Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 27 příspěveků, 1 jméno: Rene Bartosek.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.02.2011 17:35

Budoucnost Egypta: válka s Izraelem

Žadná váka vyvolaná ze strany Egypta nebude.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Za prvé technicky dobře vybavená a vycvičena IDF by využila letecké převahy a moderní útočnou válku proti nadvládě ve vzduchu nelze vést. To je něco úplně jiného než obranná guerilová válka, kdy utočník muže rozbombardovat zemi na úrovni kamenné a je na tom hůře než na začátku, protože obyvatelstvo ho bude nenávidět na dalších 100 let dopředu. A egyptská armáda to moc dobře ví a ať bude u moci, kdokoliv, tak bez podpory armády se neobejde.

Dále je tady riziko eskalace konfliktu, až po třetí světovou válku. Velcí hráči USA, EU, BRIC, ale i menší figury na velké šachovnici budou v tomto jednotni a vyvinou společný tlak na jakoukoliv vládu, která by ztratila zbytky zdravého rozumu. Především EU bude mít velký zájem, aby pře Suez v poklidu proudila ropa. Ale k tomu nedojde, protože bez podpory armády si v Egyptě nikdo nevrzne a generalové už podají v realných barvách jaká je vojenská situace mezi Izraelem A Egyptem. Nemluvím o tom, že ani obsazení Izraele, které je naprostou utopií nic extra neřeší na demografické situaci stomiliónové populace v Egyptě.

To si spíše Egypt, obratí na jih do Afriky, ale jakékoliv válečné řešení problémů se povětšinou historicky ukazaju jako jedna z nejhorších variant. I impéria mnohem častěji využívají nepřímých hrozeb a válečná akce je posledním krokem, poněvadž to je velmi vysilující vést válku a někoho okupovat přímo.

237491

02.02.2011 18:04

Budoucnost Egypta: válka s Izraelem

RE: Žadná váka vyvolaná ze strany Egypta nebude.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Při držení jaderných zbraní. Teď jsem se čerstvě dozvěděl, že několik pokusných výbuchů před 50-ti lety zdeformovalo vnitřní van Allenův pás. Člověk se furt učí. Vzhledem k tomu, že se nám mění atmosféra na Marsu, Jupiteru... to má i vnější příčinu, ale s těmihle blbostmi se rychle přestalo i u termonuklerních zbraní, kde rozbuška je sice vysoce radiokativní klasická nálož, ale množství radiaktivního zamoření je zlomkové oproti klasické bombě. Hlavní důvod zákazu jaderných zkoušek několik tisíc tun globálně mikroskopicky rozptýleného radiokativního sajrajtu a vdechnout to může kdokoliv. Tam tedy šlo při zákazu o změny ve van Allenově radiačním pásu. Berte v úvahu, že Izrael má 200 nuklearních raket, když se bude cítit ohrožený, pak Bůh s námi se všemi. A podívejte se na politiky jako Lieberman nebo někteří vlivní rabínové. Na lokální konflikt můžeme zapomenout.

Samozřejmě v Izraeli si uvědomují, že směřují, čím dále více do izolace, nejvíce to chápou v Mossadu. Pokusili se dostat k moci Livni, ale Netanjahu, raději udělal koalici s extrémisty. Zcela jistě ani skalní sionisté nestojí o nějaké velké mocenské změny v arabském světě. Sice se navzájem nesnášejí, ale vytvořila se za desítky let křehká stabilita. Po masakru lodi v mezinárodních vodách jsou vztahy s Tureckem na bodu mrazu, a teď dojde k ochlazení vztahů s Egyptem, ať zůstane u moci Mubarak nebo to vezme někdo jiný, vztahy Egypt-Izrael to poznamená větším ochladnutím, bude třeba brát ohled na tu ulici obyčejných lidiček. Pro velké hráče je jednání sionistů čím dále více frustrující a budou se stále více klonit k variantě JAR.

237498

02.02.2011 18:39

Jak Čína získala v balkánské válce neviditelný letoun Američanů

RE: Nevidtelnost

Rene Bartosek 75.?.?.?

Faktem je, že F-117 byl drahý špás a jeho vývoj zabral nějaký čas. Po sestřelu, a co si to prohlídli specialisté, došlo ke stažení F-117 z aktivní služby, tuším okolo 60 letadel. Raději nepřemýšlet, kdyby se někdo dostal k troskám F-22 Raptor. Pokud vím tak jedno letadlo spadlo v Kalifornii při cvičném letu, i B-2 spadl na Guamu během cvičného letu hned tuším po startu. V ostré misi se může stát všeličos horšího než při cvičení, že ano?

Pokud jde o průmyslovou a technologickou špionáž, tak to dělají všichni. Kupodivu v popředí jsou i sionisti, kteří dostávají mezi prvními novou americkou vojenskou techniku, kterou si jistě prohlídnou velmi důkladně specialisté. Peking zas má hromady peněz a říká se, že penězům stačí naslouchat. Hodně inovací nakoupila Čína v Izraeli bez rizika, že by někdo vybombardoval ambasádu. Pravda F-117 a jiné tajemství si chtěli USA nechat pro sebe, i z toho důvodu AIPAC apod. semtam oroduje za jednoho plukovníka, aby ho pustili ven z basy ve Spojených státech. Všechno má Achilovou patu, i vyspělá stealth technologie s kvalitním radarem a rachejtlemi, která má zajistit první vítězný výstřel.

