Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 19 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, MoUdrostrak.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.11.2015 05:05

Konspirační teorie? Ne, neznám...

Amatéři zvládli Noemovu Archu, nejlepší profíci potopili Titanic

MoUdrostrak 90.?.?.?

Na datisty (informační idioty) platí: Amatéři zvládli Noemovu Archu, nejlepší profíci potopili Titanic.

Samozřejmě, že se epicentrum moci a prosperity posouvá po planetě: řekněme od Zimbabwe po dnešní Eurasii.

Kdysi jsem byl dobrý (bavila mě) v hře v šachy. Jeden mladší příbuzný chtěl stále nade mnou vyhrát a měl pořád smůlu. Naše společná prababička mě jednou poprosila: "Hele, pro dobro všech, nemohl bys ho alespoň jednou nechat vyhrát?"
Já na to: "Babi, vždyť je to jen hra, ale má pravidla a já hraji přece stále fér."
A moje prababička na to: "No právě, ale už to všechny nudí, Tebe ne?!" Tak jsem jsem se zamyslel. A nechávám od té doby slabší soupeře i občas (s pobavením) vyhrát.
A podobné je to s hrou, kterou s námi naše Globální Vrchnost hraje.

Přesto V.Š.E. má své meze! Nevěřím, že v 30.000.000 mrtvých Rusů během řádění Gorbatschowa a Yeltzina, je namočený a chladnokrevně se ho účastnil i Putin.

Stejně tak i věřím, kromě Putina a jeho nejbližšího okolí (Shoigu & Co.) i v naprostou mravní a lidskou čistotu Nejvyššího Vůdce Íránské islámské revoluce Sayyeda Aliho Hosseiniho Khameneiho.

Nemám důvod i nevěřit presidentu Bashiru al- Assadovi. Který po předčasné smrti bratra byl nucen dokončit dílo svého otce a nedobrovolně zříci se vybraného poslání očního lékaře.

Je jasné, že všichni nahoře jmenovaní "světci" mají i materiální a businessové pozadí. Přesto anebo právě proto nikdy neudělali a nedělají nevynucené zrůdnosti jako mají na svědomí Anglosassové a TI, které nesmíme autocensurně jmenovat.

Opět končím úvodem: Amatéři zvládli Noemovu Archu, nejlepší profíci potopili Titanic.

A dodávám: Neoodlužitelná Humanitárně 24/7 bombardující rypatá Kabala ne/má Titanic pevně v rukou.
A naopak euroasijští kluci z iLeningradu, šikmoocí z pouští, čokoládoví hoši savan a pralesů se dokázali domluvit a zmáknout potají (pro nás všechny) Noemovu Archu!

Držme jim palce a i nám všem [vyplazený jazyk] [velký smích]

341479

31.03.2016 04:14

Pláč nad ukradenou Evropou

The Sucker si nevidí na špičku nosu!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Velice, velice, ale převelice mě The Sucker zklamal!
Jedna věc je kritizovat, ale bez navržení řešení je to jen maloměšťácké lhaní nad tím, že život není konstantou.
Začnu právě „jeho" Švýcarskem. Pokud přejíždíte staré mosty mezi kantony, vidíte na nich často mýtné věže (podobné např. Mostu Legií před Kapličkou), které dokumentují, jak bylo ještě před 150-200 lety Švýcarsko rozsekané na kantony a polo-kantony. Kromě Basileje, Zürichu a Ženevy šlo o kopce s pologramotmými pasáky ovcí, kteří se s oblibou nechávali najímat do loupeživých válek v okolních zemích. To proto, že bez podílu na lupu by jinak jejich spříseženecké Gemeinden/Communy nepřežily zimu.
Pokud tedy Švýcarsko vděčí někomu za prosperitu, je to výhradně otevírající se svět, díky kterému se do Švýcarska začali jezdit Iuftovat a před vlastními berňáky skrývat do bank lup vykořisťovatelé z blízkých i vzdálených zemí.
Lamentování The Suckera mně připomíná pohled měšťáka na Menšíka v Láskách mezi kapkama deště, kdy Menšík je z vesnice zvyklý na kálení bez WC a proto vybíhá i po přivandrování s rodinou do Prahy každé ráno kadit na kopec nad činžák.
Každý jednou začal kadit na WC. Až bude každý Číňan toužit po toaleťáku, zmizí na to do roka všechny stromy na zeměkouli. Proto „pokrok" je po Globu zaváděn 1% globální neofeudáIní Vrchnosti postupně.
The Sucker by proto měl mít pochopení pro Menšíky z blízka i daleka. A hlavně by měl pro aktivně navrhovat i co s tím.

