Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 46 příspěveků, 1 jméno: Jacob.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.12.2015 15:39

MMF vstoupil do studené války; odpustil Ukrajině dluh vůči Rusku

Půjčka MMF

Jacob 78.?.?.?

No kolikpak jsme to tomu MMF půjčili před pár lety a jaké podmínky vláda přijala od ČNB. Takže těch 44 mld je prdeli.

343158

Tak si zkus udělat malou filozofickou rozvahu. Putin diktátor obsadil Krym a hle máme zde ohlasy všech ochránců práv proti okupaci Krymu. Turek obsadil kus Iráku a světe div se, ochránci práva mlčí jak hrob.

343210

Neni potřeba nikoho volat. Stačí jen si pamatovat křivárny, křiváky a nezapomínat. Bůh odpouští, ale nikde neříká zapomeň. Což ovčanstvo dělá přesně naopak - velice brzy zapomíná, ale neodpouští. Naše maloovčanstvo se bude hádat a hašteřit kvůli čemukoliv a kdykoliv, dělí se na pomyslné červené a bílé. Jenomže v tom svém svatém zápalu boje za jedinou pravdu za týden už neví co bylo a proč bylo. A skáčou pak různým filutům opakovaně stále na stejný špek, akorát v jiném obalu. Jak řekl W. Churchil - nikdo vám nedá více, než Já vám mohu slíbit. A sliby se hezky poslouchají.

343342

29.12.2015 20:01

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: Miloš Zeman

Jacob 78.?.?.?

Nikdy nebude člověka jehož budou milovat všichni. Je jen otázkou zda-li jsem sám sobě schopen vysvětlit co je v mém zájmu. Málokdo ví co skutečně chce nebo je jim to jedno a v tomto je problém.

343624

04.01.2016 20:05

Třináctý týden ruské intervence v Sýrii: demaskování lží

RE: bud- anebo

Jacob 78.?.?.?

Syřané se musí osvobodit sami, to bude pro ně největší motivace si svůj stát následně ochránit a s darebáky se vypořádat. Vybojována svoboda vlastní krví má jinou cenu než taková, která byla vybojována cizí armádou. Drtivá většina lidí si myslí, že se válka dá vyhrát za 14 dnů, zblblí Hollywoodskými filmy, kde za 90 minut hrdina zničí všechny padouchy. A pokud je RUS chytrý dá chlapcům z IS možnost vzít roha a ti se už postarají o rozruch u svých chlebodárců neb k těm se uchýlí a budou žádati pomoci. Veterání způsobí velké bolení hlavy svým chlebodárcům.

343864

10.01.2016 07:59

Trnitá cesta do EU

Jsou to zbytečná diskuze

Jacob 78.?.?.?

Čemu prohlídky kdy zabrániy? Vzít letadla a napálit to do dvojčat, dát do zavazadlového prostoru výbušninu a bum, kolik jich bylo?, Sejmout raketou dopravní letadlo, kolik jich bylo. Únosu letadla a kolik jich bylo. Pokud bude někdo chtít sundat letadlo tak si cestu najde. Takže odpůrci buzerace mají v tomto ohledu pravdu. Na druhé straně je potřeba zase si přiznat, že technické možnosti dnešní doby hrají do karet zločineckým záměrům. Tato technika je tak efektivní, že cokoliv kdekoliv můžete odpálit z druhé polokoule a ještě si to načasovat a být úplně někde jinde. Dát varovnou zprávu svým kámošům na druhé polokouli je otázka minuty nebo vteřin? Zločinecké gangy nebo teroristické organizace mají tolik peněz, že si své nádobíčko klidně převezou svými tryskáči, na letišti si zaplatí nebo dosadí svého koně a mají to jisté než se tlačit přes kontrolu. Ochranka budou tam určitě Ti, kteří se v tom budou vyžívat, ale vemte si to časově. Kolik musejí odbavit lidí a čas na diskuze nejsou. Jedou vzorkovou metodou. Tady někdo psal, že když odlétá od Arabáčů, že se na něj smějí. No nedivím se. Kolik eroplánu těm arabáčům sejmuli jejich věřící. Takže ve své podstatě je to ochranna před námi samými - neb někteří jedinci včetně jejich dětí nejsou mentálně způsobilí létat letadlem.

