Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 135 příspěveků, 2 různá jména: P.A.Semi, Václav Semerád.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.01.2009 09:30

Kurvítka

RE: Kurvitka, to rekl prvni tusim pan krysa?

Václav Semerád 83.?.?.?

Tenhle vtip už mám na své stránce dlouho. Jen v závěru se trošku liší. V mé verzi mají kurvítka ve Windowsech "ústavní většinu", [chechtot] což zjistíte nejlépe přečtením záručních podmínek k Windowsům - záruka se nevztahuje prakticky na nic. Mrtvosoft to jistí tím, že po jisté době (aniž by došlo k úplnému zprovoznění) přestane daný systém (Win3-11, Win95, Win98, Win-XP) podporovat.

182584

23.08.2009 21:54

Svaz škaredých žen protestuje

Není ošklivých žen!

Václav Semerád 83.?.?.?

Vložený obrázek

198503

29.08.2009 13:16

Jak jsem si kupoval počítač

Kupujte značkové počítače!

Václav Semerád 83.?.?.?

Kupujete si značkový servis!

Kdysi jsem na to skočil firmě COMPAQ i já. Po půl roce začaly Windowsy padat s hláškou "Chyba paměti". Po týdnu (!) mi volali ze záručního servisu, že je počítač v pořádku, paměti Kingston chyby nemají, chyba je ve Windowsech, na ty se ale záruka nevztahuje, zaplatím tedy za neoprávněnou reklamaci 990.- Kč a basta! Chyba ale zůstala. Koupil jsem tedy no-name paměti a ejhle - chyba zmizela. Značkové Kingston vadné byly a COMPAQ mě podvodně okradl o pokutu, ale dávat to k soudu? Zaplatil bych víc a známe soudy, firma COMPAQ má jistě na lepší právníky! Poznatek: záruční servis dělají u značkových firem (nejen) v Čechách lemplové, kteří na odírání zákazníků dobře vydělávají. Neautorizovaný servis slepě nevěří značkové kvalitě, proto si spíš poradí. Nejlépe je dělat si servis sám. Dnes se díly neopravují, jen vyměňují, no-name jsou levné a servisní technik nemusí znát víc než průměrně zdatný kutil. Když rozpoznáte vadný díl a nahradíte jej dobrým, je vyhráno. Od té doby mám z COMPAQ počítače klábosnici a kastli s pevně přilepenou nálepkou "Intel inside" (uvnitř je AMD) a "Designed for Windows 98/NT" (je tam XP, W98 neznaly USB). I původní zdroj byl slabý, 160W stačilo do přidání disku, pak šlo 12V napětí pod 10V), mechanika floppy odešla také v záruce, ale protože firmě COMPAQ nevěřím ani pozdrav a nesvěřím jim už ani myš, mám tam (dodnes) levnou no-name. Letos jsem koupil jako víkendový počítač další značkový od slovutné firmy IBM. Ojetý, mimo záruku, každá paměť od jiného výrobce, zato levný (v bazaru jich měli za 350.-Kč haldu). Přidal jsem desku USB-2 (originál měl jen USB-1) a šlape jako hodinky. Původní majitelka (firma) totiž provedla na své náklady zahoření, tím se v rámci snižování nákladů žádná značková ani no-name firma nezdržuje.

Podobně je to u softwaru. Pokud to bez Windowsů nejde (některé programy pod jiným systémem nechodí), zakažte automatické opravy a spolehněte se na cizí antiviry. Moduly záplat jsou (možná úmyslně) linkované na vyšších a vyšších adresách, takže volnou paměť půlí. Výsledek? Záplaty při každém startu rozsekají paměť na cucky a po některé automaticky stažené záplatě již nespustíte grafické programy náročné na paměť, neboť nemají dost volné paměti vcelku. Můžete přikoupit další, ale Microsoft má na nákup pamětí svým vývojářům víc peněz a další záplaty ji opět rozsekají. Záplaty se dají přelinkovat na nižší adresy, ale kdo si na to troufne? A navíc je to zakázané! Nejlépe je Windowsy spouštět s odpojeným modemem a ke spojení se světem mít Linux. Neposílá hlášení Velkému Bratrovi, neposlouchá příkazy na dálku. Snížíte nebezpečí, že vám Windowsy nedejpámbu smažou disk. Dvojí systém je dnes nutnost.

198943

22.10.2009 18:44

Pákistán začíná stále více pociťovat nadvládu Američanů

RE: Překlad anglicky psaných názvů

Václav Semerád 83.?.?.?

Slovo "dozorovat" známe dobře z jednoho starého vtipu:

Proč chodí vždycky dva policajti se psem? No, jeden umí číst, druhý psát a pes ty inteligenty dozoruje... [smích]

Možná to nebylo ve slovníku ČSAV, ale používalo se to, podobně jako dnešní patvary "prohlasovat" (zákon), nebo spojení slov "deficit demokracie" (dříve "státní či policejní zvůle" - nebo ne?)...

203001

21.12.2009 21:20

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

Proč odmítám používat slovo Rom?

Václav Semerád 83.?.?.?

Slovo rom znamená v cikánštině člověk. Národ, který považuje za lidi (mensch) pouze sám sebe a ostatní za untermensch (gádža) - to už tu snad jednou bylo, ne? Vrcholem je označení Nerom - česky nečlověk. Myslím, že bychom na to měli být podstatně háklivější! Jednou už jsme byli untermensch, měli bychom si to setsakra pamatovat! Já osobně slovo nerom odmítám jakožto vrcholně rasistické, které mi upírá lidství! A Rom? Jako slovo v cikánštině mi nevadí. Jako rasisticky používané označení "jediného lidského" etnika je prostě odmítám používat!

Pokud se Cikánům nelíbí, jak jsou nazýváni, měli by vědět, že podobnou "nadávkou" bývalo kdysi i slovo Čech. Přeji Cikánům, aby byli hrdí na to, že jsou Cikáni (a hlavně, aby měli nač být hrdí!). Ono by se ledacos našlo už dnes, ale až se ustálí slovní spojení poctivý Cikán, pak teprve mohou být na sebe pyšní.

207640

03.01.2010 11:17

Téma nežádoucí

Článeček s podtextem

Václav Semerád 83.?.?.?

V tomhle článečku musí člověk umět číst mezi řádky. Nějak jsme to zapomněli. Škoda! Ale budeme se to muset znovu naučit, protože už dneska se to do novin může dostat jen skrytě, na plnou hubu to nikdo neřekne (nenapíše). A když ano, cenzor to dál nepustí. Že cenzoři nejsou? Ale kdež! Jen se z Hlavní správy tiskového dozoru přestěhovali přímo do redakcí, obvykle na pozice šéfů. Platí si je sám vydavatel.

Krátce po roce 1989 k nám přijeli Francouzi a aby nemuseli jíst naše socialistické blafy, vezli si s sebou všechno, mraženými kuřaty počínaje. Ve světle dnešních zkušeností to byl nesmysl. Díky Západu teprve dnes máme v potravinách tolik chemie, jako nikdy předtím. Pravda je, že jsme (kupodivu velice rychle) museli odsířit elektrárny, zato nás zamořuje spousta E-ček. A že takové články establišmentu vadí? Že mají raději zfalšovaná data (viz globální oteplování, GMO, vakcíny, které mohou způsobit víc mrtvých než nemoc, jako ve Švédsku)? Nedivme se.

208692

13.03.2010 16:53

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Zastupitelská totalita a korporátní fašismus

Václav Semerád 83.?.?.?

Současné volby jsou klasický podvod. Jen pár velkých stran, jedna za 18, druhá za 20-2, na čelných místech kandidátek darebáci. Co s tím? Prázdné lístky? Pitomost! Nechápete to? Ty si přece podle Pišvejcových přepočtů přerozdělí ty největší strany, víme to přece všichni. Jisté řešení by bylo volit skutečnou opozici, ne ten dobře sehraný tandem ODS - ČSSD, který by se nejraději velkohubě střídal, jedni naoko spílají druhým, ale co nezmrší jedni, domrší druzí. O radaru začala jednat ČSSD, dojednala to ODS, 70% lidí bylo proti, vy to vážně nevidíte? Jenže opozice žádná není! Jakou opozicí bude TOP09 nebo VV? Asi jako nedávno US! Nebo KSČM, která už dříve dokázala, co dovede? Těmi si nepomůžeme!

Jediné řešení je tento paskvil na demokracii narušit. Jenže jak? Revoluci odmítám, ani sametovka nic nevyřešila. Takže jedině nárazem zdola. Jak?
První krok: prosadit referendum a to tak, aby se nedalo zneužít. Bude to těžké, ale tenhle krok se podle mě nedá obejít. O jeho správnosti svědčí už to, jak se mu všechny partaje zuby nehty brání (případně navrhují bezzubé varianty).
Druhý krok: zakázat poslancům přijímat ústavní zákony jinak než pomocí celostátního referenda. Připravit mohou cokoliv, ale jak jde o všechno, tak ti darebáci rozhodovat prostě nesmí! Opět to bude těžké, ale opět - jiná cesta není.
Třetí krok: předělat volební systém z kampaňovitého partajního na průběžný, protože jedině ten může zajistit, aby poslanci pracovali pro lidi a ne pro sebe. Na vysvětlování tu není místo, ale podívejte se na http://sw.gurroa.cz/eps21.php na průběžný volební systém. Ten ovšem musí být dokonale technicky zabezpečený proti možnosti nabourání a tím zneužití, ale to už není nemožné a prakticky by to šlo. Podotýkám, že jen takový systém umožňuje spravedlivé odvolání poslance, který zradí své voliče (ostatní do toho nemají co mluvit), případně vyhodit lempla, který v parlamentě spí (a že jich tam je taky dost). A to hned, ne až za 4 roky, prostě mu nedat šanci. Podle mě je to jediná možnost, resp. všechny ostatní mi připadají chimérické.
Poslanci musí mít nad sebou Damoklův meč okamžitého odvolání, jinak s nimi nikdo nehne!

214802

13.03.2010 23:34

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: úrok vs. poplatek

Václav Semerád 83.?.?.?

Jste mimo. Nevšiml jste si, že banky (především naše!!!) zavedly oboje a ještě jim je to málo. Platíme poplatky za všechno možné, (nejen za půjčení!) a k tomu navíc úroky. Uložte si do banky nějakou sumu, pak na ni pět let nesáhněte a pozorujte, jak se ztenčuje, až se změní ve dluh, za který vám kromě poplatků a úroků napaří ještě mastnou pokutu (na kterou jste zapomněl). Zapomeňte v některé bance peníze a dočkáte se i exekutora, který vás (podle zákona!) oholí úplně. [naštvaný]

214853

30.05.2010 09:38

Tragická předvolební úvaha: Koho volit?

Já to mohu dokonce dokázat...

Václav Semerád 83.?.?.?

Již v roce 2002 jsem měl na setkání scifistů přednášku "Osoby chráněné mimozemšťany" - viz http://sw.gurroa.cz/predn/osobymz.htm o tom, jak kočky vládnou lidstvu (už desítky tisíc let)... [smích]

220566

18.06.2010 18:05

Steve Connor: Potřebujeme globální debatu o populaci

RE: INTELIGENCE

Václav Semerád 83.?.?.?

Celková suma IQ lidstva je konstantní.
Jen lidí pořád nehorázně přibývá. [chechtot]

222307

18.06.2010 18:10

Netanyahuv psychiatr spáchal sebevraždu

RE: Může být duševně nemocný ústavním činitelem?

Václav Semerád 83.?.?.?

Přijde Jožo do Parlamentu a prohlásí:
"Chci být prezidentem!"
"Vy jste se zbláznil?" vybuchne nejbližší poslanec.
"A to je podmínka?" opáčí Jožo. [chechtot]

222309

26.09.2010 15:27

Amerika by měla dokázat, že 9/11 spáchali teroristé, říká Ahmadínežád

Dovolte mi nesouhlasit!

Václav Semerád 83.?.?.?

Považuji se za vzdělaného a co hůř, technicky vzdělaného (mám jadernou fakultu FJFI ČVUT). Mám také trochu přehled o podobně vzdělaných lidech (kamarádím se s nimi). Vaše body mě ale trochu (spíš hodně) rozesmály.[chechtot]
1) se systémem se kariéristé identifikují bez ohledu na vzdělání. Nevěřím, že TOP09 volili jen "vzdělanci". Ano, byli mezi nimi takoví, ale mnohem víc procent byli pitomci, kteří volili "důvěryhodného pana knížete", jeho program ani nečetli a teď se přihlouple diví. [zmaten]
2) vědecký přístup se má právě projevovat nedůvěrou k autoritám a "důvěryhodným" zdrojům. Z mého okolí důvěřuje N@vě a Blesku překvapivě hodně lidí, ale většinou těch, komu vzdělání chybí (zato se jim líbí noblesní kníže). Hodně času jsem strávil vysvětlováním svým známým o humbuku s "prasečí chřipkou", který baštili i s navijákem, zatímco lékaři (až na pár kariéristů) se sami hromadně odmítali dávat očkovat, neboť zdravě nedůvěřovali autoritám (dokonce to prosáklo i do našich prodejných a dávno zaprodaných médií!). Připomenu, že tu aféru nakonec nikdo z odpovědných neodnesl (ač by měl!).
3) zvyk "šlapat brázdu" je opět naprosto nezávislý na vzdělání. Souhlasím jen s tím, že to jsou stejné typy v každém režimu, akorát bych to nespojoval se vzděláním (pokud to není dříve VUML, dnes Práva Plzeň). Věda není církev a vědec není kněz - to tvrdí jen pár prohnaných politiků (ale ti si vezmou jakoukoliv záminku), případně papoušků úplně bez vlastního názoru.
Zajímavé je, že z mých přátel má většina stejný názor se mnou. Nemusím je tedy přesvědčovat o svém - ale to asi bude tím, koho si za přátele připustím. Při posuzování většiny lidí se zaměřuji na jiné kritérium: kariérismus, byť latentní. Největší demagogy najdete mezi voliči TOP-09, ODS a ČSSD. Oni fakt věří, že nás tyto strany dovedou k blahobytu a ráji na zemi a že i oni se pak budou mít jako v bavlnce. Vědecky (kriticky) myslící lidé dávno vědí, že co politik, to lhář, který myslí pouze na růžovou budoucnost (své peněženky). [oči v sloup]
Neříkám, že mezi vědci nejsou kariéristé. Jsou a tím odpornější, že by měli vědět (a asi vědí), co dělají. Ale tvrdit, že co vědec to darebák... (nebo aspoň většina?!?), je uhozené na hlavičku.
Tak co? Nechtělo by to více myslet? [zmaten]

228780

26.09.2010 15:41

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrušením ROZUMU souhlasím (Zn.: nemám co ztratit, mohu jen získat)

Václav Semerád 83.?.?.?

Moc hezky napsáno. Souhlasím.

228782

26.09.2010 16:33

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu... (z Čech)

Václav Semerád 83.?.?.?

"Takový člověk pak fotografie s popisem "Hrdinný" izraelský voják nebo "Hrdinný" voják Německa 33-45 (podle toho na které straně barikády si chce zahrát [smích] ) přejde s klidem lorda. Jako toho kocoura, který zavazí, když si brousí drápy o zábradlí." (Nejlépe je dát si ty dva obrázky vedle sebe - to pak má teprve grády!) Jak pravil jeden moudrý Žid - nechceš-li být srovnáván s darebáky, nechovej se tak!

Ne. Udržuje to spirit Zvědavce tam, kde je ho třeba mít. U strachu, nenávisti a paranoie.

Neřekl bych, Méďo Béďo. Jen to dodává protiváhu k nenávisti, strachu a paranoii šířené druhou stranou. Tou, která posílá statisíce vojáků střílet po lidech, kteří jim nikdy nic neudělali. Šumafuk, jestli Ruské vojáky do Čech, nebo Americké do Iráku (načalstvo je na obou stranách stejné kvality). A pokud se snažíš nás, co chceme mít pravdivější pohled na svět, nálepkovat ze směrování "správným směrem", podívej se nejprve do zrcadla - a nestěžuj si, že máš křivou hubu. Zrcadlo za to nemůže. A pravda není jedině na tvé straně, i když si to myslíš! (Pravda bude někde uprostřed mezi mnoha veskrze lživými extrémy - i tím tvým!)

Oni ti zakuklení Róčildové či Voldemorti nejsou čistě iluzorní. Jsou z masa a krve, jen se (jako Voldemorti) dnes nesmí nazývat jménem. A nejsou jen kdesi v dalekém mýtickém Bilderbergu, jsou i tady v Čechách. Zavádějí nám tu svůj pořádek - místo tajemníků KSČ všemocné právníky, schopné postavit do latě i zákonodárce (viz nedávná Ústavní šaškárna se zákazem předčasných voleb - prý potlačuje právo poslanců vládnout!) nedotknutelné exekutory (jejichž zlovůli se člověk nemůže postavit, protože 1. Exekutor má vždy pravdu, 2. pokud ji nemá, platí bod č.1.), zavádějí tady opět stíhání zločinů vlastního názoru - a lidi (poskoky) jako Vy. Slovy Karla Kryla: kteří jen kývali - bože, tak trapně! Jen škoda, že odcházíš. Byl jsi tu užitečný (idiot) - nutil jsi ostatní hledat další a další argumenty a to bylo správné, asi jako byl užitečný Hitler (i odstrašující příklad může být někdy k dobrému).

Ale myslím, že se vrátíš. Ono ti to nedá. Zejména tvá ideologie ti nedá. Platí přece, že teprve stokrát opakovaná lež se stane pravdou a opačné názory je nutno stíhat (podle už zase pěkně křivých zákonů)! (Nebo ne?)

228783

03.10.2010 21:59

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

Václav Semerád 83.?.?.?

Pane R.R i Vojto49!
Uznám námitku, že tu nikdo není dostatečným odborníkem na to, aby mohl posoudit problematiku DU. Dobrá, jako inženýr jaderných reaktorů mohu přispět, aniž by měl někdo kvalifikované protiargumenty.

Dovolte mi zpochybnit už argument, že ochuzený uran (tedy U238) je skoro neškodný alfa-zářič. Jednak se dá úspěšně zpochybnit už to "skoro" - usazený v kostech nebo v játrech má do selanky daleko, ale do celé pravdy zbývá něco (hodně!) dodat. Alfa-rozpadem to totiž zdaleka nekončí. Výsledné izotopy jsou také radioaktivní, mnohé nebezpečnější než sám uran a dlouho trvá, než mnoha dalšími (!) postupnými rozpady vznikne stabilní olovo (mimochodem taky jed). Tedy - už tohle zlehčovat svědčí o značné dávce neznalosti - či zvrhlosti.

Půjdu ale ještě dál. Jak vzniká ochuzený uran? Jsou dvě cesty:

a) obohacováním uranu vzniká jednak uran obohacený izotopem U235, na druhé straně uran ochuzený (převážně U238). Tento neškodnější DU-a) se předvádí komisím idiotů na ucpávání úst kritikům,

b) ochuzený uran vzniká i vypálením izotopu U235 štěpnou reakcí v jaderném reaktoru. Tento jaderný odpad (neschopný jaderné reakce na pomalých neutronech) se dá ještě narvat do munice. Na rozdíl od předešlého prošel roky pekla v jaderném reaktoru (umíte-li si to představit) a i když ho chemicky vyčistíte na 99,99% od zplodin všeho druhu, NĚCO tam vždycky zůstane. Měl jsem v ruce pár kilo "recyklovaného" uranu (my na to nejsme tak hákliví), ale ruce jsme si myli pečlivě, aby nám na detektoru netikaly. Představa, že to čištění dělá armáda? Horror, co? To NĚCO pak způsobuje ozáření vojáků, ke kterým by se nějaké ubohé alfa-záření z U238 nikdy nedostalo, protože povrch střel je spolehlivě odstíní (ta smrtící svinstva ovšem ne).

Co se děje při dopadu střel na pevný materiál (zdaleka ne jen na pancíře tanků, ale i mimo, do kamenných zdí, dlažby atd.): všude to má větší průraznost, že? Část uranu se odkryje (holý uran na vzduchu hoří!) takže se ve formě obláčku rozptýlí po okolí i s veškerým svinstvem, které v něm v případě DU-b) je. Vlastně se střílí odpadem z jaderných reaktorů - proto nepovažuji námět článku za přehnaný - ani v Hirošimě nezůstalo tolik zplodin jaderné reakce! (Pro neznalé a pochybovače: při jaderné explozi se veškerý materiál bomby vznese spolu s oblakem do stratosféry a dole na zemi zůstává jen indukovaná (!) radioaktivita (ne že by to nebylo svinstvo, ale přímo z bomby to NENÍ!)

