Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 134 příspěveků, 2 různá jména: kosi, Kosk.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.03.2011 13:23

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Sohlasím s Vámi v tom, že kdyby s Romy jednala například policie, tak, jak jedná s majoritou, tak by možná těchto případů ubylo. Nemám sice k dispozici žádná statistická data (pochopitelně) ale jsem o tomto přesvědčen. Tedy o tom, že na situaci ve společnosti, včetně rasismu má lví podíl právě nesmyslná pozitivní diskriminace, tkeré ale není následována vstřícnou odpovědí z druhé strany není sporu.

Ale molotov je zbraň a je to docela účiná zbraň. Viděl jsem pár popálených a vím, jak rychle tohle vzniká. Vím, na rozdíl od Vás, že stačí vdechnout a popálit si dýchací cesta a je po Vás. Když hypoteticky půjdu večer ať už s dítětem nebo bez něj, a budu mít pistoli, Někdo se s molotovem vynoří zpoza rohu a rozmáchne se, tak má v ten moment v hrudníku tři kulky ode mě. (pokud to samozdřejmě stihnu, což asi ne, jelikož nejsem trénovaný střelec)

Je otázka jak by to posoudil soud, ale molotovem který mi bouchne pod nohami mohu být velmi těžce zraněn, nebo i zabit, když jsem malé dítě. A v noci? Zažil jste jaké to je, když spíte a najednou to kolem Vás vše hoří? Jste si jist, že by jste nezpanikařil? Řekl bych že asi těžko. Ono se to dobře posuzuje s odstupem, v klidu, u krbu, s nohama na stole. Tam v té místnosti to bylo o něčem jiném.

Ta parta nemá co vyhánět nějaké kriminálníky ani kdyby jim ten domek patřil, což nepatřil. A musí počítat s tím, že někoho zraní nebo zabijou a nést následky. Jsou dospělí a nejsou to idioti. Takže spáchali pokus o vícenásobnou úkladnou vraždu a jako organizovaná skupina, tečka. Omlouvat to tím že je chtěli jen vystrašit, je nesmysl. Chtěl bych Vás vidět, kdyby to někdo udělal Vám, jeslti by jste ho takhle omlouval. Jsem si jist, že nikoliv. (no a pakud ano, tak to ale nemáte v hlavě v pořádku, bez urážky [mrknutí jedním okem] )

240735

01.04.2011 16:16

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

To se bohužel mýlíte. Zápalnou lahví vás i na volném prostranství mohu zabít zásahem takřka do libovolné části těla, když vás trefím do trupu a ta lahev se rozbije, tak litránek benzinu způsobí pravděpodobně dost velké popáleniny. I u dospělého je popálenina kolem 50% hodně závažnou a u dětí (nebo starých lidí) je nad 30% často smrtelná. Takže tvrzení, že to musí být do hlavy není pravdivé. Nehledě na to, že i zhojené popáleniny mohou invalidizovat a vyřadit dotyčného ze společnosti napořád. Natálka nebude pořád jen dítě, vyroste a ponese si to s sebou dál.

Závažnost vzrůstá pokud se jedná o uzavřený prostor, kde snadno naroste riziko inhalačního trauamtu (vdechnutí ohně a popálení dýchacích cest). Pokud vím tak se o uzavřený prostor jednalo. Stačí aby jste v panice uklouzli as jednou či dvakrát se nadechli a může být po Vás. Vaše zmínky o Romácích, kteří dokážou bystře zmizet... hm, to je prostě rasizmus.

Vy víte, že to tak není, že zpanikařit může každý a že se může stát průser, to vidíte na té popálené holčičce myslím docela dobře. Pokusy různých individiuí o to, svalit vinu na ty obyvatele, že nejdříve zachraňovali něco jiného a ne Natálku by byly úsměvné, kdyby se nejednalo o vážně poraněné dítě. To jsou pak spíše k [bliji] .

Bylo by dobře, kdyby se odstranila pozitivní diskriminace a souběžně potíral rasizmus. Pak by se možná ledy pohnuly. Ale v této konstalaci se asi nějakého zlepšení v dohledné době dočkat nemůžeme. Nejhorší na všem je, že oběma stanám to nejspíše vyhovuje. Romské aktivity tím mají smysl existence a Kocábévé a spol rovněž.. a běžní lidé jakékoliv barvy jsou jim ukradený. [naštvaný]

240897

01.04.2011 18:40

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

BTW, tady máte také pár ilustrací, jak popáleniny vypadají. Když mluvíte o tom, jak hraju na emoce, tak ať máte proč...

http://www.epomed.cz/rubriky/vyuka/hodnoceni-zavaznosti/

240905

06.04.2011 02:18

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Omlouvání jejich činu tím že o nikom nevěděli ,že chtěli jen vypálit nějaký sklad je (minimálně stejný, ale spíše větší) nesmysl. Možná to lze chápat tak jak to chápete Vy, ale podstatné je, jak to chápe soud a většina obyvatel, kteří to chápou tak jako já.

Už mě nebaví Vaše omlouvání téhle žhářské party. Žhářství se už od středověku považuje za zvlášť ohavný zločin. I pokud jdete loupit, vezmete si s sebou basebalovou pálku a někoho při tom praštíte po hlavě, tak z Vás prostě bude vrah. A těžko se budete vymlouvat, že jste jí měl jen tak pro srandu králíkům, a že jste se prostě lekl, nechtěl, bla bla bla. Nemáte co chodit loupit a když jdete, tak s sebou tu zbraň nemáte brát. A když jí pak použijete, tak neste následky.

Jinak, jistě Vám věřím, že by příčetní útočníci v současné mediální atmosféře usilovali jen stěží o popálení dítěte. Teď už asi ne. (A doufám že to případné další odradí.) I když těžko bych Vám věřil že by to bylo nějaké zpytování svědomí. Teď by si to jistě rozmysleli, ale myslím že ne proto že by jim takový čin připadal nějak ohavný ale proto že dostali tuhle pálku. Ale mohli a měli si to rozmyslet dříve.

To je ale samozřejmě jenom moje doměnka.

Jinak jsem to už také napsal, že Romy/Cikány v zásadě nemám rád. Ano, to nemám. Ale žháře nemám rád ještě více a rozhodně si myslím že není tolerovatelné, že se takové věci dějí. Tohle na rozdíl od Vás vidím tak že jen shodou šťasných náhod bylo popálení jen to dítě a ještě větší náhoda je že to vůbec přežilo.

A je to jejich vina, pouze jejich. Natálka bude trpět výrazně déle nežli oni. Takže je rozhodně litovat nebudu. Natálka si vybrat nemohla. Oni mohli. Mohli a měli...

241170

06.04.2011 11:45

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: Podstatný rozdíl v délce trestů tedy správný není ,

kosk 93.?.?.?

Možná že to byla kdysi povinnost ale dnes to je rozhodně nejen zakázané zákonem ale i zavrženíhodné. Když půjdete trochu dále do minulosti tak v nějaké době kamenné jsme se tu i navzájem žrali, to by jste také omlouval?

Co Vám na tom připadá dvojí metr? Jsou dospělí? ANO - tak mají větší trestní odpovědnost a tak i větší trest. Byli organizovanou skupinou? ANO, takže i za to je větší sazba. Dá se u nich uplatnit polehčující okolnost pro snížený způsob rozpoznávání důsledků toho jednání (prostě jestli jsou duševně méněcenní)? Ne. Takže není důvod pro polehčující okolnosti. Došlo k závažnému poranění člověka, který jen s velkým štěstím nezemřel? ANO Z toho plyne pokus o vraždu.

A oni mohli a měli předpokládat, že tam jsou lidé (a skoro s jistotou to předpokládali a i kdyby ne, tak stejně: mohli a měli...) a tak měli i domyslet podobné důsledky. Myslivec, který na honu vystřelí jen tak do křoví, kde něco zašramotí a odpráskne svého kolegu taky půjde sedět, protože to mohl a měl předpokládat a ne jen tak bezhlavě střílet po každém šustnutí.

A navíc, já tu od počátku nehodnotím absolutní výši trestu (tj netvrdím že museli dostat zrovna 20 let), na to nejsem dostatečně povolaný. Ale tvrdím že je správné, aby dostali citelně více nežli ten, co zmlátil Patrika. To "citelně" ale neznamená přesně 20 let... To může být klidně 10, nebo 12. Ale víc by to být mělo.

241181

18.04.2011 22:32

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

kosk 93.?.?.?

Uran se skutečně používá v určitých typech projektilů. Typické jsou protitankové podkaliberní střely nebo střely z kanonu A-10. Pro jiné použití moc smyslu nemá, protože efekt má pouze jako rychlý, těžký a tvrdý a také malý projektil který pronikne ocelovým pancéřem (nebo třeba betonovým), za ním se jeho tříšť vznítí a zapálí například vnitřek tanku, včetně munice. Tady jeho použití MÁ SMYSL. Používá se i naopak jako součást pancéřů (například některé Abramsy.)

NEMÁ SMYSL ho jen tak přidávat do běžné munice, ta se nepohybuje rychle, nemíří obvykle na silně pancéřované cíle a tak by se jeho použití nelišilo příliš od oceli či olova. Uran není zadara a tak se s ním vyloženě plýtvat nebude.

JE PRAVDA, že je radioaktivní. Ovšem z poločasu rozpadu můžete snadno usoudit, že se zase tak často jeho atomy nerozpadají a tak ta radioaktivita není závratná. Příbuzný má kryt na isotop, který je z toho vyroben. Je to po čertech těžká krabice ale je v této podobě takřka neškodný. (alfa částice z vnitřku neproniknou na povrch a přímo z povrchu jich tak moc nedlétá.)

Že bych si to chtěl vyloženě dát na celý život namísto polštáře, to asi ne (navíc by to tlačilo a studilo a nejspíše by to i propadlo roštem), ale kdybych to měl v garáži tak se toho bát nebudu. Snad jedině, že si to při manipulaci pustím na nohu, to by asi nedopadlo dobře. [mrknutí jedním okem] NĚCO JINÉHO JE JEHO VDECHNUTÍ tam už se to projevit může. Ale ještě více se zde projeví jeho toxicita, je jedovatý podobně jako třeba olovo. Mrkněte se třeba sem. Jinak - alfa částice odstíníte papírem, takže pokud tam nebudete běhat nahatý...

Množství v desítkách tun je možné, ty střely jsou dohraomady skutečně těžké a tak to narůstá. Ale třeba z tanku se tím nebude střílet na baráky ale jen na druhé tanky, na barák to nemá takový účinek a je to drahý. Ale i ten prach se usadí (a tak těžký prach zvlášť) Takže suma sumárum to určitě stojí za zvážení, jeslti by se ty zbraně neměly zakázat, ale zase to není yperit. Z článku se skoro zdá jako by tam mělo být v příštím milionu let každý třetí dítě dvouhlavý. Tak to ale určitě nebude. [velký smích]

242162

19.04.2011 10:14

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

kosk 93.?.?.?

Prach na půdě není z uranu. Zkuste is někde sehnat práškové olovo a uvidíte, že to sedimentuje docela rychle. A uran je ještě výrazně těžší. Ale dobrá, já neříkám že to je bezpečný materiál, pokud se to nechá shořet po zásahu toho tanku. Ale je výrazně nebezpečnější svou toxicitou nežli radioaktivitou.

Kolem silnic je doposud poměrně hodně olova, lidi navíc desítky let baštili ovoce ze stromů na krajích silnic... a co? Mělo to nějaké dramatické následky na populaci? Nezdá se. (Leda tomu zkusit přičíst to, jak se k sobě chováme posledních 20 let [chechtot] ) Řada domů v ČR je na podloží odkud se uvolňuje radon, který je výrazně radioaktivnější. A hodně z těch domů nemá kvalitní izolace, takže tam ten radon prostě je. Vdechujeme ho, je nám to většinově šumák.. a projeví se to?

Ano, projeví. Ve statistice. Nárůst nádorů je tak malý, že se projeví právě jen tam.

Víte, já neříkám že používání té munice je správné. Jen tvrdím (a za tím si stojím) že 1) To není součást zdaleka všeho, co se v tom konfliktu používá. 2) Je to spíše jedovaté nežli radioaktivní a sami běžně a dobrovolně podstupujeme výše uvedená dvě srovnatelná rizika masově a zas tak nic pekelnýho se neděje.

Takže resumé z mé strany: Zákaz té munice ANO, (pokud to odsouhlasí všichni - jinak to nemá cenu. Hlavně ti, co to používají - USA např. Ale ti to asi neudělají, viz nášlapné miny, kazetová munice a tak dále. Oni se tím totiž tak pěkně masakrují jejich protivníci kteří pak nemají žádnou šanci přežít. A vítězů se nikdo neptá ..).

Ale zase to nedémonizovat, není proč. DDT mělo asi horší účinky a skoro stejnou trvanlivost [smích] . A nevymřeli jsme.

242192

23.04.2011 18:12

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

kosk 93.?.?.?

No a právě proto že to (možná) je něčím pokovené, a také proto že alfa částice mají docela malý dosah a navíc se z toho materiálu (má to přibližně tvar takového širokého kufru) dokážou uvolnit jenom z povrchu, tak je to poměrně bezpečná záležitost. Já jsem ale naopak říkal, že bych si na tom NEUSTLAL ale v garáži, že by mi to nevadilo.

