Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 27 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.11.2015 17:14

Útok ve Francii = státní terorismus, ale jakého státu?

RE: zopár dodatkov:

85.?.?.?

klasika. i ve druhé světové otevřeli druhou frontu, až když viděli, že je rusové k vítězství nepotřebují a utřeli by hubu.

doufám, že se rusové poučili a ten xindl do sýrie nepustí. jestli chce západ bojovat s isis, tak ať zastaví jeho financování, bombarduje saudskou arábii, katar a turecko, země teroristy financující a vyzbrozující a školícící a zlikviduju vedení těch firem (a západních tajných služeb), které prodávají teroristy ukradenou ropu.

vše ostatní je fraška a lži.

dub

341932

18.11.2015 01:23

Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?

obávám se

85.?.?.?

že skutečně začala. vyslání strategických bombardérů, nota bene v tomto počtu, není pro boj s kozomrdy. tyto letouny jsou určeny pro ničení strategických cílů na větší vzdálenosti.
posilují další vojska.
dneska proběhl report putinovi coby vrchnímu veliteli v generálním štábu, kde mu reportovali velitelé všech druhů vojsk. na závěr jim jasně řekl, že konajíé v zájmu a v sebeobraně ruska.
dalším faktem je, že rusové nejen povolili francouzům se zúčastnit operací, ale aktivně spolurpacují s francouzským námořnictvem, což je "mezinárodní alibi" jak vyšité.
a odvolání se na článek 51 je už zcela jsnou zprávou (rusové totiž nežvaní zbytečně do větru).

takže v kataru a saudský arábii by již měli srát strachy. a turecko je velkým otazníkem.
a vzhledem k tomu, že ten nálet izraele na letiště v damašku rusové povolili a dle reakce jistých izraelských činitelů, tak nebudou mít v případě akce z této strany problém.

takže uvidíme, a to velmi brzy.

dub

341989

24.12.2015 21:39

Soros tahá za nitky na obou koncích syrského uprchlického chaosu

RE: když nechcete chazarský kaganát, budete mít islámský kalífát drazí Evropani

85.?.?.?

ale má pravdu, tento umělý paskvil vytvořili po r. 1917 bolševici, tedy židé...

dub

343451

25.12.2015 12:22

Soros tahá za nitky na obou koncích syrského uprchlického chaosu

RE: když nechcete chazarský kaganát, budete mít islámský kalífát drazí Evropani

85.?.?.?

ovšem v tom případě mají menší geografický problém, protože chazárie byla dosti východněji...

https://piotrbein.wordpress.com/2013/07/22/live-in...

ale když to blbci žerou, tak každá lež dobrá.

dub

343457

28.12.2015 16:38

Erdogan, Salman a nadcházející „sunitská“ válka o ropu

RE: Manipulacia...

85.?.?.?

engdahl je jeden z nejlepších strategických analytiků na webu a rozhodně tedy není režimní. vaše neznalost na tom nic nemění.
takže blejt klidně můžete, z toho svého vejšplechtu[mrknutí jedním okem]

a pokud chcete víc překladů, tak byste měl a) uvést ty vaše génie, které byste chtěl přeložit; b) přispět, aby bylo za co překlady nebo ten překlad vyplodit sám.

takže coz toho zvolíte?

dub

343559

01.01.2016 20:02

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: Prezident Zeman

85.?.?.?

to, že občas řekne pravdu, z něj svatého nedělá...

má na hlavě stejnou hromadu sraček, jako celý prognostický ústav kupírovaných vlastizrádců.
to, že to někdo odmítá vidět, na tom nic nemění.

dub

343737

01.01.2016 22:39

Prezident Zeman svým projevem pomohl této zemi

RE: Prezident Zeman

85.?.?.?

děkuji.

já vám též.

dub

343742

02.01.2016 17:20

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

RE: Americké b(l)ijáky

85.?.?.?

no americké filmy a vůbec obrázková produkce je (až na pár vzácných vyjímek) mimo ameriku nekonzumovatelná, protože je to tak debilní, že to uráží inteligenci i prasete a na tyto slaboduché hovadinky, navíc skutečně prolezlé buď polikorektní propagandou nebo tvrdou vojenskou nacipropagandou, se nemůže normální člověk dívat, neb je to ještě debilnější než medvídek púch (a to je co říct)...

