Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 168 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Lin .

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.03.2012 17:56

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

Hm... Sobotka je hlavně alibista. Nebo druhá možnost - už si nic nepamatuje (asi z pití toho mléka, se kterým se nechal fotit na plakáty).
Dáme si to trochu do časové posloupnosti, ne? Prý v devadesátém chtěl vstoupit do EU, ta ale podle něj nastavovala stále horší pravidla. Žádost jsme podávali až v r. 1996 "rukama" tehdejšího předsedy vlády Klause, tedy stranického kolegy našeho P.Sobotky. ODS to komentovala jako významný krok, že "si uvědomuje prospěšnost a nezvratnost procesu evropské integrace", kde EU trvale zajišťuje prosperitu, svobodu a bezpečnost zúčastněných národů. Kritické hlasy, které varovaly před ztrátou suverenity, odhodila vládnoucí ODS do koše rozvracečů a levičáckých zpátečníků s odůvodněním,"že v moderním evropském vývoji je výměna částí vlastní státní svrchovanosti za sdílený podíl na suverenitě nadstátní a na spoluzodpovědnosti nevyhnutelná jak pro prospěch vlastní země, tak i pro celou Evropu."
Přijati jsme byli v květnu 2004. V témže roce byla o několik měsíců později také schválená Evropská ústava, ale jednalo se o ní již minimálně rok před tím. Některé země uspořádaly referendum (a nepodepsaly), u nás o přijetí rozhodl parlament - a ochotně jsme podepsali.
Od roku 1990 do roku 2004 uplynula dost dlouhá doba na to, aby pan Sobotka poznal, do čeho že to chce lízt. Varovná byla už samotná "opatření", které požadovali udělat, abychom vůbec tu žádost mohli podat. Tj. za prvé likvidace zemědělství (soběstačnosti v produkci potravin a tím otevření "trhu" unijním, bohatě dotovaným zemědělcům), za druhé likvidace našeho průmyslu (stejné důvody, navíc odprodej cizímu kapitálu za symbolické ceny), za třetí otevření dveří nadnárodním společnostem (s nebývalými výhodami, viz třeba desetileté "daňové prázdniny", o kterým se českým firmám mohlo jen zdát).
To všechno ODS prosadila a uskutečnila.
Samozřejmě, že jako "zájemci o členství" museli počítat s tím, že budou muset poslouchat a podřídit se. Však to věděli - viz citace o "nevyhnutelnosti nadstátní suverenity". Takže ať si nechá ty řeči, že na ně "Němci křičeli", protože se sami rozhodli pro vazalství.

265424

18.03.2012 18:41

Evropa nad propastí

RE: Milikowski a jeho gang právě odhlasovali válku

Lin 85.?.?.?

Cože? Vykopaný prsten s vyrytým netanjahu? [chechtot] To je síla...
A ty etapy, no...
Podle plánu by měla být první válka (asi se myslí i válka v ulicích), druhý zločinné represe, diktátorské režimy, třetí jedna světová jurisdikce a média pod jedním "zdrojem", čtvrtým krokem rozbití jednotlivých ekonomik, státních suverenit a stávajícího finančního systému, pátým ovládnutí všech zdrojů (včetně potravin), šestým soustředění výrobních prostředků a technologií do jednoho "zdroje" a sedmým nastavení jednotné ideologie a náboženství. [smích]

265425

18.03.2012 20:11

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

Jene, já hru na levici a pravici nebaštím. Beru to jako hru na demokracii, aby lidé měli pocit, že mají na výběr a jsou "svobodní". Já vlastně vůbec nesouhlasím s celým tím systémem stran a straníků. A do korupce jsou zapleteni lidé napříč spektrem.
Levice už tu vládla taky. Onu Ústavu podepsal tehdejší předseda vlády Gross s tehdejším ministrem zahraničí Svobodou.
Já taky nevolím (takže sedím doma na prdeli) a nestydím se za to. Systém, který tu je, podporovat nebudu. Špatný je celý volební zákon, špatně je imunita poslanců i financování stran ze státního nebo sponzorského, špatná je Ústava, je potřeba velké změny, které ovšem nikdo v programu nemá.
Mějte se hezky. [smích]
(a moc to nekomentujte, já vím, že jste zastánce vysoké volební účasti)

265433

19.03.2012 17:19

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

No... já nejsem myslitel, abych uměla vymýšlet novátorské systémy. Nezávislé a spravedlivé vlády asi taky vždycky nebudou - vždycky se bude někdo cítit dotčený jejich rozhodnutím.
Já jen vidím, že posametové vlády nemají koncepci (natož vizi) vůbec žádnou. Chtěla bych úplně zrušit obě sněmovny, stačili by mi ministři a prezident. Já nepotřebuju, aby se mi několikrát do roka měnily zákony a pravidla "hry". Vždyť je to pořád dokola a protože chybí koncepce, novely nevedou k ničemu, většinou jen ke zhoršení stavu. Strany nepotřebuju vůbec k ničemu, jsou úplně zbytečné. Prosím, vyveďte mě z omylu a napiště mi aspoň jeden rozumný důvod, proč tu mít strany se straníky a nezávaznými volebními programy.
Ministry bych volila jako jednotlivce a to podobným způsobem, jako jsou volby dnes. Jenže rozhodující pro jejich zvolení by nebylo předložení nějakého volebního programu, ale přímo "fahrplanu" = co a hlavně jak chce dělat, jaká je jeho vize, jak jí chce uskutečnit. Prostě podrobná "kuchařka" jeho záměrů a cílů. Toto by bylo závazné, nesl by odpovědnost za chod resortu. Pokud by se odchýlil, ztratil by mandát. K jeho práci by nebyla potřeba imunita, jaká je dnes. Ministři by nemohli měnit zákony.
Parlament bych nahradila jakýmsi "sněmem" zástupců z krajů nebo obcí a scházel by se pouze v nutných případech - třeba právě k projednání nějakého "mezinárodního" kroku nebo změny zákona. Obce nebo kraje by mohly delegovat své zástupce pokaždé jiné, nebyla by to tedy "funkce".
Do obcí a krajů bych také volila jednotlivce a na základě přednesené koncepce, která by byla závazná.
Já vím, že to pro vás zní naivně, ale jak jsem řekla - nemám "kapacitu" na to, abych "tvořila systémy". Já jen vycházím z toho, že na úrovni obcí si lidé lépe pohlídají, kdo je kdo a jaká práce za ním stojí. Paradoxem ve volebním zákoně se stranami je už to, že v komunálních volbách volíte zastupitelstvo a to pak má moc zvolit radu a starostu. Což se ukázalo jako neprospěšné, protože většina lidí má svou vizi, komu svěřit důvěru ve vedení jejich obce.

265488

20.03.2012 17:20

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

Jene, zkusím to ještě jednou, snad nebudu za tlachavou.
Nejsem "pasivně rezistentní" a na Gánhdího nemám povahu. Povahu mám na to, abych šla a těm hajzlům hezky po česku nafackovala a hnala je až k Neumětelům. ALE - nechci být jen užitečným idiotem, který si pálí pusu (a ruce) za "někoho z povzdálí" (viz celá sametovka). A právě nyní jsou vidět snahy zneužít potenciál nasratosti lidí - sice ke změně, ale ne takové, jaká by zlepšila jejich život.
Víte, pokud byste chtěl někoho vláčet roky po ulici a "bojovat za práva", bude toho mít brzy plný zuby a už s ním nehnete ani tehdy, když to skutečně bude potřeba. Budete muset počkat na novu generaci bez zkušeností a to je takových dobrých 40 let. O to si myslím taky jde = vyčerpat potenciál (energii).
S levicí se neshodneme. Dávno jí nevěřím a ač mám silné sociální smýšlení, nechci ji u vesla. Je proradná úplně stejně, jako všichni ostatní straníci. Nechci žádné strany, žádné "stranické aparáty". Jsou přežité, neplodné a nepotřebné, už se samy historicky znemožnily. S nimi se žádné změny nedočkáme a já osobně o kosmetické změny nestojím.
A taky nic ve zlém... zdravím, mějte se fajn. [smích]

265554

20.03.2012 17:43

Evropa nad propastí

RE: Pan Andreas Claus je génius

Lin 85.?.?.?

Hm... od vás to těší dvojnásob. [smích]
Víte, já fakt nejsem myslitel a nevycházím z žádných naučných teorií o možnostech vládnutí. Jednak jim nerozumím a jednak jsem přesvědčená, že "staré páky" už moc fungovat nebudou a je potřeba sestavit z toho, co bylo životaschopné, něco nového (a vyvarovat se toho, co pohořelo).
Vycházím jen z toho, co vidím. Takové to jakž takž "demokratické" se děje jen na malých a ničím nezajímavých obcích s řádově stovkami obyvatel. Jinak je to vždycky jen o stranách a jejich lidech, často i o podrazech a sabotování práce.
Chtěla bych tenhle stav úplně odstranit, aby šlo skutečně o správu a ne o boj mezi stranami (a dělbě koryt). Direktiva pořád přichází zhora a stále trvá stav, že ti "nahoře" jsou úplně odtržení od reality těch "dole". A takhle to nikdy nebude fungovat, ať zvolím Petra nebo Pavla.
Děkuji a zdravím. [smích]

265555

25.03.2012 13:16

Occupy vlastní mozek

RE: manipulace? neni spatna sama o sobe

Lin 85.?.?.?

No...já tedy nevím, jestli je manipulace přirozenou věcí. [smích] Spíš si myslím, že toto tvrzení je přijatým mýtem.
Manipulací je, že vás chci dostrkat někam, kam chci já a vy o tom nemáte ani páru. Já znám cíl - vy ne. Tedy - stáváte se nástrojem mého vlastního cíle a teprve v průběhu "hry" zjišťujete, kam to směřuje. Bez ohledu na dobré a špatné úmysly.
Manipulací také skrývám svůj cíl za cíl podružný. Budu třeba hlásat, že mi jde o "osvícení lidstva", což muže být částečně pravda, ale skrytým cílem (mou motivací) bude prosazování vlastních pohledů na svět (život) pomocí okruhu stoupenců. Bohulibý cíl se ztrácí, protože mi ve skutečnosti jde o získání autority, popularity, uznání, vůdcovství, moci (dneska dost častý jev).
Jestli si manipulaci uvědomíte, poznáte cíl a ten je totožný s vaším, pak už je to o jiném. Přistupujete vědomě na "hru".
Přirozené je podle mého manipulace nepoužívat Když nemanipulujete, řeknete cíl a důvody svého jednání rovnou. Všichni tedy vědí, o čem to je a mohou se vědomě rozhodnout nebo odmítnout. To je podle mého přirozené - ne manipulace.

265815

25.03.2012 20:48

Occupy vlastní mozek

RE: manipulace? neni spatna sama o sobe

Lin 85.?.?.?

Pane Vojto, to snad... Tvrdíte, že lidská řeč vznikla kvůli reprodukci (sexu)? [chechtot] Jako aby chlapi mohli ženský ukecávat? No to je teda "evoluce a přirozenost" jak stehno... [smích]
Když už jste to teda takhle otočil, dobrá. Ta vaše "evoluční myšlenka" má v sobě ne háček, ale přímo hák. Krasořečnění z vás může udělat mistra klamu, to ano, ale v žádném případě vás nezbaví impotence. V rozhodujícím "okamžiku" vyjde pravda najevo, ať si okecáváte jak chcete. To samé platí i v klamu žen. Můžou na sebe kydat tuny zkrášlovadel, ale naletět na to může tak leda hlupák. Na jednu noc možná chlapa obelstí, ale ve vztahu to dost dobře nejde, aspoň si to myslím, nemám zkušenost, tohle nepraktikuju. A mám dojem, že dosti chlapům tyhle ženské lsti nejen nevadí, naopak, jsou jimi posedlí.
A když už jste tedy drsně najel na osobní notečku, sdělím vám, že ukecaný chlapy vůbec nemusím a manipulační "lákadla" nepoužívám. Být upravená není o žádném "reprodukčním podvodu", ale o mém vlastním dobrém pocitu. A skutečně opouštím domov bez mejkapu a s vlasy žádná kouzla dělat nemusím, protože mi "to" zajistila příroda. To ostatní patří k běžné hygieně, ne k manipulaci. Předpokládám, že vy se přeci taky holíte, češete, myjete a chodíte "přiměřeně" , čistě oblečený a to ne snad proto, abyste "manipuloval" a lovil na to ženský.

265840

Vážení, já už ničemu nerozumím... [oči v sloup] Odkdy policie šetří hospodaření takových "čudlů", jako je OS Zvědavec? Nezlobte se, bez urážky... ale Zvědavec je svým finančním rozsahem stejný asi jako je sdružení myslivců nebo dobrovolných hasičů.
Doteď jsem si myslela, že se má zabývat jen závažnou hospodářskou kriminalitou (obzvláště praní špinavých peněz, podezřelé bankovní a burzovní transakce, korupce, spojení firem atd.). Samozřejmě - a s tím i spojená "škoda vzniklá státu" daňovými úniky.
Myslela jsem si, že tyto odbory policie jsou svázané s Ministerstvem financí a spolupracují s finančními úřady. Tak mi není vůbec jasné, proč chtějí takové údaje, které zná a má ve své evidenci finanční úřad jako správce daně. Policie se ptá na věci, které by měly ve většině být přeci ve výroční zprávě OS.
Celé mi to příjde postavené na hlavu, nemůžu si pomoct. Příjde mi, že policie obdržela jakési podivné trestní oznámení, ve kterém musí nějakým způsobem provést šetření, aby se mohlo uzavřít.

266132

30.03.2012 17:56

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

Mají co chtěli

Lin 85.?.?.?

Článek mi příjde jako agitka ke xenofobii. Ať se na mě pan autor nezlobí, ale ať se nejdříve podívá, jakou úctu má "křesťanská kultura" ke kulturám jiným. A co ke kulturám, k životu samotnému. Rozbombardované celé země, vyvraždění civilisté. A samozřejmě - zničené památky, které odolávaly tisíciletí mnohému a které "křesťanská kultura" posledního dvacetiletí vymazala z map.
A vůbec nechci rozebírat, kdo a za jakým účelem sem do Evropy "jinou kulturu" přivedl.

266135

01.04.2012 13:24

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: Mají co chtěli

Lin 85.?.?.?

Nejsem si jistá, jestli ta reakce patří mně. Já přeci nesrovnávala žádný středověk se současností a vůbec jsem neměla na mysli téma, o kterém píšete.
Pročetla jsem si jiné vaše příspěvky a tak to zkrátím. Oba si totiž pod pojmem civilizace představujeme cosi jiného.
Ta vámi nadhodnocená "křesťanská kultura" stojí pouze na technokracii. Je stejně hloupá a nadutá, jako říše římská a taky stejně dopadne. Vemte ji technické (civilizační) vymoženosti a nejen že bude "žalostně skřehotat do svitu měsíce", ale obávám se, že se nebude štítit ani kanibalismu.
Píšete, že nebýt této "křesťanské civilizace", Evropa by se zmítala ve věčných válkách barbarských kmenů. No... já si naopak myslím, že právě ona je příčinou nikdy nekončících válek. Jasně - barbaři se mlátí zcela "barbarsky" muž proti muži, naši "civilizovaní" raději pošlou dron či nějakou tu "dálkovou" raketku. Holt civilizace...

266199

01.04.2012 13:34

Zdeněk Jirotka

Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

Udělal mi radost. Saturnina miluju a větu "Domnívám se, že o správnosti vašich informací dalo by se s úspěchem pochybovat" si budu pamatovat. [smích]

266200

02.04.2012 16:19

Zdeněk Jirotka

RE: pro Jarmilu a Moudrostraka

Lin 85.?.?.?

Pěkně jste mi Saturnina roztrhali... [smích]
Rozdíl v obou dílech je určitě dost velký a já bych je nesrovnávala. Švejk má blízko k satiře, kdežto Saturnin takhle laděný není. Jirotkův humor upřednostňuju, z mého hlediska je jemný, neurážející, neobhroublý (hospodský) a jeho cílem je pobavit, ne cosi "řešit". Proto je zasazený do takovéhoto neobvyklého prostředí, proto se postavy iracionálně setkávají a sluha Saturnin s velmi nezvyklým chováním není "najat", vlastně se vnutí svému "pánovi" sám.
Hašek ve Švekjovi "cosi" řeší a někdy se dost tvrdě naváží do společenských poměrů. Přiznávám, že při četbě mě některé pasáže nudily a přeskakovala jsem je. Po této knížce pro zlepšení nálady nesahám.
(...a pan Moudrostrak si určitě dělá prču, jinak bych fakt nevěděla, jak se k tomu postavit.. [smích] )

266236

02.04.2012 20:30

Zdeněk Jirotka

RE: pro Jarmilu a Moudrostraka

Lin 85.?.?.?

