Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 22 příspěveků, 1 jméno: Mirra.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.08.2012 21:12

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

RE: Tak jsem asi psychopat

Mirra 89.?.?.?

že by mě ale zajímalo v čem ten FB ubírá svobodu [překvapení]
Podle mě ji naopak zvětšuje protože není potřeba tak složitých a drahých komunikačních prostředků jako v minulosti. Ale pokud jste založením poustevníci co promluví jen párkrát denně když je to nejnutnější, tak to chápu... Ale na druhou stranu občasné klábosení dost zvyšuje informovanost o druhém a to dost nenápadně. Mlčení akorát přispívá k nepochopení a z toho se rodí konflikty. Opravdová svoboda spočívá v možnosti jet kamkoli a mluvit skýmkoliv o čemkoliv.
Proto ve FB a jim podobných spatřuji dobrou věc - mladí z celého světa spolu mluví a poznávají jiné lidi a mentality a to prospívá do budoucna už v jednání naživo. Špatná komunikace či žádná dobře živí předsudky a lidé jsou pak snáze zmanipulovatelní k nenávisti k jiným národnostem.
Jistě to má i záporné stránky kdy se na nich někteří stanou závislými, jenže ono je spousta věci na kterou si jde vypěstovat závislot a přece se kompletně nezavrhují...

273174

09.08.2012 14:58

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

RE: Tak jsem asi psychopat

Mirra 89.?.?.?

ono to je tak že prakticky každá dobrá věc jde vyhnat tak do extrému že se znechutí. Vše by se mělo používat vyváženě - ostatně je to na vůli jedince zda se nechá neustále otravovat nebo jasně postaví mantinely. A co se týče nutnosti kontrolovat FB - stačí tam jen občas na minutku podívat zda se něco zajímavého neděje. Jenže spousta lidí si sami vypěstují závislost, ale obviňují z toho pak tu službu. Ale ta je přece neutrální, neživá a za volbu člověka nemůže. A co se týče mail spamů, většinou stači při různých registracích (třeba jen při pitomé inzerci) číst a neodklikávat všechno, často tam bývá zatrženo zasílání upozorňovacích a reklamních mailů.

273198

30.08.2012 01:17

Líza

RE: ach jo

Mirra 89.?.?.?

taky mě to přišlo hodně divný - tak když je už březí tak nic nedělat, vždyť by to ten měsíc či dva počkalo než by se zotavila z porodu. Nebo jí veterinářka zjistila rizikovou březost??

274103

14.09.2012 12:56

Úpadek Západu: Tragédie nebo komedie?

podplácení/zastrašení

Mirra 89.?.?.?

Bohužel proti korumpující moci dolaru je většina lidí i vlád bezmocná. A pokud se nabídnou opravdu velké peníze v kombinaci se skrytou pohrůžkou tak úspěšnost je prakticky stoprocentní. Jediný stát který má páky na pořádné zahýbání dolarem je Čína, ale ta jen tak něco nepodnikne dokud nezbaví své hospodářství tak velké závislosti na vývozech.

P.S: na aktualne.cz opět ukázka potlačení svobody slova - zřejmě kvůli diskuzi pod článkem o muslimech...

274817

02.10.2012 07:35

Ještě jednou můj názor na Klause

ale ale

Mirra 89.?.?.?

vypadá to že vůbec nebyla pochopena symbolika této "kuličkové" akce - byl to útok na architekta a symbol současného českého divokého kapitalismu, který si drtivá většina lidí nepřála restaurovat...
A k té slušnosti a čestnosti, doufám že je to jen nezvyklá provokace, protože jinak je to na léčení. Označit za slušného a čestného člověka co "zhasne" a vypustí z psince ty nejhorší potvory bez náhubků a doufá že nikomu neublíží lze označit všelijak jen ne těmito pojmy.

P.S: a docela by mě zajímalo zda si onen kluk uvědomoval zda může jít na smrt, ale evidentně si byl velice jistý že mu to projde, což je také podnět k zamyšlení...