344157

16.01.2016 11:48

Nesplacení dluhů jako zbraň: Poslední odpověď Ruska na agresi Západu?

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

Jacob 78.?.?.?

S úctou, tento blábol jste četl kde? Případně na jakých podkladech jste došel k tomuto závěru? Vezmu-li fakta: Co vydrží Rusku nebo Číně případně ostatním z BRICS bude jejich odpor proti pojetí světa USA/GB - země, které si prošly dobyvačnou nebo koloniální politikou Evropy na to nezapomenou. Obzváště si Číňané budou pamatovat Japonské hordy a Rusové Evropské, protože to jsou události nepříliš vzdálené. Poukazovat na zhoršující se hodpodářskou situací v Rusku je taky naivní, možna v Česku bylo málo banánů argument, v Rusku určitě ne. Rusové od roku 1930 do roku 1950 byli schopni přejít od dřevěného pluhu k atomové bombě a za dva roky měli Sputnik ve vesmíru. Jaderný program a vesmírný program to je TOP technologie, kdo z těch, kdo dnes se do Ruska naváží dosáhl takového technologického stupně. G7, kdo to je? Spolek zadlužených ztracenců. Už jsme zapomenuli jak Baroso byl prosit v Číně o peníze a jak Britská královna hostila prezidenta Číny, kde si slavná Kate vzala červené šaty, přičemž našeho Zemana hostili v Číně. Můžu Vám říct, že Evropu drtí levné Čínské průmyslové zboží a jen čekám kdy zde začnou vévodit automobilovému průmyslu. Když píšu, že drtí, tak myslím drtí a nelítostně. Čína do Evropy proniká přes koupené firmy, získáva tak přehled vztazích, trzích a cenách. Rok 2016 to budou kotrmelce nebo se domníváte, že to co se obecně děje ve světě jaksi EU mine? Rus se nemusí s Číňanem objímat, ale dobře vědí, že pokud se nebudou podporovat sežerou je i schlupama. Dnes je to boj kdo z koho a nelítostný a krvavý a obě strany jsou si vědomy, že vítěz rozdá karty možná na celé tisíciletí a oběti se dnes nepočítají. Západní Evropa je mimo dění - kousek zadlužených zemí na konci kontinentu, které nemají co nabídnout. Kdo kdysi vládl obloze vládl zeměkouli. Kdo dnes vládne orbitu země vládne celé zemi - a kdopak to je?

344473

16.01.2016 19:57

Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec

Mne se vždy líbí

Jacob 78.?.?.?

Jak se tyto gender ženy pak nechají natočit nebo vyfotit v pózách a oblečení, tak aby se těm musculům líbily. Já bych očekával, že se oblečou do čepice, vytahaných svetrů jeansů, aby chlípné zraky musculů je neočumovaly [smích])))

344494

17.01.2016 17:39

Nesplacení dluhů jako zbraň: Poslední odpověď Ruska na agresi Západu?

RE: Pepe Escobar ma veľmi sklamal.

Jacob 78.?.?.?

Plácáte podobně jak ty naše havloidní slunička o tom jak ta druhá strana je na to špatně a co všechno se u nich stane a podobné bláboly. Přitom těm samým teče do sklepa a skrz rezavou střechu. Je vidět, že milujete takový ten střed neboli průměr. Jak už psal Hájek Smrt ve středu. K tomu ještě Sokratovo moudro : Nechoď po širokých ulicích. Chápu nemáte rád Rusa, ale to asi tak vše co můžete dělat. Krom toho totalita EU vám nevadí. Nebo totalita oranžových. Jedním dechem Sobotka říká, že se nic neděje a druhým dechem, že proti stávajícímu migrantskému nebezpečí najmou dalčí fízly vojáky a proti komu, když vše je OK. V Německu proti domácím stříkačky stejně jako u nás. Polsko chtěji pomalu okupovat. Socani se teď drží zpátky neb jsou volby, ale můžete věřit premiérovi, který se nedovede ohlídat ani e-mail. Nezapomeňte na tu šaškárnu " Kdo byl na hradě - co se odehrála po volbách.

