Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 415 příspěveků, 6 různých jmén: <nic>, J.S., Jarda82, jaroslavs, KarelH, QWSAQ.

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.02.2011 05:00

Vivat Disent!

RE: až lidé

46.?.?.?

>Veřejná doprava, toť kapitola sama o sobě. Když mám být
>občanem poslušným a poctivě každou ujovinu, kterou po mně
>úřad chce, tomuto hlásit, domnívám se, že by tento měl
>buďto být pro mne pěšky dostupný, ať si nemusím kupovat
>službu, kterou nechci, anebo by měla tato doprava být zdarma.
>Jinak jde o trestný čin vydírání, neb třetí osoba z toho
>má finanční prospěch a já jsem vystavena hrozbě újmy
>úřadem způsobené

> [naštvaný]
>
>A největší sprostota je, když dlužíte někde tři stovky,
>ale za vypravení dopisu si "právník" příslušného úřadu
>naúčtuje sedm tisíc za jakože právní úkon a hle, už
>dlužíte tisíce. [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]
...ale mame demokracii!!! Co vic si lze prat? V obchodech je vseho dostatek, i bananu...

238534

>Nevim jak bych Vam to rekl, ale jsou borci jako Vy na ktery si
>nevzpomenu ani kdyz se jdu vysrat. [chechtot]
No, kdyz uz si vase jednani nevsima zdejsi Big Brother, snad se alespon najdou ctenari, kteri si treba projdou cele vlakno a nasledne si udelaji usudek podle sebe.
Vic zde odpovidat nebudu. Mejte si posledni slovo, ono to nekdy neni vitezstvim.

238537

26.02.2011 23:05

Cesta do Argentiny

RE: Davejte si pozor!!!

46.?.?.?

>O tom, že celý arabský svět těžce zaostává za
>křesťanským, nemůže být sporu.
Opravdu myslite, ze uplne ve vsem? Anebo jste zapomnel na slovo temer ci obdobne vyjadrujici urcitou castecnost?

238693

27.02.2011 07:46

Cesta do Argentiny

RE: Davejte si pozor!!!

46.?.?.?

>V čem nás současný arabský svět asi převyšuje?
>Napovězte prosím.
Umi treba nekdo jiny na celem svete byt smelejsi a ve svem objemu silnejsi postavit se proti americke vojenske rozpinavosti a ekonomickemu vysavani? A to uz nezminuji otevrenost postoje proti Izraeli.
Netvrdim, ze mi oboji dela ze vsech uhlu pohledu poteseni, ale ta arabska sila podeprena nabozenstvim prevysuje v tom smeru svet a bude jeste vic.
Vim, ze kuprikladu muzete namitnout Saudskou Arabii ci Bahrain...; dejte najevo znovu svoji bezradnost, at se ostatni obohati, pokud si nebudete chtit dat sam sobe realnou odpoved, proc ty dve zeme se vymykaji a jakoby to moje tvrzeni zlehcovaly.

238711

28.02.2011 05:16

Cesta do Argentiny

RE: Davejte si pozor!!!

46.?.?.?

>Můžete prosím uvést nějaké konkrétní činy či výsledky
>onoho

>> byt smelejsi a ve svem objemu silnejsi postavit se proti
>americke vojenske rozpinavosti ...

>pane/paní "46"? Myslíte ty tisíce nevinných životů,
>zmařených fanatickými muslimskými atentátníky?
Ja jsem chtel, abyste odpovedel, dokonce i tak, jak jste odpovedel - tedy temi atentatniky - otrepanym to a lacinym argumentem, jak otrepany je nedostatek bananu za onoho casu. A ma odpoved na tu vasi dnesni otazku zni:
Ano, taky. Jaky rozdil je mezi "zmarenim tisicu nevinnych lidi fanatickymi muslinskymi atentatniky" a bombardovanim civilnich objektu z letadel? Nebo pri takovem americkem bombardovani neumiraji nevinni lide? To bombardovani ma navic jeste i jiny odsouzenihodny aspekt. Bylo prepadenim svrchovane zeme. Duvodem byla reakce na 911, na jehoz oficialni vyklad se mnozi a sili pochybnosti nejenom na techto strankach, nybrz i v americkych oficialnich mediich.
A dalsi aspekt: I ti atentatnici se zasluhuji o to, ze Spojene staty dodnes odpor Afghancu nezlomily, coz je vede k umyslu z te zeme vycouvat bez vavrinu, tedy bez opodstatneni, proc tam valku zacaly. Cili i ty pociny "fanatickych atentatniku" se spolupodili na dosazenem vysledku.
Jiste namitnete, jestli bych se zastaval "fanatickeho muslinskeho atentatnika", kdyby takto "zmaril" zivot meho ditete. Urcite bych byl smutny (proto jsem v predchazejicim vstupu napsal: Netvrdim, ze mi oboji dela ze vsech uhlu pohledu poteseni), ale kdyz si zahraji na amaterskeho stratega, jak si podobne hraji za tucny peniz ti v Pentagonu (jak vidno, jejich vize nevysla), uznavam, ze i takova forma partyzanskeho odboje ma svoje opodstatneni - spolupodili se na ukonceni okupace zeme cizimi armadami.
Mate jeste zajem zeptat se:
>>Opravdu mě zajímá, co mi uniklo. V čem nás současný arabský svět asi převyšuje?

238759

21.03.2012 08:55

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Musím říct, že v tomhle je Česká republika docela "černou" ovcí, protože tady si můžete nocit klidně měč a je to naprosto legální. To samé platí u jakékoliv jiné chladné zbraně, vystřelováky, dýky, pepřáky, boxery... Jediný zákon, který se zraněmi zabývá, je zákon O zbraních a střelivu
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002
A ten řeší (a omezuje) jen použítí či držení zbraní střelných. Omezení jiných "zbraní" a posuzování, zda kuchyňský nůž je zbraň žádný zákon neřeší. Zbraní se stává až v okamžiku použití.
Navíc je v Česku od 18ti let dovoleno držet a nosit zbraně kategorie "D", mezi něž patří např. plynovky (pistole na slepé náboje, pepřové náboje). V západní Evropě taky dost nevídané. (U těchto zbraní platí jen to, že nesmí být nošeny na veřejnosti viditelně a pod vlivem alkoholu (detaily viz ten zákon).

Ve zbytku Evropy, například v Německu už na vás ale budou koukat jako na vraha (a podle toho s vámi i zacházet), když u vás najdou nůž - podobně, jako v Kanadě. Dám další odkaz, kde je rozepsáno, co v kterých státech může být a nesmí být (nože):
http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=28&t=70...

Ostatní věci, jako pepřáky, plynovky... viz. google.

Dost legračně to pojali ve Velké Británii, kde, cituji:
V Anglii platí "offensive weapon act", který veškeré předměty, jež by mohly být zaměněny se zbraněmi, klasifikuje jako zakázané. Do tohoto zákona spadají jak všechny nože, tak i broušená a špičatá nářadí.

Pak to dopadá třeba takto:
http://www.youtube.com/watch?v=q7oo2qIpTyY
Můžete se bránit kabelkou [chechtot]

Tady v Česku, po složení zkoušek ne těžších než těch v autoškole, můžete klidně nosit cokoliv, co schováte pod kabát. A střeliva kolik unesete... Doporučuju všem, aby využili svého práva držet a nosit (různé pojmy!) zbraň a udělali si zbroják, dokud to jde. Na Slovensku už zavedly psychotesty, tady mají ministři naštěstí ještě trochu rozumu. Zkušební testy a všechny potřebné informace najdete na stránkách v prvním odkazu.

Vlastnit zbraň neznamená, že musím někoho zabít! To koneckonců ani současná legislativa nedoporučuje... V česku je přes 700 000 legálně držených zbraní, přes 300 000 lidí má zbrojní průkaz. A nevšiml jsem si, že by se venku válčilo.

Ještě jeden odkaz - střelné zbraně ve světě. Za povšimnutí stojí státy Švýcarsko a Izrael...

http://www.gunlex.cz/2007/01/28/zakazy-zbrani-ve-s...

265604

21.03.2012 09:02

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

pardon, je jedna výjimka:

zákon o shromažďování:
§7 odst.3
Účastníci shromáždění nesmějí mít u sebe střelné zbraně nebo výbušniny. Rovněž nesmějí mít u sebe jiné předměty, jimiž lze ublížit na zdraví, lze-li z okolností nebo z chování účastníků usuzovat, že mají být užity k násilí nebo pohrůžce násilím.

A co se (legálně držených střelných zbraní) týče:
- zakázáno nošení zbraně při veřejných shromážděních, slavnostech, sportovních podnicích nebo lidových zábavách

265605

21.03.2012 19:49

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: Je to správne!

QWSAQ 46.?.?.?

Podle mého názoru jsou VŠECHNY situace, kde jsou nařízeny psychotesty v rozporu s listinou práv a svobod. Po nesplnění psychotestů se ze mě automaticky stává MÉNĚCENNÝ člověk. A pokud mám mít diagnostikovanou nějakou vadu, bylo by na místě alespoň nějaké oškodnění - invalidita "na hlavu".
To je jedna věc. Druhá věc je ta, že trochu lepší psychotest stojí nemalé peníze. Krát 300 000...
Třetí věc je, že žádný psychotest není stoprocentní. A kdyby měl být poškozen jeden jediný člověk, je to špatně.
Proč se předpokládá, že každý chce automaticky po někom střílet? Pokud někdo někoho chce zabít, má tisíc jiných možností, rychlých i pomalých.
Taku už dneska si může kdokoliv střelbychtivý koupit BEZ ZBROJÁKU:
- historickou zbraň (originální střelná zbraň, která byla vyrobena do 31. prosince 1890)
- zbraň jednoranovou a dvouranovou zkonstruovanou na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů (tzn. max. dvourannou pistoli či mušketu na černý prach - btw., toho prachu si může koupit kdokoliv až 3 kilogramy!)
Dnešní postup získání ZP již zahrnuje
- posouzení ošetřujícím lékařem a ten ví, zda se dotyčný léčí s hlavou a MŮŽE ho poslat na psychotesty
- naučit se všechny otázky (488) a trochu techniky každej debil taky nezvládne
- kdokoliv spáchal trestný čin nebo přestupek v oblasti zbraní a střeliva, nemůže několik let ZP získat automaticky (není způsbilý)
- získání a držení/nošení ZP a zbraně člověku přináší dost starostí - zabezpečení zraně a ZP před ztrátou a odcizením, před dětmi... mám za to, že člověk po absolvování zkoušek získává větší zodpovědnost k věci (ví, že nelze jen tak beztrestně tasit)

Ti, kdo se bojí zbraní a touží po zakazování obvykle nikdy nedrželi zbraň v ruce, měli by si někdy zajít na střelnici či do nějakého klubu aby zjistili, že tam jsou normální lidé, ale mají trochu jiný koníček. Se vší úctou k vám, jste jeden z těch, kteří jako ovce projdou oním bezpečnostním rámem, protože je to přece pro vaše dobrou. Jenže celá věc je špatně od základu...

(pokr.)

265641

21.03.2012 19:51

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: Je to správne!

QWSAQ 46.?.?.?

(pokr.)
Vyjádření hlav pomazaných:
Ministerstvo vnitra zavedení povinných psychotestů nakloněno není. Stačí prý, že všichni držitelé zbrojního průkazu musejí každých pět let absolvovat prohlídku zdravotní způsobilosti. „Pokud by museli opakovat i psychologické testy, došlo by k výraznému zatížení klinických psychologů, k finančnímu zatížení držitelů zbrojních průkazů – a to vše za situace, kdy jakákoli právní úprava nemůže zcela vyloučit ojedinělé excesy. Nejednoznačná je i diagnostická efektivita,“ argumentuje mluvčí ministerstva. A kdyby se psychotesty dělaly jen při první žádosti o vydání zbrojního průkazu? Pak by byl podle ministerstva jejich účinek nedostatečný, protože psychický stav osob se v čase mění.
Ze zákona o zbraních vyplývá, že všichni lékaři, kteří zjistí skutečnosti, které by mohly vést ke změně posudku o zdravotní způsobilosti, mají povinnost oznámit je posuzujícímu lékaři. Ten pak vydá nový posudek a oznámí změnu Policii České republiky, která dotyčnému střelci odejme zbrojní průkaz i zbraň. „Právní úpravu proto není třeba měnit, ale pouze v plné míře využívat,“ zdůrazňuje mluvčí ČermákováTeď jsem si vzpomněl na jeden krásný videoklip. Písnička je z Austrálie, kde šroubky pomalu přitahujou taky.
Steve Lee - I like guns!

http://www.youtube.com/watch?v=-TC2xTCb_GU

(kdo neumíte ingliš, jsou tam i ruský titulky (cc))

265642

21.03.2012 19:55

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Nenapadá? Vždyť je to jednoduché. Jít zbraně hromadně "odevzdat" do Prahy! [chechtot]
(spoléhám na to, že aspoň střelci nejsou přizdi.ráči, jako zbytek národa a ke svým zbraním mají vztah velmi citový)

265643

21.03.2012 21:04

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Jaký nepřítel? Žijeme přeci v demokratickém, dobře fungujícím a prosperujícím státě, panstvo nemá žádný důvod aby nám cokoliv bralo. To je jen teoretická úvaha coby - kdyby!

Krom toho - Listina základních práv a svobod, Článek 23:
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Taky mě napadá - koho by poslali jako výběrčí? Tu sranda armádu? Policisty (samy na sebe, neb každej má nějakou svou legální doma)? Nene, tohle je prostě blbost, žádný odevzdávání nehrozí, všechno je naprosto pod kontrolou.
[chechtot]

265646

22.03.2012 16:06

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Samozřejmě je PO PROVEDENÍ ÚTOKU cokoliv považováno za zbraň. Viz trestní zákon. Ale o tom snad tenle článek nebyl. Tady šlo pouze o to, co u sebe mohu nosit. A můžu klidně chodit po městě s nastartovanou motorovou pilou - ano, jen tak z legrace (a samozřejmě s ní na nikoho neútočit nebo někomu nehrozit). A jsem a budu nevinný, ať si ty paragrafy bude kterýkoliv soudce ohýbat jak chce. O co by se opírala obžaloba? Že je to divné chodit s motorovou pilou? Že se někdo bál, že si někdo myslel? Prosím, zpátky na zem...

Ad boxer. Takže kdokoliv nosí pistoli (legálně), má ji vlastně také proto, že chce někoho zastřelit (jen ještě neví koho)? Podle čeho, jakého zákona, je boxer zbraň útočná? A meč je taky zbraň útočná, když ho nosím u pasu, tak, jako před pětisty lety?

Definici zákeřné zbraně uvádí který zákon? Ano, v zákoně o zbraních a střelivu je v §4, odst.3
zbraně vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně)

ALE opakuji, tento zákon se zabývá pouze střelnými zbraněmi a i kdyby ne, těžko boxer napasovat do této definice.

POLICIE v tomhe opravdu NIJAK NECHYBUJE.

Dál se tím zabývat nebudu, ještě bych, jako v tom vtipu, mohl být obviněn ze znásilnění ve stádiu přípravy, protože s ním po večerech chodím na opuštěný místa... [chechtot]

265681

23.03.2012 03:30

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Mně to tu ale jako divoký východ nepřijde - a rozhodně ne co se střelných zbraní týče. Legálně můžeš sehnat a vlastnit téměř cokoliv, ale postoupit to někomu jinému bez ZP nelze. Za každou zbraň zodpovídáš, každou musíš mít registrovanou na PČR! Nemůžeš jen tak přijít a ohlásit jakože ztrátu...
Takže pokud sem (vůbec) B. jel něco shánět, pak něco nelegálního. A nelegální zbraně v republice stejně nijak legislativou neomezíš! Nějaké snahy o omezování legálního držení zbraní jsou naprosto k ničemu, jsou to jen populistické kecy...

265705

23.03.2012 22:34

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Čestný boj? S hajzlem, který mě přepadl a napadl, protože si myslel, že je silnější a vyhraje? Tak do toho nejdu... Sám porušil pravidla tím, že si něco fyzicky začal. Kdokoliv na mě zaútočí, musí počítat s tím, že zemře. Neexistuje tu nic jako "jen rvačka". Mě nezajímá, že dotyčný se chtěl jen porvat. Holku nebude zajímat, že dotyčný ji chtěl jen znásilnit... A lidi nebude zajímat, že panstvo je jen chtělo stáhnout z kůže.

