Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 329 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, baba Blažková, baba_Blažková, Blažková.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.08.2011 12:27

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Musím panu Babáčku rozkopnout iHned a iDnes jeho Pre/Ambul/i

baba_Blažková 89.?.?.?

No jo, ale drobné nuance tu jsou v tom smyslu, že neznám žádného bývalého komunistického prominenta, který by měl poté, co skončil svou politickou kariéru, nakradeno tak, jako naši současní prominenti.
Může to mít dvě příčiny. Buďto skutečně nekradli tolik (přece jen - byl tu zákon o rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví), anebo se ostýchali dávat tak ostentativně najevo, jak skvěle si žijí z původně veřejných prostředků.
V obou případech to hodně vypovídá o panoptiku zmrdů, kteří se v čele naší republiky vystřídali od pověstného sametu - ta jejich nabubřelá arogance a iluze beztrestnosti, to je více než plivnutí do tváře běžnému občanovi a daňovému poplatníku (který to nakonec zacáluje).

249832

04.08.2011 18:42

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Musím panu Babáčku rozkopnout iHned a iDnes jeho Pre/Ambul/i

baba_Blažková 89.?.?.?

To samozřejmě nelze popřít.
Víte ale, co je na tom nejlepší?
Když už nic jiného, tak fakt mám pocit, že lidé spolu opět začínají nalézat společnou řeč. Že začínají vidět to, co neviděli ještě tak před třemi lety, což není dlouhá doba. Že ti, kteří mi tehdy nadávali nad sklenkou do komunistek, dnes připouštějí, že v mnoha ohledech jsem měla a mám pravdu. Že začínají více vidět, co je spojuje, než to, co je rozděluje.
Líbí se mi i atmosféra zde, kdy diskuse se málokdy tříští do nepodstatných témat.
Dokonce se mi líbilo i to - Vladimír odpustí [smích] - jak většina diskutérů nesouhlasila s trestem smrti pro Breivika, že se nenechali strhnout emocemi, ale pokoušeli se o analýzy, jakkoli mnohdy krkolomné, prostě mám pocit, že lidé jsou dnes jaksi "stažení v sobě" a bedlivě pozorující, co se kolem děje. Že si dávají setsakra pozor na to, aby se nenechali zase uvrtat do nějakého toho plyše.
Je dnes mnohem snazší poznat na diskusích provokatéry a placené diskutéry. Jejich rétorika se nemění (banány, hajzlpapír, kolik stojí televize) a argumentace jejich odpůrců je naopak čím dál sofistikovanější (když nepočítám některé nezletilé blbečky, co si hrají na revolucionáře, avšak odpusťme jim, jsou ještě mladí - vždyť já sama mám šestnáctiletého syna a asi by z něj padala podobná "moudra" a možná, že někde i padají, aniž bych to věděla).
To, že nespokojenost v řadách občanů sílí, že dotyční dokonce umí správně pojmenovat problém, je něco nového. Já jsem spíše člověk pocitový a intuitivní, proto vám mohu bez nadsázky říci, že to doslova cítím. Ještě to nemá úplně jasné kontury, ale rýsuje se to. I vy sám, i já sama, jsme příkladem - určitě jsme si zde párkrát šli po krku [smích] . Dnes více hledáme a méně "masturbujeme" svá ega.

Doufám jen, že tentokrát to (myslím tím my všichni) neproserem.

249854

04.08.2011 18:59

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Zákon a ještě i úřad?

baba_Blažková 89.?.?.?

A fakt si myslíte, že by třeba nepomohlo, kdyby museli veřejní činitelé každoročně zveřejňovat, jak jsou na tom s majetkem?
Mohlo by to mít dvojí funkci - jednak odradit ty, kdož by se na ony posty hnali právě s vidinou různých "malých domů" (jakože po moravsky "dom" nikoli staveb) a jednak pak pro kontrolu, zdali nám ti naši funkcionáři nějak podezřele nebohatnou...
Já nejsem bůhvíjaký lumen, jen se snažím tlačit na myšlení, a tak tlačím a tlačím... [cool]
Ono odsoudit něco v zárodku je snadné, ale co tak zkusit něco vymyslet, nějaké řešení? I kdyby bylo sebenaivnější, vždyť nejsme úplní blbci a konfrontací názorů bychom se snad k něčemu kloudnému mohli dobrat, no ne? Vždyť se to týká nás všech. [smích]

249856

04.08.2011 19:06

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

baba_Blažková 89.?.?.?

Jó, kupování loajality obyvatel...
No nežijeme my si převelice, že na nás naši mocipáni něco tak laciného ani nezkoušejí?
[cool]

249857

05.08.2011 00:45

Česká republika nemá účinný protikorupční zákon 2.

RE: Musím panu Babáčku rozkopnout iHned a iDnes jeho Pre/Ambul/i

baba_Blažková 89.?.?.?

Vlezte mi na záda oba, nikoho tu nestírám a to, že reaguju na to, co uznám za vhodné, to tady snad dělají všichni, tak wo co gou? [překvapení]
Nebo je tu někde nějaké vlákno končící větou "Blažková, kde seš, tohle mi teda vysvětli babo!" na které bych měla reagovat? A jestli jo, tak to sorry, já ale holt občas mívám na práci i jinší věci než smrdět tady. [cool]

249880

05.08.2011 01:01

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

baba_Blažková 89.?.?.?

Milej zlatej, tady je věcí, co nám nikdy nikdo nezaplatil (a nezaplatí).
Mne jen zaujal ten obrat "kupování si loajality obyvatelstva", protože to je... těžko říct, co to je - Orwellismus to ještě není, ale už mi to zavání. Sakra, jak já bych strašně chtěla, aby si ta naše banda tam nahoře kupovala moji loajalitu (a stejně tak i vaši a veškerého obyvatelstva včetně našeho potomstva), dopiheletmavýho, Bože odpusť. [cool]

Jo TAMTO byl ten "stěr"? Tak to mi nedošlo (nežiji tímto fórem, mám i jiné starosti), no takže tady jsme se patrně názorově rozešli jako Mao s Leonidem [velký smích]

249881

05.08.2011 12:17

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

baba_Blažková 89.?.?.?

Mně šlo hlavně o to, že v Libyi se neprohání žáden magor se zlatým samopalem jako v tom filmu s Nikim Cagem, nikdo nikomu neseká končetiny atd.
Přesto se vojensky intervenuje zrovna v Libyi a argumentuje se "nelidským" režimem. Ale jinde, kde je režim neúměrně horší, NIC.
Samozřejmě, že jde o ropu. Vždycky jde o ropu. Naše civilizace je závislá na ropě. Povídal mi jednou můj drahý, že než by slevil ze svého životního standardu, tak to radši ať zatřelí pár plukovníků. A já jsem možná naiva, ale s takovýmito postoji nemůžu souhlasit, nechutná mi být součástí civilizace, která vede takovéto výbojné války. Protože toto není ničím jiným než výbojnou válkou naší loupeživé civilizace. To se radši vrátím ke kamnům a k uhlí, mně to neva, štípat dřevo taky umím. Auto nemám, nemám ani řidičák. Nezajímají mne argumenty "dojíždění do práce" atd. Tak by se holt nedojíždělo. Nedostatek paliva (nebo jeho neakceptovatelná cena) by náš život "zpomalil". Byli bychom více závislí na tom, co se děje v našem bezprostředním okolí, a nemyslím si, že by to bylo na škodu, ba právě naopak. Nebudu tady rozvádět tyhlety své, pro mnoho lidí hodně ujeté, myšlenkové pochody. Mně nevadí skromný život. Daleko více mi vadí, když mi někdo diktuje, jaký způsob života je ten jediný správný.
A ještě jednou - nepopírám, že jsem naivní idealistka a možná taky trochu slepice. Já nemám vysoké cíle. Pro mě je největším štěstím vychovávat děti a starat se o běh domácnosti. A když mi k tomu všemu ještě drahý pochválí oběd... je něco hezčího?

(A domnívám se, že v tomto se shodnu s každou jinou "slepicí" v Libyi. Tyto však teď díky našim nárokům mají úplně jiné strosti, bohužel.)

249909

06.08.2011 20:46

Permakultura - životní styl budoucnosti

RE: U nás nesmysl

baba_Blažková 89.?.?.?

Nevím, kdy to začlo chodit, ale před třetí odpolední tady v ČR asi tak do půl čtvrté minimálně (pak jsem se na to vyprdla, velebnosti) mi to nechodilo lautr vůbec.
A předevčirem to tež mělo jakesyk vypadky. [pláč]

249967

06.08.2011 21:27

Kaddáfí je v Libyi silnější, než kdy předtím

RE: Kdo to zaplatí ??

baba_Blažková 89.?.?.?

>Jak debatovat se sofistou, který reaguje větou, cituji: "K tomu se nedá asi nic říci"???? a v dalších svých příspěvcích a vláknech pokračuje, JAKO BY NIC, v předchozím kurzu??? (podobně se na nižších úrovních, v jiných souvislostech, občas, chová přítel a kamarád Vojta49).

Může to být i takto [smích]

http://www.youtube.com/watch?v=hfanHHLUaQI

Každý máme právo se mýlit (nebo se vyvíjet).
Ale já jsem naivní idealistka a mám taky právo se mýlit. [cool]

249971

06.08.2011 21:39

Role muže a ženy v rodině

No vida

baba_Blažková 89.?.?.?

Žádné alimenty, žádné střídavé výchovy, žádné bláboly o tom nakolik je žena vpodstatě méněcenná.
Lhotáku, faktem je, že role muže a ženy jsou rolemi specifickými, nezaměnitelnými; každý má na tomto světě svůj úkol. Vy byste nepřežil porod (možná by vás odrovnala i poněkud výživnější menstruace) a já bych zase nešla se sbíječkou do čelby. Tak to prostě je. Na tom se s Vám shodnu i já, počkám si, k čemu dospějete příště.
Jen koukám, pozoruju a komentuju.
Vaše máma z Vás možná nakonec bude mít radost.

249972

06.08.2011 21:58

Stanové městečko u New Jersey

RE: Krize v USA se prohlubuje,počet příjemců potravinové pomoci stoupá a dnes činí již 46 milionů osob.

baba_Blažková 89.?.?.?

No, já nevím... na burzách prej to teď padlo na rekordní hodnoty z r. 2008, takže se nedomnívám, že optimismus je v tomto ohledu na místě. [cool]

249975

06.08.2011 22:17

Stanové městečko u New Jersey

RE: Co dementálně hýbe Českem: změna pravopisu

baba_Blažková 89.?.?.?

