Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 109 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, P.Lepenka, Pavel Lepenka.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.02.2014 19:52

Ukrajina: Destabilizace v běhu

RE: Manipulativní článek

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Proč se zde mluví Chruščovovi? To nebyl asi smysl tohoto příspěvku.

303769

03.02.2014 19:16

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

Článek pod který se lze podepsat, ale je to jenom kapka o degradaci národa.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

V prvé řadě bych chtěl požádat diskutující typu: "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?", jehož příspěvek začíná větou:" Přiznám se, že už jsem z těchhle bolševických žvástů, co v tom článku soudruh řeší, unaven." nebo"Pan Stwora se zase jednou s velkou slávou trefil vedle.... no co, nikdo nejsme dokonalý.", prosím nechte si své urážlivé příspěvky třeba pro manželku nebo Vaše přátele. Ti Vám vidí do očí a své vulgarity jim můžete vyargumentovat. Zkuste se nad příspěvky jiných zamyslet a třeba je kultivovaně vyvrátit.Každý má přeci možnost napsat svůj příspěvek jako pan Radim Scholla, kde může vést argumentační polemiku.

Bohužel sám za sebe musím s tímto článkem souhlasit. Možná bych doplnil o pár témat, které není třeba rozvíjet. Každý má snad svou paměť. 25 let slyším ze sdělovacích prostředků, jak komunisté rozvrátili morálku. Víte třeba to, že mnohé studentky VŠ, aby mohly studovat si musí přivydělávat prostitucí?

Dochází někomu co by se do tehdejšího Československa mohlo dovézt technologií nebo banánů za 1.6 biliónů korun (dluh České republiky v současnosti tuto hranici přesahuje).

Líbí se Vám, že na polích, kde se pěstovaly brambory, obilí či jiná produkce se dnes pase pár krav. Podívejte se někdy v supermarketech na zemi původu třeba brambor ( já si pamatuji Francii, Izrael)

Jste spokojeni, že jíte maso dovezené z Německa, Rakouska, Holanska, Argentiny a bůchví odkud ještě? (uzený vepřový bůček v roce 1988 stál 29,- Kčs)

Chutnají Vám potraviny z Polska, kde dojde třeba k záměně jedlé soli za posypovou?

Jezdí se Vám dobře na našich silnicích? v roce 1982 stál 1 km nově vybudované silnice I. tř. 1 milion Kčs. Dnes vyasfaltování polní cesty, která vede "od někud, nikam", v délce 800 m stojí 3.2 mil. Kč.

atd. atd.

Ano. Můžeme cestovat kam chceme. Ale bohužel už ne každý, Jen ten,kdo na to má.

Faktem je, že socialismus by svým technickým pokrokem dosáhl "pouze na výrobu Favorita a tím by končil".

Myslím si, že každý má svůj mozek, svoji paměť. Každý má možnost se zamyslet a porovnat. Zejména Ti co již před rokem 1989 vnímali.

Smutná zkušennost na závěr. Inteligentní muž, dnes ve věku 32 let Vám na závěr diskuse řekne: "Raději bych žil tady za Hitlera než za komunistů". Až tak dalece jsme to dopracovali.

303923

13.02.2014 16:17

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky pana Vojty IL.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

"Cha, cha. Oni nejspíš toužili po tom, vykrást z Tesly její beznadějně zaostalé technologie.".

Tak začíná příspěvek pana VojtyIL.

Nebudu Vás oslovovat např. "bývalý soudruh ředitel", či podobně nevhodně tak, jak by to udělali někteří pisálkové, kteří by se nejprve snažili zesměšnit autora příspěvku či článku. Takové oslovení přeci nemá nic společného s diskusí a ovzlášť s diskusí vedenou na "demokratických principech", pod které se tito pisálkové rádi schovávají.

Ale k věci pane Vojto IL. Možná nebo zcela určitě jsou Vaše znalosti z oblasti elektrotechniky mnohonásobně vyšší než moje. Přiznám, mé jsou zcela primitivní. Na té úrovni, že vím, že televize vysílá obraz a zvuk, ale na jakých principech se tak děje, je pro mě "španělská vesnice".

Paměť pane Vojto IL, paměť mám ale dobrou. Nevím jak jste na tom Vy, ale možná bych Vám jako neznalec mohl položit jednu otázku, aby můj rozhled byl o něco větší.

Z Vašeho příspěvku vyplynulo, že TESLA měla beznadějně zastaralé technologie. Na druhé straně při zločinném bombardování bývalé Jugoslávie resp. Srbska, nasadili, z mého pohledu "váleční zločinci" nejmodernější tzv. Americký "neviditelný" stíhací bombardér Lockheed F-117A Nighthawk. Jáké bylo zděšení, když američané zjistili, že jugoslávská armáda má ve výzbroji české radary Tamara a Věra, které tuto jejich "světovou technologickou špičku" jsou schopny zaměřit. A víte, kde byly vyrobeny? V TESLE Pardubice. M.j. nedávno jsem zaznamenal někde ve sdělovacích prostředcích, že už se budou odklízet "ruiny" této Tesly.

Vycházeje ze "selského" rozumu. Nemá autor článku pravdu? Myslíte, že bylo nemožné, aby "oni" manažeři měli důvod mít zájem o "všemožnou spolupráci".

Pane Vojto IL, asi jste inteligentní člověk, ale nejen počet vyrobených barevných televizorů či jejich poruchovost nemusí mít vždy plnou vypovídací hodnotu o úrovni elektrotechnického či elektronického (jak jsem uvedl na začátku nejsem odborník) průmyslu.

304593

13.02.2014 18:54

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky pana Vojty IL.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Dobrý den pane Vojto,

jsem rád, že jste zareagoval na můj příspěvek tak, jak jste zareagoval. Věřím, že jako Čech jste hrdý na svůj národ, jeho um a to co dokázal. Předpokládám, že Váš příspěvek nebyl veden jen snahou pošpinit minulý režim.

Na Váš dotaz:

"Nebo nám snad ukážete nějaký obrázek čs. automatické výrobní linky z té doby?" mi nedalo ani tolik práce najít ten obrázek.

https://www.youtube.com/watch?v=QXsQwj092ME

Byl jsem v té době mlád, takže jsem neměl možnost se pohybovat ve výrobních svérách.

Nicméně pravda asi je v tom,že továrnám, z vytvořeného zisku, nezbývalo tolik co by potřebovaly na rozvoj, zejména k výrobě spotřebního zboží. (Na druhé straně máslo stálo 10,-kč). Zemědělství bylo dotováno, na což byly používány právě tyto peníze. Dnes je sice také dotované,na cenách to není znát a navíc si na to půjčujeme. To je však zcela jiná kapitola.

Faktem ale je, že na špičkových výstupech odvětví nemohly pracovat desetiticíce lidí, ale byl to vždy výsledek snažení určité skupiny lidí. Například družice Magion 1. První náčrt družice nakreslili inženýři Pavel Tříska a Jaroslav Vojta koncem roku 1973, první výkres technické dokumentace nesl datum 5. dubna 1974. I toto svědčí o úrovni technologií té doby.

Ale asi vše má své pro a proti. Určitě by bylo zajímavé vědět, jak pokročil náš elektronický či elektrotechnický průmysl za posledních 25 let. Kolik těch barevných televizorů český průmysl vyrobí, kolik to živí lidí atd. atd.

Myslím, že by nebylo od věci, pane Vojto, toto období popsat. Rovněž se domnívám, že by to bylo pro čtenáře daleko přínosnější než ta všudypřítomná přetahovaná, kdo je chytřejší či opak.

304609

13.02.2014 19:27

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky pana Vojty IL.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Pane anonymní uživateli,

já přeci nepíši ve svém příspěvku o sestřelení pomocí Tamary.