344545

23.01.2016 15:21

Je to bankovní kartel, který řídí trh s ropou

RE: Světové burzy

Jacob 78.?.?.?

Nic z toho co jsi napsal nemá cenu. Vše co vlastnís patří státu a stát je v rukou pár dobrodruhů. kteří si hrají na státníky. Stačí málo, jeden zákon a máš holý život nebo ani ten.

344816

24.01.2016 11:47

Je to bankovní kartel, který řídí trh s ropou

RE: Světové burzy

Jacob 78.?.?.?

To anonym: Existuje přísloví: Přátelům vše, ostatním zákony. Ze své praktikující zkušenosti mi můžeš věřit, že to funguje na 100 %. K tomu pozřebuješ jedinou věc: Mít to moc(právo) rozdávat karty.

344839

28.01.2016 15:16

Geneticky vytvořená Roundup Ready vojtěška Monsanto zdivočela

RE: prosba o redakci

Jacob 78.?.?.?

Kaji se, ale již jsem avizoval, že patřím mezi lid omylný a nedokonalý. Budiž mi to poučením, že spěchati, toliko pro nevzdělance dobré jest............

344946

07.02.2016 17:54

Policie v roli fašistů?

Nic nového

Jacob 78.?.?.?

V loňském roce se udály protesty v Bratislavě. Zcela zřetelně jsou na videích zachycené osoby, které se účastnili pochodu a předtím byli zachyceni u policejních oddílů. Něco podobného bylo zachyceno i při demonstracích na severu a východě Čech, kde do davu demonstrantů se vmísili policejní agenti a tahali pak z něj mladé kluky. V Bratislavě zdokumentovali, že půjčováni provokatérů (agentů) je možné i mezinárodně. Pokud se nepletu, byli tam nasazeni Češi. Dost o tom bylo napsáno, ale nehledejte to v iDnes.

345320

10.02.2016 18:12

Privatizace je strategií atlanticistů pro útok na Rusko

Kdo položí Rusy

Jacob 78.?.?.?

Kdesi kdosi napsal. Jestli někdo položí Rusko, budou to liberálové..............

345428

11.02.2016 20:10

Humanismus, migrace a vlastenectví

RE: čekání na ránu z milosti

Jacob 78.?.?.?

O tom kde by bylo Rusko nebýt 2WW lze taky říct kam se Rusku i přes 2WW technicky dostalo. V roce 1930 orali dřevěným pluhem a v roce 1955 měli atomovou bombu. Za další dva roky byli ve vesmíru. Kdo jen trochu rozumí technice a co takové obory jako jaderná energetika nebo vesmírný a letecký průmysl obnáší ví o čem tady píši. Jen na okraj připomenu, že Hitler při ústupu uplatňoval politiku spálené země. To nebylo nějaké politické prohášení, ale důsledně aplikováno při útěku německých vojsk, ale to je jiná kapitola.

345481

16.02.2016 18:42

Osmnáctý týden ruského zásahu v Sýrii: Dramatická eskalace se zdá být na spadnutí

RE: Možná ti Kurdové jsou právě záložní plán.

Jacob 78.?.?.?

Když byl Erdogan naposledy na návštěve v Germany řekl Turkům tady jsme doma. Němci mu tleskali.

345628

Mají mnho slov o lásce. Mnoho slov o bídě a strádání. Mají mnoho slov o tom čeho by chtěli dosáhnout, ale nemohli. Mají strašně mnoho slov .................a proto jsou tam kde jsou. Po čem touží zhýčkané Evropská ženy? Po lásce a porozumnění, o naplněných tužbách o romantických chvílích na procházkách při západu slunce.......Obě jsou fikce. První proto, že to nemyslí vážně a druhá proto, že si myslí, že to je pravda.

346163

05.03.2016 05:39

Pomalý debakl Evropy

RE: existuje ještě Řecko?

Jacob 78.?.?.?

Ano. Výsledek Tsipasrisového veletoče.