Argument proč by to používali? už považuji za imbecilní. Prostě měli takovou munici! Aby přezbrojovali, když nevidí žádný tank? Tomu může věřit jen ten, kdo spadl z jahody! Prostě stříleli tím, co měli. Zodpovědnost hledejte na těch, kdo to svinstvo vyrobil, prosadil a obhajuje!

Pánové, je mi z vás na [bliji]

229265

03.10.2010 23:08

Fallúdža je horší než Hirošima

Ano! Manipulace!

Václav Semerád 83.?.?.?

Podívejte se, pane Vodopád, všichni dobře víme, kdo vlastní média! Dobře víme, jak dopadne každý, kdo tam pošle něco, co se Voldemortům nelíbí! Jistěže odmítnutí zabalí do slovíček, jako: pro nedůsledně rešeršované zdroje, či pro námitku na analytické metody, nebo pro zdůvodnění zacházející za hranici spekulace ! Užitečným idiotům to stačí, že? Výsledek je jasný - TIHLE pravdu nezveřejní! A právě to je politika! Mlžit, mlžit, mlžit! Přiznat jen co už se nedá zatloukat! Ale nehledat v tom politiku může jen korunovaný Vy-víte-kdo! Nebuďte sakra naivka - při vašem vzdělání! (Pokud taky nemlžíte úmyslně...)

Podotýkám, mám diplom ing. jaderných reaktorů a pokud nejste z oboru (o čemž pochybuji), raději se se mnou nehádejte. Během Sametovky jsem poslal do OF článek o Černobylu v naději, že už snad projde. Houby! Sdělili mi, že to vypadá příliš přitažené za vlasy - aniž by si to nechali posoudit někým kvalifikovaným. Přitažené za vlasy to nebylo - já totiž vím, co je možné a co ne! A umím si dát dohromady jedna a jedna! Dnes většinu z toho oficiální místa uznávají a v odhadu škod a obětí jsem se strefil, až mě pak mrazilo! Na filmu o Černobylu bych se smál, kdyby nebyl k pláči! Něco tam přiznali, ale většina filmu opět lže a víc zastírá než odhaluje. Jenže - já jsem to tenkrát měřil osobně! A na některých místech v Praze se mi protáčely panenky! O tehdejší radioaktivitě v Čechách se dodnes jen šušká - ještě ji nikdo v plné výši nepřiznal! Dodnes se to někomu nehodí - do politiky! Hlavně, že si za své zdraví může každý sám!

Poslal jsem sem jiný příspěvek - přečtěte si to! Je mi blbé, že jsem tady asi jediný, kdo tomu rozumí. Ale mlčet proto nechci. Internet je ale - aspoň někde - dnes jediné místo, kde se to dá napsat, byť se ihned najde horda užitečných idiotů, kteří vyrukují s pseudoargumenty: má to Nobelovu cenu? ne - tak to nemůže být pravda - že? (Úplným primitivům stačí nálepkovat své odpůrce za komunisty, i kdyby sami byli předtím u StB!)

Mezi námi - my Češi máme v tomto bodě dvě tuny másla na hlavě, neboť jeden z nás to oficiálně vyblekotával jako humanitární bombardování (ani v Jugoslávii se neházely jen bomby, taky se tam tímhle svinstvem o 106 střílelo - například po mostech i s lidmi!) Mlčeli jsme? Nebo to někdo v našich médiích přičinlivě cenzuroval? Stejně jako když roku 2007 v OSN náš noblesní kníže hlasoval naším jménem! proti zákazu střel s DU! Byl tam jako ministr zahraničí za stranu Zelených - a těm pokrytcům to nevadilo! A naše média? Ticho po pěšině - ačkoliv kdo a jak tam hlasoval, se dá (snad!) pořád ještě najít! Kdo ho ale po tomhle svinstvu mohl voly-t? Sáhněte si do svědomí, kdo patříte mezi tuhle voly-čskou bandu!

229269

03.10.2010 23:32

Zabíjení pro zábavu

RE: Hlavním problémem Zvědavce je tzv. patologický negativismus, který je dnes v módě mezi všemi levicovými sdělovacími

Václav Semerád 83.?.?.?

Odlehčíme to tedy vtipem, ne?

Ještě že Československo v roce 1968 okupovali ti barbaři Rusáci! Být to civilizovaní Amíci, to by tady byla jatka!

[chechtot]

229272

04.10.2010 14:45

Fallúdža je horší než Hirošima

Príma, konečně argumenty, které stojí za vyvracení!

Václav Semerád 83.?.?.?

O radioaktivitě DU: Není tak vražedná jako soli z odpadu, kde stačí mrknout, aby člověk zhebl. Je neškodná, dokud se nedostane pod kůži. I po štěpné reakci se dá U vzít do ruky (po přečištění na 99,99% - u vojáků iluze). Ale zachází se s ním jako s dynamitem. Jenže z munice se při nárazu uvolní aerosol a tam je nebezpečný i DU-a (natož DU-b z odpadu)! Když se dostane do plic, je zle! Nejen zasaženým! Stačí být poblíž - ošetřovatelé raněných i děti, které si později hrály ve vracích tanků. Po vynásobení tunami vystřílené munice je člověku na zvracení. V Jugošce byla i tzv. zbytková radiace v okolí zničených mostů na takové úrovni, že jde jasně o válečný zločin. Nejhorší je, že tahle smrt není vidět!

Jen nevím, co tady melete o důkazech? Vám nestačí, že 1+1=2? Že americká armáda používá oba druhy DU, vyplývá jasně z toho, že její skladníci i vojclové mají problémy z ozáření, které by u DU-a prostě nemohly nastat! Vám to nestačí? Svatá prostoto! Nejste si vědom nemožnosti získání důkazů z US army? Komu není jasné, že to je z principu předmět takového utajení, že každý pokus o získání důkazů skončí v lepším případě bez soudu na Guantánamu či v jiné věznici? Na rovinu tvrdím - důkazy jsou jen nepřímé, ale být na opačné straně, zaručeně by stačily k popravě! Stačí dát si fakta k sobě! Jděte s tím k šípku a zkuste taky myslet!

Teď o neužitečnosti dražší průbojné munice - to je ale nahrávka na smeč! Zřejmě jste nebyl na vojně, coby nadporučík v.z. vás poučím: průstřel pancíře, dveří i stěn není hladký průlet a nezabíjí jen střela, ale ještě víc vyrvané úlomky. U tanků i u helikoptér se střídá s tříštivým střelivem. Podle rozšíření Syndromu ze Zálivu se dá (nepřímo, ale s velkou váhou!) soudit i na používání v ručních zbraních! (U nás kvůli ceně ne.) Bez označení o tom nemusí vojáci ani důstojníci vědět, ale kde bylo použito, zbude po DU radioaktivita a u DU-b i nemoc ze záření u vojáčků. Myslete si o americké armádě co chcete, ale když o tom nic nevíte, raději mlčte! Blamáž!

Záření se dá měřit až po všem (jako v Jugoslávii) - ale to je pro kabinetní vědce neprůkazné, že? Nízké úrovně radiace jsou nebezpečné až při vdechnutí a aerosol se brzy rozptýlí. Zdravotní důkazy se dají podchytit až statisticky, ale i neodborníci na radiaci si všimli, co to dělá s novorozenci! Proto je do Falúdži zakázaný přístup, proto se znevažují ti, kdo se odváží ceknout! Autor článku nebyl odborník na všechno - snadná kořist pro supy. Nebyl to ale hlupák, naopak! Není jisté, zda má 100% pravdu, ale MOŽNÉ to je, ne že ne! Hloupost je pohrdání svědectvím (taky bez důkazů!).

Měl byste se více zamyslet nad sebou! Vzdělání zavazuje k přemýšlení, ne k vyvyšování!

229308

04.10.2010 17:36

Fallúdža je horší než Hirošima

Paralela ze života.

Václav Semerád 83.?.?.?

Text že neobsahuje důkazy? Jaké byste si přáli? Statistika výskytu rakoviny a malformací vám nestačí? Nebo se vám zdá příliš primitivní metoda?

Mým učitelem byl akademik František Běhounek. Po havarii vzducholodě Italia 1928 nechtěli opustit raněné a čekali na kře ledové na záchranu. Běhounek z nudy měřil iontometrem a stopkami radiaci. Podle teorií tam neměla co dělat: voda radioaktivní není, spad z jaderných pokusů tehdy žádný, nejbližší hornina dva kilometry (kolmo dolů). Přesto ji naměřil, až se mu protáčely panenky. Nebyla vražedná, ale - neměla tam co dělat! Pro jistotu ji změřil 100x včetně kolísání a když se vrátil do civilizace, publikoval to.

A všichni se na něho vrhli jako vosy. Běhounku, cos tam mohl tak primitivně naměřit? Jaké máš důkazy? Ještě větší halas nastal, když se tam dostala další výprava a ve shodě s teorií - nenaměřila nic. Všem byl za hlupáka. (Že vám to nic nepřipomíná? Mělo by!)

Po dlouhých desetiletích (po r.1960), objevily družice kolem Země pásy silné radiace (dnes se jim říká Van Allenovy). A když je zmapovali, zjistili, že u pólů klesají skoro k zemi a při větší sluneční aktivitě zesilují. Stačilo nahlédnout do tabulek z roku 1928 a ejhle! Tenkrát byla hodně vysoká! Takže se Van Allenovy pásy dotkly hladiny - u Běhounka na kře ledové.

Běhounkovi pak přišel dopis s podpisy 162 amerických vědců a kajícnou omluvou za léta pošklebování. Jó, tehdy byli vědci džentlmeni!

Čert vzal primitivní metody - mohou být setsakra spolehlivé! Ten pán, co se mu pošklebujete jako pitomci, nejen zjistil fakta, ale přidal i vysvětlení. Pro někoho nepříjemné a politicky nekorektní. Jsem zvědav, kolik z vás se mu omluví, až se po X letech ukáže, že to byla pravda. Opakuji, vyloučeno to není!

Mezi námi - Běhounek neměl ani teorii, natož důkazy. Jen poctivě měřil a publikoval. Běhounek byl ale Pan Vědec!

K mému článku o Černobylu - po konfliktech na StB jsem nečekal, že by prošel. Po neúspěchu na OF jsem to zkusil se stejným výsledkem jinde. Usoudil jsem (asi správně), že se nic nezměnilo a pravda pořád vadí! Pak jsem si téměř totéž přečetl v časopise National Geographic (v NTK). Článek jsem z piety schovával na PC, ale disky nejsou spolehlivé, jak se tvrdilo a tvrdí. Otázka je: záleží na tom? Pravdu zveřejnili jiní. No a co?

Tak jen maličkost, dosud nikde nepublikovaná: ve filmu se exploze reaktoru podobala prásknutí dveřmi a na velíně prý dlouho netušili, co se stalo. Tvrdím, že to je nesmysl. Důkaz? Jen nepřímý. Podívejte se na obrázek té rozvalené budovy. Dodám, že ty stěny byly kvalitní beton tlustý 6 metrů! Můj závěr: ve velíně museli padat ze židlí, ne že někde práskly dveře! Od první půlvteřiny věděli, že je to děsivá katastrofa a určitě to tak nezpochybňovali, jako ve filmu. Jen to zatloukali - a zatloukají. Ale to je na jiný článek.....

Automaticky kráceno

229314

05.10.2010 00:14

Fallúdža je horší než Hirošima

Už mě unavujete, ale vyčerpám na vás svůj příděl příspěvků.

Václav Semerád 83.?.?.?

1. MŮŽE být Falúdža horší než Hirošima? Odpověď: co do radioaktivního zamoření MŮŽE. Množství těch sajrajtů už může být srovnatelné s indukovanou radiací malé jaderné bomby. Přesně to ví jen vševědoucí Bůh, důkazy tedy požadujte na něm.

2. byl tam použit DU obou typů? S pravděpodobností hraničící s jistotou - ANO! Účinky tomu odpovídají, není to poprvé (viz Jugoška) a kdo lhal, tomu už se nevěří!

Už jsem snad vysvětlil, že průbojná munice se liší cenou a někdy označením (v ČSLA černým), což ale není jisté. Otočím to - proč by tím nestříleli? Střílí se tím přece stejně! My bychom snad koukali na cenu, ale oni? A kdyby má jednotka nafasovala neoznačenou dražší munici, jako npor. ČSLA bych to taky nevěděl a kluci by tím stříleli. Menšina do vzduchu, jiní i do dětí, válka dělá z lidí bestie! Mohl bych zkusit test IT-65, co víc? Zodpovědnost té prolhané války leží na štábech a presidentovi - to jsou dnešní váleční zločinci! A co na to investigativní novináři? Kde je máte? Těm v US uniformách se nedá věřit ani pozdrav a jiní tam dnes nesmí! Je tragedie, že jediné nevylhané zprávy jsou od Al Jazeery!

Mlžení o GBU-28 laskavě vynechte! Ta tam nemá co dělat - takže: stranou-nechat-ležet-muset! (Cimrmani) A puntík! U Falúdži se držme helikoptér, kanonů a ručních zbraní. Vynechme i fosfor, za který by Amíci šli podle Ženevských konvencí ke zdi. Kolik střel s DU tam použili? 10.000? 100.000? Víc? A to je, oč tu běží!

Koncentrák Guantánamo je známý symbol justiční zvůle, jakou si zpočátku (k Dimitrovovi) nedovolil ani Hitler. Jsou tam nevinní lidé (nesouzení a neodsouzení! - tato fakta nepopřete!) už déle než 8 let - bez soudu! To je realita dneška! Pravda, tam je známá identita všech nevinných, což neplatí o tajných vězeních - kdoví, jestli ne v Polsku nebo u nás! Kolik je tam lidí, víte to? Odpovíte-li: žádný, neboť tato vězení neexistují, můžeme se bavit o vaší bigotní víře hraničící s fanatismem!

Odkazy nebo důkazy? Opakuji - kombinuji ten článek se svými vědomostmi, mám na ně zkoušky a předat vám je prostě nemohu, na to vám chybí léta na jaderné fakultě, praxe v našich i ruských jaderných ústavech i životní zkušenosti. Vážně si myslíte, že vám pomůže odkaz na učebnice pro jadernou fakultu počínaje Glasstone-Edlund-em? Jste blázen nebo provokatér? Nás na fakultě učili myslet, ne hledat správné rešerše! Vás naopak? Tipnu si: sociolog, ekonom, právník, nebo nedejbóže VUML? Důkazy taky nemáte, ale máte motiv.

Nebyl jsem tam. Posuzujeme tady pouze věrohodnost článku od člověka, který tam zřejmě byl, a ta je podle mě 98%. Stačí? Dvouprocentní riziko, že lže on, 98% že lžete vy.

Domluvil jsem. Howgh!

229343

05.10.2010 15:16

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Paralela ze života.

Václav Semerád 83.?.?.?

Není to dávno, co jsem se musel za Běhounka na netu do krve pohádat. Starší seriózní pán ho nazval komunistickým sekerníkem, který vyhazoval lidi z práce. Oháněl se svědectvím z pera Škvoreckého, kterému údajně v Čechách také zatápěl. To svědectví se dalo najít a byla to pro mě bomba.

Jak znám ale Běhounka, byla to lež jako věž. Běhounek nebyl politik. Přiznám se, v roce 1968 jsem ho lákal za člena Společnosti pro lidská práva (spoluzakládal jsem ji), ale odmítl. Ne že by byl proti, ale řekl mi: Držím se vědy. Ta bude stejná bez ohledu na režim a tam jsem platný víc - bez ohledu na vaše krásné cíle. A měl pravdu.

A takový Běhounek že byl komunistickým sekerníkem? To snad ne! Kdoví, jestli byl ve straně! Řekl bych, že ne, ale hádejte se bez důkazů! Bohužel mi nikdo ze známých nedokázal odpovědět. Ani ti, kdo ve straně byli, aby měli pokoj (byli víc vědci než straníci). Nikdo nevěděl, že by byl - ale důkaz neviny je obtížnější, proto se v civilizovaných zemích zavedla presumpce neviny a v barbarských se opět vrací presumpce viny (viz dnes harašení a diskriminace).

S politikou to bylo různé. Jistě, byl jsem důstojník ČSLA! Ale i to bych fanatikům omlátil o ústa! Studoval jsem vysokou - ergo jsem prošel vojenskou katedrou VKVŠ i zkrácenou základní službou včetně důstojnických zkoušek (proti zkouškám na VŠ směšně primitivních - vědomosti se vždy mohou hodit). Řehtal jsem se, když mě po běžných cvičeních povyšovali až na nadporučíka (podle tabulek měli povýšit za X bodů)... a tak, zatímco mě v civilu buzerovala StB, u vojáků jsem byl hvězda. Přitom jsem během základní vojenské nevystřelil z žádné zbraně (světlicová pistole není zbraň) a u útvaru jsem byl držitelem zlaté jehly (věčně zašitý). Vrchol byl, že jsem ani neměl osobní zbraň a zapomněli mě dát do pořadníku služeb (dozorčí, posádka aj.). Kdyby mě jeden major nepráskl, vydrželo by mi to do konce, ale co! Měsíc před civilem mě vřadili do služeb a nafasoval jsem rozviklanou Pi-58. Dohonit se to už nedalo a nestihl jsem ani žádné střelby.

S Běhounkem to nebyla ztráta času. Po delším pátrání se to vysvětlilo. Stranickým sekerníkem nebyl akademik František Běhounek, ale městský tajemník KSČ Václav Běhounek. Škvorecký křestní jméno zamlčel (pak věřte rešerším!). No, chystal jsem se v tom vymáchat pánovi nos jako pejskovi do loužičky, ale měl kliku. Byl už starší a stačil včas zemřít, naštvaný na Běhounka, nevinného jako lilie. Jeho škoda.

Proto mě dnes nadzvedne každý, kdo někoho nařkne ze lži a nečestnosti, aniž by to měl setsakra! podložené (viz zdejší fanatici). Pak ale jednám podle hesla o záplatě na hrubém pytli, ale dávám si pozor, abych to podložené měl!

Pak se mohu podepsat pravým jménem a netajit ani e-mailovou adresu, jako spousta anonymů.

Nemám se zač stydět.

229384

05.10.2010 16:31

Fallúdža je horší než Hirošima

To je jedna z věcí, které se dodnes tají!

Václav Semerád 83.?.?.?

Kdo si myslí, že Černobyl nemohl explodovat atomicky (pravda, bouchl jen mechanicky - pára + vodík), ten by se divil! To jsem psal už do OF, zopakuji to zde. Černobyl mohl bouchnout atomicky! Tenkrát (v době OF) jsem to jen usuzoval z indicií a ze znalosti mentality Rusů (bohužel správně), dnes to mám potvrzené důkladněji, až to mrazí. Na http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/afterword_cz.html je dost podrobností ze současnosti (včetně fotky sloní nohy - viz dále) - ale to hlavní tam není - oni lžou dodnes a snad tomu i sami věří!

Pokusím se to podat srozumitelně:

V Černobylu se vyráběla:
1) elektřina,
2) plutonium do bomb.
A to mohlo bouchnout na rychlých neutronech, stačilo aby zateklo do vhodné dutiny a dosáhlo kritické geometrie. (Známější je kritické množství, ale i geometrie je důležitá). Pak by na místě elektrárny i s městem Pripjatí zůstal jen kráter a pocuchalo by to i nedaleký Kijev.

Silné tvrzení žádá silné důkazy. Jsou opět nepřímé, ale posuďte je sami.

Klíčová otázka zní: PROČ tu elektrárnu tak zoufale, za cenu děsných obětí hasili? Logické by bylo evakuovat lidi, utéci co nejdál a počkat, až to vychladne. Proč tam, proboha, nahnali na smrt ty tisíce (ve filmu se rozplývali nad uvědoměním vojáků, ale my snad víme, jak to s tím je...)? Jen proto, aby - podle filmu - zabránili, aby roztavená zóna nenatekla do jakési vody, kde by následoval výbuch vodní páry? Blbost! Pod reaktorem žádná voda nemá co dělat! A také tam nebyla! Tak proč, proboha? To mě přimělo uvažovat už v době, kdy to hasili.