347294

31.03.2016 13:48

Pláč nad ukradenou Evropou

RE: Také si zapláču

MoUdrostrak 90.?.?.?

Bohužel, máte velkou část pravdy.
Na druhou stranu ale i v té době primárně šlo o střet dvou vysoce vyspělých civilizací: Antické a Perské. Antické civilizace už tehdy toužila po „čínském zboží" (zejm. porzulánu a hedvábí) a orientálním koření. Bohužel, neměla ale Číňanům i Peršanům, přes které zboží tranzitovalo do Evropy, co nabídnout.
Číňané už tehdy požadovali po Evropanech tedy tvrdou měnu, což bylo zlato. A Peršané za tranzit dtto.
Proto judistické křesťanství mělo primárně za úkol začít pod antické přejemnělé Evropany nasávat další národy a umožnit křesťanským kněžím vládnout světu.
Islám je produktem, který ve své podstatě měl být „B" plánem a primárně oddělit buffer zónou Evropu od Persie. Ale jak se tak už stává, kousl Islám nakonec pána, který ho stvořil.
Dnes v podstatě míříme do výchozího bodu z doby předkřesťanské. Číňané pevně drží v rukou otěže know how. Peršané geostrategii na spojnici Orient-Západ.
A Rusové i Apači jsou vytlačováni na periferii vlivu na svět.
Evropa opět jen tápe, co vůbec Číňanům a Peršanům nabídnout, aby na čínskou produkci a perský tranzit dosáhla.
Vše je vždy o počtech a součtech potenciálů. Smíchání Evropy s Afričany na jednu hromadu je hodně zoufalým pokusem zionistických Velekněží, jak vyvážit součty Číňanů + Peršanů. Ale podle mě je to už předem odsouzeno k nezdaru, jak i potrdilo angažmá ✓ládce Říše Středu na ✓elikonoce ✓ Gottlině.

347308

31.03.2016 16:31

Pláč nad ukradenou Evropou

RE: Také si zapláču

MoUdrostrak 90.?.?.?

Opět jste se trefil do černého!
Židé prostřednictvím "britského" MP Benjamina d'Israeliho vymysleli i waahhabismus a zaseli jej mezi Araby na poloostrově.
Hráli tak tehdy vabank proti Osmanům, ale zároveň i proti Rusku, které by se jinak (konečně) dostalo k teplým mořím. Nemůžeš-li něco zařídit sám, stvoř si přes náboženství proxies a s nimi provozuj zástupné války a Rozděl a panuj.
Bohužel/bohudík, islám se stal natolik decentralizovaným náboženstvím, že jej Židé nejsou schopni komandovat podobně, jako komandují Vatikán. Proto se rozhodli uválet z plastelíny tzv. "Islámský" stát a diskreditovat islám nejen v očích celého světa, ale zejm. muslimů samotných. Opět naštěstí, je zde mocný šiítský Írán, který nedopustil a nedopustí znesvěcení islámu jako celku.
Evropa nyní tedy čelí dvěma proudům islámu, které ji mohou snadno destabilizovat. První je fake "Islámský" stát, který se ale může zhroutit jako domeček z karet, až dostane pořádně od kohokoliv z hráčů definitivně na solar.
Druhým proudem je ale skutečný "pravý" islám a jeho ambice se etablovat v Evropě a postupně pak v celém světě.
Proto je dnes velice těžké islám očistit od odpadlíků, zneužívaných zionisty, a současně i brzdit přirozené a umírněné muslimy, aby islám nešířili mírumilovně.
Musíme si zkrátka zvyknout na to, že v autenticitě pro tetku z Horní Dolní nakonec islám přinese více benefitů, nežli občasné zapálení svíčky v křesťanském kostele. A že se islám bude šířit a mohutnět stejně, jako tomu bylo do té doby, nežli Židé mediálně vyfabrikovali "Islámský" stát.
Možná mají po judaismu 1.0, křesťanství 2.0, islámu 3.0 Židé v rukávu ještě připravené nějaké další "náboženství" 4.0, které se pokusí naroubovat oVcím do vymytých mozkoven. Uvidíme, s čím přijdou :v [mrknutí jedním okem]