346367

18.03.2016 20:53

Neplánované zápisky z cesty do předvolebního Německa

RE: Právě bez Turků a dalších immi by Německo nebylo „lokomotivou

Jacob 78.?.?.?

Klausovi já nevěřím, ale možná jeho zkušenost s marxistickou Evropou může trochu odkrýt podstatu toho kam směřujeme. Kdo stojí za pozornost je Orbán, který hodil vidle do toho neomarxistického kolosu, který se rozjel dle plánu na vytvoření nové Evropy.

346974

27.03.2016 19:03

Bílá genocida v Jižní Africe – osobní pohled

RE: Chtělo by to více informací

Jacob 78.?.?.?

Z toho plynu jedna věc, že stát prostě neexistuje. To je varování všem, že přetvářet tímto způsobem státy konči chaosem a vládou silnějšího. Stejně to proběhlo u nás ovšem kultivovanějším způsobem.

347171

29.03.2016 13:52

Boj proti tabáku jako zastírací manévr

RE: A co jaderné výbuchy v atmosféře?

Jacob 78.?.?.?

I vývoj v tabákovém průmyslu se posouval dále. Zkuste zabrouzdat na stránky MZ a podívat se co vše mohou obsahovat tabákové výrobky. Je to celkem dlouhé čtení.

347227

30.03.2016 10:23

Pláč nad ukradenou Evropou

RE: Nová Evropa

Jacob 78.?.?.?

Hm. Co je a co není Evropa? Pravda je, že jih Evropy a částečně sever po staletí čelili invazi Osmanské říši. Tam se bohužel ve válkách moc rozvíjet nemohli. Poláci rozhodujícím způsobem pomohli porazit Osmany u Vídně 1683. Přičemž ta pravá západní Evropa úzce s Osmany spolupracovala. Němci ví proč jsou Turkům zavázáni za spolupráci během IWW.

347254

30.03.2016 18:28

Pláč nad ukradenou Evropou

Tak nás vidí tzv. Západní Evropa

Jacob 78.?.?.?

Saker napsal jenom to co je veřejným tajemstvím jak nás tzv. Západní Evropa vidí - untermensch. Oni jsou právě Ti správní a jedineční nositelé civilizace, takto byli vychováni. Vše od Sakerovy pomyslné čáry na východ už do jeho Evropy nepatří - podotknu jeho zadlužené Evropy, dnes už bez národních identit a bez jakýchkoliv zdrojů.
Takže o jaké Evropě to dnes mluvíme? Někdo zde v diskuzi přirovnal ten konec Evropy ke konečníku, možná je tímto blíž pravdě než to vypadá. K čemu potřebuje Hedvábná stezka ten konečník Evropy? Dnes už k ničemu, vše už mají doma, včetně kapitálu a ty natištěné barevné papírky FEDu a ECB je za pár let nebudou zajímat. Nahradí je svou měnou. V jejich zájmu není živit USA a EU tím, že budou používat jejich měny. No a pracovní síla (kvalifikovaná) se postupně přemístí na východ. Vše ve smyslu hesla volný pohyb osob a kapitálu. Takto to koncipují a měli se kde učit, vše co potřebují mají k dispozici. Zdroje, levnou pracovní sílu, trhy, které mohou živit dalších 100 let. Sakerova i naše Evropa už nemá nic co by mohla ideologicky nebo technologicky dát světu. Bod zlomu byl nebo bude brzy dosažen a nastane pslední soumrak Evropy. Jenom mi vrtá hlavou co těm kašparům z Bruselu a jejich nohsledům slíbili? Věčný život? Sedum panen v ráji? Skvělý život za velkou vodou? Neb všichni mluví jak Brusel káže.

347276

31.03.2016 06:47

Pláč nad ukradenou Evropou

RE: Nová Evropa

Jacob 78.?.?.?