V angličtině bohužel dokážu přečíst jen něco, ale zkusím to. S tou statistikou je to tak, že tohle je docela zpolitizovnaé téma a tak bude jedna strana říkat že to nedělá nic a druhá bude tvrdit, že se množtví nádorů zvýšilo 100x. Pravda bude jako obvykle někde uprostřed ale myslím že nemáme šanci se tu pravdu skutečně dozvědět.

Ale hlavně - zákaz klidně ano, ale smysl to má až to za své příjmou ti, kdo to vyrábějí a používají. A všichni. Ne jen polovina. Pokud to nepřestanou vyrábět skutečně všichni na celém světě, tak nemá snad ani smysl se tím rozčilovat. Protože i ti, co by to třeba udělali to udělat pak nemohou, jelikož by při případném konfliktu byli v nevýhodě. No a tak se nestane nic, bude se mlžit, dohadovat... a vesele střílet. Uranovými projektily.

A ruku na srdce - Vy by jste chtěl někdy být na straně těch, co prohrají?

242525

10.05.2011 10:54

Válka a globální ekonomická krize: Kolaps americké životní úrovně

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

kosk 93.?.?.?

Ale to nemáš tak docela pravdu. Tornádo Ti snadno rozebere dřevostavbu na základové desce, zcela určitě Ti odnese střechu na běžné budově a pokud je z malých dílků jako jsou cihly tak je možné že jí (minimálně částečně) rozebere taky.

ale železobetonovou stavbu, která bude mít podsklepení které bude rovněž odlité spolu s celou stavbou jako monoblok ze železobetonu se základy v podzemním podlaží a bude mít taky železobetonové stropy... to ti tedy neodnese. Protože takový monolit je už příliš těžký na jakékoliv tornádo a kvalitně udělaný monoblok že železobetonu je rovněž silami, kterými disponují tornáda nerozbitný. (mírně poškoditelný ano) Tornádo ani neuzvedne tak těžký předmět, který by dokázalo vrhnout na takovouhle stavbu a nějak fatálně jí poškodit.

Jasně, nelze vyločit, že po pádu automobilu na tohle se někde neobjeví puklina. Nebo třeba nevznikne požár - a velkému požáru ani tento materiál neodolá. Navíc něco může (a asi by se to stalo) vlétnout okny. Ono by to možná po dlouhém působení dokázalo poškodit i takovouhle stavbu více, ale několikahodinové tornádo na jednom místě nikdy nebude.

Něco jiného je tsunami, která tě může přelít, nebo skutečně silné zemětřesení. Ale v takovém případě Ti nepomůže zhola nic...

243836

11.05.2011 11:29

Válka a globální ekonomická krize: Kolaps americké životní úrovně

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

kosi 93.?.?.?

No ona sice taková stavba z plných cihel a zevně s dvaceti či třiceti cm minerální vaty a obezdívkou s větranou mezerou sice má řadu dalších nesporných výhod - například stábilitu klima uvnitř bez velkých energetických nároků... ale to je jenom takový názor průměrného českého maloměšťáka. Že ano? [smích]

243893

12.05.2011 12:30

Válka a globální ekonomická krize: Kolaps americké životní úrovně

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

kosi 93.?.?.?

No, to o tom (s prominutím) prd víte. Rychle prochádají/ohřívají se stěny, které nemají schopnost akumulovat teplo - nejhorší jsou v tomto ohledu konstrukce ze sádrokartonu, kde když netopíte stále tak to vychladne v zimě raz dva. Naopak v létě stačí aby zasvítilo sluníčko a už se tam pečete.

O kapku lepší jsou konstrukce ze dřeva, a potom z porobetonu. (Hebl, ytong...) ale ani tady to není nic moc.

Cihlové tvárnice (např porotherm) jsou zase o kousek lepší, už dokážou trochu tepla akumulovat (a tím večer tak rychle nevychladnou a v létě naopak dokážou teplo z místnosti odebírat) ale stále mají malou hmotu.

plné cihly jsou ideál (s tou silnou izoloací zvenku - bez té to nefunguje) jelikož fungují jako regulátor tepeplné pohody v místnosti. V podstatě rozměrná akumulační kamna - netopí ale způsobí, že teplota příliš nekolísá. Pochopitelně že i tady topit musíte, ale když večer topení vypnete, dá se i ráno pořád vylézt z postele bez osmělování se [velký smích]

Samozdřejmě se to dá vyřešit i u toho sádroše, když v zimě budete stále trochu topit - což leze do peněz - a v létě omezíte prostup tepla dovnitř determální folií na okno, žaduziemi zvenku a klimatizací (ta samá výhrada).

Znám pár paneláků, na kterých je nástavba ze sádroše a podobných konstrukcí. Ono to vypadá hezky, ale bydlet se v tom nedá. Zatímco v těch nižších patrech, kde je i ten proklínanej železobetonovej panel - ale se slušnou izolací zvenku... tam je docela fajn. Ale jak říkáte, proti gustu [smích]

(Jinak hlavní důvod, proč se nestaví z plných cihel je cena a rychlost - je to dražší a pomalejší, navíc zedník nesmí být nemehlo. V tomto ohledu jsou třeba konstrukce z heblu výhodnější.

243938

12.05.2011 23:12

Válka a globální ekonomická krize: Kolaps americké životní úrovně

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

kosi 93.?.?.?

Ano, reaguji na Vás. Budete taky nadšený, když vysvitne sluníčku a Vy budete mít v bytě vedro hned? Což přesně se děje, když máte Vámi preferovaný systém stavby s minimální tepelnou akumulací.

Já vím že to jde u nich taky. Ale za cenu folií na oknech, poměrně drahých žaluzií s automatickou regulací a/nebo klimatizací, která nejen že je nezdravá (pracuji, alespoň částečně, v klimatizovaných prostorách a nejen že to není příjemné ale v létě tady často nastydneme) ale ani nemusí být každému příjemná. Navíc je provoz tohohle docela drahý.

A v době stoupajících cen energií to také není nejvhodnější řešení. Bydlím naproti tomu v objektu z plných cihel a se zateplením zvenčí (nic moc, ale lepší nežli nic) I v zimě se v noci topení kolem 8 mé vypne (respektive přepne na udržování nižší teploty) a ráno ho zapnu, když vstanu (vstávám dříve, nežli děti o pouhých 30 minut a ty už vstávají do pohody - takže to fakt nejsou 2 hodiny.) Mě navíc ten pokles o cca 2-3 stupně tolik nebere. Když je větší zima tak se to automaticky udržuje na té nižší teplotě. Většinou to ale na jaře a na podzim na noc často vypneme "natvrdo". Neříkám že to tak děláme když je venku dvacet pod nulou ale když je na nule, tak klidně.

Naproti tomu známí kterí bydleli právě v takové nástavbě z papíru na střeše paneláku vlétě pokaždý málem pošli. Takže si radši postavili vlastní domek. Sice z cihelných tvárnic, ale alespoň něco. A bydlí v "prízemí" Mají tam půdu, ale zatím to neplánují nijak obývat. Po jejich zkušenostech se jím ani nedivím.

243965

16.05.2011 23:26

Zaklínadlo jménem boj s korupcí

Nevím co je zlého na povinném očkování, zachránilo to hodně životů

kosk 93.?.?.?

Krom toho mi nevadí potraty. Pořád je lepší, když jsou alespoň v nemocnici pod dohledem lékařů a milionkrát lepší nežli pak zabitý nechtěný dítě po porodu, zabalený v igelitce v popelnici.

Je řada situací, kdy je potrat nejlepší řešení (a nemusí jít jenom o znásilnění) a upřimně doufám že tu nikdy nepřevládnou katolící jako třeba v Polsku. Ti by na matku a její život a zdraví ohledy nebrali. Přitom právě ona je ta hlavní, odehrává se to uvnitř jejího těla a ona se potom bude muset starat a její život to ovlivní... Každý nemusí mít životní podmínky snadné a právě Ti, co je snadné mají nejvíce omezují ty druhé. [naštvaný]

244218

18.05.2011 14:39

Pozor na stavění strašáků

ORBO a podobné

kosk 93.?.?.?

jsou takřka s jistotou jenom pitomost. (A VELKÁ) Perpetuum mobile prostě vyrobit nejde, i když řady snílků, které by to rádi viděli nikdy neprořídnou.

Máte na dlouhou dobu k dispozici jenom stávající zdroje energie a její potřeba nebude významě klesat, spíše naopak. (úspory jsou fajn, ale problém to nevyřeší) Tepelné elektrárny narazí na omezení zdrojů. Sluneční spotřebují hodně zdrojů už při výrobě a nefungují v noci. Vodní se zanášejí, jejich výroba je stejně tak drahá (neli více) jako těch jaderných a porušují život v řece. Větrné etc. také nejsou stabilním zdrojem, jen okrajovým doplňkem. Jaderná fůze se zatím nedaří. ORBO etc jsou nesmysly.

Tohle takřka nemá řešení. (Leda vyhubit Homo sapiens... ) A řešením určitě není vzdát se té jaderné. Energie je dnes přítomna ve všem na co se podíváte. Stačí se rozhlédnout doma v kuchyni. Bez ní jsme v době kamenné. (A navíc bez mamutů, bez dostatku jeskyní a přelidnění, bez naděje na vývoj [chechtot] )

Je hezké říci, že jsem proti jaderné energetice. Ale čím konkrétně to chceš nahradit, autore? (Ale něco smysluplného, pls)
[mrknutí jedním okem]

244324

18.05.2011 19:03

Pozor na stavění strašáků

RE: ORBO a podobné

Kosk 93.?.?.?

Kdyby uvažované technologie "přístupu k potenciálu" byly tak snadné že je dokáže někdo vymyslet na koleně ve stodole, už dávno by je dokázali vytvořit i vědci na mnoha jiných místech. Není možné aby měla jakákoliv energetická loby takovou moc, aby dokázal dohlížet na veškerá fyzikální pracoviště globálně.

Navíc, patentem chránit můžete unikátní konstrukci, ne nějaký obecný princip. A stejně - tohle kdyby byla pravda, tak to prostě žádný patent neuchrání. Kdyby to skutečně fungovalo, obávám se, že by nebylo síly, která by zabránila kopírování takové technologie globálně - a jak jinak by jste to chtěl využívat, nežli to vyrobit a prodávat? A v okamžiku prodeje prvních kusů to má a zná celý svět. A že by to autor zatajil? To by ho museli zabít nebo pekelně uplatit. Ty stránky ale volně existují dál. Nevypadá to moc pravděpodobně.

Ale dobrá, věřte si, čemu chcete. Pokud si ORBO budete moci za pár let koupit domů, nebo alespoň na jeho základě poběží pár pořádných elektráren, tak jsem pitomec já. Pokud se tak nestane, tak si vzpomeňte na dnešek a upravte svoje důvěřování takovýmhle zprávám.

Tak za pět let tady, jo? (pokud nám teda mezitím milého Stworu nešoupnou do nějakého moderního gulagu, nebo na Guantanámo [chechtot]... )

244334

23.05.2011 21:57

Třetí rozsudek okresního soudu

RE: objasnění článku

kosk 93.?.?.?

Holocaust tu nikdo nezpochybňuje, vše se to dělo a je to skutečné.
Bojuje se za právo mít jiný názor, za právo jej vyslovit bez perzekuce a bez hrozby vězení, bojuje se za právo diskutovat o čemkoliv a ne jen o povolených tématech, za právo diskutovat bez strachu ze soudů a z likvidace. Bojuje se o právo mít názor na historii jiný, nelži je ten, co je povolený stranou a vládou [mrknutí jedním okem] Bojuje se za to, aby Vás nemohli zavírat za slovíčko nebo jednu větu, která se dá vykládat více způsoby. Bojuje se za právo mít přístup i k jiným informacím, nežli jsou ty oficiálně schválené s razítkem "POVOLENO". Bojuje se za právo na to, kvůli čemu lidé naivně cinkali klíčema na náměstích. (Netušili, že právě cpou hlavu do stejné, neli horší totality, jen pod jinou nálepkou...)

Bojuje se za právo zpívat si i doma a je jen v zemi krále Miroslava...

A také, jak se zdá, se bojuje boj s pěkně nebezpečnou hydrou

244596

15.07.2011 20:42

Rozhovor se stromem

Mě to připadá docela pochopitelné

kosk 93.?.?.?

Vy tady musíte být stádo natvrdlíků, nebo to pochopit nechcete [smích]. Je jasné, že ten strom něčemu vadí (kořeny mohou začít růst pod základy a hrozí poškození toho domku, nebo rostou do sousedního pozemku či něco jiného, třeba to zastínilo ceý pozemek a opírá se to větvemi o objekt, o okna a tak dále, postě je to asi příliš velký strom na malé ploše) Je nasné že třeba jasan s průměrem kmene klidně i metr těžko můžeme navěky ponechat na zahrádce 6*6 metrů - i když ho tam někdo-někdy zasadil.

