Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 38 příspěveků, 4 různá jména: jik, jikjik, juvi, Šifrin.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Ano, plně s panem Stworou souhlasím a jsem rád, že o tom napsal. Uvědomte si všichni laskavě, že korupce na zákonech nezáleží, záleží na sitaci ve společnosti - a na tom se "nepracuje". Pracuje se pouze na mlžení.

317589

16.12.2014 11:43

Tábor smrti Talerhof (3)

souvislosti

jikjik 90.?.?.?

Obecně se vžilo do povědomí, že c&k Rakousko-Uhersko bylo takovou dobu selanky... No, postupem času přicházím na to, že to tak "úplně" pravda není, naopak v roce 1918 to skončilo tak, jak prostě muselo. Staré mocnářství, obzvláště Rakušáci (především čeští Němci) a Uhři vyrobili hodně velký problém, když ze Slovanů vyrobili fakticky podlidi. Něco z mých studií k tomuto tématu je tady: http://vaclavik.net/article/default/26 a logický problém hned vedle: http://vaclavik.net/article/default/27

323499

12.01.2015 12:46

Kruhy na vodě

RE: Errata

jikjik 90.?.?.?

Trochu zjednodušeně řečeno: Je jen jediné náboženství: Atonův kult Boha Slunce. Judaizmus, křesťanství i islám jsou jen jeho reinkarnace a vše je to prakticky stejné. Vše ostatní jsou filozofické systémy, ale ne náboženství, tam pojem 'bůh' znamená něco úplně jiného.
"V jediného Boha věřiti budeš" jsou slova Achnatona a cestou, kterou se filozofický systém proměnil na nástroj zdůvodňující nadvládu jedněch nad druhými. Hodilo se to a tak to mocní propracovali a rozšířili po celém světě, stačí se podívat na křížové války a na křtění pohanů - ve vlastní krvi. Že tomu někde říkají tak a jinde jinak, je nepodstatné.

P.S.: Řekl jste o sobě víc, než si myslíte. [pláč]

324947

26.03.2015 08:46

Solženicin a Sacharov v SSSR – Soral a Dieudonne ve Francii

Solženicyn

jikjik 90.?.?.?

Solženicyn nejspíše založil svoji kariéru na vlastní chybě a darebáctví. Podle všeho byl za války dělostřeleckým důstojníkem a snad se jeho jednotka dostala do nějakého kotle. Solženicyn (snad) zazmatkoval a situaci zachraňoval jeho zástupce. Při vyšetřování se přišlo na nějaké další hříšky a tak jeho trest (8 let) nebyl proměněn na 2 měsíce u trestních oddílů, ale dostal tábor natvrdo. Měl "příliš naslouchat argumentům Wermachtu" a byl příliš "tolerantní k vlasovcům".
Takže legenda o nevinném Solženicynovi a zlém Stalinovi je také domeček z karet.

329874

23.04.2015 14:17

Oklamané Polsko (V)

RE: Konecne se nekdo zabyva pravdou proc zacala 2.svet.valka

jikjik 90.?.?.?

Zajímavá informace: 2. fronta nebyla otevřena proto, aby USA a Velká Británie osvobodily alespoň část Evropy, ale proto, že Stalin vydal předběžný souhlas s brettonwoodským systémem. Jim o zničení fašizmu vůbec nešlo.

331720

28.04.2015 11:43

Nesouhlasím se závěry pana Gilíka

RE: Dotaz na autora

jikjik 90.?.?.?

Sovětský svaz je svérázná historie. Právě dokončuji knihu o Stalinovi, z ní vyplývá mnohé. Slovy pana Čulíka „skutečnost je vždycky složitější“.

331963

30.04.2015 11:13

Oklamané Polsko (VI)

Kam se to zvrhla diskuze?

jikjik 90.?.?.?

Mám dojem, že nějakým pitomým směrem.

Jádro článku je přece o tom, že Velká Británie a Francie prostě nedodržely slovo a fakticky nahnaly Polsko do porážky. Ostatně ne poprvé. Jednoznačným cílem prostě bylo "nakrmit" Němce, aby se mohli vrhnout na SSSR. To za prvé a bez jakékoliv diskuze.

Za druhé huláni a tanky. To tak jednoduché nebude. Podle knihy A. Buškova Ledový trůn (kterou jsem nedávno přeložil a připravuji k vydání) si Poláci počínali asi docela slušně, ale blízko se nacházející německé oddíly zaútočily a Poláky převálcovali. Onu legendu, že vzali na koních tanky útokem prý pustil Goebbles, když napřed převlíkli pár mrtvol na poli a poslali tam jakéhosi amerického novináře.

A za třetí ten útěk polské generality. Nestudoval jsem, Poláky moc nemusím, chovali se o rok dříve dost hnusně, ale bez ohledu na vše ostatní se prostě a jednoduše polská modrá krev moc nepředvedla. A to se tady ani nepíše o tom, že během té krátké války polská armáda prováděla trestní operace ve své kolonii "Krasnorusku" a když polští důstojnící padli do sovětského zajetí, měli strach, aby se nedostali do rukou místních...

332091

06.05.2015 12:54

Epizoda 1. Bank of England

RE: Tak prečo to funguje ????

jikjik 90.?.?.?

Myslím, že nemáte pravdu. Ano, my nevíme, co si zvířata myslí, ale nemyslím, že jejich duševní pochody jsou moc odlišné od našich. A proto jejich schopnost ovládnout atomovou elektrárnu jsou spíše naším problémem jim to vysvětlit. S neandrtálco to je podobné, kromě toho: neandrtálci měli větší mozkovnu, než naši předci.