276040

02.10.2012 12:49

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: Nechápu

Mirra 89.?.?.?

je třeba pochopit že Klaus je hlavním architektem tohoto systému a symbolický útok proti němu značí nespokojenost s touto americkou verzí kapitalismu ve které za nedlouho nebude zdarma prakticky nic ikdyž občan platí daně a pojištění čím dál vyšší.
A nejenže byl vůdcem skupiny usilující o úplnou obnovu kapitalismu ale má i velký podíl na rozdělení republiky, stejně jako druhý Václav.

276103

mě přijde asi nejzajímavější šoková alternativa náhlého vystoupení BRD z unie a vytvoření hospodářského paktu s rostoucím Ruskem. Byl by to perfektní tah a tyto dvě země by se staly jádrem nové mohutně rostoucí hospodářské zóny. Francie a Itálie by zřejmě dostaly volbu zda se připojit (obě mají s Ruskem dost dobré vztahy) a zbytek by se zřejmě chtěl také připojit a buď by se euro obnovilo nebo by vznikla nová měna podložená kvalitním hospodářstvím Německa s také zajímavým ruským technologicky pořád dobrým průmyslem a hlavně ohromnými surovinovými zdroji. A my jako tranzitní země by jsme na tom byli také dobře. Jenže tomu budou chtít USA zabránit protože takový gigant co by vznikl by je odsunul na druhé místo.
Osobně mi tato verze přijde nejsympatičtější protože alespoň by se jednak konečně zrušilo dělení na "Západ" a "Východ" a zároveň ukončilo zahnívání ekonomiky založené na ničím nepodložených penězích.

277564

to jistě ne, základ je stejný a obě větve jsou něco jako nevlastní bratří se všemi důsledky které z toho plynou.
Germáni akorát přišli do Evropy dříve a jejich jazyk se smísil s latinou, kdežto Slované kteří přišli později si uchovali více z vlastní řeči. A ovšem rozdělovalo také náboženství - Germáni spadají do katolické sféry a Slované si vzali základ z Východořímské říše a jeho pravoslaví které nikdy nebylo tak agresivní jako římský patriarchát...

277660

09.11.2012 15:13

Jak na ně

zajímavý článek

Mirra 89.?.?.?

ale když by k něčemu došlo tak se policie rozloží a armáda jaký by zaujala postoj je otázkou, ale pochybuji že by šla za pravičáky do boje proti vlastním lidem, když ji oklešťují a vysávají jak to jen jde.
Pravice dobře ví proč omezovat vliv silových složek, protože tam nejsou žoldáci jako v USA, ale vcelku svobodomyslní lidé, kteří by do vlastních rozhodně nestříleli... Loajální pravici může být třeba pár důstojníků, ale ti bez mužstva nic nezmohou.

278795

02.12.2012 06:17

Je Zvědavec v ČR a na Slovensku blokován?

RE: Kedže je to na Slovensku aj v Čechách

Mirra 89.?.?.?

také na bytě jedu přes UPC a od stěhování bez šance se připojit, prvně až dnes ráno - 2.12. A kupodivu na starém ADSL od o2 to běželo normálně....

279849

18.12.2012 08:55

Rusko mění u Sýrie směr

jisté je jedno

Mirra 89.?.?.?

a to že muslimští bratří slaví úspěch, ale jen když špici klínu tvoří anglosaská komanda. Rusko by bez nejmenších skrupulí mělo nasadit své speciály, vždyť zkušeností s těmito teroristy má víc než dost. Sice je Rusko v obtížné situaci díky transformaci armády (zejména výzbroje) ale lehké výsadkové jednotky by se tam mohli dobře procvičit aby se dobře seznámily s anglosaskými nejnovějšími metodami což se jistě bude hodit protože dalším cílem budou bližší spojenecké země Ruska. Situace vypadá špatně, ale zas nejhorší to není protože by to anglosaská propaganda hned zužitkovala. Nejhorším problémem budou pro syrskou armádu západní elitní žoldnéři se kterými se obyčejní branci nemůžou měřit ani výzbrojí ani výcvikem. Ostatně syrská armáda na takové akce vůbec není připravená. Ta byla cvičena stejně jako naše na obranu státu a případně na masivní útok a ne na boje s hrdlořezy a sebevražednými atentátníky, proto si moc dobře nevede.