Jsem nedávno psala na Ústav jazyka českého při AV ČR ohledně té svojí "oblíbené" výjimky. Zajímalo mě, proč výjimka, když v principu jde o něco, co je vyjmuto z celku, tedy někdy i (nedokonavě) vyjímáno, stejně jako může být něco přejímáno nebo objímáno a máme zde přejímku i objímku - dokonce i jímku.

Bylo mi odpovězeno, že se slovo výjimka řeší stejným způsobem jako výčitka.

Tak jsem napsala, že výčitka pro mě není argument, neboť neznám žádnou čitku ani čítku, ani žádnou občítku či přečítku ani nic podobného, stejně jako neznám žádnou přéjimku, óbjimku ani jimku jako takovou, že tedy výčitka může být v tomto ohledu vyjímkou z pravidel - a že jich teda máme fakt hodně.

No a na toto jsem se už odpovědi nedočkala... asi to tam fakt šéfuje nějaká pýča.

[chechtot]

249977

08.08.2011 01:15

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Proč provokujete?
Víte co, jeďte na exkurzi do Ostravy, je tam taková jedna pekárna, kde se peče Mariánskohorský chleba. Řekněte si tam o práci v horním patře "u koblih". Pracují tam samé ženské. Chlapi tu dřinu za ty prachy zpravidla nevydrží. A to je jen jeden z mnoha příkladů.

A ty kecy o brnkačce porodů a běžných potratech si taky nechte. Jak správně podotkl(a) diskutující pode mnou, kdysi na to ženské velice často umíraly a já takhle málem umřela před několika týdny (zanechala bych po sobě tři siroty) - miminko ve mně umřelo a potrat nastal někdy ve 14. t. t. - to už není žádná prdel a lá silnější perioda.
A ještě pro představu - poprvé jsem rodila 12 hodin, podruhé 25 hodin a potřetí muselo mimčo ven "císařem", tak mi nevykládejte nic o pár hodinách a nečumte na nablblé komedie jejichž vrcholem zpravidla bývá spěšný porod (potkává ve skutečnosti jen asi tak 5% žen).

A taky vím, jak se jmenuje ta smrtelná nemoc mužů na 7 písmen. (Rýmečka.) Ale já jim to neberu, jsou tak stavění, nemají ty prahy bolesti nastavené tak jako my. [cool]
A nenavážím se, nezobecňuju. Jsem už totiž dospělá. Vy ještě evidentně ne, Lhotáka to ještě čeká, ale už je na slibné cestě - narozdíl od vás.

Mohla bych tady taky ještě vytáhnout "argumenty" jako domácí násilí (prožité, přežité avšak bohužel stěží zapomenutelné), které potká statisticky 20% ženských. Proč to nedělám? Protože to nepovažuju za argument. Pokud bych všeobecně tvrdila "všichni chlapi jsou idioti", shazovala bych tím sama sebe, protože jak už z výše napsaného vyplývá - taky jsem si s nimi zadala.

Takže pokud máte problém se svou ženou, že dřete jak Bulhar a ona to patřičně "nedocení", není to chyba ženských, je to vaše chyba. Protože přes to všechno se nakonec stejně dožadujete kňouravě přístupu mezi její stehna - což? Ona ta ženská je sice (libovolně doplňte), ale teď velí penis.
V mém životě nejeden vztah, který slibně začínal, skončil poté, co jsem řekla svou oblíbenou větu "neurážej přede mnou svou bývalku, když jsi na ni lezl, tak ti nevadilo, že je to, co říkáš, takže to vypovídá leccos spíše o tobě než o ní."

No, a vo- vo- vo tom to je.
[smích]

250112

08.08.2011 01:21

Role muže a ženy v rodině

RE: Tento citát taky stojí za to:

baba_Blažková 89.?.?.?

Se divíte? Plné časáky různých návodů jak na lesbický sex, jak si užít nevěru, kolem silnice billboardy s reklamama na erekci, mužům se zase vtlouká do palice, že ženské touží po análním sexu, grupen sexu... a nikde žádná reklama na zodpovědnost. Děti se svěřují institucím, mámy nemají čas, tátové už vůbec ne, no a nakonec že prý ona ta interrupce vlastně není vražda.
Já už se nedivím ničemu.
Hnus velebnosti, sodoma komora.

250113

08.08.2011 01:24

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

baba_Blažková 89.?.?.?

Ono je to trošičku jinak - ta zvířátka a lidé nízké úrovně uvažují způsobem "zničit cokoli, co stojí mezi mnou a ukojením mého pudu".
Duchovně vyspělé lidské bytosti uvažují "pokud uposlechnutím mých pudů někomu ublížím, je to špatné, tak to se na to radši vybodnu."

Zjednodušeně řečeno speciálně pro vás.

250114

08.08.2011 01:48

Role muže a ženy v rodině

RE: Společnost „otce“ povolávala

baba_Blažková 89.?.?.?

>Indicii pro toto tvrzení mám víc, ale za nejpochopitelnější považuju, to že institut hlavy rodiny úřady zrušily okamžitě po tom, co našly jiné jednodušší způsoby kontroly občanů včetně dětí. A navíc, muži otcové masově přestavali být ochotni spolupracovat s úřady a dělat ve vlastní rodině vrchnosti drába a udavače .. Jinak za poslední útok na rodinu považuji veverkovské humlohrátky na rušení osoby blízké.

Bingo!
Co se ochoty spolupracovat s úřady a dělat v rodině drába či udavače týče, toho se dnes zhostily školy v rámci povinné školní docházky, takže způsob i účel "panování" prakticky zůstal, jen obsazení některých rolí se poněkud pozměnilo.

250116

08.08.2011 12:54

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane Moudrostraku, vůbec nevíte, o čem mluvíte.
V naší skvělé demokratické republice není nijak vyjímečné, když soud svěří děti do péče právě onomu domácímu násilníkovi. Proč? Dvě slova - sociopat, manipulátor. To se pak vynechává i znalecký posudek, když je vůle z OSPODu.
Takže kdybych si dnes měla vybrat, tak toho svého domácího násilníka neopustím nýbrž zabiju, to je jistější. Ale to jsem já teď a na základě zkušenosti. Před deseti lety jsem byla o něco "hodnější" a tak jsem dopadla tak, jak jsem dopadla.

Co byste si vybral vy? Dvakrát - třikrát do měsíce nakládačku nebo systematickou šikanu skrze příslušný OSPOD, návštěvy socprcek dvakrát do týdne a výhrůžky těchto, že vám odeberou děti, když se na ně budete "takhle" tvářit a mluvit s nimi drze? (Proklamace příslušných paragrafů je považována za drzost.) Znáte snad osobně někoho, komu kdy jakýkoli OSPOD skutečně de facto i de iure pomohl?

Pak už je to totiž kruh ze kterého nejde vyskočit - socprcky si samy píšou posudky tak, jak jim vyhovují, podávají k soudům návrhy na "dozor" (soud vždy vyhoví), když se blíží konec onoho dozorovacího období, podají návrh nový... no a vy jako ženská s tikem v oku po přestálém "vzrůšu" s "nebožtíkem", co s tím uděláte?

250161

08.08.2011 13:05

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

baba_Blažková 89.?.?.?

Já si myslím, že to všechno je v současné době způsobeno právě neúměrnou propagací uspokojování libida. (Do středověku bych se nevracela.) Žádná zodpovědnost, žádná budoucnost, jen JÁ (ego) tady a teď.
V tomto ohledu se Orwell spletl, když se domníval, že správná diktatura se nejlépe nastolí potlačením pohlavního pudu. Vidíme pravý opak. Lidé se zabývají více svými (či cizími) genitáliemi, než tím, co se vlastně kolem děje.

250164

08.08.2011 20:39

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Ještě dodám

baba_Blažková 89.?.?.?

S těmi investicemi ze zahraničí mi to, prosím, vysvětlete podrobněji, to víte, já jsem hloupá blondýna, a tak když slyším slovo "zahraniční investor", asociuje mi to devadesátá léta u nás, když nám naši drazí vládcové vysvětlovali nutnost zahraničních investic. Pamatuji si daňové "prázdniny", výnosy, které putovaly do zahraničí, likvidace tuzemské konkurence... a nějak mi pořád ne a ne sepnout, v čem spočívá ta výhodnost. [zmaten]

Děkuji předem.

250228

08.08.2011 20:43

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Nevím, co všichni řeší

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, však Slonková už taky připažila, bo se nic neděje.

Vy jste fakt unikum, člověče.

250229

08.08.2011 20:48

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Nevím, co všichni řeší

baba_Blažková 89.?.?.?

Se nedávno chtělo stávkovat, pokud mě paměť neklame... Nějakými záhadnými cestami se to zatrhávalo předběžnými opatřeními, bylo tam něco o nezákonnosti takovéto stávky (jo, Kalous, to je bedna)... no a uuuuuž se chystá zákon o stávce, to by tak hrálo, vystačit si jen s Ústavou, potažmo LZPS.

A k vám - to máte od narození? Nebo je to následek nějakého úrazu či zákeřné nemoci?

250230

08.08.2011 22:03

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Psychiatra byste měl vyhledat vy. Pokud bych někoho zabila v sebeobraně, tak mi můžete leda tak víte co. Je zvláštní, jak se spousta lidí rozhořčuje, že člověk při obraně svého majetku použije de iure nepřiměřené obrany, ale jde-li o domácí násilí, vždy se najde nějaký blbec, který posílá nezpochybnitelné oběti na psychiatrii za to, že tyto dojdou ke zcela racionálnímu závěru. A bodejť by ne, máme-li věřit statistikám, tak každý pátý chlap tříská svou ženu.

Já jen nastínila panu Moudrému Strakovi, že není pravdou to, že obětem v takovýchto vztazích jejich pozice vyhovuje. A že skutečně není jednoduché se z takového vztahu dostat.

A vzhledem k tomu, co jsem prožila, vám zcela chladnokrevně a bez emocí sděluji, že kdybych dotyčného zabila, tak mám dnes už pokoj - a nejen já. Takhle nemám pokoj dosud (po téměř deseti letech), navzdory tomu, že dotyčný čelí dalšímu obvinění z násilného trestného činu, tentokrát vůči dvouletému dítěti a to vlastnímu, vzešlému z jeho následujícího vztahu (který byl mimochodem soudům oněmi socprckami předkládán coby ukázkový). Takže kdo by tu měl vyhledat psychiatra?

Kdybych hovořila v čistě teoretické rovině a čerpala z různých zdrojů, jichž je na internetu hojně, tak vy, pane, byste mi tvrdil, že to není pravda a ohrazoval byste se různými pseudoteoriemi jistého pana Fialy (to je IMHO taky případ pro psychiatra), pokud jím ovšem nejste vy sám, že ano, popřípadě některý z jeho věrných stoupenců, kteří mně a nejen mně spamují e-mail svými zvratky.
Avšak vzhledem k tomu, že píši o věcech, které jsem sama prožila, to už se teoreticky potírá těžko, je tedy čas na nálepky a psychiatry.