Vstup do budov se zbraní je na dlouhou diskuzi... ale ani v tomto případě není na místě, protože se tu neřešilo, zda může ochranka odebrat (a zase vrátit) nůž před vstupem do soukromého objektu, ALE to, že mít u sebe takový nůže je v Kanadě nelegální.

Tahle diskuze už ale také zbytečně rozptyluje energii na podružné záležitosti...

kdo má zájem, tak např. v této diskuzi se otázky vstupu někam se střelnou zbraní řešily dost
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&...

Mimochodem, zdá se mi, že jsi zaujal dost kritický postoj ke komukoliv, kdo chce být prostě a jen připraven se bránit. Sám můžu říct, že konfliktní situace nastává jen velmi zřídka a většinu situací jde v první řadě řešit "rozmluvou". Ale stát se to může... stejně tak VŠECHNY automobily vozí čerstvou lékárničku, ale nakonec ji někdy použije jen setina procenta z nich...

A pokud se budeme snažit slušným lidem, kteří chtějí mít klid, brát možnost bránit se (zakazovat jim nosit zbraně), nedocílíme ničeho jiné než toho, že ti, kteří podle pravidel hrát nechtějí, se budou cítit více neohrožení. Se stejnou taktikou na nás dennodenně útočí politikové, protože spoléhají na to, že jsou neohrožní. Teoreticky se můžeme všichni proti čemukoliv bránit "férově" jejich zbraněmi - politikou. Vytvořit politickou protistranu, jít do voleb, soudit se.... Ale prakticky?

265755

Je samozřejmě hezké a šlechetné, najdou-li se mezi námi nezištní jedinci. A je jich mezi námi spousta - jen nejsou vidět, tolik vidět jako jiní, jak říká klasik: "A když se modlíte, nebuďte jako pokrytci: ti se s oblibou modlí v synagógách a na nárožích, aby byli lidem na očích; amen, pravím vám, už mají svou odměnu."
Každý nechť činí podle svých sil. Někdo je rád, že dokáže pomoct sám sobě, pro jiného je vším jeho žena, rodina, děti, někdo má navrch ještě několik přátel, známých. Něčí okruh obsáhne všechny, kdo o pomoc žádají - a zbývají-li mu prostředky a síla. Každý jsme jiný.
Jenže chybou zůstává spoléhat na to, že - budeme-li činit dobro jiným, automaticky oni budou činit dobro nám. Že se nám to jednou vrátí. Ano, ve stádu oveček to fungovat může. Všechny se společně budou pást, jedna druhé nijak neublíží. Ovšem dostane-li se do stáda vlk, není šance ovlivnit ho a přesvědčit k neútočení.
Samozřejmě činit ve svém životě dobro a pomáhat ostatním je jednou z nejdůležitějších věcí. Někdy stačí jen úsměv, dáte ho někomu, ten ho předá jinému a svět je zase o kousek hezčí.
Jenže jsou tu stále ti vlci, lidé, kteří na podivné cestě svého života ztratili Víru. A jestli nevíte, o jaké Víře píšu, jestli jste nikdy neměli radost z toho, že jste někomu udělali radost, pak se obávám, že ani nemá cenu číst dál.
A ne, ani trochu tu nejde o náboženství!
Naopak, ti, kteří Víru ztratili, uchýlili se k jiné, vlastní víře. Víře v peníze, zisky a ekonomický růst. Ale o tom třeba jindy.
Chápu, že někdo nedokáže vidět věci jinak než černě a bíle:
bílá - systém ve stavu, v jakém je (buďme rádi za to, co je a snažme se POUZE PŘEŽÍT - zabezpečit sebe, rodinu...lhostejno, zda se i k ostatním lidem chováme hezky nebo ne
černá - nejistoty, všechno se změní, padne měna, kde ráno koupím rohlíky?
Měli bychom tedy nechat vlka, ať se v klidu nažere?
Oč tu jde? Když zmizí vlci, přijdou medvědi?
Už několikrát tu Vladimír psal o tom, jak důležitá je soudržnost a naopak, jakým morem společnosti je lhostejnost. Vladimír sám ví, jaké to je, když pak před soudem stojí sám... A co je s Troďasem? Co je s jinými, na které udělala vláda bububu? Hrajeme si na kamarády, ale když přijde na lámání chleba, je problém najít jednoho, který vám aspoň do basy přinese cigára...

"Má někdo jiný plán?.... Plán, který udrží svobodu a životní úroveň alespoň na stejné úrovni."
Tahle otázka je velmi manipulativní!

Svoboda buď JE a nebo NENÍ !!! My nejsme "jakž-takž svobodní"!

(pokr.)

265765

(pokr.)
Tohle dokud lidem nedojde, je to opravdu marné.
Dokud lidé budou udržovat defektní systém v chodu, nic se nemůže změnit. A tak dneska a zítra zase půjdete do práce - zarobit pár penízků pro vlastní přežití, ale hlavně - pro udržení systému v chodu! Pekař upeče rohlíky - pro všechny bez rozdílu. Kolečka se točí dál. Ovečky se pasou dál, vlci mají co žrát.

Samozřejmě k životu lze přistoupit i tak, že je to jedna velká džungle, nebo dokonce peklo, které si musíme prožít a protrpět, že dobro bez zla existovat nemůže a že našim úkolem je využít všechny své možnosti pro to, abychom s čistým svědomím přežili. Můžeme si myslet, že nikdy se nemůžou všichni mít dobře. Nikdo neví, co je správně...
Jenže i tak - proč zůstávat u malých cílů? Proč se nepokusit zničit peklo? Kdo nastavil omezení? Strach, nevíra ve Víru?

Potkal jsem v životě spoustu lidí, kteří se naučili "vyjebávat" se systémem. Lidí, kterým stačilo, že vědí. Věděli, jak a proč se věci dějí, věděli a znali spoustu souvislostí, ale zužitkovat to nechtěli, nedokázali. Nic se nezmění tím, že se polezu modlit na kopec do Tibetu. Že najdu svůj vnitřní klid? Jaká hloupá omluva a výmluva pro vlastní slabost...

Dokud vidím, že někdo někomu ubližuje, nemůžu pocítit klid. A to je to, k čemu tolik lidí nabádá - nekoukej na to, starej se o sebe, zapomeň na to, užívej si! A proto tolik lidí ztrácím. Ztrácíme společnou řeč.

Ptáš se na řešení? To řešení je prostší, než si myslíš.
Když tě dítě zlobí, taky ho hned nezabiješ. A když domluva nepomáhá...

265766

Pan Sedláček mě předběhl.
Když jsem si začal číst všechny ty otázky, říkám si - to jako budu odpovídat každůmu debilovi, kterej si vzpomene, na jeho ještě debilnější otázky a ve věci naprosto debilní? [chechtot]
Podat vysvětlení musíš, nicméně nikdy nemusíš nikomu nic říkat, viz Ústava ČR. A samozřejmě za to nemůžeš být postihnutý (o což někteří poslanci stále různými kličkami usilují...)
Přeju samozřejmě hodně síly v tomhle nekončícím boji.

265874

26.03.2012 19:03

Další trestní oznámení na OS Zvědavec, tentokrát kvůli daním

RE: odpověď

QWSAQ 46.?.?.?

Takže i když mi přijde doporučený dopis podobného znění, jako Vladimírovi přišel, nemusím dělat vůbec nic A NEBO musím odpověďět (=podat vysvětlení, které je ode mne požadováno) - a to třeba tím způsobem, že odmítám podat vysvětlení...?
Čili musím nebo nemusím se nějak vyjádřit?
Určitě se musím DOSTAVIT na výzvu k podání vysvětlení (zvou-li mě k tomu někam).

265915

26.03.2012 19:17

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

QWSAQ 46.?.?.?

Promiň, ale tohle už je čistá demagogie. Pokud se ke mně budeš chovat slušně, nikdy nezjistíš, co u sebe mám a nebo nemám. Stejně jako já nikdy nezjistím předem, jestli se ke mně budeš chovat slušně.
Nelegálnost nošení střelné zbraně bez povolení samozřejmě neobhajuji.
Já bych mohl třeba protestovat proti tomu, aby po ulicích chodili skupinky dvou a více lidí, protže se cítím ohrožen případným nečestným soubojem, a nebo vyžadovat zakázání všech bojových sportů, protože lidi se mají max. normálně fackovat a pokud se někdo učí, jak druhému co nejlíp ublížit, patří za mříže...etc. etc.
Hezký večer přeji

265916

26.03.2012 21:53

Další trestní oznámení na OS Zvědavec, tentokrát kvůli daním

RE: odpověď

QWSAQ 46.?.?.?

Takže jsme si jen nerozuměli, použil jsem špatné výrazy. Díky.
Jen jedna věc ohledně náhrad:


Trestní řád, §158, odst.9
Kdo se dostaví na výzvu k podání vysvětlení, má nárok na náhradu nutných výdajů podle zvláštního právního předpisu upravujícího cestovní náhrady a prokázaného ušlého výdělku za stejných podmínek jako svědek. Nárok nemá ten, kdo byl vyzván k dostavení se pro své protiprávní jednání.

Neznamená to doufám, že Vladimír by si měl případnou(!) cestu do Česka zaplatit? Protiprávnost mu dokázána nebyla (a nebude).

265931

citace:
Mýtus o tom, že špenát je obrovskou zásobárnou železa, je už velmi starý. Už v roce 1870 publikoval doktor. E. von Wolf práci, v níž tvrdil, že špenát má desetkrát víc železa než ostatní listová zelenina. Skutečná špenátománie vypukla ve 30. letech dvacátého století, kdy spatřil světlo světa Pepek námořník, který špenátu vděčil za své obří svaly.

Přitom ale už v roce 1937 přišli němečtí vědci se zjištěním, že špenát má jen desetinu množství železa, které se u něj původně předpokládalo. E. von Wolf prý způsobil tento omyl nechtěným posunem desetinné čárky, takže špenát neobsahuje 30 mg železa, ale jen 3 mg.

Nicméně fáma o tom, že vás špenát dobije železem víc než jakákoli jiná potravina, přetrvaly. Další problém je v tom, že kvůli vysokému obsahu kyseliny šťavelové a listové nedokáže naše tělo absorbovat ze špenátu prakticky žádný vápník a téměř žádné železo.
konec citace
------------

Na tomto příkladu je krásně vidět, jak lidé slepě věří tomu, co je jim prezentováno a nenajde se nikdo, kdo by provedl nezávislou zkoušku! Fáma o špenátu byla u nás zbořena před cca patnácti lety. Někdo tehdy publikoval článek, že to bylo špatně spočítáno a že snad to někdo znovu po letech přezkoumal - a najednou to všichni přijali a i když den před tím byli schopni tvrdit, že špenát je plný železa, druhý den by se byli bili za novou pravdu.

Proč se vždycky musí čekat na jedince, který něco dokáže (zde například vkládáme plno nadějí do Vladimíra, poklepáváme mu na ramena - a přitom kdyby ho zavřeli, ani cigára mu nikdo nedonese.)?

Lidé opravdu jak v hypnóze slepě věří všem těm Horstům Fuchsům, kteří se tváří, jak to všechno myslí dobře a jde jim o lidi... Diet Coke (Cola Light) je přece zdravá, protože je bez cukru... A cukr je vůbec drahý, tak zbouráme cukrovary a osladíme aspartamem. Proč nikoho nepřekvapuje, že každý výrobce se dneska snaží jídlo OŠIDIT a ještě to prezentuje jako zdraví propěšnou věc? Jakým směrem to kráčí civilizace, když normální přírodní jídlo je drahé? Proč musíme geneticky modifikovat plodiny, tvrdit, že by nás jinak Země neuživila a přitom zemědělci mají čím dál míň práce a na polích stavíme solární elektrárny a supermarkety? Proč nefungují státní kontrolní mechanismy? Proč zareagují až v případě, že se skutečně jedná o příliš vysokou koncentraci jedu? Ale nedivne se lidem, že kupují levné potraviny. On totiž nikdo nepředpokládá, že je to levné proto, že je to jedovaté! A taky nemají čas nad tím přemýšlet, dokud jsou nuceni honit se za něčím jako jsou peníze...

Lidé jsou ve své podstatě důvěřiví, což ale není špatná vlastnost. Vůbec ne!! Špatný je vždy a pouze ten druhý, který s toho důvěřivého ošidí, obere, podvede, zradí...!!!

A nebo snad chcete žít ve světě, kde jeden n...

Automaticky kráceno

268096

A nebo snad chcete žít ve světě, kde jeden nevěří druhému? Já ne. Pokud je těch "zlých" jen minimum, jistě se najde stejné minimum těch "dobrých", kteří jim dokáží dát přes prsty, jakmile se o nějakou nepravost pokusí. A hledejme chybu v tom, proč se tomu tak zatím neděje... Oni jdou proti lidem spolu. Ti druzí ale sami a často i proti sobě...

268098

02.05.2012 20:37

Jak spolu souvisí autismus, neurologické poruchy, vakcíny, GMO, MSG a Aspertamin?

RE: narast chorobnosti svetovej populacie

QWSAQ 46.?.?.?

Paní Blažková, jako pardon, ale já myslím, že pán se vyjádřil naprosto jasně a má pravdu. Současný systém nechutně nadržuje ženám a chlap zmůže pramálo. To, že váš případ se něčím liší stále neznamená, že je tomu jinak. Neznám okolnosti vašeho plánovaného či neplánovaného otěhotnění, ale pokud je váš (zřejmě) bývalý partner dnes největší blbec na zeměkouli, proč jste s ním tedy tehdy souložila?

268133

No právě, tohle šetření a šizení je krásným důkazem toho, že celý ekonomický model je špatný. Vždyť jen zkusme nahlédnout do budoucna - kam to povede??? Když dneska ošidíme kolu o cukr, o co ji ošidíme zítra? Tohle je budoucnost??? Já si naopak budoucnost představoval jako hojnost všeho (dobrého/kvalitního).

Příklad s krávou je také křišťálově jasný, já opravdu nevím, kam "ti lidi čuměj"... Pokud jsou nešizené zemědělské produkty drahé, znamená to pouze jedno - jsou špatně ohodnocené! Litr dobrýho mlíka má furt hodnotu litru dobrýho mlíka, ale někdo holt šibuje tím kurzem na směnu za bezcenný papírky. A tak dochází k tomu, že si za pár šupů můžu dovolit kdejakou elektronickou s.ačku, zatímco slušně se najíst, to aby člověkdělal přesčasy, nebo šmelil... Stejně tak je to dneska s bydlením - nikomu nepřijde divné dát 2 000 000 za pár metrů čtverečních v prostoru (byt). Prostě to tak je, o tom se nediskutuje, dřít půlku života jen proto, aby mi nepršelo na hlavu.
Opravdu se nedivme cigánům, že umí v tomhle bordel systému tak šikovně chodit...

268134

06.05.2012 20:56

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: ...

QWSAQ 46.?.?.?

Přesně... tahle iluze, jak tu všichni držíme pospolu, je pěkně nebezpečná.
Lidi píšou A a stejně dělají B. Ten systém nedrží při životě sám od sebe, ten systém držíme každý z nás už jen tím, že chodíme do práce a honíme se za penězi.
Buď nám něco vadí, nebo nevadí. Není žádný ale. Tohle nejde dělat jako vedlejšák - i když ano, život je krátký, je snažší ohnout záda a aspoň trochu si užít.

268439

24.06.2012 22:07

Odcházející svět dýmek

samozhášecí cigarety

QWSAQ 46.?.?.?

Nepodařilo se někomu zjistit, jakým způsobem či jakou chemickou látkou je docíleno dnešního samozhášení cigaret?

271064

13.10.2013 08:37

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

RE: Co, muzem ocekavat od statu,kde ,tak zvani zide maji hlavni slovo.

46.?.?.?

>Musím poděkovat za pěkný a neotřelý překlad tajných
>pasáží, který bychom vlastně mohli použít do takové
>tajné kapesní příručky moudrostí. (To je ovšem zbytečné
>pro hloupé Nežidy, smysl to má jen pro rasu vyvolenou k
>vládnutí.)
Pane, kdybyste si jenom zhruba procetl seznam prispevku pana Nohejla, poznal byste, ze je svym neustalym protizidovskym opakovanim otravny, unavny, trebaze z urciteho hlediska by se mozna dalo s nim nekdy i souhlasit. Ale tim neustalym opakovanim uvah o jednostranne podlozena fakta ponouka vetsinu diskutujicich k prehlizeni, a navic provokuje ourady k pozornejsimu sledovani. Proste at uz kdokoliv nakousne jakykoliv problem, ktery treba ani vubec, ale vubec nema co do cineni s Zidy, on se hned vytasi s nejakym protizidovskym argumentem. Myslim, ze mu za to nepatri dik, naopak. Totiz pokud editor bude muset jednou zabalit tyto webove stranky, velky podil na tom bude mit prave pan Nohejl svoji mnohdy neopodstatnele a az churave jednostranym protizidovstvim.