332418

22.05.2015 12:17

Epizoda 3. Atentát v Sarajevu (1)

Myslím, že není potřeba dělat věci příliš složité.

jikjik 90.?.?.?

Nehledal bych hned za vším britskou korunu, byť její špinavé prsty sahají daleko. Toto vidím na čistě vnitřní záležitost Rakouska-Uherska, viz http://vaclavik.net/article/default/27

333385

05.06.2015 08:29

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

pochybnost

jikjik 90.?.?.?

Prohlédl jsem si to video a moc se mi to nezdá. Menší atomová bomba by vybuchla jinak. Krátký ohromný záblesk a hřib až později. Neutronová bomba je ještě nepravděpodobnější. Toto bude nejspíš to, čemu se říká 'vakuová bomba'.

334070

17.06.2015 10:38

Jan Hus – sůl země

Subjektivní a objektivní

jikjik 90.?.?.?

Osobně se domnívám, že Husova smrt je politickou vraždou a problémem římskokatolického kléru. Ale v Čechách v té době byly velmi vážné problémy, které vyústily v těžkou krizi a revoluce byla logickým vyústěním.
Za zcela objektivní příčiny považuji církevní obročí, které v té době již velmi podvazovalo hospodářský život v Čechách a také 'přezrálý' feudalizmus.
Krize feudalizmu začala již dříve, 'vymření' Přemyslovců bylo takovým prvním příznakem - oni totiž v roce 1306 byli nejméně 2 mužští potomci z linie krále Přemysla I., kteří měli podle tehdejšího práva nárok na trůn. Ale šlechta (původně družina knížete) se časem zcela rozvolnila a jednotlivé šlechtické rody začaly vést zcela samostatnou politiku a nějaké království je vůbec nezajímalo (šlo pouze o vlastní prebendy). Jan Lucemburský v podstatě pouze vyvážel domácí občanskou válku za hranice a 'Karel IV.' ji skrýval do hávu své noblesnosti (viz tzv. 'lapkovské období').
Teprve Václav IV. fakticky někdy kolem roku 1400 s tím začal něco dělat a zahájil velkou reformu, která začala zakončovat feudalizmus a centralizovat moc. Hlavním pomocníkem se mu stal Jan Žižka a později začal asistovat (m.j. Dekret Kutnohorský) i Jan Hus. Fakticky zrušil dvojí právní řád (zlikvidoval německé zemské desky) a zablokoval německé (říšské) snahy o hegemonii v království Českém, čímž také omezil vývoz bohatství z Čech. Vražda Husa byla víceméně pouze trestem právě za toto.
Odpustky a vražda Jana Husa podle mého byly pouze subjektivní příčinou následné revoluce, objektivní byla krize feudalizmu a zátěž obročí. A fakticky ta revoluce začala již okolo roku 1400.
Církev o majetek začala přicházet ještě dříve. Z celkových ztrát do roku ~1450 o třetinu přišla do roku 1400 (prochlastala), o druhou třetinu přišla do roku 1415 (pokradla šlechta - do té doby vlastně jen katolická!) a po roce 1415 zbylá třetina (fakticky vypleněno vojsky) - na tom se půl na půl podíleli husité i katolíci. Takže husité se na zchudnutí církve podílejí tak asi šestinou.

334916

03.07.2015 09:02

Kobercové bombardování historie

RE: historia

jikjik 90.?.?.?

Budete se divit. Opravdoví velikáni dějin byli mimořádně dobrými lidmi, proto se stali velikány. Že kolem nich bylo často hodně mrtvých? Nebojte se, bez nich by tam mrtvých bylo podstatně více.
Člověk je stádní zvíře a stádo potřebuje svého vůdce. Nedělejte si iluze, žádná taková doba bez vlády nepřijde. Tedy přesněji řečeno přijít může, ale bude to tolik krve, že se Vám o tom nezdálo. A zase bude muset přijít někdo, kdo to dá do pořádku. Dějiny máme proto, abychom se poučili. Neboť kdo nezná chyby svých předků je nucen je opakovat.

335941

29.07.2015 11:45

Falšování historie kvůli agendám

Peníze jako důvod občanské války

jikjik 90.?.?.?

Zajímavý článek. Byly by dobré nějaké podrobnosti. Já jednu přidám:
Píši knihu o Stalinovi (možná bych tady mohl dát úryvky, bude-li zájem) a narazil jsem v té souvislosti (!) na zjištění, že Lincoln nejspíše nebyl obětí nějakých stoupenců Jihu, ale velkých bankéřů. Ale to již byl konec války a šlo o financování obnovy USA.

337275

08.12.2015 10:02

Devátý týden ruského zásahu v Sýrii: Říše vrací úder

NATO není teroristickou organizací teprve nyní.

jikjik 90.?.?.?

NATO se jako terorista projevilo nejpozději v Jugoslávii.

342892

08.01.2016 13:07

Židovská náboženství a vyhlídky na disent

Judaizmus jako další cestička amerických bankéřů

jikjik 90.?.?.?