Dnes se dá pod reaktor proniknout pouze robotem, ale co nafotil, to stojí za to. Pod reaktorem je vytavené plutonium - dnes tomu říkají sloní noha. Oni sice tvrdí, že je to palivo, ale uran na vzduchu hoří - takže plutonium. Část to rozstříklo po okolí, ale zůstalo toho tam ještě dost na pěknou prskavku. Chybělo jediné - geometrie a dutina. Kdyby to nechali být, propálilo by si to díru, nateklo do ní a...

Proto tak zoufale hasili! Neobávali se exploze vodní páry (směšné proti první explozi), ale atomického výbuchu plutonia. Toho, které později definitivně vyhnalo lidi z Pripjati (ti geroji by tam jinak vydrželi).

Nutno přiznat, povedlo se jim to. Plutonium ztuhlo v rozplizlé podobě, jaderná exploze se nekonala, akorát pár tisíc vojclů schytalo smrtelné dávky - Nas mnogo!

229390

05.10.2010 19:36

Fallúdža je horší než Hirošima

To je jedna z věcí, které se dodnes tají!

Václav Semerád 83.?.?.?

Kdo myslí, že Černobyl nemohl explodovat atomicky (ano, bouchla "jen" pára + vodík), divil by se! Psal jsem to už do OF, zopakuji zde. (Zkratky kvůli omezenému místu: "BF=dle filmu", "TCP=příliš složité k vysvětlení - věřte mi" - sorry, jinak to nejde.)

Černobyl mohl bouchnout atomicky! Silné kafe! Ani část kolegů mi nechce věřit! Většina ale ano a trvám na tom. V době OF jsem usuzoval z indicií a z mentality Rusů (bohužel správně), dnes to je potvrzené. Na http://www.angelfire.com/extreme4/kiddofspeed/afterword_cz.html jsou fotky sloní nohy (viz dále) - ale to hlavní tam není - dodnes lžou a sami tomu věří!

V Černobylu vyráběli:
1) elektřinu,
2) plutonium do bomb.
To mohlo bouchnout i na rychlých neutronech, stačilo aby nateklo do sevřené dutiny coby kritické geometrie. (Známější je kritické množství, ale i geometrie má roli!) Z elektrárny i s Pripjatí by byl kráter a vzalo by to i nedaleký Kijev.

Silné tvrzení žádá silné důkazy. Jsou opět nepřímé, ale posuďte je sami.

Klíčová otázka zní: PROČ požár tak zoufale, za cenu obětí hasili? (Uvažoval jsem už když to hasili.) Proč je nahnali na smrt? Museli vědět, že zařvou! Proč neutekli a nepočkali, až to zchladne? Film opěvoval jejich uvědomění... nechci to rozebírat! Jen aby BF zabránili, aby roztavená zóna nenatekla do vody a nezpůsobila výbuch vodní páry? Blbost! TCP:pod reaktorem nemá voda co dělat! A také tam nebyla! Proč pořád lžou?

Dnes může pod reaktor vlézt pouze robot, ale co nafotil, stojí za to. COSI kovového, čemu dnes říkají sloní noha. Prý vytavené palivo, jenže! uran na vzduchu hoří jako fosfor, co ten kov může být? Kovové plutonium? Část se ho rozstříkla po okolí, ale zůstalo ho tam dost na pěknou prskavku, chyběla jen dutina. Nechat to být, propálilo by si díru, nateklo tam a...

Proto tak zoufale hasili! Nebáli se exploze vodní páry (směšné proti té první), ale jaderné exploze plutonia! TCP: ...které pak geroje vyhnalo z Pripjati (jinak by tam vydrželi).

Přiznám jim úspěch. Plutonium ztuhlo v rozplizlé formě, jaderná exploze nebyla, jen pár tisíc vojclů schytalo smrtelné dávky.

Nas mnogo!

A proč k tomu došlo? BF: plánovaná zkouška? Merde! Na konci kampaně jeli na nízkém výkonu, aby bylo víc plutonia. To se totiž méně spaluje, zato ho víc vzniká, jenže reaktor je nestabilní, spadl jim na nulu (TCP: do jodové jámy), to znamená dva dny klidu (TCP), jenže - plán je svatý, tovaryšči! Vytahat řídící tyče a jedeme! Školená obsluha ale ví: tahat reaktor z jodové jámy tyčemi = tahat tygra za ocas (TCP: tygra spíš přežiješ), pitomce odmítla a odjela domů. Homer tedy zavelel údržbářům, ať to spustí, jistě viděli, jak se to dělá! Havarijní obvody jim to nedovolily - Homeři je odštípali. Dál to známe.

Ještě mě považujete za antiamíka?

Pravda nad politickou korektnost!

229400

05.10.2010 22:07

Fallúdža je horší než Hirošima

Už mě unavujete, a navíc nutíte xmíchu! ROFL! (Roll On the Floor Laughing)!

Václav Semerád 83.?.?.?

Vážený pane! Amerika přezbrojuje na wolfram, protože už to není světově politicky únosné! Jen VETO zabránilo rezoluci OSN, ostře zakazující střelivo s DU - jako yperit! (Jen šest států bylo proti - ČR mezi nimi - hanba nám, víc Schwarzemberkovi, který za nás hlasoval, nejvíc Zeleným, kterým to nevadilo - naštěstí Zelení už dojeli!)

Argumentů PRO použití DU padlo dost! Zato vaše námitky jsou vzor demagogie. Prakticky tady dokolečka omíláte jedinou MANTRU: že to nebylo potřebné. Nic jiného nemáte?

Že nebyl důvod používat DU? Shrňme si to!

1. Proč tím prokazatelně! stříleli už v Jugošce? (Tam taky důvod neměli!) Vaše odpověď? Mlčení - a Mantra!

2. Prokazatelné vlivy radioaktivity na obyvatele Jugošky, ale i na spojenecké vojáky včetně našich borců! Mantra!

3: Ozáření amerických skladníků - pro myslícího člověka nepřímý důkaz DU typu b)! Mantra!

4. Vždyť je to skoro jako normální střelivo! Proč ne? Mantra!

Plus pitomost, že průbojný náboj projde barákem hladce beze škod! (Bože, tu bych raději přehlédl!)

Mlžení: Kdo tady mlžil o bombách, které tam očividně neměly co dělat, akorát by se dobře vyvracely? Vy! (Tomu se říká úkrok, nebo klasická podpásovka!)

Další důvody PRO DU:

5. Uran svlečený z košilky (všude mimo tkání) na vzduchu hoří jako fosfor. Vítané, ne?

6. Ekonomické: musíme ty dražší tuny spotřebovat, dokud nejsou zakázané!

7. Ekologická asanace by stála těžké prachy! Střelba je levnější!

Ani prachy pro vás nejsou argument? Jestli ještě kváknete tu mantru, ukážete se jako Goebbels: opakovat stokrát to samé a ignorovat, co se vám nehodí! Já tomu říkám zabedněnost! Na hrubý pytel patří hrubá záplata!

Teď k noblese! (Jen v posledním příspěvku!)

Fanatici posedli nelaskou k Americe - nejsou urážka? Jsou!

Jako detektiv nebo udavac byste si nevydelal ani na slanou vodu - to není urážka ani osobní útok? Je!

Tomu říkáte noblesa? Potěš koště! A chtěl byste takto vítězně zakončit, co? [smích]

Prohlašuji:

Vzdělání má zavazovat k myšlení! Proto důvodně pochybuji i o vašem vzdělání! Královský výnos koně z osla neudělá a diplom (JUDr zez Plzně) neochrání před blbostí! To platí obecně, tedy i pro mě, že? Nevadí - z ostatního už si všichni vlastní závěr udělali či udělají!

A jestli si myslíte, že se s vámi chci dál dohadovat, jste na omylu. Teď už si tu kvákejte co chcete, stokrát omletou mantrou počínaje (beztak víc neumíte)! Diskuse s vámi je ztráta času a házení perel!

Noblesně končím. [chechtot] Howgh!

Pardon: pochybuji, že jste seržant! Když se seržanta o půlnoci zeptají na účinky průbojného střeliva, nemusí se ani probudit a vysype: Projektil a střepiny zabíjí, teplo z deformací zapaluje. Vy? Hladce proletí barákem beze škod! [chechtot] ROFL! [chechtot]
Můj závěr? Máte modrou nebo jste ještě větší...

Automaticky kráceno

229410

05.10.2010 23:05

Fallúdža je horší než Hirošima

Omluva a dodatek.

Václav Semerád 83.?.?.?

Omluva: Předchozí příspěvek (229390) jsem odeslal omylem předčasně. Požádal jsem okamžitě moderátora o smazání - asi už někdo reagoval, takže to tam zůstalo. Celý příspěvek je 229400 (po všech úpravách, zejména krácení).

Tak jen doplněk (co se nevešlo). Ideální geometrie = koule obalená reflektorem (nejméně štěpného materiálu). Není-li reflektor, koule bez reflektoru. Reakce se dá vyvolat i pouhým přiklopením reflektoru (jeden hazardér takhle tahal tygra za ocas a dostal při tom 8000 rtg. Stihl se ještě omluvit kolegům, které při tom taky ozářil. Nelitujte je - pracovali na bombách.) Grafit je reflektor.

Další nejvýhodnější je válec. Může vzniknout i propálením betonu (mezi námi, propálilo to tam pár podlah), pak už dutiny nebyly, jen beton a v něm by se ten válec mohl (?) vytvořit. Normálně by vzniklé teplo štěpný materiál roztáhlo, nebo i rozmetalo, ale tam to nemělo kam uhnout a připomenu: nad tím bylo ještě dost plutonia i grafitu (reflektor!), aby se to zřítilo dolů a reakci znásobilo.

Měřítko sloní nohy neznám, ale její tvar uklidňuje.
Vložený obrázek

Ano, typ reaktoru hrál roli při havarii. Reaktory s vodou se odpařením vody zastaví. Další moment bude, že (snad) nevyrábí Pu do ruských a jiných bomb. Uran atomicky nebouchne, je tam příliš mnoho U238. Pu může. Zejména když se efektem vysoké pece Pu vytavením zkoncentruje. Čerti vědí, co to mohlo udělat! Netvrdím, že by to muselo bouchnout zákonitě - jen že by mohlo. Přírodní reaktory zřejmě jen pomalu kvasily. Kdyby ale bouchly, nic se nezachová. Zkoušet to snad už nikdo nebude! Ale plutonia tam opravdu bylo, že reakce podle všeho kvasila i po výbuchu (naštěstí jen ve spojení s U235, takže na pomalých neutronech). Ano, jsou to zčásti spekulace - ale pro jaderné odborníky je to hodně mrazivé mohlo.

Co s tím? Výrok o těch, kteří to způsobili: ti pitomci se s úspěchem, o který nestáli, pokoušeli o nejdražší sebevraždu na světě! Mezi námi - viděli jste díl Simpsonovi, kde je Homer sám ve velínu atomové elektrárny a hází si korunou, co má udělat? Černobyl je dost drsná ukázka, že to nemusí být jen fór.

Přidám výrok matikáře Apfelbecka, který na jaderce nemilosrdně vyhazoval z matematiky (včetně synáčka ministra vnitra!):
Mým úkolem tady je: nepustit vola k reaktoru!

S tím souhlasím - i bez Černobylu a Three Miles Islandu!

229414

06.10.2010 16:21

Fallúdža je horší než Hirošima

Paralely ze života:

Václav Semerád 83.?.?.?

Nevyčítám nikomu nicky! (Nevím, kdo má jakého šéfa, souseda případně jiného debilíta.) (Ze starého vtipu: španělsky: policie=debilítos, udavači=debilítos amatéros). Anonymita internetu může být i užitečná, v totalitě nezbytná (a že se k ní plížíme)...

Podepisuji se plným jménem od začátku (i když jsem byl zaměstnán). Heslo Společnosti pro lidská práva - lidi nesmí mít strach! Můj známý, pilot RAF Novotný, sestřelený nad Německem, včas pochopil, že náckům nesmí ukázat strach a musí trvat na Ženevských konvencích, jinak ho začnou fackovat a mačkat ke zdi. Držel se hrdě i když musel jíst sýr prolezlý červy (na pánvičce červi vyplavali, lžící je shora sebral, hodil do ohně a pak: Dobrou chuť! - dnes se tomu honosně říká tavené sýry).

Běhounkovi bych odpustil i členství v KSČ (mohli mu dát nůž na krk: buď... nebo kotelna), ale nebyl tam! - na světově známého vědce si netroufli. Plno mých kolegů tam ale bylo, aby měli pokoj. Neodpustil bych nikomu sekernictví a šikanu lidí (ale to přece nesouvisí s KSČ, dnes lidi šikanují noví, mladí sekerníci s plnou hubou démonkracie!) - to není otázkou politické strany, ale lidské slušnosti (některé typy ovšem partaje přímo přitahují!).

Dřív se to nádherně poznalo na vojně. Slušný člověk pomáhal kamarádům (starším i bažantům - měl jsem přístup do chemického skladu a komu hrozil průšvih s prorezlou plynovou maskou, zkompletoval jsem mu z náhradních dílů novou). Mazáci - na každém útvaru se dva-tři našli - naopak lidi dusili a šikanovali. Pár jsem jich musel setřít, jinak by kluky nutili jíst hovna - to, prosím, nepřeháním!

Názor soudit podle ovoce? Bacha na to! Nesmí se vzít ta část: aniž může špatný strom nést ovoce dobré! Pak se dá onálepkovat strom za špatný a tím bez dalšího zkoumání zavrhnout i ovoce (a podle Hegela vylít s vaničkou dítě). To se tady na netu děje denně, pitomec někoho vítězně označí za socku nebo komouše a myslí si, že o pravých argumentech už jednat netřeba. A co když darebák (špatný strom!) chodí obutý (dobré ovoce) - mám snad proto chodit bos? I darebák může mít světlejší stránku! (Z mé knihy: Mateřská láska černé vědmy? Paradox - ale možný...) Bible je kotrmelců plná víc než trestní právo, příliš záleží na výkladu, však se obojím plno černých pánů živí - ale správné chápání je IMHO vaše: zkoumej ovoce a podle toho suď strom - pak nemám námitek.

K citátům:

Nikdy nedopusťte, aby se lidé vydali cestou dobytčat! Hezké, ale od doby Senecovy se to nikdy úplně nepovedlo! Vykřesat z lidí dobro dá někdy setsafra fušku! Spíš se říká: Civilizace je tenký nátěr, snadno rozpustný v alkoholu. A poslední: Lidská blbost je nezničitelná, ale nesmí se proti ní přestat bojovat!

229449

06.10.2010 16:55

Fallúdža je horší než Hirošima

Souhlasím!

Václav Semerád 83.?.?.?

O Schwarzemberkovi vím své. On je loutka, byť taky pěkná! A jak je noblesní, když hlasuje PROTI zákazu používání nášlapných min! Tam už nemusí být nikdo odborníkem - a přece ho ty stovky utrhaných dětských nožiček z jeho noblesy nevyvedou! A humanitární bombardér také přispívá na charitu! Já to přece vím...

Tak už jen jedno: Neperte se s vepři v bahně! Vepřům se to líbí! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

229450

06.10.2010 18:48

Fallúdža je horší než Hirošima

Slušný argument - slušná odpověď.

Václav Semerád 83.?.?.?

Na slušný argument má být slušná odpověď.

1. Uran nehoří jako bílý fosfor, jen je schopen se na vzduchu vznítit. Jako prášek, vím. V munici ale dojde nárazem k ohřevu a ohoří i ocel. I červený fosfor zapálí škrtátko! První bod si, prosím, odškrtněte.

2. Nejde o chemickou toxicitu! O zkoušku nestojím, ale pokud se jí tělo jako cizorodé látky zbaví - OK! Horší než uran jsou jeho zplodiny! V DU-b je směs asi 130 izotopů (víc než 1 na prvek), které cizorodé nejsou! Stroncium je tak podobné vápníku, že ho tělo použije na stavbu kostí - ničivě pro kostní dřeň. A to je, oč tu běží! U DU-a je to méně divoké, ale také není oč stát. Japonský ministr dlouho propagoval neškodnost těžké vody, až mu ji v televizi nabídli k napití. Nebyl kamikaze! Ale ta blamáž!

3. Rozdíl mezi uranem DU-a ochuzeným při procesu obohacování a uranem DU-b ochuzeným vypálením U235 štěpnou reakcí je, že DU-b je špinavější horší plejádou hnusu. Recyklovaný uran jsem měl klidně v ruce (kazety reaktoru Řež). Přečišťuje se totiž víckrát - horší než vyhoření U235 jsou jedy brzdící reakci, po vyčištění a vrácení do reaktoru získáte ještě hodně energie. Něčím povlečené (palivo zirkon - střely ocel/mosaz) to není tak děsné, dá se to brát do ruky. Uran se dá házet lopatou (dynamit ne).

Ale! Před dezaktivací probůh nejíst, nepít, nekouřit! Kdo na bedně munice klidně pojídá hamburger, bude se divit.

Tahle smrt není vidět!

Uran co prošel reaktorem se BTW čistí tak jako tak. Proč? a) možné budoucí palivo, b) nutnost zmenšit objem a váhu odpadů. Sajrajt z velké kazety vydá na mrňavou hromádku děsně zářících solí. Ty se pak horko ťažko za vyšších nákladů skladují coby jaderný odpad, než se vysvítí. Přečištěný i jinak ochuzený uran se skladuje snadněji - tolik nezáří a dá se doufat, že se ještě použije.

Ekonomicky není rozdíl mezi hromadou uranu DU-a a DU-b (= vyvrácen bod ekonomie).

Menší rozdíl co do paliva tu ale je. Temelín vyčerpá U235 málo a zbytek se dá okamžitě použít v reaktorech na přírodní uran. Ty smlsnou i co veverce (VVER) nechutná. Ale DU-b z nich už se od ochuzeného DU-a liší jen složením svinstva uvnitř. Z hlediska budoucího paliva v rychlých reaktorech je to ale šumafuk a smysl skladování je stejný.

Co tedy potřebujeme v ČR? Pár bloků na přírodní uran - a máme palivo zadarmo! Kdyby o tom rozhodovali odborníci! Jenže budou zase rozhodovat pitomci, ekonomové a lobbisté (je lepší palivo z Ruska nebo z USA?), které tato kombinace nabeton nenapadne a odborníky nepustí ke slovu!

Zajímalo by mě ale, které vědce-hajzly (dámy prominou!) napadlo dát DU do munice! Vojáci-hajzli to už jen uvítali. BTW - není tu rozdíl mezi Američany a Rusy - ten sajrajt (střelivo s DU) mají obě strany (u Rusů se to jen neprovalilo).

229462

10.10.2010 00:41

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Slušný argument - slušná odpověď.

Václav Semerád 83.?.?.?

Zdravím, pane Ľubomír!
Nečekal jsem, že mě napadnete, že Vám neodpovídám. Dle vašich příspěvků jsem prostě předpokládal, že si děláte legraci čili psinu a svého času si vážím víc, než abych jej mařil šaškárnou - už proto, že jde IMHO o vážný problém. Někdy to sice i já zlehčím vtipem, ale opravdu krátkým.[chechtot]

Že si z toho děláte prču, jsem usoudil z příspěvku č.229459, kde si děláte psinu, že sloní noha je jen kuřecí a že místo jodové jámy chápete ještě tak jodovou tinktůru.

[chechtot] Dobrá, řekl jsem si, děláte si legraci, budiž. To snad vynechám, ne?

V příspěvku, na který teď odpovídám, s legrací moc nepřestáváte. Chtít přesně vědět, za jakých podmínek uran hoří a kdy ne... to jste myslel naozaj vážně? Ježkovy voči, ale co když ano? Asi musím jít pro lidi takové úrovně (co ten břitký vtip nepochopí) ještě níž![chechtot]

Dobrá: V reaktoru je uran pokrytý pláštěm ze zirkonu, roztavením se dostane na vzduch (navíc při pekelných teplotách). Při nárazu se vrchní plášť (vojenský termín je vskutku košilka) svlékne z tvrdého jádra, sroluje a zůstane venku, čímž pomůže držet směr jádru, které proniká dovnitř. Tím se uran o5 objeví na vzduchu a hoří - paralela se škrtátkem vůbec není tak nesmyslná a náraz, který probíjí ocel, vydá podstatně víc tepla než škrtátko sirky.

