Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 122 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.04.2011 03:30

Ochuzený uran: divný způsob ochrany civilistů

RE: článek obsahuje pravdivě části z úplné nesmysly

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pan jen tak vám odpověděl, pouze dodám že U je sice slabý alfa zářič, ale záleží ještě na původu. Do reaktoru nasazíte 100 tun paliva a za zhruba rok se u těch starších tipů vytáhne skoro stejné množství tedy bruto 100 tun vyhořelého paliva. Reaktoru v provozu je na světě asi 400. Obohacení uranu se pohybuje okolo 2% U235, po vyhoření ho zůstane polovina a ta druhá polovina se nám změní na velmi aktivní izotopy, některé se vyzaří během několika let, některé jsou tam na dlouho. Co myslíte, jak náročné je to vyčistit? Kolik fabrik na světě to dokáže? Nedávno jsem registroval na BL informaci, že Británie by se ráda zbavila 1000 tun Pu, kapacita fabriky na přepracování na MOX v Japonsku nepostačuje zpracovat vyhořelé palivo domácích JE a po havárii ve Fukušimě budou muset Britové se svým Pu počkat. Udělat z toho patróny je trojí byznys. Likvidace slušného objemu jaderného odpadu, který se musí čistit, patróny a nakonec léčení rakoviny. Efektivitu pro společnost, ať si každý spočte sám. Dokud se to cáluje z veřejných rozpočtů, tak pro některá s prominutím hovada je to vejvar, ale s tím bohudík je ámen.

242257

20.04.2011 03:51

Západ versus Čína: Nová studená válka začíná na libyjské půdě

RE: Co s tím ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Určitě. Třeba v ČR a jinde je to ve vládě a v parlamentu samá velká osobnost a myslitelé, hodně právníků někerý studovali v Plzni a někerý na stejný způsob jinde. Akorát se minuli s dobou, holt mají smůlu, že dole je ten dav, lůza, atomizovaní jedince bez funkční rodiny. Bejt dole občanská společnost, s fungujícími komunitami,rodinami... mohli to naši nepochopení géniové s velkým egem dotáhnout daleko. Už Seneca napsal. Nedopusťte, aby se lidé dali cestou dobytčat.

Skutečná elita tahá lidi vždy na vařené nudli, ale zajistí aby fungovalo, co má fungovat. Dokud totiž systém funguje, tak lidi zajímají ty hry a chleba. Ale skutečná elita nedopustí, aby došlo k rozbití základních elementů lidské pospolitosti rodinou počínaje. Stádo se dá sice jednoduše řídit, ale pouze do chvíle než se ztrojčí před prázdným žlabem. A holt někdo musí makat, aby v tom žlabu něco bylo. Když ne, tak to putuje všechno do kytek. Lidská společnost se řídí obtížněji, ale funguje to bez problémů dlouhodobě. Skutečná elita je schopna řídit společenství lidi, jelita se obávám by měli problém uhlídat stádo ovcí.

242258

20.04.2011 04:05

Západ versus Čína: Nová studená válka začíná na libyjské půdě

RE: nezdá se mi to

Rene Bartosek 75.?.?.?

No, jo no. Ti fikání Číňani jsou připraveni své právo veta použít za podpory Kremlu a Indie. Nedávno bylo zasedání BRICS. Mimochodem se dohodly na užívání vlastních měn ve vzájemném obchodě. Velmi silný a přitom vynucený tah. Kolaps dolaru-euro je pouze otázka času, a potom zachování ekonomické směnitelnosti ve 40% světové ekonomiky bude mít svou váhu. Víceméně to otevírá Číně možnost poslat k čertům dolar, pokud se jí něco bude velmi nelíbit. Mnohem účinější než vetovaní nějaké rezoluce, která se dá porušit nebo si s ní rovnou vytřít pozadí. S tím mají bohaté zkušenosti např. v Izraeli s vytíráním zadku rezolucemi OSN, ale mohli by se velmi rychle naučit vytírat prdelku ceným papírem emitovaným centralními bankami a nebyli by v tom zdaleka sami. Klíč k úspěchu je o správném načasování. Papíru má oligarchie nadbytek, ale čas není něco, co by se dalo vytisknout. A kdo je v časové tísni, ten si musí vystačit s časováním, které na něho zbyde. Většinou to bývá velmi podřadný materiál.
http://www.zvedavec.org/vezkratce-5098.htm

242260

21.04.2011 05:09

BRICS a přestavba světa

RE: Vím, že

Rene Bartosek 75.?.?.?

Říká se tomu důvěryhodnost. Můžu si myslet, že obchodní politický partner je pěknej syčák, ale v "byznyse" drží slovo, pak se to dá přežít. Někdy holt není zbytí a něco se dá pořídit jenom u darebáka. Ale já myslím, že v případě kryté měny by to mohlo fungovat. Kredity nejdou tisknout z řídkého vzduchu a nebudou ani zdroje na vojenské intervence. Holt asymetrický guerillový způsob války by při kryté měně zbankrotoval velmi rychle kohokoliv. Čím nákladnější vojenské hračky tím rychlejší bankrot. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

242329

Mno, já myslím, že Moskva pošle kohokoliv s nějakými kompenzacemi, tak kam slunce nesvití. Může taky předložit účet za porážku nacismu v Evropě, pokud se někomu něco nebude v Kremlu líbit a bude chtít najít na nějakém užitečnén idiotovi nějaký ten chlup. a když se chce chlup se najde vždycky. Sakasvilli jako testovací panák dostal ze strany západu plnou podporu. Především slovní, ať jde o propagandu nebo kecy politiků. Rusko se bez Evropy obejde, a pokud není zájem prosit se nebude. Staví roury směrem, kde je o spolupráci zájem a bez ultimativních požadavků a "dobrých rad a doporučení" k ruské domácí politice. [velký smích] [velký smích]

242330

21.04.2011 14:07

BRICS a přestavba světa

RE: BRICS

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda Mubarakovi hrozí trest smrti. To bude jistě zajímavá informace pro Kadáfího. Britští a francouzští humanitarní poradci asi nebudou stačit a vzhledem k rozloze Libye jsou problémy s humanitarním bombardováním a udržováním bezletové zóny. Netušil jsem, že zničit pár obstarožních Mig-23 dá takovou fušku a po měsíci to není skončené. Minomety po jednom ze vzduchu rozstřílet nepudou a podle všeho ani raketomety, když Kadáfího jednotky s nimi po několika týdnech mírové humanitarní mise západu byly schopné útočit. Kolik má asi Kadáfí tajných skladů zbraní? Vzhledem k tomu, že si ten mazaný beduín opatřil hromadu toho barbarské přežitku, tedy zlata bych odhadl, že i "patrón a laufů" bude mít více než dost.

242366

21.04.2011 14:36

Iráčtí poslanci debatují, zda američtí vojáci nespáchali genocidu

RE: Pravda nebo lez?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Všichni dělají chyby, proto se teď nikdo nehrne k vysoké angažovanosti USA v Libyi. S ledovým klidem to nechají vyžrat Sarkozyho s Cameronem. Italové se nezapletli, protože ti skoro vždy vyčkávají, aby se přidali k vítězné straně. Řídí se heslem pokud jde o kořist nemusí pršet, stačí když kape. Německo bylo out od začátku. Teď by Londýn s Paříži volají po větší účast USA, ale Spojeným státům hrozí bankrot a začíná víceméně další kampaň na presidentské volby. Rychlá vítězná válka by se hodila, ale další vleklý konflikt, kde bude vázáno 100 000 a více chlapů okupační armády na deset let? Na domácí dvorek v takovém případě nejde kašlat, obvzlášť, když "sedláci" místo lopat a vidlí, mají patróny sice se staršími, ale puškami.

242370

23.04.2011 03:05

BRICS a přestavba světa

RE: Vím, že

Rene Bartosek 75.?.?.?

Taky si myslím, že kooperace je řešení. které má budoucnost. Ono variant bez budoucnosti je na výběr hromada, ale těch druhých moc není. Na druhou stranu, krytá měna pročistí klientské vztahy. Když se podívám jak se řeší katastrofy typu BP, tak nejvyšší čas, aby se to stalo. Idiot, který bez tiskárny na prachy není schopen efektivně fungovat, těžko může něco úspěšně řídit. Ukázková analogie, jak to funguje je korupce ve sportu, nejlíp je to vidět na fotbale. Nestačí, že nejprachatější kluby skoupí nejlepší hráče a trenéry, ještě potřebujou ve vyzařovacích zápasech často pomoct od rozhodčích. Sponzorům se nelíbí provinční kluby. Tož ať si rovnou střihnou kámen nůžky papír o to, kdo vyhraje. [velký smích] [velký smích]

V bleděmodrým je to v ekonomice, nejvíce prachů, špičkový experti a stejně bez korupce to stojí za hovno. Von je sice xyz neschopnej blbec, ale je to synek tadydle .... S tiskárnou užívající smardlavej vzduch to jde i nějakou tu desítku let tolerovat, při zlatejch cihlách ani náhodou. Navíc ten novej systém musí být neexpanzivní a to už vůbec s tiskárnou fungovat nemůže. Plundrovat přírodní zdroje a s ekologickými důsledky z veřejných rozpočtů sanovat nepude, protože naši ořezávači nákladů a tiskaři kreditů přivedli systém ke kolapsu.

242484

23.04.2011 03:38

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: K programu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo, on ten Ježíš věděl nezdravě mnoho o východních náboženských a filosofických představách a ke všemu byl praktik ohledně energií a to neuvěřitelné síly. Když se něco nového naučím o pranic healingu a pak si znovu přečtu některé léčitelské pasáže z Bible, tak vidím podobnou techniku, ale užitou někým, kdo o několik řádů převyšuje mistrovskou úroveň. Z toho plyne, že Ježíš znal hromadu věciček z véd, budhismu, akupunktury.... Rozumějte může se napsat o vylečení slepých, chromých, mrtvých... ale k tomu žádný "propagandista" nedokáže vytvořit omáčku, která ukazuje schematicky léčitelskou techniku. Nevím, kdo byl Ježíš, ale minimálně byl bodhisatva, ale tahle věta vám tuším zvedá krevní tlak. Já osobně si myslím, že byl avatár. Teď nemám na mysli nějaký béčkový film z Holly woodu.[mrknutí jedním okem]

242487

23.04.2011 17:33

Politický marketing a války v minulém století

RE: Woodrow Wilson...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tihle pánové jsou taky stejná krevní skupina. Ještě ze staré školy, dal jsem tady i celou verzi s textem. Na klipu něco chybí.[smích] [mrknutí jedním okem]
http://www.youtube.com/watch?v=BUwUKyztI10
http://www.youtube.com/watch?v=uhtPbejzy0A

242521

23.04.2011 17:52

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: K programu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Někde jsem zaregistrocal zprávičku, že věřit v Boha se prostě neoplatí, spočítáno na té ekonomické úrovni. Bylo tam tuším 9 zemí mezi nimi Švýcarsko, což mě překvapilo a ČR, což jsem očekával. U nás se jede přesně podle toho co se vyplatí. Nejvíc se v Kocourkově vyplatí krást. Žabaři v malém to dělají s rizikem, "osobnosti" nahoře kradou jako straky baz bázně a hany.

Mno, vcelku dva závažné důvody proč se nevracet. Což o to s posměváčky, kterým se nelíbí, že jsem věřící člověk si poradím lehce, na to stačí pár otázek a poslouchat blekotající odpovědi těch opravdu uvědomělých je zábava. Pokud to není moc často. Časem to může být unavné nebo to začít lézt na nervy, ale to se v USA nestává. Když manažér přinese po domácky dělané sušené maso, mimochodem s tím co se dá koupit od toho co se dělá ve velkým se to chuťově nedá srovnat. A já si po té co si uvědomím, že je Velký pátek už dál nevezmu, tak se zeptá zda to je z důvodu víry a pak řekne sorry myslí to skutečně vážně. Stalo se včera. Já mu nic necpu, on mi taky nic necpe.

Tohle jsou srandy, horší když se za tu "špatnou neuvědomělou víru", ať to znamená jakýkoliv názor, začnou lidi pronásledovat. Dělo se to za komáru, skrytě se to bude dít dneska a otevřeně možná zítra. Děkuju, raději budu někde, kde si můžu věřit svobodně v co chci.

P.S. Pokud jde o osobní zážitky jako ty spravné vědecké důkazy, tak já bych měl zájem o popsaní osobního prožitku s černou dírou. Mám teď na mysli astronomický termín. [velký smích] [velký smích]

242522

23.04.2011 22:40

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: K programu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte? Já jsem řekl, že žiju někde, kde se nekrade. Tsss, tsss. Být váma řečnické triky bych nezkoušel, zaprvé umím patřičným způsobem odpovědět a za druhé se moje odpovědi postiženým dvakrát nelíbí. Ale můžu vás ujistit, že víka od kanálu nebo elektroinstalace vlakových přejezdů se neztrací ani v nejhorších čtvrtích v Chicagu. V pracovním se tam přes den dá pohybovat, ale v civilu bych si to já osobně se svým ksichtem nelajznul.

Ale ztratilo se vám, ztratilo. Kalousek před volbami posílal složenku, vzpomínáte? Jo, posmrtně se tam možná dostanete někam, kde se vůbec nekrade. Pravda v USA se děje lecos odporného. Ale když podívám, co projde v ČR, chvála Bohu, že impériem jsou Spojené státy. Mohlo by být mnohem hůře, ono být imperátorem by nebylo jedoduché ani pro svatého, natož pro někoho jako Vondra nebo někdo jinej z té povedené bandy osobností, jestli jsou modří, oranžoví, zelení je úplně jedno.

Ve Spojených státech neexistuje žádná plzeňská fakulta, není paragraf na ideopravdu, politik druhu Vondra by měl životnost jepice... za to mají První dodatek, který pravda leckomu vadí, víře se nikdo nevysmívá. Taky se Američanům nejde vysrat masově na hlavu a pak ještě do úst. A to přestože Češi jsou všeobecně chytřejší. V tom negativním módu se to projevuje jako neuvěřitelná vychcanost. Tady to vladnoucí elita musí zaonačit méně okatě, než v českých bezstarostných poměrech. Američané totiž použivají gel do vlasů a ne na vyztužení ochablé páteře či v některých případech i torza chrupavky.

Ale upřímně vám řekne, že přemýšlím, kde bych mohl žít. Já jsem totiž nepřízpůsobívej element, takovaj zralej na lágr nebo rovnou na olovo do týla. Buď jsem někde schopnej žít podle toho svého vidění světa nebo zemřít podle té své morálky. Já raději obětuju tělo než svůj spirit. Nelíbí se, že jsem o Češích řekl, že to je národ zlodějů a ještě jim ke všemu chybí páteř? Znám dost českých imigrantů co si to myslí. Zatím si to můžu dovolit říct, i když mám propadlý pas a občanku, lze to chápat jako projev patriotismu. A buďte si jistá, že si to dovolím říct komukoliv z ksichtu do ksichtu. Někdy si kladu otázku, proč se můj spirit rozhodl narodit o měsíc dříve zrovna 28.září a to v ČR? Pro vás má, ale den mého narození nulovou informační hodnotu.

P.S. Ale nebudu rušit vaše kruhy českého krásna dlouho, lidé kteří vytváří zbytky vazeb na to, co byly moje vlast odcházejí. A pod bojovou korouhví, kde má prase rypák zabořený hluboko v korytu s velitelem jako Vondra já bojovat určitě nebudu. To moje vlast není a nikdy nebude. Pře pár měsíci jsem o českém dění četl na seznumu skoro všechno, každý den. Momentálně čtu povětšinou pouze titulky a zprávy ze zahraničí. Není zbytí, asi se budu muset naučit anglicky a oprášit ruštinu a dokopat se k tomu, abych se naučil p...

Automaticky kráceno

242539

23.04.2011 22:41

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: K programu

Rene Bartosek 75.?.?.?