250244

08.08.2011 22:11

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Děkuji, že existujete; já myslela, že ten, co mu tady "otročím" v domácnosti (a ráda) je na celičkém světě, chudák, sám a ono ne!
Hnedle se mi bude lépe usínat.

250248

17.08.2011 10:11

Kletby, vúdú, smrt a moderní doba

RE: DoubleM

baba_Blažková 89.?.?.?

Já se naopak nedomnívám, že by šlo o nekvalitní článek. Jen jde o to někdy se oprostit od zaběhnutých tradičních pohledů na lidskou bytost jako na čistou hmotu. Planeta Země taky není jen kus šutru ve vesmíru. Pokud člověk hledá odpovědi, měl by hledat na všech úrovních - hmotných i nehmotných. Odmítáte-li existenci všeho, co nemůžete (zatím) změřit, činí to pro vás život o něco jednodušším, ale nic se tím nezmění.
K placebo / nocebo efektům - není důvod se domnívat, že existuje-li placebo efekt (věř a víra tvá tě uzdraví), neexistuje zároveň i efekt opačný. Je to logické, i když to nejde hodit "na váhu".

Nelze opominout, že sem kromě vás nikdo nic nepodotkl. Proč? Protože je zde zvykem vášnivě diskutovat na témata politická, ekonomická, vkládat odkazy, ohánět se statistikami, čísly, exaktností či empirií. Pod článkem, jako je tento, může člověk tak maximálně napsat svou zkušenost, pokud tedy chce. Ale on nechce, protože až příště zase bude někde výživná debata na politické téma, může mu jeho oponent vmést něco jako "jo, jasně, ten (ta), co si povídá se stromama v lese, nám tady bude dělat analýzy... to ti poradil jasan nebo smrk?" bez ohledu na správnost argumentu. Tohleto téma je velice kontroverzní. A myslím si, že sem patří.

251167

17.08.2011 11:03

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane tmo.
Samozřejmě, že člověk je takový jak ho popisujete. Tím si však zároveň odporujete, citováno z klasiky Autor tak zastává teorii, kterou zároveň vyvrací .
Člověk je tvor hamižný. Z vašich elaborátů však vyplývá, že pouze spotřebitel, což se projevuje tím, že chce nakupovat levně, a co si s tím má pak chudák kapitalista počít, než vyrábět šmejd (o maržích se taktně nezmiňujete).

>kdo je efektivnější, výkonnější, levnější, ten uspěje. pokud tedy existuje SVOBODNÝ, NEREGULOVANÝ TRH, který je z tohoto hlediska samoregulační a jediný funkční (nejlépe funkční).

Nejen trh, pane tmo. Rozebereme-li tuto vaši myšlenku o tom, kdo je efektivnější, výkonnější atd., ten uspěje, musím se pozastavit nad tím, jak toto aplikovat do naší každodennosti.
Už vím. Zrušíme všechy nespravedlivě omezující regulace. Když je někdo fyzicky zdatnější, proč by neměl mít právo plně své dispozice uplatnit? Proč by měl být omezen hloupými zákony a nevzít si kdykoli kdekoli cokoli je k mání? Má na to přece právo! Je lepší , než tamhleten hubený ňouma, který si myslí, že nebude zbit a okraden jen proto, že... a vůbec - proč vlastně, že ano?

Jiný příklad o těch schopnějších a efektivnějších.
Mám rodinu. Muž nosí výplatu, žena je v domácnosti, klasický model. Jsou tady ještě další dva krky k živení, roční dítě a pes. Muž poskytne zdroje, žena svou invenci a práci.
Ráno žena nachystá snídani pro muže a dítě, psovi dá psí žrádlo. Ale pes je pes, pes není člověk, je to ještě sobečtější, egoističtější tvor, v němž není špetka entuziasmu, filantropie. Psa zajímá jeho žaludek a až pak všechno ostatní. A psovi se nelíbí, že lidé jedí žrádlo takové a on onaké. Tak zaútočí na nejslabší článek - dítě. Existují dva způsoby jak toto řešit. Regulační a neregulační.
Ten první je, že někdo z dospělých seřeže psa, co se do něj vejde a někam ho zavře, popřípadě se jej zbaví.
Ten druhý způsob spočívá v tom, že ponecháme psovi jeho právo sežrat všechno, na co fyzicky má, včetně dítěte, vždyť dítě je neschopné, tak dobře mu tak. Naproti tomu pes je po zásluze a v souladu s jeho schopnostmi nažrán. Kdybychom ho omezovali, bylo by to nespravedlivé protěžování dítěte na úkor psa a jeho schopností.

251169

17.08.2011 11:07

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Chytráku, nějak jsme se zasekli na té burze.
Mimochodem, ještě dodnes se někde učí katechismus. Je to důkazem existence Boha?

251170

17.08.2011 11:15

Prague Necro Pride

RE: hmm..

baba_Blažková 89.?.?.?

To není to, o čem hovořím.
Proč existují v různých časopisech typu bravíčko pro dospělé články jako "jak si užít nevěru" a naopak neexistují články "jak si užít věrnost"?
Proč se "bije na poplach" ohledně práv homosexuálů a nebije se na poplach ohledně rodin? Proč se záležitosti rodin rozmělňují v ekonomických tématech a neřeší se v morálním kontextu?

251172

17.08.2011 11:20

Prague Necro Pride

zapomněla jsem dodat

baba_Blažková 89.?.?.?

budou se na onom procesí promenovat mamky a taťkové s dětmi ve vyzývavém oblečení nebo jsou naopak žádoucí spíše bačkory a vařečky coby nezbytné rekvizity?

251174

17.08.2011 18:12

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Já to myslela pouze jako podobenství a vy dobře víte, kam tím mířím. Svobodný, neregulovaný trh je džungle, pane, stejně jako vše neregulované. A to, co nám předvádí teď, je právě důsledkem chybějících či mnohoznačně vyložitelných limitů.
Tudíž nechápu, proč trh v této podobě tak glorifikujete, když pravidla jsou obdobná jako v životě.

Už jsem se mnohokrát vyjádřila, že spotřební zboží - aťsi. Ať se ceny šoubují jak chtějí. Já se umím oblíct i v sekáči a nemusím mít ledničku s ledovačem a inteligentním bůhvíčím.
Ale do základních životních potřeb zákon džungle nepatří. Už proto, že neexistuje alternativa "nebydlet, nejíst, nepít, nedýchat". Není možná.

Efektivita na trhu tak, jak vy ji tady předestíráte, nefunguje; fungují pouze penězovody. Vyhrává ten, kdo je schopný čehokoli, prakticky všeho. A k tomu, pane, by měly sloužit zákony. Aby ta soutěž byla fér. Aby to nebylo o uplácení rozhodčích (což už jsme tu taky měli, že ano).

A vy si zase odporujete, protože mi tady píšete, že společnost se tržně dohodne, že si za tržní cenu najme policajty. Ale v naší společnosti převažuje většinový názor, který je s vaším názorem v rozporu, opět.
Proč nemají tržní právo tržně se rozhodnout, že takhle tedy ne?
Proč stále chybí zákon o referendu?

To je ten zádrhel v těch vašich dogmatech, ten jsem tu předestřela výše, vy nejste zastáncem svobody jakékoli, vy zastáváte svobodu jen za určitých podmínek a to v tom někoho bezpracně obrat. Proč se tak zastáváte těch "ubohých obchodníků"? Jaký plat má prodavačka na kase a jak se hodnotí vrchní manažer? A nemluvte mi tady žádné blbosti o poskytování pracovních míst, velké markety v prvé řadě zlikvidovaly tuzemské obchodníky a pak stlačily reálné mzdy.

Tenhle váš kapitalismus pouze staví velké pyramidy, kdy každý si myslí, že je natolik schopný, aby byl na vrcholu. Ale pravdou je, že nakonec zbude jen pyramida jedna s obrovskou základnou "socek" a jedním všehoschopným na vrcholu. Pokud s tím něco neuděláme.

Co se psa týče - vzala jsem rodinu jako takový malý ekonomický model. A vzhledem k sociopatům, kteří naší ekonomice šéfují a určují, jak má fungovat, nebylo to od věci. Ten pes je taky schopný žrát, dokud se nepoblije a pak pokračovat a žrát znova, dokud je co. Stejně jakko oni. Přestože nic nevytvořili - nevyrobili, nevypěstovali.

251197

30.09.2011 17:06

Krajský soud zamítl odvolání a rozhodl: vinen v plném rozsahu

RE: Tak a už toho mám plný zuby.

89.?.?.?

Nejen to. Oni už se ani nesnaží zastírat, jak to je. Určitě jste četla ten článek, který mimochodem proběhl i mainstreamem, o tom, že světu vládne Goldman Sachs, nikoli vlády. To, jak se chovají někteří naši představitelé, zejména sprostě urážející fackující óbrkokot, to taky nesnese komentář. Bolševici se aspoň snažili předstírat, že to s námi myslí dobře, že jim jde o obecné blaho. Tady tato sebranka nám každý den říká serem na tebe, voliči, chechtají se nám přímo do očí.

Jo, já si myslím, že tím něco sledujou. Že provokujou. A až dostanou přes držku, utnou nás v rámci nějakého toho "patriot actu" či něčeho podobného. Jen čekají na záminku. Prostředky k tomu mají.

Blažková

254240

07.10.2011 23:28

Kdo krade nejvíc?

RE: Protektorát

baba_Blažková 89.?.?.?

>Pritom soucasne "prumerny cesky volic" silne kritizuje Reky, i jine Evropany, kteri se otevrenymi protesty brani proti svemu zotrocovani

Mýlíte se. To dělá vysokoškolsky vzdělaný volič pravice.

A malé ohlédnutí - hrabala jsem, až jsem vyhrabala, ale nefunguje mi scanner, tak jsem to aspoň vzala foťákem. Jde o originální autentickou nájemní smlouvu z roku 1985. Nebudu sem dávat přímo obrázek, je to docela velké.
http://www.2i.cz/c37fa78d5e

Pro vysokoškolsky vzdělané voliče pravice přidávám kontrolní otázku, kolikaprocentní je to nárůst, když dnes se přímo tentýž byt v téže lokalitě pronajímá za tyto peníze viz
http://www.hyperreality.cz/inzerat/detail/561129-p...

[bliji]

254757

08.10.2011 13:31

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

Chytrák chemik

baba_Blažková 89.?.?.?

Po přečtení tohoto článku je jasné, za co dostal Kalous cenu v Emerice.