No a ta poznámka o těžké technice? Drtička na větve s růměrem 30 cm asi nebude ta malá koupená v nějakém hoby marketu. To je prostě náklaďák. Jestli tam teď je starý plot, tak jde třeba rozebrat a může to tam vjet. Až tam bude třeba nový zděný plot, už to nepůjde. Plot nemusí patřit Editorovi a sousedovi by se nemuselo líbit, kdyby mu přes něj stěhovali nakrájené dubisko. [chechtot]

A sice je pravdou že se stomy mají kácet ve vegetačním klidu ale to je spíše s ohledem na okolí nebo živočichy na nich žijící. Strom je svým způsobem také živý organizmus a zaslouží si úctu a slušné zacházení. Je to i zdroj kyslíku a jsme na takových závislí. Ale že by v létě cítil bolest a v zimě ne? Sry, ale tohle je hodně přitažené za vlasy. Ovšem, věřte si každý čemu chcete.

Stromu je mi líto, ale někdy to jinak nejde. Zahrada není totéž co les..

248107

18.07.2011 20:14

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

Článek je směs lží, nesmyslů a na nich postavených konspirací.

Kosk 93.?.?.?

chápu sice obecně, že Editor má rád pohybování, ale tohle je docela silná káva. Skoro bych si dovolil tvrdit, že tohle by vědět měl. Většina bodů uvedených hned na začátku jsou úplný blbosti. Celý jsem to radši nečetl, vydržel jsem jen asi půlku. Pokud hned na začátku někdo vychází z představ že jedna a jedna je sedm, není nutno číst dále...

Stejně tak bych mohl argumentovat tím že neexistuje žádné dostatečně seriozní vědecké pojednání o tom že je voda mokrá. Víte o nějakém? Já tedy ne. A můžeme z toho dovodit, že tedy může být klidně suchá??? Asi ano, na Zvědavci ano.

248288

19.07.2011 00:51

HIV=AIDS, pravda nebo podvod?

RE: Článek je směs lží, nesmyslů a na nich postavených konspirací.

Kosk 93.?.?.?

Což o to, tu poznámku dole jsem si přečetl, nebojte. Ale, víte, mám Vás za vzdělance. Možná někdy se zvláštními názory (IMHO = netrvám na tom že to je pravda) ale víceméně za sympatického, vzdělaného člověka.

To že je tenhle článek bohapustý blábol, je nad slunce jasné. Jsem přesvědčen, že i Vám. Je to dle mého soudu úliba části čtenářů Zvědavce, těm, kteří vidí žido-zednářsko-globalistické spiknutí i v tom, když budou v krámě na toaletním papíru růžové kytičky místo modrých.

Nemá cenu mě přesvědčovat, že si tím nejste jist. Kdybych Vám věřil, tak bych si musel myslet, že nejste tím, za co Vás mám. (viz výše). Jinak - Hezký den. [smích]

248315

20.07.2011 10:06

Bude Írán další obětí války o ropu?

No, myslím že občané českého státu

Kosk 93.?.?.?

... si to uvědomí, moudře pokývou hlavou a řeknou něco jako: "no to je teda ale, žejo mámo" ... a pak si otevřou pivo a pustí si v telce nějaký idiotský seriál. A zapomenou. Tož asi tak. [velký smích]

248448

tohle je taky docela dobrý pohled na věc...: http://www.blisty.cz/art/59754.html

250690

12.08.2011 22:41

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Bohatí a chudí rabující paraziti. A ti ostatní.

kosk 93.?.?.?

Bohužel máte asi pravdu... [pláč]

250697

15.08.2011 09:20

Prague Necro Pride

RE: Většina ze zdejších diskutujících jsou pěkně netolerantní hajzlíci

kosk 93.?.?.?

Vy zase neumíte myslet, nemáte empatiii, neumíte s vcítit. Když slovo deviant není pejortivní mohu Vám tak také říkat?? Bude se Vám to líbit?? Vždyť Vy a J8 prostě jsme také v tomto smyslu devianti - akorát se lišíte tím že Lidí jako Já nebo Vy není 4% ale 96%.

Krom toho jsem psal, že mají být na co hrdi - na to že přežili s netolerantní většinou. Tohle Vy řešit nemusíte, poro ně to není snadné. Ale asi to nedokážete pochopit...

250981

15.08.2011 12:10

Prague Necro Pride

RE: Většina ze zdejších diskutujících jsou pěkně netolerantní hajzlíci

kosk 93.?.?.?

Já už prázdniny nemám hodně let, bohužel. A empatii mám docela slušnou. I když je pravdou že k těm, kteří jí nemají také jí asi neoplývám, to máte pravdu. Taky nejsem bez chyb.. [velký smích]

Ale zpět k tématu: To že tihle lidí někde pochodují by mělo ostatní nechat v klidu. Je to jejich pochod, jejich život a ulice patří i jim. Za pár hodin zmizí a rok o nich neuslyšíte. (Je někde psáno, že ulice patří jenom těm druhým? Není, že?) A slovo postižený nebo deviant, úchylka... to se snadno vnímá jako neutrální, když to říkáme O DRUHÝCH. To obvykle nikomu nevadí. [mrknutí jedním okem] Ale jinak, ruku na srdce, když Vám někdo řekne, že jste úchylka/úchylák, deviant, nebo postižený (či ještě jsem tam četl "krypl") tak tohle všechno BUDETE VNÍMAT jako pejorativní. A ne že ne, to si lžete do kapsy.

Jak jsem říkal, že znám dva takové a jsou to podle mých poznatků slušnější a společnosti prospěšnější, nežli polovina z mých kolegů v práci - a to jsme prestižní profese, která by měla být příkladem morálky. Ve skutečnosti houby.

Rozčilovat se nad tímhle pochodem, který projde během pár hodin Prahou, nikoho nenapadá a na zbytek roku se ztradí do soukoma, promiňte ale to prostě JE JASNÁ ZNÁMKA NETOLERANCE (omlouvám se za velká písmena, já vím že se to nemá, ale potřebuji to vypíchnout)

Nezapomeňte, že naprostá většina těhle lidí, chodí do práce, platí daně, nekrade, nemočí v parku, prostě až na to, s čím se narodili, jsou to stejně platní spoluobčané jako Vy nebo já. Nikomu neškodí. Takže tu toleranci si zaslouží. A pokud oni ne, tak my taky ne.

251008

15.08.2011 13:41

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

kosk 93.?.?.?

Myslím že to je trochu nadsázka ale i tak: je ten nápad vystěhovávat v UK protestující z bytů problém to, že existují protestující? není. A je to problém těch druhých? taky ne. Ten problém vytváří státní paparát, který se protestujících bojí..

takže ten hypotetický prolbém, co popisujete, pokud by nastal tak nebude způsoben tím že tu existujeí (a mávají) "ty buzny". A koneckonců ani problém toho že Vy tu na ně nadáváte. Pokud to nastane, tak je to prolbém "Nečase a spol" prostě těch co jsme si je zvolili (nebo zvolíme příště) a nikoho jiného.

251017

15.08.2011 13:45

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

kosk 93.?.?.?

Mám kolegu v práci který se chlubí tím jak se před svou vlastní dcerou chlubí tím, jak podvádí maminku s milenkou... Tohle mi připadá horší, nežli kdyby to dítě bylo adoptovaný homosexuálem. Protože sexuální orientaci ho naučit nemůžete, ale to co dělá on, to bohužel ano. Pokud bude dcerunka po něm, tak to bude jistě oddaná a kvalitní matka, že...

MOžná by z ní byla lepší matka kdyby vyrostla u nějakých "deviantů"...

251019

07.09.2011 14:24

Romové II. část

RE: clanky

kosk 93.?.?.?

Já si myslím že nemáte pravdu. článek není slátanina, ale je jasné že tak může působit, ale je tam uvedeno že se jedná o shrnutí na základě ... ... takže to tak opticky může vypadat. Navíc je psán poměrně nestranně, s odstupem a myslím si že i bez předsudků.

Samozřejmě nevím, jek moc je to či ono pravda a asi nemám (nemáme [mrknutí jedním okem] ) reálnou šanci to zjistit. Některé věci se zde nesmějí říkat a obávám se že zejména závěr má hodně pravdy. Už drahnou dobu si myslím, že současný přístup vlády (ale třeba i členů romských organizací == romů z povolání) k tomuto problému je takový aby se problém nevyřešit nepodařilo. Část z nich z toho má přímý užitek v podobě povolání a zřejmě i ve "vyšších kruzích" se hodí, když zapadne problém miliardových korupcí tím že "lidi budou nasraný na cikány".

A ti nahoře si budou vesele cpát naše prachy do kapes. Pak veznou stovku a napíšou na ní výrazně "ta je pro cikány" a vypustí jí z okna. My na to následně očekávaně zareagujeme jako býk na červenou a můžeme se víte co... a na druhé straně odjedou tatry nacpaný miliardama co cizích kapes a my si toho nevšimneme.

Takže asi tak. Vzhledem k tomu, co říká a jak se chová řada mých známých tak tohle funguje bohužel až otřesně snadno. Cesta do pekel.

252641

24.09.2011 19:15

Editor Zvědavce znovu předmětem vlídného zájmu policie

RE: Ústava ČR

kosk 93.?.?.?

Na domonstraci kam přijde 30 000 lidí asi ano. Na demonstraci kam přijde 1 000 000 už nebudou.

253882

26.09.2011 12:09

Moje manželka je Cikánka

RE: Článek podvraťácký nepochybně je, ale...

kosk 93.?.?.?

To IMHO není správný názor. Možná že to je i (zčásti) vystihnuté, nejspíše podobně část Cikánů uvažuje. Ale jednak to nejspíše nebude až tak přesné a za druhé, když vytýkáme manipulaci mainstreamu (Kaddáfího vojáci a Viagra) tak bychom jí neměli trpět ani zde - měli bychom být lepší, věrohodnější, pravdivější. A tohle je hodně nevěrohodné a jako manipulace to vypadá.

Myslím si, že to bude působit spíše kontraproduktivně. Nebo je to od vydavatele záměr?

253975

06.10.2011 00:57

Novinky v očkování

Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

zjevně jí to nedělá dobře.

Pročpak asi neznáme pojem černé neštovice a jejich epidemie? Že by to bylo očkováním které způsobilo jejich eradikaci (vymýcení)? Podle autorky to tím určitě nebude.
Proč dneska lékaři neznají z praxe tetanus? Za doby mého dědečka to nebyla až tak neobvyklá choroba. Jak by autorka léčila třeba takovou vzteklinu? Asi vlhkým obkladem z heřmánku, ne? (a přivázat provazy, zacpat hubu a následně kremace??) Hm...

Co třeba dětská obrna, pertusse a řada dalších chorob? Pročpak je dneska vídáme jen zřídka? Já vím, že se (asi trapne [chechtot] ) opakuju, ale nemůže to být tím očkováním? Ale FUJ!! KŠC!! HUŠ!! tím to určitě být nemůže!!

Neznalost (až snad prostoduchost) autorky je dobře vidět na poznámce, kde se diví tomu, že se sledují nežádoucí účinky očkování. No, jasně, taková homeopatie nic sledovat nemusí, jelikož čistá voda, čistý cukr nebo pár kapek čistého lihu žádné nežádoucí účinky mít nebudou. Ony sice nebudou mít vůbec žádné účinky krom placebo efektu, ale to přeci neva. Hlavně že to je "alternativní".

Jasně, jsem felčar, takže automaticky tíhnu k "evidence based medicine" Klidně mě můžete proprat. Já jsem se očkovat nechal a teď si nechám obnovit očkování proti hepatitidě A i B a Tetanu. Jo a jasně že vím, že očkování má nežádoucí účinky. Ale taky vím že ty pozitivní zde převáží. Nechám očkovat i své děti.

Pokud Vy smýšlíte jinak, je možné se přestěhovat do zemí, kde není očkování povinné, jsou takové. Nebo do zemí s čistě alternativní medicinou, takové Somálsko by Vás jistě uspokojilo. Můžete pak poslat fotku Vaší rodiny po pár letech. Včetně pomníčků těch členů, kteří už tady třeba nebudou. Ale hlavně aby to bylo přírodní, to je hlavní... [velký smích]

BTW doufám že s touhle zdravotní sestřičkou se ve své praxi nikdy nepotkám. Jinak vše pěkné [mrknutí jedním okem]

254603

08.10.2011 01:47

Novinky v očkování

RE: Myslím že autorka by opravdu asi na takové semináře jezdit neměla

kosk 93.?.?.?

>>>Zkuste si prosím nejprve zjistit, jak se za posledních 100 a více let změnily podmínky života lidí v Evropě. Pak poznáte, co stojí za vymícením většiny dříve tak běžných nemocí. Pravděpodobně budete velmi překvapený <<<

Hm, řekl by jste totéž i třeba o neštovicích? No myslím že Vy asi řekl, ale právě tuhle chorobu prokazatelně vymýtilo právě očkování. Co třeba žlutá zimnice? Do doby očkování to byla zcela neléčitelná choroba. Co vzteklina? Totéž. Tetanus se sice dá léčít antibiotiky (původcem je bakterie), ale to by jste je musel dávat preventivně každému, kdo si nějaké poranění udělá, včetně těch banálních. Clostridium, které ho vyvolává je v půdě docela běžné. Myslím že ta antibiotika by nadělala mnohem větší paseku. A víte jak tetanus vypadá? Viděl jste ho? Já naštěstí ne a doufám že ho ani nikdy ve skutečnosti neuvidím. Stačilo mi, když mi to starý kolega popsal... [naštvaný]

Víte, já vím že očkování má i své stinné stránky. Ale výhody převažují a to výrazně.