P.S. Ale nebudu rušit vaše kruhy českého krásna dlouho, lidé kteří vytváří zbytky vazeb na to, co byly moje vlast odcházejí. A pod bojovou korouhví, kde má prase rypák zabořený hluboko v korytu s velitelem jako Vondra já bojovat určitě nebudu. To moje vlast není a nikdy nebude. Pře pár měsíci jsem o českém dění četl na seznumu skoro všechno, každý den. Momentálně čtu povětšinou pouze titulky a zprávy ze zahraničí. Není zbytí, asi se budu muset naučit anglicky a oprášit ruštinu a dokopat se k tomu, abych se naučil psát azbukou na klávesnici. Možná dojde nakonec i na tu španělštinu.

242540

24.04.2011 02:10

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: K programu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, dobže zrovna je tady jeden zajímavý titulek v novinách. Kauza Sazka. V jakékoliv zemi je taková velká sázková firmička, která měla ke všemu kdysi monopol zlatá slepice, co snáší zlatá vajíčka. Aby zaříznul někdo takovou slípku? Tak blbej není samozřejmě ani pan Hušák? On by to rád převzal s kamárady, ale protože v absurdistnu se nahoře krade legálně lehce, tak se ani nenamáhá to udělat nějak skrytě. Jde skutečně o zlatou slepicí, takže se můžeme těšit o zajímavou rvačku, už se ozvali věřitelé. [velký smích] [velký smích]

Hmm, akorát bych rád věděl, zda máme v té slavné ČR cenu manažéra roku. Pokud jsem slyšel správně a já většinou slyším a pamatuju, tak panu Hušák za přivedení Sazky k bankrotu bral v prosinci bonus k platu 20 melounů. Z toho zřejmě dal těch 200 000 Kč za dopadení těch hroznejch zločinců s těma "oběšencema". Já bych tipoval na horolozeckejch svaz. Korunu tomu nasadila valná hromada ČSTV, kde fotbalový a hokejový svaz podrželi Hušáka ve funkci. Jestli byla řeč o kapřících a padesátníkách nevím. [velký smích] [velký smích] Já bych čekal, že vyhodí i s tím zlatým padákem a zmrazí jakékoliv majetkové převody, které nesou za poseldní dobu jeho podpis, udělají hloubkový audit a případně podají žalobu.

Samozřejmě vyhrát manažéra roku není jenom tak, kauza Promopo je taky velmi zajímavé a Vondrovi všichni věří presidentem počínaje, přes premiéra, Swarzenberga... a než se porafali o korýtka, tak věřili všichni kdo u nich byly. Nevěří oranžoví, poněvadž nejsou u žlabu momentálně v první řadě. Co myslíte paní/slečno magistro sáhne někdo do šrajtofle a bude mě chtít živého nebo raději mrtvého? [velký smích] [velký smích]

Tady se musí krást civilizovaně. Nejprve vezmete od vlády záchranný balíček, pak ho nalijete do bank, vykážete "výsledky". Burza je momentálně okolo 13 000 bodů a vypíšete si bonusy. A když vás chytnou, tak všichni od vás dají ruce pryč. Nebude vám věřit ani vlastní fotr, natož president nebo třeba šéf senátu. Američani, Britové, francouzi, Němci... totiž nejsou masově tak splachovací.

Sice to není dokonalé, ale zkuste se podívat do Německa, taky se tam krade i v malým, ale o hodně míň. Raději dále od české hranice, vypadá to, že Němcům došla trpělivost a malé gaunery na spanilých jízdách po německých bankách začali rovnou střílet. Velký si v Německu tak netroufnou, ale asi by se s nimi taky moc neprděli. Ono když se lid nasere, tak na kandelábru může skončit kdokoliv a to všude místní šéfové vědí a vědí co přesně v místních poměrech znamená odsaď-podsaď. To české měřítko ve většině zemí působí jako prase v krabičce od sirek. [vyplazený jazyk]

242551

24.04.2011 02:23

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: K programu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Proxy program, ale podívejme. Já tomudle houbelec rozumím. Jenom tak mimochodem, jak ta proxy clona dobrá? Neřekl bych, že zrovna my dva budeme mít na něco podobný názor, ale o detailech té víry se raději bavit nebudeme. [mrknutí jedním okem]

242552

24.04.2011 02:33

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: K programu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Sakra Francouzi s velkým F, tahle chyba v uvedeném kontextu by mě mohla dostat do ještě většího marélu, než v jakém se nacházím. Sarkozy právě prožívá ohledně kariéry těžké časy. Jak říkám není jednoduché mít k dispozici skutečnou armádu a rozhodovat co s ní, ale toho se v kocourkově nikdo bát nemusí. Tam by Sarkozyho trouble byly škobrnutí i kdyby nějaká funkční armáda zbyla. Za Parkanové byly rozpuštěny funkční ženijní jednotky, které se osvědčili během povodní. Nejde přece o funkčnost, ale o zbrojní rozpočet. Z toho plynou trouble mezi Kalouskem a Vondrou. Vypadá to že Kalouska někdo hrubě podcenil. Vidíte za chvíli se už dění v ČR budu jenom smát, ono ovládat český jazyk může být zdrojem humornejch historek ze života. [velký smích] [velký smích]

242554

24.04.2011 02:50

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: K programu

Rene Bartosek 75.?.?.?

A když přemýšlím o jazykovém stylu. Hmm, co pan Křivý ten má taky dobrou proxy? Vypadá to, že Zvědavec v diskuzích šlápnul na nové kuří voko. Vroubků je čím dále více. To by soud mohl rozhodnout demekraticky a hlavně uvědoměle. Řeknu vám jenom tak mezi námi věřícíma pane tmo, já to mám taky povinně. Když jsem se dal na to léčení a zvýšila se mi vnímavost k energiím, pak jsem zjistil, že mi to psaní dává dost zabrat. Sladká nevědomost. Tak mě nenapadlo nic lepšího než se zeptat té své intuice a no jsem furt tady. Ale peníze za to nejsou ani pochvalné puntíky na nástěnce, spíše ty nepochvalné. Co si budem povídat do hrobu si stejně prachy nevememe. Teda vzít si je do hrobu člověk může, v případě že byl movitej k všeobecné radosti příbuzných, ale jsou mu na dvě věci. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

242555

24.04.2011 03:15

Politický marketing a války v minulém století

RE: Woodrow Wilson...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdo nechá zabít, ať to udělá skrytě pře nějakou manipulaci někoho jak John Lennon, dostane svoje zpátky vrchovatě. Karmicky samozřejmě. Za milióny mrtvých ve valkách je samozřejmě taky karmická odpovědnost a to velmi drsná. Hodně lidí se mi bude smát, ale kdo se směje nakonec ten se směje nejlíp, i když na tomhle konkretní konci nic k smíchu není. Jenom smutek nad promarněnými životy. [pláč]

242556

24.04.2011 14:23

Politický marketing a války v minulém století

RE: Woodrow Wilson...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já vím, ale lidská skutečná spravedlnost je často velmi krátká. Na karmu se nepřijde nikdo, nedá se uplatit, zastrašit, nejde před ní utéct, na vyrovnání dluhu má neomezeně času, třeba několik životů. Jedna malá holčička v Japonsku se papeže zeptala, proč musí trpět zemětřesením. Papež ji neodpověděl a v médiích tvrdili, že neznal odpověď. Papež je mimo jiné odborníkem na teologické otázky, jistě ví hodně o karmě, ale nelze to dát dohromady s katolickým výkladem víry, přestože karma se táhne Biblí jako červená nit, ale živopt je podle těch co nový zákon sepsali pouze jeden a tečka.

Pero mocnější meče. Vysmívaná pravda, ale propagndisté vědí, že to funguje. Jak by řekl, Stalin lidi jako já nemájí žádnou divizi, ale myšlenka projde hladce přes bodyguardy, stěny bunkrů. Hluboko do hlavy a srdce, pokud v sobě nese kousek pravdy cenější než zlato. Čím větší je kousek ten nesené pravdy tím itenzivnějí zasáhne. Imunní jsou pouze ti, co nemají svědomí, ale těch zas tak moc skutečně není. Ono naturálních psychopatů je 1% a skutečných nefalšovaných ateistů taky moc nenmbude.

Myšlení je skutečně nebezpečné, pracné a i bolestivé. Cena za bohatší pestřejší a okouzlující vidění světa. Jakákoliv elita musí mít bohatá na inteligentní myslící lidi, jinak se dlouhodobě nemůže udržet u moci a musí sledovat cvrkot, aby měla možnost reagovat na události s předstihem. To, že si někdo zaplatí inteligentní pohůnky smrdí výměnou dynastie. Nelze vyžadovat povětšinou ani zpětně spravedlnost těch nahoře. Z toho důvodu to ponechávám karmě. Ale lze upozornit svědomí mocných, že za všechno se bude platit a jaké jsou dlouhodobé důsledky i ve fyzickém levlu. Jednotlivce lze umlčet, ale vždy se objeví noví, taky z důvodu karmy. Když neskončím, co mám skončit budu k tomu znovu vrácený. A nejsme v tom namočení rozhodně osamoceně, taky jde o masovou záležitost. [smích] [mrknutí jedním okem]

242585

24.04.2011 16:21

Program „destalinizace“ jako druh „konsientální“ války vedené proti Rusku

RE: K programu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já bych nechal na lidech, aby se svým životem a časem naložili dle svého vlastního rozumu. A to jsem odkaz nečetl, znám hromadu jiných kostek toho puzle a pravda všechny kostky znát nemůžu.

242592

24.04.2011 21:57

Politický marketing a války v minulém století

RE: Woodrow Wilson...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak loutkaři mají zatraceně velkou karmickou odpovědnost a nikdo jim to neodpáře. Karma nejde taky ošidit a zblbnout sebelepším advokátem. Kdo navede lidi ve velkém na cestu dobytčat dostane zpátky svoje, přestože chromada zla se pak děje na základě individualní volby na nižším levlu až po obyčejného pěšáka.

242608

25.04.2011 06:05

Politický marketing a války v minulém století

RE: Woodrow Wilson...

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je o vnitřním a vnějším odpuštění. Ale právě karma vytvaří v tom vnější levlu tlak, aby lidé stáli na morálních principech. Někdo více, někdo méně. Někdo jako Hus dokáže pro principy zemřít a pak jsou lidé, co jdou vždy s větrem a budou se morálním principům vysmívat jako projevům slabosti a hlouposti myšleno na té vnější úrovni. Dokud všeobecná úroveň se morálky neklesne pod mez, kde začne rychle nárustat nestabilita a destrukce společnosti, tak se to směje, jakmile to padne pod tuhle mez, tak úsměv na ksichtě zmrzne všem. Akorát posměváčci jsou tím velmi překvapení, poněvadž nic takového se přece nemělo stát.

Na vnitřním levlu to funguje jinak. Čím více vím nebo jsem na pozici, která má vliv na rozhodnutí lidí, tím větší je moje odpovědnost. Jednostranná rada i od moudrého k moudrému je velmi nebezpečný dar na obě strany. Za zneužití vědění, postavení, moci je extra flastr. A jestli k nějaké špinavosti použiju či zneužiju jiné, nic to na mé osobní primární odpovědnosti nemění. Jakmile někoho nějak způsobem nasměruju k negativní volbě nesu karmickou odpovědnost. Nést karmicko odpovědnost za nasměrování k pozitivům je naopak velmi povznášející.

Samozřejmě já na základě svého svědomí i při nedokanalém psychickém vědomí vím, jestli jsem provedl nějakou špatnost a přitom celý svět o tom nemusí mít páru, ale před karmou to skrýt nejde. Na úrovni spiritu, svého skutečného Já, vidím skutečnost v čiré pravdivé podobě vnímaní karmy. Může to být velmi traumatický zážitek. Dobrý člověk není jenom dobrý a zlý člověk není jenom zlý.

242616

25.04.2011 15:18

Politický marketing a války v minulém století

RE: Woodrow Wilson...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nevím teda pane Quido, zda tenhle myslitel je "obětí" koukání na sexualní scény v deseti letech. I když všechno nese své ovoce a po něm se pozná jaký je strom. Podle fotky "strejdy drsňáka" těžko říct, i když zdůrazňuje, že mastí jenom nenasilné hry. Akorát by mě zajímalo, z kterého softwaru zjistil, že obyčejný lidičky jsou na hovno. V ČR jistě skvělý materiál na modrého komsomolce. Mimo ČR by ho hnali svinským krokem, tam i retardovaný podprůměrný politik na místní úrovni ví, že bez lidiček to prostě fungovat nebude.

Navedli mě na to BL, já ten komsomolsý styl na nejlepším českém informačním webu moc nemusím. Mám k němu averzi z nerozvážného mládí. [velký smích] [mrknutí jedním okem] Další důvod, proč se raději nevracet. Už mám čtyřicet a kdo by stál o dalšího darmožrouta, který Mádlovi a spol. s volebním modrokomsomolským klipem Dědku, bábo ujídá z toho jejich společného koláče, a že se na něm chudáci nadřeli těžké roky i tady s makačenkem Neubertem. Tatík a milióny jako on má odhákovanejch 40 roků, tak by měli být rádi za drobty s panského stolu. Nejsrandovnější je ten VŠ titul, když si vzpomenu na plzeňská práva, pak... Sukovice asi stačit nebude, někerý mastěj i střílečky a hry kde kečup stříká z monitoru. [mrknutí jedním okem]
http://neubert.blog.idnes.cz/c/185668/Duchodci-nic...

242633

26.04.2011 16:34

Konfiskace libyjských státních investičních fondů

Aha CFA.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Teď už mi dává Sarkozyho vabank angažovanost smysl. Na druhou stranu nekryté papírové měny směřují k nevyhnutelnému kolapsu, časový horizon bych odhadoval v řádu měsíců.

242690

26.04.2011 17:11

Čína ve studené válce vrací úder

RE: Pravicujicim pivnim tatikum to asi zatim nedoslo:

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nejde zdaleka jenom o Obamu nebo presidentské volby, jde o kolaps USA a možná občanskou válku. Abych byl upřímný, pokud by se k něčemu takovému nechala skutečná americká elita přinutit, připadali by mi jako lumíci v předu na pokraji útesu nad oceánem. Ale i takové věci se stávají, ti usilovně tlačící z toho odstupu uvidí hloubku na rozbouřenou hladinou ocaánu o nějaký moment později.

242692

26.04.2011 17:34

Konfiskace libyjských státních investičních fondů

RE: Aha CFA.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Přesně tak Vladimíre, my koukáme z centimetru na ropu a plyn, ale chce to často větší perspektivu pro vidění širších souvislostí. A všude na každém rohu ochotně vykupují zlato a šperky za cash. Dokonalost se skrývá v detailech, ale musí jich být poskládano hodně v patřičných souvislostech. I dobré oko se časem unaví stereotypem, jde o to se pozorně dívat, z čeho se skládá celkový obraz. Co je důležité a co nemáme vidět? Skvělý článek. [smích] [mrknutí jedním okem]

242696

27.04.2011 18:40

Konfiskace libyjských státních investičních fondů

RE: Aha CFA.

Rene Bartosek 75.?.?.?

V řádů měsíců jsem začal tuším minulou sezónu. Pravda oligarchie mě překvapila svou vynálezavostí ohledně časového prodloužení agónie. momentálně FED kupuje veřejně svůj vlastní dluh, moc triků tedy už nezbývá. Kromě velké války samozřejmě. Znamým, jsem třeba úspěšně předpověděl, že ceny baráků půjdou do kopru, taky předpovídám přechod na krytou měnu a všude se zvesela nakupuje fyzicky zlato, za poslední měsíce aspoň v Chicagu ty cedule gold for cash rostou jako houby po dešti. Kolik stovek procent šel ten barabrský přežitejk za poslewdní roky nahoru? Pravda nejsem Celeste, tenhle pám se zajímá o hromadu detailů a je velmi precizní ve svých předpovědích.