takže i když se snaží hromadně debilizovat populaci na celém světa, i přes tuto velkou snahu se nůžky stále více rozevírají a to, co konzumují ashmoni (american shithead monkeys) je pro zbytek planety nekonzumovatelné. a tak si vlastně sami zajišťují kulturní izolaci, i když chtějí dosáhnout přesného opaku.

dub

343779

02.01.2016 17:44

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

RE: Co je pro masy prosťáčků, je i finančně úspěšné

85.?.?.?

je mi líto, ale přestože chtějí kupírovaní na filmech vydělat, vždy je v tom zakomponovaná propaganda a podprahové programování.

v celé americké velkoprodukci znají jako jediná správná řešení řešení silová, všude jsou zbytek světa debilové, které zachraňuje jen skvělá americká armáda, případně za pomoci nějakého geniálního icika (viz den nezávislosti), vždy jsou v tom chytří a zodpovědní vědoucí černouši a bílí jsou banda neschopných poskoků (propagace pozitivní diskriminace), kterým musí čmoudi velet, a vždy je v tom buď přímo nebo nepřímo opěvována americká démongrácie, případně je to doraženo propagandou politkorektnosti nebo buzen.
a některá produkce (filmy, seriály) je přímo psaná pentagonem a ovce jsou tak tupé, že ani když se pod to pentagon podepíše jako "donald bellisario", tak jim to nedojde.

komedie jsou trapností bez myšlenky, postavbené buď na až debilních absurdnostech nebo primitivnosti á la chaplin šlehající sebou o zem. prosťáčci v americe se tomu zřejmě smění, mimo ameriku je to však spíš k pláči.

a šitkomy jsou kapitolou pro sebe.

a obzvláště v posledních 20 letech jde už jen čistě o produkci sraček. a bohužel už ne jen v americe, ale třeba i u nás. neb ta tlupa protěžovaných bezmozkových nýmandů nikdy nemůže vyplodit něco, jako třeba geniální brdečkův a lipského tajemství hradu v karpatech apod.

takže k úpadku dochází v celém západním světě, ale amerika jako předvoj a zdroj, odkud to vychází, má veeeelký náskok. přitroublější jsou jen německé napodobeniny hovnivúdové produkce.

možná to již nevidíte, když vám tím vyplachují mozek dennodenně a úplně všude, ale je to v tom tak evidentní, že si toho nelze normálně nepovšimnout.

je-li něco občas ke koukání, tak je to právě malá nezávislá produkce, např. eastwood na starý kolena apod.

dub

343780

02.01.2016 19:20

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

RE: Co je pro masy prosťáčků, je i finančně úspěšné

85.?.?.?

oslavování a kult majetku má jediný účel - vnutit ovcím názor, že musí běhat jak křečci v kole do úmoru, aby byly také "bohaté", a nevšímaly si tak skutečných hodnot, ani na ně neměly čas.
navíc se tím podprahově programuje, že loupeživí baroni a další jelita, která si nakradla, jsou těmi nejlepšími a proto je třeba je uznávat a chovat se jako oni. ergo nulová morálka, snažit se všechny a všechno ojebat a vyjebat, já, já, jenom já a po nás potopa.

záměrné programování a vnucování paradigmatu.

dub

343785

02.01.2016 23:52

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

RE: Americké b(l)ijáky

85.?.?.?

jistě, při počtech 7,2 miliard lidí ve zbytku planety a 300 milionů v americe to není nic překvapivého.
ale u podílu populace, která na to chodí, je to přesně obráceně. takže pokud na to mimo usa chodí, řekněme, 2 tolik lidí, než tam, tak to jen dokazuje, že zbytek světa je 12x inteligentnější a má lepší vkus, než američani;
(300m tvoří 1/24 světové populace, avšak 1/3 tržeb)

tolik k těm vašim číslům[smích] (a k rozevírání kulturních nůžek)

dub

343793

02.01.2016 23:57

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

RE: Americké b(l)ijáky

85.?.?.?

a to jen u "kasovních trháků". u zbytku je statistika ještě mnohem žalostnější.

dub

343794

04.01.2016 16:40

Třináctý týden ruské intervence v Sýrii: demaskování lží

RE: Saker rika:

85.?.?.?