Ne až tak bych souhlasil s autorem. Co se týče původu, tady je to pouze spekulace a já spekuluji jinak: Zakladatelem judaizmu je Achnaton alias Mojžíš a ten vzdělaný magor si judaizmus prostě vytvořil podle svých potřeb. Uměl jen nařizovat, tedy nařizoval a jako úlevu dal vyvolenost. On totiž hloupý nebyl.
Ale co se týče současnosti. Studium dějin 20. století mě vede k přesvědčení, že velcí bankéři nejprve prosadili vznik FEDu (1913) a potom hledali způsoby, jak uplatnit novou zkoncentrovanou moc. Posloužil jim k tomu Trockij, který měl ostatně na ně přímé vazby přes strýčka Životovského. Trockij pomohl bolševikům vyhrát, ale vlastně až tak moc ne, kromě řečnění byl nepoužitelný. Stalin však namísto jakési pitomé světové revoluce prosadil budování socializmu v jedné zemi a Trockij šel k šípku. Ovšem ještě předtím pomohl bankéřům získat íránská ropná pole (vznikla AIOC, později British petroleum). A když Trockého ze SSSR vyhostili, přišla sázka na hladomor a následné protibolševické povstání. Nevyšlo to a - přišel pitomec Hitler. Ani ten neuspěl a tak sázka šla na pátou kolonu - Chruščov, Bulganin, Ignatjev a asi i další. Ti dostali Stalina a Beriju do hrobu.
A, upřímně řečeno, celé sionistické hnutí přesně do tohoto schématu i do této doby zapadá jako pouhý další nástroj získávání kontroly, neboť (snad slovy Cézara) rozumný vojevůdce nesází pouze na jednu kartu...

344018

03.02.2016 10:25

Chtějí integrovat muslimy, neumějí integrovat vlastní občany

Vážení oba dva ...

jikjik 90.?.?.?

Je vidět, že oba patříte k té pravicové a pravdoláskařské lůze, co nás během pouhého čtvrtstoletí do toho hnoje dostala. Ministr I. David, pokud si pamatuji, na rozdíl od většiny politiků používal zdravý rozum. A má naprostou pravdu, že US globalizace prostřednictvím měkkých pravdoláskařů a tvrdé pravice tuto společnost zdevastovala. Souhlasím s tím, že naším ohromným problémem se stává ne-povinnost pracovat. Tito lidé jsou příští revoluce a to hodně krvavá. Pokud je tedy nepředběhnou 'migranti', když EU 'elity' se před US postavily do pozoru a přestaly hájit naše zájmy. Jedno lepší než druhé.
Vidím jedinou rozumnou možnost - vypadnout z NATO - i když i to bude hodně krvavé, ale alespoň to bude mít nějaké rozumné řešení.

345138

03.02.2016 10:44

Smrt komunisty

RE: Naivita autorky článku mě děsí

jikjik 90.?.?.?

Opatrně, motáte pitomosti.

1) Kníže Václav asi naletěl tím, že zaměstnal ve své kanceláři německého špióna (Podivena), ale zrádce asi nebyl. Jeho další kroky byly vedeny vědomím války s Jindřichem, jen se do toho nešťastně přimotaly spory s příbuznými, kteří Václavovu chybu chtěli řešit tím, že na knížecí stolec zasednou sami. Skončilo to vraždou Václava, ale vrahem nebyl Boleslav, ale některý z bratranců, snad jménem Radslav.

2) Co se týče komunistů, nemotejte zaměstnance Rotschildů (Trockého a ty, co mu naletěli) a lidi čestné, pracovité a přemýšlivé, jak je okolo sebe shromáždil Stalin. Existuje parafráze stalinizmu, která zní: "Dokážeme všechno!" Stalin právě vybudoval slávu svoji i SSSR na pečlivé spolupráci a zapojení všech lidí do práce. Lemplové to sice nevytrhli, ale alespoň neškodili a občas také alespoň trochu vypomohli. Pravice zatím dokázala jen zlikvidovat společenskou dělbu práce.

345139

26.05.2016 13:16

CIA spojuje George Sorose s teroristickými bombovými útoky

Neměli bychom zapomínat ani na rok 1968

jikjik 90.?.?.?

To je stejná režie, i tehdy tady byly organizovány politické atentáty zpoza oceánu, jen se je nepodařilo dotáhnout. A že by o tom chlapci z CIA nevěděli?

348876

06.01.2017 09:02

Cílem USA je rozbít Rusko pomocí závodů ve zbrojení

Uzbrojení SSSR

juvi 90.?.?.?

Ono to s tím uzbrojením SSSR nebude taková sláva. Svého času jsem se začal věnovat studiu Stalina a odtud se dostal až k hospodářské výkonnosti SSSR - která tedy byla udivující i po Stalinovi. Nakonec o tom píšu knihu, začala se zveřejňovat tady: http://leva-net.webnode.cz/tags/kniha Bůh synergi.... Sice k úvahám o uzbrojení je ještě daleko (píši o tom ve stati Teorie stalinizmu - viz obsah), ale již brzy tam budou záležitosti, které budou vysvětlovat, že s uzbrojením SSSR by to nebylo tak jednoduché.

354684

09.10.2017 08:14

Proč zůstáváme chudými příbuznými?

Kapitalizmus a jeho zákonitosti

juvi 90.?.?.?

