Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 13 příspěveků, 2 různá jména: Sugar, VojtaIL.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.01.2015 00:19

Rok 2015 – pohyb finančního světa se zrychluje

RE: Příčina všeho zla

VojtaIL 84.?.?.?

> Příčina všeho zla je nenasytnost největších boháčů ...

Pan Kamprad je druhý nejbohatší Evropan. Je vlastníkem řetězce IKEA. Zaměstnává v něm přes 100 tisíc lidí. A jeho majetek stále roste. Zkuste mě přesvědčit o tom, že on je ta Vaše "příčina všeho zla". [mrknutí jedním okem]

Případně to můžete zkusit s panem Jančurou a jeho Student agency. [velký smích]

326010

29.01.2015 13:59

Rok 2015 – pohyb finančního světa se zrychluje

RE: Příčina všeho zla

VojtaIL 84.?.?.?

Zajímavý názor, pane Martene264. Na jedné straně tedy soudíte, že technologický pokrok

> je drtivý pro většinu prostých řemeslníků, neboť většina lačných zákazníků ... místo podpory domácí pracovní síly raději volí "levnější" nákup.

A obviňujete největší průmyslové osvícence z toho, že zavedením sériové výroby zlikvidovali (údajně) daleko kvalitnější řemeslnou či manufakturní výrobu.

Opravdu soudíte, že nejluxusnější manufakturně vyráběná auta z první poloviny minulého století (např. Morgan) jsou kvalitnější a tedy i spolehlivější, než současné sériové Toyoty? Cha, cha.

V jiném svém příspěvku tvrdíte
> co je na tom, že technika jde kupředu tak špatného? Docela bych ocenil, když bych po nastoupení do auta řekl kam chci jet, pustil si hudbu a pak vystoupil. Bez obav z kolize nebo ztráty směru cesty.

A co s miliony nezaměstnaných taxikářů, řidičů autobusů, kamionů, strojvůdců, ... ? Těch nelitujete?

Jak to tedy s tím pokrokem je? Škodí lidem či prospívá? [mrknutí jedním okem]

326029

01.03.2015 13:57

Zničení "idolů" v Muzeu Mosulu

RE: Co tam vlastně zničili?

VojtaIL 84.?.?.?

Děkuji pane Siddure. Za Váš komentář. Mnohokrát jsem zde už varoval před stupiditou iracionální víry. A vy nám ji předvádíte v "plné kráse". Jak? Názorně totiž ukazujete, kterak Vám Vaše víra brání uvěřit tomu, co vidíte na vlastní oči.

328010

02.03.2015 14:57

Kdo šíří pro-ruskou propagandu?

RE: A chýba tam zásadný veb

VojtaIL 84.?.?.?

Teorie KSB ani DVTR nelze převést do reálného života, pane Dušane. Proč? Ze stejného důvodu, proč se ani v ohromném měřítku skupiny zemí tzv. socialistického bloku (SSSR, ČLR, KLDR, ČSSR, ...) nepodařila převést do reálného života ideologie komunismu. Uměl byste odhadnout, proč? [smích]

328091

03.03.2015 13:25

Kdo šíří pro-ruskou propagandu?

RE: A chýba tam zásadný veb

VojtaIL 84.?.?.?

Čo chápete VojtaIL pod "ideológiou komunizmu"? Upozorňujem, že ak myslíte marxizmus, ten sa s komunizmom podstatou vzájomne vylučuje.

Zajímavý názor, pane Udo1. Proč? Já totiž nalézám podstatu komunistické ideologie v díle s titulem Komunistický manifest. Ten vypracovali Karel Marx a Bedřich Engels (1848) jako teoretický a praktický program komunistické strany. Obávám se, že před tímto datem nebyla myšlenka komunismu (s jeho zespolečenštěním majetku a třídním bojem) nikým propagovaná.

Fakt, že později se Marx věnoval téměř výhradně Kapitálu (ač sám nikdy žádný nevytvořil, nevlastnil, ba dokonce ani nespravoval), považuji za poměrně úsměvný. A to je také důvod, proč byla Marxova ekonomie (pracovní teorie hodnoty) vyvrácena ještě za jeho života. A protože na marxistické ekonomii komunismus stojí, jsou obě stavby stejně "hodnotné". Stojí na písku.

A že by měl ateistický Marxismus cokoliv společného s náboženskými báchorkami z Tóry? Dle níž Stvořitel uplácal Adama i s jeho prsními bradavkami (k čemu asi měly sloužit?) a jeho pohlavními orgány (k čemu měly sloužit ony v době, kdy Eva ještě nebyla v plánu?). To mi přijde už hodně přitažené za vlasy.