mapa "kalifátu" už od počátku odpovídá mapě velkého izraele.
is je používán pouze k devastaci území a společností v tomto prostoru, k jejich proklučení a atomizaci.
okamžitě po dokončení této fáze bude is zničen a na takto silně vylidněném a zpustošeníém území bude budován velký izrael, bez hrozby odplaty daného obyvatelstva a bez nutnosti "územních úprav" a respektování kultury a jejích monumentů předešlé populace - žádné nezbudou.
(možné použíti přeživších loutek z is jinde vyloučit nelze a není to nijak proti koncepci velkého izraele).

b/w již několik chycených velitelů is se ukázalo být izraelskými členy zvláštních jednotek...

dub

343857

nikoliv, číňan se angažuje hlavně proto, že mu tam říše dělá bordel prostřednictvím muslimských ujgurů na západě země, kde běží teroristické akce a pokusy o oranžádu nepřetržitě několik let.

takže velmi rád využije situace, aby a) zatopil západním organizátorům; b) eliminoval hrdlořezy, kteří jinak za podpory západu dle plánu mají skončit i v číně a destabilizovat ji podobným způsobem.

nemluvě o tom, že zkušenosti nabyté ve skutečném boji se nedají nasimulovat při cvičeních...

dub

343867

no číňan s talibanem problém nemá, už se s ním dohodl na investicích v oblasti surovin, takže nevím, proč by ho měla dohoda rusů s talibanem nějak nasrat.
tím spíš, že taliban nepředstavuje fanatické kozomrdy. a jeho šéfové mají rádi penízky, a ty od číňana za své suroviny dostanou.

nevim, kde jste se dočetl o ochabnutí aktivity, ruská operace nabyla naopak na intenzitě, počet náletů silně stoupl. operace na zemi provádí syrská armáda a ta má omezené zdroje od začátku. ale i přesto díky ruské vzdušné podpoře dokázala vyčistit od kozomrdů pár strategických bodů. ale bez uzavření turecké hranice a hranice s irákem, tedy zásobovacích tras kozomrdů, se žádný rychlý postup čekat nedá, což nakonec konkrétně třebga i saker tvrdil od začátku.

nabývání zkušeností je jen využitím příležitosti pro odzkoušení nových systémů, taktik a praxe ve skutečných válečných podmínkách (plus seznámení se s potenciálním nepřítelem). o nic jiného v tomto smyslu nikdy a nikde nešlo.

a nesmí se zapomínat, že nejde jen o sýrii, ale o hru na globální šachovnici, takže snaha o nezbrklý přístup rusů (i číňanů) je pochopitelná, obzvlášť, když se situace dost rychle mění (a když je nutná kooperace a sladění kroků).
např. poslední snaha saudů (a hlavně těch, kdo za nimi jako loutkami stojí) rozpoutat vnitrorabský náboženský konflikt a rozšířit ho na všechny arabské, potenciálně i muslimské státy, dost silně navýšila sázky, protože to hrozí velmi rychlým přechodem na globální konflikt.
ergo nutno zohlednit a adekvátně upravit strategii.

a máte-li pocit, že dobýt a dostat pod kontrolu město o velikosti aleppa s více než 3 miliony obyvatel lze za týden a bez dostatečných vojenských zdrojů, taki byste si měl přečíst třeba něco o dobývání berlína nebo podobných měst. obsazení takového města pod totální kontrolou kozomrdů za týden si může představovat jen ťulpas a nikdo jiný než neznalý ignorant to nikdy tvrdit nemohl. takže počítejte s tím, že konkrétně v aleppu se to bude ještě hodně dlouho omezovat jen na bodové akce, likvidaci kozomrdů a jejich týlu.

možná, že naivové mají jiné představy, ale sotva to na tom něco mění. a lidi aspoň trochu znalí věci nikdy takové hurá historky nešířili.

dub

343872

06.01.2016 13:13

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

RE: teprve na mě půjdu

85.?.?.?

a teď nám prozraďte, jak souvisí kvalita nosiče s tím, co je na něm nahráno/natočeno.
nebo snad máte pocit, že sračka na titanovém LP přestane být sračku, či záznam čmouda jebajícího kozu na super film se rázem stane třeba pucciniho operou?

dub

343907

06.01.2016 13:29

Původ džihádismu (II)

RE: ...kdy se věří dokonce i pomatené biblické „historii“, že Země je stará pouhých 6,000 let

85.?.?.?