237505

02.02.2011 20:53

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vždycky existují veřejně nepřístupné informace. Mohli by jsem dlouho diskutovat do jaké míry a z jakých důvodů tomu tak je. Ale existují veřejně přístupné infnormace různé složitosti. Když se podívám do skript řešených příkladů diferencialních rovnic a podá mi k tomu detailní výklad genialní pedagog s příslušnou odbornou znalostí, tak výsledný efekt pro mě bude nula. Nebudu zbla rozumět postupům, proč toto řešení je správně a proč nelze postupovat jiným způsobem... Bude to pro mě změť nesrozumitelných znaků nebo znaků, kterým příkladám jiný význam např. písmena z řecké nebo latinské abecedy použitá v symbolice zápisu. Bible a jiné texty se taky odlišuje od běžně chápáného významu slov.

K tomu přebytku energie, ta sexuální čakra je jedna z několika čaker ve spodní části těla, kde je přebytek. Víceméně v principu se vždy jedná o přesun energie v nadbytku. Onanie je de facto nejméně efektivní způsob, zhruba stejně jako sex s prezervativem, antikoncepčními pilulkami či jinou formou ochrany proti početí. Kromě toho, že fyzicky i psychicky zmizí indikace přebytku, tak to k ničemu nebylo. Dále máte sex, kde může být počato dítě a to může být s milovanou osobou, ten kdo miloval, tak chápe ten rozdíl a kdo nemiloval tomu ten rozdíl nelze vysvětlit.

A existují techniky, které tu energii dokáží transformovat jiným způsobem. Zvýšení pohybové aktivity dětí je co se týče efektivity využití energie srovnatelné s onanií. Pokud někdo bude dřít fyzicky jako mezek někde v rachotě odpovídá plození dětí. Ten dřep neslouží primárně jako uvolňovač sexualního pudu, jeho primární snahou je zharmonizovat tok energie v organismu, že při tom dojde k oslabení sexualního nutkání a zvýšení intelktualního výkunu jsou sekundární důsledky lepšího fungování organismu. Děti mají přebytek a staří lidé mají problémy se optimální distribucí, nejenom klouby, kosti, svaly nám stárnou a ztracejí schopnost optimálně plnit svou funkci. Když si přečtete knížečku Pět Tibeťanů, tak tam je velmi zjednodušeně uvedeno, že sexualní energii lze transformovat pro zvýšení vitality a délky života.

237513

02.02.2011 21:42

Krutá realita

RE: Realita z druhej strany...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ano, jsou slušní lidé nacpáni do jednoho společného pytle. I v jejich zájmu je, aby místo platby vypalného ze strany státu, který na nějalé řešení problému z vysoka kálí, tak aby se začalo něco dělat. Víte žiju 14 let v Chicagu, a semtam pracuju na jihu v ghettu. V pracovním se tam můžu se svým plešatým modrookým ksichtem pohybovat, ale jenom tak v civilu bych si to nelíznul.

Bordel, aby houf děcek za instruktáže rodičů naběhl do supermarketu a a bezostyšně kradl je tady nemyslitelný. Vůbec nehrozí, že by někde mohl stát hlouček lidí ozbrojený viditelně mačetami nebo si někdo odvezl víko od kanálu do sběru. Případně by vyhrožoval zaměstnancům v obchodě a kdyby vyhrůžky zkusil na úřadě to by si vůbec naběhl na vidle. Ono pokud by tomu tak bylo, tak mezilidksé vztahy na základě barvy kůže, které mají i ve skutečnosti k ideálu daleko, tak tyto vztahy by byly daleko vyhrocenější.

V USA je vyžadována na základě zákona školní docházka, masově nehrozí ani náhodou, že by si to porušovalo. Děti do 15 let věku musí být pod dohledem dospělích, nemohou být třeba v baráku sami, když rodiče jsou v práci apod.. Já jsem sice pobíhal jako vrstevníci s klíčkem na provázku ba krku, ale když k nám přijeli v 89 zahraniční lektoři na jazyky většinou mladí lidé, tak si strašně pochvalovali jak i ve velkých městech je neuvěřitelně bezpečno. Až někdo bude argumentovat v Chánově, že výchovává děcka volně puštěné venku po americku, tak mu lze s ledovým klidem říct, že se mýlí.

Město platí třeba nájem s inkasem u sociálně slabých. Nikdo mu ty peníze nedá do ruky. To samé s jídlem dostane poukázky na jídlo a hotovo. Je snaha zabránit zneužívání solidarity. Ve škole je pro děti jídlo skutečná cena se pohybuje přes 100 babek, ale sociálně slabí zaplatí dolar.Četl jsem o děcku tyráném hlady a šlo o gadži a né cikány. Školní uniformy odstraní socialní diskriminaci, nemusí jít přímo o uniformy. Běžně vidíte děti v bílém triku neznačkovém bez jakýkoliv nápisů, jestli je značka na vnitřním štítku s informacemi o praní, prosím . K tomu tmavé textilové klahoty nebo sukně. A dalo by se pokračovat.

Amerika náš velký vzor na tuhle problematike s prominutím nesere jak na placatý kámen. Možná se nějaké socialní programy budou redukovat a rušit, ale kriminalita je i tak v Chicagu palčivý problém a pravděpodbě vzroste. Rokrádaní veřejného rozpočtu vezmu hromadu času a platit vypalné je pohodlnější a pro hrstku u koryt i výhodnější, ale v dlouhodobém časovém horizontu spláčou nad výdělkem i maši korýtkáři. Plebs, který je dříve v přímem kontaktu s důsledky pláče už léta, ale pláč může přejít od tichého skřípaní zubů dále a pak nám zmrzne úsměv na ksichtě všem a všeobecně.
http://www.novinky.cz/krimi/224025-na-tyrani-domin...