K tomu co chci. Už jsem to zde naznačil mnohokrát. Chci SVOBODU. Chci svobodně rozhodovat o tom, jak naložím s tím, co vytvořím svou vlastní prací. Tedy s vlastními penězi. Nebráním se tomu, solidárně se podílet na zdravotním, sociálním, školském, policejním, armádním a dalších nezbytných státních systémech. ALE! Jen účelně. Zásadně odmítám financovat svými daněmi „okasní koupě“ akcií pana Grosse, výjimečné odměny paní Nagyové-Nečasové, blahobyt celoživotně nicnedělajích etnik, dotace pro dlouhodobě prodělečné státní podniky včetně mnohamilionových odměn jejich neschopných ředitelů, všechny typy tunelů od Opencard až po Blanku, atd. Jak prosté, že?

Stačí to jako přijetí ruky?

Navíc. Zlo není odklon od optima. Proč? Je známo, že teplota okolního vesmíru celou dobu od velkého třesku klesá. Která teplota vesmíru je optimální? Třeba ta přede dvěma miliardami let? Tedy od té doby probíhá v celém známém vesmíru ZLO? Nesmysl, že?

ZLO je devastace hodnot. Opět velmi prosté. A protože my lidé vzýváme různé hodnoty, vnímáme i ZLO různě. Co bylo absolutním zlem pro 100 tisíc obětí Hirošimy, to je absolutním dobrem pro milion životů, které by byly obětovány při absenci jaderných úderů a nezbytné námořní invazi spojenců na Japonské ostrovy. Co myslíte. Ano nebo jo? [mrknutí jedním okem]

328158

04.03.2015 14:15

Podíl vzdělání na genocidě lidstva

RE: Tak nějak nevím

VojtaIL 84.?.?.?

> ti, kteří se rozhodli lidstvo použít, zneužít a využít jako surovinu ...

Už několikrát jsem se zde tázal, paní Moiry, kdo jsou to TI. Z pojmenování "ti" je mi jasné, že musí jít o skupinu lidí. Z vlastní praxe vím, že každá skupina, která chce společně něčeho dosáhnout, musí mít:

- přesně definovaný CÍL, čeho chce dosáhnout (např. podnikatelský záměr),
- promyšlené metody a postupy, jak žádoucího CÍLE dosáhnout (příklad viz církve),
- hierarchickou organizační strukturu (podobnou armádní),
- spravedlivý motivační systém (viz např. Baťa),
- jednoho vůdce, který rychle a správně rozhoduje, přiděluje úkoly, motivuje celý tým a kontroluje plnění úkolů,
- dobrý informační a komunikační systém s rychlou zpětnou vazbou k vůdci,
- ...

Vy zřejmě paní Moiry důvěrně znáte "ti". Můžete nám o nich sdělit něco bližšího? Třeba jméno jejich vůdce? [mrknutí jedním okem]

328243

Pan Nový Vám rozšlapává "košíček" Vaší víry, pane Robote? Víry ve svatou nevinnost Rusů? V neškodnost šovinistického velikášství a imperiálních ambicí jejich vůdců (cary počínaje a Putinem konče)?

A protože jeho argumenty nedokážete vyvrátit žádnými silnějšími, zmohl jste se jen na obligátní slabošské nadávky. To je typická reakce iracionální víry. Bohužel.

328484

Máte pravdu pane Antiseptiku. Opravdu věřím, že jediným racionálním regulátorem lidských ekonomických vztahů je svobodný trh. Proč tomu věřím? Protože historie nás už nesčíslněkrát poučila o tom, že souhrnná inteligence účastníků trhu vždy a všude vysoko převyšuje inteligenci i toho nejgeniálnějšího regulátora. A zkuste mě přesvědčit o opaku.

Jak? Tak, že zde uvedete konkrétní jméno geniálního regulátora (vládce, diktátora, vůdce rady moudrých, ...), který nějakými mimimotržními metodami zařídil ve své zemi blahobyt pro všechny její občany. Kdo, kde a kdy? Neumíte-li ovšem odpovědět, jsou Vaše posměšky na vrub mé víry jen dětinským dupáním nožkou. [smích]

328495

Souhlasím se všemi, pánové. A to v otázce existence stoprocentně svobodného trhu. Takový samozřejmě neexistuje. Ani já jsem nic takového netvrdil. Říkám jen, že nejlepším regulátorem ekonomických vztahů mezi lidmi je trh.

U všech vašich nářků nad nedostatkem svobodného trhu mám však dojem, že pojmu "trh" příliš nerozumíte. Je-li tedy dle vás veškerý trh (nějakými JIMI) pokřiven, dovolím si vypsat zde několik částí ze segmentu trhu služeb. A vy mi objasněte, která zmíněná tržní část je JIMI nejpokřivenější.