Pro mé trvrzení si přečtěte třeba článek: http://ekonomika.idnes.cz/radaru-vera-prokleti-tamary-nehrozi-d76-/ekonomika.aspx?c=A040528_114007_ekonomika_ven

S pozdravem
Pavel

304611

13.02.2014 20:19

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Opět jen bajky a báchorky pana Vojty IL.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Dobrý den,

asi před deseti lety jsem si koupil televizor Tesla, úhlopříčka 80 cm. Zatím žádná oprava, ikdyž údajně ta Tesla již skončila.

Vývoj a pokrok jde stále kupředu.

Pavel

PS: Pane Vojto IL je pravda co o Vaší osobě píší? Pokud ne, tak je to od autora pěkně hloupé.

304616

28.02.2014 11:46

Hnědá revoluce na Ukrajině

To co naše sdělovací prostředky neví-proto o tom neinformují.

P.Lepenka 79.?.?.?

Omlouvám se, že k tomuto článku tzv. "přifařím" jeden odkaz. Myslím, že odkazuje na video, které pochází přímo z Ukrajiny a které zpracovala pravoslavná církev. Nevztahuje se přímo k tématu článku, ale pro ty neznalé polopaticky sděluje pravdu.
Je na každém čtenáři, zda tento odkaz bude dále šířit či ne. Vůbec nejúčinější by bylo, kdy se dostal i k panu ministru Zaorálkovi u kterého jsem až do této doby nebyl sto pochopit, proč je mu na internetu přezdíváno "doktor Cvach české politiky".
Obávám se, že události, které se na Ukrajině odehrávají, se mohou ve velice krátké době týkat každého z nás. Proto ať každý dříve pochopí, jak to ve světě běží.

Poznámka na závěr:Pokud by někdo spojoval scénář tohoto dokumentu se scénáři jinými ať už "sametovými, růžovými, atd., atd.", podobnost je čistě náhodná.http://gloria.tv/?media=540709

305490

28.02.2014 18:11

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: To co naše sdělovací prostředky neví-proto o tom neinformují.

P.Lepenka 79.?.?.?

Milý chlapče,

myslím si, že vzhledem ke svému věku a obsahu Tvých příspěvků ma tomto webu, Tě tak mohu oslovit.

Zvažoval jsem zda se ke Tvé reakci vyjadřovat. Abych poznal, kdo vlastně vyslovuje svůj názor k mému příspěvku, přečetl jsem si Tvé ostatní příspěvky. Nebudu hodnotit jejich obsah. To si může udělat každý čtenář sám (stačí kliknout na Tvoji IP adresu).

Mohli bychom o Tvých názorech a to se vší slušností (která bohužel nebývá Tvým oblíbeným tématem) diskutovat hodiny a hodiny.
Předkládat jeden argument za druhým a diskutovat o něm. Nechci s Tebou ale diskutovat, pouze trochu dovysvětlení pro ty, kteří z Tvého příspěvku nemusí být moudří.

Pouze dvě věty:
1. Policejní nebo bezpečnostní složky všude na světě jsou vojensky organizované, z čehož plyne, že musí plnit rozkazy.
2. Nepřipomívá situace na Ukrajině stav, který se obecně nazývá "Anarchie"? (pro ty, kteří nevědí: http://cs.wikipedia.org/wiki/Anarchie).

A pro Tebe na závěr. Nech plynout čas a pak se ke svým názorům vrať a zhodnoť si je.

305530

28.02.2014 19:11

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: To co naše sdělovací prostředky neví-proto o tom neinformují.

P.Lepenka 79.?.?.?

Milý chlapče,

dodat lze pouze jedno a to z pohádky "Mrazík" (shodou okolností ruská).

"Ivánku, Ivánku nic jsi nepochopil".

Přeji hodně štěstí.

305543

28.02.2014 19:43

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: To co naše sdělovací prostředky neví-proto o tom neinformují.

P.Lepenka 79.?.?.?

Milý chlapče,

Mechtěl jsem již tak činit, ale když se zamýšlým nad Tvými argumenty nedá mi to. Začnu od konce:

ad.2)"nevím co připomíná situace na ukrajině protože jsem neměl tu čest se s ní seznámit přímo"
- odpověď k: "Nepřipomíná situace na Ukrajině stav, který se obecně nazývá "Anarchie"? (pro ty, kteří nevědí: http://cs.wikipedia.org/wiki/Anarchie)."

ad.1)"pokud to tak skutečně je a ty policejní jednotky slouží zločincům pak jsou legitimním cílem"

- odpověď k: "Policejní nebo bezpečnostní složky všude na světě jsou vojensky organizované, z čehož plyne, že musí plnit rozkazy."

Chlapče moje otázka:

kde jsi měl tu čest, seznámit se přímo s tím, že policejní jednotky slouží zločincům?

Je mi teď jasné jaká je Tvoje pravda. Že ji nechápu? Kdybychom byli od sebe na jeden metr a Ty jsi měl kovovou tyč, určitě by jsi věděl jak mě o své pravdě přesvědčit.

305554

28.02.2014 20:15

Hnědá revoluce na Ukrajině

RE: To co naše sdělovací prostředky neví-proto o tom neinformují.

P.Lepenka 79.?.?.?

Milý chlapče,

snad už moje poslední poznámka.

Asi jsem dospělejší nežli Ty. Diskusi s Tebou jsem rozvinul ne proto, že bych Tvoje názory považoval za relevantní. Vycházejí z Tvé životní nezkušenosti.

Myslým si, že tomuto webu i škodí. Zde jsou publikovány názory osobností, kterým Ty (vyjádřeno slovy slovenského nacionalisty Jána Sloty)"nesahá ani po podrážky jeho topánok".

Je pouze věcí pana Stwory, zda si nechá svůj, a dovolím si tvrdit "opravdu svobodný web" znevažovat Tvými příspěvky.

Zkrátka a dobře, jsi chytrý člověk s neuspořádanými znalostmi.

305562

10.03.2014 01:12

Rabování Ukrajiny začalo

Krymské úřady obvinily Kyjev z rozprodávání Ukrajiny

P.Lepenka 79.?.?.?

Vicepremiérka vlády Krymské autonomní republiky Olga Kovitidiová označila podmínky, za kterých je Kyjev ochoten podepsat dohodu s MMF za zlodějské.

Podle jejího prohlášení, předběžná dohoda o poskytnutí finanční pomoci, kterou nové úřady s MMF podepsaly, předpokládá, že systém tranzitních plynovodů přejde do vlastnictví americké společnosti Chevron a metalurgické kombináty budou muset předat 50% svého vlastnictví německé společnosti Ruhr. Uhelný průmysl Donbasu přejde finské dceřiné společnosti Ruhr.

Podle slov Kovitidiové, Kyjev také slíbil, že na Ukrajině budou umístěny prvky amerického systému PRO a vojenská letecká základna USA.

http://czech.ruvr.ru/news/2014_03_09/Krymske-urady...


Pozn. autora:

"Ruku za to ale nedám, může to být pouhá dezinformace Ruska".

306300

14.03.2014 20:33

Nová velká (hrozba) hra v Euroasii

RE: Opět propaganda

P.Lepenka 79.?.?.?

Je mi těžko,když jsem se rozhodl reagovat na tento příspěvek, nevím kdo je autorem ale snažím se porozumět co podsouvá čtenáři.
Vůbec nechci jeho názory znevažovat, ale chybí mi v nich pár úvah, které bych k němu rád připojil. On totiž tak, jak je psán je trochu zavádějící.

Tak třeba věta:

1.Například odstřelovači - "souhlasím, že by se to mělo vyšetřit, ale do té doby se dá klidně předpokládat s jejich původem v KGB."

Stejně tak lze napsat: "...do té doby se dá předpokládat, že stříleli Jaceňukovi lidé" - souhlasím s Vámi, hloupé, ale stejně hloupé je, že "ale do té doby se dá klidně předpokládat s jejich původem v KGB".