254799

08.10.2011 19:04

Kdo krade nejvíc?

RE: Váš příměr má jednu podstatnou vadu - tu smlouvu měl jen NĚKDO

89.?.?.?

Poslouchejte, chlape. Moje máma se rozvedla, když mi bylo pět. Ten byt jsme dostali, když mi bylo osm. Byl to podnikový byt od tehdejší NHKG, přidělení bytu bylo podmíněno tím, že moje máma bude pracovat pro podnik do roku 1995.

S mým tátou měli předtím družstevní byt v Orlové. Brali se (a žádali o něj) v roce 1975. V roce 1977 jej dostali. Pak novomanželskou půjčku 50 tis.

Já si nemusím vymýšlet. To vy tváří v tvář faktům tvrdíte, že to tak není.

Nebo si myslíte, že nemám nic jiného na starost než falšovat "artefakty"?

254826

08.10.2011 23:11

Novinky v očkování

RE: Orální sex = rozsudek smrti ?

baba_Blažková 89.?.?.?

Očkování proti hepatitidě typu B je povinné. Je součástí kombinovaných vakcín a první dávku dostávají děti ve dvou až čtyřech měsících. A to přesto, že účinnost tohoto očkování je jen dva roky. Mám patnáctiměsíční mimino, měla bych o tom něco vědět.

254844

15.10.2011 18:13

O morálce v tržním hospodářství

RE: svojí roli odmítají vidět

baba_Blažková 89.?.?.?

Já bych řekla, že "tržní komsomolec" je debil, který vystudoval zadarmo a dneska blábolí o nutnosti privatizace veřejného sektoru ve všech ohledech, tedy včetně školství. Tržní komsomolec bude tedy zřejmě to, čemu já říkám "vysokoškolsky vzdělaný volič pravice", avšak angažovaný.

Jako třeba tento -
http://www.youtube.com/watch?v=1ofzgLcE_Z4
http://www.youtube.com/watch?v=JsnHEGFz7_4&feature...
(Jde o poučné video, kde Julínek vysvětluje Krausovi, proč je dobré privatizovat nemocnice. A Kraus ho v tom samozřejmě pěkně vymáchá.)

255224

15.10.2011 18:18

O morálce v tržním hospodářství

RE: -

baba_Blažková 89.?.?.?

Jenže kdybyste tomu chtěl zabránit třeba regulujícím zákonem, který by tyto šmejdy jakkoli omezil, tak budou vysokoškolsky vzdělaní voliči pravice vyřvávat, že regulace je špatná a že omezujete svobodný trh, neřkuli útočíte na osobní svobody.

255226

17.10.2011 11:20

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

RE: Nazor Spidly v iDnes

baba_Blažková 89.?.?.?

Jenže to má taky háček. Možnost volby se tomu říká. Když jsem zaměstnanec, tak prostě musím mít účet u banky. Jen velmi málo zaměstnavatelů je ochotno v souladu se zákoníkem práce vám vyplácet peníze hotově. Dokonce se mi letos stalo, že jsem výplatu prostě nedostala, neboť jsem si včas nezřídila účet u banky. Dostala jsem vše až následující měsíc. Nechtěla jsem být za potížistku, všichni víme, jak to je s nezaměstnaností. Takže mě zaměstnavatel prakticky donutil zřídit si službu, kterou nechci.

Jsou i centrální tlaky na to, aby člověk měl účet u banky, viz Drábkovy "zlepšováky" s důchody či dávkami. Jen blbec v tom nevidí lobby bankovních domů. Čímž se vlastně každý člověk stává drobným střadatelem. Jenže - jak si například zde určitě mnoho lidí všimlo - naše společnost se skládá především z blbců, kteří nevidí, kam tyto kroky vedou a jaký to bude mít důsledek. Proto jsem já za potížistku a ostatní jsou "ti rozumní" občané, kteří si poslušně zřídí účet, vždyť o nic nejde, že, a stanou se tak i vámi zmíněnými "drobnými střadateli".
A jakmile má 99% populace veškeré finance na účtech u bank, to už se to bankovním domům vydírá a škemrá o státní dotace. [naštvaný]

Shrnto, podtrženo - i onen "drobný střadatel" by měl nést riziko. Když je tak pitomý, že dává svoje peníze k dispozici někomu jinému, dobře mu tak. Jenže jakmile je systémem donucen k tomu, aby své peníze nedobrovolně svěřil třetí osobě, začíná být situace poněkud absurdní. Jako ostatně celá tato problematika.

255323

17.10.2011 11:40

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Hra na zdrzovanou...

baba_Blažková 89.?.?.?

Jenže co dál? Že globalizace narazila na limity, to je jasné. Že zeměkoule je už prakticky zprivatizovaná, vidíme. Tak co teď? Ukončíme Hru Monopoly a sesypeme všechno zpět do krabice? A pak znovu a tentokrát s jinými, snad lepšími pravidly? Pochybuju silně, že si to někteří nechají líbit. Pro "elity" by skutečně bylo jednodušší, kdyby lidí nebylo tolik. Vzhledem k technologizaci výroby atd. Takže globální konflikt? A co potom? Až bude veškerá výroba všeho zautomatizována? Až nebude prakticky třeba ani obsluhy těchto automatů? Válka s roboty? Já si plně uvědomuji, že to, co tu píšu, zní šíleně, ale člověk, který má mozek mezi ušima, se prostě musí zabývat tím, kam to všechno vede, jsou-li pravidla nastavená tak, jak jsou. A cest moc není, jsou prakticky dvě, jen s různými nuancemi. Buďto ta předchozí mnou nastíněná anebo ta druhá. Pro všechny.

Už když si to člověk přebere tak, jak to dnes funguje - kdo dává vládám mandát? My nebo Oni? Komu vlastně slouží? Na základě čeho? A kdo jsme my? Zboží? Statistika? Proměnná, jejíž hodnota se pohybuje v mezích předvídatelnosti?

255326

17.10.2011 14:48

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

RE: Nazor Spidly v iDnes

baba_Blažková 89.?.?.?

>Škodit režimu kde se dá, ale ne tak, že poškozujeme masochisticky a zbytečně sami sebe.

[smích]

Chápete?

[chechtot]

Furt nic?

[oči v sloup]

255339

17.10.2011 16:26

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

RE: Nazor Spidly v iDnes

baba_Blažková 89.?.?.?

No právě, že ten systém je přesně tak nastaven. Aby se mu nedalo vzepřít, leda za cenu osobních ztrát. Proto je nezbytné chtít už v zárodku, kdy nám dávají ohlávku měkkoučkou, vědět, kam to vede, dotáhne-li se takováto situace ad absurdum. Jenže to jsou zpravidla situace, kdy průměrný volič nezbystří, nevidí dál do budoucna, než do vánoc. Nemyslí na to, co tím chystá svým dětem, vnoučatům. Já jsem samozřejmě fanda vámi vymyšleného volebního systému, četla jsem to, jenže tím, že nepřijdete k volbám, nic nevyřešíte.
Občanské nepokoje se takto mohou jevit coby alternativa. Ale s tím tunelem Blanka, to mě teda nasralo. Nemám slušnějších slov. Oni si ti lidi asi fakt nic jiného nezaslouží, proto taky volám, čím hůře, tím lépe.

255348

17.10.2011 22:25

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

RE: No potes koste

baba_Blažková 89.?.?.?

No, na světě jsou rodiny, které by ze svého utáhly kompletní rozpočet EU a ještě by jim zbylo na luxusní život. Jak se to jen mohlo stát? Jo, asi tvrdě dřeli a státy a jejich občané jsou nenažrané socky, které jim to závidí. Ještě že takovéto rodiny jsou našimi vládami před nenažranými sockami chráněny. Tak, tak.

255361

18.10.2011 18:27

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

baba_Blažková 89.?.?.?

Ehm... podhodnocené mzdy?
Nám všem je kradena naše svoboda, naše osobní volno. Chvíle, které bychom měli trávit s našimi nejbližšími, s našimi dětmi, tohle nám kradou, protože mzdy jsou podhodnoceny natolik, že je třeba dvou platů ke slušnému - nikoli nadstandartnímu - žití v rodině a skutečně nejde o osmihodinové směny.

To jediné a to nejdůležitější bohatství, čas, který můžu věnovat svým dětem. To KRADOU MNĚ! [naštvaný]

255416

18.10.2011 18:30

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Protestuje už i Bílý dům

baba_Blažková 89.?.?.?

Když to nejde porazit, tak to ukradem. Hnus, velebnosti. Snad se nedaj.

255417

19.10.2011 00:53

Hrdina Sulík. Najdou se podobní i u nás?

RE: Jak se Vám líbí?

Blažková 89.?.?.?

Taky bych se jela podívat... jede někdo z OV?

255453

20.10.2011 11:01

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

baba_Blažková 89.?.?.?

>Moje reakce na obecné výkřiky o zlodějích je stále stejná,
>pane Lindsayi. Stále dokola se ptám, proč už tedy někdo ty
>zloděje a jejich zločiny nepojmenuje. Nebo snad oni žádná
>jména nemají? Jsou těmi zloději všichni úspěšní
>podnikatelé? Ti, kteří těží suroviny, vyrábějí
>potraviny, veškeré spotřební zboží, energii, organizují
>dopravu, ..., a hlavně, zaměstnávají lidi a platí daně, to
>jsou ti zloději?
Úspěšní podnikatelé jsou v našem státě jen ti, kteří mají dost peněz na to, aby pravidla trhu přizpůsobili svým vlastním zájmům prostřednictvím korupce. Těch pár ostatních živnostníků a drobných podnikatelů už trh s prací nemohou zásadně ovlivnit, jsou vystaveni tlaku těch "větších".
U těch potravin bych se pozastavila, ty jsou zářným příkladem. Srovnejte si kvalitu a cenu potravin v Německu a u nás. To, co si dovolí zde prezentovat jako jídlo, to si na západ od našich hranic nedovolí, tamější legislativa jim to neumožňuje. Takže, jsou opravdu tak od věci centrální "regulace" trhu?

>
>Vy si ztěžujete na to, že ředitel Qantasu nechce zvýšit
>platy leteckým inženýrům. Pokud jste jedním z nich, proč
>nepotrestáte Qantas tím, že odejdete jinam? Kdyby to udělala
>většina inženýrů Qantasu, děly by se věci.