347312

Ve všem tom marastu na zeměkouli jsou jenom dvě jistoty: Putin a Chameneí.
Ostatní jsou nastrčené loutky tančící role svých loutkářů.
Netvrdím, že Putin a Chameneí jsou suverénní vládci, kteří nemají krytá záda. Naopak, právě krytá záda dalšími kolegy, chrání oba jmenované od atentátu sionistů či Američanů.
Hra. poloniem je ukázkou, kde končí moc sionistů a kam nedosáhnou. FSB a tvrdá jádro okolo Putina je sionistoprosté, přestože jsou v něm i židé. Ale židé proruští, nikoliv odpad lidstva z Brighton Beach a ze City.
Stejně tak i Chameneí má okolo sebe i židy, ale jsou to prvotřídní íránští vlastenci, pro které není současný Izrael nadřízený.
Čína je naopak silně nevyzpytatelná a neproniknutelná.
Když Chameneí vyslal do České poslanecké sněmovny počátkem tohoto roku ultrakonzervativního Místopředsedu parlamentu Hodžátoisláma Farda, všichni, včetně ODS áků, TOP anů a dalších kovaných Havloidů, sionistů a shabosgoyim povstali a tleskali jako jeden muž.
Na čínského presidenta si dovolili mávat otrokářskýma tibetskýma vlajkami. Z Íránců a Rusů ale mají respekt všichni.

347378

25.04.2016 10:10

Vyhodnocení ankety o Zvědavci

Anketa mě nepřekvapila

MoUdrostrak 90.?.?.?

Paradoxně, mě anketa v ničem nepřekvapila a přesně tak i Zvědavce a jeho čtenáře vidím i já.
Jediné, co mě překvapuje je fakt, že za téměř 20 let nikdo nechtěl Zvědavec „koupit" a manipulovat poté i alternativní scénu.
Vypovídá to pozitivně o sveřeposti pana Editora i nedostatku sil „druhé strany barikády".
Kdo chce panu Editoru přispět, jistě nalezne snadno anonymní způsob.
V trafíkách všude na světě lze pořídit anonymní platební kartu a tou pak zaplatit třeba přes PayPal.
V Česku údajně takhle vegetují statisíce zexekutorovaných a zbídačených ovčanů, kteří přežívají v polosvětě a přesto musí platit on-line jízdenky, kredity a pod.

348013

25.04.2016 18:02

Vyhodnocení ankety o Zvědavci

RE: Anketa mě nepřekvapila

MoUdrostrak 90.?.?.?

Koupíte si anonymní kartu, kterou anonymně nabijete. V Česku např. http://www.cnews.cz/blesk-penezenka-je-anonymni-pl...
Poté si k emailovému účtu zřídíte paypal.com
Z něho pošlete panu Editoru dar/příspěvek.
Pana Editora požádáte, aby to spároval s Vašim nickem.
Osobně jsem ale ✓ ČR zašel do Rajfky, dal panu Editoru na účet hotovost. A také po mně nechtěli ID.
K americkému účtu mám i platinovou anonymní kreditku. Ale, bohužel, je propojená . účtem, takže vystopovatelná. Lepší je tedy anonymní debitka z trafiky anebo anonymní vklad ✓ bance.
Stejně ale Chazaři vědí kdo jsme, když tu rejdíme.

348020

20.05.2016 05:24

V Sýrii Rusko brání civilizaci – Západ straní barbarismu

Ruský Bach

MoUdrostrak 90.?.?.?

Ruské vyhrávání „západního" Bacha v Palmyře má pro Střední Východ stejnou váhu, jako předsmrtný cirkus íránského sionistického šáha Pohlaví v Persepolis, kde sionistický šáh zuboženým Íráncům prošustroval dva roční budgety celého Švýcarska za jediný týden.
Rusové (možná) dojali vlastní ruské publikum, možné pár typů Suckera na Západě.
Střední Východ ale na celou západní kulturu z vysoka dlabe. Stejně jako na Yehudi Menuhima.
Západní „kultůra" vždy sloužila jen jako třešnička na dortu kolonialismu a křižáctví.
Rusová by bez pomoci Islámské republiky Írán měli od Sýrie zapálenou celou Střední Asii, Tatarstán i většinu Sibiře.
Proto namísto Bacha měli spustit oslavný Šavlový tanec od Khahaturyana z balletu Gayane z roku 1942!