2.O tom, co chtějí prostí Ukrajinci, autor vůbec neuvažuje.

Co chtěli Češi v roce 1989 a čeho se dočkali? Řeknu Vám to naprosto přesně, co chtěli: "socialisticky pracovat a kapitalisticky žít". Toto je bohužel přání obyčejných lidí, kteří se myšlenkově "potácí" v tom co se kolem nich děje.
Nebo si myslíte, že si ukrajinci přáli, že jim v zápětí po svrhnutí Janukoviče bude "ukraden" zlatý státní poklad?
Snad ani češi si to v roce 1989 nepřáli. Přesto i český zlatý poklad je fuč.

Neutralita? Pěkné slovo. Pamatuji rok 1968, co se toho nakecalo o "neutralitě" Českoslovenka. Výsledek- jsme členy NATO.

Asi by se dalo pokračovat, ale to umí každý čtenář či přispěvatel tohoto webu sám.

306676

14.03.2014 20:50

Nová velká (hrozba) hra v Euroasii

RE: Opět propaganda

P.Lepenka 79.?.?.?

Jenom doplním tento příspěvek. Stojí za shlédnutí. Není to žádný podvrh. Dokument byl oficiálně odvysílán na čt-2: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169743087-uloupene-kosovo/

Premiéra:ne 27. 7. 2008 – 20:10
Opakování:
út 29. 7. 2008 po půlnoci – 00:15.

https://www.youtube.com/watch?v=Fgk0rAF9eD8

Je toto přání obyčejného Čecha? Ne. Alespoň já se s ním neztotožňuji.

306680

18.03.2014 17:57

Jak drahé to může být

Jak je to s palivem do našich atomových elektráren.

Pavel Lepenka 79.?.?.?

Plně lze souhlasit s autorem článku.

Stejně tak, jak autor doporučuje,či přeje německé kancléřce a ministru financí zasloužený důchod, já bych doporučil těm našim "doktorům cvachům": nasedněte do těch tří tanků, které nám zbyly (rozuměj v jednom Zaorálek, ve druhém kníže a ve třetím Kocáb)a odjeďte bránit demokracii na Ukrajinu. Alespoň nebudete škodit obyvatelům této země.

Ale vraťme se k našemu nadpisu. Asi před deseti lety jsem měl možnost se účastnit exkurze v atomové elektrárně Dukovany.
Pro mne jako laika zajímavé. O tom to ale není. Průvodcem byl starší pán, který o atomu a fungování atomové elektrárny věděl daleko více než Havel o lidských právech. To podstatné, o které se chci s čtenáři podělit je v něčem jiném.

V průběhu výkladu jsme se dostali na palivové články. Ten člověk tehdy říkal, že Dukovany jedou na články, které jsou vyrobené v Rusku. Mají tři výhody:
- zhruba o 50% delší životnost,
- nižší cenu za jejich výrobu,
- možnost dodání našeho uranu (kterého, dle jeho slov máme
dost) a tudíž jej nemusíme platit.

Následně pak srovnal Temelín, který díky spolku vedenému Václavem Havlem (pozn. autora),dostavovala americká společnost Westinghouse. Jestli si dobře pamatuji dva bloky byl dostavěny za plánovanou cenu výstavbu čtyř bloků. Ale zpět. Tento průvodce sděli, že až Temelínu skončí smlouva s Westinghouse, tak přejde na stejné články jako Dukovany. Asi za rok a půl jsem ve sdělovacích přostředcích zaslech zprávu, že Temelín přechází na palivové články vyrobené v Rusku.

Lze tedy domyslet, kolik nás asi může stát plyn od stýčka Sama? Možná by jej "naši vyvolení" mohli dotovat pro obyčejného občana ze svého.

Asi budou v článku případné technické nepřesnosti, ale podstata je pravdivá. Přivítám, když někdo tento článek upřesní případně rozšíří.

306933

Plně s Vámi souhlasím. Velký konflikt nelze očekávat. Je proto mnoho důvodů:

- Putin není fanatik typu Hitlera,
- velký konflikt by se tentokrát týkal i území USA, což se již
přes dvěstě let nestalo,
- USA umí rozbíjet, zabíjet, bojovat.... Musí to být ale tisíce
kilometrů od jejich území a proti ním musí stát armáda se
zbraněmi s 90tých let minulého století,
- velký konflikt by znamenal učinit povrch země několik
desetiletí neobyvatelným a ani elity by nechtěly tato
desetiletí trávit v nějakých bunkrech, byť přepychových
(zákonitě by se z toho zcvokli a oni to vědí),
- jediným veklým nebezpečím, že by mohlo dojít k velkému
konfliktu je to, kdyby Obama půjčil "kufřík s klíčem" třeba
doktoru Cvachovi české politiky, či jemu podobným z naší
domácí scény. Obama má ale rozum a tak to neudělá. Proto
můžeme žít v klidu.

307010

http://www.youtube.com/watch?v=WbB8CzxPVb8

307106

15.05.2014 14:26

FED je velký podvodník

RE: Ako fed funguje pekný film s českým dabingom:

P.Lepenka 79.?.?.?

Stojí za zamyšlení.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Severoamerick%C3%A1_m%C4%9Bnov%C3%A1_unie

310136

12.09.2014 14:55

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

Moc Vám to zvolení nepřeji.

P.Lepenka 79.?.?.?

Ač nadpis zní možná egoisticky, tak v následující reportáži pochopíte.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/...

317310

12.09.2014 22:27

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

RE: Moc Vám to zvolení nepřeji.

P.Lepenka 79.?.?.?

Jak to prosím souvisí s mým příspěvkem?

317325

24.09.2014 15:55

Boj proti ISIS má za cíl svržení Assada, přiznává velvyslankyně

Kdo chce pochopit současnost a vidět budoucnost.

P.Lepenka 79.?.?.?

Možná nadpis tohoto článku je troufalý, ale v dokumentu na který dávám odkaz mnohé pochopí každý. Naleznete v něm odpovědi na vše co se zde diskutuje a to nejen k tomuto článku. Pouze doporučuji jej shlédnout celý. Dozvíte se v něm např. kolik USA spotřebovávají energie z celosvětového koláče, jak vypadají opuštěná ropná pole, proč se permanentně válčí atd., atd.

https://www.youtube.com/watch?v=EIYgmqboVv8

317962

24.09.2014 16:08

Boj proti ISIS má za cíl svržení Assada, přiznává velvyslankyně

RE: Kdo chce pochopit současnost a vidět budoucnost.

P.Lepenka 79.?.?.?

Zvolil jsem špatné slovo: "Možná nadpis tohoto článku je troufalý, ale v dokumentu...". Prosím nahraďte si ho slovem "příspěvku".

317963

28.09.2014 11:22

Ruská armáda v Německu? Nikoliv. Nizozemská

RE: Asi sem slepý ...

P.Lepenka 79.?.?.?

Něco podobného jako fotky ruských tanků ve křoví, které je u Ilovajsku.


http://zpravy.idnes.cz/ruske-tanky-na-ukrajine-0s2...

318201

29.09.2014 15:40

Nedávná plynová dohoda: Další hřebík do ukrajinské rakve

RE:Není nad "levný plyn" od Gazpromu

P.Lepenka 79.?.?.?

Dobrý den,

trochu se v tom grafu nevyznám. Je to cena za kterou si plyn koupím na nalezišti nebo v České republice. Jestli jsem to správně pochopil, tak my Rusům zaplatíme 380 USD a ještě platíme tranzit?

Když jsem si tam dal "ropa západotexaská", tak mi to ukázalo 93.540 USD za barel. Je to cena za kterou koupím ropu v Texasu anebo mi jí Američané za tuto cenu dopraví do naší rafinérie?