237518

03.02.2011 05:35

Jak Čína získala v balkánské válce neviditelný letoun Američanů

RE: lokátor věra

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak taky mám zkušenost, že google nezobrazí odkaz. Sranda je když se k tomu nějakou oklikou dokopu a klíčová slova, která jsem použil se tam vyskytují. Vím i nefunkčních odkazech, které jsem umístil na forum Zvědavce a fungovali. [mrknutí jedním okem]

237540

04.02.2011 02:45

Ve zmatku vítězí Írán, Izrael ztrácí

Skvělá analýza.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tenhle indický diplomat se vyzná. Není divu do Pakistánu Indie musí poslat vynikající diplomaty, pokud tedy stojí o udržení křehké stability. A ono ať se na to člověk dívá jak chce, tak pro zúčastněné to je ta nejlepší varianta.

Bez ohledu zda rozbuškou údálostí v Tunisku bylo sebeupálení místního Palacha nebo šlo o nějakou tajnou operaci nebo cokoliv jiného, tak primární podmínkou je růst ceny potravin, ať už z objektivních příčin jako povodně, sucho a pak spekulace na trzích se zemědělskými komoditami.Ono nárust ceny o 100% bohatý člověk nezaregistruje, někdo ve východní Evropě bude remcat u píva, že podražil chleba, ale bude si schopen koupit. Z pohledu člověka, který má výdělek 2 dolary denně je to existenční otázka. Takových lidí je v Egyptě 70%. A od toho se bude odvíjet realita jakéhokoliv držení moci.

Teď samozřejmě začíná spekulativně stoupat cena ropy, což se znovu projeví růstem ceny potravin. Lidí pod 2 dolary denně jsou 2 miliardy, určitě není problém zjistit v kolika zemích jich žije 70% jako v Egyptě? Nehledě na to, že domino efekt může i z jiných důvodů než potravinové krize zasáhnout jiné režimy, když se to začne sypat, tak se to holt sype. V Číně vysoká cena ropy způsobí problémy a nepochybně větší než utrpí ekonomiky v recesi na západě. Na kontrolu Haity se potřebuje jedna divize. Kolik divizí postačí na kontrolu Egypta? A kolik divizí by bylo nutné mít na stabilazici světa, kde žijí ve většině 2 miliardy chudáků ohrožených hladem? Jaké důsledky znamená tako destabilizace pro zbytek světa?

237585

04.02.2011 03:27

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nevkladéjte mi do úst, co jsme neřekl. Onanie, nezaměřená pohybová aktivita jsou na nejnižším stupni využití jistého přebytku energie. Líbí nelíbí, tak prostě je. Záleží co člověk chce? Pokud mu jde o třeba o dlouhodobě fungující partnerský vztah, tak to stojí i na partnerském sexu, ale rozhodně to nestojí na masturbaci. Ale partnerský vztah, přestože sex je důležitý, tak stojí na mnoho jiných faktorech a znovu onanie je ten někde vzadu. Dokonce i s kurvou, když si nebudu brát servítky je onanovat blbost. Šlo by to totiž pořídit za levnější peníz nebo rovnou zadarmo, či si rovnou zaplatit sexualní službu. S kurvama nemám zkušenost, tak se musíte přeptat případně jinde.

Jistě řekněme u lidiček ve věku pubertalním dochází k sexualnímu zkoumání vlastního těla i těl těch druhých. V ČR se to jmenovalo dost debilně Prci, prci, prcičky. Tady American Pie u scén typu ponožka nebo koláč v kuchyni jsem se docela bavil a reakce fotříka mi přišla fajn. Ono znám scény ze života, kdy rodiče mají dost zdravého rozumu, abych byl upřímný nemůžu si vzpomenout na žádný konkretní případ, kdyby ten zdravý rozum rodičům chyběl.

Něco z osobního, kdy jsem přemýšlel, zda lézt oknem ven je skutečně ten správný nápad. Nebo když kámoš se ulil se svou kočkou ze školy a došla nečekaně jeho máma, která byla na nějaké ulejvání alergická. ...." Ty tady máš ženskou, že jo? Noo, mami, já ti to... A nabídl jsi kafe, nějaké sušenky? Noo, ... Tak ji něco proboha nabídni, co si o nás pomyslí?"... a zavřela dveře od bytu zvenčí, poněvadž si musela něco velmi urgentně zářidit. Takovému jednání se říká mít cit pro situaci. Taky je taktní při praní nekomentovat v jistém věku povlečení a spodní prádlo můžských potomků. Koneckonců jejich narození předcházel sex, takže by bylo s podivem, kdyby maminy nevěděli o co kráčí. Ale neslyšel jsem v jistém věku od žádného z vrstveníku, že by ho mamina zpovídala ohledně prádla a masturbovali jsme všichni.

Pokud tedy je nadbytek sexualní energie, tak jde o jeho uvolnění. Pro dítě je nejrozumější buď masturbovat vědomě nebo to nechat na matce přírodě ve spánku, případně jít běhat kolem stromu či svůj pohyb trochu smyslplněji organizovat. Furt lepší než být šťastným otcem s dvanáctiletou spolužačkou. Kdo je hledačem v oblasti sexu, měl by používat kondom, už jenom z toho důvodu, že naše pohlaví jsou pěkná mikroZOO. Kámoš na civilce ve špitále dohledal 60 objektů za rok, bydlel na Domě sester. Kdo má važný vztah a věří, že nepromiskuitní, pak kondom může vynechat a vystačí s jinou formou antikoncepce. Kdo chce děti, tak... A mystik zřejmě onanovat nebude, ale mystika a spiritualita nevylučují partnerský vztah. Taky záleží na prioritách.