A kam by šli? To jako 50% se jen tak zvedne a půjde dělat jinam? Kam? Povězte nám to. Uělejte stručnou analýzu trhu s prací v Austrálii a najděte adekvátní počet pracovních míst pro tyto lidi s lepšími pracovními podmínkami, když už tvrdíte takové věci. Mimoto - nevím, jak jsou na tom v Austrálii s podporami, ale konkrétně v ČR jakmile dáte výpověď sám o sobě, ztrácíte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

(A píše se stěžovat si. Ztěžovat můžete třeba situaci. Ztěžovat si něco znamená přitěžovat si v něčem.)
>
>A že si ředitel zvýšil plat sám sobě? To si děláte
>legraci, že? Ředitelům akciových společností na celém
>světě přece stanovují platy správní rady. A správní rady
>ustavuje vlastník firmy. Vy si opravdu myslíte, že máte
>právo vlastníku podniku nařizovat, jaké má dávat mzdy svým
>zaměstnancům? Z jakého titulu si přisvojujete takové právo?
>
Jak fungují správní rady, to taky vidí každý. Kdo sedí ve správních radách - škoda mluvit. Vlastník firmy nebude ustavovat správní rady, které mu nepůjdou "na ruku". A vlastníka firmy obecně nezajímá, jak jsou na tom jeho zaměstnanci. Vlastníka firmy zajímá především jeho konto a jeho vozový park.

Nevím, jak lindsay, ale já si skutečně myslím, že máme právo vlastníkům nařizovat, jaké mzdy má dávat svým zaměstnancům. Máme právo takto činit prostřednictvím námi volených zástupců a zákonodárců. Prostě chceme v republice určitou životní úroveň, tak si ji musíme umět vyřvat. Minimální mzda je tristní. A pracují za ni tady v SM kraji téměř všichni,...

Automaticky kráceno

255607

20.10.2011 11:04

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

baba_Blažková 89.?.?.?

(Pokr.)
Minimální mzda je tristní. A pracují za ni tady v SM kraji téměř všichni, kdo pracují ve výrobě. Neoliberalistické kecy o tom, že stát není zaopatřovací ústav, ty bych hodnotila jako vlastizradu, protože stát má být grantem slušných podmínek k žití pro své občany. Pokud tuto svou funkci neplní, je nám k hovnu, není to stát, nýbrž další akciovka. A jestli nadnárodní koncerny na toto nepřistoupí a budou reagovat odchodem z trhu? Jen ať jdou! Na jejich místo nastoupí klasičtí živnostníci a skončí jednostranná takřka centralizovaná manipulace s cenou lidské práce, trh se vyčistí a prospěje mu to.
>
>Říkáte "nemáme peníze na školy, nemocnice, atd.". Kdo je
>nemá? Vlastníci privátních škol a nemocnic mají peněz
>dost, jinak by dávno zkrachovali.
No právě, vlastníci těchto zařízení mají peněz dost, ale na zdravotní péči jako takovou peníze "nejsou".

>Války a zbrojení platí ti
>zlí zloději? Nebo je provozují a financují námi zvolení
>politici, tedy představitelé států? A ještě k tomu z
>našich daní. Že jsou ti politici často špatní, úplatní,
>proradní, prolhaní, ... ? V tom s Vámi naprosto souhlasím.
Tak tady se shodnem, avšak vy začasté zaměňujete příčinu za důsledek. Prolhaní a zkorumpovaní politici jsou důsledkem trhu bez přívlastků. Oni se chovají tržně a jejich korumpovatelé rovněž.

>
>Co nám brání, pustit se do těch nejhorších? Odhalit jejich
>zločiny a zorganizovat jejich veřejné potrestání? Jich je
>pár a mají jen svou propagandu, demagogii a lži. Nás jsou
>miliardy. Máme k dispozici mohutný sdělovací a komunikační
>aparát - Internet. JENŽE! My se nezmůžeme na víc, než na
>výkřiky o jakýchsi anonymních zlodějích. Tím ovšem nikdy
>ničeho nedosáhneme. Mýlím se?

Mýlíte se. Jednotliví zloději, zkorumpovaní politici, státní zástupci, soudci, jednotliví korupčníci, ti všichni bývají často jmenováni. Avšak v současném systému "zastupitelské demokracie" je nám to opět k hovnu, jak již bylo mnohokrát řečeno - volte si koho chcete, však my už se nějak domluvíme. Proto jedinou cestou je cesta občanské neposlušnosti. Avšak jak to dopadne - snažím se být optimistka, snažím... Čtyři nohy dobré, dvě nohy špatné.

255608

20.10.2011 13:51

Zločiny neoliberalismu

RE: Vcelku

baba_Blažková 89.?.?.?

Já vám nevím, pane... ono to bude souběh všeho dohromady, ono pověstné stokrát nic, co umoří osla. Kapička ke kapičce, tu jedovatý aspartam, tu sacharin, tu GMO (potraviny - chybí povinnost výrazného značení na obalech), tu trocha rtuti a hliníku, kultivace na potratech či nádorových buňkách (povinné očkování) a výsledný koktejl může být velmi účinný, pakliže jsou všechny položky "splněny", přičemž konkrétní viník chybí.

Já vím jen to, co vím, co vidím. A když pozoruju kolem sebe problémy s plodností u svých přítelkyní a vrstevnic, popřípadě komplikace jejich těhotenství jako takových, nějak mi už přijde vzácnější normálně probíhající těhotenství. Takové, které jsem já sama absolvovala někdy před sedmnácti lety. Dneska si, ženské, můžeme nechat leda tak zdát. A neuslyším na argumentaci věkem, ono se to dneska týká i mladých holek (kluků).

Úplně nejhorší je, že škodliviny, které se dostávají za mlčenlivého přihlížení zákonodárců do našich těl mnou uvedenými cestami, mají zpravidla vlastnost tu, že je nelze z těla normálně vyloučit, dlouhodobě se usazují a jejich negativní účinek má kumulativní charakter, tedy - když je do dnešních dětí odmalička systematicky cpáno svinstvo, projeví se to patrně až v dospělosti.

Navíc nejde jen o neplodnost, jde také o to, co to dělá s naší psychikou, konkrétně permanentní otrava rtutí a(nebo) aspartamem. Dnes občas zahlédnete na některých etiketách nápojů s aspartamem varování, že může způsobit hyperaktivitu dětí, ale jde spíše o výjimky. Nicméně děti skutečně jsou méně soustředěné, hyperaktivní, je více výskytů autismu. Tyto děti pak zpravidla odmalička "zobou". Je jedno, co. Všechny léky, které mají mít za účinek manipulovat s naší psychikou, to dělají na hormonální úrovni. Serotonin je hormon. Ale co má serotonin společného s laktací a erektilními dysfunkcemi? Nula prd. Jde v prvé řadě o hormonální rovnováhu v mozku, která je takovýmito umělými zásahy porušena. "Pučení" a sexuální dysfunkce jsou jen jednou stránkou věci. Druhou je například potlačení kreativity a intelektu. Taky to nikomu nevadí, však proč, ovce nemá co přemýšlet, ta má "okopávat pole", jak vtipně podotkl diskutující nade mnou.
[naštvaný]

255617

21.10.2011 11:36

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: tato tradiční rodina žije jen v hlavách některých

baba_Blažková 89.?.?.?

Existují i takovéto případy, paní Jarmilo, v tom vám budu oponovat. Osobně znám sice jen jeden, ale zato z rodiny. Pak jsem měla ještě podezření u jednoho známého, modrookého blonďáka, který navíc sám byl otcem modrooké blondýnky, jejíž matka byla hnědooká brunetka. Avšak jeho rodiče a dvě sestry - všechno hnědovlasí, hnědoocí lidé. Divné. Ten případ, o kterém to vím na stopro je o jedné paní, která se jednou opilá svěřila. A vskutku, taky tmavovlasá, tmavooká, manžel taktéž, první syn odpovídající, druhý modrooký blonďák... toho se to týkalo. Jsou i takové mezi námi, v rámci objektivity je nutné to připustit. A těm pánům to nepřeju.

Jsou však na druhé straně i případy, kdy mají páry problémy s otěhotněním... taky znám - snažící se paní absolvuje všechna možná vyšetření, vše je v pořádku, jen manžela k doktorovi dokopat nelze, protože on problém nemá, on přece pochází z x dětí, proč by měl někam chodit odevzdávat nějaké vzorky, když on je v pořádku, on to ví. No, tak paní se po nějaké době dožere, svede jednorázově kolegu z práce a je vystaráno. Těmhle to naopak přeju.

255710

21.10.2011 11:53

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

baba_Blažková 89.?.?.?

Já fakt netuším, co z toho, co jsem vám napsala na váš příspěvek, je otázkou víry. Já měla pocit, že argumenty, které vám překládám, se zakládají na racionalitě, ale ne, já jsem vlastně iracionální ženská věřící v to, co se vám zrovna hodí, když vám zrovna dojdou argumenty.

Samozřejmě je mi jasné, že svou Arkánovskou "gramatickou vsuvkou" jsem vás nakrkla, to však nebylo účelem, paskvil ztěžovat si potkávám i na úředních dokumentech, proto mě tak sejří. I když není divu, pakliže dnes už i mentálové úspěšně "studují".

Ostatní považuju za bláboly pohybující se na hraně osobního výpadu - já jsem pro, schválně koukněte do archívu, jak chodím na Zvědavce. Dopoledne, než začnu vařit oběd, když je moje malá housenka nakrmená, přebalená, převlečená a já si kradu svoji chvilku u kávy. A pak popřípadě večer, když už všichni spí. Což zdaleka není totéž jako od dítěte skutečně fyzicky odejít, ale to vy dobře víte, jen mě chcete vyprovokovat, popřípadě "zahnat do kouta" [cool] .

255712

22.10.2011 01:26

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Nedejme se a rodinu si hýčkejme

baba_Blažková 89.?.?.?

Jaký štědrý příspěvek od státu, vy hlavo? [překvapení] Hoďte link, že bych si ho jako šla vyzvednout...

255744

22.10.2011 01:31

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Špatný překlad

baba_Blažková 89.?.?.?

Zatím.

255745

22.10.2011 10:48

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: tato tradiční rodina žije jen v hlavách některých

baba_Blažková 89.?.?.?

Proto jsem zdůraznila i tu jeho "árijskou" dceru. Nicméně blonďatost malých dětí není nic neobvyklého. [mrknutí jedním okem]

255757

22.10.2011 11:02

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Homosexuálně-multikulturní společnost

baba_Blažková 89.?.?.?