Omlouvám se za hloupý dotaz, ale nejsem ekonom ani obchodník.

318270

29.09.2014 20:02

Nedávná plynová dohoda: Další hřebík do ukrajinské rakve

Máme "blbínku" tržní hospodářství!

P.Lepenka 79.?.?.?

No tak, pane anonyme. Proč se rozčilujete? Tento web je unikátní několika věcmi. Převládají zde fundované články a IQ diskutujících je úplně jinde než na serverech typu: Nezvědavec, iDNES apod. Prosím nekažte úroveň tohoto webu.

Vždyť každý argument jde přeci vyjádřit kultivovaně. Ať autor, který napíše "a" vysvětlí i "b". Pak bude muset sám přiznat, že buď tomu nerozumí nebo záměrně mate lidi. Vzdalme se tomu, abychom diskusi hráli podle not těchto lidí.

Pro mne osobně je tento web velice poučný a v diskusích se tu dozvím spoustu nových věcí.

Děkuji a pouze jsem Vás chtěl uklidnit.

318281

30.09.2014 14:04

Bitva o Damašek

Již jsem tento příspěvek umístil v diskusi k jinému článku...

P.Lepenka 79.?.?.?

Již jsem tento příspěvek umístil v diskusi k jinému článku, považuji však za vhodné jej umístit znovu. Ten dokument za to stojí.


"Kdo chce pochopit současnost a vidět budoucnost."

Možná nadpis tohoto článku je troufalý, ale ve švýcarském dokumentu na který dávám odkaz mnohé pochopí každý. Naleznete v něm odpovědi na vše co se zde diskutuje a to nejen k tomuto článku. Pouze doporučuji jej shlédnout celý. Dozvíte se v něm např. kolik USA spotřebovávají energie z celosvětového koláče, jak vypadají opuštěná ropná pole, proč se permanentně válčí atd., atd.

https://www.youtube.com/watch?v=EIYgmqboVv8

318312

02.10.2014 18:36

Podivný nový dodatek „2014“ ke kamenům v Georgii

Alespoň, že si pan Stwora zachoval zdravý úsudek.

P.Lepenka 79.?.?.?

Když čtu některé příspěvky, tak můj obyčejný názor je vyjádřen v nadpisu.

318406

03.10.2014 16:33

Ruská reakce na dvojité vyhlášení války

Autor věci popisuje jako "děd vševěd" - pokud se nejmenuje Putin.

P.Lepenka 79.?.?.?

Je zajímavé, jak autor komplexně analyzuje současné dění ve světě, v Rusku a na Ukrajině. V takovém množství textu, kombinací a úvah by bylo nepravděpodobné, aby v něčem neměl pravdu.
Zdrženlivost Ruska je však dána i jinými důvody než popisuje autor. Viz. https://www.youtube.com/watch?v=w3tXmbtdpo8

318463

05.11.2014 20:24

Soulož do zadku

RE: Zajímavé

P.Lepenka 79.?.?.?

Nedávno jsem vedl diskusi se svým známým, vysoce vzdělaným kamarádem. Dostali jsme se do rozepře. On tvrdil, že komunisti u národa naprosto, slušně řečeno,zničili morálku. Oponoval jsem. A dostali jsme se na stejné téma co otevřel pan Stwora(a to chce kus odvahy). Argumentoval jsem mu. Je normální anální sex? Je normální, aby si úchylové mohli adoptovat dítě? atd., atd..

Rovněž jsem mu říkal, proč příroda stvořila určité otvory v těle ženy. Neměl argumenty. Souhlasím s tím, co zavedli Rusové u homosexuality. Je to úchylka a kdo ji obhajuje musí být úchyl. To nelze zpochybnit.

Proto "klobouk dolů" před autorem tohoto článku a před lidmi, kteří na tuto problematiku nahlížejí dle zákonů přírody. Proto jsem se zařadil jako reakce pod normálního člověka.

Poznámka na závěr. Asi pan Stwora dal impulz kreténům z "Nezvědavce".

320396

12.11.2014 21:52

Děsivá fakta o mizení bohatství naší střední třídy

RE: FTT nic neřeší! Systém je problém!

P.Lepenka 79.?.?.?

Je mi líto tohoto chudáka, který nás stojí přes dvěstě tisíc měsíčně. On už se jeho táta lísal v roce 1990 u Havla při jeho odletu na zahraniční návštěvu s tím, že na něho zapoměl a nedal mu žádnou funkci. Tak vznikl "Ústav pro studium totalitních režimů", jemuž byl "spící" Benda ředitelem. Dokonce se předává cena "Václava Bendy". Jak absurdní.

320925

18.11.2014 14:45

Havloidé s pěnou u huby

Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví.

P.Lepenka 79.?.?.?

Přečtěte si článek z 10.11.2014. Je stár týden.


http://www.zvedavec.org/komentare/2014/11/6213-hys...

321249

21.11.2014 15:33

Ukrajina připouští, že její zlato je fuč

RE: Jak historie ukazuje, snížení zlatých rezerv v kontextu akutní politické krize obvykle předchází kolaps státu.

P.Lepenka 79.?.?.?

Prosím nepletete si to? Článek je o Ukrajinském zlatu. Faktem je, že i naše zlato je pryč. Co si pamatuji, tak bylo "údajně" prodáno Němcům za Tošovského vlády. Pokud disponujete nějakými hodnověrnými údaji o prodeji našeho zlata, tak je, prosím, zveřejněte. Alespoň bude národ vědět kam a proč se podělo jeho zlato. Slovensko má v současnosti prý větší zásoby zlata než Česká republika.

321660

27.11.2014 18:18

Otevírání bran do třetí světové války

Není potřeba stále hovořit o třetí světové válce.

P.Lepenka 79.?.?.?

Putin vyjádřil jasné stanovisko: "- Nikomu nevyhrožujeme a nehodláme účastnit se žádných geopolitických hrátek, intrik a konfliktů.
Více zde:
http://czech.ruvr.ru/2014_11_27/Putin-neradi-zata...

322102

27.11.2014 20:46

Otevírání bran do třetí světové války

RE: Tak ještě jednou !

P.Lepenka 79.?.?.?

Zajímalo by mě, kam na ty vývody chodíte? Myslíte to doopravdy? Není potřeba strašit lidi.

322107

04.12.2014 10:26

Obrana dolarového imperialismu

Nejde jen o plyn a ropu. Jde o to obrat Evropu, aby se zachránily USA.

P.Lepenka 79.?.?.?

Rozhovor s výkonným ředitelem „Institutu globálních perspektiv“ při Columbijské univerzitě, profesorem, doktorem filozofie Paulem Christie.

Jedná se o dlouhý rozhovor, ale stojí za to, dočíst ho až do konce.

http://aeronet.cz/news/rekordni-dluh-usa-a-ukrajin...

322670

06.12.2014 19:25

Jak fungují české mediální agentury pro průzkum veřejného mínění?

Jeden z nejvýznamějších článků-doporučte ho známým.

P.Lepenka 79.?.?.?

Pozorně jsem si přečetl článek a stejně pozorně i diskusi. Zajímalo by mě, jestli se diskutující zamýšlejí nad skutečným obsahem a konfrontují jej s tím, co už se odehrálo a co lze hodnotit.

Z mého pohledu jsou v článku, mj., zmíněny Věci veřejné. K čemu ve svém důsledku posloužily? Máme tu církevní restituce. Ty platí. A kde je Vít Bárta, Karolína Peake a další? Jsou historií a moc již o nich neuslyšíme. Už nejsou potřební. Stejně tak Petr Nečas. Hlupáček, který si myslel, jak je pro tuto zemi důležitý. Podepsal nestandartní smlouvy s církvemi a jak dlouho ho ještě nechali vládnout? Chvilku a dnes je historií, ale smlouvy, které okrádají každého z nás platí. Co lze očekávat od Andreje Babiše je jen otázkou. To, bohužel, ukáže až čas. Paroubka se zbavili elegantně. Dnes je z něj jen politická mrtvola. A proč dnes se nemůžou smířit s tím, že prezidentem není pan Schwarzenberg? Protože, kdyby byl, tak již neplatí Benešovy dekrety a to de facto ani de jure. A tak by se dalo pokračovat.