Pane Moudrostraku, jsem ženská, asi jste zapomněl a oslovil mě v mužském rodě. Je obdivuhodné, co dokážete stvořit na mnou projevené sympatie k Saturninovi. Nezdá se vám to absurdní? Je to jako kdyby jste mi vyčítal, že nemám ráda takové "hezké české jídlo" jako je kopračka.
Haška jsem ani slůvkem neznectila, jen jsem napsala, že mám Saturnina ve velké oblibě. A tak to zůstane, i přes ironický "odpor" váš nebo pana Luxora. Haška nemusím, jeho styl mi prostě není blízký. Příjde mi neotesaný proti Jirotkovu "diplomatickému". A vaše (i páně Luxorova) argumentace je mi celkem k smíchu. Zvláště to o Haškově "maskulinní naprogramovanosti", protože zlé jazyky podezírají Haška z homosexuality.
Pánové, domnívám se, že o správnosti vašich informací dalo by se s úspěchem pochybovat. [cool]

266247

02.04.2012 20:32

Zdeněk Jirotka

RE: pro Jarmilu a Moudrostraka

Lin 85.?.?.?

... no fuj... [oči v sloup], "kdybyste" tam má být.

266248

04.04.2012 15:33

Moravskoslezští rodáci a ticho u veverek

RE: Věci Prodejné

Lin 85.?.?.?

Souhlasím, že věci se mají trochu jinak, souhlasím také s autorovým podezřením, že vše bylo upečené daleko před volbami. Na některé "nesrovnalosti" jsem tu před volbami přímo upozorňovala a uváděla jako příklad "straníka" Petra Skokana. Dříve ODS, před volbami se najednou objevil na kandidátce VV. Mám s "povahou" tohoto člověka své zkušenosti, dříve, jako horlivý člen ODS, byl hejtmanem libereckého kraje.
Podle mého měly "nové strany čerstvého povětří" sesbírat voliče, otrávené jak z politiky ODS, tak z politiky ČSSD. Účelů to mělo více. Také je podezírám, že už před těmi x-lety měli vítr z nízké volební účasti, že by se těžko obhajovala nějaká "legitimnost", kdyby volit přišlo tak 20% lidí, z toho většina skalní příznivci KSČM.
"Nové strany" měly plynule přejít pod taktovku ODS. Členové TOPky jsou stejně skoro všichni bývalí ODS, jsou tedy "zajetí" a loajální. Jak je Kočí pro mne nedůvěryhodná, jedno ji věřím a to to spojení na Nečase a Kalouska. Stranu VV vnímám jako druhé mafiánské chapadlo, které se pokoušelo nějak prodrat do nenarušitelné sféry vlivu chapadla prvního. "Boj proti korupci" byla jen voličská vábnička, protože mafián si sám pod sebou větev nepodřízne.
A to, co se děje teď, je jen snahou chapadla prvního odvrátit pozornost od sebe samého. Nyní jsou VV "černým Petrem", který jako za všechno může. Snaha je vykreslit je jako jedinou "mafiánskou" stranu, všichni ostatní "vládníci" mají být očima veřejnosti vnímáni jako "čistí a poctiví", prostě neviňátka, oběti nekalých mafiánských praktik. ALE - naši "svatí bojovníci" je včas odhalili, zbavili se jich a nyní už se nemusíme nějakých mafiánských praktitk obávat, páčto vymizí zničením podlé strany VV. ...a pohádky je konec.

266348

04.04.2012 15:59

Revolta vlastníků domů v Dublinu

Nevím, jestli dobře rozumím

Lin 85.?.?.?

Pochopila jsem to tak, že v Irsku je nově zavedená daň z nemovitosti? Nebo o jakou jinou daň se jedná?
Jestli je to skutečně daň z nemovitosti, ta se v ČR platí bez ohledu na majitele či způsob využití. A teď, protože jsem nepochopila onu "daň v Irsku", si myslím, že jsme oproti nim "předběhli dobu".
DZN je jedním ze zdrojů obecních rozpočtů. Protože čím dál víc "chybějí peníze", máme u nás od letoška taky pěknou "novinku". Je jí nově zavedená daň za "zpevněné plochy", která se (zatím) týká jen nemovitostí k podnikání. Máte-li např. v areálu firmy nějakou odstavnou plochu, která je nějak "ošetřená povrchem", počítejte s tím, že za ni letos zaplatíte cca 5x víc.

266349

06.04.2012 20:09

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Lin 85.?.?.?

Hm...bezva. A můžu se zeptat, koho platíte ze svých daní dneska? Pracovitou, vysoce vzdělanou, nepostradatelnou a schopnou elitu? No... když se ten váš příspěvek rozebere, vaše přání je dávno splněné. Z daní nedotujete potřebné, ale odevzdáváte je nepotřebným a všehoschopným. Můžete být tedy spokojen.

266464

06.04.2012 20:14

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

Kam vy na ty nápady chodíte... [cool]
Já si dodnes myslela, že k "výrobě" rohlíku (fuj, to je slovo)je zapotření připravit půdu, zasít zrno, sklidit, vymlátit, pomlít na mouku, zadělat těsto, roztopit pec, vytvarovat rohlík a ten upéci. A vida - ono ne. Je zapotřebí podnikatel, pekárna a pracovní místo. Dík za osvětu.

266465

06.04.2012 20:16

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

Já jen tak kontrolní otázkou mimo:
Netušíte náhodou, cože se to v poslední době na Zvědavci děje? Mně se tu nelíbí... [pláč]

266466

06.04.2012 20:32

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

..aha... Tak snad to můj imunitní systém ustojí. A zatím budu doufat, že rychle vybádají na rakovinu lék...

266469

07.04.2012 10:52

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Lin 85.?.?.?

Družstvo = kibuc, no však jo. A kde myslíte, že se ti soudruzi z Izraele asi inspirovali? A proč a k čemu to převzali, když to je to levičácký a životaneschopný výmysl? A proč zrovna oni, jediný bohem milovaný národ na planetě, dle historiků s nejstaršími kořeny? A proč se ti socialističtí soudruzi komunisti Izraelci tolik bratříčkují zrovna s kolébkou demokracie, s USA (kde mimochodem úspěšně pracuje mnoho komunit v obdobném systému)? A proč bylo u nás při naší cestě k demokratickému kapitalismu jako první zničené družstevní vlastnictví?
Jo, mám hodně otázek - a přidám další. Myslíte si, že družstevní vlastnictví vymysleli komunisti? A myslíte si, že tento způsob vlastnictví výrobních prostředků je závislý na nějakém konkrétním politickém systému a nikde jinde a v jiném nefunguje? [smích]
A že jste to vy, dám nápovědu. To tzv. družstevní vlastnictví má ze socialismu jen název a za socialismu prošlo zkouškou fungování "většího rozsahu", protože do této éry fungovalo jen lokálně.

266500

07.04.2012 11:09

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Lin 85.?.?.?

Když já si bláhově myslím, že rohlík peču kvůli tomu, abych se najedla. Když jich upeču o pár víc, vyměním se sousedem třeba za pytlík brambor nebo bandasku mléka. K tomu, abych se najedla, pracovní místo ani pana podnikatele nepotřebuju. Vložím svou práci za účelem nemít hlad.
A taky si myslím, že dělníci v pekárně svou prací zaplatí panu podnikateli pekárnu i technologie, včetně mouky od mlynáře - a ještě z toho něco zbyde. Sám pan podnikatel by svou vlastní prací ve své pekárně nic moc nedokázal a navzdory technologiím by skončil jako já - u válu, kde ručně válí těsto a motá rohlík.
Nic ve zlém, jsem prostě divná. [smích]

266502

07.04.2012 20:32

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Lin 85.?.?.?

Zdravím, pane Vojto. Příklad s pastvinou si pamatuju. [smích] Ale není zrovna dobrý pro družstevní vlastnictví. Obecní (státní) louka přeci není bezprizorní a její užívání zdarma bývá v praxi něčím podmíněné, ne? Byť tím, že jakákoliv způsobená škoda je napravena tím, kdo ji spáchá. Vlastníci louky (obec, obyvatelé) by z vlastního zájmu měli nápravu požadovat.
A proč se nehodí pro příklad družstevního vlastnictví? Protože družstevní vlastnictví není o bezprizorním majetku, ale o společném vlastnictví výrobních prostředků. A tak na té louce nemá vaše vlastní stádo co dělat, ne? A pokud ano, je to za poplatek nebo nefinanční protislužbu. Nemáme snad dneska obecní louky? Nebo mám tomu rozumět tak, že obecní louky by vůbec neměly existovat?
Příklad se Sazkou také není zrovna nejlepší. Měla své akcionáře, kteří ji vytunelovali. Z takového příkladu by vyplývalo, že neuznáváte jakékoliv vlastnictví, které není osobním. Tedy kromě družstev a akciovek také s.r.o., komanditky, v.o.s. atd.. Navíc tunelování dmešních akciovek se stání účastí je přesně v duchu "kapitalistický (soukromý) zisk - socialistická (státní) ztráta" . Což není vina formy vlastnictví, ale lidí, kteří jsou pověřeni správou.
Možná víte, že ani osobní vlastnictví není zárukou, že majetek bude udržovaný a spravovaný. Koupil od státu za pakatel, vyraboval a ruiny musela obec (stát) sanovat na vlastní náklady. Viz hojné příklady soukromých pozemků se skládkami.
A zpět ke kibucům, "auta" necháme na jindy, byla bych příliš dlouhá.
Pane Vojto, myslíte si, že Izraelci jsou hloupí a zkoušejí cosi, co je praxí oveřeno jako zkázonosné? Nebo - myslíte si, že se chystají přejít na socialismus? [smích] Podle mého není pravda jedno ani druhé. Naopak - zavádějí systém, který jim do budoucna zajistí přežití.

266527

08.04.2012 10:11

Družstevnictví a socialismus

RE: Kibuc byl jediný opravdu komunistický model společnosti na světě, který fungoval!

Lin 85.?.?.?

Počkejte... to je nějak semleté páté přes deváté, že mi to vyznívá dost ironicky...[smích]
Kibucy se v Izraeli nerozpadají, ale naopak vznikají nové a o mladé nouzi nemají. Jezdí tam brigádničit také mnoho mladých ze světa (strava a bydlení zdarma + přivýdělek) a nezdá se tedy, že by kdo od kibuců ustupoval. Pravdou je, že kibucy prošly mnohými změnami v pravidlech, ale pro mne je to známkou vývoje a tedy i životaschopnosti. Ono se totiž nejedná ani tak o nějaký "kolektivní způsob života" , kde všichni všechno dělají společně. Ten byl skutečně takto nastavený za éry kolektivizace. Od toho se ustoupilo i u nás. Jde spíš o to, že se určitá parta lidí dohodne na společné práci na získávání obživy, kde si výrobní prostředky nepořizuje každý sám.
Možná vás bude zajímat, že i u nás se na kibucy najíždí. První je tuším pro pražské bezdomovce a jmenuje se Čihadlo. Funguje také jakási asociace na podporu kibuců v ČR a na Slovensku.
No... a s tím odlivem mladých z vesnic v posledních 50 letech jste trocha přestřelil/a. Jedni odešli, druzí přišli, vesnice žila. Ono to vůbec nesouvisí s nějakou "metodou". Když dneska vybudujete např.svou vlastní rodinnou farmu, můžete se setkat za pár let s problémem, že není komu předat štafetu, protože vaše děti odmítnou jít ve vašich stopách.

266540

14.04.2012 09:28

Odposlechy ze Strakovky

Brilantní odposlech

Lin 85.?.?.?

Satira je tu dostatečně kousavá, ovšem... Nejsem si jistá, jestli ještě vůbec jde o satiru. Takovéto rozhovory jsou totiž pravda, bez ohledu na aktéry. Přesně v tomto duchu se "peče" hospodářský "plán" v naší zemi. Žádné analýzy, propočty a stanoviska odborníků. Prostě se jen "cosi" dohodne někde v kuloáru a pak je to vydávané za "reformu", jedinou a správnou, spásonosnou. Takto zcela reálně řídí zemi ti, kdo se zavázali poslaneckým slibem, že zemi budou vést v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

266915

25.07.2012 20:25

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: Směšné? - váš pohled na věc

Lin 85.?.?.?

Píšete níže, že máte rád historii. Zkuste jít tedy více do hloubky a odpovědět si na otázku "proč nemají Slovinci a Chorvati Srby rádi". Zjistíte velmi zajímavé věci, které ovšem moc nekorespondují s myšlenkami ve vašich příspěvcích - tedy myslím ty o "nacionalismu, nutném rozpadu" či jakémsi "samovolném ohnisku násilí". Nic takového nebylo, ač mezi zmiňovanými národy nepanovala "všeobjímající láska" (proto vás odkazuji hlouběji do historie, daleko za oněch vašich 100 let, abyste zjistitl příčinu a "věc" lépe pochopil).
Nežádám, abyste se mnou souhlasil... budu si však trvat na tom, že válka tam byla uměle vyprovokovaná. Však tam také byla prvně k "akcím" nasazená "pověstná" Al-Kaida.

272487

25.07.2012 20:33

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: Směšné? - váš pohled na věc

Lin 85.?.?.?

No... a vy tady taky snad jen žertujete. Jako kdyby nebylo oněch provokací s politickým pozadím v historii až dost. A těch národů, co na ně skočilo...

272488

26.08.2012 10:26

Ještě k pochodu bukvic

Pane Malý,

Lin 85.?.?.?

... zřejmě si vůbec neuvědomujete, jak hodně vás, "černoprdelníky" , s těmi bukvicemi spojuje. Z mého úhlu pohledu totiž představujete opačné spektrum jevu. Tímto jevem je stádní komunita, jejíž jednou stranou přístupu k životu je hnus a špína - druhou naprostá sterilita. Dalším společným znakem je parazitismus a snaha ovlivňvat zbytek společnosti tak, aby tancovala, jak pískají.
Pro obě spektra je nenormální, když někdo nežije jako oni. Když si někdo dovolí říct, že neuznává bukvice, je netolerantně nenormální, stejné, když si dovolí říct, že neuznává církve.
A zarejpnu si... Ta nesená hesla byla klamavá "reklama". Pane, Ježíš vás neosvobodí. Stejně, jako bukvice neosvobodí pestrobarevné "protestní" průvody městy. Tzv. osvobodit se musí každý sám.

273880

26.08.2012 11:01

„Střílejí po nás a pak se utíkají schovat do kanálu“

RE: Vystrelit a utect

Lin 85.?.?.?

Hm... A napadlo vás někdy klást si další otázky? Třeba jako kde ti "stateční nespokojení" vzali všechny ty zbraně, že se mohli postavit celé té kaddáfiovské armádě? Já nevím, ale myslím si, že kulomet nebo raketka nejsou běžnou výbavou domácností...
A jak jste na tom s pamětí? Kdopak nám to hezky ze vzduchu srovnával Libyi se zemí, aby usnadnil "statečným" jejich "hrdinský boj"?
Taky se mi zdá velmi zvláštní ten výběr zemí, které je nutné "osvobodit" od "tyranů". Nepamatuju přesně, ale snad kdesi od osmdesátých let (ne-li dříve) existuje seznam "osy zla". No... a ejhle, - jsou tam jak Irák, tak Egypt, Libye, Sýrie, Írán... no a samozřejmě - jako hlavní "satan" je tam Rusko, tehdy ještě SSSR. A ty ostatní země "zla" jsou na seznamu právě proto, že udržovaly nebo ještě udržují nějaké přátelské (dá-li se to tak nazvat) vztahy s Ruskem.
Takže, ano - všude tam mají lidi asi "diktátorů" plný zuby, což "mírotvůrce" ví desetiletí dopředu.... [zmaten]

273882

16.09.2012 13:40

Úpadek Západu: Tragédie nebo komedie?

RE: Tragédie nebo komedie?

Lin 85.?.?.?

To jako myslíte vážně s tím "ponižováním"? Ach ti chudáci... Tak Masaryk je nakonec příčinou nacismu...
Souhlasíte s Jankem, který oslavuje mafiána Babiše, který se ozval jen kvůli tomu, že mu vysychají zdroje. A Masaryk je lump? ... No dobrý. Ale to, proč to dělal a jaký byl účel - to ponecháváte stranou. Pravdou je, že Němce nechtěl zaměstnávat ve státní správě, ale to má logický důvod. Ale pravda není, že ve volebních obvodech měli vždy většinu Češi. To je naprostý výmysl. Jediné, co platilo bylo, že v samosprávách nesměli být JEN Němci. Samozřejmě, že T.G.M. nebyl rytíř bez bázně a hany, ale pro mě je důležité posuzovat přínos. Ostatně - ukažte mi nějakou osobu, která se zapsala do historie, na které by se aspoň cosi málo "nepěkného" nenašlo. Třeba i svatí. Sv. Vojtěch bez mrknutí oka obchodoval s pohanskými otroky, ale jak se začali prodávat i křesťani, bylo zle... a pán je rázem světec. No... a vůbec. Víte, proč byli Slavníkovci vyvraždění? Kvůli umožnění obchodních stezek Chazarů a právě kvůli jejich obchodům s otroky (hlavně tedy pohanskými). Tak... a jaký to "charakter" samotného svatého?

274931

16.09.2012 18:24

Úpadek Západu: Tragédie nebo komedie?

RE: Tragédie nebo komedie?

Lin 85.?.?.?