Ano s tím lze jen souhlasit. Jenom poznamenám, že říše musí zajistit v koloniích nižší životní úroveň, aby si tak zajistila dostatek kvalifikované pracovní síly jednak na samotnou práci, ale i pro výchovu své vlastní inteligence. Z toho žili USA a dnes i ta pravá Sakerova Evropa, ale nic nejde věčně, jejich vlastní pokřivený vzdělávací a sociální systém je dostaly mimo hru. Proto nás Singer drží u huby svými intervencemi proti koruně a toto vše platíme ze svých daní. Kolonie si nemůže žít nadpoměry dané říši. Není to nic nového. Korán říká, lidé knihy mohou s námi žít, ale jako druhořadí a budou platit daně - nepřipomíná to dnešní EU.

347295

31.03.2016 07:45

Proč David Cameron tak mlčí o osvobození Palmyry z drápů ISIS?

Proč mlčí?

Jacob 78.?.?.?

Příští světové bojiště Evropa. Otázka je, která její část?

347297

05.04.2016 16:55

Stížnost řediteli ČT na zradu vlastního národa

Ředitel není sám má za sebou Pražskou kavárnu

Jacob 78.?.?.?

No on má ředitel i skvělé sekundanty. Kateřina Procházkova redaktrka ČT komentovala historii takto stručně (studio během návštěvy prezidenta ČLR) nějakou dobu tam byli Britové, pak byl Tibet nezávislý a od 50 let tam upalují mnichy.

347463

11.04.2016 19:47

Dnešním vzorem dětí je poseroutka

RE: Se vzory je potíž v každé době

Jacob 78.?.?.?

Safra. Musíte být minimálně Van Helsing. Klobuk dolů

347609

17.04.2016 12:32

Hybridní války 4. Větší pevnina

RE: pro

Jacob 78.?.?.?

Je teorie, že pád západu se oddálil rozpadem východního bloku. Pokud se z toho Rusové poučili a Čína poučila z její historie a mají pud sebezáchovy budou úzce spolupracovat. Zatím nejsou schopni přímo čelit celému EuroAtlantickému uskupení, ale pokud budou konceptuálně budovat své zájmy do 10-ti let bude svět vypadat jinak. G20 je spolek dlužníků, hysterie politiků EU svědčí o tom, že se něco významného děje pod pokličkou. Politika EU je tak nepochopitelné, že to musí přinést nějakou katastrofu.

347795

30.04.2016 11:46

Uprchlická krize ohrožuje evropské sociální předivo

RE: Uprchlická krize

Jacob 78.?.?.?

Když budeme konspirovat. Určité etnikum se hodí k tvůrčí práci. Věda, výzkum, humanitní vědy. Nicméně takové etnikum se vyvyjí a je schopné se svým vládcům, bohům postavit. Na druhé straně určité etnika žijí stále svým kmenovým a animálním způsobem a Ti se hodí jako strážci pořádků. Protože to jsou absolutně odlišné kultury a nejsou schopny navzájem kooperovat. Jak to bylo ve filmu Planeta opic a Farma zvířat? Proč by Evropa nemohla být jako celek jeden velký koncentrák a strážit původní obyvatelstvo (po určité selekci) budou Ti, kteří se k nám dnes valí. Vždyť už nás dnes připravují na to, že je musíme živit,oni na práci nebudou. Své otrokáři si už dnes zvykáme platit. Úder na svobodu slova globálně po celé Evropě. Stíhání komika v Německu, zatčení Bartoše, snaha rozpustit Kotlebovu stranu atd. Nastupují pendreky, ale ty nejsou spolehlivé, spolehlivější budou muslimové. Ti se ptát ptát nebudou, když jim bude nařízeno bít.

348124

15.05.2016 08:08

To se nevědělo dřív?

To se vědělo

Jacob 78.?.?.?