Pokud chcete něco pro náš národ udělat odešlete odkaz na tento článek co nejvíce Vašim známým a ti svým známým atd., atd..
Ať se lid této země nenechá ohlupovat.

322849

09.12.2014 10:31

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Záhada to není

P.Lepenka 79.?.?.?

Naprostý souhlas. Zde je zakopáno tzv. "jádro pudla". Ovšem se zdá, že prostor pro "ona řešení" (kolonie, neokolonie atd.) se neustále zužuje. Obávám se, že pak se nabízí už jen jediné řešení. Co nejvíc toho rozbít a začít budovat zase od začátku. Ono to pak zase pár staletí bude fungovat.

323012

09.12.2014 14:23

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: je to trochu složitější

79.?.?.?

Zajímavá úvaha, ale nějak jsem nepochopil z čeho by byl financován stát, kdyby se nevybíraly daně.

323029

09.12.2014 18:09

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: je to trochu složitější

P.Lepenka 79.?.?.?

Pak to ale není o "státu bez daní". Za chvíli zjistíme, že daně z benzínu, alkoholu, tabáku atd. nestačí, takže začneme vybírat tu tuhle daň, tu zase jinou daň atd., atd.. A pak už jsme přesně tam, kde jsme. Mě z toho vyplývá, že teorie "státu bez daní" je prachobyčejná hloupost.

323039

11.12.2014 17:50

Rezoluce umožňuje Obamovi vyhlásit válku Rusku

RE: Získal jsem český text dopisu - varování...

P.Lepenka 79.?.?.?

Na orgo-net bych neodkazoval. Ten článek psal nějaký magor, který cituje ministra zahraničí Sergeje Rybakova. Nenašel jsem nikde, které země je to ministr zahraničí.

323208

18.12.2014 19:34

Blíží se velká proti-ruská operace pod falešnou vlajkou?

RE: Kdyz je treba..

P.Lepenka 79.?.?.?

Bla, bla, bla. Co sem motáš Kursk? Tam to podělalo vlastní torpédo, které se poškodilo při nakládce. Či máš jiné důvěryhodné zprávy?

323646

18.12.2014 23:37

Blíží se velká proti-ruská operace pod falešnou vlajkou?

RE: Panika vrcholí

P.Lepenka 79.?.?.?

Z čeho se ta čísla skládají? Nedávno proběhlo ve sdělovacích prostředcích, že dluh je okolo 1.6 bil. Kč.

323659

23.12.2014 17:52

USA vyhlašují (měnovou) válku Rusku

Čína s pomocí Rusku počítá, když bude nejhůř.

P.Lepenka 79.?.?.?

Čína s pomocí Rusku počítá, když bude nejhůř. Broky na to má.
Jen, aby to pak nebylo pro dolar smrtelné.

http://czech.ruvr.ru/2014_12_23/Cina-je-pripravena...

323913

25.12.2014 11:53

USA vyhlašují (měnovou) válku Rusku

RE: Problémy USD

P.Lepenka 79.?.?.?

Zajímalo by mě, kam na ty vývody chodíte?

Trochu komplexnější a reálnější pohled:

http://leva-net.webnode.cz/news/peter-stanek-v-tem...

324007

25.12.2014 19:44

Na pokraji války a ekonomického kolapsu

Jaderná válka nebude-jen klid.

P.Lepenka 79.?.?.?

Tak,jak zní titulek tohoto příspěvku, je třeba jej brát s určitou nadsázkou. Je upoutávkou k dokumentu, který stojí za to shlédnout. Pokud tam uvidíte něco, co třeba dnes vídáte ve Vašem okolí, tak podobnost není čistě náhodná. Vkládám jej sem zcela záměrně. Neměli by jej vidět jen čtenáři Zvědavce, ale i jejich přátelé, známí atd. Možná v nich někdo pozná i naši zemi a bude si moci zařadit, kam, že to vlastně patříme. Tím nemám na mysli, že bychom měli patřit k Rusku. Zkrátka, kam si nás zařadili naši současní "přátelé".

https://www.youtube.com/watch?v=z6IuT1N3Xww

324024

27.12.2014 16:30

Manipulace s finančním trhem je nový trend: Může pokračovat?

RE: doplnění

P.Lepenka 79.?.?.?

Pokud můžeme důvěřovat článkům z dílny Mladé fronty, tak asi ne.

"Deník Mladá fronta E15 je distribuován bezplatně do stojanů, které jsou umístěny v administrativních budovách, business parcích, státních institucích, bankách, investičních společnostech, ve vybraných kavárnách a restauracích a na Letišti Praha (odletové haly)". - tolik Wikipedie.

Otázkou pak je, kdo jej financuje a kam jsou směrovány jednotlivá zadání. Proto je na každém, zda informace, tam publikované, považuje za objektivní. Samozřejmě mohu se i mýlit.

Zde Wikipedii sami potvrzují.

http://www.mf.cz/produkty/e15/

324098

27.12.2014 16:53

Manipulace s finančním trhem je nový trend: Může pokračovat?

RE: doplnění

P.Lepenka 79.?.?.?

A pokud jdeme dále, tak se dozvídáme:

"V červnu 2013 byla jediným akcionářem Mladá fronty, a.s. americká společnost European Financial Services, Inc. registrovaná v Oregonu".

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mlad%C3%A1_fronta

Lze čekat z této strany něco objektivního o BRICS?

324101

27.12.2014 21:55

Manipulace s finančním trhem je nový trend: Může pokračovat?

Velká tisková konference Putina.

P.Lepenka 79.?.?.?

Jelikož před pár hodinami byla zveřejněna i druhá část tzv. "Velké tiskové konference Vladimíra Putina z 18.12.2014" s českými titulky, dovoluji si sem přidat odkaz na obě části. Zejména druhá část je zajímavá a to i porovnáním s pořadem "Události a komentáře" na ČT.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-u...

https://www.youtube.com/results?search_query=velk%...

324111

27.12.2014 22:07

Manipulace s finančním trhem je nový trend: Může pokračovat?

RE: doplnění

P.Lepenka 79.?.?.?

A snad i poslední odkaz. Ať je to pohromadě.

http://zpravy.idnes.cz/rozkradeny-majetek-ssm-stop...

324114

05.01.2015 17:42

USA nemohou začít na Ukrajině velkou válku

RE: veleznámá připomínka z Německa...

P.Lepenka 79.?.?.?

Vážený "Robote". Vaše jméno to zřejmě nebude a proto jsem nepoužil oslovení "pane".

Myslím si, že se ve Vaší úvaze "sám, jako kůl v plotě" mýlíte. Pokud by to tak bylo, domnívám se, že by nepřežil ani pět minut. Natož, aby kvůli němu měnili ústavu a znovu jej dosadili na nejvyšší post.

Těch 85% nejsou jen "pasivní blbci". To je průřez společnosti. Nezapomeňte, že již bylo vypsáno spoustu odměn za zabití Putina. A ne nezajímavých.

324433

05.01.2015 18:00

USA nemohou začít na Ukrajině velkou válku

RE: Veľmi reálne

P.Lepenka 79.?.?.?

Musím vaši diskusi zlehčit. Asi nemáte pravdu nikdo. Jezdím lyžovat do Alp a v rámci toho si zajdeme do místních Aquacenter. Když pak vidíte v sauně hezkou ženskou, tak buď mluví česky nebo slovensky. Kdyby jste měli pravdu, tak by některá mluvila i německy, což se nevyskytuje.