Janko, velice ráda budu za pitomce, pokud se mýlím. Moc toho nevím a co jo, to mě k mému pohledu vede. Mluvíme o tom samém Babišovi? [smích] Já mluvím o tom prominentovi (už za komoušů), který sice sám rád korupci provozuje, nic špatného na ni nevidí, ale - "co je moc, je moc" - a tak se vydá do boje. To jsem si nevymyslela, to jsou jeho vlastní slova. A jeho firmy? Jsou to ty, kde nejprve velmi levně nakoupí dluhy a pak je spolkne? A jsou to ty, na které mu půjčuje finance Citibank? Já nevím, z mého hlediska dostačující "materiál"...
A Masaryk? Níže někdo píše "mason, co založil nestabilní stát se stranami". No... pokud vím, založil takový stát, jaký mu dovolili a pro účel, jaký si představovali. A politické strany tedy vážně nevymyslel. [smích] A jak říkám - koukám na "výsledky práce". Díky jeho a Štefánikově "výstřelku" dneska žiju alespoň v kousku země, která nám kdysi patřila a můžu mluvit česky. Ne v Německu, ne v Rakousku (jak mělo tehdy být). Taky jsme mohli dopadnout jako Lužičtí Srbové.

274936

29.09.2012 09:01

Přímý útok na prezidenta

Klaus jako mučedník

Lin 85.?.?.?

Začnu citátem:
"Vzdělaným duchům je potřebné udržovat odstup od komedie, kterou klauni, potící se na pilinách cirkusové manéže, hrají."
Patřím se svým "pohledem" na Kaluse k lidem typu švagra pana editora a kdyby se pan editor s Klausem někdy setkal, nevím, zda by psal o "osobě s lidským rozměrem". Chápu, že lidi (zvláště v dnešní době a při právě takové "kvalitě" politiků) mají tendenci Klause takto vidět. A to je právě ono, vážení. Vašík si celkem systematicky tento "očistný imidž" buduje. Je natolik inteligentní, aby chápal, že lidi celou tu hru "revoluce" postupně prohlédli a tak se snaží z toho vyčlenit. Už několik let... Obrázek "nepohodlného a jediného spravedlivého osvícence" - to je to, co mají lidé přijmout. A veškerá vina má padnout na pravdoláskovce, potažmo Havla, největšího Klausova rivala.
Včera jsem si rozklikla odkaz od "sxg" (v rubrice Ve zkratce) na jakési stránky "13.června". Dobrý... kdosi se tam snaží (a moc mu to nejde) upozornit na jakýsi dřívější atentát na Klause. Zajímavý, že ty stránky vznikly právě teď v září a za pár dní na to je Klaus "zasažen" peintbolkou až tak, že ihned odjížídí na vyšetření do vojenský nemocnice.
No... a ještě k tomu Hnízdilovi. Několikrát to vysvětlil a to dost uspokojivě.
Na závěr neškodí připomenutí analýzy z r.1990:
Rychlá varianta hospodářské reformy V. Klause způsobí hospodářský a sociální rozvrat, jehož cílem je podstatné snížení hodnoty národního majetku a jmění. Krycím cílem je konvertibilita čs. měny. Zahraniční investoři a potenciální věřitelé vyčkají poklesu hodnoty národního majetku (znehodnocení uzavíraných továren apod.), protože to sníží ceny, za které potom, v druhé fázi, tento majetek skoupí. Rovněž bude dosaženo poklesu ceny pracovní síly prostřednictvím nezaměstnanosti.

275795

02.10.2012 16:36

Ještě jednou můj názor na Klause

Znovu Klaus

Lin 85.?.?.?

Nemotáme se tak nějak v kruhu? Před časem Havlisti, teď zas Klausisti... nejde vám z toho hlava kolem? Samozřejmě - každý člověk, i ten nejhorší zločinec, má své klady. A snaha ospravedlňovat těmi klady vykonané špatné skutky - to se motáme v kruhu až na věky věkův (ámon). On i takový Husák měl své klady - třeba v padesátých letech dost ostře vystupoval proti tehdejším komunistickým způsobům a dokonce za to seděl. A za jeho "panování" se měli lidi jak prasátka v žitku - zvláště v porovnání s poměry dnešními. Takže můžu jeho osobnost brát za "slušného, čestného a zranitelného" člověka? Relativizace v praxi...
Můžu chápat editora, že v Klausovi vidí vyčnívající osobnost. Ano, to on je, zvláště v poměření k dnešnímu vládnímu "materiálu". Ovšem editor má asi krátkou paměť nebo si pro svůj nadhled zalétl příliš vysoko. Takovou politickou "kulturu" sem zatáhl především Klaus. Jeho "dítky" jsou takové "superhvězdy" jako Langer nebo Topolánek, jeho dílem je např. financování stran z "utajených" zdrojů (viz r.1996 - první velká aféra, kdy ODS nemohla nijak doložit dárce 7,5 mil., Klaus prohlásil, že jde o "umělou a nafouknutou věc", peníze si strana ponechala). Následky "práce" Klause neseme všichni doteď. Díky jeho zvlášť příznivým podmínkám pro zahraniční kapitál (domácí přehlížel, zahraničnímu otevřel dveře dokořán) platíme každý rok víc a víc výnosů do zahraničí: r. 2000 - cca 11 mld dividendy + 1 mld úroků + cca 2 mld repatriace, r. 2008: 170 mld dividend + 70 mld úroků + 70 mld repatriace. Kdo tady co prožírá a čí břicha se plní (narážím na obvyklou rétoriku Klause)?
Ptám se - jaké tedy "ctění tradičních hodnot"? Kterých a čích? To, že najednu mluví tak nějak "vlastenecky" a že se staví proti EU? To stačí? A nejde tak čistě náhodou o figuru, která má za úkol vyrobit chaos a pak jakoby osvícením, "z čistého srdce", nabídnout řešení? To už tu několikrát bylo... A samozřejmě - lidé se časem mění, jenže té změně vždy předchází uznání chyb a viny. U klause jsem nic takového nepostřehla = že by uznal, že cosi pěkně zmrvil.

276152

02.10.2012 17:34

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: Ach jo.

Lin 85.?.?.?

Pane Dube, musím se zeptat:
Myslíte tím významným počinem, který tupé, sračkomety odkojené stádo nechápe, tohle?

276164

22.10.2012 20:02

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

Duka by měl sedět v kouzě a šoupat nohama

Lin 85.?.?.?

Nevím proč mi jméno Duka tolik evokuje "Duce"... Děkuji z celého srdce autorovi, že zareagoval, jak zareagoval. Drzost a manipulace církve ŘK je bez hranic. Ti "ubozí františkáni" byli jedním z řádů, který se v českých zemích měl starat o "nápravu pobloudilých hlav", tj. o šíření ŘK náboženství (spolu s jeziuty, mj.). ŘK náboženství u nás nebylo nikdy oblíbené a už min. od Husa dostávalo pěkně na frak. Duka takovým tragickým hlasem promlouvá o osudu "mučedníků", ale co naši nekatoličtí mučedníci? Kdy ty kdo odškodní nebo se jim alespoň omluví? Kdo kdy z řad církve projeví lítost nad zvěrstvy po Bílé Hoře (i před ní)?
Po Bílé Hoře bylo vyhnáno (přinejmenším, mnoho zavražděno, umučeno ve věznicích) odhadem na 36 tis. rodin, tj. něco mezi 150 tis. a 200 tis. lidí a to je pouhý odhad z Čech, ne z Moravy a Slezka. Od šlechticů přes měšťany až po sedláky bez náhrady majetku. Ten si veškerý rozkradla katolická církev (a dnes má tu drzost chtít ho znovu), katoličtí šlechtici a židovští obchodníci. Pan Duka by si měl uvědomit, že náš národ byl vystaven hodně kruté rekatolizaci. A já nějak nevím o tom, že by se kdy církev za tohle zlo a násilí omluvila. Následky (jen ty nejbolestnější):
- UK předána po kontrolu jezuitů
- povoleno pouze ŘK náboženství
- německý jazyk u nás zrovnoprávněn s českým
- vyhnáno všechno nekatolické duchovenstvo
- církev ŘK má nejvíce hlasů v českém sněmu, až po ní jsou ostatní stavy s pouhým jedním hlasem
- česká koruna předána jako dědičná rodu Habsburků
- zrušeno stavovské řízení země, nastolen absolutismus
A to všechno na dlouhých 300 let...

277622

22.10.2012 22:22

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: Duka by měl sedět v kouzě a šoupat nohama

Lin 85.?.?.?

E? [zmaten] To je sranda, žejo? Já jen, že mi spodní čelist upadla až na zem... Nevím, nevím... Jestli jste fanoušek ŘK církve nebo jejich člen, pak se obávám nejhoršího...
1) Komunisti v 17.století nebo ještě dřív? A nebyl takhle náhodou už Karel IV. komunistou a UK jejich první buňka na českém území?
2) Svoboda náboženství tím, že ostatní zakážu? Hm... taky cesta pokroku.
3) Platila vůbec někdy ta "svoboda jazyka" i naopak - jako že by v Němcích či Rakousích byla čeština rovnoprávným jazykem, kterým by se dalo domluvit i na úřadech?
4) Válka s Turkem sice byla taky, ale jindy. Až pod Bílou Horu fakt nedošli.
5) Jsem ráda, že "církvi svaté" doznáváte její mocenské ambice a že starost o ovečky byla vždy až na zástupných místech. Šlo o sněmy... a státotvornou moc, majetky... a pak tam někde v dálce je péče o "lid". A vůbec - srovnávat dnešní parlament se zemským sněmem?
6) Nepřijali, jo? Tak proč každý habsburský panovník měl ve výčtu svých titulů také "král český"? A znáte F.L.Věka? Kohopak nám to v té Praze korunovali? Asi nějakého Nývlta...

277631

22.10.2012 22:37

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: Duka by měl sedět v kouzě a šoupat nohama

Lin 85.?.?.?

Já radši na ty reakce ani zvědavá nejsem (viz výše)... [oči v sloup]
A že to má souvislost s církevními restitucemi? No ano - proto najednou zas tolik řečí o "lásce a pokoře".
ŘK církev je hlavně mocenská, tedy i politická organizace, která své věřící zneužívá k vlastním mocenským cílům. Napojení na ty, kteří se nesmí ani jmenovat, je jasné z více faktů. Však z nich i vyšla (římská větev sestávala z křesťanských konvertitů, byzantská z křesťanských "pohanů" ).
Zdravím... [smích]

277632

24.10.2012 17:11

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: Duka by měl sedět v kouzě a šoupat nohama

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, však vy se nemáte za co omlouvat. Ostatně... ten příspěvek mě "obsahem" pobavil a fakt jsem byla přesvědčená, že si pisatel dělá šoufky, že je to další "steve" nebo "pan Křivý". Včera jsem se chystala něco odpovědět, ale zavčasu jsem si přečetla i jeho ostatní "zvěčněniny" a pak už jsem si tou srandou vůbec nebyla jistá. Takže jsem si odpověď ušetřila. Díky a zdravím. [smích]

277744

24.10.2012 20:03

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: Ale v rámci historické korektnosti je jistých oprav třeba

Lin 85.?.?.?

Pěkně jste doplnil... [smích] Pokusím se k vašemu B říct ještě C.
České království pro Habsburky před Bílou Horou dědičné nebylo, stalo se tak až v r. 1627. Ten Ferdinand I.byl zvolený sněmem, kandidátů bylo tenkrát víc, ale Ferda vyhrál, protože se od něj očekávala větší záruka v ochraně před Turkem (a ještě se do všeho zamíchala roztržka se sněmem Moravským a Slezským). Zemský sněm byl do Bílé Hory zákonodárný, mohl také volit panovníka - po BH už byl bezzubý, zabýval se jen daněmi, kde právo veta měl vždy panovník. Tragédií bylo, že do BH byl zemský sněm jakousi pojistkou proti vševůli panovníka, po ní už to byla něco jako "finanční komise". Do BH se český stav panský a rytířský zúčastňoval v hojném počtu (neklesl pod 100 účastníků) a ta délka sněmu se pohybovala v řádu dnů - od tří dnů do tří týdnů. Po BH už české šlechty (slovanského původu) bylo pomálu a doba konání se natáhla až po BH (dokonce i 8 měsíců) - Habsburci natahovali úmyslně, takže účast byla 20-40 osob. A ano, máte pravdu, že ten 1 hlas měla královská města. Ale nesouhlasím, že vyhnanci mohli zemi opustit s majetkem. Ta pravidla rekatolizace byla tak tvrdá, že děsila Evropu ještě desetiletí, takže někde v polovině 17.stol. musela být zmírněna - pro šlechtické rody. Ty první pobělohorské protestantské oběti byly obviněny ze spiknutí proti císaři a propadly hrdlem. Ti protestanti, kde se účast těžko dokazovala, měli jen dvě možnosti, kde to ale vždy končilo propadnutím veškěrého majetku (tedy i když přestoupil na ŘK víru). Děkuji za polemiku... [smích]

277762

09.11.2012 17:06

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem

Lin 85.?.?.?

Promiňte, pane nebo paní Vopice, nebylo to trošku jinak? [smích] Názvu si všímám, ten sedí. Jen cíl a okolnosti byly pravděpodobně jiné. Ten úryvek se dost cituje, ale co jsem pochopila (a můžu dedukovat špatně), šlo o plán očištění mocenských struktur SSSR od "vorů v zakoně" (ti byli verbovaní jako "revolucionáři" už od dob Lenina). Když to řeknu jinak - od těch, které reprezentoval např. Trocký, většinou původu, který je neradno zdůrazňovat. Andropovovi se to nepovedlo, zemřel za podivných okolností, ostatně jako pomalu každý vládce v SSSR. A jeho nástupce (vybraný Andropovem, tedy tam ještě linie snahy byla) byl ve funkci ještě kratší dobu a rovněž umírá dost divně. Gorbačov, pravda, byl vybraný a pro tuto funkci vychovaný. Jenže protistranou - tou, které se chtěl Andropov zbavit. Proto také ten název "Golgota" . Zbytek - o tom plánování "osvobozeneckých revolucí" v celém molochu SSSR - souhlasí. Však nebyl to plán Andropova. Pro SSSR bylo připravené to, co jsme viděli při rozpadu Jugoslávie. A šlo - jak jinak - o ovládnutí jeho zdrojů. Ostatně jako nyní.
A ještě detail. Za Andropova došlo poprvé za éru socialismu k zavírání straníků, kteří si nakradli až tak, že to neměli kam dávat. V té době to byl šok... A právě tento zlodějský "rod" byl strůjce Andropovova odstranění a plánů předání země do rukou zahraničního kapitálu (legalizace jejich majetku byl vedlejší produkt "změn" ). A Putin se dneska snaží o totéž, o co kdysi Andropov. Odstavit od moci "izbrannyje" (vyvolené). U nás jich máme ve vládě taky dost a podle toho to vypadá.

278808

09.11.2012 17:36

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: jak zaseli, tak sklidili

Lin 85.?.?.?

Hm... podepisuju. Už v tom r.89 jsem věděla, že to s tou "demokracií" nebude jen tak, když jsem na vlastní oči viděla to hektické převlékání kabátů. Největší komunističtí přicmrdálci a udavači se jak mávnutím proutku stávali plamennými "revolucionáři". A taky jsem byla za černou pesimistickou ovci, konspiratika, který "pořád něco viděl" .
Měla bych se radovat, že mě "nos" nezradil a nezmýlil. Jenže je mi smutno, moc smutno... Hlavně z toho, že i přes viditelný stav jsou někteří ochotni stále věřit Klausovi, horovat pro Okamuru nebo Zemana, hltat nějaké Hájky, Babiše nebo Jákly... Jen jiná forma "balíčku", obsah zůstává stejný, k pojmenování tady nevhodný.
Demonstrace bych nezavrhovala. Ovšem ne "revoluční", tj. násilné. A taky NE pod vedením nějakých těch "iniciativ", co se jich u nás vyrojilo. Nebo víte o jiném způsobu, jak je dostat pryč?

278813

11.11.2012 09:51

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem

Lin 85.?.?.?

Určitě, tohle bych jen jako úvahu neplkala. A jak už vám napsal Udo, těch zdrojů je hodně a zajímavé na tom je, že ty ruské doplňují v obrázku světa ty neruské. V podstatě jde pořád o jedno a to samé - o koloniální nadvládu, dneska se říká "hegemona" .
Nevím, jaké odkazy vám sem dát, které vybrat. Možná zkuste poslechnout kousek Petrova , i když ten se nevytahuje přímo k Andropovovi.

278882

26.11.2012 20:04

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Hamas vs. židé

Lin 85.?.?.?

