. Což neznamená, že by to někteří rádi neviděli. Ale zatím to není tak snadné, kor u složitých virů jakými coronaviry skutečně jsou. Pepa z depa asi doma napostaví reketoplán. A v tomhle oboru jsme za tím příslovečným Pepou jen o kousíček dále. Ale možná se dočkáte. Snaha lidí vyhubit svůj vlastní druh je nekonečná.

Pěkný večer [mrknutí jedním okem]

383692

15.12.2020 21:28

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: :D

Kosk 37.?.?.?

Stačí Vám k pobavení skutečně jen málo. Nějak jsem si nevšiml, že by jste si troufl vyvrátit moje argumenty. Jen prostě řeknete, že jsem idiot a že mi namíchali dobrý koktejl.

Strašení mrtvolami... takže podle Vás na to nikdo neumřel... to je všechno nějaká fikce... asi lysohlávky... to pak prej jeden vidí i lítací růžový slony...

Já Vás mrtvolami nestaším. Ale jako záchranka je, krom jiného, vozím na Covid oddělení a pak se zajímám o jejich další osudy - tedy o ty, které jsem přivezl. Mě totiž pacienti nejsou jedno. A když pak za pár dní skončí v pytli v márnici... v počítači je potom vidět umrtní list. Nemocniční informační systémy si pamatují kdo a kdy jakou změnu udělal, nikdo si netroufne tam napsat něco co není pravda. Možná pro Vás složitá představa?

No ale podle Vás jsem asi trvale v lihu a tohle je jen nějaký můj sen. Budu Vám přát aby jste si to mohl myslet i dále. Tedy, jinými slovy aby jste nepoznal realitu na sobě nebo svých příbuzných.

384794

15.12.2020 21:34

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: je smutné

Kosk 37.?.?.?

No to je myšlenka dne, fakt jste nomen omen. JAKÝKOLIV, i ten nejmenší problém, třeba "že to štíplo" musí být z podstaty věci horší nežli bezpříznakový průběh. To je totiž... NIC. Nic špatného necítíte, vůbec o tom nevíte. Cokoliv nepříjemného je pak horší i kdyby to nebetyčná prkotina byla.

Z tohohle pohledu už jen ztráta času, nežli Vám to píchnou může být horší... BTW čtete si po sobě, co vlastně píšete? Přemýšlíte nežli to odklepnete? [chechtot]

384795

15.12.2020 21:55

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: Mnoho otázek, jedna jistota

Kosk 37.?.?.?

Jo a moje sousedka je lítací prase. Vy taky nevíte o čem píšete, hlavně to tam máznout, že [chechtot] Že to je blbost, kdo by se s tím zdržoval, detail ne ?...

Pasivní imunizace je hotový imunoglobulin, třeba TEGA u tetanu. Prostě hotové protilátky, které vznikly v jiném organizmu po jeho imunizaci (očkování). Třeba koně se používají.

Aktivní imunizace je tvorba protilátek - a schopnosti jejich tvorby, to je hlavní, v cílovém organizmu, tedy v nás. To je princip všech běžných vakcin.

Pasivní imunizace je skutečně krátkodobá, řádově dni a používá se jen ve skutečně případech kdy jde o život - třeba zmíněná TEGA u rozvinutého tetanu. Tam je riziko alergie vcelku málo důležité. Podobně je to u sér proti hadímu jedu. Jsou riziková a to dost, ale když Vás kousla mamba, tak to je přijatelná riziko. Opakem je smrt ve 100%. Já bych to klidně riskl, pokud by se to tedy vůbec stihlo.

Aktivní imunizace nemusí být trvalá. Tetanus se musí obnovovat po cca 15 ti letech, u jiných může být imunita i doživotní. U koronaviru bude kratší, možná rok. Ale i tohle by mohlo pomoci. Jinak si zvykněte na roušky trvale a pokles délky života o více nežli je statistická chyba.

Všechny vakciny proto COVID jsou aktivní imunizace, i když se zdá že to bude spíše krátkodobé, třeba ten rok. Tady asi máte pravdu. Ale nelze to ověřit takhle rychle, když tu vakcínu potřebujeme teď, nemůžeme třeba dalších pět let čekat až doběhnou dlouhodobé testy. Musíme si vybrat, obojí nejde.