237587

04.02.2011 04:12

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: dokončení předešlého

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mně si nestěžujte. Northwestern University je privatní, školné je tedy tržní pouze čtyřnásobek oproti státní universitě. Dolar je světová měna, University of Chicago má 85 nobelovek, 5 miliard tedy 100 miliard Kč rozpočet, což asi přebije ropočet na celé české vysoké školství a počet vratných a studentů dvojnásobný oproti UP Olomouc a poloviční oproti UK Praha. Vám to přišlo příliš komunistické nebo rovnou z jiné planety, ale to je nejlepší universita v Chicagu a nestátní. S tím taky nic nemám. Ani nemůžu za to, že ekonomický výkon Illinois je poněkud někde jinde než v případě ČR. Dokonce nenesu odpovědnost, za to že čeští politici, tak odhadem půlku a více rozpočtu rozkradou. Kdysi jsem si naivně myslel, že to bude tak maximálně čtvrtina, podle současného dění jsem naše schopné a všehoschopné politky dost podcenil.

Taky nemůžu za to, že vy jste na VŠ podle všeho viděl pouze učebnu s křídou a tabulí a tipuju, tak projektorem na fakultě s humanitarním zaměřením. Ale i tam byla potřeba aula či jiné prostory pro konání konferencí a jiných větších akcí. Předpokládám knihovna, kabinety pedagogů o konzultačních hodinách, diplomových, disertačních a jiných pracích. I když vzhled na rychlokurz v Plzni.... Ale já jsem viděl i laboratoře nebo pitevnu. Kamarádi medici mě tam vzali.

Co si pamatuju, tak i učitelské obory měli v prvním semestru 4 hodiny cviko u obecné chemie, v druhém 6 hodin z anorganické chemie, ve třetím 6 hodin z organické chemie, ve čtvrtém cviko 6 hodin z fyzikální chemie, v pátém tuším jaderna a analytická chemie... Na každé laboratorní cviko jiná jinak vybavená laboratoř pro studenty, a to byly prosím pěkně cvičné laboratoře. Kromě jaderné chemie jste tam žádné extra vybavení nepotkal. To vybavení pedagogů to bylo jinačí kafe. Jenomže k tomu se začátečník nedostal, za prvé by nevěděl, která bije a za druhé opravy jsou drahé a i pouhé seštolování zabere hodně času. Cvika byla poviná, cvičné laboratoře byla vytížené na maximum.

Pokud chcete cvičit v pracovištích AV nebo pronájimat někde laboratoře, tak skutečně nevíte, která bije. Přestěhování laboratoří učitelů při katedře anorganické chemie UP Olomouc bylo v devadesatých letech vyčísleno na 10 miliónů Kč. To byl důvod proč ta labina smrděla v centru rektorátu. Je libo přestěhovat laboratoř do nově pronajaté učebny za 10 táců? Započítate to do měsíční ceny pronájmu? Ale pokud to budou domlouvat fiškusové jako Vondra, tak 10 taců by bylo tak za tu tabuli s křídou. Některé zařízení musí rozebrat technici ze zahraničí, a to i přesto, že český učitel si často uměl sám vyčistit a zpátky seštelovat lecos třeba elektronový mikroskop.
http://www.blisty.cz/art/57081.html

237589

04.02.2011 05:29

Čína vytáhla evropskou kartu, důsledky ustavení čínského dolarového swapu

Víceméně jediná možnost.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pro USA zbývá jako poslední možnost využít jedinou průmyslovou kapacitu, kterou má ale jiným způsobem než na přebujelý rozpočet krytý řídkým vzduchem. Neexistuje způsob jak, vrátit zpátky industriální výrobní kapacitu, ani neexistuje způsob jak vytvořit konkurenceschopnou novou kapacitu vůči Číně. Jediná možnost je uvolnění vybraných technologií z vojensko-průmyslového komlexu do civilní sféry. Navíc musí být obsaženy technologie použitelné masově v individualním měřítku, třeba využitelné pro individualní nebo lokalní energetickou soběstačnost. Aby to vytvořilo dostatečně velkou výrobu. Musí být zaměření na nahrazení zdrojů, které USA kryjí ze zahraničí. Sice lidé budou více nezavislý na centralní distribuci a vládnout nezavislým lidem je obtížnější, ale ti kdo dokážou vládnout neuávislému domácímu obyvatelstvu mají dobrý tréning i na mezinárodní scénu. Problém, je kartel okolo FED systém fraktalních rezerv mimo inflaci, vytvořil systém klientských vztahů, který de facto zlikvidoval podnikatelského ducha ve vysokých patrech ekonomiky. Není nutné být schopný podnikatel, investor ve skutečné ekonomice. Důlezité je mít ty spravné konexe, ať okolo bankovního kartelu nebo ve vysoké politice.

Toto je horší než americký dluh nebo vývoz průmyslu. Bez schopných manažerů totiž není možné transformovat strukturu vojensko-průmyslového komlexu ani ekonomiky, a kromě toho potřebují prostředí, kde do vedoucích pozic půjdou lidé na základě schopností a ne konexí. Jestli teda ještě nějaký mangemnt pro reálnou ekonomiku zůstal? Stará garda odešla s průmyslem a nově se vychovávali specialsti na švindly s finačními deriváty. Zůstává tady možnost domácí izolace a pokusu nastolit diktaturu. Při počtu zbraní mezi Američany dost o hubu. Třetí velkou válku nechám bez komentáře. Stažení z imperialní pozice je nevyhnutelné v jakékoliv variantě, včetně fašistické diktatury na uzemí USA. V Pentagonu a sionistům se to nemusí líbit, ale taková je realita. Pokud USA chtějí zpět významnou pozici na mezinárodní scéně budou muset nabídnout více než velký klacek a ochranu za výpalné.