Chci reagovat na váš poslední odstavec a možná vás tím rozladím. Pravda - většina populace světa je křesťanská, také celá ta naše slavná civilizace si tak říká, dovolává se "tradičních" křesťanských hodnot, morálky atd. Jenže... Jak níže píše Dub o židovství, že jde o vyznávání určité filosofie, to samé platí i pro křesťany. Odpovězte si, proč je nedílnou součástí křesťanské Bible Starý zákon a možná vám nebude připadat tak ujeté mé tvrzení, že křesťanství jako filosofie vzniklo na objednávku a že mezi ním a židovstvím jsou sice vnější rozdíly, ale také skryté vnitřní vazby. Abych nepsala tak "tajemně", lidštinou se věci mají tak: Staří Judejci jsou prvními oběťmi - otroky. Byli zotročeni "bohem" jim danou filosofií - tzv. "božími zákony". Projekt se však nesetkal s úspěchem a tahle filosofie byla většině dosud svobodných "pohanů" přímo odporná (odtud také pochází onen tisíciletý odpor k židům). Takže nastoupilo křesťanství, další "stvořená boží filosofie" a jeho úkolem bylo zničit původní rodovou správu společenství, připravit cestu "instalaci" feudalismu. Tam už byla mocenská správa zcela jasná a dostala do otroctví nejen národy, ale i celé civilizace. Vznikly státy, jejichž systém řízení je po staletí stále stejný. Mění se jen forma, obsah zůstává stejný. Navazující kapitalismus, socialismus a demokracie - to už jsou jen upgradované formy vlády, soustředěné do "božích" rukou. A upgradované kvůli čemu - no přeci kvůli "lepšímu toku peněz a ruce trhu". A jak se dopídil i D.Solis, 1.sv.válka měla za úkol definitivně odstranit "staré", leč pevné monarchie, které odmítaly převzít "demokratický správní model" .

279606

26.11.2012 20:42

O kněžích

RE: Nietzsche

Lin 85.?.?.?

Je mi vás líto - obou. "Blázen, protože na psychině skončil, takže nemá cenu číst..." . Jak půvabná malost... Podle téhle "filosofie" bych se měla vykašlat na poslouchání nějaké Vltavy nebo Prodanky, protože on vlastně Smetana byl syfilitik, ke konci života ohluchl a taky mu slušně hrabalo. Psychické problémy měl i Beethoven, Poe, Wilde, van Gogh a mnozí další. No...tak hlavně že vámi doporučovaný Hájek se svým manipulačním paskvilem je zcela normální velikán...

279609

26.11.2012 22:44

O kněžích

RE: Nietzsche

Lin 85.?.?.?

"Demokracie byla metoda, jak se přiblížit plánu stvořitele a jeho projektu Svět nebo mu alespoň nestát v cestě. Při veškeré nutné nedokonalosti - znaku všeho lidského, umožňovala alespoň občas slyšet hlas boží skrze hlas lidu. --- Byla vlastně variací metody, jíž ve starozákonních dobách ptával vyvolený národ v klíčových okamžicích Hospodina, jak dál. Odpovědi prostřednictvím Ducha svatého dostával skrze vyvolené - skrze proroky..." . Jeho biblický světonázor, "demokracie" v tomto provedení, přesvědčení o "plánu spásy" - to je pro mě vypovídající.
Hájek neříká ve svých "senzačních odhaleních nic nového (viz o médiích, o Havlovi a jeho napojení na komunistické kádry, ilumináti, "spiklenci" atd.). To je známo dost dlouho, ale ti, kteří o tom psali a mluvili dvacet let před Hájkem, byli označováni za blázny a posílali je "se léčit". Chápat Hájka tedy může naprosto každý, protože říká známé a již několikrát popsané věci. Chápat Nietzscheho může jen ten, kdo rozumí symbolice a souvislostem.

279619

26.11.2012 22:49

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Hamas vs. židé

Lin 85.?.?.?

Hm... a kdo ty klíče drží a jak dlouho? [smích] Berte, že jsem to popsala ve zkratce, ne celý děj. A důkazy najdete, když hledáte. [smích]

279620

26.11.2012 23:07

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Hamas vs. židé

Lin 85.?.?.?

Katolické prameny? Hm... Tam bych se tohohle asi nedopátrala...
A zbytku, co mi píšete, moc nerozumím, zvláště tomu o židech - tam vůbec netuším, co jste tím chtěl říct nebo aspoň naznačit. "Zaháknutá" v protivném systému, ač se mi neprotiví jeho data? Ta "systémová data" jsou totiž dohledatelná - i pro vás. Odkud mám čerpat? Z vesmíru nebo akáši, či z kávové sedliny? Jak byste se na takovou argumentaci tvářil? [smích] Už takhle mě podezíráte, že si vytvářím "vlastní teorie" - a ono tomu tak není... Čerpám ze zdrojů "protistrany" , které pak porovnávám s těmi "systémovými" a hledám kamufláže, používám vlastní myšlení a úsudek.

279621

27.11.2012 22:02

O kněžích

RE: Nietzsche

Lin 85.?.?.?

Jo, to máte pravdu. V tomto případě to ale neplatí. Nietzsche už tenkrát pochopil, že náboženství je podvod a že nevede k zušlechtění člověka. Zarathustra je symbolem zoroastrismu, po několik století důstojného "soupeře" křesťanství. Chápat jeho dílo je hodně složité, zvláště když pomalu každá věta může stát samostatně. Čtení Nietzscheho děl nevyžaduje žádné "zasvěcence" či privilegované, jen to není polopatické čtení.
Hájek oproti němu vidí v křesťanství "spásu a tradiční hodnoty" (ač v tom Evropa žila víc jak tisícovku let a žádný zlatý věk to nebyl), Německo, které se vzdalo atomové energie, viní z budoucího blackoutu, velmi sugestivně ho líčí se všemi následky a vizionářský děj vrcholí napadením Evropy nejmenovanými státy, které využijí neschopnosti Bruselu.
Takže můj závěr: Hájek je stoupenec té strany, která vede válku a která už pro nás dávno apokalypsu naplánovala.

279652

27.11.2012 22:05

O kněžích

RE: Na církvi je nejlíp vidět,

Lin 85.?.?.?

Celou dobu jsem čekala, kdy kdo jaksi "mimoděk" připomene Hitlerovu posedlost Nietzschem. Ale že to budete právě vy, to jsem teda nečekala...

279653

27.11.2012 22:12

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: Hamas vs. židé

Lin 85.?.?.?

Emtékáčko, je moc dobré myslet hlavou, ale já mluvila o čerpání informací, které dají "rozběhnout" myšlenkovým pochodům ohledně souvislostí a vlastního úsudku. Ale prvotně se nějaké informace (podněty) musí do té hlavy odněkud dostat...
A určitě mi spousta věcí unikla (a uniká), třeba to, že "dobrý katolík" je alias pan Křivý, čímž se mnohé vysvětluje. Jinak fakt nevím, jaké "jisté doby" máte na mysli.
Svým vstupem do diskuse jsem chtěla "naznačit", že přít se o levici, pravici, židy, křesťany, volby, nevolby - to je nanic, protože všichni jsou "v plánech" naší předrahé západní civilizace předurčeni jako kanonenfutter a voli do chomoutu. Znáte tu "psychologickou hru" na hodnýho a zlýho policajta? No a o tom to je...

279654

29.11.2012 17:43

Rukojmí glorioly holokaustu

RE: zločinec Netanjahu

Lin 85.?.?.?

Tak a jdu na to... [smích] Příspěvky mám sice limitované, ale tenhle mi stojí za to. To, co jste popsal, by se dalo shrnout jednoduše: dresy nejsou důležité, řídit se podle nich je zavádějící (protože jdou snadno převléct), nikdy se nedobereme shody. Soudit se dá podle existence či neexistence svědomí a odpovědnosti.
Vaše tvrzení, že "křesťanem není ten, co zabíjí" (atd) je dost zoufalé, přitom zásadní v tomhle "sporu". Zažil jste snad někdy, že by se ten váš "křesťanský národ" (či židovský nebo jiný, to je jedno) kdy zřekl vrahů a násilníků? Nebo zlodějů? Myslím to tak, že by veřejně prohlásili "pan XZ, skupina jménem YZ, se proviňuje proti naší filosofii a tím mezi nás nepatří" ? Já ten případ neznám, ba naopak - mají "problém" odsoudit i pedofily či jiné grázly z vlastních řad. Múžete namítnout, že to nejsou praví křesťani. Ano, jenže proč tam tedy mezi nimi ti "neposkvrnění" jsou? Však ke katolíkům se hlásí i takový prohnanec, jako Kalousek. No - on vlastně i samotný "primas" Duka je "křesťan" za všechny prachy...
Takže paní Jarmilu jste sice dostatečně "umravnil", ovšem naběhl jste si na vlastní hrábě. Vrah a podvodník VŽDY zůstane vrahem a podvodníkem, ovšem všechny ty jejich manšafty jsou na vině úplně stejně, protože je mezi sebou nejen trpí, ale také mlčí, dokonce je i oslavují. Co si myslet o papežsky posvěcených zbraních s biblickými nápisy - jak těch nacistických, tak amerických? A ovce k tomu mlčí, některé i souhlasí a "blahořečí" je společně s jejich guruem. Plně si zaslouží být hozeni do stejného pytle - a je to jedno, jestli se plazí po kostelních schodech nebo mlátí hlavou o zeď. Každý ten spolek, pokud by měl být brán jako nevinný, by si musel v prvotním případě vzkřísit své svědomí a odpovědnost za činy těch, kterými jsou prolezlí. Nebo se s nimi rozloučit. Nikdo je nenutí "ve spolku" být.
A vy takto prezentovanými "vývody" diskusi jen rozmělňujete a rozbředáte, až se skutečný problém kamsi vytratí. Jestliže vám jde o předávání informací či překonávání zde zažitých stereotypů, pak je nutné inspirovat - ne "zmlátit" oponenta.
PS: Tenhle můj emotivní "výplod" nepatří jen vám, "zdravím" i emtékáčko a Raskolnikova (i když oceňuji jeho dobrý pozorovací talent a u všech pánů obstojnou znalost problému).
PPS: Tímto zdravím paní Jarmilu i paní Kateřinu, jejíž nádherný článek jsem si přečetla dneska na OM. Bravo - řekla jste jedním pojednáním všechno, co jiní nedokážou v tuně traktátů.

279767

07.12.2012 17:23

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

Janečkova šou

Lin 85.?.?.?

Díky, pane Zelenka, že jste vydržel tuhle "masovou diskusi" a byl jste ochotný se o dojmy podělit. Podle letmého zkouknutí videa to bylo všechno možné - jen ne diskuse. Arogantní překupník Janeček se vydává za "slušného člověka" a ovce, hecované "celebritami" k tomu spokojeně bečí. Janečkova ideologie nějakého nového volebního systému je omyl už jen z toho důvodu, že předpokládá "slušné lidi". Tak... Prosím, vy, co chodíte k volbám, volili jste někdy zcela úmyslně nějaké "zlojedy" ? Nevím, nechodím tam, ale předpokládám, že volit "zlojedy" a těšit se na zhoršení životních podmínek může jen masochista. Předpokládám, že každý volil ty, o kterých si MYSLEL, že jsou slušní. No - a výsledek své volby znáte... Další bod je tvrzení, že "nejsme politická strana, chceme jen rozpoutat diskusi" . Nevím, ale žila jsem v domění, že zrovna volební systém je součást politické sféry. Diskusi v Lucerně žádnou nepřipustili, až na dětinské předvádění se samotného "gurua" Janečka. Ten si z mého hlediska dal svými "odpověďmi" sám červenou kartu, protože prokázal, že vlastně nerozumí vůbec ničemu, o nějakém světonázoru raději nemluvím. Co vlastně celý ten ansámbl myslí těmi "slušnými lidmi" - to spolehlivě objasnil ten "přísedící" pán (čas zhruba 2 hod.) . Nevím, zdá se, že jde o nějakou snahu (ty zangažované celebrity jsou varovným znamením) protlačit k moci prapodivné lidi. Sociopat VŽDY působí dojmem slušného člověka a dokud s ním nemáte co do činění, nepoznáte, co je to zač. Nevím, proč se mi vybavila zrovna tahle písnička... [oči v sloup]

280208

Představte si, že je dneska poruchou třeba i to, když někdo nemá hudební sluch (dysmúzie), výtvarný cit (dyspinxie) nebo je nešikovný (dyspraxie). A tyto poruchy prý mají vliv na sociální chování jedince... V podstatě jsme každý sám o sobě "případ" . A není to jen a Americe, už i nám přinesla "demokracie" tuhle zrůdnost diagnostiky všeho možného.
Souhlasím s autorem, že mnoho "nenormálního" chování plyne z výživy. Třeba taková hyperaktivita, kterou dnes u nás "trpí" velké množství dětí a jsou "léčeny". Mj. - ale přeci v hojné míře - je způsobovaná chemickými přísadami v jídle pro děti přímo určeném. Ví se to, ale asi je lepší "léčit" než tam ty srágory necpat.
Všimla jsem si, že trendem je dělat "případ" třeba z obyčejné nešikovnosti, ale skutečné psycho případy se tolerují nebo se omlouvají vším možným i nemožným.

281223

22.01.2013 10:21

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Máme se za co stydět.

Lin 85.?.?.?

Fialo, konkrétně tebou zmiňovaný "dokument" Vondráčka je do nebe volající manipulační svinstvo, dělané na zakázku. Kdybys byl zvídavý a nečekal, co ti naservírujou ve škole, našel bys - že se proti němu ohradila celá skupina historiků, z těch známějších třeba pan Mahler. Proč asi autor dostal cenu od sudeťácké nadace a sklidil potlesk "dizidentů"? Vykreslil "českou bestialitu", zamlčel, že původcem byl polorakušák a poloněmec ze vzorné vesnice SS. Podle archívů a svědeckých výpovědí šlo o vyřizování si účtů soukmenovců kvůli dluhu- ne o nějakou "pomstu Čechů".
A když se už tak naivně ptáš, "jestli jsme se zachovali správně", asi ti uniklo, že celý ten odsun (ne "vyhnání, ten termín sem zavlekla až "disidentská" lobby, živená sudeťáckými fondy) byl mezinárodní POLITICKÝ tah - ne samostatné rozhodnutí Čechoslováků.
A "povaha česká" ne že není schopná o tom mluvit - ona mluví a hodně, jen to poslouchat - ale má místo mozku žužukostku a co neřeknou v telce, to pro ni neexistuje.
Konkrétně Vondráček a jeho srágora je STARÁ a dávno prokázaná účelová lež - a vy ji tu zas a znova použijete jako "argument". [bliji]

283094

22.01.2013 12:22

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Moudrostraku, co to tu předvádíte? Slučovat hladové bouře a dělnické stávky s "německou otázkou" ? A Rakušáci a Němci jako občané 3.kategorie? Hitler jako spasitel námi utlačovaných Němců? Hm... manipulovat tedy umíte...
Předně - občani 3. a nižší kategorie byli dělníci, bez rozdílu národnosti. Československo bylo postavené na "demokratickém kapitalismu" se všemi důsledky. Krize se nám nevyhnula - takže mizivé mzdy, vysoké ceny potravin, nezaměstnanost, žádné sociální výhody, hlad - a to pro všechny dělníky. To, o čem píšete, byla stávka hladových dělníků (organizovaná odbory) proti továrníkům - majitelům lomů. A na obranu majetku továrníků bylo povolané četnictvo. Bylo by to dneska jinak?
Nějak jste zapomněl dodat, že stávce, o které píšete, předcházel dělnický sjezd a toho se účastnila skoro stovka delegátů z 38 fabrik z celého okresu. Zastupovali cca 3 tisíce dělníků - a celá ta akce byla o propouštění a snižování mezd. Heslo stávky bylo "Boj za práci a chléb! "
Střílení taky nebylo jen tak. Tenkrát se továrníci semkli - bez ohledu na národnost - a požadovali přísný zákrok proti SJEDNOCENÝM dělníkům, jejiž organizovanosti a síly se zalekli.
A co se Hitlera týká - měl podporu hlavně proto, že zavedl sociální politiku = dal práci dělníkům, díky národnímu hosodaření (postaveném na preferenci domácího kapitálu - viz program NSDAP) platili slušné mzdy, zavedl sociální programy, které v naší republice nebyly.
Problém tedy vůbec nebyl v nacionalismu, ale v sociálních podmínkách bez rozdílu.
Divím se vám, co všechno "dokážete"...

283105

22.01.2013 19:51

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Jo, zajímavé... Zvlášť jako "důkaz nečeského původu".
Emil Škoda, narozený 19.11.1839 v Plzni, byl synem plzeňského radního Františka, rytíře ze Škodů a jeho druhé manželky Johany Markéty, rozené Říhové. Vystudoval strojařinu a polytechniku v Praze..atd. Prostě Němec jak poleno, žejo... [oči v sloup]
Pan Moudrostrak zřejmě nebere v potaz dobu, kdy byla u nás úřední řečí němčina a češtinou mluvili jen ti jeho "občané 3.kategorie". Německy psaný křestní list měla ještě moje prababička - jen tam chybělo to "von".

283150

22.01.2013 20:25

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Optimismus...když to je právě to ono. Nechodila jsem a asi zas chodit nebudu, protože mě tyhle "debaty" o něj připravujou. Je vůbec k divení, že "národ" slintá nad Šajzeberkem a v prosinci si i v třeskutých mrazech vyhrnuje nohavice?
POdívejte, frantíci se ještě dneska ve škole učej, že u Borodina vyhrál Napoleon - aby náhodou neutrpěli nějakou frustraci. A tady? Koukala jsem na jiný komentáře a zjištění, že už nejsou ušetření ani dobrovolníci západní nebo východní fronty - to je fakt na přeshubu. Zvláště to teda sedí od těch, co ani na vojně nebyli...
"Masová produkce dobytka" se prostřednictvím démográzlie fakt povedla.