280744

07.03.2013 22:27

Venezuela podezřívá Američany z vyvolání rakoviny u Huga Chaveze

RE: postup 1 je na české modré fýrery nepoužitelný

Mirra 89.?.?.?

jen si nemyslete, sice je toto žvást, ale jsou případy kdy lidé fungovali prakticky bez mozku - jako výplň lebky byla jen tekutina a přesto měli průměrnou inteligenci a na tuto zvláštnost se přišlo až při speciálním vyšetření či po úrazu.
Jinak, dnes můžou být realitou scifi technologie - stačí si uvědomit že třeba jen špionážní věcičky jako např pero či hodinky s kamerou jsou dnes volně dostupné a záležitostí několika tisíc korun - tedy za pakatel. A před dvaceti lety to byly utajované nástroje....

286000

19.03.2013 22:21

Šéf banky požaduje ukradení 15% italských úspor

vzpoura!

Mirra 89.?.?.?

tak Kypr odmítl diktát a nabídl banky Rusku za jedno euro - to je ale rána pro EU a MMF [chechtot]

286702

tak Žirinovski by chtěl aby se Kypr stal součástí Ruska a zavedl rubl. Kdyby se to povedlo tak by teprve byl poprask [chechtot]
A na ruském území by byly britské základny [velký smích]

286769

23.03.2013 16:53

Houžvičky

i tací

Mirra 89.?.?.?

jsou. Nějaký podíl člověk na oteplování má, ale náš vliv by se neměl přeceňovat - když bouchne jedna sopka tak je z ní skleníkových plynů které mi vyprodukujeme za x let...
Tohle vášnivé dohadování nechápu.

286961

01.04.2013 08:02

Byl Stalin horší nebo lepší než Truman a Roosevelt?

RE: Stalin - tajomný.

Mirra 89.?.?.?

Ale je, Poláci byli ti menší a nemohli a nemohou se s tím srovnat, proto neustálé polské nájezdy a pokusy dosadit svého kandidáta na ruský trůn - viz Lžidimitrij. Později se situace trochu zklidnila - polský monarcha byl milencem ruské carevny, ale po rozpadu ruské říše se vše vrátilo zpět.

287444

30.04.2013 21:48

Historický vznik Evropské unie

zajímavé srovnání

Mirra 89.?.?.?

se Sovětským svazem, jenže ten měl přece jen jednu podstatnou výhodu - jeden dominantní státotvorný národ a to EU schází. Z nedávných nepřátel či soupeřů se za pár generací nestane soudržné společenství, už jen protože se skládá jiných mentalit.
Dá se argumentovat že evropské národy zas tak odlišné nejsou, ale to by platilo pokud by se jednalo jen o latino-germánské národy, tam by ono společenství šlo utvořit, na bází tehdejší západoevropské integrace, ale po přibrání dalších nekompatibilních etnik je to prakticky nemožné. Vsadil bych se že rozšíření EU podpořilo hlavně USA, a to jako nástroj udržení mocenského monopolu. Jen Západoevropská unie by byla zdatným ekonomickým i mocenským konkurentem a NATO by se stalo nejen nepotřebnou, ale i nežádoucí organizací. Proto a nejen proto byly východoevropské státy přizvány do tohoto projektu - v USA to mají moc dobře promyšleno.
Ale princip národních států s netknutelnou suverenitou je už překonán a k nepotřebě v moderním světě. Pro mnoho lidí je to pořád dobrá myšlenka, ale v době rychlé komunikace a dopravy ztratil princip národních států své opodstatnění. Toto mohlo fungovat jen do druhé světové války, od ní byl suverénní národní stát prakticky mrtvolou, protože ve světě průmyslových obrů neměly malé státy šanci a více či méně se přiklonily k nějaké straně, byť se rády tvářily jako nezůčastněné.
Čím více se komunikace a doprava zlepšovaly, tím více se ukazovalo že žádný stát už nemůže být samostatnou jednotko/pevností s absolutní suverenitou. Nastala nová doba ve které staré principy selhávají a nové ještě nebyly dostatečně prozkoumány.
EU měla dobrý základ, ale byla jí naordinována taková tučná strava že se zadusí sama sebou. A je otázkou co bude pak protože ikdyž američtí plánovači plánují co to jde tak mnohé předvídat nelze. Jestliže padne EU tak je otázkou co mocenský prostor zaplní - je možná nová EU založená na vojenské diktatuře ovládána americkou servisní organizací, OTAN paktem, nebo padne i tato organizace a následnické státy budou tak slabé a vyčerpané že rády gravitují s Ruskem v největší supervelmoc na světě, což by byla noční můra pro mocné v USA.