Možná že Vám ale vláda udělá radost a očkování zavede jako nepovinné. V tom případě si koupím akcie nějaké pohřební služby (pokud najdu nějakou pohřební a.s. [mrknutí jedním okem] )

254769

12.10.2011 22:59

Novinky v očkování

RE: MMS - NENÍ SAVO, to je lež !!!

kosk 93.?.?.?

No, pokud se mé informace nepletou, tak Steve Jobs skutečnou medicinu využil jak jen to šlo. Při jeho diagnoze se transplantace jater moc nedělají. Ale on jí podstoupil a dalo mu to další cca dva roky.

255079

22.10.2011 11:31

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

Docela zábavně (v uvozovkách, nejsou tu dobře zobrazit) vyjde srovnání

kosk 93.?.?.?

fakt o kterých se zde mluví například s tímto: http://www.novinky.cz/domaci/248224-zalobce-odlozi...

Zejména, když si uvědomíme, že případné zveřejnění pochybností o nějakých číslech nikoho život nestojí. Přečte si to pár lidí a řeknou nejspíše "hm" a přejdou na něco jiného. Z hlavy jim to vypadne, protože to není v dnešní době pro takřka nikoho životně důležitá informace. Lidi spíše zajímá, jestli dostanou výplatu, zda dokáží zaplatit nájem a budouli mít jejich děti co jíst a na školné. Obrovsky společensky nebezpečné... [smích]

Naproti tomu korupce v tomto státě a z toho plynoucí rozkrádání mají ve svých důsledcích na svědomí minimálně stovky lidských životů ročně - bezdomovci po nějaké exekuci, lidé kteří přišli o práci ve vyšším věku, nepřizpůsobiví [smích] , lidé, kteří ne vlastní vinou spadnou až na dno... Ale, pravda nejedná se o životy na kterých by záleželo. Nejsou vyvolení a nebylo to dávno.

Jsme to jen my a je to teď a na to -bohužel - se pes. [bliji]

255760

15.11.2011 15:22

Konec zázračného léku

RE: Oponentské studie

Kosk 93.?.?.?

Problém je ale s cenou takových studií. Jejich obrovská cena je hlavním důvodem, proč se třeba u nás již léky nevyvíjí. Nápad a synthesa je jedna věc, jeho schoválení a finančně náročné studie věc druhá. Na to nemáme. A tak musíme nakupovat ze zahraničí. Někdo by musel tyhle studie zaplatit. A když b je iniciovala pojišťovna byla by to asi ona.

Ve svých důsledcích by to potom zvýšilo cenu léku třeba o 50 nebo více procent. Takže by se muselo s ním více šetřit, ergo by ho prostě občas potřební nedostali. Myšlenka (oponentních studií) je jistě dobrá a logická, ale je otázkou, jelsti by to takhle nestálo nakonec více lidských životů nežli současný sytém. Netvrdím to, jen uvažuju.

257069

15.11.2011 21:45

Konec zázračného léku

RE: Oponentské studie

Kosk 93.?.?.?

Bhužel asi muselo. Vtip studií je mimo jiné v tom, že testujete hodně případů a pak mají statistké výpočty komplikací nějakou vypovídací hodnotu. Studie na stovce lidí nemá žádnou vypovídací hodnotu [pláč] . K tomu si připočtěte nutnost připravit protokoly (to není dvojstránka to je obvykle bichle řádově stovky papírů nebo více na jednoho pacienta - nedělaljsem to, ale v ruce jsem to měl) Je to halda práce a musí to někdo těm doktorům zaplatit. etická komise, někdy nutnost zaplstit účastníkům. Pojištění... atd.

Pak se musí jednat o dvojitě zaslepenou studii - aby jste vyloučili možnost volvnění výsledků. Což počet zpracovávatelů zvyšuje. Taková studie se často dělá na híodně pracovištích, musíš vytvořit smlouvy (advokáti jsou sakra drazí) nebo dokonce v několika státech - překlady... a tak se dá pokračovat. Je to fakt nákladná záležitost.

257105

18.11.2011 11:34

Konec zázračného léku

RE: Zajímavý článek o testování léků a opět Gardasil na scéně..

Kosk 93.?.?.?

Ta čísla sice vypadají na první pohled docela děsivě, ale je otázkou, co by se stalo, kdybychom očkování plošně zrušili (a počkali nějakých 20-30 let). Když je neočkovaný sem tam nějaký jedinec (a všichni ostatní ano), tak se slušně daří zamezit epidemiím.

Tohle se dá jenom odhadovat, nedá se to příliš reálně studovat. Existují oblasti, kde lidé moc očkovaní nejsou ale nejedná se o obří městské algomerace typu N.Y. s obrovskou denní migrací. Takže Vaše srovnání je trochu nesprávné, protože vlastně hledáte komplikace jen očkování - existují, to je pravda. Ale nezkoumáte (a ani nemůžete) jak by vypadal pravý opak, tedy že by se prostě neočkovalo na nic...

Zkuste si ale představit, že by v tom případě, co ho popisuju, mohl existovat taky podobný seznam, kde byl místo asthma, ADHD, autizmu etc. figuroval černý kašel, tetanus, záškrt, obrna, tuberkulosa a podobně. Klidně by se totiž mohlo stát, že by v tomto případě byla ta procenta potom i o několik řádů vyšší a navíc se často jedná o smrtelné choroby.

Konečně, pokud se jewště trochu rozšíří bakterie odolné proti vzácným antibiotikům (což se právě děje) budeme si tohle možná moci vyzkošet v reálné praxi.. [pláč]

257240

18.11.2011 20:59

Konec zázračného léku

RE: Zajímavý článek o testování léků a opět Gardasil na scéně..

Kosk 93.?.?.?

Zdravím

Myslím, že ani jeden z nás jsme skutečnou epidemii/pandemii v zásadě nezažili. Za naší éry prostě zatím nebyla. To že se něco odhaduje dopředu a potom to dopadne jinak může být také omyl metody odhadu. Nezapomeňte, že v tomhle určitě tápeme, neměli jsme možnost si ty odhady moc ověřit, protože za dobu co je lidstvo provádí žádné dramatické pandemie nebyly. Až je budeme provádět 500 let...

Je klidně možné že Amiši jsou tací, jak je popisujete, a je klidně možné že to v chorobách, které uvádíte má nějaký význam. Ale zatím nikdo neví s jistotou jak velký. Možná máte pravdu. Ale jistota to zatím není. Amiši ale budou docela uzavřenou komunitou. Asi nežijí uprostřed velkého města a nejezdí metrem, nestýkají se se stovkami dalších a nelétají letady na dovolené k moři. Nepoflakují se po nákupních centrech a netráví čas na diskoškách a po hospodách, nemám pravdu?

Oni severoameričtí indiáni taky určitě nepotřebovali očkování proti neštovicím celé stovky let. (ono v té době, kdy jsme je nakazili stejně ještě neexistovalo, jde jen o myšlenkový pokus) Až do to doby, kdy jsme jim to tam úmyslně zavlekli a oni vymřeli. Možná by pro ně bylo lepší mít více autistů, nebo asthmatiků než hromadně vymřít na neštovice, kdo ví [mrknutí jedním okem]

Víte, já netvrdím, že nemůžete mít pravdu. Já tvrdím, že to ale z principu věci nemůžete potvrdit průkazným experimentem. Můžete to jen odhadovat z nepřesných vstupních dat. A ještě jich máte málo. Je to teorie a teorií to ještě chvíli zůstane.

Osobně se nedávám očkovat proti každé blbině (například proti chřipce) Ale jsem očkovaný třeba proti Hepatitis B, protože mám větší riziko jí dostat. V blízkém příbuzenstvu mám i některé z Vámi uváděných chorob. Bohužel. Ale nevím za co mohou geny a za co očkování a tak nesoudím ani jedno ani druhé.

Časem lidské vědění pokročí dále a myslím, že pokud někdo něco jednoznačně prokáže, tak se to nepodaří utajit. Ani té nejbohatší farmaceutické firmě. Podvody nakonec vždycky prasknou. Trvá to, ale je to tak.

257278

27.11.2011 00:49

Konec zázračného léku

RE: Zajímavý článek o testování léků a opět Gardasil na scéně..

Kosk 93.?.?.?

Hezký den

Já netápu, mám na to jen jiný náhled nežli Vy.

Srovnávat volně žijící zvířata a lidi to moc nesedí. U nějaký myší či potkanů moc nesejde na tom jeslti jich polovina pojde nebo třeba 90%. Oni to nesledují a příroda s tím počítá. U licí se to takhle nebere, nebo ano?

Ten seznam je hezký ale kterých asi bude nejvíce? Myslím že ta třetí skupina to nebude. Tedy pardon možná někde v Africe ano, Ale tam je taky ta 50% nebo vyšší úmrtnost. Máme tam směřovat i v ČR? No, možná to Kalousek pro nás tak plánuje, ale cíl zdejších lidí to není. Uvažovat o tom jak je to fajn nemá valný smysl, protože to nikdy nepřevládne.

Víte uvedu taky příklad. Hypertenze, vysoký krevní tlak. Nebo cukrovka. Je celkem dobře prokázáno, že pokud bychom jedli tu Vaší biozeleninu, nesolili, nejedli uzeniny a další podobný srač... a neměli nadváhu, tak výrazně klesne nejen hypertenze ale i výskyt diabetu. Jako lékař ještě pamatuju dobu, kdy jsme se snažili lidi přesvědčit, aby se chovali jinak. Po řadě let marných snah se to vzdalo. Lidi prostě solit budou, budou žrát raději na husto klobásy nežli kedlubny a zelí, budou kouřit... Cílem je aby lidé hypertenzi neměli, jelikož jim to prokazatelně život zkrátí. A tak je cpeme těma, jak říkáte "chemickejma svinstvama"

Dožijou se déle. Jinak to nejde, Vaší, možná i lepší cestu není možné prosadit. Máte pravdu že je každý strůjcem... to je pravda.

Jenomže většína lidí se nestane Amiši. Vatšina nebude žít v Bohom zabudnuto kraji v Kysuciach. Většina bude naopak žít v městských aglomeracích, žrát hamburgery a tak dále. A ta opovrhováná západní medicína je hlavně pro ně.

Vaše škola života a informací je fajn. Ale na netu může každý napsat co ho napadne, i blbosti. Nerozeznáte je. Pamatuju si pár lidí, kteří se podlě některých z nich řídili. Nikdo z nich už tu není. Vybrali si špatné informace. Viděl jsem je pak občas umírat. Někteří z nich potom chtěli pomoci, pak, když už to nebylo možné. Nevím, jeslti někdy pochopili svůj omyl, ale už jim stejně pomoci nebylo.

Je jasné, že to nelze aplikovat univerzálně. Ale Vaše přesvědčení také ne. A statistika je docela přesná věc. Srovnejte průměrnou dobu dožití v civilizacích, které se řídí podle Vašich představ a třeba u nás.

Neříkám že děláme vše nejlépe. Ale dožíváme se déle. O dost déle. Mám službu, tak se půjdu podívat na nějaké pacienty a možná jim i předepíšu nějakou ošklivou západní chemii [mrknutí jedním okem] (Posledních asi pět slov berte jako vtip)

257707

06.12.2011 08:57

Jaderná válka na obzoru

RE: Textove nepresnosti, nebo jen autorcina nezdatnost?

Kosk 93.?.?.?

Asi tím chce říci to, že z textu není zřejmé, že instalace ruských raket na Kubu (a tedy do blízkosti USA) byla až reakcí na instalaci amerických raket v Turecku (a tedy do blízkosti CCCP). čtenář neznalý tohoto faktu může nabýt dojmu, že hlavní příčina krize bylo CCCP - ale tomu tak není, jednalo se až o odvetné opatření.

258091

06.12.2011 12:12

Jaderná válka na obzoru

RE: Textove nepresnosti, nebo jen autorcina nezdatnost?

Kosk 93.?.?.?

dobrej vtip [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Jinak ale nemáte tak úplně pravdu. Jako první zvládla jaderné reakce příroda, takže patent na to má ona... [mrknutí jedním okem]

258103

28.12.2011 22:35

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

Lidí je sice hodně

Kosk 93.?.?.?

ale nemyslím že dojde k jiným způsobům jejich snižování nežli tři vyzkoušené a osvědčené způsoby. Většina nápadů v článku spadá do kategorie fantasmagorií.