Tady je taková zajímavá informace shod okolností, aby nešlo o nějakou jobovu zvěst. Do Izraele bochnul podruhé v Egyptě plynovod. Mno, jo no. Někdo asi omylem zbombarduje výzkumný jaderný reaktor u Tripolisu, aby ochránil civilisty. Co by se asi tak stalo, kdyby omylem trefil jisté gigantické vodní dílo, které vede vodu z hluboké pouště na pobřeží sladkou vodu? Stejně jako jiné roury v poušti se jedná o velmi snadný cíl. Vono lidé mají v pouštních oblastech k vodě zvlaštní vztah. Asymetrické tahy jsou fascinující ohledně důsledků. Potom by jobova zvěst v řádu měsíců byly samozřejmě blbost.

242766

27.04.2011 18:57

Čína ve studené válce vrací úder

RE: Pravicujicim pivnim tatikum to asi zatim nedoslo:

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mocenské klany existují a nejsou tak pevně svázané s FED. Kdo nedokáže vládnout bez tiskárny na papír, ten do budoucna jako elita končí a bude muset uvolnit místo někomu jinému. Chápejte dokud existuje vliv nekryté měny, existují s ní i moc. Padne krytá měna, padne moc a vynutí se přizpůsobení se nové situaci. Bude to rychlé, radikální a pro nepřipravené v těch horních patrech nemilosrdné. A vono mě z nepochopitelného důvodu je o tenhle flek na vrcholu pyramidy tlačenice. Rozumějte velmi nevděčná pozice, furt přemýšlíte o tom, kdo vás a vaše blizké může zabít a vděk žadný. Lidí znají baviče šoubyznysu a sportu, aby znali někoho jako JFK, tak musí být zavražděný. Děkuju pěkně za takové privilegované postavení na vrcholu pyramidy.

242769

28.04.2011 13:25

Konfiskace libyjských státních investičních fondů

RE: Aha CFA.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Situace se nám mění každou minutou. Odvolám co jsem odvolal, slibuju, co jsem slíbil. Mno, Rusko vetovalo Rezoluci RB proti Sýrii. Zajímavé, že nepřišla rezoluce proti Baharajnu a Saudské Arábii. I když tohle řekla americká diplomatka slečna či mladá paní Rýžová moc hezky.

„Moje vláda vyzývá prezidenta Asada, aby změnil kurs a vyslyšel volání vlastního lidu. My také vyzýváme mezinárodní společenství, aby odpovědělo na brutální zásahy a zadrželo odpovědné, kteří připravili toto ohromné násilné porušování lidských práv.

Vedle Guantáma nebo kauzy Bradley Manning to zní velmi povzbudivě. Presidentu Obamovi poslalo veřejnou výzvu proti nelidskému zacházení s Bradley Manningem, kde byl podepsaný mimo jiné i presidentův učitel z právnické fakulty na Harvardu. V Baharajnu vynesl vojenský soud dva rozsudky smrti pro demonstranty, v zemo kde mizí z nemocnic nejenom zranění demonstranti, ale i lékaři a ošetřující personál.

Já myslím, že zmrazit fondy Baharajnu a S. Arábie hodí daleko více než u Libye. Čekají nás dlouhé roky prosperity. Teda pokud budou potencionální porušovatelé lidkských práv ochotni investovat na západě. Mohli by nedej bože ekonomicky západ ignorovat. Konečně, která vláda neporušuje lidská práva? Tady je velký globální ekonomický impulz, který nás vyvede k lepším zítřkům. Škoda nevyužít takový potenciál. Náš dramatický génius Havel na Nobelovu cenu za mír i ekonomie, humanitární bombardování vynález pro třetí milénium, který zažehná všechny krize, ať ekonomické nebo vady na uvědomělosti.

242799

30.04.2011 08:20

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ježíše nechte na pokoji. Nestačí, že byl ukřižovaný potupně mezi dvěma zločinci? Pilát Pontský nabídl místo něho zločince. Farizejové to odmítli a slyšel řev lůzy jeho krev na naše hlavy a hlavy našich dětí. Pilát si myl ruce, protože se mu to příčilo a on vnitřně věděl, ale jako místodržící Říma nechtěl riskovat nepokoje v neklidné provincii. Mojžíš rozbil zlaté tele, Kristus vyhnal penězoměnce z chrámu a znovu tady máme telátko tentokrát pro změnu virtualní a prošlo to rakovinou metastází a vznikla z toho pobludka napůl otesánek napůl svině. Na bohatství není nic špatného, pokud bylo získáno poctivým způsobem. S vírou je to stejné. Jedna věc je víra a druhá věc, když to někdo zneužívá pro nějaké účely, které s vírou v Boha nemají nic společného. Čemu vlastně věříte vy kreditní kartě, pravdoláskokracii, sobě?

242888

30.04.2011 09:01

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Co je špatně na slově Pán, v bibli se častějí užívá Hospodin. Je to zkratka, nedokonalé slovo pro entitu, která je nad všemi trůny. Jaké slobvo by jste použila vy? Vemte v úvahu, že to vychází z dobových poměrů pře dvěma tisíci lety. Platónova Ústava sew samozřejmě týkala svobodných občanů a to jednoho pohlaví. Bez ženskýci bez otroků, taková byly dobová realita.

Ten koho se to týká je alfou a omegou tohoto a jiných vesmírů jejich trvání ve všech rozměrech a překračující naše chápaní času, v sanskritu to má význam AUM, vždy to znamená mimo jiné Všemocný Bůh. Dostali jsem privilegium svobodné volby, to otroci nikdy nemají. Nejsme toto tělo, nejsme ani mysl, jsme energie výcházející z nekonečného zdroje. Jsme děti této energie. Lišíme se pouze velikosti konexe k Absolutnu, ale klíč k velikosti připojení je v nás, daný tím jak svobodně volíme.

Pro Absolutno neexistuje sebemenší důvod pro nějaké zotročení, vždyť naše božská jiskra skutečného Já se rozhodla přijmout fyzické tělo a mysl a s ním se rozhodla pro nějaký úkol. Problém s tělem je ten že má svoji hlavu, pokud konexe je slabá. Individualní otázka zní pro každého stejně. Kdo je tady šéf? Já nebo moje čakry, tělesné orgány...? Moje solar plexus čakra mě vede k boji za sebe, může se to dělat spravedlivě nebo negativním způsobem. Moje srdeční čakra mě vede k boji za druhé lidi, ale nesmím zapomínat na privilegium svobodné volby. Zákon karmy říká neúprosně, že přebírám spoluzodpovědnost násilné ovlivnění volby jiných lidí, ať to udělám hloupě přímo nebo "chytře nepřímo".

Velká a silná solar plexus čakra znamená velký potenciál, na tom není nic špatného. Důležité je aby srdeční čakra byla aspoň o malinko větší. Pak je zaručeno, že skoro vždy bude tento potenciál užitý správně, i když jsme lidé a děláme chyby, ale větší srdeční čakra vylučuje zlý úmysl. Jak konkrétně? To není podstatné existuje nekonečně malých individualních voleb, které se skládají a vytvaří obraz našeho života se všemi důsledky. Skuteční nefalšování ateisté, jsou stejně vzácní jako světci. Hodně lidi se bije v prsa, že v něco věří nebo nevěří, ale u většiny z nich to s tou vírou a nevírou není, tak horké jak to vypadá. Konexe zvětšuje srdeční čakru, protože pochází od "srdce" Absolutna a vede k vědomí, že Já jsem Jednota se všemi ostatními Já.

242889

30.04.2011 09:15

O víře a církvi

RE: Svatba

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já nejsem ubrečenej tip. Ale popřál jsem úpřímně od srdce hodně štěstí a požehnáni od Boha Všemohoucího těch "menších" spiritualních bytostí. Ono pokud si představím na příkladech právdolaskové ZOO, kde ruka ruku myje, kdo všechno by mohl být na trůně?... Tak bylo velkou osobní posilou pro ryzí nefalšovanou úpřímnost. [velký smích] [velký smích] A to, že si někdo prohlédl hezky zblízka, jak vypadá válka je zajímavá zkušenost. Něco jiného si z toho vzal např. Jan Lucemburský a něco jiného jeho syn Václav zvaný Karel IV. a oba měli přitom srdce lva.

242892

30.04.2011 09:36

USA riskují válku s Čínou a Ruskem

RE: A co Libye jinak?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, taková malá vystrážná palba před příď kocábky, která dle mínění Kremlu nabrala nevhodný kurz. Co si pamatuju, tak poslední skutečnou loď Rusové potopili Čínanům. Mno, když v Pekingu zjistili sliby chyby a pochopili, že kůže živého medvěda se neporcuje, tak prostě pragmaticky změnili způsob plavby toho většího virtualního korábu. Nepochybně jim hodně otevřel oči i osud velkého demokrata Sakasvilliho. Ze rvačky medvěda s drakem tedy sešlo, teď bude třeba donutit válčit pacifistické Evropany, ale aby se to nezvrtlo na domácí zabíjačku. Problém chlápka s velkým klackem je ten, že se dostává do izolace a nakonec počet nasraných přeroste únosnou mez, a to pak nastávají i sebesvalnatějšímu týpkovi zlé časy.

242893

30.04.2011 16:17

USA riskují válku s Čínou a Ruskem

RE: A co Libye jinak?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pozoruhodné, že ano? A to je o dlouhodobém vzájemném respektu. O respektu, který rozumí tomu, že druhá strana má nějaké své zájmy a potřeby vycházející z tvrdé skutečnosti. Co myslíte napadlo by Moskvu napadnout bezohledně vojensky nebo polovejnsky čínské obchodní aktivity?

242907

30.04.2011 16:57

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Rabbi je slovo, které má význam mistr. Kristův život i smrt, ale ukázali, že slovo mistr bylo málo. V léčitelství převyšoval mistrovskou úroveň minimálně o jeden řád, to vím s naprostou jistotou. Ano, pokud si svobodně zvolím Pána, pak nejsem otrok, ale vzal jsem na sebe doprovolně službu. To, že to někdo že překroutit na otroctví je druhá věc. Znamená to zlomit privilegium svobodné volby, těžko hledat větší odpornost než pošlapat asi největší dar, který byl člověku dán vyšší mocí. Pokud jde o meditace, tak se jedná o věc techniky. Já jsem v duchovní škole, která je zaměřena na praktickou práci s energiemi.

Při meditaci lze sedět nejlépe vzpřímeně, záda se nedotýkají opěradla židle, žádné kožené předměty ani hedvabí...Jde o techniku. Lepší meditační pozice je pozice meditujícího jógína hinduistických božstev, ve stejném meditační poloze medituje i Budha. Nejsem fyzicky schopen v této lepší meditační pozici meditovat, pracuju na tom, aby to mé tělo dokázalo. Když lidem řeknu, že mají sedět 30 minut na židli bez pření zad, tak mi někteří řeknou, že to nevydrží. Při meditaci musí být vaše tělo v pohodlné pozici, jinak se nedokážete od něho odpoutat, aspoň běžný člověk. Mistr asi ano. Ale myslím si, že meditovat se dá i ve stoje, dokonce i velže když má člověk zdravotní problémy, ale tam už je problém s polohou čaker vůči zdroji ke kterému se snažime přiblížit, ale když není jiná možnost furt lépe než nemeditovat. To máte jak s vercajkem na začátku jsem potřeboval nejvhodnější nařádí, abych udělal na stavbě nějakou věc průměrně či podprůměrně [velký smích] [velký smích] , po deseti letech na stavbě, kdy mám vercajk v ruce, dokážu i ve velmi ztížených podmínkách s méně vhodným nařádím odvést profesionalní práci, a v některých případech i mistrovskou.

Na závěr jedna věc. Je rozdíl mezi modlitbou, kde se povětšinou jedná o prosbu k vyšší moci a meditací, kde se jedná o snahu většího připojení k Absolutnu. Během meditace lze samozřejmě žádat o požehnání kohokoliv a čehokoliv. Jestli někdo svou žádost, úctu má potřebu podpořit i vyjádřením pokory, kde je problém. Když vás někdo z vašich přátel požádá arogantně o pomoc, vyhovíte mu? Teď je řeč o vnější stránce technik, já používám techniky, které mě fungují, ale jako řemeslník vím, že na zhotovení jedné a té samé věci existují různé způsoby. Nemám tedy důvod měnit nic na tom, jaké techniky lidé používají na své duchovní cestě. Zpověď je technika o duchovní pomoc směřována k duchovní síle odpuštění, já jako křtěný katolík používám ohledně odpuštění jinou techniku, který my vyhovuje lépe.

Technika sama o sobě bez vnitřního záměru se stává prázdnou skořápkou bez obsahu. To je problém skutečného ateisty, který nevěří v nic. Na vnitřní úrovni nemá žádné duchovní světlo ani temnotu, má ...

Automaticky kráceno

242909

30.04.2011 16:57

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Technika sama o sobě bez vnitřního záměru se stává prázdnou skořápkou bez obsahu. To je problém skutečného ateisty, který nevěří v nic. Na vnitřní úrovni nemá žádné duchovní světlo ani temnotu, má prázdné místo nemá kam směřovat, musí se fixovat na fyzický level existence. Tento problém potkává časem i organizace typu církví. Obvzlášť když jsou staré. Pokud nějaká instituce ztratí svůj vnitřní rozměr bude přitahovat lidi bez vnitřního obsahu.

242910

01.05.2011 05:50

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ano, vždy se jedná bez ohledu na techniku o stejné schéma. Prosba k zdroji, který je skutečně nekonečný a poděkování. To jsem zapoměl zdůraznit pro mě je to automatické. Já zpověď taky nepotřebuju, ale rozumím tomu, že někomu to může hodně pomoct. Služba Bohu znamená do všeho vložit kousek srdce, to je ta větší srdeční čakra. Jistě chápete, že tím pádem nelze sloužit mamonu. Ten zajímá pouze maximalizace zisku. A když takto sloužím Bohu, tak z hlediska karmy dělám dobře i pro sebe, pro svůj duchovní růst. Můžete to dokonce dělat intuitivně bez racionalního záměru. to jsou ti ateisti, co si pouze myslí, že jsou ateisti. Být prostě dobrým člověkem a svědomí nám nekompromisně řekne, co a jak. [smích] [mrknutí jedním okem]

242948

01.05.2011 18:20

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jenom reagujte pánové, ale na obecnější úrovni, aby to bylo srozumitelné laikům. Nikdy nevíte, kdy pro někoho přijde malý impulz, který změní jeho způsob pohledu na život. A někdy stačí opravu malinko, to vím z vlastní zkušenosti. Resepektive to "poslední zrnko písku z těch mnoha". [smích] [mrknutí jedním okem]

242979

01.05.2011 18:45

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte, takže ti co nevěří v nic jsou psychcicky normální lidé. Hmm, zajímavý přístup k životu. Fascinující. Já jsem si myslel, že lidé se bez víry v něco neobejdou. Dokonce i víra v neexistenci něčeho je víra. Jak vidím, tak jsem se ve svém předpokladu zmýlil. Akorát bych rád věděl to velké tajemství empirické skutečnosti dle racionalní logické jistoty.

Kdyby to šlo trochu rozvést, jistě by to zajímalo mimo mou maličkost i hromadu dalších lidí. Hmm, říkáte že cituji : ..."Náboženství staví na citech a pocitech, nelze tam ničím rozumným argumentovat"... Konečně někdo příčetný a rozumný v tomto punktě důkazy základních axiomů na jako skála pevných "řekněme škvarků" moderní vědy. Ať jsem taky aspoň jednou za uherskej rok in a kuuul. [velký smích] [velký smích]

Detaily, že tohle běží podle gravitačního zákona, tohle je silná interakce, a tohle je gluon..., pouze taková příloha. Křoví přesněji řečeno velký komlikovaný prales. Důležité je na čem ta impozantní stavba stojí. Není nad to obdivovat dokonalou logickou a empirickou struktutu a povahu fundamentu moderní vědy. Oportunisté se tomuto většinou vyhýbají a nazahrnují to do vědecké problematiky, hážou ten horký zemák filosofům.