Autor se snaží vysvětlit, že dříve jsme byli vyspělou zemí a v důsledku socializmu již nejsme. To je omyl. Je samozřejmě pravda, že vlastnictví trhů je největším zdrojem příjmů, ale jak poznamenává editor, toto bohatství s sebou nese ohromné problémy a ve svém důsledku je demoralizující. Kapitalizmus jako společenská formace živých organizmů je nepřirozený útvar a je to nestabilní systém. Kapitalizmus právě zakládá ovládnutí trhů (je založen na ovládnutí dopravních cest, především námořních), jenomže dalšími následky jsou nadměrná "merkantilizace" společnosti, v důsledku toho její demoralizace a rozklad. Průvodním jevem je občanská válka.
Ale k té relativní "chudobě". V prvé řadě my jsme byli a dosud jsme velmi bohatí, i když v důsledku kapitalizmu chudneme - všichni. Jenomže přece jenom naše "životní úroveň" (přesnějí konzumace hmotných statků) je skutečně nižší, než na "Západě". A dokonce nižší, než v Rakousku. Směrem k západu jsou příčinou lepší životní podmínky - kratší a mírnější zimy a podstatně větší úrodnost půdy, které vedly k vyšší hustotě obyvatelstva a důsledkem toho byla vyšší hustota společenské práce a tedy i větší dostupné bohatství. To je prostě ryze objektivní skutečnost.
Co se týče toho Rakouska, bylo by dobré si uvědomit, že Slované byli za Rakouska-Uherska ne sice podlidmi (takto přímo se to nenazývalo), ale obyvateli s omezenými možnostmi. Proto se třeba obyvatelé Rakouska za dob socializmu dožívali vyššího věku - to dožití určovaly ročníky z dob R-U. Doba života totiž záleží na kvalitě plodu a ten na výživě matky. K prodloužení celkové délky života v Československu mohlo dojít teprve tehdy, kdy ji začaly ovlivňovat teprve ročníky narozené v Československu a to ještě spíše až v polovině 30. let.
Takže ano, nemáme "životní úroveň Západu" a nikdy mít nebudeme, což bychom měli považovat ne za nevýhodu, ale výhodu. Myslím, že je na čase se začít bavit o omezení vlastnictví místních trhů - tento aspekt socializmu si zaslouží pečlivého studia.
Ještě poznámku nakonec: Je naším neštěstím, že vstupem do "vyspělé Evropy" jsme spadli do spolku přestárlých zemí a sami jsme začali nadměrně rychle stárnout směrem k hrobu. Nejen jednotlivů, ale i celé společnosti.

360415

18.10.2017 08:58

Prodat Ukrajinu a vyhnout se válce

realistický pohled

juvi 90.?.?.?

Toto na jednu stranu bohužel, na druhou bohudík vypadá velmi reálně. M. Zeman je sice tím nejlepším, co dnes může být prezidentem ČR, ale je to člověk pracující zcela v žoldu prozápadních mocenských struktur. To dokázal i v roce 1998, kdy krátce po zahájení bombardování Jugoslávie poklidně vstoupil do NATO.

360532

10.11.2017 11:29

Máme se obávat faktického řízení státu?

Přetížení liberalizmem

juvi 90.?.?.?

Tento článek mi mluví z duše. My opravdu velmi naléhavě potřebujeme se zbavit liberalizmu, ale naším velkým problémem je to, že jsme jím nyní přetíženi. I ti, kteří vidí spoustu problémů, si neuvědomují, že prostě musíme liberální přístupy opustit za každou cenu, dokonce i v případě, že by hrozil "Agrofert do každé rodiny". A Babiš, alespoň zatím, představuje cestu, která by mohla vést k celospolečenskému konsensu - on takovou politiku dělal již jako ministr financí. Bohužel sám je nejspíše vnitřně liberál a svůj úkol vidí právě v té obrodě liberalizmu. Jenomže ta je jen oddálením kolapsu. Bylo by potřeba ho upozornit na to, že existuje i tradiční společenský koncept, který je všem živým společenstvím na Zemi za ty miliardy let již vrozený.

360976

13.11.2017 07:04

Máme se obávat faktického řízení státu?

RE: Přetížení liberalizmem

juvi 90.?.?.?

Rád bych věřil, že se jedná jen o neznalost liberálního inteligenta. Ale podle toho, jak je to napsané jde buď o nějaké vlastní mindráčky, nebo demagogii. A tykání si laskavě strčte za klobouk. Stejně tak i povídání o "skutečných daňových poplatnících".
Ale pokud byste chtěl nějaké informace, zkuste si přečíst C. Sagana - Stíny zapomenutých předků. Liberalizmus je v příkrém rozporu s organizací společenství živých tvorů.

361018

13.11.2017 08:47

Máme se obávat faktického řízení státu?

RE: Přetížení liberalizmem

juvi 90.?.?.?

Otázka "svobody" je zmatečná. Slovy člověka, považovaného za komunistu, který ale ve skutečnosti již jen podle tohoto vyjádření byl konfuciánem a taoistou: "Svoboda je poznaná nutnost."
Teprve nástup liberalizmu vedl k zotročení a teprve tímto okamžikem se svoboda stala společenským tématem. Protože zotročení předcházelo narušení mravního kodexu bohatými jedinci (společenskými elitami), kteří následně nechali vytvořit celou ideologii, legalizující jejich amorální jednání - liberální filozofii.
U nás se liberalizace prosadila za Habsburků. Tehdy nastal rozvrat tradiční společnosti - jehož vyjádřením byla Třicetiletá válka. Obyvatelstvo Českého království se snížilo NA (asi) třetinu. Ztráty obyvatelstva se nevztahovaly jen k válce, ale proběhly v širším časovém obzoru jako následek změny chování společenských elit a postupnému vytěsňování celých společenských vrstev mimo společnost - za účasti argumentu "ekonomické efektivity". Elity se chovaly tržně a fakticky pokradly půdu. Rozpadly se občiny a zaniklo společenské pojištění, které představovaly. Houfně pomřely sirotky, vdovy, váleční invalidé a prostě jen staří, kteří z jakéhokoliv důvodu zůstali bez dětí. Právě Habsburkové se s tím pokoušeli bojovat, ale liberalizmus již natolik ovládl elity, že to k ničemu nevedlo. Elity si dokázaly v nařízeních panovníka vybrat jen to, co se jim právě hodilo. Panovníci té doby byly v lidu krajně neoblíbeni a následkem toho je renomé Habsburků dodnes mezi lidem velmi nízké.
Já sám jsem také byl tradiční liberál. Jenomže jsem zjistil, že lidé v klasické feudální společnosti až tak moc omezeni nebyli. Omezení byla především praktického rázu - vazba na majetek, placení daní apod. Z tohoto pohledu bylo nežádoucí soukromé vlastnictví půdy, protože to by podstatně omezovalo možnost rolníků se stěhovat a případně změnit profesi. Proto nemovitosti obhospodařovaly občiny, které tím dávaly svým členům svobodu. Za 1. nevolnictví došlo k omezení pohybu rolníků - ale to prosadily právě ty liberalizované elity, to již nebyla tradiční společnost. Svobodu mravní kodex neomezuje. Co se týče podřízení, mravní kodex ustanovuje právě to "kopné právo". Tedy ustanovuje povinnost se dohodnout - která se vztahuje na všechny - každého jednotlivce i celou společnost. Kromě toho mravní kodex je i základním prostředkem osobní duševní hygieny.
Mravním kodexem se řídí všichni živí tvorové na této Zemi a velmi pravděpodobně i jinde (viz Stíny zapomenutých předků). Včely (a zkuste mi tvrdit, že včelstvu vládne královna - je to blbost), psi, koně ... a samozřejmě za normálních okolností i lidé. Jenomže dnes zavládl vulgární liberalizmus s plnými "ústy" svobody, kterou přesně tato ideologie likviduje - a rozvrací státy, obce, rodiny i jednotlivce. Liberalizmu se musíme zbavit čistě jen proto, abychom mohli sami přežít.