283154

25.01.2013 12:23

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Česko je slovansky narod

Lin 85.?.?.?

Vzpomněl jste na Smolíka... [smích]

283454

28.01.2013 13:13

Nová Bílá hora? Odkládá se!

Mimo téma voleb, ale k věci

Lin 85.?.?.?

Vladimíre, to, co poslední dobou uveřejňujete, mě nadšením nenaplňuje. Začnu od konce - od vaší poznámky.
Bojíte se vlastenectví a omlouváte se za svou poznámku o husitech. Proč? Taky dáte na "řeči" (mimochodem - cílené), že husiti byla jen banda desperátů, za které se můžeme jen stydět? Co víte o jejich významu (dlouhodobému) jak pro národ, tak pro svět (tehdy to byla "jen" Evropa) ? Kdybyste věděl, nemusel byste kajícně "mírnit".
Vlastenectví je o vztahu k rodné zemi a ke kořenům (kultura - zvyky, tradice, činy) rodného národa. Bez kořenů ani plevel neroste - tak nějak je jedno přísloví, které přesně nepamatuju. Je to o uvědomění si něčeho jako "rodová paměť národa" . Takže tam nikdy nemůže dojít k nacionalismu, který je postavený na jiných základech.
Vlastenectví je naopak velmi potřeba. Ale ne takové to "kdo neskáče, není Čech", "kdo nevolí Karla, není Čech", "kdo si neohrne nohavici, není Čech". Je to o poznání vlastní kultury, o historii národa v co nejpravdivějších obrazech - neupravenou, nezkreslenou. Činy našich předků. To tu chybí.
V rodině by těžko kdo na pradědečka "hodil", že byl desperát, lapka a zloděj. Těžko by si kdo nechal líbit, kdyby kdosi o vašem dědečkovi, padlém kdesi u anglického pobřeží nebo na Dukle řekl, že to byl "jen rozhádanej žoldák, kerej ani nevěděl, proč a proti komu bojuje" . Kdekdo si nechává dělat rodokmeny a zvláštní, že z toho vylézají samí poctivci, často s tragickým osudem. Tak kde jsou potom ti ničemové?
Autor nám tady sice použil "Bílou horu", ale jasně neví, o co tam vlastně šlo. Jinak by nemohlo napsat takovou "perlu" o tom, jak tam ti naši předci jen tak stáli a nic nedělali a ani Prahu se bránit nepokusili. Vlastně oni neuměli ani prohrát, natož vést nějakou válku, co?
...šmankote... to fakt bolí.... [oči v sloup]

Pamatujte si, že jako jedinec nemůže mít žádné sebevědomí, pokud necítí vazbu na tradici své rodiny (tj. hlásí se za pokračovatele rodu), tak nemůže být nikdy sebevědomého a hrdého národa, pokud nerozumí (spíš je líný rozumět a vědět) vlastní historii. Vykořenění plodí bezpáteřnost a prodejnost.

283798

28.01.2013 14:07

Tak tedy Zeman

Dobré zprávy, jedna špatná

Lin 85.?.?.?

Nadchlo mě pojednání z Nautila o dobrý zprávách, jedné špatné:

Nejdříve ty dobré:
Prohrála senilní demence
Prohrála elitářská povýšenost
Prohrál Bilderberg
Prohrály prostituující “osobnosti”
Prohrála korporátní média (HN, MFD, LN …)
Prohrála veřejnoprávní média, šířící vládní propagandu
Prohrál gauner Bakala a jiní “mecenáši”
Prohrála kampaň goebbeselského typu
Prohráli zmanipulovaní Přemluvbábové

No a teď ta špatná:
Novým prezidentem je Miloš Zeman.

A Okamury neželte... Ještě se objeví a s ním i Janoušek nebo jim oběma podobní. Domnívám se, že to bude dřív, než se nadějeme. Uměle vytvořený kandidát podle požadavků (skryté) infoválky musí mít totiž tyto parametry:
- nová tvář, - oslovuje mláděž, sám mladší ročník, úspěšný a bohatý byznysmen, většinou svobodný a charismatický "světoběžník", - bez jasného programu, ovšem s "plánem byznysmena" , - populismus, povrchnost, - sociální politika v rozporu se zájmy většiny, - je pro jednu světovou měnu, - nikde ani slovo o národních zájmech.

283807

28.01.2013 14:24

Nová Bílá hora? Odkládá se!

RE: Mimo téma voleb, ale k věci

Lin 85.?.?.?

No jo, meloun... to je v zimě problém. [pláč] Nešlo by to počkat mi do léta? Pak dám klidně i dva. [smích]
A domyslel jste to? Kdopak tu potom bude dělat ty nástěnky, až já emigruju? Máte náhradu? [oči v sloup]

283812

16.02.2013 12:29

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří

RE: Крайняя плоть мальчика - Předkožka chlapec

Lin 85.?.?.?

No...tak...v tom článku to skutečně je uvedené. A já se přiznávám, že jsem to do překladu neuvedla, protože mě nenapadl jediný účel, k čemu by se taková "část lidského těla" mohla při transplantacích používat. Máte dobrý postřeh... [mrknutí jedním okem]

284972

16.02.2013 12:37

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří

RE: Podekovani prekladatelce clanku.

Lin 85.?.?.?

Milý Steve, je to trochu jinak, takže díky mi tak docela nenáleží. Protože ten článek byl pro mě co do obsahu dost hnusný, nějak jsem se "zasekla" a nedokázala to dotáhnout do konce. Takže - překlad je dílem ještě dalšího člověka, který mi pomohl dokončit.
A proč jsem se vlastně do takového tématu pustila? Delší historie... Nemohla jsem totiž pochopit, proč se někdo tak staví na odpor té naší od letoška platné novele zákona - té, co ustanovuje pěstouny jako "nové povolání". Takže jsem dostala odkaz na několik souvisejícíhc materiálů, abych pochopila, co to vlastně hrozí. No - a to pochopení bylo pro mě dost krutým vystřízlivěním...

284973

16.02.2013 20:43

Jiná genocida

RE: Kam jsme to dopracovali?

Lin 85.?.?.?

Aha.. takže se dá vyvodit, že jste buď nezaměstnaný (a tam setsakra podléháte všemožným nařízením a nemyslím si, že z vlastní vůle) nebo jste živnostník, který nikoho nezaměstnává. Pokud jo, máte své zaměstnance za otroky, což by pro vás nebyla zrovna dobrá vizitka. Ale jestli nemáte, zeptám se vás, jestli platíte daně, socko a zdrávko - nebo třeba i daň z vlastní nemovitosti. Jestli jo, už pro systém pracujete. A jestli ne, nevyhl jste se systému stejně. Při placení každé načerpané nádrže do svého auta si vzpomeňte, že 3/4 ceny jde "Kalouskovi". Zrovna tak, jestli kouříte nebo pijete. Při každém placení libovolného zboží si vzpomeňte, že 23% ceny jste zaplatil "Kalouskovi" - stejně tak při placení každé faktury za energie a jiné služby (třeba telefon). Pak si vzpomeňte, jak "svobodně" odevzdáváte poplatky ze svého bankovního účtu, operátorům, poplatky na úřadech, za vystavení dokladů, za jízdné v MHD atd. U doktora vezmete za kliku a 30,-Kč už máte z ruky, aniž byste možná věděl, že si za tyhle peníze může doktor koupit třeba kafe, protože na vaše ošetření to vůbec nejde. Zdravotní pojišťovna totiž každému lékaři platí cca 70,- Kč měsíčně (na administrativu) za každého evidovaného pacienta - bez ohledu na to, jestli se tam ukážete nebo ne (a o tom se sám přesvědčíte velice lehce výpisem od své zdravotní pojišťovny).
A ptejte se, jak jste sám schopný výši takových poplatků ovlivnit. A to jsme jen u financí. Takže o svobodném nakládání s vlastnoručně vydělanými penězi nemůže být ani řeč.
Pak se mnou budete možná souhlasit, jak "svodobně" si třeba můžete pokácet na své vlastní zahradě starou hrušku, postavit kůlnu, vyvrtat studnu, postavit plot atd. O stavbě domu asi nemá cenu mluvit...
A určitě si velice "svobodně" děláte co chcete, nepodléháte žádným zákonům, žádné jurisdikci, protože každý zákon svým způsobem vaši svobodu omezuje... [mrknutí jedním okem]

284989

16.02.2013 21:05

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří

RE: Podekovani prekladatelce clanku.

Lin 85.?.?.?

Steve, u nás pěstou za děti nic neplatí - ten naopak pobírá dost vysoké částky jak od státu, tak z různých dotací (protože je jen pěstoun, díke právně není jeho, ale jen svěřené k výchově). Něco jiného jsou adopce = když získáváte k dítěti statut "rodič". A tam nevím, jestli se u nás něco platí, ale v cizině úplně určitě.
Ta šílenost v našem zákoně spočívá v tom, že pěstouni (cizí lidé) pobírají jak příspěvek na dítě, tak svůj měsíční plat a ještě navrch peníze na potřeby dítěte. Platí se mu i mimoškolní činnost pro dítě, tábory atd. Profesionální pěstou navíc pobírá svůj plat i v době, pokud zrovna nemá k výchově žádné dítě.
Oproti tomu třeba příbuzný, který si dítě na výchovu vezme, pobírá jen ten příspěvek na dítě, tj. cca 3000,- Kč (podle věku, ale maximum je tuším 3500,-) a nic víc. Takže když třeba váš potomek tragicky zahyne a vy si vnouče vezmete k sobě, dostanete pouze ty cca 3000,- a nic víc. Oproti tomu cizí pěstoun si za stejných podmínek příjde asi na 23000,-.
Takže - z pěstounství se stává docela slušný byznys i přesto, že musejí projít nějakými testy a školeními a být v kontaktu se sociálkou. Hrozné na tom všem je ale i další, související okolnost = že u nás se neposuzuje způsobilost k výchově prioritně podle sociálních vazeb (emoční vztahy v rodině, způsobilost rodiče dítě vychovávat = jednoduše jestli rodiče dítě milují, jestli tam jsou dobré vztahy), ale podle "sociální situace rodiny" = podle hmotného zajištění dítěte. Takže - prohřeškem je pro sociálku třeba i to, že vaše dítě nemá vlastní "pracovní plochu" a píše si úkoly třeba na kuchyňském stole.
To je Steve to, co mě vyděsilo = že i u nás je našlápnuté oběma nohama třeba k takové situaci, jako je ve Finsku. Že vám mohou dítě vzít pouze podle posouzení vaší "hmotné stránky".
Fungující rodině stát ničím nepomáhá - ale pěstouny podporuje štědrou náručí (a to nemám vůbec nic proti pěstounům, protože - zatím - jde většině skutečně o dítě).

284991

16.02.2013 21:11

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří

RE: Podekovani prekladatelce clanku.

Lin 85.?.?.?

... a omlouvám se za překlepy a chybějící písmena...

284992

21.04.2013 09:31

Hitler vyhrál válku

Jiný pohled a souvislosti

Lin 85.?.?.?

Dívám se na Třetí říši (a potažmo Hitlera) trochu jinak. Hitler sám je nic... nikdy by se nedostal k moci, pokud by neměl vlivnou podporu a svůj předem daný "úkol" (o kterém ovšem nevěděl). Základem pro pochopení je vybudování Třetí říše, což byl společný projet anglo-amerických a sionistických finančních skupin. Snahy o "globalizaci" a kontrolu (zejména finanční) nad celým světem nejsou totiž nijak nové, existují už stovky let (nyní známější jako NWO). V kostce:
Zákulisní politika a cíle elit se nemění a jsou uplatňované v různých variantách dosud.
V té době, o které je tu řeč, projekt "ruská revoluce" naprosto selhal, protože Stalin se mimo plán dostal k moci a první, co udělal, bylo vytvoření finančního systému, nezávislého na světové finanční oligarchii. Takže musel nastoupit "plán B", tj.Třetí říše, která byla svou tehdejší situací k projektu nejvhodnější. Hitler byl vybraný pro své vlastnosti, pečlivě prověřený už jako člen mystické společnosti anglickou rozvědkou. I svou knihu Mein Kampf (1925) psal pod vlivem své "přípravy" na svůj úkol - tj. "přípravky" ve skupině anglické rozvědky s názvem "Kulatý stůl". Může se vám to zdát neuvěřitelné, ale dostáváme tím odpověď na otázku, proč se nás (naší země) tehdejší spojenci tak lehce zbavili a předali Hitlerovi bez našeho vědomí.
Cílem Třetí říše bylo:
- dostat co nejvíce zemí pod jednotnou finanční vládu a kontrolu
- rozbít stalinský nezávislý systém
- prověřit praxí koncepce řízení v kolosu a nakládání s obyvatelstvem (podobně jako bylo později přelomovým testovacím prostorem Mexiko nebo Argentina- aj.)
- a - zcela paradoxně - docílit uznání Židů jako samostaného národa, prosadit jejich samostatný stát (Georg Kareski: "Norimberské zákony plně odpovídají na naši snahu žít odděleně ve vlastní zemi, kde si budeme jeden druhého vážit. Třetí říše zmohla udělat v prosazení našeho nového státu více, než jakékoliv židovské organizace." )
Závěr: v dněšní době probíhá "Čtvrtá říše", jmenuje se EU a její cíle jsou úplně stejné = finanční kontrola. Elity se poučily, načerpaly nové poznatky z testovacích "kol". Co nezmohla "třetí" ohněm a mečem, dosáhla "čtvrtá" - "svobodou a demokracií" ...

288539

21.04.2013 09:56

Hitler vyhrál válku

RE: K té

Lin 85.?.?.?

Zareaguju, i když nejsem "tázána" :
Docela dobré shrnutí je zde
Dobré je i sám pohledat... jak se k tomu vyjadřují ti, kteří ještě něco vědí... Film sám o sobě nejen že nemá žádnou historickou vypovídací hodnotu, ale navíc je zpracován "s úmyslem" .

288543

21.04.2013 20:52

Hitler vyhrál válku

RE: Mein Kampf

Lin 85.?.?.?

No - jasně. Však právě pro svou ochotu jít na východ byl vhodným kandidátem. Také se nikdy netajil svým "sněním" o "Velké Germánii"- včetně zaujetí pro starogermánskou mytologii. Takže ho fakt nikdo přesvědčovat nemusel. Těžko by k takové "práci" vybrali třeba našeho Karla Čapka, žejo...

288584

21.04.2013 21:09

Hitler vyhrál válku

RE: německo

Lin 85.?.?.?

Jsem ráda, že jste to napsal právě takhle. Ano, straší se Ádou a taky holocaustem a vina Němců má být odpykávána po dobu neurčitou. Jsou drženi v šachu a taky dobře "dojeni" - třeba na rozdíl od té Anglie. Však také EU nebo euro není jejich výmyslem, natož "plánem" .

288587

22.04.2013 23:10

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Lin 85.?.?.?

Tak...ani nevím, jak odpovědět. Ne všem vašim náznakům rozumím - prostě nevím, na co se ptáte. Pokusím se tedy "střílet", snad se trefím aspoň jednou. [smích]
Prosím, zapomeňme teď chvíli na všechny možné -ismy, protože ty nehrají v dané věci roli, jsou jen časově upravovaným a zdokonalovaným systémem pro otroky. Psala jsem už, že plán je stále stejný, jen se nám mění "kulisy". Nejde sem napsat traktát, tak nevím, jestli se mi podaří vysvětlit, co mám na mysli. Podle mého šlo vždy o vládu "nad masami" a o to, jak dostat pod kontrolu tzv. "kapitál" . První říše byla rozpadnuta, nastoupil feudalismus. Ten se ukázal díky tzv. "průmyslové revoluci" jako přítěž, nastoupila říše druhá (a já jen tuším, že se tím myslí Bismarckova). Rozpadnuta v r. 1918, tím skončily i všechny velké monarchie. Třetí říše (kapitalismus? [smích] říkali tam tomu tenkrát národní socialismus) byla pokusem o sjednocení rozděleného (jenže se to moc nepovedlo) a čtvrtá je o tomtéž - jen jinými prostředky.
Jako doplňující pokus vám uvedu základní nástroje globalismu, seřazeno dle vývoje, od nejstaršího:
1) válka = "válka je pokračováním politiky jinými způsoby"
2) genocida - způsob, jak se vypořádat s "nechtěnými" - nejde jen o vraždění, jde i o tabák, alkohol, jedy v jídle, vnucování cizího životního stylu, "léčiva" atd.
3) ekonomika = "Dejte mi kontrolu nad penězi národa a pak mi je jedno, kdo dělá jeho zákony"
4) faktologie = fakta neexistují, jsou jen interpretace" - tím se myslí ideologie, doktríny, věrouky atd.
5) chronologie (dějiny) - "kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost: kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost"
6) světonázor - "když chceš nad nepřítelem skutečně zvítězit, vychovávej jeho děti"
Nevím, zda z toho budete moudrý - ale souhlas, že o to Německo fakt nejde...