Stejně tak já bych mohl o Vás tvrdit, že jste spiklý s těmi co chtějí důchodovou reformu. Ono by se to tím vlastně vyřešilo... černé leč skutečné. Tak co, jste spiklenec s Maláčovou nebo kdo tu reformu plánuje? [bliji]

384798

15.12.2020 22:00

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: Vakcinácia je blbosť, ale keďže mnohí frčia na ihlách ...

Kosk 37.?.?.?

Znám dva manžele, který z Vašich sedmi zásad jen jednu nedodržují. Matka se nevyspí dobře doma, otec má i noční služby. Co se týče sportu sportují tak asi 100x více nežli je běžné.

Myli Covid celá rodina a ten méně postižený se vrátil až po 4 týdnech a je pořád unavený jako kotě. Jinak je jim pod 40 let a na nic se jinak neléčí.

Asi ty Vaše rady sami nestačí. Holt jsme závislí na jehlách, no....

384799

15.12.2020 22:19

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: ....

Kosk 37.?.?.?

No, miliony z očkovaných zemřou. Asi to tak bude. To je na planetě, kde každý rok zemře cca 60 mega lidí docela pravděpodobné.

RNA se jen tak do DNA nepřepíše, To umí jen retroviry, které mají reverzní transkriptázu, tedy mechanizmus, který tohle zvládne. Zvláštní je, že tohle Vám nevadí. Viry(retroviry) do Vaší DNA zapisují, modifikují, Vy pak dostanete nějaký nádor... a nechává Vás to klidným. Proč?

Zatímco ve vakcíně tohle není a Vaše tělo tím taky nedisponuje. Tedy - abych byl přesný - disponuje telomerázou, což je určitým způsobem také reverzní transkriptáza. Ale ta má svou RNA v sobě a zapisuje stále to stejné a v dospělých buňkách už není funkční.

I kdyby tam byly stopy RNA můr - což je pitomost - no tak by jste měl mezi vlasy mikroskopické stopy tykadýlek. Alespoň by Vás to malinko lépe směřovalo na nejbližší samičku. [velký smích]

Ale teď vážně. Jste dítě nebo jste schopen věřit i té nejvědší pitomině? Nebo si z nás prostě děláte srandu?

384800

23.12.2020 00:43

Tento rok není žádná chřipka?

a co treba

Kosk 37.?.?.?

Nikoho z Vás nenapadlo, že by chřipky mohlo byt mene proto, že je víc lidí letos očkováno a zbytek nosi na hubě roušku...? Ale v tom nefigurují žádné čipy a tak to asi nebude pravda

384994

23.12.2020 19:27

Tento rok není žádná chřipka?

RE: a co treba

Kosk 37.?.?.?

Kdyz znate konkretni pripady, proc to nereknete pojistovne a rodinam? Jinak kde by jste tohle sehnal? Zdravotnik Vam data nesmi rici a pokud jste zdravotnik Vy tak se na tom podilite.
Nebo, coz se mi zda nejpravdepodobnějsi, si to vymýšlíte.

385022

24.12.2020 16:14

Tento rok není žádná chřipka?

RE: a co treba

Kosk 37.?.?.?

Aha a to co delate, tedy nic, je lepsi? Uzitecnejsi? Kdyz pro zlepseni chcete delat jen prd, tak to ani nedokazete. K cemu tedy Vase vyjadreni je? K h....

385044

06.01.2021 01:32

Vražda generála Lučanského

Neumí číst

Kosk 37.?.?.?

Podľa lekárskej správy mal mať Lučanský oko poškodené tak vážne, že sa mu... nic takového se tam nepíše. Autor asi neumí číst. Píše se tam o zhmoždění oka a o hematomu za okem v očnici. Hematom je krevní výron, v podstatě modrina. Je to jako monokl, když dostanete pěstí, ale zde v hloubce očnice. Tomu udávanému mechanismu by to odpovídalo. Kdyby se stalo to, co uvádíte, žádný lékař ani ten nejpitomější, či nejzkorumpovanější by ho domů nepustil. To by totiž u soudu prohrál i na Slovensku.