OBSAH BALETU [smích] I. V kolchoze Mír probíhá sklizeň bavlny. Giko, manžel Gajané opouští kolchoz a přemlouvá Gajané, aby šla s ním. Gajané odmítá. Gikovi domlouvá i Armén, Gajanin bratr. Do kolchozu přichází Kazakov, oblíbený velitel pohraniční stráže. Vítá se se všemi pracujícími a těší Gajané, která se rmoutí nad podivným chováním Gikovým, který je neústupný a stále ji přemlouvá. Když zahlédne společný tanec Kazakova a Gajané, k jeho nekalým úmyslům přistoupí i žárlivost. Snaží se přimět Gajané k útěku násilím. Je však z kolchozu vykázán pro hrubé zacházeni se svou ženou a zanedbávaní práce. Spojí se i se záškodníky, kteří vyloupili kolchozní pokladnu. Nabízejí Gikovi díl a všichni se domluví na útěku. II. Přátelé Gajané ji chtějí rozptýlit. Marně. Přichází Giko naoko smířlivě. Po odchodu Gajaniných přátel se ji snaží naposled přimět k útěku, ale je znovu odmítnut. Když Gajané mimoděk vyslechne plány záškodniků, k nimž se Giko přidal, pokouši se Gikovi jeho osudný záměr vymluvit. Ten ji však odmrští a odbíhá i se svými kumpány, aby provedl svou pomstu - zapálení kolchozu. III. Utečenci s Gikem v čele zabloudí v horách, obývaných Kurdy. Za dívkou Aišou přichází Armén. Kurdský chlapec Izmail, který Aišu miluje, nerad Arména vidí a snaží se jej v jeho vztahu k Alše odradit. Mezi stany se objevuje Giko, který se svými společníky zbloudil. Armén vytuší, oč jde, a posílá Izmaila pro Kazakova a hlídku. Aiša má zatím lupiče zadržet. Přichází Kazakov a Gika i s kumpány zatýká a odvádí. Všichni zpozoruji požár kolchozu a spěchají na pomoc. IV. Znovu ožil pracovní ruch v obnoveném kolchoze. Pro všechny je tento den dnem svátečním a slaví jej tancem. Mezi Gajané a Kazakovem vzniklo trvalé přátelství a láska Arména k Aiše a Karéna s Nunné dávají tušit brzké svatby v kolchoze.
http://www.operabalet.cz/default.php?page=txt&id=2...

348675

20.05.2016 16:12

V Sýrii Rusko brání civilizaci – Západ straní barbarismu

RE: Ruský Bach

MoUdrostrak 90.?.?.?

Milý Heriote, Bach je čistě západní a úpadkový produkt, navíc plný lidského zoufalství a individualismu.
V Sýrii naopak zvítězil kolektivismus napříč vírami a národy Orientu!
Chačaturjanův Šavlový tanec je syntézou afrického jazzu a kavkazské folk music a přesto teprve s ním Chicagský symfonický orchestr prolomil hranici 1 mega vydání.
Nechápu tedy, PROČ Rusové tahají do Palmyry smrt, když mají ✓ rukávu oslavu života, kolektivismu a ruského triumfu nad úpadkovým Západem.
A navíc zdroje Šaílového tance přesně vedou na ose nadcházející prosperity.
Bacha nepřijímám ani já, ač miluju klasiku.
Chačaturjanovi naopak porozumí i Kurd z horské chýše...

https://youtu.be/mUQHGpxrz-8

348692

21.05.2016 01:20

V Sýrii Rusko brání civilizaci – Západ straní barbarismu

RE: Ruský Bach

MoUdrostrak 90.?.?.?

Bingo! Někdo ze Zapadniků mezi Rusy shodil zařazením Bacha z počátku 18. století celou Palmyru i účast Rusů v Sýrii, jen proto, aby se naivně vlichotil Západu.
Přitom nejde o to získat si Západ, který se stejně sám co nevidět zhroutí v rozkladu.
V Palmyře a Sýrii Rusko bojovalo primárně o Střední Východ, Peršany, Orient a BRICS a Afričany a Asijce, trpící pod knutou sionistů a Anglosasů.
Bachem to Rusové zazdili.

348709

27.08.2016 12:41

Sociální a ekonomická žumpa Západu

Hroutí se i Rusko.