V historii lidstva se využily tyto tři metody:
Válka (jedinná se dá alespoň zčásti naplánovat a vyžaduje aktivní účast lidí, nevýhodou je souběžná devastace jiných využitelných statků, zejména majetek likvidovaných lidí, nebo států)
Pandemické choroby (většinou je příroda dokáže vytvořit sama, my jí to jen usnadníme našimi způsoby chování - velké populace na jednom místě, např. Uměle vytvořené pandemie jsou IMHO zatím stále nepoužitelné, nelze dobře ochránit populaci, která nemá být cílem. Zkuste si prosím představit utajené očkování třeba miliardy lidí.. )
Hladomory (Tomu můžeme jako lidé také aktivně (na)pomoci, například devastací (nebo odkloněním [mrknutí jedním okem] ) zdrojů některých zemí)

Takhle to bylo doposud a není myslím důvod se domnívat, že se bude vymýšlet nějaký jiný, komplikovaný důvod. Proč, když tyhle tak dobře fungují... [mrknutí jedním okem]

Navíc to stále více vypadá na první z uvedených, nebo máte jiný pocit?

259734

29.12.2011 00:39

Co má pro nás rok 2012 na skladě?

RE: Přelidnění?

Kosk 93.?.?.?

Jedna známá taky vyhlížela. Vyhlížela vnuknutí, že jí bůh sešle, nebo ukáže manžela. Těch málo, co jí řekněme "seslal" se prozatím ukázali jako nepoužitelní idioti. Je jí už přes 40, takže to vypadá, že se asi nedočká.

Mám silný pocit, že Vaše očekávání zásadních technologií na bázi "volné energie" dopadne ještě o dost hůře. Ale sny jsou také hezké, konečně třeba zmiňovaná víra v boha je také sen, ale milionům lidí pomáhá přežít. Tak můžete snít nadále [mrknutí jedním okem]

259740

Myslím že by znehodnotili jen úspory. Půjčky by ponechali, i kdyby to bylo u stejné banky. Chování bankovních institucí z osobní zkušenosti i ze zkušenosti známých svědčí spíše o tomto scénáři. Vytřískat z lidí pokud lze vše co mají. Otázka pár zákonů, které naši odpovědní rozpočtáři jistě přijmou, protože přeci není možné aby zkolaboval bankovní systém.

Zatím to tak dělají, dávají peníze občanů bankám už roky a krize se stále prohlubuje. Proč by to měla najednou být jinak?

Nedivme se jim, své vlastní peníze mají totiž také v těch bankách, ne u Vás/Nás.

262588

07.02.2012 15:53

Vytěsňování

Muži mají singletasking

Kosk 93.?.?.?

ženy mají, odjakživa, schopnost řešit paraleně více úloh. Čili multitasking.

262764

Ono se to u nás vyrábí stále (Fy Beznoska www.beznoska.com) Ale pokud si pamatuju od známých ortopedů, tak ti mi už před řadou let říkali, že když ortoped na klinice pužije náhradu od Johnsona (výrazně dražší) tak dostane od firmy cca 5000,- na ruku nezdaněného. Když to chlápek na klinice udělá za měsíc jen dvaceti lidem, má sto táců čistá ruka bokem měsíčně. Asi rok potom to bylo v nějakých černých vovcích či tak...

Ti moji známí používali Beznosku, a čekací termíny byly nejvýše několik měsíců. Na klinikách řádově roky. No a tak kliniky prosadili, že to mohou už dělat jen ta a ta oddělení.

Zdůvodnění zní logicky: lepší podmínky, lepší zkušenosti to je pravda. Ale už nikdo neřekne "počkáte si o rok nebo dva dýl" nebo "bezva, budu mít na nový porsche už letos".

A teď když se ukazuje, že to ke všemu je ještě méně kvalitní, nežli Poldi/Beznoska tak je to zvlášť k zblití.

263332

08.03.2012 19:18

Skončíme jako Řecko

RE: Proč nikdo nemluví o příčinách?

Kosk 93.?.?.?

Nezapomínal bych na roli ratingových agentur. Je řada států EU, která má větší dluh v přepočtu na HDP vyšší nežli Řecko a dostávají od věřitelů velmi levné úvěry (s úroky pár procent, existují i země, které dostanou úvěr se záporným úrokem). Ale pak ratingová agentura sníží hodnocení např. toho Řecka a ti potom dostanou jen dražší úvěr. Následkem toho se sníží jejich schopnost ten úvěr splácet a na základě toho jim r. agentura opět sníží hodnocení.

Tak to jde dokola až do bodu kdy země už nemá žádnou šanci cokoliv splatit. Následně se jí nařídí úsporná opatření (třeba propustit hromadu lidí, snížit důchody a platy, címž se zhorší jejich kupní síla a krize se ještě prohloubí a také prodat poslední majetek státu který může něco přinést do státní kasy. Samozdřejmě rychle a pod cenou - kupci se již třesou, šup šup. A stát přijde o další zdroje. Ony půjčky Řecku nejdou řekům, ale bankám, které předtím Řecku půjčily.

Tímto způsobem lze zlikvidovat prakticky libovolnou zemi, stačí chtít. Je to jako vypnout vypínač, takový ten stmívací, kde zhasnutí pár minut trvá a není to tak nápadné.

A navenek se rozhlásí, že to řekové prožrali. Proč? Protože psychologové vědí, že davu, masám je potřeba rázně ukázat na nějakého viníka (je jedno, zdali za to může či nikoliv) a dav ho ochotně lynčuje. (Zde alespoň myšlenkově) Nikomu z Nás nepřijde divné, když budete v Řecku platit (dejme tomu) dvojnásobek za chleba, nebo za ošetření u lékaře. Ale když Nám někdo ukáže, že Řekové mají dvojnásobnou minimální mzdu, tak většina z nás vyskočí jako čertíci se slovy "Mají co chtěli, nenažranci..." Je to smutné, ale je to vážně tak. Příště to někdo udělá s námi a taky nás budou jiní nenávidět, že jsme to prožrali. A prožrali? [mrknutí jedním okem] Máte pocit že ano?

264913

09.03.2012 10:54

Skončíme jako Řecko

RE: jaké problémy má řecko?

Kosk 93.?.?.?

Vtip je ale v tom že těch 130 miliard nedostane ve skutečnosti Řecko...

264946

22.03.2012 12:59

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Kosk 93.?.?.?

To jen ukazujete podobné (ne stejné) myšlení z Vaší strany. Židé nemohou za vše, a jako etnikum byli hodně pronásledování a hodněkrát trpěli, vesměs jako nevinné oběti. Ale někteří z nich (Bohužel ti mocní, což se nevyhnutelně pojí s penězi) mohou za řadu věcí. Ale to není jejich specifikum, to funguje obecně.

Vaše vidění světa je podobně jednostranné. Majitelné velkých bank mohou za utrpení či smrt tisíců (nebo milionů) lidí. Pro stále větší a bezohlednější zisk jsou schopni potopit celý svět. A pokud jsou někteří náhodou židé, tak je to nijak neomlouvá.

Nevím, jak tomu bylo v minulosti ale jsem přesvědčen, že většina dnešních, zejm. našich bohatých (a je fuk, co jsou zač) se k majetku dostala nepoctivě. Myslíte že chci být jako oni, nebo jejich peníze? Že potřebuju někoho nenávidět?

Nemyslím si to. Ale ke svému životu potřebuju trochu jiný svět, nežli je ten současný. Svět ve kterém je možno přežít a normálně existovat. Jsem snad pro tohle prosté přání nějaká zrůda? Možná pro Vás ano...

265672

Je zábavné sledovat, jak se v určité (převažující) části internetových zpravodajských serverů neopomíná zdůraznit členství toho pána v SS. Není to jistě nic hezkého v jeho životopise, ale mám dojem, že něco podobného má v tom svém i papež... U něj to ale asi nevadí, protože drží o izraelských hlavicích spořádaně hubu. [mrknutí jedním okem]

266598

14.06.2012 00:00

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: zloděj volá : chyťte zloděje !

kosk 93.?.?.?

To jsou ale silná slova. Jak jinak chcete odradit politiky a státní úředníky od korupce. Například v Číně je i střílejí. Tady jsme civilizovanější ale tuhle sortu lidí lze reálně potrestat jen tam, kde to nejvíc bolí. Což je jejich peněženka.

Jenomže často se preventivně brání tím, že prostředky přelejí na své rodinné příslušníky (manželka vyhraje konkurs, peníze se objeví na účtě babičky a tak podobně)

Vtip by spočíval v tom, že by na to politici víceméně dobrovolně přistoupili svým vstupem do politiky. Nikdo z nich přeci nemusí do politiky jít (není to ničí povinnost) a pokud ano, tak musí počítat s tím že když budou úplatní, oni i jejich rodina skončí na dlouho za katrem a pak někde pod mostem zcela bez peněz.

Pokud to necháte na jejich dobré vůli, tak se to nezmění nikdy, tohle snad musí být dnes po tolika letech jasné každému... Tahle sorta lidí raději uvrhne svět do hladomoru nebo třetí světové, jen aby si zajistili výhody pro sebe a své chlebodárce.

Je to bolševické? Možná, nehádám se, neboť neznám až tak dobře definici tohohle slova. Tak navrhněte jiný FUNKČNÍ scénář. [mrknutí jedním okem]

270634

14.06.2012 12:12

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: zloděj volá : chyťte zloděje !

kosk 93.?.?.?

Aha. Na které platební kartě že měl Dr Rath těch 7 mega když ho čapli? Visa Gold nebo jiná? Vše je dohledatelné do poslední korunky, ano ano... [mrknutí jedním okem]

Jinak že je samotný stát dnes už mafie to souhlas. Ale podle definice, že každý, kdo si myslí, že když má 51% převahu, tak si může dělat , co chce... je nejspíše bolševikem každý politik od listopadu 89. Nezdá se mi, že by někdy uvažovali jinak. Mohou být vůbec jiní nežli bolševikové? [bliji]

270649

14.06.2012 15:57

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

kosk 93.?.?.?

Myslím že stoupenci NECHCISMU v zásadě možná i vědí, jak by to uspořádámí chtěli. Problém je, že to s pravděpodobností limitně se blížící jistotě není možné vytvořit za použití současných stavebních materiálů (myšleno současných lidí s jejich povahou). Nebo na to alespoň nikdo nepřišel.

A ani já v principu nesouhlasím s nechcisty, kteří si přejí okamžitě začít likvidovat, pálit a bořit... Ale na druhé straně si myslím, že čekání na to, že se to nějak SAMO ZLEPŠÍ je stejně tak naivní představa. Stejně tak jako uvádíte Vy, že samo nevyroste nic, tak se ani samo nic nezmění.

Nejhorší na tom je, že neznáme nic smysluplného mezi tím. Takže se dá dovodit z historie, že to nějakou dobu bude stejné jako doposud (tedy marné snahy zlepšit to pomocí parlamentní demokracie), a potom se bude pálit, bořit... A tak pořád dokola...

270664

24.06.2012 21:25

Odcházející svět dýmek

Fascinuje mě, že jinak zjevně inteligentnímu panu Stworovi

kosk 93.?.?.?

nějak nedochází, že nekuřáci mohou mít na věc jiný názor a hlavně, že na něj také mají právo. Že jim to prostě může opravdu vadit. Tento fakt ale vnímá tak nějak jako farář svatokrádež

Nebo že by mu to prostě bylo jedno? Že by v jeho světě (nebo z jeho pohledu) byli nekuřáci automaticky lidé bez práv? Že na nás pohlíží asi jako Kalousek na běžného občana. Ne? Zdá se mi že ano...

Je z Vás docela cítit, jak hodně Vám vadí zákony a pravidla, která nahrávají nekuřákům. Proč? My Vám nechceme bránit kouřit. Je to Vaše zdraví a Vaše peníze. Klidně si je zlikvidujte takhle. Vaše věc. Ale svět je i o toleranci a o porozumění. Mám dojem, že v tomto ohledu nejste zrovna ukázkou člověka, se kterým se lze domluvit, spíše mi tady připomínáte demagoga.

Myslím, že kdyby jste byl nekuřák, tak zrovna Vy by jste nejspíše byl docela militantní nekuřák. Sám totiž hájíte svoje právo na kouření ale naše právo na to aby jste nám nekouřil pod nosem jste se rozhodl neuznávat.

Je to moc hezké, jak to dáváte najevo. Inspirativní přístup. Určitě nás nekuřáky povzbudíte k podobné toleranci. [mrknutí jedním okem]

Hezký den jinak

271059

25.06.2012 00:37

Odcházející svět dýmek

RE: Fascinuje mě, že jinak zjevně inteligentnímu panu Stworovi

kosk 93.?.?.?

To máte pravdu, že zákazy kouření na volné ploše jsou zase ukázkou netolerance z druhé strany, o tom není sporu. I když třeba autobusová zastávka, to tak úplně volný prostor není. Je to vo tom, najít nějakou rozumnou míru tolerance na obou stranách. Když budete pět a více metrů ode mě a nebudete mít doutník tlustej jak zápěstí, tak mi to určitě vadit nebude. A pokud někomu ano, tak je ukázkou zase netolerantního nekuřáka.