297753

14.10.2013 06:21

Kovbojská demokracie USA je terorismus převlečený do nóbl hadrů

RE: Co, muzem ocekavat od statu,kde ,tak zvani zide maji hlavni slovo.

46.?.?.?

>jak by bylo podle vás jinak možné,
>že se ve vládním aparátu nachází "stát ve státe",

>Proč v kreslech vlády

>proč se v médiích

Neumim, at se snazim, jak se snazim, najit nejakou souvislost s tim, co jsem napsal v predchozim vstupu. Kam me chcete dostat temi otazkami? Jestli poukazem mezi radky, ktery by byl nelogicky, ze za to mohou Zide, a tak hajite protizidovskou sverepost pana Nohejla, tak nevychazim z "obdivu" nad tim, jak dokazete stmelit nesouvislosti.
Svycarsko neni protizidovske, v ridicich aparatech bezesporu maji Zidy taky, a slape jim to. Takze vas dodatek
>Typická ukázka anarchie a neschopnosti se regulovat, organizovat.
je v podstate odpovedi, ktera s temi otazkami nesouvisi - miri spise na cesky narod jako takovy..., vzdyt se zamysleme nad schopnostmi ridit zemi pod Ripem v minulosti..., te anarchie tam bylo casto az prilis, nebo se mylim?

297792

15.10.2013 07:51

Rusko, Sýrie a úpadek americké hegemonie

RE: V USA, kazdy kdo byl proti valce,tak mel tezky zivot,zbrojni monopoly jsou silnejsi.

46.?.?.?

>Americka historie o lidech, jez vzdorovali valce a chteli mir
Ano, nekteri Americane si skutecne nepreji a ani nikdy neprali valku, zadnou, to je fakt, ale soucasne si take samozrejme nepreji pozbyti majetku (kdo kde by si to pral...?), jakoz i zivotniho standardu, to se povetsinou tykalo jen skutecne vybocujicich jedincu. Totiz i ti nejprimitivnejsi Americane jsou si vedomi toho, ze zapojeni USA nekde do valky znamena pro ne trh, praci, zisk (krome onoho zisku jsou si vedomi prisunu cizich surovin "za pomoc", a mimo to nejdulezitejsim faktorem pro ne je nove a dalsi oddaleni zazehnuti valky na jejich uzemi.
>vzdy doslo k tem nejspinavejsim a nejpodlejsim, praktikam
>lidi,jez na valce stavi sve bohatstvi, samozrejme media,co
>vlastnili jim v tom pomohla take.
K tomu nejsou a ani v minulosti nebyla existencne zapotrebi oblbujici media, ktera to sice delaji, ale to je v podstate jen neco jako kulisa - to sebevedomi (ne jen vedomi) kazdeho Americana se dedi - pouhe vedomi jen narusta kdovikde na svete.

297877

16.10.2013 06:13

Zrod „deamerikanizovaného“ světa

RE: Dobrý článek ...ALE

46.?.?.?

>Nezapomínejte na to, že USA mají vetší vojenský rozpočet,
>než zbytek světa dohromady a určitě umí svou armádu používat.
Ano, mate pravdu, zvenci to nepujde. Jedinou sanci, jak zastavit americkeho orla, je vyvrcholeni nespokojenosti uvnitr te zeme. "Demokraticke" drzeni zbrani v soukromi Americanu muze byt v dobe krize velice problematicke pro dalsi vyvoj zeme. Tam spatruji urcitou nadeji pro nove usporadani uvnitr i navenek.

297959

20.10.2013 07:39

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

Co si preji nejvice?!

46.?.?.?

Aby se ODS a TOP 09 nemohly nikterak podilet na rizeni zeme. Ta byla vrzena pod jejich vedenim do celospolecenske krize. Krade se, lze a podvadi se na nejvyssi urovni a navazne pak az na dne spolecnosti. Ztraceji se uz dokonce i kovove kanalizacni priklopy na dalnicich, zmizela i striska s kovovym krizem z kaplicky, a povetsinou neni mozne preciny vysetrit. Socialni podpory dostavaji neopravneni (treba jen na zaklade barvy kuze..., aby nasi vladci nebyli kritizovatelni na Zapade) a naopak nekteri opravdovi postizeni ne. Bahno!!!
(Vite, co je nejhorsi? Soudnictvi. Vemte si lekare a nahled na pacienta. V tom zakladnim se shoduji, vzdyt absolvovali stejny typ vzdelani. Jen zpusob lecby muze byt nekdy ponekud rozdilny. Pravnici vystudovali jeden typ skoly, takze by meli byt nad souzenym jaksi nejak zajedno jako lekari nad pacientem. U nich je to vsak totalne opacne. Zalobce zaluje VEDOME nevinneho a obhajce VEDOME tvrdi o vinikovi, ze je nevinen. Kde je jejich moralni aspekt? Absolvovali vubec obe skupiny stejny druh vzdelani...?)
A media se nam presto vsechno snazi namluvit, ze to s nami neni az tak zle.
Je to zle, podle, hnusne, strasne!
ODS a TOP 09 nemaji ani moralni pravo ridit zemi, protoze se nedokazaly propracovat k priznani a litosti. (Zaklad zpovedi pro rozreseni - zasada katolicke cirkve.)
Prestal jsem politicka seskupeni rozlisovat podle "levice" ci "pravice". Zvazuji, ktera seskupeni dnesni marast je schopna a ma na to pravo nejak resit.
(Bohuzel) CSSD s (bohuzel) KSCM. Nepreji si vsak, aby mely dohromady nadpolovicni vetsinu. Doufam, ze se budou snazit vyvezt z marasmu zdravotnictvi a duchody. Chci, aby musely usilovat v parlamentu o nejakou dalsi podporu. Nejsou to lidovci, protoze ti jsou jaksi poplatne zainteresovani do vraceni majetku cirkvim. Zavanelo by to dalsim konfliktem zajmu. Uz tu byly zmineny dve optimalni seskupeni. Pana Cibulku a spol. odmitam, ale pana Okamuru ne, naopak, te jeho strane bych pral takovy pocet kresel, ktery by hral roli "take it or leave it".
Proto volim ZASADNE Usvit.

298217

20.10.2013 21:42

Pravice, či levice aneb Čeho se bojíte nejvíce?

RE: nooo tedy

46.?.?.?

>pokud nekteri rikate ze babis ne a jine alternativy zde nevidno
>tak urcite bude lepsi nez vsechny dosavadni hnojske strany ktere
>tu kdy zatim byly. mam za to ze furt lepsi babis nez zlodeji ods.
>zemani. panbickari. prebehlicka sbirka karieristu top.bolseviky
>ani neuvadim
Zaslechl jsem, ze jsou tu urcite naznaky, ze se Babis po volbach spoji s ODS a TOP 09, aby mohl docilit nadpolovicni vetsiny. Pokud by k tomu doslo, zase bychom meli u vlady "vsechny dosavadni hnojske strany, ktere tu kdy zatim byly".

298275

22.10.2013 05:28

Opravdu chceme kmotra Babiše?

Nejvetsi nebezpeci - kdyz politik vlastni media!!!!!!!!!!!!!

46.?.?.?

>Někteří varují před berlusconizací země. To je slabé přirovnání. Berlusconi vlastnil pouze média, Babiš vlastní nejen média, ale i produkci žrádla. Má pod kontrolou nejen přísun fyzické potravy, ale i té duševní. Doslova si zemi kupuje jako housku na krámě.

>Jestliže dostane nad 5 % hlasů, nebude už možno dále hájit Čechy, že za to nemohli.
Bohuzel, on tech hlasu dostane daleko vic.

298345

24.10.2013 04:40

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: Kmotr Babiš je úplně stejný typ jako kmotr Mrázek.

46.?.?.?

>Babiš bude v české politice stejná škodná,jako Berlusconi v
>Itálii
Nejnebezpecnejsi je to, kdyz politik vlastni media. Ta sance pro zneuziti ve vlastni prospech je neodiskutovatelna.
Anebo pro medialni zamestnance-vlezdopredelisty (ti se vzdycky najdou) je to idealni sance pro "mamivou sluzbicku sefovi".
Druhou nebezpecnou zalezitosti je, ze jako sef vyrobniho procesu ma smysl pro udileni rozkazu a prilis o nich nediskutovat. Dokazal by se toho navyku takovy clovek zbavit v politice, kde musi (zasadne) jen a jen diskutovat?
Tyto dva aspekty by nemely byt nikym prehlednute, protoze se mohou opravdove zaslouzit o znacne spolecenske deformace.
Tech uz (jinych, samozrejme) mame nad hlavu. Proc pridelavat dalsi...?

298488

25.10.2013 06:04

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: Je demokracie v ČR ohrožena?

46.?.?.?

>Demokracie v ČR rozhodně není ohrožena,protože tu NIKDY NEBYLA.
Zaklad - otazka: Co je to demokracie? Odpoved: Vlada zastupcu lidu zvolenych ve svobodnych volbach.
O vasem tvrzeni, ze v CR demokracie nikdy nebyla, by se tudiz dalo polemizovat.
>I když ůčel světí prostředky
Ucel (s carkou nad u [zmaten]) sveti v tomto pripade prostredky jen v oblasti kapitalu. [pláč] [zahanbení] [bliji]

298555

25.10.2013 07:28

Kdo likviduje Ratha?

Ptate se nadpisem

46.?.?.?

>Kdo likviduje Ratha?
Domnivam se, ze mu prapodivne prodluzovana vazba spise prospiva. Pochybnosti o ni se totiz mnozi. A tim i o duvodu samotneho zatceni. Mozna neopravnene, nicmene vecne. Pan David Rath se tim v podstate vydava na Prazsky Hrad. Vezeni tohoto druhu je v CR osvedcenym vychozim krokem k dosazeni prezidentskeho uradu. Slysim - At zije prezident Ceske republiky David Rath - hlahol to ulic v plenkach.

298557

26.10.2013 05:53

Kdo likviduje Ratha?

RE: Bolestný je pohled na degeneráty, kteří baští mediální žumpě bajky o neohrožených bijcích zločinců

46.?.?.?

>který díky svým l] schopnostem budil dojem, že u nás v
>parlamentu existuje opozice (když pominu ostrakizovanou KSČM).
>Trochu je u soc.dem. v tomto směru nadaný Zaorálek, což je
>ovšem megadinosaur a havloid.

>Možná Rathovi krapet pomohly k zadržení poznámky o tom, že
>rozpad Véček byl předem domluvený, každopádně pak
>otírání se o geniálního ožralu

>který nedovolil Bendlovi & spol. dokrást, pardon,
>středočeské nemocnice. Ale mohlo jít i o konspirační
>zatažení, kdo ví.

>Rovněž načasování procesu do předvolební doby je
>zajímavé, ačkoli je téma dlouhou vazbou poněkud "vyčpělé"
Pane ci pani, vase vyjadreni je podle meho presvedceni presne. Od chvile, kdy jsem prestal pracovat a tedy dohlizet na to, abych v noci potrebne hodiny odspal, sleduji povetsinou v noci kvuli nespavosti zasedani parlamentu. Musim priznat, ze me to hodne nudi a otravuje, ale pri tom porad ziju v nadeji, ze vystoupi nektery z mych favoritu. Jednim z nich byl prave pan Rath.
Od okamziku, kdy byl zatcen, mam silne podezreni (jenom podezreni, ne presvedceni, protoze do zakulisi prece jen nevidim), ze to nekdo zaridil. Mezi ty "nekdo" od onoho okamziku radim Kalouska, Bendla, Necase (a od urcite doby i jeho tehdejsi milenku).
Vite, jak se to rika o tech bozich mlynech... Nejsem sice nejmladsi, ale verim v pripade pana Ratha v obrat, a to dost vyrazny, vlastne nejvyraznejsi - o 180 stupnu. Vy jste me pripominkami ve svem prispevku utvrdil(a). Dekuji.

298602

26.10.2013 05:59

Opravdu chceme kmotra Babiše?

25. 10. 2013 17:01

46.?.?.?

Tajemní muži prý ve čtvrtek skupovali Reflex. Časopis naznačuje souvislost s Babišem

Šéfredaktor týdeníku Reflex Pavel Šafr tvrdí, že na venkově dochází k hromadnému skupování časopisu Reflex, v jehož aktuálním čísle je k přečtení text kritizující lídra hnutí ANO, miliardáře Andreje Babiše. Podle redakce Reflexu je zde nepřehlédnutelná souvislost.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tajem...

Uz jsem to tady v teto diskuzi napsal: Je nebezpecne, kdyz politik vlastni media.

298603

27.10.2013 07:37

Teď, když máme, co jsme chtěli...

V clanku se pise:

46.?.?.?

>V Praze už tradičně vyhrála tzv. pravice, v tomto případě TOP09.
Ja si myslim, ze prazskym vitezem je pan knize. Je tam nove zakotveno neco jako jakasi touha po diktature s laskou. Tento fenomen slechticke vedeni umoznuje. Tedy jak tu touhu vyvolat, tak i realizovat.[zmaten]

>Babiš teď koncentruje ve svých rukou skutečnou moc. Bude národ krmit svými produkty, a to jak těmi do žaludku, tak duševní potravou, a k tomu bude moci měnit a upravovat zákony a rozhodovat i o tom, kam půjdou peníze ze státní pokladny.
A pritom media (jeho media) budou velice opatrne jeho eventualni kopance (treba diplomaticke) sikovne eliminovat ci alespon umirnovat. Tak tomu u statniku vlastnicich media frci. [zahanbení]

Pro ozrejmuti: Tak tomu neni kuprikladu (pro zajimavost) u Zemana, proto je kdejaky jeho krok prejinacovan k horsimu. [pláč] [naštvaný]

298676

28.10.2013 07:18

Opravdu chceme kmotra Babiše?

RE: Je demokracie v ČR ohrožena?

46.?.?.?

>Polemizovat lze uplne o vsem-vcetne neuveritelnych hlouposti.
>jestlize pripustime,ze ucel opravdu sveti prostredky,tak je tomu
>tak v celem zivote,nikoli jen v oblastech ktere se nekomu hodi.
Moje predesla reakce znela:
>Zaklad - otazka: Co je to demokracie? Odpoved: Vlada zastupcu lidu zvolenych ve svobodnych volbach.
Cili se jednalo o setsakramentsky podstatnou a dulezitou zalezitost a ne o zanedbatelne "neuveritelnou hloupost".
Naopak o vasem tvrzeni, ze "v CR demokracie nikdy nebyla", by se dalo a i melo polemizovat. Reagoval jsem tedy, na rozdil od vasi dalsi reakce, zcela jasne, neskryvane a hlavne vecne na toto vase k diskuzi burcujici vyjadreni:
>>Demokracie v ČR rozhodně není ohrožena,protože tu NIKDY NEBYLA.

>Nehledejte prosim carky,hacky,ale podstatu. [smích]
Ta poznamka o krouzku nad "u" na konci meho vyjadreni byla jen mimo okraj - prastila me pres oci. Vite, interpunkce anebo hrubky nejsou az tak markantni jako krouzkovane "u" na zacatku slova. Pripoustim vsak, ze mohlo jit treba o preklep a nasledujici kalup.

298776

28.10.2013 07:35

Izrael a Egypt utahují smyčku kolem Gazy

Procestoval jsem neco v te casti planety

46.?.?.?

a je mi lito, ze nelze dospet k reseni. Kolikrat si pokladam otazku na telo: Co bys, kmete, udelal, mit to na hrbete, pro zdarne vyreseni tamejsich problemu? Nabizi se jedine sluvko - "likvidace". Ne vsak likvidace cloveka, nybrz by se jednalo o likvidaci vsech kdovijakych zvyku, protoze v nich vidim hlavni zarodek. Jenomze jak to docilit? Rozhodne prevzetim cele oblasti pod sve rizeni. Slo by to? A zde je neprekonatelny problem: Asi ne - kvuli velmocenskym snaham. Takze jedine reseni je uplatnovani pozice sily az do samotneho opotrebovani a unavy. Bohuzel.

298777

28.10.2013 23:52

Teď, když máme, co jsme chtěli...

Prislo mi emilem

46.?.?.?