K izotopům: obsah protonů v jádře, kterému má odpovídat počet elektronů v obalu, určuje prvek. Jenže v jádru bývají kromě protonů i neutrony a jejich počet se může dost podstatně lišit. Proto je obyčejný vodík (jeden proton), těžký vodík (deuterium=proton+neutron) a tricium (=proton+dva neutrony). Zdánlivě obyčejný vodík a tři různá jádra, váhově odlišná v poměru 1:2:3. Vodík má jen tři izotopy, jiné prvky mají izotopů víc. Izotopů je tedy podstatně víc než samotných prvků - je to logické? Některé izotopy jsou stabilní, jiné se rozpadají a tomu se říká radioaktivita. Při rozpadu (kromě reakce záchyt-K) z jader odletují různé částice a často se přitom mění jeden prvek v jiný. Jak asi reagují organizmy, když v nich je náhle místo jednoho prvku jiný? Molekuly se obvykle rozpadnou, tkáň odumírá. Při rozpadu stroncia v kostech bombardují uvolněné částice okolní tkáň, tedy přece kostní dřeň, kterou to velice úspěšně ničí. Ano, to je oč tu běží!

Jak se, prosím, dostane Sr90 do kostí? V kostech probíhá proces postupného odbourávání starých struktur a nahrazování novými. Díky tomu kosti srůstají, díky tomu i kosti rostou (zejména u dětí), bohužel k stáru i řídnou. Vápník se doplňuje z potravy a když tělu chybí, použije z nouze i stroncium, které má podobné vlastnosti.

A teď mi řekněte, jak se má atomový fyzik bavit s Neználkem, který místo jodové jámy podstrkuje jodovou tinktůru? Není to Vaše chyba, že tu nastavujete laťku IQ příliš nízko?

229730

01.11.2010 20:08

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

Gratuluji!

Václav Semerád 83.?.?.?

Na to sedí citát, připisovaný Werichovi:
Nad lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale bylo by chybou přestat s ní bojovat.
Tak doufám, že i tohle odvolání skončí tam, kam patří.

231577

01.11.2010 20:17

Nobelova cena míru 2010 jako geopolitický šachový tah

Nobelova cena míru je ubohá fraška.

Václav Semerád 83.?.?.?

Moje největší sympatie má Vietnamec, který Nobelovu cenu míru odmítl. Odmítl se přiřadit ke kreaturám, které ji dostaly: Lord Chamberlain (Nobelova cena za Mnichov), terorista Jáser Arafat, nebo Barack Obama (držitel Nobelovy ceny míru, který v době udělení vede dvě dobyvačské války pod vylhanými záminkami a ještě navyšuje počty okupačních vojáků).

231580

01.11.2010 20:38

Česko Slovensko má talent?

RE: Chytrý tah televizních společností

Václav Semerád 83.?.?.?

Říká se - jak je možné, že jsme po letech konzumování kravin z Východu (Ein Kessel Buntes a pod.) přešli k ještě horším kravinám ze Západu?

Inu - je to proto, že centrum blbosti je právě zde - u nás. [chechtot]

231584

01.11.2010 20:56

Přímá demokracie

RE: Odvolatelnost politiků

Václav Semerád 83.?.?.?

Podívejte se na model volebního systému http://sw.gurroa.cz/eps21.php - to je asi jediný systém, který by to dokázal. Tady na Zvědavci je příliš málo místa na podrobnější vysvětlování.

231588

02.11.2010 09:58

Česko Slovensko má talent?

Co si pořád stěžujete na politiky?

Václav Semerád 83.?.?.?

Co si pořád stěžujete na politiky? Podle mě máme nejlepší politiky, co se dali koupit! [chechtot]

231682

02.11.2010 11:31

Přímá demokracie

RE: Odvolatelnost politiků

Václav Semerád 83.?.?.?

Opakuji - tady je na diskusi málo místa, ale - volby bych bankám nesvěřoval už z principu. Veřejně přístupné volební účty? To je proti principu bankovnictví - banky naopak všechny účty sveřepě tají! Bankovní tajemství se dá u nás prolomit jen soudně. Nakonec, když půjdete do hloubky, zjistíte, že na nejnižší elektronické úrovni půjde o totéž - databáze jako databáze, jenže Vaši budou vlastnit banky a moji kontrolovatelný volební server. Můj volič má okamžitý dohled nad svou volbou (ne až po pátrání, zda jeho hlas dorazil či ne, ale ihned a kdykoliv poté), navíc dodatečně dávám k dispozici (=veřejné kontrole) vždy kopii celé databáze (na CD). Vezměme si, co se dá zfalšovat u Vás! - u mě ne!: Databáze (=Váš účet) může obsahovat všechny hlasy (=peníze), všichni budou spokojeni, ale banka tam může přidat vlastní hlasy, které voliče přehlasují - to už nezkontroluje nikdo - nebo zfalšuje (jen!) celkové součty. Trestuhodně svému systému věříte, když si to neumíte představit, ale banky dnes falšují kdeco - a především! celkové součty! Prasklo to nedávno na banky v USA a pochybuji, že naše jsou světlou výjimkou.

Jak pravil Veliký Stalin: volby nevyhrávají ti, kdo hlasují, ale ti, kdo hlasy sčítají!

A teď k meritu věci: žádná banka vám nikdy nevydá databázi svých klientů, abyste si mohla zkontrolovat celkové součty! Tím by prolomila bankovní tajemství a odhalila své bankovní operace (=machinace)! Dostanete-li u mě kopii originální databáze na CD, může si kdo chce zkontrolovat co chce: nejen jednotlivé hlasy (podle PINu), ale i součty všeho druhu, včetně celkového počtu voličů i konečných výsledků. Tak dokonalou veřejnou kontrolu vám banky už z principu nedovolí a vsaďte se, že když budou mít možnost falšovat, zaručeně falšovat budou! Dokonce bych si uměl představit, že v průběhu voleb některá banka úmyslně vyhlásí bankrot, čímž volby torpéduje - zejména kdyby měly být výsledky vlastníkům banky nepříznivé.

Závěr: svěřit bankám (voldemortům) volby považuji za přímou cestu do pekel.

Zpoplatnění hlasovacích lístků považuji za hrubou systémovou chybu, stejně jako zpoplatnění lékařů. Dobrá - odfiltrujete tím ty, komu na volbách nezáleží a kdo nejsou schopni něco pro ně obětovat. Tím jste ale jen naletěla na Julínkovu rétoriku. Odfiltrujete tím totiž důchodce, kteří už dnes nemají na lékařské poplatky a pro které je hospitalizace likvidační, protože nájem (ve výši až 80% důchodů) musí platit i když jsou "ubytovaní" v nemocnici a doma se stravují za 20-30.- Kč denně (víc jim totiž nezbývá). Doporučím pak poslancům určit volební poplatek na 100.000 Kč - odfiltrují tím všechny kromě horních 10.000, kteří jistě tu zanedbatelnou částku věnují, aby si něco prosadili. Zpoplatňování voleb rozhodně tleskat nebud...

Automaticky kráceno

231694

05.11.2010 10:24

Přímá demokracie

Průběžný systém

Václav Semerád 83.?.?.?

Průběžný systém sw.gurroa.cz/eps21.php chyby Vámi popisované nemá. Jen jste si to špatně přečetl, jinak byste tohle psát nemohl.

Průběžný systém volí zásadně konkrétní osoby. Ale ano, je tu ještě možnost volit strany. Spousta lidí dost konkrétních osob nezná, takže by volila raději nějakou skupinu, která hlasy přidělí tomu, koho potřebuje popostrčit. Jenže - i takovému voliči se objeví konkrétní kandidáti a dál s nimi musí zacházet sám. Ponechá-li je tak, jak se mu objeví, pomůže skupině (straně). Jeho věc, komu věří. Vezměme si ale zmíněný modelový případ Čunek. Co se stane, když se na něho provalí skandál (šumafuk zda pravý nebo vylhaný - viz dále). Voliči mu asi odeberou hlasy a Čunek vypadne. Strana ale s jedním člověkem nestojí ani nepadá, důležitý je program. Ostatní kandidáti tam zůstanou a inteligentní skupina (strana) přesune hříšníka v kandidátce dozadu, nebo ho rovnou vyloučí. Když tedy její příznivec sebere hlas Čunkovi a dá ho zpět téže straně, dá ho už někomu jinému. Ale volič ten hlas může dát komukoliv, třeba protistraně - příznivci strany nejsou jejími otroky. Ale ani poslanci nejsou závislí na stranickém sekretariátu - jejich hlasy patří jen jim a dokud mají voliče, jsou na straně nezávislí. Pak už to závisí na tom, jak pracují - ti dobří tam mohou být plynule i desítky let a obměna může být třeba jen úmrtími. Proto si myslím, že se tím stabilita zvýší! Je ovšem jasné, že lháři a přeběhlíci nejspíš rychle přijdou o své voliče a vypadnou - tak to snad má být. Kdyby začala porušovat program (sliby) strana, vyletí jako celek. Strany tím pádem přestanou být současné molochovité organizace, ale změní se na cosi jako zájmová sdružení - jen budou doporučovat voličům, které jednotlivce by měli volit, aby pomohli naplňovat společný program. Nic víc. Jistě je ideální, když volič kandidáty zná - ale pak jim dá samozřejmě hlas i kdyby volil s každým jinou stranu, to tenhle systém umožňuje.

Nemyslel jste to náhodou stejně?

Snadná výměna poslance vede k nestabilitě - jak kdy. Nevšiml jste si hystereze (bonusu). Zvolený dostává automaticky určitý počet hlasů navíc jako bonus, takže může být vyměněn jen když nezvolený dosáhne o ten bonus víc. A naopak, předstižený přijde o bonus a tím se propadne do pole nezvolených dost hluboko, aby se nemohl vrátit za pár hlasů získaných narychlo v hospodě za pět piv.

Vámi požadovaná hranice tam už dávno je, podívejte se!

Snadná manipulovatelnost davu je samozřejmě problém. Ale k překonání bonusu potřebujete těch hlasů opravdu víc. No a kromě toho - jsem všema deseti pro mastná odškodnění a pokuty bulváru za každou neprokázanou pomluvu, což by se navíc mělo s každým dalším prohřeškem stupňovat. Ale to už je úplně jiný autobus ( sw.gurroa.cz/trest.htm ).

231997

07.11.2010 12:02

Přímá demokracie

RE: Odvolatelnost politiků

Václav Semerád 83.?.?.?

Máte v jednom pravdu - tento návrh neobsahuje přímou demokracii. Lépe řečeno, není tam zdůrazněná. Ale je tomu naopak. Systém průběžných voleb je téměř beze změny použitelný i pro referenda - tedy pro přímou demokracii. Jediný rozdíl je v tom, že referenda jsou jednorázová a tedy mají uzávěrku, po níž je referendum vyhodnoceno a ukončeno. To neznamená, že se o tomtéž nedá vyvolat další referendum, ale to už je jiné. Jenže když už funguje systém, budou referenda úplně zadarmo. Žádné drahé tisky speciálních kartiček, žádné placení, které zcela nedemokraticky odfiltruje důchodce, jen dodatečné zveřejnění se 100% kontrolou. Počítám nejen s tím, že by mělo referendum přednost před Parlamentem, ale dokonce uvažuji, že bez referenda nesmí být přijat žádný ústavní zákon. Průběžný systém má ale další výhody - každý občan má více hlasů, nemusí tedy vynuceně volit jediného politika, navíc může hlasy kumulovat - jedinému smí dát tři, dalším po dvou (pochopitelně se tím nezvyšuje jeho celkový počet hlasů k rozdělení). To v systému kartiček zaručeně nezvládnete. V mém systému se dále nemůže stát (schválně to teď přeženu), že by 90% národa zvolilo Karla Gotta, který pak přenechá rozhodování ostatním, a ti pak budou mít s 10% hlasů čtyři roky z Parlamentu pašalík (jako dnes). Ono by se to velice rychle ustabilizovalo (pokud vám něco říká teorie regulace, mohu to podat vědečteji - podobností s PID-regulátorem). Průběžný systém je zkrátka podstatně pružnější než cokoliv jiného - to je jeho hlavní plus! A umožňuje pohotově reagovat i bez referend, těm by příslušela jen opravdu významná rozhodnutí (viz radar).

232095

07.11.2010 18:10

Přímá demokracie

RE: Odvolatelnost politiků

Václav Semerád 83.?.?.?

To už jsem tady jednou psal - zase to neprošlo moderátorem. Editore, editore! Za co? Tak tedy opakuji:

Žádná nestabilita! Co tady píšete, svědčí o tom, že jste dočetl tak do třetiny. Stabilizační hranice je zásadně pro všechny stejná (podle okruhu voličů - na modelu je to jen 10 hlasů a pro menší obec by to už bylo hodně) a pokud se vám s přáteli podaří překročit někoho o těch 10 hlasů - blik! (Teď to asi půjde blbě, rozdíl je dost velký). Hystereze je jen tak velká, aby si poslanci nepodávali ob den dveře. Řekněme - u presidenta větší, zato jen dočasně (jednotkou dočasnosti není jeden FURT). Až by lidi zjistili, že Gott dál jen zpívá, sebrali by mu politické hlasy a dali by mu je do Slavíka (či kam).

Máte pravdu. Výjimečně inteligentní jedinci plánují daleko dopředu - jenže zásadně hrabou pro sebe. To přece vidíme už dnes - kde vidíte ty spravedlivé zákony našeho uctívaného Parlamentu? (Kde nám osvícený šlechtic klidně spinká?) Právě inteligenti musí mít nad sebou Damoklův meč! Buď budou užiteční - nebo ať emigrují, darebáků žádná škoda!

Chápu problém politických negramotů - ti co budou hlasovat za pět piv. Ano - to je šum a proto je tam hystereze. Jenže lidi nejsou tak pitomí, jak nám tvrdě sugerují naši dinosauři - (i Vy) a to je tam psané jasně. Jistě se pár negramotů tak pitomě zachová, (to jsme taky viděli už dnes), ale pochybuji, že by převážili - a příště už jim nikdo ani těch pár piv nedá. Na žádné obci nebývá převaha obecních blbů! Leda by je tam někdo dovezl - proto je tam podmínka proti volební turistice - v místních volbách může hlasovat jen kdo tam aspoň rok bydlí, v celostátních bydlet kdekoliv u nás (a ovšem, být občanem). Lidi přece vědí, že (a to už cituji z návodu) daněmi si platíme státní servis. Policii, silnice, nezbytné úřady (nenavrhuji žádnou anarchii), ale všechny instituce musí mít opodstatnění. Katastrální úřad snadno zdůvodním.

Obyčejnému člověku bývá šumafuk, jestli se má stavět Úřad pro studium totality, ale zpozorní, až půjde o prachy. Kolik to bude stát? Je to za tu cenu nutné? Nebo o místní kanalizaci. Když zástupci rozhodnou dobře - ať rozhodují dál, referenda mají být až pro extrémně důležité případy, kde hrozí nebezpečí, že to pak draze zaplatíme. Když starosta za obecní peníze naplánuje kanalizaci jen pro svoji haciendu - ať letí dřív než napáchá víc škod. A totéž musí platit i pro papaláše nahoře. Však tam píšu: Poslanci se musí naučit své kroky srozumitelně zdůvodnit!

I pitomý plebs může rozhodovat lépe, než všeho schopní, zato nekontrolovatelní jedinci. Ti osvícení totiž už dávno patří do říše pohádek. A ti všeho schopní jsou tam právě teď.

232106

02.02.2011 08:58

Krutá realita

Neříkejme jim už Romové!

Václav Semerád 83.?.?.?

Tohle slovo odmítám používat a setrvávám u původního označení Cikáni! Proč? Protože už samo slovo Romové považuji za nepřípustný rasismus. A při vyslovení slova Nerom mě úplně mrazí v zádech. [naštvaný] Proč?

Protože rom znamená v cikánštině člověk. Znamená to ale, že já - Čech - jsem Nerom = Nečlověk = Untermensch? Žeby lidi byli jenom Romové a ostatní jsou pod-lidi? (Gádža = Neromové = Nelidi?) Sakra, to už tady jednou bylo! Byl tu jeden národ, který si říkal Mensch a všichni ostatní byli jenom Untermensch! A na to bychom měli být, my Češi, pořádně hákliví. To už jsme zapomněli, že si zase necháme upírat lidství? Takže: když je rom = člověk, pak trvám na tom, že jsem taky rom a k označení příslušníků toho jednoho národa mi zbývá jedině slovo Cikáni, ne? A je už na nich, aby spojení slov "poctivý Cikán" neznělo jako marťanština! [naštvaný]

237441

17.03.2011 18:36

Zvláštní nouzová zpráva: Japonské zemětřesení, skrytá jaderná katastrofa

RE: A copak nas Temelin

Václav Semerád 83.?.?.?

Kdyby se něco podobného stalo v Temelíně, byla by Praha na cucky, protože zemětřesení síly 9 Richtera by zametlo Hradčany do Vltavy a nezůstal by tam kámen na kameni (v Praze není jediná stavba, která by odolala). Reaktorovna Temelína by to ale vydržela (jsou tam betonové zdi 6m tlusté), i kdyby poskakovala jako koza na ledě. Diesely v Temelíně by žádná tsunami nevyřadila (otázka je, kolik by jich běželo, ale i jeden by měl stačit). Takže by nás Temelín nejspíš moc nezajímal (mrtvých by mohlo být jen v Praze cca 900.000 a proti tomu by to nejspíš vybledlo).

239709

17.03.2011 18:53

Zvláštní nouzová zpráva: Japonské zemětřesení, skrytá jaderná katastrofa

RE: Kamárád mi říkal,

Václav Semerád 83.?.?.?

Lituji, tady je opravdu příliš málo prostoru na vyčerpávající příspěvek. Koho to zajímá podrobněji: je dobré sledovat každý příspěvek Drábové (ta paní setsakra ví co říká a jako šéfka SÚJB to má z první ruky). Drobnější příspěvky (které by se sem ale rozsahem nevešly) - podívejte se ke mně na http://sw.gurroa.cz/forum.phtml (Téma: Katastrofy), je toho tam už teď víc než kolik by mi sem editor povolil.

Jen maličkost: problém v Japonsku je slabý čajíček proti Černobylu, kde to odstřelilo tisícitunové víko reaktoru a obsah vyházelo zčásti po okolí, zčásti do atmosféry (to, co zatím uteklo v Japonsku, je opravdu nepatrný zlomeček). Tak z toho nedělejte kovbojku! Černobyl se dá srovnávat s jedním pozemním pokusným jaderným výbuchem. Kdo si pamatuje, kolik takových výbuchů provedli v 50.letech a později v USA, CCCP, Anglie, Francie, Čína, Indie, Pákistán, Izrael, až po Severní Koreu (dohromady stovky!), ten se z toho, co se děje v Japonsku, nezcvokne, protože by musel být stokrát zcvoknutý už dávno. Největší (a možná jediný) rozdíl je v tom, že tenkrát o tom média svorně mlčela. Howgh.

239713

19.03.2011 21:51

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

Když nechápete - mlčte! Nebo se zeptejte!

Václav Semerád 83.?.?.?

O, Lord, help me to keep my big mouth shut, until I knew, what I'm talking about!

Volně česky: Ó, Bože, pomoz mi držet hubu, když nevím, o čem mluvím!