237591

05.02.2011 02:24

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já mám ve zvyku lidem včetně dětí nabídnout více možností než jednu a taky jim řeknu hodnocení, aby věděli do čeho jdou. Nebudu tedy tvrdit, že onanie je jediné správné východisko, když vím že to není pravda. Vy by jste rád slyšel, že sexuálně zaměřená společnost je príma. Hinduisté tomu těžkému zaměření na fyzickou existenci říkají kalí yuga, v tomto bodě s nimi naprosto souhlasím. Sex je jistě důležitý, ale neměl by být smyslem lidské existence. Člověk má více rozměrů než pouze fyzické tělo.

237634

05.02.2011 02:27

Aktivizace občanské společnosti

RE: To bych vám přála, abyste uspěl zrovna u čtenářů Zvědavce!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Když to provedete na vlastní náklady dostanete balík peněz, aby jste v radostnějším duchu pozměnila výsledky. O granty se žádá stylem, co je in to zkoumám. [mrknutí jedním okem]

237636

05.02.2011 02:32

Krutá realita

RE: HUMOR - Cikán o cikánech

Rene Bartosek 75.?.?.?

[velký smích] [mrknutí jedním okem]

237637

05.02.2011 02:46

Čína vytáhla evropskou kartu, důsledky ustavení čínského dolarového swapu

RE: Anglosaské banky?!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale koupit potenciál Německa? To by bylo už poněkud moc vychýlena nerovnováha. Projekt euro půjde, tak jako tak ke všem čertům, ale že bych dvakrát stál o nějaký nekrytý druh juanu? Pravda to by bylo s poněkud jinými bankéři než dneska. Bez kryté měny jsme, ale v háji zeleném. Demograficky, ekologogicky si expanzívní systém existence prostě nemůžeme dovolit. Vyměnit Německo za dočasnou záchranu eura a iluzi centralizace Evropy je jako podříznout zlatou slepici, ale eurohujěři si s chutí oblíznou mastné prsty.

Jestli autor má přesnou informaci a Německo je vyčerpáno skrytým masivním přerozdělováním? .... Jistě v Německu sídlící korporace při vysoce aktivní obchodní bilánci krokodýlí slzy nepláčou , ale řadový Němec z toho má... Ale furt lepší než virtualní kasino, řadový Němec má aspoň práci.

237639

Příliš vysoká životní úroveň. V SA nežije 70% lidí se za 2 baki na den a jistě se ví, že na ulicích v Egyptě je 300 mrtvých. Člověk musí padné důvody, aby šel do tvrdého střetu s režimem. A ten v SA bude daleko stabilnější má na to potřebné finance a slušná část těch financí proteče k řadovým členům společnosti.

237640

05.02.2011 03:51

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: Z článku a ani z reakcí mi není jasné co vlastně kdo chce?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud jde o osvětu onanie u dětí bylo by poctivé promluvit také o libidu. Už v sedmdesatých letech proběhl pokus, kdy elektrické dráždění jisté části mozku u krys vedl, že zhruba 24 hodin mačkali tlačítko, které spouštělo el. impulz do jejich mozku. Nejevili zájem o potravu, druhé pohlaví, prostě o nic. Po těch 24 hodinách chcípli. Diagnóza by mohla znít: neunesli fyzické štěstí v koncentrované podobě. Jestli to podle pitvy bylo na selhaní ledvin nebo srdce, dehydrataci... je už pouze takový detail.

Sice my páni tvorstva si myslím, že spolu s letci máme ocelové ptáky nabo aspoň z kompozitu, ale z tohoto omylu nás nejpozději vyvede manželka. Takže skutečně při onanii osud krys nehrozí. Ale libido je mrška návykové psychicky. Spouštěčem libida mohou kromě přesně mířiného el. impulzu i různé chemické látky návykového charakteru. Dálo by se to nazvat méně koncentrovaným štěstím. A taky by bylo záhodno zdůraznit rozdíl mezi Tiger Woods a děvkařem. Děvkař prostě v ničem jiném nevyniká a nemá miliardy, ale taky netrpí syndromem sexualní závislosti. Tomu říkám z pekla štěstí, zadarmo by ho totiž nikdo neléčil. Být nejlepší v souteži o velkého Conana, ať zachovám dekorum. Nemusí být to pravé ořechové, stejně tak pobíhat kolem stromu . Možná to vzájemně namixovat bude pro štastné parterské vztahy do budoucna, ten lepší nápad.

O mystiky si netřeba dělat starosti. Já s tím teď teprve začínám a prej duše musí vyvrhnout bláto, aby se mohla očistit. Někdy těch vrhů je méně, někdy více.

237641

05.02.2011 16:25

Způsobí pád Saúdské Arábie ukončení dolarového reservního systému?

RE: Kdepak.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zcela jistě u věřících lidí může masakrování a šlapaní po civilním obyvatelstvu i v blízké cizině, vyvolat nálady, kde i relativně vysoká životní úroveň nemusí stačit jako dostačující brzda proti iniciaci nepokojů. Internet nese informace s nízkým cenurním zásahem a FB v zemích, kde existují velůké funční rodiny funguje jistě jiným nečekaným způsobem. A jak jednou v zemi, kde je krevní msta začne téct krev, pak je problém.