Pokud jste schopet dokázat základní axiomy, pak jste schopen určit příčinu vzniku vesmíru, znáte vychozí stav před vznikem a z něho jistě jste schopen dojít k "bodu nula" případně racionálně empiricky vysvětlit, že žádný takový bod neexistuje. Prokázat při tom všem neexistenci ničeho jiného kromě fyzické materie je pouze taková třešínka na dortu. Jak vidíte já jsem takový pomatenec zvláštního druhu. Vyšel jsem totiž z vašich racionálních řad, mluvím velmi dobře jazykem racionálního kmene. [smích] [mrknutí jedním okem]

242983

01.05.2011 19:36

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Snad to cenzor pustí, ale takový blábol jsem dlouho neviděl. Jednak Aztékové nevyvraždili Angličani ani Američani,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda a 20 miliónů těch indiánů, což bylo asi 90% populace, šlo po příchodu Španělů humanním způsobem během několika desetiletí na pravdu boží. To v dobách, kdy evropské velkoměsta jako londýn nebo Madrid měli bratru 30 000 duší. Z toho důvodu Tenochtitlán ten barbarský shluk chatrčí vystavěný na slaném jezeře a zasobovaný sladkou vodou u akvaduktů u okolních hor. To se Cortézovi a jeho chlapům i líbilo, ale jedna věc je umět sekat mečem a střílet z kanonů a druhá věc je postavit ohromující město a zajistit, aby fungovalo.

Ono se zas tak moc na tom exportu pokroku civilizace nezměnilo. Akorát Cortéz neměl k dispozici atomovou bombu, jinak by ušetřil hromadu času a nemusel šermovat namáhavě mečem a střílet z primitivních kanónů. I když to byl skutečně velmi chytrý a bezohledný taktik a vojevůdce a drželo se ho i potřebné stěstí, které přeje zoufalým a připraveným. Možná by si atomovku držel jako trumf do poslední chvíle. To dá rozum evropská pokroková kanalizace té doby lila splašky v těch lepších čtvrtích na dvůr a vodovod byl barbarský přežitek antického Říma z kterého byly ruiny, takové zastaralé věci v moderní středověké Evropě nikdo nestál. Tahat vodu na hřbetě je fyzicky pro tělo velmi zdravé a prospěšné. Po Cortézovi se to rychle dostalo na evropský a pak kolonialní standart. Kdy je šéf daleko za mořem, pohůnci ukážou co v nich skutečně vězí.

Mno, vypadá to, že primitivové se nám v třetím miléniu poučili a ti co atomové zbraně nemají tvrdě pracují na tom, aby nějaké brzo měli. A ti, co to nestihly bojují pěkně záludně barbarským způsobem. Odmítají se sešikovat např. v Afganistánu do velké armády a pěkně chlapsky se nechat se svými primitivnějšími zbraněmi zmasakrovat. Prostě záludně bojují, jak říkají vojenští stratégové asymetricky. A dokážou s tím vydržet bez problému třicet let. Kdyby ti Aztekové byly větší barbaři mohli tady ještě být. Jak vidno vodovod může být zhoubou civilizace.

Pravda o vybití 90% původních obyvatel, jak jsou o tom zdroje převážně katolických mnichů, se moc nikde nepíše, protože místo je pouze pro vznešená slova vidím prázdnou zem oplývající mlékem a strdím. Nepochybuju, že ve vatikánské knihovně bude hromada zajímavých písemností, ať jako faktických zpráv o průběhu pokroku civilizace nebo místmích artefaktů, či jejich popisů. Přece jenom mnichové byly de facto jedinou vzdělanou evropskou vrstvou v masovějším měřítku.

V dobývání Střední Ameriky se ke mezi řádky ve wiki k vybití původního obzvatelstva píše o Cortézových indiánských spojencích, nemocech evropského původu a decentně při debatě o nesmrtelnosti duše o otroctví. Indiáni na otrockou dřinu nebyly stavěni, dovolili si prostě hromadně umírat a udělat na poctivé byznysmany dlouhej nos. Z toho důvodu se dovázeli černí otroci z Afriky do Ameriky po tisících n...

Automaticky kráceno

242990

01.05.2011 19:37

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Snad to cenzor pustí, ale takový blábol jsem dlouho neviděl. Jednak Aztékové nevyvraždili Angličani ani Američani,

Rene Bartosek 75.?.?.?

V dobývání Střední Ameriky se ke mezi řádky ve wiki k vybití původního obzvatelstva píše o Cortézových indiánských spojencích, nemocech evropského původu a decentně při debatě o nesmrtelnosti duše o otroctví. Indiáni na otrockou dřinu nebyly stavěni, dovolili si prostě hromadně umírat a udělat na poctivé byznysmany dlouhej nos. Z toho důvodu se dovázeli černí otroci z Afriky do Ameriky po tisících několik staletí. Kupodivu je vozili lodě z centra pokroku v Evropě. Ale s tímhle pokrokem a byznysem nemá Cortéz moc společného, byl bezohledný vojevůdce dobrodruh..., ale nebyl vydřiduch, která má místo srdce měšec. Ono čistá rána mečem je něco jiného než chcípat několik měsíců v dolech třeba na stříbro, pak i takové spalničky nebo neštovice mohou být koncem utrpení.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tenochtitlan
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dob%C3%BDv%C3%A1n%C3%...

242991

01.05.2011 19:50

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jenom jsem se chtěl zeptat co si myslíte o meditaci, kdy si představuju na začátku, že moje nohy jsou po kolena ve slané vodě? Vám to možná přijde jako trivialní myšlenky, ale to o čem píšete mi přijde dost komlikované. Seslat na někoho prokletí je samozřejmě nepřípustné bez karmické odplaty, ale utnout něčí negativní připojení a poslat zpátky, co přišlo je v pořádku. Každy svého štětsí strůjce. Nejlepší je samozřejmě transformace, ale aby člověk dokázal za negativní požehnat, tak to musí být opravdu svatý nebo skoro svatý. Ale jsou tací, co to dokázali praktikovat nebo se mýlím?

242993

01.05.2011 20:00

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nebyla řeč o tom, že ostatní čakry by se měli zanedbávat. I když prakticky to bývá problém. Byla řeč o důležitosti srdeční čakry. Pravda člověk lehce může skončit, když to přepískne pod mostem. Já osobně jsem momentálně postavený před důsledky dlouhodbé nerovnováhy mezi spodními a horními čakrami a velkým zasviněním z této inkranace a pravděpodobně i z minula. Nestěžuju si, pouze konstatuji, můžu si za to sám, že ano? No i proces vyčištění je pro tělo, pokud zasvinění bylo velké hodně náročná procedura. Za všechno je třeba zaplatit a někdy bývá cena velmi tvrdá.

242994

01.05.2011 20:46

USA riskují válku s Čínou a Ruskem

RE: Východisko z krize ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

No graf vypadá hodně podobně. Takže dost důvěryhodné, skutečnost se nikomu ochcat ještě nepodařilo.

243000

01.05.2011 21:05

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale to se nerozumíme, špatně jsem to asi podal. Zkusím to jinak. Nechme víru stranou, Já jsem se ptal na rozdíl mezi náboženstvím a jinými ismy? Nejracionalnější a nejlogičtější, co mě napadl je ta moderní věda, ale pokud to chcete srovnat s něčím dle vašeho nézoru racionalnějším? Co by vám vyhovovalo lépe? Politická ideologie, ekonomické teorie, filosofická škola...?

Nebo víte o něčem logičtějším a opravdovějším co stojí pevně na té skutečné realitě, ke které nelze přistoupit z různých uhlů pohledu? A to prosím náboženství řeší stav k universalní jednotě, která transcedentně překračuje parametry toho shluku buněk mezi ušima s obrovským výpočetním výkonem jednoduchých operací. V křemíku vám na zopakování početního výkonu mozkových zaviztů nestačí několikapatrový barák.

Pravda z křemíku vám to na místě zvaném výstup často hodí větší efekt poněvadž se švindluje a motají se do toho ty věci mezi ušima. Holt počítač zatím neumí myslet o jiných věcech mimo zadaný úkol, i když genialní nápady vám z toho zatím nevypadnou. ale dejte PC možnost svobodné volby, a mám takový pocit, že ... Za všecko se musí platit i za záblesky geniality.

Ale když jste naťukl ten problém víry. Přijde mi to asi jako by se jeden tranzistor v mikročipu snažil, pochopit, to něco co možná způsobuje pohyb kláves a akcí jiných periferií připojených k počítači. Tohle by mohla být srozumitelná analogie i pro mladou generaci. Nevím teda jestli je to kůůůl a in. [smích] [mrknutí jedním okem]

243004

01.05.2011 21:25

USA riskují válku s Čínou a Ruskem

RE: Východisko z krize ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Říkate nepříjemnosti na obzoru a Vladimír dal do rubriky ve zkratce tohle. A co včil? Sadáma šlo zbomabardovat, Kadafí se bombarduje. Chce někdo řešit porušování liských práv v Číně? Ale tohle není osamocená akce Číny. To se uskupení BRICS natvrdo zeptalo jako ostrou si někdo přeje další pasáž šachové partie. Jinak řečeno dalo velmi tvrdě na vědomí na hlavu si srát nenecháme. Zabalilo to diplomatických sraček a naservírovalo to oligarchii jako hlavní menu. Bon appetit. Mám takový pocit, že pár západních politiků skončilo předčasně svou slibnou kariéru a přejdou do nějaké trafiky za snahu. Jó, starý žraloci mají různé problémy fyzického charakteru, ale ta věc mezi ušima pokud se dlouhodobě používá funguje stále stejně a jako bonus má obrovskou databázi životních zkušeností. a ti co se dožili nahoře požehnaného věku se většinou učili na špatných zkušenostech perspektivních méně přemýšlivých ambiciozních typů. Zajímavá mi přijde v tuhle chvíli reakce na nákup letadel od Indie. Něco ve smyslu, zatím to nechceme hrát vyhroceně. Máme na výběr i jinou hru. Rusko bez toho i jiných kšeftů přežije, vyjdou mu jiné. Hlavně když se nemusí dělat hlavu s tím, že mu nějaký humanista jeho úspěšný kšeft prostě rozbombarduje. Docela rozumný přístup.
http://www.zvedavec.org/vezkratce-5116.htm

243007

01.05.2011 22:48

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vypadá to, že tu pointu bude muset napsat napřímo. Byl bych raději, kdyby si k tomu lidi došli s lehkou nápovědou sami. Dogmata vznikají jakmile se něčeho pevně zachytí moc. Jakmile mocenská struktura absorbuje nějaké myšlení začne se dogmatizovat. V surové době se hážou lidé lvům, křižují se upalují v lepších časech se umlčují v našich časech se zařídí přes propagandu, že přhluší hlas těch co přemýšlí o čem dogmata zakázují myslet. Pochybovat, rouhat se není nic jiného než popření kritického myšlení. O tom je celý tento web. Když nepomohl výsměch tak a menší sviňárny v osobním životě editora, ho začali tahat po soudech.

A není podtstné zda jde o náboženství, filosofickou školo, ekonomickou nebo vědeckou teorii. Samozřejmě když nám Bůh dal svobodnou volbu, tak k tomu patří i myšlení, citění, které nám umožňují si zvolit. Jakmile se mocenská struktura začne bát myšlení lidí, znamená to, že už je v úpadku, i kdyby impérium bylo v době své největší vnější slávy. Už mnoho lidi uvnitř jakékoliv instituce začíná cítit vnitřní slabost, která nakonec vede k tomu prázdnému skeletu bez obsahu. Ale to není náboženská otázka, to je všeobecně řekněme civilizační otázka. Dogmata znamenají vážnou krizi civilizace, buď jsou zrušena vy těsněna z mocenské struktury a vývoj pokračuje nebo...

243018

01.05.2011 22:59

USA riskují válku s Čínou a Ruskem

RE: Východisko z krize ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

No, jo no. Vypadá to, že se láme chleba. Z toho důvodu jsem asi tak aktivní. Nerad bych si něco zbytečně nechal do další inkarnace, teda pokud někdo rád tu hodně ostrou variantu. Dvacet let zpátky? Pak jedině na universitě nebo něco tak na okolo, studoval jsem nejprve chemii a bouchnul jsem si. Tohle si známí určitě budou pamatovat. [mrknutí jedním okem]

243021

01.05.2011 23:24

EU připravuje pozemní invazi v Libyi

RE: To je asi spatne...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Právě, že tu žiju tak mám k týhle zemi osobní vztah. USA jsou globální impérium s republikovou strukturou, které řeší dilema, zda se naučí žít v tom novém multipolárním světě nebo se serve o svou pozici čílso jedna, která je neudržitelná. Ono pozice číslo jedna je dána především silnou ekonomickou základnou. Mno, pokud se to serve, tak tady dojde k občanské válce, protože dobře ozbrojení Američané si nedají vnutit totalitu doprovolně. Ale s tím já si při počtu svých vroubků nemusím dělat starosti, určitě mi někdo bude chtít za vše poděkovat osobně.

A vo to právě gou v Libyi. Čína natvrdo řekla, že třetinu svých dolarových rezerv smění za zlato. Jinak řečeno ta multipolární část světa prostřednictvím Pekingu sdělila oligarchii, že na hlavu si dělat nenechá. A oligarchii ztrací svou moc a lidi mají pud sebezáchovy i do třetí světové války musíte elitu velmocí jako USA a evropských mocností vmánévrovat.

Když vytvoříte na šachovnici pozici s vynucenými tahy, tak to začne jet podle scénáře vynucených tahů. Na druhé straně nejsou samozřejmě žádní blbci, jinak by se z bídné pozice nedostali v rámci glopbálního světa nahoru. Podstatné u tohodle nuklearního šachu je, že si nemůžeme dovolit žádného blbce u nuklearních rachjtlí a když se dívám na dění kolem sebe, tak štěstím zrovna nezářím.

Kadáfí je pěšec na mnohem vyšší hře. Někomu jde o zachování status quo, ale to je šílená myšlenka, protože není udržitelná s realitou. S expanzivním systémem je konec. Jako civilizace jsme se dostali do bodu, kdy si luxus expanze nemůžeme dovolit. Musíme se naučit fungovat jako rozumem nadaní tvorové nebo končíme zpátky u luku a šípů. Základ je změna finančního systému a to radikalní změna, musíme opustit nekrytou měnu. Extrémně nastavený expanzivní finanční systém totiž tlačí do expanze veškeré lidské dění.

243023

01.05.2011 23:54

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

"V zadní uličce žije si mudrc prostým životem,
a má právě tolik, aby se udržel při životě.
Ač bědným se může druhým zdát,
je šťasten a sám sebe si váží."
Wong Tai-sin

Mno, můžu vám zprostředkovat prožitek, kdy se mi podařilo meditací poprvé dostat, tak odkud jsem přišel. Můžu vám sdělit, že mi je úplně ukradené, zda si 99.9999% lidstva bude myslet, že jsem pitomec, fanatik, socka, společenská nula... Nejde s tím srovnat nic na fyzické ani mentální ůrovni, orgasmus, když do mě narvali v nemocnici morfin nebo něco ne ten způsob ( a že jsem byl veselej), intelktuální údiv, ohromení z krásy přírody nebo uměleckého díla.... Všechno dohromady je v srovnání s tímhle mysticismem slabý druhořadý odvar. Mimochodem kolik lidí z toho vzorku populace bylo zaměřeno prakticky na nějakou formu duchovna? Šlo o běžný vzorek populace, že ano?

Hmm, říkáte všecky vědecké výzkumy. Jako študáci jsme jako přírodovědci řezali jednomu starému vtipu. Bylo to o výzkumu blechy.

Vědec zkoumá blechu. Urve ji jednu nohu a řekne skoč. Blecha skočí. Urve ji druhou, blecha skočí. A tak to pokračuje. Když ji zbyde poslední noha a blecha neskočí, Zapíše si vědátor spokojeně do poznámek, blecha, které utrhneme všechny nohy kromě jedné ohluchne.