324435

05.01.2015 18:51

Jugoslávie a podvod demokracie

Autor zřejmě nebyl v Jugoslávii.

P.Lepenka 79.?.?.?

Domnívám se, že autor je trochu mimo mísu. Za dob Tita se v Jugoslávii nerozvinula žádná zázračná ekonomika, ale spíše podprůměrná. Dosažení plné zaměstnanosti je blud. Dnes, když mluvíte s nějakým "Jugoslávcem" a je jedno z jaké republiky, tak skoro každý starší muž pracoval někde v Evropě a mnoho z nich se v různých zemích Evropy i usadilo. Dnes to není jiné krom toho, že jich spoustu pracuje i v Rusku. Geograficky jsou na tom tak, že průmysl nepřevažuje. Spíše zemědělství (Vojvodina) či obchod a turistika. Jejich mentalita je odlišná od té středoevropské.

324439

Jedna z verzí sestřelení malajského letadla je i ta, že tam číhali na Putina. A to je větší šarže. Měl by na sebe dávat skutečně pozor.

324444

05.01.2015 20:16

Stanovisko Národní demokracie k případu podplukovníka Marka Obrtela

RE: Obrtel je jenom špička ledovce

P.Lepenka 79.?.?.?

Udělají z nich "nadlidi" a pak je použijí jako zbraň k ovlivnění veřejného mínění. Mnoho obyčejných lidí v nich vidí modly a tak co oni řeknou je pro některé lidi svaté.

Sami umělci by si měli uvědomit proč je příroda obdařila něčím výjimečným a k čemu to mají používat. Vezměte např. Jana Potměšila. Kdyby se věnoval svému řemeslu a ne politice mohl mít život hezčí

http://video.aktualne.cz/dvtv/jeden-krade-druhy-ma...

https://www.youtube.com/watch?v=v9ljllrPILs
Stopáž 1:51:05

324446

06.01.2015 16:41

USA dávají pokyn ruské centrální bance jak zaškrtit ruskou ekonomiku

Odkaz je sice ze Zvědavce, ale je vnodné jej zopakovat.

P.Lepenka 79.?.?.?

http://1url.cz/EUiM

324498

08.01.2015 15:50

Exkluzivně! Hrozny hněvu

RE: k Lence Procházkové

P.Lepenka 79.?.?.?

Perfektní. Pokud možno poplivat autora co je to zač, proti komu či čemu vystupuje. No a když by to nezabralo, tak jí nazveme třeba bývalou komunistkou nebo přímo estébačkou. To by bylo, abychom neodvedli pozornost od podstaty problému. Váš příspěvek bych spíše očekával v diskusích někde na iDnes a ne zde.

Pokud Vás Francie nepřesvědčila o tom, že problém tu je a veliký, tak se podívejte na toto video:
http://cassad.net/tv/videos/616/

Upozorňuji, že záběry jsou drastické, ale odrážejí skutečnou podstatu toho, kdo je vlastně fašista.

Není daleko doba, kdy se to může týkat i nás.

324650

08.01.2015 16:15

Exkluzivně! Hrozny hněvu

RE: Ja len tak, medzi riadkami...

P.Lepenka 79.?.?.?

To máte pravdu. Jen pan Stwora dostal od českých soudů podmínku.

324652

08.01.2015 21:15

Exkluzivně! Hrozny hněvu

RE: pro ty,co si v roce 1977 hráli s kačerem...

P.Lepenka 79.?.?.?

Nádherný podvrh. Stačilo dát vysílačku do blízkosti televize. Nemusel se psát ani rok 1977. Pokud ten pořad z toho roku existuje, mohl být nahrán a někdy v budoucnu upraven. Víte co kravin na internetu najdete?

324671

14.01.2015 15:39

Tak nám zabili „Harakiri“!

RE: Stalin byl pod drnem az v roce 1953...

P.Lepenka 79.?.?.?

A dokonce smrtí i bez soudu. Dnes je to jenom soud.

325136

14.01.2015 15:48

Tak nám zabili „Harakiri“!

RE: Globálně shodná reakce

P.Lepenka 79.?.?.?

"Terorismus, tj. v podstatě hrubé nelidské násilí, nemá místo v civilizovaném světě i když je motivováno ušlechtilými pohnutkami."

Škoda jen, že si to vrcholoví politici a světová média neuvědomovali i v případě Jugoslávie, Iráku, Libye, atd..

Pokud je shora citovaná definice správná, tak i tam by to bylo na místě.

325137

16.01.2015 22:47

IDěs opět útočí na pana prezidenta

RE: IDěs opět útočí...

P.Lepenka 79.?.?.?

Vypadá to, že Britské listy odhalily svojí pravou tvář. Nadpis článku "Prezident je vůl" by si měli přesměrovat v otázku k sobě sama.

Prezident si bude muset dávat stále větší pozor. Nedej bůh aby se "uprdnul". Na titulních stranách se bude měsíc psát, že se "posral". Promiňte mi ten slovník, ale lepší příměr mě nenapadá. Vždyť to vypadá jako by se těm autorům změnil mozek v bláto. Ztratili jakoukoliv zdravou úvahu.

325328

17.01.2015 20:43

Vlezlý v Paříži: Izraelci se bouří kvůli pózování premiéra

RE: zajímavé uvahy-odkaz.

P.Lepenka 79.?.?.?

Ne zcela souvisí s článkem, ale byla by naprostá škoda, aby to zapadlo.

http://1url.cz/4Uca

325398

17.01.2015 22:26

Vlezlý v Paříži: Izraelci se bouří kvůli pózování premiéra

RE: zajímavé uvahy-odkaz.

P.Lepenka 79.?.?.?

A když už jsem přidal jeden odkaz, tak ještě jeden ať zbytečně nepřijdete o peníze. Zdánlivě nesouvisející, ale chytrý čtenář si souvislosti najde.

http://1url.cz/xUcD

325408

03.02.2015 17:50

Ukrajinský poslanec: USA zorganizují občanskou válku na Ukrajině!

RE: Copak ukr, ale tady právní status a ne podivné instalaci TRADÁ

P.Lepenka 79.?.?.?

"Ačkoliv již 18. července 1991 byl federálním shromážděním přijat ústavní zákon o referendu č. 327/1991 Sb., nebylo pořádání referenda o rozdělení federace podle tohoto zákona nikdy vážně navrženo – zřejmě i proto, že by jeho případný zamítavý výsledek situaci pravděpodobně nevyřešil. Ústavní zákon sice přikazoval, aby o návrhu na vystoupení jedné z republik z federace bylo rozhodnuto referendem,[8] avšak rozdělení Československa bylo zkonstruováno jako zánik federace, nikoliv jako vystoupení jedné z republik.[9]"

http://1url.cz/NfX2

326308

13.03.2015 19:02

Tak kdopak nám to vraždí v Paříži?

Pouze technický zápis.

P.Lepenka 79.?.?.?

Nějak to v profilu nezobrazuje moje příspěvky, tak se k nim musím dostat touto cestou. Omlouvám se.

329104

06.04.2015 21:40

Multipolární světový řád – nová etapa globalizace

RE: Greenwashing?

P.Lepenka 79.?.?.?

Buď je článek tak těžký na pochopení nebo jsem málo vyspělý.

330634

27.04.2015 22:47

Co Putin chce?

Padají tu různé úvahy a názory. Neunikají nám postřehy z běžného dění?

P.Lepenka 79.?.?.?

Možná se mnohým bude zdát můj příspěvek trochu absurdní. Domnívám se, že se děje něco zajímavého, co však nedokáži dát do souvislostí. Možná se někdo najde s větším přehledem.

Asi všichni znají v Čechách finanční instituci GE Money Bank. Tuto banku vlastní GE CAPITAL INTERNATIONAL HOLDINGS CORPORATION
Wilmington, 1209 Orange Street, Delaware, Spojené státy americké.