361020

02.03.2018 10:24

Kdo jsou „drážďanští řezníci“

Velcí řezníci

jik 90.?.?.?

Když jsem se svého času začal zabývat Stalinem, jako jednu z prvních věcí, co jsem udělal, byl jakýsi žebříček největších vrahů v dějinách lidstva. Po mnoha korekturách jeho poslední verze vypadá přibližně takto (v rozsahu mých zcela jistě omezených znalostí dějepisu) :
1. Churchill
2. královna Viktorie
3. Hitler
4. Hirohito
5. Čankajšek

Potom tam je celá řada dalších, kteří měli tu 'smůlu', že nevládli dosti velkým krajem, aby dosáhli na výše uvedené, nebo šlo o celé skupiny, takže nelze až tak dobře pojmenovat anebo jsou staršího data, kdy nebylo tolik lidí. Sem v prvé řadě musím uvést britskou diplomacii jako celek, podobně polskou šlechtu (Beck, Sikorski ale nejen oni), Viléma II., Mikuláše II., ale i Gorbačova, Jelcina, Regana, krvavou Madlu, H. Kohla a spousty dalších. Kupodivu mezi nimi chybí Stalin, Lenin a snad i Mao. Ze starších tam patří zcela jistě Jindřich VIII. a jeho dcera královna Alžběta, původní ruští Romanovci a jejich spojenci, Ferdinand I. Habsburský a vlastně všechno, co představovalo liberalizaci lidské společnosti.

Pokud přejdu o patro níž, do roviny zodpovědných vojevůdců, tak tam zcela jasně musím zařadit všechny německé velitele (od Haldera, přes Bocka, Keitela... až po Mansteina i Modela - protože přistoupili na vyčišťovací válku proti Slovanům. Do úplně stejné skupiny musím také zařadit údajnou vojevůdcovskou 'hvězdu' SSSR - Žukova a u něj nesmí chybět Chruščov - který sice při svém nástupu k moci povraždil jen 'poměrně málo' lidí, ale za velké čistky a války si to vynahradil. Bombarďák Harris je bez diskuze, on vlastně pokračoval v bombardování, i když věděl, že to nemá vojenský smysl.

Také by nebylo od věci sestavit opačný žebříček - lidí, kteří zachránili nejvíce lidí. Zcela určitě by mu s ohromným náskokem vévodil Stalin. Jemu ostatně za svoji existenci vděčíme i my - dokonce jako celý národ. Já osobně odhaduji, že zachránil přes 100 mil. lidí, z toho několik desítek miliónů za hranicemi SSSR.
Další jména na něm by nejspíše byla Lenin a nejspíše dost vysoko i Čingischán. Dále v tomto seznamu bude i Bismarck a 'v plusu' kupodivu asi i Napoleon. Dějepis především posledních 2-3 století potřebuje přepsat.

362841

05.03.2018 08:39

Kdo jsou „drážďanští řezníci“

RE: Velcí řezníci

jik 90.?.?.?