Ono to je taky trochu o tom, že dokud máte co ztratit, tak vám mají co vzít. Komanči to chápali. Byli loajální k rodinám skrze zajišťování základních životních potřeb a tuto loajalitu rovněž očekávali. Dnes, v dnešní neofeudalistické době, se drancuje na všech frontách, lidi nejsou zapotřebí. Už tu v diskusi zazněla myšlenka, že kdyby se ze dne na den přestalo absolutně vyrábět či nakupovat, prachy by se točily pořád, superbohatí by bohatli i nadále, úroky z úroků by pořád naskakovaly. Tak proč ještě setrvávat na zastaralých modelech. Člověk má hodnotu pouze jako spotřebitel. A rodina si ku*evsky rozmyslí, jestli bude nakupovat spotřební zboží nebo bude investovat raději do základních životních potřeb. Proto je i nezbytné privatizovat oblasti základních životních potřeb. Jen si nejsem jistá, co je v tomto modelu příčinou a co důsledkem.

255759

23.11.2011 00:35

Sametové rozkradení republiky

RE: Snadna pomoc !

baba_Blažková 89.?.?.?

Jenže tyto státy jsou v EU. A tudíž, pokud EU jakožto dnes už nekontrolovatelný moloch v područí banksterů usoudí, že se jim situace začíná vymykat z rukou, může tato EU nasadit onačejší páky. A kdyby se pak náhodou i přesto tyto neposlušné státy rozhodly chovat podle vůle svého lidu a nikoli podle direktiv EU, tzn. vystoupit, tak na takovéto je tu další páka. Taková humanitární. Známe z praxe.

257520

23.11.2011 00:51

Sametové rozkradení republiky

RE: Nejste na pana Jardu moc přísní?

baba_Blažková 89.?.?.?

Tohle jste napsala hezky, Lin. Taky si myslím, že pan Jarda (pokud nekecá) nebude zlý člověk. Jenže bohužel nevidí dál do budoucnosti, než do nejbližšího Ježíška. Já si myslím, že ten přespříští nám to ukáže. Že lidi skutečně uvažují v příliš krátkodobých horizontech stejně jako naše vlády, čímž se mnohé vysvětluje. A skutečně jen málokdo si uvědomuje, jakou budoucnost chystá svým dětem, vnoučatům. Bytostem, které budou dál časem nést jeho odkaz.

Všimla jsem si, že s různýma "scifíčkařema" je na tato téma daleko kloudnější debata, protože oni mají představivost. Oni si dokážou představit, kam to povede, pokud se to bude vyvíjet tímto konkrétním daným směrem. A dokážou si představit i různé "efekty motýlích křídel", které v horizontu dekád jsou schopny kopnout směr dějin úplně jinam. A víte co, mnoho z těchto, se kterými se stýkám, jsou bývalí voliči ODS (pro zajímavost). Nevím, zda jejich hobby je příčinou nebo důsledkem. Jen to tak předkládám k zamyšlení. (Ještě je tak přesvědčit, že ČSSD taky není zrovna ideální volba.) [cool]

257521

23.11.2011 01:03

Sametové rozkradení republiky

RE: profesor Keller

baba_Blažková 89.?.?.?

Kdyby Keller založil politickou stranu, pak bych já osobně byla velmi nedůvěřivá, neb by pro mne jeho dosavadní činnost začala dávat pro něj velmi nepříznivý smysl. Už to, že se kamarádí s různými pochybnými individui v rámci nějaké té CESTY je pro mne krajně podezřelé. Utěšuji se však tím, že se nevyhýbal pozváním na různé jiné pochybné a (vůči němu) zneužitelné akce, a tudíž může skutečně dělat to, co dělá z čirého entuziasmu - jakože pravda zůstane pravdou bez ohledu na to, zda ji bude hlásat člověk stojící na mramorovém podstavci anebo na hromadě hoven.

257523

12.12.2011 15:30

Nyní je čas připravit země o suverenitu

Asi mi bude muset nějaký Erudovaný Ekonom vysvětlit

baba_Blažková 89.?.?.?

Jak držet vyrovnaný rozpočet, když se nic nevyrábí.

258390

12.12.2011 23:49

Nyní je čas připravit země o suverenitu

RE: Strategie mrtvého koně:

baba_Blažková 89.?.?.?

Určitě to psalo spousta lidí, ale mně se vybavil Mark Twain, ten také tvrdil, že humor je největší zbraní lidstva.

Jen si to představte... nějaký ten vládní představitel obhajující své nesmyslné teze... a namísto pískotu - smích.

Jinak ta záležitost s tím chcíplým koněm a ono shrnutí - bravo.

258419

22.12.2011 23:36

A od zítra se nařizuje truchlit

RE: skola je zaklad

baba_Blažková 89.?.?.?

Udělá to, pak ještě něco podobného (nepřispěje na nějakou dobročinnost, zkritizuje rozdávání letáků pojišťovny Allianz ve škole nebo něco obdobného), a letí na něj ze školy udání na socku, že dítě chodí zanedbané a špinavé a že nenosí svačiny. Vsaďte se.
[bliji]

259316

26.12.2011 21:50

Nebe pro nás, peklo pro jiné

Peklo

baba_Blažková 89.?.?.?

Peklo je prázdné, ďáblové jsou mezi námi.
W. Shakespeare

259591

27.12.2011 00:37

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Peklo

baba_Blažková 89.?.?.?

Moje ne. Petice podepisuju, na demonstrace chodím, poslance otravuju. Ale nikoho podobného neznám. Proto říkám, čím hůře, tím lépe. Lidi obecně jsou buďto lhostejní nebo připosraní. Jo, na internetovývh diskusích, to jsou všichni frajeři.

259614

28.12.2011 12:07

B´nai B´rith a Česko(slovensko)

RE: BRAVOOO! skvela praca p. Bartos!

baba_Blažková 89.?.?.?

Inkvizice. Ještě že se už neupaluje na hranici. Těch by bylo.

259713

30.12.2011 17:13

Malá záchodová úvaha

Bidet je dobrá věc

baba_Blažková 89.?.?.?

Zejména přihlédne-li člověk k tomu, že pánové bývají v inkriminovaných partiích poněkud osrstěnější. Tam je toaleťák málo.
Nicméně i já jakožto dáma se radši ještě důklaně osprchuju. Zde je výhodou, když máte "postaru" záchod sloučen s koupelnou. Když ne, holt se musí běžet do koupelny s kalhotami na půl žerdi.

Ale ten pocit je... k nezaplacení. Pokaždé, když třídím prádlo do pračky, na to myslím. Znáte to, dámy, kakaová skvrna... oni ti naši chlapi jsou asi fakt čuňata. O to šíleněji pak působí takoví ti "šampónci", moderně metrosexuálové, kteří si holí podpaždí, holí si chlupy vepředu nad pinďourem, vykládají něco o tom, že je to hygieničtější, ale mezi půlkama mají prales a, ehm, kaštany.

Bývám docela ostýchavá v těchto věcech a skutečně netuším, jak svému sluníčku naznačit, že umývání zadečku není procedura určená jen miminkům. Jo, už jsem částečně docela obrnklá na to, abych pronášela věty jako "Kdy sis naposled stříhal nehty,", "Na nohách se nehty stříhají taky, ty čuně," popřípadě "Uši jsou taky tvoje," nebo volání do koupelny "Mejdlem! A použij houbu, ať z toho mejdla zas neobírám chlupy, je to nechutné! A než z té vany vylezeš, tak se pořádně osprchuj! A když nacákáš, tak to po sobě vytři! A tu hadru vymáchej a vyždímej! Ať to tam pak nehnije!" (Hovořím o pánovi pětačtyřicetiletém. Ale na svého šestnáctiletého kloučka jsem posledně hulákala totéž.)

Chválím editorovi přístup k hygieně tohoto druhu, koneckonců se říká, že "kulturu národa poznáš podle záchoda".

Jenže nám se sem bidet nevleze... [pláč]
To neukecám. Leda se přestěhovat...? [cool]

259863

30.12.2011 20:19

Malá záchodová úvaha

Dva k tématu

baba_Blažková 89.?.?.?

Na pánské toaletě stojí tři u pisoáru. První dokončí své dílo a jde si umýt ruce. Na osušení rukou použije papírové utěrky. Spotřebuje jich asi deset, dokud z rukou neutře každou kapičku vody. Otočí se k ostatním a říká "My z Philipsu jsme vedeni k tomu, abysme všechno dělali extrémně dokonale." Druhý již také skončil a také si umyje ruce. Utře si je však pouze do jedné papírové utěrky, využívajíc každý milimetr čtvereční volné plochy. Otočí se a povídá: "My ze Siemensu jsme vedeni k tomu, abychom všechno dělali nejen extrémně dokonale, ale i extrémně efektivně." Třetí skončí svou práci a odchází. Cestou ke dveřím přes rameno prohodí: "My chlopi z Třineckych železaren si nechčijeme na ruce."

Přijde Ukrajinec k doktorovi, že má strašnou zácpu. Doktor ho důkladně prohlídne, pak ho otočí a vší silou nakopne do zadele. Ukrajinec zaskučí, ale hned letí na záchod. Pak přijde zpátky do ordinace a chce vědět, co to mělo být. A doktor říká "Příště, až budete srát na stavbě, si neutírejte zadek papírem z pytle od cementu."

259882

31.12.2011 14:08

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

baba_Blažková 89.?.?.?

Z vašeho příspěvku vyplývá, že jen díky existenčním starostem běžného člověka nemá běžný člověk alespoň čas chovat se jako dobytek. To je hodně scestné uvažování, které vlastně nedostatek zdrojů povyšuje na faktor "charakter tříbící". Je to hovadina. Nevím, jak kdo, ale já osobně, kdybych nebyla takovýmto systémem nucena k boji o "chléb vezdejší", bych mohla třeba svůj koníček, což je hudba a výroba podkladů, rozvinout ještě lépe a poskytovat "plody své práce" zadarmo. Proč ne, stejně to dělám hlavně proto, že mě to baví. A koneckonců, když mi napíše malá holčička, kolik by stálo... a že to má do školní soutěže... udělám to. Zadarmo. Už se to párkrát stalo. A těší mě, že někomu svou prací udělám radost. Taky bych znova začala malovat. Ale hlavně (!!!) bych byla se svými dětmi. Měla bych čas na každou jejich úvahu a myšlenku, ne jen na řešení problémů. Myslím si, že takovýmto způsobem by se vyřešily i různé patologické osobnosti. Prostě by přestaly existovat patologie plynoucí z nedostatku lásky rodičů, z nedostatku času, který na ně rodiče mají. A to by mohlo pro začátek nové éry lidstva být až dost.

259912

31.12.2011 14:11

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

baba_Blažková 89.?.?.?

Uveďte mi jeden jediný racionální důvod, proč tady ještě strašíte vy.

259913

31.12.2011 14:14

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Lidí je sice hodně

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, třeba v Africe, tam takových mužů je...

259914

06.01.2012 19:04

Francouzští farmáři budou muset platit za používání vlastních osiv

RE: Každý pravicující Pepík či lídlující Mařenka

baba_Blažková 89.?.?.?