MoUdrostrak 90.?.?.?

Vylidňují se ✓esnice. Rusové přežívají pouze v težařských centrech a velkých finančních centrech. Spotřební věci se dováží jako v Americe. Slovanských Rusů proto prudce ubývá. Množí se Asiaté, Kavkazani a další ruské minority.
Primitivní Češi ani netuší, že ruský nejen vojenský high tech je koncentrován v Tatarstánu.
Přestaňme si pravicujícně lhát ! A nalijme si i v případě Ruska KOSHER vina!

351562

27.08.2016 14:44

Sociální a ekonomická žumpa Západu

RE: Naopak,

90.?.?.?

Tataři (i další Turkité) jsou dobří a spolehliví oVčané Ruska jen do té doby, dokud se jim soužití s Rusy vyplatí. A Khazaři usilovně pracují na tom, aby Rusko bylo roztrháno a ovládnuto jako někdejší Jugoslávie nebo Československo.
Pokud by Turikté či Tataři byli "jen sedláci", nevládla by Rusům turkitská Guvernérka centrální banky, nebyl by nejbohatším Rusem multimiliardář Turkit Alisher Usmanov atd. atd. Pokušení shodit Rusy je mezi Turkity, Kavkazany a Asiaty v Rusku obrovské.
Zvlášť, když Rusku ztrácí vedle Číňanů, Turků a dalších někdejších outsiderů.
Prakticky v současné době drží Rusy civilizačně a geostrategicky nad vodou jen Peršané, kteří jsou ruskými přirozenými spojenci a společně zadržují vliv Zionistů, Turkitů, Kavkazanů, Číňanů na své lišící se civilizace.
Rusové sice "investují" do zemědělství, ale to nikde na světě nezneosídlilo venkov, protože dnes obří traktory řídí počítače a satelity. Kde bylo dřív potřeba 1.000.000 rukou a svalů, postačí dnes pár programátorů a dispečerů.
Ruská města vymírají, obnovují se jen díky přistěhovalcům z venkova a zejm. z porodnosti neruských etnik. Ruský venkov má sice zvýšenou natalitu, ale jen díky neruským etnikům, které stejně ve středním věku migrují do ruských měst.
Vybydlené Rusko se stává o to lákavějším bonbónkem pro přelidněnou Čínu a Turkity.
Opravdu je dobré si včas nalít KOSHER vina, nežli upírat oči k neexistujícím nadějím. Žádný vymírající národ ještě nespasil svět. Natož chátrající EuroAtlatismus, vyssávaný do poslední kapky Khazary.

351565

28.08.2016 08:13

Sociální a ekonomická žumpa Západu

RE: Z židootroctví do židootroctví?

90.?.?.?

Židé jsou všude a za vším: "Své" židy má za zády Putin, "své" židy mají za zády i Peršané. Své židy si pěstují i Číňané. Přesto jsou viditelné rozdíly mezi nimi a zionisty, ovládajícími Izrael a Západ. Jsou chvíle, kdy netáhnou za jeden provaz.
Zřetelně je to vidět i v Matičce Praze, kde se sváří satanističtí havloidní zionisté s židy napojené na Putina a Číňany ( Halíķ x Kmoníček ).
Proto nemá cenu si ani nic nalhávat o Rusku. U pokladny Ruska je jedna parta židů, která vytvořila Putina a kterou se snaží pumpnout židé odjinud. Opírá se o orthodoxní církev naprosto stejně jako za Zlého Bolševíííka o marxism-leninism [mrknutí jedním okem]
Rusko se dnes dělí na oblasti bohatší, nežli např. Norsko, i chudší nežli Albánie.
Pokud ve Zlé EU pláčeme nad "línými" Řeky, co potom v Rusku, kde rozdíly mezi GRP jsou až 20x (DVACETI!!!) násobné???!!! Kapišto???!!!
Přitom Putin si nesmí natisknout rubl, dokud se Rusko nezadluží u další party židů v nákupu USD do rezerv!!!
Putin (a jeho židé) jsou jen jednou partou globálních gubernátorů, tolerovanými Globálním Predictorem.
Někomu to došlo během Kubánské krize, někomu v 1968, někomu v 1989, někomu v 11/9, někomu to nedojde NIKDY...