Snad se to tematem zde trochu hodi.
Úkol pro novou vládu - a to úkol přímo početní. Má to být vláda odborníků, tak snad budou umět počítat.
Kalousek se neustále snažil přesvědčovat, že nejsou peníze na důchody. A proto se musí udělat důchodová reforma a "další pilíř" a lidé si mají ukládat peníze do soukromých důchodových fondů, které mohou zbankrotovat, protože za ně stát nepřebírá žádné záruky.
Použiji zde pouze hrubá čísla a jednoduchý výpočet:

Počet pracujících: cca 5 milionů
Průměrná mzda: cca 25 000 Kč
Odvod na důchodové pojištění: 28%(6,5%zaměstnanec + 21,5% zaměstnavatel)
Jednoduchým výpočtem zjistíme, že měsíčně se vybere na důchodové pojištění přibližně 5 000 000 x 7 000 = 35 000 000 000 (třicet pět miliard Kč).

Počet důchodců: cca 2,5 milionu (starobní i invalidní)
Průměrný důchod: cca 10 000 Kč
Měsíčně se tedy vyplatí cca 25 000 000 000 (dvacet pět miliard Kč).
Kam se tedy ztrácí každý měsíc kolem deseti miliard korun?
To by se také někdo mohl domnívat, že chemik Kalousek používá nějakou chemickou reakci, při níž část peněz sublimuje.

Bylo by možná zajímavé zjistit kam.
To jsou mi věci,co?
Hezký den !

298821

>Jinak co se týká Ruska a Ukrajiny, tak Rusko by je mělo
>"obětovat" EU i za cenu, že se NATO dostane ještě blíže k
>ruským hranicím, a pozorně sledovat situaci, a v okamžiku kdy
>bude docházet k rozkladu ukrajinské společnosti a rozpadu
>země, k čemuž dozajista dojde, by mohli "urvat" východní
>proruskou část Ukrajiny, myslím, že by se tomu východ
>Ukrajiny ani moc nebránil, samozřejmě je tu ve hře ještě
>NATO, to by asi dělalo problémy, ale jak všichni víme, NATO
>má nedostatek financí, a tak si myslím, že by akorát stáhli
>ocas a odporoučeli by se.
NATO je zakryvaci nastroj Spojenych statu, jejichz strategicky cil je ovladnout svet. Rusko je prekazkou. Vzpomenme si, jak USA vyuzily momentu po rozpadu SSSR. Hned pod zaminkou svobody a demokracie zacaly zakamuflovane pod NATO rozhazovat site sveho vlivu. Pokud Rusove tazvane "pusti" Ukrajinu, zakratko budou resit problem - instalaci americkych raket na uzemi Ukrajiny, tedy DOSTREL!!! Nemyslim si, ze to Rusko pripusti.

300553

14.12.2013 06:58

Poražen Talibanem se Washington rozhodl zasáhnout proti Rusku a Číně

Dekuji, pane Robertsi!

46.?.?.?

V diskuzi pod clankem "Kratka aktualizece ... (atd.)", ktery se zabyva stejnou zemi i stejnym problemem, jsem napsal:
>>NATO je zakryvaci nastroj Spojenych statu, jejichz strategicky cil je ovladnout svet. Rusko je prekazkou. Vzpomenme si, jak USA vyuzily momentu po rozpadu SSSR. Hned pod zaminkou svobody a demokracie zacaly zakamuflovane pod NATO rozhazovat site sveho vlivu. Pokud Rusove tazvane "pusti" Ukrajinu, zakratko budou resit problem - instalaci americkych raket na uzemi Ukrajiny, tedy DOSTREL!!! Nemyslim si, ze to Rusko pripusti.

Pan Roberts ve svem clanku, na nejz reaguje tato diskuze, mj. pise:

>USA chtějí, aby se Ukrajina připojila, aby se mohla stát dalším místem pro další raketové základny Washingtonu s cílem Rusko.

>Proč by se Ukrajinci chtěli stát cílem pro ruské rakety Iskander, coby nástupiště Washingtonu pro agresi proti Rusku?

>Po kolapsu Sovětského svazu naklusal rychle na místo Ruska Washington. Všechny nové země byly zničené, stejně jako Rusko v té době, a tudíž bezmocné. Washington použil nevládní organizace, financované Washingtonem a jeho loutkami v EU, aby vytvořil proti-ruské, pro-americké a pro-evropské vlády v bývalých součástech sovětského Ruska.

>Za tímto účelem provedlo NATO minulý měsíc válečné hry, jejichž cílem bylo Rusko, pod označením Pevný jazz 2013 (Steadfast Jazz 2013)

>Oslabení Ruska jako mocného státu je pro agendu světové nadvlády Washingtonu klíčové.

300704

16.12.2013 08:45

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Co je spojuje

46.?.?.?

>chtělo by to vést si seznam, aby se pak na ně při opravdové revoluci nezapomělo...
ANO, ANO, ANO!!! Jako orientacne napomocny a vstricny krucek sem proto prevadim nazor cisla "193" z teto diskuze, ktery by si zaslouzil podobne trojnasobne pocastovani sluvkem "ANO":

>193.?.?.?
>Všechny, kteří dnes jezdí na Ukrajinu podporovat Majdan, Němce, Poláky, Čechy, spojuje jedna věc - americká výplatní páska, americký žold. Aspoň vidíme, kdo je jejich, kdo může za to, jak se dneska máme, koho by měl národ jednou pověsit. Aspoň Evropané vidí, jak je Evropa nesvéprávná, jak i kancléřka nejmocnější evropské země tancuje, jak jí černý strýček Sam píská.
"Povesit"...? Nevim, nevim, jestli by to byla nejduslednejsi reakce, i kdyz jsem si mnohokrat takovym pranim pri poslechu zprav ulevil. Spis bych je drzel roky v kobce o samote. Aby jim skutecne doslo (kvuli dostatku casu na rozjimani pri potrebnem kruceni v zaludku), jaky zivot davu bezejmennych poskytuji.

300804

13.01.2014 13:07

Kauza Džamál: Ukázková ztráta soudnosti

RE:

46.?.?.?

>sionistům už tradičně nadržuje a pak je tam dobře a v dejinných souvislostech popsána Šaronova kariéra pod názvem "Řezník Ariel Šaron"
Uvedomme si, ze americky prezident naopak poznamenal (neurcite vyhybave zajimave) neco v tomto smyslu - Saron obetoval cely svuj zivot pro svoji vlast.
Zadne obvykle diplomaticke priznani, ze se jednalo o pritele USA, zadne uznani hodne hrdiny, nic pozitivniho, zadny souhlas, ani nepricestuje na pohreb. Nedava tim vsim nahodou americky prezident zretelne ruce pryc od Saronovych vysledku...?

302449

14.01.2014 07:51

Popálená Natálka a téměř ubitý Patrik. Jak pokračují jejich příběhy?

RE: Blbý kdo bere, blbější kdo dává.

46.?.?.?

>Nedá mi to nenapsat, ale Cikáni v této zemi nevládnou, nepíšou zákony, nesoudí podle těch zákonů, nepíšou zprávy pro bednu ani pro papír.
Problem je v tom, ze pod vlivem USA, kde nejdrive bylo krute zachazeno s cernochy a ted je z opacne verze upleten bic na ostatni zeme, musi mit v soucasnosti zahranicni spolecenstvi az nezdravy proetnicky politicky trend, proti nemuz se nejde postavit. (Svym zpusobem tomu i rozumim. Po WW2, v niz vyvrcholil hon na Zidy, jsou dopredu velice haklive a az do vyse nesmyslne likvidovany sebemensi protietnicke naznaky, jez by podle mineni mezinarodniho spolecenstvi mohly prerust v novy hon na Zidy.) Pokud by se i presto nekomu nekde podarilo prosadit a realizovat nejake protietnicke opatreni, byl by dotycny iniciator nejak zdiskriminovan, a az treba souzen, a pak i cela republika by byla v nesnazich. Pripomenu jen namatkou odchod cikanu do Kanady s oduvodnenim, ze jsou v CR diskriminovani. Jaka byla reakce Kanady? Viza pro vsechny obcany republiky, tedy financni dopad, oficialne na vsechny obyvatele (i kdyz samozrejme ti, kteri nemeli v umyslu do Kanady jet, by mohli rict, ze to nebylo opatreni proti vsem).
Reakci taky bylo pozastaveni proplaceni fondu EU s oduvodnenim, ze souvisi s tzv. lidskymi pravy. Ja si sice mimochodem naopak myslim, ze ty EU fondy nejsou nejakou velkou vyhodou, protoze penize, ktere jako clenove musime EU formou clenstvi platit; nejsou zanedbatelne; a krome toho k proplaceni fondu dochazi az po zpracovani veskerych dokumentu, na nichz se napakovavaji predevsim jednotlivci z okruhu vedeni zeme, a to uz ani nepoukazuji na korupci a preplaceni zakazek.
Tim chci tedy oponovat vasemu vyjadreni, ze
>Cikáni v této zemi nevládnou, nepíšou zákony, nesoudí podle těch zákonů, nepíšou zprávy pro bednu ani pro papír.
protoze kdesi hluboko v jadru veci si to cikani vynucuji na zaklade mezinarodniho trendu, cili to mezinarodnimu spolecenstvi "predepisuji"!!! Bohuzel.

302493

14.01.2014 15:02

Popálená Natálka a téměř ubitý Patrik. Jak pokračují jejich příběhy?

RE: Blbý kdo bere, blbější kdo dává.

46.?.?.?

>Máte zdravý pohled na věc, ale ještě nejste u cíle. Cikáni sice v této zemi nevládnou, pravda (to vládne jiná menšina), jsou však používáni jako beranidlo, trojský kůň, pátá kolona, apod., proti původní, majoritní společnosti. Kdyby byli (nebo až budou)pro skutečné vládce nežádoucí, bude s nimi naloženo
A vy si myslite, ze to tak nevnimam?
>Potom třeba nebudete ve svém příspěvku psát o vinících jako o obětech... [smích]
Prezident Zeman taky pro nekoho prehnane nadsene hovori o jistem statnim seslem seskupeni. Vy si myslite, ze kdyby tak nehovoril, ze by pri sve prostorekosti vubec jeste hovoril...? [mrknutí jedním okem]

302518

15.01.2014 01:01

Popálená Natálka a téměř ubitý Patrik. Jak pokračují jejich příběhy?

Mimo tema - jen pro pana editora

46.?.?.?

Tento prispevek nepisu ani tak pro diskuzi, je vice mene jen pro editora, pro jeho zbystreni pozornosti.

Klikl jsem si po svem poslednim prispevku, na ktery ted reaguji, na cisilko 46, ktere je uvadeno namisto meho jmena ci nicku, a zjistil jsem jednu zajimavost: Ze je tam uvedeno:
>Všechny příspěvky ze stejné IP adresy
>Nalezeno 48 příspěveků, 2 různá jména: , QWSAQ.
Pritom ja pisu jen ze sveho domaciho compu, nikdy jsem nepsal do Zvedavce z jineho compu, nikdy jsem nepouzil nick "QWSAQ" a nikdo jiny nema na muj domaci comp pristup. Krome toho nepouzivam diakritiku (cestinu nemam zabudovanou), ale ten nick "QWSAQ" diakritiku pouziva.

Zajimave taky je, ze kdyz jsem klikl na jeden starsi clanek (z roku 2011), nalezl jsem vsechny moje zbyvajici prispevky pohromade a bez jakehokoliv nicku. Treba tady:
>30.09.13 01:42
>Historie vzniku syrské krize a nekonečná válka USA
>297045

V podstate mne osobne na tom nijak moc nezalezi (ani z toho duvodu, ze nekdo muze byt nejakym takovym "mym" prispevkem mystifikovan), jen chci upozornit pana editora, ze se v zakulisi jeho webu asi neco deje, o cem nemusi mit poneti.

Zaregistroval jsem taky totiz, kdyz jsem kritizoval pana Nohejla za stereotypni a uz unavne omilani sveho oblibeneho tematu a pri te prilezitosti jsem dukazne poukazal na seznam jeho prispevku (mel jich tam na stovky ci dokonce na tisice; mozna od zacatku Zvedavce; to si uz nepamatuji), po zverejneni toho meho poukazu pan Nohejl nejakou dobu reagoval na me prispevky pod jinymi cisly, a cely jeho predchazejici seznam nebyl k dosazeni. Vim, ze je mozne psat z vice pocitacu, jen me zarazilo, ze se mu nejak podarilo pro ty chvile vsechny svoje puvodni prispevky eliminovat.

302570

16.01.2014 01:57

Popálená Natálka a téměř ubitý Patrik. Jak pokračují jejich příběhy?

RE: Genocida původního českého obyvatelstva je zřejmá

46.?.?.?

>Jan Hus? Papouškujete jen hoaxy z internetu. Někdy trochu myslete! Jste k smíchu:
Ječ pravda, ze na internetu je hodne smyslenek. Ja osobne se snazim myslet, a proto se obrnuji proti nim chladnou hlavou.
>http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/husuv-citat-o-tom-ze-cikani-jsou-pleme-neciste-mravu-hanebnych-je-podvrh
To, ze
>cikani-jsou-pleme-neciste-mravu-hanebnych-je-podvrh
mozna nerekl Jan Hus, ale takove vyjadreni o nich je presto pravdive. Kdo tomu neveri, je k smichu.

302651

16.01.2014 15:40

Popálená Natálka a téměř ubitý Patrik. Jak pokračují jejich příběhy?

RE: Genocida původního českého obyvatelstva je zřejmá

46.?.?.?

>K smíchu je vždy spíš ten, kdož "věří". Protože "vědět" a "věřit" jsou naprosto odlišné kategorie, mnohdy zcela protichůdné.
Mate urcite pravdu. Z hlediska filologickeho. Ale z faktografickeho zustava otazkou, jestli to vite natuti nebo tomu jen verite, ze Jan Hus to skutecne rekl. Vedet to tak, jak se s povysujici vyprsknutou ironii predvadite, by znamenalo slyset to Husa rici. Tolik k vasemu "vedeckemu" vypotku.

302675

>Trůn Romanovců nepadl pod náporem zteče sovětů ani pod bombami chlapců, ale pod náporem nositelů aristokratických jmen, dvorních šlechticů, bankéřů, vydavatelů, advokátů, profesorů aj.."
Souhlas, az na slovo "naporem". Ja bych pouzil slovo "nanosem". [mrknutí jedním okem]

303488

>Putin ma ted svazane ruce olympiadou. Ale pokud by byla olympiada napadena tak v tom momente bude jaderne spaleniste

>Po olympiade bude provedena invaze ruskych vojsk na Ukrajinu.

>Nemuze dopustit obkliceni Ruska.
Vidim to jako vy, i kdyz textove zjednodusene.

>Ma k dispozici spickove jaderne zbrane se kterymi muze zvitezit i v 3. svetove valce behem par dni.
Ve chvili, kdy by byly pouzity jaderne zbrane v tzv. 3. svetove valce, nebylo by na teto planete vice misto pro zivot. Bohuzel.

303491

30.01.2014 07:41

Usnesení sněmu signatářů Manifestu D.O.S.T. k dnešnímu jmenování vlády

Neni to nahodou tak trochu diskutabilni?

46.?.?.?

>Tyto zběsilé ideologie vycházejí a jsou trvale podporovány z vlivných nadnárodních neomarxistických center a přinášejí s sebou vysoce nebezpečnou „antidiskriminační“ agendu, jejíž právní a praktické důsledky (povinnými kvótami pro počty žen ve veřejných funkcích počínaje a uznáním „práv“ pedofilní „komunity“ konče) deformují společnost v celém euroatlantickém prostoru. Nespokojí se totiž s málem a jejich stále zjevnějším cílem je totální mravní, hodnotová a konečně i fyzická destrukce Západu, jehož stavební kameny, mravní řád, vlast a rodinu, nejprve zpochybnily a posléze postavily na pranýř. Masivní propagandou na jedné straně dehonestují stoupence tradičních hodnot jako „kryptofašisty“, „šovinisty“ a podobně, na druhé straně idealizují „přínos“ multikulturního „soužití“, zamlčují jeho negativní jevy a systematicky likvidují zbytky sebezáchovných společenských mechanismů.

Jako pressedmdesatilety dedek nemusim zduraznovat, ze jsem pod komunistickou ideologii cosi prozil. Verte, nikdy me nenadchla, naopak. Je vsak fakt, ze kdyz clovek neco momentalne proziva, je castecne, nebo nekdo docela, ovlivnen az vlacen emocemi. Je vedecky dokazano, ze pro ohodnoceni doby a skutku je nejdulezitejsi a tudiz nespravedlivejsi casovy odstup.