Pane Stworo, mluví z vás naprostý Neználek! (I z jiných tady!) Proč musí být první vyhnívací bazén (omluvte slangové výrazy) hned vedle reaktoru? Protože to, co se vytáhne z reaktoru, prostě nesnese žádný delší transport než v téže místnosti! A to bez přítomnosti lidí, člověka by to na deset metrů zabilo za pár vteřin! Je to žhavé, probíhají v tom rozpady radioizotopů, tyhle reakce se hasit nedají, dá se to jedině chladit, chladit, chladit, dokud to nevyhnije. Tohle chcete někam dopravovat? Vyloučeno! Proto ten hluboký chlazený bazén pár metrů od reaktoru! Tak je to prostě všude (snad až na jaderné ponorky, ty ale mají i jiné výjimky, např. neutronová děla pro překonání jodové jámy, jenže jejich reaktor pak stojí odhadem jako 20 elektráren). Pod vodou odpad postupně vyhnije a až po půl roce(!) se s tím dá jakž takž manipulovat, byť pořád jen v horkých komorách (tj. bez přímé přítomnosti lidí - mechanické ruce + kamery). Pořád se na to nikdo neodváží ani podívat! Platí totiž zásada: Co svítí opravdu zabijácky, to se brzy vysvítí a naopak, co svítí dlouho, svítí málo. Odpad, čerstvě po vyndání z reaktoru zabiják, po 12 letech vezmu do holé ruky! Nekecám, měl jsem to v ruce, stejně jako recyklovaný uran. Transport vyhořelého paliva (kterému si pitomci lehají na koleje - tím déle to působí na obsluhu) je možný, až když se to vysvítí na tak snesitelnou úroveň, aby se odpad + mnohonásobně těžší stínění vešly na vagon. Ale to je možné až po letech, jasné? První půlrok je to zabiják, proto chápu Japonce, že jim naskakují vrásky. Chyba je, že to nejsou schopní uchladit, protože jim dvacetimetrová tsunami nejen smetla přívody, ale zalila bahnem i všechny mnohonásobně zálohované nouzové diesely! Být v chodu jeden jediný, žádné problémy by nebyly a elnu by určitě časem vyčistili a zprovoznili. Takhle mají vrak a oči pro pláč. Ano - je to jakási varianta nápisu: Titanic ani Bůh nepotopí!

(Což neznamená přestat stavět lodě a spoléhat se na sousedy - že ano, Germáni!)[smích]

Není to tedy zhůvěřilost, ale naprostá nutnost! Omluvte se konstruktérům, prosím! Nejsou to pitomci, jako ti, co je všude kritizují bez znalosti věci.

Mezi námi - znáte odkaz Alfréda Nobela? (Předpokládám, že ne! Ale to už se sem fakt nevejde...)[smích]

P.S.: mám diplom ing. z jaderných reaktorů [smích]

239840

19.03.2011 22:05

Co zapomněla japonská vláda sdělit svým občanům a potažmo světu

RE: dny a týdny?

Václav Semerád 83.?.?.?

Blbost na kvadrát! Co svítí hodně, brzy se vysvítí a jen co svítí málo, svítí dlouho. Po 12 letech se odpad vysvítí natolik, že se dá vzít do holé ruky (učinil jsem), stejně jako se dá držet v ruce kazeta s použitým a recyklovaným uranem (rovněž jsem zkusil). Nestrašte, Neználku, nevíte o tom vůbec nic!

239841

19.03.2011 22:46

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: K tomu, že Japonsko neposkytuje informace

Václav Semerád 83.?.?.?

Konečně rozumný názor!

Můžeme se jen dohadovat - stejně jako ti hoši v Japonsku. Teda - kdo o tom něco ví, protože Neználkové, kteří tady roztrušují zprávy o smrtícím záření po dobu 250.000 let, kafrají vyloženě z prstu.

Možná teď Japonci bědují, že je nenapadlo umístit pár dieselů (aspoň dva) do výšky, aby jim nehrozilo zaplavení. Stihli ji včas zastavit, ale nestihali ji dochladit. Možná by stačil i jeden jediný diesel v chodu, aby neměli problémy žádné a mohli časem (po vyčištění od bahna) elektrárnu znovu spustit. Jde ale jen o tu výšku? Vlnolamy přece byly, jenže nestačily. Stačilo by 50 metrů? Nebo čekáme ještě větší vlnu? Příroda je někdy zákeřná! (Richter 9 je trošku moc!) [smích] Takže mají smůlu, vrak a oči pro pláč. Ale kritizovat umí každý vůl!
(Tomu se také říká: Po bitvě každý frajtr generálem (o babských řečech nemluvě).)

239846

19.03.2011 22:59

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

Je to technologická nutnost!

Václav Semerád 83.?.?.?

Kousek výš píšu, jak je to s palivem čerstvě vyndaným z reaktoru (mrkněte se tam, ať neplácáte!) Podívejte se, některé věci jsou prostě technologická nutnost. Například 6m betonu kolem reaktoru - to není kvůli pevnosti, ale protože 6m betonu (nebo 2m tzv. těžkého betonu) spolehlivě pohltí zbloudilé neutrony. Stejně tak se sobě podobají jako vejce vejci kontejnery na vyhořelé palivo (CASTOR-USA) a ruské. No a stejná je i manipulace s vyhořelým palivem. Technologická nutnost je 1/2 roku na to nesahat, ani se moc nepřibližovat. A jak to slábne, pak se s tím teprve dá něco dělat. Tak se to zkrátka chová všude a s financemi to výjimečně nemá co dělat. Radioizotopy zkrátka nepodplatíte! [chechtot]

239849

19.03.2011 23:15

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: Když nechápete - mlčte! Nebo se zeptejte!

Václav Semerád 83.?.?.?

Opravdu jsem v Japonsku nebyl (jenom v Rusku) a taky lovím informace na internetu (+ mám znalosti z dřívějška) - otázka je, nakolik je to vůbec zajímavé. Některé věci jim prostě věřím, na jejich místě bych je dělal stejně. Dochlazování je jedna z nich - asi jako rychlobrzda ve vlaku - v případě nouze, když se řítím na kamion na přejezdu, zapnu brzdu (brzdí pak i beze mne) a děj se vůle Alláhova... maximálně se mohu utéci schovat vedle motorů, protože kabina bude na cucky. Což takový pilot udělat nemůže, že... Ptáte se mě na moc - tohle vám asi moc lidí nezodpoví. Fakt je, že z původně banální havárie (štěpnou reakci zastavili včas, zbylo jen běžné dochlazení) se stal problém, když v okolí několika desítek kilometrů nezbyl jediný nouzový diesel, jen trosky. Fakt smůla! (A taky Richter 9!)

239852

21.03.2011 01:41

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

Ježkovy zraky!

Václav Semerád 83.?.?.?

Ježkovy zraky - vy si opravdu neumíte představit nouzový diesel pro atomovou elektrárnu, že? To není škatulka, co se vejde do helikoptéry, ale mašina velikosti lokomotivy s výkonem v řádu Megawattů, schopná pohánět námořní loď! A dovedete si představit jeho dopravu v daném místě, kde není v pořádku jediná sílnice, jeřáb, trať? Jako když Rakušáci nabídli do Temelína náhradou za přehořený kabel (originál měl tloušťku jako mužská ruka - 6kV) šňůru od žehličky. Svatá prostoto!

239928

21.03.2011 02:01

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: Je to technologická nutnost!

Václav Semerád 83.?.?.?

Dopad... bude dražší elektřina, protože jí budeme výhodně prodávat do Německa, neboť Němci si koledují o totální středoevropský kolaps. A nám se zdraží taky. Pravda, co se stalo v Japonsku, je katastrofa. Připomíná mi to pyšný nápis na boku jedné lodi: Titanic ani Bůh nepotopí! Zkrátka - co se může pokazit, to se pokazí a co se nemůže pokazit, to se stejně pokazí. Jenže - Richter 9 je silný tabák! U nás v Čechách to bylo taky... tuším v prvohorách.

Postoj Němců mi připomíná situaci po potopení Titanicu, kdy Němci okamžitě zakáží stavbu dalších lodí a spolehnou se výhradně na sousedy. A nám nezbude než postavit urychleně další jaderné bloky, protože uhlí už nemáme, možnosti vody jsou vyčerpané, na plyn se může spolehnout jedině sebevrah a na Bursíkovy obnovitelné zdroje jen idiot. (Já ho poslouchal v TV, no to byla mantra: obnovitelné zdroje a úspory, úspory a obnovitelné zdroje!) [chechtot]

239930

21.03.2011 23:38

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

Já bych Japonce spíš obdivoval...

Václav Semerád 83.?.?.?

No, frajtrovské rozumy po bitvě, zejména když si dotyčný ani neumí představit oč jde, to mě dokáže vytočit, to ano. Tak popořadě:

Zkuste si představit, jak tam dopravit ten potřebný diesel po lodi. Vidíte na snímku elektrárny ten obrovský přístavní jeřáb, který by diesel přeložil z lodi na břeh? Já ne. Předpokládáte tedy diesel samohybný... představa hodná Transformers... Hmmm... Argument tedy padá! Natažení pár kilometrů kabelu tloušťky stehna vypadá IMHO reálněji - ale na to přece přišli Japonci sami i bez nás. Bod pro ně, invenci zřejmě mají.

Elektrárna utěsnitelná proti tsunami... jakkoliv to vypadá rozumněji, je to taky nesmysl. Utěsnit se dá (a to jistě je) kontejnment kolem reaktoru, ten je i dostatečně masivní, aby odolal, i když bude při zemětřesení poskakovat. Jo - ale udělat takhle masivní celou elektrárnu? Co bylo u nás nářků, jak je Temelín předražený? Nicméně já předpokládám, že to proti tsunami utěsněné měli! Nedělejme z nich pitomečky! Jenže co se nestalo? Richter 9 = totální zkáza. Kilometry kolem změť trosek, člověk se diví, že elektrárna vůbec stojí, ale aby byla po tomhle ještě vodotěsná... nechcete trochu moc? Já si zase dovedu představit ty trhliny ve zdech, občas potrhané kabely, tuny bahna, hrozba radiace, plně chápu, že pár lidí prý ztratilo nervy a uteklo, tím víc obdivuji ty, kdo tam setrvávají...

Víte, podle mě je to přírodní katastrofa rozsahu, o jakém se nám tady v Evropě (a zaplaťpámbu za to!) ani nezdá (Černobyl měl následky tisíckrát horší, ale to byl spíš důkaz, že blbec u reaktoru je horší než tsunami![smích]). Kritizovat se dá ledacos, ale se znalostí věcí (o čemž u nás pochybuji - včetně sebe[smích]). Spíš mi připadá namístě spojení pojmů: Hurvínek a válka. Dobrá, jaké je z toho mravní ponaučení? Udělat z jaderných elektráren strašáky, viz Bursík? Mezi námi: víte, která elektrárna v Čechách už poslala do ovzduší nejvíc radioaktivity? Radši to uvedu, aby pitomci nehádali. Ervěnická - spalovala nejvíce radioaktivní uhlí.[chechtot] Jen na okraj: Bursíkova biomasa obsahuje radioaktivního uhlíku C14 ještě víc.[chechtot]

240018

22.03.2011 12:24

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

Ježkovy zraky!

Václav Semerád 83.?.?.?

Očekával bych, že tyto nouzové elektrárny někde leží na proraženém boku, překryté troskami. Tomu říkám krátká paměť! Vy opravdu nevíte, že tam byla tsunami, které žádný ponton nemohl odolat? (Leda na opačné straně Japonska, kde je jim to platné jako mrtvému zimník!) [oči v sloup]

240050

22.03.2011 23:51

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

RE: Ježkovy zraky!

Václav Semerád 83.?.?.?

No, asi máte pravdu, že by jeden diesel nestačil. Možná pro jeden reaktor ze čtyř. Ačkoliv se obávám, že 1MW je málo (ta čerpadla budou mít IMHO víc)... dále nevím, jak by to tam skládali (trosky všude), jak tam dostat palivo... v této chvíli raději věřím, že jim natažení kabelu přišlo jako chytřejší nápad a nejspíš to tak bude. Zkrátka věřím, že tam nejsou pitomci a že dělají nejlepší z toho, co je v jejich silách. Jednou se to dozvíme... teď jim můžeme buďto držet palce (jako já), nebo na ně nadávat (jsou i takoví), případně se jim vysmívat (škodolibci). Nejhorší jsou hyeny, které kvůli tomu chtějí položit středoevropskou energetiku. [oči v sloup]

240097

29.03.2011 01:38

Ještě jednou k problému vyhořelého paliva a designu elektrárny Fukušima

Radioaktivita v Čechách vůbec nemusí být z Japonska!

Václav Semerád 83.?.?.?

Nedávné objevení (zatím poměrně slabé) radiace nad Čechami veřejnost přijala samozřejmě jako z Japonska. Vůbec to nemusí být odtud!

Kdo ví o nedávno rozbombardovaném jaderném reaktoru v Libyi (o kterém naše média zarytě mlčí!) a promítne si současný směr větru (točí se nad Evropou i nad Středozemím), tomu by mohlo a mělo dojít, že radiace nad Čechami (Rakouskem, Itálií) může být a mnohem pravděpodobněji také bude z Tripolisu - jako výsledek "práce" našich hrdinných spojeneckých letců.

Nebylo by lépe - namísto zavírání jaderných elektráren - zavřít politiky, zodpovědné za toto bombardování?

240638

29.03.2011 01:56

Proč Turecko přehodnotilo svůj postoj k Libyi

Lépe je nepřemýšlet!

Václav Semerád 83.?.?.?

Aspoň víme, odkud se vzala radiace nad Čechami, když to z Fukušimy být nemůže (přes USA to zřejmě nepřišlo, tam zatím nic nenaměřili). A ono to bude z Libye! Nakonec - vítr vane od jihu.

Cákryš, nebude lépe místo jaderných elektráren pozavírat politiky, kteří tohle začali (Sarkozy + Obama + Rasmussen)?

240640

06.05.2011 16:59

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Nejsme v době před dvaceti lety...

Václav Semerád 83.?.?.?

Pálení knih už začalo! Pálí se (zatím) Korán.
Vložený obrázek
Zatím v té nejsvobodnější (???) zemi světa. S využitím amerického benzínu (nad nímž se nachází jakési bezvýznamné arabské, nejspíš muslimské země). Ten vlevo je sám moudrý pastýř oveček (pastor). Pak se není čemu divit, když stádo věřících ovcí vyjde z New Yorkské katedrály a rozvine obrovský transparent "BOMBARDOVAT!" (Nemáte ten obrázek někdo?)

243564

06.05.2011 20:01

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

Čemu učit děti...

Václav Semerád 83.?.?.?

Asi to dělal správně můj táta (mimochodem učitel!). Už v mých pěti letech mi vysvětlil, že není všechno pravda, co slyším z rádia. Pro jistotu mi pustil Svobodnou Evropu (od té doby jsme ji poslouchali spolu[smích]). Jenže hned k tomu dodal: ani v té Svobodce neříkají vždycky pravdu. Tu si musíš zjišťovat pracněji, z více zdrojů a porovnávat, kdo víc lže. Může se stát, že pravda je blíž u Svobodky, jindy je zase pravda blíž u našich socialistických propagandistů - čistou pravdu uslyšíš málokdy. Je to takový hodně složitý test inteligence. Ti pitomější se připojí k jedněm nebo k druhým a pak věří kdejaké lži. Ti inteligentnější hledají. Takže když mým dětem ve školce tvrdili, že Ježíšek neexistuje, podal jsem jim to taky tak. Doufám, že se naučily hledat pravdu a nepodléhat propagandě (nyní PR-agenturám).

243590

08.05.2011 16:11

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

Hlavně učit děti...

Václav Semerád 83.?.?.?

A kdo to má dětem vysvětlovat? Školka? Škola? Nedejbože vojna? (Pamatuji i PŠM - politické školení mužstva, to tedy byla síla!) Každý režim přece tvrdí, že právě on je ten nejlepší! Komunisté jako dnešní hulváti i ti další, lžou a budou lhát, to je přece univerzální metoda. Jó, až to nebude lež, bude ráj na zemi! (Jen se obávám, že konec světa bude dřív[smích]). Taky mi ještě za komunistů syna šikanovali, tak jsem došel do školy a požadoval po řediteli náhradu škody (bolestné). To jsem nedostal, ale šikana rychle skončila! A že nemáme na vlastní děti čas? To je jen výmluva těch, kdo s režimem vlastně spolupracují, když jim to nejcennější co mají svěří k výchově (hodí do chřtánu)! Kdo má své děti rád, čas si na ně udělá. Nevadí, že ho máme méně než vzdělávací továrny! Tam se děti nesetkávají s láskou, takže včas pochopí, komu mají věřit! Pokud mají štěstí a setkají se s dobrým učitelem (jsou snad ještě i takoví), tím lépe - ale nedá se na to spoléhat. Zkuste tedy místo deprivantů vychovávat děti, které pravdu samy rozpoznají, bude to záslužnější než fňukat na neosobní školskou mašinérii. Proboha, kdo to má za vás dělat? Tím spíš, když tu výchovnou žumpu vidíte! Neškodí dát dětem i trošku konspirativní výchovy (před kým si dávat pozor na hubu a komu nelézt vy-víte-kam), už je to zase potřebná znalost. Ale pokud nemáte na své děti ani chvilku denně, věděl bych, koho litovat...

243732

12.05.2011 19:06

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Hlavně učit děti...

Václav Semerád 83.?.?.?

Švestičky si nechte[smích]. Více mě irituje, kolik lidí své děti doma týrá. Přes 5000 případů týraných dětí za rok, 13 utýraných k smrti - to by mělo burcovat veřejnost. A pak taky, že je dětí málo. Nemáme na děti čas? Chyba! Ale tu nemůžeme svádět na žádný režim. To už je naše vlastní vizitka.

243952

18.05.2011 22:57

Pozor na stavění strašáků

RE: Co je komu po nějaké

Václav Semerád 83.?.?.?

Nejen Číňané a Rusové...
Vložený obrázek
... totéž Nevada. Tipněte si: kdo z těch vojáčků se asi dožil padesátky?

244347

24.08.2011 14:46

Zkušenost se Stworou

Zkušenost odjinud

Václav Semerád 83.?.?.?

Pane Stworo, mám na svém webu také diskusní fórum, takže mám i zkušenosti s prudiči. [naštvaný] Je totiž prudič a prudič. Povoloval jsem kdysi 3 sprostá slova na příspěvek, ale to omezení jsem už zrušil. Pitomec automat to cenzurovat neumí a ručně se tím zdržovat? Kdo mi (třeba i sprostě a nemusí to ani vytečkovávat!) vynadá, že kafrám nesmysly, ale přidá argument - k věci a s charakterem výroku (tzn. dá se to dokázat nebo vyvrátit), je u mě diskutující - neberu tak ovšem jízlivé poznámky o inteligenci, potenci, třídním i biologickém původu a vzhledu protivníků[chechtot]. Kdo ale u mě začne s pouhými pomluvami protivníků (i zdvořilými slovy - zdvořilá pomluva je sice oxymoron, ale čeština má obrovské možnosti v ironii), dostane výstrahu - bez smazání, jen ať ostatní vidí wocogo. Problém byl s profesionálními prudiči (většinou se zaměstnanci ministerstva vnitra ČR - mají to asi v pracovní náplni). Na výstrahy kašlou a po odfiltrování urážek nemají jejich příspěvky informační hodnotu jediného bitu. Na ty platí jen bič. Buď nešikovný, tzv. BAN - prostě je odstřihnout a sbohem. Jenže když je vyhodíte dveřmi, přijdou oknem (z jiné IP adresy a s jiným nickem) a když ostatním suše doporučíte, aby je prostě ignorovali, určitě se někdo neudrží a pošle další vodu na jejich mlýn. Mám jiný fígl. Jejich příspěvky automaticky dostanou příznak (flag) "H" (=hulváti) a zobrazují se jen ostatním hulvátům (a mně - královsky se tím bavím, aniž bych na to kviknul). Je to totéž jako prosté mazání a není to totéž. U mě si dva takto postižení dlouho skvěle notovali a ostatním se posmívali, jak jsou pitomí, že disciplinovaně dodržují mé doporučení neodpovídat jim - a pak oba prostě vyšuměli či vysublimovali. Je od nich pokoj a zbývající diskutující jsou v pohodě. [chechtot]

251745

01.10.2011 09:31

Sbohem mezinárodní právo

Běda civilistům!

Václav Semerád 83.?.?.?

Tisíckrát běda civilistům, které ochraňují humanitární bombardéry!

254275

11.10.2011 10:23

Co média vynechávají při informování o Američanech propuštěných Íránem

RE: Zbloudilci?

Václav Semerád 83.?.?.?

Vložený obrázek
Podle Američanů sousedíme s Irákem! Nesmíme se pak divit, kdyby na nás dopadla i nějaká zbloudilá střela!
Vložený obrázek
Oni v tom vůbec mají čurbes!

254982

11.10.2011 10:38

Revoluce nejen společenská, parazitismus a symbióza, parazité a hostitelé

Vývojová spirála?