Nadhodil jsem hodně provokativní příspěvek – a tak teď trochu generálně odpovím na některé poznámky:
Co se týče západních kolonizátorů v Indii – to alespoň částečně zahrnuji pod královnu Viktorii (podobně i Čína).
Belgický král Leopold II., konkvistadoři, … - přiznávám se, že neznám zdaleka všechno.
Lenin a jeho příkaz o vyvraždění miliónů – prosím, uveďte, o jaký dokument jde. Neznám. Kdyby Stalin nechal povraždit 40 mil. lidí (ze ~170mil.), tak by jich bylo před válkou bylo ~130mil, po válce v roce 1945 ~110mil. … a jak jich potom v roce 1960 podle odhalitele ‚stalinských zločinů‘ Chruščova mohlo být ~200 mil.? Ty strašné počty obětí fungují pouze tehdy, když se přestane logicky myslet.
Zohlednit technologické možnosti, počet lidí… nějak jednak nevidím rozumnou metodiku, druhak ani důvod se něčemu takovému věnovat. Co se týče Čingischána, s ním je to jako se Stalinem, i ty uváděné počty jsou podobné. Přitom Čingischán vlastně válčil tehdy, když jeho ‚partneři‘ nedodrželi závazky. Čingischán tak vlastně vytvořil mezinárodní právo, tedy určitou zodpovědnost panovníků za uzavřené závazky. Díky tomu za jeho působení poklesla četnost válek. To je jeho jeho plus. Co se týče Maa, jím jsem se nezabývat, ale pozoroval jsem určitou podobnost se záležitostmi okolo Stalina. Proto mám podezření, že to s těmi ‚jeho‘ mrtvými bude podobné. No, a Stalin vystoupal nahoru především proto, že dělal vše pro odvrácení hladomoru a války a dokázal vybudovat prosperující stát. U Lenina je to těžší, ale ‚jeho‘ hříchy jsou spíše dílem těch, co za něj mluvili v jeho nemoci (Sverdlov, Rykov, Kameněv), ostatně i 'jeho' podpisy jsou často dílem autografu. Trockij je samozřejmě jiná liga. Jinak co se týče toho, kterého Rusové píší So-Lže-Nicyn, to raději nebudu komentovat. Stačí si přečíst jeho vlastní předmluvu k Souostroví Gulag, kde otevřeně píše, že si bere právo si vymýšlet…

Nakonec v tom svém žebříčku mám jednu velkou chybu: Na první místo by asi měli přijít bankéři Rothschildové s Rockeffelery, Morgany a dalšími. Za nimi dlouho nic a pak teprve ti další. Ale já ho naposledy sestavoval tehdy, když jsem si myslel, že to jsou sprosté pomluvy.

362877

S takovými soudy bych byl velmi opatrný. Bilak byl opravdu špička a v lednu 1968 byl ve funkci 2. tajemníka ÚV KSS (ale fakticky konal práci i 1. tajemníka - právě Dubčeka).
A co se týče zaostávání socialistického bloku - to je důsledek konání ještě většího trouby, než byl Dubček - Chruščov.
K Vašim snahám vidět tady v roce 1968 válku mohu jen napsat, že díky SSSR a dalším spojencům jsme ji byli ušetřeni. Nevím, kolik je Vám roků, ale být této války s velkou pravděpodobností byste dnes takové pitomosti nepsal. Buď proto, že byste nepřežil, nebo že byste se ani nenarodil a pokud byste přežil, litoval byste, že k té válce došlo a proklínal viníky. Emigrace mozků ... hlavně inteligence, která chtěla liberalizovat společnost - i právě za cenu války.

364509

Máte pravdu - Češi jsou (zvláště s ohledem na rok 1968) hodně arogantní. Ono to je asi tím, že tenkrát tak ve velké skočili na lep. Vlastně zdaleka ne všichni, ale bohužel především ti, které je hodně slyšet - 'inteligence'. (Pamatuji ze 70. let, že na venkově ve středních Čechách jasně převažoval názor, že SSSR nás v roce 1968 zachránil - ale už na malých městech to křiklouni přeřvali.) A k těm viníkům roku 1968: samozřejmě Dubček, ale nevynechal bych ani Smrkovského (chtěl být 1. tajemníkem, ale zřejmě pro vlastní mravní prohřešky z roku 1945 se mu to nepovedlo), Kriegel (rádoby jediný pevný, ale 'stará Novotného struktůra', která se začala ohánět novými hesly). Ti všichni měli být souzeni pro vlastizradu. K nim příslušeli další, hlavně Šik (jeho 'ekonomické reformy' byly nesmyslné, jen likvidovaly hospodářství). A dalo by se pokračovat i dalšími, ono nakonec člověka nemůže napadnout nic jiného, než že to mělo pečlivou režii.

364512

Milej pane, nějak nejsem schopen pochopit, co vlastně chcete říci. Že jsme v ... je naprosto jasné, ale tady jste se opřel asi do jediného, kdo svého času mohl něco rozumného udělat. Bohužel m.j. pro nános pomluv nedostal možnost. Asi tak to je.
Co se týče tzv. zvacího dopisu, je to podstatně složitější, než se Vám zdá. Je zde jeden dopis - který ale nikdo nezmiňuje - napsal ho Dubček - a ten byl vybaven mocí. V případě Bilaka (který věděl o Dubčekově dopisu) není vůbec jasné, proč by to dělal, když si navíc byl vědom toho, že jednak na to nemá moc, jednak je to politická sebevražda. Takže to je s pravděpodobností hraničící s jistotou falzifikát. Další k tomu ani nebudu otevírat. Bilak je opravdu pomlouván z jediného důvodu, a to proto, že jako asi jediný měl na to dát to tady do pořádku.