Nedávno jsem v diskusi na iDěsu četla zajímavou definici uvažování "pravičáka". Patrně se mi to nepodaří odcitovat to přesně, ale asi zhruba takto:

Když se pravicové straně daří, je to pravice. Když se pravicové straně nedaří a kapitalismus jde do kytek, je to zničehož nic levice.

Ten pán vás musel znát, Vojtěchu.

260276

06.01.2012 19:19

Řecko v chaosu

RE: Pokud banka

baba_Blažková 89.?.?.?

Však proto nám ten individualismus tolik glorifikují.

260279

06.01.2012 19:25

Řecko v chaosu

RE: kvalita informací

baba_Blažková 89.?.?.?

To mě nepřekvapuje. Já už jsem z toho vymývání mozků a evidentních lží v TV tak utahaná, že už jim pomalu nežeru ani tu zlou Jižní Koreu.

260280

06.01.2012 19:34

2011 – rok podvodů a vymývání mozků

RE: No a co ?

baba_Blažková 89.?.?.?

A čo vy si, pán Radosta, predstavujete pod takýmto hentým súslovím "sloboda slova"?

Vopred vďaka za odpoveď.
[cool]

260282

06.01.2012 19:36

Řecko v chaosu

RE: kvalita informací

baba_Blažková 89.?.?.?

omluva, severní... nedávám pozor...

260283

10.01.2012 01:27

Píšou mi psaní justiční páni

Tak to prostě chodí v tom našem NWO

baba_Blažková 89.?.?.?

Libye si také zacáluje za svoje zbombardování.
[bliji]

260605

10.01.2012 10:53

Píšou mi psaní justiční páni

RE: Tak to prostě chodí v tom našem NWO

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, mimochodem, já jsem byla přestupkovou komisí shledána "vinnou" z přestupku - nespolupráce s OSPOD. S tím OSPOD, co jsem dle jeho písemného vyjádření byla "zadržena a umístěna na protialkoholní záchytné stanici" (kde jsem nikdy v životě nebyla, potvrzení od protialkoholky mi visí mj. veřejně na fejsbůku). Koštovalo to Kč 1000, tedy max za přestupek v ČR. Dobrý, ne? [mrknutí jedním okem]

Takhle to tu prostě chodí.

260633

11.01.2012 23:16

Píšou mi psaní justiční páni

RE: No ja tohle videl jeste napriklad ve filmu

baba_Blažková 89.?.?.?

Taky se dneska účtujou náklady na vyčištění vlaku rodinám sebevrahů, kteří se rozhodli takto skoncovat se životem (skokem pod vlak).

260770

12.01.2012 13:09

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: církev

baba_Blažková 89.?.?.?

Vidíte, já si myslela, že majetek nemá a právě proto majetek CHCE.
Každopádně by určitě mohla být zajímavá hlubší analýza církevních žádostí o restituce během historie.
Mně to přijde tak, že žádná z církevních organizací působících na našem území nedisponuje žádnými právně závaznými dokumenty prokazujícími jejich vlastnictví objektů či pozemků těsně před rokem 1948. Tudíž jejich požadavek "návratu" majetku je postaven na vodě. De iure. A o tom se přece bavíme, ne? Nemůžete přece vznést právní nárok a argumentovat způsobem "Mně to připadá správné".

260825

12.01.2012 14:31

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: manipulace a lez

baba_Blažková 89.?.?.?

Asi někdo dostatečně kompetentní pro takováto prohlášení jednoduše řekl "Budiž církevní majetek".

260832

12.01.2012 15:31

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: diskutující

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak já bych si teda nějakou tu památkově chráněnou budovu vzala... Jsem taková obětavá holka...
[chechtot]

260839

13.01.2012 08:16

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Jen info

baba_Blažková 89.?.?.?

Spousta věcí, které jsou dnes u nás lékaři diagnostikovány coby rakovina jsou ve skutečnosti parazitózy. (Pseudocysty škrkavek, měchovců, hlístic atd.) Promořenost populace je mnohonásobně vyšší, než je lékařská obec ochotna připustit, neboť se špatně identifikuje.
Úspěšnost různých alternativních metod léčby např. tzv. "vyhladovění" rakoviny či "devitalizace" to jen potvrzují.
Stejně tak "metastázování" při porušení cyst operačním zákrokem.

260899

13.01.2012 16:26

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Jen info

baba_Blažková 89.?.?.?

Něco si o tom nagooglujte. Zejména, máte-li doma pejska. (Viz wiki.)
Internet je plný případů, kdy lékaři chybně diagnostikovali nádor, přičemž šlo o cysty způsobené zapouzdřenými larvami mnou v příspěvku výše uvedených parazitů. Či spoustou jiných. Ale pokud si to začnete googlovat, nejezte při tom.
Hezký den.

260929

13.01.2012 21:23

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Jen info

baba_Blažková 89.?.?.?

Konkrétně v případě toxokarózy klasická léčba zabíjí pouze dospělce. Larev v cystách se toto nedotkne. A pokud v těle v určitou chvíli nejsou žádní dospělci, je prakticky nezjistitelná. Riskantním zákrokem je vyoperování pseudocyst, ale hrozí expanze larev krevním a lymfatickým systémem do zbytku těla.
Zejména ilustrativní je to právě u psů, resp. fen.
Každý (skutečně každý) pes má v sobě takovéto pseudocysty. Proto jsou štěňata nakažená už z nitroděložního života a musí se odčervovat. Hormonální změny u fen během březosti totiž aktivují "spící" larvy v pseudocystách a ty se pak dostávají do těl ještě nenarozených štěňat, kde některé dospějí a jiné se zapouzdří do pseudocyst.
A nikdy se nikomu nepodařilo toto vymýtit. Právě proto, že operativní odstraňování pseudocyst je vysoce rizikové a zpravidla neefektivní - je jistější nechat larvy spát, než je operačním zákrokem aktivovat, kdy pak mohou napáchat v jiných orgánech větší škody.
Pokud se toxokaróza objeví u člověka, což bývá vzácné (objevení tohoto, nikoli výskyt), je to zpravidla proto, že larvy napadnou oko, kdy takto postižený člověk je vidí. Díky konzistenci lidského oka, jsou takovéto larvy i objektivně zjistitelné lékařem. V takovémto případě se většinou přistupuje k odstranění celé oční bulvy. Napadnou-li však larvy škrkavek jiný orgán, jsou nezjistitelné, dokud nevytvoří pseudocystu. I pak je však většinou diagnostikován tumor.

U nás se toxokaróza zjišťuje výhradně testy ze stolice. A probíhá-li výhradně larvální stadium (bez dospělců a vajíček), nelze zjistit.

Histologie na toxokary nebývá obvyklá. Po operačním zákroku "vyjmutí tumoru" se v drtivé většině případů dělá pouze test na zhoubnost či nezhoubnost. Zjištění toxokar vyžaduje specifický test, jež není součástí standardní histologie.

Klinické příznaky i lokalizace tumorů či toxokar jsou obdobné.

Ale přečtěte si ještě něco o měchožilech a měchovcích, ti jsou taky výživní.
Já jsem tím chtěla říci pouze, že pokud někdo někomu chce způsobit "rakovinu" jde to i tímto způsobem. A pokud někomu rakovinu diagnostikují a pak náhle diagnóza neplatí, jde zpravidla o toto.

Omlouvám se za dlouhý traktát, ale je prostě úměrný délce vedení nepodepsaného jedince nade mnou.

260958

13.01.2012 21:31

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Jen info

baba_Blažková 89.?.?.?

Na našem území není moc helmintologů, spočítal byste je na prstech jedné ruky. Věci, které zde píšu, čerpám z toho, co o této problematice napsali právě helmintologové. Včetně původních diagnóz jejich pacientů.
(Zajímám se, protože mám doma psa a malé dítě.)

260959

14.01.2012 20:17

ČR: Příběh rasového extrémismu

RE: Mám pojmový

baba_Blažková 89.?.?.?

Taky si myslím, že nemůžu očekávat od rotvajlera totéž co od retrívra.
Jaká je jejich genetická odlišnost?

261007

14.01.2012 23:45

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Jen info

baba_Blažková 89.?.?.?

On je valda doktor? Nějak mi ušlo, že by se někde tímto kasal... To by si nedovolil... Tady ne.
[cool]

261035

15.01.2012 00:35

ČR: Příběh rasového extrémismu

RE: Mám pojmový

baba_Blažková 89.?.?.?

Kdo koho zahání do kouta??? [překvapení]

261042

15.01.2012 00:45

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: diskutující

baba_Blažková 89.?.?.?

Zrovna tento týden jsem o tomto měla debatu.
To je nová politika. Tvrdit jedno a činit druhé.
Uázkovým příkladem je ten n... z uajthauzu. Jirka Křovák byl proti němu ještě neviňátko, ten se aspoň snažil ovečkám namluvit, že to je to co chtějí. Arak Zabarak se usměje, řekne jes jú ken a pak udělá pravý opak toho, co slíbil.

Dělají to, protože lidé jsou potom tak šokovaní diametrální odlišností proklamovaného a viděného, že tomu prostě odmítají uvěřit a radši se zabední doma a nechtějí už vidět nic dalšího.

To je to, co se po nás chce. Abychom stáhli ocas mezi nohy a s kňučením zalezli do boudy. A nevylejzali.

[bliji]

Jinak se tomu říká "klid na práci".

[bliji] [bliji]

261043

15.01.2012 17:54

ČR: Příběh rasového extrémismu

RE: Mám pojmový

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, asi tak zhruba. A těžko po nich můžete chtít hudební výkony, když se odmítají cokoli učit. Dokonce i čtení jim dělá problémy. Disciplína je sprosté slovo. Když slyším Věru Bílou, jak při zpěvu nectí délku samohlásek, frázování, intonace, nadechuje se uprostřed slov... zavřela bych ji za prznění kultury.

261097

15.01.2012 21:11

ČR: Příběh rasového extrémismu

RE: Mám pojmový

baba_Blažková 89.?.?.?