Po precteni tohoto usneseni D.O.S.T.u jsem docista nahodou narazil na nize predkladanou adresu na youtube. Naplnen dojmem z vyse uvadeneho usneseni jsem se zaposlouchal na 7 cili 7 dni.
Jirina Svorcova mi nebyla jako herecka nikdy sympaticka pro pateticky projev a z neho jakoby stale cpicici vernost komunistickym ideim. Naopak Pavel Tigrit me ohromoval jako komunistobijec.
Kdyz jsem dnes v noci zmineny porad na youtube s onim proklamovanym odstupem doby a s vedomim, kam nase spolecnost dnes dospela se spolecensko-ekonomickymi vysledky, kdyz jsem si uvedomil uroven vzdelani a chovani dnesni mladeze, kdyz jsem se zamyslel nad duchodci, exekucemi, podvody v obchodech, bezdomovci atd., v nekterych chvilich (hlavne v zaveru poradu na youtube) jsem prestaval byt na strane Pavla Tigrita. Proc?

http://www.youtube.com/watch?v=ZTO2FTQaBhM

303579

31.01.2014 02:57

Usnesení sněmu signatářů Manifestu D.O.S.T. k dnešnímu jmenování vlády

RE: Neni to nahodou tak trochu diskutabilni?

46.?.?.?

>ale když jste kdysi uznával Tigrida
Tigrid vydaval v Parizi "za blahe pameti" Svedectvi. Pral bych vam bez predpojatosti ci predsudku do nektereho vydani nahlednout. Mozna byste ho obestrel treba jen negaci dilci, ne vseobecnou!!!

>zvedl jsem kotvy - a druhým rokem žiji s rodinou v Německu.
Ja jsem napsal:
>>Jirina Svorcova mi nebyla jako herecka nikdy sympaticka pro pateticky projev a z neho jakoby stale cpicici vernost komunistickym ideim. Naopak Pavel Tigrit me ohromoval jako komunistobijec.
Svoje duvody - sympatie a antipatie - jsem tim jasne charakterizoval. Vy naopak jste se odsudkem pasoval do opozice, tedy asi za zastance komunismu. Jinak tu vasi tajemku neumim rozsifrovat. Pritom jste ale zvedl kotvy a rozhodl se pro zivot tam, kde komunismus nebyl, neni a ani jej nemuzete v budoucnu ocekavat. Je tu mirny protiklad, protireceni.

>tak si ani nezasloužíte nic lepšího, než tento "český" bordel.
>Já se už dlouho držím hesla, že se má každý tak, jak si zaslouží. A Vy jste jen toho dalším příkladem.
Mlady pane! Ja kdybych se rozhodl nekoho takto zaskatulkovat, nedelal bych to bezhlave od pasu, ale nejdrive bych pripustil, ze ten dedek muze mit kdovico za sebou, treba bych i zafantaziroval, ze mohl nekolik desitek let zivota stravit v cizine a ted formou CPP, OAP a PPP muze dohromady pobirat tolik, kolik vy za svuj arbeit nepobirate.

>Já si nestěžuji, jako Vy
Ode me to bylo vyjadreni za jine - za narod.
No, vasi nezkusenost omlouvam, protoze jste se vyjadril slusne:
>Nechci se Vás nijak dotknout,
Proto jenom radim. [smích] Vite, my, kmeti, jsme se davno zbavili zbrklosti.

303666

>chtěl bych poprosit skoro penzisty rozčarované z
>polistopadového vývoje (na kterém mají přímou vinu protože
>se po celou tu dobu nacházeli v dospělém věku a mohli s tím
>něco udělat)
Moudrejsi cast spolecnosti by vzdy mela byt pro to, aby hulvati museli platit dozivotni dan za zplozeni kazdeho potomka. Protoze takovi potomci jsou brzdou vyvoje - jedine takove zrudy maji schopnost dostavat se k moci.
>aby se přestali srát do toho jak si my mladší vybudujeme
>společnost ve které chceme žít
Udavaji vzdy jen svuj styl zivota, a to i presto, ze vsechno delaji jen napul, jen kosit odpurce umi beze zbytku.
>takže vážení starší a "moudřejší" spoluobčané posrali
>jste to za normalizace posrali jste to po listopadu tak už si
>konečně vaše chytré rady apely manifesty a petice strčte do
>prdele a přestante zaclánět
Marnost. Vse posrane. Spolecnost je navzdy uvrzena do stinu.
>děkuji [smích]
Trapas, zoufalstvi. [bliji]

303773

>no, učebnice, zejména dějepisu se budou přepisovat pořád,
>pokaždé s novými vítězi.
Mate pravdu. Naprostou a nemennou. Ale je v tom prepisovani prece jen dost podstatny rozdil. Pri cteni dejepisu totalitnich rezimu clovek okamzite vi, jaka uhodila a co si myslet. V demokraciich ne. Proto jsou demokracie nejzloradnejsi? Pro falesny mytus, a snadne zneuziti. Demokracie je jako cukrovka: Porad se clovek citi bezstarostne, fajn, az najednou se naleza v ohrozeni zivota a nakonec i bezbolestne umira.
[pláč]

303856

04.02.2014 07:30

Velký nikaragujský kanál, čili čínský rébus pro USA

Duvodu je povic

46.?.?.?

>Téma VNK patří k prioritám amerického velvyslanectví v Nikaragui. Úkoly jsou všeobecné: shromažďování informací o klíčových gestorech projektu, o čínských plánech na využití kanálu pro vojenské cíle, včetně vytvoření námořních základen
To je duvod cislo 1!!!
Mozna existuji jeste i duvody jine, jeden z nich je mozna nevhodny pro velmocenske priznani, v teto dobe hospdarskeho upadku USA nemene dulezity - vytlouci z pripadneho podilu na vystavbe co nejvic akvizic. Kazda trocha ve mlyne jde kduhu, rikavalo se kdysi na vesnicich, a to muze platit ve strategiich velmoci dodnes.

303967

05.02.2014 06:58

Pogromy v Kyjevě financovány Spojenými státy americkými

I touto zpravou si muzeme ujasnit kdo a jaky ma v zakulisi pristup k opravdovemu mirovemu souziti

46.?.?.?

Na iDnes.cz se muzeme docist toto:
>>Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) odposlouchávala už v roce 2002 telefon tehdejšího německého kancléře Gerharda Schrödera. S odvoláním na zdroje a dokumenty z NSA to uvedla německá veřejnoprávní stanice NDR a list Süddeutsche Zeitung. Důvodem byl prý Schröderův odmítavý postoj k válce v Iráku.

Celou zpravu najdete tady:
http://zpravy.idnes.cz/nsa-sledovala-i-nemeckeho-k...

304069

05.02.2014 19:36

Pogromy v Kyjevě financovány Spojenými státy americkými

RE: Udrzovat pozadu

46.?.?.?

>největší nepřátelé slovanů jsou janukovič putin klaus a zeman
A dve osmicky vedle sebe jakbysmet! Krome perlive blbosti. [naštvaný]

304127

06.02.2014 16:55

Pogromy v Kyjevě financovány Spojenými státy americkými

RE: Udrzovat pozadu

46.?.?.?

>podívej já chápu že k čecháčkovské tradici patří olizování řití svých katů ale mě do toho netahej já mám slovany rád a právě proto nemám rád svině které jim zejména na východě vládnou [mrknutí jedním okem]
Pane! Ja nejsem obcanem CR, ja jenom uzivam svuj rodny jazyk tak, jak me to lide kolem me po WW2 naucili. S jazykovym projevem jsou spjata i ruzna specifika, napriklad i to, kdy a komu se vyka ci tyka. Ja ten cesky (slovansky) zvyk akceptuji, i kdyz jsem obcanem zeme, kde neni vykani a tykani tolik zrejme (ten rozdil je tam v jemnejsi nuanci, nicmene je a dodrzuje se, protoze v te zemi se na jazykovy projev dba) - ta spolecnost je v mnohych pripadech slusnejsi nez dnesni ceska, vcetne vas, ba co vic - na techto strankach, hlavne vas. Vyjadrovani je urcitym stigmatem, cejchem. Vsude a pro kazdeho. Ten clovek, jehoz vyjadrovani je kdovijake, je skoro automaticky odsunut na okraj spolecnosti, protoze to vypovida hned zkraje, co v nem je a co lze od nej ocekavat, hlavne jak mu lze duverovat. Mam zkusenost, ze takovi lide povetsinou nic kvalitniho nedocili. I vy jste zde toho urcitym dokladem - jste tu odsunut bokem, nevim, nevim, jestli vas nekdo nejak akceptuje. Zaregistroval jsem totiz, ze nejen pan editor, ale i nekteri jini uzivatele techto stranek vas konkretne za projev odsoudili. Koncim. Vice se nehodlam zabyvat tim, co jste mel podedit anebo co melo byt vasimi rodici docileno. (Mimochodem: Vsichni jsme vyobrazenim svych rodicu. Ja osobne bych svym rodicum udelat nechtel neco, co by je zahanbovalo...!!!)

304200

11.02.2014 05:22

Pád ruské vlády v roce 2014?

Pad ruske vlady v roce 2014 nemuze nebyt

46.?.?.?

Neoliberalni Medvedev uz jako prezident otviral Zapadu dvere Ruska vic nez Putin. Bylo to viditelne a uz tehdy to vypadalo, ze jeho pusobeni v rizeni Ruska brzy skonci. To, ze mu Putin dal jeste moznost znovu ridit vladu, podle meho nazoru nenaznačuje, ze by to nevidel a tudiz sam chyboval, nýbrž takto poskytl ruskemu narodu hmatatelnou obhajobu svého politického zajmu - material pro vitezstvi.
>Putin představuje, není na jednu stranu žádný -ismus, ani liberalismus, ani komunismus, ale je tváří struktury, která představuje samotné Rusko, jeho zájmy jako takové, bez zavádějící zbytečné ideologie.

Medvedev se v posledni dobe stal
>terčem jeho kritiky se staly důsledky působení liberálů (Liberálně demokratická strana Ruska) v ruské vládě.

>V oblasti hospodářství pak liberální vláda dosud prosazuje jako prioritní u nás velmi dobře známou politiku privatizace, tj. výprodej státních podniků zahraničnímu kapitálu.

>Začaly tedy „přípravné řeči“ o konci Medveděvovy vlády.

304425

11.02.2014 06:54

USA prostříhaly zahajovací ceremoniál v Soči, aby lidé nemohli vidět Rusko

Mnozi jen neuvedli, ze si show uzili

46.?.?.?

>zahajovací ceremoniál olympijských her v Soči sledovalo asi 3,5 miliardy lidí a mnoho z nich následně napsali: „Zjistil jsem, že Rusko neznám.“ Mnozí uvedli, že si velkolepé show, kterou jim Rusko připravilo, užili.
Ja jsem taky zaregistroval v TV otazky, jestli by si USA dovolily v dnesni ekonomicke situaci takovou nakladnou vystavbu. Taky si tu otazku kladu.
Ale zase naopak jsem maximalne kriticky k hajzlikum, ktere nerozdeluje zadna stena. Co toto ma znamenat? Co je to za signal?

304427

13.02.2014 08:02

Pád ruské vlády v roce 2014?

Neco mi na Putinovi vadi

46.?.?.?

Je to toto: Putin u prilezitosti smrti Vasila Bilaka kondoloval (ted nevim komu) a taky se vyjadril kdesi jaksi o tom statnikovi priznive. Cimz podle me dava najevo urcitou sympatii s okupaci v roce 1968 - vzdyt musi vedet, ze pro Cechy a Slovaky je ona okupace stale nestravitelna. Nedokazu byt ted presny, zaregistroval jsem to jaksi mimodek behem soustredeni se na jinou situaci a ted tu informaci nedokazu nalezt.

304565

13.02.2014 14:32

Pád ruské vlády v roce 2014?

RE: Neco mi na Putinovi vadi

46.?.?.?

Pane (ci pani), zazil jsem kdovijake systemy, urcite roky uz mam, myslim si tudiz, ze bych mohl mit vybalancovany nazor. Jak jste mohl(a) vyrozumet z mych dosavadnich prispevku, mam k nynejsimu systemu v CR mnoho vyhrad. Kdyz si ale uvedomim, jak ten predesly system vznikl a co potom nasledovalo, nedokazu s nim v nicem sympatizovat. Ano, vim, ze nekolik roku pred odzvanenim klici nebyl uz zivot tak utazeny, ale to uvolneni neprichazelo z nejakeho principialniho vyvoje, nybrz proto, ze ten system uz nedokazal dal takto pokracovat. Mozna nekdo bude argumentovat, ze Zapad u nas zahral stejnou roli jako treba ted na Ukrajine..., ano, ale ne az tak vyraznou. U nas to byla spise celospolecenska unava a nechut v tom nadale pokracovat.
Takze souhrnne: jako dite jsem trochu poznal WW2 - o takovou dobu uz nestojim. V dobe zavirani a politickych poprav moji prihlasku do skoly reditel osmiletky jednoduse z duvodu cirkevni orientaci mych rodicu ponechal ve svem supliku a 3. zari jsem nebyl nikde (skola ci uciliste) zapsan. Cili muj zakladni nahled na zivot byl mi dan dost drsne. Po nekolika dalsich letech prisla emigrace. Poznal jsem nekolik zemi a zazil jejich systemy..., no, i pres soucasny cesky bordel je mi po tom vsem nejblize prave nynejsi cesky system. Jiste si reknete, jak treba mohu akceptovat korupci, exekuce a ostatni nehoraznosti, ale ja odpovidam: Hodne si za to mohou lide - volici -, a taky mnozi lide si mohou sami za vydaje prevysujici prijmy. Lide teto zeme se nenaucili zit, jak jim vyplaty dovoluji.
Prosim, neargumentujte nynejsi financni situaci ruznych opravdovych zoufalcu (ano, vim, je jich mnoho, ale to uz jsou lide, kteri se dostali na prilis sikmou plochu), a pokud se k tomu odhodlate, posudte vzdy nejdrive pocatecni duvody jejich ruznych kroku.

304588

14.02.2014 05:48

Pád ruské vlády v roce 2014?

RE: Neco mi na Putinovi vadi

46.?.?.?

Zacnu od konce: Vase zvratky povznesene prekracuji a nad "Vy emigrante" si vybavuji podobne castovani ceskoslovenskych emigrantu komunistickou ideologii a taky se tvarim povznesene. Podotykam, ze takto jsme byli jimi opovrhovani pouze my, ceskoslovensti emigranti, naopak treba arabsti analfabeti byli pro tu ideologii obdivuhodnymi lidmi. Jedna se o ve vas nostalgicky zahryzly pozustatek nestastne historie.
Premistovani jedincu, skupin ci dokonce narodu z mista na misto existuje odnepameti a je docista prirozenym clovecim jevem - fenomenem. Lide se stehovali a stehuji z kdovijakych duvodu - politickych, nabozenskych, nutnych premen zalidnenych uzemi na prehrady, dalnice, vojenske prostory atd. (Dodnes s nostalgii prezivaji v CR lide, kteri se museli z duvodu nelogickych premen zalidnenych uzemi na prostory jine prestehovat...)
Vyznamnym duvodem je take migrace financni. Dnes muzeme pozorovat, jednoduse receno - davy -, jak miri za vyhodnymi financnimi podminkami do Prahy.
Pane, to, ze zijete v nejake tzv. odriznute vesnicce, je vase rozhoduti, a musite pocitat s tim, ze prave to odriznuti nemuze nevytvaret nebezne problemy. Proto argumentace vasimi vydaji je nefunkcni, scestna. Muzete situaci resit tim, ze se treba rozhodnete pro migraci. Jako jsem se rozhodl (podle platne mezinarodni umluvy - OSN) ja a statisice jinych.
Takze to, co jsem napsal, opakuji a podtrhuji, protoze se to hodi prave na vas jako usite na miru.
>>mnozi lide si mohou sami za vydaje prevysujici prijmy. Lide teto zeme se nenaucili zit, jak jim vyplaty dovoluji.
>>Prosim, neargumentujte nynejsi financni situaci ruznych opravdovych zoufalcu (ano, vim, je jich mnoho, ale to uz jsou lide, kteri se dostali na prilis sikmou plochu), a pokud se k tomu odhodlate, posudte vzdy nejdrive pocatecni duvody jejich ruznych kroku.
Vite ale, co mi ve vasem vyjadreni chybi? Jakakoliv, treba jen nepatrna reakce na muj jiny aspekt, a to stezejni.
>>Hodne si za to mohou lide - volici
Ptam se: Kolik procent z opravnenych volicu prislo k poslednim volbam? Neni nahodou odpovedi na velkou neucast to, ze opet se dostali k moznosti spolurozhodovat o teto zemi jedinci, kteri se uz zkompromitovali, jako treba panove Kalousek, Benda a jini...?
Nakonec k vasi zrejme touze, aby se vratily drivejsi casy. Nemyslete si, ze kdyby zustali u moci komuniste, anebo kdyby se opet dostali k moci, ze by ty problemy s potrebou stehovani nebyly. Byly by a resili by je obdobne, jak je resi dnesni vladci. Je to proste neodmyslitelny zivotni beh. Nebo si myslite, ze by bylo rozumnejsi, aby vase vesnicka mela castejsi autobusove spojeni se svetem? Vite, jak by to ve skutecnosti vypadalo? Ze byste treba rannim autobusem do prace jezdil sam anebo se dvema sousedy. A ted si spocitejte, kolik by staly vydaje porizovatele - statu. Ty vydaje by se musely nekde eliminovat ubranim odjinud. Tak tomu bylo do roku 1989, a proto spolecnost uz unavovala ta zoufala sed zivota, ktere se i samotni komunisticti vladci chteli zbavit.