Je ale jasné, že v uzavřeném prostoru typu hospody by měly být buď dvě zóny oddělené a tam kde to nejde, by nebylo od věci kdyby kuřáci v takovém případě projevili větší míru tolerance a zašli si zakouřit přede dveře. Jako nekuřák Vám nijak nepřekážím (krom toho se neopíjím, neřvu a chovám se slušně, i když někdy trochu mlaskám [mrknutí jedním okem] to je pravda) Ale setkání se mnou na Vás nezanechá žádné stopy, naopak já se doma, i když jdu do hospody na jedno, musím pak kvůli rodině převléknout, umýt hlavu a vše dát do pračky.

Mě osobně to až tolik nevadí, ztratil jsem čich, ale ostatní ne. A spoustu let se to neřešilo nijak, takže kuřáci mohli vše a na druhou skupinu se nebral nějaký ohled. Takže je jasné že má li dojít k nějaé rozumné dohodě, tak budou nějaké zákazy kouření tam či onde.

Je vidět, že s Vámi bych se asi dohodl, jenomže co s těmi nekompromisními bojovníky na obou stranách? [mrknutí jedním okem] Jinak díky za re

271078

28.07.2012 14:58

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

Nesouhlasím s editorem.

kosk 93.?.?.?

Některé argumenty nemá domyšlené: píše například
>>
..společnost se musí bránit proti podobným excesům. Autor říká, „odplata je špatná“. Proč by měla být špatná? Nepíše se už v Písmu oko za oko a zub za zub?
<<

Tohle je hodně diskutabilní představa. Jednak se v desateru pro změnu píše že nezabiješ a za druhé myslí si Editor, že bych měl, v případě že by mi omylem popravili třeba nevinného potomka, stejné možnosti odplaty? Mohl bych potom třeba legálně na oplátku postřílet soudce s porotou a žalobcem? V onom smylu oko za oko...?

Osobně si myslím že asi ne, že by to tak být nemělo. I když ve smylu toho co zde píšete tak ano, že. Odplata přeci není špatná, nebo je? A proč jednou ano a podruhé ne? [mrknutí jedním okem]

BTW podobným uvažováním lze v zásadě legalizovat veškerý terorizmus. Jedná se o odplatu a dopady předchozí činosti následně postižených jsou často docela vážné, takže by to (opět ve smyslu oko za oko) terorizmus ospravedlnilo. Ale to už zacházíme do extrémů, jen chci poukázat na to, že otázka trestu smrti nemá jednoznačně dobré řešení.

272619

18.08.2012 20:12

Bukvice pochodovaly Prahou

Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

kosk 93.?.?.?

Jeho postoj je tradičně dosti nesnášenlivý, ačkoliv když se jedná o něj, tak by se mu tolerantnost hodila.

Ačkoliv mezi 4% nepatřím, mám mezi nimi několik známých a jsou to (až na tuto odchylku) lidé příkladní. V zásadě to o nich ani nikdo neví, je to jejich soukromá věc.

Ale zkusme si představit - hypoteticky - že je situace opačná, že 4% jsou nás. Nás heterosexuálů. Už tohle by pro většinu z nás (a nezkoušejte tvrdit že to není pravda) byla pohroma. Zkuste si představit jak hledáte partnerku v populaci, kdy hetero jsou jen 4 ze sta.

A teď si zkuste navíc představit, že těch 96% by navíc mělo smýšlení a toleranci pana šéfredaktora ... pekelná přestava. Asi by bylo lepší se tam vůbec nenarodit.

Aby bylo jasné, není mým cílem pana Stvoru urazit. Ani trochu, až na tyhle názory si myslím že to je inteligentní a citlivý člověk. Ale měl by se možná krapet zamyslet, sám by byl rád, kdyby proti němu nebyly vedeny ony soudní procesy, které mají za cíl ho zlikvidovat pro prkotinu. Ale jak by se asi choval on, kdyby byl na druhé straně. Kdyby byl tím žalobcem nebo policistou, který ho stíhá a byl "na druhé" straně, možná by byl stejně horlivý...

Nebylo by na místě více pokory a uvědomění si, že tihle lidé se tak narodili a není to jejich vina? (Což se například už nedá řící o Vašem kuřáctví, pane šéfredaktor - za to si můžete výhradně Vy sám) A když si někde jednou za rok projdou Prahou, tak my ostatní by jsme se z toho hned nemuseli posrat. Myslím že máme mnohem více témat, která nás trápí a jsou důležitější, než pochod 4%

273470

18.08.2012 22:14

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Je hezké, jak málo stačí inteligentovi jako jste Vy, aby jste dokázal bezpečně na první pohled odhalit, že je druhý negramotný. Možná by Vás mohl angažovat Cermat, využití Vaší osoby by přišlo určitě na méně nežli ty maturity... [velký smích]

Na rozdíl od Vás ale vím, že tento "deviantní vzorec chvání" se jen tak někomu vštípit nedá. I lidé propuštění z věznice, kde se museli účastnit tohot vzorce chování se po návratu snadno vrátí k tomu co jejch osoba preferuje. A naprostá většina 4% (neli všici) je z 96% rodin. Jestliže to je naučitelné, kde to odkoukali?

Vy jste pravděpodobně jen jedinec s malou tolerancí, který by je asi nejradši nějak izoloval a fakt že v každé populaci jich bude přibližně stejně - i když někde, kde to je trestné to budou tajit, ale budou tam -, jelikož jde vlastně o normu (nemyslím jejich "vzorec chování" ale ten fakt že se vyskytovali, vyskytují a vskytovat budou i nadále) prostě ignorujete.

Máte pravdu, že já se s tim nijak nechlubím, ale taky se nepohoršuju nad tím že oni pořádají takové pochody. Oni by je totiž asi nepořádali, kdyby se k nim většina populace chovala jako já. Bez předsudků, jako k ostatním lidem. Ale to Vy asi neumíte a tak jim vlastně dáváte záminku nějak se zviditelnit a ukázat, že jsou také lidé.

Oni vlastně pochodují kvůli Vám a Vám podobným. Protože s prominutím myslet si, že - cituji - pokud bude společnost samej buzík... - spíše tohle je známkou ne negramotnosti ale neznalosti, minimálně dějin. V dějinách byly doby, kdy tohle bylo dost normou - vpomeňte si na římany, tam to bylo běžnější po dosti dlouhou dobu - a je dnes mezi jejich potomky více "buzíků"? Není, je jich pořád stejně.

Vytváří to totiž příroda, a ta nehledí na Vás nebo na mě a naše názory. A pokud vymřeme nebo zdegenerujeme, nebude to kvůli buzíkům. Toho bych se nebál. Hezký den. [smích]

273478

18.08.2012 22:16

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Demonstrac e zvrhlosti.

kosk 93.?.?.?

Nebojte. Nadměrná agresivita se dá také léčit. A také je možnost použít hormony a kastraci, alespoň u mužských jedinců. Takže i Vy máte naději.

273479

18.08.2012 22:26

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Pochod od prírody holohlavých sa tiež nerobí.

Kosk 93.?.?.?

Myslím že to tak nie je. Špeciálne u Vás na slovenskú existuje klub nespravodlivo plešatých, ktorý pochody organizuje a tiež organizuje mesiac úcty k plešatým. Jasne - je to recesia. Ale toto by sa dalo tiež tak brať. Keby sme boli trochu nad vecou.

273480

18.08.2012 23:43

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Vadi i nevadi

Kosk 93.?.?.?

mě také nevadí. Konečně jestli jsou jich 4% tak jen v Praze jich bude více jak 40 tisíc a v celé ČR 400 tisíc. tam bylo 10 tisíc a určitě minim. poloviina byli nějaký kámoši a recesisti, novináři a tak podobně.

Můžete zaručit, že v ve zbytku populace není 1% exhibicionistů? [chechtot]

Mě také nevadí třeba komunistické manifestace, nebo sjezzd ODS - a ty ovlivňují můj život a dost víc. Co se mi nelíbí tak tam nejdu. Ale pohoršovat se nad tím že někdo jde, nebo s tím souhlasí? Proč bych to dělal? Když to není v mém bytě nebo po 10 té večer? Kašlu na to.

273489

18.08.2012 23:52

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Deviantní vzorec chování částečně vštípit lze, například dětší vojáci, to ano. Ale pokud většina z těchto, jak říkáte "deviantů" (tohle oslovení IMHO znamená že je dopředu prostě máte "odsouzené" a nepřistupujete na žádný dialog) pochází z hetero rodin, tak jak k tomu přišli? Výchovou? To asi sotva, že? Existují nějaké rozsáhlejší důkazy o tom že jich věší počet vznikl nějakou převýchovou v homo-rodinách?

Myslím že v tomto ohledu existuje kulový a je to jen Vaše fantazie.

A ano, jeslti jich existuje po staletí (a nejspíše po tisíciletí) stále určité, víceméně neměné procento v populaci, tak je to norma. Stejně tak jako třeba debilů, nebo naopak členů mensy. Nebo pihovatejch.

273490

18.08.2012 23:55

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Zatím jsem u Máma má maso, Ema má mísu... Ale lepším se [velký smích]

273492

19.08.2012 13:17

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

To by bylo fajn, kdyby bylo možné někoho k nějaké pořadované vlastnosti vychovat a v další generaci to bylo už geneticky podchyceno. Tak nějak uvažoval tuším Lysenko, ten ruský "genetik" Ale bohužel to tak nefunguje. Něco si o genetice přečtěte, nežli začnete plácat blbosti.

273526

19.08.2012 13:20

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Vy máte alečspoň smysl pro humor, to se cení [mrknutí jedním okem]

Za mých mladých let byl právě tenhle slabikář. A dneska ani nevím jelikož se s dětmi učí manželka. Ale za dva roky se budu moci u druhého dítete podívat znovu... [smích]

273527

19.08.2012 13:29

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 93.?.?.?

Já si ale stále myslím že kdyby se většina heteropopulace nad tím nevzrušovala, tak by takové pochody nebyly. Proč by nemohli běhat po městě?

Jsou země kde bych naopak já nemohl svou ženu políbit veřejně na ulici, nebo kde bych byl považován za úchyla když umeju svý vlastní děti ve vaně a nemám při tom houbu na půlmetrovým klacku a černý brejle (nadsázka ale mám konkrétně na mysly spojené státy).

Myslím si že homo i hetero jsou lidi, Vy i oni nemohu za orientaci s kterou se narodili, je to i u zvířat a prostě bychom se měli všichni naučit žít v klidu vedle sebe.

Možná jsem deviantní já, když mi takoví lidé nevadí. Ale taky mi nevadí Sparťani, Slávisti, Baníkovci a tak podobně. Jsem, nebo si to alespoň myslím, tolerantní. Ale okolí takové moc není. A právě proto že se dokážeme nesnášet kvůli koninám, tak s námi lze manipulovat. A to vláda ráda využívá. [smích]

273529

Může to tak klidně být. Systém může pouze kontrolovat, jeslti už osoba se stejnými otisky nehlasovala a nemusí vůbec vědět, o koho se jedná. Otisky (resp jejich vzorce) se mohou dočasně ukládat do centrální databáze a při každém potvrzení hlasování se jen zajistí aby stejný otisk už v databázi nebyl.

Kontrolu, jeslti se jedná o oprváněného voliče může zkontrolovat volební komise ale může to zkontrolovat ručně, bez zanášení do systému a tak se databáze otisků nedoví, kdo to je.

A po skončení voleb a případných soudních odvolání se ta databáze smaže - nejsou tam jména a tak při případné identifikaci moc nepomůže, bylo by možno jen případné otoksky zařadit do nějaké skupiny, která byla u té či oné volební komise volit.

Neříkám že to tak je, ale být může.

275452

29.09.2012 10:39

Přímý útok na prezidenta

Nesmyslný čin? Asi ano...

Kosk 93.?.?.?

Selhání ochranky? Pokud to nebylo domluvené tak je to ochranka na prd, to taky ano.

Je Klaus osobnost s vlastními názory? To jistě je (je otázkou, proč, ale to asi ví jen on sám a - nezapomeňte - je to navýsost pragmatický člověk!

Na druhou stranu nesouhlasím s názorem autora, že byla kuponová privatizace jen omyl, selhání... nebo jinak, že se na ní má tako nazírat. Jestliže jste jednou člověk s nejvyššími funkcemi, máte prostě automaticky také nejvyšší odpovědnost. Prostě nesmíte tako závažně chybovat. Nikdy. Správné je nazírat na to jako záměr. Na všechno to okolo.

V pravěku by vůdce tlupy, která se vrátila z velkého podzimního lovu s prázdnou byl určitě zbaven vůdcovství, a dost možná také i sežrán. To že dnes nebojujeme pazourky a létáme do vesmíru ještě neznamená, že by jsme se od té doby moc lišili. Alespoň když se podívám na vztahy mezi lidmi.

To že je Klaus velmi inteligentní, vzdělaná, že má styl i vystupování (což je vše pravda) ho nezbavuje odpovědnsoti za to, jak to zde vypadá. I kdyby po něm pojmenovali to největší letiště na celém světě.

275809

30.09.2012 00:04

Přímý útok na prezidenta

RE: Varovanie

Kosk 93.?.?.?