288677

22.04.2013 23:18

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Lin 85.?.?.?

Snad vás nepřekvapí, že budu s tím, co jste napsal, souhlasit. A díky za doplnění skládanky.

288678

25.04.2013 21:26

Hitler vyhrál válku

RE: Jiný pohled a souvislosti

Lin 85.?.?.?

Zdravím až dnes, i když jsem vaši odpověď četla už dřív. Musela jsem si rozmyslet, co napíšu - a stejně mě nic "úderně vysvětlujícího" nenapadlo. Děkuju za vysvětlení, ale přiznávám, že jsem od začátku tušila, kam míříte - jen jsem si nebyla jistá. Takže proto pro mě těžká odpověď. Se základem úplně souhlasím. Cesty vedou do Říma (a taky k anglosasům), však jde o pokračování jedné linie, vycházející z Egypta. Všiml jste si, které dynastie nedostali za uši po 1.válce?
O ostatním bych diskutovala, měla doplňující otázky, protože jádro beru, ale vývody moc ne. Myslím si třeba, že kontrolovat může i ten, kdo je sám pod kontrolou. Hierarchie, kde každý stupeň ví jen to nezbytně nutné. Sluha může přeci docela dobře kontrolovat otroka podle instrukcí svého pána a o pánových úmyslech (důvodech, plánech) nemusí mít ani páru.
A teď zpět k tomu Německu a jeho tehdejšímu vůdci (jen krátce). Výše jsem napsala, že představovali B. Tím "áčkem" bylo Rusko, potažmo SSSR se svým lídrem. Hitler Rakušák - a vedl Němce. Stalin Gruzínec - a vedl Rusko (tedy více národů, ale Rusko bylo "srdcem" ). Z německého nacionalismu a z ruského bolševismu je strašák a "divoká politická karta" snad na věky věků. Proč mají stále pykat za -ismy, které ale byly do jejich zemí "zasazené" cizí "rukou" do pečlivě připravené živné půdy? Oba národy přitom byly a jsou schopné být ve světové špičce, ne-li přímo "na hrotu". Ale nebylo jim to umožněné a dokud se tahle umělá "zábrana" neodstraní, tak jim to nebude umožněné nikdy. Proč není strašákem třeba taková Anglie, kolébka liberalismu (ano, všechny ty -ismy jsou vlastně náboženstvím, proto jsem žádala, abychom na ně zapomněli), který ožebračil 3/4 světa (a to ponechávám stranou její koloniální války)? Proč se o ní pořád mluví jako o "velmoci" , ač její dluhy nejsou o moc menší, než ty řecké?
A jsme u přepsaných dějin, ketré nám nedovolují spolehlivě zjistit, co mají vlastně ti Němci a Rusové společného - krom toho, že katolické náboženství tam nikdy pevné kořeny nezapustilo.

288820

30.05.2013 16:22

Lež na vašich stránkách

RE: Nějak tomu nerozumím

Lin 85.?.?.?

Skutečně je ta skutečnost prostá?
Autor původního textu možná pomotal, ale pan poslanec to nikterak svou "snahou" nevylepšil.
Autor se řídil mírou své infomace. Pan poslanec nám tvrdí, že informací je dost. Já jsem však nikde nenašla (možná špatně hledám, můžete mě opravit) info o nejzásadnější "věci" - tj.- že se hlasovalo 3x a pokaždé o jiné otázce.
A další: "ODS jako jediná hlasovala pro výjimku". Vypadá to, že ano, jenže dobrá doplňující otázka zní - proč byli ostatní proti. Nebylo to takhle náhodou pro její neústavnost (a tedy i její předem avizovanou neprůchodnost), proto, že v téhle patálii nemá jasno ani sama politická scéna v ČR? Že tzv. Klausova výjimka" obešla proces schvalování ve vlastní zemi a až dodatečně (s křížkem po funuse) se snažila cosi "vymezovat" (mimochodem - není tam ani zmínka o sudetských Němcích či Benešových dekretech)? A že v době "přístupu k LS" nám jaksi europoslanci zaspali a žádnou výjimku pro ČR nepožadovali (nevyjednali) ještě před schválením LS českým parlamentem?
Tolik k "prostotě" situace...
A nakonec - spíše tedy pro pana poslance než pro vás.
Z mého pohledu autorův "pomotaný" článek straně ODS ani jejím europoslancům při takovémto "stavu věci" nikterak neublížil.

290502

23.06.2013 17:23

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

Lin 85.?.?.?

Počkejte... jdete na to zhurta a obávám se, že vám uniká podstata, protože zaměňujete následek za příčinu.
Jak jste napsal výše - plození není smyslem lidského života. Je jeho součástí, ovšem ne každý se nutně musí "zapojit", aby prožil smysluplný život. A také je pravda, že i homojedinci bývají leckdy pro společnost prospěšnější, než hetero. Takže se shodneme, že lidský život není o "jíst, pít, spát, množit se".
Dál se možná shodneme na tom, že vychovávat dítě může vlastně kdokoliv, nemusí jít ani o pár. Jenže... u toho "kdokoliv" je nutný předpoklad - a tím je odpovědnost a svědomí. Tyto lidské vlastnosti jsou mj. součástí širšího pojmnu, známého jako láska. Podotýkám jen pro upřesnění, abychom si rozuměli.
Výchovou chceme docílit, aby se z dítěte stal plnohodnotný člověk - tj. takový, který bude pro společnost přínosem a ne přítěží (a toho bez lásky nedocílíme). Plnohodnotný - tím myslím takový, který bude umět samostatně myslet a vyvozovat reálné závěry s použitím svědomí i zodpovědnosti (tedy nebude podléhat třeba tomu "myšlení genitáliemi" nebo "mlácení žen" ).
A pravda - tady selhávají i "spořádané" heteropáry.
Takže - pokud by šlo opravdu jen o možnost vychovat dítě, pak by nezáleželo na tom, kdo to bude, ale JAK dítě vychová.
Jenže... ono nejde jen o nějaké "právo na výchovu" a dokonce ani o "práva homosexuálů". Tady jde skutečně o šikanu klasické rodiny a co hůř - o nátlak k přestavbě sociálního chápání degenerace (a tou "homo" je, ať se líbí nebo ne).
A aby bylo ještě hůř - za tou "homo" jsou tiše skryté takové "lahůdky" jako pedofilie, zoofilie atd.
Začalo to feminismem, pokračuje přes "sexuální revoluci", směrnici EU o "rodové rovnosti", pokračuje homománií - aby se nakonec "ujala" tvrzení jako:
- dítě má právo na vlastní sexuální život (už od mimina)
- není žádná pedofilie, jsou jen hysterické reakce rodičů.
Takže - co za tím vším cirkusem je? Podle mého nic jiného, než "nastavit" společnost tak, aby všechny možné degenerativní úchylky brala jako "naprosto normální". Z nouze se udělá nedotknutelná výsada. Stejný mechanismus nastavili u "rasismu" nebo "antisemitismu".
A co je úplně nejhorší - v tomto duchu chtějí "vychovávat" naše děti už od školek...
Abyste pochopil, o co jde, mám tu odkaz . Nejde ani tak o obsah článku a ani o typ stránek, ale o dvě videa dole. Sama jsem to druhé nedokoukala, protože se mi zvedl žaludek.

292028

28.06.2013 08:52

Německo platí přeživším holokoustu, mrhá miliony

RE: že platí obětem holocaustu je v pořádku - a co slovanským obětem? a dalším?

Lin 85.?.?.?

Paní Hanzlíková, Sinuhet je čtivá knížka, ovšem egyptští kněží vůbec nebyli (a nejsou) tak "neškodně směšní".
A k "božstvu" Egypta:
Mají jediného boha stvořitele, jediného nestvořeného a nenarozeného - tím je Ptah. Ten, který JE. Název země Egypt znamená Het-Ka-Ptah, což se dá přeložit jako Chrám Ducha Ptah.
A nemusí vás mást ta spousta jiných bohů vyšší či nižší kategorie. Podívejte např. na křesťanství. Stvořitel sice jeden, ale k ruce mu je celá armáda andělů a svatých. Tento "jev" najdete ve všech náboženstvích.

292327

01.07.2013 20:57

Evropské národy v boji proti homosexualitě

RE: Je třeba si uvědomit...

Lin 85.?.?.?

Hm... je možné, že si nejste vědoma, co to vlastně obhajujete a patříte k těm tisícům podvedených, včetně homosexuálů samotných.
A právě proto dochází v diskuzích na toto téma (a podobných - včetně "českého rasismu" ) k věčným rozepřím.
Základ je v tom, že homosexuálové svá práva (občanská a lidská) vždycky měli a nikdy je zákon neodlišoval (nediskriminoval) od ostatních. To, že občas naráželi na nepřijetí nebo byli určitým způsobem "diskvalifikovaní" (třeba v zaměstnání), nebylo nic mimořádného, co by společnost nepřinášela i jiným, hetero občanům. Určité způsoby diskriminace zažívá ve společnosti i ostatní populace - tlustí, tencí, staří, mladí, tělesně postižení, kuřáci... a dokonce i "pohlaví" - ženy nebo muži.
Z "práv homosexuálů" se nám dneska "tak hezky" vyklubala přímo propagace homosexuality. Získávají "svá práva" nad rámec ostatní společnosti, což z nich činí skupinu "nedotknutelných", takže je zcela jasné, že jde o "něčí" zájem (výše jsem psala, že to samé je i s "rasismem" ). Jinak řečeno - budou využiti k určitým cílům a nakonec za to hodně tvrdě zaplatí.
Snahy udělat z homo rodinu mají už dneska cíl známý = "překvalifikaci" pojmu rodina. Dosud platilo, že rodinu tvoří muž a žena (jádro) a funkcí rodiny je mj. i funkce reprodukční (dále sociální, emocionální, psychologická, kulturně výchovná...). U homo to "reprodukční" jaksi nepřipadá do úvahy. Takže se přišlo s "nápadem" překvalifikovat celou rodinu do pouhopouhé ekonomické jednotky, nazýváné "domácí hospodářství". Ale tam chtějí homo "nadprávo", protože já jako hetero si taky nemůžu vzít jinou hetero "za účelem" ekonomického svazku.
A jaké důsledky z toho vyplývají? Přesně takové, jaké vám "baba Blažková" psala výše. Pro pochopení = rodina jako pouhá ekonomická jednotka bez další funkce může být kdykoliv rozbita a vaše dítě vám sebrané jen proto, že neplníte hmotný standart. takže už žádné emocionální vazby, žádné sociální vztahy - ale hmotný standart. A sama možná tušíte, jak nebezpečný je tento pojem, protože určit "hmotný standart" určitě nebude záležet na vás jako rodiči.
A že se to tak děje - o tom snad za současných informací už nikdo nepochybuje.
A dalším "bonusem" propagace homosexuality je fakt, že v rámci tzv. sexuální výchovy se budou vaše děti už od školek "učit" homosexuálním praktikám "dotýkání se stejného pohlaví" - to jako aby z nich "nevyrostli" homofobové. Však - "je to zcela přirozené a normální", že? A jak k tomu příjde ta (stále) většina (budoucích) heterosexuálních dětí, kteří za dotykem stejného pohlaví nic sexuálního nehledají (jako děti bez rozdílu, protože k chápání sexuálního chování dochází až mnohem později) ?

292516

10.07.2013 18:53

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

Jen další vyhozené peníze

Lin 85.?.?.?

Stát místo toho, aby konečně zrušil paskvilní zákon, podle kterého zcela nesmyslně nekončí zaměstnanci pracovní smlouva odchodem do důchodu, vyhazuje peníze na nesmylsné "projekty" . Dalším paradoxem je nesmyslně vysoká věková hranice pro odchod do důchodu. Takže u nás jsou v současnosti dva paradoxy:
1) Jedni už dosáhli na důchod a pobírají ho, ovšem přitom mají stále své (často lukrativní) pracovní místo, ze kterého nehodlají odejít. Zaměstnavatel by si často přál nahradit takového zaměstnance někým mladším, ovšem musel by tomu stávajícímu (již důchodci) dát výpověď, která obnáší tříměsíční odstupné. A toto je problém - zvláště ve státní sféře, mj. i ve školství. Na odstupné se totiž "nepřidělují finance" (v rámci "úspor" ).
Chápu, že někteří zaměstnanci z této kategorie jsou neocenitelnými odborníky. Pak by ovšem stačilo, kdyby zaměstnavatel po jejich odchodu do důchodu s nimi uzavřel smlouvu novou a takovou, která by vyhovovala oběma stranám.
2) Druzí by naopak do důchodu rádi odešli a místo uvolnili mladším. Mají na to odpracovaná léta, ovšem nedovršili věkovou hranici. Takže se "mordují" v zaměstnání, které je vyčerpává nebo zdravotně poškozuje. Nemusí jít přímo jen o fyzicky náročné profese. Často jsou důvodem pro vyčerpání a zhoršující se zdravotní stav i stresující podmínky, nápor na psychiku nebo jednostranná námaha (viz lidé u výrobního pásu). Také směnný provoz již v určitých letech nemusí "dělat" dobře.
A teď k "projektu":
V článku se uvádí také "projekt" praxe studentů. V praxi to vypadalo tak, že student obchodní akademie stál dvě hodiny denně u skartovačky a "likvidoval" . Pak šel domů. To byla celá jeho praxe. Praxe učně spočívala v tom, že uklízel bordel po dílně nebo po provozu. Takže žádné "předávání odborných zkušeností".
Nynější "projekt" by měl zaměstnavateli hradit až 24 tis. měsíčně. Pcha... tohle na Liberecku nemá u soukromníka ani zaměstnanec s dlouholetou praxí. Takže to bude probíhat stejně, jako se zaměstnáváním tělesně postižených (také zaměstnavatelé svého času pobírali hojné dotace). Prakticky tak, že absolvent bude zaměstnaný jen papírově, zaměstnavatel mu měsíčně dá třeba 5 tis a zbytek si nechá. Výhodné pro oba - absolvent se nemusí namáhat chozením do práce a po dvou letech "praxe" již bude mít nárok na slušnou podporu - a zaměstnavatel si pěkně "přivydělá". Absolvent totiž, když dneska jde ze školy přímo na pracák, nemá nárok na nic. Stát za něj pouze odvádí socko a zdrávko, živit ho musí rodiče. Takhle bude mít alespoň svých (např.) 5 tis.

293044

10.07.2013 21:23

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

RE: Jen další vyhozené peníze

Lin 85.?.?.?

No Dube... vy jste šiřitel "blbé nálady" ve společnosti... [oči v sloup]
Takový hodný a starostlivý úřad...
Říkala mi známá, která je v takové situaci, kterou uvádíte, že jí tam hezky poradili. Prý - máte ještě 75-letou matku, takže vás má kdo živit.
On vůbec ten úřad dbá o lidi. Celkem nedávno rozdával peníze z fondu EU na celoživotní vzdělávání a rekvalifikaci zaměstnanců. No nerozával zaměstnancům, to dá rozum. Ti nevyvinuli žádné osobní nasazení... ani netušili, že byli v čemsi vzděláváni. "Práci" s tím vším vyřizováním měli zprostředkovatelé a zaměstnavatelé. Víte, co okolo toho měli papírování?! A odměna náleží přeci jen za "poctivou" práci.
No a jaképak zhoršení situace či generační polarizace? Situace už snad ani horší být nemůže a jestli jo, tak i středověk byl idylickou životní procházkou... A říká se nám přece už nejméně 15 let, že mladí na staré jen doplácejí = že kvůli starým se nemůžou mít mladí dobře. K čemu taky starý? Ten už zisk nikomu nenese...

293049

13.08.2013 11:06

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

RE: lenže -

Lin 85.?.?.?

No... k případům, že Rusko žádalo po USA své občany - provinilce - bylo už dost. A vždycky jim byl odpovědí zdvižený prostředník. Víme tedy, jak se chová Rusko ve stejné situaci a žádná hysterie z jeho strany se nekonala. Spíše šlo o hysterii protistrany, která si okamžitě přihřála polívčičku "porušování lidských práv".
A pokud vím, USA s Ruskem nikdy nepodepsaly smlouvu o vzájemném vydávání svých občanů. Ze strany Moskvy zájem vůle byla, ovšem nikdy ze strany USA.
Pokud se týká Snowdena, neporušil žádné ruské zákony, takže není důvod ani k vyhoštění. Proč by měl být "demokraticky" vydán? Na základě pouhého příkazu jeho mateřské země? To se mi zrovna demokratické nejeví...
Rusko nedělá nic jiného, než že se ve věci Snowden chová nyní úplně stejně, jako se USA chovaly doteď k němu.

294326

13.08.2013 13:36

Po Lavabit zavírá další šifrovaná internetová služba

Souvisí to s více zprávami

Lin 85.?.?.?