304643

14.02.2014 07:53

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

Coz tak tento clanek rozsirit na:

46.?.?.?

Facebook, YouTube, Amazon, Twitter a všech ostatnich obdobnych strankach?
Omluvte me, pokud moje otazka je pitomosti bez jakehokoliv smyslu - vubec se v te oblasti nevyznam a ani na ty stranky nechodim.

304649

16.02.2014 04:08

Pád ruské vlády v roce 2014?

RE: Neco mi na Putinovi vadi

46.?.?.?

>A zde jste mne rozesmál....
Poskytnu vam moznost vysmat se dosytosti, az se treba pocurate.
>arabsti analfabeti byli pro tu ideologii obdivuhodnymi
>lidmi...samozřejmě Nomádi..každý den stan jinde.

>Premistovani jedincu, skupin ci dokonce narodu z mista na
>misto existuje odnepameti a je docista prirozenym clovecim jevem
>- fenomenem
.Doba člověka Neadrtálského a jeskyních lidí
>dávno minula.
Ano, mate pravdu, dnes uz nikdo neemigruje. Ani treba Arabove. [chechtot]

>....[i]Pane, to, ze zijete v nejake tzv. odriznute vesnicce, je vase rozhoduti, a musite pocitat s tim, ze
>v době,kdy jsem začal řešit
atd., dodavam ja zkracene, jelikoz jsme mimo misu. Ale protoze se rad smejete, vasi vypoved o bydleni pouze zvyraznim vasi prikladnou gramatikou i slohem:
>problemy....musím reagovat..v době,kdy;
>problém..stál m/2 parcely;
Uzasne, uznavam - kde se hrabu ja. [chechtot]

>Pokud by volby něco mohly změnit...pak už by dávno byly zrušené!!
Ano, mate pravdu, volby se nezaslouzily o to, ze ODS a TOP 09 sly od valu a ridit zem zacali jini lide, jina uskupeni [chechtot]

>Vaše dikce se mi opravdu líbí...hodně jste mne pobavil a rozesmál.
Rozesmeji vas jeste vic: Davno predtim, nez jsem si dovolil vyjadrovat se na verejnosti psanou formou, jsem se v poslucharnach a v aulach dozvedel, ze dikce je sice zahrnuta do psaneho projevu v Ottove slovniku naucnem, ale dnes se dikce vztahuje jen na mluvu. Proto se obdivuji, jak vas moje artikulace, fonotace a modulace rozesmiva. Jste obdivuhodne vsudypritomny vseved. [chechtot]

>Nežádám Vás o pochopení hloubky tohoto fórku a toho co jsem tím chtěl vlastně říci-protože při přečtení Vašich názorů je mi jasné,že nemáte na to,aby jste to pochopil.
Ano, nemam na to, abych pochopil vase kohorence. A jeste neco, po cem se budete smichem az zajikat: Kazdy projev, at pisemny anebo ustni, ma mit osnovu: Seznameni s tematem, jeho rozvinuti a ukonceni. A nemel by zbytecne odbocovat do nesouvisejicich temat. Obdivuji se, jak vy to dokazete.[chechtot]

Koncim, protoze pro diskuzi s vami na vic nemam. [zahanbení]

304804

17.02.2014 12:06

Pád ruské vlády v roce 2014?

RE: Neco mi na Putinovi vadi

46.?.?.?

>>plyn-6500,-Kč elektřina-2500,-Kč vodné-stočné-1000,-Kč

>Je to trochu off-topic, ale mohl bych se zeptat, co to máte za dům s tak vysokými náklady na bydlení??
No, jevilo se mi to hned nafoukle, ale nechtel jsem tu diskuzi rozpitvavat, kdyz sklouzla mimo tema, nicmene jsem si okamzite pomyslel - treba ten clovek pestuje neco v garazi ci ve sklepe... Ted ale kdyz jste to nacal, pro kontrast uvadim, ze bydlime s manzelkou sami v dome, ustredni topeni mame vytapene plynem, doma varime zhruba ctyrikrat tydne, podchlazeni nebyvame, spinavi nechodime, TV nekdy jde kvuli me nespavosti celou noc a SIPO platime mesicne 3750 Kc. Cestne slovo. Jinak tu sferu nesleduji, nenuti me to, vloni jsme doplaceli nekolik stovek, ale predloni jsme meli preplatek.

304882

18.02.2014 07:28

Rusko pod útokem

Zhruba pred dvema tydny

46.?.?.?

byl na TV Prima ZOOM porad o dobe, kdy vrcholily snahy zalozit Spojene staty americke. Nejvic me zaujala myslenka (volne v tom smyslu mnou zde vyjadrena), ktera byla vyslovena Zednari a pak nasledne i graficky zvyranena na dolarove bankovce:

My musime mit presvedceni i odhodlani pri zakladani Spojenych statu, ze zalozime New World, doslova mysleno cely novy svet, protoze my to poslani mame dano od boha.
Bylo to i doplneno ve smyslu nadvlady nejen nad touto planetou... To existuje dodnes v cele spolecnosti. Zbavit je o toto mineni neni a nebude snadne.

Dodatek: Spojenym statum zavazi z duvodu urcite atomove potence i Severni Korea. Ne ze bych se te Severni Korei obdivoval, naopak, ale americkym strategum pri uskutecnovani tech novosvetskych principu prece jen svoji strasnou existenci zavazi.

304915

18.02.2014 17:23

Rizika 2014

Z Parlamentnich listu

46.?.?.?

Jsme kolonie Západu. Zisk odchází pryč, už není co krást, promluvil podnikatelský předák

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Jsme-kolonie-Zapadu-Zisk-odchazi-pryc-uz-neni-co-krast-promluvil-podnikatelsky-predak-304075

304947

19.02.2014 05:55

Pád ruské vlády v roce 2014?

RE: Neco mi na Putinovi vadi

46.?.?.?

Neda mi to, abych jeste neco pro ostatni ctenare nedodal.

V prispevku cislo 304604 tento diskutujici pan napsal:
>>Vy zde píšete,že spousta lidí(Vámi označených jako zoufalců na šikmé ploše)se nenaučili žít tak,jak jim výplaty dovolují? Pak jsem ale i já jedním z těch zoufalců,kteří to nedokáží. Malé shrnutí mých výdajů : plyn-6500,-Kč elektřina-2500,-Kč vodné-stočné-1000,-Kč do práce a zpět najedu 50km denně tedy benzín-6500,-Kč obědy v práci-600,-Kč......suma sumárum..17100,-Kč výdej měsíc co měsíc(upozorňuji,že výdej NUTNÝ!!!) mno a výdělek v čistém -21600,-Kč. Upozorňuji,že ve svém výčtu jsem ještě nejedl(snídaně-večeře),nepil(jsem abstinent) a nekouřil. Hodně toho prý pamatujete,takže máte jistě ještě dobrý základ z matematiky a umíte si vypočítat,kolik mi zůstává po odečtení všech NUTNÝCH! výdajů.
Po tomto malem shrnuti vydaju a ponekud emotivnim priblizeni, kolik mu zbyva na snidane, ctenar, ktery text jenom cte a dal nepremysli (takovych lidi na svete je!!!), by pomalu utrousil slzu soucitu. I ja jsem se zamyslel, jestli jsem nahodou nebyl nespravedlivy. A pak jsem se po reakci jednoho pochybovace nad vysi jeho plateb a moji poznamce, ze treba v garazi ci ve sklepe neco ten clovek pestuje, z jeho dalsiho prispevku (cislo 304917) jsem se dozvedel, ze
>>A bydlím tam já,manželka,dcera se 2-vnoučaty a syn.
Tedy ziji v dome 4 dospele osoby, u nichz prichazi v uvahu nejaky prijem. Takze ty vydaje by se mely ci mohly delit ctyrmi, ne?
Tim upozornuji, jak se da vycuranym sdelenim cilevedome manipulovat s udaji. [naštvaný]

304967

19.02.2014 07:26

Nová americko-ruská studená válka

Boj o strategicke rozmisteni raket proti Rusku

46.?.?.?

>Washington, během posledních dvaceti let, „investoval“ do „demokratizace“ Ukrajiny přes 5 miliard dolarů. Takže ano: je to „naše“ hra.
To "nase" pise americky publicista.

>V již typickém stylu Obamovy vlády je podpora ministerstva zahraničí protiruským a proevropským protestům na Ukrajině označována za „vedení zpoza opony“

>Je to plné „humanitárních“ apelů, výzev k „usmíření“ a dichotomie dobra proti zlu, avšak jen to zamaskovává úsilí o změnu režimu.

>Jenomže americká „strategie“ nařizuje, že pouliční protesty musí vést ke změně režimu.
Neni pro Rusy olympiada - symbol pratelstvi a miru - v Soci urcitou strategickou brzdou a naopak pro Americany duvodem ke spechu?

>Moskva má bezpočet způsobů, jak na Ukrajině nasadit ekonomické páky
No, po olympiade se daji ocekavat jooo udalosti.

304974

21.02.2014 04:47

Rusko pod útokem

RE: info z Kijeva

46.?.?.?

>Janukovič je podla mňa v súčasnosti najbohatšia ukrajinská elita, bohatšia ako bandita Achmetov.
Tvrzeni jako od vedce, opirajiciho se o tato "medialni fakta"...

>Mám v Kijeve známeho

>kde niekto najímal

>Takže s milíciou nebojujú žiadni ukrajinci, ale platené skupiny

>do Kijeva sa hrnie alebo už nahrnulo asi 12 tisíc takýchto mladíkov

>Janukovič je len najvyšší mafián

>Ale z druhej strany platení provokatéri, ktorí sú platení určite aj emerickými službami a aj miestnymi elitami, ktoré Janukovič z pozície svojej moci chce ojebkať o ich biznysy žiadna výhra.

>Takže emerika potrebuje ďalšiu zničenú krajinu, aby sa ich supi mohli vrhnúť a ukradnúť to, čo už ukradol Januk a jeho skupina.

>žiadni obyčajní Ukrajinci už do žiadnej EU nechcú, to bolo pred tromi mesiacmi. Ukrajinci nechcú mafiána Janukoviča, nechcú zradcov z opozície platených Američanmi, nechcú žiadnych boevikov v Kijeve bojujúcich proti policajtom.

>všetko na hovno, východisko zo situácie na tejto úrovni zainteresovaných strán neexistuje. Lebo žiadna z týchto zainteresovaných strán nie je praiteľská pre obyčajného Ukrajinca.
[zmaten]

305054

21.02.2014 08:54

Syrský scénář pro Ukrajinu?

JUDr. Miroslav Polreich je

46.?.?.?

absolventem Fakulty mezinarodnich vztahu Univerzity Karlovy. Pracoval v zahranici ve zpravodajskych sluzbach, pusobil v Rade bezpecnosti OSN v New Yorku, sefoval bezpecnostnimu odboru Ministerstva zahranicnich veci, byl ceskoslovenskym velvyslancem a take clenem mise v Kosovu. Nyni se venuje prednaskove a publikacni cinnosti. Je autorem knihy "Utajena zakulisi". Odbornik na slovo vzaty!!! V Parlamentnich listech uvadi:

>"Veřejnoprávní ČT při referování o dění na Ukrajině předvádí 'skutečné svinstvo', které není možné tolerovat. Zcela se pomíjí, že byl prezident Janukovyč zvolen v demokratických volbách a situaci lze řešit pouze na půdě OSN.
>Naprosto mě šokovalo, jak vypadala demonstrace na podporu těch demonstrantů, která se před asi deseti dny konala v Praze. Podle televizních záběrů tam vlály rudočerné prapory banderovců. To je dost velká vada.
>Původně klidné demonstrace přerostly v to dnešní zabíjení a krveprolití. V zárodku těch protestů začali do Kyjeva jezdit západní politici, představitelé USA, EU, přijel tam i Schwarzenberg a všichni je v tom podporovali, nabudili je, a jak to dopadlo, teď vidíme.
>Nesmyslné také je, o jakých sankcích vůči Ukrajině to všichni včetně ministra Zaorálka mluví. My jako Česká republika nemůžeme zavést žádné sankce proti nějakému státu. Tedy děje se to, ale je to protiprávní. Můžeme jít do Rady bezpečnosti OSN, tam Ukrajinu zažalovat a Rada bezpečnosti se může rozhodnout o uvalení sankcí. Tak to upravuje Charta OSN. Lubomír Zaorálek přece musí vědět, že na sankce nemáme nárok."

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/vlada/Zumpa-CT-lide-nejsou-voli-Zide-a-Polaci-v-ohrozeni-Vinu-ma-i-Schwarzenberg-rika-k-Ukrajine-exdiplomat-Polreich-304671

305061

22.02.2014 07:46

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: Zrada nejen Janukoviče

46.?.?.?

>Kdyby měl čistý štít a nic mu nehrozilo, nebrzdil by účinný zásah policie a povolal armádu.
Mel ale spolehnuti na armadu, na jeji velitele? Podle charakteru vyvoje mi pripada, ze nemel.

>To by ale znamenalo, vyloučit ze hry všechna média placená temnými silami.
To je uz zcela viditelnejsi problem, ktery mozna vedl k jeho liknavosti.
>Jakou mají moc jsme poznali vloni v Čechách a tam vidím největší problém.

305115

22.02.2014 08:30

Pád ruské vlády v roce 2014?

RE: Neco mi na Putinovi vadi

46.?.?.?

>.......Emigrante [bliji]
Soudruhu, tak jsme byli (s takovym odpudivym "gustem" ), posuzovani za minuleho rezimu. Jak je videt, nekterym lidem to stale jeste nejenom z huby, ale ani z mysli nevypadlo. Je samozrejme dobre, ze vy, skalopevni, se takto uz zase smele projevujete. Alespon vidime, jak a koho brat.
Jak ale muzete lnout k teto webove publikaci, vzdyt jeho majitel a i editor v jedne osobe je take emigrantem. A jak jsem taky vypozoroval, i nejeden zdejsi ctenar ci dopisovatel opustil vasi oplakavanou CSSR. Nepripada vam to tak, ze tim znevazujete kazdeho, kdo se s minulym systemem dokazal rozloucit? Nemyslete si, ze kdyz nyni dodate, ze ta potupnost se tykala jenom me za to ci ono, ze to neco na vasi vizazi pozmeni. Ne, nepozmeni. Vzdyt z
>.......Emigrante [bliji]
couha i ten nenavistny nahled na emigranty, ktery vas uz neprestane doplnovat.

Jinak, kazdy se muze mylit, kazdy muze neco nedomyslit. Je jen otazkou, jak se obe strany nasledne zachovaji. Jestli hulvatsky anebo kultivovane. To je ode me vsechno, soudruhu.

305118

23.02.2014 16:11

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

RE: Na Broadwayi už ladí noty

46.?.?.?

>na nový muzikál s názvem Julia. A mě ne a ne přejít ten
>pocit na zvracení.
Vazena pani (to "vazena" prijmete jako vyjadreni respektu za vase zdejsi vystupovani), muzikal neni vysledkem usili politicky ci pravne rozhodujicich lidi, ale slova vaseho predchudce (pokud jsou pravdiva) jsou povazlivejsi:

>Tymošenková má venku vyprané peníze
>Ukrajinské úřady se prostřednictvím amerických a švýcarských soudů snaží dostat k půl miliardě dolarů (9,5 miliardy korun), které má na zahraničních kontech vězněná expremiérka Julija Tymošenková.
>Podle ukrajinské prokuratury, na níž se odvolal list Segodňa, vůdkyně opozice získala peníze nezákonně ve spolčení s bývalým předsedou ukrajinské vlády Pavlem Lazarenkem. Ten si vloni v USA odpykal 10letý trest za praní špinavých peněz.