Tyto informace proběhly už dávno. Proč se o Mirce toto neříká nahlas. Pojďme popořadě. Svého času, když grilovali Bártu, jistá blondýny prohlásila v souvislosti s významným členem ODS toto: Oni maji vnitro, My máme justici. Mirku udělali předsedky PS ČR a co bylo jejím zadáním. Vydala Ratha, kterého zničili lidsky i politicky. Dodnes není Rath odsouzen, ale byl odstraněn z cesty a všem vyslán signál co se vše může stát. Ta stejná předsedkyně přijala poslanecký slib z rukou odsouzeného poslance Pekárka a byly odsouhlašeny církevní restituce což se v médiích objevilo bez nějakého většího ohlasu a televizních šotů. Církevní restituce byly pečlivě připraveny a realizovány. Restituce bývalé šlechty by se vynořili pokud by se K.S. stal prezidentem. Restituce šlechty svým způsobem běží na pozadí církevních, pokud církev nabude majetku, může je prodat komukoliv, proto tolik žalob. Spojenectví církve a šlechty je staleté. K tomu bylo potřeba najít odpovídající politické kádry (hloupé a všehoschopné). Církevní a šlechtické restituce je běh na dlouhou trať. Teď je potřeba najít ty úředníky na ministerstvech, soudech a katastrálních úřadech, kteří budou ochotni požadavky církví uznat. Takže se nemusíme bát nějakých krkolomných politických změn dokud nebude darováno s posvěcením úřadů církvi a šlechtě vše o co si řekne. Takže nedělejme si naděje, že ODS a TOPka (KDU-ČSL) s rukama založenými v klínech a pláčou nad špatnými volebními preferencemi. Teď pracují jiné úřednické síly (na jak dlouho jsou voleni soudci? - My máme justici). I v tom maistreamu často slyšíme o tomto, ale nikdo nejde po těchto událostech systematicky.

348543

16.05.2016 16:33

Americké ministerstvo zahraničí dosazuje v Brazílii banksterskou loutku

RE: Obávám se, že editor má pravdu

Jacob 78.?.?.?

Ropa jako surovina ztrácí do budoucna na významu o to víc na významu nabírá NG. Plynovod do Německa bude i kdyby se strejda sam na hlavu postavil. Tím si ZAJISTÍ západní Evropa (především Německo) levnou strategickou suroviny, peníze za distribuci a východ Evropy zaplatí jeho výstavbu v cenách. Něco podobného jak Rakušáci využívají super levnou EE z Německa na úkor okolních států. Poláci skočili na zkapalněný NG a dnes si rvou vlasy a už se ozvaly hlasy jak jej dostat do východní Evropy pod pláštěm diverzifikace - ve skutečnosti jde o to, aby se Polákům soudružky ulevilo od tohoto předraženého projektu na dlouhá léta dopředu. Plyn bude a Cirkus taky bude. Zastavení ostatních streamů bylo promyšleno tak, aby Ruský plyn prvotně skončil v Německu a západní Evropa měla zajištěnou strategickou surovinu na dalších 50 let. Poláci brečí, Bulhaři brečí, Ukrajinci ti už ani nebrečí a jen Němci potichu budují a už počítají (je v tom zapojeno 40 velkých západoevropských firem a hádejme kdo je vlastní?)

348568

16.05.2016 22:02

To se nevědělo dřív?

RE: To se vědělo

Jacob 78.?.?.?

Tak a dnes reportéři ČT o restituci Koloredo Mansfeld. Krásně vidět jak se hledají cesty a upravuje informační tok tak, aby se to prolomilo. Doporučuji přečíst dnešní samizdatovou knihu BOUŘE od Paul Polanski. Románový příběh, který údajně Polanski sestavil na základě jeho studia historie okolo pracovního tábora v Letech. Pár poznámek k předrestitučnímu období:
Abychom uvedenou problematiku si mohli osvětlit a vidět i ze širšího hlediska, je nutné zdůraznit, že vládnoucí koalice se nyní chystá i na církevní restituce. Když se o nich před nějakou dobu mluvilo, pak často zmiňována částka dosahovala téměř 300 miliard korun. Ale to není všechno! I „sudetští“ Němci, jimž jde, jak říkají o smíření a omluvy, ani nás nenapadá za co, v Sudetenpost ze 13.1.2011 uvádějí ztráty na majetku v důsledku vyhnání na pouhých 318 miliard euro, tj. asi 7 bilionů korun. Vůbec tito pánové neberou na vědomí, že německý majetek jsme byli v souladu zejména s Pařížskou reparační dohodou konfiskovat tak, aby se nemohl nikdy vrátit do německých rukou a nebyli jsme ani povinni odečíst hodnotu tohoto majetku ze svého reparačního účtu. Německo má nám zaplatit, jako reparační a nereparační plnění, částku ve výši cca 360 miliard předválečných korun. K. Schwarzenberg, ministr zahraničních věcí ČR, nikoliv tedy Bavorska nebo Německa či Rakouska, jak by si někdo mohl myslet, prohlásil, že vše, co bylo ukradeno, má být vráceno. Podle jeho skutků se zřejmě tato zásada na to, co nám Němci kradli a ničili téměř 6 let, asi nevztahuje. Naposled naši stateční diplomaté mluvili s Němci o reparacích někdy v r. 1990. Ti však o nich nechtěli ani slyšet. A nic se neděje, bohužel.