Václav Semerád 83.?.?.?

Vývojová spirála? Idealisto!
Není to spíš bludný kruh?
Vložený obrázek

254983

22.11.2011 23:06

V Íránu probíhá operace CIA zaměřena na poškození zbrojního programu

Ci(n)tát:

Václav Semerád 83.?.?.?

Nejlépe podrážejí nohy trpaslíci. Je to jejich zóna. (Stanislav Jerzy Lec)

257516

30.11.2011 15:33

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

Skener je záření

Václav Semerád 83.?.?.?

V Čechách se ÚJB (Ústav pro jadernou bezpečnost) vyjádřil, že na českých letištích "svlékací" skenery povolovat nebudou - z důvodů zbytečného ozařování osob. Když se k tomu přičte záření, které na všechny čeká ve výšce nad 10 km, je toho až dost. Možná se to nezdá, ale hodina letu dá asi jako klasické rentgenové snímkování. Jednou za rok... budiž... Proto se nedoporučuje létání těhotným a létající personál, piloti i letušky, se pro zdravotnické účely vede jako osoby pracující se zářením. Ministr zdravotnictví by měl (po vzoru cigaret [chechtot] ) hlásit: ozařování může zabíjet!

257882

02.12.2011 08:51

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Skener je záření

Václav Semerád 83.?.?.?

...Kontrolovana osoba ma pocit, ze je buzerovana...

Omyl. Kontrolovaná osoba je buzerována. A důkladně. To není jen pocit.
Jak říkala moje babička: Chce-li pánbůh vola stvořit, dá mu ouřad.
Nebo též Mňačko: Jak chutná moc.

257987

05.12.2011 15:22

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

Problémem je eskalace.

Václav Semerád 83.?.?.?

Kromě jiného se dá do letadla propašovat množství střelné bavlny tím, že si obléknete znitrované jeansy a bavlněnou košili. Znitrovat se dají i tričko, trenýrky, bavlněné šaty, kalhotky i podprsenka. Až na to gestapáci přijdou, budou cestující do letadel disciplinovaně nastupovat úplně nahatí, protože na nich nenechají ani nit (že není bavlněná? No a? Když pro jistotu nepustí ani voňavku, myslíte, že propustí polyester?). Sadisti se budou zase mít! A ovce se budou disciplinovaně a s úsměvem svlékat [chechtot]. Přejmenují se American Airlines na Nuda-air? [chechtot]

258065

05.12.2011 19:08

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Problémem je eskalace.

Václav Semerád 83.?.?.?

A co by udělala s letadlem mrňavá flaštička voňavky? Taky nic. Takže si myslím, že by to vedlo pouze k cestování nudistů, podle hesla: Chce-li pánbůh vola stvořit, dá mu ouřad! Tady jde přece o zneužívání kontrol k soustavnému ponižování lidí! A wotogo!

258072

06.12.2011 00:44

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Problémem je eskalace.

Václav Semerád 83.?.?.?

Vy opravdu nevěříte, že největším problémem je ponižování lidí, že? [chechtot] A že trhavina v botě je stejná pitomost... a přece lidi musí zouvat boty...

258078

06.12.2011 08:43

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Problémem je eskalace.

Václav Semerád 83.?.?.?

Nejde jen o majitele aerolinek. Paranoia - přesněji buzerace - se tam dostala všude. Nedávno podrobili takovým ponižujícím prohlídkám plnou loď britských seniorů, kteří si zaplatili okružní cestu po amerických přístavech a zmínili se, že loď už přece prohlíželi v předešlém přístavu - tak jim tu prohlídku osolili a protáhli na 7 hodin nepřetržité buzerace, přičemž je nepouštěli ani na záchod s tím, že jim nevadí, když se stařenky vyčůrají přes palubu do moře. Bránili i zdravotníkům přístup k několika, kteří přitom bez tekutin zkolabovali. Vivat svobodná země! Každému musí být jasné, že jim šlo o buzeraci, o nic jiného! Kdyby jim někdo napověděl o možnosti střelné bavlny na těle (ona to není taková blbost, dovedete si jistě docela dobře představit svršky narvané do vhodné dutiny v sedadle a taková střelná bavlna je razantnější než střelný prach), tak ti hoši, co mají MOC lidem poručit cokoliv, je naženou do letadel nahaté!
Mezi námi, kdysi nás Čechy strašně kritizovali za semtex. Když jim ale z Pardubic nabídli cvičené psy, kteří najdou po čichu nejen semtex, ale jakoukoliv nitrovanou výbušninu (včetně americké H4), najednou zájem neměli. Dodnes by stačilo, aby takový pes člověka očuchal! Šlo by to bez svlékání, ne že ne! Jenže to by nemohli lidi buzerovat - A WOTOGO! [naštvaný]

258089

18.01.2012 14:36

Na řadě jsou narkorestituce

Válka proti terorismu je prohraná!

Václav Semerád 83.?.?.?

Válku proti terorismu vedou ještě větší teroristé.
Bohužel ji ale teroristé vyhrávají.
(V každém případě...[smích])

261300

09.02.2012 20:11

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Smyčka je utažena ..

Václav Semerád 83.?.?.?

Ale člověku s troškou filipa to snad mohlo dojít... [chechtot] Já teď na svém webu umisťuji pro výstrahu faximili té policejní žádosti jako ilustraci důvodného odporu proti ACTA! Ta by se měla šířit!

262910

09.02.2012 22:29

Vytěsňování

RE: Fajn článek

Václav Semerád 83.?.?.?

A proto si pak veškerou smetanu jejich ústy slízneme... [chechtot]

262924

17.02.2012 21:30

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Smyčka je utažena ..

Václav Semerád 83.?.?.?

Doteď snad byl, ne? Tak by to snad jelo jako dosud?!

263569

18.02.2012 10:52

Komu a čemu slouží autorský zákon?

Pozdě!

Václav Semerád 83.?.?.?

Soubor byl zakázán.[pláč]
uloz.to

263603

21.03.2012 10:45

Jak jsme nevychutnali návštěvu CN Tower

RE: zbraně ve světě

Václav Semerád 83.?.?.?

V Egyptě jsem se dostal do sporu se strážnými v Alexandrii. Našli u mě nůž! Miniaturní zavíráček o délce 3cm a rozložený 5 cm, zapomenutý v kapsičce u kalhot a vhodný jen na otevírání dopisů. Jako "zbraň" mi ji zabavili a před zatčením mě zachránila jen cynická poznámka, že chci vidět tu frašku v soudní síni, až tu "vražednou zbraň" budou nějací kašpaři posuzovat. To už strážníkům došlo, že by to byla mezinárodní ostuda. Útočit takovým nožem je přece nesmysl.
Nůž mi ovšem nevrátili... [smích] Jistě dodnes leží u Alexandrijských policajtů - v archivu zbraní zabavených teroristům.[chechtot]
Blbost zkrátka kvete všude, bez ohledu na hranice... [cool]
(Egyptští dobrovolníci v Lybii byli přitom vyzbrojeni velkorážnými kulomety na autech... [oči v sloup] )

265614

09.04.2012 17:07

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: Pokud se občané nestarají, bude ještě hůř

Václav Semerád 83.?.?.?

Proboha, kde žijete?

Uvědomte si, že se můžete stát obětí následujícího triku:

Přijde vám exekutor zabavit úplně všechno, protože jste si před pěti lety od Franty Vomáčky půjčil milion, který jste nesplatil. Budete samozřejmě protestovat, že jste žádnému Vomáčkovi nikdy nic nedlužil, jenže to exekuci nezastaví a zůstanete na ulici jen s kartáčkem na zuby. Následně pomažete k soudu (nebudete mít ani na soudní poplatek, ale na ten si vypůjčíte - děti to snad za vás zaplatí). U soudu se dozvíte, že Franta Vomáčka má dva svědky na to, že vám ten milion v tisícikorunových bankovkách předal v hospodě. Podle nových pravidel už totiž není nutná psaná smlouva, stačí ústní dohoda plus dva svědci. A protože jste si řádně nevyzvedl obsílku (kterou vám soudce fikaně neposlal), konal se soud bez vás. Máte smůlu a za zbytek peněz si můžete koupit dva metry konopného provazu - dluhy za vás budou platit ještě vaše děti, že?

Uvědomte si ovšem, že jste idiot, protože jste se včas nestaral...

266601

09.04.2012 17:13

Od Srebrenice a Racak po Benghází a Homs

Nový termín

Václav Semerád 83.?.?.?

Jsem pro zavedení nového termínu: Humanoterorismus (vysvětlování snad netřeba).

266603

20.12.2012 23:57

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Pohádka

P.A.Semi 83.?.?.?

Myslim, ze tu pohadku (a jeji analogii s nasi historii) celkem chapu (narozdil od prvniho oponenta)... Chapu i Vase vychodisko, ale to neni spravne...

Toto nelze resit obnovenim totality a zakazy a narizenimi. Tato cesta tu uz byla vyzkousena a mela krome pozitiv i mnoho negativ - prave v omezeni svobody (neo-liberalismus je prave o te svobode, kterou razi Vas oponent - svobode okrast celou spolecnost ve svuj prospech, pokud se vyhne problemum se zakony, ktere se spravedlnosti maji dnes jiz pramalo spolecneho, ale ktera je zrejme bohuzel tezko oddelitelna od ostatnich svobod...)

Logicke a spravne reseni problemu s vyvozem pracovni sily (resp. s dovozem zbozi), je nasadit primerene vysoka DOVOZNI CLA, a ovsem take dusledne zdanit cizi firmy, ktere odvadeji zisky ze zdejsi vyroby do ciziny. (napr. Google v Anglii prakticky neplati dane a povazuji to za vydobytek kapitalismu...)

Rozhodne se tento dnesni problem da resit jinak nez opetovnym omezenim VSECH svobod: proste jenom nastavenim lepsich pravidel nez tech soucasnych, ktera se hodi jen tem par, co to shora ovladaji...

Dusledne zdaneni napr. znamena zruseni odpoctu dani, zavedeni minimalni dane atd... V Cesku chybi zakony o "primerenosti" vymahani, o odpovednosti politiku a o odvolatelnosti spatnych politiku, atd...

Jinak ale - kde bychom dnes byli bez asijskych pocitacu? Kolik (a jakych?) se jich vyrobilo tady? (krome toho, co se smontuje z asijskych komponent, tak skoro nic... pamatujete iq151?) Kde bychom byli, kdyby se z Asie nedovezl papir, knihtisk, strelny prach atd...? To jen poslednich par stoleti vede civilizaci Zapad (od te doby, co Cina uzavrela v 17. stoleti sve hranice a zaostala - na cas), a tato kratka era zrejme konci...

Jinak jsem rad, ze planovany zakaz pohadek feministkami byl hoax...

280926

21.12.2012 15:16

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Pohádka

P.A.Semi 83.?.?.?

S tim, ze Cina vede civilizaci - prectete si treba Historii sveta v souvislostech od Immanuela Geisse. Vzestup Rima tady na zapade se presne shodoval se vzestupem Ciny a stejne i upadek ve 2-4. stoleti a nasledny vzestup na prelomu prvniho tisicileti byly jako spojene nadoby, vychod a zapad. To nema jeste nic spolecneho s pocitaci... Taky ztotoznovat Cinu s komunismem je jiz davno chyba - v Cine je dnes nejtvrdsi forma kapitalismu Velkych retezcu - to mozna lepe pochopite, az se to tak vyvine (pod jejich tlakem) i tady... Jinak v historii Indie sice nejakou dobu mozna vedla kulturne (a napr. tzv. arabske cislice pochazeji z Indie, Krestanstvi pochazi pres Perske Zoroastrianstvi taky v podstate z Indie), ale technologicky vedla Cina (a Korea, mozna i Japonsko)...

To legalni kapitalisticke okradeni spolecnosti je napr., kdyz nejaky smejd koupi Ceskou pojistovnu za hubicku a za miliardy to vzapeti proda Italum, ale porad jeste dost levne na to, kolik to tem Italum nasledne vydela... (Chyba byla na tom, kdo to dovolil prodat/privatizovat...) Nebo kdyz prodaji moravskou tovarnu na vyrobu nejlepsich malych letadel ve sve tride americke automobilce, ktera tam zacne vyrabet zebriky - aby se nas zbavili jako konkurence na trhu v jizni Americe... Takhle nam ta "cizi princezna" rozkradla zemi, velmi rychle se nas potrebovali zbavit a nekdo jim v tom tady dost pomohl... U Vas treba Tatra - co na ni zbylo za prospech Slovakum?! Tatra je pry velmi popularni v Indii, vyrabeji tam nejakou kopii, nedavno jsem ji videl na fotce, znacka je Tata nebo tak nejak... Bylo to velmi kvalitni auto a byla velka chyba, ze se to prodalo cizakum...

A ovsem ochrana ekonomiky pomoci dovoznich cel neni nic noveho. Akorat by lidem muselo dojit, ze nakupovanim ciziho levneho zbozi v cizich obchodnich retezcich si likviduji vlastni ekonomiku, a ze z celkoveho hlediska si nakupovanim co nejlevnejsiho zbozi skodi vlastne sami sobe, jenze oklikou...

A pokud se s tim nic neudela, budeme tu muset brzy pracovat za podminek, ktere svym vazalum nadiktovala Cina, jinak nas ekonomicky zlikviduji (coz uz probiha, jen to neni jeste tak zrejme)... (jedna cesta by taky byla zlepseni podminek Cinskych pracujicich - pry uz tam Evropa vyvazi duchodovy system... Jinak jim zatim jsou schopni nove konkurovat pouze Americani s otrockou praci veznu...)

Vlada "rozpoctove odpovednosti" se tu chlubi "pouze" 3% dluhem rocne - ale i tech 100G rocne je spatne a je chyba, ze to neresi tak, abychom nebyli v dluhu vubec... (a to ne zlikvidovanim socialniho systemu, ale zvysenim dani bohatych, a ovsem s tim i urcitym zdrazenim a inflaci...)

280976

22.12.2012 01:38

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Pohádka

P.A.Semi 83.?.?.?

Vite, ale myslim, ze v dobe te Spidlovy dane jsme nebyli zadluzeni na bilion - to zacalo az potom, ze pry Topolanek udelal nejake danove ulevy, presne nevim... Ted o tom samozrejme nikdo moc nemluvi, protoze tu je 2M lidi, co skoro neplati dane, a urcite nebudou volit nekoho, kdo jim rekne, ze by meli... (Povim vam to tak, ze me na danich stat vraci, vydelam totiz jenom 0.5M rocne, tzv. "rovne" dane pro osvc jsou jen 6%, ty se skrtnou nezdanitelnym minimem, a vraci mi pak uroky na hypo a to, co dam na charitu... Na soc+nem neco platim a celkem se to blizi minimu... Vzhledem k tomu, ze neocekavam, ze bych se dozil duchodu, tak me to moc nemrzi, ale kupodivu bych si pral nekoho, kdo to nejak napravi, protoze mi to neprijde fer... nejsem OSVC kvuli danim, spis kvuli svobode...)

Vite, ale pak zjistite, ze vraci stamiliony za odpocet DPH pri vozeni zbozi pres hranice, a obcas to nekdo vozi i podvodem, tak toho pak po case skripnou ... No ovsem vetsinu jich neskripnou, tam protece daleko vic penez ze statni kasy (to bude v miliardach!) nez u OSVC... (jestli pak treba lepe nepochopite, proc se vozi smontovane notebooky pres hranice?)

A opet k te technologii - ovsem ty HP tu jenom montujete, ale komponenty jsou z Taiwanu a z Ciny, protoze to tady zrejme nikdo neumi... (taky jsem slozil par pocitacu, tak o tom neco vim.) A ovsem vyroba chipu neni moc o cene pracovni sily, to stejne vyrabeji roboti. Tak proc to vsechno prichazi z Asie a tady to "odbornici" umi aspon smontovat?

((P.S. nejak se tu rozbilo odradkovani odstavcu, v nahledu je rnrn...???))

280994

04.01.2013 23:29

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

Políček justici byl zcela oprávněný a CHRÁNÍ nás před recidivou

P.A.Semi 83.?.?.?

Jak správně poznamenali v Novém Prostoru, je česká justice machinerií na výrobu recidivistů: Po propuštění i za bagatelní trestní čin už nemá člověk šanci sehnat práci (i na metaře je dnes potřeba čistý trestní rejstřík), takže mu zbývá buďto emigrovat, nebo krást, nebo umřít hlady. Proto máme skoro nejvíc recidivistů v Evropě, proto máme nejvíc vězňů, a vydělává na tom především justice - která tímto za to dostala oprávněnou facku...

Tedy je nutná amnestie NE-RECIDIVISTŮ, spolu s vymazanim trestniho rejstriku(!), aby ti lidi v tehle pokroucene justicokracii dostali sanci se napravit! (Propusteni vezni casto chteji normalne pracovat, ale nemuzou... Co jim zbyva ?! )

Mozna casem pochopite, ze Klaus dal sanci 7500 jinak beznadejnym pripadum po prvnim trestu, aby se jeste napravili, a to neni malo... A ovsem propustil pouze lidi s kratkym trestem za nenasilne trestne ciny... Kolik jich v tech vezenich bylo nespravedlive jako Roman Smetana ?

Pokud byl nekdo propusten a nemel byt, tak je nutne se ptat, jak to, ze mel tak maly trest, ze byl prominut touto amnestii?

A jak je mozne, ze se soudni/policejni vysetrovani tahne vice nez 8 let?! Tohle by melo padnout na ZODPOVEDNOST SOUDCU, kteri kaslou na lidska prava a klidne cloveka cele desetileti protahuji pred odsouzenim... (Tedy i jak tvrdili, ze se jejich obhajci 3x odvolali - tak jak je mozne, ze to trvalo > 8 let ?! ) Ted by ty prutahy, ktere soud pro lidska prava ve Strasbourghu pravem oznacil za spatne, mely byt vymahany na spatnych soudech / statnich zastupcich, jako mareni spravedlnosti...! (Ovsem myslim, ze abolice je na tehle amnestii nejvice sporna, narozdil od propusteni/ocisteni bagatelnich veznu...)

A jinak - jedno dobre uslovi pravi, ze kde je Spravedlnost, musi byt i Milost. To neni "stredoveky prezitek", ale civilizacni vymozenost... Ostatni prezidentsti kandidati, kteri se proti amnestii vymezuji, tim ukazuji, ze by byli "nemilosrdni"...

281630

13.01.2013 01:38

Volební divadlo – první kolo

Televizni manipulace

P.A.Semi 83.?.?.?

Jen drobne a okrajove: v televiznim studiu nekolikrat ukazovali jednobarevnou mapu zahranicnich voleb - na vsech kontinentech vyhral KS... (Pomineme-li fakt, ze v zahranici voli asi predevsim clenove zastupitelstev, ktere tam on vyslal...)

Uz pri vysilani mi prislo divne, ze ty kontinenty nebyly vsechny. A z Jizni Ameriky ukazali jenom Argentinu... Vynechali celou Afriku a Asii - protoze tam by ta mapa nebyla vubec takhle jednobarevna - napr. v Afganistanu by drtive vyhral militantni Zeman nebo i na Ukrajine, napr. v Libanonu by vyhral Dienstbier... (ovsem celkove v souctu v zahranici vyhral KS - pochopitelne...)

Dalsi manipulaci vlozili do ust Tani Fisherove, ze by pry doporucovala KS - v hlavnich zpravach to ustrihli tak, ze tam byla jen ta prvni cast vety, chybela ta druha, ve ktere zminuje, ze s tim ma vazny problem (to uz pak napravili a v mnoha dalsich opakovanich to dali cele i s tou vyhradou, to akorat v hlavnich zpravach nemeli cas...).

Taky zajimavost - jeste se asi nestalo, ze by cele zpravy byly jen a pouze o volbach, ani drobna zminecka o jakemkoli svetovem deni, i pocasi vynechali, kratce sport. Ani v zadnych dalsich zpravach nebylo ani 1 slovo o cemkoli jinem nez o volbach... Opravdu drtiva medialni masaz - zrejme aby se lide meli na co soustredit, vytvorit jim fetis, kterym stoji za to se zabyvat, aby vetsina ostatnich problemu sla do pozadi...