Jarmilo, pletete dvě různé problematiky dohromady.
Nakolik jsou Afro-kdokoli vzdělatelní, to prostě víme. Ukázala to zkušenost, ač svou šanci dostali.
Naproti tomu ženy tu šanci záměrně nedostávaly.
Já vím, že tady na tomto webu panuje obecně názor o nebezpečnosti feminismu, jak je rozkladný pro společnost a podobně. Až na to, že pánové jaksi opomíjejí, že nablblé nápady o umožňování ženám čůrat ve stoje nebo panenky na semaforech zřídka pocházejí z ženských hlav, pocházejí z hlav jiných a navíc se honosících obřezancem v kalhotech, jen za účelem dehonestace všech ostatních hnutí žen.
Prostě proto, že ženy jsou nebezpečné. Jsou totiž nepostradatelné. Mají dělohu.
Útisk žen jde napříč kulturami, funguje i právě mezi jinými rasami. My jsme to tady v této společnosti ještě chytly relativně dobře, fakt bych nechtěla být jednou z manželek nějakého Ahmeda. Vlastně by k tomu zřejmě ani nedošlo, ukamenovali by mě už jako dítě. Nebo by mě matce vyřízli z dělohy pro "méněcennost" mého pohlaví. Načež by po pár letech pořádali nájezdy jinam pro nedostatek vlastních žen.
Ono na to i ti naši dnešní chlapi pomaloučku polehoučku přicházejí. Ti "méně bílí" na to ještě nepřišli. A tady se právě krásně rýsuje ten rozdíl mezi vámi prezentovanými zdánlivě obdobnými příklady.

261113

15.01.2012 21:12

ČR: Příběh rasového extrémismu

RE: Mám pojmový

baba_Blažková 89.?.?.?

[smích]

261114

15.01.2012 21:18

Církev nemá žádné právo na restituce

RE: Clanok zalozeny na domnienkach

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, hlavně tady kousek na Jesenicku, tam bylo dárců!
A ve Španělsku, škoda mluvit.
A všechny ostatní dary byly taky dobrovolné.
A hlavně si určitě člověk ve středověku mohl dovolit nebýt pokřtěn či řádně církevně pohřben. Vůbec mu či jeho rodině nehrozilo nařčení z paktování se s ďáblem atd. Kdepak.

261116

16.01.2012 01:52

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

RE: Obecně

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak se zeptejte, co se změnilo v životě žen natolik, že by to mohlo mít za následek toto. Odpověď je nasnadě.

261131

09.03.2012 19:23

Skončíme jako Řecko

RE: jaké problémy má řecko?

baba_Blažková 89.?.?.?

To by pak ale nesměli ty drachmy "nakoupit" od nějakých vykuků, kteří by si určitě takový kšeft nenechali ujít.
On už vůbec třeba pojem "cena peněz" je docela zvláštní, mají-li být peníze pouze vyjádřením hodnoty zboží, těžko mohou být samy zbožím, pak se to celé totiž poněkud "cyklí". Jak vidno v tuto chvíli.

264960

10.03.2012 04:07

Americká statistika

RE: Individuální odboj

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak třeba najděte kteroukoli stranu, která je vám ideologicky blízká - viz http://kohovolit.eu/ a zakroužkujte na jejich volebním lístku toho, kdo je na posledním místě.
Jednou už to vyšlo. V rámci jedné strany a jednoho kraje.
Představte si to v rámci celé ČR (a všech stran).
Proč se, kurva, tak bojíte???!!!

264974

10.03.2012 04:26

Americká statistika

RE: Individuální odboj

baba_Blažková 89.?.?.?

Už jste viděla Kellera? Taky se vám stalo, že jste koukala a říkala si, no jo, vždyť on neříká nic nového, jen přesně pojmenovává to, co už jsem dávno tušila/věděla...?
Tak jukněte semhle.
Takový globální Keller.

264976

10.03.2012 21:30

Americká statistika

RE: Individuální odboj

baba_Blažková 89.?.?.?

V tomto s Vámi nesouhlasím, Jarmilo. A nelíbí se mi Vaše reakce na pana Jana. Můžete mi tedy Vy říci, jak zabráníte Lívii a Vencovi jít k volbám? Jak zabráníte jejich dětem a dalším příbuzným jít k volbám? Protože dokud neúčast ve volbách není 100%, jsou výsledky voleb platné, takže mi řekněte, jak si to představujete. Čím je Vaše (ne)činnost tak prospěšná pro společnost?

265019

11.03.2012 01:17

Americká statistika

RE: Individuální odboj

baba_Blažková 89.?.?.?

Ale určitě by mohlo mít smysl tzv. vykřížkování. Kdyby voliči volili konkrétní jména, nikoli jen strany. Přinejmenším by to mohlo mít význam psychologický, pakliže by to přineslo alespoň nějaký viditelný výsledek.

265032

12.03.2012 17:34

Hříchy Tomáše Halíka a boj o češství

RE: Čeština, dveře do světa

baba_Blažková 89.?.?.?

Ještě včera jsem to zkoukla z této adresy. Na chemtrailsovém orgonetu je tentýž odkaz, takže asi smůla.

Můžu vám jen říci, že pokud jste viděl Zeitgeist, tak jde víceméně o tytéž informace plus tvrzení průvodce tímto filmem o osobním ověření některých alternativních zdrojů energie (nulový bod) včetně zmínky o některých záhadných úmrtích vědců zabývajících se touto problematikou - sběhlejší v této problematice by vám zajisté řekli jejich jména - potom pasáž o možném významu kruhů v obilí; celým filmem se průvodce snaží táhnout coby červenou nit tzv. tor (nezaměňovat s jednotkou tlaku torr), kdy má jít o schéma proudění energie v uzavřeném okruhu, plus vektorovou rovnováhu - zřejmě měl na mysli matematické zákonitosti těles, co se délky hran, velikosti úhlů, atd. týče - demonstroval to tam nějakou rozkládací věcičkou, která byla složena z na koncích volně spojených lišt a měla být modelem prostorového tělesa. Tyto dvě věci, o nichž ani Wiki nic neví, rouboval na ony kruhy v obilí (jakkoli já rozhodně nezpochybňuji jejich pravost) a snažil se vysvětlit, že nám mimozemšťané dávají návod na to, jak čerpat volnou energii. No, pak ještě něco o očkování, farmaprůmyslu/farmalobby jako takové, Monsanto, GMO, chemtrails. Myslím, že jsem na nic nezapomněla. Jde tedy o věci, které se krom těch dvou (tor, rovnováha vektorů) běžně probírají zde v diskusích. Závěr/pointa - vítejte v NWO, máme ještě naději, musíme se spojit, věřím v člověka atd.

Kurec, palec, ještě mi to docela pamatuje. [cool]

Ale už jsem viděla lepší. Neřekl vlastně nic nového, jenom si tam asi nějaký ajťák dobrovolník testoval práci z vkomponováváním počítačové animace do real videa (tam, kde normální lidé používají tabuli a ukazovátko), tedy vlastně z mého hlediska hráno víc na efekt - pokoukáníčko - než na informace. Je to holt původně natočeno pro průměrného Američana.

Takže jste o nic nepřišel.

265112

14.03.2012 20:40

Udělal jsem chybu

RE: Ten Zvědavec jim ale musí ležet v žaludku!

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane Tome, mají na Vás leda prd. To, co psal René, je cenná rada. Nevypovídat. A nenechat se vyprovokovat. Zažila jsem to. Když jsem byla předvolána na PČR kvůli dlužnému výživnému. Volovina? Jak u koho. Podotýkám, že věřitelem jsem já. A že dlužník byl dvakrát podmínečně odsouzen za zanedbání tohoto. Místní znají můj kontroverzní příběh, takže toto je další kamínek do mozaiky. Policajt zavřel kancl, byl tam se mnou sám a začal na mě s tím, že on o mně ví, co jsem za matku. Že mi udělá ze života peklo. Že o mně ví, že zpívám a hraju. Že si pro mne kdykoli na kterýkoli ples nechá poslat hlídku a odvést mě v klepetech uniformovanými policisty, aby i lidé, se kterými spolupracuji, věděli, co jsem zač. Že mě zničí. Že po pár takových akcích si už nikdy nevrznu. Atd, atd. Jediné mě mrzí, že v té době jsem ještě neměla mobil, který by to uměl zaznamenat.
[cool]

265243

15.03.2012 19:38

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

baba_Blažková 89.?.?.?

Uklidněte se, pietroo. Nevím, jak to vypadalo v Olomouci. Oni určitě taky nevěděli, jak to bude vypadat, a tak to zvukově zřejmě poněkud odflákli. Kolik lidí tam bylo 17. listopadu loni? Dvě - tři stovky? Na to megafon stačí. Příště to bude lepší.

Já jsem byla velice rozčarována 17. listopadu tady v OV. Jestli dorazilo 400 lidí, tak je to moc. Zato dneska na Masarykáči se mi vlilo trochu optimismu do žil. V 17.10 tam bylo dobrých minimálně patnáct set lidí, ať si sračkomety melou, co chtějí o necelé tisícovce. Jeden kameraman ČT dorazil v 17.40, když se lidé začali pomalu rozcházet - byly tam rodiny s dětmi, já měla taky kočárek, takže jsem nečekala až do konce, ono okolo půl šesté začalo být lezavo. Jinak nikde nikdo. Mrchy prolhané. Když jsem dorazila domů, na ČT to spláchli dvouminutovou zmínkou a jedním záběrem rozcházejících se lidí z Prahy. Že prý dva tisíce. Já slyšela, že osm (!). A na novinkách se lidé vztekají na fóru, že prý vypli skoro všechny webkamery v centru Prahy. Proč asi.

Já věřím, že tohle je začátek. Pravím, do švestek, Nečasi, Kalousku, Vondro, Drábku a vy všechny ostatní asociální vyžírky. Ono totiž, když se tohle lidi dozví, jak se nám lže, jak nás zesměšňují, jak z davů na náměstích dělají hrstku pomatenců, přijde jich víc. Všichni ti, kteří mi dnes říkali, jo, běž tam i za mě. Všichni tihle přijdou příště osobně. Na místě těch hajzlů tam nahoře bych se začala skutečně bát.
[naštvaný]

265278

15.03.2012 20:44

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, budeme všichni stráášně opatrní tak dlouho, až nám nebudou patřit ani naše vlastní tělesné schránky. Ale budeme mít dobrý pocit, že nás ti pochybní "provokatéři" nedostali. Vy nechápete, že o to jde? Znejistit vás? Zasít do vás pochyby? Copak v devětaosmdesátém lidi toto řešili? Oni také nevěděli, který směr je ten správný. Ale věděli, kam už pokračovat nechtějí. A vzhledem k tomu, že od oné události uběhlo ještě relativně málo času, lidé mají v paměti, co se dělo pak a čemu se tudíž vyhnout, co nedopustit. Za dalších dvacet let už bude jen tady půlka lidí v kytkách a té druhé budou vrzat aušusové umělé kyčle. A naši potomci se nechají oblbnout tak jako se nechali lidi oblbnout tehdy. Proto je třeba udělat to teď. Dokud to máme v čerstvé paměti. Všichni dohromady. Bez ohledu na kádrové profily. Účel světí prostředky.

265289

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,01 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,08 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 059,69 Kč
1 unce stříbra
577,96 Kč
Bitcoin
840 727,84 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?