Udělejme si malý výlet do historie. „Šlechta nebyla sama postižena. Stav městský … aby byl zlomen odpor jeho, zabaveno všecko jmění obecní… Zkáza měšťanstva českého byla sousledem a doplňkem pádu české šlechty. Podle velmi přesných výpočtů Bílkových statky skutečně zkonfiskované byly komisí odhadnuty na 29, 595.422 zl. rýn., ale jejich skutečná cena byla jistě aspoň 100 milionů zl. rýn. Z 926 statků bylo téměř 500 konfiskováno, z druhých 253 mělo jen skrovnou rozlohu, takže sotva jedna čtvrtina půdy zůstala v rukou starých držitelů. Gindely poznamenává, že by bylo třeba zajít až do doby stěhování národů, aby se nalezl příklad převratu tak radikálního.“ (A. Denis, Čechy po Bílé Hoře, díl I, kniha I., str. 64). Takže mnozí ti, kteří se obohatili na habsburských pobělohorských konfiskacích a na tištění českého živlu, se domáhají restitucí majetku, který byl původně českým. Jak fantastické!

Naší republiku bychom mohli nazvat nikoliv sociální, jak nám kdysi falešně namlouval V. Havel, ale republiku restituující.

Abychom vůbec něco ze svého původního národního majetku zachovali, je nutné v době co nejkratší se všemi restitucemi ...

Automaticky kráceno

348570

17.05.2016 16:10

Je třeba zabít Konvičku

RE: Je třeba zabít Konvičku

Jacob 78.?.?.?

Sdílím s Vámi stejný názor

348588

22.05.2016 12:54

Klimbající Evropa, Rusko a Čína

RE: Diverze

Jacob 78.?.?.?

Kdosi kdesi napsal CIA nemá cedulku na dveřích. Dnes už to je jedno,máme politiky co mají napsáno na dveřích agent StB. Tudíž mne tato naivita ani nepřekvapuje a zvláště se jako cool argument objevuje u středoškoláků.

348740

24.05.2016 20:21

Rusko již Evropany osvobozovat nebude

RE: k nazvu a dalej

Jacob 78.?.?.?

Stalin nejen zbrojil, ale taky budoval Tartusi. Krom toho to zhodnotil takto. Chceme-li přežít musíme zvládnout za 10 let to co západ za 100 let. Pokud to shrnu v roce 1930 orali dřevěným pluhem, v roce 1955 měli jadernou bombu a v roce 1957 lítal jejich sputnik ve vesmíru. A to vše za velké krize, dvou světových válek, intervencí a občanské války.

348801

25.05.2016 07:59

Rusko již Evropany osvobozovat nebude

RE: k nazvu a dalej

Jacob 78.?.?.?

Jeden člověk zabil 20 miliónů. To je ta neoconská propaganda. Nastolený systém měl na svědomí milióny a světové události. V Indii pozábijeli Angličané vyvolaným hladomorem milióny Indů, kdo za to může? Proč nikdo neobviňuje anglického krále za ty mrtvé atd. K tomu zbrojení. Zbrojila celá Evropa. SSSR mělo nejmodernější a nejpočetnější armádu před počátkem II. WW. Němci než vykradli Evropu (k nám přišli pěšky a na kolech) nebyli na tom až tak dobře. Stalin zbrojil a vynechme teď ideologii, protože jinou možnost neměl, pokud chtěl nastolit a udržet státní moc na celém území, potřeboval funkční armádu a policii. SSSR byla veliká, převeliká a po občanské válce, Intervenci a IWW nebyla žádná policie a ani armáda a tam, kde vládne bezvládí a chaos nedá se nic plánovat a budovat.