Použiju tuhle analogii z jiné reakce ještě jednou k tomuhle vtipu. Co to je víra v duchovno? Přijde mi to asi jako by se jeden tranzistor v mikročipu snažil, pochopit, to něco co možná způsobuje pohyb kláves a akcí jiných periferií připojených k počítači. Co myslíte pane Vojto k jakém závěru by došel přísně vědecký tranzistor, který ví že život a myšlení existuje pouze na bázi křemíku a mimo obvody a dráty elektroniky nic není. senzory přece nic nezměřili, nepřišla žádná data. Ale než se začne aktivovat grafická karta, tak s předstihem dojde k zmáčknutí sekvence kláves zakončené enter, dojde k aktivitě v pamětech, CPU...?

Co by asi vyzkoumal za křemíkově přijatelné vysvětlení? Možná by šlo zaregistrovat velmi slabé elektrické a magnetické pulzy biologického původu. Ale pokud by byly vysvětleny na křemíkový způsob?....

243024

02.05.2011 01:34

Dokumenty Gitmo ukrývaly důkazy o mučení

Kde se na to hrabe středověk.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dnešní mašinky a znalosti spolu s dostetečně vzdělanými odborníky zahanbí i mučitele historických mučíren s mimořádnou schopnosti empatie. To pravnicko-propagandistické slovo expertní vyšetřovatel má něco do sebe, dokonce i výcvik na sobě, aby odborník věděl, co jak konkrétně funguje. Možná existuje i specializace přímo mezi odbornými vyšteřovateli. Lékaři bych jim pro jistotu taky neříkal. Poněvadž lékař vychází ze slova léčit a to slovo by se lehce mohlo zprofanovat, říct pak svému děcku, že jdeme na preventivní lékařskou prohlídku by mohlo vyvolat malý rodiný problém. Léčitel bych jim taky neříkal, co takhle odborný zdravotní dohled na mučení, pardon ještě jsem si nezvyk. Odborný raději biologický dohled nad expertním vyšetřováním.

Mohlo by to vést i ke vzniku nové vědní disciplíny. Když mučit. tak na vědeckém základě bez vnějších stop, co na tom že uvnitř zůstane roztřesená prázdnota. Materialista si ničeho nevšimne. Co oko nevidí, to fyzicky vlastně není zločin. Jsem moc zvědavej, zda odborný biologický dohled nad expertním vyšetřováním zavedou na universotách, raději by k tomu měli udělat i extra novou fakultu. Co škola jako Harvard? Vypadá to na moderní perspektivní obor, tak aby jim potom neujel vlak v tom pokroku. A taky ten čtyřtýdenní nouzový kurz na vyšetřovatele by se měl nahradit plnohodnotným aspoň tříletým bakalářským studiem. Kdo umí, ten umí. Byl boom s ekonomickými manažéry, může být poptávka po expertech na vyšetřování a jejich biologický dohled. Joo, CFP je zpátky, tak jsem to dovolil hned zneužít.
http://www.czechfreepress.info/

243027

02.05.2011 06:01

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zatím jsem neviděl rozdíl. Bude to chtít praxi. Pří meditaci Twin Hearts je pasáž, kde se žehná od Boha matce Zemi, meditující je instrument, kterým prochází energie shora dolů a poněvadž si příroda libuje v dynamických rovnováhách, tak asi to proudí i naopak. Mravenčení včástech těla okolo kořene páteře, dlaní a chodidel je velmi intenzivní, ale směr nejsem schopen zatím určit. Náhodně lze vnímat i silné energetické "vlny" jinde na povrchu kůže "směrem" k těm dlaním a chodidlům. Chystám se prakticky odzkoušet jednu věcičku z knížky až nebude taková kosa. Bosky se v parku pomodlit za nějaký strom. V každém případě děkuju za prakticky návod.

Když jsem dělal chemii, tak nejraději jsem do jistého bum pobýval v laboratoři. To je můj takový charakteristický povahový rys a právě tohle se mi na pranic healing libí, že očekává taky od lidi praktickou inciativu, aspoň master Ko má takový přístup při výuce. Když se ho zeptá někdo na něco co sám nevyzkoušel, což nebývá moc často. Řekne nevím, prakticky to zkuste a pak řeknete nám všem co a jak, ale je si přitom vědom do jaké míry jsou i rizika. Když se omylem kamarádovi místo vytažení negativní energie načadil, hromadu prany do hlavy, tak to zjistil v sále zhruba 100 praktikujících lidech během několika vteřin a upozornil mě, takže se nic vážného nestalo. Někteří lidé prostě umí a vidí věci mezi nebem a zemí.

243032

02.05.2011 17:02

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Z těch starých kamárádů na studiích se po dvaceti letech stali de facto neznámí lidé. Někteří jsou asi docenti nebo profesoři. Doufám, že se z nich nestali suchaři a zůstal jim smysl pro humor. Horší je pokud se z nich stali farizejové vědy. Farizejové vždy stojí za dogmaty a není důležitý druh činosti.

Já sleduju jak laik to povídaní o mozku a procesech v něm velmi pozorně na osel.cz a scienceworld.cz, tam je to podáno lidsky srozumitelnou formou a dělám to soustavně nějaký ten rok. Z toho vychází ta křemíková analogie a taky z myšlenky jednoho duchovního mistra pranického lečitelství, který dává analogie v čem je existence Boha na fyzické úrovni evidentní. Mimochodem vystudovaný inženýr chemie nebo tuším biochemie.

Vy se prostě pane Vojto ztotužňujete s tím křemíkem a jakýkoliv proces teoreticky vysvětlujete pomocí toho křemíkového fundamentu. Tak jako tranzistor nemůže dojít k něčemu rozumnému ohledně záhady pohybu kláves dokud se pohybuje v mantinelech daných křemíkovým světem. Od sekvence znaků na klavesníci sice může analyzovat co se děje v "těle" počítače, jeho mozku CPU a vysvětlovat paradox, že před tím než proběhne akce v mozku-CPU s lehkým předstihem reaguje periferní zářízení klávesnice. A tím to hasne.

Vy vycházite z biologického fundamentu a s ním ztotužňujete lidskou existenci. Ja vycházím z toho, že moje tělo je vhodným nástrojem pro můj spirit v třírozměrném aspektu reality a moje mysl je počítač, který můj spirit používá v té třírozměrné realitě. Ten počítač má vnitřní rovinu a vnější výstup mimo ty tři dimenze. Tranzistor taky nemá tušeni k čemu je dobrý ten vytištěný papír z tiskárny, neví to ani CPU jako celek.

Člověk fixovaný na fyzický rozměr bytí. Nebrat nějak urážlivě, jde mi o rozlišení, aby to mělo logickou strukturu. Tak ten člověk i na úrovni experta má jistá omezení co se děje uvnitř počítače. Stejně to je se skutečným spiritualním Já, které má omezení vlivu na fyzickém levlu, z toho důvodu, když chce vytvářet nějakou specifickou činnost povětšinou potřebuje tělo a to má svůj vlastní rozum ke všemu se svobodnou volbou.

Ale viděl bych zásadní rozdíly, za prvé počítač nemá možnost svobodné volby, jakmile ji získá stává se umělou inteligencí. Člověk se fyzicky nedokáže napojit na CPU počítače. Spiritualní bytost se do mysli dostat při silné konexi biologické mysli ke zdroji všeho může, a potom i mysl ví, kdo je tady skutečně boss a dochází k naprosto nekofliktnímu přirozenému respektu. Tato jednota biologický mozek CPU možná není.

S názorovými rozdíly nás nehmotařů bych si nedělal starosti. Pokud existuje nějaká skutečně nejdokonalejší duchovbní nauka, tak se k ní každý kdo je na cestě dříve nebo později dostane, protože cíl cesty Absolutní jednota. Já si nemyslím, že existuje jedna nejdokonalejší duchovní nauka, prot...

Automaticky kráceno

243106

02.05.2011 17:03

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

S názorovými rozdíly nás nehmotařů bych si nedělal starosti. Pokud existuje nějaká skutečně nejdokonalejší duchovní nauka, tak se k ní každý kdo je na cestě dříve nebo později dostane, protože cíl cesty Absolutní jednota. Já si nemyslím, že existuje jedna nejdokonalejší duchovní nauka, protože i kdyby ji někomu nadiktoval Duch svatý, tak vždy její záznam pořizoval zařízení s nějakým fyzickým tělem a to vytvaří deformace. Ale pokud se mýlím, tak v příští inkarnaci se dostanu blíže k poznání svého omylu a v nějaké další ten svůj omyl prostě opustím. Mysticismus není možné centralizovat, protože jde o individualní neopakovatelnou záležitost osobních mystických zkušeností. Velmi příjemné máte principielně zaručeno, že žádná mocenská struktura se ho nepokusí včelnit do své struktury. To, že z života některých velkých mystiků byl vytvořen fundament náboženství absorbovaných mocí, to už je druhá věc.

243107

02.05.2011 18:23

Tak nám zabili Osamu, paní Millerová

RE: Cui bono?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda nejprve je potřeba vytvořit pozici s několika následujícímí vynucenými tahy. Dostat nukleárně vyzbrojené mocnosti do třetí světové války není jenom tak. Přece jenom, když se láme chleba někdo by to i ve vysoké mocenské pozici nemusel unést a cuknout na poslední chvíli. Lidi mají svědomí, rodiny, někoho milují, víru, morální zásady a další těžko kalkulovatelné vlastnosti v čase, kdy skutečně jde do tuhého se může projevit lecos neočekáváného. I k útoku na fundamenmt svobody je třeba vytvořit propagandistický řetězec událostí, aby to masy sežrali. I když méně sofistikovaný a bytelný. Přece jenom masy nejsou dobře informovaná elita.

Pokud jde o jaderný útok ten lze provést konvenčně v případě útoku na jaderný reaktor. Hmm, kde jsou asi nejhůře hlídané jaderné reaktory? Že by to žádný šílenec neudělal? Mno, lidi se málo zabývají historií, pak na šílence měli úplně jiný všeobecný názor. Jaký problém to představuje pro velmi dobře vycvičenou vojenskou jednotku? Teď samozřejmě nemluvím o týpcích s turbanem na hlavě, mluvím o lidičkách s tuctovou evropskou vizáží, která nemá problém s pohybem v Schegenském prostoru nebo jinde ve "svobodném světě".

Prospěje mrtvý Usama někomu ke zvolení? A komu všemu to prospěje? Kdo má nejvíce, co ztratit? Kdo se zahnal do kouta a je exetrémně nebezpečný a nakonec i ochotný hrát nuklearní ruletu? Je Fukušima praktické otestování možnosti globální nuklearní války? Úskok v úskoku, tak bych přemýšlel já, a nespokojil se s ohryzanou starou kostí, kterou mi někdo předhodí.

243124

02.05.2011 22:43

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak Rusko nebo Temžeš pane Kysučan, ale takový vlezdoprdelisti jako ČR někde na periférii se mi jeví jako velmi nadějný kandidát. Mno, Kevin už má nervy nadraqnc stejně poněvadž se něco, co nastíním dokáže představit, takže jelikož to je z mojí hlavy a nikomu jsem neslíbil, že budu držet ústa, tak si zařídím podle svého svědomí.

Řekněme, že na vrcholu v rámci skutečné mocenské elity nepanuje nějaký všeobecný jásot nad třetí světovou válkou. Sice krach impéria znamená snížení moci, ale furt zůstává zatraceně obrovská moc. Ono podkuřovat nějakému aspirintovi na pozici číslo jedna může být taky zajímavá hra. Samozřejmě existuje frakce taková už se jeví lidská povaha, všecko nebo nic. Na tom mimo jiné třeba profitují kasína.

Mno, propaganda pustila ven zprávu Bin Ládin byl zabit, předtím šlo ven jestli bude zabit bude odveta. Riziko samozřejmě nejsou chlápci v turbanech. Riziko je nějaká, přesněji řečeno několik perfektně vycvičených vojenských malých jednotek těžkých profesionalů, nejlépe mimo jakoukoliv oficiální instituci, prostě taková soukromá iniciativa. Já bych s bezednou peněženkou a bezednými ambicemi neponechal nic náhodě. Kritické množství čistého Pu je 20 kilo, něco malého s velmi přesnou navigací s dostřelem řekněme 10 kiláků. Jako cíl vybrat reaktor někde v loajálním zapadákově. Může být i odstavený z provozu, snadnější šance na úspěch. Při nárazu hlavice se nám ty dvě polokolu Pu spojí nadost dlouho, udělají bum a sajrajtu z reaktoru se těch 20 kilo Pu ztratí jako nic.

Pokud máte peníze a dostatečný vliv, pak falšovaná identita, vycvičené jednotky, technické vybavení, informace o cílech jejich ostraze, případně zkorumpování někoho, medální pokrytí... To jsou všechno pouze detaily. Mno, pan Hájek si pustil pusu na špacír. Neříkám, že nemá pravdu, ale někdy mlčeti zlato. Přestože čtu převážně titulky z domácího dění, tak bych všecky bezepečnostní složky pokud bych byl na odpovídajím místě postavil do latě, že by mládencům šli bubliny z uší. Vysral bych se na nějakého Kryštofa či jak se ta kokoktina menuje.

Mám neppříjemný pocit, že někdo chce velkou válku s islamským světem a che to udělat, tak aby se o své zájmy nemohli postavit země BRICS. Budou říkat podívejte se na ně odpálili jaderný reaktor. Jenomže to smrdí rizikem světové války, na druhé straně totiž nejsou blbci. Ovce tomu masově uvěří, ale hráči velké šachovnice ani náhodou. ČR se mi na té periferii jeví jako velmi dobrý cíl, do řiti lezou naše osobnosti usilovně a s předstihem před ostatními, jinak jsem se svou jednou divizí k ničemu, ale jako užitečný idiot by jsme se mohli hodit.

243173

02.05.2011 22:57

Co je demokracie?

Trochu mimo téma.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Že nežijeme v demokracii jsem zjistil před pár lety. Dosud jsme si naivně myslel, že žiju v korpokracii. Jak vidím mýlil jsem, žiju v ještě větším bullshitu, který se jmenuje idiokracie.
http://czechfreepress.info/

243177

02.05.2011 23:10

Co je demokracie?

RE: Trochu mimo téma.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nechcet to zobrazit umístění konkrétní stránky. Furt tam je czechfreepress.info. Jde o článek od Goodel Jegg: Amerika je jaderná noční můra.

243182

02.05.2011 23:20

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je sice pravda, ale jsme člen NATO a EU. Co myslíte, že přijdou za Sarkozym nebo Merkelovou a řeknou jim, že potřebujou odpálit jeden reaktor? [velký smích] [velký smích] Vono se to dá udělat i na důležitějším místě než nějaká gubernie ve východní Evropě , pak to bude mít větší efekt. Konspirační to samozřejmě je, to nepopírám. To bude tím, že žiju v úplně jiné realitě než běžný občan. Co bylo první vyvinuto atomová bomba nebo elektrárna? Hirošima a Nagasiky nebyli z vojenského hlediska vůbec nutné, ale stalo se. Já jsem jaderný reaktor v Tripolisu nebo dříve v Osiraku za cíl nevybral. Ale mám takový pocit, že mezi primárními cíli všech jaderných mocností v připadě té poslední války budou všechny jaderné reaktory na území protivníka. Já bych s darebákem, který na mě vystřelí jako první nuklearní rachejtle neměl taky nejmenší slitování. Na tom psychologicky stojí celá ta konspirace, která vám přijde příliš konspirativní a černá.