Abychom pochopili, oč jde, musíme si dát do souvislostí více událostí. Základ:
Na počátku všecho Snowden se svými odposlechy. Zveřejnění toho mála, týkajícího se Evropy, vyvolalo ostré protesty a rozčarování "evropských spojenců". Jenže Snowden nemá jen tyto nahrávky. Velmi žhavé jsou hlavně ty, které se týkají "spojenců" z arabského světa. A ti by po zveřejnění určitě nebyli jen rozčarovaní nebo rozzlobení. Amíci se jejich reakce oprávněně bojí a protože se jim nepodařilo Snowdena z Ruska vymámit, blokují alespoň dosažitelné cesty, kudy by Snowden mohl něco ze svých informací poslat. Proto "nečekané rušení šifrovaných služeb" a to po nečekané návštěvě Sauda v Moskvě.
Snowden dostal při své žádosti o azyl od Putina podmínku, že "přestane poškozovat USA" = nezveřejníš to, protože tyhle velmi výbušné informace by vyvolaly peklo. Což ovšem neznamená, že Putin (a určitě i pár dalších spolehlivých ) tyto informace nemá a nezná. Má dokonce i svolení Snowdena se zveřejněním. A tohle vědí i na americké straně (= že Rusko ví), proto tak vzteklé a hysterické reakce, známé spíš ze studené války.
V podstatě jsou Amíci strachy bez sebe, protože nevědí, jak s těmi získanými informacemi Rusové naloží. Pro ně jsou sliby vždy jen chyby, takže od protistrany očekávají totéž.
Ten saudský princ byl neočekávaně v Moskvě 31.07. a již 03.08. se u nás objevuje zpráva, že USA zavírají své blízkovýchodní ambasády a varují před cestami do světa své občany. Prý vypátrali, že "teroristi chystají útok" . Jenže ve skutečnosti to byl strach z toho, co se Saud v té Moskvě vlastně dozvěděl. A z téhož důvodu ruší Obama svou účast na petrohradské zářijové G20. Samozřejmě, v médiích vysvětlené jako "nedostatek pokroku v rusko-amerických vztazích"...
A to je celé - žádná "záhada" se nekoná.
Dost dobře to vysvětlují tady , ovšem pro ty, co zvládají ruštinu.

294334

26.08.2013 11:28

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Míchá dohromady nesouvisející věci? Jaké například? Chtělo by to rozvést...
Dle mého ten film je úplně v pořádku a to, že se tam mluví o "křesťanských hodnotách" v tomto případě neznamená, že je "křesťansky manipulativní".
Ve vašem případě jde o nepochopení. Nikdo neusiluje o "nedotčenou bytost" ani o falešné předstírání, že sexualita neexistuje (nebo homosexualita) - nebo dokonce "staré křesťanské", že sexualita "je hřích".
Samozřejmě, že děti, pokud se začnou zajímat, potřebují vysvětlení. Jenže - jde o "míru dávkování" . To je základ, jak nenadělat víc škody jak užitku. Ty vámi uváděné netové stránky jsou důsledkem takové "výchovy" = představa, že na takto prezentovaném sexu stojí svět či osobní člověčí štěstí, které je mým "právem", takže si ho můžu vzít od koho chci a kdykoliv chci. Co platné, když budete vědět vše o sexu, ale vůbec nic o fungování rodiny a partnerských vztahů, o výchově dítěte?
Předčasná nebo nesprávně dávkovaná sexualita vede k deformaci jedince. A to je také cílem ve filmu uváděné "metody výchovy" .
Jestliže máte pochybnosti, podívejte se kolem. A začněte u začátku minulého století, kdy se začal "zmáhat" feminismus. Tzv. "sexuální revoluce" 70-tých let je dalším "velkým pokračováním" dlouhodobého plánu směrování lidí ke konzumu (a sexu, protože takto prezentovaný sex je také jen konzumem).
A ještě k homosexualitě (vlastně sodomii - máme více úchylek). Není přirozená, ač se vám jeví, že je "přítomná od věků". Jde o degeneraci, která může být sice politováníhodná, ovšem nelze ji stavět na roveň "lidské přirozenosti" . Mluvím teď o homosexualitě skutečné - ne té umělé, kdy je lidem jedno, s kým provozují sex - hlavně, že "provozují" (tj. konzumují) .
Laicky bych homosexualitu nazvala jako snahu přírody o vyřazení určitého genofondu "z oběhu" .

294937

26.08.2013 18:49

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Díky, že jste nějaké příklady uvedl a je tak jasnější, co vám nesedí.
Viděl jste ten film celý? Nevím... ale přijde mi, že jste se nechal odradit hned na začátku. Dávají tam totiž odpověď na to, s čím polemizujete.
Z mého pohledu příklady manipulativní nejsou, protože se skutečně jedná o "sexuální život" dítěte od prvních týdnů. Ten pán, jehož "teorie" byla předlohou pro učební manuály, dělal své pokusy i na miminech. "Výzkum" byl před mnoha lety financován Rockefellerovou nadací a už to svědčí o "čistotě záměrů". Kinsey je velmi pochybnou postavou sám o sobě a katastrofou je, že než byla dovolena seriózní polemika, infikovány jeho svinstvem byly všechny university (velkým obdivovatelem je i sexuolog Plzák či Uzel). Kinsey je také nepřímo původcem tzv. "sexuální revoluce". Dejte si to dohromady... včetně toho, co píšete sám - a to - "klasická rodina především v průběhu posledních sta let přestala fungovat". To sama od sebe? Čímpak že se to asi stalo?
Kinsey měl v otázce "práva na sexuální život" skutečně na mysli děti od nejútlejšího věku. K dokumentu, o kterém tu polemizujeme, patří ještě jeden - ten druhý na stránce. Srozumitelně vysvětluje, o čem že ten slavný "výzkum" byl.
Takže z takovéto "dílny" pocházejí dnešní manuály k sexuální výuce dětí už od mateřských škol...
A úplně nejhorší z mého hlediska je, když píšete, že přeci "nikdo z těch lidí nechce legalizovat sex s dětmi". No... tím bych si nebyla tak jistá. Lepší vyjádření je "zatím nechce". Tohle je totiž "jen" snaha o legalizaci pedofilie - z mého hlediska nepřijatelné a to zvláště u pedagogů.

294962

26.08.2013 19:14

Kurz Washingtonu směrem k hegemonii je kurzem k válce

RE: Kdo má z válek, převratů, revolucí tučný zisk a další výhody ?

Lin 85.?.?.?

Pan Vojta má pravdu v tom, že "ti lidé" jsou skutečně vzdělaní, inteligentní, pracovití, učenliví.. a kdovíco ještě.
A vy zcela určitě máte záruku, že to JSOU asociálové a egoištičtí psychopati (sociopati). Kdyby totiž nebyli, dnešní svět by vypadal zcela jinak...

294969

27.08.2013 11:09

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Začnu od konce a snad nebuduj příliš nudit.
Úrovní zralosti člověka je několik. Někdo se celý život nedostane ze zvířecí úrovně, takže sex (a jiné návykovky jako alkohol, drogy...), jídlo a televize jsou pro něj naplněním života. Jiný už se dopracuje k biorobotovi, kde získá navíc návyk k práci a k plnění zadaných úkolů. Vyšší úroveň je inteligent, který již sice umí využívat myšlení, ovšem jen v těch rámcích, které jsou dovolené jako "správné". Všechny tyto typy jsou ideální pro konzumní život a nedají se nazývat honosným názvem "člověk". Lehce ovladatelné, vydíratelné, zneužitelné. Dají se jen využít (k cílům jiných, o kterých nemají ani páru) a pak odhodit. Je vaším přáním, aby se vaše dítě "vypracovalo" do jedné z těchto kategorií?
Vůbec totiž nejde o nějaké soudy nebo zakazování. Jde hlavně o to, jakým způsobem bude vaše dítě schopné fungovat jako "společenská jednotka" = jak bude vychováno a k čemu, jaké dostane základy pro svůj osobní člověčí rozvoj.
Kinsey, navzdory tomu, co o něm píše Wiki, pro mě zůstává deviantem - stejně, jako Freud. I oni spadali do jedné z uvedených kategorií, proto mohli být zneužiti a využiti. Zkuste si odpovědět, zda jejich teorie jsou skutečně tak platné, že se vyučují a aplikují po celém světě (mnohde násilně) - nebo zda to čirou náhodou není "čísi" záměr. Samozřejmě - pod záminkou "šíření osvěty a boje proti prudérnosti".
A na závěr váš protimluv (tak to vnímám):
- na jedné straně píšete, že dětská sexualita je záležitostí od raného věku (což sice ano, ale jen v mezích rozdílností "holka x kluk" nebo "děti nenosí čáp" ), souhlasíte s "výukovým manuálem" a se sexuální výchovou už od školek (včetně názorných "instrukcí", jak se sebe i druhých dotýkat)
- na druhé straně píšete, že "sexuální styk s člověkem, který o to nestojí, není připravený, dostatečně zralý" je potřeba postihovat.
Není to druhé následkem toho prvního? [smích]
Ta otázka je řečnická, protože já jsem přesvědčená, že ano. Jestliže dítě od malička učím, že "všechno je lidské" a "není se za co stydět", když z intimity jeho těla udělám "věc veřejnou", pak se nutně musím setkat s následky a to i ve formě sexuální agrese (namátkou třeba dorostenky, které se bez zábran fotí pro nějakého netového úchyla a vůbec jim to nepříjde divné, co po nich vlastně žádá).
Tohle je typický příklad, kdy nevyzrálá dorostenka, sama neschopná domyslet následky nebo nebezpečí takového počínání, se cítí "strašně dospěle", protože se chová "sexuálně" .

295013

27.08.2013 13:20

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Hm... docela emotivní vyjádření... [smích]
Bohužel - nezpůsobilost mít potomstvo = zánik určitého genofondu. A jestliže se tvrdí, že homo orientovaní se již takto rodí, pak jiný závěr nezní logicky. Můžete namítat, že někteří homo se "přemůžou" a přeci jen potomka zplodí, že tedy nejde o fyzickou neplodnost - pak ovšem otázkou je, zda teorie o "vrozené" homo je pravdivá. Se stejným pohlavím dítě nezplodím, ani kdybych byla superplodná.
"Vše, co příroda vygenerovala sem patří a je správné." Já nepsala, že nepatří a není správné. Ale my se tu nebavíme o "správnosti či nesprávnosti" homosexuality. Bavíme se o její násilné propagaci a snahám vydávat úchylku za "přirozenou a zcela běžnou". Nepatří sem a není správné, že je vydávané za normu = jako něco přirozeného a naprosto běžného. Otázkou také je, jestli všemožná postižení (degenerace) mimo normu jsou dílem přírody.
Abych byla konkrétní - pokud se mi narodí dítě s astmatem či alergií, jde také o výkyv z normy a obávám se, že spíš než příroda tu hraje roli něco jiného.
Tímto také odpovídám na zbytek vašeho komentáře. Dítě-astmatik, i když je určitým způsobem postižený, zůstane mým milovaným dítětem, ale nikdy nebudu tvrdit, že "je to normální a přirozené". Stejně, jako dítě tělesně, mentálně nebo jinak postižené. Také bych nikdy ani nezauvažovala, že by tu "nemělo být".
Zvláštní, že ač jsou takto postižení automaticky vyřazeni z určitých lidských činností (a dokonce i profesí), nikdy jsem od nich neslyšela - "to je diskriminace". Neslyšela jsem, že by požadovali od společnosti, aby se jim přizpůsobovala - naopak jsou to oni, kdo se snaží přizpůsobit "většinové" společnosti. Nevím o pochodech astmatiků, požadujících "právo na toleranci" a požadujících od společnosti třeba čistší vzduch či nechemické potraviny. A taky nevím o tom, zda nějaké politické kruhy či zájmové skupiny takto masivně podporují třeba tělesně postižené, kteří na rozdíl od homo skutečně potřebují hodně pomoci a hodně tolerance.

295018

27.08.2013 16:45

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Děkuju moc za tenhle komentář. Přiznám se, že jsem takový nečekala... a myslela si, že spíš příjde další (a možná drsnější) polemika. Takže - můj dík a úcta za takový přístup. [smích]
Samozřejmě, že i já se "jen" snažím pochopit, co se kolem děje. Vyznat se v té kupě falešných obrazů a manipulací dnešní složité doby. A neodvažuju se tvrdit, že mám pravdu. Vycházím z informací, které mám, takže není jistota, že mám všechny a mé závěry jsou správné.
V tématu, o kterém se tu bavíme, byla pro mě základní k pochopení otázka = proč se s "výukou" přichází zrovna teď? V dnešní době, kdy padají snad všechna sexuální tabu a "výukového materiálu" je dostupného dost a dost (včetně těch netových stránek). Neporovnatelné s dobou před sedmdesáti lety, kdy Kinsey mohl poukazovat na předsudky a anatomickou neznalost (ostatně - ten pán tvrdil, že čím víc partnerů, tím lépe a dneska, kvůli pohlavním nemocem, je trend zcela opačný). Tak proč chce "stát" zavést povinnou sexuální výchovu takovéhoto zaměření? A dokonce trestat rodiče, kteří by odmítli své dítě nechat takto "vychovávat"? Odpověď je složitá a má více vrstev, ovšem shrnout by se dala do jedné z pouček ovládání mas: "Když chceš skutečně zvítězit nad svým nepřítelem, vychovávej jeho děti."
Ještě jednou díky a přeji vše dobré - včetně úspěchů ve výchově dětí a radosti z nich.
PS: Mám taky kluka a holku, naštěstí už za pubertou (fakt těžká doba). Mají své stálé partnery a vedou si tak, že se za ně (i přes své "podivné názory" ) nemusím stydět. Navíc dcera studuje pedagogiku a z toho filmu byla zděšená.

295023

27.08.2013 18:04

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Zas od konce - taky vše v dobrém. [smích] Přece vyměňovat si názory není o "boji na život a na smrt".
Astmatiky možná nikdo nenazývá degeneráty, ale zcela určitě "kriplíky, duchny" atd. Na nich je postižení vidět, takže určitá traumata z diskriminace (zvláště z dětství) u nich najdeme (na rozdíl od homo). Kriminalizace a násilná léčba dneska? U nás? To snad ne. [smích] A přeci stále "pochodují" a vyřvávají. V rámci objektivity by bylo dobré dodat, že ne tak zcela dávno byli leváci násilně přeučováni na praváky (a taky neřvali "diskriminace!" ) a kriminalizování v dané době nebylo samo od sebe - s "homo" šla často ruku v ruce prostituce, kuplířství.
A dál nevím, zda jste pochopil. Dostali jsme se hodně mimo téma, takže v krátkosti:
- lidé, kteří děti nechtějí nebo je nestihli mít, jsou přeci úplně jiná kategorie,
- lidé, kteří jsou neplodní nebo mají jiné anomálie, znemožňující děti mít, jsou postiženi degenerací,
- lidé, kteří jsou orientováni na stejné pohlaví, jsou degeneráti, ač mají fyzické funkce pro početí potomka zachované (a tady je na místě otázka - proč, když své děti mohou fyzicky mít, chtějí děti cizí?).
Možná vás irituje slovo "degenerace", ale to znamená "úpadek, odchylku od normálu, sestupnou vývojovou tendenci". Já nevím, ale obávala bych se tvrzení, že homosexualita je vzestupným evolučním krokem.
A žádný "strach z odlišností" nemám. S velmi protěžovanou homomenšinou je to podobné, jako s velmi protěžovanou menšinou rómů (cikánů). Tyto skupiny by se samy měly ptát, proč mají takovou podporu "vrchnosti" (včetně mediálních nástrojů). Logicky z toho totiž pro ně nic dobrého nekouká. Splní svůj účel - a budou odhozeny jako použitý toaleťák.

295025

27.08.2013 20:09

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Aha...tak jsme skončili u árijské rasy... Jste skutečně velmi dobrý manipulátor, to musím uznat. Mým myšlenkám dáte svůj směr - a ejhle, co tu máme. [smích]
Za těchto okolností nemá smysl dál "řešit". Odpovídám jen proto, že vaše podsunuté myšlenky (nejsou moje, jsou vaše) na sobě nenechám. Na slově degenerace není nic "wágnerovského", ponižujícího, selektivního. Když vám doktor řekne "degenerace tkáně", ani vás nenapadne obviňovat ho.
Co jsem psala v původním příspěvku, který vás tolik pobouřil? Psala jsem, že homosexualita není přirozená. "Problém" totiž je, že se homo snaží nastavit parametry společnosti tak, aby ji jako přirozenou vnímala (viz třeba označení "rodič 1, rodič 2" ). A já si stojím na svém, že přirozená není, že je to degenerace.
A ono vyřazení genofondu z oběhu (to vás tolik pobouřilo) se v přírodě děje dnes a denně. Není to o tom, co přežije a nepřežije a všichni stejnou šanci nemají. A už vůbec to není o nadřazování něčeho něčemu. Možná si o mně myslíte, že bych se mohla nadřazovat třeba dítěti, které zemře ve čtyřech letech na leukémii - ale to je "váš problém". Ono totiž i to "stahování z oběhu" (uznávám, asi jsem zvolila nešťastný termín) probíhá s určitým záměrem a cílem, o kterém se můžeme jen cosi domnívat, ale skutečně víme prdlačku.
A jediné, s čím z vašeho příspěvku souhlasím je, že "vše, co příroda stvoří, má smysl." Ovšem to, co je z nějakého důvodu degenerované, tj. má sestupnou tendenci, nemůže požadovat, aby se stalo normou přirozenosti a vše ostaní se mu podřídilo.