Před pár dny proběhla v tisku zpráva, že banka je na prodej. Dnes jsem zaslechl "kuoární" zprávu, že noví vlastníci by měli být Rusové nebo Číňani.

Nevím zda je to běžné ve světě finančnictví či zda to nenaznačuje něco do budoucna?

331919

03.06.2015 21:40

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

P.Lepenka 79.?.?.?

Možná s těmi roky dopředu máte pravdu, možná ne. Pokud shlédnete dokument "Krym. Cesta domů" nabydete dojmu, že vše bylo organizováno dost operativně. Tzv. "na poslední chvíli".

333964

03.06.2015 21:59

Začne šílený Míša další válku?

RE: +Vývoj východního konfliktu (z první ruky) je takovýto:

P.Lepenka 79.?.?.?

Smysl to dává. Rusko by v takovém případě nepoužilo jaderné ani konvenční zbraně proti Evropě. Kdyby nebylo USA, tak Rusko s Evropou nebo, chcete-li, Evropa s Ruskem, by vycházeli naprosto bezproblémově. Svědčí o tom i stálé kontakty představitelů Evropských států a Ruska. Brusel je jiná kategorie. Ten je jen otázkou času, kdy ho velké státy Evropy "vyčistí".

333966

15.06.2015 20:26

12 důvodů, proč USA nechtějí vyhrát války, které na celém světě zahájí

RE: 12 důvodů, proč USA nechtějí vyhrát války, které na celém světě zahájí

P.Lepenka 79.?.?.?

Mám takový "mrazivý" pocit, že se budou tak eskalovat až se Rusko a Čína na něčem podobném domluví a pak by to byla katastrofa.

334734

02.07.2015 21:58

Návštěva na kriminálce

Říká se tomu legenda.

P.Lepenka 79.?.?.?

To co pan Stwora popisuje jako důvod předvolání je naprosto absurdní. Víte kolik čísel účtů je na internetu zveřejněno a některé i povinně? A navíc pan Stwora zjistil, že žádný takový pohyb na účtu neměl.

http://adisreg.mfcr.cz/cgi-bin/adis/idph/int_dp_pr...

Skutečně bych dal na některé rady z diskuse. Prostě Vás potřebovali dostat z bytu.

335927

14.07.2015 22:23

Proč Tsipras zradil

RE: Kásne, zrozumiteľné zhrnutie.

P.Lepenka 79.?.?.?

Dovolil bych si s autorem článku nesouhlasit. Mám takové "mrazení v zádech", že Tsipras nahání čas. Inu uvidíme.

336569

14.07.2015 23:09

Konec svobody projevu ve Španělsku

RE: Konec svobody projevu ve Španělsku

P.Lepenka 79.?.?.?

Možná by jste se podivil. Dosáhli toho, že policajti se již bojí nepokutovat svého bráchu pokud jej přistihnou při přestupku. Bohužel realita u nás.

336572

14.07.2015 23:13

Konec svobody projevu ve Španělsku

RE: sila

P.Lepenka 79.?.?.?

Nevím co panuje v Severní Korei, ale musí se tam těm lidem žít lépe, když to u nás tak pomlouvají.

336573

14.07.2015 23:18

Konec svobody projevu ve Španělsku

Demokracie si své místo vybojuje - pomocí likvidačních sankcí.

P.Lepenka 79.?.?.?

Není třeba moc psát. Diktatura = pokuta 100 Kč. Demokracie = 30 000 EU.

336575

16.07.2015 22:32

Česká tradice boje proti rozpínavému islámu

Poslechněte si Prof. Petra Piťhu.

P.Lepenka 79.?.?.?

Zdálo by se, že můj příspěvek nesouvisí s daným tématem. Poznáte ale, že až moc souvisí. Ti, kteří mě znají z mých příspěvků mi dají za pravdu, že se snažím o nestranné názory. Před časem jsem narazil na projev prof. Petra Piťhy, probošta Kolegiátní kapituly Všech svatých na Pražském hradě. Jelikož nejsem věřící a znechucený projevy představitelů církve, neshlédl jsem jej. Dnes jsem jej shlédl celý a musím se panu profesorovi omluvit za to, že jsem si jeho slova nevyslechl. Je mojí "lidskou" povinností toto sdělit i ostatním a umožnit jim jeho slova vyslechnout. Mají hlubokou hodnotu. Proto, prosím, věnujte 15:32 minuty svého života a vyslechněte jeho slova. Obohatí Vás.

http://1url.cz/P9ul

336699

19.08.2015 21:23

Jaká je budoucnost ruského rublu?

RE: kazda krajina

P.Lepenka 79.?.?.?

Nevím zda tomu rozumím správně, ale "volně směnitelný rubl" či "devizový příslib" bylo o něčem jiném.

338357

18.11.2015 17:46

Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?

I já přidám své pochybnosti k poznámce editora.

P.Lepenka 79.?.?.?

Ač, mnohdy s názory pana Stwory souhlasím, tak se domnívám, že zde nemusí mít pravdu. Afganistán a Sýrie není totéž. Tehdy Taliban podporovali všichni proti SSSR. V Sýrii se to však otáčí. Doba je jiná a vůdci a metody jsou také jiné. Čas ukáže a dosud ukázal, že Rusům jejich postoje a konání vychází. Oni totiž a to především, bojují sami za sebe a za svojí zem. Oni si nepotřebují pokořovat cizí území a drancovat nerostné bohatství cizích národů.

A na závěr můj osobní názor. Saudská Arábie si příliš zahrává.

342029

18.11.2015 17:57

Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?

RE: Kdo sestrelil ruske letadlo...

P.Lepenka 79.?.?.?

Sem bych své úvahy nesměřoval. To je čistá spekulace.

342032

14.12.2015 21:24

Válka na obzoru: Je příliš pozdě ji zastavit?

Tak nevím, co ten Roberts vlastně řekl.

P.Lepenka 79.?.?.?

http://aeronet.cz/news/p-c-roberts-valka-je-na-obzoru-neni-uz-prilis-pozde-ji-zastavit/

343088

17.12.2015 23:20

Renomovaný americký vojenský expert vysvětluje, jak Turecko napadlo ruský Su-24

RE: věřím Turecku

P.Lepenka 79.?.?.?

Vždyť tam přeci objevili Ruskou ponorku z první světové, ne.

343227

17.12.2015 23:29

Renomovaný americký vojenský expert vysvětluje, jak Turecko napadlo ruský Su-24

RE: věřím Turecku

P.Lepenka 79.?.?.?

Sestřelení budiž, ale střílet po pilotech na padácích je válečný zločin. A o náhodnosti svědčí i přítomnost zahraničních televizních štábů v místě sestřelu. A ty cynické záběry mrtvého pilota a rozhovor s jeho vrahem? Co dodat? Závěr si udělá každý sám. Stejně tak útok na záchranou misi.

343230

09.01.2016 22:17

Trnitá cesta do EU

RE: Vase reakce byla nelogicka, tedy naprosto zbytecna

P.Lepenka 79.?.?.?

Létal jsem letadly, kde se normálně kouřilo. Když si budu chtít na letišti zakouřit a jsou místa kde to jde, čím si zapálím? Za chvíli bude nebezpečné, když budete mít větry. Což kdyby jste úmyslně otrávil piloty?

344140

07.06.2016 22:17

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem

Nejsem znalec, ale dobře to nevidím.

P.Lepenka 79.?.?.?

Nebudu unavovat svým názorem. Jen dvě pravdy. "Když zaženete psa do kouta, zaútočí na Vás". Putin mnohokrát opakoval svůj postoj z dětství: "Je-li rvačka nevyhnutelná, je třeba zaútočit jako první". Nic jiného mi ze současné situace nevychází.