364653

Černobyl jsem měl jako pracovní náplň ještě za starých časů. Takže (po letech a z paměti): Jednalo se o havárii během odstavování reaktoru, když zkušebně chtěli zajistit zásobování elektrárny z dobíhajícího turbogenerátoru. Jenomže
1) Dispečink jim posunul začátek odstavení o 8 hodin (tedy na další - nepřipravenou směnu).
2) Pro zaostávání za reaktory VVER konstruktéři reaktorů RBMK 'vylepšovali' parametry tím, že snižovali povinnou zásobu reaktivity. To za běžných provozních stavů ještě nemusí být kritické, ale v přechodových stavech byl průšvih. Konkrétně se objevilo něco, co nikdo na elektrárně nepředpokládal - tzv. 'kladný dutinový koeficient reaktivity' - který zapůsobil během zajíždění havarijních tyčí - velice krátce (řádově milisekundy), ale zvýšil reaktivitu ve chvíli, kdy ji havarijní tyče měly snižovat. Toto darebáctví konstrukční kanceláře navíc pro pitomce Gorbyho přikryl i Západ - nikdo nehnal konstruktéry k zodpovědnosti, vše odnesl hlavní inženýr elektrárny (který o tom nemohl vědět).
Tolik k Černobylu. Obecněji: Jaderné havárie mohou nastat, ale že se stane s pravděpodobností 80% do roku 2020 je pitomost. Podobně by bylo správné napsat, že těch 30 let je projektovaná životnost, pro kterou se vyhodnocuje návratnost elektrárny, skutečná životnost závisí na tom, jak se k tomu chová obsluha. Jinak jak sovětské, tak i francouzské elektrárny jsou v tomto pořadí nejlepší na světě, nějak se mi nezdá, že by Doel, nebo Tihange byly v tak špatném stavu. To spíše zase někteří blbnou. A to tedy pořádně, protože ve zprávě MAAE k dopadům Černobylu bylo doslova napsáno, že nejvážnější zdravotní následky způsobila hysterie a konzumace jódových tablet. A jen tak mimochodem, v USA se před nedávnem rozpadl palivový cyklus a převzal jej ruský TVEL - tedy dnes to palivo Westingouse již zase bude ruské...
Kromě toho: Asi víte, že v SSSR byla jaderná střelnice poblíž Semipalatinska. Ale jestlipak víte i to, že poblíž střelnice bylo město Kurčatov, kde v té době žilo asi 20000 lidí a ty výbuchy probíhaly v atmosféře s četností zhruba co měsíc zhruba 45-60 km od toho města? Ti lidé to prostě museli vidět, ale žádné masívní zdravotní komplikace nenastaly. Podobně i Černobyl - lidé hystericky utekli, ale krajina žije dál, naopak se vzpamatovala. Z radioaktivity se prostě stal velký strašák.

365565

No..., o ukrajinských hlavicích nic nevím. Pochybuji, že to v pořádku není, protože to bylo to tzv. "Budapešťské memorandum". Kromě toho tehdy ještě nikdo netušil, že US budou s Ukrouši velký kámoš, tak to hlídali i Amíci. Co se týče Černobylu, tak ano, původně kanálové reaktory (pozdější RBMK) v první řadě vyráběly plutonium. Ale v době RBMK byl zájem již jen čistě elektrický ... a hospodářský - na to to dojelo. Již tenkrát měly VVER 2x větší vyhoření, než RBMK a cena za uložení již rozhodovala o palivových nákladech - levnější neobohacené palivo to již nemohlo zvrátit. 20000 mrtvých záklaďáků? Pitomost, mrtvých byly asi 3 desítky především hasičů a pár techniků na elektrárně, kteří byli zrovna poblíž reaktoru. Nebyl důvod, aby se kolem toho motalo víc lidí. Vojenská technika - že by plutonium "těžili" přímo na elektrárně? To hulíte dobrej matroš. Co se týče TVEL - USA totiž donedávna obohacoval na difůzních membránách a odstředivky jim pořád nešly. A najednou zestárla i ta difůzní technologie a oni pořád neměli nic nového. Tak to (myslím loni) zabalili a Westinghouse udělal dohodu s TVEL. Kuriozita - USA nejsou schopné vyrobit vlastní jaderné palivo - to už je opravdu obr na hliněných nohou. O kom se toto říká?

365613

29.08.2018 13:59

Rasistické úvahy nad polygenní dědičností

Nekorektně: IQ testy jsou na hovno

juvi 90.?.?.?

Ten obrázek nemá smysl. IQ testy představují určité sady dotazů, na které lépe odpoví lidé západní technické společnosti. A vůbec tím není řečeno, jaká je schopnost lidí se správně rozhodovat - tedy projevit 'inteligenci'. Jednoduchým důkazem je vlastně i tento článek, který je reakcí na nesmyslnou migraci do Evropy: Pokud by lidé 'Západu' byli skutečně tak inteligentní - a tak dobře se rozhodovali, nikdy by něco takového nepřipustili. Zatím, dovolím si tvrdit, co krok západoevropské civilizace (ke které ovšem z řady důvodů nepatříme) během posledních desetiletí, to zhovadilost vedoucí do propasti. (Bohužel se snažíme tvrdit, že k ní patříme a tak nás také táhnou s sebou.)

366195

06.08.2020 08:50

Ludvík Svoboda – najlepší prezident v histórii Československa

RE: To jsou mi veci, tydlety veci!

Šifrin 90.?.?.?

Slánského do toho nemíchejte. To bude jiná záležitost. Dodávky zbraní - na jiné místo, než bylo místo určení. A vezlo se jich v tom dost. Ani Stalina do toho nemíchejte. Tomu všechny tyto čistky šly krkem, viz třeba V. Bilak Až po mé smrti.

381005

06.08.2020 12:54

Ludvík Svoboda – najlepší prezident v histórii Československa

RE: Skutečný generál

Šifrin 90.?.?.?

Toto asi pravda není - v době zvolení k tomu totiž (alespoň navenek) nebyl důvod. Myslím, že se jednalo o čistě vykalkulovaný populistický krok "budovatelů" "pražského jara", kteří si mysleli, že Ludvík Svoboda bude snadno manipulovatelnou loutkou. Nejspíše to byla součást celého souboru akcí, které měly definitivně zlikvidovat suverenitu Československa. Já osobně si ostatně nemyslím, že v době, kdy Dubček byl 1. tajemníkem ÚV KSČ, bylo Československo suverénním státem.

381015

06.08.2020 16:24

Ludvík Svoboda – najlepší prezident v histórii Československa

RE: Přemýšlím nad

Šifrin 90.?.?.?