Ministryně zahraničí pozapoměla ve svém prohlášení na hrůzy jako Faludža, s tím se nedá nic moc dělat. Lidé tam budou umírat na rakovinu dlouhodobě, stejně tak se budou rodit znetvořené děti. Ale dá se dělat něco s tzv. kolateral damage. A pak se situací Palestinců. Toto je plně v možnostech zahraniční politiky USA, alespoň z hlediska potenciálu. Samozřejmě jestliže nějaká zahraničně politická linie je tabuizována, pak nezbývá než nést důsledky.
http://www.blisty.cz/art/57121.html

237656

05.02.2011 16:37

Mechanismy amerického ovlivňování Ruska a států SNS

RE:

Rene Bartosek 75.?.?.?

I F. Forsyth napsal knížečku na toto téma, jmenovalo se to Ikona. Píše dobře, mezi řádky tam jde vysledovat zajímavé postupy z té skryté skutečnosti.

237657

06.02.2011 03:02

Čína vytáhla evropskou kartu, důsledky ustavení čínského dolarového swapu

RE: Anglosaské banky?!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud nový členové vladnoucích a strategických struktur státu a ekonomiky jsou zařazování podle vzoru mafie, pak v Číně existuje robustní nezkorumpovatelná základní struktura. Infiltrace nesmírně obtížná. O tom si náš absurdistán může nechat zdát. Nevím jak je stará italská mafie, ale stovky let určitě. To svědčí o obrovské životaschopnosti. Prý ovládá 10% italské ekonomiky, člena G8.

237688

06.02.2011 16:20

Americká kuřata se v Egyptě vrací na hřad

Situace se mění každou vteřinou.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Do Egypta poslali jako mimořádného vyslance, bývalé velvyslance v Egyptě. Nepochybně jde o nejzkušenější diplomata, který toho o Egyptě hodně ví, ale hlavně tam má použitelné relativně živé lidské kontakty. Určitě je to ten nejlepší diplomat, který je k mání. Situace v Egyptě zjevně Bílý dům překvapila. Proběhla porada, diplomat zvláštní vyslanec pronesl nějaké prohlašení a minsterstvo zahraničí to velmi slušně a diplomaticky prohlásilo za osobní iniciativu.

Copak se asi stalo? Špatná kordinace nebo došlo k nečekanému velmi rychlému vývoji? Třeba, že armáda podrží Mubaraka do září. Nebo USA touto polooficiální podporou stupňují tlak na Mubaraka? Já osobně bych tipoval na to, že armáda se přes šéfa tajných služeb v Egyptě uchází o moc. Al Baradei se nemusí dostat k moci. Sice si byl připravován jako pseudodemokratizační varianta, ale ... Hrátky v kasinu finačních trhů nám už začínají ovlivňovat geopolitickou stabilitu. Někdo by rád vydělával na komoditách svůj papírový zisk, ale má to už své nestabilní důsledky v realitě. Držme si čepice, začíná to být z kopce.

237706

07.02.2011 02:48

Čína vytáhla evropskou kartu, důsledky ustavení čínského dolarového swapu

RE: Víceméně jediná možnost.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jestli nejdou použít do civilní sféry ani vojenské ani nové technologie, které by šli zrealizovat do praxe přes výrobní základnu vojenské výroby, pak... Jak už jsem říkal velkou válku komentovat nebude, ale všecko ukazuje, že Peking umí hrát velkou hru na hřišti se jménem ekonomika a pozice z které vyšel pře 40 lety byla tragická. Nepochybuju o tom, že Čínaní budou umět i válčit. Velkou zeď taky nestavěli pro srandu králíkům, takže jisté kočovné kmeny se přesunuli směrem na západ a došli až do Evropy. Víceméně na úklid by trosek po té poslední velké válce, by měl stačit malinký smetáček s lopatičkou.

237727

07.02.2011 04:00

Způsobí pád Saúdské Arábie ukončení dolarového reservního systému?

RE: Hra na jednu bránu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Papouškování přežitých informací? Kdyby někteří moderní fyzikové, kteří věří, že studiem mikrosvěta dojdou k maximálně poznatelnému tajemství vesmíru, tak kdyby tito znali znali vyprávění o gunách, tak by z toho byli pěkně hotoví. Já o tom moc nevím, takže ve zkratce prakrti se skládá z trojice gun, a kombinací gun je vytvořená hmotná materie. Kombinací poměru je nekonečno, ale pan Quido, který o tom ví více naznačuje, že to nekonečno je svázáno s pravidly a projevuje se to pro trojkombinace gun v nějakých povolených stavech. Jinak řečeno jedná se o diskrétní teorii existence skutečnosti, kde ten náš vesmír není spojitý. Z tohodle musí některým teoretickým fyzikům vyschnout v dutině ústní. Problém je, že tahle koncepce je ve védách "papouškována" nějaký ten tisíc let. Naši předkové indoevropslých národů prej byli primitivové. Pche, to určitě.

Ale tady svátost láma nepapouškuje. Došlo k jisté změně významu slova ÓM, AUM, taky Amen, Amin... Přesněji řečeno jeho chápání je blízká mladší koncepce stará 2 500 let, kde došlo ke změně, ale budhismus se nedokázal od používání AUM odtrhnout. Logicky by to bylo jednodušší zaměnit terminologii, ale není slovo jako slovo. Slovo AUM je ze sanskritu je tedy mnohem, mnohem starší než budhismus.