6*1000=6000; sedmý den odpočíval[mrknutí jedním okem]
takže ať na to koukám jak chci...
maximálně vám podobným vykladačům uznám ještě ty 2000 let poté, ale furt je to vzhledem k "miliardám" u planety a archeonálezům strarým stovky tisíc a miliony let srandovně málo.
a pokud si přečtete třeba knihu "zakázaná archeologie", budete se msuet biblickým blábolům vysmát i vy.
tíám spíš, že bible (a starý zákon před ní) vykradla texty mnohem starších (a vyspělejších) civilizací, a doplnila to o bláboly potřebné k zastření skutečné historie a ovládání davu. tedy i o blábol těch vašich 6 dnů o tisíci letech.

navíc se nemylte, většina věřících bere bibli vážně a doslovně, hlavně na západě a především za louží. a dokonce i televizní vykladači a hlasatelé mají desetimionová publika. džísus, džísus[smích]

dub

343908

06.01.2016 13:36

Autenticky z Kolína, kde na Silvestra hordy utečencov konali sexuálné násilie na ženách

RE: Pane bože, do čeho jsi to duši dal?!

85.?.?.?

inu volič (od slova vůl) nic jiného než vola nebo krávu zvolit nemůže[smích]

už jen proto, že přestože i malé dítě pochopí, že když dostane na výběr 5 jablek, tak ať vybere jaké chce, hruška z toho nebude, on ne.

podmnožina lidstva zvaná voliči z nějakého záhadného mystického důvodu rezignovala na mozek a stále věří v zázraky, á la biblické přeměnění vody na víno.

343910

06.01.2016 13:40

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

RE: teprve na mě půjdu

85.?.?.?

no jo ájo, nesmíte se divit, že se feťákům výplody a výtvory stejně zfetovaného mozku líbí. vrána k vráně, a tudíž i podobný (ne)vkus.

343911

06.01.2016 18:17

Autenticky z Kolína, kde na Silvestra hordy utečencov konali sexuálné násilie na ženách

RE: Ani ve snu bych si nemyslela, že by se něco tak otřesného a hanebného mohlo v EU dít

85.?.?.?

nejhorší na tom je, že i kolínská policie zapřela, že k tomu vůbec došlo. drze tvrdila, že noc proběhla klidně.
ke změně došlo, až když se to stalo neututlatelným.

takže když lžou i státní orgány, který mají na starosti bezpečnost, a nehnou ani prstem, co lze čekat od všech ostatních institucí státu.
po tomhle mají němci dokonce i zákonný nárok chopit se zbraní a obnovit stát, když stát a orgány k tomu určené nejen nekonají svoji povinnost a nesnaží se tomu zabránit, ale ještě to podporují a páchají tak zcela otevřeně a nepokrytě vlastizradu.

jednu aktivistku za kozomrdy už jeden nasranej německ bodnul 2x do zad. jak to bude pokračovat?

dub

343920

07.01.2016 13:48

Původ džihádismu (II)

RE: ...kdy se věří dokonce i pomatené biblické „historii“, že Země je stará pouhých 6,000 let

85.?.?.?

tak to se omlouvám, opravdu nepochopil.

p.s. co se týká ukládání fosilií, to lze i behěm minut (dokonce i holanďani, který si kvůli svým hrázím hrajou s přílivovými vlnami, to ke svému úžasu zjitili - jedna super obří tsunami je schopna na své cestě smést vše, včetně celých lesů, a uložit do prohloubenin v terénu a zanést to vrstvou písku a hornin, takže základ uhelné sloje v údolí máte vytvořen během minut či vteřin.
ale zrání třeba na uhel pak trvá dlouho.

no pokud věříte, že bibli psal bůh, vymlouvat vám to nebudu...

mějte se

dub

343965

07.01.2016 14:07

Úžasný objev: V budoucnosti lze měnit minulost

RE: Co si lide vyberou, Primitivni zivot a nebo smrt,jako darek vedcu?