No, na dalsi prubeh tohoto divadla jsem zvedavejsi.

305219

23.02.2014 16:59

Rozklíčování Janukovičovy vlastizrady

Rozhovor v Parlamentnich listech, ktery stoji za precteni

46.?.?.?

Bývalý námořník vypráví o Rusku a Ukrajině. Tohle prý Putin jen tak nenechá

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Byv...

Na otazkach redaktora je perfektne videt, jak neustale provokuje k vyjadreni nejakemu protiruskemu nazoru, ktery by podporil oficialni smer ceske, evropske i americke protiruske strategie. Je to az trapne. Medialni prisluhovaci politiku si opravdu mysli, ze jsme blbi, ze je neprokoukneme. To je neco neuveritelneho.

305221

24.02.2014 06:32

Nová americko-ruská studená válka

RE: Boj o strategicke rozmisteni raket proti Rusku

46.?.?.?

>Rusko si myslím nemá naprosto na nic.
Co si konkretne myslet o vasi prvni vete, neni snadne. Zacnu tedy posvem:
V techto dnech melo Rusko jenom na to, aby dotahlo zdarne do konce jednapadesatimiliardovou ($) akci ze sve kapsy, na kterou by si netroufla zadna zeme, dnes uz ne ani Americane. Ti jedine by se museli jeste vice zadluzit, treba Indonesanum.
Pokud jste to myslel jinak, treba vojensky, odpovidam otazkou: Proc Americane nepokracovali v nacatem tazeni na Syrii? Co se tam stalo? Nezastavili je tam nejak Rusove?
Atd.

>Může jen čekat až na něj dojde řada a to nebude dlouho trvat.
Druha vase veta uz nabizi trochu jasnejsi predstavu. Rusko je pro Ameriku na rade uz hodne dlouho, ale zatim Americe nezbyva nic jineho, nez tu ani evropskou, ani asijskou zem s respektem brat jako vykonnejsi. Ano, vykonnejsi, protoze Rusove kdyby nebyli vykonnejsi, uz by to Americane na ne nejak spustili.
Jinak samozrejme Amerika je zdanlive vykonnejsi, ale jen tim, co je videt na prvni pohled, co tzv. nemohou nevidet ani slepi [zmaten] , tedy pozlatkem, k nemuz mu dopomahaji jejich dluhy jinym zemim a zatrolene byznysy pod hlavickou demokracie a tzv. lidskych prav. Ale na ty tanecky taky dojde. Dokonce v domacich radach.
Tolik tedy k vasemu "Rusko si myslim"...

305250

26.02.2014 05:42

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentů (1. část)

RE: Propaganda jak delo....

46.?.?.?

>Primo ucebnicovy kus.
Nevim, k cemu to slovo "ucebnicovy" prirazujete. Nevyplyva to ani z vaseho dalsiho textu. Jestli k tomu, ze to video je prodemonstransky zamerene, anebo ze tim odsuzujete onu jednostrannost.
>Americane nastesti NEJSOU blbci, alespon ne vsichni. Bylo by dobre aby to videlo co nevice lidi. Je tu nadeje, ze zdaleka ne vsichni se nechaji opit rohlikem!
Vsichni, kdo video uvidi, by meli nejdrive odpovedet na nekolik otazek (zejmena prave Americane):
1)Byl Janukovyc zvolen v radnych svobodnych volbach?
2)Vzesel nynejsi tzv. parlament ze vseobecnych voleb anebo jenom z te hrstky na majdanu, protestujici proti oficialne zvolenemu politickemu smeru?
3)Vyjadruje ta hrstka na majdanu i prani obcanu (treba na vychode Ukrajiny)?
4)(Kazdy clovek i spolecnost ma zit podle toho, na co ma prostredky, dispozice, tedy veskery potencial.) Ma Ukrajina ony prostredky, tedy dispozici, tedy potencial pro zivot, ktery si preje a pozaduje majdan? Ted nemyslim primo na jeji dluh, i kdyz prave ten dluh je nejdulezitejsim faktorem nynejsiho reseni, nybrz veskere prostredky (dispozice), jako prumysl, infrastrukturu atd., tedy veskere prostredky pro styl zivota, jaky maji na majdanu vysneny?
>Opravdu, tohle by melo byt na vsech pionyrskych nastenkach.
Souhlasim. Ale aby si kazdy nejdrive odpovedel na ty otazky.
>Rozhodne bych nechtel byt propagandistou;
Tim uz jste.

305369

06.03.2014 23:50

Světový boj o moc a pláč demokracie

Jenom o to jde

46.?.?.?

>Kdyby USA neusilovaly o to, podrobit si Rusko nepřekonatelnou vojenskou převahou, neexistoval by pro Rusko vážný důvod, aby Ukrajině v asociační dohodě s Evropskou unií bránilo.

>Touha USA, dostat svět pod vojenskou kontrolu, je ale příliš zjevná a případným slibům, že Američané vojenské základny na Ukrajině nevybudují, nemůže Rusko po předchozích zkušenostech věřit.

Jak obsah clanku, tak uz i jenom jeho nazev vystihuje podstatu veskerych problemu. Zamysleme se nad nazvem a obsahem nasledne prenaseneho prvniho odstavce clanku z Novinek.cz:
>>USA posílají do Černého moře torpédoborec, do Polska bojové F-16

>>Hned dvou vojenských cvičení v blízkosti ukrajinských hranic se zúčastní američtí vojáci. Kvůli manévrům s námořnictvy Bulharska a Rumunska míří do Černého moře raketový torpédoborec Truxtun, zatímco do Polska vyšlou USA dvanáct bojových letounů F-16.

Polozme si otazku a hned na ni odpovezme: Proc byly tzv. demokraticky prijaty do NATO (samozrejme ze Spojenymi staty, co si budeme povidat, jen ta velmoc o tom rozhoduje) konkretne v tomto pripade tyto staty: Polsko, Bulharsko a Rumunsko? Mohly by USA tu akci uskutecnit bez clenstvi tech statu v NATO?
Obsah prvniho odstavce doporucovaneho clanku hned na to jasne odpovida.
A zrovna tak na to odpovida obsah clanku, na ktery navazuje tato diskuze, jakoz i jeho samotny nazev. Ano, Spojenym statum jde jen o vojenskou a nasledne ekonomickou nadvladu nad Ruskem.

Dodavam: Rusko nikdy nebylo moji srdecni zalezitosti, ale na druhe strane jsem si vedom, ze si neco takoveho nemuze nechat libit, a ani nenecha. A protoze souhrn novodobych valek, ktere USA vedly anebo pod hlavickou "rozsireni demokracie" v jinych zemich zazehly, a souhrn dluhu, ktere ve svete maji, a zivotni standard, ktery stale na ukor ostatniho sveta udrzuji, me vede k obave, ze zakladaji nebezpecny (posledni) ohen.

Obavy ve mne stupnuje samotny soucasny vladce Bileho domu. Spatruji v nem totiz kvuli nekolika okolnostem nebezpecne komplexy.

306113

08.03.2014 07:11

Sme zaostalí a je to super!

RE: Vacsina sedi presne

46.?.?.?

>Vobec nevadi ze nemame vsetko super
>usporiadane a zorganizovane ako na zapade, ale je jedna vec ktora
>mi vadi - ze je tu velmi rozsirena kultura stazovania sa

>Milujem totiz tie obrazky stastnych
>ludi zo zaostalych krajin kde ludia takmer nic nemaju ale napriek
>tomu su uprimne stastni. Tesme sa aj z malickosti!
Zhruba pred dvema mesici jsem zahledl na NHK World TV cast poradu o nejake casti Afriky. (Omlouvam se, necekal jsem neco zajimaveho, nebyl jsem v tu noc pripraven absorbovat, spise jen se uspavat [smích] ) Vzalo mi to nejakou chvili, nez me zaujala asi tak padesatileta domoroda zena, neco jako jejich socialni pracovnice. Ve chvili, kdy uz jsem porad sledoval pozorne, rekla asi toto:
"My nepotrebujeme zpusob zivota, ktery tu zavadeji cizinci, my nepotrebujeme jejich pokrok, my chceme zit tak, jak jsme si dosud zili."
Reporter namitl, ze jejich styl zivota byl nehygienicky, nezdravy, vladli jim despoticti diktatori, udrzovali je v nevedomosti, nemeli demokracii...!!! (ten posledni argument rekl s durazem jako nejkvalitnejsi, trebaze jak vyplynulo dal, uz i ta zena jej chapala jako zprofanovany) atd.
Zena pote namitla v tomto smyslu:
"Kdyby zustalo treba jen u zdravotni pomoci, nebylo by namitek, jenomze hned nato se za nimi zacala roztahoat (doslova pouzila slovo expand) katolicka charita, po nich politicke sliby, demokraticke politiky nasledovali byznysmeni, ti skoupili vice za sliby nez za penize pudu, zacalo se tu stavet, a vysledek vsech tech tzv. pokrokovych zmen je, ze nasi muzi se nevenuji rodinam, ale jen vysedavaji opili pri cizi hudbe v hernach. Nase etnicke hodnoty jsou ubity."

Ano, souhlasim s clankem, jakoz i s tou domorodou zenou. Dnesni pojeti zivota doslova zamerne nasmerovava etnicke hodnoty na mrtvou kolej. Ano, etnika je prosazovana, ale jen "jaksi", jako rarita pro turisty - jinak neni zadouci, aby svym pojetim konkurovala po strance vladnuti civilizovanym (samozrejme tzv. demokratickym, jak jinak, ze?) metodam. Na puvodnich etnickych hodnotach by prece nemely ty "civilizovane snahy" (neukojitelna chamtivost) sanci zbohatnout.

306194

12.03.2014 08:34

Manipulace se zlatem: poslední novinky

Je to pravda...? Lze to brat vazne?

46.?.?.?

https://sk-sk.facebook.com/video/video.php?v=10150...

306435

12.03.2014 09:17

Putin promlouvá

Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

jakou stopu u nas v nedavnych letech zanechali Rusove!!! Ten zakladni motiv silnejsiho, ktery pretrumfl jejich v te chvili upozadene svedomi treba vyhodit z okna naseho statnika anebo vpadnout k nam v osmasedesatem, v nich pretrvava. Verte, existuje to i u docista malinkatych lidicek. Tu zkusenost mam.

Precetl jsem si Putinuv rozhovor velice pozorne. Argumentuje jako sef velmoci proti velmoci jine. Obema stranam jde v prve rade jen o ne a jejich zeme. Kdyby takovy politik mluvil jinak, neobstal by. To je ta jejich zakladni nasobilka. Ty zakryvaci manevry tam musi byt. Takze krome prijeti Putinovych argumentu musime mit na mysli i to, ze i on ve skutecnosti jedna jinak (krute, bezcitne; v te pozici nelze takovym nebyt), nez co a jak rika. Proto v podstate to, co vytyka opacne strane, je nutne pripoustet i u neho, a to uz jenom proto, ze tu existuje ta "nasobilkova" jistota, ze to obratneji zakryva. Neberme ani jednoho sefa velmoci jako vreleho dedecka, ktery by se pro lasku rozdal jinym, mensim zemim. Zadny z nich takovy neni. A to plati i u sefu zemi mensich ve vztazich k zemim jeste mensim. Proste jak to zname z detstvi: sila rozhoduje. S tim smyslem se rodime a ten pak v cloveku pretrvava. Co si budeme namlouvat!

306438

12.03.2014 13:31

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

Do jiste miry si cenim vaseho tonu, vase dloubance pod zebra nejsou az tak neurvale, jake jsem tu uz zazil. Ano, jsem ponekud jinaci, nez je zdejsi trend, ale bude to asi, uprimne a zkracene mineno, jistym rozsahem.
>je mi líto, že jste měl tak kruté dětství,
Pamatuji si, jak jsme nemeli kvuli tehdejsim okolnostem co jist (opravdu doslova a do pismene), pak si taky vybavuji prchajici zbidacene Nemce a ulevu sousedu. Potom si taky pamatuji Rusy a jak mi tata v souvislosti prave s nimi objasnoval s uchem u radia politicke procesy a popravy politiku za nazory!!! Atd.!!! Ty veskere udalosti me z urciteho pohledu ovlivnuji dodnes. Povim vam, dost zadostiucinene, ze nejsou takova zatrnuti k zahozeni. Naopak, vnimam je jako obohaceni.
>základy charakteru se opravdu učí v dětství v rodině...vás tam poškodili zřejmě tak, že nyní obtížně rozeznáváte dobro od zla
Muzete mi, prosim vas, prozradit, kdyz svoji narazkou na muj charakter davate najevo, ze jej mam nejak posramoceny, kterymi slovy jsem se ve svem predeslem prispevku projevil jako bezcharakterni clovek? Snad ne tim, ze prezidenty velmoci nepovazuji za "dobrosrdecne dedousky".
>...ale nikdy není pozdě si to uvědomit, pak se začne vaše uvažování postupně měnit a budete umět rozlišovat...držím palce na výpravě do vlastní duše
Pane ci pani, promlouvate ke mne jako vzdelany, zivotem vyslechteny mudrc ci jako knez ve zpovednici...; ti by ale meli opodstatneni byt takovi, protoze by nereagovali neadekvatne a bez hlubsi znalosti veci od pasu jako vy, ale jejich opravnenou reakci by bylo to, ze bych se na ne o radu obratil. A nemyslim si, ze by po mem vyslechnuti bylo jejich poucovani nasmerovano na muj charakter ci jakousi formu dospivani.

Jinak: Muj prispevek reagoval zcela konkretnim vyjadrenim na obsah clanku. Smysluplnou diskuzi ve vasem pripade by bylo, kdybyste kuprikladu citoval nejake moje myslenky, ty pak konkretne (vychazeje samozrejme z obsahu clanku) podrobil analyze, nejakemu svemu videni, logice, a takto mi je eventualne omlatil o palici. To, jak jste zareagoval, je jen plany druh zesmesneni druheho diskutujiciho, to neni diskuze (takovou jsem registroval na majdanu), to je toliko jakysi vykrik, notabene nevecny. Ja osobne takovou formu sdeleni povazuji za to, ze autor o sobe prozrazuje, ze je ...!

306461

12.03.2014 14:45

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

Trebaze me vas text v prvnich okamzicich provokoval k hlubsi analyze "psychologie-viry-statnosti" (na ono sepeti bych si i troufnul; myslim ze ne nezasvecene), nepristoupim k ni, protoze tolik mista pro svuj prispevek nemam a pokracovani by ztracelo kontinuitu. Navic by ostatni mohlo teoretizovani religiozity ve vztahu k vladnuti otravovat, protoze zde je skoro kazdy pripraven na porazku USA. A tak zjednodusene jen pravim:
Cas ukaze, jestli ja nasazuji Putinovi neopravnene "psi hlavu" anebo vy jste naivni snilek. (Mimochodem, vim, co je vira, hodne jsem pod tim vlivem odzil.)

Je tu vsak problem - podle ceho budeme my dva posuzovani? Bude treba pripadne obsazeni cele Ukrajiny nebo pouze jeji vychodni casti ci jenom Krymu ruskou armadou a nasledne zabrani Ruskem stale jen tou vasi "uslechtilou moralni zmenou" anebo potvrzenim meho nazoru, ze Putin je taky typickym velmocenskym sefem, prahnoucim po obchvaceni sousednich zemi?

Na konec se vam omlouvam, ze vam nehodlam tykat, jak mi tykate vy. Vychazim z platnych soucasnych (ne minulych) moralne-spolecenskych kvalit ceskeho jazyka.

306464

13.03.2014 03:33

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

>Nemám chuť házet hrách na stěnu PR agentury zbytečnou disputací.
To je znamo. Dochazi-li stava, staci napsat cosi o zbytecnosti na adresu druheho, frizura je nedotcena a je vymalovano. Pritom muj odstavec zacinajici vetou -
>>Je tu vsak problem - podle ceho budeme my dva posuzovani?
- by snad stal za urcite pozastaveni. No, budiz, je to vase rozhodnuti - unik. (Dost mi to pripomina cirkve, ktere nechteji ztracet cas konkretizovanim nejasnosti.)
Pritom vam stalo za to venovat urcity cas a energii obkecanim sve neslusnosti jeste vetsi neslusnosti:
>A v záležitosti toho tykání se vycházelo z toho, že takovými projevy ducha se může projevovat jen PR agent, nebo adolescent,
Agent pro styk s verejnosti, demagog, pubertak. Hm, to je "citankova" vymena nazoru! [překvapení] Uz jsem tu napsal a zopakuji to:
>>To, jak jste zareagoval, je jen plany druh zesmesneni druheho diskutujiciho, to neni diskuze...
Pritom byt jako vy, neminul bych terc, kdybych napsal, ze jste nevycvalany klacek, kteremu by patrilo napraskat na holou, ale odmitam takovou otevrenost, protoze kazdy diskutujici je pro me predevsim objektem myslenek. To je totiz principem diskuze, pane.
Na konec by me jeste zajimalo, jestli jste byl vy a ti, kterymi se ohanite, ze me spolu s vami za muj nazor odsoudili, schopen precist si onen rozhovor s Putinem. To by me opravdu zajimalo..., samozrejme ze se pravdiveho priznani nemusim dockat.