289114

11.05.2013 11:47

Henry Makow – Nemilosrdná lež

je to hlubší

Mirra 89.?.?.?

co se týče homosexuality, tak ta je přirozenou součástí člověka jakožto živočišného druhu, ale je fakt že v posledních desetiletích se místo rozhlašované tolerance spíše propaguje.
Stejně jako s rasismem - vypadá to že se ho euroatlantická civilizace snaží potlačovat, ale když se na věci podíváme důkladnějí tak zjištění jsou dost rozporná a často i opačná proti vyslovovanému. Třeba devastace bývalého Východního bloku - bez jediného výstřelu se podařilo vrhnout hospodářství bývalé socialistické soustavy desítky let na zpět a nahlodat populaci nemocemi a drogami. Dalo by se původně uvažovat že vůdcové v pozadí jsou rasističtí ve středověké podobě, ale to že se likviduje i vlastní rasa odporuje i nacistické teorii, takže lze říci že ti co za tím stojí jsou buď šílení - anebo to nejsou lidské bytosti.... Svádět vše na Židy je příliš jednoduché, i ti jsou od pradávna nástrojem vyšší moci.
Spíš si myslím že vůdcové planety se nechali opít střípky fantastických technologií výměnou za suverenitu (jestli se neděje něco jako v seriálu "Poslední konflikt" ale v utajené podobě). Jen málokdo zřejmě tuší jaké černoty se dějí pod svícném - a myslím že kdyby se to veřejnost dozvěděla tak málokdo by spal klidně.....

289540

30.05.2013 13:02

Hrozba celosvětové sodomie

RE: Zakladem krestanskeho nabozenstvi je bible,tak at ji cteme!

Mirra 89.?.?.?

jenže velká část bible je poplatná své době, tehdy bylo lidí málo tak byl kladen důraz na rozmnožení lidského rodu aby ho nějaká katastrofa nezkosila.
V antice se tyto "problémy" nijak neřešily, byly na starosti důležitější věci než starat se o to že občas lidé homosexuálně souloží.
Stejně stavět bisexualitu a transvetitismus na roveň sodomii je blbost - stačí se podívat do Asie kde tyto věci jsou běžné a rodiny jsou pořád velké a lidé jsou zodpovědní.
Dnes se z této přirozené věci dělá politická fraška aby lidé byli zaneprázněni hádáním kvůli podružným věcem a nevěnovali pozornost mnohem důležitějším.
Uzákoňování nějakých homo manželství mi přijde blbost - když se ti dva mají tak rádi tak by postačila úprava aby dotyční měli právo po sobě dědit apod.

290491

omlouvam se že to píši sem, ale všiml si někdo případu vraždy Češky v Chicagu a následné tvrdé cenzury a blokování diskusí? Třeba na centru to bylo cca 2 hodiny zprávou dne a pak to rychle zapadlo. A když někdo chtěl přidat relevantní info tak ho rychle smázli. Zdá se že česká média jsou řízená centrálně....

293374

zkouší jestli se nechají uplatit i k sebevraždě. Vypadá to na dost drastický pokus, jako Milgramův experiment ale v ohromném měřitku.
Přitom je vlastně uplácí od konce války, protože pravoslavní Řekové tíhnou spíše k Rusku než ke katolickým zápaďákům pro které je dvojí morálka standard. Stalin Řecko bohužel nechal padnout do britské sféry vlivu a od té doby si je drží na zlatém řetězu který nyní Řeky začíná škrtit. Stalin byl bohužel chladný kalkulátor a tohle byla vážná chyba, ponechat sympatizující a spřátelený národ na pospas západním rozvracečům. A část řeckých elit bohužel udělala tu chybu že uzavřela pakt s čertem a teď musí nést následky celý národ...

294185

já se na situaci dívám logicky - rodina je základní jednotka národa. V dobré rodině se mladý člověk učí zodpovědnosti a empatii.
A to právě těm vykořeněným chybí a podle toho to dopadá...

296450

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 373,53 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
755 693,59 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?