295033

28.08.2013 11:33

Co je to juvenilní justice

Výborně, Kateřino

Lin 85.?.?.?

Děkuju, že jste napsala takovéto vysvětlení. Nepochopení a spokojené "chrápání v iluzi" totiž potkalo i mě.
Na Levanetu (který už nemá s Levašovem nic společného a nyní je to z mého hlediska jeden z nejkvalitnějších informačních webů) vyšel hned z kraje roku článek o "chudácích českých dětech". Reagovala jsem dost pobouřeně - že autor zveličuje, děsí, nechápe, nerozumí - a že je vlastně moc dobře podporovat pěstouny. Jenže... každý reagujeme (usuzujeme, hodnotíme stav, děláme závěry) jen podle míry informací, které máme. A já zjistila, že informace o tom, co se děje, vůbec nemám. [oči v sloup]
Začala jsem si hledat sama a zjišťovat souvislosti - a to hlavně proto, abych dokázala, že se autor článku mýlí. A výsledek byl strašný... Nejen, že jsem zjistila, že se mýlím já sama, ale také to, že článek je vlastně velmi mírný a nepopisuje surový "stav věci". Jak je to všechno načasované a těsně provázané právě s propagací homosexuality, se snahami o legalizování pedofilie (i jiných úchylek), že za tím stojí jak "zájmy homolobby", tak svět "velkého byznysu". A hlavním "efektem" je vydíratelný biologický rodič (vlastně rukojmí), kterému zůstane veškerá zodpovědnost za výchovu, ale budou mu odebrané možnosti, jak ji vést a sám korigovat. Prostě se z jeho dítěte stane "věc veřejná".
A jelikož ty "státní metody" jsou už dneska velmi "pružné", rodič se stává bezbranným proti zvůli státní moci.
Prosím ostatní, aby se dříve, než udělají nějaký závěr, porozhlédli "okolo". Případů je spousta a dneska i u nás - nemusíme hledat jen v zahraničí, kde je situace mnohem horší.
Už první zděšení jsem zažila při zjištění, že dnešní sociálka skutečně vůbec neposuzuje komplexně zázemí rodiny (tj. včetně funkčnosti, vztahů, výchovného prostředí), ale zajímá ji jen hmotné zázemí. A vše to záleží jen na "posudku/úsudku" nějaké "socprac" a ne odborníků. Důvodem pro "problém" tedy může být i to, že se vaše děti dělí o jeden pracovní stůl a socprac usoudí, že tím "trpí".
Takže skutečně může docházet k absurditám, které jsou v článku popsané - tj.: "Máte zvíře? Špatně - přenáší nemoci. Nemáte zvíře? Špatně - zanedbáváte emocionální rozvoj."
Všechno se to schovává za "práva dítěte" a kdesi cosi. Prvním právem dítěte je "nepoškozeně" vyrůst v dobře fungujícím sociálním prostředí (tj. hlavně emocionálně, s rozvíjejícími podněty). A jaké podněty poskytuje současné nastavení společnosti? Stačí už jen ty hrůzy, vydávané za "dětské pořady", vkus i sluch ničící "dětské písně", lži v učebnicích, neřešená šikana na školách - a můžu skončit u "sexuální metodiky" nebo pohádek typu "jak se princ oženil s princem".

295080

29.08.2013 11:58

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

85.?.?.?

Tak co s tím, emtékáčko? [smích] Já už fakt nechtěla nic psát, ale po úvaze se přece jen pokusím. Jen o základ, zbytek musíte "nějak" sám.
Norma, hranice, parametry = optimální podmínky, pohybující se "od-do". Když chci od dodavatele, aby vyráběl kola k mému modelu auta, musím mu je zadat. Někdy je norma na milimetr, někdy má "rozstřel" (třeba u salámu). Změně normy vždy předchází plánování, tj. určení důvodů, proč normu musíme (chceme) změnit a čeho tím chceme docílit. Znáte určitě z běžné praxe nebo z osobního života. Příkladem by mohlo být "chci (musím) zbubnout, norma mého životního stylu se ukázala jako neoptimální (tloušťka je její následek) a abych cíle dosáhla, musím novou normu naplánovat (co je potřebné dělat) a změnit.
Podobně to funguje ve společnosti. Její normy určují optimální podmínky pro fungování a to takové, které akceptuje co největší množina lidí. Vycházejí z kultury, zvyklostí, návyků, tradic... I tady se normy čas od času mění - podle toho, kam chci společnost směrovat(tedy ne já, ale ti, co společnost řídí). Řízení společnosti a plánování jejích cílů není žádná konspirace, jde o běžnou a nevyhnutelnou "věc".
Jestliže chcete udržet "zlatý střed", je každé posouvání spodní hranice normy nebezpečné. To máte jako u salámu - snížíte normu kvality, nějakou dobu bude trvat, než to lidi zjistí - a pak hrozí nebezpečí, že váš výrobek bude vyhovovat jen velmi úzké skupině lidí, v horším případě ho nebude kupovat nikdo. Pokud rozšíříte spektrum tak, že budete vyrábět velmi podřadné i velmi kvalitní salámy, pak se vám "zlatý střed" vychýlí úplně jinam.
A stejně se zachová i společnost. Na vaši změnu normy může reagovat nevolí, rezignací nebo vás po nějaké době prostě vymetou. Příkladem vám budiž naše "porevoluční" společnost, kde se také normy přenastavily směrem dolů (viz "nejsou špinavé peníze", "každý může být bohatý", "podvody nejsou, jde jen o hloupost lidí", "neznalost zákonů neomlouvá"...). A nyní již život u nás vyhovuje jen velmi úzké skupince. A kdo ty normy přenastavil? Přání většinové společnosti nebo velmi malé skupinky "plánovačů"? A jak toho dosáhli a čím? Zákony (právní úpravy) se vždy tvoří tak, aby podporovaly požadovanou normu. Zapátrejte v paměti...
A několik podnětů na konec: Myslíte si, že změny ve fungování rodin nastaly jen tak, samy od sebe? Nebo je to následek posouvání společenské normy? A co další negativní společenské jevy, proti kterým se bouříme? Taky je "jen přinesla doba"?

295172

29.08.2013 12:00

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: chapu

Lin 85.?.?.?

Emtékáčko, napsala jsem vám odpověď, ale vypadlo mi přihlášení (odbíhala jsem). To, co se objeví, bude tedy ode mne.

295173

29.08.2013 20:26

Akce D.O.S.T. nezuří, nesoudí, nesouhlasí

RE: pro oba výše

Lin 85.?.?.?

Pánové, každý mírou svého chápání pracujeme pro sebe a mírou svého nechápání pro toho, kdo chápe víc.
Nepodařilo se mi vysvětlit svůj postoj a dost možná vás (zbytečně) nadzvedla slova degenerace a norma. Uvědomte si, že "normovačem" jste každý dnes a denně a každý, vědomě ši nevědomě, dodržujete nějaké normy. V rodině, v práci, ve společenském životě. I právní zákony jsou normou, která udržuje společnost v určitých mezích. A kdybych místo degenerace použila třeba "vývojová zpátečka", možná vás to tak nesebere...
K celému tématu je jednoduché vysvětlení, které si vypůjčím: "...prosazování jednoho vede automaticky k diskriminaci druhého..."
Možná vám více vysvětlí text dopisu v závěru zprávy. Vyjadřuje přesně postoj, který k celé "věci" mám já.

295222

08.09.2013 12:45

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: geneticka linie Cechu .... a ktera?

Lin 85.?.?.?

Vojto, Vojto... vy si ale koledujete. [smích]
Už jen způsob, jakým jste se zeptal (...mimořádným vzděláním, nedostižným intelektem, speciální "mozkově-vymývací" rezistencí, ...?) nesvědčí zrovna o vaší rezistenci.
Pro chápání "běhu světa" (informací) není totiž důležitá ani jedna složka, kterou jste vyjmenoval. Dobře se říká, že není důležité, co chápeme - ale JAK to chápeme. Takže - někdo má kopu všech možných informací, ale neumí je k sobě poskládat - tedy - neumí ani vyvodit nejoptimálnější závěr. Úmyslně nepíšu "správný", protože ten skutečně správný se podaří jen málokomu.
A na čem to tedy záleží a jak si postupně budovat rezistenci? Jedině tím, že se naučím kousky skládanky (informace) dobře skládat do celku (mozaiky). Říká se tomu mozaikovité chápání situací a je protiváhou kaleidoskopickému, kde jsou v hlavě informace nakupené bez ladu a skladu a vytahované jak králíci z klobouku k vyvsvětlování, jak se to zrovna hodí.
No... a protože jste si tak pěkně zaryl do pí Hanzlíkové, zareju si taky. Už jste pochopil, že pravice a levice jsou jen báchorky, které mají ovce přesvědčit o jejich "svobodě výběru"? Nebo ještě lépe: ještě pořád si myslíte, že "podnikatel (to je ten schopnější, chytřejší a pracovitější) živí zaměstnance (to jsou ti závistiví neschopové)" ? [smích]

295765

09.09.2013 08:54

AIPAC je vážnou hrozbou pro světový mír

RE: New York Times ,Aug.20. 1965.strana 8 radek 3-Benjamin Harrison Freedman

Lin 85.?.?.?

Ta snaha o vyvolání války s muslimy je jejich dlouhodobý plán. Upřesním, že nejde jen o válku s křesťany a nejde o všechny muslimy. Všimněte si, že je podporovaná jen ta nejradikálnější forma islámu, pro který jsou "nevěřícími psy" i jiní muslimové, vyznávající jinou formu islámu. Pro "vrchní plánovače" je lidstvo jen masou, kterou účelově přerozdělují do skupin a ty pak staví podle potřeby proti sobě.
To, co sledujeme už od Kuvajtu, je snahou o zradikalizování a naštvání muslimského světa, přiživované "vizí sjednocení" do Velkého kalifátu. Plán má dvě varianty, ale obě končí u stejného cíle. První počítá s muslimskou prohrou, tj. že se svět přeci jen proti radikálům postaví a podaří se je zastavit. Samozřejmě - čím více obětí, tím lépe. Pak nastane "velká očista" od islámu se vším všudy, včetně ovládnutí území - stejný scénář jako u denacifikace - a to od těch samých, kteří to naplánovali.
Pokud by radikálové vyhráli, nechají je nějaký čas drancovat a "dělat pořádek". Čím dále se dostanou, tím lépe. Tato varianta je pro Evropu nejhorší, protože to odnese nejdřív a nejvíc. Až toho bude "tak akorát", vyzvou k "celosvětovému povstání" a jako bájní hrdinové vyčistí svět od islámu. Výsledky toho budou stejné = ovladatelný svět pod "jednou vládou bezpečnosti" a k tomu slušná depopulace.
Někdo mi v jiné diskusi k tomu napsal, že je to úplně stejný scénář jako u Hitlera. Pokud by s Rusy prohrál, nastoupí k "očistě" co nejdéle (to známe, to proběhlo). Pokud by vyhrál, nechali by ho nějakou dobu "depopulovat" a pak by ho v jedné "unii" smetli. Pod jejich kontrolu by přišlo vše, co Hitler získal.

295806

08.10.2013 11:43

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Lin 85.?.?.?

Viny, obávám se, že ona neschopnost vidět sedí na vaší straně. Jestli jsem pochopila, spor je v tom, zda regulace ano či ne. Otázkou nejspíš je, co si pod pojmem reglace představit. Výše píšete, že se člověk řídí sám. Opravdu? Vy máte vládu nad funkcemi a fungováním buněk? Procesy v přírodě se dějí samy od sebe a zcela náhodně? Nebo je tu systém určitých parametrů, podle kterého to všechno funguje a tak, aby vyhovoval daným podmínkám a směru vývoje?
Základní buňkou lidské společnosti je rodina. Tu nijak neregelujete? Nebo uznáváte, že je pro její řádnou funkci nutné zvolit parametry chování "od-do" a stát se tak opicí-regulátorkou? Můžete se tedy stát oním nejsilnějším hráčem, ale to, jestli si budete splňovat své vlastní choutky, záleží na vaší osobnosti. Teady na tom, do jaké míry jste schopný samoregulace. Pokud jste egoistický jájik, pak dostanete ostatní členy rodiny do otrockého postavení.
Takže otázka podle mého nestojí, zda regulovat či ne, ale kdo je na pozici regulovčíka. Toť problém dnešní doby, která dovolila vynést do regulovčických pozic sociopaty bez schopnosti samoregulace a tím vychýlit celou společnost do úplně jiných, jim vyhovujících, norem.
A k vaší vizi úplné a "svobodné" deregulaci společnosti: neumím domyslet svět, kde by si každý dělal, co se mu zlíbí. A nevzpomínám, že by takhle kdy lidská společnost experimentovala. Někdo tě štve? Zabij ho. Líbí se ti sousedův dům? Vyžeň ho a vezmi si ho. Nebo si myslíte, že se to "nějak samo" vystříbří a lidi nebudou muset mít žádné společenské regulace?
Toto se týká i obchodu, protože i ten patří pod společenská pravidla. A jen tak mimochodem... žádná pravice a levice není. Už jen to označení... Kdo o tom kdy rozhodl, co je levé a co pravé? Levá i pravá ruka slouží jednomu tělu.

297502

09.10.2013 07:19

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Lin 85.?.?.?

Viny, pan Anti z kontextu debaty nevybočil. Lidé s vaším myšlením i dle mého opravdu přispívají k situaci, o které píše autor článku. Jinak bych se tu do debaty nezapojovala. Vaše teze:
"Ak si dobre všimnete, píšem tu o práve silnejšieho ako o jedinom práve ktoré tu reálne jestvuje. Ten silnejší určuje pravidlá, vždy a všade a za každých okolností."
Takže - podle této teze - je v právu horda cikánů, která vám samotnému zastoupí cestu a požaduje vše, co u sebe máte. Je v tu chvíli silnější, tedy její pravidla v tu chvíli platí. A vy se jim (jak jinak, když jsou silnější a diktují pravidla) pokorně podrobíte, nádavkem si domů odnesete ještě dárek v podobě nakládačky. Hm... tak si tu vaši "svobodu" (za kterou tedy údajně bojujete s "regulovčickými soudruhy" jako jsem já) pěkně užijte...

297545

11.10.2013 07:39

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

Lin 85.?.?.?

Pane Vopice, popsal jste jasně a stručně vše, co jsem se snažila neobratně vysvětlit. Velký dík za pasáž o školce, protože výchova (socializace dítěte) je od počátku vlastně proces vštěpování souboru společenských pravidel (tedy regulací). Včetně takových, že umýt se je žádoucí a dělat si do kaťat (nebo kdekoliv se zachce)) je nežádoucí. Čím více to člověku přejde do krve, čím jsou hodnotnější "regulovčíci" - vychovatelé (=umějí vysvětlit proč je dobré zrovna tyto regulace dodržovat), tím lépe se přechází k samoregulaci, tím méně je potřeba psaných zákonných norem. Úroveň společnosti se dá vysledovat podle toho, kolik těch psaných zákonů potřebuje. Čím více jich má, tím horší je.
Děkuju a mějte se fajn. [smích]

297678

29.10.2013 10:31

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Ksc

Lin 85.?.?.?

Janko, nerada to říkám, ale možná je na čase si nechat vyšetřit zrak. Ten váš totiž zjevně nefunguje a nezastře to ani ta vaše "blahosklonná" nadřazenost. Po minulých, stejně katastrofálních volbách, jste tu osazenstvo umravňoval, že nic nechápou a "nevidí" - úplně stejně jako nyní.
Toto jste mi napsal v r.2010 na můj, k volbám kritický a varovný, příspěvek:
"A mám dojem, že se jejich vnitřní většina už překlopila do pozitivního hledání východisek. Ještě výstupy nejsou vidět, ale z tiskovek zní hudba potřeb, slibují a zatím plní, co slíbili. Samozřejmě všichni půjdou ve slibech i trochu zpátky, ale jeví se mi, že tentokrát se sešli rozumní lidé. "
No... zhodnotím = trapně jste se spletl. Tak, jako se "pletete" až na výjimky vždy. A stejně, jako nyní s Babišem. Ten se podle vás "jak chytrá horákyně vypracoval k nadhledu" . Jo... škoda, že čeština nemá více slov pro upřesnění pojmu "chytrý", protože mé oči ho jasně vidí jako vychytralého a za nadhledem spíše rozhled = co se kde ještě dá požrat. A na to vůbec nemusím mít "kvality jasnozřivého Janka". Úplně mi stačí tzv. "selský rozum" (i když i tady jde o zavádějící označení) a fakta. Ta mluví jasně a dá se z nich celkem spolehlivě vyvodit, co bude následovat v české politice dál. A k prospěchu země (národa) to rozhodně nepovede.

298842

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
733 087,90 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?