Opakujete se a navíc s naprostými pitomostmi. To, na co se odkazujete, je zcela zcestný blábol - prostě nevíte o té dávné - a nijak ideální době - vůbec nic. Ale v každém případě to byla úplně jiná společnost, s určitými "svatými" hodnotami - a následkem toho ve své povaze úplně jiná. Co se týče svobody - to není nic jiného, než osvobození od mravního zákona - a to je klíč a jádro pudla současných problémů - gigantických problémů. Co se týče diktatury - ta dnešní "demokratická" hrůza je podstatně horší společnost - ve skutečnosti jsme ztratili jak svobodu, tak i suverenitu - ale hlavně se tato společnost dostala do stavu postupného rozkladu. Zkuste se podívat na http://pospolne.cz. Tam můžete najít nějaké základy těch společenských rozdílů. Další budou v knihách Manipulace vědomí (vydám snad na konci roku), a Sovětská civilizace (2021, 2022).

381025

06.10.2020 11:42

Matematika a koronavirus

Poznámka

jik 90.?.?.?

O tom, že žádná metoda není zcela spolehlivá, není vůbec žádná diskuze. Nepřesnost je vždy - tomu se prostě nelze vyhnout. Stejně jako se nelze vyhnout různým přechodovým stavům, které daná zkouška vyhodnotí různě. Proto 'kvantitativní' vyhodnocení nemá příliš smysl. Smysl má sledovat vývoj - při nezměněných postupech - aby systematická chyba zůstávala stejná.
Ale bylo by dobré si uvědomit - a myslím, že pod tlakem majnstrýmu se na to zapomíná i tady: COVID je s největší pravděpodobností výtvor (amerických) vojenských laboratoří a s ohledem na určitou neobvyklost chování této zrůdy (1. zřejmě obtížná identifikace lymfocyty a následná malá tvorba protilátek, které jsou také neobvykle málo účinné; 2. na RNK virus pomalá mutace) je třeba, abychom byli velmi opatrní. Sice trochu znám matematiku, ale nejsa mikrobiolog a neznaje, jaká sekvence RNK se vlastně hledají, si vůbec nedovolím kritizovat současná nařízení a doporučení ministerstva zdravotnictví.
Myslím, že je potřeba si také uvědomit povahu a vlastnosti člověka, který je v čele vlády. Babiš je člověk, u kterého vše musí 'šlapat' - jinak by se AGROFERTu nestal velký a úspěšný podnik. Babiš může být nepříjemný při tvrdém jednání - ale jeho zájmem je FUNKČNOST. On se proto rozhoduje čistě pragmaticky (třebaže je bohužel pod příliš velkým tlakem 'demobloku'). Ale prostě pokud v dané chvíli je kritické zdravotnictví, on vyvíjí velký tlak na jeho rozumné fungování. Z jeho povahy také vyplývá, že filozofii společnosti a zavedené zvyky změnit nemůže a ani se o to nesnaží. Pod jeho dozorem začal vcelku rozumně pracovat i Hamáček - a to je co říct. Ale představte si v jeho pozici vyloženě zideologizované, nepevné a v žádném případě ne tahouny: Fialu, Stanjuru, Pekarovou-Adamovou, Hřiba, Gazdíka, Rakušana, Mináře a jim podobné. To bych se potom opravdu začal obávat, že postupy určené ke zvládnutí (ať už skutečných, nebo potenciálních) průšvihů, by se začaly řešit pouze v ideologické rovině a potom by skutečně stálo za to velmi pečlivě rozebírat jejich kroky. Dovolím si tvrdit, že navenek by vlastně nedělali nic (mnohým by se to zpočátku líbilo) a pod tím by zařídili spoustu špinavostí. Pasuje na ně pořekadlo 'nahoře huj a dole fuj'.

382697

08.06.2021 08:44

Západ připravuje Námořnictvo RF o strategickou základnu v Africe

Prohra - ale koho?

Šifrin 90.?.?.?

Je to samozřejmě prohra a především v budoucnosti. Ale osobně si myslím, že je to především prohra Ruska a ukázka jeho omezenosti ve smyslu schémat uvažování jeho mocenských struktur. Putin na jedné straně odvrátil rozvrat a získal ohromnou podporu lidu, ale sotva se Rusko trochu ustálilo, vede jeho vláda (pod Putinovým vedením) k jedné strategické prohře za druhou, při občasných taktických vítězstvích. Rusko (a nepřímo i my) potřebuje, aby v Rusku k moci přišel někdo s rozumným chápáním ruského miru, světa okolo i událostí - a každý další den mě stále více přesvědčuje, že Putin to není. Putin je skvělý taktik zvládající uchopit okolo prolétající příležitost, ale slepý k podstatným jevům - a především doma. Rusko prostě musí vést někdo, kdo žije ruským mirem a kdo ho upevní. Zatím ho Putin dlouhá léta jen rozkládá. Zde máme jen další případ, kdy se vkládaly plané naděje do cizích končin, které prostě ovládají jiní. Tentokrát se zase taktické vítězství mění na porážku - a to spíše zase strategickou.

389277

08.06.2021 12:31

Západ připravuje Námořnictvo RF o strategickou základnu v Africe

RE: Prohra - ale koho?

Šifrin 90.?.?.?

Stalina s tím nesrovnávejte. Ten samozřejmě dělal chyby (tato ještě zdaleka nebyla největší), ale celkově byl daleko v plusu.

389283

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 70 čtenářů částkou 11 342 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,26 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
29,75 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,20 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 737,00 Kč
1 unce stříbra
576,29 Kč
Bitcoin
826 174,78 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?