85.?.?.?

neblbněte a nežerte ty kecy sračkometů ohledně severní koreje.
ta nemá na vedení širší války zdroje, ani ji to nebude dovoleno. bez zahraničních dodávek (tajných či veřejných) by velmi rychle klekla.

strašení severní koreou je jen buď odváděním pozornosti od něčeho jiného, nebo vzkazem, který si mezi sebou vyměňují čína, rusko a amerika, taková zpráva v láhvi.

dub

343967

07.01.2016 14:27

Hvězdné války a smrt americké kinematografie

RE: šílený Max - Mel Gibson

85.?.?.?

nebojte se, ministři/ministryně jsou jen loutky na okrasu a pro politické=mafiánské pletichaření.
skutečnými ministry jsou vždy první náměstci.

b/w "ano pane ministře" a "ano pane premiére" je svoji podstatou humorný dokument o fungování moci v démongrácii, a nemá chybu.

dub

343969

07.01.2016 20:04

Původ džihádismu (II)

RE: ...kdy se věří dokonce i pomatené biblické „historii“, že Země je stará pouhých 6,000 let

85.?.?.?

no v tom případě lze tvrdit, že bůh je autorem i mein kampf, protože to sice taky psali lidé atd., a tak je to tedy též písmo boží a jeho vůle.
stejnou božskost si nárokují i autoři textů dalších sekt, dokonce i bush tvrdil, že rozmlouvá s bohem.

velká část pomatenců tvrdí, že rozmlouvají s bohem a jednají z božího vnuknutí.
u mnoha masových vražd je to dokonce standarním modem operandi.

tak podle čeho tedy usuzujete, že bible je ta pravá a ostatní nikoli? protože to tam někdo napsal?
v rudým právu toho psali, i ve sračkometech je toho napsanýho...

dub

343984

09.01.2016 12:44

Trnitá cesta do EU

RE: Vase reakce byla nelogicka, tedy naprosto zbytecna

85.?.?.?

samozřejmě. lidi by měli svlíknout do naha (obzvlášť od dob údajného spoďárového bombarďáka), zavřít do rakve a vyložit až v místě přistání. a vrazit špunt do prdele, protože prdy jsou také velmi hořlavé.
a protože podle sekuriťáků hoří i voda, měli by cestující zbavit veškerých tělesných tekutin a mumifikovat.
a oblečení komplet vyhodit stejně, jako ty zapalovače, protože výbušniny lze vyrobit i jako podrážku, látku atd., netřeba dělat v botě díru.
a krást, ech odebírat povinně mobily, protože slouží jako detonátory bomb, dtto přehrávače a veškerou elektroniku.
blbost některých je přirozeným jevem, ale když si v tom ještě někdo chrochtá a tleská tomu, že je z něj činěn nesvéprávný dobytek a je s ním podle toho jednáno, na to už slov neni. a takoví si to plně zaslouží.
a sekuriťáka, kterej nerozezná čmouda od normální chlapa, by měli okamžitě vykonpnout pro nezpůsobilost, protože evidentně není schopen vyhodnotit hrozbu.

dub

344092

09.01.2016 13:01

Rusko ospravedlněno kapitulacemi teroristů v Sýrii

RE: Kapitulácia teroristov???

85.?.?.?

proč? v turecku je místo syřanů nebo rusů živí turci, musí je hlídat, aby nepůsobili problémy doma (stejně neuhlídají) a ve chvíli, kdy začnou být nespokojení, začnou si brát, stejně jako v sýrii a jinde.

je to banda tupých primitivů (vyjma řídících agentů/velitelů vyškolených západem a často příslušníků západních tajných služeb), a tato banda fanatických kozomrdů bude působit problémy kdekoliv. a protože jsou jich desetitisíce, tak po návratu tohoto počtu do turecka začne turkům ta pravá sranda.

tudíž z dlouhodobého hlediska to turky (populaci) odcizí vládě a západu a přiblíží rusku a východu. a strategie není taktika, ta je dlouhodobá pracující s dlouhým horizontem.

dub

344093

09.01.2016 13:05

Židovská náboženství a vyhlídky na disent

RE: Žádný Adonai, ale Jehova

85.?.?.?

no vzhledem k tomu, že gilad atzmon je izraelec, který to má z první ruky celý život a zná své pappenheimské, tak je důvěryhodnějším a relevantnějším zdrojem informací, než sračkometoví blábolilové[mrknutí jedním okem]

dub

344095

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 1

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?