243185

03.05.2011 02:20

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdyby byli v řiti ryby, možná by i někdo dostal trochu více rozumu a možná citu pro situaci, kdy bez argumentů lépe nereagova, ale když je člověk doopravdy uvědomělej, tak si nemůže pomoct, že ano? [velký smích] [velký smích] Až uděláte pokrok s těmi axiómy a důkazem toho jediného skutečného čtyřrozměrného vesmíru dejte vědět. Důkaz jedenáctirozměrného vesmíru z teorie strun nelze zatím podat. Požadovaný urychlovač o dostačujícíh parametrech by musel mít rozměry v řádu světelných let. Možná, aby jste začal už stavět. Já tady věčně taky nebudu, To víte mám 40 už nejsem nejmladší. [vyplazený jazyk]

243202

03.05.2011 02:42

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo, a já že mám náčelníku chmurný myšlenky. Kde se na tebe jako pomocnej učitel hrabu. [smích] [mrknutí jedním okem]

243204

03.05.2011 13:48

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

[smích]

243248

03.05.2011 13:51

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Takže to znamená, že zase nemáme nic k jídlu? [mrknutí jedním okem]

243249

04.05.2011 01:05

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Opravdu. Černobyl bouchnul, ne teda atomicky, a Evropa i Ukrajina to přežila, včetně Kyjeva, který není zas tak daleko. Nagasaki Hirošima bouchnuly atomicky a Japonsko přežilo. Pravda byly zaplacena cena, ale to povětšinou platili obyčejní lidičkové.Elita je mobilní, obvzlášť ta část interesována okolo tiskařského lisu, která nejvíce mocensky ztratí, ta může klidně žít i 500 let na jižní polokouli. Holt chiméře světovlády se musí něco položit na krvavý oltář.

Mno, já mít na starost bezpečnost nuklearní mocnosti a dojít k názoru, že nějaká mocenská frakce jiné nuklearní mocnosti si pohravá s myšlenkou úspěšného prvního strategického úderu, tak jim natvrdo sdělím buď přes diplomatické kanály nebo i veřejně, že pokud to neklapne. Tak jim z jejich jaderné energetiky udělám kůlničku na radioktivní dříví. U prvního úderu je zaměření na strategickou vojenskou kapacitu protivníka, bez nutnosti dlouhodobého zamoření. Říká se tomu Pyrrhovo vítězství třebas na 600 let.

Když se nad sebou zamyslím, tak zase nejsem tak dobrý člověk. Ono to je asi nutné, abych dokázal uvažovat tím konspirativně špatným způsobem. Od někrerých šmejdů lze očekávat cokoliv, tak je dobré, aby věděli do čeho případně jdou. A protože nejsem ani tak špatný člověk, tak povinost nemilosrdné odpovědi napadené strany je poviností vůči lidstvu. Není připustné, aby šmejdi co rozpoutají jadernou globální válku byli lídři nějaké nedej Bože dominantní lidské civilizace.

243289

04.05.2011 01:19

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak ztrácet čas nějakýma par tisícovkama lidi, co se scházejí na konspirativních webech se nebude nikdo zatěžovat. Normální občan si před takovými lidma ťuká na čelo, poněvadž tohle by přece nikdo neudělal, ve škole nás to naučili takhle a v bedně to bylo takhle. Lidi s kritickým myšlením je tak málo, že nestojí za to být cílovou skupinou nějaké reklamy. Kvantita tam jsou peníze i ovladání mas, což nese moc. Na co se zatěžovat s tou hrstkou, co se snaží dobrat podstaty věci. Nejlepé je si jich nevšímat, případně je zesměšnit. Jakmile si jich všimnete vytváříte jim publicitu a dodáváte věrohodnost. Podívejte se na takový fenomén UFO, když za jedním vydavatelem místního plátku v 50-tých, přišli speciální kravaťácí a sdělili, že vývíjí velmi nezdravou činost, tak to bylo hloupé. Dneska řeknete zajímá se o UFO a lidi... A kritické myšlení není o IQ, hromada velmi inteligentních lidí, používá kritické myšlení ještě tak v rámci vědecké nebo odborné činosti, ale v běžném životě ho vypíná a přechází na odlišný režim fungování mozku.

243290

04.05.2011 05:40

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Libí nelibí, pane Vojto tak dokud nejste schopen empiricky prokázat neexistenci spiritualní existence Boha i nižších úrovní je to ohledně pravděpodobnosti na základě empirických vědeckých metod z hlediska logiky rovnocenná hypotéza. A klidně si tady dovolím přihodit filmík Matrix především první díl a z hlediska logiky a empirických metod to s hodnověrností vyjde nastejno. Já mám však osobní neempirickou zkušenost, že to je jinak.

Vím to o té logické rovnocenosti velmi dobře, protože několik let svého času jsem skutečně inténzívně zkoušel najít rozdíl, který by zvýhodnil tu hmotu. Z hlediska čisté logiky bez šance. Tak, že s lidmi jako HB se docela bavím, taky jsem byl velmi uvědomělý. Akorát, že já na jeho místě, když mi bylo předložen požadavek na důkaz neexistence Boha jsem velmi rychle věděl, že je to plichta a držel jsem se hesla mlčeti zlato, abych se necítil sám sobě za vola.[velký smích] [mrknutí jedním okem]

Moji kopii v klonu neobdržíte ani náhodou. Získáte pouze biologický duplikát. I kdyby neexistovala duše, tak nikdy nedokážete zopakovat můj život, který se taky podepsal na formování mé osobnosti. O tom jakým způsobem se projeví některé části potenciálu rozhodují obrovské množství "náhodných" setkání, impulzů...A protože duše je, tak s ledovým klidem můžu říct, že ta moje prošla mnoha biologickými těly, které byly geneticky naprosto jiné. S výjimkou toho, které momentálně vlastním. To už tady jednou bylo, i když z genetického hlediska je ta pravděpodobnost mizivá. Znám člověka, který by mě mohl provést mou minulostí. Já tu schopnost mám taky, ale nejsem ještě připaravený vědět, kdo vlastně jsem z toho důvodu to není aktivované. Až budu ready, budu vědět.

S klony si nedělejte hlavu, v každém z nich bude jiné spiritualní Já. Do jaké míry jsou identická jednovaječná dvojčata z hlediska genetiky? Ale časem se začnou lišit, nejde o jizvy, ale mentalitu, i genetika má jisté limity. Ať nikdo nepočítá, že si bude klonovat génie na běžícím pásu. A podle potřeby vojáky, slouhy, kašpárky... ve fabrice podle nějakého plánu. Genialita je něco více než shluk chromozómů.

Pravděpodobně u klonování bude vysoká úmrtnost, protože spiritualní Já se rozhoduje na základě své karmy a karmy jiných o tom do jakých společenských poměrů přijde, jde třeba o rodiče, příbuzné. Což u petriho misky a inkubátoru ve fabrice bude trochu problém. Ani negativní karma není nekonečná, aby si tolik chudáků zasloužilo osud bez rodiny. A s tou fabrikou nechoďte za mnou, to se určitě honí hlavou nějakému vysocepostavenému psychopatovi materialistovi, té naši podělané idiokracie, v které žijeme. Ono nic nového pod sluncem, dost režimů v minulosti chtělo mít silný vliv na výchovu dětí k obrazu svému.

243308

04.05.2011 06:00

O víře a církvi

RE: Náboženství byla vymyšlena pro oblbování a ovládání lidí.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Když jsem u těch genetických limitů vzpoměl jsem si na jeden oříšek, kde jsem jako hmotař taky vyhořel. V 90-tých letech běžel britský pořad o různých záhádách, který tuším vyprávěl A.C. Clark v úvodní znělce byly slavná křišťálová lebka. V jednom dílu nějaký psychiatr výlečil malému klukovi pomocí autosugesce roku plnou bradavic. aspoň ten psychiatr si myslel že jsou. Jenomže nebyly, šlo o nějakou vzácnou genetickou poruchu. Jinak řečeno neexistuje žádné hmotné vysvětlení.

Takže s tím hudebním genem bych si nebyl tak jistý. Za prvé ne každý potenciál se uplatní, za druhé geny často funguje ve velkých skupinách a za třetí jsou věci mezi nebem a zemí. V každém případě s genem pro hudební sluch je cesta hudebního génia jednodušší, ale pokud skládal hluchý Smetana byly by tady otázka, zda by se mohl hluchý stát genialním hudebním skladatelem? To jestě jde hmotařsky vysvětlet hudba se do jisté míry v notovém záznamu může podobat matematice. S genetickou poruchou vyléčenou autosugescí jsme s hmotou jaksi v ...

243309

05.05.2011 02:24

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Je to tak-ale možno aj úplne ináč

Rene Bartosek 75.?.?.?

Můžu z konspirace ubrat, není třeba udělat díru do reaktoru. Odstřelíte konvenčně chlazení nebo jenom částečně, trefíte velín a uděláte velmi vážnou havárii. Nebo lze zvolit méně drastický cíl, ale dostatečně nepříjemný, aby trumfnul Dvojčata. Stačí jeden uvědomělý asshole, který má krytí, informace a technický zařizení, které vleze do kufru auta, a zkuste ohlídat 24 hodin denně perimetr třeba 20 km na hromadu objektů. Přesné koordináty cíle vám do paměti nějaké sofistikované malé rachejtle v dnešní technické době dodá lecos. Stáhnout si to můžete i notebookem nebo lepším telefonem, nepotřebujete si hrát na Bonda přes nějaký satelit, ale klidně je tam můžete mít rovnou, protože jestli někoho s takovým zařízením chytnou, tak zbytek jeho krátkého života bude pravděpodbně velmi neradostný.

Kolik času potřebuje profík, aby takovou hračku vytáhl z kufru osobního auta a udělal bum? Minutu i se zastavením? Když máte dost skutečné moci, všechno jde. Jak říkám vmánevrovat svět do třetí světové, když hromadě lidí nahoře se do toho nechce není jenom tak. Jaderných výbuchů bylo do zákazu okolo 2000. Kolik sajrajtu z toho bylo roptýleno v atmosféře? Zvedl se radikálně výskyt rakoviny, ale... Zabezpečit takový druh útoku nejde, až se nám tahle technologie dostane mimo kontrolu centrální moci, tak se neudržíme hromadně smíchy. Jediná možnost je, aby si to vyříkali hráči na velké šachovnici. Dělá se to tak, že se pošle přátelské varování, když někomu něco eventuélně neklapne. A ať si druhá strana už udělá pořádek sama.

Zabití bin Ládina je dvojsečné. Za prvé americký president by se něměl úcastnit detailů takové akce, to už Obama nepochybně ví. Za druhé nějak mocenská skupina s tím spojuje do budoucna nějaké opravdu velkou prasárnu. Ono po Dvojčatech už toho moc nezbývá, lidi potřebují při tomhle stylu vlády buď čas, aby zapoměli nebo silnější impulz, aby to fungovalo. Prásárna slouží jako krytí pro velkou válku proti islámskému světu a velmoci toho multipolárního světa nemohli právě z důvodu velikosti toho teroristického útoku zasáhnout. Jenomže to nemůže klapnout, Peking byl už nucený pohrozit veřejně masivním nákupem zlata za dolary. Země BRICS si prostě nemohou dovolit přihlížet podruhé, něčemu jako Libye. Nejde teď o několik desítek miliard investic, jde o ztrátu tváře.

243390

05.05.2011 02:47

Jsme otupělí zlem

Zajímavé tvrzení.

Rene Bartosek 75.?.?.?

A neříkají to žádní konspirativci, ale pánové takříkajíc od řemesla. Tihle lidé si dají pozor na to, co řeknou veřejně.
http://zvedavec.org/vezkratce-5125.htm

243393

06.05.2011 04:19

Třetí obhajovací řeč

Hmm..

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dobře řečeno. [cool] [mrknutí jedním okem]

243476

06.05.2011 04:30

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

Toho dopisu je škoda Vladimíre.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Třeba já bych si ho strašně rád přečetl. Ten měl být zařazený i do spisu. Pro budoucnost. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

243477

06.05.2011 05:15

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Nedovedu si představit jadernou válku...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Totální válka o globální nadvládu bude vedene nemilosrdně všemi představitelnými i nepředstavitelnými zbraněmi. Pokud tedy začne. Na nějaké fair play nebo zdravý rozum zapomeňte. Podívejte se na takovou Libyi. Vojensky nepředatvuje Kadáfí pro NATO žádnou hrozbu, a všecko co trefili je legitimní vojenský cíl. Kdyby rostříleli dětskou nemocnici bude to vojenský cíl. Co myslíte pokud by Kadáfí potenciálně byl skutečnou vojenskou hrozbou?

Kadáfí se obchodně vázal na Rusko, Čínu. Bodejť když na něj bylo nedávno zrušeno embargo. Politicky si vždycky držel odstup i během studené války, raději nakupoval zbraně v ČSSR než by se přímo zapletl se Sověty. Sadám, nepochopil, že s pádem SSSR se diamterálně změnila geopolitická situace a podle toho zaplatitl cenu. Prej měl čtvrtou nejsilnější armádu světu. Přehnané tvrzení, nedokázal vojensky porazit ani Irán. Ale vojenská mašina USA by ani z Iránu nenechala kámen na kameni. Sice by ho nešlo okupovat a kontrolovat, ale šlo by ho vojensky poslat stejně jako Irák o 100 let zpátky. Žadný vodovod, elektřina, ale za to občanská válka etnicko náboženského charakteru...

Tohle jsou však lokální konflikty. Kadáfí, Irák, Irán způsobují kartelu centrálních bank de facto nepříjemnosti a znervozňují tím, že vybočují z řady. Dokud expanzivně nastavený finanční systém nenarazil na konečné rozměry této planety, konečnou možnost zadlužení apod. Mohli být tyto režimy tolerovány, Irán byl neboť příliš mnoho problémů a málo muziky. Oligarchie by momentálně ráda vytvořila jinou nekrytou měnu, ale mimo západ není ochota na to přistoupit. Problém je ten, že při současném status quo to je naprosto nefunkční do budoucna. A to i za předpokladu, že by zbytek světa na to kývnul. Při expanzivním nastavení velikost populace, ekologie, vyčerpávání zdrojů a tohle už jsou principiélní parametry, které znemožňují expanzi.

Jsou tedy dva velké důvody pro velkou válku a zakonzervování finačního expanzivního systému. Zlomit odpor multipolárního světa a brutální redukce lidské populace. Nejlidnatější země jsou Čína, Indie, muslimů je miliarda. Jedněch je moc a do budoucna by spotřebovali hodně zdrojů, o které se někdo nemíní dělit. A druzí mají tu smůlu, že hromada zdrojů se nachází na jejich uzemí, k nim ještě patří Rusko, které specifické vojenské postavení. Během studené války byla situace globálního míru značně stabilizována vzájemným zničením. Nuklearních zbraní bylo dost, nebylo možné prvním úderem zničit dostatečně kapacitu protivníka a neexistovala technologie, která by mohla zachytit zničující odvetu. A taky oligarchie žila v době, kdy nekryté peníze měle hromadu prostoru pro expanzi.

Momentálně se nacházíme v kritickém období. Oligarchii tlačí čas. protože probíhá kolaps systémů nekrytých peněz. FED už zkupuje vlastní dluhy. A někerý velmi mocní lidé, ...

Automaticky kráceno

243480

06.05.2011 05:15

Visí nad Evropou jaderná hrozba?

RE: Nedovedu si představit jadernou válku...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Momentálně se nacházíme v kritickém období. Oligarchii tlačí čas. protože probíhá kolaps systémů nekrytých peněz. FED už zkupuje vlastní dluhy. A někerý velmi mocní lidé, ztrácející moc. sice jim zůstane furt hromada moci a pravděpodbně nejvýhodnější pozice při stratu kryté měny, ale mohli by uvěřit iluzi, že provedení prvního strategického úderu bez zničující odvety je možná. Naprosto s vámi souhlasím, že do jaderné plichty nikdo nepůjde, ale hřbitovi jsou plné optimistických idiotů, kterí na ten svůj optimismus dojeli. Jsou lidi ochotni hrát vabank, někdo optimismu, když se mu hroutí jeho svět podlehne vždy, ale pokud bude mezi mocnými příliš mnoho takových lidí, pak...