349322

08.06.2016 18:34

Konec M. A. D. – začátek šílenství

RE: podtatranska klobasa, rozveseli rozjasa

P.Lepenka 79.?.?.?

Nepůsobíte v STV jako "vojenský expert"? V ledačems máte pravdu, ale Rusové mají kvalitu, chybí jim kvantita.

349351

08.06.2016 18:38

Konec M. A. D. – začátek šílenství

RE: „Demokratickému“ svetu vládne armáda Führerov a posledným nepriateľom novodobej elity sa stal „Človek“.

P.Lepenka 79.?.?.?

Kiskovi se nedivte. Oni "sektáři" byli vždy, pro normální lidi, tak trochu "seklí na mozek". Dodnes jsem nepochopil, jak jste si ho mohli zvolit za prezidenta?

349352

08.06.2016 18:41

Konec M. A. D. – začátek šílenství

Autor má v něčem pravdu.

P.Lepenka 79.?.?.?

Celá Evropa je zahleděná jedním směrem a na jeden problém. Podstatné absolutní většině uniká.

349353

08.06.2016 21:01

Konec M. A. D. – začátek šílenství

RE: podtatranska klobasa, rozveseli rozjasa

P.Lepenka 79.?.?.?

Nemusíte mi popisovat technickou charakteristiku zbraní. V hrubých obrysech jí znám. Problém je, že zatím špičkové techniky mají k dispozici je pár kusů. A to je ta "kvantita".

349359

08.06.2016 21:03

Konec M. A. D. – začátek šílenství

RE: podtatranska klobasa, rozveseli rozjasa

P.Lepenka 79.?.?.?

Prosím Vás, to si myslíte, že v dnešní době někdo dodržuje nějaké smlouvy?

349360

18.06.2016 22:20

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

RE: obavy z svetovej vojny

P.Lepenka 79.?.?.?

Chtěl bych mít Vaši víru v Pjakina. Není to "Děd vševěd". To je třeba si uvědomit. Jako jeden ze zdrojů analýzy současného vývoje ve světě - ano. Jako jediný - ne.

349689

22.06.2016 22:02

Červená čára překročena

RE: Ľudská naivita a nezmyselnosť je technicky nemeratelna,

P.Lepenka 79.?.?.?

Pokud by bylo Rusko dotlačeno k preventivnímu úderu, tak v první řadě nebude veden proti USA a ani atomovými zbraněmi. Bude veden proti cílům, které narušují strategickou rovnováhu a to v Evropě popř. v Asii. Rusko stejně jako Amerika nemají zájem na globálním konfliktu s použitím jaderných zbraní. Takže strašení tohoto typu je přehnané.

349856

22.06.2016 22:51

NATO říká, že nyní má důvod pro útok na Rusko

RE: Situace je svým způsobem napjatá, ale především v ekonomice.

P.Lepenka 79.?.?.?

Tajným službám se přisuzuje neexistující moc. Tajné služby neřídí politiky. Ty jsou jen nástrojem. Politiky a potažmo tajné služby řídí úplně někdo jiný. Jak je jen to pořekadlo? "Kdo má peníze má i moc".

349857

22.06.2016 22:57

NATO říká, že nyní má důvod pro útok na Rusko

RE: Autor je ignorant nebo omezenec

P.Lepenka 79.?.?.?

Já bych vojáky nepovažoval za úplné kretény. Pokud se někdo domnívá, že systém protiraketové obrany je v některém místě propojen do internetu, tak je asi stejně naivní jako houbař, který hledá na severním pólu pravé hříbky.

349858

23.06.2016 08:30

Červená čára překročena

RE: Ľudská naivita a nezmyselnosť je technicky nemeratelna,

P.Lepenka 79.?.?.?

Nechci nikoho přesvědčovat. Vycházím z logiky věci. Rusko si nepřeje válku. To je dnes každému snad jasné. Pokud by však došlo k závěru, že jeho síly "odstrašení" jsou eliminovány, tak zaútočení na USA neznamená nic jiného než konec. A to konec pro všechny. Proto můj pohled stále nabízí pokračování. Útokem, jak jej výše popisuji, bude obnovena strategická rovnováha a Rusko může říci: "My jsme Vás opakovaně varovali, ale neposlouchali jste nás". Pak zbude prostor k zasednutí k jednacímu stolu a , ať to zní jakkoliv bláhově, třeba přepsání hranic v Evropě. Znovu opakuji. USA činí kroky, aby si bylo jisto, že zaútočení na Rusko mu nepřinese adekvátní odpověď a to zase Rusko nepřipustí. Proto se domnívám, že tak daleko to Rusko zajít nenechá. Znamenalo by to pro něj záhubu. Stejně tak by pro něj znamenalo záhubu spustit proti USA totální útok. Proto si myslím, že nastoupí "dílčí" řešení, které sice bude "totálně" nebezpečné, ale zbude šance návratu zpět. Pokud samozřejmě USA nedostanou rozum a zavčasu si neuvědomí, kde je hranice chtěného a možného.

Samozřejmě, že nemám "patent na rozum" a může to být úplně jinak. Třeba v Sýrii také začíná situace "houstnout". Možná již mnozí zapomněli o co tam jde. Pro Rusko by vzdání se Sýrie znamenalo vzdání se dodávek ropy a plynu do Evropy. A může si toto Rusko dovolit?

349866

07.08.2016 09:51

Bez práva na odchod

RE: To všechno je pěkné....

P.Lepenka 79.?.?.?

Z článku a z logiky věci jasně vyplývá, že Turecko "ani náhodou" se nepřikloní k Rusku. Určitě ne, ve vojenské oblasti.

351156

07.08.2016 16:35

V prázdných slovech z Říše vlají falešné vlajky

RE: A mezitím v Havlistánu...

P.Lepenka 79.?.?.?

Jste si jist, že je to marxismus? Otázka stojí z jaké strany na to hledíte. Pokud si vezmu na pomoc logiku, tak mi z toho vychází, že marxismus to nebude. Pokud někdo tak vytrvale šije do marxismu a komunismu, tak to něčím zavání. Vezmu-li v úvahu období před rokem 1989, kdy vládli komunisté, tak veškerý průmysl, nerostné bohatství, voda, banky, a pod. patřilo této zemi a lidem, kteří v ní žili. Jak je to dnes? Více jak 70% průmyslu patří zahraničnímu kapitálu. Nerostné bohatství plundruje kdo? Zahraniční kapitál. Banky vlastní kdo? Zahraniční kapitál. Vodu do domácností dodává kdo? Zahraniční kapitál. A tak bych mohl pokračovat.

Takže pro koho je vlastně ten marxismus tím nebezpečím?

351158

07.08.2016 16:47

V prázdných slovech z Říše vlají falešné vlajky

RE: Jako vždy,

P.Lepenka 79.?.?.?

A jaký "nick" jste před léty používal? Pod "Censoret" zde máte příspěvky pouze z roku 2016.

351159

10.08.2016 17:46

Najde se 50 zodpovědných poslanců?

Vrchní velitel a odvaha.

P.Lepenka 79.?.?.?

Domnívám se, že Miloš Zeman, co by prezident České republiky a vrchní velitel ozbrojených sil, byť pouze formální, by tu odvahu nenašel.

351224

11.08.2016 23:03

Místo jaderného odzbrojení jsou tu americké atomové bomby pro Evropu

RE: Tak těm Polákům..

P.Lepenka 79.?.?.?

Žijte nohama na zemi. Do bývalých muničáků dali atomové zbraně a hlídají to agentury? Větší pitomost snad ani nejde vymyslet.

351246

09.10.2016 21:58

Dopis vojáka ze Sýrie

RE: Zamyšlení nad válkou

P.Lepenka 79.?.?.?

A jak to souvisí se Sýrií?

352506

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 373,53 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
755 693,59 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?