Ve posvátném slově AUM je obsažena triáda akt stvoření trváni a ukončení, taky třeba minulost, přítomnost a budoucnost a vše co překračuje naše vnímaní času nebo třeba existence vesmíru, nebo taky bdění, snění a hluboký spánek bez snů a dalo by se v hledání parciálních triád pokračovat. Taky prvotní vibrace, která iniciovala vznik vesmíru, na počátku bylo slovo, že ano? Jinak řečeno nemluvíme o ničem jiném než projevu toho, kdo je alfou a omegou zároveň a AUM má i tento význam. Jenomže budhismus neuznává koncepci Absolutna jako jediného zdroje všeho, ale i tak používá prasterého slova AUM významově svázáného s Bohem ve starší i v jiných maldších koncepcích.

Akorát jak vidno dle chování lámy, tak víra v tuto koncepci musí být nezlomná. Takových lidí je více počítají se v miliardách, ono rozdíly vychází z toho, že fyzické tělo a fyzická mysl má problém zprostředkovat zkušenost s něčím, co přesahuje právě ty tři fyzické rozměry, na které jsem silně během výchovy fixováni. Pouze čistý omyl je omluvou pro duši v takovém případě, o kohokoliv kdo se mýlí a jeho úmysl je čistý si tedy není nutné dělat přehnané starosti. Takže kdo se mýlí a kdo přínáší tu pravdu o tom, co přesahuje to naše fyzické tělo, mysl a ego? Já bych na to svoji duši nevsadil ani náhodou, nezbývá než poctivě hledat individuálně tu cestu k Bohu.

V každém případě rozjímání, meditace určitě nikomu nemohou uškodit. Aby moje fyzické skutky byly v primární rovině dobré, tak musí vycházet z myšlení o dobru. Když přemýšlím tím dobrým způsobem ú...

Automaticky kráceno

237729

07.02.2011 04:01

Způsobí pád Saúdské Arábie ukončení dolarového reservního systému?

RE: Hra na jednu bránu

Rene Bartosek 75.?.?.?

V každém případě rozjímání, meditace, spiritualita... určitě nikomu nemohou uškodit. Aby moje fyzické skutky byly v primární rovině dobré, tak musí vycházet z myšlení o dobru. Když přemýšlím tím dobrým způsobem úpřímně a nezištně, tak se nemusím bát, ani když se zmýlím a udělám chybu. Dětem taky tolerujeme omyly, z nedostatku zkušenosti. Samozřejmě lze sledovat primárně jiné cíle a použít k tomu líbívou fásadu. Co si kdo navaří, to si ale i karmicky zbaští. Fyzické tělo se může mít jako prase v žitě nebo v bavlnce, ale to neznámená, že se jedná o životní výhru. Nebrat osobně. [smích] [mrknutí jedním okem]
http://aryasamaj.sweb.cz/aum.html
http://www.blisty.cz/art/57141.html

237730

07.02.2011 05:24

Kavkaz a střední Asie: je nevyhnutelná exploze blízkovýchodního „typu“?

Dvakrát nevstoupíš do téže řeky.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jestli někdo, předpokládá, že strategie ze 70-tých let s nárustem ceny ropy povede k úspěchu, tak se mýlí. Za prvé v 70-tých letech průmyslové země bez přístupu k levné ropě byli přinuceny k velkému množství inovací v civilním sektoru. Na to dojel východní blok, který měl hromadu levné ropy ze SSSR a začal zaostávat. Zaostávání Spojených státu v civilním sektoru bylo více skryté díky petrodolarům jako světové měně. Ale nepochybně levná ropa měla negativní důsledky na průmyslovou efektivitu. Nápady špičkového technologického výzkumu se začali prodávat licenčně, místo aby se realizovali.

Důsledek dolaru jako světové měny vedl k podcenění realné ekonomiky, protože investice v oblasti reálné ekonomiky nedokázali držet krok s fiskálními zisky na fiančních trzích, kde došlo ke zvýšení mobility kapitálu na globální úroveň. S výjimkou vojensko-průmyslového komlexu přisátého přes síť klientských vztahů a lobistů přímo k veřejnému rozpočtu. Zbytek civilní průmyslové výroby pod tímto tlakem zmizel do konce století v zahraničí.

Toho využila Čína, kde nikdy nedošlo k resktruktualizace podle vzoru mezinárodních finačních institucí a silný statní sektor byl schopen udržet rozhodující vliv na budované průmyslové kapacity, či vytvořit dle potřeby pararelní struktury. Co obohatilo Čínu nejvíce bylo převzetí zkušeností od zajraničních expertů a zkušeného vedení průmyslových firem, které se přemístilo nejvíce z USA. Peking navíc tyto informace masově uplatnil ve vzdělávacím systému. Nemínil se spokojit s podřadným postavením někjaké montovny.

Momentálně sice vysoká cena ropy bude mít více nepřiznivý dopad na ekonomiku Číny než na průmyslové ekonomiky v recesi, ale Peking jako největší světový věřitel má tolik kapitálu, že by to měl být schopen ustát. Určitě dodavatele v Iránu, Venezuele, teď i Brazílii nebo Rusku nebo plakat při vysokých cenách ropy a jiných věcicček a bude to mít významný vliv na jejich ekonomiky. Samozřejmě úsporný režim bude zvyšovat tlak na inovace ve výrobě, tam kde ta výroba tedy existuje.