Víceméně tohle je vnitřní příčina dvou světových válek. V Japonsku i Německu věděli, že pokud do tří let nevyhrají, tak... A oligarchie si byla prakticky jistá, že nevyhrají. Oligarchie si během studené války byly jistá i vzájemným zničením, teď by se mohla chytnout při kolapsu fiannčního systému, velmi nebezpečné deziluze. Cenou by bylo globální zničení civilizace, ale furt lepší než sledovat teoretické vítězství oligarchie, která zdecimuje lidskou populaci, aby velmi rychle byly znova u kolapsu. Tady hraje velkou roli technologický vývoj, který taky výrazně urychluje expanzi. Člověk si předevčírem koupil tranzistorák, včera bednu, dneska plasmu a zítra...

243481

06.05.2011 23:33

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Čemu učit děti...

Rene Bartosek 75.?.?.?

[smích] [cool]
Přesně tak, rozvíjet kritické myšlení u dětí režimy nebudou, to musí rodiče. A troufám si říct, pokud to rodič neodflákne, tak systém nemá nejmenší šanci. Má to samozřejmě háček rodič musí kriticky myslet taky, nebo aspoň nebýt na nějaký způsob uvědomělý. [mrknutí jedním okem]

243614

06.05.2011 23:50

Třetí obhajovací řeč

RE: Pyšná princezna

Rene Bartosek 75.?.?.?

Poslyšte pane Tom to pozadí mi přijde nějaké ponuré. Ještě, aby tak Tydlli-fidli a spol. obvinila Vladimíra, že šíří jak žíká naš velký humanista blbou náladu. A ta fotka to je jasnej důkaz, že se na tom editor podílel. Nejenom schválil příspěvěk, ale ještě k tomu poskytl svůj obličej a dokonce se na tom ponurém pozadí, zcela jistě podezřele směje. I přes podmínku na krku mu vůbec nevadí. A to je taky ideozločin, protože čemu se kdo směje víme my STRANA ze všech nejlépe. Tak nevím? Jste taky provokatér jako já, nebo to bylo z mladické nerozvážnosti? [mrknutí jedním okem]

243616

07.05.2011 00:23

Třetí obhajovací řeč

RE: Hlavně se nenechte k ničemu vyprovokovat.

Rene Bartosek 75.?.?.?

To máte nepochybně pravdu, ale pokud za odpovědnost v diskuzi zrušíte svobodu projevu, pak je de facto mrtvá. Kolik času potřebuje někdo komu uchází souvislosti pro napsání nenávistného příspěvku? Co teprve provokáter obvzlášť jestliže je inteligentní a má vyjadřovací schopnosti? Buď to bude mázáno nebo to bude zrušeno. A co si budeme povídat o nějaké nenavistné příspěvky o události staré 60 let nejde, jde o aktualní kauzy probírané na tomto webu a jde o ty články a diskuze, kde se kriticky myslí o tom, co se v bedně neobjevuje. Zatím nešel shora befel, aby se zavřel krám. Jestli přijde, tak bude zavřeno a Vladimír nemusí ani skončit v base.

243618

07.05.2011 16:14

Třetí obhajovací řeč

RE: Reakcia na hlúposti kolaboranta

Rene Bartosek 75.?.?.?

Velmi trefné buďte v lajně nebo co na to máte vhodné předpokladu diktujte kde ta lajna přesně vede, že se pomalounku čím více blíží propasti, kdo si toho kromě pár tlachalů všimne, že ano? [smích] [mrknutí jedním okem]

243656

07.05.2011 16:44

USA šíří chaos ve střední Asii

Mno, napíšu jednu z dalších úvah o ničem,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kníže pán je pobouřen výroky pana Hájka. To se podívejme obchod s lidskými orgány v Kosovu ho nechal ledově klidného a velmi spěchal s diplomatickým uznáním a názor na smrt prej teroristy číslo 1 ho rozhodil a v té svobodné demokratuře mu zkazil chuť k jídlu. Vypadá to, že pořádná zjebka přišla do Prahy diplomatickými kanály. Pobouření by měl veřejně vyjádřit i Saša Vondra, jeho pes a židle a taky humanista... Beru zpátky pan Hájek si vhodně pustil pusu na špacír. Vono je to sice vo držku, aT nezapomíná na Bhuttovou, ale mezinárodní situace není růžová, spíše hodně černá.

Sýrie byla opětovně důrazně varována, nepokoje mají narůstat na jižní hranici Ruska a Číny v prostoru islámských zemí. Narustají v Turecku, kde nepříliš tvárný premiér unikl atentátu. Nervozita narůstá v eurozóně. Nejprve Řekové měli opustit euro a pak Portagulaci před pomocí rozprodat zlaté rezervy. Když si přečtu, že to nejde a že portugalský zákon zakazuje použít zlato na krytí dluhů, tak si nemůžu vzpomenout na ty velké moudré osobnosti, které rozprodali české zlaté rezervy.

V Pakistánů je situace na hraně, došlo k zásahu jednotek SEAL, oficiálně byly nucena vláda v Islamabádu vydat ostré prohlášení, že to nebude tolerovat a o pár dní později bylo 17 Pakistánců zabito bezpilotním letounem. V Iráku nárust sektařského násílí, Afganistán, Jemen. Napjetí v Iránu, kde došlo veřejně k názorovému konfliktu mezi kleriky a Ahmedinežádem. Samozřejmě i u spojenců jsou problémy.

V Egyptě, kde Mubrark byl hozen přes palubu, došlo k odklonu v bezemezné podpoře siomistů. Stejný osud "talibanizace" čéká i Libyi, pokud opozice vytvořená CIA, MI 6 náhodou vyhraje aspoň nad tou východní části. Taliban byl kdysi taky spojenec. Zajímavá bude reakce opozice spojená se smrtí bin Ládina. Vypadá to, že Bílému domu se podařilo vytvořit neudržitelnou pozici v islamském světě bez masivního konfliktu. Co na to další hráči na velké šachovnici?

243658

07.05.2011 19:05

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, vy tedy víte co to je instikt? Nevím jak se to píše anglicky znám to jen z poslechu, taková věcička good feeling. Obchodní čuch. Tohle jsou bez konkurence nejlepší kšftmani na světě. To jsou ti týpci amerického snu, kdy malej prodavač novin nadělal miliardy. Předci těch úplně TOP nahoře to byli taky, třeba mazaný Rotschild v napoleonských válkách a ti před ním, co se drali z velmi špatné pozice nahoru. Není to dědičné ( divné u instiktu, že ano ), ale informace o tomhle zůstává a tahle schopnost u lidí je ceněná v byznyse více než hrouda zlata. Pokud máte zatraceně dobrý good feeling, můžete být zelenej s růžovýma puntíkama, smrdět vám nohy a mít ksicht jak rozšlápnutou bramboru a jste vítán ve starých klanech.

Jak to funguje? Prostě maník koukne na několi aktualních věcí a řekne tam jsou prachy. Vypadne to z něho okamžitě bez přemyšlení, žádné analýzy, ekonomické teorie,nóbl vzdělání. A když vám věří, má vás rád a vy se ho zeptáte proč? Tak z něj po několika minutách krabatění čela vypadne několik logických důvodů.

A teď mi to tedy vysvětlete na základě definice z wiki či jiné češtinářky správné, podle těch půdů nebo podvědomí jak je libo co a jak? Zvířata jaksi peníze neznají a podvědomí může vyžblunknout jenom něco co tam je, ale odkud se tohle vědění vzalo?

243669

08.05.2011 13:35

Třetí obhajovací řeč

RE: Pyšná princezna

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mohl jsem mlčet? Žvanit či nežvanit? Ať zas někoho nepohorším. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

P.S. Vypadá to, že svět je menší než jsem si myslel. [smích] [mrknutí jedním okem]

243715

08.05.2011 13:56

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

Rene Bartosek 75.?.?.?

Čakry jsou orgány energetického těla, počet se v rámci některých škol, co je uznávají dokonce liší. Já nemám problém sledovat zajímavé myšlenky v rámci různých duchovních škol, včetně těch , které se čakrami vůbec nezabývají. Pohled na Boha může být velmi odlišný, a počet úhlů pohledu je pravé nefalšované nekonečno, které paradoxně směřuje a tvoří absolutní jednotu. Říkate život. Co to teda je ten život? Na jednoduché otázky bývají často velmi komlikované odpovědi.

Složitá pravda vyjádřená jednoduchým způsobem se jeví jako umělecké intelektualní dílo, ale vždy existuje mez minimální složitosti. Čím komlikovanější skutečnost, tím povětšinou větší problém s definicí vystihující tuto realitu. Buď můžeme složitý part skutečnosti vyjádřit jednoduše za cenu zjednudešení popisovaného nebo se pokusíme v rámci nějakého úhlu pohledu být co nejvíce přesní v rámci nějakých principielních i jiných mantinelů. Třeba nedokonalost našich fyzických smyslů, mysli, naše emoce... Napádá mě analogie. Každý člověk může sledovat slunce jako zářivou "kruh" bez detailů, sem tam při zatmění zjistí, že existuje i sluneční koróna, ale pokud chcete znát detaily nebo dokonce podstatu existence hvězdy, tak s jednoduchýma pravdama nevystačíte.

243718

08.05.2011 15:07

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Může být, že máte pravdu. Kdyby jste nenapsal svůj názor. Tak bych neměl důvod nabídnout alterantivní pohled z hlediska energie, na kterou neexistuje mašina, aby ji mohla změřit. Jak pár dní zapátky tvrdil pan had v diskuzi, tak mašiny jsou moc hrubého zrna a já s ním naprosto souhlasím. A ke všemu potřebujete vhodný nástroj. Lopatou můžete přehazovat třeba velmi jemný prach, když ho je hodně, ale světlo ani náhodou.

Fyzikové a technici moc dobře vědí o čem je řeč, třeba elektronovým mikroskopem nemůžete bez větší deformace "opticky zvěčnit" žádný objekt, který se velikostně blíží k tomu elektronu. Už kdybychom se zkoušeli podívat na velký shluk elektronů, tak dojde vzájemné interakci svazků elektronů pozorovacího zařízení se sledovanými objekty. Oblak elektronů bude prostě "rozfouknut". Jednoduše se řekne rozlišovací schopnost, ale lidi jako tvorové makrosvěta berou v úvahu pouze pravidla pro makroobjekty, mají to psychicky zažité.

Je jasné, že u toho jak vy říkáte "realného úhlu pohledu" je nutná nějaká vnější interakce s tou realitou. Kdyby byl instikt zavrtaný pouze uvnitř v genech nebo v podvědomí´, jak se píše v té češtinářky správné definici, tak by nebyl schopen s předstihem reagovat. A nemůže jít ani o pouhou zkušenost, pokaždé se ten největší balík vydělá na jiném nápadu.

Naše třírozměrná realita existuje ve vesmíru energie, který má nějaký ten rozměr více než číslo tři. Zkusme se zamyslet nad interakcí třírozměrné reality s dvorouzměrnou. Čistě teoreticky samozřejmě, protože nejsme schopni fyzicky vnímat dvourozměrný objekt. Čtvrtka papíru je stále třírozměrný objekt, ale pro naše úvahy se dá použít.

Můžeme "dvourozměrně" náš papír potisknout, vygumovat... nebo ho můžeme "třírozměrně" obarvit světlem, necháme-li světlo předtím projít přes krystal vytvořit barvu duhy. Dále barevné plochy budou jinak barveny barevným světlem, na černé toho moc vidět nebude, příliš koncentrované světlo vypalí díru, jedna čtvrtka může vytvořit stín pro jinou čtvrtku, zracadlové plochy moho světlo odrazit nebo zobrazit nějaký vícerozměrný objekt v dvourozměrné realitě... U všech těchto jevů bude nějaká více nebo málo vnimatelná reakce v té dvourozměrné ploše. Než se vypálí koncentrovaným světlem do bílého papíru díru bude existovat fáze, kdy dojde k lokálnímu ohřevu bez nějakých fyzických změn vzhledu papíru.

Zpátky do "naší reality". Všechny objekty v té naší realitě jsou koncenrovanými "anomáliemi" od nějakého pozadí daného "vzdáleností" od zdroje. Centrum zdroje představuje maximální hustotu energie a taky nejvíce koncentrovanou formu ( ve smyslu vibrace). Jinak řečeno všechny objekty příjmájí, odraží, transformují, vysílají.... nějakou energii. V případě good feeling jde o vysokou citlivost navel čakry některých lidí. Prostě mají vel...

Automaticky kráceno

243722

08.05.2011 15:07

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zpátky do "naší reality". Všechny objekty v té naší realitě jsou koncenrovanými "anomáliemi" od nějakého pozadí daného "vzdáleností" od zdroje. Centrum zdroje představuje maximální hustotu energie a taky nejvíce koncentrovanou formu ( ve smyslu vibrace). Jinak řečeno všechny objekty příjmájí, odraží, transformují, vysílají.... nějakou energii. V případě good feeling jde o vysokou citlivost navel čakry některých lidí. Prostě mají velmi dobrý přijmáč na nějakou "vlnovou délku". De facto i vysílač, to je ta řeč těla toho Trumpa. Samozřejmě jakýkoliv talent lze nechat ležet ladem nebo rozvíjet. To už je individualní svobodná volba a shoda okolností, zda se potenciál bude mít možnost projevit.

Další věc je vhodný balanc. To je varování pana hada a já myslím, že to chápu velmi dobře. Rozvíjet bezhlavě pouze jednu čakru nás odvádí z cesty ke zdroji. Když neuspěju v úkolu, který jsem si moje Já samo svobodně zvolilo, když vstoupilo do tohoto těla, tak se znovu na základě své skutečné svobodné volby budu vracet. Moje Já je v takové interakci s Bohem-zdrojem, že bezhlavé rozvíjení i korunní čakry nemá smysl. Ani maxima rozvoje korunní čakry daná omezeními fyzického těla se není schopna vyrovnat konexí Já se Všemi a s Absolutnem.

P.S. Snažil jsem se být srozumitelný a fadní, i když to tak možná nevypadá a na zaplacení elektriky zatím mám.


[smích] [mrknutí jedním okem]

243723

08.05.2011 15:21

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já zvířatům neupírám instinkt, ale obchodní instikt ji skutečně k ničemu není, ale ani o to nejde. Pouze jsem ho použil jako vhodný příklad pro jistý úhel pohledu. Lidi mají větší duchovní potenciál než instinkty. Nelámal bych nad lidmi hůl. Teď jsem narazili na limity všelikého druhu včetně konečné velikosti této planety. S expanzí, která hnala lidstvo cestou dobytčat je ámen. A věřte někomu se to velmi nelíbí, stejně jako některým lidem se jeví odporné, když lidstvo je směrováno na cestu toho dobytka. Jde o více než pouze materialní odklon od konzumu.

Pokud jde o Darwina a dobré lidi. Řeknu to na tomhle příkladě, zhruba půl roku nejím vepřové maso, o něco méně hovězí, chystám se omezit drůbež a nakonec ryby, ale fyzické tělo má za těch 40 let nasbíráno více než dost a během procesu čištění energiemi za to bude zaplacena odpovídající cena a já dobře vím jaká. O to ale nejde. Během výúky nám duchovní mistr řekl větu. Obrovské množství dobrých lidí jí vepřové maso. A nechal nás tuhle větu hromadně zopakovat, což se stalo za dva tři celé dny výúky právě jednou. [smích] [mrknutí jedním okem]

243726

08.05.2011 15:32

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Deveť stupňov?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, ono už ti "primitivové" hluboko v minulosti lidstva si uvědomovali, že existuje jednota říkali ji všelijak. To jenom náš omezený mozek potřebuje skutečnost rozdělit aspoň na vnitřní já objekt a zbytek okolo mě subjekty. Prostě mozek si s jednotou v rámci které se roplyzne i ten objekt není schopen poradit. Dokáže počítat absolutní jednotu na jednoduché logické úrovni existuje-neexistuje. Jak říkám ti naši předkové byly primitivové z toho důvodu se rozhodli použít celá čísla jak to za sebou, a když jim došla inspirace tak prostě přestali počítat. Kdyby to byli moderní lidé, tak místo vobyčejného 1,2,3,4..., tam mohli mít pí, mínus nekonečno, patou odmocninu z imaginárního čísla... Pak by byli i dneska in a kůůůl.