Nebral bych to na lehkou váhu. Může to samozdřejmě být pitomost [mrknutí jedním okem] ale stejně tak dobře nemusí. Stačí se podívat na stánku o tomto člověku na Facebooku a na reakce lidí. Většina mluví o bolševických kreténech z KSČM. Je ped volbami a na způsob, jakým dosáhnete vítězství je irelevantní. A voličstvo, tedy my všichni jsme v zásadě docela tupé stádo (mne nevyjímaje) proti profesionálním týmům a psychologii nemáme šanci.

275876

03.10.2012 16:27

Statistiky: Ženy často zneužívají domácí násilí v boji o děti

S tím že to je 50/50 nelze nežli souhlasit.

Kosk 93.?.?.?

Je jasné, že to nakonec vypadá zcela jinak, což je ale dáno tím že my muži máme jednak většinově větší fysickou sílu a jsme od přirody naprogramovaní na to se prát, bojovat, takže výsledky násilí z naší strany jsou pak vidět.

Ale ženy umí mnohem lépe nežli my bojovat a napadat slovy. Jsou v tomhle ohledu schopnější, respektive asi i chytřejší. Ono to vypadá jako blbost, ale lze tím ublížit stejně tak dobře, jako pěstí.

Moc dobře si pamatuju z dětství, když otec několikrát matku udeřil. (Byly to facky a neskončilo to nijak vážně a nikde se to neřešilo) Ale já tomu byl přítomen, a občas jsem musel matku násilím odvést a někde jí zamknout. Obvykle jsem pak ty facky schytal já, jelikož otec již nevnímal, kdo před ním vlastně stojí.

Totiž tomu "násilí" ze strany otce předcházelo několik hodin verbálních provokací, urážek, výčitek, nadávek a ka podobně ze strany matky. Otec se snažil to nevnímat, někam odejít ale chodila za ním a ryla do něj tak dlouho až mu ty nervy ruply.

Troufnu si tvrdit, že jen mizivé procento ze zdejších čtenářů by na takovou ženu ruku nevztáhlo. A výsledkem by byla statistika potvrzující to, že násilníci jsme my muži.

Netvrdím, že moje matka byla jen provokatér, byla jinak i velmi obětavý, pracovitý a zodpovědný člověk a s otcem vycházeli většinově velmi dobře. Ale byly chvilky ... Stejně tak jsem si jist že za mnohé násilí v rodinách nesou vinu jen muži. Jen jsem chtěl poukázat na fakt, že verbální násilí také bolí a ubližuje, ale nezanechává stopy, které lze ukázat na fotkách před soudem. A není pak ve statistikách.

276319

08.11.2012 18:35

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem

Kosk 93.?.?.?

Většina si přála spravedlnost, svobodu. Kapitalizmus si přál Havel a spol (a aby lidi neodradili, nazvali to tržní hospodářství - existuje na netu zvukový záznam rozhovoru, kde to Havel explicitně potvrzuje, že právě proto použili tento termín, aby nevystrašili lidi a aby to prošlo). [bliji]

Pokud je považujete za většinu tak neumíte počítat. I když co se vlivu a moci v současné době týče tak máte pravdu. [pláč]

278701

15.12.2012 16:58

Cenzura internetu

RE: Pár postřehů

Kosk 93.?.?.?

Nabízí se několik možností: Postaví šifrování mimo zákon, nastaví (podobně jako u exekutorů) presumci viny a uvězní Vás do té doby dokud to nevzdáte a nerozšifrujete.

Osobně bych si dovedl představit i situaci, kdy již jednou zašifrovaný disk zašifrují podruhé, čímž jaho majitel ztratí možnost ho rozšifrovat a bude ho možné na podkladě toho, že je "zatvrzelý zločinec" ponechat ve vězení doživotně. Až jich už bude na samotkách sedět dejme tomu dvacet, tak ostatní budou sdílnější a přístupnější přiznat heslo. A těch dvacet? Říká se tomu povolené ztráty, prostě budou sloužit jako výstraha a budou mít smůlu.

Může být trestné i jen vlastnit šifrovací program nebo na něj někde uvést odkaz (podobně jako dnes když uvedete odkaz na warez a tak podobně)

Mohou to také nechat být ať si šifruje kdo chce, co chce. Ale vzhledem k cílům našich vládnoucích elit se dá předpokládat jejich strach z nás (záměrně nám škodí a takoví se vždy báli) a tak je tato možnost nepravděpodobná...

280637

13.01.2013 16:13

Volební divadlo – první kolo

RE: Slava

Kosk 93.?.?.?

To je bohužel asi pravda. Kterou zřejmě málokdo dokáže vidět. Přesto, že jim sedí přímo na nose.

282196

21.01.2013 22:54

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: NEmáme se za co stydět.

Kosk 93.?.?.?

To asi nemohlo. To je pravda. Ale řekňeme, že polovina (pro jednoduchost představy) mohla. Tak co by jste dělal Vy? začal je soudit, dokazovat, obhajovat, soudy by se vlekly... roky, desítky let, staletí, tisícíletí... (při rychlostí naších soudů klidně [velký smích] ) to prostě není reálné.

Mezitím by si to lidí s nimi vyřídili po svém. A ti, co byli vyhnáni by byli zmasakrováni. Neříkám že vyhnání nemců bylo ideální řešení, ale v tom poválečném období možná ano. A teď, tolik let po válce je jediná možnost to nechat spát.

No vlastně ne, mohli bychom si samozdřejmě dát s němci po držce a udělat další světovou. Chcete? Já ne.

283033

22.01.2013 00:12

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Vynatek z projevu a odkazu presidenta Benese

Kosk 93.?.?.?

Tenhle text je možná fake, vytvoření Sládkovými republikány. Alespoň se něco podobného tvrdí následujícím odkazu http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/201...

283042

01.02.2013 13:27

Hollande se bojí vlastní armády

Jestliže se mocní tohoto světa

Kosk 93.?.?.?

začínají bát vlastních armád, tak čím chtějí v budoucnosti udržet svou moc?

Všeobecně tyrani, diktátoři a podobná svoloč vládnou s pomocí armády, policie, tajné policie a pak nějakých těch věznic a mučíren. Pokud o tohle přijdou, jak mohou udržet svou moc?

(pokud je ovšem tahle zpráva pravdivá)

284112

13.08.2013 12:13

Po Lavabit zavírá další šifrovaná internetová služba

RE: internet

Kosk 93.?.?.?

To není přesná formulace. Jistě že lze zjistit, jakým způsobem je soubor zašifrován. Kouzlo asymetrických šifer je právě v tom že je snadné zjistit jak byl zašifrován - ale je nemožné v rozumném čase ho dešifrovat. Šifruje se vaším veřejným klíčem, který je volně k dispozici. Ale na rozšifrování téhož potřebujete svůj soukromý klíč a bez něj to nepůjde.

Je samozřejmě možné Vás lapit a vymlátit to z Vás, nebo Vás zavřít při jen podezření na doživotí (tohle má již v podstatě US v zákonech) nebo Vás čapnout se zapnutým kompem v ruce, případně odposlechnout Vaše heslo jiným způsobem: přidaný čip v kompu, odposlechnout zvuk kláves a tak podobně. Možností je hodně.

Ale bez tohohle a bez Vašeho soukromého klíče není v současnosti možné kvalitní šifru rozluštit v rozumné době. Nicméně, jak jsou nám odebírána ústavní práva a my se nebráníme, tak se dá předpokládat že si necháme sebrat i právo na soukromí a pak budou postupy z předchozího odstavce běžné. Nakonec budeme mít povinně kameru snad i v prdeli a ještě jí budeme pravidelně a dobrovolně leštit optiku. [mrknutí jedním okem]

294329

15.08.2013 11:38

Zpověď předního psychiatra: pomáhal jsem vymýšlet ADHD coby nemoc

RE: Problém je trochu jinde

Kosk 93.?.?.?

Tohle je velmi přesný a rozumný popis problému a i situace s léčbou. Děkuji za něj.

Ale myslím si, že ve zdejším auditoriu to nepadne na úrodnou půdu, jelikož si většina zdejších přispěvatelů nedokáže uvědomit propastný rozdíl mezi psychickou odlišností a dejme tomu zlomenou nohou.

Mám na mysli hlavně to, že tu zlomeninu uvidí na RTG kde kdo, nemluvě o chirurgovi nebo rentgenologovi, kdežto tyhle poruchy chování, tam už to hodně záleží na schopnostech toho kterého psychiatra a jeho zkušenostech. Které mohou být dost odlišné a -někdy- je musíte mít takzv. "od boha".

Nestačí, bohužel, jen odebrat krev, či vyplnit nějaký jednoduchý dotazník. Ale i za předpokladu, že to zdaleka všichni psychiatři nemusí vždy rozhodnout zcela dokonale bych v nich neviděl apriori agenty výrobců Ritalinu nebo podobných medikací. To je přehnaná reakce. [mrknutí jedním okem]

294407

To by bylo hezké. Ale musela by následovat okamžitá pomoc ruské armády, která by nekompromisně v řádu dní až týdnů max. zlikvidovala teroristy a uzavřela hranice. Pak by se mohl život v Sýrii vrátit k normálu a asi i Asad by byl přemluven/donucen na nějaké ústupky. Jinak vím od známých Syřanů že v Sýrii bylo za Asada mnohem lépe, nežli teď a i nežli za jakékoliv budoucí vlády těch, které podporuje US a spol.

Asi se to ale nestane,

Nicméně něco mi říká, že to asi nebude zrovna ten pravý výsledek, který by si přál strýček Sam, takže... [mrknutí jedním okem]

295887

26.09.2013 14:45

Hrátky kolem horníků

RE: Kecy

Kosk 93.?.?.?

Pokud považujete za kecy vyslovení obavy, že to mohou rozfofrovat dříve, nežli jim vznikne nárok na podporu v nezaměnstnanosti, kde nejspíše minimálně část z nich nakonec skončí (je krize a je vysoká nezaměstnanost, kdyby jste to náhodou nepostřehl...), tak kecáte spíše Vy.

Já bych se toho u nich docela reálně bál. Konečně, když mohou začít například chlastat a hrát na automatech (nebo dělat jiné kraviny) jiní nezaměstnaní, proč zrovna horníci by tomu měli být nějak zvláště imunní. To že se umí přispůsobit fysické dřině a jsou to možná vesměs dobří lidé, ještě neznamená, že se dovedou obratem přispůsobit čemukoliv na světě.

296851

11.10.2013 15:11

Homosexualita

On by byl vhodný nějaký rozumný kompromis, ale to se nestane

Kosk 93.?.?.?

Homosexualita je faktem, něčím co zde je tisíciletí a nepodaří se s tím ani do budoucna nikdy nic dělat. Není to nějak ovlivnitelné, pokud ovšem dytyčné jedince nezavřete na samotku. Asi se s tím faktem, že homosexuálně zaměřené osoby existují a existovat budou, budeme prostě muset smířit.

Na jednu stanu není dobré tvrdit dětem že to je normální ale na druhou stranu to vlastně normální je. Vtip je ve výkladu toho slova normální. Pokud to berete jako vyjádření faktu, že homosexuálové existují, existovali a existovat budou, tak je to pravda.

Pokud to berete tak, že to je žádoucí vzorec chování, který by se měl ze zvědavasti napodobovat, tak to pochopitelně správné není.

Možná by bylo fajn, kdyby se lidé jako je autor článku přestali rozčilovat nad tím, co stejně nemohou ovlivnit. I kdyby jste se postavili na hlavu, tak tu homo budou i nadále. A mohli by jste je přestat pronásledovat a vysmívat se jim. Proč to dělat? Pár jich znám, jsou to lidé jako Vy nebo já, jen si to prostě dělají doma jinak. Daně platí, do průvodů nechodí. Ty Vám nemůžou ničím vadit... tedy pokud to Vy sami nechcete, aby Vám vadili

A na druhou stranu by si mohla druhá strana odpustit ty velkolepé průvody, které mají v naší společnosti jeden nežádoucí vedlejší efekt. Většině (jako jsem já) je to šumák, dozvím se to jen, když se náhodou podívám na net. Ale určitou skupinu méně tolerantních jedinců (a s postupující krizí se bude ta skupina zvětšovat, uvědomte si to) to bude popuzovat. Budou se zvětšovat konflikty a kdoví, jestli Evropa jednou nakonec neskončí v nějakém obludném fašizmu. Pak si nějaký idiot vytáhne fotky z těhle gayparade, či jak se to jmenuje a účastníci i náhodní diváci mohou skončit v nějakém lágru.

IHMO si myslím že by obě strany měly ubrat a přestat si všímat jedna druhé. Máme dost o hodně důležitějších problémů, než tohle. Nebo nemáte ten pocit? [mrknutí jedním okem]

297694

12.10.2013 16:53

Homosexualita

RE: mnoho povyku pro nic

Kosk 93.?.?.?

Přesně.

297735

12.10.2013 18:36

Homosexualita

RE: mnoho povyku pro nic

Kosk 93.?.?.?

Mohl bych vědět, čím je konkrétně krev od homo škodlivá? Pokud je dotyčný dárce negativní na infekční choroby (což se testuje vždy), tak se ničím neliší a nelze jí nijak rozeznat. Je to stejné jako krev od černocha, araba, muslima, křesťana, vietnamce, bělocha nebo ateisty, politika nebo dělníka ve fabrice. Je prostě stejná. Stejná. Jako ta Tvoje. [mrknutí jedním okem]

297738

16.10.2013 10:15

Jablka

Tohle znám ještě v horším provedení

Kosk 93.?.?.?