A jeste uplne okrajova drobnost - pro ty, co pouzivaji FB - ukazovali pekne detailni statistiky, co likeuji (nebo ctou?) priznivci jednotlivych kandidatu - jste tam dobre "podchyceni", a pokud to je zpracovatelne statisticky, je to zpracovatelne i jednotlive...

282147

13.01.2013 19:28

Volební divadlo – první kolo

Největší problém démonkracie.

Václav Semerád 83.?.?.?

Víte, co je největší průšvih démonkracie? Tak si představte průměrného voliče. Takového toho IQ=95-105. Máte to?

Podle klasického Gaussova rozdělení platí, že většina (která přece v démonkracii o všem rozhoduje) je ještě o hodně pitomější! [chechtot]
A wotogo!

Jasné?

Děkuji za pozornost a za úsměv. [chechtot]

282218

13.01.2013 22:13

Volební divadlo – první kolo

RE: OKAMURA = JEJICH POJISTKA?

P.A.Semi 83.?.?.?

Ne, spis si myslim (podle toho, jak neferove ho vyradili), ze prave Okamura k NIM nepatril (taky byl zrejme (krome nafoukane kravy Bo.) jediny, kdo (skoro evidentne) neni zid...) Proste si to "pojistili" uz predem...

Jinak k uspechu KS - myslim, ze dost velkou vahu na manipulaci s masami ma "hlas" Sveraka/Cimrmana a dalsich "sasku" medialniho sveta... Proc ti se tomu propujcili, nechapu...?

Je na tom ale videt, kam vede prima (primejsi) demokracie ve state (stade), kde se daji volici (ovcane) takhle snadno zmanipulovat...!

282232

16.01.2013 23:30

Miloš a Karel, profíci doby

K cenzure reinkarnaci

P.A.Semi 83.?.?.?

K Vasi poznamce, ze cirkev zcenzurovala poznamky o reinkarnaci z Bible - vite, ale to bylo pro tuto spolecnost ve vyvoji (tedy nedospelou) potreba: Vite, takhle bez reinkarnaci konci vina smrti. Dale uz svetske soudy soudit nemohou...

Jak by ale dnes treba cirkev zatocila s reinkarnovanym Jidasem, kdyby vedela/zjistila, ze byl v minulem zivote Jidas? (Nebo kdokoli jiny podobny, kdo dostal moznost se v pristim zivote napravit a opravdu se napravil...? ) Kolik lidi by bylo narceno z toho, co domnele nebo doopravdy v minulem zivote provedli? Kolik lidi by se snazilo chlubit tim, kym byli v minulem zivote?

Cetl jste Gnosticka evangelia? Je to veskrze slatanina spousty protirecicich si tezi a casto i nesmyslu, prolozena mezi pravdivymi vetami. Kdyby to timto tempem pokracovalo dale, bylo by mnohem(!) vice a trvalejsich nabozenskych valek... Bohuzel s tim asi zametli i nektere opravdu dobre veci, ale kdo to mel tenkrat lepe rozhodnout? Takhle ale vytvorili smer, ktery mel sanci vydrzet 2 tisicileti a zformovat civilizaci...

Zahradnik zasadi dobry strom, ale ten ma mnoho vetvi, ktere si navzajem stini, takze dobreho ovoce je malo. Jiny zahradnik potom prijde a nektere z tech vetvi musi uriznout, aby ty zbyle vetve nesly lepsi ovoce...

--

Jinak k tomu restitucnimu podvodu vaseho Cerneho prince - spis podle ceskeho prava neuznali dospelou adopci v Rakousku, tedy jako kdyby nebyla... To spis horsi restitucni podvod mel ten minuly Vaclav, tam se pry slo i pred Benesovy dekrety a dostal zpatky i ten majetek, co jim po valce zabavili za kolaboraci s Nemci... Holt jsme si rovni, ale nekteri jsou si rovnejsi...

282561

17.01.2013 03:31

Miloš a Karel, profíci doby

RE: Schwarzenberg

P.A.Semi 83.?.?.?

K Vasemu clanku o nadaci Keshe a zabavenem dronu:

Znate Occamovu britvu? (Jednodussi reseni je vetsinou spravne...)

Mnohem pravdepodobnejsi je, ze ten letoun ovladli "informacne" vysilackou, nebo mu nejak narusili elektroniku, nez ze by kolem nej narusili gravitaci - nemyslite ? Navic tedy letoun neleta diky gravitaci, ale diky odporu vzduchu - Bermudsky trojuhelnik, kde mizi plavidla a obcas i letadla se nejpravdepodobneji vysvetluje vyrony plynu ze dna oceanu: takova "lehka" voda, plna bublinek plynu, najednou tu lod neudrzi na hladine (Archimeduv zakon) a lod zajede ke dnu jak cihla... Takze spis nez zruseni gravitace by to znamenalo treba vytvoreni skoro-vakua...

((Vite, higgsuv bosson, graviton a potazmo i "unified field theory" jsou vedecke podvody, ktere modernim "alchymistum" umoznuji koumat a neco hledat... Gravitace je identicka s odstredivou silou a velmi pravdepodobne ma souvislost s jen-skoro-dokonalou soudrznosti prostoru ve 3D. Odstinit to zrejme z principu nejde, leda by se takovy predmet "utrhl" z nasi 3D reality - pak je ale otazka, jak by ho tam zase vratili...? Predstavte si auto, ktere jede do zatacky. Odestrediva pseudo-sila vas tlaci proti dverim. Jak chcete, aby vas prestala tlacit a zaroven pokracovat s autem v ceste do zatacky? Pokud ale z tech dveri vypadnete, prestane vas to tim smerem tlacit... Pak ale budete mit dost problem se tam zase vratit, protoze mezitim po chvili uz to auto bude nekde jinde nez vy...))

282564

17.01.2013 16:29

Miloš a Karel, profíci doby

Jeste ke gravitaci...

P.A.Semi 83.?.?.?

Gravitace neni magnetismus. (Ale tedy moznost, ze ten dron ukradli pomoci magnetismu, vubec nevylucuji, to je zajimavy napad, ktery nemusi byt nerealisticky... Rozhodne budou mit neco, co se tem na druhe strane velmi nelibi (a proto take chteji vyslat odborniky, aby jim to "zkontrolovali" ) ale nechteji ani jedni ani druzi rict, co to je... Rekl bych, ze nedavna fatwa ohledne jadernych zbrani je velmi evidentni dukaz, ze o jaderne zbrane tam nejde.)

K Vasim ovčím strankam - ale tam nemate forum, nemel jsem Vam kam napsat...

K pojeti gravitace, kde by se planety v urcite geometrii pohybovaly po primce (to pojeti znam, je to "vedecky mainstream"...) - pisete, ze neexistuje odstrediva sila v rovnovaze s gravitacni - no ta velmi realne existuje: prilivova sila (tidal force) pusobi na obou stranach telesa, na te blizsi ji vyvolava vyssi gravitace k centralnimu telesu, ale na te vzdalenejsi ji vyvolava naopak odstrediva sila. (resp. na obou to je rozdil mezi ruzne velkou pritazlivosti a stejne velkou odstredivou silou)

Dale uz jen moje teorie - prosta akcelerace ve 4. rozmeru (je jedno, jestli po primce nebo rotacni nebo do vsech smeru najednou pri rozpinani) by za predpokladu, ze prostor ma soudrznost ve 3D zpusobovala gravitaci, kdy zjednodusene receno mensi objekty "sklouzavaji" do důlku k vetsim objektum... A to, ze je prostor zakriven kolem vetsich objektu, je take meritelne, ale na vysvetleni pritazlivosti potrebujete jeste nejakou akceleraci (jinak by gravitace nefungovala na predmety, ktere se zdanlive nepohybuji? neni zadna takova geometrie, kde by se predmet, nehybny vuci zemi, pohyboval po primce v zakrivenem prostoru, leda by byl zakriveny čas, ale to se zatim moc neprokazalo)...

K tem mainstreamovym vedeckym podvodum zminim dalsi - jediny a hlavni dukaz Big bangu je ve vysledcich mise WMAP, "microwave background", ze ktereho vypocitali "stáří" vesmiru. Pokud si ty jejich obrazky prohlednete, zjistite, ze pote, co odecetli "vypalenou" galaxii, maji nezmenenou uroven detailu, z cehoz vyplyva, ze to je "microwave foreground" mezi nami a centrem galaxie. Ale pro jistotu za to dostali nobelovu cenu za fyziku, aby o tom nikdo nepochyboval...

282603

20.01.2013 02:49

A nemají Němci pravdu?

Svěrák ...

P.A.Semi 83.?.?.?

Dlouho jsem premyslel, proc clovek, ktereho jsem si predtim velice vazil (a uz nebudu!) - Sverak - se postavil za toho cizackeho sm...a, ktery nas zradil, kde mohl ? Sverak je totiz znam jako clovek s velmi inteligentnim satyrickym humorem, kterym mnoha lidem imponuje - a rekl bych za mozna 10% naroda se rozhodne prave podle nej a (dalsich X%) podle ostatnich (nyni jiz) pochybnych celebrit...

A myslim, ze jsem na to prisel - nejen on, ale i ostatni satyrici, si nemuzou nic vic prat, nez senilniho a (mozna zdanlive) debilniho mocnare habsburskeho typu, protoze jim privede "vodu na mlyn" prave k jejich satyře... (Jo, to budou vtipy...)

Tezko (nebo hure) by si mohl delat takovou srandu z ing.csc. prezidenta, ktery sam srsi inteligentnim humorem, kterym zameta sve protivniky... (akorat se obavam, ze ta podprumerne inteligentni polovina naroda jim vetsinou uplne nerozumi...)

Take nam mocnari predvadi zasadni háček prime demokracie: polovina naroda je podprumerne inteligentni (z definice IQ), a 5% lidi vlastni 95% bohatstvi, za ktere si koupi medialni presstitutky, kterymi si jednoduse podmani tu podprumernou polovinu naroda (a i cast te nadprumerne - ty, kteri jsou lini si shanet presnejsi informace, nez jim serviruji), a nemate sanci... Kdo ovladne skolstvi, ma po deseti az dvaceti letech v hrsti mladou generaci a muze s ni manipulovat, jak se mu zlibi - jak dokazuji " * jugend" na jihu Cech... A kdo lepe ovlada Facebook, ma v hrsti (nejen ale zejmena) tu cast mladeze, co na manipulaci vzdelanim nedosahne... (prave Facebook etc alespon pred prvnim kolem spousta kandidatu podcenila...)

282827

15.02.2013 00:17

Reakce na článek "Co s cikány"

Rovnost neni spravedlnost, je to iluze

P.A.Semi 83.?.?.?

Reagoval bych na vetu:

"Já si přece jako úředník nemůžu nárokovat za svou práci víc, než člověk, co mi postaví dům /myšleno za stejnou pracovní dobu/. Kdo mi dává to právo?"

Poptavka a nabidka dava to pravo, "investice do vzdelani" a predevsim nahraditelnost...

V teto zemi ma cca 11% lidi vysokoskolske vzdelani, a kolem 60% ma zakladni nebo vyuceni, neco kolem ctvrtiny ma stredoskolske. Vetsina nezamestnanych ma vzdelani "vyuceni a stredni odborne bez maturity", pripadne zakladni nebo neukoncene zakladni, pripadne s maturitou. Nezamestnanych "vyucenych" je 10x vice nez nezamestnanych vysokoskolaku. Na praci zednika ceka 10-100 dalsich uchazecu, takze tento ma jen velmi male moznosti si neco urcovat...

Pokud delam praci, na kterou nema za me firma nahradu - mam na to vzdelani a/nebo dlouholetou praxi - a navic firma riskuje, ze kdyby me dostatecne neodmenila, presel bych ke konkurenci, ktera uz na me ceka, zaslouzim si (nebo vynutim) i primerenou odmenu... Na druhou stranu ti "jednodussi" lide si svuj zivot vetsinou lepe užijí, i kdyz treba ne materialne, ale o to vic lidsky... Pak je tu urcita oběť nekolika let zivota a financniho zajisteni od rodicu, aby clovek vystudoval - co by z toho mel, zatimco jeho "kamarad" s vyucnim listem uz ma rodinu a vydelava...?

Az dorostou generace, kde bude 20-30% naroda vysoskolsky vzdelano a 60% stredoskolsky, budou to mit o mnoho slozitejsi, nez my dnes... Navic pak bude naopak nouze o "zručné" lidi...

Jinak ta myslenka "kibucu" je pomerne zajimava. Ovsem to je presne to, co nase neoliberalni vlada nedopusti, aby se lidi obesli sami... (nebo alespon to nebude financovat/podporovat, naopak spis si na to najme média, aby to patricne pospinila)

284897

15.02.2013 01:23

Vrtěti psem 2. díl

Statistiky a prekrucovani...

P.A.Semi 83.?.?.?

Casteji jsem slychal vetu jako:

"bojem starších a méně vzdělaných lidí o zachování nacionální interpretace - v tomto případě historického líčení Čechů jako obětí."

a zpracoval jsem nejake statistiky z CSU do pomerne prehlednych map...

Vyplyva z nich, mimo jine:

- v regionech, kde je mnoho "nevzdelanych" lidi (zejmena ale nejen Krusne hory), je nizka volebni ucast - nevzdelani lide zrejme vetsinou ani nechodi volit. (nebo chodi mene...)

- Schwarzenberga v prvnim kole volili hlavne v regionech, kde je vice starych lidi.

- predevsim ale K.S. volili v prvnim kole ve skoro tech samych okresech, kde v minulych volbach vyhrala ODS nebo dokonce TOP09, pas vedouci z jiho-vychodnich Cech, nejsilneji v Praze a okoli, az po severovychodni Cechy. V techto regionech je take znatelne mensi mira nezamestnanosti - proste si tam neumi poradne predstavit, jak to vypada v ostatnich castech republiky, kde naopak vitezi levice...

Nejpravicovejsi region - Praha a okoli, je zajimavy: V Praze bylo pred 10 lety relativne nejvic lidi pred duchodem, ale uz neni... V okoli Prahy (okresy P.vychod a P.zapad) je ted dramaticky nejnizsi vekovy prumer a nejvyssi porodnost (prirozeny prirustek) - nastehovaly se sem do "satelitnich" mest same mlade (a zrejme uspesne, kdyz pracuji v Praze) rodiny, a region je jeden z nej-pravicovejsich...


Dalsi zajimave statistiky - vzdelani obyvatel: 17% zakladni nebo neukoncene zakladani, 33% stredni bez maturity, 30% stredni s maturitou, 12% vysokoskolske. (Jeste pred 10 lety bylo zakladni+vyuceni 60%, ted jiz jen 50% - zlepsuje se to... Brzy to snad dojde do stavu, kdy by pri prime demokracii nerozhodovali "dělníci bez vzdelani" o vsem...) Prumerna delka vzdelani v roce 2001 kolisala od 9.9 let v Chomutove po 11.8 let v Praze...

Dalsi zajimava statistika - jak tu vypada "demokracie" - soucasna vladni koalice ziskala podoru 48% volicu (tech, kteri prisli k volbam) - tedy 30% z te casti naroda, ktera by mohla volit. 16% hlasu se skrtlo kvuli podmince 5% pro stranu (tedy 1/6!) a prerozdelilo se, takze koalice razem ziskala 59% procent poslancu. KDYBY neplatila ta nespravedliva 5%-klauzule, bylo by dost poslancu na svrzeni vlady po te, co se ukazala jako totalne spatna, a kdy realna podpora v populaci klesla na 10% (to posledni cislo uz ČSÚ neuvadi...) Za dobu, kdy je V.K. ministrem financi, se skoro zdvojnasobil statni dluh (stoupl o 700 miliard) - ne, ze by je primo V.K. rozkradl, ale "rozdal" je (nizkymi danemi) te casti populace, ktera ho ted za to voli...

Nejake nejzakladnejsi srovnani (mapy, grafy) mam na strance:
http://semi.gurroa.cz/Stat/VolSrovnani.html

Cely seznam techto statistik z ČSÚ mam na:
http://semi.gurroa.cz/Stat/index.html

(dohromady cca 680 map, cca 80 grafu... zatim to jeste neni uplne...)

284901

Nesouhlasim s kritikou toho, co v tom projevu nebylo...

Vite, povazuji za velmi dobre, ze to bylo receno velmi obecne - nejmenoval zadne novinare, nejmenoval priciny, protoze tim to jako "wildcard" muze platit na vsechny spatne typy... Tim, ze nikoho nevyjmenoval, tak na nikoho nezapomel, a nikoho neurazil nepravem...! (A ovsem kazdy novinar si nyni muze rict - ne, o me nemluvil, to mluvil o tech ostatnich... A bude se snazit, aby opravdu nebyl on ten spatny, takze je sance, ze aspon nekteri se polepsi...) Tim, co rekl o "mafianech", take politikum predvedl, jakou nad nimi bude mit moc: pokud dostatecne nahlas a casto zopakuje, ze kdo brani prijmout tenhle zakon, tak chrani mafiany, tak politiky donuti, aby to konecne prijali, nebo na druhou stranu lidem vysvetli, koho by priste nemeli volit...

Ovsem asi opet neco popletl: "neonacismus" a "fašismus", ktery se opravdu na ulicich leckde zdviha, zejmena v jiznich Cechach, ve Zline atd... A opet nikoho nejmenoval, takze tim mluvil o VSECH, kterych se to tyka... (Mohl mluvit i o "nacismu", hajeni Benesovych dekretu mezi lidem? Nevim...)

Z duchovniho hlediska to byl Velky projev - trojity: Jeden pro Vladce na Hrade, druhy pro Cirkev v Chramu, treti pro Lid Venku... S politiky mluvil predevsim o Usmíření. Cirkvi a jeji dulezitosti u nich lichotil (a ac je to chram katolicky, byli tam pritomni i zastupci ostatnich cirkvi - zdurazneni Ekumenie), ale venku lidem vzapeti pripomenul, ze Masaryk zrusil privilegia slechty a pozemkovou reformou omezil cirkev, a ze bychom to meli ctit... (A ovsem v Ceske televizi se to dnes snazili prekroutit a podstrcit mu symboliku 2 - zduraznovanim, co vsechno delal 2x...)

A to, ze nemluvil o zahranicni politice - dal si tim prostor, aby se to teprve v budoucnu ukazalo... Mozna bude jeho zahranicni politika ponekud vice kontroverzni a nechtel to predjimat ? (I kdyz bych rekl, ze po Klausovi uz tezko bude nekdo vice kontroverzni...? I kdyz, treba nas jeste prekvapi...)

Ac o sobe prohlasil, ze je "tolerantni ateista" (to je take "výukový" termin k zamysleni), prvni projev zakoncil Modlitbou (ve ktere se mimo jine omluvil, ze leccos napravit nebude moct), druhy projev byla vlastne modlitba cely, jeste se zkusim podivat na zaznam v tytroubě, jestli mel modlitbu i v tom tretim...?

A ovsem to, ze musel podepisovat svou "Smlouvu s všeholidem" na dvakrat, mozna taky neco predjima? (ovsem byla to chyba Parlamentu, je otazka, jestli zamerna?) Klaus mel pry take problem s propiskou...

286114

Nevidel bych to vubec jako katastrofu - primerene zdanit bohate, aby se system spravil...

Dalsi takovy postup, jak verejne okrast vsechny lidi o penize, je inflace. Tady byla po revoluci inflace jeden rok o 20% - to lidem sebrali 1/5 penez - a nikdo po tom ani nestekl...

Naopak inflace, stejne jako dan pro bohate - je spravedlive reseni - ti, co pracuji, zadne velke uspory nemaji, a praci si v "nove mene" zase jenom vydelaji na preziti. To jenom bohate takova dan nebo inflace poskodi... A je velka otazka, jak spravedlive ti bohati ke svym penezum prisli? (Pokud pochopite, ze jiz davno je velky rozdil mezi "legalne" a "spravedlive"...)

(Ja, pokud si sam z uctu stahnu kazdy mesic 90% toho, co tam je, a v dlouhodobe perspektive nijak nerostu, bych klidne 10% na mimoradnou dan ozelel... A naopak - pokud si nejaky zdejsi (nebo rusky) podnikatel uleje penize do danoveho raje, tak dobre mu tak... Mozna to je i vzkaz, ze zejmena danove raje se v budoucnu nemuseji tak vyplatit, jak to ted vypada...)