385420

06.01.2021 15:01

Vražda generála Lučanského

RE: Neumí číst

Kosk 37.?.?.?

No u článku je jiná zpráva, také bez jména a bez jistoty komu patří, nebo není li to fake - proč by to tak nemohlo, dnes kecá kde kdo. A není tam nic o žádné fractuře. Lamina papyracea samozdřejmě existuje, při nárazu na bulbus se může prolomit, konečně je docela tenká a křehká, zatímco oko pružné a tlak nárazu dobře přenese.

Ale ve zprávě uvedené u článku se o tom nic nepíše. Ani o zlomenině nadočnicového oblouku. Vynechat polovinu diagnos se mi u zprávy nejeví pravděpodobné. Prolomení očnice není oděrka na špičce nosu.

Naopak mám velmi častou zkušenost, že se kopírují minulé diagnosy CTRL-C/CTRL-V a nikoho netrápí, že to je ve zprávě třeba pětkrát to samé a nikoho netrápí, že polovina diagnos je deset let stará a neplatí to (zkušenosti z reálu).

Ten dvouřádkový text co odkazujete je nejspíše jiný pacient, nežli ten u článku. Otázkou je, který z nich je předmětný generál, pokud vůbec nějaký z nich. Klidně to mohou být podvrhy oba. Ale pokud to -dejme tomu- psal lékař na základě skutečného pacienta (skutečných pacientů) tak se musí jednat o dva různé pacienty. Jo, ještě by teoreticky mohl být lékař natolik ožratý, že by tam polovinu diagnos zapoměl napsat. Asi to tak ale nebude. Anic jiného logického mě nenapadá.

385434

07.01.2021 22:17

Vražda generála Lučanského

RE: Neumí číst

Kosk 37.?.?.?

No, tyhle alespoň vypadají jako od stejného pacienta. Ale dekomprese znamená uvolnění a když je otok za bulbem, tak jediné místo, kam je možno otok "uvolnit" je nejspíše tam, kam to praskne často samo, což bývá mediálně (ona lam. papyracea) nebo na spodině očnice, Jinam by se to nemělo uvolnit kam, jelikož jinde není volný prostor. Nejsem oční chirurg, takže tohle nevím přesně, ale uvolnit (dekomporimovat) musíte obecně někam, kde je volný prostor. Vzhledem k tomu že se tam nic nepíše o zlomenině očnice, nejspíše při dekompresi tu kost odstranili ti oční chirurgové (nebo uvolnili).

Na dále uvedeném CT (po tom druhém úrazu v nemocnici, pád z vozíku) je vidět jen popis mozkové tkáně, ne paranasálních dutin a podobně. Na CT mozku nic zvláštního nebylo, asi to zase tak vážný náraz nebyl.

Je samozdřejmě možné, že to poranění oka vzniklo po nějakém záměrném úrazu, protože většína pádů běžných má za následek i poranění kolem oka a zde to nikdo nepíše. Ale když si představím pád na trubku, která na některých i nových postelích bývá - nasazuje se na ní třeba ta hrazdička, nebo je součástí vyjmutelného čela postele, mohlo by to vzniknout i tak.

Takže si to shrňme, pokud je to ofoceno z obrazovky v nemocnici u předmětného pána, jedná se stav po větším zhmoždění oka, které asi nevzniko pěstí, spíše nějakým nástrojem menším a o to větší rána. Ale v článku se to popisuje nadměrně dramaticky. Oko se mu nedostalo do žádné dutiny vedle očnice. Přeci jen, to by musel dostal krumpáčem.

A tohle jsou právě drobnosti, které dělají některé zdejší články nevěrohodné. Je to samozdřejmě věc editora, pro koho ty články jsou. Je to ale škoda, kor když je jich tu příliš. Ale to je věc těch u tlačítka DELETE, co tu chtějí mít...

385482

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
743 477,65 Kč

Poslední aktualizace: 12.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?