Prodával jsem před lety chaloupku a byla součástí pozemek, jen v pronájmu, se vzrostlými stromy. Nový majitel si to vše koupil (byl finančně někde jinde) a zrenovoval k bydlení. Jako jednu z prvních úprav pozemku to obešel s motorovou pilou a pokácel vše, co se i jen podobalo ovocnému stromu. Nepočkal ani na první úrodu, udělal to asi za 14 dní poté, co to koupil.

Mimo jiné asi 4 jabloně, jednu hodně vzrostlou, ale v plné síle, která dávala rok co rok bez jakékoliv péče 20-40 beden velkých rubínů (strom "jak hrom" ) a další mladý rubín, který dokázal zatím dát tři bedny (každý rok se zvyšovalo množství o cca jednu tu velkou bednu/přepravku).

Pozemek v té části ovodných stromů byl svažitý, takže vytvořit tam hřiště nebo bazén jen tak nešlo, cestu a parkoviště si udělal jinde. V objektu byl dobrý sklep. Bylo to cca 3500 čtverečních metrů, měl prostoru dost. Zeptal jsem se ho, proč ty stromy skácel, že dávaly zadarmo množství výborných jablek. Pohrdavě odfrkl, že ON si je koupí v supermarketu.

Výraz v jeho tváři říkal celkem jasně: Jenom socky, jako ty, budou trhat jabka na vlastní zahradě, já na to mám abych si je koupil.

Hm, nikdy jsem neviděl supermarket, kde by byly rubíny té velikosti. Přesně v té nadmořské výšce jsou navíc původně vypěstovaný takže tam bylo ideální klima pro ně (a zdravý bez stříkání, obvykle nám v tom skelpě vydržely do dubna). Navíc zadáčo, bez stání fronty, bez dovážení domů, bez práce, jen natáhnout ruku. Možná mu vadila představa, že to bude dělat na podzim lupení. Ale v okolí je les, který sice nestíní ale listů z něj navane vítr mnohem více.

Asi tohle jednání nikdy nepochopím. Co bych za to dal kdybych takovou zahrádku s rubínem měl. [pláč]

297970

16.10.2013 10:23

Zrod „deamerikanizovaného“ světa

RE: Nejásat!

Kosk 93.?.?.?

Nejásáme. Ale nejlépe bylo v období, kdy bylo několik mocností přibližně vyrovnané síly. Nebylo tolik válek a tak dále. Amerika zcela nezmizí. Ale kdyby přišla o svou jednoznačnou hegemonii a musela se o to místo dělit s dalšími dvěma či třemi mocnostmi, nakonec by to možná pro svět přineslo více dobra než takto.

297971

23.11.2013 18:18

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Byt si myslim, ze biologicka valka je to co se mozna chysta

Kosk 93.?.?.?

Ona ale orální vakcina třeba proti obrně má svá rizika, Virus může zmutovat a očkovaní ho šíří. Což u současné formy v Hexavakcině neplatí, jelikož tam je jen antigen a ne celý oslabený virus. Takže já bych v orální vakcině problém přeci jen trochu viděl.

299803

23.11.2013 18:24

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: Jste nejspíše magoři

Kosk 93.?.?.?

To asi nebude pravda. srovnatelné množstí s 100 mega je pořád řádově 100 mega. A ukažete mi zemi, která má někde 100 mega očkovaných a 100 mega neočkovaných. Nebo srovnatelné země. Nemůžete totiž srovnávat třeba Švýcarsko s Kamerunem, tam Vám to zkreslí jiné životní podmínky. A země, která by očkování nechala jen tak na libovůli lidí a měla populaci cirka USA, taková neexistje.

BTW mě taky nepřeočkovávali proti žloutence. Ale udělali mi titr protilátek. Takže možná ano, ale tak za dalších 10 let. V době kdy mě očkovali prvně nebyly ještě tyhle dlouhodobé zkušenosti.

299804

26.11.2013 09:11

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

RE: Britské listy a pan Čulík

Kosk 93.?.?.?

Pod to bych se také podepsal. Jinak jsou jeho BL velmi kvalitení server a vcelku i vyvážené. I jeho články, pokud nejsou o rasizmu.

Ale na rasizmus má svůj vlastní názor a možnost s ním o tom komunikovat se rovná nule. Podle něj existuje u nás jenom jedno schéma a to rasizmus většinové populace proti cikánům a proti židům. Nic jiného se tu prostě nevyskytuje a vyskytovat nebude. A na principu kolektivní viny označí za zločince obvykle hned nějakou velkou skupinu.

Přitom, kdyby nebyl tak demagogicky nesmiřitelný a až zlý, tak bych bral i jeho články o rasizmu, on má nakonec částečně pravdu. (A mě vem čert, jenomže on takhle působí i na tisíce jiných a to už pak JE problém). Respektive má pravdu docela hodně, ale forma, kterou to sděluje, je krajně kontraproduktivní...

Není prostě možno v civilizované společnosti říci jednou větou: "Jste zlý tvrdí rasisti protože třeba (popíráte holocaust) a tak půjdete do plynu." Je to samozdřejmě nadsázka, možná trochnu nevhodná, ale ukazuje to jeho způsob myšlení. Nebo alespoň tak na mě působí.

Dělá medevědí službu a není si to asi schopen uvědomit. Škoda.

299891

27.11.2013 12:58

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

RE: Britské listy a pan Čulík

Kosk 93.?.?.?

Je to klidně možné. Ale také je fakt, že tohle lze s trochou snahy napasovat na jakékoliv medium na světě, i kdyby ho provozoval Archanděl Gabriel. [mrknutí jedním okem]

299953

27.11.2013 13:01

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

RE: hmm

Kosk 93.?.?.?

Jistě, politici jim nastavili určítá pravidla, která oni prostě jen využívají. Konečně kdo z nás se nesnaží v rámci daných pravidel se mít co nejlépe?

a pak, když si za jevištěm vesele kradou (politici) tak dikány vyystrčí na jeviště a baví se tím, jak na ně padají rajčata [velký smích]

299954

28.11.2013 09:29

Západní ochrana dětí slouží k ničení jejich životů

RE: Velmi málo faktických informací

Kosk 93.?.?.?

To je pravda. Ale to, že otec to dítě vzal do jiného státu a vrátil se s ním až poté co prohrál soud za únos (a jedná se o únos) něco napovídá. Možná že matka není bezúhonná, ale co by musela tak strašného dělat aby se to vyrovnalo (a předčilo) únos...?

299996

S Janukovyčem máte možná pravdu, s ukrajinci ne. Takovéto "převraty", "revoluce" a já nevím co ještě se nikdy nedělají ve jménu zájmů obyčejných lidí. Dělají se ve jménu peněz, kapitálu. A ten na běžné ukrajince prdne.

Většině ukrajinců se žádné požadavky plnit nebudou. Pár ano, těm kteří se dostanou ke korytům místo Janukovyče. Obyčejní lidé budou mít zase smůlu. [zmaten]

303503

03.03.2014 23:54

Moskva obrací role v Kyjevě

RE: Krym uspořádá referendum o sebeurčení.

Kosk 93.?.?.?

To je určitě třeba. Ale zdá se mi, že to donedávna tak přibližně bylo. Pak se ale skupina lidí na Majdanu, rozhodla že to změní (nebo byla uplacena, přemluvena... ale to je v zásadě jedno)

Změnilo se to a teď už ani jedna strana neustoupí. Ukrajinský fašisti dostali zaplaceno, a už nemůžou couvnout. Jejich plátce to nedovolí. A Rusko se také nemůže vzdát Krymu a tamní námořní základny. To by se v zásadě popravilo.

Ostatně to autor toho všeho dobře ví a proto to tak nastavil. Jen doufám že Rusko nevymění Krym za Sýrii. Mám kamárády co tam mají rodiče. A nejsou to ti správní muslimové, dokonce to nejsou vůbec muslimové. Když Asad padne, takoví lidé tam skončí v hrobě. A přitom nikomu nic neudělali...

Možná bychom měli vyhynout hned dnes, lépe včera... jsme strašní tvorové.

305920

31.03.2014 21:48

Potvrzeno: Plány NATO na útok pod falešnou vlajkou na Turecko odhaleny

RE: Kolik ještě?

Kosk 93.?.?.?

Je to až nechutné, jak moc máte pravdu. A z toho plyne, že nemáme v zásadě žádnou šanci...

307644

03.04.2014 10:05

Ukrajina souhlasila, že se stane dějištěm válečných her NATO

RE: Cvičení není zadarmo

Kosk 93.?.?.?

No a co? Tak budou zadlužený až po temeno. Že nebudou míc co žrát, to přeci nikoho nezajímá. Ale strýčka Sama zklamat nesmí. [mrknutí jedním okem]

307821

03.04.2014 18:56

Ukrajina souhlasila, že se stane dějištěm válečných her NATO

RE: Cvičení není zadarmo

Kosk 93.?.?.?

S fixní úrokovou sazbou na týden...

307847

20.04.2014 01:53

Pokrytectví Západu: Jsem zmaten, můžete mi někdo pomoct?

RE: No, tak to pozor,

Kosk 93.?.?.?

Správně! "Nepřemýšlet a střílet, bůh si je přebere." To sice není přesný citát, ba ani není americký, ale rozhodně vyjadřuje ducha USA více nežli přesně. [velký smích]

308736

19.05.2014 11:36

Svět jako továrna na popelníčky

RE: Rusko Regionalni Mocnost?? Hmm...

Kosk 93.?.?.?

Hm, to je zčásti možná pravda. Ale viděno Vaším úhlem pohledu co jsou američané? Také jsou sto vojensky eliminovat skoro celý svět, ale politiku mají podobně zkurvenou jako Rusko z pohledu obyčejných američanů, a nestydí se zlikvidovat miliony lidí ve státech, které jim nic neudělaly, jen prostě se jim znelíbily.

Ono by bylo nejlépe, kdyby obě tyhle mocnosti měli přibližně stejné šance se navzájem vyrušit a potom by se snad mohli domluvit na něčem pro zbytek platey přijatelnějším. Ono je to totiž u Ruska ale ještě více u USA stejné, slyší jen na sílu, na to když má ten druhý stejný klacek.

Vždyť se podívejte, USA nás tlačí do plynu od nich a do sankcí proti Rusku. Je to v našem zájmu? Dražší energetika, či ztáty trhů? To je pokračování toho co udělal Havel a spol. Je to v zájmu USA, ne v zájmu EU.

Rusko žilo vedle samostatné Ukrajiny cca čtvr století, prodávalo jim plyn se slevou, dávalo půjčky, platilo za pronájem základny... Pohoda. A kdyby nebylo podporu US (Nulande, Fuck EU) tak to tak může probíhat dále. Nepomohli jsme ani Řecku, proč si někdo myslí, že pomůžeme Ukajině?

310280

19.05.2014 11:53

Svět jako továrna na popelníčky

RE: Neni divu

Kosk 93.?.?.?

Podle Wikipedie (a ta bude spíše říkat to co je u nás schváleno) uprchlo ještě před bombardováním 150 tisíc Albánců, a po začátku humanitárního bombardování dalších 800 tisíc. Takže to co říkáte není pravda.

Vzato z druhé strana ale pravdu máte, Putin zapoměl vybombardovat Kyjev a nezařídil aby z Ukrajiny následkem toho pak uteklo cca 25-30 mega Ukrajinců.(což by tak procentuálně odpovídalo) To se dá ještě napravit...

Také by tam potom mohl založit nějakou tu základnu (Ruský Bondsteel). A jeho vojevůdci by pak mohli zprivatizovat část Ukrajinských aktiv (Jako Albrightová a V.Clarc etc).

Pak už by se Vám to líbilo? [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

310281

29.05.2014 14:54

TrueCrypt skončil kvůli NSA, která vyhrožovala vývojářům

Zdá se, že ta nová verze

Kosk 93.?.?.?

je osekaná hlavně (nebo minimálně) v tom smyslu, že už neumí šifrovat, jen získat zpět data, tedy rozšifrovat je...

310793

04.06.2014 18:44

Happening za práva zvířat v Jihlavě

Něco prostě možné není

Kosk 93.?.?.?

Pan Editor například k smrti miluje kouření a asi se ho nikdy nevzdá a bude bojovat za své právo kouřit až do smrti. [smích]

Naše kočka zase loví myši a ptáky, taky se toho nevzdá (dokud jí něco nepřejede) a bude je lovit kdykoliv jen bude mít možnost. [mrknutí jedním okem]

A moje dcera miluje kuřecí řízky a nesnáší dušenou mrkev. Pokud jí nebudu držet týden o hladu, tak to taky nezměním. A pokud ano, tak mi jí sebere sociálka... [velký smích]

Co s tím naděláme? Pomohla by na pana Editora, naší kočku nebo mou dceru nějaká demonstrace? Pochybuji. [chechtot]

311074

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,01 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,08 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 059,69 Kč
1 unce stříbra
577,96 Kč
Bitcoin
840 727,84 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?