A jeste - hromadeni penez v bankach poskozuje celou spolecnost! Penize - jako energie - maji proudit - (u penez se to jmenuje investovat)... Pokud nekdo brani v prirozenem proudeni hromadenim nul v bance - nejlepe jim jednou za cas skrtnout jednicku na zacatku, nebo aspon 1 nulu na konci... Ty, co investovali do realnych podniku, to prilis neposkodi...

Spravedlive by bylo, kdyby na penize v bance byl negativni urok: Energie musi Proudit, a kdyz se dlouho skladuje, tak zatuchne - stejne jako v bateriich... Ovsem na velke cile jsou potreba velke prostredky - takze na terminovane sporeni s konkretnim ucelem by naopak mohl byt pozitivni urok.

286790

11.04.2013 03:12

Komu patří voda?

Cena vody

P.A.Semi 83.?.?.?

Nedavno tady v regionalnim tisku byl rozbor, z ceho se sklada "cena vodneho". Zrovna to nebudu hledat, takze zaokrouhlene:
3% cena "fyzicke" vody
40-50% "trubky" (odpisy, opravy)
cca 20-30% platy zamestnancu...

Z toho je naprosto logicke, ze kdyz lide zacnou setrit "fyzickou vodou" v domeni, ze usetri, tak naprosto logicky musi dojit ke zvyseni ceny vodneho, protoze ti "setrilove" setri z 3% nakladu... Kdyz tocite mene vody, neznamena to, ze trubky starnou pomaleji nebo ze vodarna propusti uredniky a opravare, kdyz se vytoci mene vody...

(Jo, mozna by bylo dobre, kdyby podobnou statistiku zverejnila treba i Veolia v Praze...)

Taky z toho vyplyvaji regionalni rozdily v cene vody - protoze treba v severnich Cechach je na 1 obyvatele mnohem vice trubek mezi vesnicemi, nez v huste osidlene Praze...

287994

16.04.2013 23:12

Totalita

Totalit tu bylo vice

P.A.Semi 83.?.?.?

K tendencnimu ustavu pro studium "Totalitniho" rezimu - pokud se nebude zabyvat proporcne - uzili jsme si tu nejenom komunistickou totalitu, pred tim i trochu nacisticke totality, a pred tim 10x delsi obdobi katolicko-rakouske totality - bude jen tendencni nastroj dnesniho politickeho vedeni...

K tzv. demokracii - ta bez odvolatelnosti politiku nema zadny smysl, protoze postrada zodpovednost. Pekne to ukazala amnestie: Prezident neni zodpovedny nikomu. Vlada je zodpovedna pouze parlamentu, ale ne obcanum. Pokud maji vladni strany vetsinu v parlamentu, ten je k zodpovednosti nikam nepozene. Parlament bude - teoreticky - zodpovedny za 4 roky volicum. Nyni neni zodpovedny nikomu, jen svemu svedomi. Svedomi poslancu bylo koupeno a je svazano Koalicni smlouvou. Tedy poslanci nerozhoduji podle sveho svedomi, ale podle vule nejake skupiny 9 vladcu (K9) - spicek policitkych stran...
Musi se snad poslanci obavat, ze by nebyli priste zvoleni? (Tedy jediny nastroj odpovednosti pro poslance) Nemusi - koho jineho by si lidi meli zvolit ? Pokud by nekdo preci-jen presvedcil treba i 1/10 naroda (jako VV), tak si ho vladni strany koupi pomoci politicke korupce... A navic tedy posledni rok pred volbami se trochu povoli utahnute opasky, politicke strany vudcu ukazou usmivave tvare, a vsechno vyzehli, takze jim na to zase skoci dost velka cast volicu, aby na ne (politicka) zodpovednost nedopadla...

Zakladni chyba teto formy demokracie je absence zodpovednosti, a bez odvolatelnosti poslancu to zlepsit nepujde...

288196

30.05.2013 23:08

Vyznáte se v jednotkách radioaktivity?

Jeste jedna chyba v tom je...

P.A.Semi 83.?.?.?

Jednak se mi tedy nechce verit, ze by energie z rozpadu drasliku v bananech byla stejna nebo vyssi, nez u cesia, no ale kdyz to rika, tak asi jo...

Ovsem - jak tam pise, ten draslik mu v tele zustane asi den, kdezto to cesium se uklada, takze snist kilo te ryze je srovnatelne s jedenim kila bananu kazdy den po nekolik let, nez se to vyzari !


A ovsem - to leto po Cernobylu (nebo nasledujici?) rostly v Praze pampelisky se 3-4 kvety na 1 stonku, a jeste tak rok nebo dva byly obcas - uz mene - videt... Rekl bych, ze kdyz nechate bednu bananu na zahonu, ctyr-kvete pampelisky tam neporostou...?

Pry v Americe po Fukushime vzrostl pocet vrozenych vad, statisticky dost vyznamne. A ovsem v Cechach je statisticky vyznamne nejvice vrozenych vad v okrese, ktery sousedi s Temelinem (tedy ne primo u Temelina), mozna tam je nejake uloziste nebo jina ekologicka zatez ? (Taky je tam mirne vyssi pocet zemrelych na nemoci dychaci soustavy, nez v okoli, ale je to srovnatelne s nekolika dalsimi regiony v Cechach...)

http://semi.gurroa.cz/Stat/Zdravotni.html#vady_plo...
(Podíl živě narozených s vrozenou vadou na 10 000 živě narozených - v okrese Tabor v roce 2010 asi 13%)

290522

31.05.2013 02:30

Vyznáte se v jednotkách radioaktivity?

Na druhou stranu...

P.A.Semi 83.?.?.?

No ovsem - chcete svitit v noci? Chcete pracovat na pocitacich? Uhli a plyn za chvili nebudou, Slunce v noci nesviti...

Jiste, ze jaderna havarie je pomerne velky prusvih. (Rekl bych, ze cim lepsi sluha, tim horsi pan...) Ovsem na nasledky automobilismu zemrelo mnohem vice lidi, a doslo a dochazi k mnohem vetsimu poskozeni zivotniho prostredi... Budete proto vsichni chodit pesky a jezdit na kole?

Je velky zlocin na budoucich generacich, ze vsechno cenne uhli a ropu, ktere se tvorily stamiliony let, ted za par desitek let spalime... Jestli tahle civilizace selze, dalsi podobny rozvoj na tehle planete uz nebude mozny, nebudou suroviny...

Takze alarmisty, kteri delaji z komara velblouda v zajmu uhelnych lobby (proti jadernym elektrarnam), bych uplne vazne nebral... Na druhou stranu je mirne znepokojujici, pokud takova nebezpeci zamerne bagatelizuje clovek ze SUJB... (srovnanim s banany)

Na druhou stranu - staci tak malo - umet skladovat elektrinu na jeden nebo nekolik dni, a Slunce sem nasviti tolik terrawatt, kolik muzeme potrebovat... Takze urcity tlak na rozvoj timhle smerem je potrebny a vhodny, treba to reseni mame nekde nablizku...? (No ale zatim ho nemame a treba jen tak mit nebudeme, takze jadro je zatim nejprijatelnejsi reseni - pro prirodu i pro lidi...)

290527

04.06.2013 22:02

Pokud tzv. církevní restituce platí, je špatná Ústava

Je to velmi symbolicke

P.A.Semi 83.?.?.?

Je velmi symbolicke, ze Ustavni Soud z toho vyskrtl jedine slovo - "Spravedlivé"... Spravedlive to tedy rozhodne neni, tenhle "vtip" se Rychteskemu povedl... (Stejne jako je symbolicke, ze definitivne to bylo v parlamentu schvaleno na vyroci Belohorske porazky ceskeho lidu katolickym rakousko-uherskym vojskem...) Jinymi slovy se da i rict, ze Ustavni soud timto definitivne Vyškrtl z Práva Spravedlnost.

Vzhledem k tomu, ze ct24 porad dokola omila povodne a na zakonceni tohoto Restitucniho zlocinu (ktery alespon financne predstavuje 10x vetsi skodu, nez obe posledni velke povodne dohromady) si nenechala ani 1 minutu vysilaciho casu ve zpravach, tak ani nevim, jak presne byli ti 4 ustavni soudci (vcetne pana Rychetskeho) proti tomuto usneseni...

Restituce se tomu rikat neda, to dobre vysvetlili, proc to "Restituce" neni, nejedna se o napravu k predchozimu stavu... (Tedy spis pokud se ma jednat o restituce a dochazi k prolomeni Benesovych dekretu, pak je to protipravni a tedy zlocin...) Navrhuji, spis pozdeji nez ted kdyz jsou u vesla, zazalovat je (vladu) za umyslne poskozeni pri sprave ciziho majetku a zavrit je... Navrhuji, aby zadost o majetek, o ktery bude pozadano nepravem (napr. Sazavsky klaster), byla klasifikovana jako pokus o kradez (nebo kradez, pokud uz se tak dokona), a treba i po odchodu tyranu teto demokratury jim to bylo znovu zabaveno. Navrhuji, aby prijem z Restituci nad ramec, ktery pujde stanovit i dodatecne, byl, pokud nejde smlouva zrusit, tak alespon zdanen napr. 75%...

290815

12.06.2013 02:40

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

Dalsi problemy s danemi...

P.A.Semi 83.?.?.?

Dalsi problem s danemi je "Zamezeni dvojiho zdaneni". Firma vyrabi v Cesku, ale dane plati na Kypru, a podle zamezeni dvojiho zdaneni je tady platit nemusi. Anglie ma podobne problemy s Googlem a Starbucks...

Melo by se (krome vsech financnich transakci?) zdanit predevsim to, o co by prevysovaly dane, zaplacene zde, nad ty, ktere jsou zaplacene v miste sidla firmy... (Tedy napr. firma na Kypru, vydela 200M na instalaci solarnich panelu, a zdani je na Kypru 1M. V tu chvili by ji melo byt v Cechach nauctovano zbylych 29M dan, pripadne jeste primerene progresivni...) Problem je s vysokymi platy manazeru - firma, aby nemusela tolik platit dane, rozdeli velke penize na mzdach, a vysledny "zisk" ke zdaneni je maly. Mel by se stanovit urcity moralne oduvodnitelny strop mzdy, a to, co je vyplaceno nad tento strop, by si firma nemohla dat do nakladu... (Tedy at firma klidne da svym manazerum mimoradnou odmenu 1M k platu 10M/rok, ale ze zisku ke zdaneni si muze odecist maximalne to 1M/rok/cloveka...)


Dalsi problem je s odpoctem DPH. (s tim je tolik podvodu, ze snad netreba vice rozvadet. I firmy by mely platit DPH pri nakupu cehokoli...) Melo by se ovsem zvazit i zruseni odpoctu investic z dani: firma vydela 200M v Cechach, a investuje 210M na Kypru, je tedy 10M ve ztrate a dane neplati zadne... Misto toho by mel byt cisty prijem (po odpoctu (limitovanych) mezd a nakladu na material?) zdanen v zemi puvodu a prodeje (napul), a ze zbytku at si firma investuje, jak uzna... (coz by umoznilo, aby tu zdanenou cast investoval stat...) Toto je castecne reseno pomoci DPH - zatimco dane ze zisku zaplati firma v Cine, alespon to DPH zustane tady - melo by se tedy zavest progresivni zdaneni, oddelit snizenou sazbu DPH na potraviny a dalsi "mistni" produkci, a zvysovat predevsim a jen na dovozove zbozi...

A ovsem ekonomika, ktera ma problemy, by urcitou miru protekcionismu (cla) potrebovala, to vzdycky fungovalo, a vzdycky to vadilo predevsim tem nadnarodnim firmam a statum, ktere ted vyziraji jednotlive ekonomiky... (Devalvace meny je v podstate totez, co zdaneni zahranicniho zbozi na ukor domaciho...) Jednotna evropska mena je tedy predevsim nastroj silnych ekonomik, aby tem slabsim ekonomikam znemoznili delat obrannou devalvaci - tedy v podstate cla na dovoz zbozi ze silnejsich ekonomik, cimz je zbavi vnitrni konkurenceschopnosti a vysaji... (Spanelsko by nemelo takhle velkou nezamestnanost, kdyby tam nemecke nebo cinske zbozi bylo 2x drazsi nez mistni spanelske zbozi, ktere by se znovu vyplatilo vyrabet doma a ne dovazet... Tratilo by na tom ale predevsim Nemecko, a proto tolik bojuje za udrzeni jednotneho evropskeho jha...)


Jinak k zavedeni 4-denniho tydne - to plati pouze u nahraditelnych zamestnancu. Jiste treba misto jedne prodavacky je mozne v tydnu zamestnat dve. Misto hlavniho technologa firmy neni mozne takhle jednoduse rozdelit...

291196

12.06.2013 03:55

Moderní hudba = emocionální inženýrství

Totalni nesmysl !

P.A.Semi 83.?.?.?

Evropska hudba je,a dlouho byla,zalozena na 12-(pul)stupnove stupnici.Kazda oktava je 2x vyssi frekvence,nez predchozi oktava,a prechod je rozdelen na 12 kroku.440 Hz je frekvence jednoho tonu na te stupnici.Vsechny ostatni tony maji jinou frekvenci,a "krasa" hudby je dana prave tou 12-stupnovitosti a dvojnasobnosti.Muzete hrat i na rucni nastroje,ale ty jsou vsechny ladene stejne - leda byste si naladili kytaru jen tak "od ucha" (a vyndali si prazce)-pak ale mate problem,ze s Vami nemuze hrat treba fletna.

Je tu jiny problem - ze tato 12-stupnova stupnice neni presne harmonicka:napr.3/5 nebo 8/13 je o drobny kousek vedle,nez by melo harmonicky byt.Ovsem neexistuje harmonicka stupnice tak,aby v ni byly napr.zaroven ciste kvarty i kvinty i sexty.Tedy s prechodem od smyccovych nastroju a urcitych vybranych omezenych tonin,hlavne ale se zavedenim klaviru,na kterem jsou vsechny toniny,se provedlo zaokrouhleni na 12-stupnovou stupnici,kde vetsina intervalu krome oktavy neni zcela presne harmonicka,ale je tak blizko harmonickemu pomeru,jak to je mozne.A ten drobny rozdil k presnym harmoniim stejne skoro nikdo neslysi.Dalsi rana presnosti harmonii je digitalni hudba,kdy zaokrouhlenim na 41 kHz je opet ztraceno trochu z te idealni presnosti tonu.

Porovnavat 440 Hz z hlediska numerologie je ohavny nesmysl.Ta cislovka 440 tam je dana delkou jedne vteriny,coz je ciste dohodnuty casovy usek (skoro) bez jakychkoli "kosmickych" souvislosti.Dulezite je,ze je potreba stanovit nejakou referencni frekvenci,aby kdyz se sejdou 2 nebo 3 hudebnici,aby meli nastroje harmonicky sladene,aby jeden nemel A 440 Hz a druhy by mel A 442 Hz,znelo by to velmi falesne (ovsem pokud maji oba dva A 442 Hz,neni zadny problem,snad krome lidi s "absolutnim" sluchem.)

Problem moderni hudby,ktery drive nebyl,spociva v pultonech,kde jsou stejne pocty stejnych pultonu mezi C a F jako treba mezi E a A.(Konkretne napr. pomer F/C je 1.33484, ale harmonicky presne by bylo 1.33333.Rozdil od harmonie je tedy 1.5 tisiciny...Pomer E/C je 1.25992,ale harmonicky pomer by byl 1.25,tedy rozdil je uz skoro 1 setina od harmonickeho pomeru.G/C je 1.49831,ale harmonicke by bylo 1.5,rozdil necele 2 tisiciny.Ovsem stupnice,ve ktere by bylo presnych treba 1.33333,by zase mela o to vice rozladene ty intervaly 1.25.Nelze udelat takovou stupnici,ve ktere by byly vsechny pultonove nebo harmonicke intervaly a vsechny ciste harmonicke (ale sla by udelat treba stupnice,slozena pouze z cistych kvart,tusim ze jeste v Recku se pouzivaly podobne ciste stupnice),takze 2^(1/12) na pulton je primereny kompromis s chybou kolem 1% od harmonie - coz je prave to,proti cemu tito alarmiste broji,ze Vam to kazi zazitek harmonie..)

Jinak pro zajimavost-Zeme se otaci nekde napul mezi tony F# a G (o 26 oktav nizsi)a obiha napul mezi C a C# (o 34 oktav nizsi),u Slunce to je slozitejsi,ale na rovniku se toci v B (o 30 oktav nizsi) a na polech az v F (o 31 oktav nizsi od "komorniho" A).Nejcistsi interval maji mezi sebou planety Zeme a Venuse,kde to je sexta minor 8/13,a Jupiter/Saturn,kde to je 5/2 (tercie)..

291198

12.06.2013 15:51

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Dalsi problemy s danemi...

P.A.Semi 83.?.?.?

Tyhle kapitalisticke LŽI uz mi vadi...

Mame tu jasnou zkusenost:

za statniho "socialismu":
- podniky nekrachovaly
- nebyla nezamestnanost
- Ceske vyrobky mely ve svete dobre jmeno (letadla, zbrane, elektrarny (nebo rafinerie) na blizkem vychode, auta v Indii atd...)
- stat nebyl zadluzen

pote, co se rozkradla republika privatizaci do rukou kapitalistu a ted duchovnich politiku:
- vetsina podniku zkrachovala (napr. Let Kunovice - vyrabel nejlepsi mala letadla ve sve tride, vadil Americanum jako vazna konkurence pro jizni Ameriku. Prodalo se to Americke automobilce, ktera tam zacala vyrabet zebriky, a problemove konkurence se tak zbavila... Kde je Tofa Semily? Proc tu je vsude Nestle? Tam, kde byl Prago Laktos, je dnes Coca Cola, a kde byla v Benesove sodovkarna, je dnes Danone. Vsechny tyhle cizi kapitalisticke firmy se vyznacuji tim, ze jejich zisk plyne do zahranici a my "ostrouhame" a stat se musi zadluzit, aby vubec mohl fungovat...)
- vyrabime tu prevazne jen soucastky pro nemce, a zivime se kulturou/turistikou jako "klauni"...
- je tu nezamestnanost
- na Ceske vyrobky se v cizine pomalu ale jiste zapomina
- inflacni menovou reformou okradli lidi stejne jako komunisti v padesatych letech, ale neudelali to ze dne na den, takze si toho leckdo nevsiml
- statni dluh roste do astronomickych vysin. Ministr Kalousek ho jiz skoro zdvojnasobil (spatnou danovou politikou) - za nej roste nejvice (a byl to jeho hlavni predvolebni trik, ze posilal lidem slozenky na uhradu statniho dluhu)...
- buji tu korupce


Proc si myslite, ze vekslak, ktery ma na to, aby si koupil fabriku, ji bude umet ridit? Nebude, proda co muze a privede to ke krachu, a udela prostor jinym ze zapadu... (takova je tvrda zkusenost hyenistickeho kapitalismu poslednich 20 let u nas...) !

Proc si myslite, ze nam tu prospiva cizi kapitalisticka firma? Zamestnance zaplati co nejmene, veskery zisk odpluje do zahranici, a my akorat spotrebovavame a platime, prospech zadny! (Proto se muselo zavest DPH, aby alespon cast z toho zisku se tu odvedla na danich...)

Nezkousejte mi proto tvrdit tuhle pravicovou LEŽ, ze kapitalista bude umet ridit podnik vzdy lepe nez statni urednici... Statni urednik totiz na to podle statnich norem a pravidel zamestna odbornika, kdezto kapitalista si na to pozve kamarada bez ohledu na odbornost! Statni podnik podle statnich norem to nemuze a nepotrebuje ošidit, kdezto kapitalista daleko radsi vyrobi a proda levnejsi smejd, kdyz zisk je z toho vyssi... Byl tu clanek o "kurvitkach" - to za socialismu tolik nebylo, vyrobky byly trvanlivejsi! (Mimochodem, spravne Kurvitko nepoznate podle toho, ze po rozebrani a slozeni Vam zbyde - to byly amaterske zacatky. Dnesni kurvitka se delaji tak, aby byly nepostradatelne a nesly z toho vymontovat, vim sve...)


Jinak nejlepe fungujici ekonomika na svete je "statni kapitalismus" - viz Čína... (Ale ovsem neni vubec prijemna pro obyvatele... To tady byl urcity rozumny kompromis mezi fungujici ekonomikou a žitelností...)

291262

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
733 087,90 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?