Služby kominíků, pneuservisů, pánských krejčích, zubařů, autodopravců, programátorů, čistíren oděvů, stavebních projektantů, strojních čističů koberců, soudních znalců, autoklempířů, sklenářů, kadeřníků, instalatérů, fitness trenérů, malířů pokojů, pohřebnictví, oprav obuvi, autoelektrikářů, stavebních klempířů, burzovních makléřů, soukromých školek, advokátů, ostrahy, plastických chirurgů, autoservisů, obkladačů, očních chirurgů, ... Tak schválně. Která uvedená část z trhu služeb je tak strašlivě nesvobodná?

Vůbec si netroufnu popisovat zde trh práce. Na seznam povolání by mi nestačily ani dva standardní příspěvky. Uměl by někdo z Vás říci, která část ze segmentu trhu práce je nesvobodná? A přidat příklad třeba ze segmentu trhu bankovních a pojišťovacích produktů? Z kapitálových a finančních trhů? Z trhu výrobních prostředků? Z trhu volnočasových aktivit?

Konec konců ani na trhu běžných potravin (maso, brambory, mléčné produkty, pečivo, uzeniny, ovoce, zelenina, med, ...) nevidím žádný nepřekonatelný problém. Všechno si v podstatě mohu koupit na farmářských trzích přímo od výrobců. Nebo snad ne?

Takže ještě jednou. Doložte svůj pláč nad naším údajně nesvobodným trhem nějakým konkrétním příkladem, pánové. A to takovým, který má na váš život významný či nedej přírodo přímo devastující dopad. [chechtot]

328604

Nepřesvědčil jste mě, pane Ppppp. Nepřišel jste ani s jediným příkladem, kdy Vás dnešní (údajně nesvobodný) trh něčím výrazně omezuje či snad dokonce ohrožuje. A teď myslím něčím opravdu důležitým. Zavináče k životním nezbytnostem nepočítám. [mrknutí jedním okem]

Pamatuji, kdy u nás vysokoškolský profesor (právník, špičkový umělec, lékař, ...) nesměl vykonávat žádnou kvalifikovanou práci jen proto, že nebyl ochoten ohnout hřbet před normalizačními komunisty a nesouhlasil s ruskou okupací. Slušnou práci nedostala ani jeho manželka. Jejich děti nesměly studovat, rodina nesměla emigrovat. To bylo pane Ppppp skutečné pokřivení trhu, které ničilo životy statisíců lidí. Proti tomu jsou Vámi popisované "současné bolístky" svobodného trhu naprostými malichernostmi.

328689

13.03.2015 14:41

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

VojtaIL 84.?.?.?

Tak jsem si přečetl, pane/paní "109", Vámi doporučenou úvahu na BL. Autor úvahy shrnul jádro problému v těchto větách:

> Tedy aby ekonomika fungovala, musí spotřebitelé nakupovat a za zboží a služby musí pochopitelně platit penězi. A ty jim někdo musí dát.

> ... zcela jistě chybí těmto lokálním spotřebitelům mzdy, které byly vyplaceny levnějším zaměstnancům na druhém konci světa.

A kdo za to dle autora může? Údajně evropští podnikatelé. Cha, cha.

S lidmi, za jejichž práci nikdo není ochoten zaplatit přemrštěnou cenu je to úplně stejné, jako s předraženým zbožím. Žádá-li vlastník za své zboží příliš, nikdo je nekoupí. Tomu každý rozumí. Nenakoupí-li předraženou pracovní sílu podnikatel, je údajně špatný on. Není ona náhodou lidská práce zbožím na trhu práce? Samozřejmě, že je.

Nejsou-li schopni evropští pracující prodat svou práci, má jim někdo jednoduše dát peníze za nic? To autor úvahy doporučuje. Opravdu soudíte, že socialistické rozdávání peněz za nic je cestou z ekonomické krize?

329093

22.05.2016 23:31

Klimbající Evropa, Rusko a Čína

RE: Další ukázka skálopevné

Sugar 84.?.?.?

Elita USA?
spíše jelita než pro-gnose-tykos.
Tupost, požíračství? My jsme pro logos!...

A přitom stačí býti náslovník Henryho, Josifa či MIMima,
jenž návod všem zbloudilým dali nanovo.

Ty buď zářným snem svobody,
nechť převrátíme cejchu levnou Amona naruby.

348754

22.05.2016 23:46

Klimbající Evropa, Rusko a Čína

RE: Diverze

Sugar 84.?.?.?

Co mu zbejvá?

Kdyby Goj-im byl na řídích postech, Sralbotka by lízal jinej otvor. Je to jen polip.tick.os. Vzhledem k zastoupení židů v řídících funkcích...

Dostáváme se k situaci:
1) buďto jsou židi tak výjimeční oproti jiným národům a musí jim z pohledu nadřazenosti vládnout = fašismus.
2) anebo nejsou a jedná se o mafii, která má prvky vlády instuticiolizované oproti většině společnosti = fašismus.

Bolševik vs Menševik = Stalin vs Trockij?

348755

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 1

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?