306499

13.03.2014 06:30

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

>>Putin je taky typickym velmocenskym sefem, prahnoucim po obchvaceni sousednich zemi

>No je to zcela zjevné. Kolik zemí dosud vybombardoval a importoval tam svoji představu režimu pan Putin a kolik zemí od konce Studené války vybombardovala a kam všude importovala tu "ušlechtilou morální změnu" USA? To je snad mimo jakoukoliv diskusi, ne?

Ano, vas argument plnohodnotne navazuje na muj predesly vstup, je vecny a na prvni pohled presvedcivy. Jenomze v posuzovani politiky nelze postupovat jen podle statistik. Je treba si take uvedomit, v jakem stavu se nalezala v tom udobi zeme. Putin prevzal vedeni Ruska po Jelcinovi v celospolecenskem rozkladu. Narusena byla disciplina, vsude, i v armade, ochabovala narodni hrdost a zatimco se ekonomicky hledala, byla oligarchy rozkradana a majetky vyvadeny do zahranici. Ze strategickeho hlediska Putin nemel vhodne podminky pro vedeni valek.

Me upoutala do oci bijici vymena prezidentstvi za predsednictvi vlady a nasledny dopredu nainscenovany navrat do Kremlu. Muze se sice za tim skryvat jen snaha za udrzeni obrozovaci kontinuity, ale soucasne to naznacuje touhu byt vladcem. Ani to by tak nemuselo byt negativni, kdyby z psychologickeho hlediska ta nepotlacitelna touha po moci uz nebyla moznym predstupnem rozpinavosti.

Dalsim mementem je pro me ozbrojeny konflikt v Jizni Osetii. Tam se nova garnitura ruskych vladcu dopustila nekolika nedotazenosti vlivem nepripravenosti, kterych se uz v pripade nynejsi ukrajinske krize Putin nedopousti. Je jaksi v deni a rozhodovani vpredu, az by se dalo rici, ze problemy se tam rozvijeji podle jeho planu.

Ja samozrejme ze vnimam jako vy i americkou aktivitu, ale abych se vratil k pointu meho prvniho vstupu do teto diskuze, jednoduse a zkratka si nemyslim, ze pan Putin je svaty, jak ho jeden zdejsi diskutujici glorifikoval jenom proto, ze z kagebaka se stal pobozny clovek. Tento aspekt je nutne brat u politiku uvazliveji.

To je vsechno. Vazim si vas vecny a slusny pristup k vymene nazoru.

306501

14.03.2014 04:43

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

>Hodnotite clanek, nazor, nebo autora a jeho psycho?
>Vase prispevky jsou nerelevantni , zbytecne odvadeji pozornost od plodne diskuse a hlavne jsou vice jak nepatricne ve smyslu, ze nepatri do teto urovne diskuse pro Vase vylevy o nicem by jste si mela najit vhodnejsi forum I s tim Vasim detinskym Howg
Predstavte si jakoukoliv clovekem vyrobenou vec. Vcetne jakkoliv sdelene myslenky. O co tezsi je vytvoreni, nez neurvaly pokus o rozbiti ci dokonce zlikvidovani tvurce. A presne takto reaguji mnozi diskutujici, nejen zde, ale i v parlamentu, mozna i jinych. Chudoba, prostota, ubohost. A jeste vetsi, kdyz onen likvidator disponuje zjevnou zdatnosti, treba religiozni, ale opira se o ni jen destruktivne. Takovi jedinci by meli byt leceni.

306586

14.03.2014 05:26

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

Z prvnich dvou vasich odstavcu neprenasim ani slovo, jen proznavam, ze moje stanovisko je taky takove.

>Určitě máte pravdu, že Rusko by se asi v současné době do
>konfliktu se Západem pouštět nemělo. Jejich armáda zjevně
>nedosahuje úrovně a hlavně množství bojové techniky oproti
>USA a NATO dohromady.
Ono branit sve uzemi nevyzaduje tak znacnou kapacitu, kapacitu ve vsech smerech - pocet lidi, techniky, servisu atd. - jako utocit, notabene ne ze sveho uzemi. Uz nekolikrat jsem z povolanych ust slysel, ze ten pomer je (byl v minulem stoleti) 1:4 az 1:5, po vyvinuti soucasne techniky ten pomer muze byt jiny.

Vite, ja jsem puvodne prvnim svym zdejsim vstuoem pouze zapochyboval o Putinove postaveni coby vudci velmoci a soucasne schopnosti byt vlidnym dedeckem, ktery by se malym stateckum dokola kolem rozdal, a tim jsem vyprovokoval zrejme nejak vericiho cloveka ke glorifikaci Putina, a to jenom proto, ze z kagebaka se stal (asi, nevim) clovek verici. To ostatni rozvetveni, co z toho v teto diskuzi vzniklo, je dusledek neprirozeneho nabalovani sracek jen a jen "diky" tomu, ze nekteri ucastnici diskuze neustoji nutkani nezabyvat se danym tematem a treba jen z nedostatku soudnosti nosne myslenky nici a likviduji.

306587

14.03.2014 06:37

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

>>"Me upoutala do oci bijici vymena prezidentstvi za predsednictvi vlady a nasledny dopredu nainscenovany navrat do Kremlu."

>Obliba Putina trvale dosahuje hodnot, o kterých žádný jiný politik nemůže ani si nechat zdát. Svoje kvality prokázal, ostatně "oposice" taky - v rozpadu a ničení země.

>Takže proč Putin neměl kandidovat a být znovu zvolen? Aha, že vám nesedí. To je to do morku kosti "demokratické" myšlení oranžád - když není "po mém", tak je to špatné, nedemokratické, sfalšované!
V zakone Ruska je zvoleni jednoho cloveka za prezidenta zrejme omezeno jen na zvoleni dvoji. (Alespon takto se tehdy nesla v mediich polemika - pry tam neni uvedena zadna vyjimka jako treba v USA.) Aby mohl byt Putin zvolen potreti, neodesel treba jako Zeman od ridicich pak do stinu davu ci lesa (ono by se mu treba nepodarilo vratit se k tem pakam, ze?; bylo to prece jen riskantni), kvuli tomu si vymenil na jedno funkcni obdobi pozici s Medvedevem (predseda vlady je jmenovan a Putin byl jmenovan prave Medvedevem; jaka nahoda...?) a po uplynuti ctyrleteho obdobi oproti platnemu zakonu kandidoval na prezidenta potreti. Cim to oduvodnil a jak byl zvolen, za jakych okolnosti, to jsem nekonkretizoval, ponechal jsem to stranou a ponechavam i nadale, bylo by to dalsi rozvetveni.
>Aha, že vám nesedí. To je to do morku kosti "demokratické" myšlení oranžád - když není "po mém", tak je to špatné, nedemokratické, sfalšované!
Uz jsem to tady napsal, zopakuji to: Ja jsem puvodne prvnim svym zdejsim vstupem pouze zapochyboval o Putinove postaveni coby vudci velmoci a soucasne i eventualni schopnosti byt vlidnym dedeckem, ktery by se malym stateckum kolem dokola rozdal, cimz jsem vyprovokoval zrejme nejak vericiho cloveka ke glorifikaci Putina, a to jenom proto, ze z kagebaka se stal clovek verici. (Asi, to nevim, jen prebiram, co ten clovek naznacil.) Jinak jsem se proti Putinovi nevyjadril.

>To je to do morku kosti "demokratické" myšlení oranžád
V ulicich nebezny jinotaj. Byt vami, pozadal bych o zaregistrovani autorskych prav a pak bych si pri pouziti jinym skautem u piva privydelaval. [mrknutí jedním okem] [velký smích]

306592

14.03.2014 08:52

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

>.. Rusko zustane v nadchazejicim konfliktu samo.
Leningrad a Stalingrad - to je overena zdatnost.
>Byly ucineny urcite dohody mezi (?- hadejte ..)a Cinou. Dojde ke spolecnemu "porcovani".
Cina nemuze souhlasit s referendem na Krymu, protoze pak by se musela nejak obdobne postavit k eventualnimu referentu v Tibetu. Proto krome souhlasu vedou jeji preventivni snahy kdovikam.
Avsak sympatie a antipatie se meni ve valecne vrave necekane a nebezne. A hlavne rychle.

Nasledujici slova si povazuji jako vystizny "hic jacet". [mrknutí jedním okem]
> Vesmiry jsou nekonecne, je tudiz nadeje, ze vznikneme opet nekde a jinak. A budeme si moci klikat o samych hezkych vecech ..
>----
>.. "cert nas vem !!" - doufam, ze vsechny.

[cool]

306602

16.03.2014 13:12

Putin promlouvá

RE: Nesmime zapominat na to,

46.?.?.?

Ta pisen okamzite ve mne vyvolala vzpominku na jeden moment: Za Jelcina jsme si s kamarady udelali vylet do Ruska. Konvoj zamestnankyn hotelu nas pozval na zabavu. Jiste si kazdy dokaze predstavit, jaky byl o nas zajem. Ze ta devcata pila prvni ligu, netreba zduraznovat. Najednou tam vesel vojak, na naramemicich nic, kracel majestatne a okamzite jsme byli pro ty "nase" holky druhoradi. Jo, tak to tam chodi...

306778

19.03.2014 03:16

Budoucnost českého národa

RE: K te svrchovanosti a nezavislosti

46.?.?.?

>>Pouze osvobození z diktátu Bruselu a odstranění protektorátní vlády České republiky může vést k naší nezávislosti, tedy k důstojné a svobodné budoucnosti naší krásné vlasti.

>U tak malych zemi to neni mozne. Mezi dvema mocenskymi centry dopadne CR daleko hur jako obrovska Ukrajina. Nezapominejte, ze zde je take, stejne jako na Ukrajine Kyjev, stat ve state, Praha. Regiony, zejmena Slezko mysli uplne jinak, nez Stredni Cechy, ale take jinak, nez Jizni Morava.

Oba odstavce mi vybavily jednu "Cestomanii", porad CT2, ktery byl o ceste po Jizni a Stredni Americe. Zaujala me tam zajimava souvislost: V jedne male, chude, nevyvinute zemicce (zapomnel jsem ve ktere,[zahanbení] ale "duslednaci" by to urcite dohledali), obklopene vetsimi sousedy, zrusil (podle me) odvazne jeji prezident armadu (jeho duvod: nemelo pry cenu ji udrzovat!!!), a tim se proslavil, protoze takto zem udajne z nejvetsi bidy vymanil. Samozrejme, je to vysledek neprekvapujici, ktery ani nepotrebuje dalsi opodstatneni, lze vsak jen s litosti povzdechnout: Skoda, ze nelze neco takoveho uplatnit ve vyspele Evrope!!! [pláč] [naštvaný]

306965

25.03.2014 02:10

Jak rezonuje Krym v Pekingu

Problem kolem Usuri

46.?.?.?

zustal problemem, trebaze byl pred petactyriceti lety ututlan. Zazehnanim sporu, jakehokoliv sporu, se nikdy vedomi nezbavi. Myslenky stale tim smerem zaletavaji a strany davneho sporu to vnimaji posvem.
Ruska strana je rozsahla a v porovnani s Cinou neosidlena. Myslenky na moznost nejakeho pruniku jsou na obou stranach. Zatim Cina prelidnatost zvlada, ale driv nebo pozdeji ji bude muset resit. Docela realna rozbuska.

307322

27.03.2014 07:26

Nové Gladio na Ukrajině

RE: Janucovic

46.?.?.?

>Proč Janucovič nenechal policii potlačit rioters během prvních dnů?..Že by proto že západ mu vyhrožoval že mu sebere všechny peníze z jeho západních kont?
Presne takovou otazku si pokladam uz od pocatku nepokoju. Co to znamena z hlediska velitele ozbrojenych sil, kdyz policajti nehybne pouze tvorili zataras pro vstup do vladnich budov, na ne dotirali ruzni civiliste s klacky a ruznymi zapalnymi vecmi a veleni ozbrojenych sil nic...?!

307431

>Četla jsem,že v Doněcku už to začalo,hon na Rusy,zatýkání,bití atd.(web CFP)
A neni to uz pro Rusy duvod (at uz s uvozovkami anebo bez) k ochrane ruskych obcanu uz podle medii napadanych na Ukrajine, jak varoval Putin a vcera i dost kategoricky i Lavrov? A neni to uz duvod k obsazeni jizni casti Ukrajiny az po Moldavii, a tak ziskat jednak snazsi pristup (po sousi) na Krym a pak soucasne mit pod svoji kontrolou severni cast Cerneho more?

A jinak doporucuji nahled na cinnost vojenskych jednotek jedne velmoci v zemi jine.

http://en.wikipedia.org/wiki/My_Lai_Massacre

https://images.search.yahoo.com/search/images;_ylt...

Co myslite? Muze to nejak dodavat presvedceni o "pravu" jine velmoci k podobne aktivite?

Podtrhavam konec prvniho odstavce:
"Twenty six soldiers were charged with criminal offenses, but only Second Lieutenant William Calley Jr., a platoon leader in C Company, was convicted. Found guilty of killing 22 villagers, he was originally given a life sentence, but served only three and a half years under house arrest."

307612

11.04.2014 12:08

USA vyhrožují Rusku kvůli dohodám ničícím petrodolar

Americke urady jsou uz nervozni i jinak - ideologicky

46.?.?.?

Vratil jsem se pred nekolika dny z USA. Uz zdalky pred vyzvednutim zavazadel z pasu jsem zjistil, ze prosla specialni kontrolou. Nechavalo me to vsak klidneho, protoze jsem byl jisty, ze jsem tam nemel nic problematickeho. To jsem se ale mylil, mel jsem tam, vychazeje z rentgenove kontroly, zrejme "hodne zavazne" veci. (Mapy muzei a propagacni materialy ruznych historickych objektu atd.) To jsem si vsak uvedomil az doma pri otevreni. Obleceni bylo vice mene netknute, jen lehce provrtane, zato priklapeci cast, kde je uvnitr pod uzaverem a sitovou stenou uzounky prostor tak akorat pro papiry, byl vyprázdnen a papiry viditelne rozhazeny po obleceni. A navic fleska - usb - (moje ma neco jako uzaver), kde jsem pro pribuzneho nafotil svuj domov (ze to by prave mohl byt pri nahledu na stavebni techniku toho kontinentu nevhodny propagacni material...?!), byla otevrena a..., tezko rict, jestli byla proverena na jejich compu ci nikoliv. Nechybelo tam ale nic, ani pouzite trencle, ulozene v plastikovych saccich). [chechtot]
Nicmene jsem ztuhl. Vybavil jsem si, jak za byvaleho rezimu v CSSR obdobne byly proverovany pri ruznych kontrolach hlavne papiry - mapky, adresy atd. No, to uz jsou Americane opravdove nesvi, kdyz se pidi po takovych aspektech, povidam si a dodavam: Jestli tomu tak opravdu je, je mi lito obcanu te velmoci, protoze nemaji s tim zkusenost a tudiz ani netusi, do jake formy se ta jejich spolecnost eventualne priblizuje... [oči v sloup]
A zaverem: Od navratu jsem byl uz nekolikrat provozovatelem dotazan, jestli jsem psal ten ci onen text, ze se zrejme do me adresy nekdo vkrada...
[bliji]

308298

12.04.2014 05:45

USA vyhrožují Rusku kvůli dohodám ničícím petrodolar

RE: Americke urady jsou uz nervozni i jinak - ideologicky

46.?.?.?

>A zaverem: Od navratu jsem byl uz nekolikrat provozovatelem
>dotazan, jestli jsem psal ten ci onen text, ze se zrejme do me
>adresy nekdo vkrada...
Musim upresnit: Onoho provozovatele minim ten buzinec, ktery zprostredkovava chod meho internetu.

308329

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 1

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?