348815

25.05.2016 16:36

Ukrajina mezi fašismem, ochlokracií a rozpadem

RE: Ten pán je mimo

Jacob 78.?.?.?

Na rozdíl od Tebe ten pán ví o čem psal.

348838

30.05.2016 22:07

Projekt TAP je nehmatatelným aktivem

RE: Severní proud je realita

Jacob 78.?.?.?

Revoluční akce jsou tak akorát pro srandu králíků a s někým vymrdávat je už úplná kravina. Prostě nevolit ČSSD (a podobné) v krajských a parlamentních volbách a poslat do řiti mírovou volbou tydýty řizené Scapirem ve vládě pod dohledem Diestbiera. Především nezapomenou na politické figury: kým byl, čím je a domyslet se kým bude. Jenomže našinec má krátkou paměť a nevadí mu ohýbat páteř až k zemi za pár drobáků navíc nebo za cukrátko (koblihu?). Současná vláda z nás má prdel, protože když jsme vydržely ty dvě předchozí tak si říkají, že sneseme i to lejno na hlavě.

349002

01.06.2016 16:00

Dejte si pozor, co si přejete: Rusko je na válku připraveno

RE: RF vs. USA

Jacob 78.?.?.?

Centrum morálního pozvednutí pokleslé myslé národa českého zatrolí oponentní diskuze proputinovských webů v čele s národním umělcem pornohrátek nějakého Jandy. Poslední dobou se jich zde z tohoto hnizda objevuje. Netřeba jim dávat více než jim jejich vlastní hnízdo středu neomylnosti poskytne. Více stejně nepochopí.

349099

01.06.2016 16:06

Dejte si pozor, co si přejete: Rusko je na válku připraveno

RE: Objektivita

Jacob 78.?.?.?

Proč je nutné vyvracet dávno vyvrácené?

349100

Ptoto jseš Ty ? [chechtot]

349157

04.06.2016 18:09

Konec amerického impéria

RE: Ono je to stejně jedno

Jacob 78.?.?.?

Jaký je rozdíl mezi znárodněním a zestátněním po 89, vyrovnání církve a státu a po něm přicházejích restituce církví. Kromě toho nám řekněte kdy bylo první znárodnění, pokud jste chodil na ZDŠ měl by jste to vědět a kdo znárodňoval.
Zkuste mne poučit. Rád uslyším další bláboly o třídním boji. Je to něco podobného jak kapitalizace zisků a socializace ztrát. Momentálně OKD.
Tak do toho.

349223

07.06.2016 16:09

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem

RE: Rusko by se mělo vůči USA chovat jinak.

Jacob 78.?.?.?

Ty jsi trumpeta viď [chechtot]

349299

07.06.2016 17:06

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem

RE: Jenom totální psychopat může myslet vážně, že by

Jacob 78.?.?.?

A podívejme členové akčních výborů modré totality zapleveňují diskuze. Kupředu za nové ideály soudruzi nechť zhyne ten starý podlý Evropský svět. Čím to asi bude, že inteligence nových úderných marxistických skupin je taková jednoduchá.[překvapení]

349305

08.06.2016 20:22

Konec M. A. D. – začátek šílenství

RE: USA už od počiatku studenej vojny plánovali prekvapivý jadrový útok proti ZSSR

Jacob 78.?.?.?

Tak to bylo. Obrana země a vynechme ideologii, byla brána vážně a důsledně. Dnes v době hypermaketů a presentace sladkého nicnedělání se slovo válka jeví jako zábavné show v TV, která za dvě hodiny po zásahu superhrdinů skončí a opět se vrátíme k plným stolům a sladkého nicnedělání. Slova hlad, bída, strach a zabíjení už nikdo nezná. To jsou atributy války.

349356

08.06.2016 22:37

Konec M. A. D. – začátek šílenství

RE: podtatranska klobasa, rozveseli rozjasa

Jacob 78.?.?.?

Tak trochu se mýlíte.

349365

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 1

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?