243727

08.05.2011 17:10

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Hlavně učit děti...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hluboce smekám. Ale švestičky ze zahrádky zrovna ode mě nečekejte. [smích]

243736

08.05.2011 23:34

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Detailista já jsem tušil, že se nějaký zjeví. A co by jste řekl, třeba o elektronech ze slunečního větru, když se chcete rýpat v detailech, řekněme pár světelných hodin od toho slunce. Přece jenom jádro helia a protony, které jsou v té plasmě mnohem těžší se budou asi pohybovat poněkud jinak, než lehčí elektrony. Ale aby jste pochopil pointu, šlo o analogii. Když mluvíte o gravitaci jistě užíváte diferenciální počet, poněvadž skutečné gravitační pole objektu je nehommogenní. Stejně tak třeba pád stříbrného rotujícího řetízku počítate diferncialními rovnocemi a nedegradujete to ho na hmotný bod v homogenním radiálním poli Země. Ale ať se zasmějeme, až se vám lopatou podaří z toho světla udělat hezká hromada, tak se s tím nechte vyfotit. Pak zarámovat to bude velmi cenná trofej taková fotka s lopatou zapíchnutou v hromádce světla.

To s těma čtvrtkama byla analogie, model chápete má to svoje mouchy, o některých ví autor, na některé jste přišel vy a něco vám tak trochu nevyšlo a na některé jste si zřejmě nevzpoměl, ani já ne. Docela chápu, co to je dvourozmětný objekt, pouze tvrdím, že reálně ho člověk smysly není schopen zaregistrovat. Holt jestli je jeden rozměr nula, pak je nula, ale rád se nechám poučit. Klidně mě můžete sdělit, co skutečně dvourozměrného jsem konkrétně opoměl. Na plochu s nulovým třetím rozměrem existující mimo matematickou abstrakci jsem skutečně zvědavej. Hmm, říkáte čas je čtvrtej rozměr, užasné přece jenom jsem se nenamáhal nadarmo. Strunova teprie si není jistá jestli je vesmír jedenácti nebo vícerozměrný. Kolika rozměrný teda vesmír dle vaší logiky je? Jaké interakce se mohou asi projevit v tom našem tří, pardon dle Einsteina čtyřrozměrném slzavém údolí s objekty z rozměrů pro n větší jak 4?

Hmm říkáte rychle máchat lopotou a mezní rychlost světla. Jeden starý přítel nám tady před lety předhodil takový malý paradox s gravitační čočkou. Když mezní rychlost je rychlost EM záření, jak je možné že dojde dojde k ohybu fotonů, které se pohybují mezní rychlostí? Mimoto existuje i jiná možnost, bez pomůcky kdyby byly v řiti ryby. Světlo bylo experimentálně zastaveno, ale to určitě víte. Jenom jste nás tady nechtěl vyděsit, že ano?

P.S. Děkuju za kompliment s tím dětským myšlením. A myslím to smrtelně vážně, nerad bych totiž tu schopnost ztratil, ale obávám se, že vám v tom unikne pointa. [smích] [mrknutí jedním okem]

243760

09.05.2011 05:59

Kolem Libye: o „svobodných médiích“ a „generální linii“

Humanitarní mise v Libyi.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ve jménu humanity a svobody, která má rozšklebenou tlamu a dvojí metr. Být západními politiky, tak bych o humanismu a pomoci s prominutím držel pár dní hubu.
http://www.blisty.cz/art/58524.html

243773

10.05.2011 02:34

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte vy jste naházel hromadu světla lopatou a neudělal jste fotku? Trestuhodná chyba mohl jste se proslavit. [velký smích] [velký smích] To se ještě nikomu nepodařilo. Zastavit světlo by vám už takovou sláva nepřineslo. Je to trochu staršího data z roku 1999 zpomalení a z roku 2001 chvilkové zastavení. Přece jenom ten náš vesmír je dynamického charakteru. A ke všemu ženská.

Mno, prkotiny druhu když světlo se pohybuje mezní rychlosti, tak jak ho může ohnout gravitace neřešíte. Možná by jste nám mohl sdělit co to je vlastně ten čas, který chybí pro to, aby gravitace stihla deformovat ten svazek či vlnění fotonů. Případně vysvětlit dynamiku časorpostoru, který je dle Einsteina, tak nějak z gumy. Když vezmeme v úvahu mezní rychlost, tak hrátky s dilatací času a kontrakcí délek nám nepomůžou. Máme dle teorie konstantní maximální rychlost což je nějaký přemístění v kousku prostoru v nějakém časovém intervalu. Natahujte nebo zkracujte, co chcete tak rychlost má být konstanta. Jasně jsou tady fígle jako grupová rychlost, která může přesáhnout i tu mezní rychlost, ale to nebude na ohyb v gravitační čočce stačit.

Pro kvantové jevy omezení neplatí, některé jevy prý proběhnou okamžitě. To vypadá na singularitu ve tvaru nula pro čas. Jenomže jak může tak trivialní pro vás vědce jako gravitace působit kvantově na to pro vás vědce obyčejné světlo? Ale přitom to je empiricky pozorovatelný jev, ale šlo by to vysvětlit i jinak pokud by v tom vesmíru nebylo to vacuum, ale vyskytovala by se tam kolem těch velmi hmotných objektů plasma.

Další paradox. Klidová hmotnost fotonu je nula, víceméně říkame, že to je nosič energie, takže když se zpomalý nebo zastaví mělo by to být provázeno patřičným energetickým efektem. Co si na tenhle paradox nakoupíte za pomůcky v Blidlu? Pokud tam prodávají lasery, tak proč ne. Můžou být i ve tvaru lopaty. [vyplazený jazyk] O paradoxech té čtyrozměrné fyziky se dá kecat docela dobře, tam si člověk ještěl lecos dokáže přes nějakou berličku představit. Ctyři rozměry pro trojrozměrný mozek to ještě jde, myslet o n-rozměrné transcedentní jednotě bude problém. Z toho důvodu se ti opravdu velmi chytří vědci asi věnují vědě a ten zbytek nechávají filosofům a teologům, nebýt vás tak by mě to ani ve snu nenapadlo. [velký smích] [velký smích]

http://en.wikipedia.org/wiki/Lene_Hau
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4834
http://www.osel.cz/index.php?clanek=4339

243815

10.05.2011 02:54

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte teorie, která se mýlí ve větším množství detailů je slabá. Nemluvím o chybějícíh vývojových článcích.Od šimpanze se člověk liší v méně než 300 genech při počtu 30 000 a to záleží jak se ten genom vyloží. A společný předek má být někdy pře 6 milióny lety. A mezi nima jsou geny, které kromě lidí mají jenom bakterie. Silná vědecká teorie vysvětluje veškeré poznané jevy, které jsou tématem teorie a navíc dokáže předpovídat jevy do budoucna, které třeba z technických důvodů nejde ověřit. Navíc váš logicky protiargument je dost chabý, poněvadž mluvíte o chyných detailech vyvracíte jiným detailem ve tvaru tentokráte varana.

243817

10.05.2011 03:40

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Měl jste tam šoupnout i to kladívko, aby byla větší sranda. Tady pan Vítek má hroší kůži s tím tak něco nehne, aby to přehodilo vyhýbku na jeho myšlenkové jednokolejce. Nepohodlné artefakty nejenom, že jsou ignorovány, ony i fyzicky mizí, některé archeologické lokality se uzavírají i s armádou a jsou podrobeny tak důkladnému průzkumu, že po několika desítkách let i odborníci přestanou vědět, že vůbec existují. Ty bedny v obrovském skladišti v závěru jednoho Indiany Jonese mají něco do sebe. Vidím, že se nám rozběhla diskuze na fórum.[mrknutí jedním okem]

243818

10.05.2011 15:10

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Víte problém s vědci vašeho tipu je ten, že když někdo jako Běhounek naměří radiaci, tak se začnete plácat do kolen a ťukat si na čelo. A přitom Běhounek poctivě rozeber aparuturu a znovu ji složí dohromady a provede kontrolní měření. A pak na tom s umíněnou vědeckou poctivostí trvá. K těmhle rádoby vědcům se přidají i skuteční. A když je hanba po několika desítkách let fackuje, tak napíšou aspoň omluvný dopis. Smějete se náboženským institucím a nevšiml jste si, že tzv. věda se proměnila v jednu z nich, má své farizeje i heretiky. A to nemluvím o utajeném výzkumu. Jistě chápete důsledky pro vědu, když 70% výzkumných projketů jsou nějaký ten rok tajné, že ano?

Tak, co jak to dopadlo s gravitační čočkou a zastavením světla, už jste něco nového vybádal. Zkuste se zeptat vyučujícího, třeba se bude plácat do kolen a řekne, že to je nesmysl. [velký smích] [velký smích]

243851

11.05.2011 01:29

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Smithsonian Institut. Narazil jsem na to, že někdo podle zhruba 100 let starých novin zjistil nějaký artefakt, co ho zajímal a bylo tam psáno, že pod ochranné křídlo ho vzali Smithsonian institut. Když dal dotaz bylo mu sdělono, že instituce nikdy takový artefakt nevlastnila. Co to konkrétně bylo opradvu nevím. Samotný artefakt mi připadl v tomto kontextu méně důležitý. Jinak tahle instituce se motá kromě zvláštních nálezů a má vždy připravené finance, aby nedošlo k nenapravitelným ztrátám v archeologii. Lokalita se izoluje a znepřístupní a pečlivě a velmi dlouhodobě zkoumá. Výsledky nebývají příliš často veřejně přístupné. Vědění je holt nebezpečné a někdo se obětuje, aby se lidičky hromadně neznepokojovali. Neváhá na to vynaložit i značné finance. To se když máme tu krizi cení dvojnásob. [mrknutí jedním okem]

243878

11.05.2011 01:40

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mluvte za sebe a za své vůdce. Např. já zatím mluvčího nepotřebuju a vy by jste se ani nekvalifikoval. Vy jste tak všeobecně vzdělanej, že dokážete povětšinou žvanit všeobecně o ničem. Konkrétním paradoxům se pro jistotu vyhýbáte. Jak vědecký přístup. Co neladí s teroretickým modelem, to budeme ignorovat a kopnem pod koberec, aby si toho někdo náhodou nevšimnul. Jestli jde o klima nebo něco jiného je putna, důležité je jít s větrem autorit a zajistit penězovod na další výzkum. Plus potopit ty co kápli na něco, co už se zkoumá neveřejně a směrovat vhodným způsobem přes finance priority toho torza výzkumu pro veřejnost.

A to, že každý jednou bude soudit sám sebe vám neberu. Pouze doplním, že vaše skutečné Já má schopnost vidět pravdivou realitu v celé komlexnosti. Nic moc představa, nejde nic zatajit, psychologicky vnitřně upravit, aby svědomí bylo v klidu a navíc jsou vidět všechny důsledky toho, co jsme v životě vykonali nebo nevykonali a měli vykonat.

243879

11.05.2011 01:53

Ako USA používajú Európanov na útoky proti Kube

Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

to se dost prodraží jestli to jde přes východní Evropu. Takový Člověk v tísni spustil strašnej mediální řev, když ho chtěl zkontrolovat pár let zpátky berňák a motá se kolem toho pár lidí, takže slušnej vejvar. Vono nějaká modelka, co kouká často na bondovky se dycky najde. Není to zas tak špatnej výběr, když Kubánci zavřou do basy starého vetrána CIA, tak to vypadá jinak, než když zabásnou, sice s hezkým ksichtíkem, prdelí a kozama, ale jinak blboučkou husu. Holt starej páprda byť intelegintní a zkušenoj špión to nemá lehký, ten při výslechu dojde k úrazu lehce jak na Kubě tak v tej pravdoláskokracii nebo kdekoliv jinde.

243880

11.05.2011 06:40

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Opravdu? Vsadím boty, že pouhých ať nežeru pět češtinářů se na tom, co to je instinkt neboli pud jak říkáte neshodne, poněvadž to není běžný termín té důvěrně znamé skutečnosti. Nemluvím o tom, že jazyk obvykle mývá pro jeden jev více pojmenování anebo naopak jedno slovo mívá více významů. Co by asi z češtináře vypadlo pro tak obyčejné slovo jako nula z abstraktní hodně jednoznačné matematiky? Ale ono to zas tak obyčejné nebude. Staří Řekové nulu znali, ale vyhýbali se ji jako čert kříži a měli pro to důvody.

243882

11.05.2011 13:20

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, jó no. Slovo holinky má vcelku jednoznačný význam bez ohledu na ideové pozadí mezi vámi češtináři, ale pokud třeba paní magistra Pustá má komplentní sadu vývojových článků dle Darwina sem s tím. Rád se na to povídám. To víte s mojí češtinou mám problém i s těmi holínkami natož se slovem transcedentno nebo češtinář. To už jak vidno překračuje kapacitu toho prázdného prostoru mezi ušima. [velký smích] [velký smích]

243897

11.05.2011 13:33

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte a mohla by jste češtinářky správně definovat slovo on, vy, a taky by mě zajímalo pustá. Jaký to může mít význam třeba v přívlastku? Hmm, pustá hlava, pustá srdce, pustá duch? Doufám, že můj češtin byl správnej, abych náhodou někoho nepohoršil. To víte já jsem vobyčejnej člověk z lidu a ještě ke všemu blbéj emigrant, anglicky neumím, český jsem zapoměl, jak češtinář sdělil národu. Z toho důvodu se se mnou ten lepší člověk ovládající češtinu a všecko ostaní prostě nemůže domluvit.

Hmm, doufám, že to mgr. znamená magistr? Taková blbá zkratka, asi ji vymysleli temné síly, nevzdělanýho člověka pak napadá něco úplně jiného a ke všemu to není ryze česky. To se studuje někde na střední škole nebo to je už taková dvouletá či tříletá nadstavba? Tady je totiž úplně jinak, a v Česku od plyšáku probíhá furt pernamentní revoluce, školské reformy a jiné rozkrádačky. To víte se mnou z materialního hlediska ještě ke všemu cloumá tmařství, tak se ptám, abych tedy náhodu neurazil z nevědomosti.

243899

11.05.2011 13:35

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepa já je nepodceňuju, takové chyby jsem se naučil za roky diskuzí nedělat. S gramatikou, vlastně pardón s pravopisem je to horší. [mrknutí jedním okem]

243900

12.05.2011 13:25

Egypt a Izrael směřují ke krizi

RE: Však také...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo, to můžou zkoušet, ale když ulice o sto miliónech se probere, tak proti větru se blbě čůrá. Ale může se jim podařit založit nefalšované revoluce jinde. Třeba v Saudské Arábii ještě pořádně neproběhla. Když někdo dělá ohýnky a bylo dlouho sucho a začne foukat silný vítr, tak se na začátku může radovat z pořádnýho "táboráku". Jakmile dojde na to, že oheň se pohybuje rychle a není čím hasit, pak.... Myslitelé druhu "kdyby byli" jsou vždy nebezpeční, obvzlášť ve vysokých mocenských pozicích. Skutečnost je dokáže při "nekdyby" vyčistit, ale třeba na třetí světovou bude jenom jeden pokus, takže nám to vyčištění blbců z vysokých pater bude na dvě věci.

243944

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 77 čtenářů částkou 12 265 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 0

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Měnové kurzy

USD
21,44 Kč
Euro
25,54 Kč
Libra
29,83 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,20 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
19,44 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 102,03 Kč
1 unce stříbra
556,77 Kč
Bitcoin
837 761,09 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?