Problém je, že že od sedmedesatých let prudce vzrostl objemm nekrytých peněz. V globalizoavném fiančním systému se nám tyhle kredity vymykají nějaké centralní kontrole. Nadbytek dosáhl stavu, kdy spekulace jsou mimo možnost dostatečné rychlé a pevné kontroly, demografie, přerozdělování bohaství vedoucí ka masovému rozšíření chudoby, dále resktruktualizační programy zlikvidovali zemědlěskou soběstačnost v méně rozvinutých zemích v zemědělské výrobě, což silně stabilizovalo místní politickou elitu.

Z těchto příčin má spekulativní byznys velmi silný a chaotický dopad na geopolitickou stabilitu. Tvrdou realitou je, že třetina lidstva žije za dva dolary na den. Jedna věc je cíleně vyvolaná lokální nestabilita vedoucí ke nějakým sledovaným změnám a druhá v

237732

07.02.2011 05:24

Kavkaz a střední Asie: je nevyhnutelná exploze blízkovýchodního „typu“?

RE: Dvakrát nevstoupíš do téže řeky.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Z těchto příčin má spekulativní byznys velmi silný a chaotický dopad na geopolitickou stabilitu. Tvrdou realitou je, že třetina lidstva žije za dva dolary na den. Jedna věc je cíleně vyvolaná lokální nestabilita vedoucí ke nějakým sledovaným změnám a druhá věc je hrozba domino efektu na základě širokého výběru vcelku nevýznamných a tím nepředvidatelných události v celkově nestabilním prostředí. Vládnout efektivně hladem se nedá, aby to mohlo fungovat musí existovat reálná hrozba, ale takový svět je velmi nestabilní. I lokálně je to velmi neefektivní způsob držení moci.

237733

09.02.2011 02:15

Narkobyznys USA v hledáčku „Los Zetas“

Minulý rok burcovalo morálku Clinton v Mexiku.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Faktem je, že do počtu obětí za poslední rok Mexiko převyšuje Afganistán. Stejně jak Af-Pak centralní vlády nemají nebo ztrácí kontrolu. Snížení kupní síly v USA povede zcela jistě k nárustu konzumentu drog nad těch 10+40 miliónů, otesánek kartelu se nebude chtít uskrovnit a v bankách a jejich nekonečném apetýtu nemá bůbec smysl mluvit.

Ale jsou tady rozdíly za prvé Mexiko je za humny, takže pro kartely není problém přenést teror na uzemí USA a rozložit státní strukturu jako v v některých částech Mexika. Za druhé speciální výcvik je čerstvá záležitost, jinak řečeno tihle jsou vycvičeni používat i velmi moderní technické věcičky a nejde pouze o guerilový boj, ale infiltraci státní struktury, přístup k citlivým informacím a z toho odpovídající přesně zaměřená odpověď.

Taliban byl cvičen před 30-ti lety. Do Afganistánu šlo i do značné míry kontrolovat jaké vojenské systémy budou místní mít možnost používat. Kartely nakupují přes korupci v mexické armádě a za peníze lze na černém trhu lecos pořídit i v USA, lecos více než v Afganistánu. Kartely mohou díky vysoké korupci a technickým dovednostem, kombinovat masový teror s vražděním i lidi v apáratu zaměřených proti boji v mafii. Velmi demoralizující. Jistý generál vysadkových vojsk, vydržel na Sicílie někdy v 80-tých letech 100 dní. Byli zatčeni nějácí lidé, jejich místo okamžitě někdo nahradil.

V Mexiku to je mnohem horší ekonomická situace, oproti Itálii velmi špatná. Z toho plyne daleko větší korupce státního aparátu a nevyčerpatelný zdroj lidské síly za padlé členy kartelů. Na teror odpoví terorem, konečně jejich cvičetlé sami ví o morálních kvalitách svých žáků své nejlépe. Přece je pomáhali formovat a rozvíjet. Italská mafie je velmi stará vytvořila nějaká pravidla , která ji umožnila přežít. Tady se hraje bez pravidel a ještě ke všemu existuje level, kde bezpečnostní aparát nemůže zasáhnout, i kdyby náhodou získal důkazy.

237817

09.02.2011 02:39

Multikulturalismus. Cesta ke světové válce, když budeme dělat chyby

RE: Pozor na autory!!!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nebuďte naivní. Švejnar je expert Světové banky, motal se od devadesatých let jako ekonomický poradce Havla. Myslíte si, že v Evropě platí jiná pravidla? Z pobaltských ekonomických tygrů toho moc nezůstalo. Podívejte se na na konflikt Kalousek-Vondra. Nejprve Vondra vytáhl jednu aféru za druhou na Bartáka, byl podpořen americkým exdiplomatem v ČR. Jediná věc, že Kalouska hrubě podcenili. Mno, teď se to celé postupně nechá schladnout a zahraje do autu. Z toho co projde v českém absurdistánu musí být politici na západě úplně hotoví. V Británii rozkrade poslanec řadově desítky tisíc liber a jde na rok a půl do basy. U nás se rozkradou miliardy a nic. Já jsem naivně odhadoval, že korupce rozkrade, tak 25% rozpočtu ČR, ale bude to podstatně více. Celé to spěje do hajzlu, z toho důvodu kolem koryt taková nervozita a snaha rozkrást rychle co ještě zůstalo. Otázka, kde bude bezpečno? Vono, když jsou ožebračeni ve velkém lidi a nepochybujte, že to se přesně s naším letadýlkovým finačním globálním systémem stane, tak bezpečný plac na Zemi bude velká vzácnost. Mám na mysli sortu lidí, která uměla nejlépe "poctivě hospodařit".

237818

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 1

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
25,45 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,89 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 948,45 Kč
1 unce stříbra
546,03 Kč
Bitcoin
847 915,33 Kč

Poslední aktualizace: 5.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?