351576

28.08.2016 12:43

Sociální a ekonomická žumpa Západu

Rusko je bohaté (a churavějící), jak rozptyl Norska a Albánie)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pro zinkající, texaskující, pod tureckou minimálku v Gottlině robotující a jinak neznalé:

Vkládám tabulku, ze které je nad slunce jasnější, jak je Rusko Khazary a mediální propagandou a telenovelami a'la Melrose Place etc. snadno rozlomitelné na střípky.
Pokud havlující Češi lamentují nad "línými" Řeky nebo Bulhary a Portugalci (přitom sami Češi robotují za nižší minimálky nežli Turci v Turecku (sic)) a touží Češi ihned rozmontovávavat Zlou EU, proč by to samé neměli a nesměli chtít národy Ruské federace???

Vložený obrázek

351579

29.08.2016 13:16

Sociální a ekonomická žumpa Západu

RE: Rusko je bohaté (a churavějící), jak rozptyl Norska a Albánie)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Vás nenaučili na ZŠ číst?

Russia =  Poland $18 869,00

Tyumen =  Norway $57 175,00
Sakhalin =  Hong Kong $43 462,00
Moscow =  Netherlands $40 805,00
Chukotka =  Australia $39 220,00
Saint_Peterburg =  South Korea $25 277,00
Tatarstan =  Slovakia $23 290,00
Komi =  Saudi Arabia $22 335,00
Leningrad-obl. =  Saudi Arabia $21 549,00
Sakha =  Saudi Arabia $21 159,00
Krasnoyarsk =  Hungary $20 779,00
Belgorod =  Estonia $19 569,00
Orenburg =  Estonia $19 507,00
Arkhangelsk =  Croatia $19 310,00
Tomsk =  Croatia $19 064,00
Kemerovo =  Poland $18 721,00
Lipetsk =  Lithuania $17 902,00
Moscow =  Lithuania $17 255,00
Magadan =  Lithuania $16 748,00
Perm =  Lithuania $16 642,00
Novgorod =  Latvia $16 397,00
Omsk =  Latvia $16 213,00
Irkutsk =  Latvia $15 987,00
Sverdlovsk =  Latvia $15 811,00
Bashkortostan =  Latvia $15 797,00
Murmansk =  Chile $15 555,00
Udmurtia =  Chile $15 290,00
Chelyabinsk =  Chile $15 098,00
Yaroslavl =  Argentina $14 760,00
Nizhny =  Argentina $14 709,00
Samara =  Argentina $14 520,00
Kaluga =  Argentina $14 500,00
Vologda =  Turkey $14 327,00
Kaliningrad =  Malaysia $14 136,00
Krasnodar =  Mexico $13 899,00
Khakassia =  Bulgaria $13 680,00
Novosibirsk =  Panama $13 383,00
Volgograd =  Panama $13 200,00
Amur =  Lebanon $13 115,00
Karelia =  Uruguay $12 931,00
Kamchatka =  Uruguay $12 931,00
Kursk =  Uruguay $12 860,00
Saratov =  Montenegro $12 812,00
Tula =  Belarus $12 671,00
Astrakhan =  Venezuela $12 610,00
Primorsky =  Venezuela $12 574,00
Khabarovsk =  Venezuela $12 320,00
Tver =  Venezuela $12 228,00
Zabaykalsky =  Venezuela $11 926,00
Smolensk =  Iran $11 845,00
Ulyanovsk =  Iran $11 794,00
Vladimir =  Iran $11 666,00
Ryazan =  Iran $11 510,00
Tambov =  Iran $11 469,00
Mordovia =  Kazakhstan $11 394,00
Rostov =  Kazakhstan $11 302,00
Oryol =  Macedonia $11 214,00
Buryatia =  Costa Rica $11 148,00
Voronezh =  Serbia $11 036,00
Chuvashia =  Saint Vincent and the Grenadines $10 971,00
Kostroma =  Saint Vincent and the Grenadines $10 941,00
Kurgan =  Saint Vincent and the Grenadines $10 833,00
Penza =  Brazil $10 764,00
Altai =  Brazil $10 295,00
Mari =  South Africa $10 265,00
Pskov =  Azerbaijan $9 877,00
Jewish =  Azerbaijan $9 849,00
Kirov =  Azerbaijan $9 634,00
Bryansk =  Azerbaijan $9 345,00
North =  Azerbaijan $9 343,00
Dagestan =  Azerbaijan $9 337,00
Stavropol =  Peru $8 725,00
Karachay-Cherkessia =  Dominican Republic $8 669,00
Adygea =  Albania $8 583,00
Kalmykia =  Thailand $8 087,00
Kabardino-Balkaria =  Ecuador $7 666,00
Tuva =  Ecuador $7 578,00
Altai =  Suriname $7 520,00
Ivanovo =  Turkmenistan $7 425,00
Chechnya =  Bhutan $5 023,00
Ingushetia =  Iraq $3 494,00

351598

29.08.2016 14:45

Sociální a ekonomická žumpa Západu

RE: Rusko je bohaté (a churavějící), jak rozptyl Norska a Albánie)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Vám, Nikdo (originál) chybí (nomen omen) nejen trpělivost :v [velký smích] [velký smích] [velký smích] [oči v sloup]

351602

17.11.2016 15:41

Odsun Němců po druhé světové válce

Můj kamarád Sudeťák

MoUdrostrak 90.?.?.?

Mám kamaráda Sudeťáka. Je mu skoro 80 a patří k váženým podnikatelům a zaměstnavatelům v Německu, kam prchl z Krummau záhy po WWII. Dodnes denně jezdí řídit firmu do práce, z paměti cituje Homéra řecky a jiné klasiky v latině. Považuje se za přesvědčeného humanistu. Tatínek byl napůl Čech a napůl Němec, liberál z Prahy, který vystudoval filologii na Ferdinandově univerzitě v Praze. Maminka byla konzervativní Sudeťačka, který vystudovala prvorepublikový Učitelský institjůt v Chebu, kde se musela povinně učit i česky, aby směla v ČSR být zaměstnána. Oba rodiče byli celoživotně v ČSR i BRD tedy učiteli. Tatínek se celoživotně kamarádil i s pražskými židy.
Kamarád mně vysvětloval, jak až do cca 6 let nevěděl, že v okolí existují Češi. Teprve když onemocněl zánětem středního ucha, tak se v nemocnici v Budějcích setkal s češtinou. Jeho tatínek byl těsně před Mnichovem odsouzen k oběšení, protože společně se Sudeťáky odmítl bojovat proti Němcům a Češi je chytili uprchlé v lese. "Díky Mnichovu" musel být nakonec Čechy propuštěn. Za WWII musel tatínek narukovat a protože ovládal asi 10 jazyků, působil až do konce války po táborech pro válečné zajatce jako překladatel.
Po válce se tatínek zapojil v (již Českém) Krumlově jako nenacista do řízení města a měl podporu Emeričanů. Po ukončení okupace Západních Čech dostal echo, že má být Čechy opět zatčen a souzen za předválečné zběhnutí.
Utekl tedy do Bavorska. A můj kamarád s maminkou a sourozenci utekli za několik týdnů za ním. V té době prý už existovaly "divoké odsuny", když Češi zabírali německé domy a obyvatele vyháněli.
Za Zlého Bolševíííka kamarád občas přijel do ČSSR a stýkal se i s židy, kteří byli kamarádi tatínka z dětství. Pomáhal jim i s uplatněním, když znechuceni apartheidním Izraelem nakonec skočili v emigraci v Německu.
Kamarád se dodnes nenaučil česky, přestože jako jeho tatínek jinak ovládá asi stejný počet jazyků. Rád do Česka i občas jezdí. Přesto je mezi ním a Čechy a češtinou barriéra.
Někdy si pozdě do noci vyprávíme různé historky ze života. Hodně mně popisuje i kontroverze mezi liberálním tatínkem a konzervativní sudetskou rodinou jeho matky. On sám nikdy nebude Čechy nebo češtinu nenávidět. Ale také se nikdy nenaučí Čechy a češtinu milovat. Jeho děti a vnuci natož pravnuci, už nemají k Česku naprosto žádný vztah. Můžeme historii ohýbat jak chceme, ale rány navždy zůstanou na obou stranách.

353422

18.11.2016 09:50

Odsun Němců po druhé světové válce

RE: Můj kamarád Sudeťák

MoUdrostrak 90.?.?.?

Vážený pane, popsal jsem "osud člověka". A Vy se ho snažíte stůj co stůj přemlít na politiku, agresi, zášť. Ten tatínek byl pražský německo-český liberál, který byl naladěný stejně jako Rainer Maria Rilke, Gustav Meyrink, Paul Leppin, Max Brod, Franz Kafka, Franz Werfel, Egon Erwin Kisch nebo Johannes Urzidil a další.
Bohužel/bohudík se zamiloval a vzal si za ženu echt sudetskou Němku z Krummau a odstěhoval se za ní učit do Sudet. V téhle rodině se narodil můj kamarád.
Daleko více, nežli soužití Němci-Češi mně popisuje problémy soužití uvolněného Pražáka v sudetsko-německy utuženém Krummau, kde rodina jeho matky vždy koukala na jeho vzdělaného pražského otce s patra, přestože jim samotným koukala sláma z bot.
Tatínek absolvoval v ČSR zákl. voj. službu. A před Mnichovem dostal jako čsl. důstojník v záloze povolávací rozkaz. Velká část Němců v Krummau odmítla se mobilizovat a raději uprchli do lesů. Češi je pak pochytali, odvezli do Prahy a odsoudili k smrti za dezerci. Paradoxně tatínkovi tedy Mnichov přinesl záchranu života.
Prostě berte to jako příběh, na kterém není proč a co vylepšovat. Těžko mohu posoudit, zda skutečně tlumočil lidsky nebo nelidsky. A neví to ani můj kamarád. Nikdo z jeho strany se o Česko a Čechy nijak zvlášť nezajímá. Dokud ještě žili židé, kteří se kamarádili v dětství s jeho otcem, tak jezdil do Česka, podporoval je a jejich rodiny přistěhované do Německa.
Nijak na Česku nelpí, nemá v Gottlině žádné osobní zájmy. Majetku má na 80 letého seniora až až, na to, aby lpěl na nějakých restitucích Sudeťákům. Co vím, na srazy Sudeťáků ani nechodí, protože mu připadají příliš militantně a revanšisticky založené a žádné echt Sudeťáky ani nezná, protože patrně jeho otec s nimi nikdy, ani v emigraci v Bavorsku, společnou řeč nenašel.
V celém jeho domě není nic se sudetskou tématikou, dokonce ani knihy apod. On vyrostl v Bavorsku a přiznává, že se úzkostlivě jako -náctiletý snažil, aby mluvil jako Bavoráci a zapadl mezi ně, protože patrně víte, jak jsou děti upřímně zlé a zákeřné ke všemu cizímu.
Zajímavé ale je, že když už se odhodlá promluvit pár českých slov, tak má dokonalou výslovnost, i když češtinu nikdy okolo sebe neslyšel. Patrně jsou to geny po otci???
Je to velice inteligentní člověk a ví, že musí celou komplexitu historie a rodinných vztahů unést a nehledat zuby nehty žádnou "zkratku" jako Vy!

353438

18.11.2016 19:06

Odsun Němců po druhé světové válce

RE: Vy jste, clovece, jeste stara skola

MoUdrostrak 90.?.?.?

Celkem jste se trefil, protože právě probíhá jeden spor duševního vlastnictví mého kamaráda proti jednomu parazitovi - Němec proti Němci. Oba navíc mají shodou okolností i důkladné právní vzdělání. Nejprve jsem byl přizván jako pozorovatel, pak jsem se o kauze dozvěděl víc podrobností. Vymyslel jsem i manévr, který by parazita nadobro odstřelil ze hry.
Prozatím ale můj kamarád věří na dohodu. Není to proto, že by považoval můj plán za komplikovaný, nákladný nebo nerealizovatelný, Je to proto, protože klima v Německu od WWII je daleko víc "soft", nežli jsme zvyklí my, co podnikáme i v bývalém OstBlocku, kde jde o přežití a kde se vrátil naplno kapitalism z doby Charlese Dickense a Člověk člověku vlkem.
Globální Predictor jednoduše Němce po rozbombardování milionů Němců ve městech od WWII natolik materiálně zkorumpoval a zpacifikoval, že nejdou, pokud to není nevyhnutelné, na krev. Stále častěji se o tom přesvědčuji.
Můj kamarád sponzoruje kde co a kde koho. Dokonce velkou část i svého poměrně vzácného volného času věnuje cestám za sponzorstvím a pomáhá různým start-upům. Současné německé klima je opravdu zvláštní. Týká se to i Refugees Welcome! A dalších, pro nás, "úletů"...

353445

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 70 čtenářů částkou 11 342 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,26 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
29,75 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,20 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 737,00 Kč
1 unce stříbra
576,29 Kč
Bitcoin
826 174,78 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?